Hořkost vítězství

31. 05. 2010 | 12:17
Přečteno 12322 krát
Když se mne kolegové v Bruselu z vedení frakce Socialistů a demokratů ptali na vyhlídky českých voleb, odpovídal jsem, že nebude problémem volby vyhrát, ale bude už obtížné sestavit vládu. Bude záležet na výsledcích menších stran. Samozřejmě, že jsem někde v skrytu duše čekal mnohem víc. Ale má „oficiální“ prognóza pro vedení S&D se naplnila. Jen to „vítězství“ nad zmrzačenou ODS bylo ještě daleko ukoptěnější, než se dalo čekat. Paradoxem voleb je, že strana, která ztratila nejvíc, bude sestavovat koalici a uhájila místo premiéra.

Naplnila se i další obava. Stejně jako našim hokejistům nesvědčí českým sociálním demokratům úloha favorita. Favorizování ve volbách říká části levicových voličů, že je to vlastně v kapse a nemá smysl se k volbám vůbec obtěžovat. Pravicový a komunistický volič není takový fanfarón, ví, že jde o každý hlas.

Pravici už poněkolikáté pomohlo rozdělení do několika týmů, tentokráte však bez větších animozit a s dobrou možností povolební spolupráce. Knížecí guláš zahuštěný tvrdšími Kalouskovými játry zabral a realismus slibů nikdo netestoval. Kníže je synonymem zázraku. Ten se sice konat nebude, ale představa je to milá.

Klobouk dolů před Radkem Johnem. Uplácat stranu na základě podnikatelského projektu několika lobbyistů, vtisknout jí hesla, za které by se nestyděl ani levicový populista nalevo od komunistů, a poté vstoupit do pravicové koalice, to svědčí o velkém politickém talentu. Veřejné věci uspěly úžasně a uvidíme, nakolik tato formace zúročí přísliby. Při pohledu na moderní rakouskou historii potenciál podobných stran u nás není zdaleka vyčerpán.

Levice má na krku uvázán kámen KSČM. Dvě desítky poslanců, se kterými je sebevraždou dělat koalici, ale které každý zprava zleva korumpuje, když se něco volí, či hlasuje (prezidentem počínaje a zákony konče). ČSSD má tak stále jen úzký a riskantní manévrovací prostor, končící žebráním o středolevou koalici nebo pravicovou toleranci. Pokus zemanovců o reinkarnaci Miloše sice nevyšel, ale levici poškádlilo i ono radostné čurání do kafe těm, kteří Miloše nezvolili na Hrad.

ČSSD ale znovu hanebně prohrála bitvu o střed politického pole. Nebudou-li stranu volit intelektuální levicoví liberálové, nedosáhne k většině a nedosáhne ani k jádru mladší generace. Strana sic disponuje sadou populárních politiků, ale vyklízí společenské diskuse. Není středem politického kvásku, ačkoli formálně produkuje vůbec nejvíc programových materiálů, zákonných i mediálních iniciativ. Efekt je minimální. Mediální ghetto kolem ČSSD se za čtyři roky prohloubilo a strana nenašla účinný alternativní mechanismus komunikace.

Zdá se, že ať už bude předsedou sociální demokracie kdokoli, stejně bude vykreslován jako nesvéprávné poloidiotické monstrum. Už Horák byl odrodilý podivín, Zeman notorický ožrala obklopený mafiány, Špidla autista, Paroubek mocichtivý puchejř, Sobotka, jediný zneuživatel poslaneckých náhrad z 281 členů parlamentu, kteří však užívají náhrady identicky. Na levicové voliče obvykle působí personifikace politiky více než na druhé straně spektra, a ví se to, takže každého šéfa čeká mediální průjem.

Levicová strana nemůže také uspět bez výraznější ženské političky. ČSSD nezacelila místo po Petře Buzkové a nezvolila ani povinnou místopředsedkyni. Zbytečně ztrácí několik dalších procent hlasů. Genderová témata jsou pro evropskou levici esenciální, u nás zůstala podceněna.

ČSSD je po volbách nejsilnější stranou. Má program, který je navzdory zavedeným mediálním floskulím srovnatelný se západoevropskými stranami práce a sociálními demokraty. Proč ČSSD výrazněji nevyhrála? Nemá smysl hledat chyby jinde než u sebe. Nebyli jsme důvěryhodnější, nebyli jsme připraveni, neuměli jsme bojovat s nesmysly, s nepravdami, ale také s vlastní pohodlností, hloupostí a neschopností. Nebyli jsme prostě lepší.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Pane Havle, gratuluji ČSSD k vítězství ve volbách. A těším se na její úlohu v opozici.
31. 05. 2010 | 12:26

Xavier napsal(a):

Až budou "genderová" témata esenciální i pro ČSSD, tak budou v západoevropských levicových stranách esenciální už jiná témata a vy budete mít zase o čem psát. To byl mimochodem problém současné ČSSD, že se ideově vyprázdnila a stala se stranou průzkumů veřejného mínění, místo toho, aby byla stranou veřejné mínění formující. To by se však musela zabývat skutečnými problémy a ne radami amerických marketingových firem.
31. 05. 2010 | 12:28

MaB napsal(a):

"ČSSD ale znovu hanebně prohrála bitvu o střed politického pole. Nebudou-li stranu volit intelektuální levicoví liberálové, nedosáhne k většině a nedosáhne ani k jádru mladší generace."

Myslíte, pane Havle, že se tato skupina dala získat za pomoci Michala Davida, Kateřiny Brožové a Jiřího Krampola?
V letech 2002 a 2006 jsem socdem volil, letos ne, protože ta zmíněná jména nejsou moje parta. To jsou mi prostě bližší sympatizanti zelených, nezlobte se.
31. 05. 2010 | 12:31

buldatra napsal(a):

Po volbách jak po výprasku, není-liž pravda.
Ovšem, v Bruselu to zas tak nebolí, že.
31. 05. 2010 | 12:32

ver napsal(a):

Pane Havel . FIO , u které mám veden běžný účet , půjčilo Vaši straně peníze . Poraďte mi , prosím , jakožto ekonomický expert ČSSD . Mám neprodleně vybrat celý vklad ?
děkuji E. Vehovský
31. 05. 2010 | 12:36

ali napsal(a):

Buzkovou jste si vyštípali sami, soudruhu Havle, Gross to podělal na plný pecky, Paroubek nebyl přijatelný pro mnoho lidí a jeho stažení z mítinků bylo pozdní (což je dobře), Jandák, Škromach, Rath, Zaorálek taky nejsou to pravé ořechové. Nesmírně mě potěšilo hořké vítězství socanů a sladká prohra odeesáků..
31. 05. 2010 | 12:38

... napsal(a):

no vidím, že další člen nepochopil vůbec nic - škoda slov ...

stačí si přečíst příspěvky u spolustraníka

je smutné, že nechápete, proč vás lidi přestívají chtít volit - pokud zůstanete takto zaslepení, doufám, že projedete několikatery další volby
31. 05. 2010 | 12:41

Jmelí napsal(a):

Jak řekl Foldyna, v těch frontách na pivo za 2Kč nestáli učitelé, ani zaměstnanci úřadů..., dobře vám tak, když cílíte na flákače, nedivte se odfláknutému volení.

captcha: burial in
31. 05. 2010 | 12:42

AMOLAD napsal(a):

Pane docente,Radka Johna jsem nevolil,ale označit jej za levicového populistu považuju zrovna od vás jako od CSSD za obyčejnou sprostotu.Takovou slibotechnu tu nikdy žádná strana po roce 1989 nerozehrála,tolik závisti nerozdmýchala,jako se vám v poslední době podařilo.
31. 05. 2010 | 12:44

alesdrobek napsal(a):

Díky, pane Havle, moc dobrý komentář. Hlavně ta zmínka o středu politického pole a o levicových liberálech. Snad tam nahoře nejste sám, kdo si to myslí.

Zkrátka nám nevyšla sázka na přetáhnutí několika procent komunistům a uvolnili jsme široký střed, který má potenciál nejméně dvaceti procent.
31. 05. 2010 | 12:48

Narrno napsal(a):

Pane Havle, v mnohém s Vámi nesouhlasím, ale přesto musím říct - být v ČSSD více lidí jako jste vy, snad bych mohl uvažovat i to tom jí ten hlas hodit.
A propo - dodal bych, že se ČSSD také vymstilo, že zcela ignorovala mladé voliče. TOPO9 na ně zamířila a myslím, že i to jí hodně pomohlo.
31. 05. 2010 | 12:50

Čochtan napsal(a):

Pane Havle,
utrpěli jste "vítězství", které bylo dobré jen na to, aby se jeho stálým omíláním Sobotka v neděli u Moravce ztrapnil.
Co říkáte na verbování cikánských hlasů za stovku ?
http://www.romea.cz/index.p...

"Romové podle předsedkyně volební komise k volbám odpoledne přicházeli ve vlnách. "Začalo to už ve 13:00, kdy tady přišla paní, která už chtěla jít volit a tvrdila, že je nachystaná celá ulice Palackého a celý Přívoz, protože jim bylo slíbeno, že když budou volit, dostanou 100 korun," řekla. Podle informací ČTK ve volební místnosti dokonce v jednu chvíli došly volební lístky. ...Rozdávání peněz za účast u voleb ČTK potvrdili i další lidé. "Přijeli nějací podnikatelé a fronta byla až tady na roh školy. První dával dvě stovky za to, že budou volit Paroubka. Asi už mu potom došly peníze, tak vyplácel po stovce," uvedla prodavačka z místní prodejny, která si nepřála uvést jméno. "Já jsem ještě nebyla volit, ale viděla jsem, že tady někomu dávali (peníze)," uvedla jedna z místních obyvatelek. Většina Romů přímo na místě ale informace o vyplácení peněz odmítla.

"Je jich spousta negramotných... tak chtějí, aby ti druzí jim pomáhali a házeli tam tu devítku (kandidátka ČSSD)," uvedla předsedkyně. Doplnila, že situace je nepříjemná, protože lidé, kteří neumí číst, se za plentu "hrnou" i po dvou či třech.

Peníze za volby dnes podle tvrzení místních měli dostávat i lidé v Ostravě-Kunčičkách, také v této lokalitě bydlí Romové nebo sociálně slabí. Prodavačka z maringotky, u níž se místní scházejí, ČTK řekla, že se o tom lidé bavili. "Tvrdili, že kdo bude volit ČSSD, dostane 100 korun na ruku, ale většinou každý chodil se stovkou do obchodu... a to byly nové stokoruny. Bohužel je to smutné, ale je to tak," uvedla.

Peníze prý lidem nabízeli před ZŠ Škrobálkova. Další z místních obyvatel ČTK řekl, že byl doma a dozvěděl se, že když bude volit devítku, dostane "kilo" (stokoruna). "Tak prostě jsem šel a zvolil jsem to," uvedl s tím, že peníze vypláceli Romové. Uvedl, že ví, že za peníze volilo více lidí. "Přišel jsem...a ukázal list číslo devět, že ho mám u sebe, jak jsme vyšli ven, tak jsme dostali ty finance a byl klid," uvedl muž s tím, že se o vyplácení dozvěděl od známého. ...."
31. 05. 2010 | 12:51

rrrrrr napsal(a):

Jmelí

"v těch frontách na pivo za 2Kč nestáli učitelé, ani zaměstnanci úřadů..."

To je fakt..ti stáli ve frontě na modré pivko za bura..halt na to maj :-D
31. 05. 2010 | 12:51

Josef napsal(a):

Měl by se schválit zákon, že schodkový rozpočet musí schválit minimálně 2/3 opozičních poslanců a pokud vláda hospodaří více jak 2 roky se schodkovým rozpočtem, její představitelé se nesmí po dobu 5 let objevit ve státních funkcích. Myslím, že by
ledaco šlo lépe.
31. 05. 2010 | 12:52

Lukáš napsal(a):

Pane ekonomický experte , myslím,že volit stranu ve které jsou lidé jako Paroubek,Ráth 3kromach, Jandák, Zaorálek Sobotka a další není přece pro člověka který poctivě pracuje možné, vsadili jste na lidi ktrým jste dávali pivo za dvě kačky , ti Vás možná volili , pokud neodejdou jiý zminovaní lidé nedostane hlasy ani v dalších volbách
31. 05. 2010 | 12:53

David napsal(a):

V době, kdy je potřeba všem ukázat, že šetřit se musí, tak pořádat volební kampaň ve stylu ohlupování voličů rozdáváním gulášů, piva, růží a jiných pitomin ukazuje na to, že ČSSD nic nepochopila.

Hodně také pokazilo nepokorné chování křesťana Paroubka, který vytruboval, že vítězství je jisté a že ČSSD bude bohatá nevěsta o kterou se budou všichni prát.

„Favorizování ve volbách říká části levicových voličů, že je to vlastně v kapse a nemá smysl se k volbám vůbec obtěžovat.“

Prostě jak jednoduché - pýcha předchází pád.

Pro příště to chce mnohem více pokory.
31. 05. 2010 | 12:53

Čochtan napsal(a):

Komentáře z Romea:

ano,můžu potvrdit (Pavlík - 30. 05. 2010, 20:46:11)
IP: 88.101.37.1xxx, vlajka Czech Republic - Prague
ano mužu potvrdit,tyto peníze nabízel a vyplácel pán Holub,který má uzké spojení s panem Tošenovským a přebírá státní zakázky se slibem že zaměstná romy ale zatím si ve velkém mastí kapsy pro sebe a svoji rodinu ,již několik let.Myslím si že ale čssd stímto nemá nic společného,jen snad několik jedinců na magistrátě kteří mu k přemrštěným zakázkam pomáhají .Jo a mimochodem ,pan Holub je absolvent asi 4 třídy zvláštní školy

(§§§ - 29. 05. 2010, 12:34:45)
IP: 87.99.63.10xxx, vlajka Poland - Wroclaw
Jak by to bylo s hrdostí? Tady jsme viděli perfektní pokus za kolik je na prodej cikánská čest. Za sto. Míň než špinavá šlapka.

(HONZA (BRNO) - 29. 05. 2010, 11:34:39)
IP: 77.75.73.24xxx, vlajka Czech Republic -
Ona takova stovečka udělá hodně co když k volbám šla deseti člená rodina hned je litr v rodinem rozpočtu
31. 05. 2010 | 12:56

baba jaga napsal(a):

To je zvláštní, že ti pravičáci se neradujou u pravicových blogerů, ale seděj furt u levicových a nadávají jim. Sakra, chlapi, trošku radosti z výsledku a alou se radovat ke Kohoutovi! Živjo, živjo!
31. 05. 2010 | 12:57

Medikolog napsal(a):

Pane Jiří Havle, s vaší stranou je to trochu složitější. Před volbama vždy vystoupíte s levicovou nabídkou, abyste jako vždy po volbách prováděli pravostředovou politiku - pouze méně asociální než tvrdá pravice halící se do středového hávu. V době, kdy jste měli s KSČM 111 mandátů, spojili jste se s pravicovými stranami, dál privatisovali zdroje státních příjmů, socialisovali soukromé ztráty, volební sliby jste s ohledem na koaliční partnery neplnili.. vypláceli jste zlaté padáky.. podpořili jste s pravicí všechny války.. podpořili jste Lisabonskou smlouvu.. takže polovina vašich potenciálních voličů - "obyčejných" občanů neviděla důvod jít k volbám. O programy ostatních pravicových stran se nezajímali a vy jste svůj program v kampani málo presentovali a ještě méně vysvětlovali a srovnávali s konkurencí. Hesla z bilboardů jako výštěk pro primitiva mohly oslovit jen toho primitiva - a ten když slyšel ze všech stran, že to máte vyhrané - k volbám se neobtěžoval. Sociální dávky má přeci jisté za každého režimu kromě DSSS.. Navíc přes 50% voličů k volbám nešlo, odevzdalo neplatné hlasy, nebo volili neparlamentní strany. Nedokázali jste je oslovit, nebo vám už nevěřili.
31. 05. 2010 | 13:01

malma napsal(a):

neni nač se kát...chyby byly, především taktické,ale té mediální štvanici nešlo vzdorovat. Vyhrála mediokracie a ne demokracie, to je největší prohra těchto voleb...prvovoliči si na sebe upletly bič a přejme jim ho, bude to pro ně o to větší facka...
..jen bych neměnil taktiku, socdem je za posledních 5 let nejúspěšnější v historii a byla by škoda to měnit..
31. 05. 2010 | 13:01

Čochtan napsal(a):

Pane Havle,
hodně nas..la voliče, lépe řečeno voličky Paroubková II. Co vyprávěla manželka, jak o ní mluvily u kadeřnice, ... mám dojem, že ženskou polovičku národa ta baba prostě sere. Nedá se to jinak říct. Sorry pane Stejskal.

Nevím, zda je to závist, nebo něco jiného, kterej chlap taky vidí do ženských, kromě gynekologa, ale z reklamního hlediska to druhé manželství byla chyba. Měl jste to vašemu vůdci vymluvit!
31. 05. 2010 | 13:08

b52 napsal(a):

Co jste, vazeny pane Havle, udelal proto, aby socdem byla moderni levicovou stranou? Kmotr parazske galerky, Jiri Paroubek, kteremu jste vsichni servilne pochlebovali, udelal z nejstarsi ceske demokraticke strany ultrapravicovou haiderovskou bojuvku. Jsem zvedav, zda se to slusnym socdemakum podari zase zvratit. Mate k tomu ted dobrou prilezitost. Jak tak ale posloucham sileneho Sobotku, tak se jede dal mocalem cernym podle bilych skal.
31. 05. 2010 | 13:09

Čochtan napsal(a):

P.S.
Zaplať Pánbůh, že jste to neudělal !
31. 05. 2010 | 13:09

Občan napsal(a):

To bylo na vašem blogu před volbami srandiček a fórků na politickou konkurenci. No a výsledek voleb je výsledkem vaši lenosti pracovat pozitivně ma volební kampani. Dostali jsem pořádnou facku a to větší než dostal "chudák" Sobotka, kerý chodil s ortopedickým límcem"je" týden a hrál na city lidí. Vy a vaše strana bude teď nosit límec 4 roky. Po zásluze.
31. 05. 2010 | 13:10

alarm napsal(a):

...Nebudou-li stranu volit intelektuální levicoví liberálové... Tak to jsou ti obyčejní lidé v oranžovém tričku? Ten zabedněný J.Havel nikdy nic nepochopí. Jen počkej až vyhrají obyčejní lidé v černém tričku! Shoříte jak papír. Von i ten Brusel potřebuje vymést. Všichni vás mají plné zuby!
31. 05. 2010 | 13:11

Jiří napsal(a):

"Nebudou-li stranu volit intelektuální levicoví liberálové, nedosáhne k většině a nedosáhne ani k jádru mladší generace."

I kdyby v ČR bylo větší množství levicových intelektuálů, nelze předpokládat, že by se zrovna k popukání smáli podařeným taškařicím Jiřího Krampola a poslouchali u toho Michala Davida, že by se chtěli spojovat s komunisty, že by se chtěli kamarádit s Ficem, že by shazovali vládu uprostřed předsednictví EU, že by ignorovali státní dluh nebo že by chtěli zakazovat studentské volby.

A to je asi tak všechno, co jim ČSSD nabídla, zabalené v balíčku s Michalem Krausem, Davidem Rathem, Vítězslavem Jandákem a Petrem Zgarbou servírované papalášem, kterého zavazují tradice vítězného února.

Nepovažuji to za nejlepší kombinaci určenou k oslovení intelektuálů, ani levicových ani pravicových.
31. 05. 2010 | 13:12

Láďa napsal(a):

Předvolební kampaň u nás je bohužel více o lidech než o programech. Jejich chování a vystupování ovlivní voliče více než program. Pokud ČSSD včas nepochopila a mediální agentura jí to nedoporučila, že na odstoupení pana Topolánka má odpovědět okamžitým odstoupením pana Paroubka, nelze se divit, že předpokládaných 10% hlasů, které tímto ztratila, se
přesunulo "jezevci z Vysočiny" a "panu knížeti". Nyní je potřeba ještě vyřešit u velkých stran pár jmen, z nichž některá vyřešili kroužkováním sami voliči, a dvě uměle vytvořené strany skončí v propadlišti dějin stejně, jako tomu bylo u Unie svobody.
31. 05. 2010 | 13:13

hnidopich napsal(a):

Vtipné a trefné - díky za schopnost (sebe)ironicky zhodnotit situaci, kterou skoro všichni berou zarputile vážně. Až opadne povolební hysterie, snad se strany (nejen ČSSD) naučí lépe komunikovat s médii (a vice versa) - pro všechny zúčastněné to bude užitečné.
31. 05. 2010 | 13:16

hoven napsal(a):

havle,
neska ti musim dat za pravdu. uloha favorita čssd mě vylekala a volil jsem ze strachu z paroubka velkou pravicovou stranu. pokud bych se nebál vítězství neobolševického populisty paroubka, volil bych jinak.
31. 05. 2010 | 13:19

spravedlnost napsal(a):

Gratuluju vám pane Havle konečně jste kápnul na to co mnoho vašich stranických kolegů považovalo za nesmysl.
Trochu bych ale upravil některé nepřesnosti ve vašem blogu

1) "levicový liberál" neexistuje. Liberalismus je pravicová ideologie

2) Nemyslím si že absence výrazné ženské političky by bylo tak zásadní aby to ovlivnilo výsedek. Tohle voliči neberou jako důležité narozdíl od ekonomických témat, které jste podcenili
31. 05. 2010 | 13:21

NVS napsal(a):

Pane Havle, odpovídáte si na otázku, proč ČSSD více nevyhrála. Dovolím si ještě doplnit: protože v těchto krajích je slovo levice(ve smyslu politickém) považováno za něco sprostého a ubohého, hodno jen opovržení. Kdo chce být "in", nemůže přece být levicového smýšlení. Podívejte se na většinu novinářů, z jejich článků a reportáží je vidět, že o nějakých kořenech levicových stran a myšlenkách sice nemají ani potuchy, ale hanobí levici vesele. Stačí jim, že pan Paroubek není fešák a ta hrůza, má na obličeji bradavici.(V souvislosti s tím mě napadá i kritika a označování v našich médiích za levicovou Obamovu reformu zdravotního pojištění a některé další jeho kroky. Mohli by si to usnadnit. Obama má na pravé tváři také bradavici.) A stejně tak i mladí, kterým média nalévají do hlavy pouze opovržení k lidem levicového myšlení. Líbila se mi slečna Issová v diskusi v sobotu na střeše Tančícího domu když přišla řeč na spot, ve kterém vystupovala řekla, že to nebylo proti starým lidem, protože i ona má dobré známé mezi starými lidmi,protože všichni staří přece nevolí levici. Co dodat.
Všichni budou jen chytří, stále zdraví, nabídka na práci se jim pohrne ze všech stran. Sociální cítění- fuj tajbl, co to je?
31. 05. 2010 | 13:21

Vilém napsal(a):

Možná, že se pan Havel velmi plete, když připisuje neúspěch ČSSD prohře v boji středového voliče, čili tomu, že snad byla nadměrně levicová. Historická sociální demokracie se nezabývala kýčovitým kdákáním o "seniorech, rodinách s dětmi, zdravotně postižených", jako by tenhle uslzeně charitativní postoj byl jádrem levicovosti. Natož aby nadbíhala státním úředníkům, policistům a podobným skupinám. Naproti tomu na toho vzývaného obyčejného člověka se ČSSD úplně vykašlala, a myslím že mnoho z těchto lidí volilo VV místo ČSSD. Ostatně ekonomicky je třeba mně úplně jedno, kdo vládne, nemám stejně nárok na nic dnes, což je v pořádku, ale ani v případě, že bych pomoc potřeboval. To je typické postavení běžného občana, a Paroubek neměl ještě v pondělí volebního týdne na starost nic lepšího než prezentovat s lidskou hyenou Klikou boj proti sociálním dávkám.
http://www.martinklika.cz/?...

Jistěže se skladba společnosti mění, přibývá třeba důchodců a ubývá zaměstnanců průmyslu, ale ČSSD nebyla příliš levicová, právě naopak, stihl ji osud všech po blairovsku zmodernizovaných stran, čili ztratila tradiční stoupence a nezískala jiné. V dalším období si bude muset vybrat, jestli bude dál vzývat střední třídu nebo se vrátí doleva. S touto garniturou je vcelku jasné, že se stane další stranou establismentu, kterých zde máme dost, a voličským potenciálem se už nedopracuje k postavení na hegemona vlády.
31. 05. 2010 | 13:22

Leinad napsal(a):

Vážený pane Havle,považuji Vás již dlouho za člověka velmi kompetentního a s Vašimi názory v mnohém souhlasím.ČSSD "utrpěla" vítězství díky odlivu voličů ze střední třídy - tam se počítám i já.Vedení ČSSD by mělo zásadním způsobem přehodnotit své priority.Budete si muset vybrat -Buď se budete přetahovat s komunisty o proletariát (což je bitva předem prohraná - komunisti to dělali posledních 40 let a umí to lépe ), podbízet se jim různými úplatky a chlácholit jejich frustrované ego - např.vidinou super-progresivního zdanění těch bohatších, vidinou sociálních podpor atd. To je jedna možnost - sám vidíte, kam vede. Nebo se stát stranou důsledně hájící zájmy STŘEDNÍ TŘÍDY, podobně, jako Vaši kolegové v Rakousku, Německu atd. Zde je politické vakuum, naše zájmy totiž nehájí fakticky žádná politická strana. Jsme to ale my, kdo činí každý vyspělý stát stabilní a prosperující.Jsme většinou dbalí zákona a chodíme k volbám. Pokud se nová ČSSD dá touto cestou, má jistou šanci. Děkuji.
31. 05. 2010 | 13:23

Student napsal(a):

Osobně vidím tragédii u vysokých představitelů ČSSD. Promiňte, ale lidé jako pan Rath, Jandák odstupivší pan Paroubek a další svou rétorikou doslova odpuzují voliče. Nechci tvrdit, že ODS nebo TOPka nemá ve svých řadách osoby, které jsou možná i nesnesitelnější než zmínění pánové. Na druhou stranu nejsou a nebyli tak arogantní, nebo to nebylo tak moc vidět. Ve volbách jsem volil top 09 a vím co to pro mě jako pro studenta znamená. Školné a škrty pro mé rodiče, kteří volili stejně byť věděli že to nebude růžové. Pokud ale ČSSD do přístích voleb půjde s rozumným programem, novými politiky a hlavně JINÝM předvolebním chováním je pro mě volitelná.
P.S. Taky si myslím, že pokud k této změně nedojde tak voličům dojde, že nemá smysl tuto stranu volit, vždyť s kým by byla schopna udělat koalici? Lidovci tu nejsou...
31. 05. 2010 | 13:24

Pavel napsal(a):

Jasná chyba byla ve zvolení způsobu kampaně, která všechny otrávila. Volič ČSSD nebyl zvědavý na "agenturní PR triky". Ještě že už je pryč Tvrdík, teď by měl i Dimun.
31. 05. 2010 | 13:26

spravedlnost napsal(a):

Liberalismus totož zakládá na volnosti trhu a minimálních zásazích do jeho fungování, což odporuje oboum levicovým ideologiím. Liberalismus vychází z díla ekonoma Adama Smithe a filosofa Locka a oba dva měli spíš blíže k pravici. Liberalismus se nějakými sociálními otázkami moc nezabývá a když tak jen okrajově.
31. 05. 2010 | 13:29

Roman Masaryk napsal(a):

[Už Horák byl odrodilý podivín, Zeman notorický ožrala obklopený mafiány, Špidla autista, Paroubek mocichtivý puchejř, Sobotka, jediný zneuživatel poslaneckých náhrad...]

Tak to je výkon, pane Havle! Toto řekne jeden ze svého času veřejně nejopěvovanějších Paroubkových nohsledů, který se díky své straně, na kterou teď plive, dostal dokonce k lízu v europarlamentu? Nejsem a nikdy nemohu být voličem Vaší strany, protože s Vaším programem nesouhlasím, ale mohl a měl bych mít protor k tomu Vás alespoň respektovat jako soupeře z druhé strany spektra, jehož některé myšlenky jsou bezesporu opodstatněné. Dokud ovšem budou v socdem lidé s názory jako Vy, kteří si při první příležitosti neodpustí osobní výpad na své kolegy, nemohu Vaši stranu nejen volit, ale ani uznávat.
31. 05. 2010 | 13:29

huhu napsal(a):

slušný socialista ? může být někdo slušný s programem žít z práce jiných ? S programem z cizích peněz dávat šibalům miliardy a miliony dotací a malým vyžírkům tisíce ?
31. 05. 2010 | 13:30

MaB napsal(a):

to spravedlnost
Píšete: "levicový liberál" neexistuje. Liberalismus je pravicová ideologie...

Že vy neumíte číst v jiném jazyce, než česky?
31. 05. 2010 | 13:30

Nezáleží na jménu napsal(a):

Dopadli jste podle zásluhy.Dát do popředí Tvrdíka jako volebního manažera po zkušenostech v ČSA.Dimuna jako poradce,co veš nasazená justiční mafií místo odposlechů.Snad až bude Hašek novým předsedou a odstraní stranické pijavice lidé opět uvěří.
31. 05. 2010 | 13:31

petr napsal(a):

Víte pane Havle, těch vašich členů,kvůli kterým jste prohráli volby je víc, namátkou klidně jmenujte sebe a hrábněte i do hejtmanů. A když v den voleb toho má na sobě manželka předsedy socdem za cca 90tis. Kč, tak se nedivte, to se naštval i obyčejný člověk. A lídrem že se stal někdo, kdo zneužívá náhrady? Jak pravíte v článku, zneužívají všichni, tak jste je prásknul, ještě by to chtělo jména. Jenže ten Váš lídr to řekl veřejně / ostatní jsou alespoň zticha / a řekl to tónem: budu to dělat dál a vy mně volte, tak se nedivte, že se ozývají hlasy volající po odstoupení bývalého ministra financí, který odpouštěl kamarádům předsedy daně
31. 05. 2010 | 13:33

hoven napsal(a):

havle,
cos to tam na te tiskovce předváděl za trapné divadlo??? si se tam s jirkou a jeho ženou loučil, jako by nastupovali vykon trestu. nebyls zase ožralej?????
31. 05. 2010 | 13:34

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pokud chce být čssd aspoň trošku česká a euroatlantická, tak se především musí vypořádat s politruky ve svých řadách. Pak by se i článek mohl jmenovat - konec politruků v čechách....
Veselé krizování...
31. 05. 2010 | 13:35

jarpor napsal(a):

Pane Havle,

konečně něco, s čím lze jen souhlasit :
"Nemá smysl hledat chyby jinde než u sebe. Nebyli jsme důvěryhodnější, nebyli jsme připraveni, neuměli jsme bojovat s nesmysly, s nepravdami, ale také s vlastní pohodlností, hloupostí a neschopností. Nebyli jsme prostě lepší."

Gratuluji Vám k vítězství a sobě k tomu, že Váš koaliční potenciál se Vaším přispěním dostal na nulu.

Facka, kterou dostaly obě velké strany, obě potřebovaly jako sůl...

Jen jsem zvědav, jak dlouho Vám vydrží Vaše sebekritika... po jistých zkušenostech, ač, optimista, jsem tak trochu skeptický ...

Hezký den
P.S. To Vaše políbení mladé manželky předsedy a jemu popřání... po jeho "rezignačním projevu" vypadalo v TV jako servilita.
Váš šéf utekl jako kluk, když rozbil výlohu balónem a ostatní tam nechal... a Vy mu ještě gratulujete...
No, proti gustu žádnej dišputát...
31. 05. 2010 | 13:38

vasja napsal(a):

Vite, socialista by neměl bejt tlustej. To nechte kapitalistům. To sou prasata.
31. 05. 2010 | 13:40

jarpor napsal(a):

P.P.S.

Pane Havle, zapoměl jsem...
nějakým "vtipem" byste nepřispěl... abyste "byli lepší " ... :-)) ?
31. 05. 2010 | 13:41

vasja napsal(a):

Šmarja promiňte. Já sem blbej.
31. 05. 2010 | 13:41

MaB napsal(a):

Jarpore
"Váš šéf utekl jako kluk, když rozbil výlohu balónem a ostatní tam nechal."
A kdyby tam zůstal, budete psát, že se mocichtivý Paroubkodrak drží křesla zuby nehty.
Každý den si prsknete trochu slizu pro zdraví, že ano?
31. 05. 2010 | 13:44

Šťastná volička napsal(a):

Pane Havle, a co takhle hledat chyby u sebe, u své vlastní strany? Nadáváte voličům, že uvěřili slibům TOP09, které jsou však o mnoho realističtější než Vaše 13. důchody a rušení poplatků. Nadáváte médiím, že se proti vám spikla, ale bavit se s těmi největšími (nejdůležitějšími) přestal váš guru Paroubek. A prosímvás, kde je ta sada oblíbených politiků ČSSD? Já jsem si jí ještě nejvšimla.
31. 05. 2010 | 13:45

Qiedo napsal(a):

Láďa : naprostý souhlas,někdo lidsky přijatelnější,kupř.Michal Hašek by býval asi změnil konfrontační styl kampaně.(Nevím ovšem,co by na to Tvrdík a spol.)
Je nešťastné,snažit se stát se stranou pro bezdomovce a podobné(kdo potřebuje jít na pivo za dvě kačky?) a bylo zoufalství vyvěsit bilb. s dvojkou vůdce strany s novou manželkou.Tím jste museli naštvat jak puritány,tak i ty,kteří si ještě nové manželky nestihli pořídit.A vůbec:kdo na to má,že?
31. 05. 2010 | 13:45

zk napsal(a):

Spravednosz, cituji:
"Liberalismus totož zakládá na volnosti trhu a minimálních zásazích do jeho fungování, což odporuje oboum levicovým ideologiím. Liberalismus vychází z díla ekonoma Adama Smithe a filosofa Locka a oba dva měli spíš blíže k pravici. Liberalismus se nějakými sociálními otázkami moc nezabývá a když tak jen okrajově."

Vývoj liberalismu se nezastavil v 18. století. Autoři jako Rawls nebo Rorty jsou levicoví liberálové a sociálními otázkami se zabývali důkladně.
Ostatně i Barack Obama je typický levicový liberál.
31. 05. 2010 | 13:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pod blogem je adFox

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění do zahraničí vyřídíte online se slevou 10%.

Signifikantní pro blogy pana Havla a Zahradila etc.
31. 05. 2010 | 13:56

jarpor napsal(a):

MaB

Je celkem zajímavé, že Vy víte, co bych JÁ napsal.

Soudím, že panu Paroubkovi se v sobotu "rozpadl život". Nic příjemného ... z jeho pohledu a soudím, že to ještě není všechno, co jej čeká... nicméně - kalkul - co je pro něj osobně to nejlepší - ten byl schopen učinit s rychle a s chladnou hlavou... přesně ve stylu JÁ...

Proč za sebe nenechat vystupovat "troubu" pana Sobotku, proč se rychle neodsříhnout od vedení, od neúspěchu... ?
Tak vidím jeho bezprostřední kroky po výsledku voleb....
Nechtěl bych mít takového kolegu...

Sliz... napsal jste... nikoliv. Názor.

Hezký den
31. 05. 2010 | 13:58

RA napsal(a):

hulvátská bolševická politika Ratha a Paroubka prohrála a to je moc dobře. Vy jste,pane Havle mladé lidi potřebovali pouze jako užitečné idioty,kteří by po vás platili dluhy /třinácté důchody,pastelkovné,šrotovné a další socanské úplatky vašim voličům/. Ostatně,jak by mohli dnešní mladí volit zrovna vás,partu komunistických dědků , mladí jsou plní sil a nápadů a chtějí v životě něco dokázat, ne jen pobírat socku.
31. 05. 2010 | 13:58

karel h. napsal(a):

Uf, pane Havle, Vaše úvaha o sebereflexi je velmi zajímavá, ale je tam taková spousta klišé o příčinách i o populárních politicích ČSSD, že pokud je to opravdu Vaše přesvědčení, tak by se mohlo stát, že ČSSD bude získávat jen a jen méně hlasů.
31. 05. 2010 | 14:01

mb napsal(a):

pane Havle, nesouhlasím s tímto vaším vyjádřením: Zdá se, že ať už bude předsedou sociální demokracie kdokoli, stejně bude vykreslován jako nesvéprávné poloidiotické monstrum.

Pokud se dostane do čela čssd dostane slušný člověk ( jako je v čele top schwarzenberg a v čele ods více méně slušný nečas) bude prostě v čele čssd slušný člověk a ne monstrum .... a říkat nebo psát si může kdokoli cokoli .... ale ta slušnost / neslušnost se stejně projeví ...

špidla byl slušnej a pomlouvat / nadávat mu do autistů může kdekdo ... ale slušnost mu neodpáře ( nakonec si jej čssd skalpovala sama ) .... s pozdravem .....
31. 05. 2010 | 14:05

karel h. napsal(a):

hoven vyčítá panu Havlovi, jak se loučil s novomanželi Paroubkovými. On měl smůlu, že stál na kraji, pro něho poučení, že se neumí ani dobře postavit - ani v rámci ČSSD, ani v televizi na tiskovce.
31. 05. 2010 | 14:07

Petr napsal(a):

Pane docente, ptáte se:
"Proč ČSSD výrazněji nevyhrála?"
Protože Vaši straníci a politici typu křišťálového Grosse, přítele pana předsedy Paroubka, kážou vodu a pijí víno. A že je pryč? No je přece u asociálů v USA, kteří to určitě nemyslí upřímně, jako čeští sociální demokraté.
31. 05. 2010 | 14:11

František Klouček napsal(a):

Pane profesore,pokud chtete vyhrát příští volby,dejte ze svých platů a prebend (nejen Vy,třeba i pan Dr.Rath ze svých tří platů,jak onehdy sliboval,že dá)na konta potřebným, myslím,že je jich dost,podle toho kolik dostávám domů žádostí.Možná pak národ pochopí,že jste slušní lidé a zvolí si Vás za své vůdce.Sedět v Bruselu a naříkat nad Čechy,jak Vás nechápou mi přijde,slušně řečeno zpozdilé.
Pokud ještě učíte na vysoké škole,mě byste tohle pochopit.
Pokud si to přečtete, není to útok na Vás a Vaši stranu,pouze snaha, naučit se chápat druhé a slušně komunikovat.
31. 05. 2010 | 14:13

baby napsal(a):

Euro.Nevím,nevím zda s "paradoxem" a "kamenem na krku" bude ČSSD nad 5% v příštích volbách.U ODS je to málo pravděpodobné při tempu ztrát hlasů voličů.Volič čekal,že strana,kterou volí bude sama řešit paradoxy a ne pouze je komentovat.On jí může vyjádřit nejvýše podporu v dalších volbách.Jste s ODS na skluzavce s velkým spádem.
31. 05. 2010 | 14:13

neo napsal(a):

Není nic lepšího než vidět Paroubka vykuleně čučet na skutečné výsledky voleb. Žádný zaplacený průzkum o oblíbenosti oranžády, ale tvrdá realita, kdy ho obyčejní poslali tam kam patří.

Po všech těch výrocích o oblíbensoti, o schopnostech (čssd volí 70% občanů, jsem nejlepší, nikdo mě neporazí, nikdo se se mnou nemůže měřit (možná tak v pase) ,...atd) je krásné vidět poraženého namyšleného papaláše.

holt řecká cesta nebude Jiří....můžeš se futrovat dál v řeckých restauracích a dceru obouvat do řeckých botiček, ale republiku tam nedotáhneš.
31. 05. 2010 | 14:13

PatientO.T. napsal(a):

2 mb:
S tím Špidlou to bylo podle Havla takto:
"Z české politiky Špidlu vyštvali hajzlíci ze všech politických stran, kteří se chtěli napakovat na dodávce Gripenů."
(13.01.2010: Füle uspěl v Bruselu)

Bohužel, pan Havel nechce prozradit, kdože byli ti hajzlíci...
31. 05. 2010 | 14:17

Zach napsal(a):

Pane Havle, ještě jednou to pořádně vysvětlete Bohušovi, at´ ze sebe nedělá ještě většího oslíka než je...
31. 05. 2010 | 14:18

Reedoc napsal(a):

Voliči ukázali oběma politickým dinosaurům ČSSD a ODS, že to u nich prohráli. A k Vaší ČSSD: strana, která uprostřed předsednictví EU položí vládu ať je jakákoliv, strana, která namísto politického smíru a spolupráci v době krize vidí jen vlastní prospěch, strana, která nemá ve svém vedení žádnou výraznou osobnost která zaujme voliče, ale ošuntělé politické kreatury, je prohra sama. Nenahradí to ani stamiliony do kampaně a pivo s párkem.
Inu, co si kdo uvaří, to si i sní a tady zbyl Paropubkovi a spol. jenom povolební průjem.
31. 05. 2010 | 14:19

miklaras napsal(a):

Fascinuje mě, jak nejsou politici (zleva, zprava, to je jedno)schopni sebereflexe. Jak kluci z Knoflíkové války. Štěstí nám nepřálo, novináři jsou zlí, voliči nás zklamali...my jsme byli bezvadní, hodní, slušní, milí, šikovní, ale nikdo to neocenil. Kdo tedy potom byl ten sprostý, neurvalý,kdo házel špínu,zaneřádil celou zemi tunami nepotřebného papíru a vyhazoval milióny za kraviny? Ti druzí, že? A nebo skřítci, když už jsme u těch pohádek...
Zkuste se zamyslet nad použitím preferenčních hlasů ve stranách. Třeba vám voliči taktně naznačili, že jim prostě víc, než programy vadí ti, kdo je mají uvádět v život a že by měli bez díků odejít a zkusit pro změnu začít žít mezi "obyčejnými lidmi".
31. 05. 2010 | 14:23

Pepa Řepa napsal(a):

alesdrobek napsal(a):
Zkrátka nám nevyšla sázka na přetáhnutí několika procent komunistům a uvolnili jsme široký střed, který má potenciál nejméně dvaceti procent.
-------------
Konečně to někdo připustil nahlas.
Přetahujete se o stejné dušičky s komunistou.

Bolševiky, postbolševiky,neomarxisty, rudochy jako řemen.
V čem jste jiní?

Odpuzuje je víc Paroubek, Zaorálek,Rath nebo Filip, Dolejš, Kováčik?
Co myslíte,
31. 05. 2010 | 14:26

L.O. napsal(a):

Ach jo. Vase bombasticka kampan byla zamerena na frustrovane deprivanty slysici na jednoducha hesla a ti vas nakonec pustili k vode. Nevsimli jste si, ze tema voleb se pod vlivem zejmena zahranicnich udalosti zmenilo a staly se jim verejne dluhy a CSSD nabizena reseni byla neduveryhodna. Staci se kouknout na vami prezentovane virtualni uspory a zvysovani vydaju ci pripomenout Vas rozhovor pro Lidovky v lete, kde jste "uplacaval" rozpocet a nasledujici dementi. Cesi nahlizeji na celou radu temat jinak nez na zapade, intelektualove jsou spise napravo od stredu a pokud zacnete hrat na genderova a multi-kulti temata budete smesni, viz. Stehlikova ci Kocab.
31. 05. 2010 | 14:29

Ládik napsal(a):

Paroubek se jenom stáhl do stranického lůna. Hlavu vystrčí až za předsednickým pultem parlamentu.
31. 05. 2010 | 14:34

jana napsal(a):

Není pravda že jen Sobotka si zneužitím náhrad pořídil byt.Dělají to všichni, ctihodný Nečas bere cestovné do Rožnova a přitom,jak sám říká, s celou rodinou už 6let bydlí v Praze.
31. 05. 2010 | 14:35

Hans napsal(a):

O levicovosti vašeho programu si p. Havle nechte jen zdát! Proč jste nejdříve hlasovali pro Janotův balíček a potom se půl roku snažili na tom nějak vydělat? Samá ubohost za poslední rok!
31. 05. 2010 | 14:41

karel h. napsal(a):

to miklaras a preferenční hlasy - Paroubek si vybral Severní Čechy, kde nemohl prohrát, v Praze vyhrává Klausova tenisová raketa, na Ústecku či Ostravsku papalášův pupek. Kdyby Paroubek byl kádr, tak se pustil do boje v Praze a věřím, že by tam byl vykroužkován ze sněmovny. Takto je to odchod napůl.
31. 05. 2010 | 14:43

karel h. napsal(a):

to František Klouček - při letošních povodních jsem čekal, kdy nějaká strana ukončí kampaň a zbytek peněz, které plánovala na kampaň, odešle na povodně. Můžete hádat, která strana to udělala?
31. 05. 2010 | 14:45

baby napsal(a):

to REEDOC:

ty úbytky velkých stran ale asi mají složitější původ.Podívejte-KDU-ČSL skončila nyní svou nepřetržitou existenci v parlamentu po 90 letech.KSČM trvá v parlamentu také 90 let minus 6 let fašistického Háchova protektorátu,kdy byla v ilegalitě.Nyní dokonce ještě předstihla i VV.Tomu asi vděčí asi i za známý fakt,že měla v letech 1945-1990 2 miliony stálých členů (ne pouze voličů!),ale v těch letech v ní členstvím prošlo celkem 8 milionů lidí.Z ČR.
Tyto "velké" dnešní strany jako ODS a ČSSD mají ve srovnání s tím velmi málo členů-řádově pár desítek tisíc maximum.To asi nezaručuje příliš dlouhodobé trvání v parlamentu řádu 100 let,obdobné KSČM a KDU-ČSL.Členstvo stabilizuje i voličstvo,zdá se.
31. 05. 2010 | 14:52

Agent napsal(a):

Ale zajímavé je, že ty neoprávněně použité náhrady vrátili jen pánové Kalousek, Schwarzenberg a Nečas (a možná ještě někdo další, viz aktualne.cz).
31. 05. 2010 | 14:54

t-rex napsal(a):

Tyhle volby neprohrála socdem potažmo levice proto, že by udělala nějaké chyby. Prohrála je jednoduše proto, že buržousti se lekli a nasypali do voleb víc peněz než obvykle. Jestliže ČSSD dá do voleb 150miliónů, pro buržousta je to kapesný. Jsou známá i jména, kdo saturoval pravičáky a jejich sprostou a agresivní kampaň.
Takzvaná "demokracie" je jenom divadýlko. Pokud někdo vyruší buržousta z jeho slastného spánku zvedáním daní, pak buržoustovi stačí nechat pravičáky vyhrabat si z koše prachy, s kterejma si zapaluje doutníky.
31. 05. 2010 | 14:55

jenicek napsal(a):

"ČSSD ale znovu hanebně prohrála bitvu o střed politického pole."
To je nesmysl, ČSSD se boje o střed vůbec neúčastnila, otevřeně mířila pouze na verbež.
31. 05. 2010 | 14:58

kormoran napsal(a):

Suhu Havle este na jedno hanebne oznaceni ste zapomnel "bruselsky pocitac papouchu")/)))
31. 05. 2010 | 14:59

neo napsal(a):

t-rex:

žádná kampaň nemůže stát 150 000 000. Tu částku by stály možná jen inzeráty v tisku. Kde jsou billboardy, rádio, televize?

Je to nehorázná lež, ale kampaň čssd a ods vyšla dohromady tak na 1 500 000 000.
31. 05. 2010 | 15:00

PatientO.T. napsal(a):

2 t-rex:

http://zpravy.idnes.cz/sobo...

400000000,-Kč! Oficiálně...
31. 05. 2010 | 15:07

paco napsal(a):

Pane Havel, modlete se, aby se tato zeme co nejrychleji dostala z ekonomicke krize a zacal nejaky rust. Teprve pote budete moci zase rici "zdroje tu jsou" a vase volicska zakladna neschopnych zavistivcu a ignorantu vam bude hazet hlasy s nadeji na nove prerozdelovani techto "zdroju" od jejich tvurcu k nim, proletarum. Dokud trva krize, tak i mezi socdem volici bude dost takovych, kteri by Recko radeji jen na dovolene, ne doma v ulicich, takze pivne-gulasova agitace tolik nezabere. Ti "obycejni lide" totiz dobre vedi z vlastni trpke zivotni zkusenosti, ze vztek jim z opravdovych problemu nepomuze, to jen si papalas muze dovolit kdyz neni po jeho, kopat kolem sebe na vsechny strany a vyhlasovat kazdemu bojkot. Ostatne si myslim, ze Paroubek bude dlouho proklinat den, kdy jeho momentalni manzelka zacala mediim bezelstne povidat o svem pratelstvi s reckymi soudruhy.
31. 05. 2010 | 15:10

Láznička napsal(a):

A co asi měl normální levicově liberální volič dělat, když štítem a hlavou ČSSD se stal Paroubek? Přeci si nemůžete myslet že intelektuální potenciál hospodského umaštěnce, který se mentálně zasekl v 80-tých letech může levicové liberály nechat v klidu? A pokud bude novou tváří strany Sobotka, tak to je jen z louže pod okap. Je sice chytřejší a méně konfrontační ale másla na hlavě má možná stejěn jako Puchejř.
31. 05. 2010 | 15:20

Pavlik napsal(a):

Hlupáci nikdy nic nevyhráli a vyhrát nemohou, že soudruhu z Bruselu.
Jsem velmi spokojen, jak volby dopadly a věřím, že nastal nový čas zvonění - umíráček pro bolševiky.
31. 05. 2010 | 15:20

jan napsal(a):

pane Havel, moc vás nemusím, jako ještě další politiky,již tu zmiňované z čssd,řekněme si upřimně,když mi stále bude někdo vnucovat politiku pro "obyčejné lidi"já si pod tímto pojmem představím nemakačenky,jak bílé,tak snědé,jsem důchodce,ale za obyčejného se nepovažuji,pro mě je to docela urážka,žiju skromně,jsem inženýr,dokážu žít z důchodu a postarám se o sebe.
31. 05. 2010 | 15:21

Pepa Řepa napsal(a):

To Patient
znám řadu firem, hlavně malých tiskáren, které pohřbila účast na předvolební kampani.

Funguje to tak, že Vám partaj naslibuje dobrou cenu, ale zaplatí později, až dostane příspěvky. Když to nepřichází a vy urgujete, nějaký šikula, nějaký ten náměstek na ministerstvíčku, vám zadá zakázku jinou a vy dluh odmazáváte.
K soudu s tím nepůjdete, jít proti politické partaji je sebevražda.

K tomu si připočtěte honoráře pro zahraniční poradce, to je o jiných penězích.
Sekera pánů Paroubka a Tvrdíke bude mnohem větší (proto rychle pryč) a to nemluvím o tom, že přijdete o řadu pracovních míst, když bude třeba tiskař-možná skalní volič ČSSD- na dlažbě.

Jsem zvědav i na Lišku, z čeho bude platit, když dostane kilo za hlas.
31. 05. 2010 | 15:25

karel h. napsal(a):

to PatientO.T. - tedy ten rozhovor se Sobotkou je zajímavý. Další potvrzení, že se se socdem nic nestane. Zelení vypadli, socdem se tedy zaměří na zelenou politiku! To je obrat a výborná cílová skupina (nic proti zeleným, kdyby se 3 roky nehádali o koryta, tak mohli být v parlamentu i dnes)! A počátek nové éry by u něho byl, pokud se začne jinak chovat vláda k opozici. Vždyť ČSSD byla ta opozice, tím chce říct, že se tedy chovali špatně - pak bravo, ale asi to myslí jinak. Pokud jsem si všiml, tak Nečas před volbami nabízel Paroubkovi společné řešení zásadních problémů, to stejné nabízel po volbách Sobotkovi a ten v televizi opakoval jako nepřekročitelné požadavky 13. důchody, zrušení poplatků u lékaře atd. Je to jejich závazek voličům (ti to už někde zapíjejí a nadávají a Sobotka jim je zřejmě ukradený).
31. 05. 2010 | 15:27

karel h. napsal(a):

to jan - osobně znám spoustu takových lidí jako Vy. A důchod mne čeká za chvíli a vím, že se budu muset o sebe postarat. Fandím Vám a Vám podobným, kterých znám hodně. Neobyčejní důchodci jsou totiž strašně fajn lidi a žijí pro své děti a budoucnost. Pak jsou zde však ti kňučiví, kteří sobecky myslí jen na sebe a žádají o jakoukoliv novou sociální dávku, která se objeví. V rodině máme tetu, která je sama, nevychází nikam, ale o dávku by za boha nepožádala, protože je to pod její důstojnost - protože jí důchod jakž takž stačí a zbytek obstarají "hodní lidé a rodina."
31. 05. 2010 | 15:31

babička Mary napsal(a):

Každého levicového liberála musely nadchnout sliby, více zatěžující rozpočet a slibující, že vše vyřeší utažení obojku pojídačům kaviáru. Jak to, že se to víc neprojevilo? Osobní nechutnosti si pamatuji (možná je to kvůli podprahovému zapamatování z billboardů) především proti těm, kdo s Vámi dnes nechtějí pošpinit svou pověst.
31. 05. 2010 | 15:40

Opitz napsal(a):

Zajímavé je především to, že jste chytrý až po volbách... Když vám tu lidi vzdělaní, ale znechucení na blogu jasně říkali, že tudy tedy ne soudruzi, dělal jste si z nich nemístné fórky, abyste nakonec hrdinsky zmizel v bruselské bažině, do které jste zapadl až po brejle a byl jste spokojen. Jste to vy, kdo vymyslel a prezentoval naprosto zcestný, populistický a ekonomicky nesmyslný "plán" na záchranu všech obyčejných lidí před krizí, kterou podle vás způsobili neoliberálové (sic) kolem Bushe.
Takže milý pane, který si nyní užíváte europrebend. Vy jste za vodou, ale jste přesto namočen a vaše rady už byly dány do praxe a jak to dopadlo si snad ještě od soboty pamatujete.
Vy patříte k Paroubkově partě, nádherně zbaběle si nad jeho stylem politiky myjete ruce. Vysmíval jste se svým oponentům stejně arogantně jako on...
Vy patříte společně s Paroubkem také na smetiště dějin. Vás ani Paroubka tato země ani nepotřebuje, a co víc, ANI NECHCE. Takže pokud chcete získat alespoň trochu cti, začněte v europarlamentu PRACOVAT pro blaho České republiky a ne pro blaho neomarxistických internacionálních šílenců, kterým to do pěti let také všichni pěkne spočítají.
31. 05. 2010 | 15:47

Otas napsal(a):

Pane Havle, myslím, že poněkud předbíháte ty sociologické analýzy, které si ČSSD nechá zpracovat. A možná by si mohla nechat zpracovat i nějaký ten průzkum veřejného mínění...
31. 05. 2010 | 15:47

Kvakin napsal(a):

Pane docente, lkáte po levicových intelektuálech přátelských soc.dem. Netuším, kolik takovýchto lidí potenciálně v Česku je, ani jak je - jako skupinu - nějak určitěji definovat, ale vím o jedné ekonomicko sociální-skupině, jejíž četní příslušníci soc.dem. dílem nenávidí, dílem se jí děsí .... a volit by ji proto nikdy nešli. Jde o samostatně výdělečně činné fyzické osoby, soukromé podnikatele působící podle Živnostenského zákona ... Tito lidé tvoří z velké části mou klientelu a tak o různých stránkách jejich ekonomicko-sociálního postavení (zejména jeho vratkosti) vím leccos. Když spolu hovoříme a dojde se k politice, ptají se: koho Vy, pane doktore, volíte, a jsou velmi překvapeni, když odpovídám - soc.dem. Srdce bije nalevo a sociálněděmokratickou variantu vývoje naší země považuji i rozumem - navíc v širším evropském kontextu - za optimální. A pak přijde z jeich strany ALE, ALE, ALE a já musím říci. Máte pravdu: Vy jste přece jako zaměstnanci "lidé práce", ale navíc pracujete jistě více a za horších (nejistějších) podmínek než oni a jste - na rozdíl od zaměstnanců - prakticky bez saociální ochrany, takže když přijde Škromach se svou zastydlou odborářskou demagogií, že je třeba srovnat podmínky zaměstnanců a živnostníků, čímž míní jenom větší daňovou, odvodovou a byrokratickou zátěž živnostníků, chápu, že se Vám otevírá kudla v kapse. Tuším také, že u vědomí toho, kolik heterogenních párů u nás společně žije, hospodáří a pečuje o děti mimo manželskou svátost, že návrhy moravského katolíka a ve vztahu ke krásnějšímu pohlaví jistě jen málo úspěšného "starého-mladého" Sobotky na společné zdanění manželů Vás nechávají chladným ... Že se kvůli Sobotkovi sobášit nebudete ... A tak by se dalo pokračovat do alelujá ... Soc.dem. si musí uvědomit, že je - má být - stranou práce, tedy lidí, co si prací skutečně vydělávají na živobytí, a to jak námezdně, tak i "svobodně" ... Orientace na odborově organizované zaměstnance a na almužny pauperizovaným a symbolické dárky seniorům nemá perspektivu. A dalo by se pokračovat. Končím s tím, že nikoli nové větry ze starých řití (Sobotky, Škromacha, Urbana, Krause, Zaorálka aj.), kterými teď po Paroubkovi pozůstalé zteřelé zadnice začnou - v zájmu svých koryt - oblažovat soc.dem.a širší veřejnost, ale nové lidi, kteří jsou si vědomi reality (nečtou o ní jen z novin či parlamentních tisků a partajních brožurek), neboli důvěrně znají skutečné základní životních potřeby a zájmy zaměstnanců, živnostníků a podnikajících v obchodních společnostech, jejich rodin, mladých lidí atd. atd. Přeji soc.dem. do budoucna plný zdar a doporučuji také, aby se neuzavírala sektářky do sebe, jak to činily ve 20.tých letech strany bolševické. Křesťansko-sociální hnutí, zelené iniciativy a další demokratické občanské výzvy a aktivity jsou přirozenými spojenci so.dem. A soc.dem. si může dovolit vzhledem k svému potenciálu s takovými jít i do volebních koalic.

Kvakin
31. 05. 2010 | 15:51

Karel D. napsal(a):

Gratuluji zmrzačené a předlužené ČSSD k vítězství. Nyní už jen netrpělivě čekám na splnění vítězných předvolebních slibů ČSSD.
31. 05. 2010 | 15:59

JC napsal(a):

Zdravím do Brusle.
To je poprvé co na vás budu hodný.
Dobře socani tu politiku děláte, jen tak dál.
31. 05. 2010 | 15:59

Paterik napsal(a):

Nevymlouvejte se na absenci političky. Až liberálům nabídnete program, který je osloví, tak vás budou volit. Na váš současný špek vám neskočili. A určitě byste si neměli nechat dělat průzkumy na míru, protože vám pak ukazují pěkné hlouposti.
31. 05. 2010 | 15:59

Vaněk napsal(a):

Mínim,že vůbec není podstatné se zaobírat výplodem názoru byvalého disidoprezidenta který zapomnel,že je již dvacet let od jeho slávy,že nekdy udelá více škody,než prospěchu což bylo i osudem pána Lišky předsedy SZ,že moc kládl kredit na neco co již dávno není kreditem ani u politiku ani u občanu to stejné postihlo i neuspešného pána Zemana
31. 05. 2010 | 16:01

Opitz napsal(a):

Jinak doporučuji aplikovat na vaše nové stranické dluhy (Tvrdíkových standardních mínus pul miliardy korun do rozvahy svého chlebodárce)oblíbenou medicínu, kterou jste vehementně doporučoval České republice - na tuto ztrátu si jednoduše půjčte další peníze... Určitě se najde nějaký lichvář, který vám těch 400 prožraných (nejen za párečky a pivečko) korun půjčí...
31. 05. 2010 | 16:02

Ivan napsal(a):

Vážený pane Havle,
ČSSD prohrála po mém soudu hlavně díky zavilosti Paroubka, Ratha, Zaorálka, Škromacha a spol. Proč jste, jakožto ekonom, neřekl těmto pánům, že priority, kterými se oháněli, jsou ekonomickým nesmyslem, který "sežerou" tak maximálně ti ochlastové, co konzumovali pivo za dvě Kč. I moje 87 letá matka smíchy padala ze židle nad bláboly typu 13.důchod atd. ODS snad vykročila k obrodě, ale obávám se, že i nadále na mne bude v mediích tupě zírat p.Zaorálek, kulturní hvězda Jandák, ve sněmovně bude exhibovat hulvát Rath a tomu všemu budou asistovat slušní chlapci Sobotka a Hašek. Ač pravičák vím, že ČSSD je stranou slušných lidí jen s jiným názorem než mým a ti si nezaslouží taková individua ve vedení.
31. 05. 2010 | 16:06

karel h. napsal(a):

to Kvakin - hezky popsáno, včetně toho, kde jsou i spojenci socdem. Přečtete-li si však Sobotkův rozhovor na idnes, zjistíte, že zelení nejsou spojenci, ale socdem se teď soustředí, aby vyžralo jejich prostor osvojením zelených témat, když zelení ze sněmovny vypadli. Naše socdem je nepoučitelná, rád bych měl silnou a moderní socdem ve sněmovně (i když jsem je nevolil a díky jejich zatímnímu stylu určitě volit nebudu).
31. 05. 2010 | 16:06

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Havle,
Slušný pokus o reflexi - jenomže velmi pozdní.
Bohužel, naši lídři jsou takového zrna, že jim všechno dochází až jako posledním. A jejich nohsledi jim podkuřují, místo aby je korigovali. Proto se výměna teď koná vpravo-vlevo a ve velkém.

Pro mě bylo symptomem zcestnosti (jedním z mnoha), když JP chválil ostrý zásah na Czech-teku. Přitažlivost levice je v tom, že směřuje liberálně. Podkuřovat pivním páprdům přineslo možná rychlý zisk, ale pak i náhlou ztrátou.
31. 05. 2010 | 16:08

Herodes napsal(a):

Ač volič pravice, nemám zásadní problém s moderní (!)levicí. Ale slibovat počené holuby až do huby možná pomůže k sympatiím nepřizpůsobivých, ale ti si ani nepřečtou volební lístek. Přitom socdem byla za první republiky slušnou stranou slušných středostavovských lidí práce, tj. dělnické "aristokracie", živnostníků, lidí, kteří něco uměli. Dnes se ucházíte jen o blbce, parazity a lumpenproletariát, v naivní víře, že když s tím uspěli Vaši mladší bratři komunisté (jste dětmi stejného otce - K. Marxe), uspějete s tím také. Bohužel většina lidí ví, že bez práce nejsou koláče a že "zdroje jsou" jen v kapsách daňových poplatníků a zákazníků.
31. 05. 2010 | 16:29

Da.Rock napsal(a):

Netřeba si zase tak sypat popel na hlavu. Největší kus práce na popravě ČSSD (nikoliv levice, protože komunistů se ani nedotkla) vykonala pravicová média, ať už placení redaktoři, nebo davy nadšených modrých komsomolců plných zdravé stranické nenávisti, kteří se činili na blozích a fejsbůku zcela zdarma.
Nyní nezbývá, než přijmout realitu. Národ dostane odtučňovací kůru a já doufám, že bude pořádně bolestivá a řízne hodně hluboko do masa. Ale národ zatne zuby a vydrží. Co by pro moudrostí zářící tvář knížepána ze Schwarzenbergů neudělal....
31. 05. 2010 | 16:38

Jejda napsal(a):

K příspěvkům pana Kvakina a Herodese není co dodat. Vystihli podstatu problémů ČSSD lépe, než spousta politologů, a pokud by si tato strana vzala z těchto myšlenek ponaučení, udělala by pro svou obrodu mnohé.
31. 05. 2010 | 16:45

Karel napsal(a):

Rakce na to FIO nahoře ... buďte v klidu, socani se zaručili nějakými budovami, tak o ně holt přijdou. Spíš mi to přišlo poměrně nemorální ze strany FIO.

Jinak, pane Havle, Vy působíte celkem inteligentně, tak přece si nemůžete myslet, že to, co se prezentovalo ve volební kampani (program jsem nečetl), dává nějaký smysl a může nalákat někoho, kdo myslí na víc, než jak něco urvat "od státu", bez ohledu na to, co bude dál.
31. 05. 2010 | 17:03

Karel Mueller napsal(a):

Pane Havel,

po Vašem hodnocení VV jsem se upřímně zasmál. Klobouk dolů, s takovou gracií to umíte jen Vy.

Před čase jsme Vám s přítelem lkem napsali, že jste měl zůstat tady a nikoliv jezdit do Bruselu. Měl by jste se připravovat na převzetí strany a postavení vády za 4 roky, Bude Vás tady třeba. Velice.

Absence žen? Musela by být charismatická, přitahovat ženské voliče a neodrazovat ty mužské. Pokud takovou nemáte "na skladě", tak raději žádnou ženu. Pokud ji máte, tak vřele doporučuji. Nejlépe neprofesionálku, nějakou uznávano lékařku, která se zaměří hlavně na sociální problémy.

Poučení z těchto voleb? Stranám TOP99 a VV dal hlas víc než každý šestý oprávněný volič. To je hodně. V Česku tedy daleko víc záleží na formě než na obsahu.
31. 05. 2010 | 17:40

J. napsal(a):

To určitě ne, to byste Česku křivdil. Záleží na obsahu, ale i na formě.
31. 05. 2010 | 17:55

Ferdinand napsal(a):

Pane Havle,ptáte se, proč vás nevolí levicově smýšlející inteligence. Již před rokem jsem tu napsal v souvislosti se svržením vlády uprostřed předsednictví EU, že slušný inteligentně smýšlející občan / byť levicově zaměřený/ vás jako stranu po tom nemůže volit. Kampaň jste zaměřili za účelem získat co nejvíce hlasů na 13.důchody / s poplatky u krajských voleb vám to vyšlo/ a hájení zájmů "obyčejného občana". Za účelem získání dalšího nemalého počtu voličů jste prosadili ve Sněmovně nesnížení platů státním úředníkům a tak bych mohl pokračovat. Asi vám nedošlo, že takto pojatá kampaň může být kontraproduktivní. Ne všichni levicoví voliči jsou tak hloupí, aby se dali koupit. To už ani nemluvím o personách ve vedení ČSSD, o tom bylo napsáno dost shora. Já osobně z vašeho Pyrhova vítězství mám radost, neboť jsem volič pravicový a bez ohledu na pokles ODS vyhrála pravice, a to je pro tuto zem podstatné.
31. 05. 2010 | 17:59

Pepa Řepa napsal(a):

To KM
viděl bych to jinak.
Jeden z mých potomků přiznal, že volil Zemana. Když to prohlásí někdo přes dvacet a osloví jej Milošek víc než někdo z ČSSD, o čem to svědčí?

O tom, že je jezevec z Vysočiny tak skvělého vzhledu (formy- dle Vás), že je to vystajlovaný,
nagelovaný Hugh Grant, oslnivá vnější forma a prázdný obsah?
Idol mladé generace?

Nebo to svědčí o zoufalé ČSSD splývající s bolševikem?
Nemají náhodou ani formu, ani obsah?

A takových bylo víc.
31. 05. 2010 | 18:02

scallop napsal(a):

CSSD evidentne nema az takovou bidu o rozumne lidi. Ale proc je schovava do Bruselu a do cela cpe esa typu Paroubek, Rath a Zaoralek ? To pak chte nechte musim mit z vysledek voleb radost ! I kdyz "moji" zeleni jsou z toho ted nejspis celi modri ve tvari :-(
31. 05. 2010 | 18:03

Mard napsal(a):

Raději napište, jaký to byl zázrak, že se Bohoušek Sobotkovic uzdravil zavřením volebních uren. Ještě v pátek byl s límcem na krku, ale v sobotu už juchal plný zdraví. Navštívila vás Panenka Maria?
31. 05. 2010 | 18:11

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Dobře, tak si vezměme těch 10 stran, které mají přes 1% a můžete jednu za druhou vyhodnit z hlediska formy a obsahu. Pod formou samozřejmě nemyslím jen styl, ale i "kdo" co říká.

Pokud jde o obsah, tak víceméně všichni říkají totéž, liší se v důrazu na některé oblasti vcelku podle klasického dělení na pravici a levici.

Obsahově odlišná je snad pouze ona DSSS a pár stran zcela marginálních.
31. 05. 2010 | 18:15

Mard napsal(a):

To Karel: FIO že má zástavní právo na budovy?!? A jaké vy kouzelníku? Nemovitosti převedla ČSSD na Cíl, protože se bála Altnera. Takže ČSSD budovy nevlastní a Cíl je na huntě. Takže si nevymýšlejte a doufejte že se to lidi nedozví a nebudou si pro jistotu vybírat peníze z FIO, protože tak se pak položí! Tím způsobem pomůžou ČSSD "obyčejní" lidé, kteří pak přijdou o své úspory!
31. 05. 2010 | 18:16

karel h. napsal(a):

Ajta, to by bylo elegantní řešení, fámou položit FIO a nemuset platit úvěr. To jste měl říkat potichu, to je šíření poplašné zprávy.
31. 05. 2010 | 18:20

Pepa Řepa napsal(a):

To Mard
taky mne to zaujalo.
Já myslel, že se znova bude točit Cech pannen kutnohorských a pan Sobotka se přihlásil do komparsu a bude mít krejslik celej rok.
31. 05. 2010 | 18:22

karel h. napsal(a):

to Pepa Řepa - my jsme se Sobotkovým krejzlíkem bavili celá rodina. Na druhé straně to ukazuje na neznalost poměrů viděných z obláčku na nebi (nebo z Marsu)? Už slyším Paroubka, koukej si dát krejzlík, aby lidi viděli, jak do nás perou. A hned tě tak vyfotíme i na billboard. A vzhledem k tomu, že se billboardy za krize tak rychle nepřelepují, tak Sobotku s krejzlíkem uvidíme ještě na vánoce pro všeobecné obveselování.
31. 05. 2010 | 18:26

snowfox napsal(a):

Doc. Havel

Jsem volič pravice, tudíž nechci nějak detailněji hodnotit ČSSD, s jejímž programem nesouhlasím.
Co z ČSSD ovšem trčí jaksi navíc, je silný sklon upřednostnit vlastní zájem a zájem své voličské klientely před zájem země, jak se ukázalo několikrát, zejména v zahraničněpolitických otázkách. V tomto ohledu se nemůže s ODS srovnávat (otázky zahraničních misí nebyly nikdy předmětem handlu).
A pak častá laxnost k uzavřeným dohodám.
Pokud se podaří tyto neduhy odstranit, bude možno ČSSD přinejmenším respektovat, nyní toto možné není.
31. 05. 2010 | 18:34

orinoko napsal(a):

Je třeba něco připomenout : Velmi dobře dopadly koalkopulační partaje Modré výživy. - Černoprdelníci a Zelení. To je úspěch. Ale čí? Je v logice věci , že do příštích voleb budou muset pro jednokomorové mozky zase vyvinout inženýři pravých duší nějaké nové strany. Třeba odvrácenou stranu Měsíce.
31. 05. 2010 | 18:34

Sixy napsal(a):

Sociální demokracie, nebo jí programově odpovídajícíc strana, je v každé civilizované zemi nezbytná. Myslíte si ale, pane Havle, že strana, v níž jsou týpky typu Rath, Jandák či Paroubek vrcholnými představiteli oporavdu stranou sociálně demokratickou? Podle názvu ano, ale v reále je stranou vrcholně populistickou. Vaše pivo za 2 Kč či buříky za 5 mohou nanejvýš přilákat bezdomovce či jiná individua, která jednak voloit nechodí, jednak odpuzují slušné, sociálně demokratické voliče. Dokud nezměníte přístup k řešení problémů a neoslovíte rozumnými návrhy občany, o nalákání středních vrstev si můžete jen nechat zdát. Upřímně, pane Havle, vy sám jste likvidaci státního způsoby, navrhovanými panem Paroubkem, věřil?
31. 05. 2010 | 18:44

Rumcajs napsal(a):

Pane docente, jak jste chtěli oslovit středového voliče, když Váše volební sliby mohl spolknout leda absolvent Jedličkovi university ?

Pro mě osobně nejvíc byly tyto volby potěšující v tom, že český volič na laciné kecy nedá.

P.S.

A udělat vedoucím volební kampaně člověka co přivedl na buben vše, co mu přišlo pod ruku, to by snad neudělal ani nejzavilejší nepřítel ČSSD.

Nevíte, za kolik bude LD k mání ? Daj se tam montovat bagry ?
31. 05. 2010 | 19:01

*** napsal(a):

Soudruhu Havle,

nevěšte hlavu, vždyť se můžete zásobit Bitterem /hořčák/ a přikusovat hořkou čokoládu.
***
Máte čas do doby, než vás z toho fleku vystrnadí Jyrka, který si snadno spočítá základní kriterium finančního rozdílu mezi parlamenty v Praze a v Bruseli.
Tož tak.
31. 05. 2010 | 19:09

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Montovat by se daly, ale nedají se odtamtud expedovat. Nevytočí se tam návěs. Nech si zajít chuť. Vždyť víš, jak jsou nenažraný, nevědí co by za tu barabiznu chtěli. A navíc to stejně celé spolkne jejich dluh Altnerovi.
31. 05. 2010 | 19:16

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Zdravím !

Máš pravdu. To chce nějakej solidní podnikatelský nápad. Nejjednodušší je z toho udělat hospodu. A kdyby tam Paroubek obsluhoval nahoře bez (A školy na to má), tak věřím, že by se tam dveře netrhly.
31. 05. 2010 | 19:23

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Velevážený soustruhu docente Havle!

Zkuste raději zase napsat nějaké ty vaše proflákle ftipné zpávy z oranžové politiky. Nejlépe pochopitelně o Jyřým z RáJe.
Máme jich po Vítězném Víkendu určitě nejméně 3 (_._) !
:-)) :-)))
31. 05. 2010 | 19:25

Jeneek napsal(a):

Pane Havle, vy priznivci a clenove socdem jste vsichni stejni. Hledate potize tam, kde opravdu nejsou. Copak nechapete, ze hlavnim problemem je vas (ne)program? Kdyz si slovek odmysli zavist a nenavist, kterou zasivate zustane jen snuska nesmyslu. Kazdy kdo o ekonomii jenom zavadil, na prvni pohled vidi, ze bud lzete, nebo nas dostanete do pekla. Ty dluhy co se k nim nehlasite, tady proste jsou. Neni pravda, ze se nemusi platit! Tak nehledejte problem v mediich ani jinde a zkuste sehnat nekoho, kdo vam vyrobi program, ktery bude realny alespon v horizovntu tech 4 let. Vzpomente si na sve nechutnosti v zahranicni politice za posledni 4 roky... To vam zas neodpusti nikdo, kdo se setkal s disciplinou zvanou dejepis. Zbavte se lidi jako Zaoralek, Skromach, Sobotka, Rath, Zgarba, Urban, Palas a pak to zkuste znovu.
31. 05. 2010 | 19:34

chemba napsal(a):

Pane Havle, v těchto volbách jste neměli nosné téma.A pravicové media ho měly.A to Řecko a jeho dluhy.Žádná virtuální realita, ale skutečnost. Stačilo, že všechny media do omrzení opakovaly, že s čssd půjdeme do Řecka a s TOP 09 do Skandinávie.No a pak stačilo lídrům pravice se k tomuto tématu přihlásit a lidi jim to naházeli sami.A voliči čssd k volbám raději nešli, nechtěli, aby je jejich čssd dovedla do Řecka.Nechtěli s tím mít nic splečného.
31. 05. 2010 | 19:57

elwoodblues napsal(a):

Soudruhu Havle,
když na mě z billboardů cení rovnátka Sobotka, vzápětí se objeví celá vaše squadra fešáků (Sobotka pro změnu s límcem) a nakonec chce jakési podezřele vypadající individuum (které bych nepustil k dcerce na deset metrů) plnit sny mých dětí, nepomohla by vám ani svěcená.
Když se podle vlastního vyjádření tváříte hloupě, co chcete za výsledky?

Ale děkuju, udělali jste mi klucí radost.

Captcha říká: immediate debacles
31. 05. 2010 | 20:03

rejpal napsal(a):

Nosné téma tu bylo. Ale nikoho nenapadlo ho uchopit. Myslím tu ropu v Mexickém zálivu. Nechci tady tapetovat, co jsem zmiňoval pod jiným blogem, ale tohle téma tu prostě bylo a nikomu od Tvrdíka nestálo za to, ho těžit. Pravice Řecko vytěžila. A jsem přesvědčen, že volební chování to ovlivnilo značně.
31. 05. 2010 | 20:06

elwoodblues napsal(a):

a ještě:
vždyť jste ekonom, do pytle! Na co si hrajete? I kdybyste byl úplně levej, což se nedá vyloučit, víte, že (jako strana) lžete. Tak přestaňte mlžit a hledat zástupné důvody.

Prostě při odhadování inteligence voličů nevycházejte z inteligence průměrného člena ČSSD.
31. 05. 2010 | 20:13

dallas napsal(a):

Docente ten nesmely dvojpolibek pani Petre, to se vam povidlo..krasne se na vas kouka jak pomalu odchazite a bude od vas 4 roky pokoj..nejhezci vikend tohoto roku!!! Dekuji vsem obycejnym lidem, kteri nevolili CSSD a komunisty..krasne se diva na to jak to najednou bez puchejre zacalo fungovat. Nikdo se nenapada(davam kredit i Sobotkovi), vsechno bezi jak na dratku,prvni dohody o omezenich v parlamentu atd..to je parada. Proc to neslo kdyz tam byl puchejr? Ci to asi byla chyba? A vy nam taky soudruhu Havle..jdu opet slavit, jiz treti den...mejte se.
31. 05. 2010 | 20:18

Rado napsal(a):

Pan Havel vo vypocte mediami "zohavenych" predsedov CSSD zabudol na Standu Grossa. Asi omylom, ako inak by mohol takeho predsedu vynechat...
31. 05. 2010 | 20:33

RA napsal(a):

kdo prohrál ČSSD volby ?.....Paroubek,Zaorálek,Rath,Jandák,Sobotka,Závist,Nenávist,třináctý důchod, bolševická koalice,Marťani , botičky od Diora,hotel Kempinskij , hotel Esplanade , Grippeny,Pandury,Afghanistán , Unipetrol, Kočka .
31. 05. 2010 | 20:37

směr jih napsal(a):

jen tak:
Znojmo ČSSD 24,67%
KSČM 18,63
TOP 09 11,23
VV 10,54

je to jedno, ale tentokrát je blbější pražský volič než znojemský, v parlamentníchvolbách tuším 2002, když byl zvolen Železný , tady o něm nikdo moc nevěděl, jen že je z Prahy, ale aby dostal srandovní doktor Benda přes 6tisíc preferenčních hlasů, tak ty trouby ze Znojma prostě pražáci přebili :-))
31. 05. 2010 | 20:39

Honsová napsal(a):

Závěr březnového sjezdu ČSSD v duchu normalizačního teambuildingu hovoří za vše. Podívejte se:

http://www.youtube.com/watc...
31. 05. 2010 | 20:50

kozoorh napsal(a):

Veselý docente. Zdá se, že si připravujete pozice. Můj názor na vás zde vystihl dobře nick Opitz v 31.05.2010 15:47:04. Jste významný spoluviník rozeštvávání lidí. Mohl bych být jízlivý jako vy. Nebudu, nechci být jako vy.
31. 05. 2010 | 21:06

Rudolf Tkadlec napsal(a):

Pane docente Havle,prosím Vás nefňukejte si na rameni,začněte se chovat jako suvererní chlap,vědec,odborník a prezentujte odpovědně své myšlenky,přemýšlejte,zda jdou Vámi navržená ekonomická opatření a projekty prakticky realizovat,prosazujte je a
určitě nebudete trpět pocitem postvolební frustrace,že v kontextu doby propadly slogany typu:Jistoty a Solidarita-13.důchod-Zruším poplatky u lékaře apd.(To je ten papalášký návrat do minulosti!)
31. 05. 2010 | 21:18

Adamovič napsal(a):

ČSSD prohrála taky kůli minimálnímu výživnému, které měli platit mj. všichni bezdomovci a nezaměstnaní pobírající životní minimum 2 litry. Dobře vám tak!
31. 05. 2010 | 21:43

Zacheus napsal(a):

"ale levici poškádlilo i ono radostné čurání do kafe těm, kteří Miloše nezvolili na Hrad ",

napsal vskutku noblesní poslanec Evropského parlamentu a vysokoškolský pedagog, pan docent J.H...

Opravdu radost číst!
31. 05. 2010 | 21:45

Vilém napsal(a):

Při čtení skoro dementních projevů dětinského triumfalismu pravičáků si nelze nevšimnout, že VV nevolili pravicově smýšlející lidé a tato strana pouze nyní předvedla totéž, co obvykle předvádí po volbách i ČSSD, totiž příklon vedení doprava v rozporu s voličskou základnou. Pravicové voličstvo v této zemi nemá většinu, skládá se převážně z puberťáků bez sebemenší reálné představy o společenských problémech a zhrublých veksláckých nátur topolánkovského typu. Od takové sorty lidí nelze očekávat, že by byla schopna vést ČR k prosperitě, tato individua dokázala jen parazitovat na poctivé práci levicově smýšlejících občanů, spekulovat, vyžírat státní majetek a bohatnout na spekulaci, případně přímo kriminální činnosti. O zvládnutí dopadů hospodářské krize nemají tito omezenci ani zájem, jsou jen schopni shazovat její následky na jiné. Vyrovnaným rozpočtem a nízkými daněmi ještě žádná země nezbohatla. Během několika příštích let vinou pravicových populistických demagogů, kteří uhranuli snoby a puberťáky, naše země ztratí šanci na dlouhodobou prosperitu, pokud si vůbec uchová postavení vyspělé země, dosažené bezesporu díky ČSSD. Prosperovat zde budou jen Kohouti a podobní psychopati.
31. 05. 2010 | 21:51

mirda napsal(a):

vše co je v příspěvcích je pravda ,ale na jedno jste zapoměli-kam Tvrdík šáhne 100let tráva neroste
31. 05. 2010 | 22:07

filip II. napsal(a):

Je opravdu zajímavé a nenapadá mě srovnání. V kterém demokratickém státě sestavuje vládu lídr poražené strany?
Paroubek se zachoval co čestný chlap.Jako předseda vítězné strany po volbách rezignoval. Uvědomil si okamžitě, že pro sestavení vlády nemá koaličního partnera.
Rezignovat měl spíše nebo současně i Nečas, protože před časem prohlásil, že když ODS ve volbách neuspěje, dá svou funkci k dispozici.A ODS přece ve volbách jasně prohrála, ztratila ve srovnání s rokem 2006 nejvíc.
31. 05. 2010 | 22:07

yara ze země krys napsal(a):

Pane Havle, jeden pro Vás:

Jak to bylo ve skutečnosti v knize pro děti od Nikolaje Nosova: Neználek ve Slunečním městě Kvítečkov.

Mechanici aut v Kvítečkově byli
původně tři, Šroubek, Vroubek a Paroubek. Ten poslední měl ale obě ruce levé, tak se dal na politiku! A tam to taky pos...!
31. 05. 2010 | 22:13

L.O. napsal(a):

Pripojuji se k predrecnikum. Vas ekonomicky program byla jako celek snuzka neduveryhodnych nesmyslu. Vedel jste to vy, vedeli to lide zde a poznala to i ma 91-leta senilni babicka. Tahal jste nas za nos a mate stejnou vinu na neuspechu jako Jiri Paroubek. Slovy meho sedlackeho dedy: "Nez vam hodit hlas, radsi si ruku strcim do pr**le a useknu kosou."
31. 05. 2010 | 22:21

Hugo napsal(a):

Mard:
Něco si o tom najdi, než začneš plácat. FIO zástavní právo má, jak je vidno z tohoto březnového článku:

http://www.e15.cz/domaci/po...
31. 05. 2010 | 22:25

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

filípku II :

Vy jste génius, pochopitelně levicový.
Kdo bude sestavovat vládu ví v této zemi nyní možná Klaus a třeba se ještě nerozhodl.
Osobně bych vyslyšel nářky ekonomického génia a současného prvního a největšího vůce ČSSD Dluhoslava S. a sestavením vlády bych ho klidně pověřil jako prvního. Ale maximálně na týden, jak ostatně chce i on sám. Alespoň se trochu dost pobavíme.
31. 05. 2010 | 22:28

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, že si dneska Bohoušek Dluhoslav nevzal k panu prezidentovi svůj šarmantní jistě bílý náhrdelníček. Nebo že by už kucí oranžoví začali couvat a přísahat zas na čestný pionýrský...
http://ateo.cz/f/images/b/b...
Veselé krizování...
31. 05. 2010 | 22:37

gogolak napsal(a):

Pane Havle, dokud budete vztekle kopat do jiných (viz. věty o zmrzačené ODS), klidně se může stát, že v opozici strávíte příštích osm let. Negativní kampaň stejně jako v evropských volbách nezabrala, opakovaný vtip není vtipem (negativní kampaň zabrala ČSSD pouze v parlamentních volbách v r. 2006, kdy s ní přišla poprvé, a v krajských volbách v r. 2008, kdy ODS byla zoufale pasivní a ani se vašim útokům nebránila). ČSSD by se měla zaměřit na věřící lidi a ekologii, aby zaplnila ten prostor, který tu zůstal po KDU-ČSL a Straně zelených (dost pochybuji, že se tyto strany ještě někdy vyškrábou do sněmovny, dost by mě to překvapilo, zatím se to nikomu nepovedlo dostat se z politického záhrobí opět zpátky, ať už jde o ODA, Unii svobody, nebo o Sládkovy republikány). Jinak mě ještě pobavilo, jak pane Havle brečíte nad tím, že ČSSD je přinejlepším odsouzena k levostředové koalici... Kdykoli ODS přišla s tím, že by ráda změnila volební systém na většinový, jenž by zajistil stabilnější vlády, byla to právě sociální demokracie, která tento návrh odmítla, protože prý nezohledňuje takové množství názorů ve společnosti. Takže bych vám doporučil, abyste si konečně ujasnili, co chcete. Ono tu k tomu většinovému systému stejně směřuje, ať už ho chcete, nebo ne. Ve sněmovně už není malá strana, jen dvě velké (ČSSD a ODS) a tři střední (TOP 09, KSČM a VV).
31. 05. 2010 | 23:11

V.K. napsal(a):

Pane Havel,
vasi stranu dokazal porazit hlavne Paroubek - ktery se choval jak slon v porcelane.
Mozna ze v tom budou ted pokracovat soudruzi Zaoralek a Rath - nic lepsiho si druhe strany nemohou prat !
31. 05. 2010 | 23:24

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://ateo.cz/f/images/z/z...
Veselé krizování...
31. 05. 2010 | 23:47

*** napsal(a):

vilém

pane, váš mokrý hadr na hlavě se již stačil zase usušit, honem si jej zase namočte, adrenalin se vám takto zbytečně vyplavuje, zcela bez užitku a stejně jako léta vládnutí čsd, též zcela bez užitku.
01. 06. 2010 | 00:10

ujo napsal(a):

co k tomu všemu napsanému dodat?
- pro pořádek: to dvoukorunové pivo vytahla na svých positivních bilboardech nejdříve ODS ( byl taky podobný s Elvisem); skutečné čepování mělo vtipně cosi dokázat: ostatně kdo chce psa být, hůl si vždy najde
-vláda rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci - s poctivým a úctyhodným Kalouskem (vč. příbuzenstva) a běloušem Johnem .
Opravdu to není vtip?
01. 06. 2010 | 00:15

Jan Vaculík napsal(a):

Přemýšlím, jací lidi se tu sejdou, a jaká je nálada tohoto blogu.
A uvědomuju si, že autor, veselý docent, má dar lidi smiřovat: i odlišně orientovaní lidi mají tendenci s ním souhlasit, tedy pokud to je aspoň trochu možné. A to je deviza, na které by se měla rozumná levicová politika stavět.
01. 06. 2010 | 00:21

00 napsal(a):

Havle, tady vám fašizující pravicové medium v žoldu CIA vzkazuje abyste zhubl a nedělal dluhy!!!

http://blisty.cz/2010/6/1/a...
01. 06. 2010 | 03:38

VOM napsal(a):

No pane Havle, analýzu volebního neúspěšného vítězství máme za sebou a teď zase bude prostor na žertíčky a pokleslé anekdoty. A to je dobře. Ty vám totiž jdou nejlíp. Představa, že by z vás byl třeba ministr školství je děsivka.
01. 06. 2010 | 08:23

JF napsal(a):

pan Havel:

Doufejme že politické fanfaronství těmito volbami skončilo.

Doufejme, že se prosadí diskuze "S námi o nás samotných" střídané kroky politické reality.

Může se zdát, že by to mohla být nuda, ale zdání možná klame ...
01. 06. 2010 | 09:09

Btredly napsal(a):

Konečně analýza, která naznačuje, že i špičky ČSSD chápou základní příčiny úpadku. Nicméně, pan Paroubek byl opravdu na tento post nevhodný, ač je mi jasné, že další předseda bude také pěkně vykreslován :-) Jak správně píšete. Hlavně to chce někoho s "ksichtem", který nebude vláčen bahnem pro svou bradavici a břich ;-)
01. 06. 2010 | 10:29

rass napsal(a):

Je to jinak. Pokud by tenkráte šel Špidla do koalice s komunisty, tak měli pohodlnou většinu a dnes jsme byli bez problémů. Šli jste na ruku ODS a ta zvyšovala nároky tak dlouho až ČSSD zcela odmítla. Nyní si uvědomuji, jak se stejně Nečas loučil s Topolánkem, Langrem, Paroubkem a to pochvalou a výkopem.
01. 06. 2010 | 10:51

Jan Potměšil napsal(a):

ČSSD se především plošně ke všem voličům, bez rozdílu věku, chovala jako k hamižným závistivým důchodcům (volič KSČ), kterým jde jen o pár korun do kapsy, bez ohledu na důsledky ("ČSSD coby "Důchodci za životní jistoty II"). To mladým nemůže imponovat - imponoval jim paradoxně geront, noblesní kníže Schwarzenberk, ač nabízel jen pot a slzy (ale i vládu práva a odpovědnost) - zajímavý úkaz u údajně nezodpovědné generace pohrdající starými lidmi.
Mladí jsou aktivní, věří si, mají pocit, že mají život před sebou, neřeší důchod, dávky, "jistoty".
Střední třída mohla nalézt max. to, že pokud si více vydělá, odvede to státu - pro střední třídu, která drží stát nad vodou, to není pozitivní sdělení.
I pro starší se nejspíš sliby ČSSD ukázaly natolik přemrštěné, že byly objektivně nereálné (když mám na krku exekutora, nemůžu dětem slibovat další zmrzlinu a v neděli kino).
Zklamalo mě i zastoupení žen - mezi poslanci za ČSSD je teď pomalu větší mužská hegemonie než v řadách "zpátečnického pánského klubu" ODS. Jakkoliv soc.-dem. byla vždy vstřícnější k NNO, genderovým tématům a lidským právům (ve srovnání s různými "konservativními" zjevy napravo), reálně se to neprojevilo - předstihli je populistické VV. Slib Paroubka o zavedení kvót (bez konzultací s kýmkoliv) byl jen posledním výkřikem představitele strany, která na ženy ve veřejném životě rezignovala a pozdě si to začla uvědomovat. Že je o ženy v politice zájem, ukázal úspěch VV, Bobošíkové i fakt, že někteří si z žen udělali přednost.
Na voliče nemohl věrohodně působit ani předseda, který si zvykl na luxus a a který na luxusních plakátech za desítky milionů slibuje různé drobky či dárečky, i když sám žije jinak.
Nevím, jakou roli hráli "kmotři", ale postavy typu likvidátora ČSA Tvrdíka či bezskrupulózní kreatury Dimuna či různí severočeští mafiáni také na věrohodnosti nepřidají (tentýř problém má i ODS, o nic menší).
Věrohodná levice je v politickém spektru nutná (a znám řadu věrohodných sociálních demokratů/ek, jichž si vážím), ovšem ČSSD už v závěru kampaně nenabízela žádný reálný program, jen dárky a úplatky, aby byla zvolena - co bude dál - kdo ví, ach žádný neví...
Takže doufejme, že nejen pravice se obrodí a ohlídá si, aby vládla vláda a poslanci, ne kmotři (Hávové, Jančíkové, Janouškové, A.Novákové, Ouličtí...), ale že se zásadně obrodí i levice, nabídne věrohodné tváře, více žen (jsou-li mraky schopných žen v NNO, proč nemohou být v politice?), věrohodný a realistický levicový program (zachování sociálního státu, ochrana lidských práv a životního prostředí, přiměřená regulace, ale zároveň podpora střední třídy a slaďování rodinného a pracovního života) a další, což se mohou soc.dem. inspirovat u kolegů v zahraničí.
01. 06. 2010 | 12:17

Honza V. napsal(a):

Ano, lidé ze "středu pole" jsou velmi inteligentní a citliví na to, když někdo objíždí náměstí a nich vyřvává hesla proti tzv. bohatým. Lidem ze "středu pole" se vůbec nelíbí populistická hesla o tom, jak po volbách zatnem bohatcům tipec a proto raději volí někoho slušnějšího a méně útočného. A už vůbec lidé "středu pole" nesnáší brutální útočné inzeráty plné lží a polopravd. Inteligentní šéf kampaně ČSSD by zvolil přátelskou a mírumilovnou kampaň vzor 2002 se kterou Špidla a spol. drtivě vyhrál volby. Ale to by asi ve vedení ČSSD musel být někdo jiný. A o tom to celé je. Mimochodem - není pozoruhodné, že Fico po svém drtivém vítězství ve volbách zachoval na Slovensku rovnou daň bez výraznější změny ? Že by ta rovná daň nebyla zas tak špatná jak nás hoši z Lidového domu přesvědčovali ?
01. 06. 2010 | 12:37

ali napsal(a):

havle, dolejš vám napsal pěknej blog..
01. 06. 2010 | 14:05

jakub@kubik.cz napsal(a):

Vážený pane Havle,
lžete, jak je to u čssd zvykem. Jedinou pravdou je ta o VV a Johnovi. Jinak jste taktně zapomněl připomenout křišťálově čistého Standu. Myslím, že to hovoří za vše. Prostě lži.
01. 06. 2010 | 14:19

Falcon napsal(a):

Milý pane Havle, ještě jste ve svém výčtu vůdců ČSSD opomněl na křišťálově čistého Standu Grosse co jako princ z pohádky přišel díky hodnému pohádkovému dědečkovi, či vlastně strýčkovi Vikovi a tak trochu i miliardáři panu Chrenkovi k takovým penězům, jako zřejmě žádný jiný polistopadový politik. Myslíte si, že by k nim přišel, kdyby dělal svoji původní funkci strojvůdce?
Pokud by se měla ČSSD nějak poučit jak bych řekl z ,,krizového vývoje'', tak by měla začít především sama u sebe, protože to ona v podobě svého bývalého předsedy Zemana zavedla a v případě pánů Paroubka a Ratha dovedla téměř k vrcholu sebestřednost, hulvátství a sprostotu v české politice, kde se za každou cenu snažila snižovat lidskou důstojnost svých protivníků či jen lidí, co se odvážili mít i uvnitř ČSSD jiný názor. Viz pan Foldyna, odstavený po krajských volbách.
A jak se ukázalo, tak i míra slibů a předvolebních úplatků potencionálním voličům ČSSD překročila míru věrohodnosti, protože většině lidí muselo být jasné, že na to prostě ČSSD bez velkého zadlužení prostě nebude mít.A stav ekonomiky Řecka či Španělska, které pod vládou socialisty Zappatera došlo až k nezaměstnanosti ve výši 25 % je nepřehlédnutelný.
A mladým lidem, které není schopna ČSSD oslovit, nejde o neustálé přemílání Paroubkových či jiných slibů, ale o to, co jím nabídne ČSSD pro jejich budoucnost. A toho jim tedy moc nenabídla, protože 13 důchody z výnosů ČEZu asi moc mladé voliče neosloví.
Pokud se chce ČSSD poučit,tak nechť přestane s hulvátstvím a slibováním nesplnitelného a začne se chovat zodpovědně a realisticky. Pak snad bude mít šanci.
01. 06. 2010 | 14:38

venkovan napsal(a):

Chybí Vám jeden, který by Vám říkal, když Vám pýcha stoupne
do hlavy: "Pamatuj na smrt"! a "Pýcha předchází pád". Je dobré být sebevědomý, je špatné být pyšný!A to, v čem má mít každá strana jasno.
Pohlídat si, abych nezratil
loňského voliče a až pak shánět nové!
01. 06. 2010 | 15:21

slv napsal(a):

Typický socan, který si nevidí do úst. Koneckonců vy jste si nikdy neviděl. Plácáte ty svoje moudra podobně, jako jste oslavoval Stalina a možná, pro některé, nejste k politování, protože tomu snad i věříte. Dokážete plkat o tom, kterak ČSSD pomáhá živnostníkům stejně, jako o tom plká Bohuš Sobotka. Podobně plká o tom, jak je pro progresivní danění a sebe dává za příklad vysocepřijmového jedince, který přesto chce vyšší daně. Přesto, že více než polovina jeho skutečných přijmů je nedaněná a neplatí z nich ani ostatní odvody. Také bych byl pro progresi, pokud bych ji platil ze zlomku přijmů. A to je to, co Sobotkovi vyčítám. Vím, že náhrady využívají mimo původní účel i jiní. Ti ovšem neplkají o tom, jak zvýšit daně.
Vás mám schovaného, jak vystupujete v těch tupých klipech k volbám do evropského parlamentu. Udělat někdy něco takového, tak vlezu do kanálu a už z něj nevylezu.
01. 06. 2010 | 17:54

volic napsal(a):

dobry prehled z jine diskuse a myslim ze souhlasi vetsina DUVODY NEUSPECHU CSSD (Stanley IP:[217.112.167.*], 01.06.2010 12:39) |
1) média rvala a vychvalovala Paroubka a jeho partu na všechny stránky tisku a internetu. Až se mi zhnusil.
2) Paroubek je nejlepší diskutér a proto se nasešel ani ze Zemanem. V tisku a televizi dostávaly strany prostor podle velikosti nikoli podle minut tak že souhlas kdo má furt na tu bradavici hledět jsou tam i jiní lidé.
3) Krajské koalice - souhlas vrána k vráně sedá.
4)Nic se nezměnilo. Mafiánům nikdo nezatl tipec jen začali kšeftovat místo z ODS s ČSSD.
5) Souhlas. Vybrat si mezi soudruhy z ČSSD a soudruhy z ODS vyžaduje pevných nervů.
7) Nevědomost je sladká
8) Česká odvaha a touha po změně.

Dodal bych jen že moji hlubokou úctu a obdiv sklidili v těchto volbách sociálne slabší a důchodci. Těch je úhrnem přes 3,6 milionu přesto méně než 0,4 milionu chtěla v čele zkostnatělé slibotechny, papaláše a bankrotáře.
01. 06. 2010 | 18:20

Snad Vam pomuzu otevrit oci napsal(a):

Manipulace medii je opravdu obrovska. Vzdyt i spicky KSČ poukazaly ze opili novinari se prorekli ze oni ovladaji volice a ne politici.A vymyvaji jim mozky(hlavne mladym).
Ani pravicovy Moravec(plat 120 000) v ČT neupozornil na posledni 3-6 let vlady v Recku(vim ze tam vyhrala posledni volby pravice a odpousteli se dane milionarum a proto ten dluh.)U nas to zacne kdyz ODS chce zastropovat dane podnikatelum na 4-nasob.plat a ne 6-nasob. z ktereho plati doted dane.)
"Stavame se totalitnim statem milionaru kteri zbohatli behem jedne noci a ne svou poctivou praci (ta se stava ponizujici)."
CSSD byla v tisku jen diky reklame a napadani ODS kterou si zaplatila ale clanky kde by oslovily mlade,stredni volice nebyly.
Neoslovily mlade lidi, jen propagovali 13.duchod!Pritom na to duchodci kaslou. Diky tomu ze studenti nevi kolik co stoji v rodine a neznaji pravicovy program-platit skolne ODS i TOPu odmitaji (a skoly ted posilaji na ne exekutory), ale vedi ze pravice jim slibuje velke platy tak je volily.necetli volebni programy!! Kdo by pracoval za 10 000 hrub.ze? To jen rodice a stare baby a dedove. Zeman( proc se nespojily obe levic.strany ale stekali po sobe navzajem),Zeleni,Bobo...nemeli pristup k mediim privrzencu ODS.
Na kamdidatkach obema smery jsou lide kteri maji stin KORUPCE (KALOUSEK a vojenske zakazky,EKO-ZAKAZKA pro zahranicni firmu,Rebicek,Urban,) a KMOTRY(Paroubek i NECAS) za zady! Dale ste lide kteri si ani v krizi neutahli opasky aspon 30%platu ste meli snizit, nahrady zrusit uplne a nezmensily imunitu na jednani ve Snemovne.A to Sobotka(ale vsichni je zneuzivate) si z nahrad koupil byt-dalsi chyba. Kalousek by nemel mit imunitu zadnou-udelal rozpocet s dluhem 300 milionu a vubec nebyl potrestany za spatny rozpocet. Lide jsou znechuceni negativni a dlouhou kampani tak vam to secetli. Nejsou Americane ale Cesi.

Dale nevhodne chovani Paroubkovych- nabubrelost, povysenost, opovrzeni volici je na obou stranach. Ale ted to bylo extremne videt u Paroubka a zacina u Sobotky.I Kalousek opovrhuje lidmi hlavne temi co nenajdou praci jsou hned nemakacenky, zdrav.postizeni maji mit hned mensi duchody ale politici si nesnizi platy pritom nejsou nekdy uzitecni statu. Schvali zakon a nevedi o cem je (zakon o dani ktery mohl privest stat na buben)!!!!!Proste spatna prace,tunely a korupce jde napric snemovnou !!!!
Ted uz nas pravice nenecha zit a rozkrade tu verejne vse co jeste jde a pak se vytrati z politiky a rok pred volbami nam vysvetli ze za to muze CSSD s Paroubkem ! A novinari neukazi prstem ze tohle schvalil Kalousek a Necas.Ale to plati i naopak- nemate zaden kvalitni zakon na vyrovnany rozpocet, na zodpovednost politiku za tunely. Vse se vysetruje a pak se to smete ze stolu-Justicni mafie. Divite se ze lide jsou znechuceni?Proc nejde delat politiku jako v Anglii- provinil ses letis a platis za to z platu.Ale citelne!!! Slendrian a lhostejnost je pravo.

Nuzky se rozevrou a pokud stredni vrstva lidi se nevzbouri a nestrhnou vladu tak jdeme do pekel a do Recka. Chtelo by to take ale hnat EU k zodpovednosti ze prihlizi k rozkradeni majetku statu a nekona PRAVO !!! Proc nezarazi prodej nemocnic, zdrav.ustavu kdyz se penize straceji a radeji nehledaji misto kde mizi!! Chrenek se musi smat jak blbe zakony schvali senat a hodi mu do klina pojistovny i nemocnice! Proc ste prodali firmy ktere plni statni rozpocet- v zahranici si take stat ponecha prosperujici firmy.Proc ste neschvalily zakony o zaboru pudy a zdrazeni pro developery-ted mame povodne a vsude je beton.Holt developeri si podplaceji vsecny politiky ale statkarku chcete vyvlastnit
01. 06. 2010 | 21:01

vilček napsal(a):

To snad.....: Nenadávej na EU, nadávej sobě. A případně těm
o kterých jsi myslel, že jsou ti praví, když budou konat opačně než je správné!Uvidíme, jak VV splní své volební sliby.
Pro kritiky: nevolil jsem je.
02. 06. 2010 | 12:13

volin napsal(a):

pro vilcka: Tady jsou tunely statniho majetku pozehnane zakonem(OPENCARD,PANDURY,PUSKY,TATRY,GRIPENY,OLYMPIADA.KALOUSKOVE PADAKY nezname firmy ktere zabily 3vojaky...)Iproto cast obyvatel chtela prijimat zakony EU ze se prejde tem zlodejnam.Az se vytuneluji penize ze zdrav.pojistoven a duchod.fondu vysvetli to sve nemocne matce a obema rodicum proc si museji pujcit na operaci nadoru a na zivobyti. Ted rodice uz nebudou vydrzovat potomky-ne proto ze by se jim mstily ale proto ze na to nebudou mit.Je falesna predstava ze deti se zajimaji o zakony a politiku kdyz maji za ukol se jen ucit a ucit.Tisk- je fakt ze tu nebyl prostor i pro jine malicke strany.Ja se o nich dovedela z volebnich listku den pred volbami.Proc nemela clanky i CSSD.Oni meli jen placenou reklamu kde vybafli 13.duchod(sory prispevek co melo byt jako duchod. Jinak by to byla plna castka duchodu a ne 2300Kc.A pri takove sekere dluhu to nabizet?Cesky duchodce neni blby.) Ta nadutost,panovacnost PAPALASE?Kdyby byl Paroubek neutnul ty předčasné volby, nevyprofilovala by se tak TOP09- protože by ještě nebylo tolik vidět Řecko. VV by taky ještě nebyla takovou alternativou. Zemanovci(proc stekali:meli se spojit) by nespokojeným nostalgickým socialistům taky neubrali hlasy a nanáviděný Topolánek by fungoval jako jed. Tehdy by se možná ještě svých 30% dočkal a do PS by se asi protlačila KDU ČSL a s tou by mohl počítat. Takto si zadělal na průšvih. A ještě jedna věc nepochopitelná,ale v ČR fungující. Kdyby to byl metrosexuální nadupaný hezoun,tak je mu polovina těch odpuzujících vlastností odpuštěna tak jako Topol, Kalousk,Grosovi ktery je stale kamarad papalase. Korupcniky mame napric snemovnou a to lide uz nechteji. Pry si Tvrdik dal zjistit proc nemaji vice hlasu. Tvrdik at jde na diskuse a zjisti to zadarmo.Uz jen proto ze kampan vedl Tvrdik ktery dojede kdekoliv do prusvihu tak dopadli jak dopadli.A zjistovat za tvrde penize napadne jen takoveho ztroskotance co nezije mezi lidmi.Doufam ze skoncila strana jednoho muze a ze konecne se provede obnova strany a vymeni se lide kteri ji skodi.I Benda pry se chce vratit a skodit dal. Ti lide by meli premyslet jak zaplati premrstenou,otravnou, stekajici a dlouhou kampan.Konecne to skoncilo
02. 06. 2010 | 14:08

neznicte si CSSD napsal(a):

Nejde jim o budoucnost statu ale o koryta !!!!!-CSSD UVAZUJE O REINKARNACI A OZIVOVANI TOHO PROHNILEHO MARASMU !!!

Kdyby radeji uvazovali jak zastavit rozprodeje nemocnic a rozkradeni duchod.penez.
nazory z diskuse :
Takze jede se dal po stejne koleji! Tady neni co reinkarnovat ale vyhodit to co zapacha a vzit cerstve nezkorumpovane lidi ! ! ! ! Změna loga včetně složení PR z ní novou stranu neudělá.leda to stoji dalsi prachy. Ještě se ani nesešla nová sněmovna a už odezněly od zástupců ČSSD pohrůžky o předčasných volbách.Zaměřovat své působení již nyní na destabilizaci politické scény je ukázkou,že starého psa novým kouskům nenaučíš.
Strana jednoho muze uz premysli jakou trafiku mu zajistit za to ze znicil kampan a vyhodil miliardu za volby oknem svoji nabubrelosti, zpupnosti, zlosti,povysenym jednanim. To obycejni lide by museli zatracene jit k soudu a potom splacet tento dluh nekolik generaci !!!!
Ne vse je vina novinaru.Paroub nemel vubec zadnou predstavu jak dostat stat z krize ale zpupnosti na tyto otazky daval najevo dost. Diky tomu ted pravice zmeni stat a znici statisice obyvatel kteri nebudou mit dustojne stari a nalezitou peci!!!!!! Budou jen lezet v nemocnici(doma) a cekat na smrt protoze nemocnice nebude platit operaci za 100 000 s nejistym vysledkem u 55leteho cloveka.Dela si nekdo starosti o ty lidi!!!?? To je hyenismus kdyz premyslite o trafice pro cloveka jeho urovne!!!!
A za to paroubek dostane kreslo ve snemovne ???Tj ta Vase zmena strany? Takze jsme se tesily zbytecne. Vrati se i Benda, bankrotar Tvrdik,neschopny Skromach, Rath ktery stale vlastni polikliniku a papalas !!!! Chceteli ztratit posledni volice tak to radeji zabalte a jdete vsichni domu ! ! COpak vy tam nechapete ze obcane nechteji tyhle kreatury ve vlade ? ? Dejte je uz konecne do duchodu a zacnete delat poradnou socialni politiku. Tj ze budete slibovat jen to na co budou penize (pry 13duchod a nakonec z toho vyleze nejakych 2300 a to v dobe Sekery. Duchodci pritom rekli NECHCEME TO) a zaroven nevyzenete firmy ze zeme. Jen kvuli volbam uteklo pres 4800 firem aby neplatilo astronomicke dane ktere s pupnosti vykrikoval paroubek v telce. Stacilo aby se platily zvysene dane od 80 000 a to jen o 4% navic. Prinesly by dane a dalo se vyhrat volby. Proc se nepoucite o danich v zemich ktere maji progresivni dane a presto jim neutikaji podnikatele na Kajmany???
Nez stekat po Topol.,Zemanovi(meli se spojit) meli ste resit krizi aby sme neskoncily jako pravicove Recko ktere nevybiralo dane a diky tomu zbankrotovali. A ZE STE NEVYHRALI PO KRAJSKYCH VOLBACH-TO PROTO ZE MISTO ABY STE ZATOCILY S KORUPCI, PREDRAZENYMI ZAKAZKAMI SAMI STE ZACALY KRAST A NIC SE NEZMENILO!!!
Ta
02. 06. 2010 | 21:07

Mard napsal(a):

To Hugo:
Omlouvám se. Přeci jen asi měli ještě nějakou nemovitost, kterou mohli dát jako zástavu družstevní záložně FIO. Tak to je prima, že jim exekutor prodá barák nad hlavou :-)
02. 06. 2010 | 23:28

Lide vam reknou NE protoze jste neschopn napsal(a):

Paroubek už nikdy!!!,Důchodkyně, 2.6.2010 21:44:50
Že by byl Paroubek předseda sněmovny neříkejte ani v legraci!!!
ááááááá, populista, 2.6.2010 19:18:12
omg. Jyrka, i kdybyste ho utloukli čepicema, vrátí se jako zombie...
na sosany přijde exekutor-to bude teprve reinkarnace, Borges, 2.6.2010 To se jim to bude špatně reinkarnovat, těm sosanům,s dluhem skoro 800 Mega! Vzhledem k tomu, že Don Pupík veřejně prohlašoval,že dluhy se neplatí,tak jim teď může půjčit peníze akorát tak leda nějaký potenciální klient Jedličkova ústavu. :-)
měla jsem pocit, Helena, 2.6.2010 17:47:52
že kníže zdůraznil, že půjde-li soc.demokrat do čela sněmovny,tak to musí být důstojná figura.Domnívám se, že to naprosto jednoznačně vylučuje Paroubka.Myslím,že by ČSSD měla pochopit,že ho lidé nechtějí ani za premiera, ani za presidenta a zcela jistě ani za předsedu sněmovny. Chtějí-li ztratit poslední sympatie, tak jim doporučuju ho tam cpát. (lépe-nechat ho se tam cpát)
To je peklo, Týna, 2.6.2010 Sotva jsme si oddychli,tak už zase Jirka vylejzá.Dalo se to čekat.Mám pocit,že to těm socanům pohnojí nadobro.Jestli má pocit,že teď bude ty svý hošany řídit tajně a producírovat se ve sněmovně,tak to kope ČSSD hrob!!!Zřejmě na ně ví tolik,že se ho nedokážou zbavit,tak to je mi jich líto.Foldyna má pravdu měli by odejít všichni,jinak to nepůjde!
Pro zombie stačí, Šťoura, 2.6.2010 Nový oblek, nová fasáda, pěrestrojka, nové myšlení a jedeme dál.
Resuscitace, Alex, 2.6.2010 Soudruzi/přátelé kolem stolu se jen snaží zachránit si koryta a projevit nějakou aktivitu, ještě než se ozvou regiony a vypráší je všechny. Představa, že Paroubka přetřou novým lakem a instalují ho do čela parlamentu jenom dokazuje, že vůbec nevnímají realitu!!! Do čela se totiž už zase dostává volbou a nikoliv řvaním. Mam pocit jako v 89 kdy lidi čekali, kdy se ti komanči pokusí alespoň o nějakou aktivitu, ale (naštěstí) měl golem už tak změklá kolena, že se jenom bezmocně změnil v cihlu (bohužel ji máme na krku pořád). Exekutor málem tluče na dveře Lidového domu a oni budou měnit logo! Jestli si to socdem regiony nechají líbit, tak jim to patři
Bradavice v čele sněmovny,
Kurt,2.6.2010 Jiného odpadlíka byste neměli?
hm, maR.S., 2.6.2010 Neopmůže tady ani svěcená voda voda Halíka a pododbnejch černoprdelníků
mlčet, za čas lidi uvidí, radil, 2.6.2010
DRŽTE SOCANI UŽ HUBY, NEPONIŽUJTE SE KECY O SVÝCH CHYBÁCH, na které vás lidé upozornovali.Paroubku nedělej jim otloukánka, do sněmovny nechoď!!!
souhlas s Rumcajsem, abb, 2.6.2010 13:30:12 souhlas, jestli soudruzi uvažují tak,jak se píše v článku,je vidět,že jim nejde o budoucnost země, ale svoji. Není co reinkarnovat, co oživovat soudruzi.Co je prohnilé, je lepší jednou provždy hodit do koše!!!
03. 06. 2010 | 05:29

Viola napsal(a):

Jakýpak politický talent

u Radka Johna.

Je to švarný chlapec s krásným mužným a plným hlasem, který se nedá jen tak překřikovat. Mluví plynule, nezadrhává, jako ten jeho kolega, má natrénováno už z dřívějška. A začíná se mi jevit jako diktátor. Kdo s námi nepůjde, nemá nám do toho co kecat a kdo už s námi je a bude chtít jít pryč, nechť zaplatí 5 milionů.
03. 06. 2010 | 12:47

Vladimír napsal(a):

Soudruh Havel by raději měl opět psát oslavné ódy na Stalina a SSSR. to mu šlo líp.
05. 06. 2010 | 17:19

Jiří Lupoměský napsal(a):

Naprosto souhlasím s názorem Jiřího Havla. Jen bych dodal, že p. Paroubek se dopustil obrovské chyby, když nekriticky dal na americké marketingové odborníky. Nejsme v Americe (díky Bohu). Doufám, že ti, co si připadali děsně "cool", když volili p. knížete, si čuchnou k realitě (Kalouskovi) co nejdříve. Přeju jim to.
09. 06. 2010 | 10:04

Robbespierre napsal(a):

Myslím, že tenhle národ plně si zaslouží vládu, která zlikviduje i zbytky sociálního státu a přivede zemi k revoluci. Už se na ni docela těším. Privatizéři budou deprivatizováni.
29. 06. 2010 | 23:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy