Otevřenost a respektování vůle občanů při prezidentské volbě

28. 01. 2008 | 13:51
Přečteno 5753 krát
Prezidentská volba čeří v těchto týdnech vodu ve stojatých vodách českého rybníku. Jan Švejnar získal jako společný prezidentský kandidát několika politických subjektů již před Vánocemi strategickou iniciativu, což z něj v očích nadpoloviční většiny občanů udělalo zcela rovnocennou alternativu Václava Klause v prezidentské volbě. Voliči vlastně všech politických stran – s pochopitelnou výjimkou elektorátu ODS – preferují Jana Švejnara před Václavem Klausem, pokud by došlo na přímou volbu prezidenta. A to je faktor, na který musí brát ohled vedení všech českých politických stran.

Řekněme si otevřeně, že před dvěma měsíci by jen málokdo podobnou situaci předpokládal. Přiznám se, že jsem vyrovnání podpory obou politiků ve veřejném mínění očekával, ale až někdy na přelomu ledna a února. Takže se začalo schylovat k dramatickému rozuzlení. Proklausovské deníky (a to jsou prakticky všechny), které donedávna hovořily ironicky o Antiklausovi, znervózněly. Vlastně je přešel smích.

Politické strany jsou dnes na rozcestí. ODS ví, že pokud Václav Klaus nebude zvolen znovu prezidentem, bude to znamenat vytvoření obrovské tenze uvnitř ODS. Srovnatelné snad jen s tím, co se stalo před pěti lety s ČSSD. Sociální demokracie se stala po debaklu svých kandidátů v prezidentské volbě před pěti lety na dlouhou dobu stranou, ze které se linuly disonantní tóny do celé české politiky.

Výzvy dnešní situace:

Jan Švejnar má ve svých rukou stále strategickou iniciativu. Lidově řečeno, je
„v laufu“. Je schopen prezidentskou volbu vyhrát, a tak ODS spolu se svými tradičními přáteli v médiích, se snaží situaci zlomit. Proto ty „zaručené“ informace v médiích zpochybňující pozici J. Švejnara a jeho politické zázemí (ČSSD prý současně jedná také s Pavlem Rychetským, či s Dientsbierem). Pochopitelně, že s nikým, s žádným potenciálním kandidátem v současné době nejednáme.

V. Klaus je k poražení více nežli kdykoliv předtím. To je pro mě poselstvím těchto dnů. Lidé totiž chtějí změnu.

Rizika volby:

Chování lidoveckých a zejména komunistických volitelů přináší sociální demokracii značné politické riziko. KDU-ČSL je rozpolcena. A otázkou je, kolik ten který z prezidentských kandidátů získá podpory od zákonodárců této strany. Řekl bych, že to bude tak půl na půl.

Od dubna 2005, kdy jsem se stal premiérem, a poté v květnu 2006 předsedou ČSSD, nevystupovali komunisté nikdy tak samostatně na ČSSD, jako právě nyní před prezidentskou volbou. A musím také říci, že postupovali prakticky vždy seriózně. Neměli totiž k samostatnému postupu potřebné počty zákonodárců ve sněmovně. Kde se nabralo to náhlé sebevědomí a samostatnost v jindy tak „klidných“ komunistech. Vycítili svou příležitost. A k čemu? Těžko říci. To, že by je pravicové strany shledaly za politicky salonnfähig, tak s tím snad u komunistů neuvažuje nikdo. Proč by to vládní strany vlastně dělaly? Aby komunisty legitimizovaly? Bylo by to pro komunisty krásné, ale věřit tomu by bylo naivní. A předáci komunistů naivní vůbec nejsou. A proč vlastně komunisté tak silně bazírují na tajnosti prezidentské volby? A současně i oni občas – v tom si notují se starostlivým pravicovým tiskem - mluví o tom, že v parlamentních klubech soc. dem. existuje jakýsi bojovný oddíl M. Zemana, který je připraven volit V. Klause.

Někteří sociální demokraté – a nejsou to nějací nevyléčitelní komunistožrouti – mě upozorňují na zvláštnost tohoto postoje. Komunisté prý chtějí odevzdat hlasy v tajné volbě Václavu Klausovi v takovém počtu, jaký bude potřeba a svést to na „nejednotnou“ ČSSD. Vždyť přece – a to budou prý komunisté i pravicový tisk svorně tvrdit – Šlouf a Zeman mají v ČSSD „své“ věrné poslance, kteří si tak chtějí vyřídit účty s Paroubkem. Prý proto tak silně komunisté plédují pro tajnou volbu. Pokud by tomu tak bylo, bylo by samozřejmě prakticky nemožné zjistit, že to tak komunisté opravdu provedli. Podezření prý zvyšuje také to, že komunisté podle svých slov podpoří prof. Švejnara jen v prvním kole první volby. To opravdu politicky nedává smysl. Sociální demokracie musí chránit sebe samu. Proto prosazuje veřejnou volbu prezidenta.

Poučení z prezidentské volby minulé i této je pro mě ovšem především v tom, že mnohem reprezentativnější, zcela transparentní, bez zbytečných tahanic, politických kšeftů a politikaření je jen přímá volba prezidenta. Tedy volba českého prezidenta všemi občany. Naprostá většina českých občanů, alespoň podle průzkumů veřejného mínění, ji chce. V sousedních zemích Slovensku, Polsku a Rakousku přímé volby prezidenta probíhají. A občané těchto zemí si už vůbec neumí představit něco jiného.

Před několika týdny poslanci ČSSD předložili ve sněmovně návrh legislativní změny, která má umožnit přímou volbu prezidenta. Vládní strany si svým rezervovaným postojem k tomuto soc. dem. návrhu vynutily posunutí termínu projednávání přímé volby prezidenta ve sněmovně o zhruba půl roku. Sociální demokracie chce také v této věci respektovat vůli a zájem občanů. Věřím, že příští volba českého prezidenta již bude všemi občany.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

I v přímé volbě by zvítězil pan Klaus, ovšem je to jedno...i zvolení pana Švejnara je vítězství pro pravici.

Co se týče veřejné volby, nesouhlasím: podporuje korupci a nesvobodu v mysli poslanců...já vím, že byste rád potrestal ty, kteří nebudou volit podle Vašich představ. Tajná volba naopak korupci znemožňuje a poslanci mají též volné ruce, neboť se žádného postihu od předsedů stran nedočkají.
28. 01. 2008 | 13:58

JC napsal(a):

"A proč vlastně komunisté tak silně bazírují na tajnosti prezidentské volby? "
Proto, až se jednou s nimi budeš chtít spojit, abys jim to nemohl omlátit o "ústa" milý Paroubku.
Nepodceňovat, jen nepodceňovat.:-))
28. 01. 2008 | 13:58

BRT napsal(a):

Veřejná volba je cesta jak opět polepit republiku bilboardy ve formátu parte z dílny Tvrdík a spol.To že nevěří Paroubek vlastním poslancům je věc jiná.Podobným problémem trpěl i Stalin.Ten to ovšem řešil za pomoci gulagů a krátkých dávek.Na Paroubka zbývají dnes jen ty bilboardy.Doufám,že u toho i zůstane.
28. 01. 2008 | 14:07

Deny napsal(a):

Pane Paroubku, když se Vám podaří dostat pana Švejnara na Hrad, bude to Váš nejzáslužnější počin pro ČR. A pak prosím odejděte objímat někam stromy na Slovensko. I v ČSSD by měla nastoupit nová mladá generace.

PS. Jinak je úplně jedno, jestli volba prezidenta bude přímá či tajná. V obou případech může být korupce. V případě přímé volby poslanec, který bude hlasovat v souladu v Ústavou, tedy dle svého přesvědčení, ale v rozporu s doporučením své strany, bude automaticky nazván zrádcem a korupčníkem.
V případě tajné volby je možné zase protikandidáta uplatit a nikdo se to nedoví.
28. 01. 2008 | 14:11

JC napsal(a):

Jirko Paroubku,
Ještě jedna rada/zcela zdarma/
Je dobré nadále utužovat stranickou disciplínu a vyhrožovat vlastním poslancům.
Další "Melčákové a Pohankové" se nám budou hodit.:-))
28. 01. 2008 | 14:15

prof. Dr. Ing. Krkavec Radní, DrSc. napsal(a):

Pane Paroubku, můžete se vyjádřit k "uhelná čunkiádě" starosty Jirkova, pana Radka Štejnara (ČSSD), který rozvinul Čunkovu metodu (hoď problém na krk sousedům) do vyššího stádia a chce řešit své problémy rovnou vyhnáním tisíců lidí z jejich domovů a zbořením dvou nedalekých obcí?

Podrobnosti naleznete ZDE:
http://suta.blog.respekt.cz...

Je chování socdemáckého pana starosty Jirkova příkladem té otevřenosti a respektování vůle občanu, o které píšete v titulku?
28. 01. 2008 | 14:17

neo napsal(a):

Deny:

tajná volba korupci neumožňuje: který blázen by podplácel, když by si nemohl ověřit, jak dotyčný hlasoval?
28. 01. 2008 | 14:27

studeny cumak napsal(a):

Opravdu moc by mne zajimalo, ve ktere ze kristalove kouli pan Paroubek vycetl zpravu o podpore pana Svejnara volici vsech stran, ovsem s vyjimkou ODS.
I kdyby byla v CR prima volba prezidenta, tak doufam, stale bude tajna!!! Ze by se spolehal na pruzkumy???
28. 01. 2008 | 14:40

Občan napsal(a):

Pane Paroubku, pamatuji dobu, kdy přímou volbu prezidenta chtělo ODS a ČSSD o ní nechtěla ani slyšet. Teď je to prostě naopak. Oba tábory prosazují jen to, co se jim zrovna hodí do krámu. A protože jsou poslanci "zajatci" sekretariátů a nehledí se na jejich práci, ale na jejich "postoje" v kolikrát žabomyších válkách ODS x ČSSD, myslím si, že jediná možná volba je tajná. Protože veřejné vyjádření svého názoru je ve Vašich očích korupce a pro dané poslance ztráta "chleba". Stejně jako chtějí dát někteří poslanci ČSSD hlas Klausovi, chtějí někteří poslanci ODS raději Švejnara. Nechte tedy na nich, bez Vašeho a Rathova trapného dozoru, ať se vyjádří v klidu a podle svého svědomí. Ne podle nátlaku vedení.
28. 01. 2008 | 14:55

Deny napsal(a):

@ neo
Vemte si, že já budu poslanec a Vy mě budete chtít uplatit. Hodím hlas pro Švejnara a Vám potom ukážu lístek pro Klause, který mi zůstal. Samozřejmě můžete namítat, že mi ho dal kolega. Ale?
Vemte si, že kdybych byl jediný úplatný poslanec, pak bych neriskoval tu situaci, že např. Klaus dostane přesně tolik hlasů, co je volitelů z ODS, příp. jiných stran, co mu vyjádřili podporu. Pak bych opravdu mohl být v podezření, že jsem si vzal úplatek, abych nevolil Klause a přesto jsem ho zvolil. Pak bych mohl argumentovat, že mě "vypároval" jiný úplatný poslanec z druhé strany.

Podle mého tajná volba je více lákavá pro korupčníky, právě proto, že oni mohou tvrdit, že volili dle požadavku své strany a přitom volili protikandidáta.
Je málo "charakterných" poslanců typu Melčák, Pohanka, kteří by otevřeně hlasovali proti své straně
28. 01. 2008 | 15:02

neo napsal(a):

Deny: jenže nemá smysl někoho podplácet ! proč? stejně by si každý hlasoval podle sebe. zatímco je-li volba veřejná, dá se snadno zkorumpovat poslanec, jelikož korupčník se přesvědčí jak hlasoval...tady ovšem hrozí následný postih od předsedy strany...čili navíc je ohrožena demokracie.
28. 01. 2008 | 15:07

petrof napsal(a):

Paroubku, Paroubku, když už se oháníte respektem k přání většiny občanů, tak si také omezte imunitu, zrušte všechny poslanecké výhody, zmrazte platy atd.
To si také přeje naprostá většina občanů!!!
Já myslím, že opak je pravdou, tzn. že většina si nepřeje, aby lid mohl zvolit např. zpěváka, herce, Járu Cimrmana, nebo někoho z reality show!!!
Vy chcete každou chvíli něco jiného. Ještě nedávno jste posazoval kombinaci tajné a veřejné volby poslanci s tím, že by se volilo tajně, ale poslanci ČSSD by si mobilem ofotili svůj lístek, aby se poté mohl zkontrolovat!!??
A pak kdo dělá z ústavy frašku...
28. 01. 2008 | 15:24

Deny napsal(a):

@ neo
Obě volby mají své pro i proti. Já bych viděl řešení např. v tom, že by se zvětšil počet volitelů třeba na 1000 a volba by byla tajná. Pro případného korupčníka by to byl problém podplatit tolik lidí.
A o těch 719 dalších volitelích by se rozhodlo např. losem. Kdo by se chtěl účastnit volby prezidenta, zaslal by registrační sms, počítač by z došlých sms vybral 719 čísel, jejich majitelé by přišli volit.
A zákonodárci by měli po ptákách, po pletichaření.
28. 01. 2008 | 15:24

neo napsal(a):

Deny:
:)))))))) hm, asi by bylo lepší přejít rovnou k přímé volbě, ne?
28. 01. 2008 | 15:33

Deny napsal(a):

@ neo
To asi ano, ale to by bylo zase dražší a komplikovanější. Ano, pokud by se volba presidenta spojila s volbou do sněmovny či senátu, tak ano.
Ale pokud máme najít systém, který by zamezil korumpování a podplácení a byl relativně jednoduchý a levný, pak toto je určitý kompromis.
28. 01. 2008 | 15:39

chytrý horák napsal(a):

Co to rady už zase plácáte za nesmysly. Veřejný volby prezidenta máte plnou pusu jen před volbou prezidenta a před parlamentními volbami a pak je zase ticho. Nikomu z Vás se to nehodí do krámu !!! Tak tady nelžete !!!!!!!!!!
28. 01. 2008 | 15:42

chytrý horák napsal(a):

Nechal jsem se unést, samozřejmě se to týká přímé volby prezidenta nikoli veřejné, tu si ať teď strčí za klobouk.
28. 01. 2008 | 15:46

Andrew napsal(a):

"Sociální demokracie chce také v této věci respektovat vůli a zájem občanů. Věřím, že příští volba českého prezidenta již bude všemi občany." To je upřímný jako Standův bilboard.
28. 01. 2008 | 15:58

PeLe napsal(a):

Pane Paroubku, co kdybyste respektoval svobodnou vůli (nejen) svých poslanců? Jestliže nedůvěřujete poslancům v ČSSD, dá se to vysvětlit tak, navazujete na praktiky minulého režimu a nerespektujete soukromí a svobodnou volbu každého jednotlivce. Dá se z toho všeho vydedukovat charakter soc. dem. poslanců (i váš). Sociálně demokratický poslanec, může-li tajně a svobodně vyjádřit svůj postoj, je nevypočitatelný. Musí-li jej však vyjádřit veřejně - je zbabělec, protože ví, že je to jeho konec. To je možné pouze ve straně, která je řízena strachem a honbou za koryty. Proč jiné strany nemají takový problém? Domnívám se, že celý problém je ve vaší osobě a ve stylu, jakým vy a vaši nohsledi stranu řídíte. Zatím řídíte pouze stranu, ale mám strach, kdybyste tímto způsobem řídili celou zemi. Vzájemná nedůvěra, práskačství a korupce to už tu bylo...
28. 01. 2008 | 16:03

David napsal(a):

Pane Paroubku, přečetl jste si vůbec, co jste napsal? Jestli ano, a přece jste to odeslal, pak jste buď tak hloupej nebo tak zákeřnej. Prolhanej jste tak jako tak.
P.S. To vše je kódovaná řeč - manželce tak vzkazuji, co má koupit k večeři.
28. 01. 2008 | 16:15

honza napsal(a):

Pane Paroubku,
jak rád používáte cizí slova - elektorát ODS, podpořený částí elektorátu KDU a některými nezařazenými pos. a sen. zvolí V. Klause. To, že společně se soudruhy z KSČ nejste schopni vyprodukovat / taky hezké cizí slovo / relevantního / taky hezké cizí slovo / levicového kandidáta je ostuda. Schováváte se za záda americko-českého pravicového liberála / taky hezké cizí slovo / . Styďte se!
28. 01. 2008 | 16:23

Jan napsal(a):

Pane Paroubku , Vy si pořád na něco hrajete. S komunisty ANO , když se Vám to hodí , s komunisty- NE když prohrajete volby. To ostatně říká Váš poskok
p.Sobotka . Ten byl nejmizernějším ministrem financí od r.1989. Zrušte " bohumínské usnesení a pak se dá něco s levicí dělat.
28. 01. 2008 | 16:31

wintr napsal(a):

Pokud je volen prezident našimi volenými zástupci o kterých víme pouze to, že patří k té, či oné straně, měli by tito zástupci volit veřejně a to už jen z pouhé slušnosti vůči nám. Stanovisko komunistů mne nijak nepřekvapuje, neboť jsem přesvědčen, že jejích kapřík je současný prezident a o jeho znovuzvolení je již rozhodnuto. Volání po zákazu KSČM je pouze jen klišé, čemuž se sami komunisté sami smějí. Jsem jen zvědav, zda-li se podaří uzákonit přímou volbu prezidenta a všeobecné referendum. Teprve potom uvěřím, že si na demokracii jenom nehrajeme.
28. 01. 2008 | 16:49

Mirek napsal(a):

Pane Paroubku,
pocit, že vás všichni pronásledují a nedělají nic jiného, než že se pokouší vám ublížit se nazývá stihomam (viz. http://sk.wikipedia.org/wik...). Je to poměrně rozšířená duševní porucha. Možná byste mohl požádat svého kolegu MUDr. Ratha, aby vám pomohl najít nějakého dobrého psychiatra, který by vám jistě pomohl.
28. 01. 2008 | 16:51

juhu napsal(a):

Jane, jste v obrazu. Správně. Ještě budou komunisty i prosit. A ostatní taky.
28. 01. 2008 | 16:52

Radek napsal(a):

Pane paroubku, komunisty jste prvni legitimizoval Vy. Proto se Vas bojim a proto jste nikdy nevyhral zadne volby. Odejdete prosim z politiky a uvolnete misto mladsim.
28. 01. 2008 | 17:05

george napsal(a):

Paroubek je nyní největší zátěží ČSSM a bude ještě hůř. Momentální průzkumy nejsou k ničemu. Každá vláda, která sáhne lidu na cokoliv je darebná a je třena ji ihned vyměnit. Za vládu Paroubka. Říká se, že komunisté nemají koaliční potenciál, ale za chvíli to bude obráceně. S vedením ČSSD se nebude dát spolupracovat, sám to při volbě předsedy Paroubek pozná. A Švejnar také, až se od něj Paroubek a spol. odvrátí v druhém kole.
28. 01. 2008 | 17:14

samuraj napsal(a):

Soudruhu Paroubku. Už jste jak obehraná deska. Zase ti zákeřní novináři co špatně píší a nechtějí Vás otiskovat nejméně 3x denně na různých stránkách. Dále temné síly a zákeřní Dalíci , Dimunové Tvrdíci ech pardon ty 2 posledně jmenovaní jsou vaši kumpáni. A teď ještě kámoš Falmer blábolící o legalitě ruské okupace a vraždy jsou je takové malé excesy a teď se staví na zadní. To je teda zase den soudruhu Paroubku.
28. 01. 2008 | 17:40

Tomas napsal(a):

Vidím Paroubku, že vám dělají komunisti opravdu vážné starosti. Přitom je to prosté - pro komunisty není přijatelný ani Švejnar ani Klaus a konec konců ani Paroubek. Problém je jedině v tom, že komunisti jsou přijatelní pro Paroubka. Chcete zatrhnout komunistům tipec? není nic jednoduššího - volte Klause a nebudete je potřebovat.
28. 01. 2008 | 17:41

Miri napsal(a):

Pane Paroubku,
o přímé volbě presidentem hovoříte jen když se Vám to hodí.Všem stranám.Ze svých poslanců děláte ovce...Poznáte a už poznáváte(Teplice)že jste brzdou....Děkujeme a dál již víte.
28. 01. 2008 | 17:42

Průzkumník napsal(a):

Dnes v poledne bylo podáno na Václava klause s manželkou trestní oznámení, které se týká převodů pozemků v Libni za netržní cenu z majetku Hlavního města Prahy. Bylo tím v červnu 2005 porušeno usnesení Zastupitelstva hl.m. Prahy č. 45/37 ze dne 12.9.2002.
Kromě manželů Klausových bylo podáno toto trestní oznámení rovněž na 4 osoby z Magistrátu hl.m. Prahy, mezi nimiž je i primátor MUDr. Pavel Bém.
Text trestního oznámení je dostupný na požádání na adrese m2008@volny.cz.

Uvidíme co s trestním oznámením, které má celkem 9 stran textu, vyvedou experti na státním zastupitelství....
28. 01. 2008 | 17:42

RA napsal(a):

pane Paroubku, mohl byste nám osvětlit odpuštění daní panu STBákovi, a zároveň vašemu kamarádovi, Dvořákovi ? Myslíte, že odpuštění daní /24 milionů/ prospělo financím státu ? Myslíte, že příspěvek pana Dvořáka nadaci pí Paroubkové je úplatek ? Děkuji vám za brzkou odpověď, a s pozdravem Čest práci se s vámi loučím, ale čekám na vaši milou odpověď.
28. 01. 2008 | 18:16

JC napsal(a):

Průzkumníku, zklidni hormon.
I kdyby bylo pravda to se nám snažíš sdělit/a o tom silně pochybuji/,domnívám se, že ani prodej pozemmků za netržní cenu ani porušení jakéhosi usnensení není trestným činem a tudíž skončí v odpadkovém koši - kam patří, bez ohledu na počet stran textu.
28. 01. 2008 | 18:19

malma napsal(a):

...opět sranda,jak se tady na diskuzi u pana Paroubka jako první objeví antiparoubkovci...jako kdyby neměli nic jinýho na práci, než čekat co se tu od něj objeví...at mi nikdo netvrdí,že to nejsou placení diskutéři...
..opět nejsou schopní adekvátně ragovat,tak jenom prskaj a hulákaj... a stejně je jim to prd platný :)...jirka nám směle stoupá v popularitě ...:))
28. 01. 2008 | 18:43

Glock napsal(a):

Ano, vidím, že v Lidovém domě je vše při starém. Ošklivá média, která straní Klausovi, "strašení" komunisty, ... shrnuto: A vy zase bijete černochy.

A co Amnesty International? To jsou také zaprodanci, že? (paroubek.blog.idnes.cz)

Paranoio všeobjímající, Tvé jméno budiž Jiří Paroubek!
28. 01. 2008 | 18:44

divačka napsal(a):

Jiří Paroubku,
nějak nám upadáte. I fyzicky, Váš článek zhodnotili předřečníci. Bojíte se,moc se bojíte,že jste jen za kašpary a zase volbu projedete,jako minule. Osobnosti nemáte-tedy krom sebe a Ratha,který by nějradši chtěl být Bohem. Když jsem Vás viděla na poslední tiskovce se špatně obarvenými vlasy-dejte na sebe příště pozor ! Schroderbraun nějak na skráně nepřilnula a byly vidět šediny.To je fakt zámka úpadku-že byste byl vyčerpán manželskými povinnostmi?
28. 01. 2008 | 18:58

Jejda napsal(a):

Pane Paroubku, myslím, že to vidíme stejně. Za 11 dní bude Václav Klaus zvolen podruhé prezidentem, Jan Švejnar už nebude - lidově řečeno - "v laufu" a vy budete - slušně řečeno - "v nemalých potížích" (omlouvám se, ale slova "v prdeli" by mi asi pan Stejskal smazal).

To bude přesně doba pro hledání "soc"viníků, a jak tak koukám, připraven jste dobře. Z vaší strany to nebude jen "to my ne, to komunisti", to bude "nejenže to my ne, to komunisti, ale JÁ, JÁ, JÁ, na to už dopředu hlasitě upozorňoval". No, naštěstí pevně doufám, že to bude vaše předposlední prohra v ČSSD, a že ta poslední přijde - lidově řečeno - co nevidět.
28. 01. 2008 | 19:04

MiG napsal(a):

Pozor na Jičínského, chce zničit ČSSD!
28. 01. 2008 | 19:18

malma napsal(a):

divačka...no to spíš reakce těch předřečníků a vaše dokazuje, kdo tu má strach z paroubka...můžete mu tu spílat,podsouvat, nadávat ..nicméně to,že za jeho předsedování je čssd jednou z nejúspěšnějších stran u nás s velkým předpokladem stát se opět, po tomto topolánkovském intemezzu, vládnoucí stranou a to bez opoziční smlouvy...
28. 01. 2008 | 19:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal
28. 01. 2008 | 20:07

ret napsal(a):

Pana Paroubku, je s podivem jaká bezmezná nenávist zde cloumá s Vašimi odpůrci a co vše jim zde projde. Svojí práci děláte dobře. Blahopřeji.
28. 01. 2008 | 20:15

divačka napsal(a):

ale malma, nepochopil jste mne či nepochopila.Konstatuji fakta. To,že si Paroubek I. barví vlasy-to vy nevíte? Čeho je to příznakem asi? Stejně se chová v politice. Já se osobně jeho návratu nebojím.Místo slibů pracuji,šetřím,platím sobě i dětem důcho d. a životní pojištění,abychom,až zase socani rozhází z našich kapes peníze do chřtánu těm,kteří nikdy dělat nebudou,ale Paroubka volit ano ,tak abychom se měli docela dobře. Nestěžuji si, mám svobodu.6ijeme docela spokojeně obklopeni knihami a láskou nejbližších.
Paroubek naslibuje komukoliv cokoliv. V tom je umění rétorů-slabší povahy se s nimi identifikují a chtějí být jako on. Známe to z historie od Německa po Rusko-a kdeže diktátoři jsou... v říti,jak říká Cimrman. Velký polský satirik St.Ildefons Galczynski jednou napsal skeč o generálovi,který chce vládnout.Byla tam taky věta,že všechno bude,i vejce zlevní,až se stanu smolenským vojvodou.Jenže se jaksi stal a vejce nezlevnily... Vždy,když vidím opoceného Jirku,tak si na to vzpomenu. A ješte musí hlídat Ratha,aby ho nevyhodil ze sedla-ten číhá na svou příležitost jako had.A ještě,aby povil s manželkou dítko a dělal mu pak dědečka,ž pro něj bude chodit do školy.
28. 01. 2008 | 20:24

PAUL napsal(a):

Jaká to krása Jirko, RAJ to si bylo chlast a děvky ,nádhera! Už to ale není ono. Je to horší a jedou po člověku jak slepice po flusu a ještě Švejnar do toho hrůza nikdo nepříjde nato že president musíš být ty!
28. 01. 2008 | 21:04

emes napsal(a):

Divacko, muzete mi rici, jak je mozen, ze ten hrozny paroubek tu nezavedl diktaturu a jine hruzy kdyz vladl. A to mel k dispozici i komunisty se kterymi pry je jedna ruka a ti nesni o nicem jinym nez o druhym unoru. Nejak tyhle konstrukce s hroznym parubem moc smysl nedavaji. Maximalne kdyz nekdo veri napriklad ve verzi ze tehdy se maskoval ale priste to nam teprve ukaze :)
28. 01. 2008 | 21:35

Mendys napsal(a):

to divačka:
Máte pro mě pokleslý žebříček hodnot, když člověka odsoudíte za barvení vlasů a za to že se potí. Kdo to dnes nedělá?? A vy se nepotíte?? Jiří Paroubek se legálně rozvedl, znovu oženil a vy máte hrůzu "A ještě, aby s manželkou povil dítko..." Vy nemáte rodinu, že druhým to právo chcete upřít? Vy,ač obklopena knihami a láskou nejbližších? Pro Vás je zřejmě morálnější, když před volbami se někdo na bilbordy nechá obklopit rodinou, aby od ní zanedlouho poté odešel bez rozvodu a s milenkou /které jen tak mimochodem dá teplé místo v parlamentu/ si pořídí nemanželské dítě a ještě se s kočárkem vystavuje na odiv? Toto je čelní místo Vašich hodnot? Vlastní dcera o něm řekla, že když tohle dělá vlastní rodině, jak si pro něho cizí lidé mohou myslet, že to s nimi myslí dobře. To je chlap s gulamy, co?No každý máme svůj žebříček hodnot někde jinde...
28. 01. 2008 | 21:45

StandaT napsal(a):

Ten článek chápu (komunisté zvolí Klause a svedou to na SocDem) jako alibi pro očekávanou prohru.

Ostatně. To věčné osočování bez důkazů, ten styl "povídá se" mne na SocDem velice odpuzuje. Fuj tabl!
28. 01. 2008 | 22:07

emes napsal(a):

Stando, v osocovani bez dukazu kralovala a stale kraluje ODS , to co dela socialni demokracie je jen slaboucky odvar.
28. 01. 2008 | 22:23

divačka napsal(a):

Mendys napsal s gulamy
No comment.Hezká čeština. O Topolánkovi prosím nepadlo v mém příspěvku ani slovo.Je to zajímavé,jak se někdo opře do Jirky,tak dostane nálepku,že mu nevadí Topolánek... Černobílé vidění- kritizuji ČSSD,musím nepochybně být tedy příznivec ODS..Zde jste vedle jako jedle.A o tom povití dítka- v jěho věku je to vůči dítěti nezodpovědnost.Místo tatínka má dědečka, dítě je pak terčem posměchu okolí, ve škole atak.Znáte trochu dětské nelítostné komunity? A nemusí to být dítko politika- stačí s e podívat kolem,kolik neš´tastníků se v tomto věku,kdy vydoluje zbytek testostertonu a iluzi mládí, ožení,platí na dítě a za šatičky a botičky nechá se pak podvádět a mávat sebou,zahodí sebeúctu a slouží jako fasáda a osel na peníze. Uvědomte si,že když by potencionální potomek byl v pubertě,tak tatíkovi,který chce být jednou prezidentem ČR, by bylo 70 let... Jak říká jednoroč¨ní dobrovolník Marek ve Švejkovi-Člověk chtěl být gigantem a je hovno....
28. 01. 2008 | 22:45

Saliven napsal(a):

JC: Jen se podívejte pod blog pana Berwida-Buqouye, jak se to dělá v ODS. Europoslanec Zvěřina mu tam vyhrožuje vyloučením z ODS.
28. 01. 2008 | 23:10

hm napsal(a):

pane Paroubku,postrádám ve vaší prezentaci účast v pracovním procesu od roku 1976-1990.
29. 01. 2008 | 00:17

kočka šklíba napsal(a):

divačka: a jak to souvisí s textem blogu? teda to případné dítko, to pocení, ten Rath a prostě všechno co jste napsala? Nijak, že :D. Nepřipadáte si trapně? Určitě ne, jako mnoho jiných diskutujících, kteří se na blozgu Paroubka objeví, strašně vás provokuje, a to je dobře. Je stejně arogantní a nebere si zrovna servítky jako přestavitelé ODS když se vymezovali vůči Špidlovi, který byl slušný a myslel si, že "se slušností nejdál dojdeš", bohužel nedošel. A Paroubek a Rath odpověděli ODS stejně, ani jednoho nemusím, ale příznivci ODS tohle nemohou skousnout, proto tvrdí, že bez Paroubka by byla ČSSD docela dobrá. Nebyla,pro ně, ale především Rath jim to fakt dává, je inteligentní, nebojí se a ODS(Topolánek, Langer, natož Julínek a další) na něj prostě nemají, a vy kdo nadáváte na ČSSD to moc dobře víte :D.
Ano tohle bylo úplně mimo téma blogu, ale nedalo mě to, ptz tak primitivní napadání je tu obvyklé a běžné, už jsem se neudržela. A pro ty, kdo budou tvrdit, že jsem socka atd(to vám jde), tak jsem nikdy nevolila ČSSD ani samozřejmě ODS.
29. 01. 2008 | 02:11

hm napsal(a):

kočko,jdi spát bude ti líp
29. 01. 2008 | 03:33

hm napsal(a):

jo a na co hraje každý ráno Jack
29. 01. 2008 | 04:01

MBlack napsal(a):

No snad si Jirko nemyslíš, že kdyby byla přímá volba tak by si mohl být prezidentem? No to bych emigroval ...
29. 01. 2008 | 06:50

divačka napsal(a):

divačka pro Kočku šklíbu
To je zajímavé, že jeho Parteigenosse mu dali v tajných volbách jen 60 % hlasů,tedy panu Paroubkovi,když se volil šéf strany.Někdo zde napsal,že zvoraná volba prezidenta mu oslabí pozici a to je pravda. Sobotka již nyní není téměř ani vidět,ani slyšet a navrh má Hašek a Rath,kterému je víceméně jedno,ve které straně je. Proč Paroubek když již oficielně nominovali Švejnara, jednal s Rychetským ?.Je to jako pohádka jak Jiřík měnil,až vyměnil.
29. 01. 2008 | 07:58

divačka napsal(a):

oprava-navrh s epíše navrch.
29. 01. 2008 | 08:02

Al Jouda napsal(a):

Pane Paroubku, doufám, že tu přímou volbu prezidenta chcete tajnou !Nechci radit, ale pro příště byste se měl vyvarovat německých výrazů v blogu - přece víte, jak se česky řekne salonnfahig ? Takové vkládání německých výrazů do české mluvy bylo v módě za časů Jiráskova F.L.Věka a nedopouštěli se ho právě čeští vlastenci !
29. 01. 2008 | 10:31

Taar napsal(a):

Řeknu to zcela jednoduše:

Pakliže vyhraje pan Klaus, zůstane republika tím zaprděným Kocourkovem, kde se "z hradu" trvale "čurá proti větru" a pro Evropu budeme nadále ten, s těmi zvonečky ne čepici.

Pakliže vyhraje pan Švejnar vize, kterou nabízí je přinejmenším osvěžující a zajímavá. Světáctví pana Švejnara přitom může republice jen a jen pomoci a ne ublížit, jak si myslí ODS a KSČM.

P.S. Opět prazvláštní a identické úvažování těchto dvou stran.
29. 01. 2008 | 10:52

Taar napsal(a):

A ještě taková malá úvaha.
Zvláště pro ty, kteří jsou tak naivní a myslí si, že kdy ČSSD předsedal pan Sobotka, tak by ČSSD vydělala. Chyba lávky, Vážení. Tak přesně takového nemastného a neslaného a hlavně slušného předsedy by ráda ODS včele ČSSD viděla. Jen si vzpomeňte na pana Grose. Jak to dopadlo? Včele strany musí být "vlčák, buldozer". Ne fackovací panák. Politika není selanka. Zvláště s těmi, kteří ještě včera měli svazáckou košili a nyní poučují jak bojovat s bolševismem a chrlí pravicovou rétoriku. Na pány se "špičatými lokty", platí jen "více špičaté lokty.
Pakliže si to v ČSSD neuvědomují, tak jim pán Bůh pomož. Pan Sobotka je schopný finančník. Tam je jeho parketa.
29. 01. 2008 | 11:10

Kamil napsal(a):

Je zajímavé sledovat, jak se dá za velmi krátkou dobu zmanipulovat veřejné mínění, když se ví jak na to. Tohle by byl přesně námět na Paroubkem zrušený pořad ( Bez obalu ), aby zdokumentoval myšlenkový posun socialistického guru ze silně odmítavého postoje po téměř oslavovaného vysvoboditele.
29. 01. 2008 | 12:05

petrof napsal(a):

Proč mi vadí Švejnar:
1. Jsem naprosto pro radar!!!
- co myslíte pane Paroubek, že ne?
Aha, tak ne, jsem naprosto proti radaru...
2. Komunisti mi lezou krkem!!!
- co říkáte pane Filipe, jo tak, vy mi dáte nějaké hlasy??
Aha tak ne, komunisté jsou řádnou parlamentní stranou...
3. Reformy jsou potřebné, jsem přeci pravicový ekonom!!!
- co, jo tak, že se většině prý národa nelíbí??
Aha, tak být prezident, tak zákon o reformách v žádném případě nepodepíši...

Tak co, chcete opravdu na hradě takového poseru a lháře??
Já tedy ne...
29. 01. 2008 | 12:05

RA napsal(a):

Paroubku s krycím jménem ROCCO. Už jsi prohrál. Všichni viděli tvůj povolební projev, jak jsi sčítal komunistické i soc.dem hlasy na jednu kopu. Znamenáš velké nebezpečí pro republiku, svobodu i demokracii. Jsi jen bolševický aparátčík bez jakékoliv slušnosti. Tvoje pletky s STBákem Dvořákem, kterému jste se Sobotkou odpustili 24 milionů na daních, a následný sponzoring nadace pí Paroubkové uvedeným pánem není nic jiného než prachsprostá zlodějna.
29. 01. 2008 | 12:28

Bobo E napsal(a):

to Petrof: Bohužel, Jan Švejnar díky své názorové pružnosti popřel všechny své dřívější výroky ohledně radaru i reformy. Nyní v techto věcech zastává stanovisko ČSSD a KSČM (před měsícem zastával zcela opačné názozy). Holt je to charakter ...
29. 01. 2008 | 12:39

Mendys napsal(a):

to petrof:
petrůfku, petrůfku, zase mimo mísu.....
Téma blogu je "Otevřenost a respektování vůle občanů při prezidentské volbě"
1. "otevíráte" svůj NEcharakter a svoji neomalenou inteligenci příliš často a na nesprávných místech
2. "respektování" především druhých názorů je pro Vás výraz naprosto cizí - doporučuji vyhledat ve slovníku
3. "vůle občanů" - "vola" občanů ponechám bez komentáře, pouze k vlastnímu zamyšlení.
4. "prezidentská volba" - je o volbě charakteru člověka, kterému je přednější blaho lidu, než svoje a člověka, který nebude pouhou směšnou figurkou, jak doma, tak i ve světě a to především tím, že jeho "trůn" byl draze vykoupen.
Přehlížím s opovržením Vaši předposlední větu s tím, že takové označení si zasloužíte opravdu jenom vy. Není nad slušnost NEvážený pane inteligente petrůfku....
29. 01. 2008 | 12:47

petrof napsal(a):

Mendys:
nezlobím se na vás, svým způsobem mi začínáte být dokonce i blízký..
ale ta hlava, ta asi musí bolet?
Nechápu, co vás pobuřuje na výrazu - lhář?? A jak jste přišel na to, že si jej zasloužím já?? Copak jsem vám zalhal??
Tak zase někdy. Hezký den.
29. 01. 2008 | 12:56

stejskal napsal(a):

Pane petrofe,

smazal jsem Vaši repliku panu Taarovi!!!!! Byla jen osobním útokem, nic jiného neobsahovala.

Libor Stejskal
29. 01. 2008 | 12:56

Simík napsal(a):

to petrof:
Tak co chytrolíne z nejslušnějších, pročpak nám pan Stejskal zase utnul tipec? Divím se Mendysovi a dalším, že mají ještě na vás žaludek. Silný kafe!! Zapomněl jste v odpovědi Mendysovi ještě na to druhý slovo, kterým označujete kandidáta. To už by vám pan Stejskal ale asi típal všechno.
29. 01. 2008 | 13:16

petrof napsal(a):

Simík:
ale to víš, starý brachu,
napsal jsem Taarovi, že dnes snad chlastá už od rána, když píše takové kokotiny,
a to se naší vrchnosti nelíbilo.

PS. slovo posera není přeci nic vulgárního, a přitom na toho čechoameričana trefně sedí.
Hezký den.
29. 01. 2008 | 13:38

tarzan napsal(a):

Pane Paroubku, gratuluji. Tim, ze jste postavil do boje o hrad pravicoveho kandidata jste poprve dokazal udelat neco uzitecneho pro obcany. Doufam, ze vam to vydrzi i do parlamentnich voleb.
29. 01. 2008 | 20:44

Javít napsal(a):

Pane Paroubku, nedělejte si iluze. Vy nikdy prezidentem nebudete !!!
29. 01. 2008 | 23:58

Kolja napsal(a):

Pane Paroubku (alias ROKO či Šuplík), máme vás dost, zmizte......
30. 01. 2008 | 23:33

Taar napsal(a):

Pro petrof.
Vážený pane. Na mě se nemůžete zlobit. K smrti totiž nenávidím ty, kteří vyznávají hulákaní ve městech a hesla jako: "Čechy čechům" a pod. Nenávidím totiž lidi jako jste Vy a Vám podobní "supermani ". Takový jako jste Vy totiž byli rekrutováni za bolševika do "pořádkových jednotek" a tam, kde bolševik potřeboval určitá idividua zmanipulovat tak, aby z těch "neposlušných" vytloukli to, co ke své moci potřeboval. Budete se divit, ale vím o čem mluvím. Měl jsem totiž možnost se s takovými setkat, ovšem v tom negativním.
Nebudu Vás urážet to je zbytečné. Uvědomte si ale prosím to, co si uvědomuji zcela přesně já. Jsme oba úplně na jiném břehu, čili komunikace mezi námi je naprosto zbytečná a neproduktivní. Ušetřete mě tedy prosím invektiv a urážek, na moji adresu. Děkuji.
31. 01. 2008 | 07:58

Taar napsal(a):

Jen takové malé upozornění.
Celá řada "modrých jestřábů" si neuvědomuje, že veřejné mínění je to, co se posléze projeví ve volbách. Statisticky vzato, je 10% náskok ČSSD v preferencích, funusem ODS. Nic natom nezmění ani příslovečné hulvátství jejich příznivců.
A pan Topolánek? No ten, ačkoliv o tom ještě neví, půjde od válu zvláště v případě prezidentování pana Klause, který už ho nebude potřebovat. Konec konců s tím co předvedl a předvádí, by mohl panu Paroubkovi tak akorát "nosit tašku". A i s tím si nejsem tak jistý.
31. 01. 2008 | 10:17

Jirka1 napsal(a):

Chraň nás Bůh před Vašimi názory p.Paroubku.Nevím,proč píšete a o jakém způsobu volby prezidenta mluvíte a píšete,vždyť je vše jasné pro ČSSD a KSČM : direktivně jste zařídil a nařídil,aby volili p.Švejnara,tak si nedělejte jako vždy alibi.Je mi z Vás opravdu špatně.
31. 01. 2008 | 10:40

Jirka1 napsal(a):

Pro Petrofa : ještě jsrte zapomněl,že slíbil levici,že po případném vítězství se vzdá amerického občanství.Teď nemůže vystoupit proti radaru,neboť přísahal věrnost USA při udělení občanství.Tak to je a už se "těším",jak bude létat na diplmotický pas za manželkou a synem do USA a za dcerou do Švýcar.Hlavně že jsme světoví ,co?
31. 01. 2008 | 10:45

breznik napsal(a):

LTO,KGB,DIPLOMKA,Proc je takove ticho Pane Jiri?Nejste muj kun,nicmene mezi temi herkami,co v cesky politice ted zavodi,jste proste mezi nejlepsimi.Svejnar for prezident byla skvela volba..jde totiz predevsim o interpretaci devadesatych let,ci spis o ukonceni cenzury..I mam pro vas tip na velmi slabe misto Klause.jak tu jiz nekdo zminil,je jim napr.blog clena ods,pana Berwid Buguoye a notoricky zname informace o Klausovi.nechapu,ze se nikdo vcetne vas,neodvazi,vyzvat jej,aby objasnil svou habilitaci,aby zverejnil svou diplomku o RVHP,aby zverejnil docenturu potazmo prof.praci,aby objasnil kde livia vzala na nausnice za 4 miliony,kdyz klausovic vilu v 90.letech vykradli?..a uz vubec nerozumim proc nikdo nepise o dvojci Klaus-Kocher.staci dat google a vyjedou neskutecne veci...superspion kocher nejvetsi hvezda Kgb v jeji historii je pritom temer vizuelne dvojnik klause,privedl jej na prvni schuzi OF,byl spojkou klause na cele vedeni mafie s LTO..Atd.Proc do techto veci nesijete pane Paroubku???
31. 01. 2008 | 11:20

buldok napsal(a):

No a co takový scénář:
1, v tajné volbě zvolíme Klause
2, schválíme církevní restituce - nejlépe také tajně
3, pan Čunek se opět stane místopředsedou vlády
4, na truc Zeleným (byli drzí, když podporovali Švejnara) začneme stavět další jaderné bloky.
Necítíte tam korupci. Já si ucpal nos. Smrdí to.
31. 01. 2008 | 12:20

Dr.Richelieu napsal(a):

Pane Paroubku, M.Dalík v dokumentu ČT Cesta k moci(18. ledna 2006) prohlásil, že je spolu s M.Topolánkem přesvědčen o tom, že jsou činovníci ČSSD kriminálníci. Nemusím asi připomínat, že později v onom inkriminovaném rozhovoru s Kmentou Dalík řekl, že chce sociální demokraty zavírat. Jak to, že nejste už v kriminále, pane Paroubku? Za těch 5 na stole v českých!??
31. 01. 2008 | 20:29

Taar napsal(a):

Tak se nám pan Topolánek při interpelacích opět předvedl. Čtvrtá cenová skupina, kterou důsledně dodržuje opět zapracovala.
Je ovšem podivné, že pan Topolánek trpí zvláštní schizofrénií. Pokud je kritizován, stane se z něj hulvát s tím, že pouze oplácí. On totiž, každou kritiku považuje za "napadání"a má dojem že jako "modrý inteligent", je docela nekritizovatelný. V tom je ten problém.
Konec konců, tuto svoji schizofrénii přenáší i na své příznivce. Tento blog je toho skvělým důkazem. Nemám pravdu "modří chlapci"?
01. 02. 2008 | 07:05

Trn napsal(a):

Taar:
To už je nějaká úchylka, Taare, vidět vždy jen záplatu, ale ne ten hrubý pytel. Asi máte nějaký komplex a zřejmě i nějaké vyšší poslání jako Paroubek, být arbitrem všeho.Vaše úporná snaha všechny oponenty pojmenovávat modrými ptáky je až směšná. Kdopak vám ublížil, žabičko oranžová. Chováte se jako byste snědl celého Šalamouna, ne jen jeho exkrement. Chraň nás pán Bůh od Paroubka, vás, a vám podobným, žlučovitým štváčům.
01. 02. 2008 | 12:32

Dr.Richelieu napsal(a):

Pane Paroubku, M.Dalík v dokumentu ČT Cesta k moci(18. ledna 2006) prohlásil, že je spolu s M.Topolánkem přesvědčen o tom, že jsou činovníci ČSSD kriminálníci. Nemusím asi připomínat, že později v onom inkriminovaném rozhovoru s Kmentou Dalík dokonce řekl, že chce sociální demokraty zavírat. Jak to, že nejste už v kriminále, pane Paroubku? Za těch 5 na stole v českých!?? Já to ale myslím vážně, pane Paroubku. Já si dobře pomatuji, jak jste hráli společně s ODS na veřejnost habaďůru, že jste státotvorní. Ještě že pan Kmenta na konci minulého roku odhalil, že hrajete společně s ODS jen teatrální hru , kterak vám jde o blaho národu.
01. 02. 2008 | 15:47

MartinJochim napsal(a):

Průzkum veřejného mínění, není a nemůže být brán jako vůle občanů. To je absurdní, přece něco úplně jiného je reakce na dotaz, a konkrétní akt volby se započítáním vlivu kampaně do doby volby, kterou Klaus vůči občanům nevede, není hlupák, ale vůči volitelům, logicky. Tohle se opět v levičácké argumentaci nezohledňuje, protože jako vždy účel světí prostředky a každé pomocné slovíčko, či průzkumek se hned bere jako pravda, nebo něčí vůle. Pořád se divím do jaké míry si předseda největší opoziční strany dovoluje tolik podceňovat inteligenci občana.
01. 02. 2008 | 18:55

čtenář (zdrojů) napsal(a):

Miluji Denyho !!
"Hodím hlas pro Švejnara a Vám potom ukážu lístek pro Klause, který mi zůstal. Samozřejmě můžete namítat, že mi ho dal kolega. Ale?"
Miluji lidi, kteří dokáží udělat z jednoho lístku dva.Ale nechápu, proč ztrácí čas tady a nestojí na nějaké hoře a nekrmí zástupy jedním chlebem a jednou rybou !!

Miluji lidi, kteří statečně rozvíjejí spiklenecké teorie, aniž by věděli, o čem mluví !!
Ano, znalost faktů hrozně omezuje fantazii......
03. 02. 2008 | 02:17

Taar napsal(a):

Po pročítání programu NOVY jsem zajásal. Po čase se na NOVĚ nebude střílet a nepotečou potoky krve.
Otevřel jsem lahvinku a s vlhkým okem jsem se zálibně zadíval na krásné anorektičky ladně plující po podiu, naslouchal břitkému humoru pana Kramára okořeněnému Československou čestinou. Ani trochu mě nevadil popletený kameraman, který místo na misky a pana Delona švenkoval na převeselého pana premiéra. Dokonce jsem byl natěšen na předem připravené "inteligentní odpovědi" misek na předem připravené otázky.
Ale ouha! Nevěřím svým vlastním uším. Opěvování "reforem", potažmo předvolební mitink pana Klause, v režii ODS.
No to se povedlo, spíše nepovedlo, paní Maláčová. Příště asi raději přepnu na dobře mířící Americké chlapíky.
V závěrečném zmatku pak vděčně naslouchám zmínce pana Delona na kamaráda Václava Havla, pokloně jeho stále krásné manželce Dáši a znechucen jdu spát.
Než usnu přemítám, jaký je rozdíl mezi agitkami bolševika a agitkami ODS. Konec konců, musím uznat že nepatrný je. Bolševik nám ukazoval dívenky v modrákách a na traktoru, paní Maláčová anorektičky. Alespoň nějaký posun.
04. 02. 2008 | 10:18

Taar napsal(a):

I když šarmantní paní Bobošíková není zrovna moje káva,velice rád si přečtu, nebo i poslechnu její názory i když jsou plny ambiciózních zvratů a protimluv.
Vyslechl jsem tudíž, její rozhovor v páteční Frekvenci 1.
Jak vidno, chování pana Premiéra dnes odsuzují i ti, od kterých by to člověk donedávna ani nečekal.
Na otázku, zda se paní Bobošíková stydí za svého pramiéra reagovala, cituji: Nestydím se za premiéra, ale bohužel za nevzdělaného hulváta. Konec citátu.
Jen dodávám. Myslíte že pan Paroubek své oponety z opozice někdy nazýval "hovady", nebo posílal novináře do p...e? Nevzpomínám si.
04. 02. 2008 | 11:10

Taar napsal(a):

Pro Trn.
Vážený o jaké hrubé záplatě to mluvíte? Není těch hrubých záplat od pana premiéra až příliž? A "modří ptáci"? Omyl. "Modrí chlapci"používám. To přece zní mile ne? A úchylka? "Každej jsme nějakej" jak pravil klasik. A že se snažím být chytrý? Ani náhodou. Jen pragnaticky srovnávám a mám, teď nevím zda bohudík nebo bohužel, léty ověřené zkušenosti. Nic víc a nic míň.
Vám nátlak na občany tohoto státu ze strany ODS třeba vyhovuje, mě a dalším, třeba se žívících prostou prací ne. To už tak v životě bývá, "modrý vrabečku".
"Žabička oranžová", Taar.
04. 02. 2008 | 11:34

Taar napsal(a):

Opravuji: Pragmaticky srovnávám. Abych zase nebyl napadnut pouhým argumentem, od Vašich " modrých přátel", ať se naučím raději pravopis.
04. 02. 2008 | 11:38

Taar napsal(a):

A jen tak na okraj.
Kdo poslouchal nedělní pořad pana Moravce, viděl a slyšel pana Pramiéra, tak si snad udělal obrázek.
Pokud, vždy před nějakými volbami, ODS jen tak hodí nějakou tu špínu "do placu" bez jakýchkoliv důkazů a když se pozná že je to jen a jen špína, tak udělá "mrtvého brouka" tak v této republice žádnou politickou kultůru čekat nemůžeme. Hlavně že ODS "ubližuje" opozice.
ODS totiž trvale "káže vodu a pije víno". Tak je to. To už musí totiž vidět i slepý.
04. 02. 2008 | 12:12

add napsal(a):

Bohužel i zapřisáhlí fandové ODS musí dnes již uznat, že pan Toplánek, narozdíl od bývalého premiéra, pana Paroubka, svými úlety už přesáhl určitou mez a že svou funkci prostě nezvládá. V každé jiné zemi by premiérem již dávno nemohl být.
04. 02. 2008 | 16:04

montér napsal(a):

Musím říci, resp. napsat, že z vašich textů čiší taková upřímnost a poctivost a jak myslíte na dobro nás ostatních - "obyčejných" lidí. Jste opravdu kádr, jenom přemýšlím, kam by jste to dotáhl, kdyby nebylo listopadu ´89 - díky ale já vám nevěřím
05. 02. 2008 | 08:43

Dr.Richelieu napsal(a):

Pane Paroubku, M.Dalík v dokumentu ČT Cesta k moci(18. ledna 2006) prohlásil, že je spolu s M.Topolánkem přesvědčen o tom, že jsou činovníci ČSSD kriminálníci (citoval jsem doslovně!). Nemusím asi připomínat, že o několik měsíců později v onom inkriminovaném rozhovoru s panem Kmentou Dalík dokonce řekl, že chce sociální demokraty zavírat. Jak to, že nejste už v kriminále, pane Paroubku? Za těch 5 na stole v českých!?? Já to ale myslím vážně, pane Paroubku. Já si dobře pomatuji, jak jste hráli společně s ODS na veřejnost habaďůru, že jste státotvorní. Ještě že pan Kmenta na konci minulého roku odhalil, že hrajete společně s ODS jen teatrální hru , kterak vám jde o blaho národa.
to Taar/
podtruji vaše slova viz "Tak se nám pan Topolánek při interpelacích opět předvedl. Čtvrtá cenová skupina, kterou důsledně dodržuje opět zapracovala.
Je ovšem podivné, že pan Topolánek trpí zvláštní schizofrénií. Pokud je kritizován, stane se z něj hulvát s tím, že pouze oplácí. On totiž, každou kritiku považuje za "napadání"a má dojem že jako "modrý inteligent", je docela nekritizovatelný. V tom je ten problém".
05. 02. 2008 | 14:47

MartinJochim napsal(a):

Topolánkovo chování se jen stěží obhajuje, syndrom nenechání si nic líbit je asi tím impulsem, který ho ale neomlouvá. Jsem přesvědčen, že mnoha lidem i z ODS se to nelíbí. Každopádně pavlačovou rétoriku do politiky zavedl první Zeman a Paroubek v ní pokračuje. Že se Topolánek neumí vy vypjatých situacích ovládat, je ODS ke škodě.
07. 02. 2008 | 16:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy