Primátor Svoboda kryl korupci

04. 01. 2011 | 20:42
Přečteno 6109 krát
Primátor Bohuslav Svoboda je, jak se ukazuje, bohužel jen další usvědčenou figurkou kauzy Drobil. Po tom, co 4.ledna 2011 vyšlo najevo, by gentleman, na kterého si tak rád hraje, měl snad jenom tiše rezignovat a odejít z veřejného života. Troufám si předpovědět, že pro Bohuslava Svobodu bude primátorský řetěz na krku důležitější, než z ostudy kabát. I když ho z něj už nikdo nikdy nesvlékne.

Primátor, podle vlastních slov, dostal zásadní právní analýzu, prokazující neregulérnost výběrového řízení na mnohamiliardovou rekonstrukci pražské čističky odpadních vod do rukou už začátkem prosince loňského roku. Karel Březina z ČSSD tvrdí, že se o tom ovšem dozvěděl až 4. ledna. Buď lže, anebo primátor právní analýzu, doporučující dokonce okamžité zrušení tendru, v rozporu se zákonem zatajil před Radou Hlavního města Prahy. Přesně v těch dnech se navíc primátor opakovaně scházel s ministrem Drobilem, několikrát i na utajovaných schůzkách ve večerních hodinách. Drobil musel o nějakých deset dní později odejít pro podezření z korupce – a velkou váhu v celé věci měly informace o předražení zakázky na čističku a tímto způsobem získání černých fondů pro ODS. Jakou roli v tom hrál primátor Svoboda, který v té době už prokazatelně věděl, že výběrové řízení je přinejmenším zfušované a právně vadné? Dokud to nevysvětlí, bude nutné mít za to, že korupci kryl.

Nedosti na tom. Svoboda nemohl odmítnout žádost dvaceti šesti zastupitelů TOP 09 o svolání mimořádného zasedání Zastupitelstva MHP právě k projednání jejich návrhu na zrušení podezřelého tendru. Svolal ho na čtrnáctého prosince – tedy nejméně týden, ale mnohem spíše celých deset dní potom, co mu právníci potvrdili, že tendr je - mimo jakoukoliv pochybnost - podfuk. Čtrnáctého prosince Svoboda ale v přímém televizním přenosu sehrál snad nejtrapnější politickou frašku, jakou kdy pražský magistrát zažil. Připravil, a s koaličními sociálními demokraty i nacvičil divadelní kus. Videozáznam zasedání je k dispozici na webové stránce magistrátu. A ve světle nových informací je opravdu k popukání.

Pavel Bém mluvil o transparentnosti, džentlmenství a nepřipravenosti opozice. Karel Březina opozici nezdvořile shazoval a hrozil rizikem „zániku spolufinancování projektu z fondů Evropské unie“. Pánové Poche a Plachý z ČSSD tvrdili muziku a Boris Šťastný (ODS) poučoval. Jak budou mluvit nyní? Věděli o právní analýze, nebo jim primátor, po domluvě s ministrem, nové informace zatajil? V té chvíli přece věděl, že právníci potvrzují výhrady opozice, ale namísto otevřeného jednání nepřipustil diskuzi a po neschválení programu zasedání rozpustil. Večer téhož dne vybuchla kauza Drobil…

Svoboda nesporně zastupitelstvu vědomě zatajil informace, mimořádně závažné pro rozhodování o mnohamiliardovém tendru. Podle dvou právníků je velmi pravděpodobné, že jeho postup je za hranicí trestní zodpovědnosti. Primátor se ale i nyní vyhýbá odpovědnosti a otevřené diskuzi. Zasedání zastupitelstva je svoláno v řádném termínu na dvacátého ledna. Svoboda ovšem oznámil, že další kroky magistrátu ohledně tendru na pražskou čističku oznámí až po 22.lednu. Tedy další český politický bafuňář, který si myslí, že není zodpovědný ani zastupitelstvu, ale ani občanům. Bude zajímavé sledovat, jak hluboko klesla nejenom pražská ODS, ale především její koaliční parťák, ČSSD. Jestli spolkne svoje ponížení a podpoří ODS v dalším blokování vyšetřování a diskuze o čističce, bude jasno.

Svoboda musí vysvětlit, kdy onu analýzu dostal, a co s ní udělal. Proč s ní neseznámil Radu HMP a Zastupitelstvo. A co udělá s pracovníky odborů magistrátu, jako je Ing. Bouček, kteří do detailu připravovali zpackané výběrové řízení. Nebo proč slovutná právní kancelář Jansta a Kostka, která měla od počátku celé výběrové řízení na starosti, nebyla natolik schopná, aby rozpoznala protiprávnost tendru. Magistrát za externí právní služby ročně utrácí stovky milionů korun….

P.S. Dnes odpoledne prohlásil mluvčí magistrátu, že zmíněnou právní analýzu nemůže ukázat novinářům, protože „primátor studuje možnosti, jak ji zveřejnit“. To je prostě brilantní...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

encounter napsal(a):

Pane Urbane, díky za tento i jiné vaše texty. Odvádíte skvělou žurnalistickou práci a píšete texty kvalitní po stránce obsahové i stylistické, což se dnes nevidí právě často. Hodně sil do další práce!
04. 01. 2011 | 20:55

StandaT napsal(a):

Ty datumy v druhém odstavci nějak nesedí. 14tého ledna teprve bude.
04. 01. 2011 | 20:58

mb napsal(a):

mě už ten řetězec korupce štve, já už to nebudu komentovat ( a právě o to korupčníkům jde ... s naší únavou a otráveností počítají / kalkulují / operují ...)

njn ... pravdu má stejskal ...

něch žije stejskal ...
04. 01. 2011 | 21:00

karelhá napsal(a):

Vadí mi označování aféry jako korupční. Jednalo se přece o přípravu krádeže velkého rozsahu. Nástroje korupce ale předvedli odhalení pachatelé dobře. Počínaje styčnými důstojníky/poradci přes ministra, premiéra, až po ing.Klause s plaketou.
04. 01. 2011 | 21:04

Otázkář napsal(a):

skvělý článek, souhlasím s tím co napsal encouter, jenom to datum opravdu nesedí, nemělo tam být místo 14. ledna, 14. prosince? Kdyžtak to opravte ať zbytečně neposkytujete argumenty zdejším "pravičákům".
Oni se Vás potom budou pokoušet nachytat na "hruškách", aby zastínili pravou podstatu sdělení, no ale to udělají stejně :)
04. 01. 2011 | 21:21

Viola napsal(a):

Stando,

pravděpodobně jde o 14 prosince 2010.
04. 01. 2011 | 21:23

DH napsal(a):

Další trapný a uboze socansky dehonestující článek. Kompletně staví na dojmech, dojmech z faktů a zdánlivě jasných skutečnostech. Každý přece, vy i já, dobře víme, že fakta jsou vždy taková, jaká je vidět chceme a jaká si připustíme.

Je zřejmé, že fakta, předkládaná sočanskou lůzou, jsou z principu překroucená, zmanipulovaná a tedy absolutně nevěrohodná. S lůzou nelze diskutovat, nemá totiž nikdy ve sporných věcech pravdu. Diskuse je tedy kontraproduktivní a pro skutečnou demokracii zásadně škodlivá.

Byl bych rád, abychom se konečně oprostili o takovýchto povrchních manipulativních snah zhrzené levice a poražené pražské opozice, abychom opravdu nehráli tyto jejich falešné hry a hříčky a jasně a nezpochybnitelně podpořili nejlepší vládu v novodobé historii ČR, která jediná má vůli, moc a schopnost provést nezbytné reformy, které, jak všichni dobře víme, naše republika naprosto nezbytně a neodkladně potřebuje.

Ve tomto světle blednou všechny pokusy znejistil a rozkolísat naši křehkou demokracii zlovolnými socialistickými útoky a mediálními podrazy. Pokusy bránit schopným a slušným lidem v práci pro dobro nás všech musím se vší rozhodností odmítnout.

Vím, že zodpovědní občané mi rozumí a chápu nutnost podpořit reformy za každou cenu. Socanskou ubrečenou lůzu nechme kvílet a lkát, nezmůže nic.
04. 01. 2011 | 21:26

hoven napsal(a):

mě překvapuje, že někoho překvapuje, že někdo krade. mě by překvapilo, kdyby někdy nějaká statní zakázka byla čistá.
04. 01. 2011 | 21:51

magistrála napsal(a):

Já jsem manželka Magistráta a protože ten se jen tak s každým bavit nebude, chci vám připomenout slova naší hymny:
My jsme ti Pražáci, vltavská krev,
my Prahu nedáme za celý svět!
My Prahu nedáme!
Radši ji prodáme!
Radši ji prodáme, prodáme hned.
04. 01. 2011 | 22:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik výkřiků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 01. 2011 | 22:01

Targus napsal(a):

To bzz:

Nikoli zahrnout hnojem, alebrž nehašeným vápnem. To se vždy užívalo k eliminaci choroboplodných zárodků v hromadných hrobech. A pány politiky bych pochopitelně nebagroval, vápno by potřebovali jak koza drbání. Každý aspoň tak metrák.
04. 01. 2011 | 22:02

Admirál napsal(a):

V podstatě další článek ala Štern, " zničte pražskou koalici"

Nenecházím ve vaší argumentaci smysl. Držte hájení 100 dní, jak je to běžné.
04. 01. 2011 | 22:12

Jan Urban napsal(a):

kolegům blogerům: Díky za upozornění na omyl v názvu měsíce. Omlouvám se.
04. 01. 2011 | 22:32

JF napsal(a):

ano,velmi výstižné!!! Pan Svoboda je totální amatér - ona i ta korupce jako řemeslo prostě potřebuje profesionály.

ps:škoda že pražská čistička není nad Prahou byl by to skvostný pohled na pěnivou Vltavu, Karlovo-Bémův most, a na jedny HRÁBčana.
04. 01. 2011 | 22:37

eva napsal(a):

Dnes byla v rozhlase, myslím na ČT 2, beseda s čs. stranou pirátskou.
Bylo tam také řečeno, že demokratická země má mít konání co nejtransparentnější, a pak se nebude muset bát žádných úniků informací.
Primátor se úniků evidentně bojí, a "studuje", jak seznámit veřejnost s tímto úplatným tendrem. Co říci a co neříci.
Doporučujeme mu, že bude nejlépe, když řekne vše, a nebude se muset ničeho bát. Ani úniku informací.
O tom, jak se z veřejných peněz financují v ČR politické strany, si už dávno štěbetají vrabci na střechách. Není to jen kauza Drobil, ale kauza očkovacích láte proti mexické chřipce na ministerstvu zdravotnictví, řízená jedním náměstkem z ODS, a mnoho dalších. Žádnou stranu nevyjímaje.
Ať žije náš úhledný džentlmen B. Svoboda! Čest jeho práci! Čest, soudruzi!
04. 01. 2011 | 23:07

PatientO.T. napsal(a):

„primátor studuje možnosti, jak ji zveřejnit“

Čemu se divíte? Pan primátor je lékař. Nechce ohrozit zdraví populace lehkomyslným zveřejněním pravdy, kterou každý neunese... Byť gynekolog, nemůže přece jen tak prohlásit, že výběrové řízení je na Πču.
05. 01. 2011 | 00:02

Skeptik napsal(a):

hoven napsal(a):
"mě překvapuje, že někoho překvapuje, že někdo krade ... "

Hovne, po občasném čtení vaší příspěvků mně překvapuje, že vás nepřekvapuje, že nekradou je levouni a ale snimi i demokratická pravice (chtel jsem napsat pravouni ale přišlo mi to příliš vulgární).

No možná někdo jiný požil váš nick.
.
05. 01. 2011 | 00:45

Colt napsal(a):

pane Urbane

tentokrát skvělé, dík :))
05. 01. 2011 | 01:04

hovorka11 napsal(a):

Zločiny rozkrádání a korupci považuji v ČR jako programově řízenou a je v zájmu snad všech stran a politiků. Vzhledem k zaměření ODS jako "pravicové strany" lze pozorovat "pionýrské zásluhy" na zhoršování zločinného prostředí v ČR. Dnes volby z existujících stran korupci neřeší, protože je systémově obsažena v nedemokratických výhodách členů stran, vlád a prezidenta.
Získání čelní politické funkce tak zajišťuje ovládání policie, takřka neomezenou imunitu a jištění "stranickými zájmy" s přístupem k daním občanů. Tím nastává možnost beztrestného finančního zabezpečení celé rodiny.
Tento stav lze změnit pouze aktivitou občanů s výsledky nutným zavedením demokratických prvků:

- odejmutím imunit
- nezávislostí vyšetřovacích týmů a policie
- přístup policie k daňovým aktivitám vyšetřovaných (brání tomu dnes Nečas).
- naprostou transparentností všech veřejných vádajů a konkurzních řízení.

V současnosti musím velmi kritizovat lékaře. Jsou vzdělaní a vidí ty obrovské částky financí okolo sebe- předražené nákupy zařízení, léků, zanedbání lékařské prevence a pod. Místo poukazování na tyto úspory, které by měli promítnout do svých platů pouze chtějí dále peníze od poplatníků bez jakékoliv spojitosti s likvidací těchto tunelů. Kdo z nás mimo lékařů si může takové jednání dovolit ??
05. 01. 2011 | 07:36

Cech napsal(a):

Dovolím si zde zopakovat myšlenku,která mne napadla po upřesnění panem Haasem.
Pro jednu "skupinu lidí" => stranu, zdá se že příčinou jednání jmenovaných členů je pocit nadřazenosti a vyjímečnosti.
Tato šablona chování vzniká u monarchů a je způsobena tím,že postavení jeho rodiny je dědičné a celá zem je jeho vlastnictvím.Budeme li srovnávat jednání monarchy a dané politické strany dojdeme k jasnému závěru.Pokud je její postavení "dědičné" může se rozhodovat stejně jako monarcha.Dle předpokladů takto se zdegraduje demokracie na pseudo monarchii.
05. 01. 2011 | 08:15

Terry napsal(a):

"...protože „primátor studuje možnosti, jak ji zveřejnit".

Možností je dost, třeba na internetu, na webtránce pražského magistrátu...

Primátor spíše "studuje", jak ji NEZVEŘEJNIT.

Je zajímavé, kolik "čistých" politiků jsou vlastně špinavci.

Inu trend dvaceti let se musel jednou projevit.

ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ

A přemnoženou škodnou je třeba odstřelit.

(To "odstřelit" myšleno samozřejmě jen obrazně, aby to pan editor nemusel smáznout)
05. 01. 2011 | 08:38

Tata třech napsal(a):

Pěkné Jene
05. 01. 2011 | 08:57

ld napsal(a):

Aby se stala Praha užitečnou, bylo by lépe z ní udělat sklad vyhořelého jaderného paliva pro celou Evropu; je tam odevšad kousek. Teď se tam něco kutá, říkají tomu Blanka. To by se pro začátek mohlo nodit. Ale pak mně napadlo, že by zase pražáci ty kontejnery s odpadem rozkradli, tak z toho asi nebude nic.
05. 01. 2011 | 11:12

Tenco napsal(a):

Já diskuzi nečet.
Ale zajímala by mě odpověď na otázku :
" Může v ČEZku jít do basy třeba i takový primátor nebo minulý ministr?"
Třebas kvůli zločinnému spiknutí za účelem poškodit stát ?
Není to náhodou proti liteře zákona ?

Chtělo by to Lexe.

Víte, Vy se mi možná smějete - ale co když policie a justiční mafie vše řádně vyšetří, všem nám tím vzniknou obrovské náklady a zase se ukáže, že za vše může "imaginární politická odpovědnost".

A ta, jak jistě všichni uznáte, v base sedět nemůže.
Je jí všude třeba. Furt. Imrvére.

Děkuji za včasné odpovědi.
05. 01. 2011 | 12:15

anti politik napsal(a):

Tenco nejsem sice Lex, ale ve vyspělých zemích může jít do basy nebo aspoň vylítnout z fleku s ostudou, ale pokud se ptáte na právní vyspělost ČR tak myslím, že možné je praktivky cokoli! Je to jen na vaší fantazii a někdy tu moji dokonce překonaj! Není tady totiž už nic o co by se mohl občan vždy opřít, co by bylo pevně stanovené a dané o čem by věděl, že to jinak nelze a nebude, žádná instituce ani státní úřad neskýtají žádný záchytný bod kterého byste mohl držet!!
05. 01. 2011 | 12:51

Tenco napsal(a):

anti politik
Dobré odpoledne.
Nebyl bych takto skeptický.
Mě třeba příjemně překvapil nový ombudsman.
Schyluje se k přeci jen jinak pojatému výběru policejního prezidenta než bývalo zvykem.
Ikona justiční mafie odešla.

Má otázka ale skutečně směřovala k tomu, zda za přípravu protistátního spiknutí /co jiného je příprava ke krádeži veřejných financí - mízy státu/ mohou padnout takové tresty jako například za krádež dvaceti kilo měděných kabelů či opakovanou krádež peněženky v supermarketu.

A zda lidé - pokud jsou to čirou náhodou bývalí ministři či současní primátoři, mohou za todle jít do vězení.

Víte, jde mě o to, ať se zase zbytečně neplýtvá penězi, potažmo se nevykládají další společenské náklady jen na to, aby se nahromadily tuny papíru v šanonech.

Mějte se.
05. 01. 2011 | 13:33

bilk napsal(a):

Dík, pane Urbane . Skvělé jako vždy
05. 01. 2011 | 14:03

Terry napsal(a):

to Tenco
k ombudsmanovi

Vzhledem k tomu, že ombudsman nemá žádné pravomoce, může pouze vyjadřovat svá stanoviska a doporučení, tak jeho případné výtky vůči našim arogantním, cynickým "demokratickým" politikům mají stejný účinek jako tato diskuse.

Pokud by se chtěli naši "demokratičtí" politici chovat slušně, čestně, zodpovědně (a ne pouze s jedním "politickým" cílem: HRABAT, HRABAT), tak to mohli celé dvacetileté období.

Zatím spíše jejich arogance a nenažranost narůstá, zřejmě s tím, jak se do vrcholné politiky postupně vyšvihla "spodina", svoloč.
Projev Olivera Cromwella vůči Sněmovně reprezentantů při rozpuštění Dlouhého parlamentu

20.4.1653

„Je nejvyšší čas, abych ukončil toto vaše zasedání, jež jste zostudili svým opovrhováním všeho dobrého a poskvrnili svými neřestmi; jste než sebranka a nepřátelé schopné vlády; jste než prodejní ničemové. Jako Ezau byste prodali svou zemi za kus bídného žvance a jako Jidáš zradili svého Boha pro pár drobných.

Je ve vás vůbec kousek dobrého? Existuje nějaká neřest, jež by vám nebyla vlastní? Nejste o nic více věřící nežli můj kůň; zlato je vaším Bohem; kdo z vás neprodal své svědomí za úplatky? Je mezi vámi jediný muž, který alespoň nepatrně hájí zájmy Commonwealthu?

Vy mrzké děvky, což jste svými nemorálními taktikami a podlými činy neznesvětili toto posvátné místo a neučinili z Božího stánku doupě zlodějů? Jste nechutně odporní celému národu; pověřili vás sem, abyste napravovali křivdy! Tak tedy! Seberte si své cetky a zamkněte za sebou. Ve jménu Boha, jděte!“
(konec citace)

Nutno dodat, že Cromwell měl tento svůj projev „podšprajcovaný" zbraněmi; proto uspěl.

Totéž bude jednou nutné i u nás; na výzvy „Děkujeme, odejděte!“ eventuálně na nějaké „cinkání klíči“ je dnešní politická „demokratická“ svoloč hluchá.
05. 01. 2011 | 14:23

anti politik napsal(a):

Terry dobrý příklad. Není co dodat. Tenco já vím a doufám stejně jako vy v normální společnost bez zhovadilostí politiků. Možná nejsou naše diskuse k ničemu, ale bez určitého kverulantství některých z nás by si skutečně dělali co chtěli. Ani to nedělám, že by mě to těšilo a snažím se i veřejně poukazovat na nepravosti a nejenom o nich diskutovat! Mám asi výhodu, (nebo spíš je to jen osobní názor) že v budoucnost politických stran nevěřím, protože správa země nemusí být nutně ideová nebo zpolitizovaná, ale jde o to aby byla hospodárná a na to politiky netřeba! Měli bychom myslet na zcela nový systém správy země a možná bez politiky. Diplomacii si samozřejmě ponechat musíme, ale jen pro styk se zahraničím! Nebo jinak správa země v podobě politiků bez jakékoli odbornosti, pouze s politickým krytím je neskutečně drahá sračka a dnes už k ničemu. Odborníky na pravých místech a kvalitní justici potřebujeme, protože nejsou špatné zákony, ale pouze špatní soudci(kteří si rádi zákon vykladají, jak se jim to právě hodí a proto jedni žháři dostanou dvacet let-nelituji je, jenže druzí za to samé sice bez újmy na zdraví, ale stejný trestný čin dostanou podmínku)to je známo už takových pět tisíc let! Je tady zmatek absolutně ve všem co vzali do ruk tkz. demokratičtí politici! Jeden rozsudek na politickou objednávku a druhý čert ho vem ať se příšte pozabíjej, protože to politiky právě nezajímá, nejsou za to body! Takový služba vlasti je k hov..!
05. 01. 2011 | 15:59

PDG napsal(a):

Náznak ušpiněnosti našim politikům nestačí.Je třeba je nakopávat už přímo do prodloužených zad,hroší kůži si vypěstovali neprůstřelnou.Ale konečně novináři konají.Teď jen,aby se probudili další právnění konat.GO, policisté, go státní zástupci, neberte prachy zadarmo,makat a čistit jak u AUGIÁŠE,to je práce hodná Herkula.A určitě uživíte i toho Poirota.
05. 01. 2011 | 16:48

MA-FU napsal(a):

Dnes v Radiožurnálu v 17 hod,mluvil zmíněný Dr.Svoboda-primátor
stále popírá o uplatu,ale fakta a data která předkládáte pane Urbane sedí.Stojí to za poslechnutí v archivu..je to hnus velebnosti..
05. 01. 2011 | 18:54

Tenco napsal(a):

Video z magistrátní stránky.
Hezká věc.
Proč to ale po mě chce , abych si nainstaloval Microsoft Silverlight ?

Proč to nejde přehrát v běžných
přehrávačích ?
05. 01. 2011 | 19:48

jin napsal(a):

Peníze dělají z lidí lumpy.Už to,že Praha dostává 6,5X větší dotace umožňuje,aby si mafiáni "přilepšovali" ve velkém.Modrý mafiáni měli dost času vypracovat systém k dokonalosti.Ozřejmovač a megaloman Bém dělal,že o ničem neví.Nad Prahou by neměla vlát standarta "Pravda Vítězí",ale pořádná fange a na ní "PRAVDA VYDĚSÍ"!!!
05. 01. 2011 | 21:17

Hair napsal(a):

Prosim, nemate nekdo z vas link na to magistratni video? Po dlouhem hledani se mi videozaznamy z jednani zatupitelstva objevily,nicmene posledni datum je tam 16.9. (viz: http://magistrat.praha.eu/Volene-organy/Zastupitelstvo-HMP/Archiv-prenosu-z-jednani-Zastupitelstva-hl-m-Prahy/area11701).
Jinak clanek skvely, pane Urbane, diky !!!
06. 01. 2011 | 19:22

Pavla Aubrechtová napsal(a):

MUDr. Svoboda je ukázkou neuvěřitelného morálního úpadku. Že se chovají jako svoloč ostatní členové Rady, zas tolik nepřekvapuje - jsou to povětšinou "nýmandi", ale on přece jen získal ve svém povolání určitou prestiž, o to žalostnější je jeho učinkování na Magistrátu HMP. Děsivá je hroší kůže těchto lidí. Takže jen více takovýchto článků a hlavně - ať si to vše lidé pamatují i za 3,5 roku - tj. před volbami! Včera jsem četla příspěvek MUDr. Svobody k tendru na čističku v Listech Prahy - neuvěřitelné! To si opravdu pan docent myslí, že zde žijí naprostí hlupáci?
Jinak též se mi nepodařilo poslechnout si záznam ze zasedání Zastupitelstva, pouze jsem si přečetla stenozáznam. Cui bono? Jo a abych nezapomněla pane Urbane, i já připojuji dík.
07. 01. 2011 | 17:00

achnaton napsal(a):

Dobrý den pane Urbane,
krásný článek, plně s Vámi souhlasím. Jen je škoda, že o těchto špinavostech jsou lidé málo informováni masmédii. Článek na Centru přečte 2.500 lidí. Ti, kteří jsou situací znechuceni a potřebují o tom s někým komunikovat, a ti, kteří jsou na věci zainteresováni osobně, ať z jedné či druhé strany. Náklad MF Dnes, Práva a dalších deníků by věci vyhovoval víc. Navíc si myslím, že by bylo dobré občas vyjít i do ulic, protože to ty šibaly vyděsí přece jenom víc. Tím nechci říci, že Vaše práce není užitečná, naopak. Jen se ty věci opakují již dvacet let a já jsem se tenkrát těšil, že se toho bolševismu vyléčíme nějak rychleji. Zatím ale postupně upadáme do stejné deziluze a letargie jaká tady vládla za Husáka. O to jim přece jde.
11. 01. 2011 | 10:52

Martin napsal(a):

Když gynekolog studuje dvacetiletou kurvu se syflem i AIDem která mu královsky platí - co má říct veřejnosti ?
22. 01. 2011 | 15:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy