Čeští paralympionici mohou do Londýna...

23. 02. 2012 | 22:54
Přečteno 3642 krát
...a čtenáři blogů na Aktuálně jsou opět prvními v ČR, kteří se to dozvěděli :-) Výkonný ředitel Mezinárodního paralympijského výboru (MPV) Xavier Gonzalez uvolnění suspendace Českého paralympijského výboru (ČPV) oznámil dopisem výkonné předsedkyni Aleně Erlebachové. Gonzalez uvedl, že pro MPV jsou dostatečné záruky, které Česko poskytuje pro nápravu současného neuspokojivého stavu v paralympijském hnutí.

Od Mezinárodního paralympijského výboru je toto rozhodnutí víc než velkorysé. Jsem samozřejmě moc ráda kvůli reprezentantům. Na straně druhé si říkám, jestli má Gonzalez s funkcionáři a některými sportovci, kteří ho bombardují svými oficiálními i osobními dopisy, tak obrovskou trpělivost, nebo jestli je prostě rád, že se dosáhlo alespoň nějakého pokroku, a s úlevou se jich zbavil. Minulý pátek například odešlo do Bonnu, kde centrála MPV sídlí, takzvané Memorandum porozumění. Byl to relativně stručný text, který MPV Čechům doslova předepsal a přesně v něm definoval, co se musí stát, aby suspendaci členských práv ČPV uvolnil. Porozumění se mělo týkat Českého paralympijského výboru a jeho dvou členských svazů - České asociace tělesně handicapovaných sportovců a Českého svazu tělesně postižených sportovců (ČSTPS).

A jak to dopadlo? Na listu A4 byly kromě regulérně předepsaného textu od MPV ručně psané poznámky od ČPV a ČSTPS, které ukazovaly na vše, jen ne na vzájemné porozumění. V podobném duchu to pokačovalo dále, kdy ČSTPS zaslal mezinárodnímu výboru seznam svých výhrad/podmínek, se kterými memorandum podepisuje, a výkonná předsedkyně českého výboru Erlebachová poloosobní dopis s vlastní verzí toho, jak to "ve skutečnosti" je. Myslím, že v tomto případě se lze byť jen mlhavého obrazu skutečnosti dobrat velmi obtížně. Gonzalez vyzývá k tomu, aby jednotlivé organizace zanechaly stranou minulost a věnovaly se současnému řešení situace, je ale zjevné, že to je aktuálně pro zúčastněné aktéry nadlidský úkol. Takže buďme rádi, že byl "strýček Xavi" tak hodný a pustil sportovce závodit, a pevně doufejme, že časem u nás bude líp.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

B. napsal(a):

Bože, to jsem si oddechla!
24. 02. 2012 | 07:07

vaclav h napsal(a):

Kolik z tech paralympiku nekdy sahlo na práci- silu jako vrcholovy sportovec, hlavaxv poradku, ale vsichni na invalidnim duchode.
24. 02. 2012 | 07:59

Pedro napsal(a):

Moc,moc se obávám,ze nyní k žádnému dalšímu pokroku nedojde.Loutkova vůdkyně CPV bude dal vedena ze zákulisí efdzejem a vlastně již jsme se vrátili do roku 2004. Jak tehdy říkal p.Janouch " je to válka s CSTPS". Dodávám,ze bez vítěze a trpět budou sportovci ještě hodně dlouho.
24. 02. 2012 | 08:13

modrý edvard napsal(a):

Obávám se, že těm parasportovcům (a hlavně jejich manažerům), jde především o prachy. Proto si myslím, že p. Gonzalez udělal chybu.
24. 02. 2012 | 10:57

pozorovatel napsal(a):

Václav H má pravdu- opravdu by mne zajímalo kolik z těch paraolympiků umí být společnosti prospěšných, a kolik z nich si jen hraje na sportovce za naše peníze a parazitují. A ještě víc parazitní jsou ti bafuňáři , organizace co se na tom živí
24. 02. 2012 | 11:17

A.J. Rimmer napsal(a):

Martin Němec: paralympijský medialista, manažer RWE.
Michal Stark: paralympijský medialista, pracuje na směny v Pražský teplárenský
Jiří Ježek: jediný profesionální cyklista v ČR s handicapem, člen profesionální cyklistické stáje
David Drahonínský: paralympijský medialista, pracuje na plný úvazek.
Jan Povýšil: paralympijský medialista, profesionální fotograf
Martin Kovář: paralympijský medialista, poradce ministra, člen několika dozorčích rad atd.
Eva Kacanů: paralympijský medialista, učí v Olomouci na univerzitě.
atd atd atd atd... To jsou jenom ti o kterých vím. Takže s tim že chtějí víc peněz a že žijou z inv důchodu je dost odvážné tvrzení. Z inv důchodu se totiž pánové sportovat na takové úrovni fakt nedá.
mmch kolik z těch vrcholových sportovců typu Sáblíková, Šebrle a další sáhlo na práci? :o)

Lepší hrát si na sportovce a dělat aspon to minimum potrebny k reprezentaci na paralympiade, nez sedet doma a parazitovat taky...
24. 02. 2012 | 11:39

A.J.Rimmer napsal(a):

pardon, Martin Němec je v NEt4Gas :o)
24. 02. 2012 | 11:46

Dagmar napsal(a):

Já si dovolím požádat osobu, která sem píše pod nickem "pozorovatel" o laskavé sdělení, jakým způsobem on ráčí být společnosti prospěšný?

Pokud bychom měli soudit podle úrovně jeho příspěvků tu i onde, měli bycho se o tuto společnost začít bát :-)
24. 02. 2012 | 12:34

Dagmar napsal(a):

Osobu píšící pod nickem vaclav h vyzývat netřeba, odpoví-li pozorovatel bude psát stejná ruka :-)
24. 02. 2012 | 12:38

pozorovatel napsal(a):

Dagmaro Pozorovatel má poctivě odpracováno 40 let, ale ještě ne dost starý na důchod. Nikde si nenakradl. A dívá se jak se mu hranice důchodu neustále vzdaluje a jak ho stát připravuje na to že stejně žádný důchod asi nedostane. Pozorovatel také těch 40 let platil zdravotní pojištění, zaplaťpánbůh kromě zubaře, jedné zlomené nohy a cca 6 x chřipky nic nepotřeboval- a teď se z hrůzou dívá že časem toho doktora bude potřebovat více, ale už za otevření dveří v čekárně musí platit, a že se diskutuje o tom, jak to udělat aby co nejvíce léčení bylo nadstandard, za který se platí. A pozorovatel také zuří, protože kromě sebe musí živit cigány, půl milionu oficiálně nezaměstnaných a další300-500 tisíc lidí kteří nejsou v registraci pracáku., ale také nepracují Pozorovatel si také všiml že dříve zdravotně postižení pracovali podle svých možností, dnes jich drtivá většina nepracuje. Pozorovatel si také všiml že dnes už 40 % matek prohlásí že fotr děcka je neznámý a stanou se samoživitelkami a opět je živíme z našich daní, včetně příspěvku na bydlení, takže si bydlí v luxusu zadarmo a nastěhuje se k nim a bydlí z mých daní i ten fotr neznámý. zatímco Pozorovatel si své bydlení koupil a platí vše ze svého.
Vzhledem k upravě důchodů budou všichni výše jmenovaní, kteří v životě nesáhli na práci, mít stejný důchod jako on / pokud vůbec nějaký /, ze kterého to bydlení a jídlo nejde utáhnout, takže pozorovatel čeká jestli také skončí jako bezdomovec.
...
Pozorovatel také nehodlá živit tu nesmyslnou byrokracii a všelijaké instituce, které netvoří hodnoty, včetně agentur podporujících cigány, feťáky a kriminálníky. apod.
...
A závěrem- Pozorovatel se za tyto své názory rozhodně nemusí stydět a asi není zdaleka sám kdo je má
24. 02. 2012 | 13:10

Dagmar napsal(a):

pozorovatel,

Vážený pane, nezpochybňuji vašich poctivě "odpracovaných" 40 let. Poněkud mi chybí informace, v jakém oboru. Ale buďiž. Předpokládejme, že jste poctivou prací rozmnožil materiální hodnoty této společnosti.

Snad budete souhlasit, že kromě materiálního, existuje i duchovní bohatství, které společnost "živí" stejně podstatně jako to bohatství materiální. Ostatně vaše prezentovaná "naštvanost" má svůj původ zřejmě v tomto duchovním marazmu doby, který má pramení ne v tom, že v naší společnosti existují bohatí a mocní, ale v tom, jakým způsobem svého bohatství a moci nabyli. Protože to je ten rez, který nás rozežírá a ničí.

A jak ráčíte reagovat vy? Místo oprávněné kritiky výše popsaných ničitelů hodnot, hodnot, které tvoří páteř naší společnosti a dovolte, abych vyjmenovala ty HODNOTY, kterých si vážím já nejvíc ČESTNOST, SKROMNOST, ODVAHA..., útočíte na ty, kteří měli v životě méně štěstí než vy. Nepřipadáte si uboze?

Nemám zájem si povídat s lidmi jako jste vy, není jim totiž pomoci. Jejich frustrace je uzavřela do bludného kruhu, ze kterého hledají únik v agresi proti ještě slabším, že jsou sami. Je málo odpornějších a nebezpečnějších lidských typů. Svým způsobem tak nejen přispívají, ale také umožňují, aby ti zločinní bohatí a mocní zůstali tam, kde jsou.
24. 02. 2012 | 13:41

Miroslav K napsal(a):

Dagmar - není to moje diskuse, ale myslím že to si Pozorovatel nezasloužil- on neútočí na lidi kteří měli méně štěstí. Podle mne má pravdu v tom, že se tu rozmohl systém přežívání na sociálních dávkách a to zdaleka ne jen u těch co opravdu nemohou pracovat - takových je ve společnosti sotva pár procent Kalousek uvádí že přwes 50 % obyvatel bere sociální dávky - nechybí náhodou ona ČESTNOST, SKROMNOST A ODVAHA právě těm co nepracují a žijí na dávkách.??? A těm co platí daně a mlčí???
A když už jste tyto termíny použila, co kdyby jste vy, Pozorovateli jaksi na oplátku napsala kolik jste toho udělala pro společnost VY a jak jste projevila ČESTNOST, SKROMNOST A ODVAHU ??? Jinak je z toho totiž divný pocit ideologických prázdných frází
Jinak sám mám odpracováno méně než pozorovatel, ale pocity mám velmi podobné jako on , a mnohé bych mohl i přidat, např, proč máme armádu která není schopna ubránit ani malé městečko a místo toho řeší válku v Afghanistanu, jaká je naše policie a justice.
A abych předešel vašemu napadání - vychoval jsem za svoje peníze 2 děti, a mám jinak koníčky a snažím se žít vesele a spokojeně, i když režim tomu moc nepomáhá
24. 02. 2012 | 14:14

Kasal napsal(a):

Dagmaro, toto jste opravdu přehnala- myslím že pozorovatel vyjadřuje docela výstižně pocity generace, která zažila socialismus a dokonce i když nejsou stoupenci tohoto systému, vidí že tun prostě mnoho věcí bylo lepších , a že dnes je mnoho věcí velmi špatných- rozhodně si nezaslouží napadání z nečestnosti, neskromnosti, a rozhodně to není o agresi vůči slabším.
Nezlobte se , mám z Vás pocit spíše naivní studentky, která ještě neví nic o životě a netuší, že mnohé může být jiné, přímo lepší než je v dnešní době, a že bohužel mnohé lepší už tu bylo a my to rozbili. Ale to by bylo na delší diskusi
24. 02. 2012 | 14:31

Dagmar napsal(a):

Miroslav K
Vážený pane,
proč to není vaše diskuse? A promiňte věty typu:

"...opravdu by mne zajímalo kolik z těch paraolympiků umí být společnosti prospěšných, a kolik z nich si jen hraje na sportovce za naše peníze a parazitují.."
"... že dříve zdravotně postižení pracovali podle svých možností, dnes jich drtivá většina nepracuje."
"Vzhledem k upravě důchodů budou všichni výše jmenovaní, kteří v životě nesáhli na práci, mít stejný důchod jako on..."

vám nepřijdou jako agresivní? Jen proto, že se dokážete vcítit do pocitů pana píšícího pod nickem "pozorovatel" a ne do lidí na invalidním vozíku?

A čestnost, skromnost a odvahu projevuji vždycky, když nesmlčím, že se mi názory "pozorovatelů" a jim pobobných nelíbí a dám jim to na vědomí a nevybíravě. Většina z nich totiž na jemnější prostředky nereaguje. Jsou pod jejich rozlišovacími možnostmi.

Nemám potřebu napadat slušně píšící diskutéry. Ale běžte se podívat na předchozí blog autorky a diskusi pod ní. Možná, že vám nepřipadá slovní agrese nebezpečná, ale ona nebezpečná je.

Kasal
Máte jistě právo myslet si, že jsem to přehnala. Já si to nemyslím. A pokud si přečtete co jsem napsala, napadám pana "pozorovatele za něco jiného, než mi vyčítáte.
Již delší dobu nejsem "naivní studentka" a v dnešní době to je skoro škoda. Sohlasím, že by to bylo na delší diskusi a je mi moc líto, že na ni nemám teď čas.

Ale dovolte mi, pánové (oba), abych se vás zeptala - proč vám vadí, že jsem se pustila do pana "pozorovatele" a nevadí vám, jak on se otírá o lidi, jimž je věnován tento blog? Možná, pokud si poctivě odpovíte, dozvíte se o sobě zajímavé věci.

Pěkný večer.
24. 02. 2012 | 15:03

Miroslav K napsal(a):

Dagmaro- když celý život pracuji, platím sociální, tedy na důchody a pak zjistím, že lidi kteří celý život nesáhli na práci budou mít stejný důchod jako já, možná o o 50 Kč nižší, a že navíc se z toho důchodu už ani dnes nedá zaplatit nájem slušného bytu a jídlo a základní potřeby, a když vláda otevřeně hovoří o tom, že i na ty důchody nebude mít a bude je snižovat / minulý týden - kolem poloviny února - na důchodovém účtu byl dluh 39,5 mil korun. jestli nevíte
- potom opravdu toto považuji za krajně nespravedlivé, a protest proti tomu nepovažuji za agresi.
Důchodovou křivku si můžete laskavě najít sama - to že až do platu cca 30- 35 000 jsou důchody téměř stejné a teprve potom narůstají je prostě fakt, a takto to bylo upraveno nedávno přijatou novelou.
Můj dědeček zemřel po r.89, byl dokonce z nižší sociální vrstvy než já, a POCHVALOVAL si jak je socialistický stát báječný, že v důchodu nežije v bídě jako jeho rodiče,nepotřebuje mít úspory a majetek, on v pohodě zaplatil bydlení, jídlo jezdil na všechny možné zájezdy a kulturní akce. Tehdy jsem se mu smál když nadšeně chodil na veřejná zasedání KSČ a Národního výboru,/ komunista nebyl / dnes se mu zpětně omlouvám a závidím. Pohovořte s dnešními důchodci jestli mají stejné pocity jako on a jsou nadšeni jak nádherný důchod mají.Proč je tedy exekutoři vyhazují na dlažbu a proč tolik bezdomovců ??? O tom že ženy odcházeli do důchodu v 55, muži v těžkých profesích v 57, ostatní v 60, ani nemluvím. To že bych čekal že po 22 letech úspěšného středoevropského ekonomického tygra / ještě před pár lety jsme to o sobě říkali, možná pamatujete /by se měla životní úroveň zvyšovat a ne klesat, že se den po dni dívám jak nemáme peníze a rušíme nemocnice, pohotovosti, požárníky, školy, veřejnou dopravu- také pomlčím. Možná si ale najděte jak to tu bylo vybombardované po válce kdy komunisti převzali moc, a srovnejte si to jaká životní úroveň tu byla po 22 letech kolem roku 1967 - rozhodně nikdo nemusel plakat že před 22 lety bylo lépe..

A o tom kdo tu předvádí slovní agresi, zapřemýšlejte i vy, a hodně sebekriticky
...
A ještě něco - jednou budete zdravotní péči a důchod potřebovat i vy. Vám nevadí, že ji asi nedostanete, pokud nebudete mít dost nakradeno. ??? Poctivou prací totiž málokdo zbohatne tak, aby mohl prožít 20 let bohatě jen ze svých úspor
24. 02. 2012 | 16:11

Miroslav K napsal(a):

Dagmar - odpověděl jsem jen na tu část o důchodech. Ještě dlužím k těm nepracujícím invalidům. I za tím si stojím. Dříve invalidé dle svých možností pracovali a nebyl to komunistický výmysl, tak to bylo už za Rakouska Uherska - on totiž KAŽDÝ normální stát přežije jen tehdy když tam lidé pracují, a naopak Evropa a hlavně ČR se dnes nemůže uživit protože je příliš těch co nepracují, ale nároky mají. / a také samozřejmě nesmyslná "práce" těch co sice chodí do zaměstnání ale netvoří hodnoty a naopak čkodí a zavazejí, naše přebujelá administrativa a instituce , a také korupce a rozkrádání/.

Rozhodně však nechci napadat invalidy- napadám stát který vytvořil takové nesmyslné podmínky, že se tu nepracuje i když je práce na každém kroku. že mnozí zjistili že je lepší být na dávkách než pracovat je až druhotné, i když to o jejich uvědomělosti a statečnosti také moc nesvědčí
24. 02. 2012 | 16:40

Kocipata napsal(a):

Co to tu resite zas za nesmysly? Dagmara vam tu jasne napsala, ze ti lidi, pres svuj handicap pracuji, k tomu jsou jeste dobri ve sportu, misto aby si drepli na vozik a pobirali davky. IMHO si ti paralympici jasne zaslouzi respekt. Pozorovatel si stezuje mozna opravnene, ale na spatnem hrobe. To je zas uroven diskuse, bozinku.
24. 02. 2012 | 16:47

irena napsal(a):

Dagmar a miroslave- zdravotne postizeni pracpvali cela tisicileti, trafiky franze josefa jsou jen medoalne zname. A Dagmaru neberte vazne, socialne naivni a agresivni byla uz pred 2 dny v blogu o nadacich.
Drzet invalidy a nemakace ná davkách je az vymysl demokracie, proto to take krachuje.
Cest a slava invalid co praçuji a jeste sportuji
24. 02. 2012 | 17:14

Dagmar napsal(a):

Miroslav K

Věřte, že tu vaši "špatnou náladu" docela chápu. Dokonce si myslím, že jí trpíte oprávněně. Demontáž sociálního státu v České republice je zcela reálný proces.

Ale jak už vám napsal nick Kocipata - stěžujete si právem, ale na nesprávném místě. Pro vaše protesty je správným místem věřejný prostor - náměstí a ulice. A čím víc tam bude nespokojených jako vy, tím bude váš protest více slyšet a vidět. A o to snad jde, ne? Jinak se vaše situace nezlepší.

Stěžovat si na blogu, který uvozuje aktivity těch, jež jsou na tom ještě hůře než ti věčně lamentující, protože jim chybí to základní - zdraví - považuji za nehoráznost a pokud budu moci, dotyčným to neslmčím.

irena

Řeknu to ještě jednou a ostřeji - dámo, na vámi nabízené nízké úrovni - odmítám diskutovat.
24. 02. 2012 | 17:52

Dagmar napsal(a):

A teď bych ráda udělala to podstatné

Přeji všem českým reprezentantům - paralympionicům hodně úspěchů v Londýně. Držím palec a ať se vám daří!
24. 02. 2012 | 18:01

Jaroslev V napsal(a):

Bože Dagmaro, co to tu provádíte.??? Asi se při tom cítíte jako úžasná humanistka.
Samozřejmě každý přeje naším Paralympikům úspěch, proč by nepřál.. Ti s kterými diskutujete jen vyjadřují oprávněný pocit, že je hezké když nějaký invalida nejdál doplave, dohodí koulí nebo i doplivne, ale co s tím. ??? Kromě toho že opravdu zůstává otázka kolik z těch invalidů dokáže dělat i něco užitečného pro společnost / a doufám že co nejvíce z nich a těm to moc přeji / , kdo to všechno platí a kolik divných funkcionářů se na tom nádherně přiživí. Píši to bez jakékoliv zášti vůči invalidům, prosím.
Vy asi opravdu nechápete, že tato země se uživí jen prací, a že nyní žijeme na dluh, který neumíme splatit a neumíme se uživit. To jsou asi důležitější starosti.
25. 02. 2012 | 10:33

Marie Hlaváčková napsal(a):

Miroslav K - souhlas
Podpory těm co nepracují ale mají práva nebo si chtějí dělat co je baví je víc než dost- a takoví se přemnožili a máme jich hrozný nadbytek.
Potřebujeme naopak podpořit to co potřebujeme a skomírá tu - podporu těm co poctivě pracují, těm co živí slušně svoje děti
25. 02. 2012 | 13:07

Lenka napsal(a):

Tak jsem si četla zdejší komentáře a ptám se Vás pan pozorovatel, modrý Edvarde , a další opravdu si tělesně postižení sportovci zaslouží, aby jste na ně takto nasazovali?! Vyměníte si to s nimi?! Máte pocit, že si dobrovolně zvolili tenhle život?! Nikdo z nich si to dobrovolně nezvolil, ale bohužel neměli to štěstí, jako Vy co tady na ně nasazujete! A pokud vím tak 90 % z nich pracuje nebo studuje! Většina z nich se totiž snaží přiblížit co nejvíce svému životu před úrazem a mnohdy pracují za minimální mzdy, ale snaží se! Ano mají invalidní důchody, ale tyto jsou část minimální, protože ten kdo pár let pracoval tak se mu to vypočítává z příjmů a to znamená mnohdy, že většinou jeho výše nedosahuje ani minimální mzdu. Možná by bylo poctivé si nejprve zjistit opravdová fakta a ne rovnou o všech psát že plundrují náš stát apod.! A ještě, když je tolik práce jak píšete, pane pozorovatel, tak proč je taková nezaměstnanost?! Jen pro Vaší informaci,uvedení sportovci mají výsledky jen díky tomu, že tvrdě na sobě pracují a něco proto dělají, ne proto, že jsou zdravotně postižení jak se asi domníváte! Tak to opravdu nefunguje!!!! Úspěšně reprezentuji ČR, ale zase tak velkou podporu státu nemají jak si myslíte! Dokonce si mnohdy musí hledat sponzory nebo to platit účast na závodech ze svého, aby mohli reprezentovat. Moc by mě zajímalo proč neřešíte nepostižené sportovce, kteří také nepracují, ale plat dostávají a na rozdíl od postižených dostávají odměnu za každé umístění do 5 místa. I taková je realita a co Vy na to?! To je v pořádku?! A o ostatních sportech jako je hokej, fotbal……..raději ani nepsat!!! Jak se , ale zdá se , že Vám leží v žaludku právě osoby zdravotně postižené a Ti ostatní jsou OK!!!!! Přeji Vám, aby jste se nikdy Vy nebo někdo blízký neocitl na stejném místě jako oni o , kterých píšete , že jsou líní a parazitují na Vás co tvrdě dřete, aby jste nikdy nepoznal jaké to je o vše přijít a muset zažínat znovu a bojovat o své místo ve společnosti!
25. 02. 2012 | 18:33

Dagmar napsal(a):

Jaroslev V v 10:33

Uplynulo již hodně času, pane, od vložnení vašeho příspěvku na tuto diskusi. Pokud se ještě vrátíte, byla bych ráda, pokud si přečtete moji reakci.

Nechme prosím stranou moje, a když dovolíte, i vaše pocity. O ty tu opravdu nejde.

Udivuje mne, kde berete odvahu a právo tvrdit, že ti,kteří tu velmi nevybíravě útočí na invalidy a svým výrokem

"zůstává otázka kolik z těch invalidů dokáže dělat i něco užitečného pro společnost / a doufám že co nejvíce z nich a těm to moc přeji /" se k nim řadíte

jsou pro společnost užtečnější než ti, proti kterým se vymezují?

Nechme stranou také empatii, které nejste zřejmě schopen. Vaše výroky o tom svědčí. Ale závěr vašeho příspěvku svědčí zase o tom, že vy vůbec nechápete, že kultivovanost, vyspělost, zralost a duchovní bohatství společnosti je dáno také tím, jak se dokáže postarat o své "invalidy". Lidí vyloučené zdravotně a sociálně.

...že tato země se uživí jen prací, a že nyní žijeme na dluh, který neumíme splatit a neumíme se uživit. To jsou asi důležitější starosti."

Tento svůj apel byste měl adresovat jiným a jinde. Invalidé se o rozkradení bohatství této země opravdu nezasloužili a trpí jím mnohem více, než lidé, kterým zdraví zůstalo zachováno.

Jsou lidé, kteří mají na invalidním vozíku vlastní, nemocné tělo. Mají však i příležitost překonat sama sebe a obohatit společnost poznáním, že člověk je bytost, jejíž duchovní potenciál dokáže překonat i ty nejtěžší životní peripetie. Jak povznášející.

Jsou lidé, kteří mají na invalidním vozíku vlastní, nemocnou duši. Ti však lidstavo nejen neobohatí, ale činí je chudším -vlastní chudobou ducha. Jak ubohé.

Nestojím o to, abyste mi vy, a vám podobní odpovídali. Pokud však máte ještě trochu slušnosti, přemýšlejte prosím o sobě a o důvodech svých vlastích selhání.
25. 02. 2012 | 20:46

Horal napsal(a):

Lenko, Dagmar , Jaroslave - co to řešíte???? Upadli jste na hlavu??? Pokud chápu, proti invalidům nikdo nic nemá, každý z nás se jím může stát už za pár minut. a přejeme jim co nejdůstojnější život Ale pánové a dámy co hovoří o tom, že je celý blog o ničem, týká se jen těch sportovců kterým někdo zaplatil a povolil účast, pro ostatní to moc neznamená a opravdu máme mnohem duležitější starosti, týkající se bohužel holého přežití celého národa, ti mají také kus pravdy. Tak se na to vykašlete a běžte svorně dělat něco užitečného.
26. 02. 2012 | 09:13

Kryplík napsal(a):

Omlouvám se všem tady, kteří přispěli konstruktivně.. „ALE“ .
Víte někdo co se stane po bouračce nebo nějakém jiném úrazu?
Víte, že Vás se to netýká??
Kdo si to se mnou z diskutujících vymění??
Přenechám zadarmo vozík, který jsem si zaplatil sám (cca 90 tisíc a další „výhody“ od státu ..).
Značka: Levně -- Za jeden den na lyžích.
26. 02. 2012 | 09:14

Woolloomooloo napsal(a):

Už Adolf Hitler zjistil, že invalidé neúměrně zatěžují stát. Že je péče o ně příliš nákladná. A tak je šmahem zlikvidoval. Je to taky řešení. Kdo ale bude další? I důchodci jsou drazí a stát na jejich penze nemá...
26. 02. 2012 | 10:27

Dagmar napsal(a):

Horal

Obávám se, vážený pane, že jste oponentské příspěvky špatně přečetl. Svým způsobem vás to šlechtí, protože se s nimi neztotožňujte natolik, že je nevnímáte :-)

Ale pokud máte, čas a chuť, přečtěte je znovu. A položte oko také na příspěvky pod předchozím blogem autorky.

Současný rozklad sociálního státu v Evropě vytvářísociální napětí, jehož obětí jsou vždycky ti nejslabší. A promiňte, slušní lidé tomu nesmí lhostejně přihlížet. Už jen kvůli sobě. Další na řadě budou totiž oni.

Ti útočící na slabší než jsou sami (invalidy, retardované, nezaměstnané, bezdomovce, nepřizpůsobivé...) paradoxně slouží tomu, co sami napadají a čeho už jsou dnes, nebo budou zítra obětí. Slouží aroganci a bezcitnosti mocných a bohatých.

Kryplík

Hezky jste to napsal :-). Už máte nabídky?
26. 02. 2012 | 10:27

Horal napsal(a):

Dagmaro - příspěvky předchozích jsem si přečetl - a musím s nimi souhlasit víc než si myslíte, a bohužel i vám trochu oponovat, a možná víc než si myslíte. Tedy přesněji - svoji pravdu máte obě strany. Ale řešením špatného stavu v našem státě nebude to že se budeme skládat na rúzné invalidy, nalévat bezdomovcům čaj v Armádě spásy a jásat že invalidé mají i sportovní úspěchy- to jen mnohým rádobyhumanistům dává laciné ušlechtilé pocity / To jste vy - popřeju invalidům medaile, koukejte jak já jsem ušlechtilá a ti co se ptají kde na to vezmeme peníze jsou hnusní, že ano ???.
Vaši oponenti, i když znějí někdy přemoudřele, si na rozdíl od vás alespoň uvědomují že naše země je nemocná, a ta nemoc je v tom, že máme ukrutně málo těch co vytvoří hodnoty, a příliš přemnožené ty co mají práva a potřeby. A žijeme ve stavu který není udržitelný, a řešením bude opravdu to, aby jsme podporovali práci a trošku omezili lidská práva pro každého kdo křičí že by chtěl. Bohužel to tak je
26. 02. 2012 | 11:21

Krypík napsal(a):

To: Dagmar
Je to myšleno expresivně, ale co by za život bez omezení kdokoli dal?
Až když se „stane“ chybička, tak si to človíček připustí. Pak teprve je čas na přemýšlení co dál.
To: Všem
Sportovci (ne) „zdraví“ mají jediný cíl. Překonat .. to asi všude stejný??
Někdo má svůj cíl uspět v jiných aktivitách. Kdo toto nechápe tak asi je odkázán jen na stěžování si na všechny a na všechno.
26. 02. 2012 | 11:29

Kryplik napsal(a):

To: Horal
Tato diskuse snad není o tom jak podpořit sociálně vyloučené.
Jste pro to podpořit repre sportovců ČR státem?
26. 02. 2012 | 12:26

Horal napsal(a):

Kryplíku- otázka není podpořit či ne. Otázka je " múžem si to dovolit. Jenom pro zajímavost- srovnejte si počet sportů k roku 89 a dnes - asi jsme neměli reprezentanty ve floorbalu, sálové kopané, baseballu, a nevím jak se jaké nové sporty jmenují, neměli jsme mistra světa v onanování / za rok 2010, vloni nevím. Otázka je jestli stavět rychlobruslařský stadion když to umí jenom sáblíková a ta se na to třeba za týden vykašle.
Vloni byl na slovensku obrovský skandál, protože tam organizačně nezvládli celosvětovou olympiádu neslyšících - dojemné, ale vysvětlete mně v kterých sportech je tak hrozně odlišno mezi slyšícím a neslyšícím, kromě toho že neslyší píšťalku rozhodčího.
...

Znovu a znovu - přeji zejména invalidům zdraví, přeji každému sportovní úspěchy, ale pořád to samé- najdete NEKONEČNĚ lidí kteří mají nějaký nápad v čem potřebují pomoc, v čem by se ještě mohla udělat olympiáda, mistrovství světa, mezinárodní setkání, a všichni tito chtějí především PENÍZE OD TĚCH OSTATNÍCH. A každý z těch nápadů se zková za humanitární oblast - děti, vzdělání, sport,kultura invalidé, chudí, věda, dokonce i chudáci v kriminále dojemně zapláčou jak jsou opuštěni a že je nikdo nechápe.
A kde je ta hranice komu ano a komu ne - ten kdo nejdojemněji pláče????
26. 02. 2012 | 13:35

Irena napsal(a):

Horal vs Kryplík - ano, o tom to je . Počet pracujících, co něco opravdu vytvoří je velmi malý a prudce klesá. Počet natažených rukou, a všechny opravdu podloženy dojemnou humanitou, je nekonečný. Já si myslím, že ti co si to nejvíc zaslouží jsou asi důchodci, a zrovna k těm se chová náš stát velmi odporně.
A pořád platí jediné - každou koruny, kterou vyplatíme z veřejných peněz, jsi současně sebral těm ostatním. O tom ale humanisti nechtějí slyšet
26. 02. 2012 | 13:41

Irena napsal(a):

Horal vs Kryplík - ano, o tom to je . Počet pracujících, co něco opravdu vytvoří je velmi malý a prudce klesá. Počet natažených rukou, a všechny opravdu podloženy dojemnou humanitou, je nekonečný. Já si myslím, že ti co si to nejvíc zaslouží jsou asi důchodci, a zrovna k těm se chová náš stát velmi odporně.
A pořád platí jediné - každou koruny, kterou vyplatíme z veřejných peněz, jsi současně sebral těm ostatním. O tom ale humanisti nechtějí slyšet
26. 02. 2012 | 13:42

Kryplík napsal(a):

To: Horal
Možná, že naše názory v této kauze nejsou totožné ale jsou dlouhodobě i mojí představou.
Věnuji se lukostřelbě. Nebudu zde rozebírat do detailů strukturu návaznosti svazů. Jen základ: IPC delegovalo všechny exekuce na FITU (mez. svaz lukostřelby). Pro ně je jediným partnerem v ČR ČLS (český svaz lukostřelby). ČPV (UZPS) si smlouvou udělalo z ČLS jen „sekretářku“. Je mi stále argumentováno, že v ČR je systém financování nastaven tak, že sportovce (lukostřelce) TP lze financovat jen přes jednotlivé sdružené svazy v ČPV (UZPS) . Proto větší slučování pod jednu organizaci „zdravých“ není možné. Podařilo se alespoň vytvořit komisi TP pod ČLS, která má ovšem jen poradní hlas. Tato komise udělala krok ke spolupráci lukostřelců. Ale vidím ještě dost věcí, jak by to šlo posunout dál. Momentálně se mnou moc lidí nesouhlasí, ale je to moje vize, o kterou se snažím.
Ps: snad taky se podívejte na výsledky. V ČR jsou TP lukostřelci na předních místech žebříčku „zdravých“
26. 02. 2012 | 14:07

Brasil napsal(a):

Kryplík Horalovi - jste pro podpořit repre sportovců.???? To je přesně ten hurá rádoby humanismus- já dám invalidům a jsem lidumil, ti co nechtějí dát jsou svi:::::.
Kryplíku, kolik jste na ně dal osobně ze svého???
A když z cizího - Odkud jsou ty peníze??? komu ty peníze seberete, a proč??? Neseberete je někomu kdo si je zaslouží či potřebuje mnohem více ??? Na to mně prosím odpovězte
26. 02. 2012 | 14:07

Dagmar napsal(a):

Kryplík

Já to myslela ironicky :-), Jasně, že by nikdo neměnil. Ale radit, jak řešit situaci, o které nemají ani páru - to zase dělají, zejména ti nezainteresovaní, s velkou chutí :-). Kdyby to nebylo v současné situaci, kdy stát zoufale hledá na kom ještě ušetřit (aby vlastnící nepoctivě nabytých majetků a ti, co jim to umožnili, nebyli odsouzení alespoň k placení odpovídajících daní) bylo by to jen k pousmání. Ale tihle manipulovatelní jedincioni vytvářejí zneužitelné "veřejné mínění" na které se - a už to je skutečností - při krácení všelikých dávek pro potřebné, naši politikové odvolávají.

Horal

Jste slušný diskutér a předpokládám, že máte i schopnost vytvořit si nezávislý názor. Můžete mi prosím říci, proč vám tolik vadí státní investice do potřebných (zůstaňme u avizovaných českých paralympioniců - což jsou jistě desíty milionů a nevadí vám miliardy státních peněz tedy i vašich daní, které mizí na soukromých účtech českých ekonomicko-státních mafiánů? Kdyby státní peníze nemizely v této černé díře, bylo by nejen pro invalidy, ale pro všechny občany v ČR na zabezpečení jejich potřeb (třeba zrovna zdravotnictví a v oblasti vzdělání) více prostředků.
26. 02. 2012 | 14:16

Dagmar napsal(a):

Brazil a všichni podobní, možná i totožní,

přestaňte s osobními útoky a hloupými otázkami, kterými dehonestujete pouze vlastní rozlišovací racionální schopnosti. Nemohu se zbavit dojmu, že tolik argumentačně podobné sprostoty není možné reálně synchonně rozložit mezi několik manifestačně rozdílných osob. Zdá se, že se jedná o zcela specifický způsob prezentace schizofrenního postižení osobnosti jedniné, ovšem poněkud mdlého rozumu :-)
26. 02. 2012 | 14:24

Kryplik napsal(a):

To:Brasil
Za loňský rok jsem dostal náhrady za cestovné cca 2kč-km na závody. Ostatní náklady si hradím ze svého. Mezinárodní závody teda hradil mi svaz, ale doufám, že jsem representoval ČR na úrovni. Nemám chuť zde se presentovat, ale přispívejte :-). Letos jsem si koupil vybavení za 40tis. Mám zajištěnu účast na LPH Londýn, teda podle toho co se naši bafuňáři dohodli .
Jo a za MS – 1. Místo družstev jsem dostal 10tis. .
26. 02. 2012 | 15:08

Brasil napsal(a):

Kryplíku No vidíte, a jsme u toho !!! a já o vaši reprezentaci nestojím , ale asi jsem stejně ten blbec co to platí , a vy si ještě stěžujete že to je málo.
Vy si hrajete,my platíme. Humanismus
Koho representujete - sebe, kraj, Prahu, Republiku.??? A co z toho jako my máme když vy někde vyhrajete??? Fakt hustý
26. 02. 2012 | 16:26

Povaleč napsal(a):

No to mne inspirovalo, co kdyby někdo udělal mistrovství světa v běhu na 300 m povalečů kteří chlastají v hospodě a nikdy netrénovali.Bylo by velmi poučné vědět kde na světě mají nejzdatnější povaleče, minimálně stejně zajímavé jako vědět kolik vrhnou koulí nebo oštěpem lidé bez nohou Mohl bych skvěle representovat. a navíc bych pohovořil s lidmi z celého světa o svobodě, pravdě a lásce. Dagmaro, Lenko, Kryplíku - poraďte, kde se na to získají prachy
26. 02. 2012 | 16:34

Dagmar napsal(a):

Povaleč

Vzhledem k pravděpodobnému umístění pana Povaleče na posledních místech v tak náročné disciplině jako je hospodské povalování(ač se to nezdá, naději na umístění na předních místech mají sportovci s výrazně vyšším inteligenčním potenciálem) by náklady na jeho účast neměly náležitou efektivitu. :-)

Brazil

zdá se, že váš názor neměl, nemá a nebude mít žádný vliv na rozhodování o čemkoliv. Demokracie má své výhody. Totalita hloupých, kde byste se jistě dobře uplatnil, je doufejme dlouhodobě nepravděpodobná :-)
26. 02. 2012 | 17:20

irena napsal(a):

Dagmar, tak odporne sobecky typ jako vy se malokdy vidi. Nevite kolik umelcu vyrostlo v hospode. Nevite ze alkoholismus je vazna nemoc. Preji vam abyvjste sama poznala jake to je kdyz jste nemocna a spoleçnost se vam vysmiva, Stydte se
27. 02. 2012 | 07:49

romanek napsal(a):

No to se nám Dagmara pěkně vybarvila- nejdřív tolik humanismu a nakonec je sama proti chudákům potřebným.
A hlavně je velká humanistka když mají platit ostatní, ze svého by nedala ani korunu. A naivně si myslí že když dává ze státního, tak to z jejich peněz není. Jak může být někdo tak blbě naivní
28. 02. 2012 | 13:05

David Drahonínský napsal(a):

Tak abych přispěl do Vaší diskuze.
Vyhrál jsem paralympiádu v Pekingu v lukostřelbě a na vybavení jsem si vždy sehnal finance sám od svých sponzorů nebo jsem si na něj vydělal díky prácím, které dělám ... zaměstnávají mě 3firmy ... jinak z těch výdělků platím daně jako každý jiný občan, , který teda někde legálně dělá ... na začátku mojí kariéry, mě podpořil můj svaz ... je těžký hledat lidi, kteří nejsou užitkáři, ale taky něco pro společnost nezjištně dělají ... ale to si musí na svým písečku každý z nás zamést a pak plivat a házet špínu na jiné ... česká společnost se změnila od výkonostní společnosti na užitkářskou a v tom vidím problém ... demokracie je krásná, všichni máme svá práva, která si každý hájí, ale zapomínáme, že máme i nějaké povinnosti ...
29. 02. 2012 | 12:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy