Kdo ohrožuje evropské fondy?

26. 05. 2012 | 08:57
Přečteno 4873 krát
Bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha ještě pomalu ani nestačili převézt po jeho zatčení do vazby a ministr financí už veřejnosti oznamoval, že sociální demokracie v krajích ohrožuje čerpání peněz z Evropské unie. Jeho ministerstvo ihned zastavilo regionální operační programy pro střední Čechy.

Možná to bylo správné preventivní rozhodnutí, ale zároveň je zřejmé, že se vláda snaží využít případu Rath k odvedení pozornosti od skutečnosti, že za kolosální mrhání evropskými penězi, které nás může přijít až na stamiliardy, je zodpovědná především centrální, tedy vládní politika, jakkoliv kraje na tom jistě mají svůj podíl viny.

Čerpání peněz z EU, v řádu stamiliard, bylo především kvůli liknavosti a nekompetentnosti centrální vlády ohroženo už dávno před kauzou Rath. Vzpomeňme na počínání ministra školství Josefa Dobeše, který dostával opakovaně od premiéra Petra Nečase „čas na nápravu“, jakkoliv bylo zřejmé, že situaci nezvládá.

Pravicové vlády poukazují na údajně špatně nastavený systém z dob vládnutí Jiřího Paroubka, jenže pokud ten je skutečně jednou z příčin problémů, měly dost času, aby ho opravily. Varování z Bruselu v posledních letech dostala Česká republika celu řadu.

I proto bylo tristní sledovat zkroušeného premiéra Petra Nečase, jak během summitu EU argumentuje v jednání s nejvyššími představiteli EU, že úplné zastavení čerpání peněz z EU, které nám reálně hrozí, by mohlo skokově navýšit státní deficit o procenta, což by prý mohlo nejen ohrozit vládní program finanční konsolidace, ale také rozkolísat finanční trhy. Přitom kdyby se jeho vláda namísto tupého škrtání soustředila na skutečné priority, nemusel by Unii tímto způsobem de facto vydírat kvůli reálným obavám, že naše země nyní může ztratit mnohem víc, než kolik jeho vláda ušetřila s pomocí asociálních škrtů.

Někteří hejtmani za ČSSD mají možná ve vztahu k evropským fondům dost másla na hlavě, i když Rath nebyl primárně zatčen za manipulaci s evropskými fondy, ale za úplatek související s manipulací veřejné zakázky při rekonstrukci buštěhradského zámku. S rekonstrukcí měly sice Středočeskému kraji pomoci také fondy EU skrze Regionální operační program, ale kraj před Rathovým zatčením žádnou dotaci nedostal. To samozřejmě neznamená, že Rath a jeho lidi neměli v úmyslu evropské fondy nějakým způsobem zneužít, a snad i kvůli takovým indiciím se konala po zatčení Ratha v sídle Regionálního operačního programu důkladná policejní prohlídka.

Přesto kraje nejsou primárními viníky ve špatném nakládání s penězi EU. Jsou jen menší součástí mozaiky, jejíž větší část tvoří špatné či nesmyslné projekty různých ministerstev, jakož i neschopnost vlády nastavit navzdory opakovaným varováním z Bruselu pevnější pravidla hry. Jenže taková pravidla tato vláda, jak se zdá, nechce nastavit nikde, kde je největší potenciál pro korupci.

I proto je laciné, když někteří vládní politici se nyní snaží v případě evropských peněz odvést pozornost od fatálního selhání vládního tábora k „sociálnědemokratickým“ krajům. Zároveň se tomu ale nelze divit. Blíží se krajské volby, a v politice, nejenom u nás, se největší průšvihy dost často řeší odváděním pozornosti. Kauza Rath se k tomu výborně hodí.

Právo, 26.5.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sladký napsal(a):

Pehe,antipravicový živel nepochybně v žoldu mocipánů z Kremlu opakovaně narušuje klidné budování naší vyspělé kapitalistické společnosti. Jak dlouho ještě? Trpělivost pracujícího podnikatelského lidu má své hranice! Zastavte zavčasu své štvaní,Pehe, nebo vás to hehe přejde.
26. 05. 2012 | 09:15

Leo napsal(a):

Máte zcela pravdu,pane Pehe!
26. 05. 2012 | 09:21

český maloměšťák napsal(a):

Vláda potřebuje za každou cenu dotáhnout církrvní restituce a deal s penzijními fondy. No a blíží se dead line pro otevření privatizačních podvodů z let, kdy jistá osoba tvrdila, že podnikatelé musejí utíkat úpřed právníky. /mimochodem - ve volebním programu VV - a tedy i Peak Party bylo ustanovení, že se musí prodloužit promlčecí lhůta pro možné stíhání privatizačních zločinů a že se staré kauzy prověří...ovšem jak známo, tak se strana VV rozpadla v rektální apendix ODS a kvaziopoziční přívěsek .....hra je tak zřejmě u konce/.......

Proto jsou předčasné volby nežádoucí - a to i kdyby se podařilo do cely spolu s Rathem dostat Bendla./což je nereálné...policisté totiž nemají moc chuti pouštět se do kauz, z kterých kouká tak jedině průser..../

Zvláštní je, že couvly i odbory.
Ale ony ostatně měly máslo na hlavě už v těch 90. letech - prolezlé komunistickými kádry byly jak červivý kabanos.
26. 05. 2012 | 09:24

Alex napsal(a):

Heleďte Vy Sladký z účelu, domníváte se,že Vám tohle kromě dokonalých blbců a profesionálních fandů ještě někde alespoň s trochou zdravého rozumu uvěří? Ono by fakt bylo dobré,kdyby jste byl donucen uvést své občanské jméno a některé relevantní informace o sobě. Zjevně by to vysvětlilo vše. Neb taková koncentrace nikoli hlouposti ale zjevně jen účelového úmyslu se jen tak nevidí. Smrdí to, tak, žeto přehlédne vskutku jen Váš bratr v triku nebo skutečně jen dokonalý osel.
26. 05. 2012 | 09:28

Sladký napsal(a):

Alex- ??? Obávám se, že jste mne nepochopil.Nebo snad já nechápu Váš příspěvek? Vy nečtete texty zdejších voličů praqvice? Nevšiml jste si, co píší o panu Pehe a jeho příspěvcích? Není zcela zjevné,že jde o karikaturu ( zvýraznění charakteristických znaků) jejich názorů a jejich (oprávněnému) srovnání s tím, co zde bylo kdysi v minulosti?
Měl jste se pousmát a zamyslet, ne se pohoršovat. CO BY MI KDO PROBOHA MĚL VĚŘIT? Jak jste přišel na takový nesmysl? Jste totálně mimo, člověče.
26. 05. 2012 | 09:41

Sladký napsal(a):

A jestli tak toužíte po uvedení občanského jména, zveřejněte to svoje.Už jsem zde na těchto diskusích zažil ledacos a přečetl spoustu bizarních textů, ale ten váš je opravdu unikát.To se opravdu jen tak nevidí.
Opakuji- můj příspěvek je sarkastickou karikaturou, do (absurdních) důsledků dovedenou c harakteristikou těch, co se zde nenávistně vyjadřuji o bloggerovi.
JASNÉ?
26. 05. 2012 | 09:46

Joe Ratata napsal(a):

Soud by měl Tužkozloděje,Chvějící se pr.el i tu jeho lumpenministerskou vládu zbavit svéprávnosti,protože jen škodí a dělají nám ostudu.
26. 05. 2012 | 09:47

Maximus napsal(a):

Řekl bych, že vcelku vyvážený a objektivní článek. Nečas se nechal před tuším dvěma dny slyšet, že nám hrozí roční propad HDP -6%, pokud EU neproplatí dotace. Kalousek to ošetřit bagatelizováním, tak jak jen on to umí, ale zatím visí nad českou ekonomikou pěkný průšvich! Celý ten dotační EU systém je obskurnost sama a pěkně to deformuje ekonomiku států EU, ovšem to mi nevyřešíme. Problém je v tom, že na všech dotovaných programech je částečné spoluúčastenství státu a tak by při neproplacení většiny programů (jen dva jsou v pořádku) hrozí obrovský průšvih a ve výsledku neskutečné hospodářské škody. Přiznám se, že bych byl rád, kdyby tentokrát měl Kalousek pravdu a naši úředníci nepodváděli...... Jinak bychom to odnesli všichni v plné parádě!
Pěkný den všem!
26. 05. 2012 | 09:53

Maximus napsal(a):

Omluva za hrubky, dnes nejsem ve formě, končím.
26. 05. 2012 | 09:55

Sladký napsal(a):

Alex,poslední poznámka. Možná je vám znám termín PARODIE.U parodie nejde o to, aby jí někdo uvěřil, ale aby si lépe uvědomil podstatu toho, co je parodováno.Víc se vaším podivným příspěvkem nehodlám zabývat.
26. 05. 2012 | 09:55

Joe Ratata napsal(a):

Alex
To jsem já,ten osel.Já Sladkýmu jeho příspěvky docela žeru.Asi proto,že máme stejný,nebo aspoň hodně podobný pohled na svět.A z jeho příspěvků,tedy aspoň z těch delších,dost fundovaných a vážně míněných se dá hodně vyčíst.
26. 05. 2012 | 10:08

český maloměšťák napsal(a):

"Celý ten dotační EU systém je obskurnost sama a pěkně to deformuje ekonomiku států EU, ovšem to mi nevyřešíme."

Tato věta by mohla mít smysl, pokud by se zbytek světa choval jinak. A chtělo by to zamyslet se, zda náhodou někdy naopak " ekonomika států EU" takto nemůže profitovat - ve směru globální soutěže s těmi, kdo si takové skrupule nedělají.

Ale např. o Číně jsem tady toho napsal už dost. A tak se nemíním opakovat.
Mimochodem Čína vyhlásila, že chystá program podpor podnikání obrovského rozsahu - podpory desetiletí.

P.S. Nedávno byla uvalena v USA dovozní cla/poplatky/ na některé čínské firmy ze sektoru produkce PV panelů.
Ostatně - nejsou i vládní nákupy formou dotací ? Co například nedávne rozhodnutí Saudské Arábie - desítky miliard USD na PVE během budoucích 18 let.
Pokud má tržní statek substitut - tak jde VŽDY jistým způsobem o " dotaci" /sektoru například...ale i firmy/.

Důležitý je výsledný efekt. Zda došlo k zvýšení bohatství a jakým způsobem je sdíleno.
Zbytek jsou ideologické plky.
---------
Ovšem této vládě " rozpočtové odpovědnosti "bych dovolil tak maximálně rozdávat hostie na církevním maškarním plese...nikolivěk rozhodovat o penězích francouzských či německých daňových poplatníků.
26. 05. 2012 | 10:11

prak napsal(a):

Sladký- Pehe v poslední větě svého článku trefil do černého.
26. 05. 2012 | 10:16

kelt napsal(a):

Kalousek se vší silou snaží přehodit výhybku vlastních průserů s dotacemi na kraje a ČSSD.
Není divu,kauza Rath mu dodala účinné střelivo,ale dead line je červenec tohoto roku a zatím Brusel ukázal prstem pouze na Kalouskovo MF s tím,že 41% auditů je "upraveno".
Nečas svým prohlášením s tváří ustarané velbloudice o 6% schodku SR v případě naplnění obavy z oněch 41%cinknutých auditů chtěl zabít jednou ranou dvě mouchy.
Pohnout Brusel k shovívanému postupu a vrátit Kalouskovi Promopro.
Tupými škrty k recesi,která u Nečalouska implikuje další škrty/a kruh se uzavře/,neschopnost vyčerpat stovky mld.z Bruselu s tvrdým dopadem do SR,neschopnost-neochota se vypořádat s korupcí,/jedna vlašťovka-Rath jaro nedělá/Promopro,Opencard,Pandury,MUS,Drobil,IZIP atd.atd,akcie na doručitele,rozvrácené školství,soc.systém-totéž se chystá na policii a hasiče.
S tím spojená neodolatelná touha rozkrást průběžný důchodový systém,reparace katolické církvi a dokončení "julínkovské reformy zdr.systému.
Tak by se dala shrnout inventura "úspěchů"vlády rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci za pouhé dva roky.
To historie existence ČR dosud nezaznamenala.
Částečně této metě se přiblížila vláda V.Klause,když dokázala v roce 1997 poslat HDP do červených čísel,zatímco okolní postkomunistické země rostly tempem okolo 4%.
Čím to je,že vlády pravice v ČR vždy dokáží přivést tuto zemi zu grunt-kde se vloudila chybička?
26. 05. 2012 | 10:40

Maximus napsal(a):

Pro č.m.

Ještě jsem zahlédl Vaši reakci na EU dotace a přerozdělování.

Víte, já si myslím, že až na výjimky každé přerozdělování škodí trhu a na spoustě příkladů v zemědělství a jiných sférách hospodářství států v zemích EU, to škodí. Jak má třeba konkurovat firma jiné firmě, zabývající se stejným sortimentem výrobků v jedné zemi a třeba i stejné lokalitě, když jedna dostane od pánaboha úředníka EU resp. toho státního přerozdělovače nějaký ten miliónek Kč k dobrému a ta druhá ostrouhá!? Stačí jen když třeba brácha šéfa jisté firmy sedí na ministerstvu a má delší lokty, nakonec vím o čem mluvím, přesně tento případ znám, jen občas pracuji pro tu firmu toho "schopnějšího" bratra. Ještě bych pochopil jakési vyrovnávání velmi rozdílné ekonomické úrovně mezi státy EU, ale tady bych byl stejně velmi opatrný. Ono to může být kontraproduktivní! Třeba Slovensko je zářným příkladem! Bolševik Slovensko dotoval financemi přímo v 50-tých letech a nepřímo pomocí stejných účelových a globálních dotací za Husáka (fifty-fifty), přičemž to mělo být rozděleno 1 ku 1! celkem tam bylo dotováno za 40 let přes 1000 mld.Kč ve staré měně a to nemluvím o know-how ve stovkách fabrik postavených a rozjetých za pomocí Čechů, kde to naši dělníci, technici a inženýři rozjížděli a položme si nyní otázku, co z toho nyní máme? Máme tady sice bratra, který hovoří podobnou řečí, ale pěkně nám konkuruje a to i díky našim otcům a matkám, kteří je vzdělávali (zapomněl jsem na učitele, policajty a úředníky), my Češi jsme je zachránili po 1.WW před totální maďarizací! Takže ono je to celé na vodě. No a spoléhat se na moudrost, spravedlivost a serióznost úředníka z EU a potažmo toho našeho přerozdělovače je dost naivní, nemyslíte? Třeba nemám pravdu, ale praxe ukazuje, že toto celé přerozdělování je jakési volaké divné! Nakonec minulý týden jsem jel z pomozí Slovenska do Prahy a ty lány řepky a fotovoltaických panelů místo běžných zemědělských plodin připadaly, že zde není něco v pořádku. V takovém Bavorsku jsem toto neviděl, max. jen panely na střechách domů.....
Pěkný den!
26. 05. 2012 | 10:43

Maximus napsal(a):

Oprava .... mělo to být rozděleno 1 ku 2.
26. 05. 2012 | 10:45

Joe Ratata napsal(a):

Moc se mi líbí,jak se tato "lumpenvláda"odkopala v návrhu zákona o církevních restitucích.První prodej restituovaného majetku má být osvobozen od daně.
"Vláda"vydá církvi jen ten majetek,na který už bude připraven ten správný kupec a přece z toho ještě nebudou platit daně!To by tak hrálo!
Co by si církve počaly s nemovitostmi,že?Ty potřebují prachy!Z těch si udělaly boha!
POLICIE,HALÓÓÓ,SLYŠÍTE!!!
Nebo jste je slyšeli?
Taky jste měli u jednání těch lumpů s černopr.elníky štěnice jako u Rátha?
Tak ven s tím!Padni komu padni,nééé.
26. 05. 2012 | 10:49

Al Jouda napsal(a):

To Maximus :
Zcela s Vámi souhlasím a myslím, že nesmíme zapomínat na úlohu ekoteroristů ze strany Zelených, kteří stačili ve vládě napáchat spoustu škod než je lidé prokoukli. Teď jsou prokouknuté veverky spolu s ODS a ČSSD. Zbývá skutečně volit ty Piráty :))) Jo a s tím Slovenskem máte také pravdu. Bylo to, jako když nyní EU pomáhá Palestincům nebo černé Africe.
26. 05. 2012 | 10:57

jája napsal(a):

A já si stále myslím, že hlavním úkolem vlády korupce a zlodějny Petra N. jsou církevní restituce, penzijní fondy a rozkradení peněz z EU. Aý tyto body splní, potom může směle skončit a udělat na hloupé voliče dlouhý nos. Ti, kteří je vilili určitě pochopí, že je republika v řiti s obrovským dluhem, to přece zavinili komunisti a socani, ti, kteří je nevolili můžou litovat, že nezalnili náměstí, nezablokovali dopravu po celé repubblice a hlavně v Praze na dobu neomezeně dlouhou do doby podání demise zkompromitované vlády, kterou drží, jako každou "pravicovou " vládu u moci korupce, tj. zaplacení přeběhlíci. Mechte je odposlouchávat a uslyšíme, kolik každý z nich stojí, včetně Píkový.
Zemědělství padne, hlupáci z měst budou vyřvávat, že je to podnikání jako každé jiné, úřednící přibývají, musíme je živit, každý z nich je děsně důležitý, ministerstva přijímají kámoše kámošů na likrativní posty, my mlčíme.
Všude je slyšet jenom Ráth, dobrá, byl jeden darebák chycen, kolik je škoda? Kolik je u PROMOPRO, kolik u armády, kolik u Bartáka, vše smeteno se stolu, obětní beránek Ráth to odskáče za ostatní. Proč nebylo uzákoněno prokázání majetku, drtivá většina lotrů v Parlamentu to velmi dobře ví. Vily státních úředníků bez půjček a hypoték, mnohamilionové majetky z dvacetitisícových platů, to nikoho ne..re.
26. 05. 2012 | 11:19

David napsal(a):

Naprostý souhlas.

Už byl nejvyšší čas, aby někdo napsal pravdu o tom, kdo nese

největší

vinu na tom, že je ohroženo čerpání peněz z Evropské unie.

Pravice je u moci od roku 2006, takže vina je nesporná.

Nejhorší je, jak je veřejnost médii zcela jednostranně manipulována v tom smyslu, že na vině je především ČSSD.
26. 05. 2012 | 11:23

DevCom napsal(a):

Za nečerpání stamiliard vládnocími pravicovými hechštaplery je především urputná snaha odklonit co nejvíce prostředků do vlastních kapes.

Po nástupu Dalíkových a Kalouskových vlád došlo k několika, slovy Topolánka, "Nocím dlouhým nožů", kdy byla vyházena většina odborníků, kteří problematice rozuměli, a byli pro Brusel po odborné stránce standardními partnery, a jejichž vyhazov byl z Bruselu několikrát kritizován.

Nahradili je lidé, kteří sice problematice nerozuměli ani zbla ale byli poslušní v odklonu penězovodů tím správným směrem. Tito vládní přisluhovači tedy složité problematice Bruselských dotací nerozumí, v Bruselu si z nich rvou zoufalstvím vlasy a penízky se nečerpají ...

Za nečerpání tak v důsledku může nenasytnost zkorumpovaných pravicových vládních politiku a na ně napojených mafiánských struktur.

...
26. 05. 2012 | 11:33

Madison napsal(a):

Přiléhavý příspěvek má Joe Ratata. Církev nepotřebuje nemovitosti, o které by se musela také starat. Hlavně potřebuje ty prachy, z následného prodeje těchto nemovitostí, polností a lesů (ostatně kdo je nepotřebuje). Hlavně na to všechno čeká ten velkokníže z Hluboké.
26. 05. 2012 | 11:34

Josef K. napsal(a):

Pokud se podíváme na čtyřicet až padesát let staré fotografie, doplníme je o historickou znalost válek a hospodářských krizí, pak nutně přiznáme, že systém vzájemné pomoci, formou dotací, je správný. To, že dnes nefunguje je jiná, to je normální.
Pokud tvrdíme, že není správný, pak popíráme historickou proměnlivost a absurdně tvrdíme, že pokud by se Římané nesnažili proniknout na sever, což bylo jistě pohodlnější, pak by byl klid. Ostatně dodnes jsou rozdíly mezi historicky římským územím a neřímským vidět, stačí Česko a Bavory. Jih by byl bohatý, sever barbarský. Dnes je to jinak: sever je bohatý a jih strádá. Za pět set let to může být naopak.
Alberto Moravia popsal naší zemi ve třicátých letech: psal o Slovensku jako o nejubožejším kraji Evropy. O Čechách psal jako o kulturně nevyvinuté zemi- ve srovnání s Rakouskem či Německem.
I omezené bohatství této země je důsledkem nějaké formy dotací spojené s její kolonizací Západem. Pokus o kolonizaci Východem je přítomnost. Materiálně jsme Zápúd, mentálně jeho spodinou či spíše Východem.
Nečasova vláda se chová tomu odpovídajícím způsobem k vlastní zemi, kterou zjevně považuje za bezvýznamnou perferii, hodnou tak maximálně dobrodruhů, lhářů a zlodějů. Jsme snad jedinou evropskou zemí, která zcela soustavně ničí, až na pár let výjímek, sebe sama. Nečasova normalizační generace je snad vrcholem této tiché sebevraždy, která jen potvrzuje úvahy o nesamozřejmosti bytí čehokoliv.
Tato sebedestrukce má hluboké kořeny. Je zde mentalita nesamostatnosti a věčné puberty, grázlovství a individualismu, zcela příznačná právě pro periferie. Pubertální křik o vlastní dospělosti jen zdůrazňuje opak.
Při pohledu na současné politické a hospodářské elity se lze jen divit nad tím, jak ty největší projevy nevzdělanosti a tupství projevují mocenské ambice.
Co představitel elit, to zoufalství.
Z druhé strany je jediným východiskem kanibalismus těchto elit, jehož začátků jsme my, kteří vidíme svět jinak, svědky. Po době hojnosti zdrojů nastupuje doba hladovění a požírání sebe sama. Jedině v trpělivém respektu k tomuto procesu lze najít východisko. Ostatně zastavenéí dotací je jistou formou kulturní dotace. Významnější než posílání peněz. Jako vždy.
26. 05. 2012 | 11:39

ghándí napsal(a):

a kdyby soudruh pehe mohl napsat, že rath a jeho socanský gang kradl na příkaz ODS a klause, tak to napíše. ale to už by bylo asi moc i na inteligenci většiny voličů čssd. i když....
26. 05. 2012 | 11:44

ghándí napsal(a):

škoda, že se žádný komentátor nezabývá otázkou, jak je možné, že 20 let po sametové revoluci ovládá kraj mafie. vždyt toho jsme se chtěli v roce 89 zbavit. to jde dle meho názoru hluboko za žabomyší války čssd a ODS o to, kdo krade víc. naše snaha o vybudování demokratické občanské společnosti bohužel selhává. já bych řekl, že za to může evropská integrace a odcizení politiky občanům. politici, jako je rath a jeho sociálně demokratický gang uplně ztratil pocit jakekoliv zodpovědnosti směrem k občanům.
26. 05. 2012 | 11:55

český maloměšťák napsal(a):

Maximus
Jistě - střechy ano, zábor zemědělské půdy ne - ale to by v Dolní seznamvce nuselo být občas slyšet i slovo - a ne bučení.
Podpora solárních baronů nebo rozdávání dotací ZÚ miliardářům /Bakalovo RPG/ /místo konstrukce distribuce státních podpor s využitím multiplikačního efektu - např. ve směru sociálním / účty za elektřinu/ - o tom žádná.
Ale pokud by se čertík chtěl stát andělem a konkurenční peklo se bude chtít stát kmenem Satanášů....no, já si myslím, že pak ty čertíky časem Satanáši pohltí.

Státní podpory jsou prostě faktem - můžeme se nad nimi rozčilovat, můžeme nad nimi lomit rukama, můžeme fňukat či hulákat...ale nejlepší bude, když je budeme využívat rozumně a s co největšími multiplikačními efekty.
A třeba i těch podpor čínských - proč ne...klidně ať sem proudí PV panely z Číny nezatížené cly naopak podporované čínskou vládou...pokud zde tedy není výrobní základna.
Ale ať proboha nejsou nakupovány daňovými poplatníky českými tak, že je vlastně dostanou solární baroni zadarmo a pár set milionů CZK k tomu návdavkem - od daňových poplatníků.

http://www.enviweb.cz/clanek/fotovolt/83972/jaroslav-mil-lhal-ma-vysoce-dotovanou-solarni-elektrarnu-reakce-ekologickych-organizaci

A přitom:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=682712

"....Měl na ně sice slíbenou dotaci, ale nakonec nedostal nic, a tak 160 tisíc korun zaplatil ze svého. Elektrárna mu vydělávala v průměru mezi 200 korunami až tisícovkou. Podle toho, jak svítilo. Jenže to pro rozhodování úřadu není podstatné.

"Úřadem práce bylo zjištěno, že ode dne 25. 11. 2008 máte uvedenou do provozu fotovoltaickou elektrárnu a tento den se považuje za zahájení samostatně výdělečné činnosti, tím jste nesplňoval podmínku pro vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání stanovenou zákonem," napsal panu K. pracovní úřad.
Malá elektrárna se mu tak zdražila o dalších 30 tisíc, které musí zaplatit plzeňskému úřadu práce. "Fotovoltaika na střeše chaty byla největší blbost mého života," svěřil se Aktuálně.cz nezaměstnaný majitel střešní solární elektrárny.
Jak Pavel K. plzeňskému úřadu práce bezmála 32 tisíc vrátí, zatím neví. Možná si je půjčí, možná se dohodne na splátkovém kalendáři.
Na chatě už ovšem žádné panely nemá, odmontoval je. "Zbyly mi na střeše jenom šrouby," řekl pan K. Jen tak se od listopadu mohl znovu přihlásit do evidence úřadu práce a získat podporu v nezaměstnanosti....."
26. 05. 2012 | 11:59

kelt napsal(a):

Jeden,který s praděpodobností blížící se jistotě pravidelně inkasoval z diktátů z jazyka českého za pět,tak sdělil,co by soudruh Pehe mohl napsat.
Že by mu jeho vrozená inteligence dovolila napsat něco smysluplného k věci,to nikdy nehrozilo a stav je dlouhodobě neměnný.
Ostatní ideologičtí agitčíci jsou zřejmě na stranickém školení a tak si musíme počkat.
Troufnu si tipnout-za ten veškerý marast nese vinu ČSSD,která když "zapřičinila"ekonomický růst a dosáhla úrovně státního dluhu k HDP ve výši 28%,tak nevytvořila Topolánkovi a Nečasovi takovou rozpočtovou vatu,aby mohli zadlužovat a rozkrádat zemi
do alelujá.
26. 05. 2012 | 12:05

apolenka napsal(a):

ghándí...
Vy jste skutečně neuvěřitelný! Taková jednostrannost pohledu se jen tak nevidí. Nelibuji s i v příkrých odsudcích, ale přemýšlivé, citlivé, empatické a inteligentní osobnosti, za jejímž jménem se bezostyšně skrýváte nesaháte ani po paty!
26. 05. 2012 | 12:09

ghándí napsal(a):

apolenka,
já se držím faktů, středočeský kraj ovládala mafie politiků čssd a podnikatelů mě to děsí. vás ne? tady nejde o ratha. ale o system. jak mohlo něco takového vzniknout a fungovat? kde je nějaká kontrola krajskeho zastupitelstva? ted už víme, co nás čeká s koalicí čssd a ksčm. putinizace česka. mafie si to tady rozděli s definitivní platností. já v takové společnosti žít nechci. lidi by se měli konečně vzpamatovat a bít na poplach.
26. 05. 2012 | 12:18

argun napsal(a):

Na tom, co napsal Josef K., něco je, ale motá dohromady hrušky a melouny. Jedna věc je kulturní kolonizace, jiná věc je zdravé fungování trhu v kapitalismu, kde se - řekněme - aktuálně pohybujeme. Mezi těmi procesy je jistý průnik, ale poměrně malý, nehledě na to, že se míjí v čase o bratru tisíc pět set let. Proces jelitizace elit je evidentní a nezvratný v celém západním kulturním okruhu a jejich kanibalismus je tedy naprosto v pořádku.

Nic to ovšem nemění na skutečnosti, že to, co napsal autor, je jen snůška nekompetentních propragandistických keců, jeichž cílem je zase jen partajnická propaganda, tedy totéž, proti čemu se v textu ohrazuje. Pehe o reálném fungování evropských fondů zjevně netuší vůbec nic. Ale mele vytrvale.. má za úkol jeden blog týdně, to není sranda...

Je úplně jedno, kdo má na současném stavu "vinu". Jde o výsledky. Strukturální politika EU je nesmysl založený na nezvratné víře sociálních inženýtrů, že umí obrodit společnost a vytovřir nový "politický lid". Neumí. Umí jen pokurvit to, co předtím jakžtakž fungovalo. Pokud vím, nikdo dosud nepředložil relevatní analýzu ekonomických přínosů evropských dotací.

Cílem každého politika je mocenský a společenský profit. Eufemisticky řečeno. Jakmile se mu vloží do rukou nástroj, který mu dosažení tohoto cíle umožní, samozřejmě ho využije. Neexistuje politik, který, má - li možnost ovlivnit kam potečou milardy, jejich tok neusměrní. Česky - nenalije ty miliardy tam, kde za to očekává onen profit. Pokud by to neudělal, bude politickým systémem, kterému jsme si bůhví proč zvykli říkat demokracie, vyvrhnut na periferii dění. A to si opravdu nepřeje.

Je to logické a přirozené. Zbytečný blog i debata. Voda do kopce nikdy nepoteče.
26. 05. 2012 | 12:22

argun napsal(a):

apolenka

"ale přemýšlivé, citlivé, empatické a inteligentní osobnosti..." Byl bych opatrnej v tom hodnocení... Jestli soudíte jen podle toho filmu, pak možná. Tak excentrických a sobeckých figur jako byl ten pán, v dějinách nebylo mnoho... Nehledě na jeho těžkou duševní chorobu.
26. 05. 2012 | 12:28

maňana napsal(a):

Pehe,nebudete mít Vy Bilderberkáři zase nějaký slet čarodějnic-tuším 5,6,2012?Vemte se za ruce se spícím knížetem a taky vemte do party nejlepšího min.financí ,bežte na sabat a už se proboha nevracejte.Najděte si placené místo v Římském klubu či CFR a zůstaňte i se svými moudry daleko od Čech.Od Ratha přes Kalouska ,Dalíka a Řebíčka po vás, jeden darebák vedle druhého .
26. 05. 2012 | 12:29

Josef K. napsal(a):

argun. Hospodářský život je součástí kulturního života, tedy obecného rámce, ve kterém žijeme. Ekonomie vznikla jako subdisciplína v rámci filosofie. Pokuď kultura není rozhodující pro hospodářský život, pak se pouze zeptám: Co to je jiného? Tedy k hruškám. Katolický kapitalismus je shodný s protestantským?
26. 05. 2012 | 12:30

český maloměšťák napsal(a):

"...Neexistuje politik, který, má - li možnost ovlivnit kam potečou milardy, jejich tok neusměrní. Česky - nenalije ty miliardy tam, kde za to očekává onen profit. Pokud by to neudělal, bude politickým systémem, kterému jsme si bůhví proč zvykli říkat demokracie, vyvrhnut na periferii dění. A to si opravdu nepřeje. ..."

http://www.ecotality.com/

Grant/dotace/ od Bushe i Obamy Poprvé za Q je letos v zisku.
Počítadlo počítá ujeté míle díky "jejich" produktu.

Jistě - profitem může být i sláva.
Takový Roosevelt si jijistě zaslouží.
Hitler už ne / ikdyž také dočasně rozhýbal hospodářství - on ovšem spekuloval na válečné vítězství...nikolivěk na dlouhodobě udržitelný rozvoj/.

Trh je jsoucnem Rozum je taky jsoucnem. Tvrzení, že rozum nemá zasahovat do trhu je taky jsoucnem. Dost pitomým tedy - protože trh do rozumu zasahuje...a to imrvére , furt a dost.
26. 05. 2012 | 12:34

DevCom napsal(a):

To Ghándí

Ghándí napsal "... škoda, že se žádný komentátor nezabývá otázkou, jak je možné, že 20 let po sametové revoluci ovládá kraj mafie ..."

Jednak je potřeba slovo "kraj" nahradit souslovím "Českou republiku", pak se s tím dá souhlasit.

A jedním z důvodů pro to tak je je to, že vždy najde dost placených kreatur jako ty Ghándí, kteří ty mafie umí lidem prodat.

Doufám, že ti dnes Kalousek platí sobotní příplatek.

...
26. 05. 2012 | 12:35

Desiderius napsal(a):

Samozřejmě že můžeme mít pochybnosti o ekonomické správnosti bruselského ekonomického inženýsrtví,ale to nic neměmí na faktu,že česká vláda na ní napojené síly tyto prostředky bez ideových výhrad přijímají a ihned rozkrádají.To je prostě fakt.
26. 05. 2012 | 12:36

tata napsal(a):

no ghándí

ač to je ve vašem připadě zbytečné a reaguji na Vas,OPRAVDU VYJIMEČNĚ,ač na krajích kradou rukou nedilnou,ano převahu kraju maj pod palcem ČSSD,TAKŽE ZDE ma větší vinu levice,ovšem třeba často zminovaná i vámi první KRAJSKÁ kde jsou dost podezřelé nakupy je v představenstvu převaha pravice i to je dukaz jak se na zlodějnách dohodnou společně,

JENŽE DOTACE EU to je jiné kafe tady asi o iteligenci být Vámi bych moc nehovořil.NEBOT I KDYBY chtěli 100 krat vic,posledno slovo má ministerstvo financí a tam jak jistě vite vladne 6/respektive 5 let pravice.kdyby jste chtěl namitat že to není pravda,tak po AFEŘE Rath KALOUSEK zastavil s halasnym rikem,jenže lidem jako vy vyrazil zbran,jenže vy pravě nepouživate tu zminovanou inteligenci na vyhodnocení faktu vy si jedete svou.

TO GESTO Kalouska odhalilo však 2 věci tak zaprvé kdo to sleduje vÝ že proplacení je už par měsicu zastavené od EU,TUDÍŽ JEN SNAHA ZAKRYT svuj problem a svest to na druhé.No a za druhé je to dukaz že řeči že kraje to dělaj nezavisle na vladě a ta nemuže nic.INTELIGENTNÍ ČLOVĚK si musí položit otazku kdo ma konečnou zodpovědnost a kontrolu odpověd je jasná vlada,potažmo ministr co zato zodpovidá.

jenže je tam další kdyby jste si dal trošku prace zjistil byste,že největší problem jsou už financované projekty,kde čekame na vracení peněz,no a zase prohravate nebot tam vlada a její projekty hrajou prim,i kdyby sme připustili že to kradení na krajích nemohli objevit,myslím v dotacích.JE TO ZHRUBA V POMĚRU 70 VLADNÍ 30 KRAJSKÉ,což značí.......ale na VÁS ASI STEJNĚ PŘILIŠ SLOŽITÉ a pojede te si svoje.

pane DevCom
pro tuto republiku už je lepší nečerpat,i když samozřejmě to zní nelogicky ale když si nedokažem uhlidat nekrast a navíc projekty nejsou přinosem ale většinou jen projekty která by nikdo ze své kapsy nehradil je lepší nečerpat,nebot čerpaní nas muže dostat na kolena.......nebot nejdřive musite postavit za své a pak dostanete......a tady at je to tím co pišete že to dělaj lidi co tomu nerozumí.NEBO SE KRADE a tady je jedno kdo.
Zodpovědnost je jasná.

ANO dřive sem psal že čerpat,bohužel ale čerpat by mělo smysl na hodnotná projekty,a hlavně bez vad,což zřejmě nedokažem tudíž rychle vše zastavit,a doporučit jen smysuplné a bez chyb.

BOHUŽEL TOHO TATO VLADA NENÍ SCHOPNÁ,na smulu nas všech sou zde typi lidí co mluví o iteligenci a zřejmě vunec neví o čem mluví,slepí ,hluší k jasným argumentum.
26. 05. 2012 | 12:40

tata napsal(a):

Argun

JENŽE nemá cenu diskutovat očem jste napsal 26. 05. 2012 | 12:22
URČITĚ bych s nečím nesouhlasil,s něčim jo ale to duležité je že to je nepodstatné i kdyby jste měl uplně ve všem pravdu.

TED JE SYSTEM NASTAVEN,stím mužete jen jedno přesvedčovat staty at to změní a jestli nechtěj musite se držet daneho a to znamená.

ODBORNICI musí vypracovat projekt ktery pomuže tomu to statu něco zlepšit a ne jen vyplácat penize,jestli nedokažem takový projekt vypracovat a realizovat bez kradeží.PAK JE LEPŠÍ NEČERPAT.ALE pak si musíme položit otazku zaco sou tito uřednici placení a mnohdy kralovsky,a sme u dalšího kde je zodpovědnost,jakto že tam sedí uředník co to neumí.
26. 05. 2012 | 12:55

Medikolog napsal(a):

Jája 11.19

Většině to bohužel dojde až bude pozdě. K čemu bylo potrestání Herostrata z Ephesu, když z Artemidina chrámu zbyl popel, rozvaliny a oči pro pláč...
26. 05. 2012 | 12:56

apolenka napsal(a):

argun

souhlasím s tím, že nejste daleko od pravdy, každý vůdce - a Ghándí vůdcem bezosporu byl, je obvykle excentrik a opájí se (byť se to snaží skrýt) svou výjimečností ať už je grázl a vrah či v jádru dobrák, jenž opravdu chce vykonat něco spravedlivého. Je zajímavé, že na takové typy lidí opravdu hodně slyší a rojí se kolem nich doslova jako mouchy. A Ghándí, dle mého názoru, a to ho nesoudím podle filmu, byl spíše ten empatický dobrák, ač se někteří lidé snaží dát mu za vinu strašlivý masakr, který nastal po odchodu Britů z Indie. Ale ať je to, jak je to, zdejší ghándí je strašlivý případ...
26. 05. 2012 | 12:59

Joe Ratata napsal(a):

tata
Tato "vláda"je tak schopná,že rozkradla peníze z EU dotací,které ještě nedostala a další díky své schopnosti už nedostane.
Bohužel máte pravdu,že s těmito zločinci je lepší NEČERPAT ŽÁDNÉ DOTACE Z EU,protože to přijde levněji.
Ještě že Kalousek zarazil dotace,které už neměly šanci z EU přijít.Prostě GÉNIUS.
26. 05. 2012 | 13:01

siven napsal(a):

DevCom - Jste normální?? Sobotní příplatek pro ghándího???

Od takového b.ba bych si nenechal dělat PR ani zadarmo!!!

Natolik šáblý snad Al Calous není, i když podíváme-li se na hospodaření jeho resortu a jeho čím dál infantilnější reakce v médiích, tak ani nevím...
26. 05. 2012 | 13:02

ghándí napsal(a):

tata,
fondy EU, to je kapitola sama pro sebe. souhlasím s pane presidentem klausem že eurofondy jsou živná půda pro systemovou korupci. čerpání fondů rovná se vymýšlení neskutečných chujovin , na které by šlo ty peníze z EU vytahat, typu e-learnigových školících systemů pro firmy, dětských hřišt, na kterých si nikdo nehraje a podobně. ono samozřejmě nejde o to, aby to sloužilo k nějakému účelu, aly aby tu zakázka dostala firma nějakého přibuzného nebo kamaráda a napakovala se na tom. proto já ani nevyčítám ministru dolejšovi ty chujoviny, které vymýšlel na ministerstvu školství, protože na něj všichni tlačili, aby ty peníze z EU nějakým způsobem vytahal. ale jedna věc je vymyslet špatný projet, druhá věc je krást. sociálně demokratická mafie napojená na podnikatele ve středočeském kraji kradla. a ve velkém. mě vyráží dech ten cinismus. doktor rath pronáší v parlamentu plamenné projevy proti korupci, pak si šustí v obýváku uplatkama a dělají si s notorikem kottem a soudruškou ředitelkou pelcovou legraci o "odklánění". ja bych to už ani nenazýval lidma, ale zdegenerovanýma h....a, pan stejskal promine.
26. 05. 2012 | 13:02

ghándí napsal(a):

oprava, ministru dobešovi. sorry jirko
26. 05. 2012 | 13:06

Kanalnik napsal(a):

Josef K 26. 05. 2012 | 11:39 - hezke
26. 05. 2012 | 13:08

DevCom napsal(a):

To Siven

Tak na to bych nesázel.

Bojím se, že existuje významné procentuální zastoupení osob v populaci, pro které jsou primitivizmy produkované různými Ghándími světlem na konci tunelu - konečně jim někdo srozumitelně vysvětlí, co se kolem nich děje a kdo je ten nepřítel, kvůli kterému jim je zle. Výsledky voleb v roce 2010 tomu rozhodně nasvědčují.

Ovšem pohybujeme se na tenkém ledě spekulací - je Ghándí primitiv nebo je jen zaměstnavatelem nasměrován na konkrétní populační vzorek a primitivizmus dosti fundovaně je předstírá ???

...
26. 05. 2012 | 13:16

Jana Pechová napsal(a):

Pane Pehe, jaký je rozdíl mezi kraji a vládním táborem? Levicovou vládu během masivního čerpání evropských fondů vystřídala pravicová, pravicové koalice na krajích nahradila levice. A teď zloděj křičí - chyťte zloděje.
Evropa nabídla, dvě hlavní politické strany si podmínky přizpůsobily dle svého. Není rozdíl mezi kraji a vládou.
26. 05. 2012 | 13:18

argun napsal(a):

Josef K.

"Ekonomie vznikla jako subdisciplína v rámci filosofie."

Jistě. Stejně jako třeba fyzika. V antice byla filozofie synonymem pro poznání. Ale vykládejte o tom dnešnímu fyzikovi... Čas oponou trhnul a film pro pamětníky už běžel... Ale vážně, vím, kam směřujete, ale absolutizovat se nedá nic, ani kutlurní predistanace. Ta nadále velmi silně ovlivňuje naše vnímaní etiky, politiky a utváření společenských norem. Globálnímu kapitálu je kultura ukradená. Bohužel. Že důsledkem tohoto vývoje je silná politická, socilání, etnická a kdoví jaká polarizace, to je samozřejmě pravda...

"Pokuď kultura není rozhodující pro hospodářský život, pak se pouze zeptám: Co to je jiného?"

Nevím. Nad tím dumají už celá staletí jinší mozky... Je to zřejmě synergie nekonečné řady faktorů. Pokud je umíte definovat, jste zralý na Nobelovu cenu a to za všechno... Mrkněte do Indie, do Číny, do Ugandy... Netuším, v jaké koleraci je explozivní ekonomický růst několika afrických států s kulturní predestinací Pygmejů. Že by za všechno mohl jen kapitál čínských investorů, tomu se věřit opravdu nedá..

"Tedy k hruškám. Katolický kapitalismus je shodný s protestantským?"

Samozřejmě. Hlavně proto, že žádný katolický ani protestanstský kapitalismus už dávno neexistuje, stejně jako neesxistuje kapitalismus musulmanský a budhistický. Existuje pouze jeden jediný celosvětový "princip hybnosti", a tím je globální kapitál. Tomu rozumí všichni bez ohledu na svého pánaboha. Samozřejmě - je jistý rozdíl mezi ekonomickou výkonností Jemenu a Švýcarska, resp. mezi jejími zdroji. Ale to je na jinou debatu.
26. 05. 2012 | 13:29

tata napsal(a):

ghándí

vyte mě zaraží jedno a ne jenom mě jste tak po štrosmajorovsku ta holubička,nebo to dělate.??????????

je to jako se bavit o zkrachovale bance kde uřednik ukradne 100000,přitom vedení banky sponevěří miliardy a vy budete probirat toho uřednika že tu banku přived na buben.

dotace EU JE KONTROLNÍ A ROZHODUJICÍ organ vlada potažmo ministr financí.........jak sem předpokladal je to nad vaše rozlišovací schopnosti.......jakakoliv debata svami je bezpředmětná,výte jsou fakta která se nedaj okecat,to není o nazaru ,pohledu kde se nedá řict kdo má pravdu.

A dotace EU JE takové to nemožno změnit pro EU JE PARTNER VLADA,nikoliv RATH,NEBO KRAJE,to je ta posloupnost,no vy sice mužete mlet svoje dál naká holubička se přidá,jenže fakt je fakt dotace je jen ta konečná zodpovednost vlada,ale taky muže jakykoliv projet nedovolit,tudíž muže byt sto rathu a je jim to prt platny........navíc jsou tady čisla a tam zjistite že mystifikujete nejvice kde hrozí neproplacení je vladní projekty......ale kčemu holubičce fakta že?
26. 05. 2012 | 13:30

tata napsal(a):

paní Jana Pechová

zasadní
,přehodte to na fabriku,ve fabrice když krade dělnik,a majitel,mate pravdu vtom kradež jako kradež

ALE VTÉ KONEČNÉ PRAVDĚ SE MYLITE,DĚLNIKA ,muže zastavit,mistr,vedoucí majitel a věčinou to udělá,majitele nezastaví nikdo až krach.

a to je sakra rozdíl.
26. 05. 2012 | 13:43

Viola napsal(a):

Pan Pehe je chytrý analytik, nemůžu si pomoci.
26. 05. 2012 | 13:48

argun napsal(a):

Tato

že by situaci tohoto státu mohl změnit jakýkoliv plán odborníků, o tom mám vážné, ale opravdu vážné, pochybnosti... To se ještě nikdy žádnému odborníkovi v historii nepovedlo. Vývoj nezačíná a nekončí, je to trvalý proces.. Nehledě na to, že máme demokracii, že ano, což znamená, že by to musel být opět odborník stranický. Řeči o možné nadstranickosti jsou pohádky ovčí babičky. Každý je někým placen.

K těm úředníkům jen poznámečka. Evropské fondy se staly doménou mládeže, které sotva oschl školní diplom. Pokud nějakým disponuje. Jsou to lidé krásní, sympatičtí, ambiciózní a často velmi blbí. To není nic proto mládeži, to je o tom, že ti mládežníci, zejména absolventi škol v tak intelektuálně náročných oborech, jako je regionální rozvoj, cestovní ruch a politologie, nemají zhusta elementární ponětí o tom, co to je stavební zákon. To pak máte těžký...

Čili kromě evidentní kriminální viny lidí typu Ratha (poznámka pro Desideria - ano, jistě, ale ta vina je kriminální nikoli politická, rozlišujme spolu s Karlem Jaspersem. Ta politická je na straně nás všech, neboť jsme tento princip legalizované dotační korupce přihláškou do EU přijali za svůj...) je ve hře obyčejná lidská blbost, alibismus, předposranost etc. etc...
26. 05. 2012 | 13:51

kelt napsal(a):

To Jana Pechová,
vycházíte z nesprávné premisi-čerpání evr.fodnů je konstituováno na léta 2007-13-první fáze.
Takže to,co se děje na vládní úrovni jde plně na vrub Topolánka,Kalouska a Nečase.
O problémy krajů se dělí pravice do roku ´08 s pokračováním levice do těchto dnů.
Váhu těchto problémů ukáže audit Bruselu k 1.8.´12.
26. 05. 2012 | 13:55

Ládik!!! napsal(a):

Mě čerpání .ere. Stojí to čerpací práci a čerpací zařízení, které má konečnou životnost a svoji poruchovost. O režiích ani nemluvím. Preferuji samospád.
26. 05. 2012 | 13:55

Ládik!!! napsal(a):

Každý čerpač je mi podezřelý. Jeden dočerpal, ale to nic neřeší. Jehla v kupce sena.
26. 05. 2012 | 13:57

Viola napsal(a):

Ládíku

samospád, jako že se to rovnou ukrade bez zbytečných štráchů, bez nějakých psaných formulářů, bez nějakého posuzování potřebnosti bez jakéhokoli schvalování?
26. 05. 2012 | 14:02

Ládik!!! napsal(a):

Violo,
kradení = čerpání, protože jednou to skončí a šmytec.. Myslím takový stav hospodářství, které spojitě produkuje zisk. Potřebná část zisku je směřována do rozvoje. A tak pořád dokola. A kdo do toho sype písek, toho potrestat.
26. 05. 2012 | 14:09

ali napsal(a):

Ládik!!!
za ty čerpací roky na krajích, kde převážně vládnou socani, ovšem s podporou dalších stran, by ty zlodějiny neviděl jenom blbej a nebo slepej..čerpání je metlou..dostalo nás to všechny na úroveň socek, ať se nám to líbí nebo ne. Čerpáním lidi ztrácí jakoukoliv motivaci k práci a veřejným majetkům, neváží si ničeho, co jejich není a natuhujou ruce ve jménu různých oprav, zařízení a budování..je to krásná ukázka oštemplované korupce a tunelování..je jen smutné, že socani a bolševici nenechají nit suchou ohledně zlodějen z pravicových stran, což je v pořádku, od toho strany jsou, aby hlídaly ty druhé, ale nejsou schopni uznat zlodějny ze svých stran, což v pořádku už není a navíc se to snaží omlouvat primitivními výkřiky, že ti druzí kradou též, a vaří všeliké konspirace, jen aby omluvili Ratha..tvrdím už nejméně posté, že už nejde o levici ani pravici, neboť dnes už jedno tělo jsou, ale o korupci, kterou bychom měli vidět a ne se snažit být k jednomu kritický a k druhému slepý..
26. 05. 2012 | 14:15

kelt napsal(a):

To ali,
přečetl jsem a slzím dojetím.
Ráth byl obviněn a pokud mu soud prokáže vinu a rozsudek nabyde právní moci,tak si odsedí minimálně polovinu vyměřeného trestu.
Kdy se dostanou před soud,aby bylo spravedlnosti učiněno zadost aktéři rozkrádaček Opencard,Promopro,MUS,Pandury,IZIP,ČOV Praha a dalších?
Bude to ještě za této vlády boje proti korupci,anebo to zůstane na božích mlýnech,respektive na vládě,kde nebude zastoupena ODS?
26. 05. 2012 | 14:27

český maloměšťák napsal(a):

"...ALE VTÉ KONEČNÉ PRAVDĚ SE MYLITE,DĚLNIKA ,muže zastavit,mistr,vedoucí majitel a věčinou to udělá,majitele nezastaví nikdo až krach..."

Jak kterého majitele jak kterého podniku.
Například majitele podniků, kteří tyjou z předražených státních zakázek ...takovým majitelům krach nehrozí. Tedy v prostředí kdy policie koná selektivně nebo vůbec nekoná.
Nebo také majitelům velkých bank - těm také nehrozí krach...ti ten krach umí zespolečenštit - socializují jej - a diverzifikují tak své krachovací potrfolio do krachů jednotlivých domácností, firem, potažmo státu.

Ale jinak velmi znamenitý mikroekonomický postřeh, pane tata.

Mimochodem - za pád Lehman Brothers nenese nikdo zodpovědnost. Jednalo se prostě o pár věcí které pár lidem nevyšly.

:(((

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/178617-za-pad-lehman-brothers-zadna-hlava-nepadne/
26. 05. 2012 | 14:28

Ládik!!! napsal(a):

ali -
nejen jedno tělo, ale bojím se, že i jedna komunistická duše.
26. 05. 2012 | 14:35

český maloměšťák napsal(a):

..jen bych doplnil...

Jednalo se o pár věcí které lidem, co si při jejich provádění přišli na hezkých pár set milionů USD - nevyšly.

My čekáme trpně na výsledky jiného experimentu - Standardní Zázračné Metody Inženýra Kalouska /SZMIK/.

Šmik, šmik....těžko hledat v historii precedens...snad jen tnějaká Verneoovka a šílený Robur Dobyvatel.
Takovou chemickou laboratoř by inženýru Kalouskovi ale záviděl i on.
Nic jej navíc experimenty nestojí a nenese žádnou odpovědnost za výsledek.
26. 05. 2012 | 14:35

Ládik!!! napsal(a):

K tomu samospádu bych přiřadil i přirozený výběr. Podívejte se na jelení zvěř. Ta přikrmovaná, v oborách, je degenerovaná, nemocná, přemnožená, má slabé trofeje (odhaduju do 200 bodů), vyžaduje zvěrovékaře a granule - pokud by někdo odstranil oboru, zvěř by zdechla.
Naopak středoevropský (nebo ještě lépe karpatský) jelen, který přijde ke krmelci jen v čase vrcholné nouze (a to jenom v noci a velmi ostražitě) je životaschopný, odolný, zdravý, dlouhověký (14-15let, pokud ho někdo neklofne pro trofej), má výborné smysly, produkuje kvalitní potomstvo.
V přeneseném smyslu je cílem socanů tyto zdravé jeleny zahnat do stáda a udělat z nich dojné krávy.
26. 05. 2012 | 14:44

Yosif K napsal(a):

Jaja napsal:
Všude je slyšet jenom Ráth, dobrá, byl jeden darebák chycen, kolik je škoda? Kolik je u PROMOPRO, kolik u armády, kolik u Bartáka, vše smeteno se stolu, obětní beránek Ráth to odskáče za ostatní. Proč nebylo uzákoněno prokázání majetku, drtivá většina lotrů v Parlamentu to velmi dobře ví.
KONEC CITATU.
Nedelejte si iluze, ze za CSSD to bylo lepsi:
1) MUS se schvalne nevysetroval - byla v nem namocena ultra-bolsevicka klika z KB, CSSD poslanec Hojdar, ruzni Grossovi poskoci (Musela) a Sobotkuv pravnik Pokorny. vnitraci CSSD a statni zastupci CSSD vcetne ultramravne Benesove meli 9 let na stihani - vse bylo odlozeno a vse by spalo kdyby svycarska policie neodtajnila konta socanskych sibru. 12 m,iliard ve Svycarsku tam neni od vcerejska - lezely tam po celou dobu vlady CSSD za aktivniho hnipani a odkladani pi Benesove.
2) Gross si nevydelal 70 mega stastnou nahodou. Je to sladka odmena od energeticke kliky na ostravvsku, ktere Gross zaridil licenci nas dovoz elektriny z Ukrajiny - Moravia Energo atp vydelali pre 3 miliardy Kc, o ktere samozrejme prisel CEZ.
Policie Grosse odlozila. Pripad byl "moc slozity" - kdyz se nechce, je to horsi nez kdyz se nesmi.
3) Spicky CSSD zorganizovaly tunel INDOS - ztrata cca 5 miliard Kc - sikovne udelane, nikdy se nic nevysetrilo.
4) Spicky CSSD organizovaly tunel BIOLIH - ale spatne - omezeni licenci na lih pro 5 loupezniku nebylo lze protlacit pres Brusel. Organozatori tunelu jsou stale mezi spickami CSSD.
5) Spicky CSSD zorganizovaly dvojnasobny laciny prodej Unipetrolu Babisovi. S Babisem nakonec vydrbal Orlen - vysetrovani skonceno, ODLOZENO,l trestny cin se nestal - zapomente.
6)majetkova priznani i sluzebni rad mohla CSSD snadno prosadit kdyz mely s MARTANY vetsinu v Parlamentu. Neprosadili - ocividne se jim hodi jen o tomto zvanit, nikoliv konat.
7) Palas daroval Setuzu modremu zlocinci Pitrovi. Nyni "neumi" vysvetlit kde vzal penize na hotel. Pravne a politicky dobre osetreno, nikdy se nic nevysetrovalo.
atd atd

Hadejte co se stane az se ku kormidlum ministretva vnitra a SZ dostane CSSD?
Vyhlasi se akce "Mano Puliti" a jako minule - nevysetri se vubec nic. Krast se bude dal.

Ani Janouskovi se nic nestane - financuje Paroubkuv LEV 21 a je v peri. Stara koalice ODS-CSSD na prazske radnici zachova omertu a svedcit proti nemu nebude.

Toto jsou veci, ketre levicovy nadsenec a nekriticky podporovatel CSSD docent Pehe nechce videt. Spicku CSSD byluy namoceny do ruznych svinstev v radech desitek miliard a take vyvazly bez ztraty kvetinky. Ruka ruku myje. Akorat pred tydnem zacaly praskat ledy.
26. 05. 2012 | 14:46

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
1) Jak kterého majitele jak kterého podniku.
Například majitele podniků, kteří tyjou z předražených státních zakázek ...takovým majitelům krach nehrozí. Tedy v prostředí kdy policie koná selektivně nebo vůbec nekoná.
2) Nebo také majitelům velkých bank - těm také nehrozí krach...ti ten krach umí zespolečenštit - socializují jej - a diverzifikují tak své krachovací potrfolio do krachů jednotlivých domácností, firem, potažmo státu.
3) Mimochodem - za pád Lehman Brothers nenese nikdo zodpovědnost. Jednalo se prostě o pár věcí které pár lidem nevyšly.
KONEC CITATU
1) nekdy policie selektivne nekona i za Grulicha, Grosse, Bublana a Peciny, nekdy selektoivne nekona SZ pod vedenim rampuly, nekdy SZ nekona co akrtivne brzdi pod vedenim pi Benesovske.
2) a akcionari prisli o 100% hodnoty akcii (nebo o 90% jako v pripade Citibank a AIG)
3) Manageri Lehman Brothers ted mohou leda pestovat mrkev na zahradce. Kdyz se takovy krach odehral za sociku (francouzskeho) v Cedit Lyonnaise (dvakrat) manageri se jen prohodili se svymi spoluzaky z Ecole Grande z ministerstva financi a rejzovali dal.
Za sociku CSSR mel nedouceny krejcik Bilak (a vsicni jemu podobni) zajisteno koryto az do smrti. V kapitalismu na takovy pakose vetsinou dopadne sekera krachu - i kdyz nekdy az kdyz je dost pozde.
26. 05. 2012 | 14:57

Yosif K napsal(a):

Hmmm ohledne prebehliku - nezaslouzil se o nekolik let vladnuti CSSD tzv prebehlik Kott? Nezaslouzil se o prudke uklidneni LOK za CSSD prebehlik Rath? A vida - neztratili se - dostali za odmenu koryta kde se dalo leccos nakrast.


Na Melcaka a Pohanku novinari nic nevystourali (zatim...)......
26. 05. 2012 | 15:04

Yosif K napsal(a):

A prebehlik Wolff - zradce levice a aktivni podporovatel pinochetovske pravice v CR - ma jit sedet - a to behem pravicove diktatury brutalne a selektivne potirajici uslechtile a nezistne proletarske vudce.... Hahahaha.....

Ze si Pehe nevzpomnel na Kotta a Wolffa? Ze by mu take nejak tak selektivne preskakovalo v kebuli? Fakta ktera se mu nehodi do ideologickeho kramku?
26. 05. 2012 | 15:08

kelt napsal(a):

To Yosif K,
šest let je u vesla ODS a ta/ruka ruku myje/nevyšetřovala Vámi uvedené kauzy,spíše pseudokauzy ČSSD s výhledem,že se bude chovat stejně ČSSD k rozkrádačkám ODS.
Zřejmě v návalu práce jste opomenul rozhodující faktory a změny.

Na NSZ již nesedí Vesecká,ale Zeman a na pražském SZ skončí Rampula a komunistický zločinec Grigárek/kdopak ho asi instaloval a reinstaloval?/
Sobotka,Hašek ani Dientsbier nejsou namočeni/pokud by tomu tak bylo,tak by Kubice již fungoval/a tak Vaše predikce kulhá na obě nohy.
Navíc,pokud ČSSD vyhraje volby,tak s radostí nechá volné ruce
Zemanovi.
Drobil,Vondra,Bém,Kalousek,Drábek a řada menších ryb má již dnes špatné spaní-ani se nedivím.
26. 05. 2012 | 15:16

Yosif K napsal(a):

Co se tyce dotaci - pri ceste z Rakouska jsem prespal na ceske strane ve velmi peknem a uplne prazdnem hotylku. V srpnu - turisticka sezona.
Na hotylku je cedule - postaveno s pomoci EU. Majitel ma velmi pekny hotylek, jezdi SUV MB, je v absolutnim klidu a v peri. Z dotaci EU. A hotylek je vicemene prazdny.

Tzv "prorustove opatreni". Neco postavte, bude dobre. Regionalni fondy EU.
26. 05. 2012 | 15:17

Yosif K napsal(a):

kelt napsal(a):
To Yosif K,
šest let je u vesla ODS a ta/ruka ruku myje/nevyšetřovala Vámi uvedené kauzy,spíše pseudokauzy ČSSD s výhledem,že se bude chovat stejně ČSSD k rozkrádačkám ODS.
Zřejmě v návalu práce jste opomenul rozhodující faktory a změny.
Konec citatu

Namoceni jsou za to zlocinec Mladek, Jansta, Urban, Gross, Eduard Zeman, Musela, Sobotkuv pravnik Popkorny a rada dalsich, ale pokud jsou namoceni sikovne (nikoliv jako primitivove Rath a Kott) - nesou skraloup politicky ale z hlediska trestniho zakona se jim dokazat nic moc neda.

Mate predstavy jako dite - ze kdyz nekdo neco ukradne nebo zdefrauduje, ze je na 100% jej mozne potrestat.
I za sociku hospodarska kriminalka podhadovala ze odhalenych a potrestanych je jen par procent tzv "rozkradacek".

Zaplatpanbuh ze PCR nacapala Ratha. Wolff je "pomahac ODS" a za hlasiteho jasotu Paroubka take dostal 6 let natvrdo. 18 kvetna dostal 6 let natvrdo take ODS-man Pekarek. A socansky fanatik Pehe ten stejny den vriska o selektivnim pronasledovani vudcu proletariatu. Hahaha.....
Cituji novinky:
Soud uložil nepodmíněné tresty, přestože se podle něj přijetí úplatku neprokázalo. Kauzou se bude zabývat pražský vrchní soud, oba obžalovaní se proti verdiktu odvolali.

Podle státního zástupce Pekárek v roce 2009 nabídl brněnskému podnikateli Ličkovi, že mu zařídí prodej 92.144 metrů čtverečních v průmyslové zóně Šťáralka za 15 milionů korun, což bylo údajně pod cenou, než s kterou se počítalo v městském rozpočtu. Cena stanovená znalcem byla nejméně 41 miliónů.

Pekárkovi se podle žalobce podařilo přesvědčit městskou radu i zastupitelstvo, že vzhledem k hospodářské krizi za pozemek není možné dostat více. Radnice chtěla parcely prodat za vyšší cenu už dříve, zájemci si to vždy na poslední chvíli rozmysleli.

Podle předsedkyně trestního senátu Alexandry Chrdleové soud neměl pochybnosti, že by se trestný čin stal, přestože se přijetí úplatku neprokázalo. "Trestný čin je dokonán již tím, že pachatel úplatek žádá," zdůraznila při odůvodnění rozsudku Chrdleová.

Pekárka ale zprostila obžaloby ze zneužití pravomoci veřejného činitele, protože podle soudu nepřesvědčoval radní nebo zastupitele, aby pozemek za nižší cenu prodali. Jen prý postupoval podle dohody s podnikatelem, že cena za pozemky nepřekročí domluvených 15 milionů korun.

Soud v podstatě rozhodl podle návrhu státního zástupce Petra Jiráta, který byl s rozsudkem spokojen. "Korupce je rakovinou tohoto státu, která mu ubírá obrovské finanční prostředky, a je potřeba proti tomu bojovat," prohlásil v závěrečné řeči Jirát. Podle něj nepřichází v úvahu, aby v podobných případech padaly tresty podmíněné.

Pekárek i Lička od začátku kauzy tvrdili, že jsou nevinní. Před soudem odmítli vypovídat, pronesli jen závěrečnou řeč. "Já jsem žádný trestný čin nespáchal a skutky, které jsou v obžalobě, jsem neudělal," uvedl Pekárek. Nevinen se cítil i Lička. Mužům hrozilo až 12 a pět let vězení. Soud bude pokračovat také občanskoprávním sporem, protože po nich Kolín požaduje náhradu škody přes 26 milionů korun.
26. 05. 2012 | 15:28

Alex napsal(a):

Sladký
No dostal jsem se sem až teď. Já myslel, že si někdo Váš nick či jméno záměrně vypůjčil. Tqakže jo, dostal jste mne.
26. 05. 2012 | 15:31

kelt napsal(a):

To Yosif K,
hotýlek v pohraničí-vymyšlený příběh Vám postačuje k tomu,abyste vyslovil zásadní názor na regionální fondy EU.

Z tohoto úhlu pohledu bude nutno hodnotit všechna Vaše "fakta" a z nich vyvozené závěry.
26. 05. 2012 | 15:33

češka napsal(a):

To Maximus
Od nepaměti nejvíce domácí produkci pomáhala cla.
Za 1.republiky i národnostní politika.
Např. salon Podolská kupoval modely z přehlídek v Paříži, doma je švadleny prozkoumaly do posledního deteilu a potom "přetavily" do vlastní nabídky pro dámy všech velikostí.
S plagiátorstvím si nikdo hlavu nelámal.
Takže volme pirátskou stranu, když nemáme svobodu ve clech, nemůžeme se ohlížet na "autorská práva".
26. 05. 2012 | 15:33

kelt napsal(a):

T Yosif K,,
když již citujete,tak nevytrhávejte z textu jen to,co se Vám hodí do "krámu".
Všechny ty členy ČSSD počínaje Mládkem/dle Vás zločince/tak tuto informaci jsem nucen hodnotit v kontextu hotýlku v pohraničí.
Pokuste se držet faktů a brzdit svoji fantazii živenou zřejmou nenávistí k "socanům".
26. 05. 2012 | 15:42

češka napsal(a):

To Yosif K
V Rakousko-Českém pohraničí funguje příhraniční program, ze kterého se financuje turistika. O prázdninách jsou hotýlky plné cyklistů, bohužel vše ožívá pouze v létě, od jara do podzimu jen o výkendech za hezkého počasí.
V Čechách vláda zapomněla na podporu domácího cestovního ruchu úplně, jedině nezapomíná každoročně zvyšovat vstupné do státních hradů a zámků.
26. 05. 2012 | 15:45

Papouch napsal(a):

kelt:

konkrétní příklad ještě nesmyslnější EU dotace:

http://www.krisnuvdvur.cz/farma-brana.html

pár vykuků, co normálně dojí multikulti nadšence, tentokrát pustilo žilou fondům rozvoje venkova (fasuje s tuším 80%)
26. 05. 2012 | 15:45

ali napsal(a):

kelt
klidně slzte dojetím, ale předvedl jste pouze a opět známý argument, že ti druzí kradou taky..pokuste se držet faktů (Rath byl chycen za ruku při korupci!) a brzdit svoji fantazii živenou zřejmou nenávistí k pravičákům..
26. 05. 2012 | 15:57

ali napsal(a):

Papouch
mám lepší :o)
http://www.horydoly.cz/lyzari/sjezdovka-bornholm-ma-prevyseni-38-metru.html
26. 05. 2012 | 16:00

Josef K. napsal(a):

argun. Ach Bože, tak jo....
26. 05. 2012 | 16:07

kelt napsal(a):

To ali,
obviněný Rath je faktum.
Kauzy Opencard,IZIP,Pandury,Promopro atd.jsou zřejmé a jasné.Nebo snad ne?
Že by jejich objasnění poslalo ODS do zapomění je zase jasné Nečasovi a spol.
Co je na tom k nepochopení?
26. 05. 2012 | 16:09

Ládik!!! napsal(a):

kelt -
nevadí, že padury podepsal ministr Paroubkovy vlády? (jeho podřízený)??
26. 05. 2012 | 16:25

ghándí napsal(a):

tváří tvář realitě, pacient stále hledá uník. tak bych popsal příznivce čssd po zatčení socanské mafie ve středních čechách. připomíná mi to scénu z konce filmu prokletý ostrov , která se odehrává ve věži a kde je schozifrenik caprio konfrontován s realitou.
26. 05. 2012 | 16:33

chodec vzduchem napsal(a):

Sdělení, jichž se mi z veřejného prostoru (pro jednoduchost se držím aktualne) dostává neomylně ukazují na to, že Eugéne Ionesco stále žije.

-Návrh, aby lidé, kteří neplatí výživné na nezletilé děti, přišli o řidičský průkaz, schvaluje více než polovina Čechů.
-Za kosti v salámu si můžeme sami
-Sociální sítě vytlačily myšlení (asi měly zácpu)
-Obama v mládí vynikal technikami "hulení"
-Země, kde špatné zprávy jsou dobré (Julek Fučík to říkával jinak)
-Americký sen, uklizeč toalet ukončil elitní univerzitu (proč?!?!?!)

Otázka "Kdo ohrožuje evropské fondy?" mi ale přijde spíš gogolovská. Samy se ohrožují. I nás.
26. 05. 2012 | 16:34

ali napsal(a):

kelt
souhlasím a nechápu, proč se tudíž povyšujete..to jsou známé věci a jak dodává Ládik!!! o Pandurech, aspoň vidíte, že všichni jsou jedna bolševická duše..a zdravím Ládika!!! :o)
26. 05. 2012 | 16:36

kelt napsal(a):

Ládíku,
než napíšete nějakou hloupost,tak si dejte trochu práce a zjistěte si FAKTA.
"Paroubkovu"smlouvu zrušil Topolánek a s Kalouskem podepsali novou na 107 Pandurů za 14 mld.Kč a jel v tom a jede Topolánkův milec Dalík a také Barták,protože jeden Pandur vyšel 4x dráže,než za kolik ho nakoupili Portugalci.
Já vím,že je jednoduší něco plácnout,ale máte možnost při troše námahy vycházet z faktů.
26. 05. 2012 | 17:01

Petr napsal(a):

Pane Pehe,
Vy jste si ještě nevšiml, že "je zde vše tak křišťálově čisté, že křišťálově čistší to už být nemůže"? Fakt nevšiml?
A je jedno jestli se jedná o politiky vlevo, vpravo, nebo tzv. ze středu. Všichni za pomoci úplatných, nebo neschopných či všehoschopných úředníků, chtějí také dožít mezi multimiliardáři na Floridě. Křišťálový předvoj již tam mají.
26. 05. 2012 | 17:12

Ládik!!! napsal(a):

kelte,
pandury byly podepsány poprvé v roce 2006, za Paroubka - pak už se to vleklo všemi vládami známým způsobem. START ZAKÁZKY ("vyloupnutí" miliard z rozpočtu) byl za Paroubka. Pandury nepotřebujeme, v Afgu používáme Dingo (co nevyjelo do kopce).

Zlodějům je jedno, jakou zakázku vymyslí. Transportéry to byly proto, že ponorky nebo bitevní tramvaje by byly někomu hned zpočátku podezřelé.
26. 05. 2012 | 18:01

Ládik!!! napsal(a):

kelte,
na místních národních výborech se vymýšlí zakázky v řádech do desítek milionů, na krajských výborech do desítek miliard a na ústředním výboru jde o stovky miliard. Malá zakázka za 20 mld. musela být iniciována ústředním výborem proto, že krajské výbory zatím nemají odbory národní obrany. Kapišto?
26. 05. 2012 | 18:05

Lila napsal(a):

tata

Zajímalo by mě, jak může ministr financí zkontrolovat oprávněnost nákladů třeba na regionální investiční akci za bezmála půl miliardy, kde výběrové řízení vyhrála firma s nabídkou o 100 milionů dražší, než byla nabídka firmy druhé. V nákladech na stavební část se obě nabídky shodovaly, rozdíl 100 milionů byl jen v položce zemní prace.

Jak byste zjistil, jestli jedna firma skutečnou cenu nenadsadila a druhá nepodhodnotila (i když to se dalo ošetřit kvalitní smlouvou)? Druhá firma měla jednak skvělé reference asi ze čtyř desítek podobných akcí a avízovala, že v době recese stavbu zvládne jen za režijní náklady, protože nechce propouštět zaměstnance. Samozřejmě, že věc byla medializovaná, upozorňovala na ni v televizi i Transparenci International.

A přesto zakázku nakonec dostala firma s nabídkou o sto milionů dražší, a to díky hlasům lidí z ČSSD, ODS a KSČM. Netuším, jak tohle by mohl Kalousek změnit.

Průšvih nastane, až v červnu přijedou auditoři z Bruselu a rozjedou se i do regionů. A ti sem plánovali cestu daleko dřív, než ruka zákona dopadla na Ratha, takže v tomhle punktu je pan Pehe vedle jak ta jedle. První obžalované (Jihočechy) kvůli přidělování evropských dotací řeší od loňska soud.

Mimochodem, dneska jsem si přečetla, že my, daňoví poplatníci, přispíváme vazebně stíhanému Rathovi dál na reprezentaci, a to částkou cca 26 tisíc. To mě uklidnilo. Už mám jistotu, že pan poslanec nás bude v kriminále reprezentovat na úrovni; že by ve vězeňském oblečku od Hugo Bosse?
26. 05. 2012 | 18:06

ghándí napsal(a):

já bych vám chtěl akorát připomenout, že fotovoltaický mnohamiliardový tunel do státního rozpočtu schválila čssd i ksčm. tytéž strany, které dnes hystericky napadají vrácení majetku, který komunisti ukradli církvím.
26. 05. 2012 | 18:09

Ládik!!! napsal(a):

kelte,
máte ve vaší vesnici taky aquapark a čističku vody na kopci (aby se dalo někým spřáteleným imrvére přečerpávat hovna)? Je národní výbor největším palácem s největším parkovištěm široko daleko? Nabírají tam pořád ty nejlepší lidi?
Rozpočty jsou sestavovány těmi, kteří byli mafií (s komunistickými kořeny) napsáni na volitelná místa kandidátních listin. Těmi samými jsou kontrolovány, předraženy a rozkradeny. Že přitom chytili zrovna Ratha, který byl v té době zrovna v ČSSD a zrovna byl i hejtmanem i poslancem, to je pech.
26. 05. 2012 | 18:10

Ládik!!! napsal(a):

kelte,
jsi tam? Nebo už bliješ?
26. 05. 2012 | 18:12

Baba napsal(a):

Tvořivost je základním předpokladem tvůrčích profesí anebo druhotným produktem v rámci vytěžovaných mantinelů.
26. 05. 2012 | 18:26

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

"Například majitele podniků, kteří tyjou z předražených státních zakázek ...takovým majitelům krach nehrozí."

Často takový majitel téměř nic nedělá, jen přeprodá, samozřejmě za nižší cenu, zakázku firmě, která státní zakázku je schopná zrealizovat.
26. 05. 2012 | 18:28

Jarda napsal(a):

Pane Pehe, souhlas do puntíku!!!
26. 05. 2012 | 18:46

zemedelec napsal(a):

Pane Scarabeus.
Dobrý postřeh.
Aby to opravdu klaplo,tak tam má nasazené 2-3 pohunci,který ten průběh prací hlídají.Moje skušenost.
26. 05. 2012 | 19:00

ghándí napsal(a):

řešení rozkrádaček
1. dát do funkcí čestný lidi - scifi
2. zpřísnit kontrolu - moc drahé, navíc nikde není záruka, že nebudou krást i ti, kteří mají zlodějnu kontrolovat
3. uplně zrušit eurofondy, omezit přerozdělování ustavním zákonem o vyrovnaném rozpočtu. - to vidím jako jediné reálné východisko.
26. 05. 2012 | 19:16

tata napsal(a):

lila

když se zamyslíte přijdete nato sama,jestli levarnu odhalí uředník z EU ,ZAKONITĚ JI MUSÍ odhalit i uředník s ministerstva financí,ale tady jde hlavně o tom že se hlavně řeší i zakazky co přimo zajištoval stat,když si seženete udaje tak to zhruba na letošek hrozí 70statnich 30 procent na krajskych,nejsem ekonom ale měla byste znat že vždy velí a nastavuje ten kdo zodpovidá. Takže to je očem se bavíme ........kalousek se vymlouvá na špatně nastavené podminky schvalovaní pravě ty podminky že to nastavoval PAROUBEK......NE JE TO LEŽ,NEBOT TYTO PODMINKY MENIL TOPOLANEK,ALE za druhé proč je nezměnil on......vyte chce to použivat hlavu a dostupné informace.

aPTATE SE JAK BY TO MĚL ZMĚNIT,no ma pravomoc to nepovolit,on ma poslední slovo vysledky kontrolniho uřadu,proč to ted zastavil tu otazku jste si nepoložila?ANO VUBEC NEHAJÍM čssd vtomto statě kradou všichni jenže je to jako ve všem zodpovidá velitel tudíž vlada jestli to neumí ohlidat nemá tam co dělat

navic nejvíc problemu finačního rosahu je ve statních zakazkách a kraje ač kradou to sem psal jsou ted vdusledku RATHA POUŽIVANY JAKO KOUŘOVÁ CLONA,rok se třeba v parlamentu ČSSD SNAŽI DAT NA PROGRAM stav zakazek v EU,KOALICE NIKDY NEPŘISTOUPILA NA JEDNANÍ a že je vše v pořadku i ted kdy EU HROZÍ,opět namestek v televizi prohlasil že je vše v pohodě.

VUBEC NEPOPIRÁM ŽE NA KRAJICH NEKRADOU,ale otoho je vlada aby nastavila jasná pravidla a kontrolovala dodržovaní a navíc rok dělá mrtveho brouka ted je minuta po 12 a najednou za vše mužou kraje........chce to použivat informace a hlavu milá paní
26. 05. 2012 | 19:35

Dale Cooper napsal(a):

Naprostý souhlas s článkem...
Zdá se, že jde o další rovinu, ve které se nám naše vláda snaží předvést jak je stát špatný hospodář...
Břídily takového kalibru, aby člověk opravdu pohledal...
26. 05. 2012 | 19:40

Carlos V. napsal(a):

Je velmi smutné, že otázka dotací je vnímáná jako významný, až státotvorný politický problém.

Dovolte mi použít paralelu rodiny, která se hádá o to, jak správně vynárokovat sociální dávky.

Jsme opravdu zemí třetího světa, trpící hladem a bídou a čekající na almužnu ? Není lepší najit zdroje příjmů a nečekat s rukou nataženou ?

Jistě, otázka má více stran. berem, protože dávají. A proč dávaji ? Co ta to chtějí ?
26. 05. 2012 | 20:01

Dale Cooper napsal(a):

Carlos V.:
Nejdná se o žádné sociální dávky. Jedná se o, pro některé "sprostý", socialistický princip. Pokud chce někdo vzájemě kooperovat a pracovat "jako tým", tak prostě musí pomoci svým slabším členům, aby se pokud možno, co se týká výkonu, dotáhli na ty silnější, a nebyli tak brzdou. V tomto případě se jedná především o infrastrukturu, ale zdaleka nejen o ni...
Kromě toho, je to určitý druh vertikálního přerozdělení. Jelikož totiž zisky z našich podniků proudí mimo jiné formou dividend jejich vlastníkům, především německým, tak musí být tato situace nějak kompenzována, aby to celé nevykolejilo. Ač se to zdá neuvěřitelné, tak některým přece jen občas dochází, že žít na úkor někoho jiného, využívat ho, se vždycky nevyplácí - zvlášť když ho potřebujeme. I otrokům hold museli otrokáři "vracet" část jejich práce formou jídla, ošacení a střechy nad hlavou, aby jim nepomřeli a byli schopni "tahu"...
26. 05. 2012 | 20:17

ghándí napsal(a):

tata,
v EU se krade uplně stejně jako u nás. v itálii si postavili politici za eurofondy vily. já bych řekl, že celá EU je prakticky postavená na podvodu. smlouvy nikdo nedodržuje, protože je ani nezná, dluhy se neplatí a účetnictví se falšuje.
26. 05. 2012 | 20:23

tata napsal(a):

carlos v

bohužel nezlobte se ted mluvite uplně o něčem jiném.

JE TADY něco dané mužou na to byt ruzné nazory ale mluvit že to ma byt tak nebo onak je koukat mrtvému....
Ted musite řešit tento stav a je hloupost špekulovat jestli sme zemí třetiho světa.

A BLOG JE OTOM že ještě větší hloupostí je že někoho hloupostí nám muže narust enormě dluh,když na jedné straně škrtame a přivadime plno lidí do dost ošemetnych situací,takže připustme že to jinak nejde a škrtame protože chceme dostat dluh pod kontrolu no a ted hrozí že přes veškeré nepopularní kroky a obětí lidí jen hloupostí někoho nam dluh naopak muže astronomicky narust otom je tento blok,a ve své podstatě je jedno kdo krade nebo lepe řečeno není to duležité s hlediska vysledku........tam je duležité že někdo svoji neprofesanilitou muže vesvé podstatě všechny škrty a avizované a provadění utahovaní opasku proměnit v nicotu......to nemá nic společného stím co pišete,nezlobte se ale mame takové pořekadlo.....prosim nestahnete to na sebe jeto jen co pišete v porovnaní stim očem se bavíme.....ted to pořekadlo.......bav se s volem o patku když ve čtvrtek jde na poražku.

tím sem chtěl řict že to co jste napsal a co se řeší pravě o dotacích je vzdalené na kilometry,to jako byste napsal že nemame byt v EU.......JENŽE MI TAM SME A DOTACE SOU.

TED JE OTAZKA sme schopni smysuplně a prospešně využit ty penize.....a bud ano pak je to vpořadku nebo ne a pak proč a kvuli komu ne
26. 05. 2012 | 20:58

tata napsal(a):

ghándí
co pišete to nemá zakladní logiku ,krade se všude a vždy to sou jen kliše,toto je otom že smlouvy a pravidla se dodružují a tady je není někdo schopen dodržet,kdyby se totiž nedodržovali neměli bysme problem,jste vubec schopen se zamyslet jaké hlouposti pišete.
26. 05. 2012 | 21:08

ghándí napsal(a):

tata,
v EU se smlouvy nedodržují. kdo dodržoval maastrichtská kriteria?
26. 05. 2012 | 21:13

Baba napsal(a):

Souhlas bývá schůdnější cestou přijetí, zdrojem energie rozpor, ale kdo to uhospodaří ke všeobecné spokojenosti?
26. 05. 2012 | 21:16

tata napsal(a):

ghándí

netrapte si hlavinku,stejně to nepochopite,když položite 10 letemu otazku třeba kde jsou holinky tak VÁM ODPOVY, JEN ghándí odpový že hodinky se natahují

asi vtom poměru sou dotace EU A maastrichtská kriteria
Debatovat svámi je ztrata času takže zase dlouho jen usměv,i takový lidi se vyskytujou
26. 05. 2012 | 21:28

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, furt se krade a furt je z čeho. Jediné perpétuum které spolehlivě funguje snad více než dvatisíce let. Že vás to furt baví. Žádná slépka nehrabe přece od sebe, natož oranžová...
Dám Cicera….
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215476_1665505558938_1276234308_31320608_183240_n.jpg
Jinak tato s tím volem jste se docela rozšoup...
http://www.totalmag.cz/images/stories/rath_sibal.jpg
Veselé krizování...
26. 05. 2012 | 21:53

ghándí napsal(a):

tata,
v EU se prostě smlouvy nedodržují. to je jedno, jaké jsou to smlouvy. jde o právní vědomí. pokud velké státy nedodržují primární právo EU, jak potom chcete na někom , aby dodržoval nějaké nařízení nebo směrnici? bud se smlouvy dodržovat budou, nebo ne. EU je podvod. schvalování LS také probíhalo podvodem a v rozporu s evropským právem.
26. 05. 2012 | 22:43

ali napsal(a):

Ládik!!!
kelta asi trefilo =o)
26. 05. 2012 | 22:48

Baba napsal(a):

Ještě ne, ale až k tomu dojde, ani si nebude dělat starosti.
26. 05. 2012 | 22:58

Yosif K napsal(a):

kelt napsal(a):
To Yosif K,
hotýlek v pohraničí-vymyšlený příběh Vám postačuje k tomu,abyste vyslovil zásadní názor na regionální fondy EU.
Z tohoto úhlu pohledu bude nutno hodnotit všechna Vaše "fakta" a z nich vyvozené závěry.
26. 05. 2012 | 15:33
Nerikam ze vsechny hotylky jsou prazdne. Rikam ze ten kde jsem spal ja byl zcela prazdny v srpnu, a ze byl nadherne renovovan za evropske penize. Je asi 15 km od statni slinice Mikulov Pohorelice. V dedine kam jsem se chtel podivat z osobnich duvodu, jinak tam asi moc lidi nejezdi. Snad tam v zari jezdi teambuildingy chlastat burcak.....
Majitel ma SUV Mercedesa. Budto ho mel drive nez dotace - pak proc bral dotace - inu nekdo je brat musi, kdyz uz jsou. Nebo si to SUV poridil z dotaci, to spis.
Tak je to s vetsinou dotaci:
Italove dostavaji dotace na vino, ze ketreho se pak pali biolih do bezninu
Spanelaci dostavaji dotace na "suchomilne" olivy, ktere malem vysaly reku Ebro,
Cesi dostavaji dotace na exporet susenyho mlika z jihlavskych mlekaren.... mliko ktery nema v Evrope kdo vypit...
Irove dostavaji dotace aby nepestovali obce a Portugalci aby pestovali ovce....
Dalsi dostavaji dotace na poloprazdny hotely, na zvyseni produkce jehnat, zvyseni produkce repky, snizeni produkce cukru, na snizeni produkce jehnat, sekani travy na shniti atd atd.

Podnikatele sami od sebe udelaji nejaky spatny alokace kapitalu, ale kdyz jim v tom pomahaji dotace, nac by premysleli? Zaplati firmu ktera jim sezene dotace - samozrejme ze ne zadarmo.... A tak utraceji dotace.... Ze je hotel poloprazdnej? No a co - dostal jsem na to dotace... novyho Medaka mam, nejak vyziju......
26. 05. 2012 | 23:44

Yosif K napsal(a):

Cesky zemedelsky dotace jsou zlate transparentni - kdo jer xzem,edelec, dostane investicni pujcku s dotovasnym urokem tak aby nepolatil vice nez 2% rocni urok.

Evropsky dotace jsou soutez krasy - muzete zazadat az o 50% dotaci, muzete ji dostat, ale nemusite dostat nic. Az se sejdou zadosti, udela se cu-offline od nejvyssich procent aby se dostalo na ten zbytek. Samozrejme z toho dokaze vyrejzovat nejvis ten, kdo se dokaze "trefit" do spravneho procenta. A jak se nejlepe trefite? Zaplatite firmu ktere se "vyzna". Pak se nejaci euro-truhlaci divi, ze velci zemedelsti producenti jsou uspesnejsi nez mali farmari.

Znam vasnostu, kterej "uhadl" optimalni procento na nakup 30 velkejch Claasu. Miimochodem je to oranzovy slechtic, kamarad se Sebestou atp a mimochodem byl namocen i do oranzovych velkotunelu v miliardovych radech.

Taky takovej jeden "vudce vyhladlych proletaru".... hahahaha......
27. 05. 2012 | 00:01

Dalibor Štys napsal(a):

Znalci problematiky vědí, že 27 programů strukturálních fondů byl od začátku nezvladelný nesmysl. Normální státy mají programů 3-8.
1) Vysoký počet programů vyjednala vláda vedená sociální demokracií. Cílem bylo, aby každý rezort a každý kraj měl nejméně jeden "svůj" program. Protože tak to u nás funguje, každý úřad, každý odbor na ministerstvu, musí mít "svoje" peníze, jinak je méněcenný (ano, myslím tím zbytečný, a ti úředníci si tak skutečně připadají).
2) 27 programů nedovedou zajistit ani státy s mnohem vyšší kvalitou úřednictva než má ČR.
2b) Škoda, která vzniká tím, že nemáme zákon o státní službě, je mnohem větší než "pouhá" nestabilita, nekontinuita a nekoncepčnost státní správy. Hlavní problém je, že úředníci v takovém prostředí neustále především bojují o své místo a o svůj úřad. Nemají tak čas na službu pro níž jsou státem placeni, dokonce často už ani nechápou, že nějakou službu vykonávají. (Aby nedošlo k omylu, všechna čest posledním úřednicím na přepážkách, které musejí čelit na jedné straně různým námitkám a názorům klientů a na druhé straně nepochopitelným požadavkům a nařízením shora.)
2c) Bohužel by nejspíše zákon o státní službě přinesl zlepšení až tak za 20 let, až by se úředníci vyměnili.
2d) Ztratili jsme v tomto směru už 22 let.
27. 05. 2012 | 04:10

Ládik!!! napsal(a):

ali -
vypadá to tak.
27. 05. 2012 | 07:00

xyz napsal(a):

ghándí, vaše představa že vyrovnaný rozpočet odstraní je víc než jen naivní, je to totální nesmysl... i při vyrovnaném rozpočtu se dá krást jak o život, akorát se to plátcům daní všeho druhu prodraží ještě víc...
27. 05. 2012 | 07:01

xyz napsal(a):

slovíčko vypado... odstraní ZLODĚJNY...
27. 05. 2012 | 07:02

kelt napsal(a):

To Ládík,
nepamatuji se,že bych Vám nabídl tykání.
S největší pravděpodobností Vás dostihla Vaše komunistická minulost-já soudruh,ty soudruh. Lžete a pak se z toho pubertálně vykrucujete.
Jste schopen svým vrabčím komunistickým rozoumkem pochopit,že zrušená smlouva je NEPLATNÁ?
Smlouva,dle které byly 4x předražené Pandury nakoupeny podepsal Topolánek a Kalousek.
Až tato současná zlodějská parta půjde od válu,tak to půjde před soud.
Vy a ali se k sobě hodíte-dejte to dohromady.Zvláštní škola nepřijde o přírůstky.
27. 05. 2012 | 08:47

Ládik!!! napsal(a):

kelte,
proč bych měl nicku vykat, nebo chceš onikat? Co jsi?
Zrušená smlouva je neplatná, ale pandury byly vymyšleny k rozkradení za Paroubka (tehdy ČSSD - kdybys chtěl tvrdit, že je to lev).
27. 05. 2012 | 09:19

Yosif K napsal(a):

xyz napsal(a):
ghándí, vaše představa že vyrovnaný rozpočet odstraní je víc než jen naivní, je to totální nesmysl... i při vyrovnaném rozpočtu se dá krást jak o život, akorát se to plátcům daní všeho druhu prodraží ještě víc...
27. 05. 2012 | 07:01
Pane XYZ - vase predstava ze napred je nutno prestat krast a pak teprve se starat o vyrovnany rozpocet je TUPLEM NAIVNI. Bohuzel je to ustaleny blud ktery CSSD rozsiruje mezi proletari:
1) napred se prestane krast
2) teprve potom bude vyrovnany rozpocet
3)ergo kladivko jakekoliv omezovani se v dobe krize je zcela zbytecna asocialni vec.....
A jak to v Evrope (krome Svycarska, Svedska a Finska ktere nejake viditelne kroky k omezovani deficitu dosahly)?
1) plejtva a krade se dal - nekde mene a nekde vice nez v CR ale ruzne dotace se rozkradaji vsude.
2) schodky v hospodareni se zvysuji vsude - castky placene na urocich narustaji (jen v CR dosahuji 80 miliard Kc rocne).
3) vyrovnany rozpocet se cim dal tim vice vzdaluje - financovani statu vice a vice pripomina letadlo - socani vsak tvrdi, ze vsechno dobre dopadne, chce to jen pujcit jeste vice penez na "prorustova opatreni".
27. 05. 2012 | 11:08

Maximus napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
kelte,
proč bych měl nicku vykat, nebo chceš onikat?

Ty si jako jeden můj známý, který za komančů řekl policajtovi, že když si odmyslí tu uniformu, tak jako člověk je vůl. Hádej jak to dopadlo, nakonec si to můžeš ověřit v praxi.

Když si odmyslím ten nick, tak za tím nickem ládik!!! je vůl! (-:

Meleš tady o pandurech a víš kulové, rozumbrado. Ano, Paroubek to rozjel, ale Topolánek a spol. množství nakupovaných pandurů snížili, ale cenu znásobili! Zkus si o tom něco zjistit.
27. 05. 2012 | 11:08

tata napsal(a):

Ladik

už jen váš argument o tikaní,dokazuje co je pro VAS ARGUMENT.Argument je jen co uznate za vhodne.ZDE JE pravidlo že slušní lidé si vykaj.TO samé jen vymyslet kradež je sice nemoralní,jenže vždy to je jen spekulace,zaprvé nebot ta smlouva byla uplně jiná .TAKŽE se mužete jen dohadovat jak by probihala.FAKT JE že zcela je mimo čssd,nebot NAVRH smlouvy byl Topolankem zrušen a PODEPSANA jiná...........ty fakta jsou jasná,a ta debata co vznikla je jasné že pravdu nemate.....nebot kdyby byl někdo souzen aspon za nezodpovědné podepsaní spiše ale zlodějnu byli by to ty co podepsali. NIKOLIV TI CO to jednaní začali.TO SOU JASNÁ FAKTA ,které sice nechcete uznat,ale zde je jasná pravní zodpovědnost.CO SVĚT SVĚTEM STOJÍ.....POSTIHNUTELNÉ je dokonany pravní akt to jest podepsaní.
27. 05. 2012 | 11:16

Maximus napsal(a):

Yosif K napsal(a):
1) napred se prestane krast
2) teprve potom bude vyrovnany rozpocet

S tím se dá souhlasit. Ale teď Vás naštvu, ve Švédsku už po léta mají mimo roku 2008 kdy byla ve světě krize, státní rozpočet v plusu! Takže tam zřejmě nekradou, že? A kontrolní otázka, kdo tady u nás v ČR si nakradl nejvíce?
Pokud vím, ti lidé jako Janoušek a podobní mají politické krytí a stojí za nimi považte ponejvíce pravicoví politici. Takže tady známe tandemy Janoušek-Bém, Dalík-Topolánek a další. Paroubek zase má svého Bendu.
Z levicových politiků si jednoznačně nejvíce "pomohl" Staník Grossovic, který dostal za Unipetrol přes Chrenka 80 mil.Kč! Všichni ostatní levouni jsou jen drobní paraziti, kteří paběrkují jen v desítkách milionů. Levice má také zloděje, to jo, ale jaksi vůči těm pravicovým jsou nevýkonní...... Zkuste si dát dohromady fakta, když něco smrdí jako pes, většinou je to z ODS a téměř vždy jde o stovky milionů či dokonce o miliardy Kč! To jsou ti praví pašáci, a jsou z pravice tzv. pravouni!
Přeji Vám pěkný den!
27. 05. 2012 | 11:20

Oranžáda obecná napsal(a):

jediným rozumným opatřením (ke kterému samozřejmě nikdy nedojde), je zrušení všech dotací !!!! Proč by proboha úředník z Brusele měl rozhodovat o Vašich penězích ? Myslíte si snad, že to bude dělat ve Váš prospěch ? Jestli ano, jste naivní ....
27. 05. 2012 | 11:58

Yosif K napsal(a):

Ohledne Panduru - zda se ze jde o vec, do ktere byli vsechny politicke strany nejak namoceny a kde patrne vsichni prohazovaci nakonec ostrouhali.
Za Paroubka doslo k podepsani predrazenych Panduru na posledni chvili - CSSD evidentne (a tradicne) usoudila ze nejlepsi je bojovat proti korupci jen hubou - specielne kdyz se blizily volby a smlouvu podepisoval Kuhnl (pokud se nemylim).

Topolanek svezi vanek predvedl manevr se zrusenim smlouvy a pak se zmensenim dodavky na polovic. Famulus Dalik se evidentne snazil z pokracovani zakazky neco vytriskat, ale soude dle vypovedi Rakusanu ze Steyru byl hrube odbyt. Dle vypovedi rakusanu vse vypada na to, ze zakazka byla draha, atypicka, a ze se nedali dotalcit ani seidirem Dalikem ani komukoliv jinym k zaplaceni cehokoliv bokem. Pokus o podplaceni nahalsili na velvyslanectvi USA - tim padem bylo temer vylouceno aby pak nekoho podplaceli - v USA by za to cinitele mohli jit sedet natvrdo treba na 6 let. Nemluve o pokutach pro firmu.

Vsechny vojenske zakazky jsou svym zpusobem atypy - ze by se nekdo dal chytit na to ze Pandury byly predrazene vypada nepravdepodobne. I kdyz se ukze objektivne ze Pandury byly predrazene, nikomu se nepodari dokazat UMYSL - alespon ne v Cechach. Maly socdemacky tunel INDOS je pravne nepostizitelny uplne ze stejneho duvodu. Ano, zakazka byla draha, nikoho se vsak nepodarilo chytit se skatuli cash v ruce. Dtto zgarbovsky tunel s pozemky u Prahy - kolektivni rozhodnuti, k presunu skatuli CASH nedoslo, vysterovani skonceno, odlozeno, zapomente.
27. 05. 2012 | 12:02

Belenus napsal(a):

Jako oranžová nit se táhnou zlodějiny politiků (všech) našimi novodobými dějinami. A Pehe zase vidí jen selhání pravicové vlády. Největší řvoun a sprosťák Rath krade jak straka a Pehe v protirathovských opatřeních vidí jasné selhání vlády. Rath spolu se spoustou lidí krade a středočeští radní (kteří by měli odstoupit buď jako spoluviníci, nebo jako hlupáci protože neví jak jejich šéf hospodaří) nevidí důvod k odstoupení. Pehe v tom vidí selhání vlády a mlžení před volbami.
Vůbec bych se nedivil, kdyby další přichycený při činu by byl pan Pehe.
27. 05. 2012 | 12:19

resl napsal(a):

Proč by nám EU lhala, že rozkrádáme peníze, když je tady tolik veřejných důkazů. Že mazaný /ne moudrý/ Kalousek se to pokusí zneužít je zřejmé z jeho známého, křivého charakteru.
27. 05. 2012 | 12:23

Yosif K napsal(a):

Oranžáda obecná napsal(a):
jediným rozumným opatřením (ke kterému samozřejmě nikdy nedojde), je zrušení všech dotací !!!! Proč by proboha úředník z Brusele měl rozhodovat o Vašich penězích ? Myslíte si snad, že to bude dělat ve Váš prospěch ? Jestli ano, jste naivní ....
27. 05. 2012 | 11:58
Dotace jsou "ctvrty stupen plytvani". Rozhazovani penez cizich lidi ve prospech jinych cizich lidi. Hlavni brzda plytvani je strach pred kriminalem.
27. 05. 2012 | 12:41

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
1) Ale teď Vás naštvu, ve Švédsku už po léta mají mimo roku 2008 kdy byla ve světě krize, státní rozpočet v plusu!
2) Takže tam zřejmě nekradou, že?
3) A kontrolní otázka, kdo tady u nás v ČR si nakradl nejvíce?
4) Pokud vím, ti lidé jako Janoušek a podobní mají politické krytí a stojí za nimi považte ponejvíce pravicoví politici. Takže tady známe tandemy Janoušek-Bém, Dalík-Topolánek a další. Paroubek zase má svého Bendu.
5) Z levicových politiků si jednoznačně nejvíce "pomohl" Staník Grossovic, který dostal za Unipetrol přes Chrenka 80 mil.Kč!
6) Všichni ostatní levouni jsou jen drobní paraziti, kteří paběrkují jen v desítkách milionů. Levice má také zloděje, to jo, ale jaksi vůči těm pravicovým jsou nevýkonní......
7) Zkuste si dát dohromady fakta, když něco smrdí jako pes, většinou je to z ODS a téměř vždy jde o stovky milionů či dokonce o miliardy Kč! To jsou ti praví pašáci, a jsou z pravice tzv. pravouni!
Přeji Vám pěkný den!
27. 05. 2012 | 11:20
Ha - tak pekne poporade:
1) Ve Svedsku (a obecne ve Skandinavii) se krade obecne mnohem mene nez v jiznejsich statech. Nicmene i ve Svedsku se masivne svindlovalo na danich a svidluje se (mene) i doposud. Nejvice se svindlovalo za vlady levice, kdy marginalni danove sazby "pro bohace" dosahovaly 80-102%! To uz zacali svindlovat vsichni - ale pote co se ozvala Astrid Lindgrenova, tak Svedi zacali bvolit pravocove vlady, zacali podbouravat socik a svindluje se mene.
2) Ano - za vlady pravice se ve Svedsku krade mene nez za vlady levice, jelikoz se mene prerozdeluje. I za vlady levice ve Svedsku se klrade mene nez treba v Recku za vlady pravice - inu Svedi jsou Svedi.
3) Roman CSSD.
4) Za Janouskem stala pravoleva koalice - Janousek ted financuje LEV 21 - neco tim sleduje. Romana velkotunelare instalovala CSSD, za bolsevikem Kolackem stal Hojdar, CSSD, Mgr. Pokorny, osobni pravnik Sobotky, Grossuv famulus (nebo loutkar?) Musela. Benesovska odlozila MUS k ledu. Nekolikrat, za vlady CSSD.
Za 10 mld tunelem INDOS stal Eduard Zeman CSSD. Za 10 mld tunelem s pozemky z PF v Praze stal Zgarba CSSD. Cokoladovny v Ghane pul miliardy Kc chtel koupit z vynosu akce unipetrol Michal Kraus CSSD. Jeho rodina si sikovne prisla k nemovitostem za 150 mega. Jansta 200 mega za dva tydny pravnich sluzeb. Vetsi sikulkove nez Rath - nechytli je. Atd atd.
5) Pokud ovsem na Standu neceka ve Svycarsku podil z 12 miliard vysasenych na ceskem statu budhistou-komunistou Kolackem......
6) netvrdil bych ze vsichni oranzovi jsou jen drobni paraziti. I Rath vyapdal jako drobny parazit - do minuleho tydne.....
7) Konkretne u bolsevika Kolacka a socana Hojdara jde o 12 miliard krytych mj Benesovskou, u Roman dosazeneho CSSD jde o desitky miliard (tc pravdepodobne v cennych papirech na marshallovych ostrovech).

Nerekl bych - ze oranzovi kradou mene - nekteri jsou opatrnejsi, jini kradou spolecne s modrymi, a akorat na Ratha to prasklo naplno.
Kdyz jsem napsal k blogu Jiriho Havla at si socdemaci udelaji poradek se zlocinci Mladkem a Janstou, docent Jiri Havel odepsal: "dokazte jim neco - vsechno co delaji je zcela legalni". A v tom ma pravdu - v tom je ten problem - vsechno je zcela legalni... dokazte jim konta v Karibiku nebo ve Fribourgu......
27. 05. 2012 | 13:22

Maximus napsal(a):

Yosif K

Nemám chuť a hlavně čas se tady s Vámi dohadovat bod po bodu. Ale musím se smát, nějak Vám z toho výčtu vypadla ta dělnická lůza, odbory a vše co Vás tak irituje (-:
Hrajete si na experta na Švédsko, ale nějak se Vám to plete všechno dohromadya u vádí Vás do asi do pěkných úvahových problémů, tam totiž je jedno jestli vládne levice nebo pravice, ten stát pořád prosperuje méně nebo více, ale pořád prosperuje!!! A vo to gou!

S tím Rathem jste ale vedle, jak ta jedle, on je jen lokální zlodějíček, který si přišel sám na pár desítek mil.Kč. To je sice špatné, ale je to jen malý parazit.

Dále tam chcete z Romana udělat málem člena ČSSD, ono je to trochu jinak, ano byl inaugurován za vlády ČSSD a za Urbana, ale byl tam tlak od Klause, Livie byla tehdy v dozorčí radě...
Však také potom poslal do gymplu PORG kde byl Klaus ml. ředitelem 100 mil.Kč dar!

ČSSD jsou také nedobří hospodáři, ale Vy nechcete pořád pochopit, že z celkového počtu všech lupárem o co vše byl náš stát okraden a potažmo i občané, tak má ČSSD když to hodně přeženu podíl, tak 15-20%! Zbytek jde za pravičáky, pravouny a spíše pseudo pravičáky a na ně napojené šíbry a "podnikatele".
Přeji Vám pěkný den!
27. 05. 2012 | 13:40

modrý edvard napsal(a):

Já jsem pro, ať sem ti auditoři přijedou, a adresně pojmenují co nejvíc lidí, kteří tady kradou. Zvlášť když to stihnou do voleb. I kdyby mě to mělo stát 6% HDP. Spíš se bojím, že přijedou, zjistí, že se tady krade, ale viníky nenaleznou.
27. 05. 2012 | 13:41

Dalibor Štys napsal(a):

Yosif K ad Švédsko:

Vážený, nic bych nedal za to, že základní výhodou Švédska je, že daňové přiznání je veřejná listina a každý má právo do ní nahlédnout. Druhou základní výhodu je špatné počasí, zvláště v zimě, kdy se každá špatně ušitá bota obratem fyzicky projeví. Takže člověku dobře dojde, že ne peníze, ale dobře odvedená práce, je to, co člověk potřebuje.

Ostatní jsem napsal pod blogem p. Zámečníka.
27. 05. 2012 | 13:58

Yosif K napsal(a):

Jak to vyapdalo ve Svadsku za socanu a za plneho skandinavskeho sociku, jak to skutecne fungovalo i mezi prepoctivymi Svedy a proc Svedove socik horempadem odbouravaji!!!!!
Cituji:
V roce 1976 Astrid Lindgrenová zjistila, že její daňová povinnost představuje 102 % zdanitelných příjmů. Napsala proto povídku Pomperipossa ve světě peněz, která vyprovokovala velké diskuse o švédském daňovém systému a pravděpodobně přispěla k první volební porážce Sociální demokracie po čtyřiceti letech vládnutí.[1]

Švédská revoluce proti nejvyšším daním na Západě je založena na individuální iniciativě. Místo toho, aby se spoléhal i na politiky, vzal i obyčejní Švédové věc do svých vlastních rukou a jednoduše odmítli daně platit. To lze učinit různými způsoby a mnohé z nich jsou legální....
Jedním způsobem, jak odmítnout placení daní, je začít méně pracovat. Švédové plavící se na plachetnicích v krásném stokholmském souostroví živě dokumentují tuto tichou daňovou revoluci v zemi.
Švédové unikají daním, tím, že si je určují sami....
Výměnný obchod je jiným způsobem, jak Švédové odolávají vysokým daním.Odlákat švédského zubaře z tenisového kurtu do ordinace není vůbec jednoduchou záležitostí. Ale právník, kterého rozbolely zuby, má šanci. Právník může nabídnout právní služby oplátkou za spravení zubů. Výměnný obchod zachrání zubaři dvojí daně: vlastní daň z příjmu a daň ve formě advokátních poplatků. Ačkoli výměnný obchod je považován za rys primitivního hospodářství, vysoké švédské daně z něj udělaly populární způsob, jak obchodovat ve státě všeobecného blahobytu zvláště v profesích ....
Nová revoluce ve Švédsku není revolucí bohatých, nýbrž probíhá na všech příjmových úrovních....
Švédský stát veřejného blahobytu je státem rozporů. Jeho ideologie tlačí ke stále větším vládním výdajům.... občané dospěli na hranici, za níž další růst daní vyvolává veřejnou nespokojenost... Jediným způsobem, jak se Švédové mohou bránit vyšším daním, je jednat způsobem, který škodí hospodářství. Zvyšování veřejných výdajů podkopává hospodářskou základnu, na níž stojí stát všeobecného blahobytu."
27. 05. 2012 | 14:12

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
Ale musím se smát, nějak Vám z toho výčtu vypadla ta dělnická lůza, odbory a vše co Vás tak irituje (-:
Hrajete si na experta na Švédsko, ale nějak se Vám to plete všechno dohromadya u vádí Vás do asi do pěkných úvahových problémů, tam totiž je jedno jestli vládne levice nebo pravice, ten stát pořád prosperuje méně nebo více, ale pořád prosperuje!!! A vo to gou!
KONEC CITATU.
I ja se musim smat - ja nikdy nepisi o delnicke luze - pisi o proletarich, sam jsem proletarem, vyrobnich prostredku nevlastnici. Mozna jsem dokonce nekdy lumpenproletarem - kdyz ctu blogy a pisi na blogy v pracovnoi dobe.

Svedsky stat prosperuje NAVZDORY socialistickym pokusum, nikoliv kvuliva nim.
To je jako kdybyste sropvanaval Haiti a NDR a rekl ze vetsi poradek v NDR nez na Haiti je dukazem ze socik ma navrch nad kapitalismem. Jo dederonsky socik ma navrch nad kapitalismem na Haiti ale s ohledem na ruzne "kulturni tradice" nejde o relevantni srovnani.

Zrovna tak jako kdyz utopista Zaoralek tvrdi - zavedme svedske prerozdelovani, budeme se mit jako ve Svedsku. Zkuste zavest svedske prerozdelovani rovnou na Haiti - (nebo na sidlisti Kosice-Sputnik) a za dva tydny nebude co prerozdelovat.

Svedsko se dostalo se svym ultrasocanskym prerozdelovanim na okraj krachu. Za dvacet let. Zkuste to zavest jinde a uvidite krach monohem drive. Nynejsi mira prijmove nerovnosti ve Svedsku a Cesku je cca stejna (viz income unequality na wiki).
27. 05. 2012 | 14:26

Maximus napsal(a):

Yosif K napsal(a):

Svedsko se dostalo se svym ultrasocanskym prerozdelovanim na okraj krachu....

Tak pane kolego, už to nehulte, fakt Vám to nedělá dobře.
Ale docela bych se chtěl dožít krachu současné švédské formy. Vy budete zvláštní člověk, já jako podnikatel mám daleko větší sociální cítění než Vy, zřejmě myč nádobí někde v UK. Na rozdíl od Vás si totiž uvědomuji všechny souvislosti toho, když není balík financí rozdělovaný podle zásluh za vykonanou práci nebo jako třeba odměna za práci důchodcům, ty byste nejraději asi nechal pochcípat, že? Vy, ač imnteligentní člověk jste nepochopil spoustu věcí z ekonomie a makroekonomiky spravování státu.Ťo, že už je švédský model spíše socialismus v praxi je pravda a jestli jsou částečně nuceni od některých výsad a výdajů pro "lůzu", jak byste asi nejraději napsal, odejít, tak pořád mají z čeho dávat a vůbec, ale vůbec to nijak neohrožuje stabilitu jejich prosperující ekonomiky. Ještě bych Vás chtěl potěšit čísly jak jejich ekonomika krachuje
a jde ke dnu ve srovnání v Kalouskem a spol.:

Vývoj vládního přebytku resp. deficitu v % k HDP:

rok: 2004/ 2005/ 2006/ 2007/ 2008/ 2009/ 2010/ 2011
ČR -2,8/ -3,2/ -2,4/-0,7/ -2,2/ -5,8/ -4,8/ -3,1
Švédsko +0,6/ +2,2/ +2,3/ +3,6/ +2,2/ -0,7/ +0,2/+0,3

A ještě vývoj vládních dluhů obou zemí:

Veřejný dluh v % k HDP - porovnání ČR versus Švédsko:

rok: 2003/2004/ 2005/ 2006/ 2007/ 2008/ 2009/ 2010/ 2011
ČR 28,6/ 28,9/ 28,4/ 28,3/ 27,9/ 28,7/ 34,4/ 38,1/ 41,2
Švédsko 51,7/50,3/50,4/45,0/40,2/38,8/ 42,6/ 39,4 38,4

Zdroj Eurostat.

Na čem jste, tráva, háčko, péčko, ekstáze?
27. 05. 2012 | 15:10

český maloměšťák napsal(a):

Zajímavá tabulka je zde :

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/images/b/be/6_Total_tax_revenue_by_country_%28millions_of_eur_%25_of_GDP%29.PNG

Povšimněte si zejména let 2008 - 10. Kdy došlo k poklesu daňových výběrů.
Což pak v zemích jako je například Kozloistán Zelný slouží jako argument , že je nutno škrtat to a pak taky těm ...a v konečném důsledku pak Kozli zvyšují daně /protože jejich " reformy " nefungují/.
Mimochodem - i část z balíku zvaného církevní restituce bude vykázána coby přírůstek GDP - daně však z tohoto velkého a nesmyslného (tak jak je zkoncipován) transferu aktiv státu nepoplynou žádné. Ba naopak.

Mimochodem - např. ve Švýcarsku výběr daní rostl i v letech krize...

Maximus
On podle mě drogy nebere. Mu docela stačí těch šestnáct korun na hodinu - co mu vyplácejí jeho komandanti z Jánského vršku.
Já bych se docela vsadil, že on ani neví, že aby se mohly splácet dluhy, tak musí být i adekvátní příjem.
On si myslí, že se daně asi rodí na stromě...
27. 05. 2012 | 15:35

... napsal(a):

Maximus:

Na čem je Josif K? Přece na modré fantazijní ideologii! :o)))
27. 05. 2012 | 16:04

Yosif K napsal(a):

Pane Maximusi, pane CM - zkuste se podivat na Svadsko z jine perspelktivy nez ze cteni clanku levicovych blouznilu Spidly a Zaoralka.
1) Prerozdeluje se ve Svedsku vice nez v CR? Drive ano, nyni ne. Ginni koeficient prijmove nerovnosti je od lonska pro obe zeme stejny.
2) Maji bohati Svedove vyssi dane? Formalne ano - 50%. Nezavisle profese je vsak obchazeji barterem (udelam smlouvu zubari, on mi opravi na cerno zuby), manageri ridi firmy ze zahranici, dostavaji cast platu v zahranici (i na cerno), kapoitalsite maji holding v Beneluxu, Anglii, na Kypru atd atd. Ikea ma ridici firmy po celem Beneluxu - svedsky bernak je bezradny, mlci.
Stejny Ginni koeficient znamena ze i pri formalne vyssich danovych sazbach je prijmova nerovnost ve Svedsku a Cesku stejna. CO TEDY KDO CHCE VICE? Aby se mene podvadelo? Ve Svedsku se pri vyssich danovych sazbach podvadelo mnohem vice nez pri nizsich.
Takze co Cesi - zvysit danove sazby aby se jeste vice podvadelo? Kdyz to tak bylo i v ultrapoctivem Svedsku?
Znam hodne arabu, kteri emigrovali do Svedska. Vsichni meli (a vetsinou jeste maji) velmi slusne podpory. Nekteri diky tomu nesahli na praci uz 5-6 let. Staci chodit do rekvalifikacnich kursu atd. Drive se ani dochazka nehlidala. Otazkou je, zda chudsi zeme maji na to, aby TODLETO financovali. Uz vidim jak jsou cesi nadsdeni. nekdo TODLETO musi platit. Hadejte kdo to plati? Samozrejme - plati to svedsti poroletari v DPH. Vsechno v obchodech je svinsky drahe.
Jak je to tedy se socikem ve Svadsku?
Viz citace nize:
Socik ve svedsky v roce 1994 - nezamestnanost 8.4%, krize, stagnace, danove podvody, seda a cernaa ekonomie, krachy bank, inglace atd.
(ve stejne dobe byla ve Finsku nezamestnanost 20% - pracicova vlada postavila na ulicich vyvarovny polevek a sekla podpory v neazmestnanosti o 40%. Finsko se dostalo z financni krize za 4 roky.....)
Kapitalismus ve Svedsku 2012 - nezamestnanost 3%, rychlejsi vychod z krize, pokles sede ekonomie, rust oficelni ekonomie. Negativa? Svedsti bolsevici poradaji protestni tury mezi "vily bohacu", mavaji transparenty a skuhraji ze chudi jsou chudsi a bohaci bohatsi nez pred 5 lety. Ano, je tomu tak. Dani za nadmerne prerozdelovani je zpomaleni rustu az stagnace. I v tak poctive a rovnostarske zemi jako je Svedsko.


http://www.severskelisty.cz/kaleido/kale0144.php

Vladimír Špidla je takřka zamilován do švédského ekonomického a sociálního modelu. Co tento termín vlastně znamená? Až do konce 60. let bylo Švédsko relativně liberální zemí, kde míra přerozdělování prostřednictvím daní nepřevyšovala úroveň běžnou v USA za prezidenta Reagana, tedy kolem jedné třetiny hrubého domácího produktu. V období 1950-70 rostla ekonomika průměrně o 3,3 procenta ročně. Švédsko bylo tehdy po Švýcarsku nejbohatší zemí na světě.
Socialistické chudnutí

K zásadní změně došlo poté, co počátkem 70. let přišla k moci radikální levice. Ekonomický růst během dalších třiceti let zpomalil na průměrných 1,7 procenta ročně. Tato suchá statistika však sama o sobě mnoho neříká. Plastičtější výpověď o levicové vládě podává Magnus Kempe, švédský ekonomický emigrant, který v roce 1994 napsal: „Pracoval jsem ve Švédsku jako inženýr. Mzda, kterou mi nechali po zdanění, byla menší než podpora, kterou dostával alkoholik ze sousedství. Nebylo možné si nic ušetřit. Říkali mi, že vděčím státu za vzdělání a za práci. Dvakrát nebo třikrát měsíčně jsem si mohl dovolit jít do restaurace a do kina. Po výdajích za tento luxus jsem si nemohl dovolit nic dalšího, například knihy, pokud jsem nevynechal jídlo. Ve Švédsku je jídlo extrémně drahé vzhledem k ochraně místních farmářů. Svůj byt jsem získal na černém trhu. Nebyla jiná možnost, protože nájemné je regulované. Lidé se nemohou stěhovat, aby nepřišli o levné bydlení. Člověk, který mi načerno pronajal byt, si držel ještě další tři byty ve Stockholmu, aby jednou měly kde bydlet jeho děti. Pronajímatelé i nájemníci žili v neustálém strachu, že budou odhaleni státní komisí. Ti první mohli přijít o dekret, druhým hrozilo nebezpečí, že budou odstraněni z bytového pořadníku.“
Nucené úspory
27. 05. 2012 | 16:53

Yosif K napsal(a):

Nucené úspory

„Když začaly problémy se státním rozpočtem, socialisté vymysleli nucené úspory, fakticky další daň,“ pokračuje Kempe. „Švédsko si také půjčovalo na mezinárodních kapitálových trzích.“ Od roku 1974 do roku 1994 vzrostl objem vládního dluhu z 31 na 81 procent HDP.Magnus Kempe pokračuje: „Také daňový systém zvýhodňoval dlužníky – kdo se zadlužil, tomu zůstalo z platu více peněz. Silné společnosti opouštějí zemi. Asea a Tetra Pak do Švýcarska, Ericsson přesunul značnou část výzkumu do Německa, Volvo omezilo výrobu ve Švédsku, Alfa Laval se stěhuje atd.“ Tento seznam později rozšířila řada jmen včetně papírenského gigantu Stora Enso a banky Merita Nordbanken; zmíněný Ericsson přesunul své sídlo do Londýna.
Jak být asociálem

„Když jsem odmítl vstoupit do odborů, byl jsem veřejně označen za asociála. Řekli mi, že moje mzda i práce by mohly být bez podpory odborů ohroženy. Nyní žiji ve Švýcarsku, což je mnohem svobodnější země.“ Takový byl švédský model 70. a 80. let. Neuvěřitelně drahý sociální systém a vysoké daně snižovaly konkurenční schopnost země. Důsledkem byl nárůst nezaměstnanosti, odchod desítek tisíc kvalifikovaných lidí ze země a oslabení měny. Ještě v roce 1990 stála švédská koruna více než 7 tehdejších Kčs. Nyní je na úrovni 3,25 Kč.
27. 05. 2012 | 16:56

Yosif K napsal(a):

Změny k lepšímu

Od roku 1994, ze kterého pochází Kempeho svědectví, se však mnohé změnilo k lepšímu. Během 90. let Švédsko přikročilo k reformě penzijního systému, zredukovalo některé sociální výdaje a snížilo daně. Mezní sazba daně centrální vlády z osobních příjmů činila 50 procent v roce 1986; v roce 2000 již jen 20 procent. Sazba daně z podnikových příjmů poklesla z 52 procent na 28 procent. Ekonomika samozřejmě pookřála. Trend růstu HDP se vrátil ke 3 procentům. Státní rozpočet se dostal z deficitu do přebytku, protože objem vybraných daní vzrostl. Nezaměstnanost, která vrcholila v roce 1993 na hodnotě 8,2 procenta, činí podle posledních údajů pouhých 3,4 procenta. Neúspěchem bylo snad jen zvýšení spotřebních daní. Příjmy státního rozpočtu se nezvýšily podle očekávání, zato výrazně vzrostl objem cigaret pašovaných z Ruska a z pobaltských zemí.
27. 05. 2012 | 16:57

Yosif K napsal(a):

O sociku ve Svedsku blouzni lide, kteri zaspali poslednich 18 let v levicovych snech a bludech.
Svedsky socik je z velke casti odbouran, z mensi casti v nekterych aspektech mozna jeste odbouran bude. Nedovedu si predstavit ze by nekdo kdo se 6 let vyhyba praci se mel TRVALE stejne jako nekdo kdo TRVALE maka jako sroub. Ve Svedsku je to stale jeste mozne.

Prijmove rozdily vsak vzrostly ve Svedsku na stredoevropskou uroven. A to hlavne za psolednich 5 let. Respektive mozna za pravicove vlady jen existujici prijmove rozdily vice vypluly na povrch.

Co kdo chce ze Svedska napodobovat? Ze se tam nekrade a lide nesidi na danich? Svedi jsou proste Svedi. To nema s vyssim prerozdelovanim nic spolecneho, i ve Svedsku tomu je prave naopak!!!!
27. 05. 2012 | 17:06

Yosif K napsal(a):

CM napsal:
Já bych se docela vsadil, že on ani neví, že aby se mohly splácet dluhy, tak musí být i adekvátní příjem.
On si myslí, že se daně asi rodí na stromě...
27. 05. 2012 | 15:35

A ten prijem se asi docili rozhozem draze pujcenych penez mezi proletare z vrtulniku. Inu nekdy ano ale vetsinou ne.
To je takova rec jako v hospode: "Ze mam zaplatit dluhy co jsem prochlastal na sekeru? Napred mi pujcte na traktor, pooram, popiju, zaseji, popiju, sklidim,popiju, splatim."
Muze to vyjit a nemusi.

PUJCTE RECKU DALSI PENIZE, potrebuje po 30 letech prorustovych opatreni financovat dalsi prorustova opatreni!!!!! Ze tam maji jednotkove naklady prace o 30% vyssi nez v SRN? To budou nejake machinace reckych oligarchu.....
27. 05. 2012 | 17:13

Yosif K napsal(a):

Cituji clanek:
Nekopírujte Skandinávský model!!!
Johnny Munkhammar – 1. 10. 2006
Švédsko
V letech 1890 až 1950 mělo Švédsko jedno z nejvyšších temp hospodářského růstu na světě při průměrném daňovém zatížení 10 až 20% hrubého domácího produktu. Toto období je podstatným zdrojem dnešního švédského bohatství. Z 50 největších švédských firem byla jen jediná založena po roce 1970. Je známou skutečností, že od osmdesátých letech minulého století dosud daňové zatížení dosahuje 50%, zatímco trh práce se stal silně regulovaným a velikost sociálního státu dosahuje obřích rozměrů.
Švédsko za toto pošetilé projídání minulosti draze platí. Podle statistik OECD se v HDP na obyvatele Švédi propadli ze čtvrtého místa v roce 1970 na dnešní třináctou příčku. Oficiální míra nezaměstnanosti dosahuje 7-8%, ale po započítání lidí na nemocenské, v předčasném důchodu či lidí žijících z jiných typů státní podpory by se míra nezaměstnanosti vyhoupla na 17%. V letech 1950 až 2003 mělo 11 zemí z 15 starých členů Evropské unie vyšší hospodářský růst než Švédsko. Oficiální nezaměstnanost mezi mladými lidmi je 23%, což je páté nejhorší číslo v Evropě.

Začátkem devadesátých let 20. století se přece jen některé tržní reformy podařilo prosadit. Tyto reformy zlepšily hospodářskou výkonnost Švédska. Byl liberalizován telekomunikační trh a sníženy mezní sazby příjmových daní. Bylo povoleno poskytování soukromé zdravotní péče a byl zreformován důchodový systém. I proto byl průměrný růst HDP na obyvatele v letech 1995 až 2004 2,6%, zatímco mezi léty 1985 až 1994 byl růst v průměru jen 0,8%.
Dánsko
Dánsko je podobný i když ne tak extrémní příklad. V roce 1970 pokud jde o HDP na obyvatele bylo Dánsko třetí nejbohatší zemí světa, před ním byly jen USA a Švýcarsko. V roce 2003 po 30 letech rozrůstání sociálního státu kleslo Dánsko na sedmé místo. Nedávné změny, jako např. zjednodušení pravidel propouštění pracovníků, zajistily, že tento propad prosperity nebyl dramatičtější. Poskytování dávek v nezaměstnanosti bylo nedávno omezeno na čtyři roky a uchazeči ztrácejí na podporu nárok, pokud se nepřeškolí. Dlouhodobě nezaměstnaní a mladí lidé také mohou ztratit nárok na dávky, pokud odmítnou nabízené místo. Dánsko je tak co se týče pracovního trhu celkem úspěšné a díky jeho pružnosti je dánská míra nezaměstnanosti mezi mladými lidmi jedna z nejnižších v Evropě. Někteří tvrdí, že dánská kombinace flexibility trhu práce a sociálních jistot („flexicurity“ jako „flexibility“ + „security“) představuje úspěšný model. Bližší pohled ale snadno odhalí, že za úspěchem stojí jen první půlka tohoto módního pojmu - flexibilita, ne sociální dávky.
Finsko
Finsko si začátkem devadesátých let prošlo těžkou hospodářskou krizí, což vedlo ke krachu mnoha neefektivních firem. Tehdy vláda začala škrtat výdaje, urychlila privatizaci a zrušila dvojí zdanění dividend. V důsledku toho se výrazně zvětšily příjmy lidí, firemní zisky i daňové výnosy. To zároveň umožnilo snížení sazby daně z příjmu fyzických osob o šest procentních bodů ve všech příjmových pásmech. Tyto změny znamenaly pro finskou ekonomiku výrazné povzbuzení.
27. 05. 2012 | 17:27

Josef K. napsal(a):

Yosif K. Bohužel jste obětí positivisticky chápané ekonomie. To se může přelít do psychických poruch. Tak se nadechněte a začnete studovat od kořenů.
27. 05. 2012 | 17:31

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal:
To, že už je švédský model spíše socialismus v praxi je pravda a jestli jsou částečně nuceni od některých výsad a výdajů pro "lůzu", jak byste asi nejraději napsal, odejít, tak pořád mají z čeho dávat a vůbec, ale vůbec to nijak neohrožuje stabilitu jejich prosperující ekonomiky.
KONEC CITATU
Omyl pane Maximusi - po 30 letech vladnuti radikalni levice se ze Svedska v minulych 5 letech stal TEMER zcela standardni kapitalisticky stat.
Jakozto bohatsi stat si muze dovolit byt socialnejsi nez Cesko - naopak to asi nefunguje. V Albanii take nemaji takove socialni davky jako treba v Cechach (nebo v Recku.... )
27. 05. 2012 | 17:32

Yosif K napsal(a):

Josef K. napsal(a):
Yosif K. Bohužel jste obětí positivisticky chápané ekonomie. To se může přelít do psychických poruch. Tak se nadechněte a začnete studovat od kořenů.
27. 05. 2012 | 17:31
Pamatuji si jak stary bolsevik za totace jednou rekl v TV, ze lidi maji dva stimuly k praci - obavy ze ztraty socialnich jistot nebo extra nadprumerny plat. Protoze v sociku nikdo obavy ze ztraty prace nemel, musel Cuba kazdeho ohromne proplacet. Ovsem vyplacet vsem lidem ve state nadprumerny dost dobre nejde. BOHUZEL. Ne ze bych nepral uklizeckam plat spickoveho inzenyra nebo chirurga. Spolecnost na to nema.

Nelze vsem platit prudce nadprumerne platy, i kdyz by si to humanisticky vzdelani socialni blouznilove prali.
27. 05. 2012 | 17:39

Maximus napsal(a):

Yosife K, zase kecáte jako většinou,
s Finy je to jinak než tady plkáte:

Podle předběžných výsledků roku 2011 (duben 2012) dosáhl růst HDP 2.9%. Toto je, s ohledem na přetrvávající ekonomické potíže v EU a zejména zemí eurozóny, významný růst, i když je porovnáván k nízkému základu roku 2009. Růst ekonomiky byl v průběhu roku 2011 velmi nerovnoměrný. Ve 2. čtvrtletí dokonce oproti stejnému období 2010 poklesl, v následujícím čtvrtroku naopak podstatně vzrostl (y/y) o 4%.

Na straně poptávky byl růst tažen především soukromou spotřebou, investicemi a zvýšenými zásobami v důsledku větší zásoby zakázek. Zahraniční obchod zaznamenal nejhorší výsledek za několik desítek let (prakticky od velké ropné krize v 70. letech minulého století), deficit dosáhl EUR 3,6 mld. Ten poprvé od roku 1993 způsobil, že bilance běžného účtu skončila v červených číslech. Finské zboží a služby ztrácely na konkurenceschopnosti. Za očekáváním zůstal i výkon tzv. „zelených“ sektorů, do kterých byly v posledních letech investovány značné prostředky. S cílem napravit tento stav, ustanovil ministr zahraničního obchodu 3 pracovní skupiny, které mají přeložit návrhy na zlepšení exportní výkonnosti Finska.

Podobně jako v roce 2010 skončil v deficitu rozpočet centrální vlády. Propad ve výši EUR 6 mld. zhoršil strukturu dluhu – dluhová pozice Finska (čisté půjčky) je deficitní ve výši EUR 1,5 mld. Výše dluhu centrální vlády k HDP přesáhla 41% a do budoucna zřejmě poroste. Zlepšit stav státní poklady je hlavním úkolem současné finské vlády, která předložila balíček opatření na příjmové i výdajové straně.

Po relativně dobrém růstu národní ekonomiky v roce 2011, bude stávající rok v mnoha ohledech složitý. Odhady růstu HDP se značně liší – od optimističtějších, jako například Ústav zaměstnanců předvídá růst 1,9%, až po velmi pesimistické, se kterým přišel Výzkumný ekonomický ústav: -0,9%. Ministerstvo financí, na základě jehož odhadu byl sestaven rozpočet, zveřejnil odhad 0,8%.

Pokračování nevalného výkonu finského exportu, který zatím trpí nedostatkem konkurenceschopného zboží a ztrátou trhů, lze očekávat i v tomto roce....

Tak rychle, sehnat si jinou brožuru, ta z Jánského vršku nesedí s realitou a má plno chyb!
27. 05. 2012 | 18:57

Yosif K napsal(a):

‏Maximus napsal(a):
Yosife K, zase kecáte jako většinou,
s Finy je to jinak než tady plkáte:
KONEC CITATU.

Pane Maximusi, ja nerikam ze Skandinavie je na tom spatne protoze jsou socani.
Ja rikam ze Skandinavie na tom JE DOBR PROTOZE PRESTALI BYT SOCANI. Pokud jste si neracilmvsimnout, za poslednich 20 let prevaldaly ve Finsku i SAvadsku pravicoove vlady a pokud jste si neracil vsimnout, i levicove vlady BYLY NUCENY opdboruravat presne ty socanske extraburty, ktere v Cecach nadsene propaguji blouznivci typu Zaoralek, Proubek a Pehe.

Skandinavie na tom BYLA SPATNE kdyz jim vladli radikalni socani - repsektive se pomalu propadali do prumeru, ale ze ted je na tom dobre, protoze radikalni socany odvrhli a stali se KAPITALISTICKYMI ZEMEMI se vsim vsudy.
Snad krome toho, ze s ohledem na vyssi poctivost a vyssi vykonnost hospodarstvi si ZATIM mohou dovolit relativne o neco velkorysejsi socialni davky PRO NEKOHO. Ovsem i nad tim se stahuji mraky nelibosti svedskych platcu dani.....
Balvani ktyeri opbdivuji Svedsko v CR jsou myslenim ti stejni balvani, kteri rozestvavaji ve Svedsku proletare, protoze svedsky socik konci. Pripada mi usmevne kdyz dinosauri jako Zaoralek, Paroubek a Pehe stale ziji myslenkove v roce 1989, kdy opravdu ve Svedsku vladla radikalni levice a bohati se snazili vypadat jako chudi a inzenyr mel mensi cisty plat nez alkoholik mel socialni davky.

Pěstujte svoji třídní nenávist! Švédsko se loučí se sociálním státem
24. března 2012 14:37
Švédsko pobouřila akce levicových aktivistů, kteří uspořádali tzv. Safari třídního boje. Na vyhlídkové jízdě Stockholmem ukazovali rozdíly mezi příbytky chudých a vilami boháčů. Akcí chtěli upozornit na fakt, že pravicová vláda přiškrtila dlouhá léta hýčkaný systém sociálního státu.
Autobus vypravený hnutím Allt at alla (Všechno všem) nejdřív projel čtvrtí na jihu Stockholmu, kde je deset procent obyvatel závislých na sociálních dávkách. Zájezd poté zamířil do přístavu plném nablýskaných jacht a luxusní čtvrti honosných vil.
"Rozdíly v těchto dvou oblastech byly naprosto zřejmé," vysvětlila smysl akce jedna z organizátorek Anna Svenssonová. "Chtěli jsme lidem ukázat, kde je skutečné centrum peněz a moci," dodala osmadvacetiletá aktivistka.
Organizace lákala na zájezd po "ghettu bohatých" sloganem "Pěstujte svoji třídní nenávist". Média akci kritizovala, například komentátor listu Dagens Nyheter ji označil za "nebezpečný experiment v skupinové nenávisti."
Zájezd se nelíbil ani obyvatelům navštívených čtvrtí. "Chovají se k nám jako k zvířatům," svěřil se televizi jeden z nich. Aktivistům se ale podařilo Švédy zaujmout a donutit je k zamyšlení, jak se jejich země za poslední léta změnila.
Konec socialistického ideálu
Podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se ve Švédsku za posledních 15 let prudce zvětšily rozdíly mezi bohatými a chudými. Nůžky sociální nerovnosti se rozvírají nejrychleji ze všech čtyřiatřiceti členských zemí OECD a čtyřikrát rychleji než v USA.
Švédsko bylo dlouhá léta ideálem, na který socialistické partaje po celé Evropě lákaly voliče. Příjmy z vysokých daní dotovaly štědré sociální dávky a nemajetní lidé si na účet boháčů žili tak, že jim nezaměstnaní v jiných zemích mohli jenom závidět.
Tržní reformy v posledních dvaceti letech mnoho změnily, skutečný bod obratu ale nastal v roce 2006, kdy sociální demokraty vystřídala u moci středopravicová vláda a slíbila starý sociální systém upravit.
Snížila daně z příjmu a prodala část státního majetku. Sociální výdaje jako penze a podpory v nezaměstnanosti se oproti začátku 90. let snížily téměř o třetinu na 13 procent HDP. Majetní Švédové se ale díky daňovým reformám a liberalizaci trhu s nemovitostmi stali ještě bohatší.
Podle Eurostatu prudce roste procento lidí ohrožených pádem pod hranici chudoby. V této statistice jsou na tom v Evropě hůř už jen Bulhaři. Vládní studie dokazuje, že od roku 2005 narostl počet lidí bez domova o 25 procent.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ve-svedsku-rychle-pribyva-chudych-dr6-/zahranicni.aspx?c=A120323_152704_zahranicni_aha
27. 05. 2012 | 20:07

Yosif K napsal(a):

Jo a s tim Finskem - co jim VY doporucujete? Aby zavolali ekonomicke experty Zaoralka a Pehe a ti ze by jim poradili? napujcovat penize, rozhazet mezi proletare, stimulovat poptavku a celit statnimu krachu?

Finsko ma nizky dluh a rating AAA. Proletari proste nemohou mit kazdy rok svatek, podnikatele take nemaji kazdy rok svatek.
27. 05. 2012 | 20:11

prorok napsal(a):

Zazpivej Rathe navzdory

Tak vidis Davidku, uz te nepotesi,
ze bil jsi se za lidi zdejsi.
Chytre na krk uplatky ti vesi.
"Na kolena luzo!" O to tady bezi.
27. 05. 2012 | 20:39

Guy Tabary napsal(a):

Villon by ti za tenhle paskvil nafackoval, proroku.
27. 05. 2012 | 21:19

Yosif K napsal(a):

prorok napsal(a):
Zazpivej Rathe navzdory...

Tohle je fakt dobry - nepoznal jsem ze je to Villon - nemam tak hluboku humanitni vzdelani.....
27. 05. 2012 | 23:31

Yosif K napsal(a):

Korupcni radeni oranzovych soudruhu v Rathove kraji:
cituji Novinky.cz:
„My jsme spolupráci s touto společností (CPS Consulting) ukončili a vyhlásili nové soutěže. Jejich výsledek byl překvapivý, protože cena spadla o víc než

30 procent. U projektů jsme tak celkem ušetřili deset miliónů. Nutno podotknout, že od té doby jsme neuspěli s žádnou žádostí u ROP Střední Čechy,“ poznamenal Kořen.
28. 05. 2012 | 08:12

MŠ napsal(a):

autore, zlatoústý krasoduchu,

Nebýt marnotratníků, není lichvářů.

Lichvář nikoho nenutí aby si půjčoval.
Půjčuje si jen ten, co víc sežere než vydělá.
Problém to dělá když se to přesune na úroveň států, kteří používají jako ručitele ovčany.
Socialisté jsou tím známí že sežerou víc než vyprodukují
a na to taky dojeli, teď na to pro změnu dojede západ.

Demokracie tvoří jen průměrnost a průměrnost nikam nevede. Všichni lidé jsou si sice rovni,
ale nemají stejné schopnosti.
Schopnější mají vést ty méně schopné,
to v demokracii nelze,
neboť se všichni považují za ty nejschopnější.
Je třeba kolapsu aby se ukázala pravda - kdo jaký je a kam patří.
28. 05. 2012 | 09:40

modrozloděj obecný napsal(a):

KORUPČNÍ ŘÁDĚNÍ MODRÝCH SOUDRUHŮ VE VLÁDĚ

(no, nevím, jak se s tím Yosífek srovná, modrá ideologie nade vše! :-)

Praha - Ministerstvu dopravy hrozí, že neuvidí ani korunu ze sedmi miliard, které Evropská unie slíbila na dálnici D8 z Lovosic do Ústí nad Labem.

Černý scénář narýsovala zpráva Nejvyššího účetního dvora z Lucemburku.

Vyjádřila nedůvěru ve způsob, jakým české úřady kontrolují projekty žádající o evropské dotace.

Neboť zjistila, že například v dopravních dotacích za rok 2011 odhalil auditní orgán českého ministerstva financí špatné rozdělení u 1,85 procenta evropských dotací, zatímco sami eurokontroloři došli k číslu o 40 procent vyššímu. (!!!!)

Čtěte více:
Češi zatajili Bruselu 40 procent zfušovaných projektů»

Zpráva však obsahuje i podrobné zdůvodnění, proč je nepřípustné zmíněnou dálnici D8 proplatit a proč je naopak třeba požadovat zpátky čtyři miliardy, které už byly vyplaceny.

K dalšímu závažnému zjištění Evropský účetní dvůr ze svého pohledu dospěl, když k podrobné kontrole vybral z Česka namátkou pět "evropských" projektů, přitom tři měly takové chyby, že zakázal jejich proplacení.

Vedle D8 se to týká opravy zdymadla na Vltavě ve Chvatěrubech za čtvrt miliardy a nákupu tramvají brněnským dopravním podnikem.

Zdejší autority nechtějí zprávu komentovat a mluví jen o tom, že je to předběžný materiál, o němž budou s experty Evropského účetního dvora jednat.
28. 05. 2012 | 09:54

Šutr_od_vody napsal(a):

Kdybyste se zaobíral Vondrovým (ODS) neobjasněným průserem jménem "PromoPro", který smrdí bezmála 383 milióny Kč, jež skončili - a to s podivem - na soukromých účtech ve Švýcarsku, a nebyli Policii ČR do dnešního dne vyřešeny,

posléze vojenskými "Pandury" a Bartákem, Vondrou (oba dva ODS) a obviněním ze strany amerického velvyslance,

poté modrým 2 miliardovým tunelem jménem "IZIP" (majitelé páni europolsanci za ODS - Cabrnoch a Ouzký), poté

"Metrostavem" a pražskou Blankou, její nejasně danou cenou, posléze

Bémovým slavným "Opencardem",

poté bohatým bossem Patrikem Oulickým (ODS) a jeho černou stavbou v CHKO, na státním pozemků, jež nebyla nikdy úředně povolena a stále stojí i nadále zcela klidně v zakázané zóně! Dosud nepotrestán! Bazén čvachtá, garaž...

poté pražským zastupitelem Pavlem Bémem (ODS) zvaným ne nadarmo "Kolibřík z Prahy" a zámožným podnikatelem Janouškem zvaným "Maorská královna či "Mazánek"... hezké pražské duo, né! Vše jenom pro Prahu, ano, lásko!

Exministr dopravy za vlády Topolánka, ing. Aleš Řebíček (ODS), by se měl také vyšetřit pořádně v kontextu jeho tehdejších podnikatelských aktivit - dopravních/spedičních firem - viz Viamont! Pořadatel jachetního setkání jménem "Toskánsko a jachty"! Ekonomické zalévaní květin za cca 600 Kč/ks!

poté "Aféra kolem exministra životního prostředí Drobila (ODS) a p. Michálka", jenž na ono nekalé chování upozornil a byl poté odejit! Dosud nebyl Drobil potrestán! Pravda a láska zvítezí, jistě!"

Nadále vysvětlení z jakého důvodů, či lobby nechal Kalousek (TOP09) a Pospíšil (ODS) nám ze Švýcarska nabízené 2 miliardy bez řádné odpovědi! Holt, nechtěli prozradit nic na lidi kolem MÚS!

Odkloněné milióny, ne, již ne :)))))))

na české politické pravici je tolik miliard promrhaných a všichni řeší opozičních 7 miliónů Ratha! Divné, hodně divné!!

Čauvejs
28. 05. 2012 | 22:25

Sagner napsal(a):

Evropske Fondy Ohrozuji Partneri Evropske Unie a hraji Strategicke Divadlo!
29. 05. 2012 | 00:30

Jarle napsal(a):

Ládik!!!
Už jsem to psal jednou: Přestaňte sám a uvidíte, že další se (možná) přidají - přece jen nejsme na tom Islandu, že... Jenže i tam se našli tací, co kradli, až Island rozkradli. Naštěstí tam zbylo hodně těch druhých, tak si teď ten Island udělají znovu.
U nás to ale nepůjde, Vy toho nenecháte a ostatní "podnikatelé" už tuplem ne.
29. 05. 2012 | 13:28

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy