Pohár nezodpovědnosti přetekl...

25. 03. 2009 | 11:18
Přečteno 9726 krát
Česká republika v současné době potřebuje hlavně tři věci: plnohodnotnou vládu, politickou stabilitu a ze strany zahraničních partnerů předvídatelnost. Po včerejšku díky nesourodé koalici 101 zákeřných hlasů nemáme ani jediné. A to v době celosvětové hospodářské krize a to v čase, kdy naše země předsedá institucím Evropské unie.

ČR se pomalu dařilo setřásat nešťastnou nálepku problémové, východoevropské země. Jak jinak ale mohou zahraniční investoři vnímat pád vlády v době hospodářské krize, než jako důkaz toho, že je u nás ekonomika v rozvratu? Včera jsme se s konečnou platností zařadili po bok Maďarska, Lotyšska a Islandu.

Sociální demokraté ukázali, že se ve svém svatém tažení na Strakovu akademii nezastaví před ničím – že se nezdráhají jako rukojmí vzít všechny české podnikatele, zaměstnance a celou českou ekonomiku. Nepřejí si totiž méně nezaměstnaných. Nikoliv. V Lidovém domě potřebují více nezaměstnaných, větší propad hospodářské výroby, větší prohlubování krize. Protože potom budou všem moci cynicky otevřít svou falešnou sociální náruč.

Předsednictví Rady EU je naše nejvýznamnější zahraničně politická úloha minimálně za poslední desetiletí. Celá administrativa se na něj dlouho a pečlivě připravovala. Od prvního dne prokazujeme, že jsme schopni zvládnout řízení největší světové ekonomické velmoci a že dokážeme dělat globální politiku. Může to být naše poslední příležitost, kdy budeme mít šanci ovlivňovat celosvětovou agendu. Jak se zachová naše opozice? Podrazí vládě nohy a celé ČR tak vrazí dýku do zad.

Celá naše složitě a dlouhodobě budovaná pozice moderátora, toho kdo tvrdě tlačí na dosažení kompromisů, se včera otřásla v základech. A proč? Protože bylo několika pánům z opozice líto, že u toho nemohou být sami a tak se rozhodli zlomyslně škodit. Nevím, zda si dopředu spočítali, že z mezinárodního oslabení české vlády budou nejvíce těžit ambiciózní aktivisté typu prezidenta Sarkozyho. Možná ano, ale pravděpodobně je jim to zcela jedno. Není možné se nezeptat: To jejich evropská politika spočívá v oslabování české vlády a posilování Francie a jiných velkých zemí?
Sociální demokraté ukázali, jaký význam přisuzují našemu předsednictví EU. Úplně stejný jako hospodářské krizi. Žádný.

Včera s konečnou platností přejali klasickou strategii antisystémových stran – totiž „čím hůř, tím líp“. Samotní komunisté se nestačí divit. Nestačí se divit ani celý svět, který na nás v současnosti upírá své oči. Musí si říkat, že se ti Češi asi úplně zbláznili. Svrhnout vládu v době, kdy bojuje s hospodářskou krizí, předsedá EU, a chystá se mimo jiné i na veledůležitý summit s novým americkým prezidentem, to už vyžaduje velkou dávku cynismu a zvrácené otrlosti. Jiří Paroubek znovu ukázal, že se mu obojího dostává v dostatečném množství.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jirka Novák napsal(a):

Souhlasím, chování opozice je nezodpovědné, v době krize a předsednictví pokládat vládu je šílené.
25. 03. 2009 | 11:22

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Ak si odmyslim tu trochu propagandy, tak ste zhruba napisal to, co ja v komentari na clanok p. Pehe.
25. 03. 2009 | 11:22

Jameson napsal(a):

Socani ze fakt asi zbláznili.
25. 03. 2009 | 11:22

Josef Král napsal(a):

ČSSD opravdu prokázala svou nestátotvornost. I když nejsem skalní volič ODS, to co se odehrálo mě opět přiměje tuto stranu volit, je jedinou zárukou pokračování demokratického vývoje v této zemi.
25. 03. 2009 | 11:25

silspok napsal(a):

Nejsem fanousek ODS ani CSSD, ale kazdopadne tento krok CSSD, ktery jasne zavani bezhlavym chticem po moci, je hrozivy. Je bohuzel, ze jedine na co se zatim zmohla CSSD za dobu krize je straseni obcanu. Ted pridali jeste dalsi rychlostni stupen ...
25. 03. 2009 | 11:25

jipindripich napsal(a):

Teda pane autore,
tak oni jim rozšlápli bábovičku?
Jdou si udělat novou, ale tentokrát vlastním kyblíčkem. A mimochodem nejsou na pískovišti sami, tak hlavně v klidu.
25. 03. 2009 | 11:25

Socialista napsal(a):

Vládní koalice byla postavena na korupci, ale tohle "demokraté" z ODS nikdy nepochopí, páč je to jejich styl.
25. 03. 2009 | 11:27

Jirka Novák napsal(a):

to jipinddripich: ok, ale existuje i něco jako Unie a posílat tamvládu v demisi je trochu proti zájmům ČR, nemyslíte?
25. 03. 2009 | 11:27

neo napsal(a):

Jirka novák:

ne není.

celá unie si může trhnout. Vláda bude pokračovat do voleb v r. 2010 a to buď předčasných a nebo těch řádných o pár měsíců později.
25. 03. 2009 | 11:31

jipindripich napsal(a):

To JN:
Unii to nezajímá, ta má svou vlastní technokracii. Jestli je to Petr nebo Pavel není až tak důležité, podstatná je kontinuita v systému řízení, chcete-li určitá rigidita.
Ta samozřejmě demisí předsedy komuise na národní úrovni není nijak ohrožena.
25. 03. 2009 | 11:32

silspok napsal(a):

Myslim, ze velmi zmatene vyrazy a neprilis radostne reakce predstavitelu CSSD po hlasovani naznacuji, ze cekali, ze se vlada udrzi a budou moci nadavat a zase mluvit o korupceni a kupovani hlasu. Zrejme az po volbe zjistili, ze se sirkama si v sene neni dobre hrat. Cekam, ze preference CSSD pujdou dolu a Eurovolby projedou ... strana, ktera je schopna v tomto obdobi provest takovou vec, ma obcany zcela a zajmy statu zcela u ...
25. 03. 2009 | 11:32

Lex napsal(a):

Pane Zahradile,
nikdy jste neměl k hloupému slovu daleko, ale mám pro Vás jednu radu. Až Vás zase někdy napadne psát agitky, zkuste si dát mokrý ručník na hlavu a vrátit se k té myšlence za hodinu.
101 zákeřných hlasů - že by "temné síly"?
Pokuste se někdy vrátit a přečíst si volební program ODS, "Smlouvu s voličem", program Topolánkovy vlády? Co z toho tato vláda uskutečnila? A vedle toho co uskutečnila, co nebylo v žádném z těchto programů? Vláda, která nemá sílu vládnout a nezmůže se na víc, jak aroganci, nemůže zůstat vládou. Pokus o sebereflexi po podzimních prohraných volbách ani nezačal. Skončil jen boucháním v prsa na sjezdu.
Každé řešení (a vůbec nečekám, že by prezident pověřil sestavením vlády opozičního politika, ale samozřejmě ani Mirka Topolánka - ten už promarnil dva pokusy) bude lepší, než "předsmrtná" křeč padlé vlády.
Hezký den! Lex
25. 03. 2009 | 11:32

martin.k napsal(a):

ALE NE! nejsilnejsim duvodem pro pad vlady bylo manipulovani justice a medii v pripadech pana cunka, pana wolfa (a kdovi, co jeste vypluje). i kdyz se vlada zhroutila v nejhorsi moznou chvili, muselo k tomu dojit. protoze kde neplati zakon pro vsechny stejne, kde si vlada dela z ustavy trhaci kalendar, tam nema cenu mluvit o demokracii.
25. 03. 2009 | 11:33

marvin napsal(a):

koukám, že PR ODS v diskusi pod článkem jede naplno.. prvních pár přikyvujících přízpěvků je základ:))
25. 03. 2009 | 11:35

marvin napsal(a):

jinak s panem Zahradilem tentokrát souhlasím ... ODS je neskutečně nezodpovědná strana, když v této chvíli zařízla svou vlastní vládu
25. 03. 2009 | 11:38

Michal Macek napsal(a):

dobry den

no jo ale proc plakat nad rozlitym mlikem?volici vse vidi - soustredte se na volby a budte konstruktivni a uvidite ze to zurocite
25. 03. 2009 | 11:38

hawk napsal(a):

Článek vystihuje vše podstatné, a to pravdivě.

Socialisté mě nepřekvapili, neboť státotvorba je pro ně naprosto vzdálené a nesrozumitelné slovo, které velmi potlačuje slovo MOC, takže pánové Paroubek, Rath, Zaorálek, Sobotka a další opravdu překvapit nemohli.

Kdo mě překvapil jsou oni rebelující poslanci, protože si užijí tak zhruba půl rok své slávy a tím v politice definitivně končí. Ta uražená ješitnost, ta nám dává, že dokonce popře pud sebezáchovy:-)

O zelených poslankyních je zbytečné mluvit, půjdou zase do kuchyně a okopávat kytičky na zahrádce, víc po nich pes neštěkne.

Takže vzhůru národe, k dalším volbám...dovolím si předpokládat, že to dopadne stejně, ať pro Paroubka nebo pro Topolánka ani jeden nebude moct prosadit své vize, bude to zase zhruba 50/50. U Paroubka samozřejmě s Filipem, jinak s nikým.
25. 03. 2009 | 11:39

Železnohorský napsal(a):

No, nevím, pane autore, na opozici bych to nesváděl, koalice si to prohrála sama... To je jako byste třeba při fotbale nadával soupeři, že je hlupák, protože porazil vaše mužstvo. Navíc vlastními zbraněmi toho mužstva... Jen zaslepený fanatik po porážce nehledá příčiny u sebe, ale všude jinde...
25. 03. 2009 | 11:39

hawk napsal(a):

Socialista

a máte v hlavě nějakou jinou vládu, která nebude korupční? Nějaký dobrý důkaz a zapomnění, jak vládli socialisti?

Nebo si někdo myslí, že problém se jmenuje Wolf??? Jak už jsem včera napsal, takových Wolfů sedí v PS 200, Wolf je zajímavý jen tím, že se nechal chytit, jako pár troubů před ním.
25. 03. 2009 | 11:42

mathias napsal(a):

Rád bych na úvod předeslal, že nejsem velkým fanouškem této vlády, která vznikla na záladě podivného přeběhlictví a z velké části je tvořena organizovaným zločinem. Ale!! Snad poprvé s panem Zahradilem budu souhlasit. Tenhle hnusný handl mezi pány Paroubkem a Klausem jasně ukazuje, že i když se oba vehementně ohánějí pojmy jako zájem národa a blaho lidu, jsou jim lidé a blaho státu úplně ukradené. Oba prokázali nebetyčnou míru politicého chameleonství. Co si ale Paroubek ani Klaus možná neuvědomují, je fakt, že byť oba chtěli pád vlády, dále se jejich cíle a cesty dokonale rozcházejí. Jsem zvědavý, jak tohle zodpoví svým lidem.
25. 03. 2009 | 11:46

orinoko napsal(a):

Soudruhu Zahradile, vy jako kovaný eurosketpik , máte starost o naši pověst v zahraničí? Žádnou nemáme. Leda tak vaše teplé osypky v Bruselu.
Podívejte se na webové stránky , jichž jste prý duchovním otcem. Vaše modré volební stránky. Tak co tu chcete ještě řeit? Co jsme my moderovali a budovali? Vždyť vy už si v těch lžích a omlovánkách rochníte jako blahého času rudoši. Vy osobně jste krystalický produkt éry komunardů. No musí to být pro vás hodně velká rána, když tu takhle skuhráte. Není rozdílu mezi KSČ tehdy , a ODS dnes. Jenom v barvě. I to lezení do řiti je totožné, jenom azimut rozdílný.

Ostatně domnívám se, že Václav Čtvrtek nestvořil Rumcajse jako debila a Zahradila jako horkovzdušnou pistoli. Zajděte za Klausem na táčky. Možná se vámi bude ještě bavit o vládních rebelech.
25. 03. 2009 | 11:47

Jirka Novák napsal(a):

to neo: trhnout si může, z nás ale zbude jen mastnej flek.
25. 03. 2009 | 11:47

Frante napsal(a):

Já myslím že řada občanů je šťastných že nebude muset platit u doktora 30Kč a ukážou to ve volbách
25. 03. 2009 | 11:49

hihohu napsal(a):

Vážený pane Lexi,
nechme stranou věčný boj ODS a ČSSD. Vážně si myslíte, že současný pád vlády čemukoliv prospěje? Já si myslím, že se akorát naplní slova pana Zahradila a ČR budou všichni vnímat jako nestabilní, investičně nebezpečnou a co se týče zahraniční politiky tak budeme akorát každému pro smích.
25. 03. 2009 | 11:52

neo napsal(a):

Jirka Novák:

toho bych se nebál.

Frante:
snad voliči pochopili, že platit budou. Nesplněné sliby dané v krajských volbách + návrhy Ratha o zachování většiny poplatků...
25. 03. 2009 | 11:52

veverka napsal(a):

A tak se spouští mediální lavina brečících Zahradilů,Íčků,Dalíků,Bursíků a dalších opor justiční mafie,vyděračských a zastrašovacích praktik,ovlivňování justice a médií,arogantního přehlížení vůle drtivé většiny národa ohledně cizích vojenských základen a neuvěřitelné vládní vulgarity.Plačte milí příslušníci přeběhlické vlády,nic jiného vám nezbývá aneb s čím kdo zachází,tím také schází.
25. 03. 2009 | 11:52

Béda napsal(a):

Pane Zahradile,

musím se ze srdce smát vašim argumentům:
- proč mluvíte o plnohodnotné vládě, stabilitě a předvídatelnosti? Vy snad žijete úplně v jiných reáliích. ODS po patových volbách získala vládu pouze díky politickým "přeběhlíkům", kteří ze dne na den, ač zvoleni za opozici, neoficielně přestoupili do vaší strany, zradili svůj volební program i voliče a začali hlasovat podle programu ODS a záměrů křídla reprezentovaného M.Topolánkem disciplinovaněji jako mnozí členové vaší strany.

O jakých zákeřných hlasech mluvíte? nejsou snad hlasy Melčáka, Pohanky, Snítilého a Wolfa stejně zákeřné?

- žádnou nálepku problémové země jsme se v čele s óbreuroskeptikem Klausem nezačali ztrácet. V Evropě díky Klausovi a servilním rozbíječům, kteří v zájmu USA obcházením evropských struktur vrážejí klín mezi evropské země jsme tuto nálepku získali již na samém začátku.

- po bok Maďarska, Lotyšska a Islandu jsme se zařadili pouze tím, že padla vláda. Na rozdíl od nich naše vláda nepadla kvůli hospodářským problémům ale kvůli politické nestabilitě a neschopnosti vlády prosadit svůj program. Podobně v minulosti padly dvě evropské vlády a vůbec nic se nestalo. Jedinou hrozbou je, že v afektu a pomstě teď evroskeptici zablokují hlubší evropský integrační proces - tedy Lisabonskou smlouvu. Bez urážky, potenciálně mezi ně patříte i vy sám.

- pane Zahradile chtěl bych vás upozornit na fakt, že ODS se ve svém "svatém zápalu" a mocibažnosti nezastavila skutečně před níčím: před Kubiceho zprávou v čase voleb, před užíváním praktik Všichni půjdete bručet!, před získáváním přeběhlíků za zajímavých okolností - případ Snítilý, kterému se v čase volby prezidenta přítížilo po rozhovoru s ministrem policie, před justiční mafií... Váš populismus, kde tvrdíte, že ČSSD si bere jako rukojmí všechny občany je oboustranný...

- milý pane, pozice respektovaného moderátora se buduje činy, nikoliv frázemi. Ty konkrétní činy v oblasti kompromisů jsou Entropa - výsledkem byly diplomatické tahanice s Bulharskem a Slovenskem o turecký záchod a čabajku, předpojatost MZV Schwarzenberga v misi o Gazu, kde iniciativu zaujatého emisara musel nahradit prezident Sarkozi a pošťácká mise premiéra Topolánka, který doručil Rusku zcela jiný dokument než Rusové původně podepsali. Můžu vám říct, že mně je srdečně jedno jestli se nějaký slývybažný politik z ČR dokáže v Evropě zviditelnit. A je mi úplně jedno jestli Evropu bude reprezentovat Sarkozi, Merkelová anebo nějaký neschopa z ČR. V zájmu společné evropské věci bych se přimlouval za maximální evropskou integraci, okleštění národních byrokratů, silný centralizovaný stát s vlastní jednotnou armádou, zahraniční politikou a stabilní centrální vrcholnou reprezentací, schopný konkurovat ve všech oblastech všem svým ekonomickým a politickým konkurentům - Rusku, Číně, USA...

- budu jenom rád, kdy lidé jako Hybášková, vy a podobní "systémoví odborníci" posílíte v čase krize domácí politiku a vrátíte se z europarlamentu domů pomoct střádající republice.
25. 03. 2009 | 11:55

neo napsal(a):

veverka:

to je hezký výplod. A co jako?

poučte nás, co se změnilo? Vláda bude dál vládnout až do jmenování nějaké nové.... dost pochybuji o tom, že by k tomu došlo dřív než pár dní před řádnými volbami:)
25. 03. 2009 | 11:56

myrta napsal(a):

Pane Zahradil-typické pro ODS-absence sebereflexe.Ono se totiž tak dlouho chodí s džbánem pro vodu,až se ucho utrhne.Pohár prostě přetekl.Jestli balamutíte sebe sama,je to jen váš problém.
25. 03. 2009 | 11:58

Kamil napsal(a):

Paroubek se ptá " a co z toho budu mít JÁ!!! ".
Takže se nemůžeme divit.
Hezký den.
25. 03. 2009 | 12:00

Jedla napsal(a):

Autor:

Hlasy proti Vám jsou zákeřné. Hlasy pro Vás zodpovědné. Doporučuji Vám zavést vhodný koeficient: Zodpovědné hlasy násobit koeficientem dvě, zákeřné hlasy nula celá dvě desetiny. Většina = bolše (menšina, opozice, menše), a vy bolševici jste přece lidé zvláštního ražení. Příští stanice jednotná kandidátka Občanské Demokratické Národní Fronty (v čele s ODS, čunkovci a bursíkovci budou mít počet míst předem dán vedle myslivců, provozovatelů golfových hřišť, a nezávislých ekonomických analytiků.) Konečná stanice: pátý článek ústavy ČR, kterým se stanoví, že veškerá moc ve státě náleží ... (nepublikovatelné - autocenzurováno) reprezentovaným svým předvojem, ODS.
25. 03. 2009 | 12:00

Gerd napsal(a):

Pane Zahradile,
tato vláda a ČR má v EU dlouhodobě pověst těch, kdo brání integraci EU. Tím nehodnotím fakt integrace, ale jen chci říct, že horší pověst už těžko bude ČR mít.
Volání po podpoře přeběhlíků - ODS dlouhou dobu nevadilo využívat hlasy 4 přeběhlíků Melčáka, pohanky, Wolfa a Snítilého. Jestliže stejnou metodu nyní použila ČSSD, je to sice špatné, ale vy rozhodně nemáte být tím, kdo tento krok může kritizovat. Není rozdíl mezi Vámi, dalšími členy ODS (cotřeba Íčko?) a těmi členy ČSSD, které kritizujete.
Podobné tlachy o nestabilitě, hospodářském úpadku a rozvracení ekonomiky jsem slyšel na konci roku 1989 od členů KSČ. Ne nadarmo se lidem z ODS říká modří bolševici.
Pane Zahradile, nejste dobrý polsanec a nereprezuentujete zájmy většiny lidí v ČR.
25. 03. 2009 | 12:03

malma napsal(a):

Co čekat od prázdného Zahradila, který je podle HN veden jako nejhorší europoslanec...
ten může založit svojí předvolební rétoriku jen na kritice oponentů
25. 03. 2009 | 12:04

F. Srbek napsal(a):

Výsledky voleb do parlamentu ČR jsou velmi těsné. Můj názor je, že jde o středovou orientaci s mírnými výkyvy kolem středu. Obdobně těsný výsledek byl v posledních volbách v sousedním Německu. Domníval jsem se, že největší politické strany budou respektovat vůli voličů a chovat se "středově". Místo toho se ODS chovala tak, jako by získala přes 50 procent hlasů. Klíčové reformy ovlivňující výrazně kvalitu života obyčejných lidí byly prosazovány způsobem, který si může dovolit absolutní vítěz voleb a nikoli strana, která vede díky "procitlým" poslancům. Svět i my budeme existovat i po pádu této vlády. Pro mne jako pro voliče, byl velice přínosný včerejší přenos ze sněmovny. Slyšel a viděl jsem "literární" esej - viz pan Zaorálek a ospovědi pana Kalouska, "Filipiku" proti J. Paroubkovi místo snahy o přesvědčení poslanců , aby vláda pokračovala od p.Topolánka. parlamentu. Nejkonkrétněji hovořili paní Zubová , Jakubková a Schwippel. Při pohledu na další vystoupení a chování poslanců, při projevech jejich kolegů se chce člověku zakřičet" Všechno ven!" po vzoru císaře Rudolfa. Za peníze daňových poplatníků, nás, se poslanci hádají jako malé děti. Je třeba jim to při příštích volbách spočítat. Páně Zavadilův pláč věci nezmění.
25. 03. 2009 | 12:06

Pípa napsal(a):

Vaše heslo je: lhát, lhát, lhát a tuplem lhát, když mi na to přijdou. Kam s tímto chcete dojít? To si myslíte, že jsou všichni hloupí? I když, když čtu reakce na váš blog, tak je jich hodně.
25. 03. 2009 | 12:07

LEVAK napsal(a):

Vize pana Zahradila:
"Je to jednoduché: mezi námi žijí hodní hoši, good guys, a zlí hoši, bad guys. Hodní hoši jsou na straně dobra. Zlí hoši jsou na straně zla. Hodný hoch musí porazit prevíta. Lest a úskoky jsou povoleny, když je použije good guy. Pravidla, korektnost, úcta k zákonu jsou dobré, když slouží dobru, tedy hodnému hochovi. Jinak se dají obcházet - v případě, že se na ně odvolává bad guy."
Vysvětlivka:
good guys=ODS
bad guys =ČSSD
25. 03. 2009 | 12:10

Bača napsal(a):

Spadlá vláda ODS bylo to nejhorší břímě ČR.Byla to vláda bez jakékoliv reflexe po minulých prohraných volbách. Byla to vláda arogance a podvodu, vláda korupce a zbohatlíků. Srovnejte s Maďarskem. Tam vláda socialistů nebyla schopna prosadit daleko tvrdší reformy. Předseda vlády se postavil k problému čelem a odešel. To se Topolánkovi a jeho mafiánské "družině" nemůže stát. Být u koryta za každou cenu. Byli u koryt pouze 2 roky a co je za nimi vidět- rozvrat společnosti a korupci.
25. 03. 2009 | 12:13

orinoko napsal(a):

neo, jako new se starým obsahem. Takže k modrému buranství ještě infantilní spratkovitost.
Teď vše leží na Klausovi. A jeho zájem je, jak už vzpomenul někdo - myslím přírodovědec - aby stranicky a mocensky profitoval někdo jiný než tato vláda a Topolánek. Proboha jak může vůbec působit vláda, jejíž šéf nepochopil ani obsah jednoho dotazu v Bruselu či kde, utrhl se na tázající, jako jestli namísto nich tam mají sedět marťani, načež situaci zachraňoval kuliferda Kalousek , který se začal vydávat za ženu.
Entropa jako Tolánkova vláda stejně jako Zahradilovy myšlenkové prefabrikáty.

Zahradil? Proboha vždyť ten by se v soukromém sektoru vůbec neuživil. Klasický neo aparátčík.

Ostatně domnívám se, že neo-nacisté by měli být kopáni do řitě velmi pravidelně.
25. 03. 2009 | 12:13

neo napsal(a):

Bača:
minulé volby byly vítězné:)

nepleťte si vládu a krajská zastupitelstva
25. 03. 2009 | 12:15

Aja napsal(a):

Pane Zahradile, nemám ráda ČSAD ani komunisty, jsem skalním voličem ODS, ale tento Váš článek vyzněl, jako by ho pro Vás připravil pan Paroubek co se týká výraziva. Souhlasím, že jste to přehnal a opravdu to vyznívá jako agitka z padesátých let - zákeřné hlasy. Sociální demokracie uspěla právě díky podobným výkřikům představitelů ODS, které leckdy byly k nerozeznání od těch socanských. Proto se lid prostý, posuzujíc hlavně podle křiku, přidal na stranu těch, kterí mimo křiku slibují jemu výhody. Že je to o "Slibem nezarmoutíš, ale talíř jím nenaplníš" už mu nedošlo.
25. 03. 2009 | 12:16

jozka napsal(a):

Ale jdou, Zahradil. Ani jednu z tech tri veci stejne CR nemela.

A vubec nedivte se, tak dlouho se dava ostatnim najevo, ze na nich nezalezi, ze neni pochyb kdo je tu jednicka, az se proste ostatni nastvou a poslou ho nekam. Presne podle teorie "vedeckeho fekalismu". Po stadiu "jeden sere na vsechny" prichazi stadium "vsichni serou na jednoho" (prosim pana Stejskala o shovivavost, jde o citat).

A nakonec: vlada na prebehlicich vznikla, prebehlici ji znicili. Jak by rekla teta Katerina, kdo s cim zachazi, s tim taky schazi.
25. 03. 2009 | 12:16

neo napsal(a):

orinoko:

infantilní spratkovitost- krásné. A jinak léky už jste asi dobral...je čas zajít pro recept. A bacha ať nezbankrotujete , 30 kaček je obnos!
25. 03. 2009 | 12:17

Lokutus napsal(a):

No, on Paroubek už při prodeji spojeneckých smluv za 30 korun ukázal, že jakékoliv mezinárodní vztahy jsou mu toaletním papírem. ČSSD a jejich fanatičtí přívrženci jsou solí této země. V očích.
25. 03. 2009 | 12:17

hawk napsal(a):

orinoko

a máte vy sám nějaký nápad v naší politické scéně? Nějaká opravdu dobrá jména, třeba z řad socialistů, kteří by se snadno uživili v soukromém sektoru a jsou zcela sttátotvorní? Pokud možno nějaké Mirky Dušíny? :-)))

To jsem zvědav, iluzionisto :-)
25. 03. 2009 | 12:18

Rejpal napsal(a):

"Pohár nezodpovědnosti" ODS, strany pana Zahradila už přetekl v EP nedávným vystoupením této strany z frakce PPE-DE - Skupiny Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) a Evropských demokratů.

Budoucnost ČR lze vidět ve společnosti PSE po červnových volbách do EP.
25. 03. 2009 | 12:19

hawk napsal(a):

AJA

taky nemám rád ČSAD, obírají cestující :-))))))
25. 03. 2009 | 12:19

Vilém napsal(a):

Není pochyb o tom, že případné oslabení pozice Topolánka při formulování protikrizové strategie prospěje celé Evropě. Topolánek není schopen se ovládat ani ve vztahu k USA a jeho demagogické útoky na Obamovy reformy ukazují, že se neštítí ničeho v zájmu zachování mafiánského kapitalismu. Bude zřejmě nutné zbavit Topolánka mandátu okamžitě, protože jeho sabotáž může mít závažné dopady na celý kontinent. Místo něj by měl být pro přechodné období dosazen kompetentní člověk s mezinárodním renomé, třeba Havel, pokud by byl ochoten toto břemeno přijmout.
25. 03. 2009 | 12:21

hawk napsal(a):

Vilém

:-)))))))))))))))))velmi zábavná snůška pitomostí. A ten Havel, to je naprostá perla, už vidím starého brblu s jeho občanskou vizí v čele exekutivy a ještě větší zábava je si představit, jak ho Klaus jmenuje....nebo jen vybírá :-)))
25. 03. 2009 | 12:24

123 napsal(a):

Zahradile,
trochu mi to připomíná Jakešovi Projevi - výborný populismus!....
25. 03. 2009 | 12:27

DDD napsal(a):

No tak jestli bude setavovat vládu malý napoleonek z Prahy, tak to už se můžee jít všichni klouzat.
25. 03. 2009 | 12:29

hawk napsal(a):

DDD

nebude
25. 03. 2009 | 12:29

petr napsal(a):

jen hluchý a slepý asi jako jste Vy neslyší a nevidí jak zde za topolánkova vládnutí poklesla politická kultura. Tato vláda arogance a manipulace jen zasloužila to, o co si už dlouho koledovala! Vše ostatní je podružné, ale mravy by se měly dodržovat - ale to se členům ODS těžko vysvětluje.
25. 03. 2009 | 12:32

vlk napsal(a):

Neśtačím zírat!
Tak evropa nás přestala vnáímat jako potížisty? ona už prošla LS senátem? Uniklo mi něco tak podstaného?
Zahraniční investoři co si o nás pomyslí? No hlavněn co si pomysleli, když tahle zodpovědná vláda rozehnala po svém nástupu z Římanova rozmaru nejlépe fungující státní úřad totiž Czechinvest. Já mám z první ruky co si pomysleli zástupci jendé hoděn velké a renomované firmy ze západu.
Jo Island patří do východní Evropy? To je docela dobrá zpráva. Snad budeme mít poěmrně rychle stejnou kvalitu demokracie jako na Islandu a stejnou míru koruzpce jako na Islandu. Kéž by. Může být, že Zahradil oznanačí za východní evropu co nevidět i USA. Jestli totiž zaplavení americké ekonomiky zátopou tištěných prachů selže, bude americký finanční sektor rychle roven tomu islandskému...
Co tam máem dál? Jo tu palčtivou story o socanech.. no pokdu vím, Tlustý ,Schwippel, určitě nebyli zvoleni na kandidátce ODS. Zahradil má naprosto žádnou paměť- totální hosip, jinak by si vzpomněl, že to není tak dávno, co se usmíval na stejné fotce jako Tlustý.
noa třeba by si vzpomněl, že Jakubkováa Zubová přišly do parlamentu v trikus nápisem - nejsem Paroubkův hlas. Alem když má hosip? tak si pamatovat nemůže. To dá rozum.

Co ještě? Jo, doják nad tím jak oslabila naše pozice moderátora EU a hledače kompromisů.. Tak to už zírám s vyvrácenou čelistí!
očekávat nalézání kompromisů od chlapa s gulema? Který nžádný kompromis neuzavře protože to není chlapáckéa je to projev slabosti? Kdo jej neumí najít doma, nenajde jej ani venku. V zahraničí jsou informováni.
Co ještě,
Jo krize? A story s nezaměstnanými.. Ani jedno voko suchý! Ani jedno! maně vzpomínám jak tahle vláda pomohla kolabujícím sklárnáma porcelánkám. dke byla velkým spolumajitelem. V jednom případě o fous menšinovým vlastníkem, v druém případě většinovým. Jaks e postarala o "své" podniky! Ať si zahradil místo těhle tyrád zajede do Varů nebo do poděbrad.- může to spojit slázeňským pobytem, evidentně je těžce přepracován a při té příležitosti se informovat!
aněvřícně zírám na to, co zahradil nenapsal. jestliže vidí budoucnost bez téhle šílené a neschopné vlády katastroficky, pak zjevně postrádá, na rozdíl od poslance zvoleného na kandidátce ODS , jsitého Schwippela víruv pana prezidenta. Totiž že on tu situaci zvládne ku prospěchu všech.
To je skutečně na pováženou. Pokud tohle na Hradě čtou, nejspíš vymažou Zahrqadila včetně jeho nemilé tváře ze svého adresáře.A nebud se jim ani trochu divit.
25. 03. 2009 | 12:33

orinoko napsal(a):

To hawk : Na snůšky jednobarevných pitomostí seš tu kadet ty, Bíglere. Přidej si tam ještě několik dvojteček , pomlček a závorek, ať je tvoje infantilita výraznější.
Tolik grafiky, Nešpor by měl radost.
A jinak jako komouši. Když něco opravdu chybí, tak se to musí dokreslit , dobarvit a dofabulovat. Dojdi si prásknout 30,- cikrtného, máš zjevný absťák.
25. 03. 2009 | 12:34

Roman Ritter napsal(a):

Kdo aspon trochu chápe,ze peníze se netisknou jen tak musí volit pravicové strany,ted v dobe krize od levice je to pořad to samý my vam vsechno dáme zadarmo,my se o všechno postaráme,hanba me osobne by fackovala nechat si od kraje proplatit 30kc z penez ostatních lidí a vrchol demence a populismu 1 příklad za všechny krizi vyřešíme ta že duchodcum vyplatíme 13.duchod
25. 03. 2009 | 12:38

Lex napsal(a):

Vážený pane hihohu,
máte představu, ve které době do České republiky přitékalo nejvíce zahraničních investic (nikoliv spekulativního kapitálu)? V čem investičně nebezpečnou? Hrozí socialistická revoluce nebo zestátnění? Nenechte se vysmát a bubáky nechte s klidným svědomím panu Zahradilovi.
Zahraniční politika pro smích? A co to bylo dosud? Komedie nebo fraška? Nemluvím o podílu jednotlivých ministrů při řízení Rady Evropy, mluvím o tom ostatním, co totiž žádnou konzistentní zahraniční politikou České republiky nebylo. Členství v Evropské unii a na jejím formátu tajtrlíkování, její zesměšňování hraničící s urážkami, kterému teprve právě pád této vlády snad učiní přítrž.
Lex
25. 03. 2009 | 12:39

Ikena napsal(a):

Pane Zahradile,
vladu nepodporili 4 nezarazeni poslanci z byvale koalice, tu vladu, ktera se opirala o jine nezarazene poslance od CSSD. Vazne jste si myslel, ze s blizicim koncem volebniho obdobi vse bude prochazet tak, jako jsme tomu byli zvykli z dob totality?
Premier, ktery musi ochranovat poslance Wolfa, byvaleho clena KSC, pred prosetrovanim jeho financnich machinaci. K tomu Vesecka versus Pospisil, Langer versus Krakatice, to jsou pouze spousteci mechanismy, ale premier a ODS si to prokaucovali sami. Zamette si pred svym prahem a trochu sebereflexe, viz dobry clanek v LN Manko Langer.
25. 03. 2009 | 12:43

Ben napsal(a):

Vlku,
nejste sám, co zíráte. Také zírám, co "dovede" napsat pan Zahradil.

A že mu najednou vadí, jak na nás zírá Evropa...
25. 03. 2009 | 12:44

Béda napsal(a):

Roman Ritter:

Otázka:
Existuje v USA pravicová strana? Peníze tiskli republikáni a tisknou je jak o závod i demokraté. Znamená to snad, že suprvelmoc začala ovládat levice?

Jak byste radil vyřešit krizi vy? Ponechal byste AIG, JP Morgan, Bank of America, Citigroup, GM, Chrysler, G Electric jejich osudu, t.j. aby všechny v krátké době po sobě zbankrotovaly a po nich nastala řetězová reakce v celém hospodářství a skrze propojení benkovnictví se tento trend přelil i do ostatního světa?
25. 03. 2009 | 12:44

Carlos V. napsal(a):

Je dobre, ze vlada padla. Topolanek nezvladal nejen komunikaci s opozici a koalicnimi partnery, ale zejmena s vlastni stranou, kdy zcela ignoroval usneseni vlastni strany ohledne LS.

Ceskeho predsednictvi neni zadna skoda. Je to par mesicu, ktere prebehnou a budou pryc. oproti tomu je LS hrozbou pro budoucnost a je treba udelat vse pro to, aby nevstoupila v platnost.

Doufam, ze Klaus poveri sestavenim vlady nekoho, kdo bude mit odvahu odvolat podpis na LS. Atsi treba v cele vlady bez duvery, krasne to neni, ale lepsi soucasna vada na krase nez budouci pohroma.
25. 03. 2009 | 12:45

Rumcajs napsal(a):

Pane Zahradile, berte to z té lepší stránky.
Koruna oslabila a to znamená, že nejste jedinej, kdo má z ekonomických schopností Paroubka a Sobotky vítr.
25. 03. 2009 | 12:46

SansLogique napsal(a):

Všem, co mají tu dojemnou starost o pověst ČR - představte si, že třeba Litva nebo tak někdo předsedá EU a padne tam vláda. 99% z vás by to ani nezaznamenalo. Ostatně by ani nevědělo, že něčemu předsedá. Tak proboha tolik neplakejte! A od vyhlášeného euroklauna skeptika Zahradila je to už vůbec srdcervoucí.
25. 03. 2009 | 12:47

vlk napsal(a):

Bene

jistě budete souhlasit, že je to muž budoucnosti. Ta patří nanotechnologiím. A vůbec všemu nano. Má nano schopnosti.
menší už jsou jen piko.
rumcajs
vždy´t ty za to horuješ.ZAse vezmeš Slovákům zakázky ne?
25. 03. 2009 | 12:49

vlk napsal(a):

Rumcajs

vyděsil jsi mne.S tím kurzem...
Asi 1/4 hoďky jsem se tam nejuknul. Tak čerstvé zprávy. Jsou ohledně kurzu strašlivé. oproti včerejší špici vytvořené okamžikem, kdy zjevně prosáklo, že Topolánek asi neprojde tak kačena ztrácí nějakých takových 30 hal..
Děs hrůza.
Ještě horší je to když se mrknuntřeba jak ztrácá oproti britské libře nebo polskému zlaťáku. v prvním případě je to aktuálně 0,15 % v tom druhém 0,3= to fakt vyděsí k smrti každého, kdo inkasuje libru nebo zľotůvku.
Joa úplná katastrofa je to na Jeník§ šílená trága. tak tam je to aktuálně 1,33%...
Svět má z PArpubka a Sobotky úplnou paniku!
25. 03. 2009 | 12:57

hihohu napsal(a):

Lex
ano, máte pravdu, za ČSSD, neupírám ji nic z toho co si zaslouží, mně jako strana v žádném případě nevadí, pro mě jsou nevolitelní lidé ve vedení.
Investičně nebezpečnou z hlediska nestability politické konzistence, v žádném případě netvrdím, že hrozí zestátňovaní či revoluce, ale i Vy sám by jste si rozmyslel investovat někam, kde se mezi sebou pořád rube "vláda" a "opozice". a není konzistentní nějaký vývoj pro určitý časový rámec.
Já jsem svým založením pro integraci evropských států, ale ne do nějakého megastátu, který by měl konkurovat USA, protože to prostě není možné. V tomto mi politika ODS vyhovovala, i když LS měli poslat k ledu už dávno.
25. 03. 2009 | 12:57

Jane napsal(a):

Vittorio Manalese nebyl žádný kladňák. Co mu bylo ke cti, že jeho věrní se na něho mohli spolehnout.

Možná se stal přikladem našemu premiérovi.
Topolánek měl vše ve své moci.
Ocenil jsem, že dodržel svůj slib Vesecké a Wolfovi i v tak těžké chvíli.

Horší je to se Zahradilem. Pokud mu nevoní parlamentní demokracie, nechť se naučí od jisté Kudláčkové zaklínací formuli a promění se třeba v Pinocheta.

Jinak si myslím, že posledním děním jsme zvýšili svou prestiž na mezinárodní scéně.
25. 03. 2009 | 12:59

maxíík_ napsal(a):

Dobrý den,

to zírám,euroskeptik Zahradil nám káže, cosi to o nás Evropa pomyslí:-)) Nebo-li dle hesla: účel,s větí prostředky! Většina občanů říká p. Zahradile opak, a to Bohu díky za pád této vlády..resp.s čím, kdo zachází, tím také schází:-))
25. 03. 2009 | 13:11

Honza napsal(a):

Ani nemá cenu se k tomu vyjadřivat. Je to bída s nouzí kořeněná hloupostí a zaslepeností.
25. 03. 2009 | 13:13

MD napsal(a):

Vazeny pane Zahradile, jsem a vzdy jsem byl volicem ODS, dovolil bych si s vami vsak nesouhlasit skoro ve vsem co pisete. To ze nemame vladu neni vinou CSSD a jeji nezodpovednosti ta pouze vyuzila prilezitosti dostat se opet k moci. Dle meho je to vina vase jako koalice a nikoho jineho. Lide nejsou hloupy a uz vubec nezapominaji. Nezapominaji na to jak se vlada chova k obcanum, jak vlada podvedla sve volice, jak veskere kauzy jsou ovlivneny a zameteny pod stul, jak vlada kaze vodu a sama pije vino. Toto jsou duvody toho, ze ted nemame vladu. Me osobne jako volici ODS je smutno z toho kam se riti nase zeme kde politik neznamena moralni vzor ale podvodnik, kde politik je pouze a jen nenazrana bestie, ktera se drzi sveho koryta, kde je zneuzivano moci ku svemu vlastnimu prospechu.... Je jedno zda je to CSSD, ODS, KDU, Zeleny nebo nekdo jiny. Ono se rika "muzes zrat ale nesmis mlaskat" a bohuzel vy mlaskate a to tak ze hodne. Pokud tedy hodlate primo vy neco zmenit mel by jste prestat psat o tom, ze za to muze nekdo jiny a mel by jste prevzit zodpovednost za toto fiasko. Nebot pokud toto cela koalice neudela prisla o sve i skalni volice.
25. 03. 2009 | 13:21

Jan Mikula napsal(a):

Souhlasim.
25. 03. 2009 | 13:22

Béda napsal(a):

Ještě k politické stabilitě, plnohodnotné a předvídatelné Topolánkově vládě:

Byla to od samého počátku vláda, která do slova a do písmene stála při každém hlasování na hlasu přeběhlíků. Žádné hlasování neměla předem jisté, každý vládní návrh byl sázkou do loterie, spoléhající na naprostou loajalitu přeběhlíků. Je až s podivem, že takováto vláda vydržela až dodnes při tom všem co se dělo v pozadí (Čunkiády, ovlivňování, státních zástupců, vydírání poslanců...). Možná, že vydržela právě proto. Byl to těžký výsměch a políček demokracii a právnímu státu. Tím samozřejmě neříkám, že za vlády ČSSD je předem zaručeno, že to bude lepší.

V každém případě vláda ODS nesplnila ze své Smlouvy s občanem téměř nic. Sama ODS iniciovala vládní návrhy a zákony, které šly přímo proti volebním závazkům. Obzvlášť komické to bylo v oblasti boje s korupcí a kriminalitou. A to se nepromíjí.
25. 03. 2009 | 13:24

rasto napsal(a):

1. pohar trpelivosti pretekl. soucasna vlada opravdu skodila zemi. na vsech frontach, od moralniho po trestny upadek.
2. vida vida, jak ona ODS nenavidena EU je najednou vynasena do nebes (ve forme vladnuti). nestacim se divit. to jste neposlouchal p. profesora vrtosiveho starika, ktery rikal, ze presednictvi je pouze formalita!
25. 03. 2009 | 13:27

Aleš napsal(a):

Je to stále dokola , sebereflexe nula.
1. Stabilní vláda ztratila většinu v poslanecké sněmovně před několika měsíci. Asi jste si toho nevšimnul p. Zahradile.
2. Přesto tato vláda ve smyslu hesla silou i v tomto stavu se stále stejnou tudíž nulovou sebereflexí se postavila ke kauze Vesecká a Wolf a zdá se , že to byl spolu s vyloučením ze strany pro 2 zelené onen Rubikon a druhým Rubikonem mohlo být spojení Schwippel Hrad a společně s Tlustým tu byl malér. Obávám se, že bez zájmu Hradu by t této blamáži nedošlo. A hudba dohrála. Že dohrála za to nemohou ani socialisté, ani komunisté, ale Bursík svou vylučovací politikou a to ve straně, která vždy vynikala liberálností a anarchismem A Topolánek odstavením Tlustého a Modré šance a odklonění se od "klausova odkazu". Uprostřed krize a uprostřed předsednictví je to nejhorší jak se mohla ČR v zahraničí zviditelnit.
Stalo se -ukázala se jako stát s nestabilní vládou a haštěřivými politiky, kteří se nedokázali dohodnout ani v této nesporně kritické době- předsednictví EU a ekon. krize a pokud o zom někdo předtím pochyboval, dnes už nemusí, dejte si pozor na ty Čechy, podívejte se , co dokážou.
25. 03. 2009 | 13:28

Honza Švácha napsal(a):

Už se bojíte psát svá celá jména?
25. 03. 2009 | 13:29

Roman Ritter napsal(a):

Béda
Uznávám v Americe co se týce bankovnictvi to vsechno zacalo a nic jineho nezbývalo než zachránit tento system obrovskými státnímy penezi,vzniklo to ale selháním manazeru a dlouhodobym tvarením se,ze vsechno je v pořádku,co sem ale taháte USA,řítíme se do vlády soc.dem,která pustí k moci komunisty a zase se nebudou delat reformy(zdravotnictví,penzijní)a pak na to doplatíme všichni,hlavne že nám namažou med kolem huby a fráze typu školství a zdravotnictví je zadarmo jsem uz slyšel od Ksč,v tom je právě ten rozdíl že já jako pravicový volič chápu,že na všechno si musíme vydělat a zadarmo není aní ten lístek s kandidátkou ČSSD co pak hodíte u voleb
25. 03. 2009 | 13:34

ok napsal(a):

Vážený pane Zahradile, co kdybyste nejdříve vymetli z vaší strany všechny ty kriminálníky, kterými se vaše strana jen hemží? Můžete začít třeba v Praze 5 a na pražském magistrátu.
Pro čestné lidi jste nevolitelní naprosto stejně, jako jsou nevolitelní komunisté a ČSSD. Uvědomujete si to? Co s tím děláte???!!!
25. 03. 2009 | 13:37

frantisek dobrota napsal(a):

Pane Zahradile,
chachachachachááááááá. Dlouho o vás nebylo slyšet, vždy přispěcháte se svojí troškou do mlýna, když má odeeska nějaký průser, jinak prakticky nemáte do čeho píchnout, že:-)
Stejně jako někteří komentátoři - předřečníci, jsem při čtení vaší agitace málem spadl pod stůl.
Nejsem příznivcem socanů, už bůbec ne komoušů, ale tahle vláda si o to prostě koledovala (čunkiáda, poplatky, zelení v rozkladu - nepokratý boj o moc, zbyvování se nepohodlných atd.), ačkoli, když tu byla trpěna tři roky, mohlo to jistě ještě tři měsíce posečkati...
Ono totiž při stejném volebním systému, se jakékoliv další vládě nebude vládnout o nic lépe, a vy pane Zahradile to dobře víte. Jen svojí agitkou děláte z lidí hlupáky.
Ovšem Vy, pane Zahradile jste ze všech poslanců a europoslanců, které znám, nejméně kompetentní osoba k tomu, psát o odpovědnosti, o smyslu pro státotvornost, o evropském náhledu na český euroskepticismus... Jste osoba, které vůbec nepřísluší brát v ústa tak vážná slova.
Jako europoslanec se již několikátým rokem podílíte na pěstování špatného obrazu ČR v Evropě, pokud jde o euroskepticismus, přijetí LS atd. Pokud jde o odpovědnost, tu bych s vaším jménem také nespojoval - osoba, která si na pozvánku vlastní akce dává spolupořadatelské logo organizací, které o tom nemají tuchy.., to je opravdu úsměvné...
25. 03. 2009 | 13:37

Snílek napsal(a):

Pane Zahradil,česká situace je argumentem pro přijětí lisabonské smlouvy. Žeby jste se v názorech na integraci EU konečně posunul? Paroubek byl včera fakt neuvěřitelný. Dokola vykřikoval, že průmysl klesá a vláda neřeší krizi. Přitom si neuvědomuje, že krizi českýho průmyslu řeší EU, hlavně německo se svými opatřeními. EU, kterou včera Paroubek z hlouposti a Klaus z cynické vypočítavosti nakopali do zadku.
25. 03. 2009 | 13:38

JAHA napsal(a):

Ad: vlk
Co sa tyka Islandu - tak vladou "posvatene" zadlzenie na uroven 1000 (ano, tisic) percent HDP krajiny naozaj nepatri do vychodnej Europy, ani do ZIADNEJ Europy. V tej je zadlzeneie na urovni 25-40% (CR, SR...) a viac (v "starych" clenskych krajinach EU). Tak neviem, preco vytahujete taketo "argumenty", ked v kontexte tejto vety p. Zahradilka je kazdemu trochu znalemu jasne, co v tej vete (Madarsko, Lotyssko, Isalnd...) hovoril. Tym neodvolavam svoj uvedeny nazor, ze prispevok okrem vecnych argumentov pouziva ideologicke klise na podporu tvrdeni. Ony by boli jasne i bez tychto ideologickych autorovych "prilepkov".
25. 03. 2009 | 13:38

void napsal(a):

Predvidatelnost a politickou stabilitu jsme nemeli ani s vladou, ted to bude jenom o kus horsi. Co me hlava nebere je nacasovani shozeni vlady, myslim, ze horsi chvili asi najit neslo. tady ma zahradil pravdu, neco podobneho jako je nase predsednictvi eu se uz nebude opakovat nikdy. prijde me to jako kdyz se dvacet let derem na kopec a par metru pod vrcholem to zabalime. nevim proc neslo pockat tri mesice. asi by stacilo podivat se jaky penize jsou za kym a komu ted zaclo tect do bot, bohuzel tohle nejsou veci co se daji najit v otevrenejch zdrojich :-(
25. 03. 2009 | 13:41

JAHA napsal(a):

Upresnenie - uvedene percenta -myslel som poskytnute uvery zarucovane vladou.
25. 03. 2009 | 13:41

Petr napsal(a):

Co bude dál ? ČSSD a jejich voličům a většině médií je to jedno . Hlavně že vláda padla . Že vládu , která bude schopna cokoliv s hospodářskými problémi dělat , nebudeme mít 1,5 roku , to je všem jedno . Ona toti vážení , nyní začne permanentní kampaň až do řádných voleb v červnu roku 2010 . Nikdo nebude mít čas , starat se o občany . Prostě , investoři se začnou stahovat , koruna oslabovat , nezaměstnanost silně poroste , cena plynu a elektřiny díku slabé koruně silně poroste . Ale , hlavně , že Jirka vyhrál. Jsem zvědav , jak se zastánci pádu vlády budou vyjadřovat , až se situace začne zhoršovat . To tedy nevím , na koho to hodí . Asi na Marťany .
25. 03. 2009 | 13:44

Béda napsal(a):

Roman Ritter: Jsem rád, že mi v otázce USA dáváte za pravdu.

Co se týče ČR, domnívám se že se mýlíte. Co se skutečně stalo? Padla hluboce personálně i morálně skompromitovaná vláda neschopna vládnout.

To automaticky neznamená, že budou vládnout socialisté s komunisty. možností jak známo je celá široká plejáda. všechno je v rukou prezidenta, který je duchovním otcem ODS a jistě jej nelze podezírat, že je sympatizantem komunistů.

Jaké jsou možností:
- pověření dostane někdo z ODS (s největší pravděpodobností ovšem nikoliv pan Topolánek)
- pověření dostane odborník s tím aby na přechodnou dobu ustavil úřednickou vládu
- pověření dostane někdo obecně respektovaný, názorově nevyhraněný, méně kontrverzní, obecně přijatelný, třeba miloš Zeman,
- pověření dostaně někdo z ČSSD
- sice si to nedokážu momentálně představit, teoreticky je možná i většinová koalice ČSSD - ODS

Jistě pro prezidenta bude klíčové, aby kdokoliv, kdo pověření dostane, měl pokud možnou z titulu přirozené autority (nikoliv přeběhlíky) zajištěnou podporu většiny v parlamentu.
25. 03. 2009 | 13:48

Petr Korbel napsal(a):

Pane Zahradile,

v cele rade veci mate pravdu, jen vam ponekud uniklo (a ja si myslim, ze zamerne), ze to nebyla jen CSSD, ktera z titulu opozice jakesi takesi opravneni pro to, co udelala ma, ale pan poslanec Schwippel po konzultaci s panem presidentem, ktery vladu poslal do kopru. A tento fakt, ze president zeme, ktera je v cele EU, zpusobi pad jeji vlady protoze neumi potlacit nenavist vuci svemu politickemu protivnikovi a vuci EU, je proste skandalni. Pevne verim, ze pote, co pan president na Hrade doslouzi, uz nebude mit dalsi politickou sanci sve vlastni zemi i nadale skodit.

Petr
25. 03. 2009 | 13:53

Petr Korbel napsal(a):

Pane Zahradile,

v cele rade veci mate pravdu, jen vam ponekud uniklo (a ja si myslim, ze zamerne), ze to nebyla jen CSSD, ktera z titulu opozice jakesi takesi opravneni pro to, co udelala ma, ale pan poslanec Schwippel po konzultaci s panem presidentem, ktery vladu poslal do kopru. A tento fakt, ze president zeme, ktera je v cele EU, zpusobi pad jeji vlady protoze neumi potlacit nenavist vuci svemu politickemu protivnikovi a vuci EU, je proste skandalni. Pevne verim, ze pote, co pan president na Hrade doslouzi, uz nebude mit dalsi politickou sanci sve vlastni zemi i nadale skodit.

Petr
25. 03. 2009 | 13:54

heřman napsal(a):

Zahradile co to pořád melěš. Republice nemůže ublit včerejší výhra všech normálních lidí, ale to co předváděl Topol s Dalíkem a spol.
25. 03. 2009 | 13:55

David napsal(a):

Pane Zahradile,

nebylo to tak trochu jinak, než se nám snažíte tady namluvit? Není to tak, že zloděj křičí, chyťte zloděje?

Až do nebe volající arogantní politika ODS způsobila pád vlády. K žádné sebereflexi po loňských prohraných volbách nedošlo.

Takže jestli někdo tady něco pokazil, tak to byla především ODS sama.

Více sebekritiky by ODS neškodilo. To už není jen o špatné komunikaci při vysvětlování reforem. To je už o celkovém mafiánském způsobu vládnutí, který nám ODS předvedla.

Vaše reakce jen dokazuje, jak ODS vyloženě počítala s tím, že si může všechno dovolit, protože nikdo si nedovolí svrhnout vládu v době jejího předsednictví v EU.

Jak je vidět, tak jste se při své arogantní zaslepenosti zase přepočítali.

Už jste jak komunisti, ti také chtěli mít klid na práci.
25. 03. 2009 | 13:59

Béda napsal(a):

Všem diskutujícím doporučuji k pozornosti článek na IHned "Incident: Roztržka Langera s opozicí skončila vypnutím mikrofonu"
http://domaci.ihned.cz/?art...[comment][ukaz_vsechny]=1&article[comment][art_id]=36416850&p=002000_d&article[id]=36416850#comm

To svědčí o současném stavu politické kultury a animozity hlavních politických stran, které reprezentují ČR.

Co vy na to pane Zahradile?

A ještě podotek: Bude ještě někdy po personální obrodě a sebereflexi ODS táhnout za jeden společný provaz?
25. 03. 2009 | 14:00

Dzarda napsal(a):

Kdo s čím zachází, tím také schází...
25. 03. 2009 | 14:03

Sergej napsal(a):

Pane Zahradile,
představte si, že Británie dokázala vyměnit premiéra v průběhu konání Postupimské konference! Po smrti Roosevelta - také v průběhu této konference - nastoupil do rozjetého vlaku Truman. Snad si nemyslíte, že ODS je pupkem světa???
25. 03. 2009 | 14:07

Čáryfuk. napsal(a):

Domnívám se, že pokud si pan ZAHRADIL, který pro tuto republiku nic kloudného neudělal, přečte odezvu na své bláboly, půjde si někam za roh nafackovat a dlouho bude zase zticha. Jediné co dělá, bere velmi slušné peníze za nic !!!
25. 03. 2009 | 14:09

Roman Ritter napsal(a):

Tahle snemovna je občanum naprosto k ničemu,vláda vládla,řešila krizi,vedla EU a zvyšovala preference to je hlávní duvod proč bylo vyvoláno hlasování,doufám že ted se ČSSD bude chovat tak aby se lidem rozsvítilo a dokázali o předčasných zvrátit vývoj který směřuja k vládě ČSSDKSČM,pamatuji si naprosto demagogický výrok Paroubka ,já chci plnit jenom to co si lidi přejí viz.poplatky ve zdravotnictví-přeloženo když budete chtít chleba a benzín zadarmo,tak se vám to splní hlavne me volte
25. 03. 2009 | 14:14

Ikena napsal(a):

Dnes premier Topolanek pral ve Strasburgu spinave pradlo a zaloval, ze za vsechno mohou socani. Samozrejme prisla pripominka od europoslancu, ze to byli 4 poslanci z byvale koalice a ODS, kteri hlasovali proti vlade.
To uz je do nebe volajici.
Otazka zni, koho ma volit pravicovy volic mlade a stredni generaci, majici moznost pracovat a zit na zapad od Sumavy, majici zkusenosti z EU a je volicem ODS, bude i nadale volit ODS, kdyz potopi LS?
Nebo bude ODS konkurovat Machove strane a KSCM v postojich vuci LS a EU?
Koho bude volit pravicovy volic podporujici EU a LS, ktery nesouhlasi s politickou kulturou ODS a Zelenych?
Co nabizi pravice v CR? Politiku a la Dalik a Icko? Cistky ve strane a la Bursik?
Stredovy volic, chte nechte nema volbu vubec, protoze Rath je na druhe strane take prekazkou, ale rekl bych mensi nez Icko/Dalik.
25. 03. 2009 | 14:20

hela napsal(a):

vyhrála závist,ale Paroubek prohrál
25. 03. 2009 | 14:25

Hloupý Honza napsal(a):

Taky jsem dneska z toho nespal jak na nás upírá oči celý svět. ČR s dýkou v zádech ! Proboha co si o nás ten svět pomyslí ! Zpocený jsem se převaloval a v mrákotách jsem si opakoval "jsme v pr..li, jsme v pr..li", až k ránu jsem usnul, když jsem si konečně uvědomil tu pozitivní stránku celé této globální katastrofy. Bylo to jako vysvobození, tep se mi zpomalil, víčka ztěžkla a já pomalu upadal do sladkého bezvědomí s tou uspávací myšlenkou ..... SNAD SI NÁS TY CELOSVĚTOVÉ OČI DÍKY TOMU KONEČNĚ NAJDOU MAPĚ.
25. 03. 2009 | 14:26

Ikena napsal(a):

Jeden ekonomicky dovetek,
Nemecko, ale i Slovensko kladne hodnoti srotovne. Vice nez kladne. Nase vlada zrusila DPH pro podnikatele pri nakupu automobilu. Vazne, kolik ppodnikatelu si dnes koupi novy vuz v dobe ocekavani jeste horsich hospodarskych vysledku?

Nebylo to srotovne vyhodnejsi, vzdyt Nemecku toto opatreni jednoznacne pomohlo a tim i nasim montovnam. Jenze proc bychom nasledovali dobrych prikladu.
A Topolankova kritika prezidenta Obamy, od premiera, ktery neni schopen kaucovat vlastni stranu, to je ukazka totalniho omylu. Dusledek bude jasny, nebo je jiz rozhodnuto, radar se odklada.
25. 03. 2009 | 14:28

Béda napsal(a):

Je to neuvěřitelné. Topolánek coby předseda EU tahá české vnitrostátní politické problémy do EU. Dokonce byl šéfem eurosocialistů upozorněn, že je na špatné půdě a že Evropa řeší jiné problémy.

K osudu Lisabonské smlouvy řekl, že je v rukou Jiřího Paroubka, ať se Evropa obrací na telefon šéfa Lidového domu. Jako kdyby čeští socialisté nesouhlasili s LS.

Ten člověk již naprosto ztrácí soudnost a sebeovládání.
http://domaci.ihned.cz/c1-3...
Více na
25. 03. 2009 | 14:32

neo napsal(a):

Ikena: mám dotaz:

1)máte auto, které nemá tržní hodnotu vyšší než 25 000?
Jestli ano, máte na nové, nebo máte vyšší příjmy, abyste si mohl koupit úplně nové tak za 250 000- 350 000?

2) máte starší auto s tržní hodnotou vyšší než 25 000? Jestli ano, dáte ho do šrotu za 25 000 nebo ho prodáte za 30,40,50 000 ? Nekoupíte si pak třeba novější ojeté auto tak za 150 - 200 000?
25. 03. 2009 | 14:39

Valerie napsal(a):

S článkem pana Zahradila souhlasím. Jako volič ODS si však neodpustím domněnku, že za celým včeřejším představením ve Sněmovně stojí pan prezident ve spojení s neúspěšným kandidátem na předsedu Bémem. Kdyby jejich spojenec Tlustý s jím ovlivněným Schwippelem hlasovali jinak, vláda by nepadla. Od Paroubka mě to nepřekvapilo, ČSSD to bohužel až tolik u jejich třicetikorunových voličů neohrozí, neboť těm je jedno, jakou máme pověst v Evropě či jak se řeší krize.
25. 03. 2009 | 14:50

JAHA napsal(a):

Ad: Ikena
Jeden neekonomicky "dovetek".
Kto je to(ten)Nemecko a kto je to(ten) Slovensko, ktory (?) kladne hodnoti srotovne? Vice nez kladne?
Niekto na Kladne?
Ceny vozov (nemyslim rebrinakov, pre podpichovacov:-)), i bez srotovneho, idu u nas ZAKONITE dole. To ZAKONITE je - euro. To euro - neodvolatelny casovy zavazok vlady pravice, ktora MUSELA PLNIT KRITERIA. To prijatie euro - nemoznost sucasnej vlady ho neprijat, ked sa kriteria PLNILI i PRED touto vladou.
PLUS tejto vlady v "kauze" euro -velmi dobre (a to vravim ako pravicovo orientovany!) odkomunikovala a pripravila spolocnost (vratane bohatych nadnarodnych retazcov!) na prijatie mnovej meny bez ZASADNYCH zmien v praktickom zivote. Ked za nic ine (nerusila reformy pravicovej vlady, iba ich trochu okresala, vratane v CR nenavidenych poplatkov v zdravotnictve, ktore povacsinou ZOSTALI), tak za ten POKOJNY a BEZPROBLEMOVY prechod na novu menu, musim tejto vlade uznat prinos. Hoci som pravicovo orientovany. Otazka je, ci by nieco take dokazal napisat o pravicovej vlade i lavicovo orientovany clovek. To je ten "mostik" ktoreho sa mnohi v CR domahate, ale bohuzial pre vasu krajinu -neexistuje.
25. 03. 2009 | 14:56

Frantisek dobrota napsal(a):

@ Valerie
vážená madam, já jsem také pravicový volič, ale na rozdíl od Vás já chápu, že představitelé tzv. pravicové politiky si to projeli sami svojí arogancí a špatnou komunikací. Pokud budete urážet voliče levice výkřiky typu "třicetikorunový volič", tím svému "koni" děláte vskutku výbornou službu.
A když jste zmíníla pověst v Evropě, ta je špatná dlouhodobě, z období, které předsednictví předcházelo, a lidé typu pana Zahradila svými vyroky při obědě v kuloárech EP, vedenými v češtině s domněním, že jim nikdo nerozumí "Lisabon jedině přes mojí mrtvolu" apod., tomu přispívají asi stejně jako vy s vašimi nemístnými urážkami.
25. 03. 2009 | 15:05

Sabina napsal(a):

Pane Zahradile,
ve vašem blogu jsem se nedočetla nic, čím byste obhájil kroky Topolánka a Dalíka, když se snažili krýt pana Wolfa, člověka, kterého jste si koupili a který má hodně másla na hlavě.
Pane Zahradile, všiml jste si, že tato vláda prohrála i krajské volby? Nevšiml? To je škoda. Tato vláda leze lidem na nervy po celé dva roky.
Kauza Čunek a zásah Topolánka prostřednictvím paní Vesecké do vyšetřování a zabránění řádnému soudnímu procesu.
Vy si opravdu myslíte, že jsme berani a ovce, naprosto nesvéprávní, nemající vlastní rozum?
Co si to o nás pane Zahradile vůbec myslíte?
Vláda padla právem. Padla díky koaličním poslancům. To je vám málo?
25. 03. 2009 | 15:18

Ikena napsal(a):

Neo,
staci mi ekonomicke vysledky z Nemecka i Slovenska a rozjezd automobilek, to je pro cast ekonomu a lidi zabyvajici se financemi dulezite, treba pro pujcky.
Vase hypotezy, domenky a jine uvahy, kdo na to bude mit je sice chvalihodne, ale nyni je potreba ozivit nakup, tim i vyrobu u vsech dodavatelu atd.
Proc asi nabizeji developeri k nemovitosti/bytu i osobni vozidlo. Pobidka, pobidka a zase pobidka, vsichni se snazi.
25. 03. 2009 | 15:18

hawk napsal(a):

orinoko

takže nic, čekal jsem to. Kdo nic neví, může jen nadávat. Troška žumpy zde, troška smradu zde a je příspěvek hotový :-)
25. 03. 2009 | 15:20

hawk napsal(a):

neo

že nás to baví, ještě číst ty hlody, co?

Například paní Ikena si nevšimla, že se naše slavná Škoda auto rozjela zase na plnosměnný provoz. A bez šrotovného u nás. Podle mě to byl docela dobrý Kalouskův tah :-)
25. 03. 2009 | 15:22

neo napsal(a):

Ikena:

jenže srovnáváte nesrovnatelné. Německo je úplně jinde. Šrotovné je několikanásobně vyšší, stejně tak příjmy a ceny aut srovnatelné.

Slovensko má šrotovné cca 60 000Kč

vidíte ten rozdíl, nebo ne?
25. 03. 2009 | 15:25

pierre napsal(a):

spis pretekl, jane zahradile, pohar trpelivosti s arroganci a diletantstvim mirka topolanka, korytarstvim, naprostym nedostatkem moralky, amaterismem a obcanskou zbabelosti bursika, s diletantstvim a lavirovanim kdu/csl.... s kauzami dalik, cunek, vesecka, kubice atd... atd...
ostatne vam, jane zahradile, ale prece vubec nejde o evropskou unii, jste prece velky euroskeptik... zapomel jste na nektere vase vyroky ? volici nikoliv...
tak laskeve neprolevejte krokodyli slzy...
politickou kulturu prebehlictvi (na kterou si dnes stezujete) a politickou korupci (viz, mimo jine, jen posledni presidentskou volbu) jste zde zavedli vy... tak jako vas idol klaus zase obohatil svet o pojem "tunneling"... ktery je automaticky associovan s ceskou republikou..
tak si napred laskave udelejte cisto pred vlastnim prahem, nez si zacnete stezovat...
a uvedomte si, panove z vlady a z parlamentu (a to plati - aby nebylo pochyb - pro jakekoliv politicke zabarveni), ze jste k disposici vy nam (kteri vas financujeme z nasich dani) a nikoliv naopak... tak se laskave zamyslete kriticky sami nad sebou nez zacnete hovorit o preteklem poharu.
25. 03. 2009 | 15:31

Ikena napsal(a):

To Jaha
Ano mate problemy a meli jste vetsi nez v Cechach, ale predhodnili jste sveho brata.
Euro je samozrejme vyhodnejsi, jen ta energeticka-plynarenska zavislost na tranzitu z Vychodu je minus, ale Fico jiz snad zacal jednat.

Da se rici, ze nase vlada postavena na prebehlicich a skoncena na nezaradenych nemela uz tah a byla po Bursikove destrukci vlastni strany uz nad propasti.
Lze se domnivat, ze Topolanek znal posledni volebni odhady, ze predbiha CSSD a proto mu bylo vysloveni neduvery fuk. Coz potvrzuje enormni zajem usporadat mimoradne volby co nejdrive. Ted sice krici, ze je nezodovednost na strane levice, ale od jeho stylu politiky a s Dalikem, bych veril, ze tomu zamerne napomohl.
25. 03. 2009 | 15:32

neo napsal(a):

Ikena: a prosím o odpověď na tu otázku.

zajímalo by mě totiž, jak takový příjemce šrotovného uvažuje:)

nemám totiž zrovna konkrétní představu, proč dodnes jezdí lidé ve 100kách,120kách či favoritech, když si mohli od banky půjčit 25 000 korun a koupit si nové auto už dávno. Vážně jsem netušil, že jim v koupi nových aut bránila chybějící sleva 25 000:)
25. 03. 2009 | 15:32

Karel napsal(a):

Dát lampasáckou gumu do čela vlády nebyl dobrý nápad.
25. 03. 2009 | 15:33

Petrman napsal(a):

Pan Zahradil se opět předvedlo jako totální ignorant, který nechápe, že vláda postavená na korupci a zastrašování není to co chtějí občané...................hleďte si raději svého korýtka v EU a také se účastněte alespoň některých hlasování ať si ty drahé pomyje také zasloužíte.
Do politiky je třeba dostat nový svěží vítr a ne to co tam již téměř dvacet let zasmrádá..jako Vy, Benda a další "čuňata" i z ostatních stran.
25. 03. 2009 | 15:37

Valerie napsal(a):

Pane Františku Dobroto, já nikoho neurážím, výhra ČSSD v krajských volbách kvůli 30,-Kč poplatkům je obecně známý fakt, nikoliv urážka. Pokud tvrdíte, že jsme měli před předsednictvím špatnou pověst, pak jsme teď měli šanci tuto nálepku změnit, což se Topolánkově vládě začalo dařit /viz ohlasy ze zahraničí/. Bohužel neuváženým počinem opozice a Klausových lidí jsme nyní po právu všem pro smích, a to nemluvím o hospodářských následcích. Nechápu, jak můžete něco takového jako pravicový volič obhajovat, byť máte k vládě Topolánka výhrady.
25. 03. 2009 | 15:39

Ikena napsal(a):

To Hawk,
pani Ikena si vsimla, ze se Skodovka rozjela.
Muzete mi rici z jakeho podnetu?
Nebylo to taky z duvodu toho srotovneho?
To vam ale nejde pod nos.
My jsme pockali, aktivni vlada a aktivni opatreni, az jak to dopadne.
Vezmete si priklad ze Slovenska, vzdyt jsme se jim smali a dnes nas predbehli snad ve vsem.
25. 03. 2009 | 15:39

Ikena napsal(a):

To Neo,
prosim uz se nedotazujte. Nebo naposledy, proc se automobilky predhaneji ve slevach, proc dava stat ulevu podnikatelum na DPH u nakupu vozu. Proc jenom podnikatelum?
Protoze musite rozjet vyrobu, cele to ekonomicke kolecko.
A navic vyradite si ty ojetiny z provozu.
Kapisto, chytremu napovez.
Jinak se priste zeptejte Merkel a Fica
25. 03. 2009 | 15:44

hawk napsal(a):

Ikena

naopak, jde mi to pod nos. Kalousek zcela správně kalkuloval, že to pojede i bez nesmyslných investic našeho státu, stačí, když to udělají Němci a Rakušané, jako bonus to ještě udělali slováci, takže není důvod. Chápete to už i vy?

No a peníze zbývají na daleko potřebnější věci v sociální oblasti, než na to, aby si lidé kupovali auta, trh s auty je rozhýbán i bez této úchylnosti u nás. Stačí, že rozhazují sousedé. Jak jednoduché ekonomické myšlení, že?
25. 03. 2009 | 15:47

neo napsal(a):

Ikena:

to je všechno pravda. Ano, přesně o to tu jde. Jak odpočet DPH tak šrotovné mají jistou schopnost navýšit poptávku.
Ale to přece není předmětem debaty ! šrotovné 60 000 nebo 100 000 by jistě pomohlo. Tady jde ale o to, že naši politici navrhují 25 000 korun českých a to nepodpoří NIC !!!! už to chápete? ne? tak znovu, zamyslete nad tím, jak byste se sama zachovala, kdybyste stála před rozhodnutím koupit si auto. Proberete jistě vaše finanční možnosti, také vaše staré auto můžete prodat (možná)... až to všechno uděláte, k jakému dospějete závěru??
25. 03. 2009 | 15:48

hawk napsal(a):

Petrman

znáte nějakou vládu U NÁS, která nebyla, není a nebude postavena na korupci? :-) Optimisto :-)
25. 03. 2009 | 15:49

Petrman napsal(a):

hawk:
Vládu která nebude postavena na korupci znát nemohu, nejsem jasnovidec a bohužel neznám ani žádnou v minulosti, ale proto také říkám, že je potřeba dostat do politiky nové lidi nezatížené minulostí, kteří budou mít větší smysl pro odpovědnost než ta sebranka co sedí v parlamentu a senátu nyní.
25. 03. 2009 | 15:57

hawk napsal(a):

Petrman

svatá slova, za to se podepíšu. Jen jak, že jo. Lidi nejsou, to se s námi táhne už od komunismu :-)
25. 03. 2009 | 16:02

Petrman napsal(a):

hawk:
No, právě, to je oč tu běží..........a proto vždy před volbami řeším dilema zda jít či nejít a když jít koho volit :-)
25. 03. 2009 | 16:07

marvin napsal(a):

Petrman:

"nové lidi nezatížené minulostí" ... tim myslíte kojence?
25. 03. 2009 | 16:07

neo napsal(a):

marvin,

stačili by rození po r. 75 :)
25. 03. 2009 | 16:09

Ikena napsal(a):

To Neo,
pozitivni je, ze jsme se shodli na prospechu
pobidek a tim srotovne je. Totiz predmetem debaty je jak rozhybat poptavku a nikoliv vyse srotovneho.
Poptavka po zbozi, to je vychodisko z krize.
Uklidnit situaci, aktivni vladni opatreni, i za cenu podbizeni se a zakaznik [volic] bude spokojen s vysledkem se svoji vladou.
Vyse srotovneho je jen technicka vec.

To Hawk,
jen kdyz utraceji sousedi, oni se rozjedou a my si narveme penize do struzoku. Stara skola,mate pravdu, ale na problemy je takto zadelano stejne, ne-li vice
25. 03. 2009 | 16:11

marvin napsal(a):

neo

hm, tak do té kategorie bych se vešel .. no nicméně mám pocit, že by to žádná výhra nebyla:)
25. 03. 2009 | 16:13

Taoiseach napsal(a):

Ctihodný pane poslanče,

nikdy bych si nemyslel, že napíšete příspěvek, který můžu okamžitě a bez výhrad podepsat. Opravdu jste mě mile překvapil.

Arci "bez výhrad" nezmamená, že bych ten příspěvek nechtěl doplnit: všech 101 zákeřných hlasů nemá na svědomí jen pan Paroubek. Zjevně se s ním účelově spojili i další a opravdu "Nevím, zda si dopředu spočítali, že z mezinárodního oslabení české vlády budou nejvíce těžit ambiciózní aktivisté typu prezidenta" ... Klause.

Byl bych Vám velmi vděčný, kdybyste mi na tuto otázku (Co si myslíte o podílu Václava Klause na svržení Topolánkovy vlády?) odpověděl.

Zdraví T.
25. 03. 2009 | 16:13

Ford napsal(a):

Ikena: Ehm s tou DPH je to trochu jinak. Ona se jen ruší vyjímka, kterou zavedli tupouni z ČSSD, aby byly víc populární u čtvrtmozků co je volí.
25. 03. 2009 | 16:14

hovorka11 napsal(a):

Pane Zahradile, vaše strana tady vyhazovala prostřednictvím Vesecké vyšetřovatele případu Čunka, a zastrašovala protiradarové aktivisty BIS a podobně. Vy osobně jste proti sjednocování pomocí LS, vaše vláda nám v Evropě dělala ostudu "jiným českým pohledem", zkreslovala skutečnosti. Vy teď brečíte, že vám vzali hračku, do které jste kopal. Co proboha chcete ? Tohle si rozříkejte s podivně křivým jednáním pana Klause. Jemu se teď otvírá cesta prosazovat svého koně Petra Macha, kterého už finančně zajistil.
25. 03. 2009 | 16:15

neo napsal(a):

Ikena:

já taky nikdy proti podpoře poptávky nic neměl. Jen Vy nedokážete pochopit, že výše šrotovného je dost podstatná aby vůbec dokázalo poptávku rozhýbat.

když vám navrhnu šrotovné na televizi 5000 Kč , vsadím se, že už začnete o koupi LCDčka za 20 000 uvažovat.

Když ale dostanete šrotovné 1000Kč, už budete hodně na pochybách.
U aut je problém, že je to zboží dost drahé a pokud jsem dodnes jezdil s autem, které nemůžu ani za 20 000 prodat, tak jsem k tomu asi měl důvod. Chybějící finance na nové auto. A 25 000 mě nevytrhne a ani mi nepomůže sehnat dalších 225 000 třeba na novou Fabii.

Ale pokud vlastním auto již lepší i když 10 let staré, třeba Forda, Renaulta, VW apod... můžu je s přehledem prodat za víc než 25 000 a pak si koupit třeba ojetou Fábii z roku 2006 za 150 000. No řek bych, že bych byl blázen, kdybych ho sešrotoval, nemyslíte?

Ale, kdyby bylo šrotovné 70 000 už by se mi auto nevyplatilo prodávat...a už bych i uvažoval o koupi nového.
25. 03. 2009 | 16:22

JAHA napsal(a):

Ad: Ikena
To nie je "ze Fico zacal jednat". Hocikto by bol predseda vlady, TREBARS I JA, tak viem, ze TECHNICKY mozem zariadit SPATNY (myslim s dvojbodkou na a) CHOD PLYNU trebars z NEMECKA na Slovensko. Iba debil by to nevedel. Teda - to NIE JE ZIADNA ZASLUHA a PLUS tejto vlady.
Hociaku vladu na Slovensku by k tomu donutili NORMALNI ludia. Teda, to NIE JE ZIADNA ZASLUHA TEJTO VLADY!!!Iba obycajny sedliacky rozum.

Z Vasich dalsich uvadzanych veci uznavam (ti vasi Dalikovia... to su politicke keci), a v tom mate VELKU PRAVDU, ze STRATILI TAH!
Ale to (ten TAH) ste stratili uz v dobe, ked (a teraz budem ako VY) vlada socialnej demokracie v case, ked bol rast ekonomiky CR miesto reforiem a ukladania prebytkov do depozitu vytvarala v zaujme pochlebovania ceskej verejnosti dlh. To bol ten ZLOCIN. Neviem, ci to niekedy dokazete pochopit - my sme v dobe Dzurindovych reforiem prebytky nemali, nemali sme co ukladat, ale DLHY kvoli POPULARITE SME NEVYTVARALI!!!, prave naopak, NAPRIEK NEDOSTATKU SME ICH VTEDY SPLACALI. Lebo sme sa neriadili - "Dlhy netreba splacat", ale "Dlhy TREBA splacat", ak chceme, aby nam este NIEKTO VERIL. A AZ PO TOMTO TAZKOM OBDOBI nastupil FICO. To su fakty, nie akademicke debaty!!!
My, obyvatelia Slovenska, sme tieto tvrde reformy prezivali a vladu sme 8 rokov NEZVRHLI!!! Az po 8 rokoch, ked uz mal toho kazdy dost (a nesikovnostou reformnej vlady, ze vysledky nevedela "predat"), potom sa dostal k moci FICO. Ale budte si ista (to vidiet i na krokoch Ficovej vlady), ze tu nikto nie je BLAZON, ani FICO, aby sa zadlzoval, ako VY v CR. (Napr. minister financii je clovek oceneny nie ako najlepsi "rozdavatel" penazi, ale prave naopak, pritom je vo vlade Fica. Sponzori Fica nie su ziadne "socky", ale "kapital", chapete, preco to u nas ide a v okolitych krajinach (CR, MR, PR...) nie?
A PODSTATNE A HLAVNE!!!
U nas UZ NIE JE ani LEN TEORETICKA moznost, aby sa vlady chopili komunisti, socialisti, fasisti,...v tom cistom zmysle slova. Kdezto u Vas, prave ste na to VYTVORILI PODMIENKY.
Je to smutne, ale- cim skor si uvedomite, rokov ste stratili v KULTURE MOCI oproti Slovensku (priama volba prezidenta, generalny prokurator voleny parlamentom,samospravne sudy, novy poslanec za poslanca, ktory sa stal clenom vlady atd., atd., atd.) a zacnete na tom MAKAT, tym skor sa priblizite k svojmu "mladsiemu" bratovi. Samozrejme, na to "mladsi" budete musiet zabudnut:-).
25. 03. 2009 | 16:23

Tomáš Marný napsal(a):

Jako hlavní důvod pádu vlády vidím nedotažení slibované sebereflexe po prohraných podzimních volbách. Není proto divem nárůst "rebelů" v řadách samotných poslanců ODS, a zcela jistě jich bude v budoucnu ještě přibývat. Smutným faktem je, že ke svržení vlády došlo opravdu v nejméně vhodnou dobu. Držím palce ODS a přeji hodně úspěchů k sestavení nové vlády.
25. 03. 2009 | 16:27

Kormoran napsal(a):

Veskere negativni jevy v CR vidim
v bumerangu zvanem "sametova" polorevoluce, soustavne znasilnovani demokracie lidmi , kteri se drzi dvema hesly: Musim se dostat ke korytu . 2/ pokud se ke korytu nedostanu , tak alespon skodit , abych se k nemu ve finale dostal.
Kdyby se mne nekdo zeptal co si cesky narod zaslouzi ? Nevim......
25. 03. 2009 | 16:28

Dave napsal(a):

To Petrman:: Kdyz tak utocite stale na tuto resp. ted uz minulou vladu ohledne korupce tak to by me zajimalo koho budete volit v pripadnych predcasnych volbach?? Protoze ja tedy v CR neznam zadnou politickou stranu, ktera by se nezapletla v nejake korupcni afere. Mate velmi naivni a detinske predstavy. Korupce je bohuzel v teto zemi hluboce zakorenena a neni to o tom jestli tu bude vladnout tahle nebo jina politicka strana nebo strany. Jde spis o tom jake prosadi dulezite reformy, ktere tato zeme potrebuje jako sul a tato vlada se o to, alespon snazila a par dulezitych zakonu i prosadila i kdyz mozna nebyly uplne bezchybne casem by se doladily. A neustale tu omilat kdo, ze byl vic zkorumpovany je uz skoro zbytecne, protoze korupce je v tehle zemi bohuzel uplne vsude a setkate se s ni bohuzel ve vsech profesich, ve vsech vrstvach obyvatel u bohatych i u tech nejchudsich, vcetne vsech politickych stran at uz pravicovych nebo levicovych. A ta neustala debata o tom jestli je vic zkorumpovana ODS nebo CSSD mi prijde uz vazne detinska. To je asi jako kdyz se dva lidi neustale hadaji o tom kdo z nich je vetsi idiot. Proste nikam to nevede a dneska i maly dite vi, ze korupce je problem cele teto zeme a ne jen politickych stran tak proc se furt hadat o tom jestli za ,,pravicove,, vlady pod vedenim ODS bylo o jednu nebo dve korupcni afery mene nebo vice nez za ,,levicove,, vlady pod vedenim CSSD. Taky bych tu ted mohl vyjmenovavat vsechny ty korupcni afery, ktere jsme tu zazivaly za 8 lete vlady pod vedenim CSSD, ale prijde mi to uz vazne trapne aby se tu neustale rozvadela debata o tom kdo je vetsi mafian jestli Topolanek nebo Paroubek atd. atd.
25. 03. 2009 | 16:32

Realista napsal(a):

"...politickou stabilitu a ze strany zahraničních partnerů předvídatelnost..."

Trošku pane Zahradile zkuste taky zareflektovat sám nad sebou, kolik jste k těmto věcem přispěl svou antievropskou rétorikou Vy sám.
25. 03. 2009 | 16:33

Béda napsal(a):

Národní zájmy jsou v ohrožení.

- dobré vztahy, které navázala vláda vedena ODS s jistými podnikatelskými a vlivnými politickými kruhy v USA
- privatizace Letiště Praha a ČSA
- rozhodnutí o sanaci ekologických zátěží jedné firmě ve vyvolávací ceně 114 mld Kč
- kandidatura ČR na LOH 2016
- vyrovnání s církvema na majetek který si nárokovaly v řádu 270 mld
- mnohé jiné "malé domů" ve prospěch rozpočtů politických stran i rodin a širšího příbuzenstva pánů politiků
- teplé místečka euroskeptiků a rozbíječů evropské integrace v europarlamentu a jejich asistentů
- osudy arbitráží a potenciálních arbitráží, které mohou vzniknout díky "technickým nedostatkům" ve smlouvách...

A teď nám najednou díky jednomu hlasování hrozí, že mnohé "strategické" záměry bude potřeba držet chvilku u ledu, anebo se o tučnou kořist podělit s oponenty. Je to velice nemilé, že pane europoslanče? Hlavně, že máme na mysli blaho země a jejich obyvatel.
25. 03. 2009 | 16:34

Dave napsal(a):

zazivali,, omlouvam se za hrubku, ale psal jsem to ve spechu.
25. 03. 2009 | 16:34

aram napsal(a):

Wall Street Journal: Česká vláda padla v důsledku vnitropolitického hašteření
Analytikové poukazují, že pád české vlády odráží dlouhodobé politické hašteření a nikoliv finanční krizi, která nyní postihuje východní Evropu. Na rozdíl od svých sousedů netrpí Česká republika hospodářskou nerovnováhou, která způsobila, že jiné státy jsou tak zranitelné v ekonomické krizi.

Úterní úspěšné hlasování o nedůvěře vlády bylo pátým pokusem o vyjádření nedůvěry vládě od doby, kdy Topolánkova vláda vznikla začátkem roku 2007. Hlasování vyvolala opozice po nedávném skandálu ohledně údajného kupování hlasů v parlamentě.

Čtyři evropské vlády se nedávno staly obětmi finanční krize. V sobotu oznámil maďarský premiér Ferenc Gyurcsany, že odstoupí, aby umožnil nové vládě řešit nejhorší maďarskou krizi za posledních 20 let. Vlády na Islandu, v Lotyšsku a v Belgii také padly. Lotyšsko a Maďarsko jsou silně postiženy finanční krizí a dostaly pomoc od Mezinárodního měnového fondu.

Analytikové zdůraznili, že politická krize v České republice nemá nic společného s chaosem, který se šíří východní Evropou.

"Tohle nemá nic společného s hospodářskou krizí," řekl Jon Lewy, analytik pro Eurasia Group v New Yorku. "Je to čistě česká domácí politika. Téhle vládě vždycky hrozilo obrovské riziko kolapsu."
25. 03. 2009 | 16:43

Ikena napsal(a):

To Jaha,
ano, souhlasim s vasim prispevkem. Mam na Slovensku obchodni partnery a tak vim, ze opatreni Dzurindovy vlady byly skutecne tvrda. Kolik jen obcanu SR odeslo do zahranici za praci. V Praze v supermarketech jste s hovoril jen po slovensky a v prazskych zastoupenich zahranicnich firem bylo vice Slovaku nez Cechu. Cesi by za praci v takovem meritku nesli.
Dnes se Bratislava vyrazne zmenila a Cesi jdou do Blavy za praci. K politicke zodpovednosti, CSSD nesetrila, ale byli to take lidovci, kteri prosadili nehorazne porodne apod., ale prisli i investice. Bohuzel ODS propadla v marketingu a to totalne, viz zdravotni reforma a sazka na styl valcovani je rovnez negativum.

Dnes se objevil pruzkum k volbam do EU.
Vyhrava ODS, ale pruzkum se tykal 1208 respondentu ve veku od 15let??? Cesky tisk, prejici ODS uz toto prezentuje dost zkreslene, treba jako pruzkum pomalu voleb do PS. Ano to jsme my Cesi, zase to fixlujeme, ruzne dotvarime a pak se divime, ze je vse jinak.
25. 03. 2009 | 17:00

BRT napsal(a):

Zbytnělé ego s bradavicí dostalo co chtělo.A my jeho fandové i odpůrci to zaplatíme.A to nemluvím o návratu komančů k moci.Jejich chuť brát lidem majetky ,svobodu a vlastní názory nikdy neskočila.A to všechno kvůli mocichtivosti několika socialistů,kteří při braní do vlastních kapes pravda něco nechají i těm,kteří tu hromádku naplnili.
25. 03. 2009 | 17:00

Béda napsal(a):

BRT:

Odkdy má pan Klaus bradavice?
25. 03. 2009 | 17:06

Neopřemyslovec napsal(a):

Víte, často ti postižení, nemajetní, staří a já nevím co ještě skuhrají, žádají o podporu, prosím nás privátné o podporu apod. Jistě je vyslechnu, polituji, slíbím nějakou pomoc atd. Zavřou-li se za nimi dveře, s zhnusením si odplivnu. Teď zde vidíte co znamená mít s nimi soucit. Vyzívám všechny co si na sebe umí vydělat, stop těm žebravým! Věřte, věnujete-li každou takhle uspořenou korunu ultrapravičákům, mnohonásobně se vám to vrátí.
25. 03. 2009 | 17:09

Tupelo napsal(a):

Pane Zahradile, mate temer tri roky zpozdeni, pohar nezodpovednosti se naplnil vyuzitim Kubiceho policejni zpravy ve volbach a pretekl pozitivni ci negativni motivaci Melcaka a Pohanky, ktere jste potrebovali abyste vubec nejakou vladu sestavili... Prestoze tomu dnesni pruzkum nenasvedcuje, doufam ze ve volbach do evropskeho parlamentu pohorite podobne jako ve volbach krajskych. Mnoho stesti s vylucovanim v ODS, donedavna jste oznacovali poslance co nehlasuji jednotne s klubem jako konstruktivni. :))
25. 03. 2009 | 17:17

Darock napsal(a):

Ha ha, tolik prázdných frází, to se člověk opravdu zasměje: "svět na nás upírá oči" Asi jako na Sovětský svaz když vystřelil do vesmíru Gagarina, že, pane europoslanče? Kdepak jste tuhle šikovnou formulaci vyčetl? V Rudém Právu ze šedesátých let?
Nebo to: "jak jinak ale mohou zahraniční investoři vnímat pád vlády v době hospodářské krize, než jako důkaz toho, že je u nás ekonomika v rozvratu?"
To se vám, pane Zahradil, opravdu povedlo. Zahraniční investoři totiž do včerejška stáli na našich hranicích, žmoulali v rukou miliardové inverstice a čekali, jestli je naše ekonomika v rozvratu nebo ne. Prý se to pozná podle toho, jestli čtyři přeběhlíci zvednou ruce pro nebo proti :-)))
Pane europoslanče, vaše argumentace je směšná a prázdná jako ty vaše koblihy.
25. 03. 2009 | 17:21

vlk napsal(a):

JAHA
zřejmě jste moji repliku četl velmi povrchně.
Jibnak byste věděl, že jsem konstatoval, že pokud Island patřáí do východní EVropy, tak doufám, že od něj převezmeme jeho verzi demorkacie a demokratických principů, jeho míru korupce atd.

Protože i já v celé své dmentnosti jsem pochopil intelektuální narážku autora na stav islandského finančního sektoru jsem konstatoval, že může být, že do východní Evropy pana Zahradila nbude co nevidět patřit i US. Pokud napříkald zkolabuje záchranný plán vlády na ozdravění tamních bank. Jsou totiž přesně ve stejné pozici jako ty islandské. Obkem jejich špatných aktiv je 2,5 větší než jejich základní kapitál. rozdíl mezi Islandem a US není v"kvalitě" banbkovního sektoru, ale ve schopnosti vlády udat na světových trzích produkci rotaček v jejich místní Státní tiskárně cenin.
A jakkoliv se nehodlám zapojovat do cizíách debat, ani do té vaší s přítelem ikenou- dzurindovy reformy nebyly aktem uvědomělého reformátora, který udělal v době jakž takž jdoucí ekonomiky nepopulární tvrdé řezy pro světlou budoucnost.
Tyhle reformy byly prostě vynuceny, jinak byl rychle následoval kolaps.
25. 03. 2009 | 17:25

Bromik napsal(a):

Slovo "Přeběhlík" vymyslel pan Paroubek. Poslanec Kott, Tlustý, Schwippel a všichni komunisti to je " konstruktivní opoziční stavební materiál "
Za všechny poslance ČSSD stačí v parlamentu jen pan Paroubek a nanejvýš pan Ráth - k obveselení svými vulgárními a urážlivými výroky a "Vypinač" mikrofonu Zaorálek - filozof s Dařbujánovským humorem
25. 03. 2009 | 17:26

Lex napsal(a):

hihohu
já nepléduji za to, zda v době vlády ČSSD nebo ODS nebo kohokoliv. Já jen odmítám strašení lidí. A zejména z úst páně Zahradila. Byť je to právě on, kdo má na to mandát. Ale na nás už neplatí. Zejména jeho ideologií prošpikované strašáky.
Česko je pro zahraničního investora výhodná destinace, JE demokratickou zemí s dostatečnými právními zárukami (jen by mě zajímalo, kolik je takových zemí, na kterých zahraniční investoři vydobyli v průměru na hlavu v arbitrážích za neochránění investic – a že to byly kolikrát jaksepatří smradlavé investice) tolik, jako v Česku.
Co se týče zahraniční politiky, už jsem se vyjádřil. Padlá vláda, kromě servility k „velkému bratrovi“ za oceánem (mám na mysli administrativu G.W.Bushe, nikoliv USA jako takové, USA nejsou totéž, co G.W.Bush) žádnou konzistentní zahraniční politiku neměla (navíc i to, co dělala bylo poznamenáno sporem vláda/prezident). Jakou zahraniční politiku měla vůči ostatním zemím EU? Rolničky kašpárků cinkaly na všechny strany.
I já jsem pro integraci evropských států, na rozdíl od Vás až do federace. Která se v budoucnu bude muset stát konkurentem USA (ne soupeřem), resp. dokonce převzít jejich roli stabilizátora. Tak neuvěřitelně zadlužená země, a navíc vůči režimům, které samy hodlají nastoupit cestu budoucích hegemonů, o tuto roli chtě nechtě přijde. Pokud si ji nepodrží silou.
Tož tak nějak. Pan Zahradil nechť si jde strašit ty, kteří jsou ochotni mu naletět. A že je jich dost.
Lex
25. 03. 2009 | 17:27

Ikena napsal(a):

To Neopremyslovec

favoritem voleb je Delnicka Strana, jste jejim pokladnikem?
Spojeni ODS + DS to by byla sestava, Dalik alias Bormann by to kaucoval a nemusel by vubec skryte. Pochodovat a drzet hu.....
25. 03. 2009 | 17:28

Pocestny napsal(a):

Tohle ryčení blbě střeleného kance si nechaj na jinby, Zahradil.

Jste se přece dávno na sjezdú rozhodli, jak zemřete, tak se nedivte přirozenosti, která je jen pokračováním toho, co už bylo dávno zvoleno.

Tohle není konec počátku, to je počátek konce, tak
Vaia con Dios, cabrones!-)

ODS goes to the dogs, well done!
See you, would not like to be you...
25. 03. 2009 | 17:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem nadávku, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 03. 2009 | 17:30

Vico napsal(a):

Zahradil, který se udělal na kritice EU! Bravo!

Nejspíš chytil v Bruselu ptačí chřipku eurohujerica brava. Pepa Řepa asi nebude mít radost.

Šancí ODS je vyjít vstříc svým voličům, kteří víc než voliči jiných stran jsou zastánci evropské integrace. A to by byla velká šance pro Zahradila. Poturčenec horší/lepší/ Turka.

Měla by být alternativou prozápadní a proevropské tradice a definitivně se odstřihnout od Starého patriarchy prožívajícího svůj politický podzim.

Ikena má pravdu, že pravicový volič typu zdejšího diskutéra Standy T prakticky nemá koho volit.

Nechápu, jak někdo z pravého spektra může být příznivcem Václava Klause, který už delší dobu surfuje díky spřáteleným východním větrům.

Snad po pádu této vlády se nebe nakonec pročistí. Takhle by to už dál stejně nešlo.
25. 03. 2009 | 17:55

Admirál napsal(a):

Neopřemyslovec - já Vám říkal, že z titulu Vašeho nicku Vás nepochybně čeká jednou neomoravské pole. Že by to bylo včera?

Mimochodem poslechl/viděl jste Topolánkův projev v EU komisi?

Připomělo mi to, jak synové Vladislava svrhnoutí z kameného stolce jezdili žalovat na bratry Fridrichu Barbarosovi.

Holt dějiny se opakují.
25. 03. 2009 | 18:15

myrta napsal(a):

Po předehře Intrikána Nejvyššího bude následovat operní arie,a myslím že pan Topolánek nezná příslušné noty aby mu ji svěřil.Vy to pane Zahradil také nebudete,vy umíte jen pištět.
25. 03. 2009 | 18:42

ego napsal(a):

ODS sobě, to se včera stalo a především Buršík vládě. Proč Zahradil nepoukazuje na tah Buršíka, který zlikvidoval dvě vládní poslankyně? Proč se neptá Topolánka, proč zasahoval do kauzy Wolf, proč neodvolal Veseckou. Kdyby se toto stalo, vláda mohla v klidu vládnout dál. Takto bude vládnou v demisi a Zahradilovi tak maximálně praskne žluč.
25. 03. 2009 | 18:55

Pocestny napsal(a):

Vico,
kdybyste byl tak starostliv u vlastní kandidátky...

Můžeme si popovídat o hejtmanech a stínovém kabinetu a připomenout si pár příhod z nedávného natáčení..-)

Pochopte, že včera skončila doba, kdy si souzi mohli mýt ručičky a mydlit schody, teď budou muset uchopit břemeno odpovědnosti za vzniklou situaci a vyrazit po schodech vzhůru.
Je čas se odvrátit od kopání do mtrvoly, i když to "bezbranné" baví, je čas se zamyslet nad tím, co nám kdo nabízí...

...a jářku na krámě je to jak v Polsku za Jaruzelského.
25. 03. 2009 | 18:56

Pocestny napsal(a):

Admirále, po téhle rychlokvašce se ještě proběhnete...

Před EU vypadáte jako wohnouti, doma bude brzo po posvícení a přijde ta paní, co ráda posečká...

Veškerá nedočkavost bude brzo vytrestána, protože jediné, k čemu si tím CSSD pomohla, je to, k čemu nedonutil Velký Vezír ODS na sjezdu, k velkému mytí řití.

Místo, aby to moudře nechali hnít do voleb, řízli to, hnis teče, rána se začne hojit, přmýšlejte, kolik lidí nedá na Velkého Vezíra dopustit....

Kdepak, pohnuli jste časem v nesprávný moment.
25. 03. 2009 | 19:06

Vico napsal(a):

Pocestný : já vlastní kandidátku..?

Jinak oslava pádu vlády ze strany ČSSD byla více než vlažná. Je to velký průser a velká chyba.
Dám na to.../no nebudu to přehánět, kalhoty/, že se Paroubek do poslední chvíle modlil, ať vláda nepadne.

Velký patriarcha už blbne, ale šachy hrát nezapomněl. Kormidla se ujímá šílený kapitán, který chce stůj co stůj, dříve než poručí svou duši bohu, ulovit bílou velrybu. Posádka ječí strachem, i když to zdálky vypadá jako smích.
25. 03. 2009 | 19:26

iga napsal(a):

No, ja se spis divim, ze se Topolanek posledni dobou trochu nekrotil, kdyz ma ted tolik dulezitych funkci (prezident Evropy). Kdyby na tu kudlu Paroubkovi s takovou presnosti nenabehl sam, nemusel by se tady ted pan Zahradil tak exponovat. Ono by toho ani nebylo tolik zapotrebi, stacila by trocha obycejne slusnosti (neukazovat prostrednicek v parlamentu), diplomacie (hlavne vuci byvalym zelenym holkam), zdraveho rozumu (zbavit se konecne Vesecke a hlavne nekam zamknout Dalika - treba do sklepa).
25. 03. 2009 | 19:56

stále rebel napsal(a):

Zahradilovu tradiční snůšku hlouposti a demagogie číst nebude, ale s titulkem víceméně mohu souhlasit, protože včera skutečně „Pohár nezodpovědnosti přetekl... „ a modrák dostal po zásluze nakopáno do pr…..
25. 03. 2009 | 19:57

iga napsal(a):

Pane Stejskale, pripada vam, ze clovek s nickem vidim dodrzuje pravidla diskuse? Neco s tim udelejte prosim vas, netvrdim, ze by pan Zahradil byl nejaky lumen, ale toto je snad prilis!
25. 03. 2009 | 19:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva jeden hrubě urážlivý příspěvek, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 03. 2009 | 20:13

grőssling napsal(a):

Tak takhle jako Vy tady na blogu mluvil v dubnu 1969 Gustáv Husák, když se ujal funkce šéfa KSČ.
Potrebujeme kľud na prácu a byť dvouveryhodným partnerom našich spojencov.
Co Moody´s, už nám snížili rating ?
25. 03. 2009 | 20:17

tata napsal(a):

panové proč tolik emocí.

Jedno je jasné KOALICE SI OTO KOLEDOVALA sama,neřešení problemu,proč si stěžovat na ČSSD.

kdo tuto vladu položil? je snad Tlusty a jeho kolega s ČSSD?Kdyby jen jeden z nich nedal hlas mohl se jit PAN PAROUBEK klouzat.Kdyby PAN Bursík NEVEDL VALKU měla by koalice další dva hlasy.

Když jste o panech Melčakovi ,Pohankovi,Wolfovi,Snitilí psali jako o konstruktivních lidech je to ted snad jiné?

Psali jste o teroru v čssd když vylučovali odpadlíky, bože jak nedemokratické,ted je to ovšem jiné ze zradci zatočíme.

OBOJE je demagogie,pad vlady nam nijak nepomuže,ale taky nic prakticky nemění protože stejně pro svoje odpadliky řešit nic nemohla.Stejně by nic neprosadila.TAKŽE CO SE MĚNÍ,?Ani jedno není dobre.

Protože obou rivalum nejde o lidi ale chovaj se jak malý děti kteří se perou na piskovišti o kybliček.

TAK JAKO ČSSD byla hlavně vina za své odpadliky at tam bylo co bylo ,tak koalice je zodpovědná za svoje
25. 03. 2009 | 20:41

Béda napsal(a):

Přečtěte si kdo škodí české zahraniční poltice a jak se buduje česká důvěryhodnost:
http://www.novinky.cz/zahra...

- první věc je překlad
- druhá věc je co řekl Topolánek dál. To skutečně nemá obdoby.

A pan zahradil nám zde vykládá o schopnosti Topolánka dělat globální politiku...
25. 03. 2009 | 20:41

Béda napsal(a):

A tady ohlasy světových médií:
http://www.novinky.cz/zahra...
25. 03. 2009 | 20:51

Béda napsal(a):

Otázka: jak by asi řešil Topolánek na Obamově místě finanční krizi, když by před bankrotem stály AIG, Citigroup, JP Morgan, Bank of America, GM, Chrysler, G Electric...? Nechal by je přirozeně a bez jakéhokoliv zásahu jednu po druhé padat jako kuželky s následným dominovým efektem v USA i v celém světě? Ví vůbec ten tlučhuba o čem vlastně mluví?

Zní někdo odpověď?
25. 03. 2009 | 20:56

Admirál napsal(a):

Pocestný - proběhnu se. Doktor mi dne zjistil vyšší tlak, budu rychle chodit tam, kam jsem dřív jezdil autem.

Jestli pánové ze soc. dem. udělali taktickou botu, je jejich věc. Oni rychlokvašek pojedli. Oni naplní záchody.

Hodnotím jen Topolánkův projev. Co se první části týče - špinavé prádlo se pere doma. Druhou část, kritiku amerického řešení lití peněz skrz tiskárnu podepisuji. Tisknou Američané, zaplatíme všichni.
25. 03. 2009 | 21:12

Béda napsal(a):

Admirále:

Když tisknout nebudou, zaplatíme všichni - a hned, jako ve třicátých letech. Račte si vybrat.
25. 03. 2009 | 21:14

Admirál napsal(a):

Béda - to, co chystají američané, je smazání dluhu skrzeva znehodnocení světové měny. Vámi navrhovaná varianta "zaplatíme hned" je mi osobně milejší. Zaplatíme méně, každý svůj účet.
25. 03. 2009 | 21:26

Béda napsal(a):

Admirál:

Nazaplatíme každý svůj účet. jestli se jako domeček z karet složí instituce které jsem popsal výš, složí se americká ekonomika a posléze i ekonomika Evropy. Víte co to znamenalo ve třicátých letech a jaké z toho bylo východisko? uvědomuje si ti Topolánek?
25. 03. 2009 | 21:31

franci napsal(a):

Pan Zahradil jaksi pozapomněl ve svém článku na dva SVÉ poslance kteří tuto vládu poslali tam kam patří.
Bez nich by vláda nepadla.Bohužel jako obvykle se to všechno svede na ČSSD a toho démona Paroubka.Jste k smíchu pane Zahradil.Udělejte si nejprve pořádek před svým prahem a pak plivejte po někom jiném.
25. 03. 2009 | 21:35

Admirál napsal(a):

Béda - jen mi řekněte, o co elegantnější řešení je smáznout dluh pomocí hyperinflace.

V případě řešení "hyperinflace" budou nuceni věřitelé útočit na dlužníky (USA) To je z pochopitelných důvodů velmi obtížné.

V případě "složení" je situace obrácená. Dlužník je nucen útočit na své věřitele. Což je pro něj nevýhodné.

Pro běžného člověka pěšky, jako za vozem.

Ale varianta zhroucení mi připadá sipatičtější. Zaplatí jí převážně i ti, kdo organizovali mejdan.
25. 03. 2009 | 21:45

Béda napsal(a):

Admirále:

Ve třicátých letech to skončilo světovou hospodářskou krizí, kdy průmysl stál, lidi byli bez práce a prostředků a východiskem byla až světová válka. To není nějaká teorie - to je holá skutečnost.
25. 03. 2009 | 21:51

Admirál napsal(a):

Béda - a čím to končí v případě hyperinflace? Povězte.
25. 03. 2009 | 21:58

Béda napsal(a):

Admirál:

Takže vy navrhujete skočit do toho hned. Ať se děje co se děje. Ať to máme za sebou. Já naštěstí mám pozemky a něco na nich můžu dopěstovat. V takové Praze a jiných městech při tomto scénáři, kdy peníze nebudou mít cenu začne hotové peklo. Tedy pokud nedojde k válce. To by ani mněc ty pozemky nebyly k ničemu.
25. 03. 2009 | 22:03

Ikena napsal(a):

Admiral
mozna souhlas s resenim krize v USA, ale to se rika trochu jinak, diplomaticky a velmi obezretne. Protoze dotycny hovoril jmenem EU a jeho projev jaksi vyuziji i jini pro sve ucely.
Holt to je tak, kdyz si nekdo mysli, ze mluvi mezi svymi doma na dvorku, pardon v PS.
25. 03. 2009 | 22:05

Béda napsal(a):

Ikena:

na dvorku v Kroměříži. Myslím že tam působila firma VAE systems. Mirek mluvil alidi mrzli.
25. 03. 2009 | 22:10

Béda napsal(a):

Mirka by měli pustit do USA aby Obamovi pomohl s krizí. Je to odborník naslovo vzatý. Ekonomicky vzdělaný, se zkušeností z vedení nadnárodní firmy, diplomat a polyglot.
25. 03. 2009 | 22:14

Admirál napsal(a):

Béda - ani jednen scénář není fajn. Vy píšete:"V takové Praze a jiných městech při tomto scénáři, kdy peníze nebudou mít cenu začne hotové peklo."

To si jako myslíte že při řešení "hyperinflace světové měny", na kterou zadělávají američané, budou mít peníze u nás cenu?
25. 03. 2009 | 22:26

Béda napsal(a):

Béda:

Právě že nebudou. Vždyť jsem to napsal. Cenu budou mít nezbytné potřeby a možná starožitnosti, zlato, pozemky a podobně.
25. 03. 2009 | 22:37

Admirál napsal(a):

Béda - asi jeme se špatně četi. Vy stavíte řešení:

- Američané netisknou peníze a padne to na hubu. Komplet.

Já říkám američané natisknou peníze, znehodnotí světovou měnu, způsobí hyperinflaci. Mimo jiných důsledků za ně mejdan zaplatí celý svět.

Obě dvě řešení vedou k znehodnocení peněz. Moc si nevyberem. Ale pokud mohu, byť jen akademicky volit, je mi milejší pád na hubu. Při tomto řešení zaplatí také ti, kdo pořádali mejdan.
25. 03. 2009 | 22:56

Béda napsal(a):

Admirál:

- když to za ně zatáhneme my, tak se z toho možná vyhrabou a všichni budeme v daleko skromnějšíchj podmínkách dál vegetovat. Anebo ne a padnem všichni na hubu.
- když tisknout nebudou, tak se sesypou a sesypem se s nima a padnem na hubu všichni. Bez tisknutí žádná alternativa, byť teoretická neexistuje. Number One již prostě není Number One. Akorát to ve své ješitnosti nepřiznají.Jsou na kolenou. Kdo umí číst mezi řádky, věděl to již při cestě Hillari do Číny. Je to prosebník na kolenou - žebrák se zlatým kopím a pozlaceným hávem.
25. 03. 2009 | 23:09

Tupelo napsal(a):

Beda & Admiral, a neni mozne v dobe krize pustit do obehu vic penez a zabranit deflaci a pak, jakmile krize zacne opadavat, pokud mozno s hodinovou presnosti tyto penize odsavat k zabraneni inflace?
25. 03. 2009 | 23:21

Al Jouda napsal(a):

Už při přečtení první věty se musí člověk za břicho popadat (spolu s Bedou nebo Joskou).Copak jsme do včerejška měli plnohodnotnou vládu, politickou stabilitu a ze strany zahraničních partnerů předvídatelnost ? Vždyť si, pane Zahradile, nevidíte do úst ! Doufám, že jste se už dostatečně předvedl a v příštích volbách Vás už nikdo nebude volit.
25. 03. 2009 | 23:23

Béda napsal(a):

To snad ani nemůže být pravda:

Dnešní den patří Mirkovi.
V televizi řekl, že "Topolánek: Za pádem vlády stojí Klaus a Bém"
Dále viz
http://www.novinky.cz/domac...

Zvláštní prohlášení od člověka, který po klausovi chce, aby jej opět pověřil sestavením vlády. Tím své premiérské ambice naprosto pohřbil. ješitný stařík je totiž hodně egocentrický a mstivý.

Mirek se prostě dnes v rozporu s diplomacií rozhodl v afektu ze včerejší prohry spálit za sebou všechny mosty. Je naprdlý na všechny, na klause, opzici, opozici v ODS, Obamu i EU.

Není prostě schopen unést svoji politickou porážku.
25. 03. 2009 | 23:59

muf napsal(a):

Pane Zahradile,

přetekl pohár trpělivosti s arogantní vládou, s arogantními ministry, s arogantním premiérem a všech na ně nalepených osob - včetně Vás.
Jinak dopady tohoto "přetečení" jste popsal správně.
Začněme ale vždy s kritikou u sebe !
26. 03. 2009 | 08:13

slav napsal(a):

Pane Zahradil vaše blogy moc nemusím dostal jste do hodně čtených, tak jsem neodolal. Ta vláda potřebovala zaříznout, tady je otázka času. Jinak plačete u nesprávného hrobu, hlasy opozice jsou předvídatelné vč umravněných přeběhlíku. Myslím že umíte počítet a víte kdo za tím stojí a nedělejte z těch levicových blbce.
26. 03. 2009 | 08:20

Vasja napsal(a):

Klid, pane Zahradile.
Čím dříve se vykydá hnůj, tím lépe.
Čím dříve vypadnou postavy Bendla, Tluchoře, Gandaloviče, genialního obchodníka s akciema - pana Hřebíčka a ten, co je ke korytům dotáhl, tím dřív se ODS postaví na nohy.
Do té doby tu je SSO.
26. 03. 2009 | 09:47

Tribun napsal(a):

Tak k tomuhle jsem si musel říct svoje: http://tribun.bloguje.cz/77...
26. 03. 2009 | 10:44

patriot napsal(a):

Evoluce v kombinaci s demokracií zrodila zvláštní druh mluvících a píšících bytostí. Jejich rozšířené pojmenování „politik“ je ve skutečnosti jen nepřesné označení tvora, jehož vědecké jméno zní Homo parasiticus neboli člověk příživný. Někteří tohoto druhu přispívají i do internetových blogů. Ať napíší cokoliv, vždy primárně sledují jediné – zachování svého koryta. Je úplně jedno, jakou právě mají politickou barvu. Rozumný čtenář to ví.

Takže pane Zahradile, snad jen zdvořilostní dotaz – co nového v evropském vepříně? A co rypák, ještě nebolí?
26. 03. 2009 | 10:56

Hulas napsal(a):

Pane Zahradile vaše tupost je neskutečná. Vaše myšlení je podobné, jako když někdo malému klukovi odcvrnkne kuličku dál od důlku. Co teď udělá?

Je mimo váš práh vnímání to, že to co prováděl Topolánek se svojí kohortou (které jste členem) muselo u většiny lidí vyvolávat odpor a hnus. Jediné co jste dovedli bylo lhát, podvádět a ukazovat na to , jak všichni ostatní jsou špatní.

Špatná a nejšpatnější je vaše strana - ODS. A víte proč, protože členy této strany jsou pouze a jenom špatní lidé.

Jedině co mi zbývá - přát vám vše nejhorší. Neděkuji - jděte.
26. 03. 2009 | 12:13

Kritik napsal(a):

Vzor ctnosti, moudrosti, pravdomluvnosti, morálky a věhlasného intelektu v článku zadupal do země všechny hlupáky, kteří nepochopili, co je to dobro. Tedy dobro podle pana Zahradila.
26. 03. 2009 | 12:32

Béda napsal(a):

Všem:

Omlouvám se za chybnou a naivní úvahu o tom, že finančnímu systému USA lze zvenčí pomoct - nelze:

"George Soros a slavný peruánský ekonom Hernando de Soto píší oba pro Wall Street Journal své návrhy na mnohem přísnější regulaci obchodů s tzv. credit default swaps (CDS), cenným papírem pojišťujícím proti bankrotu. A oba jsou radikální.

George Soros považue CDS za nástroje nebezpečné z principu: jejich využívání by se mělo dovolit jen těm, kdo vlastní originální dluhopisy, od nichž jsou CDS odvozeny. Nikoli těm, kdo s nimi jen spekulují, protože neznají stav „podkladových“ dluhopisů. Soros píše: „Před krachem z roku 2008 se věřilo – šlo o tzv. teorii efektivních trhů --, že ceny finančních nástrojů přesně odrážejí všechny dostüpné informace. Ale to není pravda. Netýkají se současné reality, ale budoucnosti; což je věc předvídavosti a odhadu (anticipation), nikoli znalosti.“ Navrhuje proto mezinárodní dohodu a po Ameriku federální úpravu.

Hernando de Soto píše, že CDS a podobné deriváty jsou v pdostatě šedá ekonomika. „Globální krize, účetní ztráta více než 50 bilionů dolarů v akciích, nemovitostech a ziscích během 15 měsíců, se nedá vysvětlit jen pádem pouhých 7 % podřadných hypoték (nestály ani 1 bilion dolarů). Skutečným viníkem je chybějící důvěra v cenný papír. … Agresívní finančníci podle odhadů Banky pro mezinárodní vyrovnání (BIS) vytvořili deriváty za jednu biliardu (quadrillion) dolarů – hypotéční cenné papíry, zástavní dluhopisy, credit default swaps. Na rozdíl od běžných cenných papírů se nemusejí nikdy zaznamenat, nejsou spojeny s majetkem, který reprezentují. Nikdo přesně neví, kolik jich je, kde jsou a kdo je za ně nakonec odpovědný. Od chvíle, kdy si lidé začali půjčovat, stojí obchod na důvěře v psané závazky. A tohle je jediný papír, který není centrálně zaznamenávaný, standardizovaný a snadno vystopovatelný.“

De Soto navrhuje, aby všechny cenné papíry byly povinně zaznamenávány ve veřejně dostupných registrech. „Vlády by ale nikdy neměly zapomínat, že produkce má vždy přednost před financemi. Jak si všimli Adam Smith i Karel Marx, finance podporují tvorbu bohatství, ale samy nevytvářejí žádnou hodnotu. … A vlády by měly přestat předstírat, že existující trh nakonec všechno vyřeší. Nechme pracovat trhy znamenalo v tomto případě nechme pracovat šedou ekonomiku. Ale moderní trhy fungují, jen když je na cenný papír spolehnutí.“

Rozsah škod způsobených neviditelnou rukou nenasytných bankéřů je tak rozsáhlý, že to prostě možné není. Uvedená citace rovněž prokazuje, že hypoteční bublina je pouze malicherností a bezvýznamností v porovnání s podílem ničím neregulovaného a nekontrolovaného bankovního, resp. burzovního virtuálního spekulanta. Uvedené nám taky ukazuje, co je skutečnou příčinou hluboké finanční krize v USA.

Zůstává nám pouze doufat, že vzájemnou propojeností finančního sektoru nedošlo k zaneřádění bankovního systému Evropy tímto virtuálním bankovní svinstvem zvaným CDS.
26. 03. 2009 | 14:56

Dovolil napsal(a):

P. Zahradil, v Bruselu patříte k těm, co nejvíce diskutují a hájí naše zájmy. ASi prý tak 2x do roka. LS je pro Vás cár papírů. A pád vlády?Ta si o to koledovala od počátku. V této diskuzi to bylo prezentováno 650x. Pokud budete sestavovat další vládu, další rychlá úmrtnost. Váš sjezd ukázal, Vaše tiskovky ukazují stále stejné smutné postavy, stále stejné objevné věty, s dialogem, kterýmu rozumí jen pár spolustraníků, . Když si to přeložím do čestiny, tak mě to stojí peníze. Chtělo by to změnu, začněme v naší ODS, možná se chytnou i jiné strany. Vyměníne ty naše smutné postavy z čela podia, 50% obměnu v Senátu a Sněmovny, bohužel i Vás. Jako národnostní menšina se soustřeďte v okolí jiných menšin, tam se p. Kocáb o vás postará. Hlavně už neškoďte.
26. 03. 2009 | 19:06

Vašek napsal(a):

Jestliže někdo založí svou existenci na zradě nesmí se divit,že může zradou i skončit.Ať počítám jak počítám opozice má v parlamentu právě pro ty zrádce pouze 97 hlasů a to na odvolání vlády nestačí,ostatně to de prokázalo i v předchozích čtyrech hlasováních o důvěře.
Takže problém je nejspíš jinde.
26. 03. 2009 | 20:54

Kenousek33 napsal(a):

Pane Zahradile, samozřejmě za všechno může opozice. Že byste připustili vlastní chyby, toho nejste schopni ani ochotni. Když jsem sledoval styl vládnutí ODS v poslední době, tak si vláda o svůj pád přímo koledovala. Možná to byl i váš záměr, zbavit se zodpovědnosti a stavět se do role oběti, které je ubližováno. A když jsem sledoval Topolánkův projev na jednání PS o vyslovení nedůvěry, dá se říct jediné. Na poblití, jen dokázal urážet Paroubka.
26. 03. 2009 | 22:56

ALT napsal(a):

pro autor,

velmi výstižný nadpis,
(nečekal takový podraz na vlastní stranu)

jo a ještě za to může levičák vlk, pravičák RUMCAJS, loňské léto, potom podzim, zima a
naprosto zákeřné jaro, taky sníh, vítr, a sluníčko s vodou
26. 03. 2009 | 23:55

hovorka11 napsal(a):

Béda napsal pěkný komentář. To co píše je i to, co asi řada lidí cítí, jen to nedokáže pojmenovat.
Ještě bych dodal že neviditelná ruka trhu bez dozoru dle mého přesvědčení vymlátí konkurenci, zavede monopoly, zlikviduje tržní prostředí a vytvoří úplatkářské fondy. Skvěle funguje pouze na úrovni samostatných trhovců.
27. 03. 2009 | 11:21

Tomas.Ronas napsal(a):

Co pise pan Zahradil nema hlavu ani patu, je to takove, jak to jednoduse napsat, takove nake jednodussi, ne? Apropos Island skutecne, ale skutecne nepatri mezi vychodoevropske zeme.
27. 03. 2009 | 15:32

vašekk napsal(a):

Pane Zahradile, pokud jste to ani za léta v Evropském parlamentu nepochopil, tak EU je především prostředkem hospodářské integrace a jen formálně i žvanírnou pro žvásty typu "nálepka problémové, východoevropské země". Neumím zpaměti citovat Palackého, že každý stát má své opodstatnění jen pokud je založen na určité idei; raison d'être EU je hospodářská integrace a pokud se čeští poslanci vyžívají v podobných žvástech jako vy, tak je načase Českou republiku požádat, ať EU opustí. Proto je i zajímavé současné zasedání ministrů zahraničí EU na Hluboké, zda EU rezignuje, přijme Turecko a přemění se na evropskou žvanírnu (přičemž se země Eurozóny instituují jako samostatný spolek), nebo dojde k návratu EU k idei hospodářské integrace.
28. 03. 2009 | 11:09

Sláma napsal(a):

Nepřítel nás zradil!
Každý si jistě vzpomene na onu jedinečnou hlášku z filmu Fanfán Tulipán s jedinečným Gérardem Philipem. V kině jsme se tomu všichni smáli a musíme se tomu smát i dnes v podání pana Zahradila.
Výsledek parlamentních voleb byl 100 poslanců pro budoucí koalici a 100 poslanců pro budoucí opozici. Na to bychom neměli zapomenout. Vláda pana Topolánka byla založena na politické korupci, na to bychom také nikdy neměli zapomínat. Přeběhlíci, kteří se stali de facto členy vládnoucí koalice, tedy Pohanka a Melčák, později Wolf zradili své voliče. Jednalo se v podstatě o významné podkopání demokratických principů. Když to přeženeme ab absurdum, stačilo by komukoliv, aby měl dost peněz či materiálu k vydírání a mohl by vládnout této zemi zcela bez mandátu získaného ve volbách.
Vládní strany se značně odchýlily od svých volebních programů, nejvíce z nich Strana zelených, která se začala chovat jako mladší sestra ODS zkřížená s bývalou ODA. Když se to některým poslancům z této strany nelíbilo, byli vyloučeni způsobem, za který by se nemuseli stydět ani aparátčíci 50. let.
A pan Zahradil se najednou diví .... Nejprve by si měl však udělat pořádek v řadách koalice. Distancovat se od metod politické korupce, vydírání. Začít s opozicí, která získala ve volbách 100 mandátů, seriózní dialog.
Teprve v takovém případě by měl právo na kritiku, takto je jen směšný.
30. 03. 2009 | 09:33

Béda napsal(a):

Poslanec EP,

- PŘEDSEDA europoslaneckého KLUBU ODS.
Člen vedení ODS.

- ČLEN VÝBORU EP pro rozvoj.
Náhradník ve výboru EP pro občanské svobody.
- ČLEN MEZIPARLAMENTNÍ DELEGACE EP pro Indii.
- NÁHRADNÍK V MEZIPARLAMENTNÍ DELEGACI EP pro Turecko.

Takových placených funkcí, bodejť by pan Zahradil nemobilizoval a nešturmoval. V tom si s ostatními aktivními europoslanci před volbama nezadá.
18. 04. 2009 | 18:10

omega watches napsal(a):

there are many colours choose for omega watches. Including back is transparent let's you see clealy the details of the dial plate. http://www.omegawatchessale...
30. 06. 2009 | 08:44

Flake napsal(a):

Vládní koalice byla postavena na korupci, ale tohle "demokraté" z ODS nikdy nepochopí, páč je to jejich styl.
17. 07. 2009 | 00:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy