Po úzkých silničkách ve čtvrti Plaka korzují turisté, uprostřed cesty se povalují vlčáci a mezi nimi na motorkách kličkují místní. Před tavernami ve stínu Akropole vyhlížejí číšníci, neúnavně lákají cizince na své zahrádky a mezi stoly se štědrými porcemi gyrosů se tu a tam proplete muž s kytarou a sladkobolnými baladami. Vypadá to na idylický letní den.
Proč si to myslím?
Protože politici nechápou, jak kritický stav ve vodárenství je a proč nastal. Protože hrozí, že pozornost politiků a médií opadne a vše bude pokračovat do té doby, dokud nezačnou lidé umírat. Přestože kauza Praha Dejvice politiky a především občany drsně varovala, ale z reakcí je zřejmé, že nikdo moc nechápe...
„Český pacient tzv. tradiční čínskou medicínu nepotřebuje. Ona si totiž na medicínu jenom hraje, ale její podstata je šarlatánská,“ píše ve svém textu na portálu Zdravotnickýdeník.cz jeho šéfredaktor Tomáš Cikrt. Text přinášíme se svolením autora v plném znění.
Migranti ze Sýrie přicházejí do Evropy jako uprchlíci před občanskou válkou, která podle odhadů stála již více než 200 tisíc životů. Azylový systém v řadě zemí Evropy je přetížený v důsledku přílivu uprchlíků nejen ze Sýrie, ale i jiných válkami a chudobou postižených oblastí světa. Evropské instituce navrhují situaci řešit přerozdělováním migrantů mezi jednotlivými zeměmi na základě proporcionálně stanovených kvót, které budou reflektovat např. počet obyvatel země i její ekonomický výkon.
Jsou čtyři hodiny ráno, právě jsem přijel do Rivne a sedím na autobusovém nádraží. Na lavičce za mnou leží bezdomovci, okolo nohou mi běhají potulní psi a já se snažím neusnout, protože mám ve svém baťohu poměrně velkou finanční hotovost.
Největší tuzemský výrobce piva svojí aktuální marketingovou akcí dělá vlnky na malém českém pivovarském rybníčku. Průkopník a propagátor nové generace minipivovarů Jan Kočka ve svém blogu na webu svetpiva.cz glosuje reklamu pivovaru Gambrinus, ve které se jeho pivo vydávalo za pivo z minipivovaru.