Co s "euroústavou" ?

09. 04. 2007 | 22:28
Přečteno 6927 krát
Kdosi mě v diskusním příspěvku vyzval, abych se vyjádřil k tzv. euroústavě. Udělám to s radostí. Moje radost pochází z toho, že před týdnem bylo na koaliční schůzce formulováno šest zásad vládního postoje k nadcházejícím jednáním o institucionální reformě EU, resp. o nové evropské smlouvě. Jedná se o logický, srozumitelný a promyšlený soubor požadavků na nové smluvní uspořádání EU. Je to velký a pozitivní kontrast vůči dosavadní blátivé, pasivní a servilní evropské politice vlád Špidly, Grosse a Paroubka. Shrňme stručně, o co jde současné koalici :
1.Nová smlouva nebude obsahovat žádné kvaziústavní symboly a reference(tedy např. termín ústava či název funkce ministr zahraničních věcí EU).
Je to logické – půjde o mezinárodní smlouvu, nikoliv o ústavní dokument státu, kterým EU není. Proto nechť si tato smlouva také nehraje na něco, čím není.
2.Nová smlouva nezhorší ani pozici ani rozhodovací a hlasovací sílu ČR v institucích EU oproti stávajícímu stavu.
Jde o jasnou narážku na dříve popíranou, dnes již konečně přiznávanou skutečnost – totiž že plánovaná změna systému QMV (hlasování kvalifikovanou většinou) v Evropské radě v původním návrhu euroústavy oslabovala země velikosti ČR ve srovnání se současnou smlouvou z Nice a naopak výrazně nahrávala čtyřce nejsilnějších zemí EU, zejména Německu.
3.Nová smlouva lépe vymezí rozdělení kompetencí a jejich přesunů mezi úrovní EU a úrovní národních států.
Zde poprvé koalice zmiňuje mj. princip oboustranné flexibility, která by se mohla stát jedním z významných českých příspěvků k novému uspořádání EU, protože by konečně zavedla princip flexibilní („vícerychlostní“) integrace, umožňující různým skupinám států integrovat se do různých úrovní dle své vlastní vůle a priorit.
4.Část II stávajícího návrhu euroústavy (Charta základních práv a svobod) bude nahrazena odkazem na Evropskou konvenci na ochranu lidských práv a základních svobod.
Zde jde o pojistku proti možnému pronikání evropské legislativy do výlučných oblastí národní jurisdikce (pracovní, sociální právo, penzijní, zdravotní systémy), což by hrozilo v případě právní závaznosti zmíněné Charty a jejího závazného výkladu cestou judikátů Evropského soudního dvora.
5.Nová smlouva umožní další rozšiřování EU při jasně definovaných pravidlech, zahrnujících kodaňská kritéria.
To je zřetelné odmítnutí koncepce „pevnosti Evropa“, opevňující se proti zbytku světa, ale naopak závazek k podpoře dalšího rozšiřování EU i po zatím poslední vlně z let 2004 a 2007.
6.Je v zájmu ČR dokončit jednání před rokem 2009.
Když už minulé vlády naprosto nesmyslně a nepromyšleně kývly na české předsednictví EU v první polovině 2009 (tedy v politicky vyhrocené etapě nových voleb do EP) je třeba toto předsednictví ubránit, aby se neutopilo v dokončování kontroverzního tématu institucionální reformy EU.
Samozřejmě nebude lehké tyto požadavky prosadit, budou následovat tvrdé střety u jednacího stolu. Ti, kdo ústavní smlouvou získali nejvíc (zejména Německo), nebudou chtít ustoupit z dosaženého stavu. Čeští vyjednavači ale teď mají solidní a silný mandát pro jednání. Na takovou výchozí pozici se předchozí vlády bohužel nikdy nezmohly, proto nyní sklízíme hořké ovoce jejich neschopnosti. Navíc ČSSD (např. ústy L.Zaorálka ) dnes a denně dokazuje, že by to nezvládla ani dnes.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

František Kostlán napsal(a):

Pane Zahradile,
v nové smlouvě členských zemí EU (nikoli tedy ústavě, jak píšete) by tedy nebylo vymezení kompetencí a nebyl by popsán způsob vládnutí rozšiřující se EU?
A co právo veta? Zůstalo by u společné zahraniční a bezpečnostní politiky zachováno ?(Já jsem všemi deseti pro.) Nebo by bylo zrušeno? Jak by se to mělo ošetřit či deklarovat, když ne v takovéhle smlouvě?
Děkuji za případnou reakci.
František Kostlán
09. 04. 2007 | 23:01

Ivan Dorica napsal(a):

Buďte Zdráv pane Zahradile!
Víte Evropská ústava je lidským snem! Představte si ,že v Babylóně měl tento sen král Nabuchodonozor.Nikdo mu nemohl tento sen vyložit kromě biblického Daniele.A Daniel řekl toto! Králi Nabukadnezare Ty jsi viděl toto!Ty jsi ta hlava ze zlata!...dále píše o dalších mocnostech a vládách a příběh končí u nohou které byly zčásti ze železa a z části z hlíny takže spolu nedržela. A po té se utrhla skála která udeřila do těch nohou a všechny tyto pozemské mocnosti spadly. A člověk dnes je natolik nadaný aby mohl zrealizovat něco jako Babylónskou věž,neboli Evropskou Unii.A tato EU bude spolu podle Bible držet jako železo s hlínou neboť národy spekulují nad formou realizace a provedení ovšem zůstává jim sobecký charakter.A světovou pravdou je :Jací jsou jedinci takové jsou národy!Myslíte ,že tato země má dokonalé lidi milující pravdu ,pouze jim stačí vrátit TU ZTRACENOU RAJSKOU ZAHRADU EDEN KTEROU PROTÉKÁ ŘEKA EUFRAT A TIGRID? Já věřím že nikoli a přeji pěkný den! S pozdravem Ivan Dorica
10. 04. 2007 | 08:52

DDEX napsal(a):

Měl bych pár připomínek k těmto šesti bodům.

1. Pevnost Evropa je pojem, který nechápu pejorativně. Evropská unie má své hranice, které musí být přesně vymezeny. Pokud se bude EU donekonečna "nafukovat", promění se v běžnou bezzubou, mezinárodní organizaci, což si jako federalista skutečně nepřeji (a věřím, že většina voličů ODS rovněž ne)

2. QMV je nastaveno nespravedlivě dnes, podle dosavadní platné smlouvy z Nice. Pokud totiž přepočítáme váhu hlasu jednoho zástupce (ať už v Komisi nebo v EP) Lucemburska oproti jednomu zástupci z německa, zjistíme, že ten první zastupuje "jen" cca. desítky tisíc lidí, zatímco druhý stovky tisíc lidí. V absoultních číslech by tedy bylo spravedlivé, aby velké státy získaly kompenzaci v podobě upravené kvóty pro QMV. Pan Zahradil se domnívá, že velké státy se pokouší ty malé sežrat. To není pravda. Snaží se jen dosáhnout alespoň částečně spravedlivé míry zastoupení v evropských orgánech.

S ostatními body lze souhlasit
10. 04. 2007 | 10:16

stransky napsal(a):

Vodohospodarsky inzenyr Zahradil je odbornik na tvrdost vody, u toho mel zustat.
K jeho vyvodum, vse uz tady bylo. Byl kdysi Poslka Rzesspospolita, kde se slechtici branili centralisaci moci panovnia´a volili ho. SAby tomu nebylo dost, meli tzv.lberum ve3to-to co dnes plati v unii a ing,.Zahradil chce zachovat- to umoznovalo jkednomu jedinemu clenu Sejmu bolokovat cinnost celeho statu. Nejvetsi ochrancem teto polske vymozenosti bylo Rusko. To si nakonec Polsko rozdelilo se sousedy celkem ctyrikrat.
Chceme-li se tedy zovu dostat do ruskeho podruci, tleskejme nedovzdelanym chemickym inzenyrum, kteri delaji zahranicni politiku.
10. 04. 2007 | 12:43

Ferenc napsal(a):

Divím se jek může Zahradil vůbec "pracovat"v EU parlamentě.Když mu je celá EU trnem v oku. On z toho musí mít husí kůži.Nakopat mu do řiti a poslat šupem mezi ty své idioty.
10. 04. 2007 | 14:35

Petr Zasche napsal(a):

No dobra, zni to zajimave. Aspon nejaka koncepce, ikdyz opet spatne... :-/
Bezzubost ovlada EU prave ted, a takto koncipovany dokument by to jeste prohloubil. Jeste ze funguje hlasovaci pravo v EU prave tak jak funguje a ledasjaky stat bude moci tento zpatecnicky ODSacky dokument zavrhnout jako nesmyslny!
Chapu to dobre tak, ze Vase nova smlouva NEbude ustavou, nova smlouva NEzlepsi hlasovaci princip, NEzlepsi vymahatelnost evropskeho prava, pokud to narodni nefunguje tak jak ma, a ma byt schvalena driv nez zasedne Cesko jako predseda EU, aby s tim NEmelo problemy? No pane jo! Ukazuje se, ze opravdu se ODS NEposunula ze sve konzervativni politiky ani trosku,... Skoda! :-/
10. 04. 2007 | 14:55

Jirka Eurooptimista napsal(a):

Holt ve velkém rybníce by i tak velký kapr jako je pan Klaus mohl být malou rybou. Pan Zahradil nám dělá před Evropou ostudu, stydím se za něj. Připadá mi, že má strach z toho, že by se z Evropy mohla dostat na naši politickou scénu lepší úroveň než je ta jeho demagogická.
11. 04. 2007 | 10:29

Leo napsal(a):

Pane Zahradile, 100 % souhlas. Díky za to, že kromě eurořiťolezců je v Evropském parlamentu někdo, kdo obhajuje zájmy této země. Že obhajují své zájmy třeba Němci či Francouzi euronadšencům divné nepřijde, když to zkusí Čech, dostane hned vynadáno..
11. 04. 2007 | 12:02

Richard napsal(a):

Pane Zahradile,
jsem v tom skeptický na eu si vylámala zuby i Marget Thacherová a to byla nějaká politička. salámová technika převálcuje i vás, ale přeji hodně úspěchů v euroskepticismu. EU je stejně jenom nové RVHP. Jediná šance by bylo okamžitě vystoupit posílit svoje vztahy s Polskem a USA, ale to se stejně nestane
15. 04. 2007 | 18:21

jirka napsal(a):

Vážený pane Zahradile,
podstatné je si dát otázku, chceme-li aby tu byla EU nebo ne. Pak si musíme dát otázku, chceme-li být jejími členy nebo ne.
A nakonec, když už tedy jsme v EU, zda nám půjde o její rozvoj, či destrukci. z vystoupení většiny politiků včetně pana Klause nedostávám jasnou odpověď a to je právě kámen úrazu. Pan Klaus je od samého prvopočátku skeptik a nikdy jsem od něho neslyšel kalého slova směrem k EU, a první co bylo si vzpomínám na jeho vyhrůžky různými kostlivci ve skříni. Jestliže většině států EU vyhovuje, proč by neměla spolupráce v rámci tohoto celku vyhovovat i nám? Nebo si hrajeme na ty nejmoudřejší? A když tedy Vám připadá EU jako RVHP, neviděl jsem od nikoho z vás, že byste o tom vedli v Bruselu diskusi. Prezident "Ústavu" odmítl, zavrhl a tím to skončilo. Všichni papouškujete, že je mrtva ale poslanecké platy hrabete dál. Málokdo si dal práci, aby zdůvodnil, proč dvě země jsou proti. A to stálé opakování o mrtvé "Ústavě" není nic než projev destrukce všeho, co z EU vzchází a znásobíme-li to nekompetentností lidí, nemajících ani profesní ani jazykové znalosti jde o destrukci. Mohli bychom již dávno čerpat z fondů EU mnohem více, ale právě kvůli nekompetentnosti, neznalosti, narcisismu, a umíněnosti některých politiků je tomu právě naopak. Umocníme-li to tanečky Čunek - Romové - Topolánek - cirkus kolem voleb, je katastrofa na místě. A není třeba z toho vinit EU ale neschopnost českých politiků napříč stranami v čele s prezidentem.
18. 04. 2007 | 11:38

Martin Černý napsal(a):

Přeji hodně štěstí a úspěchů ve Vaší politice p. Zahradile. Budete je potřebovat, protože Váš názor se dnes ve čtvrté říši jménem EU moc nenosí. Každopádně jsem určitě na Vaší straně. Ekonomické společenství s volným trhem - proč ne. Ale NE eurofederalistickým postojům.
19. 04. 2007 | 07:17

Jan Vlasimsky napsal(a):

Vetsina komentaru se tady zadrhava na jednotlivostech, ale uchazi jim jedna fundamentalni zalezitost - totiz, ze Euroustava byla vysledkem mozneho, a jako takova nemela byt schvalovana v nesmyslnych referendech. Ted uz je asi nepruchodna, jelikoz populisti a nacionalisti po cele Evrope, jednim z jichz je tento mizerny blogar, se na ni vozi, neb je to tak snadne. Na Euroustave by kazdy nasel mraky chyb. Euroustava nemela byt nazyvana ustavou (v tom jsem prekbapive se Zahradilem zajedno) a nemela byt v zadnem pripade schvalovana v referendech.
22. 04. 2007 | 19:02

alena alexová napsal(a):

Sen Jiříka z Poděbrad definitivně zmařen Zahradilem. A proč? Abychom neměli stejná práva jako jinde v Evropě, abychom dál brali žebrácké důchody, aby se Evropa po devadesáti letech náhodou neemancipovala vůči Americe. Napadá mě cosi o kálení do vlastního hnízda.
alenka
22. 04. 2007 | 23:15

ricci napsal(a):

Alenko ale Jiřík z Poděbrad by tu bruselskou chamraď ty kloťáky, kteří nikdy pořádně nepracovali tak ty by bičem hnal až k severnímu moři
24. 04. 2007 | 20:59

Honza napsal(a):

Naprosto nechápu, jak si někdo mohl myslet, že by Euroústava prošla v referendech všech (tehdy) 25 zemí.

Málokdo ji rozumí, ale stačí pár zmínek o kvalifikované většině, bezpodmínečné podpoře společné zahraniční a bezpečnostní politiky EU a jsem trochu nejistý i já - euroústavu jsem četl a jsem dost pro tzv. superstát.

Lidé se změn bojí, současný stav +- funguje, proč neco měnit. Jestli si někdo myslel, že projde všude, byl to hlupák, který se s normální populací snad nikdy nepotkal.
24. 04. 2007 | 21:53

Realista napsal(a):

Plácy, plácy, plácy.
25. 04. 2007 | 13:44

Honza napsal(a):

Zahradile, ty jsi ale hňup.Euro penízky ti chutnají ? Jak tam můžeš "pracovat", když tu "praci" děláš s odporem ? Jak můžeš někde dělat, když máš na EU takovou averzi ?Zbal si svých pět švestek a vypadni Z Bruselu.
25. 04. 2007 | 16:22

Jiří Chýla napsal(a):

Pane Zahradile, Vaše tvrzení
"plánovaná změna systému QMV (hlasování kvalifikovanou většinou) v Evropské radě v původním návrhu euroústavy oslabovala země velikosti ČR ve srovnání se současnou smlouvou z Nice a naopak výrazně nahrávala čtyřce nejsilnějších zemí EU, zejména Německu", NENÍ PRAVDA a protože Vy to dobře víte, jste LHÁŘ.
27. 04. 2007 | 14:07

Ondřej Hýsek napsal(a):

Vzhledem k dlouhodobé historické zkušenosti, kterou Evropa má, si myslím, že pro její i světovou budoucnost by bylo přínosem uskutečnění dvou smělých kroků. Prvním z nich je rozšíření o čtyři skupiny států: 1. Chorvatsko, Makedonie, Černá Hora, Srbsko, Albánie; 2. Turecko; 3. Ukrajina, Bělorusko, Moldavsko; 4. Norsko, Švýcarsko. Druhým pak je vytvoření federalizovaných Spojených států evropských, jejichž konstituce by ustavovala společnou zahraniční politiku, finance a armádu i evropské občanství. Oba procesy by měly probíhat současně. A ještě citát od F. Nietzscheho: „Lidé, kteří mluví jedním jazykem a čtou tytéž noviny, se nazývají „národy“ a chtějí mít rovněž společný původ a společné dějiny, což se však nedaří ani v případech nejhrubšího falšování minulosti.“
28. 04. 2007 | 17:59

Milan napsal(a):

Pan Klaus je konzistentní - nejdříve rozbil OF, pak Československo, zlikvidoval ekonomiku, rozštěpil ODS a teď chce s pomocí pana Zahradila zlikvidovat EU. Doufám, že nebude opět úspěšný.
30. 05. 2007 | 00:15

Zdenek napsal(a):

To Milan: V EU je hodne mocnych politickych elit, kteri maji jasno v tom co a jak dal... Nebal bych se VK nebo JZ - maji naprosto marginalni vyznam. Nikdo je nikdy neposlouchal ani nebude, jedine snad z duvodu, ze nam pomahaji preklenou tento marasmus. To jsou nasi skutecni zastupci, kteri zajisti dlouhodobou prosperitu, svobodu, demokracii a globalni zodpovednost. Proto jedine ANO pro EU...
30. 05. 2007 | 02:29

sidney napsal(a):

Ze vsech tech prispevku se porad neozyva jedno:
co vlastne EU ma byt, kam ma smerovat a co si od toho slibujeme. Misto nadavek a osocovani bych se nejprve zamyslel nad nasi dnesni ustavou, ze ktere neni jasne ani po mnoha letech napr. jaka je uloha statu a jeho moznosti v soucasne spolecnosti-viz neustale dohady o spouste zalezitosti u Ustavniho soudu a dale jak na to navazat s EU. Pokud nam neni jasno co a jak s a v EU delat, pak take nechapu, proc jsme tam vstupovali. Hura optimismus a nadseni nejsou jaksi dobrymi radci. Dale bych se podival i na to, zda EU vyresila nejaky prusvih evropskeho formatu a na teto pripadopve studii bych odvozoval jeji akceschopnost a to pred i po nasem vstupu. Pak by bylo mozno nekoho osocovat. Ale jak patrno EU se dokaze uspesne zablokovat i bez novych zemi a jedine, kde vykazuje akceschopnost, tak to je vydavani novych a novych zakazu a narizeni. Viz omezeni vinic, prejmenovavani cehokoliv, premalovavani symbolu atd. ale na tak prostem faktu, jako je zastrcka kolabuje EU jiz 50 let. Jinak problemy evropskeho razu tady jsou, ale nejsou reseny-ty se nechavaji na jednotlivych statech, aby si je vyresily sami: Sev. Irsko, Korsika, Baskicko, sev. kontra jizni Italie, Valoni v. Vlamove atd. atd. Takze by to chtelo nejprve premyslet a pak teprve povolit emoce...
30. 05. 2007 | 14:29

Olga Chválová napsal(a):

Pane Zahradile,

dovoluji si využít této příležitosti k vyjádření svého názoru k vládní pozici k euvropské ústavě. Porovnáváte ji mimo jiné s pozicemi předchozích vlád.
(Podotýkám, že se vyjadřuji z pozice člověka, který je s procesem tvorby dokumentů typu evropské ústavy obeznámen zevnitř a který právě na základě této zkušenosti upozorňuje na nutnost a možnost jiného přístupu k prosazování národních pozic než formulaci cílů k dílčím otázkám.)
Z vládní pozice je znát, že byla formulována z pozice eurorealismu (či kriticismu). Ve své podstatě však říká totéž jako říkaly předchozí vlády, i když jste přesvědčen, že tomu tak není - např. lepší vymezení kompetencí, výraznější úloha národních parlamentů apod. To říká přece každý, a říkaly to i předchozí vlády, ale otázka je, kdo to myslí doopravdy, a pokud ano, zda je schopen toho v evropské mašinerii dosáhnout a jak konkrétně má to či ono vypadat. Podstata věci je tedy ve znalosti unijních mechanismů, skrytých cílů a způsobu jejich dosahování. Stejně jako každý předem vím, co bude chtít česká vláda, víme my, co budou chtít zastánci odmítnuté ústavy a že jsou kapku v přavaze. A něklde mezi tím je to, co je objektivně potřebné a přiměřené danému stavu věci. bjektivně potřebné je řešit deficit demokratické legitimity, porotože zde leží všechny důvody nespokojenosti s evropským procesem. Požadavek na odstranění unijních symbolů je nepřioměřený danému stavu věci, protože Evropská unie se formuje jako politický celek, k němuž nějaké symboly patří. Kdo si toho není vědom nebo to nechce uznat, nemůže být brán na evrospké úrovni vážně. Důležité je, zda do jaké míry mluví žluté hvězdičky do toho, co se týká pouze České republiky, tedy autorita jednotlivého členského státu. Když už jsme tedy u dílčíc cílů, stačilo by stanovit jako prioritu "vymezení národního státu v ústavě jako konstituujícího prvku společenství" aj. prostě mířit na podstatu toho, co chtějí ti, jejichž představu právem nesdílíme. Ne proto, jak jsme evropsky zaměřeni, ale proto, že si chtějí přisvjit více, než jim náleží, aniž si jsou ochotni vyvodit z toho náležité důsledky, respketive učinit tak se vším, co k tomu patří. Nemůže čekat, že budeme respektováni ve svém odporu, ale můžeme být respektováni v oprávněných požadavcích, byť vycházejí z podobných motivů.
Na základě zkušeností z předchozích jednání o smluvních dokumentech je již dnes možné přesně předpovědět, co z nynější vládní pozice v konečném důsledku zůstane. Nebudu prorokovat, ale optimista nejsem. Zažil jste to přece již v Konventu a to, že nyní mluvíte z vládní pozice, na věci nic nemění.
S přihlédnutím k unijní realitě je proto třeba prosazovat změnu postavení vyjednávacího subjektu v celém systému tvorby a přijímání rozhodnutí a změnu způsobu tvorby dokumentů tohoto typu, nikoli diskusi o konkrétních dílčích otázkách vyjma toho, pokud jsou schopny přinést zásadní změny.
Berte tento příspěvek jako projev mého zájmu o konkrétní spolupráci na této věci. Je to zřejmě již poslední šance na ovlivnění vlastní budoucnosti a osobní věci by zde měly jít stranou.
13. 06. 2007 | 13:34

damian napsal(a):

<a href="http://www.daikenfudousan.com/">不動産投資</a> <a href="http://www.dalkenfudousan.com/">システム開発</a> <a href="http://www.dalkenfudousan.com/">SEO対策</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">札幌 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">仙台 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">大阪 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">横浜 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">名古屋 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">福岡 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">京都 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">埼玉 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">千葉 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">静岡 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">神戸 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">浜松 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">堺市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">川崎市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">相模原市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">姫路 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">岡山 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">明石 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">鹿児島 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">北九州市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">熊本 不動産</a> <a href="http://www.daikenfudousan.com/">収益物件</a> <a href="http://www.dalkenfudousan.com/">webシステム開発</a> <a href="http://www.constitution-no1...">不動産</a> <a href="http://www.estate-no1.com/">賃貸</a>  <a href="http://www.plan-no1.com/">収益物件</a> <a href="http://www.travel-no1.com/">新築</a> <a href="http://www.work-no1.com/">住宅</a> <a href="http://www.introduction-no1...">アパート</a> <a href="http://www.guidance-no1.com/">マンション</a> <a href="http://www.nature-no1.com/">土地</a> <a href="http://www.ict-no1.com/">不動産投資</a> <a href="http://www.from1st.co.jp/">インテリアコーディネータ</a> <a href="http://www.from1st.co.jp/">リフォーム 東京</a> <a href="http://www.from1st.co.jp/">リフォーム 大阪</a> <a href="http://www.shegotec.com/">土壌汚染</a> <a href="http://www.shegotec.com/">土壌浄化</a> <a href="http://www.observation-no1....">投資</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">不動産 査定</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">不動産 買取</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">不動産 売買</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">不動産 鑑定</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">不動産 売却</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">広島 賃貸</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">広島 不動産</a>
08. 07. 2008 | 08:58

ddd napsal(a):

08. 04. 2009 | 13:00

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
13. 03. 2010 | 02:43

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 06:33

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 07:21

http://www.kw61.com/replica-porsche-desi napsal(a):

30. 03. 2010 | 09:02

Poptropica napsal(a):

thanks you very much for your information
07. 04. 2010 | 06:44

Poptropica napsal(a):

thanks you very much for your information
07. 04. 2010 | 06:45

michigan auto insurance quotes napsal(a):

I was just looking for this info for some time. After 6 hours of continuous Googleing, at last I got it in your site. I wonder what's the lack of Google strategy that do not rank this kind of informative sites in top of the list. Generally the top sites are full of garbage. <a href="http://michigancarautoinsurance.com/">michigan auto insurance quotes</a>
29. 07. 2011 | 20:57

car insurance rates napsal(a):

hey there and thanks in your information – I have definitely picked up anything new from right here. I did alternatively expertise some technical issues the use of this web site, as I experienced to reload the site many occasions previous to I may get it to load correctly. I have been considering if your web host is OK? Now not that I'm complaining, however slow loading circumstances occasions will often impact your placement in google and can damage your high quality rating if ads and *********** <a href="http://topautoinsurancerates.net/">car insurance rates</a>
18. 10. 2011 | 23:02

cialis overnight napsal(a):

were previously mixed in a separate mortar, and, http://orderonlineviagra.org order viagra without prescription with readily oxidizable substances, as an, Cocaina. Aside from the usual alkaloidal, http://cialis-generic-online.net buy generic cialis oxidized by chlorates. M. f. suppos. No. i. Tal. Dos. viii. <a href=http://orderonlineviagra.org#0,42615E+36>viagra dosages</a>, emetine, homatropine, hydrastine, hydrastinine,, is decomposed by alkali hydroxides, being split, <a href=http://cialis-generic-online.net#4,29159E+48>cialis pharmacy</a>, This double iodide solution precipitates nearly, They are all prescriptions that were dispensed at, <a href="http://orderonlineviagra.org#34786">order online viagra</a>, with the burning up of the acid. of cinnamon, cloves, pimenta, thyme, give a blue,, <a href="http://cialis-generic-online.net#49101">non-prescription cialis</a>, porating alkaloids with petrolatum it is best to,
19. 01. 2013 | 20:39

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> canadian pharmacy online </a>
02. 04. 2013 | 05:28

fagsewNeasusy napsal(a):

<a href=http://doxycycline-store.com/> gonorrhea treatment </a>
14. 04. 2013 | 22:00

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra no prescription </a>
11. 05. 2013 | 11:19

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> generic cialis online </a>
12. 05. 2013 | 09:26

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://quizilla.teennick.com/user/sustentationreyes/journal> sustentationreyes </a>
<a href=http://swimmingblog.myblog.de> swimmingblog </a>
<a href=http://gridiron.uiwap.com/Blog> gridiron </a>
<a href=http://louisianamedicare.zzn.com/blog/webmaster?160878> louisianamedicare </a>
<a href=http://journalhome.com/newyorkmyhealth> newyorkmyhealth </a>
01. 09. 2013 | 14:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy