Demokracii pohlcuje politikokracie

18. 04. 2012 | 09:26
Přečteno 4717 krát
Že demokracie má na kahánku, zjišťuje už i český prezident, dlouho před ostatními evropskými politiky, ale s velkým zpožděním za každým běžným evropským občanem. Pražský Hrad musí být asi obestřen nějakou virtuální mlhou, že se odtamtud zdá tlak na demokracii odehrávat v jakési „virtuální rovině“, kde (slovy Václava Klause v MFDnes) „mediokracie pohlcuje demokracii, útočí na politický systém, snaží se přeměnit sociální neklid v chaos a připravuje půdu pro nástup sil chtějících zemi dostat na jinou cestu“.


Marně i při čtvrtém a pátém čtení prezidentova pozoruhodného textu a se záměrným časovým odstupem v naději na uvěření svým očím hledám nějaký kontext, z něhož by se tyto výroky zdály být vyjmuté, jak se vykladačům prezidentových výroků často stává. Při absenci takového kontextu mně nezbývá než si povzdechnout, že kráčeje ve stopách svého předchůdce, i tento prezident zabloudil z reality do nějakého toho virtuálna.

Tlak na demokracii není virtuální, nýbrž skutečný. Nevykonávají jej média, nýbrž politici, dnes už téměř všichni ve všech evropských zemích a už téměř dvě desetiletí. Že to tak dlouho vydržela, je zázrak. Vytvořili si politickou třídu, štědře placenou z daní svých poddaných, ale zcela odtrženou od jejich potřeb a nadějí a soustavně zapomínající volební sliby. V jejich rukách demokracie přestala být srozumitelně diskutovanou soutěží idejí, zájmů a řádů, mezi nimiž by voliči měli na vybranou. Stala se utopickou „třetí cestou“, v níž se prvky kapitalismu a socialismu téměř nerozlišitelně prolínají v onom jakémsi virtuálnu, na němž volba té či oné strany, toho či onoho politika nic nemění.

Politici všech barev přetvořili demokracii v systém, v němž takzvaně pravicové strany vykonávají tutéž politiku jako takzvaně socialistické, takže v něm už nikoho nepřekvapí, když uprostřed krize rádoby pravicové vlády rádoby nejpravicovější česká strana veřejně a bez uzardění přemýšlí o koalici se socialisty. Systém propojující všechny strany na tytéž mafiánské nebo megakorporační zájmy mrzačící svobodu trhu a znesnadňující drobné a střední podnikání. Systém, nad jehož nezměnitelností bdí nevolená a neodvolatelná třída evropských byrokratů a jejich lokálních úřadů, správ a organizací prorůstajících jako břečťan do každé skuliny života každého Evropana. Systém neuživitelný jinak než neustálým zvyšováním daní až do zbídačení všech, kromě oné třídy politické a na ni nestydatě přilepených mafiánských skupin bohatnoucích odsáváním peněz z kapes bezbranných občanů všech sociálních tříd a politických přesvědčení.

V takovém systému zůstávají svobodná média poslední a jedinou zbývající opozicí, díky níž jej alespoň začínáme vnímat a chápat, nemůžeme-li už na něm nic změnit. Alternativou k medializaci, jakkoli nepříjemně senzacechtivé a emoce bouřící, je bezmocně přihlížet demontáži posledních zbytků demokracie znemravnělou politickou třídou. I kdyby demokracii nakonec nedokázalo ubránit ani svobodné reportérství, přezdívat je na „zpravodajsko-mediální hry namířené na likvidaci podstaty našeho politického systému“, není od hlavy státu ani odpovědné, ani racionální.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Raskolnikov napsal(a):

a vy jste tu špínu podporaval pane Kurasi, tak buďte laskavě zticha...
18. 04. 2012 | 09:33

Stařeček napsal(a):

Benjamin Kuras - prosím o laskavé vypsání titulů která, že jsou ta svobodná média, co jsou jedinou zbývající opozicí. Rád si je budu kupovat. Upozorňuji ovšem, že má angličtina na to nestačí.
18. 04. 2012 | 09:45

Gustáv Kočí napsal(a):

Čtu blogy a diskuse pod nimi. Co byste chtěli? Vždyť máte co zasloužíte:) Demokratoři:D
18. 04. 2012 | 09:49

Almo G™ napsal(a):

"V takovém systému zůstávají svobodná média poslední a jedinou zbývající opozicí..."

Vyšlo v MFDnes.

:-)
18. 04. 2012 | 09:51

český maloměšťák napsal(a):

Na Hradě je glosátorů nevalné úrovně - co se týče zdejší /ale nejen zdejší/reality na tři vagony, o tom žádná.
Proto je také ztrátou času se jimi zabývat.

Nevolené byrokraty máme i tady. V Kozloistánu Kádevítkovém Klausoidním. V přepočtu na počet obyvatel daleko daleko více, než je těch panevropských ouřadů.
Kteří - jen tak mimochodem hospodaří s vyrovnaným rozpočtem.
A kteří před zdejšími /kozloidními/ byrokraty - ale nejen před nimi, uchránili již nejednu korunu - tedy co se zlodějen ve velkém týče.

My - čeští maloměšťáci bychom byli s povděkem, kdyby se naši byrokrati odstěhovali do Bruselu a ti bruselští k nám.
Obávám se však, že na bruselské straně nebude zájem.

Nedivím se jim. Taky bych nechtěl fungovat jako něčí loutka či kašpárek.

P.S. Na jiné ukazuje vždy prstem ten, kdo moc dobře ví, že na něj se má ukázat - prstem.
Nebo dvěma prsty. :))

Obecně ale není rozdílu mezi sebepropagací a propagandou v tisku. Obé stojí za hovno.
18. 04. 2012 | 09:56

DF napsal(a):

No jedině to co navrhl profesor Bednář, který to učí v Kolíně, no a Kuras mu dělá nábor do jediné, správné, totálně demokratické no prostě autentické pravice a tou je SSO.
Jenže drahý pane Kurasi, je tady i autentická ODS a autentická TOP 09 na to prosím ať Váš Mach nezapomíná!
18. 04. 2012 | 09:56

český maloměšťák napsal(a):

DF
SSO ?
Plete se mi to s SOS a OSS.

Nevíte na čem nebo na kom jsou tydle strany nezávislé ?
Miluji nezávislé strany. Ale vždy musím vědět, na kom či na čem jsou takové strany nezávislé.
Protože nemám rád náhlá překvapení. Zejména hned po volbách a tak.

Až když zjistím, na kom nebo na čem je ten či onen nezávislý - až pak mu pošlu peníze.
Je dobré si někoho platit kvůli jeho nezávislosti.
Vyplácí se to. Jemu, i nám - českým maloměšťákům.
18. 04. 2012 | 10:13

Braniš napsal(a):

Kurasi, Jestli jsou nezávislá média opravdu to poslední co nám zbývá, jsme v pr....
Právě média byla to co tu vše pokazilo. Politici dělali vždy jen to, co jim média umožnila. Jestli chcete něco řešit: Začněte hledat proč média v době kdy tu to rozkrádání začínalo zůstala na primitivním antikomunismu a psala cosi o středoevropských ekonomických tygrech, o znalci západní ekonomiky koženém , a případné nespokojence uchlácholiola bádáním kdo ze zpěváků a herců udával STB nebo zpíval komunistům.
Tehdy to šlo napravit, dnes už jsou mafie prorostlé všude a je to vládnoucí systém
18. 04. 2012 | 11:10

jozka napsal(a):

Jedno voko nezustalo suchy pri popisu posledni basty demokracie - medii. V ceskych podminkach obzvlast.

A co se pravicovych stran provozujicich socialistickou politiku (zrejme privatizace funkci statu) tyce, mam za to, ze autor snazi trumfnout v zertovnych prispevcich ctihodneho dvojdoktora a jeho pravdu o Titaniku.
18. 04. 2012 | 11:43

pase prase na terase napsal(a):

Pan prezident jako obvykle říká pravdu. V tom je jeho mistrovství, proto mu lidé věří, proto má za sebou tu kariéru, kterou má, ačkoli měl být nenávratně pohřben nejpozději v roce 1997.
Říká samozřejmě jen tu výseč pravdy, která se mu hodí do karet, to je způsob jeho práce s veřejností.

Pan Kuras nám také říká část pravdy, tu, která se hodí jemu.
V každé demokracii si lidé vybírají z několika špatných možností takovou, která je alespoň nechá dýchat.
Živnostenští voliči ODS například jako odpadek od stolu politiků a jejich sponzorů dostávali určité ulehčení na daních, které jim umožňovalo přežít. S nimi se samozřejmě svezli bohatí advokáti, soukromí lékaři a různá svobodná povolání, kasírující za nesmyslné posudky těžké peníze.
Živnostníkům to nevadilo, každý kouká jen na to svoje.

Co je zájem politické kasty už nějakou dobu víme.
Co je zájem majitelů velkých médií v téhle zemi? Myslím, že se to z jejich krákorání dá docela dobře rozeznat.
Prosazovat zájmy "Evropy" znamená prosazovat zájmy velkých bank a oligopolů. V jejichž očích jsme pouhou robotárnou a odbytištěm toho nejhoršího šmejdu.
Všechno okolo je divadlo, které odlákává pozornost jednoduchých lidí.

Pan prezident Klaus nám neřekl, že akumulace kapitálu v "českých" rukou povede k horšímu vykořisťování, než kdyby byl průmysl nastojato prodal cizím bankám. Ačkoli to při své inteligenci dobře věděl.
Pokud si někdo vzpomene na boží německé nebo holandské zaměstnavatele první půlky devadesátých let, ví o čem mluvím. Jednali s námi jako s lidmi.
Hodně se mezitím od nás naučili.

Na činnost neohrožených investigativních reportérů je potřeba dívat se z hlediska potřeb vydavatelů média. Bezprostřední efekt zvyšující náklad není zanedbatelný, ale není tím podstatným.

Šéfredaktor dostane přátelský štulec od lidí, kterým nedokáže nic odřeknout asi touto formou: "A co XY, to je přece pěkný vykuk. Co se na něj dá najít?" Pět minut nato pilný investigativec už hrabe ve své tajné lístkovnici (určité údaje se prostě elektronickou formou neskladují, ani zašifrované) a začne tahat za konce různých slibných nitek, jestli by něco nevypadlo. Pokud šéfredaktor dostal zmíněný pokyn, je na 100% jisté, že vypadne.

K aktuálním kotrmelcům pak je dobré si uvědomit, že milá Karolina je vicepremiérkou a šéfkou legislativy. Ostatně bych hádal, že z ní s její poker face roste ženský Kalousek. Bezprostřední a nejbližší cíl manévrů asi nejlépe osvětluje tato fotka: http://www.denik.cz/z_domova/bez-restituci-by-se-cirkve-majetku-domohly-soudne-uvedl-necas-20120329.html
18. 04. 2012 | 11:45

Silvie napsal(a):

Demokracie selhává i v zemích unie.
Zajímavý rozhovor v IHNED

Nor žijící v Česku: Problémy s imigrací a zločinnost. Norsko není tak idylické

V Norsku probíhá soud s útočníkem Andersem Breivikem. Jak masakr zemi změnil? Jaké jsou nálady v současné norské společnosti? Na otázky čtenářů IHNED.cz právě odpovídá publicista norského původu Yngvar Brenna.

dotaz:
Norsko vnímám jako zemi s velmi silně zakořeněnými demokratickými principy. Nemyslíte si, že právě ty jistým způsobem usnadňují činy jako byl Breivikův masakr? A jak myslíte, že by se demokratická země měla s lidmi typu Breivik vyrovnat? Děkuji.

odpověď:

Oné silně zakořeněné demokratické principy jsou natolik vžité, že je lidé berou jako samozřejmost. Postupem času ale toto otupuje vnímání vývoje doma i v zahraničí a tak jsme se ocitli v situaci, kdy jsou "norské" hodnoty a způsob života nuceny čelit novým výzvám, na které není všelék. Politické strany se v posledních desetiletích mimořádně sbližovaly. Někdo to svádí na nedostatek opravdových problémů. Myslím si ale, že právě kvůli jakési tiché dohodě o politickou korektnost a smír strany uměle rozmělňují skutečné rozdíly mezi stranami a to vyvolává dojem, že skutečná opozice není. Tato jednota, spolu s dlouho trvajícími problémy s přistěhovalectvím a s tím přibývající frustrací skýtá extrémistům více prostor, než by jinak měli. Nikdo není tak slepý jako ten, který vidět nechce. Naivita a důvěřivost se snoubí s tím, že není pro zpřísněný bezpečnostní režim tradice: Policie chodí neozbrojeně, protože se společnost bojí eskalace konfliktů a zbytečně zmařených životů, pokud by ozbrojena byla. Problémy se zametávají pod kobereček. Za prvé si myslím, že musí nastat vystřízlivění v debatě o přistěhovalectví, která je hrozně vypjatá a přispívá k radikalizaci. Velké iluze o tom, že se tak stane si však nedělám. Myslím si, že vyrovnání se s lidmi Breivikova typu je právě proto, že hodně lidí sdílí jeho názory, velmi těžké. Spíše se musí posílit bezpečnost a zlepšovat činnost tajné i uniformované policie.
18. 04. 2012 | 12:20

Silvie napsal(a):

dotaz:
Hezký den,
jaký je obecný názor norské veřejnosti na trvalou emigraci z islámských států, resp. příliv emigrantů obecně. Jaký je postoj veřejnosti k jejich začleňování do občanské společnosti, daří se to nebo vznikají islámské komunity? Změnila se situace v souvislosti s atentátem?
Yngvar Brenna

Dobrý den, děkuji za dotaz. Norská veřejnost je v této otázce nesmiřitelně rozdělená. Podle loňského průzkumu je přes polovina Norů proti tomu, aby se v zemi usadili další imigranti. Skepse je největší za celu dobu, za kterou byly prováděny výzkumy veřejného mínění. Jen za loňský rok přibylo 67000 přistěhovalců. "Starousedlíci" tvrdí, že jim přetekl pohár trpělivosti: Mnozí lidé vnímají přistěhovalectví tak, že jako kdyby byl zničehonic zavedený volný pohyb osob z celého světa. Pronikavě mění národnostní skladbu země. Lze podle některých mluvit o novém věku stěhování národů. Donedávna jednolité etnikum přestává být výhradními obyvateli norského území. Pomalinku se země stávala země Norů, velice rychle ji politici odevzdávají, přenechávají jiným, kteří mnohdy nepřicházejí s dobrými úmysly. Lidé putují tam, kde je to pro ně lepší a to pro země, kam emigrují, vyvolává jako v případě Norska, velké potíže. Soužití je teď čím dále více otřásáno kvůli vzájemné rivalitě a sváru, jako na trhu práce, kvůli kriminalitě, agresivnímu žebrání s napadáními atd., zneužívání dávek, vytváření paralelních "společností v společnosti" atd. To poslední - vytvářející se ghetta - přispívá ke zvýšené skepsi vůči Muslimům, kteří patří k nejproblematičtěji integrovatelným skupinám. Situace se po atentátech nezměnila, naopak.
18. 04. 2012 | 12:22

Silvie napsal(a):

dotaz:
Dobrý den,
zajímal by mě obecný názor na multikulturalismus v Norsku. Nebo názor většiny, jak chcete.
Případně pak problémy, nebo naopak prospěchy, které s ním vznikají.

Yngvar Brenna

Dobrý den, děkuji za dotaz. Dovoluji si odkázat na to, co jsem odpověděl k pár minulým dotazům a trošku je doplním. Přistěhovalectví bylo jednou z příčin toho, že ve volbách od roku 1989 získává 2. až 3. největší počet hlasů FrP, Strana pokroku, jedna z největších protipřistěhovaleckých stran v Evropě, která podle některých průzkumů mohla získat až 34% podporu. Norové – a vůbec Skandinávci – se k přijímání migrantů staví negativněji než odráží preference politických stran. Ochota se projevuje spíše u oficiálních složek – orgánů. Dopad imigrace hodnotí ale ve svých diskusích především lid a z politických stran téměř jako jediná FrP - velice záporně v prospěchu zachování Norska co nejnorštěji. Přistěhovalectví tedy v Skandinávii obecně podnítilo a podněcuje radikalizaci. V některých obdobích zesiloval a zesiluje tlak lidu, aby více chránilo např. bezpečnost a pracovní trh. Mnoho Skandinávců se cítí přehlíženi až převálcováni přistěhovalectvím a politiky, kteří ho podporují a snaží se ho ospravedlňovat. Lidé si ve stále větší míře myslí,- kdyby bylo o přistěhovalectví, stejně jako o členství v EU uspořádáno hlasování, většina by byla proti. Referendum se ale nekoná a je otázkou, zda by stejně bylo respektováno.
18. 04. 2012 | 12:25

Jan Žura napsal(a):

Připojuji se k těm diskutujícím, kteří chtějí znát novináře a časopisy nebo noviny, do kterých píší, a jež stojí neochvějně na straně pravdy, zákona, solidarity s potřebnými atd. HANO jste demokraticky vyloučili z jakékoliv spolupráce, zřejmě proto, že byste se od nich něčím mohli nakazit nebo sdělují čtenářům něco mimořádně nemravného, Mateřídouška a Ohníček (snad) již nevycházejí, tak se těch správných novin nějak nemohu dobrat.
18. 04. 2012 | 12:44

anti-stejskal napsal(a):

Michael Gove dle Kurase patří mezi nebrilatnější nové konzervativní politiky

napsal

"He [Saddam Hussein] is racing to acquire a nuclear capability and enhance his other weapons of mass destruction... We have no alternative but to launch a pre-emptive war against Iraq to prevent Saddam completing his drive to acquire weapons of mass destruction. Massive military force must be deployed to remove Saddam's regime." zdroj:'We need Bush and not Saddam calling the shots,' The Times, August 28, 2002)

o 6 let později

"The liberation of Iraq has actually been that rarest of things – a proper British foreign policy success. Next year, while the world goes into recession, Iraq is likely to enjoy 10% GDP growth. Alone in the Arab Middle East, it is now a fully functioning democracy with a free press, properly contested elections and an independent judiciary ... Sunni and Shia contend for power in parliament, not in street battles. The ingenuity, idealism and intelligence of the Iraqi people can now find an outlet in a free society rather than being deployed, as they were for decades, simply to ensure survival in a fascist republic that stank of fear."

zdroj:scotlandonsunday.scotsman.com/12700/Michael-Gove-Triumph-of-freedom.4812256.jp

Jakmile Kuras začne blekotat o svobodném tisku a demokracii dostávám vyrážku.
18. 04. 2012 | 12:50

bim napsal(a):

Já si české noviny nekoupil od června 1990. Proč?
Občanský průkaz jsem tomuto státu taky před několika roky vrátil. Proč?
Občan zde již 22 roků se zásadní nápomocí novin nenabývá individuálních občanských práv.
Proč?
18. 04. 2012 | 12:51

resl napsal(a):

Náš hradní zloděj nic nezjistil před evropskými politiky. Nikde se tak krizí nezabývají, jako tady. Tady je tzv. krize, jako záminka krytí naprosto neschopných lidí v čele s vejtahou z Hradu. Zde je krize v ČR, nehledejte jinde, jsme ostuda Evropy od doby, kdy se Klaus snažil být chytřejší, ač je to nýmand, naprosto neznalý dnešního světa, navíc s falšovaným titulem profesora. Ta izolace od západní Evropy a Států, už mu leze na mozek. Samozřejmě, jeho slouha svazák Nečas je na tom stejně. Kalousek je zas tak bezpáteřní a bez noblesy, že působí v Evropě, jako šéf východoevropských buranů, Ještě do ruky jitrnici a rum, zatímco hlava zůstává trvale prázdná.
18. 04. 2012 | 13:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 04. 2012 | 13:16

Karel (taky) napsal(a):

Jedno svobodné médium znám. Ovšem ty tři blbé články za týden, které vydá, nestojí za přečtení.
18. 04. 2012 | 13:26

Alfa napsal(a):

Proboha, nezávislý tisk v ČR?
To je pokus o vtip?
Ta média snad někdo ovládá, pane Kurasi. Vy to nevíte?
18. 04. 2012 | 13:53

vico napsal(a):

Kuras zase září : Poté, kdy pravice podruhé po sobě, tentokrát však s drtivou parlamentní většinou ukázala co umí, se připojil k místním modrým vlajkonošům a navozujícím pocit, že opravdická pravice je jako Yetti. Všichni sice o ní mluví, ale nikdo ji vlastně neviděl.

U Kurase neobstojí USA, v jejímž čele stojí ultralevicový čerňoch, ani Velká Británie, neboť Cameron zklamal na celé čáře a pokud se nestal rovnou rudým, stal se oranžovým. Evropa, kde skoro všude vládnou pravicové vlády, se ničím neliší od CCCP. A u nás doma jakbysmet. Duo Drábek-Kalousek jsou rudí, Prasklej cvek /Čistej/ je rudý chachar ze severní Moravy. Klaus zlevicovatěl až to hezké není. Jedinou opozicí tohoto rudého švajnerai je snad Junge fronte heute v čele se "Štajgrwaldem".

Začínám mít dojem, že Kuras v čirém zoufalství bude první, kdo emigruje do Severní Koreje.
18. 04. 2012 | 14:27

Daňový poplatník napsal(a):

Kefalín, a čo si predstavujetě pod pojmom slobodné mediá?
18. 04. 2012 | 15:58

Sláma napsal(a):

O Kurasovi jsem neměl nikdy valné mínění a po tomto článku se to určitě nezmění. Žádná seriózní nezávislá média v ČR nejsou. Bulvární deníky MF Dnes, Lidovky a internetový Neviditelný pes patří panu Arnoldovi z Düsseldorfu a podle toho vypadají.
Bulvární media a zpolitizovaná Česká televize mají velmi výrazný podíl na dnešním marasmu.
18. 04. 2012 | 18:08

Bedřich napsal(a):

Svobodná média? Co tím prosím myslíte? Německý tisk od Blesku po Mladou frontu? Nebo tituly skoupené pány pracháči? To si asi děláte srandu, ne? Sám sebe máte rovněž za svobodně mediálně publikujícího?
18. 04. 2012 | 19:14

toska napsal(a):

Svobodná media tu ještě jsou, ale není to MFD ani některá televize... Existuje několik svobodných zdrojů na Internetu...

A autor zcela opomněl, že na současném stavu svoločstánu se zásadní měrou podílí přebujelá, přeplacená, ale naprosto nefunkční justice...

Tak už konečně, ovčani, přestaňte fňukat na netu a začněte konat, nikdo jiný to za vás nenapraví...
18. 04. 2012 | 20:56

Pavel Bela napsal(a):

Nejsou media jako media. To předváděl v neděli Moravec s Bártou, mi zůstane nadlouho v paměti. Je mi jedno, v koho žoldu pracoval, ale byl to děs. V Urválkovském stylu..
19. 04. 2012 | 00:24

Petr napsal(a):

Čeští a bruselští politici se většinou rekrutují z ambiciózních a přitom neschopných lidí. V soukromé sféře by se ve velké většině jako podnikatelé, živnostníci nebo zaměstnanci jen těžko dobře uživili. A je jim ve své morální ubohosti jedno, že jsou jen loutky v rukou mocných, za zástěnou schovaných loutkoherců.
Ale mají za to prebendy, které jim za pár let křišťálového šaškování v politice umožní třeba žít v klídku do konce života v přepychu mezi nejbohatšími dolarovými multimiliardáři na slunných plážích někde na Floridě.
19. 04. 2012 | 08:55

Golem napsal(a):

Kéž by tou opozicí byly nekorumpovaná média. Ale tou není ani ČR, ani ČT a co pak ostaní. Těm korupce kouká jako sláma z bot.
Kdo vede? Nova a MF. K tomu připočtěme, že většina našich médií nejsou naše!
19. 04. 2012 | 13:19

realysta napsal(a):

Velmi dobré, pane Kurasi. Ale jak z toho? Primárně musí další cesta řešit nejen demokratické principy (i když ty nesmí být opomíjeny), ale především bazální principy nastavení politicko-ekonomického systému? Tedy hranice míry kapitalizace a socializace systému a prováděcí (regulační a dozorovou) legislativu.

Neřešíme kvadraturu kruhu? Jako x-krát v minulosti? 1989, 1948, 1918, 1620, konec vlády Jagelonců, husitské války, Instalace nové vládnoucí dynastie po vymření Přemyslovců,... a můžeme pokračovat. Vždy je to o pokroucení ideového záměru jak změnou něco zlepšit, protože, kdo změnu provádí je vždy zdeformován touhou ovládnout moc a přerozdělit majetek....

Lidský genom?
19. 04. 2012 | 15:56

aannemer napsal(a):

A jste si jist, že fanatický pravicový plátek povětšinou lezoucí do zadku ODS a Klausovi je to pravé nezávislé médium?
19. 04. 2012 | 18:58

babočka napsal(a):

Tak pozor. Komu předně vyhovuje naše korupční prostředí? Předně médiím a novinářům. Novináři obchodují s informacemi, media nás denně přesvědčují, že u nás neexistuje slušný člověk, policie je podle nich neschopná a politici dacani. Lidé si to nechali vsugerovat a proto převládá všeobecná nasranost.
19. 04. 2012 | 20:47

Petr Ježek napsal(a):

Bolševické manýry chytily v nových podmínkách pod Řípem doslova druhý dech. Nečasův newspeak bývalého svazáka a nomeklaturního kádra je obsahově pustší než Atacama v létě. Kalouskův slovník naznačuje, že štamgast táhne tam, kde pípa voní nejlákavěji a tam také je třeba odměnit své spolustolovníky, hospodský nechť si pomůže sám. Gazdíkovi čouhá sedlácká sláma z bot a z pod čepice kštice s přidrzlým čelem jasně sdělující, že na vládnutí není třeba zkušeností ani rozhled - vždyť je na blízku spící panna evropské bilderbergovské větve. Hoši s modrým ptactvem na kohortách volajíce, že támhle se krade, pílí na opačnou stranu přilepšit si na úkor jiných, neboť kdo nekrade, okrádá rodnou stranu. Do toho polovina poslanců, kteří berou trojnásobek toho co činí průměr za třetinu toho co ti s průměrem. Do toho vříská zástup prodejných redakčních děvek bez páteře, bez níž a s lahvinkou se lehčeji vznáší nezávisle na pravdě, cti a spravedlnosti. Každý druhý čestný a slušný občan se žinýruje, má-li se o své brát či má-li být pohodlně unášen proudem k strmému vodopádu. Ti, kteří vědí, hledají výmluvy, proč nekonají dle toho, co vědí. Asi nám Čechům ti naši Češi ještě nedupli na kuří oko tak, aby to zatřáslo Blaníkem a - hrrr na ně, neřády! Ekonomický útlak, nespravedlnost, lež a bezohlednost jsou plíživé a těžko se proti nim bojuje. Přesto, či právě proto je na moudrých, aby odložili pera a klávesnice, opustili vyhřátá hájemství a jali se sdělit téte-a-téte těm podivným kreaturám, že vláda patří do rukou kvalifikovaných, neprodejných a kredibilních.
19. 04. 2012 | 22:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy