Přání k 70. narozeninám Václava Klause

08. 06. 2011 | 07:58
Přečteno 15513 krát
Když slavil Václav Klaus šedesáté narozeniny, požádala mne Libuše Benešová, zda bych nepřispěl do sborníku, který se u příležitosti výročí chystal. Napsal jsem tehdy mimo jiné i toto:

Vážený pane profesore,

Historie…má i svou odvrácenou tvář. Je často nemilosrdná k těm, kteří nedokáží včas odejít - například proto, že je v jejich rolích „uvězní“ historické okolnosti, zalíbení v moci, či představa, že to bez nich nejde. Mohou se tak nakonec stát postavami tragickými nebo tragikomickými …

K Vašim šedesátinám mi tedy nezbývá než Vám přát, abyste v roli politika už neslavil své příští kulaté výročí... Jinak se vystavíte nebezpečí, že se jenom zrychlí proces, který začal již před nějakou dobou - totiž degradace Vašeho historického odkazu, který je dnes ještě stále založen na tom, že jste se v prvních fázích transformace z různých důvodů stal symbolem změn i garantem sice kontroverzního ale zároveň civilizovaného rozdělení Československa a že jste politickým soupeřem, nad kterým se těžko vyhrává…


Jak víme, Václav Klaus této rady neuposlechl. A ačkoliv v roce 2002 odstoupil z pozice předsedy Občanské demokratické strany, na začátku roku 2003 kandidoval na funkci prezidenta. Byl zvolen ve třetím kole třetí prezidentské volby, tedy na devátý pokus, s pomocí Komunistické strany Čech a Moravy.

Během svého prezidentování už nenabídl nic, co by se jen přiblížilo Klausovi-reformátorovi ze začátku devadesátých let, který se sice v lecčems mýlil, ale jehož četné přehmaty a chyby se přece jen daly relativizovat odkazy na nesmírnou složitost postkomunistických reforem.

Klaus coby prezident není politikem ženoucím zemi vpřed, ale pouhým mocnářem. Tedy mužem, pro něhož se hlavním cílem všeho snažení stal pobyt u moci.

Jelikož se už nemohl zviditelňovat reformami, přicházel postupně se stále bizarnějšími názory a postoji: kritikou „humanrightismu“, „NGOismu“ a multikulturalismu, či teoriemi globálního „neoteplování“, „europeismu“, „soudcokracie“ a (vlastního, svérázného konceptu) „postdemokracie“. V Evropě se politicky definitivně „odepsal“, když oddaloval podpis Lisabonské smlouvy, aby nakonec podepsal za cenu vydírání s pomocí tzv. české výjimky.

Klausovy některé postoje byly na hranici ústavnosti, jiné si zasloužily ústavní žalobu pro podezření z přímého obcházení Ústavy.

Odmítl se řídit některými soudními rozhodnutími. Jako na běžícím pásu vetoval zákony, ač ještě před začátkem svého prezidentství tvrdil coby kritik Václava Havla, že vet má být v parlamentní demokracii jako šafránu. Velké otazníky vzbuzují i některé jeho milosti z poslední doby.

Po odchodu z ODS v roce 2002 se Klaus postupně posunul do politického teritoria, kde vládne extrémní skepse k Evropské unii a nacionalismus. Jeho obhajoba bývalého volebního lídra extrémně pravicové Národní strany Ladislava Bátory, jakož i spojenectví s lidmi nabízejícími xenofobií a konspirační teorie, ho zařadila do názorového milieu, které Tomáš Halík nazval fašizujícím světem českého maloměšťáctví.

Klausovou nejposlednější perlou je jeho tvrzení v polemice se spisovatelem Jiřím Grušou, že se jen snaží usilovat o to „ abychom z jedné nesvobody nepřešli moc rychle do nesvobody jiné, abychom z jedné nedemokracie (říkalo se jí lidová demokracie) nepřešli téměř plynule do jiné nedemokracie, které se říká postdemokracie nebo také právní (nebo spíše soudcokratický) stát.“

Jinými slovy, prezident země, pro něhož by měla být ochrana právního státu hlavní prioritou, nás varuje před právním státem.

Jak jsem napsal už v roce 2001, historie je nemilosrdná k těm, kteří nedokáží včas odejít. Václava Klause si tak nejvíce lidí mimo Českou republiku bude nakonec pamatovat nejen pro jeho obstrukce v době ratifikace Lisabonské smlouvy, ale také kvůli video klipu, v němž si, řečeno jemně, „přivlastnil“ drahé protokolární pero během konference s chilským prezidentem.

Klausovi lze k jeho sedmdesátinám přát opět jen to, co jsem napsal už v roce 2001. Klaus ale bohužel prohlašuje, že se z veřejného života nemíní stáhnout ani po skončení svého prezidentství, takže jeho politický a intelektuální úpadek bude pokračovat i po roce 2013. Jelikož už teď je postavou tragikomickou, lze jen konstatovat, že evidentně usilovně hledá cestu do pověstného propadliště dějin.

Deník Referendum, 7.6.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sladký napsal(a):

Ten člověk se stal známým především tím, že za dohledu kamer UKRADL na státnické návštěvě pero. To je něco tak šokujícího, že si jen stěží lze představit nějakou obdobu. Máme presidenta, s nímž se představitelé jiných zemí odmítají setkat, člověka, který vzbuzuje nechápavý údiv u desítek milionů obyvatel naší planety.Člověka, který zostuzuje náš národ který už tak je dostatečně zostuzený.Husákovská ČSSR byla Absurdistánem.Česká republika v čele s duševně chorým člověkem je Absurdistán na druhou-pokud ne přímo na třetí.
08. 06. 2011 | 08:21

Vládík napsal(a):

Vážený pane Peho, "politický a intelektuální úpadek" bohužel delší dobu pozoruji i u Vás :-) Pěkný den.
08. 06. 2011 | 08:22

Martin napsal(a):

Pehe jsi trapný, proč nenapíšeš rovnou že ti na Klausovi vadí že neskáče tak jak Bilderberg píská ?
08. 06. 2011 | 08:23

almost glossed™ napsal(a):

Autor: Velmi výstižné. Děkuji.
08. 06. 2011 | 08:26

Drzá zrzka napsal(a):

Není to krása? Do roku 2013, ale jak se zdá, i po něm, budete mít koho pranýřovat.:o)
08. 06. 2011 | 08:28

Sladký napsal(a):

Pane Stejskale, prosím, stanovte minimální délku příspěvku.A pokud dotyčný neprokáže, že je schopen napsat 1O-15 řádků smysluplného textu, mažte všechny jeho štěky a blafy, jinak se i z této diskuse stane smrdutá žumpa.
08. 06. 2011 | 08:29

resl napsal(a):

Bohužel je nemocný svou mocí a to člověk nedostatečně duševně vybavený, neví. Výběr jeho spolupracovníků a známé české lokajství, mu umožnilo hledět na sebe, jako na mozkového vůdce národa. Myslím, že jej také hodně "trápí" osoba V. Havla, když poznal,že nikdy nebude neohroženým a statečným, jak by se tak rád viděl. K tomu se ovšem nikdy nepřizná. Dokonalý není nikdo, ale nemusí to pro Evropu a svět troubit zrovna z prezidentské funkce. Řekl bych, že věkem se stává zlým a je třeba mu to neustále říkat. Pochlebování vede k jeho dnešnímu, zoufalému stavu. Už to, že mu vždy pomohli komunisti ve volbě, by mělo jeho obdivovatele varovat. Neptali se nikdy proč to dělali ?
08. 06. 2011 | 08:38

Drzá zrzka napsal(a):

Sladký

Tipla bych, že Váš návrh v 8:29 je přesně to, na co Václav Klaus upozorňuje. Přemíra různých zákonů, vyhlášek a nařízení, někdy docela jdoucích proti sobě, značně svobodu oklešťuje.

Jistě namítnete, že to je nesmysl, takže raději vyklízím pole, pro Vaše smysly. :o)
08. 06. 2011 | 08:39

blue jay napsal(a):

Sladky bojuje,

Zada Stejskala aby omezil délku příspěvku. Vubec se Sladkemu nedivim. Sladky se tu obecne zmuze jen na par slov. Ktere jsou jak sem sam pise "smrdutá žumpa".
08. 06. 2011 | 08:41

Vico napsal(a):

Článek jsem si již přečetl na Referendum a už v té chvíli si představoval, jaké asi budou odezvy různých pehefobů a kikinologů.

Já jsem se zejména pobavil zjištěním, že bývalá vrchní kikinoložka Libuše Benešová požádala Jiřího Pehe aby přispěl oslavným článkem do sborníku, který se chystal k výročí šedesátin V.Klause.

To byla od Benešové opravdu ale opravdu kardinální chyba :-))

Druhá věc jen tak na okraj. Václav Klaus u velkorypadla a později v Hamburku "silnými slovíčky" označil německou exekutivu v čele s Merkelovou z populismu ne-li bláznovství stran postupného odklonu od jaderné energie.

Nebudu tu rozebírat kdo má pravdu, ale opravdu si nedovedu představit ten jekot z Hradu, kdyby si něco podobného dovolila říci Merkelová při své návštěvě Brna.
08. 06. 2011 | 08:44

Míval napsal(a):

Říká se, že kvalita lídra se, kromě jiného, pozná i podle lidí, kterýni se obklopuje. Podle zcela obskurní hradní kamarily, v níž pro úplnost chybí snad už jen magistr Kelly, bych řekl, že s Klausem je to už teď mnohem horší, než článek naznačuje.
08. 06. 2011 | 08:44

ld napsal(a):

Autor,

Škoda, blog hezky pojednává o Klausovi, ale příjde mi nevyvážený. Chvála dalšího arcilotra Havla z něj čouhá jako Vondráčkové žalobomilství. Záměrem blogu jistě nebylo vytvořit porovnání, kdo je větší úpadce národa. Tím zbytečně nahráváte hanahJaklové, Bartošům, Bobinám na metr před brankovou čáru prázdné kasy.

Nezbývá než dodat přání, že bábovku k dalším narozkám stačí poslat do nějakého senil-sanatoria, které si tento velekradák samoplátcovsky uhradí.
A dějiny? Budou srovnávat Valdštejna a Klause, který z nich uloupil více, a jak mnoho lámal vaz českému lidu; oba vrženi do fekální stoky by tuto umazali...
08. 06. 2011 | 08:46

ld napsal(a):

DZ

jsa chlapem s pohaslými loveckými instinkty, jímá mně těžko popsatelná panika, když napíšete slovo "oklešťuje". Poněkud zbaběle si dám raději frťana...
08. 06. 2011 | 08:53

neo napsal(a):

Pehe, to nebylo přání k narozeninám, ale sprostá urážka. Jste hulvát. I když prezident zůstal pravděpodobně nad věcí a Pehe je pro něj taková malá bezvýznamná nulička v záplavě komentátorů politiky.

mimochodem, první volba byla tajná, takže spekulujete o tom, že byl prezident zvolen hlasy KSČM. Druhá volba byla veřejná a nevím o tom, že by pro Klause zvedl ruku nějaký komunista. Ti měli vlastního kandidáta, stejně jako SZ.
08. 06. 2011 | 08:54

ld napsal(a):

Sladký,

napsal jste to dobře.
08. 06. 2011 | 08:56

Rumcajs napsal(a):

Jo Pehe, kdyby se učil a nebyl blbej, mohls být taky prezident.
Takhle Ti nezbude, než poštěkávat a dorážet na Klaousovo fusakle.
08. 06. 2011 | 08:57

Pepa 3 napsal(a):

A pozor, konec jakékoliv rozumné diskuze je zde dříve, než začala. Objevila se modrá sojka. Přišel okopávat kotníky a vnášet svá moudra! Jaká to asi mohou být moudra, když nezná ani význam slova "minimální", které použil Sladký ve svém příspěvku. Odcházím, další diskuze zde nemá cenu. Ledaže by pan Stejskal pochopil, co je horší, zda cílené bourání diskuze lidmi jako je hoven, blue jay a někteří další a nebo použití běžných lékařských označení duševní úrovně a inteligence některých jedinců.
08. 06. 2011 | 08:58

Dočekal napsal(a):

Dovolím si vložit sem pár bonmotů. Doufám, že mi místními "pravověrnými" bude pro tentokrát prominuto.

"Pět minut smíchu nahradí krajíc chleba v břichu."

"Politici nás viní z toho, že jsme prožrali i to, co oni rozkradli."

"Největší problémy kapitalismu jsou způsobeny neochotou prostých lidí pracovat do úmoru za mzdu, která stěží stačí k prostému přežití."

"Lež nemá naději na úspěch, pokud se nenajde dost těch, kteří lháři uvěří."

"Nejsou zlí páni. Zlí jsou jen zpanštělí chudáci."

"Je vždy lepší vládnout peklu, než sloužit nebi."

"Chceme jenom slušné žití, my nechceme koryta. Ty necháme pro prasata, budeme mít jelita."

"Kdo nekrade s námi, krade proti nám."

"Za každého člověka mluví pouze činy. Slova jsou vždy jen slova."

"Podnikatele, vzniklé za vlády Václava Klause, dělíme na kontroverzní, odsouzené, uprchlé a zavražděné.
Zvláštní skupinu tvoří živnostníci. Ti si ale vydělávají na živobytí prací, takže to jsou vlastně socky."

"Úspěšný podnikatel je ten, který neplatí daně."

"Modří chudáčci tlačí tu svoji káru a přes tu nakradenou hromadu nevidí, že se blíží k propasti."

"Klausovy děti dospěly. A zmodraly."

"Prý odstoupil Václav Klaus! Ano, ale pouze od okna, to aby se nenastydnul."

"V odstupu času se neomylní vůdcové nezřídka stávají tím největším omylem."

Pokračování příště.
08. 06. 2011 | 08:59

ld napsal(a):

neo,

to plebejství o kterém píšete naočkovaly českému národu bytosti Klaus, Železný, Melčák, Vondráčková, Havel. Střílet po Pehem je pitomost. On jen drží zrcadlo. Maximálně vás můžou srát jen vržená prasátka. Víc nic.
08. 06. 2011 | 09:06

scallop napsal(a):

Vico

K tomu jeho mentorovani Nemcu - skoro to vypada ze Vaclav Velkorypadlo Klaus trpi deficitem demokracie ...
08. 06. 2011 | 09:09

blue jay napsal(a):

id,

Pehe drzi zrcadlo hlavne pred sebou. Typicky zamindrakovany Cech. Plny plku a predpojatosti.
08. 06. 2011 | 09:09

Vlkodav napsal(a):

Díky Bohu, že máme Klause. Kdyby byl prezidentem někdo jako Pehe, tak by to bylo, souzeno dle tohoto blogu, mnohem horší.

Jen se děsím, kdo přijde po Klausovi.
08. 06. 2011 | 09:11

Dočekal napsal(a):

Pepa 3:

No vidíte. Konkrétně u vás bylo tedy cíle dosaženo.

Ti "vopruzové," které jste vyjmenoval, tady mají svoji nezastupitelnou roli. Oni totiž působí jako spolehliví odpuzovači všech slušných diskutujících.

Záleží tedy pouze na nás, jestli to tady necháme na pospas jedincům s nicky Rumcajs, hoven, blue jay, Vlkodav a dalším.

Jak vidíte, tak já jsem to nevzdal ani poté, co se tady objevilo toto:
------
"blue jay napsal(a):
Václav Dočekal alias D47-Vendys byl v komunalni politice.
Za KSCM. Take byl pilot, strojar, stavitel a procestoval 80 zemi za totality. Ve skutecnem zivote byl ale udavac STB. Aspon tak ho poznali ctenari na Outsidermedia.cz. Byl odtamtud vyhozen. To je D47.
18. 01. 2011 | 17:19
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923"
------
Od onoho 18. ledna letošního roku se tady prezentuju pod svým občanským jménem. A mám bžundu z toho, že některým jedincům naskakují pupínky už jen při přečtení mého příjmení.
Nechci vás přemlouvat, ale ten svůj odchod z těchto diskusí si ještě rozvažte. Sice tím budete riskovat, že se na vás občas přilepí nějaký frustrát, ale to jistě přežijete.
Snažte se to zkrátka brát z té lepší stránky. Já to tak dělám a někdy se přitom docela dobře bavím.
08. 06. 2011 | 09:12

blue jay napsal(a):

Id?
Proc jen Klaus, Železný, Melčák, Vondráčková, Havel? A co Gross a jeho soukmenovci? A nebo vam k pojmenovani vsech brani vase politicka prislusnost? Proc byt tak selektivni?
08. 06. 2011 | 09:13

Lop napsal(a):

Klaus byl a je tragédií pro tento stát. Souhlasím s blogem.
08. 06. 2011 | 09:14

Petr Mach napsal(a):

Když trpaslík nevyskočí na obra, tak mu aspoň počůrá nohu...aneb Pehe opět perlí. Obsese Klausem je bezmezná...
08. 06. 2011 | 09:15

Dočekal napsal(a):

Díky Bohu, že máme Vlkodava! Jinak bychom ani nevěděli, že služební vozidlo, poskytnuté ústavnímu činiteli pro využití k JEHO soukromým účelům je automaticky dáváno k dispozici také jeho rodinným příslušníkům.

Blahoslavení chudí duchem! A lháři zvlášť.
08. 06. 2011 | 09:15

jarpor napsal(a):

Mno,
jak bylo možno předpokládat, minulý souhlas s autorem byl jistou vyjímkou...

Pan Pehe má kliku. K jeho narozeninám mu nikdo tak podobné, jednostranné a jen negativismem zasažené "přání" nenapíše.

Pehe i Klaus jsou v mnohém jako dvojčata - oba si myslí, že konají jen dobro, oba si nepřipustí svou ješitnost, nepřipustí si své omyly, oba si myslí, že "sežrali rozum lidstva", že jen jejich názory jsou ty správné, pravdivé, objektivní.

Přitom oba jsou jen lidé se svými dobrými ale i špatnými vlastnostmi, s chybymi ve svém konání.

Oba mají rádi moc - avšak, zde je zásadní rozdíl - zatímco Klaus jde pro tu moc svou osobou, neschovávaje se za jiné... Pehe by rád onu moc uchopil cizí rukou... radami, stojíce v pozadí naslouchajícímu... schovaný za větrem... on nic - jen přece radí...

A ještě jeden rozdíl spatřuji jako zásadní - zátímco o Klausovi svět ví ( v dobrém i špatném ) kolik toho ví o Pehe ? Ví vůbec o něm ?
Nemyslím, že by to Pehe snášel s pokorou, jako prostě fakt toho, kdo kde "stojí" a co vykonal...
Výsledkem je, mimo jiné - nevynechání jediné příležitosti ke kopanci - i zde uveřejněné "přání".

Pehe má kliku. Jím se nikdo zabývat u příležitosti jubilea zabývat asi nebude. On totiž se těžko někdo tak jednostranně negativistický k němu a ke všem počinům páně Pehe najde...

Hezký den
08. 06. 2011 | 09:16

ld napsal(a):

blue jay,

máte omluvu či odůvodnění, proč cestoval Klaus za státní prachy na autogramiádu své knížky do Němec? Chcete říci, že je reklama soukromých počinů hrazena z eráru, tudíž je vše fajn?
08. 06. 2011 | 09:17

ld napsal(a):

blue jay,

souhlas s Grossem.
08. 06. 2011 | 09:19

mb napsal(a):

abychom z jedné nesvobody nepřešli moc rychle do nesvobody jiné, abychom z jedné nedemokracie (říkalo se jí lidová demokracie) nepřešli téměř plynule do jiné nedemokracie, které se říká postdemokracie nebo také právní (nebo spíše soudcokratický) stát.“

Jinými slovy, prezident země, pro něhož by měla být ochrana právního státu hlavní prioritou, nás varuje před právním státem.

to je hodně brutální no ... a nemá to žádné řešení ...

Klaus pravidla nikdy nectil, vždy je porušoval ( když mu to přineslo výhodu ...)

to je celý ten náš marasmus v kostce ...
08. 06. 2011 | 09:20

Drzá zrzka napsal(a):

Id

Příště použiji slovo osekává. Možná si při tom slově představíte sekání hlav, a budete si muset dát frťany dva, ba i více. Tak na zdraví. :o)
08. 06. 2011 | 09:20

blue jay napsal(a):

Id,
Pokud mate informace ze Klaus zneuzil statni prostredky pro sve osobni ucely, proc se neobratite na prislusne organy? Vzdyt to by prave pomohlo omezeni korupce! Proc nekonate? Zvatlani na blozich zadnou zmenu neprinese. To snad vite i Vy. Konejte obcane Id.
08. 06. 2011 | 09:25

Ládik!!! napsal(a):

V roce 2001 Vás požádala Benešová. kdo Vás požádal letos? To už píšete sám od sebe??
08. 06. 2011 | 09:26

zdenekb napsal(a):

Vico: :O)))

autor:

Na druhou stranu nutno uznat, že VK je v boji proti právnímu státu celkem konzistentní. Od někdejšího útěku ekonomů před právníky, přes podporu lidí na hraně zákona (doba kožená a železná), přes neustálé območování svých pravomocí, přes neuposlechnutí soudních verdiktů (soudní čekatel Langer) až po nynější chmatáctví v přímém přenosu...

Jinak je úsměvné (abych použil oblíbený obrat VK), že ve funkci presidenta zásadně kritizuje to, co dříve sám dělal, a dělá to, co dříve sám kritizoval... A musím se kolikrát mračit, kolik lidí tomu dokáže aplaudovat.
08. 06. 2011 | 09:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem řadu příspěvků dvou vzájemně se hulvátsky napadajících debatujících, neboť neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 06. 2011 | 09:47

jozka napsal(a):

Vico, zdenekb:

jo, to ja se takhle obcas zasnim a predstavim si Vaclava Klause prezidenta vs. Vaclava Klause premiera... ti by se asi uskrtili :-)
08. 06. 2011 | 09:51

blue jay napsal(a):

Id,

Kde jste vy videl kojota olizujici si kulky? V TV na NG? Podivejte Ide, ja zil 40 let v demokracii a vy 40 let v "socialiasmu". A kojoty jsem bezne videl na mem pozemku. Stejne jako moose, deer, elk a beaver. Vy jste je videl spise ve snu.
08. 06. 2011 | 09:51

Grandmaster napsal(a):

Vico,
Klausova 'silna slovicka' jsou jimana v zahranici jako projevy vystrednika, ktereho uz nikdo nebere vazne.
Tak uz ho nechte, muze nas obcas pobavit.
08. 06. 2011 | 09:54

ld napsal(a):

blue jay,

no právě. Vy jste v tom přirovnání našel.
Jo, cenzor mně asi zabanuje, takže jestli budu bez reakce, nemohu za to.
08. 06. 2011 | 09:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

Já přeji Tunelděd...eh, panu prezidentovi Klausovi mnoho duševních sil a pevné zdraví, tak aby nám vydržel nejméně do stovky stejně čilý a pohotový, jako byl při těch záběrech z Chile. (i když na svého chilského kolegu ještě zdaleka nemá a a ni asi mít nikdy nebude .........:))) /video číslo 1/

http://www.loupak.cz/video/ze-sveta/6749-vaclav-klaus-pero-z-chile-parodie

Zároveň bych byl rád, aby dostal ještě jednu příležitost, minimálně takového rozsahu, jako byla ta, když tehdá v devadesátých letech 20. století utíkal před právníky...a aby se mu opět podařilo všechny dokonale zmást a utéct.
Dokonce bych klidně přispěl nějakou tou kačkou, kdyby k tomuto účelu musela být zřízena nějaká ta Česká konsolid...eh, tedy "Česká kleptokratická agentura".
/pokud mě však jeho děcka - Kalousek a spol., o všechny kačky nepřipraví..../ :(
Do které by se převedly následky všech těch budoucích vypečených útěků, popřípadě by se tam zametaly stopy po nich.

Vůbec bych byl pro to, aby se na prazidentskou standartu po opětovném podařeném útěku Tuneldě..eh, tedy pana prezidenta, vyšilo míso keců o něčem, co už není vůbec pravda :((, raději heslo " Kdo uteče - ten vyhraje !"
/akorát mi pak není jasné, z čeho pak bude živa ta spousta kreténů a zlodějů a kdo je bude volit/
08. 06. 2011 | 09:58

vlk napsal(a):

Jak bud e vypadat Klausův historický odkaz je mi jednak úplně jedno a jednak sotva už s emůže profilovat jinak než zemský škůdce.
Kdyby se byl zařídil podle rady pana Peheho, byli jsme ušetřeni několika velkýc mezinárodních blamáží a jedné mimořádné ostudy. Dříve lidé v cizině, když se řeklo Czech řekli Nedved a Bier. Dneska řeknou také dvě slova - Klaus a Pen.

takže co přát Kalusovi k 70-tým narozeninám? Snad jen to ,aby konečně dostal rozum a konečně vypadnul z politiky. %Škody už nadělal více než dost.
Nicméně jsem realista, takže to vezmeme Step by Step. Jak už se zde ví, mám odloženu hodně dobrou láhev, ale hodně dobrou a otevřu ji 13.03.2013. Kdy konečně a na furt,jak věřím, vypadne z Hradu.
A už jsme si ve své malé vinotéce vymarkoval pár dost dobrý lahví. Sestavil jsme si z ich karton. A budu je otvírat vždycky, když mi Klaus k tomu dá příležitost. Například, kdy ž nějakým nezkrotným výronem svého neukojeného aktivního ega se mu povede rozklížit tu ODS tu oslabit Kalouska. A jsem s i doel a jist, že těch důvodů k napití bude, po jeho prezidentovní více než dost. A dopředu sděluji, že si to náležitě vychutnám.
Takže - ať nám dlouho vydrží a vitálně ničí fundamentální dogmatickou pravici. Opravdu rád s ena to napiju. Co al e bude dělat takovej Rumcajs opravdu netuším. Nakonec - je to jeho problém. A má Hanušovice......
08. 06. 2011 | 09:59

zdenekb napsal(a):

Jozka:

Tak tak, veselá představa. Smutno mi je z toho, že si jeho premierské přednášky k Havlovi na téma "opravdu, ale opravdu nežijeme v presidentském systému" zřejmě tak málo lidí pamatuje... možná by viděli tu dnešní licoměrnost.
08. 06. 2011 | 10:04

Lop napsal(a):

Lituji pana Stejskala, když musí pod každým blogem ty záplavy výkřiků několika známých nicků (Rumcajs, hoven, blue jay...) číst a aspoň minimálně tu změť korigovat, aby zde debaty měly alespoň minimální úroveň. Přeji hodně sil, pane Stejskale.
08. 06. 2011 | 10:08

blue jay napsal(a):

vlk napsal,

jsem s i doel a jist jak bud e vypadat ak bud e vypadat Pehe. Opravdu rád s ena to napiju.
08. 06. 2011 | 10:09

Vico napsal(a):

Grandmaster : Je to tak. Také jsem si všiml, že už jim nestojí ani za formální diplomatickou reakci.

Jako zábavný ilusionista, jemuž v kapse mizí bílí králíci a protokolární pera, je však celkem dobrý.Uvidíme, co předvede v Austrálii, kam má prý zavítat :-)
08. 06. 2011 | 10:09

neo napsal(a):

blue jay,

vlk je všemi mastmi mazaná šelma. Své vzkazy šifruje.
08. 06. 2011 | 10:15

Taoiseach napsal(a):

blue jay

"Proč jen Klaus, Železný, Melčák, Vondráčková, Havel? A co Gross a jeho soukmenovci?"
Železný a Gross jsou ovšem Klausovi komplicové. Stejně jako Mečiar, Kožený, Kočárník, Tlustý, Kalousek, Zeman, Grebeníček, Paroubek, Šlouf. Jak vidíte, vybírám z nejrůznějších stran a omlouvám se všem, které jsem vynechal.
"Pokud mate informace ze Klaus zneuzil statni prostredky pro sve osobni ucely, proc se neobratite na prislusne organy?"
Jistě víte, že president má absolutní imunitu.

jarpor

Mno, jak bylo možno předpokládat, s kritikou Klause nebudete souhlasit nikdy...
"Oba mají rádi moc - avšak, zde je zásadní rozdíl - zatímco Klaus jde pro tu moc svou osobou, neschovávaje se za jiné..."
Klaus naposledy kandidoval v přímých volbách před devíti lety a bylo z toho hezké druhé místo (první byl naposledy před 15 lety). Poslední zvolení mu zařizovali lidi jako Weigl a Šlouf - co chcete víc?

Jiří Pehe

Z liberála nacionalistou - v tom není Klaus sám. Viz např. Viktor Orbán.

Václavu Klausovi

Upřímně Vám přeji, abyste si presidentského důchodu užíval co nejdéle, a v zájmu toho byste s tím měl začít co nejdříve - :)
08. 06. 2011 | 10:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Lop,

díky za přání.

Jen pár upřesnění: nemusím je číst (taky ani zdaleka nečtu vše), není to moje práce, nikdo to po mně ani nechce. Diskusní prostor se zde snažím ochránit, protože to považuji za smysluplné (to jen na vysvětlenou, proč zde nejsem - a ani nemohu být - neustále přítomen, neustále se zaobírat úpně vším, co sem kdo napíše, a to ani v době, která je obecně považována za pracovní. Kromě toho, co člověk považuje za smysluplné, musí ještě občas i pracovat ;-)

Jinak debatu zde svými výkřiky a urážkami občas ničí daleko více lidí, než jen ti Vámi jmenovaní (a naopak i oni dokáží být někdy docela věcní, záleží na tématu a oponentovi). Tím se jich ani v nejmenším nezastávám, jen upozorňuji, že zde hodně velké sprostoty mažu i jiným stálým debatérům (viz třeba výše). Škoda, že si řada lidí neumí odpustit reakci na urážku či provokaci a neuvědomuje si, jak tím trpí veřejný diskurs.

Libor Stejskal
08. 06. 2011 | 10:32

zdenekb napsal(a):

Vico:

Klokani by si měli řádně hlídat kapsáře...

Taoiseach:

K přání se připojuji.
Navrch bych popřál mnoho naučných brožur pro své příznivce a mnoho našlapaných autogramiád v Luxoru.
08. 06. 2011 | 10:35

scallop napsal(a):

Vazeny pane prezidente

Nedejte na skarohlidy a drzte se sveho. K Vasim narozeninam Vam ze srdce preji, co mate rad: mladou blondynu s perem v kapse a kytici narcisu v ruce.

Vas verny scallop
08. 06. 2011 | 10:38

Konrad napsal(a):

Je vubec Klaus pravoplatnym prezidentem? Pri druhe volbe ho ODS posadila do funkce pomoci kriminalnich metod, tzn. vydirani vyhrozovani, zastrasovani a korumpovani. Uz tahle skutecnost staci k tomu ze zadny slusny clovek ho za sveho prezidenta neprijme, a to nemluvim o dalsich Klausovych zlocinech.
08. 06. 2011 | 10:44

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Není dobré ztrácet paměť a při porovnávání Klause s Pehem, kdo z nich více "stál ve větru" či "za větrem" začínat Klausovým prezidentováním...

Ale - je to Vaše volba, čím začnete.

Hezký den
08. 06. 2011 | 10:48

Dočekal napsal(a):

stejskal napsal(a):

"Jinak debatu zde svými výkřiky a urážkami občas ničí daleko více lidí, než jen ti Vámi jmenovaní (a naopak i oni dokáží být někdy docela věcní, záleží na tématu a oponentovi). Tím se jich ani v nejmenším nezastávám, jen upozorňuji, že zde hodně velké sprostoty mažu i jiným stálým debatérům (viz třeba výše). Škoda, že si řada lidí neumí odpustit reakci na urážku či provokaci a neuvědomuje si, jak tím trpí veřejný diskurs."
---------------
Tak tohle sedí jako dětská prdelka na nočníčku.
U člověka, který zásadně nerozlišuje mezi osobním napadáním (Kodex diskutujících zůstává v tom případě zavřený) a mezi reakcí na toto napadání, je to jen další pokus o ospravedlnění výmazu nepohodlných diskusních příspěvků.
Ony totiž s několika málo "diskusními" příspěvky v podání chráněnců pana Stejskala zmizí v Jámě Pamětnici také příspěvky, jejichž obsah by se mohl hrubě nelíbit majitelům tohoto otevřeného diskusního serveru.
Není jistě bez zajímavosti, že pan Libor Stejskal tady od jisté doby z mně neznámých důvodů neuvádí termín, který posoudil jako odporující Kodexu diskutujících a kvůli kterému vymazal CELÝ diskusní příspěvek.

Hlavně že je většina "diskusních" příspěvků nicků Rumcajs, hoven, blue jay, Vlkodav a dalších pro tyto diskuse přínosem.
Proč mne právě tohle dnes už vůbec, ale vůbec nepřekvapuje?
08. 06. 2011 | 10:48

almost glossed™ napsal(a):

"naopak i oni dokáží být někdy docela věcní, záleží na tématu a oponentovi"

:-)))))))))))))))))))))))))))))))

Lop: Je vidět, že jste tady nový. Časem zjistíte, jak může cenzor žít s Hoveny a spol žít v překvapivé a zajímavé symbióze. Že se dají používat jako nástroj a provokatéři.
08. 06. 2011 | 11:12

hoven napsal(a):

konrad,
myslíš ty kriminální metody, jak socani některým poslancům rozesílali náboje??
08. 06. 2011 | 11:13

Grandmaster napsal(a):

Vico,
vlastne je mi vas lito. Diky ustave mate prezidenta s velkou pravomoci. Chtelo by to zmenit ustavu a udelat s prezidenta figurku do vykladni skrine Ceske Republiky. Bez jakekoliv moci ovlivnovat politiku a s prisne omezenou/vymezenou moznosti se vyjadrovat o deni ve svete a CR. A nechat vladnuti vlade. Ale toto je samozrejme utopie ze dvou duvodu:
1. Pro ceskeho obcana je prezident (s trochou fantazie se da rict 'diktator') tak vzity, ze jina variace je nymyslitelna.
2. Vlada neni spolek obcanu, za kterou se da dat ruka do ohne. Myslim, ze uz ted pracuji jiste politicke a financni sily na 'svem' kandidatu na noveho prezidenta, takze najit neposkvrneneho (tim myslim vhodneho) kandidata bude velice tezke, jestli ne nemozne. Cili po Klausovi prijde jiny vytecnik, ale horsi byt nemuze.
A tedy proto vas lituji. Nemate moc na vybranou.
08. 06. 2011 | 11:14

Mac napsal(a):

hoven v 5.p. j.č.:

čekej zásilku každým dnem.....
Bude od Mrázkova kámoše Íčka, stejně jako ty, které se rozesílaly před pár lety
08. 06. 2011 | 11:17

ali napsal(a):

Pehe, proč by měl Klaus poslouchat vaše rady? Co jste dokázal vy, krom nepochopitelné emigrace a štvaním proti Klausovi? Jasně, ale pár zdejších pisálků vám bude kejvat a kejvat a kejvat..a to vám asi stačí ke štěstí. Budiž vám to přáno..
08. 06. 2011 | 11:21

ZdeněkJ. napsal(a):

Jarpor
"A ještě jeden rozdíl spatřuji jako zásadní - zátímco o Klausovi svět ví ( v dobrém i špatném ) kolik toho ví o Pehe ?"
Ano, to je zásadní rozdíl, pane jarpor. Zatím co názory pana Pehe mohou být chápány, jak se tady mnohde píše, okopáváním kotníků pana Klause (a svět o tom vůbec neví), názory a chování pana Klause jsou, obrazně řečeno, okopáváním kotníků České republiky a tudíž nás všech (a svět o tom ví).Pokud se ovšem tímto okopáváním necítíte zasažen, tak se omlouvám.
08. 06. 2011 | 11:24

SremS napsal(a):

Pane Pehe, Vám osobně bych přál, abyste našel ještě tak 2-3 roky před svými šedesátými narozeninami odvahu živit se něčím jiným, než neustálým stereotypním napadáním Václava Klause.
Věřte, že na světě je spousty rozkoší, které Vás uspokojí mnohem víc a a ni se při nich nebudete zesměšňovat!

Klasue opravdu nemusím, ale v porovnání s Vámi je pro mě ikonou.
08. 06. 2011 | 11:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 06. 2011 | 11:34

Ives napsal(a):

Dobrý den. Je humorné číst, jak spousta lidí soudípodle pera. Toto uvažování zvěčnil už Hašek ve své knize, když lidé o synu oběti loupežné vraždy říkali:"To je syn toho propíchnutýho, to musí být také pěkný lump".To nesvědčí vůbec o úrovni p.prezidenta,ale úrovni pisatelů.Pan Pehe předvedl standartní číslo svého nekonečného seriálu Klausofobie. Je vidět, že objekt jeho nekončící posedlosti se těší dobré intelektuální kondici a podpoře, když ho donutil se takto odkopat. Na závěr jeden postřeh. K začátku blogu by se klidně mohlo dodat jméno Havel, rozdíl by nikdo nepoznal.
08. 06. 2011 | 11:35

hoven napsal(a):

mac,
se socanskou mafií nechci mít nic společnýho. nejdříve se snaží poslance zastrašit nábojema, a pak prosadí veřejnou volbu, aby věděli, kdo se vzepřel cose nostře. to nemá s demokracií nic společnýho.
08. 06. 2011 | 11:35

Luba napsal(a):

Klaus má narozeniny
píše Pehe
jsou to sedmdesátiny
světem letí
he-he.

Jen velikostí světa
dá se měřit
pán Hradu
tomu můžem
věřit.

Věřme,
však komu čemu věříme
dobře měřme.

Němcová není Božena,
a Hájek není Hayek,
Báthora je Bathory,
a Vůdce sám
je prost pokory.

Jak naložíme s Klausem
pánem z Proseku?
Když bude dále pera krást
nevyhne se nucenému výseku.

Ta nutka bude nutná.
Spraví náladu
všem těm,
co jim spravedlnost
chutná!
08. 06. 2011 | 11:37

Ives napsal(a):

Ješte dodatek:Proč si proboha myslíte, že nás prezident Klaus poškozuje v zahraničí?Copak odlišný názor je zločin? Diskuse je zakázána? To jsou všichni tak zparchantělí, že se zase bojí říci své a pouze papouškují to, co jim někdo předžvýká?Jeho zásluhu na dodatku o Sudetských Němcích ocení asi až naši potomci. Současná generace zvyklá nahoru se hrbit a dolů šlapat se zmůže pouze na nenávistné výkřiky a zoufalé blogy.
08. 06. 2011 | 11:42

Al Jouda napsal(a):

Dobrý článek ! Jsou popsány skutečnosti, které každý ví, ale pan Pehe je umí pregnantně vyjádřit.Popularita Klause stále klesá právě zásluhou takových publicistů jako je pan Pehe.
08. 06. 2011 | 11:46

Pepa z depa napsal(a):

Takže milí chlapi, řečí již bylo dost a teď pro ta Vaše přesvědčení něco udělejte. Přečtěte si co tomu říkájí OBČANSKÉ INICIATIVY, to abyste byli v obraze. Vše již v kostce zpracované a zdůvodněné máte na www.vymenilijsmepolitiky.cz a k provedení HEDVÁBNÉ ZMĚNY se můžete přihlásit na emailu: vymenilijsmepolitiky@gmail.com. A tam ukažte co umíte, víte, a prostě si tam odpovíte na těch 7 základních otázek kdo, co, kde, kdy, jak, čím a proč. Teď přejeme dobrou chuť, 4. odboj a Pepa z depa.
08. 06. 2011 | 11:51

Al Jouda napsal(a):

To Ives:
Kdybyste byl pravidelným diskutérem těchto stránek, tak byste se již několikrát seznámil s přesvědčivými argumenty, že Klausův dodatek k Listině práv EU dotýkající se problematiky Sudetských Němců bylo jen plácnutí do vody!Navíc do kalné vody nacionalizmu, která nás jen pošpinila.
08. 06. 2011 | 11:51

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
mac,
se socanskou mafií nechci mít nic společnýho. nejdříve se snaží poslance zastrašit nábojema, a pak prosadí veřejnou volbu, aby věděli, kdo se vzepřel cose nostře. to nemá s demokracií nic společnýho.
08. 06. 2011 | 11:35
--------------------
Dotaz: Hoven, vy jste buď příslušník BIS, nebo jste jen tak "jednoduchej?" Třetí možnost totiž neexistuje.

Víte, že se docela těším, až vás za ty vaše bláboly konečně někdo požene k zodpovědnosti? Vím, že vám dodává odvahy to, že ty vaše bláboly a falešná obvinění ponechává pan Stejskal bez povšimnutí, ale já být na vašem místě, tak bych raději brzdil. Ono by se vám to taky jednou opravdu, ale opravdu nemuselo vyplatit.
Takové falešné obvinění totiž dokáže dobrý právník přetavit v pěknou sumičku. Samozřejmě k tíži takovéhoto zdánlivě anonymního internetového hrdiny.

Jo a už jste si zjistil, co že je to to MAC číslo, tedy rodné číslo počítače, ze kterého odesíláte všechny ty urážky a falešná obvinění? Pokud si snad myslíte, že jste na síti nedohledatelný, tak v tom případě se mýlíte. A to tak, že velmi.
Tohle berte, prosím, jen jako přátelskou radu.
08. 06. 2011 | 11:53

Ives napsal(a):

Al Jouda: Děkuji za přesvědčivé argumenty o plácnutí do vody předem. Rád se s nimi seznámím.
08. 06. 2011 | 11:55

Vlkodav napsal(a):

Al Jouda:

To by měl Pehe víc makat, stále je popularita Klause kolem 50 procent.
08. 06. 2011 | 11:55

zdenekb napsal(a):

Ives:

Syn propíchnutýho s činem nemá nic společného. Chmaták za své ruce odpovídá. Moc vám to s tím Haškem neštymuje... Jinak ale souhlasím, že etuda s perem se zveličuje. Kdyby to byl nejhorší čin VK, mohli bychom si gratulovat.
hoven:

Ono bylo prokázáno, že náboje poslali socani?!? Nevyhovovala tehdy veřejná volba spíš Klausovi? Lež a krátká paměť, tví věrní pomocníci...
ali:

Tak tak, taky nesnáším pisálky, co jen kejvou, kejvou a kejvou. Ještě že pan president se obklopil samými střízlivě a kriticky uvažujícícmi lidmi, kteří mu oponují, jeho názory zvažují a ani trošku svého vůdce neadorují... ;o).
08. 06. 2011 | 11:55

Karel napsal(a):

Výborné hodnocení, i když smutné, že máme hlavu státu, která je v zahraničí přijímána buď s posměchem nebo s ignorací. To se náš prezident snaží komenzovat tím, že neustále někam do zahraničí jezdí. Všimněte si, že za poslední 2 měsíce je pořád někde, často aby prezentoval nějaké svoje literární "dílo" a jeho překlad do místního jazyka, či na placené přednášky, nejlépe do USA. Šetření a utahování opasků v podhradí ho evidentně nezajímá.Je to jak předdůchodová posychoza, urvat před skončením funkce ještě co nejvíce jejích výhod. Nepřijatelné zcela je pak to, že v zahraničí prezentuje názory, které jsou v rozporu se zahraničně politickou linií české a evropské zahraniční politiky.
08. 06. 2011 | 11:56

hoven napsal(a):

dočekal,
chcete snad popřít, že někteří poslanci zvolení za čssd , kteří připustili , že budou hlasovat pro klause, dostali poštou náboj?? chcete popřít, že čssd zcela v rozporu s tradicí prosadila veřejnou volbu?? nemusím být agent BIS. atačí mít jenom dobrou paměť.
08. 06. 2011 | 11:58

zdenekb napsal(a):

Ives:

Možná by vás mohla přesvědčit už skutečnost, že přestože slavná Klausova výjimka neplatí (je pouze do budoucna přislíbená), žádná avizovaná smršť žalob majetkuchtivých Sudeťáků (k níž teď, po schválení Lisabonské smlouvy mají jedinou a jedinečnou možnost) se nekoná. Asi se pan profesor a jeho okolí spletli. Že by už zase lžive strašili bych si nerad připouštěl.
08. 06. 2011 | 12:00

Korzár napsal(a):

Pehe má pravdu. Klause čeká to, co popsal Kundera o slavných, kteří se do dějin zapíší ne proto, oč usilovali, ale pro nějakou kravinu, které se dopustili skutečně nebo jen domněle. Tychonovi de Brahe močák nepraskl, ale už tomá přišitý. Klausova krádež pera je v tomhle ohledu historicky férovější - je třešinkou na dortu Klausova bankovního socialismu a odmítání regulace divokého bankovnictví, kvůli kterým se tu v 90. letech za dozoru státu rozkradl majetek za stovky miliard.

PS: ta báseň o kousek výš je něco strašnýho..
08. 06. 2011 | 12:00

kristusek napsal(a):

Ives - je to prosté - prezident má prosazovat zahraniční politiku vlády (například), ne svou vlastní. Takže ano, v jeho případě je odlišný názor "zločin" (neberte to ovšem doslova, už vzhledem k jeho absolutní imunitě).
nemluvě o tom, že jako prezident zkrátka nemůže veřejně vystupovat se soukromými názory na věci, jimiž se má zabývat a k nimž se má vyjadřovat vláda. Pokud se chce prezentovat sourkomě, ať složí funkci a jde si vydávat své sci-fi romány.
08. 06. 2011 | 12:01

Jan napsal(a):

drzá zrzka
obvykle se mi Vaše příspěvky moc líbí. Dnes bych si dovolil polemizovat. Přemíra zákonů a předpisů je samozřejmě špatně. Vznikají, protože lidé si už vzájemně nevěří ani dobrý den. Příznak společenského úpadku , celosvětový. Příčiny lze hledat porůznu, kdosi obviňuje kapitalismus, ale již staří Číňané...
Ale polemika s Klausem není zde. To je jen jeho populismus.
Klaus opakovaně tvrdí, že demokracie rovná se parlament. Parlament rovná se politická strana. a právem občana je jednou za 4 roky správně, tedy jemu, vhodit.
Jenže skutečná demokracie je vláda práva. Lidem v ní nevládnou jiní lidé /parlament,strana/ ale zákon/V.Cepl/. A její podstatou je jemné vyvážení a konkurence si "mocí", jejich dělba.
Jsem přesvědčen, že to co žijeme není demokracie. Důkazů spoustu a Klaus koryfej,spolutvůrce a symbol nedemokracie.

ad autor
Vaše zášť k VK je příslovečná, skoro až nudná. Přesto je moje větší, osobnější.
Potkal jsem různé teorie dobra a zla. Oblíbená je Solženicinova, kdy zlo a dobro jsou v srdci každého z nás a proto je tak těžké proti zlu bojovat. Nedopusť , aby se zlo prosadilo skrze tebe!
Ale potkal jsem i jinou Salamenoglu:Den popravy, i jinde. Jsou na světě lidé, kteří jsou stělesněním zla. Obvykle mocní. A zase jinde, v každé generaci se musí najít 13 statečných, kteří se zlu postaví. Jinak ovládne svět.
Jsem přesvědčen že VK mezi ně patří. Můžu se mýlit, ale vsadil bych na to výplatu.
08. 06. 2011 | 12:01

jozka napsal(a):

Ives:

Faul... zatimco u Haska slo o dve ruzne osoby, tady je osoba stala stejna.
08. 06. 2011 | 12:02

Lakečod napsal(a):

Dočekal už vyhrožuje právníky, mazec.

Náboje i veřejná volba není nic tajného... propírala to všechna média.
08. 06. 2011 | 12:03

jarpor napsal(a):

ZdeněkJ.

Pokud jde o mé zasažení či nezasažení... někdy ano, někdy ne... tak jak je Němec někdy zasažen, jindy nezasažen Merklovou, Francouz Szarkosym, Američan Obamou...

Nepatřím ani k zásadním odpůrcům Klause, ani k jeho zásadním obhájcům. Nekladu na jeho bedra ani všechny viny tohoto světa, ani všechna pozitiva dnešního života... Těm, kteří tak činí, a že autor se v těch negativech skutečně činí, se shovívavě usmívám...

Začal jsem srováním autora s tím, komu přeje. A s tím také skončím.... slovy, které si vypůjčím... už to někdo zde napsal.
Klaus je ve srovnání s Pehem ikonou. Kladnou.
I ikona se někdy sekne... dodávám.

Hezký den
08. 06. 2011 | 12:05

Taoiseach napsal(a):

jarpor

OK, máte pravdu, že Klaus přes deset let vedl svou stranu. Nicméně:
"Oba mají rádi moc - avšak, zde je zásadní rozdíl - zatímco Klaus jde pro tu moc svou osobou, neschovávaje se za jiné... Pehe by rád onu moc uchopil cizí rukou... radami, stojíce v pozadí naslouchajícímu... schovaný za větrem... on nic - jen přece radí..."
Pehe nikdy reálnou moc neměl a nemohl si to ani myslet. Na Klausovi mi vadí právě to, že je ochoten se spojit s jakýmkoli gaunerem, aby si moc udržel.
08. 06. 2011 | 12:06

Dočekal napsal(a):

Vlkodav napsal(a):
Al Jouda:

To by měl Pehe víc makat, stále je popularita Klause kolem 50 procent.
08. 06. 2011 | 11:55
--------------------
Ale copak že to? Že by pan Pehe měl makat jako jedinec s nickem Vlkodav?

No, tady má pan Pehe opravdu co dohánět. Hlavně pak v lžích a demagogii. Tam je totiž nick Vlkodav nedostižný.
Stále ještě doufám, že se už konečně dozvím, jak že je to doopravdy s tím poskytováním služebního vozidla ústavním činitelům pro jejich soukromé potřeby. Opravdu se to vztahuje také na jejich rodinné příslušníky?
Já jen, že nick Vlkodav v tomto nejen že hlásal bludy, ale navíc mne VEŘEJNĚ obvinil ze lži a požadoval po mně omluvu. Když jsem mu následně nade vší pochybnost dokázal, že jediný lhář je tady on, zachoval se tento jedinec jako obyčejný zbabělec.
No a včera po mně tento usvědčený lhář požadoval, abych mu napsal na jeho SOUKROMÝ mail. Podivné!
To, že by se mi jedinec s nickem Vlkodav mohl za to jeho falešné obvinění ze lži VEŘEJNĚ omluvit, tohoto křivého člověka ani nenapadlo. Místo toho mi začal pěkně po soudružsku tykat. Zřejmě ještě zvyk z dob, kdy on sám velice snaživě "soudruhoval."
To by také vysvětlovalo tu jeho dnešní zbabělost.
08. 06. 2011 | 12:10

Midori napsal(a):

Měl by být zřízen zákon o impeachmentu.
*
Oba dva ty výtečníky, jednoho jak druhého, kteří morálně a ekonomicky srazili zemi do kolen by bylo třeba impíčovat. Ať si slaví narozeniny v base.
08. 06. 2011 | 12:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor napsal(a):

"....Nepatřím ani k zásadním odpůrcům Klause, ani k jeho zásadním obhájcům. Nekladu na jeho bedra ani všechny viny tohoto světa, ani všechna pozitiva dnešního života... Těm, kteří tak činí, a že autor se v těch negativech skutečně činí, se shovívavě usmívám..."
"...Klaus je ve srovnání s Pehem ikonou. Kladnou.
I ikona se někdy sekne... dodávám...."
-------------

P.S. Já jsem sice atheista, ale věřím , že něco "tam" je. A to něco je vidět, je dobré, ale může se i mýlit.
:)))))

Ha, ha, ha... .))))
/30 kaček doma a týden života navíc jistý - díky , pane zastupiteli za ODS .....:)))/
08. 06. 2011 | 12:21

Ives napsal(a):

K Haškovi: Chtěl jsem jen říci, že propíchnutý poctivý řezník určitě vedl slušný život, přesto z něj i z jeho syna veřejné mínění na základě jedné věci udělalo lumpa. To je to samé, jako když se mnohokrát vysvětlená epizodka s perem neustále nafukuje a jako jediný argument slouží k odsouzení.
Kristusek: Právě proto si myslím, že že to dělá dobře, protože vlády rozhodně nejsou spolek neomylných.Hrůz např. ve vztahu k politice EU svým hujerstvím napáchaly dost, o vnitřní politice nemluvě. Současná koalice hovoří za vše.
K sudetským Němcům: co vás vede k přesvědčení, že žaloby tu nebyly a nejsou? Navíc si myslím, že Lisabonská smlouva je platný dokument.
08. 06. 2011 | 12:21

Dočekal napsal(a):

Lakečod napsal(a):
Dočekal už vyhrožuje právníky, mazec.

Náboje i veřejná volba není nic tajného... propírala to všechna média.
08. 06. 2011 | 12:03
---------------------
Tak koukám a vidím, že těch, kteří nejen ž nechápou psaný text, ale navíc jeho obsah překrucují k obrazu svému, je tady víc než dost.
No, pokud si někdo plete přátelskou radu s vyhrožováním, tak se už vůbec nedivím tomu, že takovýto jedinec volí za své zákonné představitele "střihače ovcí." Tedy těch, kteří teď stříhají i jeho samého.
Jó, když ona ta volba pravou rukou přinášela takový nádherný pocit sounáležitosti!

Smím se při této příležitosti zeptat, která že to média psala o tom, že ty nábojnice posílala poslancům právě a jen ČSSD?

Takže už jen poslední poznámka: Pokud si jedinec, který píše pod zajímavým nickem Lakečod náhodou myslí, že mne tím jakkoliv znectil, tak se opravdu, ale opravdu velice mýlí. On totiž pouze veřejně prokázal, že nechápe psaný text. A to je celé.
08. 06. 2011 | 12:23

Lakečod napsal(a):

a taky že Dočekal je stbáckej práskač a vyhrožuje přispívajícím.

"Víte, že se docela těším, až vás za ty vaše bláboly konečně někdo požene k zodpovědnosti? Vím, že vám dodává odvahy to, že ty vaše bláboly a falešná obvinění ponechává pan Stejskal bez povšimnutí, ale já být na vašem místě, tak bych raději brzdil. Ono by se vám to taky jednou opravdu, ale opravdu nemuselo vyplatit.
Takové falešné obvinění totiž dokáže dobrý právník přetavit v pěknou sumičku. Samozřejmě k tíži takovéhoto zdánlivě anonymního internetového hrdiny.

Jo a už jste si zjistil, co že je to to MAC číslo, tedy rodné číslo počítače, ze kterého odesíláte všechny ty urážky a falešná obvinění? Pokud si snad myslíte, že jste na síti nedohledatelný, tak v tom případě se mýlíte."

Dočekal vypátrá, napráská a dostane všimné...
08. 06. 2011 | 12:28

Ives napsal(a):

Ještě k EU: Lisabonská smlouva ale jednak zavádí plnou mezinárodně právní subjektivitu Evropské unie, která nahrazuje stávající mezinárodněprávní subjektivitu Evropského společenství. Stávající Listinu základních práv EU, která existuje od prosince roku 2000 jen jako právně nezávazná politická deklarace, povyšuje na úroveň mezinárodní smlouvy - primárního práva EU a navíc povyšuje stávající akty orgánů ES o nadřazenosti evropského práva nad právem členských států na úroveň mezinárodní smlouvy - toto se stává explicitní součástí primárního práva EU.
Nová práva totiž vznikají i tam, kde jsou přiřazována jiným subjektům jinak stará práva někoho jiného. Původní občanská práva občanů členských zemí ES podle vnitrostátních právních řádů (plus některé změny, na které je třeba vždy dávat pozor) budou totiž nově garantovat orgány Evropské unie jako práva občanů EU a vymáhat je podle mezinárodního práva nadnárodními mechanismy EU. Podle článku 10 Ústavy ČR "stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva." Navíc, pojem "zákon" v Ústavě znamená, jak víme dle nedávného nálezu Ústavního soudu v jiné kauze, všechny zákony včetně zákonů ústavních.
Nejen majetková práva občanů Evropské unie podle této unijní Listiny a to i tehdy, nepůjde - li o občany České republiky, tak mohla mít zcela jednoznačně přednost při aplikaci před právy občanů ČR podle našich vnitrostátních zákonů, včetně těch, které byly původně přijaty po válce jako tzv. "dekrety" - pokud by se ČR nepřipojila k britsko-polskému protokolu
08. 06. 2011 | 12:28

Valaška napsal(a):

Pane Pehe - je ČAS ODEJÍT ! ovšem to říkám Vám, který od paměti kritizoval pana prezidenta Klause a bohužel ve špatném světle. Byla by to dlouhá polemika, ale jedno zdůrazním, že právě ON je pravým obhájcem českého lidu a všechny jeho názory ve všech sférách se časem plní a splní. Proto s Pánem Bohem ! a nebuďte trapný.
08. 06. 2011 | 12:36

Jee napsal(a):

Jarpor

"A ještě jeden rozdíl spatřuji jako zásadní - zátímco o Klausovi svět ví ( v dobrém i špatném ) kolik toho ví o Pehe ? Ví vůbec o něm ?"

Souhlas. A Klaus není sám kdo strčí Pehe do kapsy. Za všechny jiné například Matej Čurko. I o něm ví celý svět. V dobrém, že se řádně staral o svou rodinu, ve špatném, že zkonzumoval řadu lidí.
08. 06. 2011 | 12:36

Ládik!!! napsal(a):

Pane Dočekale,
dnes a zítra se čekají nějaké silné protuberance. Měl byste zalézt někde do krytu, ať Vás to nepoškodí.
08. 06. 2011 | 12:40

hoven napsal(a):

pehe zasvětil svuj život studiu klause.
08. 06. 2011 | 12:42

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ilves
Ja, Ilves, to být felká pohroma pro náš kamaratenbund, jak ta nýmand Klaus přžijít s ta dodatek zum Lisabon smluva byla. To Oni prafda mít - my ot tej Zeite žadna naděje už dřžimat v nas není. Cela ta neschopna CDU, CSU, FDP - oni na kolenach se přžed tym Klaus plazit, aj AtomKraftwerke kfuli němu safirat...nebo to naopak být ?- ja nejsem taká jista - muset cosi o tym v naša Volkszeitung přžečitat anebo naša fíra septat...
Pro naš kamaratenbund byt Klaus horší pakaš jako ten kacirž zatracena, budiž mu peklo lechké - ten felka nepržřitel cela německa katolische Gesselschaft - ten viklefovska zaprodanec Hus. Tfuj prži jecho pamatka ! Třžikrat tfuj ! Tfuj, tfuj, tfuj !
Ilves - Oni ani nefědět, jaka gute Soldat v tym Klaus cela ta faše česka sbaběla chamraď mít ! Jaky tu z něj Angst celá unser Deutschland hat - nebo my nefědět, co se mu srofna v hlava honit - on nepřžedvidatelny jak April Wetter, jak to global Heizung !
Ilves - nemohli by Oni vysvědět, jestli s tym dotatkem k Lisabonu fšecko to naša trapeni - meine und Leute, kteřži tak tužit po navrat do Vaterland - jestli to skončit, jestli ta Klaus chystat noch etwas jinecho nicht ? My jemu, Ilves, poslala pak nějaka Geld - ztratni Oni v žadnem přžipadě nebýt ! Šla Oni , Ilves, do ta jama lvova - na Hrad vysvědět cosi o zaměrach techo stara arcilotr - pomochla Oni nam - my tež česka kořžena mít - tež radi kochat se přži pochled na krasna , česka , naša Vaterland....
Uznaj , Ilves, v takym Angst, že my nikty už neufidět naša krasna Haus v našich rukach byt, naša pole pro nas rodit felka uroda každa Jahr, naša Volksliede po knajpa slyšet opět spívat...ech, Ilves....Ilves...(tu stara topra fojak Helmuth muset skončit - on brečet jak mala Hitlerjugend....)

Heil H...!
Eh, teda - nech žije naša Vaterland v našich rukach opět brzy být !
/Helmuth Taschka - früher Taška/
08. 06. 2011 | 12:50

Zdeněk Žemlička napsal(a):

Souhlasím s hodnocením presidentování Václava Klause popsaném v článku doktora Pehe. Bohužel Klausova pochybná laická hodnocení klimatologie, nevraživost vůči občanské splečnosti a neziskovým organizacím, nenávistné postoje vůči EU, čecháčkovský nacionalismus, zkrátka opozice za každou cenu, mající za účel upozornění na svou osobu - narcisismus, staví do negativního světla nejen jeho osobu, ale celou naší republiku. Odrazem této skutečnosti jsou jeho zahraniční návštěvy a přijetí státníky cizích zemí, které připomínají svým významem zahraniční aktivity komunistického presidenta Husáka.
08. 06. 2011 | 12:57

Ives napsal(a):

Tencokyda: Pobavil jste mě, děkuji.Jen na okraj, nick je Ives. Ještě jednou díky.
08. 06. 2011 | 12:57

Taoiseach napsal(a):

Ives

Nějak jste zapomněl odpovědět nicku zdenekb 08. 06. 2011 | 12:00 . Vaše odpověď by zajímala i mě.
08. 06. 2011 | 12:58

jarpor napsal(a):

Pro nedostatek času, dovolím si odpovědět všem na mne reagujícím najednou :

tedy

psal jsem svoji repliku ve světle, že autor jde s takovou gratulací ke svému "oblíbenci".

Pro mne - velmi obtížně si dovedu takového (i tohoto) gratulanta představit. Z hlediska lidské slušnosti a i z hlediska zachování minimální objektivity...

Jiné názory, jak je kdo jiný kde ve světě znám... kdo koho strčí do kapsy... jak kdo se snažil či nesnažil o moc, nebo, možná lépe, o vliv... jsou jistě možné a já nehodlám své psané prosazovat, jako jediné správné...

Je jen škoda, že autor svůj hrdý občanský postoj vyjádřený v gratulaci, v "přání", patrně nesdělí jubilantovi do očí...
Tolik odvahy vyjádřit své názory asi zase nemá... a po pravdě řečeno, který Vás, s autorem souhlasící, by toto "přání" Klausovi přímo přednesl ? Nehlaste se všichni... laciná gesta, zhusta demagogií načichlá a žádnou odvahu nevyžadující... jste mnozí již předvedli...

Hezký den
08. 06. 2011 | 13:03

Dočekal napsal(a):

Lakečod napsal(a):
a taky že Dočekal je stbáckej práskač a vyhrožuje přispívajícím.

"Víte, že se docela těším, až vás za ty vaše bláboly konečně někdo požene k zodpovědnosti? Vím, že vám dodává odvahy to, že ty vaše bláboly a falešná obvinění ponechává pan Stejskal bez povšimnutí, ale já být na vašem místě, tak bych raději brzdil. Ono by se vám to taky jednou opravdu, ale opravdu nemuselo vyplatit.
Takové falešné obvinění totiž dokáže dobrý právník přetavit v pěknou sumičku. Samozřejmě k tíži takovéhoto zdánlivě anonymního internetového hrdiny.

Jo a už jste si zjistil, co že je to to MAC číslo, tedy rodné číslo počítače, ze kterého odesíláte všechny ty urážky a falešná obvinění? Pokud si snad myslíte, že jste na síti nedohledatelný, tak v tom případě se mýlíte."

Dočekal vypátrá, napráská a dostane všimné...
08. 06. 2011 | 12:28
---------------------
Omyl, amatérský fízláčku a virtuální okopávači mých kotníků

To "rodné číslo" má každý počítač a toto číslo je samozřejmě zjistitelné. Není to ale čísílko, které tvoří IP adresu počítače a pod kterým se ten který uživatel připojuje do sítě.
Nevím, jak dalece je vám známo, že tady bez většího zájmu méédií proběhlo už několik soudních stání a bylo vydáno několik soudních rozhodnutí, kterými byli potrestáni ti, kteří si mysleli, že si ze svého počítače můžou psát a odesílat cokoliv.

Jinak se opět podivuju fatální neznalosti zřejmě mladého člověka. Jakým způsobem se asi tak dostávají kriminalisté k informacím například o tom, kdo šíří po síti pornografické obrázky dětí a nezletilých? Opravdu si myslíte, že zrovna váš počítač není právě teď monitorován úplně stejně, jako není monitorován váš mobilní telefon?
Popravdě řečeno jsem si až doteď myslel, že ve věku nebývalého rozmachu elektronických dorozumívacích prostředků máte přece jen lepší informace.

Jo a ten pokus o provokaci tím, že mne nazvete "estébáckým práskačem," je už předem odsouzený k nezdaru. Jednoduše proto, že ti, kteří mne znají dlouho a dobře vědí, že je to lež. No a těm, kteří mne neznají, to může být jedno.
Jen se děsím chvíle, kdy už pan Stejskal to množství rolniček na šaškovské čepici, kterou tady tento hrdě nosí od onoho 18. ledna letošního roku, prostě neunese. To pak bude rána!
08. 06. 2011 | 13:06

Ives napsal(a):

Pane Žemličko, přestože je p. prezident laik,naposledy profláknuté falšování zpráv o oteplování mu dává za pravdu.Jehzo rezervovaný postoj k občanské společnosti a všem jejím odnožím pramení pouze z faktu, že tito lidé nejsou nikým voleni ani delegováni, tudíž nemají žádný mandát a bohužel ani zodpovědnost, přestože si osobují velká práva. Např. Šumava je toho krásným příkladem.Nevím, proč by neměla být EU kritizována, chybných kroků dělá přehršel a stává se z ní socialistický moloch s přebujelou byrokracií a touhou vše přerozdělovat a řídit. Řecko je příkladem toho, kam to vede.Můžete mi vysvětlit pojem čecháčkovský nacionalismus? Rád bych o tom s vámi pohovořil.A zahraniční státníci? Četl jste např. co řekl leadr opozice v Austrálii k chování členů vlády? Naše sdělovací prostředky již dávnou nejsou nestranné a objektivní.
08. 06. 2011 | 13:07

Ives napsal(a):

Taoi:odpověď 12:28
08. 06. 2011 | 13:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ives
Pardon ! To nebyt zaměr (ja fědět že Ilves to ne Mensch, ale jakasi to skandinavska Eishockey mančaft nazev...)

To kvuliva ta slza, to felka dojeti přži krasna vzpominka...ja , ktyby každy tak svoja Vaterland mít rad jak my alle v naša kamaratenbund....To by se i ta Klaus přžežit dala dalšich zwanzig Jahre.

Ives, ta nabitka platit ! /nečekat ale nějaka zasraka - my muset nejdřživ vybrat ta Geld v ramci " Lisabonshilfe" u naša přžiznivec in Deutschland und Rakouska, daň z nich zaplatit, najemne, otop, drobna fydaj na reprezentace a teprf pak Oni svoje Jidaschgeld dostat snad.../

Heil...!
Ech - zajet na ta Hrad Ives, zejet tam ! Auf Wiedersehen !
Helmuth Taschka /früher Taška/
08. 06. 2011 | 13:11

Gudka napsal(a):

Ovšem, že je V. Klaus mocnář, jak píše p. Pehe. Podstatné ale je, že to vůbec nevadí. Je to zcela jedno. Neboť toto území už dávno není, především zásluhou kliky kolem Havla, nějakým samostatným státem. Je to pouze plocha, která hlavně generuje vojáčky do pomocných koloniálních jednotek a možná ještě plní funkci dopravního tranzitního teritoria a odbytiště výprodejového zboží. Tím pádem je zcela jedno, kdo sedí na ornamentální pozici "státního prezidenta" a je i jedno, co si tato figurka myslí a co říká, stejně jako je jedno, co si myslí všichni obyvatelé tohoto teritoria. Kdyby to jedno nebylo, pak bychom už dávno byli embargováni či bombardováni, nebo by u nás byla spuštěna nějaká ta řízená "revoluce".
08. 06. 2011 | 13:13

JC napsal(a):

Slaďouš,

1. příspěvek 5 a 3/4 řádku
2. příspěvek 2 a 1/2 řádku.

polepši se hochu, smrdí to z tebe jak z žumpy :-))
08. 06. 2011 | 13:13

JC napsal(a):

Náš pan president, profesor Václav Klaus je úplně ten nejlepší a nejstatečnější president na celém širém světě. Více jak polovina národa si ho velice váží pro jeho statečný postoj vůči evropské byrokracii a oteplovacímu alarmismu a vůbec.
Je vzdělaný, skromný, houževnatý a velmi pracovitý a velmi mu leží na srdci osud obyčejných pracujících. Jako všude se ovšem najde hrstka zpátečníků a lidí nepřejících a závistivých, kteří by to či ono udělali jinak a lépe. Potom je zde také nemalá skupina politických ztroskotanců jako pan Pehe, Hvížďala a spol. kteří v politice nikdy ničehož nedokázali a proto je úspěchy pana profesora Václava Klause přivádí do nepříčetnosti. Tito přízemní trpaslíci mu lidově řečeno nesahají ani po kotníky.
P.S. Slaďouši je to dost dlouhé, nebo mám ještě něco přidat ??
08. 06. 2011 | 13:24

resl napsal(a):

pro Ives :
neměl byste opakovat Klausova slova o občanské společnosti, nemající žádný mandát. Vysvětlovat to nebudu, ale máte-li čas a rozum, jistě přijdete na to, že takto by se mnoho pro lepší život ve světě, nezměnilo. Nebo chcete čekat na nové volby až s vámi stát nespravedlivě zatočí ?
08. 06. 2011 | 13:32

Zdeněk Novotný napsal(a):

Klaus dokonale souzní s typicky českým maloměšťáctvím kondelíkovského typu. Vadí mně to jeho rádoby sebevědomí, které je však jen maska. Kdo si jej pamatuje z TV debat před oposmlouvou, ví, jak vždy zbaběle reagoval, kdyz mu oponující diskutér natvrdo vmetl do tváře něco jako "Vzpamatujte se, reagujete sebestředně a hystericky, navíc vaše pravda není jediná". Ten člověk trpí evidentní poruchou osobnosti, což nezakryjí ani spanilé "masarykovské" výlety po vlasti, kde pro mě nepochopitelně přistupují na hru tatíček národa přijíždí, juchejme a obdivujme ho. Nejsem kdovíjakým fanouškem autora tohoto blogu, ale pro mě je to z morálního hlediska mnohem hodnotnější člověk než Klaus.
08. 06. 2011 | 13:33

hovorka11 napsal(a):

Jsem zvědavý jak Klaus dopadne s vysvětlováním že oteplování je výmysl ekoteroristů v Austrálii, kde měli loni rekordní vedra.
Už dnes dávají guvernéři států Austrálie najevo, že na něj nemají čas.
Další ostuda s knižním velkoobchodem o Modré, nikoliv zelené planetě na obzoru. ČR je tak prezentována jak stát omezenců.
08. 06. 2011 | 13:45

JC napsal(a):

resl,
Takzvaná občanská společnost je výmysl politických ztroskotanců, kteří se buďto v reálné politice nikdy neuchytili, nebo z ní vylétli jako čert z elektriky.
Za výzvami veleknězů tzv.občanské společnosti jsou špatně skrývané neukojené ambice po ovládnutí davu mimo demokratická pravidla a snaha o rozvrácení demokratického společenského řádu.
Mezi největší velekněze tzv. občanské společnosti můžeme na prvním místě zařadit otce zakladatele pana bývalého presidenta Václava Havla a také všechny jeho kamarády.
Pan bývalý president Václav Havel neunesl skutečnost, že nemůže vykonávyt funkci presidenta České Republiky do konce svého života, protože si to podle vlastního přesvědčení zasloužil, protože odstranil totalitní komunistický režim.
08. 06. 2011 | 13:50

RM napsal(a):

Pane PEHE Vy opravdu nikdy !! nezklamete.Trošku pro Vás blbé je, že Vaše sedmdesátiny nikoho zajímat nebudou.Zdravím RM
08. 06. 2011 | 14:03

resl napsal(a):

JC:
Dobře p. JC, je to váš názor. Přesto konstatuji, že Havel musel oplývat jistou dávkou statečnosti v době, kdy Klaus dělal mrtvého brouka. To mu ale nevyčítám. Vadí mi jen, jak počítá s tím, že to nová generace zapomene a on se nyní předvádí jako pan statečný, když mu nic nehrozí. Pohled na Havla a Klause je z venčí vždy pravdivější, protože není ovlivněn vlastními medii. A ten, jak tušíte, vyznívá lépe pro V.H. Ti "političtí ztroskotanci" něco vypovídají. Já bych se styděl užít tento termín proti jakémukoli oponentovi. Víte proč ?
08. 06. 2011 | 14:14

Jeff napsal(a):

RM, Petr Mach: chtěli jste také popřát? Za své věrné 3,99periodických%?
08. 06. 2011 | 14:14

ali napsal(a):

zdenekb
psala jsem o tom, proč by měl preziden poslouchat Peheho rady?!. Je to jako proč byste měl poslouchat třeba vy rady kohokoliv. Ne o tom, kým se preziden obklopil a obklopuje. Ovšem myslím, že kdyby se nechal Klaus obklopit Pehem, tak by to bylo vskutku krásné :o)
08. 06. 2011 | 14:18

Banker napsal(a):

Souhlas s penem Pehem. Jen by se to dalo napsat privetiveji - londynska City vnima Klause jen jako postavu komickou a irelevantni pro vse dulezite, co se v Evrope deje. Na osobni tragedie tady neni cas...
08. 06. 2011 | 14:36

Taoiseach napsal(a):

jarpor

"Tolik odvahy vyjádřit své názory asi zase nemá... a po pravdě řečeno, který Vás, s autorem souhlasící, by toto "přání" Klausovi přímo přednesl ?"

Je to přesně naopak: řekněte mi, prosím, kdy se Klaus naposledy zúčastnil nějaké veřejné debaty, kde mu mohl někdo přímo odpovídat.
08. 06. 2011 | 14:42

jozka napsal(a):

resl:

On ma JC tyhle ustalene termity asi zazite ze sveho prostredi, nesmime bejt na je zli :-)
08. 06. 2011 | 14:46

Lada napsal(a):

Nechapu proc by schopni lide meli odchazet?? O kom byste potom psal? Vy jste intelektualne uplne mimo, proste vam nebylo nadeleno..tak se tu prosim nezesmesnujte. I kdyz je pravda, ze jsem se u vaseho clanku pobavil. V rade veci se ukazalo, ze pan Klaus pravdu mel a v rade veci se to jeste ukaze. On jen poukazuje na urcite veci, ktere nikdo neresi, nebo o nich v urcitem zajmu mlci. To je v poradku, to je prece demokracie. To by se evropska sedmadvacitka mohla placat po zadech a kasat se, ze maji 100% shodu ve vsem a ze je to tak nejlepsi reseni. A kdo jinej by jim mel rict: Ne,ne,ne, tak je to uplne spatne. Snad ja? Me by bohuzel nikdo neposlouchal, jsem rad, ze nas prezident na to odvahu ma a nesaskuje tam jak ti ostatni klauni
08. 06. 2011 | 14:53

zdenekb napsal(a):

Ives:

"K sudetským Němcům: co vás vede k přesvědčení, že žaloby tu nebyly a nejsou? Navíc si myslím, že Lisabonská smlouva je platný dokument."

Tohle byla ta "odpověď"? K přesvědčení, že LS na žalobách sudetských Němců nezměnila zhola nic a nejsou masově podávány (přestože je "poslední šance" díky spásné, ale zatím neplatné výjimce) mě vede skutečnost, že o nich nereferují ani média, ani notoričtí antisudeťáci a strážci "naší zemičky" z okolí presidenta. Ať už jde o Bobo, Bátoru nebo Zahradila. Ti by se o takovou informaci tuze rádi podělili...

ali:

Jistěže nemusí. A současné panoptikální obklopení nemá konkurenci - oslava se jistě vydaří. Bojový Jakl, neopice Hájek... v uctivém předklonu přicházejí odhodlaní chlapci z akce DOST, rázná Bobo v kůži, a za ní i nesmělý žáček Mach s kyticí narcisek... Revue Fragmenty a hanah přinesou obsáhlou reportáž... ;o).
08. 06. 2011 | 14:58

insurgentes napsal(a):

Neuvěřitelný hlupák Pehe kydá hnůj na osobu, které nesahá ani po kotníky. Co jste přinesl Vy nového, pane Pehe? Klaus je už dlouhou dobu JEDINÝM politikem u nás, který správně vidí vývoj naší zemičky v celosvětovém měřítku, správně odhaduje a varuje před nastupující světovládou, v tomto smyslu je VIZIONÁŘ. Pehe je jen Havlův patolízal a kolaborant nového světového řádu.
08. 06. 2011 | 15:04

Taoiseach napsal(a):

Ives

"Nevím, proč by neměla být EU kritizována, ... Řecko je příkladem toho, kam to vede."

Svádět vinu za řecký bordel na Evropu - to už je docela síla.

"Lisabonská smlouva ale jednak zavádí ... Nejen majetková práva občanů Evropské unie ... tak mohla mít zcela jednoznačně přednost při aplikaci před právy občanů ČR podle našich vnitrostátních zákonů, včetně těch, které byly původně přijaty po válce jako tzv. "dekrety" - pokud by se ČR nepřipojila k britsko-polskému protokolu "

Lisabonská smlouva je přibližně rok a půl v platnosti, protokol č. 30 ještě ani není sformulován (Spojené království a Polsko mají každý "svůj" protokol a o žádné "připojování" se nejedná). Kde jsou ty majetkové žaloby tzv. Sudetských Němců? Na co čekají? Na to jste zatím neodpověděl.

"Jeho zásluhu na dodatku o Sudetských Němcích ocení asi až naši potomci."

To sotva. Jasně se totiž prokázalo, že nic takového není třeba.

Je namístě si uvědomit, že takový protokol by omezoval práva NA ÚZEMÍ ČR, což může být cizincům, kteří sem přijedou jednou za čas, šuma fuk, ale postihlo by to nás, kteří tady žijeme.
08. 06. 2011 | 15:04

ld napsal(a):

Dočekal,

já se vám divím, že se ještě divíte. Přece jste tady dost dlouho na to, abyste věděl, že co projde Řepovi, nemusí projít například Archibaldovi. Já jsem se s tím vyrovnal, dost mi pomáhá si k tomu myslet, že až tady místní cenzor vbrzku zavede licencovaná pravidla, dobré jádro osanzenstva se mu na to vysere. Za sebe můžu sdělit, že kdybych věděl, kam zmizel třeba přírodovědec, yara..., Pípa, AC, tak tam taky zahnu.
Nemám problém s tím, když jsem jiným nějak hanoben, ale jsem li zahrnut do množiny škůdce, an polemizuji, to mi nestojí za tratbu času zde.
08. 06. 2011 | 15:06

Ives napsal(a):

Pane Zdenku, snaha o prolomení Bešových dekretů byla a v některých případech trvá. Pouze díky připojení k britsko-polskému protokolu LS není v tomto případě nadřazeno právo EU nad naším národním(hrubá zkratka). Jinými slovy o tomto stále rozhodují naše soudy a ne unijní. Jako příklad právní erudice naších vlád svědčí fakt, že ten samý ministr financí,který nás uklidňoval, že zdanění FVE má právní základ,nyní bije na poplach a hrozí zhroucením státu v případě vítězství protistrany ČR v arbitráži. Tito a jim podobní by náš stát měli zastupovat ve sporu o Benešovy dekrety?!To mi jako důkaz důležitosti a významu Klausovy snahy stačí. Na okraj:Proč nejste slušný? Kde chybí argumenty,přichází vulgarita (Bobo)
08. 06. 2011 | 15:13

Valaška napsal(a):

Pehe jen závidí - na pana prezidenta Klause nemá protože nikdy nedosáhne jeho intelektu, přímosti, zásadovosti, svobodný názor, státotvornost, není pokrytec, intrikán. A ještě doplňuji, co sem snad nepatří, že Pehe je ošklivý, nemotorný chlap, co ho Klaus zvysoka předčí, převálcuje, když v jeho věku 70tilet je stále atraktivní, sportovní typ a ženy se za ním stále otáčí. To Peheho 100% štve, muži jsou ješitní.
08. 06. 2011 | 15:17

Ives napsal(a):

Tao: Např. podaný nárok na navrácení majetku rodu Buqoy (doufám že je to správně) a druhé větve Schwarzenbergů. Tam již došlo k restituci několika nemovitostí.
Ad Řecko: Ano, EU nese zodpovědnost. Za prvé proto, že dovolila nedodržení limitů vstupu do Eurozony, za druhé proto, že tuto zemi sanuje, přestože je jasné, že to je lití peněz do Egejského moře. Důvod je ryze politický, ne ekonomický.Nelze dopustit oslabení Eura,že?
08. 06. 2011 | 15:19

almost glossed™ napsal(a):

ld: Vítejte v klubu...
08. 06. 2011 | 15:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tak teda písničku - pro Tuneldě...eh, pro pana prezidenta :

http://www.youtube.com/watch?v=TxiUzXmKRgc

:)
08. 06. 2011 | 15:26

Taoiseach napsal(a):

Ives

"Pouze díky připojení k britsko-polskému protokolu LS není v tomto případě nadřazeno právo EU nad naším národním(hrubá zkratka). Jinými slovy o tomto stále rozhodují naše soudy a ne unijní."

Opakování jest matkou moudrosti: žádný britsko-polský protokol neexistuje a jednou ratifikované protokoly nelze měnit (např. měnit územní působnost). Protokol č. 30 známější jako "Klausův přílepek" by teoreticky mohl být ratifikován současně s přístupovou smlouvou Íslandu, což rozhodně nebude zítra. LS i s listinou práv u nás platí BEZ VÝJIMEK.

U některých šlechtických rodů (tuším, že zrovna u těch dvou jmenovaných ne) došlo k navrácení nějakých nemovitostí. A to dávno před rokem 2010, a tedy před LS.

Pokud jde o Řecko, chcete s vážnou tváří tvrdit, že krizi v Řecku zavinila EU tím, že tuto zemi sanuje?
08. 06. 2011 | 15:28

buřtík napsal(a):

Ano, do historie se zapsal největší zlodějinou v dějinách ČR...A z tohoto důvodu má už dávno dýchat kostkovaný vzduch!!!
08. 06. 2011 | 15:28

zdenekb napsal(a):

Ives:

1) Opravdu hrubá zkratka. Dle mého soudu (ale nejen mého) výjimka z Charty spíš poškozuje naše občany než by jakkoliv pomáhala chtivým cizákům. Hlavně však nevidím žádnou souvislost mezi jakýmkoliv konaným majetkovým soudním sporem a přijetím LS (která prý měla Sudeťákům ukrutně nahrát a vylepšit pozice). Možná jsem něco přehlédl, můžete mě upozornit.

2) Bobo si dotyčná dáma, jež je ochotná kandidovat kamkoliv za kohokoliv, a která vystřídala názory od rudých přes modré k hnědým a zpět, říká sama. Myslím, že v poslední kampani dokonce jezdila bobobusem. Nevím, v čem vidíte vulgaritu.
08. 06. 2011 | 15:37

zdenekb napsal(a):

Valaška:

Myslím, že za takto atraktivním, sportovně vyhlížejícím sedmdesátníkem se rád otočí i leckterý chlap!
A to asi p.Pehe hněte nejvíc... muži jsou prostě ješitní... ;o)
08. 06. 2011 | 15:39

Konrad napsal(a):

Klaus pro tuto zemi nikdy nic neudelal, krome toho ze ji nechal rozkrast. Vse ostatni dela pouze pro sebe, pro sve zviditelneni. Stavi se do role svetoveho rozumbrady, samozvaneho genia, bozskou bytost postavenou nad ustavu a nad zakony.Jeho odpor k lidskym pravum, obcanske spolecnosti, a ke vsemu co se prici jeho ultrafundamentalistickemu mysleni,ho stavi nekam na zacatek 19-teho stoleti, nikoliv do moderni spolecnosti. Navic drzi ochrannou ruku nad korupcniky, zlodeji a tunelari, jenom proto ze se tito netaji obrovskym obdivem k nemu. Jen nevim jestli tato bizarni osoba patri vic do blazince, ci do kriminalu.
08. 06. 2011 | 15:47

ld napsal(a):

almost glossed™,

jestli ji budete znát, nechte mi zde, prosím, adresu. Pokud to půjde, zůstanu pod stejným nickem :-)
08. 06. 2011 | 15:56

jarpor napsal(a):

Taoiseach

NO, to Vám neřeknu... Mám jinou "zábavu" než sledovat klausův program...

Ovšem soudím, že by si své názory a postoje dovedl obhájit jinak než oněmi mediálně známými zkratkovými vyjádřeními o falešných slovíčkách...

Pokud se domníváte opak, fajn. Nehodlám Vám můj názor vnucovat...

To pana Pehe jsem několikrát v pořadech TV sledoval.... tam není tak "drsný", "vyhraněný"... tam umně balí své teze do i pro mne přijatených... vyjádření.

Hezký den
08. 06. 2011 | 16:02

JC napsal(a):

resl,
No jasně že vím proč. Byl to slovník bolševika. Tak se podívejte na slovník Pehe anti-Klausů. To je samej fašista, maloměšťák...to bolševik přece také rád používal.
Jinak moje příspěvky musíte brát s jistou nadsázkou. Samozřejmě, že to nevidím úplně tak jak to píšu. Chci jen trochu podrbat anti-klause za ušima ?-))
08. 06. 2011 | 16:15

pwpw napsal(a):

To Ives a ostatní

Pokud někdy někdo někomu něco odcizil či odněkud někoho vyhnal a majetek zabavil či dokonce někoho zavraždil, měl by zloděj majetek vrátit a původce zločinu měl by být odsouzen. To platí pro stát či třeba vašeho souseda.
08. 06. 2011 | 16:24

Josef Kovanda napsal(a):

Milý příteli Hehe!
Divil bych se, kdybys napsal něco jiného.
Kdybys neměl profesora Klause,
tak by ses neuplatnil, viď, ty ťuňto.

Docela mě překvapilo, že ses i pochválil, ve stylu Cimrmana.
Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá ..........
Jak jsem už před 10 lety sprdnul prezidenta - jak skvělé.
Nechceš jít dělat rektora do Plzně?
08. 06. 2011 | 16:37

Petr napsal(a):

Vasik je sice strasny narcis ale to neznamena, ze v necem nema pravdu (multikulti, realisticky pohled na EU aj.)
08. 06. 2011 | 17:49

prorok napsal(a):

Polistopadova nostalgie
Pan v klobouku a tmavych brylich mijel se svym milackem ve slusive vesticce sousosi nasich patronu. Pudl si protahl voditko a vyhledal u piedestalu Vaclava stopy sve pravidelne zastavky. Chvilku zvratek ocichaval, pak zvedl nozicku a prischly zvratek ozivil malou sprskou. Pan znudene pootocil hlavu k soklu. Pote jemne cuknul voditkem a opet zamyslene zanoril oci do chodniku. Prizvedl si skla a oba se zvolna vytratili kamsi dolu.

Poznejte se vsichni vy polistopadovi exhibicioniste, babraci a zlodeji. Nebot je psano: "Vykoupana svine se opet vyvalela v blate a pes se navratil ke svemu zvratku, aby ho pozrel."
08. 06. 2011 | 18:38

Herodes napsal(a):

Neúspěšný politik Pehe se vydává za politologa, aniž by věděl, co je to politologie, plete si ji s politickým komentátorstvím a sebevědomí si dodává okopáváním úspěšnějšího konkurenta. Navzdory méně obvyklému příjmení je pan Pehe, typický čecháček.
08. 06. 2011 | 18:55

pozorovatel napsal(a):

...ááá Pehe ta politolgická nula má zase syndrom pan prezident...jestli je tady někdo tragikomický pak jste to Pehe Vy ...vaše úchylka je už na Chocholouška...jste ještě větší bl...než jsme doufali...
08. 06. 2011 | 19:33

Muhehe napsal(a):

Pane Pehe,
házet špínu při příležitosti životního jubilea, navíc na člověka, na kterého s úctou a uznáním hledí valná část tohoto národa, je veliká hanebnost.
Fuj Vaší špíně!
Fuj novinářské špíně!
Fuj malosti takových škrabálků jako jste i Vy!
08. 06. 2011 | 20:23

VĚTRO napsal(a):

Nevíte někdo proč V.Klaus v zahraniční politice celkem ujde a v domáci stojí za nic ? třeba tím že zachraňuje trojkolku kterou už nikdo nechce ?
08. 06. 2011 | 20:51

Marie Stránská napsal(a):

Všechno nejlepší k 70. narozeninám pana prezidenta Klause přeje Marie.
Škoda, že správce blogu nesmazal vedle nactiutrhačských a vulgárních příspěvků rovnou gratulaci od pana PEHEho...nebyla ani věcná - ani korektní. Autor si při psaní snad dostatečně zchladil žáhu - a dá nějakou dobu snad pokoj.
08. 06. 2011 | 20:52

s... napsal(a):

Už se nemohu dočkat medailónku v ČT k 170 tým narozeninám Járy Cimrmana tč. na hradě.

Doufejme, že zařadí i toto:

http://www.youtube.com/watch?v=V_7jWPSJgvk
08. 06. 2011 | 20:56

Jáchym napsal(a):

Zdravím pana Stejskala !

Ať už jsou jeho politické preference jakékoliv, dělá tady víc než může.

Snažím se proto být sprostý co nejzdvořilejší formou,aby neměl tolik práce.
(Naučil mě to Václav Havel v dávných dobách své duševní svěžesti.)

Kromě toho se tu moc nevyskytuji, abych si udržel zbytky psychického zdraví.

Slibuji, že až mě Stejskal někdy smaže, nebudu mu to mít za zlé.

Můžu vypsat soutěž k tématu?
Ze které knihy je následující pasáž?:

"Uvažujeme-li o tom, zda politik lže nebo nelže, jde obvykle o ztrátu času. Každý politik lže i tehdy, mluví-li pravdu.
Každý politik na každé úrovni používá lež jako kontinuum, jehož smyslem je dosáhnout, udržet nebo rozmnožit moc. Úspěšný politik tak činí úspěšně,neúspěšný neúspěšně, přičemž měřítkem úspěchu bývá právě ono dosažení,udržení a rozmnožení moci.
Problém je, že moc sama o sobě je pouze nástroj.
Záleží pak na tom, k čemu a jak se užije.Utilitaristé mají za to, že skutečným úspěchem je, dokáže-li moc zajistit co největší míru štěstí co největšímu počtu lidí,což je tragikomedie s převahou tragických prvků, setká-li se moc jedné skupiny s mocí jiných skupin a/nebo s ekologickými mezemi.
Stane-li se moc samoúčelem, je rozhodnutí mezi tragédií a komedií obtížné."

(Slibuji, že o prvním úspěšném řešiteli napíšu oslavnou báseň, bude-li o to stát.)Kdybych
08. 06. 2011 | 21:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři urážlivé příspěvky (dva obsahovalz hanlivé komolení jména autora), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (vuz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. I já Vás zdravím, pane Jáchyme.
08. 06. 2011 | 21:08

Konrad napsal(a):

Marie S. No jo, Klausovi patolizalove by zde radi videli jenom prispevky oslavujici jejich velkeho hrdinu. Ale je zde take cast obcanu, ktera Klause jako sveho prezidenta neuznava, a ke ktere se hrde hlasim. Slavte si jeho narozeniny, my budem slavit az konecne pujde z hradu... Pan Pehe napsal opet vyborny clanek, na muj vkus vsak Klause prilis setri. Myslim ze by se sluselo pripomenout jeho nejvetsi zlociny, kdyz ma to skvele zivotni jubileum.
08. 06. 2011 | 21:15

Ronald napsal(a):

Kmotr Klaus vůbec neměl být prezidentem. Patří za mříže.
08. 06. 2011 | 21:29

Expert napsal(a):

To,že pokud je někdo eufemisticky řečeno duševně nedokonalý, potřebuje se o někoho opírat a k někomu vzhlížetn to ještě pochopit dovedu .
Že si ale je schopen někdo, jako osobu ke které chce vzhlížet, vybere "zloděje chilských per" to už pochopit nedovedu.
Hovene a spol., rozumíte tomu, co vás vedlo k tomu, že jste si vybrali jako objekt svého obdivu právě tohoto arcizloděje alespoň vy sami?
08. 06. 2011 | 21:31

Inci napsal(a):

Ta nefalšovaná radost a štěstí po podařené krádeži vobyčejný propisovačky mne dost konsternovala ... co ten člověk dělá po každé malé domů jeho kamarádíčků z ČEZU si nechci ani domejšlet ... :-(((
08. 06. 2011 | 21:49

Marie Stránská napsal(a):

Dobrý večer pane Konráde, ¨
buďte tak hodný a připomeňte nám všechny zločiny pana prezidenta Klause...předpokládám, že jste na něj - jde-li opravdu o zločiny - už podal i trestní oznámení. Zdraví Marie
08. 06. 2011 | 21:52

Konrad napsal(a):

Pani Marie, v zemi, kde je ekonomicky zlocin povysen nad zakon (pokud jde o prislusniky vladnouci elity), neni mozne podavat trestni oznameni na nejvyssi kmotry. Ti jsou chraneni, a nikdy nebudou potrestani.. Pokud jde o zlociny vaseho prezidenta, pokud jste byla v 90-tych letech jiz na svete, musite o nich vedet, jen je dulezite nezavirat pred tim oci.
08. 06. 2011 | 22:08

poutník napsal(a):

Pane prezidente,
vše nejlepší k Vašim 70. narozeninám.

S pozdravem,
jinak nezúčastněný občan.
08. 06. 2011 | 22:33

im napsal(a):

Přát někomu k narozeninám s jedenáctidenním předstihem (!!!) mi připadá poněkud nevkusné.
08. 06. 2011 | 23:01

Prognostik minulosti napsal(a):

70 roků ?....
....to je vlastně celý život pro mukly prodané do otroctví,aniž by se dočkali
odškodnění za otrockou práci na bolševika ?

70 roků ?....
....to je 41 let v bolševickým koncentráku + 22 let,kdy se po bolševické privatizaci mají ti samí nejlépe za celou jejich historii ?

tak to je důvod slavit ?
08. 06. 2011 | 23:14

Karel (taky) napsal(a):

Jedenáct dní... Zdá se, že pan Klaus byl v Hamburku tak akorát, inkubační doba té nákazy je deset dní, pak než se objeví krev - sedí to.
08. 06. 2011 | 23:18

JenTak napsal(a):

Přemýšlivý člověk pochybuje a poté občas mění své názory. Snad přemýšlivý jsem, protože s panem Klausem jsem si prošel fázi obdivu, pochyb, kritiky a naposledy až k jeho jednoznačného odmitnutí.
Nehodlám opakovat jeho negativa popsaná jinými, ale chtěl bych jen upozornit ty nekritické členy jeho fanklubu, že zesměšňováním autora blogu Klausovy chyby neumenší. Spíš to vypadá s Klausem tak špatně, že ho obhajují jen lidé bez větších rozumových schopností, které jsou potřeba pro argumentaci.

Když se zamyslím nad lidmi kterými se obklopil Klaus, vypadá to, jako kdyby si vybral samé pacienty z jednoho pokoje psychiatrické léčebny. Odkud je zná a proč si je tak oblíbil, je věcí prosté dedukce.
08. 06. 2011 | 23:45

Maximus napsal(a):

Pane Pehe pište dál a nenechte se urážkami některých lidí odradit. Nebyl jsem vždy Váš příznivec, obvzláště když jste psal kdysi na téma o našich opálených spoluobčanech, ale myslím si, že píšete celkem věcně a realisticky o naší politické scéně. Co se týče V.K., tak to je tragikomická postava naší politické scény, která těžce poškodila tuto zem a občany této země. Budoucnost tomu dá za pravdu. Ten člověk je sice vysoce inteligentní, ale zřejmě trpí nějakou duševní chorobou, která bude někde v oblasti narcismu a jájismu. Ale nechme to na psychology a psychiatry, ti už nyní určitě ví své! Mějte se a pište dál!
08. 06. 2011 | 23:50

notak napsal(a):

Paní im,
za sebe musím prozradit, že nemám nárok, ale ani potřebu sledovat podobná výročí.
Každý za sebe. A co stádo dovolí... obstrukce ???

uá ... ... ...
08. 06. 2011 | 23:57

Pérák napsal(a):

á náčo teho Klauza?.. iba na volajaků biedu či na dajaké to somárstvo.
Nič dobrého mu něprajem ani zdravia .
09. 06. 2011 | 00:07

Acidburn napsal(a):

A kolikáté narozeniny slaví autor blogu pan Pehe? Zajímá vůbec někoho? A proč nedokáže už posledních patnáct let psát o ničem jiném, než o Klausovi? Obsese přímo učebnicová...
09. 06. 2011 | 00:45

ostudanaroda napsal(a):

Az se za 50 let zase odtajni archivy nase vnoucata se dozvi pravdu o charakteru s.Klause.Cert ho vem.
09. 06. 2011 | 01:36

občan ČR, národnost nikoli německá napsal(a):

Já to vidím jinak. Pana prezidenta Klause si nesmírně vážím, byť se media trvale snaží vytvářet obraz zcela odlišný. Někdy jim to dokonce vychází. Podařilo se jim např. žádoucím způsobem „vykreslit“ prezidenta, když si v Chile vzal po podpisu smlouvy pero, které dostal darem podle protokolu. To je to v diplomatických kruzích obvyklé a někteří politikové mají dokonce sbírky per, kterými důležité smlouvy podepisovali. Při podpisu mírové smlouvy v Praze si např. pero vzal jak Obama tak i Putin. Tehdy ale media neříkala, že jde o krádež a kamery nenatáčely... Názory prezidenta Klause se bohužel potvrzují, ať už jde o příčiny globálního oteplování, finanční nedisciplinovanost EU či dokonce omezující se svobodu občanů při vyjadřování svých názorů. Na smetišti dějin proto podle mého spíš skončí bezvýznamné loutky a přisluhovači. Pane Pehe, jistě víte o kom hovořím…
09. 06. 2011 | 05:35

Emil napsal(a):

Politicky nekorektni, provokativni, trochu neferove a trochu lzi

Klaus by to musel Pehemu pochvalit.
09. 06. 2011 | 06:15

Maximus napsal(a):

občan ČR, národnost nikoli německá
Jste obyčejná bezvýznamná loutka a přisluhovač V.K. Ten Váš superférový člověk zavinil, že byl tento stát totálně v poslední dekádě min. století rozkraden a v první dekádě tohoto století V.K. významně a vydatně ochraňoval a dosud ochraňuje všechny větší zloděje v této zemi. Za každého člověka mluví činy a né kecy, a těch špatných činů má V.K. na svědomí až příliž! Všimněte si, že V.K. nikdy, ale nikdy nic neřekl proti korupci a rozkrádání veřejných peněz, tyto slovní obraty a pojmy jsou pro něj "nepojmy" jak by řekl on, otec takových spojení jako "nevýhra" a "špatně položená otázka", "opoziční smlouva" a podobné kraviny. No a s tou obhajobou, že si on v Chile nepřivlastnil pero už jděte někam, když se celé video nahrávce celý svět směje, tak to asi nebude košer! Hlavně, abyste se z V.K. nepos...!
09. 06. 2011 | 06:56

SKUNK WORKS napsal(a):

Ani nemá cenu diskuzi komentovat. Jediné co si zaslouží napsat ,je to zde samý KLAUSHUJER. Pan Pehe píchl do vosího hnízda.
09. 06. 2011 | 07:14

poutník napsal(a):

im napsala: 08. 06. 2011 | 23:01
"Přát někomu k narozeninám s jedenáctidenním předstihem (!!!) mi připadá poněkud nevkusné."

Co na to říci. Předpokládám, že v příslušném referátu bude možná zmíněno, mj. pro zajímavou ojedinělost (kladného) vyznění, spolu s Vaší reakcí započítáno.

Pěkný den.
09. 06. 2011 | 07:25

Luky napsal(a):

Pane Pehe, nehleďte na ty duševní průjmy výše. Máte pravdu v tom, že Klaus je stále směšnější figurka, děda s rychle postupující demencí. Je to chudák, ať špulí ty svoje pysky sebevíc. A on to ví, nebo tuší. Popsal jste jeho situaci velmi přesně a výstižně.
09. 06. 2011 | 07:55

me napsal(a):

hmm...to je teda těžká obscese, pane Pehe! S tím by bylo třeba zajít k odborníkovi.
To už není sranda.
09. 06. 2011 | 08:01

pgjed napsal(a):

Shrnuto a podtrženo: Čert nám byl Klause dlužen. Já jsem již druhé volební období bez prezidenta.
09. 06. 2011 | 08:07

scientist napsal(a):

jsem onehdá třikrát večer na hotelu v USA zapnul TV, z toho dva večery byly v hlavním vysílacím pořadu velkých stanic (talk show) záběry Klausova tiku, když sbalil to pero.

tolik k jeho mezinárodnímu přínosu pro ČR. Vedle Havla, kterému tleskal stojící Kongres, je to trochu, ehm, nepoměr.
09. 06. 2011 | 08:39

Milan napsal(a):

Pane Pehe, nehleďte na ty duševní průjmy výše..napříkld Luky a spol:-)...jste prostě poskok kandidáta na spolupráci s STB pod krycím jménem ROKO a jako takový musíte fungovat.......vy určitě nikdy neskončíte v propadlišti dějin jako rádoby politolog, že ano?
09. 06. 2011 | 08:41

sp napsal(a):

Pehe lze, kdyz pise ze byl Klaus zvolen pomoci KSCM. Lze protoze to nemuze vedet, nebot volba byla tajna. Ostatne, v nejake ankete mezi poslanci po volbe prezidenta, priznal jen jeden soudruh, ze mu dal hlas. Cili zadna podpora kSCM, ale jen bohapusty Peheho vymysl. Paradox je, ze Pehe, politolog co radi CSSD, ktera se nerozpakuje s komunisty spolupracovat kritizuje Kaluse za neco, co se navic jen domniva. Dalo by se psat vice argumentu, ale to ze Pehe je lhar a opakuje to zname klise postaci....
09. 06. 2011 | 08:59

sp napsal(a):

Maximus:
Jeden clovek muze zavinit ze stat je rozkraden jen pokud je to diktator s neomezenou moci a to VK nikdy nebyl. Cili v tom jste uplne vedle, nehlede na to, ze tento stat neni rozkradeny, to jen neustale nafukujici se novinarske a socanske klise. V tomto state, kdo si pamatuje minulost, se pracuje, stavi, zametaji se chodniky, sekaji se travniky, nakupuje a delaji se dalsi bohulibe cinnosti. To ze si statni zamestnanci prihravaji do sveho z ciziho, neni ale problem Klausuv, naopak, jim prosazovana(ena) privatizace stat mnoha majetku a spatneho hospodareni zbavila. kdo nechape, ze korupce je, byla a bude pokud bude nekdo rozhodovat o penezich, ketre mu nepatri, tak je navzdy uveznen do spatne nalady.

Pokud uvadite ze VK chrani zlodeje, tak uvedte jake a kdy to udelal. Take bude dobre, kdyz ukazete, kdo je ten zlodej, rpotoze jinak je to dosti obecne tvrzeni, kterych tu muzu vyplodit stovky, bez sebemensiho zavahani o komkoliv.

Tezko si muze nekdo privlastnit neco, co je jeho. Vsichni jeho kritici maji s Klausem nasledujici problem, oni si ho zbozstuji a pak ho kritizuji za to, ze dokonalym neni. Tak je to i s tim perem, je tu zastup vrhacu kamenu, presne podle biblickeho vzoru.
09. 06. 2011 | 09:13

J.K. napsal(a):

Poskok Pehe mi připoměl článek který vypotil:
Démon Paroubek? Ne, jenom červ v hlavách mediální pravice......

Dalo by se také napsat:
Démon Klaus? Ne, jenom červ v hlavě rádoby politologa Peheho
09. 06. 2011 | 09:33

J. napsal(a):

I v dalších dvou celostátních pravicových denících se protiparoubkovsky běsní, v podobném duchu. Mírnější podoba tohoto běsnění spočívá ve varováních o nevyhnutelném státním bankrotu, pokud se Paroubkova sociální demokracie dostane k moci.

Autor:
Běsnící Pehe.......
09. 06. 2011 | 09:36

skallop napsal(a):

Pane Stejskale, unikl Vam jeden zachvat 09. 06. 2011 | 00:09
09. 06. 2011 | 09:39

J. napsal(a):

Jiří Pehe: Licoměrná štvanice na Paroubka
Pravicová média se ve vztahu k Jiřímu Paroubkovi a ČSSD stále více ocitají za hranicí demokratického diskurzu a objektivního novinářství. Nelze se divit, že je má ČSSD v úmyslu bojkotovat. xxxxx
09. 06. 2011 | 09:41

resl napsal(a):

návrh komunistů na prezidenta v osobě Bobošíkové byl tichý, přesto jasný signál, ke zvolení Klause. myslí si snad někdo, že mohla uspět ? proč to komouši dělali ? přemýšlejte, ale k jinému výsledku nemožno dojít. komunisti prostě mají Klause v lásce, jen se za to oni i on tak potichu stydí.
09. 06. 2011 | 09:50

evzenkrasny napsal(a):

přesné trefné .....super pane Pehe
09. 06. 2011 | 09:52

Marie Stránská napsal(a):

Dobrý den pane Konráde,
zase jste mi odpověděl jen obecně - nikoliv konkrétně. Nejsem slepá obdivovatelka Václava Klause. Naopak - mám oči stále otevřené a měla jsem je i v 90.letech. V té době mi bylo přes 30. Promiňte, ale od listopadu 89 nevidím široko daleko žádného politika Klausova formátu (i s chybami, kterých se také dopustil... např. ustoupil Duškovi a jeho odborářům...). Fandit mu nemusíte, ale uvádět fakta, pokud ho kritizujete, by jste mohl. Jinak jsou obecná tvrzení o jeho zločinech k smíchu.
Hezký den Vám i panu prezidentovi - přeje Marie
09. 06. 2011 | 10:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

Marie Stráská
No - to je na pováženou - že teda ten Václav Klaus je toho formátu...jak správně sdělujete zdejším komentujícím.
Řekl bych dokonce, že je to na mašli - ale neudělám to.

To je taky důvodem, proč nám takového politika celý svět závidí. A považte - dokonce i v takové Chile si tamní lidé povídají o tom, jak je šikovný a obratný !
Na opačné straně Země !
Málokterý český politik dosáhl takového uznání a slávy, málokterý...

No a to zcela opomíjím fakt, jakými skvělými lidmi se obklopil či je pověřoval vysokými funkcemi při správě země. Geniální team maker je to !
A úžasný makroekonom ! Jak ten dovedl zatočit se vším tím neřádstvem , co zde zplodil režim sorealismu. Například s Poldovkou, s doly, s vodárnami...
Ještě dodnes ho tam(a jeho kumpány) vzpomínají !!

Já bych byl pro, aby ho někdo při příležitosti jeho jubilea vyznamenal. Například medailí " Zasloužil se o prosperitu"(bez dalšího rozvádění...čí prosperitu , jak, proč apod...).
Jenže - kdo vůbec může vyznamenat prezidenta ?
Nevíte náhodou ?

Pepa z Honkongu ?
09. 06. 2011 | 10:26

Z. Žemlička napsal(a):

Vidím, že podle počtu komentářů, článek pana Pehe ťal do živého. Podívejme se na pana presidenta Klause, člověka nikdy, ale opravdu nikdy se nemýlícího, z jiné - jeho nejsilnější stránky. (pozn. silnou stránku těžko vybírat, jeho záběr zahrnuje všechny vědní obory). Přesto se domnívám, že tou stránkou je ekonomie. Bohužel o svých ekonomických kvalitách nepřesvědčil renomovaný zahraniční odborný tisk, publicitu profesorovi Švejnarovi může jen závidět. Ale jeho,byť neoriginální, kupónova privatizace u nás zavedla pojmy "tunelování", je autorem vyjádření "neznám špinavé peníze". To, že právní rámec privatizačního procesu po roce 1989, díky jemu, zaostal za divokou privatizací, poznamenalo celou společnost ekonomicky. Politicky dílo "dokonal" opoziční smlouvou, kdy došlo k rozdělení ekonomické a politické moci ve státě na 100 %. Jenom těmito počiny vstoupí jeho presidentování do historie.
09. 06. 2011 | 10:43

Marie Stránská napsal(a):

Tencokida Hnuj
Dobrý den,
máte pěkné jméno....nomen omen
zdraví Marie
09. 06. 2011 | 10:51

Ola napsal(a):

Soudruhu Žemličko. Švejnar měnící názory podle toho, kdo ho tlačí do funkce panu Klausovi nesahá po kotníky......a o těch špinavých penězích...zkuste prosím dohledat fakta nebo tady jenom sprostě lžete? Neznělo to náhodou jako: ,,neumím rozeznat čisté peníze od špinavých?,,
To pan Žemlička to asi pozná po čuchu...
09. 06. 2011 | 10:56

JP napsal(a):

Ach Božínku, pane Pehe, kdybyste toho Vašíka neměl, tak si ho budete muset vymyslet. Kydáte na něj jen hnůj a netušíte, že nejvíc pak smrdíte vy sám. Jeden dotaz za všechny - pokud je prezidentská volba tajná, KDE berete už celé roky tu jistotu, že byl zvolen hlasy poslanců KSČM? Někdo z nich vám to potvrdil? Kdo? Nebo jste jasnovidný? Kontroloval jste lístky při samotné volbě? A tak by se dalo pokračovat. Chápu, že vám Klaus vadí, ale takovýmto okatým způsobem mu spíše fanoušky naženete, než uberete. V jednom měl váš článek pravdu, a to hned prvním odstavcem - ovšem tragickou (tragikomickou) postavou se přesně vámi popsaným způsobem stal během času jiný Václav, a to Havel. Bohužel.
09. 06. 2011 | 11:09

Marie Stránská napsal(a):

Z. Žemlička
Dobrý den,
pane Žemličko, velmi se mýlíte, když tvrdíte, že je Václav Klaus autorem výroku "neznám špinavé peníze". Nikdy nic takového neřekl. Bohužel i Vy jen otrocky papouškujete zkreslený výrok z tisku. V září 1991 V.K. prohlásil: "Neznám mechanismus, jak odlišit špinavé peníze od čistých ...", a vyzval ty, kteří takový mechanismus znají, aby mu dali vědět. Obávám se, že do dnešní doby, se mu nikdo neozval. Ve Vašem příspěvku jsou i další opsané nepravdy a nepřesnosti. Rád V.K. mít nemusíte, to Vám nezazlívám, ale neopisujte blbosti.
S pozdravem Marie
09. 06. 2011 | 11:12

Grandmaster napsal(a):

Tenco,
ty dobrra tchech!
09. 06. 2011 | 11:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

Marie Stránská
Vy píšete, že správně je ten výrok "Neznám mechanismus, jak odlišit špinavé peníze od čistých ..."
Kdo že ho vyslovil ?
Cože ?!??

Jo - starý Al Capone !
To jste ale mohla napsat rovnou.

Proč takové výroky podsouváte ekonomovi, nositeli snad padesáti čestných doktorátů - http://www.klaus.cz/clanky/2470 který je však lidem jako je Stiglitz pro smích.
Kdy Stiglitz naopak Švajnara uznává jako odborníka na ekonomiku středoevropských transformujících se zemí. (viz autorská předmluva a poděkování - kniha http://en.wikipedia.org/wiki/Globalization_and_Its_Discontents

Ten účet, milá dámo, za Al Caponovské pojetí trhu, ten budeme splácet ještě dlouho.
Ale jistě se to netýká zřejmě vás. To splácení. A Václava Klause. A jeho kumpánů.
A například Pepy z Honkongu.
:--()

Jen gauner nebo podvodník, popřípadě blázen, nevěděl v 90. letech 20. století, jak se rozliší špinavé peníze od peněz poctivě nabytých a zdaněných.

Jen gauner...nebo blázen, milá paninko.
09. 06. 2011 | 11:38

J.K. napsal(a):

Hnoji, ,,uznávaný,, Švejnar..ten co je jak korouhvička a leze socanům do zadku? Toho může uznávat tak nějaký Hnůj. A až budeš držet v rukách stokorunu, tak si k ní čuchni, jestli je čistá nebo špinavá....a o tom to je, ale to bude nad tvoje chápací možnosti....
09. 06. 2011 | 11:46

hanah napsal(a):

Marie Stránská

Máte samozřejmě pravdu s Klausovým výrokem. Snad tisíckrát to bylo upřesňováno, dokonce i samotným Klausem, ale bohužel, někteří primitivní diskutéři tento fakt odmítají přijmout a po dvacet let omílají to samé stále dokola, až tomu snad dokonce i sami věří. Jako tupé ovce.
09. 06. 2011 | 11:49

Tencokida Hnuj napsal(a):

J.K.
Milý soudruhu, nepamatuji si, že bych s tebou někde kopal krumpáčem či házel lopatou, popřípadě vypisoval lživé a podvodné privatizační projekty.
Pokud jsi však uvyklý tykat každému, koho neznáš i mimo tyto tvé socioekonomické a charakterové predestinace - věz, že to akceptovat budu.
Neb mám pochopení pro všechny , kteří jsa býti chorého ducha, donekonečna opakují mantry, které jim vtloukli do hlav na nějakých obskurních školeních ještě obskurnějších partiček v době ne až tak moc vzdálené od dnešní doby prosperity, vzkvétající morálky a příkladného právního státu.

Jistě bych ti mohl sáhodlouze vysvětlovat všechny ty možné mechanismy, pomocí nichž lze odlišit špinavé peníze od poctivě nabytých a řádně zdaněných. Včetně institucí, ketré tyto mechanismy obhospodařují už pěknou řádku desetiletí a staletí.
Ale bylo by to ve tvém případě zbytečné mrhání časem.
Zůstaň tedy u svých pudů a smyslů , popřípadě obdivuj dál různé šizuňky lokálního významu a kvality.
Je to dobré na zažívání a nezatěžuje se tím mozková tkáň (i když nevím , na co ji takoví jako jsi ty potřebují...)

Čest.
09. 06. 2011 | 12:06

Marie Stránská napsal(a):

Tencokida Hnuj
Posledním příspěvkem jste se stal horkým kandidátem na Nobelovu cenu za ekonomii...jen tak dál...a můžete přednášet s profesorem Švejnarem. V zahraničí, samozřejmě.anerso
09. 06. 2011 | 12:13

hanah napsal(a):

Pehe

Je to smutná bilance, téměř na konci produktivního života zjistit, že se vaše původní profese politologa zúžila na pouhého klausologa, že ?
Nenávist ke Klausovi vás zbavila potřebného nadhledu, změnila vaši osobnost a zatemnila rozum.
09. 06. 2011 | 12:14

Marie Stránská napsal(a):

Tencokida Hnuj
Posledním příspěvkem jste se stal horkým kandidátem na Nobelovu cenu za ekonomii...jen tak dál...a můžete přednášet s profesorem Švejnarem. V zahraničí, samozřejmě.
09. 06. 2011 | 12:14

jarpor napsal(a):

Jen jsem mrkl...
a pro dovzdělání se nedouků, plácajících cosi o Al Caponovi... a dalších.... kopie jednoho dopisu:

Praha, 25. dubna 2001

Vážený pane,

máte plné právo mít na naší politické scéně v oblibě kohokoli a kohokoli v oblibě nemít. Je mi sice líto, že podle Vašeho dopisu zrovna mne v oblibě nemáte, ale respektuji to a jsem s tím smířen. Hůře se však smiřuji s tím, že svou neoblibu zakládáte na argumentech, které mají k pravdě a realitě hodně daleko.

1. Nikdy jsem neprohlásil, že nevidím rozdíl mezi špinavými a čistými penězi. Výrok, který jsem v této souvislosti pronesl, byl mnohokrát karikován jak médii, tak politickými soupeři s cílem vyvolat dojem, že mi nevadí, že někteří lidé získávají peníze trestnou činností. Jako záminku si vzali diskusi kolem začátků malé privatizace, kdy se objevil názor, že do ní budou vstupovat i lidé, kteří své peníze získali trestnou činností, a že by se tomu mělo nějak zabránit. Já jsem na to reagovat slovy, že na penězích nepoznáte, zda jsou čisté či špinavé, a že to při koupi státního majetku kontrolovat nelze. Dodnes jsem přesvědčen, že je třeba bránit samotné trestné činnosti a postihovat nelegální způsoby nabývání peněz, nikoli bránit až utrácení těchto peněz. To je totiž jednak neúčinné, jednak postihující i nevinné.

2. Naše strana měla podobné problémy s financováním jako všechny významné politické strany v zemi. Pouze naše strana na to však reagovala hloubkovou kontrolou svého hospodaření a výsledky této kontroly zveřejnila.

3. ODS neokrádala stát na daních. Rozepsání dvou darů před šesti lety provedli lidé tehdy zodpovědní za hospodaření ODS na přání sponzorů, kteří si nepřáli vejít ve známost, což tehdy nebylo povinné. Tímto rozpisem byl snížen výměr daně (která se například dnes nemusí platit vůbec), ale nebylo to záměrem a také při objevení tohoto problému ODS rozdíl ve výměru okamžitě dorovnala.

4. Žádnou částku jsem od TV Nova nedostal.

5. Není pravdou, že velkým podnikům promíjím stamiliardové nedoplatky a že do nich chci nalít stamiliardy další. Takové tvrzení je zcela nepodložené a nedůstojné člověka, který se zajímá o veřejné dění.

6. Všemocná ruka trhu je Váš výraz, nikoli můj.

7. Dávat mi za vinu stav morálky v této zemi svědčí o zvláštním chápání morálky samotné. Je velkým alibismem tvrdit, že kdosi mocný určuje chování lidí a ti pak nenesou žádnou odpovědnost za své mravy.

Možná by bylo dobře, kdybyste se pokusil na tyto věci udělat si vlastní názor, postavený na skutečných faktech. Váš dopis spíše naznačuje, že se spokojíte s opakováním oblíbených a široce publikovaných názorů horší části naší žurnalistiky.

S pozdravem

Václav Klaus
___________________
V dnešní době i bod 7. se mi jeví jako velmi vhodná poznámka k blogu... a k diskusi...

Hezký den
P.S. Zdroj : Klausův web...
09. 06. 2011 | 12:28

Marie Stránská napsal(a):

Tencokida Hnuj
Vážený pane profesore Tencokide Hnoji,
přihlašuji se k Vám na přednášku o všech možných mechanismech, pomocí nichž lze odlišit špinavé peníze....
Zajímají mě hlavně instituce, které tyto mechanismy obhospodařují už pěknou řádku desetiletí a STALETÍ, jak píšete.
Na přednášku by se rád přihlásil i pan prezident, ale trochu se stydí, když o Vás ví, jaká jste kapacita.
S pozdravem Marie
09. 06. 2011 | 12:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Marie Stránská
Dejte si do Googlu následující hesla :
....daňová přiznání - finanční policie, surfing bankovních vkladů, povinné (finanční) instituce (obecně pak monitoring nezvyklých operací), podezřelé obchody - dtto, kapitálový trh - dozor nad kapitálovým trhem, majetková přiznání, shell banks, offshore accounts, financování politických stran, právní stát, nezávislá justice, specializované policejní útvary...

Krátký exkurz do současnosti a historie pak například zde

http://www.mesec.cz/clanky/proti-prani-spinavych-penez/

http://www.countermoneylaundering.com/public/?q=node/2

http://www.fincen.gov/news_room/aml_history.html

A už neotravujte.
---------------

"...Nově se při kontaktu s bankou také setkáváme s termínem politicky exponovaná osoba. Politicky exponovanou osobou je fyzická osoba, která je ve významné veřejné funkci s celostátní působností (hlava státu, ministři a jejich asistenti, členové parlamentu, nejvyššího soudu, členové vrcholných orgánů centrální banky, armádních sborů, státních podniků, velvyslanci) a také ten, kdo podobné funkce vykonává v zahraničí (ať již v EU či jiných mezinárodních institucích). Za politicky exponované osoby jsou též považováni životní partneři, rodinní příslušníci či obchodní partneři a nejbližší spolupracovníci. Jelikož panuje předpoklad, že politicky exponovaná osoba disponuje z titulu své funkce vlivem a informacemi, které by mohly být zneužity k ilegálnímu jednání, podléhají klienti z řad těchto osob přísnější kontrole při provádění bankovních transakcí, jakož i důslednější povinnosti doložit původ prostředků či účel bankovní platby..."

:(((
09. 06. 2011 | 13:11

pich. napsal(a):

Prosím, prosím, já chci taky něco napsat.

No,hmm, jsem dojat z jarporova dopisu Klause, z roku jedna.
Jestli to je přepis Klausova originálu, tak odvolávám co jsem kdy špatného o něm pomyslel a přeji si změnu ústavy a jeho třetí volbu presidentem naší drahé České lidově demokratické republiky.

Děkuji tímto i posledním zdejším milovníkům našeho "drahého" prezidenta, paní Marii Stránské a "hanah", za jeho obhajobu.
09. 06. 2011 | 13:15

Marie Stránská napsal(a):

pich.
Nemáte zač, rádo se stalo.
Marie
09. 06. 2011 | 13:34

AntiKlaus napsal(a):

Dobrý den,
komu by nestačily argumenty Pehe, ať si proklikne na odkaz dole. Prezidentem této nešťastné, nacismem a bolševismem na generace poznamenané země je ÚCHYL... A ten kdo i po zhlédnutí níže uvedeného odkazu staříka nekriticky obdivuje, by si snad měl zaskočit k Choholouškovi.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2011/06/06/vaclav-klaus-koreckovy-bagr-rypadlo-krest-dul/#utm_source=article-hint&utm_medium=referral
09. 06. 2011 | 13:36

jarpor napsal(a):

pich.

Jedno sladké sdělení ... pro Vás... si dovolím.
Zkopíroval jsem dokument z roku 2001 jen proto, že jen tupouni budou neustále mlít cosi o Klausových špinavých penězích v roce 2011, papouškovat mediální ptákoviny... aniž by si ověřili co, kdy a v jaké souvislosti bylo řečeno...

Dojetím ovšem si znalosti nedoplníte...

Hezký den
09. 06. 2011 | 13:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor
To je ale velmi nepěkné, že coby modrý gentleman, napadáte paní či slečnu Stránskou.
Jen bych si dovolil poopravit - tupounka, ne tupoun.

Jen tak mimochodem - já pouze reagoval na JEJÍ interpretaci Klausova údajného výroku.

Mě samotného totiž nebaví hrabat se v podivnostech, které tu a tam vypustil a pak korigoval.

Takže - "tupounka" , milý pane zastupiteli za ODS a člene statutárního orgánu obchodní společnosti (předpokládám že v oblasti obcování se stavebním sektorem)- jarpore.

A jarpore - jak se má funkce zatupitele za ODS s nálepkováním zcela neznámých lidí...například "tupouny(kami) či pičůsky ".
Že vy kujóne jste ze stejných vajec jako Bláznivá Krista ?
09. 06. 2011 | 14:01

Marie Stránská napsal(a):

Tencokida Hnuj 14.01
Trochu Vám unikají souvislosti, ale já se na Vás proto nezlobím. Mám spíš strach, aby jste se zbytečně moc nerozčiloval....kvůli V.K. to přece nestojí za to.
Zdraví Marie
09. 06. 2011 | 14:30

jarpor napsal(a):

Myslím, paní Marie, že nemusím nic dodávat...

Hezký den
09. 06. 2011 | 14:35

Tencokida Hnuj napsal(a):

Marie Stránská + jarpor
Konečně se v něčem můžeme shodnout všici tři.
Kvůliva jemu to fakt nestojí za to - bylo by to mrhání časem. Mým , vaším..i těch, kteří celý tenhle trapas , vypuštěný do světa Marií Stránskou a jarporem, sledují. :((

Hezký den.
A zdravím celý Jánský vršek. /abych snad někoho neopomněl/
09. 06. 2011 | 14:40

jarpor napsal(a):

Obávám se, pane Tencokida Hnoji, že se, jako obvykle, mýlíte.
Já se nemám v čem s Vámi shodnout...
Zkuste so vzít na vědomí.

Hezký den
09. 06. 2011 | 14:48

Karol napsal(a):

Je to docela jednoduché: lidé, kteří umějí dobře alespoň jeden nebo dva světové jazyky, často cestují do zahraničí, jsou zvyklí přijímat informace i z jiných médií než z domácích apod., tak tito lidé nepochybně musejí p. Klause považovat (oprávněně) za někoho, o němž se říkává "jednooký mezi slepými". V. Klaus je bezpochyby jeden z největších talentů na politiku v modeních dějinách této země, avšak vzhledem k evidentní osobnostní poruše (někdo o tom již výše něco podobného psal) se stal pouze parodií moderního politika západního střihu. P. Klaus má mnoho adorantů, ti ale většinou reprezentují méně schopné lidi bez vzdělání, lingvistických znalostí atd. Příznivce má sice i mezi vzdělanými mladými lidmi, ovšem těch je pomálu (jde hlavně o ctižádostivé lidi typu p. Macha, kteří dobře vědí, že V. Klaus adoraci své osoby nezapomíná a štědře odměňuje svým vlivem na kariéru těchto osob). Jisté je, že intelektuální, ale ani ekonomické elity V. Klause již dávno nepovažují za relevantního partnera; o světových státnících nemluvě (nemyslím tím diktátorské typy p. Putina). Můj známý z Londýna p. Klause dokonce považuje za jednoho z největších bavičů na této planetě... Smutný obrázek člověka, který měl po pádu komunismu velkou šanci vejít do historie jako jeden z největších státníků v dějinách této země a jenž nechal negativní vlastnosti své povahy zvítězit nad potenciálem osvíceného politika...
09. 06. 2011 | 14:53

Marie Stránská napsal(a):

Tencokida Hnuj
Konečně jste na to kápnul! Tak honem do lesa, ať doženete ten čas, co jste tu zbytečně promrhal psaním arogantních (drzých) a popletených komentářů proti hlavě státu i lidem, kteří si ho přes všechny chyby, které má, váží.
Marie
09. 06. 2011 | 15:11

Taoiseach napsal(a):

sp

"Jeden clovek muze zavinit ze stat je rozkraden jen pokud je to diktator s neomezenou moci a to VK nikdy nebyl."

Inu, Kožený zloděj mohl krást kvůli tomu, že VČAS nebyly schváleny zákony o investičních fondech, které by tomu bránily. Mělo je předložit min. financí. To federální ovládal Klus a Klak, české Kočárník; po rozdělení státu byl ministrem Kočárník a premiérem Klaus - tak kdopak za to asi tak může...?

"nehlede na to, ze tento stat neni rozkradeny"

Jasně a těch deset mld Kč za registrované partnerství Klause a Železného se nám jenom zdálo.

"kdo nechape, ze korupce je, byla a bude pokud bude nekdo rozhodovat o penezich, ketre mu nepatri"

A někteří navíc nechápou, že se to děje i v soukromém sektoru, viz Enron nebo celá hypoteční krize v USA.
09. 06. 2011 | 15:14

hanah napsal(a):

Stejskal

pane Stejskale, nejste někdy přece jenom smutný z toho, co jste tady svou péčí za ta leta vybudoval ? Blogy a diskuze pod nimi jsou stále na stejná témata, točí se v kruhu, nikdo nikoho nepřekvapí...Snad jen občas nějaký ten Karol a jemu podobní, intelektuální úrovní příspěvku :-(
09. 06. 2011 | 15:20

im napsal(a):

@poutník

Poutníče, omlouvám se, moje poznámka byla určena autorovi blogu.
09. 06. 2011 | 15:21

hanah napsal(a):

Chtěla jsem ještě doplnit - proč je zde tak nepřátelská, až žlučovitá atmosféra ? To se seriózní diskuzí vskutku nemá nic společného. Stačí třeba, abych napsala, že JÁ si prezidenta Klause vážím a snese se na mě taková snůška urážek, že se mi tomu nechce ani věřit.
OK, bloger Pehe zde má prostor. Je ale normální, aby zde denodenně, naprosto bez invence, vyléval pouze kýbl špíny na Klause ? Nepřekračujete přinejmenším meze obyčejné lidské slušnosti ?
09. 06. 2011 | 15:26

hanah napsal(a):

jarpor

zdravím a přeji krásný den :-)
zavítám sem už málokdy a zdá se, že o nic nepřicházím...
09. 06. 2011 | 15:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

Marie Stránská + jarpor
Tak už se herdek mezi sebou nějak domluvte !
Jeden že "jsem na to kápnul", druhý zase že " se mýlím".
Lidi, víte vy teda vůbec co tu píšete za nesmysly ?
Čtete to vůbec po sobě ?
Anebo, vy kujóni, vám to píše někdo jiný ?!

:))
---------------------
hanah ad Stejskal
To je fakt.
Není jak ve Fragmentech, že ? :

http://www.fragmenty.cz/iz000365.html
:)))

P.S. Cituji ze zdejších blogů, které se točí v kruhu... :)))) - ale POZOR - něčím občas překvapí!!!!
-----------------------
Od Haslingerové, která zde oxiduje pod nickem 'hanah' (viz. výše) mě to vůbec nepřekvapuje, zrovna tak, že manžel byl prý agentem STB, jakýsi Georg Vaněk dal na facebook fotku jeho legitimace. Stejně jako Bobošíková vítala jako předsedkyně SSM na Staromáku Husáka. Škoda, že tato fotka se neobjevuje častěji.

"...Paní Haslingerová, která vydává Fragmenty a patří mezi nejhysteričtější
Klausovy obdivovatele v listopadu 1989 požadovala po UV KSČ jako ortodoxní komunistka ozbrojený zákrok proti stávkujícícm studentům za což byla později na hodinu vyhozena z Akademie věd..."

:(((

Prej v kruhu.
No neber to - od členky KSČ, přes militantní antisameťačku až po Klausovu fanynku a bojovnici s občanskými iniciativami.
To je kruh jak vyšitý !!!

:)))))) :))))))
09. 06. 2011 | 15:31

Marie Stránská napsal(a):

Tencokida Hnuj
Kšááá do lesa.....!!!
09. 06. 2011 | 15:38

Taoiseach napsal(a):

hanah

"Blogy a diskuze pod nimi jsou stále na stejná témata, točí se v kruhu, nikdo nikoho nepřekvapí..."

Ani Vy jste mě nepřekvapila - ale já už to nějak rozchlastám - :)))
09. 06. 2011 | 15:45

resl napsal(a):

Řekl bych, že obyčejnou slušnost překročil Klaus a ne jednou.
pero, student, profesura, lis. smlouva, černé konto ods /hozeno na Nováka/, amnestie pro mil. zoděje, obrana Drobila, Dobeše /kámoš jeho syna/, /proč se nezastal Vondry ?/ a za své znovuzvolení s bolševickou kamarilou a ne poprvé /Bobo byla nastrčená kvůli odlivu hlasů pro Švejnara/, zbabělost jít do veřejné debaty /pouze na Primu, jen ale monolog/, tzv. "zásadní ale zásadní postoje" ze kterých nikdy nemůžu vyčíst, které to jsou. Sleduju chaty o Klausovi pár let a evidentně ztrácí příznivce. To je z mého hlediska, velmi dobře. Je zlý a bohužel nikdy ekonomice nerozuměl. Nemohl, socialistický bankéř měl stejné vědomosti, jako soustružník, nebo pracovník ZOO. Ti mu to bohužel tenkrát uvěřili.Velmi jde na ruku jednoduchým lidem, když konstatuje, že "emigranti se vracet nemuseli, nikdo je nežádal." Ten strach z lidí, žijící v kapit.ekonomice je zřejmý ještě dnes. Přece nám nebude nikdo radit, né Češi ? Kdo neskáče atd.
09. 06. 2011 | 15:46

Admirál napsal(a):

VK se chystá nepodepsat "reformní" zákony (privatizace zdravotnictví a prokopání penězovodu z penzjního systému), tím vzniká šance povalit tuto ostudnou vládu dříve, než se jí podaří zákony protlačit.

I když je VK jsedním z tátů dnešního hlubokého úpadku, má u mne za to body.

Stejně jako u mně bodoval, když nepodpořil okupaci Iráku, bombardování Jugoslávie, uznání Kosova a označil správně agresora v gruzínském konfliktu.

Přeji tedy k narozeninám tomuto vyraznému politikovi, byť pro mne kontroverznímu, aby měl i nadále dost sil na cestu proti mainstrémovému proudu.
09. 06. 2011 | 16:43

Marie Stránská napsal(a):

Admirál
Píšete o úpadku, kterého je podle Vás V.K. také vinen. Do jisté míry máte pravdu. Přes 20 let nedotažené reformy....V.K. ale nikdy nevládl sám. Měl v kabinetu jeden hlas, stejně jako ostatní ministři. Především kvůli KDU-ČSL se dnes řeší to, co už mohlo být dávno hotové....
Zdraví Marie
09. 06. 2011 | 17:00

nepritelnaroda napsal(a):

RE:občan ČR, národnost nikoli německá napsal(a):
Já to vidím jinak. Pana prezidenta...............

Vsichni to vidi jinak a chilska presidentska kancelar to take vidi jinak.A s tim vazenim je to stejne zalezi jake vahy jsi pouzil ze si ho tak nesmirne vazis?Ja jsem pouzil obycejnou jazyckovou vahu.Na jednu misu jsem strcil nesmirne podle tebe
vaziciho s.Klause a na druhou jsem posadil pi.Starou Blazkovou aka Zvanilka.Predstav si ze ty jazycky byly vyrovnane.Cili bych rekl ze jsou oba stejne vahy a u hodne normalnich lidi stejne vazeni.
Chilska presidentska kancelar:
https://picasaweb.google.com/axerelated/PublicEnemy?authkey=Gv1sRgCPi-8IGY8oyB9QE#5610655693046155954
09. 06. 2011 | 17:08

Admirál napsal(a):

Milá Marie, pokud považujete nynější vládou připravované reformy za to "správné dotažení" reformního úsilí VK, tak se v hodnocení VK malinko míjíme...
09. 06. 2011 | 17:14

pšá napsal(a):

Doporučuji zadat do googlu Ivana Haslingerová foto, objeví se tam kredenciózní samice co původně možná byla ženská.
09. 06. 2011 | 17:43

svata napsal(a):

Jaký blogér, takoví jeho sympatizanti.
09. 06. 2011 | 18:14

Marie Stránská napsal(a):

Pane Admirále,
samozřejmě, že reformní kroky současné vlády nepovažuji za "správné dotažení" reformního úsilí V.K. To už je jednou provždy ztraceno. Právě kvůli tehdejšímu politikaření koaličních stran - najmě pak KDU-ČSL viz. důchodová i zdravotnická reforma.
Zdraví Marie
09. 06. 2011 | 18:49

Desiderius napsal(a):

Klaus dal povel po volbách 1992 všem estébákům, vekslákům a bolševikům k útoku na dobití všech významných pozic v hospodářské, obchodní a politické sféře.Bývalý prognosťák - jako pečlivě pěstovaná líheň budoucích "disidentů" se přestěhoval do vlády (Klaus,Dlouhý,Dyba,Kočárník) a jinam (Ransdorf,Komárek a mnoho dalších) a začalo se krást a vraždit. Takovému člověku, který byl pečlivě vybrán KGB pro tuto roli, který je mimořádně hloupý (akorát je vyčůraný) nemohu popřát nic dobrého.
09. 06. 2011 | 21:19

lordpavka napsal(a):

Jak mohou jedním dechem Peháci a jemu podobní Havlovi řiťolezci vzývat svobodu a hned zakazovat druhému se vyjádřit k čemukoli? To jsme tu měli móóóc dlouho.Jak říkal p.Werich:"jsou lidi,kteří už tady 450 let nemuseli být!" A to je celá ta sqadra kolem Havla!
10. 06. 2011 | 09:24

Subcomandante Marcos napsal(a):

Realita je drsná a dědek ztrácí soudnost. Dobře mu tak, když chce z politiky odejít (být odejit) až už bude dělat pod sebe, podobně jako Masyryk, tak holt komu čest, tomu čest. Snad bude mít on či zítra a pozítří jeho okolí tolik soudnosti, aby ho nenechávali podělávat se před zraky jeho "věrných":-) Vážně už ho soudný člověk dobrých 10 let brát nemůže, nejpozději od jeho "nevýhry" s "charismatickým" Vladimírem Špidlou:-)
10. 06. 2011 | 13:19

Jirka Plaček, Kutná Hora napsal(a):

Deník Referendum, milé Hehe?
Was is das?
Kolik to čte lidí?
Kdo ten plátek platí, snad ne Hehe?
10. 06. 2011 | 15:55

Helena napsal(a):

Pehe

Velká škoda, že nemáte vlastní pořad v TV. Mohl by se jmenovat Jů a Pehe. To bychom se teprv nasmáli těm Vaším komentářům.
10. 06. 2011 | 16:47

Jana napsal(a):

Vynikající a trefný příspěvek. Vaše blogy velice rád čtu. Prosím, nenechte se znechutit modrým týmem. Děkuji za Vaši práci.
10. 06. 2011 | 17:03

Alexander Tomský napsal(a):

MIlý Jiří,

vy jste opravdu Klausem už téměř patologicky posedlý, je to pod vaší úroveň.

Srdečně,
Alexander Tomský
10. 06. 2011 | 19:44

Jiří napsal(a):

Milý Alexandře Tomský,

každý jsme posedlý něčím jiným, především si zachovejte Vy svoji úroveň

Co nejsrdečněji
Jiří
10. 06. 2011 | 20:55

Konrad napsal(a):

Neoliberale Tomsky, proti zlu je treba bojovat, dokud nepadne. A presne to cini pan Pehe. Moc si ho vazim, vas vubec ne.
10. 06. 2011 | 22:28

nepritelnaroda napsal(a):

Re:Alexander Tomský napsal(a):

Ja myslim ze vetsina normalnich lidi je uz posedla stejne.Kleptoman se zatim drze vsemu vysmiva ale jak se rika vsechno ma svuj konec,doufam ze jeho bude velmi"prijemny".
11. 06. 2011 | 01:08

t... napsal(a):

"Klaus ale bohužel prohlašuje, že se z veřejného života nemíní stáhnout ani po skončení svého prezidentství, takže jeho politický a intelektuální úpadek bude pokračovat i po roce 2013. Jelikož už teď je postavou tragikomickou, lze jen konstatovat, že evidentně usilovně hledá cestu do pověstného propadliště dějin."

Mám obavu, že V. Klaus se po roce 2013 stane gen. ředitelem ČEZu.
11. 06. 2011 | 13:55

nepritelnaroda napsal(a):

2 roky jsou dlouha doba a rika se "nevime dne ani hodiny":-))
12. 06. 2011 | 00:14

Tuneldědek napsal(a):

Já zloději propisek a Tuneldědkovi nepřeji NIC, protože moji důvěru NIKDY neměl, NEMÁ a MÍT NEBUDE!
14. 06. 2011 | 11:33

lomikámen napsal(a):

V.K. nemusím, jednak co mi bylo kdysi nabídnuto účastnit se večeře s ním za dost peněz jako příspěvek jeho rodné straně, ale nevím, zda za to může V.K. nebo ten, kdo nabízel. Pozn. vydělané peníze nedávám na zbytečnosti ale radši na charitu. Poté další hláška, že nezná špinavé peníze a všichni mají rovné šance (začátky privatizace), jeho poslední způsob zvolení (neúčast některých poslanců na volbě a po jejich účasti v dalších kolech voleb totální nesoulad jejich projevu volby s prohlášením strany, za kterou byli tito poslanci zvoleni, bavila mě vtipná poznámka Ivánka, kterou zaznamenaly mikrofony a kamera"tady půjde někdo bručet". Mimochodem, před soud jeden přeběhlík teď míří, půjde snad opravdu bručet, ptám se sám sebe?), a to poslední vyjádření V.K. ke stávkám, nesouhlas, může si to myslet, ale jako prezident to říkat nemá. Takže k těm narozeninám přeji, okamžitý nástup do důchodu.
14. 06. 2011 | 14:53

Urada napsal(a):

Odboráři - to jsme my, 90% národa - organizují akci "blokáda papalášů" !
14. 06. 2011 | 18:39

virginia auto insurance napsal(a):

excellent publish, very informative. I'm wondering why the opposite experts of this sector do not realize this. You must proceed your writing. I am confident, you've a great readers' base already! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">auto insurance virginia</a>
11. 08. 2011 | 02:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy