Po povodni politické tsunami

14. 06. 2013 | 17:50
Přečteno 2706 krát
Můj bratr si vždy myslí, že už to v naší politice nemůže být horší - a je neustále překvapován. Také ten, kdo si myslel, že letošními povodněmi jsme adrenalin na pár měsíců vyčerpali, se mýlil (včetně mě). Strakovkagate je tady.

Na úřad vlády se obvykle útočí tanky a ne detektivy, pravil jeden známý. Paraguay se proti nám jeví jako slušná banánová republika. U nás nejde totiž ani tak o zkorumpované politiky či asistenty politiků jako o to, že byl zatčen bývalý a současný šéf vojenské kontrarozvědky. Zajímalo by mě, co se teď děje v centrále NATO v Bruselu: když totiž je v členském státu NATO zatčen bývalý a současný šéf vojenské kontrarozvědky, tak už není jistého nic. Pokud se ukáže jako pravdivé tvrzení advokáta Sokola, že šéfka premiérova kabinetu si objednala vojenskou kontrašpionáž na sledování premiérovy ženy, pak se trestného činu dopustila nejen ona a vojenští zpravodajci, pak nejenže se otřásá informační bezpečnost NATO (komu co ještě tyto osoby sdělily?), ale je také smutné, k jak nízkým cílům se vojenští zpravodajci jsou ochotni propůjčit. O poměru Nagyové a Nečase si totiž štěbetají vrabci nejen na střeše Strakovy akademie.

Pokud jde o NATO, ono nám nestačí, že neplníme rozpočtové závazky na obranu, my musíme i škodit. Ostatně tento poslední "příspěvek" našeho členství v NATO - zatčení šéfů vojenské kontrarozvědky - jen doplňuje pohled na naše evropanství v rámci EU. Ne, Česká republika není spolehlivým partnerem, Haškova švejkovská charakteristika "das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande" je ještě mírná.

Zdá se, že si nejsme schopni vládnout, protože ani budoucí vláda "vyhladovělé" ČSSD v tomto ohledu nevěští nic dobrého. Patrně bychom měli požádat Dánsko, zemi s nejnižší korupcí, o dvacetiletý protektorát. I když se teď bude spílat špičkám ODS, okolo níž se aféra točí, spílat je především nutno voličům, kteří tyto politiky opakovaně volili. Ostatně jde zjevně nejen o ODS: i prohlášení Karla Schwarzenberga, že ani za této situace nepožaduje koaliční jednání, je prohlášením komplice. Jak napsal Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL, sen o české pravici skončil - bohužel.

Zvláštní kapitolou tohoto smutného příběhu, na jehož začátku teprve jsme, je osoba premiéra: ten namísto okamžitého uklidňujícího prohlášení jakéhokoliv obsahu se na mnoho hodin vypařil. Posera nesmí být včele vlády. V normálním státě je nepředstavitelné, že již dávno neodstoupil - ale my nejsme normální stát.

Optimista ve mně ale to vidí i tak, že některé složky státu přece jen fungují. Držím jim palce. Politika v posledních měsících konečně snad přestala být beztrestná.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ken napsal(a):

Až tam budou černoprdelníci to bude ráj na zemi.
14. 06. 2013 | 18:05

KDU spláchnout napsal(a):

"Pokud jde o NATO, ono nám nestačí, že neplníme rozpočtové závazky na obranu, my musíme i škodit. Ostatně tento poslední "příspěvek" našeho členství v NATO - zatčení šéfů vojenské kontrarozvědky - jen doplňuje pohled na naše evropanství v rámci EU. Ne, Česká republika není spolehlivým partnerem, Haškova švejkovská charakteristika "das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande" je ještě mírná." Panáčku, jestli je účast na "misích" při obraně "Trvalé svobody" (rozuměj okupace) v Afghánistánu a Iráku, pomoc narkomafii v Kosovu a pomoc při destabilizaci sekulární Sýrie (kontingent v Turecku) pro vás nic, pak nevím.

Česká armáda již dávno nemá vůbec nic společného s obranou České republiky. je to pouze pomocný sbor atlantického predátora v cizích zemích.
14. 06. 2013 | 18:05

Viola napsal(a):

Já nechápu, že se trestá tak schopná žena, jako paní Nagyová, která dokáže mávat každým chlapem. To byla pomsta schopné ženě. Proč nesedí Dalík?
14. 06. 2013 | 18:05

yyy napsal(a):

Srandisto. I mezi Vami byl posledni POLITIK Josef Lux, a Hovorku, kterej vas mohl vytahnout z propadla jste nevolili. Prilis nejasejte,jste jedna branz.
14. 06. 2013 | 18:12

aga napsal(a):

Vida, a je to tady - církevní restituce maj v kabeli, a od teď si Simulantenbande neumí vládnout sama a potřebuje protektorát.

Na schválení církevních restitucí vám bylo to pimprlové panoptikum dobré, co. To jste drželi papulu. Budu souhlasit, že tato vláda neumí Čechům vládnout - po tou podmínkou, že všechna její rozhodnutí budou zpětně anulována, církevní restituce první, a vše, co podepsala EU hned potom.

Na tak zjevně vlastizrádnou a protinárodní politiku halt slušného člověka nenajdete ani za ty prachy - tak si pak na ten materiál nestěžujte.

Ale, jak
14. 06. 2013 | 18:19

TomášL napsal(a):

Nu, auotre...

I Al Capone nebyl obviněn a uvězněn z vražd, pouze z maličkosti a vedlo to k jeho pádu/konci. Třeba dostala česká vláda sice malý kousanec, avšak může znamenat konec. Uvidíme...
14. 06. 2013 | 18:38

zemedelec napsal(a):

Přeci pan Svoboda,povede kandidátku poslanců KDU-ČSL do evropského parlamentu,tak se chce zviditelnit.To co obhajuje Bělobrádek nebo-li celé vedení strany,nemá nic společného ze zájmy občanů.Také ta podpora cirkevních restitucí,doufám,že odradí i ten zbytek jejich voličů.
14. 06. 2013 | 18:39

Drzá zrzka napsal(a):

Už od doby, skončení ministrování Karoliny Peake na ministerstvu obrany, a posléze jmenování generála Picka do funkce ministra, jsem čekala zemětřesení.
14. 06. 2013 | 18:46

Vláda odpovědných tunelářů napsal(a):

Drzá zrzka,

antikorupční zkorumpovaná Karolína je ráda, že si může štědře mlaskat u koryta. Ve vládě je za velké nic a celá její "strana" je jenom užitečná prospěchářská onuce u Kalouskových bot.
14. 06. 2013 | 18:58

žencká napsal(a):

Hele chlapi,
já tomu nerozumím... je z vašeho pohledu Nagyová přitažlivá samice? Nebo má pro chlapy nějaké mně nepochopitelné charisma? Nebo je Nečas masochista?
14. 06. 2013 | 19:15

to Pavlík napsal(a):

Pavle, neboj, zvolej Tě!
U Tebe nebude žádná novodobá Nagyová oxidovat
a rozvod Ti - z požehnání Boží - nehrozí.
ODS popadá jako kuželky po hodu Jirky Korna
a "horkokrevní" politici se vrhnou na jinou oběť -
- třeba zrovna na "BLACK HÝŽDĚ".
Penízky budou, ačkoli všichni věřící z ČR popírají,
že by je chtěli. Ale církevní restituce jim kupodivu "nevadí".
14. 06. 2013 | 19:18

veverka napsal(a):

Zajímalo by mě,kolik kapříků Nečas prostřednictvím Nagyové rozdal Karolínce Pík a jejímu spolku politických prostitutek za podporu jeho zločinnecké vlády.

To musel být pořádnej balík,aby mohl se svýma kriminálníkama propasovat tunel století zvaný církevní restituce.
14. 06. 2013 | 19:21

to žencká napsal(a):

žencká, jsem na tom stejně!
Myslím ale, že do premiérsko-mužského mozku těžko některá z nás vidí.
Já jen vím, že chemie je chemie a co mezi nimi bylo, je a bude, to vědí jen oni dva. A já nevylučuji žádnou "úchylku", praktiku, či polohu.
Vycházejte z toho, že dle Péťi "dřela jako kůň".
Tak si to přeberte.
Samice to ale je - na samce nevypadá.
I když nedře jako klisna, ale kůň.
14. 06. 2013 | 19:22

to Veverka napsal(a):

Veverko, to víme všichni, kolik tak kapříků bylo premiérem rozdáno, ale ...
Znáte ODSáky.
"Inteligenti" bendovského typu Vám řeknou "Podejte trestní oznámení", které vyšumí, kapři uplavou (či budou snědeni) a Péťa si "už na nic nepamatuje".

Skandální od Nečase je, že NEPOCHOPIL, že jeho jednání v politicko-obchodním "hlasování" - podpořte vládu, budou trafiky - může být trestné.
Nelze kupovat poslance pro hlasování - jako koně do stáje.

Myslím, že situace graduje ... POZOR!
14. 06. 2013 | 19:27

starý jezevec napsal(a):

Policie lovila kmotry a zjistila, že tomu šéfuje kmotřenka, pravá to ruka Pana čistého.

Kmotřenka chtěla sledovat druhé a netušila, že tím žrádlem pro psy se nakonec stane ona.
14. 06. 2013 | 19:27

Drzá zrzka napsal(a):

Vláda odpovědných tunelářů

O koryta tu jde především. Pak o sféry vlivu.

P.S. Přestávám vidět důvody, proč platit daně. Možná snad kvůli hasičům, záchranářům, policistům... školám...
14. 06. 2013 | 19:29

Karel Mueller napsal(a):

Heleďte ženský,

Naďová je očividně typ Dominy, která jde tvrdě za svým cílem. Natolik snad máte zkušenosti.
Nečas nemusí být přímo masochista, ale je slaboch, který je řízený silnějšími osobnostmi.
14. 06. 2013 | 19:48

Jáchym napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):
Už od doby, skončení ministrování Karoliny Peake na ministerstvu obrany, a posléze jmenování generála Picka do funkce ministra, jsem čekala zemětřesení.
*********************************************************************
Naopak - moudrá snaha o nenápadnou změnu:
Peake a Pick, vyslov /pík/ a /pi(c)k/.
Jestli to šumloval Kníže po telefonu, nikdo si v Nato v tom fofru nestačil všimnout, že Pick se nejmenuje Karolína .
14. 06. 2013 | 19:52

Karel Mueller napsal(a):

Co k tomu dodat?

Nakonec se zdá, že všechno skončí jen ostudou s tím, že Nagyová zneužila vojenskou rozvědku. Zato v civilizovaných zemích padá vláda, samozřejmě.

Nečas ovšem dal všem najevo, ať si trhnou ...

" ... je z toho fraška nehezká a co pak zbývá ... můziká ... "

To nám božský Kája krásně pěl v 80. letech.
14. 06. 2013 | 19:54

Tazatel napsal(a):

Karel Mueller,

myslíte, že ta smrdutá žumpa složená z ožralů, kmotrů, prospěchářů, ochrapů to ještě ustojí?
14. 06. 2013 | 20:06

Jáchym napsal(a):

Předevčírem jsem prolistoval celou Kamasutru, ale polohu Odřený kůň jsem tam nenašel. Asi ji někdo vytrhl.
Teď čtu, že je nejspíš trestná.

A proč lítá ta mravnostní policie po Praze v kuklách?
Aby nebylo vidět, jak se červenají.
14. 06. 2013 | 20:06

Karel Mueller napsal(a):

Tazatel:

Víte, jako obvykle se musíte ptát Qui bono a kdo za tím stojí. Může to mít i mezinárodní podtext. Takže bych spekuloval, zatím je na závěr příliš brzy, i když dvě varinty se předběžnš nabízí.

Jestli to ustojí? Pokud se nebude příliš prát špinavé prádlo, tak asi ano. A na tom praní nakonec nikdo nemá příliš zájem.

Uvěfomte si, že u nás nemáte skutečnou opozici.
14. 06. 2013 | 20:20

Přesčasův konec napsal(a):

Karel Mueller,

v zásadě jsou 2 možnosti. Buďto premiérova sekretářka nechala sledovat premiérovu manželku zpravodajci s premiérovým vědomím a došlo ke zneužití státem placené zpravodajské služba k soukromým účelům, anebo tak učinila premiérova sekretářka bez vědomí premiéra. V jednom i druhém případě by premiér měl vyvodit osobní odpovědnost. V prvním jako přímý podílník na zneužití zpravodajské služby k soukromým účelům, ve druhém jako nadřízený odpovědný za svoji nejbližší spolupracovnici a chod úřadu.
14. 06. 2013 | 20:29

Karel Mueller napsal(a):

Přesčasův konec:

Co jste popsal je příliš elementární a odpověď se mi zdá podle reakcí premiéra jednoznačnou.

Víte, to s tou rozvědkou je ostuda, ta ostuda (a její dopady) je bohužel daleko větší než skutečné dopady na funkčnost státu - jsou zde daleko důležitější věci.

Měl jsem na mysli širší souvislosti.
14. 06. 2013 | 20:47

Přesčasův konec napsal(a):

K.Mueller,

premiér nemůže jen tak ledabyle odbýt svou odpovědnost za řízení zpravodajské služby a svého úřadu - jakože on nic, on muzikant. Navíc prý Nagyové důvěřuje. Jestli jí tedy důvěřuje a podezření se potvrdí, měl by okamžitě abdikovat. To je politická odpovědnost. V opačném případě je to jenom tlachal ve vládě "odpovědných" hospodářů.
14. 06. 2013 | 21:03

Libertad napsal(a):

Pane kandidáte na europoslabce.
Proč nevede Vaší stranu pan Hovorka?
Protože nad Vámi všemi vyniká! To, že by Vám vyhrál volby je jisté, to že byste Vy osobně a mnoho dalších byste byli velké nuly. Tak jako ČSSD zavrhla J. D. - a proto nezíská tolik hlasů kolik by mohla-, tak ta Vaše strana se do parlamentu nedostane.

Bez pozdravu a úcty

Sidonio Libertad
14. 06. 2013 | 22:25

Qin napsal(a):

autor:Ale přes to všechno úctyhodné CV jste nic objevného nesdělil-jen to co omílají nosntop celý den.Neuražte se ,ale takovéhle plytké,rádobyvtipné komentáře jsou nanic,ač nerad musím v tom dát Zemanovi za pravdu.
14. 06. 2013 | 22:33

Al Jouda napsal(a):

To Nečas nezná přísloví : Běda můžům, kterým žena vládne ?
14. 06. 2013 | 23:31

Viola napsal(a):

Karle Muellere

Tak se mi zdá z psychologického hlediska, že paní Nagyová je až nekrofil, má chuť z každého chlapa udělat mrtvolu třeba politickou. A všimněte si, jak dovede nakrčit nosík, zrovna jako vlk, když chce trhat.
V politice by měli být lidé všestranní, aby tak nějak rozuměli všemu i psychologii a ženským i mužským a politici by měli mít vedle sebe manželku, která by vedle nich pracovala třeba jako asistentka, nebo řidička, nebo cokoli, aby je měla na očích. Jak je vidět, žena nejlépe dokáže muže kontrolovat.
14. 06. 2013 | 23:51

Viola napsal(a):

Al Joudo

není žena jako žena a rozumná žena má muže kladně ovlivňovat.
14. 06. 2013 | 23:53

Al Jouda napsal(a):

To Viola :
Kladně ovlivňovat není totéž, co vládnout ! A paní Nagyová Nečasovi zjevně vládla :)))) Takže běda mu !
15. 06. 2013 | 00:19

jozef napsal(a):

Ano,funguju silove agentury.
Medialno-politicke.
Funguju tak,ako vedia,sluzia majitelom NATO.
Sluzia majitelom NATO tak,ako si to ti majitelia z krvaveho smetiska dejin zasluzia.
Prezentuju svetu Cesko ako bananovu republiku - pred nevyhnutnym prebudenim.
15. 06. 2013 | 00:22

Karel Mueller napsal(a):

Víte Violo,

ženy se od sebe liší víc než muži a ještě podstatnější je odlišnost krajová, mnohdy i okresní. Nikdy bych tomu nevěřil, ale je to tak, sám jsem to poznal, snad je důvodem geneticky odlišný původ obyvatel jednotlivých oblastí. Nejen za sebe mohu říct ze svých zkušeností, že celkově nejlepší jsou severočešky.

To jsem trochu odbočil, ale vrátím se k tomu, co jste napsala. V politice by měli být lidé (samozřejmě nejsou), kteří splňují trochu víc, než píšete. Ale pokud jde o vztah k druhému pohlaví, tak by neměli být ani submisivní, ani dominantní, určitě by jimi neměly mávat hormony. Proto je žádoucí, aby politik nebyl příliš mladý a tyto věci měl za sebou. A ženy v jeho životě prakticky nic neznamenaly. Pokud má práci vykonávat poctivě a odpovědně. Je to ovšem jen jeden z více předpokladů.
15. 06. 2013 | 00:42

Viola napsal(a):

Karle Muellere

jistě, moudří stařešinové, ale zdraví po všech stránkách. Nejsem tak přesvědčena o tom, že zdravý muž má někdy něco za sebou, ikdyž je starý. Je to o cviku pevné vůle a mladý klidně také může být politik, ale musí mít natrénovanou pevnou vůli a to jde. Jak jsete to napsal - a ženy v jeho životě prakticky nic neznamenaly - to není dobře napsáno, k ženám by měl mít cit a úctu.
15. 06. 2013 | 11:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy