Poslední blog

26. 12. 2010 | 23:16
Přečteno 13898 krát
Všechno hezké jednou končí. Je na čase uzavřít moje působení na blogu na aktuálně.cz

Vážení moji čtenáři, blogy na aktuálně jsem začala psát před třemi a půl roky a byla jsem poctěna, že jsem dostala nabídku dostat se mezi zdejší vybranou společnost. Nebyla to samozřejmost, byla to pocta. Pocta zejména pro někoho, kdo byl oproti všem těm zdejším premiérům, ministrům a pánům profesorům navezkrz soukromou osobu bez jakéhokoliv formálního vlivu. Být přizvána na aktuálně znamenalo, že moje názory byly shledány přínosnými a diskuse hodnými. Také to znamenalo uznání, že umím psát. Pýřím se, že těchto pochval jsem si několikrát plnými doušky užila a diskusní příspěvky typu „sekněte už s tou advokacií a pojďte psát, na ta práva je vás škoda“, jsem si četla ve chvílích hluboké deprese znova a znova.... Dodávaly mi odvahy skutečně znova sednout k počítadlu a v nějakou nesmyslnou ranní hodinu či sváteční den psát.

Už z kraje jsem byla upozorněna našim hlavním editorem Liborem Stejskalem, že situaci budu mít nelehkou, už kvůli svému angažmá v romských záležitostech. V této věci se čtenářstvo/diskutující rozdělili na dvě části: ta jedna byla hluboce pohoršena, že ve svém profilu uvádím, že nejsem ani Romka ani Židovka a druhá část bez ohledu na vše mi omlacovala o hlavu můj romský/cikánský původ, který je přece dostatečně znám a oni o něm ví nejlíp...

Panu Stejskalovi jsem slíbila, že se nenechám odradit a nedopadnu tak, jako řada osobností z romské komunity, které blogování odmítly s tím, že tohohle (rozuměj urážky v diskusi) nemají zapotřebí. Kontroverzním tématům jsem se nevyhýbala. Jako jedna z velmi mála blogujících jsem reagovala v diskusích a diskusím jsem věnovala opravdu dost času.

Dnes je ale čas vzít svůj slib zpět. V poslední době totiž situace houstla. Diskutující se jakýmsi zvláštním způsobem zacyklili a v posledním půl roce vidím, že se v diskusích ustálila jakási velmi zvláštní pravidla. Zní asi takto:
1) Pokud je možno můj výrok vyložit vícero způsoby, diskutující zvolí tu nejméně pravděpodobnou a nejméně logickou možnost; zejména, když mne tato interpretace poškodí.
2) Diskutující vždy u mne předpokládají ZLOU VŮLI, a pomocí kontroverzních témat se chci pouze zviditelnit, případně se na blogování napakovat.
3) Přestalo být rozhodné, o čem blog je: v diskusi se objevovalo pouze to, co chtěli diskutující, bez jakékoliv spojitosti s tématem.
4) Velmi často „diskuse“ mimo mísu spadla do kategorie osobních invektiv, směřujících nejen vůči mně osobně, ale i vůči mým rodinným příslušníkům. Obstát není možné. Na kvalitě nezáleží.
5) Diskutující ví o všem, co se mne týká, včetně mých nejintimnějších poměrů. Také dokonale znají moje kauzy, včetně těch částí spisů, které nikdo nemohl vidět nikdo kromě mě a mého klienta. A v pravou chvíli mi neváhá vmést tu pravdu do tváře, čímž definitivně prokáže, jaký jsem amorální kreatura.
6) Obzvláštní pozornost diskutující věnuje odhalování vnitřních rozporů v mých tvrzeních. A ty rozpory najde, i kdyby měl čert na praseti jezdit, čímž se opět ukáže moje pravá mravní podstata.

To je moje zkušenost. Zkušenost, která nabývala stále odpornější příchuti.

Poslední kapku, kterou se naplnil pohár mým rozhodnutím z blogu na aktuálně odejít, byla diskuse pod mým předposledním blogem „Z prvňačky primánkou“. Byl o zápisu do první třídy. Nastoloval otázku úrovně našeho školství.

V diskusi se prakticky vůbec nevyskytovaly příspěvky k tématu. Jen výčet toho, čím jsem se kdy prohřešila, co všechno jsem kdy udělala špatně a jak jsem se provinila v podstatě už svou vlastní existencí a tím, že jsem advokátka. (Opakovaně v různých blozích: nenažraná advokátka).

Skutečnou korunu tomu nasadila diskutující skrývající se v anonymitě pod nickem „Tužka“. Ta nabádala ostatní diskutující k bojkotu mých blogů, protože pak teprve uvidím.....

Takže, vážení přátelé, už dost:

Žádný blogující nemá žádnou povinnost blogy psát. Já je píši nikoliv pro svoje zviditelnění – na to existují nesrovnatelně efektivnější nástroje – ba ani pro peníze. Ty mi blogy skutečně nepřinesly. Blogy píši – pardon – psala jsem – proto, že mi šlo o sdělení informace, kterou považuji za důležitou, zajímavou a eventuálně prospěšnou i pro ostatní. Nejsem proti věcné kritice, naopak - protože jen ta může přinést zpětnou vazbu a tudíž zlepšení - rozuměj, moje zlepšení... Ba dokonce může napomoci i zlepšení jiné věci, pakliže se podaří věc vydiskutovat.

Ale o věcnou diskusi a o kritiku zde už dávno nejde:
Moje články diskutující v podstatě nečtou: nereagují na obsah, ale na to, co oni sami mají v hlavě.
Jde o to mne pošpinit, vyprovokovat, dostat se do pozice, abych musela obhajovat každý svůj krok, vlastně svoji pouhou existenci. Tak to tedy nikoliv. Tuto hru hrát nebudu.

Nejsem povinována si stále stírat z obličeje plivance, kterými jsem častována.
Nejsem povinna si nechat zde vše líbit jen proto, že jsem já vystoupila neanonymně na podstavec tak, že do mne mohou všichni ze své zbabělé anonymity řezat.

Vztah diskutujících a blogera má být v zásadě vztahem partnerským, přičemž bloger má tu pravomoc nadhodit téma do diskuse. V tom má převahu. Aby se mu však za tuto převahu, která je ve své podstatě formou určením způsobu vedení komunikace, dostávalo urážek a posměchu, to není únosné.

Už v tom nechci pokračovat. Ani nick Tužka ani nikdo jiný se do tak směšné akce, jako je bojkot mého blogu, nemusí pouštět.

Zavřete oči – odcházím....
Čas, který ušetřím z psaní, věnuji výkonu svého povolání, které mne živí. Bude to docela zajímavý finanční bonus....

Tento blog zde nechám viset do 15. ledna, pokud by moje blogy zde byly ještě po tomto datu, bylo by tomu tak bez mého souhlasu. Pro ty, kteří by snad moje blogy přece jen postrádali, přinesu drobnou dobrou zprávu: připravuji z nich výběr pro jejich tištěnou podobu.

Klára A. SamkováKomentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hoven napsal(a):

na jednu stranu to chápu, taky by mě nebavilo na sebe nechat pokřikovat lidským hnojem.
26. 12. 2010 | 23:31

Viktor Janiš napsal(a):

Škoda, Kláro, četl jsem vás rád. Tož tedy děkuji a na shledanou v lepších časech někde jinde.
26. 12. 2010 | 23:34

Karel Matousek napsal(a):

Musite predpokladat, ze urcite procento diskutujicich tvori lide, kteri jsou 'unwell'. Ze vas to vyvede z miry ... Tuzka nebo Pero, berte to pozitivne, minimalne 50% jsou lide zajimavi a inteligentni, jejichz komentare je radost cist. Vlk, Pepa Repa, Ma-Fu atd. atd. Me i ty frustrati pobavi, tedy vetsinou ... :) rozmyslete si to, mne budete chybet.
26. 12. 2010 | 23:35

Gerd napsal(a):

Paní KS, dříve KVS :-),
škoda, přeškoda, že přestáváte psát blogy. Byly v té záplavě politických agitek jedny z mála, které se dají číst.
Je to Vaše rozhodnutí a Vašim čtenářům nezbývá, než je respektovat. Tak hodně štěstí v dalším životě, hezkého Silvestra, pevné zdraví a nervy Vám i Vaší rodině v příštím roce i dalších.
Pěkný večer
26. 12. 2010 | 23:35

Občan napsal(a):

Tak jo. Psát blogy je svobodné rozhodnutí, nepsat taktéž. Kdo píše blogy tak, jako jste je psala Vy, musí počítat s tím, že bude muset čelit různým otázkám a různým názorům. To je ve SVOBODNÉ společnosti běžné. U advokátky, která se účastní VELMI KONTROVERZNÍCH sporů, mne přecitlivělost na odlišné názory dost překvapuje...

Nicméně byste mohla na rozloučenou vysvětlit:
1) Proč se pohoršujete nad úrovní VEŘEJNÉHO školství, když Vaše dítě navštěvuje SOUKROMOU školu DOTOVANOU STÁTEM
2) Proč jste Z PRINCIPU neodmítla KOUPIT OBECNÍ byt za NETRŽNÍ.
Jako úspěšná advokátka byste se přece měla postarat sama o sebe a protože zastupujete majitele bytových domů PROTI nájemníkům, měla byste ctít pravidla, která razíte vůči jiným. Zejména NEBÝT zvýhodňován oproti jiným.
26. 12. 2010 | 23:41

Občan napsal(a):

Pardon, vypadlo mi ...cenu...
26. 12. 2010 | 23:42

D47 napsal(a):

Ze vzpomínek pamětníka starých časů, tedy z doby, kdy všechno stálo jen za "sedmičku."

"Byl jsi na poslední schůzi KSČ?"
"Člověče, nebyl. Kdybych ale věděl, že ta schůze bude určitě poslední, tak bych tam samozřejmě přišel taky."

Takže, milá paní Samková: Přeji vám z celého srdce šťastné vykročení. Hlavně ale dejte pozor, abyste při tom rozčilení nezakopla. To víte, lékařská péče je dnes neúměrně drahá. Takhle nám to ostatně tlučou do hlavy ti, za které "kopete" pro změnu zase vy.

Já se o váš další osud nestrachuji, vy se zkrátka neztratíte. Jednoduše proto, že se jak se říká vyznáte v tlačenici.
26. 12. 2010 | 23:46

guest napsal(a):

Co se stane s verejnym prostorem z ktereho odejdou lide co maji co rict a o cem debatovat?

To co delate je chyba :-(
26. 12. 2010 | 23:46

D47 napsal(a):

Jinak musím ocenit kouzlo nechtěného.

Jako první totiž přispěchal se svým hnojem nick hoven. Je to opravdu jen náhoda?
26. 12. 2010 | 23:49

D47 napsal(a):

Ano, za všechno můžou diskutéři, kteří nepochopili, že jim paní Samková háže perly.

Nejvíc ze všeho mne ale mrzí, že všechnu vinu za svoje svobodné(!) rozhodnutí hodila paní Samková na nick Tužka. Přidávám se tedy tímto ze solidarity k nicku Tužka.
26. 12. 2010 | 23:54

PKD napsal(a):

škoda přeškoda, komentáře se určitě daj vypnout...
ale všechno zlý jako dycinky povede k něčemu lepšímu... :)
26. 12. 2010 | 23:59

hoven napsal(a):

D47,
není, jsem první celý život
27. 12. 2010 | 00:04

wiki napsal(a):

Autorka:

Kdo seje vítr (a vyhání slušné diskutující "k věci" typu O. Štefl slovy "vypadněte z mého blogu"), sklízí bouři...
27. 12. 2010 | 00:11

Občan napsal(a):

Paní Samková, kdybyste se vztekala na mne, který se Vás ptám na konkrétní věci a moc si neberu servítky, pak bych Vás chápal.

Ale vztekat se zrovna na Tužku, milé a kultivované stvoření, jejíž příspěvky čtu moc rád, byť s nimi někdy nesouhlasím, to je opravdu nízké. Snad se jí nedotkne, že jí tímto vyjadřuji solidaritu.
27. 12. 2010 | 00:12

arlon napsal(a):

KVS
to je škoda, vzdáváte se moc brzo, je to od vás poněkud nečekané. Být K.O. po prvním kole mi u vás nějak nesedí. No jo, ale trápit se musíte sama, já jen přidám, že jsem s vámi bojoval rád. Stálo to za to, občas se otevřely oči vám, občas zase mně. To už tak na tom světě chodí, že víc hlav více ví, no ne?
Nu, tož tak a vám P.F. 2011 a nashledanou v lepších časech.
arlon
27. 12. 2010 | 00:26

hoven napsal(a):

paní samková,
vetšina dikutujících zde jsou blbci. to už lepší nebude. já jsem každý den zděšen urovní blbosti diskutujících , hlavně z toho leveho spektra. nicmeně, jsou zde i normální lidé, liberal, rumcajs a další, kteří si blog přečtou a zamyslí se nad ním. takže to není uplně promarněný čas.
27. 12. 2010 | 00:28

D47 napsal(a):

Tak jo, hovne, přesvědčil jste mne.

Vy jste byl jistě i první spermie. Jen si nějak nejsem jistý, jestli jste se přitom ocitl v tom správném tělesném otvoru.
27. 12. 2010 | 00:30

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, příjemné bonusování a hodně pootevřených dveřííí...
Veselé krizování bude líp...
http://www.xoxma.lv/uploads/posts/2010-01/1262720576_podborka_42.jpg
27. 12. 2010 | 00:32

D47 napsal(a):

Občan:

Jsem opravdu moc rád, že jste v té ostudě nenechal paní s nickem Tužka samotnou.
Také mne to svedení všeho zlého na jediného diskutéra překvapilo a to dost nemile.

Jak vidím, tak paní Samková prostě neumí odcházet středem a s hlavou hrdě vztyčenou. Místo toho musela toto svoje zcela svobodné rozhodnutí podepřít tím, že za to může někdo jiný.

Upřímně: Pokud bych se někdy nedejbože ocitl v roli obviněného, nikdy bych si jako obhájce nevybral paní Samkovou. Jednoduše proto, že jí odteď nevěřím už ani pozdravení.
27. 12. 2010 | 00:37

primus napsal(a):

Dovoluji si napsat krátkou předpověď, že předsevzeti ukončit blog vydrží tak 3 až 6 měsíců. Bud znova ozivi tenhle blog, nebo si zalozi novy :-) Jeji fanouskove nemusi byti zklamani, KS je clovek, ktery s velikou pompou odejde dvermi, aby se k vam mohla vratit s jeste vetsi pompou oknem. A kdyz by bylo okno zavreno, tak se vrati kominem, potrubim... proste ona se VRATI.:-)
27. 12. 2010 | 00:37

hoven napsal(a):

D47,
těma blbcema jsem myslel lidi , kteří mají rasistické poznámky.
27. 12. 2010 | 00:46

Konrad napsal(a):

Pani doktorka asi nema pevne nervy...Od mnoha diskutujicich je ovsem naivni se domnivat, ze ve dnesni spolecnosti, kdy je uspech nadrazen nad vsechny hodnoty,se bude prislusnik vyssich vrstev stotoznovat s problemy chudiny..Tato dama pise z pozice uspesne a dobre situovane osoby, a tak by se na to melo bez emoci nahlizet...Ja se spise ztotoznuji s diskutujicimi pod tim "nestastnym blogem", nicmene si myslim ze vse by melo byt brano z vetsim nadhledem, tudiz se vice pani doktorky ptat, proc kona tak ci onak, nez ji napadat.
27. 12. 2010 | 00:47

Konrad napsal(a):

Pane Hovene, s tim vyctem "normalnich diskuteru" jste me dostal.
27. 12. 2010 | 00:53

Dáša N napsal(a):

No teda. Troubíte tu na paní doktorku jak na Jericho a pak pláčete, že to psychicky nevydržela. To se dělá?
27. 12. 2010 | 01:03

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, děkuji, děkuji, děkuji, jsem ze hřiště zvyklá přijímat fauly, pohanu, prohry, na minulém blogu visí mé příspěvky, lze se seznámit, lze číst, úsudek, ať si udělá každý sám. To, že se nebudu háji, ani sebe omlouvat, nebo se na cokoliv vymlouvat, něco zamlžovat, lavírovat, překrucovat, psát, že jsem to tak nemyslela. Myslela jsem to tak, jak jsem to napsala. To je opravdu můj bojkot Vaších osobních vlatností. Trefila jsem "do černého", neunesla jste to. Na minulém blogu jsem se už s Vámi, paní Smková, rozloučila, nebudu se opakovat, Tužka.
27. 12. 2010 | 01:06

hankacl napsal(a):

Škoda, paní Kláro, ale chápu vás. Budete mi tu chybět, doufám, že vás najdu někde vedle :) Pro tuto chvíli přeju vám i vaší dceři dobrý rok 2011.
27. 12. 2010 | 01:10

Frante napsal(a):

Zdravím autorku

Vaše blogy jsem nikdy nečetl natož abych se zapojil do diskuze protože mne oslovují spíše jiná témata. Dobře rozumím tomu že člověk potřebuje jistou odolnost psát veřejně a setkávat se s většinovým nepochopením, ne každý na to má náturu. V tomto směru obdivuji například prof. Hořejšího (kterého čtu pravidelně). Váš článek mne zaujal tím, že existuje možnost kdy diskutující definitivně vyštvou blogera. Inspirovala jste mne, abych byl v tomto aktivní u bezcharakterního komunisty Dolejše- pokusím se zdolat jeho hroší kůži. Děkuji za inspiraci.
27. 12. 2010 | 01:21

Konrad napsal(a):

Kdyby na to takhle mel reagovat Paroubek, byl by skoncil uz po svem prvnim clanku. V podstate kazdemu blogerovy je zde spilano. Levicakum od pravicaku, pravicakum od levicaku, chytrym od hlupaku a naopak(ponevadz bloger nemusi byt nutne chytry). Nekterym pravem, jinym ne.Vse pod "otcovskym" dohledem pana Stejskala. Tak to tady proste chodi.
27. 12. 2010 | 01:59

hoven napsal(a):

konrad,
paroubek ma hroší kůži. navíc on klečí na kolenou a prosí, aby ho alespon někde otiskli. to vubec nemužeš srovnávat. navíc paroubek jenom vyplivne svou dávku hloupostí svym jednozávitovým ovcím. paroubek nepíše blogy, ale dělá tady politickej marketing. jemu je jedno, co lidi píšou pod těma jeho blabolama, on to ani nečte. paní samková se tu snaží napsat názor, paroubek se jenom vyřve, jako v parlamentu.
27. 12. 2010 | 02:27

im napsal(a):

Hmm, tady se dějou věci.

Zjitřené emoce od advokátky bych na veřejnosti rozhodně nečekala, natož prásknutí dveřmi.

Tak jsem si i v tuto pozdní hodinu udělala čas a pozorně přečetla onen předchozí blog.

Paní Samková nejdříve vyzvala k odchodu jednoho diskutéra, který si podle ní plete hrušky s jabkama (evidentně neprávník). Paní Tužka se odvážila sdělit, že jí to vyzvání k odchodu nezní dobře. V další diskusi to lehce ironicky rozvedla a naznačila své řešení bojkotem. V dalším textu ocenila to, že paní Samková se diskusí pod svým blogem účastní a popřála autorce i její dceři do nového roku.

"...Tužka napíše, paní autorko, Vaše věta,...Takže shrnuto podtrženo: dejte si odchod....ta mi vůbec nezní dobře...."

..."agentůra KVS" tady rozjela pěkný karneval. Kdo se chce zůčastnit?, tak jedině v masce "v duchu karnevalu", každý dostane taneční pořádek, a zpívat písničky, které bude agentůra hrát, a tanečky přesně podle ředitelky agentůry, nástup, pohyb, a kdo se na tom karnevalu nebude chovat jak já nařizuji: dejte si odchod…..Víte, jaká je jediná pomoc??. BOJKOT....."

"....To, že paní Klára píše i pod blog, to se mi taky líbí....."

"....Bylo mi ctí, že jsem se mohla s Vámi na tomto "hřišti" potkat, nebo utkat,?? utkat ne,... bylo to moc krátké na utkání. Do nového roku přeji Vám i Vaší dceři vše dobré. Tužka....."

Velmi nepříjemně mě překvapilo, že tuto drobnou diskusi, v kontextu celé diskuse na blogu spíše mírnou, si vzala autorka za záminku k ukončení svého působení zde a vylila si svou zlost právě na Tužce, obecně oblíbené nekonfliktní přispěvatelce.

Paní Samková, myslím, že byste se měla trošku ovládat, zdejší blogy čte mnoho lidí. Anebo jste si právě vyrobila efektní tečku pro knižní vydání svých blogů a žádoucí reklamu?
27. 12. 2010 | 02:30

kolja napsal(a):

Máte pravdu, paní advokátko, ty komentáře jsou nadmíru často úplně mimo, čistě sebestředné, vedené jen snahou anonymně ublížit.
Jejich autoři se o své báječné omezenosti z principu nikdy nedoví a budou vidět chybu nadále jedině ve vás.

Už jsem komentáře před delší dobou přestal číst.
Ani sám už prakticky žádnými nepřispívám.

Mrzí mě, že jste se tak rozhodla, srší z vás opravdu skvělá čerstvá energie, ale co se dá dělat, díky alespoň za to.
27. 12. 2010 | 02:39

Hana Brixi napsal(a):

Ahoj Klárko,

přeji Ti všechno dobré do nového roku.

Tvoje úvahy - a odvaha občas tnout do živého - mi tady budou chybět.

...
27. 12. 2010 | 03:36

Anita napsal(a):

Autor: Klára Samková

Snad je mi líto, jak podáváte sdělení o tom, proč jste se rozhodla ukončit psaní blogů. Nemám čas číst všechny blogy, ale nějak jsem si rozklikla "Poslední blog" v domnění, že se jedná o blog poslední v tomto roce. Obsah vašeho psaní mě natolik zaujal, že jsem se podívala i na ten předešlý a na diskutující. Bylo mi divné, proč právě Tužka byla tou poslední kapkou.
Článek „Z prvňačky primánkou“, je velmi hezky napsaný, ale musím uznat, že je to reklama škole, která je prostě v Praze. Víte mnoho rodičů má problémy se školou, tedy se systémem, který tu přetrvává a je tak strašně zkostnatěný a nevyhovující. Jen málo škol je osvícených a s ochotnými učiteli, udělat školu pro děti zajímavou a pochopit dítě jako individuálního jedince, kterému nemohou vyhovovat ty přestárlé metodiky. Učitele si většinou zvykli, že ve dnech, kdy děti mají volno, dostanou tzv.domácí sebevzdělávání namísto, aby jim vedení školy zajistilo kvalitní školení pedagogických lektorů, jak se mají chovat k individuálním zvláštnostem dětí. Místo toho tzv. domácího vzdělávání by, měli oni se snažit vypracovat nový školský systém na základě praxe a jejich poznatků a dovézt jeji podobu až ke schválení. Na místo toho se samostatně vzdělávají, někteří více, jiní méně a někteří vůbec. Většina z nich však kritizuje samotný stávající systém, vysoké požadavky na pedagogy, malé platy, hrozné děti a rodiče. Kladu si otázku, jak je možné, že vzdělaní lidé nevidí, že to jestli dítě bude rušivým elementem při vyučování a rodič, ten, který nespolupracuje je především primární zaležitostí jeho samého.Sám pedagog by měl chtít pochopit, proč dítě nezaujme a rodič se na něj dívá pohrdavě, jestli nedělá chybu on sám. Ředitel, který nezajišťuje pravidelné semináře a školení pro své pedagogy nemůže docílit kvalitní školní výchovu dětí. Hrozné je, že si člověk může vybrat kam půjde nakupovat, který lékař ho bude ošetřovat, ale který učitel a vychovatel bude jeho dítě učit a vkládat mu základní znalosti a dovednosti a bude k němu schovívavý, laskavý to si vybrat nemůže. Proč by i učitel nemohl být soukromý, tak jako lékař?
Omlouvám se nechala jsem se ztrhnout tématem. Školství je téma velmi choulostivé a mnoho lidí popudí. Je to píchnutí do vosího hnízda, když vy jste si problém vyřešila, ale co ti ostatní? Možností je pramálo. Určitá závist pak velí povšimnout si, kde jste udělala chybu, třeba pravopisnou, když není nalezena, tak kde jste užila nevhodného spojení. Pravdou je, že jste poskytla rázného ODEJDĚTE, což nebyla zrovna ta nejlepší volba.
Nechci se zastávat Tužky, ona to ani nepotřebuje, nemyslíte, že jste ji vy, teď ublížila co jste napsala, že bojkotování vašich blogů,... Přece Tužka může napsat svůj názor , ale nikoho nedonutí, aby si váš blog nikdo nepřečetl. Víte, tak jako, mezi lidmi vznikají různá nedorozmnění v tváří tvář, tak vznikají i v těchto diskuzích. Horší je slovo psané, napsat můžem v rychlosti co nás napadne, zvláště, když reagujeme v anonimitě. Pokud jsme v tváří tvář vidíme gestikulaci toho druhého a je poznat, jakou má zrovna náladu, tedy rozložení jeho momentálních emocí, to žádný smajlík nedokáže. Psané reákce jsou rychlejší s menším rozmyslem, jestli jsou zrovna vhodné, taktní, což většina z nás respektuje při přímé mluvě. To, že jsou lidi mezi námi i se sníženým IQ ,to víme a tak jako se s nimi většinou nepouštíme do závažnějších diskuzí při setkání nemůžeme zabránit, aby svůj projev, většinou omezený na hulvatství vyjádřili zrovna do vašeho blogu nebo, který si zrovna rozklikli ("taková ruská rulete")nevípovídá to nic o tom, že vy jako autorka blogu jste špatná. Důležitým měřítkem kolik lidí přečetlo a jen za každou cenu nekomentalo. nepokládám Tužku za hulváta, protě ji popudila vaše reakce, která byla vyvolaná jiným příspěvkem. Retězová reakce jako nehoda na dálnici. Jeden udělá neumyslnou chybu a další se holt nestačí ubrzdit. O co horší nálada o to horší reakce.
27. 12. 2010 | 03:56

Anita napsal(a):

Pokračování Pokud jste nebyla rozhodnuta předtím ukončit vaše blogy na Aktuálně přimlouvám se nechte přetéct tu poslední kapičku a se zkušeností moudrého mudrce, nereagujte na ty, kteří vám chcou prskat do obličeje, klidně se otočte k nim zády, právě protože reagujete, dělá te jim radost a umožňujete další prskaní. Mám ráda blogy, kde bloger reaguje, ale nedá se tak činit u všech příspěvků. Snažit se vyvracet lidem jejich jízlivostí je boj z větrnými mlýny, normálně průměrně inteligentní, diskutující člověk to pozná a pomyslí si své, až se naučíme nereágovat na ně, nebude ani těch jízlivých pomlouvačů, či hrubiánů
27. 12. 2010 | 03:59

Důchodce68r napsal(a):

Vaše blogy byly pro mně neobyčejně zajímavé a podnětné. Rád jsem je četl, i když "nejsem z oboru", i když jsem byl jinak čtenářem nediskutujícím. Jsem si jist, že nás takových podobných bylo velice mnoho.
Děkuji za ně.
Škoda, že se aktivita a moudrost neusazují častěji na stejných lidech.
Přeji Vám mnoho zdaru ve Vaší další práci a potěšení z ní.
27. 12. 2010 | 04:21

hus napsal(a):

Tak uz zmizte, nemusite tu o tom jeste psat.
27. 12. 2010 | 04:56

Miflonides napsal(a):

Paní Samková, Vaše stanovisko plně chápu. Dovolím si přidat ještě jednu, podle mne důležitou okolnost, kterou neuvádíte. Vztahuje se k tomu, jak se diskutující „zacyklili“. Vůči Vaší osobě to může být skutečně půl roku.
Ač nikterak aktivně na Aktuálně nevystupuji, sleduji příspěvky i diskuzi snad již od začátku těchto stránek. Diskutující se POSTUPNĚ zacyklují po celou tu dobu, zacyklují se navzájem mezi sebou. Hned jak je to technicky možné, vyrukují s nesouhlasem či napadáním svých „kolegů“ diskutérů, často s „OSOBNÍMI“ invektivami. Dá-li se to ovšem takto nazvat, když jsou kryti svými NICKY. Nicky to je přece také české slovo, že? Žel i já mezi ně patřím.
To máme tak malou svobodu, že se bojíme zveřejnit svá jména? A nebo se tak rádi navzájem urážíme a osočujeme - s tím že tušíme, že řada „diskusních příspěvků je na hranici skutečně OSOBNÍ urážky, a že se s civilizovanou svobodou slova a citlivě řízenou diskusí nemá nic společného? Řadím se k té první skupině - ostatně vzpomeňte si, kdy jsem někoho z Vás diskutérů napadl? Nevzpomínám si, nejspíš nikdy.
Poslední poznámka. Je tentokrát kritická právě vůči těm, co spolu navzájem „diskutují“ tak, jak jsem právě naznačil. To vám ani na mysl nepřijde, že byste měli diskutovat k tomu, o čem je řeč? To se vám nápady jen jen hrnou, až před sebou vidíte rudý hadr jiného názoru? Často jde o názor takového nicku, s nímž jste navzájem zaklesnutí již dlouhou dobu, že?
Omlouvám se všem těm diskutérům, kteří do kategorie právě vymezené nepatří. Omlouvám se, přesto bych nemusel. Takoví jsou totiž dostatečně inteligentní na to aby věděli, že na ně se mé předchozí poznámky nevztahují. (Tím neříkám že ostatní inteligentní nejsou, často jsou však tak nenávistní a netolerantní, že jejich příspěvky jdou mimo vžitá kulturní pravidla diskuse).
A ještě něco: vím, že některé z vás naštvu. Pravděpodobně se do mne pustíte tím stylem, jakému jste se na těchto stránkách naučili a jaký vám prochází (hlavně ne sprostá slova, viďte pane editore?). Jsem hodně citlivá povaha. A tak, byť i já zde vystupuji jako pouhá „nicka“, prohlašuji: svou účast v diskusích na těchto stránkách do konce letošního roku přehodnotím. Ještě jasněji: je dost pravděpodobné, že sem přestanu přispívat.
27. 12. 2010 | 06:07

yara ze země krys napsal(a):

KVS:
Vybrala jste si moc, moc těžké téma, cikánskou otázku, která trápí Čechy u desítky let a po změně politického režimu tento problém se vyhrotil. Češi nebo alespoň většina Čechů nejsou rasisti, vždyť např. v které jiné zemi v EU by mladý Cikán nebo chcete-li Róm mohl vyhrát celostátně sledovanou pěveckou soutěž (hlasováním diváků) jako tomu bylo tuším asi před 3 lety? Češi nemají ani velké problémy s jinými etniky či národy jako jsou Židé, Vietnamci, Ukrajinci nebo Slováky aj.(až na pár trotlíků). Problém a příčina stavu proč je to s Cikány u nás tak špatné, se nachází přímo u samotných Cikánů a ten jste nemohla vyřešit a ani řádně vysvětlit, to snad nedokáže dnes objektivně vysvětlit nikdo. Totiž za celým problémem s tímto etnikem a to z velké podstaty snad v 80% jsou s velkou pravděpodobností nebo spíše s jistotou geny a genetické vybavení jedinců tohoto etnika, vepsané hluboko do DNA každého jedince a nikdo s tím nic opravdu neudělá. Podotýkám, že nejsem rasista a příznivec filosofa F.Nietzcheho, jen jsem si všimnul bohužel určitého stereotypu, podle kterého však samozřejmě nesmíme a nemůžeme jednat. Ale to je jiná věc. Na Vás je Klárko také vidět, že geny máte italské a né švédské a docela Vám to na té fotce sluší a jste navíc inteligentní žena. Myslím, že našim cikánským spoluobčanům ve skutečnosti může pomoci jen jedno pravidlo, zásada či vzorec chování od majoritní části společnosti:
Jseš občan tohodle státu? Ano? Tak máš stejná práva jako ostatní, ale i stejné povinnosti! A důsledně to aplikovat u každého jedince.
Pěkný den!
27. 12. 2010 | 06:35

klarasamkova napsal(a):

Vážení ti diskutující,kteří diskutujete:

Pokud budu někdy dále přispívat do veřejného prostoru, bude to prostor, jehož pravidla budu ovládat já: na příklad tím, že budu moci mazat příspěvky, které se mi prostě subjektivně nelíbí. Zatím ale rozhodně nehodlám tímto směrem jít.

AD Anita.: problém je, že lidé čtou strašlivě selektivně. Já jsem napsala, že se jedná o reklamu pro jednu školu v druhém řádku předposledního blogu!! Načež mi je vyčteno, že dělám reklamu.... :-) no není to legrační??
Kromě toho, na co lidé reagují mne vždy udivilo, na co lidé NEREAGUJÍ. Třeba v onom předposledním blogu jsem uvedla webovou adresu, na které je možno si zajistit distanční vzdělávání na americké střední škole. To bych tedy JÁ považovala za TOP informaci a být matkou dítěte hledající například formu domácí výuky, skočila bych po tom... tady ani ťuk. Stejně to bylo i v řadě dalších případů.

AD Milfonides: to zacyklování na Aktuálně se děje skutečně už delší dobu, pozoruji to rovněž. Nepřicházejí sem noví lidé číst, nepřicházejí noví lidé diskutovat a "mlčící většina" mlčí. Podle mého názoru se zde projevuje obecný trend a problém Aktuálně, dříve či později vyústí v nutnost nějakého systémového řešení na celém Aktuálně.

AD Yara ze země Krys: Kdesi jsem četla citát, že člověk si nemá dělat starosti z toho, že má starosti, ale má si dělat sarosti o to, aby ty jeho starosti byly dostatečně kvalitní na to, aby skutečně starosmi byly. A o to přece SKUTEČNĚ jde, ne? Můžeme se zabývat tím, jak obce neuklízí chodníky, protože se jim vyplatí mít pojistku, když na neuklizeném někdo upadne a něco si zlomí místo toho, aby chodník byl uklizen (což je, mimochodem, nikoliv nepatrné téma, leč, řekněme, sezonní) anebo se můžeme pokusit uchopit skutečně zásadní téma, řešit zásdní problém, který je tak těžký, že jedinec jej neunese. A romsku/cikánskou otázku teda FAKT nikdo sám neunese. Mimochodem: romský problém nikdy nemůže být vyřešen nástroji, kerými se řeší nyní, už z jednoho prostého důvodu. Není to problém SOCIÁLNÍ - pouze se jako sociální projevuje. Je to problém národnostní a, světe div se, také zdravotní. Romové - na rozdíl od Vietnamců, ale i Židů, nemají žádný vlastní stát, žádného garanta vlastní existence. Tisíciletým pronásledováním, včeně absolvování holocaustu, se pak dostali do psychického stavu, který (a teď už slyším ty hromy a blesky sršící na moji hlavu) který prostě není normální!! V Izraeli existuje spousta výzkumů jednoznačně ukazujících, že psychické následky holocaustu se projevují (negativním psychickým zdravím) až na třetí generaci po obětech holocaustu! Jak si myslíte, že jsou na tom Romové, kteří zažívají existenciální ohrožení - sami nebo zprostředkovaně na osudech svých soukmenovců - v každé generaci? K řešení romské otázky je potřeba opustit sociální model a nahradit jej, mimo jiné, kolektivní psychoterapií.... Ale zkuste to říci na tomto webu a zavřou do blázince VÁS - tedy, respektive, mě...

Je mi vyčítáno, že jsem vyhnala ze svého blogu Ondřeje Štefla, tak zvaně "slušného diskutujícího" a tak prý kdo seje vítr, sklízí bouři. Podívejte se ale, jakou bouři zasel pan Štefl do celého našeho školství s těmi svými scii!! Jeho privatizace vzdělávacího prostoru, se kterou se tu vecpal, tu se nabídnul do veřejného školství, přináší výsledky, jejichž jsme dnes svědky: totální úpadek českého školství a problémy, které, jak Anita správně řekla, trápí dnes každého, kdo má školáka...
Když se pan Štefl pokusil okupovat diskusi i na mém blogu, který přinášel jiné pohledy, tak jsem mu prostě dala stopku. Je totiž jak bolševník obrovský: jakmile jej nevymýtíte hned, rozroste se tak, že zadusí všechny ostatní rostlinky. Ty, které jsem chtěla opatrovat...

Ale to už jsem zase tam, kde jsem nechtěla být. U obhajoby své vlastní existence a svých vlastních kroků. Myslím, že obhajovat budeme muset jednou svoje kroky všichni: ale rozhodně ne před anonymním fórem nicků, z nichž veliká část odmítá pohlédnout do zrcadla. Obraz Doriana Greye, kerý by tam uviděli, by totiž byl příliš strašlivý...

Díky všem, kteří se v diskusi pod tímo blogem zachovali slušně.
27. 12. 2010 | 07:41

ZAM napsal(a):

Paní Samková,
rozhodla jste se zanechat blogování na Aktuálně.cz a nám čtenářům a diskutérům to sdělit. Seznam blogerů je plný jmen, od nichž jsem za léta nečetl ani řádku, natož nějaký pokus o rozloučení. Zřejmě necítili potřebu to jakkoliv sdělovat, natož se po Vašem způsobu otírat o diskutéry.
Budiž zde jasně sděleno, že všechny Vaše výtky na naši adresu se týkají především Vás. Vy jste byla na počátku kontroverzních vztahů, které jste spoluvytvářela. K neférovosti, kterou vidíte na druhých, jste se uchylovala i Vy. Zažil jsem takříkajíc na vlastní kůži:
"Lidé si přizpůsobují realitu. Ze zdejšího ossazenstva (nikoliv dnešního blogu) je v tom ještě mistr Zbyněk Matyáš, tuším..."
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/klara-samkova-vesela-.php?itemid=11031
15.10.2010 22:57:40
Osobně je mi to lhostejné, přimínám jenom kvůli Vašemu zjevnému nedostatku sebereflexe.
Upřímně Vám do budoucnosti přeji osobní i pracovní úspěchy, kterých by jistě bylo více, kdybyste lépe znala ´své Pappenheimské´.
27. 12. 2010 | 07:46

Luba napsal(a):

Paní Samková,
doufám, že si toto předsevzetí ještě rozmyslíte ...

Hloupých diskusních příspěvků je mnoho, a čtivých a zajímavých článků je nepoměrně méně.

Paní Samková, nepochybně patříte mezi VIP-autory blogů na Aktuálně.cz.

A věřím, že zdaleka nejsem sám, komu zde budete citelně chybět.

Paní doktorko,
děkuji!
Bylo mi ctí se s Vámi přít :)
27. 12. 2010 | 08:12

ld napsal(a):

Autorka,

nějak se mi nechce zdát, že byste se nechala otrávit schizofrenní Tužkou, nebo 5.kolonou D47. Já si myslím, že máte navíc, nežli spálit mosty díky jmenovaným.

Kdyby vás nakrknul třeba Lex, Hořejší, vlk, Pepa Řepa..., řekl bych, že to jsou těžké váhy, a K.O. od nich není ostuda. Ale tady mi to spíš ukazuje na to, že jde o zástupný problém, že už prostě jen dál psát nechcete, s využitím první příležitosti k bouchnutí dveří.
27. 12. 2010 | 08:13

Vico napsal(a):

Nebýt ataku na zde velmi oblíbenou a respektovanou Tužku, kterou si tu i někteří blogeři/např. pan Krůta/ skoro až zamilovali, asi bych to prásknutí dveří nechal kromě mrknutí oka/to se při nečekaném prásku nedá ovládnout/ bez povšimnutí.

Mne však doslova pobuřuje diskuze o deprivantních diskutérech,kteří se zacyklili pod blogy KVS zrovna v souvislosti s Tužkou a dále velmi diskrétním Juvelem/doporučuji si přečíst diskuzi v předposledním blogu KVS/.

Odchod by měl mít správný timing i přirozenou důstojnost. Zde byla vzata do úst Tužka jako symbol všeho špatného v posledním půl roce...

Do patnáctého ledna bude vše po "taliánsku" vypakováno bez možnosti náhradního ubytování/pokud nechce Stejskal riskovat právní spor/.

Zůstane jem oblak levné voňavky. Adios!
27. 12. 2010 | 08:15

Vosavbotě napsal(a):

Tak paní Samková,

někdy jsem s Vámi ostře souhlasil, jinkdy ostřeš nesouhlasil, každopádně hodně štěstí!
27. 12. 2010 | 08:27

posmutnělý napsal(a):

Myslím, že naprostá většina blogů je zajímavá, stojí za přečtení a třeba i za polemiku. Daleko horší je situace u diskutujících. Tam se bohužel velmi často objevuje arogance, až sprostota, většinou pak "mimo mísu", takže tyto příspěvky často vynechávám, abych si uchránil zdraví.
Invektivám jsou však vystaveni téměř všichi blogující přispěvatelé, tedy nejen Vy. Proto je škoda, že tím necháte ovlivňovat svoje rozhodování. Ono stejně většinou reakce, které mají charkter skutečné diskuse, pocházejí od jiných blogerů a to jsou vesměs slušní lidé. Tak snad by stál Váš úmysl ještě za zvážení.
27. 12. 2010 | 08:36

todi napsal(a):

Paní Kláro S.,
berete diskusi ke svým blogům hodně osobně a já Vám to rozhodně nevyčítám. Mně se nad mnohými příspěvky také dělá fyzicky špatně, ale zdá se mi, že je to stále více především soutěž slovních exhibicí přispěvatelů bez ohledu na věcný obsah blogu a autor blogu a jeho názory jsou zde jen více méně náhodným terčem "brilantně konstruovaných formulací". Nu a že jsou to stále houšť arogantní hrubosti jistě souvisí s dobou a její ideovou vyprázdněností. A ruku na srdce paní Kláro, nepřispěla jste k té atmosféře svým stylem psaní také trochu i Vy sama?
27. 12. 2010 | 08:50

vodník Kebule napsal(a):

Mrzí mně paní Kláro, že přijdu o virtuální komunikaci s Vámi (většinou jen jednosměrnou, ale přesto vždy zajímavou). Cítím z Vašich příspěvků už delší dobu, že procházíte složitým obdobím a chcete změnit svůj způsob života. Je to samozřejmě Vaše věc, veskrze přirozená, která potkává v průběhu života každého, a nic a nikdo Vám v tom nemůže bránit (to by při Vaší síle a rozhodnosti stejně nemělo smysl). Uvědomte si ale prosím ve vlastním zájmu jednu věc: důvodem Vašeho rozhodnutí ukončit tuto životní epizodu ve skutečnosti vůbec není to, že přetekl pohár Vaší trpělivosti s lidmi, kteří se Vám intelektuálně plazí někde u kotníků (a přesto tvrdošíjně "přispívají" do diskuse na Vašem blogu). S Vámi cloumá vztek, vzdor, touha po pomstě, zloba a znechucení. Vy přece vůbec nereagujete jen na tuto jednu malinkou část z Vaší interakce s ostatními lidmi. Vy naopak zjevně reagujete na součet všeho, co na Vás působí. A (nezlobte se prosím) podle mého názoru reagujete mírně řečeno nepřiměřeně. Proč si nedáte jen pauzu, oddechový čas? Vy jste to opravdu vzdala? Chápu to, větrné mlýny... Zkusíte (jak jste napsala) využít uvolněné síly tam, kde se Vám to zdá užitečnější. Bene ... Bezpochyby to bude užitečnější pro Vás. Ale úkolem člověka na světě není být nejlepší a přitom (nelogicky) vyčítat ostatním, že nejsou nejlepší oni. Poctivý život je totiž i nepříjemný a nekonečný boj. Boj s tím, co náš štve. A zapojit se do něj je naše povinnost a odpovědnost vůči našim dětem. Z toho, kdo jen strašně chce, aby ho všichni uznávali a milovali, se obvykle velmi rychle stává pěkný křivák a následně zahořklý a zlý člověk. A to vy přece proboha nejste. Nebouchejte prosím těmi dveřmi, nepalte mosty. To není nikdy dobře. Jak jsem výše napsal, je to jen Vaše rozhodnutí, ale i kdybyste si měla vymyslet jakýkoli zástupný důvod a uvést jej jako příčinu své odmlky, je to podle mě lepší, než uraženě poplivat i ty, kteří Vás měli rádi, naštvaně se stáhnout do ulity, masírovat si tam tiše jedové žlázy a čekat na příležitost k útoku na někoho, kdo si to v tu pro něj nešťastnou chvíli nejspíš ani nezaslouží. Lepší je se protáhnout, vyvětrat si kancelář a hlavu, usmát se (to je důležité!) a zkusit to znovu a lépe. Vždyť bude nový rok! To by přece byl hodně špatný začátek. Nad tím, co Vás včera trápilo, mávněte rukou. Rychle to vyřídit, založit a už se k tomu nevracet. Místo toho je lepší se podívat po něčem, co Vám přinese radost a uspokojení a třeba nakonec (proč ne?) i ty prachy. Ať už se rozhodnete jakkoli, přeji Vám do nového roku hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti, sebevědomí a duševní i materiální jistoty. A někdy třeba nashle ... (svět je totiž malý a o "náhody" v něm, jak je známo, není nouze).
27. 12. 2010 | 09:05

fio napsal(a):

N O.K.
27. 12. 2010 | 09:10

Alex napsal(a):

Milá paní Kláro. Mám-li shrnout Vaše posladní dva blogy, diskuse pod nimi a Vaše rozhodnutí blogy nepsat, nemohu jinak než připomenout Vám slova paní Moserové z Vašeho vlastního profilu vůči Vám. Tam je zřejmo, že když jste ten svůj profil psala, byla jste si něčeho u sebe sama vědoma. Byl psán s klidnou myslí. Tento blog jste v klidu a s tamním nadhledem zjevně nepsala.
Víte Jan Werich kdesi kdysi řekl, že srandu si nelze dělat z těch dole. S obojím, jak s onou přátelskou radou paní Moserové, tak s touhle Werichovou moudrostí, jež je v jeho výroku obsažena, zatím pořád ještě máte velký problém.
V onom pořadu Jílkové jsem manželce řekl něco v tom duchu, že kdybych Vás neznal z Vašich blogů, řekl bych, že jde o zcela jiného člověka.
Vy jste tam věcně z úzce právního hlediska a z Vašeho pohledu měla pravdu. Zejména, když vím, že na jedné z příčin se shodujeme - neexistence sociálních bytů, stejně jako na tom, že je to vina těch nahoře, nikoli tedy té nájemnice.
Tam jste totiž použila podmiňovací způsob, že když ona paní hovoří o nějak opsané nenažranosti majitelů, Vy pak můžete použít Vaši větu o o nájemnících. Ovšem přehlédla jste, že z té paní mluvil strach, zda ještě po novém roce bude vůbec moci bydlet, a ani ne tak kvůli sobě, ale k vůli svému dítěti. A ten strach prostě hodně lidí sdílí. Pro ně to není jen otázka právní, ale i dalších vazeb. Jejich vlastních možností věc řešit obecně či v kontextu jejich příjmů a představy výše nájmu vůči těm příjmům, přičemž před očima jim defilují ti mnozí majitelé, kteří se chovají vskutku "příkladně". Nehodlám to dále rozvádět - na to tu není místo, ale z toho důvodu Váš výrok adekvátní zřejmě nejen z mého úhlu pohledu nebyl. Ono je to zase z mého úhlu pohledu či podle mého názoru trochu v rozporu s Vaší empatií u rómské otázky. A ta vazba na Werichův výrok. Ti dole mají jen svou důstojnost, ať se Vám ti lidé jeví jakkoli. Oni jsou a budou hákliví na knížecí rady o své vlastní paži a tuší správně, že tak, jak je to používáno či zneužíváno, to pravdivé není. Svět totiž nějak spravedlivý prostě není a nebude. Někomu je ta inteligence jako dar dána a tam se ta paže na konci ruky jaksi hledá snáze. Někdo se věnuje profesi, která disponuje honorářovým řádem podle mnohých příslušníků Vašeho vlastního stavu jako kartelovou dohodu, což ve spojení s tou inteligencí hledání té paže na konci ruky usnadňuje více některé jiné profesi. A tak bych mohl pokračovat.
Víte, Vám se zdají výrazy a způsob komunikace vůči Vám od mnohých už neúnosné. Ovšem stejně tak se mnohé Vaše výroky se mohou zdát neúnosné jim. Ona Vaše replika o odchodu z Vašeho blogu dotyčnému asi adekvátní není, jakkoli se přes takový způsob komunikace já přenést dokážu a není pro mne tím nejpodstatnějším. Každý jsme holt nějaký. Nicméně umíte-li ránu dát, měla byste umět ránu i přijmout.
Na blozích holt dochází a bude docházet k NÁZOROVÝM STŘETŮM, jakkoli se komukoliv zdá, že u toho druhého už nejde o názor ani o diskusi. Holt rozdílní jsme, rozdílně chápeme. Prostě to tak je a nic s tím nenaděláte.
Vaše úvahy o tom, že budete psát jen v takovém prostoru, kde si budete moci diskusi řídit - je mylná, jakkoli se Vám to v tuto chvíli nezdá. Považuji Vás za velmi inteligentní bytost, proto věřím, že nenecháte cloumat majestátem své ješitnosti, protože jste se již rozloučila ve velmi prudkém pohnutí mysli a naopak psát své blogy budete dál. Co říci máte zcela nepochybně a pro mne by zdejší blogy byly ochuzeny. Mj i pro Vaší přímočarost, která ovšem někdy přímočarostí také přestává být. Tužce jste ublížila zcela neprávem a ona Vám jen ukázala, že i ona dovede být přímočará.
Pokud se smíříte se skutečností, že pod Vašimi blogy nebudou jen reakce Vám vyhovující - a to oprávněně či ne,včetně jakéhokoli kalibru, vykročíte na cestu k moudrosti. Vaše inteligence mi dává naději, že se tu s Vašimi blogy, které znovu opakuji, mají co říci, budu setkávat i nadále. Myslím si, že to není jen mé přání. A věřte, že i ti "nehodní" Vám jsou sto něco dát. Je to můj názor, moje osobní zkušenost neb od Vaší letory jsem daleko ve své minulosti nebyl.
27. 12. 2010 | 09:31

D47 napsal(a):

klarasamkova:

Citace:

"Pokud budu někdy dále přispívat do veřejného prostoru, bude to prostor, jehož pravidla budu ovládat já: na příklad tím, že budu moci mazat příspěvky, které se mi prostě subjektivně nelíbí. Zatím ale rozhodně nehodlám tímto směrem jít."

Opět se mi nechce věřit vlastním očím.
Takže paní blogerka touží po takové formě diskusí, kde bude jen ona sama určovat, který názor je ještě přípustný a který už nikoliv.
Převedu do srozumitelné formy: Paní exblogerka se sem vrátí jen tehdy, když bude moci mazat podle jejího subjektivního pocitu nevhodné příspěvky v diskusi pod jejími blogy.
Zkrátka malý komunistický FÚTI, česky cenzura.

Děkuji, nechci. Bolševického "třídění informací " (takhle se tehdy oficiálně nazývala cenzura) jsem si totiž užil dosytosti.

Oč lepší je pro mne přímá diskuse s člověkem, se kterým se sice můžu o svůj názor zhádat (samozřejmě obrazně) takříkajíc do krve, ale jehož reakce vidím a slyším přímo, takže na ně mohu reagovat také přímo. Je to pro mne každopádně mnohem přiatelnější forma vzájemné výměny názorů, než čekání, jestli můj příspěvek v diskusi zůstane, nebo jestli bude uznán nevhodným a zmizí.

Budu se sice opakovat, ale musím ještě jednou připomenout fakt, že jsem nesmírně zklamaný tím, k čemu se paní exblogerka nakonec uchýlila. Ona jednoduše svedla vinu za svoje osobní a dobrovolné rozhodnutí na jediného diskutujícího.

Pro mne osobně má právě toto obrovskou vypovídací hodnotu. Je to zkrátka jen další kamínek do mozaiky.
Na tom, co jsem tady až dosud napsal, nemusím tím pádem změnit ani písmenko.
27. 12. 2010 | 09:32

D47 napsal(a):

Id:

Citace:

"Autorka,

nějak se mi nechce zdát, že byste se nechala otrávit schizofrenní Tužkou, nebo 5.kolonou D47. Já si myslím, že máte navíc, nežli spálit mosty díky jmenovaným."
Tož vítej, soudruhu cenzore!

Každopádně ti moc děkuji za to zařazení do 5. kolony. Jen pro tvoji informaci: Za minulého režimu jsem byl nepřítel a rozvraceč socialistického zřízení. Krátce po Vítězném Listopadu jsem byl zase zastánce starých pořádků. Nejzajímavější na tom všem ale bylo to, že mi tyto nálepky dávali stále ti samí soudruzi, dříve rudí, teď už ovšem nádherně modří.
No a teď jsem tedy 5. kolona.

Od kádrováka tohle hodnocení beru a jsem tím opravdu, ale opravdu velice potěšen. Vrátilo mne to totiž do doby, kdy jsem byl ještě mlád a vesel.

Takže ještě jednou: Vřelý dík, soudruhu Ide!
27. 12. 2010 | 09:45

Občan napsal(a):

To D47 (27.12.2010 00:37:24):

:o)
Udělal jsem to rád a i já jsem potěšen, že jste se jí zastal. Slušné lidi jsme vždy hájil, hájím a budu hájit i za cenu vlastní škody.
27. 12. 2010 | 09:56

Sims. napsal(a):

Paní Samková, např. Váš blog A přijde milostivé léto je pro mne nezapomenutelným. Je jasné, že blogy se nepíší o idylické době, vždy mají za úkol na něco poukázat, něco pomoci řešit. To potom někteří lidé vyjedou na svých oslech a ti by Vás neměli až tak rozhodit.Neříkejte mi, že jste psala zrovna pro ně. Určitě jste vždy přemýšlela o těch druhých.
27. 12. 2010 | 09:56

ld napsal(a):

D47,

fakt si nevzpomínám, že bychom spolu sdíleli nějaká stáda krav nebo si potykali. Bude to tím, že já dobytek nevlastním, a tykání s vámi je rovněž vyloučeno; do suterénu nechodím, ani když mi něco upadne. Pokud si sám chcete zavzpomínat na dobu kdy jste byl továryšč, nemám s tím problém. Ale do vašeho sentimentálního alba nepatřím. O to nálepkování se snažíte toliko vy. Jinak si toho soudruha nechte k vám na schůzi.

BTW, v souvislosti se 4.odbojem se nám to tu začíná odbojáři hemžit. Neznamená D47 nějakou diagnózu?
27. 12. 2010 | 10:02

vlk napsal(a):

Paní doktorko,
od nějkého třetího či čtvrtého blogu, který jsme od Vás četl jsme patřil mezi Vaše tvrdé , ba asi nejtvrdší kritiky. Nicméně , za sebe říkám, že nikd ynepostupoval ve schematech, které jste uvedla. Blog je pro mne především příležitostí ke kritické diskusi. Když jde někdo jako bloger do věřejného prostoru, nese prostě kůži na trh. Pokládám to za normální.
Nijak nezpochybňuji Vaše právo říci - mám dost. Už nechci. Přijde mi to ale škoda. Docela velká . Rozhodně, pokud jsem nezačal číst Vaše blogy,jsme neměl ani tušení, kolik toho znáte a jak široká jste osobnost.
Poslední kapkou píšete že byl blog o Vaší dceři a její školní anabázi. Přiznám se, že se miten blog také nelíbil. Měl jsem rozepsanou rpeliku, alenakonec jsem s i řekl - a co je ti vlastně do toho. Je to popis trablů jedné malé holky a její ustarané matky. proč do toho chceš vůbec mluvit? co tě k tomu legitimuje? A ukázalo se, že jsme udělal nesmírně dobře!
Ano blogy, resp. diskuse pod blogy není selanka. Někteří z nás si sem chodí vykřičet svpji bezmoc nad poměry. Jiní zde chtějí odprezentovat své léky na neduhy téhle choré země. Pak je tady pěkná sbírka frustrátů všeho druhu. Další s e chtějí poměřit s e známou osobností. bohužel ,přes snahu pan Stejskala, zdejší blogy, resp.diskutující od nimi prodělali nezastavitelný vývoj. Vývoj polarizace,. Tvrdé polarizace. Presidetn kterého si nevážím,v novoročnímprojevu asipřed 4mi roky označil stav ve společnsoti za studenou občanskou válku Jak s ním zpravidla nesouhlasím, tenkrát jsem mu dal hluboce za pravdu. A když vidím, co se odehrává například pod blogy p. profesora Hořejšího nebo p. Peheho, tak občas soudím, že do sektářského násilí typu Severní Irsko už nám schází jenom krok. Proč to píši? Proto, že palba na Vás nebyla z nejhorších. A s prosbou, zdali byste svůj postoj nepřehodnotila.Díky.
P.S:
Tužce křivdíte. Jde o velmi příjemnou a distinguovanou dámu. Normálně.
27. 12. 2010 | 10:03

Skogen napsal(a):

Psát jistojistě umíte. Zkraje jsem byl Vaším psaním, včetně na juristické poměry nezvyklého volnomyšlenkářského projevu, dost unešen, zklamalo mne až to, že taktéž uvažujete v šablonách, ba co hůře, že jdou navíc citelně proti mému vkusu (mně na mém vkusu záleží,ostatním je to fuk a to je fuk zase mně). Přesto jsem vás vcelku pravidelně četl, protože smysl to mělo.

Zmíněný romský prvek je mi naprosto lhostejný, ty dvě kategorie mě zcela míjí, zaveďte kvůli mě, prosím, ještě kategorii třetí.

Přeji Vám úspěšnou elitářskou kariéru a povýšení na hraběnku. Zase někdy něco někam napište.
27. 12. 2010 | 10:12

... napsal(a):

napíšu to jednoduše, aby to pochopila i advokátka kv:
táhni a už se nevracej.
Je úsměvné, že si tady stěžuje ta, která podrazila jiného advokáta a ještě k tomu řekla, cituji: "„Osobně s rozběhem mu doslova a do písmene rozkopnu svými lodičkami vybavenými obzvláště špičatou špičkou jeho ctěné koule,“ napsala loni v dubnu několika tisícům svých klientů v e-mailu advokátka Klára Veselá Samková." Je vidět, že kv ráda kope do ostatních, ale když si někdo kopne do ní, tak se s brekem sesype a s gestem hodným dětského, avšak nikoliv dospělého jednání odchází z blogu.

Advokátka kv v celé své kráse:
http://www.novinky.cz/krimi/191450-nakopu-te-slibovala-advokatka-poslanci-kreckovi.html
http://www.mediafax.cz/domaci/2991410-Karna-komise-zastavila-rizeni-s-advokatkou-Klarou-Veselou-Samkovou
27. 12. 2010 | 10:32

Občan napsal(a):

Tak ještě jednou na rozloučenou, paní Samková.

Stále čekám (a už mám takřka 100% jistotu, že se tak nestane) na odpovědi na své otázky:

1) Předvádíte na svých blozích, jaká jste liberálka a nic kapitalistického Vám není cizí. Mimo jiné také ostře kritizujete veřejné školství.
Ovšem nevadí Vám, že posíláte svou dceru do SOUKROMÉ školy, která je ŠTEDŘE DOTOVÁNA STÁTEM. Pochopitelně NA ÚKOR veřejných škol. To je Vám jedno? Tenhle parazitismus je v souladu s Vašimi liberálními principy???

2) Z obrazovky jste na nás dštila jako saň liberalismus v oblasti bydlení a nájemníky opakovaně častovala urážkami opravdu hrubými. To Vám ovšem nikterak nebránilo KOUPIT si v privatizaci OBECNÍ BYT za cenu HLUBOKO POD CENOU TRŽNÍ (Bytové družstvo Pštrossova 25). A krátce poté, co bylo družstvo zlikvidováno, založit REALITNÍ KANCELÁŘ LARA´s ADVISORS s.r.o. - z ní se teprve v listopadu 2010 (!!!) stala Vaše advokátní kancelář. KDE jsou ty Vaše liberální principy, když jde o HMOTNÝ prospěch Vás samé???

Pokud jsou tyto mé konkrétní otázky pravým důvodem Vašeho odchodu z blogu, vězte, že jsem tomu rád.
27. 12. 2010 | 10:33

LessPure napsal(a):

"Panu Stejskalovi jsem slíbila, že se nenechám odradit a nedopadnu tak, jako řada osobností z romské komunity."

A takových protimluv jsou ty články plné. Takže nejste Romka, ale počítáte se do jejich komunity? Pojmy, dojmy že. Btw nic proti romům, já barvu pleti nikterak neřeším, jedinci jsou jedinci, dobří nebo špatní, ale řeším jen tu slavnou komunitu:D. S tou má milá paní většina Čechů problém. A oprávněně. A někteří lidé to prostě vidí jen jako tu diškryminacijů. Co se negativní reakcí týče, myslím že právnička by měla zvládnou i negativní feedback. Očividně na to nestačíte. Škoda. Byla to legrace číst.
27. 12. 2010 | 10:35

LessPure napsal(a):

Btw: Celý příspěvěk vypadá přesně ve stylu "viník musí být nalezen". A pak se divte, že Vám lidé nadávají za profesi:-D
27. 12. 2010 | 10:42

skeptický napsal(a):

KS

Kdo chce kam...

Jen bych si dovolil podotknout ohledně plánovaných pamětí,že pan Stejskal kdysi tvrdil,že vlastní copyright.

Dala jste mi zajímavou myšlenku.Pokud někdy ještě budu platit daně,tak jedině do systému,který budu sám kontrolovat.

Jste nadaná a bystrá.
Velikosti ale alespoň předstíraná skromnost neškodí.
Já ji ale také nechávám těm,kteří mají proč.

Vážně jsem si do Vás tenkrát nechtěl kopnout.To bolelo.

Good Luck v éře pánů domácích s lidskou tváří.
27. 12. 2010 | 10:42

Stan napsal(a):

Drahá Kláro, přeji Vám mnoho úspěchů v práci i na případném novém blogerském působišti.

Vaše rozhodnutí považuji za chybné, vidím v něm nedostatek sebevědomí a určitou rozpolcenost. Tato rozpolcenost spočívá dle mého názoru v jedné důležité věci, a tou je rozpor mezi Vaším sociálním cítěním a Vašimi současnými politickými preferencemi.

Svým povoláním, společenským postavením, konexemi a na životních zkušenostech založeným antikomunismem jste se totiž dostala do tábora TOP09, což je naprosto asociální a zkorumpovaná strana. A od té chvíle to podle mého názoru šlo s Vámi jako s blogerkou s kopce. Začala fungovat "politická autocenzura", a Vy jste začala psát o banalitách.

Někteří diskutující to podvědomě vycítili a dali Vám to patřičně "sežrat", a Vy, protože jste sama rozpolcená mezi svým cítěním a svými "přáteli", jste tu situaci neunesla. Ukončením blogu však ten problém nevyřešíte, ten si budete muset rozhodnout ve své hlavě a především ve svém srdci. K tomu Vám přeji hodně trpělivosti i pomoc "shůry".
27. 12. 2010 | 10:46

Anita napsal(a):

klarasamkova
Forma domácí výuky má bezesporu své výhody i nevýhody, ale v našem státě se povoluje pouze za velmi výjmečných podmínek a rodiče musí mít předepsané předpoklady, aby vůbec mohli své děti doma připravovat. Nerozhoduje se sám rodič jestli využije alternativu domácí výuky, musí o ni požádat a je ve většině případů, žádost odmítnuta. Hlavní důvodem je, že dítě by bylo mimo kolektiv a že ho potřebuje pro svůj rozvoj. Vím o čem píši, ledaže by se za 10 let, změnila zcela pravidla o čemž pochybuji.
27. 12. 2010 | 10:50

D47 napsal(a):

Id:

V diskusi pod blogem pana Pehe jsem se vám již omluvil. A taky jsem vám poděkoval za to, že jste mi tou svojí hláškou proslunil dnešní pošmourné ráno.

Jinak musím konstatovat, že tou zmínkou o 5. koloně (a dnes o 4. odboji) se vám podařilo kouzlo nechtěného. Vyvolal jste tím v mojí mysli vzpomínku na doby, kdy jsem byl veřejně označen za nepřítele socialistického zřízení a tím pádem nehodný toho, aby mi socialistická společnost dopřála milosti v podobě vyššího vzdělání. To jsem si tak musel doplňovat v době, kdy už můj mozek nepracoval jako zamlada a tak to učení bylo přece jen trochu obtížnější. Leč zvládnul jsem to a tak si teď mohu coby spokojený penzista v klidu dál rozšiřovat svoje obzory.

Jistě, máte pravdu. Stáda krav jsme spolu nesdíleli, ani jsme neměli příležitost k tomu, abychom si potykali. Což se ale dá pořád ještě napravit. Mám samozřejmě na mysli pouze to tykání. Já jen, aby snad nedošlo k omylu.

Jinak vás musím zklamat. Soudruh jsem nebyl ani náhodou. To ostatně dostatečně vyplývá z toho, co jsem právě teď napsal.

Jo a ten můj nick není v žádném případě diagnóza. Je to jen pouhý nick, tedy něco jako pseudonym. Takže je zbytečné za tím hledat cokoliv tajemného.
27. 12. 2010 | 10:51

MA-FU napsal(a):

KSamková

Velmi jste překvapila...
27. 12. 2010 | 10:57

Tenco napsal(a):

hoven
Tvůj první příspěvek spíše svědčí o tom, že bys zde měl skoncovat s příspěvky ty.
Pokud se tedy podíváš na své příspěvky pod Pehem, Paroubkem...a vládneš aspoň ještě třemi buňkami soudnosti.

Klára Samková
Jestli jsem se Vás někdy dotkl - přijměte omluvu.

Ale je to nesmyslná manifestace uražené ješitnosti, to co děláte.
Hodně Vašich blogů je dobrých, některé výborné, našly by se i vynikající.
Takže ani nevím, proč tohle děláte.
Ale přemlouvat Vás nebudu a přikázat Vám to neumím.

Přeji Vám a Vašemu fan klubu na blozích, které si sama budete utvářet ke své vlastní spokojenosti, alespoň občasné záblesky konstruktivní fertility a servilní kritiky.
------------------------------------------
Kdo je pro, ať zde paní Samková zůstane :

Já.
27. 12. 2010 | 11:10

Luba napsal(a):

Já taky!
27. 12. 2010 | 11:17

t... napsal(a):

Tenco,

já také.
27. 12. 2010 | 11:19

mb napsal(a):

K(V?)S napsala: V diskusi se prakticky vůbec nevyskytovaly příspěvky k tématu.

vždyť já jsem příspěvek k tématu napsal ...

to je advokátština ? co znamená prakticky vůbec ???

asi lépe bylo napsat: málo příspěvků k tématu ...

njn .... proč i já vás musím opravovat .....

Moje články diskutující v podstatě nečtou

já vaše články čtu ... zase to advokátské slovíčko v podstatě .....

vážím si všech blogerů, kteří v debatách pod blogy reagují ....

asi jsem vám do obličeje neplul

souhlasím s touto vaší větou :

Aby se mu však za tuto převahu, která je ve své podstatě formou určením způsobu vedení komunikace, dostávalo urážek a posměchu, to není únosné.

tak krásný bezblogující čas budoucí ...
27. 12. 2010 | 11:25

mb napsal(a):

K řešení romské otázky je potřeba opustit sociální model a nahradit jej, mimo jiné, kolektivní psychoterapií.... Ale zkuste to říci na tomto webu a zavřou do blázince VÁS - tedy, respektive, mě...

zajímavá myšlenka ... nikdo vás zavírat do blázince nechce ( paranoia ?)

ad štefl: Podívejte se ale, jakou bouři zasel pan Štefl do celého našeho školství s těmi svými scii!! Jeho privatizace vzdělávacího prostoru, se kterou se tu vecpal, tu se nabídnul do veřejného školství, přináší výsledky, jejichž jsme dnes svědky: totální úpadek českého školství a problémy, které, jak Anita správně řekla, trápí dnes každého, kdo má školáka...

uvědomujete si Kláro, že jste v TOP 09 ... a že slovo PRIVATIZACE je podmínkou sine qua non bytí v této politické straně ???

rozumím těm nickům, kteří píší, že jste hluboce (osobnostně / motivačně ?) rozpolcená ...

no nic .... mějte se co nejlépe
27. 12. 2010 | 11:37

Občan napsal(a):

Stan napsal(a):
"...Svým povoláním, společenským postavením, konexemi a na životních zkušenostech založeným antikomunismem..."

Pane Stane, ta paní je z rodiny, jež se za komunistů pohodlně (a ÚSPĚŠNĚ!!! - otec je vynikající historik umění a matka středoškolská učitelka dějepisu) věnovala vědeckému historickému bádání a vyučování madam sama za bolševika v poklidu vystudovala právnickou fakultu. Takže koncem 80. let 20. století, kdy dostudovala, neměla zaprvé ŽÁDNÉ životní zkušenosti a zadruhé se od narození pohybovala v poměrně značně elitní společnosti. TO JSOU základy jejího osobního postoje ke společnosti.
A co se jejího "sociálního cítění" týče - to se vyčerpalo vyvanutím politické podpory "Cikánské otázce", na které si tahle paní dost dlouhou dobu budovala svou osobní právnickou kariéru. Jakmile zazvonil zvonec konci "cikanismu", dala padáka Veselému, Cikánům a sociálnu a stala se konečně tím, čím vždy byla - paničkou z "lepší společnosti". Jen ta pavlačovitost a neschopnost krotit své emoce jí po předchozí komunitě zůstaly...
27. 12. 2010 | 11:38

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kláro,

teď jste mě zklamala a že přestanete psát je mi upřímně líto.

Jsem původně jaderný fyzik, pak manažer a dnes rekovalescent. S určitým společenskovědním vzděláním. Nejsem právník, lidé jako Vy by pro tyto "virtuální bitvy" měli být nejlépe vybaveni. Přesto jsem zde absolvoval nespočet "virtuálních bitev", občas vyvolal hysterii, např. názory na Stalina nebo obhajobou Putina. Mnohokrát jsem šel proti proudu, třeba v názorech na multi-kulti. A samozřejmě vyrobil nespočet mocných nepřátel. A reakce byly jiného druhu, než zde uvádíte, to mi věřte. V řadě témat jsem názorově nebyl sám a dnes pozorujeme, jak na naše názory dochází.

Ale musím říct, že jsem sám a tedy "kopu" jen sám za sebe. Samozřejmě, kdybych měl rodinu, tak bych k tomu přistoupil jinak.

Pokud tedy svoje rozhodnutí něpřehodnotíte, tak Vám přeji ve Vaší praxi i v soukromém životě mnoho zdaru.
27. 12. 2010 | 11:38

Deny napsal(a):

Dle mého názoru, blogovat na aktualně.cz je přeci jenom dobrá reklama pro blogera. Paní autorka je advokátka, je zřejmé, že takto může získat více klientů. Co si budeme povídat, doba je špatná, práce je málo, a to i pro advokáty.
Paní autorka má, jak někdo napsal, velkou advokátní kancelář - živí několik právníků. Měsíčně ji musí nabývat neskutečná režie, tipnul bych min. 150.000Kč. To už se KS musí sakra otáčet. K tomu rozchod s partnerem (to bych viděl z pohledu paní Kláry jako její životní prohru - určitě jí jejího již exmanžela mnozí rozmlouvali, ona věřila své lásce, nedala na kecy, předsudky a nyní si všichni ti pochybovači mnou ruce, že měli přeci jenom pravdu). Přitom nevím, zda důvodem rozchodu byl úlet exmanžela za "mladším modelem" nebo jen nechuť paní Kláry dál živit někoho, kdo ji nepodpoří, nepomůže vydělávat peníze, ale spíše je utrácí.

Rozhodnutí ukončit blog vidím jako unáhlené, ale očekávatelné. Paní Klára má však dvě "necnosti".
1) je advokátkou. Obecně jsou lidé na advokáty alergičtí, berou jako jako vyžírky, kteří si účtují nemravné palmáre. Obecně si lidé myslí, že u soudu bez dobrého (myšleno drahého) právníka nemůžou uspět. Advokáti musí mít hroší kůži - viz pan dr. Sokol, a to paní Klára nemá. Lidé nadávají na advokáty - obecně právníky za právní džungli v tomto státě, za nevymahatelnost práva atd. Právník dnes znamená skoro nadávku.
2) zastává se Rómů. Což by bylo v pořádku, kdyby paní Klára zachovávala rovný přístup. Rómy vidí jako skupinu, které je třeba pořád pomáhat, posílat soc. dávky, dotace, zřizovat různé komise (i vládní), začleňovat atd. Tento názor působí na lidi jako červený hadr na býka. Na to jsou Češi citliví. Češi nejsou rasisti, chtějí jen stejná práva, ale i POVINNOSTI pro všechny. Když se můžou začlenit Vietnamci, proč né cikáni.

Můj odhad je takový,že paní Klára prožívá v současné době krizi, a to včetně krize finanční. Na obzoru se možná objevila nějaká lukrativní advokátní zakázka, která, pokud ji vezme, popře její dosavadní postoje a v očích lidí se stane nedůvěryhodnou (viz obdoba dr. Sokol versus zastupování Krejčíř, Vesecká apod).
Proto to ukončení blogu. To by si zase vyslechla.

Paní Kláro, držím palce v osobním i pracovním životě
27. 12. 2010 | 11:42

Anita napsal(a):

Jistě já taky a měla by ukázat, že skutečně se dovede nad malichernostmi povznést, tedy pokud to není pouze zástěrka odchodu.

Paní Kláro, ano četla jsem selektivně a hlavně, já nepoužívám odkazy z několika důvodů. Udělala jsem vyjímku, uvědomte se si, že většina lidí ještě neumí tolik anglicky, aby si mohla dovolit dítě přihlásit na distanční vzdělávání na americké střední škole
Odkaz je pouze v angličtině, což není doporučení pro většinu, ale spíše pro zlomek rodičů, není divu, že reakce na ně nejsou.
Toto vás nemůže přeci odradit a proto jsem jedna z těch, která se přidává k výzvě Tenco Kdo je pro, ať zde paní Samková zůstane
27. 12. 2010 | 11:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane skeptický,

to jste si zřejmě něco špatně přečetl či vyložil. Nevlastním copyright (a dokonce jej nevlastní ani společnost, která naopak vlastní tyto stránky).

Jediné, na co má firma nárok, stanoví Kodex blogera následovně

"Publikováním textů v systému dává bloger souhlas se zveřejněním těchto textů či jejich částí na serverech provozovatele, jakož i na dalších serverech či médích za předpokladu, že bude vždy uveden jako autor či zdroj citace."

Viz celý Kodex blogera http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=987

Libor Stejskal
27. 12. 2010 | 11:49

Luba napsal(a):

Paní doktorko,
přece nedopustíte, aby váš stav zde výrazně zastupoval pouze jakýsi Sokol, prý právník ... !

Jen se podívejte, co ten obhájce privilegovaných grázlíků zase napsal:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-sokol.php?itemid=11712
27. 12. 2010 | 11:57

Emissary napsal(a):

Poslední epilog,
paní Kláro Samková?

V poslední době nečetl jsem. Ale to ani blogy paní Brixi, pana Broma či Robejška a mnoho dalších, nehledě na ty, které jsem ani nechtěl číst. Jak sama říkáte, je to pěkný žrout času. Nepochybuji o tom, že jste velmi profesně schopná a bez zátěže blogování a diskutování zde se obejdete. Akorát je divné, že Vás tolik Tužka mrška nakrkla.

Zde jste měla poměrně široký záběr, Váš temperament Vás někdy doběhl, a to je dobře. Nikdy se mi nelíbili mdlé ženy. Dvakrát jste si měla rozmyslet, než jste naznačila nějaké politické či společenské myšlení. Místní socialisté razí zásadu: kdo nejde s námi, jde proti nám. Na to musí mít člověk hroší kůži, prázdný žaludek a netečnou mysl.

To jsme si pokecali, že paní Kláro? :)

Mějte se, žijte dlouho a blaze.
27. 12. 2010 | 12:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jedentext obsahujííc nadávku ("hovada"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 12. 2010 | 12:31

skeptický napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale,

Je to možné.Jak jistě víte,mýlím se jen v případech nesmírně vzácných,tak si říkejte Fortunato.

V nějaké diskusi ohledně Skopčáků (odvoz.od "z kopců") a mobilizace,kde jste hrál prim, něco o copyrightu padlo.Vzpomínám,jak jsem si říkal,aha,už se zase chvástá.:)

Nemám chuť to hledat,zvláště po tom všestranném omlazení.

Dobrá zpráva je,že slíbenému opu (opusu)nic v cestě nestojí.
27. 12. 2010 | 12:31

skeptický napsal(a):

P.S.
Má blogger po odstoupení nárok požadovat stažení všech svých zveřejněných blogů a diskusí?
27. 12. 2010 | 12:36

Jang napsal(a):

Škoda, velká škoda. Patřím zde k asi mlčící většině. Vaše rozhodnutí chápu, ráda jsem Vás četla, ovšem diskuse jsem už poslední dobou nečetla, ač mne nikdo nenapadal, byly téměř nečitatelné, přesně jak píšete - od věci.
Stejně děkuji
27. 12. 2010 | 12:37

JF napsal(a):

KVS: nejsem si jist, že pokud někdo diskutuje nesprávně je možné přijmout jeho pravidla hry. To se Vám zde v tomto blogu značně povedlo, ale zase to není nic co se nepovede často každému z nás.

Společnost má řešit dle mého své denní problémy věcně a to jakou cestou se vydá je poté "přízemním" hlasováním jejích členů po diskuzi. (pan Stejskal tu udržuje docela dobré prostředí pro tuto marnotratnou činnost ;-)

Problém je, pokud se začne zabývat společnost účelově jen sama sebou ... kdo s kým proti komu. Myslím, že i to Vám vadilo v mnoha blozích (kritika Klause) a neznamená že i Vás samotné se to někdy nepovede ...

ps: Toto je jen a jen můj názor, co s tím uděláte je jen a jen Vaše věc! Dle mého názoru Tužka patří mé oblíbené diskutující. Toto je jen můj názor ...
27. 12. 2010 | 12:38

Emissary napsal(a):

Fuj..., nelíbily mdlé ženy. A je tady ostuda. :)
27. 12. 2010 | 12:40

skeptický napsal(a):

Emissary

Mohl jste to spravit: Nikdy se mi nelíbili mdlí ženové.
27. 12. 2010 | 12:42

stejskal napsal(a):

Nárok nemá, pane skeptický.

Nicméně se VŽDY snažím s každým korektně dohodnout k oboustranné spokojenosti (pkud je to jen trochu možné). V tomto případě se to myslím povedlo, takže autorčiny texty na těchto stránkách zůstanou - v sekci Dlouhodobě neaktivní blogy http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/seznam-neaktivnich-blogu.phtml

S tím copyrightem jste to opravdu výjimečně popletl (i když se tu chvástám prakticky neustále ;-)

Libor Stejskal
27. 12. 2010 | 12:51

vlk napsal(a):

Paní Samková mi rozhodně nesedí. Ale kopat do ní ? tak jak to tady předvádí pár borečků???
To je tedy hnus...
No u nicku Stan nejsem překvapen. Je to jen výraz úrovně Obludária.
Ale docela bych rád věděl, kdo píše pod nickem ....
Ten je tedy oprvadu hustej!

Je dokonalou ironií, že paní Samková odchází kvůli Tužce....
27. 12. 2010 | 12:53

Emissary napsal(a):

skeptický,

to bych byl nejspíš obviněn, že jsem lhář. :)
27. 12. 2010 | 12:56

ld napsal(a):

D47,

už se tím netrapte, válečná sekyra je v hlíně.

Vidíte, jednou bude KS vnoučatům vyprávět, že když dala vale A.cz a Stejskalovi, tak my dva jsme otupili svá ostří a z patron vydloubli kulky. Třeba se tím bude jednou chlubit. :)
27. 12. 2010 | 13:00

ZAM napsal(a):

Psane Stejskale,
jsem rád, že ´autorčiny texty na těchto stránkách zůstanou´. Jsou připomínkou jejích vážných omylů či nepravdivých tvrzení zvláště na téma čunkiáda. ☺
Díky.
27. 12. 2010 | 13:25

Stan napsal(a):

vlku,

nech se vyšetřit. Ty si ode mě přečteš kuchařský recept na lipové té a pak napíšeš, že jsem se jím zákeřně chystal otrávit všechny zdejší blogery, a že Tě to nepřekvapuje, protože... Obludárium.

A pozdravuj v konkurenčním obludáriu u Paroubka.
27. 12. 2010 | 13:25

ZAM napsal(a):

Pane Stejskale,
omlouvám se za hloupou chybu v oslovení v předcházejícím příspěvku.
Děkuji za pochopení. ☺
27. 12. 2010 | 13:26

ZAM napsal(a):

Stan:
takový je přece ´vlk´. ☺
27. 12. 2010 | 13:28

Martin Mačok napsal(a):

Velká škoda, rád jsem četl vaše články a diskuzí jsem se většinou nezúčastňoval. Hodně štěstí
27. 12. 2010 | 13:37

Mount Mc Kinley napsal(a):

Blogy autorky upadaly od doby, kdy začala psát agitky. Pak následovalo hledání rozporů atd. ze strany diskutujících a vzteklé reakce autorky, které se to nelíbilo.

Je ale pravda, že příspěvky Tužky, kterou tady prosazoval Stejskal, jsou naprostým diskusním odpadem na úrovni příspěvků nicků "ali", "anuszka", "hoven" apod.
27. 12. 2010 | 13:40

ld napsal(a):

ZAM,

proč jste přestal užívat nicku Matyáš a zavedl nový? Tedy, pokud to není tajnost. Má to něco společného s virtuálním transvestitismem, nebo je to umělecký pseudonym? Ale jestli si to necháte pro sebe, vliv na můj spánek to mít nebude.
27. 12. 2010 | 13:51

t... napsal(a):

Vlku,

Tužka je poslední kapka.
27. 12. 2010 | 14:06

To je vražda, napsala... napsal(a):

Odplaví-li moře hroudu, je celá Evropa chudší, jak napsal kdysi dávno John Donne. Zde sice moře neodplavuje hroudu, ale zajímavou osobnost, jejíž absence zde bude znatelná. Bylo zajímavé pozorovat postupný vývoj této barvité osobnosti, která by si určitě zasloužila časosběrný dokument od dobrého dokumentaristy.
27. 12. 2010 | 14:17

Lena napsal(a):

Pokud se odsud vyženou blogeři, kteří diskutují, nebude o čem diskutovat. Mě to přijde jako škoda. Že bych tu chtěla číst nakonec jen otrlé Paroubkovi, jež svými články nic neřeší, tak to tedy opravdu ne.
27. 12. 2010 | 14:18

ZAM napsal(a):

ld:
Už jsem o tom psal, jde o pokus o ochranu proti jednomu zdejšímu hulvátovi. Nechtěl jsem, aby se zde objevovalo moje jméno ve spojení s jeho vulgárními nadávkami. Takže žádný transvestismus ani pseudonym, jde o monogram.
27. 12. 2010 | 14:21

Mount Mc Kinley napsal(a):

"zacyklování na Aktuálně se děje skutečně už delší dobu, pozoruji to rovněž. Nepřicházejí sem noví lidé číst, nepřicházejí noví lidé diskutovat a "mlčící většina" mlčí. Podle mého názoru se zde projevuje obecný trend a problém Aktuálně, dříve či později vyústí v nutnost nějakého systémového řešení na celém Aktuálně."

Přesně tak. Zakořenila a vše ovládla organizace jménem "SS" - Stejskalova sekta. Sami si vzájemně lichotí, jak je jim v hospůdce U Stejskalů dobře, ale nesnesou nově příchozí ani nové myšlenky. Znají jen obranu a útok a nic mezi tím. To není dobré prostředí pro volnou výměnu názorů. Stačí se podívat, pod kolika blogy se píše o Stejskalovi víc než o ústředním tématu. A toto je už úplný trapas: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=11154

Hrr na mě!
27. 12. 2010 | 14:27

ld napsal(a):

ZAM,

a myslíte, že to funguje? Že ten člověk onu záměnu neprokoukne?
Mám zato, že je to podobný trik jako TencokidaHnuj, resp.Tenco.
27. 12. 2010 | 14:27

Alex napsal(a):

Mount Mc Kinley
Mně se to javí tak, že o zacyklaci píší především ti, kteří jsou sami zacyklovaní. Ono už to tak bývá. Především ti zacyklovaní neunesou jiný názor než ten svůj.
27. 12. 2010 | 14:38

habrav napsal(a):

tomu říkám "bouře ve sklenici vody"
paní Samkové spadla maska nezlomné bojovnice ze železa a ukázala se zranitelná žena, která má té síly možná méně, než někdo, kdo se permanentně "nekasá"
27. 12. 2010 | 14:44

Mount Mc Kinley napsal(a):

Pro Alexe: Vážně? Tak se podívejte sem: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=11235&from=300 na příspěvky Tužky a pak mi napište zase něco o "zacyklovatelnosti". To je naprostý odpad na úrovni libimseti.cz. Ale hlavně, že po stejskalovských injekcích sebevědomí už ví, kdy a jak zaútočit na K.S.
27. 12. 2010 | 15:29

KAteřina napsal(a):

Často jste nadhodila zajímavé téma, ale dokázala jste ho podepřít pouze vaší poměrně banální životní zkušeností. Cítíte se dotčeně, když pak někdo tuto zkušenost napadne proto, že není dost obecně platná. Neumíte zobecňovat, když argumentujete, nedržíte se tématu, ale vychrlíte cokoli vás v danou chvíli napadne. Je to sice barvité a zábavné, ale debata to není. Nikam se v ní dojít nedá.
27. 12. 2010 | 15:42

buldatra napsal(a):

Za války vždy platilo a platí: kdo uteče, ten vyhraje.
Vostatní ať se postřílijó.

A tak v tom novém životě bez blogu, přeji paní autorce pevné zdraví a bystrou mysl.
S úctou
buldtra
27. 12. 2010 | 15:45

Lava napsal(a):

Pani Samkova, kolik lidi, tolik nazoru. A jenom nazory odlisne od naseho nas mohou obohatit. Muzeme se nad nimi zamyslet a porovnat, jestli ta nase pravda je opravdu nejpravdovatejsi nabo ji zkorigovat. Pokud nam nekdo jenom pritakava tak je neco spatne. A tady musim souhlasit s D47 - opravdu to zavani nasim byvalym bolsevickym rezimem. Tam jsme si jednotnych pravd uzili az dost.
27. 12. 2010 | 15:50

Tenco napsal(a):

Ha - zřím svůj nick a to v podobě formální i familiérní.
Id, já nemohu za to, že ve Vašem případě je domácká podoba nicku...jaká vlastně ?
- Jak Vám říkali doma, když Vás třeba nachytali jak vybíráte z koláčů mák anebo onanujete ?
27. 12. 2010 | 16:10

ld napsal(a):

Hnuj,

vida, a já se domníval, že jste svými připitomělými aforismy zasypal sebe sama, a vy jste jak pták mrchožrout odrazil od hladiny žumpy či dopravníku kejdy k novým étosům! A asi vám to žbluňklo i do očí, když obtížně čtete, případně dětinsky měníte nicky.

Je však fajn, že jste ve formě, pln síly dále trousit trus.

A k tomu onanování. Až se s vaší chotí potkám v lázních, tak ji to pošeptám. Třeba vás pak doma s něčím novým překvapí.
27. 12. 2010 | 16:23

Alex napsal(a):

Mount Mc Kinley
Ten odkaz myslíte opravdu vážně? Víte opravdu se nedivím, že tomu, co jsem napsal, jste plně neporozuměl. Holt pro Vás platí totéž, co pro autorku - je normální, že se jedna věc (jakákoli) jeví každému poněkud jinak, jakkoli všichni bez výjimky nad těmi druhými kroutíme mnohdy hlavou - pokud se s tím nesmíříte, obraz Vás samotných obrazně dle autorky obraz Doriana Graye u Vás samotných není a nebude takový, jaký si sami malujete. Jakkoli se to Vám či autorce nezdá. Věřte, že sám sebe až tak dalece vážně neberu, a že se "urážek" taky dopustím - jen holt jaksi rozlišuji, kde je to podstatné - poctivost. Ona se rozeznat dá. Není tam, kde si někdo apriori myslí, že je z nějakého důvodu víc než kdokoli jiný. V jakémkoli směru.
27. 12. 2010 | 16:42

Tencokida Hnuj napsal(a):

Id
No, říká se, že kdo zapírá - že tedy nikdy neonanoval, tak to s největší pravděpodobností dělá dodnes.
Ale klidně si šeptejte co komu chcete.
Za to nic nedáte.

Kde nic není, tam totiž ani smrt nebere.

Takže si dokonce klidně pište ty své nesmyslné, nenávistné cancy.

Ale čistě mezi námi - to vybírání máku z koláčků či onanování je mnohem lepší zážitek !
Zkuste.
Za to též nic nedáte.
:---()
27. 12. 2010 | 16:49

ld napsal(a):

Hnůj,

já si nechám poradit, působíte zkušeně. Není nadto na sebe něco prozradit. Pište dál.

Já vás nikoli nenávidím. Za tolik emocí mi nestojíte. Mně jen ulpěla v mysli ta nicková záměna nicky z blogů. Víc za tím nehledejte.
27. 12. 2010 | 17:09

PhDr. Bohumil Samek napsal(a):

Pane "Občane",
ve svém textu 27.12.2010 11:38:14 píšete o věcech, o nichž nemůžete vědět NIC - a čtenářům proto předkládáte samé nepravdy. Pokud se domníváte, že tomu tak není, pak se představte, podepište se vlastním občanským jménem s adresou a já Vás pozvu na kafe - a "dáme řeč". Pokud by se takto rozhodli postupovat i jiní, platí pozvání i pro ně, místa u stolu je dost. Všechno virtuální je jen pouhé vanutí větru.
PhDr. Bohumil Samek
27. 12. 2010 | 17:11

klára samková napsal(a):

Deny, k Vašemu komentáři z 11:42, za který děkuji:
v jednom máte skutečně pravdu: můj rozvod je skutečně moje životní prohra - vnímám to tak.
v jednom máte skutečně nepravdu, totiž, když tvrdíte, že ....nezachovávám rovný přístup. Rómy vidí(m) jako skupinu, které je třeba pořád pomáhat, posílat soc. dávky, dotace, zřizovat různé komise (i vládní), začleňovat atd.
Prosím, přečtěte si moje blogy "Na romské téma" a přečtěte si i můj příspěvek v diskusi na tomto blogu. Nikdy, opakuji NIKDY jsem nebyla pro pozitivní diskriminaci, naopak ji jednoznačně vidím jako cestu do pekel. Znovu opakuji: romský problém není problém sociální, je to problém národnostní a - jo, já už to řeknu na plnou hubu: psychiatrický.... K porozumění hodně pomůže existenciální analýza od Yaloma.
zdravím, Klára
27. 12. 2010 | 17:12

Klára Samková napsal(a):

Ahoj tati, děkuji Ti za zastání. Jak vidíš, sice někdy se zpožděním, ale nakonec přece jenom dám na Tvoje dobré rady: místo blogů konečně dopíšu ten svůj elaborát o Romech, však mne o něj Cyril Höschl už dvakrát uháněl a doc. Mikota jak by smet... A dočtu si filosofii dějin, kterou jsi mi s takovou laskavostí sehnal. Je to úžasný čtení... třeba přestanu být, jak se zde tvrdí, rozpolcená... Věda je krása - ale to Ty víš už dlouho, dlouho mne tím směrem lákáš... A víš co? nechám toho patlání tady, sedám na kůň a vyrážím za vámi, ať si pokecáme nevirtuálně...
s láskou,

Klára
27. 12. 2010 | 17:20

Klára Samková napsal(a):

Ještě poslední PS před tím, než odejdu fakt definitivně:

Naprosto mne fascinuje, jak TOP09 je perzonifikována se svým (asi?? nikdo se zde konkrétněji nevyjádřil) vedením. A co členská základna, soudruzi?? Ta se nepočítá??
27. 12. 2010 | 17:22

Luba napsal(a):

Paní doktorko,
když pohlédnete směrem vzhůru, zjistíte, že tu máte řadu virtuálních přátel.

Toto zaujaté srocení v podobě nul a jedniček netu je daleko cennější, než kterého se Vám může dostat na AtlasuHub (Facebooku), propagačně využívaném vaší TOP-09.

Protože všichni bez výjimky jsme lidmi stupidními. A k obraně proti vlastní stupiditě potřebujeme reflexi. Zpětnou vazbu. Třeba ve skutečné diskusi.

Je jasné, že ta reflexe je často bolestivá, názory některých se Vám mohou zdát hloupé, spílání zbytečné, a že někoho můžete považovat za jedince, neschopného pochopit, co jste se snažila vyjádřit.

Jenže to je právě ten problém.
Když jsme v něčem odborníci, nezabýváme se "dodatečnými vysvětlivkami" v textu, předpokládáme podobnou znalost i u druhých a nenapadne nás, že prostý text může mít i jiný výklad - třeba právě antagonistický k tomu, co jsme se snažili vyjádřit. A čtenáře máme za hlupáka. Na zásadní nedorozumění je zaděláno.
Pak jsou z toho ty konflikty.

Pan prof. Zlatuška řekl něco v tom smyslu, že je mu milejší, když mu pod blogem někdo vynadá, než kdyby se měl s týmž "nositelem názoru" setkat na ulici. Řekl to s úsměvem.

Prostě - lidé jsme různí.
A i střet s psychopatem je nějak obohacující. Psychopati jsou zajímaví, a nejsou o mnoho stupidnější, než ne-psychopati. Jsou jen postojově rigidnější.

Zajímaví jsou i psychiatričtí pacienti - "zbláznit se" je kolikrát docela normální reakcí na nenormální, extrémní situaci.

Stupidita je vlastně jediná skutečně a specificky lidská vlastnost, která všechny sjednocuje v jakousi "Internacionálu stupídů".

To racionalita nás rozděluje - protože racionální je jen takový exemplář nahého opa, který si svou stupiditu uvědomuje.

A kritické myšlení, nástroj racionality, si osvojili jen málokteří a tento předmět se vyučuje málokde.
Nemyslím si, že by např. naše školy učily této dovednosti více, než ímámové své táliby.

Protože kriticky myslící lidé jsou hůře ovladatelní a hůře ovladatelné nemá rád žádný režim - tedy, spíše stupidní představitelé těch režimů.
Nakonec ... ani učitelky :)

Paní doktorko,
jste zajímavá bytost, která sem vnáší (vnášela) zajímavá témata.
V diskusi jste se třeba namátkou zmínila o obrazu Doriana Graye.

Cituji:
"Myslím, že obhajovat budeme muset jednou svoje kroky všichni: ale rozhodně ne před anonymním fórem nicků, z nichž veliká část odmítá pohlédnout do zrcadla. Obraz Doriana Greye, kerý by tam uviděli, by totiž byl příliš strašlivý..."

Obecně nemám rád takové ty fantasmagorie, horory, sci-fi, protože realita a objevování přírodních zákonistostí je daleko zajímavější.

Ale ten nápad s konfrontací stále odpudivějšího obrazu duše s nestárnoucí a krásnou tváří je opravdu hrozivou a působivou metaforou. To se Oskaru Wildovi skutečně povedlo - jakou krásnou společenskou masku mnozí lidé na veřejnosti nosí.

A jaký hnus jim visí doma za plentou ...

To například někteří psychiatričtí pacienti mají malbu mistra Halwarda přímo na ksichtě.
Jejich momentální stav duše je jasně viditelný.

Andělská tvář pacientky se schizoafektivní poruchou se může vzápětí proměnit v obraz hnusné běsnící čarodějnice z Mackbatha.
Takže - ti lidé - "blázni" - se hlavně neumí přetvařovat.

Proto žijí na okraji společnosti jako "asociální šílenci", kterými sociálně přizpůsobiví psychopaté "high society" i jejich řádně zdanění poddaní buď pohrdají nebo se jim vysmívají.

I když jsou směšnými, trapnými a stupidními hlavně oni sami.

Paní doktorko,
přeji Vám ve sdružení psychopatů a sociopatů z TOP-09 mnoho úspěchů. Hlavně, abyste se jimi nenechala příliš ovlivnit a příliš se tam nezkonzervovala.
27. 12. 2010 | 17:34

t... napsal(a):

Pane Samku,

s takovými sprostými lidmi jako je "Občan" to s největší pravděpodobností nemá cenu. Kvůli takovým lidem jsem se zde přestal podepisovat, napíšete zde něco, dáte si s tím práci, a v diskusi Vám sprostě odepíše např. nick "dalamánek", který o věci (téměř) nic neví, jen si do někoho anonymně kopne.

Takoví lidé mají utkvělou představu, že kdokoliv se jim, byť hodně vzdáleně, jeví jako příslušník vládnoucí vrstvy společnosti, tak to nutně musí být darebák. Této své utkvělé představě zcela podřizují své myšlení, jsou schopni vytvářet ty nejšílenější konstrukce, přestože pro ně nemají žádný důkaz, tak je, sami pro sebe, mají za předem prokázané.

Zrovna tento "Občan" je tak mimořádně sprostý, že jsem se ho byl nucen zeptat zda si hodlá založit Výbor pro veřejné blaho.
27. 12. 2010 | 17:49

arlon napsal(a):

KVS
S Kalouskema nebo Černoknížetem a s TOP09 z Čech až na konec světa.
***
Kláro, asi na ten velký samostatný život stále ještě nemáte. Vy jste zatím stále jen neposlušná a vzdorovitá holka, která když něco provede nebo se jí nepovede, tak jí to zase někdo musí prominout a pofoukat. Ale na tohle rozbíjení hraček a vztekání nefunguje. Do toho Štrasburku se ale vydejte, nájemníci i majitelé domů vás vyučí ještě víc, než pár neuctivců zde na ACZ.
Jděte do toho, potřebujete takovou lekci, abyste si už konečně přestala stěžovat a dokázala se s tím vyrovnat, smířit a žít tak, jak to ve skutečnosti je. Nic lepšího vás totiž v životě nepotká a potkat ani nemůže. Rozumíte?
##
mail v editoriu.
27. 12. 2010 | 17:52

Janeb napsal(a):

Paní doktorko,
zkuste se k těm "černým ovcím" na blogu postavit podobně jako ke svým klientům v soudní síni. Mnoho z nich jistě není lepších.

Jinak přeju zdraví, ostatní je zbytečné, postarat se o sebe umíte.
27. 12. 2010 | 17:57

Elena napsal(a):

Dobrý Sviatočný večer !

Vážení, myslim si že pani Samková, odchadza kvoli mne, nechapem prečo menovala paní Tužku, zrejme paní Tužka sa pripletla pod horucú ruku, omylom, nedomysleniem bola menovana ako posledná kvapka v rozhornutii autorky, zanechať blogovanie na Aktualne. cz,

Paní Samková, ak sa dá všetok Váš hnev obratiť na mňa, prosím Vás tak ja všetkú vinu beriem na seba, prosím očistiť meno paní Tužky, ak si nekto zasluži trest , opovrhovanie ako primitivný diskuter tak to som ja Elena, snaď kvli takej ako ja nezanechate tento portal, posluchnite prosím Vášých prijaznivcov, zostanťe a ja Vám sľubujem že tu na Aktualne už nikdy sa neukažem, paní Tužka je jemné, toleratné, vzdelane stvorenie.

Veľa uspechov prajem !
27. 12. 2010 | 18:07

Petr z Tábora napsal(a):

Paní Kláro,
je mi líto Vašeho odchodu. Pro mne patříte do té nejlepší třetiny blogerů. Máte odvahu nakousnout i ožehavá témata a přinášíte zajímavé informace.
Některým pokleslým reakcím se nedivte, taková je naše společnost a doba ve které žijeme.Leckdy to je psychiatrická záležitost a je možná dobré, že tito lidé mají možnost se někde vybít i když ztěžují cestu k těm kvalitním názorům. Není to ani pochybná výsada jen Vašeho blogu. Není to ani problém Aktuálně.cz jak tu někteří tvrdí a pan Stejskal s tím může těžko něco udělat.
Přeji Vám paní doktorko vše dobré včetně dobrého žaludku a potřebného kusu štěstí.
27. 12. 2010 | 18:21

Emissary napsal(a):

Luba,

už delší dobu pozoruji, že psychopat jste vlastně Vy a mb se k tomu nezadržitelně blíží.

Eleno, zdravím.

proč taková asymptotická sebereflexe? Máš černé svědomí? :)
27. 12. 2010 | 18:23

Luba napsal(a):

Emisárku,
copak, copak?
Také rád pivního zbrojaře Kalouska, ignoranta Drábka a likvidátora ambasád Schwarzenberga?
27. 12. 2010 | 18:34

Elena napsal(a):

Ahoj Emissary ,

čierné svedomie nemam, u pani Samkovej som sa zúčastnila v diskusie,len v jednom blogu, za celú dobu jej prezentacie tu na Aktualne, bol to blog o Sovietských disidentoch, tam som sa z autorkou dostala do stretu, veľmi neprijemného pre mňa, zrejme aj pre ňu, preto sa domnievam, že kvoli mne sa rozhodla opustiť blogovanie.
27. 12. 2010 | 18:37

Emissary napsal(a):

Luba,

ale vůbec ne, jen uchlácholit vaši bezbřehou iracionalitu, jež si ani nezaslouží kop do řiti. :)
27. 12. 2010 | 18:40

Luba napsal(a):

Elena,
klííííd!

Nebuďte tak sebestředná ...
Nebo buďte, a kandidujte na prezidentku České republiky s.r.o.

Mít premiérem Nečase je málo.
Ještě by to chtělo mít na stolci nějakou moldavskou Thatcherovou.
27. 12. 2010 | 18:48

Luba napsal(a):

Emisárku,
proč soudíte, že jsem "bezbřeze iracionální"?

Snad proto, že se sám považujete za neskutečně racionálního? :)
27. 12. 2010 | 18:50

Elena napsal(a):

Luba,

veľmi ma mrzi, že nie som Moldavskéj národnosťi, ostatné by som aj splňala :))))))
27. 12. 2010 | 18:52

Emissary napsal(a):

Eleno,

ona má sovietské disidenty asi na háku, (ne tak úplně) ji trápi zřejmě něco jiného. Tak to musíš brát
27. 12. 2010 | 18:53

Emissary napsal(a):

Lubo,

to proto, že jste se tak osvědčil v boji (v diskusi):)

Co je moc, to je moc. Vskutku. :)
27. 12. 2010 | 18:57

Elena napsal(a):

Emissary,

mňa zabolelo, že hnev sa obratil na paní Tužku, ktorá si to nezasluži, pre to si myslim , že ak ma byť tu hnev a linčovanie, tak možem poslužiť ja, jednák si to záslužim, preto že nie som korektná debaterka, naopak som dosť hruba , primitivna a nevzdelana,

tak prosím poslužte si,

aj ostatné bloderi, ak dostanete nápad ukončiť blogovanie, tak ja dobrovolne sa tu pridavam ako terč zacikleneho diskutera, kvli takým sa vam vážené blogeri sa neoplati tu ani ceknuť,

majte sa všetci veľmi pekné!
27. 12. 2010 | 18:59

Emissary napsal(a):

Eleno,

co máš z toho. Také jsem jedním šmahem sundal Hovorku, alespoň si to někteří myslí. V lidských myslích se nevyznáš, a to je to, co naši integritu alespoň trochu chrání. :)
27. 12. 2010 | 19:08

dagmar napsal(a):

KVS : Když jste začínala blogovat, četla jsem vás se zájmem. Pak bohužel vymizely odborné blogy a převládl způsob psaní ala výhružky "kopnu vás jehlovým podpatkem do slabin", - a pak se najednou divíte, že vám diskutéři odpovídají stejným tónem. Jak správně podotkl Janeb výše, ti diskutéři nejsou o nic horší než vaši klienti.
Z toho důvodu mi vašeho odchodu není líto, naopak se těším, že dostane prostor nějaká přemýšlivá osoba znalá reálného života i starostí...dnes bych raději četla blog Tužky, než ten váš.
Hlavně, že jste nezapomněla v diskusi "nenápadně" pochlubit, jak strašně jste žádaná poradkyně v oblasti Romů, dvakrát vám říkal o ten traktát..:-D to je gesto pod úroveň vyrovnaného člověka
27. 12. 2010 | 19:20

Luba napsal(a):

Emisárku,
Vy snad považujete diskusi za boj?
Jeden zvítězí a druhý je na hlavu poražen?

To platí možná u vás ve školce nebo na pískovišti.

V diskusi mezi dospělými lidmi by tomu tak být nemělo.
Tam vítězí obě strany, pokud se posunuly blíže pravdě.
27. 12. 2010 | 19:24

Elena napsal(a):

Emissary ,

právdou je, že vo vas sa nevyznam, tiež je právdou že vam ani nerozumjem,

aj keď sa mi zda že zormyšľam logicky, nekedy som napokraji schpnosťi porozumjeť udalosťam,

paní Samkova v predošlom blogu napisala, že tu už konči, znamená to, že už predošlob blogu bolá rozhodnuta , tak prečo si zobrala príspevok paní Tužky ako svoj "víťazný " odchod?

to nie četné, ani dôstojne, dôvody svojho odchodu mala uvesť v tom predošlom blogu s ktorého zobrala cítat od paní Tužky, ktorú použila nepravom ako zlého diskutera, bolá to len pre ňu zamienka, tak to veci sa nemaju robiť, preto že to je klamstvo.

nechce sa mi v čas Vianočných sviatkov použivať tvrdé slova, ale musym, žia da sa od autorky osplavedlnenie sa voči Tužky, žiada sa napisať celú právdu.
27. 12. 2010 | 19:26

Luba napsal(a):

Elena,
je to mimo "Poslední blog", ale jaké jste vlastně národnosti?

Nějak se mi zafixovalo, že jste Ruska z Moldávie a že jste blond.
27. 12. 2010 | 19:39

Colt napsal(a):

paní K.S.

Vy už jste velmi hezké blogy přestala psát před nějakými dvěma roky. Teď už to byla víceméně "labutí píseň" a odvar těch prvních. (můj nick byl tehdy jiný a vyměnili jsme si několik komentářů).
Mne osobně by zajímaly příčiny té Vaší spirály. I proto, že v tom nejste sama.
Už samotný jev klesající úrovně a jistého zacyklení nejen blogerů, ale i nás komentátorů je svým způsobem pozoruhodný.
Jako by smrad z té chicagské politiky otrávil už i tyto kdysi skvělé stránky.

Všem nám přeji, abychom jistý stereotyp a zhrublost a z toho plynoucí vyhoření překonali, a znovu se zde sešli v lepších časech.

Zdravím a díky paní občasná odpůrkyně :)
27. 12. 2010 | 19:41

mb napsal(a):

Klára Samková napsal(a):
Ještě poslední PS před tím, než odejdu fakt definitivně:

Naprosto mne fascinuje, jak TOP09 je perzonifikována se svým (asi?? nikdo se zde konkrétněji nevyjádřil) vedením. A co členská základna, soudruzi?? Ta se nepočítá??

proč jsou pro vás všichni kdo s vámi nesouhlasí soudruzi ???

vám skutečně nepřijde jako rozpor když odsuzujete podnikatele ve vzdělávání šteffla jako pravicového elementa - rozvraceče ....

a sama velebíte top ... ale přitom byste chtěla mít kvalitní veřejné školství ( na které nejsou / se nevydávají peníze)

zkuste někdy přemýšlet ... hlavou ... buďte konzistentní ...

( jo, pan kalousek učitele upřímně nenávidí ... asi ví proč)
27. 12. 2010 | 19:42

BK napsal(a):

KVS

Co byste řekla tomu, kdyby se v duchu Vašeho příspěvku (27.12.2010 17:22:34)
distancovali od ÚV všichni předlistopadoví komunisté?
Ale nic ve zlém. Mějte se.
27. 12. 2010 | 19:42

Emissary napsal(a):

Nikoliv, Lubíku,

to Vy považujete diskusi za boj. :)

Já akorát tratím na energii. :)
27. 12. 2010 | 19:46

Emissary napsal(a):

Eleno,

to já nevím. Pravda je, že jsem sledoval vývoj (výboj) za dnešní den a trošku jsem nakoukl do toho včerejšího. Můžeš mne ukamenovat, ale já víc nevím.

A Tužku? Někdy bych ji ostrouhal, stejně jako tebe. Ale jen v dobrém a příjemném. :)
27. 12. 2010 | 19:53

Elena napsal(a):

Emissary,

predposledný blog od autorky som čítala, zahrizla som si do jazyka , ja som cítila, že ak by som tam niečo napisala, bars čo, tak tou " hviezdou" dnes by som bola ja a nie Tužka, dnes som prečitala posledný blog tri krat som tam hladala svoje meno, zostala som prekvapena, snaď to autorka ešte stihne napraviť :))))
Pekné Sviatky všetkým!
27. 12. 2010 | 20:01

Luba napsal(a):

Emisárku,
možná byste mohl ubrat v šermu a přidat více argumentů.

Trénovat možno třeba zde:

http://www.youtube.com/watch?v=Quw3Zlr1pFg
27. 12. 2010 | 20:01

Emissary napsal(a):

Eleno,

i tobě pěkné svátky a navíc polibek bohů. Je asi pravda, že se ve vás, ženských, nevyznám.

Lubíku,

mohl byste ubrat v šermu a nedbat na argumenty? V této fázi nemají argumenty žádnou cenu.
:)
27. 12. 2010 | 20:11

Elena napsal(a):

že sa niečo deje , tak to som vycitila 22.12 na blogu pána Stejskala, bolo mi jasné že okrem Vianoc a Nového Roku, sa tu ešte niečo kuchty, naznačoval to trochu prísný pán vážený veducý Editor.

pekné Sviatky!
27. 12. 2010 | 20:11

Karel Mueller napsal(a):

t...

V hodnocení Občana se zásadně mýlíte.

Občan je velmi inteligentní ranař. To je jediné, co lze zatím o něm říct.
27. 12. 2010 | 20:12

ZAM napsal(a):

ld:
Nepochopila jste, nesejde mi na nějakém ne/prohlédnutí ´triku´, vždyť záměnu netajím. Jde mi o odstřihnutí mého jména od plivanců darebáka.
27. 12. 2010 | 20:20

t... napsal(a):

BK,

to je dost rozdíl, byla diktatura, lidé nemohli volit jak by chtěli, teď už mohou.

Původně jsem chtěl psát dál, ale dospěl jsem k názoru, že lepší bude, když dál si o tom popřemýšlíte sám.
27. 12. 2010 | 20:26

Jiri napsal(a):

Víte co děláte.
Škoda pro normální a slušné lidi.Názory pitomců mne nerozhází.Pro citlivější povahy působí na efekt "vyhoření". Nad postřehy,kterých si vážím,se zamýšlím.Jsou inspirativní.
Bohužel v současné době procházíme hlubokým morálním úpadkem. Hlavní příčiny známe.
Hodně štěstí.
27. 12. 2010 | 20:40

t... napsal(a):

Karel Mueller:

No ranař to je, ale dál se rozcházíme.

Takových ranařů je v každé hospodě hned několik, pokud je zrovna výplatní den. S takovými ranaři se daleko nedostaneme, max. tak do nejbližší nemocnice nebo na nejbližší hřbitov.
27. 12. 2010 | 20:42

Emissary napsal(a):

Karle Muellere,

Jestli je Občan velmi inteligentní ranař, pak já i Vy jsme banán.

Ještě je možná jiná obezlička, že Vy nebo já jsme jen banán. :)

A jak se člověče máte? Jsem rád, že žijete. I vašeho názoru je velmi třeba.

Karle, s rakovinou je třeba bojovat. Věřte nebo nevěřte, někdy bych ji v těle chtěl mít. Pak bych se rozhodl, jestli tu kurvu zabít nebo ji nechat ve mně žít. Asi by se moc nezměnilo.
27. 12. 2010 | 20:44

Karel Mueller napsal(a):

t...

Z mého pohledu se mýlíte.

V hospodách jsou žvanilové, více méně velkohubí. To není případ Občana.

Ten dovede sázet údery přímo na solar. Promyšleně a inteligentně.
27. 12. 2010 | 20:45

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj Emissary :-),

díky za optání, zatím to jde. Není o co stát, jak jsem několikrát psal.

S tím Občanem se sotva dohodneme :-), přečetete si ho ještě jednou pozorně a zkuste odhadnout reakce těch, kdo nemají KVS z těch či oněch důvodů rádi.

Hezký nový rok a mnoho zdaru :-).
27. 12. 2010 | 20:48

t... napsal(a):

Karel Mueller:

No mně se to jeví jinak. Za inteligentního a vzdělaného ranaře považuji jedině Pocestného.
27. 12. 2010 | 20:50

Karel Mueller napsal(a):

D47:

Přidávám se k Vašemu názoru na nick Tužka. To je taková aristokratka zdejších debat.

Snad došlo jen k nedorozumění ...
27. 12. 2010 | 20:57

StandaT napsal(a):

Paní Samková,

chápu a respektuji. Také jsem zaregistroval změnu v diskusích, a evidentně nejsme sami dva. Poslední měsíce se odmlčelo mnoho zajímavých blogerů i diskutérů, nebo se objeví jen občasně a evidentně již bez zaujetí.

Vnímám to tu jako paralelu s kdysi také liberálním Neviditelným Psem. Tam diskuse taky skončily v totální intoleranci, ubližování a nestoudnosti. Myslím si, že diskuse na Aktuálně dříve či později také skončí jako další znivelizovaná, a tedy neškodná, rudofilními kolektivisty dobytá kóta.

Přeji Vám hodně úspěchů v dalším životě a druhý blogerský dech, byť jinde.
27. 12. 2010 | 20:59

Hurá napsal(a):

Paní Samková ! Vaše blogy svojí úrovní sice byly jako počasí, ale dokázaly rýpnout vždy do něčeho smradlavého nebo alespoň zdánlivě smradlavého. Proto je škoda, že končíte ! Ale chápu Vás. Ostatně, v hnojišti jménem advokacie, lze získat i zajímavé finance. Pokud je advokát nakloněn poněkud více svému klientovi. Hodně štěstí !
27. 12. 2010 | 21:01

Karel Mueller napsal(a):

t...

Zásadně se rozcházíme.

Pocestný není ranař. Především jsou jeho příspěvky mnohonásobně zvětšenou karikaturou názorů mainstoemu. Všimněte si, že se od nich nikdy neodkloní ...

Kromě toho mnohé jeho vodopády lze "spláchnout" několika větami, pokud má trochu vzdělaného oponenta.

Ale ten rozdíl v názorech nevadí, jiní lidé to mohou vidět jako Vy.
27. 12. 2010 | 21:01

Gren napsal(a):

Umělá inteligence paní Samkové se projevuje v plném světle.Když není po jejím jedná infantilně.
No žádná škoda!

Diskutér pod přezdívkou "juvel" měl v minulém blogu autorky K.S.excelentní příspěvky.Všem co se ještě diví,že to zabalila doporučuji k četbě.
27. 12. 2010 | 21:08

Emissary napsal(a):

Karle,

jenomže to jsem už udělal a výsledek nenašel. :)

Dobrý rok 2011 i Vám, Karle.

A ne že se budete nudit, musíte pracovat, zanechat po sobě stopu.

P.S. Měl jsem nějaký HW problém jinde, proto ta pomlčka.

Good luck.
27. 12. 2010 | 21:29

Daňový poplatník napsal(a):

To Autorka:
"qui ventum seminat, turbinem metet"
To ne já, to bible, kniha kazatel.
27. 12. 2010 | 21:30

BK napsal(a):

t...
Vždy je nějaká možnost volby. Byla i v době diktatury - nevolit vůbec.
Tím spíše dnes nemusím volit stranu,
s jejímž vedením se neztotozňuji.
27. 12. 2010 | 21:40

hanah napsal(a):

Příliš mnoho zbytečných slov na jeden odchod.
I tak vám ale přeju, abyste na svém dalším blogu jinde nemusela mazat moc příspěvků :-))
27. 12. 2010 | 21:45

Luba napsal(a):

hanah,
doufám, že tohle byl Váš Poslední kvok.
27. 12. 2010 | 21:54

hanah napsal(a):

Luba

Vtipné :-). Vy naopak pište dál, rozhodně nám všem máte co říct.
27. 12. 2010 | 22:14

Tužka napsal(a):

Tužka napíše nejprve pro Mount Mc Kinley, chystám se sem na vstup, bude to silnější, tak nečíst, aby neutrpěl tam "na hoře" Váš jemnocit.

Takže i další, co mne "neeeeemusí", udělejte mi laskavost a přeskočte to. Tužka s karnevalovým úsměvem.
27. 12. 2010 | 22:30

yara ze země krys napsal(a):

Pro Id a Tencokida Hnuj:

Chlapci, neperte se, to jste drustevníci? Nezajíždějte do sebe, oba jste vzdělaní a vůbec nepíšete plky, rád čtu vaše příspěvky. Tenco má umělecké nadání a schopnost se noblesně vyjádřit. Id zase umí jít přímo k meritu věci či problému. Navrhuji vám zakopat válečnou sekyru nebo alespoň uzavřít příměří!
Tak zítra zase!
27. 12. 2010 | 22:47

yara napsal(a):

Zapomněl jsem pochválit Id za schopnost být vtipný, to každému není dáno!
27. 12. 2010 | 22:50

Mount Mc Kinley napsal(a):

Tužka napíše vždy jen to co stejskalova sekta ocení. To bude potlesku pro aristokratku.
27. 12. 2010 | 22:55

honolulu napsal(a):

Mam rad pani Tuzku. Je jemna a velmi inteligentni pani, jsem ji vdecen za osobni rust.

Pane Mount Mc Kinley, mate nasledky z vyletu na Aljasku ? Moc zima je tam na makuvky, ze ano ? Byl jsem tam take.
Pan Stejskal dela vybornou praci i kdyz me zakazal nadavat a mazal me vice nez kazdeho jineho. Zadnou sektu (S.S.) nema.
Proc nadavate na prispevky pani Tuzce ? Zavidite, ze nejste tak zajimavy ?
To, ze nejsou v Aktualne CZ novy lide neni pravda ! JA JSEM TAK NOVY, ze ani nevim nekdy, o co kraci, proto na nektere bloky nejdu.

Vy pani Samkova musite dale psat, protoze jste proti pozitivni diskriminaci ! Tak zadna precitlivelost se NEKONA. Zde se vede boj o existenci Ceska. Tak prestante becet ! Chopte se pera a piste. Cesko Vas potrebuje, ale pani Tuzku take a VELMI.
Ja jsem ji nikdy nevidel, ale jsem zamilovan do jeji krasne duse a az za ni prijedu jednou do Budejovic, tak spolu vypijem gallon sampanskeho a snime 1/2 vola. Take spolu prijdeme na tajemstvi stareho Recka.

Pani Samkova prispevky Vasi opozice se mazat nesmeji, stejne jako se nesmeji mazat prispevky na Vasi podporu. To by byl hrich proti demokracii.
(Jsem tak novy, ze neznam gramatiku, tak to vydrzte se mnou.)
Pani Eleno, posilam Vam velkou pusu ! ! !
27. 12. 2010 | 23:05

Veronika Vendlov napsal(a):

Kláro tak ok, tak tedy jindy a jinde. Rozhodnutí rozumím...
Emissary & Karel M: Rytíři, přeji Vám zdraví a štěstí plný rok 2011.

A Karle, já vím, že se to musí zdát jako klišé a trochu ubohé přání, ale...jsi siný, možná víc, než král Artuš. Posílám pozdrav, jsme zalezlí doma a doléčujeme, čteme knížky a jíme dobroty. Takže do MB se nechystáme, leto se šlo na Babu, ale bez nás!! :-)

veronika v.
27. 12. 2010 | 23:10

Karel Mueller napsal(a):

Mount Mc Kinley:

Je dobré si nejdříve zjistit, proč byla Tužka na minulém blogu vykázána. Teprve pak je vhodné psát.
27. 12. 2010 | 23:12

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj Veroniko,

díky a všechno nejlepší v novém roce.

Ted jsem zrovna v sev. Čechách, kde mám byt, střídám to :-). Moje pozvání samozřejmě platí.
27. 12. 2010 | 23:16

Tenco napsal(a):

yara
Půda je moc promrzlá. Nechám to zakopání na jindy. Jsem totiž bytostně líný a navíc nemám krompáč.
A jak znám Id, tak je senilní a tak beztak ani neví kde tu sekeru má.
A možná že je i chudý(á), tak ji potřebuje na štípání dřeva.
Ale špalek suplovat nehodlám ani přes ty mrazy.

Mějte se, yaro ze země kde i krysy mají volební právo. :))
27. 12. 2010 | 23:17

Veronika Vendlov napsal(a):

Tužko, snad se kouknu na ten Klárčin předposlední blog. Jen jsem chtěla jednu maličkost: v OV je šéf technických služeb a já mám úplné osypky, když ho slyším a hlavně občas vidím jeho příspěvky, kde s jakousi snahou o eleganci končí svoje vstupy následně: s úsměvem na rtu, Váš xy. A v tu chvíli bych mu nejraději víte co...? :-) U Vás to tam nevnímám, ale u něho stoprocentně...

Co tím chci říct je jen to, že nikdo z nás nikdy neví, v jakém rozpoložení jsou ti, se kterými komunikujeme. A tak pak přicházejí poslední "kapky", které pro nezůčastněné připadají jako malichernosti, zavírání dvěří a sbohem. Je to ale ok, bez toho bych já osobně nezjistila, o koho chci a stojím a musím o bojovat a o koho už absolutně nestojím a bojovat nechci. :-)
27. 12. 2010 | 23:18

Mount Mc Kinley napsal(a):

Pro Karla Muellera - Chovala se jako vždy - jako jarpor v sukních. "Hezký den" a zákeřnost v jednom.
27. 12. 2010 | 23:23

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj ahoj, já vím, že pozvání platí, neboj se nic. Těším se na jaro, jako nikdy před tím a bojím se....o mého dědu. I o Tebe! Pevné kořeny jsou základ a to Vy oba máte!!!! Jsem za to moc ráda!
v.
27. 12. 2010 | 23:23

Elena napsal(a):

honolulu,
pani Tuzky sa zastali skoro vsetci diskuteri, tak neviem preco ta pusa patrilen mne?

tak ju preposielam vsetkym Damam , ktore sa zastali pani Tuzky,

a mne staci pusa od manzela,
Statny Novy Rok !
27. 12. 2010 | 23:29

t... napsal(a):

Karel Mueller:

Souhlasím, že se zásadně rozcházíme.

Pocestný není karikaturou, natož zvětšenou. Patrně jste chtěl napsat mainstream, asi překlep. To není, to se Vám jen tak jeví. Vím proč se Vám to tak jeví, jen vysvětlit to neumím.

Dost lidí Pocestného texty považuje za "vodopády". Tak to působí na většinu lidí, kteří následně reagují přeskakováním, dělal jsem opak, když nebyl čas, tak jsem četl pouze Pocestného a příspěvky na které reagoval, zbytek jsem přeskočil.

Ohledně "spláchnout" nevím kdo má být "trochu vzdělaný oponent", nějak mě nikdo nenapadá, nevzpomínám si.

BK:

Když někdo v diktatuře nevolí, tak jen dá najevo, že nemá možnost volit.

V demokracii, tak jako tak volíte, i když nevolíte. Když nevolíte, tak volíte(potvrzujete) volbu těch co volili. Když volíte stranu, která se nedostane do parlamentu, tím více, když na vstup do parlamentu neměla šanci, hlas propadne, přesněji se přerozdělí mezi parlamentní strany, takže zvolíte(potvrdíte) volbu těch, kteří volili parlamentní strany. Pak už jen zbývá volit menší zlo, v rámci volby menšího zla se zajímat a zkoumat (o) jednotlivé kandidáty na kandidátce a následně kroužkovat.

S vedením žádné parlamentní strany se neztotožňuji, s vedením neparlamentním strany také ne, protože stranu vede tak blbě, že si nedokázala získat ani omezenou důvěru 5% voličů, tzn. že ani 5% voličů nedokázala strana/vedení strany přesvědčit, že je tou nejméně špatnou variantou.

veronikavendlova:
Tužka byla poslední kapkou.
27. 12. 2010 | 23:39

Karel Mueller napsal(a):

Mount Mc Kinley:

Zákeřnost jsem nikdy nečetl, uveďte příklady.

Ke konfliktu s paní KVS došlo kvůli tomu, že se postavila proti vyhnání nicku Juvel.

Určitě si nemyslím, že by tento pán patřil názorově do "Stejskalovy sekty", at už pod tím myslíte kohokoliv.
27. 12. 2010 | 23:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Pro T a Karla M.: Pocestnému rozumím a neumím vysvětlit proč. Zcela určitě vím, že to není tím, že mi občas přispěchal na pomoc...někdy jsem měla dojem, že ho znám osobně.
27. 12. 2010 | 23:50

Karel Mueller napsal(a):

t...

Napsal jsem, že jeho příspěvky jsou mnohonásobně zvětšenou karikaturou názorů mainstroemu, nikoliv on. Stačí je strukturovat podle témat, vysvětlení je snadné.

Pokud si myslíte, že přírodovědec, vlk, Pepa Řepa, VK Can., bigjirka i další nebyli schopni ho "spláchnout", tak se nedá nic dělat.
27. 12. 2010 | 23:51

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, kdo si myslel, že sem na blog paní Kláry Samkové už nevstoupím, tak měl špatný odhad. Na minulém blogu jsem to ukončila, lze se přesvědčit, ale paní Klára se rozhodla, že mi ušťedří "lekci podpásovku", na tomto blogu, takže není vyhnutí, "mač byl vypovězen", tomuto utkání se ze zásady nelze vyhnout.

Nejprve se obrátím na vás, co jste na mé straně hřiště, dnes nebudu jmenovat, zdržovalo by to, ale, děkuji, děkuji, děkuji,....

Teď k vám, co jste na straně paní Kláry, i vám děkuji, bez polarity by to nebylo ono. Ještě jednou se k vám během psaní obrátím.

A teď k vám, co jste jen tak vstoupili, nahlédli, jste zvědaví, nemáte právě co dělat, vítejte, a i vám děkuji, že jste přišli. Někteří z vás napsali moc pěkné úvahy, některé jsem četla i dvakrát, moc dobře napsané. Vznikl problém.... problém sněhové koule ze slov paní Kláry,...dejte si odchod, ...tady to začíná.

Dále bych chtěla požádat tatínka paní Kláry, nečtěte to, nebude to nic lichotivého na adresu Vaší dcery, bude Vás to zraňovat a to mne už dopředu mrzí,..ale ...vykoledovala si to na tomto blogu.

Takže, paní Kláro, začínám, začínám Vašimi slovy,...podtrženo sečteno. Sečetla jsem počet vstupů na Vašich blozích od úplného počátku. Četla jsem Vás, psala jste a píšete s určitou bravůrou, máte svůj osobitý projev. Od počátku mi na Vás něco vadilo, něco tam uvnitř znělo falešně a lidi těchto "falešných tónů" já nevyhledávám. Nenajdete nikde můj vstup v tomto období. Prvně jsem Vás oslovila , když jste psala o problémech Vaší dcery, někde to tam je roky zpět. Pak ještě jednou, myslím v únoru, nebo tak nějak. Další můj jeden příspěvek máte na blogu Vstaňte. Píšu bez vykřičníku, bylo to moc afektované. No pak už jen minulý blog. Tak odhadem 10-15 mých vstupů celkem. Podtrženo sečteno.

Napsala jste taky, že jsm tomu dala skutečnou korunu, kdepak, korunu tomu dám teprve teď.

Teď ta věta,...dejte si odchod, ....můj vstup byl jakési varování, že jste "šlápla vedle", ale zalíbilo se Vám to opakovat. Proč si dávat odchod, když je tak jednoduché vůbec nepřijít. BOJKOT JE ODMÍTNUTÍ, mám vísostné právo nečíst Váš blog. Mám právo to napsat i jiným, těm s kterými jste "začala vytírat schody na Váš podstavec". Usalašila jste se na tom podstavci, s bezbřehou a nebetyčnou ješitností. Já se rozhodla, že se do Vás strefím, volila jsem karneval a prádlíčko, mířila jsem skutečně dobře. V knihách o psychologii člověka je napsáno, že lidé ješitní jsou i zákeřní a mstiví, kdykoliv je jejich ješitnost znevážena. A já jsem si z Vás dělala legraci, věděla jsem, že to je ta nejlepší cesta, jak se Vám postavit. A Vy jste se rozhodla mi pomstít. Čekala jsem to, měla jsem Vás načtenou.

Bojkot a odmítnutí se ve sportovních zápasech trestá. Nikoho většinou nezajímá, proč k bojkotu došlo, že je něco špatně v nastavených pravidlech, někde je zádrhel, málokdy se toto řeší, protože bojkot by byl zneužíván. Tak, paní Kláro, podle těchto zákonů jsem prohrála, obyčejně se píše 3:0, nebo 5 : 0, pro Vás, třeba 10:0.

A teď k vám, co jste na straně paní Kláry, pokud se rozhodne, že bude dál psát, já budu její blog totálně, imrvérefurt bojkotovat. Je mstivá, ale mne se není třeba bát nejsem mstivá, zákeřná, nenávistná, jako je paní Klára, tyto smrtelné hříchy neznám. V životě bojuji jen se smrtelným hříchem hěvu a to tak, že začnu ze sebe dělat šaška. Na tom Vašem karnevalu jsem byla za šaška a taky za vrabčáka co klobal do kobylinců, která tam utrousili panští koně, když se producírovali. Dnes se s Vámi rozloučím jinak než včera. Složím Vám poklonu, jakou jste si vykoledovala tímto blogem. Jste chytrá, velká manipulátorka, bez cti. Tužka.
27. 12. 2010 | 23:52

BK napsal(a):

t...
Nejprve jste mne nabádal k přemýšlení, ale svým posledním příspěvkem jste mi tuto možnost zase odebral.
A možná i zbytky rozumu.
Tak dobrou noc. Případně všechno nejlepší.
27. 12. 2010 | 23:56

Karel Mueller napsal(a):

Veronik,

zrovna nedávno jsem s ním měl duel v blogu pana Schmidta "Odstraňte vlajky Evropské Unie". Můžeš posoudit sama.

Má Goebbelsův styl, je agresívní až dryáčnický, nelze mu upřít literární obratnost (kam se na něho v tomto směru hrabeme), ale často vaří z vody nebo přímo lže. Nadto lehce odhalitelné.
28. 12. 2010 | 00:01

Veronika Vendlov napsal(a):

Karle, snad urvu čas se na to kouknout a posoudit. Mám pro něho však stejně slabost. Něco není o logice, ale spíš o pocitech... :-D.

Obě s Klárou jsme prý emočně přepjaté...Kdosi kdesi napsal...

Pročetla jsem si diskusi pod předposledním Klárčiným blogem a teď i to, co napsala paní Tužka...

Žasnu, nebo vlastně an ne... přesně vím, co Kláru dožralo a vím, proč reagovala, jak reagovala. A rozumím tomu, že jí došla trpělivost...

Není to tak dlouho, co jsem panu Stejskalovi psala stejnou prosbu...tedy že mažte všechno, končím.

Neskončila jsem, zatím ne, ale asi je to jen otázka času. A jistojistě to bude velmi podobné, jako o Kláry.
28. 12. 2010 | 00:22

Veronika Vendlov napsal(a):

Tužko, velmi jste se tentokrát zmýlila, Vaše úsudky jsou mylné, neb Kláru osobně neznáte. Pravdou je, že osobní setkání by mohl být ještě větší nářez! Dokonce i má velmi dobrá kamarádka Kláru nemůže absolutně zkousnout právě díky osobnímu kontaktu...a já jí to absolutně neberu ani nevymlouvám.

Tady na blogu je nejsnazším řešením zavřít dveře a já Kláře rozumím a vlastně jí za to rozhodnutí děkuju, snadněji se mi bude ji někdy v budoucnu následovat...do věčných lovišť, kde se moc rády sejdeme!

Jsou věci mezi nebem a zemí, myslela jsem, že to víte, paní Tužko. :-)
28. 12. 2010 | 00:29

ZAM napsal(a):

Tužka:
ANO.
28. 12. 2010 | 00:33

Karel Mueller napsal(a):

Veroniko,

když skončí logika a začnou pocity, tak to musí skončit tragicky. Celé dějiny to dokazují.

Píšu sem už déle než 4 roky. Nebudu uvádět, co mi to vzalo i dalo. Jednu věc mi to skutečně dalo: Pochopil jsem tu skutečně hlavní příčinu všech svých proher a pádů v minulosti. Mylně jsem se domníval, že lidé myslí podobně jako já: racionálně, kriticky a nepříliš emotivně (neplést s bezcitností).

Když jsem zjistil pravý stav věci, tak jsem z toho byl úplně vedle ... Ale o tom dost. At Tě ani nenapadne to vzdávat :-). Takže ještě jednou přeji všechno nejlepší a mnoho zajímavých blogů.
28. 12. 2010 | 00:38

Mount Mc Kinley napsal(a):

Tužka napsala: "já, já, já, já, mně, o mně, já, já, já bla bla bla, ta ženská mi připadá jako, do té ženské vidím, bla bla, já, já, já, já, já. To bude radosti v Hospůdce U Stejskalů. Možná i hostinský po hlavičce pohladí. Psycholožku amatérku - aristokratku.
28. 12. 2010 | 00:40

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro paní Veroniku Vendlovou, děkuji, mohu teď tušit, mohu se po náznacích domnívat,.. jsem tvrdá, život mne naučil, ...Paní Klára neměla v žádném připadě právo napsat, že jsem tomu dala korunu. Kdyby nenapsala tuto větu, tak jsem nad tím mávla rukou. Můžu mít své tělo i svou duši v jakkoliv těžké situaci, toto nikoho nikdy neopravňuje k nečestnému jednání. Tužka
28. 12. 2010 | 00:45

Veronika Vendlov napsal(a):

Karle, víš, že to tak pesimisticky s pocity nevidím, nicméně bych řekla, že logika a pragmatismus vítězí (v bankovnictví, politice...jak to bylo v těch Tvých pesimistických odhadech vidění současného světa? ;-)...bohužel...tedy dobře, pro lidi podobné Tvému naturelu je to v pořádku. Nebylo myšleno nějak zle! :-) Jenže jak k tomu příjde blázen jako já, který věří na skřítky, víly, elfy a čarodějnice??? Pověz! :-)

Upřímně?
Zabalit jsem to chtěla 2x a to napodruhé bylo opravdu vážné. A jak dotřetice to bývá definitivní... nebudu předjímat, uvidíme, co přinese čas. Leccos jsem se už tady v tom virtuálním světě naučila... :-)

Asi budu psát o skřítcích... to bude úrča! :-)

Všechno dobré i Tobě!!
veronika
28. 12. 2010 | 00:56

Karel Mueller napsal(a):

Karel Mueller zdraví Tužku s tím, že o její tvrdosti vážně pochybuje.

V této debatě je jen jeden opravdu tvrdý a to je Občan.

Nejen Tužce dobrou noc a mnoho štěstí v novém roce :-).
28. 12. 2010 | 01:07

Veronika Vendlov napsal(a):

Tužko, já se do Vás nemíním míchat, to nikdy není dobré a vím, že Klára o hájení nestojí, zvládla tisíce "horších" věcí, než je blogování...a "bahýnko" pod blogy.

Mohu se domnívat, že poslední kapkou mohl být tento Váš vstup: "Tužka napsal(a):
Tužka napíše, čtu si a vidím, že "agentůra KVS" tady rozjela pěkný karneval. Kdo se chce zůčastnit ??, tak jedině v masce "v duchu karnevalu", každý dostane taneční pořádek, a zpívat písničky, které bude agentůra hrát, a tanečky přesně podle ředitelky agentůry, nástup, pohyb, a kdo se na tom karnevalu nebude chovat jak já nařizuji: dejte si odchod. No "někdo se nám pěkně vodmaskoval hned na začátku karnevalu". Víte, jaká je jediná pomoc??. BOJKOT, bojkot příštího blogu a všech dalších, tudy vede cesta. S bojkotem mám moc dobré zkušenosti na všech frontách. Zkuste, uvidíte, nenechat se vyprovokovat. Pár ....k proradných se najde, co "přilezou", pak se ale vidí, "kdo je kdo". Tužka."

Klára Vám odpověděla, cituji: "klarasamkova napsal(a):
Tužko: s tím bojkotem. Máme zřejmě stejná hnutí mysli. Nikdo ze dejších diskutérů nebere v potaz, že já vlastně žádné psát nemusím. Že je píši proto, že mi jde o sdělení nějaké informace, kterou považuji za důležitou a eventuálně prospěšnou i pro ostatní. Nejsem proti věcné kritice, naopak - protože jen ta může přinést zpětnou vazbu a tudíž zlepšení - rozuměj, moje zlepšení...
Ale nejsem povinována zde si stále stírat z obličeje plivance, kterými jsem častována.
Nejsem povinna si nechat zde vše líbit jen proto, že jsem já vystoupila neanonymně na podstavec tak, že do mne mohou všichni ze své anonymity řezat. A že chci, aby se diskutovalo k věci a bez osobních invektiv?? Jak to, že to vůbec musím chtít?? Jak to, že to je vůbec téma? Jak to, že to není samozřejmé??
Po dnešním dnu jsem panu Stejskalovi napsala, aby odebral moje jméno ze stavu blogujících. Už v tom nechci pokračovat. Takže do bojkotu jít nemusíte: už nebude bojkotovat koho. Toto je můj poslední blog na aktuálně."
26.12.2010 18:42:57

Já mohu doplnit: Jak já Klářině reakci rozumím....

Váš další vstup už byl jen takovým malým potvrzením, že se Klára rozhodna správně. :-)

Všechno je však jako vždy o vzájemném NEPOCHOPENÍ,korunovaném určitou netrpělivostí, nedostatkem času a bez možnosti umožnist vstupu non verbální komunikace, ta je v tomto virtuálním světě právě tím největším úskalím...
bevidíme, se, nevidíme si do očí, neslyšíme tón hlasu, pohyby rukou, mluvu těla....jen čteme a vykládáme si text.

Tužko, já jak jsem to pročítala, tak bych řekla, že jste tomu opravdu tu korunu nasadila, ale myslím, že jste to tak nemyslela. Takže soudě podle sebe, Klára měla právo napsat, že jste tomu nasadila korunu, protože to tak cítila.

Pro Karla: ...ach ty pocity!!!! ;-)

Obě jste tvrdé a naučené životem. Mnohem víc, než třeba já, já jsem zatím sotva tovaryš...

Já zkrátka na Klářiné reakci nevidím nic nečestného, pouze a jedině obranu.

Nebudete se mnou souhlasit, ale já tu te´d nepíšu proto, abyste se mnou souhlasila či ne, jen píšu, jak to vidím já.

v.
28. 12. 2010 | 01:20

Inci napsal(a):

Je to pochopitelné a lidské ...

Paní Klára nemůže před soudy obhajovat defraudanty Wolfy a zároveň psát moralistní blogy ...

V poslední době píše už jen o své rodině a čeká na nenávistné rasistické reakce primitivů ... vše bude hned jednoduché ... pro všechny strany ...

Paní Kláro ... advokátní kancelář pana Sokola snad není Váš vzor ?!? Peníze nejsou všechno ... z palomáre NAŠICH největších advokátních kanceláří krvácejí prachy těch nejobyčejnějších občanů : nezaplacené daně , předražené zakázky , Opencard , úklid na ministerstvech , veškerý předražený provoz armády , rozkradení zisků LČR za posledních osmnáct let ...

Fuj paní Kláro ... snad si nechcete v tomto všeobecném marasmu posvěcenému posledním zásahem pana presidenta urvat ještě něco pro sebe ... nevěřím ...

Obhajoba politického korupčníka a defraudanta státních peněz Wolfa z Vás udělala obyčejnou loutku ... konec Vašich blogů jsem očekával ...
28. 12. 2010 | 01:25

honolulu napsal(a):

Pane Mount Mc Kinley, prestante utocit na pani Tuzku. Je to zbytecne, mame ji radi.

Geeeee, uz jsem na to prisel. Vy jste mala hromadka z brehu Yukonu a predstirate, ze jste velka hora z Denali...
Tak tam totiz prdoli medvedi...
Ja, Ja, Ja, Bla, Bla, Bla. Hu, Hu, Hu.
Pane Stejskal v pripade, ze mate hospodu nekde na Sazave, prosim o pozvani.
Pani Tuzko, jsem Vas ctitel, jsem Vas obdivovatel. To je dobre, ze rozumite psychologii.

Pani Veroniko vzpomente si, jak jste me nepravem napadla, kdyz jsem se hadal s tim "umelcem", aniz by jste vedela o co kraci.
Jste diskvalifikovana na jakekoliv psychologicke rady.

Pani Samkova, az se vse uklidni, tak Vam vysvetlim politicky, proc je dulezite, aby jste pokracovala ve psani.
28. 12. 2010 | 01:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Honolulu: napadla? Ja Vás? Budete mi to muset připomenout, ale asi je to k ničemu.

Nedávám psychologické rady, jen jsem napsala, jak to vidím. S paní Tužkou i Klárou jsem si rozumněla. A z Vaší diskvalifikace si vážně nic nedělám, k čemu by to komu bylo? Je to pouze Váš osobní pocit... ;-)
28. 12. 2010 | 01:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Oprava: rouzuměla...toto vedu... :-(
28. 12. 2010 | 02:24

olol napsal(a):

hm, tak o jeden zajimavy blog min. velka skoda. ale chapu, v mistnim prasecinci, umoznujicim anonymnim frustratum dstit svoje cechackovska traumata na vsechny kolem, to neni jednoduche. holt jak jiz rekl velmi moudry psychiatr pan Höschl, polovina tohohle naroda jsou blbci, kteri si komplexni realitu potrebuji zjednodusit na cernobilou, aby ji byli schopni pochopit a pak to tu vypada, jak to tu vypada.

snad nam sem pan stejskal misto vas nedohodi nejakou dalsi zbytecnou a uknucenou lahudku ve stylu manzelu paroubkovych.

kazdopadne preju hodne stesti
28. 12. 2010 | 02:54

honolulu napsal(a):

Pani Vendlova, pri hadce, kterou jsem mel s Tencokida Hnuj, jste mi napsala, ze jsem pysny SOBEC
a ze pan Stejskal by mel mazat muj pristup na Aktualne CZ.

Elena se me zastala a napsala Vam, ze v pripade, ze jste v politice, tak beda lidem kolem Vas.
To bylo v dobe, kdy vrcholila pomoc, kterou jsme organizovali pro farmare v JAR a v Rhodesii.

Nazvat me SOBCEM me hodne ranilo, protoze Vy nedokazete vydelat tolik penez za zivot, co jsme poslali lidem, ktere ani nezname.

Proto jsem take nikdy nebyl na Vasem blogu. Jste zena, ktera nezna dosah svych slov. Byt politickym sefem Vasi strany, tak Vas poslu pracovat pro opozici. Prinesla by jste vetsi uzitek pro stranu mou.

Je dobre, ze citite pratelstvi k pani Tuzce, treba od ni pochytite etiketu a budete vice rozumet psychologii. To jste se v te Anglii nic nenaucila ?
Nebo jste pracovala pouze pro Cockney z East - Endu ?

Toto je pouze podmet na zamysleni.
Odpoved neni treba...
28. 12. 2010 | 04:15

ld napsal(a):

Hnuj,

senilita píli nebrání; lidem vekslu však jdou ruce šejdrem vždy. Jestli můžu poradit, neplánujte od jara táboráky. Určitě se při jejich přípravě cony kopyto poraníte, a při budoucím exodu lékařů zůstanete neošetřen. A aby se na vás dalo dříví štípat, to byste musel být jó chlap, ne jen slídil manželčiných kroků a patologický žárlivec.
28. 12. 2010 | 07:37

ld napsal(a):

yara ze země krys,

děkuju za vaše slova, jsou podnětná. Já se domluvím s každým, ale potápění v močůvce není můj koník.

Takže, Jaromíre, na funkci rostlináře to mít vliv určitě nebude...Já družstevníky rád...
28. 12. 2010 | 07:42

Alex napsal(a):

Soudit druhé je z nějakých záhadných důvodů velmi milovaný koníček našeho biologického druhu. A máme se tak rádi, že mnohé z nás rozhodí každý soud či úsudek o nás, ačkoli kdyby jsme sami sebe měli opravdu rádi, měl by nás nadzvednout jen takový soud, který o nás skutečně vypovídá nelichotivou pravdu a v takovém případě bychom se měli zcela přirozeně měnit. Nepravda o nás by nás rozhodit neměla. To bychom ale byli asi příliš dokonalí. Když jsme si s bráchou vjeli jako kluci do vlasů, vždycky nám máma říkala, jak se mají dohodnout národy, když se spolu nejsou schopni bavit ani dva lidé a udělají kvůli defakto blbině tečku za jakoukoli komunikací mezi sebou.
28. 12. 2010 | 08:17

Vico napsal(a):

Tužka : Vaše nezdolná sportovní duše se stala protentokrát špatným rádcem.
Tento boj s navzájem na sebe pomrkávajícími soupeři/kami/ nemůžete vyhrát.

Vy, která před rokem pro mne objevila tajemství , kdy se "narodí" v jednom okamžiku sto pavoučků/nikdy jsem nic takového neviděl, neboť nemám vaši schopnost vidění detailů, které však tvoří opravdovou krásu kolem nás/ jste nemohla obstát.

Poplivána jste tu ve skutečnosti vy.

To, že nikoliv odchod, ale prásknutí dveří, je spojeno s bezpříkladnou denunciací Tužky, považuji za ...prasárnu.

A odchod si nedávám. Spíš se mi chce říci :

...já se ještě vrátím.
28. 12. 2010 | 09:00

ld napsal(a):

Pokaždé, když zahlédnu nadpis tohoto blogu, tak ve mně nějaká asociace rozfouká další, totiž na Poslední leč Alfonse Karáska. A já pak podvědomě otevírám diskusi v očekávání, že popatřím výňatek z krásné scénky na lodičce s J.Paulovou v podání autorky blogu. Inu, to by byla Poslední smeč! I Čochtan by posílal zdravice...
28. 12. 2010 | 09:35

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Vico, děkuji, je to tak, jak píšete, ale musela jsem do toho jít, víte něco Vám napíšu. Na začátku svého sportování jsem při jednom, jen okresním přeboru, řekla rozhodčímu, když nevěděl, kde jsem v brance chytla míč, že to bylo už za čárou. Tenkrát na mne řval celý stadion, ne soupeřky, ale spoluhráčky plivaly, a před stadiónem po zápasu na mne čekala horda lidí, někteří dvakrát starší než já, tenkrát jsem věděla, že jediná šance je utéct, podařilo se. Mně nejde o vítězství, vždyť jsem napsala, že jsem prohrála, mně jde o čestnou hru. Pane Vico, ten pavouk křižák, kterého si pěstuji ve sklepě, vlastně to je křižáčice, zase nechala puknout svůj kokón ve chvíli, kdy jsem se na ni dívala. Já s ní rozmlouvám, ona se mi odměňuje tímto úkazem A na zahradě mám tři metry rostlinného pralesa, kde se mi "rodí" otakárek ovocný. Letos zvolil nedělní dopoledne a já ten zrod motýla tři hodiny sledovala. Být v pravou chvíli na správném místě a vyhnout se dobře připraveným nešťastným náhodám je práce mého Strážného Anděla. Dškuji ještě jednou, přeji krásné dny, a sobě soupeře " čestných her".Tužka
28. 12. 2010 | 09:42

Mount Mc Kinley napsal(a):

Sekta se musí semknout proti vnějšímu nepříteli. Vždyť kde jinde bychom našli sto pavoučků. Horoskopy. Okultní vědy. Psycholožku, která na dálku vidí do nejtajnějších hlubin osobnosti a ví jak skvěle a v pravý čas zaútočit na podstatu. Zranit. Ublížit. Přestaňte útočit na Tužku! Tužka totiž napíše, že už dávno věděla že ty, ty a ty jsi hnusný člověk. A členům sekty prozradím infantilně-pubertální tajemství o stovce pavoučků. Bože.
28. 12. 2010 | 09:42

Medikolog napsal(a):

.................... a nebudu publikovat, nebudu-li mít možnost vymazat mě nelíbíci se a nehodící se a demokraticky ponechat pouze souhlasy a pochvaly; a možná občas i "nejdebilnější" kritiku jako odstrašující případ úrovně těch zcela ojedinělých jedinců, co se mnou nesouhlasí....

Pochopil jsem správně vaši potřebu paní doktorko? Máte na to samozřejmě právo.

Ale když obhajujete zájmy malé skupiny nejbohatších a jejich protegé (jen to je ovšem výnosné), nemůžete očekávat nadšené pochopení a podporu od maiority těch, na jejichž úkor a v jejichž neprospěch je causa vyřešena.
Ať již jde o "tržní" nájemné
odpovídající příjmům a pensím v Německu, ne však v ČR, nebo o podporu, vydržování a rozmnožování "profesní skupiny" nezaměstnatelných na úkor sociálních a zdravotních fondů pracujících, kteří si do nich přispívají a přispívali celý život.. aby zjistili, že jsou jime mezostyšně vyparasitovávány. V diskusi vždy musím počítat i s těmi, co mají odlišný či dokonce protichůdný názor a s těmi, co nedostatek argumentů nahrazují "nálepkováním". Člověk jako jedinec pak může stát na straně "Těch co vlastní většinu" (bohatství= styky i solidní palmare => rozumný postoj advokáta), nebo může stát na pozici "Těch jichž je většina" (nemajetní pracující za mzdu => postoj ala Don Qiujot de la Mancha; čestnější (téma pro diskusi), ale ekonomicky až sebevražedný).

Advokát (k protistraně) ani voják (k nepříteli) si nesmí dovolit empatii; ale v blozích je občas empatie nezbytná..... Vám by posloužila jako "brnění".
28. 12. 2010 | 09:43

olol napsal(a):

medikologu, mozna by sis ty leky mel prestat predepisovat sam a zajit k odbornikovi

ze na aktualne plodi "nejdebilnejsi kritiku" jen par zcela ojedinelych jedincu? chapu, ze si snazis zamest pred vlastnim prahem, kdyz mezi ne patris, ale takovych pseudokritiku, co nekonstruktivne shodi cokoliv kdykoliv, protoze jim jejich zakomplexovane mozecky nic jineho neumoznuji, je tu spousta. drtiva vetsina, nebojim se rict.
28. 12. 2010 | 09:50

Tenco napsal(a):

Id
Pro Vás ode dneška - PAN Tencokida Hnuj.
Zapsat za drzá ušiska a dodržovat.
Jinak přiletí virtuální lepanec. Nebo dva.

A až příště budete špízovat přes klíčovou dírku, jak obcujeme spolu s manželkou, bacha na rypáček.
Mohl by se nešťastnou náhodou rozplácnout tak, že by už nevypadal ani jako prasečí, ale spíše jako ciferník.

Jdi pak s takovou vizáží někam
diskutovat !
28. 12. 2010 | 09:55

Občan napsal(a):

PhDr. Bohumil Samek napsal(a):
"Pane "Občane",
ve svém textu 27.12.2010 11:38:14 píšete o věcech, o nichž nemůžete vědět NIC - a čtenářům proto předkládáte samé nepravdy. Pokud se domníváte, že tomu tak není, pak se představte, podepište se vlastním občanským jménem s adresou a já Vás pozvu na kafe - a "dáme řeč". Pokud by se takto rozhodli postupovat i jiní, platí pozvání i pro ně, místa u stolu je dost. Všechno virtuální je jen pouhé vanutí větru.
PhDr. Bohumil Samek
27.12.2010 17:11:06"

Ano? Alealeale?!
"Jen" jste pozapomněl sdělit mně i ostatním, V ČEM jsem se měl dopustit té nepravdy.
Takže, pane "doktore" (protože ani já netuším, KDO mi píše pod tím nickem):
- Vy tedy nejste vynikající kunsthistorik, jak píši ve svém příspěvku?
- Vaše choť tedy není SŠ učitelkou dějepisu?
- Vaše dcera tedy nevystudovala za bolševika právnickou fakultu?
- Vy a Vaše choť jste tedy za bolševika nepublikovali a nebádali?

Protože přesně tohle jsem o Vaší rodině ve svém příspěvku napsal. Jestliže je to všechno lež, jak tvrdíte, pak si přepište životopis a zvěrohodněte veškerá data o Vaší rodině, jež jsou běžně k dispozici na netu. Vč. Vaší bibliografie.

A pokud se Vám nelíbí účelová "cikanofilie" Vaší dcery, tak jí podobné koníčky zkuste propříště rozmluvit dřív, než zase nadělá moře ostudy sobě, Vám i třetím osobám.
28. 12. 2010 | 10:19

Greg napsal(a):

Její příspěvky jsem četl, byly zajímavé, ale tolik komentářů si jistě nezasluhovaly. Tak se věci mají, že občas neměly, ty příspěvky, hlavu ani patu a to se pak těžko komentuje. Nelze se divit, že se jednotlivých pasáží a protiřečících si výroků chytali všichni, kdo měli potřebu jí to nandat. Dobře, že toho nechala.
28. 12. 2010 | 10:25

ld napsal(a):

Hnuj,

teď jsem tedy dostal opravdu strach! Vy fakt dokážete jednoho vyděsit. Ještě že píšu přes klávesnici, jinak by byl můj rukopis třesem nečitelný.

Ale s tím slíděním nemůžu sloužit. Na to jste expert vy, hnojomete. Vy jste sinalý žárlivostí v předtuše dobrodružství, která na kolonádě zažívá vaše ctěná choť. Mimochodem, jestli chcete zpeněžit vaše domácí porno, na netu je stránek ad hoc habaděj. Tady to až tak myslím nikoho nezajímá.
28. 12. 2010 | 10:38

stejskal napsal(a):

A na závěr bych si dovolil sem zkopírovat úvahu, která zazněla v úvodu debaty (přišlo by mi škoda, kdyby zapadla).

guest napsal(a):
Co se stane s verejnym prostorem z ktereho odejdou lide co maji co rict a o cem debatovat?
26.12.2010 23:46:48

A snad bych jen dodal: Kteří chtějí a umějí debatovat, nepotřebují odpovídat na hulvátství hulvátstvím, necítí potřebu bránit se za každou cenu lidem, kteří se po nich pokoušejí plivnout, ponížit, je urazit (a přesto do diskursu vstupují všude, kde jim to přijde důležité a přínosné. A stejně tak se dokáží svých vstupů zdržet, považují-li to za úúčelné)). Jde jim o kultivaci veřejného prostoru, diskursi (protože věří, že právě ta kultivace je základem všeho dalšího) více než o sama sebe a své ego.

Přeji všem co nejhezčí nový rok. Ať se Vám daří naplňovat to, co považujete v životě za důležité.

Libor Stejskal

P.S. Ale upřímně chápu, že ne vždy je člověk v takovém rozpoložení či životní situaci, že se mu chce snášet agresívní výpady druhých (často anonymně vystupujících) lidí, kteří si to debaty zase přinášejí ty své frustrace.
28. 12. 2010 | 11:03

Občan napsal(a):

To TUŽKA
--------------

Tužtičko milá,

nenechte se otrávit, zlomit, ztupit špičku, okousat aniž jakkoli jinak odradit :o))
Piště dál tak, jako dosud. Čtu Vás rád - Vás a Gaiu. Sdílím Vaši lásku k přírodě a drobným radostem života všedního dne. Protože TO je právě ten život. To, co bují, roste, kvete, pohybuje se - prostě je kolem nás a v nás.

i jám mám jeden nádherný a nezapomenutelný zážitek. Kdysi, na Lužnici, jsem šel pro něco do lodi, přivázané k převislým kořenům staré borovice (na tábořišti Krávovna - už neexistuje).
A najednou koukám, že se tam klube vážka! Zavolal jsem na ostatní a pak jsme tam asi tři hodiny leželi kolem toho zázraku a bez hnutí sledovali ten boj. A on to boj byl. Chudinka musela vynaložit obrovskou sílu na to, aby na zádech roztrhla krunýř kukly a pak se přeopatrně uvolňovala. Nakonec vystoupila z toho nehezkého hnědého kabátku celá, protáhla se, opatrně srovnala křídla a před námi stanula princezna. Potom odletěla, zapadlo slunce a my jsme tam ještě pořád seděli a leželi a "óchali"... :o)

Tužko, přeji Vám do r. 2011 vše dobré, ostrou špičku, kvalitní ořezávátko a zajímavé blogy, abyste měla kam přispívat.
28. 12. 2010 | 11:08

Tenco napsal(a):

Id
Jak vidno, tak kapacita a výkonnost onoho nepatrného výrůstku na hlavě, který ve své nadutosti zovete mozkem, Vám naprosto nedovoluje abyste text, který čtete, také pochopil(a).
Nevadí. Je to smutné, ale soucítím s takovými bytostmi.
Obdivuji je. Jak dovedou zápasit s těžkostmi a překážkami, které jim nastavuje docela běžný den. Například najíst se a nevypíchnout si při tom oko, anebo trefit na záchod.

Ale k meritu věci.
Po přečtení těchto řádků požádejte prosím ošetřovatelku, aby Vám vysvětlila obsah a pointu napsaného.
Pro začátek bude stačit, když se tedy ujednotí způsob , kterým mě budete nadále oslovovat a to na mnou požadovaný " PAN Tencokida Hnuj". Více by Váš výrůstek stejně nevstřebal.
Kdyby se ošetřovatelka vzpěčovala, že to nemá v popisu práce, tak ji prosím sdělte, že já na tyto účely rád zašlu do Vašeho ústavu šek.

Vzhledem k výše uvedenému by bylo nyní naprosto scestné zabývat se dalšími Vašimi bláboly, neb stejně nejsou ničím jiným než náhodným slepencem písmen, potažmo slabik.

Děkuji Vašemu výrustku za pozornost a přeji Vám mnoho úspěchů na cestě plné překvapení, které Vám teď bude skýtat psaný text.
Vaší ošetřovatelce pak přeji moře trpělivosti a pevné nervy.
28. 12. 2010 | 11:36

Elena napsal(a):

Vazena pani Samkova,
Vazena Tuzka,

prajem vam Stastny Novy Rok !

prosim pani Samkovu , zelam si aby sa vratila na Aktualne.cz ako bloger a nezanevrela na dobrych diskuterov a citatelov, ktore maju radi jej blogy,

tiez prosim pani Tuzku, pisat svoje myslienky , preto ze su velmi hodnotne,

preto ze uz nemam vam vsetkym co povedat , tak zostanem tu s vami len ako prilezitostny citatel.

Vela Stastia vsetkym!
28. 12. 2010 | 11:38

nick nevýznamný napsal(a):

Ano, lidé by se měli snažit domluvit se, tolerovat svou občasnou jinakost (ale věřím, že všichni jsme stejní, všichni toužíme především po štěstí, radosti, lásce). Pokud je však něco, co se nás dotýká, co se dotýká naší cti i našeho smýšlení, je naším výsostným právem bránit se. Pokud tak neučiníme, riskujeme tím ohýbání hřbetů, nás i našich dětí. Je zapotřebí být věrným především sám sobě, to považuji za důležité. A svoje ideály prosazovat nenásilím, a naštěstí, tady na diskuzích krev neteče a boule nevznikají. Snad jen prostor pro zamyšlení. A tak je to správné, kéž by všechny šarvátky, drobné nenávisti, neporozumění a neláska se odehrály pouze ve virtuálním prostředí. V tom pravém životě rozdávejme radost, teplo a krásu našich srdcí. Samozřejmě, můžeme s tím začít klidně i tady :-) .. Dobrý den.

recaptcha: gentleman.. wow! :-)
28. 12. 2010 | 11:39

Veronika Vendlov napsal(a):

ok, honolulu, hledat to nebudu, ybych to zpětně mohla rozpitvat. Každopásně přesně to dokazuje, jak je často virtuální debatování povrchní. Vy nevíte nic o mě (téměř nic, jen si myslíte, že mě znáte) a já o Vás (nevím vůbec nic a nemám ani nástroj, jak se o Vás dozvědět víc a tím pádem víc pochopit souvislosti). Přesto si dovolíte napsat věty, které mě mohou dokonale urazit. Mohou, ale také nemusejí... a o tom to celé je.

Mám hodně variant, jak reagovat, nebo nereagovat. Nakonec to dopadne tak, že jsou reakce zbytečné a dveře se (jak říká mé dítě) hermeticky uzavřou.

A každému je v té své ulitce nakonec nejlíp. Vytváříme mikrosvěty, protože bez nich bychom asi ani nepřežili.

Mějte se tu všichni dobře!
28. 12. 2010 | 11:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Vendlová a pane nicku nevýznamný.

Ano, to je myslím obé hodně k věci. A vždy je jen otázkou, co považujeme za důležité (čím se necháváme rozhodit, co necháváme, aby se dotýkalo naší cti a co nikoliv. To rozhodnutí je vždy a pouze na nás. Stejně tak jako rozhodnutí zkoušet se nějak dotknout, ublížit druhému).

Ty mikrosvěty jsou veledůležité, bez nich bychom byli skutečně velmi zranitelní a přežití neschopní. Nicméně jen v mikrosvětě většina z nás spokojeně žít nedokáže (což je asi dobře). Ty naše mikrosvěty se nutně neustále potkávají. A opět je především na nás (a teprve až poté na těch druhých), jaká ta setkávání budou.

Libor Stejskal
28. 12. 2010 | 11:59

stejskal napsal(a):

Hodně štěstí i Vám, paní Eleno.

Libor Stejskal
28. 12. 2010 | 12:00

Ládik!!! napsal(a):

tak ahoj...
28. 12. 2010 | 12:06

nick nevýznamný napsal(a):

pan Stejskal

Velmi pěkné zamyšlení a smýšlení, děkuji. (jsem žena, ta rekapča byla ale perfektní :-) ..).
28. 12. 2010 | 12:09

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Stejkale, blogy dávají všem (a diskutujícím především) obrovskou svobodu a proto jsou asi hodně neuchopitelné. Ten, kdo je úzce spěcifikován, to má vlastně snazší a pokud se drží tématu a zapudí případné emoce či pocity, všechno je ok. Jenže já jsem především člověk, který není žádné naprogramované pc. Doma žijeme transformery, minikony, autoboty...přitom jak už jsem psala, já víc věřím na věci mezi nebem a zemí...na skřítky, víty, elfy a čaroděnjnice.

Tužka je pro mě všechno v jednom :-). Skřítek, elf, víla i čarodějnice... Klára spíš ta čarodějnice! :-)))

A čarodějnice pro mě není žádná nadávka, kdyby to o mě nekdo říkal, budu to brát jako poctu!!!

Ale už píšu věci, které sem na sklo vůvec nepatří...

Jdu pěstovat svůj mikrosvět, abych se mohla potkat s nějakými jinými kompatibilními mikrosvěty! :-)

Třeba v Planetariu, kam se konečně zítra chytáme!!! :-)

Zdravím významného nevýznamného gentlemana. :-)
veronika
28. 12. 2010 | 12:17

ld napsal(a):

Hnuj,

už se opakujete, byla li někdy originalita, tak se vám notně vzdálila. Mně už unavuje psát nějaké reakce na vaše notně unavené výplody; pokoušíte se o žert či satiru, ale působí to jako ježek v kalhotách.

Že jste si vzal do vínku nick o hnoji, to je váš problém. Se zdvořilým oslovením to nemá co dělat, neb to je dáno typem jedince, nikoli oslovovací formou. A protože to vše vám ujelo i s nádražím, zůstanete trvale hnojometem. K tomu užárleným. Pročež si svoje nevěrnostní kompenzace pořešte, ale s osobami povolanými.
28. 12. 2010 | 12:26

nick nevýznamný napsal(a):

Paní Vendlová,

sluší se, abych odpověděla... na vaše blogy nechodím, ale dovolte mi popřát vám i všem diskutujícím hodně štěstí v novém roce a, jak pěkně píše pan Stejskal, možnost potkávat se i nadále s mikrosvěty lidí, bez nichž by ten náš zůstal jen pustým ostrovem... a ještě malý dodatek, civilizace se tvoří v nitru člověka :-) .. hezký den.. (naivka)
28. 12. 2010 | 12:45

Emissary napsal(a):

Paní Veroniko Vendlová,

mnohokrát děkuji,

Vám samozřejmě v novém roku hodně zdraví, nějaké to štěstíčko také i úspěchy v tom, co jste si předsevzala v nezanedbatelné míře a mnoho dalšího a příjemného, vždyť víte, čeho asi sama si přejete nejvíce.

To samozřejmě všem, i paní Kláře, Tužce a dalším kamarádům či oponentům v diskusi.

Jak sama říkáte, člověk není stroj a nějaké ty emoce nakonec na povrch vyplavou, jinak by nebyl člověkem. Jde o to mít je pod kontrolou, naučit se s nimi žít či podřídit je dobré věci. Nemá přece cenu popírat názor jiného útokem na jeho osobnostní integritu.

I takto to může probíhat:

Akce: ten kdož je plný pýchy a odmítne se sklonit, bude sražen k zemi a obrácen v prach.
Reakce: nehledej zkaženost u jiných, abys ji nenalezl ve vlastním domě.

Kdysi jsem měl s panem Metelkem strašlivý spor. Dopadlo to tak, že k mému překvapení pan Metelka poslal na mou adresu několik sprostých slov, což jsem vůbec nečekal. Emoce byly tak zjitřené, že jsem neváhal ani chvíli, s vědomím že texty budou editorem stejně smazány, a oplatil stejnou ba ještě větší minci. To už rozum nevelel, ale jen rozdmýchané emoce Od té doby vím i přes různé škádlení, kdy skončit. Lépe řečeno, kdy už nepokračovat. V tomto má pan Stejskal naprostou pravdu.

Takže paní Kláro Samková, paní Veroniko Vendlová, paní Tužko. Dávám tuto svou zkušenost do placu. Mohou-li se nějak domluvit muži, ženy to také jistě dokáží. Stačí jen, aby každá malinko ustoupila ze své pozice.

Vážené dámy, věřím, že to dokážete. :)

P.S. Občana do komplotu neberte, uvažuje velmi selektivně. Vzdělání v komunistickém režimu získaly miliony lidí a předhazovat to někomu v debatě, která s tím nesouvisí, je naprosto trapné.
28. 12. 2010 | 13:06

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro ZAM, DĚKUJI, Vaše ano mne potěšilo. Tužka, přejí Zdraví, Ato, Moc.
28. 12. 2010 | 13:07

JF napsal(a):

nick PhDr. Bohumil Samek:

K tomu tématu že jsme všichni virtuální, tak Vám povím že o nic méně či více té virtuality bych neměl ani u Vás na kafíčku u stolečku na koberečku ...

... není vidět jako vidět, není napsat jako napsat, není pochopit, jako pochopit.

Pokud zde píšete poprvé, vůbec se nedivte že případně šlápnete vedle (neskromné: z pohledu zdejšího "mainsteamu" ;-), jde o to se opravit či si trvat na svém ;-)))

To nikdo za nás ani Vás neudělá ... je to pěkné či ???

pěkný den
nick JF
28. 12. 2010 | 13:10

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Elena, děkuji, bojovala jste na mé straně tak, jak to umí v přírodě jen samičí prvek. Mnoho zdraví do nového roku a ani "kapku této energie nazmar". Tužka
28. 12. 2010 | 13:16

Elena napsal(a):

Na Nový Rok patri smiech a radosť, ako na Nový Rok , tak po celý rok!

Tak naozaj aby ste sa zo srdca zasmiali všetci:

nick Tužka je nick voroshilov!
:)))))))))))))))))))
28. 12. 2010 | 13:16

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Karel Mueller, děkuji, když nejsem tvrdá, budu tedy jen natvrdlá, to mi stačí. Vám stačí popřát jen ZDRAVÍ, TO NEJTVRDŠÍ ZDRAVÍ, zdraví Tužka.
28. 12. 2010 | 13:20

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honolulu, díky, pane, jako vždy, potěšilo mne , co jste napsal. Babička mi vždycky říkala, ..obklop se jen těmi muži, kteří jsou bez bázně a hany, Vy se tak jevíte, ale já jsem moc nedůvěřivá, budu Vás stále zkoumat a vystavovat zkouškám, bázně a pohany. Se mnou byste si užil, kdybyste aspiroval na to, být můj druhý Anděl Strážný. Ten první by si potřeboval "hodit chrupku" a zalehnout alespoň na pouhou hodinku. I tady u počítače mi stojí za zády a nabádá a nabádá, ano, mám Vám popřát do nového roku to, co si sám splníte. Tužka, s úsměvem, který"odkoukala u Minoiců."
28. 12. 2010 | 13:32

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Občan, děkuji, bylo mi potěšením, někdy opravdu ztrácím tuhu i touhu něco dál psát. Ale, Vám píšu poprvé, tak snad ještě něco se mi podaří napsat, co Vás trochu zaujme. Když ne, řešení je tak jenoduché, přestanem číst. I Vám přeji zdraví a "výdrž", třeba ve všem. Tužka.
28. 12. 2010 | 13:39

Elena napsal(a):

Milá Tužka,

moc si vyčitam, že som ťa asi skazila, preto že nečitať blogy a hadať obsah blogu na základe odozvy od diskuterov, tak to je moja práca, okrem toho vyzivať k bojkotu , tak to viem len ja,

pre to milá Tužka som sa citila veľmi zodpovedná za ten omyl ktorý nastal tu medzi tebou a autorkou, ja som sa rozhodla, že už nebudem kaziť diskuterov,

ospravedlňujem sa aj Tebe milá Tužka!
28. 12. 2010 | 13:43

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Veroniku Vendlovou, děkuji, vystihla jste to, jsem směs všeho, je toho tam ještě víc, vždy záleží, co v tom "mém vroucím kotli" právě plave na povrchu. Nejhorší ovšem je, když to všechno "klesne ke dnu a zamrzne". To pak musím přihodit "smérkovou votýpku", pochodit po Krkonoších a zas má "kotel provozní teplotu." Přeji Vám i celé rodině hlevně to zdraví, a nezapoměňte na hřebíček a tymián, jak jsem psala, rady starejch čarodějnic jsou k nezaplacení. Už jsem to psala, neznám bolení hlavy, rýmu, kašel, jak vypadá chřipka, co to je,??, neznám. Díky, staré čarodějnice, díky, že jste své čarodějné knihy dobře uschovaly a ony neskončily na hranicích s vámi.Tužka
28. 12. 2010 | 13:53

honolulu napsal(a):

Tak, ze valka je skoncena ! Pani Tuzka je pernamentne povysena mezi aristokracii na Aktualne CZ. Je ted ve stejne skupine jako pan Pepa Repa a Karel Mueller. Pani Samkova se rozhodla, ze bude dale pokracovat ve psani. (Tak to ma byt.)
Pani Elena je povysena na vyborneho psychologa. Pan Id a pan Medikolog uvedli briliantni prispevky, ktere jsou pro me prinosem. Panove dekuji !
Pane Obcane, myslel jsem si, ze jste cerny obcan ze Zambie.
Jsem prijemne prekvapen, ze jste z Luznice a ze jste na nasi strane.
Vy pane Mount Mc Kinley, Vy jste se nam vratil s nachlazenou hlavickou z Denali na Aljasce.
Nic si z toho nedelejte, mel jsem horsi nemoci, jak na severu tak na jihu. Ale, za tu krasu to stoji, ze ano pane ?
Abych se odmenil za muj mentalni rust, chtel bych Vas vsechny informovat o systemu mladych Nemcu, kteri cestuji po USA za minimalni penize. To znamena, ze MUZETE i Vy ! Az bude nejaky blog o planovanych dovolenych.
Energie mate vsichni dost. Takze mate moznost si take privest neco z Aljasky, ale radej reumatismus nez neco s hlavickou.

Vse nejlepsi vsem, do Noveho Roku (I Vam pane Mt. Mc Kinley) preje honolulu. Sejdeme se 2011. (Jedu zarizovat velkou party.)
28. 12. 2010 | 13:58

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana Stejskala, přeji do nového roku ,... jak to napsat,... když to Xspřeží na Aktualne je třeba stále držet v mezích koridoru. Tak, ať Vám zbudou síly na prožívání obyčejného lidského štěstí. Tužka, no a uvidíme, co nám přinese ozvěna z aljašských hor, doufám, že se nebude opakovat, byla by to nuda k popukání.
28. 12. 2010 | 14:03

Elena napsal(a):

juj honolulu,

díky, tak okrem rádu varešky Zlatej, mám rád šunky uzenej a teraz rád : myšý kožišku :))))))

som poctená , to naši doma budu čumieť :))))))))
28. 12. 2010 | 14:10

nick nevýznamný napsal(a):

K zamyšlení, které napsali pánové stejskal a emissary, si dovoluji přidat výňatek z rozhovoru s kosmonautem michailem tjurinem, který jsem nedávno četla na stránkách české astronomické společnosti.. slova pana tjurina jsou zajímavá, týkají se psychiky, a to dokonce lidí vybraných a vycvičených, u kterých bych předpokládala maximální sebeovládání... nu, kdo chcete, přečtěte si a posuďte sami, prosím..

"..lidská psychika je zatím pro lidstvo něco, co nelze ovládnout a kontrolovat, a tak ji plánovači vesmírných cest raději úplně vynechávají. Přitom kdyby se tomuto faktoru věnovali trochu více a do jisté míry si jej podmanili, získali by potenciál ohromných možností .. Osobně jsem si jist, že lidské psychické faktory hrají v pilotovaných letech a zvláště dlouhodobých pobytech ve vesmíru velikou roli. Neodvažuji se spekulovat, co se odehrává na kosmických stanicích, když se řídící středisko nedívá. Stanice ISS je hodně prostorná a podle slov astronautů zde lze pracovat dlouhé hodiny a nikoho ze zbytku posádky nepotkáte. Ale v minulosti, na mnohem menších stanicích, než je ISS, se odehrávaly konflikty mezi astronauty (vzpomeňme prvního Američana na Miru Normana Thagarda, jež na stanici pobýval se dvěma Rusy, se kterými se údajně hádal a na Zemi se vrátil s monoklem, jehož vznik nekomentoval).

4) Co jste během dlouhodobého letu na palubě ISS postrádal?
Může se to zdát divné, ale na palubě stanice během dlouhodobého letu máme vše, co potřebujeme, na palubě se nacházejí všechny nezbytné věci ale divné je, že cítíme, že nám schází něco hodně důležitého. Něco, o čem jindy nepřemýšlíme, protože to za normálních okolností máme. Jsme ochuzeni o … říkejme tomu sociální prostředí, psychologové tomu říkají podmínky sociální izolace. Různí lidé, nové zdroje podnětů, zdroje emocí, začíná vám to chybět (smích)."

zdroj:
http://www.astro.cz/clanek/4500/
..

a prosím, domnívám se, že stojí za to připomenout ještě jednou slova pana emissary:

"..člověk není stroj a nějaké ty emoce nakonec na povrch vyplavou, jinak by nebyl člověkem. Jde o to mít je pod kontrolou, naučit se s nimi žít či podřídit je dobré věci. Nemá přece cenu popírat názor jiného útokem na jeho osobnostní integritu."

hezký den.
28. 12. 2010 | 14:13

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Emissary, děkuji, tenkrát jsem byla němý účastník toho "mače na blogu o počasí". Podobalo se to jeho extrémům, teda toho počasí. Do nového roku jen samé dny s počasím podle Vašeho výběru přeje Tužka.
28. 12. 2010 | 14:16

Luba napsal(a):

Jo,
abych nezapomněl na opožděné nadělení:

Zde je něco praktického pro pana Stejskala:

http://www.koh-i-noor.cz/imagepopup.php?photo=goods/6821k.jpg

A pro jeho Tužku něco ze S/M kolekce:

http://www.koh-i-noor.cz/imagepopup.php?photo=goods/9095000075KS_1.jpg

A pro všechny ostatní přináším jednu velmi poučnou reportáž:

"EXPERIMENTOVAT PŘI SEXU SE NEMUSÍ VŽDY VYPLATIT.

Své o tom ví Srb Zeljko Tupič z Bělehradu, který skončil v rukou lékařů poté, co si do penisu strčil tužku, aby ho měl při sexu ztopořený.

"Měl jsem problémy s erekcí, a tak jsem se rozhodl před nocí s novou přítelkyní vsunout do penisu tenkou tužku," řekl Tupič po převozu do nemocnice šokovaným lékařům.

Jenže sexuální hrátky netrvaly dlouho, protože se tužka během nich posunula z mužova penisu a usadila se v močovém měchýři. Poté ihned zavolal rychlou pomoc, píše bělehradský deník Kurir.

"Pacient nám nejdříve tajil, co se ve skutečnosti stalo, ale rentgen odhalil pravdu," řekl novinářům doktor Aleksandar Miloševič z bělehradské nemocnice.

"Tupič nám řekl, že neměl ani ponětí o tom, že existuje něco jako Viagra. Ale souhlasil, že pro příště raději vyzkouší pilulky, které mu určitě dají větší šance než Tužka," dodal lékař."

Zdroj:
http://www.rave.cz/forum/659/?page=4196
28. 12. 2010 | 14:39

santawizard napsal(a):

velmi zajímavá diskuze.Host a hostitel nemá jeden druhého nudit ani rozčilovat ,to je jasné.Buď se spolu dobře bavíme nebo se navzájem ignorujeme a nebo se hádáme,to je taky jasný.Někdy děláme chyby ale s chyb se člověk učí.Někdo píše jenom články a jiný píše jenom samé komentáře.Kritika komentářů a kritika článku jsou ale 2 rozdílné věci.Paní Klára je výborná žena,výborná advokátka a výborná blogařka.Už jsem se na vás jako nový,chystal do diskuzí,takže prosím neodcházejte.Tady jsou samí muži, ale žen je tady málo!Ještě když se mezi sebou pohádají, tak podezření padá na muže v pozadí..Źeny jsou blíže k bohu než muži.Nechoďte a zůstaňte.!Je to zajímavé téma,to je fakt,protože to zabralo.Musíte ale pokračovat!!!Všichni vás mají rádi!!!!
28. 12. 2010 | 14:40

Emissary napsal(a):

nick nevýznamný,

díky, zamyslel jsem se.

Paní Tužka,

když slova již nemají co říct, postačí ticho. S tím bych tady s dovolením skončil.
28. 12. 2010 | 14:55

Elena napsal(a):

nick nevýznamný ,

mrzi ma, že všetké monokle na vašej virtualnej stancii Aktualne.cz ste dostali od dvoch rusov od voroshilova a odo mňa, ale keď inač nedate , čo sme mali robiť, ta vaša samoľubosť inač sa nedá liečiť :))))
Krasný Nový Rok aj tebe naivka

:)))))))
28. 12. 2010 | 14:59

Luba napsal(a):

Pro milovníky jazyků jihoslovanské větve přináším výše vyvedenou reportáž v originálním znění bez titulování:

"SVINČNIK V PENISU

Vsi vemo, da znajo biti Srbi včasih zares »neverjetno inovativni«, če so v to prisiljeni. Tale primer je eden izmed kronskih dokazov.

Beograjčan Željko Tupič je namreč ob trajni izgubi erekcije prišel na »genialno« idejo.
Pred samim spolnim aktom si je v penis »vstavil svinčnik«, ter je tako v bistvu »podprl svojega najboljšega prijatelja«.

Žal je imela ideja šibko točko, saj mu je med »akcijo s svojo vročo izbranko« svinčnik kaj kmalu iz penisa zdrsnil globje v telo, tja proti mehurju.

V bolnišnici so zdravniki nadebudnemu Željku odstranili grafitni tujek, seveda pa se je celotno medicinsko osebje, tako kot mi, pošteno krohotalo ob »erotični zamisli neumnega Željka«.

Na nasvet zdravnika, da bi bilo bolje, če bi "vzel viagro namesto svinčnika", pa se je Beograjčan le čudil, saj še ni slišal, da se erektivne težave dajo pozdraviti tudi s tabletami?!"

Izvor:
http://www.ona-on.net/svincnik-v-penisu/

Přátelé,
jak vidíte svinčnik = tužka.

Kolikrát to platí nejen ve slovinštině ...
Jak jsou ty slovanské jazyky a jejich etymologie roztodivné :)

Ale svinčík jsem tedy v té krásné Slovenii nikdy neviděl. Zato tady ho je ...
28. 12. 2010 | 15:15

skeptický napsal(a):

V devadesátých letech byl ministrem obrany Nebojša Poplašen.
28. 12. 2010 | 15:47

nick nevýznamný napsal(a):

elena

to jsem ti ale pěkně nahrála na smeč :-) .. nu, ale uznej, bez šarvátek by na světě snad bylo mnohem líp .. děkuji, vše dobré v novém roce i tobě... a jak píše pan emissary, slova již stačila, raději jdu něco dělat.. ahoj.
28. 12. 2010 | 15:49

Veronika Vendlov napsal(a):

Paní Tužko, je mi jasné, že je toho ve Vás víc...ono není dobré všechnu tu havěť, co o ní plno lidí nemá ani tuchy, moc vyjmenovávat, vytratilo by se možná kouzlo. Já osobně se už léta učím naslouchat a stále mi to nejde. A v tom dnešním životním stylu se snažím rozpomenout na všechny, ze kterých jsem vzešla. Vím přesně, jak bych chtěla nejraději žít, ale taky vím, že to není reálné. Mé milované Krkonoše pozdravujte....ale my určitě přijedeme, máme dvě oblíbené destinace: Rokytnici a Strážné, nejste někde poblíž? :-)

Máte pravdu, provozní teplota se nedaří udržovat vždycky...výkyvy kotli nesvědčí, ale kdyby všechno běželo bez výkyvů, těžko by kotel poznal, kdy mu je vlastně mooooc dobře...:-)

Vaši radu mám schovanou, ale ještě jsem nesehnala tymián. Kéž by to pomohlo i kdž vím, proč pořád tak marodíme...vážně vím. :-(. Od jara se vrhám na bylinky, první úspěchy už mám za sebou... :-)

Přeji Vám i celé rodince zdraví, štěstí a teplo u rodinného krbu minimálně stejně tak příjemné, jako je to u nás doma, ale spíš ještě víc.

Koukáme na Rumcajse a Manku těšíme se zase do Jičína...:-)
Srdečně Vám zdravím, paní Tužko a klidně si dopřejte odpočinku, já už začínám chodit na blogy čím dál skromněji. A musím přiznat, že díky podpory Kláry a pana Stejskala, jsem zatím vydržela... :-)
28. 12. 2010 | 16:06

Tenco napsal(a):

Klára Samková
Takže nic. No neva. Na rozloučenou :
http://www.youtube.com/watch?v=1VL2-n8-_Ww&feature=related
28. 12. 2010 | 16:17

Veronika Vendlov napsal(a):

Emissary, rytíři, neděkujte! Já děkuji Vám!

Aby člověk dokázal mít své emoce pod kontrolou, chce to hodně dřít sám na sobě...a to dost bolí...

...ruku na srdce, kdo začíná nejprve u sebe a pak hodnotí druhé??? Plně souhlasím s tím, cituji Vás "nemá přece cenu popírat názor jiného útokem na jeho osobnostní integritu."

A přesně to mě zde nejvíc vadí a těžce to zvládám. Určitě je možnost chvíli nepokračovat a dát si pauzu, nebo úplně skončit. Každý má stejnou volbu a Klára to vyřešila tak, jak chtěla. Nemám spor ani s Klárkou, ani s paní Tužkou, jen jsem se trochu pošťourala v tom, kde asi padla poslední kapka a plně chápu, že Klárce došla trpělivost. Na druhou stranu vím, že paní Tužka to myslela trochu jinak...tož tak.

Měly by si dát spolu asi nějakej dobrej čaj... :-)

Emissary, víte, že mám pro Vás slabost a to se mi nestává tak často. Takže vážne vše dobré a zase někdy nanapsanou... :-)

PS: Jsem ráda, že tenhle rok končí...vážně moc. :-)
28. 12. 2010 | 16:20

Veronika Vendlov napsal(a):

nick nevýznamný: líbilo se mi, co jste napsala, nic víc, nic míň.

Sluší se, abych i já Vám popřála hodně štěstí a rovněž žádné pusté ostrovy.
28. 12. 2010 | 16:24

Luba napsal(a):

Zdá se mi,
že je nejvyšší čas načít zábavu z jiného soudku ...
Ze soudku umění slovesného.

Nevím, čím to je ... ale pan editor Libor Stejskal ve mně evokuje vzpomínku na
Mamko Tatiče,
"srbského Máchu".

Jeho báseň "Jak život choda" je Májem i Majakovkým v jednom.

Posuďte sami:

http://www.youtube.com/watch?v=6QNscOH1Grs&feature=related
28. 12. 2010 | 16:28

Boček napsal(a):

ad K.V.S.

Jestliže jste chodila na ponorku, tedy k psychoanayltikovi, tak byste už mohla něco unést. Co jste si odtamtud proboha vzala? Hýčkat nadále svoje přebuejlé ego? To snad ne.

P.S. Ale jinak Vaše rozhodnutí.
28. 12. 2010 | 16:28

Emissary napsal(a):

Paní Veroniko,

přesně tak, zase někdy.

P.S. Ta slabost je vzájemna, oba to víme. :)

Žijte dlouho a blaze.
28. 12. 2010 | 16:39

Veronika Vendlov napsal(a):

Emissary, ano, víme! ;-). Není škoda, že ji necháváme tady na a.cz? :-)))
28. 12. 2010 | 16:48

Elena napsal(a):

škoda že som sa rozhodla sem nechodiť , už sa neviem dočkať sviatku Svätého Valentina,

Vianocé a očakavanie Nového Roku, je tu náramné baječné,

vyzera že aj Valentinský sviatok by bol páradný,

tož tak, keď ja najskôr kecnem a potom rozmyšľam :))))
28. 12. 2010 | 17:19

Luba napsal(a):

Ano,
těžké časy nastávají.

Hnujná a strujná TOP-09 nám se svými ministry ukuchtila pokrm po hříchu nepoživatelný, který příliš nevylepší ani Vendlové tymián (až ho někde při měsíčku natrhá).

Jako strana vzniklá shora, sestrojená skupinou jedinců rodu "rattus calouscus", včas opustivších potápějící se čunek, pardon, člunek KDU-ČSL, logicky přitahuje jedince dle své předložky.

Je docela možné, že v ní existují i tací, kteří včas neprohlédli kouřovou clonu dýmky občana Šláfnberga, a snaží se jen svou základní nejistotu posílit něčím sebevědomí nesmírně vzpružujícím - jako je třeba spojenectví s lidmi mocnými a bohatými, kterým, na rozdíl od nich samých, na nějaké pravdě, krom té své restituované či zakoupené, příliš nesejde. Stejně tak na morálce, etice a dalších podružnostech, dobrých leda tak k nočnímu filosofování u stranického šnapsu na Orlíku.

Už sám princip vzniku strany, kdy se partička lidí domluví, zvolí si logo, sem tam něco ukradnou (jako námět na volební spot od "Pirátů"), sem tam je někdo záhadný podpoří (kdepak Topíci zveřejnili náklady na volební materiály či akce? - ty musely být enormní), už sám princip, na kterém Topka vznikla, není dobrý.

Je podivné, že jsou lidé schopni volit stranu, jejíž otec-zakladatel jim nejprve nakálí na hlavy (Kalouskova složenka).
To je asi ryze český fenomén a je to psychologicky zajímavé.

Oproti tomu je docela logické, že např. ODS měla tak masovou podporu, když její vlastní otec-zakladatel nejprve lidi uplatil kupóny. Počáteční podpora modrých ptáků byla tedy vpořádku.

Co z toho plyne?

TOP-09 je stranou, která vznikla v nenormální situaci nestandardními postupy a stylem, který do Evropy příliš nepatří.

ODS vznikla ze široké podpory občanů, kteří toužili zvolit stranu jasně vyprofilovanou s jasně definovanými cíli - dá se říct, standardně, v rámci možností.

ODS by tedy měla být o něco životaschopnější, za splnění těchto podmínek:

1. Okamžité odvolání Václava Klause z funkce prezidenta pro naprostou zblbělost a neschopnost správně klást věnce.

2. Okamžité odvolání politiků angažovaných v korupčních kauzách, včetně premiéra Nečase.

3. Okamžité zahájení důkladné a hloubkové reformy státní správy s přijetím zákona o státní službě, což by podpořila i podobně obměněná ČSSD

Tak by se mohla alespoň částečně obnovit důvěra v politiku - i když, vono vlastně není co obnovovat ...

TOP-09 bych navrhoval dobrovolnou skartaci, než k ní budou nedobrovolně hnáni ulicemi.
28. 12. 2010 | 17:41

t... napsal(a):

Karel Mueller:

Neměl jsem čas na odpověď, teď už se zde moje reakce moc nehodí.

Použil jsem málo slov, udělal jsem moc velkou zkratku. Nebyl jsem si jistý slovem "mainstream", napsal jste "mainstroemu", zda jde o překlep jste ani nepovrdil ani nevyvrátil.

Takže, podle mého, příspěvky Pocestného nejsou karikaturou názorů mainstreamu, natož mnohonásobně zvětšenou.

přírodovědec - nevnímám jako "spláchnutí", ale jako diskusi, kterou jsem si rád přečetl.
vlk - agrese, viz. "předělávání" nicku na "vandráku", Pocestný vracel "chlupatče", vlk si začal.
ostatní ..... mám jiný názor
28. 12. 2010 | 17:55

bara napsal(a):

"Všechno hezké jednou končí. Je na čase uzavřít moje působení na blogu na aktuálně.cz"

Jsou i hezčí věci na světě, paní Samková.
28. 12. 2010 | 18:00

Luba napsal(a):

Ještě dodatek ...

Výše uvedené by bylo samozřejmě uskutečnitelné jen díky invazi vojsk USA a NATO spojené s instalací "Vlády národního porozumění".

Jak víme, demokracii je možno vyvážet i na pásech tanků.
Když to šlo v Íráku či Afghánistánu, proč by to nebylo možné i u nás?

P.S.:
Zvací dopis už píšu ...
Milý Jež ..., milý Baracku ...
28. 12. 2010 | 18:02

t... napsal(a):

Lubo,

nemiřte tak vysoko, stačilo by napsat do Finska, viz minulý blog.
28. 12. 2010 | 18:15

ZAM napsal(a):

olol:
"jak jiz rekl velmi moudry psychiatr pan Höschl, polovina tohohle naroda jsou blbci," Upřesním: Profesor Höschl řekl, že polovina populace má podprůměrný IQ, což je logické, což znamená, že druhá polovina naopak má IQ nadprůměrný. Pan porfesor se prostě dopustil informační perly.
28. 12. 2010 | 18:57

ZAM napsal(a):

Mount Mc Kinley:
Čím Vás Tužka tak na*írá?
28. 12. 2010 | 19:03

Paedr. Jana Komenská napsal(a):

když někdo něco publikuje, samozřejmě jde se svou kůží na trh a musí být připraven na různé reakce.
Tak např. pan Medek přeloží Haryho Pottera a určitě se nezavděčí všem, i když za toto byl kritikou hodnocen velmi dobře.
Dvanáctiletá puberťačka, která zatím v životě nic nedokázala a ani nepředvedla, však o muži, který by mohl být věkem jejím otcem či dokoncem dědečkem, před vlastní matkou prohlásí, že je to debil, že ona by to přeložila lépe.
Matka toto nepovažuje za neomalenost,proti které by měla zakročit, ale na blogu děkuje škole, že vychovala v dítěti kritické myšlení.

Pokud však zdejší diskutující navrhne bojkot za to, že autorka chce své oponenty vyhodit z diskuse, dojde k uražení a odchodem z blogů.

Malá děcka mohou nazývat dospělé debilem a matkou je to kvitováno kladně( z dítěte vyroste gauner na kterého nikdo nebude mít a on se určitě o sebe postará , neb drzé čelo lepší než poplužní dvůr), ale u ostatních je "kritické myšlení" nepřípustné?

Paní autorka se poněkud odkopala.
Škola, která vychová dítě k dojmu, že je jediné chytré a ostatní jsou blbci, se dopoští prohřešků vůči pedagogice, neb škola sice má nýt hrou, avšak škola bez kázně je jako mlýn bez vody.

A hlavně že učení má kořen hořký ale plod sladký, to by měla vysvětlit nejen dětem, ale i rodičům.
28. 12. 2010 | 19:06

ZAM napsal(a):

Tužka:
Děkuji za přání, taktéž vám přeji hodně zdraví.
ANO bylo proto, že jsem nezávisle na komkoliv dospěl k přesně stejnému závěru.
P.S.: Tu Krétu Vám závidím, plně souhlasím s ´honolulu´.
28. 12. 2010 | 19:06

ZAM napsal(a):

Paedr. Jana Komenská:
Z takového dítěte nemusí vyrůst gauner, nýbrž úspěšná advokátka. ☺
28. 12. 2010 | 19:09

habrav napsal(a):

Jana Komenská
výstižně řečeno, souhlas!
28. 12. 2010 | 19:21

Paedr. Jana Komenská napsal(a):

ZAM

může a nemusí, to v této chvíli neodhadne nikdo.

V každém případě děti vyrostlé ve skleníkových podmínkách s matkou lvicí v zádech nejsou dost dobře připraveny pro život.

Děti mají být vychovávány v přirozených podmínkách a mají na ně být kladeny nároky přiměřené věku, neb olivy vydávají olej jen když jsou drceny.

A že
„…Žákovu práci usnadníš, jestliže mu ve všem, čemu ho budeš učit, ukážeš, jak se to užívá v denním životě.“

to věděl již můj slavný praděd.

Pokud autorka odejde, ztratí i možnost zpětné vazby a sebereflexe, zde zcela zdarma.

Je důležité občas korigovat své nárzory s druhými a zamyslet se, že něco se mně zdá úžasné, u druhých lidí budí spíš rozpaky.

Nikdo nežije ve vzduchoprázdnu a názory druhých jsou důležité pro každého.
28. 12. 2010 | 19:43

Dagmar napsal(a):

to PaeDr Jana Komenská : naprosto souhlasím, taky mě ta reakce o debilovi ťukla přes oči, ale neuměla jsem to tak pěkně zformulovat jako Vy.
Kláře Samkové neveselé přeji dceru k obrazu svému.
28. 12. 2010 | 19:44

Luba napsal(a):

Hmmmm, ...
zajímavý to přírodní úkaz.

Nad Posledním blogem začínají, krom známě vypelichaných rudokrkých exemlářů, kroužit i supice nové, a svými rozšklebenými zobany vytrhávají ze Samkové další a další kousky, ve snaze prospět lesku vlastního peří ...
28. 12. 2010 | 19:59

Majka napsal(a):

Koneckonců, matka-lvice ani nedokáže posoudit ("Moje angličtina, deformovaná právnickým slovníkem, na to nestačí.") , jestli pan Medek Harryho Pottera přeložil blbě. Takže její dítko může o kvalitě překladu tvrdit cokoliv. Tato příhoda opravdu hovoří o sebevědomí dítěte. O jeho znalostech angličtiny nebo překladatelských schopnostech pana Medka neříká nic.
28. 12. 2010 | 20:01

Majka napsal(a):

ZAM napsal(a):
olol:
"jak jiz rekl velmi moudry psychiatr pan Höschl, polovina tohohle naroda jsou blbci," Upřesním: Profesor Höschl řekl, že polovina populace má podprůměrný IQ, což je logické, což znamená, že druhá polovina naopak má IQ nadprůměrný. Pan porfesor se prostě dopustil informační perly.
28.12.2010 18:57:26

Pochopitelně. Protože IQ je stanoveno tak, aby odráželo jeho rozdělení v populaci. Velká většina lidí má "průměrné IQ". Což ovšem znamená, že za "průměr" bylo označeno to, co má většina lidí.
Neříká to nic o tom, jestli jsou ti lidé chytří nebo hloupí.
Kdyby nějací mimozemšťané odchytili skupinu absolventů Harvardu jakožto vzorek lidstva a změřili jejich IQ, vyšlo by jim zase, že většina je průměrných, menšina nadprůměrných, menšina podprůměrných.
28. 12. 2010 | 20:07

ZAM napsal(a):

Paedr. Jana Komenská:
Smajlík ☺ měl vyjádřit mou ironickou zkratku. Jinak samozřejmě souhlas.
28. 12. 2010 | 20:12

ZAM napsal(a):

Luba:
Ani Vám nedošlo, že autorka sklízí, co zasela? Prý rudokrké supice!
28. 12. 2010 | 20:15

ZAM napsal(a):

Majka:
Snažil jsem se uvést na pravou míru žblebt jednoho čecháčka. ☺
28. 12. 2010 | 20:16

Luba napsal(a):

Majko,
napsala jste to dobře.

Názor profesora Höschla na IQ je poněkud jiný, než je to novinářské: "Třetina Čechů jsou pitomci"

Cituji z rozhovoru prof. Höschla (H) s redaktorem Buchertem (B):

"(...)
B: Kde se tedy v Česku pohybujeme? Někde mezi pitomcem a géniem, když to zjednoduším?

H: Ne, ne, ne. Já právě zdůrazňuji, že to nemůžeme zjednodušovat, že záleží na tom, kterou mohutnost v dovednostech a schopnostech jednotlivce si vezmete a jakou váhu ji přisuzujete.

Většinou to, co na jiných oceňujeme, je kombinací několika dovedností. Zobecníte-li jednu z nich, nemůžete podle toho pak posuzovat celého člověka. Schopnost luštit křížovky nic nevypovídá o schopnosti dobře se oženit či vdát. Přitom i to je součást úspěšnosti života.

B: V čem pak panuje konsensus, o němž hovoříte, při hodnocení „chytrosti“ lidí? Třeba v tom, že se to měří podle určité hranice IQ?

H: Ne! Chci zpochybnit obecnou užitečnost podobného parametru. V určitém omezeném rozsahu můžete použít hodnotu IQ, ale stále si musíte uvědomovat, že používat to na všechno je nefér.

Negramotné romské dítě může být daleko talentovanější ve hře na housle než premiant z většinové populace. Pokud si řekneme, že v těch houslích budou soutěžit, tak dítě z většinové populace prohraje.

Jenže většina určuje pravidla a ta naopak vedou podobné romské děti do zvláštních škol, protože je to nastavené tak, že to, v čem jsou ony dobré, se nám jaksi nehodí.

B: Budu vám odporovat. Pokud by se nestanovila většinová pravidla, tak žádná společnost nebude fungovat.

H: Souhlasím. Jen říkám, že žádný parametr neplatí obecně a není univerzálně použitelný. To platí i pro IQ, o kterém jste hovořil.

U toho je potřeba si říct, že je spousta jiných psychických mohutností, například emoční vyzrálost, jež vás jako živého tvora činí schopným orientovat se ve společnosti, přežít, adaptovat se, rozvíjet se či být prospěšný jiným. IQ v tom může někdy hrát i docela podružnou roli.

Je ale pravda, že dnes je naše prostředí ovlivněno technologickým rozvojem, třeba schopností používat různé piny, abyste si vybral z bankomatu peníze či zaplatil v obchodě.

B: Podle čeho byste klasifikoval schopnosti lidí vy?

H: Podle ničeho! Já to takhle nedělám.
(...)"

Zdroj:
http://psychologie.cz/jsou-cesi-pitomci-ci-geniove/
28. 12. 2010 | 20:36

Luba napsal(a):

ZAM,
Vy jste také nedocenil, že paní doktorka je PŘEDEVŠÍM upřímná?

A za tu upřímnost si zaslouží uznání a obdiv!

Vždyť tím jako známá osobnost docela riskuje. Třeba ztrátu klientely ...

Kolik takových lidí znáte?
Zvlášť mezi advokáty?
28. 12. 2010 | 20:43

ZAM napsal(a):

Luba:
To je pouze Váš dojem, můj je poněkud odlišný. Pokud snad máte na mysli, že paní doktorka upřímně propaguje sebe a své názory a upřímně se snaží dehonestovat názorové oponenty (dal jsem zde svůj konkrétní případ) a dle vlastního výběru mazat diskuzní příspěvky a vyhánět diskutéry, potom s Vámi zásadně souhlasím, i když bych mohl poskytnout argumenty o určitých řekněme výjimkách.
28. 12. 2010 | 20:48

Luba napsal(a):

ZAM,
kdyby paní Samková chtěla propagovat sebe a svou kancelář, zvolila by patrně poněkud jiný styl, podobný zdejším Sokolům a sokolíkům z politických stran.

A podobně jako oni by na diskutéry pod svými blogy nijak nereagovala. Protože proč taky?

Billboardy pod sebou také nemívají vzkazníky.
28. 12. 2010 | 20:58

ZAM napsal(a):

Luba:
Po určitém vývoji nyní zastávám jiný názor zvláště při pohledu na seznam jejích blogů, o obsahu nemluvě.
28. 12. 2010 | 21:08

t... napsal(a):

Paedr. Jana Komenská:

Posuzujete pouze na základě výseče informací, zbylá výseč je Vám neznámá, tu se nepokoušíte zjistit.

"Pokud však zdejší diskutující navrhne bojkot za to, že autorka chce své oponenty vyhodit z diskuse, dojde k uražení a odchodem z blogů."

Poněkud jste nevzala do úvahy co doporučení "dejte si odchod" předcházelo .... no to se tu stává často.

"autorka chce své oponenty vyhodit z diskuse"

To těžko, na to nemá(neměla) pravomoc, to jedině editor, ale i ten psal něco v tom smyslu, že jeho možnosti jsou omezené.
28. 12. 2010 | 22:00

t... napsal(a):

Lubo, dobré.

Klára Samková vyštvána, po ní odejdou další, zbydou tu Paroubkovi a soudruh Dolejš.
28. 12. 2010 | 22:09

Paedr. Jana Komenská napsal(a):

t...

co doporučení "dejte si odchod" předcházelo?

opět rozporuplný přístup k problému a máslo na hlavě.

Autorka na jednu stranu zastánkyně těch slabších(majitelů domů) kteří prý někoho dotují a na druhou stranu se sama proslavila dojemným bojem za ty silné a státem dotované, aby ještě od majitele bytu(město Ústí nad Labem) dostali další dotaci , prý za újmu.

Čímž vlastně úplně popřela to , o co se přela s juvelem a kvůli čemu vznikl tento blog.

A také si myslím, že není dobré psát o vlastních dětech bez jejich svolení, děti vůbec nemají rády, když se o nich mluví na veřejnosti, navíc zde dcerka vylíčena jako rozcapený fracek, co když si to přečtou její spolužáci a budou se jí posmívat?

Oba blogy jsou dost kontroverzní a rozporuplné.
28. 12. 2010 | 22:32

wiki napsal(a):

t... napsal(a):

Poněkud jste nevzala do úvahy co doporučení "dejte si odchod" předcházelo .... no to se tu stává často.
Jo, jo. V debatě na http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/klara-samkova-vesela-.php?itemid=11705

předcházel SLAVNÉMU výroku 26.12.2010 11:09:20 klarasamkova napsal(a):

... Takže shrnuto podtrženo: dejte si odchod...

přesně spočteno JEDINÝ juvelův příspěvek.
28. 12. 2010 | 22:33

camponotus napsal(a):

Ono je to v postatě jedno, zda jste psala, píšete, nebo budete psát, řekněme, že Vás sleduje a případně se vykecává několik tisíc jedinců. Ještě jsem nezaregistroval nějakou odezvu v širším měřítku, nebo že by si toho všimli a reagovali ti, kterých se to týká. Takže marnost nad marnost, jednou to někdo smaže a bude po ptákách. Sleduji v naší ulici, jak balíky takových statí, jaké píšete Vy a Vaši kolegové mizí ve dvou velkých žlutých kontejnerech a každý čtvrtek přijedou pudřenkáři a vyvezou to k sešrotování. A opět se z toho udělá papír, tentokrát již ne novinový, ale toaletní a tak to všechni úsilí stejně nakonec skončí, no víte kde. Ale naděje umírá poslední.
28. 12. 2010 | 22:46

Alex napsal(a):

Lubo 20:43:26
Máte velký kus pravdy, ale ne celý.
t...
Vy pravdu nemáte. Paní Klára vyštvána nebyla, vyštvala se a sama prohrála jen se sebou samou. U ní věřím, že jen zatím. Vždycky se můžeme mýlit a v čemkoli - Vy já i paní Klára. A je jen na nás, co od těch ostatních přijmeme a co ne.
28. 12. 2010 | 22:49

Paedr. Jana Komenská napsal(a):

Pane Juvele, pletete dohromady hrušky s jabkama a hlavně: víte, kdo je ve vztahu nájemník - majitel ten slabší?? Dám Vám návodnou otázku: ten, ůči němuž je porušováno právo. Ustvní soud vynesl již cca 75 nálezů, že regulace nájemného v tomto státě je PROTIÚSTAVNÍ. A Vy mi tady něco povídáte o ubohých nájemnících hrožených deregulací. Já mluvím o nájemnících, keří již 20 let profitují z protiprávního a protiústavního stavu v této zemi. Takže shrnuto podtrženo: dejte si odchod...
Téma bydlení je citlivé a i u pana Křečka bývá husto a někdy sprosto.

Autorka se nechala unést emocemi, vlastně platí, že za vše si člověk může sám.
28. 12. 2010 | 22:57

t... napsal(a):

Paedr. Jana Komenská:

"proslavila dojemným bojem"

"proslavila"
Advokátka nemůže za to, že se o některé její klienty média zajímají více.

"dojemným bojem"
Každý člověk má právo na obhajobu, jak sebou samým, tak v zastoupení advokátem.

Je vskutku obdivuhodné, že dokážete udělat "právní" rozbor dvou(!) případů na třech(!) řádcích ... a to jste doktorka pedagogiky nebo se za ni vyhlašujete.

U doktorky pedagogiky Komenské mám podezření, že jméno je smyšlené.

Jak víte, že Klára Samková psala o své dceři bez jejího svolení?
28. 12. 2010 | 23:06

MA-FU napsal(a):

PANÍ TUŽKO
teď jsem se dostala teprve k tomu celému čtení -proč opouští p.Samková blogy...a koukám a čtu do teď jak omámená,co se tu strhlo...má milá Tužko,Tužtičko to není kvůli Vám,to jen K.Samková neunesla tíhu života,a musela to na něhoho svéct!!
Nepřesvědčí mě ,že je to kvůli Vám
28. 12. 2010 | 23:07

t... napsal(a):

Paedr. Jana Komenská:

"Pokud autorka odejde, ztratí i možnost zpětné vazby a sebereflexe, zde zcela zdarma."

To má u soudů, jako advokátka, více než dost, s právně nesrovnatelně kvalifikovanějšími soupeři. U soudů to neplatí, naopak to má placené.
28. 12. 2010 | 23:19

Veronika Vendlov napsal(a):

MA-FU, moc zdravím a přeji šťastný a zdraví plný rok 2011.
28. 12. 2010 | 23:25

Paedr. Jana Komenská napsal(a):

t...

záměrně jsem zkopírovala příspěvek juvela, ilustrující postoj paní autorky a pak připomněla kauzu Červeňákových, při které se autorka musela asi převtělit z doktora Jekylla na mistra Hayda. Takže to asi vysvětluje tu její přecitlivělost.

A nick naznačuje, že kdyby Jan Ámos četl její druhý blog, tak by se otáčel v hrobě.

Už je té schizofrenie fakt dost.

Ale uznávám, já kdybych sem měla něco psát, tak nevím o čem. Co by lidi mohlo zajímat. Nemám to know -how, čím se liší talentovaní od průměrných.

Takže nebudu kritizovat, jen jsem chtěla dát pár návrhů k zamyšlení a sebereflexi.

Tón blogu se nehodí k době vánoc, chtěla bych číst něco optimistického a povznášejícího.
28. 12. 2010 | 23:27

Paedr. Jana Komenská napsal(a):

t..

a u soudu myslím že tu sebereflexi nemá, tam se právě nesmí ohlížet na názory druhých a vše podřídit jen tomu, aby vyhrála.

Spravedlnost sem spravedlnost tam.

To je myslím také docela schýza.

Na práva jdou možná mladí s ideály, jak budou bojovat za spravedlnost a pak zjistí, že je důležité vyhrát i když to může být nespravedlnost.
Takových z laického hlediska nespravedlivých rozsudků jsou plné pořady např. černé ovce reportéři krotitelé dluhů případ pro ombudsmana zprávy atd...

vůbec jim to nezávidím
28. 12. 2010 | 23:32

t... napsal(a):

Paedr. Jana Komenská:

"a u soudu myslím že tu sebereflexi nemá, tam se právě nesmí ohlížet na názory druhých a vše podřídit jen tomu, aby vyhrála.

Spravedlnost sem spravedlnost tam."

No Vy tomu rozumíte jako .... ........ (to se tu nesmí psát)

Rozsudky nedělají advokáti.
28. 12. 2010 | 23:45

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, pro MA-FU, děkuji, byla bych pokrytec, kdybych psala, že mne něco z toho, co jsem tady napsala, mrzí. Vůbec ne. Kdyby někdo chtěl, ať něco předělám, tak jen jeden překlep, co tam mám. Kdyby paní Klára Samková, formulovala ten sólo odstavec, co mi zde na blogu věnovala, třeba tak,... že i Tužka, která na mých blozích téměř nepíše, tomu nakonec nasadila korunu,.. vzala bych to tak, že jí opravdu "mé šaškování" rozhodilo. Možná bych se jí i omluvila. Fakt, já při té větě,...dejte si odchod, přímo poskakovala. Totiž, s touto větou je spojeno tolik mých osobních bojů s bolševikem, že je pro mne "jak pro bejka rudej hadr". Kdyby tam byl jmenován ještě jen jeden konkrétní nick, tak to taky hodím za hlavu. To "sólo ", to byla vykrystalizovaná msta. Nazvala jsem věci pravým jménem, při tom jsem mnoho mazala, bylo to podstatně ostřejší, fakt, ovládala jsem svůj šaškovský rozlet co to šlo. Jsem "životem tak vokoulená", že mně nějaká ta ťofka a boule, které tady pod blogem na mou adresu padly, prostě nerozhodí. To jen pro Vás, MA-FU, ODPOVÍDÁM, tady na blogu nechci už být za vrabčáka, co klobe do kobylinců, jak tady taky píšu. Byla jste v "Oáze",? nebyla jsem tam už od předvánoc. Díky, přeji stálé světlé, lidsky teplé a šťastné dny v novém roce.Tužka
28. 12. 2010 | 23:54

Paedr. Jana Komenská napsal(a):

t...

no nerozumím tomu, ale někdy mně medializované rozsudky připadají postavené na hlavu, kdoví, jak by dnes dopadl Chrudoš se Šťáhlavem.
Asi by laik též kroutil hlavou.
28. 12. 2010 | 23:54

t... napsal(a):

Paedr. Jana Komenská:

Když tomu nerozumíte, tak nedělejte "právní" rozbory dvou případů na třech řádcích, a už vůbec nerozebírejte doktorku práv.
29. 12. 2010 | 00:01

Luba napsal(a):

Tužko,
také pro Vás něco mám ...

Je lidsky teplé:

http://losexkrementos.blog.cz/0910/hovno-pojem-3-tisicileti
29. 12. 2010 | 00:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy