Suspendace platí i pro paralympioniky. Mezinárodnímu paralympijskému výboru došla trpělivost

17. 01. 2012 | 23:24
Přečteno 4162 krát
Mezinárodní paralympijský výbor (MPV) zpřesnil definici suspendace práv Českého paralympijského výboru (ČPV) a čtenáři blogů na Aktuálně.cz jsou první v Česku, kteří se o tom dozvědí. V dopisu adresovaném předsedovi ČPV Vojtěchu Volejníkovi píše výkonný ředitel MPV Xavier Gonzalez, že dokud bude trvat suspendace členských práv národního výboru, nepojedou čeští sportovci na paralympiádu v Londýně. Jedná se o naprosto převratnou věc, protože na základě dosavadních informací od MPV se mělo zato, že trvající spor se nedotkne startu sportovců na těchto hrách.

Dopis z 11. ledna ale staví celou situaci do jiného světla. Pokud Český paralympijský výbor definitivně neurovná svoje neshody s Českým svazem tělesně postižených sportovců (Gonzalez velmi podrobně popisuje, k čemu všemu má dojít), mezinárodní výbor mu plné členství neobnoví, a sportovci, kteří si vybojovali svoje místa na paralympiádě v nominačních závodech, na ni prostě nepojedou. Gonzalez v dopisu dokonce přesně uvádí, jak budou kvóty náležející České republice rozděleny mezi jiné země.

Veřejnou reakci Českého paralympijského výboru bychom za normální situace asi mohli očekávat teprve po zasedání jeho výkonného grémia příští středu. Teď ho možná okolnosti donutí vyjádřit se dříve. V rovině interních informací se nicméně hovoří o rezignaci výkonného předsedy Františka Janoucha, jenž je mnoha sportovci spolu s předsedou Českého svazu tělesně postižených sportovců (ČSTPS) Janem Nevrklou považován za zodpovědného za spor vlekoucí se 7 let, který poznamenal přípravu a kariéry řady lidí, kteří jsou v "civilizovaných" zemích obvykle spíš podporováni než šikanováni. Gonzalez také specifikuje, že situace v českém paralympismu by se měla uvést do stavu v roce 2004, kdy byl ČSTPS v postavení jediné uznávané organizace zastupující v českém paralympijském hnutí zájmy tělesně postižených sportovců. Nyní jsou ve výboru dvě. Kromě ČSTPS také v roce 2005 účelově vytvořená Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců. Měla by tato "nástupnická" organizace zaniknout? Výkonný ředitel MPV apeluje i na ministerstvo školství, respektive na náměstka Jana Kocourka. Doufejme, že ten, po vzoru bratra, neodkloní řešení situace na vedlejší kolej.

Čas k nápravě má ČPV podle Gonzaleze do 19. dubna (20. dubna je deadline akreditací), v případě vzpírání dokonce jen do 12. března. Několik dní předtím bude Český paralympijský výbor vyhlašovat své nejlepší sportovce za rok 2011. Jen aby měl koho vyhlašovat napřesrok. Mistryně a mistři republiky, to by asi nestačilo...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Poláček napsal(a):

Dějí se horší věci za které se nevylučuje, paní Tejkalová ;) bratia Slováci by mohli vyprávět: http://www.topky.sk/cl/10/1296257/Sefovi-deaflympionikov-zrusili-trest--Ruda-na-sude--krochkal-blahom

Lidé, kteří bývalé Československo přirovnávají k mafiánské Sicílii by si měli uvědomit, že na té Sicílii se podobné zrůdy musí bát o život.
18. 01. 2012 | 00:42

Aleš napsal(a):

To, co se stalo v paralympijském sportu, není nic ani nečekaného, ani výjimečného. Sport nepostižených sportovců se stal už dávno běžným komerčním odvětvím. Protože je ale z komerčních podniků tím nejztrátovějším a nejméně průhledným, přitahuje hochštaplery typu Kořan, Hušák, Řebíček, Kříž, dříve Horník, Chvalovský, Zubík... Semtam někdo z nich zmizí do vězení nebo pod led nebo bůhví kam. Sportovní svazy si dnes kladou za cíl vyprodukovat vrcholové sportovce, vezmi kde vezmi, a používat je k zisku. Vést mládež k pěstování sportu jako přirozené součásti životního stylu moderního člověka dnes nechce prakticky nikdo. No a celé toto pokřivené paradigma se prostě překlopilo i do paralympijského sportu, protože se v něm tak či onak točí milióny. Kdyby byl paralympijský sport bez peněz, byl by čistý jako sklo, věřte tomu:-)
18. 01. 2012 | 06:40

DH napsal(a):

Paralympijský sport protože se používá k zisku,který se musel nějak zvýšit.
Proto také musela být vytvořená Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců.
Konečně se daří jakž takž protočit rozumný zisk a spousta lidí z ČSTPS bez koryt se začíná bouřit.
No tak se do nějakého Londýna nepojede a je to.
Buďte si jistá paní Tejkalová,že to pan Jan Kocourek zvládne stejně jako jeho bratr.
18. 01. 2012 | 08:10

David Drahonínský(lukostřelec) - paralym napsal(a):

Koukám, že mají novináři alespoň o čem psát. Vždy se lépe píše o průserech, než o úspěších sportovců. každopádně mě bude moc mrzet pokud nebudu moc reprezentovat ČR v Londýně, ale třeba se najde jiná země, která bude mít zájem o to, abych na LPH hájil její barvy. Každopádně doufám, že se tato absurdní situace vyřeší a budu moc hájit na hrách v Londýně Českou republiku.
18. 01. 2012 | 12:18

StarWarsCofee napsal(a):

A nezdá se někomu divný, že se to všechno zase klasicky děje před Paralympijádou? :o) Perfektně a naprosto profesionálně fungující Asociace se bude muset z rozhodnutí MPV sloučit s ČSTPS? Prosim? S někym kdo nedrží slov, lže a chová se jako arogantní namyšlenej fracek(ted uz byvaly predseda Nevrkla).
18. 01. 2012 | 12:31

Petr Bartoš – Lukostřelec napsal(a):

Dobrý den.

Podporuji bezvýhradně postup a větší aktivitu ČATHS k jednání s IPC o vyjasnění skutečného stavu v ČR. Viz. dopis IPC a žádost o přijetí na IPC.

Dovolil bych si říct, že někteří členové ve vedení ČSTPS účelově skreslují skutečnosti a pokouší si nás sportovce vzít jako rukojmí k prosazení svých zájmů.

K sblížení a koordinaci postupu mezi ČATHS a ČSTPS by v budoucnu mohlo dojít. Ale ne v této době před LPH Londýn. A hlavně ne podle nějakého diktátu shora nebo ultimativních návrhů jednoho svazu (ČSTPS).

Myslím, že pod tlakem IPC je možnost uspět i v prosazení změn ve fungování ČPV. Snad se dostaneme k vytvoření ČPV jako servisní organizace, která bude jednat jen ve prospěch sportovců.

Petr Bartoš – Lukostřelec
18. 01. 2012 | 18:05

Petr Bartoš napsal(a):

Dodatek :-)
Asi by to šlo už napsat jako seriál.
A pořád bez konce. Snad někdy ....
Petr Bartoš
18. 01. 2012 | 18:23

Jackal napsal(a):

Ono jde o to, že bez protiprávního jednání ČPV v letech 2004 - 2011 by v roce 2005 ČATHS vůbec nevznikla a perfektně a profesionálně fungující by byl aktuálně ČSTPS. Byl to ČPV, kdo v uplynulých letech držel sportovce jako rukojmí, kdo je nutil vstupovat do uměle vytvořené organizace, pokud chtěli závodit na IPC soutěžích.

Pravda je, že někteří přestupovali víc než horlivě. V počátku byl ve hře totiž i jakýsi "náborový příspěvek" ve výši desítek tisíc korun. Jiní vstoupili později z nutnosti, jiní z osobní nenávisti.

Nejsmutnějším hrdinou je ale cyklista Stark. O paralympiádu v Pekingu přišel protože byl zarytým příznivcem ČSTPS a nebyl v ČATHS. Ledva přestoupil do asociace, přijde nejspíš suspendací ČPV i o paralympiádu v Londýně.

Ale žádné strachy. Většina sportovců kvůli účasti na paralympiádě zas ochotně přestoupí kam bude potřeba.
19. 01. 2012 | 08:39

Petr Bartoš napsal(a):

To - Jackal
Sportovcům jde vždy o možnost účasti na závodech. K čemu by jejich trénink byl?
K prosazování politických zájmů?
„Většina sportovců kvůli účasti na paralympiádě zas ochotně přestoupí kam bude potřeba.“ --
A proč ne? Kdo vytvoří lepší podmínky, toho budu reprezentovat. Funguje to všude. Tak proč někdo shora diktuje který svaz je „košer“ ?
19. 01. 2012 | 09:57

David Drahonínský(lukostřelec) - paralym napsal(a):

super diskuze, je ale vidět, kdo má koule na to , aby se pod svůj názor podepsal a kdo tu diskutuje pod nějakým pseudonymem. Petra Bartoše si vážím, protože vím, že on se za svůj názor nestydí, protože má všech pět pohromadě ...
19. 01. 2012 | 10:26

Jackal napsal(a):

Který svaz je "košer" bylo přes šest let diktováno ze strany ČPV. Šalom!
19. 01. 2012 | 11:09

StarWarsCofee :o) napsal(a):

Juchůůůů protiprávní jednání ČPV? :o) Kdyby za mnou přišel ředitel spolupracující firmy a oznámi, že odstupuje celá jeho firma. Nemám důvod mu nevěřit. A kdyby mi druhý den na to přišel ještě jejich odstoupení potvrzující email. Tak to neřešim vůbec a okamžitě s nim přestávám jednat a jakkoli spolupracovat.

To co udělal Jan NEvrkla byla obrovská managerská chyba, která se ve firmách řeší postihem a vyhazovem. Jenže tady se totiž bojuje za práva postižených sportovců. To je potom důvod jednat i přes svůj mandát a klást si požadavky :o). Mmch i v doložce k rozsudku je Jan Nevrkla jmenován jako "viník" a je tam jednoznačně řečeno, že celou situaci zapříčinil svým jednáním.

Vznik asociace byl stejně umělý jako kdysi vznik CSTPS, proste neco muselo vzniknout, aby se zalepila díra.

Nejvíc se mi líbí, když sportovce co přestoupili, aby si zajistili pokračování svojí kariéry někdo kritizuje. Většinou někdo kdo nemá, neměl a nebude mít na to aby sám někde reprezentoval.
19. 01. 2012 | 11:11

J.D.P. napsal(a):

Já, Jan Povýšil, čtyřnásobný paralympijský medailista, vicemistr světa a mistr evropy v plavání, jsem součástí sporu v českém sportu hendikepovaných, který se rozhořel už po Paralympijských hrách v Aténách 2004, od samého počátku. I proto vidím jeho počátky zpětně až v nepříjemných barvách. Tři roky mi bylo neustále opakováno, že se nic neděje. Že moje účast na mezinárodních závodech a Paralympijských hrách není ničím ohrožena. Tři roky jsem byl v podstatě rukojmím ve sporu ČPV a ČSTPS. Až po této době mi došla trpělivost s vedením a Janem Nevrklou(tehdejší trenér plavecké reprezentace a zároveň předseda CŠTPS) a rozhodl jsem se odejít nejen z ČSTPS, ale i od něj jako trenéra. Nabízel se mi vstup do několika organizací, ale já zvolil ČATHS.
Vstup do ČATHS bylo zřejmě jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem udělal. Vstoupil jsem totiž do organizace, která sice ještě trpěla dětskými bolestmi nového sdružení, ale už tehdy se dalo vycítit na jakých základech vznikla a kam bude směřovat. Protože jsem sám marně hledal lepší vyjádření, vypůjčím si slova pětinásobného paralympijského vítěze Jiřího Ježka „Z ČATHS se podařilo vytvořit svébytnou, zdravě fungující organizaci, která má na prvním místě zájem rozvíjet sport hendikepovaných, organizovat soutěže a zajišťovat přípravu nejen špičkovým hendikepovaným sportovcům,
ale i nadějným talentům. To vše na čistě sportovní bázi, nezávisle na neustále probíhajícím sporu mezi ČSTPS a ČPV.
To byl také důvod toho, proč ČATHS, a konečně i já osobně, nijak veřejně nereagovala na mediální útoky, negativní kampaně ze strany účastníků onoho sporu. My jsme se soustředili na sport a myslím, že jsme energii vynaložili po celou dobu správným směrem. Z toho důvodu jsem nyní velice znepokojen a pobouřen, když by měl kdokoli zasahovat do svébytné existence ČATHS!“

Jan Povýšil
19. 01. 2012 | 11:20

Jackal napsal(a):

Protiprávní jednání ČPV bylo jednoznačně potvrzeno několika soudními instancemi.

Asociace vzniknout nemusela, kdyby její zakladatelé měli dost odvahy iniciovat změny ve vedení a směřování ČSTPS s využitím legálních nástrojů, které byly k dispozici. Volili ovšem jednodušší cestu když pravidla obešli, vytvořili prázdnou organizaci a začali různými způsoby "odklánět" sportovce z ČSTPS.

Některé přestupy možná byly z přesvědčení, jiné ovšem za úplatek. Další vynucené hrozbou předčasného ukončení kariéry. Ovšem jsou i sportovci, kteří začali sportovat až v ČATHS.
19. 01. 2012 | 11:34

A další perly... napsal(a):

JDP - 12.10.2006 v 10:36
Mirek: Nemysli si, ze te nechapu, taky by se mi moc libilo, kdyby svaz mel na muj trenink, na moje zavody a na vsechno ostatni. Nemusim mit auto od sponzora, ale pokud se chci venovat sportu naplno, musim mit takovy podminky, abych nechodil do prace a nemusel mit na starosti nic jinyho. Maximalne tak skolu. Kdyz uz teda musim chodit do prace, radsi svoje penize investuju do novyho objektivu, do novyho tela k fotaku ci podobny desne dulezity veci, kterou nezbytne potrebuju:o). Desne nerad se zbavuju svych penez nebo penez od sponzora na to abych mohl odjet na MS. Jenze ja chci reprezentovat:o).

Evidentne na to penize nejsou:o). Vis ty co je divny, za osm let zavodni kariery sem soustredeni na jinym kontinente nezazil:o). V zahranici sem byl vsehovsudy trikrat(Slovensko:o). Plavani dela nejvetsi soustredeni ve Strakonicich. Kdyz bylo hodne penez byli sme prave v tom Nymburce. A letos i minuly rok sme si museli z vlastnich zdroju prispivat na soustredeni. Nic moc prijemnyho.

Urcite bych byl moc rad, kdyby se vratil cas, kdy sme meli vsechno zaplaceny, nemusel sem se starat o penize na trenink, na zavody apod. Jenze ted to proste nejde. A je to vsechno prave o tom sporu. CATHS pretahlo sportovce na penize. Cyklisti byli v australii apod. Nezavidim jim to. At si jedou kam chteji. Ale at maji vsichni stejny podminky a at si i stolni tenisti muzou odjet na MS:o).

Na ukazce praveku sportu sem ti chtel jen ukazat, ze pro nekoho je Reprezentace vrcholem jeho sportovniho a leckdy i osobniho zivota.
Penez by bylo urcite dostatek, jenze to by nesmela sedet zaba na prameni:). Nejspis bysme vsichni meli prestoupit do CATHS a byl konec sporum. Vsechno by se vratilo do starych koleji, Franta by vesele tuneloval dal, vsichni by meli penez dost(ale nic navic) a nikdo by neremcal.

http://www.handisport.cz/old/chat/forum-old.php
19. 01. 2012 | 12:58

A další perly... napsal(a):

JDP - 30.05.2006 v 10:11
Jerry: To si ze me delas p*del??? Tohle nemuze rict rozumne uvazujici clovek. Dalsi paralympijada je mozna za dva roky. Ale to na ni radsi nepojedu a udelam kvuli tomu mezinarodni ostudu, nez bych vstoupil do CATHS.

http://www.handisport.cz/old/chat/forum-old.php
19. 01. 2012 | 12:58

Petr Bartoš napsal(a):

Asi víme jako sportovci co chceme:-).
Vážím si tě Alice, která si vždy informovala o těchto …( nevím jak to nazvat) s nadhledem a bez předsudků. Snad se po krásné :-) dovolené vrátíš. V mediích se objevují bohužel informace, které jsou náznakem bulváru a bez souvislostí. Proto prosím aby jsi svůj vliv a zkušenosti řekla..ec
19. 01. 2012 | 14:46

J.D.P. napsal(a):

Jo jo, až takhle blbej sem byl... Přiznávám. Ono se člověku v 24letech s horkou hlavou a Nevrklou za zády a napůl v hlavě blbě přemejšlí...
19. 01. 2012 | 19:11

Alice Tejkalova napsal(a):

Dobry den a ahoj vsem, driv jsem se sem nedostala, mela jsem kupu prace se Zpravickami. Streda a ctvrtek jsou vzdycky nabite. Cenim, ze se nekdo prohrabal starym diskuznim forem Handisportu, protoze po tom Dedkove prohlaseni a tech recech vcera v Udalostech bych to udelala taky. Dedku, ses skvelej plavec a vybornej fotograf, ale politicky je to vazne slaby, nezlob se. Mel bys znat miru. Jak muzem vedet, po tom vsem, ze za rok nenapises, zes tohle psal s Kreckem v zadech? Lituju vsechny sportovce, co v tom cela leta litaj, a delala jsem vzdy to nejlepsi, co jsem umela, abych co nejvic lidem prospela. Ne jedne strane, ne mensine. Proto se taky nesnesu ani s jednim z odstoupivsich panu. Protoze toho o nich vim vic, nez jsem kdy chtela. Totez bohuzel plati o nekterych sportovcich. Chapu Petra, rozumim Davidovi, ale Tobe vazne ne. A navic Ti neverim. Ani Tobe, ani dalsimu podobne dvojitemu, jinak vynikajicimu sportovci, Jirkovi Jezkovi, z jehoz prohlaseni citujes, ze ve chvili, kdy to bude bud CATHS, nebo paralympiada, tak ze neposlete celou Asociaci do haje, bez ohledu na soucasne silacke reci, tak jako jste oba plamenne hajili CSTPS, prestoze jste meli dost info, jak je to skutecne, a pak proste prebehli (prejeli). Rozumim tomu, ze lidi presli, jde o sport, ale tem, co nejdriv hlasite kriceli tam, ted hlasite kricej tady, jen aby se pokazde nekde zavdecili papalasum a udrzeli vysadni postavani, tem chybi zaludek. Zadni rukojmi, bezcharakterni oportunisti.
19. 01. 2012 | 20:26

j.d.p. napsal(a):

Moment včera v TV, myslíš to jak z celýho rozhovoru se objevil jen konec, kterej už tam ani neměl být? :o). Kdyby to daly i s koncem, tak tam zazní, že chci aspon jednu medaily.
Ne tohle fakt nepíšu s nikym v zádech. Tohle všechno už je jenom o tom jak jsem se kdysi rozhodnul sám o svojí vůli.
Sama víš jakej je Honza Nevrkla. A ano v roce 2006 sem psal takovýhle věci. Bylo to v době, kdy mi fakt byl celej sport u ... a ani mě nebavilo plavat. Takže sem psal z vlastní blbosti a z toho jak sem se nechal jednostranně ovlvňovat. Nicméně potom se situace trochu změnila, mě se povedlo MS a já fakt hodně chtěl do Pekingu. A s Honzou mi došla trpělivost(ostatně na to jak lidem dochází trpělivost je dobrý se zeptat Michala Starka).
Nikdo za mnou nestojí. A jestli se asociace sloučí s ČSTPS. No bude to nepříjemný, ale protože bych rád doplaval ještě do Ria? Asi mi nezbyde nic jinýho než se s tim smířit.
Ale i ty sama musíš uznat, že asociace evidentně funguje a funguje dobře. Možná to z pozice plavce vnímán trochu jinak, protože sme momentálně docela malej sport a nemáme zas tolik požadavků.
Jo a díky, že sem aspon dobrej fotograf a plavec :o).
-
mmch to o tom, že si radši koupim novej foťák platí pořád(ted treba mám krasnej novej objektiv - konečně Lkový tele :o)
19. 01. 2012 | 21:06

Alice Tejkalová napsal(a):

Pro zájemce přesměrovávám diskusi na www.handisport.cz, kde je komentář k aktuálnímu dění, které je podle mě zajímavé spíš pro "úzkoprofilovou skupinu" handicapovaných sportovců. Komentář se jmenuje Členové asociace, nebuďte asociální!
20. 01. 2012 | 22:36

LEONViolet napsal(a):

Following my own investigation, thousands of people on our planet get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a> at different creditors. Therefore, there is great possibilities to receive a bank loan in all countries.
03. 08. 2012 | 05:54

personal loans napsal(a):

Buildings are quite expensive and not everyone can buy it. Nevertheless, home loans was invented to support different people in such kind of cases.
03. 08. 2012 | 05:58

outletkpbdk napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose coats</a> wessely http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - cheap canada goose jacket
25. 02. 2014 | 17:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy