Zakládání nové strany je fraška

13. 12. 2008 | 23:24
Přečteno 7982 krát
Ať už si v těchto dnech člověk otevře kterékoliv noviny, číhá na něho rozhovor s jedním z údajných zakladatelů údajné pravicové strany, která bude údajně soupeřit o voliče s údajně zdiskreditovanou Občanskou demokratickou stranou. Z rozhovorů se dozvídáme, že zakládání strany je v plném proudu, je to projekt profesionální, a nebudou se tudíž opakovat tragikomické chyby kavárenských intelektuálů, kteří se pokoušejí čas od času založit nějakou středovou liberální formaci.

Pravicová média z nové strany šílí, jenom se nemohou shodnout na tom, kolik těch nových stran vlastně bude. Jednu zakládá bývalý spolupracovník Václava Klause Petr Havlík, další současný spolupracovník Václava Klause Petr Mach. Občas se také, poněkud tajemně a v náznacích, mluví o straně, kterou prý zakládají prezidentovi spolupracovníci na Hradě.

Jelikož Mach a Havlík se od sebe navzájem distancují, máme v případě hradních úředníků co do činění buď s nějakou třetí stranou, anebo podporují jeden ze dvou zmíněných projektů. Pak je ovšem ještě také řeč o české pobočce hnutí Libertas, které založil a do celoevropské podoby přebudovává kontroverzní irský podnikatel Declan Ganley.

Možná by toto rozbujelé zakládání pravicových stran nebylo tak zajímavé, kdyby se neproslýchalo, že nějakou novou stranu podpoří sám prezident Václav Klaus, který se nedávno rozešel s ODS. Potíž je, že nevíme, kterou.

Stranu bývalého spolupracovníka Havlíka? Stranu současného spolupracovníka Macha? Nebo stranu hradních úředníků, kteří se už nemůžou dívat na to, jak nemožně si ODS vede? Anebo všechny dohromady? Nebo že by český prezident nakonec osobně zaštítil pobočku hnutí Declana Ganleyho?

Klaus je v každém případě v celém dramatu ústřední postavou. Vždyť po nějaké nové pravicové straně by neštěkly dokonce ani pravicové deníky, kdyby se nemluvilo o jejím možném propojení s Klausem. Při vší úctě k zakladatelům: Koho by jinak zajímala strana, kterou by vedl suchopárný Mach nebo neúnavný promotér sebe sama Havlík?

A kolik lidí skutečně zajímají takzvaně ryzí pravicové myšlenky a ryzí euroskepticismus? Mach a Havlík jsou velcí idealisté, pokud si myslí, že získají potřebnou masu voličů brojením proti Evropské unii a vzýváním nespokrvněného konzervatismu či liberalismu. Česko není Polsko, kde by se mohli opřít o konzervativní populismus katolického venkova.

Klaus je ovšem něco jiného. Pro mnoho lidí je ještě stále váženým symbolem, má pro ně potřebné charisma. Má i svou mocenskou bázi. Za novou stranou půjdou mnozí voliči jen kvůli němu.

Proto není jasné, proč se média předhánějí v nabízení portrétů Macha a Havlíka.
Nová strana má šanci uspět, pouze když to bude Klausova strana. Klidně by se tak i mohla jmenovat. I její program bude definován horizonty Klausova myšlení (a v poslední době stále více i nálad). Není třeba pro ní vymýšlet složité programové prohlášení, stačí odkaz na www.klaus.cz

Jenže celý ten humbuk se nakonec ukáže být nejspíš jen mediální bublina. Klaus, ač je stále výstřednější, by totiž musel být totiž už úplně mimo realitu, kdyby svoje jméno spojil s novým stranickým projektem. Pokud zůstane „jen“ prezidentem, bude mít až do konce volebního období slušnou podporu, protože nejpopulárnějším politikem v zemi je vždy prezident.

Pokud by podpořil stranický projekt, ukázalo by se velmi rychle, jaká je skutečná podpora jeho názorů ve společnosti. Mohlo by se dost snadno stát, že by nebyla příliš vysoká, dokonce ani ve srovnání s chřadnoucí ODS. A takového risku se Václav Klaus jistě rád vystříhá.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Klaus a KSČM vlastenci? napsal(a):

Už nějaký čas se u nás hovoří o zrodu české expozitury protievropské strany Libertas irského eurodisidenta Declana Ganleye, u jejíž kolébky zvoní rolničkami kašpárek Klaus ve skálopevném přesvědčení, že Češi prahnou své členství v EU Bruselu osladit podle jeho představ.

Paralelně s tím spolkem tajtrlíků, jemuž dodává mimořádného lesku komunistická kandidátka na úřad hlavy státu Jana Bobošíková, vzniká příkladně pravicový občanskodemokratický klon v péči jednoho ze zakladatelů klauspartaje Petra Havlíka.

Je to divadelní společnost prozatím nepojmenovaná, ale každopádně prý odhodlaná zabudovat do svého názvu přívlastek konzervativní, jímž míní oslnit zklamanou veřejnost. Tatáž veřejnost, která neunesla ani první náznaky reformních změn, podle Havlíka tolik touží po Topolánkem opuštěných konzervativních hodnotách, že jeho ke kořenům se navrátivší pravici nadělí v létě 2010 až dvacet procent voličské přízně.

Kdyby ten skvělý muž občas zašel mezi normální lidi, v každé hospodě by se dozvěděl, kam přesně si tu svoji iluzi může strčit.

Je to vemi nebezpecny pocin vzniku politicke ultrapravice! Historicky prave v osobe Adolfa Hitlera a jeho mecenasu zname a viditelne.

Nepodcenovat!

Jde o obhajobu zajmu uzke skupiny v ceskych podminkach velkokapitalu. V CR vznikle prechodem z komunistickych struktur. Ultra - ultra. Nekteri tomu rikaji "vykyv kyvadla".

Tedy vyhruzka VK byla a je tato: Ja reprezentuji zajmy velkokapitlu. Neposlechla jsi me ODS? Nedostanes liznout z toho, co ti doposud plynulo ze sluzby tomuto seskupeni!
14. 12. 2008 | 00:13

vlaďa napsal(a):

Ententýky,dva špendlíky,čert vyletěl z elektriky...Ať je to ten,nebo ten,praštíme ho koštětem.
Pane Pehe,budou Vám zas nadávat,ale stejně máte pravdu,jak už tolikrát.Eurochrlič,zdá se,má stále menší prostor k manévrům a snad i jemu dochází,že ať už udělá cokoliv,bude to pro něj už vždy stále jen horší.Anebo,že by chtěl právě tohle?
http://www.libertas.cz/
14. 12. 2008 | 00:42

Tomas napsal(a):

Naprosty souhlas. Mne jen zarazi, jak muze byt Klaus pro pravicove volice ikonou, kdyz to byl on, kdo prakticky pravici zdiskreditoval a nasledne nebyl schopen s ODS ani vyhrat volby v dobe kdy v populaci byly pravicove myslenky jeste mnohem popularnejsi nez je tomu dnes. Na to si u
prazdny a falesny Vaclav jiz jaksi nevzpomina.........
14. 12. 2008 | 01:12

Kluk a Rek napsal(a):

V Losanech u Kolina, kde se nas otec (in memoriam generálmajor Josef Mašín)narodil se porada poslednich par let mala oslava vzdy k vyroci narozenin naseho otce. Tento rok jsem opet napsal dopis za nas tri sourozence, ktery byl precten mou dcerou Sandy. Prikladam jej pro zajimavost.

...

Vážené dámy, vážení pánové,

děkujeme Vám za účast na dnešním pietním shromáždění před bránou bývalého statku rodiny Mašínů, kde se před více jak 112 roky narodil náš otec, in memoriam generálmajor Josef Mašín, jehož památku i památku jeho přátel, generálů Josefa Balabána a Václava Morávka si dnes znovu připomínáme.
Pamětníci mnoha minulých shromáždění, které se konaly na tomto místě, si možná vzpomenou i na slova některých řečníků, která tu byla, počínaje rokem 1945, pronesena. Slova připomínající odkaz, který nám i následujícím generacím občanů této země tito tři hrdinové zanechali. Avšak bilance jejich odkazu je do dnešního dne neutěšená!
Necelé tři roky po skončení druhé světové války, po dosažení vítězství nad nacismem, vítězství, ke kterému tito tři vojáci významně přispěli, bylo jejich dílo zmařeno. Demokracie byla v Československu pošlapána a památka i odkaz těchto tří bojovníků byl zneuctěn smečkou komunistů, s nepřímou pomocí těch, kteří se jejich násilí nevzepřeli.
Během následujících čtyřiceti let byla historie této země komunisty zkreslena, hospodářství ničeno, morálka obyvatelstva zkorumpovaná a výchova mládeže devastována. Komunisté po sobě zanechali hospodářské trosky, jejichž dokladem je pouhý pohled za bránu statku, ve kterém se náš otec narodil.
Těch, kteří se nacistickému a komunistickému násilí v této zemi vzepřeli, věru nebylo mnoho. Generálové Mašín, Balabán a Morávek, tři z těch nejstatečnějších, padli v boji proti nacistům. Zdena Mašínová, manželka generála Josefa Mašína, zemřela v komunistickém vězení. Naší druhové v boji proti komunistům, Václav Švéda, Lošaňák ze sousedního statku, Zbyněk Janata a Ctibor Novák zahynuli na komunistickém popravišti.
Období komunistického útlaku po sobě zanechalo hospodářské a morální trosky, kterých jsme stálými svědky i dnes, téměř dvacet let po celosvětovém pádu komunismu. Mnoho se v této zemi nezměnilo!

Kontinuita komunistických zákonů zaručuje, aby rozkradené majetky i nadále zůstaly v rukou těch, kteří si je pod jejich ochranou přivlastnili.

Soudnictví a hospodářská moc je i nadále v rukou bývalých komunistů. Komunistické zločiny nebyly potrestány. Stále ještě platí zbytkové tresty ze zákona z počátku devadesátých let o soudních rehabilitacích, ktere jsou urazkou tech, kteri proti komunistum skutecne bojovali.

Komunistická strana nejenže ještě existuje, ale její zástupci sedí v Parlamentu a dále spolurozhodují o platných zákonech a nositelích státních funkcí a hodností v této zemi a volí nebo garantují zvolení údajně liberálního prezidenta.
V letošním roce se Parlamentu České republiky při jednání o novele zákona týkajícího se další existence komunistické strany a jejich symbolů, našlo pouze sedm zákonodárců, kteří hlasovali pro přijetí těchto opatření. Jiný podobný návrh zákona není v dohledu. Během příštích týdnů se budou v Čechách konat volby do Senátu a krajských zastupitelstev. Je na občanech této země aby dokázali, zda Česká republika a její občané jsou hodni obětí a odkazu těch, kteří za svobodu a demokratickou budoucnost své vlasti zaplatili cenu nejvyšší.
Naše společná práce ještě není skončena! Vřele Vám děkujeme za Vaší účast!
Ctirad, Josef a Zdena Mašínovi
14. 12. 2008 | 01:12

Filipi napsal(a):

Same nadavky a nalepkovani. Klasicky Pehe. Ta nenavist z nej uplne cisi...
14. 12. 2008 | 01:21

Zacheus napsal(a):

To Kluk a Rek. Možná,že by nebylo od věci vzpomenout na zavražděného pana Honzátka...
14. 12. 2008 | 07:22

Karel (taky) napsal(a):

Ale jo, rádi uvítáme na naší politické scéně dvě autentické, na rozdíl od ODS skutečně pravicové strany - i pobočku Libertas.

Kdyby tak každá z nich chtěla přebrat ODS tak 3-4%, tak bychom byli úplně nejradši. :-)

A kdyby časem pozici ODS zaujala slušná pravicová strana, možná bych ji i volil. Konečně normální pravici.

Co se Mašínových týká, adorace jejich loupežného vraždění je největším humusem dnešní doby. Stejně jako jím byla kdysi dávno adorace věčně ožralých sovětských zločinců, skrývajících se za války v lesích Českomoravské vrchoviny.
14. 12. 2008 | 07:51

Jura Brno napsal(a):

Vazeni pratele, souhlasim s nazorem prispevatele Kluk a Rek. vse je tady v rukou byvalych komancu, kteri ziskavaji vetsi avetsi moc. vse je zde zakonzervovane predevsim prispenim byvalych komunistu / Klaus, Yeman, Paroubek. Novou pravicovou politickou stranu potrebujeme jak sul, ale urcite ne euroskeptickou. Potrebujeme kvalitni mlade politiky uredniky , kteri vi co maji delat. Kde je vyrovnani s komunismem? Nacismus = Komunismus. To se mame bat , ze volby vyhraji socani s komancema a zas budem muset utikat do zahranici. Novy lidi - jako Pospisil, Liska, Bursik, JUlinek atd. Hlavne uz ne byvali komance jako Klaus, Paroubek, Zeman, Rath, Filip, Grebenicek atd.
14. 12. 2008 | 07:55

Jan napsal(a):

Zakládání nové strany je fraška... protože za tím Pehemu smrdí Klus
14. 12. 2008 | 07:56

Rarach napsal(a):

Pane Pehe Vy už jiný nebudete.Vaše nenávist k prezidentovi Vám zatemňuje mozek a plácáte nesmysly.Navrhuji Vás zvolit do Vámi milovaného europarlamentu ať se Vás zbavíme.
14. 12. 2008 | 07:57

Zacheus napsal(a):

Zajímavý článek o EU vyšel v Mf dnes s názvem:" Zatracená smlouva, ale berme to". Bývalý ministr Vladimír Dlouhý zde mj. uvádí:

"Lisabonská smlouva je pro ČR milníkem, neboť přijdeme o část suverenity. Mnohá rozhodnutí o našem životě budou přijímána jen na unijní úrovni (...), ne zcela jasně budou vymezeny sdílené kompetence (...) a bez souhlasu ČR bude EU moci přijímat opatření nad rámec svých pravomocí (pokud to bude v souladu s politickými cíly, na kterých se vlády smluvně dohodly. Navíce EU bude schopna v určitých situacích změnit rozhodování jednomyslné na většinové, což při malé váze naší země může být nevýhoda(...)".

Kouzlem nechtěného je v jiném článku téže Mfdnes tato pasáž:

"V úzkých proto Háchovi sliboval tak rozsáhlou autonomii, jakou prý "Češi neměli ani za Rakouska - Uherska...".

Nemyslím si, že by euroskepticky orientovaná politická strana měla být u nás bez šancí ( samozřejmě za předpokladu, že nebude používat žárovky stovky).
14. 12. 2008 | 07:59

třebaKarel napsal(a):

Pepa Řepa
Milý Pepo , dneska jsem před odchodem do kostelíka přečetl rychle tenhle článek s jediným záměrem - musim udělat Pepovi radost a ukázat že všechno od PEHE Pressluftmaschinen GmbH taky neberu . Jenomže mi nedali šanci . Nic takovýho jsem tam dneska nenašel . Tak zas příště , každopádně Vám přeju hezkou neděli + teplo v kostele .
tK
14. 12. 2008 | 08:30

xyz napsal(a):

to Rarach:
"my se vás zbavíme???!!!???" - pane, mluvte laskavě za sebe, váš příspěvěk silně připomíná plamenné výroky a rétoriku z doby minulého režimu.
14. 12. 2008 | 08:38

Nazdar napsal(a):

Jiří z Poděbrad,J.A.Komenský ,to jsou naše vzory světoobčanů a velkých Evropanů,Klaus je pro nás nebezpečný Putinovec,Klaus je po Gottwaldovi nejhorší prezident !!!Klaus proti-Evropan je stejný jako Putin ,chtějí oslabit Evropu a udělat ji závislou na Putinově Rusku!!!
14. 12. 2008 | 09:33

Vico napsal(a):

Pehe se stal tak trochu kronikářem a zároveň glosátorem politického podzimu VK. Pro ty, kteří VK obdivují, je to hořké čtení. Já také nemám rád příběhy se špatným koncem.
14. 12. 2008 | 10:01

Petr z Tábora napsal(a):

Nová strana ještě nevznikla a už jí nechtěně dělá reklamu i pan Pehe. Souhlasím, že na čistě pravicových základech by se další strana "neuživila", zrovna tak na euroskeptismu. Nicméně je spousta témat (těmi nechci zdržovat), které stávající hlavní parlamentní strany neřeší ku prospěchu občanů. Spíše jim jde o to, dostat se ke korytům a zaopatřit své exponenty. Takže nová strana má velké šance, spíše jde o to, kdo se toho ujme - zda to budou lidé důvěryhodní a dostatečně inteligentní.
14. 12. 2008 | 10:08

Pavel Poštulka napsal(a):

78% voličů ODS by v referendu hlasovalo pro LS. 70% voličů ODS by přivítalo, kdybychom už měli EURO. Pokud vycházíme z předpokladu, že voliči SD, SZ, KDU a KSČ(u těch si nejsem tak jistý) novou stranu volit nebudou, jak tedy může projekt založený na odmítání LS a Eura dopadnout?? A. výborně - v Čechách je euroskeptický hlad a zamilovanost do koruny a ve volbách se Mr. Paroubek bude do posl. chvíle třást o své vítězství. B. Manipulace médií (MfD, Česká TV)vytvoří mediální imaginaci 9% odhadů pro novou stranu před volbami. Jen díky tomu se jakýs takýs zájem veřejnosti udrží až do voleb, které ale budou velkým překvapením. Volební výsledek - ? 2,76%. Tak co myslíte vážení diskutéři. Řekl bych, že B je správně
14. 12. 2008 | 10:38

Milan Hruška napsal(a):

Pan Pehe se zdánlivě věnuje jednomu tématu, ale já té jeho posedlosti rozumím - V.K. opravdu reprezentuje cosi zásadního, určitý způsob uvažování, který dávno ztratil vizi (nebo ji spíše nikdy neměl, protože se jen negativně vymezoval vůči levici) a teď sedí na prameni a dusí. Mluví se o hrozbě návratu komunistů k moci, ale já vnímám jako velké nebezpečí tohle ultratržní uvažování, které když slyší něco o spolupráci, o rozvíjení společného bohatství, o solidaritě, o ochraně přírody pro budoucí generace, tak začne křičet, že jim někdo omezuje svobodu (rozuměj: dělat, co se mi zlíbí bez ohledu na ostatní). V soukromí také dodávají, že se oranžovým sockám nechce makat.

Tito Klausovci se často ohánějí Amerikou jako vzorem, i když jim z nějakého důvodu nevadí přátelit se z Ruskem, kde se o nějakých větších svobodách z našeho pohledu nedá mluvit. Proč to těmhle lidem nevadí? Kritizoval Václav Klaus někdy Rusko a zřejmou nesvobodu v mnoha věcech? Ne. Tak proč bije na poplach, když slyší, že snad emise různých škodlivin do ovzduší by se měly snížit? Tihle lidé se ohánějí "selským rozumem" a tvrdí, že člověk nemůže poškodit globální klima, protože je na zemi už tisíce let a nikdy jsme přece nic takového neznamenali, ne?
Tak zaprvé nemají tak úplně pravdu - i člověk dávné minulosti byl schopen měnit klima celých regionů, třeba když v Anglii, kdysi lesnaté zemi, dokázal do konce 19.století zredukovat lesy na pouhá 3% celkové plochy. A to byl historický člověk - bez obrovských továren a miliónů aut. Stačí si vzít kolik tun splodin se ročně do ovzduší vypustí v globálním měřítku a rozpočítat si to na čtvereční kilometry. Z pohledu jednoho roku to nebude tak moc - ale pak to vynásobte deseti, nebo sto lety - a je to celkem jasné: otázka nezní, jestli má člověk schopnost výrazněji změnit klima. Otázka zní jak dlouho mu to bude trvat: tisíc let, sto let, padesát let. Proto je potřeba se tímto tématem vážně zabývat - ne kvůli oteplování klimatu, ale kvůli tomu jak si prostě přírodu znečišťujeme: jak je třeba znečištěna mořská voda! A teď tady máme uvažování, které se tomuto problému brání, protože jeho řešení by znamenalo stanovit určitá pravidla na globální úrovni, a to je přece omezování svobody. Když se třeba Rusům potopí u Kamčatky jaderná ponorka a je jen otázka času, kdy se ta radiace dostane do okolní vody, tak co je komu do toho, že? Proč by se měl do toho Rusům někdo plést.
Vybral jsem jenom jedno téma, které se láme na postavě současného prezidenta. Byly by tu další? celková slušnost (náš prezident je brán jako extrémně nezdvořilý - aspoň takto to minulý týden pojmenovaly Timesy), ekonomika (V.K. vždy své ekonomické názory prezentoval jako objektivní pravdy - a při tom je třeba názoru, že jih Itálie zůstal chudý protože se v 19.století spojil se severem a tak se zakonzervoval daný stav. Otázka potom zůstává, proč na severu Itálie vznikla strana, která chce sever oddělit od jihu, protože má pocit, že jih se na severu přiživuje (a získala tolik hlasů, že se dokonce dostala do vlády!). Proč tato strana nevznikla na jihu? Podle V.K. by měla přece vzniknout na jihu ne? Ano ta paralela je zřejmá: V.K. chce říctt, že když se spojíme s Evropou, tak zůstaneme navždy chudší. Ale to je lež - jednak svou suverenitu úplně neztrácíme a za druhé za Rakouska- Uherska české země patřily mezi ty bohatší regiony. Proč asi? Myslím, že jde o vnitřní struktury dané společnosti, o pravidla a vzorce jednání, které se prostě nedají vtělit do zákonů nebo si prostě myslet, že vyhlásím demokracii a ono se to stane všechno samo. Jih Itálie je chudší protože je to patriarchální společnosti s mnoha feudálními znaky, které se přetvořily do místních mafií, které jsou si schopny vydělat velké peníze, ale v důsledku region poškozují. Mafie, to je moderní verze středověkého feudála, který si na svém lénu dělá tak trochu co chce.

atd. atd. Klaus je prostě klíčem k mnoha tématům, ale je to klíč pěkně rezivý, zahnojený a ze špatného kovu.

Takže dovolte mi,abych svůj názor shrnul:
Stydím se za svého prezidenta!

To Nazdar: Souhlasím. Pěkně řečeno.

A ještě douška pro Blue Jay:

Díky vám jsem pochopil, že pravicový fanatik je stejně omezený a hloupý jako levicový. Za toto poznání vám děkuji, i když vás to těšit asi nebude.
14. 12. 2008 | 11:17

MoSaDo..... napsal(a):

Zakladani novych stran,je v prostoru otevrene demokracie
normalni a potrebne!
Pane Pehe Vy jste slinta a myslenim Rus s americkym platem.
Kdyz neni ve state dobreho ve strane jiz zdiskreditovane,pak musi se vytvorit neco jineho.Mozna,ze prave napln a idea nove pol.strany bude lepsi.
Ovsem,ze ji hned v pocatku bude obsazovat Zelezny,Bobosikova,Pithart,Tlusty
jiste i odpadlici strany CSSD.
Mozna,ze i nejaky ten zapomenuty ideolog,atd.Proto si musi nova strana vybirat a neprijimat zprofanovane a zname kecaly jiz znamych stran.Verim,ze tomu tak nebude a da se vice prostor pro lidi,kteri nehledaji jen svou financni stranku,jakoz i moc.
14. 12. 2008 | 11:18

Karel (taky) napsal(a):

Milan Hruška: Pochopení v závěru Vašeho příspěvku půjde časem ještě dál, nezoufejte, ještě není všem dnům konec.
14. 12. 2008 | 11:24

Pancíř napsal(a):

Pane Pehe musím se Vás zastat. Patříte k těm, kteří mají právo vykládat nejen své konstruktivní myšlénky, ale i své pocity, pochybnosti a úvahy. No nic. Pravicová strana u nás vzniknout nemůže, nejsou lidé ani zkušenosti.Kdyby ovšem pan Klaus něco takového měl za lubem, už to mohl dávno udělat. Jeho představa o pravicové straně je asi něco podobného jako měl Hitler když vybudoval NSDAP. Chce především posílit svůj vliv v politice a dělá pro to přesně to, co dělá. Je to nacioanalista a tudíž mu budou proti srsti všechny evropské dohody včetně Lisabonské smlouvy.
14. 12. 2008 | 11:54

třebaKarel napsal(a):

Kluku a Reku ,
Vážení pánové , taky si vážím Vašeho otce , jeho hrdinství a odvahy .
Jediné čemu úplně nerozumím je slovo odkaz . Snad i proto , že v době kdy jsem vyrůstal bylo těch odkazů tolik , že jsem k nim imunní . Trochu se mi to jeví , jako by nestačilo co udělali hrdinové zaživa a museli jsme si my živí na ně ještě navěšet další ozdoby .
Tu drzost Vám takhle psát mám proto ,že jsem měl v minulosti taky slavnýho hrdinu za jakýhosi předka . Co udělal bylo krásný , statečný a dneska uznávaný , jenže - já si to pamatuju jinak než se o tom píše . Byl to starší člověk , který v nějakým okamžiku mohl udělat na úkor svýho pohodlí cosi pro nás všechny a udělal to . Snad podobně jako Váš otec . Mohu - li ale říct co jsem viděl , v žádném případě ostatním lidem nevyčítal jejich méně statečný postoj , chápal je a nebyl nic jinýho . Jenom nemohl jinak . Žádný odkazy , poslední vůle . Proto si nejsem jistý , jestli když dneska nad jeho hrobem někdo řeční , neni to trochu jako v Krylovi .
Máte pravdu , interpretovat co by komu bylo milý jen proto že byl " z rodiny" je pitomost , ale když jste tady , chtěl jsem Vám tuhle mojí vzpomínku říct . Neberte to prosím jako jakýkoliv mentorování , nebo neúctu . Ale jak můžete vědět co by on dneska dělal ? A když říkáte že se toho v Čechách moc nezměnilo , nechci Vám brát iluzi , ale to se teda změnilo . Představa ráje na Zemi , kdy budou všichni syčáci potrestaný je utopie . Nikdy se to nestalo a stát nemůže . Ale žije se tu hezky , když nečtete noviny tak dokonce skvěle .
A ještě mi dovolte jednu poznámku k Vám . Četl jsem Rambouska , nadšenej - myslím ještě za totáče . Pak to prasklo a mně se zmocnily pochyby . Vlastně dodnes si s tím nevím rady . Ale to co jste udělali ohledně nálezu materiálů o plánovaném atentátu na K.G. mně přesvědčilo o Vaší poctivosti a neuvěřitelně mne nadchlo . Vím že jste toho určitě udělali se stejnou poctivostí spoustu , mně to sepnulo až teď . A moc si Vás vážím .
Snad mi je trochu rozumět , Váš tK
14. 12. 2008 | 11:55

vodák napsal(a):

Tak nám slavný politolog Pehe nenápadně sdělil, že ODS je zdiskreditovaná, vede si nemožně, pravicová media šílí, Klaus je stále výstřednější a že je nejpopulárnější? To byl prezident vždycky. Možná, že by svá zbožná přání měl pan Pehe vykládat v kostele a ne na internetu. Na druhou stranu proč bychom si nepřečetli názor i když výsledek je, že si myslím, že autor je ve své zášti úplně mimo mísu.
14. 12. 2008 | 12:06

Aleš Dlouhy napsal(a):

V podobě Klause získala ČR prezidenta, který je sebestředný, domýšlivý, nadutý, povýšený, ješitný, nafoukaný, arogantní a samolibý. Přičemž z hlediska českého politického systému by prezident měl být bezkonfliktní komunikativní typ se schopností spojovat různé názorové proudy bez ambicí profilovat především sebe jako osobu.

Tragedií rovněž je, že Klausovy postoje jsou primárně definovány myšlenkovými proudy jeho prostředí. Největší hrůzu má z toho, že by zastával názor, který je většinový (globální oteplování, evropská integrace, konflikt v Gruzii atd.). Byla-li by většina světa přesvědčena, že globální oteplování je nesmysl, byl by Klaus jeden z největších bojovníků za urychlená opatření proti změnám klimatu.

Výsledky samozřejmě jsou. Šel-li by s proudem, jméno Klaus by mimo české hranice nikdo neznal. Ovšem souvislosti a způsob jakým je prezident ČR prezentován a vnímán v zahraničí jsou možná satisfakcí pro něj, avšak z ČR dělají divoký východ – tatarstán kde je možné vše.

Pokud by Česká médie byla schopna objektivně informovat o stavu věcí vezdejších a nepřipomínala by spíš média Běloruská, nebyly by informace a názory které uvádí pan Pehe ve svých blocích pro mnohé vyznavače kultu pana Klause takovým šokem.
14. 12. 2008 | 12:23

IronNick napsal(a):

Čím méně informací, tím delší článek - další důkaz, že politologie není věda, a že se (nejraději) nezabývá reálnými daty. Mimochodem, pane Pehe, víte jaký je rozdíl mezi "specializací" a "obsesí"? :)
14. 12. 2008 | 12:57

Teo napsal(a):

Nechejme se překvapit zda vznikne nová pravicová strana. Pro mnohé by to pochopitelně bylo nepříjemné překvapení, ale stále dost lidí by uvítalo takovou změnu v rozložení sil v naší politické scéně.
Při úspěšnosti takové nové pravicové strany by mohlo dojít konečně k vystřídání v našich nezbytných koaličních vládách. Patrně by i byl zrušený setrvalý patový stav v rozložení volebních hlasů. Je totiž nad slunce jasné, že při možnosti koaliční spolupráce mezi pravicovými stranami by zvítězil pragmatismus a pravice by získala nejen v parlamentu, ale i ve vládě navrch.
A o to běží! Že pane Pehe?!
14. 12. 2008 | 14:01

pařez napsal(a):

Zda nová strana "ano" či "ne", to bych nechal vyřešit trhem po zveřejnění konkrétní nabídky.
14. 12. 2008 | 14:45

modrý soudruh napsal(a):

Čím více těchto tzv. konkurencí k ODS tím lépe pro čssd. Tak už kluci zakládejte a jen nežvaňte. čest
14. 12. 2008 | 15:15

green napsal(a):

@Teo
neuvedl byste alespoň nějaký argument pro své tvrzení, zdá se totiž, že nová strana rozhodně neposílí pravici v celkovém voličském záběru, ale oslabí ODS, jakkoli ne významně, na což Pehe správně ukazuje a argumentuje, byť i v souvislosti tříštění se projektů nových pravicových a euroskeptických stran. Ale v žádném případě tam není vidět možný nárůst hlasů, zvláště když preference ods setrvale klesají do pásma US-DEU v nejlepší formě. Odkud by se tedy vážený pane vzalo chybějících 30%?
14. 12. 2008 | 16:01

M-iri napsal(a):

Pane Pehe,jen malá douška...pokud je demokracie tak si může zakládat každý jakou stranu chce,třeba "Stranu rychlosti hlemýžďů".A já doufám,že se nebudou ptát Vás zda si ji mohou založit,či ne....Nechte jim jejich právo a svobodu a čas ukáže...
14. 12. 2008 | 16:16

Pepa Řepa napsal(a):

To třebaKarel
Dáte mi copyright na PEHE Pressluftmaschinen GmbH? Dobrý.Tentokrát je bušení bez příklepu.

Váš článek o předkovi je dobrý. Až Vám zase předhodí před čumák někdo eurobuřta, zkuste zapřemejšlet jestli by předek-hrdina zrovna takovou lahůdku pozřel.Od Cohn-Bendita by nesežral buřta ani můj pes.

Asi se zatím nedopustím zrady a nepřeběhnu od Balbínů k Libertas. Ne, že bych si nepřál pár brzdařů ve vlaku, kterej jede-no víte kam.Ale program strany založený jen na zatažení záchranné brzdy je málo.

Pak je to i o lidech. Petr Havlík řikáte? Kratina tam bude taky? LL? Lotynka-Libertas?

Petr Mach? Dovedu si ho představit v reklamě na mléčný koktail. Že by zrovna on byl otec zakladatel?
Jestli tam bude Vovka a Bobo, tak je to jasný. Dva hřebíky do rakvičky novorozence.

Ovšem, kdyby šoupli nalezence do Baby boxu a ujalo se jej pár slušných lidí, to bych nemohl zaječí úmysly vyloučit.
14. 12. 2008 | 16:16

Luba napsal(a):

Možná by nebylo od věci novou stranu pojmenovat rovnou Klaus.cz, ať voliči netápou.
14. 12. 2008 | 16:48

Luba napsal(a):

Anebo by bylo dobré vycházet z úspěšného modelu hnutí "Libertas" zbrojního handlíře Genleyho, jen by bylo dobré jeho stanovy upravit do českých reálií v duchu místních tradic.

Ovšem - to by si pak vynutilo změnu názvu z chráněné známky "Libertas" na originální a češtější "Pobertas".
14. 12. 2008 | 16:58

kratochvil napsal(a):

hehe ty jsi teda vykuk, prý jsi čísník, nebylo by lepší se vrátit do hosúpody?
14. 12. 2008 | 17:07

Jan Šulák napsal(a):

Občas otevřu u vnučky Internet ,sleduji ČT 24 živé vysílání ,aleduji Historii .cz ve čtvrtek na ČT 2.Jsem jen pamětník a někdy napíši několik řádků.Četl jsem názory občana Peheho a jiných.Vzpomínám na jednání kongresu ODS a ověřoval sizprávu ,že o zasedání Kongresu ODS píší světové dewníky.Otevřeljsem New York Times a o Kongresu ODS nic .Tak jsem vytiskl prokolegyni nové názory na léčení Alzheimerevy nemoci /Science ,autor nevím,lze dohledat/.Ano ,virus je podobný viru heroes simplex .To je opravdu potěšující!!!.Ale jinak.Ve čtvrtečním vysílání "Historie .cz hovořiliakademici z Karlovy university ,Msarykovy v Brně a Palackého z Olomouce /prof Bílý /.
Mluvilo se o zemském zřízení.Totiž-my dříve narozeníé máme v rodných listech napsáno .Země Česká ,země Moravsokoslezská ,Sllovensko a Podkarpatská Rus.Na kolejijsem bydlel s občanem ,narozerným v Pyšelích /studoval veterinu a trvalé bydliště Praha -Krč. jsdme byli z Moravy .Promoval jsem s Vladou Juráčkem/říkali jsme mu Clementis/.Byli jsme veselí , šťastní ,měli jsme serádi a topili hlouposti. Nevím ,sna JE TO MÉ PSANÍ TROCHU ZMATENÉ_ aLE NENÍ CHAOS KOLEM NÁS .kÉŽ BY OPĚT NASTALY TY časy ,opět bylo zemské zřízení .Pokojné Vánoce všem lidem dobnré vůle přeje ogar /chlapec /z Valašska.
14. 12. 2008 | 17:21

František Matějka napsal(a):

Brojení proti EU? Udělám rád cokoli (včetně otevřené podpory euroskeptické pravicové strany, jejímž cílem bude ochrana našich zájmů proti "novému Mnichovu"), co pomůže naprosto eliminovat například toto: http://zpravy.idnes.cz/repo... To stojí opravdu za přečtení a shlédnutí...
14. 12. 2008 | 17:45

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Matějko, vy byste za těch pár šupů europoslance strhal.
14. 12. 2008 | 17:56

sumavak12 napsal(a):

Pehe vy si nepamatujete jak podporovalHavel vznik novych stran? TObylo v pořadku? Asi jo lezl jste mu do prdele a lezete,
14. 12. 2008 | 18:00

tata napsal(a):

pane Milan Hruška

JEDEN z nejlepších příspěvku na toto téma,každy fanatik je hloupý špatný výraz slepý.To je ta mírnější stranka,bohužel vede k zločinum Hitlera,Stalina,A 50 LET U NAS.

Fanatici jsou nejlepší vykonavatélé a mnohdy předčí své vudce.VE jmenu tohoto pak je omluveno všechno,Muj nazor je ,ne není.

jESTLI ŽE ZASEJU SEMINKO NENAVISTI,musím počítat že mi naká zruda to seminko naklonuje v něco co sem nechtěl ale to už většinou nejde zastavit.
14. 12. 2008 | 18:17

Hurá napsal(a):

Vážení skeptici, zkuste také přemýšlet o tom, co podpisem získáme ! Mj. nám také LS alespoň troch uklidí to politické hnojiště.
14. 12. 2008 | 18:52

jarpor napsal(a):

Pane Pehe,

Jak vidím, ani v adventním čase, který by se měl vyznačovat jistým zklidněním myslí, přemýšlením o těch se kterými souhlasíme a také o těch, kteří jsou nám "protivní", který by měl být klidným očekáváním o budoucnu právě na pozadí minulosti,
ani v tomto čase se neoprostíte od Vaší, dovolíte-li, chorobné nenávisti k "hradu", kde už není, třeba bohužel, Váš oblíbenec V. Havel.

Jediné, co Vám chci říci k Vašemu názoru na novou pravicovou stranu je to, že budoucnost ukáže, zda jste politolog nebo "politolog".

Hezký adventní večer.
14. 12. 2008 | 19:05

vlk napsal(a):

Osobně si myslím, že Klaus s e nebud e angažovat napřímo ani v jednom z nastartovaných projektů!
Možná vyjádří sympatie a a někd e se objeví na mítinku, ale jen velmi a velmi opatrně. Tak, aby to šlo vysvětlit. Klaus totiž nikdy neriskuje a nikdy nesází na jednu kartu.
Velmi si počká , jak nová nebo nové partaje dopadnou v Eurovolbách. A teprve potom, kdyby některá z nich , přiznejme - nečekaně , uspěla, pak by s e k ní přihlásil.
Vyjděme ale z prvaděpodobnějšího a předpokládaného scénáře:
Vyhraje oranžová, modří budou lapat po dechu, lidivci také, ostatní vypadnou. V takovém případě s e Klaus stáhne bezpečně v tomto směru / tedy podpory Klauspartají/ do pzadí. Nikoliv ,že přestane prosazovat svoje ego.
A počká si na parlamentní volby. Opět vyjděme z nejpravděpodobnějšího scénáře- výhr a oranžových, propad modrých, dominance levice ve sněmovně a možnost soc dem vybrat si do dvoučlené koalice minimálně ze tří různých stran.
To bud e klausova hvězdná hodina! Klaus vyjede z Blaníku. Samozřejmě až tehdy, když jeho zapuzené modré ěti za ním dolezou na Blaník z Prahy po kolenou. A budou v slzách prosit, aby si je vzal zpět a byl znovu čestným předsedou.....S totálním návratem ke kořenům...
Už teď by to chtělo sehnat nějakého dalšího Brožíka, aby namaloval z té události obrovský obraz. Třeba pod názvem - Zbloudilí u pramenu pravé víry.
14. 12. 2008 | 19:20

Lena napsal(a):

Zdravím, Vlku.
Hezká prognóza.
Pro mě je odklon p. Klause od ODS z důvodu, že tato strana je málo pravicová, pro tuto stranu vyznamenáním. Myslím, že VK nevyznává pravicové a liberální myšlení. Připadá mi, že jeho způsob uvažování vede spíše k anarchii. Nová strana s největší pravděpodobností oslabí pravici a pokud by, nedej bože, převzala vládu, pak bychom se nejspíš mohli těšit z nového tunelování kdečeho neb "svoboda" je nade vše. Obávám se, že díky podobným aktivitám se tu spíše víc rozšíří vliv soc.dem. a komunistů.
14. 12. 2008 | 19:30

třebaKarel napsal(a):

Ahoj Vlku ,
Říkal jsem si že se tvých pět hodin v autě protáhne kvůli počasí jaký bylo .
Tvůj navrhovaný obraz bych viděl spíš jako slavný alegorický " Bitva u Lipan " . Všude zmar a zhouba , vytrhaný vlasy ,manžetový knoflíčky zašlapaný do země , přestřihnutý kreditky , na útěku pohozený mobily , odřený bavoráky v plamenech .
Markytánky pobíhající zmateně mezi reky - VICO , pomůžete mi ?
tK

Pepo ,
Pressluftmaschinen GmbH jsou Vaše , i se vším movitým a nemovitým majetkem , ztímco já se dmu pýchou .
Hezký večer , tK
14. 12. 2008 | 19:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsme jeden text, který byl v rozporu s pravidlky těchto stránek (jeho pisatel se vydával za autora blogu).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 12. 2008 | 19:52

vlk napsal(a):

Lena

klaním se ! dlouho jsme Vás neviděl.
Ne Václavu Klausovi nejd e o levici nebo pravici. Tomu šlo a jde vždy jen o Václava Klause. A jediná vhodná ideologie je ideologie jeho zbožštění..

třebaKarel

no nebylo to tak hrozné. Odjel jsem to dokonce rychleji. Jenže zdevastován. Absolvovaným mejdanem a jehonásledky na duchu a na těle.... Nejspíš si týden budu léčit rány a uvádět s e do provozuschopného stavu.
S tou alegoriií na Lipany nemohu souhlasit. Proto Brožík a jeho velké okamžik y z českých dějin. A nikolvi Marold a jeho velký český debakl. Nebo považuješ možnou prohru ODS v parlamentních volbách za dějiný debakl?
14. 12. 2008 | 20:00

yorick napsal(a):

Jako občasný návštěvník blogu, konstatuji s ohromnou radostí, že z obou břehů politického spektra se množí rozumní lidé (podle obsahu příspěvků a jejich stylizace), kteří prohlédli to lidské monstrum, sedící, m.j. opakovaně díky komunistům, znovu na hradě. To máme vrcholného reprezentanta politické kultury a morálky obecně, jen co je pravda. Díky pane Pehe za snažení, které se jednou snad ukáže, že nebylo sysifofským. Doufám.
Beznaděj z politického kluziště této země mě přecejen vede k naději, ač mizivé, že až vyhraje (samosebou jen na čas) Paroubek, udělá jediný hrdinský čin, za nějž vejde do dějin. Že totiž najde cestu, jak zákonnou cestou vyměnit tohoto antiprezidenta. Pak ať jde třeba k šípku. Na tohle Topolánek s ODS bohužel nemají.
Pěkné Vánoce všem.
14. 12. 2008 | 20:12

Zach napsal(a):

Když už si člověk otevře tu příjemnou stránku s názvem blogy,vždy tam číhá to Pehe.
Ač se mi zdá,že moje srdce tepe více na té pravé straně(ne ,nezdá,je to tak),tak stejně Vašíka nemusím,tak ani jako ty ostatní,co se jen tak statečně tváří,přesto do žádné nové strany,dokonce ani staré strany vstupovat už nebudu.
tK:
v pátek a v sobotu mne čeká za volantem Oktávečky asi tak třicet hodin,když to dobře půjde.
Moc rád bych poslal nějaký příspěveček už i z domova...
14. 12. 2008 | 20:38

třebaKarel napsal(a):

Zachu ,
důležitým předpokladem bude nejet to v kuse . Třicet hodin musí být strašný , neumim si něco takovýho vůbec představit . Pochytil jsem že asi ze Španěl , že ? V každým případě se budu těšit na tentokrát domácí řádky . Šťastnou cestu , váš tK - Ivan
15. 12. 2008 | 06:46

klimatolog napsal(a):

Strana nova, estebacka
http://czech-bohemia.blogsp...
15. 12. 2008 | 07:40

jarpor napsal(a):

Orwell

Poslužte si čím chcete. Hulváty ignoruji.
15. 12. 2008 | 07:41

Vico napsal(a):

tK : ty pohozený kreditky, BMW v plamenech..dobrý.A co tak robustní Topolánek oznamující členům ODS svou připravovanou kapitulaci do rukou Klause třesoucím se hlasem "Jsme jako to ptáče v rukou dravce".
15. 12. 2008 | 08:37

Slav napsal(a):

Strašně se mi líbí komentář Milana Hrušky. Co ti dnešní pravičáci dělají šířit nějaký strach z komunistů a tahnout nás ven z Evropy ať si nás sežere kdo chce, hlavně aby oni byli při tom. Nejsem žáden znalec komunistického hnutí ani nemám VUML pokusím se bleskově projet české komunisty. Začalo to asi Šmeralem, nic negativního o něm nevím, levicový intelektuál hledal východisko pro opravdu chudé a ponížené, jestli tam byli nefachčenkové kde nejsou? Klema, snad jediný zmetek který lstí zavedl ruský bolševismus u nás. Zápotocký prý lidový člověk, nezapomíná se mu měna, myslím že se snažil o částečné uvolnění. Novotný, snaha ulevit se ruských spárů byla očividná mluví se přece o krásných 60-létech, Dubček využil uvolnění, rozšířil to i nacionalisticky, Husák postižený pragmatický zmetek, Milouš sami jste poznali, trochu zabedněný fanatik. Myslím, že kdyby nebylo ruského tlaku skoro se všemi by se dalo jednat a sotva by zavedli totalitu v takové podobě jaká byla.
15. 12. 2008 | 08:46

Karel napsal(a):

Pane Pehe, zkuste napsat alespoň jediný článek (pokud se tak dá těm vašim slintům říkat), kde byste nepoužil jméno současného prezidenta republiky. To je už opravdu neuvěřitelné, jediné, co umíte napsat, je stále dokola Klaus, Klaus, Klaus...
15. 12. 2008 | 09:04

MS napsal(a):

tK

nechápu, jak můžete s p.Pehe se vším souhlasit. Snažím-li se odprostit od své “nekritické lásky k VK“, tak přesto v článku najdu plno nesmyslností.

Kdo píše noviny? Novináři nebo politici? Novináři, kteří vždy potřebují senzaci, protože to jinak většinu čtenářů nezajímá, a oni by si nevydělali ani na slanou vodu.
Kdo může za to, že vlastně nikdo neví, kolik stran vzniká? Média nebo politici? Kdo udělal tu první chybu? No, pro mne jako laika, těžko rozlišit, kdo byl první, ale jestli něčemu nerozumím, je to většinou má chyba – v tuto chvíli novinářova (politologova).

Vzhledem k tomu, že novináři v čele s panem Pehe, dělají, co dělají (dosazují VK do role ústřední postavy), je VK ústřední postavou - ať VK chce nebo nechce.

Co je dle pana Pehe ryzí pravicová a euroskeptická myšlenka? – Nezodpovězeno. Ať si každý dosadí, co chce, debata bude o to pestřejší, nebo to neví ani sám pan Pehe?

Od osmého odstavce (když přihlédnu k filozofii pana Pehe) je to “realita“. Ale nesmyslů je tam taky pár, takže jak to že jste tam nic nenašel? :-)
15. 12. 2008 | 09:13

Viktor napsal(a):

KAREL

Milý pane, staží jít na http://www.pehe.cz , máte tam článků, které se Klause netýkají ani slůvkem tolik, že je nestačítě všechny přečííst do konce roku
15. 12. 2008 | 09:44

MS napsal(a):

Viktor

ne, že by tam nebyly články, kde by se jméno VK nevyskytovalo, ale asi čtete hodně pomalu, protože počet článků bez jména VK, tam moc není. Co budu číst do konce roku, to teda nevím? :-)))
Vystačilo by mi to možná, kdybych četla celou tvorbu tzn. i ty s VK.
15. 12. 2008 | 10:37

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý komentář ("dement"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
15. 12. 2008 | 11:12

Pepa Řepa napsal(a):

Milá MS
Euroskeptik je přece každý tvor, který nežmoulá v ruce v ruce pytlik hujerových švestiček. Hlavně, abyste nepropásla dobrou příležitost mlčet.

A vyhoďte si konečně z peněženky fotku manžela a dejte si tam foto Cohn - Bendita, ať jdete s dobou.

Dement se už taky nesmí? A co de Ment? To zní vznešeně.
15. 12. 2008 | 13:20

oranžový napsal(a):

Tentokráte souhlas pane PEHE v tom ...
že zakládání nových stran ...
s lidmi "profláknutými "

je zbytečné ....
a v případě založení ...

a získání 5ti% podpory v obyvatelstvu ...

.... zadarmo - drahé .
15. 12. 2008 | 13:23

buldatra napsal(a):

Každý něco neumí.
A když někdo dělá něco, co neumí hodně dlouho, zapomene i to, co umí.
Politiku dělá hodně lidí, kteří to neumí. Jsou profesionálními diletanty a stávají se z nich časem staří harcovníci. Obdivuhodné.

A tito harcovníci si čas od času zakládají nové strany. Tím v podstatě vytvářejí nové pracovní příležitosti. Co by jinak dělali? Je to přirozený koloběh neumětelů. Takže, neděje se nic zvláštního, nic, co by stálo za řeč. Anebo chce snad někdo zaměstnat některého z harcovníků neumění? Zvláště pak v době krizové, kterou tito diletanti způsobili?

Nevím, co na tom panu Pehe vadí.
15. 12. 2008 | 13:57

MS napsal(a):

Pepa Řepa

Pochopila jsem, jen to, že jsem dement, víc ne. Takže když chcete mluvit s dementem, musíte mi psát, tak abych Vás pochopila. :-)

Jinak pro mne za mne, nazývejte mne, jak chcete, jen si to dohodněte s cenzurou. :-).

Naposledy jsem byla, dle jedno účastníka jednání, hnusnej skřet, proč asi, co myslíte?
15. 12. 2008 | 15:11

Hana napsal(a):

Božínku to je zase křiku! Vážně nechápu lidi, kteří vyloženě nesnášejí osobu pana Peheho - bez ohledu na to, co píše. Proč to čtete, když nemáte vůbec v úmyslu to vzít na vědomí? Je to názor - vezmu na vědomí, možná mě donutí se zamyslet, možná souhlasím, možná ne - ale nikde není důvod takto "kvičet" a urážet! Proč? Protože má názor? Co mi to připomíná?
15. 12. 2008 | 15:35

Blue Jay napsal(a):

Mila Hano,

Pehe je komunista. On pise to co asi citi ze musi. Ale to prece neni duvod proc by lide co s rudym Pehem nesouhlasi meli drzet zobak. Spise naopak. Cim mene Pehu v CR tim CR bude na tom lepe. Pehe je dinosaur z dony totalitni.
15. 12. 2008 | 15:47

oranžový napsal(a):

Některým marně vysvětlovat ...
modrý džeji :-)
15. 12. 2008 | 16:06

Pepa Řepa napsal(a):

To MS
je mi líto, ale ten deMent nebyl můj. Mne jen mrzí, že nevím, co tam bylo. Vy jste ta poslední, kterou bych tímto slovem označil.
To jsou tady jiní borci.

To Hana
Božínku to je zase křiku! Vážně nechápu lidi, kteří vyloženě nesnášejí osobu pana Klause - bez ohledu na to, co píše. Proč to čtete, když nemáte vůbec v úmyslu to vzít na vědomí? Je to názor - vezmu na vědomí, možná mě donutí se zamyslet, možná souhlasím, možná ne - ale nikde není důvod takto "kvičet" a urážet! Proč? Protože má názor? Co mi to připomíná?
-----------
Stačí tak málo. Vyměnit šest písmen.Nezdá se Vám?
15. 12. 2008 | 16:17

MS napsal(a):

Pepa Řepa

:-))))
15. 12. 2008 | 16:41

Kadlous napsal(a):

Tady již nejde o to, zda ODS zkončí a odejde do věčných lovišť. Tady jde pouze o to, aby to bylo co nejrychleji, než zdevastují úplně vše. Jejich záchrana - první místopředseda se v neděli na Primě odkopal a ukázal jak je to jednoduchý "idealista", který brzy zkončí na vyšetření na psychiatrické léčebně, až vnikne do toho jak to chodí v partaji, kde se podvádějí mezi sebou - kdy za polévku a velkého ruma nakupují nové členy, kteří mají ovlivňovat vůdcovskou elitu. FUJ
15. 12. 2008 | 18:34

vaclavurban napsal(a):

Když už jsem dnes opravoval pravopis panu Jiřímu Havlovi, tak musím dnes i Vám.

"Není třeba pro ní vymýšlet..."
Správně: "...pro ni...", pro tu stranu.

I Vaše minulé texty jsou plné zbytečných chyb.

Když už jsem u té kritiky, nestyďte se napsat, že jste někdy něco řekl, a ono se to naplnilo. Nemusíte psát, že komentátoři už dříve upozorňovali, nebo že autor tohoto textu zmínil... Napište prostě: "Řekl jsem to já a za tím si stojím." "Řekl jsem to a ono se to naplnilo."

Chovejte se jako chlap!
15. 12. 2008 | 23:05

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Urbane,
Obávám se, že větou: "Chovejte se jako chlap"! jste firmu PEHE Pressluftmaschinen GmbH přecenil.

Že se autorův sen naplní? Určitě! Roku 2014.

http://www.stream.cz/video/...
16. 12. 2008 | 06:42

Slav napsal(a):

Pepa Řepa
Václav Klaus je politik hodně ho tam nechce a ví proč? Pehe vyjadřuje zčasti naše názory, tak jak bychom to my možná ani neuměli. Jestli myslíte, že to tak není tak proč už druhá volba nebyla přímá ono by bylo dobré vědět jak to s ním vlastně je. Kdo se tady vlastně bojí pravdy?
16. 12. 2008 | 08:24

StB file: KLUK a REK napsal(a):

Vlado Meiár, se kterým si Klaus jako chlapák rozuměl, BEZ REFERENDA (po kterém Klaus volá vždy, když si myslí, že se mu výsledek hodí), rozbili dílo TGM, Štefánika, legionářů, odboje - domácího a na západní i východní frontě.

Opiti nacionalismem, utrpením pod "pragicentrismem" a Mináčovou "masarykovskou genocidou", podlehli Mečiárově demagogii.

Ale dostali se z toho, škody a ztráty, které Mečiár zpúsobil (nepřijetí do NATO, zaostávání v zahr. investicích atd.) DOHNALI.

Nakonec, bez génia Klause a svých "vyspělejších" bratrů Čechů udělali reformy, včetně rovné daně, o léta dřív než Klausistán.

Hlavně se ale zbavili adikce na svého demagoga Mečiára. To v případě svého demagoga, Klause, mnoho Čechů ani dnes nedokáže.

Takže ano: každá země má vládu a prezidenta, jaké si zaslouží.

Poznamenám, že Slováci volí komunisty, po 60 let (1946-2006) méně než Češi. Co to napovídá?
17. 12. 2008 | 01:01

Franta z pastoušky napsal(a):

Milé hloupé péhé,
je dobře, že si uvědomuješ, že ODS a Klaus tě vlastně živí. Bez nich by jsi dávno zašlo na úbytě.
17. 12. 2008 | 19:56

Pehehe napsal(a):

PROTESTUJI ABY SE UPOUTAVKY TOHOTO INDIVIDUA OBJEVOVALI NA TITULNI STRANE AKTUALNE:CZ
22. 12. 2008 | 10:40

Ivan Čapek napsal(a):

V zásadě s Vámi pane Pehe souhlasím. Podle mého soudu jste uhodil hřebíček na hlavičku s Vaší hypotézou, že by se asi spíše neukázala valná podpora pana Klause mezi veřejností. Rovněž zakládat pravicovou stranu v době, kdy dojde k masívnímu nárůstu nezaměstnanosti a dalším "pozitivním" důsledkům hospodářské krize, se mi zdá přinejmenším navní... Ale možná se mýlím. Možná ten pan Klaus má skutečně velkou podporu veřejnosti rovněž i nejen proto, že je z nějakého bizarního důvodu prezidentem republiky. Třeba již lidé zapomněli nebo si již z nějakého důvodu nechtějí pamatovat, jakou katastrofou tento pan Klaus pro naší zemi již byl, a třeba si možná většina skutečně myslí "vy nám s tou EU vlezte na záda", možná si většina myslí o sobě také tak vysoko jako pan Klaus. Při běžném občanském styku na ulicích, na silnicích, v obchodech, na úřadech,...to mnohdy tak vypadá. Když jdete do dveří, sto lidí musí v nich být vraženo jako první. Je to tu vskutku bizarně zvláštní země. Buďme na ní hrdí, bijme se za tento národ do posledního dechu, oslaďme to všem co to dá, dejme všem pravý hák. Rychle sem s novou skutečně pravicovou stranou, a hlavně ať hájí ty naše národní zájmu proti všem naším utlačovatelům.
22. 12. 2008 | 10:47

HF napsal(a):

Vzheldem k tomu že ODS kráčí v šlépějích Unie Svobody a stává se středovou stranou, tak se dá předpokládat že její volební výsledek v příštích volbách nebude nikterak slavný, odhaduji 15-20procent. Proto je naprosto logické a správné aby tu vznikla nová pravicová konzervativní strana která vyplní mezeru v pravicovém politickém spektru. Jedině tak je možné zamezit tomu aby komunisti a socialisti zísakli ústavní většinu a při troše štěstí by tato nová strana mohla spolu s ODS a Lidovci vytvořit příští vládu.
22. 12. 2008 | 11:25

Josef napsal(a):

Myslím, že tato země potřebuje skutečnou pravicovou stranu. Ne její odvar, nebo v jistém směru parodii na pravicovou stranu v podobě zdiskreditované ODS. Její vedení by mělo jít od válu. Bylo by dobré, kdyby pravicová strana byla založena co nejdříve, aby ve volbách do evrop. parlamentu měli pravicoví voliči dobrou alternativu k zdiskreditované ODS
24. 12. 2008 | 16:47

nePEHE napsal(a):

Je dobře, že existuje pseudointelektuál Pehe. Je třeba mít buď člověka, který se nemýlí či jen minimálně nebo člověka, který se pokaždé zmýlí. Pehe je fajn, pokaždé se zmýlil. Víme, co je špatně.
27. 12. 2008 | 19:12

Vaclav napsal(a):

Všechny politické strany aktuálně činné ukázaly, líp řčeno se znemožnily svým chováním před občanem a nejsou takřka volitelné. Víc netřeba dodávat.
28. 12. 2008 | 21:21

Nový napsal(a):

Pane Pehe, jak jistě víte, v demokratické společnosti lze za zákonných podmínek zakládat a rušit politické strany.
Jestli Vám je líto, že žádnou nemáte, tak si taky jednu založte.
Rozhodnutí o smysluplnosti takového počínání nechte na voličích !
29. 12. 2008 | 18:17

adam napsal(a):

Je tady věcí co by se daly nazvat fraškou. Companera PEHE řadím do top FRAŠEK
02. 01. 2009 | 10:09

XY napsal(a):

Pročtu-li si "aktuálně.cz",vidím,že jakási režimu s komunisty koaličního klauzofilsví poplatná ... ... no ... královnička...,které ještě ze spod šatů čouhá kus rudé spodničky se srpem a kladivem, tady "chce dělat pořádek" v duchu jakéhosi "kodexu diskutéra"a naše příspěvky prachsprostě cenzurovat.Je to totéž,jako když soudruzi měli "morální kodex" značně podpobný Desateru,ovšem který ONI nikdy nedodržovali.Slovy básníka vlasti Karla Kryla prostě "Na rohu ulice vrah o morálce káže". Já nesouhlasím také se vším, co mi zde komouši či modří bolševici-ptáci klauzovci nebo další odstíny z PaČuRu blafají,ale pokud se někdo o tom pozásluze vulgárně vyjádří,anebo pozásluze aspoň zde vynese nad nimi ostřejší leč spravedlivý "rozsudek",nemažu to.Pro výstrahu všem autorům těch svinstev,která se českým lidem oprávněně nelíbí.Ale což.Pokud ONI už brzy dostanou přes své drzé nevychované arogantní komuno-klauzovské zobáky,aspoň to pro NĚ bude milé překvapení...
02. 01. 2009 | 12:34

Pepiny napsal(a):

Pane Pehe,
vaše nenávist k prezidentovi je až pobuřující. Proč tolik nenávisti????? Je to závist, že se konečně musíte trochu živit vlastníma rukama??? Nové pravicové straně věřím a dáme jim hlas ve volbách do EU i v parlamentních volbách 2010. Vaše úvahy jsou otcem myšlenky. Je nám Vás líto. Smiřte se se skutečností, že prezidentem ČR je pan Klaus. Zdravíme a polepšete se v novém roce 2009!!!!!
02. 01. 2009 | 18:19

Jana napsal(a):

Pane Pehe, již nevládne Havlova hradní klika v této zemi. Zaplať bůh. Smiřte se z touto realitou.
My voliči, rozhodneme, zda je na politické scéně nutná další pravicová strana. J e !!!
Je potřeba nových mladých lidí. !!!!!!!! Držíme jim palce!!! Mládí vpřed !!!!!! Můj hlas dostanou !!!! Musíte tento fakt přežít. Dejte si panáka. Nashledanou.
02. 01. 2009 | 18:23

manželé napsal(a):

Pane Pehe, pane Urban,
Vaše názory jsou mimo mísu. Nenávist, zloba s Vámi oběma cloumá. Někdo Vás pane Urban nazval veřejně " socialistický kavárník ". To je to správné oslovení. My také s manželem dáme hlas nové pravicové straně.
Panu Machovi věříme, je to velice chytrý a vzdělaný člověk.
Držíme mu palce. Názory obou pánu, jsou nešťastné. Těm již nikdo nepomůže. Přejeme Vám oběma vše dobré méně nenávisti k prezidentovi v roce 2009.
02. 01. 2009 | 18:32

Jan. napsal(a):

Pehe je ....radši se nebudu vyjadřovat.
14. 01. 2009 | 18:11

manžetové knoflíčky napsal(a):

My voliči, rozhodneme, zda je na politické scéně nutná další pravicová strana. J e !!!
Je potřeba nových mladých lidí.
11. 09. 2009 | 10:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy