Dar-nedar? Radar!

05. 01. 2009 | 08:08
Přečteno 3312 krát
Četl jsem si začátkem roku zamyšlení nad lecčím. A najednou jsem si uvědomil, že se vůbec nepíše ani o ptačí chřipce, ani o radaru v Brdech! Obojí je v klídku?O ptačí chřipce nevím vůbec nic. A o radaru?

Nejsem žádný ignorant. Jsem normální občan, který vnímá, co se u nás děje, ale do určité míry, zapřažen do vozu svého života, sebou nechá vládnout. Když si téma radar v hlavě obracím, to byla a je přece ukázka jasného prolnutí jakési protiamerické tajné služby do našich nejvyšších míst! Agent, nejlépe Vont 008, se vetřel až kdovíkam a zařídil celonárodní kampaň pro radar tak, aby se většina národa „zabejčila“.

Větší paskvil v „propagandě“ se tady snad v poslední době neobjevil.

O tom, jak zatočit s davem a nasměrovat ho kamkoli, bylo napsáno už mnoho textů, vědeckých publikací , knih… a mnoho práce uděláno nejen v naší minulosti.

Co se u nás ale v práci s „masami“ (v ruštině se podobným odborníkům prý říkalo „masovčíci“) událo kolem radaru, to je učebnicový příklad, jak s vynaložením velkých prostředků dosáhnout minima úspěchu, ba přímo dosáhnout pravého opaku. Příští odborníci na komunikaci se na téhle kampani budou učit.

Vykládám si to takhle: Jednou někdo z USA zavolal: Hele, kemo, potřebujem u vás jeden kopec zkrášlit velkou bílou koulí. Neptej se na co, ptej se co za to. A když se dohodli, co za to, vytvořil dotyčný oslovený několik komisí, výborů, oslovil špičkovou reklamní agenturu. Všem vysvětlil, co za to a uložil, aby národu na své úrovni patřičně „zkomunikovaly“ bílou kouli jako tak výhodnou nabídku, která se prostě neodmítá.

Křiklounům se s útrpným úsměvem zacpe huba asfaltkou do vesnice a z vesnice. Zatímco naivní bojůvka se připoutává ke kopci a křičí Máme holé ruce, přiletí si Air Force One prohlédnout Prahu. Díky, kluci, díky… A ti naivní pořád ještě běhají po Praze a sbírají od ještě naivnějších nějaké podpisy.

Myslíte, že si pro ně pošťák v Air Force One znovu přiletí? Myslíte, že někoho zajímáte? Myslíš si, Většinonároda, že někoho zajímáš? Mrkni se v Brdech, kde se vzaly ty bílé čepice? A že je to sníh? Jsi si tak jistý? Mrkni se, co je pod nimi?

A ve vesnicích na Brdsku se usazuje hodně cizích turistů ze všech končin světa. Je to koneckonců zajímavý kraj. Od té doby, co se ví, že se tam udělají ty asfaltky, ideální pro turisty. A neříká se tomuhle moderním termínem zážitková turistika? A proč že mají všichni ti turisti pouzdra s kdoví čím v podpaží? Ale to jsou přece korálky a zrcátka pro domorodce! Dostanou něco blýskavého a zapanáčkují!

Já jako občan cítím, že ze mě někdo dělá vola. Zleva? Zprava? Shora? Zdola? Z Východu? Západu? Ze Severu? Z Jihu? Z Marsu?
Proboha, copak jsem pořád stejná většina národa jménem Pepa Řepa ze Žižkova, který naivně věří všemu, co se mu vemlouvá v televizních reklamách na sněhobílé kulichy?

Proč máme my průměrní tak podprůměrné učitele radarologie? Což se pravda nedá „zkomunikovat“ národu tak, aby se ťukl do čela a radoval se z nových brdských asfaltek?


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

skeptický napsal(a):

Bohužel hodně pravdy.
Jednoho Pepu tu taky máme,ale ten má do naivního dost daleko,řekl bych.A na zmijovku si nedá šáhnout.
05. 01. 2009 | 08:37

Komančov 008 napsal(a):

asi je to velky probleb jak se doparcovat k tomu aby radar proměnil některe velkoměsto v prašek od bolení hlavy .Je to navykove přece i male děti všude na světě asi něčim strašili ,,,dokonce je tady i klobouk ne jen koule a na barvě klobouku zase tak nezaleží spiš zaleží na tom co ma za ušima nechceme to vidět a je přece lepší říst to malym dětem to je to co stoho města udala prašek od boleni hlavy no hold svět je pylny strašidel stašaku a dokence i anděle někdy maskuji sve rohate hlavy taky mě zblbli pořad codim k řece ze zvyku uvidim tam valchy vily spivat dokonce si beru bryle a co nevidím stoličky nějake dlouhe pruty silon a na konci hačky asi lovi mořske pany a to snad ne ktery ten blbec vymyslel pračku.....
05. 01. 2009 | 08:40

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, američani tady měli být už od pětačtyřicátého a ušetřili bychom si pár desítek let front na banány a hajzlpapír, a ne jenom nějaká polní kuchyň či radar, ale pořádná base. Tam kde stojí rozkročený americký mariňák, tam se hordám těžko leze. Ledaže by ode dneška přestalo platit úsloví o říších roznesených na kopytech. Modré přilby umí akorát Srebrenicu.
Pro ty zapomněli zde:
http://www.rezek.biz/skl.htm
http://warnet.ws/news/25030
http://komap.net.ru/2008/09...
05. 01. 2009 | 09:29

Stařeček napsal(a):

Adamče, propáníčka, vy to snad máte někde uložené v bafru a jen to buď po částech, nebo celé jenom kopírujete. Pomóóóc.
05. 01. 2009 | 09:55

krok napsal(a):

ad webgarden: on ten nrdinný mariňák byl rozkročen i ve Vietnamu, nyní v Afghanistánu a Iráku:-))..hmm, na vítězství to moc nevypadá:-))..ostatně, už ten mariňák nějakou válku vyhrál?..kde?:-))..pokud vím, tak jen v roce 1983 dokázali hrdinně zvítězit nad Grenadou:-))
05. 01. 2009 | 10:25

jozka napsal(a):

->wbgarden: A ja vam na to vzdycky napisu, ze ten marinak je uz drahne let rozkrocen na Kube a prd z toho. A vy to ignorujete neb se vam to nehodi do kramu. To by me zajimalo cim se lisite od svazaku horoucne milujcich onen udatny svaz, jez se zval sovetskym...
05. 01. 2009 | 10:40

Hugo napsal(a):

Autore,
skvele napsano. Ale zas nezoufejte, rika se ze dobre casy tahnou nahoru neschopne politiky. A jak vite, v CR se spatne nemame ...
05. 01. 2009 | 10:43

džajár napsal(a):

Pořád lepší než Rudé Vary!
05. 01. 2009 | 11:03

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, že příkiš horoucně nemiluju nikoho, ani sebe, a mocnosti už vůbec ne. Je to jenom o rovnováze sil, díky které na tomto světě a v přilehlém vesmíru ještě existujeme. Ideální to samozřejmě není a docela chápu, pro krasoduchy už vůbec ne, ale co dokážou apismetáci, je myslím už každému dnes jasné.., od mnichova po srebrenicu, všude jenom více krve...Howgh, mi rudí mi rozumějí.., pátokolonisti jistě taky..
http://neviditelnypes.lidov...
05. 01. 2009 | 11:15

třebaKarel napsal(a):

Pane Krůto
tak tohle jste popsal náramně . Jelikož máte v C.V. i poměrně vysoký posty na kterých jste pravděpodobně do styku s reklamou přišel , co myslíte - dá se opravdu reklamou prosadit něco , co je naprosto k ničemu ? A když , není to tak že se to obrátí proti výrobci příště ?
Hezký den , tK
05. 01. 2009 | 12:22

Líný černý pes napsal(a):

to třebaKarel :
Odpovím za autora : reklamou se dá prosadit naprosto vše.
Tedy lidem, moje kočka, která by měla milovat wiskas, na ně zvysoka kašle.
05. 01. 2009 | 13:10

třebaKarel napsal(a):

Líný černý pes ,
Milá paní - nechtěla by si vaše kočka založit noviny ?
Mně se pořád, snad optimisticky ,nechce uvěřit , že co se stane je jenom věc relamy . Kdyby to tak bylo , stačilo by za totáče trochu dobrý reklamy a všichni nosili Elpa místo Straussek . A rádi .
Hezký den , tK
05. 01. 2009 | 14:00

Železnohorský napsal(a):

Pane Krůto, jste dost starý na to, abyste si už zvykl, že z vás vždycky někdo bude dělat vola. Tedy ze mne taky. A to denně. Příklady? Toplánek slíbil, že v pondělí udělá změny ve vládě, je pondělí, a nic (tenhle chlap už tolikrát nedodržel slovo, že být to v normální partě, nikdo by se s ním už nebavil); nedůvěryhodný Čunek měl opustit vládu, ne, on prý, ať jde Kalousek... Ani se mi nechce pokračovat, a to máme po poledni, do večera budeme voly ještě nesčíslněkrát... A mimochodem, reklamou se prosadit všechno nedá. To jen naivové si myslí, že když něco dobře "zkomunikují", tak se to stane pravdou a všichni si to vezmou za své...
05. 01. 2009 | 14:13

vlk napsal(a):

PAne Krůto

soudím jinak. Radar se zkomunikovat nedal a nedá. A je celekm jedno, jak by kampaň vypadala, kdo by ji dělal a kolik by stála peněz. Ne dnes a ne dnes v ČR.
Měli jsme tu Rusy a už tu zas e máme mít nějakého cizího vojáka.
A to je te hlavní problém. Samozřejěm, pokdu s e k tomu přidá centrální arogance a vrchnostenský přístup, je výsledek jasný.

Už jsme to tady psal. Jsme pro radar. Ale pouze s tím, že bud e vypsáno referendum. Ne o r adaru, ale o tom, jestli tu chceme záladnu spojeneckých vojáků. Skutečné referendum. Jednak by to bylo naprosto v pořádku - ať s i lidé sami rozhodnou. Po prvé v českých d ějinách, zd a tu někoho chtějí, činikoliv. Mají na to právo. Protože obě možnosti jsou spojeny s riiziky. A´t si vyberou ta, která s e jim zdají menší. A pak sinestěžují.
Nechápu, že vlád a s e referend ohledně radaru bojí jako četrt kříže. Já bych ho klidně risknul. S vědomím, že referendum je platné tehdy, když k něm přijd e alespoň 50% zapsaných voličů. Nní li jich tolik. Referendum jako by nebylo.
Volební účast maximální lze odhadnout někam na 70%.Víc prostě nepřijde. Proradaristů je řádoěv asi 35%. Pipokud by zůstali dsledně doma, což není problém nebud e kvorum pro platnost referenda. Pak může rozhodnout vláda dle svého uvážení. A bud emít bonus toho, že s ezeptala voličů. Nebude o čem diskutovat,
Lid e, dostal jsi šanci anevyužil jsi ji? OK. Tak jako v životě.
Radar, neradar, dar nedar. Demokracie.
Lepší než rekama , která prý zmákne všechno. Nezmákne. Všechno ne.
05. 01. 2009 | 16:11

Lex napsal(a):

Vlku,
teď jste předvedl něco, co je ještě horší, než reklama na ten nejblbější prášek či vložku. Předvedl jste agresívní kalkul jak si s občany co nejdrsněji vytřít ... podlahu a zneužít demokracie.
Víte, nad čím naopak přemýšlím já? Že účast ve volbách (referendu) by měla být povinná. Jako je tomu, pokud se nepletu, ve Švýcarsku a řadě jiných zemí. Hlasuj si jak chceš, nebo nehlasuj, třeba volební lístek sněz, ale vol! A pak si, laskavě, nestěžuj, že se našla většina, která hlasovala jinak.
A nekřičte, na mě (ne Vy vlku, ale jiní), že to není demokratické. To říkejte třeba těm Švýcarům. A propós: ještě nám kousek k tomu, abychom je dohonili, chybí.
05. 01. 2009 | 18:24

vlk napsal(a):

Lexi

ano, je to kalkul. To patří k politice nebo si myslíte, že ne? Říká se tomu vykalkulované riziko.
A lidé mají možnost, vysokou účastí to zvrátit. Prostě nedět v hospodě nekecat ..oni ti blbci... ale jít něco udělat. Proti těm blbcům. Aktivně. A pokud ne, nechť s e s nimi vorá!
V životě to není jinak. To přece víte.
žádné zneužití demokracie. J e tady poctivá šance. za předem daných pravidel. To, že nebud e využita je demokratické rozhodnutí voličů. Nebo, že využita bude.

Stejně tak je to u voleb.

Neměl bych žádný problém s povinnou účastí v rerferendu. Ovšem jak byste chtěl sankcionovat 30% národa? To by mne dost zajímalo. a už vůbec netuším, jka byste sankcionoval 5% nejspodnějších nepřizpůsobivých a bezdomovců?

A zksuet si představit, že bud e referendum, důelžité a bude na krev, prostě procento dvě navíc budou rozhodovat o něčem důležitém. A to rozhodující procento dodají nepřizpůsobiví....
Neděsí vás takováhle demokracie?
Mne ano. Jakkoliv jim nechci upírat hlasovací právo.
dokonalý systém prostě není.

Joa mimochodem, ten můj způsob s emi zdá pořád daleko férovější než schválení radaruo jeden hlas. Koupený, či jak s e teď říká - záporně motivovaný.
Nebo neschválení radaru týmž způsobem. Že třeba Čunkovi věrní už začnou budovat příští koalici.
05. 01. 2009 | 18:54

Lex napsal(a):

Vlku,
neuhnu. Ta agresivita Vašeho kalkulu spočívá v tom, že k platnosti referenda je potřebné účastnické kvórum, tj. nejméně 50 % oprávněných voličů. Pokud by se nedostvili "proradaristé", nezvítězili by ne proto, že jsou pro, ale proto, že by nebyla naplněna volební účast a tím by bylo zmařeno referendum, i kdyby se ho zúčastnilo 49 % oprávněných účastníků a všichni by hlasovali proti. No díky, chucpe. Jak to chcete srovnat s volbami například do Senáru PČR, kde žádná volební účast stanovená není, a přesto výsledky platí. Pro ilustraci: volební účast v prvém a druhém kole v roce 2004 byla 28,97/18,41 %, v roce 2006 42,09/20,73 %, a kupř. při doplňovacích volbách v r. 2007 v Přerově byla účast 17,44/9,66 % a v Chomutově 10,92/9,73 %. Senátoři, kteří byli cca 6 % oprávněných voličů (cca 4 % dostal protikandidát ve druhém kole), vykonávají svůj senátorský mandát.
Hezký večer! Lex
05. 01. 2009 | 23:01

kočka šklíba napsal(a):

Pane Krůto, rozesmál jste mě. Moc hezké.
Lex "proti" vlkovi, ano, myslím, že Lex to vlku vystihl, je to podrazáctví i když Vy máte pravdu v tom, že by to jistě bylo demokratičtější(trochu divné stupňování, já vím) než žádné referendum. Třeba jste teď poskytl vládě návod ;).
06. 01. 2009 | 00:26

F. Adamec napsal(a):

Jsem podruhe dedkem!
Menuje sa Ema, vazi 2,7 kg.

Vas dedek.
06. 01. 2009 | 00:55

třebaKarel napsal(a):

F. Adamec
Milý pane Adamče gratuluju ! Jó krátká zpráva = dobrá zpráva .
Mějte se i s vnoučetem hezky , tK / Ivan
06. 01. 2009 | 07:59

Týna napsal(a):

Dědovi Adamcovi blahopřeji. Jedno z překrásných lidských střípků štěstíčka. Ať se Vám i princezničce daří!

K radaru daru-nedaru: Nejsem profík, nakonec ani těm moc slechu dopřáno nebylo. Jsem obyčejná venkovská holka a byla bych na sebe hrdá, kdybych mohla říct, že se zdravým selským rozumem. A můj "zdravý selský cit" mi říká, že nesnáším jakékoliv zástápce cizích mocností, kteří se zde rozkročují s rukama v bok. Ať už to balí do hávu pomoci, nutnosti, či skvělé nabídky, kterou bychom neměli promarnit. A taky nesnáším aroganci a intoleranci rádoby mocných a nejchytřejších, kteří žijí z mých daní, neb celý život poctivě pracuju a daně odvádím. Jestliže mi horlivě obhajuje radar senátor, kterého z komunální sféry dost dobře znám, bohužel z té negativní stránky, pak mám dost vážné pochybnosti o obsahu jeho slov a argumentů. Nečtu vždy jen písmenka, čtu také ty mezery mezi řádky. Tam je toho často napsáno mnohem více.
06. 01. 2009 | 10:30

třebaKarel napsal(a):

Týno ,
Myslím že na sebe můžete hrdá být . Názory se možná ještě párkrát promění , ale tohla Vám zůstane .
tK
06. 01. 2009 | 11:37

jankruta napsal(a):

Dobrý den, přátelé, čas nás válcuje. Chtěl bych odpovědět některým z Vás, ale Vy, a upřímně řečeno, ani já, se ke starším komentářům asi často nevracíte. Takže to smázneme tady: Všichni stálí čtenáři, nechci na nikoho zapomenout, díky,jsem překvapený, že si na mě děláte čas...
Týno - reakce jako víno!
Leno, jsem prostě v Tramtárii. Z důvodů, které rád vysvětlím osobně, zatím nebudu konkretizovat. Pokud byste chtěla, rád pošlu nějaké fotky na Váš mail, tady to zatím neumím a nemám čas se to teď učit. O osudu paní bytné píšu na svém webu (Dopisy z Tramtárie /7+), tady jsem s tím nechtěl opruzovat... Pane Endy, ježíš, to víte, že chvála potěší. Ale nebojte se, nezblázním se z toho! Oni to vyrovnávají různí ne-příznivci. Představte si, že tu funguje i jakási značka stb, která mi píše. Dovedete si představit člověka, který si dá takový nick? Ale možná to je soudruh plukovník Stelibský, který mě dával tak zahulit, že jsem jen čekal, kdy přijdu místo v Mladém světě! Byl jsem z těch jeho denních přepadovek doma tak zblblý, že jsem se hned po revoluci díval, jestli náhodou nejsem připsaný v nějakých seznamech. Nedávno se objevil v obchodě mého syna a chlubil se, že se známe. Syn si jeho jméno z mého vyprávění pamatoval a o jeho neskutečném vydírání věděl. Takže toho překvapeného nevinného milého a servilního důchodce prohodil dveřmi, naštěstí otevřenými... Pane Endy, co nám brání, abychom šli na pivo? Šel by ještě někdo??? Stejně by bylo fajn udělat nějaký klub komentátorů a inkoustů Aktualit.cz, ne?
06. 01. 2009 | 17:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy