Nová definice euroskeptika

17. 11. 2010 | 17:34
Přečteno 3719 krát
Euroskeptik je politik, který přijímá pro svou zemi všechna nařízení evropských institucí se skeptickým postesknutím, že nic nenadělá, a souhlasí zvyšovat jejich výdaje o polovinu míň, než chtějí euronadšenci. Tuto definici vymyslel David Cameron, když během dvou podzimních týdnů „s rozhořčením“ přijal do britského práva podle příkazu Evropského soudu volební právo vězněných zločinců a schválil zvýšení rozpočtu EU o 2,9 procent.

Ztráta volebního práva zločinců spolu se ztrátou svobody byla odedávna samozřejmou a logickou součástí trestu za spáchaný zločin. Chránilo to veřejnost před politickým vlivem zločinců. Či přinejmenším ji to chlácholilo k domněnce, že ji to chrání. Chlácholení je důležitější součást politiky než chránění. Kdo umí dobře chlácholit, nepotřebuje vlastně v politice dělat nic jiného. Evropským institucím bychom všichni fandili víc, kdyby nás uměly všechny líp chlácholit.

A bylo by zajímavé hádat, proč jim tolik záleží na tom, aby zločinci směli volit. Dávají tím najevo, že je už jedno, kdo volí či nevolí, protože občanova volba či nevolba na evropské politice tak jako tak nic nezmění? Nebo nám tím bezděky sdělují, že je-li už politika plná zločinců netrestaných, je nefair vylučovat z ní zločince, kteří měli tu smůlu nechat se potrestat? Nebo je to jen další nevinný a pochopitelný projev potřeby europolitiků, eurobyrokratů a europrávníků neustále vykazovat novou činnost, aby je někdo nepodezíral, že nemají nic na práci a nechtěl je propustit? A že tedy ta nová činnost taky něco stojí? Proto si taky na ni musíme zvyšovat rozpočet?

Připomeňme si, jak se to zvýšení rozpočtu vyvíjelo. EU si nejprve navrhla zvýšení o 2,9 procent. „Jsem euroskeptik,“ odpověděl na to Cameron a pohrozil, že žádné zvýšení neschválí a bude naopak žádat jeho snížení. Mezitím už však (s euroskeptickým povzdechem) schválil zvýšení britského příspěvku o 430 milionů liber ročně, který zaplatí propuštěním několika set tisíc státních zaměstnanců, omezením obranného rozpočtu, odebráním příspěvků na děti střední třídy a zrušením příplatků na bydlení nejnižší třídy. Takže EU už věděla, z čeho si ten rozpočet zvýšit. Nemohla ty nové miliony přece nechat ležet ladem.

EU na to odpověděla tím, že navrhované zvýšení rozpočtu zvedla na 6 procent. Cameronovi tím dala příležitost zahrát si hrdinu a přesvědčit dalších dvanáct zemí, aby přijaly to původní zvýšení 2,9 procent, s nímž všechny už počítaly. Prohlásil to za „spektakulární úspěch“. Tím jako věrohodný euroskeptik odzbrojil všechny případné další euroskeptiky, kteří by se ještě pořád bláhově domnívali, že by se EU měla uskrovnit stejně jako evropští občané. Ti teď budou zřejmě z politického spektra přesunuti na extrémistický okraj společnosti.

Chytrá, tahle EU. (A kdo to vlastně je?) Až si bude příště chtít zvýšit rozpočet o 5%, ví, že jí je vrchní euroskeptik schválí, jestliže sama navrhne 10. A tak už to půjde dál, dokud bude z čeho brát občanům, kteří na to nebudou moci nic změnit.

Když jsem se tuhle vizi pokoušel nastínit před deseti lety, označil mě jeden známý redaktor za „paranoika, který si je svého zdravotního problému zřejmě vědom“. Nebudu ho raději jmenovat, aby dnes nemusel chodit kanály.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, vítejte v evropě...
http://kaifolog.ru/uploads/...
Veselé krizování bude líp...
17. 11. 2010 | 17:56

Ládik!!! napsal(a):

Aby kanálama nechodila procesí....
17. 11. 2010 | 18:01

Tino napsal(a):

Stále jsem přesvědčený, že náš vstup do EU byl nutný a správný. Stejně ale tak jsem přesvědčený, že je nutné ovlivňovat směřování EU. Není tedy pravdou že jsem euroskeptik, když kritizuji současnou EU. Já vlastně nikde žádného EU skeptika nevidím. Slyším jen kritiky a zastánce současného stavu EU. Pravda, je občas slyšet i ty, co tvrdí, že EU by se měla rozpustit, nebo aspoň vystoupit Česko z ní. Pro mě jsou to ale názoroví extremisté v naprosté menšině, kteří nemají žádnou reálnou vizi Evropy.Rozbít je jednodušší, než postavit nové. A kdyby aspoň věděli, co chtějí postavit. Pak by s nimi byla možná i diskuze.
Paradoxem pak je to, když v EU parlamentu je opozičník nedůstojně přehlušován, protože si dovolí kritizovat současnost EU. A přitom je to člověk schvalující existenci EU, jen má odlišný názor na její směřování.
17. 11. 2010 | 19:13

Borek napsal(a):

Chytrá, tahle EU. (A kdo to vlastně je?) Až si bude příště chtít zvýšit rozpočet o 5%, ví, že jí je vrchní euroskeptik schválí, jestliže sama navrhne 10. A tak už to půjde dál, dokud bude z čeho brát občanům, kteří na to nebudou moci nic změnit.
A prezident Klaus se směje, až se za břicho popadá.
Nějak bylo, nějak bude. Mám jistotu, že nikdy na tom nebudu zle. Pode mnou bude určitě 4 000 000 bědnějších, než jsem já. Tak o co jde.
17. 11. 2010 | 19:26

Medikolog napsal(a):

Když u nás v padesátých letech také vězni nesměli volit, z týchž důvodů co uvádíte, řvali všichni za železnou oponou, jak jsme nedemokratičtí... teď došlo i na ně...
17. 11. 2010 | 19:46

vlk napsal(a):

Přemýšlím, o kolik by asi Británie přišla, kdyby její dnesnicmoc firmy neměly k disposici jednotný trh a svým mizerným zbožím se probojovávaly sami do každé evropské země. To jste předpokládám také zakalkuloval pane Kuras.To abyste nemsuel chodit kanály vy.
17. 11. 2010 | 19:53

stále rebel napsal(a):

Číst to nebudu, ale kdo je euroskeptik, přesněji z kterých kruhů se tento typ rekrutuje, vím.
Nacionalisté, rasisté a různí populisté, kteří buď sami patří mezi ty duševně prostší nebo alespoň usilují o přízeň této skupiny.
17. 11. 2010 | 19:55

RA napsal(a):

euroskeptik je ten co ze svých daní nechce /ale musí/ platit tu nenažranou byrokratickou bandu v Bruselu , která se mu snaží stížit všemožně život.
17. 11. 2010 | 20:05

Petr Havelka napsal(a):

Pane vlku,

Píšete ... o kolik by GB přišla kdyby nebyl jednotný ... atd

Jde tu čistě o to, kolik sežerou bruselští byrokraté a o to co si na své "chlebodárce" vymyslí nového.

Pan Kuras zde má vynikající postřehy z bruselských vnitřností.

Nakonec, nejde tak o GB, jde i o ostatní členy EU.

No a pam stále rebel ani nečte :)

Jen ne žádné pochybnosti pane neustálý rebeli.
17. 11. 2010 | 20:06

Robin napsal(a):

Benjamin Kuras:

Nad volebním právem vězňů je zajisté možné polemizovat, ale jisté je jedno; Vámi dotčené soudní rozhodnutí nevydal žádný orgán Evropské unie ale Evropský soud pro lidská práva, který je orgánem Rady Evropy tedy úplně jiné organizace, než jakou je Evropská unie.
(http://www.bbc.co.uk/blogs/...)

Váš příspěvek je tedy v tomto ohledu mírně řečeno zavádějící.

Co se týče rozpočtu EU, tak z pohledu euroskeptiků by mohla být zajímavá skutečnost, že navýšení rozpočtových výdajů nepožadují žádní tolik kritizovaní ,,nikým nevolení bruselští úředníci´´, ale přímo volení zástupci občanů členských států tedy poslanci Evropského parlamentu :)
17. 11. 2010 | 20:12

Vico napsal(a):

Autor se ptá, kdo to vlastně ta EU je.

Takže je sice pravdou, že návrh rozpočtu podávala Komise, ale ten musel být projednán Radou EU, která není složena z "evropských byrokratů", ale s ministrů jednotlivých vlád členských států.Bez shody Rady a Evropského parlamentu/jehož poslanci byli zvoleni ve volbách v jednotlivých členských zemích/by prakticky nebylo možné rozpočet schválit.

Takže "bruselská hydra" maximálně může něco navrhovat. Cameron i Kuras tak propásli vzácnou příležitost mlčet :-)/J Chirac/.
17. 11. 2010 | 21:30

Baba napsal(a):

Hospodařit s chlácholením?
A proč ne?
Ale to byste musel nejdřív specifikovat. Specifikovat chlácholení? Já myslela, že je třeba mlžit.
I ne, chlácholení lze specifikovat velmi přesně.
No to jsou mi věci. A jak podrobné rozlišení nastavíte pro běžný denní provoz?
A jo, běžný denní provoz, nějaké základní rozlišení nastavit třeba, ale mění se jako počasí.
17. 11. 2010 | 21:45

Evina napsal(a):

Nějak jste, pane Kurasi, demagogický a neférový. Evropa se musí spojit, což ví každé malé dítě. A co nechtějí někteří zralí mužové pochopit. Mění se daný stav věci a jednou se vše usadí. Nostalgie po starých časech není trendy.
17. 11. 2010 | 22:02

Holubář napsal(a):

Evina:
No jistě, trendy je touha po nových časech. Ale racionální pohled dopředu příliš optimismu neskýtá, řekl bych.

Evropa se musí spojit, píšete. A kde berete jistotu, že ten a jedině ten centralistický bruselský způsob je ten správný a jediný možný?
A že se nesmí kritizovat?
Nějak mi vymizeli z obzoru (a to procházím denně všemožný tisk a weby) ti skvělí eurohujeři typu Kóna - Bendíka a spol., co tak pyšně exhibovali před časem na Hradě.
Ještě byste za jejich vize a chování dala ruku do ohně?
17. 11. 2010 | 22:15

ujo napsal(a):

Je otázka, zda autorovi jde o EU nebo o zájmy "vyvoleného" národa.
Obojí nemusí být zdaleka v souladu.
17. 11. 2010 | 23:18

Baba napsal(a):

Možná spíš do vody.
17. 11. 2010 | 23:49

Carlos V. - Karel Vacek napsal(a):

Geniální : Stále rebel : Číst to nebudu, ale kdo je euroskeptik, přesněji z kterých kruhů se tento typ rekrutuje, vím.
Nacionalisté, rasisté a různí populisté, kteří buď sami patří mezi ty duševně prostší nebo alespoň usilují o přízeň této skupiny.
17.11.2010 19:55:03

Skvělý příspěvek. Plný moudra, přesvědčivých argumentů, jinotajů a námětů k zamyšlení.
18. 11. 2010 | 00:15

AC napsal(a):

Nejsem euroskeptik a sjednocování fandím.
Na druhou stranu nemohu nevidět, že se vize EU rozpadá a drolí.
A drolí se tak očividně a s takovou jistotou, že to jen optimisté až za hrob nevidí.
Anebo nechtějí vidět.
Jak ale potom chtějí cokoli plánovat? To je, jako by mě vedli slepí přímo do škarpy.
Jedna veliká etapa lidstva končí a druhá, neméně nepřívětivá už začíná klepat na dveře. Vstoupí ruku v ruce s bídou a nespravedlností.
Připravte se na ni.
18. 11. 2010 | 03:35

yara napsal(a):

Myslím, že je úplně jedno jestli je někdo euroskeptik nebo opak. Skutková podstata je a zůstává, abych použil obrat právníků, že úředník kdekoliv na světě je tvor co se pomalu, ale jistě množí, škodí, otravuje ostatní občany a potřebuje neustále více a více peněz. Zahyne pouze v případech:
1/ velkých společenských změn jako je např. válka a rozvrat hospodářství země
2/ na nejvyšší stupínek velení země se dostane diktátor co nemá rád úředníky, ale to se prakticky nestává, většinou je svržen on
3/ nastane konec stěta jako takového až třeba slunce přestane svítit nebo na zemi dopadne obrovský meteorit
4/ zahyne až vědci vynaleznou na úředníky nějakou tu slintavku nebo kulhavku a pak snad dojde k žádoucímu omezení stavu úřednictva
(ale to se zase nestane)
PS.
Z toho plyne, že státní a obecně jakýkoliv úředník je prakticky nezničitelný a toto povolání má velkou budoucnost

Amen, vlastně Enter!
18. 11. 2010 | 07:23

Karkulka napsal(a):

a teď po nás ještě chtějí, abychom sanovali toho dravého Irského tygra, kterého nám dávali 10 let za vzor, ale kterému bohužel nějak došel dech a opelichal.

Asi je dobře, že jsme zadlužení a není z čeho brát.

Kdybychom spořili, sanovat bychom museli stejně.A o to víc.
18. 11. 2010 | 07:35

hanah napsal(a):

Evina
píšete:
"Evropa se musí spojit, což ví každé malé dítě. A co nechtějí někteří zralí mužové pochopit. Mění se daný stav věci a jednou se vše usadí. Nostalgie po starých časech není trendy."
hm :-))
Měla bych na vás tři otázky
- kde žijete
- kdy se podle vás vše usadí
- co je v souvislosti s EU trendy
Díky a hezký den přeji
18. 11. 2010 | 09:31

vasja napsal(a):

Karkulka napsal(a):
a teď po nás ještě chtějí, abychom sanovali toho dravého Irského tygra, kterého nám dávali 10 let za vzor, ale kterému bohužel nějak došel dech a opelichal.......

Euroouřadové by strašně rádi Irsko sanovali, kdyby to ovšem Irové chtěli. Ale maj smůlu.
18. 11. 2010 | 10:40

argun napsal(a):

Vico
Na tu Kurasovu otázku jste neodpověděl.

"Takže "bruselská hydra" maximálně může něco navrhovat."

Ale kdež. Za bolševika taky existovaly různé politické strany a "svobodné" volby. Můžete uvést jediný konkrétní příklad, kdy evropský parlament neschválil nějaký návrh Komise?
18. 11. 2010 | 11:22

Al Jouda napsal(a):

Jdiným kladem případného rozpadu EU bude možnost zavést u nás ihned a opět trest smrti provazem !
18. 11. 2010 | 11:34

Vico napsal(a):

Argun : Na špatně položenou otázku se špatně odpovídá.Ohledně rozpočtu jste se měl zeptat, zda-li se někdy stalo, že by Evropský parlament neschválil to, co schválila Rada Evropské unie/v tomto konkrétním případě složená z předsedů vlád členských zemí/. Případně jste se mohl zeptat, zda-li se někdy stalo, že by Komise EU nebo Evropský parlament něco přijala PROTI vůli Rady EU. Hledej šmudlo!
18. 11. 2010 | 11:48

Jana Pechová napsal(a):

Jestli ono to volební právo pro zločince nechce lidem jemně napovědět, že hlavním znakem současné doby je degradace hodnot. S oblibou se říká, že společnost je dnes tolerantnější, ale osobně se domnívám, že je spíš shůry tlačena k postupné rezignaci.
18. 11. 2010 | 11:51

JC napsal(a):

vlk,
Váš problém je v tom, že neustále uvažujete v relacích:

EU - otevřený trh
NE EU - uzavřený trh.

P.S. Ten trh nebyl uzavřen ani za dob železné opony.
18. 11. 2010 | 12:17

JC napsal(a):

stále rebel,
Jestli Masaryk,Beneš a spol. byli nacionalisté a rasisté, že rozložili C&K monarchii, jestli Havel,Diensbier a spol. byli nacionalisté a rasisté, že rozložili RVHP, jsem i já nacionalista a rasista, že bych přivítal rozložení EU.

Vy máte svým naturelem asi blíž k panu vachmajstru z Putimi alias důstojníku STB alias nějakému ojropskoku.
18. 11. 2010 | 12:46

jelen Větrník napsal(a):

problém není možná ani tak v EU, jako v jejich nenažraných úřednících a jejich naprosto neodůvodněných výsluhových rentách

a pak taky to nesmyslné stěhování z města do města

zkrátka neefektivní a nehospodárné.
18. 11. 2010 | 13:40

buldatra napsal(a):

Možná by leckterý euroskeptik nebyl zas až tak euroskeptický tehdy, kdyby do EU hrdě vstupovaly nové členské státy teprve tehdy, až by vlastními silami dosáhly stavu, kdy již nejsou chudými příbuznými. Anebo je někdo hrdý na to, že je chudý příbuzný?
Tedy kromě eurohujera?

Chudý příbuzný musí být hodný a vděčný a také ostražitý, nemůže si moc vyskakovat, aby mu na krk nedopadl dvourychlostní Damoklův meč, což je svého druhu permanentní napnelismus. A když se něco dlouho napíná, může se o unavit a prasknout.

Angláni mají s bruselskou euroúřednickou sestavou poněkud jiný druh vztahů a problémů, než je tomu u nás v montovně. Až my jednou budeme řešit jejich problémy…
18. 11. 2010 | 14:44

zzz napsal(a):

Posledni citatelny clanek od autora
byl "z Marsu".
Dalsi jsou jen kecy!!! Vcetne adorace
Camerona!
18. 11. 2010 | 18:34

skeptický napsal(a):

Je to zpátky k mým slovům pár let dozadu.Nutili každého,aby přijal euro.

S jednou měnou se to dá zadlužením spláchnout najednou.

Jednotlivé státy byly odolnější.Teď budou rušit brannou povinnost v Německu.Všecko směřuje k policejnímu teroru se zahraničními poradci na bezbranné obyvatelstvo.
Kdo skutečně vládne EU? Ty sympatické loutky v Bruselu?
18. 11. 2010 | 18:49

argun napsal(a):

Vico
Díky za nápovědu co bych mohl, či popřídě měl. Špatně položená otázka je omšelá rétorická klička v situaci, kdy chybí odpověď. Jistě je Vám jasné, na co jsem se ptal já i autor, jen jste holt neodolal puzení do repliky přilepit tu neodolatelně vtipnou hlášku. Je Vám líp?

Technická poznámka: Schválení Radou je prakticky formalita, neboť jak jistě víte, hlasuje se na principu poměrného zastoupení, takže váha hlasu každé země se odvíjí od počtu jejích obyvatel. Navíc vše je před hlasováním projednáno v kuloárech. Obvykle stačí pro schválení nadpoloviční většina, jen zcela výjimečně kvalifikovaná většina. Klíč je tedy stále stejný - Německo a Francie.

Tak tedy znovu a dostatečně jednoduše pro Vás zopakuji otázku:

Můžete prosím na podporu Vaší výše uvedené argumentace uvést jediný konkrétní případ (precedens), kdy EP neschválil nějaký návrh EK též schválený Radou?
18. 11. 2010 | 19:15

iga napsal(a):

skeptický

nejste vy spíš euroskeptický?
18. 11. 2010 | 19:39

skeptický napsal(a):

Pouze omniskeptický,omnipotentní a omnipresentní a omnivědoucí,prostě božský.
18. 11. 2010 | 20:18

Daňový poplatník napsal(a):

To stále rebel: vsadím se, že jste ještě nečetl jakékoliv Nařízení Evropské komise, obávám se sice, že byste jej nepochopil, ale možná byste ztratil trochu ze svého eurohujerství.
To autor: a nejkouzelnější na tom je to, že současně s nádorovitým bujením byrokracie v EU se stále více kontrolních mechanismů a služeb, které by měl prioritně dělat stát, privatizuje. Cui bono?
18. 11. 2010 | 21:06

Tenco napsal(a):

Národ nejlépe stmelí boj s nepřítelem.
Platí to i o evropském národu.
Nejsem si tak zcela jist, zda tím nepřítelem má být EK či EP. Jde o demokraticky zvolené orgány, instituce.
/podstatou, o stavu této procedury, její kvalitě lze vést debatu, ale každopádně je to volba Řádná - legalitní/
Takže buď si nepřítele vymyslíme - třeba mohamedány, nebo budeme vést obchodní válku s Čínou.

Anebo nás stmelí boj s vnitřním nepřítelem.

Ten se ale egu velmi těžce definuje, o kvantifikaci a váze ani nemluvě.
Což je pro stanovení strategických, taktických i operativních kroků v tomto boji veskrze nutné a základní - podstatné.

Nejlépe je tak začít u sebe.
Jak mohu chtít mít větší váhu, když nic nenesu ? Jen tak - pro formu ? K čemu je taková váha ? Vždyť jen rozmělňuje, vytýká, neguje, přináší jen chaos a zmatky.
Že mám ale SVÉ vize a představy?
A jsou důvěryhodné - autentické ?
Když mám sám doma chlív a neumím si poradit ani s tím co mám teď?

Je to špatný začátek. Budu tak za kecala a posléze i vola. Dříve nebo později.

Exempla trahunt.
18. 11. 2010 | 21:11

stejskal napsal(a):

I find you rather supercalifragilisticexpialidocious, Mr. Sceptical ;-)

Have a nice evening. l.s.
18. 11. 2010 | 21:28

skeptický napsal(a):

Stejskal,
You are doing it again.You know it is bad for your liver.

I think you are some kind of wonderful,scruly tramptious,and a fart smellow.

Same to you with knobs on.
S.
18. 11. 2010 | 21:55

skeptický napsal(a):

P.S.
Thanks for the idea.I haven't seen Mary Poppins in forty years.
They have it here in full.
The blogs suck lately.
18. 11. 2010 | 22:25

Petr napsal(a):

Přerozdělování musí mít svou míru a ta je v EU překročena. Když se to spojí se zemědělským a oteplovacím blbnutím, dušením hospodářství a bankovnictví centrálním řízením, je pád na hubu neodvratný. "Zásluhou" soudruhů z Brusele.

Pak nepotřebujeme takovouhle EU. Neboť ta se nezmůže na nic jiného, než podporu Palestinců a kurwení vlastního hospodářství i politiky členských států, aniž by byla schopna ji nahradit nějakou jinou politikou.
19. 11. 2010 | 00:46

Jaka napsal(a):

EU jde ke dnu, a kdo to ještě nechápe, ať sleduje její hesla, jak šla dobou:

Nebudeme zadlužovat příští generace,
budeme bojovat se zadlužováním,
snížíme zadlužování,
snížíme růst zadlužování,
snížíme tempo růstu zadlužování.
snížíme růst tempa zadlužování.
19. 11. 2010 | 00:57

Vico napsal(a):

Argun : Jedno vám nelze upřít.Uznat svou vlastní chybu tak, že to vypadá,že máte pravdu:-)

Já tvrdím, že naprosto dominantní postavení má Rada EU složená z členů vlád jednotlivých členských zemí EU.To je ten pevný bod, kterého jste se v nově formulované otázce správně chytil. Stačilo však vynechat Komisi. Takže samozřejmě, a to opakuji, co jsem řekl, nevím o precedensu, kdy by EP, ale i EK si DOVOLILI neschválit něco, na čem se dohodly členské země v R EU.

Podotázka druhá. Princip poměrného zastoupení odvislého od počtu obyvatel,což mimochodem shledávám jako spravedlivý princip, zvláště, když méně početné země jsou při přepočtu hlasů zvýhodňovány. Například Německo má 29 hlasů a poloviční Polsko 27. Německo s Francií, i když své hlasy sečtou dosáhnou 58 hlasů z celkem 345. To je teda "válcování" jen co je pravda :-)
19. 11. 2010 | 07:08

stejskal napsal(a):

I simply love your transpositions, Mr. Sceptical (provide me with copyright, would you?).

Sry for my late response, I just wake up finding myself badly hangovered (do you think that the adverb has got anything to do with mycology btw?)

Everything sux recently as some of the body functions are getting remarkably aged (don't mess with oak-aged).

Sincerely Yours

Libor Stejskal
19. 11. 2010 | 11:20

skeptický napsal(a):

Substitute intercoursed instead.
Sounds like hengoverned.Scary.

Speaking of bodily functions :

I have been fighting my minor heart attacks with the combination of nitroglycerin ,vodka,aspirin,garlic and cigarettes lately.So far,so good.
I think I'll have it patented.
19. 11. 2010 | 11:49

osmý trpaslík napsal(a):

Truly scrumptious? Fakt boží.
20. 11. 2010 | 00:22

skeptický napsal(a):

One gets to come up with ideas while ducking the fog.
20. 11. 2010 | 00:28

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy