TOP09, vlevo – hleď!

07. 04. 2012 | 17:24
Přečteno 5436 krát
Jestli si pan premiér Nečas myslel, že nespolehlivý element v jeho vládě nese zkratku VV, pak ho sobotní rozhovor Miroslava Kalouska pro Lidové noviny musel překvapit.

Ještě ani nepadla vláda, ještě ani nebyly vypsány předčasné volby a TOP09 už vzhledem k vývoji preferencí stáčí kormidlo doleva. Aby nebylo pochyb, kdo zná politickou řeč, ví, že Kalouskova slova, že „si umí představit“ koalici s ČSSD, znamenají asi tolik: Jsme předběžně dohodnuti a teď jde jen o to, jak to okecat pro naše voliče, kteří nás volili kvůli naší údajné pravicovosti.

Jelikož to čísla posledního průzkumu umožňují, tváří se TOP09, že se poučila z podobné Kalouskovy eskapády z r. 2006, která ho stála post předsedy KDU-ČSL: podmiňuje koalici tím, že nebude závislá na hlasech komunistů. Ale ono když to jinak nepůjde …

Do jaké míry je toto topácká kudla do zad ODS, ukáží příští sněmovní volby. Jak směšně ale vypadají Kalouskovy invektivy z r. 2010 o údajném směřování lidovců doleva. Ostatně, jestli ta tunelářská, asociální a hlavně amatérská politika, kterou předvádí současná vládní koalice, je politika pravicová, pak být představitelem této koalice označen za levičáka je vlastně velká poklona. Jisté je ale jedno: v současných námluvách TOP09-ČSSD vůbec nejde o politické postoje, ale o ovládání mafiánských penězovodů. Voličům TOP09 gratuluji!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

resl napsal(a):

jako byste Kalouska neznali ...
07. 04. 2012 | 17:32

S.Š. napsal(a):

A představte si, vážený pane Svobodo, že existují voliči TOP09, kteří dobře slyšeli hlas Karla Schwarzenberga v jara 2010, kdy opakovaně veřejně připouštěl budoucí spolupráci s ČSSD jako normální sociálnědemokratickou stranou evropského typu. Tuto spolupráci ovšem podmiňoval odchodem Jiřího Paroubka. Tito voliči také dobře slyšeli hlas předsedy TOP09, který jako jediný český politik vyslovil názor, že stranou, která se měla po volbách pokoušet o sestavení vlády, měla být ČSSD jako strana vítězná. Pro takovéto voliče nemůže být dnes vyslovený názor žádným překvapením. A ještě něco. Existují voliči, kteří TOP09 dali hlas pro deklarované proevropské postoje (takoví jistě dnes nemohou být zrovna nadšeni z výsledků české zahraniční politiky). I z tohoto hlediska je ale možná budoucí spolupráce TOP09 s ČSSD pochopitelně přijatelnější než další vazba na ODS. Jsou i takoví voliči TOP09, kteří by bývali byli uvítali koalici s ČSSD na pražském magistrátu (ODS by po 20ti leté vládě ze známých důvodů velmi slušel delší odpočinek). Není třeba hovořit o "kudle v zádech ODS". ODS se chová pragmaticky již od dob tzv. velké koalice, o mnohočetných spojeních s ČSSD v krajích a obcích nemluvíc. Proč by to mělo vydit v případě TOP09 ? :-)
S pozdravem
Sylva Šauerová
07. 04. 2012 | 17:45

S.Š. napsal(a):

... vadit ... s omluvou
07. 04. 2012 | 17:47

český Čech napsal(a):

sem se už dlouho tak nenasmál
07. 04. 2012 | 17:59

vasja napsal(a):

To si pan vlk uhoní vocas. Al Kalous hudluje Sobotku:-))
07. 04. 2012 | 18:07

Marek Kobera napsal(a):

To S.Š.:

Také bych si dokázal představit spolupráci s ČSSD.

Jenom by z ní muselo odejít možná tak 10 čelných představitelů paroubkovského typu.:-D
07. 04. 2012 | 18:08

vico napsal(a):

S.Š. : Možná to panu Svobodovi vadí, protože TOP09 "leze do zelí lidovcům." Jestliže se teď TOP hnulo doleva, tak je jasné, že v tomto politickém sumo vytlačuje svým pupkem neparlamentní lidovce zpět mimo zápasiště /dohjó/. Inu malí čtyřprocentní lidovci si sice vytýčili claim, ale přišel devatenáctiprocentní grizly Kalousek a aniž alespoň formálně přičichl k močí označkovanému území, zabral ho.

Nejtragičtější na krátkém článku pana Svobody je to,že "eskapáda" Kalouska z r. 2006 ho sice stála předsednický post, ale lidovci nakonec zaplatili následným totálním propadákem.

Já být na místě pana Svobody, byl bych také hodně naštvaný.
07. 04. 2012 | 18:11

kšá napsal(a):

-amatérská politika? Nečase postavila ODS do premiéra jako svého nejstabilnějšího a patrně dnes nejschopnějšího politika.Odejde-li Nečas-má ODS na nejbližších 5 let vůbec koho nominovat na premiéra? Má problémy i na presidenta.Nečas je v časové tísni vůči odporu k pokračování politiky ODS.Kdyby jejich politika začala o pár let dříve více řešit než deklarovat pak by Nečas měl dnes o hodně jednodušší život a tak amatérsky by nevypadal.Nejsem ultraskeptik,ale ČSSD zatím ukázala ne více než ODS ve schopnosti řešit to co řeší právě Nečas.Ve smyslu dosažení výsledků nedluhově.Koncepčně tvrdý zastánce odbourávání dluhu Kalousek se shodne se zastánci i růstu dluhu-jako Švejnar a ČSSD:?? Proč se všichni tak bojí klíče hospodářské stabilty někdejší KSČ-že na problémy je třeba jít do výroby přímo?
A neptá se T.G.Masarykem kdo je to pan SE.Nehrajme si na ilusi,že ve vládě si lze donekonečna jen ukazovat voličům tváře kdo za koho se v čem postaví a proti a otázku zdrojů a růstu nechat samovývoji.Tím se to neřeší.Dřívější odsun jádra problému je to co Nečas nezvládá.
07. 04. 2012 | 18:12

Al Jouda napsal(a):

TOP09 se sveze s ODS do volebního propadliště !
07. 04. 2012 | 18:13

vasja napsal(a):

A tak mne napadlo, nebude Kalouska se Sobotkou oddávat Bakala?
To by bylo víc než vhodný.
Lubor Zaorálků ale ostrouhá. Žádný koláčky a ani za družižku.
Jo Lubošu, kdybys držel......l.
07. 04. 2012 | 18:13

prak napsal(a):

Pod plachetkou , hnáty křivé , hlas kořaly podoba , politickým spektrem , plížila se Kalouskova osoba .
Čichám , čichám soudruha !
07. 04. 2012 | 18:15

vasja napsal(a):

A přistoupí Kalousek na židovskou svatbu?
To je otázka. Ale křesťan Kalousek vydrží všechno.
07. 04. 2012 | 18:16

Asfalt napsal(a):

No a kdy to už konečně TOP09 a ČSSD voličům řeknou, že mají vzájemný "koaliční potenciál", aby volič mohl odpovědně volit? Nebo toto sdělení není potřeba, na odpovědné vůli voličů vůbec nezáleží a volby jsou jen místo rulety v kasínové hře o moc a zisky z ní podle spikleneckých pravidel?

P.S.: Kdo dokáže vyargumentovat oprávněnost "teorie koaličních potenciálů", tomu dám tři pusy. Já ji považuji za podvod na voličích a důvod nelegitimity současné vlády.
07. 04. 2012 | 18:17

Asfalt napsal(a):

Ještě jsem zapomněl výzvu: Upalte politology!!!
07. 04. 2012 | 18:18

deep throat napsal(a):

Lidovci, i jejich pohrobci, ať se dnes jmenují jakkoliv, měli vždy přeci jen jeden jediný cíl. Být ve vlídě s kýmkoliv, ale hlavně vládnout. Bolševíci, nebolševíci!
Nositel těchto tradicí, pan Plojhar, lidovecký ministr v té Gottwaldově krvavé poúnorové bolševické vládě, je toho tím nejpřesvědčivějším důkazem.
Pane Pavle Svobodo, vy píšete podobně jako váš jmenovec Cyril. Jako by z vás tak trošínku čišela závist, že vás teď nechce nikdo do party!
07. 04. 2012 | 18:28

Arnie napsal(a):

to:Sylvie Šauerová
Naprostý souhlas, zcela přesně řečeno.
Je to logický krok.
Myslím, že TOP 09 měla tyto kroky zahájit už dřív a nedělat si ostudu účastí ve vládě a koalici s podvodníky z VV.
07. 04. 2012 | 18:35

Consuela napsal(a):

Volila jsem Zelené.
Budu je volit i nadále.
07. 04. 2012 | 18:35

neo-komunista napsal(a):

Mě je dnešní Kalouskovo prohlášení u zadku. Stejně pudu volit KSČM.
07. 04. 2012 | 18:46

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo

S tím, o jste napsala souhlasím. Proevropský postoj je jistě docela silný motiv ke spolupráci a může za jistých okolností převážit i nad poměrně těžko přijatelnými programovými rozpory, které jinak pravici a levici zcela přirozeně dělí.

Přece jen si však myslím, že na tuto spolupráci, doufám, nedojde. Bylo by to pro obě strany dost nevýhodné. Pro sociální demokraty ještě více než pro TOP. Před časem jsem slyšela výrok Miroslava Kalouska, že je spolupráce těchto stran těžko představitelná, že ovšem mohou nastat okolnosti, kdy k ní dojít může. A ty okolnosti by musely být skutečně hodně vážné, nějaké ohrožení státu či jiná katastrofální situace. V této fázi vývoje na politické scéně beru Kalouskovo vyjádření spíš jako další klamavé a nátlakové gesto na VV. A ještě k tomu poškozující ČSSD. Miroslav Kalousek je prostě v této kategorii hráč první ligy, to se mu musí přiznat.

Trošku si zaspekuluji. Kdyby po volbách soc. demokracie a komunisté obdrželi silnou nadpoloviční většinu, mohla by soc.dem. vládnout sama s tím, že pokud by se jednalo o proevropské postoje, nic by přece TOP nebránilo v tom, aby je v parlamentu podpořila, VV se tam už nedostanou a pokud by se tam dostali ještě Zelení nebo lidovci, tak by se snad i u nich našla část poslanců, kteří by se mohli přidat tak, aby vyeliminovali hlasy komunistů.

Já bych to spojení totiž viděla spíš jako účelové, a to ze strany TOP, případně pravice, která by byla takto domluvená a TOP by si zahrála roli trojského koně. Po dalších volbách by totiž touto spoluprací soc. demokracie ztratila a pravice by opět posílila. Miroslav Kalousek je nevypočitatelný, to už předvedl. Na jeho proevropanství bych až tak nesázela, spíš je v tomto dnes loajální ke svému předsedovi. A kde bude předseda zítra a jak se potom Miroslav Kalousek zachová ?, je to pragmatik, kterému ideály a zásadovost nic moc neříkají.

Soc. demokracie by se spoluprací s TOP hodně v očích svých voličů kompromitovala, nevím, co by ji mohlo vzít na milost. Myslím si, že to už raději zhltnou ten komunistický skanzen, než Kalouska za krkem. Sobotka by musel být blázen, kdyby to připustil, protože na Kalouska, bohužel, nemá. Myslím si, že bude stačit, pokud se podaří z politiky vypakovat VV, už to bude velmi dobrý počin a potom ať voliči rozhodnou. On totiž i ten Kalousek by asi nejraději vhodil ručník do ringu, protože se mu rozpočty sypou pod rukama, nedaří se výběr daní, lidé se začínají ozývat, takže vidí, že jej žádné dobré časy nečekají. Ale možná si počká na ty církevní restituce a ještě taky dostal pod kuratelu kontrolu čerpání evropských fondů, to je taky super agenda.

I tak si ale myslím, že vláda nepadne, protože VV jsou na lopatkách. V tomto souhlasím s exministrem Dobešem, že ty teď budou souhlasit úplně se vším, co se jim naservíruje, aby se udržely. Radek John úplně ztratil páteř. Je už jen trapný.

Mějte se dobře, přeji Vám pěkné velikonoce
07. 04. 2012 | 18:46

Wraith napsal(a):

Arnie:

Mám silné pochybnosti, že je taková nerozhodnost TOPky rozumná. Měla by mít zcela jasnou orientaci, tím míním, že by se měla vyprofilovat jako strana se zcela jasným zařazením do politického spektra, což v současnosti není zřetelné.
Zatím je vidno, že je TOP 09 odvarem z lidovců.... předpokládám, že se budou chovat obdobně. Tedy: "Kam vítr, tam plášť."
Je dějinami prokázáno, že lidovci vždy přilezli k vítězům voleb s cílem urvat pro sebe dobré bydlo i lukrativní posty.
07. 04. 2012 | 18:50

Zdeněk Brom napsal(a):

Sylva Šauerová:

Tak já jsem slyšel předsedu TOP před mnoha lety říkat, že o žádné navrácení Orlíku nestojí. Pak jsem ho zažil, jak tvrdil, že prodávané ryby určitě nejsou z jižních Čech, kde řádila nemoc, ale odjinud, což pravda nebyla atd. Ale to jen na okraj.

Po pročtení mnoha debat zde si docela počkám na to, jak na představu vlády Drábka, Kalouska .... + ČSSD zareaguje třeba pan Sláma. Docela těžko si také představuji Kalouskova rozpočtová opatření a sliby ČSSD v jednom pytli.

Ale uvidíme.
07. 04. 2012 | 18:50

Scarabeus napsal(a):

autor:

Samozřejmě politický odhad je, že po předčasných volbách ČSSD posílí, ale patrně ne tolik, tzn. přes 50%, aby mohla vládnou sama. V tom důsledku se kolem (potencionálně) bohaté(na počet budoucích poslanců) nevěsty(ČSSD) začal, už v předstihu, motat ke všemu(prokázal v minulosti) ochotný ženich(Kalousek).

Pravděpodobný scénář Kalouskova konce,
http://www.youtube.com/watch?v=3lkIFABZt18
tedy pokud ta "instituce" existuje, případně na ní alespoň, jako křesťan, věříte.
http://www.youtube.com/watch?v=FuFUFYu1Sa4
07. 04. 2012 | 18:50

Kryštof napsal(a):

Kalousek ?
Ve smyslu etickém odpudivý .
Ve smyslu morálním nechutný .
Ve smyslu profesním / finance / diletantský .
Ve smyslu tělocvičném mistr veletočů a šplhu .
Ve smyslu politickém pragmatický a striktně realistický .
"Zemřel král , ať žije král !"
Voliči jsou dostatečně velkým stádem volů od kteréhož slovního základu je slovo volič koneckonců odvozeno .
V politice je jakákoliv morálka pouze balastem .
Je od politika existenční nutností ba přímo bontonem se jí dovolávat , anžto PT obecenstvo to očekává .
Politik je tímtéž , čím obchodní příručí v modním salonu s oděvy jakož i konfekcí .
"Jistě , milostivá , ten kostýmek Vás dělá opravdu šik .."
"Samozřejmě , soudruhu ,letos se nosí dvouřadové sáčko .."
Obchod se sliby , to je politika kdekoliv , nemůžete přece očekávat víc , než to , do čeho jste po dvacet let upisovali dobrovolně a bez nátlaku svůj kapitál . Máte-li nízké anebo minusové dividendy z té vámi realisované investice / ať se jmenovala Kalousek anebo jakkoliv jinak / je to tedy přece jen vaše vlastní blbost . A za tu se všude platí a hodně draze .
To akorát v Česku "Dluhy se neplatí ...!" , jak prohlásil ten "ekonomický gigant" z putyky , na což jste přece ochotně slyšeli / za barvičky a pivo s buřtem / .
07. 04. 2012 | 18:53

Medikolog napsal(a):

Pane Svobodo,

proč neřeknete pravdu, když ji znáte? Proč ji nahrazujete lží? Pravicovost pravičáků z TOP 09 není údajná, je ryzí, pravičácky záludná.

Zato levicovost ČSSD je škraboškou maskující pravicovou stranu pravičáků, pro které v pravicových stranách nezbývala volitelná a jiná výnosná místa... tak se zmocnili ČSSD a zpravicověli ji k obrazu svému. Přijali Bohumínské usnesení aby snad nikdo nebyl na pochybách jak to je s údajnou levicovosti ČSSD.. a vždy po volebním úspěchu uzavírala ČSSD koalice s pravičáky či alespoň s nimi uzavřeli "oposiční" mlouvu, aby mohli tiše dělat pravicovou politiku a vytřít si tak se svými levicovými voliči a se skutečnou levicí...(jednou promarnila ČSSD 111 křesel ve sněmovně, které mala dohromady s KSČM) ... Tak o jaké "levicovosti" ČSSD plkáte?
07. 04. 2012 | 18:54

zemedelec napsal(a):

Paní Nuba.
Než jsem to napsal ,tak jste to napsala perfektně.
Také si myslím,že je za tím Kalouskův záměr.Předběhnout ODS v námluvách,ale i pobouřit a odpudit voliče ČSSD.Jestli si tohoto není Sobotka vědom,tak ať rychle zmizí,než ho voliči vykopou.
07. 04. 2012 | 19:02

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

"Docela těžko si také představuji Kalouskova rozpočtová opatření a sliby ČSSD v jednom pytli."

Když se to Kalouskovi bude hodit, tak nejen změní strany, ale je schopen(ten je schopen všeho záporného) svou osobní politiku "pootočit", zdůvodnit je schopen cokoliv(dokázal zdůvodnit i záměr spojit se s komunisty).

Před (předčasnými) volbami je schopen posílat složenky za špatné vládnutí (bývalým) voličům VV.
07. 04. 2012 | 19:03

SuP napsal(a):

Nuba -
Já si zase myslím, že tohle Kalouskovo prohlášení je jen "včasné vábení" pro voliče bez názoru, že příště místo VV zase můžou volit ČSSD a tentokrát TOP. Jinak v tom žádnou dalšá strategii nehledám, protože "velký kluci" se zase domluvěj podle toho, jak komu hlasy dopadnou. Kalousek půjde do holportu s kýmkoliv, když to pro něj bude výhodné.
Čili co je potřeba je dosáhnout systému, který umožní "velký kluky" nezvolit. Do příštích voleb to nebude. Tudíž zatím nezbývá asi jiná strategie, než jim všem odčerpat hlasy úplně jinými stranami.
07. 04. 2012 | 19:15

Kryštof napsal(a):

"Čelem k masám !"
Toto komunistické heslo z Gottwaldovy éry vždy učenlivý a universálně přizpůsobivý bratr Kalousek z Národní fronty, kde je pochytil , uvedl nyní v život .
A masy ještě mají na něho hubu . Fujtajbl .
To je černý nevděk za jeho dobrotu .
Soudruhu , bratře , demokrate .....
07. 04. 2012 | 19:27

SuP napsal(a):

A mimochodem, Kalousek není v TOP předseda. Zatím.
07. 04. 2012 | 19:31

zemedelec napsal(a):

Pane Sup.
Možná by přešlo několik stovek voličů VV. k ČSSD,ale ČSSD by tímto krokem s tratila tisíce voličů.Tohle je Kalouskův záměr.
07. 04. 2012 | 19:33

třešňák napsal(a):

SuP
Vaše strategie se mi docela líbí. Při jejím důsledném uplatňování by mohli docela snadno vyhrát zase ti nejlepší , tedy komundíři.
Myslím ale, že ta vaše strategie ve sdělovadlech neprorazí , a tak prozatím ještě utřeme ústa.
07. 04. 2012 | 19:34

David napsal(a):

Podstatné je

co nejrychleji,

přes sociální sítě,

udělat takovou kampaň,

aby se do sněmovny nedostal

ani jeden jediný člen

nejen VV,

ale hlavně a především ODS a TOP 09.

Aby si "šílený chemik" nemusel ani dělat zbytečné starosti s kým půjde nebo nepůjde po volbách do koalice. Pravicově orientovaní ať volí mimoparlamentní pravicové strany. Jenom ne ty, kteří tak

hrůzostrašným způsobem

zklamali.

Je třeba si uvědomit, že především TOP 09 a hlavně "šílený chemik" jsou viníky současného stavu.

Jsou nejnebezpečnější !!!!!!!!!!

Nebyli a nejsou schopni seriózního dialogu s oponenty, a v tom je

hlavní příčina

současného stavu. Pokud by se znovu dostali do sněmovny, tak by v té aroganci pokračovali. Mají to v povaze, a ta se nezmění !!!!!!!!!!!!!!

Jediné v čem jsou skutečnými mistry, jsou intriky.

Jinak jsou absolutně neschopní, kdy tak mimořádně příznivý výsledek voleb dokázali takto zmařit. To se může stát jen hlupákům nebo darebákům. Oni jsou darebáky.

"Šílený chemik" je svým způsobem

geniální intrikán,

proto jsem zvědav, zda náš národ mu zase naletí,

nebo se konečně poučí ze svých chyb.

Je proto nutné udělat maximum, aby se TOP 09 do sněmovny vůbec nedostala.
07. 04. 2012 | 19:42

Názor Jan napsal(a):

KDEPAK VLEVO ! Socani se na ně vykašlou !!! Vyhrajou s převahou a pravici nechají zpytovat svědomí hodně, ale hodně dlouho !!!!!!!
07. 04. 2012 | 19:42

zemedelec napsal(a):

Pane David.
Velice dobré.
Jenomže s toho lze také usuzovat,že Kalousek něco připravuje,nebo o něčem ví co se chystá.
07. 04. 2012 | 19:59

Pišto Báči napsal(a):

Názor Jan
Co to blábolíš ty zvrhlíku ?
Jak může někdo zpytovat svědomí , když žádné nemá ?
Mazej si dát led na hlavu !
07. 04. 2012 | 20:03

SuP napsal(a):

třešňák -
Komundíři můžou vyhrát, když voliči ODS a TOP nepůjdou volit. Pak se hlasy "disciplinovaných" rozpočítají skoro ve vzájemném poměru. Když místo toho půjdou volit "malé strany-pytle blech", několik z nich se dostane i do parlamentu a hlasy "disciplíny" rozředí, takže jejich vítězství nebude tak třeskuté. Když bude opozice dostatečně pestrá, bude mít víc příležitostí ukázat, jak to kdo myslí s ostatními.
Důležité je, aby voličů přišlo aspoň tolik, jako kdykoliv předtím (tím si komunista i sosan přijde na svá obligátní procenta, ale ne víc) a stejně tak je důležité, aby své "protestní hlasy" naházeli někomu, kdo aspoň nějakou šanci uspět má.
07. 04. 2012 | 20:06

Elév napsal(a):

No, nevím pane Svobodo,
ten vzkaz od Kalouska chápu spíše tak, že je míněn pro VV a ODS, aby drželi nyní basu.
Jinak by "mohlo" následovat .. to co píšete.

S ohledem na naše tolik potřebné "deformy" vládnoucí garnitury, které nám stále předhazují její protagonisté, to byl pouhý výstřel do tmy od Kalouska.
Bohužel pro tuto republiku navíc v tomto složení vlády, zbývají ještě dva plané roky.
07. 04. 2012 | 20:10

SuP napsal(a):

zemedelec -
A on snad někde někdo ví, kdo koho volil? K VV přešlo od ČSSD voličů stejně, jako se jich teď vrátí pod dojmem snadného tance nad mrtvolou pravice. A přestože Kalousek vábí, Sosan nemá jediný důvod svým voličům jakkoliv předestírat případné spřeženectví. Stačí když bude halasně slibovat totální vítězství.
Já si budu dělat svoje jako celých 24 let předtím a se svými taktikami mi můžou vlízt na hrb.
07. 04. 2012 | 20:14

alien napsal(a):

Pokud by předčasné volby-považuji jejich výsledky za nepředvídatelné.Protože pokud zklamaní trojkolkáři nebudou vědět koho volit,mohou klidně hodit 40% hlasů i Paroubkovi,dříve pro ně dost odpudivému."Velká osobnost zrodu ČSSD" Zeman tak těch svých 5%,legendy se nepěstují,spíše kuje žhavé železo.Ale trojkolka jako celek očekávám-silné ztráty-okolo 50 % hlasů za všechny tři dohromady.Komu padnou-nevím.
07. 04. 2012 | 20:22

AjAj napsal(a):

TOP09 spojuje s ČSSD jediné - orientace na EU. Jinak jsou topinky na pravo od ODS. Kalousek ještě za lidovce by šel dokonce i s komunisty, ale programový význam to taky nemělo...
07. 04. 2012 | 20:25

Maximus napsal(a):

Koalice ČSSD a TOP09 na vládní úrovni je prakticky vyloučená, jednak mají na zásadní hospodářské otázky a postupy velmi odlišné názory a jednak by se tím ČSSD totálně ztrapnila před svými voliči. A to hodně na dlouho! Dále je tam naprostý a nesmiřitelný politický antagonismus mezi hlavními politiky obou stran.

Kontrolní otázka, když šáhnete čistou rukou na lejno, kdo se umaže? Ruka nebo to páchnoucí lejno? Ne, že bych si o socanech myslel, že jsou svatí, ale jejich podrazy a kocourkovské odklony za jejich celou existenci, když se dají dohromady na jednu stranu pomyslných vah, tak stejně nevyváží všechno to na druhé straně ramena váhy, co jde jen za chemickým odborníkem na ekonomii v našem milém českém prostředí. Jenom šílenec by se s Trautenbergem ze Schlafendorfu a chemickým Alím dvojníkem feldkuráta Katze dávat dohromady.

Na případnou otázku zvědavých novinářů zda by mohla sociální demokracie i na tuto povolební variantu kladně zareagovat když by jí takto zdědila? ČSSD by mohla odpovědět, že toto může napadnout jenom deb.la!
Pěkný večer všem stratégům!
07. 04. 2012 | 20:32

Václav Pokorný napsal(a):

Pane Svobodo, ve svém příspěvku máte skoro pravdu. TOP09 ale vůbec neotáčí doleva. Ta parta( vlastně kdoví jestli ne jenom podrazák pan Kalousek sám, tzv. kníže jej jen pimprle) jen vypouští jakési zkušební, ale třeba pro socialisty nepříjemné, testíky. Osobně bych o jakýchkoliv námluvách ČSSD a TOP09 neuvažoval. Srazilo by to hlavně socialisty, podle mého. Partaj knížátka a snad i starostů nemá, po dosavadním vývoji vládnutí té koalice, celkem co ztratit.A souhlasím s medikologem v jeho názoru 18:54.
07. 04. 2012 | 20:41

SuP napsal(a):

Máte pravdu pane sTEJSKALE!
07. 04. 2012 | 20:56

Admirál napsal(a):

Podle některých náznaků považuji ze strany soc. dem koalici s TOP za možnou. Ukazuje to, jak to s tou deklarovanou levicovostí u nich je.

To, že S.Š. tuto chystanou krvesmilnou mesalianci podporuje, o něčem svědčí.
07. 04. 2012 | 20:57

StandaT napsal(a):

Pokud budou volby v řádném termínu, je spolupráce SocDem a TOP09 možná - poločas rozpadu levicového názoru je v Čechách cca 1 rok.
07. 04. 2012 | 21:17

Alex napsal(a):

No bohužel. Tohle je typicky český řadový politik. Víte pane Svobodo ten Kalousek je o dvě patra nad Vámi. Jako politik alespoň ví, jak se k moci dostat. Že jste oba naprosto nekompetentní jako politici, to je bohužel pro českou kotlinu rozhodující.
07. 04. 2012 | 21:18

SuP napsal(a):

StandaT -
Optimisto!
07. 04. 2012 | 21:19

resl napsal(a):


To by se tito "lidovci" nikdy nepotrestali. Nejdříve podpoří ODS v jejich averzi vůči EU, navýšení daní atd. /mohli pohrozit demisemi/, pak počkají na nové volby a zase podpoří socany v jejich lásce k EU a atd. A protože je třeba TOP vytrestat za licoměrnost, nesmí se vzít opět do vlády.
Nakonec přijde "chytrá úvaha", že v politice to jinak nechodí.
07. 04. 2012 | 21:19

prak napsal(a):

Pane Stejskale, za můj nick prak se tady usalašil podvraťák. Není to náhodou Váš vnuk? Že to klidně tolerujete. Čistému vše čisté?
07. 04. 2012 | 21:31

StandaT napsal(a):

SuP: já jim (od včerejška) fandím !!! :)

P.S. Už jsem byl dokonce hodný na tatu a dal mu za pravdu!
07. 04. 2012 | 21:34

tata napsal(a):

milé dámi SŠ,NUBO

to by byla největší chyba ČSSD,CHAPU že KALOUSKOVI to je podobny ten si převlikne kabat během vteřiny,jeho obraty sou znami,to že je schopny strateg je jasny bohužel všehoschopný,negativa pro ČSSD BY TO MĚLO NEDOZIRNÉ,nechci se přecenovat ale takovych jako já si myslím že sou tisice a tím bych s čSSD SKONČIL NAVŽDY NĚVĚŘÍM že by SOBOTKA něco takového dopustil,Hašek asi ano,i když v politice je hodně věcí možnych,VTOTO DOUFAM NEDOJDE .....i Sobotka TO DURAZNĚ POPŘEL.

nechapu že to muže někdo hodnotit jako přinos,paní NUBO ani vzajmu EU.to OSTATNÍ JE TAK NESLUČITELNÉ,KALOUSEK pro voliče jako ja je naprosto nepřijatelný,nevym kdo to tady trefně napsal ...když šahnete na lejno co se umaže lejno nebo ruka,tím je řečeno vše.
07. 04. 2012 | 21:35

tata napsal(a):

STANDA T

i VY srandisto.
07. 04. 2012 | 21:36

S.Š. napsal(a):

Vico :
Napadl mě obdobný důvod znepokojení pana Svobody, pane Vico. :-)
Těžko ale říct, zda volební zisk lidovců bude takový, aby mohla vzniknout koalice bez pomoci komunistů (bohumínské usnesení je stále v platnosti), možná, kdyby překročili 5ti procentní hráz také Zelení, píše o tom paní Nuba. Pomoc zejména v otázkách zahraniční politiky bude soc.dem. potřebovat v každém případě, na podporou komunistů zde spoléhat nemůže, ba naopak.

Dobrý večer, paní Nubo,
víte, mě už to pravo-levé vymezování se trochu unavuje. Jaká pravice a levice, když lidé jsou naštvaní zejména kvůli neřešené korupci a rozkrádání veřejných peněz ? Řekla bych, že je čas na odložení ideologií. Vaše obavy ale samozřejmě chápu a do jisté míry i sdílím.
Přeji Vám též krásné Velikonoce a vše dobré.
Sylva Šauerová
07. 04. 2012 | 21:38

StandaT napsal(a):

tata: I pravičák může být lidumil a demokrat, ne? :)))

(po třech pivech)
07. 04. 2012 | 21:42

ujo napsal(a):

Sobotka přeci jakoukoliv koalici s TOP v ČT (tiskovka ČSSD) kategoricky odmítl.
Od Kalouska je to jen další mystifikace - pohrůžka směrem k VV, jako vedlejší cíl zostuzení ČSSD.
Autor by měl spíš napsat, zda by lidovci šli do holportu s TOP kdyby se náhodou dostali do PS. ( obávám se,že ano).
07. 04. 2012 | 21:45

ujo napsal(a):

Sobotka přeci jakoukoliv koalici s TOP v ČT (tiskovka ČSSD) kategoricky odmítl.
Od Kalouska je to jen další mystifikace - pohrůžka směrem k VV, jako vedlejší cíl zostuzení ČSSD.
Autor by měl spíš napsat, zda by lidovci šli do holportu s TOP kdyby se náhodou dostali do PS. ( obávám se,že ano).
07. 04. 2012 | 21:48

Kanalnik napsal(a):

podle meho nazoru Kalousek tim vyrokem sleduje jen svoje nam nezname zajmy, na primocarost toho vyroku bych nespolehal, tudiz si nemyslim, ze by momentalne o koalici s CSSD skutecne uvazoval

jak vznikla TOP09 vime z prosaknutych informaci z medii od Topolanka; vcera byli zachyceni na tenise, jak se spolu bavi; inutitivne tusim za Kalouskem vazby na ty skutecne kmotry (je ministrem financi), ne jen nejake kmotricky

pokud bych si zaspekuloval, Kalouskovi ted jde predevsim o eliminaci ODS, odstaveni jejich kmotru od lizu nebo prebrani jejich kmotru na jeho stranu, stejne jako o eliminaci Klause a jeho vlivu ve strednedobem horizontu prave diky vytesneni ODS (tam mu jde na ruku cas, prezidentem nebude dlouho, ale vliv si muze udrzet);

navic ma zmaknuta media pomoci "mystifikacni" nahravky, takze ta mu pujdou na ruku (viz kolibrik - mazanek)

Kalousek hraje vysokou hru (stejne jako Klaus) a do jeho karet nevidime. Cekat od nej skutecnou odpovednost a praci pro blaho teto zeme je nesmysl. V tomto je stejny jako Klaus. Pracuje pro sebe.
07. 04. 2012 | 21:49

ujo napsal(a):

Sobotka přeci jakoukoliv koalici s TOP v ČT (tiskovka ČSSD) kategoricky odmítl.
Od Kalouska je to jen další mystifikace - pohrůžka směrem k VV, jako vedlejší cíl zostuzení ČSSD.
Autor by měl spíš napsat, zda by lidovci šli do holportu s TOP kdyby se náhodou dostali do PS. ( obávám se,že ano).
07. 04. 2012 | 21:49

BK napsal(a):

Kalousek tím, že byť jen teoreticky připustil námluvy s ČSSD, jen potvrdil, že jeho někdejší ochota vstoupit do vlády s tichou podporou komunistů není pouhým mýtem či pomluvou, ale že tento cynický, bezpáteřní hochštapler je schopen opravdu čehokoli, aby se udržel u moci.
Chtělo by se věřit, že tím ortodoxně pravicovým věřícím uštědřil lekci z naší politické reality a ideové čistoty apoštolů neoliberalismu.
Víra(ta jediná pravá, ať už je to jakákoli) je však silnější, než rozum.
Představitelé ČSSD by mohli na spolupráci s Top00, která si kdysi vymínila možnou koalici s nimi jedině bez Paroubka, přistoupit pod podmínkou, že "topku" nebudou zastupovat Kalousek s Knížetem:)
07. 04. 2012 | 22:06

kelt napsal(a):

Jak Kalouska nemusím/je to křivák a alkoholik/tak ho vnímám jako politického stratéga,který ostatní převyšuje o hlavu.
To,že mluví o námluvách s ČSSD je jen tah na vyprovokování ODS,aby upatlala další nechutný kompromis s veverkami v zájmu pokračování v "reformách"a tím se znemožnila v očích části voličů ODS,kteří odmítají další spolupráci s Bártou a ti by posléze v předčasných volbách přešli do tábora TOP09.
Strategickým cílem Kalouska je dosáhnout neformální dominance na "pravici".
Druhý strategický cíl po schválení církevních restitucí je vyvolat předčasné volby a nechat řešení dnes již téměř neřešitelných problémů na jiných a počkat v klidu na převzetí moci v příštích volbách jako lídr nejsilnější pravicové strany.
To,že se ODS potácí ve vlastních problémech a kromě Nečase tam má máslo na hlavě každý druhý mu hraje do not./v grémiu/.
Zastavit by ho mohla jenom upilovaná brokovnice.
07. 04. 2012 | 22:11

ahoj napsal(a):

nežerte jim to tak...i s navijákem :-)))
nezapomente, rozhodují projekty a pokyny loutkovodičů

a koukám, joj, évropská berlička "vévodí", a zabírá :-)))
07. 04. 2012 | 22:26

tata napsal(a):

kelt

přesně to jsem psal už po hrozbě rozpadu že ted se ještě domluvy a před volbami KALOUSEK POLOŽÍ VLADU a počka si v zavětří jako nejsilnější strana na sklizen co zasel,pak opět vstoupí na scenu jak zachrance.

PANÍ SŠ
,MATE SICE PRAVDU ŽE VTETO SITUACI je hraní na levici pravici luxus ale uznate že jsou určité programi a ty sou tak neslučitelné,to není o levici pravici to je neslučitelnost programu a role KALOUSKA Versus ČSSD je naprosto nepřijatelná
.

STANDA T
TAK HLAVNĚ KDYŽ CHUTNÁ,DOBŘE PŘIDÁM nadsazku a je to vubec možné jen po 3 pivech?
07. 04. 2012 | 22:28

SuP napsal(a):

Panu Svobodovi se tu zachtělo pofoukat si bolístku ukázáním hovna na botě někoho jiného a vyrojily se koaliční strategie, jako kdyby byly včera volby.
Ta šlupka od buřtů pořád funguje.
07. 04. 2012 | 22:29

kelt napsal(a):

Co je nějaký čajda Kalousek proti mně !
Odbytá umělecká veličina .
Můj análněsocialistickorealistický megaobraz
"Ať zhyne 1. máj !" má vzadu špagátek a tím jak se zatáhne , tak celý ten namalovaný dav rozjásaných voličů šťastných zítřků udělá čelem vzad !
07. 04. 2012 | 22:36

StandaT napsal(a):

tata: mohou být i jiné stimulanty :)
07. 04. 2012 | 22:36

Kryštof napsal(a):

Ujo už své šílenosti pro jistotu kopíruje 3x , aby nikoho neminuly .
3x .. , to bývaly detektivky , kde taky nebylo zřejmé co autora napadne , aby byl chytřejší než blbec čtenář .
07. 04. 2012 | 22:48

StandaT napsal(a):

SuP: šlupka od buřta - jo, to je dobrý!

Díky tomu jsem si teď vzpoměl na jednoho svého projektovýho managera, ten mi říkal: To vůbec neřeš! Plácni cokoliv a pokud tě berou vážně, oni si domyslí obsah. A protože tam nic není, tak oni budou přemejšlet tak dlouho, až si doplní to, čeho se nejvíc bojí, vyšťaví se na tom a my máme spoustu času ... Měl pravdu.
07. 04. 2012 | 22:58

Joe Ratata napsal(a):

Kalous je prostě génius.
Využije dokonce i toho,že se o něm ví,že je naprosto bezpáteřní a jediným prohlášením přimáčne ke zdi svoje kumpány z prokorupční koalice a ještě přitom poškodí ČSSD.
Podezření,že by socdem mohli spolupracovat s asociály typu Kalousek,Drábek,Heger...,by je spolehlivě připravilo o většinu voličů.
07. 04. 2012 | 23:20

aviateur napsal(a):

zemědělec
Kalousek říká svým voličům: "Budeme se podílet na moci, ať se jí chopí kdokoli".
Sobotka svým voličům dopředu pravdu říct nemůže, prohrál by volby.
Čeká nás další podraz, ale lidem to opět nedojde.
Voliče lze nekonečně recyklovat.
07. 04. 2012 | 23:35

Kryštof napsal(a):

Za I. republiky tady kradli agrárníci a národní demokrati.
Po II. sv. válce tady kradli komunisti a Národní fronta .
Od r.1990 tady kradou úplně všichni , čímž nastalo období kýženého sociálního smíru a obecného vládního blahobytu .

Mim Kalousek je akorát jedním z nespočetného davu zdejšího , talentem metamorfozy , tedy proměny , všestranně nadaného herectva .
Je nutno ovšem nestranně ocenit jeho neutuchající úsilí s nímž se z komparsu vypracoval na I. herce kočovné společnosti "Já sám sobě" a předčil tak svým mistrovstvím i takové zasloužilé matadory jako Paroubka a Ratha .
U Mistra Kalouska je empiricky zaručeno , že úspěšně zvládne každou roli , kromě jediné , a tou je IDIOT .
IDIOT je vděčným obsazením pro všechny ostatní protagonisty zdejších dramat a truchloher a jak známo , tak není malých rolí ....
07. 04. 2012 | 23:42

vasja napsal(a):

A nejhorší je rudý kníže.
08. 04. 2012 | 00:11

Kryštof napsal(a):

Je nutné objektivně ale zhodnotit i Kalouskův nesporně positivní přínos na poli pedagogickém , kdy polapením drzého povykujícího spratka a jeho okamžitým proplesknutím viz "Zločin a trest" zjednal respekt státní autority a narozdíl od jeho rádobyintelektuálně užvaněných partnerů či protivníků je Kalousek mužem činu .
Kalousek je si vědom , že moderní strategie a právě tak i válečnictví vyžadují operativnost a hbitost přesunů názorových i faktických z posice A do posice B v minimálním čase a tím zaskočit protivníka - což jsou v daném případě pošetilci , adolescenti , blázni a voliči .
Skautské heslo "Buď připraven !" doznalo u Kalouska své renesance platnosti .
A jestliže je /byl/ volič tak blbej , že nebyl připravenej , tak je to vina jen jeho a ne Kalouskova .
Kdybyste / voličové / znali ten slogan pojišťovny Slavia z I.republiky , tak byste z těch smaltovanejch cedulek dávno už věděli , že "Nevíš dne ani hodiny ..... !"
Holt nemáte tady tu státní maturitu , to je to .
08. 04. 2012 | 00:14

eddy3 napsal(a):

Mám krásnou předatavu že Kalousci nedostanou ve volbách po tom všem co napáchali pět procent.
08. 04. 2012 | 00:30

pepa napsal(a):

Kalous patří s podvody okolo padáků za mříže a smrt několika paragánů jej žene v politice do imunity(PSP), sám dobře ví, že vypadne-li z PSP končí v base!!! Požádat o pomóóóóóc Brusel a přerušit zločiné spolčení poslanců ČR!!!

Dívadlo které s národem hrají je nechutné a cynické svinstvo politických zlodějů. Každý poslanec si přes korupce přijde ročně na cca 5 000 000,- a mnozí šťastnější podstatně více!!!

Barták(Kalouskův chráněnec) nakradl kolem 10 000 000 000,- pouze v "Pandurech"!!!
Jak budeme schopní vyškrtat šmejdy a volit např. PIRÁTY, ANO2011, Občany, aj,

jenom nééééééééé volit stávající parlamentní šmejdy!!!

V každém právním státě by byly zakázané za zločiny a protiústavní činnost!!!
08. 04. 2012 | 00:44

Skogen napsal(a):

Osobně se domnívám, že je to jen marketingový taneček, jak od sociálních demokratů odpudit ty nespolehlivé voliče, které do jejich náruče vhání především neskutečná mizérie pravicových vlád.

Hledat průnik s ČSSD je při srovnání jejich programů naprosto nemožné. TOP 09 má pro uskutečňování elitářské politiky jediný vhodný legitimní prostředek - dostatečně, ale zároveň nepříliš, silného koaličního partnera. Tak silného, aby společně měli bezpečnou většinu ve sněmovně a tak slabého, aby se bez Kalouska neobešel.

TOP 09 je stranou elitářů a jako taková nemá konkurenci. Kalousek se o své voliče bát nemusí. Zato má oprávněné obavy o budoucí osud koalice. Čím více středových voličů se mu podaří odehnat od ČSSD k pravici (ODS, ale také Mach s Klausem, atd. včetně nějakého toho obligátního účelového konstruktu), tím úspěšnější jeho "malá domů" bude.
08. 04. 2012 | 01:06

Buwol napsal(a):

Absurdní dramatik a alkoholik a nikotinista havel u nás opravdu nastartoval absurdní poměry:
http://www.ireporter.cz/2012/04/05/zivot-tropi-hlouposti-a-kdyz-je-u-toho-fotograf-tak-se-komicno-meni-na-absurdno/
08. 04. 2012 | 01:58

zemedelec napsal(a):

Vážení.
Dobré ráno všem.
Také přeji,veselé a příjemné prožití velikonočních svátků.
Nejdříve se musím omluvit Panu Sup,nevěděl jsem že je postižen.
Pane aviateur.23:36
Je to možné,ale Sobotka se musí jasně vyjádřit,jinak bude ohledně toho napadán a bude to viset ve vzduchu.Tady bych také čekal vyjádření Pana Bělobrádka,jestli ho vyzve na souboj o přežití KDE-ČSL.
08. 04. 2012 | 06:44

zemedelec napsal(a):

omluva.
Mělo být KDU-ČSL.
Děkuji.
08. 04. 2012 | 06:47

Maximus napsal(a):

Sakra, kde jsou ti všichni pseudo pravicoví odborní kokotárští blogeři a jejich milci? Já nemám si z čeho po ránu dělat srandu! Zrovna v TV ČT24 dávali něco o tunelování v metru a že u nás budeme používat rakouskou metodu, příjde mi to zbytečné, vždyť tady máme v tunelování svoje osvědčené metody, např. klausova je nejlepší a světové proslulá! Vypadá to, že jim není do zpěvu a nejspíš si chrání před pomlázkou svá "předražená bendlova" vejce, aby jim ještě více nezmodrala. (-:
08. 04. 2012 | 07:49

RA napsal(a):

jako byste Kalouska neznali.....s tímhle musel počítat každý...on je odchovaný Lidovci, to znamená, že ať se děje,co se děje, musí být za všech okolností u lizu..
08. 04. 2012 | 07:50

RA napsal(a):

Maximus.....a na takovouhle hovadinu, cos vyplodil, má někdo reagovat ???
08. 04. 2012 | 07:56

Luba napsal(a):

Zdá se, že pan Kalousek založil TOP-09 jako stranu snadno omyvatelnou a universální, a v tom sleduje stopu protolidovce Msgr. Šrámka, který chtěl "být vždy u toho":

Zajímavé je, že původní volební program, "vějičku na voliče"
TOP-09 nahradila programovým prohlášením vlády.
S nedodržováním volebních slibů tedy Kalouskovci nebudou mít problém.

Stejný trik by zvolili, kdyby se chtěli koalit s korytáři oranžovými.

Zajisté budou, coby oranžoví koalové, prosazovat k odpovědným vlídný a k nepotřebným nesmlouvavý sociální stát.
08. 04. 2012 | 07:59

Sladký napsal(a):

Zrušit bohumínské usnesení! Ve svých důsledcích nahrává pravici.Sociální demokracie nemá sebemenší šanci sestavit jednobarevnou vládu a koalice s některou z pravicových stran by ji definitivně odrovnala.
08. 04. 2012 | 08:11

Sladký napsal(a):

Bez sociálního státu nemůže kapitalismus fungovat, to je čím dál evidentnější.Západ se dostal tam kde je tím, že uplatňoval zcestné friedmanovské koncepce minimálního státu, privatizaci všeho myslitelného i nemyslitelného a ničím neomezeného trhu.
08. 04. 2012 | 08:16

Sladký napsal(a):

Kalousek? To je cosi jako Kostěj Bezsmertnyj.
08. 04. 2012 | 08:20

Luba napsal(a):

Z Poslanecké sněmovny ČSR 15. února 1929:

"... Snad to bylo zasažení Prozřetelnosti, která si přála, aby se třídní instinkty majetných lidí, kteří se zmocnili vlády nad tímto státem, ukázaly před národem v plné nahotě, aby se vybily.

A snad to také byla vůle Prozřetelnosti, aby v čele takového režimu stanul náš starý přítel Msgr. Šrámek.

Bůh snad chtěl kompromitovati onen směr, který si říká křesťanský solidarismus, chtěl snad ukázati na to, že za vlády muže církve může se instinkt kapitalismu vyzuřiti, je-li dovoleno toto příkré slovo s této tribuny.

Msgr. Šrámek a jeho politický profil to jsou věci v našem státě obecně známé. Myslím, že mu nekřivdím, když řeknu, že jeho duchovní páteř je utvořena z vládychtivosti.

To není ani žádná příhana. Každý člověk, který něco chce a myslí, že něco dovede, chce se dostati k moci a chce vládnouti,

My, sociální demokraté, a myslím, všichni socialisté naprosto nepatříme ke kverulantským minoritním náturám. Nám nedělá žádné potěšení pomyšlení, že bychom měli vždy jen resonovat, protestovat, odmítat. My máme raději tvůrčí, kladnou práci a přímý vliv než sebe krásnější oposici. Neváhám to říci, ovšem všechno v náležitých poměrech a za náležitých předpokladů."

Zdroj:
http://www.psp.cz/eknih/1925ns/ps/stenprot/183schuz/s183002.htm
08. 04. 2012 | 08:22

Yosif K napsal(a):

Chapu vyplasenost zdejsich levicovych soudruhu, ze CSSD by se dostala k moci a neprovadela by slibovanou politiku zvyseneho rozprachu davek proletariatu.
Ale ono to tak dopadne - Evropa je predluzena, USA taky a Cina vsechno neutahne.

Vsude po Evrope se bude muset vice setrit a hlidat to bude osobne Merkelova. Pritomnost TOP 09 ve vlade bude vitana omluva pro neplneni predvolebnich slibu. OSTATNE - JAKO OBVYKLE. "Ekonomicka situace bohuzel neumoznovala plnit predvolebni sliby". Jasne - levicovi hosi to mysli se svymi volici "UPRIMNE". Jako kolotuk.

CSSD ma smulu - ma v programu veci, ktere uz nejsou technicky mozne - dalsi navysovani socialnich davek pro proletare a lumpenproletare. Historicke kyvadlo jde opacnym smerem.

Z evropskych statu za poslednich 10 let tvorily prebytky jen se sporivem Svycarsku a disciplinovanem Svedsku a Finsku - kde v tichosti a bez zbytecnych kravalu probiha historicky nezbytna a sebezachovna demontaz skandinavskeho socialismu.

Mili levicovi soudruzi - ani v pripade vitezstvi CSSD se nemate na co tesit. Kralovstvi bozi proletariatu na zemi se nebude konat.

Dokonce kdyby doslo k "francouzske variante" ucasti komancu na kapitalisticke vlade - raj proletaru na zemi by nenastal. Co by vsak patrne nastalo - rozcarovani komunistickych volicu - po ucasti v socansko-kapitalisticke vlade se Francouzska Komunisticka Strana propadla do nicoty. Volicum dosla utopicnost a neprakticnost komunistickych ideji.
08. 04. 2012 | 08:37

Yosif K napsal(a):

Luba napsal(a):
Stejný trik by zvolili, kdyby se chtěli koalit s korytáři oranžovými.
Zajisté budou, coby oranžoví koalové, prosazovat k odpovědným vlídný a k nepotřebným nesmlouvavý sociální stát.
08. 04. 2012 | 07:59
To se mylite - pokud se dostanopu k moci CSSD, posledni vec kterou si budou muste dovolit bude posiulovani socialniho statu. Troufam si predpovedet, ze koho by takova blbost napadla, ze mu Merkelova nakope do zadnice.
Viz cinnost nedavnych socanskych vlad v Recku, Spanelsku a Portugalsku a technokraticke stredove vlady v Italii - byly donuceny SKRTAT, SKRTAT a SKRTAT.

Raj proletaru se po vitezstvi CSSD konat nebude.
08. 04. 2012 | 08:43

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Bez sociálního státu nemůže kapitalismus fungovat, to je čím dál evidentnější.Západ se dostal tam kde je tím, že uplatňoval zcestné friedmanovské koncepce minimálního státu, privatizaci všeho myslitelného i nemyslitelného a ničím neomezeného trhu.
08. 04. 2012 | 08:16
Socialni stat vsak muze fungovat jen v ramci vyrovnaneho rozpoctu. Navysovani zadluzeni donekonecna jen proto aby se pred volbami nemuselo sahnout na penze, zdravoptnictvi ci socialni davky jiz nadale neni mozne.
Lepe jiz bylo - ted je cesta socialniho statu "z hrusky dolu".
08. 04. 2012 | 08:46

Ládik!!! napsal(a):

OSA - zašít kapsu!
08. 04. 2012 | 08:47

donal napsal(a):

yosif tady zas mektá placené nesmysly

s vládou cssd se rozjede inflace a odkloní se penězovody na zas jinou cestu nic jiného to nebude

se současnou vládou prohnilých stran akorat pojedem dal německou cestou tupošktr a směr řecko zkratkou díky zlodějnám co provádí tato nejhorší rozpočtová odpovědnost

jediná možnost je volit KSČM a doufat že pozavíraj všechny co tady 22 let kradli a zabaví jim majetky
08. 04. 2012 | 08:51

Pepa Řepa napsal(a):

Ale no tak
vy neznáte hadimršku Kalouska? Inu dal aktuální vzkaz Nečasovi, lišák mazanej.
Nevyskakuj si.
Víc bych v tom nehledal. A ještě dloubnul Hybernskou do žeber.

Že možná půjde -po volbách-se socanem?
Nepochybně. Ale co na to socan?
Klapající rovnátka by si ani necvakly.
Zatracené bohumínské usnesení.Kozina už vykročil ke staronovému bratrství.
08. 04. 2012 | 08:51

PK napsal(a):

Tento současný politicko-ekonomický systém je totálně prohnilý,podobně jako kdysi socialismus.Naštěstí na novém systému se již intenzívně pracuje.Je to velmi nadějné.
08. 04. 2012 | 08:52

kelt napsal(a):

Neonacisto"K"22:36-"vypůjčit"si cizí nick je ubohé.Pokud nemáš odvahu psát pod svým nickem,zajdi za soukmenovcem Posseltem a vyzvracej se mu na kravatu-on tě pochopí.
08. 04. 2012 | 08:54

Ládik!!! napsal(a):

Kalousek je zvyklý pohybovat se v Národní frontě. Od roku 84 v ČSL pod vedením KSČ. Jeho afinita ke KSČ je zažraná. Myslím, že do KSČ nevlezl jenom proto, aby byl zajímavý.
08. 04. 2012 | 08:55

donal napsal(a):

yosif napsal:
Viz cinnost nedavnych socanskych vlad v Recku, Spanelsku a Portugalsku a technokraticke stredove vlady v Italii - byly donuceny SKRTAT, SKRTAT a SKRTAT

jenže placený diskuter yosif zapomněl napsat že všechny tyto země mají euro a kvuli euru byly donuceny škrtat merkelové bude sdečně jedno že naše koruna bude inflatit to je krásna ukázka toho jak tady použivat demagogii

yosif špatně delá svou práci placeného diskutera ještě mě nepřesvedčil abych nevolil KSČM
08. 04. 2012 | 08:57

Sladký napsal(a):

Yosif- příčinou zdlužení SAMOZŘEJMĚ NENÍ SOCIÁLNÍ STÁT, nýbrž neoliberální ekonomika, která dramaticky snižuje příjmy státu.
Nadnárodní společnosti vyrábí tam, kde jsou nízké náklady na práci (levná pracovní síla) výrobky prodává tam, kde je (stále ještě solidní) kupní síla(přičemž dělá vše pro její stagnaci či přímo snižování) a daně odvádí tam, kde jsou nejnizžší, pokud možno téměř nulové. Tím podřezává větev na níž "sedí" celý systém.Jinak dík za slušnou diskusi, Yosife.Bylo by dobré,kdybyste se pokusil umravnit některé své pravicové kolegy.Já se o to nemohu snažit, pan Stejskal mne pokaždé zabanuje.:o))

Řepo- nevstoupíš dvakrát do téže řeky.Bát se dnes komunistů je v podstatě totéž, jako mít strach z bubáků.A ty jsi přece už velký, ne?
08. 04. 2012 | 09:02

Radovan II. napsal(a):

Pane Svobodo, právě jsme četl, že naši tuneloví miliardáři se chystají tunelovat České dráhy. Co dělá BIS,proč takové věci neodhaluje. Ona radějí sleduje politické oponenty, místo aby se zaměřila na tunelování a zlodějny. Ta naše modrá cháska, by chtěla do nových voleb urvat co se dá. Doufejme,že jich pak pořádně zkásneme, a zabráníme přesunu jejich miliard do ciziny.
Už aby tato vláda padla, nebo tu bude SAHARA a to ještě bez písku, písek si odvezou mafiáni na Seychely.
Revoluce byla proto, aby se mohlo tunelovat, marně disidenti tvrdí, že šlo o lidská práva, ty se pošlapávají denně. Sami disidenti, dostali nejvyšší důchody, dobrá korýtky, statisícové odměny a ještě neplatí žádné poplatky a proč, když mají tak vysoké příjmy. Sami disidenti nás tu teď tunelují. I am sorry.
Cenzore nemaž, je to pravda, která se teď opět nesmí říkat. Jsme zpět v totalitě, tentokrát ale v modré.
08. 04. 2012 | 09:04

Joe Ratata napsal(a):

YosífKu
Neopakuj pořád to pravicovou lež o rozhazovačné levici a spořivé pravici.
Ten tvůj rozprach peněz mezi proletariát,(Kde už jsem to výrazivo slyšel?Že by Marx?),přinese aspoň lidem práci,zatímco odloněné miliardy (ne)odpovědné pravice vily v Toskánsku,ostrovy v Qataru a výlety kolem světa zmíněným odkláněčům,což nám všem výrazně zvedne životní úroveň.
08. 04. 2012 | 09:05

Sladký napsal(a):

Donal- obává se, že volbou KSČM se ničeho nedosáhne.Jen blázen by si mohl myslet, že získají tolik hlasů, aby sami sestavovali vládu.Spíš je nutno nutit ČSSD, aby začala dělat hodnověrnější levicovou politiku a nepřípomínala levé prsty na pravé ruce.:o))
08. 04. 2012 | 09:06

Petr napsal(a):

Pane exministře,
vždyť Kalousek je jenom klonem Vašeho milovaného expředsedy, ministra všeho možného, pana profesora křišťálového Grosse, svatého Cyrila. Tak co se divíte?
08. 04. 2012 | 09:07

kelt napsal(a):

To Yosif K,
pokud je někdo v této zemi vyplašený,tak je to "naše trojkolka",která se potácí od skandálu ke skandálu a "reformy"jsou cestou ´do ekonomické recese a bídy části obyvatel.
Chystaný zvýšený rozprach soc.dávek se strany ČSSD je jen výstupem Vaší chorobné fantazie.
ČSSD chystá majetková přiznání,zrušení druhého důchodového pilíře,superhrubé mzdy, finančních náhrad katolickému kléru a snížení stropu odvodů na soc.a zdr.péči.a důsledné vyšetření korupčních skandálů pánů Vondry,Drobila,Drábka a dalších.
Vyplašení a bobky mají naši "také podnikateké"tuneláři a jejich politické krytí se strany ODSTOP.
08. 04. 2012 | 09:08

leucin napsal(a):

Kdo je tady kapitán,:já.Kdo admirál:on.Kdo víceadmirál:admirál říká-tamhle.
Dělejte si co chcete! 1989:Já jsem a jmenuji se V.Havel,já V.Klaus,já M.Zeman-my pouze obsazujeme státní funkce,přirozený vývoj (lenost,ignorantství) začíná..
Byl jsem zde nadprůměrně výdělečný,ale kdybych od zítřka mohl žít na materiální úrovni socialismu,kde jsem byl klasický průměr -popravdě říkám a ne ironicky- o takovém štěstí se mi ani nezdá.Nebudu nadávat jenom proto,že se i něco málotehdy muselo znát a umět a že se muselo i kapku pracovat všude a každým ,někdy i dobrovolně a neplaceně
Drahoušku,manželi-předsedo všeho,vždyť bereš kolik set tisíc měsíčně,tak už něco řekni do TV těm breptům,přece nejsi taková nula jako Husák,kterej bral dvacet tisíc .A nechoď mezi tu špínu do fabrik jako Štrougal.A na prvomájovou tribunu nechoď ani za nic,Tebe by na rozdíl od Jakeše odstřelili už po půl hodině průvodu.Dělej,že jsi kamarád velkých -Putina,Obamy,Merkelky,že k nim patříš,že jinak to být nemůže.
08. 04. 2012 | 09:11

donal napsal(a):

obhajovat dnešní prohnilé vladnoucí strany ods,top,vv může jen stejný prohnilec a osoba totalně bez charakteru po všech špínach co na tyto strany vylezlo

použivat argumenty proti komunistum to co bylo před 22 lety je stejné jak církev která chce vrátit vše co jí bylo ukradeno ale nehodlá vrátit ani kačku z toho co nakradla za stovky let v zemích českých
08. 04. 2012 | 09:11

NVS napsal(a):

Pane Svobodo, opomněl jste ale zmínit že p. Sobotka, předseda ČSSD, hned nato řekl, že s TOP 09 ani ODS žádná koalice nebude.
Takže nemluvte o již předběžném dohodnutí.
08. 04. 2012 | 09:14

Sladký napsal(a):

Petr- mám velikou radost že nás neobštastnuješ povídačkami o multimiliardáři Grossovi, jež se zařadil mezi nejbohatší lidi celého světa. A jaksi ti ušlo, že Gross byl stranou donucen k rezignacina vládní i stranickou funkci, ačkoli neměl na triku zlomek toho, co Kalousek.
08. 04. 2012 | 09:15

donal napsal(a):

sladký
cssd už tady vládla a považuji ji za stejnou špínu jak ods,top,vv nehodlám volit někoho kdo už tady v uplynulých 22 letech kradl výčet lidí z cssd co kradli vám rádi dodají zdejší placení diskutéři
08. 04. 2012 | 09:17

Pepa Řepa napsal(a):

Sladký
do téže řeky ne, ale to smradlavé tůňky bez průtoku jo, řekl bych.
Mumie Klémy se zavrtěla rozkoší, hlásí Haló noviny, Kozino.
08. 04. 2012 | 09:18

sims napsal(a):

Chystají oranžády také
- zrušení akcií na doručitele ?
- zákon o státní službě?
- normáolní zdanění hazardu?
- zákon o obecném referendu?
- civilizovaný zákon o střetu zájmů?

Nemusejí nic vymýšlet, stačí se inspirovat ve slušných zemích.

Ale to bychom asi žádali příliš, že...
08. 04. 2012 | 09:19

Sladký napsal(a):

Tak nějak se mi názoroví oponenti vytratili.:o)) Ti rozumnější to dělají téměř vždy,pokaždé zůstávají jen takoví, co na argumenty reagují osobními útoky a urážkami a nadávkami. (Viz např. Sup,Kuchař, Kormorán, Blue Jay-Otazník,třikrát vykřičený Ládik a jiní pravicoví inteligentní vzdělanci.Omlouvám se těm, které jsem nejmenoval.
08. 04. 2012 | 09:20

donal napsal(a):

Pepa Řepa
beru to jinak všichni prospěcháři a zloději co chtěli krást museli z KSČM odejít do jiných stran protože KSČM nebyla za uplynulých 22 let puštěna k lizu čili dnes by tato strana měla být teoreticky očištěna od všech takovýh vyžírku co nam vládnou ted
08. 04. 2012 | 09:22

Sladký napsal(a):

donal- vždyť píšu, že je nutno donutit je ke změně.A co říkáte na argument o volitelnosti KSČM?

Řepo,nepíše se rok 1948 , za humny se nerozkládá Něrušímyj a Stalin už není ani v mauzoleu. Obávám se ovšem, že kdybychom začali úspěšně budovat nějakou obdobu "socialismu s lidskou tváří" dostaví se někdy v srpnu ne SSSR, ale NATO.
08. 04. 2012 | 09:26

Sladký napsal(a):

Donal-ještě dodám obecně platné pravidlo- v běžném, praktickém životě platí, že důležité není to, čím se objekty, události, jevy podobají, ale to, ČÍM SE LIŠÍ.Příkladů bych mohl uvést mraky- Třeba Venuše je prakticky stejná, jako Země.. i Mars je naší planetě velmi podobný.Ale...
08. 04. 2012 | 09:30

donal napsal(a):

sladký
viz muj přispěvek hned hnednad vaším myslím že to je moc dobrý argument

a k cssd jak chcete donutit tyto lidi k zmeně? je to nereálné oni se nezmění
08. 04. 2012 | 09:30

politolog napsal(a):

Správně Donale
Pokud si toto uvědomí každý zodpovědný levicový volič, není vyloučeno, že komunisté budou zase sestvovat vládu.
08. 04. 2012 | 09:33

donal napsal(a):

sladký
a mel jste na mysli argument že KSČM nedostane tolik hlasu aby sama sestavila vládu

zadostučinením by bylo kdyby skončila třeba jako druhá ve volbách at ty špíny vidí kam to dopracovali a pokud by vyhrála byl bych zvedav co by se delo v hlavách všech těch odklaněčů
08. 04. 2012 | 09:35

Sladký napsal(a):

Donal- když se nezmění, tak se vymění.Je třeba do ní vstoupit a vyvinout patřičný tlak.Samozřejmě, že i v ČSSD se najdou šibalové,ale ODS je ŠIBALSKÁ STRANA.Nejsem s vámi v zásadním sporu,vašemu postoji rozumím a nedivím se mu.
08. 04. 2012 | 09:36

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo

Možná už skutečně nastala doba ohrožení státu a národní katastrofy, kdy musejí jít stranou ideologické bariéry a je nutné pracovat na tom základu, kterým je zachování demokracie a právního státu.

Otázkou ovšem je, zda tak má činit strana, kde hlavní slovo má jeden z nejvíce zprofanovaných politiků po listopadu 89, tj. Miroslav Kalousek. Mnohdy přemýšlím i o tom, že by pro mě bylo hodně velké překvapení a nakonec i životní ponaučení, kdyby se jednou ukázalo, že je tento člověk navzdory své pověsti čistý. Stát by se to mohlo, je pravda, že hodně lidí včetně mě má vůči němu výhrady, které primárně pramení z jeho arogance a bezpáteřnosti, kterou kontinuálně projevuje. A tak jsou přístupní věřit tomu, nakonec i spousta indicií tomu nasvědčuje, že hlavním zájmem Kalouska v politice není zájem veřejný, ale ryze jeho osobní. Jen tak namátkou vzpomenu jeho sveřepé prosazování 100 miliardového ekotendru, dále třeba ty tanečky kolem loterijní lobby, toto nejsou záležitosti ideologické, kde bych přivřela oko, protože pravice má své koncepty. To je protlačování ekonomických zájmů některých na úkor většiny a docela bych se divila, kdyby to bylo jen z nezištné lásky. Nesmím zapomenout na jeho přítele Hávu z Omnipolu. Naštěstí zbraně pro armádu se už bez prostředníku obejdou, ale že na to náš šetřivý nepřišel dřív ? Jak říkám, těch indicií je hodně a když k tomu připočtu jeho pragmatičnost, tak mi z toho vychází jediné. Že zrovna Kalousek není osoba vhodná k čištění prostoru zamořeného korupcí.

Kalousek není Schwarzenberg. Bohužel, angažmá pana předsedy TOP hodně připomíná postavení Radka Johna ve VV. Jinak než maskot se tomu říci nedá. A mám mu hodně za zlé, že svojí osobou zaštiťuje někoho takového jako je Miroslav Kalousek. Tím špiní i sám sebe. V Rakousku je pověstný tím, že je mu světská sláva hodně příjemná. Je pravda, že částečně dokáže v očích představitelů ostatních členských států EU rehabilitovat naši otřesnou zahraniční politiku. Možná, že bez jeho přítomnosti by to bylo ještě katastrofálnější a byli bychom s Nečasem a Klausem v čele britštější než sami Britové. Možná je to důvod, proč on, vyloženě proevropsky smýšlející člověk ještě dokáže v této vládě sedět. A možná je to jen výmluva, aby tam mohl zůstat.

A také to neustálé zaklínání reformami, které již působí na moje podvědomí stejně jako v minulosti "čest práci, soudruzi" , tak tím by si vzhledem k výsledkům neměli zdůvodňovat svoji existenci. Vládne se stylem pokus omyl, naposled výstřel od boku s rušením 3 ministerstev. Vždyť TOP je přece součástí protikorupční vlády, tak proč něco nečiní ? Jistěže jsou občané hodně naštvaní, že jim Kalousek tahá z kapes a přitom se ohání fanglí protikorupční vlády, kde korupce přímo kvete a okrádá lidi o část jejich daní. Jak věřit takovým lidem ?

Nemyslím si, že se někde zjeví nějací čistí andělé, kteří nás spasí, ale proč se proto upisovat zrovna ďáblu ?:)

Hezký den
08. 04. 2012 | 09:39

Sladký napsal(a):

Kde vůbec je, celá slavná squadra azzura? Asi konečně začali pracovat.:o))
Poznámka- to není recaptcha ale nástroj buzerace a šikany.
08. 04. 2012 | 09:40

politolog napsal(a):

Sladký
To jako chcete naznačit,že nyní není v čssd nikdo , kdo by vyvíjel patřičný tlak?
A to tu stranu chcete volit?
08. 04. 2012 | 09:44

donal napsal(a):

sladký
s tou vyměnou to není tak jednoduché viz současní špinavci tipnul bych že na 90% v úterý prohlásí že jsou spokojení a v zájmu odpovednosti a pro lidi a budou vládnout dál i když 80% lidí už tuto vládu nechce

politolog
bylo by to hodně zajímavé kdyby KSČM zas sestavovala vládu myslím že bychom viděli jak krysy opouštějí loď
08. 04. 2012 | 09:44

Sladký napsal(a):

Paní Nubo- zdravím, moc rád Vás vidím! Píšete, že jde o "zachování demokracie a právního státu". Obávám se, že není co zachovávat, protože nic takového tu už nějaký pátek není. Mluvil bych spíše o OBNOVENÍ ČI NASTOLENÍ.Nic ve zlém, Vaše příspěvky čtu velmi rád, myslím,že patří k tomu nejlepšímu, co zde lze najít. Hezké svátky a přijďte častĚJI.
08. 04. 2012 | 09:46

Sladký napsal(a):

Politolog- Tím nechci nic naznačit,to je má nápověda pro lidi, jimž se politika ČSSD zdá příliš krotká, málo levicová.A zvýšení tlaku v tomto případě určitě neuškodí.Prostě si maslím,že jde o jistější a spolehlivější cestu, než zakládání a volení nových a nových stran.
08. 04. 2012 | 09:49

politolog napsal(a):

Sladký
Nikdo neříká, že je potřeba zakládat nové strany. Jděte donalovou cestou. Tam se nacházejí nejčistší politici současného politického spektra. Malý taky nejste, abyste se jich bál. Tak se k tomu konečně odhodlejte. My s Donalem to už máme za sebou.
08. 04. 2012 | 10:00

Joe Ratata napsal(a):

Nuba

Ač jindy s Vámi souhlasím,bohužel tentokrát Vás musím zklamat.Klimbající knížepán nesedí ve vládě,že by něco zachraňoval.Bez takové reprezentace by pro nás bylo lépe se obejít.
Ten tam sedí hlavně kvůli osobním zájmům.Ve vládě může popostrčit věc odškodnění pro Petzoldovou za majetek hlubocké větve Schwarzenbergů,ze kterého pak bude inkasovat 80%.
08. 04. 2012 | 10:00

blue jay napsal(a):

Sladky voli "spolehlivou" cestu.
Misto korupcni ODS a spol. preferuje korupcni CSSD. A argumentuje tim ze Socani jsou o neco min korupcni a to je dela lepsimi. ROFL!
08. 04. 2012 | 10:25

zre napsal(a):

Dějiny tvoří masy:platilo,platí dál.Platilo i v roce 1989.
Masy volily samy proti sobě.Diví se samy sobě.Nejsou schopny překročit svůj stín.
V současnosti se zdá pravděpodobné,že do dvou let nejpozději skončí hegemonie ODS v ČR.Jenže rýsuje se ,že hlasy trojkolky se rozpadnou do mnoha,málo významných stran,zvětší se "isotropie" politického prostoru a vědomí,nastane delší pat mezi sliby ,nadějemi a stavem věcí.Masy se stále bojí zvolit výraznější stranu-pro-lidovou.Jeden určitý směr.Raději volí neurčité,rozmazané,rozplizlé.Jako,že z vírů koalic,kterých je možno bezpočet se jednou vynoří mesiášská mořská panna,symbol nevinnosti a politické čistoty.Proč se většina bojí jít za prolidovou politikou,volit své zájmy,proč sebe samu poškozuje? Bojí se sama sebe? Nevěří si?
Takto jim kdejaké navolené moudro máminé sebere vítr z placht a s ním šťastnou budoucnost.Ano soused se více bojí síly souseda i za cenu svého neštěstí.Nedokáže si představit,že by oba mohli být silní.Tomu předem nevěří-stále se bojí zneužití moci lidu,kdyby tady někdy i nastala.
08. 04. 2012 | 10:30

blue jay napsal(a):

Donal voli komunisty,

Ty jedine nekorupcni lol. No zatim se soudruhu donale komuniste nedostali k lizu. Ale jak je videt na pripade jejich byvaleho mistopredsedy Dolejse, tak by se komousi v pozici moci chovali uplne stejne jako CSSD ci ODS. Jsou to predevsim Cesi. Kradli by stejne jako kazdy Cech ktery k tomu dostane prilezitost.
08. 04. 2012 | 10:36

Ládik!!! napsal(a):

Sladký,
ty chceš, aby ti někdo oponoval? Moc si fandíš.
08. 04. 2012 | 10:38

bella ciao napsal(a):

leucine
Tehdejších dvacet tisíc je dnešních 200.000 minimálně. Mysli.
Soudruh Císař, když ho museli dát od válu, kvůli nějaké epizodě se studentíky v šedesátémosmém, si vyhradil, že to nesmí být pod 10.000, ale jinak půjde dělat všecko. Všechnozná, všechno umí.

Dubček dostal trafiku v Istanbulu a pak ředitele lesů.
Samozřejmě byli i takoví, kteří nekonstruktivně kverulovali (jak poznamenává nějaký historický sociální demokrat nahoře) a dostali prd.

Za těch 20.000 sis tenkrát mohl koupit neuvěřitelnou spoustu rohlíků. Asi tři a půl tuny. Nebo dvě automatické pračky. Nebo třetinu žigulíku. Prezidentský plat.

Bolšáni byli stejná vládnoucí třída, jako každá jiná. A socialismus zrušili sami. Myslím, že Reagan s Thatcherovou museli být pěkně překvapení, s čím za nimi Gorbačev přišel.

V Rusku se privatizovalo už dávno a v objemech, o kterých se vám nezdá. Pár pitomých policajtů, kteří si mysleli, že mají vyšetřit, kde se ty haldy dolarů a zlata ve vilách stranických tajrmníků vzaly, prostě zmizelo.
To u nás pravda nebylo, nejsme orient. Ale už máme dobrý náběh.
08. 04. 2012 | 10:39

blue jay napsal(a):

Ohledne Kalouska,

Je to zkusenej politickej matador. Proti nemu jsou sede mysky jako Necas ci Sobotka uplni amateri. Kez by CR mela vice Kalousku kteri ale predevsim myslej na dobro teto zemicky. Bohuzel tu zatim nikdo takovej neni. Myslel jsem si ze z Dientsbiera juniora muze vyklubat neco nadejneho. Ale jak se zda tak dinosauri v jeho vlastni strane odsoudili k zaniku. Misto aby vymenili bezzubeho Bohuse S., tak Dienstbiera nominuji na post presidenta kteremu chteji ubrat co nejvice pravomoci. Modernizace CSSD se nekona vazeni socane.
08. 04. 2012 | 10:47

lidstvo tápá tmou, B16 napsal(a):

zre
Masy nejsou úplně blbé. Čtou noviny (čím dál míň) a koukají na televizi. Vidí, jak to dopadá s lidmi, kteří nechápou dobu a chtějí experimentovat s kolektivním vlastnictvím výrobních prostředků (jako Miloševič) a jak s obyvatelstvem, které takové věci podporuje.
Nebo které užírá plutokratovi procentíčko z ceny ropy a staví špitály a školy, jako Libyjci, neblahé paměti.
Masy netouží být humanitárně bombardovány, tak balancují na laně a snaží se volit menší zlo.
Menší zlo ale už neexistuje.
08. 04. 2012 | 10:49

dix napsal(a):

Sladký utrpěl úraz hlavy s nevratnými následky úderem svázaných ročníků Rudého práva .
Jednoznačně způsobeno nedbalým dohledem pěstounů tohoto zanedbaného brepty ze zchátralého krmelce .
08. 04. 2012 | 11:00

Maximus napsal(a):

blue jay napsal(a):
Ohledne Kalouska,

Kez by CR mela vice Kalousku kteri ale predevsim myslej na dobro teto zemicky.

Už to nehul sojko! Kalousek myslící na dobro této zemičky! (-: To spíš uvidíme stíhačku couvat, hada sr.t, černocha na severním pólu, koně zvracet v barvách francouzské vlajky ....., možná, že je pravděpodobnější, že lidé úplně v této zemi zblbnou a dají Kalouskovi 105% volebních hlasů. Sojko, dnes si překonal Rumcajse alias Kuchaře a máš u mě malé bezvýznamné plus! Piš dál modrý ptáku, bez tebe to tady jinak nebude "vono"!
08. 04. 2012 | 11:03

blue jay napsal(a):

tak prestan tapat ty co tapa tmou,
Vol mistniho politika o kterem neco vis. Toho kdo ma za sebou nejake vysledky. Otazka je ovsem jestli se tebou preferovany politik dostane do vedeni tve strany a neco ovlivni. V tom jsem skepticky. Dinousauri typu Necas, B.Sobotka, Skromach, Kalousek ..atd maji palec na knofliku moci. Jim je v podstate jedno kdo vladne, hlavne ze to jsou oni. Daji se do koalice s kymkoliv kdo jim to umozni. Ani na vterinu neverim socialisteckemu predakovi Sobotkovi ze by do koalice s TOP09 nesel. To same prohlasoval minulej predseda jeho populisticke strany pred volbami. A pak s nim jednal. Obycejnej clovek Bohus se take spoji treba i s Martany pokud ho to dostane k moci.
08. 04. 2012 | 11:05

Sladký napsal(a):

Dix- na tebe jsem zapoměl.Typická ukázka pravicového vzdělance, posměšky a urážky místo argumentů.Co kdybys zkusil vyvrátit to, co jsem napsal?
Tak do toho, dixi, těším se že mi vysvěětlíš,jak je tomu veš skutečnosti a v čem jsou mé názory chybné.

Ládíku, tomu,cos napsal se v psychologii říká PROJEKCE. Něco si o tom přečti, řípadně zkus oponovat.
08. 04. 2012 | 11:06

rk napsal(a):

Kelte , nejseš to ty , jak ho zfackoval Kalousek ?
Jestli jo , tak dobře udělal . A jestli ne , tak taky .
08. 04. 2012 | 11:07

dalimír napsal(a):

Pánbůh s námi a zlé pryč ,hodně daleko od lidovců ! Dl
08. 04. 2012 | 11:08

blue jay napsal(a):

nejdriv cti a pak reaguj Maximusi,
ja jsem pouze napsal ze by bylo dobre pro CR mit politika Kalouskova kalibru ( a tim nemyslim zrovna Kalouska), ktery by to myslel s CR uprimne.
PS. Co hulis ty?
08. 04. 2012 | 11:15

Herodes napsal(a):

Po přečtení příspěvků těch "levicových" pubescentů jsem pro znovuzavedení fyzických trestů ve školách .
08. 04. 2012 | 11:17

kelt napsal(a):

To rk,
tak za prvé,nejsem Váš modrý soudruh,takže si tykejte Vašim hnědomodrým soukmenovcům.
Za druhé-mám 192 cm a 95kg živé váhy a pět let služby u zelených baretů.
Pokud čistě teoreticky by se Kalousek pokusil o něco podobného
vůči mně,tak by ho v lepším případě čekal pobyt na JIP nemocnice na Homolce.
08. 04. 2012 | 11:18

Yosif K napsal(a):

donal napsal(a):
yosif tady zas mektá placené nesmysly
s vládou cssd se rozjede inflace a odkloní se penězovody na zas jinou cestu nic jiného to nebude
se současnou vládou prohnilých stran akorat pojedem dal německou cestou tupošktr a směr řecko zkratkou díky zlodějnám co provádí tato nejhorší rozpočtová odpovědnost
jediná možnost je volit KSČM a doufat že pozavíraj všechny co tady 22 let kradli a zabaví jim majetky
08. 04. 2012 | 08:51
Samozrejme - neni vylouceno ze tupohlavci z CSSD se POKUSI rozjet inflaci. Na druhou stranu - inflaci do jiste miry ridi CNB a ta je na vlade nezavisla. Deficitni financovani ridi pujcovatele penez. Pokud bude sedet ve Strakovce demagog - tupohlavec - bratrici se s reckymi socany na Ithace a hulakajici v parlamentu ze "statni dluhy se splacet nemusi" - je pravdepodobne ze pujcovatle neboudou chtit pujcit. Anebo pouze s hovadskou rizikovou prirazkou.

S urychlenym budovanim proletarskeho raje pod vedenim CSSD to nevidim nijak ruzove - ani oranzove......
08. 04. 2012 | 11:20

StandaT napsal(a):

Ládík!!!: 10:38

Myslíš, že mu to někdy dojde, když doteďka ani ťuk? :)))
08. 04. 2012 | 11:24

blue jay napsal(a):

Sladky,

Ja te povazuji za vrchol levicoveho vzdelance. Mas vzdy konkretni pripominky k blogum a nikdy nikoho neurazis. Jsi proste fantasmagoricky prestavitel levice..
08. 04. 2012 | 11:24

Sladký napsal(a):

Pane Herodesi, vy musíte být fakt strašn+ chytrej, o tom není pochyb.Tak do toho, řekněte který levicový pubescent tu psal nesmysly a vysvětlete nám, v čem se mýulil a jak to ve skutečnosti je.
Jinak-fyzické tresty za (hloupé) názory to si berete příklad z církve,Inkvizice,Stalina nebo Gottwalda?
08. 04. 2012 | 11:28

dalimír napsal(a):

Kalous ušatý je dobře vytrénován v národní frontě ,ten se přizpůsobí čemukoliv a komukoliv ! Holt lidovec se nezapře ! A s takovými lidmi v závěsu se mělo budovat lepší lidské společenství jako je socialismus ? Nemyslitelné ! Dl.
08. 04. 2012 | 11:28

Kryštof napsal(a):

Re - Yosif K. 11:20
Máte pravdu , souhlasím s Vaším náhledem .
08. 04. 2012 | 11:30

Luba napsal(a):

rk
Kalousek lže a neumí fackovat.

Zde je důkaz:

http://www.youtube.com/watch?v=QF0kcieUKRk

Kalousek o svém hrdinství:

"Já ty čtyři facky beru jako takový významný pedagogický vklad do budoucnosti toho mladíka. Evidentně nebyl dostatečně vychován, když na ulici hrozí staršímu pánovi oběšením," vzkázal do Česka Miroslav Kalousek (TOP 09).

http://www.lidovky.cz/kalousek-facky-beru-jako-vyznamny-vklad-do-budoucna-fh5-/ln_domov.asp?c=a110925_160100_ln_domov_bet

Rath (ČSSD) "Kalouska prý před incidentem ... potkal.
"Měl příjemnou, veselou opičku. Pískal zde ve sněmovně na píšťalku. Chvilku si asi myslel, že odtud odjíždějí vlaky,“ popsal. Ministr prý prohodil několik rozšafných slov, v jídelně zápasil se širokými dveřmi a kartou. Podle Ratha šlo o středně velké alkoholové opojení."

http://www.lidovky.cz/kdyz-fackoval-mel-kalousek-veselou-opicku-tvrdi-rath-p0a-/ln_domov.asp?c=A110922_133001_ln_domov_ogo
08. 04. 2012 | 11:32

blue jay napsal(a):

lol dalimire,

vybudejme nove spolecenstvi pod vlajkou zreformovane KSC. Myslim ze si ted rikaji KSCM. Vzhuru k lepsim zitrkum! Furt mas rad mir Dalimire? -)
08. 04. 2012 | 11:34

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Petr- mám velikou radost že nás neobštastnuješ povídačkami o multimiliardáři Grossovi, jež se zařadil mezi nejbohatší lidi celého světa. A jaksi ti ušlo, že Gross byl stranou donucen k rezignacina vládní i stranickou funkci, ačkoli neměl na triku zlomek toho, co Kalousek.
08. 04. 2012 | 09:15

Gross se psychicky sesypal pod tlakem posmesku z tisku. Jak rikaval Theo Roosevelt "I would carve a tougher man out of a banana". Trumberove z CSSD jej branili do posledniho dechu. Kalousek svy malery ustal - mel pripraveny neprustrelny alibi na nemovitosti - svy a jeho zeny.

Grossuv dalsi psi kus - vycazeni spinavych penez z MNoravia Energo - uz byl pripraven spolu s mazanymi pravniky. Gross pozastavil clenstvi v CSSD sam od sebe. Ted uz vsichni mohou Grossovi skrabat zada. Jeho byvali podrizeni jej "vysetrovali a zprostili veskere viny". Mozna ted maji take neco na Floride... sympatizanti se socikem.....

Gross se nicmene stal nehynouci inspiraci pro dalsi oranzove pratele proletaru - pocet dolarovych a eurovych milionaru mezi nimi po Grossovi prudce rostl. A brzy zase poroste.

Pouze Dienstbier je zcela imunni proti korupci - jako advokat vydelal zcela legalne cca 100 milionu Kc. Lepsiho representanta proletariat Ceska dneska nema...... v CSSD je vsak sam jako kul v plote......
08. 04. 2012 | 11:34

blue jay napsal(a):

Lubo,

nekdo fackuje a nekdo dostane nafackovano. A nekdo si z tohoudela predvolebni agendu. Myslite si Lubo ze se ten bezzubej plesatej predak CSSD z te facky od sveho volice vzpamatoval?
08. 04. 2012 | 11:40

Yosif K napsal(a):

kelt napsal(a):
To Yosif K,
pokud je někdo v této zemi vyplašený,tak je to "naše trojkolka",která se potácí od skandálu ke skandálu a "reformy"jsou cestou ´do ekonomické recese a bídy části obyvatel.
Chystaný zvýšený rozprach soc.dávek se strany ČSSD je jen výstupem Vaší chorobné fantazie.
........................
08. 04. 2012 | 09:08
Nevim cim to je - ale (krome tech restituci) hlavnim propagacnim argumentem KOHOKOLIV z CSSD je navrat socialnich davek pro proletare na "dustojnou (socialistickou? zapadoevropskou?) uroven". Nikde neslysim, ze by se za CSSD prestalo krast - nebylo tomu tak drive a nebude tomu jinak ani v budoucnu.
Krome Dienstbiera (NW okolo 60-100 mega) a mozna Sobotky berou vsichni a jsou si vedomi ze pozadavek ze by prestali krast je nerealny......
08. 04. 2012 | 11:44

Sladký napsal(a):

Yosif:o))) Na to, že zdejší tisk je naprosto a totálně ve službách pravice mne nemusíte upozorňovat, to je jasné téměř každému, kdo se o média zajímá.Někde si přečtěte, kdo má pod palcem justici a kdo policii, pak se vám bude neprůstřelnost pravicových politiků jevit jako naprostá samozřejmost.
Kde je PROMOPRO? Kde je Michálek a kde Drobil? Co nového v aféře Janoušek? A jak si vede kotě?
08. 04. 2012 | 11:49

lidstvo tápá tmou napsal(a):

blue jay
Základní součástí Kalouskova "kalibru" je absence jakéhokoli přesvědčení a morálky. Nikdy bych netvrdil, že je blbý. Jeho cviky s DPH jsou důsledkem toho, že je ochoten se dohodnout zásadně VŽDY a S KÝMKOLI, jen když ON bude u moci.
Takových už další zástupy nepotřebujeme, máme jich dost. Až skoro plný chrup.
Ostatně s tou tmou to není ode mě, říká to papež, B16.
08. 04. 2012 | 11:50

Yosif K napsal(a):

donal napsal(a):
jenže placený diskuter yosif zapomněl napsat že všechny tyto země mají euro a kvuli euru byly donuceny škrtat merkelové bude sdečně jedno že naše koruna bude inflatit to je krásna ukázka toho jak tady použivat demagogii
yosif špatně delá svou práci placeného diskutera ještě mě nepřesvedčil abych nevolil KSČM
08. 04. 2012 | 08:57
Pane Donal - Svedsko a dansko EURO nemaji a za poslednich 5 let seskrtaly socialni davky o tretinu.
Cesko je clenem EU. Zadani EU cislo jedna je zabranit zhrouceni jiznich proletaru. CR jiz byla pozadana o 80 miliard (formalne do IMF, de facto do Recka). Zadost stale plati!!! A neni posledni!!!!! Severni proletari s ohledem na zachranu jiznich proletaru SI BUDOU MUSET utahovat opasky - chte nechte.....
08. 04. 2012 | 11:53

Sladký napsal(a):

Blue Jay- dík, já už jsem Tě pochválil, jsi vzor pravicového inteligenta , ještě nikdy jsi nikoho neurazil, vždycky diskutješ k věci. Jen mi není jasná tvá pravicová filosofie, nikdy ses o ní ani nezmínil, na rozdíl ode mne, který ji zde mnohokrát popsal do detailů.
08. 04. 2012 | 11:53

blue jay napsal(a):

yosife,
Sladky neni diskuter. Je to stalker. Ceka na obet kterou nema rad a pak utoci. Nikdy nic nerekne k tematu blogu. Je to proste chuligan kteremu staci k utoku ze se mu neco nelibilo. Takovej politickej nymand Sparty.
08. 04. 2012 | 11:54

Sladký napsal(a):

Jak tu pravicovou, tak tu levicovou, aby bylo jasno.Podstatou té pravicové je do krajnosti dovedený egocentrismus,chamtivost-ziskuchtivost, nepřejícnost a bezohlednost.Já,já,já,jenom já.Já schopný,já úspěšný, já bohatý, který je soběstačný, o vše se postará sám, nikoho nepotřebuje.Vypadá to skoro tak, že se zplodil sám se sebou.
Není mi ale jasné, nač takový suverén potřebuje vládu, pokud možno u moci.:o))
08. 04. 2012 | 11:58

Luba napsal(a):

blue jay,
Sobotka, jako správný leader, měl tu facku vrátit a dál to neřešit. A né se nechat odvézt sanitkou jako největší lazar!

Má snad vést budoucí vládu nesmírné prospérity a demogracie sralbotka? :)
08. 04. 2012 | 12:01

Sladký napsal(a):

Blue jay- i tady na této diskusi je celá řada mých názorů, zabývajících se tématem.Mým problémem bylo, že jsem se pouštěl do sporů s agresivními hlupáky a doplácel jsem na to.Oplácel jsem urážku urážkou, držel se hesla, že na hrubý pytel patří hrubá záplata a neuvědomoval jsem si,na čí straně stojí cenzor.Takže už na to kašlu, kdo se snaží o něčem přesvědčit hlupáčka, dostává se nutně na jeho úroveň.To je má zkušenost z těchto debat, pOUČENÍ Z KRIZOVÉHO VÝVOJE.:o)))))
08. 04. 2012 | 12:04

blue jay napsal(a):

Sladky,

Prestan byt fanatik a zacni premyslet. Happy Easter.
08. 04. 2012 | 12:05

Yosif K napsal(a):

Pane Sladky - v pripade presunu vyroby do lacinejsich zemi - napriklad levne kosile z Bangladashe - vidite jen jednu stranu mince. Vidite ze kosile z Bangladeshe (nebo z Ciny).

Kdyby nebyla z Bangladeshe ale z Ceska - jsou dve moznosti:
1) kosile by stale stejne a sila by ji vase zena v Jitone ci Alfatexu za bangladessky plat...
2) vase zena by ji v Jitone ci Alfatexu sila za cesky plat a kosile by stala sestkrat tolik.

Druhe usporadani - ze nemecke vesci se nebudou delat v Cesku ale v SRN a ceske veci se nebudou delat v Cine ale v Cesku a ze v Cine budou lide leda tak tavit zelezoi v maostickych vesnickych pickach - je silne suborptimalni - vysledek by byl horsi nez to co vidite ted.

Co vidite ted je treba to, ze vase zena misto siti tricek v Alfatexu dela v ceskem Boschovi vstrikovaci cerpadla do Mercedesu.
08. 04. 2012 | 12:07

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K napsal(a)
"...Samozrejme - neni vylouceno ze tupohlavci z CSSD se POKUSI rozjet inflaci. Na druhou stranu - inflaci do jiste miry ridi CNB a ta je na vlade nezavisla. Deficitni financovani ridi pujcovatele penez...."

Můžete nám vysvětlit jak ČNB pomocí téměř nulové úrokovou míry v prostředí stagnace hospodářství " řídí do jisté míry" inflaci ?
Děkuji.

Pokud si vezmete seznam vlád ČR a časovou řadu inflace - pak zjistíte, že to byly tkzv. pravicové vlády (hlavně Klausovy vlády), za jejichž panování rostla inflace nejvíce a to při velmi nepřznivývh tempech růstu GDP a oddlužování - což je zcela jasným důkazem nekompetentnnosti těchto vlád . Byla to naopak Zemanova vláda/ zač.červenec 1998/, která srazila míru inflace z hladin okolo 8 až 10 % na přijatelná čísla.

Aktuální míra inflace je kolem 3, 5 %, hospodářství přitom opět stagnuje /čísla ze stavební výroby jsou velmi špatná/, jediný, kdo se může radovat je inženýr Kalousek - protože se mu takto daří umazat část dluhu, který způsobil on a jeho kumpáni. Ovšem na úkor umazávání úspor daňových poplatníků a snižování životní úrpvně těch, do jejichž spotřebního koše se míra inflace promítá daleko vyšším parametrem něž jsou 3, 5 %. U důchodců je to téměř 6 %.

Pokud si mohu zaspekulovat, tak kromě růstu cen komodit na světových trzích je to špatná daňová, rozpočtová a energetická politika tkzv. pravicových vlád (v realu spíše mafiánská souručenství) - co aktuálně působí na růst inflace.

ČNB může tak leda krčit rameny nebo kroutit hlavou.
08. 04. 2012 | 12:08

Sladký napsal(a):

Blue Jay,vidím, žes opravdu úžasný znalec lidí.Charakterizoval jsi se naprosto precisně, k tomu není co dodat.Nediv se, že se ti tak věnuji, jsi opravdu zajímavá a tak trošku groteskní postavička.Mimochodem, co tě vede k tomu, aby zde vystupoval pod několika nicky? Rozpad osobnosti?
08. 04. 2012 | 12:09

český maloměšťák napsal(a):

blue jay napsal(a):
yosife,
Sladky neni diskuter. Je to stalker. Ceka na obet kterou nema rad a pak utoci. Nikdy nic nerekne k tematu blogu. Je to proste chuligan kteremu staci k utoku ze se mu neco nelibilo. Takovej politickej nymand Sparty.
08. 04. 2012 | 11:54
---------------
Mno - z klávesnice blue jaye (alias...........), který zde několik let pouze prudí , to zní obzváště komicky.
08. 04. 2012 | 12:10

ZM napsal(a):

Otázka je, jestli by ČSSD měla zájem, dělit se o vládu s TOP09 v případě, že by dohromady s KSČM měla víc jak 110 poslanců. Spolupráce s KSČM je sice problematická i pro ČSSD, ale když Falmera a spol. uspokojí tím, že jim dají dostatek funkcí ve sněmovně a v dozorčích radách, tak by si tím mohli spolehlivě zajistit vládnutí. V roce 2002 byla koalice ČSSD, KDU a US a dost to "skřípalo". A nejen proto, že tam bylaa většina jen jednoho hlasu, ale i proto, že část US včetně tehdejší předsedkyně H.Marvanové prostě nechtěla akceptovat to, že US hlasuje pro příliš levicovou politiku. Myslím si ale, že jelikož předčasné volby by znamenaly pro mnohé poslance konec ve sněmovně, tak se žádné konat nebudou. Podobně jako teď to už "vřelo" víckrát, ale zatím se vždycky nějak dohodli, např. na ministru vnitra, kterým se stal nestraník Kubice. I kdyby odstoupili ministři za VV, tak to neznamená, že musí padnout vláda. Může to totiž dopadnout např.i tak, že část poslaneckého klubu VV prostě přejde k TOPce nebo k ODS nebo vytvoří novou stranu, (na kterou už Bárta nebude mít žádný vliv), podobně jako se před lety oddělila od tehdejší ODS právě US. Sobotka a spol. už se nemůžou dočkat, až budou ve vládě, ale budou asi muset ještě dva roky počkat.
08. 04. 2012 | 12:10

český maloměšťák napsal(a):

Ještě odkazy ke komentáři Yosif K

http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/mira_inflace

http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_vl%C3%A1d_%C4%8Ceska
08. 04. 2012 | 12:11

Ládik!!! napsal(a):

StandaT -
jsem optimistou a proto myslím, že jednou mu to dojde. Má hlavu otevřenou (bohužel asi krumpáčem).
08. 04. 2012 | 12:16

český maloměšťák napsal(a):

K blogu.

Pane Svobodo, a co tak kdybyste se konkrétně vyjádřil Vy - s kým půjdete do případné povolební koalice ?

Kalousek má aspoň koule - u vaší partičky není nikdy nic jasné /a to je založeno na historicitě fungování vaší strany v prostředí kohoutích zápasů mezi ČSSD a ODS/ - budíte tak oprávněné podezření, že půjdete do holportu s tou velkou stranou, která hodí pod stůl více trafik a prebend.

A pane Svobodo - jaký je koksovatelný výsledek vašeho/KDU- ČSL/ dlouholetého boje za podporu rodin ?
Pane Svobodo - odpovím za vás - stojí za hovno.
08. 04. 2012 | 12:17

memo napsal(a):

Autor
Proboha, o jaké amatérské politice vládní koalice to mluvíte? Opak amatéra je profesionál. Výše profesionality je v globálním kapitalizmu měřena výhradně úspěšností. A úspěšnost je dána výhradně mocí a bohatstvím. Pokuste se nejdříve kvantifikovat majetky členů vlády, byť to není vzhledem k držení anonymních akcií a dalším utajovaným skutečnostem jednoduché.
I tak nakonec zjistíte, že vládní garnitura je složena z ryzích profesionálů. Možná jste trochu zmaten výrazem "politika", ale to bude dobré.
08. 04. 2012 | 12:22

Sladký napsal(a):

Yousif- ještě jednou dík za slušně vedenou diskusi. A teď námitky vůči vašim tvrzením.Košile z Bangladéše, dvě možnosti: "Buď by byla košile stejně levná, a šila by ji vaše žena za bangladéšský plat"- sorry, ale to je samozřejmě nesmysl.Komu by se tykošile prodávaly,,kdyby lidé pracovali za bangladéšské platy? Tuarégům nebo Eskymákům? Pokud chcete vyrábět, musíte prodávat.A prodej vyžaduje kupní sílu, co největší.
Kdyby košile stále šestkrát tolik, opět se neprodá, milý Watsone.Nebo se jich prodá hrozně málo.Čili výroba se nevyplatí.
Místo šití košil moje žena pracuje pro mercedes.Má štěstí, protože outsorcing výroby připravil spoustu lidí o práci.Prostě pracovní místa NEJSOU, a není to proto, že lidé jsou líní a nechtějí pracovat.Pokud pracovat nechtějí pak proto,že mají svou důstojnost a odmítají vydělávat na bydlení a mizernou stravu, odmítají praqcovat za almužnu.

Další věc- opravdu si myslíte, že kapitalisté přenesli výrobu do Asie proto, aby pomohli tamním chudákům? Pokud je mi známo, vypadalo to spíše tak, že pod cenou skoupili tamní (především státní, ale i soukromé podniky.Zaměstnanci si příliš nepolepšili, mnohdy to naopak vedlo k propouštění a snížení dosažené životní úrovně.
08. 04. 2012 | 12:31

kelt napsal(a):

To ,Yosif K,
já plně chápu,že jste za něco placen a musíte svému chlebodárci odvést příslušné pensum práce.
Věřím,že ještě lidstvo není tak daleko,aby se na těchto stránkách mohl presentovat robot,který by donekonečna opakoval stejné nesmysly,jako zde presentujete Vy.
Proletariát,lumpenproletariát/K.Marx/rozprach soc.dávek a za bankovní krachy,hosp.krizi a pokračující depresi je vinen proletariát a pobírači soc.dávek,kteří si dle vyjádření Kalouska
žili jako prasata v žitě.
To je stejná debilita,jakou zde šíří modří politruci o tom,že Sobotka prodal byty OKD Bakalovi.
Jenže stokrát opakovaná lež se nestává pravdou jako za "starých zlatých časů" Josepha Goebbelse,neb tomu brání moderní komunikační technologie a dostupnost relevantních dat na příslušných nosičích.
To lehce zabrání šíření demagogie z Vaší klávesnice,ač se budete snažit sebevíce si vydělat jidášský groš.
08. 04. 2012 | 12:33

ZM napsal(a):

Počet stále loajálních poslanců VV je 21. I když bych nepočítal Béma, tak dohromady je počet poslanců ODS a TOPky 93.K těm když se připočtou Škárka, Kočí a Huml, tak je to 96 poslanců. Stačí "přetáhnout" 5 poslanců z VV , popř. čtyři z VV a pohrozit Bémovi trestním stíháním :) a vláda se udrží. Taková je realita v ČR. Když vypověděli "poslušnost" Kočí, Huml i dokonce Škarka, tak to dokážou udělat i ostatní. Tím spíš, pokud jim někdo nabídne vstup do jejich strany, což pro TOPku a ODS není problém. Takže si nemyslím, že by nutně musela padnout vláda, ale vyloučeno to samozřejmě není.
08. 04. 2012 | 12:34

ZM napsal(a):

Sladký - někde jsem četl, že např. v Indii pracují v některých firmách i děcka, i když oficiálně je to protizákonné i tam, ale nikdo z místních úředníků o tom oficiálně neví.
Co se týká přesunu výroby do států s levnější pracovní silou, tak to může fungovat pouze, dokud jsou přepravní náklady ve srovnání s cenou relativně nízké. Pokud vzroste cena pohonných hmot nad určitou výši, tak přestanou firmy přesouvat výrobu.
08. 04. 2012 | 12:41

blue jay napsal(a):

kelte,

zda se,ze chapete veci dle sve fanaticke viry. A tak se vas zeptam stejne jako vy se ptate sveho odpurce. Kdo plati vas kelte? Je to zadluzenej Lidovej Dum ci "demokrate" co maji sidlo v Ulici Politickych Veznu?

Kdo plati vas fanaticky kelte?
08. 04. 2012 | 13:00

donal napsal(a):

yosif
to byl dobrej vtip že centrální banka je nazávislá na vládě ano to je napsáno na papíře ale to je tak asi všechno pokud chcete hájit nezávislost centrálních bank na vládach potažmo na politicích tak mi vysvětlete co se ted deje např ECB nákup dluhopisů s raitingem až C-,nebo nalití 1 bilionu eur do bank a další akce na politickou objednávku

blue jay
čekal jsem kdo vytáhne dolejše jedno schnilé jabko ale v případě ods,cssd,top,vv jde rovnou o schnilé stromy
sám tedy řekněte koho volit kde vzít čisté politiky chci konkrétní stranu kterou bych tedy mel volit

musím trvat na svém názoru že kdo chtěl krást musel odejít od KSČM do jiných stran a to z důvodu toho že komunisty nepustili k vládě a jiným trafikám čili teoreticky by dnes KSČM mela být očištena od takových parazitů kteří nam vládnou kdo si troufá at vyvrátí tento můj názor jsem zvedav na argumenty
08. 04. 2012 | 13:02

blu jay napsal(a):

donale,

schnile jablko casto pada ze schnileho stromu. Jste naivka. Jedinej duvod ze KSCM zatim nekradla ve velkem, je jejich impotence se dostat ke korytum.
08. 04. 2012 | 13:07

donal napsal(a):

blu jay
jsem možná naivní ale jiné řešení v naší zemi není

mimichodem není to impotence že se nedostali ke korytum jsou totiž absolutně odblokovaní pokud jste si nevšmil nemají absolutně žádne mocenské pozice

a razím názor co tu bylo se neosvedčilo tak pojdme zkusit ty komunisty a uvidíme možna že se taky zprofanují ale to dopředu nemůže nikdo vědet ale vy to píšete jako hotovou vec

a co když to bude tak že komunisti přijmou patřičné zákony čili zruší anonymní akcie,zdaní hazard,jedním zákonem zamezí unikum do daňových ráju(jde to uplně jednoduše) ,zavedou nepromlčitelnost na ekonomicke zločiny v uplynulých 22 let

ješte jste pořad nenapsal koho tedy volit?
08. 04. 2012 | 13:18

někdo napsal(a):

donal

Ještě bych přidal majetková přiznání s následným 100% zdaněním majetku, u něhož se neprokáže ZÁKONNÝ způsob nabytí.

To vymýtí korupci dočista. A toho se ODS a TOP 09 právě nejvíc bojí.
08. 04. 2012 | 13:25

Jan napsal(a):

donal
Asi budu postupovat jako Vy.
Nejsem si ale úplně jist, že komanči nebyli puštěni k lizu.
Samozřejmě řádově méně než ostatní, ale na komunální úrovni fungují normálně, a tam se kurumpuje nejvíc. A ve sněmovně si jistě přišli na své, jejich hlasování byla také často podivná.

Vtírá se mi ale na mysl úvaha : komanči budou 2 nejsilnější strana 45 poslanců a ČSSD 64 a TOP 40
Nevznikne v takovém případě vláda národního antikomunistického porozumění? v´čssd by takové hlasy byly jistě silné, o kalouskovi raději nemluvit.
Nebyl by lepší Slovenský scénář?
08. 04. 2012 | 13:28

donal napsal(a):

někdo
ano majetková přiznání s tímže k výši majetku musí mít adekvátně zaplaceny vysoké daně pokud to nesouhlasí zabavit majetek a zavřít at by se jednalo o kohokoli myslím že by víc než polovina současne mocenské elity byla v base a druha pulka v zahraničí na utěku
08. 04. 2012 | 13:30

blue jay napsal(a):

kecas nesmysly donale!
CSSD vyhrala volby! Cim to je ze nevladne? Myslis si ze kdyby Klaus poveril Sobotku ( neb tehdejsi predseda socanu Paroubek zbabele utekl) ze by dnes vladla? A s kym? S VV?
Komuniste vymiraji donale. Jsi v duchodu? Pak se ti nedivim ze volis KSC. A ja doufam ze komuniste vcetne tebe vymrou uplne.
08. 04. 2012 | 13:30

donal napsal(a):

Jan
nevím jak by to bylo ja se jen snažím najít nejaké řešení v současném marasu abych před svými vnoučaty nemusel klopit zrak až se mě zeptají cos delal dědo proti rozkradení naši země ,možná že se komunisti opravdu u moci zprofanují a budu tady psat proti nim nevim ja prostě už jiné řešení nevidím současní mocní nikdy nepřijmou zákony o kterých jsme tady psali a byli by v podstatě proti nim vv na tom postavili kampan a jak to dopadlo vidíme všichni
08. 04. 2012 | 13:37

blue jay napsal(a):

kolik let vam je donale?
Nejsem az tak moc zvedavej, ale zajima me kdo dnes fandi komunistum. Kolik tem lidem je? Myslej to uprimne a nebo jen zvatlaj rebelstinu?
Vsadim se ze nicku donal je tak nejvice 24 let. Presto tu vasnive bojuje za komunisty o kterych pochopitelne podle sveho mladi nic nemuze vedet. Jen politicky keca. Vybral si komouse jako svuj tym. A ted se tu za ne bije. Nekdo si zase vybere Spartu.
08. 04. 2012 | 13:40

donal napsal(a):

blue jay
nepoužívej demagogii proč nenapíšeš že pověření nečase sestavením vlády nebylo košer vítěz voleb byla cssd a bylo poctivé pověřit výtěze voleb sestavením vlády at by to dopadlo jakkoli druhou možnost pokud by cssd selhala mel dostat nečas

v důchodu zdaleka nejsem a se současným zvyšováním hranice se důchodu nedožiju ale doufám že vymřou všichni zloději co rozkradaj tuto mou zem a nebo budou v base a po base budou živořit z dávek nekde před tescem
08. 04. 2012 | 13:44

donal napsal(a):

bluejay
je mi 39
nemusíte mi věřit ale už jsem to tu kdysi psal na jednom blogu v 7 třídě mě vyhodili z pionýra za muj postoj k volbám že jsem řek co to jsou za volby když si nemůžu vybrat husáka dodneška považuju za vlástizrádce kvuli podpisu pod pozváním zahraničních vojsk v 68 a mel být podle tohoto paragrafu souzen

ale dnes se už nemůžu dívat co provadej mé zemi proto jsem ochoten volit KSČM
08. 04. 2012 | 13:48

Joe Ratata napsal(a):

blu jay
Že komunisti vymírají?To byste se moc divil!Současná zločinecká vláda se velmi snaží,aby se tak nestalo.
A ještě více je těch co po masáži "přemluv bábu,přemluv dědka"volili mafiánský projekt ODS,ODS"B" a ODS"C",teď pochopili,že děda s babičkou měli pravdu a ta zrůdnost co zvolili,jim po studiích práci nezajistí!
08. 04. 2012 | 13:48

zmatený napsal(a):

Donal
Taková Milada Horáková taky usilovala o příchod zahraničních vojsk, a je dnes hrdinka.
Tak se v tom vyznejte.
Ale asi se na věc nedívám správně politicky, když jsem tak zmatený.
08. 04. 2012 | 14:09

donal napsal(a):

zmatený
paní doktorka Milada Horáková nemůže být podepsaná pod pozváním ke vstupu zahraničních vojsk v 68 byla popravena v r.1950 a je hrdinnkou oprávněné a bylo by zajímave vyslechnout její názor na dnešní prohnilou mocenskou strukturu lidi jejího typu si velice vážím jsou to hrdinové naši země
08. 04. 2012 | 14:18

Medikolog napsal(a):

blue jay,

komunisté možná vymírají, zato jejich voliči, proletariát (ti co vlastní jen děti a žijí z ruky do huby), lumpenproletariat (hadráci co nemají ani to;-), nezaměstnaní, lidé na sociálním dně ... podle vás SOCKY ... jsou množeny znepokojivým způsobem. Ale mnohem rychleji než to vše je likvidována vyšší i nižší střední třída - tradiční to zdroj konservativních voličů vnímajících sama sebe za slušné (čti majetné) lidi. Střední třída se považovala a považuje (zatím ještě) za základ majetných tříd a VĚŘÍ, že ji za něj považují i majetné a supermohovité menšiny. Menšiny čím dál arogantnější, čím dál otevřeněji pohrdající méně majetnými, méně všehoschopnými, živícími se vlastnoručně či námezdnou prací. ZATÍM ještě ze zvyku volíme pravici, ale dlouho si to NEBUDEME MOCI z ekonomických důvodů DOVOLIT. Střední třída totiž podléhá plíživé proletarisaci...

Bohatý volič levice.. toť rozmar. Chudý proletář volící pravici je ale diagnosa.
08. 04. 2012 | 14:20

Medikolog napsal(a):

Donale,

Milada Horáková nechtěla po únoru 1948 vojáky NA PODPORU komunistům, ale PROTI KOMUNISTŮM a (tehdy) proti většině národa..
08. 04. 2012 | 14:29

Wraith napsal(a):

Blue Jay

Nestačím se divit Vašemu tvrzení.
Čím dál tím víc lidí - voličů je současnými vládními manévry doslova tlačeno do náruče levice. A to nejen směrem k ČSSD, ale i právě k Vámi tolik nenáviděné KSČM. V současnosti nejde o to, zda strana vymírá, nýbrž nakolik je pro lid volitelnou. A jak to tak vypadá, tak preference KSČM výrazně neklesají.
Jestliže si v roce 2003 nechala ČSSD udělat takovouto analýzu ( http://www.sds.cz/docs/prectete/e_kolekt/ana_kscm.htm)a o 5 let později si strana musela přiznat, že silně stárne (http://www.novinky.cz/domaci/139408-clenum-kscm-je-v-prumeru-70-let-zjistila-si-strana.html), obě tvrzení potvrzují Vaše tvrzením, dnes by tato analýza vypadala značně rozdílně. Uvidíme, jak bude vypadat vývoj. Poslední statistická data hovoří o vzrůstu preferencí levicových stran: http://www.stem.cz/clanek/2356
08. 04. 2012 | 14:31

Honza999 napsal(a):

Sladký

Není nutno, aby KSČM získala tolik hlasů, aby sama sestavovala vládu. Je nutno, aby získala tolik hlasů, aby všichni ostatní při sestavování vlády a stanovování svých "politických" cílů museli počítat s tím, že je KSČM může praštit přes pazoury. Nemohou mít sílu prosadil svoje ideje (protože ani oni už by vlastně neprosazovali čistý systém vedoucí ke skutečné sociální spravedlnosti), ale musí mít sílu zabránit v excesech jak pravičákům, tak poblouzněné ČSSD.
08. 04. 2012 | 14:36

zmatený napsal(a):

Donal
V onom památném procesu se právě přiznala, že se snažila pomocí zahraničních diverzantů rozpoutat u nás občanskou válku a kontrarevoluci.
Slyšel jsem to na vlastní uši v současné televizi, když vytáhli z archivu záběry z procesu.
Což bylo ohodnoceno ,stejně jako Vámi, jako vlastizrada.
08. 04. 2012 | 14:37

blue jay napsal(a):

medi-kolog
Komuniste vymiraji, nepotrebujete k tomu slovo mozna. Ja se povazuji za stredni tridu. A necitim se ohrozen. Vy ano?

A ted uprimne Medikologu,

Dovete si predstavit vladu soucasne CSSD ktera bude rozpoctove zodpovedna?
08. 04. 2012 | 14:44

blue jay napsal(a):

Wraith,
Ja si preji aby v CR za momentalniho ekonomickeho stavu vladla levice! At ukaze to co ted predvede Fico na Slovensku! Bude to sranda.
PS, Kritizovat lze lehce. Vladnout je tezke.
08. 04. 2012 | 14:51

donal napsal(a):

zmatený,Medikolog
jo šlo o vynucené přiznání ve vězení a následná poprava

husáka považuji za vlastizrádce pro podpis který existuje a který byl pořízen bez mučení a vězení

pořad tady vyzývam at někdo napíše koho tedy volit? kde najít nejaké čisté politiky a strany které se mají šanci dostat do parlamentu

ja zkrátka jinou možnost než volit KSČM nevidíma lidi kteří jsou dnes v KSČM nemají s politickými procesy nic společného uvědommě si že politické procesy byly v 50 letech tedy před 62 lety komu bylo v té době 20 tak mu je dnes 82 pokud žije
08. 04. 2012 | 14:52

zmatený napsal(a):

Donal
I kdyby to bylo jak píšete (vynucené přiznání ) , hrdinství bych v tom neviděl.
08. 04. 2012 | 15:05

Zdeněk Brom napsal(a):

zmatený,Medikolog:

Chci jenom podpořit donalovo tvrzení o tom, že přiznání v politických procesech 50. let byla inscenována a vynucena.
08. 04. 2012 | 15:12

Zdeněk Brom napsal(a):

donal:

Se zájmem jsem přečetl vaše komentáře.

Respektuji Vaši volbu, ale osobně mám obavy z jedné specifické skupiny lidí. Ti klidně vstoupí do jakékoli strany, která jim přinese mocenské pozice.

Bylo naprosto nechutné, když v dílně prudili spolupracovníci člověka, který i po roce 1989 zůstal v KSˇC, protože byl skutečně přesvědčený komunista. Machr na práci a nikomu nikdy nic neuděl, spíš pomáhal. Toho člověka si vážím dodnes. Kupodivu ředitel fabriky, který ještě před několika měsíci byl soudruh ředitel, slavnostně ze strany vystoupil, aby zůstal u lizu. Nu pak vstoupil do ODS a fabrika neprosperovala atd. Stejnou cestou prošel i předseda odborů, který přeskočil do ODA.

Jinými slovy, mám obavu, že po případném vítězství KSˇCM se prostě tato parta zvedne a přesídlí zpět do této strany. Vládní strana potřebuje technokraty moci, takže jim otevře dveře.
08. 04. 2012 | 15:25

ZM napsal(a):

Wraith - preference leevicových stran výrazně neklesnou, protože spoustě voličů stačí sliby, že jim příslušná strana zajistí lepší živobytí. Tito voliči nepřemýšlí,jakým způsobem to ta strana chce udělat. Prostě tomu věří. Nestarají se o to, jestli to bude pomocí zadlužení, ale v případě,že se zhorší životní úroveň v důsledku toho, že ve státním rozpočtu nejsou peníze, protože se musí splácet dluhy a ještě úroky, tak začnou "řvát".
08. 04. 2012 | 15:31

Zdeněk Brom napsal(a):

blue jay:

Nevymírají, to jen jen taková pohádka.

To máte tak. V dobách reálného socialismu se vyprávělo o krásných dobách I. republiky, kdy bylo všeho dost, svobodné volby atd. a zapomnínalo se na to, že to byl především hodně tvrdý život, kde ne všichni byli úspěšní. Lidé pak snili o těch dobách.

nyní se zase vypráví příběh o blahých dobách reálného socialismu, ale zapomíná se na jeho stinné stránky. Mnozí tedy začínají snít o návratu těch dob. A jejich řady se rozrůstají.

Svět polopravd a iluzí pak láká krysaře všech možných stran, aby vábili své.
08. 04. 2012 | 15:32

ZM napsal(a):

blue jay - můj názor je, že levicové strany v ČR nejsou schopny řídit stát tak, aby splnily sliby voličům a současně nedocházelo ke zvýšení zadlužování státu.

Např. Kalousek mnohdy žvaní, ale v jedné televizní diskuzi řekl následující- my si prostě musíme přestat půjčovat na svůj běžný provoz (tím- my myslel stát ČR).A to zatím někteří levicoví politici asi nechápou, že rozdělovat ze státního rozpočtu se dá dlouhodobě jenom to,co se vybere na daních.Pomocí progresivního zdanění se samozřejmě dá vybrat víc, ale v současné situaci to stačí asi jenom na pokrytí úroků z dluhů.V současné době má ČR kolem 1,5 bilionu dluhů. I kdyby se ročne dařilo splácet 100 miliard, což je samozřejmě v současné době nereálné, tak by to trvalo ještě 15 let, než by ČR byla zcela bez dluhů.
08. 04. 2012 | 15:37

český maloměšťák napsal(a):

donal
Víte - s těmi " komunisty" /KSČM/....proč si myslíte, že se nepřejmenovali a důrazněji neodsoudili minulé zločiny svých předchůdců ?
Protože je to strana, která systematicky ubírá hlasy autentické levici.
To je její úkol - v podstatě by ji měly špičky z ODS postavit obrovský pomník a chodit se k němu dalších 20 let modlit a děkovat.

Chcete vědět něco/koho volit/, na co musí přijít každý sám - při použití svého rozumu.
Mě by se třeba líbila kombinace některých Zelených, lidí jako je Havlík z Občané.cz či Wagnerová a Jahn, pár lidí z Patrie Finance a několik z ČSSD.

Si snad myslíte, že někdy něco takového vznikne ?
To spíš fakt vyhrají ti " komunisti". /někteří z nich vlastní dokonce i zámek - to víte ? - například Statis Prusalis....starého K. Marxe by z toho trefil šlak, kdyby ještě žil.../
:((

http://www.zamek-poruba.cz/
08. 04. 2012 | 15:39

ZM napsal(a):

český maloměšťák - mám pocit, že Falmer a spol. z KSČM by ani ve vládě být nechtěli, protože v tom případě by odpovědnost za neúspěch měli i oni a následně by měli méně voličů. Byl by to podobný princip jako u VV. Dokud politici z VV před volbami slibovali, že sníží korupci, tak měli voliče.Jakmile se ale dostali do vlády a zjisztilo se, že nejsou schopní snížit korupci a navíc jsou sami zkorumovaní, tak se snížil počet jejich voličů z 10% na asi 2 % a možná i jen 1%. To tak u voličů psychologicky funguje,že dokud někdo vládu kritizuje, tak má preference, ale jakmile by se na ní sám podílel, tak mu preference klesnou. A těžko si člověk dokáže představit, jak levicová ČSSD souhlasí s tím, že se sníží počet úředníků ve státní správě, nebo počet učitelů na školách apod. Přitom ta efektivita úřednické práce na mnoha úředech je nízká. A podobně efektivnost výuky na mnoha školách taky. Myslím si, že by vůbec nevadilo, kdyby výuka ve škole začínala až v 9 hod. Alespoň na SŠ. Natož aby se chodilo někdy na sedmou hodinu ráno.
08. 04. 2012 | 15:56

Joe Ratata napsal(a):

ZM,blue jay
Vy jste ale naivkové.
Vám stačí z televize slyšet,ze levice stát prožere,zatímco pravice je odpovědná.On už to v praxi prokázal Goebbels,že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.A naše "nezávislá" média se nějak činí.
Jen se podívejte jak rostlo zadlužení od roku 2007,kdy se začli projevovat "odpovědné"kroky našich milých mafiánů.
Je třeba vnímat realitu a ne mediální proklamace.
Hlavně mi neříkejte nic o krizi,protože podle nejlepšího ekonoma z gumáren se nás netýkala.Ostatně dnes je HDP zhruba na úrovni jaká byla,než se tahle sqadra chopila moci a na nic není,zatímco socani budovali dálnice v míře dnes nevídané.
08. 04. 2012 | 15:57

Joe Ratata napsal(a):

český maloměšťák
Taky mám pocit,že KSČM je tu hlavně pro to,aby umrtvovala hlasy pro levici-hlavně protestní,aby levice nemohla většinově vládnout.Vždy musí být v koalici a musí dělat kompromisy.
08. 04. 2012 | 16:05

ujo napsal(a):

zm napsal:
"Např. Kalousek mnohdy žvaní, ale v jedné televizní diskuzi řekl následující- my si prostě musíme přestat půjčovat na svůj běžný provoz (tím- my myslel stát ČR)."
Řeč se vede ,pivo pije.
Co pro to Kalousek udělal?
Ekotendr, církevní restituce, 2 . důchodový pilíř, majetková přiznání, akcie na doručitele....
08. 04. 2012 | 16:23

Karel (taky) napsal(a):

Aby dnes někdo tvrdil cosi o zadlužování státu levicí, na to musí být zatraceně dobře zaplacený, přece se nikdo nemůže takhle veřejně shazovat dobrovolně a sám od sebe. A kdyby si někdo něco takového myslel doopravdy, rozhodně to nebude osoba schopná vyplodit na počítači souvislou větu...
08. 04. 2012 | 16:25

ZM napsal(a):

Joe Ratata - nepřipadám si jako naivka, a je mi jedno, jestli si to myslíte. Jednak to, že zadlužování straníkům z ČSSD nijak moc nevadí, vím i odjinud než z televize :) a navíc jsem nikde nepsal, že vlády pravicových stran jsou zodpovědné. Vnímám realitu velmi realisticky :) a na spoustu otázek neznám odpověď. Např. na to, proč Úřad vlády potřebuje ročně víc jak 700 milionů. Nebo odpověď na to, proč byl v rozpočtu v roce 2005 deficit. Zavzpomínejme na historii :)
Např. zde

http://aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=4315

Proč byl rozpočet deficitní, jestliže růst HDP byl 6%? Máte na to odpověď?

Údaje viz. zde

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/statni_zav_ucet_28541.html?year=2005

Nevím, co všechno říkal odborník z gumáren :), ale objektivně zhodnoceno je prostě faktem, že v důsledku ekonomické krize pokleslo HDP a tím došlo i poklesu při výběru daní. Celkový dluh ČR ovšem způsobilo více faktorů. Např. Povodně v roce 2002.
08. 04. 2012 | 16:32

ZM napsal(a):

ujo - já jsem napsal, co řekl v TV. Že skutečné záměry měl pravděpodobně jiné, to je druhá věc. Ekotendr naštěstí neprošel. Že se ho snažila protlačit právě TOPka, to naznačuje, kdo měl snahu je zkorumpovat.
08. 04. 2012 | 16:35

ZM napsal(a):

ujo - Chtěl jsem to napsat jako obecné tvrzení, nemělo to mít souvislost s tím, že to řekl právě Kalousek, kterýho zrovna nelze považovat za poctivce, i když mu oficiálněš nic neprokázali. Obecně platné tvrzení prostě je, že - stát si nemůže půjčovat na svůj běžný provoz. Ovšem jak toho v mafiánském korupčním prostředí dosáhnout? Lze to vůbec?
08. 04. 2012 | 16:38

ZM napsal(a):

Joe Ratata - nechválím pravicové vlády, ani levicové. Problémem je totiž to, že většina politiků má zájem jenom především o to koryto, a ne o to, jak něco zlepšit.
08. 04. 2012 | 16:41

SU37 napsal(a):

Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru:

obludné je prs to,
že se furt říká pravicová vláda, či ultrapravice lidem,
co jsou socialisté a národní socialisté.
Takže obyvatelé, Ti hloupější, mají pocit, že je nějaké střídání levice a pravice ve vládě.

Pravičáci v kotlině jsou v podstatě pokroková sociální demokracie oirostřihu.
Těch pár vyjímek, no, voni vědí kdo to je a Ti to nezmění

A ČSSD.. je to komunistická strana západního typu,
tedy čistě utilitární spolek založený na co nejmasivnějším ždímání státních peněz, ber kde ber,
zdroje jsou a když nejsou, půjčíme si.
Názorně jsme to viděli v Praze, kdy před očima veřejnosti došlo k otevřené…

Takže obyvatelé, Ti hloupější, mají pocit, že je nějaké střídání levice a pravice ve vládě.
08. 04. 2012 | 16:43

ZM napsal(a):

Karel (taky) - pokud máte pocit, že dokážete vyplodit souvislou větu :), tak by pro Vás neměl být problém napsat,jak vznikl dluh 1,5 biliónu a jakým způsobem se dá dluh splatit.
Dluh vznikl i za pravicových i za levicových vlád. Např. určiá část dluhu vznikla v důsledku povodní.
08. 04. 2012 | 16:45

ZM napsal(a):

SU37 - to jste na omylu. Střídání pravice a levice samozřejmě je.Že dochází k neustálému rozkrádání, to je všeobecně známý fakt. V čem je zasadní rozdíl mezi levicí a pravvicí, to je míra zdanění různých skupin obyvatelstva a míra přerozdělování.
08. 04. 2012 | 16:49

Jan napsal(a):

odpověď je jednoduchá. Sobotka provedl největší snížení daní v historii čr. Proto ten deficit. Další Topolánkův batoh. Všechny "reformy " spočívají v snižování daní. Bohatým, firmám.
OSVč neplatí raději vůbec. Daňové přiznání je sprosté slovo.
Řecko.
Růst nebo pokles HDP není jediným parametrem v té jednoduché rovnici.
Pravičácké recepty nefungují, evidentně.
Ale ty levičácké taky ne.
Kolaps je celosvětových rozměrů.
Budeme muset vyměnit bohy.
Nicméně náš problem jsou zloději. Ti ve vládě. Ti řemeslníci, ti zaměstnanci ti podnikatelé, protě ty miliony co stát denně okrádají a pak se rozčilují.
08. 04. 2012 | 16:52

Jan napsal(a):

proč byl v rozpočtu v roce 2005 deficit?
na tohle
08. 04. 2012 | 16:53

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

"Svět polopravd a iluzí pak láká krysaře všech možných stran, aby vábili své." (citace příspěvku 08.04.2012 15:32)

Většina lidí se u nás málo zajímá o konkrétní politiky tzv. druhé a dalších garnitur, kteří by byli schopni lépe vládnout, mají na to odborné i morální předpoklady, ale jsou moc slušní na to aby v politice šli po jednoduché(laciné) cestě, např. přes nadávání "na cikány", které u nás už poměrně často politika katapultovalo vzhůru, např. Čunka a Řápkovou, přestože jejich odborná způsobilost vládnout je prachbídná.
http://www.youtube.com/watch?v=Ez3_62fYbME

Když pozoruji členy společnosti, tak náročnějšímu zkoumání/prověřování politiků se věnuje menšina společnosti, nejprodávanějšími novinami je Blesk, nejsledovanější zprávy jsou zprávy TV Nova, podle mého názoru dlouhodobý odpad. Většina zákazníků od novinářů nežádá kvalitnější, propracovanější zpravodajství, takže je většinově produkován novinářský odpad, protože k odbytu stačí, se kterým si politik snadno poradí.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo/video/

Nelíbilo se Vám, že zkoumám("pitvám") každé Vaše slovo, ale právě takový přístup by měla většina společnosti zvolit ve vztahu k politikům, a ne jak je to např. v diskusích zde, pod "cikánskými" blogy, kde roli krysaře máte Vy, kdy se Vám Váš fanklub utěšeně rozrůstá, čehož, podle mého názoru, docilujete laciným způsobem.

Před volbami se voličům, kromě slibů, s jejich i jen částečným splněním, i kdyby se politici poctivě snažili, je potíž, rozdají párky, nadotuje pivo(za 2 Kč), rozdávají se dárky(téměř bezcenné cetky s logem a jednoduchými hesly strany), pustí se hudba(moje osobní zkušenost je ta, že hudba byla puštěna tak nahlas, že když jsem chtěl s někým mluvit, tak jsem hudbu vyloženě překřikoval), případně přijede politik a zpívá se, jakoby politik byl někdo na zpěv,
http://www.youtube.com/watch?v=Bi8N5X2VsdM
a vypadá to, že většině lidí, taková předvolební kampaň stačí.

Pokud bych, čistě teoreticky, takovému zpívajícímu předvolebnímu mítinku dělal potíže ve stylu 'politik zde není na zpěv', nebo dokonce do přítomného politika ryl svým způsobem, tak bych byl min. vyveden, možná, že i fyzicky napaden.

P.S. Jsem si vědom, že mě ignorujete, možná si to přečte někdo jiný.
08. 04. 2012 | 17:25

donal napsal(a):

Zdeněk Brom,český maloměšták
mame tady problem mame tady ods,top,vv,cssd všechny tyto strany tady v minulosti nejak vládli všechny jsou nejak navázané na velký byznys ala státní rozpočet čili pokud volím nejakou tuto stranu je vysoký předpoklad že se nic moc měnit nebude nepřijdou zákony o kterých jsme psali výše a bez těchto zákonu to tady neskončí dobře situace je rok od roku horší umocněna ještě německem a jeho tlakem na deflaci situace v podstatě v celé evropě mi začína připadat jako stlačování pružiny tu jde taky stlačovat jen do určité míry pak vam na nějakou stranu uhne a vystřelí co zasáhne kde ji pak najdete nikdo neví ,nevím jestli ta verbež naleze zas do partaje jen aby zustali u lizu nevim jestli komunisti schválí tyto potřebné zákony aby se tady udělal pořádek ale zkrátka jsem v podstatě zatlačen jako volič do kouta a nemam na výběr
08. 04. 2012 | 17:36

Zdeněk Brom napsal(a):

donal:

Jo až ta pružina vyletí, to bude tanec. To souhlasím.
08. 04. 2012 | 17:47

Radovan II. napsal(a):

Pane Svobodo, tu vládu, třeba svrhnout co nejdříve. Četl jsem jaká hrůzná opatření zase chystá a je na blití. Místo aby to, co si nahrabali a mají platy nad 100 tisíc zkásla takovou daní jak mají v Německu, tak se vyhladit český národ jako Náckové.
Rušit okresní nemocnice na úkor pražských kde je spojení od 1 hodiny do 24 hodin je hyenismus. Horské oblasti mají třeba l50 tisíc obyvatel, což je přece na jednu okresní nemocnice až moc a porodnice také. V zimě se sotva za hodinu doatanou po zavátých a neuklizených silnic do své okresní nemocnce. Je nemyslitelné, že by pak měl těžký pacient ještě jet dále do Krajské nemocnice. A co rodičky, to budou rodit v sanitce nebo na cestě. Poslední dobou je velmi mnoho komplikovaných porodů, rodička nebo dítě mohou umřít.
Defenestrace je nutná, tato vláda nemá rozum ani svědomí a bohatí se chechtají. Co Nečasovi a Kalouskovi slíbili, jak velké úplatky, až je vyhodíme ????? Cenzore nemaž, a pš jasná slova, nemáme čas, musíme jít vydělávat peníze, aby vláda mohla z naších daní živit nepovedené politiky.Nejsem stroj, ty jsi nepovedný automat.
08. 04. 2012 | 17:54

donal napsal(a):

Zdeněk Brom
no tanec to bude možná krvavý možná ne ale podnět nemusí přijít zevnitř klidně může přijít z venčí na dolaru je dneska tolik potíží že jeden neví co se sesype dřív jestli to bude euro nebo dolar zkrátka fiat měny nam připravily nehezké divadlo které dopadne asi hodně špatně.
08. 04. 2012 | 17:54

Scarabeus napsal(a):

Nepřijde-li skutečná reforma(to co předvádí Kalousek s Drábkem není reforma, ale prohlubování krize) shora, přijde nekontrolovaně a nekontrolovatelný "tanec" zdola, který sice smete současné vládce, zároveň se budou dít excesy, v konečném důsledku může být nastolena vláda ještě (mnohem) horší než současná.
08. 04. 2012 | 18:08

memo napsal(a):

Scarabeus

Horší vláda už může sotva přijít. Spíš hrozí, že nová vláda nebude o moc lepší než ta dosavadní, zatímco ekonomická situace bude výrazně horší než dnes.

Tato země byla drancována a naši politici se chovají, jakoby neměli žádný pud sebezáchovy. Je to ovšem relativní záležitost - na světě je mnoho míst, kde se s tučným kontem dá spokojeně žít.
Výsledkem bude totální rozprodej státu do soukromých rukou. Jakákoliv nová vládní garnitura bude muset začít od nuly.

Platí ovšem, že máme takovou vládu a parlament, jaký si zasloužíme. Řeči o tom, jací nám vládnou lidé jsou iracionální. Většina národa stojí dnes proti establishmentu. A platí to samé, co třeba ve fotbale. Soupeř si může dělat jen to, co mu dovolíme.
08. 04. 2012 | 18:34

blue jay napsal(a):

memo,

muze. Muze prijit vlada populistu. Ktera bude delat politiku iracionalni. Tu co si masy zadaji. Vlada memu a popelku. Tech co chtej vladnout ale nemaji potuchu jak.
doporucuji zhledmout tohle!

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10252839638-hyde-park-ct24/212411058080316-hyde-park/

Myslim si ze toto predstavuje mema a jemu podobne "revolucionare". Spousta kecu bez reseni. Asi jako impotentni CSSD.
08. 04. 2012 | 18:52

Zdeněk Brom napsal(a):

donal:

Mejdan na dluh končí. Přijdou změny.
08. 04. 2012 | 18:52

Honza999 napsal(a):

ZM

Rozpočet bvyl deficitní proto, že z Konsolidační agentury byli taháni Klausovi kostlivci.

A nemylte se - když konsolidační agentura "zkonsolidovala" (vyrovnala) nějaký dluh ve výši 10 miliard, nestálo to státní rozpočet 10 miliard. V Konsolidační agentuře byly dluhy registrovány v jejich nominální výši v době jejich vzniku. Dejmetomu dluh vzniklý v roce 1995 byl v roce 2002 již v několikanásobné výši (inflace, ůroky, poplatky z prodlení). Vlády ČSSD na úhradu Klausových dluhů neměly dost peněz a tak to bylo řešeno vydáváním dluhopisů, ze kterých státní rozpočet neviděl ani korunu.

Věřitelé prostě měli už od dob Klausova bankovního socialismu dlouhodobě nesplácené pohledávky vůči České republice, které byly ve správě ČKA, což pro ně byla stejná jistota, jako by drželi státní dluhopisy (ČKA byla státem zřízená instituce). Vlády ČSSD nedělaly nic jiného, než že tyto dluhy oficiálně pokryly státními dluhopisy - TRANSFORMOVALY dluhy spravované ČKA na oficiální státní dluh, aniž tím získaly jakékoli prostředky (a jak jsem uvedl výše, 1 miliarda pohledávek z devadesátých let znamenala dluhopisy od 5 miliard výše).
08. 04. 2012 | 18:54

exit napsal(a):

Proč by se proboha Sobotka nebo kdokoli jiný z ČSSD měl bavit s někým tak špinavým, jako je Schwarzenberg a jeho strana?
Kalousek za svého působení postupně rozvrátil dvě ministerstva, tunelář Schwarzenberg rozkradl několik fungujících podniků, ti ostatní (Drábek) mají za prsty také dost špíny - a navíc našči zem zatáhli do krize v čase, kdy všechny okolní státy prosperují a bohatnou.
Proč by se ČSSD špinila s tím, že by vůbec komunikovala se zlodějskými nemehly bez jakékoli morálky?
08. 04. 2012 | 19:02

blue jay napsal(a):

@Zdenek Brom,

asi mate pravdu pane Brome.Komuniste v CR nevymiraji. Zda se ze 40 let inkubace niceni lidskych hodnot prineslo sve ovoce. Cesi me pripadaji za snad nejvice pokrivenou spolecnost kterou jsem kdy poznal. A to jsem cestoval po celem svete. Nechapu tu ty zabomysi politicke valky. Cechum jde asi jen uz o to kdo nejmin lze a krade. Toho voli. A pak kdyz se ukaze ze si zvolili toho spatneho zlodeje , tak si zvoli nekoho jineho. Nekdy ma ten zlodej oranzovou salu, a nekdy modre tricko. Ale Cesi furt doufaj ze se jim povede lip. Bohuzel si neuvedomuji ze voli to cim jsou.
08. 04. 2012 | 19:08

Zdeněk Brom napsal(a):

blue jay:

Neviděl bych českou společnost tak špatně. Je zde mnoho lidí naprosto čestných. Jenom v tom randálu nějak nejsou vidět.

Horší je to s těmi žabomyšími válkami. To je dlouhodobá záležitost. Husité se museli porazit až vlastními silami, rozděleni mocenskými choutkami, na začátku 30ti leté válkami se Češi již dostávali do Vídně a Kryštof Harant děly rozbíjel Ferdinandovi nádobí v paláci, jenže se pánové opět pohádali o moc a peníze, čímž úspěšně došli na Bílou Horu .... politické hádky I. republiky jsou pověstné ....

Tady v tom bodě máte pravdu. A tak se hledá ten menší zloděj, což jste také trefil dost přesně.
08. 04. 2012 | 19:24

blue jay napsal(a):

exite ptate se,

"Proč by se proboha Sobotka nebo kdokoli jiný z ČSSD měl bavit s někým tak špinavým, jako je Schwarzenberg a jeho strana?"
Odpoved je jednoducha.
Protoze Sobotka a cela CSSD je stejne spinava jako oni. A nebo si myslite ze jsou krystalove cisti? To co se delo v Praze je jasna ukazka cele teto strany. Vy si myslite ze plechova huba Sobotka je jina nez Hulinsky ci dalsi sibalove ala Rath, Skromach, Tejc, Zaoralek, Urban, atd..atd..atd.
K primárkám si Hulinský své lidi dovezl hromadně autobusy. „Zajištění kyvadlové
dopravy je to nejmenší, čím jsem mohl ke svému zvolení přispět,“ řekl tehdy.
Je tedy lepsi volit mafiany z leva ci z prava exite?
08. 04. 2012 | 19:29

blue jay napsal(a):

Zdenek Brom,

mate pravdu. Nechci hazet celou ceskou spolecnost do jednoho kotle. Ale bohuzel jak se ukazuje tak tato spolecnost nema potuchu co vlastne chce. Zvoli si vladu aby setrila a pak na ni nadava. Kdyz by si zvolila vladu ktera by nesmyslne rozhazovala, tak by ze zacatku jasala, ale po tom by ji asi ukrizovala. A pak by si zvolila nekoho kdo nedela nic. Ale pak by nadavali proc se nic nedeje. Atd...atd,...atd...
Asi jsem zhyckan demokracii z Canady, Volil jsem kdysi i Pierra Trudeau. A to jiste nebyl zadny pravicak. Ale byl to statnik. Kez by CR mela nekoho podobneho. To ale jak se zda tu v blizke dobe nehrozi. CR povedou sede mysky typu Necas ci Sobotka. Jen se budou stridat u korytek a budou zvanit a zvanit a zvanit od voleb do voleb.
08. 04. 2012 | 19:47

donal napsal(a):

no a proto jdu volit KSČM
08. 04. 2012 | 20:08

ujo napsal(a):

nároz blue jay:
" Cesi me pripadaji za snad nejvice pokrivenou spolecnost kterou jsem kdy poznal. A to jsem cestoval po celem svete."

Je sojka tak altruistická ,že se stále těm pokřiveným Čechům věnuje nebo je to její komplex?
08. 04. 2012 | 20:08

Zdeněk Brom napsal(a):

blue jay:

Cituji: "Ale bohuzel jak se ukazuje tak tato spolecnost nema potuchu co vlastne chce."

Na začátku 90. let tu byla řada velmi schopných lidí, kteří věděli a uměli. Například Andrej Barčák, který byl krátce ministrem zahraničního obchodu. Schopný člověk s přehledem. Jenže u něj najednou vadilo, že byl v KSČ. Tak byl odejit. Kupodivu to ale nevadilo General Motors, který po něm obratem sáhnul. Takových bylo hodně. Václav Klaus a Václav Havel se hodně starali o odcházení takových lidí.

Tož teď máme problém.

Jinak tu ale pořád je vynikajících odborníků dost. Politice se ale vyhnou obloukem. Ví své.
08. 04. 2012 | 20:10

dzin napsal(a):

Klaus rozjel naši naději:všichni zbohatneme.O 10 let později Velká koalice měla za cíl,abychom nepozorovali jak naopak chudneme všichni. Nikdy nebyl život tak hnusný,jako po dvoukolejce ODS-ČSSD ať v koalici nebo bez ní (ostatně VŘSR měla též mj.cílem porážku menševika-socdemáka,po únoru 48 je raději sloučili s KSČ).Trojkolka se zdála být východiskem a zprvu zabrala.Po roce ale vyhlásila válku všem a jsme moc zvědaví jak si poradí s nevolí veřejnosti.TOP09 ještě neodkryla plně karty,VV se staví na zadní,Nečas ztratil mnoho času nečekanými vstupy veřejnosti ale ovládá se.Slabinou Lidové strany a ČSSD je,že nemohou nepřenášet stereotypy své kořínky z 19.století do století 21,zatímco doba hledá spíše politické novotvary.Naopak jsou zkušenější.Třetí nejstarší strana-KSČ a národní socialisté.
08. 04. 2012 | 20:14

Manitů napsal(a):

Společenská a osobní spotřeba většiny obyvatel západu, i naše,
je už delší dobu větší, než jejich produkční schopnosti.

Stát rozdává i z toho, co nedokáže z ekonomiky zdaněním získat a zadlužuje se.
Zadlužují se firmy i domácnosti.
Děje se to už několik let, a je to hospodářská krize.

Hospodářskou krizi nemohou vyvolat problémy na finančních trzích.
Hospodářská krize vyplývá z nekonkurenceschopnosti firem.

Zdravotní i sociální péče se rozbujely do takové míry, že na ně prakticky žádná demokratická ekonomika nedokáže vydělat. Proto se příslušné státy zadlužily. Nezadlužili se proto, aby investicemi do infrastruktury zvýšili výkon ekonomiky a z ní potom dluhy zaplatily. Zadlužily se jen proto,
že o placení dluhů žádná demokratická vláda nikdy neuvažovala.

Demokratické vládnutí je v podstatě takové „letadlo“.
Každá vláda utrácí peníze a zadlužuje stát.
Občas přitom z vypůjčeného „rozháže pár zlaťáků“ lidu, aby je zvolil. Každá další vláda to má horší, protože úroky pohlcují stále větší část prostředků, získaných výběrem daní.

Důležitá je struktura produktů.
Množství zdrojů není neomezené.
Přebytek je jen nabídky práce a spotřebního zboží.
Vlasníci zdrojů, které nutně potřebujeme, naše zboží nemusejí potřebovat, takových dodavatelů je na světě přehršle.
My však základní suroviny potřebujeme vždy.

To je současná fáze restrukuralizace světové ekonomiky (politici tomu říkají krize).

Čína bude stále zvyšovat poptávku po surovinách a má dost zdrojů na jejich placení (prací i penězi).
My máme jen tu práci.
Hodnota práce bude vzhledem k hodnotě surovin prudce klesat.
A naše peníze se neopírají o produkci surovin.
Když nebude chtít trh naši práci, nebude chtít ani naše peníze.
08. 04. 2012 | 20:28

Sladký napsal(a):

"Přebytek je jen nabídky práce!?:o))) Snad jste chtěl napsat poptávky po práci, pohanský bože,ne? Pokud jde o přebytek spotřebního zboží, ten je dán dvěma hlavními faktory- 1) nasyceností trhu 2)nedostatečnou kupní silou obyvatelstva.
08. 04. 2012 | 20:40

Manitů napsal(a):

šetřit
chtějí všichni jen hubou, u druhých,
hlavně tak, aby se to nedotklo jich samých.
Pokud dojde na jakýkoliv pokus o reálné šetření, všichni najednou otočí řeč jinam,
nejčastěji na boj s korupcí,
to je dostatečně abstraktní a neurčité,
většina stejně neví, co si pod tím představit.
Je to i momentální společenská povinnost, asi jako kdysi bojovat proti vrahům z Wólstrýtu,
stejně nikdy nikdo žádnýho takovýho živýho vraha neviděl tak aspoň nehrozilo, že by museli místo keců začít pracovat.

Dneska je to stejný, radši se bojuje proti korupci, aby se nemuselo začít doopravdy šetřit. Kdo řekne, že sere na boj s mýtyckou korupcí, je třídní nepřítel.
Je to jak nějakej povinnej prastarej nesmyslnej kmenovej rituál, kdo se dostatečně nadšeně nezúčastní evidentního blbství, je divnej.
Ale hned jak porazíme korupci (a ty vrahy z wallstrýtu), začneme šetřit. Fakt.
Ale nejdřív na druhejch.
08. 04. 2012 | 20:42

Sladký napsal(a):

Blue Jay- Barvoslepý člověk nerozeznává barvy, hloupý člověk nevidí rozdíly.Podobně se liší i pohled odborníka a laika.To čím se věci a jevy liší je v praxi důležitější než to, čím se podobají.
08. 04. 2012 | 20:46

Sladký napsal(a):

Manitů- většina lidí si nešumí představit, co je to korupce? :o))) Ale jděte,bože.Lidé opravdu nejsou tak hloupí,jak si myslíte.A pokud jde o to šetření- myslíte, že je správné šetřit na chudých a nejchudších a rozdávat bohatým a nejbohatším?
08. 04. 2012 | 20:49

nestranný napsal(a):

Vyvstávají zde dvě zásadní otázky.
Kdo by dnes chtěl vůbec s TOP O9 do koalice a druhá,kdo by dnes chtěl volit ČSSD.
V TOP O9 dovede jen pseudoekonom Kalousek škrtat.To dovede každý vůl.Ale tyto
škrty jsou jen dalším zlem pro tuto ekonomiku.Z jeho huby neustále slyšíme,jak
podotýkám ZAHRANIČNÍ ekonomové říkají,že to dělá správně.Jak už mě kdysi dávno
učil jeden starý moudrý člověk a ten říkal:jakmile ti někdo,kdo nepatří do tvého nejbližšího okruhu říká že to děláš dobře,tak je to naopak.Děláš to špatně
a prospívá to jen jemu.Až tě budou pomlouvat a říkat opak,teprve tehdy je to správně.Je to správně proto,že tobě to přináší zisk a jemu nic.
Proto cesta pouhých škrtů,nesmyslného zvyšování daní a nedělání nic jiného je jen cesta do pekla.Naopak:snížení daní.rozvoj trhu a průmyslu zvýší koupěschopnost
občanů.Zlevní výrobky a zvýší konkurenceschopnost mezi ostatnámi státy.To ale ten laik neví a tak nás všechny poškozuje.Už dávno pčed ním Baťa věděl,že ne cena,ale obrat přináší nejvyšší zisky.Ale vykládejte něco tomu neodborníkovy.
No a co se týká ČSSD.Tak nevěřím tomu,že tuto stranu bude volit někdo rozumný.
Ti už lidem ukázali mnoho kotrmelců a planých slibů,že jsou zrovna tak nevěrohodní
jako VV.Nepoukazuju ani na jejich horlivý názor,že nutně musáme přistoupit
na všechny požadavky EU a Euro.Jak nemám rád V.Klause,tak mu v tomto bodě musím
dát za pravdu.Mimo nás nemá nikdo právo rozhodovat o našem vedení státu,ekonomice
a dalších záležitostech.Jsme svrchovaný stát a tak pro mě je nepřijatelné
být v područí Bruselu.Spolupacovat s Evropou ano,ale ne tak,jak nám chtějí diktovat.Stačí jen připomenout,jak nám zlikvidovali např.celé zemědělství.
Nyní musíme téměř osmdesát procent zemědělských produktů dovážet.Přitom jsme vždy byli zemědělsky soběstační.
Takže:lidé vezměte rozum do hrsti a volte jen lidi,kteří chtějí nějakým způsobem prospět.
08. 04. 2012 | 20:51

donal napsal(a):

nestranný
plně souhlasím s vaším názorem jen koho podle vás tedy volit?
08. 04. 2012 | 21:19

krajan napsal(a):

Pepa Řepa
Ta "klapající rovnátka", to je opravdu poněkud ubohé, nehledě na technickou skutečnost,že rovnátka klapat nemohou. Nějak si to pletete se zubní protézou a tu ten pán určitě nevlastní.
08. 04. 2012 | 21:40

nestranný napsal(a):

ad donal:
Nějakou lehčí otázku promě nemáte?Ti slušní se raději v tomto marasmu veřejně
neprojevují,protože by je nakonec mohl najít v Lipně s betonovými botičkami.
Skutečně tato volba bude velice nesnadná.Je smutné.že neznám nikho ze současných
,,špiček",kdo by toto kriterium splňoval.
08. 04. 2012 | 21:40

donal napsal(a):

nestranný
je to prostě tragédie
08. 04. 2012 | 21:44

český maloměšťák napsal(a):

donal
Komunisti posilují i ve Francii. Chtějí kapitalismus demontovat - ne revitalizovat.
No - podle mě jsou to dost prázdná hesla. Lidé začátku 21. století nikdy nepřistoupí dobrovolně na skokové systémové změny. Dokonce i Hitler musel sklopit uši před velkým kapitálem - a začal s ním jednat. A spolupracovat.
Vlastně je dost těžké odlišit, do jaké míry kdy(v průběhu nacistické expanze) docházelo k naplňování zájmů nacistické ideologie a do jaké míry byly spíše spokojeny obě - do jisté míry soupeřící křídla německého průmyslu /velkokapitálu/. Kdo vlastně nesl na svých bedrech náklady...a kdo dosahoval a dosáhl zisků. Kdo získal a kdo tratil. /třeba život/

Pokud jsou pak protesty v zemích ČEZka, Moravy a Slezska motivovány snahou o lepší bydlo /je jedno zda primárně osobní nebo zástupně pro druhé / - je navíc velmi pravděpodobné, protože historicky doložitelné, že až dojde k dostatečně vysokému uspokojení takových " revolucionářů" (v tomto ohledu)..že je revolučnost brzy přejde.
Otázkou je, koho při tom okradou.
Já mám docela obavy, že ty, co k majetku přišli poctivě.
A že na tom vydělá opět velkokapitál.
A kdo tvrdí, že mu primárně o lepší bydlo nejde - ale jde mu o etický rámec toho celého humbuku, zvaného daňové transfery...tak ten je podezřelý, že jenom zastírá své pravé motivace. Leda by se nechal upálit /jako např. Hus nebo Palach/...až pak se v ČEZku, na Moravě a v Slezsku takovým uvěří /na pár roků/.

Ale možná že jsem jen nezdravě skeptický.
Já jsem někdy až tak skeptický, že jsem se dokonce dneska přistihl při tom, že začínám pochybovat , zda ten usedlý stařík se srandovní čepicí s ještě srandovnějším oblečkem - co dneska mluvil ke katolickému lidu shromážděnému na náměstí sv Petra o klidu a pořádku a lásce a skromnosti /etc etc/...zda má fakt něco společného s oněmi radikálními, vlasatými mladíky, co chtěli kdysi dávno nenásilně změnit tehdy známý svět.
Já si myslím, že s nima nemá společného lautr nic.
Že jenom tak plácá... když mluví o tom, že v nich spatřuje své vzory - aby vypadal dobře před lidmi a televizními kamerami a aby k němu často nechodila daňová kontrola.

Moc iluzí je nesmírná.
Dovede zatemnit mozky tak, že pak lidi nevědí co činí. I proto je stále tak populární ušní zpověď.

:)))
08. 04. 2012 | 21:45

Scarabeus napsal(a):

memo:

"Horší vláda už může sotva přijít."

Ale může, stačí se trochu ohlédnout do minulosti nebo po světě ....

Zdeněk Brom:

"Jenom v tom randálu nějak nejsou vidět."

To jo. Stačí lépe koukat, ne každému se chce, ne každý umí.

"rozděleni mocenskými choutkami"

Jen mocenské choutky v tom nebyly, byli rozděleni názorově. Revoluce uspěla, nový společenský řád byl uveden v život, následovalo nové společenské "štěpení"(za revoluce 89 též, až na komunisty, které revoluce štěpila, byla politická jednota, vydržela krátce), závislé i na rozdílných životních zkušenostech ze starého společenského řádu.
08. 04. 2012 | 22:42

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

"aby k němu často nechodila daňová kontrola"

Nedávno jsem při placení daně z nemovitosti, čistě náhodou, zjistil, že v ČR jsou církevní stavby a pozemky pod nimi osvobozeny od placení daně z nemovitosti, pak že prý nemají být daňové výjimky, o této výjimce jsem nočního opeřence mluvit neslyšel. :-(
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kalous_u%C5%A1at%C3%BD
08. 04. 2012 | 23:03

Yosif K napsal(a):

Zajimavy clanek od Menclove - Ceska pozice: socdemacti soudruzi usporadali "smrst losovacek" pred tim nez zakon tyto solichy zakazal. Nadale se snazi omezovat pocet soutezicich na nejmensi zakoem pripustnu pocet - na pet ucastniku "peclive vybranych". Lituji hlupaky, kteri si mysli ze a za CSSD "se krade ale o neco mene" a cituji:
Novela zákona o veřejných zakázkách, která vstoupila v platnost 1. dubna, je nejčastěji spojována s koncem losovaček, tedy se soutěžemi, v nichž finalisty vybíral los. Zběžným nahlédnutím do internetového Věstníku veřejných zakázek zjistíme, že část zadavatelů měla plné ruce práce, aby mohla uspořádat tendry s losovačkami ještě předtím, než je zákon zakáže.
Poslední možnost vyhlásit takovou soutěž byla v pátek 30. března. Jen namátkou uveďme ty, kteří příležitosti nahonem využili. O zakázku na vybudování kanalizace se bude losovat v obcích Příseka, Jablonná, Strmilov, Březnice či Dřínov. A zalosovat si ještě chtěli také v Ústeckém kraji, který patřil vedle středních Čech k nejaktivnějším zadavatelům tendrů s losovačkami – jen 30. března kraj uveřejnil na internetu šest těchto výberových řízení.
Novela zákona neumožňuje zadavatelům zužovat počet finalistů nejen losem, ale ani na základě hodnot kvalifikačních kritérií. Už nebude možné žádat prokazování jakékoliv ekonomické kvalifikace, tedy ukazatelů jako likvidita, zadluženost, nejrůznějších indexů a podobných matematických hlavolamů. O tom, jak paradoxní může být výběr finalistů dle hodnot kvalifikačních kritérií, informovala ČESKÁ POZICE v článku nazvaném Zarazit losovačky nestačilo. Rathův kraj našel objížďku.
08. 04. 2012 | 23:06

Yosif K napsal(a):

Socialni demokrate pri losovackach kraluji! Kudy chodil tudy krad, socialni demokrat! Cituji Ceskou Pozici:
ČESKÁ POZICE požádala právníka, aby tato kritéria výběru finalistů posoudil. „Technicky je zcela jedno, jestli se staví garáže za 100 nebo 300 milionů korun. Co se týká kuchyně – u referenčních staveb je důležitý její rozsah a druh, ale nikoliv zda byla kuchyň součástí stavby za 50 nebo 200 milionů korun. Záhadou je, proč se má zájemce prokazovat stavbou v uzavřeném zdravotnickém areálu za minimálně 250 milionů korun. Proč byla stanovena zrovna tato částka? A environmentální aspekty jsou zcela v rozporu se zákonem, protože nejde o kvalifikační předpoklady dle zákona o veřejných zakázkách a nelze tedy na jejich základě omezovat počet finalistů,“ uvádí k soutěži právník, který si nepřál zveřejnit jméno.
Jak již dříve konstatovala ČESKÁ POZICE, omezování na základě hodnot kritérií je v podstatě nekontrolovatelné, protože zadavatelé tendrů odmítají uvést reference vybraných finalistů do protokolu. Soutěžící, kteří se do finále nedostali, nemohou zjistit, popřípadě napadnout, zda se na nepostupových místech ocitli skutečně právem, nebo zda si zadavatel čísla vymyslel.

Konec citatu.
Procpak takoveto psi kusy nasi mili prepoctivi socialni demokrate delaji? A to prakticky ve vsech krajich? Dokaze si na tohle nekdo z pritomnych pratel proletariatu natesenych na pristi vitezstvi CSSD odpovedet?????
08. 04. 2012 | 23:16

Scarabeus napsal(a):

Prý je TOPkou adoptovaný. :-) Maskot a čestný člen na Praze 8. :-)
http://www.top09.cz/regiony/praha/regionalni-organizace/praha-8/adoptovali-jsme-v-prazske-zoo-kalouse-usateho-2530.html
08. 04. 2012 | 23:24

Honza999 napsal(a):

Yosif K

Ano... Právě to, co uvádíte je důvodem pro volbu KSČM...
09. 04. 2012 | 00:50

PK napsal(a):

Když už v diskusích na iDNESu vzývají Jakeše a Husáka,tak to už musí být hodně špatně...
09. 04. 2012 | 03:34

Pepa Řepa napsal(a):

Honza999
Tak jsem si-já bloud- myslel, že na Velikonoce se slaví vzkříšení Ježíše Krista.

Tady to vypadá na oslavu vzkříšení skalních bolševiků.
Mohu se zeptat, proč máte za jménem ty číslovky?
hovorka11, Honza999?
Podle agenta 007 nebo aby to vypadalo, že je Vás víc?

krajan
Velikonoce jsou i časem klapaček. Určitě dají soudzi o sobě vědět.
Půjdou (si) koledovat.
Honza999 začal, jedenáctej hovorka plete pomlázku. Je pomalejší.
Bude tady cobydup.
09. 04. 2012 | 07:12

krajan napsal(a):

Pepa Řepa. Mám vás dlouhodobě za vzdělaného a inteligentního chlapa. Ale tohle je trochu šroubované vysvětlení. Nešť!
09. 04. 2012 | 09:00

S.Š. napsal(a):

Nuba, tata :
Milí přátelé, především je třeba znovu připomenout, že o povolebních koalicích rozhodují občané ve volbách. Do voleb hraje každá strana za sebe a za svůj maximální volební výsledek. O možných koalicích má smysl hovořit druhý den po volbách. My bychom se ale měli naučit odlédnout od toho, co ŘÍKAJÍ politici. Říkali nám snad pánové Klaus a Zeman PŘEDEM o velké koalici ? Říkali i další politici ODS a ČSSD o krajských či obecních koalicích svých stran ? Nikoliv, do voleb na sebe dštili síru, po volbách se pěkně domluvili, voliči pak koukali s otevřenými ústy. To se týká rovněž deklarovaného programu stran. Říkali pánové Nečas s Kalouskem něco o zvyšování daní ? A ještě do delší minulosti : pamatujete na Špidlovy "zdroje jsou" a následný Sobotkův výrok "sliby nebyly zasazeny do reálného politického rámce" ? Od ŘEČÍ politiků je třeba odhlížet a sledovat jejich FAKTICKÉ povolební kroky, to zaprvé.

Zadruhé : Nejsou to jenom krádeže veřejných peněz a všeobjímající korupce, kvůli nimž je třeba zapomenout na stranické preference. Moderní společnost se rychle stává beztřídní a politická budoucnost není v tradiční třídní politice, ať chceme nebo nechceme. Dobře je to vidět v USA nebo Británii na příkladech Obamy a Blaira (v U.S. už ale dříve i Clintona). Dokázali získat většinu tak, že lidé je nakonec volili ne kvůli ideím, ale srdcem. Takový Blair ale reformoval stranu, a to celkem zásadně, i zevnitř. Psát o "krvesmilstvu (viz nahoře Admirál) mně připadá trochu "mimo" ... :-) Jak modernizoval stranu Paroubek ? Tím, že si přes ramena přehodil oranžovou šálu a najal hostestky na předvolební mítinky ? ČSSD i dnes působí jako mladý předvoj starých kádrů.
Ano, Kalousek je bezesporu nejnenáviděnějším člověkem dnešní české politiky. Jeho někdejší působení na MO (leden 1993 - leden 1998) bylo opakovaně (údajně asi 14x) vyšetřováno, nikdy z toho nic nebylo. A nejsem si vůbec jista, zda to bylo neschopností či nevůlí policie, Kalousek léta nebyl ve vysoké státní politice, fakticky se do ní vrátil až v r. 2007.
Pokud jde o Kalouska a B. Sobotku, zajímavým způsobem je porovnal v Reflexu č. 14/2012) ekonom Pavel Kohout, který je oba zažil při práci. Kalouska i Sobotku zhodnotil jako pragmatiky, kteří "by si do erbu mohli vepsat heslo Cestou nejmenšího odporu". Oba podle něj také uvažují stejně : když hrozí definict, tedy převis výdajů nad příjmy, prohlásí, že "státní kasa je prázdná" a že je třeba zvýšit daně. Státní kasa samozřejmě není prázdná. Oba mají neradi slovo úspory a ani Kalousek, ani Sobotka podle Pavla Kohouta nikdy příliš nereagovali na návrhy provést důkladnější audit hospodaření některých finančně vydatnějších ministerstev. Ani jeden z nich není příliš vnímavý vůči trhu. Svět financí oba znají jen z pohledu pánů, kteří vybírají daně.
Nu, řekla bych, že na tomto hodnocení něco bude a vůbec bych se nedivila, kdyby byli schopni dohodnout se na budoucí spolupráci, to ať dnes deklarují cokoliv. Politici uvažují pragmaticky a voliči by se měli naučit totéž. Pokud jde o spolupráci ČSSD s KSČM, ano, v oblastech sociálních věcí a zdravotnictví by se jistě mohly obě strany dohodnout. Obávám se, že to stačit nebude.
09. 04. 2012 | 09:21

SuP napsal(a):

S.Š. -
Nicméně z toho co jste uvedla vyplývá, že vláda takovéto koalice by řešením pro tuto republiku nebyla. A to by si měla spousta lidí začít uvědomovat.
09. 04. 2012 | 10:16

ZM napsal(a):

Honza 999 , 08. 04. 2012 | 18:54 -

To by bylo téma na delší debatu, na kterou nemám čas. Ale pokudd Vás téma konsolidační agentury zajímá podrobněji,a neznáte např. obsaj pdf v uvedeném odkaze, tak doporučuju přečíst

http://www.nku.cz/kon-zavery/K05027.pdf
09. 04. 2012 | 10:44

vico napsal(a):

S.Š.: Rozhovor Kalouska poskytnutý LN jsem nečetl, ale měl prý mimo jiné říci, že by/dle něho/TOP09 podporovala i menšinovou vládu ČSSD s vědomím, že by v případě nutnosti takováto vláda některé zákony dokázala prohlasovat i s KSČM.

Pokud je tomu tak, musím uznat, že tak Kalousek překročil svůj vlastní stín.
09. 04. 2012 | 10:53

ZM napsal(a):

Honza 999 - z uvedeného dookumentu vyplývá, že hospodárnost ČKA nebyla moc dobrá, jinými slovy, stála za h...o. A od roku 2002 do roku 2006 byla u vlády koalice ČSSD,KDU a US, přičemž se na premiérském postu vystřídali tři premiéři.. Nejdřív "filosof" Špidla, který byl následně "vykopnut" do Bruselu, pak "křišťálově čistý" Standa, který se z politiky posléze stáhnul a následně "buldozer" Paroubek, který nemohl rozdýchat Kubiceho zprávu před volbami v roce 2006. Zakže bych si nedělal iluze o nějakém efektivním hospodaření za vlády ČSSD. Samozřejmě se na tomto hospodaření podíleli i další. Např. "odborník z gumáren" kalousek, který byl v letech 2002 až 2006 předseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny.
09. 04. 2012 | 10:56

Honza999 napsal(a):

ZM

ČKA nebyla od toho, aby ty dluhy splácela. ČKA byla od toho, aby věřitelé v devadesátých letech drželi hubu. Jak jsem již napsal, ČKA byla státem zřízená instituce, pro věřitele byla zárukou rovnocennou s držením státního dluhopisu a v konečném řešení věřitel tento státní dluhopis dostal. Jenže dluh existující již několik let se do státního rozpočtu PROMÍTL až okamžikem, kdy věřitel od vlády ČSSD onen dluhopis obdržel.

Nesplacené pohledávky se do ČKA dostávaly prostřednictvím její předchůdkyně ČKB. Byl-li Klausovou vládou určen nějaký subjekt k privatizaci, byl předtím "očištěn". Za prvé onen subjekt měl nějakou částku pohledávek za dalšími subjekty, které mu neplatily faktury a za druhé on sám měl dluhy v bankách buď způsobené přímo Klausovým bankovním socialismem (když podnik vůbec neprosperoval a"žil" jen díky půjčovaným penězům) nebo tím, že sice něco produkoval a nedostával to od odběratelů zaplaceno. Před privatizací byl tedy tento podnik očištěn a veškeré záruky přebírala ČKB (jakoby ty dluhy za privatizovaný podnik splatila tím, že prohlásila, že v budoucnu je vyrovná ona sama). ČKB tedy spravovala účty, na kterých měli věřitelé "uloženy" své peníze. Pak ČKB evidovala i "záporné účty", na kterých byly převzaté pohledávky - proto se ztráty neprojevovaly ve státních rozpočtech za Klausovy vlády.

Po transformaci na ČKA došlo na řešení, které ovšem musely obstarat vlády ČSSD. ČKA se pokusila dluhy prodat... Pokud se to zdařilo (a zdařilo se to v podstatě pouze tehdy, když si onen dluh koupil přes rřetí stranu sám dlužník za několik procent jeho hodnoty) odevzdala ČKA tržbu do státního rozpočtu, státní rozpočet ovšem musel dlužníkovi vyrovnat CELOU DLUŽNOU částky včetně příslušenství za několik let. Když neprodala, bylo to odepsáno v ČKA a zaplaceno z rozpočtu celé. Ročně ČKA řešila několik desítek miliard v nominální hodnotě, za které ovšem stát (vláda ČSSD) vyplácel s příslušenstvím kolem 200 miliard ročně. Neměl je k dispozici, proto to řešil vydáním dluhopisu.

Klaus prostě zřízením ČKB zařídil, že dluhy vzniklé hospodařením státních firem a i dluhy vytvořené soukromníky (které dlužili státním bankám či jiným státním podnikům) v době jeho vlády se nepromítly do deficitu státního rozpočtu (protože peníze v rozpočtu a "peníze" v ČKB od sebe byly odděleny a peníze v ČKB byly pouze virtuální) a odsunul řešení na pozdější dobu. Jednou to ale být řešeno muselo a spadlo to na ČSSD, která virtuální peníze v ČKA musela nahradit penězi reálnými - proto měla deficity i při růstu 6% (ten byl ale jen v roce 2005, předtím byly růsty nižší).
09. 04. 2012 | 14:07

Honza999 napsal(a):

ZM

PS: hospodárnost ČKA nemohla být dobrá. Ty pohledávky byly všechny nedobytné - dlužníci byli všichni po krachu či v likvidaci a "bez jakéhokoli majetku". Mezi námi, pokud by hypoteticky bylo nějakým způsobem možno zabránit, aby si své dluhy koupili zpět za zlomek ceny, byla by efektivita ČKA nulová.

Ti, co dlužili miliardy ze svých starých zkrachovalých firem a přitom podnikali ve firmách nových si nebyli jisti směřováním dalšího vývoje - měli obavy, aby se to tu nezměnilo v tom směru, že by je ty dluhy za pár let mohly dohonit i v jejich nových "podnikatelských" aktivitách... Proto si je raději přes natrčené osoby koupili zpět.

Jo s.r.o. to je terno... Propletená struktura vlastnictví akciových společností ( kdy jednu a.s. se základním jměním 500 miliard vlastní jiná a.s. se základním jměním 500 milionů a akciemi na doručitele) je možná terno ještě větší...
09. 04. 2012 | 14:19

Nuba napsal(a):

Paní Sylvo

Ještě pár poznámek k možné spolupráci TOP a SD. Ano, vždycky jsem i přes vzájemné verbální útoky cítila, že by Kalousek mohl se Sobotkou rozumět. Nevím, jestli to je dáno jejich povahou, či pragmatičností, jak uváděl pan Kohout nebo nějakými skrytými tajemstvími, kdy spolu spolupracovali i ve funkcích parlamentních, mám na mysli rozpočtový výbor.

Z mé strany k chápání politiky snad tolik. To, že volím SD nechápu třídně. Beru to tak, že demokratický systém dává prostor občanům k vyjádření rozdílných názorů na spoustu věcí, které se týkají lidského života. A možnosti podchytit či uplatnit tyto názory při formování vnitřního uspořádání státu. Z mého pohledu je třídní hledisko již překonané, není žádnou motivací při mém rozhodování. Nedívám se na lidi přes jejich peněženku. Podstatná je povaha a ta může být dobrá nebo špatná jak u těch více nebo méně majetných.

Je přece známo, že pohyb vpřed se tvoří ve střetu názorů. A moje názory zohledňuje nejvíc SD. Jedná se především o míru solidarity ve společnosti, o zastavení prohlubování už tak velkých rozdílů v příjmech mezi bohatými a chudými, kdy se kapitál kumuluje (i celosvětově) do rukou stále užšího okruhu lidí a tím blokuje další rozvoj společnosti, protože se mnohdy jedná o kapitál neproduktivní. Také mi jde o co možná nejméně komplikovaný přístup ke školství a zdravotnictví. A tak by se dalo pokračovat i dál. Mohla bych eventuálně volit i zelené, protože jsme v některých přístupech rodina alternativní, co se týká postoje k životnímu prostředí, stravování, tolerance k úchylkám, odporu k tradiční medicíně ve smyslu upřednostňování medikamentózní léčby aj. Také si nedokážu odpovědět na otázku, když se technologie zlepšují, zvyšuje se produktivita práce, společnost jako celek většinou bohatne, proč najednou scházejí na spoustu užitečných věcí peníze, kde jsou ty černé díry, v níž se ztrácejí ? Jednou z nich je zcela jistě korupce, ale jsou i další. A proč člověk, který je zaměstnaný, nedokáže v mnoha případech uživit rodinu. A jak se bude řešit nezaměstnanost, když se dá předpokládat, že i po oživení ekonomického růstu a pokračujícím vědecko-technickém rozvoji práce bude i tak nedostatek. Pokud nepůjdeme tím směrem jako dnes, že budeme neustále trhy zahlcovat brakem a nutit lidi, aby to kupovali. Nepřišel už čas na snížení fondu pracovní doby ? A proč se mnohem efektivněji neřeší problémy rozvojového světa, když už ne jako projev solidarity, tak jako prevence obávané migrace. Mohla bych pokračovat, ale nechci prostor úplně zahltit :)

Zásadně mi vadí u dnešní pravice to viditelné upřednostňování neviditelné ruky trhu, a to až k takovým extrémům, jako je vyjádření prezidenta Klause o člověku, který oznámí korupci, že je udavač. Ta absence morálky v tržním mechanismu. Dnešní souboj mezi pravicí a levicí chápu jako přetahování o podobu kapitalismu ve smyslu pro mě zásadního rozdílu, mezi jeho jižní podobou mafiánské Berlusconiho Itálie, případně Balkánu a severní, čili severských států. Věřím totiž tomu, že lidé jsou všude stejní, co formuje jejich chování je systém, ve kterém žijí. A jestli v něm žijí dlouho, tak jim to časem přijde jako samozřejmé, vezmou to za vlastní, a to ve smyslu kladném nebo záporném.

Je pro mě velkým zklamáním, jak rychle určitá část naší společnosti naskočila na ty nedobré trendy, které jim posttotalitní nevyspělá demokracie a nízká úroveň právního vědomí poskytla a kterým nebylo ani z vládní úrovně dostatečně bráněno, někdy spíš naopak.

Proto je hodně důležité dokázat protlačit do politiky co nejvíc těch slušných. Vy jste naznačila, že bychom měli volit toho slušného bez ohledu na názory, které ve smyslu ideologie prezentuje. Já si zase myslím, že to by byla rezignace na hlavní roli voličů, kterou by mělo být to, aby dokázali zvolit co největší procento těch slušných, nikoli aby ten tzv. čistý byl i nadále výjimka. Pořád si i přes nedobré zkušenosti myslím, že většina občanů, jakkoli málo informovaných nebo podléhajících různým manipulacím, je dobrá a takoví by měli být i jejich zástupci.

A jak toho docílit, to je pro mě ta zásadní otázka.

Hezký den
10. 04. 2012 | 09:05

scallop napsal(a):

donal

Vase prispevky jsou poucne a pripominaji nektere os(t)udne momenty v minulosti. Nejvice rok 1948 - 'standardni' strany z prvni republiky se znemoznili samy a lide volili komunisty s Vasimi argumenty - "kdo chtěl krást musel odejít od KSČ", "co tu bylo se neosvedčilo tak pojdme zkusit ty komunisty" apod. Ale take soucasnost - vzdyt lide volili VV se stejnou motivaci ...

Naivita "kdyz zvolime spravnou stranu, bude poradek" je pozoruhodna. Ne, nebude. KSCM ma stejny korupcni potencial jako ostatni. Zatim nemaji v ruce penezovody, takze se ukazuji jen malem (jako Dolejsove). Az budou ve vlade, pojedou ve velkem.
Ale je tu rozdil. Ostatnim stranam hrozi ztrata hlasu ve volbach, KSCM se tohoto bat nemusi (jeji tvrde jadro duchodcu ji vzdy cca 15 procent hodi). Na KSCM zadny protikorupcni tlak od volicu nebude.

Budete zklaman, zadne rychle reseni neni. Takze zbyvaji pomala - vybirat si ve standardnich stranach a tlacit tam ty, kteri jsou o alespon o trochu slusnejsi nez ostatni. Rychla a jednoducha reseni vedou do pekel.
10. 04. 2012 | 10:13

scallop napsal(a):

donal

samozerjeme myslim rok 1946 (kdy byly volby) a nikoliv rok 1948
10. 04. 2012 | 10:26

Marie napsal(a):

Že on se ten Kalous nakonec ještě vrátí do KDU???
10. 04. 2012 | 13:23

S.Š. napsal(a):

Paní Nubo, nemyslím, že bychom se nějak zásadně lišily. A jak "toho" docílit ? Asi všichni cítíme, že právě tady je zakopaný pes. Lidé, kteří by přicházeli v úvahu, totiž stávající politikou, resp. dnešními našimi politiky, pohrdají, nepůjdou se do politiky, jež více než veřejnou službu připomíná spíše stoku, "ušpinit" a - jak jsem již několikrát slyšela - "zničit si dobré jméno". A jsme "doma", kruh se opět uzavírá.
Mějte se hezky.
P.S.: Právě mi za zády skřehotavým hláskem promlouvá z České televize Vítek Bárta. Jakoby se nechumelilo. Nakonec, proč ne, bahno po něm už dávno steklo ... :-) Komentovat nejnovější koaliční kousek (dnešní dohodu) nebudu. Zato dodám, že vítám sdělení soc.dem. o účasti na demonstraci, která byla svolána na 21. dubna na Václavské náměstí. Půjdu se podívat.
10. 04. 2012 | 22:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy