Zemanova kontraproduktivní smršť

25. 05. 2013 | 08:00
Přečteno 10525 krát
Miloši Zemanovi ještě zbývá zhruba dvacet dní do stodenního působení v prezidentské funkci. Teprve po uplynutí této doby „hájení“ bychom se měli podle ustálených konvencí pokusit o objektivnější zhodnocení jeho působení.

Jenže Zeman nasadil po nástupu tak vysoké tempo, že už po osmdesáti dnech je objektivní inventura jeho činů i výroků dosti náročnou disciplínou. Nic proti aktivnímu novému prezidentovi v zemi, v níž se politika často jeví jako stojaté kalné bahno. Jenže se nelze vyhnout otázce, zda Zemanovo poněkud chaotické vršení silných výroků, politických i ekonomických návrhů a kontroverzí, jeho obrazu spíše neškodí.

Téměř se zdá, jako by Zeman během desetiletého pobytu stranou nejvyšší politiky nejen nasbíral příliš mnoho podnětů, ale také nahromadil rezervoár energie, kterou teď potřebuje uvolnit. Celá řada jeho návrhů, i těch rozumných, přitom možná zbytečně zapadne proto, že je nový prezident řádně nečasuje a nevolí pro jejich prezentaci správná fóra. A že je navíc překrývá zbytečnými kontroverzemi, jako byla ta okolo jmenování Martina Putny profesorem.

Bylo asi v pořádku, když Zeman předestřel některé své hlavní cíle už v inauguračním projevu, a pak je zopakoval při návštěvách vlády i v projevech před oběma komorami parlamentu. Jenže nový prezident nemá za sebou zatím žádnou významnou politickou sílu, která by se automaticky ujala jeho agendy, takže jeho návrhy zatím zůstávají spíše jen deklaracemi.

Zemanova návštěva na sjezdu ČSSD sice spustila v této straně jakýsi proces smíření se Zemanem a posílila křídlo jeho příznivců, ale ČSSD zatím rozhodně není Zemanovou stranou, což koneckonců dokládá i spíše „anti-zemanovské“ složení stínové vlády ČSSD. Strana práv občanů-zemanovci zase po splnění svého hlavního úkolu, tedy prosazení Zemana na Hrad, spíše ochabuje.

Jedním z problémů Zemanova dosavadního působení je i skutečnost, že svoje výroky i návrhy na zlepšení toho či onoho vrší, aniž by rozlišoval mezi tím, co je v rámci jeho prezidentských kompetencí a tím co není. Zaštiťovat tuto nestrukturovanou smršť slovy, že přímo zvolený prezident má prý silnější mandát, možná přesvědčí ústavy neznalou část veřejnosti, ale nezanechá velký dojem na stranických politicích, kteří jediní mohou nakonec prezidentovy návrhy uskutečnit.

Jako příklad lze uvést Zemanovy návrhy, aby se země z hospodářské krize „proinvestovala“ v podobě budování infrastrukturálníách projektů. Opakování této teze na nejrůznějších fórech dává v současnosti vzhledem k reálným pravomocem prezidenta a existenci pravicové vlády, škrtící veřejné finance, malý smysl. Mnohem smysluplnější, i politicky, by bylo, kdyby „levicový“ prezident inicioval pracovní schůzky s levicí, zejména s ČSSD, s cílem přispět k ucelenému programu „neokeynesiánských“ opatření, která budou negovat současný neoliberální marasmus pro případ, že levice vyhraje volby.

Jinými slovy, méně by bylo více. Prezident by měl, řečeno lidově, „ubrat plyn“ a stanovit si priority. Jistá chaotičnost i překotnost jeho dosavadních prezidentských aktivit způsobuje, že ve veřejném prostoru nejsme svědky racionální diskuze nad jeho návrhy.

Stále více lidí může mít naopak pocit, že veřejný prostor je zcela zahlcen „Zemanem“, aniž by kdo věděl, co přesně si z toho, kromě prezidentovy poněkud zbytnělé osobnosti, vybrat.

Právo, 25.5. 2013


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

NWO napsal(a):

p. Pehe,

veřejný prostor je (v negativním slova smyslu) "zcela zahlcen Zemanem", protože média vlastní oligarchové a cizí korporátní kapitál. Tito si pak najímají profesionální a ochotnické okopávače kotníků, nejčastěji z řad pravdoláskařů. Cílem je oslabit pozici prezidenta se silným mandátem a všemožným způsobem docílit změny ve vedení hlavy státu - dosadit tam spacího, "nekonfliktního" (pro jejich zájmy) a zcela nekompetentního Číra.
25. 05. 2013 | 08:15

Zdislava z Lemberka napsal(a):

NWO :
Prášíte, Schwarzenberg by už nekandidoval. Pro příští volbu už doporučil jiného kandidáta.

Autorovi : Ubrat plyn radíte, pane Pehe ? Ale namísto toho přišel útok na vedení ČSSD, viďte ?
25. 05. 2013 | 08:26

NWO napsal(a):

Soukromým kapitálem vlastněná média - dá se mluvit o mediálním kartelu - záměrně zamlžují a zakrývají skutečné problémy ekonomiky a stzátu, protože by musely proti svým zájmům tít do živého", nafukují a zveličují nepodstatné a zcela marginální záležitosti (jako bylo jmenování polodementního exhibicionisty profesorem v oboru, kterému se nevěnoval). Tím zahlcují veřejný prostor a odvádějí mínění veřejnosti od podstatnějších věcí jako je totální devastace ekonomiky, námluvy různých křídel politické mafie v Praze, morální krize vládního slepence a pod.-
25. 05. 2013 | 08:29

ari napsal(a):

Pan Pehe špatně formuloval, když napsal, že Zemanovy aktivity škodí prezidentovu "obrazu". O mediální "obraz" svých aktivit se Zeman rozumně nestará. Náš stát je v takové p..... a potřebuje tolik věcí, že starat se o nějaký mediální "obraz" by bylo ztrátou času a vyhazováním peněz z okna.
Jasně, že Zeman směšuje podstatné a nepodstatné, že dělá i chyby. Ale rozpoznat co je důležité (co by naší zemi pomohlo) a co je jen vtip, vytvářet mediální obraz, je záležitostí právě politologů a novinářů - ne Zemana samotného. Jestliže mají občané ze Zemanových aktivit chaotický dojem, potom je to chyba novinářů - kteří potlačují rozumné programové projevy a návrhy a vytvářejí umělé aféry pro nemyslící děti (viróza, Putna).
Takže závěr:
- Zeman je konzistentní, prezidentský úřad vykonává kultivovaně a důstojně a především - předložil české veřejnosti řadu námětů k přemýšlení, rozhýbal líný český intelektuální rybník, dal mnoha lidem naději. Stará se o naši zem, ne o sebe a svůj "obraz".
- Novináři se chovají zmateně, deformují realitu, bojují s prezidentem a starají se o svůj prospěch, místo aby se starali o prospěch téhle země.
25. 05. 2013 | 08:30

Baba Jaga napsal(a):

No kdo z nás by nechtěl mít český přístav v polském Štětíně, že. Jeden známý se chystal, že bude u moravských lázní Teplic půjčovat lodičky, ale to tam ta nová vodní plocha měla být asi kvůli Blahutovicím. Už se tomu směje z nebe...
Musím kouknout, kde je ten výbor, co dohlíží na střádání části presidentského platu, ať se příležitostně mohu potěšit, jak penízky na úhradu státního dluhu (?) přibývají.
25. 05. 2013 | 08:31

juvel napsal(a):

Možná, že na všem, co v tomto blogu říkáte, něco je. Ale aktivita prezidenta Zemana vzhledem k našim vnitřním problémům je mnohem užitečnější, než např. aktivity prezidenta Havla k problémům Tibetu, Číny, Barmy, Kuby, Běloruska, Ruska a pod. zatímco doma se tvořil možná již nezvratný ekonomický, politický a společenský marasmus. Rovněž je to užitečnější, než naprostý nezájem prezidenta Klauze o morálku v ekonomice i v politice.
25. 05. 2013 | 08:39

ari napsal(a):

Baba Jaga:
Ono je lepší nechtít vůbec nic, že? A posmívat se těm, kteří něco chtějí.
A hlavně je důležité smát se těm, kteří se pokoušejí udělat něco pro ostatní, pro celou zemi, že?
(Kvůli lidem, jako jste vy, se tahle země plácá v krizi už dva roky a není důstojným partnerem už ani pro ty Poláky.)
25. 05. 2013 | 08:41

šašek z Jihlavy napsal(a):

Na mne působí obsah i forma tohoto blogu jako rozumný návrh, doufám, že se to dostane k prezidentovým očím (uším).
25. 05. 2013 | 08:44

Vratislav Mynář napsal(a):

ari :
"kultivovaně a důstojně a především" : Jo !!
A pak taky : "předložil české veřejnosti řadu námětů k přemýšlení, rozhýbal líný český intelektuální rybník, dal mnoha lidem naději. Stará se o naši zem, ne o sebe a svůj obraz". Výborně !! Lépe bych to nenapsal !
25. 05. 2013 | 08:51

Mediální obraz napsal(a):

Nebude to tím, že média (mediální kartel) záměrně "neslyší" to dobré, podnětné a kritické z úst Zemana a cíleně se snaží jej dehonestovat?

Nebude to tím, že raději zveřejňují zprávy o tom, jak "jsme" si prožrali budoucnost, špatně se mají pouze "líná netáhla", jak je všechno dobré a hezké, budujeme kapitalistický ráj na zemi, jak jsou všichni krom pár chronických kverulantů (takových morousů a disidentských šílenců) spokojeni s dosaženým pokrokem, jak máme nejlepšího ministra financí galaxie...? Není to přesný opak mediálního obrazu reálného socialismu? Tehdy byl veřejným nepřítelem kapitalista a imperialista, dnes nezaměstnaný proletář a "socka". Tehdy jsme budovali komunistický ráj a jenom pár kverulantů narušovalo pokojnou budovatelskou atmosféru. Rudé právo nahradily Junge Fronte heute, Volkszeitung a Bakalovo.cz..
25. 05. 2013 | 08:52

Vratislav Mynář napsal(a):

Mediální obraz :
Naštěstí máte na výběr. Čtěte naše Parlamentní listy, případně EUportál, tam najdete všechny novinky naší strany SPOZ. Jak víte, náš pan prezident Miloš Zeman je něco jako Ježíš, my jsme jeho apoštolové. Přijďte obohatit naše řady, potřebujeme Vás !
25. 05. 2013 | 08:59

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
Po 100dnech hájení vytáhnete ještě něco tvrdšího,už se těšíme.
Ono je fakt,někomu svoji aktivitou rozkopal bábovičky,rozvířil i ten politický rybníček,že se začínají hejbat i velcí kapři.Také jsme nahlédli do zákulisí VŠ a ono to nevypadá,že tam vládnou inteligenti.Podle Vás snad jsme si měli zvolit spícího paňáca,sice vypadá rozkošně když spí.Ještě by možno bylo podle Vás nafukovacího prezidenta,když by jste potřebovali něco podepsat tak by nafouknul,podepsal zase vypustil,to by nám všechny státy záviděly.
25. 05. 2013 | 09:00

ari napsal(a):

ne-Vratislav Mynář:
A vám to připadá vtipné? Schovávat se za cizí jméno? Tak to vás čeká těžká puberta.
I vaše chování dokazuje, oč kultivovanější, odvážnější, a především inteligentnější je Zeman - než lidé jako vy, kdo se jen snaží najít cestu do zadnice mocných.
25. 05. 2013 | 09:02

Vratislav Mynář napsal(a):

ari :
"lidé jako vy, kdo se jen snaží najít cestu do zadnice mocných."
Ano, to jsem já, exekutorský vymahač. Nevadí, Bimbo - sakryš, to jsem se překlep´, chci říct náš pan prezident, slunko naše zlaté, totiž má docela obzvláštní čuch, je totiž vynikající personalista. Ostatně, výborný je ve všem, jak jste bystře rozpoznal.
25. 05. 2013 | 09:12

Baba Jaga napsal(a):

To: ari
Ale ari, nemyslím, že bych právě já mohla za krizi v naší zemičce, natož poslední dva roky. Daně odvádím včas, neoptimalizuji je, nerozhazuji státní ani jiné penízky. A nepodceňuji velké a lidnaté Polsko.
Od pana presidenta v rámci jeho kompetencí neočekávám nic - však tu už dlouho píšu, že by se tato funkce mohla bez náhrady zrušit, nejraději včera. Ale pokud ho máme, tak ať napřed reálně myslí a potom mluví.
25. 05. 2013 | 09:14

ari napsal(a):

ne-Vratislav Mynář:
Hm, je milé, že nazýváte pana Mynáře "exekutorským vymahačem", když víte, že jím nikdy nebyl. To vám hned všichni uvěří, že jste poctivý a slušný člověk.
(Nebo jednodušeji: Ztrapňuješ se sám, chlapečku. A, připomínám, až přijde puberta, bude to ještě horší. V tvém případě určitě.)
25. 05. 2013 | 09:16

BublinkaB napsal(a):

To o Ježíšovi neřekl Mynář,ale nový předseda Štengl. Nicméně to nic nemění na faktu, že takovéhle bludy z čelních představitelů SPOZu skutečně padají...Něco mezi sektářstvím a ideovou propagandou jedné nejmenované partaje. A Zeman? Čím dál víc jsem přesvědčená o tom, že už je to jen loutka ovládaná svými "soukmenovci" a démonem alkoholu... Výkřiky o silnějším mandátu díky přímé volbě jsou toho důkazem.
25. 05. 2013 | 09:19

Arpád Leibniz napsal(a):

Hlavně, že "odpovědné nezbytné" reformy nejsou chaotické a jsou do nejmenšího detailu promyšlené vládou TOP-ODS a LIDEM (nasr...). Nejlépe vyniknou: daňové reformy, církevní restituce, elektronizace státní správy, antikorupční reforma, důchodová reforma... O tom se ovšem NWO médiím psát nechce. Tím neradi zahlcují veřejný prostor.
25. 05. 2013 | 09:22

ari napsal(a):

Baba Jaga:
Někdy je důležité i mít velké plány. V téhle zemi realistů je už dlouho nikdo neměl. Zeman si jistě nepředstavuje, že kanál Dunaj-Odra-Labe vznikne za jeho života. Ale prosazuje ho, protože v něm vidí způsob, jak může ČR zůstat tranzitním centrem Evropy (když už nemá populaci dost inteligentní, aby byla centrem něčeho jiného - tedy kromě prostituce a chlastu.)
Kéž by bylo víc lidí, kteří by mysleli za hranice svých trapných životů, kteří by se nelegitimovali tím, že "včas platí daně", ale skutečně pracovali pro tuhle zemi.
(Ještě jsem nečetl relevantní argumenty proti tomu plavebnímu kanálu, zato posměšků už dost. /"V Čechách nazývají nemožným všechno, co dá jen trochu víc práce."; J. St. Skrejšovský, politik roku 1869)
25. 05. 2013 | 09:23

Bob napsal(a):

To ari
Se vším co jste zde napsal - naprostý souhlas
25. 05. 2013 | 09:30

Jáchym napsal(a):

Pan Pehe
vytváří dojem, že mu jde o to, aby se sociální demokracie stala neškodnou mucholapkou,nespokojených, povlávající ve větru exoarchie.

Jistě - je mu jasné, že Peheho Kalousberg a jeho spojenci či nadřízení potřebují,
aby se stále větší část uražených, ponížených a nespokojených inhibovala ve spojení s nějakou stranou s co nejvyšším potenciálem impotence.

Co se týče Zemana, nedělám si iluze. Nicméně - mezi neskonalou, z antičeských prostor pečlivě vyselektovanou bídou prezidentských kandidátů se vklínil jeden POUZE nedokonalý. Nicméně asi přece jen trošku přibržďuje destrukci.
Jinak by ho poblicisté a politologové tak nepehili.
25. 05. 2013 | 09:40

Pepa Řepa napsal(a):

Ach tak....Bimbo máš to dobrý, jsi v ochranné lhůtě hájení.
:-)
Za dvacet dní to teprve začne.
Hon na mamuta, Pehe si připravil kyj. Lovci se soustřeďují, ve jménu pravdy, lásky -a jak říká šroub-pravice:-).

Samej pravičák od zelené lišky, světasprávců přes trockisty typu uhlů, maoisty, áčkaře a kukačky, multi kutily, politické korektníky až po pohrobky VH.
Pravice levice....syfilis, příjice.

Žasnu, jak si na naše malé milé myslivecké Pehe představuje dobu hájení a jak některé sojky pravici.
Inu pan Pehe je přece pangalaktická myslivna.Chvíli naoko sosan, ale už to nežerou ani největší vypatlanci,
Bimbo nebude to lehký, hlavně nepij! Z ruské ambasády se chodí do hajan!
Rusa neupiješ.

Začne to jako vždycky. Heslo dekrety.
25. 05. 2013 | 09:43

vlado napsal(a):

Styl a vláda pravice názorně ukazuje řežba v Praze.Trautnberk a jeho plky to je ta správná agitace.Hnus.
25. 05. 2013 | 09:56

Rosťa napsal(a):

Tak sto dní hájení? Kde byly? Od prvního dne parta pravdolásek podporovaná sudeťáky pořádala kruhové hony na Zemana a svinila a svinila za mocné podpory Stejskala. Zeman má chyby, ale snaží se hledat cestu z toho hnoje, do kterého nás dostal Havel s Klausem. A to se různým kruhům nelíbí.
25. 05. 2013 | 09:57

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

keynesiánské opatření v soušasné výši zadlužení západního světa je ten poslední hřebík do rakve. musí se šetřit a škrtit i za cenu recese. bezbolestná cesta z krize sociálního státu a dlouhodobeho života na dluh neexistuje. mam obavu, že neokomunisté to stále nechápou a připravují pro evropu krizi, ze které se už nedostaneme bez velkých a dramatických otřesů.
25. 05. 2013 | 10:22

starý jezevec napsal(a):

Miloš si vede dobře, to jen pseudonovináří sledují hlouposti místo podstatných věcí.

Pokud někomu vadí, že měl Miloš nejistý krok, ať již vlivem virózy nebo kocoviny, tak by se měl podívat na spícího Schwarzengerga na oficiálních zahraničních akcích.
Milošovi asi nebylo dobře, ale držel se, Schwarzenberg uráží lidi kolem sebe tím, že na akcích chrápe, a tím dává okolí najevo, že mu jsou ukradeni.

Až někde usne Zeman, tak jak to dělá ministr zahraničí, tak mu vyčiníme.
25. 05. 2013 | 10:24

Finn napsal(a):

ari 09:23 :
Zkuste mi uvést nějakou přepravovanou komoditu, díky níž by byl kanál D-O-L v dnešní době efektivní (tzn. zaplatil by se)?
Možná tak za Masaryka - nebo v 50.-60. letech - by taková stavba měla smysl, dnes ne. Když si pro srovnání vezmu "suprově výdělečnou" vodní cestu z Budějek na Hlubokou... :-)
25. 05. 2013 | 10:28

Almo G™ napsal(a):

Rosťa napsal(a):

Tak sto dní hájení? Kde byly? Od prvního dne parta pravdolásek podporovaná sudeťáky pořádala kruhové hony na Zemana a svinila a svinila za mocné podpory Stejskala.

--- Je zajímavé, jak se mu ale daří zůstávat v pozadí. Já nic. Já muzikant.

Já jsem jen vybral tlampače, které budou dobrovolně hulákat názor můj a zaměstnavatele a já je jen pravidelně úkoluji (jak se tady několikrát profláklo).
25. 05. 2013 | 10:29

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Bimbo nebude to lehký, hlavně nepij! Z ruské ambasády se chodí do hajan!
Rusa neupiješ."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Měli jsme kdysi takového bohatýra, Plojhar se jmenoval, Rusové si ho prý považovali, byl to chlap jak hora, když bylo třeba pomoct při odnášení návštěvníků recepcí do hajan, přiložil ruku k dílu.
Duka se zatím neprojevil, kdo ví, co v něm dříme za kvality.
Kalousek je též borec, ale on spíš přiloží ruku k dílu na tváře kritiků.
25. 05. 2013 | 10:39

šetřit se musí, protože Sparta napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde!!!

"keynesiánské opatření v soušasné výši zadlužení západního světa je ten poslední hřebík do rakve. musí se šetřit a škrtit i za cenu recese." To vám to Kalouskovo šetření ještě nestačilo? Chcete se prošetřit k ještě většímu "blahobytu"? btw: všude kde takhle šetří to vypadá podobně. Dokonce i MMF již vzal, vida důsledky, od tohoto typu šetření zpátečku.
25. 05. 2013 | 10:40

odjinud napsal(a):

Zeman je perfektnim obrazem ceskeho naroda,

Ozralec co rad keca a mysli si ze je ze vsech nejchytrejsi.
25. 05. 2013 | 10:50

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

šetřit se musí, protože sparta,
kdyby kalousek šetřil, tak by mě to určitě stačilo, bohužel kalousek zvyšuje deficity, daně a zadlužení. žádní státní zaměstnanci se nepropustili, uřady se nerušily, soudcum, politikum a doktorum se zvýšili platy. duchudcum se zvyšují důchody. kéž by kalousek začal šetřit. neokomunisté chtějí po volbách utrácet ještě víc, než kalousek. to považuju za katastrofu. evropě hrozí ekonomický kolaps jako kdysi sovětskemu svazu. ta ohromná nezaměstnanost a beznaděj z jihu může přijít i k nám.
25. 05. 2013 | 10:52

ari napsal(a):

Finn:
Především - nechápu, proč vás zajímá, co by kanál D-O-L přepravoval "v dnešní době", když dokončen by byl nejdříve za 25 let.
Za druhé - odpověď na vaši otázku: jakákoli komodita. Není podstatné, CO by se tak přepravovalo (nejspíš cokoli), podstatné je, že by to byla přeprava mnohem levnější (a pro provozovatele ziskovější) než vlaková nebo automobilová.
Za třetí - doceňujete význam toho, kolika lidem by v příštích desetiletích dala ta stavba práci? A kolik by jich živila v době provozu?
Za čtvrté - A co tedy má podle vás stát dělat (když čeští podnikatelé se ukázali být ve srovnání s Evropou zcela neschopnými a intelektuálně impotentními)? Jen čekat, jaké vzory triček přivezou zjara Vietnamci? A potom se je pokoušet okopírovat? Postavit továrnu na výrobu počítačů a konkurovat Samsungu? Nalákat sem další automobilku? (Poraďte - když víte, co je špatně, jistě taky víte, co by bylo dobře. Jistě nejste jen typický, žvanivý a kritizující Čech.)
25. 05. 2013 | 10:55

myslitel napsal(a):

Kdyby "česká" média byla např. ve věci hodnocení Zemana podobně názorově rozpolcená, jako jsou místní reakce jednotlivých skupin nicků, mohli bychom je teoreticky považovat za demokratická a svobodná.
Děkujeme Vám pane Stejskale, že nám otevíráte oči a prošťouráváte slechy. Nebýt Vašich stránek mysleli bychom si, že jsme, i se svým nejbližším okolím, exoti, kteří by se měli nad sebou zamyslet.
I teď, přestože jsme shledali, že exoty nejsme, bychom se mohli nad sebou zamyslet, ovšem na poněkud vyšší úrovni. Jsme toho schopni?
25. 05. 2013 | 10:59

Občan napsal(a):

Pane Pehe,

jestli tu zběsilou patologicky nenávistnou štvanici, trvající 24/7, považujete za "hájení", tak co bude následovat?
Pochody vlahých neonácků v zářivě bílých podkolenkách a se silonovými duhovými číry na hlavách? Nebo rovnou sudeťáčtí ostřelovači na trasách Zemanových cest?

Zeman to zatím ustál, ale to nemusí platit napořád. Vy všichni, co tuhle kampaň proti němu vedete, si zahráváte s ohněm. Protože dáváte najevo, že nadšeně odhýkáte JAKÝKOLI útok na něho.
Až se to stane, budete vyděšeně žbrblat, že to jste nechtěli. Jenže to už bude pozdě.
25. 05. 2013 | 11:01

šetřit se musí, protože Sparta napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde!!!

- komsomolci z TOP 09 zde - jenom aby se Kalousek nechtěl po volbách opět spojit s "neokomunisty". Má docela ohebnou páteř.

Takže vy byste doporučoval v této situaci:
- propustit státní zaměstnance (co na to systém sociálního zabezpečení? co na to výpadek jejich spotřeby a peněz z ekonomického koloběhu? Co důsledky takového vizionářského kroku pro jejich rodiny?)
- rušit úřady. Které máte na mysli?
- soudcům, politikům (tyto dvě kategorie jsou se snížením platů neprůchozí - jedna protože jenom zaplcený soudce "není úplatný, druhá protože je navázána nikoliv na ekoonmické výsledky státu ale právě na soudce a doktorům (těm to slíbil ministr)
- důchodcům byste navrhoval ubrat? Ti jsou ale dlouhodobě nejvíc "biti" tzv. valorizacema a "odpovědnými reformami (lékařské, výplata důchodů bůhví kdy, vzdalování lékařské péče od místa bydliště, povinné skarty...)
25. 05. 2013 | 11:02

český maloměšťák napsal(a):

Ad inženýr Kalousek

http://en.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Br%C3%BCning

http://krugman.blogs.nytimes.com/2013/03/02/self-destructive-europe/
25. 05. 2013 | 11:03

book worm napsal(a):

mysliteli,

pravdu najdete na Novinkach. Tam jsou exoti vaseho druhu.
25. 05. 2013 | 11:06

velkomestak napsal(a):

český maloměšťák opet spamuje,
kdyz dojdou argumenty prichazeji jim vybrane odkazy. Mozna sem da i odkaz o tom ze ufouni opravdu existuji.
25. 05. 2013 | 11:10

taky obcan napsal(a):

Občane,

Pehe zadnou stvanici nedela. On jen komentuje Vaseho ozraleho presidenta. Pockejte si. Zatim ten lihovy mozek vladne hradu jen 2 mesice. Dejte mu cas!
25. 05. 2013 | 11:14

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

šetřit se musí,
o tom jsem přesvědčený už minimálně 3 roky, že se kalousek spojí po volbách s neokomunistama. za nejpravděpodobnější považuju vládu top09 a čssd s podporou ksčm. mimochodem přesně tohle už jednou kalousek dohodnul s paroubkem po volbách 2006. jenže kalouskovi umyli lidovci držku, tak musel couvnout. šetřit se musí všude. to neni moje škodolibost. to je nutná podmínka k tomu, aby západní ekonomika nezkrachovala. stát může utratit pouze, co vybere. ok, mužete par roku mít deficit na nějaké nutné investice, ale né 50 let po sobě a dostat do neřešitelneho předlužení. pak spadne klec. další deficity už dělat nemůžete, proto věrtev pod váma praskla. v současné době se někam proinvestovávat už nelze. rozhodně ne v řecku, španelsku, itálii, irsku a portugalsku, francii, belgii atd atd. my jsme na hraně a neokomunisté mají to strašný nutkání nás za tu hranu dostat. kde škrtat ? nemužete škrtat lidem, kteří jsou na životním minimu. všem ostatním jo. život na dluh má sve dusledky. vy to evidentně nechápete. a s vámi spousta dalších lidí. takže k tomu krachu zřejmě nakonec dospějem. já bohužel nevidím jinou možnost.
25. 05. 2013 | 11:14

Pepa Řepa napsal(a):

šašek z Jihlavy¨
posledním bohatýrem srovnatelným s Ivany z ruských bylin byl jistý Bivoj, od té doby teskníme....bývali Čechové....možná ten traktorista, kterému naměřili opakovaně asi šest promile.
Přímá volba má ještě rezervy. Moravec měl mít šest panáků, kopnout je do adeptů a vidělo by se.To by kandidoval i Sedláček.
Bylo by to těsné, řekl bych.
25. 05. 2013 | 11:17

biolog napsal(a):

šašek z Jihlavy:
"Na mne působí obsah i forma tohoto blogu jako rozumný návrh"
Pochopitelně.
25. 05. 2013 | 11:19

šetřit se musí, protože Sparta napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde!!!

to máte tak. Dokud bude globálně vládnout neviditelná ruka trhu, t.j. volně a bez důsledků přelévat kapitál tam kde otroci makají 16 hodin denně "za hrst rýže" a peníze z místa kde nabyly zisk tam kde nemusejí platit daně a vnitropodnikovými přeshraničními operacemi "optimalizovat" daňové náklady, nemůžete se nikam proškrtat. Jestli tomu dokážete porozumět - taková "dumpingová" konkurence v důsledku operací globálně volně působícího kapitálu je pro západní tzv. civilizační okruh doslova smrtící. "Konkurenceschopnost" v takové prostředí můžete dosáhnout pouze za cenu, že zdejší pracovní síla půjde v životní úrovni ještě níž, než ti otroci v Asii. Otázkou pak je, kdo a za co bude takovým zubytnělým kapitalistům kupovat jejich zboží a služby?

Přiznejte si konečně, že takový systém NEMÁ ŘEŠENÍ. Ani nalévání peněz a navyšování dluhu ani ušetření se k smrti a ekonomická anorexie neřeší podstatu takovéto SYSTÉMOVÉ KRIZE.
25. 05. 2013 | 11:23

bude hur napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde,
presne tak. Se vsadim ze Bohus bude libat Kalouskovy prdel. Zajisti mu to zezlo.
25. 05. 2013 | 11:24

xyz napsal(a):

šetřit se musí, protože Sparta napsal(a):

amen a palec vzhůru
25. 05. 2013 | 11:30

Pepa Řepa napsal(a):

Divíte se, mudrcové?
A koho má plešatá olezlá rajda na výběr, až bude mít-za rok- dámskou volenku?
Zítra se bude, tančit všude
25. 05. 2013 | 11:30

D.J napsal(a):

S takovým národem se nedá nic dělat, i kdyby jsme měli 1000 Zemanů. Sami si vládnout nemůžeme, chce to cizího vládce z jiné rasy. Jenom jsem zvědavý kdo to tu převezme- ČÍŇANI, RUSOVÉ NEBO NĚMCI.? Měli jste možnost tam mít Okamuru, promarnili jste to
25. 05. 2013 | 11:31

biolog napsal(a):

Pehe:
Veřejný prostor je zcela zahlcen „Zemanem“ v důsledku nepřetržité politicky motivované protizemanovské kampaně realizované většinou českých novinářů, politologů a dalších neužitečných pracovníků. I kdyby Miloš Zeman byl obdařen svatozáří, podle nich by nebyla dost třpytivá.
25. 05. 2013 | 11:37

český maloměšťák napsal(a):

velkmomestak /otaznik, mandrake, moucha na zdi, psycholog, blue jay.../
Přesně tak.
Přemýšlení bolí.
/proč Brüning a Kalousek ?...to je ňáká blbost, co kucíí...podej radši to pívo, Lojzo ! /

Velkomestaku .... jak se tam do té garsonky všichni vejdete - to snad svádí k sodomii toho nejhrubšího zrna , ne ?
25. 05. 2013 | 11:39

biolog napsal(a):

A s takovými hlupáky, jako je D.J, se opravdu nedá nic dělat. Naštěstí jsou v menšině a národ si s nini poradí.
25. 05. 2013 | 11:40

Otázkář napsal(a):

Když Miloš Zeman předložil návrhy kandidátů na Ústavní soudce (podle názorů odborné veřejnosti vysoce kvalitních) bylo v novinářské obce ticho po pěšině. Když Miloš Zeman vyjádřil své výhrady ohledně jmenování jednoho profesora, rozpoutalo se peklo. Za těchto okolností napsat, že "veřejný prostor je zcela zahlcen „Zemanem“ a vyčítat to právě Miloši Zemanovy je poněkud.. jak to jen napsat... pomýlené :) Pan Pehe, zdá se, opět míří na špatný cíl. Nebo chcete-li plete si oběť s viníkem.
25. 05. 2013 | 11:43

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

šetřit se musí,
kéž by fungovala neviditelné ruka trhu, z krize bych již byli venku. jsem o tom přesvědčený. cesta z krize západního semisocialismu, sociálního státu, dluhů a neufinancovatelných výdajů má pouze jeden bod - návrat ke kapitalismu. až takhle jednoduché to je. samozřejmě spousta lidí to nechce ani slyšet. a tak se vymýšlejí další a další nesmysli, záchranné valy, fondy, stimulační balíky, nesmyslné sumity. urokové sazby jsou už pět let na nule, krize nekončí, stále se prohlubuje. a přitom by stačilo se pouze vrátit ke kapitalismu a svobodnemu trhu. vy byste chtěl zničit to poslední, co světovou ekonomiku ještě drží za konečky vlasů před pádem do uplné žumpy - liberální obchod a volný pohyb kapitálu. pokud někde lidé umí pracovat za třetinovou mzdu co lidi v evropě , tak se jim holt budeme muset přizpusobit my. pokud to neuděláme, tak budeme mít ohromnou nezaměstnanost a budeme chudí. my žijeme jenom minulostí, myslime si, že sme něco víc než lidi v asii. to ale neni vubec pravda. ani co se týká vědců a špičkových odborníků. ve světě je krutý boj, konkurence. jestli se budeme furt chovat jako debilové, tak čínani nás položí na lopatky a pak si nás koupí. s velkou radostí. když v africe protestují odboráři, čínský majitelé vyjdou ven s brokovnicema a začnou do nich střílet.
25. 05. 2013 | 11:43

Kelt napsal(a):

zle matičko,zle
"šetřit se musí"-záleží ale na tom kde a na kom.
Nečalousek šetří ve stylu"ať to stojí,co to stojí"proto jsme v krizi,která se prohlubuje kvartál od kvartálu a bude hůř.
Spíše bych preferoval řídit tuto zemi s rozvahou a racionálně hospodařit.
Což tato vláda neumí ze samé podstaty-je ideologicky předpojatá a ekonomicky nevzdělaná.
Korunou toho je,ža na postu MF sedí notorický opilec,který "ekonomické poznatky"čerpal výlučně v poslanecké nálevně.Vzděláním gumárenský technolog,povoláním politický šíbr,který je ochoten se spojit s kýmkoli,tedy i s komunisty,jak to předvedl v roce 2006.
25. 05. 2013 | 11:43

JARLE H. napsal(a):

Finn:
Vodní cestu z Budějek na Hlubokou nelze srovnávat s kanálem DOL, jakkoli by byl jeho přínos sporný. V případě Vltavy je jasné, že smyslem investice je zábava majitelů lodí. Cílem je proplout z CB do Mělníka, pokud ovšem Vaše loď je tak malá, aby ji bylo možné převézt na vleku přes hráz na Slapech a lodním výtahem na Orlíku.
25. 05. 2013 | 11:45

Občan napsal(a):

Pehe, a co takhle "pražská smršť"?
http://www.novinky.cz/domaci/302967-zrada-v-praze-kecy-rika-schwarzenberg-ke-krizi-v-koalici.html

Jenže to je o barelovi a to se nehodí, že? Zvlášť teď, co mu zase o něco povyrostlo číro poté, co europarlament na návrh jednoho z barelových spolusudeťáků zamázl českou vyjímku z Lisabonské smlouvy:
http://www.lidovky.cz/europarlament-rozhodoval-o-vyjimce-z-lisabonske-smlouvy-pmu-/zpravy-svet.aspx?c=A130522_161300_ln_domov_spa
25. 05. 2013 | 11:45

biolog napsal(a):

taky obcan:
Podle sebe soudím tebe, že, ožralo. Prezident ožralý nebyl, ty jo.
25. 05. 2013 | 11:51

šetřit se musí, protože Sparta napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde!!!

Jakým způsobem "bychom již byli z krize venku"? Mohl byste svou vizi popsat - trochu rozvést? Ani nedutám samou nedočkavostí.
25. 05. 2013 | 11:52

JARLE H. napsal(a):

šetřit se musí, protože Sparta:
Máte, bohužel, pravdu. Jenže taková systémová změna asi jen tak snadno nepřijde, takže jsme v pr... Škoda. Kdyby lidi měli rozum, mohl by svět být docela prima místo.
25. 05. 2013 | 11:54

šetřit se musí, protože Sparta napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde!!!

"přitom by stačilo se pouze vrátit ke kapitalismu a svobodnemu trhu." Jaký - který kapitalismus a svobodný trh máte na mysli?
25. 05. 2013 | 12:01

Rosťa napsal(a):

Almo G
Také se divím Stejskalovi. To má tolik děcek, že se musí propůjčit k takovým odpornostem, aniž by se uživil jinak? Je vůbec možné, aby se při pohledu do zrcadla sám ze sebe nepozvracel? Domnívám se, že každý člověk by měl mít v sobě blok, za který by za žádnou cenu neměl jít.
25. 05. 2013 | 12:01

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

štřit se musí,
je to velice jednoduché. pokud by politici "nezachranovali" finanční system a některé státy biliona dolarů a eur na dluh, tak by krize "proběhla". a když něco proběhne, tak to i skončí. díký státním zásahum krize neustále "probíhá" bez světla na konci tunelu, příčiny krize se neodtranily, nezbankrotovaly špatně hospodařící podniky a státy , a zadlužení dramaticky roste. státní výdaje se neustále od roku 2008 ZVYŠUJÍ v usa i v evropě. ( proto bych mimochodem strašně rád věděl, o jakém že to šetření neustále odboráři a levice nebo MMF mluví. nešetří se a nikde a nikde se nešetřilo. hýčkáme si tady obrovskou lež o které se vlivem kolektivní pitomosti neustále navzájem přesvědčujeme. například, že jsem šetřili. nebo, že se z krize lze dostat utrácením) . doufám , že chápete rozdíl mezi dokonavým a nedokonavým slovesem. krize proběhla / krize probíhá.
25. 05. 2013 | 12:04

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

šetřit sde musí,
mam na mysli kapitalismus, ve kterém ten, kdo neumí platit dluhy, zbankrotuje a svobodný trh do kterého nezasahuje stát.
25. 05. 2013 | 12:10

český maloměšťák napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde
Vy snad nemáte na nic většího, než je výdej cigaret ve stánku...vliv.
Protože pak by mohlo být skutečně zle.

Vy byste tedy nechal AIG či Fannie Mae zkrachovat. /proč došlo k eskalaci toxických aktiv v jejich bilancích teď neřešme/
Popište, co by nastalo - já pak popíšu , jak vypadá ve vztahu k těmto dvěma firmám a US fiskálu zatím výsledný účet.
25. 05. 2013 | 12:10

šetřit se musí, protože Sparta napsal(a):

"zle matičko zle, komsomolci zde"

to je velice zajímavá myšlenka. To by ale neklekla "druhá" bankovní liga (Lehman Brothers) ale první t.j. Goldman Sachs, AIG, City Bank, Morgan Stanley a s nimi celé USA. A řetězově celý světový bankovní systém (včetně důchodových fondů, vašich bankovních kont (pokud nějaké máte) a jako domeček z karet celý světový bankovní a burzovní systém včetně všech západních států. To by mělo být to vaše řešení?
25. 05. 2013 | 12:11

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

šetřit se musí,
joooo? konec usa ??? a jak to víte? protože vám to bankéři a politici řekli? když z někoho budu chtít vytahat biliony a zachránit si vlastní řit, taky ho pořádně vystrašim. armagedon, konec světa, revoluce ...trochu to i připomíná ten zelený kšeft s oteplováním. to je trochu něco bodobneho.
25. 05. 2013 | 12:16

český maloměšťák napsal(a):

šetřit se musí, protože Sparta
Lehman Brot. asi nejsou/nebyly/ druhá liga ....
Nicméně :
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_bank_failures_in_the_United_States_%282008%E2%80%93present%29

komsomolec /bohorodička hoven/
To je novinka, co ?
25. 05. 2013 | 12:16

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

český maloměšták,
samozřejmě že bych nechal AIG, CITY BANK, BANK OF AMERICA, FANNI MAE zkrachovat a mnoho dalších. protože by to bylo o mnoho a mnoho bilionů dolaru levnější než to, co udělal borat obama a bernanke. vy si z vaší inteligencí zřejmě koupíte chléb za 120 kč i když ve vedlejším regále je za 30 kč. já ne. mimochodem fannie mae už tuším neexistuje.
25. 05. 2013 | 12:22

český maloměšťák napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde
To vy nemáte žádný scénář /alternativu/, jen melete pantem a snažíte se vypadat, jako že jste nad věcí, protože do toho vidíte.
Víte hovno a dohlédnete tak maximálně na uhry na svém nose.
Vy ta svá moudra opíráte o víru v jakýsi kapitalistický ideál - jste jak šílený mnich, nebo něco takového - kterž věří, že Boží vůle vše vyřeší.
Už ani nejte srandovní - kdysi /hoven, bohorodička.../ jo.
25. 05. 2013 | 12:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

šetřit se musí
Udělal byste mi laskavost, kdybyste si změnil nick. Vždycky se leknu, že je tu s námi Kalous jeden ušatý.
25. 05. 2013 | 12:28

Midori napsal(a):

Dovolíte-li, pane Pehe, opačný názor, pak se domnívám, že po škůdci Havlovi a jeho následníku, rovněž škůdci, je pan prezident Zeman, i se svými chybami, skutečně prezident, který chce sloužit svým občanům a své zemi.
Nebudu to rozvádět, jen bych prosil, abychom mu spíš pomáhali tlačit káru a ne "zemanohryzali" (Pan PŘ bude, doufám, velkorysý a promine mi "patent infringement").
25. 05. 2013 | 12:28

český maloměšťák napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde
To pak, že svou pomatenost ještě dále prokazujete a dokazujete...to snad žertovné je. neb i ubohý humor je humorem.

http://www.ft.com/intl/cms/s/0/d823bcc8-b8aa-11e2-a6ae-00144feabdc0.html

Ale vy jste tím známý...vy si myslíte, že to, co nemáte vevnitř své lebky (tímto jí vyjadřuji svou upřímnou soustrast, málokdy se vidí něco tak zbytečného)...tak to neexisuje.
Prostě podnik v hodnotě cca 1, 2 bilionu CZK...neexistuje a je to.

P.S. Vy naštěstí o žádných bankrotech - kromě svého, nerozhodnete.
25. 05. 2013 | 12:29

dennis napsal(a):

Co kdybychom se neco dovedeli o doplnovani Ustavniho soudu chybejicimi soudci, co kdybychom se neco dovedeli o rade Ceske marodni banky? Nic? Jeste stesti, ze nasi zurnaliste cekaji se svym kritickym hodnocenim Zemana na okamzik, az uplyne tech tradicnich sto dni. Proto se asi do nekonecne prezvykava "viroza" a jedna ozdoba profesorskeho sboru slovutne Alma mater.

Opravdu me potesila otazka v diskusi: A co nas ceka, az uplyne tech sto dni? Co udelaji nemecke sdelovaky v ceskych zemich?
25. 05. 2013 | 12:30

Rosťa napsal(a):

Midori
To po panu Pehe nemůžete chtít. Je to už třetí presidentské období, kde pravdolásky nemají své zastoupení. To se pak špatně pomáhá katolické církvi, sudeťákům a cizí šlechtě.
25. 05. 2013 | 12:42

Občan napsal(a):

To zle matičko...:

Fannie Mae, zdá se, existuje až cucky lítají - http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2340772/fannie-mae-500-ze-zombie-dojna-krava.html
25. 05. 2013 | 12:43

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

český maloměšták,
v kapitalismu by nikdo o banktrotech "rozhodovat" neměl, ale jenom a pouze věřitelé. nikoliv vlády, které si řeknou, že tenhle podnik je too big to fall. právě proto chci návrat ke kapitalismu. hloupost lidí, jako jste vy, kteří si myslí, že se nějakou zázračnou fintou a dalším dluhem dá vykoupit z nefungující ekonomiky, se nám všem neuvěřitelně prodražuje. politici "záchranáři" natahují a prodražují tu krizi neunosným způsobem. a nemá to řešení zatím.
25. 05. 2013 | 12:45

Marian napsal(a):

ARI- skvělé příspěvky,klobouk dolů!!
25. 05. 2013 | 12:50

veverka napsal(a):

Zeman si vede skvěle.

Důkazem je i souvislé nenávistné pištění pravdoláskařů jako je Pehe.

Zeman narozdíl od této zlodějské vlády spícího knížátka nekrade a tak na něj přes veškerou možnou snahu našla "naše" Němci a Bakalou vlastněná media (jako je i tento aktuální plátek) jen pár panáků na ruské ambasádě a zcela logickou nechuť jmenovat profesorem trapnou katolickou buznu.

To je od sudeťácké novinářské klaky dost žalostný výsledek,musíte se víc snažit chlapci.
25. 05. 2013 | 12:52

Petr napsal(a):

Zeman je něco jako ježíš....no ježi kriste....to jsou cancy. Pane Minář...nebo to byl bonmot?
25. 05. 2013 | 12:56

veverka napsal(a):

zle matičko zle komsomolci zde

"šetřit se musí"

Ano jistě. Proto knížátko s Kalouskem darovali církvím 140 miliard.
25. 05. 2013 | 13:08

Libertad napsal(a):

Problémy Zemanova dosavadního působení jsou:
a) jeho alkoholismus
b) jeho pomstichtivost
c) jeho sebestřednost
d) to, že se necítí být presidentem všech (jak tvrdí), ale těch kdo ho vynesli k moci (moc těch lidí není, ale měli peníze a účetnictví vedli tak, že by každý jiný měl potíže s FÚ)

Zdravím Vás pane Pehe, i když ne vždy (na 100%) s Vámi souhlasím.

S pozdravem

Sidonio Libertad
25. 05. 2013 | 13:12

pištící pravdoláskař napsal(a):

Zeman si vede výborně a díky němu je naše země známá po celém světě.
25. 05. 2013 | 13:16

dennis napsal(a):

Pane Libertade,
dovolte, abych doplnil vas vycet jeste podbradkem. To je asi jedine, co vam ve vyctu chybi. :-)
25. 05. 2013 | 13:24

Pepa Řepa napsal(a):

Ale no tak
srovnání Bimba s Kristem mně nějak uniklo, jestli bude činit zázraky jako náš Pán nebo bude na druhém nádvoří přibit na trámy netuším.
Třeba by věděl pan Pehe jaké jsou úmysly až knížecí vojsko zelinářů, mediálních mágů, multi-kulturních korektníků, vyznavačů pozitivní diskriminace a NWO hrad dobude a donutí podepsat Zemana dekrety.
Silou Karle silou, radí Kačenka s Bursíkem....

Mynář prý čte Eastlaka....Bránili jsme hrad
Stockholm je krok napřed....páni korektníci.
Zapalte mu garáže, vyměkne.
25. 05. 2013 | 13:28

Midori napsal(a):

Libertad 25. 05. 2013 | 13:12
Jste, pane, pěkně vymytý.
Koho byste tedy doporučil na post prezidenta (uveďte konkrétní jméno/a) a jak by si měl váš favorit počínat?
Máte promyšlenu strategii řešení, jak vybřednou z chapadel chobotnice nadanou žravostí, bohužel bez znalostí řízených resortů a bez elementárních morálních brzd? Pokud zdravíte pana Pehe, zdravíte pisálka, kterému tento bordel vyhovuje, pan Pehe řeže do každého, kdo má snahu, aby naše země udělala pár kroků dopředu.
25. 05. 2013 | 13:31

JO napsal(a):

Na Zemanovi vadí jeho voličům to ,že ještě neskoncovál s touto vládou ,ták jak to měl na svých bilboardech před volbama . Prozatím se akorát přetahuje o Klausovou která je jeho voličům celkem ukradená .
25. 05. 2013 | 13:40

Marian napsal(a):

Sidonio- evidentně patříte k prosťáčkům,kteří berou vážně vše, co píší noviny a co slyší z televize.Je mi vás líto.
25. 05. 2013 | 13:40

Finn napsal(a):

ari 10:55
Aha. Takže Vy víte, že kanál D-O-L by byl hotov až za 25 let, ale už víte, že bude přepravovat "cokoli" a že to za 25 let bude levné a ziskové.
A zřejmě sníte o práci tisíců místnívch barabů s krumpáči a lopatami, kterak ze svých bydlišť docházejí a při zpěvu písní vydělávají na chléb vezdejší. Já vidím spíš něco na způsob nadnárodní Skansky, co zakázku přeprodá a druhosledoví realizátoři si sem navozí stovky Moldavců, Mongolů, Pákistánců apod. na vedlejší šolichy. Jinak vše samozřejmě dělají těžké stroje, s patřičnou devastací krajiny. Hm, děkuji, o to zájem nemám. A už jsem říkal - stavět by bylo jedině možné, jen kdyby realizátorem byl přímo stát nebo kapitálově nezávislý gigant typu Baťa. Což nepůjde.
A hlavně - jsem dalek tvrdit, že čeští podnikatelé jsou ve srovnání s Evropou neschopní a intelektuálně impotentní. I dnes. Jen kdyby tomu na politické úrovni šéfovali skuteční národohospodáři a ne ty bolševické atrapy, co se tam uchytily po sametu a čtvrtstoletí je děsí a okopávají.
Podívejte se do Francie, Německa, jak jsou dnes kanály "intenzivně" využívány. Oni si to můžou dovolit, oni je tam mají od předchozích generací. Ale my si pro tuhle srandu nemůžeme dovolit házet stamiliardami.
25. 05. 2013 | 13:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Midori:

Neptal jste se sice mě, ale položil jste důležitou otázku: Koho by navrhovali kritici a proč?

V tomto duchu by se mnohem lépe debatovalo.

Takže za sebe:

Táňu Fišerovou. Důvody: nabízí ekonomický koncept a těší se morální autoritě.
25. 05. 2013 | 13:41

Dalimír napsal(a):

za minulé éry si nikdo s těch mladších svazáků a kádrových rezerv nevážil starých poctivých a skutečně uvědomělých komunistů ! Lidí kteří neváhali obětovat své životy pro své přesvědčení že může existovat systém který by vedl společnost k prosperitě a blahobytu ! Všechno ti mladí smradi záměrně kazili a ničili protože se chtěli odlišovat od svých poctivých tátů a tímto stupidním myšlením ničili základ jejich díla ,vybudovat spravedlivý a poctivý socialismus ! S takových prospěchářů se pak vyklubali kazisvěti kteří právě usilovali o to aby si pak mohli ve volném kapitalismu mastit nenasytná banděra ! Ano vážení to jsou oni jako je například Nečas nebo Topolánek ! Takových chytráků kteří tenkrát plivali na režim bylo mnoho ! Proč ? Čím jsme si zasloužili takovou "pravdu a lásku" ? My všichni ostatní !
25. 05. 2013 | 13:50

Richard napsal(a):

zbytnělá osobnost, to mě pobavilo a hned mě k tomu napadla formulace jiná:
"ego nadváha"...
Dle mého výstižný článek...
25. 05. 2013 | 13:50

resl napsal(a):

naši vlastenci se navážejí do Schw., ale Zeman nemá ještě vyrovnané účty z prez. volby. to nevadí, hlavně že je náš, naštěstí jen lže, ten druhej i krad.
25. 05. 2013 | 13:54

resl napsal(a):

Dalimír :,
za minulé éry si nikdo s těch mladších svazáků a kádrových rezerv nevážil starých poctivých a skutečně uvědomělých komunistů !
........
kteří to byli, ti poctivci ?
25. 05. 2013 | 13:57

jeff napsal(a):

Zábavná jsou tvrzení o síle mandátu přímo voleného prezidenta.
Zemana volilo 32 % oprávněných voličů.
Tedy 68 % oprávněných voličů Zemana nevolilo, nebo se kvůli němu vůbec neobtěžovalo jít k volbám.
A prezident, kterému ústava stanovuje: "Čl. 54 (3) Prezident republiky není z výkonu své funkce odpovědný. " nemá mandát žádný. Vy byste snad svěřili nějaké pravomoce šéfovi, který není za svoji práci zodpovědný a nemůže být postižen ničim jiným než odvoláním, ať udělá cokoliv od hlouposti po zločin?
25. 05. 2013 | 14:05

Jirka napsal(a):

Jak je z článku vidět, kritizovat prezidenta za jeho negativní hodnocení Putny umějíjí hlavně kovaní pravdoláskaři.
Že by to nebyly kecy, co paal o opilém o Havlovi a třeba Vondrovi disident Volf?
P.S.
Autor by si měl vyhledat tento text třeba přes Google, any konečně pochopil, co se v Čechách také někde píše. (A Putna do toho teď najednou jako vyšitý.)
Ovšem když někdo ani nepoužívá internet, tak potom je těžké, aby psal články, kterým lidé alespoň něco uvěří.
25. 05. 2013 | 14:06

Baba Jaga napsal(a):

Pan Zeman si fakt vede skvěle. Údaje o spolku, co spravuje část jeho platu, kterého se zřekl, jsem sice já nešikovná nenašla, zato jsem ale při té příležitosti v údivu popatřila na jeho transparentní volební účet, který je asi kouzelný - je-li to ve spořce možné. Tuhle tam bylo šuma nic a najednou zase půl milionu korunek (tak i na dobročinnost ještě možná zbude) a poslední pohyb někdy v dubnu. Auditoři ho asi sledovat nebudou - museli by zahýkat blahem.
Ono i způsob, že sponzoři přispívali ještě i po zvolení dle potřeby je podivuhodný a ceny hodný - nikdo se k autorství zatím nepřihlásil.
A pan Mynář zatím údaje svých s.r.o. za rok 2011 do OR neposlal, asi měl napilno. Doufejme, že na Hradě plní své povinnosti pečlivěji.
Pan president právě otevírá studánky nedaleko Žďáru.
25. 05. 2013 | 14:09

Libertad napsal(a):

V prvém kole jsem volil Táňu Fisherovou. Proč napsal Zdeněk Brom v 25. 05. 2013 | 13:41 .

Názory ke mé osobě beru jako nedostatek argumentů k mému názoru ve věci toho, co omezuje pana Zemana ve výkonu funkce do které byl zvolen. Ona se fakta totiž těžko popírají, tak jako obvykle se pokusíme urazit toho kdo fakta uvedl.

S pozdravem

Sidonio Libertad
25. 05. 2013 | 14:11

Marian napsal(a):

Pane Richarde, pracujete na pravopisu? Hrubé chyby na vážnosti nepřidávají.
25. 05. 2013 | 14:13

Marian napsal(a):

Dobře si všimněte, jací lidé zde útočí na prezidenta.Neměly by vám uniknout ani jejich argumenty a celková stylizace příspěvků.
25. 05. 2013 | 14:15

Midori napsal(a):

jeff
Prezident zvolený PŘÍMO, je těžká váha, serte na procenta a vaše další piruety s ústavou.
V zemi, kde všechno pracuje normálně v duchu spolupráce, by poražený měl pogratulovat vítězi a nabídnout své síly ve prospěch vítěze a země. Vidíme ale, že tomu u nás tak není.
Přeji panu prezidentovi Zemanovi sílu ustát "nespolupráci".
25. 05. 2013 | 14:16

Protože Sparta napsal(a):

Jeff,

" Vy byste snad svěřili nějaké pravomoce šéfovi, který není za svoji práci zodpovědný a nemůže být postižen ničim jiným než odvoláním, ať udělá cokoliv od hlouposti po zločin?"

Samozřejmě, že ano. Vždyť jsou to všichni ministři a všichni poslanci po listopadovém převratu. Zejména pak antikorupčně prokorupční vláda TOP-ODS-LIDEM, kde snad není ministra podezřelého z korupce.
25. 05. 2013 | 14:20

dvojcata pehe ? napsal(a):

on ma pehe dvojnika nebo rozdvojenou osobnost?

v minulem clanku chvalil zemanovy napady s investicema verejneho sektoru ktere pomohou ekonomice... kdyz dostal od ctenaru naprdel at si zalozi multiplikacni efekty a jine teoretizovani do riti, najednou z nej vyleze opak... a svete div se pomerne rozumny nazor

jestli pod jeho jmenem nakonec neprispivaji ruzni pr konzultanti s ruznymi nazory
25. 05. 2013 | 14:21

Protože Sparte napsal(a):

Jeff,

dovětek,

tak to vypadá, že podezření z korupce a neodbornost jsou přímo kvalifikačními předpoklady odpovědně hospodařící antikorupční vlády tříkoaličního válce.
25. 05. 2013 | 14:25

bohajeho napsal(a):

midori

...ty jsi taky tezka vaha ,ale v debilite...

"V zemi, kde všechno pracuje normálně v duchu spolupráce," by v prvni rade nebyl zvolen cyp kterej se furt nekomu msti za urazenou jesitnost a spoluprace je to posledni co ho zajima
25. 05. 2013 | 14:26

bohajeho napsal(a):

Protože Sparte ,

ve ktere ze to politicke strane je kvalifikacni predpoklad odbornost a poctivost?

takovou neznam...navic sosani a komanci jsou vetsinou traktoristi, kolotuci nebo pravnici... z plzne a podobnych instituci

inteligentni a vzdelanej clovek chape ze levice je jen blbost a populismus...a kdyz prijde k pravici zjisti ze v cesku v politicke scene je to to same jako levice...proto nikde na odbornika nenarazis
25. 05. 2013 | 14:33

kočka šklíba napsal(a):

Řápková a Benda už jsou u socanů? Že by? Bohajeho, měl byste si,než něco napíšete, udělat pořádek v informacích ;). Stejně jako Pehe když píše o 100 dnech hájení ;). Jestli tohle bylo 100 dnů hájení, tak jak to bude vypadat potom? Budete na něj střílet? Pehe, Urban atd?
25. 05. 2013 | 14:37

Skogen napsal(a):

Pane Pehe, on byl snad Zeman dosud hájen? To by mě asi ve snu nenapadlo... No, jsem zvědavý, co tedy přijde po uplynutí těch sta dnů, budete po něm střílet?
25. 05. 2013 | 14:43

Richard napsal(a):

pane Mariane, proč si myslíte, že chci být vážný?
...ne každý touží být důstojným pánem, zřejmě jako Vy, ..
Dle mého osobního posouzení, tyto snahy, kterých si lze mimo všimnout na Vaší osobě, člověku na vážnosti vůbec, ale vůbec nepřidají, spíše naopak, čím větší touha být váženým a důstojným, tím více skutečná váha klesá, někdy až na úroveň "bezcenného šaška", který upozorňuje na chyby jiných, ale sám se jich přímo v tomto upozornění dopouští.
Princip "vážení" působí také naopak, dobrý šašek se může stát velmi váženým, jak si bylo možné všimnout na nejrůznějších královských dvorech ...
ale ano, občas po sobě opravuji....
mimochodem, v příspěvku ve kterém jste mi opravoval gramatiku, jste sám udělal malou pravopisnou chybičku, ale na Vaší důstojnosti to samozřejmě nic nemění, Vaše vážnost je poměrně velká, takže Vás nějaká menší chybička nemůže ohrozit.
Mimochodem podobné chybičky jste se dopustil i ve zdejším příspěvku, kdy jste opomněl vložit mezeru po tečce ukončující větu: "prezidenta.Neměly"
S pozdravem vážený
25. 05. 2013 | 14:49

biolog napsal(a):

Proč obyčejný Zdeněk Svoboda si dá nick Sidonio Libertad?
Z nadutosti. Se stejnou nadutostí se vyjadřuje o prezidentovi.
25. 05. 2013 | 14:49

morme napsal(a):

Mariane, používáte slovník jako elév Stb - "útočí", "nemělo by vám uniknout"... Je opravdu trochu jiná doba, i když ne zas tak moc. Už ale zapomeňte na identifikaci nepřátel. To je první krok špatným směrem.
25. 05. 2013 | 14:50

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Táňa Fischerová má ekonomický koncept? Aspoň z poloviny tak kvalitní jako Miloš Zeman? :))))
25. 05. 2013 | 14:54

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Má. A myslím si, že lepší než Miloš Zeman.
25. 05. 2013 | 14:56

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Se divím, že se jím nepochlubila. Vám možná ano, mohl byste nám poskytnout zdroj? :)
25. 05. 2013 | 14:59

ari napsal(a):

Finn:
Víte, to jsou opravdu kecy ze čtvrté cenové...
Čeští podnikatelé jsou (daňově i jinak) proti ostatním občanům protežováni víc než např. komunisté za minulého režimu. Ale výsledkem jejich práce je 0. Nebo spíš méně než 0, protože už téměř dva roky je naše země v hospodářské krizi a nezaměstnanost stále roste. Kolik nových trhů od roku 89 úspěšně anektovali, které světové trhy zavalili svými novými, nápaditými a originálními výrobky, co nám dávají za to, co mi dáváme jim (svou práci, své životy, svůj čas a své peníze)? Neskutečná lenost a nevzdělanost, absence morálky i inteligence u českých podnikatelů je jednou z hlavních příčin dnešní krize. A to jich živíme na počet obyvatel po Rumunsku druhý nejvyšší počet v Evropě.
A ty řeči o tom, že když se něco začne dělat, bude se to určitě dělat špatně, jsou vysloveně trapné.
Shodneme se jen na neschopnosti současných Schwarzenbergů a Nečasů politiky. Dokonce i za Paroubka (a to věru nebyl žádný génius) rostlo české hospodářství meziročně o 7% a byli jsme druhou nejrychleji bohatnoucí zemí v Evropě.
25. 05. 2013 | 14:59

Vlado napsal(a):

Resle
On ten systém měl §fy na ochranu státního majetku. Proto i ti nepoctivý co bylí u komunistů nemohli rozkrádat státní majetek. Jen se systém změnil na kapitalistický se ti s pokřivenou pateří objevili v všech jiných stranách jen né v KSČM! V té by si nenakradli. Z toho plyne, že ti poctivý komunisté zústali věrni svému přesvědčení a nebyli to prospěcháři.
25. 05. 2013 | 15:02

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Ale o něm mluví již řadu let. Zjednodušeně se nazývá sociální trojčlennost.
25. 05. 2013 | 15:04

vico napsal(a):

Pehe musel svými články zklamat obě strany. Zdejší klausomily tím, že zatím Zemana nehryže, byť mu dává "blbé" rady /např. aby zklidnil hormony/. Hryžou jiní a fest. Zdejší zemanovce štve v onom známém stylu - kdo nejde s námi, jde proti nám. Musíš s námi, musíš s námi.

Pak ovšem přichází těžká deprese. Záplava "pravdoláskařů" se rozlévá do všech světových stran a barev. Pravdoláskaři všude, kde se podíváš. První "mloky" už prý viděli i u komunistů. I tam se dostala pravda a láska. Část vedení ČSSD se Sobotkou v čele se změnilo v jedno kukaččí vejce, z něhož se dozajista brzy vyklube děsivý vetřelec. Skalní hradní křídlo v čele s komunardkou hanah, jejíž slovní výstupy v poslední době připomínají krátké střiky akutním průjmem trápeného konečníku, žádá, aby rozvracečům a ztroskotancům už byla konečně zavřena huba. Všichni, nejen Pehe, zklamali. Pravda a láska postupuje na všech frontách. Jen Vandasovi fašisté odolávají, snad ti jediní zastaví příval.

Stockholm hoří a my místo toho, abysme se semkli kolem Bimba a postavili se přistěhovalcům roh vedle rohu,paroh vedle parohu a kopyto vedle kopyta, kopeme chobotnatce do kotníku. /Na druhé straně odpůrce světasprávy lze ocenit, že Zemanovo kafrání jakýmže je velkým zastáncem federalizace Evropy nevěří ani za mák :-)/.

Nicméně beru za slovo Lubu. Dejme Bimbovi ještě šanci. Pokud bude však pokračovat v autorem kritizované smršti/nově v Polsku návrh na zrušení Pražské burzy, kterou vedou nekompetentní břídilové a prokopání kanálu Nil, Dunaj, Labe, Orinoko/ přijde chyba velmi brzy. Abych také něco citoval z díla velkého Bimba, učiním tak :

"Jak jsem se mýlil v politice."
25. 05. 2013 | 15:06

Zdeněk Brom napsal(a):

ari:

Jsou i velmi úspěšní a přínosní podnikatelé. Např. firma Sapeli a řada dalších.
25. 05. 2013 | 15:10

jarpor napsal(a):

"Stále více lidí může mít naopak pocit, že veřejný prostor je zcela zahlcen „Zemanem“, aniž by kdo věděl, co přesně si z toho, kromě prezidentovy poněkud zbytnělé osobnosti, vybrat."

Podobně, stále více lidí může mít pocit, že zdejší veřejný prostor je zahlcen prezidenty-hryzcem Pehem, aniž by kdo věděl, co si přesně z toho, kromě zbytnělých blogů prezidenty-hryzce, vybrat.
A to nemluvím o nestrukturované smršti rozhořčených slov zdejších reakcí... o údajné 24/7 honbě na "Bimba"...

Hezké odpoledne
25. 05. 2013 | 15:25

Baba Jaga napsal(a):

To: ari a Marian
Ani mně nepřipadá, že by se zde na osobu pana presidenta útočilo.
Jistě ze své praxe v politice možnosti své funkce znal již před svou kandidaturou a za odpočinková léta na Vysočině mohl být na realitu řádně připraven včetně výběru spolupracovníků.
Už se tu probralo leccos.
Já dělám málo, když platím řádně daně. A co Vy dva - pochlubte se! Chválíte pana presidenta. A jinak konkrétně pro vlast co?
25. 05. 2013 | 15:26

Protože Sparta napsal(a):

Vico,

Že jsem tak smělý. Jenom bych se zeptal. A koho máte v talonu vy? Kdo je ten "správňák", ten správný odborník? Pochlubte se, kdo je váš favorit? Vám vyhovuje ta smrdutá politická bažina se zahnívající stojatou vodou?
25. 05. 2013 | 15:30

Pepa Řepa napsal(a):

Bimbo, tvé řepy ti rozumí.
Každý velikán musí zanechat po sobě megastavbu.
Jako Ramesse II.
Proč neobohatit svět něčím gigantickým?
Ať Pehe pukne zábvistí.
Proč se nedostat suchou nohou po Botiči až do Orinoka?
Orinoko, Honolulu, Yokohama....
Proč neobohatit svět finančníků -po slově tunel- slovem kanál?
Kníže ho už má na Šumavě.
Paže tuž....vlasti služ!
25. 05. 2013 | 15:59

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

veverka,
knížátko s kalouskem vrátili círvím majetek, kterým jim ukradli komunisti, protože hrozila lavina žalob. je ale pravda, že ty restituce šly za rámec toho, co bylo ukradeno. takže část byla darovaná. kalousek si asi neumí pomoct. vždycky něco musí ukrást. aspon trochu.
25. 05. 2013 | 16:00

aga napsal(a):

Vico

Záplava pravdoásky, rozlezlá do všech světových stran, je snadno doložitelná například hlasováním eruoposlanců o zamítnutí Klausem vyjednaného dodatku k Lisabonské smlouvě, která by zabránila prolomení Benešových dekretů, a to přes skandální projev rakouského Stadlera, který byl plný ahistorických lží, znovu požadoval jakési "uznání české viny" a zcela jasně připravoval pro prolomení půdu: kromě jednoho zdrževšího se VŠICHNI čeští europoslanci ze VŠECH stran hlasovali pro zamítnutí výjimky.

Přičemž už samotný proces její ratifikace byl vůči Česku (ve srovnání s Polskem a Británií, které si výjimku vymohly) naprosto nestandardní a ponižující.

Vaše propagandistické srajdy bez jakéhokoli argumentu, hodné goebbessovy školy, nemohou skutečnost překřičet.
25. 05. 2013 | 16:03

aga napsal(a):

PS

Tato naprostá jednota ve věcech podřízení se jakémukoli diktátu EU, která bude dokonalá, jakmile budou smeteny poslední zbytky nemastného neslaného odesáckého odporu, inspiruje k zamyšlení, proč vlastně ještě vůbec různé strany máme. Je to zbyktečně komplikované, drahé a neefektivní. Stačila by jedna strana, která by splavně zajistila přechod pod křídla velké matky EU, a pak to můžeme i s parlamentem a senátem rozpustit. Místo prezidenta možná ještě po přechodnou dobu gubernátora, aby měl kdo delegacím z Bruselu organizovat uvítací průvody při jejich příjezdu na okupovaná území, a to by tak asi stačilo.
25. 05. 2013 | 16:15

honolulu napsal(a):

Vazeny pane presidente Zemane,
kdyby jste potreboval nekoho, kdo bude predavat jmenovani dnesnim profesorum, tak jsem k tomu plne kvalifikovan !

Propadl jsem totiz pri prijimacich zkouskach do pomocne skoly a z cestiny jsem mel take petky. Pani ucitelka predcasne ze me zedivela a pan riditel rikal, ze v historii skoly takoveho vola tam jeste nemeli...(Jako me samozrejme.)

Tim jasne dokazuji, ze jsem kvalifikovan jmenovat i docenta Putnu.

Pane presidente, v nicem neverte profesoru doktoru Pehemu... On delal cisnika u Bilderbergu v New Yorku, a kdyz jsem jim tam vlezl na vyzvedy, tak oni se tam dedci skaredi honili nazi kolem swimming poolu (bazenu na koupani)...
To svedci o tom, ze profesor doktor Pehe ma urcite nejake psychicke a telesne nasledky...
Bohuzel, nemohu napsat jake, jejikoz pan cenzor Stejskal me nema rad a uz zablokoval nekolik mojich computru.
Ale pravda zvitezi !...
Andelin honolulu
25. 05. 2013 | 16:20

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Gubernátor už vyvěsil vlajku EU na Hradě.
25. 05. 2013 | 16:22

aga napsal(a):

ZB

Vám to ale evidentně nevadí, hlavně, že si hnidopišsky rejpnete v jedné nic neřešící diskuzi, že? Ona ta vlajka konec konců vyvolává - zcela záměrně - někomu tak drahé nadnárodně - katolické asociace...

Proč mi to píšete? Tvrdil jsem tu snad někdy, že je Zeman Hus, který pro svou pravdu půjde na hranici, proti všem? Právě naopak.
25. 05. 2013 | 16:28

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Ta vlajka mi vadí, opakovaně jsem to tu psal.

A jsem z jižních Čech. Tady zemané dokázali na obranu svého názoru postavit hradbu ze selských vozů a riskovat svůj žiovot. A obstáli.
25. 05. 2013 | 16:34

šašek z Jihlavy napsal(a):

Bimbovi s láskou
www.youtube.com/watch?v=dufiz17BdBA
25. 05. 2013 | 16:39

Masáž pokračuje napsal(a):

Podle některých mediálních náznaků začíná další kolo antizemanovské pravdoláskařské mediální pročírovské Put(i)niády. Záminkou zřejmě bude organizovaná neúčast profesorů na jmenovacím aktu.

A pan Pehe zde píše o jakémsi "tradičním" 100-dní trvájícím hájení.
25. 05. 2013 | 16:39

Richard napsal(a):

pro Mariana jednodušeji:
ne každý chce být důstojný a vážený, příp. vážný šášula jako Vy
25. 05. 2013 | 16:40

aga napsal(a):

No, jsem zvědav na tu mediální smršť, která nás o pro nás tak důležitém hlasování a jeho komplikovaném pozadí - vč. pohnuté historie opakovaných referend a podivného schvalování podivné Lisabonské smouvy - bude podrobně informovat. Novináři určitě zajdou za jednotlivými europoslanci a na vše se jich vyptají, aby veřejnost seznámili s výsledky jejich dobře honorované práce. Toto mi není putna, tak snad se dočkám přinejmenším putnovitého mediálního zápalu.
25. 05. 2013 | 16:40

zk napsal(a):

Tyto diskuze jsou poučné, nejen tady na Aktuálně, ale třeba i na Referendu nebo pod vlkovým blogem. Je smutné vidět, jak titíž lidé, kteří poslední léta oprávněně kritizují pravicové vlády za jejich aroganci, bezohlednost, křupanské pojetí politiky, na své etické nároky velmi rychle zapomenou, jakmile se do vysoké funkce probojuje "jeden z nich" (míru Zemanovy levicovosti nechme protentokrát stranou). Zeman je levičák, a proto úplně z obliga, kdo ho kritizuje je pravdoláskář, volímkarel, havloid, neoliberál nebo rovnou sudetoněmecký revanšista, kdo bezvýhradně neschvaluje výstřelky a osobní styl Spasitele z Vysočiny, ten se jaksi objektivně zařazuje na stranu protivníka... Jedny vyhrané volby a houfy jinak racionálně uvažujících jedinců se mění v rudooranžovou verzi smečky z virtually.cz.

Nářky nad protizemanovskými útoky ze strany médií mi přijdou komické. Na Západě by politik jeho typu nevydržel ve funkci ani měsíc. Totéž samozřejmě platí pro Kalouska, Nečase apod. Je to ovšem výhradně vina voličů, že si figury tohoto typu vydržují ve veřejných funkcích, v prezidentských volbách se nabízely podstatně lepší varianty, tedy v prvním kole. Jenže lidem křupanské chování a absence respektu k pravidlům (psaným i nepsaným) imponují, což je zřejmě důsledek obecně špatné úrovně etiky mezilidských vztahů v ČR a téměř úplného vymizení skutečných elit (neplést se zbohatlickou oligarchií), které v normální společnosti fungují jako modely kultivovaného chování.
25. 05. 2013 | 16:42

šašek z Jihlavy napsal(a):

oprava:
http://www.youtube.com/watch?v=NBfst0BkNwg
25. 05. 2013 | 16:43

zk napsal(a):

aga:
Klausova výjimka neměla s Benešovými dekrety co dělat, to jen VK chtěl připravit české zaměstnance o některá "přebujelá" sociální práva.
25. 05. 2013 | 16:45

Ingemar Telemark napsal(a):

zk,

ale jděte. Kdo tady organizoval blogerskou antizemanovskou smršť vy "rudooranžová verze smečky z virtually.cz?"

A co Putna? Stal by se jinde profesporem kulturní antropologie?
25. 05. 2013 | 16:48

aga napsal(a):

zk

Aha, a proto je hlasování o této výjimce podporováno těžkou dělostřeleckou antibenešovskou přípravou už od prezidentské kampaně, a nyní v samotném EU uvozeno jasně revanšistickým projevem rakouského Stadlera.

O přebujelá sociální práva se postarala reformní koalice TOP a ODS i bez schválené výjimky, a snad i vy musíte vidět, že práva Čechů jsou EU srdečně ukradená - jakákoliv a kdekoliv. A tak tomu bude i nadále, koneckonců, jak řekl Stadler, Evropa se nebude bavit se zemí, která neumí uznat svou "historickou vinu" - a nikdo ho za to nevyvedl v poutech či ve svěrací kazajce, jak by zasloužil.
25. 05. 2013 | 16:53

zk napsal(a):

Ingemar Telemark:

Kdo zorganizoval blogerskou smršť? Těžko říct, nejspíš svobodní zednáři, ilumináti nebo západní rozvědky.

Na západ od nás se profesory stávají i podstatně kontroverznější postavy než je Martin C. Putna. Přesto tam žádného politika nenapadne veřejně si před nimi odplivnout. To je naše kulturní specifikum.
25. 05. 2013 | 16:58

Finn napsal(a):

ari 14:59
Nevím, jaké řeči se vedou ve čtvrté cenové, já tam nechodím, to je asi Vaše parketa, ale tahkhle šmahem házet všechny podnikatele (já to slovo vlastně ani nemám moc rád, čeština ale lepší ekivalent k byznysmenovi nenašla; živnostník je trochu jiná kategorie) do antouškova pytle je laciné, "mládkovské", až sprosté.
Až to tady ta kvazipravicová squadra přivede k pádu (čemuž vše nasvědčuje), investoři ze zahraničí sbalí fidlátka, ty své boudy z vlnitého plechu nechají tady být a adié. Ti nám nepomůžou. Možnosti musíme hledat doma.
Dám jen jeden příklad: Dalibor Dědek, Jablotron. Najděte si záznam Hydeparku s ním (25.1.) a poslechněte si jej. Lidi tohohle typu potřebujeme (ne Kellnery, Bakaly ap.). A neokopávat jim v jednom kuse kotníky.
25. 05. 2013 | 17:10

zk napsal(a):

aga:
Antibenešovská dělostřelecká příprava je tématem jen v Bavorku, Rakousku a ČR. Nedělejme si iluze, že to někde jinde někoho zajímá. Nejsem právník, ale naprostá většina právních expertů - například profesor Přibáň, kterého chtěl mimochodem Zeman navrhnout na ústavního soudce - se shoduje na tom, že prolomení dekretů nehrozí, protože LS nemá retroaktivní platnost. Co si o tom myslí nějaký rakouský haiderovec, to mě opravdu nezajímá. A nevadí mi ani, že ho nevynesli v poutech nebo ve svěrací kazajce, protože svoboda projevu platí pro všechny.

Viz třeba (hned první odpověď nahoře):
http://respekt.ihned.cz/c1-35756860-jiri-priban-o-lisabonske-smlouve

Pokud jde o sociální práva v Listině základních práv EU, tak například odbory to tenkrát viděly jinak než Vy:
http://www.novinky.cz/domaci/182950-kocabovi-a-odborum-se-nelibi-vyjimka-z-lisabonske-smlouvy.html
25. 05. 2013 | 17:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

Kam se hrabe docent Putna na profesora Svitáka, ten aspoň uměl po převratu rozvířit stojaté vody, kdyby se dožil, možná by i parlament ožil.
25. 05. 2013 | 17:14

Ingemar Telemark napsal(a):

zk,

otázkou je, jestli
1) na západ od českých hranic by pan Putna splnil odborné předpoklady pro udělení profesury z kulturní antropologie
2) jestli je jmenování profesorem na západ od českých hranic prostředkem politického nátlaku
25. 05. 2013 | 17:17

Občan napsal(a):

Pane Brome,

pokud myslíte tohle - http://www.klicovehnuti.cz/politicke-hnuti/ - tak jde o program realizovatelný jen v případě, že by se Češi odebrali na pustý a izolovaný ostrov v zeměpisné šířce cca na úrovni Řecka, s nerostnými, půdními a vodními zdroji na úrovni ČR.
Bohužel takový na globu nenacházím.

Firma Sapeli již dávno není Vámi opěvovaným one-man podnikem (konkrétně od r. 2005) a na zaměstnance zvysoka kašle.
"Platy" zaměstnanců na dělnických pozicích v r. 2012 se pohybovaly v rozmezí 12 000.- - 13 500.- Kč hrubého (v třísměnném provozu), platy administrativy max. 15 000.- Kč hrubého a pouze obchodní zástupci měli nabízeno 25 000.- Kč (podle nabídek v inzerátech a na ÚP Jihlava v r. 2012).
Zato vedení firmy na sobě rozhodně nešetří - průměrný roční plat každého ze sedmi managerů je 2 300 000.- Kč.
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl.pdf?subjektId=isor%3a700006462&dokumentId=B+4323%2fSL37%40KSBR&partnum=0&variant=1&klic=h1542z
Od r. 2009 propustila firma 130 řadových zaměstnanců, z toho v r. 2011 45 osob, r. 2012 poptávala 3 zaměstnance na dělnické pozice, jednoho administrativního a dva obchodní zástupce.
Ovšem dotace neodmítá - http://www.fondyeu.eu/prijemce-dotace/14503-sapeli-a-s
Takže jde o zcela běžný podnikatelský subjekt, který drbe řadové zaměstnance kde to jen jde, zatímco manageři mají zlatá koryta, a pevně visí na bradavce veřejných penězovodů.
25. 05. 2013 | 17:28

zk napsal(a):

Ingemar Telemark:
1) To si netroufám posuzovat, od toho je profesorské řízení. Je otázka, proč by si na to měl troufat Zeman, který se jinak rád otírá o novináře, že píšou o tom, čemu nerozumějí, a který všude a neustále vzývá odbornost, kompetenci a profesionalitu.
Pokud vím, tak jedinou Zemanovu výhradou bylo, že Putna držel v ruce nějaký transparent. Zemana jsem ve druhém kole volil, ale minulý týden jsem se za něj opravdu styděl.

2) Ten, kdo z toho udělal politické téma, byl opět Zeman. Lidé z univerzit, velká část médií a politici od Kalouska po Dolejše jen hájili princip akademické svobody, podle mého soudu zcela oprávněně.
25. 05. 2013 | 17:31

aga napsal(a):

zk

Bože, to jsou pindy starý mindy. Před válkou taky nic nehrozilo, ani porušení našich spojeneckých smluv, ani prolomení našeho pohraničního opevnění - a vida, když je politická vůle a dostatek divizí, jde vše. Co si myslí nějakej Přibáň je té rozjeté antibenešovské mašinérii šuma fuk. Celý proces evropského sjednocování je sérií příkladů porušování původních smluv, dohod a slibů. Nemám nejmenší důvodvěřit čemukoliv, co mi o tom chce namluvit oficiální propaganda. Pokud bych snad měl to cukání, vzpomenu si na předreferendové televizní šoty o idylce v unijním Řecku, a zase mě ten záchvat přejde.

Odbory a kocábovití aktivisté se o sociální práva nestarají ani v nejmenším, nebo mi snad můžete dát nějaký příklad z poslední doby, kdy byly v jejich hájení aktivní natož úspěšné? Hájí tak maximálně práva diskriminovaných Romů - za tučné evropské dotace - ovšem taky jaksi bez viditelných výsledků. Jejich předáci jsou jen takovou vysokými prebendami zkorumpovanou clonou jako europoslanci - ve skutečnosti hájí zájmy protistrany.

Pokud se mnou budete chtít diskutovat dál, prosím o nějaká hmatatelná fakta, viditelné výsledky, ta vata je nudná.
25. 05. 2013 | 17:32

šašek z Jihlavy napsal(a):

Občan
Ale dveře dělají mnohem lepší než Jihlavské dřevařské závody za komunistů, to musíte uznat. Asi to je opravdu na tom managementu a obchodní politice.
Nedávno jsme je vyměnili za všechny dveře (7 ks) a ty staré nikdo nechtěl ani zadarmo. Kdyby si alespoň někdo vyloupnul ta skla, třeba na skleník, ale nebyl zájem. Nakonec jsem je odvezl na spálení.
25. 05. 2013 | 17:35

aga napsal(a):

zk

V čem konkrétně spočívá ta "akademická svoboda" našich akademiků? Pokud se mezi sebou shodnou, mohou jmenovat profesorem čehokoliv kohokoliv? A z čeho se vlastně odvozuje moje povinnost tuto svobodu respektovat a přispívat na ni - pokud se jedná o akademiky na státních školách? Pro akademickou svobodu neplatí, že na každou svobodu se vážou i povinnosti?

A obecně - všechny lidské zákony, včetně těch, ze kterých akademikové tu svou "svobodu" odvozují - jsou koneckonců věcí obecného konsenzu. Pokud budou akademikové mínění veřejnosti (vč. jí zvoleného prezidenta) takto arogantně ignorovat, může tento konsenzus i jejich akademické svobody vzít rychlý konec.
25. 05. 2013 | 17:41

Ingemar Telemark napsal(a):

zk,

Putna je politikum a s akademickou svobodou nemá jeho nejmenování vůbec nic společného. Zemanův postup akademickou svobodu nikterak neomezil. Desítky akademiky vybraných profesorů se dočká standardního postupu při jmenování. Jenom Putna ne. A jsou pro to objektivní důvody - morální a odborné. Krom toho podle Havlova precedentu - Zeman nemá povinnost jemnovat. Je pojistkou, tak jako jí byl Havel, který neudělením titulu rektora taktéž nijak neomezil akademickou svobodu, byť šlo o akademiky vybraného a prověřeného kandidáta.
25. 05. 2013 | 17:43

zk napsal(a):

aga:

No pokud se bojíte, že evropská integrace s námi zatočí stejně jako kdysi Hitler, tak potom si jen těžko dokážu představit argument nebo garanci, která by Vás uklidnila. Říkáte, že když je politická vůle a dostatek divizí, tak jde všechno, budiž, proč potom tolik trváte na jedné výjimce? Váš postoj je logicky nekonzistentní. Buď věříte, že EU bude v budoucnu respektovat základní právní zásady (pak by Vám měl stačit ten Přibáň), nebo tomu nevěříte, ale pak není ani důvod spoléhat na Klausovu výjimku.

Odkaz na ten článek na Novinkách byla moje chyba, omlouvám se, mělo mě napadnout, co s Vámi provede velká Kocábova fotka.

Fakta, tj. stanoviska významného právního experta a odborů, jsem předložil, pokud jde o naši diskuzi, přijde mi, jako by ještě ani nezačala a současně už dávno skončila.
25. 05. 2013 | 17:46

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

To uváděné hnutí některé prvky má, ale pouze přejaté. Sociální trojčlennost se starší model než např. socialismus a je zkoušen, případně už funguje, v praxi. Ovšem ve velmi malých rozměrech. Informací o něm je málo. Stejně jako o bankách, které neničí celé země.

Sapeli a řada dalších jsou firmy vzniklé bez podvodů a zlodějen. Někdy se jim daří, někdy ne. Jak se daří Vaší firmě a jaké platy tam mají zaměstnanci? Ukažte, jak to jde jinak a lépe.
25. 05. 2013 | 18:00

VM napsal(a):

Petr, 25. 05. 2013 | 12:56
Samozřejmě, že JE to tak, to bych to přece nepsal. S arim, NWO, agou, českým maloměšťákem, veverkou, Občanem a Pepou Řepou to dokážeme.

Zdeněk ŠTENGL, předseda SPOZ : Podívejte, asi oba víme, že nedávno byl zvolen nový papež. Může papež říkat něco jiného, než co mu seslal Jesus Kristus?
ČESKÁ POZICE: Takže Miloš Zeman je pro vás něco jako Ježíš?
Zdeněk ŠTENGL, předseda SPOZ : Přesně tak.
Česká pozice, 22. 3. 2013
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/sjezd-spoz-zemanova-garda-ma-pod-palcem?page=0,1

Zdeněk Štengl : "Jestliže jsme se semknuli původně jako sdružení přátel Miloše Zemana, tak jsme elektorát občanů, kteří vyznávají jeho vize, které nás posouvají k pozitivním zítřkům. Zemanismus jako takový je specifická politika. Nesmí být pochyb po tom, že základem programu SPOZ jsou myšlenky Miloše Zemana. Také jsme pouhými apoštoly, kteří myšlenky našeho prezidenta ponesou dál," uvedl (lidovky.cz, 23. 3. 2013).
25. 05. 2013 | 18:13

zk napsal(a):

Ingemar Telemark, aga:

O svou reputaci by se měly starat především samotné univerzity, je v jejich zájmu, aby byly atraktivní pro nejlepší studenty a nejlepší vědce. Existují i orgány jako je Akreditační komise. Je možné regulovat počet VŠ studentů. V žádném případě se ale do těchto věcí nemají přímo a formou útoků na konkrétní jedince plést politici, a už vůbec ne takovým destruktivním a humpoláckým způsobem, jaký předvedl Zeman. Který ostatně, znovu opakuji, žádné odborné výhrady (k nimž by tak jako tak nebyl kompetentní) nepředložil, vadil mu jen Putnův transparent.

Ano, existují u nás VŠ pochybné úrovně, zrovna UK, na níž získal Putna profesuru, to ale rozhodně není.

Osobně jsem příznivcem veřejného školství také z toho důvodu, že veřejná škola by měla být z logiky věci podstatně odolnější vůči komerčním tlakům než škola soukromá. Ovšem pokud by se kritickému množství lidí na druhé straně neeklovaly tlaky politické, s odůvodněním, že když je škola financována daňovými poplatníky, tak by daňoví poplatníci - případně jejich reprezentanti se "silným mandátem vzešlým z přímé volby" - měli mít právo vetovat vybrané nesympatické kandidáty na profesory, pak bych se asi byl nucen přidat na barikádu promodralých reformních nadšenců, a navrhl to všechno raději zprivatizovat.
25. 05. 2013 | 18:13

Dumpling napsal(a):

masáž

"Záminkou zřejmě bude organizovaná neúčast profesorů na jmenovacím aktu."

Myslím, že to odhadujete přesně. Taková infantilně havlovská manifestace, centrálně orchestrovaná manifestace. Nejspíš bude štafetová jako jihočeské hellerovské hladovky.
25. 05. 2013 | 18:20

Gru napsal(a):

zk

Myslím, že "důvod" Zemanova jednání nebude dotyčný transparent, neboť to byla věc jíž známá, zatímco prezident tvrdil, že nechce důvod jmenovat, aby Putnu "zveřejněním neponížil".
Všimněte si, že to nebyl Zeman, kdo o transparentu hovořil, nýbrž ministr školství. Ten řekl, že mu prezident řekl.. ale neoznačil to za hlavní či rozhodující důvod, proč Zeman odmítal... Myslím, že se pravý důvod ještě dozvíme.
25. 05. 2013 | 18:30

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Já se ptal na ekonomický model propagovaný Táňou Fischerovou, nikoliv na společenské iluzorní vize. Sociální trojčlennnost není nic jiného.
25. 05. 2013 | 18:32

zk napsal(a):

Gru:
Chronologie byla následující: Zeman nejprve neuváděl žádný důvod, prý aby Putnu neponížil, s tím, že důvod prozradí až ho Putna zažaluje (je hezké, že s touto variantou dopředu sebekriticky počítal), za pár dní se sám vytasil s tím transparentem. O transparentu skutečně mluvil přímo on, viz http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=780192

Ze Zemanovy strany je to neskutečně amatérské. Když veřejně oznámím nějaké krajně neobvyklé a nečekané rozhodnutí, je přece logické, že automaticky s tím sdělím i důvody. Ze Zemana mám pocit, jako by se přímo vyžíval ve vytváření husté, nervózní atmosféry. To je ovšem pravý opak toho, jak by měl prezident působit.
25. 05. 2013 | 18:38

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Sociální trojčlennost je i v praxi existující model. Zatím menšinový.
25. 05. 2013 | 18:43

Zdeněk Brom napsal(a):

zk:

Nebo tím Miloš Zeman odváděl pozornost od soudem s MUS ve Švýcarsku.
25. 05. 2013 | 18:45

biolog napsal(a):

zk:
"evropská integrace s námi zatočí stejně jako kdysi Hitler"
O tom není pochyb, současný způsob evropské integrace se v podstatě tak děje. Jenom pomaleji, jenom sofistikovaněji, ale o to neúprosněji. Důkazem je Kosovo. Dnes jsme na řadě, politická prohra exponentů tohoto způsobu integrace v čele s Kalouskem a Švarcenbergem je brána jako dočasná prohra v antizemanovském boji, který nekončí. Situace je vážnější, než si většina zde nadávajících diskutujících uvědomuje.
25. 05. 2013 | 18:47

Zdeněk Brom napsal(a):

zk:

Oprava:

Nebo tím Miloš Zeman odváděl pozornost od soudu s manažery MUS ve Švýcarsku, kterým se snaží krýt záda.
25. 05. 2013 | 18:47

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Ano, a menšinovým zůstane jako každá idealistická konstrukce.
MUS nemá na triku Zeman.
25. 05. 2013 | 18:49

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Nechte to rozhodnout budoucnost.

MUS má na triku i Zeman.
25. 05. 2013 | 18:52

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Samozřejmě, já si dovolil jenom zapredikovat. Ovšem vzhledem k minulosti této iluze...
Z kriminálních důsledků MUS nemmá Zeman na triku žádný.
25. 05. 2013 | 18:59

zk napsal(a):

Zdeněk Brom:
To je možné, ale spíš si to nemyslím. O té kauze mezi širší veřejností skoro nikdo neví, pochybuju, že by mu mohla výrazněji uškodit. Podle mě zkouší, co mu projde (za rok by třeba mohl blokovat jmenování některých ministrů), chce se zalíbit "prostému lidu" (ve svém okolí vidím, že to funguje) a nejspíš i konzervativním kruhům blízkým jeho předchůdci.

biolog:
Ani já nejsem velkým fanouškem současného kurzu evropské integrace, ale asi bychom neměli užívat přepjatých analogií, nepřidává nám to na důvěryhodnosti.
25. 05. 2013 | 19:03

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Zkuste respektovat realitu - je to věc existující v praxi. Nevém o žádné problematické minulosti.

Zemanova vláda prodávala zbytek akcií MUS. II okolo něj pananují pochybnosti. Nechme to na soudu.
25. 05. 2013 | 19:04

Zdeněk Brom napsal(a):

zk:

Je to možné.
25. 05. 2013 | 19:07

vico napsal(a):

zk : aspoň vás povzbudím smajlíkem :-). Taková debata s agou je jak rozprávka, což?

Aga tu cosi mele o divizích, které stejně všechno rozhodnou, ale přesto trvá na cáru papíru, který by měla garantovat EU, která však dle agy je přitom něco jako Hitler s lidskou tváří.

Já jsem už u Vlka nebyl strašně dlouho, ale když tu dal Groesling, který tu už dva týdny hledá "vnitřní nepřátele" odkaz a jen tak mimochodem nadhodil, že vlk si myslí něco jiného, tak jsem si jeho komentáře přečetl....a zjistil dalšího, co se nakazil pravdoláskou :-)

Navíc je nádherně patrné, jak se nám tu kříží Neandrtálští Kikinové s Kromaňonskými Bimbálisty.

Zbývá jen doufat, že tohle není skutečný vzorek zdejšího obyvatelstva.
25. 05. 2013 | 19:19

starý jezevec napsal(a):

Když jde o toho profesora, tak připomenu Bimbova předchůdce kmotra Václava a jeho nejlepšího ministra školství, který udělal z nějaké holky, studentky pochybné soukromé VŠ, vysokou séfovou na ministerstvu školství a sám ji psal semestrální práce.
Na Veřejnost se dostal e-mal, kde pan ministr psal, Janičko už jsem moc ožralý, musíš si to dopsat sama.
To byl podle kmotra Václava nejlepší ministr školství. Kmotr Václav se nemohl pouštět do kritiky profesorů, neb jeho profesůra byla téměř putnovská.
25. 05. 2013 | 19:23

Suchec napsal(a):

Brom:
Jó Sapelli :-))))))))

TO jsou machři.
Objednáte, zaplatíte zálohu, 6-8 týdnů čekáte, a pak přijdou obložky, a možná, říkám možná to bude komplet.

Nejkratší lhůta? 4-5 týdnů, a jste rádi, že jste rádi. :-)

A "ekonomický model" Táni Fišerové?

Ale no tááák. Vždyť i ten Thomas Moore měl svoji Utopii :_))))
25. 05. 2013 | 19:27

Občan napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
"To uváděné hnutí některé prvky má, ale pouze přejaté. Sociální trojčlennost se starší model než např. socialismus a je zkoušen, případně už funguje, v praxi. Ovšem ve velmi malých rozměrech. Informací o něm je málo. Stejně jako o bankách, které neničí celé země."

Na stránkách paní Fischerové není o JEJÍM programu (politickém, ekonomickém, sociálním) ani zmínka. Zato tam je odkaz na tu "sluníčkovou" skupinu; dost to zavání nějakou antroposofickou sektou.
KDE KONKRÉTNĚ funguje v praxi "sociální trojčlennost" v rozměrech větších než je jeden izolovaný statek na Šumavě?

"Sapeli a řada dalších jsou firmy vzniklé bez podvodů a zlodějen. Někdy se jim daří, někdy ne."
Bývalý majitel Procházka v jednom rozhovoru říká, že původně chtěl akcie a.s. Jihlavské dřevařské závody, ale pak se rozhodl pro restituci a dokoupení v rámci privatizace. Takže v lednu 1993 si podal privatizační projekt na provozovnu Polná, který mu byl schválen:
0215031 (IČO), 258403001 (číslo PP), Jihlavské DZ, s. p. - Truhlárna Polná, rd (způsob privatizace - restituce s dokoupením), datum podání PP - 01.11.1993

"Procházka Jindřich
* 9. 7. 1926 Polná
Dřevař, podnikatel. Mecenáš.
Syn majitele pily v Polné Na Podhoře Jindřicha Procházky st. Obecnou školu vychodil v Polné, pak navštěvoval dva roky Státní čs. reálné reformní gymnázium v Jihlavě. Po uzavření školy v roce 1941 ukončil studium na reálném gymnáziu v Praze. V letech
1942-1947 studoval na vyšší průmyslové škole ve Zlíně a po maturitě jeden rok na dřevařské a lesní škole ve Švédsku. V březnu 1948 došlo ke znárodnění rodinného podniku státem a v létě téhož roku byl nucen se z Polné s rodiči vystěhovat. V novém
působišti – v Šumperku – působil od 1. července 1948 do roku 1992 v místních Severomoravských dřevařských závodech, nejdříve v provozu stavebně-truhlářské výroby, pak na podnikové správě, následně jako vedoucí plánovacího oddělení. Zbývajících 26 let byl vedoucím výstavby a mechaniky.

To už je ale trošičku jiná pohádka, že?
25. 05. 2013 | 19:29

Zdeněk Brom napsal(a):

Suchec:

Tak vemte jinou firmu. U nás doma to bylo rychle a kvalitně.

Klidně si tedy nechte ten stávající. Vždyť má skvělé výsledky :)
25. 05. 2013 | 19:47

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Pokud se seznámíte se sociální trojčlenností blíže, pak zjistíte, že nejde jen o statek. Ale to chce jít i do knihovny. Internet je špatný informátor.
Jaká pohádka. Vrátil se k bývalému majetku rodiny. Částečně restituoval, částečně zaplatil. Vytvořil fungující podnik. Mimochodem, bylo mu přes 60 let a šel do půjčky. Obstál a vybudoval prosperující firmu. Zeptejte se jejich zaměstnanců, co by chtěli. Jestli práci u Sapeli nebo pracák.

JInak ale opakuji otázku. A co Vy? Jak je to ve Vaší firmě? Kolik jste vytvořil pracovních příležitostí a jaké jsou mzdy?
25. 05. 2013 | 19:55

Občan napsal(a):

Já to tušil - trojčlenka, antroposofismus, Steiner a jeho bludy :o))))))
http://www.trilogium.com/file/11/trojclennost_olomouc2009_zkusenosti-v-rizeni-podniku.pdf

To musí být mazec; chudáci agenturníci, co v něčem takovém musí pracovat.
Něco podobného zažil příbuzný v kladenské Celestice a ačkoli byl směnovým mistrem a tím pádem kmenovým zaměstnancem, vydržel to pouhých 10 měsíců. Říkal, že průměrná životnost agenturníků byla za daných podmínek 3 měsíce. I ten nejposlednější montovák musel neustále vymýšlet "zlepšovací návrhy", které nakonec spočívaly v převěšování košťátek a překládání kartáčů a bedniček na odpadky z místa na místo. Pak zděšen prchl, takže jsme se nedozvěděli, jak to tam se "sociální trojčlenkou" dopadlo.

Kristovanoho! Ono nestačí, že montovny berou lidi u držky až na kost, ale ještě je vystavují takovéhle šílené buzeraci. Ani se nedivím, že tam pak pracují jen cizinci; protože ti buzeračním pracovníkům alespoň nerozumějí.
25. 05. 2013 | 20:13

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Jako už několikrát doplácíte na googleinteligenci. Tohle není o podstatě sociální trojčlennosti ani náhodou. Je to nějaký pochybný materiál.

A znova otázk: A co Vy? Jak je to ve Vaší firmě? Kolik jste vytvořil pracovních příležitostí a jaké jsou mzdy?
25. 05. 2013 | 20:23

Občan napsal(a):

Já už jsem se, pane Brome, seznámil. Skrz waldorfské a podobné sektářské školy. To mi stačilo pro zbytek života.
Aby tohle mohlo fungovat, musel byste provést celé lidské populaci lobotomii. Jinak totiž "sluníčkové" lidi nezískáte. I kdybyste se umluvil ve stylu "Pojďte, budeme na sebe hodní", nebude to fungovat. Vždycky totiž narazíte na Kalousky, Bémy, Janečky, Janoušky, Putny, Posselty, Šauerové a podobné tvory, kteří se Vám na nějaká heslíčka zvysoka vybobkují a budou dál masit okolí po svém.
Nebo byste se musel uchýlit do nějaké zcela izolované a plně soběstařné komuny, a zapomenout na svět za plotem.

Já to nemyslím zle, ale tohle je docela nebezpečná utopie. Ti, co ji hlásají, jsou totiž vesměs docela drsní podnikatelé, kteří potřebují místo zaměstnanců zcela oddané bezmozky, žijící jen pro práci a firmu. Firma jako sekta - samozřejmě jen směrem k řadovým zaměstnancům.

Byl jste někdy na firemním "teambuildingu", organizovaném specializovanou firmou, pane Brome? Jestli ne, tak doporučuji. Je to těžko zapomenutelný zážitek v tom nejhorším slova smylu.
25. 05. 2013 | 20:26

aga napsal(a):

zk

".. Buď věříte, že EU bude v budoucnu respektovat základní právní zásady (pak by Vám měl stačit ten Přibáň), nebo tomu nevěříte, ale pak není ani důvod spoléhat na Klausovu výjimku..."

A kde jste vyčetl, že na ni spoléhám? Od prvního vstupu podsunujete diskutérům úmysly a názory, které tu nikdo nezastává - např. "Zeman je levičák, a proto úplně z obliga, kdo ho kritizuje je pravdoláskář, volímkarel, havloid, neoliberál nebo rovnou sudetoněmecký revanšista, kdo bezvýhradně neschvaluje výstřelky a osobní styl Spasitele z Vysočiny, ten se jaksi objektivně zařazuje na stranu protivníka" - a pak tyto "argumenty" s rozkoší tříletého kluka s dřevěnou šavličkou rozmetáte.

To, že jsem poukazoval na podivuhodnou jednotu europoslanců všech stran, s jakou diskuzi o výjimce zamítli, snad ještě spoléhání se na její dodržení v případě schválení neimplikuje.
25. 05. 2013 | 20:29

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

"teambuildingu" a sociální trojčlennost je něco zcela jiného. To vůbec neptaří k sobě. Waldorfské školy v ČR jsou jeden velký omyl. Waldorfská škola nemá být státní, ale má vznikat z vůle rodičů. Tak, jak je to ve světě běžné.

A znovu opakuji otázku: A co Vy? Jak je to ve Vaší firmě? Kolik jste vytvořil pracovních příležitostí a jaké jsou mzdy? Nabídněte řešení.
25. 05. 2013 | 20:36

Maximus napsal(a):

V médiích od večera do rána,
futurolog Pehe honí fantóma Zemana
(jako lůlana).
Po té co milec per ze scény odešel,
tak se bál, aby ze cviku nevyšel.
Naštěstí se na stolec nejvyšší dostal Bimboš,
Pehe má o čem psát, on tam není jeho láska Klimboš!
Může teď nyní rejpat, štvát a koulet sudy
a psát štvavé články a jít do té obludy!
Když se na hrad nedostal náš baset Karel
vyvrhněme my pravdoláskovci naráz hovňajs barel.
To by v tom byl čert, aby jsme Bimboše neuštvali
však jsme všichni na výplatní pásce nějakého Bakaly!
Až uštveme toho mamuta bimboše,
na hrad přijde odchovanec Klimboše!
Pak konečně půjde náš inostráněc Pehe do důchodu
a štvavé články už bude moci spláchnout do záchodu.
25. 05. 2013 | 20:42

zk napsal(a):

vico:
Díky, Vy narozdíl ode mě máte ohromnou výhodu, dokážete si z toho všeho dělat srandu.:)

Je to zvláštní situace, pod každým druhým blogem je plno nicků, které mi ještě před pár měsíci mluvívaly z duše, a teď mám často chuť poslat je do háje. Ale to dnešní schizma na levici může být nakonec užitečné, myslím, že se tady otevírá velká šance pro progresivní křídlo socdem kolem Sobotky a Dienstbiera. V kontrastu se Zemanovými moresy a zabedněností jeho fanklubu může lépe vyniknout jejich kultivovanost a inteligence, zatímco Zeman bude "starou" levici postupně zatahovat na periferii, samozřejmě včetně své maličkosti. Jestliže Zemanovo vítězství bezprostředně posílilo Haškovo křídlo, jeho současné a budoucí výstřelky by je mohly naopak začít oslabovat. Jak by řekli Američané, prezidentská funkce dala zemanovcům do ruky provaz, na němž se teď mohou oběsit.

Sobotka a spol. by mohli, pokud se Zeman nezklidní, působit před volbami v jakési dvojité opozici, což nemusí být úplně nevýhodné.

aga:
"A kde jste vyčetl, že na ni spoléhám?"

Tady:

"Záplava pravdoásky, rozlezlá do všech světových stran, je snadno doložitelná například hlasováním eruoposlanců o zamítnutí Klausem vyjednaného dodatku k Lisabonské smlouvě, která by zabránila prolomení Benešových dekretů (...)" (Váš vstup z 16:03)
25. 05. 2013 | 20:43

aga napsal(a):

Ač mám pro antroposofii též velkou slabost, rozhodně se připojuji k názoru, že za současných podmínek nemůže fungovat ve větším měřítku a po delší dobu. Většina lidí pro takový způsob spolužití ještě morálně nedozrála, a i kdyby se normální lidé přeci jen nějak shodli, těch pár procent elitních deprivantů, jejichž dnes už téměř absolutní moc by tím byla ohrožena, má dost prostředků, možností a vůle, aby tomu zabránili. Kdo tvrdí opak, je buď slepý nebo navedený.
25. 05. 2013 | 20:44

aga napsal(a):

zk

To je nedorozumění, ten podmiňovací způsob jsem měl více zdůraznit (která by - podle Klause - zabránila nebo tak nějak).
25. 05. 2013 | 20:48

aga napsal(a):

ZK PS

Meritem sdělení, na které jsem se soustředil, a ke kterému jste se ani vico ani ani vy nevyjádřili, byla právě ta podivuhodná jednota europoslanců všech stran v prosazení tohoto pravdoláskyplného pohledu na věc.
25. 05. 2013 | 20:50

Racek napsal(a):

ZK, tedy dlouho jsem se tak nezasmál. Progresivní křídlo ... Sobotka ... Diensbier... uf, tom bylo silný. Vy je znáte?
25. 05. 2013 | 21:16

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Minulost dlouhá, realita minoritní. Analogicky budoucnost stejně minoritní - taková je situace modelu sociální trojčlennosti. Skutečná realita ve světě se velice liší od její představy v hlavách fandů. Rozhodně to není zralý projekt prezidentského kandidáta.
Zbytek akcií MUS již neměl vliv na majoritu.
25. 05. 2013 | 21:53

Reveil napsal(a):

zk
"myslím, že se tady otevírá velká šance pro progresivní křídlo socdem kolem Sobotky a Dienstbiera"

... a kolem Okamury...
... těžci pokrokáři...
25. 05. 2013 | 21:53

biolog napsal(a):

zk:
Poukázal jsem na důkaz, že o žádnou přepjatou analogii nejde. Bombardování evropského státu bez vyhlášení války, krádež části jeho území ve prospěch zločinců jsou aspekty politiky zásadně se nelišící od politiky Adolfa Hitlera.
25. 05. 2013 | 21:58

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

To neměl. Řeč se vede také o ceně toho zbytku, o jistých vedlejších "nákladech" do kapes politiků a o tom, že vláda byla varována před prodejem nastražené firmě.
25. 05. 2013 | 22:01

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Otázka pro obveselení: Vláda kterého českého premiéra souhlasila s bombardováním Jugoslávie?
25. 05. 2013 | 22:03

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Řeč jste vedl o Zemanově údajném odvádění pozornosti od soudu s manažery MUS ve Švýcarsku.
25. 05. 2013 | 22:07

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Jistě. Miloš Zeman tvrdí, že prodehem zbytku akcií jeho vládou nevznikla ČR žádná škoda. Švýcaři to ale vidí jinak. A to je nepříjemné, nepříjemné ...
25. 05. 2013 | 22:09

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Dám se podat, která vláda podle Vás souhlasila s bombardováním Jugoslávie?
25. 05. 2013 | 22:10

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
To je tak nepříjemné, že Zeman pociťuje nutnost odvádět pozornost aférou s Putnou, že.
25. 05. 2013 | 22:14

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

No přece vláda Miloše Zemana :)
25. 05. 2013 | 22:14

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Ale to je standardní postup, že se problém nahradí pseudoproblémem.
25. 05. 2013 | 22:15

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Vláda Miloše Zemana nikdy nevyslovila souhlas s bombardováním Jugoslávie.
Jaký problém? Zeman žádný problém s MUS nemá, ať se snažíte sebevíc.
25. 05. 2013 | 22:20

ruzyň napsal(a):

Pehe, ubrat plyn měl Havel, když byl u koryta králem. Kouřil, chlastal a taky tak dopadl. No jo, co teď s tím. A ještě k tomu ten název - Letiště Václava Havla. Je to akorát k smíchu. Vždyť byl připosranej jenom z toho , když jej viděl jenom z dálky, aní letět nemusel.
25. 05. 2013 | 22:22

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 05. 2013 | 22:24

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Tak si trochu ujasněte pojmy. Díky.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/49312-cesi-meli-problem-plne-podporit-letecke-utoky-na-jugoslavii/

Vláda Miloše Zemana pak plně souhlasila s přelety ozbrojených letadel, která mířila na cíle v Jugoslávii.

A k MUS:

http://zpravy.ihned.cz/c1-59877900-uhlobaroni-se-u-svycarskeho-soudu-snazi-kryt-vyslechem-zemana-statu-pry-nevznikla-skoda
25. 05. 2013 | 22:25

Reveil napsal(a):

Brom

"Vláda kterého českého premiéra souhlasila s bombardováním Jugoslávie?"

Zase ten zlozvyk učitele ZDŠ zkoušet?

Možná ale víte, že Zemanova vláda (tehdy úřadující) zaujala rozpačité stanovisko v osobě premiéra, který zrovna nehýkal nadšením. Například nebyl na jubilejním srazu NATO ve Washingtonu, který byl pojat jako glorifikace bombardování (pročež nebyl zahrnut do trestního oznámení do Haagu, které bylo podáno na hlavy spolupachatelských států a příslušné ministry "obran"). Ministr Vetchý byl zastánce. Leč Zemanovy rozpaky byly jednoznačně líčené, protože jeho vláda "vstoupila" Českou republiku do NATO pouhých 12 dnů před zahájením bombardování, které jistě pro českou vládu nemohlo být nečekaným tajemstvím (rambouilletská konference již ztroskotala). Ministr Topolánkovy vlády Schwarzenberg pak obstaral horlivé uznání "samostatného Kosova".
A pak je tu ještě problém Havla, halasného propagátora bombardování a vynálezce cynického zdůvodnění tohoto aktu násilí.
Takže, ačkoliv větší část obyvatelstva zaujímala a stále evidentně zaujímá nesouhlasné stanovisko, oficiální ČR nenajde dost velký fíkový list, aby zakryla svou hanbu.
25. 05. 2013 | 22:26

Zdeněk Brom napsal(a):

Reveil:

Jak se tvářil Miloš Zeman je nepodstatné. Podstatné je, že dal souhlas.

P.S. Podle slov ministra jeho vlády nebyl zrovna moc proti.
25. 05. 2013 | 22:33

RFeveil napsal(a):

Brom

To snad z mého příspěvku vyplývá, že de facto proti nebyl. Nicméně projevil více vkusu ( u Zemana s podivem) a empatie k cítění populace a skutečně se nezúčastnil toho satanského sabatu. Je taky jediným šéfem vlády členského státu, který nebyl zahrnutý do trestního oznámení do Haagu (podáno Americkou asociací právníků a internacionálně známými osobnostmi, t.č. "odloženo" - tedy nevyřešeno. Ostuda).
25. 05. 2013 | 22:40

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Prostě Zemanova vláda nikdy nevyslovila souhlas s bombardováním Jugoslávie. Snažila se o opak, marně i díky Havlovi.
K MUS jste neuvedl nic na podporu svého tvrzení.
Doporučuji opravdu si ty pojmy ujasněte především sám, nejsem to já, kdo v tom má zmatky.
25. 05. 2013 | 22:40

Zdeněk Brom napsal(a):

RFeveil:

Jenom pro doplnění:

Vláda Miloše Zemana byla u moci od července 1998 a bombardování začalo 24. března 1999. takže žádná úřadující, ale plně schválená a legitimní.
25. 05. 2013 | 22:43

biolog napsal(a):

Reveil:
Tvrzení, že Zeman při vstupu ČR do NATO věděl o připravovaném bombardování Jugoslávie je přinejmenším neprokázané. A že prý údajně nebyl proti je už úplná fikce.
25. 05. 2013 | 22:45

Reveil napsal(a):

"K MUS jste neuvedl nic na podporu svého tvrzení."

Vo vlastně Švýcarsko žaluje: Škodu utrpěnou Českou republikou nebo ilegální finanční transakce?
To první se mi, zvláště pokud jde o Šváýcarsko, moc nezdá - proč by to dělali?
25. 05. 2013 | 22:45

Reveil napsal(a):

Brom

"takže žádná úřadující, ale plně schválená a legitimní"

Když tedy bla legitimní, tak přesto neúřadovala? Kdo tedyx v tu chvíli ve Strakovce úřadoval?
25. 05. 2013 | 22:48

biolog napsal(a):

Reveil:
Samozřejmě ilegální finanční transakce. Bohužel Kalouskovi se podařilo zabránit, aby ČR se přihlásila o náhradu utrpěných škod.
25. 05. 2013 | 22:51

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

ČR dala svůj vzdušný prostor k dispozici, protože podpořila NATO. Za ČR tak rozhodla vláda. Možná si toho ale Miloš Zeman nevšimnul.
25. 05. 2013 | 22:51

Reveil napsal(a):

biolog

"Tvrzení, že Zeman při vstupu ČR do NATO věděl o připravovaném bombardování Jugoslávie je přinejmenším neprokázané."

Pokud by tomu tak bylo, jak píšete, byl by Zeman mimořádně neschopným premiérem. Protože o chystaném bombardování se oficálně hovořilo už od konce ledna 1999.
To snad nikdo nemůže vážně tvrdit.
25. 05. 2013 | 22:53

biolog napsal(a):

Přesněji: ČR jako poškozená strana.
25. 05. 2013 | 22:53

Zdeněk Brom napsal(a):

Reveil:

Pojem úřadují se většinou používá pro vládu, která ještě nemá důvěru parlamentu nebo je na odchodu po volbách. Pokud jste myslel vládu s plným mandátem, pak beru svoji připomínku zpět.
25. 05. 2013 | 22:53

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

ČR podle Miloše Zemana není poškozená strana. Podle něj žádná škoda nevznikla.
25. 05. 2013 | 22:54

Zdeněk Brom napsal(a):

Reveil 25. 05. 2013 | 22:53:

Souhlas.

Ostatně se tehdy říkalo, že naše přijetí do NATO souvisí s přípravou akce v Jugoslávii.
25. 05. 2013 | 22:57

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Právě pro potřebu uvolnění vzdušného prostoru byla Čr vstoupena do NATO.
Reveil:
Samotné bombardování vzhledem k pochybnostem o vstupu některých států (SR) bylo natolik utajováno, že dosud nebyla prokázána předběžná informace o něm. Zemanovo tehdejší mlčení se jevilo jako reakce utajovaného překvapení.
25. 05. 2013 | 22:59

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
"Ostatně se tehdy říkalo, že naše přijetí do NATO souvisí s přípravou akce v Jugoslávii"
To se říkalo až po zahájení bombardování, před ním nikde nic takového nezaznělo a nikdo to nepředpokládal.
25. 05. 2013 | 23:02

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

ČR do NATO nebyla vstoupena, ale vstoupila.

O přeletech přesto rozhdovala vláda ČR a souhlasila.
25. 05. 2013 | 23:02

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Mohu Vás ujistit, že se to říkalo už před. Mezi politiky a novináři to bylo dost běžné téma hovoru.
25. 05. 2013 | 23:04

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
"ČR podle Miloše Zemana není poškozená strana. " Ne, podle Zemana k poškození ČR nedošlo až prodejem zbytku akcií, kdy už stát neměl majoritu. Jinými slovy ČR byla poškozena předešlým skrytým nákupem akcií manažery.
To nic nemění na pozdní reagování ČR na nabídku Švýcarů k připojení se k poškozeným.
25. 05. 2013 | 23:11

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
"Mohu Vás ujistit, že se to říkalo už před."
Mohu Vás ujistit, že to není pravda.
25. 05. 2013 | 23:12

biolog napsal(a):

"O přeletech přesto rozhdovala vláda ČR a souhlasila"
Totéž.
25. 05. 2013 | 23:14

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Celá věc okolo MUS ukazuje jednu věc - v ČR nebyl a není politik nebo politická strana, kteří by byli schopni tyto věci řešit. Musí přijít až Švýcaři.

MUS průřezově zasáhla snad všechny současné "přední" politiky, včetně Václava Klause.
25. 05. 2013 | 23:16

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Takže kdo ty přelety povolil?

O tom se mluvilo leden - únor 1999. Tak to datuje i Reveil. A tak to i bylo.
25. 05. 2013 | 23:18

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Ano, především vinou tehdejšího ministra financí Bohuslava Sobotky a jeho následovníka Miroslava Kalouska nebyla politická vůle toto svinstvo řešit.
25. 05. 2013 | 23:21

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
"Takže kdo ty přelety povolil?" Formálně česká vláda na nátlak americké. Povolit a vyslovit souhlas je rozdíl pro někoho snad zanedbatelný.
25. 05. 2013 | 23:24

to evix napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
A znovu opakuji otázku: A co Vy? Jak je to ve Vaší firmě? Kolik jste vytvořil pracovních příležitostí a jaké jsou mzdy? Nabídněte řešení.
...........................
Bylo to sice na Občana, ale kde jste vy pracoval?
Já pracuji už v druhé montovně, celkem 16 let a je to náročné. Po každé ranní směně se dávám psychicky do hromady a nejen já, všichni jsou v pátek nervózní, někteří pánové se začínají napadat! Ono to nebude dlouho trvat a budete se divit. Protože to co dnes zažívají zaměstnanci, za bývalého režimu zažívali snad jen vězni! Hnus, hnus.....
25. 05. 2013 | 23:26

mnichovsky diktat napsal(a):

Z.brom,

Kdyby byl prezidentem Schwarzenberg z rad pravdolaskaru, otazku Kosova, sudetskou otazku, otazku socialniho statu .... byste vubec nemusel resit.
25. 05. 2013 | 23:26

Gudka napsal(a):

biolog

Hrozba zbraněmi byla vyslovena již na podzim 1998, po masakru (údajném?) ve vesnici Obrinje. 30. září 1998 vyšel na titulní stránce NYT zásadní článek. Tehdejší velitel leteckých sil Short byl citován "Pane preziudente, v jedné ruce držím B52, v druhé U2. Teď je na vás, kdy je použiji". Takže oficiálně se hovořilo o bombardování ne teprve od ledna, ale už od podzimu. Nejspíš jste spal zimním spánkem , že vám to uteklo.
25. 05. 2013 | 23:29

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Je to trochu složitější. Byli jsme členy NATO, takže součástí spolku, který tu akci spustil. Tedy za našeho souhlasu.

Nátlak USA jistě byl. Vláda ČR ale mohla rozhodnout i opačně a říci: Ne.
25. 05. 2013 | 23:30

Zdeněk Brom napsal(a):

to evix:

Ta otázka vznikla jako reakce nad debatou o možnostech řešení současné situace. Občan pouze kritizoval a nic mu nebylo dobré. Tak jsem se ptal, co jiného nabízí.
25. 05. 2013 | 23:32

Zdeněk Brom napsal(a):

mnichovsky dikta:

Politický šrot značka Schwarzenberg neřeším.
25. 05. 2013 | 23:33

biolog napsal(a):

Gudka:
No tak dobře, článek v NYT pochybného obsahu. Pokud to pro někoho znamená, že se mluvilo, tak prosím.
25. 05. 2013 | 23:35

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
"Vláda ČR ale mohla rozhodnout i opačně a říci: Ne" To snad ani nemůžete myslet vážně. Havel by se okamžitě postaral o pád takové vlády.
25. 05. 2013 | 23:39

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog 25. 05. 2013 | 23:35:

K tomu už se dá napsat jediné. Bez komentáře.
25. 05. 2013 | 23:39

Zdeněk Brom napsal(a):

biolog:

Vláda NE mohla říct. (A část i chtěla. Eduard Zeman byl hodně naštvaný a proti.)

Byl by poprask jako hrom. Pád vlády by ale nebyl jednoznačný. V. Klaus byl také proti. A o vládě rozhoduje parlament.
25. 05. 2013 | 23:42

ari napsal(a):

Finn:
Ono je to horší: nejen že neexistuje české slovo, které by bylo ekvivalent k anglickému "byznysmen", on neexistuje ani ten lidský ekvivalent.
Podnikatele (nebo "živnostníky", jak si začali honem říkat, když zjistili, že "podnikatel" se používá jako nadávka) opravdu považuji za spodinu společnosti, a troufám si v tomto generalizovat. Dostali dvacet let, exkluzivní podmínky pro rozvoj podnikání, nejvýhodnější daně v Evropě, výhody oproti ostatním větší, než měli komunisté za minulého režimu - a co za to udělali pro tuhle zemi? Je pro ně opravdu ctí, že mohou platit daně právě v ČR a snaží se skutečně odvádět SVÉ zemi co nejvíce?
Já se s takovou spodinou naštěstí setkávat nemusím. Ale osobně bych nepodal ruku nikomu, kdo se živí jako "podnikatel" nebo "živnostník". Já vím, je to nechutné elitářství - ale vám se nezvedá žaludek, když musíte s někým takovým promluvit?
25. 05. 2013 | 23:43

biolog napsal(a):

Zdeněk Brom:
Nerozumíte, tak bez komentáře, že. Výhružky použitím zbraní, když o tom použití již bylo dávno rozhodnuto, je kamufláž podolku tehdejší americké politiky. Kdyby Miloševič udělal cokoliv, bombardování by se vyhnul jenom v případě odevzdání Kosova. Takže "Teď je na vás, kdy je použiji" byla od začátku lež.
25. 05. 2013 | 23:48

Gudka napsal(a):

biolog

"No tak dobře, článek v NYT pochybného obsahu. Pokud to pro někoho znamená, že se mluvilo, tak prosím."

Pro někoho, kdo o tom četl, to určitě znamenalo.
29. ledna 1999, tedy dávno před vstoupením ČR do NATO, vydala tzv. Kontaktní skupina (USA, Holandsko, Francie, Německo, Rusko) ultimátum Jugoslávii, v němž se hrozilo vojenskými represáliemi. Tedy - oficiální dokument. Koncem ledna, 6 týdnů před vstoupeníém ČR do NATO. Co chcete ještě víc???
25. 05. 2013 | 23:51

biolog napsal(a):

ari:
Jak ušlechtilé zdůvodnění zaměstnanecké pohodlnosti.
25. 05. 2013 | 23:52

biolog napsal(a):

Gudka:
Co chci víc? Vyhlášení války, pozemní operace, a ne házet civilistům na hlavy bomby. Od vyspělých států se přece jenom neočekávaly způsoby Adolfa Hitlera.
25. 05. 2013 | 23:55

Gudka napsal(a):

biolog
"Kdyby Miloševič udělal cokoliv, bombardování by se vyhnul jenom v případě odevzdání Kosova."

Ale kdepak, Nevyhnul ("Miloshevic needs some bombing"řekla Albrightová). A tak se požadavky stupňovaly. Bombardování by se vyhnul, pouze kdyby přistoupil i na dlouh tajený Apendix B smlouvy, který znamenal praktické vydání Jugoslávie do správy NATO - tedy nejen odstoupení Kosova, ale volnou - a Jugoslávií financovanou - dispozicí celého území, pozemních komunikací, přístavů, letišť, energetickýžch sítí, komunikačního systémů, a to bez jurisdikce jugoslávských úřadů nad trestnými činy vojáků NATO. Tedy bezpodmínečná kapitulace - a to bez boje. Po proběhlém bvombardování a odtržení území má Srbsko pořád ještě zčásti ponechanou samostatnost. Takže na Rambouilletskou "dohodu" /ve skutečnosti diktát) přistoupit prostě nemohl.
26. 05. 2013 | 00:03

ari napsal(a):

biolog:
Asi máte jiné zkušenosti, ale pohodlnost dnes opravdu zaměstnance necharakterizuje. Zaměstnanci v mém oboru pracují od pondělka do neděle, průměrně 14-16 hodin denně, pokud si berou dovolenou, tak jen proto, aby mohli v práci pokračovat intenzivněji (skutečnou dovolenou za posledních 20 let neměli, pokud se někdy podívali do zahraničí, tak jen pracovně). Neznám žádného z nich, který by byť jedinkrát v životě odpočíval u moře nebo dokonce na horách. Automobil vesměs nemají, takový výdaj by si nemohli dovolit. Jejich rodinné vztahy jsou rozhárané, jejich zdraví zničené. Pokud si troufli mít dítě (jedno, nikdo z nich nemá víc), zoufají si nad jeho budoucí chudobou. Jejich plat se totiž v nejlepším případě blíží českému průměru. Přitom jsou mimořádně kvalifikovaní, znají jazyky i moderní technologie.
Ano, uhodl jste, mým oborem je věda.
A teď si představte, co s nimi dělá, když slyší o podnikatelích, kteří PRÝ (znají to jen jako legendu) jezdí k moři dvakrát ročně a to PRÝ dokonce až do Thajska - a oni sami mají problém zaplatit dítěti cestu vlakem k babičce na Moravu na prázdniny.
Třeba je to v jiných oborech vědy trochu lepší, ale v těch, kde se pohybuji já, to dobré není.
Docentura znamená, že budete konečně dostávat asistentský plat (19-21.000 hrubého), profesura, že se domůžete platu docentského (23-25.000 hrubého). Univerzita (UK) totiž na vyšší platy pro naše obory nemá.
Nestěžuji si, konstatuji.
26. 05. 2013 | 00:08

Gudka napsal(a):

biolog
"Co chci víc? Vyhlášení války, pozemní operace, a ne házet civilistům na hlavy bomby."

US nepošlou pěšáky do takového boje,nanejvyš Poláky či Slováky, jen ne své vojáky, Bojí se. V době, kdy Washington Post volala po pozemní ofenzivě, koloval po ministervtu války materiál nazvaný "poučení od armádní skupiny E" - 700 tisíc vopjáků vehrmwacht,chorvatských vojáků a esesáků, rumunských, pobaltských..> a co s nimi Jugoslávci udělali (hnali je jřížernm krážen po sv ém území, až poslední okupoant padl mrtev vyčerpáním. Jugoslávská amráda byla považována za jednu z nejlépe vycvičených a bojeschopných armád, která se může opřít o extrémně náročný terén a jeho znalost. Tudy cesta pro hrdiny ověšené purple heart nevedla.
26. 05. 2013 | 00:21

Gudka napsal(a):

biolog
"Ane házedt civilistům na hlavy bomby"

Toto jsou slova generála US lewtectva Lichaela Shorta, určená obyvatelům Bělehradu"
"Až se ráno vzudíte a nebudete mít v domácnosti proud, a nerbude mít plyn dpo vašeho sporáku a nedostanete se do práce,.proptožr ten most, co po něm do práce jezdíte, bude ležet v Dunaji na příštích 20 let... přijde chvílekdy se odvrátíte o tleskání srbském,u machismi,,, a začnete přemýšlet, jak vaše země bude vypadat, jestli to bude pokračovt."
Tedy - trerorizování vciliního obvatelstva za úšelem podlomení odhodlání bránit svou zemi. Důsledel nelegálníxh o¨postupů, aplikovaných jako státní politiks.
26. 05. 2013 | 00:41

Zdislava z Lemberka napsal(a):

ari :

"Zaměstnanci v mém oboru pracují od pondělka do neděle, průměrně 14-16 hodin denně, pokud si berou dovolenou, tak jen proto, aby mohli v práci pokračovat intenzivněji ... Neznám žádného z nich, který by byť jedinkrát v životě odpočíval u moře nebo dokonce na horách. Automobil vesměs nemají, takový výdaj by si nemohli dovolit. Jejich rodinné vztahy jsou rozhárané, jejich zdraví zničené. Pokud si troufli mít dítě (jedno, nikdo z nich nemá víc), zoufají si nad jeho budoucí chudobou."

To jste opsal z nějakého humoristického časopisu, milý synu ? Nebo ze stránek Mladých komunistů, svěřte se staré ženě. Strávil jste na této stránce celý Boží den. To v rámci ještě a ještě intenzivnější vědecké práce ? Budiž řečeno, milý synu, že jen člověku postiženému se zvedá žaludek, když musí promluvit s živnostníkem, který opravdu pracuje oněch 14 - 16 hodin denně, a je jich skutečně velká spousta, protože jinak by své živnosti mohli rovnou zavřít. Zdvihá se v mé mysli lítost, čtouc, co dokáže napsat v záchvatu svatého opojení nad jedním arogantním populistou, jehož mysl je zdevastována alkoholem a jenž občanům tohoto státu chátrá doslova před očima, předvádějíc k obveselení půlky světa nejen fyzická, ale i intelektuální vrávorání (demence se nedá skrývat), jeden takový servilní český vědec - apoštol, který se rozhodl věřit na falešného Spasitele. A protože se vědec pasoval na apoštola a má vnitřní potřebu "Ježíšovo učení" předávat i jiným, rozhodl se ignorovat, co je zřejmé i slepému Teiresiásovi. Nevadí, milý synu, všichni jsme omylní i chybující. Posílám křesťanské odpuštění a připomenutí Matoušova evangelia : Beati pauperes spiritu quoniam ipsorum est regnum caelorum.
Bůh s Tebou, milý synu.
26. 05. 2013 | 05:40

Zdislava z Lemberka napsal(a):

A ještě ari, 25. 05. 2013 | 09:16, to k exekutorům.

Zdá se, že málokdo z voličů si povšiml, kdo vlastně financoval (m.j.) kampaň pana Zemana, známého ochránce chudých. Nebyli to snad exekutoři ? A nevlastnil Vratislav Mynář firmy Tessile ditta a.s., Tessile ditta services a.s. či CREDIT MANAGEMENT a.s. ? Čímpak se tyto firmy zabývaly ? Lhát se nemá, milý synu. Ani ze svatého nadšení.
http://machacek.blog.ihned.cz/c1-59170140-zemana-plati-exekutori
26. 05. 2013 | 06:02

Občan napsal(a):

To Zdislava z Lemberka (5:40):

1) Neberte si do mordy jméno té ušlechtilé ženy
2) Ne, to je běžná realita obchodních řetězců a montoven v ČR. Práce na FORMÁLNĚ poloviční úvazek a ještě k tomu na DPČ (všichni agenturníci), ovšem REÁLNĚ 10-12, ale také 15 hodin denně až 6 dní v týdnu. Bez nároku na PLACENOU dovolenou nebo nemocenskou.
Ostatně i učitelé běžně pracují na termínované 10timěsíční smlouvy, o prázdninách shánějí brigošky nebo jezdí po tržištích jako stánkaři a klepou se hrůzou, aby je v září zase vzali zpět do školy na dalších 10 měsíců.
26. 05. 2013 | 08:07

aga napsal(a):

k debatě ohledně bombardování Srbska

Samozřejmě hanba padá i na hlavu Zemana, ale je naprosto iluzorní myslet si, že jakákoli jiná vláda vzešlá z posametového kvasu by se mohla zachovat jinak, nevstoupit nás do NATO či se nějak přičit jeho diktátu. Nejtragičtější je tu úloha Havla, s jeho sliby rozpouštění vojenských paktů a následnou proaktivní iniciativou ve věci bombardování Srbska. Sluší se vzpomenout i angažmá autora blogu pana Pehe, který byl také jednoznačně na straně vítězství kosovské pravdy a lásky.

Spravedlivě řečeno, statečně a dlouhodobě a konzistentně se svými názory se zachoval pouze Klaus.
26. 05. 2013 | 08:17

Občan napsal(a):

Ari,
ono to je na UK ještě o fous "lepší".
Běžně učí "pomvědi" v rámci interní doktorantury, a to za hezkých 4000 - 6000.- Kč/měs. "stipendia". Což jim stačí akorát na zaplacení socka a zdravka v taxe "osoba bez zdanitelného příjmu" a pár knížek. Takže kromě výuky se věnují zběsilému shánění grantů, sepisování článků a doučování hmotně zabezpečených lemplů. Na založení rodiny nemohou ani pomyslet atd. (už jste to popsal).

Někteří to "řeší" tak, že se zadluží, vysmahnou na rok dva na zahraniční universitu, pokračují na dálku ve výzkumné a publikační činnosti v ČR a modlí se, aby sehnali práci u nějaké zahraniční firmy nebo instituce.

Ono není divu, když "musí" UK živit všelijaké "profesory" a "docenty" z řad "zasloužilých"...
26. 05. 2013 | 08:21

aga napsal(a):

PS

Ostatně, to stejné platí pro myšlenku, že jsme snad měli skutečně informovanou a svobodnou volbu pro začlenění se do EU, která NATO ve všech podobných vojenských akcích plně podporuje. Opakovaná referenda v zemích, které se šprajcly, a nynější proces bez jakýchkoli referend v případě zlomových rozhodnutí ,snad hovoří za vše.
26. 05. 2013 | 08:22

neo napsal(a):

Občan:

zase lži. Vy jste taková známá továrna na lži.

to by se jeden rozplakal nad těmi řetězci a montovnami.
26. 05. 2013 | 08:25

zdenekbrom napsal(a):

aga:

Ano, souhlasím s Vámi. Jde jen o to, vidět všechny souvislosti a všechny zúčastněné.
26. 05. 2013 | 09:07

zdenekbrom napsal(a):

Gudka:

Mohu s Vámi jen souhlasit.
26. 05. 2013 | 09:08

zdenekbrom napsal(a):

neo:

Neosočoval bych Občana ze lži. Píše svůj pohled na věc. Spíš by mě už zajímalo jeho řešení situace. Zatím všechno je shazuje a kritizuje. A to je málo. Bořit umí každý, budovat jen někdo.
26. 05. 2013 | 09:18

zdenekbrom napsal(a):

Občan:

Cituji: "Ostatně i učitelé běžně pracují na termínované 10timěsíční smlouvy..."

Znám poměrně dost škol, ale toto není běžný stav.
26. 05. 2013 | 09:19

to evix napsal(a):

Neo, Občan nelže, bohužel je to pravda, jak tu napsala jedna světice v uvozovkách, milý synu.....
Představte si, že pracujete na lince, měl jste žízeň a o přestávce se napil. Po přestávce se linka spustí a v takt time (máte ČAS na jeden či více úkonů 57 či 75 sekund) tak ta linka jede další 2 někde i 3 hodiny....A teď se vám chce na WC, jenže ouha, podnik propustil několik pracovníků, aby ušetřil..a nemá vás kdo vystřídat.. A tak s plným močovým měchýřem se tam potíte, mozek vám vydává signály, které jsou vám na prd, protože linka jede, vy musíte plnit zadané úkoly, jinak pomašírujete na PÚ a to v tom lepším případě. Protože kdyby jste tu linku opustil a onen výrobek odejel bez patřičné montáže, máte na krku paragrafy a NIKOHO, říkám NIKOHO v tomhle Bramborostánu (banány se tu pěstovat nedají)to nezajímá!!!!! Odbory taky ne, ti jsou na teplých místečkách v kancelářích, nemusí nic moc dělat a taky nedělají, jinak mají problém se zaměstnavatelem...
A když si stěžujete, je vám řečeno, že jste ZDRAVOTNĚ ZPŮSOBILÝ vydržet na lince onu dobu. Už z tohohle důvodu bych zdravotní prohlídky zrušila, nejsou vůbec k ničemu, jen šikanují zaměstnance z nějakým hadicapem, třeba věk....Zdravotník je jen další ouřada, nic víc....
A to nemluvím o agenturních zaměstnancích, kteří tohle taky musejí snášet a mají o 3000 až 4000 nižší plat, mají rodinu (když byli tak pošetilí, že si pořídili potomky)......
26. 05. 2013 | 09:21

zdenekbrom napsal(a):

to evix:

S dovoleném otázka. Jaká je Vaše kvalifikace?
26. 05. 2013 | 09:28

to evix napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):
neo:
Neosočoval bych Občana ze lži. Píše svůj pohled na věc. Spíš by mě už zajímalo jeho řešení situace. Zatím všechno je shazuje a kritizuje. A to je málo. Bořit umí každý, budovat jen někdo.
................................
Ano bořit umí každý a tak jsme zbořili minulý systém, že byl nedomokratický, občan byl nesvobodný a vybudovali systém nový, který je demokratický (bohužel jen pro někoho), je svobodný - každý kdo má konexe je nadmíru svobodný a ti ostatní jsou novému systému úplně v nějakém otvoru...
Budovat je jednoduché: právní stát - soudci budou ctít zákon, jinak mazat do výroby,prostě špatný výklad zákona neomlouvá (advokáti). Zodpovědnost všech zůčastněných ve veřejné správě- Opencart, sKarty a pod... Bude se pochopitelně týkat i lékařů - není možné aby lékař NEbyl zodpovědný za předměty zapomenuté v těle pacientů!!!Majetková přiznání od 5 milionu výše, kdo nedodá potřebné dokumenty od nabytého majetku nad onu hranici, okamžitě zdanit! A tak dále...pokud jsem na něco zapomněla, tak mě doplňte....
Neměl to Okamura náhodou v programu....????
26. 05. 2013 | 09:36

to evix napsal(a):

zDENĚK bROM
Mám SŠ, JE MI PADESÁT a zaměření mám bohužel v sektoru, který je praktický zrušený... zemědělství..To znamená, že jsem praktik, nikoliv teoretik..
A se mnou pracují i lidé s bakalářským titulem a někteří budou přímo v současné době promovat na ing, jeden dělá filizofii... Je jim to v některých regionech k ničemu... Tady na severní Moravě chcípl pes a učitelé opravdu mají v městech smouvy jen na 10 měsíců..
Jo v Praze se žije blaze, ale Praha není celá ČR...
26. 05. 2013 | 09:41

zdenekbrom napsal(a):

to evix:
a) Kdo bude kontrolovat soudce?

b) Jak ta odpovědnost bude vypadat? A hůavně - kdo ji bude kontrolovat a posuzovat?

c) Lékaři dnes již odpovědní jsou. Řada soudů s nemocnicemi o tom svědčí.

d) Majetková přiznání už jsou. Pro Váš návrh ale potřebujete někoho, kdo bude ten majetek kontrolovat.

Riziko návrhů je, že vznikne armáda úředníků.

Okamura ty věci měl. Taky byl svým způsobem vyřazen.
26. 05. 2013 | 09:46

zdenekbrom napsal(a):

to evix:

Nejsem z Prahy. V jižních Čechách to u učitelů ale rozhodně běžné není.

Pro Váš obor by se u nás na jihu asi také našlo uplatnění. Tady se ještě více hospodaří a družstva lidi potřebují.
26. 05. 2013 | 09:48

Mili napsal(a):

Pane Pehe, to období, kdy jste byl číšníkem, bylo v životě Vaše nejúspěšnější, že? Jako redaktor, komentátor, glosátor apod. nestojíte za nic a tehdy jste občas aspoň dostal dýško, když jste do hosta při jídle neryl ty svoje kydy.
26. 05. 2013 | 09:54

Občan napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):
" neo:
Neosočoval bych Občana ze lži. Píše svůj pohled na věc. Spíš by mě už zajímalo jeho řešení situace. Zatím všechno je shazuje a kritizuje. A to je málo. Bořit umí každý, budovat jen někdo."

Ne, pane Brome,
nepíši svůj pohled na věc, ale popisuji REALITU. Svou a ze svého okolí. Protože v Praze se to, co je jinde vnímáno jako řekněme sociální rozdíly, stalo Marianskými příkopy. Ve své nové práci to vnímám ještě intenzivněji než v té minulé; protože předtím to bylo nepřímé, zatímco teď je to naostro.
Práce, kterou dělám teď, by vydala na sociologickou studii. Možná se do toho pustím, až nasbírám víc poznatků.

Ano, kritizuji. A kritizuji právě proto, že mám poznatky. Nikoli teoretické, ale zatraceně reálné. A nejsem z těch, kteří by se věnovali neustálému relativizování.
Kdybych věděl, jak z toho marasmu ven, asi bych to zkusil s nějakou politickou stranou i přesto, že jsem se zapřisáhl, že už nikdy více. Minimálně dílčí a FUNKČNÍ řešení mne napadají a řadu z nich jsem tu už několikrát prezentoval. Zatím jsem však nenarazil na partaj nebo aktivistickou skupinu, která by měla zájem o KONKRÉTNÍ nápady a návrhy.
Part žvanilkinů je k dispozici mraky, ale jsou k ničemu. Protože jakmile se mezi ně člověk dostane, rychle zjistí, že to je stále stejná klasika - pár lidí ve vedení, kteří se chtějí co nejrychleji dostat k nějakému korytu nebo už si je vytvořili via "proudžekty" a dotace, a houf děláků, kteří brzy znechuceni odcházejí.
PROTO nevím, kudy z toho ven. A PROTO se obávám stále víc, že nakonec nezbude nic jiného než nějaká opravdu radikální akce těch, kteří už nebudou mít co ztratit (a jejichž počet roste).
26. 05. 2013 | 10:36

Občan napsal(a):

Hm, a opět relativizujeme...

"zdenekbrom napsal(a):
to evix:
a) Kdo bude kontrolovat soudce?
b) Jak ta odpovědnost bude vypadat? A hůavně - kdo ji bude kontrolovat a posuzovat?
c) Lékaři dnes již odpovědní jsou. Řada soudů s nemocnicemi o tom svědčí.
d) Majetková přiznání už jsou. Pro Váš návrh ale potřebujete někoho, kdo bude ten majetek kontrolovat."

a) Ministerstvo spravedlnosti a nadřízené soudy. Tak, jako tomu již MÁ BÝT dle právně účinného zákona o soudech a soudcích. Ovšem FORMÁLNÍ povinnost a do REALITY na hony liší
b) Viz. a)
c) Chachaaa... Kolik znáte pacientů nebo pozůstalých, kteří v soudním řízení s lékařem nebo zdravotnickým zařízením USPĚLI? Já osobně vím o několika málo kauzách, jež sedají spočítat na prstech jedné ruky.
d) Majetková přiznání existují? Ale jděte... Dokonce ani prověřování žadatelů o socdávky NENÍ majetkovým přiznáním; byť jsou žadatelé doslova svlékáni donaha.
A pokud snad myslíte tu frašku, kterou čas od času podávají (a nebo nepodávají; sankce jim žádné nehrozí) poslanci a senátoři, pak jste směšný. Ani ta NEMÁ s majetkovým přiznáním nic společného.
- Na kontrolování tu máme orgány finanční správy. Sice zdecimované, ale přece jen stále ještě existující.
26. 05. 2013 | 10:47

zdenekbrom napsal(a):

Občan:

Děláte klasickou chybu. Hledáte řešení politickou partají. To je omyl, který i v případě úspěchu povede k těm samým problémům..

Popisujete pouze Vaši realitu a ze svého pohledu. Realita druhého člověka je stejně reálná jako ta Vaše, přestože může být zcela jiná. Je to dáno pozicí popisovatele.

to-evix tedy navrhla již existující věci, ale nefunkční. Takže nic nového.
26. 05. 2013 | 11:12

neo napsal(a):

pane Brome, to neni jeho pohled na věc, to je účelová lež.

Mám na mysli prakticky všechno co tento člověk vypustí na sklo.

učitelé nejsou takto zaměstnáváni, to jen v několika málo případěch, kdy je to nutné aby škola vůbec přežila. Poloviční úvazky z prací 15 hodin jsou dalším výplodem tohoto zlého člověka, který neumí nic jiného než prodávat své stbácké zkušenosti a kopat do invalidů.

skoro kdykoli něco napíše, je to lež. Naprosto účelová, o nic jiného mu nejde. Nebudu zde všechny ty lži za poslední měsíce vyjmenovávat, to by bylo nadlouho.
26. 05. 2013 | 11:30

neo napsal(a):

to evix:

ne neni to pravda. U pásu jsem dělal, ne zrovna v montovnách, ale dělal jsem 12tky na směny denní, noční a když mi ještě nebylo 18 tak ranní a odpolední.Žádné poloviční úvazky s 15 h prací. Taky jsem tam pil a chodil na WC běžně o přestávkách.
26. 05. 2013 | 11:35

Občan napsal(a):

Pane Brome,

A přes co, propánakrále, chcete protlačit nějaký program?
Sebeblbější partaj je pořád 100x lepší než náboženská sekta. Do něčeho takového prostě nepůjdu ani za nic; protože to je navíc stejně zase jen úzká zájmová skupina, využívající své oběti k prosazení svých zájmů na jejich úkor.
Politici jsou ufackovatelní lumpové, ale "sluníčkoví lidé" jsou nebezpeční ve všech směrech a ohledech.

Už mne to Vaše relativizování fakt nebaví. Pěstujte si s Fischerovou sebeklam a sluníčkové utopie a já si ponechám realitu. Sice je někdy hnusná, ale furt mám pevnou půdu pod nohama.
26. 05. 2013 | 12:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Nikdo po Vás nechce, abyste vstupoval do nějaké sekty.

Prostě vybudujte statek nebo firmu, kde vytvoříte pracovní místa, dáte lidem smysl života atd. Nakonec, můžete vybudovat i tu stranu. Je to jen na Vás. Procházka vybudoval Sapeli. A co vy? Bude stále čekat, až to za Vás někdo udělá?
26. 05. 2013 | 12:38

Občan napsal(a):

A co jste, pane Brome, ráčil vybudovat Vy?

Pokud nerozeznáte ani rozdíl mezi "vybudovat na zelené louce" a "zrestituovat a částečně dokoupit zavedenou výrobu", pak jste marnej, marnej a zase marnej RELATIVISTA...
26. 05. 2013 | 12:48

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Moje "budování" jsou žáci. Číst, psát, počítat a myslet. Potom vyhledávat a zpřístupňovat informace. Jinak pomáhám budovat sbor dobrovolných hasičů.

Mnoho budovatelů začínalo na zelené louce a s dluhy. Máte šanci. Nebo si založte a vybudujte tu partaj. Máte šanci.
26. 05. 2013 | 12:54

anella napsal(a):

VYZÝVÁM PRAŽÁKY, ABY SI VYTVOŘILI SAMOSTATNÝ STÁT!!!,
Ze státem rozpočtovaných peněz na kraje částkou 52 miliard, samostatný „zvláštní“ kraj Praha vyčerpal 25 miliard a je zadlužen. Odtržením od zbývající části Česka, Moravy a Slezka , se konečně naučíte žít za vlastní, a ne z našich daní.
Na Hradčana si doneste knížete Šláfenberga - i s postelí.
Pro hlásání vašich bludů si ponechejte zpravodajství „metropolitní“ (neveřejnoprávní), pravicové ČT a promiskuitní žumpalisty tištěných médií , v rukou korporátního kapitálu.
Nechť nadále je vám PUTNA skutečnost, že havloidní akademickou reprezentací je na profesorský titul, např. v oboru sociální, kulturní a n t r o p o l o g i e nominován literární teoretik –„hlásná trouba“ vatičkově našlapující ve vlně havlofilního prostředí. Docent, který pro obor sociální, kulturní antropologie n e m á, ani nesplňuje potřebnou kvalifikaci pedagogickou a přednáškovou (jako pedagog Institutu základního vzdělávání ((bakalářského)), působící v Historickém modulu FHS UK v Praze – viz). V jeho publikační činnosti je základním tématem - l i t e r á r n í h i s t o r i e (zejména havlofilní-viz).
Bojujte o svoji Prahu s „elitní pražskou inteligencí - “ v e r b á l n ě, ne stavěním barikád na poslední chvíli, jak v roce 1945. Tunely pro případný únik máte již vybudovány ODS a TOP 09. Tunel Blanka dostavíte úspěšně již z vlastních zdrojů .
Osamostatněte se konečně , prosím, věřte, že to dokážete. Slováci to také dokázali a stali se svébytným kulturním, vzdělaným národem. Ze srdce – upřimně přeji, národe pražský! Huš !!
26. 05. 2013 | 13:01

Občan napsal(a):

Nojo, tak to já jsem také budovatel.

Z mnou je cca 300 úspěšně vyučených učňů, z nichž část i úspěšně odmaturovala a někteří vystudovali i VŠ.
A pak slušná hromádka přednášek a "realizací" z oblasti dějin (zejména) hmotné kultury vrcholného středověku.
Plus několik zdárně obhájených magisterských a asi 30 bakalářských diplomových prací, k nimž jsem poskytoval konzultace. Plus bezpočet efektivních (tedy majících konkrétní pozitivní výsledek) konzultací poskytnutých lidem, institucím i samosprávným orgánům v různých situacích.

A jednu NEúspěšnou snahu ovlivnit dění v jedné politické straně...

Neumím posoudit, zda to je dost nebo málo za dvacet let práce.
26. 05. 2013 | 13:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 05. 2013 | 13:15

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Je to slušná práce.

Tím se dostáváme zpět k sociální trojčlennosti. My pracujeme na poli vzdělávání. Na to bychom se měli soustředit. Vzdělávání je oddděleno a zároveň jinak spojeno s ekonomickou sférou. Tady funguje např. Sapeli. Sociální trojčlennost disponuje propracovaným systém práce s penězi, aby obě sféry mohly efektivně fungovat. Ozkoušené je to i v praxi.

Proto je nesmyslné útočit na Sapeli. Problémem jsou fiktivní a zástupné společnosti. Problémem jsou i peníze, především manipulace s nimi. V sociální trojčlennosti bylo již dávno popsáno, co se stane, když se politika prolne s ekonomikou.
26. 05. 2013 | 13:23

aga napsal(a):

ZB

I od dobrého popisu situace je k jejímu řešení většinou dlouhá, často nepřekonatelná cesta. Sociální trojčlennost se zatím v praxi v rozhodujícím měřtku prosadit nedokázala, protože nemá nástroje, jak se vypořádat se svou antisociální konkurencí. A to je přesně to, na co neustále v diskuzích narážíme - pokud někdo tváří v tvář realitě tvrdí, že má metody a prostředky, jak ji změnit, ačkoli to experimentálně nikdy nikdo neprokázal (mimo laboratorní prostředí, ve skutečném, reálném světě a měřítku), jen tím znemožňuje najít skutečné, fungující metody, případně zaujmout k celé situaci jiné realistické stanovisko.
26. 05. 2013 | 13:34

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Cituji: "skutečné, fungující metody" A to jsou které?
26. 05. 2013 | 13:51

aga napsal(a):

PS

Prosazení jakékoli DOBRÉ ideje nakonec VŽDY nutně skončí na tom, že ZLO se dobrovolně nevzdá, a dobro - jakmile by použilo adekvátní, tj. násilné - prostředky - se stane samo zlem. To je nepřekročitelný zákon, kruh, ze kterého není materiální východisko. Historie tento zákon prokázala vždy a bez výjimky v každém případě prosazování "dobrých" ideologií.

Sociální trojčlennost není výjimkou. Lidé se zákonitě rodí v různých fázích svého duchovního vývoje - altruistů, kteří by byli schopni fungovat ve skutečném křesťanství, komunismu, sociální trojčlennosti, liberalismu atd. je asi tolik, jako egoistických deprivantů, kteří se takovému uspořádání budou vždy snažit zabránit. A jak celá historie dokazuje, ta smíšená většina mezi těmito dvěma krajními póly se bohužel vždy nechá nalákat na lstivou deprivantskou propagandu, která mistrně umí vydávat zlo za dobro.
26. 05. 2013 | 13:53

aga napsal(a):

ZB

No zatím žádné, a podle mne ani žádné neexistují - ta dvířka jsem nechal otevřená kvůli vám. Realistické stanovisko je podle mne nezaujaté posouzení situace, a reorganizace hodnot a smyslu bytí - ve smyslu přechodu od Starého k Novému Zákonu. Je to přístup starší než sociální trojčlennost, popsaný nejpozději před věma tisíci lety, a jednotlivci průběžně realizovaný s uspokojivým výsledkem.
26. 05. 2013 | 13:56

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Cituji: "Prosazení jakékoli DOBRÉ ideje nakonec VŽDY nutně skončí na tom, že ZLO se dobrovolně nevzdá, a dobro - jakmile by použilo adekvátní, tj. násilné - prostředky - se stane samo zlem."

Tato věta je umělá sugesce. Pokud ji opravíme, pak se pohneme.
26. 05. 2013 | 14:01

aga napsal(a):

ZB

Nu, jak karta ukazuje, zatím jste ji neopravil a nehnuli jsme se. V reálu, ne před tabulí ZDŠ. Váš subjektivní popis jihočeské situace mě nepřesvědčil.
26. 05. 2013 | 14:04

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Ale já Vás nechci přesvědčit. Poznání je Vaše osobní záležitost.
26. 05. 2013 | 14:09

Občan napsal(a):

Pane Brome,

na to aby jedna firma mohla dostat DOTACI na školení obchodních zástupců (!!!), musí NĚKDO NĚKDE ty prachy vydělat, vybrat a přerozdělit.
A jste s celou sociální trojčlenkou v loji.

Abyste ji mohl realizovat, musel byste mít úplně uzavřený systém, na který by nepůsobily žádné vnější vlivy. Což je při současném stavu zcela neproveditelné.
26. 05. 2013 | 14:16

aga napsal(a):

ZB

Jistěže je to moje osobní záležitost, a moje poznání se subjektivně odvíjí ne od slov, ale od toho, jak se prosazují v realitě. Sociální trojčlennost je popsána tak dlouho, že kdyby měla potenciál se prosadit, už by na tomto principu mohla Evropa fungovat. Ona ale zatím prosadila zcela jiný model, na kterém funguje Unie. Utopisté všech denominací ale budou i tváří v tvář realitě neustále tvrdit, že mají funkční metodu, která by dozajista fungovala .. kdyby to, a kdyby ono a kdyby ne tamto - přičemž za těmi "kdyby" se skrývají dannosti, se kterými si ta jejich teorie prostě poradit neumí.
26. 05. 2013 | 14:18

aga napsal(a):

ZB

A to píšu přesto, že jsem volil Fischerovou, a že bych si samozřejmě zavedení sociální trojčlennosti do praxe velmi přál. To ze mě ale ještě nedělá slepejše.
26. 05. 2013 | 14:20

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Při vší úctě. Že znáte realitu, se jen domníváte.

Evropa neprosadila nic. Určité ideje prosadili konkrétní lidé. Je to už letitá záležitost. Jedni nabízejí to, druzí ono. Volit ale musí lidé. A ti zatím volí, jak volí....no a pak se někdy diví.
26. 05. 2013 | 14:27

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Klíčové slovo je dotace. To je něco jako mor. Dá se ale léčit - zrušením dotací.
26. 05. 2013 | 14:28

aga napsal(a):

ZB

Myslíte, že tím slovíčkařením nějak zamaskujete to, že ti konkrétní lidé neprosadili sociální trojčlennost, ale zachovali se přesně tak, jak jsem výše popsal - tj. deprivanti vymysleli EU a ti ostatní se nechali zverbovat k volbě "zla"?
26. 05. 2013 | 14:32

aga napsal(a):

ZB PS

"Jedni nabízejí to, druzí ono. Volit ale musí lidé. A ti zatím volí, jak volí....no a pak se někdy diví."

Nu ano, ale pokud jedni nabízejí metodu sociálního uspořádání, kterou lidé (societa) nevolí, pak ta metoda NENÍ REÁLNÁ A FUNKČNÍ, ale pouhá utopie. Opakuju - metoa, která v realitě nefunguje, není funkční. Překvapuje mne, že někdo, kdo učí děti logicky myslet, není schopen překročit tuto iracionální hranici víry.
26. 05. 2013 | 14:41

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Doporučuji Vám Komenského Labyrint.

Je tam scéna, kdy Smrt jde mezi lidmi a vystěřeluje na ně z luku šípy. Zasažený člověk se svíjí v bolest a trpí. Kupodivu Smrt ale žádný zásobník šípů nemá. Ty šípy jí dávají totiž sami lidé, kteří jsou pak těmi šípy zraněni.

EU nabízí jedna skupina a trojčlennost druhá skupina. Zvolit musí sami lidé.
26. 05. 2013 | 14:43

aga napsal(a):

PPS

Ale já to chápu, metoda je funkční, ale lidé jsou nefunkční. Vyměníme lidi, a metoda bude fungovat.
26. 05. 2013 | 14:44

aga napsal(a):

ZB

Jste schopen vůbec slyšet, že se mi metoda líbí, bavím se pouze o tom, zda je funkční??? A jak se podle vás prokazuje funkčnost metody sociálního uspořádání, než tak, že si ji lidé jsou ochotni a schopni zvolit a fungovat podle ní?
26. 05. 2013 | 14:46

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Bohužel nechápete. Lidi není třeba měnit.
26. 05. 2013 | 14:46

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
Občan:

Klíčové slovo je dotace. To je něco jako mor. Dá se ale léčit - zrušením dotací.
26. 05. 2013 | 14:28
--------
Pak ale coby učitel na škole dotované penězi daňových poplatníků musíte rezignovat na plat. Nebo se vypořádat se svým svědomím /že tedy sám jste morem/.

Ostatně jděte příkladem - jděte na trh bez přívlastků a podpor z peněz daňových poplatníků.
Dnes vám nikso nemůže zakázat, abyste si dal inzerát na netu a žil toliko z rržeb za skutečně prodané služby - např. pedagogickéhp charakteru.
Když tedy zde voláte po tom, ať konečně někdo již přijde s řešením...že kritizovat umí každý.
Dnes díky netu můžete mít klidně i stovky žáků - z celého světa, vyučovatb můžete klidně z pohodlí svého sofa nebo pracovního stolu umístěného ve vaší domácnosti.
26. 05. 2013 | 14:47

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Lidé mají možnost volby. Toto je možnost. Funkční možnost.
26. 05. 2013 | 14:48

aga napsal(a):

ZB

Coooo?? Zpochybňuji snad možnost volby? Ne, zpochybňuji funkčnost metody sociální trojčlennosti, na základě toho, že si ji lidé - v souladu s možností volby - nezvolili. Aby byla metoda uspořádání společnosti funkční, musí být kompatibilní se "svými" lidmi. Tato metoda kompatibilní není - důkaz: lidé si ji nezvolili a nechovají se podle ní.
26. 05. 2013 | 14:51

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

K tomuto systému rychle kráčíme. Je tu veleben anglický model. To znamená:

- státní školy na nízké úrovni
- placené školy s vyšší kvalitou výuky a z toho vyplývajícími výhodami.

Takže možná už brzo to tu bude. Určitě se Vám to bude líbit.

Ostatně, movití lidé už to dělají dnes. Někdy si platí i několik učitelů pro své jedno dítě.
26. 05. 2013 | 14:52

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Lidé si jako funkční metodu zvolili i koncept Adolfa Hitlera - nacionální socialismus. Máte pocit, že to fungovalo dobře? Podle Vás by mělo, vždyť to lidé volili.
26. 05. 2013 | 14:54

Občan napsal(a):

Pane Brome,

a JAKOU METODOU chcete prosadit, aby byly zrušeny všechny dotace všude na světě?
JAK chcete zařídit, aby ti, co se rozvíjejí, dostávali místo zbraní výhradně motyky, udice a mechanická vodní čerpadla?
JAK chcete zařídit, aby chudí měli místo deseti dětí jedno a pro ně špičkovou lékařskou a vzdělávací péči?
JAK chcete zařídit, aby se manager ze Sapeli spokojil s 1,0 mil. ročně místo s 2,3 mil. Kč ročně a aby se smířil s tím, že místo něho dostane zbytek 50 montováků?

Já také rád sním co by, kdyby. Ale nechávám si ty sny pro sebe, protože respektuji, že to jsou jen sny.
26. 05. 2013 | 14:56

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Všechno začíná školou. Jak si děti naučíme, tak je máme.

Znáte knihu Princip kontinua nebo Spravedlivá cena?
26. 05. 2013 | 15:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy