Sociální spravedlnost, nebo zisky?

15. 05. 2009 | 20:42
Přečteno 6996 krát
Volby do Evropského parlamentu se Čechů opravdu týkají. Hraje se v nich o evropský sociální stát, tedy i o ten český. Jindy moudrý komentátor jednoho provládního listu před pár dny napsal, že prý není žádný rozdíl mezi mnou a Mirkem Topolánkem a že je tedy vlastně jedno, zda bude do Evropského parlamentu zvolen Losna nebo Mažňák. Jinak řečeno: voliči sociální demokracie, zůstaňte doma, nechoďte k volbám. Je to trochu překvapivé u komentátora levicového deníku, ale co naplat. Nicméně každý si jistě udělá vlastní názor, zda volič nemá na vybranou.

ODS je v poněkud prekérní situaci. Nemůže se hájit praktickými výsledky práce své vlády. Prostě proto, že její vláda žádných výsledků nedosáhla. Vláda ODS, slušně řečeno, se nepovedla. Ani programem už ODS nemůže příliš oslnit. Neoliberalismus, vyznačující se minimálními zásahy státu do ekonomiky, vyšel v souvislosti se světovou hospodářskou krizí z módy. Stal se anachronismem. Lidé jako George Bush a Mirek Topolánek, jejich způsob myšlení, to jsou praví viníci hospodářské krize. Neoliberální doktrína je tak zcela zdiskreditována. Z Modré šance a ze Smlouvy ODS s voliči zbyla jen pachuť v ústech i v hlavách lidí. Nic z toho, co ODS slíbila, nesplnila, a často dělala pravý opak toho, co slíbila.

Ostatně byla to právě ODS, která použila v průběhu svého vládnutí některé nástroje patřící do arzenálu autoritativních režimů a totalitních stran. Vyjmenuji jen několik z nich: útoky na svobodu médií, zasahování do nezávislosti justice, zejména do soustavy státního zastupitelství a také korupce v politice. Velký římský historik Tacitus povahu tohoto „způsobu politiky“ vyjádřil opravdu nesmrtelně: „Nikdo nikdy nevykonával hanebně získanou moc dobrým způsobem.“

Pokud jde o programové cíle, ČSSD má svůj propracovaný program k volbám do Evropského parlamentu. Je to jednak „vlastní“ program ČSSD a dále také programový manifest Evropské sociálně demokratické strany (sdružující sociálně demokratické, socialistické a labouristické strany všech zemí EU), na jehož zpracování se ČSSD podílela. A tak jedinou šancí, kterou ODS má, je strašení komunisty a Paroubkem. Z médií zároveň vykukuje usměvavá tvář bodrého Mirka Topolánka, za čímž se skrývá vzkaz veřejnosti: Dejte mi druhou šanci. Po okopaných autech, zdvižených prostředníčcích a vulgaritě bývalého premiéra je v komentářích rázem veta.

Zázračně proměněný Topolánek a trvalé strašení komunisty jsou tradičním arzenálem médií sympatizujících s pravicí, což lze u nás říci téměř o všech. Přitom v listopadu to bude již dvacet let, kdy došlo v naší zemi ke změně režimu. Jak dlouho ještě chce pravice věšet české veřejnosti na nos bulíky, že je i dnes možný návrat před listopad 1989? Jinak řečeno, že je demokratický režim tak slabý, aby se něco takového mohlo podařit? Podle nedávného průzkumu veřejného mínění si dvě třetiny dotázaných o ČSSD myslí, že bez ní je moderní demokracie v naší zemi těžko představitelná. Dosáhla v této otázce největšího podílu ze všech českých politických stran.

Co všechno bude ve hře

Poselství voleb do Evropského parlamentu je jednoznačné. Také v EU se bude bojovat o charakter evropského sociálního státu, o sociální spravedlnost pro Evropany, a tedy i pro nás. Každý náš občan by si měl uvědomit, že sedmdesát procent českých zákonů je dnes odvozeno od evropské legislativy a že po schválení Lisabonské smlouvy bude tento podíl činit až devadesát procent.

V následujících zhruba dvou měsících bude ČSSD seznamovat českou veřejnost – na internetu a prostřednictvím prezentací novinářům – s jednotlivými oranžovými knihami, tedy s jednotlivými resortními programy strany. Předpokládám, že počátkem července se pak uskuteční programová konference ČSSD, na níž seznámíme českou veřejnost s programem pro volby do Poslanecké sněmovny.

Sociální demokracie bude zdůrazňovat svou zásadní odlišnost od programových východisek ODS i jiných stran. Sociální demokracii jde o solidární zdravotnictví, jehož páteří jsou veřejná, nezisková zdravotnická zařízení, nikoliv dosahovaný zisk. Usilujeme o takovou důchodovou reformu, v níž nedojde k privatizaci, a to ani částí důchodového pojištění. Jsme také proti opt-outu, který chce ODS, protože máme za to, že stát musí zaručit budoucí důchody občanům, nikoliv tučné zisky soukromým penzijním fondům. Nepřipustíme vzdělávací systém, v němž by bylo zavedeno školné na vysokých školách, jak to chce ODS. Vzdělání musí být dostupné všem, bez rozdílu sociálního zázemí. A mohl bych pokračovat ve výčtu dalších výrazných programových odlišností mezi sociální demokracií a občanskými demokraty (americký radar; nespravedlivá daň z příjmu fyzických osob; protikorupční opatření, kde ODS neudělala za tři roky vůbec nic; církevní restituce a další).

Vše – celá sada rozdílů mezi ČSSD a ODS – se dá shrnout do jednoduchého sloganu: „Chcete návrat vlády Mirka Topolánka?“ A na tuto otázku si musí odpovědět každý občan sám. Volby do Evropského parlamentu zatím nebyly mezi českými voliči příliš v oblibě. Nastal čas to změnit.

(článek byl otisknut v týdeníku Literární noviny dne 11. května 2009)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Marceluška napsal(a):

Pane Paroubku, do Kolína jsem se nedostala a tak Vám posílám jedno vajíčko na hlavku alespoň virtuálně. Jděte prosím k šípku.
15. 05. 2009 | 20:45

Pepa Řepa napsal(a):

Krindypindy.
Krindy? Pindy!
15. 05. 2009 | 20:55

Skeptik napsal(a):

Pane Paroubku, evropský sociální stát si můžou dovolit ti, co na něj mají. U nás na to bohužel nemáme, protože v ekonomice se příliš dlouho vyskytovali různí Tvrdíci, Zgarbové, Lachniti, Fenclové, Grossové a do toho Vy s jednou pražskou bankou. Takže až to zaplatíme co oni společně s jinými z druhé strany napáchali, tak můžeme mít sociální stát. P.S. jak se daří exmanželce a jejímu geniálnímu nákupu pozemků?
15. 05. 2009 | 20:59

LEVAK napsal(a):

Marceluško já bych si Vás dovolil nasměrovat do Bohnic!Takové skotské střiky,studené zábaly,klystýry ze tři denně,hned by jste ztratila to modré zabarvení!
15. 05. 2009 | 21:02

LEVAK napsal(a):

Vážení zústávám v uctivém údivu, opravdu Pepa Řepa nám zde předvedl opravdu zásadní hlubokomyslnou myšlenku.Nelze již nic dodat!Genilita se zde nám ukázala v celém rozsahu!
15. 05. 2009 | 21:05

Pavel napsal(a):

Pane Paroubku,
souhlasím,že Topolánkova vláda byla to nejhorší co tu bylo.Přesto pár výhrad k politice čssd.Uvědomte si,že spousta důchodců má dnes větší příjmy než rodiny s dětmi ale i jiní zaměstnanci splaty do 15-20 000,- hrubého.Velká část z nich navíc stále pracuje.Vykašlete se na nesmysly s 13-tým důchodem.Naštvete normální pracující.Přestaňte chtít sociální dávky vyplácet plošně.Určitě bude lepší kontrolovat zneužívání a o to víc dávat opravdu potřebným:nemocným,invalidním,nezaměstnaným(ne ale těm co nechtějí pracovat.A opravdu netahejte paní Brožovou do politiky.
Všem voličům:dejte Topolovi ve volbách do EP další levý hák.Zaslouží.
15. 05. 2009 | 21:10

Marceluška napsal(a):

To Levák:

Já bych Vás neposlala do Bohnic, jen na výlet, cíl Severní Korea. PS: nemusím být modrá, aby mne odpuzovalo vše levé.
15. 05. 2009 | 21:17

LEVAK napsal(a):

Ad Pavel:víte vůbec kolik procent činí průměrný důchod ve vztahu a průměrný plat?
PS:co to je z číslovka "spousta"?Jakou to má hodnotu,váhu,obsah,počet,velikost nebo rozsah?
15. 05. 2009 | 21:19

Tiger napsal(a):

LEVAK: Pepa se ti nelíbí, je to moc koncentrovanej názor, co? Ok, tak buď konkrétní, stejně jako Jiří. Druhý odstavec odspoda páchne nějakým konkrétnm názorem. Podle tebe to stačí a je to fajn? Implikace ( po vyčerpávajícím a komplexním představení vlastního programu ) k otázce koho vlastně chceme, nebo máme chtít je geniální. Manipuluji tudíž jsem??? to je ten skrývaný ú tajný recept na úspěch, nebo snad dokonce program ČSSD? Implikací rozumím toto ->. Jasný? OK, tak se ukaž, zda jsi hoden svého Nicku LEVÁKU. Oceňuji, že tím Nickem nic neskrýváš :-)))))) Pindy, co dělaj ti "druzí", nebo žalování, že Franta, ÍČKO .... jsou ještě horší atd. mně nezajímaj, drž se tématu.
15. 05. 2009 | 21:22

LEVAK napsal(a):

Ad Marceluška:tož potom jste černá,ale i tam se krade ve stylu šak dám na mšu bude mi odpuštěno!
15. 05. 2009 | 21:22

Vilém napsal(a):

Pavel
Nemusíte nám tady prozrazovat, kolik berete, že máte děti, rád byste simuloval kvůli melouchům a závidíte důchodcům, vy hlasateli sociální spravedlnosti.

ČSSD je naprosto nevolitelná pro kohokoli, kdo má jen trochu zájmu o sociální spravedlnost, protože je celkem jedno, jestli ODS uplácí úzkou skupinu majetných nebo ČSSD masy plebejců, se sociální ani jinou spravedlností to nemá pranic společného - Losna nebo Mažňák, Řápková nebo Vícha, modrý nebo oranžový.
15. 05. 2009 | 21:24

hv napsal(a):

V clanku je 12x jmenovana ODS. CSSD je jmenovana v blogu 7x.

Jedine, co mi z toho vyplyva, ze jste to tentokrat psal asi opravdu osobne, ve vasem zcela osobitem stylu. To je socialni spravedlnost ve vasem podani...
15. 05. 2009 | 21:26

JC napsal(a):

aj aj, Dimun se zase zapotil
P.S. Koupi jsem si Reflex-bulvár. Tož dobře vás tam s Petrou vyčitili. Prý oznámení potomka ala Pitt a Jollie.
:-))).
zplozenče pekla - nemáš to jednoduché..., ale kdo to má ?
15. 05. 2009 | 21:27

LEVAK napsal(a):

"ODS prosazuje krajně euroskeptický tón. Nepřeje si větší integraci Evropy, na evropské ústavě by nenechala nit suchou. Občanští demokraté se obávají, že Evropa bude omezovat suverenitu členských zemí. To by nasvědčovalo tomu, že ODS na Evropě zrovna moc nezáleží.
Takový pohled by však nebyl úplný. Vedení ODS je přímo posedlé celou Evropu chránit. Chce se stát „jakýmsi předvojem“ (vlastní slova Topolánka) celoevropské bezpečnosti. Než se Evropa na něčem sama dokáže dohodnout a než si na to naspoří, bude nad ní Topolánkova strana bdít. Pod ochranou typicky našeho cizího radaru může si Evropa po libosti debatovat o své ústavě, kterou jí možná povolíme, možná nepovolíme.
Vedení ODS nás vyzývá, abychom se jako předvoj obětovali pro společný zájem Evropy, jejíž společný zájem neuznává. Obává se, že Brusel ohrozí naši suverenitu, a proto ji chce pojistit povoláním cizích vojáků. Od našich konzervativců je to trochu popletené. To ale není vůbec nic proti tomu, jak se občanská strana dívá na občany. Je zásadně proti referendu, protože lidé nejsou podle ní schopni o sobě rozhodnout zodpovědně sami. Přesně to tvrdí celému národu i vlastním členům politici, pro které je alfou i omegou veškerého počínání zásada, že každý jednotlivec zná své preference nejlépe.
Topolánkova strana by měla své krédo poopravit. Mohlo by znít třeba takto: Každý jednotlivec zná své preference nejlépe, pokud si myslí totéž co vedení ODS. V případě, že si občan - ať již pravicový, anebo levicový - myslí něco jiného, je to známka toho, že své preference nezná, a my mu je objasníme.
A je tady ještě jeden paradox. Zatímco v levicové ČSSD se názory na základnu různí, takže někteří komentátoři soudí, že z 20 procent stoupenců základny se časem může stát většina, ve vedení ODS si všichni myslí totéž. Český konzervativní liberál ve vedoucí funkci se pozná prostě podle toho, že se chová a uvažuje jako stoprocentní kolektivista. Veškerý individualismus přenechává levici, zatímco on sám zcela svobodně drží linii a krok. Čas od času se nenápadně poohlédne, zda řada za ním je stále vzorně vyrovnaná."
15. 05. 2009 | 21:28

Marceluška napsal(a):

Zase úplně vedle, leváku :-)
15. 05. 2009 | 21:36

bigjirka napsal(a):

tupý komunistický blábol. sbližování s bolševikem. humáč
15. 05. 2009 | 21:41

LEVAK napsal(a):

Ad JC:nenarodil jste se náhodou o 3 ž 4 století opožděně?Ale nezoufejte,Vatikán ještě existuje a můžete zde požádat o realizaci velkého exorcismu se zaměřením na vymítání zlých duchů(funkcionářů ČSSD) nebo vymanění z ďábelského vlivu levičáků, a to skrze duchovní pravomoc, kterou Ježíš svěřil své církvi“.
15. 05. 2009 | 21:42

claudius napsal(a):

Cetl jsem tuhle projevy Klementa Gottwaldy,ale nenasel jsem tam zdaleka tolik rusismů jako amerikanismů u Topol.Jeho strach o narodni suverenitu je falesny,ten uz zůstane vycuranym Prazakem.
15. 05. 2009 | 21:42

LEVAK napsal(a):

Ad bigjirka:pan poslanec před volbami přitvrzuje rétoriku?
Ad Marceluška:už mě napadá jenom jediné,ale protože by mě to pan Stejskal smazal nebudu se tedy vyjadřovat!
15. 05. 2009 | 21:46

LEVAK napsal(a):

Při četbě volebního programu ODS vzpomněl jsem si na dotaz Rádiu Jerevan, zda je pravda, že kolchozník Ivanov vyhrál v loterii automobil. V zásadě to pravda je, zněla odpověď. Nebyl to ovšem automobil, ale bicykl, a kolchozník Ivanov ho nevyhrál, ale ukradli mu ho. Zkrátka, ODS má v zásadě pravdu.
15. 05. 2009 | 21:53

Pavel napsal(a):

Levakovi
výraz spousta je z mojí strany asi opravdu špatně zvolený.Měl jsem napsat,že znám mnoho důchodců(přesná čísla samozřejmě neznám).Průměrný důchod je asi 10 000,-Kč(čistého) průměrný plat asi 23 000,-Kč(přesně nevím).Průměrný plat ovšem většina pracujících nemá - nejčastěji pobíraný plat je kolem 16 000,-Kč(hrubého).Dovolte mi právo na můj názor,že starobní důchodci často mají lepší finanční situaci než např. rodiny s dětmi,invalidé atd.Vilémovi nezneužívám nemocenskou k melouchům ani jiným účelům(nemusíte mi to věřit) naopak jsem se snažil upozornit na to,že jsem pro potrestání těch co zneužívájí nemocenskou(odmítám však potrestat kolektivně všechny nemocné kvůli těm co to dělají).Ať si simulanty ohlídají zaměstnavatelé nebo zdravotní pojišťovny.Netrestejte však skutečně nemocné.
15. 05. 2009 | 21:54

LEVAK napsal(a):

V prvním šoku po prohraných podzimních volbách se Přemysl Sobotka neovládl a byl nadmíru upřímný. Prohlásil, že by se nerad dočkal nové sametové revoluce.
Člověk, který má ve funkci předsedy Senátu bdít nad dodržováním demokracie, nám tím sdělil: Demokracie je možná pouze jako vláda mé strany. Buďto budeme vyhrávat vždy jen my, anebo bude třeba vyjít do ulic, abychom byli opět dosazeni do svých funkcí.
Toto vidění světa má jedinou vadu. Demokracie se tím redukuje na vládu jedné strany. Ti ostatní mohou dělat stafáž jen v případě, že jsou koaličními partnery občanských demokratů.
Nyní se pracuje na tom, aby byla tato drobná vada na kráse odstraněna. Pokud Václav Klaus ve svém úsilí nepoleví, bude mít volič, který není ani takzvaná socka, ani kryptokomunista, přímo královský výběr.
Bude si moci vybrat mezi stranou, která je ochotna tvářit se z donucení napůl proevropsky, a stranou, která si takovou přetvářku ušetří. Bude moci volit mezi stranou, která snížením přímých daní zvýhodní ty nejbohatší, a stranou, která zvýšením daní nepřímých znevýhodní ty chudší.
Bude moci vhodit lístek do urny těm, kteří považují ekologii za přepych, na nějž momentálně nemáme, anebo těm, kteří považují ekologii za zločinné spiknutí.
Bude na svobodné volbě voliče, zda se rozhodne pro stoprocentní vlastence, anebo raději podpoří přesvědčené stoupence národní suverenity. Ti první mu nabídnou americký radar na našem území, ti druzí k tomu ochotně přihodí třeba i cizí raketovou základnu.
Jedni i druzí se postaví za neopakovatelně moudré stanovisko místopředsedy Senátu Petra Pit -harta (KDU-ČSL), podle něhož se mindráky spojené s pobytem cizích vojáků léčí pozváním jiných cizích vojáků. Jak jinak posílit suverenitu země, která je nám všem tak drahá, že?
To, co na první pohled může vypadat jenom jako projev osobních animozit a výron žabomyších sporů několika činovníků pravé vůle, by jistě mnozí uvítali jako záruku rovnováhy na naší scéně. Volba mezi dvěma frakcemi téže politické odnože by svou demokratičností jistě uspokojila nejen Přemysla Sobotku.
15. 05. 2009 | 21:55

PatientO.T. napsal(a):

Tak, aby bylo jasno, okopíruji sem hlavní body programu ČSSD pro volby do Evropského parlamentu:

Základem stability a udržitelného rozvoje je sociální smír.
Chceme dobré podmínky pro zaměstnance i zaměstnavatele.
Potřebujeme vytvořit široký prostor pro rozvoj malého a středního podnikání.
Potřebujeme všeobecně dostupné kvalitní školy.
Chceme fungující zdravotní péči.
Trváme na státem garantovaném sociálním zabezpečení ve stáří, nemoci, krizových životních situacích či nezaměstnanosti.

Paroubek se k tomu samozřejmě nevyjádří, tak prosím jeho fan club o vysvětlující komentář. Děkuji.

Pane poslanče, na stránkách ČSSD, tedy prozatím druhé politické strany, jíž jste ve svém životě členem, jsem našel pozoruhodný výkřik: "NA KRIZI NESMÍ DOPLÁCET TI, KTEŘÍ JI NEZAVINILI!" Už máte viníky? Jak s nimi naložíte? Maje na mysli svůj úděl lékaře provozujícího svobodné povolání, doufám, že najdete řešení netradiční, tedy nebolševické...

P.S.: Je krize... Hospody jsou pusté, proto je dobré vyzbrojit se knihou. Dnes se mnou seděl T.R.Field (Mým domovem tichá je putyka). Čtěte, kamarádi:

Belzebub a jeho dítě

Oženil se Belzebub
Jak se od té doby zhub!
Vládne sice vidlí, bodcem,
teď však se stal chudák otcem
a ač mu jde plamen z huby,
něžně volá: Belzebubi!
15. 05. 2009 | 21:56

Paterik napsal(a):

Jako vzhůru k sociálnímu smíru s Brožovou v čele? Děkuji, nemám zájem. Taky pan Rath se vám v poslední době opravdu vydařil. A Sobotka v poslední době taky perlí.
15. 05. 2009 | 22:02

LEVAK napsal(a):

Ad Pavel:mám tchyni, které je 96 roků.Celý život pracovala v gumárnách a to i na tři směny.Po zaplacení poplatku v Domově důchodců jí zbývá 590 Kč.Myslíte si,že se u ní jedná o "lepší finační situaci"?Dále znám spoustu důchodců,kterým po zaplacení inkasa zbude tak okolo tří tisíc Kč na měsíc.Taky je to podle Vás "lepší finanční situace"?
15. 05. 2009 | 22:05

PES napsal(a):

Bojkot Práva !
15. 05. 2009 | 22:12

JC napsal(a):

LEVAK-u,
S tím zplozencem pekla je to u Paroubka stejné jako s tím pedofilem.....prohlásil to sám o sobě :-)))
Včíl mudruj.
15. 05. 2009 | 22:22

Vilém napsal(a):

Pavel
Já vám klidně věřím, že nic nezneužíváte. Šlo mi o to, že se mi Vaše hledisko zdálo krajně jednostranné. Po věcné stránce zčásti souhlasím, důchodci jako celek nepatří mezi skupiny s nějak výrazně špatným postavením ve společnosti, ale totéž platí i o příjmových skupinách "normálně pracujících", které zde uvádíte.
ČSSD přitom navrhovala 13. důchod v jednotné výši 2400 Kč, nemělo tedy jít o nějaké neúměrné částky, stačilo by to právě tak leda k naštvání jiných skupin.

ČSSD však nesleduje sociální spravedlnost, nýbrž sociální korupci, a právě proto se pak ocitá v takových dilematech, požadavky uplácených jsou totiž na rozdíl od potřeb skutečně potřebných neomezené a s každým nasycením ještě rostou. Když důchodci dostanou přidáno, budou chtít opět přidat příští rok, když dostanou přidáno státní zaměstnanci, budou chtít následující rok stejný přídavek apod.

V naší společnosti existují výrazně sociálně potřebné skupiny, a to jsou ti, kteří podle vás zřejmě "nechtějí" pracovat. Tam by se podle kritéria sociální spravedlnosti mělo přidat nejvíc.
15. 05. 2009 | 22:22

JC napsal(a):

LEVAK.
P.S. respektive, prohlásil, že s ním jednají jako se zplozencem pekla, když se na ....více REFLEX
15. 05. 2009 | 22:25

Kritik napsal(a):

Je zajímavé, jak se Bushovi pohrobci drží stále stejného scénáře - strašením, lží a vyzdvihováním uměle vykonstruovaných úspěchů, byť to byly ve skutečnosti totální krachy. Navlas to připomíná praktiky totalitní mašinérie v tehdejší ČSSR po nástupu Gorbačova s jeho "pěrestrojkou". Kdo tu dobu prožil, ten se dá jen těžko ovlivnit doposud trvající mediální masáží. Ledaže by měl úplně vygumováno.
15. 05. 2009 | 22:29

Pavel napsal(a):

Levákovi
stále mi nerozumíte.Netvrdím o případech které jste uvedl,že nemáte pravdu.Mluvím o důchodcích,kteří mají dostatek sil pracovat a přitom pobírají důchod.Znám případy (nechtějte po mě statistiku)kdy pracují oba důchodci a oba berou plat i důchod.Určitě jsou na tom lépe než rodina s matkou na mateřské a dětmi nebo invalidé,kteří nemají možnost výdělku nebo mají často větší výdaje než výše uvedení.Chci jen upozornit,že pro tyto skupiny,kterým po zaplacení všeho také nezbývá víc peněz nikdo 13 důchod nechce Malá poznámka-použil jste výraz spoustu který jste mi dříve vyčetl.
15. 05. 2009 | 22:30

veverka napsal(a):

"Neoliberalismus, vyznačující se minimálními zásahy státu do ekonomiky, vyšel v souvislosti se světovou hospodářskou krizí z módy. Stal se anachronismem. Lidé jako George Bush a Mirek Topolánek, jejich způsob myšlení, to jsou praví viníci hospodářské krize. Neoliberální doktrína je tak zcela zdiskreditována."

Souhlas.Proto očekávám,že pravicová média(což jsou skoro všechna) spustí opět zoufalou protikomunistickou a protiparoubkovskou mobilizaci.Jako vždy.Vědí,že dost blbců se na to vždycky chytne.
15. 05. 2009 | 22:45

Pepa Řepa napsal(a):

Leváku, když jste taková hlava.
Jak to ten Paroubek myslí?
----------
Sociální spravedlnost, nebo zisky?
----------
Buď a nebo.
Že by šlo oboje, vyloučil. Co teď?

Chce sociální spravedlnost při dělení zisku?

Nebo chce mít zisk ze sociální spravedlnosti?

Že by ta sociální spravedlnost tak vynášela?

Že by bylo lepší investovat ne do zlata nebo diamantů, ale do byznysu na sociální spravedlnost?

No, něco na tom bude.Že by to zase hodilo apartmá na Floridě?
15. 05. 2009 | 22:55

JC napsal(a):

Jasně, je to nespravedlivý svět, kde jeni jsou bohatí a druzí chudí. Vybudujme tedy svět nový, kde budeme chudí všichni, s výjímkou čelních představitelů, kteří to budou předstírat.
15. 05. 2009 | 23:10

mapolenka napsal(a):

Zásadní rozdíl mezi socialistickým společenským řádem a klasickým liberalismem spočívá v tom, že klasický liberalismus se řídí principy individuálního chování a požaduje, aby spravedlivě jednali jednotlivci, zatímco v socialismu potřeby uspokojuje sociální spravedlnost a přenáší pocity odpovědnosti na instituce vybavené mocí radit lidem jak se mají chovat.
15. 05. 2009 | 23:14

queribus napsal(a):

Tak jsem se to konečně dozvěděl: za světovou hospodářsko-finanční krizi mohou rukama nerozdílnýma G.Bush (raději tedy oba Bushové, není-li konkretizováno,který)a Mirek Topolánek.Nikoliv finanční hráči a spekulanti, kteří v touze po ohromujících ziscích rozpůjčovali chudým Američanům, jinak též přinejmenším hloupým, pokud si nedovedli spočítat schopnost svého hypotéčního splácení, peníze bohatých i chudých ze značné části i neamerického světa. Tak převratný objev učinil šéf našich socialistů... Pokud by spílal nenasytným kapitalistickým vydřiduchům z Wall Streetu, oponovalo by se nesporně hůře... Ale Bush a dokonce Topolánek ? Že by si nechali američtí finančníci radit od Mirka? Nebo naopak ti nízkopříjmoví Američané? No, kdysi jsem, pane Ing.Paroubku, jako student pár let doučoval matematiku vaši první ženu Zuzanu, která sice nedostala do vínku talent na abstraktní uvažování (na druhé straně mluvila v 15ti letech plynně francouzsky),ale tak hloupý výrok by rozhodně ze sebe nevypravila. A když jsem byl v závěru vašeho textu ujištěn o zaručeném bezplatném školství a zdravotnictví v moudré ČSSD-režii (pomíjím zde licoměrnost vašeho stranického kolegy Ratha), mám dost pádný důvod k obavám, aby to s těmi českými rozpočtovými výdaji, které hodlá ČSSD "věnovat na chudé" nedopadlo právě tak jako s těmi penězi, které už od těch nemajetných Američanů nikdo nikdy neuvidí.
16. 05. 2009 | 00:21

BL napsal(a):

ja to vidim v jasnych barvach..
ZISKY!!!
16. 05. 2009 | 00:26

starenka napsal(a):

16. 05. 2009 | 00:55

Carlos V. napsal(a):

Paneboze, ten strasidelny Paroubek me nuti, abych dal hlas ODS, byt ji mam plne zuby....

Nespravdliva dan z prijmu - proboha jak to mysli ? Porad platim mnohem vetsi dane nez prumer, pritom statni statky podprumerne :-(.

Lepsiho strasaka si fakt nemozny Topolanek prat nemohl
16. 05. 2009 | 00:56

Carlos V. napsal(a):

oprava: statni statky uzivam podprumerne
16. 05. 2009 | 00:58

Karel napsal(a):

TO Carlos :

Jako typický ODSman budeš volit ČSSD?
Dělej si srandu z jedničky Topola.
16. 05. 2009 | 01:20

Carlos V. napsal(a):

to Karel : Topol neni k smichu, ale k placi. Paroubekova mluva je ale desiva.

Ted platim dane skoro podle predstav bernaku. Nerad, ale nestoji mi to za to resit to.

Kdyby prisel k lizu Paroubek a opravdu zavedl svoje dane, holt bych musel oprasit stara optimalizacni reseni. Platil bych asi min nez ted, ale te prace okolo... uz jsem linej.
16. 05. 2009 | 01:30

Obdivovatel VH napsal(a):

to hv:
když už počítat, tak pořádně:
pravolevé pojmy a pravolevá jména se v článku vyskytují v těchto počtech a tvarech:

Mirkem Topolánkem
Mirek Topolánek
Mirka Topolánka
Mirka Topolánka
Topolánek
ODS
ODS
ODS
ODS
ODS
ODS
ODS
ODS
ODS
ODS
ODS
občanskými demokraty
pravice
Neoliberalismus
Modré šance
George Bush

Pravých: 21

Paroubkem
ČSSD
ČSSD
ČSSD
ČSSD
ČSSD
ČSSD
ČSSD
sociální demokracie
sociální demokracie
sociální demokracii
sociální demokracií
sociální stát
strašení komunisty
strašení komunisty
Tacitus

"Levých": 16
jsou tu pojmy neutrální, které lze zařadit do levých už proto, že s nimi paroubek zcela pochpitelně spojuje ČSSD v pozitivním slova smyslu (Tohle je předvolební blog ;-))

Volby do Evropského parlamentu
Volby do Evropského parlamentu
voleb do Evropského parlamentu
Volby do Evropského parlamentu

Tedy nalevo podle Paroubka: 4+16=20 kousků...
No a tento následující speciální pojem v počtu výskytu 1ks, který je detektorem mravokárných článků (pokud je v nějakém článku tato dvojice, zaručeně jde o nějaký mravoučný postulát) nám prozrazuje že článek je skutečně tak trochu připálen v hrnci negativní kampaňovitosti...
Nelze pravo/levě zařadit ...(?)

Losna nebo Mažňák.

Nezařazených: 1
Z podrobné statistiky pro komentátor(a/ku) "hv" vyplává, že napříště je třeba detailněji a pozorněji počítat, neboť při podrobné analýze lze dospět ke zcela jiným statistickým výsledkům. ;-) Dokonce člověka napadne i to, že větší absurdita než počítání pojmů může být už jen obsah článku, nebo nějakého dalšího diskusního příspěvku dotaženého ad absurdum dle Vašeho inspirujícího návodu.
16. 05. 2009 | 01:57

Ivo Patta napsal(a):

Na pořadu dne ... jsou už 10 let reformy. Důchodová, sociální a zdravotní. Je pravda, že ODS zvolila za východisko pro reformy peníze a nikoliv člověka a následně předvedla, jak se uvedené reformy udělat nedají. Také na to doplatila v komunálních volbách. ČSSD dosáhla kolosálního volebního úspěchu pouhou negativní předvolební kampaní. Je ovšem též jisté, že ani červencová programová konference ČSSD v tomto směru nic nepředvede, protože zvolí stejné východisko jako ODS, jen se zaštítí jinou rétorikou. Proč? Protože na to má "odborníka" M. Fassmanna. Ten člověk sice prošel Bezděkovou komisí, ale jaksi mu uniklo, že komise byla zase jen a výlučně o penězích a ani náhodou o lidech. Kdyby si to konečně uvědomil ... Pochopil to pan Bezděk a je dnes vedoucím managerem penzijního fondu. Lidé, jako pan Fassmann, to dodnes nepochopili a zůstali takovým jako jsou pánové Rusnok, Foltýn či Bezděk, jenom pro smích.
16. 05. 2009 | 02:49

Vasja napsal(a):

Ach, krásný inžinýre. Díky za moudrá slova.
S kulatým docentem jste skvělá dvojka.
16. 05. 2009 | 07:47

SuP napsal(a):

LEVAK -
až nám tady zase jednou budete vysvětlovat, že Váš nick je odvozen od skutečnosti, že jste jen špatně narozenej pravák, přečtěte si po sobě tyhle svoje příspěvky.
16. 05. 2009 | 07:52

Zacheus napsal(a):

"Každý náš občan by si měl uvědomit, že sedmdesát procent českých zákonů je dnes odvozeno od evropské legislativy a že po schválení Lisabonské smlouvy bude tento podíl činit až devadesát procent".

To jsou skutečně zlatá slova, pane předsedo Paroubku, která jste napsal. To už opravdu formálně připomíná Protektorát Čechy a Morava.

V podstatě to vypadá, že po schválení Lisabonské smlouvy už bude vlastně jedno, kdo bude formálně vítězem voleb a sestaví vládu. Má-li dělat pošťáka z Bruselu pan Topolánek nebo pan Paroubek, vsjo ravno.

S marginálním počtem našich europoslanců a se zavedením principu většinového hlasování ( kdy Česká republika už nebude mít vůbec možnost ovlivnit dopad rozhodnutí Evropské unie na svém státním území) dojde tedy k faktické ztrátě státní suverenity České republiky.

Jsem rád, že proevropský pan předseda tady jasně napsal, jak to bude - v případě ratifikace Lisabonské smlouvy - napříště s naší legislativou (a tím i ústavností) vypadat...

To, že ČSSD a osobně její předseda patří k největším bojovníkům za ratifikaci Lisabonské smlouvy pouze bohužel navozuje otázku, jestli ČSSD hájí zájmy České republiky nebo někoho jiného. Na tuto otázku nechť si odpoví každý sám.
16. 05. 2009 | 07:59

Duroy napsal(a):

To Zacheus: Ty jsi typický pravicový zaslepenec. Proč tady kritizuješ jen ČSSD, jakpak hlasovali ODS?
Pravicová politika u nás prohrává právě díky takovým názorům, které dělají z rozumně uvažujících lidí hlupáky!
A mimochodem, asi nevíš, která jediná parlamentní strana je odpůrcem Lisabonu?
Pokud víš, a asi víš, vzhledem k opomenutí ODS ve tvém příspěvku, tak je mi to jasné a mrzí mne, že se stydíš za to, že jsi komunista.
Mrzí mne to proto, že se z vás komunistů dělá pomalu podzemní hnutí a tím pádem s vámi souhlasí čím dál tím více lidí, což se v budoucnosti jeví jistým nebezpečím.
16. 05. 2009 | 08:22

SuP napsal(a):

Už se těším, až paroupka zase vykopou z politiky, jak si otevře neziskovou hospodu a budou mu tam chodit levouni na polífku. A pinglovat bude brožová.
16. 05. 2009 | 08:23

Tomáš Fuk napsal(a):

Proč se před volbami vzájemně urážet, nadávat si a lhát. Nalijme si čistého vína. Navrhuji změnit volební zákon tak, aby ne každý občan měl jeden hlas, ale aby se počet hlasů odvíjel od jeho majetku, třeba za každý milión jeden hlas. Je to spravedlivé. Vždyť ta lůza, která nevyužila velkého třesku po sametu a nedokázala si legálně navýšit svůj majetek, jasně ukázala, jak je hloupá a neschopná. Proto si nezaslouží vládnout ani doma ani v Evropě. A my schopní a všeho schopní, pak volby zcela jistě a jasně vyhrajeme i bez oné lůzy a nemusíme ji pak oblbovat debilními bilbordy, masmédií ani smlouvami s občany.
16. 05. 2009 | 08:25

badatel napsal(a):

to autor,
bez unifikace levice bude Vaše vize sociálně spravedlivého státu těžko naplnitelná. Unifikace musí být nejenom ve smyslu EU (např.Lisabonská smlouva), ale i ve smyslu unifikace levicových stran pro vybudování sociálně spravedlivé a demokratické hodnoty zachovávající společnosti v ČR.
V tomto smyslu má ČSSD historickou šanci a přeji ji, aby neselhala jako v historii několikrát.
Jedině sjednocená levice se může účinně postavit proti prosazování neoliberálních tendencí české pravice.
Stejně jako neoliberalismus je anachronickým ve světě v současné krizi, tak stejným anachronismem by se měla stát některá usnesení ze sjezdů ČSSD.
16. 05. 2009 | 08:36

Radek napsal(a):

Vasjo,
možná jste si spletla téma. Tady se nevolí ani miss mokré tričko, ani napomádovaný svalovec, vyhnaný steroidy. Asi se Vám to zdá nemožné, jak někdo může volit někoho, kdo by nemohl být vyfocen na titulní stránku žádného fashion plátku, ale je to tak. Přidám se (a to poprvé od sametu) k většině a budu volit levici. Určitě si pamatujete na předchozí volby, na to jak se na vás z bilboardů usmívala zdravotní sestra, učitěl, hasič, policista atd. a všichni se těšili na skvělou budoucnost s ODS. Já patřím také do této skupiny 700 tisíc zaměstnanců a také jsem přistoupil na "smouvu s voliči". A jak to dopadlo. Vláda Topolánka právě nám dala zaplatit její reformy. Zatímco ve všech jiných sektorech se pravidelně co čtvrtletí přidávalo 6-13%, žádný z těchto zaměstnanců nedostal za modré vlády ani korunu. Určitě si dovedete představit, že když skoro 3 roky většina společnosti dostává přidáno, že to táhne sebou ceny nahoru. To, že ODS s tímto krokem šlápli do ..píp.. si uvědomili moc dobře, najednou poslední den vládnutí přidávají zdravotním sestrám ai ostatním, sice pakatel, ale přeci. Že by předvolební populismus? Už je pozdě, ve státě chybí 6000 zdravotních sester, 7000 policistů - to je účet za vládnutí vašeho idolu, kterému asi sedí oblek i kravata možné lépe než Paroubkovi. Ale volby budou o něčem jiném.
16. 05. 2009 | 08:48

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, že ta momentální evropa se svým rudými jožky, bandity, a jinými bývalými rudobrigadisty a vrhači molotovů nyní obohacena o významné české politruky a jiné vissarionoviče a taky, abych nezapomněl na ty nové uculené melounovité kluky v dokonalých oblecích leč s batůžky přes rameno..,a slečny ya basta biomasé.., no nevím nevím, asi nebude i mojí bez výhrad milovanou evropou...
16. 05. 2009 | 08:55

Zacheus napsal(a):

To Duroy. Za prvé si netykáme. Za druhé je pravda, že jsem měl připomenout i hlasování senátorů za ODS ve prospěch smlouvy.

Měl jsem také připomenout opravdu "pozoruhodnou" proměnu dnes už poslance Topolánka, který v minulosti vystupoval jako tvrdý odpůrce Evropské ústavy ( a obecně hlubší evropské integrace), aby se nyní - motivy jeho změny názoru by jistě zajímaly nejenom mne - stal velkým bojovníkem za přijetí Lisabonské smlouvy.

ČSSD jsem zmínil proto, že jsem se vyjadřoval k blogu jejího předsedy, ale hlavně proto, že - na rozdíl od ODS, kde jsou také aktivní odpůrci smlouvy,například senátor Kubera a další - podle mne zcela nekriticky prosazuje Lisabonskou smlouvu, třebaže si je vědoma - a mnou citovaná slova předsedy ing.Paroubka o tom svědčí - důsledků této smlouvy.

Můj příspěvek jsem nepsal jako komunista, na obhajobu státní suverenity snad nikdo nemá monopol. Snažím se být neutrální a na obou stran politického spektra ocenit to kladné, co přinášejí, případně kritizovat to,co se mně v politice pravicových nebo levicových stran osobně nelíbí. Přeji Vám pěkný den.
16. 05. 2009 | 09:03

MerryMan napsal(a):

Pepa Řepa: 15.05.2009 22:55:22

Doporučuji se podívat trochu na logiku. Paroubkovo věta je disjunkcí a je nepravdivá pouze v jednom případě (ne sociální spravedlnost, ne zisky. Pokud je pravdivá alespoň jedna část výroku, je pravdivý celý výrok. Moje tvrzení lze ověřit v každé učebnici logiky.

Disjunkce v logice znamená logický součet. Výroky jsou spojeny symbolem OR nebo ),t.j. binárním operátorem, používaným pro binární logické operace. Ve výrokové logice může nabýt logický součet dvou výroků pravdivostní hodnoty true= pravda, označované 1, když alespoň jeden z obou vstupních výroků je pravda, anebo false="nepravda", označované 0. S disjunkcí se setkáváme ve výrokové logice, predikátové logice.
16. 05. 2009 | 09:27

Lion napsal(a):

Pane Paroubku, píšete:
"Přitom v listopadu to bude již dvacet let, kdy došlo v naší zemi ke změně režimu. Jak dlouho ještě chce pravice věšet české veřejnosti na nos bulíky, že je i dnes možný návrat před listopad 1989?"

Já bych to viděl jinak. Přestože už od sametu uplynulo téměř dvacet let, ještě pořád se vám daří ve spolupráci s komunisty konzervovat výdobytky z dob reálného socialismu. Například regulované nájemné, zákoník práce či občanský zákoník. A při práci na jejich novelizacích je na vámi předkládaných návrzích jasně vidět, jak hluboko máte socialistický realismus zarytý pod nehty a jak rádi byste obnovili staré pořádky pod jiným jménem. Vaše strana včetně Vás je myšlenkově stále před rokem 1989 a dát vám více prostoru pro ovlivňování státu či dokonce Evropy by bylo hrubou chybou. Pro mne platí ono staré, leč výstižné "Staré socialistické psy demokratickým kouskům nenaučíš" ... ;-)
16. 05. 2009 | 09:32

lederer napsal(a):

Pane Paroubek,
jděte se raději proběhnout , mělo by Vám to navodit pocit štěstí a pak snad nebudete psát takové kraviny.........
16. 05. 2009 | 09:34

Rejpal napsal(a):

Volby do EP jsou pro mne nejméně tak důležité jako volby domácí.

Jsem pro sociální spravedlnost. V EP však je snaha o sociální spravedlnost na programu několika frakcí, nikoliv jen socialistické. Voliči i v Česku mají také dostatečný výběr kandidátů.

V domácích volbách je však sociální spravedlnost "Popelkou". Těm, kdo o ní mluví a píší, podle dosavadních zkušeností buď jde pouze o vlastní moc nebo jsou nedostatečně důvěryhodní.

Místo pochybných "celebrit" bych proto na volitelných místech politických stran, snažících se o skutečnou sociální spravedlnost, rád viděl kandidáty z nejrůznějších dobročinných organizací, kteří sami na pomoci sociálně slabým nezištně pracují.
16. 05. 2009 | 09:51

Rudolf napsal(a):

Můj názor vychází z jednoduché, ale pravdivé úvahy. Naše parlamentní strany jsou ve všech ohledech naprosto stejné. Dostat se ke korytům za každou cenu. Pokud lidé hodnotí politiky na http://www.lidoveforum.cz , tak tento názor svým hlasováním potvrzují. Proto bych doporučoval podívat se při volbách mimo hlavní strany. Snad budeme mít více štěstí.
16. 05. 2009 | 10:05

Michal Macek napsal(a):

dal sem si tu praci ze sem to precet.ztracenejch 5 min zivota.mlaceni prazdny slamy
16. 05. 2009 | 10:17

Marcela napsal(a):

Marceluško,chtělo by to konkrétně napsat,co z příspěvku Paroubka není pravda a proč.Ona to ale bohužel pravda je,jenom vy to nechcete vidět.
16. 05. 2009 | 10:37

Ford napsal(a):

Překonám lenost a půjdu hodit hlas pro ně. Jen ať extremistická ČSSD&KSČM volby vyhraje. Čím víc jich vyexpedujeme z republiky tím líp.
16. 05. 2009 | 10:58

siven napsal(a):

Rudolf - Tak je to správně.
Kdyby v praxi šlo opravdu politickým stranám o plnění programu a práci na plnění slibů, byla by taková pohádková realita naprostou baladou.
Bohužel skutečnost je zcela jiná, každý (i průměrně) myslící občan ČR si ji dnes již uvědomuje, přesto na nás nějací Topolánkové, Paroubkové apod., stále hrají svůj ohraný cirkus a nahlas prozpěvují svoje odrhovačky.

Vážení předsedové, místopředsedové a vedoucí lokálních organizací, slyšte naši prosbu : Úroveň vzdělanosti v ČR sice klesá, avšak oběti s handicapem deficitního vzdělání budou mít voličské právo nejdříve tak za cca 8-10 let. Přičemž křivka inteligence našich potomků se přinejhorším nezmění směrem dolů.
Když už tedy nemáte tolik svědomí a morálky, abyste si z nás netropili blázny, šetřete prosím alespoň zbytečně vydanou energií.
Děkujeme
16. 05. 2009 | 11:19

Kateřina napsal(a):

Jiří Paroubku, chtěla bych Vás poprosit, abyste sebral peníze z "olympijské Prahy", golfových hřišť, filmařům a divadlům a z podobných nekulturností a nasměroval je na skutečně užitečné věci. Dejte veřejné peníze vědkyni Jiřině Bartůňkové, která v Motole vede výzkum vakcíny proti rakovině. Prý jsou úspěšní a prý mají nedostatek peněz.
Děkuji
http://zpravy.idnes.cz/labo...
16. 05. 2009 | 11:22

LEVAK napsal(a):

Ad SuP:tak jsem postupně došel k přesvědčení,ža u Vás ve Vašich očích by byl nejenom levičák,ale přímo komunista Jesus Nazaretus Rex Iudaeae!
PS: Ježíš zastává oddělení církve a státu. Dávejte císařovi, což jest císařovo, a co božího, Bohu, čteme v evangeliu. V dobách Ježíšových představovali "církevní" stranu ti nejpřísněji věřící, farizeové a vykladači zákona. Ty Ježíš znovu a znovu napadá a odsuzuje. Považuje je za pokrytce. Vyčítá jim zálibu v okázalosti a poctách. Opětovně jim dává za příklad ty nejprostší a nejopovrhovanější.
Ostatně i ve Starém zákoně Bůh hřmí hlasy proroků Ámose, Izaiáše či Jeremiáše proti politizujícímu církevnictví posledních generací před pádem Jeruzaléma. Znovu a znovu Bůh odmítá a odsuzuje oběti a obřady. Domáhá se sociální spravedlnosti, účinného soucitu s trpícími a žádá jen jedno - Ať se valí právo jako vody, spravedlnost jako potok silný, jak čteme u proroka Amose.
Biblický Bůh si zřejmě nepotrpí na církevnictví. Jde mu o lásku k bližnímu a o sociální spravedlnost. Lidi neposuzuje podle toho, kdo se čím vykazuje, ale podle toho, jak se zachovali k jeho nejmenším a nejbědnějším. Podle proroků i podle vlastních výroků je Ježíš spíš sociální revolucionář.
V bibli výrazně přetrvává důraz na úctu ke každému a na zásadní rovnost všech před Bohem. Ježíš nekoná ani svá znamení, kterým přezdíváme "zázraky", bez předběžného souhlasu. Co chcete, abych vám učinil? táže se dvou slepců u cesty, než jim otevře oči. Je stejně důsledný v odmítnutí všeho elitismu. Chce-li kdo první býti, budeť ze všech nejposlednější, čteme v Markově evangeliu. Představy o předvoji a vedoucí úloze tu nemají šanci.
U Ježíšových věrných nemohou mít šanci ani strany, které dělají ze sobectví ctnost a z chamtivosti zásluhu, to není třeba dokazovat. Celé tzv. kázání na hoře v Matoušově evangeliu zdůrazňuje prostotu, skromnost a štědrost ducha jako žádoucí životní postoj před tváří boží. Proroci i evangelisté jsou s Ježíšem zajedno: přepych je vždycky hřích -a často krádež.
16. 05. 2009 | 11:35

LEVAK napsal(a):

Rok 1 9 9 7 :
"Zapomněli už voliči? Snad. Možná i na následné zmrtvýchvstání ODS, která se o měsíc později, po pádu vlády Václava Klause, na svém kongresu v Poděbradech většinově znovu semkla kolem - Václava Klause. A kolem věrného Miroslava Macka. Tehdejší předseda lidovců Josef Lux k tomu řekl: „Pro nás byl výsledek kongresu ODS potvrzením toho, že je možné krást a lhát a že je to normální, že to není chyba.“
16. 05. 2009 | 11:42

Doctor ODS+ napsal(a):

Co řekl premiér Topolánek dle V.Klause ml. ( http://blog.aktualne.centru... ) na oblastní buňce ODS:
"Tak on Paroubek, krycí méno Roko, má záhadně vymazanejch tři roky v těch záznamech, to by bylo na dlouhý povídání. Těm jejich voličům je všechno jedno, Kočka a spol.. Paroubek se vytahoval, že jim to vzalo jen jedno procento. To se stát nám, tak je to hrůza. Naši voliči jsou strašně citliví i na Moravu, na Tlustýho pochopitelně. Tady v Praze lidi vybíhaj z krámů a říkaj mi, co se tady děje, co pronajali Ukrajincům třeba a jak já to mám vobhajovat, ale to vy víte nejlíp, co se tu děje na městě".
Špičky strany měly už od roku 2000 informace, že Mrština vydělává na prostituci. Přesto si toho nevšímaly. Server Denik.cz ve středuzveřejnil, že Mrštinovi Jiří Paroubek loni udělil Plaketu za zásluhy o rozvoj strany. http://zpravy.idnes.cz/drym...
S tímto chce pan Paroubek kandidovat na budoucího premiéra? S těmi Duričky, Kočkovými, Dvořáky atd.? V této zemi je možné asi téměř vše.
Sám Ďuričko v minulosti sponzoroval ODS i ČSSD a byl osobním přítelem šéfa sociálních demokratů Jiřího Paroubka. Ten hned po střelbě v klubu Monarch tvrdil, že se s Ďuričkem už několik let téměř nestýká. Prý ho na večírek ani nezval. Hoteliér však jeho slova vyvrací.
"Jiří Paroubek udělal to, co udělat musel. Nezlobím se na něj. Na prominentní večírek mě ale pozval on. Jeho manželku jsem měl opravdu rád. Přítelkyni Lucinku jsem si vybral na základě jejího doporučení. Byl jsem i na jejich svatbě," napsal podnikatel.
http://zpravy.idnes.cz/ziju...
Tento člověk chce být premiérem? Který se zbavuje kamarádů, jakmile se mu to hodí? Který vyznamenává pány Mrštiny, Dvořáky atd.?
16. 05. 2009 | 11:51

Doctor ODS+ napsal(a):

"Škodit a strašit", to je politika D.Ratha a J.Paroubka (na bilbordech).
Jste naprosto bezpáteřní paranoik, člověk, který je schopen pro svůj narcismus udělat téměř cokoliv (viz vaše tlustá kniha). Topolánek je nejlepší premiér od pádu komunimusmu, kdežto Vy jste posel cynického kryptokomunismu. Jste ostudou této demokracie, Rath porušuje pod vaší hlavičkou zákony (viz poplatky), doposud jste nezaplatili panu Altnerovi (už se to vleče od roku 2000). Taková strana chce vládnou v demokracii 21. století? Strana, která neuznává smluvní závazky? Strana, v jejímž čele je člověk, který by klidně kryl defraudanta P.Wolfa (jeho podvody). Co to je?
16. 05. 2009 | 11:51

Ládik napsal(a):

Jiří Paroubek poškodil stát. (Návrh nového zákona).
16. 05. 2009 | 12:00

Petr napsal(a):

Zastánci sociálního státu dle ČSSD, neví o čem to vše vlastně je . Zajímá je jen okažitý stav jejich peněženky. Co bude v jejich peněžence po případném vládnutí ČSSD po roce 2014 je jim jedno . Je mi jen líto nás ostatních , kteří budou muset žít podle kritérií MMF , aby nám někdo půjčil na zaplacení předvolebních slibů ČSSD. Příklad Maďarska tu je , ale všichni si myslíte , že nám se to nemůže stát . Ale může . Tak jak pravice varovala před rozšiřováním atomobilového průmyslu v ČR , ale ČSSD pořád tvrdila, že tento průmysl je záchranou pro ekonomiku ČR . Neuplynulo ani šest let a je to tady . Za takto hlubokou krizi , můžou hlavně pobídky vlád ČSSD do automobilového průmyslu .Teď to chce řešit vyhozením peněz za šrotovné .
16. 05. 2009 | 12:39

Ostravák napsal(a):

Neustále se dušujete že po volbách nechcete mít nic společného s komunisty . To potom uzavřete koalici s ODS a dalšíma pravicovýma stranama ? Tak to řekněte rovnou ať nebalamuntíte lidi.
16. 05. 2009 | 12:43

Kasrel napsal(a):

V USA, vzoru našich echte liberálů, Republikáni, vedeni Bushem, napáchali nepředstavitelné ekonomické a finanční škody, staistiky amerického dluhu a deficitů to bohužel jasně a jednozančně dokazují, ikdyž ideologicky zaslepení pravičáci to odmítají vidět, natožpak uznat.

Jak Amerika, která celému světu od války káže, jak vést vyrovnané rozpočty je sama daleko nejhorším porušovatelem těchto zásad, jen Zimbabve je horší.

K tomu navíc už 60 let ve velkém okrádá zbytek světa tím, že si tiskne zelené papírky, tedy zcela nekryté a za to ročně dostává mnoho set miliard, spíše několik tisíc miliard dolarů zboží zdarma.

Nakonec i Británie, po ztrátě kolonií a rezervní měny, se potácí ve stále větších dluzích a kdysi hrdá libra je uř skoro na ůrovni eura.

Zato nejbohatší 1% Američanů už vlastní 42% národního bohatství a přitom se 50 miliónům ostatních tvrdí, že chtít všeobecné zdravotní pojištění, když nemakí žádné je socanské rozmazlování, které si Amerika nemůže dovolit.

Zaslepeni ideologickou doktrinou ale naši liberálové musí tvrdit jak úžasný americký systém je,
A kdyř Obama velice váhá, na delší dobu úvahy o radaru odkládá, Topolánkovci kňučí a podlézavě naléhají, že přesto, prý v národním zájmu, radar v Brdech chtějí.
16. 05. 2009 | 12:43

franci napsal(a):

Díky pane Paroubku za naprosto pravdivý článek!
Nebojte se k volbám půjdem a budeme volit ČSSD a né nějaké lidské šmejdy v modré podobě.
16. 05. 2009 | 12:44

Karel napsal(a):

Komunisté a Klaus tahnou za jeden provaz:

1) Klaus, důsledně jen jako KSČM, byl vždy proti jakémukoliv racení ukradených majetků obětem komunismu, ikdyž se měl o jejich vracení právě on nejvíc zasazovat

2) Klaus a KSČM byli pro tzv českou cestu privatizace, které kromě stovek mld švindl úvěrů a tunelování nepřinesla nic, jen na generace dopředu zaopatřila rodiny nomenklaturního vedení podniků

3) Bok po boku, Klausovci a KSČM, od Zahradila až po soudruha kosmonaura Remka, posílení Bobolínou, co se postarala o "důstojnou" prezidentskou volbu a imunity si kupujícím, tu licenci CME reď registraci libertas.cz kradoucím Vovkou Železným jsou prý vlastenci tak, jak se k radosti Kremlu snaží šprajcovat potřebnou integraci EU.

Doufám, že občané letos do EP pošlou mnohem méně ODS, KSČM, ne Bobolínu a Železného. A maximálně 1, doufám že řídného z ESESÓ.
16. 05. 2009 | 12:50

Karel napsal(a):

Kde jinde ve světě komunisté nikdy nekritizují liberála, za kterého se Klaus vydává?

Naopak,, viz uvedené příklady, tahnou za jeden provaz?

Kde jinde komunisté volí liberála jako KSČM Klause v roce 2003? Loni ho pak podrřeli zdrřením se, protože hlasovat přímo pro něj už díky počtům volitelů a Topolánkovu nucení "celá ODS povinně Klause" hlasovat nemuseli?

Faktem je, že ODS hlasovala s KSČM proti vládě vedené ČSSD častěji mež KSČM hlasovala s ŠM proti vládě vedené ODS.

Laciné strašení s KSČM, která podporuje Klause, právem funguje stíle méně.
16. 05. 2009 | 12:55

BLUE POWER napsal(a):

to Doctor ODS +

Svatá pravda! Topoláenk bude jednou vynášen do nebes, je to hluboce nedoceněný člověk. Ostatně i Havel už dostal rozum a pochopil to.
Paroubek s Rathem jsou nebezpečím pro tuto demokracii. Jsou to bezkrupulní zvířata, co apelují na nějnižší pudy. Hlásají, že vše je zadarmo, že ti aktivní a bohatí jsou na vině. Jsou to demoagogové, ničemové sprostí. Rath podrazil ODS, dřív fanatický stoupenec modré ideologie, dnes rudý propagandista té nejhorší demoagogie. Nedodržují zákony, neplatí závazky(Altnet), nedodržují platné zákony (Rath poplatky) atd. Jak říkal rozumně socan Škromach, z Rathem přišla haiderizace- je to Paroubkův Hitler, člověk na nejšpinavější práci. Podívejte se, co si dovolil ten bezptáteřní hulvát říci na adresu ODS:
http://zpravy.idnes.cz/hejt...
"Priznivci ODS a dalsich pravicovych stran se u nas chovají poněkud fašizoidne".
Ten chlap by potřeboval dostat pořádný Mackův záhlavec, nemyslíte? Neexistuje jiná varieanta než vláda ODS. Jedina ta naučí tuhle společnost skomunistickým myšlením zodpovědnějšímu chování. S Paroubkem leda tak s cikány a jinou asociální verbeží. Nechci cikánskej - nezodpovědnej stát - s olašským cikánem Paroubkem. Bílá není černý a černá není bílá. Volte jedině ODS, stranu zodpovědného já.
16. 05. 2009 | 13:08

Mirka napsal(a):

http://www.blisty.cz/2009/5...
pane Paroubku, přečtětě si všechny články paní Ridwanové, jeto ještě horší, Buš ani Topoláněk nejsou strůjsi krize ve všech oblastech života na naší planetě, ale jen poskoci, na hašení tohto požáru máme jen kyblíčky, ale když vyhrál v Americe presidentské volby černoch, protože už ani tam nejsou lidi závislí na tom co agentury naservírují, je šance i pro Evropu.
Masaryk se chtěl z ČSR odstěhovat do Ameriky ale paní Šarlota s tim nesouhlasila. Bez statečných mužů a žen, by už tady na zemi, bylo pro socky jako já, peklo.
16. 05. 2009 | 13:11

LEVAK napsal(a):

Ad Doctor ODS+:vážený pane Vy jste nepostřehl,že advokát Altner prohrál svou při u soudu a byl mimo jiné odsouzen aby se ČSSD omluvil?To je škoda,asi nesledujete media?
PS 1:Wolfa kryl Dalík,přítel a volební kortéš Topolánka!
PS 2:ODS nikdy nepřijala zásadu, že každý člověk má právo na přiměřenou životní úroveň pro sebe i svou rodinu včetně dostatečné výživy, šatstva a bydlení a na zlepšování životních podmínek. Závazek ČR, že státy, které ratifikovaly mezinárodní pakt tuto zásadu obsahující, zajistí i uskutečňování tohoto práva, je ODS cizí. Její politiky to zatím ani nenapadlo.
PS 3:
Zapomněli už voliči na rok 1997? Snad. Možná i na následné zmrtvýchvstání ODS, která se o měsíc později, po pádu vlády Václava Klause, na svém kongresu v Poděbradech většinově znovu semkla kolem - Václava Klause. A kolem věrného Miroslava Macka. Tehdejší předseda lidovců Josef Lux k tomu řekl: „Pro nás byl výsledek kongresu ODS potvrzením toho, že je možné krást a lhát a že je to normální, že to není chyba.“
16. 05. 2009 | 13:12

fafnir napsal(a):

a safra Leváku
aby vás neexkomunikovali za to "p r a v é" sociální cítění.
16. 05. 2009 | 13:32

dříve ruda napsal(a):

Strašení komunisty na mě nefunguje.
Strašení Paroubkem by mohlo.
Jenomže když on je přitom tak srandovní.
I přes ten gottwaldovský kukuč.
16. 05. 2009 | 13:43

Realista napsal(a):

"Jindy moudrý komentátor jednoho provládního listu před pár dny napsal, že prý není žádný rozdíl mezi mnou a Mirkem Topolánkem a že je tedy vlastně jedno, zda bude do Evropského parlamentu zvolen Losna nebo Mažňák. Jinak řečeno: voliči sociální demokracie, zůstaňte doma, nechoďte k volbám. Je to trochu překvapivé u komentátora levicového deníku, ale co naplat."

Je to tedy provládní list, nebo levicový deník?
16. 05. 2009 | 14:13

Realista napsal(a):

BLUE POWER

Skutečně Vás velmi lituji.
ODS není strana zodpovědného já, ale především je to strana NEZODPOVĚDNÉHO EGA, která bohatým dává a chudým bere.
16. 05. 2009 | 14:18

fafnir napsal(a):

Ano Realisto
kdežto u Soc.Dem je to naopak.Bohatým bere a chudým krade.
16. 05. 2009 | 14:28

Antonín Nový napsal(a):

To Levak, milý pane, prohovořil jste mi ze srdce, již nějaký čas mi tyto věty a myšlenky ležely na okraji mysli a chtěly ven. Vy jste vyslovil totéž a jistě lépe než bych já svedl.

Poselství Nazaretského je stále úžasně živé a kdyby se lidstvo řídilo evangelijními poselstvími, pravdami, byl by již ráj na zemi.
Apoštol Pavel, vzdělaný to Řek kdesi pravil, že stranictví, stranění je nedobrá věc.

Snažím se dle toho řídit, alespoň ve svém životě.

K Jiřímu Paroubkovi - soukromně se domnívám že je to slušný a čestný člověk ovšem s vadami kterými oplývá kdokoli z nás, snad i proto je tolik napadán a hanoben a jak jsem zkoumal tak se ukázalo, že je jeden z mála současných politiků, kterým nejde o moc a osobní prospěch, ale že věří osobnímu poslání pro zlepšení věcí veřejných, které se snaží naplňovat v dobrém.

Podívejte se na jeho horoskop, nejsou tyto orientace pro mne absolutní autority, ale hodně napovídá, podívejte se na horoskop Klause, ten je neuvěřitelně autentický.

Jinak, moc těší že diskuse na blozích aktu.cz jsou na úrovni, kromě snad několika zjevů s nicky z pohádkové říše a díky správci panu Stejskalovi, který se presentuje jako výjimečný zjev na naší mediální scéně, vážím si ho a ať se i dále daří.

Pozdravuji, anovy
16. 05. 2009 | 14:48

Antonín Nový napsal(a):

Post scriptum - a to míním k úvaze všem diskutujícím, a co třeba pomyslet na aristotelský střed, namísto pravá, levá...

Vzpomínám na svého dědečka v Plzni, kdysi byl ředitelem Škodových závodů, jak v naší vile u radia polehával a po osmačtyřicátém poslouchal rozhlasové noviny, a ty začínaly znělkou - kupředu levá.

Díval jsem se na něho, pozoroval jeho tvář, nehybnou, ale zuby zatínal. Byla to tvář člověka, který se učil ve slávárnách v Pittsburgu a který odléval ty slavné Kaplanovy turbiny a lodní šrouby pro atlantické lodě.

Fachman světové úrovně, později vyhozen dělníky, když jim kopal do špatně vyhotovených odlitků.
16. 05. 2009 | 14:59

Petr napsal(a):

není třeba nějaké komentáře vOLÍM čssd
16. 05. 2009 | 15:04

Petr napsal(a):

není třeba nějaké komentáře volím ČSSD.
16. 05. 2009 | 15:05

dříve ruda napsal(a):

Pane Paroubku,

spravedlnost je prostě spravedlnost. Bez přívlastků. Pojem sociální spravedlnost je jenom vějička levicových politiků. Co vlastně přesně znamená?
16. 05. 2009 | 15:07

petr napsal(a):

proboha zese je to tady samej šmoulí blitek lži a demagogie typu:Lion napsal(a):
Pane Paroubku, píšete:
"Přitom v listopadu to bude již dvacet let, kdy došlo v naší zemi ke změně režimu. Jak dlouho ještě chce pravice věšet české veřejnosti na nos bulíky, že je i dnes možný návrat před listopad 1989?"

Já bych to viděl jinak. Přestože už od sametu uplynulo téměř dvacet let, ještě pořád se vám daří ve spolupráci s komunisty konzervovat výdobytky z dob reálného socialismu. Například regulované nájemné, zákoník práce či občanský zákoník. A při práci na jejich novelizacích je na vámi předkládaných návrzích jasně vidět, jak hluboko máte socialistický realismus zarytý pod nehty a jak rádi byste obnovili staré pořádky pod jiným jménem. Vaše strana včetně Vás je myšlenkově stále před rokem 1989 a dát vám více prostoru pro ovlivňování státu či dokonce Evropy by bylo hrubou chybou. Pro mne platí ono staré, leč výstižné "Staré socialistické psy demokratickým kouskům nenaučíš" ... ;-)
16. 05. 2009 | 15:16

1.J.2 napsal(a):

Musím se zastat p. Paroubka. Přestože nevyniká vzhledem ani diplomatickým jednáním, myslím, že je poctivý člověk. Bohužel právě tím, že převzal některé způsoby vyjadřování od představitelů ODS si asi u občanů, zejména u žen, pohoršil. Jeho křečovité napadání protivníků a stálé poukazování na své nepřátele mu odrazuje voliče. Asi by mu neškodilo více vlídnosti, kterou předváděl na počátku svého vzestupu v politice a také více humorného přístupu k malicherným záležitostem. A boj za paní Brožovou zřejmě také není hodnocen kladně. Pane Paroubku, mým přáním pro ČSSD je hodně zdaru v činnosti, ale méně zbytečných akcí, jako je třeba 13. důchod, pastelkovné apod.
16. 05. 2009 | 15:21

Petr napsal(a):

Kalousek není zádnej super mF ale obyčejnej podvodník
Všechno je ale jinak. Jenže se to nikde
nedočtete. Není to cenzura, jen se nezveřejňují informace, které se nehodí. Nejsou dostatečně trendy. Koneckonců, Miroslav Kalousek zakládá novou stranu, která má na koaličním hrbu ODS překonat 5% hranici a zachránit českou pravici.

V časově a metodicky srovnatelné řadě nebyl schodek státního rozpočtu uváděných 20 miliard, ale 67,5 miliardy korun. Za jeho „redukcí“ nebyly reformy, úspory ani vyšší výběr daní, jen účelová změna zákona č.218/2000 Sb., schválená během roku 2008, jež umožnila deficit účetně a jednorázově snížit o 47,5 miliardy korun. Kdyby se podobného průhledného rozpočtového triku dopustil ministr za ČSSD, byl by na prvních stránkách novin a ekonomické redakce by z něj nepochybně udělaly podvodníka roku. V tomto případě se vše přechází decentním mlčením.

Prvním signálem o tom, že s tvrzením ministerstva financí není něco v pořádku přitom byly už údaje o celkovém deficitu veřejných financí v roce 2008 v mezinárodně srovnatelné metodice ESA 95. Ačkoli ministerstvo tvrdilo, že rozpočet státu skončil nejnižším deficitem za posledních deset let, celkový schodek veřejných rozpočtů byl 1,5% HDP, tedy vyšší !!! než v roce 2007, kdy dosáhl 0,6% HDP při schodku státního rozpočtu ve výši 66,3 miliardy korun. Připomínám, že v roce 2007 ještě nezačaly Kalouskovy a Topolánkovy reformy a stát hospodařil beze změny podle rozpočtu, který připravila ještě vláda Jiřího Paroubka v srpnu a počátkem září 2006.
16. 05. 2009 | 15:36

Petr napsal(a):

Dalším indikátorem byl vývoj výše veřejného dluhu. Zatímco v roce 2006 činil podíl veřejného dluhu na HDP 29,6 %, v roce 2007 28,9%, po zahájení „reforem“ a „redukci“ deficitu se zvýšil !!! na 29,8% HDP.

Konečný důkaz o kouzlení s výší deficitu v roce 2008 však předložilo ministerstvo financí samo v rámci návrhu Státního závěrečného účtu za rok 2008, který v současné době projednává Poslanecká sněmovna. Z tohoto oficiálního dokumentu nyní cituji:

„ Po odečtení převodů prostředků z rezervních fondů organizačních složek státu do příjmů kapitol ve výši 47,5 mld. Kč (snížení celkových příjmů) a převodů prostředků do rezervních fondů za rok 2008 v nulové výši ( od roku 2008 nelze převádět do RF), by celkový schodek byl vyšší o 47,5 mld. Kč a dosáhl by 67,5 mld. Kč. Relativně příznivý výsledek hospodaření státního rozpočtu vychází především z již výše uvedené novely rozpočtových pravidel, podle které kapitoly v roce 2008 nepřeváděly nevyčerpané prostředky rozpočtovaných výdajů do rezervních fondů.“. Konec citace.
16. 05. 2009 | 15:45

SuP napsal(a):

Už se těším, až budou socani u vlády a my jim na berňák místo zisků budeme nosit sociální spravedlnost. Přijdu si poslechnout, co budou 30,-Káčkům vykládat. Asi že budou muset víc utrácet, aby byly daně.
16. 05. 2009 | 15:54

Antonín Nový napsal(a):

Milý pane Petře, proč se Vy a někteří další blogeři pořád vracíte k tomu bolševikovi, je to už tolik let pryč, nikdy se to nevrátí, ke komu taky asi, k těm sešlým gerontům z dnešní kompartaje jistě ne, snad k těm tehdejším mlaďochům a slabochům /možná s prominutím i Vám se to vrací jako podivný resentiment, či trocha špatného svědomí, kterého se ne a ne zbavit?/

Víte, křestanská mystika má jeden skvělý návod pro nastolení klidu duše - odpusťte a i vám bude odpuštěno.

Je to tak, funguje je to, a kdyby se to vskutku důsledně praktikovala, tak tu nemáme vraždění a války. Umění odpouštění zahrnuje i umění odpustit sám sobě, to ale po odpuštění tzv. protivníkům.

A k těm bodům dle Vás příliš socialistickým, když budete sledovat trendy skutečně demokratických vlád v západní Evropě, tak uvidíte, že pro zachování sociálního smíru se snaží vlády konat maximum i v těchto bodech. I na Manhattanu jsou stanoveny stropy plateb nájemného, což asi mnoho našich tržních ideologů neví.

Je dle Vás lepší, když si o něco více vydšěljí páni domácí a pak ti kteří to nemohou zaplatit půjdou strašit do ulic?

Doporučuji k poučné i zábavné četbě novelu Karla Poláčka Dům na předměstí. Zrovna včera, nevím proč, jsem ji dočetlo.

Brilantním slohem popisuje českého člověka, povoláním strážníka, /se zaraženým postupem, asi bral bokem/, který si na úvěr postavil v dělnické kolonce domek, aby jej se ziskem pronajímal. Z párii se stal pán, který po slibech všech možných výhod záskával nájemnájy, raději z lepších vrstev, se slibem věčného přátelství, když je má pod smlouvou své nájemníky terorizuje a vydírá.

Když pak jeden z týraných nečekaně zdědí po předkovi dům a milion, osvobozuje se z tyranie, najednou pan domácí obrátí a říká Vy pán, vždyť vlastně já pán, rozumíme si a obratem požádá o půjčku na splátky bance. O barabiznu nakonec přijde, neschopný, zlý a ještě dluhy advokátům.

Parvenu, povýšený český pária, který se díky kapitalismu první republiky dostal k moci a pak se soudí s každým,je opět sluhou státní moci, zlým, nelítostným, se vší svojí ponížeností, sprostotou, ubohostí.

Geniální popis tzv. obyčejného českého člobrdy.

Tak nevím, jestli jsem Vás přivedl na jiné myšlenky ale přeji pěkný den.

anovy
16. 05. 2009 | 15:56

alf napsal(a):

kdy uz lidi pochpy ze kdyz nebudou zisky tak nebude co danit!
16. 05. 2009 | 16:17

Kamil napsal(a):

Vždy, když čtu ty Paroubkovy cinty, tak si říkám buď nad věcí, ale stejně se mi vždy sevře hrdlo a chce se mi jít někomu nakopat. Tento člověk už ztratil všechny zábrany. Nejhorší je, že mu to baští věršina frustrovaných lidí. Já už to nějak přežiju i s Paroubkem, ale je mi líto svých dětí, aby nemusely kvůli budování světlých zítřků emigrovat.
Hezký den.
16. 05. 2009 | 16:17

JC napsal(a):

Petře,
Ostatně se domnívám, že poměřovat státní dluh vůči HDP je řečeno slušně, oblbující vynález jakýchsi vykuků, kterého se naši šibalové bystře chopili a používají ho k oblbování mas.
Ony ty dluhy nakonec budou muset zaplatit ty masy ve formě zvýšené daňové zátěže, takže z toho důvodu je férovější vztahovat výši dluhu poměrně na jednoho obyvatele. Račte si to tedy přepočítat a pak nás informute, jak vám to vyšlo.
16. 05. 2009 | 16:21

JC napsal(a):

P.S.
Petře a spočítejte to od roku, řekněme 1995, ať to máme z jedné vody :-))
16. 05. 2009 | 16:32

StandaT napsal(a):

Topolánek je irelevantní. Nechci návrat vlády Jiřího Paroubka.

Házím jedno virtuální vejce a jedno rajče.
16. 05. 2009 | 18:11

Jmelí napsal(a):

Demogogické zvratky psané přesně podle Čapkova dvanáctera českého diskuzního buranizmu.

http://blog.aktualne.centru...
16. 05. 2009 | 18:27

LEVAK napsal(a):

Ad Petr:
BYT ZA PODÍL VE ZKRACHOVANÉ FIRMĚ
Dva týdny po rozpoutání Grossovy aféry rozeslal jeden novinář médiím kopii směnky, kterým platila manželka Miroslava Kalouska za byt. Směnku na 6,5 milionu Kč vystavil její bratr a ona tím zaplatila byt, který manželé Kalouskovi už léta obývali, za činži přesně odpovídající maximu poslaneckých náhrad. Pozoruhodné bylo i vysvětlení, proč Kalouskův švagr luxusní byt se dvěma koupelnami a několika ložnicemi koupil - prý aby jeho patnáctiletý syn měl kde bydlet v případě studií v Praze. Studia se nekonala, a tak se opuštěného bytu ujali manželé Kalouskovi.
Směnka, kterou paní Kalousková za byt „zaplatila“, byla údajným vyrovnáním za podíl otce Kalouskové z podnikání a výnosů jeho spolupráce ve firmách Kanako Příbram a IDOS Praha.

Pokud jí otec ve vypořádání majetku přiřkl 6,5 milionu, znamenalo by to, že pro jejího bratra vydělal celkem 13 milionů. Kalousková to vysvětlila lehce: „To já komentovat nebudu, protože si myslím, že to není vaše starost.“ IDOS byl v té době v konkurzu - tedy v neřešitelných dluzích a konkurzní správce popřel, že by kdy otec paní Kalouskové v IDOSu pracoval. Pan Kalousek prohlásil, že to není jeho problém, protože jde o majetek jeho ženy. Zapomněl na fakt, že švagrův IDOS panu Kalouskovi sponzoroval volební kampaně. Nejen jemu, ale i městským zastupitelům z KDU-ČSL v Příbrami. Město Příbram zase takřka monopolně udělovalo zakázky IDOSu.

Rozběhlé policejní šetření korupce a předání sdělení obvinění Kalouskovu švagrovi přerušila jeho dodnes uspokojivě nevysvětlená vražda a sebevražda jeho společníka. Shrnuto: Kalouskovi získali byt v hodnotě více než 6,5 milionu výměnou za směnku, kterou paní Kalousková dostala za velmi prapodivný a zřejmě fakticky neexistující podíl ve zkrachovalé firmě. Po panu Kalouskovi nikdo rezignaci nechtěl.
16. 05. 2009 | 18:30

Pobo napsal(a):

Škoda vajec na takového Pa...ka.

P.S.: S jídlem by se mělo nakládat s úctou.
16. 05. 2009 | 19:08

Vasja napsal(a):

Radek.
Inžinýr Paroubek je v posledním Reflexu na titulní straně, dokonce nahý a s piňďourem, se kterým dokázal přímo zázrak. Teda, jestli to byl on.
700 000 státních zaměstnanců? A všichni maj natažený ruce a vyřvávaj, ať stát dáááááááá.
Pardón. Jdu grcat.
16. 05. 2009 | 19:13

Vasja napsal(a):

Radek.
Tak hotovo.
Ve kterém sektoru děláte, když v ostatních dostali přidáno?
16. 05. 2009 | 19:15

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
16. 05. 2009 | 20:22

fafnir napsal(a):

zdenekmihalco
to jde ,napsat hrubě urážlivý text pod blog přítele Paroubka?
16. 05. 2009 | 21:10

Vasja napsal(a):

Fafnir.
Ani sebelidovější název pro cosi v mezinoží, by nemohlo býti urážkou ing. Paroubka.
16. 05. 2009 | 22:13

jenicek napsal(a):

Jdu koupit vejce.
Nebo plyšovou kočku, ať po tom lháři nelítá furt totéž.
16. 05. 2009 | 22:17

JC napsal(a):

Tak nám táta Štech pozval dvacet ticíc odborářů před Hrad, demonstrovat proti topolánkově vládě.Jen nevím proč jsou odboráři takoví troškaři co se historie týče. Mohli přece stejně dobře demonstrovat proti Karlu IV. nebo Habsburkům.
16. 05. 2009 | 23:02

Vasja napsal(a):

JC. Tak to je ono.
Seděl jsem kolem třetí na kafi pod Václavákem a čučel na lidi.
Tolik podivných ksichtů, buranů, rozšmajdanejch polobotek...........
Nakonec jsem si říkal, že ten náš národ nějak degeneruje. A ejhle. Odboráři přijeli.
17. 05. 2009 | 07:46

RA napsal(a):

z čeho bude platit sociální dávky , když nebudou zisky, které by zdanil ? Ten Paroubkův článeček je opravdu jen pro chudé duchem. Slouží jen k vyvolávání závisti, typický produkt bolševika.
17. 05. 2009 | 07:49

Jeník napsal(a):

Přečetl jsem si diskuzi pod blogem a nabyl jsem dojmu, že modří rytíři opět zvedají hlavu a domnívají se , že vše je zapomenuto, že se bude dále prášit za modrým kočárem. Omyl panstvo, teď vám to národ slušných lidí spočítá. Nepomohou vám ani bojůvky Topoljugend, které házejí po předsedovi opoziční strany (zatím) vejce. Toto měla být ta volební bomba, kterou sliboval Zahradil (známý to pojídač vlastních sušenů) ?
17. 05. 2009 | 07:52

Vasja napsal(a):

Jeníku.
Národ slušných lidí :DDD
Může být inteligent a slušný člověk socan?
Já bych řek, že to nejni kompatibilní.
Jo, kdyby místo slova "slušný" bylo "sviňa",
tak to jo.
17. 05. 2009 | 08:10

Jeník napsal(a):

To Vasja - špatně jsem to napsal - děkuji za upozornění. Správně má být : slušná část národa (samozřejmě do ní nepatří množina členů modré party, jejich přísluhovačů a podporovatelů, kterým jsou vlastní zlodějiny, lhaní, podvody).

A jenom pro Tebe: slušnost není příslušnost k nějaké partaji ale způsob jednání a chování (to ale při sníženém práhu vnímání vás - modrých rytířů- je nepochopitelné).
17. 05. 2009 | 08:22

Vasja napsal(a):

Jeníku.
No jo. Když je ale člověk blbej, tak pro něho obsah slava slušnost je jiný, než kdyby nebyl.
Pro blbého je slušné, aby schopnější a pracovitější byl vzat u huby a podělil se s lemplem. Vzlášť, když to ing. Paroubek nazve socialní spravedlností.
17. 05. 2009 | 08:36

Vasja napsal(a):

Jeníku.
Národ slušných lidí :DDD
Může být inteligent a slušný člověk socan?
Já bych řek, že to nejni kompatibilní.
Jo, kdyby místo slova "slušný" bylo "sviňa",
tak to jo.
17. 05. 2009 | 08:38

Kamil napsal(a):

To Jeník
zdravím.
Která to je ta slušná část národa. Troufám si tvrdit, že slušných je více napravo, ale to nevylučuje, aby byl slušný levičák.
Hezký den.
17. 05. 2009 | 08:39

Vasja napsal(a):

Sakra, co se to tu děje? :)
17. 05. 2009 | 08:40

vojnov napsal(a):

Vasja: ostatně soudím, že vy mezi ty "slušnější" nepatříte. Možná proto neumíte poznat slušného od neslušného.

Každopádně vám přeji příjemnou neděli.
17. 05. 2009 | 10:12

matů napsal(a):

Leváku, díky za názory,mám stejné,několikrát jste se mne zastal,protožese neumím tak dobře vyjadřovat.Kde je runcajs,že by dostal rozum,nebo byl u p.Havla na kávě?Leváku určitě je nás víc,jen nemají všichni internet,mě ho dali děti,protože si koupili lepší takže se můžu někdy vyjádřit.Ta nenávist členů a sympatizantů ODS je neskutečná.Stejně volby prohrají a to štvaní nepřestane.
17. 05. 2009 | 11:24

LEVAK napsal(a):

Ad Vasja,RA,SuP,Pobo,Petr,Ladik,RA,bigjirka,PatientO.T. a další šmoulíci všech modrých odstínů:
Julínek celá koaliční vládní kamarila chtěli toto.
"Esmina Greenová zemřela v čekárně psychiatrické kliniky v newyorském Brooklynu 19.6.2008.Pcietka Greenová čekala na ošetření bezmála 24 hodin.Záběry bezpečnostní kmery dosvědčily,že když zkolbovala a upadla na zem,personál kolem ní chodil,jako by se nic nestalo.Jak se později ukázalo 49letou původem z Jamajky zabila krevní sraženina,která doputovala do plic z jejich oteklých nohou!Podobný případ se odehrál v roce 2007 v kalifornském Los Angeles.Zde na klinice Harbor Hospital bojovala v čekárně o život Isabel Rodriguezová.Poté co si pacientky,která zvracela krev,na přijmu nikdo nevšímal,pokusil se její vystrašený přítel zavolat záchranku.Jen po ní chtěl aby zalarmovala personál nemocnice.Dispečer mu však opáčil:"Jste přece v nemocnici,tak si sežeňte pomoc tam a neblokujte nám linku!"Pak zavěsil.Pomoc ze strany nemocnice však nepřišla a žena které krvácelo prasklé střevo,zranění podlehla.
První,co člověka znalého amerického zdravotnictví napadne,tedy hlavně naše modré ptactvo,je,že ženy zřejmě neměly dost vysokou pojistku,a tak by musely za ošetření značnou částku doplácet.Nemocnice se však zřejmě domnívaly,že pacientky nejsou solventní,a tak upřednostnily ekonomická kriteria,jak to chtěl hlavně Julínek,Cikrt a ODS!
Co však říci o případu,kdy pacient platí za ošetření hotově,přesto je personálem příjmu obdobně přehlížen.S takovým jednáním mám vlastní nemilou zkušenost.Po úrazu jsem hledala pomoc v největší newyorské nemocnici patřící věhlasné Columbijské univerzitě.Ani po 8 hodinách čekání po povinném přihlášení a podepsání platebního závazku si mě nikdo nevšímál."
Hlavně pro PacientO.T. ať to chudák nemusí hledat:MFDnes dne 17.7.2008 článek napsala Andrea Koch pod názvem "USA:případ ženy zemřelé v čekárně nebyl ojedinělý".
PS:u nás se zřejmě poučili, nemocné vyhazují na ulici aby zde umřeli,zřejmě se jim něco takového ekluje,ostatně i ušetří za desinfekci čekárny!Viz olomoucký případ!
17. 05. 2009 | 11:24

VOM napsal(a):

LEVÁK je asi neprůstřelnej, s tím nic jen tak nehne, ale umírněnějším lefťákům doporučuji návštěvu kláštera v Rajhradě. Tam to maj černý na bílým co je to za svoloč ti komunisti. Nějak jsme na to pozapomněli nebo co.
17. 05. 2009 | 11:33

JC napsal(a):

LEVAKU,
Mě si vynechal. Já jsem další z těch neslušných pravičáků.
Milý leváku ten poslení příspěvek,resp. tu tvoji konstrukci, to může opravdu napsat jen debil.
17. 05. 2009 | 11:35

miro napsal(a):

Leváku sociální spravedlnost je pan Rath, nestačí mu zisky z jeno několika firem, platu hejtmana a poslance, ale to není ODS tak na to pan Paroubek nebude reagovat že
17. 05. 2009 | 11:40

LEVAK napsal(a):

Ad JC: ergo kladívko novinářka Andrea Koch je u Vás debil:Jste odvážný já bych si to netroufl konstatovat.Zřejmě Vám pravdivé skutečnosti vadí a když jinak nemohu je potlačit tk je aspoň dehonestuju.Nadarmo se neříká,že modří bratři čerpají od nácků.Toto jste zřejmě převzál od dr.Josefa Goebelse tak jako Váš vůdce Topol převzal "Es kommt der Tag!" od Fűhrera.Pomalu na mě jde strach a obávám se aby se z modré barvy nestala černá!
Ad miro:proboha podívejte se na modré luhy!Apropo on někdo zakázal v České republice podnikat?
17. 05. 2009 | 12:02

blue jay napsal(a):

Misto predvolebnich zvastu,
By me a urcite i obcany CR zajimalo co se deje s kauzou Krakatice soudruhu Paroubku. Kde je ta vase "vysetrovaci komise" o ktereou vam tak slo? Proc se nic nedeje ? To musi urcite zajimat i vaseho placeneho bodygarda LEVAKA.
17. 05. 2009 | 12:29

blue jay napsal(a):

to JC,

Sam velky a neomylny Vudce Paroubek se priznal, ze si Lidovy dum plati internetove diskutery. LEVAK je jeden z nich. Na to dam krk.
17. 05. 2009 | 12:38

Vasja napsal(a):

Vojnov.
Slušný, neslušný.....
Lumpa ale poznám. Má plnou hubu slušnosti.
A vyžírka?
Ten zase socialní spravedlnosti.
17. 05. 2009 | 12:49

blue jay napsal(a):

Co Paroubek chysta pro CR,
ČSSD pokračuje ve své konfrontační politice. Udržovací vláda je na židlích necelý týden a

šéf socialistů už přichází s vyděračským seznamem. Paroubek tak Fischerovi vzkazuje, že

pokud nebude vládnout podle socialistických not, nedostane důvěru.

Paroubkovi se tak splní sen. Bude vládnout už před volbami a neponese za to žádnou

zodpovědnost. Socialisté vedou boj proti všem. Tedy přesněji řečeno proti všem těm, kteří

si dovolí se socialisty nesouhlasit. ČSSD se pod paroubkovským vedením natolik

zradikalizovala, že zcela nezakrytě a veřejně vyhrožuje.

Konfidant a předsedova leva ruka a oblíbenec, středočeský hejtman zase porušuje platný

zákon, nerespektuje rozhodnutí soudu a obchází jej. Těm, kteří plní podle zákona svou

povinnost zase vyhrožuje, že jakmile ČSSD vyhraje volby, přijdou o místo, protože s ním

nedrží basu a dovolí si jeho praktiky pokutovat. Veřejné nabádání k porušování zákona mu s

klidem prochází.

Socialisté jdou silou a nepohodlné se snaží odstranit z cesty jakýmkoli způsobem. Jak

dlouho bude trvat, než dojde k odstraňování nepohodlných za jejich špatný nesocialistický

názor? Bude se opět za nesouhlas zavírat?
Paroubek se nezměnil, stále je stejným aparátčíkem. Nutno však dodat, že bolševické manýry

začínají silně v dnešní ČSSD převládat. Nikdo jiný si nedovolí to, co ČSSD. Snaha

kriminalizovat odpůrce, odvolávat je, vyhrožovat odvoláními, žalobami z velezrady, provádět

čistky, to vše zapadá do doby, kterou jsme si prošli, do doby komunistické totality. Začíná

se rodit další totalita. Tentokrát oranžová.

A pokud se to nekomu nelibi tak at drzej hubu jak to rekl mistopredseda CSSD Skromach.
17. 05. 2009 | 12:58

SuP napsal(a):

blue jay -
Copak TADLE vláda důvěru nějakejch socanů potřebuje?
17. 05. 2009 | 13:07

LEVAK napsal(a):

Ad blue jayi:
Vaše slova "Socialisté jdou silou a nepohodlné se snaží odstranit z cesty jakýmkoli způsobem." snad nemůžete vůbec myslet vážně!Kdo tady válcovál parlament s pomocí koupených přeběhlíků? A ODS už po volbách 2002, jako opoziční strana vynalezla politiku nulové tolerance!
Se zavíráním už modráci začli.Jenom malý příklad náměstkyně ministra v kauze Budišov!
17. 05. 2009 | 13:17

LEVAK napsal(a):

Ad blue jayi:nemluvil náhodou o "držení huby" už Langer zvaný "Íčko" např. při volbě prezidenta?
17. 05. 2009 | 13:19

blue jay napsal(a):

SuPe,

Pruzkum verejneho mysleni rika ze ne, lol. Ale obcany CR zajimaji grazlove z kauzy Krakatice. Na to si Paroubek ale pruzkum udelat nenecha. A ani na to si lide napriklad mysli o odpousteni dani mafianum.
Volice CSSD spise zajimaji burty na predvolebnich mitincich CSSD. A take horcice. Hlavne ze to maji zadarmo.
17. 05. 2009 | 13:21

blue jay napsal(a):

LEVAKU?
Kolik ti CSSD plati za prispevek? Podle kvality bych rekl ze minimalne Kc 14.58. Te ale podle meho nazoru nedoplatili. Ty jsi jedinecny. Me se dokonce nekdy zda ze tem svym blablolum i veris. Jsi opravdu dobrej LEVAKU.
17. 05. 2009 | 13:28

Anton napsal(a):

Pane Paroubku, po přečtení vašeho ...mh povídání jsem se podíval na datum kdy jste to psal. S podivem jsem zjistil. že ne 1.dubna. Z toho usuzuji, že srandu si z nás míníte dělat celoročně anebo, což je horší, to myslíte vážně. Potom, ač jsem ateista, pánbůh s námi a zlé(Paroubek) pryč.
17. 05. 2009 | 13:31

LEVAK napsal(a):

Ad blue jayi:Bohužel mi neplatí nic a proč taky když se tady snažím předložit všeobecně uznané pravdy.
Uprvím si tady jeden článek pro Vás!:
Domáhám se sociální spravedlnosti, účinného soucitu s trpícími a žádám jen jedno - Ať se valí právo jako vody, spravedlnost jako potok silný, jak čteme u proroka Amose.
Jko biblický Bůh tak ani já si nepotrpím na církevnictví. Jde mi o lásku k bližnímu a o sociální spravedlnost. Lidi neposuzuji podle toho, kdo se čím vykazuje, ale podle toho, jak se zachovali k těm nejmenším a nejbědnějším. Podle proroků i podle vlastních výroků je Ježíš a tedy i já spíš sociální revolucionář.
17. 05. 2009 | 13:40

blue jay napsal(a):

LEVAKU?
Jsem v CR pomerne novej. Ucim se. Ti kriminalnici co sedi v parlamentu CR znam jen z dalky. Prej kdysi zavreli nejakeho ministra za vykradeni tovarny na detske kocarky. Dovedes si predstavit neco horsiho? Detske kocarky! Kdo by to udelal?
17. 05. 2009 | 13:40

blue jay napsal(a):

Ty jsi Buh LEVAKU?
A ja si blahove myslel ze jim je byvaly ekonomicky namestek RaJe. Vis ten co ma poslani.
17. 05. 2009 | 13:45

blue jay napsal(a):

Ty jsi poboznej LEVAKU?
Pokud jsi, tak bych re rad informoval ze Paroubek neni Jezis.
17. 05. 2009 | 13:48

LEVAK napsal(a):

Ad blue jay:
Považuji se za křesťana i za věřícího, odmítám však, aby moji v íru v Nejvyšší autoritu zprostředkovávala jakákoliv církev se svými sekretariáty, institucemi a svátky. Líbí se mi otázka albigenských kacířů: kde jsi byl, biskupe, kdy ž Adam oral a Eva předla? Také je církev katolická po dobytí jejich bašty v Béziers vyvraždila. S doporučením papežského legáta: zabijte vinné i nevinné, Bůh si to už přebere!
17. 05. 2009 | 14:03

LEVAK napsal(a):

Ad blue jay:
Vážený pane jestliže Bůh udržuje při životě takový zmetek jako je dnešní svět tak moc pochybuji,že zde uplatňuje nějaký svůj vliv. Představuji si to asi tak, že jako v laboratoři založil základní podmínky a teď jenom provádí sledování jak se mu to vyvíjí.Víte co, přečteme si raději Písně Šalomounovy a přijdeme na jiné myšlenky!
17. 05. 2009 | 14:06

LEVAK napsal(a):

Ad blue jay:
Když jste tedy přišel od Velkého brtra,co říkáte na toto?
Direktiva Allana Dullese, ředitele CIA a šéfa poltické rozvědky USA, takzvaná doktrína boje proti Rusku a jeho satelitům, vypracovaná už po roce 1945.
„Válka končí , vše se nějak uspořádá, ale my použijeme všechno co máme, veškeré zlato, celou materiální moc na obelhávání a ohlupování lidí. Lidský mozek, lidské vědomí jsou přizpůsobené změnám.
Pokud do něj zasejeme chaos, nepozorovaně lidem zaměníme jejich hodnoty za falešné a donutíme je těmto hodnotám věřit. Jak ?
Najdeme stejně smýšlející lidi, spojence a pomocníky v samotném Rusku a jeho satelitům. Krok za krokem rozehrajeme svým rozsahem grandiózní tragédii záhuby nejvzpurnějšího národa na zemi. Definitivně a nezvratně uhasíme jeho sebevědomí.

V literatuře, divadle a ve filmu budeme zobrazovat a velebit ty nejnižší lidské pudy. Budeme všemocně podporovat všechny, kteří budou do lidského vědomí vštěpovat kult sexu, násilí, sadizmu a zrady, zkrátka veškerou mravní zpustlost.
Ve státní správě vyvoláme chaos a zmatek. Nenápadně, ale aktivně a ustavičně budeme podporovat panovačnost a aroganci úředníků, korupci a bezzádasadovost.. Poctivost a smysl pro pořádek budou zesměšňovány a jakoby nikomu nepotřebné, prohlásí se za přežitek minulosti. Hrubost a drzost, lež a podvod, alkoholismus narkomanie, zrada, nacionalismus a vyvražďování národů – to všechno budeme pěstovat v lidském vědomí.
Jen málo, velmi málo lidí bude tušit, co se děje. Ale my je zesměšníme, najdeme způsob, jak je obelhat a prohlásit je za vyvrhele společnosti.
Budeme vytrhávat jejich duchovní kořeny, vulgarizovat a ničit zásady národní morálky. Takovým způsobem podlomíme jejich pokolení za pokolením. Zaměříme se na děti a mládež, kterou začneme demoralizovat, rozvracet a rozkládat. Takto budeme postupovat.
Text převzat z knihy od Valerie Sinelnikova - Tajemná síla slova.
17. 05. 2009 | 14:11

LEVAK napsal(a):

Ad blue jay:
A co ten guvernér jak "šikovně" se snažil obsadit místo po Obamovi?
PS:kočárky jsou stejný obchodní artikl jako koloběžky,kola,aut etc.!
17. 05. 2009 | 14:14

blue jay napsal(a):

LEVAKU?
Kdyz uz verite aby vasi víru v Nejvyšší autoritu nezprostředkovávala jakákoliv církev se svými sekretariáty, institucemi proc verite na CSSD?

Si blahove myslite ze s prichodem Paroubka tu bude RaJ na zemi? Neverte na falesne proroky.
17. 05. 2009 | 14:28

blue jay napsal(a):

Vy jste dilema LEVAKU,
Nabozensky fanatik ktery fandi komunistum. To tu asi jeste nebylo.
17. 05. 2009 | 14:32

LEVAK napsal(a):

Ad blue jay:
já nejsem členem ČSSD a jejím prohlášením či tézím věřím až po porovnání s mými!
PS:
"Každý kdo má vyslovit spravedlivý soud o druhém člověku,musí dříve nebo později nahlédnout i do vlastního nitra a posoudit i svůj vlastní život.Jednotlivá svědectví nelze ovšem absolutizovat,neboť vyjadřují objektivní pravdu jen přibližně.Každý vkládá do své výpovědi i svůj subjekt-své sympatie či antipatie,svůj charakter i osobní zkušenost!"
Karel Čapek:Život a dílo skladatele Foltýna
17. 05. 2009 | 14:36

blue jay napsal(a):

No LEVAKU,
Ty veris na stejneho Boha jako Obama. Ty se modlis, on se modli. Jste oba krestane. Verite na toho sameho Boha.
Akorat nechapu proc se zastavas komunistu. Vzdyt spiritualni zivot je to posledni co by Paroubka zajimalo. Jeho brethren posilal kneze do veznic.
17. 05. 2009 | 14:44

LEVAK napsal(a):

Ad blue jay:já nejsem fanatik ale
prosím Vás pěkně chci aby byla nastolena sociální spravedlnost!Předcházející papež Jan Pavel II.to propagoval a dá se říci,že po tom přímo toužil.Bývalý předseda KDÚ-ČSL Josef Lux stejně a podobně se vyjadřoval a činil.To co po něm zústalo v KDÚ-ČSL to už je jenom silně ambiciózní póvl,který chce být za každou cenu na politickém výsluní ať už jsou hlavní stranou pravičáci či levičáci,holt tato partaj to má v genech už od dob první republiky!
17. 05. 2009 | 14:52

blue jay napsal(a):

Ok LEVAKU,

A ty si opravdu myslis ze ti Paroubek "nastoli" tu socialni spravedlnost? Paroubek ani neveri v Boha LEVAKU. Je to jen obycejny populisticky lhar. Lide kteri to s ostatnimi mysli uprimne nelzou a nesidi verejnost. A to se tyka jak Paroubka tak i Topolanka. Lhari nemaji co delat v politice!
17. 05. 2009 | 15:11

blue jay napsal(a):

LEVAKU? Vis vubec kdo je Paroubek?
Vsimni si ze jeho bio zacina rokem jeho narozeni. 1952. Pak to zahadne preskoci do roku 1990. Co se stalo mezi tim? Proc Paroubek vynechal cast sveho zivota kdy horoval za Vitezny Unor 1948? Ze by se za to ten komunista takticky stydel?
Pry po druhe svetove valce take nikdo nebyl nacista.
17. 05. 2009 | 15:19

agent Smith napsal(a):

P.s.: Doufám, že příští vejce, co přiletí, bude alespoň od pštrosa.
17. 05. 2009 | 15:50

JAVÍT napsal(a):

Vážení "diskutující",
ještě jste se tady nevyjádřili ko kouzelnému slovíčku "krize", celosvětová krize.

Přikládám něco k zamyšlení:

Krize
Překlad ze španělštiny ze dne 15.3.2009

Jednoduchý výpočet, ale zajímavý výsledek.

Jedno zamyšlení a výpočet španělského diváka, který byl zaslán CNN.

Plán na záchranu bank penězi daňových poplatníků, který je momentálně diskutován (mezitím odsouhlasený) v americkém parlamentu, bude obnášet nepředstavitelnou sumu 700 miliard dolarů, a to na rozdíl od skutečnosti,
že už 500 miliard dostaly.

Abyste si tuto sumu vůbec dovedli představit, ukáži vám následující výpočet:

Na planetě Zemi žije momentálně 6,7 miliardy lidí. Když vydělíme jen těch
700 miliard těmi 6,7 milardami, znamená to, že KAŽDÝ JEDEN obyvatel Země dostane 104 milionů dolarů!!!!!!

Touto sumou by mohla být jedním rázem zlikvidována chudoba na celém světě, ba co více, každý obyvatel by se stal milionářem!!!

Španělský divák došel k následujícímu závěru:
Očividně máme s rozdělováním bohatství maličký problém.

Podívejme se ale na jeden blíže ležící příklad- do Španělska:

Španělský stát podpořil banky sumou 30 miliard Euro, které pocházejí z kapes daňových poplatníků tím, že převzal na sebe dluhy bank ve výši 30 miliard Euro.

Podle aktuálních údajů má Španělsko momentálně 46 063 511 obyvatel.

A nyní opět trochu počítání:

30 000 000 000 : 46 063 511= cca 651 miliónů Euro !!!!pro každého Španěla!!!!

Když vezmeme, že každá rodina má 4 členy , dostala by každá rodina
cca 2,5 miliardy Euro.

Hm, z takových peněz se ty hypotéky už snad dají zaplatit.

To je krize. Očividně se vyplatí považovat nás za hlupáky.

Tak jako vláda, tak i opozice se nám vysmívají
17. 05. 2009 | 15:57

blue jay napsal(a):

agent Smith,
Soudruh Paroubek Vas ze sve socialisticke luxusni limuziny neuslisi. On prece musi chranit platy Rathu. A platit pravniky aby mu nesebrali Lidovy dum. Je busy ten ceskej bolsevik. Pry ve svem volnem case bude i chranit platy odboraru. Stradajici chudak Stech si uz o to zazadal.
17. 05. 2009 | 16:00

blue jay napsal(a):

JAVITE,

Paroubek to zaridi. Budou Jistoty! Uz nikdo v CR nebude stat frontu na hajzlpapir. Bude v neomezenem dostani ten s ksichtem Paroubka. Utri si zadek a prispejes k socialisticke spravedlnosti. Kazdy kousek s usklebkem dostane delnicka trida. Smrad je zadarmo.
17. 05. 2009 | 16:10

agent Smith napsal(a):

Pro blue jay: Ale nebuďme na něj tak zlí. Vždyť udělal i dobré věci. Díky němu vzroste spotřeba vajec, takže čeští zemědělce více vydělaj a tím naroste socialistická modla HDP. Oni ti bolševici budou mít nakonec přece jen pravdu. Díky Paroubkovi se budou mít lidé líp, ovšem musí si hodit vejcem.
17. 05. 2009 | 16:26

blue jay napsal(a):

normalizační kádr Paroubek Paroubek je smesny,

ČSSD pokračuje ve své konfrontační politice. Udržovací vláda je na židlích necelý týden a šéf socialistů už přichází s vyděračským seznamem. Paroubek tak Fischerovi vzkazuje, že pokud nebude vládnout podle socialistických not, nedostane důvěru.
Paroubkova chorobná touha po moci se projevuje ve snaze vládnout a diktovat ještě před tím, než proběhnou volby. Ničím jiným tento seznam požadavků a podmínek pro vyslovení důvěry není. Pokud Lidový dům prohlásí, že chce o něčem jednat, měla by se druhá strana připravit na zastrašování, vyhrožování a vydírání. Jak demokratické...
Kým se Jiří Paroubek obklopil? Co za „image“ vysílá k voličům? Jaký „brand“ nasadil? Dimun, Rath, Brožová.

Metrosexuálové a blondýnka.

To je sociální demokracie?
Jsou to příslušníci bohaté, metropolitní snobské elity, kterým nejde o lidi, natož o chudé.
17. 05. 2009 | 16:26

SuP napsal(a):

Javite -
nejste taky levičák?
Ty výpočty by tomu nasvědčovaly.
Když podělíte 30mld 46 miliony, vychází 651 euro. Bez těch milionů. Ale on vám je paroubek asi nějak nafoukne.....
17. 05. 2009 | 16:31

blue jay napsal(a):

Souhlasim agente,
CR by Paroubkovi mela ukazat jak ho ma rada. Slepice bych nechal v klidu. Kdyz tak scnile rajcata. Me by se lepe libilo dostat Roko Paroubka do musek par paintball zasahu. V rude barve. By to aspon toho tlusteho clovicka co si mysli ze nema minulost odhalilo.
17. 05. 2009 | 16:36

agent Smith napsal(a):

Ti, co to házeli udělali chybu. Měli si vzít prak, aby neměl čas uhnout a ještě se to pěkně rozprsklo.
17. 05. 2009 | 16:39

JAVÍT napsal(a):

SuPe,
nejsem levičák. Jen jsem tady uvedl to, co koluje po internetu.
Nechť s tím každý naloží jak je libo.
Za matematiku (=hloupost) druhých jaksi neberu odpovědnost.
(no já vím, tak jsem to neměl tady zveřejňovat).
Alespoň je vidět jak se dovedou dělat sliby (či chyby) a lid český to žere (pardon "papínká") o stošest.

Jsem rád, že na to přece jen neskočí každý, a doufám že totéž se týká slibů ČSSD !!
17. 05. 2009 | 18:49

SuP napsal(a):

Javite -
to jsem si oddechl!
Bylo by Vás škoda. Fakt je, že tenhle matematický šperk už tu někdo na jiném blogu umístil a se stejnými chybami. Ale - I MUŽI MAJÍ SVÉ DNY!!! :-)
17. 05. 2009 | 20:05

SuP napsal(a):

Javíte -
Víte, co je zvláštní?
Nedělá mi celkem problém dělat ze sebe i na veřejnosti pitomce, jen aby bylo veselo. Ale tady v debatách často zjišťuju, že jsem reagoval jako člověk beze smyslu pro humor. Máte na to nějaké vysvětlení?
17. 05. 2009 | 20:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující nadávky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 05. 2009 | 21:31

RUMCAJS napsal(a):

Předpokládám chlapci, že jste to někdo tlusťochovi vytmavil za mě a tak si nebudu už třepit hubu.
17. 05. 2009 | 23:05

Jeník napsal(a):

TOTO NENÍ SPAM : pouze opakuji pro pana Stejskala to co jsem cítil na nutné uvést k jeho reakci u blogu pana Urbana (který je již na konci pořadí a vývojem zapadne do archivu.) Mé vyjádření se hodí myšlenkově i sem, na blog pana Ing. Paroubka.

Vážený pane Stejskale,
přečetl jsem si Vaše vyjádření u blogu pana Urbana ze 17.5. ve 12,12,35 , kde uvádíte , že jste smazal handlivý spisek (pravděpodobně můj názor na dění v našem státě).

Do této doby jsem se domníval, že jste nestranný a že používáte jeden metr při pohledu na diskuzi a život v našem státě. Dost jste mne zklamal, protože protagonista partaje, ke kterému jsem si dovolil použít určité licence, kterou on veřejně a s oblibou používá. A to jak noc dlouhých nožů, Es kommt der Tag a další jeho hodnocení života v našem státě , kde používá slovník z první poloviny minulého století v sousedním státě. Jeho nejlepší kamarád, se kterým za peníze daňových poplatníků tento "borec" jezdil na společné výlety a různé akce, se rád přirovnával k muži č. 2 v sousedním státě v prvé polovině minulého století.

Prostě je jeden fakt, který znám a vím, jak probíhá - kdy bojůvky ODS připravily akci - házení vajec na Ing. Paroubka - kde dle informací z F 1 se organizují v celé republice pomocí internetu. Je to ta důkladná předvolební akce ODS, o které hovořil několikrát volební vůdce Ing.Zahradil.

Prostě - trochu serioznosti a neprotěžování názorů někoho na úkor jiného by bylo férové.

Jinak přeji Vám příjemný den.

Jeník

V případě, že toto bude smazáno mi pouze potvrdí to, že jste četl, o což mi vlastně jde.
18. 05. 2009 | 09:15

Michal napsal(a):

„Chcete návrat vlády Mirka Topolánka?“ To opravdu nechci. Ale rozhodně nechci ani vládu Jiřího Paroubka.
18. 05. 2009 | 09:20

AA napsal(a):

Pane Paroubek, sociální stát lze financovat pouze ze zisků, které vytvoří kreativní lidé. Vy si na něj vypůjčíte a po nás potopa.

Já jsem například připraven investovat 15 milionů korun do rekonstrukce nájemního domu a kvůli soudruhovi Křečkovi a vám to udělat nemohu, neboť je plný regulovaných nájemníků kteří všichni normálně pracují.
Já tedy nemohu dát práci zedníkům a dalším řemeslníkům a ti buď sedí doma a nadávají na krizi anebo pobírají sociálku a dělají fušky.
Vám je to jedno, - vy máte plat a výhody garantované i kdyby si na ně musel stát vypůjčit.
Ten váš sociální stát po boku Ratha a jeho patologicky amatérkého vidění světa vám umře na úbytě pokud nebudete respektovat fakt, že sociální stát lze financovat pouze z fungující ekonomiky.
Ne že by na tom ODS byla o hodně lépe, ale dokud si v ČR nevyřešíte základní životní fakta, tak tam nebudu investovat ani korunu.
Vy jste politik na baterky a poměrně hodně vybité.
18. 05. 2009 | 09:38

Jochim napsal(a):

... "Lidé jako George Bush a Mirek Topolánek, jejich způsob myšlení, to jsou praví viníci hospodářské krize. Neoliberální doktrína je tak zcela zdiskreditována"...

Obávám se, že zcela zdiskreditovaná je doktrína o možnostech žití na dluh, pane Paroubku. Jestli se někdy něco neosvědčilo v lidské historii, tak socialistické doktríny všech druhů a variant. Vaše pojetí politiky je postaveno pouze na vaší osobní nostalgii.
18. 05. 2009 | 09:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jeníku,

Váš názor je jistě zcela legitimní, nicméně moje představa o korektní, věcné a slušné debatě na těchto stránkách je poněkud jiná (a nic na ní nemění skutečnost, že nějaký politik či kdokoliv jiný používá k označení oponentů různá přízviska s konotacemi nacistických či bolševických reminiscencí).

Na těchto stránkách podobné "diskusní figury", mažu, narazím-li na ně (tedy i tehdy, týkají-li se jiných politků, například přirovnání pana Paroubka k "ducemu" či označení pana Ratha k "führerem").

S Vaší úvahou, že někdo něco organizuje, nemám nejmenší problém.

I já Vám přeji příjemný začínající týden a zajímavou debatu.

Libor Stejskal

P.S. "Protežovat" od francouzského "protégé" neboli chránit či podporovat. To neberte jako jízlivost, prosím, ale jen přátelské upozornění, jak správně toto sloveso v českém jazyce používat.
18. 05. 2009 | 10:01

max napsal(a):

1. "ČSSD má svůj propracovaný program k volbám do Evropského parlamentu". Kde ho lze spatřit pane předsedo?
Vaše volební plakáty (směšné stejně jako některé jiné volební plakáty ost. politických stran) nejsou vůbec o volbách do evropského parlamentu. Je to jen strašení části populace směřující k předčasným volbám.

2. "Lidé jako George Bush a Mirek Topolánek, jejich způsob myšlení, to jsou praví viníci hospodářské krize".
Tak to vyžaduje notnou dávku fantazie. Vydáváte se za ekonoma. Pokud máte alespoň základní znalosti z ekonomie a nejste lhář,tak by jste měl o hospod.krizi vědět více. Svádět ji na Topolánka chce silný žaludek.
Víte něco o amerických státních záručních hypotečních bankách (začínají obě na písmena F a M)? Víte o o tom,že drtivá většina renomovaných ekonomů se shodla na tom,že hlavní příčinou krize bylo a je "žití si nad poměry", tj.realitu a nezodpovědnost části bankéřů a politiků?

3. "útoky na svobodu médií, zasahování do nezávislosti justice, zejména do soustavy státního zastupitelství a také korupce v politice".
Kdo pane předsedo vyhrožuje neustále médiím? Např. Právu odepřením inzerce st.firem po vítězných volbách, MfDnes doporučujete vyhazovy redaktorů z práce (to tu bylo naposled v 70.letech), atd.
Co je dle vás váš bývalý předseda Gross? Není bývalá "nezávislá" nejvyšší státní zástupkyně Mgr.Benešová vaším dnešním stínovým ministrem?

Ostatní nemá smysl komentovat. Bývalá koaliční vláda má spoustu másla na hlavně. Pokud se však někdo domnívá, že Paroubkova vláda by byla lepší než ta bývalá,tak je to jeho právo.
Můj názor je opačný. Jiří Paroubek je dle mého mínění klasickým prototypem populisty a demagoga, politika bez vizí a koncepcí, jen kypycího snahou o získání moci a vlivu bez jakékoli snahy o "tvorbu" politiky, tj. tvorbu a vysvětlování i nepříjemných, ale nezbytných reforem, politických vizí (např. v zahraniční politice, obranné, apod.). Ale to již jsou vlastnosti politika-státníka a tím Jiří Paroubek není a zřejmě nikdy nebude, bohužel.
Škoda,že Václav Havel není mladší :-).
18. 05. 2009 | 10:25

johana napsal(a):

Paroubku, bojím se, že už nikdy nepřestanete otravovat svými žvásty, dokud se vám to jednou nepodaří. Ať už letos na podzim nebo při příštích volbách. Vy jste si totiž na chvíli čichnul k moci a Vám zachutnala velmi. Takřka neomezené rozhodování, luxusní limuzíny, ochranka, plnění vašich přání ještě než je vyslovíte; pro to, abyste znovu usadil své tlusté pozadí do premiérského křesla uděláte cokoliv - nereálnými sliby počínaje přes lži, demagogii až po uplácení voličů, zadlužování země - všechno dobré, hlavně že vy dosáhnete svého. Je mi z vás špatně a děsím se představy Paroubka premiéra.
18. 05. 2009 | 10:46

Martin napsal(a):

obdivuhodné co tenhle chytrák z RaJe dokáže sesmolit
18. 05. 2009 | 10:54

slav napsal(a):

Nerozumím tomu, kde nás kde táhne, Komunismus je praktikována a teoretický rozpracována ruská záležitost. Bojkotem EU Klausovci a komunisté, (Topolánkovci tolerancí) dávají Rusům možnost nás znovu ovládnout. Nějaká myšlenka nebo idea je prd, důležité vždy je čemu ten bordel slouží. Tím neříkám, že vše all right, věřím že tolerance (která u tzv českých pravičáků není) dokáže problémy napravit a částečně řešit.
18. 05. 2009 | 12:24

slav napsal(a):

Pro koho je moc v tomto státě rezervována pro ješity a podrazáky, tak na co ty volby vlastně jsou.
18. 05. 2009 | 12:30

siviez napsal(a):

Pane Paroubek a vy se můžete ohánět nějakými výsledky za 8 let oranžád u moci.Jestli byste napsal že ano takjsme asi byli v tu dobu každý v jiné čr.A jinak vaše neustálé napadání ods je asi už chorobou.klidně vás vyšetří mí kolegové a nebudou to chtít ani proplatit od ZP.
18. 05. 2009 | 12:40

Valerie napsal(a):

Vždy si říkám, že už nemá smysl na lživou propagandu pana Paroubka reagovat, ale nedá mi to. Již samotný název článku je zavádějící "Sociální spravedlnost nebo zisky?". Na sociální stát si musíme nejprve vydělat a k tomu právě slouží zisky, zejména těch podnikatelů, kterým by levice nejraději zdanila polovinu příjmů a tím logicky nastolila ztrátu motivace něčeho dosáhnout a snažit se vytvořit prosperující firmu. Ne každý, pane Paroubku, má zájem v rámci levicového přerozdělování chudším /méně schopným či pohodlným/ pracovat 12 hodin denně.
18. 05. 2009 | 13:14

MS napsal(a):

Zastavím se pouze u jednoho slovního spojení pana Paroubka a to – "vzdělání dostupné všem bez rozdílu sociálního zázemí".

Jak je vidět, autor netuší, co v českém jazyce znamená slovní spojení - sociální zázemí, nebo nechápu, co záchody, koupelny nebo třeba šatny mají společného se vzděláním pro všechny.

Z textu měl asi pan Paroubek na mysli sociální stratifikaci nebo-li česky – sociální vrstvy. Tzn. vzdělání dostupné všem bez rozdílu z jaké pochází sociální vrstvy – že?

Sociální vrstvy mají shodné společensky významné znaky, kterými se liší od ostatních vrstev.
Třídní společnost je vymezena vlastnictvím hmotných prostředků. Jeden z třídních rozdílů je výše příjmu, ….

Sociální zázemí – znamená něco úplně jiného.
Takto bych mohla rozebírat pomalu celý Váš článek.

Možná, že podceňuji Vaši erudovanost v politice, ale erudovaný ve významu jednotlivých českých slov a slovních spojení doopravdy nejste.
18. 05. 2009 | 13:30

JAVÍT napsal(a):

SuPe (17.05.2009 20:05:32)
Vysvětlení nemám, sám v tom občas "plavu".
Zdravím vesele s poznámkou: bude hůř !!??
Není nutné brát vše "smrtelně" vážně a rozčilovat se nad hloupostí jiných.
18. 05. 2009 | 15:23

Jochim napsal(a):

Pokud existuje nějaká spravedlnost, tak ta sociální je s ní v přímém rozporu.

A odkdy je zisk negativní instituce ???

Zkuste se nad tím názvem zamyslet.
18. 05. 2009 | 19:14

Vasja napsal(a):

Jochim.
Tak na to nejlépe odpoví Leváci.
18. 05. 2009 | 20:58

JC napsal(a):

jochim,
Uvědomte si, že blog včetně nadpisu je určen především pro čtvrtmozky, kteří si podobné otázky prostě nemůžou dovolit.
18. 05. 2009 | 21:23

Kormoran napsal(a):

...Paroubku, az si otevrete , socialisticky " neziskovy" krmnik , doufam , ze opet nebudete macet svuj spinavy palec v gulasi z masa z"nuceneho vyseku" pri roznosu pro neziskovou delnickou tridu , samozrejme socialisticka doba obedu je od 11.00 do 18.00, i dele....
A ja hlupak myslel, ze vykazu-li zisk, tim zaplatim i dan tzn. budou penizky i na soc. zabezpeceni))))) Paroubku , pred tebou se neda utect , ani na Mars!
19. 05. 2009 | 03:30

Kormoran napsal(a):

Pro pani Valerii i MS , taky casto o tom premyslim , je fakt takovy Tronda?Nebo ten VUML dalkove nedodelal? Kazdopadne mnoha lidem zasazenych damami z Pandoriny skrinky se vyplody tohoto typu libi. Mistopredsedkyne SZ , taky prekvapila BIOMASOU))))))) A jede dal)))))))
19. 05. 2009 | 03:54

Kormoran napsal(a):

Pane Max ! Absolutni souhlas!
On Je takovy radoby cisar , pekar mu nakope zadek, ale chce to cas , ten Werich vedel pro koho ma psat sve pohadky)))))
Ale von i ten cisar nakonec dostane rozum !!!! Paroubek nikoli!!!!!)))))
P.S. Pro soudruha Paroubka!Zamenovani osob v teto pohadce je zakazano!!! Pod pokutou tricet sribrnych-v- CR . Mezinarodne 250000 USD, nebo federalni veznice )))))
19. 05. 2009 | 04:41

Kormoran napsal(a):

..... a naposledy! Paroubku Ty socialisticky myslis , ale kapitalisticky uvazujes! Koukni Brozova je dobry tah , ale to by musela i socialisticky smyslet!!!!!!!!)))))) Doufam , ze bude svolna i v te soc .velkovyvarovne!!!!!)))
Proletari vsech zemi....))))))krasne)))
19. 05. 2009 | 05:03

vanTomas napsal(a):

milí socinženýři, "kdo z Vás to má"?!!....to je holt ta politika sociální spravedlnosti v praxi :))
19. 05. 2009 | 13:38

siviez napsal(a):

pro leváka.budu stručný.Jseš blbec.myslím že k tvým hloupým výkřikům tady to naprosto stačí.
19. 05. 2009 | 21:29

IvetaatevI napsal(a):

Nad Vašimi kecy zůstává zdravý rozum stát. Taktéž nad slogany na Vašich plakátech. Styďte se, Paroubku.
Posílám Vám jedno vajíčko (na tvrdo)

S pozdravem
Iveta
20. 05. 2009 | 19:09

potulny napsal(a):

Paroubek je paranoidní lhář těžící z lidské závisti a hlouposti.
LEVÁK je toho zářným příkladem, že tyto vlastnosti jde umocnit.
22. 05. 2009 | 11:54

standa napsal(a):

Pane Paroubku, styďte se, necháváte na vašich mítincích útočit stádo vašich tupých voličů na člověka, který tam přišel slušně vyjádřit názor.Je mi z Vás na zvracení, x lidí se vrhlo na jednoho člověka a Vy si tam dál řečníte.Hnus! http://www.youtube.com/watc...
22. 05. 2009 | 13:27

Taar napsal(a):

Z blogem pana Paroubka nelze než souhlasit, snad s jedinou poznámkou.
Krize nekrize, již druhá "exkurze" ODS do vlády skončila opět fatálním propadákem.
25. 05. 2009 | 12:07

Taar napsal(a):

A ještě něco.
Tak se mě zdá, že "modří chlapci" stupňují nenávist proti ČSSD a doslova zuří. Vážení, ale pozor!!! Stupňovanými útoky a nenávistí ke všemu co není modré, naháníte jen hlasy komunistům. Občan bude znechucen a posléze bude komunisty volit natruc. A to já a doufám ani vy "modří chlapci", nechceme. Komunisti, ti ať si sedí ve svém "rudém hnízdě". Tam jim to sluší!
25. 05. 2009 | 12:18

Rolen napsal(a):

Sociální stát u nás ovšem v podstatě neexistuje. Finanční trasfery se neuskutečňují tzv. přerozdělováním od bohatých k chudým, ale naopak. Příklad: stát poskytuje např. nákladnou službu ochrany majetku (policie, soudy, armáda, hasiči, informační služby (různé registry)...). Platba za tyto služby by měla kryta majetkovou daní...ta je ale mizivá), jinak řečeno stát poskytuje movitým služby téměř zadarmo. Jde o velké částky. ČSSD by se měla zamyslet jestli by šlo např. snížit daně z příjmů, ale i DPH a naopak zvednout majetkové daně. Nebo prostě analyzovat - komu a kolik služeb stát poskytuje a kolik tento člověk (firma) za to platí?
25. 05. 2009 | 17:05

Markéta napsal(a):

S článkem souhlasím. Vyprázdněná ODS nabízí nejhorší způsob politiky. Je snad ještě vyhraněně demokraticky pravicová? Nebo páteří strany jsou jen lobistické a mafiánské praktiky? Stačí vzpomenout prezidentskou volbu, Kubiceho zprávu, nebo aféru státní zástupkyně. Myslím, že tvář i vnitřek ODS je jasně čitelný a jak pozoruji nedivím se odlivu i těch skalních dlouholetých voličů.
27. 05. 2009 | 16:26

Taar napsal(a):

Nemohu si pomoci ale:
Že ODS lže, lže a lže, nato si už člověk zvyknul.
Že předsatvitele ODS rodiče zapoměli vychovat a tudíž mají chování "řeznického psa, tak nato se snad také dá zvyknout.
Ale že si osvojí praktiky používané v začátcích fašistického režimu, kde to taktéž začínalo házením "potravin", tak to už je příliž.
Pro oponující "modré chlapce" připomínám, že házení "potravin" není jediná věc, kterou představitelé ODS už použili z repertoáru fašistické minulosti.
ODS je nutno prostě zastavit. Jinak se dostaneme tam kde to skončí občanskou nesvářivostí a všeobecným násilím.
P.S. Shrnuto a podtrženo:
Čert nám byl dlužen minulé "rudé" a nynější "modré" bolševiky!!!
28. 05. 2009 | 11:18

Taar napsal(a):

A ještě něco.
Vážení "modří". Velice Vás prosím. Odpusťte si šílené kombinace schizofréního pana Topolánka o řízení kampaně s vajíčky z Lidového domu!
A zvláště pak sprosté napadání pana Langra v podobě slov jako "pinkl", vekslák" a podobně na adresu pana Paroubka.
Jestli chce ODS takto vychovávat naše děti, tak pán bůh s námi.
Opravdu se mě nechce věřit, že pan Langr má vzdělání...
28. 05. 2009 | 11:26

Věra napsal(a):

Nechápu, jak tu (v komentářích)někdo může obhajovat vzniklou situaci. Uráží mně "vajíčkové" útoky. Je to ubohé a hrozně snadné. Úroveň studentů (a české veřejnosti vůbec) hluboce poklesla. Klíče byli alespoň inteligentním, nápaditým a důstojným způsobem protestu. Je to ostuda, když se toto u nás děje před volbami do EU parlamentu. Mladí lidé, kteří vlastně ani pořádně nesledují dění v ČR se přidali ke stádu tupých ovcí. Jsou to ignoranti.
Držím vám palce, protože jste v opravdu nelehké situaci.
29. 05. 2009 | 10:10

Ostravák napsal(a):

http://www.novinky.cz/domac...

Kdo zaplatí škody na aparatůře atd , Píšou že hlavní organizátoři asi ze strachu skladají zbraně . No ,ale vajíčkem to určitě bolí
29. 05. 2009 | 13:37

johana napsal(a):

Milá Věro, a)když už píšete o inteligenci, tak si, prosím, zkontrolujte text, který jste napsala, aby Vám tam nezůstaly hrubky.
b) právě mladí lidé prokázali, že nejsou ignoranti, k nikomu se nepřidali, ale sami byli iniciátory. Kdyby byli tupé stádo, tak by poslouchali páně Paroubkovy žvásty. A že úroveň projevů poklesla? Na hrubý pytel hrubá záplata. Paroubkovi není cizí používat hrubé výrazy, urážet, zesměšňovat, a tak se nedivte, že mládež zvolila tuto razantní metodu. A prosím, všimněte si, že to nebyl útok na ČSSD ale na Paroubka. Velmi si těchto mladíků (sama jsem důchodkyně)považuji, že tak jak tyto útoky spustili, dokázali je i zastavit. Prostě, kdo seje vítr, sklízí bouři.....
29. 05. 2009 | 22:51

Honza napsal(a):

Jděte už do paďous, politický "šmoku"
30. 05. 2009 | 01:03

T.S. napsal(a):

Pane Paroubku. Nemohu s Vámi souhlasit v oblasti ekonomické teorie, kdy tvrdíte,že dnešní ekonomická krize lze brát jako selhání neoliberalistické doktríny, nebo vlastně mohu, pokud budu následovat kupříkladu dílo nositele Nobelovy ceny profesora Hayeka o tom, že neoliberalismu je pouze převlečený Keynesianismus... Dnešní krizi bych proto spíše bral jako důkaz, že státní zásahy jsou ty, které způsobují nerovnováhu, protože pokud se podíváme do základu krize samotné, dostaneme se do období politika Billa Clintona a jeho sice dobře myšlené, ale zcela chybné hypoteční politiky a její podpory. Prosím pane Paroubku, buďte korektní a bavme se opravdu o faktech a ne Vašich silných slovech...

PS: Mohl byste označit jeden krok, jak Mirek Topolánek světovou ekonomickou krizi způsobil?
30. 05. 2009 | 14:48

dr. Spina napsal(a):

Paroubku, už se zjistilo, kdo přefikl Paroubkovou? Tvrdík? Nebo Dimun? A co s tím budeš dělat?
30. 05. 2009 | 16:49

Dělník napsal(a):

Vždy, když se zamýšlím nad tím, proč je tolik rozdílností
mezi lidmi, uvědomuji si, že je to především proto, jaký
máme osobní "žebříček" hodnot. Kromě tohoto "žebříčku"
je podle mne ještě velmi důležité, zda jsem ochoten přijmout,
že je vhodné jednat také se souladem se svým svědomím ( můj
vnitřní hlas či rádce nebo "diskutér s nímž si rozprávím").
Možná, že jsou lidé, kteří tento pojem neznají, připouštím,
že je to možné.
Nechci zde tato interní duchovní - ryze soukromá - poznání rozvádět,
neboť nejsou tématem tohoto blogu.
Tématem je "růžový" Paroubek vs. "modrý" Topolánek,názorová smršť
rozdílností názorů, respektuji tuto "smršť" včetně urážek,
podpásovek na obou stranách, vyhrocených názorů typu "socan".
Také jsem připraven přijmout fakt, že aristokracije Národa
Českého je ta jediná, která je schopna vést tento národ k
prosperitě, demokraciji a pod.
Jsem připraven také přijmout fakt, že lidé nejsou až tak potřební,
že je jich "mnogo", tudíž překážejí jistým skupinám v tom, že
je třeba se o ně "alespoň nějak postarat, anižbychom vypadali jako barbaři,
vědoma si letopočtu 2009, což nám může snížit ony zisky z otroků".
Koneckonců - co je to jeden člověk - jeho rodina, děti, jejich rodiče,
obyčejný rektální odpad a překážka v mých ziscích, zotročuje to mé čisté zisky !!!
A to platí, podle mého názoru o všech lídrech všech politických stran,
jež se pokouší o Naši přízeň v následujících předčasných volbách.
Ale už dost mé levicové a komunistické demagogie !!!
Chci Vás poprosit o to, prosím, shlédněte dokument o tom, co se děje
opravdu kolem Vás, naprosto skrytě, bez Vašeho vědomí, a to především
v USA, avšak s dopadem i na naši vlast !!!
Zcela záměrně zde neuvedu přímo odkazy na příslušnné www., pouze
chci vyvolat Váš (ne)zájem o pohled na to, co je skryto Vašemu vědomí,
co je záměrně utajováno, abychom byli vzájemně v rozporu, abychom si "šli po krku",
abychom se nenáviděli !!! Opět upřímně se přiznám, že jsem již podobnou
prosbu vyjádřil na jiném blogu ( Jan Berwid-buquoy ), kde jsem se potkal
s nepochopením.
Tedy - Zeitgeist Addendum, Zeitgeist (Movement).Dokumenty o Bilderberg Group,
Ilumináti. ( např. Nenásilí.cz )
Víc Vám toho nabídnout nedokáži, nicméně pokud shlédnete (vydržíte ony 2-hodiny
amerického dokumentarismu ), pak si jistě uděláte ještě trochu jinou
představu o občanské společnosti jak v USA, tak i v jiných zemích této
planety. ( Podotýkám, že dokumenty jsou již opatřeny cz. titulky, jen je potřeba
hledat ! ).
31. 05. 2009 | 19:27

Dělník napsal(a):

To Johana :
Mně je 57 let, tudíž "Novotného až Husákovo dítě", nestydím se za to, prožil jsem si údobí, které nepovažuji v žádném případě za skvělé, naopak !
Chci však sdělit, že je naprostá škoda, že zákony této Země neumožňují lidem kolem 25.-ti let vstupovat do vládních pozic, neboť to jsou lidé otevření dialogu, jsou ochotni naslouchat, ochotni přijmout názor starších pokud jim není vnucován, ale pouze dán k přemýšlení (rozvaze).
A mají NÁZOR, byť mnozí je spojují pouze s lehkovážností, nevyzrálostí a pod.
Pokud má něco smysl v politice ČR, pak to jsou mladí lidé s příslušným vzděláním ( kromě Grossů - samozřejmě/ co? pane Paroubek-jak je ale předem vychytat, co?).
Já opravdu dávám přednost mladým, nebojím se toho, že by selhali.
Nemají však šanci a bohužel, nikdy nebudou mít, neboť tyto pozice si usurpili pomocí věkové minimálnosti Paroubci, Topolci, a jiní.
Škoda...
31. 05. 2009 | 20:28

Berounský napsal(a):

Pane Paroubku,
Ten Váš Evropský sociální stát je jen výmysl na ochranu lenochů,příživníků a vyžírek. Stojí to pouze peníze které vyprodukoval někdo jiný. Hezky se to rozdává když to neni z Vašeho. Je z podivem že nejvíce proti Vám vystupují studenti VŠ- čím to asi je? Populismus a slibování to Vám jde dobře ,ale žere Vám to už jenom neschopná a líná lůza. Pochopitelně to můžete svádět na ODS,to je Váš spůsob využití všeho ve vlastní prospěch. V podstatě jenom sklízíte co jste zaseli. Zeman Špidla Gross a vy máte největší podíl na zhrubnutí politiky u nás. Pokud chcete aby se Vás novináři zastali ,bylo by dobré si vzpomenout na Hnůj, a póvl. To jsou slova ČSSD. Takže podle reklamy Knorr -přidej vejce :-) přeji krásný den
01. 06. 2009 | 09:11

Dělník napsal(a):

to Berounský...
Pane Paroubku,
Ten Váš Evropský sociální stát je jen výmysl na ochranu lenochů,příživníků a vyžírek. Stojí to pouze peníze(,) které vyprodukoval někdo jiný. Hezky se to rozdává(,) když to neni(í) z Vašeho. Je z(s) podivem že nejvíce proti Vám vystupují studenti VŠ- čím to asi je? Populismus a slibování to Vám jde dobře ,ale žere Vám to už jenom neschopná a líná lůza.

Víte pane, není lůza co lůza.
Není inteligentní člověk co Hovado.
Není Paroubek co Topol.
Díky, že jste mi vysvětlil, co Nejsem !!!
01. 06. 2009 | 20:51

Replica watches napsal(a):

Replica watches are not widely embraced by a lot of people and this is because they are known to be cheap. The really watch is not cheap in fact they are very high quality watches that are duplicates of what you would find in an Omega. You'll receive a watch that is the same exact weight and looks identical to an Omega, so why not choose the more affordable option?Replica watches for you to save a large sum of money!http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:07

Hermes Belts napsal(a):

Škoda vajec na takového Pa...ka.

P.S.: S jídlem by se mělo nakládat s úctou.
24. 07. 2009 | 19:27

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
16. 08. 2009 | 13:29

Josef Wolf napsal(a):

Vážený pane Paroubek,
předem přeji krásný den. Docela mne udivuje, jak je panu Kalouskovi beztrestně dovoleno vyjadřovat na půdě PS vůči jeho kolegům poslancům. Co však mne šokuje je skutečnost, že poslanec Kalousek vystupuje v PS za stranu, která do PS NEBYLA zvolena. Pakliže setrvává v PS po vystoupení z KDU ČSL, pak to může být pouze jako nezařazený poslanec. Jak může ve veřejných sdělovacích prostředcích vystupovat a říkat, my poslanci za TOP 09, jako po dnešní schůzi PS v ČT24. Vědět, jak správně formulovat stížnost na Ústavní soud, určitě bych to provedl.
S přátelským pozdravem
Josef Wolf
25. 09. 2009 | 13:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy