M. Zeman - milovník dobrodružství

23. 07. 2013 | 08:00
Přečteno 4420 krát
M. Zeman vždy miloval dobrodružství. Když byl kdysi předsedou ČSSD, našli se tam vždy lidé - P. Buzková, V. Grulich a další - kteří tento politicky negativní rys povahy dokázali eliminovat. Třeba i za cenu toho, že M. Zemana vykřičeli veřejně, mimo stranu. A M. Zeman se poté stáhnul. Loajalita kolegů vypadá sice jinak, ale pro stranu to bylo užitečné.

Dnes není M. Zeman korigován nikým a ničím. Dokonce ani M. Šlouf již nemá na prezidenta vliv. Dovoluji si tvrdit, že pokud by vliv měl, prezident by svou slavnou "virózu" dokázal ukrýt před veřejností. Prostě, zachoval by dekorum.

M. Zeman sám sebe zřejmě považuje za reinkarnaci Ch. de Gaulla. Ch. de Gaulle převzal podruhé řízení vlády v situaci, kdy Francie zažívala v letech 1958-59 hlubokou krizi národní, v době vrcholící alžírské války a hlubokého rozdělení země. Ch. de Gaulle přišel do premiérské funkce v té době s obrovským renomé muže, který za II. světové války dokázal zachránit stát a obnovit republiku. Při vší úctě k M. Zemanovi, politikem formátu Ch. de Gaulla není. A nevidím v jeho okolí ani žádného M. Debrého, který byl skvělým administrátorem a autorem Ústavy Páté republiky, jež změnila premiérský systém parlamentní republiky na poloprezidentský. Na systém, v němž měl - za situace vlády vlastní politické strany - rozhodující slovo nikoliv francouzský premiér, ale prezident.

Francouzská levice říkala systému vlády, který se po de Gaullově návratu k moci vytvořil - režim osobní moci.

M. Zeman využil krize celé české vládnoucí elity, tedy hluboké krize pravicové koalice a neschopnosti lídrů ČSSD udržovat strategickou iniciativu, ke smělému úderu. V rozporu s ústavní tradicí státu (ostatně často činy popíranou již jeho předchůdcem V. Klausem) jmenoval "svého" předsedu vlády, což následně otevřelo dveře jmenování vlády přátel Miloše Zemana.

Vybočením z pravidel parlamentní demokracie je to do té míry, neboť prezident by zásadně měl hledat cestu k vytvoření (podle možnosti) stabilní vlády. Tedy takové vlády, která je schopna se opřít o parlamentní většinu a efektivně vládnout.

V této chvíli M. Zeman již musí tušit, že to nebude vůbec jednoduché. Vcelku podle očekávání získal podporu V. Bárty a jeho podivné parlamentní formace. To už samo o sobě vylučuje, aby národní socialisté M. Zemana podpořili. Být v jedné řadě s člověkem, jehož působení je velkou skvrnou na pověsti českého parlamentarismu, prostě nechceme. M. Zemanovi je to však fuk.

Jsem zvědav, jak komunisté skousnou při hlasování o důvěře ministra financí J. Fischera. Nepochybuji totiž o tom, že si to dobře dialekticky zdůvodní.

Zajímavější situace bude v tomto směru v sociální demokracii. Ti lidé, kteří s M. Zemanem spojují svůj další personální vzestup, musí přece tušit (tak hloupí snad nejsou), že pokud prezidentův postup podpoří, bude to znamenat nejen vážné oslabení ČSSD ve sněmovních volbách, ale také to, že napříště budou v předklonu přijímat Zemanovy rozkazy. Je to počátek cesty k omezené suverenitě soc. dem.

Předpokládám, že bývalá vládní koalice, respektive její poslanci, nedají Rusnokově vládě ani hlas. Pokud tak učiní, bude to důkazem, že jim nezbylo pohromadě mnoho mozkových buněk.

O programu Rusnokovy vlády není zatím mnoho známo. Prý, jak se vyjádřil M. Zeman - tedy faktický vůdce vlády, nebude rozhodovat o Temelínu. No, pokud jsou pp. Zeman, Rusnok a Fischer takoví makroekonomové, za něž sami sebe považují, mělo by jim být jasné, že české hospodářství investici tohoto typu nepotřebuje. Nemůže vyjít pozitivně ekonomicky. 300 či 400 miliard, které může dostavba Temelína stát, bude moci ČEZ použít podstatně rozumnějším způsobem. ČEZ se dožaduje od vlády, zcela pochopitelně, zaručené ceny elektrické energie vyráběné Temelínem. Výsledkem dostavby Temelína by tak byl vývoz gigantického množství energie dotované z českého státního rozpočtu.

Stejně tak další sen mnoha českých betonářů (a M. Zemana): průplav Odra-Dunaj-Labe. Stál by zhruba stejné peníze, jako dostavba Temelína. A sloužil by po případném dokončení někdy za patnáct až dvacet let účastníkům školních výletů k ulejvání ze školy.

Chápu české firmy, jako jsou například Vítkovice, zastupované ve vládě ministrem Pecinou, které by ke svému přežití potřebovaly obří investiční podporu typu dodávek pro Temelín. Ale občané a republika? Potřebujeme v jejich zájmu vyřešit mnohem "přízemnější" investice: dálnice, silnice I. třídy, železniční koridory. Potřebujeme především udržitelnost hospodářského růstu a investic. Další úseky dálnice rychle po svém dokončení budou přitahovat další a další nové investory. To bude znamenat udržitelný růst příjmů státního rozpočtu, udržitelný růst hospodářství i zaměstnanosti.

Zemanova vláda přátel pana prezidenta a těch, kteří mají přes léto zrovna čas, není schopna přispět k modernizaci země. Myšlení lidí, jako je M. Zeman a J. Rusnok se zastavilo někdy před deseti lety. Měli by studovat především skandinávské nebo alespoň německé postupy modernizace hospodářství a celé společnosti. Toho ale nejsou schopni.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Smutný konec Duceho napsal(a):

Blbý, co?
Bimbo do Lán nepozval Paroubka ani Bendu. Co teď?
Už i Guma vzal rychlý boty, pozor aby neutekla i Pepa,
Byl bych bdělý a ostražitý.
23. 07. 2013 | 08:24

:-) napsal(a):

http://www.hunderttausend.de/img/2f1e83df-781d-4dd8-8b8b-015aa7f49eff,1.jpg
23. 07. 2013 | 08:26

David napsal(a):

"...Předpokládám, že bývalá vládní koalice, respektive její poslanci, nedají Rusnokově vládě ani hlas. Pokud tak učiní, bude to důkazem, že jim nezbylo pohromadě mnoho mozkových buněk...."

--------------

Nejlepší řešení by byly předčasné volby.

To se zatím nepodařilo. Proto za současné situace

považuji za nejmenší zlo,

aby se SJEDNOTILY všechny síly, které jsou proti ODS a TOP 09 a daly důvěru Rusnokově vládě.

Alespoň se tak ukáže, zda ti darebáci mají tu 101 většinu. A pak se uvidí, jak dál.

--------------

"...Výsledkem dostavby Temelína by tak byl vývoz gigantického množství energie dotované z českého státního rozpočtu.

...průplav Odra-Dunaj-Labe. Stál by zhruba stejné peníze, jako dostavba Temelína..."

--------------

Naprostý souhlas.

Dostavba Temelína a průplav Odra-Dunaj-Labe jsou i s výhledem na 50 let naprosté nesmysly! Stejně tak jako gripeny.
23. 07. 2013 | 08:28

Láďa napsal(a):

Předpokládám, že bývalá vládní koalice, respektive její poslanci, nedají Rusnokově vládě ani hlas. Pokud tak učiní, bude to důkazem, že jim nezbylo pohromadě mnoho mozkových buněk.
______________
Pane Paroubku, většina poslanců (nejen) bývalé vládní koalice má máslo na hlavě. Takže se mohou dostat před volbu: podpořit, případně pro virózu nebo dopravní zácpu se nedostavit na hlasování - nebo si pro ně přijde Šlachta. Mnozí z nich mají na hlavě mnohem více másla, než měl váš ex-poslanec Wolf, kterého jste na základě jeho hlasování při volbě prezidenta Klause zničil vy (resp. jste dal podnět k jeho politické a občanské likvidaci). Tím nechci říci, že jste chyboval, naopak!
23. 07. 2013 | 08:36

I-va napsal(a):

Děkuji, pane Paroubku.Přesné a výstižné v dnešní hysterické době.
23. 07. 2013 | 08:48

honza napsal(a):

Pane Paroubek, nějak jsem se nedozvěděl, co tedy hodláte dělat, Rusnokovu vládu nepodpoříte, Kalouskovu také ne. Chápu, že už to máte v parlamentu za pár, svými siláckými a často až arogantními výstupy (dámy a pánové, kdo z vás to má?), jste znechutil jistou část voličů, i když jste kdysi po křišťálovém Standovi vytáhl z trosek ČSSD. Kritizujete každého, dnes M. Zemana, nevím, jestli jste uvažoval i tom, jaká by dnes byla situace, kdyby se prezidentem stala Kalouskova spící loutka, patrně by ani Nečas nerezignoval, případně by už byla nová premiérka, ve světle toho vidím Rusnokovu vládu jako podstatně menší zlo. Vy ne?
23. 07. 2013 | 08:52

Radu napsal(a):

No už aby byly volby. Paroubkova strana, VV a LIDEM snad skončí někde na politickém smetišti. A ostatní? Tam taky není o co stát. Já, až jsem po celý život volič ODS tentokrát budu volit jinak. ODS je pro mě naprostým zklamáním, něco tak zkaženého a prohnilého volit nejde. TOP taktéž, Kalousek, to je něco příšerného a pan předseda, ten ani neví, kde je. ČSSD, to je stádo směsice lidí typu marxistů-leninistů (Zaorálek) a lidí, kteří nikdy pořádně nepracovali a nemají o opravdovém životě ani páru (Sobotka, Tejc...), no prostě takoví Všeználci, ukecánci. komunity ani náhodou, no jo, a koho teda potom volit??? :-D
23. 07. 2013 | 09:09

Míla napsal(a):

Pane Paroubek
velice těžko se Vám podaří dostat Vaši stranu na výsluní tak ,jako se to podařilo p.Zemanovi s ČSSD.Zřejmě je zde rozdíl v politických schopnostech přesvědčit voliče.
23. 07. 2013 | 09:12

Maximus. napsal(a):

Nemáte pravdu pane Paroubku a skoro ve všem, mluví z vás uražená ješitnost. Zeman to dokázal a i přes hory nepřátel zvítězil a stal se prezidentem, dodejme, že s té nabídky a panoptika uchazečů byl to nejmenší zlo. Dokázal prvníndobrou věc, totiž odstavit Kalouska a s jeho maskotem od reálné moci, neměl dobré výsledky a ekonomiku státu poslal down! Do energetiky byste neměl bez hlubších znalostí mluvit, ano staly se tady špatné věci, mohu je vyjmenovat:
1/ ČEZ neměl být nikdy privatizován, je na něj nyní napojena celá řada lidí přímo či přes nastrčené figury a jejich zájmy se nekryjí se zájmy občanů a podnikatelského sektoru!
Příklad francouzské EdF to jasně ukazuje, mají mají cca 50% ceny el.energie ve všech tarifech! A vaši Melody boys z ČSSD vč. FVE tunelu byli u toho! Takže nyní dochází k paradoxu, vyvážíme energii cca 20% výroby, což by bylo v pořádku, je to obchodní komodita jako jiné věci, ale náš trh si necháme deformovat a občany a firmy zatěžujeme drahou energií s uměle navýšenou cenou!
2/ Jádro potřebujeme, jen hluupák, který neumí uvažovat v kontextu cca 20-30 let do budoucnosti neví, že v oblasti energií bude nejen v Evropě značné pnutí! Nabízí se otázka, je lepší nacpat cca 160 mld. Kč církvím a ročně 42 mld. Kč fotovoltaickému tunelu nebo postavit za cca 250 mld. Kč JE a zabezpečit tuto zem energií v nejisté době kdy dochází uhlí a ČR nepůjde cestou zničení ekologie země třeba břidlicovým hazardem, jako v USA!
Kdepak nejednáte a nemluvíte jako zodpovědný ekonom znalý věci a všech souvislostí.
Dobře, že nejste u vesla, tahke zem potřebuje slušné a fundované lidi, ale Parobky a Kalousky jako by z nebe shazovali!
Pěkný den všem.
23. 07. 2013 | 10:03

krajan napsal(a):

Ale,ale,pane Paroubku,
nečiší z vás zhrzená ješitnost a smutek nad promarněnými příležitostmi ?
23. 07. 2013 | 10:16

Duroy napsal(a):

Nemůže vyjít pozitivně ekonomicky. 300 či 400 miliard, které může dostavba Temelína stát, bude moci ČEZ použít podstatně rozumnějším způsobem. ČEZ se dožaduje od vlády, zcela pochopitelně, zaručené ceny elektrické energie vyráběné Temelínem. Výsledkem dostavby Temelína by tak byl vývoz gigantického množství energie dotované z českého státního rozpočtu.

Souhlas, je otázkou, kdo má zájem na levné energii z ČR, dotované českými občany...
23. 07. 2013 | 10:18

JardaV napsal(a):

Presidentský systém vlády,jak všichni křičíte,asi nenastal.Nic,tedy příslušné zákony, se nezměnilo,vše je při starém.Jenom president usoudil,že když má příležitost vykopat bandu grázlů od moci,kterou zneužívají,tak ji prostě použil ke změně.Nic jiného se nestalo.Vy pane Paroubku jste se svoji novou straničkou udělal obrovskou chybu,když jste ji vytvořil.Místo toho jste měl zůstat v ČSSD,sebrat pár souvěrců a vytvořit něco jako "pracovní oponenturu"uvnitř strany.Bylo by ovšem třeba stanovit přísná pravidla zamezující destrukci.Jako celek byste možná dospěli k lepším postojům,než současná ČSSD,která zjevně neví,kudy kam a s kým v čele.Vaše stranička není a nebude. Tak jako mnohá jiná sdružení pro vzájemnou výměnu použitého spodního prádla.To,že jsou teď v parlamentu,je varující epizoda,které bude do budoucna nutné tvrdě zabránit,neboť to vede jenom k "bordelu" ve státě.
Nakonec je dobře,že se našel trošku silnější president,pořád lepší než zrádce národa nebo pokřivený prodejný ekolog.Uvidíme,co to přinese.Ale to,že president
fakticky částečně převzal osobní odpovědnost za krok,který udělal,by mohl být zárukou,že svoji vládu nezneuctí nějakým krokem do tmy.
23. 07. 2013 | 10:30

jaryn napsal(a):

Rozpustit se ta PS měla už dávno. Ať bojují tak, že se okamžitě rozpustí, to si přeje 90% občanů této země. Ale protože to Kalousek a ODS ví, tak budou vykřikovat o boji proti Zemanovi, ale koryt se nepustí za žádnou cenu, museli by je ven vynést i s jejich poslaneckými židlemi!!!!!!!!Proto má Miloš Zeman obrovskou výhodu, oni se bojí o imunity a o easy výdělky, to je Milošova obrovská zbraň, pokud se nerozpustí a budou s Milošem, za kterým stojí většina národa bojovat, budou shazovat dobré myšlenky jeho a Rusnokovy vlády, myšlenky, které by mohly prospět ČR, dostanou od občanů v jakýchkoliv dalších volbách ještě méně hlasů než by dostaly nyní, kdyby se sami rozpustily! I s tím Miloš počítá, takže všechno mu hraje do karet!!!!!!Kalousek a ODS pomalu končí, proto tolik prskání!
23. 07. 2013 | 10:38

Petr. napsal(a):

Všichnijsou hlupáci v této republice, vlevo i vpravo, že pane Paroubek?
Jen Vy a Váš přítel křišťálový Standa, jenž zázračně nesmírně zbohatnul, když Vás pustil na trůn, zachráníte tuto zem.
Jen se divím, že jste zalezl, když byla schválena přímá volba presidenta republiky, když předtím jste se chvástal jak budete zvolen presidentem. Samozřejmně nemřímo.
Vaše podobnost s panem Sládkem není vůbec náhodná!
23. 07. 2013 | 10:39

pop napsal(a):

Volím komunisty!
23. 07. 2013 | 10:42

born65 napsal(a):

U Vás mě v tuhle chvíli zajímá, pane Paroubku, jenom srpnové ANO nebo NE. Ostatní pindy tryskající z ublíženosti a nedocenění Vaší Velikosti a Jasnozřivosti ani nehodlám číst, natož se nad nimi zamýšlet.
Až ze sněmovny vypadnete, neboť i Vy patříte do nejzprofanovanější kategorie člověčenstva s titulem "nezařazený poslanec", dělejte 4 roky politiku vně, třeba i dokažte, že ten váš Lev není preparát vyhynulého druhu, ale strana mající co nabídnout, a pak se ucházejte o voliče.
Do té doby SBOHEM!
23. 07. 2013 | 10:43

kokoshka napsal(a):

Ja bych to nazval podle jiste manželky"kompleksem maleho penisu".
Zřejme bonapartovsky kompleks jako u všech lidi maleho vzrustu.
Pan Paroubek ve funkci premiera dokazal velke kulove a sebe chce na misto de Gaulla?
Treba pochopit že lidi formatu de Gaulla se rodi jednou za sto let,a ta doba velkych diktatoru davno minula,ted politici včetne Baramy nestoji ani za odplivnuti,jenom nektere jako Putin nebo Castro jsou slabym odvarem minule zašle slavy!
A Zeman...no nijak ho nemiluji,ale musim uznat že"je to chlap s gulema",na post de Gaullevskou cenu za mačoismus a rozhled ho mužete smele odmenit řadem Počesne Legii.
23. 07. 2013 | 11:00

puti puti putin napsal(a):

kokoška zase přemýšlí svým, - no co z něj má ten komplex.
23. 07. 2013 | 11:17

jura napsal(a):

"Být v jedné řadě s člověkem, jehož působení je velkou skvrnou na pověsti českého parlamentarismu, prostě nechceme. M. Zemanovi je to však fuk."
Mi taky, k čemu vaše 2 hlasy
23. 07. 2013 | 11:33

jura napsal(a):

"No, pokud jsou pp. Zeman, Rusnok a Fischer takoví makroekonomové, za něž sami sebe považují, mělo by jim být jasné, že české hospodářství investici tohoto typu nepotřebuje. Nemůže vyjít pozitivně ekonomicky."
Hlavně, že pozitivně ekonomicky vycházejí cyklostezky, projekty zaměstnávání nepřízpusobivých a další nesmysly, dokonce popdporovane geniálním Bruselem
23. 07. 2013 | 11:36

dalimír milující mír napsal(a):

Pane editore Libore Stejskale , VŠE NEJLEPŠÍ K JMENINÁM !
23. 07. 2013 | 11:40

stejskal napsal(a):

Děkuji, pane dalimíre. l.s.
23. 07. 2013 | 11:42

Ládik!!! napsal(a):

dalimíre -
k jmeninám se gratuluje jenom babám. Chlapi o tom ani neví.
23. 07. 2013 | 11:44

kokoshka napsal(a):

Treba chapat že politici jsou lidi ambiciozne,každy malostransky poslanec vidi sebe na podiumu v purpurove toze z lavřinovym vencem na hlave,o tom jak opravdovy politik cely život bojuje proti všem aby prosadil svoji vizi nemaji poneti.No inu,jak řekl kdysi Remarque-"Hitlerove přichazeji a odchazeji ale Nemecko zustava",tak nejak deti...
23. 07. 2013 | 11:47

kokoshka napsal(a):

To chce tady konjak a dortik?
Nemam namitek,pane Stejskale,jdu do sveho mini baru a připiji za všichni Libory štafli dobreho petihvezdičkoveho gruzinaku Stary Kahetti,na zdravi!
23. 07. 2013 | 11:51

Trtkos napsal(a):

zadna pravice u nas temer neexistuje a uz vubec ne nejaka pravicova koalice ucastnici se na jakehokoli vladnuti..
Pochybuju, ze to Paroubek nevi..
O moc a o nejvetsi zlodejiny u nas soutezi pouze socialisticke strany..
Jsou to kluby stejnych majitelu, kteri tak vzdy a ve vsech volbach vyhraji..
23. 07. 2013 | 12:06

zdar, zdar, zdar napsal(a):

V klenutém těle
duch bohatýra
z očí mu zírá odvaha i cit.
On se dal cele
do služby číra,
potírá bídu,
chrání blahobyt.
Proslavil diskurz
editor je to skvělý,
kdo je ten světec, zdalipak ho znáš?

Jakpak bychom to všichni nevěděli?
Že je to senzor, ochranitel náš!

Sláva mu, on je pašák!
Piškumpré a krucajda!
Žumpajda a hujaja!

Ejhle tu muže,
který všechno může,
kdo je ten kolos, zdalipak ho znáš?

To přece nikdo jiný být nemůže:
všemocný pán a vychovatel náš!

Hurá, hurá, hurá, třikrát hurá!
Ten by nás všechny prodal za bůra!
23. 07. 2013 | 12:21

Richard napsal(a):

zajímalo by mě, kde vznikl mýtus o vládnoucích elitách, protože pokud jsou např. Zeman, Klaus, Nečas, Tluchoř, Šnajdr, Fischer elitami, tak my, co jimi nejsme, za předpokladu, že elita je cosi vynikajícího, jedinečného, exkluzivního, musíme být v relaci k těmto postavičkám ještě větší kriplové a jako národ, jehož drtivou většinu tvoří neelity, jedno velké zrůdné panoptikum...
aneb, kdo přišel s mýtem, že v politiku ovládají elity...
Pokud je elita užívána pouze ve smyslu "vrcholu", bez odkazu ke kvalitě a výběrovosti, což tento pojem v jeho skutečném významu nepatřičně redukuje, navrhoval bych vyměnit ho třeba za indiánské "ti, co sedí nejblíže koryta"..
.mezi těmito lidmi, některými nazývanými "elity" se však skutečně výjimečný jedinec hledá jen velmi těžko, skoro bych řekl, že jde o snahu marnou, spíše jde o stádo vepřového dobytka, které je hnáno těmi nejnižšími pudy...
inteligentní "elitářský" vlk se u moci objeví opravdu jen velmi zřídka...proto se ptám, kde vznikl mýtus o mocenských elitách?
Pokud jde v této sféře o nějaký výkvět, tak pouze z vepřového chovu.
23. 07. 2013 | 12:28

kokoshka napsal(a):

raz pošla takaja pjanka rež posledni ogurec!
Panu editoru posilam hezkou pisničku z daleke barbarske zeme-
http://www.youtube.com/watch?v=mXCpavwSd1M
23. 07. 2013 | 12:31

pamětník napsal(a):

Zase jsem přečetl zbytečný blog se zbytečnou diskuzí. Dobře mi tak!
23. 07. 2013 | 12:57

resl napsal(a):

miloš zeman je stejně hloupý, jako vy, paroubku. pouze mezi stejnými hlupáky, jako jsme my voliči, můžete vyniknout. jak to budete dělat dál při nové a daleko chytřejší generaci, to si nedovedu představit. pravděpodobně se pokusíte o řvaní ve stylu vlastenectví na což jste spolu s hradním zlodějem chytali velkou část dezorientovaných voličů z dob totalitních, když i Masaryk bylo téměř zakázané slovo. jenže už to nepůjde, už vám tato generace nesežere vaše pitomosti a vy budete vnoučatům vyprávět stejné hlouposti, jako komouši, když "chránili" dělníky a rolníky před vykořisťovateli. po vašem posledním extempore na veřejnosti, jste musel zjistit, že si s novou generací absolutně nerozumíte. je ve vás poslušný a primitivní bolševik zakován na věky a už si s ním nikdy neporadíte.
23. 07. 2013 | 13:10

trololo napsal(a):

opet klasicke paroubkovske retoricke cviceni bez sebemensiho naznaku reseni. ale tak to uz jste ukazal, kdyz jste byl u koryta, ze reseni se od vas clovek nedocka
23. 07. 2013 | 13:17

Yosif K napsal(a):

Zajímavější situace bude v tomto směru v sociální demokracii. Ti lidé, kteří s M. Zemanem spojují svůj další personální vzestup, musí přece tušit (tak hloupí snad nejsou), že pokud prezidentův postup podpoří, bude to znamenat nejen vážné oslabení ČSSD ve sněmovních volbách, ale také to, že napříště budou v předklonu přijímat Zemanovy rozkazy. Je to počátek cesty k omezené suverenitě soc. dem.

KONEC CITATU.
Pane Paroubek, sosalistům (i jiným politickým stranám) většinově ženoucími se za trafikami a snadným živobytím je omezená či neomezená suverenita či blahobzt proletářů CSSD upřimně šumafuk. Hlavní cíl pobytu v politice je trafika, případně něco jako vila na Ithace. To musíte sám vědět nebot jste tuto karieristickou čeládku pár lét sám tvrdě šéfoval.
23. 07. 2013 | 13:21

Je to ták napsal(a):

Volby měly být ať se děje co se děje .
23. 07. 2013 | 13:47

Lex napsal(a):

Kritiků postupu Miloše Zemana při řešení SPOLEČENSKÉ (tedy nikoliv jen "vládní") krize jako když nase.... -je.
Fajn.
Řešení nastolené prezidentem nebylo standardní (bylo mimo "ústavní zvyklosti", ale nebylo mimo ústavní rámec, tedy jen a jen nestandardní).
Je velmi pravděpodobné, že vláda Jiřího Rusnoka nezíská důvěru Sněmovny (neboť - jak spoléhá autor, kterému by ale slušelo aby vypověděl, na které straně - zda na straně bývalé koalice nebo na straně naprosté většiny společnosti - stojí, když - "bývalá vládní koalice, respektive její poslanci, nedají Rusnokově vládě ani hlas. Pokud tak učiní, bude to důkazem, že jim nezbylo pohromadě mnoho mozkových buněk").
Jiří Paroubek se od počátku rovněž staví do role kritika postupu prezidenta Zemana.
Jen mi i od něho (o ČSSD ani nemluvím) schází alternativa - CO MĚL PREZIDENT MILOŠ ZEMAN V DANÉ CHVÍLI UDĚLAT!
Měl zarazit jmenování Jiřího Rusnoka na základě telefonátu knihkupkyně a předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové, absolventky Střední zemědělské technické školy (a šlus), že má 101 podpisů pro svou nominaci, a jmenovat novou předsedkyní vlády jí?
Bože, ochraňuj "Albion"!
On totiž ten vládní marasmus, který tady vnímalo 85 procent společnosti, a který aférou "Nagygate" propukl jako furunkl na hrázi mezi půlkami, přece není jen vládní krizí, ale je krizí společenskou, jak jsem napsal v úvodu.

Myslí si pan poslanec Paroubek, že lepším řešením této krize by byla reinstalace vlády Petra Nečase jen bez Petra Nečase?
Nemyslí?
Co tedy měl prezident Miloš Zeman udělat?
Jistě, je tu čl. 62 písm. a) Ústavy a v souvislosti s ním čl. 5, že "Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran...", ale je tu také role prezidenta kodifikovaná v jeho slibu podle čl. 59 odst. 2 -"Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.".
A všimněte si, laskavě, že z hlediska systematiky Ústavy je tento článek postaven o tři články výše onomu čl. 62.

Jak snadno se pindá. A jak těžké je vládnout moudře.
Představa, že Jiří Paroubek se dříve bezmála viděl v prezidentské sesli, je pro mě obludná - a to i při existenci faktu, že jej dosud stále považuji za NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO předsedu vlády v historii ČR.
23. 07. 2013 | 13:54

kokoshka napsal(a):

No co deti,libil se vam ten videoklip?Atož!,Iveta Bartošova a Ewa Farna se mohou poučit jak se ma točit opravdovy arthaus!
23. 07. 2013 | 13:55

xxx napsal(a):

To Radu: Shoda.
23. 07. 2013 | 13:59

kokoshka napsal(a):

A ted neco z uplne jineho soudku,takova klasika dokaže zahřat na duši,a neni duležite v jakem jazyku se to spiva,tam je to o nečem uplne jinem!
Tim se s vama všema pan Kokoshka se louči a přeje hodne zdravi,štesti a rozumu,dosvidanija!
http://www.youtube.com/watch?v=4IPXYaXPDgY
23. 07. 2013 | 14:14

Admirál napsal(a):

V podstatě není viděno optikou cca 75% populace ČR není Zemana z krátkodobého pohledu za co kárat. Trojkoalice zemských škůdců se "vlastní vahou" jen s mírnou Zemanovou dopomocí odstavila od moci a jak to tak vypadá, nedostanou se zpět.

To je hlavní a důležité. Ostatní je prozatím podružné.

Že je soc. dem. nucena řešit problémy, že musí řešit své směřování? Bylo načase. Stejně by k tomu nejpozději po volbách muselo dojít. Takhle alespoň volič bude vědět lépe, do čeho jde.

Že SPOZ loví v Paroubkovi a soc. dem. v rybníce? Smůla.
23. 07. 2013 | 14:24

pamětník napsal(a):

Lex:
Děkuji Vám, že jste tomuto blogu dodal smyslu a já nakonec nečetl nadarmo (i když na tom samozřejmě nezáleží).
23. 07. 2013 | 14:58

pamětník napsal(a):

A navíc jsem ulovil další hloupý výrok: "miloš zeman je stejně hloupý, jako vy, paroubku" resl nezklamal, i když v poslední době zdál se zmoudřeti. Ale jenom zdál.
23. 07. 2013 | 14:59

pamětník napsal(a):

Názory jedné členky TOP09:
"Miloš Zeman se ukazuje jako velká postava českých dějin. I těch, které ještě nebyly napsány. Na rozdíl od Václava Klause, který působil negativisticky, zastavoval ostatní a nevytvářel proaktivní politiku, Miloš Zeman ji vytváří. A to způsobem, jak si on sám přeje. Přenastavuje parametry. Připadá mi, jako by překopával i fyzikální zákony. I gravitace má pod jeho vedením jinou konstantu, než měla dosud."
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Doktorka-Samkova-clenka-TOP-09-vychvalila-Zemana-a-zle-znectila-Kalouska-s-knizetem-277742
23. 07. 2013 | 15:09

David Lopata napsal(a):

Souhlas s autorem.

Miloš Zeman připomíná svými názory a vystupováním na veřejnosti opilce z nádražního bufetu.
23. 07. 2013 | 15:34

Dalimír napsal(a):

Pane Paroubku pan Zeman byl při volbě za hlavu státu brán většinově jako menší zlo !! Takže nemůžeme od takového prezidenta čekat bůhvíjaké zázraky ! Snad bude náš drahý bimbošek časem nabývat zkušenostmi na státnosti a moudrém rozhodování ! Já mu to ze srdce přeji !
23. 07. 2013 | 15:48

Dalimír napsal(a):

Lex po přečtení Vašeho příspěvku konstatuji že nic lepšího zde na tomhle blogu není ! Dík
23. 07. 2013 | 15:54

bryč napsal(a):

Paroubek aktuálně vhodně poukazuje na význam makroekonomického scénáře pro další vývoj.Domnívám se,že zmiňovaná "infrastrukturní koncepce" zaměřená na říční koridory a dálnice,lodní a silniční nákladovou přepravu by se vyplatila,při velké tonáži -velké těžbě,velké výrobě těžkého strojírenství-ale glosy šly vždy tím směrem,že toho právě ubývá.Krachují velké fabriky.Ledaže to odventiluje zdejší stavebnictví,daleko přesahující všechny "inteligibilní" obory,vyžadující mnohem efektivnější aplikovaný výzkum plodící inovace technologií.
O vztahy velkých a středních firem půjde,ale možná s jiným zaměřením-zda by dokázaly špičku-hightech risikový vendor kapitál a pak ho převést v stabilní novou konfiguraci české průmyslové základny,značně prořídlou a navíc by bylo záhodno s akcentem na zdaňování ve prospěch Čech.Možná obnovit jisté tradice.
S konkurenceschopností zvýšit i domácí kupní sílu odtížením obyvatel "ticket-politikou" (cenou vstupenky do kina,divadla,koupaliště,na hudbu,jídlo restaurace,jízdenek a zlevnění bydlení-nájmů v komponentách měřitelných odečtových veličin-vody,tepla,elektřiny),nespoléhat se jen na koupěschopnost zahraničí,která je spíše jako právě dobrá paradoxem vůči právě sedmiletému poklesu HDP a zastavení většiny prodejné výroby.Jistěže krachem velkofabriky,jakých u nás jsou každoročně případy,se zvedne ukazatel produktivity práce,ale za cenu toho ,že se zužuje výroba,takže v absurdní limitě fikcí se může stát produktivita mnohokrát větší,výroba žádná při HDP,které neuživí již pak většinu,většinu dokonce nezaměstnanou nebo nezaměstnatelnou jinak než kancelářsky-neziskově.
M.Zeman je spolutvůrcem paušální privatizace s prodejem výrobních kapacit ,která po létech vede klikatě,ale přesto i k poklesu HDP a růstu zadlužení-břemene ,ale parlament to nekorigoval -proto výběr mezi M.Zemanem a parlamentem je ještě obtížnější než mezi ním a knížetem.
23. 07. 2013 | 15:58

pamětník napsal(a):

"Miloš Zeman připomíná svými názory a vystupováním na veřejnosti opilce z nádražního bufetu. " Ano, Lopatovi z bufetu.
23. 07. 2013 | 15:58

Midori napsal(a):

Pane Paroubku,
rady, zejména dobře míněné, jsou obecné většinou házeny za hlavu, ať jde o cokoli.
Nicméně, dovolím si Vám jednu radu dát. Pokud ji neoslyšíte, kromě toho, že pomůžete občanům naší země, se to v posledku vyplatí i Vám.
Ta rada zní: Zkuste překročit svůj stín a nehrejte otočeného, teď, v tuto vážnou chvíli. Dejte Rusnokově vládě důvěru.
23. 07. 2013 | 16:23

Yosif K napsal(a):

Lex napsal(a):
Jak snadno se pindá. A jak těžké je vládnout moudře.
Představa, že Jiří Paroubek se dříve bezmála viděl v prezidentské sesli, je pro mě obludná - a to i při existenci faktu, že jej dosud stále považuji za NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO předsedu vlády v historii ČR.
23. 07. 2013 | 13:54
Pane Lex máte pravdu v tom že Paroubek lacině pindá.
Nechápu však proč hodntíte Paroubka jako nejlepšího předsedu vlády? Předsedal vládě cca 1 rok, za tu dobu nemohl mnoho ani pokazit ani polepšit.
Co se týče hospodářského růstu za jeho vlády, část byla daná evropskou konjunkturou, mnohem větší část byla výsledkem uuvedení do chodu ultramoderních průmyslových investic které postupně nahrazovaly zparchantělé bolševické fabriky se stroji z doby krále klacka nebo Klemy Gottwalda.
Od rozhopdnutí majitelů do uvedení nopvé fabriky do provozu to obvykle trvá 6-8 let. Jakékoliv výsledky v růstu HDP dosažené
za paroubkova kralování byly výsledkem investic započastých 6-8 let před tím než Paroubka NÁHODNĚ vynesly zločinecké aktivity Standy Grosse NA JEDEN ROK k moci.

Na Paroubkovy bylo "osvěžující" jen to, že podporoval jiné zločince než dříve podporovával Zeman a Gross.......

6. předseda vlády České republiky
Ve funkci:
25. dubna 2005 – 4. září 2006
Předchůdce Stanislav Gross
Nástupce Mirek Topolánek

BTW - Pokud Gross není zločinec, proč musel odejít?
Pokud Gross je zločinec, jaktože nebyl zatčen a vyšetřován ve vězení? Ha, jest to upřímný zastánce chudých a vůdce proletářů a takoví zasloužilí soudruzi přece sedět v lochu nemohou.....
23. 07. 2013 | 17:41

temelín vůbec zbourat napsal(a):

Takže nakonec to byl Miloš, kdo v černé masce švihal Petra bičíkem a zval si k tomu armádní špičky ve fialovejch kápích.
Vida vida.
A shnilá vláda se položila, protože pan prezident na Hradě mocně zaprděl.
Hrozné poměry, bejt Paroubek, tak vocud uniknu včas.

kokosko
To DeGeulea mi tu furt nepřeceňujte. Už Čurčil by vám řek, že je to oportunistickej kašpar.
O tom, jak se nechal parašutisty donutit k převzetí moci existuje hezká knížečka, kterou jsem někam zahrabal.
Až ji zas vyhrabu, napíšu jaxe menuje.

S tim Temelínem se Pravroubek už řadí do fronty na koalici s lidofcema, bursikovcema a eventuelníma pirátama, pokud se vzdají zmatených představ o dívání na filmy zadara. Třeba se přidají i babišáci a nějaké zdechliny z LIDEM.

Ještě by měl definovat skupinu nepřátel, kterou je potřeba řezat pendrekma. Bez nepřítele žádná politika.
A Zeman se Šloufem a nepotopitelným potapěčem (jsem jako dítě měl) Kavanem je na pořádné kukláčské manévry málo.
23. 07. 2013 | 17:41

Míla napsal(a):

Yozife
už zase?Zapoměl jste na Odra atd.
23. 07. 2013 | 17:55

Stejskalův kodex napsal(a):

Libor Stejskal
Vše nejlepší k svátku, taťko !
A nezlob už více !
23. 07. 2013 | 17:59

Míla napsal(a):

Yozife
uveďte které ultramoderní investice byly v tom časovém horizonzu Vámi uvedené do provozu.
23. 07. 2013 | 18:01

Míla napsal(a):

oprava-horizontu
23. 07. 2013 | 18:02

Yosif K napsal(a):

Dějiny politického trafikaření za vlády "poctivce husity Paroubka":
1) Uplacení dříve ODS-mana později OH později odboráře a zločince Ratha trafikou ministra Zdravotnictví aby kluk neboural sosalistickou vládu.
2) Uplacení trafikou ředitele středočeské VZP dříve ODS-mana později bojovníka za věc proletářů opilce Kotta - patrně na příkaz shora od Paroubka, Rath sám od sebe by těžko na toto přišel....
3) Uplacení trafikou ředitelskou členky UV CSSD Pancové, družky MUDr Kotta. Pancová může být dobrá doktorka ale bez manažerských zkušeností - veškerá manažerská rozhodnutí dle podřízených řešila přes mobil hlesnutím "ahoj Dave tak cio jim teda mám poručit?" Toto jest jasný důkaz trafikaření....
4) Rathem provedené rozdání manažerských trafik děvuchám ztepilých figur ve věku 24-29 jar z nichž si některé za 2 roky věrných slůužen českému proletarátu a sosalistické straně odnesly byteček na Vinohradech za 12 mega.....
5) nucená správa VZP kde Rathův poskok podepsal smlouvu na služby protonového centra za 16 miliard Kč....
V dubnu 2006 uzavřel tehdejší nucený správce VZP Antonín Pečenka za pojišťovnu smlouvu o smlouvě budoucí, která VZP zavazuje po dobu 15 let hradit Protonovému centru léčbu 1650 jejích klientů ročně při ceně 26 tisíc Kč za jedno ozáření. Uvážíme-li, že každý pacient protřebuje průměrně 22–25 ozáření, jedná se o kontrakt v celkové výši až 16 miliard Kč.[6]

VZP však smlouvu neuznává a centrum proto proti ní vyvolalo arbitráž.[7] Na podporu centra vznikla také petice, kterou podepsalo přes 130 tisíc lidí.

Nucenou správu, která trvala od listopadu 2005[8] do května 2006[9], na VZP uvalil tehdejší ministr zdravotnictví David Rath a do funkce nuceného správce dosadil svého náměstka Pečenku, který měl prověřit a zlepšit hospodaření pojišťovny.[8] Pečenka později v Protonovém centru několik let působil. Nakonec se však s majiteli centra rozešel a v roce 2012 založil konkurenční firmu Proton centrum Praha s.r.o.[2], jejímž cílem by mohlo být centrum převzít, když se k tomu naskytne příležitost.[6]
Tento odporný hnůj byl tolerován Paroubkem protože Rath pak držel lékařské odbory na krátkých opratích. Trafikaření na entou - pod vedením Paroubka, jaktože Paroubek již dávno neseděl v díře s Rathem, Kottem, Pancovou, Tchořem a šnédrem?

Nebo Paroubek nevěděl co Rath činí? Nejchytřejší premier na světě neměl věci pod kontrolou??? Hahaha....
Husité a upřimní vůdcové proletářů mají nárok na lepší treatment než tchoř a šnédr?
23. 07. 2013 | 18:03

Yosif K napsal(a):

Admirál napsal(a):
V podstatě není viděno optikou cca 75% populace ČR není Zemana z krátkodobého pohledu za co kárat. Trojkoalice zemských škůdců se "vlastní vahou" jen s mírnou Zemanovou dopomocí odstavila od moci a jak to tak vypadá, nedostanou se zpět.

To je hlavní a důležité. Ostatní je prozatím podružné.
23. 07. 2013 | 14:24
Ano hlavní je iodstavit od moci pinochetovskou pravici a obnovit sosalistický ráj proletářů na zemi. Postarají se o to rudí velkoburžujové Toman a Cienciala...

Avanti o Popolo, alla riscosa!
Bandiera rosa, bandiera rosa!

Nastává ráj proletářů na zemi, Cienciala nechá stavět hladové zdi aby zachránil vychrtlé proletáře (ročně utrácející 100 miliard za hazard, 82 miliard za alkohol a 53 miliard za tabáček....)

Čeští proletáři stojí pevně za Rusnokem a dělnickým presidentem Zemanem! Uráááááá!
23. 07. 2013 | 18:09

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozife
uveďte které ultramoderní investice byly v tom časovém horizonzu Vámi uvedené do provozu.
23. 07. 2013 | 18:01
Milý Mílo,

VŠECHNY moderní investice které běžely za Paroubka byly započaty za Klause, některé snad za Zemana (Phlips Hranice a dálnice do Ostravy, dobrej sosálistickej for, hahaha...)

A vy víte o některých investicích které "ZAŘÍDIL" PAROUBEK A KTERÉ SE ROZEJELY ZA PAROUBKA?

Samozřejmě že ne, že by Paroubek dojednal v květnu nejakou investici do fabrik a ona se hned v červnu rozejela, tomu snad nevěří ani ti nejnatvrdlejší Sosálisti-Lvouni-Paroubkovci....
23. 07. 2013 | 18:33

O partigiano porta mi via napsal(a):

Ale Yozefe, pinochetovskou drábkošiškovskou frakci TOP nakonec přece Petřík odstavil.
Ještě zbývalo vykopat past na slona, která by pojmula Kalouska a barel dobrot.
Což nestihl, páč je moula, kalouskoidi byli rychlejší.
Měl by spáchat sebekritiku a říct odesmanům, že takhle se už nikam nedostanou.

http://www.youtube.com/watch?v=OyMA84-mowI
This song is sung by millons of people in Taksim Square everyday...
23. 07. 2013 | 18:39

Yosif K napsal(a):

Myslím že suchar Paroubek je politická mrtvola - na rozdíl od Zemana který absolutně geniálně zahrál na jitrnico-pivo-vínové struny duše českého lempenproletariátu.

Pokud by někdo někdy měl potíže s Paroubkistickou konkurencí v politice, stačí mu dát do novin inzerát - portrait Paroubka, Petruše, Ratha, Husy Pancové a Opilce Kotta a pod něj dát titulek OSVĚDČENÍ BOJOVNÍCI PROTI TRAFIKAŘENÍ CHTĚJÍ VÁŠ HLAS!

Příští volební zisk LEV 21 odhaduji tak na 0,05%!!!!!
S lišákem Zemanem to je jiná věc, na něj nemá ani paroubek a yatím ani nidko jiný, Zemana může přebít pouze ještě více arogantní h...do než je on sám.....
23. 07. 2013 | 18:40

Míla napsal(a):

Yozifku
to jste mě šokoval,ani ve snu jsem netušil,že takové množství ultramoderních investic bylo uvedeno do provozu.Mám takový dojem,že jste v projevu na stejné úrovni jako p.Paroubek a že dokážete perfektně lacině pindat.Investice zařízené za vlády Paroubka neznám,zrovna tak neznám ty moderní průmyslové investice uvedené do provozu za vlády Paroubka.Vy opravdu trpíte narušenými psychickými funkcemi.Přečtěte si Dostojevského a snad pochopíte.
23. 07. 2013 | 18:47

Inkvizitor napsal(a):

Hmm, je vidět, že pan Paroubek v sobě politika nezapře. Vůbec by nemuselo dojít k současné situaci, kdyby nebyl ponechán prostor, aby si politici rozhodovali sami o sobě. Proč není ustanoven nějaký výbor z nezaujatých, který by v případech jako je tento rozhodl, zda se sněmovna rozpustí či nikoliv, jestli budou předčasné volby, či nikoliv a to na základě předem pevně daných pravidel.
Můžou za to ale právě obyvatelé této země. Až v současné době začalo pod pláštěm internetu "stádo" mečet na vlky, kteří si toho vůbec nevšímají a vesele si dál budou vybírat svoji "daň". Stejně jako platí, že pes, který štěká nekouše, tak ovce, které mečí, vlky neohrozí. Už je mi jasné, proč probíhal výzkum pod pláštíkem soutěže IQ národa. Informace získané z tohoto laciného průzkumu umožňují tento národ ovládat bez velké námahy a k naprosté spokojenosti těch, kdo do průzkumu investovali. Když tak sleduji vývoj v této zemi, nezbývá než se pomodlit: "Svatý Václave, oroduj za nás..." Budoucnost vám zdůvodní proč.
23. 07. 2013 | 19:13

fiskus napsal(a):

Mám pocit, že ten odstup od politiky Paroubkovi svědčí, snad poprvé od něj čtu racionální, čitelný a místy i vtipný článek.
23. 07. 2013 | 19:42

zemedelec napsal(a):

Pane Paroubek.
Tady je problém jiný.
Jakákoliv podpora od státu na rozjetí ekonomiky,je vlastně podpora cizím firmám a ty se postarají,aby ten zisk byl co nejvyšší.Chtělo by to něco jiného,ale zaprodaný politici to neudělají.
23. 07. 2013 | 19:48

kokoshka napsal(a):

temelin vubec zbourat:
Prominte,ja jsem vubec nemel v umyslu glorifikovat de Gaulla(jenom jedina prohrana alžirska valka od velitele spojenecke armady proti samotnemu Hitleru... ale prohrat arabskym negramotnym beduinum!!!)Ja vubec nemel v umyslu hledat paralelu a vracet se k teto diskusi-hodnotit de Gaulla je veci samotnych Francouzu,hodnotit Stalina je vyhradne veci nas Rusu,hodnotit Karla IV nebo Masaryka je veci Čechu!
To co řikal Churchill(take velky syn sveho naroda)mužete strčit za klobouk,ten by vam s usmevem vykladal jake je venku skvele počasi a sam by schovaval deštnik za zady!
23. 07. 2013 | 19:52

kokoshka napsal(a):

temelin vubec zbourat:
Ja vidim že mate velke potiže s českym pravopisem.A to prosim Vam řika nevzdelany barbar,snažte se trochu vic,jste chlap nebo nejaky žabožrout:-)
23. 07. 2013 | 20:16

Lex napsal(a):

Yosife K
Kvalitně diskutovat znamená primárně dvě věci – pozorně číst komentář toho, s kým chci diskutovat (nebo dokonce polemizovat) a pak když argumentuju, mít argumenty podloženy fakty. Vy se snažíte psát hodně, ale v případě komentáře k mému vstupu jste nesplnil ani jednu z výše uvedených podmínek (jak to je v případě jiných komentů nevím nečtu je).

Pozorně číst – já jsem napsal „NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ předseda vlády“, a vy se tady producírujete s „nejlepším“ předsedou vlády. Vy nerozumíte odlišnosti těch pojmů?

Argumenty podložené fakty – Zemanova vláda od roku 1998 se průběžně těšila podpoře veřejnosti okolo 44 procent. Je to nepochybně vysoké procento – k tomu se dostaneme dále.
Získat tak vysokou podporu nebylo až tak těžké, po Klausově propadáku (ale na druhé straně podpora Tošovského úřednické vlády….).
Po nástupu Špidly spadla podpora vládě a udržovala se za něj na nějakých 25 procentech (podpora ČSSD šla mnohem níže, ČSSD prohrála všechny tehdejší volby, evropské, senátní, krajské). Za Grosse to bylo ještě horší, veřejná podpora vládě šla na pouhých 14 procent, preference ČSSD ještě více do kopru než za Špidly, naštěstí za jeho bačování nebyly žádné volby. V dubnu 2005 přišel jako předseda vlády i ČSSD Jiří Paroubek. A máte recht, „vládl“ něco málo přes rok. A za tu dobu přivedl veřejnou důvěru vládě znovu na 44 procent a v parlamentních volbách do PS v roce 2006 získala ČSSD 32,32 % hlasů, žel, ODS 35,38 %, a tak při rovnosti poslanců pravice/levice sestavoval vládu, později vládu přeběhlíků Mirek Topolánek.
A aby bylo jasno, v roce 2002 získal Špidla jen 30,20 procent a v roce 1998 i Miloš Zeman získal o setinu procenta méně hlasů (32,31) než Paroubek v roce 2006.

Už víte, proč jsem psal „NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ“ předseda vlády?

Musíte se více snažit, Yosife K, a méně psát. Jo, a pozorněji číst a argumentovat fakty – ale to jsem už psal, že!
23. 07. 2013 | 20:19

resl napsal(a):

pamětník 14:59,
promiňte, napsal jste výše, že už sem nepolezete, tak jsem se osmělil víc. mimochodem máte bimba za chytrého občana ?
23. 07. 2013 | 20:22

Yosif K napsal(a):

Už víte, proč jsem psal „NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ“ předseda vlády?

Musíte se více snažit, Yosife K, a méně psát. Jo, a pozorněji číst a argumentovat fakty – ale to jsem už psal, že!
23. 07. 2013 | 20:19
Nevím, když nekdo vládne jeden rok nestačí ničím popudit proletáře.

První rok jsou všichni premieři populární specielně pokud VŮBEC nic nedělají - viz Fischer.

Paroubkovi se podařilo ZAJISTIT KLID NA LÉKAŘSKÉ FRONTĚ. Pomocí instalace zločince Ratha a pomocí zločineckého (dle dnešních norem) rozdávání politických trafik.

Pokud by Ištván tehdy konal tak jako dnes, trafikant Rath, trafikantka UV CSSD Pancová, opilec trafikant Kott i Paroubek by už dávno dřepěli v díře. A zdá se že zaslouženě.
23. 07. 2013 | 20:35

kokoshka napsal(a):

resl:
Podle toho co jsem všimal za ta leta Pametnik je velmi vzdelany,gramotny a svetobežny človek s nezbytnou davkou peprneho humoru,tobe ješte do nej jak do souhvezdi Pegase pešky!
23. 07. 2013 | 20:36

kokoshka napsal(a):

Dosti mne překvapila"vzpoura na Bounty"-Pepa Řepa vs.Libor Stejskal,ja myslel že vše si sobe vyřikaji v te dejvicke hospudce a vono jak!
Češi ja vas proste miluji,v mem živote vždy budete probuzovat jenom te nejlepši vzpominky(zni paradoxne ale je to tak,ja k slovanskym bratrum beze všeho-žadnou žast necitim)!
23. 07. 2013 | 20:41

kokoshka napsal(a):

A vubec,resle,odkdy Ty rozhoduješ kdo bude nebo nebude psat na ACZ?!
23. 07. 2013 | 20:44

kokoshka napsal(a):

Nebojte se,pane Stejskale,posunut do polohy(jak pravil soudruh Dolejši)a nekoho v te poloze dukladne udelat muže...muže...Neni to ptak,neni to letadlo...Je to SuperAlex!
SuperAlex alis Clark Kent,tfuj...občanskym nickem Kokoshka Vas rychle a elegantne zbavi škudce typu resla co jsou ve skutečnosti maminčiny mazankove,hrozne internetove bojovniky co neumeji ani udelat smažene vejce bez mamky...
I když to opravdu neni uroven pro SuperAlexa,žadny arci.padouch neni v dohledu!
23. 07. 2013 | 20:54

resl napsal(a):

kokoschka,
netykat prosím, nejsme v zemljance. Že si s "památníkem" rozumíte je v pořádku. Proti jeho intelektu nic nemám, jen ten zažraný bolševik v něm leží, jako ve vás všichni sovětští, bolševičtí vrahouni. Jste divní "lidé," vy komunisté.
23. 07. 2013 | 21:04

Míla napsal(a):

Resl
aby nakonec ti komunisté netahali národ z toho bahna ve kterém se nacházíme.Myslím tím morální bahno.
23. 07. 2013 | 21:11

kokoshka napsal(a):

resl:
No Tykat si mužeme,snad ne?Zname se prvni den?
Pametnik vide rusko-belorusky film Brestskaja krepost a doporoučil ho samotnemu Stejskalu natož Stejskal mu odpovedel:Mne takove sračky nezajimaji!
A film neni sračka!,Brestska fortece udržovala nemeckou armadu vic než mesic nastupem na vychodni frontu,všichni obrance položili život v obkličene pevnosti!
I Vam,pane Stejskale,velky pozdrav od všech padlych v te pevnosti!
23. 07. 2013 | 21:19

resl napsal(a):

nemůžeme, kokoschko, jsem jinej. dobrou.
23. 07. 2013 | 21:27

Yosif K napsal(a):

Pane Jarda V - samozřejmě že by Paroubek udelal lépe kdyby zůstal v CSSD.

Ale opravdový alfa samec neumí čekat. Hop nebo trop.

Jak píše Petruše v knize "V botičkách od Diora" sosálisti Paroubka sborově a prudce nenáviděli a všemožně mu házeli klacky pod nohy. A Paroubek to neuměl polknout..... a ted je z něj politická mrtvola s pidistranikčkou a Zeman který odešel z ODS na protest proti Paroubkovi (tím se Paroubek už nechubí....) je naráz prezident a king i mezi karieristy v CSSD.....
23. 07. 2013 | 21:29

kokoshka napsal(a):

resl:
Co znamena"jsem jiny"?-maš dve hlavy nebo čtyři ruky?Aha,jseš jinyy,hošanku,tak jiny,milačkuuu?!
23. 07. 2013 | 21:33

pamětník napsal(a):

resl:
" napsal jste výše, že už sem nepolezete" Nenapsal.
23. 07. 2013 | 21:43

kokoshka napsal(a):

Mluv se mnou,resle,dokud maš možnost komunikuj-zitra a vubec tady až do srpna nebo zaři tady nebudu,proste povez co te trapi?Mamka buzeruje,holky nedavaji?Stejskal nenavidi mne,MNE ROZUMIŠ!!!Tobe nic nehrozi-KROME MNE KDYŽ BUDEŠ POKRAČOVAT V IDIOTSKE RUSOFOBII!!!A tak... nu prosto tresnem pivka a pohovorim o žizni,o semje,rybalke,mašinach,devuškach...Prosto obo vsejem kak normalnyje pacany za rumkoj vodky ili bokalom piva,nebojsa-zvu tebja v naš mužskoj klub!
23. 07. 2013 | 21:45

pamětník napsal(a):

kokoshka:
Tolik chvály si určitě nezasloužím, nicméně potěšila. Спaсибо.
23. 07. 2013 | 21:49

pamětník napsal(a):

resle,
komu říkáte bimbo a proč?
23. 07. 2013 | 21:52

resl napsal(a):

pamětník napsal(a):

Zase jsem přečetl zbytečný blog se zbytečnou diskuzí. Dobře mi tak!

23. 07. 2013 | 12:57
---------------
jak malej kluk. ne a ne a ne vy jste to tak nemyslel, že soudruhu ?
------------
kokoschko, to byste nepochopil, máte boty od slámy a košili od slepičinců, to není nic proti vesnici, to je proti vám, sovětským komoušům, kde lidský život nemá žádnou cenu. Už jsem vám to psal párkrát, zlatý zuby, zlatý láptě a zlatá fajfka z vás člověka neudělá.
23. 07. 2013 | 21:54

stejskal napsal(a):

To je zase sprostota, co, pane kokoshko? ;-)

Film Brestskaja krepost mi zde opravdu někdo doporučil, předtím jsem ho neznal. Obratem jsem si jej stáhl (mám pro ruskou i sovětskou kinematografii slabost, psal jsem to tu mnohokrát), zhlédl a moc se mi líbil. Myslím, že patří mezi to nejlepší, co bylo na toto téma natočeno. Také jsem to zde napsal.

Není pravda, že bych Vás nenáviděl. Nemám k tomu žádný důvod resp. Vaše občasné osobní útoky, lži a pomluvy pro men nejsou k nenávisti důvodem dostatečným. Beru Vás spíš jako někoho, komu moc nerozumím. Ale takových sem píše mnoho (není zde nikdo, koho bych nenáviděl). Proto mi to zde přijde zajímavé.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
23. 07. 2013 | 21:59

pamětník napsal(a):

resle,
nechytil jste z toho horka úžeh? Oznámení, že jsem přečetl zbytečný blog se zbytečnou diskuzí (kromě Lexe) znamená, že už sem nepolezu??
Tady se seznamte, jak prezidenta Zemana hodnotí jedna členka TOP09 doktorka Klára Samková:
"Miloš Zeman se ukazuje jako velká postava českých dějin. I těch, které ještě nebyly napsány. Na rozdíl od Václava Klause, který působil negativisticky, zastavoval ostatní a nevytvářel proaktivní politiku, Miloš Zeman ji vytváří. A to způsobem, jak si on sám přeje. Přenastavuje parametry. Připadá mi, jako by překopával i fyzikální zákony. I gravitace má pod jeho vedením jinou konstantu, než měla dosud"
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Doktorka-Samkova-clenka-TOP-09-vychvalila-Zemana-a-zle-znectila-Kalouska-s-knizetem-277742
23. 07. 2013 | 22:00

kokoshka napsal(a):

pametnik:
Jste velky šibal,dost jste se o mne zajimal a zajimate se o naši kulturu take,to jsem poznal už davno,řekl jste že moje povidky nikdy nečetl ale ja pamatuji že jste mne prave za moji tvorbu nekolikrat pochvalil,ja pamatuji všechno,snažim se marne mnoha leta proklast mustek mezi našima narodama,a kdo mi v tom chce zabranit toho rovnou kopnu do choloustivych partii!
23. 07. 2013 | 22:03

Míla napsal(a):

Yozif
to je novina,Zeman byl v ODS?Koukám,že pracovní příspěvkové vytížení se začíná projevovat a začínáme blbnout.
23. 07. 2013 | 22:04

kokoshka napsal(a):

Pane Stejskale,to jsme oba nekde mimo!
Ja necitim k Vam ani nikomu jinemu tady žast nebo nenavist,to bude opravdu nejake nedorozumeni!
Nektera fakta jsme vzali z ruzne strany barikady,možna jsem uletel ale psat o mne že širim"lži,pomlouvy a nenavist?"no,tohle?!Jsme přece dospele lide!
Jak jsem napsal vyš-i Vas mam svym zpusobem rad,i Vaš server,proč bych tady byl tolik roku?Proč bych ted psal tak zdaleka v nedomacim jazyku?
Nic proti nikomu,to neni podlezani(zabante mne ihned)ale proste chlapske kecy v hospode!
23. 07. 2013 | 22:11

Křemílek napsal(a):

Vážený nicku kokoshko nemám nic proti změně názvu zdejšího vašeho nicku ale ten Voroshilov byl pro Vás přece jen významnější a budící respekt ! Co Vás přimělo k téhle změně ? Když přesedlat tak na lepšího koně ne naopak ! Jinak také uznávám bratry východní slovany ! Bez vás chrabrých válečníků by nás čechy a moraváky určitě fašouni utloukli čepicemi ! Dík za to že na vás ruský národ byl vždy spoleh !
23. 07. 2013 | 22:29

kokoshka napsal(a):

Křemilek:
Připadate mi,prominte jako levny provokater,jak v tom starem sovetskem anekdotu:Armeny jsou lepši než Gruzinci!A čim jsou lepši?Proste lepši než Gruzinci!
Voroshilov byl jinakči-byl mladši,agresivnejši a vznetlivejši,byl novy a divoky ve svete cizackeho netu,kokoshka ktery přišel jemu na vymenu všechno odhodil a snažil se komunikovat jak normalni evropan,dokonce jsem psal basničky a povidky ktere mi ihned omlatili o hlavu netolerantni mistni elita,nema cenu už vice se o neco snažit-jak pravil Kipling:Vychod je Vychodem a Zapad je Zapadem a nikdy se spolu nesejdou!
23. 07. 2013 | 22:45

scallop napsal(a):

lex

Ptate se (a nejen Vy)

"CO MĚL PREZIDENT MILOŠ ZEMAN V DANÉ CHVÍLI UDĚLAT!"

Dovolim si navrhnout mozne reakce ze strany Milose Zemana na pad Necasovy vlady, ktere by mozna mene posimraly Miloskovo mastne ego, ale zase by vice prospely teto zemi.

Milosek mohl vychazet z toho, ze klicem k predcasnym volbam je TOP09 a (mame-li hodne bujnou fantazii) si u neho muzeme predstavit umysl pomoci v dalsich volbach CSSD.

Knize tehdy prohlasil neco ve smyslu "nez urednicka vlada tak radsi predcasne volby". Milosek toho mohl primocare vyuzit a jmenovat urednickou vladu s tim, ze jestli neni TOP09 parta zvanilu, tak predcasne volby podpori. (Vlada by treba byla temer stejna jako dnes jen bez trojskych konu z CSSD.) Milosek mohl jit jeste dal - primo si pozvat knizete a nabidnout mu, ze za predcasne volby ustoupi z Klausove jako velvyslankyne. To byla frajerina, ze ?

Pujdeme k CSSD. To nejmensi, co mohl Milosek Veliky udelat bylo (jak uz jsem psal) jmenovat vladu bez primocarych provokaci vuci CSSD (jako treba Benesova) a lidi napojenych na vykladace evangelia (jako "odbornik" Pecina). Ale jeste predtim mohl pozadat Sobotku, aby mu on navrhl jmeno predsedy vlady. (Tim by se priblizil nasim ustavnim zvyklostem, coz je pochopitelne idiotsky pojem.) Tim by dal sobotkovy volny prostor, aby neco ukazal.

Prezident Bumbalek je vyjimecne schopny technolog moci (snad dokonce lepsi nez Kalousek) a nemam pochyb, ze by nasel jeste dalsi moznosti, kdyby chtel. Ale svuj stin prekrocit nedokazal. Nidky to nedokaze, stejne jako se nikdy nedokaze vzdat sklenicky.

PS Nebyt tlaku novinaru a verejnosti, tak si Milos Grippen do vlady najmenoval Fencly, Schlingy a jim podobne, proti kterym je Fischer ucineny andilek transparentnosti. Jeste ze ty novinarske kurvicky mame.
23. 07. 2013 | 23:41

kokoshka napsal(a):

Ničmene ja se rozhodl poslat sve povidky do Šupliku,brzo podle možnosti se tam objevi,tamty lide sice budou naozaj proudit ale ve skutečnosti sednou na zadek když přečtou moje povidky,jsem važne velmi velmi dobry spisovatel,uvidite sami,až do Vanoc začnu pomalu preihazet povidky(užasne svoje povidky)a na Silvestra dam jsem svuj druhy roman v plnem formatu-mužete čumet,panove!Cely roman-slibuji,jestli vas to zajima-taky se posadite na zadek!
No co,pane Stejskale,smim nebo ne?Dovolite to nebo to mam rovnou zabalit?
23. 07. 2013 | 23:41

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Pro lumpenpravičáky Yosíf a resl

mezi ty hloupé, které tu z toho z toho osočujete přidejte hlavně a především sami sebe! Netřeba mně děkovat za radu, není za co. Dobrou radou vždy rád posloužím. hujeroskeptik a modrý pohůnek.
23. 07. 2013 | 23:42

kokoshka napsal(a):

Tak co mi psat uryvkama?Dovolte,prosim,prosim,smutne koukam,pane Stejskale,mne poslat dva romany nejakou cestičkou bez česke gramatYky(jako ten muj blog),slibuji(v anonimyte-čestne pionirske že to vetšine lidi se libit bude!
23. 07. 2013 | 23:49

kokoshka napsal(a):

Chotja' mne eto začem nado?
Ja shodim svoji tvorbu na LitProm.ru a dostanu uznani a pochvalu,Čechum žrřejme jakakoliv tvorba je ukradena-Vsje,Konec filma!
23. 07. 2013 | 23:55

kokoshka napsal(a):

Da ne,narod,ja se včera trochu rozehnal pod vlivem alkoholu,vše je v pohode,budeme i nadale komunikovat normalnim zpusobem,čeka nas ješte mnoho zajimavych debat:-)
24. 07. 2013 | 07:25

kokoshka napsal(a):

Konec koncu se nakonec stala velka udalost,kralovska rodina se obohatila dalšim potencialnim naslednikem trunu,bez sarkazmu(Kate mi od začatku byla velmi simpaticka holka)takže přejme vše nejlepši milovane monarchii a připijme na zdravi mladeho a maminky,Bože ochranuj kralovnu!
24. 07. 2013 | 07:54

Bavor V. napsal(a):

kokoshka
Máte rád Žannu Bičevskou? Co takhle Kulikovo pole. Přiznám se, že vám tu písničku závidím. Husitský chorál je už nemoderní a nic nového jsme nevymysleli.
24. 07. 2013 | 08:02

šašek z Jihlavy napsal(a):

fiskus napsal(a):
Mám pocit, že ten odstup od politiky Paroubkovi svědčí, snad poprvé od něj čtu racionální, čitelný a místy i vtipný článek.
23. 07. 2013 | 19:42
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Já bych počkal pár let, až mu za Gumou uteče i Benda s Petrou. Měl by během té pauzy vykonat pouť do Santiaga de Compostella a poprosit Boha, aby ho zbavil všech mocenských tužeb. Pak snad dojde klidu a dožije jako soukromá osoba. Vsadil bych se, že nikomu zde chybět nebude.
24. 07. 2013 | 08:19

kokoshka napsal(a):

Bavor V.
Ja poprve v živote slyšim o Žanne Bičevske a nejake pisničce Kulikovo pole.Mužete mi to předvest?
Stači jenom solo,treba tehle romans"Gusarskaja balada"-
http://www.youtube.com/watch?v=kfUmoonhYVA
to same na verše sameho Sergeje Jesenina-(serial o basniku a jeho vlastni verš)
http://www.youtube.com/watch?v=rLUg52rGDe0
a nakonec pro oblehčeni neco mileho a hezkeho:
http://www.youtube.com/watch?v=9WhXaVZdMTs
24. 07. 2013 | 08:27

krajan napsal(a):

Lex
Já vím....Ale přesto byste sem měl psát častěji (i k vlkovi)
24. 07. 2013 | 09:40

JardaV napsal(a):

Pro Yosif K
S tím Zemanem jste se trošku přepsal (ODS),to se stává.Pokud někdo vstoupí do politiky,
asi by si měl uvědomit,že se stává členem týmu.A podle toho dělat závěry.Když nesouhlasí s hlavním proudem v dané straně,ale vlezl do ní z nějakého předchozího
souznění,potom opuštění znamená přiznání chyby v úsudku a zároveň nezájem o spolupráci i třeba v roli lehké alternativy uvnitř strany.Že se všichni absolutně neshodnou je přirozené.Ale větší síla je větší síla,ve jménu úspěchu týmu prostě
obětuji svoje pocity a přemýšlím,co dál a jak efektivněji.V naší zemi existuje
tolik bezvýznamných straniček,že by bylo lepší stanovit hranici,do které by se jednalo spíš o zájmový klub.Nevím,jak stát podporuje strany,ale doufám,že to
neplatíme z daní,tedy že prckové nedostávají žádné příspěvky na svoji existenci.
24. 07. 2013 | 10:09

Přidat komentář napsal(a):

Lex
Paroubek se naparuje jako husák před zrcadlem. Vy na tom budete podobně, ale jste ještě větší duševní narcis podle toho, jak jste popsal "knihkupkyni". A jak to celé titulujete, ale nezvládáte. Skorem to vypadá, že máte takové komunistické manýry a to vám ještě fandím, no ni? Přece jen jste ten Lex Vumlex, že jo. Knihkupkyně, tedy vy máte úroveň duševního chudáka ze IV.cenové alias Jedové chýše. Tfuj.
24. 07. 2013 | 10:38

kokoshka napsal(a):

A tohle proroctvi je večne(velmi mnoho barbarskych pismenek)-Aleksandr Blok 1919 Skify:
мильоны-вас.Нас тьма и тьмы
Попробуйте сразитесь с нами
Да,скифы-мы!Да,азиаты-мы!
С раскосыми и жадными глазами!

Для Вас-века,для нас- единый час.
Мы как послушные холопы
Держали щит меж двух враждебных рас
Монголов и Европы!

Вы сотни лет смотрели на Восток
Копя и плавя наши перлы,
И Вы глумясь-считали срок
Когда наставить пушек жерла!

Вот-срок настал.Крылами бьет беда
И каждый день обиды множит
И день придет-не будет и следа
От ваших ястребов,быть может!

Россия-Сфинкс!Ликуя и скорбя
И обливаясь черной кровью
Она глядит-глядит в тебя
И с ненавистью и с любовью!

Привыкли мы хватая под уздцы
Играющчих коней ретивых
Ломать коням тяжелые крестцы
И усмирять рабынь строптивых.

Придите к нам!От ужасов войны
Придите в мирные обятья
Пока не поздно-старый меч в ножны
Товарищи,Мы станем братья!

А естли Нет-нам нечего терять
И Нам доступно вероломство!
Века века вас будет проклинать
Больное позднее потомство!

Идите все,идите на Урал,
Мы очищаем место бою-
Стальных машин где дышит интеграл
С монгольской дикою ордою!

Но сами Мы-отныне вам не щит,
Сегодня в бой невступим сами.
Мы поглядим как смертный бой кипит
Своими узкими глазами!

В последний раз-опомнись старый мир!
На братский пир труда и мира,
В последний раз на светлый пир Славянов-
Взывает варварская лира!
24. 07. 2013 | 10:56

Ferda napsal(a):

...Vcelku podle očekávání získal podporu V. Bárty a jeho podivné parlamentní formace. To už samo o sobě vylučuje, aby národní socialisté M. Zemana podpořili...

dále Paroubek píše:
....Předpokládám, že bývalá vládní koalice, respektive její poslanci, nedají Rusnokově vládě ani hlas. Pokud tak učiní, bude to důkazem, že jim nezbylo pohromadě mnoho mozkových buněk....

Takže Paroubkovci ani bývalá vládní koalice nepodpoří Rusnoka. Jen by mě zajímalo, zda i Paroubkovcům zbylo také pohromadě jen málo mozkových buněk.
24. 07. 2013 | 11:15

Ferda napsal(a):

...Vcelku podle očekávání získal podporu V. Bárty a jeho podivné parlamentní formace. To už samo o sobě vylučuje, aby národní socialisté M. Zemana podpořili...

dále Paroubek píše:
....Předpokládám, že bývalá vládní koalice, respektive její poslanci, nedají Rusnokově vládě ani hlas. Pokud tak učiní, bude to důkazem, že jim nezbylo pohromadě mnoho mozkových buněk....

Takže Paroubkovci ani bývalá vládní koalice nepodpoří Rusnoka. Jen by mě zajímalo, zda i Paroubkovcům zbylo také pohromadě jen málo mozkových buněk.
24. 07. 2013 | 11:26

kokoshka napsal(a):

Pametnik,Libor Stejskal:
No ohledne Brestske pevnosti take bych chtel položit nekolik nepřijemnych otazek soudruhum maršalu Vorošilovu,Konevu a samemu soudruhu Stalinu-Jak se mohlo přihodit že nejlepši vojenska pevnost v Evrope,klenot vojenske arhitektury carskych inženyru ktery mel po stovky let branit ruskou hranici se najednou ocitl v obkličeni?
Stalin udelal obrovskou chybu(tu samou chybu udelal Hitler že vylodeni spojencu bude v de Cale a ne v Normadii)a přesunul armadu na Ukrajinu misto do Beloruska jak planoval Hitler,očekaval nastupeni Nemcu na Ukrajine ale Hitler zautočil v Belorusku.
Take soudruh maršal Žukov realne zatupil!Od časneho rana mu volali všichni načelniky štabu že začala valka a ten kreten teprve v 7 hodin rana povolil protiutok,Stalin ješte spal než k nemu Žukov přišel s dokladem,žadny div že to odmachl jako dalši provokaci!
Natož Stalin se velmi rozčilil a našel obetni beranky-zastřelit cele veleni beloruske fronty dokonce i načelnika potravinove služby(ten na skladu mohl za co?)a treba bylo zastřelit idiotu Žukova a Chruščeva,Vorošhilova ktere prospali začatek valky!
Brestska pevnost je nelogicky paradox-car by proste obesil všichni dustojniky ve veleni fronty kdyby se dozvedel že ruska pevnost je obkličena misto branit svoje hranice,ruska pevnost nemuže a nesmi byt okličena-to je hanba pro celou armadu!
Natož Stalin prvni neohlasil sovetskemu narodu začatek valky ale v rozhlasu promluvil Molotov,to vyvolalo velke spekulace a potom v americkem kinu že Stalin se schoval na dače a pil vodku pod stolem,takovy idiotismus se snadno odhazuje denikem navštev Kremelskeho sekretaře ktery ukazuje že Stalin cely tyden přijimal ruzne navštevy,ale co?...Vina za začatek valky stejne je na nem!
24. 07. 2013 | 12:39

kokoshka napsal(a):

Proč Hitler nikdy nebral Leningrad utokem a zvolil blokadu?Protože Leningrad neni možne dostat silou,Petrohrad byl od začatku planovany Petrem Velikim jako mesto-pevnost,forpost na Baltice,absolutne nepřistupny a nedobytny-je to nejvetši mestska pevnost na svete a Hitler to dobre vedel,proto i neutočil přimo,naproti tomu Brest byl litevske mesto a par mesicu před valkou se tam provadela společna cvičeni a vojensky parad Wermachtu a Rude Armady!
24. 07. 2013 | 12:49

kokoshka napsal(a):

Tak Žannu Bičevskou s Kulikovym polem jsme se nedočkali,ja se ptal sve osobni asistentky Mašenky ale ta take nic nevi,tak rozhodne dva nesmertelne songy ruskejo šansonu-Belyj lebed' a Tavolga zaplakala v lesu...prosto duša plačet-moj narod v etom plane očen talantlivyj:
http://www.youtube.com/watch?v=V1Cr5klEXQ8
http://www.youtube.com/watch?v=jBdo-bhYkZY
nu i konečno sama Mašenka,mojo zolotce i solnyško,Valerie jako zamlada- nu proste kopie:
http://www.youtube.com/watch?v=qgOhnrPgL2Y
24. 07. 2013 | 14:13

kokoshka napsal(a):

A to podle pana Stejskala Pisen antisemity?,vot eto ot Vysockoho jest nasotaščaja sila,nesmrtena klasika!
http://www.youtube.com/watch?v=oXI5ixBtjpY
24. 07. 2013 | 14:31

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Hele Kokoshka

nepiš nám zde parusky, my tu totiž néjsme žádní modrosvazáčtí komsomolci. Neděkujeme za nepochopení. m.p.
24. 07. 2013 | 16:28

pamětník napsal(a):

kokoshka:
Máte pravdu, něco z ruské kultury znám, něco mám dokonce nadřené z dob mé puberty, a to už je sakra dávno.
На пример такое письмо Татяны Онегине:
Я Вам пишу, чего же боле, что я могу ещНё сказать.
Теперь, я знаю, в Вашей воле меня презрением наказать...

:)
24. 07. 2013 | 16:40

pamětník napsal(a):

ошибка:...ещё сказать...
24. 07. 2013 | 16:42

pamětník napsal(a):

scallop:
" nejmensi, co mohl Milosek Veliky udelat " Řekl bych, že výstižnější je parafráze ´ nejmensi, co mohl scallopek mrňavý udelat´ by bylo zmlknout. Jenom argumentační impotent si musí vypomáhat lacinými nevkusnými přívlastky.
24. 07. 2013 | 16:51

pamětník napsal(a):

kokoshka:
Kulikovo pole od Žanny Bičevskoj můžete si stáhnout zde:
http://waptrick.com/download/zhanna-bichevskaya/kulikovo-pole/?type=G&lang=CZ&id=60430
24. 07. 2013 | 17:00

pamětník napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=4Rs-Qg2F274
24. 07. 2013 | 17:09

kokoshka napsal(a):

pametnik:
Aha,konec je lepši-
"Kto eto tam v malinovom berete s poslom hispanskym govorit?"Pta se Onegin ktery se vratil z dobrovolneho exilu po zabiti Lenskeho v souboji a najednou uvidel Tatjanu ve vyšši společnosti ke ktere už sam davno nepatři.
"Eto žena moja Tatjana..."-odpovida šokovanemu Oneginu jeho blizky přitel.Natož sam Onegin prosi Tatjanu o odpušteni a novou šanci,že ji opravdu velmi miluje natož Tatjana studene upusti človeka ktery nekdy odmitl jeji lasku,byl falešnym snobem a vinikem smrti milence jeji sestry,ja take Onegina nelituji a myslim že dostal to co zasloužil!
24. 07. 2013 | 19:24

kokoshka napsal(a):

Potom velky debakl po vražde Kirova v roce 1935,Stalin Kirova miloval a videl ho jako sveho prvniho nastupce,stala se divna vec-nejaky manjak muže přijit do oblastniho magistratu s pistoli a zabit prvniho stranickeho namestka Leningradu,dva milicionaře(
je potom zastrelili)vezou pachatele do veznice a najednou skonči v dopravni nehode,Stalin pochopil že z nej nekdo dela dobry den a osobne přijel do Leningradu kde na vlakovem nastupišti sam dal do držky načelniku leningradske milice,byla to dobre organizovana provokace ktera uvolnila ruce zrudam Jagode a Ježovu velky machovik represi!
24. 07. 2013 | 20:35

pamětník napsal(a):

kokoshka:
Vím. Лишний человек Oněgin dostal, co mu patřilo. Podobně Pečorin v Lermontově Hrdinovi naší doby.
24. 07. 2013 | 21:43

scallop napsal(a):

pametnik

Argumentační impotent pochopitelne jsem, neumim totiz Vasi argumentaci oznacit za idiotskou ci ostatni oznacit za "diskutujici kurvicky". A uz vubec nemuvim o tom, ze se sice obcas ozeru, ale nikdy pritom nemam zanet palce u nohy !
25. 07. 2013 | 00:00

pamětník napsal(a):

scallop:
Zato umíte vést jiné řeči, o prezidentu bumbálkovi, grippenovi a podobné lichotky. Jenom scallopek si může myslet, že kdovíjak je vtipný. Buďte rád, že zánět palce u nohy nemáte, byl byste z bolesti ožralý pořád. Znám, co to je.
25. 07. 2013 | 00:20

drzá držka napsal(a):

Paroubek, držej hubu. Vždyť oni udělali chemického Míru tím, čím je dneska. S lumpem se spojili a lumpem se nechali podporovat a jako zaříkávadlo brumlali něco o "bohumínském usnesení".
25. 07. 2013 | 07:45

scallop napsal(a):

pamětník

Vam vadi prezident Bumbalek ? Ale vzdyt je to docela mile osloveni ...
25. 07. 2013 | 07:52

WDan napsal(a):

Pana Jiřího Paroubka moc nemusím, ale tento jeho komentář je skvělý a plně vystihuje stav dnešních věcí.
25. 07. 2013 | 09:22

pamětník napsal(a):

Státník prezident Miloš Zeman
vyprovodil zástupce ODS slovy:
"Vážení, oceňuji Vaši oběť a pro pořádek připomínám. Hned po přijetí funkce prezidenta jsem se zmínil, že dosavadní vládu bych hned odvolal. Nikdo z ODS rozumně nereagoval. Před pár dny jsem řekl, že žádného kandidáta z ODS nejmenuji premiérem a zase nic. Zřejmě potřebujete připomenout po třetí. Vaše strana svým jednáním položila vládu, Vaše strana má za to odpovědnost (neskákejte mi do řeči pane doktore Kubo, ještě jsem neskončil). Vaše strana s drzostí sobě vlastní úmyslně přeslechla moje připomínky a chce po mně, abych je revidoval. Nevím sice proč bych to měl dělat, ale odvaha paní Němcové mne pozitivně naladila. Udělám tedy vstřícný krok. Paní Němcové, schválené kandidátce na premiérku nabízím jmenování premiérky úřednické vlády!!! Že to nemůžete přijmout? Proč? Je zde s Vámi zastupující předseda ODS!"
Němcová: "No my se musíme o této variantě poradit v grémiu".
Zeman: "Oba? To myslíte vážně? Funkce premiéra předpokládá samostatnost v úsudku. Pokud byste přijala pověření v úřednické vládě, můžete se případně radit se mnou, jsem jedno ucho! Že nemůžete? No to se už nedivím. Vy totiž nemůžete, protože už jednu ústavní funkci máte a dosud jste z ní neodstoupila! Odstoupit z jedné funkce a kandidovat do druhé se vším rizikem, bych alespoň já považoval za vážný a nikoli vychytralý přístup. Toho zřejmě nejste schopna a s pobočníkem zde testujete, co snesu. Takže káva je dopita a naše sešlost končí."

Bravo!
25. 07. 2013 | 13:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy