Víra je i nevíra

31. 03. 2010 | 10:18
Přečteno 7058 krát
Vegetariánství, vegánství, abstinence, šamanismus, ateismus, pacifismus, humanismus a transsexualita budou v Británii oficiálně povýšeny na status náboženství pro účely ochrany před diskriminací. Při troše právní představivosti to ale budou třebas i satanismus, sadismus, masochismus, duchařství, voodoo, víra v placatou Zemi, v Měsíc uplácaný ze sýra, v nadvládu mimozemšťanů, v čarodějnictví inteligentních žen, v očistu duše pálením na hranici, v obětování bohům, v blahodársnost náboženských orgií, v zázračnou moc česneku proti upírům a vlastně víry či nevíry v cokoli. Musí to jen splňovat podmínku, že “ovlivňuje, jak osoba žije svůj život nebo vnímá svět”.

Zaručuje to nový zákona o rovnoprávnosti, který vstoupí v platnost letos na podzim a podle něhož “víra nemusí nutně znamenat víru běžnou či zavedenou, ani víru v Boha či bohy”, zato ale musí být “centrální pro to, čím člověk je”. A může to být “jakákoli víra náboženská či filozofická i absence víry”. S výjimkou (zákon podivuhodně specifikuje) víry politické, jako jsou marxismus nebo fašismus. Zákon také přikazuje úřadům, institucím a školám veškeré menšiny podle tohoto zákona chránit před diskriminací. Jakých všech menšin se to bude týkat, konkrétně nedefinuje, vegány a ateisty uvádí jen jako příklady toho, jak něčí víra dokáže být centrální pro jeho osobnost. Takže instituce se budou dopouštět trestného činu, když neochrání kohokoli, kdo věří či nevěří v cokoli a jakkoli to projevuje, pokud to označí za víru nebo nevíru. Budou tedy muset chránit každého před každým.

Na první pohled to vypadá jako návrat k tradiční britské toleranci excentrismu. Na druhý pohled jako skvělá recese. Na třetí pohled si člověk všimne, že rodičkou tohoto zákona je ultraseriózní nejmocnější žena v Labour Party paní Harriet Harman, držitelka největšího počtu politických funkcí: Poslankyně. Zástupce vůdce strany. Předsedkyně strany. Člen vládního kabinetu. Vůdce dolní sněmovny. Lord Keeper of the Privy Seal, což je pátá nejvyšší státní funkce, která řídí vztahy mezi vládou a monarchií. A ministryně pro ženy a rovnoprávnost.

Pozoruhodná dáma, proslavená mimořádným sebevědomím, vírou ve svou vyvolenost patřit do čela, nadaná kolosálním politickým talentem, důvtipem, pílí, břitkou myslí a hroší kůží. A bigotním feminismem s hlubokou záští k mužům, asi jen s výjimkou svých dvou synů a manžela, který je generálním tajemníkem nejlevicovějších odborů dopraváků. Už před dvaceti lety muže označila za „ne jednoznačně užitečné pro rodinu“ a v roce 2008 prohlásila, že „manželství je nerelevanrtní pro vládní politiku a neexistuje žadný idální typ domácnosti pro výchovu dětí“. V televizním interview si nedávno zavtipkovala, že kdyby se stala premiérkou, muži by nejspíš emigrovali.

Bankovní krizi podle ní způsobilo to, že banky ovládají muži. Do správních rad bank a podniků chce prosadit povinnou kvótu žen, okolo čtyřiceti procent. Připravuje uzákonit povinnost firem zaměstnávat přednostně stejně kvalifikované ženy před muži. Firmám, které se nepoženští, pohrozila „vážnější akcí, která by to zajistila“. Totiž tím, že nepoženštěné firmy by nedostávaly veřené zakázky. Ve své straně chce prosadit rovnoměrné vládnutí žen a můžů s pravidlem, že jedno ze dvou vedoucích míst musí vždycky mít žena, neboť „na muže není spolehnutí, že dokáží něco účinně řídit“. Proto prý také na funkci kandidovala. Její propagace genderové rovnoprávnosti jí vysloužila přezdívku „Harperson“.

Paní Harman je ale taky právnička, stejně jako celý její think-tank. Takže nový zákon dává dokonalý právní smysl. Zákonná povinnost bránit každého před každým vytváří situaci, v níž každé bránění práv kohokoli bude zároveň porušováním práv někoho jiného, přičemž obojí bude žalovatelné. V době hospodářské krize a vysoké nezaměstnanosti to poskytne nekonečné pracovní příležitosti právníkům.

A protože takhle chytrý zákon nemůže brzy nepřejmout celá EU, právnické fakulty typu plzeňské by se měly co nejdřív zakládat v každém okresním městě.

Vyšlo v týdeníku EURO

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

buldatra napsal(a):

Zákonná povinnost bránit každého před každým vytváří situaci, v níž každé bránění práv kohokoli bude zároveň porušováním práv někoho jiného, přičemž obojí bude žalovatelné...

Jednoduché, tedy geniální.

Tento skvělý zákon konečně umožní vytvořit první opravdu funkční perpetum mobile.

I když jiné, než jsme doufali.

Kdo by si kdy pomyslel, že toto zařízení bude mít něco společného s právníky?
To by ani Verne nezvládl.

Lidská kreativita prostě nezná hranic. A kreativita politiků-právníků už vůbec ne.
31. 03. 2010 | 10:46

Carlos V. napsal(a):

Hmmm Ja diskriminuju.

Proste mam problem s tim, kdyz se na vedouciho pracovnika hlasi clovek, ktery mi odpovi na otazku Proc chcete k nam ? tim, ze se radil s kartarkou a ta jeho krok schvalila. A na tuhle praci se hodi, protoze je prece nejaky Kozoroh ci co a ty se prece na tuhle praci hodej.

Nejak se netesim na to, az ten colvek bude sva obchodni rozhodnuti zduvodnovat kartarkou ci znamenimi.
31. 03. 2010 | 10:49

stejskal napsal(a):

To je, řekl bych, dobrá úvaha, pane buldatro (a nejen jako bonmot).

Hezký den.

Libor Stejskal
31. 03. 2010 | 10:54

Ládik napsal(a):

V Anglii jsou přežraní a nevědí roupama, co dělat.
31. 03. 2010 | 10:56

skeptický napsal(a):

Ne darmo se říká,že kdybyste byl uvržen na pustý ostrov s právníkem a dvěma lidožrouty,a posledními dvěma náboji,tak koho zastřelit? Právníka. Dvakrát.

Že tu bandu,která si z lidí už naprosto bezostyšně dělá blázny lidé nevypráskají.

Zas ranný humanismus.Ten zabil křesťanství.To zabíjelo lidi pro ochranu víry.Humanismus teď bude zabíjet lidi pro ochranu druhých.
Světu vládne Antichrist.
31. 03. 2010 | 10:59

Karel Občan napsal(a):

Pan Kuras promine, šoupnu to i sem, nakonec to není až tak od věci.

Otevřený dopis veřejnoprávní ČT:
Vážení,
jako občan jsem rozhořčen, jakým způsobem nakládáte s ústavou garantovanými právy na volnou a otevřenou soutěž politických subjektů v této republice v předvolebním období.
Soustředím se pouze na speciál Otázek Václava Moravce, tedy tzv. předvolební debaty v krajích.
Buď měl být prezentován jako zábavný pořad, kde si nakonec tvůrce může vybrat jako účinkujícího koho chce, a nezatahovat do celé záležitosti nějaké výzkumy preferencí, anebo respektovat fakt, že předvolební debaty jsou financované z peněz daňových poplatníků, a musí být otevřené všem, kteří splnili zákonem určené požadavky, čili každý, kdo je řádně zaregistrován, má mít možnost prezentovat svoji stranu v rovné otevřené soutěži.

Není důležitějšího požadavku veřejnoprávní televize, než aby ctila demokratický právní řád a umožnila každému využití jeho ústavního práva. Aspoň jednou za čtyři roky!

Vzhledem k tomu, že v uvedeném pořadu jde stejně jen o prezentaci uchazečů o povolební posty, o nezávazné proklamace, jejichž plnění nejde efektivně vymáhat, čili známou „slibotechnu“, ptám se, podle jakého zákona jsou z tohoto fóra vyloučeni další herci (víc jak polovina!), kteří splnili všechny zákonem požadované náležitosti účastnit se soutěže o získání politických křesel?

Argumentace výběrem podle předvolebních preferencí jen utužuje tuto protiprávní nedemokratickou praxi. Nelze argumentovat televizním časem a podobnými technickými okolnostmi. Jestli má veřejnoprávní televize něčemu demokratickému sloužit, tak minimálně aspoň k uplatnění jednoho ze základních občanských práv - k volné a rovné soutěži ucházet se o místo ve volbách.
(„Řečnické výkony“ některých účastníků dokládají, že opravdu pouze využívají svého privilegia „být při tom“, ale k hodnotě diskuze nepřispívají, ba naopak, je to jejich volba, jejich právo, jejich zodpovědnost).

V době, kdy je bez pochyby doložena faktická moc médií, je systém volebních preferencí aplikovaný v ČT v podstatě ostrakismem a evidentním popřením rovných občanských práv velké části aktivních obyvatel této republiky, je to diskriminace.

ČT se tak podílí na činnosti, při které hrozí nebezpečí soudního zpochybnění voleb právě touto praxí „omezování v ústavě garantované volné soutěže politických stran“.

Není řešením snížit preferenční výši na 3 %, jak navrhuje politolog I. Gabal. Jediným slušným a zákonným řešením je nelimitovat vůbec. Má-li volební subjekt zájem účastnit se prezentace během těchto veřejných debat, tak při splnění jediné podmínky - a tou je zákonem požadovaná úspěšná registrace - není jediný zákonný důvod zájemce odmítnout.

ČT může toto evidentní porušení demokratických zásad napravit snad tím, že uskuteční opravdové otevřené kulaté stoly.

Dejte se do toho, nic vám nebrání!

S pozdravem
Karel Občan
31. 03. 2010 | 11:12

PatientO.T. napsal(a):

Hrdý Albion v/na hajzlu:

http://www.novinky.cz/kokte...
31. 03. 2010 | 11:26

Karel Mueller napsal(a):

Pane Kuras,

když to tak člověk pročítá, tak si tak říká, že v dnešní Evropě už nede o nějaký - ismus, jde o to, že se dostává do stavu, kdy nebude normální nikdo a nic.

Pokud už tam není.
31. 03. 2010 | 11:33

Pepa Řepa napsal(a):

To zubařskej
Dobrý odkaz. Vylepšil bych to spinačem, kde si můžete pobyt prodloužit o další 3 minuty.
Spinač bude-jak jinak-zvenčí.
31. 03. 2010 | 11:35

skeptický napsal(a):

Tady jde jen o úsporu proudu.

Kam se hrabou na Němce.Kabinky na veřejných hajzlících v Hamburku mívaly dvě kasičky.Za jednu marku dovnitř,a za druhou ven.
31. 03. 2010 | 11:41

charles napsal(a):

Už ani stará dobrá Anglie není to, co bývala... :-(
31. 03. 2010 | 11:54

Pípa napsal(a):

Už dlouho říkám a je to po zralé úvaze a prakticky ověřené (pracoval jsem s nimi téměř polovinu svého pracovního života), že Angličané, včetně dalších obyvatel Spojeného království, jsou přešlechtění. Ale mám je stejně rád. A mnohé obdivuji.
31. 03. 2010 | 11:58

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
jsem zvědav, kdy se objeví n.o.s.
Rajská hudba pro něj.

Paní Harman neznám, ale používali jsme doma toaletní papír "Harmanec".
Myslíte, že je tady jistá souvislost?
31. 03. 2010 | 11:59

yara ze země krys napsal(a):

Ano je potřeba bránit menšiny a některé utiskované skupiny! Navrhuji aby např. v parlamentu a ve vládě byl zastoupen určitý počet leváků, dále cikánů, vietnamců, dále také duševně zaostalých, dále 4% růžových spoluobčanů, měli by tam být také alkoholici, narkomani a blbci. Tak nějak mě ale napadá, že v našich vládách a u politiků jsou některé výše uvedené skupiny zastoupeny více než je třeba a normální lidé jsou tam v menšině!
31. 03. 2010 | 12:04

Nosotonda napsal(a):

Angličané mají Harriet, my máme Kocába. Co kdyby to ti dva dali dohromady. Mohli by mít geniální děti. Ale spíše s nějakou "roztomilou" úchylkou.
31. 03. 2010 | 12:07

iga napsal(a):

yara

levaku je parlament plnej! Na to uz bych kvoty nezavadela...
31. 03. 2010 | 12:09

jozka napsal(a):

->Pipa:

Prisel jsem do styku s "pivnimi vypravami" Britu, mimo jejich hlavni cile (hospody). Vzhledem k jejich fyzickym schopnostem jsem nedokazal pochopit, jak mohli zrovna oni kolonizovat svet. Pote, co jsem videl jednu z vyprav, ktera byla ciste damska jsem alespon pochopil proc se tak hrnuli na more...
31. 03. 2010 | 12:09

Vico napsal(a):

Není lepšího důkazu, že není tak zle, když se přijímají takové zákony. Kdo si hraje nezlobí.

Kupujeme si zbytečné věci/kdo si před vánoci koupil plazmu, je přesvědčován, aby si koupil místo ní tu 3D efektem/a přijímáme zbytečné zákony. Kdyby šlo do tuhého, nebude je dodržovat ani ten, který je vymyslel.

Za dob blahobytného míru chráníme nejen lidská, ale i zvířecí práva. Zakazuje se kupírování psích uší a ocásků a zřizují se psí salóny krásy. Až bude zle, i psí pečínka bude dobrá..

Kuras je velký gurmán, který si vybrané pokrmy rád pozlatí zlatničkou.Proč ne.

Ochrana vegánů a nepojídačů šílených krav je také takovou právně-gurmánskou specialitkou.

Asi se v tý Anglii máte dobře a nevíte, co byste.
Mně se na Kurasovi nejvíce líbí, jak je až chronicky optimistický. Je to posel dobrých zpráv.
31. 03. 2010 | 12:10

Nosotonda napsal(a):

Příteli Varo!
Napsal jste to velmi dobře. Včera jsem se procházel Malou stranou v Praze a kam se člověk podíval Valdštejnský palác a další obrovské budovy a paláce s nápisem Senát ČR a všude možnost parkovat pouze pro senátory a jejich nohsledy a všude příslušníci, kteří vámi uvedené menšiny chrání.
Albrecht z Valdštejna musel za své prachy vést nejednu bitvu. Kdyby tušil, že z jeho těžce získaných prostředků dnes žije právě jedna z vámi uvedených menšin, asi by se byl na to býval vykašlal.
Neboť senát se spokojí s tím, že občas něco vrátí parlamentu a že kdyby nefungoval parlament a nebyl zvolen prezident, že by tedy fungoval senát. A proč ne, za ty miliardy...
31. 03. 2010 | 12:15

jaryn napsal(a):

Přijímání takových obskurností jen ukazuje, že:
a) zřejmě máme hovno co na práci
b) jsme za zenitem kulturním i morálním

Jestlipak můj sjetej soused bude taky pod ochranou? Žije tak svůj život a vnímá tak svůj svět.
A co druhý soused - ožrakec?
Ihned chránit. A on se může modlit k pivu. Je přece na rovině s náboženstvím...
31. 03. 2010 | 12:18

skeptický napsal(a):

Drahý Nadkolego,

Začínám nabývat dojmu,že bloggeři jsou úkolováni nadhazovat nazírající témata,která zajistí dostatečný přísun materiálu pro popravčí čety v podobě rozkrytých veřejných nepřátel,až přijde ten Guten Tag.Víte ,co říkal Lenin o revoluci bez nich.

Lidé bděte.A pozor na agenty provokatéry i mezi diskutujícími.

Profesor Horák.
31. 03. 2010 | 12:26

PatientO.T. napsal(a):

Na místě správců úřadu ve West Midlands bych byl ještě radikálnější a řešením problému bych pověřil třeba Terryho Gilliama nebo jiného Pythona. Představuji si kabinku, v níž se po dosednutí rozsvítí na dveřích display ve výši očí. Odpočítává se 10 minut. Pokud se úředník včas nevys---e, vyletí do vzduchu. Stihli by to všichni...
31. 03. 2010 | 12:30

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
jelikož jsem sám agentem provokatérem, vím kam míříte.

Jo, na Fecebooku je skupina:
Už jsi viděl Vietnamce, který venčí svého psa?

Přiznávám, že neviděl.

Znám jen jednoho Kima, který má psa. Má dokonce v Balbínce sushi bar.
31. 03. 2010 | 12:37

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,je li toto pravda,..,no nazdar,..a to se to "vylíhlo v kolébce demokracie",nebo právě proto,že je to kolébka,..Jestlipak už je připravená "nějaká kukačka",zanést to do EU?Tužka.
31. 03. 2010 | 12:52

Al Jouda napsal(a):

To Pepa Řepa : Tak to je zcela určitě Korejec !
31. 03. 2010 | 12:53

skeptický napsal(a):

Nadkolego

Člověk se nestačí učit.Všechno je jinak.

Když jsem byl malý,učili nás,že kopání do balonu tě neuživí.

Taky mne učili nikomu peníze nepůjčuj,kupuješ si nepřátele.Sice pravda,ale bezpracný zisk.Musíte si ale říkat banka,a mít páky je dostat zpátky.

A půjčujete z cizího,a ještě účtujete těm co půjčí vám.Těm se říká střadatelé.

Krást se nemá.Když ty peníze zpronevěříte,tak je to legální,říká se tomu bankovní krize.A dají vám víc.

Zabíjet se nemá.Jen teroristy.

Lhát se nemá.Politici a sdělovací prostředky se živí výlučně tím,vedle rozvracení republiky.

A teď nám chtějí měnit pravopis.Já doufal,že bych si mohl dokončit základní,a ted znova šprtat.

Doufám,že tam není dějepis.Maršála Tuchačevského prý původně shodili Němci padělanými dokumenty,obviňujícími ho z plánování sesazení Stalina,a ten ho dal popravit.
Ne,Stalin ty padělané dokumenty podstrčil Němcům,a ti je prý přes Beneše (ten jednal v dobré víře) doručili zpátky k Stalinovi.
Nabývá to na rafinovanosti hodné Babylonsko kabalistických logických hádanek s dvojí negací.
Je vidět,že noví dějepisci jsou kluci koumaví.

Zkoušel jste někdy dělat dvojitého agenta?

V čínských restauracích zase nabízejí chow meow,do popelnic nic nevyhazují,a v okolí dvou mil nejsou žádné kočky.

V Anglii bych žádnou revoluci nečekal,každý má rodinu a splátky,a musí držet hubu.
31. 03. 2010 | 13:47

skeptický napsal(a):

P.S.
Taky jsem si všiml,že za posledních dvacet let se prohodila čísla z Drážďan a odsunu.
31. 03. 2010 | 13:53

skeptický napsal(a):

P.P.S.

Ještě k té Anglii.A všichni bojeschopní jsou někde v Tramtárii,osvobozují Cařihrad od Turků.
31. 03. 2010 | 14:08

Al Jouda napsal(a):

To se divím, že ta anglická lady nemá 2 jména !
31. 03. 2010 | 14:13

Pedro napsal(a):

Orwell nás učí, že každá halasně propagovaná rovnoprávnost slouží těm propagátorům, kteří se nakonec chtějí stát a stanou "rovnější" než ti druzí (paralels militantními feministkami čistě záměrná). Právníci jistě tleskají : např. v případě sporu o rovnoprávnost mezi ateistou a věřícím budou muset rozhodovat, které "zákonné ochraně" mají dát přednost, která je společensky nadřazená, ... . To bude SRANDA.
31. 03. 2010 | 15:03

VP napsal(a):

Já to vidím jako nádherný pokus o sjednocení toho, co bude platit ze zákona, zároveň platit z rozumu a s přihlédnutím k budoucí lásce ke svobodě. To, co se ještě nikdy nepodařilo ve společnosti uskutečnit. To, k čemu se zoufale snažil přiblížit komunismus,ale nedoblížil.
31. 03. 2010 | 16:39

Petr z Tábora napsal(a):

Ona dáma svými názory potvrzuje několik faktů:
- když někdo o sobě něco zdůrazňuje, tak většinou bývá opakem toho co tvrdí. Například ti co mluví o rovnosti obvykle chtějí být "rovnější" než ti druzí. V socialismu se hodně mluvilo o demokracii atd.
- ač máme v EU 25mil. nezaměstnaných, nevíme si rady s problémovými skupinami obyvatel, ve vývoji zaostáváme za jinými velmocemi - tak se přední politici zabývají zbytečnostmi, místo aby řešili skutečné problémy
- někteří politici skutečně ani nevědí které jsou ty podstatné problémy
- blbost kvete nadále a všude v čase minulém, přítomném i budoucím
- a nebudu se pouštět do nekorektních úvah o tom, za co stojí všechny -ismy
31. 03. 2010 | 17:36

aparatchik napsal(a):

Čas od času se najde odvážlivec a vytvoří nový aparát myšlení: marxistický,kybernetický,entropický,aparát teoretické fyziky,aparát imunologie.
V mé představě je to "kultivátor" myšlenek.Botostroj místo ševce v dílně.Tím ale neříkám,že ten druhý je lump tím,že ukáže příklady své dovednosti.Tím neříkám,že ten první je zanedbatelná intelektuální veličina.Rozdíl mezi nimi vidím ve schopnosti dosahování finálních,někde někomu něco platných použitelných aplikací.Je jedno zda vyrostly v dílně nebo kultivátoru.Nedělejme rozdíl v ceně úsudku na základě netrpělivost,úseku času. Většina aparátů trpí ovšem nemocemi všech teismů,teosofií a teokracií.Levé přítoky ekvivalencí jsou do sebe uzavřené rovnováhy,pravostranné přítoky proudí do okolna,světu otevřeny.Vzájemně se logicky i fakticky vylučují ale ve velkých ekvivalencích vědy jsou si i rovny.Což takhle vyměnit jejich role? Tady se v podstatě vždy dostaneme k řeckému šípu,který v aporii je i současně není při pohybu na svém místě v prostoru.Z toho je vidět,že rozlišovat scholatiku a dialektiku do absolutního rozdílu nemá cenu.
01. 04. 2010 | 08:42

Mara napsal(a):

Mohlo to byt horsi, na svete jsou i taci, kdo by radi prisli s tim Ministerstvem Pravdy.

Chlapci to maji v Anglii spatne. Neustale prospivaji hure nez devcata. Doufam, ze je to osetreno tim novym zakonem, aby nebyli diskriminovani.
01. 04. 2010 | 13:48

skeptický napsal(a):

Mara
To by za ně musel někdo začít křičet dykminasralizace.

Krom toho nechápu,jak mohou prospívat hůře,když jsou si rovni.

Když
děvčata = chlapci 7
tak
chlapci = děvčata 7

Dokonce to vychází i na počet písmen.

Asi to bude tím,že

Chlapec 7
děvče 5

7 > 5

a rovnost se získá převažujícím počtem dívek.

Porovnává li se jeden chlapec a jedno děvče,pak získaná známka u chlapce je vyšší.

Ty statistiky jsou čistě účelové,vždycky si vyberou co se jim zrovna hodí.Hlavně aby na to dostali grant.
01. 04. 2010 | 14:09

skeptický napsal(a):

Ono když se to tak veme,ony už vytrubují do světa,že jsou lepší.Já věděl,že jim ta rovnoprávnost nebude stačit.Jedna zastánkyně tady dokonce hlásala touhu po moci.
V domácnosti jim to nestačí,pokud ten jejich neutekl.
01. 04. 2010 | 14:16

Mara napsal(a):

Skepticky

Ehm, tady se nejedna o statistiky lehce prekroutitelne, alebrz o konkretni vysledky A - D grade (GeneralCertificate of Secondary Education). V podstate ve vsech predmetech dosahuji divky lepsich vysledku. Po vice nez deseti letech alespon v te matice konecne poprve vyhrali!

http://www.telegraph.co.uk/...

Vy nerad chytre holky?
Ale ja si to tak neberu. Vzdelavaci system vubec nezohlednuje ruzne typy inteligenci - kazdy se ucime jinak. Ten soucasny nahrava divkam - chlapci by meli do lavic zasednout pozdeji, mit vetsi moznost fyzickeho vyziti a hands-on pristupu. Hnedle by nam to nandali. (tedy alespon v Anglii)
01. 04. 2010 | 18:31

skeptický napsal(a):

M
What's the use.Some soft cow will get you in the end anyway,and the life is over...

Ono je úplně buřt,jestli je chytrá nebo blbá,nepříjemné charakteristiky mají všechny společné.

Doma bych ale blbou dlouho nesnes.Záleží na tom,na co ji jeden potřebuje.Línou v žádném případě,to může být v domácnosti jen jeden.
Taže tyhle věci zastávám já,zbytek je na ní.

Rozhodně jsou lepší na domácí práce.
01. 04. 2010 | 20:10

Baba napsal(a):

Není nad kvalitní feminismus.
04. 04. 2010 | 08:45

Mara napsal(a):

skepticky

Vam se jedna nezavdeci....
05. 04. 2010 | 00:00

Hublot watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 07:05

Joan napsal(a):

A blbci (postižení je typicky MEZINÁRODNÍ,ba ani ti angláni na něj nemají patent) se pomalu ,ale jsitě dostávají do neřešittelných dilemat.Vlastně kde kdo a kdekoho utiskuje avykořisťuje.Ale kdo koho víc a častěji.A kdo ze všech těch nepřeberných sort utiskovaných a vykořisťovaných má mít lvadtně přednost?Komplikace narůstají a blbcům se protáčejí panenky.
Nedávno muslim ve Švédsku urazil ženu když jí odmítl (podřádné bytosti) podat ruku na školeí pro nezaměstnané.dotyčná jej proto vyloučila z tohoto programu.Soudcům,kteří dostali ihned žalobu pro dyškrymynáciju se chvilku muselo notě kouřit z palic,ale nakonec se přiklonilo k muslimákovi.
a to je triviální případ.Vezměte si lesbickou,černou,muslimáckou,mentálně a fyzicky postiženou ženu která obžaluje z dyškrymynácyje - koho vlastně ?Rovněž homosexuálního,ale bílého muslimáka,který ekologicky vysazuje kolem mešity samé datlové palmy,které urážejí muslimaččino masožroutství???Fantazii se v rozletu blbosti emze nekladou
10. 04. 2010 | 12:04

lorejdth napsal(a):

http://www.louis-vuitton-handbags-cheap.com/ - louis vuitton handbags cheap
29. 05. 2011 | 01:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy