Proč Jiří Havel mluvil o tom, o čem nic nevěděl?

27. 01. 2009 | 15:18
Přečteno 4069 krát
Ačkoli do evropských voleb zbývá ještě poměrně dlouhá doba, někteří z kandidátů se jich už asi nemohou dočkat a snaží se na sebe upozornit při každé příležitosti a za každou cenu. Občas si však přitom ukousnou sousto, na které bohužel jejich síly či znalosti nestačí. Zářným příkladem takovéto „kritiky pro kritiku“ jsou nedávná vyjádření člena ČSSD, bývalého to obdivovatele J. V. Stalina, pana Jiřího Havla, který se do mě opřel v souvislosti s mojí snahou pomoci íránské opoziční organizaci PMOI (Lidoví mudžahedíni).

Jiří Havel sice poněkud vyhýbavě přiznal, že o celé záležitosti mnoho neví, ani to mu však nebránilo v tom, aby se mě - zjevně pouze na základě jedné pochybné televizní reportáže - pokusil vykreslit jako domnělého přítele teroristů. Pak ještě utrousil několik ironických poznámek typu že mám „originální nápady,“ a jeho „kritika pro kritiku“ byla hotova.

Lidoví mudžahedíni vznikli jako opoziční uskupení proti vládě šáha Páhlavího v šedesátých letech, ale ani islámská revoluce roku 1979 jim nepřinesla uznání. Místo toho je nový Chomejního režim dále pronásledoval a snad až desetitisíce lidí přišly o své životy proto, že podporovaly oddělení státu a náboženství a rovnost mužů a žen. V osmdesátých letech hnutí založilo Národní radu íránského odporu, která sdružuje iránské opoziční skupiny a má i svůj vlastní exilový parlament. V roce 2001 se Lidoví mudžahedíni zřekli ozbrojeného boje jako prostředku prosazování svých cílů. Odpovědí EU bylo bohužel to, že je o rok později zařadila na seznam teroristických organizací. Je třeba jasně říci, že za tím vždy stály především ekonomické zájmy některých velkých evropských hráčů (v poslední době zejména Francie), které si nechtěly znepřátelit íránský islamistický režim a dávaly přednost politice appeasementu. PMOI od té doby vedla proti svému zařazení na černou listinu právní bitvu a má za sebou sedm soudních sporů - všechny vítězné. Naposledy to bylo rozhodnutí Evropského soudního dvora z prosince loňského roku.

Včerejšího dne bylo rozhodnutím ministrů zahraničí zemí EU íránské opoziční hnutí PMOI (Lidoví mudžahedíni) konečně vyškrtnuto z evropské listiny teroristických skupin. To je dobrou zprávou také pro všechny poslance Evropského parlamentu napříč politickými stranami, kteří jsou stejně jako já členy neformální skupiny „Friends of Free Iran“ a kteří se o očištění jména íránského exilu dlouhá léta zasazovali. Mnozí tito poslanci přitom patří do řad Strany evropských socialistů (PSE), jsou to tedy de facto straničtí kolegové docenta Havla. Možná by si proto pan Havel mohl u svých evropských soudruhů doplnit základní znalosti o tématu, aby konečně změnil názor.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

MerryMan napsal(a):

Pane Zahradile. kdy pan Havel napsal to co označujete "kritiku pro kritiku". Jestli to bylo předevčírem, tj. v neděli 25.1.2009 nebo v pondělí 26.1.2009, kritizoval Vaše spojení s teroristickou organizací, tj. podporu terorismu. Prosím uveďte také od kdy a kde je dostupné rozhodnutíministrů zahraničí o vyškrtnutí PMOI z listiny teroristů.
Děkuji.
27. 01. 2009 | 15:42

Míval napsal(a):

Klasická metoda - když se nám v nějaké zemi nelibí establišment, podpořme opozici. A jsou-li tak trošku teroristé? No, vždyť je to přeci pro dobrou věc.
Nebylo to tak nějak i v Afghanistánu blahé paměti?
27. 01. 2009 | 15:54

Lhoták napsal(a):

Četl jsem vždy v LN články od p. Mandlera. Jako člověk, který zažil protektorát na hranici se sudety, zatýkání sousedů a jejich odvlékání do koncetračních táborů, jejich návrat v zbbědovaném stavu nebo i jejich nenávrat jsem měl jiný názor než on. Vrcholem byla jeho kritika večerničkových Krkonošských pohádek, kde v Krakonošovi viděl českého nacionalistu a možná i vedoucího tajemníka všehomíra a v sojce agenta Stb. To už asi byl opravdu nemocný. Ale jeho aktivita za komolistů zasluhuje úctu.
27. 01. 2009 | 16:40

Guarana 10 napsal(a):

Vámi zmiňovanou reportáž jsem viděl na Nově a v tu chvíli to skutečně vypadalo, že jsou to teroristé. Alespoň redaktoři to tak podali. No a pravda je úplně jinde. Sedm soudů iránské opozici dalo zapravdu, jen francouzi hrají svou čistě národní hru. To že soudruh Havel to nepostřehl a informace si ani nezjistí, je dáno tím, že zapadl do zaběhnutého systému PRD (Paroubek-Rath-Dryml) = říkej obludnosti za každou cenu.
27. 01. 2009 | 16:42

ROSSIAN napsal(a):

Pane Zahradil a co takhle podpořit Gruzínskou opozici proti Sakašvillimu? Vždyt ona je ve stejné situaci jako ti vaši účelově podporovaní "míroví mudžahedíni".
Nakonec to známe, USA v 80 letech v době války v afghanistánu taky podporovalo "mírové mudžahedíny" proti SSSR a vypěstovali is dnešní taliban.
"Dvojí metr" je dvojsečná zbran, v první chvíli pomůže (pro reálné geopolitické zájmy) a dlouhodobě se vymstí, stejně jako na nátlak USA jejich lokaji uznané kosovo.
27. 01. 2009 | 16:42

Jetenský napsal(a):

No tak se zdá, že ČSSD do eurovoleb kandiduje dalšího neumětela, který mezinárodní scéně absolutně nerozumí a bude nás v EP skvěle reprezentovat (obdobně jako bývalý estébák a spící politik Falbr). Lidový dům zas předvádí, jací jsou v jeho zázemí "experti". Ach jo.
27. 01. 2009 | 16:42

Petra Nosková napsal(a):

Naprosto souhlasím, že pan Havel opravdu mluví o věcech, o nichž nic neví a možná by měl pečlivěji vážit svá slova
27. 01. 2009 | 16:45

Michal Novak napsal(a):

Pane Zahradile, vubec Vam nezavidim, ze musite souperit s byvalym STBakem Falbrem a obhajcem Stalinovych praktik Havlem, ktery se napakoval v nejruznejsich dozorcich radach. Na nej by si novinari meli pekne posvitit...
27. 01. 2009 | 16:47

Jetenský napsal(a):

to MerryMan
Včera o vyškrtnutí PMOI ze seznamu teroristických organizací psala téměř všechna média - viz např zde - http://zpravy.idnes.cz/eu-v...
27. 01. 2009 | 16:47

Železnohorský napsal(a):

Proč bylo PMOI na evropské listině teroristických skupin?
27. 01. 2009 | 16:53

vašek napsal(a):

Aspoň že v europarlamentu nás zastupuje člověk, který evidentně mezinárodní politice rozumí. To se s bývalým svazákem a opěvovačem stalinismu docentem Havlem nedá srovnávat. Pane Zahradile, díky.
27. 01. 2009 | 16:53

Kropáček napsal(a):

Havel = noname, kterého Jirka Paroubek vláčí neustále za sebou, aby ho do těch eurovoleb alespoň trochu zviditelnil. V politice zatím nic nedokázal, jen nám dle dnešní Mf Dnes převedl, jak se umí zapálit pro své chlebodárce (tehdy Ústav marxismu-leninismu při VŠE), ať je jimi kdokoliv. Toho si pane Paroubku strče s prominutím za klobouk. Ztratil pro mne veškerou kompetenci jak na mezinárodněpolitické scéně, tak v ekonomické oblasti.
27. 01. 2009 | 17:01

Karel Lhotak napsal(a):

Pan Havel je skutečně veliký ideolog, kterému ovšem na jeho ideologii příliš nesejde...aneb jedná podle hesla, koho chleba jíš, toho píseň zpívej; Jirka Paroubek si ho asi vybral pro jeho kritickou mysl, se kterou vzdy zprazi kazdeho, kdo ma treba jen jiny nazor
27. 01. 2009 | 17:08

MerryMan napsal(a):

Jetenský:
Děkuji za informaci, chybí ale druhá část a to kdy pan Havel napsal kritizovaný text.
Asi jsem tomu špatně rozuměl, ale pokud Francie zvažuje, že podá odvolání, tak rozsudek na který se p. Zahradil odvolává, není pravomocný-co se stane, pokud odvolací soud Francii vyhoví.
A pro posouzení příspěvku p. Zahradila by bylo dobré se dohodnout, za jak dlouho po publikování to člověk musí přečíst.
27. 01. 2009 | 17:15

Jetenský napsal(a):

to MerryMan:
Havel nic nenapsal, pouze se několikrát vyjádřil, aniž by měl nějaké detailnější informace a byl do věci zasvěcen - typický příklad toho, jak představitelé ČSSD mluví rychleji, než myslí a pak se obdobně jako Raht v sobotních LN musí vymlouvat, že toho napovídali tolik, že už si to ani nepamatují. Ale zpět k věci. Havlovo vyjádření k PMOI: "Jsou samozřejmě teroristickou organizací, která je na oficiálním seznamu teroristů americké vlády. Je to šlápnutí vedle a myslím si, že je to věc, od které se musíme všichni distancovat," opřel se Havel do svého rivala (Zahradila). A dále řekl, že pan Zahradil má mnohdy "velmi originální nápady" (Zdroj: Právo, 14.01.2009). K dokreslení situace pak jen stačí dodat, že Havlův stranický kolega a trojka na europoslanecké kandidátce ČSSD Falbr byl jedním z těch, kteří PMOI v europarlamentu posdpořili (zpráva ČTK).
27. 01. 2009 | 17:50

jiří napsal(a):

Rozdíl mezi Zahradilem a Havlem? Ten druhý se narozdíl od toho prvního dokáže živit také jinak než politikou. Zahradilovy výkony na veřejných mítincích jsou takové, že se mu za jeho proslovy a inteligenci smějí i středoškoláci... A teď dovolte, abych zde vyjádřil uspokojení nad tím, že člen ODS po delší době opět obhajuje organizaci bojující od svého založení "proti kapitalismu a západnímu imperialismu".
27. 01. 2009 | 17:51

korpil napsal(a):

Jsem upřímně dojat a pane Zahradile za toto děkuji.Pan J.Havel na mne působí dojmem ,že zpracovává příliš mnoho témat,má se stát Kardejlem Tita Paroubka(známý teoretik stabilní jugošky,ovšemže marxista). Za Stalina bych J.Havla tolik nekáral,stejně nevíme přesněji co o tom napsal a koneckonců Stalin v Rusku podle vyjádření dánské novinářky českého původu nedávno, už zase pokles popularity vystřídal růstem, v anketách je druhý za posledním carem Nikolajem II. Romanovcem.Nicméně J.Havel zvládá asi dobře všechny "obecniny",ale nikdy si nejsem jist,že je pak směrem od obecné abstrakce dolů ke konkrétnímu nepřiřazuje někdy korektně a správně.Ten prst býv.soudruha-ukazovák!! Pozor! Např.abych to doložil:při úctyhodné znalosti problematiky "středních vrstev" do nich v blogu zařazoval nekriticky kdekoho,takže asi jsou jimi všichni až na pár těch co mají smůlu.
27. 01. 2009 | 18:15

dříve ruda napsal(a):

pane Zahradile,

zdá se mi, že po soudně nevynucené omluvě pana Havla tu váš blog visí jako ukázka vaší malosti. Omluva je totiž ve vašich kruzích věcí nevídanou a je k ní třeba gentlemana. Už jste to někdy udělal? Navíc si dovedu představit poměrně široký prostor pro mlžení, který měl pan Havel k dispozici.

Mimochodem -jakou formu měla vaše pomoc?
27. 01. 2009 | 18:32

Lex napsal(a):

Pane Zahradile,
sám uvádíte, že Lidoví mudžahedíni byli opoziční silou proti vládě šáha Rézy Páhlavího, a přispěli k jeho svržení. Mám za to, že soumrak Íránu, jeho odvrácení od jakýchs takýchs hodnot západní civilizace (USA, ale také s velmi dobrými vazbami na tehdejší Československo, byť "socialistické") a islamizace státu nastala právě až potom. O tom žádná, do svržení šáha byl Írán kvetoucí zahradou. Mohl byste osvětlit, jakým jsou Lidoví mudžahedíni přínosem pro demokracii v Íránu, lépe řečeno, zárukou, že by Írán, kdyby byli vládní silou, přestal být islámským náboženským státem a stal se demokratickým státem občanským se všemi pozitivními důsledky pro oblast? Děkuji.
27. 01. 2009 | 23:14

JD napsal(a):

Pane Zahradile,

a) jste, jako Klaus a Bém, exkomunista Tlustý, ke kterým máte tradičně blázko, SRAB (pan cenzor promine), protože habituálně děláte věci, které o vašem charakteru moc dobře nesvědči:

Když Váš poslanecký kolega, Ivan Pilip, ten, který Klausovi přivedl do ODS celou svoji partaj a který mu inicioval titul profesora, úpěl s Bubeníkem v Castrově žaláři, vy s Klausem jste jej, dokonce víc než KSČM, veřejně pomlouval a špinil.

Místo aby jste se poslaneckého kolegy, jak se nejen podle protokolu sluší, zastávali, natožpak když je také pravicový, Vaše pomluvy byly takové, že jste se mu musel, jako Klaus Pitharovi, Pilipovi veřejně omluvit.

Navíc, Vaše věrolomnost a nedostatek morálky byla patrná na tom, že jste, jako Pilip a Bubeník, byl sám také sponzorován Freedom Forum, organizací založenou Eleanor Roseveltovou, díky které jste dostal stáž v americkém Kongresu, stal se expertem ODS an zahraniční politiku a ke své i manželčině radosti si můžete po léta z daní poplatníků dopřávat elitní život coby europoslanec.

b) vysvětlete mě, prosím, pokud to na Vás také nebude "velké sousto" o kterém mluvíte v souvislosti s Havlem, jak vy, ostatní Klausovci za ODS, bok po boku se druhou největší partou, kterou nás moudrý národ do EP poslal, komunisty, včetně soudruha kosmonauta Remka a "komunistického intelektuála" Ransdorfa, vlastně v tom EP chráníte národní zájmy.

A zda tedy jste, vy a snad i jeden z nejlenivějších ze 750 europoslanců, sexuolog Zvěřina, ten co si veřejně liboval, když Klaus nekonzervativně cizoložil s podřízenou pracovnicí vládní letky, letuškou, pak najednou studentkou VŠE, Klárkou Lohniskou, že Klaus "chytá druhou mízu" a jak je to pro národ moc dobrá zpráva, spolu s těmito komunisty a Bobolínou, expředsedkyní OV SSM na Praze 3, exporadkyní Klause a kandidátkou KSČM na úřad hlavy státu a jednu imunitu za druhou si kupujícím Vovkou železným vlastně VLASTENCI, vlastně hájíte národní zájmy,

Když komunisté, ideologii internacionalisté, jsou pod praporem Klause, volí ho nebo ho "jenom", třeba i Bobolínou nebo "zdržením se" na Hradě podrží, tak to je košér a jsou vlastně vlastenci?

Jak je možné, když vy, ODS, natožpak Machova esesó, jsou takoví, hlavně předvolebně komunistobijci, že Vám součinnost s KSČM (což Kreml rád vidí a medailí odmění) doma ani v Bruselu atd. atd. nevadí? Vysvětlete mě, zda je možné,aby byl Brusel, jak ODS, konkrétně třeba Petr Kratochvíl (po propachtováná slavici Zaňákovou aby ODS a Klausovi zpívala Hepy Brzzzdej mistr prezident) říká, byl "línou, starou, socanskou děvkou" a přitom podle KSČM "imperialistickým nástrojem na naše ovládnání, novám Mnichovem"? Jak je to možné?

Pane Zahradile, buďte, jako Vaše choť, dítka rád, že ikdyby ODS v EP2009 úplně propadla, jako jednička na kandidátce má rodina dalších 5 let pohody, navíc s 10 tis € měsíčně, tedy více možnosti nákupů pro manželku a dítka, možná extra kurzy ve škole zajištěné. O národních zájmech, boji proti komunismu, raději mlčte.

Když ODS potřebovala tady pomoci, vy jste si vykalkuloval, že Topolánek důvěru nedostane, Vy ministrem nebudete. Buďte rád a neukazujte se, prosím, neškoďte ODS.
27. 01. 2009 | 23:51

Pablo napsal(a):

Zahradil? Co a kdo to je? Je to pouze rychlokvašený a všeho schopný výplod sametové revoluce. Užvaněný a rád se poslouchající cintal!
28. 01. 2009 | 05:29

Radim napsal(a):

Pane Zahradile,

jak může Váš téměř sedmdesátiletý kolega europoslanec Zvěřina odpovědně pracovat v EP, když je současně přednostou státního Sexuologického ústavu, zastává tucet dalších placených funkcí a vydává jednu knihu za druhou? Že by to bylo díky tomu, že v EP a ODS zaměstnává svou početnou rodinu? Každý z nich má jiné příjmení, takže to novináři přecházejí a
troufají si jen na paní Bobošíkovou. A takové nasadí ODS i do letošních voleb? To dopadne ještě hůř, než v nedávných krajských volbách.
28. 01. 2009 | 06:33

Euroskop.cz napsal(a):

Rádoby pravičák, hlavně ale pilný oportunista Zahradil se, jako KSČM, se kterou s Klausem, Bobolínou, Vovkou železným, bok po boku, prý "jako vlastenci chránící národní zájmy a hrdost" bojuje proti větší integraci EU, kdy pro něj, Klause, soudruha kosmonauta Remka i vykřičenou Bobolínu je "Brusel druhým Mnichovem" se zastává Lidových muhadžadínů, extrémně levicové organizace, jejichž tisíce členů také bojovali na straně demokrata Sadama Husseina proti své vlastní zemi, Iránu.

Zde o oslavách sejmutí této organizace z evropského seznamu teroristických organizací. EUROSKOP.CZ hlásí, že mezi oslavujícími se za tučný plat europoslance na náměstí vtíral i zde přítomný Zahradil.

Brusel ovládli příznivci iránské opozice
27.01.2009, čtk

Okolí institucí Evropské unie v Bruselu se dnes nezvykle "obléklo" do žluté barvy. Několik tisíc lidí zde totiž slavilo pondělní vyškrtnutí íránské opoziční organizace Lidoví modžáhedové z unijního seznamu teroristických organizací. Žlutá je charakteristickou barvou hnutí. Organizátoři slibovali až 20.000 účastníků, nakonec se jich ale podle bruselské policie sešly dvě až tři tisícovky.

Oslavy na Schumanově náměstí, které je jakýmsi symbolem evropské čtvrti, nicméně připomínaly oslavy volebního vítězství. Nad hlavami oslavenců visely z jeřábů obrovské reproduktory, pódium, na němž se střídali řečníci, si v ničem nezadalo s pódii pro rockové hvězdy.

Největší ovace očekávaně sklidila šéfka hnutí a podle jeho členů i budoucí prezidentka Íránu Marjam Radžávíová. "Hlavní překážka pro nastolení demokracie v Íránu byla odstraněna. Spravedlnost zvítězila," prohlásila na tiskové konferenci před začátkem oslav. Zároveň připomněla oběti, které si nesouhlas s několika podobami íránského režimu vyžádal v uplynulých desetiletí. Odhaduje se, že šlo až o 120.000 sympatizantů Lidových modžáhedů.

Skupina vznikla již v roce 1963 jako protimonarchistické hnutí namířené proti tehdejší vládě šáha Mohammada Rezy Pahlavího, figuruje i na obdobném seznamu, který vedou Spojené státy. Před 30 lety se výrazně levicoví členové organizace podíleli s islamistickými a dalšími hnutími na íránské islámské revoluci, která vedla ke svržení monarchie.

Nástupce Pahlavího ajatolláh Chomejní ale hnutí začal pronásledovat stejně jako jeho předchůdce. Lidoví modžáhedové během 80. let minulého století proti jeho režimu podnikali četné teroristické útoky a dokonce proti Íránu bojovali v irácko-íránské válce mezi lety 1980 až 1988.

Spojené státy zařadily Lidové modžáhedy na svůj seznam teroristických organizací v roce 1997, EU je následovala v roce 2002. PMOI proti tomuto rozhodnutí podali sedm žalob u evropských soudů a ve všech sporech zvítězili. Rozhodující pro jejich vymazání z unijní "černé listiny" byl poslední rozsudek Soudu první instance, tedy druhého nejvyššího soudu v EU. Francie se nicméně proti verdiktu již odvolala.

"Francie by se měla stydět. Jestli jsou modžáhedové teroristé, tak já jsem taky terorista," řekl novinářům britský europoslanec Struan Stevenson. Evropský parlament se přitom podle Radžávíové výrazně zasloužil o vyškrtnutí skupiny ze seznamu teroristů. Celou řadu europoslanců, včetně českého Jana Zahradila (ODS), bylo dnes možné vidět i na oslavě pondělního rozhodnutí ministrů zahraničí EU.

Europoslanci nicméně tvrdí, že cesta za uznáním Lidových modžáhedů ještě neskončila. Podle Stevensona se zákonodárci budou snažit přesvědčit Spojené státy, aby íránské opoziční hnutí rovněž vyškrtly ze seznamu teroristických organizací. "Až se americký prezident Barack Obama zeptá, jestli můžeme modžáhedy vyškrtnout, tak já mu odpovím: ano můžeme," dodal.
28. 01. 2009 | 11:53

archiv napsal(a):

Zahradil, který si s manželkou vykalkuloval, že je lukrativnější, pro přípravů dětí na mocenskou kariéru mnohem lepší,navíc pohodovým nestresováním mnohem lepší dzřžet se telpného a výživného cecíku europoslance, královsky živeného "nenáviděnými" eury než "hrdou" českou korunou, dal vale Mírovi Topolánkovi, možnosti za ODS bojovat v nekončné krizi pokusů získat důvěru kabinetu, nikdy neměl, nemá a nebude mít, díky tomu, jak se oportunisticky poo celá léta chová, mít jakékoliv morální právo nabádat kohokoliv na politické scéně jak jednat nebo nejednat.

JD a jiní také správně připomínají Zahradilovo hanebné veřejné vystupování a očerňování parlamentního kolegy Pilipa, kdy s Klausem, svým oportunistickým vzorem, neodolali a jako KSČM Pilipa veřejně, stejně jajko Pitharta, který se snažil je z Castrova vězení dostat, k radosti standardní domácí spodiny, špinit.

Nu, dopadlo to jinak, Zahradil se musel Pilipovi omluvit, Klaus pak Pithartovi a do Kongresu USA, který vedl celosvětové úsilí za osvobození Pilipa Bubeníka, kdy jak Vatikán, tak EU atd. vyvýjeli koordinovanou, celosvětovou snahu na jejich osvobození, na zvláštní zasedání, ocěnění jeli Pilip a Bubeník. A Zahradil a Klaus dostali u washingtonu další nepravicový vroubek, protože, jako KSČM si v době, kdy Pilip a Bubeníky byli ve vězení a po týdny nebylo vůbec jisté, jak dlouho si je tam Castro nechá, si přihřívali svoji nedemokratickou, oportunistickou, uvedené české spodině ladící polívčičku.
28. 01. 2009 | 12:04

sedi napsal(a):

Zajimalo mne, o cem tu je rec a tak jsem zagoogloval a klikl na prvni odkaz. Necetl jsem to cele, jen prolitl par bodu. Cas... http://en.wikipedia.org/wik...'s_Mujahedin_of_Iran
Mel jsem moznost v Iranu byt. Je tam hodne lidi, kteri s vdeky vzpominaji na Pahlaviho eru, protoze opet pro tu zemi znamenala posun a rozkvet...
PMOI asi nejsou teroriste, i kdyz meli v Iraku par desitek tisic cvicenych ozbrojencu, nez tam vtrhlo USA. Proc je tam meli? Aby tam pasli ovce? Jak se definuje terorista? Pokud se PMOI dostane v Iranu k moci a nastoli sve levicove idee, se kteryma byla zalozena, bude to to, co EU chce?
Mozna jsem uplne mimo, tak mi prominte a vysvetlete mi to. Dekuji.
28. 01. 2009 | 14:24

malope napsal(a):

Pane Zahradile, zdá se mi, že jste jeden z mála rozumných pravicových politiků v ODS. Jsem tradičně pravicový volič, vy se zabýváte zahraniční politikou, ale pokuste se svým kolegům doma vysvětlit, že když budou pokračovat stylem jako dosud, vrátíme se do socialistického ráje demokratickou cestou ani nebude třeba únor jako kdysi. Vaše vedení žije úplně mimo skutečnou realitu, nereaguje vhodným způsobem na problémy, neumí komunikovat s lidmi. Když to neumějí, což by jako politici měli, at si na to najmou šikovné lidi, aby se vylepšilo vnímání vaší strany.Když získají socialisti s komunisty většinu, udělají si zákolny jak budou chtít a proti vám a budou nás čekat léta stagnace a nesvobody.Cožpak vaši stranu zajímají jen vaše benefity a všechno ostatní je jedno? Pro tohle jsme klíčema nezvonili.
28. 01. 2009 | 18:59

Hobo napsal(a):

Já osobně se, VeselýMuži, snažím řídit vlastním rozumem a znalostmi, vím-li, že nějaká instituce plácá blbosti, nesedám si na zadek. Podle Vás by p. Zahradil měl i jako člen skupiny, snažící se vyvrátit lež, sklapnout před lží jen proto, že oficiální ouřad tvrdí opak?
No, potěš Vás pámbu!
14. 02. 2009 | 09:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy