Evropská inkvizice na Pražském hradě

16. 12. 2008 | 09:24
Přečteno 5257 krát
Kdyby Evropský parlament měl jen trochu soudnosti, poslal by na českého kacíře pár Italů s vlaječkou EU zapíchnutou do velkého kola parmezánu a za zpěvu “Vrať se k nám do Sorrenta“. Místo toho zdůraznil totální ztrátu historické paměti tím, že poslal tři arogantní Němce. Jejich inkvizitorské vystoupení (za vydatné podpory poslance irského, anglického a francouzského) připomnělo, že Lisabonská smlouva je i o tom, jakými manýrami se bude v Evropě vládnout a jak budou lidé s odlišnými názory a pochybnostmi ukázňováni, osočováni a pranýřováni. Soudě podle pražské europoslanecké show, politické manýry v Bruselu a ve Štrasburku jsou už teď horší než v Praze.

S tím se budou těžko vyrovnávat čeští euronadšenci, kteří chtějí “dotáhnout do konce tu naši cestu do Evropy”. Takže není divu, že si to nedokáží vysvětlit jinak, než jakousi další Klausovou provokací, které dělají českému státu v Evropě ostudu.

V českém transkriptu hradní návštěvy europoslanců však po žádné Klausově provokaci není ani stopa. Český prezident úvodem vyslovuje radost, že může europoslance na Hradě přivítat a že se těší na diskusi, která bude příležitostí “přímo a nezkresleně naše postoje diskutovat”. Předseda EP Hans-Gert Poettering (jeden z nejagilnějších federalistů a prosazovatelů ústavy, kterého německý tisk označuje za “překážku transparentnosti EU” a britští konzervativní poslanci ho pravidelně žádají, aby nepotlačoval svobodnou diskusi) děkuje za přijetí, pochlubí se, že je už od roku 1979 “ve službách Evropy” a nastoluje průběh jednání upozorněním na “zvyk“, že každý ze členů Konference EP bude mít krátký projev a klást otázky. První slovo dává Martinu Schulzovi, který se před nějakými pěti lety proslavil kádrováckým útokem na Berlusconiho a vysloužil si za to od něho nabídku role dozorce v nacistickém koncentráku.

Schulz bleskurychle nastavuje konfliktní náladu připomínkou “dlouhodobě diskutovaných problémů, které se v EU nedaří uzavřít”. Jmenovitě klimatický balíček a Lisabonská smlouva, která je “nutná, nevyhnutelná a absolutně nezbytná” a kde “v tomto ohledu máte poněkud kontroverzní názory, pane prezidente”. Klaus s úsmevem odpovídá, že kontroverzní není.

Plnou parou nastupuje inkvizice v osobě šéfa frakce zelených Daniela Cohn-Bendita, studentského revolucionáře, který svrhával kapitalismus v pařížských bitkách v roce 1968. Ten před Klauze okázale staví vlajku EU, jako by chtěl dát najevo, kdo tu bude pánem. Ujišťuje ho, že v klimatických změnách se “opírá o vědecký názor a většinový souhlas v EP”. “Můžete věřit, v co chcete, já jsem přesvědčen, že globální oteplování je realita, není to věc mé víry”.

Než mají přítomní čas se zamyslet nad otázkou, jaký je vlastně rozdíl mezi vírou a přesvědčením, Cohn-Bendit střílí dál.

“Lisabonská smlouva. Vaše názory mě nezajímají, budete to muset podepsat. Za další chci, abyste mně vysvětlil, jaká je míra vašeho přátelství s panem Ganleym z Irska. Jak se můžete scházet s člověkem, o němž není jasné, kdo ho platí? Ve vaší funkci se s ním nemáte co scházet.“

To Klausovi asi vyráží dech, ale zároveň mu to nahrává na smeč:

“Tady nejste na pařížských barikádách. Domníval jsem se, že tyto způsoby pro nás skončily před 18 lety. Vidím, že jsem se mýlil.”

A obrací se na Poetteringa s žádostí, aby dal slovo někomu jinému, má-li se nějaká racionální diskuse vejít do stanovené půlhodiny. Rozhodčí Poettering ale Klausův smeč neuznává:

“Ne, my máme času dost, můj kolega bude pokračovat a každý se vás bude ptát, co bude chtít.”

Klaus kroutí hlavou, že něco takového ještě nezažil.

“Protože jste tady neměl mě,” odpovídá Cohn-Bendit. “A co mi řeknete o svém postoji k anti-diskriminačnímu zákonu?”

Před povinností odpovědět zachraňuje Klause irský poslanec Brian Crowley, ale zesiluje palbu ujištěním, že “Irové si přejí Lisabonskou smlouvu“, že Klaus se “dopustil nehorázné urážky irského lidu”.

Mezitím si stručně přihazují polínko britský liberál Graham Walton ujištěním, že „lisabonská agenda musí pokračovat“ a francouzský komunista Francis Wurtz informací, že „protiraketový deštník není dobrý pro Evropu“. A nezařazená Slovenka Irena Belohorská je „nešťastná z toho, když nejvyšší představitel jedné z nových členských zemí vystupuje proti této smlouvě“.

Jediného povzbuzení se Klausovi dostává od nezávislé Dánky Hanne Dahl, kterou „potěšilo, co řekl“, postěžovala si na jeho démonizaci a pochválila ho slovy: „Nejste démon, ale statečný prezident, který obhajuje svoje názory. Jsem hrdá na to, že jste nepřijali všechno, co z Bruselu přichází“.

Ta jediná mu asi vrací trpělivost poděkovat europoslancům za tuto zkušenost a svůj zážitek shrnuje:

„Netušil jsem, že je něco takového možné a za posledních 19 let jsem nic podobného nezažil. Myslel jsem si, že to patří minulostí, že žijeme v demokracii, ale v EU opravdu funguje post-demokracie. Mluvili jste o evropských hodnotách. Evropskou hodnotou je především svoboda a demokracie, o tu jde občanům členských států EU především a dnes se v EU velmi vytrácí. Je třeba je bránit a usilovat o ně.“

A odvahu odpovědět Crowleymu:

„Největší urážkou vůči irským voličům je nerespektování toho, jak v červnovém referendu hlasovali o Lisabonské smlouvě. Vy, pane Crowley, zastáváte názor, který je v Irsku minoritní. To je hmatatelný výsledek referenda.“

Čímž Crowleyho vydráždil k výbuchu:

„Vy mně nebudete říkat, jaký názor mají Irové. To já jako Ir vím nejlépe.“

Ještě jednu lahůdku si nakonec nechává sám předseda Poettering:

„Chci z této místnosti odejít v dobrém. To, abyste nás srovnával se Sovětským svazem, je více než nepřijatelné.“

Marně se už Klaus snaží vysvělit, že slovo Sovětský svaz nevyslovil. A děkuje europoslancům za novou zkušenost.

Tuto „novou zkušenost“ bychom si s ním měli prožít všichni, ať už s ním souhlasíme nebo ne. Ona nám totiž připomíná, že ač se právem radujeme z návratu do „sféry západní latinské kultury“, od níž si slibujeme, že nám konečně vyléčí duševní nemoc komunismu, neuškodilo by nám také nezapomínat, že v této sféře vznikla i Torquemadova svatá inkvizice, Robespierrovy guillotiny a Hitlerovy koncentráky. A taky Karl Marx. Ty všechny začínaly touhou potlačovat odlišné vidění světa, umlčovat svobodnou diskusi „nevyhnutelností, nezbytností a nutností“ jediného možného vývoje. Tyto začátky už má evropská politika nastavené. Lisabonská smlouva je i o tom, jak daleko ta „nezbytnost, nevyhnutelnost a nutnost“ setrvačností povede.

Zatím sledujeme jen vrcholící vítězný „dlouhý pochod institucemi“, který neomarxistickým revolucionářům přikázal Antonio Gramsci. Jenže vítězné pochody jednou začaté se těžko zastavují. Potřebu potlačovat odlišnosti, umlčovat disidenty a upalovat kacíře a čarodějnice si dosud nevyléčil ani Západ. A nedáme-li si pozor, mohla by v plné síle vypuknout znovu.
Napsáno pro týdeník Euro

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

klarasamkova napsal(a):

Velmi správně. bychom se z té Západní Evropy nepo.... a ve vašem výčtu pěkností a výdobytků Z.E. by bylo možno pokračovat..KVS
16. 12. 2008 | 09:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Čochtane,

na těchto stránkách se nikdo z okna vyhazovat nebude. Váš text jsem smazal.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 12. 2008 | 09:43

Olda napsal(a):

Název članku by se klidně dal obrátit, a byl by pravdivější:
Českký politický omezenec kádruje evropské demokraty
16. 12. 2008 | 09:45

horina2 napsal(a):

Moc pěkně pane Kurasi,
tady trosku zkreslit, tamhle přidat vlastni pocity z jednání, kterého jste se nezúčastnil a máte tady inkvizici jako vystřiženou z Kladiva na čarodějnice. Ještě, že na Hradě nemají skřipec, jinak by pan prezident přišel k úhoně.

Přepis zveřejněný Hradem nebyl úplný a pravděpodobně i překlad neodpovídal tomu, co bylo na Hradě ve skutečnosti řečeno. Nadpis na Ihned: Poslanec EP řekl o prezidentovi, že je šílenec, což nebyla pravda. Btw. zveřejňování soukromých hovorů je neslušné a politicky velké faux pas.

Pokud se VK chová tak jak se chová, tak musí očekávat také odpovídající reakci a pokud je tak silný jak říká, tak měl možnost si to s poslanci EP vyříkat už na Hradě a ne až následně s pomocí spřátelených médií.
16. 12. 2008 | 09:46

vlk napsal(a):

Tak znova, pro vás pane Kurasi, to co už jsme k tomuhle incidentu napsal pod jiným blogem.

Velmi mi vadí a doufám, že už s enikdy opakovat, aby kdokoliv mluvil s českým prezidentem tonem a způsobem Cohn - Bendita.
Jenže v jeho případ ě platí - jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
Stejně tak mi vadí, pokud český prezidnet v zahraničí s e chová jako křupan, navíc provokující.
Pokud by jel do Irska za Ganleyem na návštěvu soukromě - je to ok. Pokud tak učiní v rámci státní, protokolární návštěvy, je to provokace. Navíc nikoliv v Číně, kde mohl Klaus navštívit skutečné disidenty a dát tak na jevo celému s větu svůj neochvějný postoj k dmeorkacii a svobodě. Al e v Irsku. Kde tonení spojeno s žádným rizikem.A kd e ví, že provokac e hostitele mu projde.

A to si ještě Klaus stěžoval, že výhrady, které uvedl irský zamini v následném interwiev ,mu nesdělil do očí a na přímo. Že je zbabělec. Cohn- Bendit s e z toho nejspíš poučil a dal mu to přesně tak, jak si přál sám Klaus.Rovnou do očí. Ovšem formou, která mne, co by českého bčana , uráží. Nicméně, splnil Klausovo přání.
A jinak Cohnovo sdělení, nezajímá mne váš názor, zajímá mne jen to jestli, když LS v ČR projde to podepíšete nebo ne, zajímá kde koho. Na rozdíl od Klausových názorů. Ty už skutečně nikoho nezajímají, neb jsou obecně známé.

Velmi chápu i dotaz na to jestli Klausovi nevadí hodně nejasný původ Ganleyho majetku. Zejmén a když si přečtu tohle:http://www.lidovky.cz/kdo-bude-platit-libertas-cz-ddu-/ln_noviny.asp?c=A081203_000005_ln_noviny_sko&klic=228872&mes=081203_0

Prostě , vaš e vidění typu černá - bílá, je v Klausově případě hodně zmatené.
Na místo toho , aby si stěžoval nebo aby jste si za něj stěžoval vy, je třeba ctít přísloví: nečiň jinému to, conechceš, aby s e tobě stalo.
Velmi jednoduché pravidlo pane Kuras, co říkáte?
16. 12. 2008 | 09:56

vlk napsal(a):

pro KVS

není jedním z těch Vámi vysmívaných výdobytků například ES, kde jste celkem úspěšná? V rozporu s normální logikou?
16. 12. 2008 | 09:59

Michal Macek napsal(a):

ja hlavne nechapu kde berou tu drzost - hlavne nemci a rakusani - maj na krku WWII a 5000000 mrtvych - bejt jima tak sem v klidu doma vyrabim klobasy a sem rad ze sem rad!!!!!!

stve me kdyz jedu v praze tramvaji a ozrali skopcaci rvou a delaj bordel - to uz sakra si nepamatujou co provedli pred60 lety??

byt prezidentem tak defenestrace je malo - nejaka hladomorna na Hrade byt musi ne?
16. 12. 2008 | 10:03

Karel Bramborik napsal(a):

Pane Kurasi, nestacim se divit, co pisete.
Povazuji Vas za inteligentniho muze. Ale je znamo, ze nenavist zaslepuje. A je moc smutne pozorvat, jak Vase nenavist vuci EU zatemnuje Vase racio. Ale neni to ani poprve ani naposledy, kdy inteligentni lide zaslepeni svou nenavisti pozbyli soudnosti a schopnosti kritickeho mysleni.
16. 12. 2008 | 10:03

valec napsal(a):

Pane Kurasi, jeste pred 10 lety a drive byly Vase clanky a knihy pro mne zajimave, ale od te doby jdete dolu hopem - jste negativni stale vic, tlacite se k provokacim a extremum, libujete si v tom.
16. 12. 2008 | 10:06

čtenář napsal(a):

To je zvláštní jak " hradní" kauza rozvířila české /a nejen české/ vody. Osobně je mi úplně fuk, co si tam navzájem pánové sdělovali, ale věřím tomu, že Klaus se na všechny možnosti důkladně připravil, aby později mohl popřípadě z věci vytloukat politický kapitál, což se také stalo.
A bohužel - psal jsem to už dříve - ale i teď mám stejný dojem jako Karel Brambořík. Pane Kurasi, zrovna u Vás bych nerad jednou zkonstatoval , že jste nadobro nerudně zdědkovatěl.
16. 12. 2008 | 10:23

karel matousek napsal(a):

Dobre jim tak, nemeli tam chodit. Diky,mily Benjamine,za to,zes pro nas tak krasne interpretoval laskave statnictvi naseho velkeho Churchilla Dneska na jedne strane,jez tak bije do oci ve srovnani se "zupackymi zpusoby" "euronacku a
euronacionalistu"(Jakl,LN 12.12) na strane druhe. Je mi zle z "psychiatrickych vyronu" a "patafyzickych kreaci" prysticich z "pomatenych mysli techto nestastnych politickych analfabetu" (Hajek,LN 29.9). "Predevcirem zkouseli nastolit komunismus na barikadach,vcera nam proplachovali mozek zelenym jedem,dnes se snazi znicit demokracii".(Jakl)
Jak rikam, meli zustat doma. Hradu se obloukem vyhnul i Kafka. :))
16. 12. 2008 | 10:23

Čochtan napsal(a):

Pane Bramboříku,
u kritiků EU se nejedná o "nenávist" k EU ale o směr, kterým se EU pod tlakem fašistoidních levicových uskupení vydává. Rudý Dany, na frankfurtské universitě, kde jeho fašounská bojůvka rozbíjela přednášky "nepokrokových" profesorů, se mu neřeklo jinak než Kohnbandit, ten by zasloužil pořádný výprask. Dokud něco takového ovlivňuje politiku EU, tak platí heslo "méně je více".
16. 12. 2008 | 10:29

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
neděkujte, není zač. Pěkně jste se zesměšnil. :-)))
16. 12. 2008 | 10:31

stejskal napsal(a):

To už je mým údělem, pane Čochtane. A dělám to nakonec rád.

Jsem nicméně potěšen, že drtivá většina zdejších debatérů si dokáže svoji lidskou důstojnost uchovat. Tím mám samozřejmě na mysli i Vás.

Hezký den.

Libor Stejskal
16. 12. 2008 | 10:34

tomas napsal(a):

to vlk: v yvíte, jakým tonem evropští poslanci s Klausem mluvili? znamená to, že jste byl přítomen jednání? jako poradce nebo moucha na zdi? Hrad zveřejnil přepis jednání v češtině, v češtině se jednání nevedlo, na originální záznam zatím čekáme. Až bude k dispozici, můžeme posoudit ton, jakým se mluvilo. To vška již nikoho onen incident nebude zajímat, stejně jako je dnes většině jedno, zda Gruzínci při svém nočním útoku skutečně zabili stovky lidí. Vzpomínáte, vlku? Kdysi jste s gruzínským válečným zločinem tady operoval jako s hotovou věcí. Víte dnes, s odstupem času, co se tehdy odehrálo?
16. 12. 2008 | 10:36

Meňo napsal(a):

Dobrý den,
vracíte se ještě ke 14 dní starému faux pas na Hradě, kdy dnešní president Klaus neudržel diplomatickou etiketu a rozhorlil se. Dobrá, když se k tomu vracíte, tak jen jednu připomínku, že totiž pan Prof. Klaus ukázal, že již nesnáší odlišný názor a jako někdejší výborný diskutér nyní totálně selhal. Je to nastupující věk a ukazuje směr odchodu do důchodu.
16. 12. 2008 | 10:37

Alna napsal(a):

Pro mě je hradní extempore ukázkou, jak se chová EU k lidem s odlišnými názory. Prezident, neprezident.

Jak se asi bude chovat po schválení LS ? V jaké EU budeme žít třeba 10 let po schválení LS?
16. 12. 2008 | 10:40

veverka napsal(a):

Já osobně jsem byl vždy proevropský a řečeno tou dnešní hantýrkou přímo eurofederalistický.A jsem i dnes!Cítím se být Evropanem,chci žít v jednom evropském státě který má mnohem větší šanci něco ve světě ovlivnit,než roztříštěné malé státečky kdesi na starém kontinentě.
ALE..těžce mě zasáhlo nerespektování výsledku irského referenda.Nátlak ve stylu :Budete si to referendum opakovat tak dlouho,dokud nekývnete považuji za ostudný,nemorální a nedemokratický.Sjednocování Evropy ano,ale ne za každou cenu.Se smlouvou,která bude protlačena(a určitě bude,protože ten nátlak je doslova brutální)takovýmto způsobem nemohu nikdy souhlasit.To co proběhlo u prezidenta je jen další kapka,která ze mě pomalu ale jistě udělala odpůrce LS.Je mi to líto,ale nemohu jinak.
16. 12. 2008 | 10:43

Filipi napsal(a):

At uz pan Kuras zmanipuloval tento clanek jakkoliv (verim ze to nebylo treba), tak z tech prepisu preci musi byt i prumerne inteligentnimu cloveku jasne kdo se snazil o normalni diskuzy a kdo prisel toho druheho servat. To jak se poslanci EP chovali je opravdu sokujici a do jednani to nepatri. I kdyz jednate s nepritelem tak se musite chovat slusne. Muzete jednat tvrde, ale jezdit nekam jenom proto aby se clovek vyrval nema smysl a na mezistatni urovni je to neprijatelne.
16. 12. 2008 | 10:48

Xury napsal(a):

Pánové, chápu, že řada z vás nesnáší Klause, někteří doufají, že EU nás spasí před nekvalitními úředníky a politiky, ale přesto bych doporučoval více rozumu a možná si ten článek přečíst ještě jednou. Osobně nemám jiné informace než ty ,které byly zveřejněny, ale pokud jde o chování některých (a to zdůrazňuji) představitelů EU, tak bych odkázal na stránky oné dánské europoslankyně Hanne Dahl, která popisuje svůj zážitek s německým europoslancem Brokem při jednání v českém Senátu, poté co vyjádřila určitá pochopení pro český euroskeptický pohled.
16. 12. 2008 | 10:49

Filipi napsal(a):

Ad veverka: Dulezita otazka. Proc chcete s velkou evropou ve svete neco ovlivnovat? To je preci dosti arogantni postoj ne? Pokud snite o Evropskem imperiu tak by bylo dobre to rici. Ale jinak bych ovlivnovani sveta omezil pouze na spolecnou obranu pred pripadnou agresi. No a na to preci staci NATO...
16. 12. 2008 | 10:52

Karel Bramborik napsal(a):

Cochtane, pokud nemecke krestanske domokraty (KDU) a v Evropsku parlamentu dominujici Evropskou lidovou stranu (EPP( povazuje za "fasoidni levicaky" nebo dokonce za "bojuvky", tak bych Vam doporucoval podstoupit bud elementarni vzdelani nebo vysetreni u prislusneho specialisty. Je zajimave, ze v Evropske parlamentu takovym zpusobem jako Vy vystupoval napr. francouzsky pravicovy extremista Le Pen nebo italsti neofasite.
16. 12. 2008 | 10:52

Pokorná slepice napsal(a):

Souhlasím s panem Kurasem. Nechci rozpitvávat každé jeho slovo. Vidím vše tak, že dominance "jednoty západních zemí" (což je již iluzí - napříč státních mocí se tvoří mezistátní mocenská sekta - jedna) tedy tato tzv. "dominance" přechází v šikanu "neposlušných". Právě v diktaturách se mluví vždy o nevyhnutelnosti, nutnosti, rychlosti rozhodování při uzavírání smluv a závazků, nebo ... o něco přijdeme (nebo třeba něco pochopíme)
Černobílé vidění světa svědčí o vnímavosti autora. Svět se stává černobílým, ale neměl by si to (autor) vůbec tak brát.
16. 12. 2008 | 10:54

myrta napsal(a):

Pane Kurasi,papouškujete jen to co Hrad pustil do éteru.A to jak víme,zdaleka nemusí být pravá skutečnost.A i kdyby byla,tak to Klausovi za srdce přeju,že dostal maličko přes čenich.Když se jako prezident nechová,tak s ním taky tak nemusí být zacházeno!
16. 12. 2008 | 10:54

vlk napsal(a):

tomas

je to celkem jednoduché. Jako normální občan nemohu připustit, že by prezident republiky veřejně lhal! Promiňte, ale i když Klausovi vyčítám ledasco, za primitivního, prvoplánového lháře jej absolutně nepokládám a hodlám u toho zůstat, dokud s e neprokáže opak. Sna d s tímhl e postojem, pro mne logickým, nemáte nějaký osobní problém?
A snadno s e vypořádám i s tou Gruzíí. Platí pořádn původníhoí vyhlášení Saakašvilliho, že dal rozkaz k obnovení ústavních poěmrů v Osetii. Pořád platí vyjádření amerického velvyslanc e , že mu útok rozmlouvali a varovali ho před ním. A pořád platí záběry raketometů gruzínské armády pálící salvami na Cchinvalli. Takže nemám sebemenší důvod měnit svůj názor.
U jednání jsem samozřejmě nebyl.A jsme rád, že jsem tam nebyl.
16. 12. 2008 | 10:57

student napsal(a):

To Myrta
Inteligentní lidé vytýkají svým odpůrcům chybná tvrzení, a dokládají svůj názor argumenty.
Neinteligentní lidé vytýkají
tzv. chování.
16. 12. 2008 | 11:07

skeptický napsal(a):

Nepřipomíná to násilnou kolektivizaci našeho venkova?

Budeme to mít i s kulaky a třídními nepřáteli.A zase to budou dělat naši lidé,pod taktovkou nových Berijů.

Stačí podepsat.

A spousta svazáků na blozích doufá,že za svoji uvědomělost a házení hnoje dostane trafiku v Bruselu.
16. 12. 2008 | 11:07

Fibonucci napsal(a):

Myrto:

nějak nedokážu mít radost z toho, že prezident našeho státu dostává přes čumák. O to vetší drzost je to na domácí půdě. Připadá mi to jako celkem varovný signál, ale možná jsem jenom příliš mladý na to, abych na tohle byl zvyklý. Možná už je to náš úděl, aby nám někdo říkal co máme dělat. A možná je to tak díky tomu, že i minulosti bylo až moc čechů, kterým je milejší, že jim někdo seřve prezidenta, protože ho nemají rádi. A obětují za to i kus své hrdosti. I kdyby na hradě seděl Paďourek, tak by se mi příčilo, že na Pražském Hradě nějaký skopčák říká: "My máme času dost a budeme se ptát na co chceme". Ehm...nevím co vám Klaus udělal, ale já bych to odosobnil, protože se mi to vůbec nelíbí.
16. 12. 2008 | 11:22

houmelesák napsal(a):

Dobrá, Vlku, uveďme si příklad. VK před iniciativou Paroubka o sestavení vlády: "Nikdy nebudu jmenovat vládu s podporou hlasů jednoho nebo dvou přeběhlíků." Uběhne pár litrů ve Vltavě, profilují se Melčák a Pohanka, VK jemnuje vládu na základě podpory dvou přeběhlíků. Veřejná lež, jenže ty ji nepřipouštíš. Co s tím?
16. 12. 2008 | 11:24

Aleš napsal(a):

Pane Kurasi, dokázal jste si odpověd+t na otázky, které se nabízejí? Je možné, aby tuto diskusi Hrad nahrával bez toho, že by účatnící o tom cokoliv věděli?
Proč nevyšel plný zápis v angličtině, záznam odsouhlasený účastníky jednání?
Proč Hrad přes opakovaná ujišťování anglický zápis nevydal?
Proč slovenská poslynkyně, která jediná mohla záznamu rozumět, kritizovala jeho věrnost a upozonila, že pan president opakovaně loboval za Rusko a to se do záznamu nedostalo.
A klíčová diskuse Condita a Klause?
Pan poslanec popírá, že znění odpovídá jeho slovům. Říkal ve volné interpretaci- vaše názory na EU jsou známé, proto se Vás na ně neptám, ale chci vědět zda se jako demokratický politik podvolíte vůli parlamentu a po případné ratifikaci připojíte na LS svůj podpis A to je velmi dobrá otázka !!!
Nepochybně pokud byl rozhovor nahráván, pokud byl uveřejněn neúplný, cinknutý zápis, ukazuje to jaký je rozdíl mezi Hradem a evropskými oslanci a ukazujeto, že pane Kurasi svou nenávistí se dostáváte do pozice Klause, běs vám zatemnil mozek.
16. 12. 2008 | 11:28

Pokorná slepice napsal(a):

F.Adamec
Víte hodně, z toho "hodně" vybíráte jen "něco". Což snižuje vážnost svědectví.
Jinak čekám, s jakou se vrátí kohoutek z liščí nory. Šel tam domluvit provizorní bydlení pro pár slepic z úspěšně privatizovaného kurníku.
16. 12. 2008 | 11:30

Pokorná slepice napsal(a):

F.Adamec
Když nás diktátor pocházející z velkého národa nechal obsadit, ještě nebylo Stb ani na hradě, ani v parlamentu. Inteligence velkého národa neznamená, že malé národy ho musí uctívat nebo poslouchat nebo si ho brát za vzor.
P.S. Kohout se vrátil z liščí nory v pořádku, slepice se mohou dočasně nastěhovat.
16. 12. 2008 | 11:46

Pokorná slepice napsal(a):

F.Adamec
Máte pravdu, pořád se něco děje. Ale nesmíme si to tak brát. To je tak, co je svět světem. A furt to tak bude, i když tu nebudem.
16. 12. 2008 | 11:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem pravidelný příděl spamů (neustále se opakujících identických příspěvků pod více blogy) pana Adamce (viz Kodex diskutujících).

Libor Stejskal, editor blogů
16. 12. 2008 | 12:00

Pokorná slepička napsal(a):

Hi hi hi, kokoko. Nabeton je to k tématu. Sbohem.
16. 12. 2008 | 12:44

Marty napsal(a):

Povestny demokraticky deficit EU nam trochu zmutoval v obycejne vyhrozovani. Velci chteji vest a beda tem malym, co se jim budou plest do cesty.
16. 12. 2008 | 13:00

veverka napsal(a):

Filipi
federalizovaná Evropa je podle tebe "impérium"? Jsou tedy podle tebe USA také "impérium".To je vlastně taky taková federace.Krom toho si asi nepočetl můj příspěvek až do konce,napsal jsem jasně že s Lisabonskou smlouvou nesouhlasím.A to proto,že způsob jakým je násilně protlačována považuji za nepřípustný.V takové unii tedy žít nechci.S článkem pana Kurase samozřejmě souhlas.
16. 12. 2008 | 13:14

tomas napsal(a):

to vlk: nemůžete připustit, že by .. mám této větě rozumět tak, že prostě nevěříte tomu, že by veřejně lhal, nebo , že v případě, že by veřejně lhal, byste musel vy (občané) podniknout nějaké kroky, aby se to neopakovalo. žádný osobní problém s tím nemám, to, že politici veřejně lžou není pouze výsada klause, stačí se začíst do smlouvy ODS s občany, tak lžou i písemně, nebo z druhého kraje, Paroubek a jeho přátelé, které někdy zná intimně, aby se s nimi vzápětí nikdy nepotkal. O tom gruzínském konfilktu jste přece tvrdil, že jsou tam tisíce mrtvých. máte nějaký relevantní link, který to potvrzuje? to se jen ptám.
16. 12. 2008 | 13:28

vlk napsal(a):

tomasi

nemohu prostě připustit, že člověk v posici prezidenta republiky veřejně lže.

Smlouvu s občanem sem netahejte. To j e předvolební taškařice. A nevidím ji jen na modr straně.
Ale zfalšovat oficiální záznam z jendání hlavy státu je prostě jiné kafe. A tomu odmítám věřit.

Nevím jestli jsme tvrdil, že tam jsou tisíc e mrtvých, nechámm důkaz na vás. Oficiálně osetinská stran a došla, pokud si pamatuji k číslu asi 1600. I to s e dá vygooglovat. A ještě dronost - tvrdil jsme jen to, co bylo v otevřených zdrojích. Nic víc.
16. 12. 2008 | 13:44

Vico napsal(a):

Vlk už je bohužel z pracovní cesty doma a tak jen mohu odkázat na to, co napsal a dodat ano.
16. 12. 2008 | 13:54

Filipi napsal(a):

Ad veverka: Ja jsem to pochopil. Ta poznamka byla k vasi deklarovane snaze o to zit v "jednom evropském státě který má mnohem větší šanci něco ve světě ovlivnit".
Co se USA tyce tak ano. Bohuzel. USA se pomalu do polohy imperia transformuji a je to v naprostem rozporu s jejich tradici a ustavou. Zacalo to uz za Lincolna, ktery naprosto bezprecedentnim zpusobem potlacil prava jednotlivych statu (tohle neni debata o otroctvi). Pote se postupne USA federalizovala a staty se stavali mene a mene svobodne. Vysledek je zkrachovala federalni vlada ktera je rozkrocena po celem svete a americti danovy poplatnici jsou nuceni to financovat.
16. 12. 2008 | 14:02

Rumcajs napsal(a):

Zelený Bandita by zasloužil pár výchovnejch. Ale Klaus ho vypoklonkoval slušně a elegantně.
16. 12. 2008 | 14:30

Matěj Kopecký napsal(a):

Díky pane Kurasi za Váš blog. Nejsem žádný euroskeptik, nebo nepřítel EU, ale to, co si dovolili pánové evropští poslanci na Hradě je samo o sobě drzost nejvyěěího kalibru. Pan prezident je frajer, že to tak zvládl, ale jiní, co si mysleli, že to nezvládne dnes kopou kolem sebe a zuří...!!! Je s podivem, jak všichni vědí, co máme nebo bychom měli dělat a jak to správně dělat. Staré dobré příslový ale říká, že si má každý napřed uklidit před vlastním práhem... Poslední rady pana Sarkozyho jsou mířeny práve proti panu prezidentovi a na podporu oranžády s ptákem...
16. 12. 2008 | 14:32

tomas napsal(a):

to vlk: ale to přece není oficiální záznam. ten nemůže být v jazyce, v jakém se to jednání nevedlo. navíc vy píšete, že nemůžete akceptovat ton , ale z toho záznamu žádný ton ( v doslovném slova smyslu) nevyčtete, nenaleznete tam neverbální komunikaci. takže prezident, neprezident, počkal bych si ze závěry až na nějakou oficilní zprávu, ale vzhledem k tomu, že nic není nezajímavějšího než včerejší noviny, prezident tuhle mediální bitvu vyhrál, buď skutečně nebo díky obratné propagandě. to, že politici lžou bych bral jako hotovou věc. smlouva ods s občany není žádným výkřikem do médií, ýbrž skutečnou smlouvou. přečtěte si ji.
16. 12. 2008 | 14:54

Žanek napsal(a):

článek má jednu pravdu v tom, že EU se lisabonskou smlouvou a hlavně způsobem jejího prosazování dost vzdaluje demokracii. Ovšem ani Klaus není kdoví jaký demokrat a na to pan Kuras nějak zapomíná.
A co se týče Klausova názoru na klimatické změny, jeho ignorance vědeckých důkazů už hraničí s psychiatrickým onemocněním. Celosvětově se již objevuje trend nových technologií nezávislých na fosilních palivech a kdo s těmito techologiemi první prorazí, ten a nich nejvíce vydělá. To by Klaus jako prognostik měl vědět a místo nesmyslného boje proti důkazům o globálním oteplení by měl inovace podporovat. Bylo by to ku prospěchu hlavně nás, Čechů.
16. 12. 2008 | 15:09

ded napsal(a):

Klaus dostal to, co chtěl. Konečně se mu někdo neplazil kolem kolen nebo nedělal rektální alpinismus, jako jeho uctívači z ODS. Pádné argumenty a otázky na tělo, tak by se mělo hovořit a ne jen plácat do vody. Nejsem radikál, ale zastávám se pánů z EU. Klaus není bůh.
16. 12. 2008 | 15:12

marián napsal(a):

díky za vynikající článek.
16. 12. 2008 | 15:39

Georges napsal(a):

Jako podnikatel jsem byl na x jednáních.Vždy se udělal zápis,ukončeno,pravdivost ověřena podpisy.Tady si někdo něco nahrál,přeložil co a jak se mu hodilo a nahrávku odmítá zveřejnit.To je fér jednání?Divím se,že na to dokolečka někdo skáče.
16. 12. 2008 | 15:44

Monika napsal(a):

Nevěřím svým očím, copak to tady pan Kuras tak dramaticky vylíčil. On snad na tomto uzavřeném jednání byl přítomen? Nebyl? Jakpak tedy tak přesně ví, co kdo řekl a kdo zakroutil hlavou ?? - Nebo to bylo jinak? Byl sand ten rozhovor TAJNĚ a BEZ VĚDOMÍ návštěvníků EP nahráván a pak rovněž bez jejich vědomí a autorizace zveřejněn?? A jakpak to, že proti takovýmto praktikám pan Benjamin Kuras, ten zarputilý obhájce práva a demokracie, náhle neprotestuje??? Copak by asi psal, kdyby se to dělo obráceně? Kdyby byl Klaus při uzavřeném jednání tajně nahráván a pak byla jeho slova bez jeho souhlasu zveřejněna? Také by to bylo v pořádku?

Kdepak, pane Kurasi. Opět potvrzujete, že jste krajně nevěrohodný. I když s jednáním poslanců EP (zejména Cohn-Bendita) nesouhlasím, vaše licoměrnost a překrucování mi přijde ještě ubožejší. Europoslanci si navíc stěžují, že záznam jejich debaty byl zveřejněn zkresleně a neúplně. Kdybyste měl trochu cti, nepsal byste pohádky o tom, kdo se jak zatvářil, ale žádal byste odpovědi na otázky: PROČ byla na Hradě pořizována tajná nahrávka bez vědomí oficiální návštěvy z EP? Proč byl přepis této nahrávy bez vědomí druhé strany zveřejněn? A jsou-li pochyby o nesprávném přepisu, měl byste se ptát, proč Hrad tuto navrávku nezveřejní, aby mohl každý posoudit, která strana zkresluje a která mluví pravdu.

Vy si tyto otázky nekladete, chápu. Když být skeptický, jednině vůči EU. Když psát, jedině proti EU, zde vám, jak znovu a znovu dokazujete, žádná lež a žádný podraz není cizí. Bravo, jen tak dál. Aspoň víme, s kám máme tu čest...
16. 12. 2008 | 15:48

dragonm4 napsal(a):

Skvělý článek!
16. 12. 2008 | 15:50

Majzlík napsal(a):

proč se o Lisabonské smlouvě nemluví ,dosud jsem nikde nečetl co obsahuje ,ví to vůbec někdo?Zejména by mně zajímalo jestli to ví ti euro hujeři ,kteří se tady "obouvají "do VK.Jak je známo tlak budí protitlak a rozhodně nebylo chytré jak se poslanci na Hradě chovali.Nebylo by od věci vypsat o schválení LS referendum .Cohn -Bandit by mohl spílat českým voličům ,po tomto incientu na Hradě by jich bylo dost aby LS řekla většina NE
16. 12. 2008 | 16:00

Jirka napsal(a):

Z reakcí eurohujerstva je možno vyvodit jediný závěr: písemný přepis nestačí (ta přiblblá výmluva mě fakt pobavila). Takže z příštího nájezdu rudého bruselského bandity je třeba pořídit zvukový záznam (i když i pak se zřejmě najde nějaký jiný šašek, kterému bude chybět přímý pohled do tváře rozkaceného revolucionáře k dosažení toho správného euroorgasmu).
16. 12. 2008 | 16:10

tomas napsal(a):

to jirka: vy jste ten písemný přepis četl? kde prosím?
16. 12. 2008 | 16:16

RA napsal(a):

jestliže by ke mě domů přijela návštěva a chtěla by se mnou mluvit takovým způsobem , zapíchnul bych této "návštěvě" do zadnice vidle. Naproti tomu ovšem profesor Klaus zachoval dekorum. Jestliže toto má být způsob "jednání" vrcholných představitelů EU, je to jako "návštěva" Brežněva v porobené provincii. V takovém případě ať si zastrčejí celou EU za klobouk.
16. 12. 2008 | 16:20

Karel napsal(a):

Děkuji pane Kurasi.Z některých příspěvků mám pocit,že zuřiví klausobijci a euronáckové jsou genetickými potomky hajlujících čechů na pohřbu Heidricha a těch samých čechů žádajících o šest let později popravu Milady Horákové.
16. 12. 2008 | 16:27

Jirka napsal(a):

euportal.cz Musíte do starších článků, na první straně už to není. A bylo to také na webu Hradu.
16. 12. 2008 | 16:38

tomas napsal(a):

to jirka: to jednání se vedlo v češtině?

to karel: doplňte si faktografii, HeYdrich, zemřel 1942,Milada Horáková 1950. Pokud jsem potomkem někoho, tak zřejmě jiných lidí než máte na mysli.
16. 12. 2008 | 16:43

Artur napsal(a):

Páni z Bruselu i odjinud nám předvádějí, jak to bude v EU fungovat. Naposledy nám vynadal pan Sarkozy, že máme málo vlajek EU na veřejných budovách. Správným Euročechem je jen pan ministr Schvanzerberk, dostal za to od německého kolegy metál. Doufám, že bude mezi ministry, které Topolánek vymění.
16. 12. 2008 | 16:49

Jirka napsal(a):

to Tomas: Všechny informace jsou na zmíněných odkazech.
16. 12. 2008 | 17:10

tomas napsal(a):

jirka: to byla řečnická otázka. samozřejmě, že se to česky nevedlo.
16. 12. 2008 | 17:14

Vladimír napsal(a):

Faktem je, že VK se nechal vyprovokovat jak malej kluk, tajně si to nahrál a něco z toho vyvěsil na svojí stránku, aby všichni věděli, jak nám ta EU ubližuje. Tak si bohužel českého prezidenta nepředstavuji. A to nejlepší nás ještě asi čeká. Dovedu si představit, že ho pro zábavu někam pozvou, trošku do něj píchnou a všichni se budou bavit jak "vzteklý stařík" vyskakuje. Nechci diskutovat o tom, jestli jeho názory jsou správné nebo ne. V tuto chvíli je to úplně jedno, protože ho už nikdo významný nerespektuje. Nemůže nic prosadit, protože se s ním nikdo vážně bavit nebude. Pro českou politiku bude jen koule na nohou a Topolánek a další premiéři budou mít jedinou starost: jak ho vyšoupnout z jednání, na kterých o něco půjde. A můžeme mít k oběma porevolučním prezidentům různé sympatie, nic to nemění na faktu, že Havel mohl kdykoliv zavolat jakémukoliv západnímu státníkovi, Klausovi nevezme telefon ani vrátnice. Tudíž základní otázka zní: opravdu si někdo myslíte, že Klaus je tím člověkem, který by dovedl obhájit jím proklamovanou suverenitu v případě problémů? Kdo mu půjde na pomoc, jaké má vlivné a mocné kamarády, se kterými se může neformálně sejít? Jeho vliv na mezinárodním poli je ve srovnání s takovým Schwanzenbergem nebo i Vondrou mizivý.
16. 12. 2008 | 18:04

Marty napsal(a):

tomas: zde si prectete, v jakem tonu se jednani vedlo:
http://www.hannedahl.eu/ind...

Monika: pri oficialnich diplomatickych jednanich se porizuje i zaznam. Jak jste prisla na to, ze se jedna o nejakou tajnou nahravku?

A jako vzdy zcela ignorujete obsah a pouze okopavate kotniky pana Kurase.
16. 12. 2008 | 18:22

grőssling napsal(a):

Rumcajs to napsal stručně a jasně.
Kdyby se provokace udála jenom jednou, ale podle Dahl proběhlo totéž dřív ve Sněmovně.
Platí, na výzvu odpověz.
Znovu opakuji co jsem napsal před týdnem.
Jsem hrdý na svého prezidenta, ikdyž teď je v pražských salonech moderní podporovat jeho politické soupeře doma i v zahraničí.
16. 12. 2008 | 18:40

tomas napsal(a):

to marty, díky, stojí za přečtení
16. 12. 2008 | 18:53

hv napsal(a):

At je mas nazor na obsazeni prezidenta jakykoliv, tak predevsim se slusi dodat, ze pokud se jedna o oficialni navstevu prezidenta, tak jednani podleha diplomatickemu protokolu, kteremu jednani nekterych ucastniku neodpovidala.

Predevsim nelze vubec v diplomatickem jednani prohlasit, ze "vase nazory mne nezajimaji", protoze se jedna o reprezentanta suverenni zeme, nejen o Vaclava Klause. Pokud by nekdo takovehle "faux pas" predvedl v jednani s francouzskym prezidentem nebo nemeckou kanclerkou, dotycny by jednani asi musel ihned opustit (a to navzdy). A take by si to pravdepodobne nikdo netroufl.

Dalsi vec, ze dotycny poslanec dela timto EU naprosto medvedi sluzbu a vyvolava dalsi zbytecny konfikty, ktere nahravaji demagogum typu pana Zelezneho.
16. 12. 2008 | 19:08

Zacheus napsal(a):

Mě by jenom zajímalo, jestli by si pan Cohn-Bendit dovolil také zvolenému prezidentovi Obamovi říci, že "Vaše názory mne nezajímají", nebo se chovat tak, jak předvedl v Praze na Hradě vůči naší hlavě státu, třeba při přijetí izraelským premiérem , nebo při přijetí králem Saudské Arábie v Rijádu.

A to už vůbec nechci domýšlet, jak se bude tento europoslanec a jemu podobní chovat v České republice, jestli bude Lisabonská smlouva opravdu přijata...
16. 12. 2008 | 20:51

Zacheus napsal(a):

To Benjamin Kuras. Naprosto s Vámi souhlasím a děkuji Vám za Váš příspěvek.
16. 12. 2008 | 20:52

vlk napsal(a):

ZAchee

odpověď bude nejspíš stejná jako na otázku, zda by si Obama dovolil v Irskuna ofic návštěvě, evidentně proti vůli hostitelů jít na večeři pořádanou někým jako Ganley.
16. 12. 2008 | 20:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

horina2
"zveřejňování soukromých hovorů je neslušné a politicky velké faux pas. "
Tak oni evropští poslanci navštívili náš Hrad soukromě?
Pane prezident si to s nevychovanci z evropského parlamentu vyříkal, je jenom s podivem, že ti nezdvořáci mají i u nás zastánce.
16. 12. 2008 | 21:16

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
"Prostě , vaš e vidění typu černá - bílá, je v Klausově případě hodně zmatené."
Vlku,proboha, neblábolte tak moc.
16. 12. 2008 | 21:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Meňo:
Máte v tom zmatek, diplomatickou etiketu neudržel především Daniel Cohn-Bendit, posléze někteří další europoslanci. Na rozdíl od prezidenta, ten ji dodržel až do konce euromise.
16. 12. 2008 | 21:22

Aleš napsal(a):

pane Vlku onu večeři irští politici skousli. Co je však konsternovalo, že pan Klaus vystoupil na společné tiskovce s panem Ganley a popál Libertas jodně zdaru.
Ano Moniko- to je přesně ono- je zajímavé, že ani život po mnoho let ve velmi demokratické zemi nevede k demokratickému myšlení a pan Kuras se stává cholerickým staříkem s běsem v očích a na jazyku kjakmile zaslechne EU. kultuře.
16. 12. 2008 | 21:22

Zbyněk Matyáš napsal(a):

student:
Jasně, myrta chce taky přes čenich. :)
16. 12. 2008 | 21:25

RA napsal(a):

jen je mi s podivem , jak takového exota, jako je Bendit , mohl někdy někam někdo zvolit. Nesvědčí to o zdravém rozumu volitelů, a toho se nejvíce obávám v budoucím eintopfu EU. Některé příměsi otráví celý evropský kotlík.
16. 12. 2008 | 21:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
V. Klaus šel na večeři se zastáncem většinového názoru Irů.
Totéž učinil za reálsocialismu u nás F. Mitterand. Samozřejmě namítnete, že to není totéž. Falešně, je.
16. 12. 2008 | 21:38

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Aleš:
Takže v demokratické zemi nesmí prezident jiné země EU mít tiskovku s nevládním představitelem politického hnutí s průkazně většinovým programem.
Vskutku zvláštní pojetí demokracie.
16. 12. 2008 | 21:42

vlk napsal(a):

Zbyněk Matyáš

jsou věci, které zjevně vy nikdy nepochopíte.Jedna z nich je měřit každému stejným metrem. Klausovi, Cohn benditovi, Čunkovi, každému.

A sproto vy můžete srovnávat pověstnou disidentskou snídani francouzskéh presidenta v Praze s Klausovým úletem v Irsku.
Přesně pro takové jako jste vy, jsem s e zmínil o tom, že Klaus , pokud chtěl podpořit skutečné disidenty, ohl tak učinit při nedávné návštěvě Číny. Což ho ovšem ani nenapadlo. Pak bybyl roven Mitterandovi.
Třeba vám někdy doklapne, že prezident demokratického státu na oficiální návštěvě má právo sdílet stejné hodnoty s demokraty v nedemokratické zemi. Když zásadní hodnoty demokracie nemůže sdílet s e státní elitou. Není mi ovšem známo, že by současná vládnoucí elita v Irsku měla aktuní deficit základních demokratických hodnot. Za to jest mi známo, že Klaus má akutní deficit elementární slušnosti.
Aleši - díky za upřesnění.
16. 12. 2008 | 22:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
"jsou věci, které zjevně vy nikdy nepochopíte" Blabla. Jaké máte vlastně kritéria demokracie? Podle Vás je Irsko demokratickou zemí, když nerespektuje výsledek referenda? A zrovna tak vedení EU? Máte v tom zmatek.
Bylo by dobré především pro Vás, kdybyste aspoň někdy vydržel diskutovat k věci a ne hned napadat oponenta. Chápu, že podstatné povahové rysy těžko měnit, ale věřím, že tvrdá práce na sobě by Vám určitě prospěla. Namísto údajného akutního deficitu elementární slušnosti u V. Klause byste mohl odstranit svůj vlastní, což jistě by stálo za námahu.
16. 12. 2008 | 22:20

horina2 napsal(a):

to Zbyněk Matyáš
Určitě se nejednalo o soukromou návštěvu poslanců, stejně jako se nejednalo o soukromou návštěvu návštěvu VK v Irsku. Pouze není slušné /a minimálně velmi nediplomatické/ poskytovat soukromě vyřčené rozhovory médiím, bez souhlasu všech zúčastněných a navíc pravděpodobně v upravené podobě, viz. dále.

Hrad:
Lisabonská smlouva. Vaše názory mě nezajímají, budete to muset podepsat. Za další chci, abyste mně vysvětlil, jaká je míra vašeho přátelství s panem Ganleym z Irska. Jak se můžete scházet s člověkem, o němž není jasné, kdo ho platí? Ve vaší funkci se s ním nemáte co scházet.
Cohn-Bendit:
'Vaše názory na Lisabonskou smlouvu nejsou důležité, protože rozhodnutí učiní parlament. Ve vašem podpisu není napsáno, jestli jste měl dobrý či špatný pocit. Je to pouze vaše jméno.'
Není to trošku rozdíl ve vyřčeném?

Btw. anglicky přepis zveřejněn nebyl
16. 12. 2008 | 22:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

horina2:
Soukromě vyřčené rozhovory?
To druhé znění je podle Vás přesnější?
16. 12. 2008 | 22:41

horina2 napsal(a):

Zbynek Matyáš
Za soukromý rozhovor považuji takový, u kterého se obě strany předem nedomluví, případně si nejsou předem vědomy, že přepis bude poskytnut třetí straně /v tomto případě novinářům/. Což se evidentně nestalo.
Nehodnotím, který přepis je přesnější, protože důvěryhodný zdroj nemám. VK měl zájem před kongresem ODS vyhrotit vztahy s EU a nepřesný přepis mohl být dobrým prostředkem.
Ve druhém případě je nicméně tón přeci jen jiný. Navíc i další účastníci schůzky mluví o zpřeházení textu, který tak má pravděpodobně jiné vyznění, které se čistě náhodou hodí VK, který tento přepis poskytl.
16. 12. 2008 | 23:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

horina2:
"VK měl zájem před kongresem ODS vyhrotit vztahy s EU"
A co když je to naopak, EU měla zájem na další dehonestaci protivného prezidenta?
16. 12. 2008 | 23:35

Zacheus napsal(a):

To Zbyněk Matyáš. Dokonce bych použil přítomný čas: EU má zájem na dehonestaci protivného prezidenta. Ale to víte, až bude naším prezidentem Cohn-Bendit, tak se Evropská unie na nás už zlobit nebude:) To se bude pod prapory EU tančit všude...
16. 12. 2008 | 23:48

Martin napsal(a):

Kolik zahranicnich hosti se pri navsteve demokraticke CR setkalo napriklad s predstaviteli naseho disentu ktery ma vetsinovy nazor (ohledne romske problematiky), cili narodni strany. Nebo kolik se jich setkalo pri oficialni navsteve napriklad s komunisty a podporilo jejich vetsinovy nazor na radar a kritizovalo hostitele? Ja si nepamatuju jedineho.
17. 12. 2008 | 00:39

horina2 napsal(a):

to Zbynék Matyáš
Myslím, že si svoji důstojnost VK snižuje pouze sám, svým chováním a argumentací. Ono v Evropě není problém mít jiný názor, problém je deklarované nerespektování vůle Parlamentu, absence relevantních argumentů /kromě všeobecných frází o ztrátě suverenity atd., k tomu viz. nález ÚS/ a především pak dle mého názoru zcela neadekvátní doba pro jeho vyjádření. K LS probíhali jednání poměrně dlouhou dobu a ČR měla k jejímu textu zásadní výhrady. Nakonec však byl text pro našeho premiéra přijatelný a podepsal ho. Tím zavázal ČR, že se její představitelé budou snažit o to, aby následná ratifikace proběhla. Pokud to tak premiér nemyslel, neměl LS podepisovat a byla by vhodná doba na další změny a připomínky VK.

Pokud se týká VK - mám pocit, že s dítětem, které ostatním boří bábovičky si ostatní prostě nechtějí hrát, případně mu ty bábovičky začnou bořit taky.:)
17. 12. 2008 | 00:55

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Kurasi,
je to dobrý, brambory jsou v řádku.Kdybyste napsal větu a do hodiny by nepřiletěla od bruselské vědmy milá, tolerantní a láskyplná slova typu:
-------
"....jak znovu a znovu dokazujete, žádná lež a žádný podraz není cizí. Bravo, jen tak dál. Aspoň víme, s kám máme tu čest..."....Opět potvrzujete, že jste krajně nevěrohodný......
-----------
tak přestaňte psát a zajděte k lékaři. Zatím to je dobrý. Kdepak jsem slova o tom " s kým máme tu čest slyšel?"
Vzpomínáte?

Rudé Právo, jak přes kopírák. Naprosto dokonale to vystihl skeptický. Demokracie hodná doby násilné kolektivizace zemědělství. Republiku (EU) si od takových elementů rozvracet nedáme!

Tak se podívejme na tu squadru zblízka.
PEHE Pressluftmaschinen GmbH monotónně buší K-L-AUS, K-L-AUS, K-L-AUS, nic jiného nezná.

Pan Stránský to vylepšil: KLAUS-RAUS.
Zavedeme "Appeachment" i když to ústava nezná. Vladizrada, velezrada, nemá o těch pojmech ponětí, ale to je jedno. Napsal dopis europoslancům MY(!!!) takoví nejsme, MY si myslíme, MY.MY.MY.

On, člověk, který před měsícem drtivě projel v senátních volbách i s osobou tak nevalné pověsti jako je Schwarz ze záchranky. A mluví za nás za všechny.To je jak ze staré Havlovy absurdní hry.

A teď to nejpodstatnější, co tyto lidi spojuje: Plná ústa, ušlechtilosti, lásky, tolerance a pravdy a plný mozek totalitního myšlení!!!!

To vlk
víte, milý vlku i CACIB může mít šedý zákal, zvláště vlk šedivák v letech. Pak někdy realitu nevidí.Možná mám šedý zákal já, ale možná Vy.
Že je totalitní myšlení i jinde? Jistě. ODS je tím prolezlá.

To je omluva? To je důvod ke kolektivnímu honu smečky frustrátů, zaštiťujících se pravdou a láskou? Eurohujerů, europajerů?
Vloni to byl Čunek, letos Klaus. Oba jsou mně dost ukradení, stejně jako čtenáři (viz výše). Vy, vlk samotář, nevidíte ten smečkový, totalitní pud, tu snahu zašlapat každý odlišný názor?

Obdivuju lidi, kteří jsou schopni s lidmi jako je Cohn-Bendit vůbec komunikovat. Osvěžte si jeho postoje z roku 1968, z roku, kdy nás obsadili Rusáci.A takoví lidé dnes vedou Evropu. Podle Vás do ráje, podle mě jinam.

Proč vadí Kuras i Klaus či ten Ir? Proč slova o lháři? Proč slova o tom, podívejte se s kým máme (opět si povšimněte MY!!!!!) tu čest? Nastavují zrcadlo. S takovými je potřeba zatočit. Paragraf o hanobení EU určitě přijde.

To Monika
buďte tak laskava. Nemluvte v množném čísle, nemluvte za mě.Já jsem Vás nebo pana Stránského tím nepověřil. Buď používejte obrat JÁ si myslím anebo pište MY, LIDÉ V BRUSELU si myslíme.
Hezký den všem.
17. 12. 2008 | 07:43

RA napsal(a):

já osobně to vidím za sebe takto, jestliže ODS odhlasuje Lisabonskou smlouvu, tím okamžikem se pro mě stává absolutně nevolitelnou stranou.
17. 12. 2008 | 10:36

Kuras napsal(a):

to Pepa Řepa: Monika tím MY jen bezděky potrvdili, co říkám od začátku: že nejsou ženská, nýbrž početné konsorcium seriózních učenců. Poznáte je taky podle tohoto: Ženy dokážou brát život s humorem. Konsorcia nikdy. Veselé svátky jasných světel přeju. BK
17. 12. 2008 | 10:39

Pepa Řepa napsal(a):

Vám taky pane Kurasi.
Chce to nezratit humor.
Jak my, katolíci, říkáme:

Še jih´je lecha rak be-haclacha. Chag sameach.

Slibuji, že se od Nového roku polepším. Abych konsorcium euroučenců neurazil, budu je oslovovat v množném čísle.
17. 12. 2008 | 12:19

RUS napsal(a):

Zdravim!
Nestydne chovaní evroparazitu určite pohoršilo každeho slušneho človeka,a naopak dalo nadejí pro lidi ktere mysleli že v tomto svete evrolži a evromanipulace,najde človek ktery postaví protí stadu a jejich pastyřim.
Komentovat chovaní lidi ktere nachazi na nizke vyvojove urovne
je ztrata času,je však poučne že pokud mame sveřit moc nad svym osudem do rukou lidi jako tito,tak se fakt lepší zustat ostruvkem demokrace v Evrope.

P.S.Na rozdil od Poslanecke Snemovný kontrolu ktere narod aspon tak nejak diky mediim provadí.Evroparlament je naprosto otržený od realitý.Vždyt pokud europoslancem muže byt Železný(vdečime za 10mlrd dluh)nebo Hybaškova(lhařka,křive obvinila človeka,dokonce odsouzena za tento čin)tak o čem nas zde nektere dopisovatele snažite přesvedčit?O tom co to je za sebranka na netu mate sposta informací a když Vam to nestači tak zajedte do Bruselu.Drogy,bordele,alkoholizm,rvačky to je vizika EP.
17. 12. 2008 | 13:11

Pepa Řepa napsal(a):

To Rus
a v tom je právě problém.
Když je někdo proti současnému trendu EU, podsouvá se mu to, že hájí zájmy Ruska.U komoušů tomu tak možná je.
Já nikoho takového neznám.Mám-li mluvit sám za sebe, tak preferuju návrat k tradiční anglosaské demokracii. A heslo: Daleko od Moskvy. Čím dál, tím líp.
17. 12. 2008 | 13:31

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon:Impeachment.
17. 12. 2008 | 15:03

strejda pedro napsal(a):

moc se mi libi, jak tady nekdo nesporne na tom hrade byl, takze panu kurasovi sdeluje, ze hradni zaznam jednani je, mirne receno, prolhany ... a taky se mi libi, ze prevazna vetsina tech, kteri se raduji, jak to ti soudruzi europoslanci nandali ceskemu presidentovi, nema ani poneti o tom, ze se (spolu s temi europoslanci) dopustili zakladniho prehmatu: kdyz dojdou argumenty, muzu jeste zacit nadavat ... snad kdybyste dodali JEDINY argument, soudruzi, ne?
22. 12. 2008 | 21:13

1888 napsal(a):

To RA to vam tedy gratuluju. Hlavne si z tech zbyvajicich dobre vyberte.
26. 12. 2008 | 14:59

Igor Mesensky napsal(a):

Pan Kurasi,
ze cteni zapisu jednani s europoslanci s Vaclavem Klausem jsem mel velmi nesnesitelny pocit vzteku vuci lidem, kteri se k nasemu prezidentovi chovaji naprosto nerijatelnym zpusobem - a tim prezidentem at je kdokoliv. Jsem vsak velmi prekvapen, ze vetsina diskutujicich je natolik uhranuta osobou naseho soucasneho prezidenta, ze nevidi evidentni provokaci a neskutecne nediplomaticke chovani zastupcu EP vuci nejvyssimu predstaviteli nasi zeme.
Vaclav Klaus pouze otevira diskusi o otazkach, o kterych zadna odborna debata neprobehla a neprobiha. At je to fungovani EU nebo klimaticka hysterie. Sve nazory ma nas prezident vyargumentovane. Byl bych moc rad kdyby se mu stejne vecnym zpusobem postavil protivnik aby se ukazala sila argumentu. Zatim jenom slysime, ze oteplovani je obecne znama skurecnost, ze Lisabonska smlouva je "nezbytna!. Ja si ani jedno nemyslim.
28. 12. 2008 | 19:31

Jemnický napsal(a):

Stavové Čeští a Moravští,

Když doharcovali franští vyslanci z tehdejší EU k Sámovi a drze a neuctivě před ním hovořili, tak se s nimi Sámo nemazlil a hlavy jim srazil (toliko pověst). Rastislav, raději než od Franků, křest přijal od Byzanstských misionářů (věrohodně doloženo). Byzanc nebyla členem tehdejší EU a nakonec ji EU Turkum, těm pohanským psům, zradila. (Pane Stejskale, my křesťanští rytíři to tak říkáme, nevadí to ?) K Přemyslu Otokarovi II by si to ani nedovolili (chybí písemný záznam o takovém počínání, avšak fyzické a psychické ustrojení tohoto našeho velikého krále napovídá, že zle by se takovým drzounům vedlo). Také ho tehdejší EU nechtěla a raději si zvolila toho pána z nemanic,odnikud a z Habesburgu. Hle, zase si ti Frankové drze vedou a zle hovoří k našemu demokratickým parlamentem demokraticky zvolenému presidentu Klausovi (dle podání kronikáře Kurase, avšak věrohodné latinské prameny uložené na Hradě dosud mlčí). Ten Francký Car Kozy národ náš tupí, ač křesťané jsme dobří a musulmanův zde nemáme a jich nepodporujeme. Co s tím uděláme svobodní stavové čeští a moravští. Zvolme sobě již krále statečného z rodu váženého, který nastolí řád a spravedlivost, vyžene darmožrouty z jejich obročí a bezpečnost na cestách obhájí. Což mohou nám nadále vládnout povýšenci ze sprostého lidu, jako byl ten holobrádek a kočí nečestný, či k moci se hrnoucí obhroublý šenkýř a jeho drzý ranhojič, či kdysi lupič knižních skladů, jeho kumpáni a jiní šibalští čtveráci? To jste páni Čeští a Moravští tak hluboce poklesli, že za sebe necháte rozhodovat takovou chátru, která naše slavné království hned do Rusko-tatarského područí tu do pařátů franckých vydá, jen když si hubu opuchlou pořádně namastí, panděro nacpe a tlamou neřestnou jakýs patok, najisto zcizený, vychlemtá?
Chcete, aby bruselští směnárníci určovali délku našich mečů a míru rezavosti našich brnění? Může cos dobrého z takové díry pobřežní jako Lisboa vzejíti a ku prospěchu našeho království býti. Nikoliv. Ač stár, jdu s posledními Moravany k letohrádku Hvězda.
Pane Josefe z Lánů, řečený Řepo, přidáte se.
Za Krále, za vlast, za Evropu i proti ní, za korunu, a zadarmo.

L.P. 2009 na den sv. Jenoféfy
Svobodný pán, Jaroslav Jemnický z Jemnice
03. 01. 2009 | 23:37

F. Adamec napsal(a):

Su podruhe dedkem!
Menuje sa Ema, vazi 2,7 kg.

Vas dedek.
06. 01. 2009 | 01:13

jaryn napsal(a):

Podruhé dědkem... blahopřeji!
jaryn
06. 01. 2009 | 13:22

klaves napsal(a):

Ono prosazovat národní program spolu s evropským(t.j. daleko robustnějším,mnohostrannějším,mezinárodním) a nebýt snesen a zanesen daleko pryč,pohlcen a ušlapán,chce více věcí
a)mít smysluplný národní program,progresívní,proveditelný,s podporou doma,jasno jak na to atd....
b)umět harmonizovat s EU-to je značné umění ,rozlišovat hlavní a vedlejší apod.
c) připustit,že i úředník musí být tvůrčí,inteligentní,schopen samostatně myslet,rozhodovat a nepřipustit zvětšení jeho moci do obludných supertotalitních rozměrů,aby rozlišoval přínosy od výkalů té ohromné Evropy dnes.Dnes už znamenající polovinu provincií Číny,dvojnásobek a více Ruska nebo USA.Samozřejmě tisícileté mandarinské tradice v Evropě nejsou ani v nejmenším,za to spleť křivolakých národních zájmů,konfliktů z minula -to ano.Čekáme na okamžik kdy papírový tygr, řečeno slovy Mao- Cetuna o imperialismu, skočí do dějů fakticity.Vzájemné spolupráce ,která někam vede.Teoreticky nevíme,zda nejobsáhlejší systém pravidel o chování subjektů v historii lidstva sám zvládne v rozhodování tu inflaci pravidel vyplývajících z ultrajemné preciznosti byroformulací,šíře společného života.
19. 01. 2009 | 14:21

mirek napsal(a):

pane kurasi -vy jste asi ufo spojený s androidem klausem spojený novořečí popletenou s hatmatilkou bývalých komunistických blábolistů mostem brekeků typu senátora kubrta.
Jediná vaše devíza je že opěvujete svý souložení v kladných slovech což zas zavání brekekováním -takže dejte si plat a jděte do prdele konečně
02. 04. 2009 | 21:31

Mojo napsal(a):

Výborný článek. Děkuji!
14. 01. 2010 | 11:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy