Evropa jako krutá supervelmoc

23. 03. 2012 | 14:13
Přečteno 7136 krát
Pokud dnes Amerika kolonizuje svět ekonomicky, my jsme to dělali doslova - vůči třetímu světu. Pokud levice říká, že americký kapitalismus zotročuje a diktuje světu, co má dělat, dělali jsme to my nikoli v přeneseném slova smyslu, ale doslova.

Pro evropské intelektuály bývá obvyklé, že Ameriku hodnotí jako agresivní velmoc a sebe samotné naopak považují za obyvatele kontinentu mírumilovného. Do válek se moc nepouštíme, i Jugoslávii za nás musely řešit zejména USA, a rádi o věcech diskutujeme u všech možných kulatých stolů, než se rozhoupáme volky nebo spíše nevolky k akci. Toto srovnání je však nefér.

Nesrovnáváme totiž srovnatelné. Měli bychom se totiž s USA srovnávat z pozice, kdy Evropa byla supervelmoc a mohla si víceméně dovolit, co chtěla. A když byla Evropa supervelmoc, nechovala se z hlediska tohoto srovnání tak klidně a pokojně jako USA.

Pokud dnes Amerika kolonizuje svět ekonomicky, my jsme to dělali doslova – vůči třetímu světu. Pokud levice říká, že americký kapitalismus zotročuje a diktuje světu, co má dělat, dělali jsme to my nikoli v přeneseném slova smyslu, ale doslova. Zotročovali jsme obyvatele kolonií, plenili jejich cenné suroviny a ještě si za tyto poklady stavěli honosné paláce.

Koneckonců i velká hospodářská krize z dvacátých a třicátých let, která začala v USA a též tam měla mnohem drsnější průběh, vedla k válce (světové!) v Evropě, nikoli v USA. Krize sama k vyvolání války nestačí, musela se snoubit s jinými, staršími evropskými démony národní a rasové nenávisti, aby došlo k něčemu tak krvavému, co nemělo v dějinách obdoby.

My nic, my vědci

Vlna nenávisti nebyla jen německým problémem. Rasismus byla legitimní vědecká disciplína a vědci se předháněli v tom, kdo prokáže sebemenší rozdíl v obvodech lebek ras kvůli tomu, aby mohli některé rasy označit za nelidi. Biolog a filozof Stanislav Komárek k tomu poznamenává, že paradoxně v této době objevoval vědecký svět Darwinovo napojení člověka na zvířata. Vědci hledali podobnosti a evoluční následnosti. Nakonec se tedy člověk cítil bližší k zvířatům než lidem (jiných ras). Začali jsme se chovat jako zvířata? Ne, chovali jsme se k sobě hůře, než se zvířata chovají k sobě navzájem.

Podobně, jak to krásně ukázal filmový dokument Inside job, ani tenkrát, stejně jako při náběhu na dnešní finanční krizi, nebyla nenápadná a roztomile pošetilá vědecká obec z obliga. Ba právě naopak, to ona určuje, co věda je a co už ne, a co je tedy možným kandidátem na nositele pravdy a činu. V tomto má věda nekonečnou morální odpovědnost, ať už se snaží tvářit sebeobjektivněji a sebeneutrálněji, či dokonce bezhodnotově. Ve vědě prostě neplatí to, co v politice hlídáme velice bedlivě: totiž oddělení moci zákonodárné, výkonné a soudní. Věda – nenápadně – snoubí všechny tyto oblasti sama pro sebe a v sobě. Na vědu, náboženství naší doby, což už je téměř kýčovité opakovat, je tak potřeba si dávat velký pozor.

Právě z tohoto úhlu pohledu není překvapivé, že nacismus a fašismus projel Evropou jako žhavý nůž měkkým máslem. Zygmunt Bauman, polský sociolog světového věhlasu, dokonce tvrdí, že holokaust nebyl přešlapem vědecké modernity, ale jeho přímým důsledkem. V tomto kontextu před několika stoletími napsal David Hume, že čistý rozum dá přednost zničení celého světa před poškrábáním vlastního prstu.

Pomoc místo válek

Co tedy chybí? Soucit. Iracionální soucit, který se nám nakonec vyplácí, ačkoli nevíme přesně proč. A je to mimochodem právě soucit, co tatíček ekonomie Adam Smith považoval za základní pojivo lidské společnosti, díky kterému může vůbec v současné formě fungovat. Snad jsme si to v Evropě trošku uvědomili, naše chování v té současné finanční krizi o tom trošku svědčí. Národy si spíše běží ku pomoci, ač nákladné a různě účinné, než aby na sebe znovu tasily zbraně.

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Taoiseach napsal(a):

Ale notak,
Tomáši Sedláčku,
Evropa přece nikdy nebyla jedním subjektem (a k něčemu takovému směřuje velmi velmi pomalu), takže slova "A když byla Evropa supervelmoc, nechovala se..." jsou čirým nesmyslem.
23. 03. 2012 | 14:26

Scarabeus napsal(a):

Podle zpráv z posledních dnů
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=738455
by se pro ČR hodil titulek:

ČR jako krutá tragikomedie
23. 03. 2012 | 14:27

Viola napsal(a):

A kdo je vlastně Amerika, zase jsme to my, ale to velmi špatné my.
23. 03. 2012 | 14:33

Béda napsal(a):

p. Sedláček,

1/ Proč VY si MYkáte? Co má ČR, případně český národ společného s kolonialismem? Kdy český národ kohokoliv kolonizoval? Proč celou Evropu strkáte do jednoho pytle? Podle vašeho MYkání byli vinovati i Slováci, Albánci, Moldavané a bůhvíkdo. Přitom na tom není zbla pravdy. Utiskované strkáte do jednoho pytle s utiskovateli.
A teď (pro vás) překvapení. Evropa v minulosti NEBYLA jednolité státní uskupení. Supervelmoc nebyla Evropa. Supervelmoci byly jednotlivé evropské státy.

3/ Darwinismus a jeho naroubování na lidskou společnost měl kořeny ve Velké Británii (velkou podporu měl i v USA, Německu...) Myslím, že první, kdo jej aplikovali v praxi Byli Britové a hned po nich Němci. V USA prakticky po celou dobu byly černoši a Indiáni bráni jako "podlidi" - snad až do půlky 20. století. Zde taktéž házíte všechno do jednoho pytle a nerozlišujete. Češi, resp. Slováci nebyli rasisty. Až nacismus na jejich území zanesl prvky rasismu.

2/ krize samotná nebyla samozřejmě jedinou podmínkou vzniku světové války. Patřila ale ke hlavním podmínkám. Kdyby byla konjunktura, patrně by k to napětí negradovalo. K dalším podmínkám patřily podmínky Versailleského míru po 1.SV. Zde měly USA taky klíčové slovo... A pak tomu samozřejmě byl ekonomický a politický vývoj v Německu - určován do značné míry právě krizí v kombinaci s podmínkama Versailleského míru.
K závěru: mluvíte o soucitu a vzájemné pomoci. To beru. Nevím ale jestli je možné v tomto důvěřovat bankéřovi, když to byli právě finančníci, kdo stojí za současnou krizí, bezcitnou arogancí a ničením osudů obrovských skupin lidí. Přitom jde o jejich privátní zisky a socializaci jejich ztrát.
23. 03. 2012 | 14:35

Drzá zrzka napsal(a):

Soucítit mohu s někým, kdo si z mého soucitu časem neudělá způsob obživy, který tvrdě vyžaduje.
23. 03. 2012 | 14:38

Ian napsal(a):

Russia and China wish to nuke the entire international financial system and take out the petrodollar once and for all. The stakes are high. If they are successful, then the US would quite likely be plunged into poverty. Our ability to function as a super power would be largely diminished. Dollar denominated assets, i.e. stocks, bonds, bank accounts, would be immediately devalued as nations around the world dumped the dollar for a currency with real value behind it. Hyperinflation would set in and our military power would become too expensive over night. When Saddam and Qadaffi started trading oil for euros, they went on the Washington hit list.

http://www.absolutewealth.com/petrodollar-poker/
23. 03. 2012 | 14:40

Pazout napsal(a):

to je blabol. Nechapu co ma Cech spolecneho s belgickym kolonialismem Konga? Vy jste opravdu hodne produktivni, co? Nedavno jsem cetl vas clanek dokonce v rakouskem tisku (der Standard). Medialni sebeprezentace vam jde. Jeste by to chtelo zapracovat na obsahu
23. 03. 2012 | 14:48

Frante napsal(a):

"Co tedy chybí? Soucit. Iracionální soucit, který se nám nakonec vyplácí, ačkoli nevíme přesně proč"

Obory jako je např. sociobilogie vám řeknou něco ve smyslu, že emoce soucit se u sociálně žijících vyšších živočichů vyvinula, aby komunita poskytla jedinci větší ochranu a tím plnila svůj účel. Nebo-li, jak jste správně řekl, protože se nakonec vyplácí, takže z hlediska Darwina na tom není nic iracionálního, naopak
23. 03. 2012 | 15:00

bella ciao napsal(a):

Nejprve jsem chtěl jenom autora poslat vyspat (ne se vycpat), neb blábolí.

Žádný evropský stát nikdy neměl 700+ základen kolem celého globusu.
Nikdo, ani Bomber Harris, nesrovnal za bílého dne několikamilónové hlavní město prakticky poraženého nepřítele se zemí tak, aby z něj zbyl jen prach a popel. To uměla jen USAAF.

A nikdo vyjma USA v praxi nepoužil atomovou bombu. Dvakrát, pro velký úspěch,
Nechce se mi znovu rekriminovat zrádné daytonské dohody, nevyhlášené vražedné války proti státům, které nikoho neohrožovaly a představovaly stabilizující prvek (v případě Saddáma bezpečně) pro své okolí.

Evropa, při vší Juppého snaze na tohle prostě nemá.

Pokud ale pan Sedláček myslí, že současní matematičtí géniové zaměstnaní bankami a vládami nebrousí dlouhé nože jedněch Evropanů proti druhým, je prostě trouba a jeliman. Nebo agituje.
23. 03. 2012 | 15:02

vasja napsal(a):

Pan Sedláček je už tak rozmáchlej, že národy a pronárody jsou pod jeho rozlišovací schopnost. Člověk velkého světa.
Až se po interpelacích pořádně prospí, možná.....
Paní Violo, chtělo by to záhlavec. Ať už neblbne, kluk jeden zrzavá.
23. 03. 2012 | 15:07

Asfalt napsal(a):

"Krize sama k vyvolání války nestačí, musela se snoubit s jinými, staršími evropskými démony národní a rasové nenávisti, aby došlo k něčemu tak krvavému, co nemělo v dějinách obdoby."

No vidíte, v minulém století to musela být krize a rasová nenávist. Dnes už stačí k vyvolání války katitál a namísto ideologie nenávisti k rasám ideologie lásky k demokracii. Jsem zvědavý, jak dnešní režim budou nazývat naši vnuci. My jsme obdobný režim našich dědů nazvali fašismem. Nebo myslíte, že ke sňatku korporací a státu ještě nedošlo?
23. 03. 2012 | 15:10

wiked leaks napsal(a):

Jsme členy NATO a EU ? ......... ano
Bombardovalo NATO (za přispění USA) humanitárně : Jugoslavii (3.000 mrtvých), Libyi (prý jen 60 - 70 mrtvých), příprava na Syrii a Iránu nemluvě o Afg, Iráku
(miliony mrtvých civilistů) ?
................ANO, takže jsme agresivní nebo ne ?

Musíme také připustit, že pokud EU se stane v budoucnosti velmocí, což je cílem, tak dřív nebo později se EU musí dostat do křížku i s USA. Ledaže bychom se nám ještě předtím podařilo rozvrátit EU zevnitř, což se zatím daří (ke spokojenosti USA).
23. 03. 2012 | 15:19

Ládik!!! napsal(a):

Hodnotím to jako přízemní pohled na svět. Jsem zvědav, kdy bude v kursu vesmírný nadhled. Alespoň z Marsu, z Paroubkovy zahrádky.
23. 03. 2012 | 15:21

Sláma napsal(a):

Pan Sedláček dal sám sebe do jednoho koše s Komárkem, a oprávněně. Oba totiž mají pocit, že mohou psát o věcech, o kterých toho vědí poměrně málo, zejména o historii. V té je Komárek naprosto slabý a Sedláček k tomu nemá daleko.
Evropa samozřejmě nikdy nebyla a není jeden subjekt, takže nelze zobecňovat. Koloniální říše budovaly především ty země, které k tomu měli možnosti, tedy země ležící u moře s velkým loďstvem. Se dvěma výjimkami, které se ale sobě v řadě věcí podobaly, a to Rusko a Spojené státy, které zvolily cestu expanze po souši a teprve když obsadily pevninu, vydaly se na moře. Spojené státy, jak známo, ještě v době, kdy byly pod Velkou Británií zabraly kus Kanady. Pak začala expanze na západ, při které prováděly nejen genocidu domorodého obyvatelstva, ale také agresivní války, jako třeba americko-mexicku válku v letech 1846-48, kdy donutily Mexiko přijmout nerovnou smlouvu z Guadalupe Hidalgo, která umožnila připojení Texasu k USA a postoupit Spojeným státům území současných států Kalifornie, Nevada, Utah, Nové Mexiko a větší části Arizony a Colorada, celkem o ploše 2,4 mil. km2 (Mexiko ztratilo 55% své rozlohy).
Pak samozřejmě následovala další koloniální expanze, včetně Kuby, Filipín a Portorika (Kuba a Filipíny později získaly omezenou nezávislost).
23. 03. 2012 | 15:22

kokoshka napsal(a):

To je fakt,zločiny kolonialismu a imperialismu europskych velmoci obvykle jsou šikovne maskovane neustalou propagandistskou hudbou o zločinech nacismu i komunismu,ničmene na druhe strane přinos expanze křestanske civilizaci primitivnim narodum byl nesporny a je videt i dodnes.Nechapu rozhorčeni nekterych diskuteru že Europa nebyla jednotna,to nebyla a sama nestale zaživala vnitřni valky(s vyjimkou Ruska)ale kolik panovnickych rodu bylo spřizneno dynastickymi snatky?Copak europane až do poloviny 20.st nepovažovali vsichni ostatni narody za divochy a barbary?
Europa jako jeden etnicky,politicky a kulturni celek zustava dodnes i když je/byl vždycky velmi nestabilni.
A take-invaze Tataru,Mongolu,Saracenu...vlastne od dob Atilly take musela neustale odražet nepratele ktere by ji mohli snadno asimilovat,pořad NAŠE pojeti europanstvi je nam bližči nez treba jak to chteli Turci kdyby se nezastavili.I samotne Turecko bylo před invazii muslimu současti Bizantske řiše.
23. 03. 2012 | 15:32

Grőssling napsal(a):

Nemluvěj za jiný Sedláček, já tu říkám co blogy blogama stojí na Aktualne.cz . Civilizace bílého atlantického muže žila vždy z rabování a zlodějin na jiných národech. Když to rabování bylo značně omezeno emancipací miliard, začal sešup do kopru.

Mluvěj za sebe Sedláček, mluvěj radši jenom za sebe.

Soucit jó Sedláček ? Voni fakt žijou na Marsu nebo kde.
23. 03. 2012 | 15:33

Asfalt napsal(a):

wikedleaks:
Ano, vedeme války jako členové mezinárodního paktu NATO (které asi pomáhají vyprovokovat tajné služby našich spojenců). Pokud USA vypoví válku Iránu (je to prý jen otázka času), je ČR ve válečném stavu s Iránem. Rusko a Čína prý Irán nedá. Divil bych se, kdyby nám po vyhlášení války Rusko dál dodávalo plyn a ropu. Jinak pokud dojde k válce s Iránem, EU a USA již spolu bojovat nebudou. Válka s Iránem bude znamenat rozpad EU a nedivil bych se, kdyby i něco dalšího.
23. 03. 2012 | 15:37

honolulu napsal(a):

Proc si myslite, ze "rasisticka" je pouze Evropa ? Vy nemate poneti, jakou rasovou nenavist citi v Africe ruzne narody jeden k druhemu nebo k nam - k belochum.
Arabove a cernosi = nenavist, Hispanci a cernosi jsou u nas v otevrene valce.. Kazdy o tom vi a denne je to ve zpravach.
Chcete zabranit vzajemne nenavisti ? Stavejte ploty !
Kdy uz konecne skonci LHANI - "natirani" a hypokracie ?

Rasismus je uzakonena diskriminace jedne skupiny proti druhe. Snadno poznate sami, ktera zeme to praktikuje.
23. 03. 2012 | 15:47

kokoshka napsal(a):

Slama:
Nespravne,Rusko se vydalo na expanzii obrovskeho vnitrozemi protože až do Petra Velikeho nemel přistup k europskym SEVERNIM přistavum,ty ovladali Švedsko,Polsko,Dansko...Baltske a Severni moře byli obsazeni cizimi staty,Černe zase turkama a krymskymi tatary.Vetšina namořnich lodi obchodovala s Ruskem přes Bile moře a to byla dlouha a nebezpečna cesta kvuli zime a ledovcum.
Amerika zase vznikla neuspechem angličan na svetovech oceanech konkurovat Španelum,Portugalcum a hlavne Holandanum(to se zmenilo až v 18 a 19.st)proto Anglie jako posledni dostala neobstojne kolonii bez zlata a stribra(Mexico,Peru)a bez americke"Sibiři"Kanady,meli jenom drsne podminky,minimum profitu a nepřatelske domorodce.Z te nuze slepili 13 prvnich statu konfederace a ješte museli čekat nekolik stoleti než opakovali slavu svych předchudcu a dokonce předčili i davnou"vlast".
23. 03. 2012 | 15:48

Sladký napsal(a):

Jedním z jevů, typickým pro tuto pomatenou dobu je, že se různí FACHIDIOTEN či dokonce naprostí polovzdělanci vyjadřují k věcem a problémům, o nichž zjevně nic nevědí.Na tom by nebylo nic tak špatného, kdyby tito diletanti nebyli skálopevně přesvědčení o tom, že světu sdělují hluboké poznatky a úžasné pravdy.Je to patrné i na těchto diskusích, ale zde v podstatě o nic nejde.Horší je, že se tak děje v politice a v médiích, která by měla zachovávat jistou úroveň.Je to degradace učení,odbornosti, vědomostí,znalostí a zkušeností.
23. 03. 2012 | 15:52

Kuchař napsal(a):

Slaký:

Tolik sebekritiky bych od Vás nečekal. I když je docela možné, že nemluvíte o sobě, protože fachidiot je člověk, který rozumí alespoň něčemu.
23. 03. 2012 | 15:59

Sladký napsal(a):

Fachidiot,pane Stejskale není žádná hrubá urážka, ale v Německu běžně užívané označení člověka, který je odborníkem ve své úzce specializované profesi a o jiných oblastech poznání neví prakticky nic, ale dokáže o čemkoli hovořit suverénně a sebejistě.
23. 03. 2012 | 15:59

Kuchař napsal(a):

Všechny nejhorší zvěrstva vznikly v Evropě. Komunismus i fašismus.
Tomu může snad konkurovat jedině islám.
23. 03. 2012 | 16:03

Sladký napsal(a):

Kuchaři, já jsem sice padesátá léta nezažil, ale od pamětníků jsem slyšel a také dost přečetl o různých dělnických kádrech, kteří narychlo prošli nějakým hlavně ideologickým) školením nebo kursem a pak vypracovávali posudky na skutečně vzdělané lidi, vědce a odborníky.
JSI PŘESNĚ TEN TYP ČLOVĚKA, podoba je neuvěřitelná- a asi ne náhodná.To je moje definitivně poslední slovo k tobě, tady už nejde o ztrátu času, tady jde o to,že se člověk kontaktem s tebou ušpiní.
23. 03. 2012 | 16:05

Sladký napsal(a):

Je zajímavé, že o sebekritice mluví lidé, kteří-kdyby jí měli alespoň špetičku-by někam zalezli, nevystrkovali nos a nic neříkali a nepsali, aby nevyšla na jevo jejich kolosální pitomost.
23. 03. 2012 | 16:13

Taoiseach napsal(a):

Asfalt

"Ano, vedeme války jako členové mezinárodního paktu NATO (...). Pokud USA vypoví válku Iránu (...), je ČR ve válečném stavu s Iránem."
Prosím nepřehánět. Ani jedno z toho není pravda.
Jinak ovšem souhlasím, že irácké "dobrodružství" Bushe mladšího nelze ospravedlnit a případnou agresi vůči Iránu taky ne.
23. 03. 2012 | 16:19

Kuchař napsal(a):

Sladký:

Jo pane, já jsem typický komunista, na rozdíl od Vás, který připomíná vzdělaného liberála.

S Váma je teda sranda !
23. 03. 2012 | 16:24

Grőssling napsal(a):

Kuchař napsal(a):
Všechny nejhorší zvěrstva vznikly v Evropě. Komunismus i fašismus.
Tomu může snad konkurovat jedině islám.
23. 03. 2012 | 16:03

Kuchtíku, záleží spíš na lidech než na ismech. Zítra v TV další díl Borgia, mrknou na to a pak nám napíšou dojmy a ne pojmy.
23. 03. 2012 | 16:45

Sladký napsal(a):

Z historie je dobře známo, že z udavačů a kolaborantů se po válce stali ti nejzuřivější antifašisté.Ze stejného typu lidí se po 89 stali ti nejzuřivější antikomunisté.
Protože jsem komunistům nikdy nelezl do zadku, nemám potřebu do nich kopat,když už se to teď smí.
Totožnou věc vyjádřil elegantněji a méně razantně Adam Michnik."Nebyl jsem s vámi včera zbabělý, proto s vámi nemusím být dneska statečný."
23. 03. 2012 | 16:49

Sladký napsal(a):

Převléci kabát lze zcela snadno- navléct si jinou kůži je v podstatě nemožné.Lidé se tedy v podstatě příliš nemění.Kdo byl rebelem a nekonformistou včera, je jím i dnes.Kdo lezl včerejším mocným do zadku, bez zábran do něj leze i těm dnešním.
Jsou mi k smíchu opoždění antikomunisté, kteří nejsou ničím jiným, než zrcadlově převráceným obrazem komunisty.Je to jako elektron a pozitron. Antikomunisty je bolševik s opačným nábojem.
A čím víc se snaží od komunisty odlišit, tím víc se mu podobá.:o))
23. 03. 2012 | 16:54

Sladký napsal(a):

Podobně zrcadlově obrácená je i ideologie.Podle té rudé, zlí a líní podnikatelé vykořisťují hodné a pracovité zaměstnance-dělníky a žijí z jejich práce.Podle ideologie modré naopak zlí a líní zaměstnanci vykořisťují hodné a pracovité podnikatele a žijí z jejich práce. Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.
23. 03. 2012 | 16:59

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Honolulu
Vítej mezi námi, bez tebe se tu nějak vytratil humor, Ládik to sám nestíhá. Už jsem se o tebe strachoval, že tě na tvých toulkách uštknul rattlesnake nebo si na tobě pochutnal medvěd grizzly.
Ale jako obvykle nemáš co se týče rasismu pravdu. Jak jsem pochopil pana Sedláčka, chtěl jen upozornit, že expanzí bílého muže začala koloniální éra se všemi deůsledky. Jinak je zřejmé, že se lidi odjakživa mazali mezi sebou a nemají si v tomto punktu co vyčítat. Člověk je zkrátka nebezpečná šelma a s tím se nedá nic dělat. Kdybychom byli přímořská země, nechovali bychom se jinak.
Dovedu si představit, jak flotila pod vlajkou Motoinvestu napadá flotilu pode vlajkou PPF a pak společně útočí na galéry Bakalova impéria. Jsme stejní jako oni!
23. 03. 2012 | 17:01

Vlkodav napsal(a):

" Antikomunisty je bolševik s opačným nábojem."

A co antifašista? Taky špatný?
Šílená kravina, ale co čekat od člověka pro něž nejlepším zřízením se socialismus s lidskou tváří.
23. 03. 2012 | 17:03

Stařeček napsal(a):

pane Sedláčku a proč to píše právě Čech, jehož vlast myslím nikdy neměla z kolonií žádný užitek. Zase mrsky, mrsky? Čekal bych to od Španěla, Francouze, Portugalce, Němce....... Pokuste se vložit sem sebemrskačský text někoho z uvedených příslušníků.
23. 03. 2012 | 17:17

Xaver napsal(a):

Volání autora po soucitu je nesmyslné. Např. vůči Řecku nemám soucit, ale vím, že v mém zájmu je aby to tam fungovalo. Jezdím tam na dovolenou a přeji si aby tam tekla voda a šla elektrika.
Takže pomoc pokládám za nutnou, ale musí mít nějaká pravidla.
Se soucitem to nemá nic společného.
Obdobně jsem souhlasil s tím, když jsme po válce poskytovali potravinovou pomoc Rakousku. Nebylo to ze soucitu, ale je blbý mít vyhladovělé sousedy.
23. 03. 2012 | 17:27

Asfalt napsal(a):

Taoiseach:
Díky za opravu, asi máte pravdu.
Vycházel jsem z toho, že smlouva NATO zavazuje členy k vojenské pomoci v případě napadení některého člena. Napadení je sice něco jiného než útok, ale NATO bylo koncipováno jako obranný pakt, přesto dnes jako obranný nepůsobí (akce Lybie nebyla obrannou válkou, přesto ji vedlo NATO). Rozdíl mezi "napadením" a "útokem" jsem proto vypustil (válka jako válka) a usoudil, že vojenská akce člena NATO je i rovnou akcí NATO. Po Vaší námitce si ale začínám uvědomovat, že jsem asi ujel.
Nicméně politici by možná vojenskou akci proti Iránu na NATO přenesli.

Uvítám sdělení, zda souhlasíte nebo zda se mýlím i tentokrát, ať se věc ujasní.
23. 03. 2012 | 17:30

Stařeček napsal(a):

Béda a jiní - omluva. Reakce na blog p. Sedláčka jsem četl až teď. Nechtěl jsem opisovat.
23. 03. 2012 | 17:33

SuP napsal(a):

Sladký -
Ty už to nezachráníš. Už ses proflákl.
23. 03. 2012 | 17:46

SuP napsal(a):

Sladký -
Narozdíl od tebe já můžu říct: " Nekrad jsem tenkrát s vámi, nemusím teď krást proti vám". Ale tomu asi nebudeš moc rozumět co?
23. 03. 2012 | 17:49

jarda napsal(a):

Pane Sedláček nehulte tolik už tu trávu leze Vám to na mozek....
23. 03. 2012 | 18:08

Mates napsal(a):

Tradiční otázka, hlupák, či lotr?
23. 03. 2012 | 18:25

donal napsal(a):

sedláček tak píše protože je to v zájmu jeho kšeftu už si nedovolí psát přímo že chce zachraňovat banky tak píše o soucitu a podobné nesmysly v podstatě už neví jak by zabalil ty své kecy do nečeho aby to prostý lid této země sežral sedláčekovo psaní je reklama na banky kdo chce tak to z těch jeho různých příspěvku pochopí
23. 03. 2012 | 18:27

Honza napsal(a):

pane Sedláčku,

to, že jste se onehdá vožral jako svazák to by mně zaš až tak nevadilo (udělat toto hlavní ekomonm v IPB, tak letěl na hodinu), že jste ale již hezkou řádku let v deliriu tremens je vzhledem k tomu za co jste placen na pováženou. To, že nejste finančník, to již vím, to že nevíte co to jsoi finance stejně jako Klaus, to již vím také, ale že máte elementární neznalosti v dějepise - to mne málem překvapilo.
Shrnutí: když je někdo blbej, tak mu to již zůstane
23. 03. 2012 | 18:49

Saltzman napsal(a):

Poněkud scestné mi přijde polemizování o koloniálních mocnostech, hledání Evropského podílu v tomto kolonizačním snažení i jiné z historie vydolované demagogie o sférách vlivu. Podstatné je to, co se děje ve světě dnes.

EU má snahu o integraci, USA touží po transatlantické pevné vazbě a Rusko s pomocí svých energetických zdrojů podstatně nejúčinněji ekonomicky připoutává i nejsilnější státy EU. V této situaci je integrační snažení EU kontraproduktivní vůči transatlantickým vazbám, protože daleko lépe by USA udělaly, kdyby se věnovaly jednotlivým státům s větší vehemencí po obchodní stránce i jinak výhodné. Namísto toho USA preferují spolupráci prioritně právě s těmi nejsilnějšími státy, které integraci EU prosazují a energeticky se svazují s Ruskem, čímž mohou být ekonomicky vydíratelnými i v politické oblasti.

Ani u jedné z velmocí USA, Rusko, či EU nejde o koloniální záměry. Je to jen ekonomická potřebnost souběžně s udržitelností vojenské síly, která je tak jako dříve v dějinách prostě nutná. Jednoduše si nejde odmyslet vojenskou sílu od silné ekonomiky. EU, jako celku, by měl být prvořadý nejvyšší zájem na zachování transatlantického spojenectví, kdy USA by měly mít jistotu v případné vojenské spolupráci v kritických situacích. Integrovanou Evropu ale hospodářsky v energetice znenáhla ovládá Rusko. Jakého hospodářského vlivu dosáhlo Rusko za posledních dvacet let v nejsilnějších státech EU o to se snížila transatlantická vazba. Přičemž není možné mluvit o koloniálních snahách Ruska, ale jen o ekonomickém vlivu, s jehož pomocí nadále mohou i vydírat politicky. A ne že to Rusko nečiní.

Česká republika měla našlápnuto zajímavě vůči USA, kdy snahy o radar u nás, i jiné, mohly zajímavě posílit Český vliv na scéně EU. Vnitropoliticky ale byly tyto snahy u nás hodně roztřesené a následně USA odstoupily od záměrů poutat Českou republiku více k sobě a daly přednost svým tradičním favoritům. Silnějším navázáním na Česko, Polsko i jiné ekonomicky slabší státy, mohly USA posílit jejich význam v EU a tím i zvrátit sílící ekonomickou závislost celé EU na Rusku.

Celé toto není o nějakém fandovstí k USA, či k Rusku. Je to o zákonitostech ekonomiky s politikou dohromady, podepřené potřebou silné vojenské aliance, kdy i ten z nejsilnějších se může spolehnout na spolupráci i u těch nejslabších a naopak.
Přičemž možnost ekonomického vydírání v politice by měla být eliminována s co nejvyšší snahou.
23. 03. 2012 | 18:58

češka napsal(a):

Pane Sedláčku, Vy jste se asi historii moc nevěnoval.
Pro mne "My" jsme občané bývalého Rakouska - Uherska.
My jsme byli r. 1914 strana poškozená, nám odstřelili následníka trůnu.
Oni jsou Anglie a Francie.
Ti řádili po celém světě, Angličané vyvraždili Bůry - Holanďany z Afriky.
Oni si rozděli naše území stejně, jako Afriku , a stejně tak neměli žádné ohledy na domorodce, naopak jejich rozbroje s radostí využívali.
Oni souhlasili se založením Palestiny, takže se každý antisemita měl čeho chytit, když se chtěl Židů zbavit - měli kam jít, že neodešli byla jejich věc.
23. 03. 2012 | 18:58

Platan napsal(a):

Bédo (14:35)
budete-li si chtít vybudovat širokou popularitu na tom, že se budete jakoby zasvěceně vyjadřovat k různým věcem, nemusíte jim vůbec rozumět. To by dokázali ocenit pouze ti, kteří tomu také dost dobře rozumějí a těch je vždy "drtivá menšina". Na nich pořádný náklad svých "populárně-odborných" publikací nenahoníte. Chcete-li dosáhnout materielně významného sukcesu, musíte pouze umět vyvolat dojem - dojem zasvěcenosti, odbornosti, originality... u těch, kteří jsou v dané problematice ještě většími ignoranty, než jste vy sám. A právě tohle umí Sedláček velmi dobře. Tím, že se snažíte racionálně polemizovat s jeho bláboly, mu pouze pomáháte vytvářet dojem, že i jemu skutečně také o něco jde, že má nějaký názor, že se nejedná pouze o prodej jeho "intelektuálního tovaru"...
23. 03. 2012 | 19:20

Maximus napsal(a):

Pan autor má vcelku pravdu, že my z euroatlantického prostoru jsme byli účastni u dvou světových válek, že jsme spolu s USA drancovali suroviny atd. kolonizovali rozvojové země atd., atd. ovšem zapomněl uvést jednu podstatnou okolnost, že toto chování je imanentní, příznačné pro lidskou rasum a to kompletně. Kdyby třeba černoši nebo indiáni dosáhli vyššího stupně rozvoje než my, tak se spolehněte, že by se chovali přinejmenším stejně, nebo spíše hůře! Třeba Japonci to za 2.WW rovněž předvedli. Spousta lidí co zná jiné rasy toto může jen potvrdit. Takže je to vcelku zbytečné sebemrskačství, prostě lidský rod se nějak vyvíjí a snad už dnes bude mít dost inteligence, zkušeností a moudrosti jak, se vyhnout přicházejícím velkým problémům. Tyto problémy jsou stále větší počet lidí na planetě, stále horší dostupnost energie (zejména ropy), surovin, potravin, prostoru a pitné vody atd. A to nebude vůbec lehké, boj o "zdroje" je už on-line! Snad to neskončí zase válkou.
Pěkný večer!
23. 03. 2012 | 19:26

Béda napsal(a):

Saltzman,

s dovolením na slovíčko.
1/ o co asi usilují USA? Mají ve vedení NATO, EU, SB...nasazené své lidi, pomocí ratingů, tisku a přelévání dolarů ovlivňují vývoj ve světě, snaží se ovládnout světová ložiska strategických surovin na středním východě na severu Afriky i v Rusku, udržují ohniska napětí v Evropě i v její těsné blízkosti, provozují střídavou politiku cukru a medu, rozděl a panuj! V nejhorším se pokusí spustit přetlak v přetopeném hrnci daleko od svých hranic.

2/"Integrovanou Evropu ale hospodářsky v energetice znenáhla ovládá Rusko." Proč znenáhla? Rusko snad předtím nebylo jedním z klíčových a stabilních dodavatelů surovin (dokud se do toho nezačaly montovat USA) do Evropy?

3/ dislokace nějakého radaru nemohla posílit v ČR vůbec nic. S radarem i bez něj je na tom zhruba stejně. Žádné záruky ani závazky nad stávající rámec radar neposkytoval, navíc budil četné kontroverze i s nejbližšími sousedy. Byla to jenom provokace vůči Rusku. Samotné zdůvodnění se ukázalo jako lživé.
Žádnou závislost na Rusku nějaký americký radar nemohl ovlivnit. Ledaže by ten radar uměl zabezpečit a dopravit do Evropy náhradu za ruské suroviny.

4/ kdoví kdo vlastně ekonomicky vydírá, rozkládá a do budoucna chce vydírat Evropu.
23. 03. 2012 | 19:29

Béda napsal(a):

oprava: cukru a biče...
23. 03. 2012 | 19:34

Béda napsal(a):

A ještě jedna věc:

položme si otázku. Kdo patří ke klíčovým KONKURENTŮM sjednocující se Evropy. Je to snad Rusko závislé na vývozu surovin? Evropa je závislá na jejich dovozu.
Nejde zde spíše o spojité nádoby?

V čem si konkuruje Evropa s Ruskem? V čem s USA, resp. s Čínou, Indií...?
23. 03. 2012 | 19:43

Honolulu napsal(a):

Panove,
mezi narody je to jako mezi vlky na Aljasce. Kdo prestane bezet ve smecce, tak je sezran. Proto my Cesi musime byt SILNI a chytri. Strategiccti a predvidavi.
A hlavne MUSIME ZNAT PSYCHOLOGII tech, kteri nas ohrozuji.

Nekdy je nuz prichystany na nase krky ukryty v "lasce" k bliznimu svemu. Neverte Sedlackovi, ten pan je pohadkar. Neverte Africe ! ! ! Podivejte se na jejich vrazedny rekord.
Neverte Komousum a jejich "protikolonialnim" recem. Podivejte se na osud byvalych kolonii pod komunistickou vladou, at uz je to Angola ci Rhodesie. PROVERUJTE ! KONTROLUJTE !

Sasku z Jihlavy,
musis prevzit za me stafetu PRAVDY a REALITY. Koncim v lete na nejakou dobu. Jedu na potulku. Ty zahod svoje ruzove bryle a kup si normalni se silnejsimi dioptriemi a precti si, jak dopadlo prvnich 300 belochu, kteri prisli do Ameriky 1587 +/-
(Reanoke Colony = Lost Colony. Pouze ostrov plny strasidel po nich zustal. Najdes ho na mape v Dare County, North Carolina.)
Nikdy never, ze barevni jsou andele ! Tyto hlouposti rozsiruji Neo-Marxiste, aby zotrocili Tvoji zem. Me ti certi nikdy nedostanou. Utecu na ostrovy nebo na Aljasku.
23. 03. 2012 | 19:43

honolulu napsal(a):

Oprava : ROANOKE COLONY
23. 03. 2012 | 19:48

Saltzman napsal(a):

Beda

Vaše názory jsou mě dost známé, abych věděl, že s vámi polemizovat nemohu. Jste silně ukotvený názorově a pochyby o sobě rozhodně nejsou vaše parketa.

Křičet na sebe z levicové na pravicovou pozici je ujeté, neb to k ničemu není. Tedy k ničemu dobrému. Mně je možné i lavírovat mezi pravicovým a levicovým názorem, dle toho, který mě přesvědčí o svém menším zlu. A menší zlo je znakem dnešní doby. Ono bylo snad i po celé dějiny lidstva, jen některé filozofie dávají možnost příznivěji vnímat svou současnost. Osobně mám blízko k takovému filozofickému pohledu na život.

K onomu vašemu vnímání mého příspěvku. Jsem toho názoru, že jste předpojatý už v momentě, když kdokoliv nepohlíží na svět z pohledu levičáka. Snahu o objektivní vnímání skutečností ceníte jen, když je podle vaší lajny, kterou jste sám nastavil.
Proto doporučuji, abyste mým příspěvkům nedopřál svou pozornost. Nejsem hoden vaší názorové lajny ;-)
23. 03. 2012 | 20:04

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Honolulu
Starý brachu, já nemám důvod věřit nebo nevěřit barevným, já mezi ně nelezu, hlavně ne na jejich území. Ani nemám potřebu se snažit o jejich vzdělávání a zcivilizování. V tomto ohledu je mi blízký názor cestovatele Zeleného, který se jen dívá a komentuje. Ale když jim jejich životní prostředí přijde plundrovat bílý muž za účelem kořisti, tak je dobře, když se brání a třeba si ho upečou k večeři.
Totéž si myslím o turistech, kteří snad pro adrenalinové zážitky lezou na území Somálců, Beduínů, Masajů atd. Pak skučí, aby je jejich vlády vyplatili.
Jsou-li to dospělí lidé, ať nesou následky své nerozvážnosti.
23. 03. 2012 | 20:21

anti-stejskal napsal(a):

Evropský kolonialismus byl výhodný pro evropského člověka resp pro obyvatele evropských koloniálních mocností, žádné jiné morální ospravedlnění nepotřebuje.

Americký kolonialismus není v zájmu obyvatele USA je v zájmu elity nikoliv obyvatelstva navíc nejen v USA ale i v EU je tato elita ve válce s etnickou majoritou

Holocaust je důsledek modernity to jistě, každé státní náboženství je dítětem své doby, chcete li morálně legitimizovat svou vládu v industriální společnosti musí být oběť industriálních rozměrů.
23. 03. 2012 | 20:22

Maximus napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy
Pane kolego sdílím Váš názor, ale s jednou podmínkou!
Ať ovšem oni nelezou naopak k nám. V takovém londýnském metru už potkat človíčka bílé tváře začíná být náhoda stejná jako vyhrát sportku! (-:
Pěkný večer!
P.S.
Na pana z Honolulu se nezlobte, moc toho špatného zkusil
a stejné smutné věci co říká, jsem slyšel od jiných lidí z JAR a blízkých afrických zemí.
23. 03. 2012 | 20:35

češka napsal(a):

Pane Sedláčku, Evropa je jaká je a my jsme její děti.
Když je tak špatná, tak proč sem míří tolik imigrantů?
Evropané jsou snad jediné etnikum, které trestá vlastní obyvatelstvo za kritiku imigrantů z jiných částí světa.
Myslíte si snad, že se Japonci k Číňanům chovají v rukavičkách?
Prostudujte si jejich vzájemné konflikty, konflikty v Africe atd. a potom suďte.
Nebo se Vám snad líbí vzájemné náboženské vyvražďování Semitů - židů a muslimů?
V Palestině se jedná o bratrovražedný boj.
23. 03. 2012 | 23:04

Likeke napsal(a):

To je právě ten problém. Amerika už přestává mít kde krást a Evropa v tom lítá už dlouho. Západoevropané si trošku prodloužili agónii kolonizací bývalé komunistické Evropy, ale skončí to stejně. Po stovkách let oddychu se bude muset v Evropě i v Americe začít makat.
23. 03. 2012 | 23:45

honolulu napsal(a):

Panove,
EU usiluje o absolutni financni moc nad vasimi dodacemi, bez jakekoliv vasi kontroly ohledne cinnosti / deni v EU. Rici to zjednodusene - TAXATION without represenations is TYRANNY ! Vy budete mlcet, pracovat a platit dane a druzi o vas budou rozhodovat, co je pro vas "dobre" a co neni. Budete pokusna morcata na socialni experimenty a na bidu - kolik ji vydrzite.

Zde v USA vyslo zhodnoceni nekterych zakonu EU a misty je to legracni co Brusel chce. Musim se omluvit, ze jsem Brusel prirovnal k vlade bridila Napoleona. Je to daleko horsi.

Zradci vasich zajmu mezi vami, budou odmenovani za "spravne" mysleni a hlavne za MASAZOVANI vasi psychologie.
Bude vam dana quota, kolik cizincu pustite do zeme a hlavne ODKUD. Bude-li nekdo remcat, ze mu Nigercan kadi na schody v panelaku, tak bude verejne pranyrovan jako rasista. (NE, ten Nigerijcan.)

Vase deti budou vychazet stredni skolu s vedomostmi zacka ze 4. tridy obecne, protoze se musi pomahat "slabsim". Zavede se zpevnena Affirmative Actions. Kdejaka hloupost od privandrovale minority, bude chvalena jako veledilo a lide velmi schopni budou bud bez prace, nebo chodit na brigadu do ciziny.
Ucitele budou mit sabotovan zivot a nejvice ti, kteri znaji nase slavne dejiny.

Ale ma to i zajimave stranky. Agent EU pan Sedlacek nebude drndat po schodech na kole, ale dostane darem JEEPA staveneho na drndave schody.

Budte radi, ze me zde na Aktualne CZ mate ! Jsem totiz zasadne pravdomluvny a miluji politickou nekorektnost.

Kazdy z vas je hodnocen rasove daleko vice nez si myslite. Vy jste vychovavani k negativnimu postoji vuci - racial profiling, zatim co ti druzi - presne obracene.

U nas jsou v tyto dny rasove demonstrace.
Hispanec v Sanfordu (FL.) zastrelil cernocha, ktery v horku Floridy chodil v loupeznicke kapuci....
Ted bude samozrejme odsouzen z "politicke nutnosti" t.zn., ze Hispanci zase krouhnou dalsi cernochy. To bude jako v L.A. za nejakou dobu. Ja vim kam jednou utecu. Kam budete utikat vy ?
24. 03. 2012 | 05:57

Pepa Řepa napsal(a):

WikyBéda
řek' bych, že ten Saltzman je docela dobrý portrétista.
Tak seďte a nevrťte se.

"Položme si otázku......"
Bédo nepokládejte, to neřešte, neživíte, nepřepínejte.
Na místo!
Nebo si jděte lehnout a plivat na osmičku.

Moc hezký blog! Jako od Tožičky.
To by v tom byl čert, aby autor neskončil v náruči Huga Cháveze.
Drancovali jsme, drancovali, kde jen mohla Afrika být, kdyby nebylo Britů, žabožroutů a Burů. To by byla demokracie jako řemen.
Je třeba platit, je třeba aby si každý vzal tři machometány na byt, když tak na hypo, vnuk to zaplatí. Pak je třeba platit desátky na Zambezi, aby vzkvétala demokracie a la Hutu versus Tootsie.

Bédo a ostatní soudzi?
V Evropě?
S Ruskem na věčné časy. Jak jinak?
Baronka Ashton nám budiž příkladem.
Venceremos!
Béda si Yankee no!
24. 03. 2012 | 07:31

Pepa Řepa napsal(a):

Pazout napsal(a):
to je blabol. Nechapu co ma Cech spolecneho s belgickym kolonialismem Konga?
------------
pažoute
Vy jste nikdy neslyšel o solidaritě?
Už jsme přece všichni Europyjci a Europičky, můžeme za to, že Bédovi a Kozinovi picli Lumumbu. Hrdinu udatného.

Ať žije kolektivní ojrovina, dědičná do pátého kolena!
24. 03. 2012 | 07:38

Pepa Řepa napsal(a):

Likeke
makat jako v Africe?
Hmm.....
Brekeke Likeke
24. 03. 2012 | 07:41

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Sedláčkovy články bývají směsí podivné hlouposti, kterou nemá příliš smysl komentovat, ale něco přece.

Hitlera nepřivedli k moci a podporovali jen němečtí průmyslníci, ale i američtí.
Již tehdy měl americký business i v Evropě své zájmy.

Není tomu jinak dnes.
Působí zde nejen různé americké think thanky, které šíří „správné“ vzdělání, ale i ovlivňují politiku

„Depeše označuje Vondru za největšího spojence USA v ČR“
..
„Vondra je podle depeše "oddaným obhájcem" transatlantické orientace v české zahraniční a bezpečnostní politice. "Bude důležité podporovat ho (Vondru) a jeho stejně smýšlející spojence v době, kdy Česká republika prochází obdobím nestability," píše Thompsonová-Jonesová.Depeše označuje Vondru za největšího spojence USA v ČR.“
http://www.ceskenoviny.cz/svet/wikileaks/zpravy/depese-oznacuje-vondru-za-nejvetsiho-spojence-usa-v-cr/683249

Prosazování těchto „amerických“ zájmů po světě není celoamerické, většina Američanů v minulosti inklinovala k izolacionismu, ale jsou to zájmy byznysu a lidí kolem amerických konzervativců.
24. 03. 2012 | 08:36

Fibonacci napsal(a):

Sedláček by byl rád provokatérem, ale nemá na to.
Myslím, že ve skutečnosti ani neovládá podvojné účetnictví.
24. 03. 2012 | 09:07

Taoiseach napsal(a):

Asfalt

Zásah v Afganistánu vedla určitě ad hoc složená koalice, kde byly namátkou Ukrajina, Korea, Austrálie a některé státy NATO. Až po svržení Talibanu tam NATO převzala "peace-keeping". Podobná ad hoc koalice byla i v Iráku. Jak to bylo v Lybii, si nejsem úplně jistý, asi to byla akce NATO, ale některé členské státy výslovně deklarovaly, že se nezapojí ani symbolicky.

Na NATO mám dost specifický názor - že ničemu neublíží a ničemu nepomůže. Jak bylo vidět - ad hoc koalice se dá sestavit nezávisle na ní. Největším úspěchem NATO v posledních desetiletích bylo to, že se podařilo uzavřít obklíčení Švýcarska a Rakouska - :)))
24. 03. 2012 | 09:46

gaia napsal(a):

na to, co je tmelem společnosti jsou různé názory. Povýšený ekonom bude tvrdit, že je to soucit, ale ti dole soucit s boháči, kteří majetek nakradli určitě mít nebudou.

Jiný pohled mají biologové. Např zakladatel sociobiologie, profesor přírodních věd Harvardovy university říká, že pojivem společnosti je sex.

Lidská samice jediná z primátů má skrytou ovulaci. Na rozdíl od primátů jí nezduřuje vagína ani se jí odlišně nebarví okolí pohlavních orgánů. Protože období ovulace u primátů je zdrojem velkého tlaku a konkurenčního boje mezi samci, obdobím šarvátek a pranic a stresu pro celou komunitu .

Ne tak u žen, tam to muž musí zkoušet pořád a na slepo, neb ženy nemají žádnou sezonní říji. Muži se tak zbavují tlaku, nutí je to mnoho času pobývat u svých žen a rodin, tělesná blízkost má vliv na vyplavování hormonů, např. oxytocynu, který je nazýván hormonem lásky. A tím, že spolu pohlaví u člověka tráví tolik času, vytvářejí se rodinné a mezigenerační vazby a rodiny se skutečně stávají základem státu, jak to viděl intuitivně jiný ekonom.

Takže ne soucit, který předpokládá silnějšího a slabšího, ale sex je pojivem společnosti, jak vysvětluje profesor Wilson z Hravardovy university.
24. 03. 2012 | 09:50

Viola napsal(a):

vasjo,

neměla bych srdce, tak krásného kluka uhodit. Krásného kluka ani květinou neuhodíš.
A není zrzek, je to zlatý kluk, je pravda, že by měl více přemýšlet a nestřílet články od boku.
24. 03. 2012 | 11:16

Viola napsal(a):

gaio,

tak jak jste to napsala, bych raději řekla, že pojivem lidské společnosti je oxytocin.
24. 03. 2012 | 11:24

Taoiseach napsal(a):

gaia & Viola

Nevím, ve kterém oboru je "profesor Wilson z Hravardovy university" profesorem, ale pokud opravdu mluví o oxytocinu v souvislosti se sexem, tak je zoufalý pablb. Oxytocin není pohlavní hormon, je to hormon hypofýzy, který vyvolává stahy hladkého svalstva (samozřejmě i u chlapů). Ženské ho potřebují hlavně při porodu, což bývá obvykle dost dlouho po tom sexu - :)))))
24. 03. 2012 | 11:38

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

Evropanům nemůže nic pomoci, obávám se. I ti v Bruselu jsou něčí prodlouženou rukou.

A Evropané už nemají na to se vzbouřit, vrátit se ke klasickým hodnotám (sebrat "mých" 5karet) a stát se opět pány v domě, který ještě nedávno patřil.
24. 03. 2012 | 11:48

David Ellmrich napsal(a):

Jestli náhodou většina diskutujících nevylejvá s vaničkou i dítě, co? Zcela konkrétní a pochopitelný pohled konzervativního pravičáka.
Tomáši, těší tě ten příliv levicový inteligence ve tvým blogu?:o)
Napsal jsem do Aktuálně, aby mi spustili profil, tak třeba rozšířím bojovou linii.

Ahoj
24. 03. 2012 | 12:15

honolulu napsal(a):

Karel Mueller,
Myslim si, ze to pro prodlouzenou ruku nekoho stojiciho v pozadi nebude vubec jednoduche. Lide se zacnou branit. U nas, to vsichni ti multi-kulti a pravdolaskari rozhodne nevyhravaji. Docilili akorat toho, ze polarizovary spolecnost.
Ted jsou vsude neviditelne hranice ve vsem a s temi privilegovanymi je pohrdano. Tak pohrdano, ze prestavaji byt vnimani a musi se smirit s kazdodeni davkou zlomyslnosti.

Znam Vase nazory a vazim si jich. Budu v lete koncit s psanim na nejakou dobu - jedu se toulat. Chtel bych Vas poprosit , aby jste neprestaval psat. Ma to pozitivni vliv na mysleni lidi.
Prece nevyklidime pole pro benefit nejakych zivocichu, kteri se nechteji smirit se skutecnosti, ze jejich monopol na destruktivni indoktrinaci je zlomen..
24. 03. 2012 | 12:51

honolulu napsal(a):

Levicova inteligence ? (12:51)
T.j. tak vzacny jev, jako Martane na Vaclavaku.
24. 03. 2012 | 12:54

kokoshka napsal(a):

Karell Mueller:
Zda se že Vaš zdravotni stav se nelepši aspon' podle logickych schopnosti.
Ješte nedavno Vašimi nepřateli byli rusaci a ted cela muslimska(a proč ne židovska?) komunita.
Europane se branit umeji-ted novy referendum ve Switzarsku,zakaz nošeni šatku ve Francii,nova valka přistehovalcum kterou vyhlasil Sarkozy po Thuluse...
Jiste pokud chcete se vratit k starym hodnotam tak předevšim musite zakazat veřejne pruvody uchylaku a přestat okupovat cizi staty kvuli rope,kdo z vas se snažil po 11 zaři najit smysluplny kompromis s islamskym svetem?Čeho chcete dočilit tim že na jedne strane podporujete narkotrafik v Afghanistanu a Kosovu a na druhe delate barevne revoluce v sekularnich africkych statech aby se tam chopil moci radikalni islamiste?
24. 03. 2012 | 13:19

kokoshka napsal(a):

Karell Mueller:
Apropos:
Ke stare debate pod blogem o armade a valce-vite že by Churchill dal všechny sve doutniky za to aby valka pokračovala ješte nekolik mesicu,aby mohl vyzbrojit nove jednotky wermachtu a s pomoci američanu a byvalych nepřatel misto studene valky pokračoval v te horke proti Sovetskemu svazu?
24. 03. 2012 | 13:25

anti-stejskal napsal(a):

Evropané na to nemají to je jistá věc, nějaké referendum či nějaká válka vyhlášená v předvolebním boji zastáncem multikulturalizmu Sarkozym je špatným vtipem, naopak nechat se vehnat do občanské války s přistěhovalci je přesně to co elity chtějí, o ničem jiném nesní věřím že spousta diskutujících po něčem podobném volá, ale je to těžký dokonce smrtelný omyl.

Přistěhovalci jsou stejné oběti jako západní člověk, stejné figurky na šachovnici.

Hitler se musí v hrobě obracet smíchy, kam to vlastně občané těch vítězných mocností dopracovali, Hitler snil o silné germánské rase jež bude vládnout světu což je ideální evoluční strategie.

Místo toho je západ mrtvý, literárně vzato spojenečtí vojáci bojovali a umírali za vlast k níž pozitivní vztah je dnes rasismem a za své potomky jejichž dcery mají za manžela Ibrahíma a syn se jmenuje Mohamed a žijí v zemích jejíž jedinou společnou hodnotou je truchlení za 6 milionů židů a zadlužení v násobcích HDP.

Tak tomu říkám úspěch, klobouk dolu
24. 03. 2012 | 13:52

kokoshka napsal(a):

Mimochodem,takovy cirkus co predvedla francouzska policie v Thuluse už jsem davno nevidel...30(!)slovy třicet hodin dobyvat jeden byt bez rukojmich na jednoho araba 300(!)slovy trista policistu specialnich jednotek a stejne nedokazali ho vzit živeho(tušim,že ne nahodou).Videl nekdo na zaberech aspon jednu sanitku co odvezla zranene policiste?Aspon jeden zaber do nemocnic a houkajici sireny?
Levne divadlo od Sarkomy před volbama!!!
Ja vždy myslel že Louis de Funes ve svem "četnikovi ze Saint Tropes"se posmiva rodne policii,a vida to všechno co ukazal je pravda!
24. 03. 2012 | 14:03

Karel Mueller napsal(a):

kokoshka:

Nestačím žasnout, nepletete si mě s někým? Asi ano. Jinak by jste nenapsal takovou kravinu, že ještě před nedávnem byli pro mě nepřátelé Rusové, moje názory na "humanitární bombordování Srbska" jsou snad známé dostatečně. Někdy také přemýšlejte nad tím, co píšete.
24. 03. 2012 | 14:04

Karel Mueller napsal(a):

Pane honolulu,

přeji příjemné toulky, začínám už také víc chodit do přírody.
S tím psaním mě to už moc nebaví, ale občas se určitě mihnu :-).
24. 03. 2012 | 14:09

kokoshka napsal(a):

Karel Mueller:
O'K!
24. 03. 2012 | 14:17

Karel Mueller napsal(a):

anti-stejskal:

Docela chytré :-).

Samozřejmě, dalo by se to velice vylepšit. Ale já na Vaší lodi nejsem, tak Vám nebudu radit.
24. 03. 2012 | 14:19

anti-stejskal napsal(a):

Karel Mueller

je to v rámci možností diskuze, nemá smysl se příliš rozepisovat nevíte kdy budete smazán či dokonce zablokován

podstatné je jádro problému jinak vaše plavidlo je jiné, ale ultimativně odsouzené k potopení, odstřelí jej vaši vlastní pasažéři, mé plavidlo je jiné, přesněji není žádné, utopím se sám, kdo je na tom hůř?
24. 03. 2012 | 14:35

Pepa Řepa napsal(a):

David Ellmrich
řekl bych, že těší, postavil se do čela.
Škoda, že panu Churchillovi došly tenkrát doutníky.
24. 03. 2012 | 14:39

anti-stejskal napsal(a):

s tím Churchillem je to blábol, předpokládá že Němci byli nějaké kurvičky ochotné válčit za kohokoliv.

Británie měla bojovat po boku Německa od počátku, naopak Churchill kurvička v rukou mezinárodního židovstva byl hrobníkem Evropy.
24. 03. 2012 | 14:52

Sláma napsal(a):

Salzman napsal: "USA touží po transatlantické pevné vazbě ".
Vy jste, Salzmane, na stejné duševní úrovni jako Steigerwald nebo Klvaňa. Taková ta směs neumětelství a patolízalství. USA už po žádné transantlantické vazbě netouží, USA naopak upevňuje své vazby v Asii, to ostatně už dal prezident Obama jasně najevo.
Stejně jako mnoho jiných lidí s nižším rozhledem stále spatřujete v Rusku nějakého soupeře. To je ale nesmysl. V ideové rovině leží Rusko ve stejné skupině jako my, to znamená že tam probíhá grünwaldský kapitalismus nejhrubšího zrna.
24. 03. 2012 | 15:06

kokoshka napsal(a):

Pepa Řepa:
V posledni dobe moc přehanite s tim hašišem!
Ja odpovidal na stary přispevek Karella Muellera z jineho blogu ze prej Berlin museli Soveti brat velkymi ztratami kvuli tomu že Stalin chtel vitezstvi k vyroči 1.Maje,ale stači se podivat do statistik aby ta propagandistska lež vzala za sve:
"Na zaverečne etape valky Prvni Beloruska fronta pod velenim maršala Žukova provedla s Prvni Ukrajinskou frontou pod velenim maršala Koneva Vislo-Odrskou operaci(12.ledna-3.unora 1945)behem ktere sovetska armada osvobodila Warshawu(17.ledna 1945),rozsekavajicim uderem porazili skupinu armady"A"generala J.Charpe a feldmaršala F.Shernera.Ztraty Sovetu činili 193 215 mužu.
Prvni Beloruska ztratila ztratila z celkoveho počtu 1 028 900 mužu jenom 77 342 vojaku(7,5%),současne Prvni Ukrajinska z celkoveho počtu 1 083 800 mužu ztratila 115 783 vojaku(10,7%)takřka vice o 1,5krat.
Přesto Žukovova fronta přešla do ofenzivy o dva dny pozdeji než sousedni Prvni Ukrajinska ale postup Prvni Beloruske natolik předstihl tempo ofenziv obejich sousednich front že to přivedlo k opušteni křidel na 100-150 km na severu a jihu od prvnich frontovych jednotek a vynucenemu protahnouti delky fronty.
10.unora-4.dubna prave křidlo Prvni Beloruske se zučastnilo Vychodne-Pomeranske operace a ztratilo při tom 52 303 vojaku z počtu 359 600(14,5%)Druha Beloruska fronta pod velenim maršala Rokosovskeho ztratila 173 389 z počtu 560 900(30,9%)
Prvni Beloruska ukončila valku svoji učasti na Berlinske operaci ztratami 179 490 z celkoveho počtu 908 500(19,7%)v te že dobe co Prvni Ukrajinska ztratila 113 825 z celkoveho počtu 550 900 vojaku(20,7%)"
Než neco placat je treba studovat fakta,take bych rad porovnal ztraty Nemcu pod Stalingradem?!
24. 03. 2012 | 15:19

kokoshka napsal(a):

anti-stejskal:
Churchill nikdy neskryval že dava přednost nacismu před komunismem,jednou nařidil ozbrojit nemecke zajate vojaky a poslat je do akce když"Soveti překroči nemeckou Labe"a take osobne napsal do sveho deniku"porazili jsme nespravne prase".
24. 03. 2012 | 15:39

Karel Mueller napsal(a):

Kooshka:

Nesmíte to přehánět ...

O bitvě o Berlín jsem nikdy nepsal, ale dokonce i v epopeji Osvobození, které jsme coby žáci gymnasia museli vidět, jsou Stalinovi výroky o osvobození různých měst v souvislosti s výročími.
Kdyby dal Churchill přednost nacismu před komunismem, tak by prostě Hitler vyhrál a tím nechci vůbec Rusy podceňovat nebo jejic hrdinství a oběti jakkoliv snižovat.
24. 03. 2012 | 16:05

anti-stejskal napsal(a):

kokoshka

historie není tvořena slovy, ale činy(slova mohou činy inspirovat), pokud Churchill toto napsal pak jen potvrdil že se dopustil ve svém životě fatálního omylu

před začátkem války byl Hitler obdoba Pinocheta, masovým vrahem byl bolševický režim v Rusku, nevím kolik lidí zavraždil, je ovšem pravděpodobné že to bylo o řád či dva více než v té době Hitler.

Tehdy si měl Churchill zvolit nikoliv po válce, jeho rozhodnutí demontovalo britské impérium, zlikvidovalo Evropu jako koloniální mocnost a eliminovalo ve výsledku zlikvidovalo ambice západního člověka.

který se stal loutkou jakéhosi absurdního proti západního náboženství jménem Holocaust, náboženství ještě absurdnější než křesťanství, na rozdíl od křesťanství je v tomto náboženství západní člověk zredukován na potencionálního věčného pachatele nového holocaustu, tuto svou vinu může vykoupit jen oddanou službou mezinárodnímu židovstvu jež plní funkci boha a obětí v jedné osobě.
24. 03. 2012 | 16:14

kokoshka napsal(a):

Ne,Karele,vidite to ze špatne strany.Churchill už po Mnichovu prohlasil že Chambarlainova politika ustupek Hitleru je katasrofalni a mel pravdu.Prvni to byla Anglie a ne SSSR kdo okusil"radosti"bombardovani Londyna a"ponorkovou"blokadu ostrova,navic pro spojenectvi se Stalinem byl americky prezident Rooswelt,v takovych podminkach nemel na vybranou než se připojit k protihitlerovske koalici-to ale neznamena že nemel vlastni plany.Po valce spustil železnou oponu(společne s Trumanem),založil NATO a ješte podpořil rozdeleni povalečneho Nemecka na strane"zapadni"SRN což uplne popiralo Postupimske a Jaltske dohody o společnem povalečnem okupovanem uzemi pro všechn spojence.Tak kdo zustal v Nemecku se svyma zakladnama dodnes a proč tam jsou americky vojaci kdyz valka a WS davno skončili?
Neznate nahodou nejakeho pana Brzezinskeho?Nevidite podobu mezi onem panem a sirem Churchillem?
24. 03. 2012 | 16:27

kokoshka napsal(a):

anti-stejskal:
Churchill chyby nedelal,liška podšita,vždy se zajimal jenom o zajmy koruny-za jakou koliv cenu,když bylo treba spojil se Stalinem,kdyby Britanie mela vyhodu v Nemecku spojil by se i s Hitlerem,byl to velice chytry a pragmaticky politik.
24. 03. 2012 | 16:35

anti-stejskal napsal(a):

kokoshka

Churchill je taková modla, mám k modlám odpor především jsou umělé, uměle vytvořené, pokud už musím mít modly tvořím si vlastní.

spojenectví koho s kým bylo výhodné posoudit neumím, osobně se domnívám Hitlerův režim fungoval a nepotřeboval mezinárodního židovstva, kterému byla britská koruna hluboce zavázaná, toť názor antisemity, mám li použít symboliku byla Británie a USA králem Achašveróšem, Hitler Hamanem a finanční kruhy Ester příbuzná Mordokaje.
24. 03. 2012 | 16:54

anti-stejskal napsal(a):

ona symbolika je více než výstižná speciálně tyto dvě mocnosti stáli podobně jako Peršané za vznikem provincie Judsko které je nakonec ovládlo, jak nečekané a přirozeně lidu země jsou nakonec odebrána všechna práva, kolonisty čti navrátilci.

Myslím že křesťané musí umdlívat blahem
24. 03. 2012 | 17:23

santawizard napsal(a):

Vědci se zůčastňují nejenom budování civilizace ,ale i destrukcí civilizace.Podobně umělci tvoří nejenom v demokratických společnostech ale i za fašistické a komunistické totality.
Nakonec to byl samotný prezident Václav Havel ,který byl hlava státu a hlava undergroundu v jedné osobě a který nás transformoval z diktatůry proletariátu do tak zvané diktatůry hospodské politiky a anarchie marijuána kofe šopu , jako ve hře na krále flámování a zloděje fetování.Čajové ceremonie,kávové rituály,tabákový mági,opiový faráři,marijuána gurové a hospodští kaplani,to všechno muselo na doporučení svaté matky církve ,zůstat jako primitivní náboženství na drogách a obcování se Satanem ,.máfii a černým trhem. Proto je dodnes levice infiltrována židoanarchistickým bolševismem ,kdežto pravice je infiltrována neonacistickýma holýma lebkama.Na rozdíl od napětí,které na toto téma existuje už i v parlamentární politice ,tito anarchisti a holé lebky se už mezi sebou perou na ulici skoro v každém městě jako mladí feťáci a mladí somráci .Proto nám pořád hrozí válka jako mezi legálníma a ilegálníma drogama křížem krážem mezi muslimama a křesťanama.Abstinenti a konzumenti nejsou jako atheisti a theisti.
24. 03. 2012 | 19:02

Karel Mueller napsal(a):

anti-stejskal:

Utopit se vůbec nemusíte.
Kdyby došlo v SRN ke zvratu a Němci šli k nacismu (samozřejmě jinou formou než v minulosti), tak to nikdo nezastaví. Dokonce lze očekávat, že by to zachvátilo celou Evropu, pokud by na to šli chytře a ne s oním primitivismem měření lebek.

Můžete se ptát, co by udělalo Rusko. Co by dělalo? Nic, velmi by se mu to hodilo, přímo dar z nebes. Mělo by konečně zcela suverenního partnera. I kdyby přišel sám Hitler, tak by se historie nemohla opakovat. Těch vodíkovek je dostatek. Jak bychom se měli pod neonacistickým Německem? V relaci k Němcům asi stejně jako dnes, pohraničí by si vzali, zavedli by zde ordnung a odpadl by "rasismus naruby" ... to je na tom to nejhorší a to jsou také Vaše nejsilnější karty. Zatím je to ovšem akademické debata, svět se vyvíjí velmi rychle a dnes lze těžko předvídat další vývoj.

Pokud jde o mě ... pocházím z vlastenecké rodiny, předkové riskovali život v odboji a tak nemůžete ode mě čekat nic jiného než to, co píšu. Přestože vím, že je to prohraná hra a většina z toho, za co celé generace bojovaly a oč usilovaly je prakticky v agonii.
24. 03. 2012 | 20:32

anti-stejskal napsal(a):

Karel Mueller

Omyl nacismus zemřel, nikoliv v Berlíně 1945, nikoliv v Norimberku 1946 zemřel protože jako každá ideologie alfou a omegou jsou lidé kteří ji tvoří dnešní němci jsou bezcenní, i kdyby hypoteticky vznikl byl by natolik zdegenerovaný...

Naopak bude to možná šok, západ osvobodí Rusko (doufám), má k tomu nejlepší předpoklady
24. 03. 2012 | 21:50

anti-stejskal napsal(a):

Karel Mueller

nejspíš si moc nerozumíme, není mým záměrem křísit mrtvoly, stejný nesmysl jako očekávat že dnešní Itálové jsou staří Římané - nejsou

WWII byla ideologická válka, válka mezi dvěma ideologiemi, na jedné straně mezinárodní židovstvo a na straně druhé západní člověk, kdo zvítězil není třeba psát

neonacismus je za současného stavu žalostná záležitost(lze to změnit? snad), ti lidé jsou bohužel odstrašujícím příkladem, nerozumí vůbec ničemu (bojují s Romy a imigranty) měli by je zaměstnat v cirkusu.

situace v Evropě je mizerná naději vkládám možná do le penové, v USA do jisté míry MacDonald (což je povinná četba), Sunic a pár dalších.

Jinak je dnešní západ prázdný, jakákoliv revolta, pouhá vzpoura otroků odsouzená k nezdaru, obávám se že neonacismus o kterém mluvíte bude podnícený židem a bude jednat v jejich zájmu, namířený proti muslimským imigrantům, takto vyprovokovaná revolta by byla naprostou katastrofou, soudě dle diskuzí jsou zde lidé kterými by bylo něco podobného nadšeně přijato.

To jsou oni pasažéři kteří potopí vaši loď
24. 03. 2012 | 22:47

Karel Mueller napsal(a):

anti-stejskal:

Starý nacismus možný opravdu není - míšenců a cizinců je v SRN příliš mnoho. Ale je možná - stále ještě - realizace hesla Německo Němcům a pak podle loyalnosti k německým zájmům, ochotě se plně poněmčit a podle použitelnosti. Nevím, co rozumíte bezcenností dnešních Němců, odpovědnost za 2.WW jim zatím zavírá pusu.

Ale co platí dnes nemusí platit zítra, zeména pokud se bude prohlubovat ekonomická krize. Jak občas píšu: Na průsečíku ekonomické krize a etnické i náboženské nevraživosti se to, co jste výše psal stane slušně silnými kartami. Správně jste si spočítal, že hlavním je sejmout odpovědnost za holokaust, ani to není neřešitelné, velmi mnozí si všimli, že o zločinech nacismu na východě a vůči východním národům se nepíše, nebo jsou bagatelizovány, nebo se hází na vrub Stalinovi ... přitom Hitler nechal zemřít hlady 4 miliony sovětských zajatců, o 17 milionech obětí civilních v SSSR během války nemluvě. Ale to všechno jsou jen teorie, pokud neotočíte křivky natality, tak je během dvaceti až třiceti let definitivní konec. A jak říkám, at už Severní Brazílie či Afroeurabie bude vypadat jakkoliv, tak si neumím představit, že by mohla vzdorovat Asii.

Na Rusko ale nespoléhejte. To má svých problémů více než dost a nejsou to problémy ledasjaké. Tím hlavním je totéž, co v Evropě: Vymírání Rusů a nahrazování imigrací z Asie + vysoká natalita neruských, zejm. islámských etnik.
24. 03. 2012 | 22:53

anti-stejskal napsal(a):

namířený proti muslimským imigrantům

doplním: a proti Rusku.

revoluce v zájmu západního člověka poznáte lehce, první co padne bude Holocaust, pokud ne ruce od toho pryč.
24. 03. 2012 | 22:55

Karel Mueller napsal(a):

Vskutku si moc nerozumíme, protože 2.WW byla z pohledu Hitlera válka mezi Germány a Slovany, dokonce genocidní válka. Neměl pravdu, naštěstí. Židé mu hlavně překáželi a nadto je opravdu nenáviděl.

Víte, kdyby Hitlera někdo zabil před napadením SSSR, tak se třetí říše stala skutečností. Goering proti Stalinovi nechtěl, dorazil by GB, převzal její imperium a imperium Francouzů ... a dějiny by se vyvíjely úplně jinak.
24. 03. 2012 | 23:00

kokoshka napsal(a):

Karell Mueller:
Proč Goering?Byl snad chytrejši než než Hitler a Goebels dohromady?
24. 03. 2012 | 23:09

anti-stejskal napsal(a):

Karel Mueller

ale ano o zločinech nacismu na východě se píše jen ne o zločinech na slovanech, ostatně žádný holocaust na západě nebyl, onen Holocaust se odehrál dílem v táborech na východě tábory einsatz reinhard a Auschwitz a dílem měl být spáchán jednotkami einsatzgruppen

Považujete-li holocaust za něco čím očerníte nacismus, něco čím Německo bylo pacifikováno, pak nerozumíte jeho významu, on nereprezentuje Německo či německý nacismus, jeho pachatelem byl západní člověk, proti němu je namířen, pokud nevěříte pak vysvětlete proč je nejvíce muzeí Holocaustu v USA v zemi která s nacismem bojovala.
24. 03. 2012 | 23:09

santawizard napsal(a):

Dneska je situace jiná než byla včera.Včerejší Hitler se spikl s mešitama aby zlikvidoval synagogy..Rovněž včerejší Hitler zlikvidoval svoje vlastní hnědé košile,které ho de fakto dostali k moci.Dneska tyto skupiny existují obě,ať už dohromady nebo zvlášť.I dnešní Stalin je jiný než byl včera.To všechno však platí i pro dnešní demokracii.Ať už jsou to demokratické nebo nedemokratické ideologie,lidé dneska jsou více civilizovaní ,vyškolení a vyučení a vycvičeni.Dalo by se říci že moderní člověk je daleko moudřejší a křesťanštější.Skoro si začínám myslet ,že žádná 3.světová válka a revoluce už nebude.
24. 03. 2012 | 23:10

anti-stejskal napsal(a):

Karel Mueller

omyl byla mezi ideologiemi, jako válku mezi germány a slovany ji representoval komunismus.

Byla to čistě ideologická válka, u zrodu politického nacismu stála revoluce v Rusku a v Bavorsku která byla podnícena židy, že se její obětí stali především slované, byla shoda okolností.

Bolševismus v Rusku zvítězil, carský režim byl mrtvý, západ se obával kapitalistického Ruska, kterému by jen obtížně konkuroval a tak financoval vznik absurdního systému
24. 03. 2012 | 23:17

Karel Mueller napsal(a):

santawizard:

Víte, moudro říká, že lidstvo dělí od barbarství jedna večeře. Ale pžeji Vám Váš optimismus.
24. 03. 2012 | 23:20

kokoshka napsal(a):

Zajimave jak nacistska elita držela se sveho vudce,to je vec nevidana,nikdo neutekl na zapad,nikdo nemel bankovni konta na Kajmanech,všichni svorne s rodinama sedeli v bunkru behem bombardovani,ano to JE VLASTENECTVI!Nikdo neutekl jak krysa až do konce valky a Goering dokonce se nikdy nezřekl sveho vudce ani v Norimberku,jiste je to zvracene ale o tom neni řeč,to je přiklad oddanosti kterou dnes u prohnilych zkorumpovanych politickych prostitutek nenajdete!
24. 03. 2012 | 23:27

anti-stejskal napsal(a):

Nacismus byl obrovská konkurence, Hitler (především Hjalmar Schacht, Hitlerův ekonomický genius) dokázal že může existovat systém jež je zcela nezavislý na židovských financích, Hitlerův ekonomický zázrak ano zázrak byl katastrofou, proto musel být odstraněn.

Ostatní především morálka, jsou jen kecy, morálkou lze lidstvo nejlépe tahat za nos dokonce i když je výlučně proti jeho zájmům
24. 03. 2012 | 23:29

Karel Mueller napsal(a):

anti-stejskal:

Příliš jste to zjednodušil. O dobytí východního lebensraumu se v Mein Kampf píše jasně a autorem toho výroku byl sám Hitler.
Hitlerismus byl jen variantou nacismu, ten mohl mít i jinou tvář a průběh. Nevznikl jako reakce na bolševickou revoluci, ale spíš jako důsledek 1.WW, přesná analýza by vyžadovala jít mnohem dál až do devatenáctého století, jak jsem Vám psal. Ostatně by Hitler nevyhrál bez hospodářské krize, to je vcelku jasné.

Historie bolševické revoluce byla trochu jiná :-), pokud zde byly představy, že by bylo možné ji kontrolovat, tak ty padly nástupem Stalina.
24. 03. 2012 | 23:30

kokoshka napsal(a):

Hitler mel na svoji dobu neuveřitelne efektivni socialni program"25 bodu"ktery snad slohnoul od bolševiku-čisty socialni stat!A on ho temeř realizoval,existuje množstvi objektivnich duvodu proč nemecky narod miloval sveho fuhrera!
24. 03. 2012 | 23:35

Karel Mueller napsal(a):

kokoschka:

Jestli byl chytřejší? Nevím, jestli jste správně položil otázku. Goering byl vyjímečně inteligentní, bez skrupulí s gangsterskými rysy ... složitá osobnost. Ale byl to v podstatě pragmatik, kdyby k oné variantě došlo, tak by pronásledování Židů nejspíš zastavil. Ne kvůli nějaké lidumilnosti, ale z důvodů ryze pragmatických.
24. 03. 2012 | 23:39

kokoshka napsal(a):

Nemecky nacional-socialismus bere ideologicky začatek od italskeho fašismu Mussoliniho,ačkoli Benito až do roku 1938 nebyl spojencem Hitlera a dokonce po anšluzu Rakouska byl připraveny poslat svoji armadu proti Nemecku.Italsky fašismus nikdy nemel tak rasisticke a nacionalisticke rysy jak jeho nemecky protejšek,Benito nebyl žadny andel ale ve srovnani s Hitlerem opravdu velky liberal!
24. 03. 2012 | 23:45

kokoshka napsal(a):

Karel Mueller:
Souhlasim s tim že Goering byl velmi inteligentni človek,to ostatne Goebels take svym zbusobem.Vlastne Hitler mel talent na lidi(Guderian,Paulus,Kanaris,Shellenberg,Jodl,Kejtel...)to byla opravdova elita,nejasne jak se tam dostali zrudy jako Himmler nebo gaulajter Koch-asi nedostatek kadru.
24. 03. 2012 | 23:53

anti-stejskal napsal(a):

kokoshka

nacismus nebyl ani levicový ani pravicový, jednoduše a to pan Mueller nerad uznává reakční tzn. dělil se s bolševíkem o identické voliče resp byl reakcí na úspěch komunistů u dělnictva, na rozdíl od bolševíka neměl později problémy s kapitalismem, Hitler presentoval němce jako producenta v protikladu s židem jako spekulantem (i v tom měl pravdu, dnešní krize kapitalismu je způsobena přesně oním spekulativním druhem kapitalismu).

Který ostatně Výmarská Republika poznala až příliš dobře, část společnosti bohatla tím více čím více většina chudla, jaká skupina bohatla nemá cenu příliš rozebírat
25. 03. 2012 | 00:02

kokoshka napsal(a):

Pardon...take Rommell,dobre prohanel malo britvaky na Sahaře mokrym ručnikem po zadku.
Nebylo to nic platne,Stalin mel lepši generaly a maršaly!
25. 03. 2012 | 00:02

anti-stejskal napsal(a):

Karel Mueller

Máte jistě pravdu nacismus vycházel z mnoha směrů, rozvoj vědy, nacionalismus daný emancipací v době vzniku národních států, kolonialismus, nepopírám ošem hlavní důvod bylo vítězství bolševismu v rusku a revoluce v bavorsku, poválečné tj po WWI uspořádání a sociální problémy Výmarské republiky další důvody.

Paradoxní je že na západě jediná skupina která vše toto praktikuje jsou židé, zatímco podpora pro evropský kolonialismus, nacionalismus je apriory považována za negativní, kritika Izraele za identické počínání je považována za antisemitismus.
25. 03. 2012 | 00:09

kokoshka napsal(a):

anti-stejskal:
Hitler začinal svoji voličskou zakladnu ne u proletariatu ale u male buržoazii(drobnych podnikatelu,hokynařu,majitelu kramku...)nutno řict že nikdy neprovedl znarodneni majetku bohaču a nezahanel rolniky do kolchozu jak Stalin behem kolektivizace,vlastne Hitler vubec zavrhl teorii tridniho boje a nikdy nevystoupil jako marxista.
25. 03. 2012 | 00:12

anti-stejskal napsal(a):

kokoshka

The ideology was developed first by Anton Drexler and then Adolf Hitler as a means to draw workers away from communism and into völkisch nationalism. Initially Nazi political strategy focused on anti-big business, anti-bourgeois, and anti-capitalist rhetoric, though such aspects were later downplayed in the 1930s to gain the support from industrial owners for the Nazis; focus was shifted to anti-Semitic and anti-Marxist themes.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nazism

nejsem zrovna příznivce přehnaného citování z wikipedie, ale...
25. 03. 2012 | 00:18

kokoshka napsal(a):

A to je dalši velky plus-obratny politik co dokaže zajistit naklonnost delnictva a rolnictva a při tom nevzstrašit středni buržoazii a mit přizen oligarchu,to je ve svetovych dejinach ojedinely připad!
25. 03. 2012 | 00:22

Karel Mueller napsal(a):

kokoschka:

Jestli byli nacističtí předáci schopní? Bohužel ano - vysoce schopní a inteligentní. Stačí se podívat na výsledky Gilberta a to se v Norimberku nesešly brilantní mozky Heydricha, Goebbelse a dalších ...

A ted už dobrou.
25. 03. 2012 | 00:23

kokoshka napsal(a):

anti-stejskal:
WikiPedi strčte vite kam?
Ja s vama všema diskutuji žive,když na to nemate tak smer do lesa!
25. 03. 2012 | 00:26

kokoshka napsal(a):

Karel Mueller:
Dobrou...Proste ja žasnu kolik lidi bez historickeho a politologickeho vzdelani tady piši o tom co nemaji ani zakladni fakta!
25. 03. 2012 | 00:31

anti-stejskal napsal(a):

kokoshka

Co je tohle za nesmyslnou reakci, užití ověřitelných zdrojů je v každé diskuzi zcela běžné.

Navíc kolik lidí má v takových diskuzích historické či politologické vzdělání pravděpodobně zlomky procent
25. 03. 2012 | 00:37

anti-stejskal napsal(a):

kokoshka

máte-li takto specifické nároky, uvedte je laskavě před začátkem každé debaty
25. 03. 2012 | 00:40

kokoshka napsal(a):

Pardon...ne fakta-znalosti.
Deti,když nerozumite dejinnym udalostem v celkovem kontextu a jenom poslouchate levicovou nebo pravicovou propagandu tak aspon se poučte v knihovne,poznate hodne zajimavych veci a vubec to nebude bolet!
25. 03. 2012 | 00:40

kokoshka napsal(a):

anti-stejskal:
Ja nemam specificke naroky,to mel udelat vaš profesor na škole,bohužel vychoval dalšiho trotla,nema cenu se s Vama hadat a neco vysvetlovat,zitra kupte čerstve vydani Blesku nebo Aha a tam Vam všechno vysvetli dr.Homolka!
25. 03. 2012 | 00:46

anti-stejskal napsal(a):

kokoshka

dějiným událostem v celkovém kontextu je to nejsložitější porozumět, v knihovně obvykle nenajdete více než onu propagandu, to je známá nemoc, navíc drtivá většina knihoven neobsahuje dost materiálu který by umožnil porozumět dějiným událostem v celkovém kontextu, něco takového není obvykle ani dost dobře možné
25. 03. 2012 | 00:50

honolulu napsal(a):

Pane Anti-Stejskal,
jak vidite Vy, dalsi evropsky vyvoj ? Ptam se s respektem. Vim, ze na zaklade znalosti modernich dejin, jde vydeduktovat budoucnost. Nejsem znalcem modernich dejin. Tezko se v nich orientuji kvuli oboustrane propagande...A nepoznam co propaganda je, byla a co nebyla. V problemech Afriky nebo USA se orientuji snadno, protoze mam osobni skusenosti, ale valku jsem v Evrope nezazil.
25. 03. 2012 | 00:55

anti-stejskal napsal(a):

musel by jste totiž být schopen historii studovat nikoliv jako vědu sociální a tedy vysoce interpretativní ale jako vědu empirickou což je více méně nemožné
25. 03. 2012 | 00:56

kokoshka napsal(a):

anti-stejskal 00:50:
Tak to je jinak,tak se mi libite!
Nevynašejte soudy nad dobou kterou jste nezažil,historie je velmi naročna a složita disciplina!
25. 03. 2012 | 01:00

honolulu napsal(a):

Pane Kokoshka,
jak Vy vidite budoucnost ?
Co se v Evrope stane ? Prezije nas narod ?
25. 03. 2012 | 01:01

anti-stejskal napsal(a):

kokoshka

žádné soudy nevynáším pouze obhajuji svůj subjektivní názor v diskuzi, nemám žádné ambice určovat co je či není historickou pravdou, ani tak činit nemohu.
25. 03. 2012 | 01:04

kokoshka napsal(a):

anti-stejskal:
O'K.
honolulu:
Jasne že vim co se stane,ale nerozumim otazce,jaky narod mate na mysli?
25. 03. 2012 | 01:09

anti-stejskal napsal(a):

Honolulu

nevím, pozitivní to nejspíše nebude, očekávám africký scénář v Evropě i USA
25. 03. 2012 | 01:17

kokoshka napsal(a):

V kontextu dalsich 50 let žadny maly narod nepřežije,všechno převalcuje činska,muslimska a ruska komunita.
Angličtina,nemčina a ruština budou hlavnimi svetovymi jazyky protože činštinu nikdo nebude učit,ničmene...Afrika se stane skanzenem vymirajicich domorodcu protože ten přival uprchliku a nekonečne valky domorodcu v chude Europe pozdvihne na přimo rasisticke diskriminačni zakony.Nova Velka Zed!A fašismus...
Amerika upadne do propasti pozitivni diskriminace a celkem se stane přistavištem všech barevnych přistehovalcu z Mexika a Latinske Ameriky.Nezustane tam skoro žadna bila populace.
Asie se vzzdvihne a bude s Činou na dalši 1 000 let dominovat svetu.
Nove Rusko přijme pod sebe zbytek europske civilizaci a z toho vzejde novy rozkvet bile slovansko-europske rasy co se postavi a bude dominovat ostatnim narodum...Co ješte chcete vedet?
25. 03. 2012 | 01:28

kokoshka napsal(a):

Na konci XXI stoleti zustane na svete jenom dve sily-bila rusko-atlanticka a černa afro-asiatska.Bude hodne valek o uzemi a suroviny,ale nakonec ve XXII stoleti se všechno urovna a ty co přežiji globalni valky,katastrofy a epidemie se spoji do planetarniho celku a nastartuji lidstvo novym smerem.(To neni sci-fi)takova bude realita.
25. 03. 2012 | 01:48

honolulu napsal(a):

Dekuji panove,
jdu se ucit rusky. Na stari bych se chtel zasit nekde v klidu ruskych lesu. Touzim po klidu uz ted.
Budu se ted klanet nickovi Vorosilovi. Nejlepsi by bylo stavet ploty. O jine strategii nemohu psat. Stejskal by to smazal...Dobrou noc a thanks again..
25. 03. 2012 | 01:51

kokoshka napsal(a):

honolulu:
Učit se rusky ma začit cirilicou,azbuka ma 32 pismen ktere občas nemaji obdobu v latince jako např.tvrdy a mekky znak co se vubec nevyslovuji bez pridaneho slova.
No cože,zkus to a ja te snad otestuji:-)
25. 03. 2012 | 03:37

kokoshka napsal(a):

honolulu-zkus pro začatek tohle rozšifrovat?
Skučaješ po mne
Kogda v nebe rassvety
Nagretyj konjak
Kofe i cigarety

Spasajut jedva li
Ot dikovo čuvstva
Čto vse rasterjal
I v serdce tak pusto

Bessonnaja noč
Tišinoju razdavit
So vremenem žizn'
Po mestam vse rasstavit

Tupoje zabvenje
Chmelnoje nakatit
I každyj iz nas
Svoju cenu zaplatit

Kolečkami dym
I kuda-to vse delos'
Razbilos'vse nahren
I razletelos'...(JA)

Učis',student!
25. 03. 2012 | 03:53

kokoshka napsal(a):

honolulu:
Voroshilov řikal že když nechceš Mašu tak jseš asi teply nebo skrblik,nemuže na svete existovat chlap ktery odmitne sekretařku V. baječnou modrookou prsatou blondynu Mašenku,takovy ignorant se ješte nenarodil...ne,honolulu,s buznami my nekamaradime!
25. 03. 2012 | 04:01

santawizard napsal(a):

Vážení mučedníci a válečníci.V Evropě je jenom napětí mezi jihem a severem jako mezi Balkánem a Skandinávii. Řecko-římské a germánsko-slovanské napětí moc neexistuje.Balkán začal válkou a teďka končí řeckou krizi.Jaderná,chemická,biologická hrozba ve světě je držena na uzdě konvenčními zbraněmi.Úkolem míru je transformovat opravdovou válku mezi lidma na kapitalistickou konkurenci ,jak jeden druhého zkrachovat finančně a závisláctvím.Jak kouřit lépe a méně nebo hůře a více versus jako podnikat lépe a méně nebo hůře a více.Všechno je na úkor jeden druhého podle hesla sláva vítězům a čest poraženým.Taková válka se jmenuje knoflíková válka nebo dívčí válka a už existuje v plném proudu i jako válka mezi legálníma a ilegálníma drogama křížem krážem mezi muslimama a křesťanama.V tomto optimismu historie nejde od deseti k pěti ale od pěti do deseti.
25. 03. 2012 | 13:13

santawizard napsal(a):

Tato psychologická válka existuje i na aktuálně.cz.Protože Libor Stejskal je větší bavič než vyhazovač tak dohromady není ani horký ani chladný ,ale je vlažný.Z toho důvodů tady není ani pořádná válka slov,ani pořádný dialog.Vůbec se pořádně neví jak daleko může takový opravdový dialog či válka slov probudit spícího supermana. Glozátoři jsou tady jako v podsvětí.Somráci,feťáci,fašisti,komunisti,lumpy a cvoci,političtí vězni a pseudoblázni,mafiáni a terroristi ,anarchisti a diktatoři,všechno to existuje hlavně v podsvětí,glozátorského pekla .Blogeři jsou relativně v nebi kdežto glozátoři jsou relativně v pekle.Přeloženo zpátky do kapitalismu,tak krizi si kapitalisté zavinili sami přebytečným množstvím zdravé konkurence a nekalé soutěže a nedostatečném množství partnerství,spojenectví a spolupráce.Tady dole o něco víc než tam nahoře o něco míň.Blogeři nás krmí svýma tématy ať se nám to líbí nebo nelíbí.Glozátoři jenom reagují,ať se to líbí nebo nelíbí blogerům..Psát a číst kritické články a komentáře je omezeno jenom naší nedokonalostí.Ať už jsme opitimisti nebo pesimisti, i tak nejdeme od deseti k pěti,ale jdeme od pěti do deseti jako celá historie .Ha,ha,ha!?
25. 03. 2012 | 16:53

anti-stejskal napsal(a):

santawizard

25. 03. 2012 | 16:53

s tím lze vcelku souhlasit, Stejskal je OK, nemá to příliš jednoduché, jeho práce je dost nevděčná.

Někdy to ovšem přežene a jeho výběr taky nic moc, což ovšem není zase tak chyba jeho, spíše situací v ČR
25. 03. 2012 | 17:00

Martin Mačok napsal(a):

Pane Sedláčku, toho Davida Huma jste podle mne značně překroutil, on to řekl trochu jinak a hlavně úplně jinak myslel. Viz například: http://www.philosophy.stir.ac.uk/undergraduate/puzzles/hume-reason.php
25. 03. 2012 | 22:22

santawizard napsal(a):

Anti-stejskale:to co říkáte o stejskalovi je trefné.Psát kritické články a komentáře je de fakto bojovné umění nebo-li válka slov.Je těžké míti dialog.Podle mého názoru celá aktuálně.cz je jako politická strana.Blogaři a jejich oblíbená témata jsou jako válečný kabinet o který Libor Stejskal stejně usiluje.Proč ne?
26. 03. 2012 | 14:35

santawizard napsal(a):

Karle Mullere:opožděně ,ale přece zdravím.Optimisté to vidí růžově ,ale pesimisté to vidí černě,to je jasný.
Cituji vás:Víte, moudro říká, že lidstvo dělí od barbarství jedna večeře. Ale přeji Vám Váš optimismus.
Já jako optimista bych jenom připomněl poslední večeři páně.Ze všeho jídla a pití co bylo na stole,Ježíš vzal chleba a víno a řekl ,že to je jeho maso a krev,které se bude jíst a pít přímo z krucifixu jako liturgie.
I když optimisté a pesimisté mají každý svůj úhel pohledu,nebylo by na škodu se dozvědět co nás tady teoreticky v budoucnu čeká.Bude to holy war and devine revolution?Ať už je změna mírumilovná nebo nemírumilovná,sláva vítězům a čest poraženým je určen hlavně pro ty mučedníky a válečníky ,kteří vyhrajou nebo prohrajou .Já si pořád myslím,že demokracie je zlatá střední cesta mezi dvojhlavou diktatůrou a jednookou anarchii.Poptávka a nabídka po dialogu nebo po válce slov je pořád aktuální.Ježíš je náš mučedník v těle ale válečník duchem.Ježíš je náš vnitřní a vnější přítel ,ale Satan je náš vnitřní a vnější nepřítel.To platí jak pro člověka ,tak pro stát.Možná ,že to bude jako válka a revoluce mezi církvi a státem jako takovým ,protože to jsou nejstarší lidské instituce.
26. 03. 2012 | 21:14

Karel Mueller napsal(a):

santawizard:

Zdravím též. Co nás nejspíš čeká? Krutá doba, průsečík
ekonomické krize a zároveň etnické i náboženské nevraživosti.

Zdroje jsou omezené, jsou plundrovány a počet lidí stále exponenciálně roste.
26. 03. 2012 | 23:31

santawizard napsal(a):

Mistře Karle :No to jsem zvědav jak nás tím potom budou krmit naše media.To může vypuknou geometrickou řadou,když si lidi začnou skupovat zásoby ,jako do bunkru.Mne se to ,ale nezdá.Vždyť to bylo teprve nedávno ,asi před 100lety kdy 90% obyvatel pracovala v zemědělství.Dnes stačí k tomu 10%.Jestli nastane problém ,tak to přece mohou zvýšit na 20%,30%,nemyslíte?Rovněž už existují hranolky pro psy a kočky.Vědci už mají na dosah ruky synthetické léky,enzymy,proteiny že už za chvíli vynaleznou i syntheitické sperma pro silikonové androidy.Pečené holuby nám, budou padat do huby a všichni se mohopu dívat celý den jenom na televizi.I s elektřinou to bude platit jako s penězama.Z malého množství peněz a elektřiny se vyrobí velké množství peněz a elektřiny.Divím se vám ,že jste takový vědec pesimista .Možná .ale že jste se strefil do černého na korejský poloostrov.Jížní Korea je přelidněná ale severní Korea trpí hladomorem.Možná že nakonec v budoucnu bude jakási technologická válka mezi severem a jihem ,nebo dokonce mezi Čínou a Austrálii.
27. 03. 2012 | 19:23

santawizard napsal(a):

S tím náboženstvím to vidím podobně jako v politice.Nejméně disciplinovaní jsou vždycky samotní fanoušci jako na fotbale.
27. 03. 2012 | 19:26

Pavel Svoboda napsal(a):

Když jsme tu u toho házení do jednoho pytle, tak stejně jako Vašek z Dolní Lhoty kdysi nikoho nekolonizoval a celá evropská kolonizace mu byla ukradená, tak dneska je pravděpodobně situace stejná, jenom tím prostým občanem je John Brown z periferie New Yorku. Pokud autorovi někdo vytýká, že mluví o Evropě jako celku a nebere v potaz to, že zde byli takoví, kdo s kolonizací nesouhlasili, nechť si povšimne, že my tady v Evropě s oblibou říkáme že ,,Ty Američani nám tu chtěj postavit radar, ty Američani se cpou do Iráku, ty Američani nám přitáhli svojí krizi..." a tak dále, přitom to je zobecňování úplně stejného charakteru. Jenom idiot by tvrdil, že všichni obyvatelé USA sdílejí stejné názory.
28. 03. 2012 | 19:57

Hromasová napsal(a):

Pane Sedláčku - soucit??? To trošku zavání i kolektivním pojímáním společnosti, a to jsme v roce 89 odcinkali klíči jako zločin komunismu. Hesla jako uspokojování potřeb pracujících jsou dnes možná i trestná.
Vyhlásili jsme heslo kapitalismu - každý se stará sám o sebe, tím je po každého postaráno nejlépe jak to jde.
Jestli vám až teď došlo, že kapitalismus = boj za své zájmy proti všem, každý proti každému, tak jste opravdu duševně hodně pozadu. A divit se následkům, to už je opravdu super naivita
19. 04. 2012 | 16:13

Zuza napsal(a):

Trochu soucitu by neuškodilo...
22. 04. 2012 | 11:11

Kritik napsal(a):

Velmi poučný článek, zvláště pro ty, kteří se chlubí svou samospravedlností. Pouze by se dalo vytknout, že srovnání USA a Evropy v kolonizování světa selhává proto, že Evropa kolonizovala do cca poloviny 20. století, kteždo USA kolonizují ekonomickými metodami dodnes a globalizace je vlastně kolonizační produkt zejména USA.

K tématu rasismu, který je ve své podstatě produktem Darwinovy evoluční teorie, byl zveřejněn pěkný článek. Kdo tvrdí, že věří v evoluci a přitom říká, že není rasistou, je prostě pokrytec a lhář. Více viz http://zod.reformace.cz/filozofie-holokaustu-cislo-105
22. 04. 2012 | 12:21

Jetvart napsal(a):

Pane Sedláčku, u tak vzdělaného člověka s takovými funkcemi je krajně nepravděpodobné, že by nikdy neslyšel o vyvraždění amerických indiánů. Američané nekolonizovali, obsazená území prostě připojili ke své zemi. Když došla zem indiánů, napadli Mexiko a sebrali mu jeho severní část, ze které vznikly jihozápadní státy USA. Pak již bylo na kolonizování dost pozdě, přesto dokázali obsadit Filipíny, které se osvobodili až po krvavé válce.
Pokud se týče zotročování, dávno po tom co evropské státy otroctví zakázali i ve svých koloniích, se v americe na trhu prodávali kromě kuřat a zeleniny i negři.
Tak nestydaté lži a překrucování historie pana Sedláčka jistě kvalifikují na vysokou pozici v současné vládě.
25. 04. 2012 | 17:12

Jetvart napsal(a):

Ano pane Sedláčku, soucit jsme u nás v době krize projevili zkrácením podpory v nezaměstnanosti. V zahraničí ho projevovali miliardovými dárečky bankéřům ze kterých těm soucitným zemím zbyly astronomické dluhy.
25. 04. 2012 | 17:26

Buwol napsal(a):

Nečas má pravděpodobně rakovinu ..
http://ekonomika.idnes.cz/foto.aspx?r=ekonomika&foto1=JB409773__MG_0018.JPG
.. takže tu jeho "vládu" nejspíš vyřeší sama příroda ..
a s ním já žádný soucit nemám! AŤ chcípne !!
28. 04. 2012 | 22:13

Buwol napsal(a):

http://ekonomika.idnes.cz/necas-po-ideove-konferenci-hajil-skrty-a-naznacil-prorustovou-ekonomiku-149-/ekonomika.aspx?c=A120428_140944_ekonomika_hro
28. 04. 2012 | 22:18

Občan napsal(a):

Lidé, pane Sedláčku, nepotřebují soucit. Potřebují DŮSTOJNOST a slušné ekonomické zázemí PRO ŽIVOT - nikoli přežívání.
Soucit je namístě jen ve zcela vyjímečných situacích, zatímco důstojnost, respekt a slušné ekonomické zázemí potřebuje člověk 24/365/celý život.
29. 04. 2012 | 10:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy