Nečasova vláda dokázala politikou plošných škrtů, při které snižuje platy všem veřejným zaměstnancům galvanizovat k odporu celé vlivné skupiny občanů ze střední třídy. Chytrých a vzdělaných. Dnes jsou v prvé linii boje lékaři. Lékaři jsou přeci jen zvláštní kategorií občanů, i když všichni lidé jsou si rovni. Aby mohli vykonávat svou profesi, museli podstoupit velmi obtížná studia, jejich předpokladem byla vedle nadprůměrného IQ také nadprůměrná píle a úsilí, a to vlastně celoživotní.
Celková vize hospodaření státních lesů podle ODS (ministr Fuksa) ve formě nyní navrhované koncepce pod názvem „Dřevěná kniha“ od roku 2012 do příštích let se sice navenek obsahově tváří jako koncepce hospodaření v lesích, ve skutečnosti ale je jenom koncepcí pro výběrová řízení LČR. Vypsání tendrů Lesů ČR podle této koncepce by mělo proběhnout už v první polovině března 2011. Odhaduje se, že navrhovaný systém tendrů vytvoří penězovod z LČR (potažmo státu) do kapes dřevařských společností v řádu až několika miliard korun ročně. Hodnota veškerého dřeva ve státních lesích se přitom odhaduje na 700 miliard až jeden bilion korun.
Média, i server Aktuálně, ale také někteří bájně lhaví funkcionáři sociální demokracie (Fišera, Foldyna) stále opakují, že Petr Benda je odpovědný za předražený nákup přístrojů pro nemocnici v Ústeckém kraji, ke kterému došlo v roce 2008. Petr Benda ve svém článku, který vkládám do tohoto textu, uvádí fakta, proč tomu tak být nemůže.
S úsměvem jsem si přečetl blog šéfredaktora serveru Aktuálně.cz pana J. Ungera o tom, že bych se měl omluvit redaktorce tohoto internetového periodika M. Machové. Musím říci, že pan Unger je jako šéfredaktor ten první, kdo by se měl omlouvat. Jeho periodikum - a jmenovitě i redaktorka M. Machová v nedávné i dávné minulosti - napsalo spoustu nepravd a lží, na jejichž vyjmenování bych potřeboval alespoň týden. Uvedu proto jen ty z poslední doby, které se týkají lží o Petru Bendovi, kvůli kterým bych se měl snad M. Machové omlouvat.
Zveřejněný Rozhodčí nález pařížského tribunálu z roku 2006, podle kterého ČR prohrála spor s partnerem padlé IPB, bankou Nomura, ukazuje dvě věci. První – soudci se divili, že se divíme, když Nomura postupovala stejně jako předtím čeští bankéři s cílem ošidit, bezuzdně vydělat i za hranicemi pravidel. Druhý – v hlavním požadavku, že poškozena byla Nomura, protože hroutící se impérium IPB, mělo „významnou hodnotu“, se tribunál mohl opírat o závěrečnou zprávu vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny z roku 2000, kterou vedl Miroslav Kalousek. Nemohu si pomoci, tu zprávu považuji za poněkud tendenční.
Nikdy jsem nebyl v rámci sociální demokracie netolerantní vůči bývalým členům KSČ. Stejně tak mně nevadí bývalí členové ODS, US, ČSNS, ČSS a dalších a dalších politických subjektů. Důležité pro mě vždy bylo, zda dotyčný člen či funkcionář sociální demokracie přijal za východisko své politické činnosti program ČSSD a pohybuje se v jeho rámci.
Všichni si jistě pamatujeme na dobu zhruba před půl rokem, kdy nás Radek John v médiích „masíroval“ vychvalováním Víta Bárty. Slýchávali jsme, že jde o vynikajícího manažera, jehož firma - bezpečnostní služba ABL - skvěle prosperuje a platí tudíž desítky milionů na daních. Radek John se snažil vzbudit ve veřejnosti pocit, že Vít Bárta je ten, kdo jde do politiky ze zcela jiných důvodů, nežli je vlastní finanční prospěch. Kdo si dá tu práci a podívá se na výroční zprávy společnosti ABL z doby, kdy byl jejím šéfem právě Vít Bárta, bude však onen závratný zisk hledat marně.
Vláda P. Nečase dokázala za několik málo měsíců své existence, že je patrně nejslabší vládou, kterou jsme po listopadu 1989 zažili. Proč?