Policejní stát Británie

09. 12. 2008 | 15:52
Přečteno 5191 krát
Když se před devatenáci lety rozpadala komunistická říše a střední Evropa se otvírala vlivům Západu, těšili jsme se, jak pomalu ale jistě převezme západní politickou kulturu. Dopadlo to naopak. Západoevropští politici se naučili leckteré komunistické triky, když zjistili, že jim projdou. V Británii to Tony Blair ještě jakž takž dokázal maskovat šarmem a řečnickou dovedností. Brownovo socialistické vládnutí je už bez servítků.

Ve stejném týdnu, kdy vycházejí najevo statistiky o desítkách měst, v nichž více než třetina zaměstnaných je závislá na státním a veřeném sektoru (rekord jednoho města je 54%), provádí policie razzii na domov a kancelář konzervativního poslance. Není to policejní jednotka ledajaká, nýbrž protiteroristická a devítičlenná. Zabavuje mu veškeré dokumenty včetně soukromé korespondence, počítač, mobil a Black-Berry. Na jeho emailovou adresu nastavuje vzkaz, že adresa je nedostupná z bezpečnostních důvodů.

Poslanec Damian Green je stínový ministr pro záležitosti imigrace. Jeho specifickou ústavní povinností je hlídat, co vláda v imigrační politice provádí. Nedávno na ni uhlídal – a předal médiím – že dala za velké tajnosti pěti tisícům imigrantů bezpečnostní osvědčení pracovat na citlivých místech ve veřejném sektoru a jeden už pracuje jako uklízeč v parlamentu.
Trestný čin, z něhož Greena policie viní, se jmenuje “spiknutí na zneužití pravomoci veřejného činitele” a vztahuje se na něj jako nejvyšší trest doživotní vězení. Tím druhým členem spiknutí má být jeden zaměstnanec Ministerstva vnitra, který byl zatčen o týden dřív. Ten v té době několikrát Greenovi volal, že se s ním chce sejít. Green setkání odmítl. Důkazem Greenova trestného činu by bylo, kdyby zaměstnance ministerstva k předání informací nabádal a od něho je dostal. Takový důkaz však policie nemá.

Za tentýž trestný čin byly nedávno souzeny dvě osoby: Jeden poslanec a jedna novinářka. Obě soud osvobodil, když zjistil, že důkazy ptoti nim získala policie odposlechem jejich telefonátů, tedy nezákonně. Hovoří se o pravděpodobosti, že Green byl rovněž terčem policejních odposlechů.

Nejpalčivější otázky, s nimiž teď opozice a média útocí na vládu, jsou: Jak mohla policie získat přístup do Greenovy kanceláře na půdě parlamentu bez povolení jeho (labouristického) předsedy? Je možné, že ani premiér ani ministryně o razzii předem nevěděli (jak oba tvrdí), když o ní byl těstně před ní informován londýnský primátor (konzervativec) Boris Johnson, který o ní hned informoval vůdce opozice Camerona? Stala se pod Brownovou vládou Británie policejním státem, jestliže protiteroristické jednotky zatýkají poslance za výkon poslaneckých povinností k veřejnosti?

A připomíná se, že poslední, kdo si dovolil poslat na půdu parlamentu policii zatýkat poslance, byl král Charles I. Cromwell mu za to provedl revoluci a dal useknout hlavu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

G. Giormani napsal(a):

Pane Kurasi, krásně píšete, opravdu krásně. Měl bych jednu otázku. Máte představu, jak bezprávní stát se z ČR po letech vlád Vašeho nedotknutelného Václava Klause? Upřímně tvrdím, že se nemohu dočkat dne, kdy bUdeme v takovém "policejním státě" jakým je UK i my tady v ČR.
09. 12. 2008 | 16:04

Absolut napsal(a):

Inu, pane Kurasi, mám takový dojem že jste popustil uzdu hysterii. Nejsem znalcem britského trestního práva procesního, ale souhlas k prohlídce a odposlechům dává většinou soudce, nikoliv předseda instituce či nadřízený. Vaše volání po levicové krvi současně nepřináší odkaz na relevatní právní východiska - poslanec byl zadržen, zatčen, obviněn nebo obžalován? Byla prohlídka protiprávní nebo neetická a politická? Úroveň právního státu nelze hodnotit podle excesu (stávají se), ale podle toho, jaká úrovně ochrany se jednotlivci dostane. V tomto ohledu zůstává má víra v britskou justici neotřesena.
09. 12. 2008 | 16:04

Pokorná slepice napsal(a):

Absolut
Hlavní pointa je v prvním odstavci. Myslím, že pan Kuras má dobrý odhad.
09. 12. 2008 | 16:25

LEVAK napsal(a):

Co na to pan Havel?Ještě je Velká Britanie,nejstarší demokracie na světě náš vzor?Pokud ano tak se těším jako G.Giormani!
09. 12. 2008 | 16:35

RUS napsal(a):

To že zatkli poslance-krajana to je krize demokrace,ale to že přepadli a oloupili nezavisly stat(Irak)to je klukovina,že?

Verdikt:Autor hodi kolem horke kaši,a nema odvahu nazvat to pravym jmenem.
09. 12. 2008 | 17:26

RUS napsal(a):

...chodí...
09. 12. 2008 | 17:27

jenicek napsal(a):

to RUS: máte správně zvolený nick...
09. 12. 2008 | 17:57

RUS napsal(a):

Jsem na nick hrdý:-)
09. 12. 2008 | 18:09

Stan napsal(a):

Zvykejme si, Evropou prochazi socialisticka revoluce, v ramci "boje proti rezimu" a "boje proti klimatu" jiz dnes hori mesta, soukroma auta, obchody, banky...

prislusnici "fasisticke policie" jsou trestani za to, ze se "drze" brani misto aby se nechali ukamenovat a upalit partou hazejici dlazebni kostky a molotovy.

Lid chce krev, plameny a bolest.

Nastava nova doba a se starymi strukturami si evropske revolucni gardy brzy poradi.
09. 12. 2008 | 19:00

Karel Mueller napsal(a):

Pane Kuras,
to, co píšete v prvním odstavci, to je v rámci "globalizace" obecný trend - uvědomte si, že moc nadnárodních korporací začíná převyšovat moc států.

A z vlastních docela bohatých zkušeností Vás mohu ujistit, že tyto korporace dotáhly reálsocialismus takřka k dokonalosti.
09. 12. 2008 | 19:21

Suzanne Simon napsal(a):

Dobrý den,
a je to důležité, jestli smí imigrant zametat v parlamentu? Nebo je otázka jiná, smí lid vědět, že imigrant zametá v parlamentu? Nebo dokonce, lid to vědět sice smí, ale nesmí vědět, kdo mu to řekl.
Británie má plno, ale plno problémů, to je mi teď už úplně jasné. Soucítím s trpícími Brity, a to opravdu upřímně.
09. 12. 2008 | 21:05

Patrik napsal(a):

Pan Kuras se dotkl nedotknutelného - mýtu, že západní země vč. USA jsou dokonale demokratické. Zjištění, že tyto země jsou stejně vymakané v potlačování svobody, je pak pro někoho otřesnou zvěsti. Fízlovství a udávání v USA, odposlechy ve VB, to jsou jen drobné nehody na něž se přišlo. Důležité je, že tyto "demokracie" nejsou tak primitivní jako byli druhdy komunisté, dotáhly vše téměř do dokonalosti. Navenek je vše zcela a naprosto demokratické. Vždyť je "svoboda" všude kolem vč. tisku. :o)) Američané se u hymny dále drží za srdce, zbožňuji vlajku a třeští s konfetami u voleb, které nic nemění. Snad jednou nastane doba, kdy se budou držet za zadek a pochopí, že i tam je tuhý policejní stát. No a my v Evropě si snad jakž takž uchováme alespoň něco, co demokracii bude připomínat.
09. 12. 2008 | 22:21

bohemia napsal(a):

O národních zájmech, americkém snu a české postkomunistické zaostalosti
Zůstaň nám vzorem, Ameriko, a měj s námi trpělivost. Naroubovat obamovské výhonky na pařezy ve stadiu českého mocnářského rozkladu by byl oříšek i pro Mičurina.
Vice zde
http://czech-bohemia.blogsp...
10. 12. 2008 | 02:31

danny napsal(a):

Sproste napadate G. Browna, 10 let byl ministrem financi, za tu dobu snizil ver. dluh V.B o 20 %, klesla nezamnestnanost z takrka 15 % na 5%, to same udelali urokove miry. Podstatne se zlepsilo verejne zdravotnictvi. Na konci vlady konzervativcu, lide umirali protoze se nedockali operace, v nekterych oblastech se ani nevyvazeli popelnice . Takrka vsichni moji britsti pratele se shoduji, ze poslednich dvanact let ( pod vladou labouristu) bylo nejlepsim obdobim v historii V.B
10. 12. 2008 | 03:38

danny napsal(a):

Jinak tradicnim volicem toryu, je bud superbohac, nebo bila luza ze sidliste.
Kam patrite vy???
10. 12. 2008 | 03:43

Monika napsal(a):

Obávám se, že u přemýšlivého člověka s tímto nepochodíte, pane Kurasi. Přesně to by totiž občané ČR velmi uvítali: aby právo platilo pro politiky stejně jako pro občany. Aby se poslanci neodvolávali na poslaneckou imunitu, zejména ve věcech, které s touto imunitou nemají co dělat. - Je samozřejmě možné, ba dokonce pravděpodobné, že je to omyl NEZÁVISLÉ policie. Policie, jak jistě pak Kuras ví, není božstvo, nýbrž se skládá z omylných lidí...

Vernon Bogdanor z Oxfordské univerzity:

„The important principle is that MPs - apart from when they're speaking in the chamber and dealing with constituents' correspondence - are as subject to the same laws as the rest of us.“

http://news.bbc.co.uk/1/hi/...

2. V poslední větě píšete, že se připomíná, že Karel I. Stuart poslal do parlamentu policii. Kdopak tenhle nesmysl připomíná? Neboť kde by, proboha, Karel I. vzal policii?? Ta vznikla až takřka půlstoletí po jeho popravě, a to nikoli v Anglii, ale ve Francii. Karel I., král Anglie, Skotka a Irska, vstoupil na začátku roku 1642 do House of Common ne v zastoupení jakési „policie“ (která tehdy pochopitelně neexistovala), nýbrž osobně, v doprovodu svých zbrojnošů.

Když upomínáte na tehdejší „stuartovský“ parlament, zapomínáte také dodat, že to byl král, kdo parlament (který byl v té době prakticky pouze jeho poradním sborem), svolával a rozpouštěl dle své libosti. Takže Karel I. byl vlastně v právu, chtěl-li zatknout poslance, kteří proti němu brojili a šířili o něm lži. Ty lži se navíc týkaly naříklad toho, že král (jehož manželkou byla katolička, dcera Jindřicha Navarrského) podporuje povstání Irů, obávajících se, že bude násilím potačena jejich katolická víra. - Jinak: legitimita popravy Karla I. je obdobná vyvraždění Romanovců v roce 1918, ale to už je holt úděl panovníků v dobách revolucí.

Nedávno jste tady psal ódy na Dublin. Jen pro zajímavost: byl to právě Oliver Cromwell, kdo se v Irsku vylodil a nemilosrdně vyvraždil asi desetinu civilního obyvatelstva, ženy a děti nevyjímaje. (Odhaduje se, že během války až 30% irské populace zahynulo nebo odešlo do exilu. Téměř všechna půda patřící irským katolíkům byla po dobytí zkonfiskována a rozdělena mezi věřitele a vojáky parlamentu a Angličany, kteří se v Irsku usadili ještě před válkou.) Tím také začala ona třistaletá nenávist Irů k Angličanům... Ale to sem nepatří.

Občanská válka skončila „restaurací Stuartovců“, kdy se na trůn s velkými ovacemi vrátil Karel II., syn popraveného krále (jeho otec před popravou pravil: „Kdybych dal přednost despotickému způsobu a změnil všechny zákony podle síly meče, nemusel bych se tu objevit.“). Tak vznikla anglická konstituční monarchie.

To celé píši ale proto, že ona upomínka na Karla I. je poněkud scestná.
10. 12. 2008 | 08:05

Arabský militant napsal(a):

Nejedná se o etnický problém? Nejsou postižení stejného etnika s autorem článku? Pravda je omamná květina co pro každého zvlášť tančí.
10. 12. 2008 | 08:27

Matěj Kopecký napsal(a):

Pane Krausi, vraťte se domů do Čech a uvidíte policejní stát a je jedno, zda je u moci Tudor, Stuart nebo Toryj, pardon, Paroubek nebo Topolánek.
10. 12. 2008 | 08:29

Silvie napsal(a):

Ano, pane Kurasi, máte naprostou pravdu - hysterické vymáhání pol.korektnosti v UK již vyvolává dojem totální ztráty soudnosti. Upozorní-li kdokoliv, např.jako Lord Layard , na problémy imigrace ,je označován veřejně za rasistu a šikanován. Nerada bych se dožila podobných konců i u nás.
10. 12. 2008 | 08:31

pje napsal(a):

Pane Kurasi, kdysi jsem vás celkem s potěšením četl. Od té doby se průměrné poznání posunulo od důvěry v chytré řeči a jejich mluvčí k oprávněné nedůvěře k floskulím vypadávajícím z úst a klávesnic nejenom Benjamínům Kurasům. Předně, vaše domnělá pointa v prvním odstavci je pouhým manipulativním pokusem vyvolat dojem, že Mr. Brown je úcty nehodným a možná i zločinným politikem, neboť levicovým. V této "kause" jde o fakta, vážený pane, nikoli o špinavosti vašeho (nebo snad vám někdo našeptává?) mozku. Faktem je jediné - politik byl obviněn policií, nikoli souzen a odsouzen - stejně jako jakýkoli právě dopadený údajný vrah. Považujete snad britské soudy také za levicově zločinné?
10. 12. 2008 | 08:39

Komentátor napsal(a):

Miloš alias ben jamming wawes svými křečovitými výplody, už potřebuje nějakou babu,leze mu to na mozek.To je zatím vše.
10. 12. 2008 | 09:46

Filipi napsal(a):

Ad Danny: Veskere ekonomicke "uspechy" labor party prisly prakticky hned po prevzeti moci. Tedy tezko muzete uprime verit tomu ze jsou jeji zasluhou. Britanie mela jednak stesti protoze diky spatne regulaci se z NY do Londyna presunulo svetove financni centrum a jednak se projevila politika lady Thatcher. Vetsina opatreni a ty strukturalni predevsim funguje se spozdenim, to snad chapete.

Co se nadavek na volice Toryu tyce.... je to samozrejme nesmysl. Nicmene ta strana je v krizi a dostala se do ni predevsim diky odklonu od Thatcherove. To byla historicka chyba.
10. 12. 2008 | 10:54

Marty napsal(a):

V Bruselu asi bylo nejake volno, ze se kolektiv Monika ozval az dnes :)

Monika: u premysliveho cloveka nepochodite hlavne Vy. Misto vypichovani nepodstatnych detailu zcela ignorujete celek. Pan Kuras nehaji imunitu poslancu. Pan Kuras pise o zneuziti policie vladou, ktera ji pouziva k potirani opozice.

A pak ta perlicka s policii :) Na vyznamu napsaneho takova drobnost nic nemeni. Naopak. Zbrojnosi byly pod primou kontrolou krale. Podobne jako je dnes britska policie pod kontrolou Browna.
10. 12. 2008 | 14:13

Zacheus napsal(a):

To Silvie. Naprosto s Vámi souhlasím.

Obávám se, že právě Velká Británie je dnes "praporečníkem" svinstva, propagovaného filosofií "politické korektnosti", že se stává prototypem policejního státu, se špiclováním a buzerací vlastních obyvatel... díky panu Kurasovi a nemnoha dalším novinářům máme ještě objektivní informace, co se ve jménu "hodnot" Evropské unie ( například ve vztahu k imigrační politice) v Británii děje.
10. 12. 2008 | 20:06

LEVAK napsal(a):

Ad bohemia:
Americký axiom: Kolik demokracie se vyveze, tolik jí doma chybí.
Americký paradox: Čím více se demokracie vyváží, tím víc je potřeba dělových člunů.
10. 12. 2008 | 20:07

Zacheus napsal(a):

P.S. Dalším hnusným "vkladem" Velké Británie ke kulturnímu rozvoji Evropy je chystaný dokument "na živo" o eutanazii...
10. 12. 2008 | 20:08

LEVAK napsal(a):

Ad bohemia:
Neoliberální kapitalismus si nárokuje absolutní platnost v prostoru (universálně, a tedy všude) i čase (do konce lidských dějin), a skrývá tedy v sobě prvky totalitarismu (připomeňme četné příklady z Latinské Ameriky, ve kterých totalitarismus ekonomický následovala či doprovázela politická diktatura). Definujeme-li politickou racionalitu jako úsilí o dlouhodobá řešení, která by prospěla společnosti jako celku a zabezpečila její sociální, a tím pádem i politickou stabilitu, potom je tento systém – podobně jako byrokratický komunismus - hluboce iracionální. Je-li navíc ekonomická sféra vyňata ze společenského organismu a je-li jediným měřítkem její efektivnosti maximalizace zisku, dominuje kapitál nad občanem. Pokud jsou nejen celá průmyslová odvětví, ale i doprava, zdravotnictví či vzdělání vydány na pospas vagabundujícímu nadnárodnímu kapitálu, převládá-li spekulace nad tvořivou lidskou prací, potom je demokracie v nebezpečí.
10. 12. 2008 | 20:14

Monika napsal(a):

To Marty

Že je policie pod kontrolou vlády, na tom snad je něco špatného? U nás kontroluje namísto ministerstva vnitra policii kdo? Přednosta hlavního nádraží?

Jestli však britskou policii v tomto někdo (např. PM) úkoloval, je to bezesporu problém. Ale v této chvíli je to obvinění založené čistě na pouhé páře nad hrncem. Pokud máte skutečné důkazy, že tomu tak bylo, jste jediný. Na co tedy čekáte? Předložte je a Brown si hned zítra bude balit kufry z Downing Street. ;-)
10. 12. 2008 | 20:29

LEVAK napsal(a):

Ad Monika:už by jste si po těch 18-ti letech mohla sundat ty klapky z uší a očí!Už jsme taky měli možnost to vidět zblízka a zažít na vlastní kůži!
Apropo Vy si nevzpomínáte jak britská policie odstřelila na ulici toho mladého Brazilce?Jako králíka,to je demokracie par exampl!Vám fanatikům je však zbytečné něco vysvětlovat.Vy jste stejní jako ti anarchisti jenom s opačným znaménkem a necháte raději za sebe jednat námezdné žoldnéře-policajty!
10. 12. 2008 | 21:34

Monika napsal(a):

To LEVAK

Toho mladého Brazilce zastřelila britská policie (sic!) nebo jeden patrně chybující a omylný londýnský policista? Může se takový policista někdy splést a omylem někoho zastřelit nebo se toto v Británii ani nikde jinde stát nemůže? Vystřelil ten policista omylem a patrně ve stresu nebo k němu přiběhla celá britská vláda a výslovně mu nařídila, aby toho mladého Brazilce zastřelil? Má vůbec cenu klást další otázky?
10. 12. 2008 | 22:11

Marty napsal(a):

Monika: u politiku se neuplatnuje prezence viny jen tak pro srandu kralikum. Nelze na ne aplikovat meritka jako na bezneho obcana, u ktereho skutecne pouze podezreni (byt duvodne) nestaci.

Pokud je policie pod kontrolou vlady, tak je neco hodne spatne. Topolanek nemuze rict, aby pani prislusnici sli do Lidoveho domu a zatkli Paroubka. Podobne eskapady byly za Grosse a nerad bych se k nim vracel.
10. 12. 2008 | 22:51

Pepa Řepa napsal(a):

Monika napsal(a):
Obávám se, že u přemýšlivého člověka s tímto nepochodíte, pane Kurasi.
-------------
Další důkaz toho, že jsem nepřemýšlivý tvor.Děkuji.

Jenom nevím, proč Vás ten Kuras tak bere. Kdyby napsal kuchařku: Vaříme z brambor, vy je snad doma přestanete jíst. Tentokrát předhodil slabou londýnskou česnečku, vy hbitě přispěcháte s tvrzením, že česnek objevili v Londýně až dva dny po datu původu receptu.

Pokud jde o kolegu Leváka (zdravím), tak jste zřejmě nepochopila, že je to člověk mladého ducha a jiskrného oka.Lituje, že jsou Atheny tak daleko. Jinak už pobíhal v kapuci a vymlátil pár zatracených kapitalistických obchodů.Že toho chudáka Řeka zabila odražená policejní kulka na věci nic nemění.

S tím Brazilcem to bylo taky tak.Určitě dostal polda stranický či vládní úkol (u Leváka totéž) a šel si zastřelit Brazilce jako vendetu, za pár autobusů, které vyhodila MI 6, aby se vyrovnala CIA, která pár let předtím tak mistrovsky složila WTC a vše svedla na nevinné a mírumilovné syny Ismaela.
Oni Brazilce vůbec střílejí v Londýně jako králíky, Angličan by si jinak v Arsenalu nezakopal.

Na závěr jeden skromný dotaz. Píšete:
Že je policie pod kontrolou vlády, na tom snad je něco špatného? U nás kontroluje namísto ministerstva vnitra policii kdo?
-----------

Kterou vládu máte na mysli? Britskou (ještě) nebo bruselskou (už)?
Jak je to u nás nevím. Nemám ponětí, kdo převzal kontrolu policie po Mrázkovi.Možná nějakej Uzbek.
Že by ministr vnitra? Překvapující zjištění.
11. 12. 2008 | 07:06

Sláma napsal(a):

Pan Kuras je i při svém stáří zřejmě docela naivní člověk. Například mu zřejmě ušlo, že ve Velké Británii je největší koncentrace bezpečnostních kamer na světě (přes 4 mil.), které špehují člověka doslova na každém kroku. Nebo že se v Británii (která oficiálně zrušila trest smrti) hojně praktikuje tzv. extrajudicial killing, tj. policejní složky zabíjejí bez soudu, často docela nevinného člověka, jako byl případ výše uvedeného brazilce Jeana Charlese de Menezes, který byl s rukama spoutanýma za záda, ležící na podlaze vozu metra, zabit 8 výstřely do zadní strany hlavy policisty ve stanici Stockwell Londýnského metra dne 22. července 2005. To rozhodně nebylo ani selhání jedince ani náhoda. O tom svědčí následující reakce policie, která zatloukala, zatloukala a zatloukala. Přitom to nebyl první případ uplatňování tzv. extra-judicial killing či jinak řečeno politiky shoot to death. Svědčí o tom i fakt, že za vraždu Menezese nebyl nikdo potrestán. Svědčí o tom i policejní razie proti novinářům, kteří uveřejnili informace o nesrovnalostech ve vyšetřování případu. Vyšetřování případu postupuje velice pomalu. Např. teprve dne 13. 10.2008 (tedy před dvěma měsíci) přiznal jeden z policistů, že lhal při vyšetřování případu a vymazal důkaz z počítače. Další zajímavou věcí je, že údajně bezpečnostní kamery ve stanici zrovna ten den byly porouchané (je možno věřit, že po bombových útocích v metru nikdo nekotroloval funkčnost bezpečnostních kamer?). Jsou známy i další obdobné případy střelby na nevinné lidi, jako byl Stephen Waldorf (přežil 5 výstřelů na hlavu), James Ashley (zabit policisty nahý ve svém bytě), Harry Stanley (zastřelen policisty ze vzdálenosti 5m). Ani v těchto případech nebyl nikdo za zabití odsouzen.
V řadě dalších případů je pravda, že šlo o teroristy IRA, ale i oni by měli mít v demokratické společnosti právo na spravedlivý proces. Např. Evropský soud pro lidská práva takto vyhodnotil vraždu 3 příslušníků IRA na Gibraltaru.
11. 12. 2008 | 09:47

Monika napsal(a):

To Marty

"Policie ČR byla jako ozbrojený bezpečnostní sbor České republiky zřízena zákonem č. 283/1991 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů. Policie plní úkoly ve věcech vnitřního pořádku a bezpečnosti a další úkoly v rozsahu a způsobem stanoveným právními předpisy. Při plnění svých úkolů postupuje policie také podle Parlamentem ČR schválených, ratifikovaných a vyhlášených mezinárodních smluv, jimiž je Česká republiky vázána. Policie ČR je PODŘÍZENA Ministerstvu vnitra ČR.

http://www.policie.cz/clane...

Ano, Topolánek nemůže dát příkaz někoho zatknout policie je v tomto smyslu nezávislá. Nicméně Topolánek coby PM je naříznen ministru vnitra, jenž policii řídí a kontroluje. Stačí?
11. 12. 2008 | 12:52

Marty napsal(a):

Monika: tak vidite, ze se dokazete vyjadrit presneji, kdyz chcete :)
11. 12. 2008 | 17:52

korektor napsal(a):

Levaku: nezřídka doplňujete kasárensky šedivý styl a tón dneška ve všem i psaní výklady,které přerušují jeho unavující monotonii.Nicméně nahoře jste utkal neoliberální kapitalismus a byrokratický socialismus jako 1:1.Takové uhlazování extrémů je opak boje extrémů z pera A.Tomského (např.).Přečtěte si jeho blog ke kritice komunistů ve školství.Nechcete jednou s právě jemu opačnou metodou vaší-smíru protikladů v patu-skončit v úplné plytkosti bez možnosti intelektuálního seberozvoje.Prosím Vás-cokoliv srovnáváme-jedno s druhým-veďme v patrnosti sady odlišných os a hierarchií v obojím.Právě kasárenská šeď vzniká splynutím vjedno,zničením všech rozdílů,t.j. totalizací.I kdyby byla vedena snahou o vyváženost,je scestná.Dávejte pozor na svůj sebevývoj.
25. 01. 2009 | 12:43

next katalog napsal(a):

Ve stejném týdnu, kdy vycházejí najevo statistiky o desítkách měst, v nichž více než třetina zaměstnaných je závislá na státním a veřeném sektoru.
25. 11. 2009 | 10:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy