Ten chlap to s tou holkou někam dotáhne. Měl jsi pravdu, Michale...

26. 02. 2010 | 23:28
Přečteno 12518 krát
Pamatuji si, jak otec Záhrobský v roce 1999 posílal faxem do liberecké redakce Mladé fronty Dnes skvělé výsledky své čtrnáctileté dcery z nějakých mezinárodních juniorských závodů, které nám tenkrát vůbec, ale vůbec nic neříkaly. Jely se v Norsku. Čert už dneska ví na jaké sjezdovce...

Otce Záhrobského ten fax určitě něco stál. Ale moc chtěl, aby se o Šárce vědělo. Nevím ani, jak tenkrát dopadla. Třetí? Nebo první? Můj bývalý kolega Michael Havlen tehdy řekl: "Ty vole, to jsem ještě nikdy nezažil, aby nám někdo něco posílal z takový dálky. Tenhle chlap z Benecka to s tou svojí holkou někam dotáhne."


Přech Michaelem smekám pomyslný "Novákův" klobouk.

Před otcem Záhrobským ještě víc. A před jeho dcerou Šárkou samosebou taky.

Především proto, že nedopadli třeba tak jako české rodinné tenisové klany, jimž se věštila obrovská budoucnost (ale třeba Nicol Vaidišovou ještě něco velkého čeká).

Otec Záhrobský byl tenkrát v roce 1999 chytrý, když obětoval pár norských "fufníků" za fax do rodného kraje. Čím víc se o Šárce psalo, tím víc lákala sponzorů.

Dcera je chytrá po tatínkovi. Čte prý na hotelových pokojích moudré knihy a přemýšlí o nich. Většina sportovců si s sebou bere na vrcholné akce pro chvíle volna "plejstejšny" nebo DVD s jejich oblíbenými, vesměs pitomými filmy.

Šárce Záhrobské přeji její olympijskou bronzovou medaili i kvůli její zálibě v literatuře. Třeba naše děti začnou díky ní znovu číst. Víc než díky reklamním spotům v České televizi. A při komunikaci na e-mailu začnou naše dcery a synové znovu psát háčky a čárky.

Ale zpátky ke sportu. To je tedy palba - bronzová olympijská medaile v alpském lyžování pro dívku z krkonošské obce, kde mají u sjezdovky čtyřsedačkovou lanovku teprve čtyři roky.

O minulých titulech mistryně světa, vicemistryně světa a vicevicemistryně světa ve slalomu ani nemluvě.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

znalec napsal(a):

Cítím z ní vyrovnanost. Nevím nakolik za to může literatura. Ale její klid našim hokejistům bych přál :-(
27. 02. 2010 | 00:02

miloslavlubas napsal(a):

Já bych tu její vyrovnanost přál nám všem. Třeba proto, abychom se k sobě při debatách na blogu chovali jako partneři s odlišnými, často i vyostřenými názory, ale nikdy ne jako nepřátelé.
Děkuji za pěknou reakci.
27. 02. 2010 | 00:08

Pobo napsal(a):

Ufff.
Nervy byly na pochodu, ale přežil jsem to. Všechno dobře dopadlo.
Parááááádáááááááá!!!!!!
27. 02. 2010 | 00:09

miloslavlubas napsal(a):

Ahoj Pobo,
mně už je skoro 50 a řeknu Vám, že někdy při olympiádě mačkám palce tak, jako bych bych byl zpátky někde ve třetí třídě základní školy.
27. 02. 2010 | 00:24

Suchec napsal(a):

Lubas:
Potkal jsem je kdysi na Tuxu, ke starýmu Bankovi jsme jezdili do Štědrákovy Lhoty se žáčkama ze ZŠ na hory (to tam Ondra s brácho jezdili jako mlaďoši ještě za Šumperk). Kudla , to už je dávno, to by jeden neřekl.

Je to řehole a sakra nejistá "investice", a výsledek je vždy nejistý. Ale když se to dělá poctivě, občas něco vyjde. A já jim to ze srdce přeju. Zaslouží si to.
27. 02. 2010 | 00:31

Jíra napsal(a):

Šárko krásný závod, moc moc gratuluji. Super jízda, klidný, ladný, prostě tanec na lyžích. Pro mě technicky nejlepší a pro oko nejkrásnější jízda.
27. 02. 2010 | 00:34

miloslavlubas napsal(a):

Pro Suchec:
Máte pravdu o té nejisté investice.
Ale teď si všichni užíváme chvíle, kdy tahle nejistá investice vyšla někomu, kdo si to fakticky zaslouží.
27. 02. 2010 | 00:42

mik napsal(a):

Otce Sarky znam osobne z zakovskych zavodu je svym zpusobem fanatik ale to tak musi byt..vic nez nad knihama bych se zamyslel nad tim proc vetsinou dosahnou uspechu ti co se daji svou cestou..cestou kterou svaz nepodporuje ktera musi byt vyslapana z vlastnich prostredku a vlastni snahy,,proc asi jeli na zavody do Norska? protoze se v CR nedaly vyjet slusne FIS body ani v zacich....jednak tech skutecne dobrych nebylo tolik a koeficent pak byl slaby..a jednak trat byvala po prvni 15 uz nepouzitelna,,,jsem zvedavy jak se dneska zacnou bafunari ze svazu ruzni politici a dalsi vyzirkove co sportu nikdy nepomohli prizivovat na tehle uspesich,,at uz jde o Sarku nebo o Martinu,,,
27. 02. 2010 | 00:49

miloslavlubas napsal(a):

Pro mik:
Já taky. To budou ještě větší "přísavky" než Jirka Magál "Magi" v bronzové štafetě.
27. 02. 2010 | 00:54

mik napsal(a):

A jeste jedna uvaha do diskuze v komentari o zavode se pise nad spravnym krokem ze zacala trenovat pod nekym jinym...ano logicky po jiste dobe vznikne stereotyp a vztah otec trener- zavodnik ci zavodnice je slozity,,ale kdo sleduje deni ve sjezdovem lyzovani tak po te zmene sice Sarka zabodovala ale nasledne sla jeji vykonost dolu a uz to vypadalo ze ve Whistleru vyhori,,, zmobilizovala psychicke sily uz taky neni takovy jelimanek a ustoji slibnou pozici v zavode,,ale presto bych tu zmenu v olympijske sezone povazoval za riskantni a tepre cas ukaze zda preci jen nemela zustat v tom smeru ktery vytycil jeji otec,,
27. 02. 2010 | 00:58

znalec napsal(a):

Myslím, že je změna důležitá. V rodině je jasné, že hlavní slovo má rodič. Je to nerovný vztah. Podřízenost a nadřazenost je určená. Ale novej trenér je jinej a zajímavější. Vnese nové světlo do tréniku i do práce. Nechci snižovat roli otce, ale dobrý trenér pozná, okamžik, kdy už nemůže nic přidat. Pak by měl říct: Nemám ti co dát, zkus někoho lepšího.
To je určitě víc, než říkat dokola - neděláš to jak ti říkám!
27. 02. 2010 | 01:13

Pobo napsal(a):

mik (27.02.2010 00:49:06):

Ještě mám v paměti (jestli si to tedy pamatuji správně), jak sponzor svazu neplnil smlouvu vůči Záhrobským a svazu to bylo jedno. Když se Záhrobský rozhodl to vyřešit po svém a našel jiného sponzora, najednou svaz začal řvát, ale ne na původního sponzora, nýbrž na Záhrobského (že neplní druhou stranou, tj. původním sponzorem, už porušenou smlouvu).
Obdivuji jak se Záhrobský nedal, a tvrdě si stál na svém. Protože co místní sport hodně dusí, jsou právě bafuňáři, kteří jenom sedí na prdeli a sajou. A ozvou se tak maximálně, když přestane téct k jejich korýtku.
Všude to tak snad není, ale ... co já vím?
27. 02. 2010 | 01:17

vlk napsal(a):

Nevím co napsat. Medaile je skvělá. A je bez diskus e celá klanu Záhrobských.
Na rozdíl od předešlých diskutérů memá žádný osobní zážitek.
Nicméně - jedno je jasné - že náš sport stojía padá zejména s naprosto nesystémovými atributy:
1-náhodnost výběru talentu
2-absolutní tvrdost a odolnost sportovce i jeho roidnného klanu
3-svérázná cesta oosbního treníra
4-zásadní obchodní zdatnost klanu najít nějakého dostatečnéh sponzora už v ranném věku.
Jistě jsem netrefil všechno.
Ale stavět na tomhle do budoucna vrcholový sport téhle země mi přijde naprosto ujeté.
Vracíme s e do dřevní doby zdejšího sportu někam před 2.ww

V době , kd y svět okolo nás ávno přejal praktiyk exsocialistických zemí a dále je rozvedl.
O to víc klobouk dolů před Sáblíkovu a Novákem, Bauerem a Petráskem, klanem Záhrobských.

Tyhle tři partičky jsou totiž celý český zimní olympijský vrcholový sport.
27. 02. 2010 | 01:43

Suchec napsal(a):

Vlk:
Tak , tak.

Sporotvní školy, tréninková střediska mládeže.

Víš, ale je tu jeden problém. Ta děcka nejen, že nemají , kde se hejbat, ale ona se už ani nechtějí hejbat, něco obětovat, prostě dřít bez přímé naděje na úspěch.

Švíca trénovala holky v synchro plavání. Vždy měla problém s tím, že musela vyřadit i některou, která by to v pohodě zvládla. A dnes? Nedá dohromady ani družstvo st. žákyň.

Když už je někdo talent, nezvládnou to rodiče finančně, a ti , co to zvládnou zaplatit, tak jsou průměr, ba i hůř.

A je to vidět.

Modly a vzory jsou dnes holt někde jinde. Neexistuje tu "kult" poctivé a systematické práce, jako prostředku k dosažení skutečných hodnot. Ba naopak se teď nosí, že ten, kdo dře, je hlupák, protože nedokáže s tím "vyjebat".
Ale to je i v jiných oblastech, jako jsou řemesla apod.
No, ale to jsme úplně někde jinde, co?
27. 02. 2010 | 02:17

Suchec napsal(a):

Vlk:
Ale to není vina těch děcek. To si snad přiznáme, ne?
27. 02. 2010 | 02:20

Lyžař napsal(a):

mik:

1. účast na mezinárodních závodech není žádné unikum. Domácí závod srovnatelnou konkurenci nedá. Špičková starší žákyně logicky jezdí po vrcholných akcích své kategorie – Topolino, Whistler. Nic zvláštního. Netřeba proto kritizovat špatné body tuzemské. „Turistika za dobrými body“ kvete všude možně i v dospělých. Normálka.

2. Změna trenéra: souhlas.
Aktuální medaile to pro veřejnost překryje, ale úpadek v SG a GS + pokles ve SL (jen dva výborně odjeté závody na úrovni loňské dvojky a adeptky na malý globus) žádný bronz, byť z tak medializovaného závodu, nepřekryje.

znalec:

ad změna trenéra: ano, předat lepšímu, to je v pořádku a správné. Jenže co je Tonda Strach, nelyžař – to „lepší?“ Ha ha… Míchat soukromí, city, sex a trénink není dobré.

Zaměření tréninku apod. by ale bylo na odbornou debatu.

Pobo:

tam je tolik věcí ve hře, nesuďte jen podle médií. Víte něco o sponzorech, penězích, Skansce a skončivším Burdovi, atd.?

Autor:

1. Ano, na svou dobu zmarketingoval Petr Z. svoje děti výjimečně dobře. Ovšem tím, že si pořád všechno včetně marketingu a peněz dělal sám, IMO nevyužil Šárčin potenciál a navíc její osobu kontraproduktivně propletl se svým imagem zlého nesnášenlivce a sobce. Podívejte se, o co lépe je tvrdými profíky zmarketingovaná Martina Sáblíková, přestože působí v exostickém netradičním sportu, na rozdíl od Šárky v tradičně lyžařském Česku.

2. „Třeba proto, abychom se k sobě při debatách na blogu chovali jako partneři s odlišnými, často i vyostřenými názory, ale nikdy ne jako nepřátelé.“

Škoda, že se i přes úpěnlivou snahu dodržet navenek dekorum Šárka k otci nechová jako dcera a dlouholetá svěřenkyně, z níž on udělal veleúspěšnou sportovkyni, nýbrž zcela studeně jako cizí člověk bez špetky vřelosti, natož přátelství.
27. 02. 2010 | 03:01

mik napsal(a):

Lyzar
nekritizoval jsem tuzemske body ale svaz nevim jak je to dnes ale v obdobi kdy jsem trenoval ja musel svaz souhlasit s nominaci zavodnika nekam do zahranici a vim ze se svaz branil jinak k tomu marketingu Zahrobsky mel vzdycky povest tvrdaka a bourlivaka a on je to mozna i dusledek potom v tom jak se dnes chova Sarka k nemu,,,ovsem hlavni pricina asi bude Sarcin vztah on kazdy neni jako Tomba a zalaskovana holka pujde vykonem vzdycky dolu sam jsem trenoval dcery a vim o tom sve a s tim predanim nekomu...komu ? zase vzpomenu starsi situaci kdy Honza Nemec prebral repre tym holek a vyhorel jak papirovy cert a jak to v te dobe fungovalo ? kazdy do toho chtel kecat,,kazdy tam mel svuj zajem nebyla zadna jednotna koncepce... nakonec chybel opravdovy odbornik..
27. 02. 2010 | 04:19

Jelínek napsal(a):

Jsem absolutní sportovní neznalec,ale jenom mám obyčejnou lidskou radost z toho,že za vydřenou a těžkou práci,která je ve vrcholovém sportu nutná,došlo k odměně u obou děvčat- Martiny i Šárky.Holky jsou dobré a moc jim přeji všechno dobré!!!!!
27. 02. 2010 | 04:51

Marie napsal(a):

Budu ráda, když se přestanou adorovat fotbalisté, hokejisté. Mladí přemýšlejí jen o tom, kolik za to budou mít až budou hrát v NHL. Žádné vzdělání, jenom prachy. Myslím, že bez práce nic nejde, natož dřiny a sebeobětování. Talent je málo. To by si měli všichni uvědomit. Sáblíková a Záhrobská naštěstí jsou jak z jiného světa, než z toho našeho, zblblého penězi. Je to o to lepší zjištění, čeho dosáhly, v jakým podmínkách a za jakých podmínek dosáhly na medaile. Všichni rozmazlení sportovci by si měli z nich vzít příklad. Zkrátka jsou to srdcařky včetně jejich trenérů. Díky za zážítek dámy.
27. 02. 2010 | 06:01

Ara napsal(a):

U Záhrobské je obdivuhodné především to, jak se dokázala vklínit mezi závodnice ze zemí s daleko lepšími tréninkovými podmínkami. Jednu věc totiž nemáme a mít nikdy nebudeme, totiž velehory. Krkonoše jsou sice hezké, ale Alpy to nejsou.
Na druhé straně je fakt, že něco podobného dokázala i Sáblíková, která začínala na zamrzlém rybníku a vážněji trénovat musí dodnes v zahraničí. Takže asi to přece jen jde, když se chce.
Obě holky mi udělaly fakt velkou radost. :-)
No nic, přeji všem našim sportovcům mnoho dalších sportovních úspěchů... bla bla bla kecy
hlavně ale přeji mnoho radosti a uspokojení z toho co dělají a co je jistě i velmi těší a doufám ještě dlouho těšit bude.
Jako i nás ostatní těší, když můžem aspoň na chvilku zapomenout na každodenní starosti a opět být jako Češi na něco hrdí. :-)
27. 02. 2010 | 06:22

xyz napsal(a):

Suchec: teda člověče - ten Tvůj příspěvek, pod to se nedá než podepsat.... a chtělo by ho vytesat do žuly... jenže musel jsi mi zkazit chuť hned po ránu?
27. 02. 2010 | 06:40

Pavel napsal(a):

Cílevědomá a velice příjemná slečna. Přeji vše nejlepší.
27. 02. 2010 | 07:21

mk napsal(a):

Moc jsem to Šárce přál, za prvé kvůli ní ale taky kvůli otci, který se v rozhovoru v ČR vůči dceři zachoval sprostě. Bohužel z něj bylo tak čišet, jak ji nepřeje úspěch, protože mu šlo více o něj než o ní. Takže Šárko držím palec ať více úspěchů dosáhneš s někým jiným než s tím magorem
27. 02. 2010 | 07:44

Jája napsal(a):

Jak Martinu tak Šárku obdivuji. Musím se přiklonit k tomu, že dnes je sport jen o penězích. Mladý talent se zkazí protože dostane hned peníze a rodiče těch , kteří nejsou dobří mají a to aby to zapaltili a kluk nebo holka, která dře a dává do toho srdce prostě neuspěje. A pak to tak vypadá. Mám samé rozmazlené, zhýčkané a nezodpovědné malďochy a ti co by chtěli na to hold nemají. ALe hlavně, že na to má stát...Hpjky jste super a rada..skromnosti není nikdy dost. Předvedly jsmte jak má vypadat správný čech.
27. 02. 2010 | 08:01

Petr napsal(a):

Byly to nervy a asi jsem byl nervóznější než samotná Šárka. Miluju lyže a zimní sporty vůbec, a to co Šárka ale i Ondra dokázali je úžasný,škoda jen, že to nevyšlo Tomášovi. Myslím, že daleko by to mohla dotáhnout i Klárka Křížová a budu jí sámoška držet palce. Pěkný den všem a Šárce velkou gratulaci. Jdu si dát něco na uklidnění, ještě mě čeká Bauerova padesátka...
27. 02. 2010 | 08:08

Trymyko napsal(a):

Byly to nervy,a já ty holky strašně obdivuju protože si uvědomuju pod jakým obrovským mediálním tlakem byly a oni to s klidem fantasticky zvládly!!!Klobouk dolů !!!
27. 02. 2010 | 08:38

skeptický napsal(a):

Totiž za všecno mohou rodiče.

Jako roztomilé dítko jsem na zaplavené umrzlé louce před domem jezdil na šlajfkách,které mi soustavně padaly,antož zadrhávaly na trsech rákosí,které prorůstaly led.Papír v botách mne chránil před chladem.

Tři roky jsem dělal psí oči na dětské kanady ve výkladě obchodního domu Teta,až jsem je dostak k Jéžišku.Bratru 45 Kčs i s botama.

První rok jsem je měl vystlané papírem,aby se mi neviklaly kotníky,druhý rok mi byly akorát,třetí jsem jezdil s prsty do pěsti,abych se do nich vešel.Bolesti přímo porodní a zima.

Pak dva roky nic,a znovu s otcovými pravými kanadami,které měly vpředu špičku,ale o čtyři čísla větší.Velká spotřeba paíru.
Zabrzdit doprava jsem se nikdy nenaučil.

V osmi letech jsem byl postaven ke zdi,abych pinkal tátovou raketou proti zdi.Ta mávala mnou.
Vedle mne stála starší holka,které to šlo líp.

Tímto se omlouvám,že v tomto směru jsem nebyl schopen prorazit,a proslavit svoji vlast na poli sportovním,ale mohou za to rodiče.
27. 02. 2010 | 09:20

skeptický napsal(a):

P.S.
Afroameričané nikdy neprorazili v hokeji,neb údajně mají slabé kotníky.Já se díky nevhodné obuvi také viklal.
27. 02. 2010 | 09:23

Stařeček napsal(a):

Martina a Šárka mají to co slovenští hohejisté a co nemají hokajisté naši. Moc jim gratuluji a držím dál palce, jak jsem je Šárce a Martině jako starý skoro sedmdesátiletý blb držel tři noci. Na hokej sem se nepodíval ani jednou.
27. 02. 2010 | 09:24

Targus napsal(a):

To Suchec:

Bohužel nejsme jinde. Naši potomkové jsou obrazem nás samotných. S tím nic nenaděláte.

Ti junioři za to nemůžou. Vracejí nám to, co jsme do nich vložili.

Musel by se najít někdo, kdo by měl odvahu vymést ten Augiášův chlév i se všemi vyžírky a začít znovu.
27. 02. 2010 | 09:57

lubka napsal(a):

Ano pane Lubasi,měli bychom se vdiskuzích chovat jako partneři.Slušně.
A co kdyby jste začal sám u sebe a nepoužíval blogy k vyřizování osobních účtů?
Ono se také říká,na hrubý pytel,hrubá záplata.
27. 02. 2010 | 10:06

PDG napsal(a):

Kvalitní výkony člověka spočívají v kvalitách a osobnostním charakteru umocněném štěstím na všímavé okolí a dnes i stejně kvalitní rodiče bez životních problémů.Je to stejné jako štěstí v loterii a nesedne na všechny.Fakt je ale ten,že více dosáhne jedinec zvyklý skromnosti a pracovitosti spolu s nadáním podporovaným pochvalou a kritickým náhledem na skutečné možnosti.V našich podmínkách o to těžší,že zpupnost mládeže převažuje nad solidně aktivním přístupem aktérů.Naše mládež má na cigarety a chlast už ve 13 letech, nemluvě o moderních vymoženostech,kterými trýzní méně movité rodiny,jimž bere zase čas snaha udržet si práci a životaschopnost.Proto jsou výborní sportovci vedení touhou po výkonu a překonání stanovených met tak vzácní.Ale společnost je ráda zkazí,teď se na nich bude chtít přiživit každý,kdo se k tomu dostane.Pokud ne, pak jsou hrdinové.
27. 02. 2010 | 10:10

mik napsal(a):

Pro mk
muzes uvest odkaz na ten rozhovor ? A ty znas Zahrobskeho osobne ? ano uz v zakovskych zavodech ho mnoho lidi nazyvalo magorem...ale uvedom si ze bez nej by Sarka nikdy nemela 3 medaile z MS a ani tu z olympiady,,a ac jsem ten rozhovor neslysel tak jsou oba stejni ..nebo myslis ze neni sproste se ani sluvkem nezminit verejne nepodekovat tomu komu vdeci za medaili..a kdo do toho vidi uplne zblizka tak vi ze Tonda Stach je proste spis pritel Sarky a ne nejaky profesional a odbornik..a svym zpusobem se Zahrobskemu nedivim ze se vzteka kdyz vidi ze vykon Sarky jde dolu..Ona to ta medaile nezakryje kdyz se podivas na dlouhodoby vysledek v soucasnosti,,,
27. 02. 2010 | 10:32

Petr Hrbáč napsal(a):

líbí se mi Váš článek, pane Lubasi! nic víc, nic míň.
v záplavě dnešních užvaněných bloggerských výlevů je to docela balzám na duši.
27. 02. 2010 | 10:32

Didi napsal(a):

To Suchec:
Souhlasím s tím, co jste napsal. Trénuji už nějaký pátek volejbalistky - žačky, kadetky. Máme docela kompaktní družstvo 12 lidí, kteří ví, že když přijdou na trénink, tak jeho součástí je i zvyšování fyzické kondice. Jenomže my zase víme, že některé holky nám za chvíli odejdou , a proto se snažíme najít nové hráčky. A tyto když zjistí, že u nás ve volejbale se i trénuje, nejenom hraje, tak toho po dvou třech trénincích nechají.
Takže opravdu - někdo chce něco dělat pro děcka, ale ona už se nechtějí namáhat, dřít, aby něčeho dosáhla. Raději sedí u počítače nebo u miniDVD a hrají přiblblé počítačové hry nebo hledí na filmy.
A samozřejmě je to i o tom, co vidí doma, jaký mají vzor. Jestli rodiče, kteří sportujíé nebo je hodlají v jejich sportování podpořit, nebo rodiče, kteří je pošlou k počítači a jsou rádi, že je děti neotravují.
27. 02. 2010 | 11:14

2bj napsal(a):

2 MiloslavLubas: Moc dobrý blog. Děkuji.

2 Didi: Trenéři mládeže si ale bohužel často neuvědomují, že děti přece sport dělají pro zábavu a pro radost. Místo toho k nim od začátku přistupují jako k profesionálním sportovcům. Mám vlastní zkušenost. Hrál jsem od malička volejbal a v mládežnických kategoriích jsme získali 2 tituly mistrů republiky. Ten dril mi ale volejbal tak znechutil, že jsem toho ke konci střední školy nechal. Je sice příjemné být úspěšný, ale kdyby se tehdy trenéři trochu víc zaměřili na zábavu - různé soutěže, hry, přátelštější prostředí, tak jsem pravděpodobně zůstal u volejbalu doteď. To radši teď plácám florbal na amatérské úrovni a jsem spokojen.
27. 02. 2010 | 11:38

F.Srbek napsal(a):

Dobrý blog. Obdivuhodný výkon slečny Záhrobské. I její cesta na vrchol je obdivuhodná. Nelze při tom opominout i svéhlavost, cílevědomost a tvrdohlavost její otce, který ji po cestě vedl. Do dalšího závoděníá jí přeji jen to nej,,,
27. 02. 2010 | 12:11

ZdeněkJ. napsal(a):

Lyžař
Napsal jste:"Škoda, že se i přes úpěnlivou snahu dodržet navenek dekorum Šárka k otci nechová jako dcera a dlouholetá svěřenkyně, z níž on udělal veleúspěšnou sportovkyni, nýbrž zcela studeně jako cizí člověk bez špetky vřelosti, natož přátelství."
Vy si skutečně myslíte, že tohle má být důvod, proč by se měly děti chovat ke svým rodičům s úctou a láskou?
27. 02. 2010 | 12:11

Lyžař napsal(a):

ZdeněkJ.:

Šárku znám od jejích 10 let. Sama říká, že od nějakých 14-15 let věděla, že chce lyžovat co nejlíp. Ještě jako juniorka byla naprostá profesionálka v tom nejlepším slova smyslu. Měla tedy totožný cíl jako její otec-trenér. Ten jejímu závodění obětoval právnickou kariéru (a kdo ví, jaké možnosti měl u nás šikovný zarputilý právník počátkem 90. let, také ví, kolik toho obětoval) a mnoho svého pohodlí. Je sice pravda, že si současně prostřednictvím dcery plnil určitou svou ambici, ale to k věci patří.

Za takové situace nechápu, proč by se k otci neměla chovat s úctou. Kromě toho, to by snad dítě mělo vůči každému otci, který dítě slušně vychoval, dal mu vzdělání a dovedl k soběstačnosti v dospělosti. Budiž, zejména v hormonálním rauši kvůli Tondovi a nabalených emocích nemusí cítit cosi jako „lásku“, ale o té já nepsal.
27. 02. 2010 | 14:22

Lyžař napsal(a):

mik:

Vidím, že u piva bychom si vzájemně podepsali 99% svých názorů, neboť o lyžování oba něco víme. Včetně tvé reakce na mk 10:32:19.

Předání: jasně, u nás je to problém. Znám dva: Pavel Šťastný ve svém věku a po totálce už nebude chtít vandrovat po světě a stejně je zatím venku, a Milan Trnka (jemuž by ale Petr Šárku stejně asi nesvěřil) je v Austrálii. Jsou ale i trenéři zahraniční.

Petr mi k tomu na Silvestra řekl něco ve smyslu: ano, předat závodnici dál, když už jí nemůžu nic dát, je v pořádku, to beru. Ale musí si tím polepšit, musí se posunout… Uznávám, že se mu to snadno řeklo a že by se mu to hodně těžko udělalo, ale principiálně má pravdu, stejně jako v tom, že si nepomohla. Sezona, bez ohledu na včerejšek, to ukazuje dost jasně.

Atd., je to složitý a tady to nemá cenu pitvat.
27. 02. 2010 | 14:33

vojtech napsal(a):

Přiznám se, že příliš nerozumím tomu, proč má tolik lidí tendenci hodnotit sportovce nejen podle toho, co předvádějí na dráze či na hřišti, a míchají do toho nejrůznější - skutečné či domnělé - charakterové vady či poklesky. Vždyť jediné, co by mě mělo zajímat na lyžařce, je její čas v cíli. A ne to, jaký má právě vztah s tatínkem nebo kdo jí po nocích zahřívá na loži. Stejně tak golfistu hodnotím podle jeho výsledků a ne podle toho, jestli zahýbá manželce s podivnými ženštinami. A tak dále. Představa, že vrcholoví sportovci by měli být pozitovními vzory se vším všudy, je podle mě už poněkud zastaralá. Obzvlášť v podmínkách dnešního masivně ztržnělého sportu.
27. 02. 2010 | 15:16

DVD to iPad Converter napsal(a):

Great honor to be here to read your article.
20. 03. 2010 | 09:55

cheap watches napsal(a):

Ještě jako juniorka byla naprostá profesionálka v tom nejlepším slova smyslu. Měla tedy totožný cíl jako její otec-trenér. Ten jejímu závodění obětoval právnickou kariéru (a kdo ví, jaké možnosti měl u nás šikovný zarputilý právník počátkem 90. let, také ví, kolik toho obětoval) a mnoho svého pohodlí. Je sice pravda, že si současně prostřednictvím dcery plnil určitou svou ambici, ale to k věci patří.
27. 03. 2010 | 03:39

replica watches napsal(a):

Fakt je ale ten,že více dosáhne jedinec zvyklý skromnosti a pracovitosti spolu s nadáním podporovaným pochvalou a kritickým náhledem na skutečné možnosti.V našich podmínkách o to těžší,že zpupnost mládeže převažuje nad solidně aktivním přístupem aktérů.Naše mládež má na cigarety a chlast už ve 13 letech, nemluvě o moderních vymoženostech,kterými trýzní méně movité rodiny,jimž bere zase čas snaha udržet si práci a
27. 03. 2010 | 04:16

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 09:21

http://www.kw61.com/replica-audemars-pig napsal(a):

30. 03. 2010 | 05:49

Links of London store napsal(a):

Anyway, that's what I wrote Stradlater's composition about. Old Allie's baseball mitt. I happened to have it with me, in my suitcase, so I got it out and copied down the poems that were written on it.
31. 03. 2010 | 08:59

replica watches napsal(a):

Myslím, že je změna důležitá. V rodině je jasné, že hlavní slovo má rodič. Je to nerovný vztah. Podřízenost a nadřazenost je určená. Ale novej trenér je jinej a zajímavější. Vnese nové světlo do tréniku i do práce. Nechci snižovat roli otce, ale dobrý trenér pozná, okamžik, kdy už nemůže nic přidat. Pak by měl říct: Nemám ti co dát, zkus někoho lepšího.
09. 04. 2010 | 05:11

replica watches napsal(a):

Jenže dnes už i každý malý volič ví, že po volbách zvony utichnou, spočítají se hlasy, udělá se povolební kšeft a jediným zvukem
09. 04. 2010 | 05:35

Jaeger leCoultre watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 07:55

omega watches napsal(a):

<a href="http://www.omegawatchessale...">Omega De Ville Co Axial GMT Stainless Steel Gray Dial With Black Leather Band - Men Sale</a>
<a href="http://www.omegawatchessale...">Rolex Sports Models Submariner 18k & SS (twotone) Champagne Serti dial Blue bezel diamond and sapphire hour mark Sale</a>
10. 04. 2010 | 08:14

mbt sneakers napsal(a):

thank you for your working
12. 04. 2010 | 06:48

cheap jordan shoes napsal(a):

good post!!!
thank you....
13. 04. 2010 | 04:26

nike sb napsal(a):

Thanks fou you share the blog and It's very useful for me.
14. 04. 2010 | 04:42

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 07:54

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
30. 04. 2010 | 07:35

Tonula napsal(a):

Kdeže ty předloňské sněhy jsou. Šárka Záhrobská sice stále jezdí na světový pohár, ale NEVYHRÁVÁ! A to je to, co se od sportovce asi nejvíc čeká. Osobně vidím problém v tom, že odtrhnutím od přísného otce skončil tréninkový teror a začal příjemný lidský život se spoustou volného času. Docela chápu, že Šárka od otce odešla. Ale její úspěchy tím zřejmě skončily. Asi se sama nedonutí makat tolik co s otcem. Její místo v dějinách českého sportu je už teď nepřehlédnutelné. Ale vzhledem k jejímu věku a věku světové špičky bych očekával, že její kariéra bude pokračovat dalšími superúspěchy. A v tomto nás - své fanoušky - Šárka Záhrobská zklamala.
30. 01. 2012 | 12:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy