Poučení z přímé volby

27. 01. 2013 | 08:25
Přečteno 10022 krát
Mnozí lamentují nad tím, že první přímá volba prezidenta prý neúnosně polarizovala českou společnost. Jiní ji kritizují jako údajně povrchní spektákl, který dělá z vážné politické události něco jako fotbalový mač.

Mohli bychom ale také argumentovat, že první přímá volba znamenala největší politické vzepětí české společnosti od roku 1989. Těžko bychom hledali někoho, koho nechal prezidentský souboj klidným. Téměř každý zaujal nějaké stanovisko.

Krtici budou sice argumentovat, že to byla politizace povrchní, protože ve volbě, která je tak personifikovaná, mnoho lidí nakonec volí podle svých emocí. Voliči podléhají ve volbách, které jsou de facto plebiscitem, snadno demagogickým argumentům a nemalou roli hrají v kampani i osobní útoky.

„Estetická“ kritéria a demagogie samozřejmě mají v takových volbách velký význam. Zároveň ale má tento druh voleb značný mobilizační potenciál. A ten se v našem případě plně uskutečnil.
Byli jsme tak svědky i veskrze pozitivních jevů, jako byla rozsáhlá dobrovolnická činnost nebo masová aktivizace mladých lidí na sociálních sítích. Občanská společnost musela vystoupit ze své politické netečnosti a postavit se na tu či onu stranu. Zkouškou „ohněm“ si prošla i média, a možná se ze svých chyb poučí.

Ukázalo se, že jistá polarizace má své pozitivní stránky: lidé musejí svoji podporu pro toho či onoho kandidáta „proti těm druhým“ nějak zdůvodnit, vyargumentovat. Nevystačí si obvykle jen s „estetickými“ soudy. Musejí přemýšlet i politicky, a v českém případě také znovu promýšlet různá historická traumata a mýty.

Je možné argumentovat, že takové vzepětí společnosti není na místě v případě volby prezidenta, jehož pravomoci jsou dosti omezené. Jenže s prezidentstvím se pojí v české společnosti symbolika, která jde daleko za politiku. Přímá volba nám tak poskytla plastický obraz toho, kdo jako národ jsme.

Je dobře, že každý z finalistů volby reprezentoval i v symbolické rovině různé pohledy na to, jak by měl prezident svoji funkci vykonávat, jakož i na minulost a přítomnost. Jeden se hlásil k levici, druhý je spojován s pravicí. Lišili se symbolicky v návaznosti na toho či onoho z předchozích českých prezidentů.

Jsou to sice rozdíly zdánlivě nesmiřitelné, ale až po volbách vychladnou hlavy, uvědomíme si, že nakonec nejsou tak velké, a že ve všech z nás v různé intenzitě dřímá „plebejec“ a občasný demagog, jakým je Zeman, stejně jako v nás přebývá jakási aspirace po něčem noblesnějším, co s pomocí „kulturní fronty“ možná trochu kýčovitě a nepochopitelně reprezentoval v kampani Schwarzenberg.

Rozdíly mezi oběma polohami byly vyšroubovány do extrémů především personifikovanou kampaní. Dokonce ani některé velmi respektované osobnosti se neubránily krajnostem v odmítání či podpoře toho či onoho kandidáta, což vypovídá leccos především o nich, spíše než o Zemanovi či Schwarzenbergovi.

Ve skutečnosti ani jeden z kandidátů není anděl nebo ďábel, oba reprezentují problematické aspekty české národní psýché a nedávné politické historie. Každý z nás se tak bude muset při konfrontaci volby, kterou učinil, a konečného výsledku nakonec vypořádat i s „tím druhým“, který v každém z nás též latentně dřímá.

I proto se nejspíš ukáže, že ten, koho nakonec zvolíme, bude pro většinu mnohem přijatelnějším prezidentem, než jak ho už dopředu vykreslovaly hysterické okraje obou táborů.

Právo, 26.1.2013

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

M.N.O.P. napsal(a):

Ano
27. 01. 2013 | 08:47

Tomita napsal(a):

Tristní je opět pouze reakce naší objektivní a nezaujaté české obce novinářské. Když si dnes proletíte hlavní informační severy (včetně aktualne.cz včele s pravicovým poskokem Holubem), vypadá to že jim nejen někdo rozšlápl bábovičku, ale že jim rovnou zničili celé pískoviště.

Dokud nebudou česká média (a to samozřejmě vzhledem k jejich vlastníkům nebudou nikdy) pískat "rovinu", bude to s jejich úrovní vypadat jako v českém fotbale.
27. 01. 2013 | 08:55

au napsal(a):

Jsem rád, že vyhrála vzdělanost, kultivovanost a noblesa nad vesnickým buranstvím, vulgárností a podpásovkami.
Bez ironie - budeme mít důstojného prezidenta. Schwarzenberg odpuzoval už svým přisprostlým vtipkováním vystupováním a názory a především absencí nadhledu.
Zeman ukazuje, jak moc se vyplatí být za všech okolností slušný a morální.
27. 01. 2013 | 08:55

.Lebiš napsal(a):

Přesně napsáno.
Ze zápasu se vždy více může poučit ten poražený, snad se tak stane i u nás.
Pravice a komunistobijci už musí pochopit, že buďto najdou ve svých řadách politiky kteří nejsou jen tuneláři a zloději, ale vytvoří vládu při které se zejména lidé poctiví a pracující budou mít KONEČNĚ NĚKDY lépe než za těch komuistů.
Pokud to neumí, je jakékoliv antikomunistické štvaní kontraproduktivní, jen naštve lidi a přinutí je volit proti.
Novináři by si měli konečně uvědomit že po nich chceme onu roli hlídacích psů demokracie, nikoliv korouhviček kteří jen lezou do pozadí mocných.
o našich "umělcích" platí totéž. Ať konečně vytáhnou z těch šuplíků to umění které za komunistů nemohli tvořit, Pokud budou mít tak žalostné výsledky jako mají a jen budou jako paraziti hrabat dotace a granty, ALE NEUMÍ NIC SLUŠNÉHO VYTVOŘIT, bylo by slušností alespoň mlčet a nelézt do pozadí mocným s takovým hurá pokřikem
27. 01. 2013 | 09:03

Pavel napsal(a):

To p. Pehe.

Prosazovat to primitivní a přisprostlé individuum, který z debaty a argumentů utíkal svou "noblesou" a pomocí prosto- a sprostoříkanek přiváděl vymyté mozky do extáze, ukázalo, jak hodně je tato společnost poškozována.

Je poškozována svými prodejnými elitami, propagandistickými médii v německých rukou, bezohlednou pravicovou a privatizační ideologii atd.
České školství ve větší míře produkuje nekriticky myslící a propagandě snadno podléhající žáky a studenty. Stačí šíro na hlavu, silný marketing a mladí si ochotně zvolí svého kata (školné, ACTA, rozbíjený stát touto vládaou ve všech sférach, .... ), ale oni mají svého Karla.
27. 01. 2013 | 09:11

Neudržitelný napsal(a):

Autor
"Občanská společnost musela vystoupit ze své politické netečnosti a postavit se na tu či onu stranu"
Vystoupila a šla se postavit na tu či onu stranu zla. Volby které být neměly. Volby, kdy i některý slušný člověk se stal neslušným a šel volit jednoho, jen proto, aby nevyhrál ten druhý. Volby mezi dvěma co nikdo nechtěl.
au
Při vaší vzdělanosti pane au byste měl vědět, že slušný, vypadá jinak.
27. 01. 2013 | 09:13

Stařeček napsal(a):

tak jsem se dověděl, že vyhrála lež. No to řekl ten pravý, pán knííže. On tu pravdu neřekl německý sudeťák, ale rakouský. No tak hurá. Jenom nevím proč Karel Zemana neopravil a neřekl, že to byl jeho soukmenovec a rakušák.
27. 01. 2013 | 09:21

Petr Havelka napsal(a):

Poučení s prezidentské volby?

Lhát se vyplatí.
27. 01. 2013 | 09:25

SuP napsal(a):

To jsem zvědav, zda teď, když starého ješitu nahradí blazeovaný prďola, začne Pehe psát normálně.
27. 01. 2013 | 09:26

Ládik!!! napsal(a):

V jednom baráku Duka, v druhém Zeman. Kdo bude třetí do svaté trojice (s nadměrným podhrdlím) do mariáše?
27. 01. 2013 | 09:31

Baba Jaga napsal(a):

To: Neudržitelný
A těch přes 2,5 milionů našich spoluobčanů, co dali postupujícím svůj hlas v 1. kole, je skutečně "nikdo"?
A všichni ti rádoby VIP, co nám psali a některým i telefonovali (i když já o nikom, komu by vlezli do soukromí, nevím).
Jó, už se stalo a nedá se odestát... A nezmění se stejně nic. Strany odlehčily svým pokladnám, ale třeba se jim od příjemců z jejich penízků něco vrátí. Snad si pan Gazdík nechal posvětit ty dva miliony alespoň od těch omotýlkovaných v Praze, pokud tam vlastně nebyli s ním sdružení starostové s ním. Opravdu jsou to drobní hýřilové.
Jak píšu vždy: nejlépe presidentskou funkci zrušit a pokud má zůstat, zrušit drahou přímou volbu. Stejně si většina občanů asi myslela, že tam mají kandidovat úplně někdo jiný než ti všichni, co byli v 1. kole. Ale každý z nás měl stejnou šanci a mohl to zkusit, ne?
27. 01. 2013 | 09:32

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!!
Však ti dva mohou hrát mariáš lízaný...
(Jak jste kdesi napsal, že je pan Schwarzenberk roztomilý, to skutečně sedlo. A ještě boží, jak ho nazvala paní vendlová. Bude i nadále pro své příznivce Karel?)
27. 01. 2013 | 09:34

Baba Jaga napsal(a):

Omluva: paní Vendlová s velkým "V".
27. 01. 2013 | 09:36

.Daněk napsal(a):

Neudržitelný- a čí to je chyba že po 23 letech neumí dát pravice jediného kandidáta který by nekradl a nebyl odporný. A museli nasadít Kárla, který"jenom" podplácel aby restituoval i nad rámec roku 48, který tu vůbec nežil a o jehož životě nám řiťolezečtí novináři raději nic neřekli,
.
Volby ukázali jak trapně selhala pravice, korouhvičky novináři, a křiví a neschopní umělci. Antikomunisti nejsou schopni dodat osobnost která by Zemanovi sahala alespoň po kotníky
27. 01. 2013 | 09:36

kp napsal(a):

pro au
Napsal jste: "Zeman ukazuje, jak moc se vyplatí být za všech okolností slušný a morální."
Tato věta by snad mohla být použita jenom na Slvestra nebo na 1.aprila. Až se Zeman naučí slušnosti budu mít možnost poslechnout si i jeho názory, aniž bych musel mít pocit znechucení nad tím, jak každým "bonmotem" uráží část posluchačů, kteří mají jiný názor. Jeho sebechvála je nyní ( asi nashromážděna pobytem na Vysočině) ještě nápadnější, než kdy samolibý Klaus předvedl.
A proběhlou diskuzi nelze zjednodušit na soupeření antikomunisté vs komunisté (popř. ti, kterým komunisté nevadí). Mně nevadilo, že Zeman šel požádat komunisty o podporu, je to parlamentní strana a tedy má právo se účastnit politiky .
Přesto si myslím , že Zeman použil více podpásovek a to se bude pomalu zapomínat.
27. 01. 2013 | 09:43

alojz napsal(a):

Proč se nestal Karel Velkým vontem?
Nedodal Kalouska v kleci:_))))
27. 01. 2013 | 09:44

Ládik!!! napsal(a):

Budu se teď stydět nejen za presidenta opilce, ale i za fotky Hradčan - v každém okně se řehtá estébák. Nedivil bych se, kdyby byl Hrad po 5 letech vybydlen jako Chánov.
A děcka ve škole - kdyby měly vedle tabule portrét pana Franze, inspirovalo by je to k umění a porozumění; Kdyby tam visel portrét Karla, přemýšlely by o historii, cti a správě majetku; kdežto teď (s podobiznou Miloše) budou podvědomě tlačeny k bezuzdnému žraní tlačenky a k buranské tezi, že všechno je povoleno, i chlastat a lhát. Že účel světí prostředky. Je aby nebusely nosit onuce.
27. 01. 2013 | 09:54

PB napsal(a):

kp, myslím, že Zemanovi občasné chování "přes čáru" bývá velmi často výsledkem chování novinářů, jejich skorostup.idních otázek a také obrannou reakcí na ty části společnosti (a ty politiky), kteří tu takovýto druh chování zavedli jako "běžný".
Kníže je v jedné straně s Mirkem Kalouskem, a jistě se, milá kp, shodneme, že chování ministra financí nebývá nic dlužno tomu Milošovu. Rozdíl je v tom, pokud sportovně uznáte, že Mirek Kalousek NIKDY prezidentem nebude, zatímco Zeman se jím stal z vůle 55% voličů, kteří volili.
Karla nechme Karlem. Naprostá většina z nás neměla a nemá ten luxus odejít ze země, kde vládla KSČ, a stát se švýcarským občanem. A u fair-play hrajících kandidátů by měla být i uznalost faktu, že po sedmdesátce by se již mělo být doma a prožívat podzim života.
Souhlasím s Vámi, že v boji o prezidentské křeslo bylo použito mnoho podpásovek. Arbitry však byli novináři, kteří jak Milošovi tak Karlovi připisovali neregulérní body a de facto je mohli navádět, jak bodovat víc. A to vše jen v honbě za svým novinářským chlebíčkem.
Akceptuji Váš názor, děkuji, jestli přijmete ten můj.
27. 01. 2013 | 09:56

au napsal(a):

kp:
Byli jsme svědky surové a jednostranné mediální kampaně "proti Zemanovi", která neměla s demokracií nic společného.
Jednostranné očerňování Miloše Zemana připomínalo ty nejhorší komunistické praktiky. Je skvělé (a je to výraz silné osobnosti), že to Zeman vydržel a proti takto vedené kampani vyhrál. Jistě i proto, že je na to zvyklý - téměř sám statečně vystupoval proti komunistům v 80. letech, prakticky sám proti Klausovi v 90. letech.
Ale stydím se za českou společnost, která prokazovala své nejhorší totalitní pudy - lísat se k Schwarzenbergovi bez ohledu, že je to člověk bez kultury, rozhledu, noblesy i vzdělání, bez ohledu na to, že se podílel na rozkrádání státu, jen proto, že má (v Rakousku) knížecí titul, to už chce skutečně morálku panského slouhy.
Právě ve vztahu ke Klausovi vynikne ten rozdíl: Schwarzenberg bezostyšně využil možnosti rozkrádat stát v 90. letech a díky Klausovi parazitoval na podivných restitucích a privatizacích - Zeman proti rozkrádání státu statečně a prakticky osamoceně bojoval. Proto má Zeman úctu, ale Schwarzenberg jen pohrdání slušných lidí.
27. 01. 2013 | 09:57

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
V jednom baráku Duka, v druhém Zeman. Kdo bude třetí do svaté trojice (s nadměrným podhrdlím) do mariáše?
27. 01. 2013 | 09:31
xxxxxxxxxx
Přece Bohdalka! Až svým mužným hlasem zařve "durch", dá fleka i Šloufovi, kterej bude pauzírovat.
27. 01. 2013 | 09:58

Ládik!!! napsal(a):

Babo Jago -
hrabal se Karel v předcích Miloše až do středověku, aby tam našel něco "užitečného"? Překrucoval Karel Milošovy věty? Ne - nesnížil se k takové podlosti. A když už ho soudruzi vytočili, dokázal jim odpovědět s vtipem - "když už je někdo v žumpě, tak já tam za ním nepolezu". Tím vlastně bohatě popřál Milošovi ke zvolení, víc si Miloš nemůže přát.
27. 01. 2013 | 10:00

Ládik!!! napsal(a):

Šašku -
díky za připomenutí, na tuhle světici jsem zapomněl. Už od doby, kdy těsně po 89 zkásli s Dvořákem emigranty v Austrálii... Jako certifikovaná exestebačka bude na Hradě pečená vařená.
27. 01. 2013 | 10:03

Sladký napsal(a):

au 9.57- přesné,výstižné.Výborný příspěvek, lépe bych to nenapsal.
27. 01. 2013 | 10:06

svatý Václave... napsal(a):

Ládik!!! - patrně by vám vyhovovalo, kdyby se z oken hradu vyvalovali sudeťáci. Každý má prostě jiný vkus. Já sim osobně myslím, že na hradě stačilo Hitlera a Heydricha.
27. 01. 2013 | 10:07

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
Na rozloučenou.
Když Vám poctivá práce smrdí,není Vám pomoci.
Cokoliv napíšete,nebo řeknete,bude použito proti Vám.
27. 01. 2013 | 10:09

PB napsal(a):

au, v 9.57 výborně napsáno.
27. 01. 2013 | 10:12

ZDENDA napsal(a):

Ládíku, "nezávislý" server aktuálně.cz z vás má určitě radost. Jen houšť a větší kapky, dokud vás nezavřou do blázince, kam nesporně patříte!
27. 01. 2013 | 10:12

blood sweat and tears napsal(a):

slzy pravdy a lásky už tu jsou, upocený prezidentování to bude, mediální poskoci to přepískli, znechutili se, havloidi i tabloidi to nevydejchali,jedou dál, i na krev možná dojde.
27. 01. 2013 | 10:13

Ládik!!! napsal(a):

ZDENO a svatý Václave -

hop, hop, hop!

Zítra se bude tančit všude,
až naše vítězné vlajky rudé
na stožáry světa vyletí!
Když dívka v tanci zavlaje,
chlapec jí ruku podá,
úsměvy letí do kraje
rychleji nežli voda.
Až do samoty nejtišší
pronikne naše píseň,
a každý, kdo ji uslyší,
ten taky roztančí se!
27. 01. 2013 | 10:16

deep throat napsal(a):

Ještě před dvěma třemi měsící byl Schwarzenberg ukazován zejména jako parlamentní spící panna.
Česká žumpalistika s pomocí neúplatné kulturní fronty a hradní plačky Čáslavské ho však dokázala proměnit v neposkvrněného panice Bajaju, zachránce to slušnosti a morálních kvalit národa českého.
Dobrá práce!
27. 01. 2013 | 10:18

babočka napsal(a):

Schwarcenbeg nemohl vyhrát protože je to hrdý Čech, který by nelezl Rusům do zadku jako Zeman a jeho kamarádi Palas, Zbytek, Šchlauf. ODS utrpěla debakl a ČSSD ostudu. Češi si zvolili svého Putina a teď můžem jen čekat, kdo bude český Chodorkovskij.Zeman zvítězil lží a to se zapíše do historie.
27. 01. 2013 | 10:19

LUF napsal(a):

"Přímá volba nám tak poskytla plastický obraz toho, kdo jako národ jsme."
Přes 90% Čechů vidí jako největší problém současné politiky korupci. Tak si zvolila za prezidenta Zemana, který byl jedním z hlavních tvůrců korupčního prostředí a je v permanentním kontaktu se svými kamarády/kmotry té doby. Přitom kandidátů bylo 9. A mohl kandidovat i Švejnar, který to vzdal proč? Uvádí že se nechtěl ušpinit nečistým financováním své kampaně - dobře věděl že působivá kampaň tu zvítězí nad slušností. A stalo se.
27. 01. 2013 | 10:22

Reveil napsal(a):

au

"jen proto, že má (v Rakousku) knížecí titul"

Nemá. Právě v Rakousku, kde to taky ústava zakazuje, by se nikdo neodvážil ho titulovat "kníže", kterým není a nikdy nebyl, tak, jak si to dovolují u nás (Nova a spol.) a jak on to připouští a neohradí se proti tomu. V Rakousku by ho hodnotili nejen jako hochštaplera (protože si přivlastŇuje titul, kterýý mu nepatří) nýbrž jako pachatele, který pohrdá ústavou.
Kdyby byl rakouský občan, nikdo by ho nekandidoval na nějakou vysokou funkci, a ve Švýcarsku, kde občan je, jakbysmet.
27. 01. 2013 | 10:23

kp napsal(a):

pro PB: Souhlasím s Vámi . Nikdy nebudu považovat za nepřítele někoho, kdo se dívá na svět jiným pohledem. A mám takové malé tiché přání, aby Zeman (když dostoupal nyní navrchol) ubral na vyhrocenosti svých odpovědí a mluvil věcně a stručně(!). Chování novinářů v Čechách je bohužel skutečně mnohdy za hranicemi slušnosti. A závaží Kalouska bylo u K.S. velmi silné.
pro au: Vaše odpověď je Vaším vyznáním a bylo by marné s Vámi polemizovat. Odejít z Čech za komunistů nebylo lehké, ale také nebylo nemožné. A určitý druh nadhledu ( ne rozdíl od pohrdání) se musí Zeman teprve naučit (možná). Co se týká pohledu na Zeman a Schwarzenberga znám asi jiné a myslím slušné lidi, kteří nejsou zaslepenými fandy ani jednoho z jmenovaných.
27. 01. 2013 | 10:23

Drzá zrzka napsal(a):

Zajímavé začíná být, jak některé věci brané jako "očerňování Miloše Zemana" začínají vylézat na povrch jako pravda.
27. 01. 2013 | 10:25

zemedelec napsal(a):

pro au.
Také chválím.
Někdo tady už popisoval,že jsou šlechtické tituly zakázané i v Rakousku.Dokonce tam prý mají zákon,že tyhle osoby nesmějí zastávat,vysoké státní posty.Měl by to někdo,dát sem znova a doslovní znění.
27. 01. 2013 | 10:27

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ládiku, před časem sem dala nick Anna odkaz na animovanou sramdičku z You Tube "Žůžo Labůžo". Když jem viděl Bohdalku v obletí toho Bimba, hned jsem si na to vzpomněl. Jako bych to slyšel:"Jiřinko, udělej mi žůžo labůžo." Najdi si to, nevím už, pod jakým blogem to bylo, ale pro zlepšení nálady to může fungovat.
27. 01. 2013 | 10:28

Bedřich napsal(a):

to au:

Kolik Vám je let? 10? To by Vás omlouvalo. Bez ironie: Jak jste přišel/přišla na to, že Zeman je vzdělaný, kultivovaný a noblesní a tohle zvítězilo nad vesnickým buranstvím, vulgárností a podpásovkami? Všechny "superlativy", které zmiňujete nějak nesedí k tomu, co jme denně viděli na obrazovkách TV a celé roky po revoluci.

Váš citát: "...budeme mít důstojného prezidenta." O tom jistě vřele pochybuje větší část republiky, ale bylo voleno "menší zlo", což není totéž jako když o někom řeknu, že je opravdu vzdělaný a kultivovaný. U vzdělanosti a kultivovanosti neexistuje ZLO.
Vaše citace: "Schwarzenberg odpuzoval už svým přisprostlým vtipkováním vystupováním a názory a především absencí nadhledu." Tady naprosto souhlasím.
Vaše citace:"Zeman ukazuje, jak moc se vyplatí být za všech okolností slušný a morální." Můj dotaz: JAK to ukazuje? Resp. právě, že jen řeční, ale to, zda se slušným lidem (kteří ještě mají tu sílu a slušní a poctiví zůstali, pokud nejsou už pod mostem o hladu) vyplatí slušnými a poctivými zůstat, se ukáže až v dalších 20ti letech, ne-li později. Naše generace (je mi 52) se toho už nedožije. Potvrdí se jen přísloví: S poctivostí nejdřív pojdeš.
Resultát: Špatná volba od začátku. Prezidentem měl být někdo, kdo Vámi zniňovaná do důsledku splňuje. P.S. Se nedivím Basikové, že chce emigrovat.
27. 01. 2013 | 10:28

LUF napsal(a):

Bedřich
Podle Vladimíra Renčína: S poctivostí nejdál dojdeš z postele ke dveřím
27. 01. 2013 | 10:33

Martu napsal(a):

Když čtu vyjádření přede mnou, jsou tam urážky. Jste snad všichni inteligentní lidé a tak zbytečně neurážejte. Nechci se nikoho dotknout, ale jaký by to byl prezident, když nedokázal dát správný hlas ani sobě. Zdůvodnění, že to bylo tím, že mu svítila světla do očí snad neobstojí, za plentou je každý sám. Pokud by býval byl zvolen, byl by stále pod reflektory kamer a co pak rozhodnutí státní, ani nechci domyslet. Vyhrál ten lepší v druhé volbě.Pokud řádky píše ten, kdo nevolil, ať se zamyslí nad sebou, proč nešel volit a nepomohl rozhodnout. Je to demokratická vůle lidí a myslím , že přímá volba by měla být u všeho, potom bychom měli na volených místech lidi, kteří pracují a nechodí do parlamentu, senátu, kraje i obce brát jen peníze. Souhlasím s tím, aby každý poslanec či senátor, pokud se lidem nelíbí mohl být odvolám těmi, kteří ho zvolili. Panu prezidentovi přeji hlavně zdraví a spokojenost téměř všech lidí s jeho prací. Slyším na Frekvenci, jak skoro upadl, a kde, kdy budetoto video vysíláno.Zamyslete se nad tím, zda v té televizi bylo vše OK z hlediska bezpečnosti, byl schodek, o který zakopl řádně označen barvou, byl osvětlen aby byl viděn, byl na schodek pan Zeman upozorněn? Není to vina televize, že téměř upadl, neměla by se panu Zemanovi spíše omluvit než toto medializovat.
27. 01. 2013 | 10:36

aga napsal(a):

Revell

Přesně to bylo na té volbě tak potupné - banda zpovykaných a lokajských námezdných komediantů chtěla národu perverzně vnutit tu podřadnou znalci vyhozenou nadnárodní veteš, neschopnou ani strčit do urny ten správný papír. Samozřejmě, za vydatné podpory médií, která by si něco takového v domovských zemích svých majitelů nedovovolila ani náhodou. Ovšem v odlehlé gubernii mohou popustit uzdu a dát najevo svou skutečnou povahu.
27. 01. 2013 | 10:39

Mac napsal(a):

pro zdrcené frustrované knížepánovi lokaje: neberte sebe a svět kolem tak ukrutně vážně

holt se zdá, že neokomsomolští tvůrci častušky "KNÍŽE MÁ K LIDU BLÍŽE" udělali někde chybu....

To se stává.
Na revanž dáte v parlamentních volbách (za zpěvu novinky "KALOUS MÁ K LIDU BLÍŽE") aspoň 80% hlasů současné úspěšné a milované vládě i s jejím 1. místopředsedou a bude to...
27. 01. 2013 | 10:42

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Uvedu jeden z příkladů, jak česká média vytvářejí lháře

„Žádné štvanici vystavena nejsem, popřela Bohdalová Zemana“

"Žádné štvanici vystavena nejsem," řekla Bohdalová. "Občas se někde něco objeví s cílem mě pošpinit. Ale já nechci být ani prezident či ministr. Ve svobodném státě je to mé svobodné rozhodnutí," komentovala svou podporu Zemanovi.

„Stížnost a pláč
Zeman ve středu odpoledne sdělil, že bohužel při hovoru o telefonátu Bohdalové použil výraz "plakala", když si mu Bohdalová stěžovala.
„Jiřina Bohdalová mně volala, aby si postěžovala na titulní stránku bulvárního deníku Blesk, kde bylo napsáno, že mě podporuje za peníze. Já jsem jí na to řekl, že to pokládám za nechutnou štvanici srovnatelnou se štvanicí vůči Martinu Dejdarovi a volal jsem do deníku Blesk, abych proti tomu protestoval. Bylo mi přislíbeno, že se deník Blesk Jiřině Bohdalové omluví. Bohužel jsem při tom použil výraz, že i Jiřina Bohdalová do telefonu plakala a ona teď mému tajemníkovi řekla, že v takových situacích zásadně nepláče, ale posílá lidi někam,“ řekl Zeman ve středu Novinkám.“
http://www.novinky.cz/domaci/291066-zadne-stvanici-vystavena-nejsem-poprela-bohdalova-zemana.html

Pojmy, jako jsou štvanice či plakat do telefonu, si lze vykládat různě a je to věcí subjektivní.
Plakáním do telefonu zpravidla nemyslíme skutečný pláč, ale naříkání, stěžování. Když se novinář zeptá takto si stěžující osoby, zda někomu plakala do telefonu, tak takový výraz samozřejmě odmítne naprostá většina lidí, i kdyby „plakala“ sebevíc. No a tak máme lháře.
Pro někoho je v tomto případě lhářem Zeman, pro mne spíše média. Zemanovi lež prokázat nemohu, možná zveličování nadsazování, u novináře vidím účelově volený titulek, který dá Zemanivi nálepku lháře a detaily už se nikdo zabývat nebude.
27. 01. 2013 | 10:42

andulka napsal(a):

Paní Drzá Zrzko, máte velmi logický postřeh. Kdoví, co se ještě dovíme! Přítomnost pana, promiňte, soudruha Šloufa mnohé naznačuje.
Těm, pro které je KS jen "cizák" doporučuji, aby si zjistili odkud přišli jejich pradědové a prapradědové, potom budou potichu. Vždyť "čistý" Čech tady není nikdo. Přes naše území se v minulosti valila vojska francouzská, ruská, německá v dávnější minulosti i tatarská. Vy si vážně myslíte, že takový voják se když potkal ženu, že se na ni jen díval? A že nebyli vojáci, kteří měli vojny dost a podařilo se jim zběhnout? A že se u nás neusazovali řemeslníci z cizích zemí?
A na závěr, proč by se neměli potomci staré šlechty zapojit do veřejného života, když je lidé zvolí? Tímto se ptám pana "zemědělce".
27. 01. 2013 | 10:44

Al Jouda napsal(a):

Já se divím, že stále někdo podezřívá Miloše Zemana z náklonnosti k Rusku. Miloš je prozápadně orientovaný sociální demokrat ! A přesvědčí nás o tom hned při prvních zahraničních návštěvách, kdy jeho projevy budou v ještě větším zájmu medií než tomu bylo u Václava Havla, budou mnohem razantnější - budou to přímo bomby !
27. 01. 2013 | 10:45

Gudka napsal(a):

Tak ten spací vagón na Hradčana nedojel. Cestu mu zatarasil balvan z Vysočiny. Je smutným konstatování, že je třeba za to balvanu být vděčný.
To ovšem ani zdaleka neznamená, že se nám balvan musí líbit, že jej musíme milovat. Jistěže ne. Už teď víme, že samolibost balvanu je možná ještě větší, než byla samolibost jeho předchůdců, ať už se jmenovali Klaus (není třeba připomínat). nebo Havel (nechutné vymrčování Nobelovky).
Nelákavost spacího vagónu je ovšem to, co je rozhodující. Spací vagóny vůbec jsou prokleté - vzpomeňte na ten, kterým poslali do Petrohradu Lenina...
V tom nynějším spacáku byli sice (někde na zadní plošině) i lidi s vysokoškolským vzděláním, ale hlavní pasažér měl problémy složit maturitu (na lesnické průmyslovce!) a byl zábavný na úrovni hospodských vtípků - tzn. mohl zaujmout na chvíli a pak trapná nuda.
Když ho ale konfrontoval starý veterán od Tobruku - tedy nezpochybnitelná morální autorita - obnažilo se nitro tohoto smutek vzbuzujícího kandidáta, který reagoval s neurvalou sprostotou.
A protože nemůžeme mít na Hradčanech nikoho optimálního, tak díky balvanu, že zatarasil jednokolejku!
27. 01. 2013 | 10:46

SuP napsal(a):

Bedřich -
"....Jak jste přišel/přišla na to, že Zeman je vzdělaný, kultivovaný a noblesní a tohle zvítězilo nad vesnickým buranstvím, vulgárností a podpásovkami? Všechny "superlativy", které zmiňujete nějak nesedí k tomu, co jme denně viděli na obrazovkách TV a celé roky po revoluci...."

To jste nepochopil. "au" si nic takového nemyslí. Jen chce namíchnout slušné lidi.
27. 01. 2013 | 10:47

č.m. napsal(a):

Děti měly nejdříve Drobila. Pak si hrály s Vondrou. Poté je zajímal chvíli Rath. Když je omrzel - hrály si chvilku s Parkanovou. Potom chvilku s Peake.
Ale i tato hračka je za čas znudila.
Začly si tedy hrát jedna skupina se Zemanem a druhá s Schwarzenbergem.
I ti je ale za několik dní omrzí.
----------------------------

http://www.cesky-jazyk.cz/citanka/franz-kafka/deti-na-silnici-rozjimani.html
27. 01. 2013 | 10:47

Mac napsal(a):

Bedřich

jenom k té káče Basikové - její emigrace bude skutečnou tragédií pro tento národ.
Ti, kteří vypouštějí takové žvásty, nikdy ve skutečnosti o podobné eventualitě neuvažují. Jsou to rádoby elitářští pozéři.

A zrovna Basiková patří mezi honoraci, které bude dobře v každém režimu.
Nečasova úděsná vláda tady páchne už skoro 3 roky, nic horšího se v Evropě nenajde, přitom vláda (ne prezident) mají přímý vliv na život v zemi. Neslyšel jsem Basikovou breptat o emigraci kvůli TÉTO vládě. Asi jí vyhovuje. Takže svou podporou Kalouskovcům také přispívá k rostoucí popularitě komoušů.

Nazdar, zmatení pravičáci a strážci knížecích hodnot.
27. 01. 2013 | 10:47

rorýs napsal(a):

Pane autore
přímá volba zřejmě nebyla nic jiného, než lakmusový papírek věcí příštích a vyvrcholením nenažranosti sedmé velmoci, která se evidentně domnívala, že teď už může cokoliv vzhledem k úspěšným předchozím manipulacím v jinýh volbách.
A ejhle, ono to nevyšlo, té prodejné dívčině v kabátě sedmé velmoci.
Duel mezi oběma pány byl v politické normě příměřeně k vytouženému koláči.
Media naopak zkoušela co ještě sneseme, a dostala padáka.
27. 01. 2013 | 10:48

PB napsal(a):

kp, děkuji za reakci.
Zeman si určitě dal ve svém svědomí předsevzetí, že "ubere plyn" a nebude opakovat své někdejší občasné chování IV. cenové skupiny. Myslím si, že o tom dobře ví a nectí ho to. Prezident - hulvát by dlouho hradní sesli nezahříval.
babočko, Schwarzenberg se píše bez chyb. Chápu Vaše rozhořčení nad těsnou prohrou, ale takový už je život. Zeman určitě nepoleze Rusům do zadku a srovnávat ho s Putinem je míchání jablk s hruškami. Putin byl vysokým důstojníkem KGB (pro NDR), střídá své funkce premiéra a prezidenta, je v čele několikanásobně většího státu. Pokud tu máme své "Chodorkovské" (pitry), tak snad jen z éry Klause, kteří byli právě "demokratickou" amnestií puštěni na svobodu. Ani takovéto činy Putin zatím nevykonal. Kdo od koho se tedy vlastně učí?
Ládík!!!u, je období plesů, takže se tančí. Zítra se ovšem všude tančit nebude, protože je pondělí a daňoví poplatníci jdou pracovat. Musíte počkat na sobotu.
Vaše snahy přivést "jednodušší lidi" na myšlenku, že to tu hrozí změnou režimu, jsou úsměvné. Většinou je píší lidé, kteří by byli první, kteří by vstoupili do novodobé StB po "hypotetické" změně poměrů. Ta pravděpodobnost je však pouze v oblasti teorií a rovná se přechodu naší země ke středověku a jejim praktikám. Takže, jak říkal kníže Sternberg v Baronech: Máme společného nepřítele.
Doporučuji Vám zhluboka dýchat, panáka ginu s tonikem, úsměv. Příště jistě vyhraje Váš kandidát.
27. 01. 2013 | 10:48

aga napsal(a):

Andulko

To mě má jako dojmout, že někteří Schw. mezinárodní předkové tu zhabali majetky po Bílé hoře, a pak měli moji předkové tu čest sloužit u nich na panském?

Koukal jsem, a v Krumlově Schw. nezvítězil. Pročpak asi? Že by tam tu podivnou rodinu zpátky na zámek nechtěli?
27. 01. 2013 | 10:50

Digi napsal(a):

To Baba Jaga
Mně konkrétně psal do mého mailu p. Vetchý, že on volí Schw. a proč a že ho mám tedy taky volit. Myslíte, že jsem byl v republice jediný, komu se to stalo?
27. 01. 2013 | 10:51

Libertad napsal(a):

Poučením z přímé volby by mělo být respektování tajnosti volby. V žádném případě není potřeba několika denní opravidelné oznamovaní v denním tisku koho budou volit, t.zv. umělecké elity. Také otázky moderátorů v ČT na politiky koho budou volit by měly být považovány za neslušné.

Zvolení Zemana je přes všechny jeho řeči pokračování klientelismu nejvyššího ražení. Ještě se budeme divit koho si ČSSD na svém kongresu zvolí do čela. A těmi novými mladými co tam budou vedle těch starých dovoleni se nenehte zmást. Budou to noví Grossové, Březinové etc.

Jsem velmi smutný.

Sidonio Lbertad
27. 01. 2013 | 10:52

dennis napsal(a):

Zeman se zminil, ze by za hlavu Nardodniho kontrolniho uradu navrhl pana Michalka. NKU uz vice nez rok nema predsedu. Protikorupcni vlade nezbyva cas resit takovou funkci, prezidentovi to nevadilo a zda se, ze novy prezident - bud' hraje mimoradne rafinovanou hru, nebo to s tou korupci vidi jinak, nez o nem jeho oponenti siri. Jeho predstava o tom, jak by meli byt vybirani novi soudci Ustavniho soudu, novi clenove bankovni rady - tedy cestou diskuse s renomovanymi odborniky na dana temata; Zemanuv nazor, ze Fischer by mel byt predsedou Statisky bez ohledu na to, ze byl v prezidentskych volbach jeho oponentem... Svedci jeho slova o jeho mimoradne zaludnem populismu, nebo tim opravdu nahani husi kuzi Kalouskovi a jeho spolustranikum a cele protikorupcni strane ODS? Jeho nazor, ze vlada, co se opira o koalici s nevolenou politickou stranu by mela podat demisi...

Jsou Zemanovy nazory pouhym populismem jenom proto, ze si totez mysli vetsina volicu, co prisli k volbam?

A ze se nevyjadruje vzdy kulantne? Neni vylouceno, ze ze svuj jazyk jeste vybrousi, ale tim vic ho bude nase jednotna fronta sdelovacich prostredku nenavidet.
27. 01. 2013 | 10:53

Mac napsal(a):

rorýs

přesně - i to je jeden z relevantních pohledů na tyto volby.
Pánbůzaplať, že to takhle dopadlo, jinak by ten novinářský ksindl (a hlavně jejich vlastníci) dospěl k závěru, že s tímto národem lze orat bez jakýchkoliv omezení
27. 01. 2013 | 10:53

aga napsal(a):

Digi

Odkud ten Vetchý ty naše maily získal? Neměl by na něj někdo podat trestní oznámení?
27. 01. 2013 | 10:54

Mac napsal(a):

Myslím, že nejlepším objektivním hodnocením voleb je následující výčet, který koluje na netu
Dobré zprávy, jedna špatná

Nejdříve ty dobré:

Prohrála senilní demence
Prohrála elitářská povýšenost
Prohrál Bilderberg
Prohrály prostituující “osobnosti”
Prohrála korporátní média (HN, MFD, LN …)
Prohrála veřejnoprávní média, šířící vládní propagandu
Prohrál gauner Bakala a jiní “mecenáši”
Prohrála kampaň goebbelského typu
Prohráli zmanipulovaní Přemluvbábové

No a teď ta špatná:

Novým prezidentem je Miloš Zeman.
27. 01. 2013 | 10:57

Asfalt napsal(a):

Co tou demagogií autor myslí?

Je to opoziční smlouva, kterou autor vyčítal Zemanovi, nebo "koaliční" smlouva mezi TOP09 a ČSSD po volbách, o které autor ve svých článcích psal, když začaly klesat preference ODS? Co jiného než opoziční smlouva by taková slouva byla a proč opoziční smlouva u Zemana byla k tíži, zatímco v případě TOP09 vhodným řešením, jak autor výslovně uváděl?

Kde končí národní identita, která nejen z pohledu mezinároního práva veřejného legitimizuje český stát a právo Čechů na sebeurčení, a kde začíná nacionalismus? Konkrétně tuto hranici demagogie bych od ekonomického emigranta, který obvinil Zemana z nacionalismu rád věděl.

Svoboda projevu je zaručena (Listina). Bohužel, někteří si veřejný prostor výměny názorů pletou se soukromou estrádou hlouposti. V posledních dnech nepřekvapila nejen hloupost Lipolda a jiných na Aktuálně, ale i těch, kteří prostě nebyli schopni rozpoznat, že jeden kadidát na funkci, o kterou usiluje, na ni nestačí především svými mentálním schopnostmi.
To dokládá i jeho trestní oznámení o údajném šíření poplašné zprávy, které podal sám na sebe (byl to on, kdo rozšířil nepravdivou informaci, že Benešovy dekrety jsou neplatné, Blesk jen pravdivě uvedl, co kandidát na prezidenta řekl - důkaz je v záznamech veřejné TV). Tím nevrdím, že k trestnému činu vůbec došlo - Polčákovu hloupost, který asi radil a který už posílal k trestnímu soudu i Okamuru, skutečně nesdílím.
Za zmínku stojí že ten, kdo trestní právo v kapitalismu používá v politické soutěži a kdo tímto právem potírá svobodu projevu, jsou právě fašisté. Neumím si představit takového člověka prezidentem.

Vážený pane Pehe, u mne jste zcela skončil spolu s Aktuálně. Každý má právo na názor. Každý ale také nese odpovědnost, jaký názor veřejně šíří. Pokud jste se zařadil zcela subjektivními, neodbornými, dokonce hloupými, názory do fronty manipulantů pro Váše a jejich pocity, jste demagogog jako oni. Nevyčítám názor samotný, ale tu demagogii. Toto je mé poučení a nemyslím, že jde o hysterii.
27. 01. 2013 | 11:00

Radkin Honzák napsal(a):

Marek Vácha (na jiném blogu) napsal: Národ, jehož nejčtenější tiskovinou je deník Blesk, si zvolil svého prezidenta.
To mohu podepsat a nemusím už nic přidávat.
27. 01. 2013 | 11:01

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...pane autore,....pane Pehe,.... mne laskavě ve svých úvahách vynechte,.....nejsem pro Vás,...."každý",...

Mne nesuďte podle sebe a "Vaší party."

Jsem " NAD VĚCÍ",.....a s ničím mi není třeba se vypořádávat,...aby bylo jasno, až nejjasněji.
Tužka.
27. 01. 2013 | 11:03

Postní pokrm & kulatý roh napsal(a):

Základní poučení z přímé volby je takové, že Bilderberg prohrál a takoví, jako je pan Pehe, také. A tak to má být.
27. 01. 2013 | 11:07

aga napsal(a):

RH

K tomu se dá říci jen tolik, že za komoušů tu žádný bulvár nebyl, a národ si z reklam a bulváru uměl dělat sofistikovanou srandu. Bulvár sem přišel zároveň s demokracií, a národu byla rychle a sofistikovaně vymydlena hlava podle těch nejlepších západních demokratických vzorů.
27. 01. 2013 | 11:10

jozka napsal(a):

Radkin Honzak:

Racte pustit dutky z rukou a prestante se bicovat. Ve ktere zemi neni bulvar nejctenejsi?
27. 01. 2013 | 11:10

aga napsal(a):

RH

Ale jsem ochoten přiznat, že národ si ušlechtilé velikány ducha a morálky, jakou jsou třeba pp. Vácha či Halík, snad ani nezaslouží. Snad je trochu utěší myšlenka na blížící se církevní restituce.
27. 01. 2013 | 11:11

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Zemedělec,.....rakouská televize, když přenáší z Plesu v Opeře, tak je to samý titul, samá jasnost, pan kníže,....vévoda a tak,.....tak nevím, jak je ten zákon respektován, pokud je.
Tužka.
27. 01. 2013 | 11:12

Hloupý Honza napsal(a):

CTR+C:

Moje manželka říká o landkraběti klettgavském (Karlovi), že to je zlý člověk, že má zlé oči. Když si uvědomím, že byl adoptovaný (až v dospělosti !) a že tyto děti moc lásky v dětství nepobraly, musím s ní opět souhlasit. Taky jsem ho viděl dávno tomu nazad, ještě když kopal za Zelené, v nějakém televizním medailónu jak byl dosti stařecky nevrlý na číšnici, která ho dle něj "obtěžovala". Ten člověk se umí přizpůsobit prostředí tak, aby mu uvěřilo cokoliv, což se adoptované děti naučí velmi brzy. Není vinou mladých, že se svezli na "cool" vlně pankáče Karla, jsou naivní a dosud nepoznamenáni negativními stránkami života. Viděli v něm rytíře z nedávno dočtených pohádek, který tady vše změní k lepšímu, navíc ta kampaň byla cíleně určena právě jim. U hraběte ze Sulzu je handicapem i jeho věk, nejen v otázce duševního a fyzického zdraví, ale i v tom, že by "kvalitou" svého vládnutí zcela jistě neusiloval, právě s ohledem na stáří, o další zvolení, což by mohlo sklouznout do Klausovského - po mně potopa. Přírodní zákony platí i u šlechtických rodů a nelze opomíjet především duševní zdraví které doprovází sklonek života, v němž rok znamená 5 let. Asi bychom nechtěli dopadnout tak, aby byl český prezident, třeba již ke konci svého prezidentování izolován na Hradě jenom proto, aby mu byla zachována lidská důstojnost před světem a národem a čekalo se netrpělivě na další volby.

Je opomíjen jeden důležitý fakt, že i prezidenta po Zemanovi bychom měli volit opět my a ne sekretariáty stran, či kmotrů, tudíž počínaje Zemanem, si stejně jako on i všichni další dají set sakra pozor, aby v očích národa obstáli se ctí a mohli se dále a dále ucházet o jeho přízeň. Uvidíme jak si prvních 5 let povede Zeman, snad příště už budeme chytřejší drahoušku.

Ještě dodám, že třeba v USA, založené na rodinných hodnotách, by si s takovou kampaní kníže ani neškrtl. Kde byli po celou dobu zástupci jeho rodiny, kdo je vlastně jeho rodina, jaký vůbec vede rodinný život, existuje-li vůbec ? Nemohu se zbavit dojmu, že i jeho vztah k těmto hodnotám má původ v tom, že byl adoptován, v tom, že byť na zámku, pohádkové šťastné dospívání, ale hlavně dřívější dětství to zřejmě nebylo.
27. 01. 2013 | 11:14

jozka napsal(a):

Mac:

Tak tenhle vycet snad i podepisu...

a jinak... na nase media plati to same, co na francouzskou slechtu. Nic nezapomneli a nic se nenaucili. Viz treba pane Holubovo zhrzene mudrovani o tom, ze volby rozhodla jedina veta.

Nerozhodla. Ale chtit po nekom, kdo investoval do sveho kandidata takovou porci emoci, aby premyslel hlavou bude asi nemozne.
27. 01. 2013 | 11:15

.Daněk napsal(a):

Radkine Honzáku, tak vy jste také prohrál a teče z vás žluč???
Bulvár je nejčtenější ve všech Evropských zemích i v USA, Neplivejte laskavě na vlastní zemi kde vás nechali zadarmo vystudovat a také vykonávat prestižní povolání. Kálíte si trapně do vlastního hnízda.
.
Jestli vás žere proč Kárl prohrál
- podporujte politiky ve straně která nemá jen samé zloděje a tuneláře. Bohužel ji na pravici asi nenajdete.
- potřebujeme vládu která umí vládnout aby se slušní a pracující měli lépe než za komančů. Mezi antikomunisty ale takové hledat je dost marné. Za 23 let výsledek hodně žalostný
- tlačte novináře aby byli féroví hlídací psi demokracie, a ne takoví lháři a korouhvičky že je lepší číst ten Blesk.
- chtějte po umělcích, aby místo křivé řiťolezecké agitace tvořili umění, pokud množno lepší než to za těch komunistů. Slibovali nám že ho dříve nemohli tvořit a museli dávat do šuplíků. Ať ho laskavě vytáhnou, nebo tvoř něco slušného dnes
27. 01. 2013 | 11:16

Almo G™ napsal(a):

Radkin Honzák napsal(a):

Marek Vácha (na jiném blogu) napsal: Národ, jehož nejčtenější tiskovinou je deník Blesk, si zvolil svého prezidenta.
27. 01. 2013 | 11:01

Myslíte Blesk, který byl v čele protizemanovského tažení? Který lhal, zesměšňoval, urážel vždy jen jednoho z kandidátů? Myslíte Šafrův provládní Blesk, podporovatel vajíčkování a vztekle provládní bulvární plátek, který systematicky organizuje hon na odboráře, čelní levicové politiky a vládní představitele vlády si podává jen, když cítí zvýšený prodej a senzaci?

Lidé tentokrát ve vyšší míře volili PROTI Blesku.
27. 01. 2013 | 11:17

MJ napsal(a):

Zeman se se k moci prolhal, a části národa, který čerpá informace z Blesku,to nevadí. To vidím jako nejsmutnější na celé přímé volbě, ale když jsme přečkali Klause, přečkáme i Zemana. Špatné je, že v této zemi není nic, co by mohlo tuto skupinu lidí kultivovat alespoň pro příští volby. Lidé se neposlouchají, nechtějí přemýšlet, a laciná a zjednodušující hesla jim vyhovují.
27. 01. 2013 | 11:19

fikus napsal(a):

navzdory proklamování absence vyvážených medií podlehnul i p. Pehe. Bezostyšné nadržování není nezkušeností, ale odrazem plánované řízené masáži s vědomím "koho chleba jíš, toho píseň zpívej". To není nevyzrálostí společnosti, ale čistou kalkulací zájmových skupin. Kalkulace je umožněna nedokonalými pravidly demokracie v ČR a morální úrovní některých periodik, novinářů a pisálků. To je slabina této země, stejně jako špatně fungující trh a služby. Všimněme si jak málo a účelově některé sd. prostředky směřovaly svojí pozornost na slabá místa vrch.politiky. Jinými slovy hlídací pes demokracie má boudu na jiném dvorku. Hlásná trouba majitele a ne českých lidí. Vyjímkou budiž některé nestranné plátky a periodika.
Některé zahr. komentáře k volbě zásadně kloužou po hřbetě, neznají místní podmínky a činnost Swarzenberga, stejně i Zemana. Vrcholem jsou německé komentáře, že česká společnost propásla šanci se více otevřít a poučit se z minulosti. Ministr zahraničí nikdy neuměl svoji práci, není diplomat ani směrem k těm, kterých zájmy zastupuje. Blbiny typu: Češi se bojí o svoje chalupy v pohraničí je toho důkazem. Jde zde o něco, co Němci a další nechtějí pochopit, že agresí rozbili státní útvar, který nikdy ve střední Evropě nepřijali, který znamenal spoustu utrpení a snaha to zlehčovat a šťourat klacíkem v negativních stránkách společné historie a snahy o revize něčeho co bylo chápano v kontextu doby jako přirozená reakce jsou něco nepochopitelného. Ano, po válce byly emoce, provedení odsunu často kriminální a třeba tak jak to bylo odmávnuto to byla chyba. Ale lze věřit že snahou Beneše tehdy bylo skoncování s minulostí a jednou provždy zajistit klid v Československu po neblahých zkušenostech. S odstupem doby to vnímaní je deformované. Podbízivost komukoliv je náš rys a pokud se o takovou politiku někdo snaží, potom ty nesmysly o nacionalismu a xenofobii bych Čechům nepředhazoval, takoví nejsou. Takoví jsou jiní naši sousedé.
27. 01. 2013 | 11:19

Reveil napsal(a):

Zeman je skutečně neradostný produkt této volby. Ale je třeba se s tím smířit, protože jej na Hrad katapultovala především neslýchaná přezíravost médií a schwarzenberské kliky vůči voličovi, o kterém si zcela zjevně mysli, že musí spolknout doslova všechno. Křiklavá nevyváženost médií (Nova, ČT), pokud už rovnou nevyhlásila frontální podporu jednbomu z kandidátů (LN,MFD, atp.) byla tak primitivně, tak kojzarovsky zaujatá, že to voliče muselo urazit. Daleko spíš, než by volič přemítal nad skrytými či méně dobře skrytými nebezpečími, ohrožujícími ze strany sudetského kandidáta stát (změny ústavy, transformace formy státního zřízení) se volič, rozjitřený ekonomickým propadem a nedostatečně odreagovaným na Klausovi, cítil podvedený a naštval se.
Volič nejspíš přeslechl Schewarzenebrgův výrok, pronesený v situaci, kdy byl pod tlakem, že zabrání majetku současným obyvatelům oblastí, která se dříve nazývaly Sudety, "zatím" nehrozí.
Člověk by očekával, že ono "zatím" bude druhý den po vyřknutí dominovat v médiích - ale nic. Média, poslušná generální linie, o tom pomlčela a volič si toho nevšimnul, jsa prostě znechucen.
Manipulace volbami začala žít vlastním životem, vymkla se režisérům z ruky a vygenerovala prezidenta, jakého snad většina ani nechtěla, a to dokonce s velmi podstatným rozdílem cca 10%.
27. 01. 2013 | 11:20

Ing. N. napsal(a):

(autor)píšete:

"Dokonce ani některé velmi respektované osobnosti se neubránily krajnostem v odmítání či podpoře toho či onoho kandidáta, což vypovídá leccos především o nich, spíše než o Zemanovi či Schwarzenbergovi."

Máte pravdu. Znovu jsem si pustila předvolební video, kde režizér Menzel říká:

„ Proč chci volit Karla Schwarzenberga? Protože to je šlechtic, ne proto, že má erb, ale protože má ducha šlechtice. Ti ostatní vedle něj nejsou nic jiného než potomci nevolníků, kteří mají zbabělou povahu.“

Naprosto nechápu, že člověk, který natočil vynikající film "Ostře sledované vlaky" označí lidi, s výjimkou Schwarzenberga, za potomky nevolníků, kteří mají zbabělou povahu.

Na základě jakých úvah k něčemu takovému došel? Pochází snad ze šlechtického rodu? Vždyť nevolníci se jimi stali jenom a právě proto, že v zemi vládli šlechtici.
27. 01. 2013 | 11:22

.J.K. napsal(a):

Od Honzáka už nic jiného než trapnost asi nezažijeme.
.
Gratuluji lidu že si udržel zdravý rozum a nepodlehl masáži médií a takéumělců. Tedy většinas až na Prahu, tam byli vždy divní lidé kteří jdou proti zájmům republiky, jen aby si nahrabali sami
27. 01. 2013 | 11:23

zubatá napsal(a):

Tohle je také poučení:
Hlídací psi Řada renomovaných médií se rovnýma nohama ocitla v roli "umělecké fronty" a "akademické obce". Miloš Zeman novinářům ironicky poděkoval, že jejich hysterické příběhy - od ukradeného kabátu členem Zemanova štábu až po angažmá estébáka na protiknížecí inzerci - dopomohly k tomu, že právě on vstoupí do Hradu hlavním vchodem. To je nezáviděníhodná, velmi vratká pozice "mediální fronty". A škoda veliká. Zemana bude třeba hlídat, aby se neobklopil lidmi (všeho)schopnými, aby nezahájil českou válku proti "islámské anticivilizaci" na Středním východě anebo proti "nemakačenkům" na Šluknovsku. Kdo odteď bude "hlídacím psům demokracie" věřit, jestliže se v průběhu kampaně svými zubisky do téže demokracie - se stěží uvěřitelnou jednostranností - zahryzli? Skoro nikdo. Václav Klaus si je v sobotu vychutnal: "Lid se nenechal zmást neuvěřitelnou mediální kampaní. Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí." Vidět Klause, jak sarkasticky plesá, je vždycky smutné. Ale "oposmlouvě" navzdory ani on, ani Zeman za naše soužení nemohou.
Z časopisu Týden: http://www.tyden.cz/rubriky/na...
27. 01. 2013 | 11:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

Gudka
A úplně nejhorší byl orient-expres, tam se spřáhla elita i lůza proti mafii. Měl by se pan Jančura ispirovat (ačkoliv mafie ve vlaku ani autobusu zatím nejezdí, byla by potřeba inovace - v každém kupé fešná hosteska, ve žlutém autobuse alespoň tanec u tyče).
27. 01. 2013 | 11:23

zubatá napsal(a):

Ad Reveil - ty jsi neradostným produktem špatné výchovy ze strany rodičů.
27. 01. 2013 | 11:25

sundej to sako napsal(a):

No, konečně. Voľby máme za sebou a můžeme jását. Vyhrál lepší, hezčí, mladší, no a hlavně, levicovej, vtipnej, usměvavej a nadevše fundovanej a chytrej člověk. Trapnost se byla dívát na "kníže" a ještě lepší bylo, že mu nebylo rozumět. Takže sečteno, království nebeské se nekoná. Republika bude kráčet směrem nalevo, vpřed, k lepší budoucnosti. Je to výsledek přání lidu, mladých i starších. Možná, že nastane i doba, kdy se spát za peníze lidu nebude a tunelářům bude navždy odzvoněno. No, a po dobře vykonané práce si můžeme dáti s chutí i tlačenku, jitrnici, nebo dobrou slivovici. A tak to má býti. Nežijeme přeci pro to, aby sme podporovali zloděje, tuneláře, nemakačenkové s plnou pusou slibů a řečiček.
Závěrem, co říci? Tak ještě jednou, srdečně blahopřeji a mnoho úspěchů přeji, pane Zemane, ste hlasem lidu a lid Vás má rád.
27. 01. 2013 | 11:26

Medard napsal(a):

Po autokratovi přichází na hrad hulvátokrat , možná máme co jsme
chtěli (nebo ne), komentář p.Klause hovoří za vše .
Podivná instituce "Prognostický ústav" opět potvrdila , svou neuvěřitelnou
potenci vyrábět "schopné státníky" a lid na to opět slyšel . . . .
Ať bůh dál zůstává . . . . schovaný !!!
27. 01. 2013 | 11:27

šašek z Jihlavy napsal(a):

andulka napsal(a):
Paní Drzá Zrzko, máte velmi logický postřeh. Kdoví, co se ještě dovíme! Přítomnost pana, promiňte, soudruha Šloufa mnohé naznačuje.
Těm, pro které je KS jen "cizák" doporučuji, aby si zjistili odkud přišli jejich pradědové a prapradědové, potom budou potichu. Vždyť "čistý" Čech tady není nikdo. Přes naše území se v minulosti valila vojska francouzská, ruská, německá v dávnější minulosti i tatarská. Vy si vážně myslíte, že takový voják se když potkal ženu, že se na ni jen díval? A že nebyli vojáci, kteří měli vojny dost a podařilo se jim zběhnout? A že se u nás neusazovali řemeslníci z cizích zemí?
A na závěr, proč by se neměli potomci staré šlechty zapojit do veřejného života, když je lidé zvolí? Tímto se ptám pana "zemědělce".
27. 01. 2013 | 10:44
xxxxxxxxxx
Andulko, mé dítě, vy se mi tůze líbíte...
To jsem tady tvrdil už před časem, my jsme čistokrevní evropští voříšci, zušlechtění tatarskou krví a arabskými hřebci. Proto jsou u nás v oblibě koně, zvl. děvčata to nějak vzrušuje. některé i bez sedla.
27. 01. 2013 | 11:27

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Babo Jago -
hrabal se Karel v předcích Miloše až do středověku, aby tam našel něco "užitečného"?
xxxxxxxxxxx
Ládiku, a to si představ, že by byl mezi námi Bohuš Hrabal, ten by si teprve hrábnul.
Např. obsluhoval jsem prezidenty ČR, to by bylo počteníčko!
27. 01. 2013 | 11:31

modrý edvard napsal(a):

"I proto se nejspíš ukáže, že ten, koho nakonec zvolíme, bude pro většinu mnohem přijatelnějším prezidentem, než jak ho už dopředu vykreslovaly hysterické okraje obou táborů." V tom má autor pravdu. Ale jsem hluboce přesvědčen, že to bude špatný prezident.
27. 01. 2013 | 11:32

Ládik!!! napsal(a):

šašku,
kdyby se někdo hrabal v předcích zemana, dostal by možná infekci.
27. 01. 2013 | 11:34

Reveil napsal(a):

Tužko, tužko, neztupila se trochu špička?
Nevím jak na plesu v Opeře... možná že snobové mají nějakou výjimku a přimhuřuje se oko... ale v politice ne a taky náš život není žádný ples v Opeře.
Koneckonců je to skutečně ústavou zrušené a konání proti takovému sutanovení je protiústavní... Koneckonců ten, kdo chce být hlavou státu, by neměl ústavou pohrdat ještě, než se případně do křesla dostane...
Koneckonců dotyčný jedinec nikdy žádným šlechticem nebyl,. neboť se narodil a působil tam, kde šlechtictví dávno bylo zrušeno... tím, že si titul, který mu nepatří, přivlastňuje, se řadí mezi hochštaplery... tedy v naši zemičce hned vedle Lukáše Kohouta...
27. 01. 2013 | 11:34

ahTectiv ELIZABETH napsal(a):

Pane Aga, nejlépe bude, když svá tvrzení doložíte, zkoumáním v matrikách. V naší zemi někomu vyčítat "cizáků" je ošidné. Představa jak jedni zhabali majetek a druzí na ně dřeli, je příliš jednoduchá. Co když třeba nejaký ten prapraděd něco prapraSchwanzerbergovi ukradl? A odkud ten prapraděd přišel? A co když prapraSchwanzemberg třeba pomáhal lidem? Ono život není černobílý.
27. 01. 2013 | 11:34

Almo G™ napsal(a):

Ing. N. On Menzel také natočil opravdu krásný film Konec starých časů, kde si utahuje z buranů, kteří si na zámcích snobsky hrají na šlechtice. O to je to pro mě nepochopitelnější. Každopádně je to asi jeho životní téma. A dnes nějaký mindrák a touha zažít znovu "staré časy".

Stejně tak je pro mě nepochopitelný takový R.Honzák, který otočí skutečnost o 180 stupňů, ani se nezačervená.

Elity národa.
27. 01. 2013 | 11:36

Luba napsal(a):

Řekl bych,
že Bimbo se může stát nejoblíbenějším prezidentem všech dob.
27. 01. 2013 | 11:37

pamětník napsal(a):

Digi:
Vetchý mi poslal mail taky. Varoval jsem ho, že ještě jeden a může se se svou schránkou rozloučit. Naštěstí druhý neposlal a vyhnul se tak blokaci.
27. 01. 2013 | 11:45

Vandal napsal(a):

Luba napsal(a):

Řekl bych,
že Bimbo se může stát nejoblíbenějším prezidentem všech dob.

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Přesně, můj názor! Bude to mít hodně usnadněné, v této polofašistické době. Přeji mu a taky nám všem hodně zdaru!
27. 01. 2013 | 11:46

zemedelec napsal(a):

Paní andulko.10:44
Asi Vám odborně neodpovím,jenom můj názor.
Bylo by dobré,podívat se jak to je i v jiných státech.
Proč by se neměli potomci staré šlechty zapojit do veřejného života.
Musíme rozlišit,veřejný život a státní řízení,nebo zřízení.Pokud by jste myslela i hospodářský život,tak vrátit i majetky,jinak to nejde.Či že návrat o 100let spátky.Měli bychom vycházet i ze založení republiky,jak to ovlivnila I.světová válka.Co ovlivnilo dění před a po II.druhé světové válce.Musím ale dodat,že vítězný únor to dodělal a podělal všechno.
Paní Tužka.
Na ty plesy nechodíme a ani nesleduji vysílání.
27. 01. 2013 | 11:46

Ing. N. napsal(a):

Pane Stejskale,

prosím pěkně, mohl byste přesně definovat co se rozumí pod "tapetováním", abych se vyvarovala porušení pravidel?

Můj dotaz zní:
"Kdy je možné použít stejný příspěvek po prvním uveřejnění?"

Děkuji.
27. 01. 2013 | 11:47

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Prolhanost českých novinářů nad námi zvítězila v posledních parlamentních volbách a tak se nám dnes líbí parlament a vláda, který jsem zvolili podle doporučení našich „novinářů“.

Důvěra vládě v posledních měsících
16 %, 14 %, 16 %, 14 %, 12 %, 15 %, 13 %,

Důvěra poslanecké sněmovně
12 %, 13 %, 13 %, 11 %, 10 %, 12 %, 10 %,

„Spokojenost se soucasnou politickou situací vyjádrila 4 % respondentu, tedy stejne
jako v posledním šetrení. Ani spokojeno, ani nespokojeno se cítí být 15 % obyvatel CR. Nespokojenost s politickou situací však vyjadrují zhruba ctyri petiny dotázaných (79 %).

http://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c1/a6937/f3/pi
130103.pdf
27. 01. 2013 | 11:47

dříve čtenář napsal(a):

Mafie nasadily Zemana, aby oslabil soc. dem. kandidáta a do druhého kola se dle jejich scénáře měli dostat Fischer s knížetem. Tito kandidáti by bez problémů požehnávali jejich nekalým praktikám prosazovaných prostřednictvím nečase, kalóska a jejich nohsledů. V současnosti už vlastně nelegitimní vlády, podporované hrstkou penězožroutů "lidem". Bohužel se stal malér - postoupil Zeman, který ve druhém kole neměl co pohledávat. Na volbě se ukázalo, že ne na všechen lep jim prostí lidé sednou... No ukáže se, na kolik má vlastně Zeman stavěný žaludek.

Pro Ládíka - manipulovat s demokracií se naštěstí pořád ještě u nás nevyplácí. Pokud se s tím nehodláte smířit, odjeďte třeba do Íránu, tam volilo knížete 100% voličů.
27. 01. 2013 | 11:48

Almo G™ napsal(a):

"Hra byla velmi moderní, i když neobvyklá, jednalo se o trochu vulgárnější verzi Figarovy svatby v podání herců Klicperova divadla z Hradce Králové (avšak hra se hrála v Kolíně). Když byla přestávka, tak se mě syn zeptal, zdali jsem si taky nevšimla, že je v té hře hodně politických narážek. V tu chvíli jsem to ještě tak nevnímala a odpověděla jsem mu, že to asi patří ke hře.

Jaké však bylo naše překvapení, když ve druhé polovině hry zcela náhle a nečekaně v jejím průběhu si do ní jeden z herců zakomponoval svůj vlastní proslov, ve kterém bylo zcela jasně a zřetelně řečeno, že jedině Karel Schwarzenberg může vše změnit, jedině on je ten nejlepší, spasitel republiky, a kdo to nechápe, je ubožák a ať si ten svůj ubohý hlas pro Miloše Zemana hodí.
V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal. Seděla jsem jako opařená, jelikož dotyčný herec mluvil procítěně a fanaticky. Syn vedle mě se zmohl pouze na větu „Tak to je tedy síla“, a po celou dobu jeho projevu nebyl schopen zavřít ústa.
Cítila jsem se opravdu, bez toho, že bych přeháněla, jako bych se ocitla ve starém předválečném filmu mezi masou hajlujících lidí, jelikož velká část obecenstva z toho projevu nadšeně tleskala. Nevím, jestli z radosti nebo ze strachu. Už jsem čekala, kdy dostanu hvězdu na čelo, protože jsem volila Miloše Zemana."

Více o kulturním zážitku na:
http://www.blisty.cz/art/67194.html
27. 01. 2013 | 11:49

Gudka napsal(a):

Umělci, ta havěť prodejná, které se stýská po dějinotvorné roli herců v antice (jistě je inspiruje např. role Mnestera, herce, který určoval, kdo se v Římě stane císařem), a proto se prostituují, ať jde o shromáždění proti Chartě, na podporu Gottwalda se Stalinem či o sevřenou frontu pokleslé žurnalistiky v období tzv. 2. republiky?
To všechno souhlasí, ale je fakt, že ne všude tyto atributy uměleckého charakteru dosahují tak¨koncentrované kvantity jako v českém prostůrku. A taky je fakt, že s tím souvisí kvalita umělecké produkce. Např. opera - na tu jezdíme za hranice, protože na tu zdejší se dá dívat nanejvýše v některém provinciálním divadle. Nebo literatura - co stojí za něco, je stejně v emigraci...
Ukažme zdejším umělcům, že nehodnotíme placku, kterou mají na kopě, ale orientujeme se na uměleckou hodnotu. A když je mizerná, že jim nepomůže ani placka, ani grant, který by si případně mohli vysloužit poslušným panáčkováním.
27. 01. 2013 | 11:50

fikus napsal(a):

Může, ale to se teprve uvidí co předvede bimbo aligátor, začal bych krocením emocí a zjemněním slovníku.
Vyváženost taktu a nadhledu a drsné asertivity je na místě.
Ale lidi asi nechtěli bezduchého a nevýrazného kladeče věnců
27. 01. 2013 | 11:50

pamětník napsal(a):

Drzá zrzka:
"Zajímavé začíná být, jak některé věci brané jako "očerňování Miloše Zemana" začínají vylézat na povrch jako pravda."
Nejen drzá, ale i prolhaná.
27. 01. 2013 | 11:52

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy, Ládik!!! -
Už vám hrabe?
Mně zase jebe.

Ing N. -
Nestavte se blběnou domácí. Už to tu vysvětloval aspoň 6x. Jen Vám 2x. Jaxte mohla vystudovat na Ing.?
27. 01. 2013 | 11:53

veverka napsal(a):

Poučení je v tom,že Pehe volí Kalouska a TOP 09. Stejně jako naše "nezávislá" media.
27. 01. 2013 | 11:53

Bestia triumphans napsal(a):

Petr Havelka napsal(a):
"Poučení s prezidentské volby?
Lhát se vyplatí. "

!
Trefné.
27. 01. 2013 | 11:53

Kanalnik napsal(a):

hlavne at si Zeman do sveho nastupu do funkce zajisti dukladnou ochranu proti softwarovym kulickam, to je ted nejdulezitejsi
27. 01. 2013 | 11:54

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Reveil,...tentokrát jsem psala o Vídeňském plese v Opeře. Pan Zemedelec v 10:27 píše i o Rakousku.

Vím, že u nás tituly nejsou právně povoleny,....ale,...." za zlato koupíš všechno",....i knížecí titul na úřední listinu,.... a v novinách běžně,....těch hraběnek a hrabat, ....co naši prodejní novináři v tisku vytiskli,....
Tužka.
27. 01. 2013 | 11:55

PB napsal(a):

Jaký bude čerstvě zvolený prezident, to se teprve ukáže ...
Nelze se zlobit na dějiny našeho státu, které zasáhla i II.světová válka, Benešovy dekrety, komunismus, emigrace.
Lze se zlobit na media a novináře.
Myslím, že svými unfair praktikami jsou vítězi právě oni.
Až potom je vítězem Zeman a Karel.
A když se Zeman snaží novinářům férově nastavit jejich zrcadlo, mají to ti, kteří obviňují novináře a media z Karlova neúspěchu, za Zemanovu nevychovanost.
Měli bychom se teď soustředit na společného nepřítele - česká media a novináře. Je zajímavé, že se obviňují oba kandidáti, ale media-koukám-se nechávají ležet ladem. Budeme se za chvíli dívat na další podobné kampaně?
27. 01. 2013 | 11:57

pamětník napsal(a):

MJ:
"Zeman se se k moci prolhal" Podle sebe soudím tebe, že. Tady lžete Vy.
27. 01. 2013 | 11:59

Sláma napsal(a):

Pan Pehe napsal: " ve všech z nás v různé intenzitě dřímá „plebejec“ a občasný demagog, jakým je Zeman, stejně jako v nás přebývá jakási aspirace po něčem noblesnějším, co s pomocí „kulturní fronty“ možná trochu kýčovitě a nepochopitelně reprezentoval v kampani Schwarzenberg"
Tentokrát se mi zdá, že pan Pahe klouže po povrchu. Tyto volby jsou především porážkou "Jednotné kulturní fronty", která svoji hysterickou kampaní výrazně odradila většinu nerozhodných voličů, aby volila SK.
Tyto volby jsou i porážkou novinářů, kteří upřednostňují zájmy svých zaměstnavatelů před novinářskou etikou. Přestože redakce nejvlivnějších médií manifestačně jako jeden muž podpořili Karla Schwarzenberga, tentokrát se jim nepodařilo zmanipulovat dostatečné množství voličů. Když si vzpomeneme na volby v roce 2006, kdy také média koordinovala svoji činnost s volebními štáby ODS, tehdy se jim skutečně podařilo vytvořit mediální obraz Jiřího Paroubka jako zosobnění všeho zla. Zejména, když ve spolupráci se současným ministrem vnitra plk. Kubicem a poslanci ODS Vilímem a Langerem dokonale zužitkovali tzv. Kubiceho zprávu, tedy hromadu drbů, která se vůbec nezakládala na pravdě.
Tentokrát chabý pokus Sabiny Slonkové zůstal bez odezvy.
Měli bychom se poučit a více se zajímat, kdo jsou vlastníci médií a jaké jsou jejich cíle. Měli bychom vědět, že Karel Schwarzenberg byl v letech 1996 - 2012 majitelem, později s Bakalou spolumajitelem Respetku, jehož šéfredaktor Erik Tabery vystupoval nejhorlivěji na podporu SK. Měli bychom vědět, že takové svázání médií a politiků (a bussinessu) jaké je tady, je jenom v Rusku.
27. 01. 2013 | 12:00

Skogen napsal(a):

Na Zemanovi je povzbuzující, že má smysl pro humor a dokáže se nebrat vážně, tedy i nadhled tam je, což zakládá podezření, že by mohl být normální:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MKJE4EGRkig

Dokážete si představit, že by podobně mohl zareagovat Klaus, Drábek, nebo sám velký měkký Nečas? Oh... Když jsem zmínil posledního, skoro je mi ho líto, když si představím, s jakou kráčí na Hrad :)
27. 01. 2013 | 12:01

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Zemedelec,.....taky nechodím na plesy, ... nebyla jsem nikdy na žádném "nóbl", ... ale ráda se dívám na plesové šaty,...asi proto, že jsem nikdy žádné neměla,....asi tak, ... jako se dítě bez hraček dívá rádo do výlohy hračkárny,.....proto to vím.
Tužka.
27. 01. 2013 | 12:06

hovorka11 napsal(a):

Že média zcela selhala a jsou odporně zpolitizovaná v prospěch "nejúspěšnějších" není třeba ani zdůrazňovat.
Pokud se bude neustále dávat kult osobnosti nad schopnosti a pravdu, tak se v tomto státě bude neustále krýt korupce a organizovaný zločin.
Pokud média uznávají za vtipné a elegantní u ministra zahraničí:
"Pokud kecejí blbosti, tak spím", tak nemůžou být objektivní, ale zmanipulované.
Pokud na jedné osobě jsou lži kamuflovány noblesním chováním a slušností a u druhé naopak zdůrazňovány všechny záporné vlastnosti, tak nejde o svobodná média, ale o uplacenou žumpu.

Tímto gratuluji k Volbě Zemana. Zeman je tím neideálním, ale daleko vhodnějším, férovějším a méně mstivým, než mediální produkt Karel.
Doufám, že ústavní soud nebude jmenován z Koudelků, kteří pro kariéru dokáží ohnout výklad práva podle toho, jak se Klausovi hodí. Zároveň jsem rád, že je tam dost velký protipól Klausovi (větší než Karel- posluha vládním lumpárnám), který ústavní soud udrží nově jmenovanými osobnostmi v mezích smyslu a pojetí zákonů.
ČSSD přeji upřímně rozklad pro absolutně nesnesitelnou podporu ODS, svých a jejich kmotrů a pro zachování veškerých kmotrovských vazeb. Zcela ji nevěřím. Likviduje tzv. levou část spektra, kde by měla být moderní a nezatížená strana hájící zájmy nelíné a pracující(nebo usilující o práci) části obyvatelstva.
27. 01. 2013 | 12:06

tata napsal(a):

Važení

je po volbách, a ono to zde vypadá jako zahájení voleb............takže ty co jsou smutní a stěžují si by si měli uvědomit že kálet,hrozit se co ta druhá strana volila je spíš jejich ukázka že ve své podstatě činí co vyčítají druhé straně...........kritiku by si měli nechat na činy a druhá strana zase umírnit pocit vítězství pýcha předchází pád..............ted je důležité činy vté straně vítězu jsem i já a ted jen doufám že si nebudu volbu vyčítat i když sem volil jen s pohledu menšího zla.............respektujme i názor druhého,,,,,,,,,,ted nezbyvá jen čekat na skutečnost...........je zbytečné pokračovat v té špíně
27. 01. 2013 | 12:10

Hloupý Honza napsal(a):

Ti co čtou a kupují Blesk živí ty co volili Karla a kteří čtou Super.cz.

Až přestane kleptokratická vláda, jejímž členem je již dekádu let i pan kníže, tahat z občanů peníze na financování svých zlodějen, až je přestane neustálým zvyšováním daní a všemožných poplatků trestat za to, že poctivě pracují a chodí nakupovat, až pomůže vytvořit silnou střední vrstvu, která si za svůj plat pořídí stejnou kvalitu života jaký se žije ve vyspělých demokraciích, tak potom možná budou mít lidé čas i na něco jiného než dřít od rána do večera za mrzký peníz, za který si koupí odpadkové žrádlo, šunťácké zboží a zbytek zaplatí jako nehorázné výpalné Kalouskovi. Čtenáři Blesku jsou produktem i knížete Karla, jeho strany a Kalouska, a na rozdíl od jeho voličů, oni za něj aspoň platí.
27. 01. 2013 | 12:11

.J.K. napsal(a):

Normální člověk když někde prohraje, zaleze a přemýšlí kde udělal chybu.
Když vidím jaká hysterie tu pokračuje, jak trapně dokáže jednat takový Honzák, je z toho smutno.
.
Pane Pehe, poučení z přímé volby pro běžné lidi.

Nemusme se nechat oblbovat médii, dokonce to částečně i umíme.
Nemáme elity národa
Naši novináři a "umělci" poklesli za posledních 23 let někam k odporné odpudivé úrovni.
Primitivní antikomunismus je kontraproduktivní, lidi si pamatují že ti slušní a pacovití se za komančů měli lépe.
Zejména pravice není schopna dodat jediného slušného politika.
Z podnikatelské sféry nikdo do politiky sám nechce. Pokus slušného Okamury byl surově zadupán.
Rozhádanost zde nekončí, naopakpo prohrané volbě se pravice a hurá antikomunisti ještě více zavrtávají do své nenávisti
27. 01. 2013 | 12:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Ing.N.,

sice jsem Vám na ten dozat již odpovídal, ale rád Vám odpovím znovu.

Tapetou se v internetovém prostředí rozumí jakýkoliv text, který je v kratším časovém období publikován pod více blogy. Ještě plastičtěji: projíždím-li namátkově tyto debaty a najdu-li pod více než dvěma stejný text, tak jej smažu. Tento prostor je určen k diskusi, s tou nemá opakovaná publikace toho samého textu nic společného.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu.

Libor Stejskal
27. 01. 2013 | 12:15

minatomirai napsal(a):

Ještě dodám, že třeba v USA, založené na rodinných hodnotách, by si s takovou kampaní kníže ani neškrtl. Kde byli po celou dobu zástupci jeho rodiny, kdo je vlastně jeho rodina, jaký vůbec vede rodinný život, existuje-li vůbec ?
--------------------------------------------------------------------------------
Podobně jako Zeman, o jehož rodinném zázemí se neví vůbec. Žena, syn ani dcera s ním nežijí, dceru vytáhl až během volební kampaně, jejich cicmání je téměř na hranici incestu. O jeho zdravotním stavu se nic neví, je alkoholik a kuřák. Čím by si však zcela jistěvykopal hrob, by byla jeho poznámka o znásilňování.
Byl by to tedy Zeman, na rozdíl od Schwarzenberga, kdo by si např. v USA, ale i v jiných civilizovaných zemích, ani neškrtl.
27. 01. 2013 | 12:18

malalaj napsal(a):

poučení z přímé volby? že vkus národa je zvláštní. volba byla mezi stařičkym šlechticem, i když slušným, a starým bolševickým žvatlalem . a jak už to v tomhle národě bývá, to horší se opět prosadilo. i když nějaké pozitiva na te volbě mužu přeci jenom najít, zeman bude ničit socany a oslabí jejich výsledek v příštích volbách, takže pravice bude mít šanci na trochu lepší výledek. slávečka je mi líto, asi po zveřejnění prvních výsledků padnul do mdlob. ale mirek šlouf byl očividně spokojený.
27. 01. 2013 | 12:21

Petr186 napsal(a):

"hysterické okraje obou táborů"
Pokud vím, tak hysterický byl hlavně švancův tábor.
27. 01. 2013 | 12:22

Ing. N. napsal(a):

Pane Stejskale,

prosím pěkně, definujte přesně "kratší časové období".

Jako technik bych ráda znala opravdu přesná pravidla, pokud ovšem existují.

Děkuji.
27. 01. 2013 | 12:23

.J.K. napsal(a):

Pane Stejskale, jaké tapetování???
Co když se něčí názor hodí pod více blogů. A pokud vy dáte během 2-3 dnů do programu 25 obdobných blogů na oslavu Kárla, musí asi lidé reagovat 25 x. chtějí li udržet diskusi slušnou a v rovnováze.
Připadá mně to vysvětlení obdobně šílené jako když jste dokázal na několik dnů odfiltrovat slovo socialismus, s komickým zdůvodněním že na blogu nejvíce ruší slovo calis.
Ale vy už jste nám několikrát vysvětlil že termín hlídací psi demokracie a svobody je jen takové klišé pro prosťáčky, novináři se tím nenechají rušit.
Ani z těch voleb jste se nepoučil. Novináři hodně selhali
No a tímto se loučím s čtenáři, budu asi mazán.
27. 01. 2013 | 12:24

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!!
Nu, volební kampaň mě příliš nebrala, ba ani něčí předci.
Doufám, že si chuť spravíte dnešním obědem. Máte na vaření lidi nebo provozujete nezávisle i tuto činnost sám, nezávisle a nejlépe?
Ještě druhý den přemýšlet nad něčím, co už nelze změnit - toť skutečně luxus.
Tolerantnost chybí mnohým blogerům i diskutujícím - že by to bylo tím bulvárem, jak tu kdosi napsal? Třeba panu Honzákovi by chybět neměla. A že i v pana Gazdíka Suché Lozi zvítězil Zeman a v Lechovicích nečtou blogy s názory svého pastýře pana Váchy... Nebo čtou a konají dle svého?
Hezký zbytek neděle, odcházím za kulturou.
27. 01. 2013 | 12:26

Luba napsal(a):

Píšu to pořád ...

Zatímco Zeman lhal, Schwarzenberg se pouze mýlil ...

Záleží na tom, zda ty nepřesné informace interpretují příznivci nebo odpůrci obou pánů.

Jelikož Zeman je sdílnější a před kamerami a širším publikem má tendenci přehánět svou "sebejistotu" - "lže".

Když se podíváme na analýzu serveru "demagog.cz" a srovnáme televizní diskuse s těmi rozhlasovými, v těch rozhlasových je Zeman věcnější a "pravdomluvnější". Co se týče množství předaných informací, Zeman byl 2x výkonnější, než Schwarzenberg. Což může být důkazem větší kompetentnosti.

Je nepochybné, že naše média Schwarzenberga více šetřila, a nepříjemné odborné/odporné otázky takřka nedostával.

Na serveru "youtube.cz" můžeme nalézt řadu odborných přednášek Miloše Zemana z rozličných poslucháren rozličných vysokých škol. A také z pódií divadel při diskusích s veřejností.
Brilantní a zábavný řečník s darem přiblížit složitou problematiku vtipnou zkratkou.

Schwarzenberga najdeme jen v reklamách, kde mu představitelé jednotné kulturně-mediální fronty vyjadřují sympatie - kdo ví vlastně proč? Je tam i pár záznamů z jeho ministerských vystoupení - a úroveň těch vystoupení je otřesná!
Nesrozumitelné blemcání v pidgin-english.

Co z tohoto porovnání vyplývá?
Že nevyhrála "lež nad pravdou", jak to podal zrhzený "kníže", protože "knížepán" "lhal" ve srovnání s množstvím slov, které vyprodukoval, zhruba stejně, jako Zeman, jen to jeho příznivci nepostřehli.

Měřeno objektivně: vyhrál lepší politik, lepší rétor, lepší myslitel, a také autentičtější člověk. Kalouskův pankáč byl reálně neexistující mediální bublinou, která účinkovala jen na infantilní voliče, kteří dají více na emoce, než na rácio.
27. 01. 2013 | 12:30

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Příznivci pana Knížete pořád dokola omílají své lži o hodném panu knížeti a hulvátovi Zemanovi.

Realita je někde jinde.
Nevzpomínám si, že by se kdy na mne utrhl Zeman nebo mi něco nedemokraticky vnucoval.

Schwarzenberg mi vzkázal, že bych měl držet hubu, jeho politika například v otázce radaru sprostá arogantní politika ve vztahu k veřejnosti.
Schwarzenberg je slušný asi tak, jak jsou slušní jeho příznivci.
27. 01. 2013 | 12:31

Medard napsal(a):

Nutíte mě opakovat , Klaus i Zeman mají víc společného než se na první
pohled zdá , svědčí o tom podpora ,které se Zemanovi dostalo měrou
vrchovatou a všichni Klausovi nohsledi ho s patřičnou pompou ( včetně Livie)
následovali . Pokud někdo z Vás viděl včerejší první rozhovor Zemana
s p.Moravcem , tak si jistě všiml jak úžasně dokáže vyslovovat pane Moravče,
jako by říkal pitomče . Pokračující arogance moci , která zde panuje už
deset let .
27. 01. 2013 | 12:32

Maximus napsal(a):

Pehe brečí, Pehe pláče,
jdeme kvapem do totáče.
Míŕíme teď jen níže,
když nebylo zvoleno to kníže!

Do koho teď bude kopat zas ´,
když odejde z Hradu ten Klaus?
Možná, že najde něco na toho Zemana,
Už nemohl kvůli tomu usnout až do rána!

Doba je zlá a penízků je třeba,
jinak by Pehe neměl ani na chleba,
možná, vytáhne po Němcích starý verk,
Třeba mu pomůže mocný Bilderberg!
27. 01. 2013 | 12:32

minatomirai napsal(a):

Měřeno objektivně: vyhrál lepší politik, lepší rétor, lepší myslitel, a také autentičtější člověk. Kalouskův pankáč byl reálně neexistující mediální bublinou, která účinkovala jen na infantilní voliče, kteří dají více na emoce, než na rácio.
---------------------------------------------------------------------------------
Máte pravdu, Lubo, tím spíše mne udivuje vaše volba Táni Fisherové, která byla stejně nereálná jako pan Schwarzenberg. Budete tedy souhlasit, že i vy se můžete považovat za ony infantilní voliče, kteří k raciu nedospěli?
27. 01. 2013 | 12:37

Skogen napsal(a):

minatomirai

USA jsou zemí bigotní a značně pokryteckou, nevylučuji, že můžete mít pravdu. Jenže...

Herdegg ženská měla reprezentovat Českou republiku, ale učila se svahilsky. Zajímavé. Prý, když se naučí afričtinu, zvládne češtinu rovněž, kníže ji ale nezvládl za třiadvacet let. Tristní. Kdy se naposledy ve vyšších českých krizích hovořilo německy? No tfujtajxl...

O rodové zátěži paní Herdegg se toho namluvilo už mnoho, přidám odkaz, který neberu jako bernou minci, ale jako námět k zamyšlení a ke zvážení ano:

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Novinar-o-nacisticke-minulosti-Schwarzenbergovy-rodiny-a-pozoruhodnem-obraze-260228

Jelikož se paní Herdegg minulosti svého otce nikdy nezřekla, je absolutně vyloučeno, aby reprezentovala zemi, která má s germánským nacismem a z něho vzešlým fašismem velmi trpké zkušenosti. Naopak to značně vysvětluje nebývalou náklonnost knížete k revizionismu ve věci právních závěrů důsledků 2.světové války.

S tím incestem jste mě překvapil... Že byste byl purista a nepřipouštěl absolutně žádný osobní kontakt mezi rodiči a dětmi? Z hlediska mezigeneračního je tento příklad velice pozitivní, dost nechápu, že si ho vykládáte jako úchylku. Mimochodem... Jste svázán s asijským regionem, jistě víte, že až do roku 1960 činily incestní svazky v Japonsku okolo 15 % a v Číně, vzhledem k tomu, že se teprve nedávno objevil návrh zákazu incestních svazků alespoň v prvním pokolení v jedné ze severovýchodních provincií (Liaoning), přinejmenším někde tam incest stále přetrvává... Že by šlo z vaší strany o překompenzaci?

Deutschland, Deutschland über alles, minatomirai, guten tag!
27. 01. 2013 | 12:41

stejskal napsal(a):

Paní Ing.N., napsal jsem na toto téma vše, co jsem považoval za nutné. Více nemám v úmyslu.

Pane J.K., to je zřejmě nějaké nedorozumění, texty na podporu toho či onoho do blogů nevkládám, dávají si je tam autoři sami. Kdy a jak často chtějí. Byly zde texty na podporu pana Schwarzenberga (těch bylo více) i pana Zemana (a také řada proti oběma). Není v mých silách přesvědčit kohokoliv, aby sem něco napsal, když necítí potřebu (blog zde mají pánové Štěch, Škromach a řada dalších, kteří pana Zemana podporují).

Pokud Vám to zde přijde šílené, je mi to osobně líto, ale jistě najdete jiný prostor, kde Vám to bude vyhovovat více.

Libor Stejskal
27. 01. 2013 | 12:42

Stařeček napsal(a):

povolebně mne mile překvapili arcibiskup Graubner a kardinál D.Duka. Že se tu objevily tři brady a zakopnutí Zemana od VIP novináře, to se dalo čekat. Zemanova manželka ví, proč se nerada baví s novináři. Patrně se už dostatečně obeznámena s možnostmi pavlačových drben.
27. 01. 2013 | 12:43

Maximus napsal(a):

Zrovna v pořadu růžového Vaška v TV Kalousek kráká,,
máme nejlepší vládu a volte TOPenáře a modrého ptáka!
Máme prý od roku 2004 čerpání dotací nejlepší,
však on to Mirda s čísly vždy zaonačí,
on je přece čaroděj a správce našich financí,
však také prý on zatočil u nás s korupcí!
Problémem avšak jenom zůstává u Míry Kalouska,
že občané si toho nevšimli a nikdo radostí nemrouská!
27. 01. 2013 | 12:45

prorok napsal(a):

'Slyste, slyste!'

Lokajove, slouhove, donaseci, intrikani, zbabelci, komedianti, pomlouvaci, naseptavaci, smelinari, podvodnici, radcove, revizioniste, restauratori, medialni prostituti, heterecky, preciozky, celebritky, kupliri. Zaprodanci!!

'Jste tomuto lidu k nicemu! Za Jidasuv gros jste virili cizi bubny, nosili cizi zastavy a provolavali cizi hesla. Tato zeme vas uz nepotrebuje, nebot volila srdcem. Z Libusina mesta se stal veliky vred na tele nasi zeme, z nehoz vyteka jiz pres 20 let odporny hnis a otravuje cely lid na dusi. Vezte, ze za dnu bratra Jana blahe pameti, skoncovano bylo by s vami na hrdle. Odejdete proto z teto zeme i se svoji nastrcenou cizi modlou a vemte sebou i kosti Havla.

'Za ranu ranu, srdce za srdce,
te ceske zeme sira kralovna
osudy strezim.
A necht boure jdou,
prec meho lidu bude viteztvi!'
'I prikazal Elias: Zjimejte vsechny Baalovy proroky, at zadny neunikne. A pobil je u potoka Cison. Vsech ctyristapadesate.'
1 Kral. 18,40
27. 01. 2013 | 12:46

Skogen napsal(a):

č.m. 27. 01. 2013 | 12:28

prosím??? Tento váš šílený výpotek zde, doufám, dlouho nebude.

Krom toho skvěle reprezentuje „úroveň“ a „kvalitu“ celé té vaší nadřazeně se tvářící sorty.
27. 01. 2013 | 12:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Pehe,

díky za - podle mne velmi - přesný text. Též se domnívám, že ani jeden z obou kandidátů (ostatně žádný z těch, kteří se o prezidentský post ucházeli, ba ani součaná hlava státu) nejsou žádné ztělesněné zlo či dobro. Snad přijde i v této zemi doba, kdy si to bude uvědomovat více lidí. Nechci být přehnaným optimistou, ale učíme se - coby společnost - vcelku očekávaným způsobem. A to je dobře.

Libor Stejskal
27. 01. 2013 | 12:46

fikus napsal(a):

velikost demokratů spočívá v tom, přiznat čestně porážku.
Brzy zjistíme obsahovou úroveň článků většiny blogerů, kteří jsou pevnou součástí mediální mlátičky a zatím se zde neměli čas vytrousit z důvodu povolebním střízlivění.

Poučení z přímé volby je zjištění, čeho media schopna.
27. 01. 2013 | 12:47

Skogen napsal(a):

Maximus

Že Kalousek řekl „nejlepší od roku 2004“ není vůbec náhodné ;))

Pro nezúčastněné - a ani nijak záslužné ;)
27. 01. 2013 | 12:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 01. 2013 | 12:48

pamětník napsal(a):

V OVM na ČT před chvílí se nádherného výroku dopustil M. Kalousek: "Nestal-li se Karel Schwarzenberg prezidentem, budeme usilovat, aby se stal premiérem."
27. 01. 2013 | 12:53

Luba napsal(a):

minatomirai,
především nesrovnávejte idealistku Táňu Fischerovou s machiavelistou Schwarzenbergem. Ti dva lidé spolu nemají názorově vůbec nic společného.

Infantilní voliči protlačili svými hlasy do finále Schwarzenberga, kterého jsem spolu z Bobošíkovou považoval ze nejméně vhodného kandidáta.

A jelikož jsem si, díky hlupcům z Kárlovy klaky, ve druhém kole mohl vybrat pouze mezi MZ a KS, vybral jsem si toho lepšího.
Tedy Zemana.
27. 01. 2013 | 12:53

Maximus napsal(a):

Teď právě Kalousek oznámil v TV novinu,
že by bylo vhodné, aby kníže vedl jako premiér vládní rodinu!
Oni už opravdu nikoho jiného nemají,
za chvilku vytáhnou starou bábu co zrovna jela tramvaji!
Hlavně, aby nepřestaly do správných kapes téci prachy,
pak budou spokojení všichni, Mirek, Petr a Karolínka taky!
27. 01. 2013 | 12:53

george napsal(a):

Nemohu se už dočkat toho, aby se splnil sen všech příznivců Zemana a definitivně se uchopila moci na všech stupních oranžovorudá vládnoucí síla. Prezident, vláda, hejtmani, starostové, teprve potom nastane ta pravá atmosféra spokojenosti národa, t. j. vyšší důchody, nízké ceny, vysoké platy, zdravotnictví a školství zadarmo atd. Sice se nejprve několik let bude všechno svalovat na ty předchozí zlé pravicové vlády, co všechno se musí napravovat, pro překlenutí toho si na to budeme opět hodně půjčovat, až dojde dech, jsem zvědav, na koho budeme potom nadávat. Potom zbude ze zoufalství nadávat už jen sami na sebe.
27. 01. 2013 | 12:54

č.m. napsal(a):

ad Skogen via Stejskal
Pokud se pak vyhovuje objednávkám udavačů, kteří místo rozumové úvahy třímají v ruce právě že ten červený kyblíček a lopatičku...je to evidentní známka mravního úpadku.

Vítězí ten, kdo si umí u fuhrera více vyřvat.
27. 01. 2013 | 12:54

Blažena napsal(a):

Vážení diskutující. Předvolební kampaň už skončila, už je dobojováno!!!!!!!!!!! Neni to důstojné ani pro jednu stranu vytahovat jenom to co je špatné na toho či onoho kandidáta. Myslím si, že na každém s nich je něco dobrého a něco špatného. To že bude pan Zeman naším budoucím prezidentem, je fakt. Nejdůležitějším bude nestratit zájem o politické dění u nás, aby jsme se v příštích volbách rozhodovali podle vlastního rozumu. Nejhorší je nevědomost. A když tak ověřovat si pravost tvrzení jedné či druhé strany a ne je jenom napadat. Obě strany by jsi měli hlídat toho svého kandidáta aby dodržel to co slíbil a ověřoval si pravost tvrzení a ne napadat soupeře.
27. 01. 2013 | 13:00

svatý Výclave... napsal(a):

Ládik!!! 10:16 napsal - "ZDENO a svatý Václave - hop, hop, hop!
Zítra se bude tančit všude,"
Vidím, že jste si tu píseň dobře zapamatoval ještě z doby svého svazáckého tajtrlíkování. Třeba se vám to ještě někdy bude hodit! Člověk nikdy neví. Nezapomeňte pak změnit nick.
27. 01. 2013 | 13:00

Skogen napsal(a):

george

my, kteří se pokládáme za spíše levicového zaměření, jsme vám na druhém konci spektra nesčetněkrát říkali, že metodou buldozeru, nulové tolerance a procesních podfuků, zkrátka extrémně prosazovanou pravicovou politikou bez jakýchkoliv ohledů, situaci vyhrotíte.

Přepálíte tak, že dojde k výkyvu do opačného extrému. Nikdo z nás, kdo se považuje za levý střed (myslím, že v tomto za zmíněné mluvit mohu) si to nepřál. Vy jste se ale cítili na koni a rabovali politiku hlava nehlava.

Jsou to důsledky pouze vaší intolerance, naivity a hlouposti. Nikoho neobviňujte, můžete si za zvrat sami. Spokojení občané nepotřebují změny, vy jste však do té doby spokojené učinili nespokojenými, skoro nikdo za vámi nestojí, protože jste všechny až na oligarchy a mafiány poslali k čertu. Jen doufám, že se to podaří zvolna ustálit a nebudeme se ztrátami lítat z extrému do extrému.
27. 01. 2013 | 13:02

Ing. N. napsal(a):

Pane Stejskale píšete:

"Paní Ing.N., napsal jsem na toto téma vše, co jsem považoval za nutné. Více nemám v úmyslu."

Jsem z Vaší odpovědi velmi smutná.
27. 01. 2013 | 13:02

.J.K. napsal(a):

George, blahobyt nepadá ze strpomu. Ale co by Zeman mohl zasdtavit je ta mafie ODS kmotrů, tunelářů a velkozlodějů.
.
Vyhrál lepší politik s omezené nabídky.
.
U voličů prohrál primitivní antikomunismus, novináři a rádobyumělci.
.
Nenávist mezi lidmi asi posílila a bude posilovat i nadále
27. 01. 2013 | 13:02

Skogen napsal(a):

č.m.

u mne jste za čarou.
27. 01. 2013 | 13:03

babočka napsal(a):

Zeman si na svou kampaň vzal peníze od Palase, který nedokázal doložit své příjmy. Navíc je Palas trestně stíhaný a nesmí se o tom mluvit. Toto našemu prezidentovi navadilo ale teď bude prosazovat majetková přiznání. Dříve nám lhal Husák, dnes budeme poslouchat kázání pana Zemana.
27. 01. 2013 | 13:10

Luba napsal(a):

dedektive babočko,
doložte své tvrzení o tom, že si Zeman vzal peníze od Palase.
27. 01. 2013 | 13:17

SKogen napsal(a):

Maximus a pamětník

Kalouskův výborný tah, využije Schwarzenbergova sentimentu do poslední kapky. Jednak získá vliv pro TOP 09, když ODS je v rozkladu a rigor mortis se vzdor zabedněná okna šíří do všech, takže je to koaličně průchodné, jednak se Zemanovým antipólem stane Schwarzenberg a to způsobem, ve kterém je pevný v kramflecích - zprostředkovaně nepřímo, tedy, sentiment poteče v hektolitrech a každý Zemanův obrat na premiéra bude moci být vykládán jako buranství, sprostota - a samozřejmě „lež“... Kalousek zůstane šedou eminencí, tato role mu jednak vždy vyhovovala více, jednak si odklizením do pozadí napraví reputaci už prostě proto, že lidé zapomínají, tím spíš, chtějí-li zapomenout. No a pochopitelně to bude působit šlechetně. Také je možné, že náklady projetých Schwarzenbergových voleb je nezbytné něčím splatit.

Důsledky... Nehezké. ODS zmizí v propadlišti, přijde-li jako původní bezkonkurenčně nejsilnější koaliční strana o premiéra při současných neúspěších, je to její hrob. Nevznikne-li pak nová umírněnější pravice (ve vztahu k TOP 09), přejde část pravicových voličů k TOP 09, která se každopádně bude snažit posílit pozici. Jelikož je TOP 09 extrémně pravicová, přímo neoliberální, dojde k prudší polarizaci veřejnosti a v reakci k radikalizaci těch nalevo. Takže mé doufání v ustálení se na konsensuální poloze ve společném zájmu bude marné a varování doktora Hnízdila ohledně občanské války (či jakýchkoliv nepokojů) je zase o pár procent pravděpodobnější.
27. 01. 2013 | 13:19

minatomirai napsal(a):

Nevím sice, co je afričtina, nicméně nejlepší němčinou se hovořilo v Praze a Berlíně, a to až do války. Vzhledem k tomu, že česká tzv. první dáma je pozice téměř neviditelná,bylo by mi naprosto jedno, který je její mateřský jazyk, němčina ve střední Evropě je jistě užitečnější než čeština, takže bych to považoval za plus. S lehkostí, se kterou se učila jazyk podstatně komplikovanější a starší, než je čeština, svahilštinu, se dá předpokládat, že by češtinu zvládla na rychlokurzu. Je to dáma podstatně vzdělanejší než doposud veškeré české první dámy dohromady.

Nevím, jak se zříká dítě minulosti svých rodičů a jakou to má váhu, pro mne osobně naprosto žádnou, takže paní Schwarzenbergovou nehodnotím.

Co se týče Japonska, incestních vzahy tam pokračují doposud. Matky a synové, nikoliv otcové a dcery. Incest se vyskytuje ve všech společnostech, civilizovaných či nikoliv, proto jsem takto okomentoval i Zemanovu cicmandu s dcerou. V některých situacích dokáži být purista.

K incestu však jako takovému mám poměrně zdravý vztah, neboť jako majitel kvalitních psů vím, že pokud chci kvalitní potomstvo, křížím nejbližší rodinné příslušníky. Říká se tomu line breeding.

Nechápu dost dobře provolávání slávy Německu, musím vaak skromně upozornit, že hlavou mé země je britská královna, což samo o sobě je výmluvný mazec v porovnání s kýmkoliv jiným, včetně Zemana.
27. 01. 2013 | 13:19

znovu evix napsal(a):

Hm, kdo by to řekl, jak první přímé prezidentské volby skončily. No vybírala jsem menší zlo.
Rozhodně nemíním mít na Hradě sprostého Kalouska, který mluví o kokotech a fackuje lidi na ulici :-(((
To asi považují média za slušnost, slušný člověk se s takovým jedincem neobklopuje!!!
Nejhorší na Zemanovi je, že ho kmotři neovládají, nedokážou ho ani podplatit.
http://www.youtube.com/watch?v=LbIy6aeoKPg
27. 01. 2013 | 13:23

Ládik!!! napsal(a):

Lubo,
50 tisíc
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/198959-hejtman-palas-poslal-zemanovi-na-kampan-50-tisic/
27. 01. 2013 | 13:27

minatomirai napsal(a):

především nesrovnávejte idealistku Táňu Fischerovou s machiavelistou Schwarzenbergem. Ti dva lidé spolu nemají názorově vůbec nic společného.
----------------------------------------------------------------------------
Srovnávám vaši volbu, tedy emoce, které převládly v případě Táni Fisherové nad raciem. O tom byl váš příspěvek, o ničem jiném, Lubo. O i jisté infantilitě.
V Táni jste viděl morální integritu, které jste dal hlas. V kole druhém jste však udělal pravý opak a dal hlas tomu, nebo se za něj bil jako lev, možná jste ho nevolil, kde žádná morální integrita neexistuje.

Pan Pehe má pravdu, nebo to byl Neff? Vysoká politika umožnila projevení se nejnižších lidských pudů.
Mimochodem Neff komentoval průběh voleb zdaleka nejlépe.
27. 01. 2013 | 13:32

PB napsal(a):

Babočko, opravdu by mě tolik nepřekvapilo, kdyby se Kalousek TEĎ všem lidem do televize omluvil a vrátil daně do původních kolejí, než Vaše teorie o půjčování peněz z bodu Palas do bodu Zeman. Je to asi stejná fikce, chiméra a pohádka, jako kdyby BLESK načapal in flagranty v pyžamu telefonující Němcovou a vedle spícího knížete.
Karlovi příznivci stále kokodají o Zemanově "vítězství" (zvítězila media a novináři) nečistými zákroky, ale že sami je používají, a považují to za normál, to má být dle nich v pořádku ...
27. 01. 2013 | 13:35

Martu napsal(a):

Lide český, začněte konečně všichni myslet svoji hlavou a nepřebírejte myšlenky jiných. Kdo ve světě něco dokázal má kořeny v Čechách. Dokažte svojí prací a činy to, aby naše ekonomika šla kupředu a jenom tak se budeme mít lépe. Nenechte se zvyklat sliby, že nám někdo pomůže, nikoliv zahraničí se tady chce jen usadit, vyždímat a pak jde do dalších zemí s levnou pracovní silou, nám tady nechají plechové kastle a dělejte si s nimi co chcete. To máme za to že jim odpouštíme daně a našim lidem , živnostníkům a podnikatelům je zvyšujeme. Uvědomte si, že průmysl a lokality trhu, které jsme opustili rychle využilo zahraničí. Jde jim jen o naši kontrolu a o to , abychom na nich byly ještě více závislí. Proč máme být souběstační, to se jim nelíbí, protože sem nemohou např.potraviny dovážet. Naše normy byly vždy daleko přísnější. Podívejte se nyní na ovzduší, inverze je i tam, kde nikdy nebyla. To vládě nevadí. Nevyužívají se asi sankce, kterých lze vůči znečisťovatelům použít, proč asi? Průmysl ovládá zahraničí a někdo je asi nechce trestat, asi z toho něco má. Buďme už konečně Čechy a nenechme si nic líbit. Držme při sobě nebo si snad myslíte, že zahraničí se nelíbí to , že nás rozvrací.Čím víc se budeme hádat a ponižovat, tím víc se to bude cizině líbit.Buďme lidmi.
27. 01. 2013 | 13:37

človečik napsal(a):

tunajšiu štvanicu proti panu Zemanovi, subjektivne prirovnavam k tunajšej štvanice voči mne od jednej party od klana,

mám radosť, že nie som ako oni !
27. 01. 2013 | 13:38

č.m. napsal(a):

Skogen
Pod Stejskalem je /zatím - než tento selektivní mazal smaže i to/ vysvětlení.
Omluvu tak čekám od Vás.

Červená batva lopatičky a kyblíčku byla zvolena záměrně...představuje bolševickou předpojatost - bolševické soudy. Ty mohou ale zaznívat z obou táborů...ostatně myslím si, že z druhého /modrého ??/ tábora zaznívají mnohem častěji.

Nebo chcete poslat na hranici i Michálka ?/režiséra/ Který samozřejmě nepopsal jen příběh, ale i skvělé podobenství.
Ti vesničtí, rádoby blahosklonní vesničtí fotři.... jsme totiž my.
27. 01. 2013 | 13:42

PB napsal(a):

človečiku, proč slovenští novináři přirovnali Zemana k Mečiarovi?
Byli někým zaplaceni, či máme věřit v nízkou úroveň slovenských medií, či již zapomněli, kdo SKUTEČNĚ Mečiar byl?
27. 01. 2013 | 13:44

znovu evix napsal(a):

Martu napsal(a):
Lide český, začněte konečně všichni myslet svoji hlavou a nepřebírejte myšlenky jiných. Kdo ve světě něco dokázal má kořeny v Čechách. Dokažte svojí prací a činy to, aby naše ekonomika šla kupředu a jenom tak se budeme mít lépe. Nenechte se zvyklat sliby, že nám někdo pomůže.
....................................
Dokážeme kulové, pokud tu bude vládnout zlodějská klaka, ta nam ekonomiku bude ruinovat dál.
Kalousek a další zločinci by měli jít od válu!!!!!!!!!!!
27. 01. 2013 | 13:44

človečik napsal(a):

PB:
ten kto tak učinil, sledoval svoj záujem.
27. 01. 2013 | 13:50

Skogen napsal(a):

minatomirai

no, já jsem totiž nemluvil o vás, ale vaším prostřednictvím o nás. Čili nikoliv ze směru mé refexe, ale vaší emaptie.

Nesouhlasím, že česká první dáma je „neviditelná“. Neviditelná je jistá ruka, která zde napáchala dost škod jak materiálních, tak i na charakterech a společenském žebříčku, ruka první dámy to ale nebyla. Česká první dáma má tytéž společenské funkce, jako protějšky prezidentů jiných zemí. No a měla by to být první dáma česká, nikoliv německá. Jak jistě taktéž víte, příslušnost k národu je dnes proti minulosti (kdy byla určena územím) silně definována jazykem. Tudíž bych paní Hergegg doporučil buď znovu Rakousko, kde její muž taktéž neúspěšně kandidoval, anebo východní Afriku.

K incestu. Nemyslím si, že by měl Miloš Zeman se svou dcerou incestní vztah :)
27. 01. 2013 | 13:52

zemedelec napsal(a):

Pane Skogen.13:19
Trochu mě to zaujalo,že je to výborný tah Kalouska,prosadit Schwarzenberga premiérem,předčasnými volbami určitě ne.Nepodá raději celá vláda demisi.tam ty tahy figurami jsou neomezené.
27. 01. 2013 | 13:55

Skogen napsal(a):

č.m.

omluvy se vzhledem k jiným pasážím, kde vybízíte k „zabíjení Sekala“ vlastními silami, nedočkáte.
27. 01. 2013 | 13:55

Gru napsal(a):

Ing. N.

Milá paní, musím se zastat pana editora blogů. Jestliže napsal:
"Pokud Vám to zde přijde šílené, je mi to osobně líto, ale jistě najdete jiný prostor, kde Vám to bude vyhovovat více",
vypadá to sice na první pohled hrubiánské, ale on má v zásadě pravdu. Já sám jsem ho tu kritizoval, že nerespektuje uznávaná pravidal, platná ve VEŘEJNÉM prostoru. Jenže, a to mi delší dobu unikalo, tento prostor není veřejný. Je privátní, a majitel Aktuálně ho pouze šlechetně dává k dospozici, podobně jako majitel zámku vpouští benevolentně veřejnost do zámeckého parku.
Může si tedy majitel (nebo jeho pověřenec) psát a mazat, co chce. A pokud se to někomu nelíbí,. nechť se odebere do parku skutečně veřejného.
27. 01. 2013 | 13:56

Drzá zrzka napsal(a):

Skogen

Pokud má být česká dáma viditelná, jakou oblast viditelnosti si asi slečna Kateřina vybere?
27. 01. 2013 | 13:59

Aleš Bajgar napsal(a):

To, co by mne zajímalo nejvíce, je vysvětlení jevu, že české (=pražské) elity, to jest umělci, vědci, pedagogové, popkultura, publicisté, kteří se vesměs tolik vymezovali proti stávající vládní garnituře, nyní ve veliké většině adorovali jejího čelného představitele.

Co to znamená?

Jsou snad elity této společnosti v zásadě asociální, jen jim vadí metody vládních stran posledních let?

Anebo jsou to prostě bez ohledu na obor, profesi a míru formálního vzdělání pokrytečtí maloměšťáci, kteří podporou Karla Schwarzenberga nejsilněji vyjadřovali obavy, že jim plebejský, kompetentní, rázovitý Zeman bude nastavovat nesnesitelně výstižné zrcadlo? A že také neodolali tradiční potřebě českého maloměšťáka k někomu vzhlížet?
27. 01. 2013 | 13:59

malalaj napsal(a):

proč jsem nakonec nevolil zemana? protože nemám rád, když ze mě někdo dělá uplnýho vola. za prvé se ukázalo, že otec knížete nebyl kolaborant, ale odbojář vyznamený ludvíkem svobodou, za druhý nemám rád, když někdo tvrdí, že nespolupracuje se šloufem a jezdí s ním do vídně. a co mě uplně dorazilo byl inzerát v blesku podaný estébákem. zeman se dostal na hrad podvodem.
27. 01. 2013 | 14:03

Skogen napsal(a):

Drzá zrzka

jakoupak byste si vybrala vy? Já za slečnu Kateřinu nemohu mluvit, ale předpokládám, že zcela standardní, paní drzá zrzko.
27. 01. 2013 | 14:03

Věra napsal(a):

Čtu tady, že národ který převážně čte Blesk si vybral svého prezidenta. Dle mého názoru, není u nás až tak propastný rozdíl mezi Bleskem a jinými médii. Vždyť co si třeba myslet o nebleskových médiích, která při státních návštěvách např amerického prezidenta atp. více rozebírají to, co kdo jedl nebo v čem byl oblečený, místo toho, co bylo náplní jednání. Jak říkám nevidím rozdíl. Zprávy v komerčních tv i ve veřejnoprávní tv dělané tak, že hlavně aby byla na konci zvířátka... No to je opravdu ukázka vysoké žurnalistiky.
27. 01. 2013 | 14:10

resl napsal(a):

Zeman začne sledovat korupci, ale spíš ze závisti, protože když se kradlo, nebyl u toho, nebo nedával pozor. Zvlášť ráno po opici, by ho mohli v parlamentu rozzuřit.
27. 01. 2013 | 14:12

Drzá zrzka napsal(a):

Skogen

Ochranu přírody. Zvláště stromů, aby bylo stále co objímat. Nebo ochranu památek.
27. 01. 2013 | 14:14

lokaj napsal(a):

Máte prezidenta jakého si zasloužíte: vzdělaného hulváta.
Pražáci,čecháčci, servilní novináři, žluté placky,(žluté žluče) a jiná ver...
Bude legrace, což za Schwarzenberga nehrozilo, jen korupce, přehlížení a další šlechtický pád do lokajství.
27. 01. 2013 | 14:16

Luba napsal(a):

minatomirai,
problém je možná v tom, že já Zemana vidím zcela jinak, než chudáci zdejší novináři a než třeba Vy.

A na Schwarzenbergovi si všímám těch důležitých maličkostí, které Vy nevnímáte.

A nejsem sám. Třeba zdejší bloger, pan Václav Žák, hodnotí tzv. opoziční smlouvu stejně, jako já.

Cituji z jeho článku v Listech "Opoziční smlouva a nulová tolerance":

"... Opoziční smlouva není žádným nestandardním aktem. Nelikvidovala opozici. Vždyť šlo o politickou dohodu, která byla kdykoliv vypověditelná.

Žádná menšinová vláda nemůže vládnout bez podobné smlouvy, která vymezuje její možné pole působnosti.

Faktem ovšem je, že v takovém Dánsku, kde od druhé světové války vládly spíš menšinové než většinové vlády, se reformy diskutovaly napříč politickým spektrem. Na rozdíl od politiky parního válce předváděné našimi stranami. ..."

Zdroj:
http://www.listy.cz/archiv.php?cislo=094&clanek=040902

I samotný autor knihy "Vládneme, nerušit" a nesmlouvavý kritik opoziční smlouvy Erik Tabery přiznává, že opoziční smlouva byla reakcí na naprosto neodpovědný a vyděračský přístup představitelů Unie svobody a KDU-ČSL, a to v době obzvláště kritické pro náš stát.
27. 01. 2013 | 14:16

Reveil napsal(a):

Skogen

Jasně, že kalouskův manévr, kterým přehodil neúspěšného prezidentského kandidáta do pozice virtuálně úspěšného kandidáta na premiéra, může být dobrý tah. Je taky pravda, že Kalousek dává přednost stát za křeslem - ať už na Hradě, a když to nejde, tak ve Strakovce a nepozorovatelně hýbat končetinami toho, kdo v křesle sedí.
Ale scénář může být i dost jiný.
Například může premiér Nečas - který sám musí vědět, že už není udržitelný a že ho Ježibaba TOP jen testuje, jestli už nemá dostatečně tučný malíček - nahlédnout situaci a podat demisi. Tím padne i Kalousek.
Jak jsme slyšeli, má nový prezident zálibu v menšinových vládách. Může tedy například pověřit takového Kubu, aby menšinovou vládu dal dohromady. S tím by, na nějakou dobu, mohla souhlasit i ČSSD, která by rovněž využila ten interval ke konzolidaci. Takový by mohl být scénář, jak se zbavit toho černokněžníka, kterého celá společnost vnímá jako zemského škůdce. V okamžiku, kdy mu někdo přeruší vládní kontinuitu, mu sebere půdu pod nohama. Protože pro své ochránce má cenu jen, když je ve Strakovce (ostatně, proto celá TOP vůbec vznikla).
27. 01. 2013 | 14:16

Sagner napsal(a):

Zemanova politika bude v pristich 10 letech smerovat spise do Eurasijske Unie(Moderni forma byvaleho SSSR) ne do Evropske Unie(Moderni forma dnesnich USA) Zemanuv predchudce Klaus podepsal s Ruskou Federaci urcite smlouvy ktere jsou verejnosti nezname. Nemecko ani Rakousko nemuze byvalemu Ceskoslovensku nabidnout vagony psenice,plyn,olej pro naftu a benzin.
27. 01. 2013 | 14:19

Skogen napsal(a):

zemedelec

ano, máte pravdu, ono to není tak jednoduché... Bylo by dobré, kdyby se Nečas zhroutil, nebo tak něco :) Vcelku nepravděpodobné...
27. 01. 2013 | 14:20

JardaV napsal(a):

Pro Maximus

Krásná báseň.Jinak jsem se dostal do situace u jiného blogu,kdy byl můj příspěvek smazán,ale beze stop,bez jakéhokoliv komentáře.Napsal jsem v něm,že se rozpoutáním štvanice na lidi dostáváme do padesátých let.Ono totiž nezáleží na barvě hvězdy,ale na principu, kdy smečka uštve jedince.Takhle začínal fašismus v Německu.A začíná to v Jižních Čechách.Taky přímý útok na Dejdara je v tomto duchu.Smazáním komentáře bez udání důvodu je také v tomto duchu .A je zvláštní,že v demokratickém státě může
skupina uštvat jedince,který je postaven do nějaké bezvýznamné funkce na základě
demokratických voleb.A účastní se na tom děti,místo aby se věnovaly studiu.Myslím
si,že je nebezpečné darovat dětem pocit úžasné moci získané uštváním nějaké ženské.
I Hitler stavěl svoje začátky na emocích prázdných hlav.Čeká nás nový fašismus???
27. 01. 2013 | 14:21

minatomirai napsal(a):

Tudíž bych paní Hergegg doporučil buď znovu Rakousko, kde její muž taktéž neúspěšně kandidoval, anebo východní Afriku.
-------------------------------------------------------------------------------
Nejlepší bude se obrátit přímo na paní Schwarzenbergovou, jinak se totiž o vašem hrdinném doporučení kam se odebrat nikdy nedoví.

Osobně mám pocit, že máte nejspíše policejní záznam v Rakousku, za co, to si netroufám odhadnout, možná pokus o uprchnutí z kavárny Eduscho, kde jste spráskal celý jablečný štrůdl a odmítl zaplatit a při dopadení jste byl navíc obviněn ze sexuálního útoku na 65 letou servírku tamtéž, které jste se snažil nacpat do kalhotech jako bakšiš jeden lístek české městské dopravy.

Jinak si nedovedu vaši nechuť ke všemu rakouskému, včetně hraběnky, vysvětlit. Doufám, že nebudete také chtít vystřílet všechny lipicány.orkeike even
27. 01. 2013 | 14:24

.J.K. napsal(a):

Věro, máte pravdu a Honzák se ukázal jako hodně velký ubožák, neunesl porážku.
Bulvár je nejčtenější v celé Evropě. Dnes není rozdíl mezi bulvárem a tzv seriozními- novináři poklesli na nejnižší úroveň všude.
Namátkou- víte jakým právem Francie bombarduje Mali, kdo je vůbec ta opozice v Sýrii.?
Víte komu vůbec naše republka dluží biliony korun z dluhu státu, krajů, měst??
A u nás- hrstka jihočeských studentů bojuje proti demokratickým výsledkům voleb a zprávy o tom najdete všude. Že jsou ve státě jiné aktivity kde petice podepsaly statisíce lidí, nebo se někde i schromáždí a demonstrují se nedozvíte, protože to nevyhovuje komunistobijcům.
Kdy\ž si představím ty snaživce co cinkali klíči, hořce bych zaplakal jak se nechali opít rohlíkem
27. 01. 2013 | 14:25

Skogen napsal(a):

č.m.

jste nick maloměšťák? Pokud ano, je možné, že jste se vyjádřil natolik obrazně, že to v tu chvíli bylo ...v kyblíčku. Pak bych od vás nic tak radikálního nečekal a byl bych zdrženlivější.

Tak jak to bylo napsáno, bez souvislostí, to na mě ale jednoznačně působilo jako klasická primitivní výzva k nerespektování výsledků voleb.

Pokud jste maloměšťák a to vyjádření bylo myšleno způsobem, který jsem nepostřehl, pak se omlouvám za nedorozumění. Jinak nejsem schopen sloužit...
27. 01. 2013 | 14:32

minatomirai napsal(a):

Ale nejste sám...kdo se po volbách opil " vítězsrvím".
Jde ale jen o iluzi vítězství.
----------------------------------------------
Vy jste byl jistě po vítězství vašeho favorita nejméně ve 24 hodinovém komatu, maloměšťáku. Z vás tady na jeho obranu stříkala krev ve stejné míře jako sračky.
Jsem rád, že vám pan Stejskal laskavě umožnil vstup zpět, neboť sem docela jistě patříte, ať volíte či nikoliv, spíše to druhé.
27. 01. 2013 | 14:33

Skogen napsal(a):

č.m.

vy si myslíte, že chci Schwarzenberga v křesle předsedy vlády, takže bych měl mít důvod přát Nečasovi cokoliv zlého? Ale kdepak. Pouze jsem zamlouval svůj trapný přehmat, že premiéra nelze vyměnit podobně jako ministra, toť vše...
27. 01. 2013 | 14:36

Skogen napsal(a):

minatomirai

proti Rakušanům vcelku nic nemám - pokud nám nezasahují do vnitřních záležitostí.
27. 01. 2013 | 14:40

Reveil napsal(a):

"To, co by mne zajímalo nejvíce, je vysvětlení jevu, že české (=pražské) elity, to jest umělci, vědci, pedagogové, popkultura, publicisté, kteří se vesměs tolik vymezovali proti stávající vládní garnituře, nyní ve veliké většině adorovali jejího čelného představitele."

Praha je tradičním prokletím této země. Podporovali kolaborantksou II. republiku, truchlili za Heydrichem, absolvovali lábánky s Gottwaldem (a truchlili po něm), líbánky s Dubčekem, Anticharta... však víte, jak to bylo dál.
Takže horování pro lžiknížete nemůže překvapit.
Pokud jde o tzv. první dámu" - a o poukazy na USA, apod.
Je paradoxní, že elita společnosti za oceánem, vybudované kysi na odporu proti feudalismu, se sama nejvíc vzhlíží v aristokratických atributech. Jedním z nich je vládcova rodina, princátka a princezničky, ba dokonce i oblíbení rodinní chrti.
Myslím, že do republikánského repertoáru to nepatří, neboť manželka prezidenta není osobou volenou a její proliferace na veřejnost je skutečným feudálním reliktem. Ostatně, na odiv vystavované rodinné idylky bývají u mnohých prezidentů šalebným obrazem (Clinton, Mitterand).
27. 01. 2013 | 14:41

lokaj napsal(a):

Máte prezidenta jakého si zasloužíte: vzdělaného hulváta.
Pražáci,čecháčci, servilní novináři, žluté placky,(žluté žluče) a jiná ver...
Bude legrace, což za Schwarzenberga nehrozilo, jen korupce, přehlížení a další šlechtický pád do lokajství.
27. 01. 2013 | 14:42

Věra napsal(a):

Všimla jsem si také jedné věci,gentlemanský KS negratuloval MZ k vítězství. Byť k tomu měl v tiskové konferenci prostor. Pouze jen uznal jeho vítězství. Zajímavé...
27. 01. 2013 | 14:45

Almo G™ napsal(a):

Ing N.: Před časem se zde objevilo pár RŮZNÝCH příspěvků, které měly na samém konci krátké upozornění na blížící se protivládní demonstraci. Dopadlo to takto: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=13055
27. 01. 2013 | 14:48

Almo G™ napsal(a):

Skogen: Předevčírem tady probliklo upozornění, že se někdo za maloměšťáka vydává a že on je za to zabanován. Kdoví, kdo sem teď vlastně přispívá. Berte to zatím s rezervou.
27. 01. 2013 | 14:50

Gudka napsal(a):

To bylo tak: nejdřív mu řekli, že deset procent je hodně. Tak to řekl. Pak přiběhl z pravé strany na přichystané prezidentské podium našeptávač a před běžícími kamerami (v dalším to ČT už vystřihla) mu pošeptsl, že musí poděkovat svým voličům. Tak to tedy k projevu po této přestávce přidal.
Že se má pogratulovat vítězi, to mu neřekli.
27. 01. 2013 | 14:55

minatomirai napsal(a):

Mí předkové totiž Masaryka nejen uznávali, le jeden z nich se s ním znal osobně.
-------------------------------------------------------------------------------
Na naší zahradě jezdíval Masaryk parkur, takže ten váš vzdálený příbuzný je naprostá hadra proti tomu mému, jistě uznáte.

Turecké záchody maji svoje nesporné hygienické výhody, nemusím naštěstí jako Taurus sr..t na vozovce mezi koly náklaďáku se smečkou umírajících psů za zády, nicméně v klidu domova vychutnávám japonský záchod se všemi srandičkami. Proto tam mám i malou knihovnu, abych si užil obojího, duševna i fyzična.

Nebu´dte zatrpklý, maloměš´táku, doufám, že jste se upřímně kál a byl po té omilostěn. K nemalé radosti všech zde přítomných.
27. 01. 2013 | 15:00

znovu evix napsal(a):

Reveil napsal(a), 14:16
Taky to tak vnímám...ten příjemný pocit vidět naštvaného Kalouska mi nikdo neveme :-D
To bohužel pánové, kteří opustili před lety ČR nemohou chápat....
27. 01. 2013 | 15:00

Al Jouda napsal(a):

Je dobře, že vyhrál Miloš Zeman ! Pan kníže totiž i po volbách opět silně "zakufroval", když jako ministr zahraničí na otázku komentátora TV jaká bude příští zahraniční politika ČR po zvolení M.Z. odpověděl : To záleží na panu prezidentovi :)))) Všichni, kteří trochu sledují politické dění přece vědí, že zahraniční politiku naší republiky tvoří vláda a prezident má jen přizvukovat (což Klaus ovšem při své neomylnosti nedělal).
27. 01. 2013 | 15:00

pepa z deppa napsal(a):

Je mi celkem jedno, kdo bude na Hradě.Podstatné je však to, že tam nebude Kalouskův poskok pan Š., který tak usilovně léta bojoval proti korupci ve státní správě, až tato narostla do obludných rozměrů.Kalouskův tah na bránu, tj.ovládnout politickou scénu (při odumírání ODS)byl zastaven.Každé současné volby jsou o tom, dát nedůvěru nechtěné vládě (8%popularita).Ten kdo prohrál volby, jsou především média a naši kulturtrégři.
27. 01. 2013 | 15:03

Honza napsal(a):

to Skogen:

Že Kalousek řekl „nejlepší od roku 2004“ není vůbec náhodné ;))

Také mám (sice ne ten nejodbornější postřeh), ale: Jacques de Molay byl také nejlepší (z velmistrů templářského řádu + měl mnohem záslužnější význam) a byl nakonec upálen na hranici.
Všichni nejlepší budou upalováni na hranici???
27. 01. 2013 | 15:04

znovu evix napsal(a):

..............
Nebo možná , že ho zabanovali kvůli tomu, že atakoval Stejskala otázkami, jak to, že je možné, aby v den voleb byl na aktualně.cz umístěn volební spot KS.
..........................
Zvláštní, dovoluje to vůbec volební zákon?
Myslím si totiž to samé co Zeman, že média prohrála volby Schwarzenbergovi, protože vím, že spousta jeho voličů vůbec k volbám nakonec nešla! Právě ta kampaň jim vadila...
Pokud se média, i Blesk poučí, nebudou příště takové skopičiny dělat...
27. 01. 2013 | 15:19

stoppa napsal(a):

Mě se zas nejvíc líbilo že Švarcenberkovo zaklínání Karljugend nic nepomohlo buďto byla HJ na sjezdovce nebo prostě ji normální lidi přehlasovali.
27. 01. 2013 | 15:19

stoppa napsal(a):

Oprava.
Ne HJ ale KJ. Zkratka pro Karljugend.
27. 01. 2013 | 15:20

aga napsal(a):

Aleš Bajgar

"To, co by mne zajímalo nejvíce, je vysvětlení jevu, že české (=pražské) elity, to jest umělci, vědci, pedagogové, popkultura, publicisté, kteří se vesměs tolik vymezovali proti stávající vládní garnituře, nyní ve veliké většině adorovali jejího čelného představitele."

To vymezení se nebylo o vládní garnituře, ale všech, kteří jsou chápáni jako opozice pravdylásky. Takže v praxi bylo dokázáno, že pravdoláska může být dokonce i spojencem a zištným spolupachatelem lžinenávisti, ale nijak jí to neuškodí - vyjde z toho vždy vítězná a nevinná jak Venuše z mořské pěny.
27. 01. 2013 | 15:27

Věra napsal(a):

Nenapadá také někoho z Vás, zda pravým důvodem, proč se KS kandidoval na prezidenta bylo to, aby se dostal na premiérské křeslo? Tam má větší pravomoce Zajímavé též je, že po celou dobu kampaně Kalousek nebyl nikde vidět a najednou příjde s tím, že by mohl být KS premiérem.
27. 01. 2013 | 15:51

kaška napsal(a):

to Daněk:
naučte se nejprve obstojně českému pravopisu a pak možná bude i důvěryhodné to,co píšete.Člověk jako je Zeman je lhář a jedinec, který se uchyluje k nečistým tahům. Pokud se domníváte, že takovému jedinci někdo nesahá ani po paty, pak urážíte celou řadu skvělých lidí žijících v této zemi a jen zdůrazňujete, jak ta druhá, větší část, je na tom uboze po morální stránce, neboť výše zmíněná fakta o p. Zemanovi jí vůbec a naprosto nevadí..
27. 01. 2013 | 16:15

Věra napsal(a):

to kaška: z jakých důvodů jste volil/a/ pana Schwarzenberga?
27. 01. 2013 | 16:21

rosclays napsal(a):

.Lebiš:
"Pokud budou mít tak žalostné výsledky jako mají a jen budou jako paraziti hrabat dotace a granty, ALE NEUMÍ NIC SLUŠNÉHO VYTVOŘIT..." (umělci)

Vážený pane,
někdo došel k Rembrandtovi, někdo k impresionistům, někdo k Picassovi, někdo k Twomblymu a Basquiatovi, někdo naopak začal a zároveň skončil u "Jelenů na pasece" (Zd. Trošky, Barbary Nesvadbové, Partičky, Karla Gotta aj.).
Není mi moc jasné, co si zrovna vy představujete pod pojmem "slušné umění", ale kdo chce, ten si to SVÉ určitě najde.
27. 01. 2013 | 17:15

Luba napsal(a):

Slovy komentátora Mikeša ze serveru "Aktuality.sk":

"... Schwarzenberg nemal šancu nielen kvoli chybám, ktoré urobil on sám.

Nemenej sa o jeho prehru pričinil aj jeho štáb - pážacie patolízačstvo niektorých samozvaných intelektuálnych elít voči kniežaťu bolo miestami až trápne i Schwarzenbergovi samému. Jeho pocit, že "má strach či to priaznivci neprepálili" bol správny.

Mediálna kampaň démonizovania Zemana - vrátane slovenského prirovnania k Mečiarovi - sa ukázala byť kontraproduktívnou.

Skutočný intelekt samozvaných elít sa pritom jasne ukázal v ich neschopnosti pochopiť, že český občan zo všetkého najviac nenávidí ak mu diktujú, koho má voliť, čo jasne dokázal už prvom kole prípad Jana Fischera.

Nuž, ale sú ľudia, čo sa nepoučia ani z chýb druhých - tých ale potom zas nazývame inak než intelektuálnymi elitami..."

Zdroj:
http://www.aktuality.sk/clanok/221920/komentar-schwarzenberg-si-prehrat-zasluzil/
27. 01. 2013 | 17:28

mb napsal(a):

až na poslední odstavec dobrý blog ...
27. 01. 2013 | 17:29

dočasný občasník napsal(a):

babo jago
Vendlová není zcela při smyslech. Zřejmě klasický případ hysterie.
Projde-li poblíž téhle dámy knížepán, nastane u ní orgasmus. Následně pak ztratí na čas vědomí.
Vendlová je ukázkový případ pro psychiatra.
27. 01. 2013 | 17:29

.Lebiš. napsal(a):

Roclays- a vy máte pocit že naše kultura je někde na úrovni Rembrandta???
Tak nám vysvětlete kolik je zrovna nyní v kinech dobrých českých filmů, kolik z těch po r 89 je tak dobrých aby je někdo chtěl ještě vidět. Kolik hrdinů z filmů se stalo i národními idoly, kolik jejich hlášek citujeme
.
Co TV tvorba, proč je nyní na pořadu asi 7 zdařilých seriálů z dob komančů.? A kolik opravdu dobrých seriálů z dob po r 89 teď dávají.?
Co divadla. Proč brečí o granty a dotace a neumí se sami ani uživit / kromě pár muzikálů už 10- 20 let starých.
Co literatura - poslední literární cenu dostal badatel který 20 let bádal a vybádal že v Číhošti tím křížem mával pánbůh.
Ostatní umění???
Poučte nás neználky, kecálku
27. 01. 2013 | 17:45

Věra napsal(a):

to Lebiš: Lebiš je vaše jméno nebo přezdívka, měla jsem v Brně spolužáka, který se tak jmenoval tak mě mě napadlo jestli to nejste Vy :-), není to zas tak obvyklé jméno.
27. 01. 2013 | 17:58

rosclays napsal(a):

.Lebiš:
"kecálku".....jistě, teď začnou nastupovat argumenty proletariátu, typické....:).

"a vy máte pocit že naše kultura je někde na úrovni Rembrandta"
To bylo podobenství....PODOBENSTVÍ vážený pane, tedy něco jako např. (pokud si s tím ovšem dokážete poradit :)...
Když se o někom řekne, že dohodí kamenem z Václaváku až na Bílou Horu, tak to neznamená, že dohodí kamenem z Václaváku na Bílou Horu, ale že hází DALEKO.

"Poučte nás neználky, kecálku"
Můj názor je ten, že jste již dostatečně poučen sám sebou....a poučovat POUČENÉ?
Jistě znáte to přísloví "jak se do lesa ozývá....:).
27. 01. 2013 | 18:07

malalaj napsal(a):

sláveček nezklamal. hup milošovi do zadnice. ! má to už nacvičené z devadesátých let. na samolibého a hloupeho ovara to zaručuně funguje jako cukřík na psa. no jo no. češi si nic lepšího asi nezaslouží. nevolil sem samozřejmě ani knížete, to by mě musela ruka upadnout, ale nedokázal sem to hodit ani ovarovi. tak snad příště se tam dostane někdo normální. ))))a karavana jede dál.
27. 01. 2013 | 18:11

Ing. N. napsal(a):

27.1.2013 Kalousek řekl,že

"Česká republika, která přišla o poměrně historickou šanci mít Karla Schwarzenberga prezidentem, má ještě poměrně výraznou šanci mít Karla Schwarzenberga premiérem," řekl v ČT Kalousek. Řádné volby do Sněmovny by se měly konat v roce 2014.

Jaká řešení by mohl mít stratég Kalousek připravené?

1)v řádných volbách získat dostatek hlasů, aby se Schw. mohl stát min. předsedou (dost nepravděpodobné - jeden a půl roku je příliš vzdálená doba)
2) vyvolat předčasné volby se stejným cílem (dost nepravděpodobné - obava z toho, aby to nedopadlo stejně jako v prezidentských volbách)
3) "onemocnění" Nečase, kterého by zastoupil Schw. jako první místopředseda vlády (pravděpodobné)

Necháme se překvapit.
27. 01. 2013 | 18:15

sagenit napsal(a):

Stále stejné klišé: K.S. je noblesní kultivovaný kníže a Zeman plebejec a demagog...
Podívejte se konečně na to, proč ten kultivovaný kníže například ani nevystudoval pořádnou školu, přestože pro to měl oproti jiným přímo ideální materiální podmínky, jak trávil čas a za co utrácel místo studia - tedy pořádné práce peníze tak, že mu rodina omezila jejich přísun...

Taky se poptávejte, jak ten šlechetný šlechtic v harmonickém manželství přišel k nemanželskému dítěti a zejména, jak zchudlý šlechtic karel přišel k majetku... To vše je značně jinak, než nám ho dnes a tady vykreslili manipulátoři za vydatného opěvování tzv. představitelů kultury...

Pak se možná podíváte, co ten nekulturní plebejec a demagog, podle Karla lhář, říká o své podpoře občanské společnosti, o přímé demokracii... a možná leccos i úpochopíte.

Již jenom poznámku: neobávám se, že by se českým premiérem kdy stal člověk, kterému jeho rodina nesvěří ani správu rodinného majetku...
27. 01. 2013 | 18:17

Econsav Brass napsal(a):

sagenit:

To marné. Oni nemají zájem o skutečného Knížu a realitu. Je zajímá ten virtuální. Jsou přizpůsobeni mediální realitě a nikoliv té opravdové.
Jsou to oběti.
27. 01. 2013 | 18:32

Ing. N. napsal(a):

(Gru) 13:56 píšete:

"Jenže, a to mi delší dobu unikalo, tento prostor není veřejný. Je privátní, a majitel Aktuálně ho pouze šlechetně dává k dospozici, podobně jako majitel zámku vpouští benevolentně veřejnost do zámeckého parku."

Děkuji za vysvětlení, nevěděla jsem to.
27. 01. 2013 | 18:36

integrovaný euroevropan napsal(a):

Miloš má rád Evropskou unii. Protože je euroevropan jako já.
27. 01. 2013 | 19:16

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

pane Pehe, jsem v šoku,
Váš blog se nese ve zcela jiném duchu, než ty Vaše nesmiřitelné (chce se mi napsat nenávistné) blogy předchozí.
Co se to přihodilo??
Že by se jednalo o obrácení Ferdyše Pištory v praxi??
No uvidíme, nechám se překvapit.
27. 01. 2013 | 19:31

Petr napsal(a):

.."ale voličov Zemana nepresvedčili ani argumenty zvučných mien a ani kampaň"..

Nejen, že nepřesvědčily, ale přímo nas... Nechť si p. Kalousek (který je ve skutečnosti režisérem Schwarzenbergova kandidátství) plus P&L, poděkují sami sobě a svým kamarádům v médiích..

Akce a reakce !

Z prezidenta Zemana mi vůbec není lehko na duši. Ovšem s prezidentem Schw. bych měl strach ještě větší, tady by ve skutečnosti vládl Kalousek, a Bruseli by nás šoupli i jen za lehké pohlazení či úsměv v nejkratší době. (

Ovšem co mne velmi velmi potěšilo, to je nefalšované zoufalství P&L.. a skrytě i novinářských hy..…
27. 01. 2013 | 19:35

rosclays napsal(a):

Pane Pehe,
začínáte postupně získávat mé sympatie a to už od doby vaší "diskuze" (názory/ komentáře) v TV s Milanem Knížákem.
Jestli mě tady někteří blogeři naprosto zklamali svojí lacinou "kampaní" - a to obě strany - např. pan Just, režisér Svoboda, paní Miluš Kotišová (o naprostých plcích pana Fabiana Golga ani nemluvím), tak tady začínám něco čuchat.....jakousi změnu k lepšímu, kvalitnějšímu. A jak už napsal nick "koosoúhlý průmět kosočtverce"...
"No uvidíme, nechám se překvapit."
Zdravím...
27. 01. 2013 | 19:52

Gerd napsal(a):

Pane Pehe,
volby především ukázaly naprostou odtrženost pražské kulturní fronty, médií, novinářů a reportérů, rádoby celebrit a samozvaných elit od ostatních obyvatel ČR. Praha není určujícím politickým dějištěm v ČR a Jiří Pehe se hrubě mýlí v odhadech přízně voličů.
Ta jednostranná podpora pro K. Schwarzenberga se musela vymstít.
27. 01. 2013 | 20:38

Ivan Růžička napsal(a):

jsem šťasten, že jsem měl koho volit....
27. 01. 2013 | 21:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy