Jedete v tom s námi?

21. 02. 2012 | 21:14
Přečteno 2263 krát
Jak naše dvojčata poporostla, řeším čím dál častěji, jak se s nimi po Praze někam dopravit, aniž bych musela používat auto. Inspiraci hledám všude možně, protože pro dvojčatový kočár je zkušenost mého muže, atleta na vozíku, ne zcela vyhovující. A to rozhodně ne proto, že by toho Martin zvládl překonat méně, právě naopak. Zaseklá zůstávám daleko častěji já s kočárem.

Při jednom hledání jsem se dostala na stránky www.asistence.org/jedeme.php, kam přibyly v zimním semestru příběhy studentů speciální pedagogiky a psychologie Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Ti se zúčastnili projektu Jedeme v tom s vámi občanského sdružení Asistence. Strávili den na vozíku v ulicích Prahy a svoje zkušenosti, často velmi vtipně, popsali, eventuálně k nim natočili video. Pro mě jsou přesně ona potřebná srovnatelná "výkonnostní" skupina, takže z jejich textů čerpám inspiraci kam jít a čemu se naopak vyhnout. Zajímavé však mohou být pro kohokoliv. Ukazují, co všechno považujeme za samozřejmé a přitom to samozřejmé není. Abych nebyla ale jen kritická, musím říct, že na mě udělala obrovský dojem úprava tramvajových ostrůvků na trase z Podolí do centra a těch, které jsou u Národního divadla na Národní třídě, to je paráda!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Dagmar napsal(a):

Je dobre, ze existuji neziskove organizace, jejich uzitecne projekty, ktere pomahaji studentum i "kolemjdoucim"

Tak at holky pekne rostou, aby prestaly potrebovat odvoz kocárkem a zvladly to po svych :-)
21. 02. 2012 | 22:02

Duroy napsal(a):

Drzím palce, pro získání grantu v rámci Drábkova projektu!
21. 02. 2012 | 22:46

Yossif napsal(a):

Dagmar - chyba je právě v tom, že platíme čím dál větší daně, stát je ale neschopen plnit i to co tu bylo normální už před 30 - 50 lety, a ještě se najdou prosťáčci kteří si myslí že je báječné založit na všchno neziskové organizace, , ideálně takovém kde si někdo nakrade.
Zajímalo by m,ne jestli je nějaký jiný národ tak bl-bý jako čecháčci
22. 02. 2012 | 09:12

pozorovatel napsal(a):

Yossife- za komunistů chtěli být mladé dívky lékařkami nebo učitelkami, chlapci inženýry nebo piloty. Dnes jdou mladí na sociální dávky a ti podnikavější si zařídí nějakou neziskovku.
22. 02. 2012 | 10:01

Dagmar napsal(a):

Yossif, pozorovatel

Tedy panove, to jste mne nastvali. Samosebou, ze mohou existovat neziskovky, ktere popisujete. Ale vetsina z tech, ktere v CR pusobi, dela bohulibou cinnost, charitativni, vzdelavaci, kontrolni, osvetovou, kulturni... (muzete si "vygooglovat")

Tady na Aktualne cz je vetsina prispevku od blogeru i diskutujicich zamerena lamentacne a popisuje, v jake bide duchovni a co nevidet i socialni nase ceska spolecnost je a bude.

Ale jednim z duvodu, proc tomu tak je, je prave slaba obcanska spolecnost, pro jejiz existenci je cinnost neziskovych organizaci podminkou nutnou.

To, ze proti obcanske spolecnosti broji vetsina politiku (slava cestnym vyjimkam) mne neprekvapuje, ale takove nazory obcanu, ktere tu reprezentujete vy, a ze jich neni malo, je neuveritelne nepochopeni vlastni sily, kterou mohou obcane projevit jen v ramci obcanskych, nikliv politickych struktur.

Proc se v CR tolik rozmohla napr. korupce? Protoze politicke strany zdegenerovaly, nebot nepusobi v tlaku obcanske spolecnosti, ktera by je prostrednictvim svych organizaci kontrolovala, davala jim motivaci, aktualni temata cinnosti, hlídala jejich rozpinavost a klepla politiky hned pres prsty, kdyz se dopusti precinu - nebot by vladla organizovanym verejnym minenim, ktere motivuje volice. I kdyz v posledni dobe se lecos zlepsilo, ale je to stale malo.
22. 02. 2012 | 11:17

resl napsal(a):

Dagmaro - a představitelé těch neziskovek si neberou žádný plat??? Ono když jste sám povaleč a feťák, nejlepší je založit neziskovku kde budete mít zdarma čisté injekční stříkačky a metadont a den můžete trávit rozmluvou s kolegy feťáky -vše za naše daně .
Za blbého socíku se každý uživil vlastní prací a různé organizace na řešení cigánů, bezdomovců, feťáků nemusely existovat. Dokonce i zdravotně hendicapovaní měli práci - a jejich problémy šly řešit v rámci tehdejších možností běžnou diskusí - nebyly potřeba žádné speciální organizace.
Drtivá většina neziskovek a občanských združení je jako škrábání se levou rukpou na pravém uchu- složitě řešíme problémy co by ve společnosti která slušně pracuje a má fungující stát vůbec neexistovaly. Ale parazitům to asi vyhovuje
22. 02. 2012 | 13:45

Cestovatel napsal(a):

Dagmar, společnost potřebuje aby lidé pracovali- tvořili hodnoty a za vydělané peníze si zařídili slušný život. To že dnes nepracujeme,máme bezdomovce, lidi co hledají jídlo v popelnicích, gheta, exekuce - a pak zřizujeme armádu spásy, stany pro bezdomovce, všelijakou charitu - je celé velký NESMYSL. Dokážete to pochopit
22. 02. 2012 | 13:50

Dagmar napsal(a):

No dalsi neinformovanci - resl s cestovatelem

Ja tedy charita nejsem a na osvetu cas nemam. Panove jste vedle a delate si svymi neznalostmi ostudu. Kdyz uz umite psat do diskusi, umite si jiste nalezt zadouci informace, precist, promyslet a v lepsim pripade se poucit a v nejlepsim pripade zasvecene sirit nabyte informace dal. Tim kultivovat nevzdelane barbary, jakymi zatim jste i sami a prispivat ke kulturnosti ceskeho naroda. Fandim vam a jdu sportovat. Nazdar :-)
22. 02. 2012 | 14:21

Václav H napsal(a):

Dagmar nevím čím vás naštvali uvedení pánové, ale řeknu vám čím jste naštvala mne.
NECHCI PLATIT žádné nezizkovky. , protože je nepotřebuji.
---Cigáni nikdy nevynikali poctivostí a pracovitostí, ale celá tisíciletí tu žili jako každý jiný občan - pracovali, žili za své peníze, a pokud překročili zákon, první policista který to zjistil je srovnal. Po listopadu 89 nepracují a parazitují, z mých daní jim vyplácejí dávky, oni porušují zákony a místo řešení vznikají Z MÝCH DANÍ neziskovky které stojí miliardy,nic nevyřeší ale jen monitorují situaci,a parazitují, občas nějaké primitivní hurá akce - a situace se zhoršuje den po dni.
-- feťáci a alkoholici žili na okraji společnosti vždy, případnou kriminální činnost opět vyřešil první policajt který to odhalil, po listopadu 89 jsou zákonem chráněni a opět Z MÝCH DANÍ spousta parazitních organizací které se o ně tzv starají
---- Stejně bezdomovci, gheta, a jiné problémy
--- už Franc Josef věděl že když invalidu nechá na ulici, má problémistu který bude pomlouvat stát a škodit- proto jim dal trafiky a tím z nich udělal vážené občany, kteří jsou přínosem. Jestli nevíte, dodnes ve Vídni jsou trafiky vyhraženy invalidům a zdravý prostě nedostane licenci. U nás invalidé za socialismu pracovali, a žádný režim nebrání tomu aby si udělali ZA SVÉ PENÍZE jednoduchou organizaci, která může upozorňovat na jejich potřeby. Dnes opět žijí z dávek. Příklad - Sledge hokejisti - v rukách sílu vrcholového sportovce, hlava v pořádku, ale pracovat nemohou- proč ??? Žádné neziskovky netřeba
...
Tak bych to mohl probrat jednu oblast po druhé - něco tu naznačil i resl,
Neziskovky jsou v drtivé většině PARAZITNÍ NESMYSL, kde si nemakačenkové udělají z něčeho zbytečnou živnost ZA MOJE DANĚ a ještě se tváří jako huimanisti
22. 02. 2012 | 14:44

oskar napsal(a):

každé matce s dvojčaty v kočáru jednoho speciálního pedagoga na pomoc, vždyť kočárem v tramvaji se musí jezdit každý den a na tramvajovém ostrůvku či v tramvaji nikdo není.
22. 02. 2012 | 16:20

divizna napsal(a):

Pro trochu lásky šel bych světa kraj...
oskaréééééééééééééééé
22. 02. 2012 | 16:38

Dagmar napsal(a):

Vaclav H

Ale pane, stejne jako drive jmenovani panove, ani vy o neziskovem sektoru moc nevite (timto konstatovanim vam fandim, protoze z vaseho prispevku je zrejme, ze nevite skoro nic). Svet neziskovek se sklada z ruznorodych subjektu, mezi nimiz jsou i organizace, ktere vam lezi v zaludku, protoze
a) jsou financovany z vasich dani
b) podporuji cikany.

No ano, takove organizace take jsou, ale tvori jen zlomek mezi neziskovkami. Vetsina z nich si na svoji cinnost opatruje penize jinak, nez ze statniho rozpoctu, kam smeruji vase dane, mnohe z nich take podporuji ty, kteri si to zaslouzi a ne ty, kteri to potrebuji. Treba vysilaji mlade lekare na staze do ciziny (s podminkou navratu do CR), aby tam ziskali zkusenosti, ktere jsou uzitecne pro ceske pacienty. Treba take pro vas, kdyz to budete potrebovat :-)

Protoze jsou vase prispevky slusne a vychazeji zrejme opravdu predevsim z neznalosti veci, reaguji na ne. Jinak mi ignoranti, kteri mluvi o veci bez jejich znalosti mohou byt ukradeni, zejmena kdyz jsou vyrazne xenofobni, coz je obzvlast fujfujfuj :-)

Ale kdyz jsem vas laskave poucila, mohl byste mi na oplatku z vlastni zkusenosti odpovedet na otazku, ktera mne uz dlouho zajima.
Jak je to sakra mozne, ze pokud je clovek v problemu citove interesovan (coz vy nepochybne jste) uvadi tak malo akceptovatelnych argumentu. Jako kdyby si dotycny myslel, ze ta citova angazovanost je nakazliva, tatze netreba adekvatne premyslet :-(
22. 02. 2012 | 17:49

SuP napsal(a):

Dagmar -
Nechci srážet vaše nadšení. Ale tím ...." ano, takove organizace take jsou, ale tvori jen zlomek mezi neziskovkami. Vetsina z nich si na svoji cinnost opatruje penize jinak,...." jste si jista? Není to jen vaše zbožné přání, aby to tak bylo?
Problém, který někteří diskutující vidí není ve způsobu, jakým si NNO opatřují peníze. Problém je v náplni činnosti. Tam to totiž vypadá, že většina NNO z opatřených peněz vyžije, ale na nějakou smysluplnou činnost pro deklarovaný program či účel již nezbývá.
22. 02. 2012 | 19:26

Dagmar napsal(a):

SuP

Dekuji za rozumnou reakci. A mym nadsenim netreba se trapit, je primerene mym informacim :-). Zustaneme-li u nejsolidnejsich organizaci NNO - nadaci, pak vladnou vlastnim, nejcasteji movitym majetkem, z neho ziskany vytezek, nebo prostredky z verejnych sbirek a dalsich daru verejnych ci soukromych pravnich subjektu, poskytuji v ramci vlastni nadacni cinnosti (mene casto), nebo (casteji)jinym subjektum NNO na jejich cinnost. Nadaci, ktere maji i nemovity majetek, je v CR bohuzel malo. Zakon o nadacich z roku 1997 jejich cinnost pomerne striktne definuje. Staci nahlednout. Takovych je v CR vice nez 500. Pak je hejno obcanskych sdruzeni, obecne prospecnych spolecnosti a tak - a to uz je i pro mne dost neprehledna krajina. Ale ja se drzim nadaci :-)
22. 02. 2012 | 20:24

DF napsal(a):

Dogmatička v samotném esenciálním provedení to je paní s nickem Dagmar.
Tak hnusně vykonstruovanou snůšku lží,nesmyslů a polopravd poskládaných do závěru s ryze fabulačním cílem za to by se nemusel stydět ani pan Kalousek.
Drábkova snaha ty vyrvané peníze na sociálních dávkách ukradených postiženým a to do té míry,že to málo co musí vydistribuovat přes sociální kartu příjemcům neumožní lidské přežití natož život.
Tak tyhle prachy krom vlastních firem, chce pan Drábek narvat do "soukromého podnikání neziskovek." a dát práci a slušný výdělek dalším jejich majitelům typu DAGMAR.
To je ta podstata proč si tady paní Dagmar z normálních občanů dělá srandu.
23. 02. 2012 | 09:56

irena napsal(a):

Dagmar - uvedla jste jediny priklad slusne neziskovky a jeste hloupy - lekar si sve skoleni zajisti sam, nebo ho vysle nemocnice ktera tak vyskoleneho potrebuje.
Penize ziskaji jinak??? Fundraising a sbirky jsou jen forma zebrani. A jal jinak?¿
..
Panove majibpravdu - potrebujeme fungujici stat a zadne neziskovky
23. 02. 2012 | 10:14

Dagmar napsal(a):

DF, Irena

Tak jeste jednou a naposledy. Neni problem si do vyhledavace dat heslo nadace, kliknout na jakoukoli z nabizenych, prohlednout si jeji webovky, vyrocni zpravu a dalsi informace. Udelate ji to vicekrat a az budete mit dostatecny prehled, muzete se mi sem prijit omluvit :-)
23. 02. 2012 | 10:26

DF napsal(a):

Ani náhodou paní Dagmar, omlouvat se někomu za jeho prosazování odklánění státních příspěvků do spřátelených neziskovek to je největší drzost z Vaší strany, která je adekvátní pouze s drzosti s jakou obhajuje ministr Drábek svůj SW.
Degradovat závislot přežití na sbirkách a jiných formách žebráni, to je politika kterou odstartoval pan Drábek pro svoji potřebu.
23. 02. 2012 | 10:41

Dagmar napsal(a):

DF

Nikdy nerikej nikdy. Poneku jste zmirnil ton, mam cas, proc si nepopovidat :-)

Jen aby bylo mezi nami jasno. Kdysi jsem vyuzila moznosti, kterou nabizela jedna znama ceska nadace, prosla vyberovym rizenim a byla na studijnim pobytu na zahranicni univerzite. Dalo mi to mnoho a jsem dodnes te nadaci vdecna.

Proto mi je opravdu lito, ze i inteligentni lide v CR nechapou, ze neziskovy sektor neodcerpava statni penize, ale vytvari dalsi moznost, jak z penez mimo statni rozpocet financovat bohulibe cinnosti. Je to tak vsude v demokratickych zemich a uzitecne prosperuje ku prospechu vsech. Podivejte se treba do UK, nebo do Nemecka, ci do vsech severskych zemi - vedle silneho socialniho statu existuje i silny neziskovy sektor. Vas nazor, ze nadace "zebraji", by pro Brita, Nemce, nebo Sveda byl nepochopitelny. Tato cinnost tam ma staletou tradici (navazuje na aktivitu cirkvi ve stredoveku). Kdo osobne prispet nechce, neprispeje a tim to pro neho konci. Nejmovitejsi nadace tam zakladaji bohate firmy a jednotlivci. Taky u nas maji nadace treba banky.

Po lidi potrebne vytvareji nadace dalsi mozny zdroj prijmu, ale zejmena prilezitosti navazet pozitivni vztahy, uspokojit sve potreby kultivovanym zpusobem.

Pro studenty, mlade vedce nebo umelce vytvari tento svet dalsi moznosti jak ziskat prostredky na studim, nebo na cesty do zahranici, socialni stipendia vazane na vykon. Vsechny velke a slavne univerzity v UK maji sve nadace. Tech moznosti je rada a ja sama neznam vsechny moznosti.

Take pred druhou svetovou valkou byly v CSR i bohate nadace a bylo jich hodne. Po roce 1948 byly zruseny a tim se ztratila tradice a veseobecne povedomi o jejich uzitecnosti. Verte, ze je to velka skoda.
23. 02. 2012 | 11:25

irena napsal(a):

Dagmar: projela jsem si neziskovky a nadace a zustala jedina otazka-- jste tak naivni nebo vychcana? ??
Nektere maji sice uslechtilou napln, ále porad nesmyslne slozite resi neco, co tu za socialismu fungovalo dobre i bez nich ziskani penez jste moc nevysvetlila. Casto jsou to organizáce kde si svoje ego hreje nejaka radoby celebrita. Internacionalni pomoc pri katastrofach , peci o nemocne a invalidy zvladal spcialismus bez zbytecnych organizaci, pecibo fetáky, cigany, kriminalniky take a mnohem lepe. Feminismus nepotrebuji
Mela by jste se za to parazitovani hodne stydet,

Jestli nechapete, Evropa se dnes neumi samá uzivit, take prpto ze nechceme pracovat ale resime prebujela lidska prava pro kazdeho parazita a vse je silene prebyrokratizovane
23. 02. 2012 | 11:41

Dagmar napsal(a):

Irena

Vazena pani,

pokud budete diskutovat zpusobem, ktery jste predvedla v 11:41, neminim s Vami ztracet cas. Pokud ovsem polozite otazky slusnym zpusobem, jsem ochotna Vam odpovedet. Je to na Vas.

Pekny den.
23. 02. 2012 | 11:54

irena napsal(a):

Dagmar to je ta zvracena logika, nejrve udelame skoly drahe a nedostupne, a potom si nekdo zviditelni tim ze vytvori nadaci kde nelterym umožni studovat. Pani hrabenka muze rozdavat bonbony chude luze a vypada jáko lidumil.
..
Kdy se naucite prestat myslet jako lokaj, ktery dostal pobÿt na skopeni zadarmo a raduje se jak prostacek
23. 02. 2012 | 11:56

Dagmar napsal(a):

Irena

Uz je to lepsi, ale stale mate do slusnosti daleko. Zkuste prosim diskutovat bez osobnich invektiv.

Dekuji.
23. 02. 2012 | 12:05

irena napsal(a):

Ve zdravotnictvi jeste odpornejsi - reknem lidem ze nemame na lecbu a pak si zalozime nadaci na podporu lecby rakoviny. Misto co by stat zorganizoval zdravotni peci
23. 02. 2012 | 12:09

Dagmar napsal(a):

Irena

Bylo by dobre si uvedomit, ze neziskove organizace, vcetne nadaci maji rozhodne delsi tradici nez moderni socialni stat. Jiste vam neco rekne jmeno Gaius Cilnius Maecenas. Socialni nerovnost, ktera je pritomna v kazde lidske spolecnosti (i v tom vami zrejme nezapomenutelnem socialismu byla pritomna) je mozne mirnit ruznymi zpusoby. Nevim, proc vam lezi v zaludku zrovna cinnost neziskovych organizaci.

Rozumni a pouceni lide si cinnosti nadaci prave ve zdravotnictvi a skolstvi velmi vazi. Protoze ty nadace pomahaji velmi ucelne tam, kde statem organizovana socialni pomoc je nedostatecna nebo zadna. Kdyby nadace pusobili za socialismu, mozna, ze bychom v nem jeste zili a vy byste nebyla tak frustrovana :-)

Kdyz uz jste si dala tu praci a prosla seznam nadaci, podivejte se take do jejich vyrocnich zprav. Naleznete radu nejruznejsich projektu i jmena konkretnich lidi, kterym ty nadace pomohly. Nevnimat tuto cinnost jako pozitivni, muze jen clovek zaslepeny nebo zly.
23. 02. 2012 | 12:34

irena napsal(a):

Dagmar - uz jste sestoupila na tu ubohou uroven- komu se to rnelibi, sty§ka se mu po socialismu- stare struktury vylezaji. Spravne ale pisete že nadace supluji nefungujici stat -ale o tom tu celou dobu mluvim ja i o§tatni. Urazite se, ale oppravdu nejste schopna pochopit ze platime dost vysoke dane a za ty si zaslouzime FuNGUJICI stat" . Kdyz neco záplatim, mam to dostat, ne že budou nejake nadace, ktere budou zebrat o milodary na leceni nemoçnych, na to aby deti mohly studovat, a na fetaky a cigany a jine nesmysly.
..

Asi se vam take nelibi co se v tpmto state deje, ty nadace ale pomahaji hlavne udrzet to nefungujici álespon naoko a tim SKODI a oddaluji napravu. Ppdppra ciganu, fetaku a kriminalniku je vyslovene skodliva cela.
A opravdu si myslim ze nadace jen pomahaji parazitum se zviditelnit, Primer o hrabence co zbidaci ppddane a pak jim hazi bonbomy a mysli si ze je humanistka je velmi trefny. A Evropskou tradici se neohanejte, EU zije na dluh ktery neumi ani pribrzdit, natoz zaplatit
23. 02. 2012 | 14:08

Dagmar napsal(a):

irena

Vazena pani,

opravdu mi neni lito, ze neminim v diskusi s vami pokracovat. Odhlednu-li od osobnich invektiv, kterych se neminite vzdat, vas zpusob vedeni argumentace, kdy zapominate na to, co jste napsala, abyste pak oponenta napadla, ze si dovoluje pracovat s informacemi, ktere jste sama poskytla - viz vase vyjadreni o socialismu
"...co tu za socialismu fungovalo dobre i bez nich..."
"...peci o nemocne a invalidy zvladal spcialismus bez zbytecnych organizaci, pecibo fetáky, cigany, kriminalniky take a mnohem lepe."

Nebo kdyz argumentujete necim, co oponent vubec neuvedl, napr.
"Spravne ale pisete že nadace supluji nefungujici stat..."

"A Evropskou tradici se neohanejte, EU zije na dluh ktery neumi ani pribrzdit, natoz zaplatit"

Co ma proboha spolecneho Rimska rise s EU? Protoze jsem se odvolavala na tradici nadaci, ktera existuje v Evrope dele nez od uvedeneho statu.... a o EU nepadlo ani slovo.

Mohla bych vam o urovni vasi osoby, vaseho pisemneho projevu, kladeni argumentu, nalezani souvislosti mezi fakty atd napsat mnoho velmi nelichotiveho, ale verte, ze mi typ osoby, kterou tady reprezentuje, opravdu nestoji za to.
23. 02. 2012 | 14:57

irena napsal(a):

Dagmar .jeste jednou po lopate. Platim dlouhe roly zdravotni pojisteni a dosud jsem cerpala minimum pece. Polud bych mela třeba tu rakovinu, cekam ze tento stat mne nabidne lecbu, ñechci zebrat u nejake nadace. Stejne platim duchodove pojisteni a cekam zacto duchod , ktery mne umožni zit, a ne ze skoncim jako bezdomovec a budu zebrat u armady spasy nebo nadace v zime o stan a teply çaj. Chci aby lide co pracuji mohli poslat deti studovat, ne zebrat o stipendium od nadace". Ñejsem komunistka. Ale ze toto socialismus umoznoval a dnes to pro mnohe nejde, je smutne.
Raďa bych, aby dobre slutky delal za svoje vydelane penize, hrabenku co rozdava luze milostive bonbony, a jeste za cizi penize, nepotrebuji
23. 02. 2012 | 16:32

irena napsal(a):

Spolecnost lidi se uzivi praci- tvorenim hodnot , z tech muze zit.
Nadace a neziskovky netvori, jen prehodi penize z jedne kapsy do druhe a utrati je, zcasti za uzitecne veci, ale z casti na nasmysly- pomoc ciganum, fetakum, nepracujicim povalecum. To ze je to prilezitost pro nziskovky jak si dobre zit a jeste delat svoje zviditelneni za cizi penize je bohuzel pravda.
Od banky bych chtela aby odstranila nesmyslne poplatky a dala uroky , od CEZu slevneni eleltriny, dobrocinnost ñepotrebuji. A zebrani na ulici na dobrocinnost take ne
23. 02. 2012 | 17:21

Jana Z. napsal(a):

Reaguji na příspěvky, které jsem si zde přečetla. Nikomu nic zlého nepřeji, ale myslím si, že kdyby jste měli v rodině někoho blízkého potřebného (dítě, sourozence...), tak mluvíte naprosto jinak. Navíc každému z nás se může stát vážný úraz a to co zaplatíte za celý život za zdravotní pojištění léčbu ani z poloviny nezaplatí (zkuste se podívat, kolik stojí např. jen operace slepého střeva). A co teprve pomůcky pro následný život... Stejně jako matka, které syn fetuje, vždy feťáky nenáviděla, nyní se jim snaží pomoci, protože ví, že do toho může sklouznout kdokoliv (a feťákem nemusí být jen dítě z rozvrácené rodiny, kde to nefunguje). Je mnoho bezdomovců, kteří se na ulici dostali aniž by chtěli - úmrtí manželky, ztráta bydlení, žádný blízký (to že na ní chtějí zůstat je už věc druhá), i toto se může stát každému. Zkuste se nad tímto zamyslet a ne jen nadávat, že na to jdou vaše peníze, protože nikdy nevíte, kdy vy tuto pomoc budete potřebovat.
23. 02. 2012 | 17:35

Pernica napsal(a):

Jano Z - kde berete ty naivní názory??? Celý život platím nemocenskou a když těžce onemocním, zjistím že stát je rozkradený, nemá na moje léčení a nechá mne chcípnout. A pak na dace vyberou na ulici, nebo se podniky v rámci dobročinnosti / a svého zviditelnění a akce PR, složí na ty miliardy co chybí státu a zaplatí mně ty lékařské nzákroky. Toto je podle vás správné a trvale udržitelné.????
...
Přečtěte si ještě jednou v klidu Irenu, ale i Václav H včera 14,44, před tím pozorovatel a resl. Mají to promyšlené, na rozdíl od vás
24. 02. 2012 | 11:36

Smíšek napsal(a):

Tak se mi zdá, že tu straší duch Anastázie Králové
24. 02. 2012 | 12:16

Jarmulka napsal(a):

Jano Z a Dagmar - už je to trapné opakovat, ale opravdu si myslím že náš stát má na to aby uživil své důchodce, poskytl lékařskou péči svým lidem atd. N e p o t ř e b u j e m e nadace, nechci žebrat u armády spásy apod.
Tento stát nemá na živení parazitů , na zbytečnou byrokracii, a na rozkrádání. Tento stát se musí uživit prací
...
To že to za socialismu fungovalo tak, že nikdo nemusel žebrat, být bezdomovec,hledat jídlo v popelnici, trpět v ghetu a bát se na ulici kvůli kriminalitě je pro mne smutné, i když nejsem komunista
24. 02. 2012 | 12:38

Dagmar napsal(a):

Jarmulka

Žádný stát na světě nemůže nikdy uspokojit potřeby všech svých "potřebných" občanů na té nejvyšší dostupné úrovni. Proto měl, má i bude mít neziskový sektor v každém státě (pokud mu je umožněno působit) svůj nezpochybnitelný smysl.
To, že exitují lidé, kteří se domnívají, že tomu tak není, na tom nic nezmění.

To je vše, co k tomu mohu dodat.
24. 02. 2012 | 12:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy