Radost politikova

18. 04. 2012 | 18:08
Přečteno 3441 krát
Politik mívá stejné důvody k radosti jako jiný člověk, jen ji ne vždy může jednoduše dávat najevo. Má radosti soukromé, z rodiny, přátel a osobních zálib, jestliže mu na ně zbývá čas. Měl by mít radost z naplňování svých cílů a idejí, kterým věří, z naplňování důvěry, kterou mu voliči dali. Tato radost přichází obvykle po dlouhé práci a snadno může sklouznout k sebeuspokojení. V jejím vyjadřování by měl být politik střídmý.


Je ale jeden druh radosti, kterou by politik v době negativních mediálních vln měl dávat najevo často: radost z úspěchu druhých. Radost z výsledků jejich práce či, v mém případě, z uznání, kterého se dostává městu Praze v mezinárodním měřítku.

Proto mám velkou radost z toho, že v prestižní mezinárodní developerské a architektonické soutěži MIPIM Awards, konané ve francouzském Cannes před několika dny, zvítězil v kategorii administrativních budov pražský kancelářský dům Main Point Karlín. Nepřehlédnutelná oválná stavba s barevnými žaluziemi je dílem architektů studia DaM. Nejen že se stala dominantou nové části Karlína, ale vstoupila nyní i do mezinárodního kontextu nejvyspělejších staveb dneška.

Cena MIPIM není cenou výlučně architektonickou, udělovanou za umělecké architektonické dílo. Jako cena udělovaná v nejprestižnější mezinárodní developerské a architektonické soutěži vypovídá o kultuře, technologické úrovni a civilizaci vůbec a je tedy také oceněním prostředí, v němž vítězné stavby vyrůstají. Tento úspěch v silné mezinárodní konkurenci chápu i jako výraz uznání pro Prahu jako moderního město. Ve svém prvním blogu věnovaném současné architektuře a památkové péči jsem napsal, že bych byl rád „kdyby se Praha dostala do širšího povědomí jako dynamické město a místo kulturního setkávání, kde vynikající architektura neskončila kdysi v historických dobách, z jejichž dědictví město jen žije a nic nového nepřidává.” Ocenění nové karlínské budovy očima mezinárodní poroty je pro mě výrazem toho, že se tato představa začíná naplňovat. Bude mít dobrý vliv na realitní trh i prestiž hlavního města. Je to poprvé, co nějaký pražský projekt získal tak významné mezinárodní uznání. Investorovi, firmě PSJ Invest, i architektonickému týmu pánů Doležela, Hejdy a Malinského gratuluji a přeji jim další úspěchy. Touto optikou je ale také dobré pohlédnout na ne vždy pěkné poměry, které panují v obci lidí, kteří se pražskou architekturou a památkovou péčí zabývají.

Posledně jmenovaný architekt je nepřehlédnutelnou postavou pražského architektonického dění posledních let. Jeho práce je častým terčem mediálních útoků různých aktivistů a, bohužel, i části profesionální památkářské obce. Říká se, že doma není nikdo prorokem. Jako primátor se chci proti takovémuto malomyslnému zlozvyku ohradit a naopak zcela jednoznačně takové lidi podpořit. Jsem rád, že v čele renomovaného magistrátního poradního orgánu, Sboru expertů, stojí právě tento výrazný architekt a ne teoretik bez vlastní úspěšné praxe. Cena MIPIM má pro mě nesrovnatelně vyšší vypovídací hodnotu než například kampaně Klubu Za starou Prahu, pro kterou jsou negativita programem. Já mám program pozitivní, cením si práce a tvůrčích i odborných výsledků a s lidmi podobného pohledu na svět budu vždy rád spolupracovat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Baba Jaga napsal(a):

Nu, konečně o něčem jiném než o VV.
Není nad to se pochválit, pane primátore. Prahu znali cizinci i občané z ČR před Vámi, znají ji nyní a budou do ní jezdit i po Vás.
Hezký víkend přeju.
18. 04. 2012 | 18:26

madi napsal(a):

No tak zrovna tohle barevne puzzle totalne zkazilo zajimave vznikajici atmosferu, vytvorenou okolnimi domy s prirodnim kamenem ci zdarile prirodu napodobujicimi materialy na fasade. Kdyz jedu kolem radsi koukam jinam a to jsem se predtim rada rozhlizela po okolni moderni zastavbe. Vzhledove je to mimoradne odporna stavba.
18. 04. 2012 | 18:35

Baba Jaga napsal(a):

To: madi
Karlín nikterak neznám a asi tam ani hned tak nezavítám. Tak jsem se teď koukla na obrázek - budova se mi nezdá nikterak hrozná, nezvykle zajímavá také ne. Ale jistě si zvyknete...
18. 04. 2012 | 18:49

siven napsal(a):

Radost politikova : Smutek voličův.

Jinak mám dojem, že se nějak opakujete. Stejný text už tu nedávno byl, což?
18. 04. 2012 | 18:54

český maloměšťák napsal(a):

Proč pan primátor místo odkazu na svůj předchozí blog nedal odkaz na fotky oné
" karlínské nové budovy" ?
Senbestřednost ?
Pragocentrismus ?
Amatérismus ?

Mimochodem - typicky odeessácké pojetí téměř čehokoliv - bez rýpnutí si do nějaké občanské iniciativy by se snad nedalo klidně usnout...

No - alespoň že opět nezazněla slova o tom, jaký že je to Nečas skvělý " vůdce národa"....
18. 04. 2012 | 19:00

čb napsal(a):

Karlínský počin je jistě zajímavý, tím spíš že navzdory všem zlolajným památkářům a negativistickým klubům brojícím za ochranu toho, na co se sem jezdí dívat turisti.
Ale že nám pan primátor nenapsal ještě taky něco o těch načerno rychle zbouraných památkově chráněných vilách v Bubenči. To už asi není tak politicky sexy.
18. 04. 2012 | 19:09

arnazach napsal(a):

To už tady bylo 22. 3. Kdo to udělal? Kdo to byl?
18. 04. 2012 | 19:21

nestranný napsal(a):

Pane primátore.Jako odborníka v oboru jsem si Vás velice vážil.
V okamžiku,kdy jste vstoupil do politiky a spojil se se sdružením karieristů,
tunelářů a lumpů jste u mě spadl na nejnižší příčku naší společnosti.
Nepochopím,že člověk Vašeho formátu mohl tak morálně poklesnout.
Jak jste byl velice prospěšný v porodnictví,dnes je z Vás nepoužitelný odpad.
Až nyní,když tato nevláda padne,tak nevím,jestli Vás někdo bude vůbec chtít vzít zpět.Opravdu je mi to velice líto.Byl jste vážený lékař.Měl jste to zapotřebí?
18. 04. 2012 | 19:34

site napsal(a):

ten karlínskej barák náhodou není špatnej, je na něm vidět že ho nedělal ani jeden z majitelů atelieru DaM, ale nějakej šikovnej zaměstnanec, neb to není to, co pánové Doležal s Malínským jinde donekonečna recyklovali, aneb celoskleněná je naše již 60 let nová vlna
jiná věc je, proč pan Svoboda neustále právě tento atelier vynáší do nebe, když k tomu jaksi není vnější důvod
18. 04. 2012 | 19:43

Ládik!!! napsal(a):

Politik za radost nemůže.
18. 04. 2012 | 19:51

Jan Cimbura napsal(a):

To se to dme nad úspěchem jiných.
Co se takhle podívat, jak vypadají domy a byty v majetku města a vaší laskavé péči, pane primátore? To není na cenu za architekturu, že? Možná tak na obrázek prasátka. Nebo pražské brownfieldy, kde úředníci blokují nový rozvoj, kdo ví v čím zájmu?
Nechceme, abyste se o to starali. To by dopadlo zle, jako obvykle. Chceme, abyste se do toho jako politici a úředníci VŮBEC NEPLETLI.
18. 04. 2012 | 20:05

Ládik!!! napsal(a):

Babička říkávala: ty máš radosť, když druhý má bolesť.
18. 04. 2012 | 20:32

Petr z Tábora napsal(a):

Chápu Vás, že při pohledu na volební preference, kde ODS je i za KSČM mnoho důvodů k radosti nemáte a tak se chytáte každé příležitosti. Také se snažím o pozitivní myšlení. Proč ODS tak pilně pracuje na svém politickém sebezničení a na zvyšování preferencí levice sice nechápu, ale třeba jste se dohodli, že je teď řada na nich.
Tak jste se s námi podělil o Vaše názory v méně konfliktním nepolitickém tématu.Jsem rád, že zde komunikuje i politik vládní koalice.
18. 04. 2012 | 20:33

Kvakin0 napsal(a):

Pane primátore, co takhle "zlaté prciny"? a poučení z tétp hlášky Nic. A tak se zamyslete. Teď fungujete jako obroditel ODS v Praze s tolerancí TOP 09 v Praze, ale během pár měsíců půjdete, řečeno striktně, do prdele: V zájmu úspěchu volebního boje TOP O9 o Prahu v krajských volbách, budete obětován jako ten, co kohabituje s pražskými kmotry ODS, ale proto půjde jako nevyčitatelny směták ODS do žumpy pražských dějin. Vy jste, Svobodo, ale nesebekritický blb, a tak vše proběhne jinak, než si, hlouposti ztělesnění, myslíte.
18. 04. 2012 | 20:48

Baba napsal(a):

Někdy máte chuť si umýt ruce, i když vlastně nevíte proč.
18. 04. 2012 | 20:55

Milouš napsal(a):

Tohle jsem už jednou četl ... Proč to opakování?
18. 04. 2012 | 21:15

Krupa Václav napsal(a):

Prostě Pestrý svět. Prahu čeká za několik hodin velká demonstrace, Břeclav navázala družbu se Šluknovem a primátor hlavního města a jeden z nejvyšších představitelů vládní ODS, možný kandidát na presidenta pociťuje radost.
18. 04. 2012 | 21:22

Viola napsal(a):

Že by se pan Svoboda zakoktával? Nebo mu něco uvízlo v krku?
Já vám tedy řeknu, že mám radost, když máte tu radost dvakrát, nebudu vám to kazit svými smutky. Ale dnes byl pěkný den a byla jsem trošičku venku, tak nějaká radost tu je i u mě voličky.
18. 04. 2012 | 21:33

stoppa napsal(a):

Kandidát na prezidenta?
To zcela logicky, protože kandidování je panu Svobodovi jaksi přisouzeno osudem.
Několikrát neúspěšně kandidoval na prezidenta (lékařské komory), a když se mu to nakonec podařilo, netrvalo dlouho a zase ho z postu vyšoupli. Takže jakmile se někde kandiduje na nějakého prezidenta, má to pro pana Svobodu magickou přitažlivost. Možná by stálo za zvážení, zda neobměnit obsazení postu "prezidenta" Svazu pacientů Olejára, který je prezidentem určitě déle, než byl Havel. Pan Svoboda by určitě rád zaskočil.
18. 04. 2012 | 21:42

Petr B. napsal(a):

Hlavně abyste nezprivatizoval všechny pražské nemocnice. To bych byl nerad.
18. 04. 2012 | 21:48

sedlak napsal(a):

radost politikova, smutek voličův
18. 04. 2012 | 21:57

Jiří Šinkora napsal(a):

Snažte se, Bohouši, snažte. Máte co napravovat. Dal jste se do ODS, takže Vám slušný člověk automaticky ruku nepodá. Budete-li se hodně snažit, možná se mi z Vás nebude chtít zvracet, jako z většiny Vašich spolustraníků, včetně bývalých, jako je ten ksindl z Hradu. No, po Koukalovi a Bohmovi se budete muset opravdu hodně pracovat, abyste to občanům vynahradil.
18. 04. 2012 | 23:30

BK napsal(a):

Ale ano.
Je to zajímavá budova.
Svou dispozicí se vymyká zaběhnutému stereotypu nenápaditě pravoúhlých novostaveb, fasáda citlivě spojuje funkčnost s vkusně střízlivou dekorativností, celý komplex působí jako osvěžující solitér v prostředí jinak urbanisticky neutěšeného Karlína.

Ale po přečtení tohoto blogu mi na té stavbě začalo něco vadit.
Nevím přesně co. Je to spíše pocitové, těžko to bez emocí slovy vyjádřit.
Zkrátka - najednou se mi celej ten divnej barák jeví takovej nějakej podezřelej.
19. 04. 2012 | 00:34

jan Vaculík napsal(a):

Díky za dobrou zprávu.
Škoda, že chybí odkaz na nějakou obrazovou dokumentaci.
Architekt Malinský mě upoutal už před lety, tehdy coby člen hnízda Zlatých Orlů.

Když už je řeč o archtektuře a o kráse Prahy, je tu jedna věc, která k mému velkému podivení odborné veřejnosti jaksi uniká:
většina krásných míst Prahy není založena na výstředních a pozoruhodných stavbách, ale na těch průměrných. Kolik architektonicky významných domů najdeme na Janáčkově nábřeží či v okolí Strossmayerova náměstí? Málo, a přesto se jedná o nejkrásnější místa Prahy. Myslím, že krásu města nespočívá na těch význačných stavbách, ale na těch průměrných.
19. 04. 2012 | 01:49

kočka šklíba napsal(a):

Co se divíte, odesácký politik potřebuje nějaké plus, co na tom, že to píše vlastně dvakrát. Takoví jako Jan Vaculík mu rádi zatleskají třeba 10x. Podle mě ten, co má něco společného s ODS a TOP09 je stejný jako....hm, co bych napsala, aby to zdejší úžasný "objektivní a nezávislý" editor nesmazal a přitom neurážela káčátka? Ani ošklivá ;). Opravdu nemám slov, prostě vrána k vráně sedá, a ptz víme co je ODS zač, tak Svoboda se neliší. Slušní lidé rozhodně s ODS nemohou mít nic společného.
19. 04. 2012 | 04:31

třebaKarel napsal(a):

Pane Radosto ,
KLub za starou Prahu má své zaměření přímo v názvu , nic neskrývá , nic netají , prostě ti lidé mají zájem a čestně s ním jdou ven , navíc jsou konzervativní , jestli víte co to znamená . To ten Váš klub je trošku jinší kafe , tak by se možná slušelo aspoň být zticha , když už nemáte na reflexi po Bémovi , Burgermeisterovi , Dvořákovi , blbost pokračovat. Argument jedné soutěže , kterých ročně proběhne po světě stovky připomíná vyhranou soutěž o nejlepšího ministra financí . Soutěž jsme vyhráli , ale že bychom to s tim ministrem vyhráli si dnes už myslí málokdo . Architektura a krása nejsou závody . tK
19. 04. 2012 | 07:22

katerinabeckova napsal(a):

Pane primátore, vsadila bych se, že jste tento blog nepsal, dokonce snad tuším, čí klávesnice to mohla být a jaké je pozadí toho usilovného velebení pana achitekta Petra Malinského a jeho ateliéru DaM. Je to sice výborný architekt, to ano, jako tvůrce si ho také vážím, ale až se dříve či později provalí pozadí jeho působení spolu s dalšími "kumpány" ze Sboru expertů ve Vámi tak obhajovaném odboru památkové péče Jana Kněžínka, budete se divit a zaujmete nejspíš postoj "já nic, já muzikant".
Nenechejte sebou tak vorat!
Zdraví Kateřina Bečková, Vámi neoblíbená aktivistka z Klubu Za starou Prahu
19. 04. 2012 | 07:24

gaia napsal(a):

proč velebit kancelářskou budovu

celý střed města je polepen na budovách plakáty kanceláře k pronájmu.

Dřív se říkalo, dej blbci funkci a vymyslí lejstro.

Když uvážím, jak je dnes obyčejný občan zavalen povinností věčně něco vyplňovat a někam posílat, jak administrativa pořád roste,
dokonce tu jeden bloger navrhuje, aby školy zajišťovaly výuku psaní všemi 10 pro 100% populace v zájmu zvýšení produktivity hospodářství....

asi se ti úředníci již skutečně úplně zbláznili.

říká, se, že supermarkety jsou novodobé chrámy, chrámy konzumu

vidím, že kancelář se stává Mekou, Mekou společnosti v 21. století.
19. 04. 2012 | 07:40

B. napsal(a):

Můžete být členem (možné) zločinecké strany, pokračovatelem Klause či Béma. Opravdu se nestydíte zde vylejzat a psát takový slinty?
19. 04. 2012 | 07:57

DF napsal(a):

Já bych měl radost jako politik i jako odměněný podnikatel pane Svobodo protože převod tak obrovského státního majetků pražských fakultních nemocnic na město Praha to je to budoucí zateplení pro Vás.
Proč odměněný budoucí velkopodnikatel protože Vás odměnil ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) na pokyn skorokrále Miroslava.
No a při vidině jasné privatizace těch v budoucnu úpadkových pražských fakultních nemocnic to bych se radoval mnohem více než Vy pane Svobodo.
Máte moje velké uznání i když je zde vzor Petra Bendla ale co do rozsahu kořisti jste ho s ministrem Hegerem předehnali o vice jak jednu koňskou délku.
Ta budoucí privatizace je srovnatelná pouze s výkonem Koženého pane Svobodo.
19. 04. 2012 | 08:19

Hloupý Honza napsal(a):

Já bych si trochu udělal pořádek v PR oddělení, aby mi tam lidi nekopírovali, články, či pasáže nadvakrát, jen aby si někdo ulehčil těžce placenou práci.

Svoboda podle mého ani neví, že se pod jeho blogem děje takováto fušeřina.
Když si člověk uvědomí kolik takových úředních packalů je na magistrátech a krajích v teploučku po stranické známosti zaháčkováno, tak je mi mdlo.

Bože můj ...
19. 04. 2012 | 08:24

Kvakin napsal(a):

Soudruh primátor oceňuje,
soudruh primátor chválí ...
developer přitakává,
sekt po patře válí.
Lid obecný netuší, co se blíží z dáli.
Staviteli zadost - politiku radost - plebejcovi žalost

Jinak se cítíte, doktore Svobodo, zcela zdráv?
19. 04. 2012 | 08:40

Tamara napsal(a):

Svobodo- myslím že radost politika ODS se dá vyjádřit konkrétní sumou na účtu, netřeba se krýt za hezké fráze.
Jako přední český doktor jste měl tak málo, že jste musel lézt zrovna do ODS??? Kdyby jste chtěl pomoci vlasti, byly a jsou k dispozici mnohem lepší postupy. Opravdu máte tohle zapotřebí???
19. 04. 2012 | 09:10

site napsal(a):

jan vaculík

máte pravdu, někde jsou v praze místa nevábná, nedostatečně estetická, nedodělaná. Dejme to proto expertovi malínskému, ať to všechno naprojektuje, schválí, ocení, napíše k tomu oslavné blgy svobodovým jménem a bude konečně dobře v praze.
všeho moc škodí pane vaculíku.
19. 04. 2012 | 09:48

kaspi napsal(a):

Main Point Karlín - budova zajímavá, dobře architektonicky řešená. Má svou vyjímečnost, ba i provokativnost. což je dobré. Vyvolá to názory pozitivní i negativní, to znamená, budova žije. Proti mezinárodním oceněním se postaví různé kluby i jednotlivci. Proč? Oni přece by měli rozhodovat, oni jsou ti povolaní, co je dobré nebo špatné. Otázka zní, co sami vytvořili, co bylo oceněno, jakým hmotným dílem vyprovokovali mnohost názorů? Či se zařadili mezi ty, kteří dokáží zkritizovat teplý den, jarní déšť, vlny v moři, dětskou radost.
19. 04. 2012 | 10:49

Čuk a Gek napsal(a):

mezi těma karlínskýma barákama vypadá jako pěst na oko
19. 04. 2012 | 12:20

presladouda napsal(a):

Pane primátore,když každý den u bývalého Domu potravin na Václ.náměstí kličkuji mezi dealery a narkomany,tak mám v duši smutek a nikoliv radost.. Zapomněl jsem na přihlížející a smějící se policisty...
19. 04. 2012 | 15:26

Jan Vaculík napsal(a):

Na veřejné scéně můžeme sledovat upadající úroveň politiky,
ale ona upadá i úroveň příspěvků v těchto diskusích, a to snad ještě mnohem víc.
Taková Kočka Šklíba například mívala kdysi názory k věci, ale dnes už jen dští nenávistné nesmysly - podobně jako přinejmenším polovina ostatních diskutérů.
Ach jo: jak tohle může dopadnout ?
Pitomí občané si zvolí ještě pitomější politiky.
20. 04. 2012 | 13:43

Kvakin napsal(a):

Pane Svobodo, něco tak blbého, jako je blog Politikova radost, jsem už dlouho nečetl. Jediné, co Vás omlouvá, je fakt, že Vy jste to nepsal. Spáchal to nějaký Váš podržtaška či poraděnko. Je to tak blbé, že i soudruh Fojtík (ne)blahé paměti, pověřen vystoupením na sjezdu architektů, by splácal něco lepšího. Proč jste také nenapsal, že na konci veškerého snažení Vašeho (a očištěné ODS) je Pražan (nemyslím to pivo, ale maníka z Práglu)? Přišla by spousta legračních odpovědí typu: "Škoda že až na konci toho Vašeho statečného snažení". Karel Marx píše: dějiny se opakuji: jednou jde o tragédii, podruhé o frašku. Dovedu si Vás velmi dobře představit, jak v tragických situacích zachraňujete život a zdraví rodičkám a miminkům; teď podrazy a lhaním zachraňujete spodinu společnosti (ODS) v objetí s žižkovským kmotrem nejhnusnějším - Hurdou. Není ale lepší hrma než Hurda?
20. 04. 2012 | 20:05

SergioL. napsal(a):

... "méně je více" a "Bůh sídlí v detailu"... Ludwig Mies van der Rohe
03. 05. 2012 | 10:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy