Komické střípky z irského fiaska českých euroskeptiků

04. 10. 2009 | 09:01
Přečteno 9001 krát
Čeští oponenti Lisabonské smlouvy vzhlíželi k Irsku jako k jedné z posledních nadějí na odmítnutí tohoto mezinárodního dokumentu, který má více integrovat Evropu. Skutečnost, že Irové smlouvu na podruhé schválili velkým rozdílem, posloužila jako užitečný kontrast k české situaci. Zejména obnažila v plné nahotě, jak zdecimované jsou šiky českých euroskeptiků.

Po podpisu polského prezidenta Lecha Kaczynského bude proti údajnému zrození evropského superstrátu v podobě Lisabonské smlouvy stát jen český prezident Václav Klaus a sedmnáct jeho věrných následovníků v Občanské demokratické straně, kteří podali stížnost k Ústavnímu soudu. Ti jsou u nás doma povzbuzováni poněkud komickou sbírkou skalních odpůrců Lisabonu, pro které byla i Topolánkova ODS příliš eurooptimistická, a založili si tudíž několik vlastních straniček. Ty všechny zcela propadly ve volbách do Evropského parlamentu—navzdory nepřímé podpoře prezidenta.

Evropu tedy bude několik měsíců držet jako rukojmí nepočetná směska lidí, kteří si připadají jako novodobí husité, stojící coby strážci národních zájmů sami proti zkorumpovanému evropskému molochovi. Václav Klaus se v jejich očích jeví jako Hus připravený k upálení na hranici v Kostnici. Tito lidé si vybrali právě den, kdy byly oznámeny výsledky irského hlasování, k protestu proti Lisabonské smlouvě.

Jak toto komediální představení vypadalo, vyjádřil vtipně ve svých internetových Událostech politolog Bohumil Doležal: Klaus však není úplně opuštěn na domácí scéně. O tom svědčí masový průvod Prahou a následně demonstrace odpůrců EU na Hradčanském náměstí. Očekávalo se tři sta lidí, ale přišlo jich dokonce celých sto. Primátor Bém, který chtěl rovněž demonstrovat, se nakonec nezúčastnil, zřejmě se bál, že by se v tom davu ztratil. Průvod cestou provolával hesla "vazalské jho není svoboda", "Lisabon je plíživý Mnichov" a "EU je čtvrtá říše", jakož i hanbu ODS a Topolánkovi. Když to člověk srovná s podporou, které se Klausovi dostalo např. v době „sarajevského atentátu“, je to dosti legrační.

V podobném duchu absurdity se nesla prohlášení některých českých euroskeptiků. Například europoslanec za ODS Jan Zahradil prohlásil, že se okolo schvalování Lisabonu hrála v Bruselu špinavá hra. Měl tím na mysli především opakovaní irského referenda, jakož i ústupky a záruky, které EU Irsku poskytla, aby hlasování dopadlo napodruhé lépe. Skutečným demokratům prý připadá opakování referenda „nepřirozené“.

Je dojemné, že až politik z postkomunistické České republiky, jehož strana klidně „vládla“ s pomocí kdovíjak sehnaných přeběhlíků a prosazovala americký radar v Česku, aniž by si dokázala zajistit většinovou podporu (přičemž se referendu, které by radar jednoznačně odmítlo, bránila jako čert kříži), dává EU a Irsku lekce z demokracie. Možná i u nás mohlo být o Lisabonu referendum, jenže zejména zásluhou občanských demokratů nemá Česká republika zákon, který by pořádání referend umožňoval.

Sluší se také dodat, že podobná „špinavá“ hra, jaká se prý hrála okolo Lisabonu, se už hrála v EU několikrát. Referenda se opakovala v Dánsku při přijímání Maastrichtské smlouvy a v Irsku při přijímání smlouvy z Nice. To vše před vstupem Česka do EU. Měl-li Jan Zahradil tak silný pocit, že vstupujeme do společenství, v němž se pro skutečného demokrata z České republiky odehrávají nepřirozené, nedemokratické špinavosti, měl ze všech sil bojovat proti vstupu naší země do EU.

Autor tohoto textu si naopak myslí, že EU v podobě staré patnáctky měla přijmout euroústavu ještě před vstupem nových členů z Východu, a měla jim pak dát jednoduše na vybranou: ber nebo nech být. Mohla si ušetřit diskuse s politickými exoty, jako je Zahradil nebo současný český prezident, kteří mají s demokracií asi tolik zkušeností, jako má batole konzumující převážně ještě mléko z láhve s konzumací steaků.

Neméně zábavné jsou útoky euroskeptiků na předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského kvůli tomu, že se sešel s německým velvyslancem. Ten chtěl prý vědět, jak rychle může ÚS projednat ústavní stížnost na Lisabonskou smlouvu a jak to může dopadnout. Rychetský prý před námi něco držel v tajnosti, když hned neuspořádal přinejmenším tiskovou konferenci, kde by zákulisní čachry německého diplomata vyjevil veřejnosti.

Je přitom zcela přirozené, že zástupce největší evropské země chce vědět z informovaného zdroje přinejmenším to, jak rychle asi ÚS může o ústavní stížnosti rozhodnout.

Méně, přirozené—a tom euroskeptici nemluví—je, že prezident Václav Klaus několik měsíců tajil před veřejností, že dostal začátkem léta dopis od předsedy britských konzervativců Davida Camerona, který Klause žádá o zdržování ratifikace Lisabonu až do britských voleb na jaře příštího roku. Dozvěděli jsme se o tom až z britského tisku!

Nabízí se tak otázka, zda prezident zdržoval podpis pod smlouvou, kterou mu ústavními většinami doporučily k ratifikaci obě komory českého parlamentu, kvůli výsledku opakovaného hlasování v Irsku (jak tvrdil nejdříve), nebo kvůli několik měsíců nepodané stížnosti skupinky senátorů za ODS na Lisabonskou smlouvu (jak tvrdí nyní), anebo kvůli žádosti šéfa jedné politické strany v úplně jiné zemi, než je ta, jejíž suverenitu Klaus neustále údajně hájí. Toto jednání českého prezidenta je mnohem skandálnější než oběd předsedy ÚS s německým velvyslancem.

Komickou tečku udělal za schválením Lisabonské smlouvy v Irsku, jak jinak, prezident Klaus, když přirovnal druhé irské referendum k opakovanému fotbalovému zápasu, protože se výsledek toho prvního prý nelíbil. Nezaujatý pozorovatel by si přitom mohl myslet, že zastánce národní suverenity, jakým je Klaus, bude argumentovat, že suveréní evropská demokracie, jakou je Irsko, má právo se svobodně rozhodnout, zda si chce hlasování zopakovat.

Když už náš nejvyšší zastánce fair play mluví o fotbalu, možná by se v situaci, kdy stojí sám proti celé Evropě, jakož i proti rozhodnutí obou komor vlastního parlamentu, přičemž se schovává za ústavní stížnost malé skupinky senátorů (kteří si stěžují vesměs na stejné věci, jež byly Ústavním soudem už jednou odmítnuty vloni, a to poměrem 15:0), hodil jiný fotbalový příměr.

Jednání českého prezidenta a s ním spolupracujících senátorů ve věci LS připomíná hráče fotbalového klubu, kteří se v 90. minutě zápasu, v němž jejich mužstvo prohrává se zbytkem Evropy vysokým rozdílem (26:1), snaží nesportovně oddálit konec zápasu tím, že předstírají zranění, válí se po trávníku, a přitom se snaží přesvědčit rozhodčí, že soupeř vede nezaslouženě, a měl by na poslední chvíli zápas stornovat. Největší naděje vkládají přitom do domácího rozhodčího, na němž jinak nemůžou nechat nitku suchou (Ústavního soudu).

Jako skvělá ilustrace tristního stavu českých eurobijců mohou posloužit obrázky senátora Jiřího Oberfalzera, který přinesl kopie ústavní stížnosti na Lisabonskou smlouvu na podatelnu ÚS v Brně v jakési igelitové tašce potištěné reklamami! Všimnul si toho i komentátor Jan Macháček, který ve svém blogu nabídnul těm, kdo se chtějí na toto truchlivé představení podívat i link na příslušné video.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pavel Poštulka napsal(a):

Už jsem to napsal jinde. Klaus není euforob ani euroskeptik. Je to narcista chorobně zaměřený na svou osobu. Využil by každé situace, na které by se mohl profilovat, vymezit a hlavně spočítat to všem těm, kteří si ještě jeho vyjímečnosti nevšimli. Jako například všichni Ti, kteří jej v Evropě i ve světě již 15 let odmítají přijmou a nyní mu asi budou muset zavolat. Podepíše, jaby ne,ale od toho okamžiku už nikdy nikoho nebude zajímat a propadne se do tmy...už dnes od něj statečný Bém dává ruce pryč, protože ví, že jakékoli spojenectví z Klausem bude po jeho podpisu pod LS jen přítěží pro kariéru...
04. 10. 2009 | 09:19

honza napsal(a):

Tak tohle schytáte pane Pehe od skalních rudo a modrobolševiků...Jo pravda bývá pro mnohé hodně krutá. Legrační je, že najednou mluví tito skalní o referendu, ale toho je a byl Klaus vždy odpůrcem (viz rozpad společného státu).
04. 10. 2009 | 09:38

Tupelo napsal(a):

Pane Pehe, dobre postrehy, zejmena onen utajovany dopis britskych konzervativcu pro Klause. Tento pan me v posledni dobe pobavil zejmena tim, ze si s podpisem LS pocka az na vysledek irskeho referenda - a tim tento 'ochrance narodnich zajmu' a 'eurodisident' (jak se sam tituloval) vlastne delegoval sve rozhodnuti na rozhodnuti irskeho lidu. :) Urcite bude v CR kolem rozhodnuti Iru spoustu diskuzi, nekter jiz probihaji a tady je mych par poznamek:

1. Byla to irska vlada, ktera ve sve zemi vyhlasila referendum. Pokud nekdo tvrdi ze slo o narizeni EU, at sva slova dokaze.

2. Podle nekterych prispevku na internetu to vypada ze se v irsku konalo snad jiz 15. referendum. Pritom slo o referendum teprve 2., pote co bylo Irum vysvetleny nektere nejasne body (potraty, dane + prideleni komisare). Zadne treti referendum by se nejspis nekonalo (stejna pravdepodobnost jako slova tech, kteri rikaji ze by se referendum vyhlasovalo tak dlouho, dokud by se neschvalilo - na takovy postup nema Evropa cas), Evropa by se spis stala drive vicerychlostni.

3. Pro srovnani:
1. referendum: ucast 53%. Pro LS 46.6%, proti 53.4%. LS odmitnuta rozdilem 6.8%
2. referendum: ucast 58%. Pro LS 67.1%, proti 32.9%. LS prijate rozdilem 34.2%

Myslim ze tyto vysledky hovori jasnou reci.

4. Byl to hlavne Klaus a ODS, kteri soustavne torpedovaly snahu CSSD ktera zakon o obecnem referendu v PS navrhovala snad 8x. Takze by bylo fajn, kdyby ti, kteri narikaji nad tim, ze jim nebylo umozneno hlasovat v referendu jak v Irsku (kde je u zahranicnich smluv referendum zakotveno v ustave), stezovali u ODS. Nebo ji priste nevolily :). Pote co byla LS akceptovana v PS a Senatu a Ustavni soud nenasel zadne rozpory s ustavou (hlasy 15:0), by mel aktivisticky Klaus (zvoleny v neverohodne volbe) pridat svuj podpis, abdikovat, nebo byt odvolan.

5. Pokud bude i nadale Klaus blokovat integraci zbytku Evropy, mela by CSSD zvazit, zda se nedistancovat od postoje ODS a Klause a neprosazovat vicerychlostni Evropu a hledat pro toto reseni podporu napric evropskym parlamentem. Zaroven opet podat navrh na obecne referendum v CR a zarucit, ze toto referendum bude v CR pouzito pro ziskani nazoru obyvatel, kteri by rozhodli zda se CR stane casti integrujici se Evropy, nebo zda (pokud o to budou mit staty jednotne Evropy zajem) bude budovat svuj narodni stat, s volnejsi vazbou na spolecnou Evropu.
04. 10. 2009 | 09:42

karel matousek napsal(a):

Pavel Postulka ma pravdu. Motivaci jednani tohoto individua je treba hledat u psychologu, a ne politologu. To, ze jej nyni srovnavaji zde a pod Tomskym ironicky se Zizkou a Husem, to myslim celkem vtipne symbolizuje. Radeji bych to ale ani nepsal ... Jsou samozrejme lide a mocnosti, ktere labilnich lidi jako Klaus radi a rady vyuziji pro sve cile. Jak temne naznacuje Petr Hajek, Cui Bono?
04. 10. 2009 | 09:43

Jiří napsal(a):

Pane Pehe. Jenom 2 poznámky:

1) Na tom videu je jasně vidět, jak ty dokumenty Oberfalzer vyndává z černé tašky na notebook či co. Igeltku měl taky, ale v ní to nebylo, tak nelžete, ja?
2) Vy taky obratem poskytujete novinářům k nahlédnutí svou osobní korespondenci? Ne? Tak jakým právem to žádáte od prezidenta.

A jedna otázka na závěr: děláte to všechno z naivity a přesvědčení nebo vás někdo koupil?
04. 10. 2009 | 09:43

arlon napsal(a):

Pan výrobce procent vyskočil jako čertík z krabičky. Že vy jste to nenapsal třeba včera, byl jste zřejmě podělaný strachy o výsledek. Teď jste tu první a stejně jako Paroubek hřímal v duchu Vítězného Února vy tu bečíte o vítězném Bruselu. Na celé té komedii je docela dobrá bžunda, jak ten Klaus natahuje dráty loutek až k prasknutí. Pozor Pehe, aby vám drát nepraskl, máte slabé nervy.
On to Klaus třeba podepíše, třeba ne, vy kvůli tomu skočíte z mostu?
V případě, že byste se rozhodl skákat, napište to do blogu, abychom my diskutující mohli jít dělat čumily.
Až se rozplácnete, Země se bude točit dál, jako kdyby se nic nestalo. Čumilové se rozejdou do svých hospod a za svými markytánkami a druhý den po vás neštěkne ani pes.
Tož tak.
04. 10. 2009 | 09:57

karel matousek napsal(a):

jiri
Zaprodanec a ztroskotanec Pehe to samozrejme dela za mrzky peniz, jak jinak, Jiri?
04. 10. 2009 | 10:00

jarpor napsal(a):

Pan Pehe, jak vidno, nemohl ani dospat....

Soudím, že není třeba psát nic, jen zkopírovat autorova slova jakou demokracii vyznává :

"Autor tohoto textu si naopak myslí, že EU v podobě staré patnáctky měla přijmout euroústavu ještě před vstupem nových členů z Východu, a měla jim pak dát jednoduše na vybranou: ber nebo nech být. Mohla si ušetřit diskuse s politickými exoty, jako je Zahradil nebo současný český prezident, kteří mají s demokracií asi tolik zkušeností, jako má batole konzumující převážně ještě mléko z láhve s konzumací steaků."

Pane Pehe, děkuji. Odkopal jste se hezky a sám.
Takovou jednání Evropy, za jaké zde horujete, nechci. A asi nejsem sám...

Hezký den
04. 10. 2009 | 10:02

jarpor napsal(a):

Ještě k autorovi.

Kde je ten výbuch megabomby....
04. 10. 2009 | 10:05

Kristýna napsal(a):

Je zajímavé, že se dosud na Hrad nevydal průvod lidí, kteří by Klause vyzvali, aby LS podepsal, anebo - pokud tak učinit nechce - čestně abdikoval. Jak Evropě vyjádřit, že se spousta českých občanů s postojem Klause neztotožňuje, že nejsme jako on? Osobně mě štve, že nás reprezentuje člověk s takovou poruchou osobnosti a vadami charakteru.
04. 10. 2009 | 10:22

Krupa Vaclav napsal(a):

Klause jsem si nikdy nevážil,ovšem nikdy jsem jej neviděl tak nahého jako když komentoval výsledek irského referenda.To můžou vyhlásit 3,4,5,6,...(pausa)56,57,58,59 referendum (opět hledá slova),až jej osvobodí potlesk všech asi deseti kolem stojicích nejvěrnějších.O té kopané již psal autor.Klaus byl evidentně vykolejen a volbou Irů zklamán tak,že bych se nedivil,kdyby prohlásil,že jsou stejně blbí jako zbytek Evropy.Ovšem ostudné volby jeho panování mu nevadily,neboť účel světí prostředky.
04. 10. 2009 | 11:01

Ládik napsal(a):

Depeše z Bruselu - nové kvóty Česku:

- V každém městě 100 cikánů do roboty.
- Nosit budete jen španělské boty.
- V hudební výchově už žádné noty.
- Místo kapra 4 šproty.
- Do každé rodiny 2 Hottentoty.

S pozdravem

"já sedím v Bluselu,
já se blahem poselu"

Váš eurokomisař.
04. 10. 2009 | 11:03

vl napsal(a):

Kristýna: Jestli to nebude tím, že valná většina Čechů se sotva vzpamatovala z Varšavské smlouvy a už se jí vnucuje Lisabonská. Já jsem hlasoval pro vstup do Evropy, ale v ní jsme měli mít právo veta - a ne možnost se nechat přehlasovat, když to je proti našim zájmům.Dosud to byly jen prkotiny, zahnuté okurky atd., ale i věci, jež nás poškodily, jako cukrové kvóty, co budeme dělat, až se EU usnese na něčem, co nám bude vysloveně škodit v životně důležitých otázkách?
04. 10. 2009 | 11:31

Jozef napsal(a):

Autorovi vadi,
ze V.Klaus vo svete znamy obdivovatel M.Thatcherovej "nekolik mesicu tajil pred verejnosti,ze dostal dopis predsedy britskych konzervativcu"."Dozvedeli jsne se az z britskeho tisku".

No. Bolo by to komicke,keby to nebolo k placu.Keby to nenapisal "spickovy analytik".
Ten Cameron zrejme nevie,co vedia prazski analytici,ze cesky prazident je agent KGB a preto mal by uverejnovat dopisy,ktore dostane.

"Je proto zcela prirozene,ze zastupce nejvetsi evropske zeme chce vedet..."

A ten zastupca prirozene nema problem demonstrovat, ze moze robit cesku politiku aj cez sudcov US.
Ze politicke batolata nedorastli na konzumaciu steaku...
04. 10. 2009 | 11:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou urážku (i když poměrně sofistikovaně formulovanou, to je kompliment, pane dříve rudo; nicméně ve větě "asi jsem taky vůl" je dle mého názoru úmysl zjevný), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 10. 2009 | 11:58

stejskal napsal(a):

Smazal jsem další příspěvek obsahující hrubé urážky a podezření z porušení zákona viz paragraf 198 Tr. z. (cosi o "Havlisticti zide" a "zido-socialisticke Evrope"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 10. 2009 | 12:15

dříve ruda napsal(a):

Pane Stejskale,

jste nějak zatraceně rychlej. Maznice vám asi visí proklatě nízko.

Mimochodem, jestli je to, co jsem napsal, mimo hranice přijatelného, pak tyhle stránky lituju. Spíš jsem o milimetr vkročil do kilometrového pásma, kde si vládnete podle své (z)vůle.
Když vám to připadá O.K., dobře vám tak.
04. 10. 2009 | 12:16

dříve ruda napsal(a):

Svobodo, neodpověděl jste mi na otázky ohledně OSA. Už o to nestojím. A ani o vás. A tady si jen přihříváte svou eurokomisařskou polívku. Nevěřím vám ani slovo a kdyby z toho pro vás něco koukalo, psal byste opak. Nazdar.
A to jsem eurohujer.

(Cenzore, takhle dobrý? Podle mě to předtím bylo trochu mírnější...)
04. 10. 2009 | 12:20

stejskal napsal(a):

Připadá, pane dříve rudo (a také můj zaměstnavatelo má za to, že by tyto stránky měly sloužit toliko ke slušné a korektní výměně názorů).

Pokud cítíte neodbytnou potřebu někomu sdělovat (ať už přímo či nepřímo), že je vůl, nejsou zřejmě určeny pro Vás. Ale nezoufejte, na tuzemském webu najdete řadu debat, kde jsou hrubé nadávky akceptovány jako norma.

Přeji zajímavou, korektní a slušnou diskusi.

A hezký zbytek víkendu.

Libor Stejskal
04. 10. 2009 | 12:24

stejskal napsal(a):

Tohle je bezvadné, pane dříve rudo (akorát se v blogu pana Pehe obracíte na pana Svobodu). Ale jinak nemám nejměnších připomínek. l.s.
04. 10. 2009 | 12:25

dříve ruda napsal(a):

Pane Stejskale,

stejně vám opět sdělím, že vůl opravdu jsem. Popletl jsem si totiž blog a myslel jsem, že jsem pod Svobodovým. Už jsem si ani nepamatoval, že to inkriminované "jsem asi taky vůl" bylo pod Pehem.

Jen jako vysvětlení, proč ta nenávaznost v reakci. Co vy s tím, to fakt nevím. Je tu opět vůl, ale zjevně bez zlé vůle.. snad mě smažte celého.
04. 10. 2009 | 12:28

Koukam napsal(a):

Pan Pehe je zidovskeho puvodu. Informovat o tom neni protizakonne.

A farizejsti havliste nam nikdy nic dobreho neprinesli, vzdy nas jen koukali nekomu zaprodavat. Kdyz se takovi lide raduji nad irskym ANO a volaji po ratifikaci LS, pak je zrejme, ze tato smlouva pro nas nebude znamenat nic dobreho.
04. 10. 2009 | 12:29

dříve ruda napsal(a):

Pane Pehe,

je mi to divné, ale pro jednou s vámi souhlasím. Byť nejspíš z rozdílných pohnutek. Jen tak dál a stane se z vás docela rozumnej člověk.
04. 10. 2009 | 12:31

dříve ruda napsal(a):

pane Stejskale,

měly by sloužit. Jenže často neslouží. A já mám rád stejný metr. Tak mne za to nepeskujte.
04. 10. 2009 | 12:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Koukam,

informovat jistě můžete (pokud Vám to přijde vkusné; pokud si dobře vzpomínám, naposledy vedlo tohle rozdělování na lidi židovského původu a ostatní k holocaustu).

Nicméně nikdo zde nebude používat označení národnosti jako nadávku či urážku. Pokud ano, budu jeho texty mazat a následně zablokuji jeho IP adresu.

Přeji zajímavou, koretkní a slušně vedenou debatu.

Libor Stejskal
04. 10. 2009 | 12:36

helí napsal(a):

Pane Pehe , že Vy někomu závidíte? Abyste nám neumřel -tolik zeleného jedu a žlutého hnisu na jednoho je opravdu,ale opravdu moc.
04. 10. 2009 | 12:40

stejskal napsal(a):

Ano, pane dříve rudo,

přes veškerou naší snahu občas neslouží. Ale ani přesto na snahu, aby sloužily, nemíníme zcela rezignovat.

Myslím, že řada těch, kteří chtějí diskutovat a ne jen urážet, to dokáže vcelku bez problémů respektovat a nesnaží se, aby tyto stránky spíše připomínaly mnou výše zmiňovaná fóra. Za to jim patří dík, pomáhají udržovat stále vcelku přijatelnou úroveň této debaty.

A teď jdu s dětmi pouštět draky ;-)

Libor Stejskal
04. 10. 2009 | 12:41

Vojta N. napsal(a):

Autor je jako Frankie Dlouhán, jelikož kde je Pehe, tam je dlouho hehe ...
04. 10. 2009 | 12:48

Růžička napsal(a):

Zdravím, velice dobře napsáno, je pro některé utajovaným faktem, že pan V.Klaus nezastupuje nikoho, kromě svojí osoby, bohužel to dělá z Hradčan. České volání po větší demokracii připomíná to zlodějovo :"Chyťte zloděje". Nemáme zákon o referendum, místo funkčního lidsky a národně spravedlivého zemského či spolkového zřízení máme pidikraje bolševického střihu,v EU děláme problémy, abychom ji mohli kritizovat. Osudem a posláním Evropy by měla být integrace a vyvážení jednostranného vlivu USA. Mám se bát o českou suverenitu, která mi brání být Moravanem???
04. 10. 2009 | 13:11

petr napsal(a):

To že museli v Irsku opakovat referendum po tom prvním ve kterém LS odmítli znamená, že EU není demokratická. V takové EU nechci žít. Totalitu už jsem zažil a myslel jsem si že v roce 89 skončila. Ano, ta komunistická skutečně skončila. Ale začala ta socialistická v podání EU-RVHP.
04. 10. 2009 | 13:29

Milan Hruška napsal(a):

Většinu z toho, co jsem chtěl napsat, napsal Tupelo, proto to není potřeba opakovat.
Klausovy poznámky o opakovaném referendu jsou směšné - rozhodnutí opakovat referendum vzešlo z přesvědčení, že irský lid odmítl LS kvůli bodům, které nejsou pro EU podstatné - například zákaz potratů. Výsledek referenda toto přesvědčení potvrdil. Kdyby tomu bylo jinak a Irové by LS zase odmítli - pak šla LS pravděpodobně ke dnu. Nestalo se tak.

Když se podepisuje nějaká smlouva, je běžné, že si jedna strana vyžádá úpravu několika bodů. Pokud ovšem jedna strana získá pocit, že smlouva je nevýhodná jako celek a že úprava pár bodů nepostačí, pak tuto smlouvu nepodepíše nikdy. A o tom bylo irské referendum - šlo o to zjistit, zda šlo o těch pár bodů anebo smlouvu jako celek.

Jsem vpravdě fascinován, kam až jsou schopni ohýbat logiku současní čeští euroskeptici. Nakonec se nedivím, že dneska se tato skupina skládá z velké části z jedinců, kteří většinu své argumentace opírají o to, zda někdo je anebo není žid, svobodný zednář a podobné bláboly.

Několik zemí si v LS vymohlo výjimky, které se týkají jejich neuralgických bodů. Místo aby česká republika postupovala stejným způsobem, tak se kdosi na hradě rozhodl, že LS prostě potopí a prohlašoval, že je tato smlouva je mrtvá už v době, kdy ji schválilo přes 20 zemí z celkového počtu 27. Tomu se říká diplomacie: bravo pane Klausi. Až zas budete mluvit o různých aktivistech, kteří nemají mandát, tak si vzpomenu na těch 150 aktivistů, co vás přišli včera podpořit a žádali vás, abyste dále ignoroval rozhodnutí parlamentu a senátu České republiky.

A na závěr otázka: na který pokus podepíšete smlouvu, která je pro vás nevýhodná? Odpověď zní: nikdy!
04. 10. 2009 | 13:30

David - 1. část napsal(a):

Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější.

Aneb, jak to bude po schválení Lisabonské smlouvy.

--------

iDNES.cz:

Velvyslance k Rychetskému pustili, mě ne, rozzlobil se občan

4. října 2009 4:49

Přijetí německého velvyslance předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským vyvolalo údiv nejen u některých politiků. Znepokojený občan René Franěk se rozhodl jednat. U Ústavního soudu se po vzoru velvyslance dožadoval schůzky s Rychetským. Marně.

další článek
foto: Ústavní soud ČR Návštěva německého velvyslance u Ústavního soudu, 16. září 2009

Audience pro velvyslance nadzvedla ze židle René Fraňka, ředitele Zoo Chleby. Když může velvyslanec, mohu já taky, řekl si a začal si v Brně domlouvat osobní audienci.

- čtěte více o návštěvě velvyslance

Na internetu si našel číslo do kanceláře předsedy soudu. Sluchátko zvedla sekretářka. Franěk se představil, chce prý mluvit s Rychetským. Další rozhovor líčí takto:

"Nemohu vám dát na pana předsedu telefon." - "Telefon nepotřebuji, stačí mi sjednat schůzku." - "Schůzku také nejde sjednat." - "Chci s ním sjednat schůzku stejně jako německý velvyslanec." - "To je ale něco jiného." - "Ano, to je něco jiného. Na rozdíl od německého občana si já ten soud platím." - "O čem s ním chcete mluvit? - "O naléhavé věci." - "Co je naléhavá věc?" - "Když pan předseda mluvil s německým velvyslancem o Lisabonské smlouvě, já mám jiný názor českého občana a chtěl bych mu ho říci."

Franěk ale sekretářku neobměkčil, domluva nikam nevedla: "Myslel jsem, že když už vyslechne nějakého Němce, může vyslechnout i mne, kterého se bude Lisabonská smlouva týkat." - "Ale pan předseda soudu se s veřejností nestýká. Nejde to." - "Podívejte se, mně je 48 let, platím si na rozdíl od toho Němce daně a chtěl bych si s panem Rychetským popovídat," stál si za svým Franěk.

Výměna názorů probíhala asi deset minut, ale bez úspěchu. Rozhovor skončil až ve chvíli, kdy sekretářka telefonujícího vyzvala, aby napsal Rychetskému dopis.

"Na to jsem nepřistoupil, je to jen zdržovací taktika. Jsem z toho roztrpčený, protože když si náš nejvyšší soud udělal čas na německého velvyslance, měl by vyslechnout i mne, který mám názor opačný," řekl iDNES.cz Franěk.

Soud: Osobní audience nepořádáme

Ústavní soud ale tvrdí, že přijetí běžných občanů nezařizuje. "Něco jako osobní audience nezajišťujeme. Ústavní soud se řídí pouze bezpečnostním a návštěvním řádem. Občan má právo podat na Ústavní soud podání a má právo nahlížet do spisu. Není ale v našich možnostech, aby se pan předseda setkával s každým, kdo s ním chce hovořit," řekl iDNES.cz mluvčí soudu Vlastimil Göttinger.

Občan se tak může dotázat pouze tiskového mluvčího nebo počkat na odpověď na svůj písemný dopis. Přijetí velvyslance pak mluvčí nepovažuje za nic nezvyklého, podobně prý soud přijal i velvyslance z Maďarska, Francie, Rakouska či Ruské federace. "Je to oficiální návštěva, jako když nás navštíví třeba předseda vlády," dodal mluvčí.

Franěk v přijetí německého velvyslance ale vidí paralelu k šedesát let starým událostem. "Připomnělo mi to rok 1948, kdy sovětský velvyslanec Zorin chodil dávat lekce Gottwaldovi, co se má a co nemá. Případně vytvářel tlak i na prezidenta Beneše. Mně se ta situace jeví podobná," tvrdí Franěk.

Na Lisabonskou smlouvu má jasný názor. "Jestli pan prezident podepíše, udělá radost několika eurohujerům, ale v učebnicích dějepisu bude napsáno, že stejně jako prezident Beneš podlehl tlakům a Česká republika se znovu stala vazalem," myslí si Franěk.

Kam dál?

Německý velvyslanec se u Rychetského ptal na Lisabonskou smlouvu

Další články k tématu: Lisabonská smlouva

Autoři:
adb iDNES.cz
04. 10. 2009 | 13:35

David - 2. část napsal(a):

Není to lobbismus?

--------

Německý velvyslanec se u Rychetského ptal na Lisabonskou smlouvu

30. září 2009 16:50

Ústavní soud před dvěma týdny navštívil německý velvyslanec a jednal s předsedou soudu Pavlem Rychetským i o Lisabonské smlouvě. Mezi senátory ODS se proto šíří obavy, že soud bude chtít vyhovět Německu a proces nezdržovat. Ústavní soudci plánují smlouvu zamítnout pro zmatečnost, tvrdí právník blízký navrhovatelům stížnosti.

další článek
foto: Ústavní soud ČR Německý velvyslanec u Ústavního soudu (sedící vlevo), 16. září 2009

Předseda soudu Pavel Rychetský přijal před dvěma týdny německého velvyslance Johannese Haindla.

"Pan velvyslanec byl nově jmenovaný, přijel se v prvé řadě představit. Kromě jiných bylo diskutováno i nejaktuálnější téma, kterým je přezkum Lisabonské smlouvy. Protože pan velvyslanec je právník, měl zprávy o tom, jak rozhodoval německý ústavní soud a zajímalo ho, jak vypadá přezkum Lisabonské smlouvy v České republice," vysvětlil iDNES.cz mluvčí Ústavního soudu Vlastimil Göttinger.

Speciál: Co vadí senátorům
Přečtěte si, proč je Lisabonská smlouva znovu u soudu

Zájem o schůzku prý vzešel z německé strany. "Pan velvyslanec byl na německém veletrhu. Chtěl se v souvislosti s pobytem v Brně setkat s předsedou soudu, ten mu vyhověl," dodal Göttinger.

Šeptá se, že soudci chtějí stížnost zamítnout
Senátor ODS Jiří Oberfalzer, který patří ke skupině nespokojených zákonodárců, se obává, že soud už je rozhodnutý stížnost zamítnout. "Musím říci, že něco takového ke mně také dolehlo," řekl iDNES.cz senátor.

Podle neověřených informací z Ústavního soudu se soudci podáním vůbec nebudou zabývat a odmítnou ho pro zmatečnost. Údajně to soudci slíbili právě německému velvyslanci.

"Mám tu informaci od Ústavního soudu. Zoufale se snaží vyhnout se věcné argumentaci, to by jim zabralo alespoň půl roku. Jsou pod velkým tlakem ze zahraničí, tak to chtějí prostě rychle shodit, včas před Evropskou radou," řekl iDNES.cz právník, který má blízko navrhovatelům a nepřál si být jmenován.

"Za záminku si berou i takové prkotiny, jako že v podání je zpochybněna i Maastrichtská smlouva," dodal.

"V případě, že Ústavní soud nepřistoupí k té naší žádosti dostatečně seriózně, bude pro prezidenta Klause ještě obtížnější zvažovat ratifikaci," pohrozil ale senátor Oberfalzer s tím, že v tom případě by zůstala veškerá odpovědnost za ochranu svrchovanosti v rukou prezidenta.

Mluvčí soudu odmítl, že by Rychetský velvyslanci cokoli sliboval. "Mohu potvrdit to, že Ústavní soud nebude přezkum protahovat, ale rozhodně taková informace v rozhovoru pana předsedy s panem velvyslancem nepadla," odmítl mluvčí soudu.

Nevyloučil ale, že by soudci mohli stížnost zamítnout. "Neříkám, že k této variantě by nemohlo dojít, ale všechny ty varianty jsou v současné době otevřené, protože stojíme na začátku," řekl iDNES.cz Göttinger.

Rychetský si případ osobně převzal
Stížnosti se jako soudce zpravodaj ujal sám předseda Pavel Rychetský. Běžně případy přiděluje počítač, který nejprve vylosoval soudce Muchu. Ten se ale omluvil z důvodu zahraniční cesty a požádal, aby se úkolu ujal někdo jiný.

Rychetský navrhl, že má čas se případu ujmout a plénum soudců to schválilo. - více o přidělení čtěte zde

"Pan předseda řekl, že si dokáže ve svém programu udělat pro Lisabonskou smlouvu dostatečný prostor, a proto se toho ujme on," vysvětlil mluvčí.

Na otázku, proč opět nerozhodoval počítač, odpověděl: "Počítačový program na to není nastavený, museli bychom tomu dát nové evidenční číslo. Proto se postupovalo rychlejším způsobem, než abychom upravovali počítačový program."

Německo ratifikovalo Lisabonskou smlouvu před týdnem. I jeho ústavní soud se smlouvou zabýval a přikázal upravit prováděcí zákony tak, aby nebyly se smlouvou v rozporu.

Na přijetí Lisabonské smlouvy tlačí především Německo, jehož kancléřka Angela Merkelová po zamítnutí evropské ústavy přišla právě s nápadem vyřešit změny v Unii novelou předchozích smluv. Té nové se říká Lisabonská podle místa jejího slavnostního podpisu.

Kam dál?

Irové rozhodují o Lisabonu, „rebela“ Klause čeká další test otrlosti

Ústavní soud začne stížnost na Lisabon projednávat do měsíce

Velvyslance k Rychetskému pustili, mě ne, rozzlobil se občan

Autoři:
adb iDNES.cz
04. 10. 2009 | 13:42

David napsal(a):

Dobrý den,
děkuji autorovi za velmi trefný blog. Podle reakcí je vidět, že jsou tady naštěstí pořád lidé, kteří vidí, jak směšné je chování p. Klause (on by mě určitě opravil, že jej mám titulovat p. Prof., nebo ještě lépe p. Prof. prezident). Je to skutečné narušená osobnost, která trpí silným pocitem méněcennosti a kompenzuje si ji tím, že se staví do opozice všemu, s čím se stotožňuje většina (včetně jeho "odborných" názorů na globální oteplení). Nejsem psycholog, ale podle chování a reakcí lze toto velmi lehce vyčíst. Myslím, že občané této republiky jsou už příliš unavení, aby neustále upozorňovali na jeho měnění názorů a přizůsobování reality tomu, co je zrovna v jeho zájmu (zvolení jeho osobou presidentem za přímé účasti komunistů = v pořádku; jakákoli vláda, která se bude opírat i o nepřímou podporu nedemokratické strany = nebudu ji jmenovat). Tenhle egoista totiž nepochopil, že práva, která si usurpuje, nejsou vůbec spojená s jeho osobou. Jak si může dovolit nepodepsat dokument, který schválily obě komory parlamentu (zástupci lidu, demokraticky zvoleni) a tvářit se, že jej podepíše, až ON bude chtít. Takové chování patří do doby před 20 lety. Naše ústava bohužel nikdy nepočítala s tím, že prezidentem se může stát takový člověk. Předpokládá, že prezident je rozumný a chápe, jaké je jeho postavení, protože to je v demokratickém uspořádání především REPREZENTOVAT republiku. Nejen, že ji p. Klaus reprezentuje naprosto hrozně, ale ještě zasahuje do věcí, které mu nenáleží. Mělo by to být pro nás poučení a doufat, že příští prezident bude skutečně osobnost, za kterou se nebudeme muset stydět a která nám bude dělat dobré jméno ve světě, tak jako to dělal p. Havel (mimochodem pro mě skutečný prezident). Čím dřív taková osobnost přijde, tím lépe pro nás pro všechny.
Tedy ještě jednou díky p. Pehe, za trefný blog.
04. 10. 2009 | 14:02

Gru napsal(a):

V prvé řadě nechápu, jakým mechanismem mohlo referendum v IRSKU obnažit zdecmivanost ČESKÝCH euroskpetiků?

Dovolím si poznamenat, že návštěva německého velvyslance s předsedou českého ÚS - tedy nikoliv s diplomatem - je spíše nebovyklá než stanardní věc a docela připomíná předvolání protektorátního úředníka na kobereček k Říšskému protektoru...

Prezident Klaus je - myslím že po zásluze - chycen v pasti, kterou léta sám zpevňoval, totiž v absenci referenda... teď by se mu hodilo. Že je euroskeptik a nepatří k horlivým europolitrukům, není žádná novinka, s tím jsme měli možnost se sžít už dlouhá léta.

Vzorek české veřejnosti se včera ve zdejšíé internetové anketě nicméně vyjádřil (jsem si vědom hranic výpovědní hodnoty) více než polovinou hlasů proti tomu, bay porezident LS podepsal, čímž nedokreslil nic víc a nic méně, než iluzornosrt prohlášení, že "skoro půl miliardy Evropanů" s LS souhlasí - to pochopitelně není pravda. To se týká panujících režřimů a jejich hodnotářů, ne ale obyvatel, kteří, když už by mělo jít na doraz, jistě nechce být například s Čechy v jednom pytli...

Postoj českých euronadšenců mi připomíná náboženské zanícení melanéských kmenů vyznávajících náboženství Cargo - pevná víra v nadpřírozenou moc přicházející ze Západu, disponující nekonečným blahem, které bude shazovat s nebes a které stojí za to, aby věříci zničili a zdemolovali své dosavadní příbytky a majetky....
04. 10. 2009 | 14:09

David napsal(a):

Pane - David - 04.10.2009 14:02:22,

Píšete, že nejste psycholog. Podle mého názoru nejste také slušný člověk, protože záměrně matete zde diskutující tím, že používáte nick David, který já používám na Aktuálně.cz od 3.7.2007.

Buďte tak hodný a změňte si své označení tak, aby nedocházelo k matení diskutujících.

Děkuji.

David
04. 10. 2009 | 14:13

Chrisi napsal(a):

Bravo, pane Pehe, jen tak dal, mate brilantni mysleni, usudek a vyvozujete spravne a kristalove jasne srovnani a zavery!To nemuze kazdy a v CR toto plati dvojnasob! Skoda, ze prave takovy clovek jako Vy neni jiz davno rozhodujicim ustavnim cinitelem CR a ze takovychto jako Vy Vas neni v teto dlouhodobe a hluboke analyticke bide a mizerii CR vice!
04. 10. 2009 | 14:26

občanka napsal(a):

Jen poznámka na okraj, jak dlouho pan prezident před národem zamlčoval, že dostal " osobní" dopis od odpůrců LS ve Velké Británii? Je toto vůbec možné?
Po schválení LS parlamentem a senátem nemá prezident s podpisem otálet. Protože tomu tak není, nerespektuje demokratické principy. Stává se diktátorem, který diktuje národu svůj ojedinělý názor. Klaus je neštěstí, zodpovědnost mají přeběhlíci. Lidé, spojte si vše dohromady?
04. 10. 2009 | 14:27

Uštván Léty napsal(a):

Podepsat nemusí, ještě se může zachránit skokem do Jeleního příkopu...
04. 10. 2009 | 14:35

občanka napsal(a):

Promiňte, chtěla bych napsat do Bruselu i všem občanům EU, že se stydím chování a jednání svého prezidenta. Bohužel s tím nemohu nic dělat. Jsou chvíle, kdy se opravdu stydím za chování našich politiků a nejraději bych v cizině zamlčela, že jsem češka. U prezidenta se nejedná o zodpovědnost, kterou předstírá, ale o jeho ryze osobní politické zájmy. Fuj!!!
04. 10. 2009 | 14:43

Vico napsal(a):

Musím se přiznat, že i když někdy s p. Pehe nesouhlasím, líbí se mi jeho literární styl.

Nedivím se, že některé tu rozpaluje natolik doběla, že dokonce málem zapomenou na své obligátní popřání dobrého dne.

Na Klause dnes opravdu není hezký pohled. Trochu připomíná někoho jiného, který v podzemí kancléřského bunkru přesvědčuje své věrné, že z kleští hrozící bezpodmínečné kapitulace ho a hrstku věrných zachrání zázračná zbraň - referendum ve Velké Británii, které se bude možná někdy konat, snad na svatého Dyndy.
04. 10. 2009 | 15:06

Mastodont napsal(a):

"Autor tohoto textu si naopak myslí, že EU v podobě staré patnáctky měla přijmout euroústavu ještě před vstupem nových členů z Východu, a měla jim pak dát jednoduše na vybranou: ber nebo nech být."

Pane jarpore, děkuji za tuto citaci pana Peheho, alespoň je jasně vidět, jak to kdo myslí s tou "demográcyjí".
04. 10. 2009 | 15:11

Jozef napsal(a):

To mateni zmatene matenych
je cim dalej zmatenejsie.

"Vazeny a mily pane prezidente",pise vplyvny obcan Spojeneho kralovstva a obcan cesky Alexander Tomsky: "jsme dnes a denne vsichni vystaveni oficialni lzi..."

Jako kdyz tiskne,lze se oficialne,dnes a denne.

Ze radar neni proti Rusku,lze se "z diplomatickych duvodu"/Pehe/...

Neinformuje,dezinformuje a lze se slobodne,z diplomatickych dovodov,na ukor bezmocneho stada konzumentov.
04. 10. 2009 | 15:19

stoppa napsal(a):

Smrtelnému sveření EU se nešlo vyhnout, pokud jsem nechtěli doadnoiu třeba jako Srbsko. Vstoupit se tak prostě muselo, nebylo vyhnutí. Ale pokud jde o LS, pak naše reprezantace - Klaus jako ojedinělý bojovník je příliš málo - zanedbala možnost si vyjednat jisté záruky. Je výhradně Topolánkova vina, že jakožto Hloupý Honza za Vsetína se spokojil s Barrosovko-sarkozyovským poklepáním po rameni a neuděl to, co Poláci. A proto by měl nést osobní důsledky. Protože prohlásil, že spojuje svou politickou budoucnost s ratifikací LS, a protože to prohlásil v Bruselu, kde ho nenechají se vykroutit, stálo by za to, aby už z té politiky vypadl. Proto to, pane Klausi, ještě nepodepistuje, prosím. Že nebude ČR mít eurokomisaře? To nebude mít tak jako tak, protože Vondra tam bude zastupovat kdekoho, jen ČR ne.
04. 10. 2009 | 15:22

Vico napsal(a):

Mastodont : Co, je nedemokratického na tom, že stávajících patnáct členů EU si PRO SEBE přijme pravidla, na které se tato patnáctka dohodne?

Dokážete to, až vás přejde spravedlivé rozhořčení, vysvětlit?

Bylo by to třeba konkrétně pro vás naprosto fér.Prostě, kdyby se nám ta pravidla nelíbila, do EU bysme nelezli. "Ber nebo nech být."

Kdybysme nechali být, tak bysme si určitě pomohli.Maximálně závislí na exportu do EU a Německa zvláště, přitom z více než 70% závislí na ruském plynu a skoro tolik i na ropě a s ekonomikou, kterou tu někteří trefně nazvali zadním dvorkem té německé.Akorát by šlo absolutně všechno mimo nás. Tím myslím rozhodování. Výsledky toho rozhodování samozřejmě nikoliv.

Jo a abych nezapomněl na patnáct repasovaných tanků a tuctu vypůjčených stíhaček.
04. 10. 2009 | 15:32

učitel napsal(a):

Je zajímavé, jak se v diskusi k Tomskému a k Vám spojili komunisté s ultrapravičáky. Všichni jednotně za Václava Klause a proti EU. To o něčem svědčí...
04. 10. 2009 | 15:44

učitel napsal(a):

Je zajímavé, jak se v diskusi k Tomskému a k Vám spojili komunisté s ultrapravičáky. Všichni jednotně za Václava Klause a proti EU. To o něčem svědčí...
04. 10. 2009 | 15:45

Krupa Vaclav napsal(a):

Zhruba před 50lety se do naší obce nastěhoval afrikánec a po několika letech začala zdejší školu navštěvovat malá černoška.Ačkoliv se chovali naprosto normálně,vzbuzovali pozornost jen svou přítomností.Přirozeně.Bylo to pro nás nezvyklé,jejich barva, odkud vůbec jsou a co tu chtějí? Dneska k nim přibyli šikmoocí spoluobčani,na ulici potkáváme zahalené ženy a nikdo už se za nima neohlédne.Proč to píšu?To k vůli té svrchovanosti.Zeptejte se mladých co jim říká nár.obrození,Palacký,kdo z nich poslouchá Dvořáka,Smetanu,kdo z nich zná J.Masopusta (dnes v čt),Viktora atd? A co tím chci říci? Svět se stále více propojuje,zkracují se vzdálenosti a potomky našich vnuků nebude už vůbec zajímat svrchovanost bývalé České republiky.Na území EU bude stále více smíšených manželství i barev.Každá generace žije svou dobou,svými hrdiny i kretény.Možná ještě Einstein nebo Hitler jim něco řekne,ale ostatní kostlivci budou zajímat jen pár historiků.Možná se mýlím, je to můj názor na budoucnost v případě že Klaus podepíše.Jednou k ratifikaci stějně dojde i bez něj.Jen on nebude mezi těmi hrdiny.
04. 10. 2009 | 15:50

Ládik napsal(a):

Krupa Václav:
afrikánci jsou potomci bílých osadníků v JaRu. Nejsou černí. Ta malá černoška s tím afrikáncem zřejmě nesouvisí.
04. 10. 2009 | 16:02

cavyky napsal(a):

Dost mi vadí,že dosud nikdo nezveřejnil ty inkriminované pasáže LS, o které je stále spor.
Mezitím naše diplomacie zapůsobila asi dojmem,že na výhody si ještě více počkáme.Na přihrávky.Třebaže mohla mít důvody.
Doufám,že se ty rozpory nebudou v budoucnosti nafukovat kvůli tomu,aby se dokázalo,kdože měl vždy a zase pravdu.
04. 10. 2009 | 16:04

Krupa Vaclav napsal(a):

Ladíku,dík.
04. 10. 2009 | 16:15

Mastodont napsal(a):

Vico: Samozřejmě že to mohu vysvětlit, akorát nechápu, proč se v tom citátu zaměřujete jen na první část, nikoli na závěrečnou část, která jasně vysvětluje, že zaa demokracii se tu vydává rozkaz "Drž hubu a odhlasuj to."
Ale musím souhlasit s vaaším tvrzením "stávajících patnáct členů EU si PRO SEBE přijme pravidla" - jen je třeba chápat ty členy jako 15 jedinců, rozhodně ne lidi z 15 států.
04. 10. 2009 | 16:21

vasja napsal(a):

David.
Rychetský a Zorin :))))
Dobře že jste to tu napsal.
04. 10. 2009 | 16:22

WoooW napsal(a):

Pan Pehe, to je tak krásně napsaný, že vás za to jistě nějaká skupina blbých čecháčků upálí už zaživa a nebo posmrtně prostřednictvím vašich spisků. V každém případě přeji dobré zdraví.
04. 10. 2009 | 16:29

karel napsal(a):

P. Pehe jaksi pozapomněl, že kromě našeho prezidenta a 17 senátorů byla LS odmítnuta i ve třech zemích se 70 miliony obyvatel a nikdo nepochybuje, že by byla odmítnuta i v Británii (dalších 60 mil. lidí), kdyby to do té doby náš prezident ustál. Proč nám místo tohoto nenapíše autor, jak to chodí na zasedání Bilderbergu, možná by to bylo zajímavější, než nadávat na vlastní stát a během předsednictví v kdejakém evropském deníku.
04. 10. 2009 | 16:31

karel.smíchov napsal(a):

Díky pane Pehe pravdiví
článek můj 100%souhlas!!
04. 10. 2009 | 16:57

Desiderius napsal(a):

Klaus je dnes směšná figurka,která nepochopila a nepochybně nikdy nepochopí principy demokracie a svobody.Jak by také mohl,když 17.listopadu 89 byl na chalupě a nevěděl,co se děje na Národní třídě.Je svým zakomplexovaným myšlením a zbabělostí pevně zakotven v komunistickém myšlení,kterému věrně slouží celý život.Na pravicového politika si jen hraje a několik tupých hlav mu na to skáče.Bohužel dělá ostudu a komplikuje svobodnému světu život.Musím říci,že se stále více stydím,že žiji v této zemi.Klause bych vystěhoval do Ruska,kam patří.
04. 10. 2009 | 17:04

David1 napsal(a):

to David

Vážený pane,
neslušné mi připadá obviňovat někoho z něčeho, co vůbec neudělal. Nedávejte mi do hlavy něco, co si myslíte sám. Záměrně žádný nick nepoužívám, to, že někam přispíváte mi je jedno (ani o tom nevím) a jestli si myslíte, že máte jenom vy právo používat jméno David, tak jste asi trochu mimo. Nicméně, abyste neměl zase pocit, že se vás někdo dotýká, tak se budu označovat jako David1...v pořádku???
04. 10. 2009 | 17:11

evropan napsal(a):

Opakované referendum nad věcí, která dle přijatých pravidel v prvním referendu řekla LS NE je ukázkou, že je s EU něco v nepořádku. Asi to je tím, že je víc socialistická tudíž vztah k demokratickým postupům je odtažitý soudím, že všichni ti kteří se teď radují z Irského YES ukazují, že i oni mají problém s chápáním demokratických principů. Dodržování dohod a vůli lidu a gentlemanství. Vůle lidu v Irsku při prvním referendu byla NE a přesto světe div se se konalo druhé referendum.
Závěrem v EU je něco zapáchajícího... je třeba s tím něco udělat.
Pane presidente vydržte!!!
04. 10. 2009 | 17:16

jirka napsal(a):

Svatý Václav věděl proč je lepší platit silnému západnímu sousedu dodávkou mnoha desítek volů, jako prevenci před zblbnutím českého národa.
Byl bych pro, tuto tradici obnovit.
04. 10. 2009 | 17:27

Mach napsal(a):

Politika by měla být věcí míry, uměřenosti a kompromisu.
Jakmile je něčeho nadmíru, je konec míru, ať už se jedná o daně, sociální pomoc, byrokracii, státní moc a dokonce i o svobodu (anarchie), jde o extrém.
Evropská unie ruší politiku jako aktivitu svobodných občanů, kteří se se svými lojálními sousedy dohadují o tvaru a záměru své milované tradiční (teritoriální) obce.
S unií se přít nelze.
Má na pomoc svůj soudní dvůr a poslušný europarlament. Jestliže naši poslanci vytvoří legitimní vládu a vlády mnoha zemí vytvoří společně nadvládu, je taková jednosměrně druhotně delegovaná a odtažitá svrchovaná moc v rozporu s jejím mandátem.
Cožpak jsme kdy volili svou vládu, aby se vzdala vlády? Kdo bude kontrolovat delegáty delegátů (Terentius)?
Nad tím se konečně pozastavil i německý ústavní soud.
Od nicejské tzv. ústavní smlouvy předělané do lisabonské podoby se už nevedou v Evropě referenda, s vyjimkou Irů, kterým byl nařízen nedůstojný reparát a kde se za naše peníze vede masivní a demagogická kampaň.
I tohle je dnes považováno za demokracii.
Nejde mi jen o meritum nad - vlády, která nemusí skládat nikomu účty (audit), vlády nevolené a neodvolatelné unijní byrokracie, jež má být z principu, to znamená absolutně, vždy lepší než naši volení a odvolatelní zástupci.
Jsme dnes a denně všichni vystaveni, tak jako kdysi, oficiální lži.
Lže se nám, že má Evropa společnou ideu a že je nejenom naší společnou civilizací, ale i národem.
Lže se nám, že je Evropský parlament demokratickou institucí, že Lisabonská smlouva posiluje demokracii, že násilné budování integrálního nad - státu vytváří mír a prosperitu v Evropě.
Mír a prosperitu vždy ohrožovalo jenom jedno – imperiální hegemonie.
Je to přesně naopak. Čím více se nevolení a odvolení politici budou snažit utužovat vládu evropského superstátu, tím více bude Evropa oscilovat k extrémům.
04. 10. 2009 | 17:29

David1 napsal(a):

to Mach

...a pane Machu, teď buďte upřímný a řekněte, jestli máte pocit, že naši volení zástupci někomu skládají účty...všichni se nám smějí do očí (stačí se nakonec podívat na morálku v parlamentu)...pro mě je Brusel porovnatelný s nepolitickou úřednickou vládou, kterou máme nyní v ČR. Nebojí se nepopulárních kroků, je upřímná k lidem a dělá to, co měly udělat všechny slavné volené vlády před tím.
04. 10. 2009 | 17:44

Petr napsal(a):

Evropská Unie ANO! Ale taková jako jsou Spojené státy. Svobodná demokratická. Zatím jde z Bruselu jen jeden diktát za druhým, jedna nesmyslná směrnice za druhou. Jen proti České republice byl proveden vítězný útok na zničení cukrovarnictví, byl proveden neúspěšný pokus o drastické zdražení piva na úkor francouzkých a italských vín a posledně se podařilo české vládě jen s velkým úsilím odvrátit zákaz českých zabijaček, aby se mohlo vepřové dovážet jen z ciziny. V mém oboru např. vyšla od Bruselských úředníků v loňském roce směrnice, která obsahovala 20% chyb v textu a 70 chyb faktických. A tito ouřeníci sedí v Bruselu díky Špidlovi v teplých židličkách dál.
Tak tedy EU ano, ale bez současné byrokratické hydry.
04. 10. 2009 | 17:58

Emissary napsal(a):

Pane Pehe,

něco bych Vám rád řekl, od plic, od srdce z celé duše…
Ale nemohu, pan Stejskal by to smazal.

Já Václava Klause nijak nemám rád, nijak ho neobdivuji. Ale to, co Vy tady předvádíte, to je na hospitalizaci. I to je důvod, proč na Váš blog nechodím, stejně jako na blog pana Zaorálka, Paroubka a jiných politiků.

Vy o sobě asi nikdy nepochybujete, že? Víte, že pochybovat o sobě, o svém myšlení a konání může být někdy i prospěšné?
No, Adolf Hitler, Stalin, Brežněv a další také nikdy nepochybovali a lidé jež je obdivovali také ne. Pro prvního byli můrou Židé a Untermenschen, pro druhého a třetího světový imperializmus a pro Vás Václav Klaus.

Vy celé dni tady bušíte do V.Klause, Lisabonskou smlouvu máte jistě doma zarámovanou a několikrát jste ji určitě políbil. Václava Klause ovšem vaše donekonečna omílané „hororová psaníčka“ na aktualne.cz nejspíš ani nezajímají. Má Vás nejspíš na há... Není v nich nic novátorského, jen pořád dokola podstrkované vaše úvahy, občas s jiným účesem a překabátěné do jiného hávu.

Jste egem dost povýšený, ale vaše IQ se třech čísel za sebou bojí. Váš život se motá v poslední době kolem V.K. a LS. Nejste schopen hlubší analýzy, dedukce a už vůbec ne empatie. Z blogu jste si udělal schéma a zdá se mi, že jiného tématu ani nejste schopen. Neumíš si vážit odpůrce, jste neústupný, egoistický a zahleděný do sebe. Komické je, že tyto vlastnosti přisuzujete V.K.

Z Klause se snažíte udělat blba, nulu.. , a tak se hodnota vašich příspěvků na serveru ztrácí. A nejsmutnější na tom je, že on takový není, ale Vy, který to z něho děláte.

Chybí Vám abstrakce v myšlení, sám se považujete za vzor dokonalosti. A je smutné, že dosud Vámi to nikdo neřekl, že se neodvážil. K vaši tíži. Jsem si jist, že pokud se nezměníte, zbude jen to pokrytectví, které vaši povaze odpovídá, s egem vašeho kalibru. Ale to nebude žádná výhra, jenom potupa a prohra.
04. 10. 2009 | 18:04

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který obsahoval urážlivě zkomolená jména. Takové příspěvky jsou v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytváření prostoru pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
04. 10. 2009 | 18:05

evropan napsal(a):

Jestliže byla přijata nějaká pravidla pro ratifikaci LS a ta se nepřijetím v prvním referendu u Irů naplnila, musím se ptát proč nebo, co sledují ti, kteří přiměli Irsko aby dělalo reparát? Ano politika je o kompromisech, ale také o dodržování pravidel na kterých se všichni dohodli. Když se podíváte u nás kdo podporuje LS tak je velká pravděpodobnost, že od takových politických špiček můžeme dříve nebo později očekávat nedodržování pravidel. Viz ČSSD a obrat ve vztahu k předčasným parlamentním volbám.
04. 10. 2009 | 18:20

zdesta napsal(a):

Emissary.Píšete že na blog zmíněného (p.Pehe)nechodíte.Je mi záhadou kolik negativních vlastností jste odhadnul u tohoto pána. To z křišťálové koule,z karet,nebo z čeho? Dejte vědět,rád bych to uměl také.
04. 10. 2009 | 18:31

pumprlidentlich napsal(a):

Lisabonská smlouva je super. Všechno bude zadarmo. Teplo, světlo, jídlo, bydlení. Všechno vyřešeno. Nebýt Pehe, svět by se zhroutil. A co všechno umí jedinci s IQ 30Kč. Sice jenom kecají a radí, jak se má všechno dělat (dělají to pro rodiny s dětmi) ale nevadí. Kolektivizace to nějak udělá. Žádná vlastní odpovědnost a pak stačí říct "nevěděl jsem o tom". Veselá budoucnost.
04. 10. 2009 | 18:34

evropan napsal(a):

Odcházím protože co kdyby se velký bratr díval, že? :-)
04. 10. 2009 | 18:37

Emissary napsal(a):

Pro: zdesta

Tím „nechodím“, vážená(ý) paní(e) jsem myslel, že nepíšu příspěvky. Samozřejmě čtu, i když to někdy do konce nevydržím.

Dobrý večer.
04. 10. 2009 | 18:37

pavla napsal(a):

Desiderius: Klasu není žádná směšná figurka. Směšné figurky jsou ti, kteří panáčkují tak, jak jim někdo přikazuje, přestože mají názor sami jinačí a chtějí se jen zalíbit. Kdyby Klausovi nešlo o náš stát, tak už to dávno podepsal, byl by v očích cizích státníků dobrý, zodpovědný, zrovna tak našich eurozastánců. Nevím, jak se nám bude časem líbit každé omezení, které nějaký pitomec z Bruselu vymyslí. Už nám to snad několikrát předvedli.Naši připosr.... tajtrlíci budou ve vykonávání nařízení ještě rychlejší než v ostatních státech EU. Zakáží nám vyrábět naše výrobky, které by snad mohly ohrozit jejich vývoz, a to možná bude jen to nejmíň špatné. No, myslím, že ještě budeme hodně litovat. Jenže spousta lidí vidí jen peníze, které k nám z Bruselu plynou.
04. 10. 2009 | 18:45

eurohujer napsal(a):

...Ti, kdo tvrdí, že ve vzniklém mocenském vakuu by se střední Evropa měla těsněji přimknout k Evropské unii, nechtějí vnímat realitu.
Trochu přísnější pohled na politické garnitury „jádrové“ Evropy napoví, že od Středoevropanů očekávají jedině schopnost „nepropásnout příležitost pomlčet“.
Jsou již nyní nedočkaví, až budou moci vyprodávat zájmy Středoevropanů v malém i ve velkém – až do vyčerpání zásob...
04. 10. 2009 | 18:56

Dick napsal(a):

Je-li naše oblíbené Pehe až tolik pro LS, musí od ní každý soudný muž utéct!
04. 10. 2009 | 18:58

Nicolas napsal(a):

Pan Pehe má ve svém článku dobré postřehy a přirovnání. Sjednotit Evropu je správná myšlenka a je nutné počítat s tím, že najít společné noty které každému budou vyhovovat a které všichni přivítají se všeobecným jásotem je téměř nemožné. V 50% procentech případů se nedokáží domluvit ani dva partneři v manželství a tak to končí rozvodem. Jak se má dohodnout 27 států. Jde o to přistupovat k tomuto projektu s maximálním porozuměním, tolerancí a pro prosazení svých záměrů hledat spojence. Dělat truc a obstrukce nebo schovávat se za druhé neobstojí a je to důkazem malosti, slabosti a nespolehlivosti!
04. 10. 2009 | 19:03

Sofi napsal(a):

Pane Pehe, jako vždy dobře. Klause s Husem ale srovnávat nejde, je příliš bojácný. Kdyby se ale pro upálení rozhodl, ochotně přihodím polínko. Jinak souhlasím s Davidem, který píše, že není psycholog:"...narušená osobnost, která trpí silným pocitem méněcennosti..." Ptám se, proč se už dávno k této osobě nevyjadřují psychologové, aby nás uchránili dalších činů nemocného člověka?
04. 10. 2009 | 19:04

yorick napsal(a):

Gratuluji pane Pehe,
jako politolog prakticky bez chyby a dokonce vám jde i prognostika. Teď ještě předpovězte, jestli náš hradní psychopat podepíše. Ale na to je snadná odpověď, že? No a kdyby náhodou dostoupila jeho duševní choroba vrcholu, podepíše smlouvu prostě někdo jiný, jak zde výše někdo správně poznamenal.
Jinak, prosím, snižte frekvenci svých příspěvků, neboť mám starost o duševní zdraví některých frekventantů diskuse, kteří se, podobně jako Saška Tomsky, nemohou zbavit láskyplné závislosti na VK.
Dnes to např. odnesl lehkým záchvatem i jinak vždy vyrovnaný Emissary :))).
Díky.
04. 10. 2009 | 19:11

Emissary napsal(a):

Pro: yorick

Vaše starosti na moji hlavu a duševní zdraví Vám rád nějaké půjčím. :)
04. 10. 2009 | 19:21

karel matousek napsal(a):

Citovat zde Adama B. Bartose z Idnes.cz jako nezavisleho zurnalistu je zatim druha nejvetsi perla, hned po neonaccich, kteri se zabyvaji arijskym ci nearijskym puvodem pana Pehe, nebo zvani o zido-bolsevismu.
04. 10. 2009 | 19:41

RA napsal(a):

Pehe, kdybyste nemělo Klause, muselo byste si ho vymyslet.
04. 10. 2009 | 20:17

argun napsal(a):

Souhlas jarpor, evropan, Emissary.
Ten blog je hodně smutné čtení. Prý ho píše politolog! Pisálek z pokleslého bulváru, řekl bych.
Pehe je zralý na hospitalizaci, ale to je známá věc. Nebýt Klause a LS, o čem by psal?
04. 10. 2009 | 20:45

znalec napsal(a):

Pochopil jsem, že vám nejde o naší zem. Myslel jsem si, že jste moudrý a nad věcí. Že například uznáte, že opakované referendum je proti samotné LS, která deklaruje demokratické principy, ale že je podle vás lepší, aby LS byla ratifikována. Nesouhlasím, ale můžu váš názor respektovat. Vaše vítězné zesměšňování ponížilo hlavně vás samotného. Ztratil jste dobrý kredit. Je to škoda. Nic méně máte právo na omyl.
04. 10. 2009 | 21:07

Ben napsal(a):

Myslím, že blog ani tak není smutné čtení, jako příspěvky pod blogem.
Nadávky, záchvaty vzteku, netolerance...
Ale každý musí hájit jen tu svou pravdu, protože ten druhý je prostě ....., a domluvit se? A přitom se blozích většinou známe.
Ne, slušnost ta musí stranou, teď totiž mluvím JÁ.
04. 10. 2009 | 21:15

Bumerang napsal(a):

Stejskale,Stejskale,vy si stále jen stejskáte, po čem asi?Mazejte dál,ale dejte pozor,ať se neumažete.
04. 10. 2009 | 21:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

1) Mohl by mi autor nebo někdo z nadšených zastánců LS vysvětlit, zda Irové v referendu schválili LS v témž znění, jako ostatní státy? Pokud vím, byly jim předem přislíbeny nějaké výjimky.
2) Opravdu se domníváte, že je normální a fér opakovat referendum vždy, nedopadne-li podle očekávání politických lídrů EU?
3) Vypadá to, že většina občanů ČR je proti přijetí LS (podle zpráv i Polska), o čemž svědčí i anketa aktualne.cz http://aktualne.centrum.cz/...
Ani to vás nezviklá ve svatém globalizačním nadšení?
04. 10. 2009 | 22:20

Brambořík napsal(a):

Emissary: Zdá se mi, že to, co jste napsal o panu Pehe, je přesně vaše vlastní diagnóza.
04. 10. 2009 | 22:21

ujo napsal(a):

trochu (z obou stran)legrační diskuse.
proč řešit LS, když vše, co si "Západ" po vyhrané studené válce u nás chtěl zařídit si již většinou zařídil (komu většinou patří v česku působící banky, zbylé i nové fabriky?).
04. 10. 2009 | 22:41

stoppa napsal(a):

Z článku na Aktuálně:

"Už několik týdnů běží aktivní snaha vytvořit obraz osamoceného Klause na jedné straně a na straně druhé "zbytek" celé Evropy včetně jeho vlastní země. "Jde o to, aby celá politická scéna držela v tomto za jeden provaz, aby byl úplně sám"
Hle, odkud OPehe bere instrukce, říkám to už nějakou dobu, že zaúkolovaný.
To je mi ale demagokracie!
04. 10. 2009 | 23:04

JOsef Chroust napsal(a):

Pane Pehe, Václav Klaus se vyznačuje ve svém jednání mimořádnou arogancí. Ta ovšem z vašich článků čiší rovněž. Mimoto jste svou proevropskou rétorikou překročil hranice demagogie. Kdysi jsem ve starých protektorátních časopisech četl články prof. Emanuela Vajtauera. Rovněž horoval pro novou sjednocenou Evropu. Myslím, že byste mu mohl být zdatným sekundantem.
04. 10. 2009 | 23:28

Pete napsal(a):

Pehe je škodolibé! Kdyby to napsalo před irským referendem, bylo by to zajímavé. Takhle je to jen ubohé.
05. 10. 2009 | 00:19

Krupa Vaclav napsal(a):

Jen pro Ládíka.Nedá mi to a nedá.Prkotina,ale...můj dík byl skutečně ve spěchu a nemyslel jsem jej ironicky ač tak vypadá.Berte jej vážně jako já Vaší informaci o bílém afrikánci.To jsem prostě nevěděl. p.s.Otec byl afričan a byl to v té době nejjistěší otec široko daleko.:)Mejte se hezky.K.V.
05. 10. 2009 | 08:18

Martin Skalík napsal(a):

Dobrý den,nejsem ani euroskeptik a ani nadšenec pro tuto socialistickou mašinérii, ale neustálé omiláni jak my Češi s Klausem v čele vše brzdíme , mne štve. Byli to věční francouští revolucionáři s holanďanama, kteří jako první odmítli v referendu evropskou ústavu a byli to irové, kteří Lisabonskou smlouvu taktéž v referendu odmítli. Jako vzdělaný člověk pracujte s fakty pane Pehe. Skalík
05. 10. 2009 | 08:27

typro napsal(a):

Opakování referenda v Irsku je porušení těch nejzákladnějších principů demokracie!! Národ Irů se již rozhodl a byl vystaven nevídanému tlaku, rozhodli jste špatně, tak znova!!!
Takové Evropě nefandím a celá moje rodina se podle toho zařídí.V Bruselu opět prohrála demokracie před vůlí lidu.Hlásná trouba nedemokratických postupů je u nás PEHE, dejme si na něj pozor!!!
05. 10. 2009 | 08:43

Koraktor napsal(a):

Jednou se bude mezi lidem povídat: "... Pehe to byl ten kolaborant, že? ..."
05. 10. 2009 | 08:56

důchodce napsal(a):

Narozen ve válce (druhé světové) jsem trochu pamětník a vzpomínám na konec čtyřicátých a padesátá léta. Pan Pehe nyní bojuje za Brusel podobně, jako imperialistobijec Pavel Kohout hřímal, že jediná cesta pro lidstvo je směr Moskva. Soudruh Kohout prozřel a velmi odsuzuje to co tu pomáhal budovat. Pan Pehe, se stejným zanícením jako nás v padesátých létech Pavča hnal do Moskvy, nás vhání do područí nevolených úředníků v Bruselu. Vsadím dolar proti bobu, že stejně jako prozřel Pavča, bude jednou pan Jiří Pehe odsuzovat Brusel jako nedemokratický, nefunkční a zkorumpovaný.
důchodce
05. 10. 2009 | 09:00

Ládik napsal(a):

pane Krupo,
zdravím. Taky jsem to nevěděl - až v JaRu mi to bylo jasné. Jižní Afriku obývali hnědí domorodci (Sanové, Hottentoti). Potom přišli první Evropané (afrikánci) a po nich od severovýchodu černoši (Zulu), kteří se přemnožili.
05. 10. 2009 | 09:01

JC napsal(a):

Český president opět v "zaměřovači" Evropy a opět se mu vyhrožuje.
V roce 1938 celá Evropa viděla v Benešovi překážku míru na starém kontinentu, dnes je Klaus překážkou "klidu na práci".
Evropo ty jsi fíííča.
05. 10. 2009 | 09:03

Učitel napsal(a):

Rozdíl mezi Husem a Klausem je kardinální,
Hus byl vzdělanec s morálkou,kterého si vážil i vzdělanec a učitel národů J.A.Komenský,
Klaus je profesor demagog proti-Evropan,který je směšný všeználek,který je k smíchu všem i za mořem,a nám je k pláči,že máme hloupého ostudného prezidenta pro-Putina,kterého jsme nechtěli a nevolili !!!
05. 10. 2009 | 09:21

Krupa Vaclav napsal(a):

Ládíku,JAR byla pro nás příliš vzdálená a i jinak nedostupná.Dnes zůstává pro mou generaci nedostupná právě tou vzdáleností.Finance i určité zdravotní riziko.K.V.
05. 10. 2009 | 09:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubé nadávky ("ty hnuse, špíno""), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Mimoto byl celý text v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 10. 2009 | 09:28

Zak napsal(a):

Novodobý Kojzar opět nezklamal :).
05. 10. 2009 | 09:30

PT napsal(a):

Článek, jako kdyby ho napsal velký sjednocovatel Evropy - Adolf Hitler. Ne nadarmo kráčí EU v jeho šlépějích...
05. 10. 2009 | 09:32

JU napsal(a):

Vladimír Iljič Pehe dosáhl při psaní tohoto traktátu mnohonásobného orgasmu, tolikrát si kopnout do Klause.
Pehe se nám navíc stalo módní policií, kritizující reklamní igelitové tašky v rukou senátorů.

Jinak škoda bylo, že nás, kteří v referendu hlasovali proti vstupu do EU, nebylo více,neřešili bychom teď LS.
05. 10. 2009 | 10:01

Krupa Vaclav napsal(a):

Pro Zbyňka Matyáše a jiné odpůrce LS.Asi už začínám degenerovat jak včera krásně předvedl pan Brzobohatý ve filmu s p.Trojanem protože nechápu argumenty odpůrců LS.Existuje přísloví...Nevstoupím dvakrát do jedné řeky. To jsem si celý život překládal,že neudělám dvakrát stejnou chybu,ale to znamená,minimálně druhou volbu!Když Irové v prvním ref.odmítli, byli označováni našimi odpůrci LS hrdým národem.Kolik asi Irů četlo tenkrát LS? Nejspíš jako u nás.Až teprve po rozruchu jaký v Evropě svým rozhodnutím udělali,si smlouvu mohli více promyslet a rozhodli opačně.To je ta druhá a poslední volba.Už do té řeky nevstoupili.A je to přes všechny výhrady odpůrců jen jejich rozhodnutí,nikdo je nenutil násilím,je to pořád ten stejně hrdý národ,který LS před několika měsíci odmítl.A je to demokratičtější než než se snažit rozhodovat za ně.
05. 10. 2009 | 10:16

Taoiseach napsal(a):

jarpor

Přijetí Smlouvy o ústavě před pátým rozšířením by bylo zcela fér, protože by se její kompletní obsah promítl do přístupové smlouvy, ke které by se tak jako tak konalo referendum. Takže by se vůle občanů mohla (navzdory odpůrcům přímé demokracie - ODS a Klausovi) jasně projevit.
05. 10. 2009 | 10:21

Krupa Vaclav napsal(a):

Typro,teprve teď jsem četl Váš příspěvek.Můžete mi napsat jakému nevídanému tlaku byli Irové vystaveni? Víte co by udělali pod takovým tlakem? Zcela jistě by odmítli. Nedělejte z nich zbabělé a hloupé ovečky.Prostě si vše více a důkladněji promysleli.Je to jen a jen jejich naprosto svobodné rozhodnutí.
05. 10. 2009 | 10:31

Zak napsal(a):

Pro Krupu Václava:
- o Vaší možné degeneraci se rozepisovat nebudu.
Nicméně - co Vám připadá demokratického na faktu, že VŠUDE TAM, kde referendum komplikovalo Německo - Francouzskými euroinženýry navržený projekt jak ovládnout Evropu (což bylo minimálně 5x) - musela se najít cesta, jak jeho výsledek v rámci "projektu" zvrátit? Prosby, hrozby, korupce, manipulace, masivní investice EVROPSKÝCH peněz do propagandy uvnitř jednotlivých států ... Opravdu máte pocit, že TOTO jsou základy, na kterých je možno vystavět dům ve kterém chcete bydlet?
05. 10. 2009 | 10:36

Krupa Vaclav napsal(a):

Zak,opravdu již spěchám a vy chcete více času.Jen velmi stručně.Prosby,hrozby,korupce,
manipulace,masivní investice
státních peněz do pochybných
projektů jako dálnice a pod.
propagandy...opravdu nemáte pocit?...Víte s tím nevídaným
tlakem je tak.I zde platí zákon akce a reakce.Čím větší tlak tím
větší protitlak.Čím více nás UV KSČ přesvědčovala,že SSSR je naším největším přítelem tím více jsme je začali nenávidět.Oboje.Zdravím K.V.
05. 10. 2009 | 11:21

Alibernet napsal(a):

Pehe, jednak jste exot sám, jednak poměr není 26:1, ale 24:3 (Polsko, Finsko, ČR), navíc GB a IRL ještě neodeslali smlouvy k ratifikaci, Vy exote.
05. 10. 2009 | 11:21

Cirkusy s.r.o. napsal(a):

10 důvodů proč přijmout Lisabonskou smlouvu

1. Všichni jí chtějí
2. Všichni už jí schválili
3. Všichni říkají, že bez ní to nejde
4. Chce to po nás EU
5. Je tak skvělá
6. Proti jsou pouze nacionalisti a komunisti
7. Prezident do toho nemá co kecat
8. Občané, kteří nechtějí LS, jsou divní a vůbec
9. EU by přece po nás nechtěla nic špatného
10. Pehe už nám to píše podesáté
05. 10. 2009 | 11:44

Pepan napsal(a):

Já jsme se díval na záznamy z pochodu na Youtube a taky jsem napočítal asi tak sto účastníků - a aby to bylo co přesnější, zavřel jsem u toho oči a počítal jsem je na monitoru hmatem. Gratuluju panu Doležalovi, že nám to vyšlo nemlich stejně.
05. 10. 2009 | 11:53

Ctirad Bednář napsal(a):

Pan Pehe se velmi mýlí. Za presidentem Klausem nestojí jen "nepočetná směska lidí". Výsledky některých internetových anket dokonce ukazují, že president má ve svém odporu vůči Lisabonské smlouvě mezi občany více přívrženců než odpůrců (Např.: http://www.novinky.cz/domac... )

Zatím se demonstrací zúčastňuje jen asi 400 lidí, ale je jich pokaždé více. Před jednadvaceti lety jich zpočátku nebylo ani tolik.

Dovoluji si předpovědět, že do roka a do dne se ukáže, že pan Pehe je špatný politolog.
05. 10. 2009 | 12:24

František Novák napsal(a):

Pane Pehe, chápu, že se cítíte trapně, když se Vás kolegové ze zahraničí ptají: tak jak to bude s tím Lisabonem? A Klaus je pro Vás vtělením čirého zla. Nicméně člověk Vašeho rozhledu a inteligence by mohl pochopit, že dost dobře není možné chtít, aby konzervativec schválil smlouvu, která zhoršuje váhu našich hlasů v Evropské radě, závádí bezbřehý katalog sociálních práv na úrovní ústaních práv a snižuje rozsah oblastí, kde mohla ČR uplatnit právo veta. Ptám se: v čem je tato smlouva pro občana ČR dobrá? Ja osobně nespatřuji ničeho. Tandem Německo-Francie bude posílen a zesílí smršť šílených předpisů proudících z Bruselu. Ne děkuji. Nechci. Takže, já být Klausem, bych prostě nepodepsal.
05. 10. 2009 | 12:46

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který obsahoval urážlivé zkomolení jména. Takové příspěvky jsou v rozporu se záměry těchto stránek, to je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
05. 10. 2009 | 13:03

jl napsal(a):

Zdenek Mihalco:

je-li zde prostor urceny pro slusnou a vecnou diskuzi - potom byste mel umaznout i clanek pana Peheho, s oduvodnenim typu "smazal jsem jeden text, ktery neobsahoval nic vecneho, ba ani slusny nebyl".
05. 10. 2009 | 13:33

Jaroslav Mašek napsal(a):

Argumenty dochází, infantilní výsměch přichází, viz nemístnost poukazování na tom, v čem bylo co nešeno.. Připomíná mi to výsměch na internetových fórech teenagerů
05. 10. 2009 | 13:53

Martin Simandl napsal(a):

Pane Pehe, pletete jablka s hruškami. S vaším názorem nesouhlasím. Cítím z vašich dlouholetých názorů velkou naivitu. Faktem ale je, že máte právo vyjádřit svůj názor. Můžu nesouhlasit, ale budu ho respektovat.
05. 10. 2009 | 15:37

Dušan napsal(a):

Zdá se , že spousta lidí má zkresléné mínění o právech a povinostech prezidenta.
Pokud obě komory schválí určitý zákon, je poviností prezidenta tento zákon podepsat v rámci završení zákodnodárného procesu. Ústava neříká přesně kdy to má udělat z určitých důvodů, říká jen, že to "musí" udělat. Termín není specifikován záměrně s ohledem na dostatečnou formulaci a vážnost prezidentského úřadu. Prezidentovi se tudíž neukládá libovolná lhůta, lhůta není specifikována s ohledem na vážnost úřadu prezidenta. Předpokladem je , že osobnost prezidenta je na dostatečně vysoké morální a mravní úrovni v rámci které se nemusí snižovat k vyhledávání mezírek a úskoků aby si prosadila své navzdory mínění politické reprezentace.
Nespecifikování lhůty podpisu není chyba nebo mezera v ústavním zákoně.
Prezidentský úrad je natolik vážená instituce, že ani ústava si neklade za nutné snižovat autoritu prezidenta striktním vymezováním poviností, bohužel současný prezident Klaus dokazuje , že tohoto úřadu není hoden a naopak jeho vážnost snižuje bez ohledu na to jaké má názory.
05. 10. 2009 | 16:52

Jan napsal(a):

Už to tu bylo. Ale znovu.
Čeští politici jsou hloupí ,zkorumpovaní a neschopní.
Generelně.
A proto je v zájmu občanů této země co nejvíce Bruselu a co nejméně Klause.
Zájmy občanů, ale typicky naše politiky nezajímají.
A někteří občané jsou "divní".
Je to dost slušné?
To je dané.
Gausova křivka.
05. 10. 2009 | 16:53

Dušan napsal(a):

Jsem pro sjednocování. Tento proces je vždy pozitivní pokud se neděje nedemokratickými prostředky a válečnými konflikty, nad tím není co uvažovat, příkladů z historie je dostatek. Vezmeme-li bývalý Sovětský svaz, rozpadl se protože byl dán dohromady násilně.
Jugoslávie, také byla drže pohromadě násilným totalitním režimem. Pokud půjdeme hloub do historie vezměme starověký Řím, vezměme koloniální společnosti, vše bylo získáno násilím a nemusíme chodit daleko, také jsme relativně nedávno patřili pod Rakousko-Uhersko. V postatě každé větší uskupení vzniklé násilně se rozpadlo a většinou opět násilně. Naštěstí toto při sjednocování Evropy nehrozí, nikdo nás nenutí násilím a ani vyhrůžkami, naopak můžeme se účastnit tohoto procesu, který je pro malé země vždy výhodný. V dějinách neexistuje žádná malá zemička, která by mohla ovlivňovat ostatní osamoceně. Demokracie, což si málo lidí uvědomuje, je především o právu silnějšího, ale ne ve smyslu vojenské síly.
05. 10. 2009 | 17:11

vlasta napsal(a):

Pane Pehe, fajn, že se nedáte znechutit svými odpůrci! Nadávají, ale stejně Vás čtou!!!Jen pište dál, držím Vám palce!!
05. 10. 2009 | 17:46

Pepa napsal(a):

Soudruhu Pehe,měl jste v té emigraci v USA pokračovat,tam ty vaše báchorky budou rádi posluchat,tam mají i jiná náboženství.Klause zrovna nemusím,ale lepší 100 Klasů než 1 Pehe.Doporučuji nasedit si kšiltovku a hurá na Kreml.Lepší Hus než Lenin.
05. 10. 2009 | 18:16

Dušan napsal(a):

Jasný Pepa :-)
05. 10. 2009 | 18:25

pavla napsal(a):

Jan: Vy si myslíte, že cizí politici nejsou zkorumpovaní a neschopní? Myslím, že o nic míň než naši. A určitě jim nepůjde více o malé státy jak o jejich vlastní dobro.
05. 10. 2009 | 18:46

Jan napsal(a):

pavla
Mýlíte se.
Řádově se to liší.
Marná sláva je tu 40 let rozdíl.
Jde Vám o Vaše dobro, nebo o dobro státu?
Politika je mimo jiné řemeslo.
Co předvádí naši hoši je tragedie.
Třeba takový Klaus poškozuje naši zemi velmi, ale velmi intenzivně, a opakovaně.
Všimli si naši bojovníci za pravdu / že by už pravda nesmrděla, jako pravdaláska?/, že 80% našeho HDP je z vývozu a 90% vývozu jde do EU?
Opravdu chceme vystoupit z EU?
Bylo by to směšné, kdyby to nebylo tragické.
05. 10. 2009 | 18:59

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Krupa Vaclav:
Nevím, proč jste si mne označil jako odpůrce LS, já si jen dovolil se zeptat. Vaše odpověď na opakování irského referenda je zcela nedostatečná, chybí jí uvedení faktu, že EU slíbila Irům nějaké výjimky (tuším v nízkých daních), takže asi ani Vám není známo, zda Irové v druhém referendu schvalovali totéž, co ostatní státy. Osobně nejsem o LS přesvědčen nijak, dosud jsem se nedostal k tomu ji přečíst a ani nespěchám, protože stejně nemám možnost o ní hlasovat. A pokud LS schvaluje ČSSD, tak to mne spíš odrazuje.
05. 10. 2009 | 23:10

Dušan napsal(a):

Joe, zřejmě tě moderátor vymaže za urážení, ale přesto, snad si nemyslíš, že počet doktorátů a titulů určuje morální a mravní kvality člověka ? Dokonce to neznamená, že člověk s tituly musí všemu rozumět. Jistě, znalosti jsou dobrá věc, ale nutně nemusí vést ke správným závěrům a interpretacím, k tomu je zapotřebí nejen inteligence ale také moudrost. Moudrost člověk získává kombinací zkušeností, inteligencí, znalostí ( všimni si , že znalosti kladu až na třetí místo ) ale hlavně nasloucháním druhým a pokorou před životem svým a především ostatních lidí. Našemu prezidentovi nechybí doktoráty (znalosti), inteligence jistě má taky dost, dokonce i zkušenosti, ale pokora, empatie a úcta k obyčejným lidem zcela chybí. Narcisistní povahu těžko zapře a jeho egu je jak vidno i Pražský hrad velmi těsný.
06. 10. 2009 | 01:51

Taoiseach napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

Jako zastánce LS (byť nikoli "svatě nadšený") Vám odpovím na Vaše otázky:

1) Ano, Irové schválili stejné znění, které loni odmítli. Nedostali žádné výjimky, nýbrž příslib záruk, které jsou na úrovni VÝKLADU Smlouvy. Tj. výklad, že z textu nevyplývá, že by mohla být proti vůli Irska dotčena jeho neutralita, daňová a potratová politika. Tento výklad má být výslovně potvrzen v některé příští smlouvě (asi přístupové).
2) Otázka, zda bude v Irsku vypsáno jedno referendum, dvě, pět nebo žádné, je vnitřní věcí Irska. Nikomu z nás nepřísluší posuzovat, co z toho "je normální a fér".
3) Průzkumy jsou nespolehlivé (ovšem ukazují jasnou většinu pro LS), ankety jsou zcela k ničemu. Dlouhodobým odpůrcem přímé demokracie (a tedy referenda) jsou u nás odpůrci LS - Klaus a malé protievropské strany, které se k němu hlásí, KSČM a ODS. Zastánci LS se nemají čeho bát.
06. 10. 2009 | 10:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik obsahující hrubou nadávku ("debile"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé diskuse).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 10. 2009 | 12:05

Grandmaster napsal(a):

Konecne! President Klaus dostal svych 15 minut na vysluni, 15 minut slavy... Jak dale? Nejlepsi by bylo, zbavit prezidenta moci a udelat z nej figurku bez jakekoliv moci. To treba udelali Svedi se svym kralem. Je jen poutac ve vykladni skrini Svedska a musi si velice dobre davat pozor, co rekne a nerekne. Do politiky se nesmi plest, jinak by ho svedsti politici pekne sjeli. A tak svedsky kral jen dela reklamu Svedsku (celkem uspesne).
Jenze to by asi udelat s ceskym prezidentem neslo. Reklamu uz republice udelal spoustu, bohuzel jen velice negativni. Jeho priznivci to samozrejme nepripousteji, ponevadz vsichni ostatni jsou pitomci (jak to jeden autor komentare mile napsal... pitomci v Bruselu...), jen my ne. Pritom ti pitomci reprezentuji celkem dost lidi. Takze ted musime s hruzou cekat, kdy a kde zacne pan prezidet honicku na novych 15 minut slavy.
Globalni oteplovani bude na programu......
06. 10. 2009 | 12:06

L. Mincic napsal(a):

Obcas, a to spise nahodile, ctu texty tohoto autora. Pripoustim, ze miva leckdy pri sve argumentaci i pravdu, v mnoha pripadech se – myslim – myli. Nakonec nemohu autorovi ani uprit pravo hajit vec, s niz nesouhlasim. Nicmene to, co me velmi zarazi, je styl jeho psani. Od vecne argumentace skouzava k marginalizaci a dehonestaci oponenta tak casto, az se zda, ze mu jde spise nez o vec samu o urazku oponenta. Takovy styl ubira clenu akademicke obce veskere dustojenstvi.
06. 10. 2009 | 14:23

Kanalnik napsal(a):

Pane Pehe,

obvykle mi vase blogy zni realisticky a moudre, ale v pripade LS se vice a vice vezete dle meho nazoru na vlne ideologie a nebojite se (mozna nevedome) manipulovat ctenare na prvni pohled logickymi souvislostmi, ktere se ale pri hlubsim prezkoumani vyjevi jako argumenty nedavajici absolutne zadny smysl.

Podle vas nyni bude Evropu nekolik mesicu drzet jako rukojmi nepocetna smeska lidi tim, ze bude zdrzovat dokonceni ratifikace LS. O jakem rukojmi mluvite? O jake Evrope mluvite? Referendum bylo provedeno pouze v Irsku, v ostatnich statech bylo provedeno schvaleni parlamenty. Proc? Jiste, parlament - politicka reprezentace - zastupuje obyvatele, ale jak to, ze u puvodni Evropske Ustavy byla politicka reprezentace pro a pritom obcane Francie a Nizozemi rekli v referendech, ze jsou proti? Neni to spise tak, ze politicke reprezentace drzi jako rukojmi sve obyvatele tim, ze jim nedaji prostor vyjadrit se v referendech? A neni to tedy potom tak, ze Klaus a jeho privrzenci drzi jako rukojmi ostatni politicke elity v Evrope, nikoli jejich obyvatele?

pokr.
06. 10. 2009 | 17:21

Kanalnik napsal(a):

pokr.

Vam pripada opakovani referenda v Irsku jako prirozene? Mne nikoliv. A nic na tom nemeni to, ze se to jiz kdysi stalo v Dansku ci Irsku - to preci nemeni nic na principu, jakym se neni potupuje. Po Irskem ne si mely polkiticke reprezentace sednout ke stolu a prijit s necim jinym. Misto toho se politicke elity v Evrope s politickou elitou v Irsku domluvili na novem referendu a obesli hlas Irskeho obcana. Kdo tedy drzi koho jako rukojmi, pane Pehe? Jakym pravem je druhe referendum platnejsi nez to prvni?

Politicke elity v Irsku selhaly. Selhaly po cele Evrope. Kdo z obycejnych lidi skutecne rozumi LS? Elity selhaly v priblizeni a vysvetleni, co LS prinasi a co bere. Mne to proste prijde jako neschopnost. Misto toho, aby jasne predstavili LS obcanum, zamerne zkreslovali a zkresluji a zjednodusuji tak, jak se jim to hodi. Ze sveho pozorovani mohu rici, ze ani v prvnim, ani v druhem referendu lide v Irsku ve vetsine nehlasovali o LS ale o vecech, ktere jim naservivrovala kampan. V prvnim pripade rekli ne, protoze se bali tzv. socialnich nejistot, uvolneni v oblasti potratu, ztraty neutrality apod. (vesmes nepodlozene obavy) v druhem pripade rekli ano, protoze jim bylo slibeno, ze Evropa je vytahne z recese a bude vice pracovnich mist (dle meho soudu velmi plane a odvsazne sliby) z podtonem, ze Irsko cosi EU dluzi. Obe vitezne kampane v obou pripadech byly postaveny na strachu a nasledne manipulaci, nikoli na skutecne vysvetlovaci praci. Politici ziji pro sebe a obcane jsou jejich nastrojem k uspechu. Zveda se mi zaludek z toho, ze elity v centrech EU tak vehementne tlacily na Irsko hlasovat jeste jednou a ze se elity v Irsku tak snadno postavili do pozoru.

Pane Pehe, muzete poukazovat na nedemokraticnost Zahradila, Klause a kohokoli jineho, nicmene to nemeni nic na nedemokraticnosti toho, jak je LS prosazovana. Kdyz pan Novak od vedle, ktereho nemam rad, krade, tak pan Zahradnicek muze taky (nejlepe ukrast neco Novakovi)? Je mi z toho na nic.

To, jak kdo nesl kopii ustavni stiznosti a v jake tasce, utahovani si z nazorovych oponentu - to neni vas obvykly styl, pane Pehe, z podstatou tematu to vubec nesouvisi.
06. 10. 2009 | 17:22

Kanalnik napsal(a):

omluvte prosim preklepy a chyby v mych predchazejicich vstupech
06. 10. 2009 | 17:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Taoiseach:
" z textu nevyplývá, že by mohla být proti vůli Irska dotčena jeho neutralita, daňová a potratová politika" Myslím, že vyplývá z textu opak. Už jenom proto, že žádnému státu nebude přiznáno právo veta, obzvláště v daňové oblasti. Však to všichni poznáme později.
"zda bude v Irsku vypsáno jedno referendum, dvě, pět nebo žádné, je vnitřní věcí Irska" Zrovna tak by se dalo tvrdit, že je jenom vnitřní záležitostí ČR, kdy prezident smlouvu podepíše. Enormní tlak z EU svědčí o něčem jiném, ostatně takový nátlak byl vyvíjen i na Irsko.
06. 10. 2009 | 22:52

KOmentátor napsal(a):

Kolektivní paměť

Na níže uvedeném odkaze může vyjádřit snadno svůj názor k chování pana Klause:

http://www.zmenpolitiku.cz/...
10. 10. 2009 | 19:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy