Ad) O ubohosti českých internetových diskusí

19. 11. 2011 | 14:12
Přečteno 12988 krát
Jiří Pehe publikoval na tomto místě velmi výstižný blog o kvalitě diskuse na českých webech. Viz http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=14822



Hned prvních několik reakci pod textem potvrdilo jeho názor. Nezvládl jsem dočíst celou dávku reakcí, omlouvám se těm, kteří se podepsali, s nimi lze spíš souhlasit, Většina anonymních reakcí nejen zde, ale není "diskusí" nýbrž výkřikem frustrovaných zoufalců do tmy, jednosměrným výtokem často naprostých plků od těch, kteří zřejmě nejsou schopni normální komunikace.
Myslím si, že by takového osobní blogy na aktuálně.cz mohly sloužit víc jako publikační "vývěska" názorů blogujících - zpětná reakce by mne sice potěšila, ale často nemá s tématem nic společného. Proč si nezřídí blog ti chytří, kteří se zmohou zpravidla jen na útržkovitou kritiku, mnohdy s gramatickými chybami. Kdo se neumí vyjádřit svým textem, neměl by snad ani psát reakce.
Přemýšlím o smyslu blogů, sám nemám moc času psát, ale přesto je dobré, moci někde zveřejnit názor, když mne něco naštve nebo když chci publikovat nějaký obecnější názor; každý nemusí provozovat vlastní web s blogem... proto rád čtu některé ze zdejších blogerů, a pan doktor Pehe k nim patří, i když s ním ve všem nesouhlasím. Jen trochu lituji pana Stejskala, že to pořád čte, i když je to jeho práce.
A kdo se bojí podepsat jménem je po..., nevěřím, že by mi třeba na webu Prahy 6 či jinde hrozilo cokoli za názor - pokud to není pomlouvání a urážky, žijeme chválabohu v demokracii, i když takové trochu české...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel Mueller napsal(a):

Pane Kasl,

nemohu s Vámi souhlasit. Typizací debatérů jsme se zabývali již před lety. Píší sem lidé různí a z různých pohnutek, někteří inteligenci a vzděláním (přinejmenším u dané úzké oblasti) strčí do kapsy většinu blogerů, ale bohužel píší čím dál méně, to je pravda.

Ale pokud chce někdokritizovat úroveň debat, tak se jich musí účastnit a v debatě přesvědčit o své inteligenci i vzdělání. To se o panu Pehe, říct nedá, nepamatuji si, že by se někdy účastnil debaty.
19. 11. 2011 | 14:33

Peter Schmidt napsal(a):

kudos Muellere,
Pehe je jen žvanil
19. 11. 2011 | 14:41

voroshilov napsal(a):

"Nas je 99%!"(c)
19. 11. 2011 | 14:44

Almo G™ napsal(a):

Autor: "Kdo nemá iPhone, je nejubožejší socka na světě!"

Že to není a nemusí být tak úplně pravda? Pak si zkuste podívat zpětně na svůj text z tohoto hlediska. Schválně, jestli v něm nelze najít některé paralely.
19. 11. 2011 | 14:49

voroshilov napsal(a):

Je pozoruhodne jak rychle Peheove,Kasalove,Stejskalove zapominaji na proklamovanou svobodu slova pod plastikem tolerantnosti a multikulti.
19. 11. 2011 | 14:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Kasle,

lítosti netřeba ;-) Číst příspěvky pod blogy není moje práce, nikdo to po mně nechce, spíš kolegové i nadřízení nechápavě kroutí hlavou, proč to dělám (zejména ve svém volném čase; v pracovní době by zase byli raději, kdybych čas věnoval psaní redakčních textů).

Dělám to proto, že jsem si vzal do hlavy, že na tomto fóru bude možné debatovat (narozdíl do drtivé většiny jiných, podobně koncipovaných). Mám za to, že to má smysl, že něco takového společnost potřebuje (zda se to tu aspoň trochu daří, nechávám na posouzení jiných). Kdyby mne to nebavilo, neviděl bych v tom smysl (musel bych to číst, protože by to prostě byla moje práce), šel bych dělat něco jiného. Lítosti netřeba, je to svobodná volba, podle dobrá.

Myslím, že každý diskurs má svůj smysl. I ten internetový. Ukazuje hrozně oc, o nás, o této společnosti, o lidech, kteří v ní žijí (i když internet neukazuje žádný ucelený obraz, jen jeho část). Vše, co sem lidé napíší (i nenapíší) má svůj smysl a vypovídá o nich resp. o nás.

Anonymity, to, jak vystupujeme, čím za svá vystoupení ručíme, jaký dopad má každé naše veřejné vystoupení a nakolik si to uvědomujeme je samozřejmě velmi široké téma (nějaké úvahy jsem přičinil pod text Jiřího Pehe, už to zde nechci rozvádět). Nicméně jsem přesvědčen, že pro společnost je JAKÝKOLIV dialog než drtivá většina monologů. Budeme-li komunikovat, můžeme (ne nutně) se komunikaci užit, přesvědčovat se, že má smysl. V opačném případě zůstaneme tam, kde jsme (a mám za to, že v případě veřejného diskursu a jeho úrovně se většině z nás současný stav moc nelíbí).

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 14:56

Jemnický napsal(a):

Pane Kasle,

Napsal jste kratší blog než pan Pehe, což oceňuji.
Mohl by jste strukturovaně a jasně vysvětlit vaši větu: "žijeme chválabohu v demokracii, i když takové trochu české...".
19. 11. 2011 | 14:56

ghándí napsal(a):

kasl,
tak to nečtěte. to není povinný. pehe taky nečte diskuze.
19. 11. 2011 | 14:57

otaznik napsal(a):

vorosilove?

A jaka je svoboda slova v Ruske Federaci? Muze tam svobodne nekdo otevrene nadavat na Putina pod svym jmenem ? A pokud ano co se mu stane?
19. 11. 2011 | 14:58

aga napsal(a):

Autore, no to je ale nestrukturovaný emotivní výtok, bez logických argumentů, plný osobní zášti a pravopisných chyb. V diskuzi pod Pehem by to byl jeden z těch trapnějších příspěvků, a tím, že jste to tu vytrčil, jste tomu nepomohl.
19. 11. 2011 | 15:00

ghándí napsal(a):

otazník
pětkrát se bodne nožem do zad a pak skočí do studny
19. 11. 2011 | 15:00

stejskal napsal(a):

P.S. A nic na tom nemění fakt, že někteří zaměňují svobodu slova za své právo druhé anonymně hrubě urážet, nadávat jim, zneužívat nabízený prostor ke spamování či dokonce porušování zákonů. l.s.
19. 11. 2011 | 15:03

Petr Havelka napsal(a):

Pane Kasle,

a co tedy? Tak se tady všichni na diskusi vyprdnem a nebudem se tu "prokousávat" pod blogem k věcné debatě. Já si zde rád přečtu reakce mých oblíbených nicků a zpravidla se tu mnohdy objeví i noví diskuteři v pravém smyslu slova diskuse.

Jen se našinec musí právě prokousat přes tu hlušinu. Už se zde dávno nezaobírám některými "debatysery", ztráta času. To máte jako se špatným filmem, také na něj nekoukáte
19. 11. 2011 | 15:08

zatim multinick napsal(a):

pane Stejskale,

Nemyslite si, ze je na case zavest na techto blozich registraci? Jiste by to zvysilo kvalitu respondentu a mozna i ochotu blogaru reagovat na to co zde publikuji. Jen se podivejte na B. Sobotku, Pehe, Zaoralka, Ratha, Bendla, a spostu dalsich. Kdy z nich nekdo reagoval na otazky lidi kteri se techto diskuzi ucastni? A mohlo by se treba zavest pravidlo, ze blogar ma povinnost aspon nekdy reagovat. Ja osobne nemam problem zde zverejnit sve jmeno.
19. 11. 2011 | 15:10

voroshilov napsal(a):

Otaznik,ghandi:
I tobe,elena-blue jay,preji hnusne Vanoce nebo po vasem Christmas!
19. 11. 2011 | 15:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane zatím multinicku,

nemyslím. Registraci zavedla různá fóra a mnoho se nezměnilo (pro začátek doporučuji podívat se třeba na novinky.cz).

Pan Zaorálek reagoval mnohokrát, pan Sobotka několikrát též (ale to není důležité, řada uatorů skutečně nereaguje a někteří ani debaty nečtou). Nutit blogery zapojovat se do debat nemíním. Za prvé by to nebylo k ničemu, za druhé z vlastní zkušenosti mám poměrně plastickou zkušenost, jaké to je, když se někdo konkrétní pod svým jménem (a jednoduše dolhledatelnou identitou) zapojí do debaty. Nikoho nebudu nutit se této intenzívní zkušenosti vystavovat. Zapojovat se do debaty je právo, ne povinnost.

Ani já nemám problém zvěřejnit své jméno. Proto to dělám ;-)

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 15:17

Petr Havelka napsal(a):

PS: Ještě ke gramatice, je tu plno nicků, kteří chrlí hrubky nebo píší zdánlivě zmateně, přitom píší kvěci a slušně. Z avšechny bych jmenoval pana Tatu
19. 11. 2011 | 15:17

ghándí napsal(a):

voroshilov,
co by stalo, kdyby loupežníkům vyhodil ty jejich klacky putin a né ivan? spadly by za rok na hlavu nějakým mimozemštanum v jiné galaxii.
19. 11. 2011 | 15:20

Miky napsal(a):

Pane Kasl .
Veškerá Vaše (nabubřelá) "chytrost"(nikoliv inteligence!), je v tom,že jste to celé konečně zabalil !
Zabalil a vyřadil se tak ze sqvadry našich "takypolitiků" co nám tady udržují pro ně tak potřebnou "takydemokracii".(Jak píšete tu zvláštní tu Českou).
Můžete mi říct oč jste lepším a v čem se lišíte od nás -obyčejných neinteligentních blbečků ? Vašich tak nepotřebných a obtěžujících voličů -volů co Vám platí daně ?
Ze kterých se mocným tak často dobře žije a všemožně se na nich parazituje .
Parazituje se na nich samozřejmě často ,avšak slušně a inteligemtně...Že ?
19. 11. 2011 | 15:21

otaznik napsal(a):

vorosilove,

nejen ze si me pletes s nickem elena, ale ani jsi nedokazal odpovedet na mou otazku. A to ze me prejes hnusne Vanoce jen dokazuje jaky jsi ubozacek. Tak jak to je v Putinovskem Rusku se svobodou slova? Dokazes se ty Rusky inteligente zijici v CR zmoci aspon na tuto otazku?
19. 11. 2011 | 15:21

aga napsal(a):

pane Stejskale

No je fakt, že když můžete dohledat něčí identitu vč. jeho minulosti, pak třeba někteří zuřiví antikomunisté, bývalí členové KSČ či STB, mohou mít trochu problém zapojit se do debaty. Obdobně někteří zuřiví antikorupčníci atd. Proto je třeba stále opakovat, že je košer diskutovat pouze k nástěnkám, nikdy ne k osobě a k jejím osobním aktivitám!
19. 11. 2011 | 15:24

ghándí napsal(a):

nenapadejte taky pana kasla, on je pořád ještě zahořklý, že ti jeho moskěvští komsomolci, pardon, evropští demokraté nedostali ani pul procenta. dokonce se musel vrátit ke sve povodní profesi a zase začít pracovat.
19. 11. 2011 | 15:25

otaznik napsal(a):

miky,

kdyz uz se zabrednes do polemiky co je inteligence, precti si nejdrive to co tu publikujes. Zda se ti to inteligetni?
19. 11. 2011 | 15:25

voroshilov napsal(a):

otaznik:
elena-podvodnice,lharka,provokaterka a buh vi co jeste,pouzivas stovky nicku a jses tady vsudepritomna,tvuj zajem o mne je primo patalogicky,pripadne tri roky delat ze mne zrudu nebo blbecka,a vono to moc nejde,ze?!
Na zadne tvoje otazky ja odpovidat nebudu,pokracuj ve sve pekelne cinnosti!
19. 11. 2011 | 15:27

JenTak napsal(a):

Pane Kasle, co mají dělat Nováci? Mají se podepisovat všichni svým jménem? Od toho jsou přezdívky, aby odlišily jednotlivé pisatele. Používat přezdívku není nic proti slušnosti, takže pranýřujete hloupě.
19. 11. 2011 | 15:32

češka napsal(a):

Vážený pane Kasle,
při TV záběrech na naše předražené poslance ve sněmovně a v senátu je občané vidí koukat do notebuků. Lze tudíž předpokládat, že alespoň někteří si otevírají stránky Aktuálně.cz. a dokonce si je i přečtou.
A to je to, oč tu běží. Na osobním setkání, obávám se, nemá ni jedna strana zájem, leč seznámit je se svým názorem je každého osobní právo, i když "anonymně".
19. 11. 2011 | 15:33

Miky napsal(a):

otazník
To si nenárokuji.Jestli jste si všimnul,tak v polemice svou"inteligenci" nerozvádím ani se k ní (obecně), nijak nevymezuji.Na rozdíl od p Kasla,ten si naříká na ty co sem píší. Vymezuje se -vy také.
Přeji Vám a podobným chytrolínům pěkný den !
M.
19. 11. 2011 | 15:38

zatim multinick napsal(a):

pane Stejskale,
tak jsem se na Vas navrh podival na server novinky.cz. A mohu rici, ze i presto, ze je to prevazne levicovy server, tak jsou tam prispevky daleko slusnejsi nez na aktualne. Lide se tak casto neurazeji, nejsou tam stalkerove typu Sladky, obcan...atd. Me se zda, ze se hlavne pane Stejskale obavate, ze kdyz zavedete registraci, snizi se vam ctenosti a s tim i spojene prinosy z reklamy. Viz pocet reklam na aktualne.cz.
19. 11. 2011 | 15:39

Miky napsal(a):

pro češka
To pan Kasl ale nechápe,to co píšete.To je jen pro nás-všeliké blbce a podivíny.
Pan Kasl je totiž něco úplně jiného !
19. 11. 2011 | 15:42

otaznik napsal(a):

lol Vorosilove,
tak jsi si vyrobil provokatery. A proto neodpovis na zasadni otazku jestli v soucasnem Rusku existuje svoboda slova. Zachoval jsi se stejne jako ten neschopny a zbabely Vorosilov po kterem mas svuj nick. Utekl jsi.
19. 11. 2011 | 15:46

stejskal napsal(a):

Váš dojem Vám vyvrátit nemohu, pane zatím multinicku (v případě dojmů žádná argumentace neplatí).

Tyto stránky (ani Aktuálně.cz) nemají být ani levicové, ani pravicové. Chtějí nabízet prostor pro debatu co nejvíce lidem s co nejmenšími omezeními (ta minimální zapovídají sprostoty, hrubé nadávky a další, viz Kodex). Ostatní je na těch, kdo sem chodí, tedy i Vás.

Pokud by Vám více vyhovovali novinky.cz (jen proto, že sem píší lidé, kteří se zrovna Vám nelíbí; a možná i Vy jim), osobně mne to mrzí, ale sám bych šel tam, kde by mi to vyhovovalo.

Libor Stejskal

P.S. Je možné, že jste právě natřefil na debatu (či více), kde žádné sprostoty nejsou. Já jich zase zaznamenal řadu, kde jsou. A to PŘESTO, že je třeba se registrovat.
19. 11. 2011 | 15:48

Drzá zrzka napsal(a):

Jsou internetové diskuze a "internetové diskuze". Do nich píší přispěvatetelé a "přispěvatelé". K daným tématům se vyjadřují diskutující a "diskutující". Existují provokatéři, ale i "provokatéři". A ti všichni spolu vytvářejí krásné směsice názorů, akcí a reakcí neb i život je pestrý. (hrubé vulgární nadávání se mi hrubě nelíbí, ale i takoví lidé, kteří jinak názor vyjádřit, mezi námi žijí)

Někdo je sprostý, protože ho nikdo neučil být slušným, někdo je sprostým anonymem, protože zkouší reakce na svou sprostotu.
Někdo píše s hrubými chybami, protože ho psaní slov neživí, něco zapomněl, někdo píše s hrubými chybami jen tak, aby naštval ty, kteří se psaním slov živí.

S heslem pyš, jak sliš, se loučím.
19. 11. 2011 | 15:48

Silvie napsal(a):

Pane Kasle,

a čeho byste se asi tak mohl právě vy obávat?
Vy máte "jméno", nejste řadový čičmunda, závislý na svém šéfovi (příznivci či členovi ODS,soc.dem. nebo Topky). Pokud se domníváte, že dnes za svobodně projevený názor nemůžete na hodinu vyletět z místa, tak se zatraceně pletete.
Někteří lidé se bojí o místo, někteří lidé nechtějí ztratit soukromí.
Mám pocit, jako by nás politici chtěli mít (krom všudypřítomného kamerového systému) přehledně registrované se jmény a adresami i v tomto prostoru, abychom byli ještě snadněji ovládanou tupou masou. A úplně nejlepší by bylo, kdyby se nesouhlasné příspěvky rovnou mazaly - to by vyhovovalo jistě také panu Žákovi - to je demokrat každým coulem.
Ona ta svoboda slova v tomhle "Kocourkově", kde politici můžou beztrestně tunelovat a "odklánět" a plebs může jenom držet hubu či cálovat jejich dluhy, platí jen pro někoho, stejně jako právo.
Nevím, kde jste těch dvacet let žil, pane Kasle (a to vám říkám jako kdysi skalní volič ODS, později pomýlený volič Topky, dnes nihilista).
19. 11. 2011 | 15:51

Emissary napsal(a):

O pokleslosti české blogosféry

Zdá se, že pokleslost české blogosféry je nejvýraznějším znakem současné doby. Pomyslný prapor nesporně drží v ruce člověk, který pohrdavě prohlásil, že číst diskusi na svých blozích mu nestojí za to. Za neoddiskutovatelný argument pro podporu svého názoru uvádí anonymitu diskutujících. Faktem je, dle mého názoru, že anonymita nehraje skoro žádnou roli. Tak jak ne zcela duševně zdráv Pehe může svobodně publikovat na jakémkoliv fóru své často rigidní blogy, tak jak Kasl ho může v tom podpořit, tejně tak diskutující může dělat totéž. Je jen jedno kritérium, slušná a věcná diskuse, přičemž o tom rozhoduje opět jen člověk s názorem.

Důsledky existenciálně pokleslých Pehe blogů mohou být tíživější než odhodlaná vyklonění do vědomých absurdit bytostných omylů. Můžeme si vzájemně pokleslost chválit, osobní nicotu zastírat konvencí gest veřejných anonymů, popírat svobodu a zodpovědnost za bytí a jeho smysl. Ale až to budou dělat všichni, nebude síly na zemi, jež by to zastavila.

Co se stane pak? Víme to, Pehe, Kasle?
19. 11. 2011 | 15:55

JF napsal(a):

autor: "Kdo se neumí vyjádřit svým textem, neměl by snad ani psát reakce." - to si myslím není ani demokratické ani demokraticky české.

Blogy zde chápu a beru jako i výhodu tu možnost interakce mezi pisatelem (většinou osoba s nějakou pozicí ve veřejném prostoru) a adresátem těchto textů a často i adresátem nějakých spolurozhodnutí blogerů. Pokud by neměl být internet anonymní mělo by to jít přes oficiáolní certifikáty a hesla. Jinak tu bude přebezručováno ...

Wiki:Petr Bezruč je literární pseudonym připisovaný Vladimíru Vaškovi.
19. 11. 2011 | 15:55

voroshilov napsal(a):

Otaznik:
Existuje i nexistuje,vsechno zalezi na momentalni situaci,hazet spinu na vladu, Putina, prezidenta,stranu Jedine Rusko mmuze kazdy nezletily debil,existuji desitky opozicnich serveru a mnozstvi medii ktere uspesne brusli v politickych otazkach(ostatne co nas jeste muze prekvapit?),vsak existuji tabu ktere neni vhodne prekrocit-nenavist k pristehovalcum,podpora nacionalismu,otazka narodnostnich mensin...Kdyz napr.mlady novinar napise ze rvacku s bilimi zapricinili Cecenci nebo ze gubernator je pedofil muze vyletet z praci okamzite,takova ozehava temata...Jinak si muzes delat co chces,vladu to stejne nerozhodi.
19. 11. 2011 | 15:59

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane autore, díky,....že jste mne označil za po...., nebudu se podepisovat vlastním jménem, protože je zde možnost svobodné volby,...a já jsem se svobodně rozhodla, že budu inkognito Tužka. A ještě si dovolím malou jedovatost, poznamenal jste chyby v textu, já je dělám, vím to,...někdy se omluvím, někdy ne. Náhoda je prevít, dnes máte v textu také chyby,... a ne jednu. Tužka
19. 11. 2011 | 16:02

stejskal napsal(a):

Paní Silvie,

často se zde netajíte svým názorem na totalitu v její bolševické podobě. Myslíte, že dnes Vám hrozí stejné riziko perzekuce jako tehdy? Počínaje prakticky jistotou, že za názory, kterí zaznívají zde, byste okamžitě byla vyhozena ze školy, ze zaměstnání (a nejen Vy). Pravděpodobně by Vás šikanovala tajná policie, sebrali by vám pas a možná i zavřeli.

A přesto byli lidé, kteří se nebáli vystoupit a říct neanonymně svůj názor. I s vědomím velmi zásadních následků, které to mělo pro ně i jejich blízké. Jasně, i teď by se asi našel politický fanatik, který by Vás vyhodil za Vaše přesvědčení ze své fimy (riziko nevelké, maximálně byste si musela hledat jinou).

Pořád něco nejde, nechce se nám, mohli by být nepříjemnosti...

Dneska měl v Kostelním Vydří pohřeb I.M.J.

Hezký den všem.

Libor Stejskal

P.S. To není výtka. A už vůbec ne osobně vedená. Týkalo se to a týká i mne.
19. 11. 2011 | 16:05

vilmekodytek napsal(a):

Nedorozumění, k němuž zde opakovaně dochází, myslím vyplývá z nepochopení, že tato aréna je provozována jako hřiště pro všechny, nikoli jen pro členy klubu. Většina lidí je, na rozdíl od pana Pehe nebo pana Kasla, anonymní skoro všude - na ulici, v tramvaji, v obchodě, v divadle atd.

A volba nicku se aspoň mě v mnoha případech jeví být krásným projevem identity diskutujícího. Dám jen jeden příklad - paní Tužka.
19. 11. 2011 | 16:06

otaznik napsal(a):

gratuluji vorosilove.
napsal jsi nejdelsi vetu v cesko/ruskem jazyce. To si zaslouzi aspon zminku v Guiness knize rekordu. Ale stale jsi neodpovedel. Existuje v Rusku svoboda slova? Muze si tam kazdy na internetu kritizovat Putina beze strachu ze bude zablokovan? Existuje v Rusku cenzura?
19. 11. 2011 | 16:17

kormoran napsal(a):

"A kdo se boji podepsat je po...."

Pip , prave jste autore dostal pokutu jeden credit za naznak poruseni slovniho moralniho statutu.))))

http://www.youtube.com/watch?v=yFoowlcV-8g
19. 11. 2011 | 16:18

zdenekb napsal(a):

Po dlouhodobém pozorování zdejšího fora (jako i diskusí na jiných serverech) musím říct, že schopnost přemýšlet a věcně reagovat nemají s anonymitou, nebo uvedením celého jména, přímou souvislost. Ze zdejších diskutérů vyhledávám (velmi slušné a podnětné) příspěvky zejména několika lidí, píšících pod přezdívkami. (Pozdrav paní Zrzce a omluva panu Schlimbachovi... a Stejskalovi, samozřejmě... ;o). Ale je to jen můj dojem (a v případě dojmů žádná argumentace neplatí).

autor:

Váš nápad, aby diskutovali pouze lidé schopni napsat svůj vlastní, delší text dávající smysl, mi ve vztahu k některým přezdívkám přijde vyloženě sadistický... :o).
19. 11. 2011 | 16:23

Ládik!!! napsal(a):

Nick má duši, jméno má zadní vrátka.
19. 11. 2011 | 16:24

voroshilov napsal(a):

Otaznik:
gratuluji,elena,svoji tupost jsi prokazala tim ze si ani nesnazila pochopit muj prispevek.
19. 11. 2011 | 16:25

kenyh napsal(a):

Pane Stejskale, je chválihodné, že se u vás dá svobodně diskutovat ovšem i svoboda má své omezení, proto každá diskuse, která používá urážky a vulgarity by měla být vymazána, protože i každá kritika se dá vyjádřit slušně i když chápu, že na Kalouska se je někdy slušný výraz těžko nalezetelný. Možná by potom těch diskutujících hulvátů ubylo.
19. 11. 2011 | 16:25

Sladký napsal(a):

Multinick-označil jste mne za stalkera.Mimochodem, proč, na základě čeho? Nevyjadřuji si zde pouze k lidem ani o ně neprojevuji žádný mimořádný zájem,nijak se v tom kvalitativně neliším od ostatních diskutérů.
A především a hlavně-NEVYJADŘUJI SE K LIDEM KTEŘÍ V TÉ DOBĚ NEJSOU NA DISKUSI.Nijak, a tím spíše ne hanlivě.Zameťe si před svým prahem- a nedivte se, jestli vašim příspěvkům a osobě,která za nimi stojí začnu věnovat zvýšenou pozornost.
19. 11. 2011 | 16:27

Emissary napsal(a):

Právě, pane Stejskale

o nic prakticky nejde. Já jsem svému zaměstnavateli dokonce řekl, jaký nick používám, z kterých bolgerů si dělám legraci. Jsem jim totiž já sám. De facto, psal bych úplně stejně i pod svým občanským jménem, možná ještě ostřeji. O to mi ale nejde. Jde o to, že moc lidí v republice by bylo příliš chytrých, a to nemohu dopustit, jsou to potenciálně zbytečné komplikace. Já totiž proti nikomu a ničemu nebojují, já jen pro dobrý pocit sdělují své názory ostatním, nikomu je nenutím. Takže Vaše argumentace, a nejenom ta Vaše je lichá a zbytečná. :)
19. 11. 2011 | 16:28

Emissary napsal(a):

P.S.

Chybí mi v souvětí čárka, to jen aby tandem Pehe a Kasl to náhodou neobjevil. :)
19. 11. 2011 | 16:31

otaznik napsal(a):

Stejskal napsal,
"A přesto byli lidé, kteří se nebáli vystoupit a říct neanonymně svůj názor."
Muzete tu ty neanonymni diskutery vyjmenovat? Docekal byl jednim z nich. Co se s nim mimochodem stalo? Dalsi je Mueller. Ale opravdu se tak jmenuje? A nebo ma jen nick ktery vypada jako jmeno? Tuhle byl Carl a ted je Karel. Asi se pocestil,lol. Ja si myslim pane Stejskale ze vam jde hlavne o to tu mit co nejvetsi ctenost a tim i co nejvetsi prijmy z popups a reklamy. A registrace by to omezila. O to tu preci jde Stejskale! A nebo se mylim?
19. 11. 2011 | 16:32

voroshilov napsal(a):

Otaznik:
No,dobra,elena,tady mas svoji odpoved:
V Rusku vubec nikdo nevi co to je svoboda.
Kritika Putina ihned znamena gulag nebo popravu.
Cenzura v Rusku je vsude.i na hrbitove mrtve mlci ze strachu pred zivym Putinem.
Tak,a ted znas pravdu!
19. 11. 2011 | 16:32

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal,

s úsměvem jsem si přečetl Vaši odpověď Sylvii. Věřte, že tak růžové to opravdu není.

Riziko je veliké, novou práci odpovídající eho schopnostem také nemusí najít.
19. 11. 2011 | 16:37

Al Jouda napsal(a):

Komu vadí zdejší anonymita, tak ať se za 3,- Kč (další poplatek) zaregistruje na Novinkách pod svým pravým jménem a bujuje tam za svobodu slova:))))
19. 11. 2011 | 16:41

trubka napsal(a):

hmmm, to zavania blogerskou vzburou
19. 11. 2011 | 16:43

aga napsal(a):

autor, zdeněkb

Tahle společnost je v tom svrabu, ve kterém je, hlavně proto, že na vyšší místa se dostane spíše žvanil, pisálek či grafoman, který se může prokázat dostatečně dlouhými texty, než člověk, co zasadil strom, postavil dům a slušně vychoval dítě. Čímž nechci říci, že planí žvanilové jsou na místech nejvyšších. Tam jsou jiní sekáči, ti se nezakecají.
19. 11. 2011 | 16:43

Sladký napsal(a):

Za muného režimu se jedinec vystavoval perzekuci za výroky proti režimu.Dnes se jedinec vystavuje perzekuci za jakoukoli kritiku nadřízeného.Vlastně to ani nemusí být kritika, stačí vyjádření nesouhlasu.
19. 11. 2011 | 16:43

voroshilov napsal(a):

Karel Mueller:
Nevim co je usmevneho na tom ze za zpochybneni holokaustu muzete brucet az tri roky?
19. 11. 2011 | 16:44

Sladký napsal(a):

minulého samozřejmě.A dodám, že stačí i vyjadřování názorů, s nimiž dotyčný nadřízený nesouhlasí.
19. 11. 2011 | 16:45

vilemkodytek napsal(a):

Pane Stejskal, pane otazník a pane kenyh,

my si tu naši nesvobodu vzít nenecháme! A taky by se nemělo trpět, aby někdo utíkal od tématu. To se dá zajistit elektronicky.

Tu a tam ovšem neprojde nějaká originální myšlenka. Naopak všechno se dá obejít. Voroshilov například s byzanstkou přímostí hladce obcházel svou červenou kartu jako vorosh.lov, voros.ilov apod.

Úplně nejlepší by ovšem bylo, kdyby se směly zveřejňovat jen příspěvky souhlasné s názorem autora blogu. Už se těším na ty blogy:
Jiří Pehe: O vysoké úrovni českých internetových diskusí,
Jan Kasl: Ad O vysoké úrovni českých internetových diskusí.
19. 11. 2011 | 16:46

Čochtan napsal(a):

Kostelní Vydří, podivný název, to leží někde u Dačic, ne ? Budiž Magorovi země lehká.
19. 11. 2011 | 16:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane zdenkub,

má i nemá. Řada lidí píše skvělé příspěvky pod svým nickem (za všechny třeba paní im). A řada jich využívá anonymitu ke sprostotám urážkám. Některý píší pod svým jménem (u některých to vím prokazatelně, oni to tak chtěli) a pár z nich ani to nebrání, aby občas neopláceli hrubost ještě větší hrubostí (ten poměr je ale nesrovnatelný).

Ale o to nejde. Podle mne je z čistě formálního hlediska pochopitelné, že pro člověka, který se podepisuje jménem, má sdělení anonyma menší váhu (je to psychologicky pochopitelné). Když se pak pár dalších anonymů připojí s hrubými nadávkami a urážkami, začne to autor vnímat jako anonymní masu. Odrazuje ho to od debaty. Když se na něj obrátí člověk, který má jméno, diskutuje se snáze (samozřejmě to neplatí tak, že představení automaticky zaručuje reakci autora)

A teď to hlavní: Kdybyste se zde rozhodl z nejrůznějších příčin vystupovat veřejně pod svým jménem (zde je to podmínkou k otevření blogu), jak byste vnímal tu anonymitu? Jde čistě dle mého o to, jaký veřejný prostor chceme mít. Zda takový, kam jedni vstupují se jménem a ručí jím i celou svou osobností (a tudíž i nesou následky, což samozřejmě anonymita a dokonce případné střídání nicků neumožňuje). A druzí - ať už z jakýchkoliv důvodů - ne.

Znovu opakuji, nenutím nikoho. Dokonce znám i konkrétní případy, kdy je tato teze problematická, ale jde mi otrend. Dávám k úvaze. Je to na individálním rozhodnutí každého z nás (a na tom, co od prostředí, ve kterém žijeme, očekáváme).

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 16:49

stejskal napsal(a):

Kousek, pane Čochtane, on tam v poslední době bydlel. l.s.
19. 11. 2011 | 16:53

Josef K. napsal(a):

Jsem přesvědčený, že pan Pehe i pan Kasl se dopouštějí omylu, který spočívá v
mylné definici komentářů pod jednoltivými blogy. Slovo komentář mi připadá daleko vhodnější, neboť "debata" či "diskuse" je konkrétní způsob komunikace, který má svá velmi přísně stanovená pravidla, své regule. Ti, kdo jsou seznámeni se zápoadoevropským školství vědí, že umění diskuse, debaty se na těchto školách pěstuje od prvních ročníků a dále, že na univerzitních stupních, u některých významných oborů, na tento prvotní trénink navazuje studium rétoriky i pokračující a prohlubující trénink a studium vlastní diskuse.
Nevím o tom, že by v Česko taková výchova k tomuto typu konverzace byla rozšířena, že by zde vůbec byla forma občanské výchovy, snad s výjimkou krátkých kurzů politického vzdělávání stran...či v akademických kruzích.
Z druhé strany. Podívejme se na kriminální statistiky v EU, vedou všechny bývalé země sovětského impéria a k nim se družně přiřazuje Španělsko...Tedy všechny země s poměrně čerstvou totalitní minulostí. Ovšem jedna země, dle statistik, tuto minulost nemá. Tou zemí je UK. Všechny tyto země mají cosi společného, totiž rozpad společnosti tradičních hodnot, v případě UK pak úpadek aristokracií naordinované demokracie a s ní související formálnost některých mravních principů.
(Ne nadarmo je UK vzorem a partnerem zemí jako Rusko.)
V zemi, která nemá pevný rámec společných mravních a kulturních hodnot, Česko se samozřejmě z typologie postsovětských či posttotalitních zemí nikterak nevyděluje, a která nemá tradici konsensu, což je hlavní cíl diskuse, nelze očekávat zásah z nebes.
Napsal jsem již, že internetová česká média mají silné bulvární rysy, jistě vede Saznam, ale Aktuálně se příliš neliší. Diskuse na Aktuálně se neliší od diskuse na Mail online...
Přesto divoké komentáře pod blogy mají svůj smysl.
Sprostota, se kterou se zde potkáváme je tedy logická, tento prostor nesplňuje žádné z kritérií prostoru pro diskusi, ale splňuje všechna kritéria pro "Hyde park", tedy vyjádření svých frustrací i radostí, publikování sebedivočejších postojů.
Tato sprostota je podivně posílena i tím, že mnozí komentátoři nerozlišují mezi svou bytostí, svým nickem a virtuálním prostorem internetové stránky. Nick je pro ně kdosi konkrétní, kdo chce být anonymní, neuvědomují si, např. že nick může vyjadřovat názory a pocity, se kterými ten, kdo za ním stojí, naprosto nesouhlasí, a použije je ze zvědavosti na reakci jiných či jen k pošťouchnutí hospodské formy diskuse. Neuvědomují si, že zde může být hra na hyperrealitu, hra sama o sobě. Těch je jistě většina.
České společnosti chybí ony tradiční hodnoty jako společný základ komunikace, je to vysoce individualizovaná a spotřebitelská společnost a 95% obyvatel si jinou realitu neumí představit. Proto se nahodilá obec komentátorů neshodne ani na základních termínech.
Různé stuoně a formys šamabnství jsou v této společnosti vysoce hodnoceny, viz. role ekonomů, hvězdiček tv či lichvářů....
Pokud se na věc podívám,jak jsem se pokusil definovat, pak všechno to, co lze v diskusích potkat je správně. Je však možné, že se mýlím, a že ten prostor je definován jak požadují pan Pehe a Kasl, ale pak taková definice není přesvědčivá, jak svědčí jednání většiny.
19. 11. 2011 | 16:54

martin bažant napsal(a):

Pane Kasle, mýlíte se ...

ad povinost/nepovinost reakce blogerů ( stejskal - multinick )

je výsostným rozhodnutím blogera zda reagovat bude či ne ...

ovšem nemá pokrytecky a zároveň orwellovsky plakat a lkát ...

že by rád diskutoval ... ale prostě nebude ...

jako pan Pehe ...

njn ... stane se ...
19. 11. 2011 | 16:55

RA napsal(a):

musíte debatovat slušně a multikulturně, vy kluci ušatí, přísnost muší bejt, jinak byste skákali po stromech jako opice.
19. 11. 2011 | 16:55

vico napsal(a):

Jedna morová rána za druhou. Kdybych měl něco promluvit za kluky, co zde spolu mluví : Začal to zase ten Pehe!!!

Asi po desetitisícím kliknutí pod jeho článkem, kdy většina píšících odchází, to kluci, co spolu mluví, rozjeli ve velkém. Pak rozkopl dveře Kasl...a několik hodin ticha - jako když utne.

Do toho Václav Žák, který svou oblíbenou tapetářku vylepující zde sáhodlouhé traktáty z Fragmentů, Eurábie a Reflexu upozornil, že pokojíček má již vytapetovaný a sousedovic kamarád by taky rád a bác! Svoboda slova je akutně ohrožena.

Když se to tak vezme, všimněte si reakcí na drsné, nemyté a nečesané /a možná nespravedlivé/ soudy shora zmiňovaných.

Nejbouřlivěji a nejdotčeněji reagují ti, kteří bojují proti politické korektnosti :-)
19. 11. 2011 | 16:56

Sladký napsal(a):

Josef K. Možná byste ještě měl dodat, že procento vězněných osob v USA je asi destetkrát vyšší, než je průměr EU.
19. 11. 2011 | 16:58

Baba napsal(a):

Dovoláváme se pozornosti, dřív než si začneme skládat komplimenty, těm se daří v rozpínavosti middle+.
19. 11. 2011 | 17:00

Patriot CZ napsal(a):

Jistý Pehe tu minule měl blog o diskuzích v ČR. Prý se tu vyskytují jakési "extremní" názory. A já se tedy všech těch jeho přicmrndávačů ptám, co to jsou ty extrémní názory? Kdo určuje, který názor je extrémní? Odpovím si raději sám, extremista je v dnešní době každý, kdo netleská eurobolševicko-liberální politice korektnosti a politice multikulturní. Jak smutné, kam se demokracie dostala. Názory lidí jsou nějakými chytráky rozlišovány na "extrémní" a ty "správné". Upřímně, z takové rádoby demokracie je mi špatně.
19. 11. 2011 | 17:02

aga napsal(a):

Pane Stejskale

Jako politici, že. Vstupují do politiky pod svým plným jménem, a nesou na rozdíl od anonymních voličů za své činy plnou zodpovědnost a následky .. ehm.. až na doživotní imunitu, všemocné tuzemské i zahraniční sponzory, zkorumpovanou policii a justici za zadkem a.. a .... Jaká konkrétně je ta krásně znějící zodpovědnost blogerů a politiků, kdy už někdo nějakou skutečně nesl?
19. 11. 2011 | 17:02

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
metoda ´občas oplácet hrubost ještě větší hrubostí´ je jedinou účinná metodou proti anonymním hulvátům, když selže editor. Vím to z vlastní zkušenosti, osvědčila se.
19. 11. 2011 | 17:02

češka napsal(a):

Pane Stejskale , jsme asi stejně staří, takže dost pamatujeme.
Naši vrstevníci jsou dnes a vrcholu svých sil, za totality studovali.
Již na přijetí na střední školy mělo vliv, zdali rodiče kandidáta jsou či nejsou členy KSČ, jsou vyloučeni, vyškrtnuti, nebo v KSČ nikdy nebyli.
Na medicínu a práva se dostali ti, co měli na gymplu samé jedničky, nebo děti členů KSČ.
A co je dnes živnou půdou korupce a všeobecného marasmu? Náš bezprávní systém, založený a ovládaný lidmi, jejichž rodiče "se obětovali" pro svoje děti a vstoupili do KSČ / většinou po 68/.
Kdo je největším vyděračem ? Ti z lékařů, kteří se v zahraničí neuživí.
Takže shrnuto a podtrženo, jediná strana, kde nejsou kariéristé, je v současné době KSČ. Smutné, tragické pro všechny, kdo ji až do teď nevolili, vědomi si křivd na předcích i sobě spáchaných, leč teď jim nic jiného nezbývá, všechny ostatní strany je shodně zahnali do kouta.
19. 11. 2011 | 17:05

Petr Havelka napsal(a):

Pane Stejskale,

ano Jirous tam bydlel a zadarmo! Bydlení mu poskytl Schwarzenbergřka, že "Každý feudál si má platit básníka" nebotaknějak :)
19. 11. 2011 | 17:09

Kryštof napsal(a):

Attn - autor blogu ,
p.Kasle nedomnívám se , že by Vámi zmíněný blog Pehe/ho byl nějak obzvlášť znamenitým výtvorem .
Úroveň diskusí je do značné míry dána úrovní autorů těch kterých blogů a najmě jejich renoméé morálního a profesního , jakého požívají svým působením ve sféře politiky , hospodářství , apod .
Nelze , tedy s jistou mírou inteligence , předpokládat , že např. stupidní bláboly profesních diletantů a amorálních pomatenců Sobotky a Paroubka či Zaorálka vzbudí positivní a slušnou formou psané reakce čtenářů .
Ostatně inteligenční výplody jejich voličů za pětikorunového buřta a dvoukorunové pivo jsou dostatečně známy a to včetně jejich úrovně vyjadřovací , pravopisné i gramatické . V případě renomovaného národohospodáře Rusnoka anebo i býv. min. vnitra Bublana tomu tak není , protože oni nejsou PRIMITIVY . Nevadí mi , že byli nebo jsou tzv "levicoví" , dá se s nimi a s jejich stanovisky či vývody polemisovat a to je pak diskuse , a nikoliv morální a profesní žumpa , jako právě u těch tří předešle jmenovaných exotů z pavilonu křiváctví a blbosti .
U nárůdku neovládajícího v drtivé většině ani jazyk jeho předků / nemám na mysli německy mluvícího českého nár. obrozence Jungmanna / a postrádajícího elementární znalosti i etiku projevu prostě nelze klást tomu neúměrné požadavky , když demokracii NEDOROSTL a to ani duševně ani hospodářsky , jak právě kromě jeho všeobecného počínání věčně zbabělých a zamindrákovaných kverulantů s plačtivými nářky na všechny a na všechno kromě vlastní neschopnosti , dokazují tyto "diskuse" .
"To já néééé , to vóóón ....!"
Nemůžete přece od uličníků z obecné školy chycených kantorem na záchodě kouřit , požadovat zodpovědnost .
Při zdejší stupiditě organisační a neschopnosti individuální / teď neuvažuji zlodějnu a podvody , které Češi povýšili na umění a svou národní hrdost / byla pro Čechy nejprospěšnější diktatura a to jak nacistická , tak i komunistická . Bez tuhé centralizace a strachu "z vrchnosti" je tento nárůdek akorát trapně-komickým souborem ochotníků nevalné úrovně .
19. 11. 2011 | 17:11

ondrejsteffl napsal(a):

Udivuje mě, že nikdo nehledá alespoň část příčin "kvality" diskusí ve vzdělávání. Ve většině evropských zemí i v USA se žáci mnohem, mnohem více učí se přesně vyjadřovat, argumentovat, diskutovat, ale i respektovat cizí názor. Je to každodenní součást výuky v mnoha předmětech a zvláště v mateřském jazyce. Napsat dobře strukturovaný text často i značného rozsahu je běžnou součástí maturity v řadě zemí (z hlavy vím o Nizozemí, Dánsku a Francii, ale jistě je jich víc), esej je součástí běžnou zkoušek v USA i GB. U nás nic takového nebylo za totality (vzdělávání části diskutujících) ani po ní (zbytek) a žádná změna se nechystá. Jednoduše bychom si mohli říct, že diskutovat je dovednost, a tu Češi nemají, a jedna z příčin možná hlavní je v tom, že ve školách se to neučí.

Zajímavé by bylo vědět, jak diskuse vypadají v Rakousku či Německu, protože zejména první země má stejnou vzdělávací tradici jako my.
19. 11. 2011 | 17:20

voroshilov napsal(a):

ceska:
Ja to tusil,KSČ muze i za globalni krizi,KSČ(to je neco jako Al Kajda)muze i za to ze jste dosud stara panna.(ze,elenko?)
19. 11. 2011 | 17:22

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Sladký:
Dalo by se např. doplnit, že Američané kradou více než Češi, na rozdíl od nedávné zprávy o Češích kradoucích v Evropě nejvíc dosud nikde jsem však nezaznamenal informaci o statisticky významně kradoucích Severoameričanech, přestože tomu tak podle uveřejněných statistik je (1,58 %, USA 1,59 %").
http://www.retailresearch.org/grtb_globaltrends.php]
Pan Josef K. spolu s mnohými dalšími prostě dělá protičeskou propagandu a je správné to tak chápat.
19. 11. 2011 | 17:25

tUŽKA napsal(a):

Tužka napíše pro Josef K, dovolím si malý dodatek. Na středních školách se umění komunikace vyučuje, vím to zcela bezpečně. Jak moc, jak pečlivě, jak pravidelně, nemohu posoudit, nejsem inspektor středních škol v republice.
Pak těch 95%, tam by chtělo dodat u obyvatel větších měst. Malá města a venkov, nikoliv. Procentově bych se neodvážila napsat, liší se to,...a velice, záleží, jak je město a obec vedena, jak pracují spolky. A , že jich je hodně. V roce 2010 bylo registrováno víc jak tisíc různých spolkových činností. Zahrádkáři počínaje, jsou stále, co do počtu členů nejpočetnější. Jen v našem nevelkém městě se schází zcela pravidelně jedenáct různých spolkových aktivit. Když je občas navštívím, jen tak, baví mě to, protože to osvěží vnímání běhu života ve městě, a moje informace, protože jsem "hlídacím psem", aby radní si nevařili jen "vlastní bramboračky", ale pracovali pro obyvatele našeho města, STARÁM SE, ABY STAROSTA SE STARAL, JAK MU NÁLEŽÍ..... Tak, když je navštívím, vždycky odcházím s dobrým pocitem.

Internet, pokrytí domácností mezi 30-40%, ti co vstupují do debat pod blogy,...pár tisíc,...to není obraz české společnosti, to je pouhá malá výseč z toho obrazu. Že by na ní bylo to hlavní a nejdůležitější,...to je otázka, na kterou je odpověď jen pravděpodobná. Co je pravděpodobné,...není pravda. Tužka.
19. 11. 2011 | 17:26

Čochtan napsal(a):

Patriote CZ,
extremistou je nazýván přicmrndávači a jinou neváženou cháskou každý, kdo netleská eurobolševicko-liberální politice korektnosti a politice multikulturní. To jste správně vystihl. S malou nepřesností. Být něčím, a být nazýván něčím je malý ale podstatný rozdíl.
Teď kdo JE extremista ? Každý, jehož názory se extrémně liší od názorů absolutní většiny. A čí názory se takto liší ? Názory Kocába, starého Kostlána, Tydlitátky, Bursíka, Lišky, Džamily, a ještě pár jiných. To jsou extremisti.
19. 11. 2011 | 17:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane ago,

nemluvím o trestně právní odpovědnosti, jjeíž naplnění nejsem schopen garantovat (a v mnoha případech na rozdíl drtivá většiny lidí v této zemi ani posoudit). Nehovořím ani o politické odpovědnosti, u které to platí stejně.

Hovořím o své vlastní. Za to, co dělám (či nedělám) já sám. Tedy o tom, jak si kdo svojí odpovědnost uvědomujeme, jak ji vnímáme, co pro nás znamená.

Hezký den, pane Matyáši,

to je Vaše věc. Z mého pohledu je oplácení hrubosi hrubostí zase jen hrubost. Každý jsme holt jiný.

Příjemný večer i Vám, paní češko,

vidím to trochu jinak (i z vlastní zkušenosti a zkušenosti svých rodičů), ale to by bylo na dlouhé povídání). A na osobní zodpovědnosti za to, co člověk dělá, to myslím nic nemění. Myslím, že si hlavně hodně stěžujeme na jiné, to nám všem z toho bolševismu a možná ještě z dob před ním (řádově několik staletí) zůstalo.

Já vím, pane Havelko ;-)

Hezký večer Vám i ostatním.

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 17:28

Helena Pokorná napsal(a):

diskuse jsou někdy hezké momentky ze života obyčejného člověka ,přesto přibývá realistů neboli optimistů,kteří se nevyžívají v remcání proti všemu ,Společnosti a jeho uspořádání je dílo nás všech , bez chyb se bohužel neobejde , které jsou však s pro našince typickým sklonem k sebemrskačství nepatřičně zveličovány. Do budoucnosti hledím s optimismem jako pan Stekskal tímto ho zdravím a přeji více optimistických příspěvků ..
19. 11. 2011 | 17:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Kryštof:
"byla pro Čechy nejprospěšnější diktatura a to jak nacistická , tak i komunistická ." A ti nevděční Češi si jí nevážili a považte, zabili samotného Protektora!
19. 11. 2011 | 17:32

modrý edvard napsal(a):

Nemyslím si, že povinná registrace/povinné vystupování pod jménem něco vyřeší. Já osobně bych se asi nepřihlásil (na jiném serveru diskutuji pod jménem, je tam diskuse věcnější a ne tolik náhodných kolemjdoucích).
Souhlasím s argumentem, že p. Pehe ty reakce sice nečte, ale zato chce, aby byly kultivovanější.
19. 11. 2011 | 17:33

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Helena Pokorná:
"jsou však s pro našince typickým sklonem k sebemrskačství nepatřičně zveličovány" Omyl, to nejsou našinci, nýbrž aktívní protičeští agitátoři.
19. 11. 2011 | 17:34

grőssling napsal(a):

Pane Kasl,

občas píšu zde do diskuzí od roku 2007 a už jsem tu něco zažil. Zdejší blogový a pod blogy diskuzní prostor patří k těm kultivovanějším a byly doby, kdy i z diskuzí bylo možné lecos pochytit.
Obecně je český blogový a s ním spojený diskuzní prostor jen obrázkem úrovně národa a to ještě té movitější části, která má přístup k internetu.

Nechtějte nemožné, smiřte se s realitou i uznání její objektivity je přínosné.

Pan Stejskal se nepochybně zasloužil o mediální projekt, který nemá v české internetové žurnalistice obdoby, ale Vaše

"Jen trochu lituji pana Stejskala, že to pořád čte, i když je to jeho práce."

je zbytečné, ono jde u Aktualne.cz hodne o byznys a to i podporou blogového portálu, včetně diskuzí. Portálu roste návštěvnost a tak i v konkurenci zpravodajských webů jeho reklamní potenciál. Je to úplně stejné jako u podzimních měření návštěvnosti televizních stanic a od ní odvozené ceny 1 minuty reklamy.

Takže pana Stejskala není kvůli čemu litovat. Je jen dělník moře.
19. 11. 2011 | 17:34

Martin napsal(a):

A zase další slovní průjem od lidí kteří neznají fakta a nadávají lidem do po..... Zde je důkaz a to nepotřebuje další komentář.

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005071706
19. 11. 2011 | 17:35

voroshilov napsal(a):

Zbynek Matyas:
Ano,v nekterych momentech by byla diktatura nacistska a komunisticka vseobecne prospesna,nesnazte se to zapirat ukazkou na nektere extremy.
19. 11. 2011 | 17:36

Josef K. napsal(a):

ondrejsteffl. O roli vzdělání píšu ve svém komentáři.
19. 11. 2011 | 17:38

Tomáš napsal(a):

"A kdo se bojí podepsat jménem je po..., nevěřím, že by mi třeba na webu Prahy 6 či jinde hrozilo cokoli za názor"

Zapojte všechnu svou představivost, možná Vás napade desetina toho, co o Vás lze na internetu dohledat. Nejde jen o současnost, ale o data za x let zpátky. Jako politik máte povinnost se jisté části soukromí vzdát .. i když zdaleka ne v takové míře, v jaké to dělají všichni, kdo používají facebook nebo se třeba zaregistrovali na googlu. Ten, kdo se v politice neangažuje, tuto povinnost nemá. A třeba mě vůbec neláká servírovat pod svým jménem své politické názory, hudební vkus, stravovací návyky, majetkové poměry nebo místo pobytu.
Sběr podobných dat je jedna věc, jejich archivace další. A použití naprosto snadné. Dnešní puberťák napíše na facebook, že jel na motorce z hospody po třech pivech a nikdo ho nechytil. Za 15 let bude kandidovat na politickou funkci, jeho konkurent zaplatí a dostane DVD s kompletní historií vč. důkazů.

Proti adresnému získávání podobných informací člověk nemá obranu, ale rozhodně to nemíním ulehčovat tím, že své osobní informace budu vytrubovat pod svým jménem.
19. 11. 2011 | 17:38

UmKab napsal(a):

Cha cha cha medialně politická lůza se nám teď vzájemně plácá po zádech.Když budeme trpělivý tak možná příjde i Špačkovo cvičenej medvěd kterej zachrchlá nějaký pseudofilozofický moudro vyargumentovaný alkoholickou demencí.
19. 11. 2011 | 17:39

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
i Vy byste měl vědět (Vy to však víte), že to není jenom moje věc. Vaše selektívní ne/činnost objektívně nutí k sebeobraně co nejúčinnějšími prostředky. Nedělejte se, že to nevíte, je to průhledné a navíc vyvolává podezření až jistotu, že tak činíte záměrně.
19. 11. 2011 | 17:39

Al Jouda napsal(a):

To modrý edvard :
Když máte pochopení pro pčání pana Peheho, tak až uvidíte prodavače zmrzliny, tak mu řekněte, že zmrzlinu sice nejíte, ale že by jí mohl mít lepší :))))
19. 11. 2011 | 17:39

ghándí napsal(a):

podle mě je anonymita otázka svobodné volby. každej se muže přeci rozhodnout, jestli ukáže svoje jméno. třeba doktora pehe a soudruha kasla zítra napadne, že by se mělo volit veřejně. přece se za svuj hlas a postoj nemusí nikdo stydět. budou se hezky spořádaně volit jenom ty politicky korektní strany. kdo se odchýlí, tomu bude řádně a po zásluze vymáchána huba.
19. 11. 2011 | 17:41

Béda napsal(a):

Papalůšům vždycky vadila kritika. Zdá se, že "demokratům" začala vadit demokracie.

I těm Kaslovým evropským. Jiank si myslím, že je zbytečné ztrácet čas u opisujícího kováříčka, když se může jít rovnou k origálnímu kováři.
19. 11. 2011 | 17:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

voroshilov:
Jasně, maršálský nicku, těch 20 mio sovětských mrtvých velmi prospělo Rusku a celému světu. Nedivím se Vaší anonymitě.
19. 11. 2011 | 17:43

Pípa napsal(a):

Pane Kasle,
blogy na vebových servrech a diskuse pod nimi vedené anonymními nicky nejsou českým vynálezem, ale přišly k nám z vyspělejšího západu. Funguje to tak na celém světě. Jen vy se tomu divíte.
19. 11. 2011 | 17:46

Josef K. napsal(a):

tužka. Kdysi, když mé dítě studovalo na jedné z mezinárodních škol v Praze, uspořádala tam moje žena exkurzi pro učitele elitních pražských škol. Odcvházeli jako opaření. Ono nejde o to, že se to učí, ale jak a jak je ta věc přijata ve společnosti. Pokud sleduji zahraniční vysílání tv (France 24, AlJazeera, BBS etc.), pak nacházímn vždy zcela něco jiného než v českých médiích...Pokud čtu česká média....Pokud poslouchám české "autority".... Pokud jde o kulturní základ, pak to, o čem píšete jej tvoří jen z části. Jinak souhlasím, že přispěvatelů pod blogy je nepatrná hrstka, navíc lidí, kteří mají z jakéhokoliv důvodu čas....
Psal jsem však především o přiměřené definici prostoru blogů, to je to podstatné, těžko budte na hřišti pro volejbal hrát americký fotbal...o tom to je.
Frustraci z nekulturnosti chápu, mám ji také. Ovšem to je problém daleko širší, tady ho už někdo někde naznačil. 20 let výběrového školství , ve kterém se nehledají talnty, ale které hledá ideologickou zdatnost, to se už projeví nejméně na třech generacích. Ostatně, zdá se že soudruh ministr si usmyslel naq popud jednoho z ideologů výběrovosti v této stupiditě pokračovat. Takže budoucnost vidím bledě, talenovaní zmizejí na západě a nám tu zbyde jen ten špatně vymezný prostor, neboť nebude nikdo, kdo by jej vymezil správně.
19. 11. 2011 | 17:46

Jáchym napsal(a):

Josef K.:19. 11. 2011 | 16:54
Velmi zajímavý příspěvek, dík!
19. 11. 2011 | 17:48

Silvie napsal(a):

Pane Stejskale,

přesně na tohle jsem čekala.

Dnes tady napíšu, že bych ve své firmě nezaměstnala žádnou cikánku, protože s tímto etnikem mám negativní zkušenost a podepíšu se plným jménem.
Zítra mě nějaký vyčůraný člen tohoto etnika zažaluje a média rozcupují jako majitelku oné prádelny.

Vy mi snad zaručíte, že se mi to nemůže stát?!

O jaké svobodě slova to tady mluvíte? Ta už tu dávno není, nebo jen pro ty, kteří mají dostatek peněz na právníky. Vždyť je veřejným tajemstvím, že si v tomhle státě můžete koupit i soudce!

Mě se ten případ s pol.angažovaným šéfem naštěstí netýká, žádného nemám, ale lidem, kteří se zase po dvaceti letech bojí o existenci, se vůbec nedivím.
Pusťe si Kryla - třeba tu o "demokracii" - a podotýkám, že tuhle hořkou písničku napsal těsně po převratu. Nedokážu si představit ,jak hluboká by byla jeho deziluze, dožít se roku 2011 v téhle zparchantělé zemi.
19. 11. 2011 | 17:49

voroshilov napsal(a):

Zbynek Matyas:
Jake jeste 20 mionu?Solzenicin napsal 100 mionu a pustil to do sveta,pravda vy nemuzete najit ani jeden!
Cemu vas tam uci na kurzech Brzezinskeho?
19. 11. 2011 | 17:52

Zbyněk Matyáš napsal(a):

voroshilov:
Co jste si šlehnul? Nebo že by tradiční vodka?
19. 11. 2011 | 17:57

Josef K. napsal(a):

voroshilov.Je tady rozdíl v chápání, stačí se podívat na gramotnost ve středoervropských a západoevropských zemích na počátku 20.století, resp. v 19. století a v Rusku, na proces industrializace a vznik modernity. Je to, prokazatelně nebetyčný rozdíl někoilika století (od kapitalismu , který se v Evropě rozvíjí od 14.století...). Diktatura 20.století je jistě v Rusku chápána jako částečně či výrazně pozitivní civilizační skok (industriualizace, rozšíření gramotnosti, schopnoist být respektován), diktatura v Evropě v podobě nacismu má snad jednu velmi pozitivní věc: pacifismus a vědomí, že bez konsensu to nejde, stejně jako to nejde bez vlastního úsilí. Je to jistě barvitější, ale asi tak....Ostatně je zajímavé sledovat kulturní zaostalost všech zemí, které byly součástí sovětského impéria a formy extremismu , které v nich dnes vznikají....v porovnání se západními zeměmi, kontinetálními. UK je zcela jiný problém, ta s kontinentáloní Evropou moc společného nemá.
19. 11. 2011 | 17:57

voroshilov napsal(a):

Zbynek Matyas:
Za celou dobu vlady Stalina bylo uvezneno 5 mionu,z nich popraveno 800 tisic,ted to prumerne vydelte na 30 let a vyjde vam tolik veznu kolik dnes maji v USA.
19. 11. 2011 | 18:00

Silvie napsal(a):

Vico,

Reflex není žádný extremistický časopis (ani ostatní jmenované).
Jelikož neznáte pozadí, papouškujete bláboly Šlapky, který si do mě zaryje, kdykoliv mu to situace dovolí.
Pan Žák totiž zastává názor, že jsou Mašínové gauneři a vrazi. Já jsem mu na jeho blogu oponovala a již tehdy se mnou odmítl diskutovat s podobně trapným dovětkem.
Pokud jste si všiml, já neodmítám (vyjma Šlapky a vyložených šílenců) slušně vedenou diskusi s nikým! Pokládám to za zbabělost. Mít blog a vykázat "nevhodné" diskutující za jeho brány, je bolševická metoda, ať už pan Žák podepsal chartu, či nikoliv (není divu, protože ji bolševiků podepsalo požehnaně).
A pokud se pan Žák zastává Pospíšila s tím, že já jsem jakousi černou ovcí, jež nechápe "čisté" úmysly tohoto bezskrupulózního arivisty, tak nechť mi najde jediný!!! pochvalný článek v novinách na jeho adresu.
Pokud jsou přítelíčkové, je to jeho věc,ale pak jde asi objektivita poněkud stranou.
19. 11. 2011 | 18:02

Béda napsal(a):

Vážení,

ve výkladních skříních západní demokracie začínají diskutovat lidé - a zdá se, že ne velmi vybíravě, přímo na náměstích. A salonní "demokraté" v ČR řeší jestli již nastal čas diskuse "demokraticky" sešněrovat anebo ještě ne.
19. 11. 2011 | 18:02

Almo G™ napsal(a):

1. Anonymní pochvalný dav je pro bloggera láskou na první pohled. Nic krásnějšího zatím nezažil. Je to jako sklidit potlesk před plnou Lucernou, burácejícím Wembley nebo alespoň Dělnickým domem v Kroměříži. Blogger, který ochutnal, se rád vrací, dychtivě nakukuje zpoza opony každých pět minut a vřele se děkuje úklonou až k zemi. Je rozechvělý jako prvnička před dnem "D", těší se, která "nicková" veličina mu asi tentokrát vzdala hold a poslala květiny. Vida, každý může prorazit. Každý si může tvrdě zasloužit své dny slávy. Přece jen za něco stojím...

2. Anonymní kritický dav je pro bloggera podlý a hnusný. Je to dozajisté jedna a tatáž morálně pochybná osoba nebo malá skupinka nejubožejších existencí, které jsou na internetu k nalezení. V zákrytu čekají na svou chvíli a pak vyrazí a snaží se předstírat, že jich je více, než ve skutečnosti je. Anonymním kritickým davem blogger pohrdá, protože nick je jen sprostý anonym a sprostým anonymem odjakživa byl je a bude jen sprostý anonym. Komentáře podobných anonymů se odjakživa házely do koše a byl to dobrý zvyk. Slušný člověk by se podepsal vlastním jménem, příjmením a celou adresou, aby nemohlo dojít k záměně. Blogger by se totiž moc, moc rád podíval, jakou že minulost má ono individuum, když si dovolí troufale kritizovat. Není přece možné, aby si kritiku dovoloval každý nýmand. Jen odborník a letitý praktik může posoudit všechny finesy mého konání. Bloggerovi vrtá hlavou, kam zmizely ty nadšené anonymní šestihlavé davy, které tolik oceňovaly jeho první dva blogy nebo mnohočetně-hlavé davy které si tak pracně vysnil při tvorbě blogu. To přece nemůže být samo sebou, přemítá si pro sebe blogger a hlavou mu jde temné podezření, jehož hlavními představiteli jsou námezdné síly blíže nedefinované protistrany. Blogger nahlíží do diskuse se stále většími obavami. Po čase je jeho rozčilení natolik velké, že vstoupí do diskuse a rozmetá špinavé prádlo do všech stran. Slipy na větvi, kalhotky v kaluži, bermudy odjíždějí na střeše projíždějícího automobilu. Pro tuto chvíli se mu ulevilo, ale už brzy zanevře na celý svět. Nepochopen odchází. Ještě nedoznělo poslední prásknutí dveřmi a už se do fáze zamilovanosti vrhá další, nový, neopotřebovaný kus...
19. 11. 2011 | 18:03

aga napsal(a):

Pane Stejskale

..Kdybyste se zde rozhodl z nejrůznějších příčin vystupovat veřejně pod svým jménem (zde je to podmínkou k otevření blogu), jak byste vnímal tu anonymitu? Jde čistě dle mého o to, jaký veřejný prostor chceme mít. Zda takový, kam jedni vstupují se jménem a ručí jím i celou svou osobností (a tudíž i nesou následky..

..Hovořím o své vlastní. Za to, co dělám (či nedělám) já sám. Tedy o tom, jak si kdo svojí odpovědnost uvědomujeme, jak ji vnímáme, co pro nás znamená.."

Nemlžte, hovořil jste jasně o následcích.

Předpokládám, že ti, co si tu vědomě rozhodnou otevřít blog, vědí, do čeho jdou, a z nějakých důvodů jim to stojí za to. Dalo by se říci, že potřebují publikum více, než publikum potřebuje je. Pak ovšem musí brát publikum takové, jaké je. Mohou se je taky snažit vychovat a vzdělat. Nejlépe svým příkladem, kárat ovšem dospělé publikum jako malé spratky je značně kontraproduktivní.
19. 11. 2011 | 18:03

ghándí napsal(a):

blázen místních diskuzí voroshilov tak miluje rusko, že se radši odstěhoval.
19. 11. 2011 | 18:05

češka napsal(a):

To Zbyněk Matyáš
Zastupujícího protektora.
19. 11. 2011 | 18:05

voroshilov napsal(a):

ghandi:
Obeti Velke krize v USA, pracovni tabory pro mukly a barevne na Jihu vzpominat nebudeme?
19. 11. 2011 | 18:12

Béda napsal(a):

Almo G™,

já myslím, že by blogující demokraté nejraději, kdyby diskutéři uváděli krom jména a trvalého bydliště pro jistotu ještě rodné číslo. Je zajímavé, že jim přestává jít o obsah a začínají se soustřeďovat na takové triviality jako je osoba diskutujícího. Proč to asi začíná pro ně být tolik důležité?
19. 11. 2011 | 18:12

Silvie napsal(a):

Almo G,

dobrý komentář!
19. 11. 2011 | 18:13

Emissary napsal(a):

ondrejsteffl,

promiňte, ale umět diskutovat každý člověk nemusí, pak ani není třeba tento předmět zavádět do škol. Kdo chce diskutovat třeba zde, časem se to naučí, kdo chce diskutovat v kruhu filozofů typu Pehe, ať se to zbytečně učí, ale vyučovat to obecně je plýtvání časem. Navíc pro některé profese diskuse v tom pravém smyslu je vyloženě škodlivá.
19. 11. 2011 | 18:14

martinka napsal(a):

ono to je poměrně jednoduché. většinou zde blogují arogantní politici. Jejich neschopnost nebo schopnost všeho je notoricky známá a mimo jkaoukoliv diskuzi. Sám nevím čím to je, asi tím že jsme v Čechách, ale v podstatě se nic nestane. Co nezamete pod koberec "loajální" policie to dokončí justiční mafie. Politici nemají žádnou zodpovědnost. to nejhorší co se jim může stát je to ,že jsou nuceni odstoupit (a to už musí být fakt něco - většinou jejich astronomická neschopnost vymyslet nějakou věrohodnou výmluvu) a v klidu někde užívat nakradene miliony a miliardy.
19. 11. 2011 | 18:16

aga napsal(a):

Almo G 18:03

Květiny od anonymního agy :))
19. 11. 2011 | 18:16

voroshilov napsal(a):

Ten film?...Aha,Motylek s Hoffmanem a McQuinem o francouzskych Dablovych ostrovech byl pripomente mi o cem?
19. 11. 2011 | 18:17

Emissary napsal(a):

Bédo,

zase máte nekontrolovatelnou katakonickou reakci? :)
19. 11. 2011 | 18:17

martinka napsal(a):

takže co zbyde normálnímu občanovi?! aspon drobné zadostiučinění ve formě vajíčka anebo nadávky....
se ptám- proč bychom se k politikům měli chovat slušně?! zaslouží si to?
19. 11. 2011 | 18:18

Silvie napsal(a):

Béda,

a nezdá se vám, že nějak přituhuje?
Že se nám plíživě snaží ořezávat naše občanské svobody?
My už mám město prošpikované natolik kamerovým systémem, že se bojíme i v přilehlém lese, když jdeme se psem na procházku, v houští vyčůrat.
Nedávno psali ve zdejším plátků, že městská policie pokutovala o půlnoci!!! na autobusovém nádraží (3 km od její základny) nešťastníka, který si zapálil cigaretu na zastávce. A ještě se pochlubili, že ho viděli přes kameru a nelenili pro něj dojet (musel tam kouřem ohrožovat davy).
Tomu říkám "farma zvířat".
A já tady hodím v plen svoje jméno - tůdle, nůdle. Ne,že by si ho tedy ,soudruzi, nebyli schopni zjistit i tak.
19. 11. 2011 | 18:20

aga napsal(a):

Béda 18:12

..a ještě vzorek DNA. Mimochodem, jak proflákly wikileaks, Clintonová chce po svých vyslaneckých agentech vzorky DNA i od spojeneckých zájmových osob. Copak s tím asi po večerech doma kutí?
19. 11. 2011 | 18:21

Grandgusier napsal(a):

voroshilove. Mandelštam, Eizenštein by s Vámi asi nesouhlasili, stejně jako těch 29 tisíc obětí, zatím nalezených v masových hrobech v Butovo či Lefortovo či ti v Katyni...či v republice KOMI a ty tisíce na stavbě Volgodon kanalu. Stačí, když si představíte sebe v jejich roli a tak nekompromisní už nebudete, zkoušel jste to?
19. 11. 2011 | 18:25

Béda napsal(a):

Politici najednou chtějí vyměnit voliče a redaktoři čtenáře. Co se to stalo ve státě dánském?
19. 11. 2011 | 18:25

voroshilov napsal(a):

Motylek malo?
Co takhle Frajer Luck,Zelena Mile,veznice ShowShank?
19. 11. 2011 | 18:26

kormoran-smirak napsal(a):

Silvie a kam , ze to chodite do housti cuuurat???)))
19. 11. 2011 | 18:26

František D. napsal(a):

Mě není jasné, jak to bylo s tou korupcí na radnici? To jste tam léta za korupce primátoroval a potom jste proti ní začal bojovat? Vždyť jste například prodával ty roury, co o nich mluví F. R. Čech:
http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A

Transparency International - Privatizace vodárenství v České republice: kam odtékají zisky?
http://www.transparency.cz/doc/TIC_vodarenstvi_cz.pdf
19. 11. 2011 | 18:28

Josef K. napsal(a):

Emissary k ondrejseffl. No, to je ale ukázka té pitomosti, umět diskutovat ba měl každý občan, jinak nezbývají než vulgární výkřiky a pěsti. Bože....
19. 11. 2011 | 18:29

voroshilov napsal(a):

grandguiser:
V Mexiku se kazdy rok odkryvaji masove hroby s tisici obeti narkomafii,proc tam nechcete udelat poradek?
19. 11. 2011 | 18:29

Kryštof napsal(a):

To- Z. Matyáš
Když už , tak Zastupujícího říšského protektora .
Protektorem v té době byl v.Neurath , t.č. na Hitlerem nařízené "zdravotní dovolené".
Méte pokleslou "úroveň" vzdělanosti a chabé povědomí i o té zemičce a její historii , kde sám žijete .
U "levicového" komilitona a "vždyavšudeafurtinaštorcvlasteneckého" čecháčka jev obvyklý .
19. 11. 2011 | 18:31

modrý edvard napsal(a):

Al Jouda: tak jsem to myslel.
Josef K a další: nevím co se v rámci umění diskutovat vlastně učí - schopnost prosadit svůj názor nebo schopnost dopracovat se ke společnému stanovisku?
19. 11. 2011 | 18:36

Emissary napsal(a):

Urvi co můžeš

Reakce na Silvii

Dnes dopoledne po dlouhé době jsem slavnostně navštívil Tesco. Tak si brouzdám kolem regálů, vidím sličnou hostesku, jak na tácu propaguje výrobky firmy, konkrétně piškot v čokoládě. Tak si říkám, jdu ten piškot ochutnat, třeba i koupím. Jejda, Cikán táta mě předběhl, vypadal slušně. Tak si říkám, dá ten piškot svému potomku. Jejda, ale to on ne, začal se ním cpát i přes své značné objemy. No, než jsem stačil si vzít, ochutnat, byl u tácu jako blesk Cikán syn a začal tahat tác. Hosteska věděla, že to je v rozporu s pravidly a piškot nechtěla dát, ale nakonec prohrála. Cikán táta se vyškleboval, já kroutil hlavou a paní naproti, co to viděla, utrousila cosi na způsob: tak to už je vrchol všeho. :)

Z toho plyne poučení. Jaké? :)
19. 11. 2011 | 18:38

aga napsal(a):

Kryštof

když vám místo argumentů už nezbývá už nic jiného, než kritika překlepů oponenta (viz naše výměna pod Janečkem), tak si hlídejte prstíky, abyste nevypadal jak trotlík... :)
19. 11. 2011 | 18:38

Béda napsal(a):

Silvie,

zdá paní Silvie. Věru se mi zdá, že začíná přituhovat. A po Novém roce teprv přituhne. Proto již v předstihu vyběhli věrozvěstové nové fáze "demokracie" se sofistikovaným požadavkem nasadit publiku náhubek. Politici a expolitici se najednou začínají sešikovávat do jedné brázdy s redaktory, politology, odborníky na mediální manipulace... Najednou začíná vadit otevřenost vyjadřování v internetovém mediálním prostoru - jediném médiu s (monitorovanou) svobodou projevu.
19. 11. 2011 | 18:39

Grandgousier napsal(a):

voroshilove, jaký vztah má Mexiko ke Stalinovi a počtu jeho obětí, mimo Trockého?
Jinak, některé Gruzínce nerad, ten který prakticky neškodil a tohoto, který škodil, rád?
19. 11. 2011 | 18:40

Kanalnik napsal(a):

Proc by mel byt anonym poserou?

Ano, mnohdy to tak je, ale casto to tak byt nemusi a neni. To mi pripada jako konstatovani, ze vsichni Americane jsou tlusti ci vsichni Cesi zlodeji.

Jak jsem jiz napsal pod clankem p.Pehe, nemam problem se podepsat svym jmenem (pod clanky na aktualne, kde je zaveden Facebook plugin tak funguji). Tady je moznost volby. Tak je tento prostor nastaven.

To, ze se nekteri projevuji jako hulvati a schovavaji se za nick, to je poseroutstvi, ale myslim, ze odrazi charakter spolecnosti, kdy se lide v beznem zivote pomlouvaji za zady nebo podtrhavaji sve kolegy v praci, pripadne kradou a korumpuji sve spolupracovniky ci protivniky.

To je realita.
19. 11. 2011 | 18:43

Josef K. napsal(a):

modrý edvard: schopnost akceptovat stanovisko druhých, schopnost vyjadřovat se tak, aby druzí porozuměli, schopnost akceptovat a být pokorný před poznáním, obecnými pravidly, společností a schopnost dospět ke konsenzu..., stejně jako užívat jazyk a naučit se formulovat svá stanoviska...., hájit je či měnit je důstojně pod zváženými fakty.....není toho vůbec málo.
19. 11. 2011 | 18:47

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
měl bych opačný návrh, než který jste přednesl Zdeňkovi B.

Zaveďte anonymní blogery!
Podmínkou bude fotografie. Třeba autorova psa :)

Napsal jste:
"Kdybyste se zde rozhodl z nejrůznějších příčin vystupovat veřejně pod svým jménem (zde je to podmínkou k otevření blogu), jak byste vnímal tu anonymitu?"

To je jednoduché:

Tací, kterým jde především o sebeprezentaci, a vytváření pozitivního dojmu o sobě, mocensky orientovaní lidé, by to vnímali špatně. Důkazem jsou stesky Peheho a Kasla.

Těm, kteří si váží oponentury jako impulsu k přemýšlení o věcech, které jim unikají - lidem racionálně uvažujícím - by to nejspíš bylo jedno. Jde jim o zpětnou informaci, nikoli o pochybnou prestiž.
Samková a Václav Hořejší se vícekrát zmínili, že názory některých diskutérů je přiměli uvažovat o věcech jinak a změnit původní stanovisko.
19. 11. 2011 | 18:47

aga napsal(a):

Já myslím, že kritikům neukázněného publika nejvíc vadí to, že oni píšou to, co musí, zatímco my ještě stále to, co chceme.
19. 11. 2011 | 18:48

Luba napsal(a):

Oprava: "názory ... přiměly"
19. 11. 2011 | 18:48

voroshilov napsal(a):

grandgouiser:
Ja uz nevim jak to vysvetlovat po sto pate,Stalin vzal chudobnou rozvracenou zem a po sve smrti ji zanechal svetovou supervelmoci s atomovou bombou,predvalecna-valecna a povalecna doba je DOBA MOBILIZACNI,muselo se pracovat,muselo se bojovat-proste se MUSELO ze vsech sil,to nebyl napad krvaveho Stalina,to bylo nutne aby Rusko VUBEC NEPRESTALO EXISTOVAT fyzicky a ekonomicky a nakonec dosahlo takoveho vrcholu ze nepratele i dosud dristaji ridkym prujmem.
19. 11. 2011 | 18:51

Kryštof napsal(a):

Re-soudruh Voroshilov
"Frajer Luke" , s.Paul Newman ho hrál , a moc dobře .
"LUCK" je město v Rusku či na Ukrajině , ale rozhodně nemá žádný vztah k USA .
Je hezké , že máš povědomost o US kriminálech i o té / Stephen King , Sci-fi / "Zelené míli ve státě La z 30.let . Jsi na tom soudruhu stejně s literaturou Scifi jako s.Sobotka . Ty čerpáš ze Stephena Kinga a on z fy Engels & Marx , obchod zbožím použitým , s.r.o.
Mnoho děkovných dopisů z Vinohrad , Nuslí , Čierne p./Bruchom jakož i Solověckých ostrovů a Kolymy .
Je ovšem faktem , že King nikomu nevnucoval šťastnou budoucnost i proti jeho vůli , což se o ss.Marxovi a Engelsovi říci nedá .
Koukej mít vpořádku budovatelskou nástěnku a nepřikresluj Leninovi zrzavé vousy a dámské přirození , nebo tě stihne hněv prcajícího lidu !
Oprava : PRACUJÍCÍHO lidu
19. 11. 2011 | 18:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Kryštof:
Plácáte jako obvykle, zjevně nechápete princip užití textové zkratky, Zastupující Němče. ☺ Obvykle se snažím přizpůsobit oponentům, Vás jsem však přecenil.☻
19. 11. 2011 | 18:53

Divobyj napsal(a):

Autor

Nejsem první a možná ani poslední,kdo vám napíše,že váš subjektivní pocit jste mohl klidně napsat do diskuse pod článkem pana Pehe.
Dobrá,jako hýčkaná celebrita jste si vybral exhibici vlastního blogu.Po svém jste zhodnotil situaci,aniž byste při tom napsal cokoliv objevného.Bohužel,na to jsme tu od většiny blogerů zvyklí.
Pokud jde o zdejšího editora,pana Stejskala,i když máme většinou názory rozdílné,přesto si jej vážím,už prostě za to,že drží zdejší diskuse při životě.Netuším,nakolik si to sám vůbec uvědomuje,ale pro demokracii dělá víc než ti,kteří mají demokracie denně plná ústa.
19. 11. 2011 | 18:55

Silvie napsal(a):

Luba,

zpětně musím docenit pana Hořejšího, který se "snížil" k diskusi s námi a přitom dokázal s nadhledem snášet i poměrně nelítostnou kritiku (třeba od Pepy Řepy). Nebylo z něho cítit žádné pohrdání "obyčejnými smrtelníky" a netrousil ani "moudra" o přizdisráčích.
A je paradox, že byl názorově úplně jinde, nežli já. Taky jsem ho občas dost prudila.
19. 11. 2011 | 18:57

voroshilov napsal(a):

Krystof:
Velmi zajimavy napad spojovat Kinga s Marxem,spojitost pokud jsi muj zidovsky priteli nepochopil ze na kolonialnich Dablovych ostrovech,americke base na Jihu a sovetskem Gulagu existovali stejne pomery,takoz jako na Guantanamu nebo vasem sadistskem Abu Grabe.
19. 11. 2011 | 19:01

Josef K. napsal(a):

voroshilove, ale to jsem vám už napsal ohledně diktatury, tady se shodneme, že Váš pohled může být pro velkou část Rusů opodstatněný, ale pro Západ nepochopitelný..
19. 11. 2011 | 19:02

Jáchym napsal(a):

ke Stejskalovi:
Jestliže si p.Stejskal vydělává svým působením zde na chléb vezdejší, pak zcela evidentně pracuje víc než po něm jeho zaměstnavatel za onu hromádku peněz chce. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat - ale to je asi tak jediné, co se s tím dá dělat.
Jsem si skoro jistý, že bych se s p. Stejskalem ve většině politických názorů neshodl.
Což mi nebrání přiznat a ocenit, že zde dělá maximum toho, co se dá fyzicky a hlavně psychicky zvládnout - a několikanásobek toho, co bych zvládl já, aniž bych běhal po stropě.
Obdivuji jeho rodinu, že v ní má takovou podporu.

(Jinak - používá tady jednoduchou psychologickou fintu, kterou tuším poprvé popsal doc. Skála. Na některé petrifikovanější koproholiky je ale bohužel stejně nahovno.)
19. 11. 2011 | 19:08

Vandal napsal(a):

Kasle

máte nějakou divnou představu o demokracii, takovou, řekl bych, nějakou bolševickou. Víte, demokracie znamená vládu lidu, právní stát, a tak dále, nebudu vás poučovat. Zeptejte se lidí, jak vnímají tu vaši "demokracii", myslíte si vážně, že by mohli politici tak nehorázně rozkrádat veřejné prostředky, kdyby zde byla skutečná demokracie, např. jako v Německu? Zcela anonymně, a za to se vůbec nestydím, vás musím nazvat ubožákem, stejně jak Peheho. Vy si dovolujete hodnotit anonymy, k tomu není třeba žádné hrdinství, patříte spolu s Pehem k těm, kteří se o to bahno zasloužili, a teď se vám nelíbí, že vás za to nikdo nepochválí. Kasle, pamatujte si, hlas lidu, hlas boží. Vy a Pehe jste jen morální odpad.
19. 11. 2011 | 19:12

kormoran napsal(a):

Emissary 18.38- z toho plyne pouceni pohybovati se v supermaketech na koleckovych bruslich- to cikani 'jeste' neumi.))

Jsem rad , ze jste prestal trucovat a zase pisete zde!
Prima dny preji!
19. 11. 2011 | 19:12

prorok napsal(a):

"Ja kut, ja richtig. Ja toopra poleefka opramporoofala. Kut, aber ..."
Takovy byl ve skutecnosti proslov jednoho pokrytce pri svickach listopadove tryzny. Hlava mu sedela vrazena mezi raminka, jakoby kazdou chvili ocekaval ranu z milosti. Ale kazdy vi, ze novy vetrik, kterym se snazil povzbudit sve posledni verne, je jen odporny van z mamuti riti, do ktere hlavne jeho zasluhou tato spolecnost pada.
19. 11. 2011 | 19:12

Maximus napsal(a):

Tak to jsou ti naši pražští primátoři nové éry:
1. Kořán - umělec, ale nafoukaný a arogantní, ženy ze zásady nezdravil a nejen proto ho lidé neměli rádi, kámoš Havla
2. Kondr - technik primátorem, zakladatel ODS s Klausem, to stačí....
3. Koukal - ten se vyznal, však si pro sebe a kámoše založil pražské Eltodo kam přičuchnul i Topolánek
4. Kasl - zhrzený ODSák, inteligentní, leč naivní demo krat, který prý ne krad a to se nemá
5. Neměc - blb.c z Xeneminde resp. hloupý gangster
6. Bém - chytrý gangster, Janouškův bílý koník
7. Svoboda - genekolog, který na to jde od své profese, hledá G-bod magistrátu, ale nevšiml si zatím, že je to transvestita
19. 11. 2011 | 19:13

Marcus Agrippa napsal(a):

Chcete slyšet ubohou diskuzi - skutečně UBOHOU:

http://www.youtube.com/watch?v=f-R97vW0IIU
19. 11. 2011 | 19:22

Luba napsal(a):

Silvie,
ego některých blogerů je příliš křehké na to, aby uneslo sžíravou a někdy nespravedlivou kritiku od nicků a nicek.

Pan profesor byl ale dobrej :)
19. 11. 2011 | 19:22

resl napsal(a):

Vidíte pane Stejskale a pane Kasle, jak na jeden názor, reagujete každý jinak. Jeden má tu "práci" rád a druhý jej za tu práci lituje.
19. 11. 2011 | 19:27

Almo G™ napsal(a):

Marcus Agrippa: Dost dobrá ukázka toho, který se za své jméno opravdu nestyděl :-(.
19. 11. 2011 | 19:28

J. napsal(a):

Pane Kasle, kritizovat diskutující zde stejné jest jako kritizovat všechny pražské primátory a obviňovat je z toho, že PRÁVĚ ON(ten jeden) tam dovolil korupční jednání, kmotření a mafiánské způsoby.
KDO Z DISKUTUJÍCÍCH BYL(A) TEN/TA PRVNÍ, kdo posunul diskuse tam, kde už se Vám to nelíbí?
Neplkáte tak trochu taky Vy?
Ptát se Kořána, Vás, Béma či Svobody - kdo na radnici ve Stověžaté "sem tam něco nezvládl" - by asi bylo s jasným koncem...(nikdo z nich/Vás) to přece nebyl...
A obviňovat zde diskutující?
Máte jednu jistotu. Editorem blogů zde bude Stejskal.
19. 11. 2011 | 19:32

Josef K. napsal(a):

Marcus Agrippa. To není diskuze, ale projev zoufalství někoho, kdo žil nějaký život mezi nějakými lidmi.... Nevím, zda jste vyhodnotil správně, navíc dnes.
19. 11. 2011 | 19:33

dennis napsal(a):

Srovnani profilu debateru na blozich s profilem Cechu je bez seriozni sociologickych studiich jen pokus vydavat subjektivni nazor za seriozni odhad. S jistotou muzeme o debaterech rici, ze jsou to lide, kteri maji pristup na internet, ze na diskuze maji cas, ze maji potrebu se vyjadrit, nekteri maji potrebu se dovolavat odpovedi na sve prispevky... Neni toho mnoho, co o diskuterech muzeme rici s jistotou. S jistou mirou pravdepodobnosti muzeme rici, ze jsou to lide, vzdelani (v ruznych oborech) i lide nevzdelani (v jakemkoli oboru), ze nelze nikdy presne urcit, kdy mysli vazne, co rikaji atd. atd. Nekolik malo charakteristik mame vsichni diskuteri spolecnych, dlouhou radou vlastnosti se lisime.

A co nekteri blogeri maji spolecne a co nekteri by radi aspon predstirali? To je, ze jsou vdecni dobe, rezimu a vsem diskuterum, ze mohou psat a maji sve publikum. Jsou blogeri, nechci jmenovat pana Klana a dalsi, kteri by nikdy ani v blogu, ani v diskuzi sve diskutery neokrikovali, nebo dokonce dehonestovali (treba kvuli pravopisu). K lidem, kteri polykaji i prehorke pilulky a prece neprestali "debatovat", patri i pan Stejskal. V mych ocich tihle lide, blogeri, p. Stejskal, diskuteri (co nikdy nesklouznou k mrzkemu projevu), dosahli jisteho stupne osobnostni zralosti.

Kazdy z nas, at uz cokoli napiseme o nekom z nas, o nektere skupine mezi nami, o rezimu, vypovidame predevsim sami o sobe. Mozna nekteri z nas uz slyseli o Ctyrech dohodach z pera Don Miguela Ruize, a nebo aspon divadylku pana Duska na tohle tema, pak si vzpomenema na Ruizova slova: "Cokoli rikam, vypovidam predevsim o sobe, o svych prioritach, o svych postojich." Dale pak slova: "At uz mne kdokoli chvali a nebo by mne mohl urazit, je to obraz jeho videni sveta. Nikdy mne nikdo neurazi, nikdy mi nikdo nezamota hlavu lichotkami." Proto se nikdy nehnevam na lidi za to, jaci jsou. Jak se vyjadruji, co rikaji... Nikdy nezapominam, ze jsem jenom clovek a mezi lidmi ziju.

Nikdy bych nikomu nevytkl, ze nema ceskou klavesnici, ze vedlejsi vety vlozene neoddeluje carkou, ze dela preklepy mezi Y a Z a ma s Yc'ky obcas problem, ze nerad pouziva velkych pismen treba i ve jmenech. Vzdy se modlim, aby si nekdo muj prispevek precetl. A kdyz na nej zareaguje, vim, ze mu nejsem lhostejny. Dekuju prirode, panu Bohu, demokratickemu rezimu ( :-) ), panu Stejskalovi, panu Pehe i panu Kaslovi, ze vidim, ctu, pisu a ze si mohu myslet, ze rozumim tomu, co vidim, co ctu a ze mam od nich podnety divat se, cist, premyslet a psat. Za to, ze se muzu vykecat, za to jsem vsem jmenovanym nejvice vdecny. A to myslim smrtelne vazne.

Nikdy bych se nechtel zachovat tak nevdecne, abych zabil sveho protektora :-(
19. 11. 2011 | 19:37

aga napsal(a):

Josef K

Jaký je rozdíl mezi fanatickým komoušem a fanatickým antikomoušem Jirousem? Jen díky tomu, že byl neschopen udržet moč, natož moc, se k moci nedostal. Pokud by se k ní dostal, předvedl by vám, co je to gulag, to byste zíral. Stačilo by nesouhlasit s radarem.
19. 11. 2011 | 19:37

Kryštof napsal(a):

Zdejší diskuse jsou právě tak roztomilé svou historickou závažností a intelektuální úrovní jako stavba obecního záchodku ve Zvonokosích .
Ve Zvonokosech byl vynikajícím jedincem marxisticky uvědomělý obecní opilec a flákač Vincek Pajda , který je zde ideově s úspěchem zastoupen s.Voroshilovem .
Řečený Vincek Pajda byl proletářským tribunem do té doby , než žebrotou a státní podporou jako nezaměstnaný zbohatl a začal se bát , aby mu jmění někdo neukradl .
Pak marxismus pragmaticky ustoupil i v jeho případě do pozadí a nastoupil reálný socialismus .
19. 11. 2011 | 19:39

Pepa Řepa napsal(a):

Žasnu že se dá do desetkrát vymlácené slámy pořád řezat.
Arab má přísloví:
Kull himár bi nahíqih mužab
KAŽDÝ OSEL JE OKOUZLEN SVÝM HÝKÁNÍM

Platí to i pro blogery a možná pro ně především. Zvláště pro ty často hýkající.
19. 11. 2011 | 19:47

Béda napsal(a):

Tak mě napadá. Co se stane, když bude přístup do diskusí podmíněn povinnou registrací, přístup k článkům tržně zpoplatněn...?

Řekl bych, že se diskutující odstěhují tam, kde ještě nebyla "zdemokratizována" diskuse. Pan Stejskal bude opět víc psát a méně cenzorovat - nebude totiž co (cenzorovat).

Pan Pehe bude opět psát hradní monology a ztratí svou diskusní obec - zpětnou vazbu.

A různí placení šmíráci se budou muset poohlédnout po jiné hospodě, kde budou pečlivě analyzovat myšlenky, rozkrývat identity diskutérů¨...
19. 11. 2011 | 19:51

Pepa Řepa napsal(a):

No co by se asi stalo Bédo?
Navýšil bych Mossadu, Batikánu a CIA fakturu.
Co Vy?
19. 11. 2011 | 19:55

slavwin napsal(a):

Pane Kasl
Dostal jsem se k tomu pozdě tak už se s mým názorem neseznámite. Nazýváte dnešní stav demokracii, nemýlíte se má chyby a je ohrožena. Já nejsem nic extra můj pohled středoškoláka, stavebního rozpočtáře nemůže vše vystihnout, ale kromě malého procenta čistých nadávačů jsou tu i lidé znalí, možná dělají zodpovědnou práci a jejich pravé jméno by je vystavilo šikaně, každý je dohledatelný jen spoléhají na to že ten buzerant má asi tak málo času jako vy. Dnešní politiku dělají ti co seji naučili za totality nebo jimi vyškolení potomci. Příklad ze své praxe, které budete rozumět. Projektanti benevolentně navrhovali třeba výkop do 2m hloubky pažený štětovými stěnami, nebo rozsáhlá podloží z různých materiálu, brzo se našel někdo kdo ty štětové stěny nahradil tradičním bedněním nebo svahem, nebo upravil optimálně podkladní vrstvy podloží, byl tzv investiční zlepšovák za velkou i když redukovanou odměnu. Takovou blbost jsem třeba i já a mnoho jiných umělo taky, ale to už tehdy potřebovalo mocenské a politické krytí, stejně jako zlodějny náměstků na Mo nebo Koláček a spol na hnědém uhlí. Když odcházel z hradu Husák, říkal jsem si historický poslední bolševický prezident, dnes se modlím aby byl aspoň předposlední.
19. 11. 2011 | 20:01

Josef K. napsal(a):

Milý aga. Vy patříte spolu s lidmi jako jistý Zbyněk Matyáš k sektářům své pravdy, zřejmě velmi prosté, čiře průhledné a nenávistné, lidem přisuzujete ty činy a myšlenky, které byste u nich rádi viděli. A ti jiní, které nepochopíte, jsou pro Vás nepřátelští sapéři Vašich pravd, hrozíte se, že je podkopou a vyhodí do povětří.... Jako každý sektář, i Vy trpíte přeludy, vidinami, přízraky. Váš slovník, Vaše schopnost vyjádření i Vaše myšlenky však nejsou ničím zajímavé.
19. 11. 2011 | 20:02

voroshilov napsal(a):

Pepa Repa:
Nestane se nic,jenom Vlk na mne postve bernak a jeste nejake urady a ja s Mashou budu muset odstehovat do Nemecka.
19. 11. 2011 | 20:04

Almo G™ napsal(a):

Béda: nepodceňoval bych je,

Ad únik do "nezdemokratizovaná diskuse" - časem asi sáhnou ke kartelové dohodě největších zpravodajských serverů, možná i podchycenou nějakou nenápadnou vládní vyhláškou. Na omezeních pro čtenáře/občany se shodnou celkem snadno.

Ad Cenzor bez práce - naopak - jeho práce může být ještě sofistikovanější a potřeba cenzorů může stoupat. Není nepředstavitelné, že přístup do diskusí bude podmíněn nainstalováním nějaké aplikace, která bude sídlit v počítači, kontrolovat a odesílat "podezřelý obsah" ven - stačí frekvenční analýza pojmů. Sledováno tedy nemusí být jen to, co právě píšete, ale vše, co průběžně píšete. Že by k tomu lidé nedali svolení? Ale dali, rádi a dobrovolně. Podobně jako v IKEA na sebe rádi prozrazují své jméno a bydliště vč. podrobného vyúčtování a nechávají sledovat svůj pohyb po ČR jen za obyčejnou papírovou tašku zdarma, v TESCO totéž za "slevu" 100 Kč ročně atd.. Stačí nabídnout nějakou prémii zdarma - nejlépe takovou, která byla zdarma ještě před registrací. A kdyby se náhodou někdo vzpěčoval - vždy se mu to přece dá nařídit zákonem.

Pak bude potřeba o něco více Stejskalů, kteří budou analyzovat statistiky, povinně upozorňovat trestní orgány (stačí prohloubit zodpovědnost provozovatele sítě za činnost každého na na síti). Jestli budou placeni zpravodajskými portály nebo poskytovateli připojení, je už vedlejší... Asi nemusím dodávat, že anonymní připojení prakticky nebude možné. Už nyní se chystá povinná registrace KAŽDÉHO wifi účastníka s venkovní anténou a připojením ve volném pásmu. Že je to nemožné? Ale kdeže. Vládnou nám přece reformátoři. Viz nenápadná zpráva: http://www.lupa.cz/zpravicky/ctu-zvazuje-zavest-evidenci-vysilacu-ve-volnych-pasmech/
19. 11. 2011 | 20:11

Vandal napsal(a):

na tom videu se choval Jirous nikoli jako zoufalý člověk, ale jako psychopat smyslů zbavený. Černobílé vnímání světa mluví samo za sebe, k tomu není třeba nic dodávat. Nevím jak kdo, kamarád je kamarád, to ale neznamená, že musím se vším, co kamarád dělá, souhlasit. A pokud se kamarád chystá spáchat lumpárnu, je správné mu to říct, ba je správné proti tomu tvrdě vastoupit.
19. 11. 2011 | 20:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Šteffle,

zcela jistě to s tím souvisí. Jakož i s celou řadou dalších věcí, které determinovaly vývoj v tomto geopolitickém prostoru (tedy i školství). Řekl bych, že na rakouských a německých serverech je to v průměru tak někde mezi servery, kde se debatuje česky či slovensky a těmi, kde se debatuje anglicky, popř. dánsky či holandsky. Ano, ta výuka s tím zcela jistě souvisí. A to, jak debatujeme souvisí zase s tím, jak se v tomto prostoru nastavuje vzdělávací systém. Budeme- li schopni lépe debatovat, respektovat třeba i odlišný názor, začne se pomalu měnit i školství (institucionálně i to, jak bude v praxi fungovat). A vice versa.

Hezký večer, paní Pokorná. Díky za přání.

Ano, pane Matyáši,

speciálně na Vás jsem si zasedl a zcela selektivně nechávám jiné, aby si Vás brali do úst. Zatímco většinu Vašich nekonfliktních replik mažu.

Nemohu Vám zaručit vůbec nic, paní Silvie.

Ručím jen sám za sebe.

P.S. Můžete mi zaručit, že mně někdo se zdejších "cikánobijců" nepřijde rozbít hubu? Občas mi tím dost silně vyhrožují. A víte co, já to po Vás ani nechci (přestože mi občas přijde, že svými vstupy svým způsobemn tyto lidi možná i motivujete). Je to moje věc. Vaše věc je, jak chcete vystupovat Vy (už jsem se nestihl I.M.J zeptat, jestli mu někdo něco garantoval. Tehdy či nyní). Navíc Vaše veřejná tajemství nesdílím, nikdy jsem si žádného soudce ani nikoho nekupoval.

Oni ho tak berou, pane ago.

Já ostatně též. Nikdo po Vás nic nechce, nikdo se Vás nesnaží k ničemu donutit. Dělějte jak uznáte za vhodné. Toto je otevřené fórum. Pánové Pehe, Kasl a nakonec i já jsme zde vyjádřili jakýsi názor, Vy, Silvie a řada dalších též. Nic méně, ale také nic více.

Budu o tom přemýšlet, pane Lubo.

Díky, pane Jáchyme,

bylo by pokrytecké předstírat, že mne takovéto příspěvky občas nepotěší. Má rodina mne neobdivuje, myslím, že jí (a i tyto stránky) už téměř pět let dost štvu.

Pane dennisi,

obecně to vidím [plně stejně. Co se týče konkrétních jmen, byl bych zdrženlivější ;-)

Hezký sobotní večer všem.

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 20:14

Puck napsal(a):

Když vidím politika, kterak vysvětluje proč to a to dělá tak, a ne jinak, nevnímám ani tolik co prosazuje, ale proč to prosazuje. Příkladem může být Drábek s třetím pilířem, kdy vzdálená budoucnost má prioritu před deklarovanou rozpočtovou odpovědností.
Každého diskutéra, který srozumitelně rozebere problém a vysvětlí, co ho vede k názoru, jaký si na problém udělal, je škoda. Zrušení anonymity odradí právě tyto diskutéry. Jsou to ti, kteří sice nemají důvod svůj názor tajit, ale zároveň nevidí důvod, proč si komplikovat život. Ne každý chce být politikem, a je v životě dost problémů i tak.
19. 11. 2011 | 20:19

Béda napsal(a):

Almo G™

pokrok nezastavíš. Demokracie ano! Ale ocamcaď pocamcaď! jak upozorňoval Dr. Goebbels a po něm zopáknul Dr. Vasil Biľak.

Předvoj intelektuálních demokratů s praporem svobody, míru, demokracie, lásky, pravdy, humanity... vykročil v čele procesí ve šlépějích uvedených demokratických předchůdců.
19. 11. 2011 | 20:19

Tomáš napsal(a):

Almo G:
Kdo by se zalamoval papírovou taškou nebo legálností. Viz nedávnou causu, kdy v Německu tajná služba vyrobila spyware, jehož prostřednictvím nahlížela jednak do souborů, IM a mailové komunikace, ale uměla se napíchnout i na webkameru.

Objevila a zveřejnila to nějaká parta hackerů(!), politici se zatvářili, jako že "to se musí vyšetřit" a za měsíc po tom neštěkl pes. Česká (ehm) média o tom svorně mlčí.
19. 11. 2011 | 20:24

UmKab napsal(a):

Ten svět je prostě nespravedlivej. Člověk si udělá v Moskvě titul před jménem a za jménem, slušně se oblíkne, předstoupí před dav a kultivovaně přečte elaborát o leninovo očích a ti primitivové nejen že s ním věcně nediskutujou oni ho dokonce nechválej a házej po něm prázdný lahve od piva.A když jim člověk řekne at teda sami chválí Lenina tak se jen přiblbě šklebí.Co mam ted soudruhum do Mosky asi napsat?Tolik času a rublů do mě nacpali a místo věnců u sochy Lenina mam akorát posměch a bouly. Je na čase aby přišli tleskat nějací prověření odborníci.Prostě kdo nebrečel v mauzoleu ten bude potichu sedět doma.Přece neni možný aby naší lidovou demokracii reprezentovali nějací amatéři.
19. 11. 2011 | 20:26

kormoran napsal(a):

Beda 19.51

Jsem pro , avsak kazdy prispevek za 30Kc.

To by se to u doktoru v cekarne houfovalo! Ze se za tricet korun mohou vice vyzvanit , nez tady))))
19. 11. 2011 | 20:28

aga napsal(a):

Pane Stejskale

nezlobte se, ale je zásadní rozdíl mezi opovržlivým vyjádřením se o "výkonu" publika, před které dobrovolně předstupujeme, a před opovržlivou reakcí publika na "výkon" herce. Toto je sice otevřené fórum, ale výchozí pozice blogerů, diskutérů a adminů jsou v každém případě rozdílné, a rozdílný je i dopad mínění blogerů či diskutujících na čtenáře. Je tedy nefér tvrdit či implikovat, že všichni tu děláme více méně to samé a máme tu víceméně stejná práva či možnosti.
19. 11. 2011 | 20:30

kormoran napsal(a):

Jo a s omezenym poctem znaku!!!

Jinak byste soudruzi namleli pod jeden prispevek i pytlovani tepla na severnim polu.
19. 11. 2011 | 20:32

Béda napsal(a):

Slyšel jsem kdysi takový příběh:

Pan X povídá: "Tak přátelé: nyní se nám jenom pro pořádek zaregistrujete. Je to jenom formalitka. O nic vážného v podstatě nejde. Údaje slouží jenom ke statistice, nebudou žádným způsobem zneužity. Jen s chutí do toho!

Nu a nyní, po provedení nezbytných formalit se prosím pěkně seřaďte!

Skupina A dostane od nás bonusový neplacený zájezd do lázní..."
19. 11. 2011 | 20:33

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

vážení,
není to tak, že potrefené husy - celé hejno - se ozvaly? Hodně mi to tak připadá, kejhají jak najaté.

Pane Kasle, OK. Maximus 19:15 udělal výčet primátorů, vycházíte nejlíp (i když konkurence nebyla velká, to je třeba přiznat :-)), já si myslím to samé. Málokdo by dokázal odejít z dobrého primátorského pelechu v případě, že je okolo příliš mnoho hnoje a vrátil se úspěšně ke své profesi. Vy jste to udělal a to jsem si k Vám pozitivně poznamenal napořád. Celkem Vám přeju všechno dobré.

Text tohoto blogu: celkem souhlasím. Nechápu například Almu G, když Vám 18:03 sarkasticky předhazuje exhibicionismus a vyžadování obdivu. Almo, potřeba uznání je základní lidská potřeba a KAŽDÝ z nás, co sem píšeme (ať komentátor nebo bloger) očekává když ne uznání, tak aspoň nějakou reakci. Jinak by to přece všechno nemělo smysl.
19. 11. 2011 | 20:37

Almo G™ napsal(a):

Tomáš: Nebo tak :-).

Béda: Ano, takové nezištné procesí...

aga: Zajímavá analogie: Umělec po vlažném potlesku publika nutí diváky prokazovat se občanskými průkazy :-).
19. 11. 2011 | 20:39

Almo G™ napsal(a):

orchestr: "potřeba uznání je základní lidská potřeba a KAŽDÝ z nás, co sem píšeme (ať komentátor nebo bloger) očekává když ne uznání, tak aspoň nějakou reakci. Jinak by to přece všechno nemělo smysl."

Aha, tak zřejmě proto M.Kalousek vůbec netušil, že zde má založen blog, ačkoliv zde už pod svým jménem nějakou dobu publikoval. Ukázalo se to až po průšvihu s dvojitým blogem stejného znění od dvou bloggerů zároveň. Jinak bychom se to nejspíš neměli šanci dozvědět.
19. 11. 2011 | 20:43

stejskal napsal(a):

Nikde jsem netvrdil, že všichni mají stejné možnosti, pane ago (autory na tyto stránky vybírám já, blog si zde sám nikdo založit nemůže. Stejné možnosti jsou jen v debatě, ale opět za podmínek, které z pověření Aktuálně.cz stanovuji já).

Všichni každopádně neděláme to samé. Vyplývá to částečně z výše uvedeného a částečně i z osobního rozhodnutí. Například spousta lidí se zde podepisuje svým jménem, nikdy nikoho nenapadla, hrubě neurazila, nespamovala apod. Takový je prostě svět a dle mého vždy bude. Je jedinečný ve své rozmanitosti. Je podle úžasné v něm žít.

Proto se nikoho nesnažím nikam napasovat (tedy kromě vynucování jakýchsi elementárních pravidel, bez nichž by se dle mého subjektivního názoru toto forum brzy rozpadlo, zaplavily by jej urážky, nadávky, vulgarismy apod. a jeho provozovatel by jej uzavřel. Stejně tak některé věci nemohou ve svých blozích dělat autoři, viz Kodex).

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 20:48

Béda napsal(a):

Almo G™,

pan ministr Kalousek a pan ministr Drábek v rámci šetření pravděpodobně integrovali funkci tiskového mluvčího obou ministerstev v rámci zodpovědného šetření. Nový tiskový mluvčí sedící současně na dvou židlích zvýšil produktivitu své práce, aby si zasloužil svou dvoujedinou mzdu.

Takové chybičce se bohužel nedá zabránit. Dochází k ní pouze jednou za *** let.
19. 11. 2011 | 20:48

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Vilmekodytek,...díky, že se Vám můj nick líbí, alespoň něco. Svěřím Vám tajemství, které jsem tu už dvakrát napsala. Není to můj první nick. Ten úplně první, když Aktuálně začínalo, byl latinským přepisem jména i příjmení, mám obojí k nalezení právě v přírodě. Pak mne kdosi pod stejným nickem začal napodobovat. Zvolila jsem jiný, objevil se stejný, a tak to šlo za sebou, začínalo se, lidé si volili nicky, nebo se bavili napodobováním. Tužka je můj jedenáctý nick. Když jsem s ním poprvé "vyrukovala", tak jistý pán, /dnes tady také psal/, ho označil za debilní, doslova a do písmene,/ snad to slovo projde, není tu nějaký filtr?/, tak, a ještě k tomu napsal, že je debilní si onikat, to je to,...Tužka napíše,... a v tu chvíli jsem si říkala, že tenhle nick by mi už mohl vydržet, když byl veřejně pranýřován . No a pak byl znova pranýřován, ale to je jiná a dlouhá historie. Ze začátku jsem na konci vždycky psala,...a úsměv, prosím, ale zase se našel jistý nick, co to začal používat, a mne zesměšňovat, /taky tu dnes psal /, takže jsem to opustila, ale asi se k tomu vrátím, protože,...protože, já se směju, i když se mi nadaří,...to OSUDU, ...a navzdory. Tužka, a úsměv, prosím.
19. 11. 2011 | 20:54

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Almo G,
nechápu souvislosti této diskuse se (zdvojeným) blogem autora "M.Kalouska".
19. 11. 2011 | 20:54

aga napsal(a):

Páně Kaslovo bědování nad "výkřiky frustrovaných zoufalců" je obzvláště pikantní, padne-li náš zrak lehce vpravo, kde se mezi výčtem jeho nejčtenějších článků skví nadpis "Je mi z vás na blití, paní senátorko". Co chce od nás, bídných anonymních červů, když mezi sebou politický výkvět národa diskutuje tímto tónem...
19. 11. 2011 | 20:57

Jan Amos Komenský napsal(a):

"Mnozí si všímají jiných, sebe nikdo, mnozí učí jiné, sebe nikdo, mnozí spravují a napravují jiné, sebe sama nikdo. Tedy, aby tato stížnost přestala, nechť už začne každý nejdříve sám u sebe se vším, co směřuje k nápravě věcí. Proto ať konáš cokoli, vždycky vyber věcí nemnoho, neboť mnohost rozptyluje, nemnohost soustřeďuje; ale nejlepších, neboť jedno nejlepší vydá za mnoho méně dobrých a těch se pevně drž, abys nemohl býti od nich odtržen a znovu zapleten v mnohost a malichernosti".
19. 11. 2011 | 20:59

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

tužko,
sympatická poznámka 20:54, Váš styl psaní mi přijde sice dost zvláštní, ale už víckrát jsem si obdivně říkal, že myslíte přímo hlavou (zcela vážně :-)) a stylizujete pěkně.

No a to Vaše konstatování, že plagiátoři a zesměšňovatelé Vašich nicků zde dnes jsou také přítomni, celkem koresponduje s tím, co píše p. Kasl a taky s tím, co si myslím já (20:37).
19. 11. 2011 | 21:02

Pepa Řepa napsal(a):

sga
:-)
Postřeh dne!!!!!
Jak typické pro moralisty.
Milý pane Kasle, chcete ještě něco dodat?

Tak si tady pánové zase mudrujte jako vodovodní trubky blablabla o pokleslosti blablabla a o umění diskutovat blablabla.
Hezký večer.
19. 11. 2011 | 21:08

aga napsal(a):

Pane Stejskale,

.. Pánové Pehe, Kasl a nakonec i já jsme zde vyjádřili jakýsi názor, Vy, Silvie a řada dalších též. Nic méně, ale také nic více. ..

Nikde jsem netvrdil, že všichni mají stejné možnosti, pane ago (autory na tyto stránky vybírám já, blog si zde sám nikdo založit nemůže. Stejné možnosti jsou jen v debatě, ale opět za podmínek, které z pověření Aktuálně.cz stanovuji já)...

A já tvrdím, že vyjádří-li svůj názor bloger Pehe či Kasal v rámci blogu, nebo admin z pozice admina a cenzora, je to vždy více, než to méně, co můžeme my jako nicky vyjádřit v debatě. A proto je přirozené, že na blogery a admina nemůže být uplatňován stejný metr jako na diskutující. Bloger se vystavuje už svou veřejnou publikací blogu kritice dobrovolně, a působí přinejmenším arogantně, když bez toho, aby se do debaty zapojil a dokonce ji četl, odsuzuje její úroveň a potažmo i úroveň debatérů. Pokud nechce být kritizován, ať jde číst svá moudra z kazatelny, beztak to vypadá, že touží spíše po věřících než po upřímných názorech diskutérů.
19. 11. 2011 | 21:09

Almo G™ napsal(a):

orchestr: No právě proto jsem vám ocitoval vaše slova. Takže znova:

"potřeba uznání je základní lidská potřeba a KAŽDÝ z nás, co sem píšeme (ať komentátor nebo bloger) očekává když ne uznání, tak aspoň nějakou reakci. Jinak by to přece všechno nemělo smysl."

Platí vaše slova pro někoho, kdo zde publikuje, aniž by o tom věděl?
Nejde přece o zdvojení blogu - tím vše jen vyšlo na povrch. V řadě případů je jen někdo vytváří dojem, že můžete někoho oslovit a přitom jde jen o tisící kopii tiskové zprávy a vytvoření pozitivního dojmu, že nasloucháte. Někomu jinému stojí za to, vytvářet dojem, že vládní činitel naslouchá. Výsledek je, že ti dva žijí v naprosté symbióze a čtenář-občan je v této hře se svými sebekorektnějšími příspěvky za... dosaďte si sám (např. nerovnocenného partnera).
19. 11. 2011 | 21:14

Béda napsal(a):

aga,

jenom bych dodal. Navíc bloger odsuzuje úroveň diskutujících paušálně. Prostě úroveň diskusí je "ubohá". Kterých diskusí? Pod kterými blogy? Pod všemi? Úroveň kterých diskutérů? Všech? Žádalo by se upřesnit. A co úroveň blogerů?

Nicméně je možné, že by blogeři raději diskutovali se svým publikem v ulicích. Tam by měli skvělou příležitost nelaboratorně stanout z očí do očí svým anonymním čtenářům, přednést jim svá díla a zodpovědět nemoderovaně otázky.
19. 11. 2011 | 21:16

Pepa Řepa napsal(a):

Autor
Co kdyby tady někdo napsal Je mi z vás na blití, pane Kasle?

To bychom se pohoršili, to by bylo keců.
Myslím, že si dvojka P+K svými články pěkně naběhla na vidle.
Kasle, Kasle, jak je to o té třísce v oku bližního?
:-)
19. 11. 2011 | 21:17

Werner napsal(a):

Když jsem před cca 11 léty dostal jako chlapec ještě školou povinný první pc s netem udělal jsem tu největší pitomost pod sluncem a přihlásil se na jednu již tehdy pod svým pravým jménem, s emailem pod svým pravým jménem a dokonce i městem ze kterého pocházím. Podobnou debilitu už bych dnes neudělal. I když jsem nebyl nijak sprostý a snažil se na rozdíl od jiných diskutovat tolik anonymů spamu a sprosťáren co se mi tam nahromadilo během pár dní ten email nezažil a nakonec jsem ho radši zrušil stejně jako účet na té diskusi. Znovu už to neudělám to si tu diskusi radši nabušte. A proč jinde diskutují a nenadávají se? Za a) cenzura b) pokud by mi někdo napsal takový email jak chodili mě v USA nebo ve VB měl by na krku urážku na cti, nebezpečné vyhrožování sexuální obtěžování atd! V ČR toto nehrozí(zatím)!
19. 11. 2011 | 21:18

Emissary napsal(a):

Josef K,

„Emissary k ondrejseffl. No, to je ale ukázka té pitomosti, umět diskutovat ba měl každý občan, jinak nezbývají než vulgární výkřiky a pěsti. Bože…..“

A na to jste přišel jak, to Vám Stejskal nakukal? Umět diskutovat nemusí každý, měl by umět komunikovat. A to je, Bože, rozdíl.
19. 11. 2011 | 21:20

Almo G™ napsal(a):

19. 11. 2011 | 20:48 "Stejně tak některé věci nemohou ve svých blozích dělat autoři, viz Kodex"

Malá ukázka:

Kodex bloggera:
"Na blogu nebudou zveřejňovány oficiální stranická prohlášení, logo strany, volební slogany ani tiskové zprávy. Zákaz neplatí pro odkazy na tyto materiály."

srovnejte s: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/veronika-vendlova.php?itemid=13484
19. 11. 2011 | 21:23

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Almo G:
pochopil jsem, díky za vysvětlení.
Celkem souhlasím. Každý jsme jiný, Kalousek, Kasl, G.Bregovič (ten zvlášť), AlmaG i já :-).
Co se mě týče, tak rozhodně nemám žádný cíl podobný panu Kalouskovi :-) a jeho počínání mě hodně znepokojuje až s..e. A to jsem zdvojení jeho blogu ani nepostřehl.
19. 11. 2011 | 21:23

Béda napsal(a):

Kdysi jeden mediálně známý panáček tvrdil. Svoboda nade vše! Svoboda pohybu, svoboda podnikání a především svoboda názoru a projevu. Zdá se, že nyní se začíná situace měnit.

Dřívější věrozvestové svobody najednou žádají její okleštění. Co se to vlastně děje?

Nevzbudí se jednou po ránu ovčan a nezjistí, že mu krom dluhu, nejistoty a chomoutu nezbylo nic ani z tolik dříve ceněné a proklamované svobody?
19. 11. 2011 | 21:25

Emissary napsal(a):

kormoran,

ale no tak, nebyl to žádný truc, ale pouhý nedostatek času, i když přiznávám, že Stejskalová adefagie v mazání trochu tomu pomohla. Prostě situace se změnila tenkrát a teď se malinko také změnila.

Ale pěkný večer i Vám.
19. 11. 2011 | 21:30

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pepo Řepo,
zvláštní věc: mě osobně se ani blog pana Peheho, ani blok pana Kasla vůbec nedotkl. Čím to je?

Sice by ani jeden z nich neměl generalizovat, to bych si taky myslel, ale jinak s jejich texty nemám žádný velký problém.
19. 11. 2011 | 21:31

slunečnice napsal(a):

Slunečnice napíše... Kéž tužka zůstane tužkou, i kdyby ji po třinácté lámali počítačoví klávesisté, kteří nesnesou geniální jednoduchost, přesnost a úsměv tužky, a proto ji musí tak zarytě zesměšňovat. Až je odstřihnou od elektřiny, tužka se bude smát naposled. Asi tak :)))
-----
Co říci k dnešními blogu a všem těm výtkám na neznámé adresy nesmělých nicků a nicek? NIC. Anebo: Jsme, jací jsme. Kritikou nedotknutelní a kritikou se dotýkající. Ale pochvalou bychom vážně neměli šetřit jak lakomý Kalousek. Proto chválím pana Kasla, že našel odvahu sepsat tento text.
19. 11. 2011 | 21:31

Almo G™ napsal(a):

orchestr: Ten blog byl stejného názvu a znění a pod každým byl podepsán jiný ministr - jednou Kalousek, jednou Drábek. Takže je možné, že ani Drábek nevěděl, že zde má blog a v obou případech vše zařizovali nějací ministerští podržtaškové, kteří o sobě navzájem nevěděli:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jaromir-drabek.php?itemid=13038

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/miroslav-kalousek.php?itemid=13037

Na to vtipně reagoval V. Hořejší třetím blogem se stejným názvem "Vláda své priority nevzdává"

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=13039

Vše pěkně pohromadě zde: http://goo.gl/Zp8SF
19. 11. 2011 | 21:32

stejskal napsal(a):

Dobře, pane ago,

klidně uplatňujte dvojí metr. Je to Vaše věc. Nikdo Vás nemůže přesvědčit, abyste to nedělal (mimochodem např. pánové Kasl a Pehe debaty pod svými blogy myslím čtou, ale to není důležité. Důležité je, jestli Vás takový přístup uspokojuje. Pokud ano, pak je to v pohodě.)

Pane Pepo 5epo,

tak zrovna toto sem píše spoustu lidí a už se nad tím ani nikdo nepozastavuje ;-) Podle mne je to afektované, nepřiměřené a hloupé, ať to napíše kdokoliv.

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 21:34

modrý edvard napsal(a):

Jozef K: No jestli se tohle všechno učí ve škole, tak stačí pár let počkat.
19. 11. 2011 | 21:35

Béda napsal(a):

slunečnice,

anebo "opsat"?

Zdá se, že se opět blíží doba povinných mávátek. Vláda i blogeři zřejmě zatoužily po bezkonenčných ovacích. Otázkou je, jak zajistit odpovídající publikum? Jisté možnosti naznačil Sedláčkův putovní cirkus. "Interpelace" s výukou dišputace bez interpelujících. V tom asi bude zaklet ten "pes".
19. 11. 2011 | 21:37

aga napsal(a):

Pane Stejskale

zase jste mi něco nehezky podsunul. Už si na tu Vaši strategii pomalu zvykám. Nechci uplatňovat "dvojí metr" v pejorativním slova smyslu, ale ke každému spravedlivý, situaci a osobám přiměřený metr. Nemáme tu všichni stejná práva a možnosti, takže i povinnosti či nároky by měly být různé. Kdybych se rozhodl založit si tu blog, akceptoval bych tento "dvojí" metr jako spravedlivý. A ano, spravedlnost mě uspokojuje.
19. 11. 2011 | 21:43

Pavel Vybíhal napsal(a):

Sylvie

Na podporu anonymity jste napsala: "Někteří lidé se bojí o místo, někteří lidé nechtějí ztratit soukromí."

Co když jste vy nějakým svým příspěvkem vstoupila do soukromí někoho jiného?
19. 11. 2011 | 21:49

Silvie napsal(a):

Pepo,

musím dodat, že úroveň blogů je tu velmi pokleslá - většinou je vůbec nečtu. Přiznám se, že na Pehe nemám sil a reagovala jsem pouze na ten provokativní titulek. Tudíž bychom jejich(Pehe, Kasla) tezi mohli úplně klidně převrátit na ruby.
Dokázala bych na prstech jedné ruky spočítat, kolik je tu pro mě skutečných osobností, jejichž články si opravdu celé se zájmem přečtu. Pravdou je, že mě sem zpravidla nepřivádí nějaká převratná myšlenka autora blogu, nýbrž chuť si s ostatními pokecat.
Časem jsem přišla na to, že zajímavý pohled na věc může mít i můj politický oponent a někdy se dokonce můžeme i shodnout.
Člověku to docela rozšíří obzory a často se dozví i něco nového.
Tak jsem ubrala trochu plyn.

Pane Stejskale,

nechci se vám nijak vlichocovat, často s vámi hrubě nesouhlasím, ale přesto si taky myslím, že jste tady pro nás vytvořil poměrně slušně fungující prostor, kde se já osobně cítím vcelku fajn.
Možná vám připadá, že projevujeme stále málo lásky k bližnímu, ale vždyť my se vůčihledně lepšíme!!
Pokud si nadáváme, tak sofistikovaně, abyste nás nemohl smazat - žádného prvoplánového "debila", "kreténa" nebo "hovado" tady téměř nenajdete. Vydáváme ze sebe to nejlepší - probudil jste v nás netušené schopnosti kreativity.
Zdravím.
19. 11. 2011 | 22:00

stejskal napsal(a):

Dobře, pane ago,

nevím, proč mne podezíráte, že Vám něco podsouvám, nota bene nehezky. Jestlimáte pocit, že na Vás používám nějakou strategii, je to opět Vaš věc.

Uplatňujte tedy ke každému spravedlivý, situaci a osobám dle Vás přiměřený metr.

Já ostatně dělám to samé.

Jediné, co jsem se snažil naznačit, je, že jsem přesvědčen o nutnosti veřejného diskursu jako základu jakékoliv funkční demokracie a o tom, že nemůže probíhat bez nějakého toho základu, na němž se alespoň část lidí shodne (v angličtině se to nazývá "common ground"). Buď se lidé budou pokoušet debatovat s tím, že debatovat opravdu chtějí. A nebo se budou vůči sobě neustále vymezovat, vyčítat si výhody a nevýhody, chtít po druhém, aby on učinil první krok. Nemám sebemenší možnost to nějak ovlivnit. Mohu jen nabízet prostor resp. starat se, abych se pokusil zajistit alespoň elementární podmínky pro vedení takového diskursu. Ano, jste v nevýhodě. Ano, jsou v ní i lidé, kteří sem píší pod svým jménem. Jsem v ní i já (někdy bych Vám přál číst ty maily, co mi chodí, včetně výhrůžek. O tom, co o mne a blogerech píší lidí do debaty ani nemluvě). Ano, blogeři zde mají výhodu stanovit téma. Ano, já mohu smazat různé příspěvky. Ano, Vy můžete napsat úplně cokoliv a nikdo si na Vás nic nevezme (mně hrozili žalobou jen třikrát). A takto se o výhodách a nevýhodách můžeme bavit pořád dokola. Jak to ostatně bývá v kraji zvykem. Ničemu neublížíme, ničemu nepomůžeme...

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 22:01

Silvie napsal(a):

Pavel Vybíhal,

to dost těžko. Nikdy nekonkretizuji, vyjma politiků. A politiky netřeba šetřit - oni s námi taky soucit nemají.
19. 11. 2011 | 22:03

Pavel Vybíhal napsal(a):

Libor Stejskal

Bojím se, že anonymita autorů příspěvků je morálním ústupkem, jehož důsledky neumíme odhadnout.
19. 11. 2011 | 22:04

Pavel Vybíhal napsal(a):

Sylvie

Považujete všechny politiky za stejnou pakáž? :o)
19. 11. 2011 | 22:08

Béda napsal(a):

Pavel Vybíhal,

Něco podobného se povídalo o disentu před víc než 22 lety.

Otázka se vrací: co je to vlastně ta demokracie? O volbách to zřejmě nebude, tam již dávno o žádnou demokracii nejde - volby jsou stejně jenom hrou o peníze. Ani o formě vlády - viz současná "antikorupční" "rozpočtově odpovědná" vláda p. Bakaly sekající rekordní dluhy. Zdá se, že ani o svobodě projevu to již brzy nebude.

Tak tedy o čem?
19. 11. 2011 | 22:09

Almo G™ napsal(a):

Pavel Vybíhal: Máte pěkný nick ;-)
19. 11. 2011 | 22:10

stejskal napsal(a):

No, tak to se mi ulevilo, paní Silvie. Třeba mi to jednou tam nahoře přičtou k dobru :-)

Jen tak na okraj: o lásku k bližnímu zde vůbec nejde, spíš o to, zda se navzájem dokážeme alespoň minimálně respektovat jako lidské bytosti (tím nemyslím nutně nás dva, kromě názoru na bolševismus se ostatně asi neshodneme skoro na ničem, ale povídat si stejně můžeme, ne?). Zda-li má takové chování nějaký smysl, či je předem odsouzeno k nicotě. Coby spíše cynickému pragmatikovi mi to první přijde jako výhodnější modus vivendi než se pořád navzájem štvát a nechávat se naštvat (tedy nadávat si, urážet se, třeba i sofistikovaně apod), zvyšovat svojí frustraci i frustraci společnosti, ve které žiju.

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 22:14

Emissary napsal(a):

Hm, pane Stejskale,

a co má být, že Vám někdo vyhrožuje? To máte z toho, že nejste anonymní a editujete blogy. Tak je prostě nečtete a jako uspávací prášek si pusťte nějaké video Vám blízké. Řešte věci, až začnou být aktuální. :)
19. 11. 2011 | 22:20

Jemnický napsal(a):

Béda

Bratře Bedřiše, bez ironie, palec nahoru. Ty jsi příkladem, jak pozitivně může působit účast na diskusích na diskutéra.
Myslím, že pedagog Pepa Řepa má na této proměně určitou zásluhu.
Ale nepřeháněj to, tenhle Kaslův strukturovaný a vyargumentovaný blábol za to nestojí.

S pozdravem,

Jemnický
19. 11. 2011 | 22:21

Pavel Vybíhal napsal(a):

Béda

"Něco podobného se povídalo o disentu před víc než 22 lety." ... To jsem nějak nepochopil.

Jak je ohrožována svoboda projevu?
19. 11. 2011 | 22:25

trubka napsal(a):

Vážené diskuterstvo,
Vážený pán bloger
Milý pán Cenroz,

prijatelia domnievam sa že problem na ktorý poukazuje autor je klasicky prjav ponorkovéj nemoci, poznate to , ked vam odrazu vsetko vadi, vidite vsetko negatyvne, nič sa vam nepači, prepadate zufalstvu, dopredu odhadnete aký blog napiše bloger,
aj ake reakcie nasledne napišu komentatory,

v jeden prekrasný deň som to otestovala,
tipla som si aky autor sa objavi , odhadla som tematyku, potom som si tipovala, kto bude prvý komentator , tiež som uhadla aj obsah komentu, to je tym že sme tak dlho spolu blogery a diskutersvo , pozname sa ako vlastne ponožky a dopredu vieme kto a čo tu placne,

jedine riešenie problemu, odlučiť sa od seba na kratky čas , aby sa nam navzajom zastiskalo ,
tunajšie diskusie ich momentalný psichologicky stav sa dá pravom hodnotiť ako 30 ročne manželstvo , deleno desiatimi, teda ako život mačky.

Tym to sa lučim a tunajšiu ponorku na čas opušťam, vaša vzacná trubka.
19. 11. 2011 | 22:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Vybíhale.

To je legitimní úvaha. Co navrhujete?

Nabízím další pohled, trochu jiný: k čemu bude, když si zde pár lidí, kteří se podepisují svým jménem (a dokonce si ani nemůžete být jist, že to pravé jméno je. Znám zde jednoho velmi tradičního debatéra, který mi prozradil, že sem vstupuje pod jménem svého zesnulého příbuzného)? Bude tu pár lidí, kteří opět vytvoří jakési ideové ghetto. Budou (budeme) v něm spokojeni, protože ten ošlklivý svět zůstane vně.

Ale k čemu to bude? Mám za to, že je daleko smysluplnější otevřít veřejný diskurs co nejvíce, i za cenu toho, že si jej každý představuje trochu jinak a že se v něm člověk setká se spoustou excesů. Akademické debaty můžeme vést na akademické půdě (vedu je občas rád), ale tím tyto stránky nejsou. Mohou být i "přístavní" putykou, kde si nikdo nebere žádné servítky (i takovou atmosféru mám rád, má mnoho do sebe). Mají být místem, kde debatují různí lidé (a pravidla jsou nastavena tam, aby vyhovovala většině z nich a přitom se zde ještě dalo jakžtakž debatovat). Není to ideální, ale zatím to docela funguje. Ted pokud nečekám, že se naplní naše subjektivní představy o ideálním diskursu. To bych si třeba já moc nepopovídal ;-)

Ani neanonymita nic neřeší, pokud ji člověk sám vnitřně nepřijme. A vynutit se to nedá. Dá se jen nastavit určitá pravidla, která vyhovují více/méně lidem.

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 22:29

stejskal napsal(a):

Nic, pane Emissary, vůbec nic.

Použil jsem to jako příklad jednoho z mnoha atributů debat na internetu. A jimi jsem se oponoval tezi, že někteří jsou ve výhodě a jiní v nevýhodě. Podle mne je takové tvrzení dost relativní.

Byl jste se podívat minulý pátek na té MU?

Hezký večer,

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 22:34

aga napsal(a):

Pane Stejskale

myslím, že dost debatérů nelibě nese, že jste se aktivně postavil na stranu textu, kritizujícího zoufalé výkřiky frustrátů a obecně špatnou úroveň debaty, ačkoli je jeho autorem člověk, který neváhá nadepsat svůj blog "Je mi z vás na blití, paní senátorko". Nejen ve mně to pak pochopitelně vyvolává frustraci, protože je to nejen nespravedlivé vůči těm debatérům, ale je to hlavně společensky velmi nebezpečné - zdá se mi, že tím podporujete tendenci, která je daleko nebezpečnější, než případná špatná úroveň debat - a to tu, že od politiků počínaje blogery konče je důležitější "správný názor" než správné chování.

Obecně bych s vašimi tezemi souhlasil, ale chtít začít s demokratickým diskurzem na anonymních virtuálních diskuzích, když zcela absentuje v parlamentu, je absurdní a v důsledku kontraproduktivní. Poklidná diskuze v podzámčí jen poskytuje klid na špatně odváděnou práci na zámku.

"..Ano, Vy můžete napsat úplně cokoliv a nikdo si na Vás nic nevezme (mně hrozili žalobou jen třikrát).."

Asi to nemáte jednoduché, ale srovnáváte nesrovnatelné - je to vaše práce, my zase neseme kůži na trh v oblasti té naší, nebo v jiných oblastech svého nevirtuálního života. Vybral jste si práci v oblasti médií, která se myslím na špatném stavu společnosti podílejí poměrně zásadním způsobem, což určitě víte, takže je poměrně pochopitelné, že občas působíte jako hromosvod vzteku a zklamání. A pokud přesto setrváváte a dál nesete svůj kříž, asi víte, proč, takže jen mohu opakovat po vás: hlavně že vás to uspokojuje :)
Děkuji za debatu a dobrou noc.
19. 11. 2011 | 22:35

Jozef napsal(a):

"Jiri Pehe
napsal" nie vystizny,ale katastrofalny blog.Priznacne v den 17.11.

Uz nadpis blogu ma v sebe odpudzujuci sovinisticky naboj,a konci stupidnym obvinovanim domorodeho a vychodneho plebsu z nedemokraticnosti.Po nahodnom brouzdani na internete!
To by si osoba,ktora sa pysi nejakym strukturovanym myslenim a odbornym vzdelanim nemala dovolit.Todlecto.Takyto trapas.
V orwellovskom NWO vsak masmedialnych demokratov treba hladat ako ihlu v stohu slamy.

17.nov.1989 po policajnom zasahu,na Zapade beznom,padol v Ceskoslovensku rezim sposobom,ktory vyvolal na Zapade len nesmierny udiv.Neskryvany obdiv ku kulture tychto narodov!
Potom nasledovala dlhorocna studena obcianska vojna proti "cervenym" a prepad zivotnej urovne obyvatelstva v dobytcej transformacii,stala demonizacia a debilizacia predchadzajuceho rezimu,resp.oponentov politiky "reforiem" - a kazdodenna bulvarizacia myslenia masoveho konzumenta.
Nemozem v opozicii k p.Pehe nevyjadrit opat a zas hold nasim narodom,ze prezili toto nasilie bez brutalneho narastu spolocenskej patologie.A zaroven musim vyjadrit despekt mienkotvornej elite tohto obdobia,neraz sklznuvsej na hranu sovinizmu voci vlastnej domorodej spolocnosti.
19. 11. 2011 | 22:36

Silvie napsal(a):

Pane Vybíhale,

položil jste mi záludnou otázku.
Mám-li odpovědět upřímně - odpovím ano (parlament, vláda, senát).
A to s přihlédnutím k tomu, že ti slušní politici rychle zdegenerují a přizpůsobí se nebo z toho systému vypadnou. Kdo chce s vlky výti...
Jak jinak si vysvětlit (nežli nekompetentností a amorálností), že přes všechny proklamace poslanci nikdy neodhlasují nakonec to, co voličům slíbili (hazard, prebendy atd.).
Na komunální úrovni to bude trochu jiné - tam se odvádí ,zejména v chudších obcích, tvrdší práce a často to táhnou ženy (a ženy obecně asi tolik nekradou - nebo snad znáte nějakou zkorumpovanou političku?!).
19. 11. 2011 | 22:42

donal napsal(a):

pane Kasl
nejsem schopen ani přečist všechny příspěvky které jsou pod vaším článkem je jich hodně nevím který názor ma tudíž navrch ,ja tady občas píšu, píšu s chybama vím to o sobě a jaksi pokud budu psát bez chyb tak než neco napíšu uběhnou léta v podstatě nenapíšu nic jen bych chtěl vlastně vědet vo co vam opravdu jde chcete tady na tomto blogu zavest neanonymní psaní? jak jsem napsal a podotkli to i jiní přispěvky budou uhlazené bude jich mín a otázka pak zní kdo to vubec bude číst? adresné psaní je na spoustě jiných sevrech takže kdo nechce anonymní příspěvky může psát tam komu nevadí píše sem to stejné platí i o návštevnících a přispivatelíchumero James
19. 11. 2011 | 22:44

Emissary napsal(a):

Nebyl, pane Stejskale,

nebyl, hrozně se stydím, i když jsem to natvrdo neslíbil. Ten příslib jsem učinil na základě toho, že pátky jsou volnější. Jenomže byl výjimečně takový, že mi zamotal hlavu, takže jsem si ani nevzpomněl. Vlastně vzpomněl, ale až dva dny poté. Omlouvám se.
19. 11. 2011 | 22:44

donal napsal(a):

chumero James tam nepatří byl to kod proti psaní strojů a ja koukal kde mi to zmizelo
19. 11. 2011 | 22:46

fejk napsal(a):

Nick aga se vyznačuje zarputilou neurvalostí demagoga .
Aga chtěl Stejskalovi čůrat
na botu a dalo mu to hroznou
rachotu .
Ledvinové kameny se v něm hrozně
šprajcly a tak je musel podebrat
dvěma pajcry .
Nyní spřádá nové vize , jak se
dostat do Eurovize .
Čurá zase skvěle a soudruhy
pozdravuje vřele .
S komsomolcem Pavkou Morozovem ,
hrdým to sovětským svým vzorem ,
vítězně zatočí se Stejskalem
jako s reakčním morem !
19. 11. 2011 | 22:48

Silvie napsal(a):

Jozef,

víte, já vůbec netuším, proč sem tedy lidé jako Pehe a Kasl píší a hází tak "perly sviním"?!
Myslím, že si snad takovou poctu ani nezasloužíme.
Jinak s vámi souhlasím. Žádný jiný národ, nežli Češi, není neustále svými "elitami" frustrován coby "čecháčkovský", "příserkovský", "zbabělý" apod. Není divu, že už jsme tomu sami uvěřili.
Jsou snad Poláci, Maďaři, Slováci, Bulhaři atd. lepší? Zmocňuje se jejich politiků při každé příležitosti touha vyjevit jim, jak stojí coby národ za hov..?
Zajímavé je, že tento ohavný jev sebou přineslo bratrstvo pravdy a lásky, které se cítí být od roku 89 morálním vítězem. Ale nad kým vlastně?!
19. 11. 2011 | 22:52

J. napsal(a):

Silvie, to, co je politicky v TV, to nikdy už nemusí odpovídat skutečnosti. V této džungli a v tomto zase jinak totalitním a nesvobodném režimu hrají primární a jedinou roli peníze.
Není snad žádnou novinkou, že politik vstoupící do politiky brzy záhadně zbohatne. Ale že to jsou peníze, které by nikdy ani jako politik vydělat nemohl, nikoho nezajímá.

Kolik byste řekli, že může dostat hotově a na ruku politik jen za to, že namísto svého přesvědčení ANO (pro návrh) zvedne ruku druhou?
Bavím se tím, jak se pan Kasl snaží (seč mu síly stačí) hrát zde rovňáka, kámoše a strejdu. Kdo z vás mu to uvěříte?
19. 11. 2011 | 22:52

Skogen napsal(a):

Co je to za kampaň :)? Že by bylo třeba se pod vše podepisovat krví? A posílat ji na rozbor, aby se určilo "otcovství" (dámy prominou) bude rovněž třeba? Já jen, že bych se třeba začal podepisovat jako Josef Novák a velkoryse přidal i nějaké t bydliště.

Podívejte, pane Kasle a řečnicky i pana Pehe, já se nepředstavuji na mnoha místech. Na schodišti, ve výtahu, ve frontě u pokladny, na benzínce, nevzpomínám si, že bych se tam kdy někomu představil, ačkoliv i tam s lidmi komunikuji a leckdy i vyslovím názor. Vy po mně hned chcete občanku. Proč?

Pod textem pana Pehe kdosi jako příklad diskuze, kde nikdo nikoho nenapadá, uvedl blog pana docenta Klána. Jeho blog je něco jako svatostánek. Analýzy netřeba. Jestliže chcete, aby vás lidé respektovali, především diskuzi nepojímejte jako jakési (snad) nutné zlo a zkuste se v ní objevit. Pak bude jasné, že jste vůbec schopen diskutovat a ne pouze tapetovat a mentorovat. Berte reakce jako zpětnou vazbu - i negativní zpětná vazba je totiž cenná - jestliže vám skutečně jde o kontakt s návštěvníky. A zejména - nedělejte ze sebe bůhvíco, byť byste bůhvíčím i nedejbože byl.
19. 11. 2011 | 22:57

kormoran napsal(a):

A proc tedy Cesi nezacnou pouzivat zbrusu novy prasek na prani 'Babish'- skvrn a spiny se zbavis?))))
19. 11. 2011 | 23:00

stejskal napsal(a):

Tak to na omluvu či dokonce stud myslím opravdu není, pane Emissary ;-)

Nikdo nevisíme na hřebíčku, třeba to vyjde příště.

Dobrou noc.

Dobrou noc i Vám, pane ago.

Debatovat zde není moje práce. Udržovat toto prostředí na přijatelné úrovni též ne (už jsem to tu vysvětloval několikrát). Že to (či cokoliv jiného, co dělám) někdo nese nelibě, mne mrzí, ale moc s tím asi nenadělám. Nelibost je především subjektivní záležitost toho, kdo nelibost cítí. S ostatními to souvisí až druhotně, řekl bych.

K blogu jsem se vyjádřil zde, 19. 11. 2011 | 14:56 (pokud to berete jako podporu, je to Vaše interpretace). K "blití" zde 19. 11. 2011 | 21:34 (dtto).

Též díky za debatu. Přišla mi zajímavá a přínosná (jinak bych ji ostatně nevedl).

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 23:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Josef K.:
19. 11. 2011 | 20:02
Co Vás nutí opakovaně dehonestovat diskutéry? Je to Vaše hypertrofovaná arogance anebo jiná porucha osobnosti na základě komplexu méněcennosti? Musí to hodně bolet, je mi Vás opravdově líto.
19. 11. 2011 | 23:13

otaznik napsal(a):

Jednoducha otazka pane Stejskale,

Proc sem poustite blogare kteri nejsou ochotni se zucastnit diskuze pod blogy ktere tu publikuji ? Vzdyt o tom blogy preci jsou! Blogar da nazor a argumentuje s temi kteri na nej reaguji. Chapete vubec Stejskale vyznam slova "blog"?
19. 11. 2011 | 23:16

Silvie napsal(a):

kormoran,

vy jste mi normálně lohnul můj slogan, který jsem měla v úmyslu zpeněžit - víte, že by s ním soudruh Babiš vyhrál hravě volby?!
A čůrat do houští už radši nechodím. Jeden nikdy neví. Navíc mě tam nedávno naháněl nějaký exhibicionista, ať se prý aspoň podívám, co že mi to udělá.
19. 11. 2011 | 23:19

Jáchym napsal(a):

Pavel Vybíhal 19. 11. 2011 | 22:04 ( plus Stejskal ?)

"Bojím se, že anonymita autorů příspěvků je morálním ústupkem, jehož důsledky neumíme odhadnout"

Naprostá většina informací, s nimiž se setkáváte na internetu, ale i v televizi či v novinách, má anonymní autory, a to i tehdy, tlumočí-li je známý redaktor, autor, hlasatel.
Jen výjimečně podává zprávu přímý účastník svědek děje, události.

Zde se pohybujete na území, které má svá nesporná rizika, vše, co zde slyšíte, musíte brát s rezervou.
Je to(zatím) hospoda nižší cenové skupiny, do které občas vejde někdo informovaný, moudrý či chytrý a něco napíše na zeď.

Pak tu zas někdo zařve pár sprostých nadávek či zahraje na harmoniku nebo řekne anekdotu a další (já) udělá pár víceméně pitomých vtípků s asi takovými ambicemi, jako když si čmáráte na okraj novin.
Někdo hraje desetníkový mariáš,
někdo šachy, někdo drbe, jiný pomlouvá, další píše esej pro dva - tři sousedy u stolu, další ví, jak zachránit svět. Pár jich má dost vážné problémy, s nimiž si neví rady a farář ani psychoanalytik není v dosahu.

Když se tu sejde parta, co mimořádně hnusně otravuje, jdu pryč a přijdu jindy.
Dobře, občas je tu nablito nebo šlápnete do psího exkrementu.
Ale v trafice si taky nekoupíte každý plátek a když vám nechutná pivo s rumem, tak ho nepijete.
Copak vás někdo nutí tyhle stránky otevírat?
Co se týče morálky - sním svůj klobouk, není-li tu vyšší SMQ (sumarizovaný morální kvocient :-), než v parlamentu, o současné "demokratické vládě" nemluvě (pravda, neměli bychom si klást tak nízká srovnávací měřítka).
19. 11. 2011 | 23:22

aga napsal(a):

Fejk

až k těm pajcrům to má něco do sebe, pak je to úplně mimo.
19. 11. 2011 | 23:23

kormoran napsal(a):

Silvie , tak to me mrzi, ze jsem Vam ho vyfouknul , tedy ten slogan.))))

Dodatek pro uzivatele: 'Striktne dodrzovat navod k pouziti . Neb pri predavkovani se Vam pradlo docista vytrati'!
......................................................
A ten 'hulvat' exhibionista me zase predbehl)))
19. 11. 2011 | 23:33

skeptický napsal(a):

Pane Stejskale

Musím se Vám přiznat,že jsem také zesnulý,prý od kolen nahoru.
Takže můžete říci,že Vám tu píše dokonce i něčí zesnulý předek.

Nesuď,a nebudeš souzen,čistému vše čisté,postřelená husa,pejcha předchází ,vrána k vráně,jak se do lesa,prázdné sudy,bič neupleteš.

Nabourávání národního imunitního systému je v poslední fázi.
Metastáze.
19. 11. 2011 | 23:36

stejskal napsal(a):

Chápu, pane Otazníku.

Atribut blogu nespočívá v tom, že pod ním autor diskutuje o svém textu. Spektrum toho, co lze označit za blog, je totiž nepoměrně širší viz např. http://en.wikipedia.org/wiki/Blog

A tím se dostáváme k Vaší první otázce. Blog si zde nemůže založit každý, sami si vytipováme, komu jeho otevření na našich stránkách nabídneme.

Mezi kritéria patří postavení, v němž člověk rozhoduje o společensky důležitých věcech či ovlivňuje veřejné mínění (zde nám jde především o nabídku oboustranné zpěrné vazyb, ake ne každý bloger ji využívá). Nebo skutečnost, že je kapacitou ve svém oboru, představuje zajímavý myšlenkový směr. Či má (prožívá) takovou zkušenost, jejíž sdílení může být i pro ostatní čtenáře zajímavé.

Kdybychom jako podmínku pro otevření blou stanovili účast v diskusi, objevovaly by se zde nové příspěvky tak jednou za čtrnáct dní (a Vy ani většina ostatních by je zde nečetla, protože by na tyto stránky vůbec nedorazila, mám s tím jisté zkušenosti). Ale protože chceme, aby tento prostor nezanikl, takovám podmínka mzde není.

Nikoho totižbnelze donutit k debatě (zaplaťpánbu). Ani Vás, ani blogery. Zúčastnit se diskuse je právo, ne povinost.

Komu takto nastavené prostředí vyhovuje, na tyto stránky chodí (číst, psát příspěvky). Komu ne, najde si jiné. Takto jednoduché to je.

Hezký večer.

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 23:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
ano, speciálně na mne, ale i na některé další, jste si zasedl a zcela selektivně necháváte jiné, aby si mne brali do úst, např. ´vlka´ zde:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tenaruv-blog.php?itemid=12372
a ´honolulu´ zde:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/magdalena-vasaryova.php?itemid=14535
A tady jsem vzal spravedlnost do svých rukou:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=12337&from=300#c
Má satisfakce, že jste tento fakt, byť ironicky, přiznal. ☺☺☺
19. 11. 2011 | 23:40

stejskal napsal(a):

Jo jo, je to strašný, pane skeptický.

Kdyby šlo jen o "národní imunitní systém", ale ono jde do kopru úplně všechno. Prý zhruba už tak od pozdního paleolitu.

Hezký večer.

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 23:42

DL napsal(a):

Pánové Pehe, Kasl a Stejskal mi připomínají naše po ramenou se plácající filmaře, kteří si v té naší kotlince vždy pěkně notují, hlavně jak jsou ohroženi zvenčí všelijakým brakem a jak jejich tvorbu nikdo nechápe. A už se jim nedonese (snad jen díky "tupým anonymům na diskusích", že jejich výtvor je hoden leda tak stoky. Jsem si jist, že tento stav se nikdy nezmění, v každé skupině lidí, ve které si jednotlivci náramně "rozumí", lze servilnost, mazání medu kolem huby, vychvalování sebe sama a kumpánů, a v neposlední řadě ješitnost, nabírat po kýblech. Tací jsou snadno rozpoznatelní tím, že jsou přehnaně uctiví, neustále se oslovují jmény, poklonkují jeden druhému, ač jim ani za mák nevěřím, že se pak ve své samotě cítí dobře. Mně by po takovém "výkonu" bylo hodně zle. (Přiznávám, že se mi asi třikrát přihodilo, než jsem přišel na to, kde je chyba - nelézto do takových spolků. Přetvářka, úlisnost všude, a ponejvíce v tzv. vyšších či tzv. uměleckých kruzích.
19. 11. 2011 | 23:45

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pane Stejskale, pan Milan Bukovecký má na blogu pana Klána na Vás prosbu. A mně naopak zase příspěvky nechtěly se otisknout, že prej chybné uživatelské jméno, ale jméno stále stejné, tak nevím, no uvidíme, co udělá toto.

Jinak, pro jistotu, děkuji těm, co mne oslovili, odpověďi jsou kdesi "ve hvězdách". Dobrou noc, Tužka.
19. 11. 2011 | 23:46

stejskal napsal(a):

Pane Matyáši,

ironie stranou, pronásleduji Vás zde zcela cíleně (a dalších ještě asi pět tisíc lidí).

Ostatně i pan vlk si myslí (či aspoň dlouho myslel), že jsem k němu velmi nespravedlivý.

Já si zase myslím, že máte pravdu oba. Vysvětlení je prosté: ukájím si na Vás se hypertrofované ego a zároveň léčím komplex méněcennosti (ale jak říkám, budiž Vám útěchou, že nejste ani zdaleka sám).

Hezký večer.

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 23:47

stejskal napsal(a):

Díky za upozornění, paní Tužko.

Trochu jsme se zde zakecal ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
19. 11. 2011 | 23:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
´Žádný jiný národ, nežli Češi, není neustále svými "elitami" frustrován coby "čecháčkovský", "příserkovský", "zbabělý" apod. Není divu, že už jsme tomu sami uvěřili.´
Nepřipadá Vám to jako propagandistická cílená indoktrinace českéhé= veřejnosti? Nedávná mediální kampaň o údajném zlodějství Čechů největším v Evropě se jinak vysvětlit nedá, než jako součást této indoktrinace.
19. 11. 2011 | 23:55

Jemnický napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Proč si to tak berete, Zbyňku. Vždyť už nám to tady sdělili tací velerétoři jako jsou Pehe a Kasl, že diskuse je velmi, ale velmi upadlá.
Berte to s humorem, vždyť sem chodíte za zábavou a poučením. Může vás nějaké trdlo poučit či pobavit? Pepa Řepa sdělil jedno velké tajemství. Na myši je rolovací kolečko.

S pozdravem,

Jemnický
19. 11. 2011 | 23:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
na rozdíl od ´vlka´ jsem svá tvrzení prokázal. Pro Vás jistě bezvýznamný fakt.
19. 11. 2011 | 23:57

Borochovský napsal(a):

1.Diskuse pod blogy ve většině případů je přínosnější než samotný blog a způsobuje to právě anonymní diskuse.
2.Tam kde je diskuse registrovaná to opravdu nestojí za moc.Lidé se totiž už zase trošku bojí otevřeně prezentovat své názory.
3.Jediné co mi na tomto blogu vadí je rozplizlost diskuze,odklánění tématu.
Např. máte blog s názvem:O ubohosti internetových diskusí.
Diskutující napíše toto:Dneska měl v Kostelním Vydří pohřeb I.M.J.Že,pane Stejskale?

Závěr:diskusi na této adrese považuji za nejkvalitnější v ČR.Má někdo jiný názor?Je někde lepší?
19. 11. 2011 | 23:57

skeptický napsal(a):

Stejskal

Bať,bať.To šlo i před tím,a vždycky bude.Jen aby nám vydržel.

Ruský běženko mi jednou před mnoha lety popsal dialog zpátky doma:

V Americe je všecko.
Propaganda!

...Komu takto nastavené prostředí vyhovuje...komu ne,najde si jiné.
Oceňuji,že jste vypíchl jen čtenáře a psaní příspěvků.
19. 11. 2011 | 23:59

Silvie napsal(a):

Jáchym,

zase dobrý - bavím se.
Myslím si totéž, hlavně to o SMQ.

A ať nám pánbůh pana Stejskala zachovati ráčí, páč já chci zůstat anonymní nicka.
Jeden nikdy neví - Alláh je velký a soudruzi islamisti se s nějakou "demogracií" nemažou.
20. 11. 2011 | 00:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jemnický:
I když to zvonka tak vyzerá, nijak zvlášť si to neberu. Jsem jenom maximalisticky důsledný a málokdy někomu (i sobě) levotu promíjím. An také tím se bavím. ☺
Kolečko na myši mi nefunguje, text poskakuje, ale neroluje. Zajímavé, že ani doma, ani teď u dcery v Praze.
20. 11. 2011 | 00:02

Baba napsal(a):

Jediný odpovědný vedoucí nebývá vždy nejlepší stratég. Sobotní noc u monitoru se vymezuje tím, co je právě po ruce.
20. 11. 2011 | 00:08

skeptický napsal(a):

ZM
Pořád říkám,že je lepší mít o kolečko víc,než míň.
Buďte maximálně pozdraven,jste zde ozdobou.
Nová myš zas tolik nestojí.
20. 11. 2011 | 00:09

stejskal napsal(a):

Nesporně, pane Matyáši.

Vy jste zde prakticky jediný, kdo tu operuje nezpochybnitelnými fakty (a pak ještě asi dalších pět tisíc lidí včetně pana vlka... si to o sobě myslí).

Ano, pane Borochovský.

Měl jsme za to, že je to velmi k tématu. Ale možná to vidíte jinak.

Dobrou noc všem.

Libor Stejskal
20. 11. 2011 | 00:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

skeptický:
Děkuji.
U myši snesu, má-li o kolečko míň.
20. 11. 2011 | 00:19

arnazach napsal(a):

Že bych se soustavným čtením internetových diskusí dopracoval do stavu tupé nevšímavosti, jež mi brání vnímat pokleslost a omezenost zdejších diskusí a jež se nutně promítá i do mého písemného projevu? Je to možné, bylo by to dokonce logické.

Co když se opravdu podobáme zuřivým staříkům z posledních sil tlukoucím svými virtuálními francouzkými holemi po hlavách bezbranné virtuální cyklisty předvádějící bravurní virtuální piruety, jež bychom měli spíš sledovat se zatajeným dechem? A přesto se nemohu zbavit pocitu, že autorovy invektivy se náramně podobají těm, jež se vyskytují ve vzájemných potyčkách virtuálních diskutujících.
20. 11. 2011 | 00:26

Korf napsal(a):

Stale me prekvapuje, ze panove Pehe a Kasl (a pokud se dobre pamatuji, tak i Uhl) nechapou, ze pseudonym neni anonym!
20. 11. 2011 | 00:44

Ivan napsal(a):

Libor Stejskal: Jeden velky technicky web jmenem Slashdot.org, vymyslel samomoderujici system, pomerne sofistikovany. Zkuste se trochu o tom informovat. Jejich diskuzni apilikace je zadarmo (Open Source), presto by vyzadovalo nejakou investici prizpusobit vzhled, k standardum a barvam Aktualne.cz.
20. 11. 2011 | 00:59

skeptický napsal(a):

Ivan
Pan Stejskal je nenahraditelný,ale někdo by si pak mohl myslet,že jo.
To by mohlo blbě skončit.
Jako ten pán co si koupil na inzerát robota pod zn.: Nahradí ženu.Pak skončil s našitým knoflíkem na blbém místě.
20. 11. 2011 | 01:09

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

"...Blog si zde nemůže založit každý, sami si vytipováme, komu jeho otevření na našich stránkách nabídneme.

Mezi kritéria patří postavení, v němž člověk rozhoduje o společensky důležitých věcech či ovlivňuje veřejné mínění (zde nám jde především o nabídku oboustranné zpěrné vazyb, ake ne každý bloger ji využívá). Nebo skutečnost, že je kapacitou ve svém oboru, představuje zajímavý myšlenkový směr. Či má (prožívá) takovou zkušenost, jejíž sdílení může být i pro ostatní čtenáře zajímavé..."

Mohl bych dotázek? Co z toho splňuje p. Kožušník? Předem ď. za odpověď.
20. 11. 2011 | 01:29

Béda napsal(a):

Anebo pan Dr. Dr. Jan Berwid Buquoy?
20. 11. 2011 | 01:34

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Originální Kormoránův slogan? Nejspíš ne, já jsem se s ním setkal před více než 14 dny v článku o Babišovi na ihned:

Mirko Hýl, básník 3.11. 16:09 Babiš - skvrn a špíny se zbavíš

http://byznys.ihned.cz/index.php?p=025000_d&article[comment][from]=111&article[comment][ukaz_vsechny]=1&article[comment][art_id]=53494670&article[id]=53494670#comm
20. 11. 2011 | 01:53

Grandgusier napsal(a):

Bishops across the country, backed by Rowan Williams, the archbishop of Canterbury, have condemned the coalition government's controversial welfare reforms, which they say risk pushing thousands of children into poverty and homelessness.
Eighteen Church of England bishops, backed by Williams and the archbishop of York, John Sentamu, are demanding that ministers rewrite their flagship plan to impose a £500-a-week benefit cap on families.
In an open letter in Observer, they say the Church of England has a "moral obligation to speak up for those who have no voice". Their message is that the cap could be "profoundly unjust" to the poorest children in society, especially those in larger families and those living in expensive major cities.
To jsou , Jene Kasle, ty kulturní rozdíly, o kterých jsem psal výše. Předpokládám, že pan Duka ruku v ruce s apnem Kluasem označí Anglikánskou církev za semeniště bolševismu a multikulturalismu. Pak se nedivte, že v českých verzích vše dovoleno
se i komentáře k Vašemu tématu zvrhly ze strany některých ....
20. 11. 2011 | 02:15

Pepa Řepa napsal(a):

Co dodat?
.............................
Panu Pehe a panu Kaslovi

Slibuje doktor doktoru
svou bezvýhradnou podporu
a jenom s krajním odporem
zůstane doktor doktorem
a nestane se placatým
a k tomu magorem..
Jdou internetem doktoři, la la la la la la,
jdou jdou a tiše švitoří, la la la la la la,.
(Doktor nebo inžinýr, hlavně že je všude mír)

Rozčileným dámám
Dejte hysterce Aztéka, dejte hysterce Inka,
s Aztékem ať se vyvzteká, s Inkem ať spinká...

Pronásledovaným stihomámením
Pojďte
Něco Vám povím
Ale neohlížejte se
Což abychom zmizli
Pojďte
Něco vám povím
Ale nebojte se
Za náma jde grizzly
Je vysoký šest stop
Dělá
Hop hop hop
(kolik měříte, pane Stejskale?)

Bédovi a všem nespokojeným editorům
Dejte mi do ruky mávátko
a řekněte jak volat sláva
já už si najdu ten správný směr
a budu mávat mávat mávat
mávat mávat mávat
mávat

Je to tak správně?
Pane Pehe, Kasle, Stejskale?
Sláva, sláva, sláva!
20. 11. 2011 | 05:56

Drzá zrzka napsal(a):

Klub vyvolených blogerů, za pár chvil i vyvolených neanonymních diskutujících.

Jedním z kritérií blogerů patří postavení, v němž člověk rozhoduje o společensky důležitých věcech či ovlivňuje veřejné mínění...
...takže kdo, vlastně víc ovlivňuje veřejné mínění, ten, kdo píše blogy nebo ten, který vybírá blogery?
20. 11. 2011 | 06:47

Pepa Řepa napsal(a):

Bratra Jemnického bych poprosil, aby při svém záslužném vědeckém bádání o původu šifry P.E.H.E neopomněl možnost varianty "ztraceno v překladu".
Ruština nezná "H" a tady se otvírají varianty P.E.G.E. či dokonce PE-E.
20. 11. 2011 | 06:51

vasja napsal(a):

Hele, když si exhibicionista stáhne na zastávce gatě..........
Potřebuje znát jméno toho, kdo ho nakopne? Možná by si to nakonec přál, ale houno mu je po tom. On šel s vercajkem na trh.
20. 11. 2011 | 06:54

anti politik napsal(a):

Přátelé nenechme se oblbnout pány Kasly, Pehe a i Žákem, jak jsem koukal! Nějak nám celou situaci, kdy společenost je v totálním rozkladu, někteří pánové blogeři přespinovávají a házejí vinu za celonárodní marasmus a špínu na občany! Začíná to káráním, posléze dostanem nálepku-tu už vlastně máme a nad tou nálepkou co nám dají, se pak pohoršují-paráda, klasika už dvacet let!! Nemají fantazii, ukázují nám už jen svou hloupost, protože tohle tu už bylo a zkoušej to jako malí hloupí kluci pořád dokola házet vinu na kohokoli, teď dokonce na přispěvovatele pod jejich "literárními" výtvory! Že tahle "elita národa" (za kterou se zřejmě považují) je otcem i matkou českého demokratického marasmu a špíny a která nás dnes tvrdě kritizuje za příspěvky, přestože sama může za tu šílenost, kterou se nám pořád snaží vydávat za demokracii a kterou tady rukou společnou vytvořili! Jo abych nezapoměl-další spiny příjdou v podobě omluv politické špíny, ale opět jen u někoho a jen u některých politiků-že to jinak nejde a že dělají co můžou! To je nakonec fakt-už dvacet let vidíme, že dělají co můžou!! Politika je pouhá správa země-nic jiného to není (i když se nám to tady hoši snaží vydávat za něco nadpřirozeného a nám nedostižného a nepochopitelného-bože to jsou bláboly některých blogerů) a že do ní někdo natáhl i bysnys, prachy, prebendy a další věci které do politiky nepatří, to nic, to je pohoda, ale přispívejte slušně blbouni!!
20. 11. 2011 | 06:56

Béda napsal(a):

Nevíte náhodou někdo s nadstandardními styky jestli se pro ty škarohlídské anonymní "ubožáky", kteří se ostýchají jít otevřeně s "kůží na trh" v pokojném procesí mávátkářů s růžovými brýlemi přejících si dokolečka hezký den, nechystá nakonec zavedení demokratizujícího čipování?
20. 11. 2011 | 07:29

anti politik napsal(a):

Dodatek-buďte rádi páni blogeři, že při úrovni českého "demokratického školství" ještě někdo umí vůbec psát a občas i diskutovat!
20. 11. 2011 | 07:31

Alex napsal(a):

anti politik
No já si myslím, že by právě je společnost měla číst - a to velice pozorně. Mnozí jako Vy jsou frustrováni tak nějak až moc. Máte tam totiž i ty odpovědi na své frustrace. Ono anti politiku lidé nejsou apriori černí, jen se chovají podle svého rozumu a podle toho, v čem a kde vidí prospěch. Kasl, Pehe ani Žák nejsou zrovna ti, kteří by se považovali za nějaké to božstvo. Jesli ona ta frustrace u Vás a Vám podobných netkví v tom, že je skutečně velmi obtížné se v tom kvasu orientovat a tak se podvolujete až příliš jednoduchým pravdám.
20. 11. 2011 | 07:57

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

stejskal napsal(a):
"Řekl bych, že na rakouských a německých serverech je to v průměru tak někde mezi servery, kde se debatuje česky či slovensky a těmi, kde se debatuje anglicky, popř. dánsky či holandsky."

Zdravím, pane Stejskale.
Odvážné tvrzení, ale - je to jen váš pocit, nebo to máte něčím podloženo? Sledovat diskuse na cizích serverech vyžaduje čas a v případě takových dánských či holandských i jazykové předpoklady...
20. 11. 2011 | 08:00

Válečný štváč a vrah z Wall Streetu napsal(a):

Zbyněk Maytáš:

Ano, jste nespravedlivě pronásledován a utlačován.
Důkazy, které jste tady snesl, jsou nezpochybnitelné a zdrcující.

Jste bezpochyby významnou personou a proto vás zde chtějí umlčet.
Být vámi, tak se obrátím na ombudsmana anebo to pošlu do Haagu.

V nejhorším zkuste lampárnu na hlavním nádraží.
Hlavně neumdlévejte.

Mnoho sil vám přeje Válečný štváč a vrah z Wall Streetu
20. 11. 2011 | 08:06

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

myslím, že jsem už na to došel.
PEHE znamená něco jako Post Enestus Hysteria Eternis.
Zní to dobře, vypadá to jako latinské moudro, ale neznamená to vůbec nic, NIC. Tak to je výklad šifry P.E.H.E.
20. 11. 2011 | 08:55

Sprosťák napsal(a):

Vidím,že v městě velikém došlo k rozhodnutí.Absolutní cenzura na jakékoliv,slušné i neslušné,podepsané nevyjímaje,se připravil v tichosti a s proklamací svobod projevu pro svět,pro našince však jednoznačně odkaz:"Držkujte si po hospodách,ale i tam dáme špiclovací techniku."Aktuálně,Parlamentní listy, které kvůli zdůvodnění svého kroku možná najaly tapetáře a ničitele diskusí,veškeré rádoby pravicové,ve skutečnosti neobolševické sdělovací prostředky,za naše daně, zbůhdarma vyhazované dotace,které stejně EU platíme a z nichž stejně mizerně čerpáme díky nefachčenkům na ministerstvech rozpočtové zodpovědnosti,jež bezuzdně prožírají naše daně a jediná práce, kterou odvádějí,je vymýšlení náhubků pro protestující obyvatelstvo.To je dnešní aplikace Listiny práv a svobod prý v demokratické zemi,nad níž se začíná smrtonosně rozprostírat mrak velkého a věčnočasového vzoru,pod dozorem neúnavného hradního geronta a jeho stejně neúnavné a odporné familie,již dnes už dokonale známe a falešným větičkám a repre kecům nevěříme.Radím všem,pořidte rychle nový systém dorozumívání,tato technika začíná špehovat nás a k dorozumění nepřispívá.Bývá příliš často infikována viry.
20. 11. 2011 | 09:00

Skogen napsal(a):

ještě krátké pozastavení nad blogy normalizátorů projevu.

Traduje se, že osvícení panovníci v převleku vcházeli mezi lid (s)prostý, aby se nezatíženi hermelínem dobrali, jak lid o jejich konání smýšlí. Bez ohledu na to, jak to bylo oproštěno od legend, dnes se za podobná zjištění platívá zlatem při průzkumech veřejného mínění. Za tuto funkci pod svými blogy by každý, kdo se nechce uzavírat ve svém světě, měl za jedinečně funkční a rovnovážné prostředí zde na blozích líbat Aktuálně ruce. I panu Stejskalovi, byť i on podléhá syndromu golfového klubu a nahlíží na věc skrz svůj opečovávaný green.

Pan Kasl ani pan Pehe ovšemže nejsou monarchové, zřejmě ani osvícení, jestliže je jejich přáním normalizace projevu podle pravidel golfového klubu, který je ovšem většině lidí naprosto ukradený, protože žijí své životy v podněkud odlišné realitě. Bez ochranky, bez právníků, bez osobních řidičů svých dětí, bez příjmů, za které "si to všecko kúpí"... Někteří se mohou obávat podivné obsese levičáka Franty Adamce, jiní mohou mít obavu, že pravičák SuP už si tu devítku proti demonstrantům koupil. Zbabělost? Nikoliv. Ten monarcha se inkognito mezi lidem (s)prostým taktéž musel chovat jinak. Nehledě na to, že musel mít odvahu mezi ně skutečně vstoupit a ne pouze pořvávat z balkónu
20. 11. 2011 | 09:04

.Ivan Hochmann napsal(a):

Každý osel miluje svůj hýkot!

Tak,přesně tak.
Kdybyste dámy a pánové neměli takovou potřebu oponovat manipulujícím hňupům,nebylo by blbých diskuzí.
O to,že má český diskutér vizitku bulvárního cance svědčí návštěvnost diskutujících na jistých blozích a jejich rozdílná úroveň.
Pan Profesor Hořejší je sic provokatér a mnohdy překročil Jordán,ale nelze mu vytknout bulvární zhovadilost na rozdíl od Petry P. která dokázala ohloupit nejen manžela ale i 20.000 debatujících debilů.

Čili je to pořád dokola.Už se sám sobě protivím - ale....

Ale kdybyste nechodili půlstoletí volit komunistické bestie - nebyla by tu totalita.
Každý má co si zaslouží,resp.co mu vyhovuje.Ti ostatní mají co si zaslouží.
Někdo výše zde napsal dobrý postřeh.:
Pokud někomu nevyhovuje úroveň blogů na Akt.cz - ať sem neleze !
Pan Pehe tady opruzuje svými sermony daleko nejvíce ze všech blogařů(vyjma pana profesora,apropó neemigroval do Ruska?)
Pak se nemusí divit že ho někdo sprostě vyprovodí i s jeho blbinami.
Přesně jak je napsáno v ůvodu:
Oslí serenády blogařů přitahují zase jen stáda hýkajících oslů.

Ivan.

P.S. Ivan Hochmann je moje pravé jméno.Pod svými články se pravidelně a od začátku těchto blogů podepisuji a pan editor má moji adresu a mail.
V prosinci,až se vrátím z nemocnice mu pošlu Vánoční pozdrav s přáním zdraví celé jeho rodině a hezkým dvěma dětem.
Ivan.
20. 11. 2011 | 09:11

Pepa Řepa napsal(a):

Asi ano, bratře Jemnický.
Malé velké české TAO.

Nahlédneme do jeho tajemství, když o ně nestojíme a shlédneme jen vnějšek, když se pídíme!
Těžko uchopitelné a pojmenovatelné, leč všudepřítomné NIC.
A od NIC je jen krůček k nickám a nickům,pouhopouhým to zrcadlům prapočátku.
NIC je nesmrtelné.
Kde nic není, ani smrt nebere, říkala babička.
20. 11. 2011 | 09:11

Pepa Řepa napsal(a):

I.H.
pevné zdraví, co bychom si tady počali bez Vaší baseballové pálky.
Ostatně i ta pálka je skrukturovaná a vyvážená.
:-)
20. 11. 2011 | 09:19

Béda napsal(a):

PŘ,

ámen, pane Pepo. Akorát nechápu, co tím 20. 11. 2011 | 09:11
chtěl váš NICk sdělit publiku. Asi že "Kde nic není, ani smrt nebere,..." Ale podat to uměj, básníku, to se jim muší nechat.

PS: mávátka připravit! Začínáme strukturovanou, vyváženou, vyargumentovanou diskusi. Mávátka nahoru! Mávátka dolů! Mávátka vpravo! ... Je to tak správně, pane Pehe, Žáku, Kasle, Stejskale...?

Všem přeji hezký slunečný podzimní závěr víkendu.
20. 11. 2011 | 09:20

Alex napsal(a):

Nu jak tak koukám v diskusi, rozjela se opravdu pěkně. A tak nějak skutečně věcně. Jo vydávat vulgarity či uplivnutí za názorové spektrum - to je vskutku podivuhodná věc. A nelze si nevšimnout jedné věci, jak tu kejhají potrefené husy jen proto, že byla dotčena jejich ješitnost a dočkali se smáznutí Stejskalem. A vedou si už několikátý rok své ublíženecké monology. On smázl mne a toho, co mne urazil ne. Nu a stále se považují za věcné diskutéry. Vysvětlování - neslyší.
20. 11. 2011 | 09:29

skeptický napsal(a):

Pan Pepa

Barde českých luhů a hájů.
Every day in every way you are getting better and better.

Oslavná to óda hodná sboru Kocourkovských učitelů.
I já mívám pravidelně touto roční dobou zjevení.
20. 11. 2011 | 09:31

Béda napsal(a):

Alex,

nemýlím li se, mě p. Stejskal ještě nikdy nesmáznul.

PS: jinak by mě také zajímalo nějaké rádoby objektivní srovnání úrovně českých blogerů s těmi vzorovými - západními. z A.cz třeba volební aktivistky Vendlové, bruselského fotografa a koloběžkáře Kožušníka, scifistu Berwida Buquoje... Třeba se toho ujme p. Pehe.
20. 11. 2011 | 09:35

aga napsal(a):

Děkuji panu Pehe i Kaslovi. Tak výživná diskuze už tu dlouho nebyla.

Jen jestli není jejich lstivým záměrem vyždímat z nás tímto způsobem poslední zbytky hrdého vzdoru a rozpustit je ve virtuálnu.

Pepa Řepa 5:56 :-)))
20. 11. 2011 | 09:40

Alex napsal(a):

Béda
Vidíte, co k vydění není. Slyšíte to, co slyšet není. Proto se rozepisujete o něčem, o čem je jakákoli věcná či smysluplná diskuse nemožná.
20. 11. 2011 | 09:51

aga napsal(a):

Alex

To je právě kouzlo virtuálního světa a tohoto klubu nejvíc, že je tu vidět, co jinde není k vidění a slyšet, co v nudném světě není k slyšení. A že je tu i pár lidí, co mají oči k vidění a uši k slyšení. Až prokouknou i ostatní, možná budou překvapeni, jaký budou věci dávat smysl...
20. 11. 2011 | 10:02

Almo G™ napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):

Klub vyvolených blogerů, za pár chvil i vyvolených neanonymních diskutujících.

Jedním z kritérií blogerů patří postavení, v němž člověk rozhoduje o společensky důležitých věcech či ovlivňuje veřejné mínění...
...takže kdo, vlastně víc ovlivňuje veřejné mínění, ten, kdo píše blogy nebo ten, který vybírá blogery?
20. 11. 2011 | 06:47

- No vidíte, jak vám to sluší, když jste alespoň trochu drzá. :-)

skogen napsal: "Ten monarcha se inkognito mezi lidem (s)prostým taktéž musel chovat jinak. Nehledě na to, že musel mít odvahu mezi ně skutečně vstoupit a ne pouze pořvávat z balkónu"

- Moc pěkné.
20. 11. 2011 | 10:06

Almo G™ napsal(a):

aga 20. 11. 2011 | 10:02 Souhlasím.
20. 11. 2011 | 10:11

Alex napsal(a):

aga
Přečetl jsem si Váš diskusní příspěvek ve 22:35 a tam mne zaujala Vaše teze o těch médiích. Jestli ono to nebude v něčem jiném. V médiích působí hodně novinářů, kteří mají stejně jako v kterékoli jiné profesi poněkud rozdílnou kvalitu. Nezáleží tak trochu na lidech, které novináře čtou či poslouchají? Ono to zase až tak stejné jako v jiných profesích není. Ten rozptyl kvality je zajisté menší třeba u lékařů, zatímco u novinářů je ten rozptyl asi největší. Nicméně znovu - stačí číst ty kvalitnější.
20. 11. 2011 | 10:13

slunečnice napsal(a):

Po detailním prostudování diskuse o internetových diskusích můžeme vyvodit dva obecné závěry. Ten první je, že úroveň internetových diskusí je čím dál ubožejší, a ten druhý zase hovoří o tom, že úroveň zdejších blogů je čím dál ubožejší. Celkový závěr tedy zní: Pan Stejskal by měl odtud mazat! :))

Veselou neděli! (A nic si z toho nedělejte a nic radši nedělejte.)
20. 11. 2011 | 10:17

aga napsal(a):

Alex

I když je pravda, že svou vinu neseme všichni, zároveň je pravda, že s většími možnostmi roste i zodpovědnost. Média mají moc tvořit a ovlivňovat kvalitu názorů svých recipientů, proto je zodpovědnost za stav daleko více na jejich straně - a to nejen jejich novinářů, ale hlavně zaměstnavatelů těch novinářů. Váš názor je analogický tvrzení, že dealer drog před školou má stejnou zodpovědnost jako školák (protože mediální propagandou jsme opravdu krmeni od věku, kdy nemůžeme vědomě chápat, rozlišovat a volit). Navíc na té amorálnosti média i vydělávají - což je podle mne dnes už ale jejich druhotná funkce.
20. 11. 2011 | 10:24

Alex napsal(a):

Almo G™ 10:06
No nevím, píšete o diskusi a diskutujících tak nějak v globále. Já v těch tzv diskusích vidím mnohdy jen vulgární výkřiky, uštěpačné poznámky anebo jen vlastní monology. Ti skutečně diskutující se vyskytují hodně řídce.
20. 11. 2011 | 10:28

Jáchym napsal(a):

Pokud chcete příklad věcné diskuse "o něčem"
a zároveň příklad, nakolik může diskutující (repop?) konkurovat blogerovi (Sedláček)- a přitom ještě stačit slušně utloukat maláriové komáry (neohoven "Ghandí"),tak mrkněte pod včerejší Sedláčkův blog.
Je to poučné. Škoda, že nejsem tak dobrej.
20. 11. 2011 | 10:35

Kryštof napsal(a):

Rozveselilo mě dítko pod nickem Zbyněk Matyáš byvše ono frustrováno útlakem ze strany zavilého Koniáše Stejskala , který s ďábelským šklebem eliminuje veleducha Matyáše a bere mu tak brutálně jeho osobnost juvenila .
Připomnělo mi to toho s.Paroubka Pingla I., který rovněž trpěl a trpí obsesí z podjaté plytkosti nevděčného vesmíru vůči jeho všestranné genialitě duševního giganta , jak vyplynulo z jeho četných soudních sporů na ochranu "JÁÁÁ".
A pak , že jsou zdejší diskuse pokleslé !
20. 11. 2011 | 10:37

Ládik!!! napsal(a):

Pane Kasle,
stejně pořád nechápu, co Vás tak rozčílilo. V roli architekta nebo primátora jednáte s lidmi na určité společenské úrovni, totéž lze říci o pobytu na SŠ nebo na VŠ (lidé kolem Vás byli nějakým způsobem vybráni) - celkem se v životě nesetkáváte s "průměrným" vzorkem populace. Snad jen na vojně (pokud jste byl u bigošů) jste narazil na ty "dole" - rok takové zkušenosti by měl bohatě stačit k pochopení svého zařazení (odstupu od jiných).
Na blozích je všehochuť uživatelů, podle mě je průměrná "blogová" úroveň o kousek nad průměrem celé populace. Musím se smířit s tím, že někteří mě převyšují a někteří jsou pod mou úroveň (ze subjektivního pohledu). Jistě umíte rozlišit, jestli do Vás kopne blb, šťouchne kolega nebo kolem pluje velryba.
Třeba já osobně si Vaše povídání rád přečtu.
A blb mě nemůže rozhodit - jen mě utvrdí v přesvědčení, že na tom ještě nejsem tak špatně.
20. 11. 2011 | 10:43

aga napsal(a):

Jáchym

Je to opravdu moc dobrá diskuze, jen po jejím přečtení člověk upadne do ještě hlubší deprese, když si uvědomí, jaký prostor k realizaci mají Sedláčkovy názory a jaký repopovy. Proto stále opakuju - pragmatičtější je diskutovat primárně k osobám než k názorům, právě proto, aby slušní lidé s užitečnými názory měli možnost své názory realizovat. I když si uvědomuji veškerá úskalí této teze.
20. 11. 2011 | 10:43

Skogen napsal(a):

Pan Žák nejednou do diskuze vstoupil a potvrdil, že dobře chápe formát blogu a vůbec živého média, jakým internet bezesporu je.

Oproti tomu pan Pehe by asi měl zůstat u příspěvků do novin, protože jemu ten rozdíl uniká. Ostatně řada jeho vstupů jsou stejně jako u Hvížďaly a Švejnara jen vkopírované články pro tištěná periodika. Kontrast přízně redakce pasivního tištěného média a kritického ohlasu čtenáře média živého přirozeně budí neklid. Odborníci mě berou, část polis nikoliv... Kdo z nich je hloupý, necitlivý, kdo pohoršuje? Neměli by se oni vyjadřovat nějak regulovaně, abych se já nadále mohl vyjadřovat tak, jak mi to vyhovuje? Jak to zařídit, abych mohl trpět moudrou samomluvou a sklízet důstojné mručení? (Z pohledu editora: Jak to zařídit, aby mohl trpět moudrou samomluvou a publikum bylo vděčné za důstojné mručení..)

Co chce pan Kasl, to netuším. Nečekal bych, že bude chtít vadám produktů předcházet tím, že nespokojenost s nimi prohlásí za neslušnou (společensky) nebo zamezí reklamacím (technicky), byť určitá část z nich je afektivní a neoprávněná.

Obávám se něčeho podstatného - totiž víry dotyčných, že společnost je formována k slepému přejímání čehokoliv, že cokoliv negativního je nutně musí poškodit, protože se tím každý z nerozumů okolo nutně musí nechat ovlivnit. Tedy víry v rozšířenost a zakořeněnost manipulace.
20. 11. 2011 | 10:50

Almo G™ napsal(a):

Před časem tady párkrát publikovala blogerka, křehká to duše, která si také stěžovala na úroveň diskuse. Pokusil jsem se ze zvědavosti trochu rozebrat, co tím přesně myslí. Výsledek byl pro mě velmi překvapivý. Jak to dopadlo, můžete sledovat zde:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/daniela-micanova.php?itemid=10428

Drobná analýza je v 03. 08. 2010 | 09:37 (Tehdy ještě pod mým pseudonymem, protože pod vlastním jménem jsem se odhodlal publikovat až v posledních měsících. A řeknu vám... - je to úleva.).
20. 11. 2011 | 10:53

aga napsal(a):

PS Jáchym

Současná situace je obdobná tomu, jako kdyby byl ve starověku vojevůdce vybírán na základě toho, jaký předloží strategický plán budoucího rozvoje vojenství, v situaci, kdy je země aktuálně ohrožena nepřítelem, a zvítězil by zbabělý mrzáček s plánem, který by se zamlouval vladařově správci pokladny. A diskutovat by se smělo pouze k projektu.
20. 11. 2011 | 10:53

Dash napsal(a):

Myslim, ze az tak nejde o anonymitu. Nekteri diskuteri jsou proste slusni a diskutuji, nebo se snazi diskutovat k veci, nekteri proste slusni nejsou, nekteri si sem chodi vybijet vlastni frustrace, nekteri citi potrebu diskutovat ci vyjadrit svuj vlastni nazor, casto mam dojem, ze pro nektere, je to casto jedno z mala spojeni se svetem a misto, kde maji aspon nejakou spolecnost a nemusi se citit uplne sami. Takova virtualni hospoda, a v kazde spravne hospode, je cela skala ruznych stamgastu. Jako v tom sitcomu

Jiste, pokud by vsichni psali pod svym skutecnym jmenem, asi by se vice ovladali a byli slusnejsi. Ale zase asi mene otevrenejsi a nevim jestli by to bylo az tak prinosem

Diskutujici prece zname pod jejich nicky, takze kdyz tady prijdu, diskutuji s Ghandim, Ladikem!!!, Sladkym, vlkem, tatou,ago, Cestovatelem..... Pro me to jsou lide, kteri se predstavili pod urcitymi jmeny a takto je beru. Je to jako by prisli a predstavili se dobry den, ja jsem Petr Novak. Internetove diskuse jsou virtualnim svetem, ve kterem diskutuji skutecni lide. Sice nevidime tvare pritomnych lidi, ale stejne jako v realnem svete vsichni sami o sobe vypovidaji svymi reakcemi, nazory, slusnosti ci sprostotou, myslim, ze psychologove by mohli vypravet.....Takovy roman na pokracovani...

A je na me si vybrat, s kym se bavit chci a ktery nazor je pro me dulezity, at uz v pozitivnim ci negativnim smyslu, natolik abych reagovala. Je to stejne jako v realnem svete, kazdy se sam rozhoduje o tom, v jakem okruhu lidi chce byt. Jiste, casto se objevi nekdo, kdo pusobi destruktivne a zase je jenom na me, jakym zpusobem takoveho cloveka vezmu na vedomi a zda na nej budu reagovat. A na rozdil od skutecneho zivota, tady mam mnohem vetsi svobodu se rozhodnout, ze s nekym nechci komunikovat

Nemyslim, ze registrace by cokoliv vyresila, vzdyt i na tech novinkach se vraceji lide po zablokovani jejich uctu pro porusovani pravidel pod cizimi jmeny, a to je pak jenom jeste vetsi lez.
20. 11. 2011 | 11:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy