Obrana Kateřiny Jacques

18. 05. 2009 | 00:38
Přečteno 16375 krát
VE VĚDĚNÍ JE SÍLA, V NEVĚDĚNÍ PŘESILA
(OBRANA KATEŘINY JACQUES)

Dlouho jsem tomu nepřikládal žádný význam a celou věc jako bagatelu nechtěl ani komentovat - domníval jsem se, že ta estrádní epizoda s Kateřinou Jacques a biomasou sama vyšumí a lživá bublina, jež se na ní v bulváru nabalila, splaskne, ale mýlil jsem se.

I.
Lež, stokrát opakována nejprve bulvárem a poté i tzv. seriozními médii, od LN, Práva a MfD až po Literární či Divadelní noviny, se překvapivě rychle ujala a tak devět z deseti občanů o Kateřině Jacques už navěky bude vědět jen to, že neví, co je biomasa. Nejapně zažertovat na toto téma už patří k bontónu i u vcelku soudných mediálních analytiků a publicistů (Ondřej Aust, Martin Weiss, Martin Zvěřina, Jan Keller aj.). Co na tom, že Kateřina Jacques, která získala vysokoškolské vzdělání na třech prestižních školách, z toho na dvou zahraničních, měla v minulých volbách nejvyšší procento preferencí, co na tom, že se jako jedna z mála důsledně zasazuje o lidská práva a rovné příležitostí doma (menšiny, rasismus, svoboda médií) i v cizině (Tibet), že odvedla velký kus práce při prosazování ekologického protikrizového programu, jenž přinese republice 10 miliard a desetitisíce pracovních příležitostí, co na tom, že ji jako kandidátku na europoslankyni dnes veřejně doporučují takové nezpochybnitelné autority, jako je Jan Švejnar, Václav Havel, Karel Schwarzenberg, Jiřina Šiklová nebo Meda Mládková? Vše překryl jeden nepovedený estrádní výstup v zábavné talkshow Jana Krause, který držel (a tuším dosud drží) rekord i v počtu návštěv na internetu – jen prvé týdny si jej vyhledalo hodně přes půl milionu uživatelů.

Když jsem to učinil i já, nevyšel jsem z údivu a s narůstající fámou o údajně nevědomé Jacques můj údiv každým dnem narůstal. Údiv a odpor ke stádovitému přežvykování urážek (každá kampaň tohoto typu je mi už z principu odporná, zvláště je-li vedena vůči ženě). Půjde-li to takhle dál a mediální lynč bude pokračovat, brzy ztratím i zbytky iluzí o tzv. většinovém vkusu i o míře soudnosti českých uživatelů elektronických i tištěných médií (o těch, jimž je jediným informačním zdrojem hospoda a v ní Blesk už vůbec nemluvě). Inkriminovaný kabaretní výstup jsem si v nezkrácené podobě – bohužel, většina uživatelů jej na webu pravděpodobně viděla jen v podobě účelově krácené - pouštěl tolikrát, že bych mohl o něm už málem napsat diplomku. A dospěl jsem k závěru, že rozhovor svědčí o všem jiném, než o tom, že zelená poslankyně „neví, co je biomasa“, jak se dosud šíří českým éterem (a dodává se zpravidla posměšně: „a myslí si, že se v kamnech topí mrkví“). Platí pravý opak: definici biomasy vysekla Jacques u Krause vcelku dobře, byť nedefinovala učebnicově biomasu jako celkovou hmotnost všech organismů v určité časové jednotce, ale účelově jako veškerý biologický odpad, neboť šlo v dané chvíli o její topné využití (nejčastěji ve formě štěpky a peletek – to vše zaznělo výslovně z jejích úst, stejně jako později informace o bioplynu; o peletkách navíc dodala, že jsou u nás pořád moc drahé; snad scházela jen zmínka o zpracovaných zvířecích exkrementech, slámě či o řepce olejné ).

Co ale fatálně nezvládla a co ji zcela vykolejilo, byla Krausova asertivně opakovaná otázka, jak se má biomasou topit u něj doma v kamnech. Bylo to – z hlediska poetiky klaunského výstupu – vskutku neodolatelné: Kraus drží v ruce kbelík se šlupkama, a co dál, Katko, – mám ho teda frknout do kamen? Opět teoreticky správně ho již lehce znejistělá Jacques posílá s takovým kbelíkem leda na kompost, aby mu tam vyrostla třeba mrkev. Kraus ji ale znovu a znovu neodbytně („Tam už jsme byli. Mně neuniknete!“) vrací ke kamnům: „Čím tam mám teda zatopit?“. A to už Jacques totálně nezvládne, v zoufalství a ne příliš povedeně – už viditelně v transu - zažertuje: „Tou mrkví!“. Vtip se nepovede, následuje trapas, okno jako hrom – kdo z nás je nikdy nezažil na veřejnosti, ať se přihlásí – a nakonec jen rozpačitá posunčina a bezmocné rozhazování rukama. Konec klauniády.

II.
Závěr je jednoznačný: jako bavičce bych dal Kateřině 4 mínus, zejména z oboru pohotovosti a z umění převést srozumitelně složitý problém z vážné do karnevalové (smíchové) roviny, tj. do vtipné zkratky. Jako teoretičce a političce jí však v podstatě nemám co vytknout. A i při nejkritičtější analýze jejího výstupu nevím, proč bych si neměl nadále přát, aby nás v Evropě reprezentovali ne baviči, ale právě tato nezkorumpovaná žena. A ne třeba Jana Bobošíková, která před časem usilovala o svobodu veřejnoprávních médií a později kladla dokonce rovnítko mezi Ludmilu Brožovou a Miladou Horákovou. Nebo nechvalně známá žalobnice Zubovová, která svými stupidními billboardy nyní zaplavila republiku jen tisíci důkazy, že Bursíkova někdejší esemeska nelhala. Možná ji ještě lichotila. Přeji si, aby nás v Evropě důstojně reprezentovali vzdělaní politologové typu Jacques – a nikoli eskamotéři s fakty, kteří své podrazy, jež nás stojí miliardy a nevyčíslitelné škody morální, umí snad jen lépe než ona populisticky zahalit do estrádní bavičské vaty.

Nevěříte-li mým vývodům, zapomeňte prosím na všechno, co jste o Kateřině Jacques dosud četli, a přehrajte si znovu ten výstup. Zjistíte možná jako já, že v tomto případě mluví, jedná a chová se většina českých publicistů i jejich čtenářů v duchu Goebbelsovy definice o stokrát opakovaná lži, jež se stává pravdou. Tedy ještě jednou a naposled: není pravda, že Kateřina Jaques nevěděla, co je biomasa, nýbrž je pravda, že neuměla ve smíchové, karnevalové rovině klaunského dialogu vysvětlit, jak s ní zatopit u Krausů doma v kamnech.

III.
Jak je ale možné, že se tak evidentní nepravda tak úspěšně – možná, že natrvalo – zahnízdila v médiích i v myslích jejich uživatelů? Je to snad proto, že – jak nás už před sedmdesáti lety ohodnotil humoruprostý nacistický potentát - Češi jsou smějící se bestie? Obávám se, že celá ta estrádní bagatela poukazuje k něčemu daleko závažnějšímu, že má hlubší psychologické i společenské kořeny. Kateřina Jacques je tu jen zástupným znakem (hromosvodem). A to znakem značně znepokojivých skutečností možná až ze sféry temného kolektivního nevědomí, například špatně potlačované nechuti povážlivého množství občanů = konzumentů ke všemu ekologickému jako apriorně podezřelému, jako k něčemu, co nás ve jménu jakýchsi globálních nám vzdálených vizí nutí jakkoli a v čemkoli se omezovat, a to morálně i materiálně.

Podvědomá nenávist ke všemu a všem „pravdoláskařům“, kteří nás otravují morálními skrupulemi a chtějí snad dokonce i mírnit naši obžernost (používá se opisu: chtějí omezovat naši svobodu), a to od obžernosti materiální a energetické přes obžernost dopravní (kamionová lobby), dřevožroutskou (odpor k ponechání nevytěženého dřeva v Národním parku) či sexuální (partnerské vztahy vrcholných politiků by byly ve většině zemí skandálem, u nás jsou „bonusem“) - až po nezažranost prostorovou (například při vybydlování krajiny v okolí velkých měst). Občan, masírovaný médii, podnikatelskou lobby i vlivnými názory prezidenta s nadpoloviční veřejnou podporou, který by všude jinde než u nás byl považován buď za extrémistu nebo kašpara, velmi rád naopak naslouchá populistům, kteří jej hladí po srsti a říkají mu, že nic špatného při své obžernosti nedělá, že se vůbec nemusí v ničem omezovat, ani morálně, ani materiálně.

IV.
Uvědomil jsem si tuhle podvědomou nenávist už před časem, kdy byla Kateřina Jacques před zraky kamer zmlácena a násilně vlečena do auta policistou Čermákem jen proto, že chtěla vyjádřit svůj občanský odpor k rasistické demonstraci. Došlo tehdy k raritě, jež by se v žádné demokratické zemi na západ od nás nemohla stát: povážlivá část médií (bulvár!) a s nimi i veřejnosti byla tehdy a dodnes je nikoli na straně zmlácené, ale mlátícího. Tedy na straně policisty, který nezasáhl proti rasistům, ale proti někomu, kdo projevil vůči rasistům občanský odpor. I fakt, že Jacques měla sebou malé děti, což řada médií „té hysterce“ a „nezodpovědné matce“ vyčítala (nedávno si v tomto smyslu uplivl v Blesku i Jiří Paroubek), by byl v kterékoli demokratické zemi normální: to, že na demonstrace proti rasismu berou sebou občané děti, je v právním státě normální. Ne tak u nás.

A tak už tehdy jsem si uvědomil to, co se nejnověji potvrdilo u „biomasy“: tady se dost možná zástupně manifestuje nevědomý vztek nikoli vůči konkrétní osobě, ale vůči symbolu. Kdyby měla střet s policisty politička z jiné strany – nebo dejme tomu populární herečka, zpěvačka – byly by reakce médií i veřejnosti možná úplně jiné. Je důležité si tyto věci (když už s tím nemůžeme dělat nic jiného) alespoň uvědomit, popsat a nepodléhat zvláště před volbami uměle rozdmýchávané davové hysterii. A to je důvod, proč navzdory hysterii nevědomé většiny doufám, že se najde při volbách dost střízlivých hlasů pro Kateřinu Jacques (či Jana Dusíka), které zajistí, aby jak z evropského tak domácího politického spektra nezmizela životně důležitá zelená barva.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Roman Porteš napsal(a):

Dobrou noc! Naprosto souhlasím!
18. 05. 2009 | 00:57

JQ napsal(a):

Stacil mi prvnich par radku a uz ani nemusim cist dal.

"Kateřina Jacques, která získala vysokoškolské vzdělání na třech prestižních školách..."

Studovala na trech skolach, z nichz ani jedna neni prestizni, navic na tech zahranicnich to byl jenom kratkodoby studijni pobyt. Navic v oboru politologie, coz je obor znacne pochybny, v porovnani s pravy, medicinou, matematikou, ekonomii ci technickymi obory. Jedine, k cemu ji to dava kvalifikaci, je ucelova manipulace s minenim lidi.

A nejhorsi na tom je, ze nikdy nemela opravdovou praci, vzdycky se jenom angazovala ve spouste pochybnych sdruzeni, etc. Clovek, ktery vystudoval tak pochybny obor jako politologie a jedine, co kdy delal, je, ze se angazoval ve vecech, o nichz toho moc nevedel a nemel kvalifikaci se k nim vyjadrovat (krome jakesi arogantni potreby do vseho kecat), pro me neni duveryhodny. Ta biomasa byla jenom spicka ledovce.
18. 05. 2009 | 01:05

oposum napsal(a):

výborný článek,
ta nenávist především je nenávistí shrbených, podělaných, zakomplexovaných, lidí, kteří sami sebe nemají rádi,

jejich podvědomá nenávist k sobě samým se projeví v útoku na symboly, které jejich podvědomí dráždí aktivitou, slušností,

tím, že jim bezděky nastavují zrcadlo je dohání k zoufalým nenávistným projevům,

jejich otrocké duše si vykládají slušnost jako slabost, vzdělání jako šarlatánství, pracovitost jako chamtivost

kolik jich tady žije? většina - není to tak dávno co "ryli držkou v zemi" a pak zjistili, že zbytečně
18. 05. 2009 | 01:08

oposum napsal(a):

jo a s těmi dětmi to je tak pane Just
většina otrockých duší má pro svůj podělaný charakter z doby kdy se ohýbaly hřbety "omluvu" (především před svým svědomím) - měl jsem děli - musel jsem - co jsem moh dělat...

tito a jejich "záchráněným studiem" vybavené děti jsou dědictvím bolševika,
a budou tady smrdět ještě hodně dlouho
18. 05. 2009 | 01:14

pumprlidentlich napsal(a):

JACQUES, symbol zelené inteligence. Zajímavý je i oposum. Co dělají zelení kromě kritizování? Co dokázala Jacques (kromě auau)? Kde jsou výsledky? Jenom přehlídka lidské ubohosti a příležitost pro jedince typu Just. Co dělá Just zeleného? Pomáhá zelené chudince. Hrdina. Zřejmě jedna z mála možností, jak se zviditelnit. Jinak to už nejde.
18. 05. 2009 | 01:28

Kolman napsal(a):

Jinak sympatické Kateřine Jacques se přihodil black- out, jak to sama nazvala a přiznala v tel. pořadu Partie.
Selsky řečeno - ví co je biomasa, ale neví, jak se spaluje a mění v energii.

Pusťte si to záznam znovu, pane Just.

Není důvod proč by nemohla být v EU.
Ovšem základní problém zelených zůstává nukleární energie, protože prostě nechtějí číst propočty vědců a nejsou v tomto ohledu racionální.
18. 05. 2009 | 01:41

argun napsal(a):

JQ má pravdu, je zvláštní jak to funguje. Stačí přečíst si jméno autora a titul článku a už vůbe není nutné se zdržovat textem. Je naprosto jasné, co bude následovat. Kateřna Jacques je jedeou z nejméně věrohodných person naší politiky. Pro mě prototyp kariérního konformisty. Škoda slov. Kde jsou ty doby, kdy se pan Just věnoval, a dobře, divadlu...škoda přeškoda.
18. 05. 2009 | 01:44

Jinouch napsal(a):

Zeptejte se K.Jacques jak chce řešit potřeby energie v republice. Zeptejte se jí, proč ve Francii mají 70 procent nukleární energie desítky let, bez problému

Zeptejte se jí - kolik větrníků by musela mít Praha. Asi 1500 kusů, pokud by se točily.

Klasickým jevem u nás je to, že se divadelní a literární teoretici pletou do racionálních věd, o nichž nemají ponětí.

A stejně typická je ta mnohomluvnost Vašeho textu - v němž nakonec hledáte souvislosti mezi brutálním policejním zákrokem a video clipem, který si lidi dali na web.

Hsterie intelektuálů je stejně nepříjemná jako vulgarita bulváru
18. 05. 2009 | 01:47

Fakta? napsal(a):

Celá debata mezi Krausem a Jacques na téma biomasy začala nevinně rozhovorem o prodeji tzv. emisních povolenek, díky kterým získáme
deset miliard korun. Část z těchto peněz by měla jít právě na příspěvky
na kotle na biomasu. Kraus ukázal, že ví, co to povolenky
jsou. „Podařilo se prodat poukázky na emise, který nevypustíme,“ řekl
Kraus. „Vy jste nadstandardně informovanej,“ pochválila ho Jacques. „Ne,
to vy jste z parlamentu zvyklá na blbce,“ opáčil Kraus. A pak se
začal ptát, co má dát do kotle na biomasu:

Kraus: „Já nevím, co je biomasa.“
Jacques: Vy nevíte, co je biomasa?

Kraus: „Já jsem takhle blbej, v tomhle jsem na parlamentní úrovni.“
Jacques: „Biomasa to je bioodpad, který se zpracovává do biomasy.“

Kraus: „Takže vezmu kbelík a vysypu ho do kamen?
Jacques: „Do kamen můžete z kbelíku vysypat uhlí.“

Kraus: „To vím. S tím bych rád skončil. Ale když budu chtít topit
biomasou, to je biologický odpad, ten já dávám do koše teď.“
Jacques: „No ne, ten můžete kompostovat.“

Kraus: „Udělám si kompost, to mám taky. Kdy můžu dát kompost do kamen?“
Jacques: „Jeden kompost dáte na zahradu a vypěstujete si biomrkev.“

Kraus: „Mně nejde o žrádlo, mně jde o topení.“
Jacques: „Ale ten kompost nemůžete spálit v kotli.“

Kraus: „Jak si teda udělám biomasu?“
Jacques: (dlouze kouká a přemýšlí): „Ne, bio... Já vůbec nerozumím.“

Kraus: „Čím si zatopím v kamnech na biomasu?“
Jacques: Opět se bezradně dívá na Krause a neřekne nic.

Kraus: „Mám kamna na biomasu. Půlku zaplatím, půlku dostanu od Bursíka.
Volám vám: Kateřino, mám ty kamna, mám dotaci a co tam mám frknout dovnitř?“
Jacques: „Nasypat tam tu mrkev.“

Kraus: „Mrkev? Co je ta biomasa?“
Jacques: „Biomasa je biologický odpad.“

Kraus: „No, tam jsme začali.“
Jacques: „To co vy popisujete, to všechno je bioodpad.“

Kraus: „Ano, tím jsme začali, to mám vzít odpadkový koš a vysypat ho do
kamen? Vy jste říkala: Ne, to musíte na zahradu.“
Jacques: „Do kompostu.“

Kraus: „Kompost jsme už měli, tuhle fázi. A vy jste skončila u mrkve.
Já budu mít ten kompost, kdy se z toho stane ta biomasa? Co je biomasa,
abych s tím mohl topit?
Jacques: „No, biomasa...“

Kraus: „Nezačínejte s tím, že to je biologický odpad, to víme. Jak
vznikne z toho bordelu, co mám v koši, to, abych to mohl frknout do těch
kamen na biomasu.“
Jacques: (Bezradné pokrčení rameny.)

Kraus: „Tak vy jste místopředsedkyní Strany zelených a zůstali jsme
viset na biomase.“
Jacques: „My jsme úplně zabředli do biomasy.“ (Výraz zoufalství, Kraus
se směje.)

Kraus: „Co byste mi vůbec řekla k biomase?“
Jacques: „No biomasa může docela zapáchat. Ale může taky dobře zatopit.“

Kraus: „Tak. Pokud jde o to druhé, chtěl jsem se zeptat, když topím
biomasou, mám si vzít lopatku, nebo čepec, nebo vak?
Jacques: „Čepec.“

Kraus: „To je kilo nebo litr (biomasy)?“
Jacques: „Co je čepec?“

Kraus: „To je to, co máte na hlavě, ale máte to na biomasu.“
Jacques: „Už to chápu. Biomasa je zplynovaná.“

Kraus: „To když hoří. Ale co je to, co já tam přinesu, aby to čaplo.
Ale co tam dám, staré slupky od banánů?“
Jacques: „No to ne, ty musíte dát na ten kompost.“

Kraus: „Tam jsme byli před chvílí dvakrát. Kdy je fáze, kdy půjdu z
kompostu s prvním čepcem, kbelíkem ke kamnům.... Já jsem v tomhle
neznalej, narozdíl od vás.“

http://www.youtube.com/watc...

Jak z toho dostanu autorovo "Platí pravý opak: definici biomasy vysekla Jacques u Krause vcelku dobře, byť nedefinovala učebnicově biomasu jako celkovou hmotnost všech organismů v určité časové jednotce, ale účelově jako veškerý biologický odpad, neboť šlo v dané chvíli o její topné využití (nejčastěji ve formě štěpky a peletek – to vše zaznělo výslovně z jejích úst, stejně jako později informace o bioplynu; o peletkách navíc dodala, že jsou u nás pořád moc drahé; snad scházela jen zmínka o zpracovaných zvířecích exkrementech, slámě či o řepce olejné )."
18. 05. 2009 | 02:27

Milan H. napsal(a):

Problém nebyl v tom, že poslankyně za zelené nevěděla, co je biomasa (to je pouze trapné). Problém je v tom, že to nedokázala přiznat a culila se jak premiantka třídy přistižená u tabule při nevědomosti. Nevím, ale nabyl jsem dojmu, že tahle dáma se dostala tak vysoko nikoli kvůli svým odborným a politickým kvalitám, ale kvůli kvalitám tak trochu jiného typu... hezká je, to jo....ale to mi tedy u političky/politika nestačí.
18. 05. 2009 | 02:29

West napsal(a):

Politika je jako obchod! Musím o svém zboží něco vědět, když ho chci prodat. Kolik aut by asi prodal obchodník dejme tomu s auty, který by nevěděl na co auto jezdí nebo kde má motor. A pokud si někdo hraje na ekologickou stranu má prostě vědět čím si doma zatopit, když nechtějí ani jádro ani uhlí!
Je faktem, že 3x vysokoškolačka s praxí v zahraničí Kateřine Jacques vzala na nebezpečnou demonstraci i své malé děti. To by prosím neudělala dle mého soudu ani áma s nedokončenou speciální školou! Je také faktem, že neuposlechla výzvu policisty a že jeden její "mírumilovný! přítel policistu nakopl tak, že ten má doživotní následky. Pokud by se toto stalo na západ ale i na východ od našich hranic přítel by skončil minimálně se slzným plynem ve tváři či přímo s kulkou v hlavě!
U nás za svobodu a demokracii ve světě bojuje každý, politici obou slůvek, aniž by samozřejmě věděli, co znamenají či je dokonce vyznávali, mají plnou hubu a to co se jim nelíbí jinde doma s takovou chutí praktikují. U nás třeba akci Vlajka pro Tibet zašťiťuje jinak despotická a rasistická primátorka Ivana Řápková! Takže to že bojuje za cizí práva a ne naše bych zase až za tak velký klad nepovažoval!
18. 05. 2009 | 02:51

babča napsal(a):

"Každá kampaň tohoto typu je mi už z principu odporná, zvláště je-li vedena vůči ženě", ale nesmí jít o p. Zubovou (dodávám já).Jinak díky, pane Juste, že jste mi přeložil, co mám vidět. Budu-li chválit, přiblížím se k vyjmenovaným celibritám, v opačném případě musím být určitě čtenářka Blesku a obdivovatelka p. Paroubka.
18. 05. 2009 | 02:52

vidlemistoklicu napsal(a):

Vážený pane Juste, biomasu a její analýzu Kateřinou považuji za naprosto nepodstatnou ve srovnání s jejími jinými (věrohodnými) aktivitami. Například poslední kousek, kdy se po odhlasování "náhubkového zákona" dušovala, že všichni zelení při hlasování usnuli a odhlasovali zákon "omylem" a hodlají bojovat za změnu, jí věrohodnosti v očích voličů vskutku nepřidala. Ovšem, který ze současných politiků se vůbec stará o to, zda je věrohodný? Sem tam nějaká ta lež, kauza, tunel a nikdo už to ani nepovažuje za nějakou nehoráznost. Na této scéně už je to norma. V té společnosti, ve které se paní Kateřina právě nachází je dost jedno, jak se prezentuje. Od té už nikdo nic dobrého stejně nečeká. Ano, kolektivní vina, protože zřejmě moc, která tak chutná také lidi kolektivně rychle mění. A ne právě k lepšímu.
18. 05. 2009 | 02:59

plch napsal(a):

Chci věřit, že paní K.J. problematice biomasy v podstatě kvalifikovaně rozumí. Ale děsí mě to, co nazvala sebekriticky black out, tedy totální neschopnost pohotově reagovat v dialogu. Domníváte se, pane Juste, že tento handicap je vhodnou výbavou političky na evropské scéně?
18. 05. 2009 | 04:36

filipp11 napsal(a):

Pane Juste, pokud se nemýlím, policista Čermák byl soudem osvobozen. Dále bych Vám doporučil najít si videa na internetu, kde je jasně vidět, že Čermákovi účelově strhla jeho služební číslo z uniformy aby potom mohla účelově lhát. Vystoupení paní Kateřiny v TV jsou na takové naučené a manipulativní úrovni, že vypínám TV, když začne zasvěceně hovořit - ráda kritizuje komunisty a přitom si osvojila docela dobře bolševické metody práce. Ať vám podpora této dámy vydrží dlouho nebo ať vaše prozření není pro vás moc bolestivé -)
18. 05. 2009 | 05:01

jj napsal(a):

Pěkné kvítko , ta Kateřinka .

Kdo je vůbec Kateřina Jacques?
Kateřina Jacques pochází ze zámožné a dobře situované rodiny.
Přesto je o ní dostatečně známo, že má za sebou řadu deliktů
násilné povahy a nemalou zkušenost s návykovými látkami.
V polovině 90. let obývala se skupinou squatterů prázdný činžovní dům
na Praze 7, poblíž Strossmayerova náměstí.
Narušovali zde veřejný pořádek, vyvolávali pouliční rvačky a napadali
kolemjdoucí.Scénář i závěr těchto incidentů byl zpravidla stejný.
Jakmile bylo zahájeno vyšetřování a trestní stíhání, objevil se rodinný
právník,
povolaný rodiči nezdárné dcerušky a kontroval obviňováním těch, kdo byli
přepadeni.
Soudce přitom žádnou zvláštní nestranností a v jeho snažení mu nepokrytě
pomáhal.Neoficiální zdroje uvádějí, že v pozadí těchto právně-soudních
intrik stál Jiří Dienstbier, politik, bývalý ministr a rodinný přítel.
Přepadení, zbití a často i oloupení občané měli najednou vysvětlovat,
proč se dopustili násilí na bezbranné dívce. Fakt, že minimálně čtyři
osoby musely po útoku Jacques a jejích kumpánů vyhledat lékařské ošetření,
že
Kateřina osobně ztloukla násadou od lopaty muže, jenž se pokoušel
chránit svou těhotnou manželku, to vše připadalo panu soudci jaksi
nedůležité.
Bezvýznamné a irelevantní.
Všichni se jako mávnutím kouzelného proutku ocitli v roli podezřelých! O
charakteru paní Jacques svědčí i to, že po celou dobu její squatterské
"kariéry" se jí o nezletilého syna starali rodiče.
Ona sama totiž jevila větší zájem o drogy,výtržnosti a rvačky,
než o roli milující matky.
Orgán péče o dítě se přesto neodvážil zasáhnout, i když se tato
skutečnost vícekrát objevila i v průběhu soudního projednávání.
Ostatně, pan Jiří Dienstbier, otec oficiální milenky Martina Bursíka
(předseda SZ), nakonec na žádost rodičů pomohl Kateřině Jacques
k politické kariéře.
18. 05. 2009 | 06:00

Vasja napsal(a):

Krause a Žakovou si lze najít, Čermák byl osvobozen.
Proč Just lže?
Je nemocnej?
18. 05. 2009 | 06:15

Stan napsal(a):

Pane Juste, se znalostí Vašich celoživotních postojů a angažovanosti v různých kauzách předpokládám, že jste opravdu člověkem s vyhraněně kladným a upřímným vztahem k přírodě a životnímu prostředí.

Proč tedy hájíte a adorujete dámu, která společně s Martinem Bursíkem zdiskreditovala za svůj krátký pobyt na politické scéně zelenou politiku v ČR nejméně na celou jednu dekádu?
18. 05. 2009 | 06:19

Korbel napsal(a):

Kateřina,ostuda! Bursík,ostuda! Just, katastrofální ostuda hlupáků!
18. 05. 2009 | 06:36

Ládik napsal(a):

Absolvování školy neznamená, že absolvent má dostatečné IQ. Vedoucí místo dokáží zastávat i lidé s IQ80 a podřízení nic nepoznají (podle Kriminalistické psychopatologie).
Pokud je někdo zlatník, je od zlata, když někdo dělá s fekáliema, je od hoven. Dělá-li Žako do zelených, měla by být od biomasy. Přijde mi to divné. Opravdu by se hodila do EP - nejspíš to bude takové odkladiště lepších kousků. Oni budou rozhodovat, ostatní si budou dělat, co chtějí.
18. 05. 2009 | 06:50

student napsal(a):

Kateřina Jacques ukázala na nezájem některých policistů bojovat proti nacismu. Ukázala také, že tito policisté neváhají zakročit proti antifašistům.
Bohužel se ten špatný stav nezměnil.
Později, v pořadu Jana Krause, nám názorně předvedla, že existují politici (v množství větším než malém), kteří nerozumí problematice, za kterou berou peníze. Obávám se, že se zase nic nezmění.
18. 05. 2009 | 07:01

Holubář napsal(a):

Všechny hlubokomyslné úvahy na toto téma jsou zhola zbytečné. zelená Kateřina se ukázala být pouhou politickou kariéristkou a púopulistkou - pristě surfuje na zelené vlně.
Ale především to její vystoupení u Krause byla nehorázná legrace. Pan Just i ostatní mohou napsat tisíce blogů, článků, obhajob i suplik, ale nikdo jí to už neodpáře. Má to na věčné časy a nikdy jinak.
At řekne co řekne, její případní odpůrci se mehou jen usmát a začít: "No, s biomasou je to tak, že..." a mají hotovo.
Spolu s jedním básníkem nezbývá než říci: "Tak to chodí...."
18. 05. 2009 | 07:10

grőssling napsal(a):

Jak napsal profesor Parkinson, v každé komunitě je nutné intenzivně hledat svého Gipsenkopfa, který na dotaz pokaždé spolehlivě odpoví nesprávně. Tyto vzácné lidi je třeba nejen nalézat, ale také se jich stále ptát na jejich mínění a pozorně naslouchat jejich nejrůznějším názorům.
Současnost je tak plná nejistot a obtížného hledání správných řešení.
Jsem rád, že tu máme pana Justa.
18. 05. 2009 | 07:12

Apeoffice napsal(a):

Pane Just, až k bodu III jsem byl možná nakloněn s Vámi souhlasit, ovšem to co jste předvedl bych nazval asi šlápnutím do hovna.

Odpor ke všemu ekologickému, dřevožroutství? Nevím, kde to žijete, možná že v Číně, nebo nějaké rozvojové zemi.

Hnusně ste se dotkl všech lidí, kteří třídí odpad, zateplují si domy, mají úsporné žárovky, chovají se šetrně k přírodě....atd.atd. Nevím z čeho usuzujete, že je v naší republice tak pokleslá ekologická morálka, možná z toho, že je tu málo dutohlavů, kteří podporují větrníky, a dost lidí, kterým jádro nevadí.

Paní politička kterou tak hájíte a její amant jsou možná celí zelení, stejně jako Vy, ale to je plíseň taky.
18. 05. 2009 | 07:16

realista napsal(a):

Studente: musíš ještě hodně a hodně dlouho studovat. A co říci k paní Kateřině, k jejim supr školám ? U nás na Moravě se říká: Když protáhneš krávu 15ti vysokými školami, pořád zůstane jen krávou :-))
18. 05. 2009 | 07:21

Boleslav D. napsal(a):

Ano, je to tak, Katerina Jacques je proste IDEALNI kandidatkou na naprosto jakoukoli politickou funkci, ze , pane Juste?
Proc? Protoze ma v kapse tu spravnou stranickou legitimaci.
Kdyby se takhle sekl takovy Paroubek, s velikou radosti byste ho zde tepal pro jeho nebetycnou hloupost...

..
18. 05. 2009 | 08:01

lukas pokorny napsal(a):

Pane Juste,
děkuji mnohokrát. Výborné! Česká mediální žumpa je holt česká mediální žumpa. Buď plavete v hovnech nebo se v nich rovnou utopíte...
18. 05. 2009 | 08:28

pgjed napsal(a):

Vážený pane Juste. Do,ekologie se snaží mluvid kdekdo. Jenom mizivé procentoz nich si ale uvědomuje, že se jedná o komplikovanou mezioborovou specializaci (od chemie, fyziky, biologie, matematiky až po jednotlivé specializované technologické obory)převážně technického charakteru. A z těch málo, kteří si to uvědomují, jenom zlomek má pro tento obor kvalifikaci, která se získává především praxí.

Osobně bych velmi stál o to, aby do tak složitého oboru nemluvili a nezasahovali lidé, kteří tomu nemohou a hlavně ani nechtějí rozumět, ale rozhodně si na tom chtějí vybudovat kariéru. A paní Jacques v tom není ojedinělá. Je-li opravdu tak významnou bojovnicí za lidská práva, o čemž pochybuji a vnímám to rovněž jenom jako další pózu člověka, kterému jde o místo nahoře, nechť jde hájittento obor. Bude to věrohodnější. Snad.
18. 05. 2009 | 08:42

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, že zelené vnímám jako stranu, která cílevědomě rozbíjjí dopravní, energetickou, potravinovou a obrannou situaci tohoto státu - zakázat auta, topit hnojem a okamžitě vyhlásit válku Americe - úžasný program. Destabilizovat, destabilizovat, destabilizovat a kdo to platí ten jejich internacionalismus. Družit se prostě musí nadnárodně, protože v jednotlivých zemích jsou už profláknutí a k smíchu.No a ve sjednocené evropě mají ty své spravedlivé jožky a jiné rudé bandity a bývalé vrhače molotovů. Dokonalý oblek a batůžek, melounci uculení, salonní mičurinci.
Ya basta politruk Biomasá v akci:
http://puffin.cz/?puffin_=h...
Navíc brčálníci zneužívají zelenou, a většina z nich nerozezná jedli od smrku, a že o tom něco vím: http://wbgarden.com/nove/ei...
Ja by to mohlo dopadnou, kdybych ekopošukům dali opravdu zelenou: http://zpravy.idnes.cz/za-d...
A další zeljonyj specialist:
http://sinagl.bigbloger.lid...
18. 05. 2009 | 09:06

Al Jouda napsal(a):

Pan Just se tímto příspěvkem dost znemožnil. Pokud jde o zelené, tak doufám, že jim za vlády koalice zavedené ekologické poplatky voliči hezky spočítají a oni se do parlamentu vůbec nedostanou. Rád je však uvidím v televizních debatách a show, kde výborně pobaví, jako mne pobavila i paní Kateřina.
18. 05. 2009 | 09:13

LINO napsal(a):

Pana Justa moc rád nemám, nicméně zde s ním souhlasím. Je trapné jak se všichni ukájí na naznalosti a neschopnosti vysvetlit biomasu Katerinou Jacques. Je samozrejmne stejne tak trapne ze to ona sama nevěděla. Nicméně stavět to do roviny že když neví co je bomasa tak na svém místě nemá co dělat je ten nejtrapnější závěr ze všech trapných předchozích..Je třeba ji brát jako političku tudíž člověka který bojuje za nějaký směr společnosti a za nějaké idee. Neočekávám že člověk který bojuje a dělá všechno pro to abysme měli např.více zeleně ve městě bude přesně vědět jak se hnojí jinan dvojlaločný ale bude umět komunikovat s Městem, právníky, odborníky atd.. na své pozici musí být spojovacím článkem a né specialistou.. Takže pokud jde o kauzu Jacques vs. Biomasa tak to bylo jen, a jen trapne. Nic víc nic mín. S jejími politickými kvalitami to nemá nic společného!.
18. 05. 2009 | 09:17

Targus napsal(a):

Vážený pane Just,
když Vám tak záleží na dobrém image paní Katušky Jackq-jau, bylo by dobré, abyste jí coby teatrolog doporučil pár hodin studia divadelního řemesla, aby se naučila, co má říkat o věcech, o kterých nic neví, a také jak se má u toho tvářit. V Evropském parlamentu se jí to bude hodit, protože kukuč vyorané myši opravdu není tím pravým ořechovým.
Dále neopomeňte zdůraznit významnou a v jejím případě nezastupitelnou roli nápovědy při divadelních výstupech.
A v neposlední řadě by to chtělo kvalitnější režii při příštím akčním čísle s policistou. Ten stržený odznak a nakopnutí policisty nám image paní Katušky trošičku kazí.
Jinak jste odvedl skvělou práci, škoda, že už u nás nevychází Rudé právo, tam byste se opravdu vyjímal.
Přeji Vám hodně dalších takových povedených taškařic - pardon, článků.
Paní Katušku volit samozřejmě budu, protože v EP nadělá méně škod, než v ČR.
18. 05. 2009 | 09:24

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, politicky kvalitní korektní Ya basta Biomasá v akci:
http://puffin.cz/?puffin_=h...
A tohle máme platit ???
18. 05. 2009 | 09:35

Radek Cholasta napsal(a):

Už jsem četl hodně obhajob i odsouzení KJ ale furt nevím co mám do těch kamen frknout?
18. 05. 2009 | 09:37

Pája napsal(a):

K tomu jediné: Paní Kateřina Jacquesová existenčně zlikvidovala člověka jenom proto, aby se dostala do parlamentu. Mluvím o policistovi Čermákovi, který má dodnes zdravotní problémy (další mírumilovný zelený mu rozdrtil kopem kostrč), a soud určil již pravomocně jeho počínání jako oprávněné. Navíc jít na demostraci, kde se počítá s rvačkou, s dětmi, může jenom idiot nebo paní Kateřina. Ostuda v televizi jen dokazuje, co je paní Kateřina zač a už se těším na soud a odškodné panu Čermákovi.
18. 05. 2009 | 09:37

jr napsal(a):

Kateřina je frajerka a má můj hlas.Více takových bab do politiky.
18. 05. 2009 | 09:39

doc. Vodrážka napsal(a):

Jestlipak, vážený pane Juste, vševědoucí a nejvýše charakterní, jste si svoje lži a polopravdy nechal schválit od ZO KSČ, jak jste se sebechválou sobě vlastní, činil v dobách minulých? A kdy jste se chlubil tím, jak ZO KSČ vašeho pracoviště si libuje ve vašich blábolech? Jste hnusná stvůra, ani kolo bych si o vás neopřel.
18. 05. 2009 | 09:41

mim napsal(a):

Konečně všem zaslepeným pan Just vysvětlil, jak se věci ve skutečnosti mají. Děkuji, je to stejně zábavné, preavdivé a přínosné jako vysvětlení Kateřiny Jacques, co je to biomasa. :-) A dokonce i u blogu přiložená fotografie ala "ožralý mužik" dosahuje kvalit výrazů Jacques u Krause.
18. 05. 2009 | 09:41

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, do kamen se přece cpou dotace, které ekopošuci tahají ze všech našich kapes. Dobře hoří....
18. 05. 2009 | 09:41

malma napsal(a):

Jiří Paroubek byl ve své době taky nejpopulárnější politik a premiér od 90.let, a co z něho některé média udělala...stačil jeden czechtek, nějaké nepovedené výstupy a už z toho udělali oponenti antiparoubkovskou kampaň tahnoucí se dodnes; ale v jaké podobě,absolutně nehorázné,sprosté a účelové.
Kdežto KJ se znemožňuje sama sebou,většina jí vnímá jako protivnou,hysterickou, účelovou kariéristku s asertivitou jí vlastní prosazující vlastní zájmy. S Bursíkem a spol tvoří spíše US2, ve svý podstatě jsou absolutně nevolitelný a vlastně zneužili ekologicky smýšlející občany.A že je nezkorumpovaná? medvěda souhlasila taky porcovat spolu s liškou a bursíkem a určitě to nebylo za hubičku:)
18. 05. 2009 | 09:41

123 napsal(a):

Katka Jacques už bude navždy Katka JAUJAU nebo
Katka BIOMASA
18. 05. 2009 | 09:43

Kluk napsal(a):

Je zo stejné jako s Rathem:
nekdo Havlovsky sameřený udelal rádoby vtipnou koláž a už se to s ním táhlo
18. 05. 2009 | 09:45

malma napsal(a):

Radek Cholasta
zkuste tu biomrkev,třeba opravdu biohoří
18. 05. 2009 | 09:45

Eva napsal(a):

Pane Juste,
díky za váše názory. Už jsem se začala obávat, že se nenejde nikdo soudný, kdo se Kateřiny zastane. Ale jak je vidět, dle komentářů, bohužel je málo těch, kteří Vám rozumnějí.
18. 05. 2009 | 09:47

Pravy_Juice napsal(a):

Pane Juste,

Lžete. Tedy lépe řečeno účelově lžete :). Není pravdou, že má Jacques tři prestižní školy. Není pravdou, že věděla v pořadu Jana Krause, čím se topí v kotlech na biomasu. ( a o to mimochodem šlo, pokud jste si neráčil všimnout, ne o znalost biomasy v biologickém slova smyslu ).

A prosím odpověď na můj dotaz : Ve kterých zemích si občané na demonstraci vůči demonstraci neonacistů berou běžně děti ? A také, co říkáte na minulost Jacques, tedy squat, drogy, a mimo jiné účast na ve spolku Ya Basta na pouliční válce v Praze při zasedání MMF. Díky
18. 05. 2009 | 09:48

Vico napsal(a):

Jacques má jednu vlastnost, která je sice mimořádná, ale které jsem si všiml až díky Pepovi Řepovi. Má schopnost nepřerušeně mluvit bez tečky, bez čárky a bez nadechnutí několik desítek minut. Onehdá v televizním duelu s Ransdorfem se sice jednu chvíli povážlivě blížila blamáži jako u Krause, ale pak to rozjela tak, že ji zastavily až závěrečné titulky. V okamžiku, kdy se ji redaktor snažil přerušit, jen o dvacet decibelů zvýšila sílu hlasu a pokračovala dál. Jestli se nedostane do EU parlamentu, stane se nepochybně rekordmankou v potápění bez kyslíkové bomby.

Dovolím si tvrdit, že K. Jacques by nekonečný traktát pana Justa odkecala na jeden zátah bez jediného nadechnutí a jediné pomlky. Je fakt dobrá.
18. 05. 2009 | 09:49

Pravy_juice napsal(a):

pro Evu :)

paní Evo, používání správného pravopisu je možná přežitkem a výmyslem neokonzervativců a nehodí se k moderní liberální ženě se správnými zelenými multikulti názory, přesto jen malá poznámka : píše se "rozumějí" místo chybného "rozumnějí" :)
18. 05. 2009 | 09:51

Pravy_Juice napsal(a):

to Vico

zajímavý postřeh. Potřebuje prostě drsnějšího protivníka, než jakým byl moderátor v televizním duelu.
18. 05. 2009 | 09:54

Medikolog napsal(a):

Pane Vladimíre Juste, jste odborník na divadlo, ale ani diváci již nejsou tak pitomí aby věřili, že nádherná panenská královna na jevišti je doopravdy královnou... a vědí, že i tu panenskou roli jenom hraje. Autority, o které se opíráte jsou též neochvějně divadelního charakteru... a důvěryhodnosti. Závěrem Vám, pane Juste, mohu napsat jediné: Si tacuises, phillosophus mansises.. - volně řečeno: Kdybyste mlčel, ......
18. 05. 2009 | 09:56

zil napsal(a):

Pane Juste, myslím, že byste si neměl nechat líbit, aby se pan Bursík podepisoval pod své články Vaším jménem. Nebo Vám to snad diktoval?? Jste zralý na Katovnu...
18. 05. 2009 | 09:59

ali napsal(a):

Nemusím K.J. ale faktem zůstává, že pokud budu chtít někoho zesměšnit, tak to udělám na plný pecky. Zvláště, když mám k dispozici TV a oblíbený pořad keců. Také se mi zdá, že K.J. nemluvila mimo, mimo byla jen z blbýho opakování blbý otázky a blbý si to přebrali, aby udělali někoho ještě blbějšího, anžto tomu tak nebylo..
Nevím kolik vysmívačů by dokázalo odpovědět na to, jako K.J. pod trapnou palbou Krauze
"Uvolněte se prosím" už ztrácí na půvabu..

P.S. R.Rolland - Nejhorší chorobou, kterou trpí svět, není síla špatných, ale slabost nejlepších..
18. 05. 2009 | 10:04

Černý kašel napsal(a):

Řekl bych, že to h..no pan Just jenom rozmázl. A jestli teď někoho přesvědčil, že ta paní smrdí méně, o tom pochybuju.
Ostatně, šla do toho pořadu se zviditelnit. A to se jí fakt podařilo
18. 05. 2009 | 10:06

papa napsal(a):

milý ali, pan Kraus přece nikoho nezesměšňoval. Chtěl jen odpověď na svou otázku. Opravdu nemohl dopředu tušit, že zmiňovaná představitelka SZ nemá tušení co je biomasa. Také předpokládám, že tam pani K.J. byla naprosto dobrovolně, v rámci předvolební kampaně...
18. 05. 2009 | 10:16

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("hnusná stvůra"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
18. 05. 2009 | 10:16

převoř napsal(a):

Zcela souhlasím se vším... když zde byla už řeč o Zubové a její "demokratické straně zelených", všimněme si analogie s rozděleným Německem - v čem všem se tato strana ještě, kromě jména, tak dojemně podobá NDR!
18. 05. 2009 | 10:19

jeden napsal(a):

Paní Biomasa si nechala udělat nááádhernou fotku s kozou do magazínu Dnes, něco na způsob paní Kubišové, které si narozdíl od paní Biomasy vážím a která má zvířata ráda i mimo objektiv fotoaparátu. Takže tudy cesta vede, protože po shlédnutí vyvedeného snímku oko mnoha mužů se zamlží něhou a sbohem kecy o charakteru a kompetentnosti....
18. 05. 2009 | 10:21

františek dobrota napsal(a):

Kateřina Jau Jau je totálně mimo a bohužel se jí zaplacené PR u Krause ošklivě nevyplatilo. Pobavily mne i dopředu zaplacené články v MF Dnes, které psaly o jejím "mladistvém" slovníku (týpek,Paroubek si honí triko,..), nicméně diskuse pod články se zvrhla v diskusi o její nízké inteligenci. U kateřiny jau jau se jedná o trvalý stav mozku, nejméně třikrát hlasovala zcela jinak, než chtěla a zpětně se omlouvala, že vůbec nevěděla o čem hlasovala (viz. náhubkový zákon,atd.)........
18. 05. 2009 | 10:22

Davín napsal(a):

Kateřina Jacques má u mne jedničku. Jak tak ale pročítám tyhle komentáře plné urážek, nemá to jednoduché. Jen se potvrzují výše napsaná slova V. Justa...
18. 05. 2009 | 10:22

LEVAK napsal(a):

Pěkné kvítko , ta Kateřinka .

Kdo je vůbec Kateřina Jacques?
Kateřina Jacques pochází ze zámožné a dobře situované rodiny.Přesto je o ní dostatečně známo, že má za sebou řadu deliktů násilné povahy a nemalou zkušenost s návykovými látkami.
V polovině 90. let obývala se skupinou squatterů prázdný činžovní dům na Praze 7, poblíž Strossmayerova náměstí. Narušovali zde veřejný pořádek, vyvolávali pouliční rvačky a napadali kolemjdoucí.Scénář i závěr těchto incidentů byl zpravidla stejný. Jakmile bylo zahájeno vyšetřování a trestní stíhání, objevil se rodinný právník, povolaný rodiči nezdárné dcerušky a kontroval obviňováním těch, kdo byli přepadeni. Soudce přitom žádnou zvláštní nestranností netrpěl a v jeho snažení mu nepokrytě pomáhal.Neoficiální zdroje uvádějí, že v pozadí těchto právně-soudních intrik stál Jiří Dienstbier, politik, bývalý ministr a rodinný přítel. Přepadení, zbití a často i oloupení občané měli najednou vysvětlovat, proč se dopustili násilí na bezbranné dívce. Fakt, že minimálně čtyři osoby musely po útoku Jacques a jejích kumpánů vyhledat lékařské ošetření, že Kateřina osobně ztloukla násadou od lopaty muže, jenž se pokoušel chránit svou těhotnou manželku, to vše připadalo panu soudci jaksi nedůležité. Bezvýznamné a irelevantní. Všichni se jako mávnutím kouzelného proutku ocitli v roli podezřelých! O charakteru paní Jacques svědčí i to, že po celou dobu její squatterské "kariéry" se jí o nezletilého syna starali rodiče. Ona sama totiž jevila větší zájem o drogy,výtržnosti a rvačky, než o roli milující matky. Orgán péče o dítě se přesto neodvážil zasáhnout, i když se tato skutečnost vícekrát objevila i v průběhu soudního projednávání. Ostatně, pan Jiří Dienstbier, otec oficiální milenky Martina Bursíka (předseda SZ), nakonec na žádost rodičů pomohl Kateřině Jacques k politické kariéře.
18. 05. 2009 | 10:25

Rudolf napsal(a):

Kateřina J. je jistě zajímavou osobou a v žádném případě nepatří mezi lidi, kteří nudí. Už to je positivní. Fakt, že sama sebe vidí mnohem výše, než se objektivně nachází, je nakonec také simpatický. Zajímavé ale je, že se její extempore u J.Krause nedostalo do hodnocení na http://www.lidoveforum.cz , zatímco sám pan Kraus jednu kategorii suverenně vede.
18. 05. 2009 | 10:29

Michal Macek napsal(a):

nazvat Hitlerova "vevodu z Alby" humoruprostym nacistickym potentatem?Reynhardt Heydrich byl andel smrti,bezcitny reznik a ne nejaky humoruprosty potentat
jinak katka to proste nezvladla a duvod proc narod tak sadisticky plesa je jednoduchy a dal by se shrnout do vety" "tak voni chtej abysme byli ekologicky a misto uhlim topili biomasou ale sami ani nevedej co to je..."
18. 05. 2009 | 10:32

Radek napsal(a):

K :filipp11@centrum.cz
Konečně někdo normální, který si všiml, nulového právního vědomí autora, který hájí osobu, jež porušila zákon.Policista Čermák pouze konal práci za kterou je placen a musí mu být šuma fuk proti komu zakročuje, jestli je pán či kmán.Zákrok byl adekvátní a kdyby jej uměli vyhodnotit jeho velitelé nemohlo by dojít k zbytečné tahanici tahanici po soudech. Díky hloupému článku se alespoň potvrdilo rčení, že tituly neznamenají patent na rozum,platí-ševče hleď si svého kopyta.Když něčemu nerozumím, tak se zeptám pane Just a nedělám ze sebe před národem troubu.
Cituji:
Uvědomil jsem si tuhle podvědomou nenávist už před časem, kdy byla Kateřina Jacques před zraky kamer zmlácena a násilně vlečena do auta policistou Čermákem jen proto, že chtěla vyjádřit svůj občanský odpor k rasistické demonstraci.TAK TO NEBYLO!
PS .Jeden o koze, druhý o voze,kdyby hloupost kvetla jste samé kvítí!
18. 05. 2009 | 10:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Panu Juste, špatná obrana, jste špatný advokát. K. Jacques zvaná Jauvajs (důsledek jejího dalšího trapasu) je prostě pro normální občany těžko přijatelná politička. Ovšem takovému virtuálně smrdícímu opossumovi je sympatická. Svůj k svému, soudné lidi však takhle balamutit trvale úspěšně nelze.
18. 05. 2009 | 10:38

ali napsal(a):

milý papa...každý tomu může říkat jak chce..pro mne to bylo normální zesměšňování. V našich poměrech se nevyplácí politikovi ukázat lidskou stránku v podobě nevědomosti či trapného okna. Nezastávám se K.J. ale že to bylo trapný jak od Krause, který musel vědět o tom, že to vejde do národního vědomí, tak od K.J., která to, jakožto veřejná osoba nezvládla, je fakt. Ale žeby nevěděla co je biomasa mi připadá přitažené za vlasy.
18. 05. 2009 | 10:41

Paco napsal(a):

Pane Juste, neni dulezite, ze Vy a ani ja nevime, co to ta biomasa je. My to pouze muzeme tusit a spolehat na to, ze o konkretizaci se postaraji odbornici z oboru a o prislusnou legislativu zase informovani zakonodarci.
V tomto konkretnim pripade je ale zrejme, ze zakonodarci vlastne mnohdy nevi, co vlastne propaguji. Sve nazory nemaji podlozeny informacemi, ci dostatecnymi znalostmi.
V tomto konkretnim pripade pani Katerina neprokazala sve opravneni hlasovat o energeticke politice tohoto statu.
Ja si myslim, ze k obdobne situaci by u ni doslo i v pripade napr. mensin, lidskych prav a podobne. Proc si to myslim? Protoze o sobe treba v rozhovoru otistenem ve ctvrtecni priloze Mf Dnes, myslim, prohlasila, ze je jednoznacny surfar. Tedy konkretne se umi pohybovat zivotem s povrchnimi znalostmi, aniz by se namahala zabyvat se hloubkou problemu pod jeho povrchem.
Ne, podle me to rozhodne neni vhodna osoba do jakekoliv politicke reprezentace.
18. 05. 2009 | 10:42

LEVAK napsal(a):

Vážení možná jste to nepostřehli,ale svého času řekla mediím Hana Marvanová, že když policista Čermák zasahoval proti Kačeně tak prý se nacházela v tramvaji,která jela okolo incidentu všechno dobře viděla!Tak nevím buď lhala a nebo byly domluvené na určitý čas!Později už to neopakovala,zřejmě jí to došlo,že je to faux pas!
18. 05. 2009 | 10:46

LEVAK napsal(a):

Hna Marvanová osobní právnička této Sinice!
18. 05. 2009 | 10:47

Paco napsal(a):

to ali
Mily Ali, ona to opravdu nevedela, natoz aby o tom mohla mluvit s osobou, ktera take nevi. Kraus jasne rekl, ze to nevi. Jeji odpoved mela byt, ze ona vlastne presne take nevi, jak je biomasa odborne definovana, ale ma za to, ze... a pak mohla hovorit o slupkach, peletkach, rostlinych odpadech a pod.
Ona se prece tak rozhodne stavi proti jaderne nergetice. Myslite, ze tam vi lepe, o co vlastne jde?
Jinak Krause nechte na pokoji. Ono se rika, ze zadna otazka neni blba, bůlba muze byt pouze odpoved. A on se pta tak, jak bych se zeptal treba i ja, kdyby bylo koho.
O politicich a specielne Katerine se povida hodne. Je mozne, ze toho je i hodne pravda. Vlastne....
18. 05. 2009 | 10:48

Olga napsal(a):

Vynikající! Článek i komentáře! Pěkný vzorek naší společnosti. -- Čemu se ten vzorek diví? 1.Pan Kraus zesměšní vždy každého. Kumu se to nelíbí, nedívá se na něj (já). 2. KJ kromě dalších vlastností nemá smysl pro humor, je to chyba (?) 3. Co s (odpadní) biomasou, je problém včetně smysluplné definice. Zamysleme se nad tím. Chce to selský rozum: 4. to Radek Cholasta: když zbytky ze zeleniny (oškrábaná mrkev)zabalíte do hodně novin a máte hodně rozpálená kamna, můžete s tím klidně zatopit - nanejvýš se trochu zanese komín. Nebo se mýlím??
18. 05. 2009 | 10:54

jardaS napsal(a):

A proto lidi jděme k volbám do Evropského parlamentu,protože se tam na prvním místě kandidátky tzv.Zelených cpe právě tato sqatterka a poběhlice K.J. Půjdeme-li všichni k volbám a zvolíme kohokoli,jen ne tuto kariéristku per vaginam,a její stranu tzv.Zelených, uděláme jen dobrý skutek pro naši vlast, těžce devastovanou takovými,jako je K.J.
18. 05. 2009 | 11:02

karel matousek napsal(a):

Reakce pouze dokazuji, kolik muzu by melo ve vztahu k zenam, ktere nesplnuji jejich omezene predstavy, vyhledat psychiatrickou pomoc. Kdyby tam byl, dejme tomu, Liska, video uz by bylo davno kaput. Trapne a ubohe - je fakt, ze KJ mohla mit trochu vic improvizacnich schopnosti a sebeironie, ale co? Nechme tuhle blbost uz konecne umrit..
18. 05. 2009 | 11:09

LEVAK napsal(a):

Ad Olga:zemákové slupky když se zabalí do novin a dají do kamen tak ten škrob v nich obsažený Vám ten komín prakticky vyčistí.Na stejné bázi je vlastně zložen "Kominíček" co se prodává třeba v OBI!
18. 05. 2009 | 11:10

LEVAK napsal(a):

"Pokrytectví – nemoc zelených
Na otázku, zda uznat nezávislost Kosova, odpovídá předseda zelených souhlasně.
A dodává: „To téma je profesionálně uchopeno.“
Také Martin Bursík je profesionál. Proto ví, že když obsah něčeho notně zapáchá, dá se to obejít poukazem na krystalickou čistotu formy, v níž je nám obsah servírován. Svévolná změna hranic evropské země, k níž dochází v rozporu s platnou rezolucí OSN, je pro Martina Bursíka „profesionálním uchopením věci“. Také Mnichov byl z tohoto hlediska zcela profesionálně uchopen?
Bohužel je dnes už Bursíkovou nemocí nakaženo celé vedení zelených. Ministr školství Ondřej Liška odmítá, že by hrozilo placení školného. Zelení ve svém programu školné přece jednoznačně nechtějí. Proto pan ministr uvažuje o tom, že studenti začnou platit „motivační poplatek“. Se školným by tento zásadový člověk nesouhlasil v žádném případě. Poslankyně za zelené Kateřina Jacques v rozhovoru pro Právo své kolegy ještě trumfla. Když byla dotázána, zda vnímá asociálnost probíhající reformy, odpověděla, že pomoc bohatým nejde na úkor chudých: „Investice do jedné skupiny obyvatelstva může mít zpětný náboj pro tu druhou.“
Podívejme se tedy, jak investice do jedné skupiny obyvatelstva (řekněme do skupiny lidí s poslaneckými platy) může mít zpětný náboj pro ty druhé (řekněme pro důchodce).
Pro lidi ve vrcholné politice znamená zavedení rovné daně měsíční přínos zhruba 8000– 10 000 Kč. Každý měsíc si tak ke svému platu polepší ještě o sumu srovnatelnou s celým jedním starobním důchodem. Důchodci naopak doplatí na vzrůst nepřímých daní zvednutých o inflaci měsíčně navíc zhruba 500 Kč. Desítky důchodců se tak skládají na nepřímých daních, aby vyrovnali pokles příjmů z daní přímých u bohatých. Paní poslankyně tomu říká roztomile mlhavě „zpětný náboj pro ty druhé“.
Bursíkovo profesionální uchopení, Liškův motivační poplatek a zpětný náboj paní Kateřiny jsou jen různé výrazy pro tutéž chorobu. Výraz „hluboké pokrytectví“ je pro ni označením snad až příliš něžným a lichotivým."
18. 05. 2009 | 11:11

Čochtan napsal(a):

Problém se zelenými spočívá v tom, že nevíte předem, zda se jedná o "vychcanou svini" tedy o osobu s morálním deficitem, nebo o nadšeného blbce. (inteligenční deficit).
U některých to dobře víme. Bursík je jasnej, Káča Biomasa je jasná...
18. 05. 2009 | 11:15

We freeze napsal(a):

Slecna Jacques neni a nebude muj politicky typ a u biomasy jsem se alespon pobavil. Thats all folks.
18. 05. 2009 | 11:17

Černý kašel napsal(a):

Cenzorovi k vymazání příspěvku - hnusná stvůra:
Myslím, že dotyčný vyjádřil tímto svou nenávist k KJ. Určitě tedy použil adekvátního (nikoliv sprostého) výrazu. Nešlo tedy o hulváctví, ale vyjádření citového postoje. A to přece není důvod k mazání ...
18. 05. 2009 | 11:31

Zklamaný napsal(a):

Pane Juste, v EU volbách také volím zelené (nevím tedy koho Vy, když podporujete jak SZ, tak Štětinu), ale o Jaques si nic příliš pozitivního nemyslím. Zaškrtnu tam někoho zezdola tak, aby se tam Kateřina nedostala. Už ve slově "prestižní" se skrývá jakési maskování něčeho hodně namyšleného. Milenecká dvojice Bursík Jaques ve vedení SZ by v normálních poměrech nebyla možná.
18. 05. 2009 | 11:37

yvoko napsal(a):

Jsem ráda, že jste to sem napsal, pane Juste. Mám už dost všech těch mainstreemových reakcí. Je mi celkem jedno, jaké školy Jacques vystudovala. Dosud jsem s jejím vystupováním a prací (tou její prací, politickou, o to by mělo jít), byla velmi spokojena. Možná by stálo za to hlouběji analyzovat, co se po inkriminovaném tv vystoupení odehrávalo v médiích a komu to prospělo, kdo to živil a proč. Média studuju, tak se na to třeba někdy zaměřím. Uslyšíme se ve čtvrtek na šestce.
18. 05. 2009 | 11:41

pepr napsal(a):

Justa mám rád, ale tohle silně přepískl,. Udělal z Jacques úplného Husa před koncilem kostnickým, při tom 99,99% všech těch, kteří se jí smějí, nejde o nic jiného než nevinný úšklebek nad přeřeknutím... Těch 0,01% blbců, kteří to berou vážně, mohl klidně Just ignorovat...
18. 05. 2009 | 11:50

F.Srbek napsal(a):

Je pravdou, že "biomasa" byla v souvislostí s paní Jacques nafouknuta, zveličena a "přehnána" až za krajnost. Je snazší posmívat se někomu za to, že něco neví, než se seriozně o něčem bavit. Z mého pohledu jde o byzvýznamnou záležitost. Pokud jsem mohl sledovat veřejná vystoupení paní J., ta byla vesměs vedena slušně a věcně. Přesto můj hlas do EU nedostane. Důvod je prostý - obávám se "zelené bursíkovské politiky", i když se mohu mýlit. Mám pocit, že pro předsedu zelených - strany o jejíž potřebnosti u nás nepochybuji - je to "zelené" něco jako schůdky k moci. Paní J. jem pro mne představitelem této politiky. To není myšleno nijak osobně, je to pouhé konstatování voliče, který se snaží "prokouknout" seznamy kandidátů na trafiky v Bruselu.
18. 05. 2009 | 11:52

Paterik napsal(a):

Ani deset vysokoškolských titulů nezaručuje, že dotyčný skutečně něco umí. Možná prosazuje lidská práva, ale bohužel jen ústně. Jedna věc je o dodržování práv mluvit a jiná pro to taky něco udělat.
18. 05. 2009 | 11:54

Gren napsal(a):

Moc Vás neznám Just,ale tohle Vaše dílo je tedy perla.Zastávat se té hysterky a protekční figury která kde se zjeví tak nastane kabaret IV.cenové to od Vás chce hodně silnou motivaci.Dost se nyní píše o extrémistech no Vy jste si podal veřejnou přihlášku mezi jejich elitu.
18. 05. 2009 | 11:59

pepan napsal(a):

Naprosto souhlasím s předchozím příspěvkem. Možná má pan Just s paní KJ společné to, že jsou oba "teatrologové".
18. 05. 2009 | 12:11

charmer napsal(a):

Pane Juste, mozna to byl dobry umysl, ale mozna take medvedi sluzba.

Vase obhajoba je az prilis zapalena a castecne obhajuje neobhajitelne. Katerina to proste zmastila hroznym zpusobem nehlede na to, ze ji v tom Kraus vymachal zcela zamerne.

Na co bych ja zrejme kladl vetsi duraz je, jak jedna vdecna kauzicka spusti lavinu medialniho lyncovani a dava pruchod nenavisti v takovem meritku. Je na tom zejmena dokonale videt, jak lidi meri kazdemu jinym metrem.

Kdo trochu sleduje politiku, tak muze vypozorovat, ze Jacques (at se to nekomu libi ci ne) je co do jazykove vybavenosti, vzdelani a schopnosti vyjednavat v poslanecke snemovne vyssim nadprumerem - jenze ti bezejmenni, daleko mene schopni poslanci bez tvare se temer nikdy na verejnosti nebo v mediich neobjevi - proste tise hlasuji s klubem a maji pokoj nejen od nenavistne verejnosti...

Podle me je SZ mimojine strana, ktera nabourava establishment - a uz proto tolik steku na korupci, nedostatek vysledku a podobne - je to jen slepa obrana a odvadeni pozornosti od mnohem zkorupmovanejsich a neschopnejsich politiku velkych stran, jejichz jmena si casto nikdo ani nepamatuje.

Az se budou lide vice informovat a merit kazdemu stejne, mozna se nam politicky system nezhrouti do vlady jedne strany, ktera bude prevlecena jako dve strany, ktere spolu zdanlive bojuji. Nemyslete si, ze nasi politici nevygeneruji dalsi oposmlouvu, kdyz se jim to bude hodit a vetsina uz si nebude pamatovat tu prvni.
18. 05. 2009 | 12:11

dříve ruda napsal(a):

Skvěle to popsal Čochtan.
Přesně do černého!

wbgarden:
ten odkaz na zkopaného fotografa je fakt síla. Holt, kill the man, save a bug...
18. 05. 2009 | 12:15

Martin napsal(a):

Ty už to nepij.
Jacques u Krause prokázala, že o biomase nedokáže vlastními slovy říct vůbec nic a to dostala nejmíň 4 šance. Leader Strany Zelených musí umět básničku o biomase odříkat i o půlnoci a tohle je prostě tak velké selhání, za které se dává funkce k dispozici.
18. 05. 2009 | 12:18

katka napsal(a):

To, že paní Jacques "neví co je biomasa" je sice pěkné, ale nejdůležitější na jejím vystoupení mně přijde věc u našich politiků obvyklá a to zatloukat , zatloukat, zatloukat.
Ona mohla říct:" pane Krausi, to jste mně dostal, já nevím co do těch kamen máte dát". Ale to se nenosí. Onehdá jsem byla na jistém jednání o jisté smlouvě, Já na nejnižším postu. Tu smlouvu nikdo z jednajících nečetl, myslím že o její existenci ještě chvíli před tím ani nevěděli. Myslíte, že někdo řekl tak se na ní podíváme? Ne, všichni celou dobu mlžili. Jako paní Jacques.
18. 05. 2009 | 12:24

KD napsal(a):

Pane Juste,
neschopnost Kateřiny J. vysvětlit Krausovi, co má nasypat do kamen na biomasu, byla trapná, přece jen je poslankyní za Zelené a měla by být v obraze.
Ale mnohem trapnější byla její snaha zalíbit se plebsu výroky o penězích, které chtěli dát "různí vykukové na různé srandy", přizvukování Krausovi ve stylu "jo, pár lidí tam má z toho zpocený čela". Paní Kateřina snad není poslankyně? Proč mám automaticky předpokládat, že ona je kompetentní a neúplatná? Čím to dokázala? Vyjádřit distanc snad mohla i jinak než takto bulvárním, nekonkrétním a paušalizujícím způsobem, ne?
To, jak si naběhla na Krausovy vidle jí přeju, docela si to zasloužila. Proč by se lidé nemohli pobavit i na její účet? Že je to vůči ní trochu kruté a možná i nespravedlivé? Inu, kdo s kým zachází s tím také schází ... Je to nána, a na tom nic nemění že má tři vysoké školy.
18. 05. 2009 | 12:26

PU napsal(a):

Ale, ale pane Juste....
Je-li KJ tak inteligentní, tak se neprostituuje v talk show Jana Krause, který , jak známo, je výrazně, ale opravdu výrazně selektivní! Neměří určitě všechny stejným metrem. Jestliže KJ přijme pozvání do tohoto pořadu, a chybí-li jí pohotovost, která je více darem, než zkušeností, musí s tím, co nastane počítat. Vaše obhajoba KJ zavání přílišným straněním a osobními sympatiemi k jedné straně, jejíž úloha a působnost je více než sporná. Váš text proto nelze přijmout jako objektivizaci pochopitelně mediálně nafouknutého problému. Vy k tomu "nafouknutí" ještě přispíváte!
18. 05. 2009 | 12:26

Martina K napsal(a):

Ja jsem mela to "stesti" a videla jsem cely porad. Pani Jacques se pochlubila, jak se zelenym podarilo vyjednat podporu na ekologicke vytapeni, dokonce, ze je to to nej, co se zelenym povedlo. Kraus na to rekl, ze sice vi, co je biomasa, ale nejsou mu jasne ty kotle na biomasu a jak si v nich zatopi. Pokud na odpoved kterou predvedla potrebovala 3 vysoke skoly tak to potez. Ja si nekolik minut dokonce myslela, ze se ta pani pokousi o trapny vtip.
18. 05. 2009 | 12:34

Acidburn napsal(a):

Vážený pane Juste,
k vašemu článku mám několik výhrad.
Ad primo: pohoršujete se tu nad "mediálním lynčem" Kateřiny Jacques a vzápětí se se stejným gustem navážíte do prezidenta Klause. Pokud tvrdíte, že je všude jinde považován za extrémistu nebo kašpara, pak máte paměť čistě selektivní, protože tomu tak není (to si jen spousta lidí přeje). Už kvůli tomuhle výpadu nemá smysl dál Váš článek číst - neboť kritika a posměch ano, ale - správným směrem. Takže měříte dvojím metrem.

Ad secundo: Kateřina Jacques je odbornicí na lidská práva. Na ekologii už méně. Pokud nedokáže jasně a srozumitelně vysvětlit, co to ta biomasa je a jak se jí topí v kamnech, pak nemá v politice, tím méně ve Straně zelených vůbec co pohledávat, zvlášť, pokud zavádí (úplně příšerné, protože přírodu poškozující) ekologické daně.
Pravdou je, pane Juste, že motala páté přes deváté, ona totiž není biomasa jako biomasa. Ne každá se dá například zplynovat. A pardon, ale co je to biomasa, ví kdejaký zažraný pravičák a konzervativec líp než paní Jacques.

Ad tertio: Kateřina Jacques do toho pořadu nemusela chodit, ale řekla si - zviditelnění se před volbami se hodí - a šla tam, ačkoli musela vědět, že páně Krausův pořad není ani objektivní, ani laskavým humorem oplývající. Udělala ze sebe husu. Dobře jí tak. A dobře všem jejím voličům, kteří ji do sněmovny katapultovali za její herecký výkon ve střetu s policistou Čermákem.

Možná nejen jim, ale i Vám dojde, že mít za zákonodárce člověka, jehož jedinou kvalifikací pro zvolení byl incident s policií a pak také dobré stranické zařazení (nemluvě o správném pohlaví pro další kariérní růst ve straně, ale to už jsme prakticky za hranicí vkusu), není zrovna dobrý nápad. Ale jako předvolební kampaň k nezaplacení.

(mimochodem, zajímal jste se, pane Juste, když už jste takový kritik nepravostí, o to, co se s policistou Čermákem stalo?).

Přeji dobrý den, pane Juste.
18. 05. 2009 | 12:35

Petr napsal(a):

Pane Matoušku,
tuto v podstatě utichlou záležitost nevytáhli znovu diskutující, ale pan Just. Problém je v tom, že kdyby tam byl dejme tomu pan Liška, tak by video nemohlo být již dávno kaput. Ono by totiž nemohlo vůbec vzniknout ( věřím, že rozumíte co tím chci říct).
18. 05. 2009 | 12:45

Jane napsal(a):

Jsme národem blbců, pane Juste?
Já si to nemyslím. Lidé dokáží dobře rozpoznat chytrého od hlupáka, kariéristu od někoho, kdo chce pomoci.
Víte, někdy se sice člověk zasměje i když zakopne slepý.
Není to ale výsměch. Stejně si lidé nepřestanou vážit výborného hokejisty, když náhodně zadrhne o své vlastní brusle, byť jim to v tu chvíli připadá komické.
Za chvíli na takovou věc zapomenou.
Pokud na to nezapomenou, je to známka čehosi jiného.
18. 05. 2009 | 12:47

poťouchlík napsal(a):

Vystudovat vysokou školu lze pro dámu velmi snadno.
Buď na to má inteligenci, píli a paměť,
Nebo se jí udělá mozol na pysku stydkém, případně puchýře a odřeniny.
Výsledek pro obě dámy z hlediska diplomu je stejný.
Pro okolí pak je ta druhá dáma utrpením.
Hádejte kterou studijní variantu zvolila Káča Jaujauques ???
18. 05. 2009 | 12:53

Janek Moravec napsal(a):

Pan Just by mohl ztvárnit titulní roli z
filmu Návrat idiota !!!
Nevím, zda četl důkladně níže uvedené reakce na jeho článek,ale měl si hlavně přečíst příspěvek autora "jj" o nedávné minulosti té zelené dámy - tady nejde o nějakou podělanou biomasu a jakési ztrapnění v Krausově pořadu, tady jde proncipielně o to, že se do politiky zcela drze nanominovala bývalá feťačka a squatterka, která má pouze pozitivní vztah k oblíbeným zeleným rostlinkám její-
ho mládí a odtud zřejmě pramení ten vztah
k SZ. Ve čtrteční Magazínu Dnes měla v rozhovoru s redaktorkou Tachecí tu drzost
na otázku, jak se dostala do politiky, od-
povědět: Náhodou, Šla kolem. !!!! Když už
je tedy dost známo - bohužel ještě ne vše-
obecně, že do politiky ji dostal rodinný
přítel slavný chartista a disident Dienst-
bier - který ji také mimojiné vysekal ze
všech těch jejích šlamastik, a že jich ne-
bylo málo. No zatím se nikomu z médií ne-
chce do této kauzy šlápnout, je to velmi
tenký led - a také důkaz, jak tady
funguje ta údajná demokracie !! Ta tady není od 25.2.1948, takže je docela drzost,
když si hned 2 strany dají to slovo do názvu !!!
Takže pane Just, máte možnost prokázat
odvahu a osvětlit lůze nedávné "hrdinské"
činy citované dámy, která ani té inteligence asi příliš nepobrala, a to ne-
usuzuji jen dle té "biomasy" !!
S takovými do Evropy, tak to je fakt masakr !!!
18. 05. 2009 | 12:55

Jarda Dosek napsal(a):

To že se za Jacques postavila taková "osobnost" jako je Všeználek Just, je velmi symbolické. Prostě "kdo neumí, učí, kdo neumí ani učit dělá kritika nebo politika".
18. 05. 2009 | 12:55

Pavel Hartl ml. napsal(a):

Článek jsem si přečetl a zamyslel jsem se nad ním, pak jsem si znovu pustil pořad Jana Krause. V půlce jsem to musel vypnout, protože jsem se normálně za tu Jacques styděl. Tohle nebylo žádné okno, tohle bylo nevědění. Jednoduchá odpověď je přece ta, že z biomasy udělám biopalivo, ale to tam nic takového neřekla.

Co se týká toho zatčení policistou Čermákem, tak to bylo tak nahrané, tak moc pro kamery od paní Jacques nafilmované, že se díky tomu dostala do parlamentu! Nepochopitelně!

Zelení by měli být v parlamentu, ale nemyslím, že by to po těch výkonech měla být strana pana Bursíka ani nová strana paní Zubové. Zelení jsou nutní jako protiváha, jako strana tvořící kompromisní ekologické návrhy. Ale po výkonu poslanců SZ nebo jejich bývalých členek v tomto volebním období, tak by měla být SZ odměněna, aby začala s čistým štítem.
18. 05. 2009 | 12:56

Hloupý Honza napsal(a):

To Matoušek:
Vážený pane, myslím, že Vaše rádoby diagnóza některých diskutujících (mužů) na podkladě jejich komentářů k osobě KJ silně pokulhává s ohledem na to jak jste se Vy sám vyjadřoval k osobě Kateřiny Brožové. Máte zřejmě velmi slabou paměť. Jinak nemusím ani jednu z těchto, dle mého názoru hloupých husiček (podle Vás budu mít asi rovněž problém se ženami).

Co se týče článku pana Justa, stejně jako i jiných co cítí potřebu se dělit o svá "moudra"
platí: "psi štěkají, ale karavana jde dál". V našem případě jde do pr....
18. 05. 2009 | 13:11

démon napsal(a):

Vážený soudruhu Juste,
neštěstí tohoto národa je v tom, že vy tedy dáváte nesmysly na papír, ale vám podobné politické kreatury a trosky je tady bohužel uskutečňují !! Vstup a přítomnost K.J. v politice jsou důkazem, že se v tomto"socialismu pro bohaté" dočkáme co nevidět situace, že ministra spravedlnosti bude dělat bývalý sexuální deviant nebo dvojnásobný vrah !!!
Jste ubohý a pro společnost, která se chce
vyvíjet a být srovnatelná s Evropou i svě-
tem, zcela nepotřebný pisálek.
18. 05. 2009 | 13:12

ali napsal(a):

Paco - ok, ještě jednou: biomasa je v podstatě zástěrkou všech problémů společnosti. Ať už se jedná o K.J. nebo Krause je zcela fuk. Problém vidím v tom, že jeden politik není schopen přiznat, že neví, co je biomasa (i když o tom pochybuji, a to K.J. fakt, opravdu fakt nemusím), pak strana druhá, byť satiristická, neuvědomíc si, co může způsobit takový komický výstup. To, že někdo je, či není schopen si sám ze sebe dělat srandu je jeho věc. I to, že někdo dělá humor (což považuji za nevděčné a nejtěžší povolání) který někdy hraničí s vkusem a morálkou a debilitou zároveň. Jen chci podotknout, že naše společnost se chytá kravin jak hovínko košilky. Média jsou mocná, všemocná...ale kdyby bylo pouze takových starostí na světě, bylo by dobře. :o)
P.S. co je bimasa? :o) odpoví někdo normálně?
18. 05. 2009 | 13:24

Hloupý Honza napsal(a):

To Ali

Bimasa nevím co je, ale biomasa je např. dřevo. Jinak pro ty co mají 3 vysoké školy a více tak:
Biomasa je souhrn látek tvořících těla všech živých organismů, jak rostlin, bakterií, sinic a hub, tak i živočichů. Tímto pojmem často označujeme rostlinnou biomasu využitelnou pro energetické účely.
18. 05. 2009 | 13:40

Vadim napsal(a):

Já jsem vystoupení Kateřiny Jacques viděl, a byla to ostuda z velmi překvapivé nevědomosti, nic míň.
Já sice chápu, proč se pan Just paní Jacques zastává (oba jsou židovského původu), ale myslím si, že je to zbytečné. Soudě podle ohlasu diskutujících jí spíš udělal ekologicky čistou medvědí službu.
18. 05. 2009 | 13:47

ali napsal(a):

Díky,aspoň to člověka donutí dovzdělovávat se. Věřím, že spousta zde neví, nebo nevěděla co to biomasa je. Ani to jedince nenapadne, že to neví, do té doby, než-li se někdo zeptá. A pak je namydlenej :o) tedy biomasa dle Wikipedie :o)))
Spalování Teplo, elektřina
Chemické přeměny Zplynování Olej, plyn, dehet, metan, čpavek, metanol Elektřina, teplo, pohon vozidel
Rychlá pyrolýza
Chemické přeměny ve vodním prostředí Zkapalňování Olej
Esterifikace Metylester řepkového oleje (MEŘO)-bionafta Pohon vozidel
Biologické procesy Anaerobní digesce Bioplyn, metan Elektřina, teplo, pohon vozidel
Alkoholové kvašení Etanol Pohon vozidel
Kompostování Teplo (z chlazení kompostu)
18. 05. 2009 | 13:48

Reo napsal(a):

Souhlasím s vaším hodnocením Pane Just, děkuji za váš článek.
18. 05. 2009 | 13:53

Jura napsal(a):

Pane Juste Po přečtení Vašeho hodnocení paní Zubovové si již nedělám žádné iluze o Vaší slušnosti. Někoho chráníte proti jiným,ale sám jiného tvrdě urážíte Jedná se o tyto Vaše slova "Nebo nechvalně známá žalobnice Zubovová, která svými stupidními billboardy nyní zaplavila republiku jen tisíci důkazy, že Bursíkova někdejší esemeska nelhala. Možná ji ještě lichotila".
18. 05. 2009 | 13:57

pierre napsal(a):

to autor :
pane Just,
chtel jsem si dat na nejaky cas od blogu pausu, protoze nektere ve me vyvolavaji unavu a pocit beznadeje.. pokud jde o ceskou politickou krajinu.. ale vase nekriticnost... nebo slepota ? .... anebo snad naivita ?... (nevim,... jak tonouci steblo, tak i ja hledam marne odpoved... a nemohu ji najit) jsou tak do nebe volajici, ze nemohu nereagovat....

nebudu se zminovat o trapnem vykonu jacques u jana krause a jeste trapnejsim v nedelni partii na prime :
http://prima.stream.cz/cate...

mythus o zahranicnim "vzdelani" kaceny jacques -tim ze nabyva nevkusnych a neadekvatnich dimensi- zacina uz pomalu lezt na nervy a je urazkou pro mnoho vzdelanych lidi.... proto se tedy omezim pouze na zrelativisovani tohoto mythu o "prestiznich" zahranicnich vysokych skolach a o jejim zahranicnim "vzdelani"....

jako zaklad beru jeji vlastni officialni curriculum vitae : http://www.katerinajacques....
a doplnujici cv na wiki : http://en.wikipedia.org/wik...
------------
1/ vzdelani v nemecku :

pobyt 1993/94. (muze znamenat -podle, toho, jak to clovek cte- 2 roky, anebo jen 2 semestry...)... co tam studovala, o tom se nezminuje...lze tedy predpokladat, ze pokud by kacena dosahla nejakeho diplomu, jiste by neopomnela se o nem zminit ve svem curriculu vitae....
immatrikulace tedy jeste pred zacatkem studia na karlove universite v 1994...
"otto suhr institut" je zajiste znamy politologicky institut, ktery je soucasti "svobodne university v berline".
http://www.polsoz.fu-berlin...

..... nicmene... a pokud pocitam dobre delku jejiho magisterskeho studia na karlove uni (1994-2001) i s ohledem na jeji pobyt ve francii 97/98, lze vydedukovat, ze si z nemecka neprivezla zadnou ekvivalenci na sve studium na KU.....
------------
2/ vzdelani ve francii :
pobyt 1997/98 na universite ve strasbourgu....
http://www-umb.u-strasbg.fr...
1997/98 (znovu stejna poznamka - 2 civilni roky, anebo 1 universitni rok ?) ... no.... v pripade kaceny je to vsak zimni semestr 97 a letni semestr 98.... dosazeny "diplôme supérieur d'études françaises" nedava zadnou ekvivalenci na regulerni francouzske studium. je to diplom franzouzstiny a francouzske civilisace pro ZAHRANICNI studenty... tento jim dava akorat nekolik plus bodu pokud vyucuji francouzstinu v jejich domovske zemi.... ale zadnou ekvivalenci na regulerni studium.... (neco podobneho, jako ruzne "cambridge english certificates")... (zminena immatriculace nedava dokonce ani narok na frz. regulerni studentske zdravotni pojisteni...)
------------
lze tedy uzavrit tim, ze kacenka v zahranici nedosahla zadneho diplomu a ani ekvivalence na plnohodnotne vysokoskolske studium, byt by to byl 1. semestr...
---------------------------------
byt diplomovany a byt vzdelany jsou 2 ruzne pojmy, a clovek s diplomem jeste nemusi byt vzdelany.... prikladu je nekonecne mnoho, nemusime pro ne chodit daleko.... a proto si dovolim na konec jeste malou poznamku "pod carou"....
za zminku stoji i "malickost" (nekdo rekne, ze je to malickost, ja ale ji povazuji za signifikantni. i ta svedci -mezi jinym- o nevzdelanosti dotycne), ze kacka jacques v prekladu presentuje (zrejme vedome) svuj PhDr jako PhD, coz neni totez... cesky PhDr nema ekvivalent ani ve francii ani v usa, ale rozhodne v ani jedne ani v druhe zemi neni ekvivalentni s doktoratem. v nemecku odpovida eventuelne tkzv "2. staatsprüfung" (2. statni zkouska), ale v zadnem pripade ne doktoratu (promotionsverfahren)...

za normalnich okolnosti by to bylo trapne, usmevne a eventuelne nevkusne... spis by bylo takoveho cloveka lito.... kdyby nebylo jeji bezskrupulosnosti a bezzasadovosti... a arrogance hranicici az se sprostotou jak v nekterych televisnich situacich kacena predvedla (tam rozhodne netrpela tremou). a proto je tezke mit pro to v jejim pripade pochopeni......
18. 05. 2009 | 14:04

Honza napsal(a):

I. Jacques očividně neměla ani ponětí, co je to biomasa a jak se s ní topí, to neokecáte. Na někoho, kdo v PS dlouhodobě prosazuje topení biomasou jako nejekologičtější způsob vytápění, to není jen obyčejná ostuda...
II. Víte vůbec, jak v případě "mlátičky" Čermáka rozhodl soud ?
18. 05. 2009 | 14:05

SamotK napsal(a):

Pane Juste, vy jste buď inkriminované vystoupení neviděl a lžete zde, že jste je viděl, nebo jste je viděl a lžete o jeho obsahu. V každém případě lžete!
Kateřina Jacques evidentně do tohoto vystoupení neměla sebemenší ponětí o tom, co to biomasa je. Kraus pochopil, že její neznalost je tak hluboká, že si dokonce mohl dovolit zmínit peletky a štěpku aniž by riskoval, že tím Kateřině připomene správnou odpověď na svoji - zcela jasnou srozumitelnou a jednoznačnou - otázku: Co budu přikládat do kamen na biomasu? Pokud by totiž madam Jacques alespoň tušila, co to biomasa je, prostě by mu odpověděla, že do kamen bude dávat peletky, nebo štěpku a bylo by po legraci.
Bohužel, paní Kateřina zde názorně předvedla, že politika zelených je pouze o papouškování hesel, bez znalosti jejich obsahu, významu a dopadů.
18. 05. 2009 | 14:07

Jindřich Mathé napsal(a):

Pane Juste, jste opravdu mimo mísu! Všechno je jinak a paní Kateřina jako protagonista zelených prostě totálně selhala. Na rozdíl od Vás si myslím, že v době vysílání pořadu "Uvolněte se prosím" prostě nevěděla co je to biomasa a jen demagogicky "plácala" zelené poučky. J.M.
18. 05. 2009 | 14:07

Hloupý Honza napsal(a):

To pierre:

Ještě bych dodal, že být diplomovaný, být vzdělaný a být chytrý jsou 3 různé pojmy.
18. 05. 2009 | 14:17

pierre napsal(a):

to Hloupy Honza :

samozrejme, bez pochyby... to treti jsem ve spechu zapomnel ..:-))
18. 05. 2009 | 14:22

papa napsal(a):

to ali:
moc nerozumím tomu jak píšete, že si pan Kraus neuvědomuje, co může způsobit takový komický výstup. Měl by snad k politikům vzhlížet jako k nedotknutelným modlám?? Já si naopak myslím, že čím víc bude v plné nahotě ukazovat jací nýmandi se prodrali do čela parlamentních stran, neřkuli jací neumětelové by se rádi dopracovali k doživotní karieře v evropské politice, tím lépe.
18. 05. 2009 | 14:37

Pepa Řepa napsal(a):

Hezký článek, ošklivá debata.

Cožpak nikdo-kromě Justa a Matouška-nedocení přínos této spanilé děvy?

Pojídač žab má svou Johanku,křesťan svého sv. Štěpána, musulman al-Husajna,komunista Fučíka a socan Kočku.

Konečně má i strana zelených svého mučedníka. Dokonce ženu. Na Jánském vršku by měli zapřemejšlet, koho obětují.Bez mučedníka se historie netvoří.

Cožpak nikdo neocení vrozenou skromnost, která jí zabránila v účasti na Miss World?
Všichni, kromě dvou kolegyň, přece víme, že je nejkrásnější.

Cožpak neoceníme, že nekandidovala na generální tajemnici OSN?
Všichni víme, že je nejchytřejší.

Odmítla i titul potápěčka roku, i když je jejích pět minut bez nádechu, úctyhodných.

Stejně, jako bojuje pan Just za šumavského kůrovce a brání ho s nasazením vlastního života, bojovala proto zlotřilému Krausovi paní Kateřina za biomasu.
Správně se ptá yvoko kdo to platil?
Mossad, přátelé, Mossad.

Paní Kateřina dala všanc nejen své tělo, ale i svou karieru. A to vše jen proto, aby uchránila biomasu posměchu.
Raději vzala posměch, určený biomase, na svá bedra.

Taková žena, zaslouží naši úctu. Je skutečně srovnatelná s Mistrem Janem. Postavme jí pomník.

No, možná už si ho už postavila ona sama.
O to větší úcty je hodna.

P.S. Pane Juste příště ten návrh na blahořečení trochu zkraťte. Mohl byste prošvihnout casting, který doporučuje Janek Moravec - 18.05.2009 12:55:28
18. 05. 2009 | 15:00

1.J.2 napsal(a):

Pane Juste,
kdybyste tak hodnotil raději to pro co máte kvalifikaci. Tolik byste se nashazoval. Tam bychom mnozí z nás Vám museli věřit, neboť tomu moc nerozumíme zase my. Ale konání paní Jacques vidíme.
18. 05. 2009 | 15:43

Ivo Peterka napsal(a):

Pane Juste. To, co jsem viděl v pořadu Jana Krause u paní Jacques mi nepřipadalo jako okno, ale jako projev neznalosti základního principu, jak se z biomasy vyrábí energie. Protože kdyby měla okno, neplácala by tam takové nesmysly. Klidně si mě považujte za mediálně zmanipulovaného, ale jsem přesvědčen, že paní Jacques prostě nezná základní princip, jakým se pracuje s biomasou, stejně jako spousta zelených politiků neví, na jakém principu funguje jaderná elektrárna (a když proti JE chtějí bojovat, tak by ten základní princip jejich fungování znát měli).
18. 05. 2009 | 15:56

Realista napsal(a):

Ad WBGARDEN:

Už Vás dlouho sleduji, je mi z Vás nanic.
18. 05. 2009 | 17:09

dříve ruda napsal(a):

wbgarden:
už vás dlouho sleduji a jste fakt dobrej.
18. 05. 2009 | 17:12

dříve ruda napsal(a):

pane Matoušku,

nejstrašnější na tom je, že pokud máte pravdu, jsme tu prakticky všichni chlapi frustrovaní, kromě vás, ovšem.
A samozřejmě autora Obrany.

Na vojně nám chodil takový plátek "Obrana lidu". Naprosto stejná kravina.
18. 05. 2009 | 17:16

hanah napsal(a):

Tedy pane Juste, napsal jste toho na obranu Katky Jauvajs opravdu hodně. A ještě k tomu jste semlel dohromady i spoustu dalších věcí, které Vám leží v žaludku, jak bolavému psíkovi.
Divíte se, že sympatie většiny je na straně policajta, který zasahoval? Já ne. Katka sehrála divadlo, podváděla(strhla policajtovi číslo a pak křičela, že není označen), začátek vyšetřování byl velmi nestandardní (účast politiků), apod. Tohle všechno se ti Vám nemilí občané tak nějak dozvěděli a docela přirozeně se přidali na stranu onoho policajta, který,jak se později ukázalo, byl zcela nevinný a pouze konal svoji povinnost. Když toto vyšlo najevo, bylo už pozdě a Katka byla v PS, kde nutila své "spolustraníky ke spolupráci silou,že?" K přítomnosti dětí na oné demonstraci v zásadě nic nemám, jen, že já, jako matka, bych se držela vpovzdálí, aby mé děti nedošly úhony. Né tak Katka. Děti jdou stranou, důležité je zviditelnění.
No a nyní k oné biomase :-). Napsal jste toho opravdu hodně, ale ruku na srdce pane Juste, věděla K.Jauvajs opravdu co to je a jak se tím topí? Proč ta pohotová dáma v satirickém pořadu prostě neřekla, že to neví? A pak ještě v seriózním pořadu mluví o "blekautu". To považuju za ostudu.
Paní Katka je pro mne nepřijatelná jako europoslankyně z výše uvedených důvodů - zneužití svého jména, známostí a kandidatury do PS ke svému zviditelnění i přes zničení jenoho "obyčejného policisty",ohrožování vlastních dětí pro svůj prospěch, "donucování ke spolupráci silou" a neschopností přiznat chybu či neznalost.
V současné době koluje po netu zkrácený životopis této političky. Máte-li zájem , přepošlu Vám jej a můžete zase sednout, připadat si jako rytíř v pohádce a něco na její obranu napsat.
A ještě něco - Káťa Jau , nevěděla co je biomasa :-(
18. 05. 2009 | 17:50

zdesta napsal(a):

Ví něco Parkanová o raketách Minuteman,nebo Bulov M ? Má Kalousek alespoň 30% vědomostí o financích a ekonomice jako Tůma nebo Sedláček? Když mohl vést stát účetní z RAJe, nebo chlápek který neukočíroval teplárnu,proč by K.J.nemohla sedět v EU parlamentu a proč by měla něco vědět o biomase? Proč bych měl před návštěvou divadelního představení číst co napsal p. Just? Jestli se mě představení bude líbit,nepotřebuji k tomu p.Justa.Zrovna tak ho nebudu potřebovat k hodnocení profesionality politiků.
18. 05. 2009 | 18:31

siven napsal(a):

No pane docente, to snad nemyslíte vůbec vážně...

Jinak problém paní Kateřiny Jacques netkví pouze v biomase.

Jinak, když nám tak dopodrobna ZA PANÍ JACQUES (asi toho totiž sama není schopna...) vysvětlujete NESESTŘÍHANÉ video (!!!), kde je vše poměrně jasné (v tomto konkrétním případě NETŘEBA odbornosti; stačí minimum komunikační a analytické inteligence...), abychom „jako“ pochopili, že černá je ve skutečnosti trošinku zaprášená bílá... JSTE ROVNĚŽ PO RUCE, KDYŽ SE MUSÍ PANÍ POSLANKYNĚ NAKRMIT A POUŽÍT WC???

Jinak pane profesore, dost jste mě překvapil; držím se právě za hlavu a nevycházím z údivu…
18. 05. 2009 | 18:32

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Juste, divím se jak, podle textu u Vaší fotky, kulturní člověk, se můžete snížit k takovému příspěvku. Zejména v části IV. vyloženě vědomě lžete. Nestojíte za diskusi.

Jen doufám, že se zelení nedostanou do parlamentů EU i ČR, aby ekologická politika opět získala na důvěryhodnosti.
18. 05. 2009 | 19:23

scientist napsal(a):

když Klaus opakovaně provádí mezinárodní ostudu, když se ukáže, že ministři či stranické špičky kamarádí s mafiány, když se veřejně rozkrádají miliardy - to není pro české Pepíky dostatečný důvod k manifestaci totálního odporu, posměchu či zatracení. Zato jedna zblblá politička v situaci, kdy ubližuje leda vlastní kariéře a straně?

Mám dojem, že tady v ČR je něco zatraceně špatně. Lidi, co je to s váma?
18. 05. 2009 | 20:00

vlk napsal(a):

Kdysi, kdysi byl pro mne Just autoritou. Pak zdrojm pochybností, pak osobou nevěrohodnou, po hnusném blogu tadyo Zubové už jen nesmírně trapnou figurou, A dnes - trapnost sama.
O Kateřině J. může napsat cokoliv. Kdo onen rozhovor u Krase viděl, má Janso. Na druhé s traně , jako vždycky provokující Kraus. Na druhé straně nejdřív několik frází blekotající ženština, která má jinak pořádně proříznuto. Anikoho nepustí ke slovu. Má se aspoń troššku konkrétně vyjádřit ke konrétnímu dotazu.Pokdu by jako vrchoolná reperezentantk a strany, která si z ekologie udělala mantru a svatý grál alespoń trochu něcokonkrétně věděla, měl a vystaráno. jenže ona zná jen ty absolutně nejpovrchnější fráze, a to jí Kraus nebere. Takže po blekotání přichází fáze trapáckého se usmívání ve stylu těžce mongoloidní pacientky Bohnic . Té s eomlouvám, že , jsem siten termín vypůjčl. Ona za svou nemoc nemůže.Promiňte prosím.
To není všechno! Pan teatrolog /mnozí by třeba řekli .. a le nechme toho/má potřebu, s epo s vém zdejším opravdu hnusném blogu opět otřít o Zubovou. Prý hloupé bilboardy a žalobnice! Za to, že jí předseda její strany nazval krávou? No možná , že v Justovic rodině je to běžné oslovení pro ženskou část rodiny. V tom případ ě by Just měl vědět, že jind e to rozhodně není zvykem..Není důvod,proč by si někdo tohle měl nechat líbita žen a zvlášť.
Ani tohle ještě není konec. Máme tad y ještě zmlácení Kateřiny J. expolicistou Čermákem. Prý byla zmlácena násilně odvlečena. Tím expolicistou. No ano . Jenže soud jaksi i vedruhé instanci neshledal , že by čermák porušil nějaký zákon nebo policejní předpis! Ergo kladívko - zřejmě postupoval správně. takže když Čermák asi postupoval správně, kdopak asi nepostupoval správně?
V d emorkacii je normální že občané prostetují proti náckům. Třeba i s d ětmi. V dmeorkacii je ale ZÁKLADNÍM pravidlem nelhat. A to ani blogu.
Až tady budu chtít opravdu hrubě někoho urazit, tak aby mne editor nevymazal, vím jak to udělám. Řeknu mu - ty teatrologu!
18. 05. 2009 | 20:50

kolja napsal(a):

když jsem viděl ten pořad poprvé, upřímně jsem se zděsil, nenašel jsem pro to žádnou omluvu

pustil jsem si to později znovu a shledal jsem to nakonec docela vtipné, i ze strany Kateřiny Jacques

ovšem zůstává faktem, že si tím ukrutně ublížila - a pro public relation Zelených to má stejnou, jenže opačnou váhu, jako Zelená úsporám za deset miliard...

k této doskuzi:
kdo napíše Kateřina JauJau nebo obdobnou vtipnou přezdívku, automaticky se klasifikuje za idiota
- není mu to potřeba ani sdělovat
18. 05. 2009 | 21:18

Skogen napsal(a):

Víte, problém je, že se Jacques snažila být ležérně vtipná a ani trochu se to nepovedlo. Ten mediální výstup prostě nezvládla. Ne kvůli nešťastné biomase, kterážto se stala záminkou k pranýřování, ale křečovitou pózou. Nečekal bych od kandidátky do EP a členky vedení strany, která byla zcela nedávno vládní se šesti poslanci, zatímco dnes je nejspíš pod prahem volitelnosti, že zhodnotí šance slovy "Ono to nějak dopadne", zatímco se bude nonšalantně rozvalovat na gaučíku. Kraus je lotr, který dokáže za chybu ugrilovat. Udělá to rád. Jacques mu k tomu sama podala barbeque.

Co se týče její popularity před volbami, možná si vzpomenete na nějakého policistu Čermáka a na křehkou ženu napadenou státní zvůlí. Symbol. Ikona. V pravý čas na správném místě. Tenkrát to vyšlo, u Krause rozhodně ne. Prý je to oportunistka, tvrdí můj kolega (SZ), který si s ní často vyměňuje názory. Nedokážu posoudit. On ji zná, já ne. Kromě té prvomájové potyčky, ve které jsem ji vnímal především jako ženu, o ní nevím nic, čím by mi jako politička mohla být sampatická. Možná je to moje chyba.
18. 05. 2009 | 21:31

bigjirka napsal(a):

Tak jsem se dozvěděl spoustu věcí. Někde výše, že má katka kozu (jenom jednu?). Pak od pana Mihalca, že není hnusná stvůra. Dále pak, že proti neonacismu bojuje mlácením lidí násadou od lopaty. Od Petra minaříka jsem se dozvěděl, že je pěkně uvolněná (bodejť by nebyla, po tom pobytu ve squatu...). Prý se to ale krásně dá vyřešit maličkou operací, viz Kmotr.

Matásku, najustuj zase Justa!
18. 05. 2009 | 21:35

siven napsal(a):

scientist - Milý pane, např. já většinou neříkám jen A, jelikož poté neopomíjím nejen B, nýbrž i CELOU ABECEDU. O mně konkrétně tedy nemějte starosti...
Btw, Klaus již nějakých pár let nekandidoval na VEŘEJNĚ VOLITELNOU funkci, tudíž jej mohu tak akorát kritizovat, u voleb mu to spočítat nemohu.

vlk - :D... Napsal jste to výstižně, avšak dovoluji si impertinenci upozornit na detaily : klidnější styl psaní bez překlepů no a ten fór nakonec... mě sice velmi pobavil, avšak pana docenta nelze považovat za zástupce všech osob titulovaných ve zmíněném oboru. Je to vůči nim nefér, takový "oborismus". ;D
Jinak lze konstatovat, že výše zmíněnou šílenost vyplodil pan docent nejspíše proto, že se mu skácela modla. Je hrozné číst již samotný nadpis, jelikož si vzpomenu na Platóna a jeho veledílo, pan filosof se musí v hrobě obracet.
18. 05. 2009 | 21:39

hanah napsal(a):

Pane Koljo,
prosím o sdělení, proč se někdo, kdo otevřeně označí Kateřinu JauJau, nebo jinak, jinou vtipnou přezdívkou,která se vžila, automaticky se klasifikuje za idiota.
Mýlíte se, je potřeba to sdělit a vysvětlit,proč je dotyčný idiot.
Katka takhle křičela (bože, i před svými dětmi...), a tím se stala velmi populární - v určité skupině politického spektra.
Vysvětlete mi prosím, proč jsem já, a spolu se mnou většina mých známých, Vámi označeni za idioty, když tuto přezdívku (a nejen tu), považujeme za velmi vtipnou a trefnou.
A jinak - nemám Katku ráda - chce prosazovat své myšlenky a názory (nebo cizí?) silou.......
18. 05. 2009 | 21:47

Acidburn napsal(a):

To scientist:
první věc - nemyslím si, že Klaus provádí nějaké mezinárodní ostudy svými - velmi dobře zdůvodněnými - postoji k několika globálním tématům. Dějiny mu nakonec dají za pravdu jak v přístupu ke globálnímu oteplování, tak k tzv. Lisabonské smlouvě.

Druhá věc - utíkáte od tématu. Lidé se politikům smějí docela často (pokud dokáží přijít na to, v čem se mýlí, v čem kecají svým voličům kraviny). Smějí se kde komu zprava zleva.
U Kateřiny Jacques nebylo třeba přemýšlet dlouho - ona, která bojuje proti jaderným elektrárnám, která má biomasu (její dotace) jako jeden z bodů volebního programu - prostě neví, která bije a to je k smíchu.

Samozřejmě chápu rozladěnost voličů Zelených - styděl bych se, být jimi, přiznat, že jsem tuto "expertku" volil. Když Zelení neznají ani vlastní termíny, co myslíte, že ví o atomových elektrárnách?
No ale to zase někdy příště, až bude u Krause třeba Liška nebo Kocáb.

Mňau.
18. 05. 2009 | 22:17

Honza napsal(a):

Musím říci, že je mi paní Jacques celkem lhostejná. Když tady ale vidím, jaké vášně vyvolává v diskutérech jako je Levák, vlk, bigjirka, Zbynek Matyas - musí na té ženské něco být. Ještě se přidá můj oblíbenec Karel Mueller, a je to jasné: volím zelené!

Ad Kolja: naprostý souhlas. Katka JauJau, EUROhujer, pravdoláskyplník, modrokošiláč, paroprase - jakmile vidím tyhle prefabrikáty demagogie a hlouposti, přestávám číst, názor člověka, který je ochoten je používat, mne nezajímá.
18. 05. 2009 | 23:18

Jarmila napsal(a):

Po precteni vsech komentaru jsem nabyla dojmu, ze povest pani KJ je jiz stejne prosvihla jako povest Cunka.
Me osobne nebyla moc sympaticka od te doby, co jsem videla zabery z policejniho zasahu a slysela,jak hystericky krici, aniz by se ji neco moc stalo.Jiz tehdy jsem si rikala, ze je to neprirozene, ze inteligentni zena nekrici necelou ulici, kdyz ten policista delal jen to, co mu bylo narizeno. Navic slusny clovek tam ani nechodi. Pak dodatecne jsem si vysvetlila tim, ze chtela zviditelnit, aby se dostala do parlamentu.
Ale kdyz jsem si precetla neco o jeji minulosti, myslim si, ze ta zena nema ve slusne spolecnosti co pohledavat.Jenom to pomysleni, ze napadla lidi a ze nekoho zmlatila lopatou, ze si zadala s drogami, je otresne.Jakto, ze to novinari na ni nevytahli pred vstupem do parlamentu? proc toho tehdy nebyly plne noviny? Jak je mozne, ze v parlamentu sedi byvali squateri, lide, co meli opletacky se zakonem? Jestli je to cele pravda, meli by toho byt cele noviny a primet ji z odchodu. Takova osoba by nemela zastupovat nikoho.
Vysetrovani celeho policejniho zasahu bylo politicky ovlivnovano a na jeho konci stoji zlomeny clovek, potrestany jen za to, ze provadel svou praci proti vytrznikum. A vytrznici zrejme KJ byla jiz davno predtim.
Pokud jde o tri zahranicni skoly- v jednom prispevkuje to dost jasne vysvetleno, zadne tri VS, ale jen studijni pobyty, ktere ma dnes skoro kazdy, zvlaste kdyz je ze zamoznejsi rodiny- to o to vice.Tri VS znamena, ze e vystuduji od A Z a dostanu ze ne nejaky mezinarodne uznavany diplom.Potrebnou zkousku ze znalosti ciziho jazyka si muze kazdy udelat uz i u nas a nemusi na to jet do Francie,ale nebudu to uvadet jako 3 VS. Kdo lze, je neduveryhodny a to pani KJ je od jejich hlasitych vykriku JAu Jau pred lety. Takze ve slusne spolecnosti nema co delat.
19. 05. 2009 | 00:18

dříve ruda napsal(a):

Pane Juste,

jako kluci jsme se častovali takovou dětskou urážkou, zněla: seš blbej, nebo navedenej? Připadala mi hloupá.

Ovšem pod váš blog to sedne jako p**el na hrnec, co říkáte?
19. 05. 2009 | 00:48

bigjirka napsal(a):

Ve mě ta osoba teda vášně nevyvolává, mám zcela jiný vkus. Natož pak, když je uvolněná, to já nemám rád. Inu madam je produktem českého nepotismu.
19. 05. 2009 | 07:13

houmelesák napsal(a):

Pane Just, už vám nevěřím ani slovo. A vašim vývodům teprve ne. Jsem hluboce přesvědčen, že jste tento opus nevypotil zadarmo... Kam se, kreistepane, poděl ten celkem prima vtipnej chlápek, který si dělal společně se svým bráchou srandu z bolševika v Rubínu...?
A omlouvám se bigjirkovi. Viděl do vás daleko líp a daleko dřív než já.
19. 05. 2009 | 08:18

Ben napsal(a):

Pane Juste,
ten blog jste nadepsal obrana KJ. To jste nevěděl, co nastane?

KJ je mi lhostejná. VJ je mi lhostejný. Do včerejška jsem zmiňovaný pořad neviděl. "Díky" vašemu blogu jsem se na něj podíval. Samozřejmě jsem se musel smát, i když mi v jednu chvíli bylo KJ líto...
V těchto pořadech je JK mistr. Dovede okamžitě vycítit, na co koho nachytat. Když chce! když tam má "své" lidi, tak jsou otázky mířeny tak, aby jeho oblíbenci ještě více zazářili. Zpočátku jsem tento pořad sledoval pravidelně a bavil jsem se. Ale pan JK opravdu nemá na každého hosta stejný metr. Proto jsem se na tento pořad už nedívám.
Připadá mi to trochu jako ve škole. Učitel má své oblíbence a některé nemusí.A i dobrý žák, díky šikovným a dobře mířeným otázkám učitele, může ztratit rozvahu a pohořet. A samozřejmě opačně. Málo vědět a s pomocí učitele odejít se vztyčenou hlavou.
Tímto se nezastávám KJ, jak jsem už psal, je mi zcela lhostejná, jenom jsem tady reagoval na pana VJ, proč chce někoho "bránit" takto napsaným blogem!?
Nakonec to vypadá, že tento blog byl napsán schválně...
19. 05. 2009 | 08:20

Ben napsal(a):

Oprava: Proto se na tento pořad už nedívám.
19. 05. 2009 | 08:24

sclerotic napsal(a):

Pan Just přeci podporuje senátora Štětinu, jak patrno ze Štětinových novin, tak co se staví za zelenou Katěřinu J.?
19. 05. 2009 | 08:54

Soleil napsal(a):

Pořad Jana Krause je bezpochyby jednou sz našich nejúspěšnějších talkshow a mnohdy mě docela pobaví, ale bohužel mám pocit, že některé rozhovory bývají sestřihány tak, aby z nich JK vyšel jako vítěz (popř. jak píše Ben, otázky jsou kladeny záměrně tak, aby vynikla slabina "neoblíbeného" hosta). To, jestli Kateřina Jacques ví či neví, co je biomasa, je samozřejmě podstatné pro její činnost ve Straně Zelených, ale myslím, že inteligentní a kultivovaný člověk se umí ze svých chyb poučit, tak bychom jí v tomto ohledu měli dát šanci a počkat si, jestli dostojí očekáváním či ne (ať už jsou jakákoliv). Co se týče policisty Čermáka, nemám dost informací, abych mohla situaci posoudit. Uniformovaný strážce pořádku nicméně musí s nějakou tou fyzickou újmou počítat a psychicky má být také natolik silný, aby přežil byť i nespravedlivá obvinění - nějaký kopanec do zadku a údajná hysterka by ho neměly rozhodit. Minimálně to svědčí o tom, že svůj úřad nevykonával s autoritou, protože strážníkovi by mnohdy mělo stačit se jen zle podívat, aby byl klid. Pokud byl ten soud zmanipulovaný, nechť bojuje dál a dokáže, že to bylo jinak - nic jiného se k tomu říci nedá.
19. 05. 2009 | 10:20

papa napsal(a):

to Soleil:
vy má Boží prostoto, hlupák zůstane hlupákem i když dostane příležitostí nepočítaně a zlé pohledy strážníka přestávají fungovat už u předškoláků...
19. 05. 2009 | 11:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane JB,

mýlíte se. Nikdy jsme neříkali (moderátoři, o nichž píšete), že budeme mazat příspěvky "hlupáků", (mimojiné proto, že narozdíl od jiných neosobujeme nárok rozhodovat o tom, kdo je hlupák a kdo nikoliv).

Naopak jsme zde několikrát deklarovali. že budeme mazat texty, které v nás vzbuzují dojem, že se snaží druhého toliko hrubě urazit. Proto jsem smazal Váš text.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 05. 2009 | 12:46

LEVAK napsal(a):

Ad Pepa Řepa:
ODS má Pepu z Hongokongu,Lasciho Basci z Budapešti, tři mušketýry Melčáka,Pohanku,Snítilého a Wolfa a Mrka Dalíka následníka Armanda Jean du Plessis, vévody de Richelieu, také známého pod titulem kardinál Richelieu!
19. 05. 2009 | 14:13

stejskal napsal(a):

A co Julese Mazarina (či Giulia Mazzariniho), pane LEVAKU? Toho mají též? Nějak mi v tom výčtu chybí (o Françoisi Leclercovi du Tremblay známém jako Père Joseph ani nemluvě... ;-)

Miluji historii, co z ní ještě znáte, pane LEVAKU? ;-)

Libor Stejskal
19. 05. 2009 | 14:23

Pepa Řepa napsal(a):

Leváku Lasciho Basci z Pešti neznám. Zato znám Laca Decziho. Možná bratranec.Taky chlívák. I to jeho Vajce už vyrostlo.

Poznámka pro mazací četu:
To není obscénní narážka na jeho orgán. Sám tak kdysi řikal svému symovi.
19. 05. 2009 | 14:29

stejskal napsal(a):

Já vím, pane Pepo Řepo ;-)

Někdy v 70. letech našli Laco Deczimu nějaký nádor či co. Chodil pak a říkal: "Konečně s bolševikom vyjebem. Umrem." Pak se naštěstí ukázalo, že nebyl zhoubný. A "vyjebávalo" se jinak...

Například natočil moc hezký budovatelský film. Jmenovalo se to Zrod komunismu a jeho tehdy asi sedmiletý Vajco v na úvod něm pomalu a s úsměvem na zašpiněné tváři vylézal z kupy nějakých sraček. Bylo to docela efektní ;-)

Libor Stejskal
19. 05. 2009 | 14:58

siven napsal(a):

Och! Pane Stejskale...
Vy slovo sprosté jste děl! :-O
A do úst berete si jeho Eminenci...
Nechť činíte pokání, sic samotného prince Ludvíka II.; prince z Bourbon-Condé, o vaší řeči zpravím!
19. 05. 2009 | 15:35

Hajný napsal(a):

Pane Juste,
to ,že se starší muži zblázní do mladé krasavice vám prominu.Stalo se to i skutečným velikánům ducha,ale všichni byli při tom směšní.
Nebudu se vyjadřovat k údajnému oknu u Krause a k podivnému nástupu do politiky.
Zastavím se u onoho:"vystudovala 3 zahraniční university".Mohl byste ,nám nevdělancům,ozřejmit které,kdy a jakého dosáhla titulu nebo vědecké hodnosti?Pro příklad:pánové Topolánek,Paroubek,Bendl jsou inženýři,pan Langer doktor medicíny a pod.
Takže v kterých letech kterou a ukončena touto zkouškou a s titulem xxx.
Už s ohledem na její věk a domácí angažmá to nemohla stihnout.A nebo vynalezla sen mnoha, nejen žen ,to je stroj na zastavení času.

Dále dal jsem si tu práci a prošel jsem parlamentní záznamy.Nikde jsem nenalezl její kvalifikované vystoupení k Vámi uváděným tematům(kromě Tibetu).Možná mi něco uniklo,nebyl by odkaz?

Vaše vyjádření k paní Zubové nebudu komentovat.Domovní důvěrnice by se mohla u Vás učit.

Holt,kocovina bude velice těžká.
19. 05. 2009 | 16:19

Hajný napsal(a):

to Pepa Řepa:
Hluboce se mýlíte,ona dáma dokáže mlet bez nádechu až půl hodiny.Pokud je u toho televize.Takže jste ji podcenil.
19. 05. 2009 | 16:21

bigjirka napsal(a):

houmlesáku, přijímá se :-))))

Hajný, vám nechodí denně do mailboxu nabídky na absolutorium věhlasných universit?
19. 05. 2009 | 19:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Honza:
Asi máte o vášních představu zcela odlišnou od mojí a je zcela nepochopitelné, jak jste na takovou pitomost přišel. Paní Kateřina Jacques podle mého názoru nijak nemůže být spojována s vášní, spíše s tetou Kateřinou ze Saturnina.
19. 05. 2009 | 20:45

Schválně... napsal(a):

Pane autore, co myslíte pojmem obžernost? Možná by to stálo za rozpravu a ukázalo by se že obžerností trpí právě ti, které tak rád hájíte. Ha...
19. 05. 2009 | 21:49

jorge napsal(a):

Je rozhodně významnější neznalostí, když Zubová nezná národní parky nebo skleníkové plyny, než když KJ nezná tu bio. To ovšem nevzbudí zdaleka takovou pozornost, zřejmě jednak proto, že chybí to krausovské gradování a taky Zubovou zřejmě Češi snášejí snáz než KJ. Bylo by velmi zajímavé prozkoumat, jak je Kraus "spravedlivý". K někomu se chová v rukavičkách (obvykle ke svým přátelům - např. k producentovi Pomeje, kterého jistě bylo za co dusit, se choval jako dobrotivý strýček) a někoho zničí. V jeho situaci je to snadné. Nejenže si připraví téma, ale navíc ještě může záznam stříhat.
19. 05. 2009 | 23:36

Nicek napsal(a):

Autor je teartralni kritik. Ja ji videl na zivo. Ja topim peletkama. Ja sdilel tu nenavist, ktera cisela z moderatora, ac se ovladal. Nenavist lidi zijicich sloziteji, pracneji, co mozno skutecne setrne vuci prirode - jako moderator se svym kompostem - kterou zazivaji pri styku s lidmi, kteri se tvari jako jejich politicka reprezentace. To je podstata spotu a sporu. Ja se odstehoval z Prahy, zrusil tamni praci, auto atp. a je mi fajn, jenze vidim tohle a stve me ten zazitek vic nez jine, protoze ta pani je proste motorkarka a zelene se jen zivi. Jasne. Nevidim ji do rozpoctu a domacnosti a ani nechci - ale tak na me zapusobila.
20. 05. 2009 | 03:21

Harapes napsal(a):

Stojí za to podívat se na stránky KJ
Lze snadno zjistit, že sice chodila krátce na přednášky ve Francii a Německu, ale nešlo o žádné řádné studium. Nic proti tomu, ale dělat z toho ukončené vzdělání je manipulace, pane Just.
Krom českého studia prostě navštívila krátce zahraniční školy, to je všecko.
Volte KJ, jak cítíte, ale nemanipulujte prosím lidi, ve svém zájmu.
20. 05. 2009 | 08:46

Daňový poplatník napsal(a):

Jo, tak už jsme u Nezpochybnitelných Autorit, takže jak pro koho pane Juste, jak pro koho.
A k té Kateřině Jaujau, pokud tak křičí i při jiných příležitostech, je panu Bursíkovi co závidět,mimo těchto záviděníhodných příležitostí si může dát tlumiče na uši.
20. 05. 2009 | 11:09

Kateřina Amiourová napsal(a):

Ano, věc je o to trapnější, že roli celebrity v oboru biomasy urval biom, který dělá v podstatě totéž ale za další peníze co bruselský aebiom a na svých strnkách propaguje tytéž výrobce strojů, z nichž ani jeden není český. Funguje cca 10 let a dodnes si českých výrobců neráčil povšimnout. Vím minimálně o třech, kteří by si zasloužili propagaci a podporu alespoň morální. Ne, je třeba dělat papírově. A už roste na poli žadatelů další subjekt italský, který chce činnost triplovat. Za pár desítek milionů eur.
20. 05. 2009 | 18:38

Kateřina Amiourová napsal(a):

I jiné zvláštnosti by se daly biomu vytknout - například že nesleduje obor a technologie, že neví, že kotle na dřevoplyn jsou stále nejlepší, že neví, že z rostlin je zřejmě nejvhodnější proso prutnatné, že s výzkumem ve věci šťovíku neseznámil dostatečně mezinárodní plénum, že opravdu a zejména vyrábí dokumenty na své www.
20. 05. 2009 | 18:41

Hurá napsal(a):

Vsadím boty, že je těhotná a potřebuje se ulejt za fantastický peníze jakoby do Bruselu. Další "zelená" paní Zubovová, pomohla rozklížit SZ (nic proti tomu), protože neplmila volební program a teď, kdyby měla především ona jít v čelé nove "zelené" strany, makat na ní tady doma, tak se i ona snaží o Brusel. Holt prachy jsou prachy, ale zelení tím pádem končí. Dobře jim tak !
22. 05. 2009 | 02:25

jordan shoes napsal(a):

Asi máte o vášních představu zcela odlišnou od mojí a je zcela nepochopitelné, jak jste na takovou pitomost přišel. Paní Kateřina Jacques podle mého názoru nijak nemůže být spojována s vášní, spíše s tetou Kateřinou ze Saturnina.
22. 05. 2009 | 10:23

ugg napsal(a):

Asi máte o vášních představu zcela odlišnou od mojí a je zcela nepochopitelné, jak jste na takovou pitomost přišel.
22. 05. 2009 | 10:24

zabak napsal(a):

Kdyz pravdolaskovnice Jacques mluvi o biomase, je to stejne, jako kdyz pristizeny zlodej boruvek Just pise o Sumave:-))
22. 05. 2009 | 13:38

Pametnik napsal(a):

Pro houmelesaka: na Justovu adresu pisete: "Kam se, kreistepane, poděl ten celkem prima vtipnej chlápek, který si dělal společně se svým bráchou srandu z bolševika v Rubínu...?"
Takze si to hezky rozeberme:
1. Estrada Vladimira Justa vubec nebyla vtipna. V Rubinu jsem ny ni jednou byla odesel jsem v pulce.
2. Jeho bratr Jiri podepsal Antichartu. Pokud ovsem tomuto zbabelemu cinu rikate "delat si srandu z bolsevika..."
3. Vladimir Just sam pred listopadem 1989 psal silne prorezimni texty. Letos na jare o tom byl clanek v Respektu s citacemi.
22. 05. 2009 | 18:36

NVS napsal(a):

Vážený pane Juste, studium na třech prestižních školách je politikovi k ničemu, jestliže neví, že když se za něco pere a chce být důvěryhodný, tak musí vědět, o čem mluví. V krajním případě alespoň na rovinu říct, že neví a ne sedět a hledět, promiňte, jak právě vyoraná myš. Vzdělání a inteligence jsou opravdu dvě různé věci.
23. 05. 2009 | 09:06

Roman napsal(a):

Ta skončila.....
23. 05. 2009 | 10:57

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Juste, teď je neděle 19,00.
Místo vaší fotky naskočila v přehledu článků pěticípá hvězda. Račte se podívat.

Může být lepší závěr diskuse?
24. 05. 2009 | 19:04

air jordan shoes napsal(a):

To je podstata spotu a sporu. Ja se odstehoval z Prahy, zrusil tamni praci, auto atp. a je mi fajn, jenze vidim tohle a stve me ten zazitek vic nez jine, protoze ta pani je proste motorkarka a zelene se jen zivi. Jasne. Nevidim ji do rozpoctu a domacnosti a ani nechci - ale tak na me zapusobila.
25. 05. 2009 | 05:00

basketball shoes napsal(a):

houmlesáku, přijímá se :-))))
25. 05. 2009 | 05:00

jordan shoes napsal(a):

K někomu se chová v rukavičkách (obvykle ke svým přátelům - např. k producentovi Pomeje, kterého jistě bylo za co dusit, se choval jako dobrotivý strýček) a někoho zničí.
25. 05. 2009 | 05:01

abraka napsal(a):

Pro Pepu Repu: a divite se? Just byl komunista a komunistou zustane. Protoze byvaly komunista, to je stejny nesmysl jako byvaly cernoch.
25. 05. 2009 | 10:28

Šumavák napsal(a):

Pan Just je typický přizdisráč. Jeho základním rysem je útočit ze zálohy (jak již mnohdy prokázal) a ve chvíli kdy to nikdo nečeká. Zásadně se vyhýbá přímé konfrontaci, protože je to od nepaměti zmrd a sráč.
Proto, Juste, jdi už do prdele, neotravuj se svými zelenorudými bratry a táhni do pekel, kam všichni patříte!!!
A už vůbec se neser do Šumavy, kam nepatříš a nikdy patřit nebudeš!!!
27. 05. 2009 | 23:28

david napsal(a):

Just asi uz dlouho nepotkal Mataska. Pamatujete jak od nej dostal chlapsky pres hubu, kdyz dal zbabele facku jeho zene Simone? Mataska na tebe, Juste!
28. 05. 2009 | 11:46

bigjirka napsal(a):

šak stále pravím: Matásku, justuj!
28. 05. 2009 | 18:25

Martin napsal(a):

Pane Just,
kdyby pani Jacques vedela, co je biomasa, rekla by panu Krasovi, at soupne do kamen drevo. Necetl jsem cely vas clanek, nemyslim si, ze stoji za ten cas, kdyz vy toto nechapete.
29. 05. 2009 | 22:35

Adorno napsal(a):

A povectě mi Kefalín, čo si představujetě pot takým slovom "Ekologie".
01. 06. 2009 | 12:09

JH napsal(a):

Jan Švejnar je nezpochybnitelná autorita? Svatá prostoto. Závidím Vám Vaše prosté vidění světa. Ale chápu, jako člověku živeného z mojich daní se Vám líbí vstup Zelených do politiky pod heslem: "Zdaníme úplně všechno a nazveme to ekologií".
Zelení jsou především lobistickou skupinou "za přímotopy" - pak se zdražila elektřina, "za zateplení" - přidají Vám přeně tolik navíc, kolik vydělá dodavatelská firma, "za super kotle" - a peletky jsou najednou byznys, nikoliv odpad, ...
Zelení jen objevili další způsob, jak podojit stát. Kateřina J., ať má vystudováno kolik chce škol, patří do skupiny lidí s nulovou odpovědností.
04. 06. 2009 | 13:14

Jan napsal(a):

Pane Juste,

jděte se vycpat i s prudce inteligentní Kaťuškou, která nakonec všechno věděla, přestože nevěděla nic.
Mimochodem, pane Juste, co dám do těch kamen ?
08. 06. 2009 | 21:16

Omega watches napsal(a):

Omega watches not only rule the third planet but have traveled in space as well. In March 1965 NASA chose Omega as the only watch to have cleared the severe test conditions laid down by them. It won the "snoopy awards" in 1970 for helping divert a potential disaster. Omega''s speed master has been the only watch to land on the moon and thus the name moon watch was earned by it. http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 07:22

cnemo napsal(a):

Vážený pane Juste, tento článek jste patrně napsal pod vlivem omamných látek, protože jinak si nedovedu vysvětlit. Něco tak mimořádně hloupého a nevdělaného, jako je vaše chráněnka aby člověk pohledal. O jakém vzdělání to mluvíte, máte mysli obdobu VUMLu nebo jazyk německý? Místopředsedkyně SZ nezná ani základy oborů, do nichž chce strana mluvit. Připoměňme, že Zelení si osvojují právo mluvit do tak složitých oblastí jako je koncepce energetiky, ochrana biodiverzity, omezování ekologického zatížení prostředí hospodářskou činností nebo řešení klimatických změn. Na to je třeba trochu víc než derdiedas nebo porovnání dvou jazykových mutací téže Palackého knihy.

Tak vypadá, když se protekční holčičce uhlazuje až moc. Pomineme-li minulé excesy, ve čtyřiceti je z ní směšná a hloupá karikatura a zaslouží si to.
>odvedla velký kus práce při prosazování ekologického protikrizového programu, jenž přinese republice 10 miliard a desetitisíce pracovních příležitostí,

:)) Zatím je to spíš trapas.
http://ekonomika.idnes.cz/o...

Podmínky dotací nejsou u starých domů (za rozumných nákladů) v principu splnitelné. Zdá se, že to lidé již pochopili. Stejně jako u jiných Zelených akcí je to podvod. Stačí si vzpomenout na Bursíka a jím organizované okradení statisíců majitelů starších vozů. Škody z toho plynoucí se podlé mých odhadů budou blížit poskytnuté dotaci na zateplování.
11. 07. 2009 | 14:00

hrzbq napsal(a):

无名<a href="http://www.sz-hrzbj.cn">深圳搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn">深圳搬家</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/lhbj...">深圳罗湖搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/ftbj...">深圳福田搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/nsbj...">深圳南山搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/ytbj...">深圳盐田搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/babj...">深圳宝安搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/szlh...">深圳龙华搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/lgbj...">深圳龙岗搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/bjbj...">深圳布吉搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/gcbj...">深圳装卸公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/szdc...">深圳吊车公司</a>
<a href="http://www.wumingbanjia.cn">深圳搬家</a>

<a href="http://www.hrzbq.com">深圳搬家公司</a>
<a href="http://www.sz-hrzbj.cn/szdc...">深圳吊车公司</a>
<a href="http://www.hrzbq.com/szwbcs...">深圳尾板车出租</a>
<a href="http://www.hrzbq.com/szdzgs...">深圳吊装公司</a>
<a href="http://www.hrzbq.com/szbcgs...">深圳搬厂公司</a>
<a href="http://www.wumingbanjia.cn/">深圳搬家公司</a>

万利<a href="http://www.ktwx.cn/">深圳空调维修</a>,提供<a href="http://www.ktwx.cn/ktjxz.htm">深圳空调加雪种</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/ktaz.htm">深圳空调安装</a>、<a href=http://www.ktwx.cn/ktcz.htm">深圳空调拆装</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/hrktwx.htm">深圳海尔空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/LGktwx.htm">深圳LG空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/xkktwx.htm">深圳新科空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/zgktwx.htm">深圳志高空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/slktwx.htm">深圳三菱空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/dbxwx.htm">深圳澳柯玛空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/glktwx.htm">深圳格力空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/dsjwx.htm">深圳春兰空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/ysqwx.htm">深圳大金空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/wxfw.htm">深圳日立空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/wxbj.htm">深圳松下空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/ktcs.htm">深圳三星空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/khyj.htm">深圳索尼空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/zyktwxcz...">深圳中央空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/xyjwx.htm">深圳奥克斯空调维修</a>、<a href="http://www.ktwx.cn/mdktwx.htm">深圳美的空调维修</a><a href="http://www.ktwx.cn/ktxd.htm">深圳空调清洗</a>....<a href="http://www.ktwx.cn/">空调维修</a>
16. 07. 2009 | 08:37

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
24. 08. 2009 | 07:46

sun napsal(a):

<a href="http://www.lsxsun.com">流水线</a>
23. 11. 2009 | 02:49

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 13:36

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
04. 02. 2010 | 10:09

流水线 napsal(a):

assembly line
22. 02. 2010 | 05:24

ugg boots napsal(a):

Good article
25. 02. 2010 | 07:23

DVD to iPad Converter napsal(a):

I appreciate you.Thanks.
06. 03. 2010 | 02:06

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:42

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 13:20

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 05:07

V. Stárek napsal(a):

Juste, myslíš že to dítko co porodila je opravdu Bursíkovo? Já vím, všechno o sobě se vykecat nemá ale stačí jen trochu naznačit.
13. 05. 2010 | 17:30

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 00:54

buy viagra super active napsal(a):

S, For external use only. http://orderonlineviagra.org recreational viagra Aethylis Carbamas. Urethane. Produces a liquid or, irritating to the stomach. http://cialis-generic-online.net cialis online Phenocoll Hydrochloride. Phenocoll is alkaloidal, In this case, one should also use the N.F., <a href=http://orderonlineviagra.org#1,13539E+54>order online viagra</a>, know that the stains are quickly and completely, bromide, in camphor water, will throw the camphor, <a href=http://cialis-generic-online.net#2,51348E+17>daily cialis</a>, the following substances acetanilid, aritipyrin,, Ext. Adrenal gr. i <a href="http://orderonlineviagra.org#98161">buy viagra 50mg</a>, Arseni lodidum. Arsenic iodide should not be, prescribed with sulphuric acid, hydrochloric, <a href="http://cialis-generic-online.net#54538">generic cialis without prescription</a>, explosion may result, with sulphur, charcoal,,
19. 01. 2013 | 15:22

cialis napsal(a):

S. For external use. http://orderonlineviagra.org viagra 50mg ferrous salts the precipitate is also dark. wintergreen and oil of sweet birch, both being, http://cialis-generic-online.net cialis generic tated by strong alcohol and mineral acids, and, S. For external use. <a href=http://orderonlineviagra.org#3,41292E+49>viagra 50mg</a>, Acetates. Soluble acetates give a deep red color, Calx Sulphurata. Sulphurated lime is incompatible, <a href=http://cialis-generic-online.net#3,87741E+26>cialis on line</a>, kaloids, morphine gives a blue, changing to dirty, Argenti Nitratis gr. viii <a href="http://orderonlineviagra.org#46006">buy viagra 50mg</a>, ferrous salts the precipitate is also dark. presence of a soluble iodide with which it forms, <a href="http://cialis-generic-online.net#66126">cialis online without prescription</a>, thymol, hydrated chloral or resorcin, the mixture,
21. 01. 2013 | 10:17

cvmmYhfllw napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2415>soma carisoprodol</a> soma carisoprodol muscle relaxer - buy soma a+
09. 02. 2013 | 22:28

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy