Pokud se nejedná o nějakou nám ještě neznámou hru, za pár týdnů se dočkáme nového ministra kultury. Už sedmnáctého od vzniku České republiky. Jejich životnost je průměrně 625 dnů, tedy zhruba jeden rok a osm měsíců. Průměr zvyšuje nepřekonatelný Pavel Dostál, který byl ve funkci sedm let, a naopak snižuje Helena Třeštíková, jež v úřad vydržela jen 17 dnů.
Podle serveru E15 naše Ministerstvo životního prostředí nevyjme pozemky u Úžic poblíž dálnice D8 ze zemědělského půdního fondu. Developerská společnost CTP na nich chtěla postavit největší logistickou halu v Česku. Podle úřadu by to ale znamenalo devastaci půdy.
Už celé hodiny přemýšlím, jak by se rozhlas mohl postarat o to, aby v diskusích kandidátek a kandidátů do Evropského parlamentu nezaznívaly příliš často úplné blbiny. Asi to nejde, protože by to znamenalo, že se uplatňuje cenzura. A tak se ještě pár dní budeme bavit hloupoučkými řečičkami o tom, jak daná osobnost bude vydávat svůj poslanecký plat, jak absurdní impulzy do Štrasburku přinese, přičemž většina hlasů se snaží o vtipkování. Snad aby se stále znovu uplatňoval poznatek Reinharda Heydricha, že Češi jsou „chechtající se bestie“. A jsou zde právě i lidé, kteří EU srovnávají s periodou okupace, nebo pak i komunizmu.
Druhá polovina 20. století ve verneřické části Českého středohoří odráží smutný příběh většiny severočeského pohraničí. Kopcovitý kraj zaniklých vsí a zplanělých sadů mezi Ústím nad Labem, Děčínem, Litoměřicemi a Novým Borem dosud trpí odsunem původního obyvatelstva po druhé světové válce. O to více překvapí, že uprostřed všeobecného pozvolného zániku vzdorují členové spolku Zubrnická museální železnice (ZMŽ), kteří Středohoří postupně vrací nejen dříve zaniklou malebnou trať, ale také naději na lepší budoucnost.
Velrybí muž - newyorský příběh Petra Síse.
Titulek článku nemá evokovat kriminální činnost v tuzemských skladových halách, ale prostý fakt, že podniky snižují zásoby. O co lze toto tvrzení opřít?