Krize, děkujeme vám!

03. 06. 2010 | 15:51
Přečteno 14306 krát
Carl Gustav Jung kdysi napsal, že se bez krizí nezmění nic - a nejméně ze všeho pak lidská přirozenost. O krizové energii jsem zde psal již mnoho. A o tom, že největší slabinou české ekonomiky byla její síla, jakbysmet.

Náš prudký hospodářský růst, kterého jsme si od počátku nového tisíciletí užívali (slovo užívali je přesné), nám zakryl nedostatky: měli jsme pocit, že nemusíme reformovat, upravovat daně, prostě nic.

Vzpomínám si, jak se nám spolu s Vladimírem Bezděkem špatně přemlouvalo politiky, aby šli do reformy důchodů. Odpověď byla vždy stejná: Vše funguje, tak proč opravovat něco, co není poškozené? Tak se jistě přemýšlelo i v Řecku, Maďarsku, Kalifornii...

Řecko je všude

Mimochodem Řecko je jen špička ledovce schizmatu naší civilizace. Řecko není žádnou výjimkou nebo anomálií. Ne, naopak je to pouze země, které nás "jen" předběhla.

A to se netýká pouze Evropy, ale i Spojených států a Japonska. Řecko je prostě jen praktickým příkladem prodloužení časové osy způsobu života naší civilizace, na který jsme si navykli: fiskální rozmazlenost. Kdyby se to nestalo v Řecku, stalo by se to - dříve či později - někde jinde. Teď jde jen o to, zda se z tohoto scénáře poučíme. U nás to, zdá se, zafungovalo. Není nic lepšího než negativní reklama.

Vzácná konstelace událostí vytvořila snad dějinně nejlepší předpoklady pro reformy, jaké je možné si přát. Řecká krize (jak by volby dopadly bez ní?), formující se proreformní vláda, praktická ukázka toho, že náš rozpočet vážně "není v pohodě" - a že dobré roky jen zakrývaly jeho nedostatky tím, že chyby zaplavovaly penězi z ekonomické globalizace. Fajn, a teď co s tím? Promrháme to znova?

Zcela krásně si dokážu představit, že by něco na podobu Národní ekonomické rady vlády (známe pod zkratkou NERV) vzniklo při všech důležitých tématech. S NERVem byla dobrá zkušenost, a není důvod, proč se jím neinspirovat i při reformách třeba v kultuře a dalších oblastech.

Protlačovat reformy násilím a bez odborné veřejnosti (od čeho ji máme?) je hloupost. Navíc by se do úvah měla zapojit i konstruktivní opozice. Ta tady přece není od toho, aby se ignorovala a všemožně ničila, ale aby se jí naslouchalo. Sebelepší politik je tu jen na chvíli a jako správný hospodář by se měl starat o to, aby jeho práce přežila další volby - a aby mohl své dílo předat svým následovníkům (s vysokou pravděpodobností z opozice). Egoistický politik kope za sebe, obyčejný politik kope za stranu, státník kope za stát. Je čas na novou politickou kulturu.

Pozdrav z Helsinek

A abychom využili krizové energie, je potřeba postupovat rychle, hodně toho je ostatně už připraveno. Pokud to myslíme vážně, chtělo by to zřídit alespoň dočasný post speciálního člena vlády pro boj s korupcí, druhého pro reformy (tak aby je mohl koordinovat). Mělo by se využít tuny studií a bílých papírů, které k tomu byly vytvořeny - a všechny tvrdí zhruba to samé, jen čekají už roky v šuplíku.

Veškeré výdaje (včetně místních samospráv) pěkně na web. To by si mohl vzít na starost třeba Jan Farský, starosta Semil, který to tam tak dělal už roky - všem ustrašeným a pofiderním "nejde to" navzdory. Tisíce dalších opatření na potírání korupce má už léta v šuplíku Transparency International. Mnoho dalších nápadů jsme sepsali v Pozdravu z Helsinek, což byl takový kšaft odcházejícího NERVu.

Do této práce by se mohli, stejně jako při NERVu, zapojit studenti. Je to jejich země, proč by nemohli při tak zajímavé práci pomoci? Při spolupráci s NERVem byli nezastupitelní. Tím by se zároveň splnila tak dlouho vládou proklamovaná snaha zapojit univerzitní studenty s podniky. Tak proč nejít vzorem?

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

češka napsal(a):

Dobrý článek, pane Sedláčku.
Jak se bude v praxi rešit to, ze průměrný recký důchodce bere 1600 Eur a německý 800?
On ten Němec je dost nas***ý, nechce čekat.
Nadnárodní společnosti si téz své peníze chtějí ponechat a na mzdy zaměstnanců nic nedat, sociální dávky a 1 Euro/hod prý těm lidem stačí....
03. 06. 2010 | 16:14

Pavlik napsal(a):

Pane Sedláčku pěkně jste to napsal.

Ale ještě více mne překvapil Češka s řeckým důchodem 40 000 korun českých ( 1600 Euro).

No moje máma celý život poctivě pracovala a bere důchod 320 Euro.

Tak kde to žijeme, když ješita Klaus někdes prohlásil v 90 letech, že do 20 let němce doženeme....a kde jsme dnes ?
03. 06. 2010 | 16:25

Kessu napsal(a):

"Egoistický politik kope za sebe, obyčejný politik kope za stranu, státník kope za stát. Je čas na novou politickou kulturu. "

Čas by byl (teď, stejně jakokdykoliv jindy). Ale proč by to jednotlivci dělali? Co na to Maslow či kolega Herzberg?
03. 06. 2010 | 16:31

zk napsal(a):

No pane Sedláčku, takže jinými slovy: nesmyslná, více než rok trvající, úpornou mediální kampaní vyvolaná hysterie ohledně údajně vysokého zadlužení státu zpracovala českou veřejnost natolik úspěšně, že nyní konečně bude politicky průchodné prosadit reformy poškozující nižší a střední vrstvy, jež by si to za normálních okolností nikdy nenechaly líbit. Opravdu roztomilé, takové hodně demokratické.
Ale aspoň že to přiznáte.
03. 06. 2010 | 16:31

češka napsal(a):

To Pavlík
Právě ze to Německo v tom nejhorším dozeneme, zije tam dost rodin s prijmem 1000 Euro, coz je hranice chudoby - fasování jídla ve vývarovnách, distribuce potravin z retězců, kdyz končí datum spotreby....
1 Eurojob, kdy k podpore si můzete privydělat 160 Euro za měsíc.
Děti, které po 10-ti letech povinné školní docházky nesezenou ani učnovské místo /jakékoli/....
Takové starosti Rekové dodnes neměli, učiteli stačil poloviční úvazek na samostatný byt....
03. 06. 2010 | 16:36

Hladis napsal(a):

To Ceska
Heh coze to je vtip ? Rekove nemaji duchod 1600 Eur ani ve snu. Uz ale tehle nesmyslu o Recku bylo dost nemyslite ?

BTW: Pan Sedlacek opet nezklamal a Reckem si pomohl a asi nam chce namluvit ze Recko je vlastne srovnatelne s Ceskem. Stejna narodni mentalita, stejna ekonomika ,stejne vydaje na armadu diky studene valce s Tureckem atd.... Opravdu uz je to nechutne. Jedine co Recko melo s Ceskem spolecne byla politicka reprezentace ,ktera rokradla co mohla a utracela penize za predrazene zakazky a druha spolecna vec je vlada Nove Demokracie ne nepodobna nasi ODS. Tady je zakopamny vas cesky pes.
03. 06. 2010 | 16:51

Hans napsal(a):

Pane sedláčku, proč pořád píšete o reformách, když stačí říct ožebračení lidí a nekontrolované rozhazování státních peněz např. na lezení amíkům do zadku v Afghanistánu a pod. Svěřit reformu do rukou zlodějů a tvůrcu největšího krachu veř. financí a ještě u toho chrochtat blahem jak vy, to opravdu musí být povaha. Chlubit se NERVem, jak to také děláte vy, neschopní ekonomové, také není to pravé ořechové. Jak jste přesvědčovali ty pošuky z Topolové vlády a Kalouska, že existuje krize a my se jí nevyhneme? Že je blbost schvalovat rozpočet na 09 s růstem 5,6%? A jak jste uspěli u geniálního Kalouska, který teď jen vřeští, že ne on a Janota to tak sprasil, ale Paroubek?
03. 06. 2010 | 17:01

karel h. napsal(a):

Pane Sedláčku, zcela souhlasím s tím, že do reforem je třeba zapojit konstruktivní opozici (tím nemyslím, že by jásala nad pravicovými reformami, ale skutečně s něčím souhlasila, s něčím ne a přišla by s modifikací těchto nesouhlasných bodů a pak by se diskutovalo), ale mohl byste mi říct, zda tu nějakou konstruktivní opozici vidíte? Komunisty pominu, socdem se již těší, jak se lidé budou mít hůře, aby sbírala rychle nějaké body. Paroubek byl proti všemu, co pocházelo zprava, B. Sobotka je úplně stejný a přizvukuje mu Hašek.
03. 06. 2010 | 17:05

Eva napsal(a):

Moje babička má v Řecku důchod asi 500 EUR a nemít vlastní byt, tak z toho nevyžije, po vstupu do EU byla obrovská inflace.
Netuším, kde se berou ta obrovská čísla, když se mluví o řeckých důchodech.
Navíc bylo v Řecku, na rozdíl od ČR, velmi dlouho běžné, že ženy nepracovaly a byly v domácnosti. Takže pokud někdo pobírá 1000 EUR a je mu 70, s nejvyšší pravděpodobností je to příjem pro 2 lidi.
03. 06. 2010 | 17:15

Eva napsal(a):

(reakce na Pavlik:
"Ale ještě více mne překvapil Češka s řeckým důchodem 40 000 korun českých ( 1600 Euro).
"
)
03. 06. 2010 | 17:17

stále rebel napsal(a):

Čísla k řeckým penzím

Poměr ke mzdě
http://epp.eurostat.ec.euro...

Náklady na penze k HDP
http://epp.eurostat.ec.euro...

K dezinformacím mohlo dojít díky této projekci , podle které by v roce 2040 mohlo Řecko na důchodový systém vynakládat téměř dvojnásobek toho co Německo (podíl k HDP).
http://epp.eurostat.ec.euro...
03. 06. 2010 | 17:19

karel h. napsal(a):

to Eva - neznám dobře poměry v Řecku, ale sama říkáte, že ženy nepracovaly, takže asi ani babička a má 500 euro. Moje babička pracovala celý život v zemědělství, děda taky. Babička dostala důchod 166 korun (sice v roce 1960 - ale tehdy byl plat asi 1600 korun). Když to oběma prarodičům za pár let srovnaly na minimum pro pár, tak měli dohromady 700 korun! Ono by mělo být zásadou, že kdo celý život nebo po většinu života nic nedělal, tak by skoro neměl mít nárok na žádný důchod. Když nikdo nepřispívá do systému a pak se dostane do důchodového věku a chce z něj jen z titulu toho, že žije odčerpávat sto tisíc ročně, tak je to správné nebo ne? Stejné s dnešními asociály, chodí si pro dávky, ale nechtějí ani zametat ulice.
03. 06. 2010 | 17:20

karel h. napsal(a):

Uf ta hrubka ve slově srovnaly mne mrzí.
03. 06. 2010 | 17:22

Béda napsal(a):

Jo,Jo.

Vy bankéři můžete být za krizi vděčni. Majetky se rychleji přelijí na vaše konta a když něco poděláte, náklady se socializují.

Ta změna způsobená sofistikovaným volebním telemarketingem = privatizace vlády finančními oligarchy. To je žůžo, co? Tedy pro vás - bankéře.

To se pak píše: "Krize děkujeme vám!" Jenom tak bokem.

Nezavinili tu dnešní krizi právě bankéři?
03. 06. 2010 | 17:22

snowfox napsal(a):

Hladis, Hans

Soustřeďte se na pointu. Ta je v tom, že když si stále půjčujete, postupně vám rostou úroky a musíte si půjčovat víc a s vyšším úrokem. Nakonec nové půjčky nestačí ani na staré úroky a jdete finančně do kopru.
Cíl: vyhnout se tomuto scénáři.
Proletářský internacionalismus bych do toho netahal.
03. 06. 2010 | 17:22

stále rebel napsal(a):

Ještě informace těm, které by napadlo, že v Řecku jsou extrémní důchody. Složená daňová kvóta Řecka je 31 % k HDP, jedna z nejnižších v Evropě, naše 36 %, severské státy 40 – 50 %.
03. 06. 2010 | 17:26

jirka napsal(a):

Napadá někoho z Vás jiná možnost jak situaci řešit jinak, než píše p. Sedláček a přitom zachovat kapitalistickou demokracii? Celý demokratický svět vlastně ani nijak jinak nemůže stabilizovat situaci než, že se propadne nižší a střední třída na životní úroveň počátku devadesátých let.
03. 06. 2010 | 17:26

stále rebel napsal(a):

„Řekové to pochopili - Liberálové slouží falešným bohům.“
„Pravicová vláda Kostase Karamanlise, který byl předchůdcem současné vlády Geórgia Papandreoua, udělala to, co Republikáni pod Georgem W. Bushem. Rabovali peníze daňových poplatníků, aby obohatila své korporátní pány a přivedla zemi k úpadku. Ukradli stovky milionů dolarů z jednotlivých důchodových účtů pomalu vytvářených v průběhu let pro občany, kteří byli poctiví a pracovití. Používali masovou propagandu, aby se obyvatelstvo obávalo teroristů a vzdávalo občanských svobod, včetně habeas corpus. A zatímco Bush a Karamanlis, spolu s třídou korporátních zločinců, která je naváděla, žijí v nevídaném luxusu, obyčejní pracující muži a ženy prý musejí vydržet ještě více bolesti a utrpení, aby se věci změnily. Je to feudální znásilnění. A musí existovat bod, kdy si i americká veřejnost - která stále věří pohádce, že osobní síla vůle a pozitivní myšlení vede k úspěchu - konečně uvědomí, o co jde.“
http://www.blisty.cz/2010/5...
03. 06. 2010 | 17:27

Petr z Tábora napsal(a):

To Hladis:
Od roku 1982 tam vládla levice a Nová Demokracie byla jen tuším čtyřletou epizodou - ostatně co uděláte s rozjetým rychlíkem, skočíte pod něj? Bylo to u nás vidět, když chtěla úřednická vláda jen dodanit podnikům benefity pro zaměstnance a už byla málem generální stávka. Takže příměr s cestou "do Řecka" sedí.

Nehledě na to, že každý slušný člověk by měl uznat, že současné příjmy a výdaje jak jeho rodiny, tak státu by měly být zhruba v rovnováze. Jinak řečeno, můžeme mít takovou životní úroveň na jakou si vyděláme a ne na jakou si půjčíme z peněz našich dětí.
03. 06. 2010 | 17:29

stále rebel napsal(a):

Jo a Sedláčku, už nikdy NERV, jenže se bojím že bude a bude to na nervy.
03. 06. 2010 | 17:30

Béda napsal(a):

Že oni nikdy nevemou do vlády některého z vás - členů NERVu.

Kdybyste třeba vy, anebo p. Kohout vzali namísto Kalouska funkci ministra financí - jistě by se krize ČR vyhla.
03. 06. 2010 | 17:30

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tomáš Sedláček
Jo pane Sedláček, hezky se to poslouchá.
Ale ODS je zadlužená až po uši a z těch Vašich návrhů kouká jen práce, peníze žádné.
Nevím, nevím. Přeji Vám ať Vám při Vašem pomáhání s reformami neprasknou takto NERVy.

Parametrické změny bez výměny líné, nevychované a úplatné byrokracie nebudou k ničemu.

Jakým algoritmem se dostal starosta Semil na své místo ? Nešlo by si vzít příklad právě z toho ?

Mějte se.
03. 06. 2010 | 17:31

Petr z Tábora napsal(a):

to stále rebel:
Nejdříve jsem si myslel, že si děláte legraci, ale ta odvolávka na zdroj mě přesvědčila, že to asi myslíte vážně? Takto obdobně psalo Rudé Právo ještě počátkem 60.let. Asi se historie opakuje ?
03. 06. 2010 | 17:35

stále rebel napsal(a):

Pro Petr z Tábora.
Pravice (ND) tam vládla někdy od roku 2004 do minulého roku, kdy skončila ve volbách s výsledkem někde kolem 34 % nejhůře ve své historii a ve skutečnosti tam asi vládla téměř 20 let. Stačí se podívat na daňový systém a víme, kdo tam vládne. Je to země s nízkými přímými daněmi, nízkou celkovou daňovou kvótou, velkými sociálními rozdíly v příjmech GINI 33.
Je to země pravice.
03. 06. 2010 | 17:42

Janeb napsal(a):

Dobrá zpráva z kuloárů.

NERV se osvědčil, proto bude zřízena novou garniturou skupina odborníků k boji proti
korupci s plnou vervou - VERV.

K původně navrženému osazení:
JUDr.,Mgr. Marek Benda
JUDr. Marcela Krejsová
JUDr. Miroslav Kalous
JUDr,.Mgr.Milan Jančík
JUDr.Ing.Ivana Řápková,Ph.D.

byli dodatečně delegováni:
Michal Doktor
bc.Marek Šnaj Dr.

Skupina bude rozpuštěna v den, kdy bude první agent-provokatér poslán se svou nabídkou do pr..
03. 06. 2010 | 17:46

Hladis napsal(a):

To slale rebel
Eh prosim ne Blici listy a nejake ideologicke kraviny. Nea Democratia predvedla diletanstvi nejtezsiho kalibru a hlavni Kamaramanlisuv majstryk byl v oblasti dani. Takova financni sebevrazda se jen tak nevidi.

To snowfox
K rude, oranzove atd... mam asi tak blizko jako ke koride kam tahle barva patri. Pointa mi je jasna a nechal jsem se unest ,protoze v Recku ziji a lzi uz o zdejsi situaci bylo trochu moc.
03. 06. 2010 | 17:52

Lukáš napsal(a):

Asi není jiná možnost, než reformy provést, ale obávám se, že správná doba není a to především z důvodů, které jsem uvedl na blogu pana Michla.
03. 06. 2010 | 17:55

route66 napsal(a):

Já se musím smát..už odstavili Johna, mafie vyjednává
http://www.denikreferendum....

Do toho nám okamžitě po volbách osvobodili Řebíčkova bráchu
03. 06. 2010 | 17:56

alarm napsal(a):

Já, jako ctitel Carla Gustava Junga jsem napsal, že se bez vyplenění území nic nezmění. Přemyslovci v roce 995 vyplenili Slavníkovce a my potomci z toho žijeme více jak tisíciletí.Jinak řečeno, krizi měl někdo odskákat. Sedláček to věděl a přesto žije dál! Co s ním provést? Velmi bych uvítal jeho hereckou tragickou smrt.
03. 06. 2010 | 17:56

stále rebel napsal(a):

Bývalí analytici Moody's připustili manipulaci s ratingem
http://www.e15.cz/zahranicn...
03. 06. 2010 | 18:02

snowfox napsal(a):

Hladis

Máte pravdu. Nicméně faktem zůstává, že trend je v obou případech podobný.
03. 06. 2010 | 18:02

pepa13 napsal(a):

Pane Sedlacku, politici maji resit "politicke" problemy. Politici by nemeli rozhodovat odborne problemy. Pokud tak cini, delaji z nich politicke. Odhadnout problematiku kam patri je opravdu narocne. Nicmene odbornici by nemeli rozhodovat "politickou" problematiku.
03. 06. 2010 | 18:03

On napsal(a):

Reformy jsou nezbytné. Suma sumárum,je třeba snížít příjmy zaměstnaců a ostatního obyvatelstva ve prospěch lumpen-elity, čímž podle reformátorů vzroste poptávka po zboží a službách a bude podpořeno místní podnikání. Takto dosáhneme, spolu se zadlužením obyvatelstva, dlouhodobé stabilizace krachu poptávky a zabráníme dalším fluktuacím hospodářského cyklu.Daně upravíme tak, aby nám konečně zafungoval ten laffer a daňovou zátěž převedeme na spotřebu, však ony to socky utáhnou.
Pro snížení nezaměstnanosti usnadníme uvolňování (vyhazování) zaměstnanců z práce a to tak, že z námezdné pracovní síly uděláme ze zákona nádeníky.
Navíc, část příjmů obyvatelstva musíme převést pomocí soukromých penzijních a zdravotních fondů nadnárodním finančním šíbrům.
Nestydatost, s jakou jsou podobné reformy předkládány režimními experty a odborníky svědčí o otrlém pohrdání obyvatelstvem této země.
03. 06. 2010 | 18:06

stále rebel napsal(a):

Pro pepa13.
Odborníci? Odborník musí být nestranný, už fakt, že to jsou lidé z finančních institucí, kteří mají zájem na jistém chování politiků, provázanost některých s jistými politickými kruhy atd, to jsou podle mne lobbyisté ne odborníci.
03. 06. 2010 | 18:13

Hladis napsal(a):

To Petr z Tabora
Opravdu si jste jist vladou levice neprerusene od 1982 ? Zajimave Konstantinos Mitsotakis vam nic nerika ? Za jeho vlady vystrelilo zadluzeni doslova jak raketa a to vladl jen 3 roky a doslova uz tehda malem Recko polozil ? Tohle dedictvi uz nese Recko doted. V 1989 Vyhrala ND volby ,ale neslozila stabilni vladu tak se nekolikrat volby opakovaly az ND mohla vytvorit vetsinu s Mitsotakisem v cele. Prosim uz zadne tyto s prominutim blaboly.

To neznamena ze se PASOK drzel zkratka ,ale tady v Recku nikdo o hlavnich vinicich nepochybuje.

Pokud umite Anglicky doporucuji nastudovat http://en.wikipedia.org/wik...
03. 06. 2010 | 18:16

Marcus Agrippa napsal(a):

Po pádu ekonomické ( tzv.železné opony ) bariéry po roce 1989 bylo vidět pomalý přesun výrobních kapacit a kapitálu krytých dumpingem ze záp.Evropy do střední až východní. Potom se to najednou zlomilo a nastal přímo úprk výrobních kapacit a kapitálu do Číny. Čína svým dumpingem teď pomalu začíná devastovat ekonomiky jak EU tak USA. Ne že bych Číňanům nepřál vyšší úroveň, ale nehrají v tržním prostředí fair play a tak nějak už by to snad i stačilo ne?!
03. 06. 2010 | 18:32

snowfox napsal(a):

Hladis

Ještě něco. Přece je ÚPLNĚ JEDNO, kdo přesně a jak moc Řecko zadlužil. Tenhle spor bych klidně nechal socanům, kteří se tak pokoušejí dokázat, že socialismus neznamená život na dluh (anebo aspoň, že v tom nejedou sami).
Diskuse je v našem případě o tom, jak zařídit finanční stabilitu. Řecko v tomto ohledu slouží jako záporný příklad a přece nejde o to, zda v jeho mediálním obraze sedí každá linka. Přeto chápu, že přehnané zjednodušení může někoho urazit.
03. 06. 2010 | 18:35

jarpor napsal(a):

No to jste tomu dal pane Sedláček.

Napsal jste : "Náš prudký hospodářský růst, kterého jsme si od počátku nového tisíciletí užívali (slovo užívali je přesné), ..."

Copak si "obyčejní lidé" užívali ? Ti si nic neužívali... skoro žebrota je tu... Řecko - to je daleko, zas jeden co straší...
Rozkradli to ti boháči, i s celým NERVEM... co nám, lidem, je do reforem... ? A ještě to málo co zbylo tak se chystají teď po volbách rozkrást...
_________________________

Napsal jste dobrý blog.
Jen jestli se mu doastane sluchu v té sebereflektující straně a u jejich sympatizantů...

Hezký podvečer
03. 06. 2010 | 18:53

stále rebel napsal(a):

Pro Hladis.
BL umí okořenit diskusi, mám je rád a mimoto ostatní naše média na tom nejsou lépe a o zdejších příspěvcích ani nemluvě. Nezatracujte BL, najdete tam i kvalitní články.
03. 06. 2010 | 18:55

Baba napsal(a):

Fenomém strašáka, jímž je momentálně Řecko, je v komunikaci velmi vděčným tématem. Co máte pořád starým voličům slibovat, když ani nevíte, co se vybere na daních.
03. 06. 2010 | 18:58

Targus napsal(a):

To češka:

Průměrný důchod v Řecku je 400 €.
Netuším, kdo Vás nakrmil takovými kravinami a zároveň se přestávám divit, kolik lidí dalo hlas králi zlodějů a tunelářů.
03. 06. 2010 | 19:01

Hladis napsal(a):

To Snowfox
Zaridit financni stabilitu je hodne tezky ukol ,kdyz vse zalezi na lidskem faktoru a na vyssi moci. Klidne muzete setrit co to da ,ale jedna svetova krize nebo prirodni katastrofa a jste v tom az po usi. Nemuzete setrit tak brutalne a skoncite jako Rumunsko nebo na to kaslat a skoncite jako Argentina. Nebo setrit jak blazen na prvnich a druhym je prelevat do kapes. Tohle je orisek pro jine lidi nez jsem ja. Jen me zarazi ze jste si zvolili stejnou grupu lidi ktera to v Cechach hnojila a ,muj nazor, hnojit bude (Tim nenaznacuju ze by snad kombinace s CSSD byla lepsi).

Zjednodusovani ani tak ne jako pomahani si nepravdami a blaboly plus brutalni propaganda. Nyni si kazdy Cech mysli o Recku kompletni nesmysly. Proc se nereklo jak Recko ke dluhu opravdu prislo ? Protoze se to urcitym skupinam nehodilo do kramu.
03. 06. 2010 | 19:02

Targus napsal(a):

To jarpor:

no konečně jste napsal něco rozumného. Tentokráte souhlas. Ještě budeme mrkat na drát.
03. 06. 2010 | 19:03

Hladis napsal(a):

To Stale Rebel
Britske listy jsou protipol Lidovkam ,ikdyz ty uz jsou uplnym bulvar a ruku na srdce k objektivite to ma daleko. Neznamena to ze bych si tam neco neprecet. Snazim se cist vetsinu zpravodajskych serveru a informace z nich si pak davam dohromady protoze prokousat se k obkjektivnim zpravam neni snadne. Mam tu vyhodu ze se v Cechach nenachazim a nejsem ideologicky nasaknut ani jednou stranou.
03. 06. 2010 | 19:10

Targus napsal(a):

Mýtus řecké pasti slouží pouze k obohacování skupiny firem napojených na vládní strany, které jim umožňovaly džusovat státní podniky při privatizaci a poté vycucávat státní ropočet pomocí státních zakázek. Když odpočítáte předpokládané částky, o které jsou navyšovány státní zakázky, a částky, kterými se sanovaly rozkradené banky, dostanete částku velmi podobnou státnímu dluhu ČR.

Následným osekáváním sociálních výdajů se jednoduše tento dloužek umázne z kapes pracujících, kteří jsou ještě schopni vydělat na vše potřebné, aniž by potřebovali k přežití státní pomoc, tj. sociální dávky.

Státní dluh by se tedy neměl umazávat zuřivým škrtáním, nýbrž zabavením a následným rozprodejem všech majetků pocházejících z výše popsané činnosti. V tu ránu by bylo po státním dluhu.

Teprve poté by se mohlo přistoupit k přehodnocení financování zdravotnictví a důchodové a sociální politiky státu.
03. 06. 2010 | 19:15

Béda napsal(a):

Jarpor,

je zajisté důvod slavit. Přiblížili jsme se vašemu oblíbenému OLIGARCHICKÉMU Putinovu Rusku.

Vláda finančních oligarchů a mafií bude již brzo ustavena.
03. 06. 2010 | 19:17

almost glossed™ napsal(a):

Pan Sedláček je už poměrně monotematický.

1. Kdysi mu zatleskali, když odprezentoval pracně vymyšlený bonmot o dlužních úpisech válejících se po zemi a nyní jsme kvůli tomu odsouzení číst neustále totéž v různých variantách.

2. Nebyl to rozhodně jen C.G.Jung, kdo psal o roli krizí. Zde je ovšem jeho citace nepřípadná a vypadá jen jako oslí můstek k opakované větě. Troufám si odhadovat, že Jungovi by se určitě nelíbilo, jak jsou jeho slova zneužita.

3. Strašit Řeckem je pomýlené a ze všeho nejvíce může vést k sebenaplňujícímu se proroctví - tj. čím více se jím straší, tím více se rozkolísá důvěra v českou ekonomiku.

4. To volání po různých komisích a radách vypadá ze všeho nejvíc jako volání po vlastním uplatnění. Takové... no, ne moc důstojné.

5. Mladá fronta alias "Mládí vpřed!" - to už tady bylo. Nedopadlo to dobře.

6. Zmínka o konstruktivní opozici je divná od někoho, kdo má tak blízko ke straně "nulové tolerance".

7. Transparentnost na webu - alespoň na tom se shodneme. Není nic jednoduššího. Začal bych naprostou transparentností výdajů na všemožné ekonomické "rady" a "komise", v nichž se snaží privátní zájmy prolobbovat různí vrcholoví představitelé spořitelen, pojišťoven, makléřů apod. Tedy lidí, jejichž morálka nepřekračuje úroveň rohožky, o níž si otírají boty. Zákaz střetu zájmů (viz donebevolající drzost Mr. Bezděka) a konkurenční doložka o zákazu pracovat pro privátní společnosti ve stejném a podobném oboru po příštích 10 let jsou základem. Samozřejmě do posledního písmene na webu. Pokud pro to budete také, uvěřím, že to myslíte vážně.
03. 06. 2010 | 19:19

n.o.s napsal(a):

Sedláček je z Yale, co mi to jen připomíná že by 322 Scull and Bones :)

hledejte

Antony C Sutton - America's Secret Establishment: An Introduction to the Order of Skull & Bones.
03. 06. 2010 | 19:22

matematik napsal(a):

Nějak mi tahle logika kolem krize a zadlužování nehraje. Není přece možné,aby všichni byli dlužníky. Všechny státy Evropy jsou údajně zadlužené, USA taky, tak kdo je věřitelem? Komu konkrétně je dlužna Česká republika a jak ten dluh vznikl? Ví někdo, kolik českých korun je vlastně v oběhu a jak jsou rozděleny mezi různé vrstvy. Vždyť je to všechno nesmysl. Chápal bych krizi z nedostatku surovin, z nedostatku pracovní síly, ale naprosto nechápu krizi z nedostatku peněz. Chce mi snad někdo namluvit, že máme větší spotřebu než výrobu. Kdyby toto bylo pravdou, pak je nesmysl, že existují nezaměstnaní. Ti by mohli vyrobit to, čeho se nedostává.
Nejsem ovšem naivní a myslím si, že bohužel měl pravdu starej Marx se svvojí teorií nadhodnoty, kterou snad i opsal od Riccardiho. Je snad jasné, že příjmy výrobců, tedy dělníků, kteří skutečně vyrabějí spotřební zboží musejí být v rovnováze s vyrobeným zbožím. Jinak dojde ke kumulaci peněz v rukou těch, kteří jich mají přebytek. Pokud si zaměstnavatelé neuvědomí, že toho dělníka potřebují nejen jako výrobce zboží, ale taky jako jeho spotřebitele, tak bude pořád docházet k tomu, že bude nezaměstnanost a krize z nadvýroby. Peníze samy o sobě přece nemají žádnou hodnotu. Nemůžete je sníst, nemůžete se do nich obléci, nemůžete si za ně pořídit to nejpotřebnější, jestliže není rovnováha mezi příjmy a spotřebou. Jedinou užitečnou funkci peníze představují tehdy, když kolují. Jakmile je jich někde přebytek, který jejich majitelé stáhnou z oběhu, musí nutně dojít k průšvihu. Takzvané reformy, které vedou k dalšímu ožebračování občanů, jsou nesmírně pitomé. Znamenají, že bude v oběhu méně peněz a to opět znamená, že bude potřeba méně vyrábět, ne proto, že výrobky nikdo nechce, ale proto, že na ně nemá. Vzpomínám si, že v době mého mládí chodili studovat ekonomii ti, kteří na víc neměli. A popravdě řečeno se domnívám, že ekonomové obecně mnoho rozumu nepobrali, protože na ty problémy, které chtějí řešit, by byl lepší obyčejný selský mozek. Dejte mi všechny údaje o toku peněz v posledních dvaceti letech a troufám si tvrdit, že naleznu řešení nebo aspoň chyby.
03. 06. 2010 | 19:29

orinoko napsal(a):

Pane Sedláčku, vaše proměna je tak nějak po srsti změny. Přestal jste filozovat a zamířil jste rovnou na důchody.
A tak se ptám : Práce už bude jen profilové zboží. Jak to bude s nezaměstnanými a jejich povinným odvodem do třetího Sedláčkova pilíře? To bude platit stát , aby to Sedláčkové projebali v jarporových spekulacích? Jen jarporům je totiž jedno, že tento důchodový "pilíř" zvíci hliněné nohy nebude garantován a nebude možno "naspořené" čmrdlíky vybrat najednou, alébrž jen v dávkách, tedy pokud vůbec. Jak praví nezpochybnitelná poučka - peníze dané z dohledu nad 10 let=casino. Každý normální člověk se zeptá - proč si spořit? Jen jarporové tleskají , že svoje peníze nebudou mít pod dohledem, Sedláčkové mu je pustí do rulety spekulací a budou to zase Sedláčkové , kteří mu oznámí - soráč, investice se jaksi nepovedly. Nebudete s tím mít problém? Já myslím , že ne. Jarporové něco takového berou jako samozřejmost - dělat toho bez varlat Sedláčkům.
Máte uvědomělý tým.
03. 06. 2010 | 19:32

snowfox napsal(a):

Hladis

To je jistě možné a tím spíš by asi země měla být na podobnou situaci připravena. Což jsme nebyli.
IMHO, většina společenských procesů více či méně stojí na veřejném mínění. O ČR se píše, že má nejvyšší čas se zahájením reforem. Jestli to říká 9 ekonomů z 10 samozřejmě neznamená, že mají pravdu (často jsou vedle), ale to je ve skutečnosti úplně jedno.
Protože oni používají podobná měřítka jako banky a investoři, kteří kupují státní dluhopisy. Tím se vracíme k pojmu "mínění". Výsledkem je, že když tohle tohle "mínění" nezískáte na svoji stranu, skončíte jako Řecko. Od reforem očekávám, že situaci (asi velmi pozvolna) vylepší a především odvrátí potenciální nedůvěru vůči ČR. Což se socanům poslední volební kampaní moc nezdařilo.
03. 06. 2010 | 19:33

jarpor napsal(a):

Béda

Jako obvykle - blbost na kvadrát jste napsal...
Ani pan Pehe to takto nevidí a to je nějakej odpůrce výsledků voleb...
Omlouvám se, ale nevím jak jinak nazvat Vaši repliku.

Targus

Nejsem si jist, že jste mne správně pochopil...
já souhlasím s panem Sedláčkem, že jsme si užívali... všichni i "obyčejní".
Přiznávám, že jsem trochu na vážkách, zda můj text vyzněl tak, jak jsem chtěl, aby vyzněl... (nesouhlas "obyčejných lidi" s tím, že si užívali)

Hezký večer
03. 06. 2010 | 19:38

jarpor napsal(a):

Orinoko

Nic jsem Vám neudělal a Vy mne přesto asi nemáte rád... :-))

"Jen jarporové tleskají , že svoje peníze nebudou mít pod dohledem,..."

Hmm... Na to jste přišel jak ?
Máte dost bujnou fantazii...
Ale vážně : buďte ujištěn, že já si své peníze z mého dohledu nedám, a po spekulacích s mými penězi, je Vám ... víte co.

Hezký den
03. 06. 2010 | 19:55

Petr Havelka napsal(a):

Pane Sedláčku,

no, že bych děkoval krizi, kterou jsem si osobně nazavařil se říci nedá :)
03. 06. 2010 | 19:58

stále rebel napsal(a):

Pro matematik.
Problém je tam, kde tušíte, odchodu peněz z ekonomiky. Jen díky dividendám někde kolem 5 % HDP. Například banky http://www.e15.cz/byznys/fi... Problém výrazně zhoršila daňová reforma, která pomohla těm, kteří peníze vyvádějí a neutrácejí zde.
Čísla byste našel u ČNB.
03. 06. 2010 | 19:59

vlk napsal(a):

Pane Sedláčku,

nemám s vaším blogem problém. Nicméně - soudím, že hlavním problémem této země je korupce.

Bez jejího alespoň výrazného omezení je systém ostatních reforeem jen plácnutím do vody. Pravděpodobně s dost neblahými důsledky.
Totiž výraznou r adikalizací spoelčnosti a růstem sociálního napětí.
protože kÿslík bud e výrazně utažen těm, co už dnes sotva lapají po dechu , ovšem železniční kroidory a podobné s tavby budeme dělat tu o 50 tu o 100a více % dráže než jiných zemích.

Píšete , ež by s e měla zapojit jak odborná veřejnost, tak konstruktivní oposice....
Nějak si to neumím představit. Tahle země totiž pamatuje JEDINĚ zapojení oposice do řešení globálního problému. Totiž Bezděkovu komisi za druhé vlády soc dem. Nikdy jindy. Pamatujete jak to bylo Topolánka? Komis e ke zdravotní reformě? Například? Válcování jiných názorůnež Julínkových. Pokud s o v podstatě vykradení fakultních nemocnic , nad kterými měly university ztratit kontrolu tím, že by obsadily max 1/3 míst ve správní radě?
Pamatujete na vytírání podlahy s názory oposice.A to měla tehdejšív vlád a nakoupených 102....
Jak to bude dnes ? Jestliže bude mít 118? MMáte iluze? Já nikoli.

A odborná veřejnost a její zapojení? Vážně věříte tomu, že budou připuštěni ke slovu a nebo snad dokonc e bráni s e svými názory v potaz, pokud nebudou podporovat vládní strategii?

Ano , máte pravdu. refomy by měly přežít volby. Nejen ty další , ale minimálně aspoň patery.

Poslední reforma sociálních a zdravotních systémů v ČR byla za Klausových vlád v r. 94/95. Dnes máme rok 2010. Patnáct let uplynulo. A musí s edělat zásadní řezy: Spíš drastické řezy.
Vy píšete o tom, že se měly dělat už někdy po r. 2000........
Což znamená , že zásadní refoma původního nastavení od Klause se MĚLA DĚLAT UŽ PO 5-6 LETECH?

Kdopak tenkrát byl členem vládní koalice? Nečas? Kalousek?
COpak se tihle dva od té doby asi tak naučili zásadního, abych věřil , že to udělají tentokráte lépe? Tenkrát nebyla k disposici statistická a demografická data? Nebyly odhady hospodářského vývoje? Nebyly počítačové programy?

Noa s potěšením sleduji , že na vás najel takový
urinoko....

Prostě Gruppen fuehrer Palička zase hodlá poctít s vými moudry normální lidi. Asi si to tady plete s e svým normálním kanálem, kde s epohybuje mezi splašky. Takže ho klidně pomiňte. Nicméně - musím konstatovat, že si vybral správného partnera o disksue. Totiž jar pora. To je jedna liga. Myšlenkově a lidsky. Nikoli stylisticky. Tady je jar por samozvaným Guthem jar porovským..
03. 06. 2010 | 20:05

Vico napsal(a):

Sedláček více méně hezkými slovy nám říká, že krize je požehnáním.

Jestli se Řeckem před volbami strašilo, tak brzy se totéž Řecko stane naším vysněným cílem. Není třeba odkázat pouze na Junga, ale třeba "evolucionisty" Stanislava Komárka například.Vždyť dnes už každé malé dítě ví, že vývoj šel skokově dopředu jen tehdy, když přišlo nějaké velké kataklysma. Kdyby v druhohorách nebouchl do matičky země velký meteorit, tak by tu po pláních ještě pobíhali dinosauři.Ti však díky globální katastrofě pochcípali a na scénu mohli přijít savci.

První kroky vlády, která si zřejmě plete reformy s utahováním opasků- čili škrty, nasvědčují, že tento geniální tah na očistnou krizi započal.

Lesní požár, vážení, je jedinou příležitostí, aby dosud ve stínu starých stromů živořící bylinky dostaly svou velkou šanci k expanzi.

V tomto punktu celých osm let nadělali socani neskutečné škody. Nezodpovědně dlouhý hospodářský růst způsobil jen těžko vyčíslitelné škody. Lidi si až příliš zvykli na pohodlný život, jejich atavistické čivy zlenivěly, narostly jim panděra a ztratili tak přednosti mnohem výkonnějších šikmookých lidí-yellow-kyborgů, kteří za misku rýže umí odvádět více práce,lépe a laciněji. Navíc jsou i velmi flexibilní, k jejich léčbě stačí akupunktura a bylinky a i bez důchodu dokáží přežít do úctyhodného stáří.

Proto teď, když je po volbách, je čas vyměnit hesla. Pan Sedláček, který je vždy o krok dopředu začal podnětným

KRIZE, DĚKUJEME VÁM !

Další návrhy jsou tyto : Děcka, jedeme do Řecka.

Není naše vina, že zatím vzdálená je Argentina.

Z celé třídy jenom Zach
nepřeje si řecký krach.
03. 06. 2010 | 20:11

Béda napsal(a):

Proč vlastně usilujeme o brzké ukončení krize, když pan Sedláček tvrdí" "Krize děkujeme vám".

Neměl by NERV spíše zkoumat podmínky a možnosti, jak blahodárnou krizi čím déle prodloužit?

Třeba to bude čím dál lepší a zlepšení se projeví opět u příštích voleb, kdy dluh bude z větší části umazán a lidé budou spokojenější a klidnější.
03. 06. 2010 | 20:15

blue jay napsal(a):

nick vlk is free of all prejudices. He hates everyone equally.

PS. volves who think they know it all have no way of finding out they don't.
03. 06. 2010 | 20:19

Hladis napsal(a):

To Snowfox
Pokud chcete dostat na svou stranu verejne mineni ,tak proc lidem poradne nevysvetlit proc a jak chcete neco udelat a jaky to bude mit dusledek ? Pokud chcete neco udelat pro dobro veci ,tak preci nemusite vypoustet zavadejici informace nebo dokonce rozjet propagandu za kterou by se nestydel ani Goebbels. Tyto zpusoby muzete pouzit pokud mate co skryvat ,jinak to proste po case lide prohlednou. A nejvetsim pokrytectvim je kdyz to rozjedou lidi kteri vas do toho srabu dostali a ted najednou vedi recept jak z toho ven. A hadejte kdo nejaky ten chteny nebo nechteny omyl v cislech odnese.

Co se tyce duvery ekonomum ,tak to uz radsi budu duverovat Satanovi. Tam vim na cem jsem a co muzu ocekavat. Vetsina ekonomu pracuje podle toho kdo je zivi nebo podle jejich ideologie. Hlavne po bitve tu mame mraky ekonomu s generalskymi vylozkami.

Program CSSD do techto voleb byl opravdu spatny z duvodu populistyckych kravin ,ktere tam nasekali a obhajit to nemohli a nedokazali.
03. 06. 2010 | 20:19

Béda napsal(a):

Vico,

předeběhl jste mne.

Ještě dovětek. A vůbec nejlepší možná bude, když se schodek ještě prohloubí a krize nás přiblíží k blahodárnému státnímu bankrotu.

Ale to již asi s náma pan Sedláček nebude sdílet státní území a bude radit v jiném státě jak prohloubit blahodárnou krizi.
03. 06. 2010 | 20:19

Petr Havelka napsal(a):

http://devian.cz/wp-content...ěh-státních-financí.png
03. 06. 2010 | 20:24

blue jay napsal(a):

to know-it-all mangy wolf,
If toast always lands butter-side down, and cats always land on their feet, what happens if you strap toast on the back of a cat and drop it ?
03. 06. 2010 | 20:25

Petr Havelka napsal(a):

http://devian.cz/wp-content...

Jak to, že došlo k omezení počtu znaků v odkazích?
03. 06. 2010 | 20:26

Petr Havelka napsal(a):

Nejde tu nic vložit. Boj proti spamu?
03. 06. 2010 | 20:27

blue jay napsal(a):

Bedo,
If at first you don't succeed... So much for skydiving.
03. 06. 2010 | 20:28

jarpor napsal(a):

Vlku, už jste mi chyběl...

Začnu od konce :

"Totiž jar pora. To je jedna liga. Myšlenkově a lidsky. Nikoli stylisticky. Tady je jar por samozvaným Guthem jar porovským.."

Do této role mne systematicky delegujete sám... tedy nikoliv mé samozvaní... Přesto děkuji. Slušnost je něco, co Vám moc nejde. Pominu meziřádkové - je to blbec...

"Kdopak tenkrát byl členem vládní koalice? Nečas? Kalousek?"

Tak Kalouska máme zmíněno, jeden atribut Vašich příspěvků splněn.

"refomy by měly přežít volby. Nejen ty další , ale minimálně aspoň patery."

Máme shodný názor...

"Pamatujete na vytírání podlahy s názory oposice.A to měla tehdejšív vlád a nakoupených 102....
Jak to bude dnes ? Jestliže bude mít 118? MMáte iluze? Já nikoli."

Nějaký důkaz o nakoupení by nebyl ? Pokud ne, pak je to jen domněnka. Ale - dostaly obě strany na frak, což ?
Vy netrpíte iluzemi o vládě namodralých již dávno... takže nic jiného než skřípění Vašich zubů ( minimálně ) nelze očekávat. (Co je modré, je hloupé, neprofesionální,... že)
Druhý atribut Vašich replik je také zde.

"Píšete , ež by s e měla zapojit jak odborná veřejnost, tak konstruktivní oposice....
Nějak si to neumím představit."

Taky ne. Protože, zdá se, konstruktivní opozice zde zatím není... viz "sebereflektující" dnešní prohlášení pana zastupujícího předsedy o pozastavení vyjednávání o možnosti sestavení vlády...

"Nicméně - soudím, že hlavním problémem této země je korupce."

No vida. Na závěr opět shoda.

Hezký večer
P.S. Věřím, že si nebudete stěžovat, že jsem osobně Vás napadl, když jste pověsil první repliku pod blog. Ten můj začátek je jen vrácení půjčeného, nikoliv napadání...
03. 06. 2010 | 20:33

blue jay napsal(a):

vlk: "I have nothing to declare except my genius"
03. 06. 2010 | 20:37

Pozorovatel napsal(a):

Matematik
Kdo komu dluží? Představte si třeba podnikatele Malinovku a jeho přítele ministra Chytráka. Ten Malinovovku "nechtěně" poškodí, způsobí mu finanční újmu a je zde soud. Advokát státu JUDr.Krahujec (přítel Malinovky i Chytráka) si účtuje pouhou polovinu sumy o kterou se Malinovka se státem soudí. A to i v případě neúspěchu. Soud skončí pro stát neúspěšně a pro nedostatek likvidity se stát stává dlužníkem. V tomto případě jde pouze o 750 milionů. Nesmíme však zapomenout na nemalé úroky a na to, že podobných aktérů podobných story zde máme přehršle. Jako matematik namítnete, že to nejde do nekonečna. Źe daňový poplatník skončí jednou na dlažbě. No o tom není pochyb. Přestala však k vůli tomu existovat třeba hra "letadlo"?
A víte v čem je gró v tomto příběhu?
V chamtivosti? Kdepak, je to v jedné magické větičce - úmysl nelze prokázat!
03. 06. 2010 | 20:43

vlk napsal(a):

Moucha

a něco k věci by nebylo?
Odpovím si sám. proč bys dneska měl být jiný než obyčejně? takže - nebylo..prostě moucha. Čemu že rozumí ze všeho nejlépe, Ano. ... tomu.
03. 06. 2010 | 20:55

blue jay napsal(a):

vlku,
K tobe nelze moc rict. Ty si myslis ze jsi sezral vsechnu chytrost. At tu rekne kdokoliv cokoliv ty to vzdy vic lip. A pokud ti nekdo nekdo oponuje tak ho zacnes urazet. Jsi egoista toho nejhorsiho zrna. Jack of all trades and master of none. Nevim co te pohani vlku. Mozna pocit bezcenosti ktery si kompenzujes zvatlanim na internetu. Nezavidim ti tvoji existenci. Ale pokud mas nejakou disfunkci tak se ti omlouvam. Aspon se tu muzes realizovat a citit se uzitecny.
03. 06. 2010 | 21:11

vlk napsal(a):

Moucha

zkus někd y místo toho průjmu písmen s e dopustit nějaké myšlenky. Nebo zkus někd e zakopnout o nějaký argument.
A ve vší skromnosti s e zeptám- čímpak jsi mi oponoval? Tak jedině čimpákem.. Urážet? Tebe? To myslíš vážně?

Ne milej Moucho, já nejsem ty, aby ch si potřeboval svoji důležitost nebo základní existencipotvrzovat na internetu. Dvy dny jsme tu nebyl a žádný absťák.

takže moucha znova. něcok věci by nebylo?
Odpovím si sám - nebylo.
03. 06. 2010 | 21:17

yara ze země krys napsal(a):

Pořád tady někdo straší tím, že bude a nutně musí být reformami
ožebračena prostá veřejnost a zejména ti nejméně majetní. Myslím, že to nemusí být pravda.
Pokud se budoucí vláda začne především zabývat efektivností
státních zakázek a veřejných peněz a šlápne kvalifikovaně a razantně do státní přebujelé zbytnělé administrativy, úspory mohou jít ročně do desítek miliard. Musí být vymyšlený transparentní účinný systém, aby nebylo možné jej obcházet nebo tvrdit, že není politická vůle toto řešit! Dále stát musí přestat dělat, že vybírá daně a firmy a podnikatelé musí přestat předstírat, že platí daně. Dnes je jedinou daní, kterou se daří zatím vybírat pouze DPH a to o něčem svědčí. Jestli se má šetřit na financích ve státním sektoru, tak určitě se musí změnit systemizace a naopak značně zvětšit platy zejména těch úředníků, kteří se zabývají výběrem financí pro stát. Zatím je taková praxe, že ti nejlepší pokud prokáží kvality, okamžitě jsou staženi k soukromníkům a ti je hodně přeplatí! Progresívní zdanění je třeba zavést, ale jen mírné, stejně je možné očekávat zisk pouze pár miliard a to rozpočet nevytrhne. Těm co si převedli sídlo firmy ven do daňových rájů bych vymyslel nějaká příkoří, tady je ovšem nutná spolupráce se státy EU, kterou tíží podobné problémy a mělo by se to začít legislativně řešit na úrovni EU! Další skrytá potenciální rezerva, o které se kupodivu vůbec nemluví, je v současné jen 70% výkonnosti ČR ekonomiky, pokud se podaří zvýšit výkon české ekonomiky je možné také předpokládat vyšší daňové odvody a větší přísun peněz do rozpočtu státu. Je to ovšem ale běh na dlouhou trať a tady se musí stát snažit vytvářet jasné a čitelné podnikatelské prostředí, kapitál je plachý. Zdanit obyčejný lid škrtem pera zvýšením daní, to umí kdejaký tupoun i bez ekonomického vzdělání. Docela jsem zvědav, jestli se podaří umravnit a ohlídat superhrubého ekonoma Kalouska. Nejlépe kdyby dostal na starost ministerstvo
dopravy, tam by u kluků našel porozumění ze všech stran. Jeho výrok, že HDP ČR v roce 2009 bude kolem nuly nebo spíše kladná nula, vešel do dějin a bude zaveden do matematicko fyzikálních tabulek. Možná, že je to potvrzení Einsteinovy speciální teorie relativity.
03. 06. 2010 | 21:30

blue jay napsal(a):

Tys toho zase rekl vlcatko.
Co te tu pozoruji tak kazdeho bloggera rozcupujes. Vse vis lip a resil bys to idealne. Jen me napada vlcatko...kdyz jsi tak chytrej a vsemu lip rozumis..proc jsi si nezalozil svoji politickou stranu? Treba SCVVN (Strana Co Vse Vi Nejlip)? Mohl by jsi dnes byt v parlamentu !
Me pripada ze mrhas svym talentem. Paroubek veril ze ma poslani od nejake vyssi bytosti. A ja si uprimne myslim ze ty take.
03. 06. 2010 | 21:38

blye jay napsal(a):

Nechci ti prilis namahat tvuj genialni mozek vlku, ale
me pripadas jako novodobej Nostradamus. Co ti rika na osud CR tve sidericke kyvadlo?
03. 06. 2010 | 21:55

Pietro PRG napsal(a):

Obdivuji se vaší odvaze být tak viděn a hlásat další a další ekonomické hypotézy a domněnky jako pomněnky, všem faktům navzdory. Myslím,že se i ti studenti musí bavit. Třeba nad tím, jak tvrdíte, že to Řecko, je zcela atypické a podobnost s Portugalskem, Itálií a Španělskem zcela nicotná, takže čím dříve pojmeme v Čechách euro a začneme jim na jihu Evropy s německými bratry pomáhat k těm důchodům a státním výdajům, tím lépe. Opravdu boží. Ale s tou reformou asi nejde jinak, jak známo, dělá se jen a pouze, když všechny ostatní prostředky selžou. Škoda, že jen ta vaše banka KBC, tak jako každý rok, odvede ten desátek, bratru 10 mld, to jsou asi 4 moc fajnový nemocnice... vydřených z českých luhů a hájů zase na krytí svých ztrátových operací a tím nám tu moc a moc v té reformě pomohou. Třeba ten odvod ještě zdojnásobí?? Nestydíte se vy sám aspoň někdy?? Aspoň trochu??
03. 06. 2010 | 22:07

orinoko napsal(a):

Bédo, dobrý ne?
03. 06. 2010 | 22:08

akéla napsal(a):

Áaa, vlk má zase slovní průjem a poctil svými moudry normální lidi. Asi si to tady vlk plete se svým normálním kanálem, kde se pohybuje mezi splašky.
03. 06. 2010 | 22:24

jogín napsal(a):

Otázka nezní, jestli přežijí reformy, ale jestli reformy přežijeme my. Bezděk navrhuje zvýšení nižší sazby HDP aneb zdražení potravin a k tomu odchod do penze v 70. Začínám mít pochyby o zdravém rozumu naprosté většiny ekonomů. Proboha, kolik lidí přes 65 je schopno pracovat alespoň s polovičním výkonem? A kde seženou zaměstnání? Takový návrh v realitě znamená, že většina lidí po šedesátce bude na sociální podpoře- čili pokud se penze dožijí, dostanou minimální sazbu. Ovšem pochybuji, že ten trik vymyslel Bezděk záměrně, IQ mu na to zjevně nestačí.
03. 06. 2010 | 22:46

Gerd napsal(a):

jarpore,
to že bývalý bratr Miroslav Kalousek může být lump nijak neumenší skutečnost, že je zmíněn v diskuzi lidmi s levicovějšími příspěvky.
Je zajímavé, že jeho příznivcům nevadí ani kauza s padáky, ani mrtvý švagr, podivně nabytý byt, přiznání o vyvedení několika miliard, atd.
Stačí, když rok dva před volbami trochu mírní slovník a hraje na pravicovou strunu - a hned má příznivce. Přesto ale dál zůstane gaunerem.
Vulpes pilum mutant,non mores. (Lišky mění srst, ne své zvyky).
A Kalousek už těch kabátů převlékl. Vám nevadí, že by klidně vládl ve 2006 s komunisty? Mně ano, já KSČM v žádné vládě nechci.

Hezký večer
03. 06. 2010 | 22:54

mb napsal(a):

pane Sedláčku, jste to /tím, co J.A.K. nazývá ´světla evropy´...

ať vám to vydrží ... a ať se to nám všem zúročí ...

líbí se mi zejména tato pasáž : Protlačovat reformy násilím a bez odborné veřejnosti (od čeho ji máme?) je hloupost. Navíc by se do úvah měla zapojit i konstruktivní opozice. Ta tady přece není od toho, aby se ignorovala a všemožně ničila, ale aby se jí naslouchalo. Sebelepší politik je tu jen na chvíli a jako správný hospodář by se měl starat o to, aby jeho práce přežila další volby - a aby mohl své dílo předat svým následovníkům (s vysokou pravděpodobností z opozice). Egoistický politik kope za sebe, obyčejný politik kope za stranu, státník kope za stát. Je čas na novou politickou kulturu.

příjemný den
03. 06. 2010 | 23:00

vlak napsal(a):

Mno, pnae sEládčku,
nměl bcyh s vaší m boglem poblerm, kdybste oh naspal upln ě janik. Tdey tak, joka bych ho psala já.
Už peřd 20 ltey jsme naspal, že volby 2010 dapodnou šaptně. Kydbytse mě líp, čet, věděli bytse to. Můžte si to dohloda t.
Staičlo tak naspat, že vchešno je v pr deli a že občyejný čovělk prohrál. Já ne. já na tom vy dělám.
Ozopice byla zpaojena jne jednuo do globnálího porblému za ovsícenéé vádly ||Jiří ho Paruobka. V Bědzekově komisy. Činnots té komise msuel paroubek uknočit, potrože její ex ponenti se nehsodli s kominustama. Na hrubý ptyel hrubá zálpata.
Všihcni kraduo, ela proubek nejmíň. Já to vmí. Vím tižot úlpně všehcno. kdy bytse mě polsechli a nelolivi nokiho nebo Hy bšákovou apsoň, nastlo by tu Švésdko. Heja, heja.
Tak hle přdije armagdon.
Vlácování čssd/kčs ve 111 soplku to byl pířklad dmeokratického potsupu morední levice. Kdyby to vdyrželo, vyrhál by, proti své vlůi, obyčejný čolvěk.
Mítso toho piřšla kuopená 102. zase kradli vcí než paruobek.
A teď 118. ?
jar por, ornoko, fcuk off!
Jsme nejpelší na světě!
doletči jtse slovo vleka.
03. 06. 2010 | 23:01

Gerd napsal(a):

jogíne,
možná je to záměr. Většina lidí bude před důchodem v 70 na sociálních dávkách a důchod bude vyplácen většině lidí jen v minimální možné výši životního minima. Kromě poslanců a politiků.
Ale odchod do penze v 65 a výše bude znamenat, že mnoho lidí raději riskne mizerné stáří než celý život šetřit do důchodových fondů, aby je pak někdo vykradl - soukromá osoba nebo stát.
Ten třetí pilíř důchodové reformy, tedy vlastní spoření na důchod se jaksi nepovede. Kvůli velké zlodějně a malé pravděpodobnosti, že se dotyčný důchodu dožije. Člověka po 60. roce věku už nikdo nezaměstná.
Další zvýšení "snížené sazby DPH" opět přelije peníze lidí do státní kasy. Ale poklesne poptávka ubydou pracovní místa v jiných oborech.
Hezký večer
03. 06. 2010 | 23:02

snowfox napsal(a):

Hladis

"Pokud chcete dostat na svou stranu verejne mineni ,tak proc lidem poradne nevysvetlit proc a jak chcete neco udelat a jaky to bude mit dusledek ?"

Toto je 100% pravda a zároveň kámen úrazu. Vysvětlovat lze, ale přesvědčit... nevím. Předpojatost a odpor opírající se o jednoduchá hesla a pojmy jako "zisk" a "obyčejný člověk" spolehlivě zadusí jakýkoli argument.

Gerd
Jenom BTW: souhlas.
03. 06. 2010 | 23:08

jarpor napsal(a):

Gerd

S Vaším názorem nemám problém.
Nehájím tohoto pána.
Zmínil jsem jej jen proto, protože "nedá spát" jistému pánovi... Nevím, co je dobrého při každé příležitosti jeho jméno zmiňovat... už to bylo jím zmíněno snad stokrát...

Za sebe dodám - nezbývá, než respektovat výsledky voleb - v tomto i v jiných případech. A "těšit se" že panem Pehe protestní strana bude protestní nejen nalevo, ale i napravo...

Hezký večer
P.S. Někdy zní zásadní "nechci" trochu komicky.
Řídím se jedním - co nemohu ovlivnit, neřeším. A to, pozici Kalouska, ovlinit nemohu. Proto čekám co udělají ti, jež cosi ovlivnit mohou...
03. 06. 2010 | 23:10

mb napsal(a):

vlak :-)) ... tož ja jsem rovněž již 2x narazil na vlka ...

( jednou když jsem říkal, že čím debilnější havel napíše blog, tím debilnější budou reakce a podruhé když tvrdil, že příští volby vyhrajou komunisti a já ho něžně upozornil, že se mýlí)

vlk pryc, vlak rulezz .... ( :-)
03. 06. 2010 | 23:10

Michal napsal(a):

K reformni snaze jenom tolik:

v nasi politice nejsou v soucasnosti nositele vizi a uplne stejne vyznivaji reformy, nemaji zadnou vizi budouci podoby statu, ale vidi pouze statni rozpocet.

Co bude za deset let zivit obcany teto zeme, ktere obory podporovat, na ktere zeme se zamerit v obchodnich vztazich, jak ta nase zeme ma za tech deset let vypadat, jake mame ambice... a kdyz uz jsme u toho rozpoctu kdo za tech deset let bude do rozpoctu a proc a na zaklade jakych minulych skutku, prispivat?

Tak jako reformy z ruky Miroslava Kalouska vznikly pred rokem, jak jsou asi kvalitne propracovane? Jakou asi tento clovek ma vizi? Jakou vizi ma Petr Necas? Tyto reformy nemuzou byt dobre presne proto proc pise pan Sedlacek, ale naopak protoze byly usity Reckou jehlou nepromyslene a bez vize se pujde tvrde po skrtech a rozum pujde stranou.
03. 06. 2010 | 23:37

Paja napsal(a):

Dobrý den, chcete pomoci ČR? 1. Snižte státní správě a vládním úředníkům, poslancům a senátorům platy o 6%, tak jako Bakala svým horníkům (aby mohl sponzorovat"modroprdelníky")
2. zrušit nesmyslné příplatky politiků,sjednotit do jednoho pevného platu
3. zrušit senát - pouze nesmyslně placená místa na prázdných židlích
4. sjednotit ministerstva na počet 8 - jsme malá země
5. kdo je více než rok na sociálce a podpoře - povinně veřejnoprospěšné práce - holubi by nelítali do huby jen tak
6. kdo sedí v kriminálech, povinně pracovat, ať si na svůj pobyt vydělají
7. zdravotní pojišťovny sjednotit do jedné velké (ubyde úředníků a tím i nenažraných manažerů)
8. konec diskriminace začne tím, že budou mít OPRAVDU VŠICHNI rovná práva a povinnosti
9. vyplácet mateřské a přídavky nejvýše do počtu tří dětí, pak se starej sám
10. adresně těm, kteří neposílají pravidelně děti do škol nebo utápějí dávky v alkoholu, automatech, za drogy a pod. odebrat dávky na stálo, bez pardonu (od toho jsou tu tisíce úředníků, kteří si povinnost kontrolovat neplní)
11. konec diskriminačních dotací pro děti jisté menšiny - už tak mají řadu výhod
12. absolutní zákaz rychlých půjček - tím zamezení růstu exekucí - tím pádem zadlužování nejen sama sebe, ale i státu
.......
A tak bych mohla pokračovat dlouho.
Myslím, že by jsme na tom za chvíli mohli být jako stát dobře.
03. 06. 2010 | 23:40

silspok napsal(a):

Zrejme prvni, co by melo projit reformou je vek odchodu do duchodu a jaksi "povinnost" stat se duchodcem. Kuprikladu mym rodicum se blizi duchodovy vek, ale do duchodu se jim rozhodne nechce a jejich zamestnavatel take nema zajem aby se jich tak nejak zbavil ... prave naopak ... toto by melo byt rozhodne uvolneno, nebot je zde spousta lidi, kteri proste chteji dale pracovat, vek je v tom neomezuje a je zbytecne udelat z nich zakonem duchodce ... U me samotneho nevim jak to bude ... dlouho jsem parcoval v Cechach, odesel jsem ale do zahranici, takze pokud se diziji "duchodu" budu vyplacen zrejme z nekolika zemi ... to je ale jeste spousta let ... asi je jenom potreba aby na to clovek myslel a pocital s tim a ne se spolehal na zakon ... ja bych se musel spolehat hned na nekolik ruznych zakonu ruznych zemi ...
03. 06. 2010 | 23:51

Pocestny napsal(a):

Klasika,
plačky mají koncert....

Hoši, brutální většina populu se rozhodla jinak...máte to 22 : 78 na těch jedenáct rudých zapomeňte, ty vám neříkají pane.

Chtělo by to pochopit, že je potřeba závodit o lepší řešení, schadenkameradenpolitik vás už nyní poslala do kolen, budete-li pokračovat, bude ještě hůř, lidé si vás zafixují jako partu opruzů a bude finíto.

Jste spolek mamlasů, kteří nechápou, že blinkání okolo nikoho nenadchne.

Místo bedákání bych ocenil pročistit vlastní řady. Zase jste o parník za modrými, minimálně v kosmetice..-)

I ten modrej se začal bát a horečně koná, slevuje, smlouvá, handluje.
K vám vedla cesta leta pouze řitní soutěskou, byli jste pupek zeměkoule, tak si budete muset vystačit sami, s těma 22% vašich feťáků....oranžovej crack nefrčí...

Se nedivte, kdekdo už z toho má plandavej nosánek....-)

Ano, facebook, "Mluvte s námi" a aŤ to má do týdne padesát tisíc klikanců..-)

Jen do nich, pod tlak, ať cítí, že se nic závratného zatím nestalo.

Někdo by měl Nečasovi připomenout, že jeho čas je měřen námi, nemá ho tedy tolik, kolik se mu zamane.
ODS bude mít tendenci lavírovat do podzimu, jde jí o krk, moc jí toho nezbylo, v kraji se veze jen tam, kde má krajský magistrát, tohle by mohla být konečná.

Doufám, že Starostové zafungují jako TOP a pak bude Petr Nečas jediný silný a vlivný politik ODS a ta ho začne brát vážně, tedy ti, kdo v ní zbudou. Ne, že bych ho měl za hrdinu, ale je z těch zločinců nejméně nebezpečný.

Vzhledem k tomu, jak tu socan dál válí tu svou zprdu kuličku, lze se domýšlet, že výprask za aroganci bude pokračovat, protože co oranžový crack džankí nikdy nepobere, je to, že na Ráthovné bylo, teď nebude.

Takže, když jste si nás kupovali za třicet, tak na nás bylo, teď jsme vás nevolili, tak není...

Psovitej mi správně po svém přitakal, když jsem tvrdil, že Pivoj si prohrál volby tím, že nesložil okamžitě tu svou. Měl 101 na pád vlády, měl 101, které sliboval na začátku, kdy je neměl, mohl hrát.

Zde nebude reforma, zde bude ještě dál volební kampaň. Socané jiné na práci nemají, musí bodovat, jinak než senátní většinou se do hry nedostanou, ale přitom je otázkou, kolik dalších mandátů ztratí....
Mladí se domluví na Facebooku a půjdou k volbám, staří si jako vždy řeknou - škoda bot.
Protlačit rozumný rozpočet Kecy Veřejnými nebude snadné.

Jediné, co je dnes možné, je dál dělat IT politiku

Někdo by měl Bendovi a Řápkové vysvětlit, že i když si seženou v partaji dost kamarádů (žádný z nich nepřekročil výsledek partaje, kroužkovali ti, kdo volili stejně ODS), jejich posice v jakékoliv struktuře mimo parlamnt je neudržitelná.
Marek je parlamentní "krysa", to je recidivista, který se vrací do oblíbené kartouzy, Řápková je přesnej obrázek toho, co si na severu říká pravice.
Ano, pravice Vladimíra Párala... pravice v rámci Národní Fronty.
Proto doufám, že si TOP trvale stoupne vedle tak, aby Nečas přes tu díru po Cyrilkovi viděl na zbytek politického českého národa.
03. 06. 2010 | 23:56

černovláska napsal(a):

jen abychom to (či spíše správci národní kasy) "neprožrali" ;-(, je chvályhodná iniciativa semilské radnice, uveřejňovat na e desku veřejné zakázky, ale kolik dalších radnic půjde v jejich stopách? Čím větší město, tím méně informací, na některých není možné ani zjistit jméno starosty, natož radních či zápisy ze zastupitelstev ;-( o průběhu veřej. zakázky ani nemluvě ;-(
04. 06. 2010 | 00:01

Pocestny napsal(a):

....
Dnes bych rád poprosil odborníka na věci psovité o jeho požehnanej názor na rušení poplatků ve chvíli, kdy na tom vlastně nikdo už netrvá...jo je tu papír z Brusele ale to okecá Veselý Docent traktátem o papoušcích, že.

Problém s reformou je ten, že zdaleka ne všichni jí fandí.
_Ono zákonitě platí, že z ní po reformě poteče méně a ne každému, pan Každý, tedy náš zdejší "obyčejný člověk domácí" je z toho poněkud napnelistický, na někoho dokonce skočila slovní cukatura.

Možná bychom mohli minimálně panu autorovi zkusit vnutit myšlenku začít se bavit třeba ekonomickou strukturou toku peněz českým zdravotnictvím a hlavně tím, kam po průtoku dojdou, porovnat tuto "výtěžnost" veřejné zakázky s okolím podobně jako u dálnic.

Ano, vlčáku, Šnajdr, bakalář "nikdonevíčehokde", tapír lékařský, jak mu říkají , musí ven.
Ale právě a jen tak, že se stane zprava nepřijatelným.
Jsem opravdu zvědav na průběh těchto jednání, myslím, že představy ODS o patriarchátu nad touto koalicí vezmou rychle za své.
ODS zkouší, co lidi vydrží, stejně jako to dělal Paroubek. Na podzim to budou jako on svádět na všechny okolo.
Julínek si myslí, že vstoupí do stejné řeky. Zájmové bloky jsou trvalé, vlčáci v pozadí se nemění, ale teď vypuká boj o razítko a není zdaleka jisté, jestli ho ODS dostane.

Ona neměla v Praze 48% jako minule, zatím kníže má "jen" 27 z těch 28%, která jí chybí...-) zatím....
U nás jsou vlčku počty trochu jiné než u vás na městyse, protože oranžová nefrčí.
Je to poslední kmotrovský kraj, který ODS plně kontroluje, zatím...-)
Neboj, vlčku, krouží nás tu kolem nich celá smečka, jen to bereme z druhé strany, na podzim si zalovíme ve stejném stádě, to vaše lehne v prachu bitvy, protože socan o Prahu prostě neusiluje, to opět předvedl ve volbách.
V Praze poprvé nemají na oposmlouvu ani zjevnou, ani skrytou...nemohou vydírat ostatní, doufám, že krajské dopadnou podobně, jen místo Keců Veřejných bych možná ty zelené. Liška je přeci jen proti Johnovi politik. Když vypudí z kandidátky Bursíka s Kačenou, těch 7% v Praze dostane.
Vzhledem k povaze pražského magistrátu bude mít o mediální prostor postaráno i jako pražský konšel. Jinde než v Praze se zelení nechytali, je to jejich poslední šance nebýt zase jako Beránek a jeho Bandar Log.
Přiznám se, že doufám, že ho to napadne, úbytek hlasů Kecům Veřejným je logický, oni už dnes vybírají, kde budou kývaly a kde je těch jejich jedenáct procent moci.
04. 06. 2010 | 00:36

wiki napsal(a):

Pocestny "...Zde nebude reforma, zde bude ještě dál volební kampaň. Socané jiné na práci nemají, musí bodovat, jinak než senátní většinou se do hry nedostanou, ale přitom je otázkou, kolik dalších mandátů ztratí...."

Letmý pohled na výsledky senátních voleb 2004 říká, že modří obhajují 18 senátorů, žlutí 3, zelení a rudí po jednom, a oranžoví žádného. A kdo nic namá, nemá co ztratit, ne?

http://volby.cz/pls/senat/s...
04. 06. 2010 | 01:00

antoninovy napsal(a):

Milý pane Sedláčku,

kdybych měl sestavovat nějakou příští vládu, bezpečně bych Vás přizval jako jednoho z prvních, pak jistě paní Dvořákovou z VŠE, snad i Švejnara, ale jistě Mertlíka, a řadu dalších, které pro jejich bezpečnost raději nebudu jmenovat.

Mám celkem jasno, ale nejsem ani poslanec, ani straník, takže je to asi čirá fantasie.

Ale, pište si, že energii a vise mám.

Zdravím

antonin novy

recaptcha - world deviated, so?
04. 06. 2010 | 01:20

antoninovy napsal(a):

Blue Jay, ještě nepřišel ten check z Jánského Vršku, to je blbý, že, no co tak makeji bez těch bucks, jestli Tě to baví, že ale vidíme, že už to nemá tu šťávu, že,

Nazdar
04. 06. 2010 | 01:37

Béda napsal(a):

Já bych to s tou krizí a zvolenou meducínou viděl asi takto:
http://www.youtube.com/watc...
04. 06. 2010 | 05:46

zdesta napsal(a):

Pocestný:Jelikož nás oslovujete jako bandu mamlasů,mám dotaz? Vy nejste? Argumentujete brutální většinou.Jen tak zhruba.Osum melounů voličů.Z toho volilo asi 62% jak víme.Odpočítejme 11% KSČMa 22% ČSSD a dostaneme se zhruba na 30%.Takže 2,4mil. voličů z 8 milionů považujete za brutální většinu.No fajn,jak myslíte.Očekávám,že z mamlasa budu překvalifikován na něco daleko nepřijatelnějšího,jak máte ve zvyku.
04. 06. 2010 | 05:47

vizour napsal(a):

namlsaná Evropa se nerada budí ze sladkého snu, dobré časy skončily, ať se nám to líbí nebo ne. Můžeme tu ze socany ještě chvíli strkat hlavu do písku a vykřikovat stará hesla, ale všichni cítí, že je to jen krátkodeché a falešné lhaní do vlastní kapsy.
04. 06. 2010 | 07:11

Naštvaný napsal(a):

:Pavlík
"ješita Klaus", tam kde lidé, kteří nerozumějí určitým jevům, druhým, za jejich svízelné řešení, populisticky nadávají. Vím, nemůžete za to. Začal to ten, který náročným problémům taky nerozumí, ale stalo se to u nás smutnou realitou, dědictvím bolševismu.
04. 06. 2010 | 07:28

Rumcajs napsal(a):

Krize je dobrá pane Sedláčku, jenom když si je ochoten někdo z ní vzít ponaučení.Stačí si přečíst zdejší příspěvky a musí Vám být jasné, že ty lidi maj v hlavách nasrá..

Můžou za to přece malé daně a nebo korupce, takže zbohem reformy, zbohem vyrovnaný rozpočet. Budeme si dál tvářit, že stačí zdanit horních deset tisíc , zavést agenta provokatéra a jedeme dál.

P.S.

Každého, kdo jenom vypustí z huby, že chce takové reformy, které se nedotknou obyčejných lidí , bych nechal zavřít za idiotismus.
04. 06. 2010 | 07:28

Spokojený napsal(a):

"je to asi čirá fantasie" ještě že.
04. 06. 2010 | 07:31

jarpor napsal(a):

Rumcajs

Zdravím..
Kde to mohu podepsat ?

Hezký den
04. 06. 2010 | 07:44

ok napsal(a):

Pane Sedláčku, vy a další "bankéři" jste si možná opravdu užíval hospodářský růst, ale desetitisíce (možná miliony) Čechů si užívalo to, že po letech komunismu si mohli koupit motorovou sekačku na trávu s pojezdem, a mohli poprvé po letech komunismu nahodit barák od solidní firmy. Tomu říkáte "užívat si"? Já tomu říkám funkční ekonomika.
04. 06. 2010 | 08:00

jozka napsal(a):

Pocestny, tak 22:78? To jses jeste moc mekkej, nepocitej ani tech dvaadvacet a mas to jednomyslne :-)
04. 06. 2010 | 08:03

Pepa Řepa napsal(a):

Krize, nekrize,
lidská přirozenost se nezmění tak, jako tak.

Skáče žába, skáče blecha.
Chtěl poskočit Nietzsche a doskočil do blázince.
Ať si skáčou evolucionisti jak chtějí. Skončej tam taky.
N.o.s. už má "Reservé".

Zpychli jsme, myslíme si, že jsme pány vesmíru.
Prdlačky švagrová, řek by strýc Pepin.Víc pokory.

Ekonom má klapky na očích jako pivovarskej kůň. Sedláček je sundal, vidí souvislosti.
Jiní ekonomové mají pot na čele, co se děje,ale po roce zpustí, jak to všechno predikovali.

Pak je další druh, důkaz skokové evoluce:Politolog.

A na vrcholu pyramidy je PEHE jako "Boží oko".
Neomylné Pehe, rozumí všemu a ničemu, ale na jeho slova vždy dojde.
Před týdnem vsadil na Lidovce s kulhavou hujerskou ojrokobylou.
On měl přece tutovku.

Že zcepeněli před cílem, zelináři po sto metrech?
Nevadí budeme dělat jako že nic a budeme radit jako teta Sally dál.
Takových je tady víc.
Rady a porady s.r.o.
04. 06. 2010 | 08:16

Gerd napsal(a):

jarpore,
výsledek voleb všichni respektují, snad kromě Bohuslava Sobotky. Který byl jen o fous lepším ministrem financí než Miroslav Kalousek. A ten byl nejhorší od r. 1990. třetí místo v tomto topless bych dal Václavu Klausovi. Zbytek ministrů financí už byl jen lepší rozdílem několika tříd.

Rumcajsi,
nemáte tak úplně pravdu. Bez zvýšení daní nelze stávající zadlužování ČR zvládnout a je úplně jedno, kdo povládne. Úspory na straně výdajů státu jsou pochopitelně nutné, těch lidí placených z veřejných rozpočtů je už moc v poměru k lidem v soukromé sféře (i když jsou zaměstnanci podniků). Ale v této chvíli snad kromě VV nikdo neplánuje snížení počtu státních úředníků, jen škrty v sociální oblasti.
Ale ani škrty bez omezení korupce ve státní správě nemají šanci.
A jak nejlépe na korupci? Kromě účinných nástrojů kontroly (třeba agent provokatér) a transparentnosti výběrových řízení (volné pro kohokoliv, výsledky veřejné), je to právě omezení počtu státních úředníků!
Ale v této republice se ke skoro všemu přistupuje obráceně. Místo, abychom si řekli, jaký balík peněz máme k dispozici pro státní správu a co za něj lze pořídit, tu jen hledáme prostředky a škrty v jednotlivých položkách rozpočtu, ale celkový cíl se jaksi vytrácí.
Jenže mám pocit, že se stranou modrých bolševiků toho dosáhneme mnohem méně než s jinou sestavou. Ostatně už dvakrát u vlády ODS byla, pokaždé to skončilo hospodářským krachem. Ale pravověrní obhájci jistě najdou vněší okolnosti, proč tomu tak bylo a kdo za to může. Zapomínají na jednu pravdu, že okolnosti nejsou ideální NIKDY a vždy je nějaký důvod, kterým by bylo možné výsledek omluvit. A výsledky vlády ODS + Kalouska se Schwarzenbergem jsou tristní. Nevěřím, že by nyní mohli dosáhnout lepších.
Hezký den
04. 06. 2010 | 09:13

Buri napsal(a):

No má pan Sedláček bohužel pravdu,a taktéž se ztotožňuji s uživatelem " matematik " ano,ještě jde o to,aby si tihle všichni uvědomili,že nejsme jen dělňasi ale také potencionální spotřebitelé,a pokud něco potřebuju a nemám na to,tak si to nekoupím,tudíž žádný oběh peněz,další varianta - různé splátkové společnosti - a to je další cesta do pekel cesta potažmo ku Řecku ! Což asi nebude moc košér,byl bych pro,ať se studenti univerzit zapojí,mladej mozek má největší potenciál,a nejvíc dobrých názorů a nápadů..... a ne zkostnatělí názorý politiků kteří tam jsou jen kvůli korytům s nulovým potenciálem něco změnit,protože by si pod sebou uřezali větev,takový bych hned vyházel !! Reformy jsou potřeba,ať se nám to líbí či nikoliv,čím dřív tím líp....,ale jen ne proboha do soukromých rukou,aby se nám nestalo,že po deseti letech se penzijní fond ztratí někam na Bahamy a my zase utřeme......,vše pod taktovkou státu se státním zajištěním.....
04. 06. 2010 | 09:14

skslaů napsal(a):

Co čekat od bývalého poradce Havla. Už je dohavlováno. A bude ještě hůř.
04. 06. 2010 | 09:15

Adam Ewan napsal(a):

Homér (ze starého Řecka) uz nemá autorská práva. A "živí" dodnes půl (no čtvrt) Hollywoodu.
Dál: Sokratés byl socka, floutek Alkibiadés sociopat a zrádce. Dál třeba: Spartakus byl socka, (dodnes živí půl Hollyvoodu), Grassus sociopat. Ježíš byl socka, dodnes živí Vatikán a Pappa mobil a půl světa (kromě "nevěřicích psů" hic et nunc, zplať Pámbu, Pilát sociopat. Hus? Rabelais? Giordano Bruno atd? Pokračování př. Nerad dávám ekonomům zpětné vazby. Mají totiž paleolitické chování. Jak myslíte, že odpovídají v 90% na otázku, jestli jsou peníze zdroj? Ano, uhádli jste. Vy "nevěřící psi", Žlutí psi! Psí vojáci! Ďauři! Styďte se za to, že jste socky! prohlásil jeden z "tvůrců" naší Ústavy, ctihodný právník. Ovšem taky řek "kdejaká kráva studuje práva". Dej mu pámbu věčné zapomenutí. Neolitik.
04. 06. 2010 | 09:19

_Pocestny napsal(a):

Zdesta a spol.

22 : 78
56 : 144

to ostatní jsou výmluvy....

Za druhé, anoncovaný cíl byl 1O1 levejch, výsledek 82. Národní Fronta nefrčí.

Za třetí, bez těch 26 komoušů (ještě se do žádné koalice nepřihlásili) je to ještě drsnější - je to 56 : 118, neokecatelných!, protože se s orangutány po zásluze nikdo nebaví.
Jelikož vám zmizeli vaši koalové, leví Zelení ani Leví Klekaví nefrčí taktéž, zamyslel bych se na vašem místě nad tím, jak získáte těch povinných 39%, abyste tu rudou frontu dali dohromady..

Něco je shnilého v království oranžovém, jeden by tu s klasikem Mikešem skoro dodal, že tu někdo trčí jako ten kůl v plotě.

Milion kůlu na plot na koncentrák, rudí dodají dráty, ČEZ proud.

Tak se rychle proberte, je to tak, že kromě komoušů nemáte s kým a to se těžko změní. Je velmi možné, že nějaká partaj z ligy spadne, ale ještě jsme nezažili návrat z druhé ligy, takže návrat Zelených, Lidovců je velmi nepravděpodobný.
Dvanáct let jste tu měli tajtrdlíky do počtu a ODS na oposmlouvu, teď teče do holinek oběma, oposmlouva a "velká koalice" je passé.

Já si nad touto povolební situací nemohu než spokojeně ulevit, bolševistán po dlouhých dvanácti letech nehrozí.

Je tu jediná alternativa, jediná možná koalice, proto je to vše jednodušší - buď to zmáknou nebo ne. V každém případě jsem happy, že oposice je dnes jen "folklorní prvek", pokud to nepodělají oni, vy jim to podělat nemůžete.

Já, narozdíl od vás, doufám v lepší pro tenhle stát, i když se to bez těch modrejch mrzáků neobejde.

Vy holt zůstanete ve světě pindavejch, co není po socansku, jako by nebylo.
04. 06. 2010 | 09:32

mb napsal(a):

řepa ... nietzsche skočil na ženskou, chyt tripla .... blazinec nasledoval až posleze ( jaksi sekundarně ...)

ale to se tobě nemůže stát ( ani s leilou :-))
04. 06. 2010 | 09:35

kuala lumpurský čistič nečistot napsal(a):

Rumcajs: nevedete nějaký vlastní blog?
04. 06. 2010 | 09:39

jarpor napsal(a):

Gerd

každý bzchom asi napsali jiné požadí, ale tak už to bývá..

Vaše skepse je přehnaná - ale to je Váš problém...

"A jak nejlépe na korupci? Kromě účinných nástrojů kontroly (třeba agent provokatér) a transparentnosti výběrových řízení (volné pro kohokoliv, výsledky veřejné), je to právě omezení počtu státních úředníků!"

Není co dodat.

"Ale v této republice se ke skoro všemu přistupuje obráceně. Místo, abychom si řekli, jaký balík peněz máme k dispozici pro státní správu a co za něj lze pořídit, tu jen hledáme prostředky a škrty v jednotlivých položkách rozpočtu, ale celkový cíl se jaksi vytrácí."

Tady podepisuji... všichni to tak dělali... nejen "modří bolševici"... mimochodem, dovedete pochopit, že ten termín je pro mnoho lidí s "pravým" viděním světa dost urážlivý ?

Hezký den
04. 06. 2010 | 10:02

kovar napsal(a):

Takže Klaousek nakonec bude bojovat proti korupci a klientelismu!
04. 06. 2010 | 10:18

vlk napsal(a):

Mno vandrák s e nám tady květnatě a velkohubě zase rozjel do všech koutů. Jeho škleb na nás hledí z každého patníku.
Ráchá si ruce v pivu zdarma, resp slivek, co mu ze zkyslého sudu zdarma natočil hodný práskaný hospodský Kalousek srkze vá dejm z pěnovky nikoli pana Vorla, nýbrž Karla ze Schlafbergu.
A nadopován touto prominentní tekutinou, možná , že do ní práskaném hostinském i namočil, aby tomu dodal trošku jinej šmak , takovej zvláští, prej aristokratickéj – co vandrákům dělá moc dobře, protože chtějí cosi výlčného, čím že by se povznesli nad masu vobyčejnejch vořežprutů. Dobrá , já mu tyhle panský slivky rád přenechám a zůstanu s svého obyčejného nepančovaného, ale v naprosto dokonalé místní kvalitě. A práskanému hospodovi s e obloukem vyhnu. I dejmu z pěnovky, protože se klasiky uU snědeného krámu dočkáme tak jako tak.
Resp. u vykradeného krámu. –Kolega TCKH promine, že jsme si vypůjčil v horních řádcích jeho původní matroš.
Ale kde je v té žlutéa žlučovité polonoci, skterou nás tad y vandrák oblažuje jako by dvacetileté porto plebsu vědrem rozlejval nějaké jádro? V hláše , že socani budou d ělat kampaň, aby jako obhájili senátní mandáty? Tak tad y sotva. Tad y ej to přesně stejně , jako když náhodou vandrák někdy, zcela vyjímečně – zkusí ne svoje dojmy, ale nějaká fakta.
Takže pro jeho informaci, až se z té břečky vyspí - socani neohajují v senátkách tentokrát jediný mandát. Při nejhorším možném výsledku na tom budou úplně stejně jako teď. Prostě vandrácká klasika - kromě dojmů v květnatém podání nulová reálnost.
Takže tady to nebude.
Takže zbývá jiné tvrzení. Totiž , že starostové zafungují jako TOP a že nečas bud e jediný silný lídr…
No tak to je asi stejné , jako když já začnu věřit, že Kalousek věnuje veškerý svůj majetek světský / včetně toho co mu věnoval nebo ještě příležitostně věnuje tu rtvý švagr, tu někdo jiný kdo už bezpečně odpočívá někde na Olšanech a koho s e nelze zeptat/ státu.
Starostové nezafungují naprosto nijak. Starostové jsou spolek, který posloužil jako malý fíkový list Kalouskům. Pár z nich má kliku. Z lokálních matadorů s e stali dnes hráči na velké scéně. S jedním takovým jsme si bohatě užili poslední volební období. Teď jich tady bude daleko více.Ale ne tolik, aby nevěděli, komu a čemu vděčí za tenhle jack pot.
Takež opravdu nemám strach, že by starostové něco. Ted y něco pohnul. Může být , že další jack pot čeká na pár z nich v senátkách. A dalších pár si potvrdí své bydlov obecních volbách. Nicméně - ještě jsem neviděl poslance parlamentu, který by v práglu velmi rychle nevyměnil zdravý rozum a normálního člověka za kolektivní rozum své parlamentní famiglie a figuru přidrzlého parlamentního taškáře. Tohle s e stane zcela nepochybně i těm starostům, kteří si momentálně vytáhli hlavní jack pot. Jsou z malých měst a městeček. Z prostředí, kde průměrný plat není celostátních 23 litrů, ale milieu, kdo dosahuje sotva nějakých 18 papírů. Hrubého. No a tihle pantatíci se teď budou muset rozhodnout - zpívat kalouskovu písničku a tvrdě utahovat šroub těm neš’tastníkům ,co je volili v pomatení smyslů nebo to udělat jako starosta Jindřichovi pod Smrkem, v minulé volební periodě, který bleskově zmizel z pozic e n¨ministerského náměstka za zelené, když v Práglu Vokouknul tu smečku v reálu a na vlastní vokadla. A zakázal státním úředníkům pod pokutou vstup do vsi.

Co že tam máme dál? Jo natěšené hlášky jak jako ODS je vod válu a přejela ji krásná čistá TOP less.
Pokračování
04. 06. 2010 | 10:29

vlk napsal(a):

Hmm. Že Prágl už je jedinej kmotří kraj a že vandrák a spol. už jako supové - samozřejmě , že supové práva , krouží okolo.
Takže milej vandráku - sorry. Na krajích se nestalo vůbec nic. Na severu dál šéfuje Saša Novák a spol. Viz Řápková a Šulc v parlamentu. V kraji pod Řepou, pardon, pod Řípem.. no tak tam dál bačuje Bendl.. a kdože mu to vykukuje z pod saka? Není to snad Ivo Rittig?
A nadějný a čistý Pospíšil? A kdo tomu čouhá z kapsy? Jurečko se Štruncem?A kdopak těm zírá z klopy? Ten kdo si to kroutí na Borech?
A co takhle jižn ODsák? Kdopak s e nám směje za jeho obličejem? Neí to náhodou kníže Dlouhý?
A co Synerov? Nešklebí s e všem tamním z pod víka Zíka?
Přiznám se že Capo di Tutti moravských famiglií neznám. Takže si exkurz na Moravu ušetříme. Nicméně vyčištění ODS a instalování „čistého“ nečas ena furt, znamená ustřižení modráků od peněžních popelíne. Protože právě tohle gůdfotři drží bezpečně v ruce. A držet budou dál. A finanční situace ODS, tak ta je úplně stejná. Až na drobnost - nemají Liďák. Jenště že jsou tu staré pipelines. Typu mýtné, Panďoury , koridory a dálnice. Do kterýchžto penězovodů si jistě kecat nenechají. Stejně jako gůdfotři, přes které se to musí zúčtovat. A tatíci jim rádi dají vybrat. Oni si klidně celej Fejfar nechají. Zejména tehdy, měl li by být poslední.
Oni už maj dávno na hromadě dost. A nemusí vést žádnou další těžce prožírací volební kampaň.

Už s e fakt na onu očistu těším. Stejně jako jsme natěšený z čistého chlapečka Nečase. Který je čistý asi tak, že mu nikdy nic nevadilo. Ani Pepa z Hongkongu,ani Singha ani Bacs, ani oposmlouva, ani Řebíček, ani čunkiáda, ani pražská ODS, prostě nikdy vůbec nic. Jen když on byl vždycky místopředsedou. A vždycky byl loajální. Tak to je ten pravej Viktor Čistič.

Copak tam ještě máme Jo ano - dotaz na rušení poplatků. Zřejmě ze strany soc dme hejtmanů. Co mne se týče - správně reagoval Martínek v parduskách. Prostě to okamžitě uťal. Sdělovala, zcela v jednotě s e zdejší letkou pravověrných hulákají do s věta cosi o tom, že volič ukázal připravenost si utáhnout opasky. A že ukázal záda populismu a slibům. No ony ty poplatky nebyly slib. On to byl reál. A zcela v souladu s e socanskými plakáty typu - nevolíš zaplatíš / celých 40% voličů zůstalo doma- prý zejména oranže soft/ je třeba přesvědčit hned voliče, že to prostě tak je.
Proč dávat poplatky na něco, co bylo voliči prý většinově odmítnuto? Peněz bud e v příštích letech daleko méně, takže pryč s nimi. Pokud rozdělení zdejšího Klondyku 118 vydrží celé čtyři roky, čekají nás minimálně ještě dvoje senátky, jedny obecní a jedny krajské volby. Nechť se práší za kočárem. Vandráci ten prach rádi dýchají, máli kočár korunku.
Vlci nikoli. Vlci budou ze svého lesa se zájmem pozorovat.
1- co s e skutečně bud e dít v ODS, která nepochybně bud e dále ztrácet
2- jak se bude vyvíjet osud Kalousek famigly, naprosto heterogenní, která má zatím jediné pojivo a to dým z pěnovky.
3- Kdy a jak s e začne obracet grill partička Radka Johna , až zjistí , že musí taky něco platit. Zejména popularitou pořadu.
A vlk se ptá znovu a třeba mu někdo odpoví . Je tu někdo kdo věří , že s Kalouskem s e dá účinně bojovat proti korupci, Zejména, když mu v tom úsilí budou pomáhat typy jako Řapková, lžidoktor Benda, Šulc či Bendl?
No tak nadšení fandové klanu 118 hlaste se!
04. 06. 2010 | 10:29

Hladis napsal(a):

BTW: Jeste se vratim k Recku a jeho obrazu staci se podivat na tento rozhovor. Je vinou opravdu medialniho honu ze ted tu clovek o Recku musi poslouchat takovy hovadiny. http://www.ct24.cz/textove-...
04. 06. 2010 | 11:28

Pepa Řepa napsal(a):

To embéčko
Dyť říkám, Nietzsche si jednou skočil a bylo to.
04. 06. 2010 | 11:35

mb napsal(a):

řepa ... někdo holt má pech ...
04. 06. 2010 | 11:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

matematik
Jo pane, svět za starého dobrého Karlíka sice jel na úvěr taky, jenže se úvěrovala většinou výroba statků. Nebo když tak kanonenfutter.
Dnes prodáte nekrytou hypotéku, hypoteční zástavní list vytvořený z téhle hypotéky zabalíte do doutníku CDO, nabídnete ho trhu za cenu, kterou oratinguje Váš papoušek a spekulujete na pokles tohoto kuřiva.
S takto vzniklým statkem - krizi důvěry pak zajdete za daňovým poplatníkem. A on cvaká.
Za co vlastně cvaká, nemá ani šajnu. Ale strašen ještě něčím daleko horším, než je krize důvěry, raději uvěří. Hošani, kteří ho přesvědčili, ať cvaká, ho dokonce přesvědčují, že za vše může on, protože kouřil moc doutníků.

Franz Kafka byl genius. Největší prorok 20. století.
04. 06. 2010 | 11:39

Helena napsal(a):

Pro Vlka:

Sdílím Vaše názory. Je mi snad špatně z toho, jak volby dopadly. Kalousek, Tluchoř, Šnajdr a spol. dostali zelenou a jasnou zprávu, že tak je to správně, jak to doposud dělali. Lidovce a zelené za to, že zabránili privatizaci fakultních nemocnic a zdravotních pojišťoven, tj. znemožnily jeden z obrovských (ještě možných) tunelů, lidé poslali víte kam... Lidé tady nejsou moc soudní, neumí si dát dvě a dvě dohromady a nechají se velmi lehce zmanipulovat, bohužel.
Údajně, když i chudší lidé volí jako pracháči, tak je to proto, že alespo%n v momentě té volby si připadají, že k těm úspěšným a bohatým také patří. Dává to smysl.

Pokud se týče krize, tak bude stále horší a nemá v dohledné době řešení. Nestačí totiž jenom šetřit, musí se něco vytvářet. A zde nevidím světlo na konci tunelu. Něco jako "česká ekonomika" de-facto již neexistuje. Stačí se projít jakýmkoliv nákupním centrem, či zajít do kterékoliv obchodu. Cizinec by snad ani nepoznal, že je v Čechách. Snad jenom podle těch šedivých a neveselých obličejů a stále větší špinavosti a ušmudlanosti, kam se člověk podívá.
Odhaduji, že krize udeří v plné parádě tak do dvou let, až se, kromě jiného, projeví důsledky té připravované "odpovědné" politiky.

Veselé krizování.
04. 06. 2010 | 11:49

Rumcajs napsal(a):

Gerd:

Víceméně souhlas. Já jenom chci, aby jasně zaznělo, že tenhle rozpočet nevytrhne pár zbohatlíků, ale vyšší daně pro nízko a středně příjmové obyvytelstvo. Vylhaných blábolů z dílny ČSSD, jak to zaplácnou růstem HDP,progresí a likvidací korupce už bylo dost. Zvlášť u té korupce jsem silně skeptický. Jistě, je třeba udělat vše, aby se snížila ale její prakticé dopady na státní rozpočet nevidím. Vždyť se k poslednímu rozpočtu sestavený vládou odborníku silně vyjadřovala práve levice. Kde jsou ty ušetřené peníze za korupci ? Proč nepřesunuli peníze z kapitol, kde jsou přesvědčeni že bují korupce do sociální oblasti ? Nic takového se nedělo. Proč asi ?

S názory, že pro tohle nenajde tato nová vláda odvahu, s těmi tak nějak souhlasím. Ale pořád je tu určitá naděje. Vláda v podání ČSSD nedává ani tuto naději.

Čili opakuji- ta nahá pravda je, že daně se musí zvednout všem - tedy stát musí sebrat většině občanů, aby jim pak mohl dát, co jim nasliboval.

Nějak mi uniká to kouzlo .....
04. 06. 2010 | 12:30

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
V korupčním prostředí nemá plošné zvýšení daní žádný efekt.
Peníze se přelijí do šedé ekonomiky.
04. 06. 2010 | 12:42

Rumcajs napsal(a):

Tenco:

Máš spoustu mand. výdajů, které mají jasný účel a tam korupce nemá žádný vliv nebo skoro žádný.

Ale klidně si tu komedii o sociálním státu můžeme zahrát. Více lidem sebereme a více rozdáme. Stále blbečkové aspoň budou mít radost že se více přerozděluje, že podíl sociálních výdajů na HDP bude aspoň 30% a to, že se jedná jenom o šoupání peněz sem, tam, nad tím přimhouříme oko.
04. 06. 2010 | 13:29

vlk napsal(a):

Helena
díky za květiny.

Obávám se, že vaše vize je reálná.
A ješět drobnost. Fan klub opilých vítězů tady mele o úsporách. O úsporách na nízkopříjmovky.
takež vše ,c o s ena nich uspoří znamená:
1- nižší prodej v obchodech a službách, protože tyhle příjmy jdou rovnou do spoteřby. Tím pádem nižší výběr daní typu DPH +spotřebka. Jediné daně, které stát, spolu s daněmi zamětsnanců umí vybrat.

2- vyšší kriminalitu. která má ovšem nemalý náklad . Na jednotku jak ukradeného , tak na jednotku zadrženého zloděje. Malozloděje. Dodávám.

Rumcajs
dneska velká porce lysohlávek? Hodně velká?
Tak rozpočet budeme zachraňovat vyšším zdaněním níuzkopříjmovek a středních? Hlavně ne vysokopříjmové? tak to je opravdu nářez. A co takhle nízkopříjmovkám vyměřit 100% da'n z jejich přímů: A středním aspoň 50% .konvenovalo by ti to dostatečně brouku?

joa rozpočet sestavovala hlavně levice? nedělal ho takhle náhodou nějakej Janota a nesklidil takhle náhodou za něj pochvalu vod nějakýho Kalouska? A nehlasalovala pro něj takhle náhodou nějaká ODS?

A levic e , ano, o korupci mluvila. Ovšem když do sněmovny dala cokoli proti potlačení korupce , bylo to - co buď obstruováno, tvrdd obstruováno nebo zamáznuto v senátu a vráceno zpět Viz zákon o akciíchna majitele, viz Pecinův protikorupční balíček.
S korupcí se dá něco d ělat až po přijetí nějakých dalších a to docela mnoha, zákonů, vyhlášek a pravidel.A kdo má zájem na nepřijetí je obecně známé. Jsou to ti, co budou tvořit vládu rozpočtové odpovědnosti, vlády práva a boje protikorupci.

Už s e těším. A sdílím tvůj dojem, že s tou protikorupcí to moc nevidíš. Kalousek, bendl a podobní jsou dostatečnou zárukou.
04. 06. 2010 | 14:09

Rumcajs napsal(a):

Vlk:
Na lysohlávky dostávám chuť akorát, když čtu něco od Tebe hochu. Jinak si vystačím s hanušovickou dvanáckou.

Zdaňovat pracháče můžeš jak chceš, ale pravda je taková, že to hodí maximálně 5mld.
A to je ještě otázka, jestli se nevybere spíš míň, vzhledem k tomu, že toto zdanění máme pomalu největší v Evropě.

Takže kdo myslíš, že to asi bude muset zatáhnout? Bude to hlavně HDP a spotřebka.

To víš Vlku, kde nic není ani socan nebere !
04. 06. 2010 | 14:27

jogín napsal(a):

Jasně, Rumcazi. Když seberem prachy penzistům, postavíme víc dvakrát předražených dálnic, dluhy zmizí a budem se mít.
04. 06. 2010 | 14:43

jozka napsal(a):

Takja zase Rumajse chapu. Nizko- a stredneprijmovky mu do jeho garaze nic neprisypou. Stat a velke firmy uz jo. Chtelo by to nejakou kampan, at se chudak ma lip. Neco jako "Bagr od Rumajse do kazde rodiny".
04. 06. 2010 | 14:52

vlk napsal(a):

Rumcajs
fakt , říkej si
- žádný houbičky, žádný houbičky , žádn houbičky
-žádný samoser , žádné Hanušovice, žádný samoser, žádný Hanušovice.
Třeba s e z toh rauš e dstaneš. tak bohatý jsouu nás nepřiměřeně zdaňováni? už celými 15%. Tak to jo, to jo!!!!

To jefakt orpavdu tvrdá, ba nelidská dań!

Zkus s ezeptat makáčů v garáži jestli také oni platí jen 15% daň. Ne 15% ze superhrubéa tedy reálos 21...
Ve tři odpoeldne bys měl být ještě jakž takž střílzlivej.. měl..
04. 06. 2010 | 15:03

Rumcajs napsal(a):

vlk:

Daň z příjmu není až tak šílená. Tady se jedná o zdravotní a sociální.

Kapišto ?

Ale jak říkám hochu, klidně si je zdaň, když si myslíš, že ti to pomůže. Já si zůstanu u svého, že na příjem do SR to bude mít takový vliv, jako zaříkávání šamanů na Brazilskej fotbal.
04. 06. 2010 | 15:24

honza napsal(a):

Dobrý den , poprosil bych vlka jestli by mohl zareagovat k poznámce matematika stran jeho pochyb nad dluhovou situaci pokud již zareagoval tak jsme prehledl a omlouvám se diky
04. 06. 2010 | 16:13

vilček napsal(a):

To Rumcajs: 5 mld je ti málo?
V průseru? Když v BRD si zvýšení
odsouhllasili nejbohatší sami?
Seznam se v HN, jak a za kterýho pánaboha se Řecko dostalo, kde je. A také v HN, kdy, za koho a kam mířila křivka zadlužování!
A jaký vliv mělo sociální a zdravotní na zadlužení Řecka, když ho mají nejnižší v Evropě!
A jak vypadala, korupce a šedá ekonomika u nich!
04. 06. 2010 | 16:41

vilček napsal(a):

Pane Sedláčku, jeden dotaz.
Proč od vás ekonomů ani v jednom případě nezazní vzor Estonsko,
nejen ve výši a způsobu zdanění
ale i co se týče místa zdanění
a postihu za pokus o daňový
podvod? Děkuji.
04. 06. 2010 | 16:49

vlk napsal(a):

Rumcajs
není pro mne žádná potíž ti odpovědět. Hned. ale neudělám to. Počkám si na příhodný blog.
A bud e s e to jmenovat:
Co vlka napadá když čte....
A podtitulek bude znít:
O matení pojmů

A tam si přečteš moji košatou a vyargumentovanou rpeliku brouku. Opravdu ti udělám radost. prozradím jen tolik , že budu přísně argumentovat pro to, aby podnikatelé prostě už neplatily za zaměstnance žádné zdrvaotní a žádné sociální. Jistě s e ti to bude libit. Už s e těším.

Zatím si tě podává a dost dobře vilček.
04. 06. 2010 | 17:13

DF napsal(a):

Rumcajsi, vlku, páni,
hezky se to rafání čte. Ale jako člověk bez ekonomického vzdělání si nemohu pomoci od pocitu, že chvilku se blížíte k pravdě víc jeden, chvilku víc druhej. Nevím bohužel, zda by reálným průnikem obou částí "pravdy" nevznikl komunismus nebo tyranie :-)
Ale víte co by mne, jako ekologa zajímalo, jak je možný, že se globálně v systému uživí tolik ekonomů. V nejširším smyslu slova (bez účetních, ty dřou jak mourovatý vo tom žádná), ale rejtingovači, daňoví poradci ať bank nebo firemní, makléři, poradci všeho druhu, bankovní úředníci a tak. Já mám pocit, že musí nějak parazitovat, mlhu přeci nežerou. Anebo (narozdíl od uhlíku, dusíku a fosforu) je peněz nekonečně mnoho?
To v ekosystémech je na parazity vždycky tolik hladovejch, že se málokdy (nepřišel jsem na teď jediný, ale zadní vrátka jsou potřeba) zdravý systém zhroutí. Umělý snadno. Má ekonomie své termodynamické zákony? Jak je možné, že se po 90 letech od Velké krize pořád dohadujou dvě školy? To nikdo nepřišel se syntézou?
P.S. Berte mě prosím lehce, vždyť píšu o pocitech :-)
04. 06. 2010 | 17:59

DF napsal(a):

Ještě k výše napsanému: kdosi kdesi hřímal "a když to dopadne u nás tak blbě, jak prorokuju já, tak dopadnem jak Japonsko (jako že se z recese či stagnace či co tam mají už 10 let nemohou vybabrat)".
Jásal jsem v tu chvíli a volal já chci mít deset let tak strašně špatnej stav ekonomiky jako mají Japonci!
Jasně, každej musí mít svůj gradient a teplo nenávratně mizí vždy a všem. Ale druhej rozměr je přeci vždycky ta absolutní úroveň ne?
04. 06. 2010 | 18:08

Gerd napsal(a):

jarpore,
že jsem podle Vás skeptický ve vidění dalšího vývoje ekonomiky? Já bych to označil spíše za realismus.
Výraz "modří bolševici" není zdejší, ale importován z USA, bašty to liberalismu. Tak otitulovali "pravicovou" politiku ODS. Kdy už lidé pravicového smýšlení pochopí, že v ČR žádná pravice ani levice standardního demokratického střihu není? Je jen levicový populismus oranžový a malinko nalevo od středu "pravicový" populismus modrý. A kolem toho se pohybují ostatní barvy duhy podporované duhovou energií. A úplně nalevo je komický spolek rudých přátel fanatických myšlenek. Vadí Vám nazývat ODS stranou modrých bolševiků? Je to holá pravda, je v ní členů KSČ nebo kandidátů KSČ přehršle, a jednoho obzvláště kovaného svazáka s gumovou výchovou si zvolili do čela před tím dnešním "slušňákem". Ano i oranžová squadra má ve svých řadách plno bývalých bolševiků. to však nemění nic na tom, že v ODS jich je velmi a velmi mnoho. Hlavně těch prohnaných. S takovou reprezentací se pravicové myšlenky obhajují velmi špatně.

Rumcajsi,
částečně souhlasím, ale s výhradami. V tom, že je zde jistá solidarita všech se všemi. Ano, šetření na platech poslanců státní rozpočet nevytrhne. Ale je to ukázka solidarity, že všichni jsme na jedné lodi a ne, že obyvatelstvo horní paluby má schované záchranné čluny čistě pro sebe.
Co se týká zvýšení daní, nehoruji pro něj, ale je realitou a nic s tím nezmůžeme. Zejména, když není vůle šetřit na výdajích. To není o plošných škrtech, ale o kapitolách. Kolik potřebujeme na ochranu obyvatel před pouličními zloději? xx mld. Kč, fajn. To je na ty malé zloděje, velcí nám vládnou. Jak je odříznout od peněz? Zavedeme agenta provokatéra a veškerá výběrová řízení zveřejníme, účast kdokoliv z EU. Co s justiční mafií? Pozvěme komisi soudců z EU, kde ještě vládne právo. Přezkoumají rozhodování soudců v řešených kauzách a zahlasují si - ponechat nebo odvolat? Neodvolatelnost soudců v podmínkách ČR není zárukou demokracie a nezávislosti justice, ale jen její nepostižitelnosti v případě korupce. A tak bychom mohli pokračovat dále. Ale jenom úspory nebo jenom zvýšení daní ke konečnému cíli nepovede. Sebrání peněz z kapes domácností oslabí poptávku v jiných sektorech.
Ale ve státní správě se dají osekávat výdaje jak sekáč ačetou na třtinovém poli.

Hezký večer!
04. 06. 2010 | 20:28

stále rebel napsal(a):

Doporučuje k přečtení

„Opětovné upevňování finanční regulace a demokracie“
Joseph E. Stiglitz
http://www.project-syndicat...

Jen s lítostí musím poznamenat, že u nás důvod k radosti nemáme. Místo odpovědných ekonomů nás oblažují svými nesmysly pochybní lobbyisté, kteří pak se stejně pochybnými nebo ještě horšími politiky, složí různým ekonomickým a jinak mocenským mafiím.
04. 06. 2010 | 22:26

Pocestny napsal(a):

Psovitej
Tak holt zase polopatě.
A pozpátku...
Nadšení Fandové se jmenují vlk, pehe a podobně, tady okolo mne nikde nadšený fanda není....-)
Já ti povídal, že Gambrinus liga i Pohár jsou dohrány, tohle byly volby, brouku.

Co která partaj udělá teprve uvidíme. Je samozřejmé, že ty to víš už teď, stejně jako víš vše ostatní..-)My tupci si počkáme, my totiž opravdu nečekáme Armagedon, to spíš tvoje kvílení připomíná biblickou potopu.
Ono, horší, než když se tu střídaly ty tobě blízké typy, to nebude.
Sup jsi ty, my se bavíme, donedávna arogantní ksichty jsou najednou velmi přítulné....inu, pozdě bycha honiti...
Jo, Praha je poslední modrý kraj. Sám jsi to tu před rokem a půl hýkal. Vítězně, pamatuješ?
Takže
1. Je mi úplně vuršt, kdo kde na vidlákově tahá za šňůry, oficiálně jste slavně zvítězili (tys byl hned za Paroubkem, druhej nejvýpravnější žvanil), takže od čeho tam máte ty vaše mamlase? To je ta vaše oranžová vlna?

Ale asi máš pravdu, když vidím, jak v Ráthgau dostane ten triumvirát orang utan na rypák od Pepka Vyskoče/ Zdendy Škromacha
modrejch sociálů, jednoduchého Petra Rolexe Bendla.
A jestli ta suita 13 statečných hraje maňáskové divadýlko a prachy dál perou modrý, tak to asi bude tím, že to je 13 mamlasů.
2. Poplatky....na těch jste ty volby udělali, bordel tu dva roky byl s proplácením, zákony zase plandaly na půl žerdi a teď, když vás ty "většinově levicoví" občané nemamlasové vyoutovali, najednou jde ta srdečná starost "o ty nejubožejší" stranou?

Jak si prostý mamlas vysvětlí, že volil ty, kdo slíbili, že tu bude doktor "zadarmo", ale teď se místo chudejch (duchem) musí skládat kraje na sekeru, kterou zasekl LuftJarda, Dimun a Amerikáni?

Radko Martínek se podělal hrůzou jako první, uvidíme, kdo bude pokračovat. V Praze se platilo pořád, tak se těšíme, jak se krajan aklimatizuje..-)

Tak co bude? Kde je ta Bonanza? Kde je špitál "zadarmo", autobusy "zadarmo", Středosvětská Universita krále Davida v Kuttenbergu?
Kde je socanská krajská politika? Jo ona to tenkrát nebyla až tak krajská?
Pročež:
3. Máte co obhajovat, 23:0, pamatuješ?
To je norma, stejně jako těch "třicet až čtyřicet procent".... Takže, každý mandát, který nezískáte, vás sune do pekla, protože jedině skrze senát je cesta k aktivní politice v parlamentu. Celé roky tu fíčujete na modrej senát.
To, že magistrát PRG bude k Ježíšku fialový je celkem jisté. Je také celkem jisté, že se k těm 13:0 nepřidá.

Uvidíme, kolik oranžových krajů bude tam , kde jsou nyní dvoubarevné, myslím, že se přece socan musí pustit do toho boje s korupcí právě v těch krajích, odkud modří kmotři do Prahy tím 0001 jezdí. Je zajímavé ještě více to, že po dvou letech tu nemáme tu vlnu procesů s modrou mafií, to očištění krajů od modré verbeže....
05. 06. 2010 | 00:23

Pocestny napsal(a):

Vlčku, kecy v peci.
Pecina pořešil za půl roku to, na co Bublan neměl koule a Langr hlavu, ale modré mafie Praha se ani nedotkl. Jak je možné, že tu už policie neřeší chronické zadání "obecné řízení pro podezření ze spáchání trestného činu proti neznámému pachateli" Opencard?

Jak jsem říkal, Paroubek, Ráth i Pecina byli na své modré Pražany hodní....každej socan má svou kupní cenu, je to často jeho jediná.

Kdybys nebyl trotl, kterej si nevidí ani na špičku vlastního čumáku, řekl bych ti, že Kalousovi jednou ještě nohy umeješ, protože jestli je tu jeden "ústřední oponent" panu VelkoVezírovi a jestli někomu vděčíme za to, že jsme ve všech těch strukturách, které tu chválíš, je to on.
Miroslav Kalousek je v současnosti bezkonkurenčně nejlepším stratégem u nás.

Vlčku, tys prostě nic nepochopil... on není ekonom, ale politik. Víš proč byl ten rozpočet tak blbej?
Protože šel za Kalouskem a ODS. Kalousek to ustál, ODS ne..-)))
NE Kalouskovi, ale ODS spočítali voliči to, co tu provozovala.
Kalousek prostě věděl, že reformy jsou v piheli už tím, jak dopadly volby. Téma dluhy nezabralo, ještě bylo prostě na našince brzo, zfetovaní "trvalým socanským růstem dluhu" na to nezabrali.

Dnes je to jinak. Ten rozpočet byl tragický..byl stejně tragický, jako těch dvanáct před ním, protože výsledkem těch 13:0 rozpočtů, kde "zdroje sou" je tahle patálie.
Jsi ekonom, víš, že v tom vašem budgetu bylo tolik mandatorních výdajů díky těm vašim plošným tringlům, že je úplně jedno, jak ten budget byl nastaven, protože i kdyby nakrásně řekl to, co říká dnes a i to udělal (nedokážu si představit, že by na to sehnal většinu ve sněmovně), bude gnenerální stávka a protože Topolánek nikdy nedodal těch 101, tak mu vnutil představu, že se s tím nedá nic dělat a necháme to bejt. Jakmile sáhneme na fleky ve státním a na welfare, nemáme 101 hlasů. Stejně nikdo nevěděl, o kolik ty teploměry padnou. Dnes jsme chytří, ale v takovouhle mazanici tehdá nevěřil jediný socan u nás. Naopak, všichni řvali o rozvoji životní úrovně, zastydlém antikomunismu a západní platy u západních zaměstnavatelů.

Dvanáct let tu lidem lžete a ukazujete, že erárbolševik je více než občan - už platem, který je v eráru chronicky vyšší než v privátu, tak to Kalous prostě nechal dojet o rok déle...
Ano, ekonomicky to byla sebevražda, ale tu v té době páchal Paroubek a 98 - 102 konstruktivních oponentů reforem. Kalousek naopak uklízel prostor pro sebe.
05. 06. 2010 | 01:04

Pocestny napsal(a):

Jsi levičák, proto tomu prostě nerozumíš, ale většina nás naproti věřila Kalouskovi jeho pravicovou politickou integritu daleko více než komukoliv v ODS.

Ten člověk ztratil před čtyřmi roky trpělivost se opošloufovem. Dnes můžeme říci, že po čtyřleté souslednosti jeho politických kroků je v háji Paroubek, oposmlouva a potažmo i Klausův vliv na vládnoucí stranu.
Není to přeběhlík, je to člověk, který zorganizoval vznik jedné strany na úkor čtyř dalších. Dvě přišly o většinu, dvě o parlament.
Před dvěma roky mu došla trpělivost s lidovci, zesměšnil je, ponechal je Cyrdovi a smutnému osudu a prostě si sehnal lidi, se kterými zaplnil prostor napravo od nazionalsocialistické EdoODS.

Vlčku, jsi zdaleka, stejně jako u jiných věcí nechápeš konání lidí, kteří nemájí podobná schemata s tvými....
Tenhle Bechyňák je bijec, osamělej střelec velkýho formátu.

Vlčáku, co takhle:
ODS naplní vznosná hesla o koalici proti zadlužování, za právní stát a proti korupci teplým vzduchem, oni i socani odložili nové šéfy na "povolbách", vládnou gangy, Sobotka a Nečas jsou povolební / volební maskot.
Nečas je vyklouz, Viktor Čistič by si mohl s Johnem usmyslet, že těch 28% stojí za výdrž a tu vládu s ODS nepostaví nebo shodí. Nevěřím, že by se nenašel "zachránce" mezi těmi, kdo spolu mluví "napříč politickým spektrem" jazykem oposmlouvy a nést tu "odpovědnost za budoucnost" spolu.
Pak si Viktor Čistič a Janouškova "nová ODS" s Radkem Johnem rozeberou ty zbývající dvacky, které s modrými držíte.

Z Národní Fronty zmizely KSČ, ČSSL, ČSL, ČSD, zbývá ˇˇCSSD..-)

Kdepak, psohlavče....
...mně se do očí nepráší, to spíš těm, kdo stojí v pangejtu doby se špatnou barvou mávátka.
Místo docenta Papouška z Brusele se prohnalo čtyřspřeží kladrubáků....
Dej si Vizín, vlčku...-)
vypláchne to prach a zatáhne očka vyplakaná...
05. 06. 2010 | 01:15

SuP napsal(a):

Pocestný -
prosím neurážej mě! (..."Sup jsi ty, my se bavíme, donedávna arogantní ksichty jsou najednou velmi přítulné....inu, pozdě bycha honiti...")

Jinak dobrý.
(Já vím, že on si začal...)
05. 06. 2010 | 08:35

vlk napsal(a):

DF

váš nick jsme nikd y dosud nezaregistroval. což nic neznamená. Jen to konstatuji. Prootže jste vzal současnu realitu zajímavým úhlem pohledu.. Fakt, zajímavý opohled. Přirovnat eknomiku, a to, čemu říkáte ekonomy, k parazitům a ekosystémům.
Z mého pohledu ten příměr sedí.
Víte ona se dnes dělí ekonomika na tzv. reálnou, to je ta kterou znáte z denního života - když si jdete koupit auto , oblek nebo rohlík nebo třeba dáte do čistírny vyčistit kabát nebo si u optika pořídíte nové brýle.
A pak máme eknomiku tzv. virtuální.

Uvádí s e, že ta virtuální - což jsou všelijaké obchody zejména fiktivního ale zejména těžce sekulativního charakteru, je až 10x větší než ta ekonomika reálná.Abych dal konkrétní příklad. Denně probhá obrovské množství tzv. konverzí. Tedy nákupů jedné měny a prodeje jiné. Uvádí se, že reálný podklad , tedy potřeba směnit peníze kvůli mezinárodnímu obchodu, má pouze 1% z celé objemu všech konverzí!! Jedno jediné procento! Vše ostatní jsou spekulativní obchody!
Poslední krize v ekonomice vzniklá právě v oné virtuální části.
A říkáte , resp. ptáte s e na jednu zajímavou věc - totiž jestli je v ekonomice nekonečně mnoho peněz. Knihomolská odpověď je , ež není. A yvtáhnou na vás tzv. měnové agregáty M1 až M4.
Nicméně pokud budeme respektovat pravidla virtuální ekonomiky a zejména její ákové produkty, můžeme s klidným svědomím říci že v podstatě ano. A to je právě ten problém.

Ohledně škol. těch je aleko víc e než jen dvě. Daleko Ty dvě , to je jen zjednodušení
Já nejsem teoretik, mne živí denní praxe. A tyhle teoretické isputac pokládám víc e méně za nonsens. protože každá škola vychází z nějakých obecných předpokladů, které v reálu stejně nikdy nenastanou. Vždy s e řeší s pecifická situace tady a teď, kdy na jedné straně je nutnost čehosi dosáhnout a na s traně druhé většinou determinant průchodnosti toho čehosi. nemluvě už o determinantu prostředků, které jsou reálně k disposici.

A celá ta armád a "ekonomů" o které píšete je z větší části pohlcena prací pro virtuální ekonomiku a jízděna ní,v další části vlastní důležitostí a z časti zcela nepatrné reálnou ekonomikou a jejími problémy.
Všichni ti makléři všeho druhu a poradci, zejména finanční , plus analytici - stačí tad y číst Kohouta, jsou prostě agentis teplou vodou a slibibovači sťatsnch zítřků. Nic jiného než kolegové papouška na pouti, c o vytahuje zobákem obálky s e šťatsnou věštbou. Na pouti se smějeme my toupapouškovi, tady v reálu s e smějí oni nám.
nevím, zda jsme vás uspokojil, ale lépe to neumím.
A pokud jd e o kolegu Rumcajse - nejsme od sebe tak daleko, jak by s emohlo zát. jen když si naleje do hlavy Hanušoice, je třeba jej důrazněji korigovat. Jiank je to celkem roztomilej, byť asociální týpek.
05. 06. 2010 | 08:59

vlk napsal(a):

A hele Velká huba se zase vydala na špacír.
A seká písmena prudkého pivního odéru alegorií vozů z průvodů k oslavě velkého Kalouska, které jsme už naštěstí zapomněli. Nic to, Velk¨lká huba vyrazil a do průvdu mnoha virtuálními mávátky a řve s plných plic. S Kalouskem na věčné časy! Jakkoli je správně -S Kalouskem na věčnost!
Teď k jednotlivejm bodům nadšeného projevu k oslavě 28. května.Kterej aspiruje na vyhlášení Dnem mamonu. Nejlépe jej asi oslavíme tím, že k uctění věčné památky Famiglie 118 ten den bude vyhlášena pracovní povinnost o délce dvojnásobné šichty bez nárroku n a mzdu.
1- tak tobě je jedno, kdo tahá za nitky? Hm. Tak to mně nikoli. Protože ten kdo tahá za nitky kasíruje. Kasíroval a bud e kasírovat.
Jeden tím , že viamontuje, druhý tím že rittguje krajskou dopravu, třetí tím, že je mu tolerována lichva v obrovském rozsahu, čtvrtý tím, že skoupil obrovské pozemky takřka zadara. No a nyní přibudou ti co budou kalouskovat. Takže kauza Diag Human dojd e do svého zaslouženého konce, takže nás to pod 10 miliard nevyjde. Taky byty OKD teď už budou definitivně bakalovat, protože to by tak hrálo, aby se dodržovaly dříve podepsané smlouvy.
Chápu, že Velkou hubu to zas až tak netankuje. Té stačí, když si bud emoci v klidu optimalizovat dańový základ. Inu - Velká huba= velký troškař.
2- Ano 2/3 občanů jsou proti poplatkům u doktora, asi skoro 80% občanů je proti školnému. Takže teď si moudře a z chladnou rozvahou zvolili obojí a ještě spoustu dalšího. Kvůli dejmu z pěnovky knížete pána . Teprv co se kouř rozplyne jim dojde, že pan orel u U sněděného kvelbu s e neobyčejně podobá roztomilému šišlalovi ze Schlafenbergu. A že to kraje nyní vzdávají? Ale jistě! Já být hejtmanem, tak jsem to vysadil už v pondělí 31. května. Respektuji, co si občan zvolil. Nechť tedy platí. Bakalář Šnajdr nepochybně použije VZP v roli své obecní polísie a on sám bude s gustem, pokud mu k tomu kraje dají příležitost, s e chopí role Dirty Harryho.Tak proč to odkládat? Občan to , v pominutí smyslů chtěl, občan to má mít. Hlas lidu -hlas boží. No vedle hlasu božího zde máme ovšem také prosťáčka božího.
3- Ale ale Velká hubo – neinformovanost nebo jen hloupost? Prostě v senátu mohou oranž jen získat a nic ztratit. Bud e dobře, když s e budeš aspoň elementárně informovat. Nic víc. Jistě, ve hře je 1/3 mandátů do sněmovny. Prakticky s e nehraje vůbec o nic. Dělám to sic e nerad, - tedy někomu jako Velká huba rozšiřovat zanedbané vzdělání - ale na přehlasování veta senátu stačí pouhých 101. 118 e milá Velká hubo o celých 17 více než potřeba. Prezidentské volby? Hm, tak pokud nebud e přím volba, pak prezident bud e opět volen 118, protože mít v senátu 18 mandátů navíc , které by t vykompenzovali je momentálně nereálně. Takhle kdyby byly senátky za rok, nebyl by to celkem problém. Ústavní většina? No tam ta je pojištěná už v parlamentu, 118 naštěstí není na ústavní změny. Takže - nehraje s e o nic. Přestaň s tím duševním sebeuspokojováním. Vítězný orgasmus je zbytečný.
4- O mytí nohou Kalouskovi mojí rukou nemůže být NIKDY ani řeči. Ale slibuji, že TADY i jinde mu budu mýt hlavu při každé vhodné příležitosti. A důkladně. A odkládám další dobrou flašku na den , kdy s e tenhle koncentrát všeho ,c o se po převratu objevilo v české politice konečně povede vykopnout z aktivní politiky. To bude věru velký den. A bud e o to větší, že Al Calousek, jak píše správně přírodovědec je opravdu chytrý. O to více je třeba s e obávat jeho čachrů. No nicméně , jak dodává s gustem jakýsi krejčí, člen stejného myšlenkového komanda - na každé prase se najde řezník.
pokračování
05. 06. 2010 | 10:20

vlk napsal(a):

A máš dokonalou pravdu . Nic jsme nepochopil. Tedy ohledně rozpočtu. Já od ministra financí očekávám fundovanou správu právě těch financí. FUNDOVANOU! Což znamená zejména přiměřenou relevantním okolnostem. Může být, že tobě výkon finančního tragéda Al Calouska imponuje. . Vezmi si ho jednou do firmy, ať ti tam stejným způsobem řídi firemní kasu. . A nešetři na něm. Dokonce i albánský ministr financí zvládnul svou úlohu lépe. A přesně stejné praktiky řeckých finančních Kalousků dostaly Řecko tam, kde je. Ti jistě také plánovaly růst DPH nad schopnosti excelových tabulek , aby pak konstatovali, že holt okolnosti ,ale že se bude bohatnout pomaleji! Tak v tom mají ti řečtí i ten náš sakra pravdu!

Ano , znám parametry státního rozpočtu i velikost mandatorních výdajů. Vše nastaveno nejosvícenějším proferisimem v letech 94/95 s hlasovací podporou původně rodné strany Al Calouse. A tedy i samotným Merlinem krále Kortoše,familiarně zvaného Velká huba.

Mimochodem, těch 13 rozpočtů tvůj Mělčin požehnal osobně svou kouzelnou hůlkou. Ted y 1 z nich. Devět z nich jako příslušník vládní většiny a to buď jako předseda rozpočtového výboru parlamentu nebo jako mincmistr
No věřím, že ti přesto konvenuje. Ostatně musí, Kdybys totiž připustil závan zdravého rozumu , co se tohohle šíbra týče, musel bys připustit , že hlas pro TOP less je prostě cestou do státu, kde lži doktor Benda je správně v pozici předsedy ústavně právního výboru! Jistě, být za blba a k tomu velkohubého – komu by s e chtělo? Nicméně na realitě to vůbec nic nezmění. To chápeš i ty! Ano ekonomicky to byla sebevražda:
Hlášky o Paroubkovi jsou jednak směšné a jednak nic neřešící. V jednom blogu , kter jsme nasal jinde jsme spočítal, že onen nenáviděný Paroubek vykradl Janotovy reformy / jak psal tvůj oblíben tiskový vymývač mozku/ o celé 3,5 miliardy korun! Představ si tu hrůzu. Rozpočet je 1,2 bilionu a Paroubek zaťal hlouběji sekyru o celých ani ne 0,3%.... Ten děs!

Omyl velká hubo. Nejsme levičák.! Nikdy jsme nebyl a nebudu levičák. Jsem středový volič na mírně nalevo od politického středu. Což je dost zásadní rozdíl. Jsou servery, kd e jsem pokládán za placeného agenta vrahů z Vol Strýt. Který ovšem také ještě kasíruje šustivé zelené bankovky od židovské lobby. Ta citace je doslovná. Takže vše ukazuje, že jsem skutečně mírně na levo od středu. A tam hodlám získat. A na rozdíl od tebe nemám žádný problém s tím, volit proti AL Kalouskům v oranžovém pokud přepískánou míru. Což už jsme také udělal. A tudíž nemám potřebu okecávat Rathovu zhůvěřilost a drzost, Paroubkovo buranství, Pecinovu neomalenost,Palasovu klokanitost, atd. atd. A rozhodně kvůli ideologickým symbolům a kecům nikdy nikomu nedám svůj hlas bianco.
Život mne naučit nikoli věřit tomu, co kdo říká, ale co doložitelně dělá. A když srovnám , co doložitelně dělal Kalousek, mám naprosto jasno. Ale chápu že práglovskému čuříkovi se líbí šikovný šíbr. Jo hele , co takhle kdyby Kalousek famigly koupila do komunálek v Praze ještě takového Ivánka. Tedy Horníka. To by rozhodně byl muž na svém místě. Kalouskovi jako by z voka vypad. Jen toho stačil zatím asi daleko míň namyslit. Co muk tomu dát šanci na pražském magoši? Ten by fakt do KalousekFamigly pasoval úplně dokonale. Je podle tvého gusta. Žádná béčková šmíra. Všema mastma mazanej. Vždyť ho musíš pamatovat ještě ze Spartičky ne? Ten s e ti musí jo líbit.
Ohledně jeho charakteru si také budou vyhovat všichni zmínění. Tedy ty , Ivánek i AL Calous.
pokračování
05. 06. 2010 | 10:21

vlk napsal(a):

dokončení.
Jo jo osamělý střelec velkého formátu.. Ta to jsi mne pobavil. Takovej Háva nebo Šťáva, kdyby s e rozhodli mluvit by asi tvůj blaf o jeho osamělosti nepotvrdili.A špatně je i ten střelec. Pokud osamělej, pak - inakasero. Třeba od slova inka, chceš li. Ten byl taky jen jeden.


Nicméně - vzal jsem na vědomí, že ti zkrátka imponují šíbři, schopní ohledně vlastních zájmů , úplně všeho. Čehokoliv. Ostatně , charakteristické bylo, že Grossovi kázal tenhle tvůj velký člověk morál. Ohledně bytu. Zatímco ten jeho získal čestným způsobem Po bratrovi jeho ženy , kterého zastřelil jeho obchodní partner.
No neber to! A neobdivuj tu charakternost a šikovnost.
Jo, jen tak mimochodem - ten švára, spíš škvára, s e jmenoval Kašák. A byl jak jinak Palerma. Tedy českého Palerma. Příbram se to jmenuje. Někdy tam zajeď a nech s i od místních sem tam něco povyprávět. Prima městys. A prima poměry v něm.
S jedinečnými výkony. Například jediné město ve střední V Evropě, kde šla do konkurzu městská teplárna! A konkursní správce z ní následně dlouhé roky dokázal vyvařit až 100 míčů ročně. Takže postavil novou kogenerační jednotku…
NA to nepotřebuji Vizín. Tohle všechno vidím velmi dobře. A čtyřspřeží Kladrubáků? Památky na minulost. Ale ten příměr je naprosto přesný. Protože Kladruby už drahný čas nesmějí ždné koně ani prodávat, natož vyvážet. Plemenný hřebec m totiž dost ošklivou a přenosnou pohlavní chorobu. Jak jsme napsal - ten příměr je dokonalý. Gratuluji ti k němu.


Joa rekapča mi zcela příznačně píš e two expenses. Tak to těď bud e opravdu realita.
05. 06. 2010 | 10:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Víš, teď si tak trochu odporuješ. Říkáš, že v mandatorních výdajích žádná korupce není, nebo jen malá.
A na mnoha místech jsi psal, že např. sociální výdaje jsou masově zneužívány.
Jinak mandatorní a kvazimandatorní výdaje např.

http://icv.vlada.cz/scripts...

Podle mě jsou dva druhy korupce a oba sledují jeden cíl - upevnění moci líné, nevychované a úplatné byrokracie.

První je tato :
http://cs.wikipedia.org/wik...
Zde se naplno projevuje duch nevychované a úplatné byrokracie, která přerozděluje.

Druhá je vykrádání daní prostřednictvím adresně nedokonale verifikovaných výdajů v oblasti mandatorních výdajů.
Zde se naopak velmi dobře uplatňuje duch líné byrokracie, která přerozděluje.

Řecko, Itálie - vysoký státní dluh přímo koreluje s mírou korupce.
TO by mělo být varováním. Ne apriori absolutní výše dluhu.

Paušálně (ve významu slova "nerozlišeně" ) škrtat a ždímat to je řešení líné, nevychované a úplatné byrokracie.
Která se chce udržet u koryt.
Takto nevím, proč bychom ji měli svěřovat více peněz.

Měj se.
05. 06. 2010 | 12:48

hurrá napsal(a):

Kri - ze, děkujem!

Kri - ze, děkujem!

Chce - me reformy!

Nacpěte nás do formy!
05. 06. 2010 | 14:02

Ivo Patta napsal(a):

Co o důchodech řekli experti penzijního fondu ING, James Hyzl, Jiří Rusnok a Tomáš Řezníček:
Nemám-li děti, nemohu očekávat, že se ve stáři o mě postará někdo cizí (imaginární), proto si musím našetřit sám. Požadovat a očekávat v takovém případě důchodovou dávku ze solidárního průběžně financovaného systému, což je v podstatě princip tradičního modelu „plať jak jdeš“ (pay as you go, dále jen PAYG), je totéž jako byste požádali někoho úplně cizího, aby se o vás ve stáří postaral. Problém s PAYG je snadný a má i snadné řešení. Dnešní průběžný systém PAYG totiž vyplácí penze i těm, kteří do něj neinvestovali, tedy nepřispěli.
Máme zde dnes více a více důchodců, kteří buď neměli vůbec děti a nebo jen velmi málo dětí, což je v příkrém rozporu s jejich důchody. Ty jsou naopak právě u těchto lidí obvykle vyšší. To samozřejmě vytváří neúnosný tlak na rovnováhu tohoto systému a nutí vlády přijímat ona nepopulární opatření v podobě zvyšování věku odchodu do důchodu, odkládání valorizace již vyplácených dávek a podobně.
Současně se tak posiluje neférovost systému, jelikož tato opatření postihují i ty, kteří přispěli odpovídajícím počtem dětí. Stejně tak je nefér žádat po lidech, kteří vychovali dostatečný počet dětí, jež dnes ze svých výdělků financují stále nákladnější systém, aby dále přispívali do spořících pilířů (FF).
Nutit všechny bez výjimky, aby si dodatečně spořili ve FF prostě není férové řešení penzijního problému. Řešení spočívá v tom, aby I. pilíř (PAYG) vyplácel důchody jen těm, kteří do něj platili příspěvky a těmi mohou být v průběžném systému pouze děti!
Jestliže někdo spoří na individuální bázi do II. pilíře (FF), pak jeho úspory jsou jednoznačně druhem ekonomické investice, která přinese v pozdějším období (v důchodu) jejich držiteli ekonomický užitek.
Stejně tak můžeme konstatovat, že ekonomické náklady, které rodiče nesou při výchově dětí (od hygienických potřeb na začátku až po vzdělání při vstupu do dospělosti) jsou investicemi, z nichž budou oba rodiče profitovat (důchod z PAYG). To je skutečnost, která rodiče opravňuje požadovat zpět hodnoty, které odvádějí jejich děti do I. průběžně financovaného důchodového pilíře.
O výše uvedeném se dnes samozřejmě nemluví. Je přece potřeba zprivatizovat důchody a lidi ve stáří udělat zcela závislými na bankách a jejich penzijních fondech.
06. 06. 2010 | 00:10

vlk napsal(a):

Ivo Patta
ano, rozuný komentář.
06. 06. 2010 | 08:26

jarpor napsal(a):

Ivo Patta

Kromě poslední věty, kterou, omlouvám se, pochybuji, že vyslovili Vámi uvedení autoři, fundovaný výklad.
Teď jen výše uvedené vysvětlit "masám", hlavně těm bezdětným ... a i dalším... a postupně zavést...

Hezký den
06. 06. 2010 | 10:35

Eva napsal(a):

karel.h:
Co se mé babičky a jejích 500 EUR týče, jde o vdovský důchod, který začala pobírat poté, co zemřel dědeček. Vdovský důchod, myslím, máme i u nás. Je to polovina důchodu, který pobíral dědeček.
Mimochodem, dědeček pracoval ve dvou zaměstnáních = pracoval za dva ;)
06. 06. 2010 | 11:45

reCAPTCHA napsal(a):

vlku, jste jenom obyčejný tlachal nebo stojí nějaké výsledky za Vámi?
06. 06. 2010 | 16:56

vlk napsal(a):

reCAPTCHA

schválně ,co byste řekl vy?
07. 06. 2010 | 18:35

VP napsal(a):

Pepa Řepa
Nějak mě to drtí, že se lidská přirozenost nemění. Bohužel začínám tomu věřit, že už tady všechno jednou bylo. Neškodilo by tohle vědět v patnácti, lépe v deseti.
08. 06. 2010 | 11:17

petr napsal(a):

Díky neustálému zdražování a nadsazování cen a hodnot vznikla tato " umělá " krize.Kde jsou ty doby, kdy například ředitel firmy měl " normální " plat třeba 50 tis? Kdy třeba herec v usa měl třeba 1 mil dolarů honorář ??? ... jenže časy se změnily a díky tomuto navyšování platů, hodnot se rázem dostáváme tam, kde teď všichni jsme.Ono už dnes pro šéfa velké firmy není 100 tis. na výplatu žádný peníz a hnedle by chtěl třeba 2,500 mil.Jenže kolik např. kusů určitého výrobku se musí vyrobit a prodat, aby byl ten nahoře uspokojený ??? Myslí někdo, jak je to umělé ... jednou ta "krize", nebo spíš nenažranost člověka, jedince přijít musela a takové ty řeči, že se musí šetřit ... jen řeči.Myslí si snad někdo, že ti, co jsou zvyklí na nějaký ten honosný životní standard, že ti se budou uskromňovat?? ne zase jen normální ubohý pracující člověk pozná, co je to utahování opasku.Kolik by přibylo do státní kasy peněz, kdyby se zabavil veškerý nakradený majetek jen u politiků? Kolik peněz by se našlo na zahraničních kontech všech tunelářů a zlodějů, co se jen tiše smějí?? Korupce je a bude politici s tím nic dělat nebudou, protože by přišli o trafiky ... !
08. 06. 2010 | 13:55

MirekS napsal(a):

Dobrý den, pane Sedláčku!

Na první pohled vypadá Váš článek skvěle. Pak se vynořují nějaká "ale".

Bylo uděláno dost pro popularizaci reformy, aby se politici dostali pod tlak?

Co je teď konáno, aby reformy a opatření šuplíky opustili?

Naprosto souhlasím, že obsah reforem má být zajištěn odbornou veřejností se spoluúčastí konstruktivní opozice (např. i účastí "opozičních reprezentantů" v odborném týmu v symbolickém či poměrném zastoupení).
Ale ruku na srdce: myslíte si, že pánové Sobotka, Hašek, Zaorálek, Urban, ale stále i Paroubek, Rath, jsou schopni se vyprofilovat do pozice konstruktivní opozice? Z povolebních projevů těchto reprezentantů jsem to tedy ani náznakem nezaregistroval (ale asi nejsem pozorný...)

Poslanci by se měli spíše starat o organizaci právního rámce reforem v návaznosti na její obsah a realizaci změn (a i na to potřebují odborníky). Pak se snad může hovořit o kvalitě práva (kvalitě zákonodárců) a právním státě (tedy k tomu musí přibýt i vymahatelnost práva - kvalita systému soudů a soudců). A to nehovořím o stále se zvyšující potřebě reformy základů demokracie. Myslíte si, že nový zákonodárný sbor dokáže dojít ke shodě reformovat sebe sama (ústava, volební systém, prvky přímé demokracie ...)?

Ještě si myslíte, že je to zvládnutelné za jedno volební období?

A pak je tu něco, co do reforem nikdy nenacpete ... morálka. Myslíte si, že byť nový zákonodárný sbor, jako švihnutím kouzelného proutku, začne jít příkladem ostatním lidem této země, že si po urputné slovní výměně názorů rivalové podají ruce, že dobrovolně se vzdají nepotřebných výhod, že nebudou přebíhat nebo se lanařit z jednoho tábora do druhého, ... atd., atd.). Jo, jo, kdeže páně Ceplovy sněhy jsou ...

Z ekonomického (ale asi i právního) hlediska mi ve Vašem článku jaksi chybí i návaznost na EU - vliv globalizace (nakrásně si tady můžeme reformovat, ale krizová situace jasně ukazuje, že problém se dostává z "patra státních útvarů" do "patra společenství". Tedy namístě už je i koordinace s EU, ale i snaha ovlivňovat EU (v kontextu toho jsme si to v EU pěkně "provařili", když jsme jí to chtěli "osladit" - takže jaképak asi máme dispozice?). A zase bychom si mohli vyprávět, co patří odborníkům (ekonomům) a co politikům (EURO je snad jedním z nejkřiklavějších prvků)...

Přeji úspěch Vašim šuplíkům a lidem úspěch reforem (aby v souhrnu mohli říct, že se tady něco konečně něco povedlo v řízení státu).

Zdraví

Mirek Š.
08. 06. 2010 | 22:05

ben napsal(a):

Každej kdo má díru do pr.dele,zdražuje.......
A říká tomu vznešeně "reforma",potíž je,že by nejraději všichni "reformovali"!Ale stokrát nic umořilo osla!A znehodnocují měnu.Za komančů stál chléb 2Kčs,mléko 2Kčs,pivo 2Kčs,syrečky 2kčs,benzin 2Kčs,lístek v tramvaji 60haléřů,zdravotní péče zdarma a všechno to ufinancovali po desetiletí,a dali všem lidem právo na práci!Smekám před nimi,tihle novodobí šíbři jim nesahaj ani po kotníky!Nazdar!
28. 06. 2010 | 06:43

Raleigh Rosas napsal(a):

Good article, http://www.haoxinglass.com Each and every point is http://www.china-ouya.com good enough.This is a good,common sense article. http://www.china-bamboofloo... Very helpful to one who is just finding the resouces about http://www.china-bamboofloo... this part.It will certainly help educate http://www.china-bamboofloo... me.Thanks for sharing with us your wisdom.Great!This article is http://www.hc-cca.com creative,there are a lot of new idea,http://www.mingjiangnan.com it gives me inspiration. http://www.xyweavebag.com I think I will also inspired by you http://www.zh-bamboo.com and think about more new ideas。I am totally agree with http://www.china-yongding.com your oppinion.this blog post is http://www.ysteas.cn very encouraging to people who want to know these topics.Excellent article that http://www.ds-jiecheng.com will provide the incentive and http://www.huxi-cable.com/p... basis for my works. http://www.ejaisolar.com I wonder if I can mention the article as http://www.chinajmdq.com a bibliographic reference in my work. Very interesting and http://www.chinalasiji.com useful information! It's pity that such occasions are still exist in the world, but we should act all http://www.huxi-cable.com/s... together for to prevent them. Thanks.Very interesting and http://www.hzzxdq.net useful information! http://www.zjbangge.com/rec... It's pity that such occasions are http://www.zjbangge.com/lea... still exist in the world,http://www.zhuoerya.cn but we should act all together for to prevent them. Thanks.You really know http://www.hn-hardware.com what your talking about here. Thanks for the great step by http://www.zjbangge.com/sec... step how to blog. Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
17. 08. 2010 | 07:57

Claudia Rinks napsal(a):

Again another http://www.jdkeda.com happy reader. Very helpful. But I do agree with http://www.huaan-med.com/wr... dude - not sure if ill spend too much time on http://www.huaan-med.com/wa... this?? Great solution ,That sounds very interesting .
http://www.hzhwknit.com
http://www.cnboostercables.... topic. http://www.cnboostercables.... Thanks for your article, http://www.phccwy.com its been very helpful. http://www.huaan-med.com/ba... Thanks for sharing your information. http://www.huaan-med.com/in...
Nice post! http://www.sunstorm86.com Although we are familiar with http://www.cnyonghao.com our culure, but we maybe don't really understand http://www.huaan-med.com/in... it. It need to study deeply.It's a very meaningful http://www.huaan-med.com/fo... activity. Looking forward to joining you.meter from http://www.huaan-med.com/di... 。Thanks a lot for http://www.racketchina.com enjoying this beauty article with http://www.lk-outdoorfurnit... me. I am apreciating http://www.eammarsolar.com very much! Looking forward to http://www.huaan-med.com/di... another great article. Good luck to the author! http://www.huaan-med.com/ea... all the best! Those http://www.jihepackage.com who want to get the scholarship must http://www.jihepackage.com/... work hard and try their best. http://www.jihepackage.com/... It's exciting to hear this good http://www.huaan-med.com/di... .Thanks for this http://www.suntasksolar.com great post. I have become a http://www.trading-mx.com huge fan of this website and http://www.shopdisplaycn.com I really cant wait to read you next posts! Your post are http://www.jihepackage.com/... inspirational.Looks like a very interesting http://www.jihepackage.com/... solution technology. Thanks for sharing .
http://www.worldmaya.cn
http://www.chinachristmasba...
http://www.xdbike.com
http://www.zjqiangsheng.com
17. 08. 2010 | 07:58

youngsun machinery napsal(a):

This is my first time i visit here. I found so many entertaining stuff in your blog, especially its discussion. From the tons of comments on your articles, I guess I am not the only one having all the enjoyment here! Keep up the excellent work.http://www.youngsun-strappi...
http://www.angelpackaging.com
http://www.youngsun-shrinkw...
27. 10. 2010 | 07:47

dreambox 500s napsal(a):

Thanks for your sharing! very grate!
11. 11. 2010 | 07:02

welding electrode napsal(a):

this was a really quality post.I wasn't aware of the many ripples and depth to this story until I surfed here through Google! Great job.http://www.sino-weldingrods...
16. 11. 2010 | 06:33

carton sealer napsal(a):

thank you for sharing
http://www.youngsun-cartonsealer.com/
http://www.youngsun-labelingmachine.com/
http://www.angelpackaging.com/
http://www.youngsun-caseerectors.com/
13. 12. 2010 | 06:45

labeling machine napsal(a):

<a href="http://www.youngsun-vacuumpackagingmachine.com/">Vacuum Packaging machine</a>
<a href="http://www.youngsun-wrappingmachine.com/">Wrapping machine</a>
<a href="http://www.youngsunpack.com/english/">packing machine</a>
<a href="http://www.angelpackaging.com/">packaging machinery</a>
13. 12. 2010 | 06:47

Donn Lengyel napsal(a):

I think this is one of the most essential facts for me. And i'm glad reading your post. But wanna remark on some general things, The internet site style is terrific, the articles is definitely terrific :D. Beneficial job, cheers.
02. 07. 2011 | 08:15

online reputation management services napsal(a):

Děkujeme, že jste webmaster pro takovýsmysl blogu . Jsem ohromen váš názor na Tomas Sedlacek &raquo; Krize, dekujeme vam!.
08. 12. 2011 | 05:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy