Bumerang aneb Nic není černobílé

15. 06. 2014 | 15:01
Přečteno 4344 krát
Aktuální dění v Iráku, kdy se před náporem radikálních islamistů ze sunnitského hnutí napojeného na al-Kajdá hroutí irácká armáda a vláda tomu bezmocně přihlíží, představuje další epizodu v krvavém iráckém příběhu.

Ten měl ale dnes vypadat podle plánů administrativy bývalého amerického prezidenta George Bushe zcela jinak. Z plánovaného „majáku demokracie“ pro arabský svět ale nezbylo nic a jedenáct let po zahájení americké invaze proti režimu Saddáma Husajna, pochybně odůvodněné existencí chemických zbraní v jeho rukou, tady máme hroutící se stát.

Po pravidelných vlnách sektářského násilí s tisíci obětí to ovšem nemůže být až tak velké překvapení. Spojené státy Irák před dvěma a půl roku opustily a tím fakticky přiznaly, že zvolená politická a vojenská strategie zde selhala. Dlužno dodat, že za stovky miliard dolarů a životy téměř pěti tisíc amerických vojáků. Ti by byli možná dnes překvapeni, že do konfliktu zasáhnou v zájmu záchrany Iráku íránské vojenské síly s americkou podporou, jak signalizují některé zdroje.

Ve světle událostí v Iráku je možné se dnes znovu podivovat tomu, že irácká zkušenost Spojených států a také některých spojenců v NATO nevedla k větší obezřetnosti v dalších lokálních střetech v arabském světě, do kterých se Západ aktivně vložil v Libyi a v Sýrii.

Partikulární politické, vojenské a ekonomické zájmy evidentně převážily nad racionální analýzou rizik spojených s angažovaností v konfliktech, kde zdaleka nebylo od samého počátku vše černobílé. V Sýrii se tolerancí radikálních islamistů bojujících proti prezidentu Asadovi podařilo vytvořit podmínky pro jejich zocelení a dnes krok za krokem likvidují Irák.A snad jako „bonus“ se vycvičení radikální islamisté pocházející z Evropy po bojové zkušenosti ze syrské fronty vracejí, jistě k nemalé radosti zpravodajských služeb a policie.

Především Itálie, která byla součástí operace vedoucí ke svržení Kaddáfího režimu v Libyi, se dnes musí potýkat s náporem uprchlíků z afrických zemí procházejících touto zemí, tonoucí v naprostém chaosu. Nestabilita v Libyi se pak šíří do zemí afrického Sahelu spolu se zbraněmi z rozkradených armádních skladů.

Ostrovem stability, i když i to je možná jen dočasný stav, je nejlidnatější arabská země Egypt, kde moc pro jistotu převzala armáda, která si ovšem mnoho starostí s lidskými právy nedělá. Nějaká velká kritika za to ale z Evropy a ze Spojených států nezaznívá. Možná s vědomím, že pokud by se bouřil ještě Egypt, mohla by to být už katastrofa…

Neschopnost správně analyzovat probíhající události a vyhodnocovat scénáře příštích dějů je pro EU a NATO varující. Nevidíme to náhodou, vedle arabského světa, také na Ukrajině? Stačí si jen uvědomit, že v rozmezí pouhých tří let vznikly v bezprostřední blízkosti Evropy na jih, jihovýchod a východ od jejích hranic čtyři zóny konfliktů představujících značnou bezpečnostní hrozbu, a to nikoliv bez podílu Západu.Bude se nyní na politické úrovni v rámci EU a NATO jednat o skutečné podstatě hrozeb a cestách, jak jim předcházet, nebo se politici spokojí jen s dílčími záplatami v podobě navyšování vojenských rozpočtů?

Nejsem si tím jist. Mezitím se EU i NATO a jejím členským státům vracejí jako bumerang negativní dopady špatně zvolených strategií a rozhodnutí.
(Právo, 14.6.)
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bestia triumphans napsal(a):

"Neschopnost správně analyzovat probíhající události a vyhodnocovat scénáře příštích dějů je pro EU a NATO varující."

?
Hm.
Takže v NATO a EU jsou všichni neschopní.
Asi nečtou tento blog.

Za chvíli bezesporu dorazí nepochopený génius Pepa řepa, který nám to potvrdí.
Bohužel si ho v NATO nikdo zatím nevšiml a je nucen se realizovat pouze na Aktuálně.
Úděl nepochopených géniů...
:-)
15. 06. 2014 | 15:16

ZdeněkJ. napsal(a):

BT
"Takže v NATO a EU jsou všichni neschopní."
To ne, ale bohužel všehoschopní.
15. 06. 2014 | 15:35

xerox napsal(a):

balabánku ... nějak jste si to ulehčil , kde je zodpovědnost ... ? ...

,, Bude se nyní na politické úrovni v rámci EU a NATO jednat o skutečné podstatě hrozeb .. ,,

ať eu a nato jedná o čem chce , podstatné je poslat viníky , kteří zdecimovali tamější země a přivedli je do občanských válek ... to jest západní mocnosti - prezidenty , administrativu a to především americkou a britskou před mezinárodní soudní tribunál ...

pak se teprve může rozjímat jak dál , ale to nejde že ne , alespoň zatim , có ty kujóne jeden ... ? ...
15. 06. 2014 | 15:41

ld napsal(a):

A teď jsem zvědav, jak tomu dění v Iráku udělá Amerika s drony přítrž.
Svržením autoritářských režimů přivedlo západní společenství na svět stejné, ba ještě horší s tím, že nyní to stojí o statisíce lidských životů víc.
15. 06. 2014 | 15:59

Zkopírováno (skoro) bez komentáře napsal(a):

http://literarky.parlamentnilisty.cz/blogy/tereza-spencerova/17736-irak-na-rozcesti-propad-usa-vzestup-iranu
Džihád na dohled od Bagdádu je totiž výsledkem dvanáct let trvající chybné politiky Bílého domu na Blízkém východě. Bush s Cheneym tehdy využili 11. září k válečnické hyperaktivitě – nejprve zaútočili na Afghánistán a svrhli náboženskou diktaturu Talibanu. Pak zaútočili na Irák a svrhli diktaturu Saddáma Husajna. A Bush už v květnu 2003 slavnostně prohlásil, že „mise je splněna“. Větší hloupost z úst muže, jehož naše elity slepě následovaly do všech jeho válek, nejspíš nezazněla, i když jich pronesl fakt hodně. Dnes jsme ale v situaci, kdy by – i průměrný -- cynik řekl, že by Washington nejradši Saddáma zase rychle vykopal, oživil a natlačil zpátky k moci v Bagdádu, klidně i silou.
Obama útokem hrozí, ale to vlastně znamená jen to, že Obama útokem hrozí – pozemní invazi vylučuje, maximem jsou nálety na města obsazená džihádem (a tím i tisíce civilních obětí). Vojenský zásah ale paradoxně podmiňuje tím, že vláda v takřka už padlém Bagdádu přistoupí k vágně formulovaným politickým reformám… A NATO, které se na rozbití Iráku tak aktivně podílelo, si myje ruce a jakoukoli účast v boji proti džihádu nyní rovnou vylučuje.
(Mimochodem, zcela mimořádným textem je pak esej „Bushova pudlíka“ Tonyho Blaira s výmluvným názvem „Musíme se osvobodit od pocitu, že jsme tu krizi způsobily my. Nezpůsobili.“) /(Poznámka -copy-: I pudlík Blaire má svého obdivovatele-pidipudlíka:Jmenuje se Sobotka, předstírá, že je sociální demokrat (někdy předstírá dokonce i to, že předsedá vládě, co si říká česká..)./

Nicméně, ze vzniklé situace vychází několik faktů.
USA kajdistické hnutí vymyslely kvůli boji proti sovětské okupaci Afghánistánu, a pak už svého džina neuměly dostat zpátky do láhve.
Řadu let trvající výcvik a financování irácké armády, která měla zajistit bezpečnost v zemi, je jen špatný vtip, na němž si miliony vydělala řada amerických poradenských firem. (Zoufalost velitelského sboru irácké armády při ztrátě Mosulu popisuje autentická zpověď iráckého vojáka na Al Monitor). Za e) „válka proti teroru“ tak přináší pozoruhodné výsledky – zatímco v roce 2001 působilo ve světě 20 velkých „saláfistických džihádistických“ skupin, loni jich bylo už 47. V roce 2007 provedly po celém světě 100 útoků, loni už více než 900.
(Pokračování)
15. 06. 2014 | 16:47

Zkopírováno (skoro) bez komentáře napsal(a):

(Pokračování)

Peníze od Saúdů a Kataru
Poslední bod v praxi znamená, že Usámova „americká“ Al Kajda už je relevantní silou (a „ikonou“) jen v Afghánistánu a Pákistánu, zatímco ve „zbytku světa“ vznikají lokální saláfistické skupiny, které se vzájemně propojují snad jen prostřednictvím „migrujících“ internacionálních bojovníků a liší se navzájem v ideologických odstínech. Společně však utvářejí síť spřízněných islamistických frančíz, které jsou s to využít jakékoli příležitosti k posílení svého vlivu a moci.
Západ se svou „válkou proti terorismu“ a „vývozem demokracie“ – rozbil vojensky Irák, Libyi a Sýrii a vpustil tak džihád do oblastí, do nichž předtím pronikal jen velmi složitě. A co víc, snad každá kapitola „války proti teroru“ přináší přesně opačné výsledky:
v Afghánistánu přiblížila Taliban zpět k moci, útoky bezpilotníků v mnoha zemích vytvářejí více budoucích teroristů než jich dokážou zabít, masové věznění bez soudů a legální mučení pak zbavuje Západ kouzla „spravedlivé síly“, k níž by se chtěli Arabové ve velkém nějak upínat.
Režim středověkého islámu, který ze všeho nejvíc zaručuje tvrdý řád a disciplínu, jim zřejmě připadá lepší než chaos, bezvládí, zkorumpovanost v nominálně „zdemokratizovaném“ a „sekulárním“ Iráku.

Pohled na hromadné popravy, sťaté a ukřižované oběti ISIS zničehonic dokonale zlidšťuje i Bašára Asada, který byl ještě relativně nedávno za „řezníka“ nebo „Hitlera“.
Nicméně, potíž spočívá v tom, že dál platí bonmot, podle něhož je ten či onen džihádista pro někoho terorista, zatímco pro jiného je bojovníkem za svobodu.
Ve výsledku je tak Obama „připraven“ proti ISIS v Iráku bojovat, ale v Sýrii podporuje džihád bojující proti Asadovu režimu, který bojuje proti ISIS … Nejenže tím Washington jen prohlubuje (eufemisticky řečeno) matoucí dojem ze své politiky, ale ze všeho nejvíc tím zároveň dlouhodobě ohrožuje i samotné americké zájmy.
Ke dvojímu metru a globalizaci džihádu jen na okraj: jeden z velitelů ISIS v severním sektoru syrské fronty je Čečenec, který vystupuje pod pseudonymem al Šíšání, podle všeho získal výcvik u dalšího amerického klienta, Saakašviliho Gruzie, a v řadách tamní armády to dotáhl na seržanta…
ISIS je financován do značné míry ze Saúdské Arábie, která je rovněž spojencem Západu, vychází surrealistický obrázek Spojených států, které na Blízkém východě nevědí kudy kam a nemohou se přitom spolehnout ani na to, že jejich vazalové nebudou pomáhat silám, které jsou přímou hrozbou pro americkou bezpečnost.


Málikího režim – premiér posedlý uzurpací moci zastává zároveň i posty ministra obrany a vnitra, nemá tak na koho vinu hodit za selhání zkorumpovaného „státu“ a nezbývá mu než vyhrožovat popravou všem dezertérům – asi nebude s to dobýt zpět oblasti, které ISIS už obsadil. Džihád ovládl provoz největší irácké ropné rafinérie v Bajdží a také ropovody na západě země).
Džihád v Iráku nedokázalo svého času porazit ani 130 tisíc amerických vojáků podporovaných sunnitskými protisaddámovskými milicemi a iráckými bezpečnostními oddíly, tedy dohromady stovkami tisíců mužů…

Nevypadá to nijak povzbudivě, ale první vlaštovky změn už tato situace přece jen přináší – Západ zničehonic zrušil své sankce proti Íránu
(!!!) a povolil mu dál obohacovat uran. (!!!)
15. 06. 2014 | 16:49

Zkopírováno (skoro) bez komentáře napsal(a):

P.S.
Článek je krácen - přečtěte si jej celý, odkaz je v úvodu 1. části .
V původním článku řada odkazů na zahraniční prameny.
15. 06. 2014 | 16:54

Dežo napsal(a):

pravdaže nie nieč iba čiene a biele:
najprv zmrazili učty irackých bohačov, nikto nevie dodnes kde su zmrazene prachy
potom "znarodniliô ten zlatý dol muzeum Mesopotoamie, s ktoreho stači iba jeden exponat a vaša rodinka nemusi hladovať , samozrejme i sadam mal zlate štatne rezervy
15. 06. 2014 | 17:04

Pepa Řepa napsal(a):

Bestia triumphans
jeden nemusí být nepochopený genius, aby viděl-mopslíku.že se to jaksi nevede.

Ale gratuluji, zańafal jste sice první, ale jako vždy bez jakékoliv myšlenky.
I ten hovorka občas vypotí názor.

inu.....mopsi.....dílo se daří a do arabského světa naroubovat demokracii je ten nejlepší nápad. Mičurine.
Vede se přece dílo skvěle na celém BV.
Poštěkáváte jako bolševik....spějeme pod vedením Barousků ke světlým zítřkům, soudzi a ne,že ne!
:-)

Kdo to nevidí jako my je nepochopený genius, nepochopil, že se stahují naši kamarádi do předem připravených pozic a zloduch zloduchů bradatý Peršan může vstoupit do sousední země, což ovšem neplatí na UA.
My zato přimhouříme oko nad jaderným programem.

Není to skvělá, promyšlená, politika?
15. 06. 2014 | 17:12

Míla napsal(a):

Bestia
jste směšný.Zbývá jenom dodat,že za to může Putin.
15. 06. 2014 | 17:14

Dežo napsal(a):

Pepa Řepa : Dežo žasne aký je ten svet rýchlý, ešte včera Iran bol naš neprijateľ čislice jedna a terazky je to najlepči kamarat
15. 06. 2014 | 17:17

Dežo napsal(a):

ked bude u velkeho kima majdan, Dežo ma vyhladnutu artifaktu, cesta sa oplati
15. 06. 2014 | 17:20

Pepa Řepa napsal(a):

Určitě za to může mužik.....to načasování.
Domluvil se s ISIL, která e mordovala jeho kamaráda Bašára , aby to otočila na našeho muže v Bagdádu.
Islámského státu v Syrii a Levantě je nám třeba-mopsi-jako praseti drbání.

Není to rafinovaná politika?
Ještě včera byl Peršan zloduch a ISIL naši demokraté táhnoucí na Damašek.
Jen blbec nemění názory a spojence.
15. 06. 2014 | 17:21

pamětník napsal(a):

Autor:
Ano, je tomu tak.
15. 06. 2014 | 17:22

Ládik!!! napsal(a):

Tak jako nejde naroubovat břízu na jabloň, tak nepůjde naroubovat kukuřici na datle. I když se u nás bříza roubuje každý den stotisíckrát, po 60 let.
15. 06. 2014 | 17:22

Ládik!!! napsal(a):

Stejně bych rád viděl amerického Yegoroffa a Canthariu vztyčovat americkou vlajku nad kremlem. Aby byla rovnováha.
15. 06. 2014 | 17:24

Pepa Řepa napsal(a):

Ládíku Mičuríni, multi-kulti inženýři dokáží všechno.
Selhalo to 100x?
Po sto prvé to určitě vyjde.
15. 06. 2014 | 17:26

Míla napsal(a):

Ládíku
stejný jako Bestia.I když u Vás mě to celkem překvapilo.
15. 06. 2014 | 17:28

Ládik!!! napsal(a):

Ale nedávno jsem někde viděl obrázek kudrnatého prasete. Jo, kadeřavé... http://mangalice.txt.cz/
15. 06. 2014 | 17:31

Ládik!!! napsal(a):

Mílo - Bestia má dobré běžky, musím ho proto podpořit v názorech.
15. 06. 2014 | 17:33

Dežo napsal(a):

nozaj , kde su tie všetky zmrazene prachy? Iracke, Egyptske. Lybijske, Cypeskych bank, Ruských a UKrajinských oligarchov?ežo sa

Dežo to nezaujma, iba tak aby reč nestala
15. 06. 2014 | 17:33

Dežo napsal(a):

zlate rezervy Lybie, Egyptu?

kde su tie tehličky? asi sa stavaju nove pyramidy
15. 06. 2014 | 17:35

Pepa Řepa napsal(a):

Kde jsou rezervy netuším.
jen doufám, že matička EU má aspoń v kufru rezervu na dojetí k nejbližší pumpě.
Kdyby tam dojela je guma zlatá.

Yossífek, Pehe a Shanaáh za poštěkávání mopslíků oznámí, že Islámský stát v Iráqu a Levantě bude základnou zbrusu nové demokracie, jen je třeba vymlátit jinověrce ve jménu lásky a něhy.

Šroubik přidá, že za tím stojí mužik, možná světu zavařil Bimbo, napíše Fendrych.
Rozzlobil machometána.
15. 06. 2014 | 17:46

Dežo napsal(a):

jeden dobrý obed v dobrej reštike vynde človeka na tacku bakšišov, take lanyže , to je jedna revolucia v moldavsku, potom taký tuniak natural to dalšia revolta nekde na kavkaze dnes ne je všecko velmo drahe
15. 06. 2014 | 17:52

Dežo napsal(a):

chudobnemu i z hrnca vykepi, pravi jedno prislovie a je to pravda pravduci, včil akurat sa zrobil majdan a na krešťaku, bov jedne muzeum a bac bac zmizli exponaty, to je nešťastie, to je neštastie
15. 06. 2014 | 17:57

olga napsal(a):

A to jsem si kdysi zpívala že v roce 66. bude všude mír. A to bylo o roku 1966...
15. 06. 2014 | 18:05

Libertad napsal(a):

Pane Balabáne, jeden nemusí být expert ČSSD pro bezpečnostní politiku, aby věděl:
a) že cílem vstupu USA do Iráku, mělo být POUZE svržení odporného režiimu Sadama Husajna, tedy jeho a jeho je nejbližších -bez toho, aby vymýšleli lži o výrobě atomových zbraní-, a pak odchod se všemi těmi, kteří by se v post-Husajnovském Iráku necítili bezpečně. Invaze měla skončit do týdne po okamžiku co vylezl Husajn z té díry.
b) aby věděl, že projevování slabosti vůči Putinovskému Rusku povede k zániku E.U (už vede). Neschopnost jasně a stručně definovat zásadní a zásadový postoj -(bez nutnosti otevřít okamžitě bojové akce) je dokladem jasného úpadku schopnosti se bránit.
Místo jedné Evropské armády a jasné celoevropské politiky, máme přihlouplé předpisy na: Koblihy, Vodovodní baterie, Daně na plenky. Banány. Žárovky, Rum, Olomucké syrečky, Pomazánkové máslo, a dlouhé etc.
Na drzou a neomalenou doktrínu Putina "Budeme bránit naše občany kdekoliv na světě, a když nám to projde, tak příležitostně zabavíne i území, kde se ruští občané nacházejí" nikdo v demokratické Evropě přiměřeně nereagoval a proto E.U skončí (už končí).
Snad se Čechy stanou "n" -tou spolkovou republikou SRN. Ruské a sovětské neomalenosti a primitvismu jsem si užil dost. A to píšu přesto, že jsem dobře informován o zrůdnostech Hitlerovi III. říše. U Německa je mnohem větší pravděpodobost, že se ty hrůzy z jejich strany nebudou opakovat.
U Putina máme jistotu, že se dočteme jak vlastníma ruka zabil lva, jak počet obyvatestva se zmenšuje díky nadměrné spotřebě vodky a dlouhé etc.

S pozdravem

Sidonio Libertad
15. 06. 2014 | 18:06

Bestia triumphans napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
"Mílo - Bestia má dobré běžky, musím ho proto podpořit v názorech. "

!!!
:-) :-) :-)
15. 06. 2014 | 18:13

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa:
Několika meteorologickým superpočítačům se prý podařilo samostatně vyvinout tzv. reverzní Turingův test.

Měl za úkol prokázat hypotézu, že i evropští politici patří mezi inteligentní živočichy - podobně jako bonobo, delfín, straka, papoušek a některé druhy chobotnic.

Zatím se tuto hypotézu nepodařilo počítačům prokázat, ale prý se pracuje na lepších detektorech, které by dokázaly detekovat stopové množství inteligence i u mravenců a jiných členovců, resp. členů vlád.
(Klamnou naději vzbudil pozitivní test u ministra Schwarzenberga, ale ukázalo se, že chytil eskortní muňku, která pozitivně zkreslila výsledky. Posledení zbytek inteligence bohužel ministr vyplýtval při vymýšlení placky "Putine, k noze!")
15. 06. 2014 | 18:19

Míla napsal(a):

Libertad
to by jako měla EU a NATO zasáhnout v Iraku? To by dopadlo jako Rusko v Afganistánu s US v Lybii,Syrii a Ukrajině.Zřejmě se málo počítalo s mentalitou okupovaných národů.Ať na východě,či západě.
15. 06. 2014 | 18:25

Dežo napsal(a):

bumerang neni našinske slovo, čo tak poklopy v zbierne surovin
15. 06. 2014 | 18:25

jozef napsal(a):

My nic,my...
My sme boli a zostali "koalicia ochotnych","nove demokracie".

"Stare europske demokracie" pripravovanu US vypravu do Mezopotamie ostro odmietali,jednak kvoli riziku,jednak /a najma/ z neochoty sluzit svetovemu policajtovi uplne gratis.Totiz len pudl City a Wall Streetu Blaire dostal prislub podielu na koristi.
Na ostatnych svetovy lider zvysoka kaslal /az neskor bol nuteny dorazne ich ziadat a maximalnu pomoc.Lahko bolo uzemie dobyt,ale nedalo sa udrzat/.

Nove bananove republiky,na rozdiel od emancipujucich sa starych,latinsko-americkych, "ochotne"-poslusne tuto vojnu,tento masaker podporili.
Media totiz u nas boli /a su/ jednotne a ochotne novodemokraticke.Proti verejne ohlasenej vojne nekonali sa ziadne protesty.
Sucasny sef zahranicneho vyboru slovenskeho parlamentu F.Sebej,medialno-politicka stalica epochy,dokonca obhajoval pripravovanu vojnu v trojstrankovom clanku v tyzdenniku Domino,o.i, nizsou civilizacnou urovnou irackych domorodcov...

Konstatujme tiez,ze v tom case vsetky spickove think-tanky rise este uznavali schopnost USA viest zaroven dve velke vojny a viacero mensich.Naco sa teda delit o korist ?
Pri vybere ciela vojnovej misie sa rozhodovalo medzi Iranom a Irakom.Prednost dostal Irak socialistu S.Husajna.Toho socialistu S.Husajna,ktoremu proti irackym nacionalistom
pomahal ziskat moc D.Rumsfeld,jedna z rozhodujucich person niekolkobilionovej hry.

Zamienka,ze Irak neznicil uplne vsetky /Zapadom dodane/ chemicke zbrane, nebola rozhodujuca,americkemu volicovi absolutne nestacila.Pripomenme,ze rozhodujucou zamienkou bola "podpora Iraku Al Kaide".
"To neprecitam!" povedal do predcasne zapnuteho mikrofonu minister Powell.Vzapati to precital.
Americky medialny obcan nenavidi Al Kaidu a netusi,ze Al Kaida a socialista Husajn su nepriatelia...
Co si mysli svet,to bolo a je vladcom plutorise fuk.
Lebo sa spoliehaju /samozrejme okrem siete agentur/ na stopercentne spolahlivu medialnu armadu .Najpodstatnejsiu sucast dnesnej politiky.

Po bleskovom dobyti Bagdadu nastalo trapenie s udrzanim dobyteho uzemia a tak prisli naliehave ziadosti vazalom a poddanym o zaslanie vojenskych kontingentov.Dodali aj Cesi,aj Slovaci...
Okrem vojny protiokupacnej rozputali sa aj poziare nabozenske a kmenove,.Tretina obyvatelstva vo vojnovom krci na uteku.Stovky a tisice samovrazednych utokov...
Az napokon padlo vo Washingtone rozhodnutie z Iraku pod nejakou zamienkou utiect.

Suma 1700 miliard,ktora je aktualne uvadzana ako suma americkych nakladov na misiu,nezahrna nepriame naklady a naklady z dosledkov vojny.Je to niekolkobilionova !! financna strata pre USA.
Aj s nasou totalne poddanou ucastou.S nasim podielom na tvorbe imidzu kriziackych okupantov.

Z USA nahnali niekolko stotisic vojaciek a vojakov,desiatky z nich rocne spachaju sebevrazdu...
Co niekolkorocna misia urobila s irackymi domorodcami,to medialna armada tohto imperia,aktivny ucastnik vojnovych hier, nereflektuje.
15. 06. 2014 | 18:34

zemedelec napsal(a):

Pane Balabán.
Velice dobře napsané.
Napadá mě,že si někde musí USA zahojit rány,takže ta Ukrajina musí dopadnout,jenom to zaplatíme všichni Evropané.
15. 06. 2014 | 18:39

paranoie nemůže být nikdy dost napsal(a):

Pan Balabán tentokrát předstírá, že je mu pět a že ho včera rodiče poprvé nechali koukat v televizi na zprávy.

Takže USA a EU za těžké miliardy nacpané do barevných revolucí a jar vlastně pořád dělají chyby.
Marná snaha, tohle už nerozesměje.

Čemu jsem se ještě zachechtal byla "reportáž" jakéhosi Ivana Adamoviče (který podle jména bude Čech tak nejdéle v třetí, ale spíš v druhé generaci) z dnešního Majdanu, kde setrvávají divadelní dekorace zbylé po coup de main z 20.2. (kdy se mezinárodní zločinci a agenti plutokracie Fabius, Steinmeier a Sikorski setkali s Janukovičem a sjednali s ním za jakých okolností ho nechají naživu) v kterých po přechodných (jako u nás v devadesátých letech) trafikách pro opékače buřtů vznikne Burger King Nebeské sotni, stylově vybavený ohořelými pneumatikami (vynálezem Winnie Mandelové); zachechtal proto, že tam "reportér" potkal islamistickou teroristku Procházkovou a místo, co by z ní vytáhl, jaké úkoly tam plní si od ní nechal vyprávět pohádky o skákacích kudlankách.
Možná se ale holka jen zabezpečuje na stáří a zřídí si v oděsském domě odborů franšízu opékárny plukovníkovníkových (jaki jen se ten Mykola jmenoval...) kuřat.

Pro ty, komu není všechno jedno a na přímé přenosy espreso-tv a dalších se do noci a po ránu dívali, teď grafická rekonstrukce toho, co se skutečně v Institutské ulici odehrálo:
1.) http://www.youtube.com/watch?v=3gPBmq0u8Fw
2.) http://www.youtube.com/watch?v=EPbVg7Q5ke0

Obecné schéma těchto opakujících se událostí a kdo je instrumentem v jejich přípravě je možno vidět tady (každý, kdo má víc jak dvoubitovou pamět už musí být incidenty s neznámými snipery totálně unaven):
3.) http://www.youtube.com/watch?v=Csm-gw1KrY8
Že v Čechách jsou ještě bezpečnostní analytici a publicisté, kteří si na pětileté nehrají dokazuje tento rozhovor s panem Schneiderem (nevím, jestli ještě pracuje pro Babišovu ČP, její tón se natolik změnil, že jsem ji přestal sledovat):
4.) http://www.youtube.com/watch?v=Csm-gw1KrY8

Pro ty, kdo chtějí mít všechny souvislosti pohromadě a snesou skoro po dvě hodiny kolotočářské vystupování a hlas Alexe Jonese tentokrát (dřív bych ho nikomu nepodstrkoval) doporučuji si následně k předchozímu pustit Hope betrayed.

Je to střihový dokumentární film, který popisuje skutečnou funkci Baracka Obamy v plutokratově spiknutí (je mi líto, to je jediné správné české slovo, které shromážděná fakta popisuje), dělá to oproti svým předchozím pracem důkladně hlavně co se rešeršní práce týče a především je tentokrát řadí do správného pořadí a akcentuje podle důležitosti.

Alex se hodně vypracoval, od dob kdy pronásledoval bilderbergovce a pokřikoval na ně megafonem.
Petr Cibulka, tentokrát bez siderického kyvadélka.
Je asi potřeba si pamatovat, že byl v roce 1981 první, kdo veřejně ventiloval co je Bohemian Grove a že se tam dostal s videokamerou.
Jasně si pro obamovskou produkci musel najít financiéry, ale to je snad každému zřejmé, jako u každého veřejného sdělení.
5.) http://www.youtube.com/watch?v=HNIuZofwglg
Jistě s ním ve všem nesouhlasím, ale logická linka příběhu je správná.

PS. Pro lobotomiky. Prosím, se sledováním videí se neunavujte, samozřejmě víte všechno nejlíp. Nikde se tam nevyskytuje zelený mužík v láptích. A věří tomu leda proletoši organizovaní v autobusech.
15. 06. 2014 | 18:52

veverka napsal(a):

Autore

USA ten chaos chtějí,vytvářejí ho zcela záměrně.

Oddaluje to totiž alespoň na chvíli jejich vlastní neodvratný pád(jsou zadlužené až po uši a tisknutí nekonečných kvant peněz už přestává fungovat).

A tak rozvracejí státy a vraždí statisíce lidí...Irák,Afghánistán,Srbsko,Kosovo,Libye,Sýrie......

a naposledy Ukrajina.

Kam USA investují do svých tzv. humanitárních organizací ,podpory demokracie a podobné kecy (ve skutečnosti je to krytí pro zpravodajskou činnost) tam vždy rozvrátí stát a zavedou chaos.

Svět se pak utápí v zabíjení a chaosu a USA mohou ještě chvíli přežívat a hrát si na světového lídra.

Kterým už ale dávno nejsou,protože krom jejich několika lokajských koloníí jako je ČR je většina světa nenávidí a vidí jací jsou to prolhaní pokrytci s dvojím metrem a křivou hubou.
15. 06. 2014 | 18:56

paranoia je dlouhodobě únavná napsal(a):

PŘ 17:21
ISIL je jako celé divadlo nazvané Al - Kajda od začátku (přiznaně) organizované CIA ve spolupráci se Saúdy.

Teď tedy početně nabývá rozměrů skutečné (a jediné opravdu v bojích zkušené a podle bojových schopností vybudované, snad s výjimkou Hizbaláhu) armády. Všichni ostatní mají jen jakési jednotky schopné špatně provádět policejní operace.
Nebo bombardovat civilisty do doby kamenné.

Tu armádu někdo úmyslně a za nemalé náklady nechal vzniknout.
To, co teď dělá může sice být trik na vylákání Íránu z úkrytu, když všechny ostatní důvody k jeho zničení neměly cenu šestákového humoristického plátku, jaké můj děda napichoval na záchodě na hák.
Ale může to být taky začátek toho, co nám ideologové Al - Kájdy vždycky slibovali.
Někde v nich mohla uzrát lekce, kterou jim dal T. E. Lawrence.
Zkuste si hodit korunou.
15. 06. 2014 | 19:18

TomášL napsal(a):

Ládík!!!

Přišlo mi mailem, že jde o Vaše memoáry... Ale nevím, co je na tom pravdy.

https://www.youtube.com/watch?v=D3bRWm3mxPc

:-)
15. 06. 2014 | 19:31

Medikolog napsal(a):

Armáda okupanty dosazené vlády má holt morálku Vládního žoldnéřského vojska šíitů ochotného zabíjet, ale ne umírat, zatímco sunitské milice mají morálku bojovníků proti americké okupaci a proti kolaborantům...
15. 06. 2014 | 19:49

Ládik!!! napsal(a):

TomášL -
má to jenom 1 chybu - ve 3:03 - nebeská tělesa se pohybují opačně, jako bych byl na jižní polokouli. A jdou moc rychle za sebou, což může být relativní.
15. 06. 2014 | 19:55

jozef napsal(a):

to paranoja...

Aj Taliban aj Al - Kajdu... Usraelski vladcovia a Saudi stvorili,aby im posluzili.

Na rozdiel od vladcov Usraela, Saudovia nefinancuju svojich potencialnych nepriatelov.
Armada bojovnikov ochotne umierajucich kvoli viere a pomste je v pripade Saudov investicia pozitivna,zasadna a dlhodoba,v pripade vladcov usraelskej rise zvykova,istinktivna - a sebevrazedna.
Naviac k tomu spolocne devastuju vychodnu Europu.Ruka v ruke.
Pri rozdieloch v natalite obyvatelstva Europy,alebo aj Ruska,devastacia vychodnej Europy je opat investicia dlhodobo v prospech tvrdeho islamu,proti vacsinovym domorodcom.

Ak to niekto natvrdo milionkrat skonstatuje niekde na internete,mozno sa nieco v masinerii pohne.Mozno.Risa tato funguje ako sultanat.
15. 06. 2014 | 20:14

jano janosik napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
Za chvíli bezesporu dorazí nepochopený génius Pepa řepa, který nám to potvrdí.
Bohužel si ho v NATO nikdo zatím nevšiml a je nucen se realizovat pouze na Aktuálně.
Úděl nepochopených géniů...

Tak tak pane chytrej
v Respektu io tom psali uz vloni
s tebou musi byt stara nanejvys spokojena
co rekne to plati ya ya
oslicku
15. 06. 2014 | 20:15

342 napsal(a):

Ad "Dlužno dodat, že za stovky miliard dolarů a životy téměř pěti tisíc amerických vojáků. "
-----

Vždyť právě proto musel ministr obrany Rumsfeld už v září 2001 prorazit extra tunel v Pentagonu, aby za vlády neokonů mohly biliony dolarů daňových poplatníků volně protékat správným směrem. Tohle asi není neschopnost nebo hloupost, ale promyšlený systém.

Zdokumentováno...
http://911research.wtc7.net/pentagon/evidence/photos/punchout.html
http://www.popularmechanics.com/technology/military/news/debunking-911-myths-pentagon# bigplane
http://www.youtube.com/watch?v=xVcPe6lVJsM
http://www.youtube.com/watch?v=L3RaJHltYUY
http://killtown.911review.org/flight77/inside.html
15. 06. 2014 | 20:37

strýc virus HxNx napsal(a):

ču ču mendé?
15. 06. 2014 | 21:05

václav1 napsal(a):

Rozvrat států a vytvořrní co nejvíce vzájemně se se nenávivdějících a vzájemně bojujících skupin lidí je cíl a nikoliv chyba politiky USA a evropských poskokú. Toto se velmi úspěšně daří a tak je třeba schopnosti realizova tuto strategii ocenit. Zvolená forma likvidace konkurenčích států a jejich uskupení ja mimořádně ůčinná a relativně levná, do jaké míry je univerzální to se uvidí na Rusku a Číně.
15. 06. 2014 | 23:05

pamětník napsal(a):

olga napsal(a):
"A to jsem si kdysi zpívala že v roce 66. bude všude mír. A to bylo o roku 1966... "
Tak Vy jste Pavlína Filipovská?
Tu písničku poslední dobou si často připomínám. Se sardonickým úšklebkem nad vlastní bývalou naivitou.
15. 06. 2014 | 23:11

pamětník napsal(a):

Sidonio Libertad:
Nemohl byste ty své prudce inteligentní vstupy zestručnit? Ten v 15. 06. 2014 | 18:06 je vskutku navíc.
15. 06. 2014 | 23:15

Kanalnik napsal(a):

Perfetkní článek, pane Balabáne.
16. 06. 2014 | 00:11

Ludmil napsal(a):

Události na Ukrajině za 11min.
http://rutube.ru/video/28d3e3607a2909ff403f8e88fae9fac2/
příjemnou zábavu.
16. 06. 2014 | 01:06

Pepa Řepa napsal(a):

Škoda, že není udělována cena Diplomat roku.
Dobroty Barel by možná byl na bedně s plackou "Putine k noze", ale vítězem by byl ukrajinský MZ,

Jeho vykřikování " Putin je Pelta" nemá konkurenci
To hned povzbudí mužika, aby povolil kohoutek s plynem.

inu poznají se absolventi spanilé diplomatické mluvy na které žádná mazací guma nemá.. Barely slušnosti a tolerance.

Když už takový putinobijec jako Romancov tvrdí, že Putin nemá zájem zatížit sociální systém o 50 milionů zdivočelých a hladových úkáček, tak už je co říct.

Ale matička EU se možná zamyslí, až se věci vymknou kontrole jako v Iráqu.
Náš nový demokrat na UA to hrotí k válce.Každým dnem.
Asi ji bude mít.
Mopslíci se nezamyslí, není čím.

Konspirativní představa že je al-Qaidá US projektem je nad mé duševní možnosti.
Jsem jen hloupá, omezená řepa, občas potkávající bojovníky za chalifát v Opletalostánu, jezdí sem na zotavenou. Jsou z masa a kostí, žádné představy.
Teď najeli na seriové uřezávání hlav, v Iráku se s tím nemažou, vyzkoušeli si to na Aramejcích v v Malúle a křesťanech v Daráa.

Josífku s tím nekamarádi, je to zmetek, říkala babička.
Na rozdíl od kormidelníků moudrá žena.
16. 06. 2014 | 06:49

magor napsal(a):

Šlovíšku, Vy máte opravdu zvláštní nadání vždy stát jako udivená Růženka v trní, pět tisíc (když u životů, snad x sest tisíc, ne?! :-( a miliardy dolarů fuč, nějakého ekonoma by to chtělo, anebo veleducha Bednáře.

Podivuje mne ten podiv, přidali jsme se k hordě hrdlořezů a nýčko prej máme znovu bojovat. Osobně, navrhuji obsadit Maďarsko, panonské šíravy a sličné děvy nechť alespoň dobrou motivací, ty jejich cukrdlíkově vyprázdněné pojmy nechť si strčí do zadků.
Když válka, ať z toho - popravdě - něco kápne, pravím znovu, nějaký ekonom tu chybí..
16. 06. 2014 | 08:34

Filuta napsal(a):

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vojensky-analytik-Koller-Rusko-by-mohlo-byt-nas-spojenec-Ukrajina-je-cerna-dira-na-penize-Putin-je-osobnost-323269


Tohle by si měl přečíst Resl a Yosif.
Zajímavé postřehy o americké armádě.
16. 06. 2014 | 08:36

buldatra napsal(a):

Já bych s tím zlým mužíkem začal pomalu, ale jistě brzdit.
Čék nikdy neví, že.
Páč furt se něco děje a děje se to tak nějak navzdory tomu, co si o tom myslí ojroznalci všeliké problematiky.
Například ojroZaorálek bude také nucen ledacos přehodnotit, ale to mu nedělá problémy.
I ostatní ojromozkové otáčejí a tváří se u toho jako že se nic neděje, je to napvosto noumální.

I stal se Írán přes noc naším přítelem.
Zatím ještě ne definitivně, páč to by bylo podezřele rychlé.

Jak to bude nakonec s Putinem neví ještě ani Balabán.
I když to možná tuší.
16. 06. 2014 | 08:43

buldatra napsal(a):

Je vidět, dnes a denně, že politiku za nás, Evropany, dělají ti nejlepší z nejlepších.
Neodvolatelně zvolení, popřípadě jmenovaní.
Toš, nedivme se.
16. 06. 2014 | 08:48

Filuta napsal(a):

EU je tak úžasně multikulturní, že klidně přehlíží ,jak se jí "mírumilovní" muslimští imigranti přeměňují v radikální islamisty a v bojích na Blízkém východě získávají vojenský výcvik.

Pak se v klidu vracejí zpátky a na svou "víru" obracejí čím dál víc ostatních imigrantů muslimského vyznání. Až se začnou miliony muslimů v EU šikovat, bude pozdě.
Brusel a národní vlády nebudou schopné reakce.
Jak je vůbec možné, že EU dovoluje muslimům, angažovaným v bojích po boku radikálních islamistů na Blízkém východě, aby se vraceli do Evropy?
16. 06. 2014 | 09:36

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa:
Jistě, Írán může být přítelem, když z bílého Baráku zavelí černý Barak.
(Míním barvu duše - pigmentace pokožky je mi lhostejná ! Bohužel i mezi černými jsou psychopaté s duší géringů, polpotů či šéfů ku-klux klanů. Proto jsou tak schopní vzájemně uzavírat koalice - jsou jedné krve, ti i oni, řekl by Kipling.)

Mír je válka, válka je mír,
bílá je černá a černá je bílá,
Venca Ruzyňský je humanista a pravdomluvník a nikoli lhář a psychopat,
krvavá pradlenka Madlenka Olbrajtojc
(Vencou navrhovaná kandidátka na Havlovou stolicí potřísněný stolec českého prasi-denství),
tato Madlenka není válečný zločinec, zlodějka a privatizátorka srbského Kosova,
ale přestárlá deratizátorka planety, pro níž nejsme nic víc než opovrženíhodné křesťanské krysy s oslabujícími zbytky toho, čemu se říkávalo křesťanská morálka - či (jinde) lidství.

Tedy něčeho směšného, co pro ni ve skutečnosti nikdy neexistovalo - stejně jako pro Václava Havla.
Morálka v havloidním pojetí je povinné oslabující očkování konkurenta,
které je povinen podstoupit,
aby jej bylo možno s co nejmenší námahou zotročit či zlikvidovat.

Hitleři, olbrajové, polpoiti, duci, buši, barelové či havlové jsou proti této "nemoci zvané morálka" imunní, proto o ní mohou podle libosti čvachtat mordami, aniž by jim hrozilo, že se jakkoli svými vlastními slovy nakazí.
16. 06. 2014 | 11:56

Admirál napsal(a):

Musím se přidat k magorovi (svůj k svému):

"Podivuje mne ten podiv, přidali jsme se k hordě hrdlořezů a nýčko prej máme znovu bojovat. Osobně, navrhuji obsadit Maďarsko, panonské šíravy a sličné děvy nechť alespoň dobrou motivací, ty jejich cukrdlíkově vyprázdněné pojmy nechť si strčí do zadků.
Když válka, ať z toho - popravdě - něco kápne, pravím znovu, nějaký ekonom tu chybí."

Různí trubači debility v médiích volají "do zbraně, na Rusa".

Vývoj přitom ukazuje, že tito převážně ředitelé zeměkoule nemají schopnost řídit ani tříkolku. Vývoj v Iráku je nejlepší demonstrace jejich kompetence.

Milion mrtvých, rozvrácený stát, občanská válka.

Co z toho budeme mít, když jim půjdeme na ruku? 99% Evropanů hovno. Hovno s rizikem.

Jsme maximálně v kolonce kolaterální ztráty. Něco jako Ukrajinci, kteří dostali ten skvělý úkol bojovat s Rusem pro větší slávu mudrců z Chelmu.

Paní náměstkyně Nulandová nám jasně svým diplomatickým jazykem řekla, co že můžeme očekávat.

Na to je jediná odpověď. Do prdele.

Pan Stejskal se jistě nebude zlobit, že jsem použil jemný, vybraný jazyk našich transatlantických přátel.
16. 06. 2014 | 12:43

pamětník napsal(a):

Divide et impera!
Rozeštvi a sekýruj.
16. 06. 2014 | 12:47

Pompeius Magnus napsal(a):

to buldatra:

"Jak to bude nakonec s Putinem neví ještě ani Balabán.
I když to možná tuší. "
--------------------------------------
áááááá modří již vědí!
16. 06. 2014 | 12:54

VašeK napsal(a):

V souvislosti s postupem sunitských jednotek na Bagdád opět Česku mizí naděje na prodej bitevníků L-159 Alca ......
16. 06. 2014 | 13:20

jinak to prodáváme jako šrot napsal(a):

Vašek
Naše armáda už před měsícem a půl rozhodla, že ostré verze bitevníků Iráku neprodá.
Proč, když je má zakonzervované a nelétá s nimi?
Protože někdo nechce, aby se šíitská vláda v Iráku udržela.
Ten někdo nesedí ani na sesli bývalého pátého milovníka ani na zamini.
Ale určitě brzy "potrestá" Írán, pokud by Bagdádu skutečně přišel na pomoc.
Když nenalákaj Putina do Doněcku, začnou třetí světovou jinudy.
Tlačí je čas.
16. 06. 2014 | 15:01

modrý edvard napsal(a):

Tak teď už víme, jaké chyby jsme udělali tím, co jsme udělali. (nebo, pro nepřátele NATO: jaké chyby udělali tím, co udělali). Ale nevíme, jaké chyby bychom udělali, kdybychom udělali něco jiného. Možná by bylo hůř, možná ne.
Historie se vyvíjí dle svého uvážení a budoucnost umějí předvídat jen prognostici.
Podobně si Putin může říkat "kdybych toho Janukovyče nechal podepsat smlouvu s EU, měl jsem Ukrajinu furt v kapse".
16. 06. 2014 | 16:26

hovorka11 napsal(a):

"Neschopnost správně analyzovat probíhající události a vyhodnocovat scénáře příštích dějů je pro EU a NATO varující. "

Nesouhlasím, je to takto:

NATO ve skutečnosti není bezpečnostní složkou EU, ale USA, která diktuje, kdo bude ve vedení, diktuje bojové a okupační záměry a konkrétní akce.
Bez schvalovacího řízení z USA se v NATO nikdo nehne.
USA cíleně a systematicky pomáhala islamistickým žoldákům a fanatikům v Sýrii a to záměrně, protože usiluje o rozbití ekonomicky silných celků mezi něž patří i EU. Írák je výsledkem stahování islamistů ze Sýrie.
Proto ten zákaz USA dovozu ropy a plynu z Íránu do Evropy. Přitom Íránci nabízeli obchod v měně EUR, což nemohlo u USA projít !
USA záměrně zhoršuje situaci v Evropě, protože může rozvratem nasměrovat nenávist na svého úhlavního soupeře- Rusko. Tato vražedná propaganda, která nejdříve obětovala srby v Kosovu a nyní Ukrajinu znamená oslabení nejen Ruska, ale i EU z diktátu USA.
USA budou naopak stupňovat rozklad Evropy.

Závěr:
USA jedná zcela logicky podle imperiálních zásad a není na tom nic překvapivého.
Tragédie je v eurohujerech, kteří se snaží předhánět kvůli kariéře v podlézání vládě USA na úkor Evropy. Zákonitě, pokud nedokážeme totalitu Bruselu zastavit, tak dojde k větší krizi jak v USA, která na tom opět vydělá. Myslím, že v brzké době se začneme výrazně ekonomicky propadat díky bruselským totalitním zrádcům.
16. 06. 2014 | 16:59

nadšení nad tímhle vítězstvím opadá napsal(a):

modráku
ono jest se ptáti, zda-li je žádoucím stavem ji tam mít.
to máte jako s tou krabičkou, kam jste strčil vypálenou sirku.
16. 06. 2014 | 17:04

2669 napsal(a):

Ještě doplním, že amici už přesunuli bombardéry B52 do Evropy (myslím GB).
V Německu mají sklad jaderných pum, které nejsou pod patronací NATO, ale výhradně americké armády.

http://zpravy.idnes.cz/usa-vyslaly-do-evropy-bombardery-dqo-/zpr_nato.aspx?c=A140605_205420_zpr_nato_inc

Islamističtí spojenci amiků se opět po prohrané válce v Sýrii přestávají hodit.
Někdy mám pocit, že Obamu a EU řídí sám Usáma bin Ládin:

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4222-brutalni-zabery-povrazdeni-1700-irackych-zajatcu-isis-americka-skryta-re-invaze-do-iraku
16. 06. 2014 | 17:08

Ambra napsal(a):

Sidonio Libertad:
...aby věděl, že projevování slabosti vůči Putinovskému Rusku povede k zániku E.U...

Tak to milý Sidonio nebude. E.U. nikdy nerozvráti Putin, ale enkláva amerických vládních poradců, pokud bude schopna nacházet ve světě své zfanatizované loutky.
Konečně my s tím v Československu máme isté zkušenosti. Tak jako Slánského po válce by se Ukrajina dnes potřebovala co rychle zbavit Jaceňuka. A v duchu textu článku by pak místo uklidnění z klidné budoucnosti celá Evropa opět ronila krokodýlí slzy, jací že zločinci a antisemité Jaceňuka ostranili.
16. 06. 2014 | 17:19

Admirál napsal(a):

jinak to prodáváme jako šrot - Pochybuji, že Peršan bude tak blbý, aby do téhle pasti vlezl.

Stejně tak, jako Rus nevleze do pasti v Doněcku.

Peršan i Rus mají mocného spojence. Čas .
16. 06. 2014 | 18:16

hovorka11 napsal(a):

EU se snaží z Ukrajinského masakru vyvléknout. Dnes dokonce Rusku nabízejí společnou pomoc Ukrajině. V době OH v Soči rozpoutali Majdan, jen aby Rusko nespolupracovalo a nezajistilo výrobu a finance Ukrajině. Radši udělali krvavý převrat a dnes se snaží Rusko zatáhnout do toho, co rozvrátili za cenu stovek mrtvých.
Jen blázen by EU věřil a nechal si bodnout zákeřně nůž do zad, jak jsme viděli už vícekrát...
Rusko nebude dělat nic nesmyslného a ani plyn na něm zadarmo nevymohou.
Ukrajinci mají zase na účet evropanů zásobníky plné a EU opět trapně přihlíží a ukrajinský režim kryje.
16. 06. 2014 | 19:32

Pepa Řepa napsal(a):

Čas je běžec dlouhým krokem
chvíli pokoj nedá si.....

...a mužik je pánem času (dajvaj časy) o tom žádná........
Kdo si počká, ten se dočká, říkala babička.

Stačí jedna zima a rozrajcovaný Uki když matička EU nezatopí v jeho kamnech a neshromáždí otop vezme zbraně, které mu dáme a potáhne.
Mám obavu, že ne na východ.
Jan Werich říkal....a my máme balvan.
Sisyfovský.

Teď vlastní naši bystří kormidelníci bumerang.
Asi byl v akci.
17. 06. 2014 | 08:08

Admirál napsal(a):

Doporučuji:
http://leva-net.webnode.cz/products/sok-pro-ukrajince-pravda-v-primem-prenosu/
17. 06. 2014 | 10:01

Pepa Řepa napsal(a):

Někdy mám pocit, že Obamu a EU řídí sám Usáma bin Ládin:

Taky mám-často-stejný pocit.
Načnul to kolega Bill na Balkáně.
Možná je Barack Hussein ztracený Mahdí.

Možná dablagent KGB nahrávající od kůlu Vladimírovi na smeč.
V tom je fakt dobrej!
17. 06. 2014 | 12:47

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Je zvkáštní, že se už snad i Írák háže na Obamu.
Ještě mu přišijte fin. krizi 2008 a může jít spokojeně na kutě - máte to ve své hlavě vyřešené, našli jste si viníka : " Chrrrr...písk...chrrrr...písk...".
18. 06. 2014 | 11:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy