Stát evidentně poškodil ženu, která se posléze stala mojí pacientkou tím, že ji zažaloval pro věc, kterou neudělala, za kterou nesli odpovědnost její nadřízení státní úředníci, kteří mezitím zmizeli v lepších pozicích a hlavní svědek už na věčnosti.
Psycholog a neurovědec Jaak Panksepp - známý tím, že lechtal potkany a oni se smáli - položil HLEDÁNÍ, PÁTRÁNÍ, ZVĚDAVOST jako první základní emoci. Souhlasím s ním a mám za to, že dokud je člověk zvědavý, stárne jeho mozek pomaleji. Nabízím stránku, kde najdete spoustu zajímavostí z čerstvých novinek vědy nejrůznějších oborů. Je to kvalitnější čtení než Babišovy listy. Nabízím ukázku dnešní zásilky. Stránka se jmenuje Science Daily a její zaslání vás nestojí ani niklák (což je váha kolibříka, jak uvidíme dále).
Vyskočilův hrdina jménem Kusejr, uměl drobit věci tak, až z nich nezbylo nic. Tak se mu podařilo převyprávět třicetiletou válku jako sérii hospodských rvaček, které se odehrály mezi Štěchovicemi a Stockholmem.
Přežili jsme třídní boj, bratrskou pomoc i budování socialismu, podobně jako lidstvo přežilo dobu ledovou.
Před třiceti roky jsem četl velice hezkou práci sledující, jak lidé vnímají názvy dvou nemocí, které po svém nástupu, hubily lidi skoro stejně. Pomocí zajímavé metody (moc hezká hračka: Osgoodův sémantický diferenciál) badatelé porovnávali slova „infarkt“ a „rakovina“.
Včera jsem si se slzou v oku přečetl žalozpěv o nedobrém (to je jak z dílny Václava Klause), ba tragickém postavení příslušníků této generace .
Habituace (= navykání, přizpůsobení, zdomácňování) je způsob postupně zeslabovaného přijímání kladných podnětů, které v nás vyvolávají příjemné až slastné pocity .
Zvířata to dělají také, i když je obtížnější je dokázat než u lidí.
V době, kdy jsme budovali socialismus a ideologie vítězila nad zdravým rozumem, došlo ke zvěrstvům, která se soudruzi rozhodli pojmenovat dodatečně „přehmaty“.