Zemanovy řeči o blbcích jsou dost blbé

13. 03. 2013 | 07:22
Přečteno 15465 krát
Nový český prezident Miloš Zeman se s velkou oblibou vyjadřuje na téma „blbec“. Činí tak se stejnou vášní, s jakou mluvil jeho předchůdce o globálním (ne)oteplování. Stejně často dává některým lidem najevo, že je za blbce považuje. Ze Zemanových vyjádření na téma „blbost“ a „blbec“ by se už dala zkompilovat celá příručka.

Ve své knize “Jak jsem se mýlil v politice” se k problému blbosti několikrát „zasvěceně“ vyjádřil. Vysvětluje například i rozdíl mezi blbostí a pitomostí.

“Kdysi jsem v parlamentu označil české novináře za nejpitomější socioprofesní skupinu v naší společnosti. Chtěl bych se jim touto cestou omluvit, protože se nyní domnívám, že jde o skupinu nejblbější. Blbost se od pitomosti liší tím, že blbec nejen neví, že neví, ale domnívá se, že ví, a je ochoten to všemi prostředky hlásat.”

Během nedávné prezidentské kampaně Zeman pro změnu zabrousil se svými „objevy“ týkajících se blbců i do oblasti politologie, když prohlásil, že “levicový blbec je stejně nebezpečný jako pravicový.” Soudný člověk si může pomyslet, že je to zjištění tak triviální, až je blbé.

S Václavem Klausem prý Zeman sdílí jednu vlastnost. “My dva neděláme z lidí blbce, ale my, když někoho považujeme za blbce, tak mu to dáme najevo,” tvrdil před časem. On i Klaus ale prý mají schopnost respektovat ty, kdo blbci nejsou, i když třeba zastávají zcela opačný názor.

Zeman se shoduje s klasikem, že mezi blbcem a inteligentem lze rozlišit podle následujících kritérií: blbec prý škodí druhým a škodí sobě, zatímco inteligent prospívá druhým a škodí sobě. Navíc existuje i tzv. bandita, což je člověk, který prospívá sobě a škodí druhým.

S příliš častými výroky o blbcích je ovšem potíž. Za blbce totiž dokáže jiné lidi označovat s lehkostí pouze člověk, který je přesvědčen, že on sám blbcem v žádném případě není. Jelikož ale Zeman říká, že jedním ze znaků blbce je, že „neví, že neví“, vtírá se otázka, zda člověk, který rozdává nálepku „blbec“ ostatním, nemůže být sám blbcem, aniž by o tom věděl.

Navíc na to, jak definovat blbost, jsou nejrůznější názory. Dá se například určit počtem (ne)přečtených knih nebo třeba nízkým IQ? Co když je ve skutečnosti nejviditelnějším projevem blbosti jistý nedostatek sociální inteligence, který se projevuje jako arogance, útočnost, nebo třeba neochota vidět, že se mnou manipulují „banditi“? A co když je úplně největší blbec ten, kdo arogantně často o ostatních tvrdí, že jsou blbci?

Ostatně ve výše zmíněné Zemanově knize lze najít i následující citát: “Hlupák sám o sobě není nebezpečný. Nebezpečný je pouze ten hlupák, který se pokládá za génia.”

Chce se říct, zlatá slova! Možná by se Miloš Zeman měl nad touto poučkou hlouběji zamyslet. Leckoho totiž může napadnout, že o blbcích může opakovaně s gustem mluvit, a domnělé blbce urážet, pouze blbec, který se pokládá za génia.

Navíc, upřímně řečeno, z hlediska výkonu prezidentského úřadu je neustálé mudrování o blbcích docela blbé. Pokud žije člověk jako soukromník někde na Vysočině, možná teorie o tom, že mnozí z ostatních lidí jsou blbci, potřebuje, aby si ospravedlnil svoje rozhodnutí žít odloučeně. Navíc většině těch ostatních může být vcelku ukradené, co a proč takový člověk o blbcích soudí. Třeba prostě nemá rád lidi.

Ale mudruje-li o blbcích opakovaně prezident země, který zároveň říká, že chce reprezentovat celou společnost, je to na pováženou. Leckdo by skoro mohl tvrdit, že je to učiněná blbost.

Možná by s tím tedy měl Zeman zavčas přestat a věnovat se jako prezident něčemu méně blbému než například tomu, že hned ve svém inauguračním projevu se znovu pokouší dokázat, že nejblbější „socioprofesní skupinou“ u nás jsou novináři.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Hasan Nasralláh napsal(a):

To je těžké pane Pehe z Bilderbergu a zastánče pravdy a lásky. Někdo opravdu mluví kultivovaně a slušně, ale svými činy dělá lumpárny 1.třídy popř. je nechává dělat z titulu své funkce.
Jedno Vám doporučím k vašemu novému nepříteli. Vždy každého člověka hodnoťte podle činů a ne podle řečí nebo jak by řekl asi Zeman podle keců. Jen tak mimochodem, co jste udělal pro společnost vy, mimo pinglování v USA kde jste dělal nosítko a tady u nás jste zamazal asi tak 5 kg papírů? Jaké jsou výstupy vaší práce a co si za to zdejší občané pořídí či dokonce koupí?
Přeji vám hezký den!
13. 03. 2013 | 07:33

paprika napsal(a):

Pan Pehe není blbec a umí...
13. 03. 2013 | 07:34

au napsal(a):

Blbec Pehe: copak Zeman označil v inauguračním projevu novináře za "blbce"? Nazval jejich podstatnou část nebezpečnými.
Politolog by se měl naučit číst. Jinak vypadá jako blbec. Nebo jako podvodník, který nám chce v zájmu mocných vnutit určité vidění světa.
Zemanův projev byl noblesní a moudrý, celá inaugurace elegantní - je jasné, že frustrovaná partička knížecích slouhů, která se těšila, jak se do Zemana opře, je vzteky bez sebe a útočí absurdní peticí.
Ale že se přidáváte vy? Nemyslím si, že jste blbec, ale chováte se jako blbec, to jo.
13. 03. 2013 | 07:35

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

Tak tohle je sqělý blog.
Je opravdu milé si počíst, jak se pan Pehe, coby husa potrefená ozval.
A kejhá, kejhá a kejhá.
Jsem potěšen, pane Pehe. O Vás psal a mluvil pan Prezident.
To jste si pěkně naběhl na vidle.
13. 03. 2013 | 07:39

Hloupý Honza napsal(a):

Pane Pehe a teď si představte kdyby se stal prezidentem váš kníže. O čem byste psal pak ? Buďte rád za Zemana, aspoň můžete co dva dny rozebírat nějaká nevhodná slova.
13. 03. 2013 | 07:39

mor a cholera napsal(a):

Ano pane Pehe
Zeman nemá pravdu, nejblbější skupinou jsou poslanci, ve světle zmetků, které příjmají a říkají jim zákony. Novináři jsou až na druhém místě, protože ti jim to žerou a ještě je utvrzují, jak to dělají dobře.
13. 03. 2013 | 07:41

Pepa Řepa napsal(a):

Je to dobrý, Pehe naskočil.Už zase jede.
Nastudoval knihy nového alfa-samce. Má z čeho žít
Klaus je mrtev, ať žije Zeman.

Do něj. Nenabídl místo poradce.Měl šanci, pokazil si to.
“Hlupák sám o sobě není nebezpečný. Nebezpečný je pouze ten hlupák, který se pokládá za génia.”
---------------
.....a to píše zrovna PEHE....:-)
13. 03. 2013 | 07:44

Alex napsal(a):

No jo PepP Řepo, je-li řeč o blbcích, leckdo si ucvrnkne do trenek, protože tím blbcem přece opravdu, ale opravdu nem§že být nikdy a v ničem on sám. Včetně Zemana. Proto má Pehe samozřejmě pravdu. Ale jinak se v řepovském pojetí světa nedejte rušit. - usmívající se smajlík
13. 03. 2013 | 07:53

Johan IV napsal(a):

Pane Pehe,podívejte se trochu víc kolem sebe. Kdyby těch blbců nebylo tolik, vypadala by republika tak špatně? A k novinářům. Vůbec se jich nezastávejte. V revoluci tvrdili, že budou hlídací psi demokracie a jaká je demokracie nyní. Asi máte blbou paměť ...
13. 03. 2013 | 07:54

zemedelec napsal(a):

Pane Pepa Řepa.07:44
Dnes uctivě zdravím a do písmene souhlasím.
13. 03. 2013 | 07:59

v + f = s + 2 napsal(a):

pravda se špatně poslouchá, že pehe?
13. 03. 2013 | 08:03

Pepa Řepa napsal(a):

Alex
já se-na rozdíl od mudrlanta Pehe-netajím, že jsem tu za blbce.
Jsem sám?
Nepíše náhodou Pehe o sobě?.....blbec prý škodí druhým a škodí sobě, zatímco inteligent prospívá druhým a škodí sobě......inteligent jeden strukturovaný, určitě si myslí, že je solí země
nebo
.......je neustálé mudrování o blbcích docela blbé....týká se to jenom prezidentů?
Znáte někoho, kdo tak často mudruje o ničem?. Jistý Tomík, možná.
A všiml jste si jak do Zemana nešil v době kdy byl pln naděje a očekávání, že zase bude radit při polívce jako V.H.
Doba hájení skončila, Bimbo si to pokazil.
Lidé jako Pehe potřebují zloducha. Jednoho vystřídá druhý.
13. 03. 2013 | 08:05

hovorka11 napsal(a):

Jiří Pehe:
Mám velmi rád lidi, kteří vše říkají otevřeně a jasně. Pokud vystihují smysl a podstatu charakterových vlastností tak tím lépe !
Slovo blbec je velmi jasné a výstižné. Slizouni a hadi ho nepoužívají, protože nedává moc šancí změnit výhybku.
Zeman mě velmi mile překvapuje:

http://www.novinky.cz/domaci/295848-zeman-muj-urad-nemuze-byt-pouzivan-ve-prospech-jakekoliv-strany.html

Havlisty s "láskou a pravdou" považuji za tvůrce lží a podvodů.
Dokázali rozdělit společnost na klausovce a havlisty. Oba dva tábory prospěchářů hlásali pravdu o té protistraně ale předkládali lži svých "teorií" lidem. Havel a Klaus zdevastovali myšlení humanitárním bombardováním, bojem za svobodu podvodů a chimérami spravedlnosti a jediné demokracie šířené z vyvolených států.
Oba dva z toho maximálně vytěžili kariéru a finance pro sebe a svoje kamarádíčky.

Mám pocit, že Zeman bez materiálních ambicí a podlézavosti kmotrům, jaké měli Klaus s Havlem může být nejlepším prezidentem od roku 1989.
13. 03. 2013 | 08:05

JS napsal(a):

Podle některých komentářů soudím, že naše populace už opravdu zdegenerovala, ztratila veškerou hrdost a kdyby se prezidentem stal Hitler, nedivil bych se, kdyby se říkalo: "Nesuďme podle slov, ale až podle činů." To už by bylo ovšem pozdě...

Každopádně fabrik a montoven nám ještě pár zůstalo, ale chytrých komentátorů s nadhledem nikoliv, proto jsem rád za každý "papír" panem Pehem popsaný, byť si, jak tu někdo píše, za něj nic člověk nepořídí. Chápu, že pro někoho je názor, myšlenka, kritický nadhled "ničím" - a že blbost je sladká...
13. 03. 2013 | 08:09

Saltzman napsal(a):

Onehdá jsem četl takový citát - Víra hory přenáší, se svou hloupostí ale nehne. Zamyslíme-li se nad tím moudrem, pak nás napadá, že hlupák věří především v sebe a s tím faktem své hlouposti prostě není schopen hnout. Jednoduše o sobě nebude pochybovat. Síla jeho víry v sebe je ovšem tak velká, že nutně brání jeho poznání svého omylu a tedy hlouposti dává šanci.
Sebevědomí lidé jsou nejčastěji hlupáky. Vyzařují ze sebe ale tolik síly, co hory zdá se přenesou, že mnohý zhloupne a uvěří jim. Sebevědomí hlupáka roste s množstvím hlupáků, co mu uvěří, že má sílu hory přenést s pomocí vlastní víry. Hlupáci se množí kolem toho sebevědomého, až nakonec i hory přenesou. Žel, na úplně jiné místo, než původně hory přenést si přáli. Proč na jiné místo? protože to byli jen a pouze hlupáci!
13. 03. 2013 | 08:14

Antipehe napsal(a):

A jsme zase u blbce a oprávněně ! Klaus nikdy neříkal, že se neotepluje, říkal, že vliv člověka na klima je zanedbatelný a na hranici statistické chyby. Tak kdo je tady BLBEC ? Autor . Takže doporučuji na www.osel.cz a tam je cca 100 vědeckopopulárních článků s daty, grafy o NEoteplování, nebo alespoň přečíst(když IQ nepostačuje) tohle:http://neviditelnypes.lidovky.cz/klima-veda-pry-hovori-jasne-dfg-/p_klima.asp?c=A130312_203329_p_klima_wag
13. 03. 2013 | 08:17

Yossarian napsal(a):

Je vidět, že Zemanofilům nevadí aparátčík a mafián Šlouf alias Mrázkův "panděrák" alias "vodník." Už to podlézavé "pan Prezident" (vzor: "pan doktor") mi zvedá kufr. Ale vy vystřízlivíte, až si prezident pustí zase na nějakém mezinárodním fóru mezi diplomaty ta svá nevymáchaná mluvidla na špacír. Nejprve dělal ostudu Klaus, teď ji bude dělat svou legrační angličtinou Zeman.

A z urážek autora blogu je vidět, že se (opět) trefil a jediné co se dá odpůrci napadnout, je autor sám. Pravda bolí, že? :-)
13. 03. 2013 | 08:20

Kopa pravdy pro blbce napsal(a):

Pehe zřejmě coby blbec se ozval a tak tahle potrefená husa hlasitě hejká. Blbec byl, je a také blbcem zůstane jako mnoho jiných, tak proč se nad tím tolik zamýšlí?
13. 03. 2013 | 08:23

Yossarian napsal(a):

Antipehe: aha, takže ozónová díra vznikla sama a sama se taky zaceluje?

S tím vlastním oteplováním to je taky trochu jinak - lidstvo nezpůsobuje samotné oteplování, ale vytváří pro něj podmínky. Asi stejně, jako opice nemůže přímo za to, že jste si zlomil nohu na šlupce od banánu, kterou před chvílí odhodila. Tedy: přímá souvislost není, ale kauzalita ano.

Klaus i Zeman jsou a byli demagogové, sebestřední a narcističtí. Ani jeden neměl sedět na Hradě, a je to ostuda národa, že má takové "prezidenty".
13. 03. 2013 | 08:24

bitner napsal(a):

Zeman je slavoman, mozna i namysleny blb (lidi, co ho zazili, vetsinou nejsou nijak uneseni jeho chovanim). Nicmene s temi novinari ma castecne pravdu. Predevsim je totiz cely mainstream naprosto zmanipulovany (vcetne te verejnopravni casti) a lije lidem do hlav to, co se hodi majitelum tzv. nezavislych medii. Proste od dob komancu se lautr nic nezmenilo. Pisalci dostanou befel, co a hlavne JAK maji psat a pisou, protoze bud to jsou opravdu uzitecni blbci, nebo maji taky rodinu, ze jo.
Verim tomu, ze hodne z nich si ani neuvedomuje, ze plni nejake zadani, jenom treba obcas dostanou vystrahu, ze takovy clanek nebyl dostatecne "nezavisly".
Krasne je to videt na te slavne oposmlouve - do Zemana se tepalo od zacatku, do pana profesora, az kdyz to bylo povoleno (poslednich par let).
13. 03. 2013 | 08:26

šašek z Jihlavy napsal(a):

"S Václavem Klausem prý Zeman sdílí jednu vlastnost. “My dva neděláme z lidí blbce, ale my, když někoho považujeme za blbce, tak mu to dáme najevo,” ....
xxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dobrák Bimbo nic nepoznal, mazaný ješita má opět navrch.
13. 03. 2013 | 08:26

Kala napsal(a):

Ať místo rozvíjení svých blbcologických teorií dává nový prezident pozor, koho vybírá za kancléře. Jestli nemá nikoho, jen p. Mynáře, je to dost blbé, když onen muž upřímně přizná, že by rád využil své kancléřské funkce k propagaci své milované strany.
13. 03. 2013 | 08:27

Zdena napsal(a):

Vypadá to, že pan Zeman šlápl panu Pehemu na kuří oko....
13. 03. 2013 | 08:28

čumil napsal(a):

Myslím, že slovo blbé, blbost při častém skloňování vyčpí. Malé děti po vzoru svých rodičů a prarodičů často v ranném věku při opakování denních úletů starších vyhrknou "já jsem blbej", aniž ví co říkají. Sám p.Pehe spojuje MZ s frekvencí slova "blbost" v neprezidentském období. Ale jisté upozornění prezidentovi ohledně slovníku, pokud není na fanatické bázi zloby a nenávisti, což u p. Pehe o proti Hvížďalovi, Fendrychovi, Lipoldovi zatím není, určitě nezaškodí. Jen ne, prosím ne nenávist a zlobu do statků a do krve, antagonismus nám nepomůže. Jak už to tak zbývá, vždy jde jen o míru a váhu vyřčeného, napsaného a stvořeného. To se týká i blbosti.
13. 03. 2013 | 08:30

Naštvaný napsal(a):

"Zemanovy řeči o blbcích jsou dost blbé" Koukám, že to zásahlo, koho mělo. Dobře míří prezident Zeman. A to i přesto, že má modrou knížku. A co ti naši slavní záložáci v jeho úřadu? Jakto, že oni mezi naše bojující jednotky nevyjeli?
Prezident Zeman si ještě židli neohřál a už chystá "výlet" do Afganistánu. To ta Hvížďalova parta, dnes vedená Fendrychem, určitě spustí, že prezident si tam jede pro koberce do výbavy slečně Kateřině.
13. 03. 2013 | 08:35

Analytik napsal(a):

Máme štěstí na prezidenty - odborníky.
Třídění a škatulkování blbců je pěkný koníček, ale zabere spoustu času.
Zvlášť na Hradě zůstala spousta materiálu ke zkoumání.
Má to však jednu zásadní výhodu. Málokdo má svou soukromou sbírku blbců a určitě nedojde k mezinárodní roztržce, když nějaký prezident na zahraniční návštěvě nepozorovaně odcizí protokolárního blbce navštíveného státu.
13. 03. 2013 | 08:35

šašek z Jihlavy napsal(a):

Yossarian napsal(a):
Antipehe: aha, takže ozónová díra vznikla sama a sama se taky zaceluje?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ozónovou díru už probral Čtvrtníček v České sodě. Naznačil tam, že by v tom měla mít prsty Illona Czáková. Odkaz nemám, enviromentalisté si to jistě vyhledají na You Tube.
13. 03. 2013 | 08:36

TCH napsal(a):

Já se chci taky živit jako politolog ! S takovým " mudrováním " jak tu předvádí autor by mě u nás v hospodě vysadili s židlí na chodník a tady se za to snad i berou peníze. Geniální. Mimochodem pane Pehe, pan Zeman citoval: "...inteligenta jako člověka který prospívá jiným a tím PROSPÍVÁ i sám sobě. ". ( http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123387294-milos-zeman-nekrolog-politika-a-oslava-vysociny/30729535045/titulky/ čas 42:26). To jste to poněkud zmastil a tím i posunul význam, pravda ?
13. 03. 2013 | 08:38

luk napsal(a):

To je paráda, jak se potrefené husy ozývají. Zeman měl naprostou pravdu a obvinil jen ty novináře, kteří vymývají mozky a bez ohledu na fakta manipulují veřejným míněním, tak jak si to přejí majítelé jednotlivých médií. Takoví novináři jsou opravdu jen "prodejné děvky". To jeho neustálé poučování mně ale také není sympatické. Pane Pehe, co je politolog, řekl bych, že úplně zbytečný parazit, který žvaní a žvaní a říká, co by dělal on, kdyby to uměl. Jděte dělat něco pořádného.
13. 03. 2013 | 08:39

Xaver napsal(a):

Jestli je nebo není prezident blbec, to není tak důležité.
Zatím vždy se u nás říkalo, že prezident blbec je, a vždy jsme to přežili.
Ale těch blbců v mediích je poslední dobou opravdu víc, to už by mohl být průser. Co s tím ? Neporadí pan Pehe ?
13. 03. 2013 | 08:42

oranžáda obecná napsal(a):

to je toho.... vždyť to o Pehem stejně každý už ví, a on kvůli tomu popíše papíru... Zeman má v tomto pravdu
13. 03. 2013 | 08:44

Likeke napsal(a):

Domnívám se, že Zeman dostal varování. Kdyby mu k podpisu předložili jako v Pekařově císaři - "vzdávám se, Čechy, Morava a Slezsko", tak by to podepsal. To, že je to slavnostní chvíle, neznamená, že jen tak něco podepíšu. A ještě, když je to napsané centimetrovými písmeny. Mohlo by to být i nastražené. Měl by se prostě víc starat o to, aby sám nevypadal jako blbec a neurážet ostatní, když taky udělají nějakou chybu. To, že má mnoho encyklopedických znalostí a nemusí projevy číst, ještě neznamená, že to není sociální blbec.
13. 03. 2013 | 08:44

Pavel Kedar napsal(a):

Panebože, ať se ten Pehe raději k ničemu nevyjadřuje, to mu nevadí, že ho v dávné době, kdy byl histericky mediálně preferovaný, většina národa považovala za troubu a žvanila ? Větší žvanil je snad už jen Hájek....
13. 03. 2013 | 08:50

Martin napsal(a):

Toto jsou Peheho smrtelné křeče, už se na to fakt nedá koukat jak se trápí.
13. 03. 2013 | 08:50

Míla napsal(a):

Pane Pehe,asi jste si skutečně naběhl.
13. 03. 2013 | 08:52

Pepa Josef napsal(a):

No, když se podívám na věcnou podstatu sdělení, tak mně spíš vadí, že nelze označit inteligentního novináře, neboť by to byl polibek smrti. Lze neadresně zmínit toliko ty ostatní. A že jich je! Člověk nemusí být politik a nemusí se zabývat státnickými problémy, aby tvrdě narazil. Autorizace článků neexistuje ("Na to nemá nikdo čas"), člověk něco novinám pošle a pak se diví, jak vypuštění dvou slov dokáže postavit smysl zásadní věty na hlavu, jeden pisálek se chvilku drží židle, než odejde dělat něco jiného, a snaží se zavděčit pochybným požadavkům "čtivosti" a "akčnosti", noviny a zprávy jsou napůl černá kronika (proto už je nečtu a nesleduju)a co se kde udělalo dobrého, nikoho podle novinářů nezajímá. Základní filozofie je "Dyť je to jedno" (jak se to jednou napíše, je to venku, nic se s tím udělat nedá a za dva dny to vyvane) a "Čtenáři? Na ty my s....." (Hlavní je, aby se noviny prodaly!). Povrchnost, lhostejnost, nevzdělanost a nezodpovědnost ("Kde to žijete? Je jiná doba...") jsou hlavními vlastnostmi většiny novinářů, s nimiž jsem měl kdy co do činění. Čest 2-3 výjimkám.

V uvozovkách jsou autentické citace.
13. 03. 2013 | 08:53

er napsal(a):

alespoň mu je rozumět, narozdíl od šišlavého narkoleptika z bilderbergu s geny prasestřenice a prabratrance
13. 03. 2013 | 08:55

aga napsal(a):

Jéžiš, tolik upocené snahy o "vtipný" oslí můstek bylo zapotřebí, aby se pan Pehe zařadil na své místo mezi obránce blbých novinářů....

I když, osobně is myslím, že "blbost" novinářů není hlavním nebezpečím naší mediokracie...
13. 03. 2013 | 08:55

Sláma napsal(a):

Yossarian, což je patrně nový nick Yossifa K. alias Josefa K. napsal: "vy vystřízlivíte, až si prezident pustí zase na nějakém mezinárodním fóru mezi diplomaty ta svá nevymáchaná mluvidla na špacír. Nejprve dělal ostudu Klaus, teď ji bude dělat svou legrační angličtinou Zeman."
_____________
Yossariane, nějak zapomínáte na to, že Zeman byl 4 roky předsedou vlády a žádnou ostudu neudělal.
Na rozdíl od Šláfenberga, který veřejně označil rakouské odpůrce jaderné elektrárny Temelín za magory a který usnul na mezinárodní bezpečnostní konferenci uprostřed projevů svých západních kolegů. Proto se mu na mezinárodním poli říká Schlafenberg.
Pokud se týká jeho angličtiny, tak jej z ní veřejně zkoušel Erik Best a prohlásil ji za lepší, než angličtinu Jana Fischera (který strávil několik let prací v Londýně). Takže to patrně nebude tak zlé. Ostatně je tu otázka, Yossariane, kdo jste, že si dovolujete takové soudy. Umíte vůbec sám anglicky?
13. 03. 2013 | 08:56

Jana Pechová napsal(a):

Skutečný blbec či hlupák, případně pitomec si svůj handicap nikdy nepřipustí. V tom případě nemá smysl o blbcích (aj.) mudrovat, protože ti, kterých se to týká, si z toho nevezmou zhola nic a ono mudrování je tak pouze nicneřešícím žvaněním.
A platí zde i tzv. efekt děravé ponožky: ten, kdo se snaží utajit vlastní díru, se dívá lidem nikoli do očí, ale po nohách.
13. 03. 2013 | 09:01

rorýs napsal(a):

Takže co víme.
Blbec blba blbě nazval blbem. A blbec blbcovi blbě jeho blbosti naslouchajíc zjistil, že když blb políčí na blba, tak je jednomu z toho blbě.
13. 03. 2013 | 09:01

džon uzený bok napsal(a):

Pehe nepehe, fakt je permanentní kecy o blbcích, když jsou pravidelně myšleni ti druzí a má to hlavně mechanicky podpořit inteligenci mluvčího, jsou zoufalý. V česku alke běžný.. takovejch lze potkat hromady. No, tak teď máme jednoho na hrádě.
Klaus se celou dobu vyrovnával s Havlem, Zeman se bude celou dobu vyrovnávat Klausoj.
Mimochodem, Klojs měl už v kejto svůj den, zuřivě nesouhlasil jihočeskou angličtinou a dělal ksichty, jak umí jen on. Jsem zvědavej, jak dlouho tam pánům vydrží zvyk chovat se slušně ke stále stejně nemožnýmu chování pana inženýra...:)))
13. 03. 2013 | 09:04

Petr napsal(a):

Pane Pehe, vystihl jste to pěkně. A přesně... Úžas z prezidentova pojetí těch dolních 10 milionů (ale vlastně ne zas tak všech, a tamtoho taky ne... a toho blbce už vůbec ne) mě asi jen tak nepřejde.
13. 03. 2013 | 09:11

resl napsal(a):

“Hlupák sám o sobě není nebezpečný. Nebezpečný je pouze ten hlupák, který se pokládá za génia.”
..............
Zeman bude větší blbec, než jsme čekali.
13. 03. 2013 | 09:16

Sláma napsal(a):

Pepa Josef má naprostou pravdu. Pehe místo toho, aby se tak hloupě strefoval do Zemana by měl spíš snažit očistit novinářský stav. Zeman má totiž bohužel pravdu, novináři v tomto státě jsou nevzdělaní, mdlého rozumu a nerespektují ani právo, ani morálku. Čest několika málo výjimkám.
13. 03. 2013 | 09:17

Jana napsal(a):

Ostré, trefné, přesné.
13. 03. 2013 | 09:17

Jihočech napsal(a):

No vida. Pan autor si našel nový patník k občurávání. Pokud bude zvedat nožku tak pilně jako dosud, máme se na co těšit. A nový hradní pán může být spokojený, "elita" hlídacích psů demokracie (Fendrych, Pehe, Hvížďala, Komárek)si doslova naběhla na vidle. Ještě čekám co na to ve svém Trilobitu v MF Dnes zasloužilý komunistický sekyrář Kohout. Pak teprve bude sestava kompletní.
13. 03. 2013 | 09:18

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, s těmi blbci všelikými to není až tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ostatně jako se vším tu v zemi ...

KDYSI /Milenci a spol/

Janko Kováč
Vulgo
Blbec
Měl rád červené ponožky
A jednu holku z naší
Čtvrti

Večer co večer mu pomáhala s barvou ven
Tak usilovně
- to bíle přece ven musí-–
Říkala
Že občas zapomněli
Na roletu

A my jsme si zvykli
Hospodský k tomu oknu
Časem přistavil stůl
Pár židlí
A odnaproti nám tam nosil
Pivo

Za oknem zůstavaly červené ponožky
A holka z naší čtvrti pak usínala
Sama
Když Janko přišel mezi nás
Jen tak bosý
Na partičku

Po čase se kamsi odstěhoval
Ale chlapi se ještě dodnes ptají
Holek z naší čtvrti
Jestli je ten b l b e c
Doma
A teprve potom
Vstoupí

A to už dávno
Skoro všichni
Máme
Televizi ...

Veselé krizování.
http://www.youtube.com/watch?v=LvDTUTq7_sE&feature=related
13. 03. 2013 | 09:19

José Koukal napsal(a):

Zdá se, Bilderbergský pravdoláskařský "levičák" si našel po odchodu Klause nový politický terč. Jediný kdo by jeho "levicovému" srdénku konvenoval na Pražském hradě by byl číro.
13. 03. 2013 | 09:20

šašek z Jihlavy napsal(a):

Yossariane, nějak zapomínáte na to, že Zeman byl 4 roky předsedou vlády a žádnou ostudu neudělal.
Na rozdíl od Šláfenberga, který veřejně označil rakouské odpůrce jaderné elektrárny Temelín za magory a který usnul na mezinárodní bezpečnostní konferenci uprostřed projevů svých západních kolegů. Proto se mu na mezinárodním poli říká Schlafenberg.
Pokud se týká jeho angličtiny, tak jej z ní veřejně zkoušel Erik Best a prohlásil ji za lepší, než angličtinu Jana Fischera (který strávil několik let prací v Londýně). Takže to patrně nebude tak zlé. Ostatně je tu otázka, Yossariane, kdo jste, že si dovolujete takové soudy. Umíte vůbec sám anglicky?
13. 03. 2013 | 08:56
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ále udělal, jen mu to mimo póvlu a hnoje nikdo neřekl.
Erik Best je kompetentní ale zdvořilý egzaminátor. Jeho verdikt má stejnou hodnotu, jako by vybíral vítěze v přespolním běhu mezi želvou a hlemýžděm. O neučasti chrtů a plnokrevníků se taktně nezmínil.
13. 03. 2013 | 09:21

yingvvi 1884 napsal(a):

no tak si pehe dejte na web znova to vkusny pocitadlo dni do konce prezidentovani a prestante tady otravovat
13. 03. 2013 | 09:22

Kuba Khon napsal(a):

Já stejně jako pánové Zeman a Klaus z lidí blbce nedělám. A stejně tak, pokud si o někom myslím, že blbec je...řeknu to. Hradní pán Zeman je blbec.
13. 03. 2013 | 09:24

Michal napsal(a):

Tuhle jsem někde četl, že blog je pouze grafiti s interpunkcí. Ale to neznamená, že se zastávám Zemana.
13. 03. 2013 | 09:24

aga napsal(a):

Víte, pane Pehe, mě je daleko milejší někdo, kdo mě nazve blbcem výslovně, než ten, kdo dělá blbce z většiny národa, i když to neřekne nahlas - nebo většinu národa nazve hnědými a rudými prasaty.

Pravdoláskařská "elita" se nemůže vzpamatovat ze šoku, že ta většinová "blbá lůza" si dovolila zvolit jiného prezidenta, než kterého jim média cpala horem dolem metodami, které svědčily o tom, že své publikum za blbce považují. A média jsou jejich vzteklým a demokratické principy nerespektujícím výpadům opět plně k dispozici.
13. 03. 2013 | 09:26

resl napsal(a):

Sláma 8:56,"
Yossariane, nějak zapomínáte na to, že Zeman byl 4 roky předsedou vlády a žádnou ostudu neudělal."
..................
V Rakousku ho museli, jako premiéra, vynést zadním vchodem do auta. Zcela pod obraz, Rakušani to taktně zamlčeli.
13. 03. 2013 | 09:26

nominátor napsal(a):

Jen pro Phe. Nevím zda existuje soutěž o největšího blbce ale soutěž o Největšího žvanila jste vyhrál, jen pokračujte a již nominován
13. 03. 2013 | 09:26

squid napsal(a):

grafiti s interpunkcí je často i diskuse :)
13. 03. 2013 | 09:26

baf napsal(a):

pan Prezident podle vzoru blbec Bimbo?
13. 03. 2013 | 09:31

buldatra napsal(a):

Takže, vlastně, když si Peheho úvahu jeden přebere a dešifruje, dobéře se poznání, že v podstatě žádní blbci nejsou.
S výjimkou Zemana a Klause.

To jednoho uklidní.
13. 03. 2013 | 09:32

resl napsal(a):

A zase se "stydí" někteří debatovat o tom, jestli je vhodné, aby se prezident takto vyjadřoval. Všichni tuší /mimo blbců/, že to vhodné není, ale jak to přehodit na jinou výhybku ? Jednoduše. Nazve se blbcem ten, který si dovolil o tom napsat blog. Pomalý návrat našich spoluobčanů k tupému uctívání neotesanců, pokračuje.
13. 03. 2013 | 09:34

Baba napsal(a):

Našinec nemá jasno, zda by raději viděl anebo neviděl sponku na kravatu.
13. 03. 2013 | 09:36

aga napsal(a):

resl

Tak to víte, politik se musí umět vyjadřovat. Pokud se správně vyjádříte, můžete i zmasakrovat polovinu cizího národa humanitárním bombardováním, a svůj vlastní národ nazvat zaprděnými čecháčky.
13. 03. 2013 | 09:37

Open society napsal(a):

Před týdnem byl v Bremách ukopán Daniel (25)organizovanou skupinou Turků. Kteří si na napadení ho a jeho kamarádů dopředu prokazatelně domlouvaly posily. Už teď se dá čekat že státní zastupitelství jako už obvykle vynese rozhodnutí o tom, že se jednalo o neúmyslné zabití. Takhle to funguje vždycky když turci napadnou německého občana, Kdyby to bylo naopak tak různí Pehe, media a Anti fa bude tvrdě kritizovat jako rasovou vraždu, fašismus, etremismus atp. Peheme a spol se podařilo vytvořit nejen jednostranné media, ale v návaznosti na to, rasově rozhodující stat, což je už kurva nebezpečné! http://www.bild.de/regional/bremen/schlaegerei/vor-der-disco-ins-koma-gepruegelt-29464954.bild.html
13. 03. 2013 | 09:38

TaP napsal(a):

Pehe si našlo novou oběť. Budou další atomové hodiny na jeho stránkách?
13. 03. 2013 | 09:38

boban napsal(a):

Sláva, pan Pehe má nového "koně"..., Po Klausovi, Zeman, i když ten úroveň samolibého monarchy nikdy nedosáhne, ale jen do něj...
13. 03. 2013 | 09:39

Klaus napsal(a):

Pehe, zpátky na zem,to že někdo řekne, že mnozí novináři škodí této zemi a přitom mu davy tleskají asi to pravda bude. Suďte po činech spojených s prezidentskou funkcí a ne pořád dokola polopravdy, lži, co by kdyby.
Vám nedochází, že lidi už nebaví Vám naznačovat, aby jste nesoudil činy, které se ještě nestaly (to dělá hlupák), aby jste neodsuzoval dokola jednu stranu (to dělá hlupák), aby jste informoval neobjektivně (to dělá hlupák), aby jste byl Vy schopen sebereflexe, když už kritizujete dle Vás ty co sebereflexe nejsou schopni (to dělá hlupák), aby jste třeba dokázal identifikovat to, co opravdu lidi trápí a to je rozkrádání této republiky a třeba začal účinně proti tomu vystupovat a psát ( to umí jen ne-hlupák), aby jste neobtěžoval hloupými, neobjektivními, polopravdivými, zavádějícími, účelovými, podstatu věcí neřešícími komentáři, komentáři, které neřeší podstatu a chtíc jen odvádět pozornost od jádra problému... Vzbuďte se...
13. 03. 2013 | 09:44

Pavel napsal(a):

Jiří Pehe - další upovídaný komentátor...
13. 03. 2013 | 09:44

buldatra napsal(a):

resl napsal(a):

...Nazve se blbcem ten, který si dovolil o tom napsat blog...

Máte naprostou pravdu.
Například já bych něco o myslitelovi nikdy neřek, to bych si nedovolil. Páč si myslím, že není žádnej malej blbec.

A hledat blbce mezi novináři, to musí být vysilující činnost, něco jako hledat hvížďalu v kupce sena.
13. 03. 2013 | 09:45

7946 napsal(a):

Zeman si dobře uvědomuje pomocí jakých triků získal hlasy pro prezidentský úřad, takže má důvod si myslet minimálně o svých voličích že to jsou blbci
13. 03. 2013 | 09:46

Jarsa napsal(a):

To Hasan Nasralláh:
Podle kriminálníků a lumpů všech kategorií jsou vyznavači pravdy a lásky pro ně nebezpeční. Jistě, jsou jejich pravým opakem. Až budeme všichni vyznavači lži a nenávisti jako jste vy, budete spokojen ? Nebudete. Nikdy, slušných lidí nebude ubývat, ale přibývat právě jako obrana před kriminálníky vašeho formátu.
Mimochodem raději dělat pingla v Americe než třímat v pravici členský průkaz KSČ a podílet se na totalitě.

Vážený pane Pehe, děkuji Vám za skvělý článek.
13. 03. 2013 | 09:47

socan68 napsal(a):

Zeman je chytrý člověk. Lépe řečeno vychytralý. Hovorová čeština má pro výraz "vychytralý" přiléhavější název. Všichni jej známe. Škoda ale, že je to jeden z největších hulvátů v této republice s buranským chováním. Doufejme, že při zahraničních návštěvách tyto své negativní, zřejmě vrozené vlastnosti, po dobu návštěvy omezí. A někdo by mu měl vysvětlit, že lhát je nemorální. Nevím jestli Zeman jako předseda naučil lhát členy ČSSD, nebo jestli se naučil lhát v ČSSD. Pravdou je, že lhaní je pro něj naprosto samozřejmou věcí. Docela by mně zajímalo, kvůli čemu ho z komunistické strany vyhodili.
13. 03. 2013 | 09:50

Petr napsal(a):

Pane Pihovatý,nebo jak se jmenujete.Znáte přísloví když se do hejna hus hodí klacek ,tak ta potrefená se ozve.A s idiotskými novináři je to stejné.Zkuste se na týden až 14 dní odpoutat od veškerého informačního dění,třeba někde v jeskyny,nebo pod mostem.A pak si kupte třeba mladou frantu ,nebo lidofky.Zaručuju že se ihned poblijete.
13. 03. 2013 | 09:51

Grandmaster napsal(a):

resl,
vskutku dobre!!
Ale dovolim si pridat tvrzeni, ze se mylite co se tyce rychlosti navratu obcanu k tupemu uctivani neotesancu, jde to mnohem rychleji, takrka automaticky....
13. 03. 2013 | 09:52

dennis napsal(a):

OK. Je pravda, ze Zeman je povestny svymi neomalenymi bonmoty. Domnivam se, ze se bude v pracovni dobe pri setkavani s fajnovymi lidmi kultivovat. Neverim, ze pri prijeti zahranicnich diplomatu nebo pri navsteve clena kralovske rodiny tema blbosti uplatnil. Kdysi kolovala tiskem takova jakoby tradice, ze si novinari pockaji 100 dni, nez se chyti toho, co v nove funkci vykonal prezident nebo premier. Samozrejme to neni zadne zelezne pravidlo a nikdy nebylo uzkostlive dodrzovano. Ma vsak v sobe prostinkou logiku - tezko kritizovat ciny driv, nez vubec nejake byly vykonany. Vsechno ostatni jsou jenom kecy.

Napsat blog o blbosti a o tom, jak moc je to oblibene tema prezidentovo, je jiste cin. Ale krome nekolika pokusu o slovni hricku se tenhle cin moc nevyvedl. Uvaha nad blbcem a o blbosti moc nosne tema neni. Mozna je svou specifikou pristupne a pritazlive velmi sirokemu publiku, ale i tak asi moc neoslni.

Zkuste se, pane autore zamyslet napr. nad vlasteneckym projevem pana Schvarzenberga ke svym spoluvericim. To by bylo nosne tema: Mistopredsed vlady a spickovy politik s vice nez dvacetiletou karierou v nejvyssich kruzich varuje katoliky pred priklanenim se ke statu a k politikum. Odklaneni je tema hodno skutecneho analytickeho zamysleni. Predstava, ze pobozny premier a dalsi verici ve vlade budou objizdet kostely a varovat verici pred statem a politikou by bylo tema do disikuse. A jedna domnenka navrch: Pujde predseda strany, ktera ma sanci se po volbach stat druhou nejsilnejsi, mezi farniky a oznami, ze se odklani od politiky a od statu a konci se svou statnickou a politickou karierou?
13. 03. 2013 | 09:55

José Koukal napsal(a):

socan68 napsal(a):

"Zeman je chytrý člověk. Lépe řečeno vychytralý. Hovorová čeština má pro výraz "vychytralý" přiléhavější název. Všichni jej známe. Škoda ale, že je to jeden z největších hulvátů v této republice s buranským chováním..." No nevím, jestli je pan prezident Zeman větší buran a hulvát nežl k.k.t Kalousek anebo pan kníže, který má mluvu štamgasta 5.cenové skupiny.

Zdá se, že někteří soudruzi (pravicoví) ještě nerozdýchali volbu Zemana a dělají haló z toho, že pan prezident vytáhl do boje proti NĚKTERÝM novinářům, kteří píší setrvale neobjektivně a JEDNOSTRANNĚ. (Břevna v oku svém anebo svých chlebodárců a svých politických model nevidě.)
13. 03. 2013 | 09:58

Alioune napsal(a):

7946 píše: "Zeman si dobře uvědomuje pomocí jakých triků získal hlasy pro prezidentský úřad, takže má důvod si myslet minimálně o svých voličích že to jsou blbci". No, je-li to pravda, potom je Zeman opravdu blbec, když podle 7946 i toto dokázal ?
13. 03. 2013 | 09:58

aga napsal(a):

dennis

Hezká a potřebná úvaha.

O kvalitě a objektivitě našich médií a novinářů svědčí i to, že tento Schwarcenbergův totální úlet byl na rozdíl od každého pšouku Klause či Zemana medializován výjimečně jen v rovině informace.
13. 03. 2013 | 10:00

luciano napsal(a):

Publikační index-v idiokracii je právě prostřeno:
idiokracie-stůl o třech nohách:sláva,moc,bohatství
megalomanům jde vždy nejprve o svovodu,až jsou z toho ostatní paranoidní
zacvičte si s Havlovou demokracií bez hranic v Klausově ekonomické svobodě- nečekejte,že kaštany z ohně za vás bude tahat Zeman.
13. 03. 2013 | 10:02

Markétka napsal(a):

Takže pan Pehe chce diktovat pezidentovi, a vlastě všem dalším co by chtěli jen tak mírnyx-týrnix říkat kdo je a není blbec, co je a co není svoboda, co je a co není láska k vlasti, jaká by měla ta Evropa být a jaká ne...A vyhrožuje každému, kdo by si dodal odvahy, aby si dal pozor co říká, nebo mu to jeho parta nandá jako Klauzovi či Bátorovi. Když to nejde po dobrém tak to půjde po zlém, konec diskuse, víte co nás to už stálo?!?
13. 03. 2013 | 10:04

Joe Ratata napsal(a):

Jak už kdysi napsal Pepa Fousek:
Blbec nikdy nepochopí,
že je blbcem skutečně,
pravdu o tom, že je blbcem,
blbci říkáš zbytečně.

Ještě tak poznat,jestli náhodou tím blbcem nejsem já.
13. 03. 2013 | 10:04

šašek z Jihlavy napsal(a):

denis napsal:
" Odklaneni je tema hodno skutecneho analytickeho zamysleni."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
O to se v této kotlince už od Kocourkovské aféry snažíme a pořád nic.
13. 03. 2013 | 10:06

7946 napsal(a):

Alioune
Netvrdím, že Zeman je blbec. Vlastně to netvrdím o nikom ...
13. 03. 2013 | 10:07

Klaus napsal(a):

Pehe,když třeba v blogu napíšete jednu negativní informaci o osobě a přitom dalších 10 kladných informacích nenapíšete v rámci jedné zprávy, jednoduše vyberete jen to negativní a víte, že to lidem předhodíte, tak si opravdu myslíte, že tu je řada těch co to sežerou a řada těch co vědí o co jde??... To samé dělají TV, rádia, tedy Ti co ty média vlastní a Vás platí..těch pár lidí co manipuluje s veřejným míněním a přitom jde o jednotky lidí...A znáte jména těch lidí zcela určitě...

Hitler byl taky sám a zmanipuloval milióny lidí, nebojte lidi si toho jsou vědomi...a jak to dopadlo co..???
13. 03. 2013 | 10:10

resl napsal(a):

aga 9:37,
zoufalá demagogie, ale kde není argument, hodí se kdejaká pitomost. Nebojte se napsat, co si opravdu myslíte o Zemanovi, Řepa by vám hlavu neutrhla. Myslí si to samé, jen se taky stydí. Nakonec zjistíte, že jste celkem /po/slušní občané.
13. 03. 2013 | 10:15

alojz napsal(a):

No jasný blbec je hlavně "publicista" Pehe.
13. 03. 2013 | 10:15

Ivan Růžička napsal(a):

Ach jo...
13. 03. 2013 | 10:16

Honza II napsal(a):

"Hlupák sám o sobě není nebezpečný. Nebezpečný je pouze ten hlupák, který se pokládá za génia.”
Tohle přece pasuje na autora článku jako ušité. Bohužel Zeman zapomněl jednu zásadní vlastnost těchto lidí extra vyčlenit. Totiž měnění názorů, jak zrovna vyhovující převažující ideologii. Tak třeba Pehe byl za Havla velmi pravicově uvědomělý, až později se změnila jeho orientace na mírně levicovou, protože zjistil, že tady se nachází volné místo pro jeho plitické zaměření. A totéž je možno říci o největších inteligentech naší komentátorsko-spisovatelské scény. Zrovna včera mě zaujal svým stanoviskem v televizi k petici osobností Ivan Klíma. Kdysi velký komouš. A to již nemluvím o studentech politologie v Sovětském svazu typu antikomunistického Hvížďaly.
Prostě tohle je namátková ukázka našich "taky osobností". - a při své omezené intelektuální schopnosti interpretovat své vlastní nekonzistentní jednání a následný pocit lidí, kterým jsou jejich články vnucovány jen proto, že si třeba chtěli koupit noviny s programem televize nebo výsledkem hokejových utkání, tak není divu, že Zemanovi za jeho hodnocení blbosti lidí tleská celý Vladislavský sál zaplněný dokonce našimi vedoucími představiteli.
Kdyby vám, milí vymývyči mozků, nechyběla trochu sebreflexe, tak byste se místo neustálého opakování vašich výrazně menšinových názorů už museli dávno zamyslet nad tím, proč se jste se dostali už na inteektuální okraj společnosti, jako tam byli před rokem 1989 komunističtí novináři a oficiálně tehdy režimem podporovaní spisovateleé.
13. 03. 2013 | 10:16

marxík napsal(a):

Kolegové, představme si, že by Miloš byl tím osvíceným novinářem a začal čtenářstvo přesvědčovat o nutnosti zavedení majetkových přiznání a nezbytnosti progresivního zdanění svého zaměstnavatele a svých inzerentů.
Myslím si , že by mu nakonec nezbylo nic jiného, než vám dělat prezidenta, protoze šéf by ho celkem logicky vyhodil.
Kdo je tady potom blbec?
13. 03. 2013 | 10:18

resl napsal(a):

7946 napsal(a):
Zeman si dobře uvědomuje pomocí jakých triků získal hlasy pro prezidentský úřad, takže má důvod si myslet minimálně o svých voličích že to jsou blbci
...............
Gratuluji, výstižné, on to opravdu tuší. Nebo ví ?
13. 03. 2013 | 10:19

Arnie napsal(a):

Pane Pehe, dobře řečeno.
Je snad naděje, že Zeman si uvědomí, že jako prezident na Pražském hradě se nemůže vyjadřovat stejně jako jezevec na své tvrzi ve Veselí.

to Hasan Nasralláh, 7.33: Vaše sprostota a arogance z vás přímo stříká!
Vy sám jste zajisté pro tuto společnost musel podat přímo heroické výkony, když se s takovou útočností a sebevědomím pouštíte do autora tohoto blogu.
13. 03. 2013 | 10:19

slovak co emigroval napsal(a):

to sasek z jihlavy
Ozónovou díru už probral Čtvrtníček v České sodě. Naznačil tam, že by v tom měla mít prsty ilona czakova
V ktere dire ma ilona prsty?
13. 03. 2013 | 10:20

William Faulkner napsal(a):

Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.
13. 03. 2013 | 10:21

info.crew napsal(a):

Tak toto bylo jedno z prvních zakejhání. Jsem rád, že se toho chopil Pehehe.
13. 03. 2013 | 10:22

Jaroslav napsal(a):

Yossariane ! Nikdo nepopírá různé díry ozónové, po atomovkách, po louhování uranu....nicméně jsme v pozici mravence, který ve svém denním tisku hrdě prohlašuje, že jeho hromádka písku na kolejích zastaví nákladní vlak jménem Slunce, kosmické záření, gama ze supernovy, třicetikilometrový kamínek na oběžné dráze. Jediný údaj o účinnosti "opatření" by Vás měl vyděsit a konečně informovat:2% HDP lidstva každý rok investované do redukce CO2 (Metam 40x horší, vodní pára ani nemluvě) bude mít výsledek, že za sto let se teplota na Zemi nezvýší o X stupňů, ale o X mínus JEDNA SETINA STUPNĚ. Máme úžasný vliv....čímž nepopírám nutnost nebýt prasaty!Mějte se a www.osel.cz jsou VTčlánky s grafy (cca 100 článků o oteplování), stačí zadat oteplování...ozonová díra...fukušima...cokoli chcete.Hezký den bez pitomců ala autor a zelení...
13. 03. 2013 | 10:22

Neudržitelný napsal(a):

Pan prezident Zeman velice často cituje. Má velmi dobrou, přímo geniální, paměť. Co si přečte, to si pamatuje. Proto velmi často pronáší různá moudra, citáty, apod. Když se podíváte např. na citáty o blbcích, je jich několikanásobně víc, než třeba o chytrých. Proto pan Zeman o nich častěji mluví, zná jich prostě víc.
Nerad bych se tady pana Zemana zastával, prostě to není moje krevní skupina.
Ale pan Pehe to je teda síla. Já ho měl za odpůrce Klause. Ale on svoji profesi povýšil z politologa na prezidentologa. Z politického komentátora na prezidentského pomlouvače. Zajímavé je sledovat, dikutéry pod tímto blogem. Někteří opěvovatelé a přikyvovači pana Peheho se najednou dostávají na opačnou stranu. Pan Pehe prostě pomlouvá a mně osobně je jedno, zda ten pomlouvaný je mně sympatický nebo není. Já prostě nemám rád pomlouvače.
13. 03. 2013 | 10:24

pavjan napsal(a):

Pehe jen kope za své zájmové sdružení. To znamená, že to co říká není pravda, ale názor. A názory jsou vždy silně ovlivněné tendencemi a zájmy autora. Takže stačí zjistit za koho Pehe kope a jsme doma. Jakožto vazal nadnárodních mocenských skupin ani jinak nemůže.
13. 03. 2013 | 10:25

Abe Lincoln napsal(a):

'tis better to keep silent an let people think you are a fool, than to open your mouth and remove all doubt.
13. 03. 2013 | 10:29

slysemb and napsal(a):

Komentář je kvalitní a opodstatněný. Relevantní je ovšem také, co bylo pominuto. Jeho autor nemá na média názor, neboť je úzce politologicky specializován? Nebo drží s branží basu, jakou spolu z podstaty věci v zásadě nedrží politici? Nevím. Proč neříci i to, že prezident Zeman řekl veřejně, co si při svých zkušenostech myslí a my bychom se měli zamyslet, v jaké míře mu můžeme dát za pravdu. Zadělal si Zeman na další útok proti své osobě, první v prezidentské funkci. Možná netaktické, možná netaktní. Ale převážně pravdivé. Kritický a nesmlouvavý rozbor práce a role novinářů i médií čeká na koho? Na novináře. Dluží nám ho.
P.S. Oceňuji nynější názor J. Vávry, který neměl obranářské reflexy.
13. 03. 2013 | 10:30

info.crew napsal(a):

Pehehe to samozřejmě buď popletl a nebo to pez znalosti obsahu špatně opsal od Zemana, to je celkem jedno. Podle Cipolovy teorie lidské stupidity je kategorie bandity ten, kdo prospívá sobě a škodí ostatním a inteligent te, kdo prospívá sobě i ostatním.. více tady: http://blisty.cz/art/34902.html
13. 03. 2013 | 10:34

Albert Einstein napsal(a):

The difference between genius and stupidity is that genius has its limits.
13. 03. 2013 | 10:34

Harlan Ellison napsal(a):

The two most common elements in the universe are hydrogen and stupidity.
13. 03. 2013 | 10:37

rejpal napsal(a):

Antipehe
"A jsme zase u blbce a oprávněně ! Klaus nikdy neříkal, že se neotepluje, říkal, že vliv člověka na klima je zanedbatelný a na hranici statistické chyby."
Tohle je klasická ukázka toho, jak vzniká mýtus "má vždycky pravdu". On totiž právě tohle říkal. Jednou v létě si dokonce dělal srandu ve stylu "pořád, že se otepluje, a ono už 14 dní prší a je zima". To byla první verze. Dokonce prohlásil celý skleníkový efekt za hloupost a lidi, kteří se tím zabývají, za pavědce.
Později ovšem svůj názor upravil do podoby, "ano, ale člověk na to nemá vliv". Kdyvby říkal jen tohle, těžko by byl někomu pro smích. Takových je i mezi specialisty dost.
13. 03. 2013 | 10:43

John Fowles napsal(a):

There are only two races on this planet - the intelligent and the stupid.

PS. As it is painfully obvious in the Czech Republic.
13. 03. 2013 | 10:44

Ivan Růžička napsal(a):

tolik nemocnejch lidí na jednom místě...
asi zavedli do léčeben Internety...
13. 03. 2013 | 10:44

hanah napsal(a):

Pehe

mimo jiné se v blogu ptáte, jak poznat blbce. Myslím, že jako jedno z kritérií by mohlo spolehlivě sloužit to, když si někdo, kdo si říká politolog, vybere ke svým úvahám jedno téma, či jednu osobu, a x let denodenně píše to samé, až do úplného zblbnutí....
A že byste snad nepochopil co mám na mysli ? Inu, pak jsme doma :-)
13. 03. 2013 | 10:44

Viola napsal(a):

Je ale úsměvné, kolik se nás tu pod pana Peheho řadíme. On je ten kdo sjednocuje ale na ostrůvku negativní deviace, měli bychom se věnovat někomu, kdo za to stojí a toho chválit a chválit. Jenže, kdo tak často píše články jako pan Pehe, on je nezmar a zásobárna energie a možná také proto se tu tak mačkáme u něj.
13. 03. 2013 | 10:45

mb napsal(a):

dobrý blog
13. 03. 2013 | 10:46

skeptický napsal(a):

Řeči o Zemanových řečech o blbcích,jež jsou dost blbé,jsou
důkazem toho,že dva mohou žít stejně lacino jako jeden.
Vrabec a kůň.
13. 03. 2013 | 10:46

Viola napsal(a):

Mi se ty deviace nějak zalíbily, musím si na to dát pozor.
13. 03. 2013 | 10:47

hanah napsal(a):

Violo,
my se tu u něj mačkáme, páč ztělesňuje to, o čem píše :-) a tak trochu si naběhl.
13. 03. 2013 | 10:48

mb napsal(a):

Do něj. Nenabídl místo poradce.Měl šanci, pokazil si to.

řepa je blbec naznačuje li že pehe napsal tento (kritický) blog (jen) pro to, že u Zemana nezískal flek ...

... njn, stane se ...
13. 03. 2013 | 10:48

prorok napsal(a):

PRAGMATICA SANCIO PEHE

Je libo slova, vehement?
S uctou k ruce. Pehement.
13. 03. 2013 | 10:51

Jim Devon napsal(a):

Takové politology a komentátory, kteří také melou pořád balast bez jakékoli informační hodnoty a hlavy a paty mám ze všeho nejraději ...

...
Ale mudruje-li o blbcích opakovaně prezident země, který zároveň říká, že chce reprezentovat celou společnost, je to na pováženou. Leckdo by skoro mohl tvrdit, že je to učiněná blbost.
...
Opakovaně? Jako prezident o nich, podle mě, mluvil poprvé.

...
Možná by s tím tedy měl Zeman zavčas přestat a věnovat se jako prezident něčemu méně blbému než například tomu, že hned ve svém inauguračním projevu se znovu pokouší dokázat, že nejblbější „socioprofesní skupinou“ u nás jsou novináři.
...
Věřte, že se Zeman bude věnovat mnohem více tématům, protože téma "Blbost českých novinářů" je podle mě již vyhaslé, neboť to se během prezidentských voleb ukázalo samo a v plné nahotě. Netřeba cokoli dokazovat, zvláště pak, když jste se přiznali sami.

...
Navíc, upřímně řečeno, z hlediska výkonu prezidentského úřadu je neustálé mudrování o blbcích docela blbé.
...

výkonu prezidentského úřadu je neustálé mudrování ...? Výkonu? Prvního dne? Teprve se výkonu funkce ujímal. To jsou poněkud rychlé soudy. Člověku by se chtělo říct, že nejste zrovna nestranným soudcem. Ono na jedné straně Vy Zemana za něco kritizujete a na druhé straně se chováte, když dobře, tak minimálně stejně nevhodně, jak mu vytýkáte. Rozdíl ovšem je v tom, že Zeman se nechová zdaleka tak špatně, jak nám tady tvrdíte. Je pouze čertík, nikoli ďábel, jak nám tady vykládáte, či se o to snažíte.
13. 03. 2013 | 10:51

Klaus napsal(a):

Majitel tohoto média ví moc dobře a spíná ruce, když těchto blogů přibývá...je to jen o komerci, reklamě a je jedno co se napíše, hlavně, že to lidi naštve a budou tu chodit...Hold budou, jelikož musí ventilovat, jinak by se asi ze situace v tomto absurdistánu zhroutili...

Proto je většině zaměstnancům médií skrze majitele diktováno: Pište negativně,rozvracejte, fabulujte, nespojujte, jelikož to nás živíííííí živííííí

No a co to udělá s touto zemí to je jedno, my si ty prostředky odkloníme jinam, jak to praskne, to jsme za vodou.... P o mě p o t o p a ...
13. 03. 2013 | 10:52

Jarda někdy taky blbec.... napsal(a):

Máte tam drobný problém, pane Pehe..... když někdo napíše o někom, že kdo říká druhým, že jsou blbci, je sám blbec, co pak bude on sám? Rýsuje se mi tu hezká stupnice - blbec (novinář) - super blbec (prý Zeman) - ... (pan Pehe a podstatná část českých novinářů, komentátorů etc etc etc...
Poodotýkám, že sám mám jedno pravidlo - blbec až tak nevadí, nejhorší je zlý blbec...... kdo by tak mohl pod tento pojem patřit - stačí se podívat na jednu hezkou fotku z inaugurace - smějící se bestie - tři celkem...
13. 03. 2013 | 10:57

Pepa Řepa napsal(a):

proroku
dím mene tekel......nechcete snad říct, že je tady někdo-na.př.mb-pehedementní?
.. njn, stane se ...

Neudržitelný
vrabec také rád klove do koblížků a je jedno, jestli se přepřahalo
13. 03. 2013 | 11:01

rejpal napsal(a):

V CV u blogu má autor napsáno "politický komentátor", nikoli "politolog" (přestože tento obor studoval). Pak je ale vše v pořádku. Politolog by měl být něco jako entomolog, když pozoruje broučky. Nemělo by hrát roli, jestli dává přednost samičkám kudlanky nábožné nebo jejich samečkům.
U komentátora není žádné faux-pas, když vzdychá nad smutným údělem kudlančích manželů a odszujuje krutost nevděčných manželek. U komentátorky-feministky je přípustné, i když napíší, "dobře jim tak, mizerům, stejně jsou k ničemu".
Jen by se to nemělo zaměňovat.
Už to, že autor se jasně přidává ke skupině těch kritizovaných (novináři), svědčí o tom, že se pokládá za komentátora - politolog není novinář, a nemusel by se tím nijak vzrušovat, leda snad pátráním po příčinách té láskyplnosti na obou stranách a hledáním paralel u nás i jinde. Bez soudcovské píšťalky v ústech.
13. 03. 2013 | 11:02

ufoun napsal(a):

rejpale,

Klaus a ani zadny soucasne zijici homo sapiens s oteplovanim nema nic spolecneho. Koukni na kanal History a dozvis se ze za to muzou mimozemstane. Uz od pocatku lidstva ovlivnuji zivelne pohromy ( napr. biblickou povoden), postavili pyramidy v Egypte a v jizni Americe, a do dnes ovlivnuji i tsunami, zemetreseni a sopecne vybuchy. Obcas se objevi i na aukcich skladu kde nachazeji poklady z kterych financuji sve dalsi utoky na nasi planetu. Otevri oci rejpale! To uz vedel i kapitan Dathon kdyz prohlasil, " "Sokath, his eyes uncovered!" .
13. 03. 2013 | 11:04

Pepa Řepa napsal(a):

Jarda někdy taky blbec.... napsal(a):
třeba je z vesničky střediskové Blbec pod Pleší.
pod blbem nad blbem měla jedna dvě.....
13. 03. 2013 | 11:05

šašek z Jihlavy napsal(a):

Viola napsal(a):
Mi se ty deviace nějak zalíbily, musím si na to dát pozor.
13. 03. 2013 | 10:47
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Správně se píše "mně" podle vzoru "tobě". Když vidím nebo slyším "mi", jakoby mne ježkem po zádech pohladil (neplést si s jihlavským pivem "Ježek", ten vždycky bodne).
Jestli to ovšem nemáte zafixované z častého používání angličtiny (Me too).
13. 03. 2013 | 11:11

mb napsal(a):

tak řepo, pokud už nejste naprosto senilní anebo naprosto zlý ... tak přece nemůžete vypustit z úst, že Pehe píše nepěkně o Zemanovi jen proto, že mu tento nenabídl pozici poradce, ne ?

přečtěte si, co jste napsal ... a mějte se ...
13. 03. 2013 | 11:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

John Fowles napsal(a):
There are only two races on this planet - the intelligent and the stupid.

PS. As it is painfully obvious in the Czech Republic.
13. 03. 2013 | 10:44
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
I must agree but I´m often at a loss who is who?
13. 03. 2013 | 11:15

Pepa Řepa napsal(a):

mb
jaképak anebo....jsem senilní i zlý, proč troškařit?
13. 03. 2013 | 11:19

mb napsal(a):

tak já myslim že nejste řepo, jen si na to hrajete a předstíráte to, zapomínáte se a ujíždíte si na tom...

... myslim že jste v jádru z gruntu hodnej člověk ...

a taky myslim, že pravda a laska musi zvitezit nad lzi a nenavisti ...

... zdravim ...
13. 03. 2013 | 11:21

José Koukal napsal(a):

p. Pehe

na vašem článku je vidět, že potrefená husa zakejhala. Přidal jste se sám k panu Lipoldovi, Hvížďalovi a několika dalším novinářům a komentátorům, o kterých byl projev pana Zemana. Zdá se, že ta slova padla na úrodnou půdu.
13. 03. 2013 | 11:22

šašek z Jihlavy napsal(a):

slovak co emigroval
Otázku adresujte na divdlo Sklep, tam vědí všechno.
13. 03. 2013 | 11:23

marxík napsal(a):

Kolegové, však vy přestanete Zemana oslavovat, až jednoho dne zjistíte, že vám za táhl do sněmovny další Véci veřejné.
13. 03. 2013 | 11:24

Ládik!!! napsal(a):

Pehe se hledá. Dal bych mu 100 dní; po odchodu klause je zmatený jak dítě v temném lese.
13. 03. 2013 | 11:24

skeptický napsal(a):

Šašek

Sami mi Mimi mimino nesvěří.
13. 03. 2013 | 11:25

šašek z Jihlavy napsal(a):

Slovák co emigroval
Když tak nad tím přemýšlím, asi jsem vás odbyl. Zkusím vám odpovědět myself: Myslím, že černá to nebyla, ta by ji vcucla.
13. 03. 2013 | 11:30

buldatra napsal(a):

Ládíku!!!

Pehe se že se hledá?
Ale, no tak.
Není přece blbec, aby se hledalo, že.

Pehe se už dávno našlo.
Jen si pořídilo nové kopačky.
13. 03. 2013 | 11:31

šašek z Jihlavy napsal(a):

skeptický napsal(a):
Šašek

Sami mi Mimi mimino nesvěří.
13. 03. 2013 | 11:25
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Mohl byste to tvrzení laskavě podepřít argumenty. Případně upřesnit.
13. 03. 2013 | 11:32

šašek z Jihlavy napsal(a):

mb
Gratuluji, že jste konečně z PŘ vyrazil doznání. Ale držel se skoro jako Artur London.
13. 03. 2013 | 11:34

Ládik!!! napsal(a):

Zajímalo by mě, který blbec háže do pecka v sixtinské kapli asfalt.
13. 03. 2013 | 11:34

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra napsal(a)
Jen si pořídilo nové kopačky.
-----------------
Jako Messi?
Mi (!!!) připomíná vrabčáka. Čeká na koblížek, bedlivě sleduje, co Bimbo vypustí a už klove jako o život. Je jich tady celé hejno.
13. 03. 2013 | 11:36

rejpal napsal(a):

ufoun
Jak víte, že Klaus není mimozemšťan?
Za oteplování samozřejmě mohou teplárny,teplomety,tepelná čerpadla, teplí bratři, řeka Teplá, herec Teplý, tepláky a jeden můj dávný spolužák, kterému jsme říkali Ufo.
13. 03. 2013 | 11:37

skeptický napsal(a):

Blbí lidé mají technologii poznat svůj druh.
Občas se stane,že to umí ten chytrej.Ostatní ho pak mají za svého.
13. 03. 2013 | 11:37

Rosťa napsal(a):

Pane Pehe, kde jste se flákal od inaugurace? Teď už jste přišel s křížkem po funuse. Hvížďala, Fendrych, Roithová, ba i Lipold již mají dávno odkejháno, takže prémie nebudou.
13. 03. 2013 | 11:39

skeptický napsal(a):

Šašek
To je pouze dogma.

Jako u řitititiká budík.

Kiss me tender.
13. 03. 2013 | 11:40

Miláno z Děčína napsal(a):

Pane Pehe!
Sám víte,že slova M.Z. jsou slabým odvarem slova a reality,kdy za každým tímto vyjádřením slova je jasně formulován ten,kdo se za toto pojmenování v potu myšlenek a realizace Korupčních,lobystických,zlodějských atd. skutečností zasloužil a dále beztrestně zasluhuje.Naopak rozšiřuje tím okruh těchto jednotlivců a prohlubuje negativní dopady na nás všechny ostatní.
Musíte však uznat,že M.Z. toto slovo polidštil tím jak je už v další fázi nazývá hlupákem.To je z jeho strany zajisté posun.Víte proč to je?Proto,že by tím prvním urazil blbce!
Situace a stav tu je strašně a strašně špatný.Co Vám mám já tu na severu republiky psát,když PRAHA,ne neživé památky a vše nutné k životu,je zcela a zcela jinde.Říkám,že to je nebezpečí nejen pro nás,ale i pro EU,když se s tím stále oháníte a zaštitujete.
13. 03. 2013 | 11:40

malalaj napsal(a):

já jsem se celou dobu těšil na slinu v koutku ovarovo ust. a dočkal jsem se hned při inauguračním projevu. čestně prohlašuju, že jsem blbec. proto nemužu jít do politiky nebo cokoliv řídit. to mužou dělat jenom lidi, kteří o sobě nepochybujou. já neodsuzuju lidi, kteří mají zbytnělé ego jako klaus, zeman. společnost vždycky potřebovala a bude potřebovat nějaké vudce. lidi jsou ze sociálního hlediska smečka. já jsem byl kdysi vyznavač anarchie, ale dospel sem k nazoru, že by to přivedlo lidem jenom neštěstí. za ideální uspořádání lidské společnosti považuju demokracii s presidentským systémem. system koaličních vlád, který máme u nás, je neefektivní, příliž složitý a vede k neduvěře lidí v demokracii.
13. 03. 2013 | 11:42

rejpal napsal(a):

skeptický
Chytrý se od blbého liší zejména tím, že ví, kdy má vztyčit prst pravé ruky, naslinit ho a sledovat, odkud vítr fouká. Nejen když se chystá vykonat potřebu, ale zejména, když se chce dočkat poct a pašalíků.
13. 03. 2013 | 11:43

stamgast napsal(a):

U nas v hospode se debatuje jestli Zeman je blbec ci spasitel. Vetsina se dohodla ze je to starej jesita ktery se nikdy nezmeni.
13. 03. 2013 | 11:45

resl napsal(a):

šašek z J. 11:11,
mě taky ..., ale raději sem mlčel.
13. 03. 2013 | 11:46

Pepa Řepa napsal(a):

Po výplatě je tu velmi divoko
Praha daleko a Pánbůh vysoko......

Ďura světa v každém směru
Co si myslíš na to seru
Nemluv bo mě mory beru
Tak se žije tady na severu
13. 03. 2013 | 11:46

resl napsal(a):

"j"
13. 03. 2013 | 11:46

skeptický napsal(a):

rejpal

Proto jsou pouštní národy chytřejší.Ti by si prst levé ruky nikdy nenaslinili.
Jsou také vzteklejší,protože ten písek musí svrbět.
13. 03. 2013 | 11:48

Honza napsal(a):

Zajímavé, jak se všichni novináři bez ustání naváží do pana prezidenta Zemana. Předvolební bakšiš od knížecí suity je už utracen, není tedy čas vrátit se ke skutečné novinařině a strážení demokracie, kteroužto činností sebe sama novináři pověřují? Chápu, že mnohem příjemnější by bylo pro novináře, kdyby na hradě seděl pán, který je vůči nim vstřícný a při občasném probuzení pronáší bezobsažné bonmoty, ale volby zkrátka dopadly, jak dopadly. Je čas se s výsledkem voleb smířit a více zabojovat v dalších volbách. I o tom je demokracie, kterou novináři údajně stráží, že proběhnou svobodné volby, někdo vyhraje, někdo prohraje a všichni respektují jejich výsledek. Když se tu novináři pořád naváží do prezidenta, i když už volby dávno skončily, jen tím prokazují, že jim o žádnou demokracii nejde, že pokud není po jejich, není to správně a musí se to změnit. To skutečně vypovídá nikoli o jejich demokratickém smýšlení, ale o nebetyčné aroganci.

Pan prezident si skutečně nebere servítky, má obhroublé chování, ale to se ví již dávno a s tím vědomím byl zvolen občany této země. Podle mě je hlavním důvodem jeho zvolení zloba občanů téhle země, zloba na novináře kteří nestráží demokracii, zloba na politiky kteří pro ně nic nedělají a pouze jim komplikují život... těm všem zvolený pan prezident na tvrdo klidně řekne, co by jim nejraději řekli sami občané...
13. 03. 2013 | 11:49

skeptický napsal(a):

P.S.
V těch redakcích jim teď asi dali na hajzl karborundum brousek v prášku.
13. 03. 2013 | 11:51

blue jay napsal(a):

Pepa Repa nasel noveho spasitele.

Tatku Zemana. Mozna o nem slozi jeho prvni dcerka odu na tatinka.
13. 03. 2013 | 11:54

Honza napsal(a):

Pan Pehe si stěžuje a přitom se ve svých komentářích vyjadřuje o lidech, kteří s ním nesouhlasí, daleko hůř.
13. 03. 2013 | 11:58

rejpal napsal(a):

Honza
Tady tu diskusi stejně nečte, tak se k nám ani nemůže vyjadřovat.
13. 03. 2013 | 12:08

Čankajšek napsal(a):

Werich a Zeman mají pravdu. "Kde blb, tam nebezpečno." "Nad lidskou blbosti nelze zvítězit, ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat!" Bojem proti lidské blbosti dělá M. Zeman záslužnou činnost a je tak pokračovatelem J. Wericha. Ačkoliv "Proti blbosti i bohové bojují marně."
13. 03. 2013 | 12:09

Malý Český Jarda napsal(a):

Nojo, nojo, hodně tu mluvíte o blbcích pane Petr. Sám říkáte, kdo to dělá.
13. 03. 2013 | 12:09

šašek z Jihlavy napsal(a):

skeptický
Omlouvám se, chvíli jsem si stál na vedení. Love ME Tender!


Mi!!! se zdá, že se nick skeptický zmýlil. Vy ty zvyky pouštních národů znáte líp, na které ruce by si ti Beduíni naslinili prst, já měl za to, že na té, kterou podávají přátelům, t.j. právě levá (pravou prý používají k jiným účelům).
13. 03. 2013 | 12:12

jeden o voze, druhý o koze napsal(a):

Dotaz: "Pehe, máte satelit?"
13. 03. 2013 | 12:13

jeden o voze, druhý o koze napsal(a):

Peheho odpověď :

"Ná, šak čo by som sa mal teliť, čo som krava?"

Ne, ne pane Pehe, to opravdu nejste.
13. 03. 2013 | 12:15

JC napsal(a):

Zemanova slova při jednom rozhovoru cca před 10 lety.
"Někteří idiotští novináři píší že se hodlám někdy vrátit do politiky.Nehodlám, pane redaktore, budu zde na Vysočině objímat stromy."
Mno jo, některý blbec se mýlí jednou , jiný neustále.
13. 03. 2013 | 12:16

buldatra napsal(a):

Věčná, ale opravdu věčná škoda, že na Hradě neusedlo hen to kníže.
To by pan Pehe nepsal o blbcích, páč by o tom nikdo nemluvil, páč to není noblesní.

Jeho článečky by byly pozitivně deviantní.
Radostné.

A vůbec.
Celkově by to byla taková myslitelova optimistická pětiletka, šťastné období, podobně jako van Goghovo období, než ho napadlo uřezat si ucho.
Tedy období vyplněná globálně pozitivní tvorbou, globální oslavou návratu ducha pravdy a lásky na Hrad a tím do srdcí nečesané nemyté veřejnosti, zasažené blbou náladou. Čímž by byla blbost vymýcena i z nálady.

A vono nic.
To jednoho nasere.
13. 03. 2013 | 12:16

skeptický napsal(a):

Šašek
To bych si rád poslech.
Já žiju v dojmu,že si levou upírají trdel.Levá je od ďábla.Pravou se jí.

Ten Tendr je od lokomotivy,abyste si na mne nemyslel.
13. 03. 2013 | 12:19

Kelt napsal(a):

Takže Pehe odešel Klaus ze zorného úhlu a další cíl a téma-Zeman.
Nikdy se nevyjádřil ke Kchárlovi s čírem-kdy na něj dojde řada?
Vsadím malé pivo,že až ve formě posmrtné oslavy nedoceněného nositele knížecí noblesy a velikána ducha.
Jó,to kdyby se Kchárl usalašil na Hradě,to by byla jiná.
13. 03. 2013 | 12:21

skeptický napsal(a):

P.S.
Pan Skeptický se mýlí jen v případech velmi vzácných.
13. 03. 2013 | 12:21

buldatra napsal(a):

Bejt muslim a levák, to musí být pech.
A navíc ještě to slinění prstu.

Nesliní se voni nakonec navzájem?
13. 03. 2013 | 12:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

skeptický
To bych vám nerad upíral, nechtěl bych vypadat jako největší ze všech trdel.
13. 03. 2013 | 12:28

Čochtan napsal(a):

Už před volbami jsem napsal, že se Zemanem bude sranda, vyhraje-li.
Pánové, já se bavím ! Sranda se pěkně rozjíždí. :-))))
13. 03. 2013 | 12:28

rejpal napsal(a):

buldatra
Svatá pravda.
Kdysi v 70. letech nahrál Petr Spálený song Trápím se trápím. Po krátké době byl zakázán. Řešil se totiž až na ÚV, kde se většina usnasla, že že v socialismu se lidé netrápí, a že song je nepřátelský, protože - dnešními slovy - šíří blbou náladu.
Nakonec byl zase povolen. Vasil Biľak rozhodl, že píseň se hrát smí, anžto i on se občas trápí, ačkoli rozhodně žádným nepřítelem socialismu není.
Kdo téhle absurditě nevěří, může si projít ročníky Melodie z té doby, tam se ta událost (kupodivu) zaznamenala, a dokonce ani redakci nikdo nerozprášil (to až mnohem později).
Fakt je, že Kníže k lidu blíže by zakázali taky - ne sice kvůli blbé náladě, ale kvůli zpátečnictví.
13. 03. 2013 | 12:30

Čochtan napsal(a):

Kelte,
kdybychom měli na Hradčanech gentlemana a ne hrubiána, pak by nebyla taková sranda. Na druhou stranu by ČR měla ve světě respektovaného presidenta. S takovým renomé, na jaké Zeman nikdy nedosáhne.
13. 03. 2013 | 12:31

český maloměšťák napsal(a):

Někdy si připadám jako blbec - přistihnu se totiž při tom, že mě Zeman nezajímá.
Naštěstí se tím neživím.
13. 03. 2013 | 12:34

Mílaewproj lands napsal(a):

Pane Pehe, při Vaši objektivitěVám určitě nebude vadit, abyste sdělil národu Váš názor na chování pánů Kalouska a knížete,při aktu inaugurace a jejich šklebu.Předpokládám,že Vám to strach dovolí.
13. 03. 2013 | 12:34

otaznik napsal(a):

Cochtane,

Zeman se chysta zatocit s fasistickymi bojuvkami. Bojite se Cochtane?
13. 03. 2013 | 12:37

seriózní chlapík napsal(a):

Pehe

Hrůza ten Zeman, když podle něho je slovo blb eufemismem pro novináře.
Ale co váš Kárl? Rakouští občané-aktivisté a magoři? Jó, jsem blbec,..už to mám. Na transparentech měli rýmy připomínající tvorbu Jirouse...
Sorry vážený pane Pehe, sypu popel na hlavu. Tak jak píšete je to správně. Tak to má být. Vlastně nemá být... Už raději končím.
13. 03. 2013 | 12:38

buldatra napsal(a):

rejpale,

von ten Spálený byl, nebo možná furt ještě je, vlastně statečný člověk, nejen kvůli té písničce.
Už jenom to příjmení v těch 70. letech.

Neprojednávalo se na tom ÚV i přejmenování?
13. 03. 2013 | 12:39

otaznik napsal(a):

český maloměšťáku,
"Někdy si připadám jako blbec"...proc jen nekdy?
13. 03. 2013 | 12:39

Kelt napsal(a):

Čochtane,
dejte typ,ať se poučím,koho příště volit.
Zemana jsem volil až ve druhém kole,protože toho spícího zastánce Posseltova SL bych tam viděl opravdu nerad.
Vím,že mně naše noblesní"kulturfronte"zařadila mezi 2,5 milionu hnědorudých prasat,která volila Zemana mně ani moc nevadí.
13. 03. 2013 | 12:39

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

Já bych si dovolil parafrázovat pana Peheho:
"Zemanovy řeči o blbcích jsou dost blbé"

Po opravě titulek správně zní:
Zemanovy řeči o Pehehách jsou dost pehehovaté....

sakra nevíte někdo jak se to ono Pehe správně skloňuje??
13. 03. 2013 | 12:39

šašek z Jihlavy napsal(a):

rejpal napsal:
" Vasil Biľak rozhodl, že píseň se hrát smí, anžto i on se občas trápí, ačkoli rozhodně žádným nepřítelem socialismu není."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Na tohle si vzpomínám, mám dojem, že to bylo i v TV. Bilak se při tom tvářil čtverácky, jako člověk, který zná jeden nebo dva opravdu dobrý bonmot.
13. 03. 2013 | 12:43

Richard napsal(a):

"Jistota, že jsme inteligetější než ostatní, je povážlivá už proto, že ji s námi sdílí tolik pitomců"
Albert Camus

S tím Zemanovým neustálým mudrováním o blbcích....mám pocit, že si takto potvrzuje vlastní sebevědomí neboť se tímto psychologicky sám "povyšuje" do pozice chytrého...
Nemyslím si však, že je to chytrý způsob jak si dopřát sebejistoty...mám však pocit, že to nemá úplně pod kontrolou, že ho k tomu tlačí jakýsi komplex, kterého se občas nějaký novinář dotkne........
Zeman není sám na koho novináři útočí, jeho reakce je však specifická, to signalizuje slabé místo - zranění nebo vytěsněnou "pro něj samého neviditelnou" část sebe sama...jeho afektivní reakce tak může být obranou proti jejímu zvědomění - začlenění do sebeobrazu, zřejmě půjde o něco ne příliš lichotívého ve vztahu k jeho vědomě vyznávaným hodnotám....něco, co je s nimi v rozporu , co je třeba ukrýt ...

možná motivace jež vedly k uzavření opoziční smlouvy? jejich neustálé ospravedlňování?
13. 03. 2013 | 12:44

šašek z Jihlavy napsal(a):

"sakra nevíte někdo jak se to ono Pehe správně skloňuje??
kosočtverče, to je přeci jasné i žákům obecné, je to podle vzoru "dveře".
13. 03. 2013 | 12:46

čestmír napsal(a):

Vy pravdoláskaři jste seberexlexe neposbírali. Kdo je tu ubohost sama jste právě vy. Sršíte na každém kroku nenávist, lži a zlobu. Patologicky lžete, manipaulujete hlavně mladými, pokiušíte se přepsat dějiny. Jste horší než kdy celá rudá propaganda.
13. 03. 2013 | 12:46

skeptický napsal(a):

Tito dva ctihodní mužové pouze dávali neskrytě najevo radost,že se jim podařilo vlákat pana neméně ctihodného Zemana do voleb.O tom to bylo.
Teď to jen naoko zastírají.A nezasvěcení truhlíci kteří čekali vývar se vztekají,nevědouce,že byli převezeni.
13. 03. 2013 | 12:47

José Koukal napsal(a):

José Koukal,

vypadá to, že se Stejskalova Rychlá Mádl rota o něco rozrostla.
13. 03. 2013 | 12:48

JARLE HALSNES napsal(a):

Pane Pehe, říkejte si co chcete, já čtu RESPEKT nebo REFLEX a s panem prezidentem musím souhlasit.
Tuhle byl v jednom z těch masmediálních zázraků článek o Boeingu 787 a já si vzpomněl na našeho soudruha (ano, soudruha, na průmyslovku jsem chodil na konci 70. let a na vysokou na počáku 80.) učitele a jeho oblíbenou hlášku: Technická pornografie! Víc hloupostí na jediné straně textu jsem ještě neviděl. Autor snad ani neví co je to letadlo. Ten člověk v sobě nemá kouska slušnosti, o znalostech ani nemluvě, jinak by takový hnůj nevypotil. Přitom tady nejde o nějakou cílenou propagaci čehokoli (aby se to dalo svést aspoň na snahu vydělat si kupu peněz) ale jen o to, že dostal za úkol napsat článek. Pan Tabery, jeho šéf, by si měl na tohoto autora vzpomenout, až zas někdy bude přemýšlet, kde se to v tom Zemanovi bere. A nad sebou rovněž, protože je jeho povinností dbát na to, aby lidem nedával číst ptákoviny.
Jo a na okraj, pachateli článku jsem napsal mail a zdvořile jsem ho požádal, aby mi vysvětlil, jak si představuje svou vizi fungovánní Dreamlineru. Co myslíte, ozval se aspoň?
No nebudu napínat, pochopitelně mu nějaký nýmand nestál za reakci. Takže ho považuji za jednoho z těch blbců na ostrově negativní deviace...
13. 03. 2013 | 12:55

obycejnej clovek napsal(a):

Richarde,

Bingo!
13. 03. 2013 | 12:56

otaznik napsal(a):

JARLE HALSNES napsal,

"Jo a na okraj, pachateli článku jsem napsal mail a zdvořile jsem ho požádal, aby mi vysvětlil, jak si představuje svou vizi fungovánní Dreamlineru. Co myslíte, ozval se aspoň?"

A proc jste se nezepsal na puvod vesmiru?
13. 03. 2013 | 12:59

babočka napsal(a):

Zeman nás bude tak dlouho sjednocovat až se poperem. Samolibě se chlubí, že zná několik tahů dopředu, tak pozor ať mu neskočíme na špek.
13. 03. 2013 | 13:03

rejpal napsal(a):

buldatra
Tehdá se přejmenovávalo jak na běžícím páse. První přišla na řadu angličtina. Možná si ale při slově Spálený vybavil oblíbené Přes spáleniště přes krvavé řeky (jinak znělka Hvězdy Pojď na panáka) a unzal nositele toho jména politicky způsobilý. Ale lidé se někdy přejmenovávali sami. V Mladém světě popisovali případ nějakého šéfa, který se jmenoval Kakáč a nechal si změnit jméno na něco neutrálního. Výsledkem bylo, že obratem získal přezdívku Sráč, a to mu už zůstalo.
13. 03. 2013 | 13:04

Zájemce o studium na NY University napsal(a):

Dotaz pro levicově smýšlejícího pana Pehe,

Zajímalo by mne jak velký je podíl studentů, kteří nemají na školné, (jestli případně sponzoři školy financují sociální stipendium těchto studentů) na NY University a jestli studenti mohou kritizovat "humanitární" politiku USA.
13. 03. 2013 | 13:05

uno napsal(a):

Pane Pehe, je obdivuhodné, jak Vás to slovo "blbec" oslovilo,
pozorně sleduji co se pana prezidenta týče, ale takové slovo
v řečnickém repertoáru nemá, tak kde je chyba? Nějak špatně
jste to své politické letadlo poslal do vzduchu, jsem zvědav, jak přistane, na kostrč, nebo na čumák, uvidíme. Nějak se Vám v poslední době na politickém výsluní nedaří a ani se nedivím.
13. 03. 2013 | 13:07

aviator napsal(a):

JARLE HALSNES,

Nejvetsi technologicky zazrak byl TU-104 ci Yak-42 . Nejbezpecnejsi letadla na svete.
13. 03. 2013 | 13:07

gabriela napsal(a):

Ale no tak, slavný a "maličko" zhrzený slovutný politiku, pardon politologu Jiří Pehe. Ztratit smysl pro humor je téměř podobná tragedie, jako spáchat zločin proti lidskosti, ale i proti celé existenci, která je v podstatě veselá :-D

Bůh se určitě také musel hodně nasmát, když tvořil lidi. Zvláště muže a novináře ;-) Jsem hluboce přesvědčena, že je to skvělý šprýmař. Být mužem, tak se celý den neudržím smíchy, třeba jenom nad takovou maličkostí, co mi to při chůzi "bimbá" mezi nohama :-)

Češi a Moravané mívají obvykle zdravou dávku smyslu pro humor. Kladu si otázku: "Jste Čech, nebo "alespoň" Moravan?" A i když ne, trochu nadhledu neuškodí nikomu ;-) Ani Vám, ani novinářům a dalším "udatným" petentům a obhájcům slavné "Svobody slova", ovšem jak pro koho ...

A to ani nemluvím o tom, že smích prodlužuje život. Pusťte si něco veselého, ať zaplašíte svoje tesklivé chmury po "Kájovi"...

Hnedlinky Vám bude lépe na duši i na těle ;-)http://www.youtube.com/watch?v=S8_AHPkIV4U
******************************************

http://www.youtube.com/watch?v=r4ba2UuSIto
- Miloš Zeman nejen o novinářích jako politik ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=xpmJ9cphd4o
- Miloš Zeman nejen o novinářích jako prezident

http://www.youtube.com/watch?v=uTNwryCrNFQ
- Celý projev prezidenta Miloše Zemana

*********************************************************
Nevím jak Vy, ale mezi bývalým politikem a současným prezidentem Milošem Zemanem vidím určitý posun ;-)
13. 03. 2013 | 13:08

resl napsal(a):

buldatra napsal(a):
Věčná, ale opravdu věčná škoda, že na Hradě neusedlo hen to kníže.
...........
zase byste nadávali "vy" a "my" bysme ho obhajovali. jakobyste to neznal.
13. 03. 2013 | 13:08

pozorovatel napsal(a):

uno,

zda se ze to slovo oslovilo i Vas.
13. 03. 2013 | 13:09

rejpal napsal(a):

resl
Možná by bylo lepší si kolektivně zazpívat:
Dole teče voda, nahoře jsou mraky.
Ty mi polib p.del, a ten druhý taky.
13. 03. 2013 | 13:11

José Koukal napsal(a):

Stejně je zajímavé, jak bývalí ortodoxní Klausovci, okopávači Peheho kotníků, dnes nemohou přijít Klausovi na jméno a proměnili se v Peheho pochlebníky. Jak málo k tomu stačilo - aby byl na hrad zvolen Zeman a ne jejich konzervativní neoliberální levičák číro.
13. 03. 2013 | 13:12

wrestle napsal(a):

resle,

na Hrade neusedlo knize ale vsevedouci kohout. Zsdna "hen" pokud aspon umite anglicky jako Milous Zeman.
13. 03. 2013 | 13:12

amiel napsal(a):

Prezident mluvil v projevu o pokoře, o moudrosti a o odvaze.
Pehe a další dnešní aparátčíci (Topol, Burian, Šiklová) neprojevili neprojevili pokoru - ale přezíravou sebestřednost, neprojevili moudrost - ale krátkozrakou namyšlenost, a neprojevili ani odvahu - jen pubertální poťouchlost.
13. 03. 2013 | 13:13

Nostradamus napsal(a):

Co dokaze ZEMAN,

NIC. Akorat se na hrade a v zahranici parkrat ozere a spadne za potlesku Cechu ze schodu. Zeman je Cesky Yelcin.
13. 03. 2013 | 13:18

Křemílek napsal(a):

Mor a cholera má pravdu! V blbosti u nás vede parlament za ty jejich navrhované stupidní zákony ,sloužící jen velkokapitálu a kléru ! Hanba mluvit natož psát ! Zdravím Pepu Řepu ,samozřejmě také má pravdu ,ostatně skoro jako vždy ! Hezký den inteligenti !
13. 03. 2013 | 13:19

otec amiela napsal(a):

amiel prokazal,

pubertální poťouchlost.
13. 03. 2013 | 13:21

Luba napsal(a):

Tolik blbců ... a Stejskal nikde :)

Pehe se překonává.
Asi bude nová kniha ... v zájmu zachování linky badatelovy bude pojata ve stejném duchu, jako ta o Klausovi. Tedy: jak zbabělé Pehe neoslovilo předmětnou (blbou) osobu a napsalo své dojmy.
Koneckonců - politologie je věda o blbcích psaná blbci pro blbce.
13. 03. 2013 | 13:26

laco napsal(a):

Pane Pehe,díky za dobrý článek.
Vždyť měl Zeman od vzteku v levém koutku úst pěnu,když mudroval v inauguračním projevu o novinářích...pěnu u huby,pro ty co nerozumí.
Zděs továrišči,podívejte se na sebe! Komu a čemu vlastně tleskáte?
Potlesk v 15min.záznamu je mnohem horší než geniální tragéd z Vysočiny.
http://www.youtube.com/watch?v=uTNwryCrNFQ
13. 03. 2013 | 13:27

Al Jouda napsal(a):

Stále platí přísloví : Lidé jsou různí, ponejvíce blbí ! Ale nemusí se to tolik rozmazávat :)))))
13. 03. 2013 | 13:33

Pepa napsal(a):

Pane Pehe,pomodlete se se spícím knísepánem a Duka Vám zařídí
audienci u Krista.Ale spasitel Vás oba strči do pekla.Protože spasitel nemůže řešit velké zločiny, kterých jste se společně dopustili,protože božské zákony uznávají jenom peklo a ráj.V tom čertovském hnízdě už na Vás čekají váleční zločinci jako Hevel a všichni američtí prezidenti,kteří vedli války po roce 1945.Tam si budete moci promluvit také s Brežněvem, který vedl válku v Afghánistánu a se všemi GŘ NATO.
13. 03. 2013 | 13:33

gabriela napsal(a):

... raději ještě jednou, aby v té obrovské záplavě fantastických příspěvků nezapadlo do nevědomí. Smích je přeci kořením života ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=S8_AHPkIV4U
13. 03. 2013 | 13:36

skeptický napsal(a):

Gabriela
Až se budete smát na ty bimbásky,nezapomeňte si koupit ašpupku.
13. 03. 2013 | 13:41

mb napsal(a):

kosoúhlý průmět ... řekl bych že Pehe je nesklonné jako Oslo ...

takže všechny pády: Pehe ... (možná třetí pád bych psal Pehemu)

akorát můžete přivlastňovat: Peheho názory ...

případně transformovat (na adj.ú : Pehecí / pehecí rady ... jako hraběcí rady ...
13. 03. 2013 | 13:42

buldatra napsal(a):

pane resl,

mýlíte se. Nenadával bych.
Pouze bych sem tam něco podotknul.

Ostatně, byl jsem vždy proti tzv. přímé volbě neodvolatelného prezidenta, obzvlášť v téhle demokratuře.
Jako jediný stravitelný výsledek té fidlovačky bych byl ochoten akceptovat bez mručení, zvolení sádrového trpaslíka.
Proto jsem se toho nezúčastnil, takže, když nadávat, tak jedině na sebe samého.

Nicméně, přesto jsem raději, že je tam ten ještěr z Vysočiny, protože alespoň slovně deklaruje svůj kladný vztah k přímé demokracii, zatímco kníže něco takového apriori odmítá.
Tak ať jde k šípku.
13. 03. 2013 | 13:44

Petra Krejčí napsal(a):

Je odsouzeníhodné, že takový 'blbý' novinář, právník a navíc politolog jako je Pehe, který vystudoval tu zpropadenou UK v Praze a dokonce, holomek jeden, Columbia University v New Yorku (!), si dovolil upozornit na moudré projevy našich osvícených altruistických politiků s vysokým morálním kreditem!!! Pro člověka jeho nízké úrovně by bylo jistě mnohem přínosnější(jak to blbci rádi dělají) se věnovat jen své vědecké práci a trávení času nad analytickými studiemi, které by si patrně většina čtenářů tohoto blogu pravděpodobně nikdy nepřečetla.
13. 03. 2013 | 13:45

gabriela napsal(a):

Skeptický

Jsem žena a navíc od přírody se sklony k asketismu, navíc meditacemi osvobozená od biologického otroctví sexu, takže se nad bimbásky nesměji :-) Mimochodem zrovínka tento pátek, nejpozději ten příští, plánuji začít s dlouhodobější hladovkou.

Možná bych se upřímně zasmála, kdyby mě v příštím životě Pán Bůh stvořil mužem, nejlépe nějakým nadsamcem ;-)

Jsem děvče nevinné a tak se nevinně ptám: "Co je to ta ašpupka?" Není to nic sprostého, co by Stejskal smazal? Dejte sem k lepšímu Váš osobitý sprostonárodní překlad. Díky ;-) ...
13. 03. 2013 | 14:09

Anonym napsal(a):

Pehe by přece nic jiného než politické plácanice nikdy neobhájil. On se prostě nemůže věnovat skutečnému bádání.
On totiž ani když emigroval se ani nikde nezaptal, jak to neblbci dělají. Místo aby se krčil v kufru auta a málem se mu nedorkvila noha, tak si měl zajet do Puly a koupit si lístek na výlet lodí do Benátek. A tak mohl jet do své vysněné emigrace v Itálii i se šedým paaem.
Ale třeba kromě blbosti si nevzal sebou ani pár balíčků standard-směsi a neměl asi ani na lodní lístek. Prostě takhle naprosto neschopní emigranti nám tady 23 let kážou, jak jsme se měli všichni vždy a všude chovat. Ale že on uměl jen s prosíkem v Itálii škemrat o azyl, na to prostě hned tak nějaký normální člověk neměl chuť ani za Husákova režimu. Prostě IQ a hrdost, které člověku v mládí prokazatelně chybí, už ve stáří nikdy nezíská. Ani kdyby na New York University v Praze nedal jako J.Urban zkoušku nikomu, kdy by měl odlišný politicko-ideologický pohled na svět. Na studiu politologie se totiž nikde na světě intelegence nezvyšuje. To si mohou naivně myslet jen naivní krejčí (třeba i s maturitou).
13. 03. 2013 | 14:17

Dáša N. napsal(a):

Jaký je vlstně rozdíl mezi Zemanovými blbci a Schwarzenberkovými magory?
13. 03. 2013 | 14:20

stejskal napsal(a):

V podstatě skoro žádný, paní Dášo N., řekl bych. Obojí je sprostota, která má urazit názorového oponenta, a navíc ještě pronesená ústavním činitelem resp. veřejným činitelem.

Hezký den.

Libor Stejskal
13. 03. 2013 | 14:26

oranžáda obecná napsal(a):

potrefená Pehe,.husa zakejhala....... asi se počítá mezi "některé" novináře....
13. 03. 2013 | 14:29

honza napsal(a):

U pana Wericha vám to nevadilo?
13. 03. 2013 | 14:33

studentík napsal(a):

Každej psycholog vám řekne, že když mluvíme na veřejnosti s oblibou o druhých, mluvíme hlavně o sobě. Zeman je přímo učebnicovej příklad.
13. 03. 2013 | 14:36

rejpal napsal(a):

buldatra
I kdyby se volil sádrový trpaslík, stejně by se bojovalo, jestli má být nabarvený narůžovo, namodro nebo jinak. A zjišťovalo, jestli nemá mezi předky komunistu nebo sudeťáka.
My potřebujeme škatulky. Musíme mít každého v nějakém šuplíku, cítíme se bezpečněji a lépe se nám fandí jemu nebo tomu druhému. Už to, že tady jeden z poslední dvojice kandidátů byl reprezentant pravicúvé vlády, druhý levice, renegátů sociální demokracie - načež se za něj postavil pravicový guru, otec zakladatel ODS, to zamíchalo kartami tak, že to vyvolalo krizi identity spousty lidí. Je to dobře nebo špatně?
13. 03. 2013 | 14:40

otaznik napsal(a):

rejpale,

kdo jsi ti MY ? Nejsou to VY?
13. 03. 2013 | 14:44

Dáša N. napsal(a):

pan Stejskal

Dík za odpověď.
Ale nemá takový Kníže, na rozdíl od prostého Zemana, z titulu svého titulu právo udělovat tituly dle libosti?
Možná, že by nám o tom mohl pan Pehe něco hezkého napsat.
13. 03. 2013 | 14:45

aga napsal(a):

rejpal

"A zjišťovalo, jestli nemá mezi předky komunistu nebo sudeťáka."

Jen jestli to trochu nezjišťujete. I kdyby byl zvolen někdo s předky komunisty, pravděpodobně se v současném kontextu doby znárodňovat nebude. Zatímco pokud by byl na vysokém postě někdo s předky šlechtici, kterým patřilo půl Evropy, a on se zavázal při přebíráni závěti usilovat o navrácení tohoto majetku svému rodu, případně někdo, koho sudeťáci sponzorovali při postupu k moci a on jim dlužil protislužbu, tak to už by mohlo být nebezpečné - doba restitucím zřetelně přeje.

Takže na předcích záleží, ne že ne.
13. 03. 2013 | 14:47

Stan napsal(a):

Přesto že se Zemanem v 80% nesouhlasím, v tomto mu dávám za pravdu. Číšníku ty mezi ně patříš.
13. 03. 2013 | 14:48

aga napsal(a):

rejpal

pardon, zahájení mělo znít: jen jestli to trochu nezjednodušujete...
13. 03. 2013 | 14:50

zdenekbrom napsal(a):

Čochtan:

Z Německa se to jako sranda může jevit.
13. 03. 2013 | 14:58

rejpal napsal(a):

aga
Na to by se klidně dalo napsat, že jednou komunista, vždycky komunista, a kdo jím jednou byl, vždycky bude usilovat o znárodnění a stavbu gulagů. Jenže to je přesně to, co si nemyslím.
Mně by ke štěstí stačilo, kdybych znal konkrétní minulost dotyčné osoby, její chování a postoje - i jejich vývoj.
Nevadí mi, když se někdo uchází o restituci majetku, který jeho rodu kdysi patřil, stejně jako mi nevadí, když se o ni uchází církev nebo pantáta Bezoušek. Pokud je restituce v souladu se zákony a pokud je to právo doložitelné, těžko mohu něco namítat. Zásadní chybou je, že na počátku se řeklo, že existuje hranice 25. únor 1948 - a pak se dělaly všelijaké výjimky. A že o té doložitelnosti lze občas pochybovat.
Kdyby šlo jen o mě, byl bych s restitucemi od začátku méně velkorysý. Nadělalo se možná víc škod, než se jich napravilo. Ale většinový názor byl jiný, tak kdyby se aspoň dodržovala pravidla, která byla kdysi přijata.
13. 03. 2013 | 15:05

buldatra napsal(a):

pane rejpale,

ať už se to zamotalo jakkoliv, ať už podporoval kdokoliv jednoho nebo druhého ještěra, lidi kvůli tomu na sebe dodnes nevraží.
Přitom volili stmelitele, páč o stmelování a sjednocování, spojování klábosili všichni kandidáti.

Špatné a nečestné, v duchu demokratury, je to celé od začátku, záměrně špatně a vymysleli to a schválili zákonodárci, včetně pilného noblesního knížete, čili je na nich ona základní LEŽ.

A sice lež základní, že se jedná o prvek přímé demokracie.
Lež jako věž.
Lež, která byla v samotném počátku celé té frašky.

Nejednalo se o prvek přímé demokracie, protože v přímé demokracii kdo je demokraticky zvolen, může být i voliči demokraticky odvolán.
Neodvolatelnost takto zvoleného nahrává toliko jedinému a to vzniku kultu osobnosti.

A kníže se na tom podepsalo, ač by o tom nerado někde hovořilo, páč já nic, já kníže a na špinavou práci mám přece zlé hochy a podobně. Možná pro to zvedlo ruku ve spánku, že.
Mělo by tedy příště v parlamentu spát se svázanýma rukama. Pro jistotu.
13. 03. 2013 | 15:09

Admirál napsal(a):

Rosťa - "Teď už jste přišel s křížkem po funuse."

S píš by se hodilo "s knížetem po funuse".

A to panu Pehemu křivdíte. Už se ozemanil několikrát.
13. 03. 2013 | 15:11

rischard napsal(a):

pehe, divím se, že jako bývalý číšník neznáte přísloví: udělat účet bez číšníka. Chci tím říct, že váš závěr žvástu zvaný blog, popřel to co jste před tím napsal, protože nevíte jak často bude M. Zeman jako prezident toto slovo používat. Jedno vím. Takový článek může napsat jeden z těch , o kterých M. Zeman mluvil i když chápu, že člověk si musí na "chleba" vydělat, podle koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Ještě něco, jak jste radil Klausovi, jako jeho z mnoha "poradců" když teď se o něm vyjadřujete jako o blbci.
13. 03. 2013 | 15:13

rejpal napsal(a):

buldatra
S tou odvolatelností a odpovědností s vámi naprosto souhlasím.
Ale nejsem si jist, že lidé volili nebo dokonce chtěli volit stmelitele. To by si reprezentanti jakékoli politické strany ani neškrtli. Zrovna v případě těch dvou finalistů se nic podobného očekávat nedalo.
13. 03. 2013 | 15:15

zasMeňo napsal(a):

Dobrý den,
no já nevím, pane Pehe, jestli zrovna Vy máte zapotřebí se těch "blbců" zastávat. Prezident Zeman to řekl dobře, trefně. Ať se radši snaží, dosáhnout mu alespoň na paty,v jeho přehledu, inteligenci a pohotovosti (67 let !).
Zdraví zasMeňo.
13. 03. 2013 | 15:16

Admirál napsal(a):

Rosťa - "Teď už jste přišel s křížkem po funuse."

S píš by se hodilo "s knížetem po funuse".

A to panu Pehemu křivdíte. Už se ozemanil několikrát.
13. 03. 2013 | 15:18

marxík napsal(a):

Dáša N. napsal(a):
Jaký je vlstně rozdíl mezi Zemanovými blbci a Schwarzenberkovými magory?
13. 03. 2013 | 14:20
stejskal napsal(a):
V podstatě skoro žádný, paní Dášo N., řekl bych. Obojí je sprostota, která má urazit názorového
oponenta, a navíc ještě pronesená ústavním činitelem resp. veřejným činitelem.
Otázkou visící ve vzduchu, pane Stejskale, zůstává, proč osazenstvo aktuálně.cz dávalo sborově přednost magorovi před blbcem?
13. 03. 2013 | 15:21

zasMeňo napsal(a):

Dodatek - prezident nám, co to vidí, cítí,a nemůžou s tím nic dělat, totiž "mluví z duše".Kolem nás se vynachází mnoho těchto lidí z kategorie "blbců" (používám jeho výraz, sám nechci zavdat ke korekci panu Stejskalovi), kteří doslova jak říkal prezident "ničemu nerozumějí, ale do všeho mluví". Proto např. mně je ve skromném předčasném důchodu (61) dobře hlavně že nemusím poslouchat tato problematická individua nota bene v pracovním procesu dneška (rozhodujíce o dnes důležitých peněžních příjmech). Za našeho mládí jsme nad nimi s úsměvem mávali rukou, neboť tato neschopná individua byla přikryta ochranou rudé legitimace. A dnes ? Není to stejné, do háje ?? Kam jsme to došli za 22 let ???
Ach, jo.
Zdraví zasMeňo.
13. 03. 2013 | 15:22

aga napsal(a):

rejpal

"Na to by se klidně dalo napsat, že jednou komunista, vždycky komunista, a kdo jím jednou byl, vždycky bude usilovat o znárodnění a stavbu gulagů. Jenže to je přesně to, co si nemyslím. "

Tak to opravdu nevím, jakou cestou jste si z mého příspěvku odvodil zrovna toto, když jsem jím myslel opak.

Jen jsem chtěl zdůraznit, že opravdu stojí za to, vrtat se v minulosti kandidátů a jejich předků - obvykle se pak ukáže, že nálepky a hlásané ideologie se mění, ale tah na vlastní branku zůstává. Pokud chce někdo likvidovat své konkurenty na cestě k majetku a moci, vždy si najde nějakou vhodnou ideologii a cestu, za kterou se schová - gulagy první stavěli Holanďané a po nich Britové. Zrovna v Čecháchs by se našla řada rodinných klanů, které střídaly ideologie jak ponožky - ovšem vždy v přední linii, vždy majiteli té právě jediné správné pravdy a lásky, vždy u lizu.
13. 03. 2013 | 15:31

resl napsal(a):

rejpal 13:11,
asi máte pravdu, přesvědčujeme přesvědčené. a naopak. S tím textem by šlo pracovat, jen nám musí Stejskal sdělit, kdy půjde nakoupit.
wrestle 13:12,
umím špatně, ale výslovnost je lepší. Zeman asi nemá hudební sluch, čímž jeho výslovnost působí trochu směšně.
buldatra 13:44,
tak jo, p. buldatro, ale jestli není ten Zeman pro přímou demokracii až teď, co byl přímo zvolen. Mám pořád pocit, že podvádí. To samé jako hradní zloděj.
13. 03. 2013 | 15:37

rejpal napsal(a):

aga
V minulosti kandidátů - rozhodně. Ale ne tím naším oblíbeným kádrováckým stylem. V konkrétních činech v první řadě. Na předky bych se osobně vykašlal. Za jednu relevantní informaci dostaneme tři zavádějící.
13. 03. 2013 | 15:40

rejpal napsal(a):

resl
Docela by mě zajímalo, jaký je poločas rozpadu politika, který nepodvádí. Nejspíš se touto věcí nikdo nezávislý dosud nezabýval. Ale pochopení tohoto možná přírodního zákona by možná spoustu věcí vysvětlila
13. 03. 2013 | 15:43

marxík napsal(a):

Pokud se, pane Stejskale, zdráháte odpovědět jenom proto, že jsem se příliš zkratkovitě vyjádřil, zopakuju dotaz rozvláčněji.
Otázkou visící ve vzduchu, pane Stejskale, zůstává, proč osazenstvo aktuálně.cz dávalo sborově přednost pojmu magor před termínem blbec?
13. 03. 2013 | 15:43

aga napsal(a):

rejpal

Tak ale funguje historie obecně, a zatím se na ní nikdo nevykašlal - akorát se stala z dámy prostitutkou. USTRKovanou.

Už jste zkusil říct svému tatovi, že vám po něm a po jeho tatovi nic, a že z jejich genů a výchovy ve vás nic nezůstalo?
13. 03. 2013 | 15:47

rejpal napsal(a):

aga
Historie je historie. Zabývá se věcmi, jak se udály a hledáním příčin a souvislostí. Jakmile se do ní začne zatahovat ideologie - je to to, co jste napsal.
Geny jsou geny. Daleko víc ovlivňují zdravotní stav a určité dispozice, než chování. Vidím to i na sobě. Nikdo z naší rodiny nebyl takový bordelář, jako jsem já. Není to ani geny ani výchovou.
Jaká byla výchova, to umí každý z nás posoudit u sebe a možná u svých nejbližších, u kandidátů na nějaké funkce nikoli (vím třeba leccos o mládí a výchově Víta Bárty a rozhodně z toho jeho dnešní chování nelze uhodnout). Ale výchova není jen dílem rodičů, ale okolí jako celku. A chování jednotlivce v konkrétní neobvyklé situaci - to se nedá odhadnout vůbec, pokud taková stuace nenastane. Zbabělcem se člověk nerodí, stává se jím. U hrdiny platí totéž.
V těchto věcech se prostě názorově nesejdeme. Možná má každý z nás jiné zkušenosti.
13. 03. 2013 | 15:57

marxík napsal(a):

Kolego resle, pan Stejskal už bude na nákupu.
Můžete se rozpovídat.
13. 03. 2013 | 16:03

resl napsal(a):

rejpal 15:43,
zdá se, že nejhorší je unést moc a slávu. Kdo to nezkusil, těžko o tom může zasvěceně mluvit. Samozřejmě, že je dobré o tom debatovat, zaklínat se, říkat : já bych nikdy ...
Jenže je to svůdný a když se najde člověk, který toto vše unese, dovede si pořád ze sebe udělat legraci a nemyslí si, že je vrchol světa, je to zázrak. Jsme holt jen lidi, ale těm druhým by slušel i pomník. Po smrti.
13. 03. 2013 | 16:04

geblsík napsal(a):

marxíku, stejskal se k odpovědi nemá, tak se tě taky na něco zeptám.
proč jsou celá tvoje rodina a nejbližší příbuzní pouliční kapasáři a proč místo toho třeba raděj nedýlujou drogy? Nezdráhej se odpovědět, marxíku.
13. 03. 2013 | 16:06

john petres napsal(a):

Pan Zeman má totiž komlex.Má ho z vědomí,že je sice vzdělaný,chytrý,ambiciozní,asertivní,ale ví,že není moudrý.z toho plynou všechny jeho hulvátštiny.A propos-když je 99 procent lidí blbých,s kým se pak stýkal v té jeho dirce na Vysočině?Že tam nedostal po čuni?......A co jeho paní?... Copak si myslí ona o něm?...Chtěl bych jí vyzpovídat tak po litříku vínka...Hezký den,miláčkové...
13. 03. 2013 | 16:06

resl napsal(a):

marxík,
bohužel, jdu na jointa a pak by to trvalo dlouho. myslel jsem jen navázat na rejpala a jeho text. nejsem ale příznivcem veřejných vulgarit v cizím prostředí. nechci si to moc u Stejskala rozházet.
13. 03. 2013 | 16:09

rejpal napsal(a):

resl
Nikdo nemůže říkat "já nikdy", dokud si to nezkusí. A může jít jen o sesličku marginálního šéfa. I to dokáže s lidmi zamávat. Křeslo prezidenta poznamená každého. Může člověka i pozvednout - když mu dojde, že výš už nezamíří, že jeho úřad se těší popularitě, a že není tak špatné být dobrým tatíčkem.
Jen kolem sebe nesmí mít lidi, kteří nadšeně kývnou na každou pitomost, kterou řekne. Spíš ty šašky s rolničkami.
Jak to bylo v tom dávném songu Suchého o chlapíkovi, který se chtěl zprovodit ze světa a furt se nedařilo. Až se zjevil dobrý přítel a dal mu pár facek.
Jaký prezident by byl Václav Klaus, kdyby místo Petra Hájka vedle nej seděl bratr Paleček?
13. 03. 2013 | 16:13

Karel napsal(a):

Pravda o novinářích ( části ) vždy bolí a novináři ( solidarita ) jsou z toho celý diví.
Proč Zemanovi vyčítat něco o blbcích, když novináři se chovají jako kdyby většina občanů byli blbci, viz vydařená a vypečená reklama na Schwarzenberga !!
13. 03. 2013 | 16:26

aga napsal(a):

rejpal

Historie má tu zkušenost, že když nějaké rodině/rodu/klanu/národu/náboženské či etnické skupině jde o to, zachovat svou svébytnost, kulturu, víru atd., velmi, velmi se snaží zachovat i pokrevní linii - a to až dodnes. Samozřejmě, vždy se narodí nějaké procento odpadlíků, ale tuto tisíce let starou zkušenost určitě nejde odmávnout ze světa tak nonšalantně, jak to činíte vy a další zástupci názoru, že potomci a předci nemají nic společného.

Historie se nezabývá ničím, hledáním příčin a souvislostí se zabývají lidé se svými subjektivními zájmy (často po generace stejnými a potvrzovanými - viz např. výše uvedený příklad pana Schwarzenberga a dědičných zájmů jeho šlechtického rodu), a dnes už těžko najít historika sine ira et studio - v systému, kde je vše zbožím, jsou jistě koupitelným zbožím i historikové, a kdo platí, ten "tvoří" historii.

O neslušnosti "hrabání se" v minulosti předků mluví hlavně ti, kdo se bojí, aby se tam něco nenašlo - často jsou to ti samí, kterým nevadí detailní hrabání se v přítomnosti a soukromí těch, kdo by je mohli nějak ohrozit.
13. 03. 2013 | 16:27

rejpal napsal(a):

aga
No, jestli má jít ve finále o to, abych nevolil příslušníka nějaké určité etnické nebo náboženské skupiny kromě své, tak tímhle hlediskem se řídit těžko někdy budu. Ale nebudu volit fanatiky, ideologické zabedněnce a bezcharakterní ničemy, i kdyby byli Češi nebo Moraváci jako poleno.
13. 03. 2013 | 16:35

Viola napsal(a):

Pan Pehe také přispívá k dobré náladě.
Díky jemu jsem se dobře pobavila nad příspěvky Pepy Řepy, pana Skeptického
a Šaška z Jihlavy a i dalších.
13. 03. 2013 | 16:36

marxík napsal(a):

geblsík
Kolego, já jsem odvozenina držitele ceny za ekonomii starého Nobela.
Jistě uznáte , že odvozeninou vašeho typu se nebudu zamazavat.
13. 03. 2013 | 16:40

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
Válka veleještěrů?
Cesta do pravěku. Tam se do sebe dva pustili.Může být.

Kdoví jak to je, nadkolego. A kdoví o čem, respektive o kom byl ten článek v Respektu. Krycí jméno Dreamliner. Dneska je to samá šifra. Jako to Bé eL Bé.
Šifra mistra Pehe.Druhá po Á Bé eL Ferdy Mravence.
To ví jen Pánbůh a možná pan Stejskal, Pehe je jenom medium, přes něj paprsky moudrosti jdou, říkal honolulu, znalec ufounů.

Čaroděj dobroděj Pehe a jeho učedník Sedláček. Jeden vrabčáček lítá po třetím nádvoří a čeká.
13. 03. 2013 | 16:43

aga napsal(a):

rejpal

Co mi to zase nenápadně podsouváte?

To Vás šlechtí, že si umíte vybrat charakterního člověka, aniž byste se pídil po tom, z jakého rodinného a etnického prostředí pochází, zvláště v době, kdy jeho "činy" znáte jen z toho, co vám o nich sdělí média, o jejichž nezávislosti (i na etnických a náboženských skupinách) lze pochybovat. Svou velkorysostí ovšem určitě usnadníte cestu k moci těm fanatikům a bezcharakterním ničemům, kteří takové ideály nemají, a prospěch jejich a jejich etnické a náboženské skupiny jim leží na srdci víc než ten váš.
13. 03. 2013 | 16:47

PAT napsal(a):

Bezva článek. Souhlasím s Vámi v každém slově, pane Pehe!
13. 03. 2013 | 17:05

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

a víte, že byste s tou šifrou Pehe mohl mít pravdu pravdoucí. Prý Pehe znamená zametač u zednářů. Kreslí se jako brouček s koštětem. Bylo to tak namalováno na zvacím plakátu na každoroční slavení v Bohemii v USA.

P.S. Pro mě má redaptcha pořád slovo was a něco.
13. 03. 2013 | 17:05

Viola napsal(a):

to je zase překlep zajímavý redaptcha, místo recaptcha.
13. 03. 2013 | 17:07

skeptický napsal(a):

Gabriela.

Dívka z kmene Askétů.A Neshukawa.Pestrý rodokmen.Chválím.Ta hlodavka je nějaký protest ?
S tím přišla moje ségra,že prý po pušapkách vynalezli i ašpupky.
Měla radost.

Dávám přednost místním slovům,protože cizím většinou nerozumím.
On magor je cizí slovo a pro někoho to zní nóbl.Takovému blbci tu rozumí zase každý.

Stejně je to všechno jen snobařina.Ono kam se podíváte,vzdělaný,bohatý,pořád je to jen svoloč,a čouhají jim palce z ponožek.
13. 03. 2013 | 17:14

Pepa Řepa napsal(a):

Brouček s koštětem, říkáte Violko?
Z chaloupky od Karafiáta?
No......něco na tom je, děkuji za poznání.
Do nebíčka nebo do peklíčka, broučku Pehe?
13. 03. 2013 | 17:17

Yosif K napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
Mám pocit, že Zeman bez materiálních ambicí a podlézavosti kmotrům, jaké měli Klaus s Havlem může být nejlepším prezidentem od roku 1989.
13. 03. 2013 | 08:05
Váš pocit je pocit zcela ale úplně zcela blbý řečeno po zemanovsku.

Zeman sice sám aktivne nekrade, ale "materielní ambice" mají jeho nohsledi, ktzeří jej pak mohou kldzkoliv vhodně provfinancvovat a založit.

Stačí se podívat s kým Zeman slavil:

Palas - privatiace nemocnic do rukou Chrenka, privatizace Setuzy do rukou Pitra.
Gregr - privatizace unipetrolu, privatizace transgazu "napodruhe"
Kavan - privatizace Českého Domu a najmutí vraha Srby.
Eduard Zeman - desetimiliardový tunel INDOŠ počítače po 100 rtisíc Kč za kus i hnuj a povl by koupil lepe.....
Šlouf - kumpán Mrázka atp atp.

Zeman se opájí bonmoty a exhibuje předstíranou skromností, jeho kumpačka rozkulačuje státní najetek jako kdokoliv jiný.....
13. 03. 2013 | 17:17

skeptický napsal(a):

Nech brouka žít.
13. 03. 2013 | 17:22

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický
mám pro ně pochopení, taky jsem je choval, když mi bylo osmnáct.
Přes ně je tady Konvička.
13. 03. 2013 | 17:30

S.Š. napsal(a):

Yosif K. :
Pssst, pan Yosife, to se teď říkat a psát nesmí.
Budete pasován na nepřítele společnosti a exkomunikován. Všímáte si, jak málo je tady lidí, kteří chtějí to, o čem píšete, vědět ?
13. 03. 2013 | 17:33

skeptický napsal(a):

Pan Pepa

Mluvíte o broukách,nebo nešukawkách?
Kdo je Khonwitschka?
13. 03. 2013 | 17:39

Pepa Řepa napsal(a):

No jo, pravda je určena jen zasvěcencům, masonům třetího stupně, broučkům s koštětem, Yossif má 33.stupeň, s pravdou a láskou jako se šafránem, měli jste se toho držet před volbou.
13. 03. 2013 | 17:40

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický
broukolog, ale už sem nesmí, pan Stejskal je přísnej.
13. 03. 2013 | 17:42

mb napsal(a):

Peheho řeči o Zemanových řečích oblbcích, které jsou dost blbé, jsou dost chytré ...
13. 03. 2013 | 17:43

S.Š. napsal(a):

Přesně tak, pane mb. Tenhle článek se panu Zemanovi líbit hrubě nebude, pan Pehe byl nejpozději dnes zařazen na index. A jak vidíme, nelíbí se ani lidu obecnému. Útok na nového tatíčka, autorovi je to třeba nandat ... :-) Jsem zvědavá, jak dlouho masová podpora vydrží. Je to stvoření značně vrtkavé, jak dobře ví leckterý jiný politik.
13. 03. 2013 | 17:57

jura napsal(a):

já jsem rád, že se pan Pehe nebojí a přeskočil z VK na MZ, aspoň mám jistotu, že o jeho litanie nebudu v budoucnu ochuzen, to bych trpěl jako blbec
13. 03. 2013 | 18:21

koloděj napsal(a):

Já nevím jestli si lidi všimli té změny typu osobnosti politika s rokem 1990.Jestliže do té doby musel být kovaným komunistou každým coulem,ukázat hlavně,že patří ke KSČ -aniž by z marxáku cokoliv kdy použil.To jest znal marxák použitelně,po roce 1990 přišel typ: vědom si,že potřebuje pro sebe jednou taky pořádnou babu,ženskou,která mu zato stojí -prostě.
A vše co dělal,dělal proto :hlásal bez duše,zakládal,spolkoval,razil si cestu nahoru,která tu jeho budoucí,novou babu ohromí,zaslepí. Jednou ho strhlo OF,za chvíli ČSSD,pak si založil vlastní nebo aspoň se stal presidentem když už nic víc.V sobě nenesl sebemenší program svého přesvědčení a umu,krom toho,který okoukal,slátal z poletujících frází,přizpůsobil módě,psychóze,médiím,stranickým bosům,politikářům.
Od jediného politika po roce 1990 bych nic nečekal,než projevy bezduchosti.Ale on bude třeba i reagovat včas na signály veřejnosti,tlaky,ustát všechny možné kompromisy,odklízet klacky,které mu hážou pod nohy.Sebejistota žádoucí,sebeobrana nutná. Za socialismu je odevšad vyhodili a k ničemu nepustili právě z odhadu okolí,že furt myslí jen na ženské.Falešné nevědomí zaměněno žádným vědomím.Pro druhé.
13. 03. 2013 | 18:28

atersips follows napsal(a):

Vývoj. Dřívější Klausovci se transformovali v pravdoláskaře (s čírem)
13. 03. 2013 | 18:29

Jaroslav napsal(a):

...pokouší dokázat, že nejblbější „socioprofesní skupinou“ u nás jsou novináři. ...? Obávám se, že Zeman nic nemusí, je to patrné na první čtení a téměř nejvíc na IDNES ....
13. 03. 2013 | 18:38

Jasap napsal(a):

Přesně vyjádřeno! Zeman se tváří jako génius a jeho oddaní lokajové jej v tomto bludu budou tradičně utvrzovat, ale je pouze trapnou maketou génia....
13. 03. 2013 | 18:43

skeptický napsal(a):

nadkolego

Chápu.Rusi,Švábi,Vši,Štěnice,Filcky,a všechen tenhle drobný chovný dobytek.

Ježíšek se narodil na 31.rovnoběžce.Na tyhle křesťany co se povyšují bacha.
13. 03. 2013 | 18:45

šašek z Jihlavy napsal(a):

Právě sleduji na ČT24 interview Michala Haška s Barborou Kroužkovou, která dost tlačí na pilu a Hašek se drží dobře, zatím 1:0 pro Haška.
13. 03. 2013 | 18:58

gambit napsal(a):

to john petres :

nemyslí,jde za pompou,aby sokyním,holkám odevšad,kde se mihla vytřela oči-presidentová-v tomto ohledu se aspoń navenek jevila Livie Klausová nejlepší,ale za prachama šla tvrdě.
Ano existují 3 ostrovy positivní deviace-obdivovatelů Havla,Klause,Zemana.Oproti nim první devianti říkají,že Havel byl blábol,druzí devianti-že Klaus byl nesebekritický,namyšlený autokrat a třetí -přiznejme,že do Zemana bijí asi nejvíce-že je blbec,který se chce za každou cenu prosadit a prosadit jen sebe.
Podíváme-li se na výsledek voleb:Tak vyslovený i mladý sympaťák Dienstbier -17% a stárnoucí seladon Zeman 25 % a vidíme,že lidi vnímají to,že někdo se ke kmotrům připojil Opoziční smlouvou positivněji,než že někdo chce s nimi zatočit.
Já nevěřím,že člověk,který vejde do politiky za ženskou,bude kdy schopen myslet na lidi:pracující,důchodce,studenty-tak aby jim to k něčemu i bylo.
Přitom lidé,kteří volili Zemana -patří k těm všestranějším v životě,samostatnějším,ale taky patří mezi ty,kdož těm roky táhnoucím se komentářům i útokům na Zemana blogy a tiskem-jako symbol triviality a bezduchosti-nevěnovali pozornost.V opačném případě by se museli začít učit mluvit německy do pár let.
13. 03. 2013 | 19:40

Les napsal(a):

Pane Pehe napsal jste vtipny clanek a to je uzasne kolik blbcu na nej reagovalo !
A to jsou vsechno blbci kteri si mysli ze jsou chytri !
13. 03. 2013 | 19:45

Drzá zrzka napsal(a):

:-)))
13. 03. 2013 | 19:48

skeptický napsal(a):

Les

Děti jsou naše radost.
13. 03. 2013 | 19:48

Karel napsal(a):

Les to je inteltuální gigant :-))
13. 03. 2013 | 20:01

DanielaEr napsal(a):

Trefné, velice trefné pane Pehe.
13. 03. 2013 | 20:11

dzin napsal(a):

Papež již byl na balkoně,není to asi Duka.
V.Filip odmítnul kritiku novinářů od M.Zemana,Grebeníček naopak se v Zemanovi vidí.
13. 03. 2013 | 20:20

Vandal napsal(a):

Pehe

těší ně, že Zeman bude o tobě mluvit ještě celých dlouhých 5 let.
13. 03. 2013 | 21:12

Bohatýr napsal(a):

Obdivuji Vaši inteligenci pane Pehe. Jak jste rychle, aniž byste byla jmenován, poznal, že p. prezident myslí svým projevem i Vás. Dost poslanců mu za to tleskalo. Já se k jejich potlesku připojuji.
13. 03. 2013 | 21:14

grin napsal(a):

Dnes je směřování k prohlubování krize dáno tím,že viditelně premiér Nečas má nízkou popularitu a reputaci a totéž president Zeman.Mnohem nižší oba,než aby se něco dál mohlo i dařit.Rostoucí popularita knížete,který je hrozbou tichého státního převratu volbami 2014 a následnou deevropanizací ve prospěch germanizace je jasná. Je to reakce na Opoziční smlouvu,Nečase a Zemana.
Za téhle stále se zhoršující situace se stále více padající ekonomikou nám mohou dávat naději jen vyjímečně schopné politické osobnosti v politických stranách,mezi něž,myslím potenciálně a někteří z nich i aktuálně patří :
V ODS -Kubera, v ČSSD- Štěch,Škromach a Dienstbier,možná že i částečně Zaorálek,Hašek,B.Sobotka a v KSČM- V.Filip,Grospič a Dolejš. Možná,že i Liška u Zelených a netuším,zda by mohl pomoci i Vít Bárta za VV. Pavel Svoboda u Lidovců?
13. 03. 2013 | 22:58

(ne)blbec? napsal(a):

Je snad většího blbce než ten,kdo kouří a hodně pije slivovici? Alkoholik a kuřák brzy pozná, že je blbec a že si škodí na zdraví a že škodí i svému okolí.Opilec je nebezpečný nejen sobě, ale i svému okolí. V podnapilém stavu alkoholik začne své okolí urážet a označovat za blbce. Alkoholik je z lékařského hlediska ten, kdo vypije více jak dvě piva za den. Když je alkoholik politik, tak je nebezpečný celému světu,protože je blbec, sám o tom neví a múže jen tak z blbosti vyhlásit někomu válku. Alkoholik a lhář je snad ta nejhorší blbosť a kombinace co se může stát.Na svou blbosť doplatilo mnoho lidí i států.(Něm aj.byla to jen blbá volba Vůdce) Nám se to nemůže stát. My nejsme přeci blbci. Blbci jsou Ti druzí!
13. 03. 2013 | 23:17

mb napsal(a):

Blbci jsou Ti druzí!

kteří toho blbce(?) zvolili na hrad ...
13. 03. 2013 | 23:22

Pavel Pavel napsal(a):

Pan Pehe jen dokázal, že Zeman ví, o čem a o kom mluví..
14. 03. 2013 | 01:03

Hurá napsal(a):

No, koneckonců, pane Pehe, máte pravdu. Navíc si myslím, že blbcem je i ten, kdo nedokáže být "nad věcí". Svým neustálým poučováním (prosazováním své pravdy) pak pan Sedmilhář Špína řadí i sebe mezi ty "svoje" nebezpečné blbce.
14. 03. 2013 | 01:47

kočka šklíba napsal(a):

mb napsal(a):

Blbci jsou Ti druzí!

kteří toho blbce(?) zvolili na hrad ...
13. 03. 2013 | 23:22
Pan učitel mb se projevil ;). Jiný názor, jiné preference než pankáč, skoro jako hnědorudá prasata co "pane učiteli"?

A pak se divme co za jednoduché lidi vychází ze škol, když nám to zde například mb předvádí na své osobě jako na učiteli, nemluvě o hnědém Hellerovi ;)
14. 03. 2013 | 03:12

Twist napsal(a):

Pane Pehe, blbců je u nás tolik, že si toho musel i prezident všimnout. Poraďte mu, jak toto označení nahradit jiným. Vy na něco přijdete. Určitě.
14. 03. 2013 | 04:01

Karel napsal(a):

Pane Pehe, bohužel u části novinářů má Zeman pravdu. A kdo za to může? Novináři nebo Zeman :-))
14. 03. 2013 | 05:30

rejpal napsal(a):

aga
reaguji pozdě, již jsem nebyl u PC.
K získání informací nejsou jen média (ale i z nich se dá spousta věcí vydestilovat, víc než by se zdálo), ale i lidé - svět je malý a každý někoho zná. Až mě překvapilo, kolik kandidátů na prezidenta a jejich rodin osobně znají někteří mí kamarádi.
V posledních volbách jsem si vybral kandidátku, jejíž předky neznám, nevím ani, jestli chodí do synagogy (je Židovka) nebo dostávala výprasky v dětství, ale zato vím, jak se profilovala po dlouhá léta. S omezením, že nikdy nelze s jistotou říci, že někdo se vlivem postavení nezvrhne, nemám žádný důvod se domnívat, že má volba byla špatná.
Ale také jsem už ve volbách udělal hrubou chybu - když jsem volil Bursíkovy zelené (jako již předtím). Asi jsem nebyl dost bdělý k tomu, co se v té době uvnitř té strany dělo.
A s tím podsouváním: kdykoli tady někdo o nějakém etniku píše nepřímo, zatím vždycky myslel Židy. Myslel-li jste to zcela obecně, omlouvám se. Ale neměl bych problém volit třeba Okamuru, kdyby mě dokázal přesvědčit (a kdyby byl připuštěn). Vnímám národnost jinak než etnicky.
14. 03. 2013 | 07:46

Milovník politických manekýnů napsal(a):

Zpověď pravičáka. Levá je e - e. Levou se přece vytírá. Proto volím levičáka (alespoň to o sobě tvrdil) Karla.
14. 03. 2013 | 08:31

sonic napsal(a):

Kde je resl? Je zde nuda.
14. 03. 2013 | 09:43

Dáša N. napsal(a):

dzin
Je divné, že nezvolili Duku. Zchudlého arcibiskupa z chudé země. Chudí by se přece měli podporovat.
14. 03. 2013 | 11:35

xxx napsal(a):

To Johan IV.,7:54: Zatim ! za jedna.
To autor: Dnes nevim. 3 s otaznikem. Nebrte si to tak: neni kazdy den posviceni.
To Zeman: Zatim nevim. Pockam si.
To VK: vim. Jesita I. Nejvyssi
To KS: Pri hodne slusnem hodnoceni vyroku o EB: Nemel den.
Pri neslusnem:
strilel na lisku, trefil Marysku... a jeho okoli zjistilo, ze "kral je nahy".
14. 03. 2013 | 11:50

Jiří Šafránek napsal(a):

Zeman je pro ostatní inteligenty nebezpečný, protože řekne stručněji to, co oni dokáží vyjádřit jen složitými metaforami. Pokud by se autor zaměřil tématicky na kruhy, ve kterých se rodí novinářské "plody", měl by to mnohem složitější a psychicky nebezpečnější. Zeman to má ujasněné a nesporně by dokázal vést i s Jiřím Pehe na toto téma smysluplnou diskusi.
14. 03. 2013 | 13:54

Ifipuld napsal(a):

Velmi dobré a trefné, pane Pehe! V diskuzi k Vašemu článku se velmi dobře odráží intelektuální úroveň Zemanových voličů! Nesahají Vám ani ke kolenům. Inu, Miloš Zeman chytré a inteligentní lidí uráží a dělá z nich blbce, aby si potvrdil velikost svého ega, zatímco SKUTEČNÉ BLBCE ve skutečnosti velmi potřebuje, to je totiž spousta těch, kteří ho volili...
14. 03. 2013 | 14:09

Astalavista seňor napsal(a):

Ifipuld,

každý politik obvykle potřebuje "blbce" ke svému zvolení. Jka ukazuje diskuse, názory na "blbce" se velice různí. Podle jedněch jsou to ti, podle druhých ti druzí (téměř nikdo si nechce přiznat, že je sám "blbec" a užitečný idiot mocných).
14. 03. 2013 | 14:59

Pravda láska zvítězila nad lží a nenávis napsal(a):

Potrefená husa se ozvala.
14. 03. 2013 | 21:25

pišta hufnágl napsal(a):

Pehe má recht. Místo jednoho bohorovného sociopata tam máme druhého. Zdali si to ten pražskej hrad a my pod ním vůbec zasloužíme. Nasralláh a ostatní troubové (co věří na nějaké spiklenecké bildebergy a podobně) mi můžou (no to každopádně:-) ) vyspílat do pravdoláskařů, ale Havlovi alespoň nechyběla elementární zdvořilost a nemyslel si jako Václav profesor inženýr kůpónový démon Klaus juakož i Miloš "novináři jsou hnůj" Zeman, že je střed vesmíru, studnice moudrosti a svítí jim slunce z řiti.
14. 03. 2013 | 21:52

mb napsal(a):

přesně ... vždycky jsem si chtěla vzít pištu hufnágla ...
14. 03. 2013 | 23:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy