Cena ženy

01. 09. 2010 | 12:42
Přečteno 9570 krát
„Právo volit bude mít ještě jednu podmínku: U mužů je to dobrovolná vojenská služba a u žen ochota mít děti... omezení všeobecného volebního práva musí být pro ženy, které mají méně než dvě děti. Žena, která žádné děti nemá, ve společnosti nemá takový vklad, jako žena, která děti má. Proto jen ženy, které mají dvě děti nebo více, se kvalifikují k právu volit a být voleny. Žena, která děti nemá, má plnou možnost žít ve svobodě a všechna její práva jsou respektována, ale ona nemá právo vládnout společnosti, v níž budou žít děti druhých, ne její.“

To jsou slova, kterými deklaroval své názory nový poradce premiéra Petra Nečase pro zahraniční politiku a lidská práva, MUDr. Roman Joch. Shodou okolností jsem je četla v době, kdy moje neteř po normálním průběhu těhotenství porodila mrtvou dcerušku... Nebylo to ani zanedbání lékařů, ale prostě se to přihodilo. Přemýšlela jsem, jestli by MUDr. (!!!) Joch konzistentně se svými deklarovanými názory byl ochoten této zoufalé mladé ženě říci do očí, že je bezcenná, protože nemá dítě...

Vzpomněla jsem si i na další méně osobní případy: na jednu zdeptanou klientku opuštěnou manželem na prahu šedesátky. Prožila s ním celý svůj život přes to, že věděla, že on nemůže mít děti. Ona je mít mohla, ale prostě jej příliš milovala než aby jej opustila nebo chtěla mít dítě s někým jiným, byť to byl anonymní dárce… Vedle dvakráte rozvedené blonďaté sekretářky však u jejího chotě vypučela druhá mužská míza, podpořená náhle se projevivšími otcovskými sklony k sekretářčině rovněž blonďaté dvanáctileté dcerce. (Nic proti blondýnám…) I tato paní je dle pana poradce Jocha bezcenná?

Do třetice jsem v neděli večer výjimečně stihla televizní zprávy a v nich bylo referováno o dětech ze zkumavky: paradoxně nikoliv plodnost žen, ale plodnost mužů je největší současný problém!! Má s ní závažné potíže okolo 40% mužů, kteří mají být zplození potomků schopni a jsou v příslušném věku…. Jak se k tomuto problému postaví ženy, které po dítěti touží? Otvírá se velké etické dilema…..

Nikdo, kdo zoufale neobíhal centra asistované reprodukce, kdo neměl břicho rozpíchané od hormonálních injekcí a nezvracel několikrát denně až mu žluč protékala nosními dutinami prosáknutými dalšími hormony, nikdo, kdo nepozoroval, jak se mu následkem ataků hormonálních mixů mění mozek v nepoužitelnou břečku, schopnou si zapamatovat pouze heslo „Růže pro Algernon“, neví, co to je – nemoci mít dítě... Dovedu si představit, jak pan poradce šarmantně přehazuje vyhybku a říká, že na takovéto případy by se omezení volebního práva žen pochopitelně nevztahovala. Inu dobrá: a kdo by o tom rozhodoval? To by se měla bezdětná či jednodětná žena dostavovat do konce svého života k volební komisi vždy s potvrzením, že zrovinka ona je O.K.? A kdo by takové potvrzení vydával?? Neplodný manžel? Obvodní gynekolog? Psychiatr? Nejlépe osobně pan MUDr. Joch, že ano….

Člověka je možno soudit a posuzovat z mnoha stran a stejně tak je možno mít téměř jakékoliv názory. O tom je ostatně svoboda, demokracie a sebezodpovědnost. Jsou však věci, které posuzovat nelze a nelze si na ně vytvořit tak zvaně svobodný názor prostě proto, že to, co by mělo být posuzováno, nezávisí na svobodné vůli a rozhodnutí posuzovaného jedince. Není možno rozhodnout o výši svého IQ. Není možno se rozhodnout, zda budete muž či žena. Zda budete bílý či černý. A taky nikdo nemůže rozhodnout o tom, jestli bude spousta tzv. „náhodných“ společenských jevů nastavena tak, že se zrovna jeho život bude rovnat vektoru, v jehož závěru bude moci okolí dotyčného říci: „…ten měl ale v životě štěstíčko…“ (Koho by téma, že člověk není výhradním strůjcem svého osudu a štěstí zajímalo více, doporučuji několik skvělých knih, zejména Malcolm Gladwell: Anatomie úspěchu, Daniel Gilbert: Škobrtnout o štěstí).

Rozenkruciáni a některá další společenství zabývající se esoterickými naukami rozdělují život do jednadvacítkového modu. Do jednadvaceti je člověk učedníkem, do dvojnásobku jednadvaceti, tedy dvaačtyřiceti, je tovaryšem a teprve od dvaačtyřiceti je mistrem. V tomto mistrovském stavu má setrvat, prohlubovat jej, abstrahovat a předávat své vědomosti až do dosažení dvojnásobku dvaačtyřicítky, tedy do svých osmdesáti čtyř let. Do tohoto věku stanovují astrologové svoje prognózy pro ten který lidský život. Teprve po dosažení 84 má každý právo začít intelektuálně chátrat a oddávat se nástupu senility….

MUDr. Romanu Jochovi je teprve 39 let. Svého mistrovského věku tedy ještě nedosáhnul. Je proto šance, že ve smyslu jím deklarovaného „ultrakonzervativního křesťanství“ které staví jako údajný základ svého světonázoru, svoje postoje ještě obohatí. Že zjistí, že základem ceny ženy není schopnost plodit, ale něco jiného. Je to schopnost žít vyrovnaný život, plný intelektuálního naplnění, schopnost žít jej s láskou, laskavostí, spravedlností, schopností vyrovnávat se se svou vlastní slabostí a nedokonalostí, se slabostí a nedokonalostí svých blízkých. Že cenou ženy je míra, do které je ČLOVĚKEM. A že tutéž cenu má i on sám.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Proč strácíte čas s ranhojičem Romanem Jochem?
Vždyť je to bezcený nýman, velký omyl v politice, ten který kdyby umřel, tak bude chybět jen mobilnímu operátorovi...
01. 09. 2010 | 12:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku ("blb"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 09. 2010 | 12:53

mudrc napsal(a):

Proč vy neustále překrucujete slova pana Jocha? Potom se vy černí divíte, že na vás zaútočí nejrůznější Harmanové! Obávám se vůči vám nejhoršího aktu. Lidé jsou v poslední době velmi alergičtí na nejrůznější nadávky typu: jste xenofóbní, jste rasističtí, jste... Jestliže někoho takto označíte, co má chudák udělat? Musí se chtě nechtě tím stát! Mě když někdo obviní z rasizmu, tak se musím stát rasistou!!! Tak paní omluvte se panu Jochovi!
01. 09. 2010 | 12:58

mb napsal(a):

paradoxně nikoliv plodnost žen, ale plodnost mužů je největší současný problém!!

jistě ... může za to znečištěné životní prostředí ( například hormony kde i ryby mění své pohlaví )

jenže životní prostředí je lidem u ´zadní části těla´ ....

a proto to je tak, jak to je ...

a zelení jsou tam kde sou ...
01. 09. 2010 | 13:03

Sladký napsal(a):

JenTak- byl bych rád,kdybyste měl pravdu,ale obávám se,že se mýlíte.Česká "pravice" Romanu Jochovi vydatně popřává sluchu (včetně pana Nečase) a podobné názory se u jejích stoupenců objevují velmi často a setkávají se s pozitivním ohlasem.
01. 09. 2010 | 13:03

jh napsal(a):

mudrci ,

napsal pan Joch toto:

„Právo volit bude mít ještě jednu podmínku: U mužů je to dobrovolná vojenská služba a u žen ochota mít děti... omezení všeobecného volebního práva musí být pro ženy, které mají méně než dvě děti. Žena, která žádné děti nemá, ve společnosti nemá takový vklad, jako žena, která děti má. Proto jen ženy, které mají dvě děti nebo více, se kvalifikují k právu volit a být voleny. Žena, která děti nemá, má plnou možnost žít ve svobodě a všechna její práva jsou respektována, ale ona nemá právo vládnout společnosti, v níž budou žít děti druhých, ne její.“

nebo nenapsal??????
01. 09. 2010 | 13:06

Sladký napsal(a):

Patriarchát je zkrátka slepá vývojová ulička lidstva.Příroda to nepochybně "zamýšlela" jinak.Za těch pár tisíc let muži jasně dokázali,co dokáží.Měli by jít co nejrychleji od válu,čím dříve,tím lépe.Je to jediná naděje lidstva.Je velmi chabá,to je jisté,ale je.V nejhorším případě to ženy povedou stejně špatně,jako to vedli a vedou chlapi.
01. 09. 2010 | 13:07

Klára napsal(a):

Pane Mudrci, strávila jsem značnou část času hledáním, abych si slova Dr. Jocha verifikovala. Jeho citace jsem opsala přesně....

Problém je prostě jeden:
na problematiku lidských práv
se celá pravicová scéna, a to včetně ODS, zcela programově od samého počátku VYLHOSTEJNILA a neexistuje naprosto žádná pravicová koncepce lidských práv. Proto každý, kdo se lidskými právy zabývá a leží mu na srdci, je automaticky hnán do levicových řad, i když se mu tam
naprosto nechce a krom toho je i pro levici nepřijatelný (což je mimo jiné můj případ) Pan MUDr. Joch situaci "řeší" tak, že daný problém prostě zruší "k dennímu pořádku".
Ale jak říkával Albert Einstein, nelze legitimně očekávat, že složité problémy se vyřeší jednoduchými postupy.
Bohužel na složité problémy existují pouze složitá řešení.

Vytvořit pravicový koncept lidských práv - a to skutečně koncept, nikoliv negaci levice - to je to, co by měl MUDr. Joch udělat.

Jinak velmi dobře reflektuji, že nálepku extremisty a pravičáka dostane každý, kdo si dovolí na problémy a naprostou neefektivnost jejich řešení poukázat - ale to už je zase další problém, takže o tom příště :-)
01. 09. 2010 | 13:08

jezevec napsal(a):

Paní Kláro dá se s vámi souhlasit a nepochybuji o Vámi uvedených příkladech.Ale - přesto podvědomí mi říká , že normalní žena, která dovede své děti do dospělosti a které jsou přínosem pro společnost, tak taková žena má naší větší úctu.Reakce p. Jocha je podle mého na ty ženy, pro něž ,,hnízdit je fuj,,které upřednostňují svoji sobeckost nebo-li vlastní zájmy.A tak se jenom ,,vezou,,!
A začíná jich být dost!Nebudou-li děti nemáme budoucnost.A p. Joch navrhuje více preferovat obětavé mámy.
01. 09. 2010 | 13:08

void napsal(a):

to mudrc:

můžete mi prosím, ve zkratce a s odkazem pokud možno, napsat původní a nepřekroucená slova pana Jocha?

p.s. možná jste si spletl fórum, nick se vám nepovedl určitě
01. 09. 2010 | 13:14

jozka napsal(a):

KVS:

Chtel jsem puvodne napsat "neztracejte s tim hlupakem cas", protoze RJ nic jineho neni, dava to najevo uz dlouho, to jen ted se dostal do svetel reflektoru. Ale pak jsem se zamyslel... proc je ve svetle reflektoru? Protoze ho tam kdosi vytahnul. A kdo ho tam vytahnul?

Klaro, to jsou Vasi konici! RJ je jen extremnejsi cast vasich oblibencu, nic vic, nic min. Myslete na to, az priste budete zase nekam veset nejake transparenty a mavat fanglickami.
01. 09. 2010 | 13:20

voroshilov napsal(a):

Vyti a stekani feministek,zadna ani pani Samkova nechce se venovat detem ani rodine,ani jist ani spat nemuze-jenom volit kazdy den od rana do vecera,a ta jeji neter take zije jenom volbami po nestastnem porodu a pak do tepleho kanclu kde nemusi skoro nic delat-jake maji zdejsi muzi pokrivene vedomi kdyz podporuji ten feminus?Dopadne to na vasi hlavu,ten matriarchat,nakonec skoncime jako ve polskem filmu Sexmise,budou nas potrebovat jenom na donorstvi spermatu:-)
01. 09. 2010 | 13:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

TCKH to KVS

Říkala jste Jehova...? ....Cože ?
Ne ? - Že Joch ?

http://www.youtube.com/watc...

Kruci, tak to jsem sem dal špatně.
Radši zmizím.
01. 09. 2010 | 13:23

Sladký napsal(a):

Voroshilove,nesmíš se tak často dívat na Russian Mistress.:o)))
01. 09. 2010 | 13:25

neo napsal(a):

jakékoli omezení volebního práva je krutým zásahem do demokracie a pak Joch není pravděpodobně úplně zdráv stejně jako třeba pan Komárek.

Rozhodnutí mít či nemít děti, stejně jako rozhodnutí jít či nejít na vojnu je čistě soukromá věc každého člověka a kdokoli se to snaží popírat, nemá v demokratické společnosti co dělat.
01. 09. 2010 | 13:28

Ládik!!! napsal(a):

Joch to čul.
01. 09. 2010 | 13:33

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Ja nic nemam proti zenskemu volebnimu pravu,ale tady vam podsouvaji zrudny feminismus ktery vyusti v pozitivni diskriminaci muzu kdyz budeme potakavat kazde lesbicce(nemyslim tim pani Samkovu)
01. 09. 2010 | 13:34

Božena napsal(a):

K CITACI "A kdo by takové potvrzení vydával?? Neplodný manžel? Obvodní gynekolog? Psychiatr? Nejlépe osobně pan MUDr. Joch, že ano…."
MOJE ODPOVĚĎ: BYL BY TO NEPLODNÝ GYNEKOLOG DR. JOCH HOSPITALIZOVANÝ NA PSYCHIATRII.
01. 09. 2010 | 13:37

Da.Rock napsal(a):

Paní Samková, pravicová politika je i to, co dělá Joch. Pokud jste pravicově orientovaná, měla byste to pochopit a akceptovat.
A nebo si přiznat barvu, že pravicově orientovaná jste jen proto, že je to momentálně IN a že chcete uškudlit pár korun na daních.
Jenže až to opravdu převezmou takoví Jochové, bude vás těch pár ušetřených korun pěkně pálit v kapse. Možná vám pak dojde, že mít o něco vyšší daně je docela nízká cena za jistotu, že takoví Jochové zůstanou nadále bezvýznamnými nulami uzavřenými ve svých myšlenkovýh ghettech.
A nebo nedojde. To už je na vás...
01. 09. 2010 | 13:38

mb napsal(a):

to Klara : Vytvořit pravicový koncept lidských práv - a to skutečně koncept, nikoliv negaci levice - to je to, co by měl MUDr. Joch udělat.

ale asi nepozorne čtete ... protože v některém ze svých dalších esejů o tom Joch hovoří ... všechna práva se dají převést na práva vlastnická ...

to máte pravicová lidská práva v kostce ... či spíše ve čtverci ... viz. Barša ... krychle probudte se čtverce existují .-...

prijemny den
01. 09. 2010 | 13:39

Curioushen napsal(a):

Mám pocit, že pan Joch jako puberťák přečetl něco z Heinleina, konkrétně jeho scifi román Hvězdná pěchota. Hezké, ale zrovna tak může uplatňovat v reálu třeba Vinnetoua.
01. 09. 2010 | 13:41

Emissary napsal(a):

KVS

Mohu dát těm ženám, jež jsou plodné, ale partner je neplodný, dobrou radu. Použít spermobanku Karla Gotta, Kája jistě rád poskytne za malou úplatu, v případě klasického dodání, myslím, i zadarmo. Pak všichni takto zrození nebudou mistři, ale zcela jistě Mistři. A těch slavíku budeme mít.:)

Dobrý den.
01. 09. 2010 | 13:42

Jedla napsal(a):

v životě bych neřekl, že se na něčem shodnu s neem. Stalo se. Jsem rád, že někdo také upozornil na druhou polovinu Jochovy myšlenky - totiž tu vojnu.
Kolik záložáků zde zatouží jít do ultrakonzervativcem Jochem vyhlášených křižáckých válek?
01. 09. 2010 | 13:43

voroshilov napsal(a):

Curioshen:
U Heinleina v Hvezdne Pechote slouzili zeny stejne jako muzi v armade(je to rovne)aby dostali obcanstvi bez ohledu na pohlavi,kdyz uz rovnostarstvi tak at zeny povinne slouzi na vojne jako v Izraeli-uvidite jaky spusti povyk pani Samkova:-)
01. 09. 2010 | 13:45

Tim napsal(a):

mb: všechna práva jsou práva vlastnická...haha, pane mb, nejste náhodou fašista? Ti tohle taktéž prosazovali.....Joch nemá žádné právo volební právo a rovnost před zákonem zpochybňovat - to jsou výdobytky Francouzské revoluce a u nás revoluce roku 1848 - kdy skončila absolutistická monarchie a počaly kroky k demokracii (zpočátku omezené volebním cenzem, ale už i Habsburkové dali lidem všeobecné volební právo - 1907)
01. 09. 2010 | 13:48

voroshilov napsal(a):

Cena zeny,jak dojemne kdyz vetsina zen vybira partnera podle velikosti bankovniho konta,vidim ze muzi na Zapade maji dokonale vymyty mozek multi kulti a feministickou propagandou!
01. 09. 2010 | 13:51

Karlík napsal(a):

Ony věty sice autor napsal, ale jako součást této fikce: http://joch.blog.idnes.cz/c...

Takže kritizovat ho zrovna kvůli tomuhle je nesmysl (asi jako kritizovat Julese Verna za věty pronesené kapitánem Nemem) a mediální hit.
01. 09. 2010 | 13:59

OPRO napsal(a):

MUDr. Roman Joch - omezit volební práva žen (i mužů), MUDr. Boris Šťastný - prosadit euthanásii a mučení pod lékařským dohledem (samozřejmě jen v "jasných" případech), MUDr. Přemysl Sobotka - vyznamenat hrdiny Mašíny, kteří s protikomunistickým odbojem začali už v říjnu 1946 loupeží v Muzeu Polabí.
Oni se nám ti MUDři maličko zbláznili, co?
01. 09. 2010 | 14:02

Da.Rock napsal(a):

Ale Karlíku, jste tak naivní, nebo Jochovi lížete paty? Samozřejmě, že je to napsáno jako fikce! Kdyby to totiž začal hlásat osobně, tak by se jednak veřejně naprosto odrovnal a nejspíš by se dostal i do křížku se zákonem.
Ale opravdu jen prvotřídní naivka si může myslet, že s vizí společnosti nastíněné v této fikci, Joch nesouhlasí.
01. 09. 2010 | 14:10

Karlík napsal(a):

Nejsem naivní, jen dávám odkaz na zdroj. Jestli s touto vizí Joch souhlasí nebo ne nevím, neznám ho.
01. 09. 2010 | 14:12

Da.Rock napsal(a):

Karlíku, vy opravdu nevíte, s jakým záměrem Joch tu fikci napsal? Opravdu?
Pak platí ta verze o prvotřídní naivitě.

Odkaz dávat nemusíte, Jochovy blogy jsou všeobecně známy.
01. 09. 2010 | 14:14

neo napsal(a):

Karlíku, já osobně nemám nic proti sci-fi, ale toto není ten případ. Pokud je pan Joch spisovatel v žánru sci-fi, pak v tom nevidím problém, ale toto spíše vypadá, že se jedná o představu pana Jocha, jak by měla společnost fungovat a možná se bude snažit něco tak šíleného i formovat. Ono pak i to scifi většinou vychází z reality a zobrazuje budoucnost, která by mohla přijít, pokud se lidé budou chovat tak, jak se chovají...

Ať už je to Hvězdná pěchota, Avatar, Já, Robot , Equilibrium,Gattaca nebo Terminátor... mají jedno společné. Vždycky ukazují až následek lidské činnosti i když jdou až do extrému.
01. 09. 2010 | 14:15

voroshilov napsal(a):

neo:
Ja,robot a Terminator ukazuji nasledek lidske cinnosti?
Spise Blade Runner!
01. 09. 2010 | 14:19

mb napsal(a):

Time ... prectete si muj prispevek jeste jednou ... a prectete si kdyztak toho Pavla Baršu njn ...
01. 09. 2010 | 14:19

zdenekb napsal(a):

Karlíku:
Když chce někdo veřejně hlásat zvrácenost, aniž by byl vysmíván nebo žalován, použije buď "citaci" kterou někde zaslechl, nebo "fikci" kterou přece nemyslí ani trochu vážně...
01. 09. 2010 | 14:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku ("blbec"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 09. 2010 | 14:25

voroshilov napsal(a):

Rozmazlil vas bolsevik,v USA dostali zeny volebni pravo az v roce 1973.
01. 09. 2010 | 14:28

zdenekb napsal(a):

voroshilov:
Tvé názory evidentně formuje špatná zkušenost žen s velikostí tvého... konta. :o)
01. 09. 2010 | 14:30

Karlík napsal(a):

voroshilove:

V USA to bylo v roce 1920 díky 19. dodatku k pstavě, tak nelžete...
01. 09. 2010 | 14:30

letemsvetemzena napsal(a):

Pnní KVS, díky za tento blog!

A zase se za lidská, tedy i ženská práva bije žena! Jakoby na ženských právech mužům méně záleželo, jakoby ženská práva nebyla "lidská", jakoby "lidská" práva byly jen práva mužská a možná ještě dětská...

A když čtu ty chudáčky, co se sem slétli a ještě slétnout si smlsnou, je mi jich moc líto. Myslím, že mají nějaký problém, nějaký hodně osobní, třeba mají malá peee!

To bude dost možná i problém Jocha, má asi malé pee, protoze chlap s K. by nic takového nevypustil z úst..., nebo jo?

Ale což, když rovnost, tak rovnost, ženy bez dětí nevolit, muži bez dětí nevolit, u mužů bych jako volební podmínku dala přeměření Pé, jinak někteří zdají se býti svojí zamindrákovaností ne nepotřební pro společnost, ale nebezpeční, horší než krajní pravice a levice jsou muží s malým pérem!

Howhg !
01. 09. 2010 | 14:31

squadra napsal(a):

Ještě bych doplnila, že potom dle MUDr. Jocha žena, která porodí pět dětí a dá je do klokánku k adopci má přednost před ženou, která má dítě jedno, sama si s manželem šetří na bydlení, studuje vysokou školu při zaměstnání, protože její rodiče jí vzdělání nedali atd.
01. 09. 2010 | 14:33

voroshilov napsal(a):

zdenekblb:
Ja jsem spokojeny s velikosti sveho...konta,povezte mi kolik jste videl zen ktere daji prednost chudemu mlademu instalateru pred starym osklivym milionarem?
01. 09. 2010 | 14:34

voroshilov napsal(a):

Karlik:
Skoda ze do roku 1973 nikdo tim zenam nevysvetlil jejich ustavni prava:-)
A cernym take,nemluve o domorodcich!
01. 09. 2010 | 14:37

zdenekb napsal(a):

voroshilov:
Není v mé moci ani úmyslu kádrovat kdo s kým a proč je.

Ale viděl jsem mnoho mužů, u nichž je jejich ufňukanost a poukazování na vypočítavost žen způsobeno mindrákem. A ještě tu svou litanii halí do "morálního odsouzení".
01. 09. 2010 | 14:39

Aktiv napsal(a):

Co nám ještě v 2.století pěkného přinesou válečnické ideologie ISLÁM,KŘESŤANSTVÍ(klerofašismus, fašismus, nacismus) A JUDAISMUS z pozice jejích představitelů?
01. 09. 2010 | 14:44

suchánek napsal(a):

Kláro respekt!

je to skvěle napsané a pod máloco bych se podepsal raději.

Ještě větší respekt za odpověď nicce mudrc, já bych žaludek reagovat neměl.

a do třetice, já jocha vůbec neznám, jeho blog číst raději ani nebudu, jen bych se chtěl výrazně ohradit proti spojování citovaných názorů s pravicí či pravicovým myšlením. nick neo budiž toho důkazem, většího zastánce pravice tu nenajdete. a i já jsem ještě stále vpravo.

takže opakuji, podepisuji

neo: gattaca, equilibrium? máte výborný vkus, tyhle dva filmy muluju.
01. 09. 2010 | 14:51

Kamil napsal(a):

Joch si může myslet a psát, co chce, i kdyby to byly naprosté bludy či nesmysly. Problém je jinde - vybrat ho za poradce premiéra je na pováženou. Je to projev ochablé soudnosti na vysoké státnické úrovni. Doufejme, že se to nějak spraví a někdo tomu Jochovi poradí, aby se raději sám funkce vzdal, než z toho bude ostuda mezinárodní.
01. 09. 2010 | 14:57

neo napsal(a):

suchánek:

já taky:)
01. 09. 2010 | 14:58

marie napsal(a):

Vážená paní doktorko Samková,
proč si hrajete na naivní?
Vždyť pan doktor Joch, jako všichni fanatici bez ohledu na vzdělání,jen chce, aby všichni věřili tomu, co on. Neboli chce totéž co fanatičtí muslimové, kteří si myslí, že ženu mohou ukamenovat.
01. 09. 2010 | 15:05

nasa napsal(a):

V dnešní době a v politice to je hrůza takový člověk. Jak se tam mohl dostat? To by bylo lepší dát to místo nějakému bezdomovci a ne takovému člověku, který si nevidí do "huby". Líbilo se mi jak jeden člověk tady napsal, že nebude nikomu chybět jen mobilnímu operátorovi. Má asi tvrdou pravdu.
01. 09. 2010 | 15:09

Admirál napsal(a):

Paní Kláro a to že by podle pana Jocha mohlo být omezeno všeobecné a rovné volební právo i podle výše odvedených daní Vám nevadí?
01. 09. 2010 | 15:11

jan holubář napsal(a):

To co předvedla paní doktorka, je značný kus demagogie! To je neskutečné. Stějně jako naši levičáci kteří se toho hned chytili aniž by se s tím seznámil. Vůbec je nezajímá, že je to forma fiktivního rozhovoru v nějaké fiktivní době a že pan Joch nic takového neřekl, ale že se jedná o nadsázku. Co kdyby se paní doktorka zamyslela a zkusila to vyložit ? Místo osočování a nadávání.
01. 09. 2010 | 15:13

zdenekb napsal(a):

Jane Holubáři, už tu o tom několikrát byla řeč... Je krajně nepravděpodobné, že by tento "fiktivní rozhovor" pan Joch sepsal, aniž by souhlasil s obsahem. Soudit se tak dá z mnoha a mnoha jeho dalších výroků a postojů... (leda by šlo také o nadsázku, a my hlupáci to prostě nepochopili...).
01. 09. 2010 | 15:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

Občas se přistihnu v koupelně při tom, zejména pak při pohledu do zrcadla, že se od žvanila Jocha liším jen tím, že neporadcuji a nežiji z veřejných peněz.
Ale moje žena říká, že je to normální.
Že i jí se to někdy stává. :))

http://www.youtube.com/watc...
01. 09. 2010 | 15:21

Důchodce68r napsal(a):

... neznám, ... ale vzhledem k přemnožení nezodpovědnosti v této době se budu nad návrhy pana Jocha vážně zamýšlet ...
01. 09. 2010 | 15:25

Luba napsal(a):

Pan Joch je živoucím důkazem toho, že i člověka s titulem MUDr. je možno titulovat výstižněji, a netřeba k tomu latiny.

Nebude to trvat dlouho, a jochovisté opráší průkopnický projekt svých ideových předchůdců, Lebensborn:
Novodobě půjde o páření vyCEPovaných mužů a žen (prošli brainwashingem v Klausovsko-Langerovském CEPu) za účelem plození budoucí vládnoucí elity.

Insuficientním plebejcům pak bude každé čtyři roky předložena kandidátka, sestavená jen z těchto, v příslušné centrální instituci upečených jelit, takže ani kroužkování, vykroužkování a další zákeřné nedemokratické manipulace voličům houby platné bude ...

Na závěr poděkování:
Děkujeme paní Jochové, že svým porodním kanálem na svět vytlačila natolik skvělého muže. Takový vklad si snad náš národ ani nezasloužil ...
Jestli ho náhodou nevytlačila tím kanálem odvedle?
01. 09. 2010 | 15:26

Da.Rock napsal(a):

Pane Holubáři - vy jste druhý Karlík. Stejně naivní, nebo stejně Jochovsky podlézavý.
01. 09. 2010 | 15:28

PatientO.T. napsal(a):

Možná by nebylo na škodu přečíst si celý Jochův text: http://joch.blog.idnes.cz/c...
(Podotýkám, že pan Joch rozhodně nepatří mezi mé oblíbence).
01. 09. 2010 | 15:28

letemsvetem napsal(a):

jene holubáři a další,
ó jak málo stačí, aby se zástup ubohých zmocnil jakési nadsázky.

Když poprvé byla vyslovena myšlenka konečného řešení ... ani se mi nechce psát jaké otázky, protože mám pocit, že ubožákům stále stačí předhodit "škůdce" všeho zla a oni na to skočí jako slepice po flusu. Tehdy to také bylo bagatelizováno, že se jedná o nadsázku...

Jak je vidno, je to pořád stejné, na odvedení pozornosti od skutečných reforem a při honbě za mocí, stačí najít jednoho bambulu, který plácne jednu dobře mířenou do skupiny obyvatel, kteří ať již z jakéhokoli důvodu byli životem donuceni, či z vlastní vůle žijí kapku jinak,
zástupu "většiny" se tu zalíbí a nový hon na "čarodejnice" bude připraven na slavnostní přehlídku.

Až se ztahle skupina vylikviduje a nebude kde brát, stačí najít jinou...
01. 09. 2010 | 15:30

mb napsal(a):

doplnění Luby (Děkujeme paní Jochové, že svým porodním kanálem na svět vytlačila natolik skvělého muže. Takový vklad si snad náš národ ani nezasloužil ...)

není to náš národ ... je to slovenský národ ( banská bystrica )

mozna odtud se bere ( pro cechy netypická ) typicky drsná Jochova bigotnost (až zavilost) ....

/ ale nektere Jochovy postřehy jsou dobre (ale neco je ovsem extrem ..... /
01. 09. 2010 | 15:35

zdenekb napsal(a):

Pánové Karlíku, Holubáři a Paciente:
Kdybych chtěl, mohl bych sepsat nádherně fiktivní text o tom, že lidé Jochova ražení by měli být izolováni v ústavech. A že by to byla fikce šťavnatá.

Ale nesepíšu, protože si to nemyslím (přes nesouhlas s p.Jochem). A i kdybych sepsal - rozhodně ji nebudu publikovat na mém blogu, kde se očekávají názory, za nimiž si autor stojí.
Schovávat názory se za "fikce" je od křesťana a chlapáka Jocha hodně velké pokrytectví a zbabělost.
01. 09. 2010 | 15:38

jozka napsal(a):

Luba:

Jenze vyCEPovani jedinci se do plozenï nezenou (neni to IN). Tenhle druh se mnozi PLZENim...
01. 09. 2010 | 15:38

Luba napsal(a):

mb,
takže Joch je vlastně destruktivní časovanou náloží slovenských nacionalistů protičeské odbojové skupiny
"Na stráž!"
Veru dobre tých Čehúňov zblbol!
01. 09. 2010 | 15:49

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kláro,

že znáte "Růže pro Algernon" je mi sympatické, ale měl bych několik dodatků:

Kdybych nemohl mít děti a vzal si ženu, která je mít může, tak bych jí poručl, aby se nechala oplodnít. Jak můžete předpokládat, že ji miloal, pokud jí toto upřel? Platí to samozřejmě i obráceně.
Jako muž mohu bezpečně prohlásit, že óna ho sice milovala nade vše (což je chyba, pro ženu má být nade vše její dítě), ale on ji nemiloval.

Základním posláním ženy je mít děti. S tím se nedá nic dělat. Samozřejmě, pokud je mít nemůže, tak ji kohu jen upřímně politovat. Ale pokud je mít může, tak soje poslání nesplnila. Konec, tečka.
01. 09. 2010 | 15:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

voroshilov
V čem je blog feministický ?
Nerozumím.
01. 09. 2010 | 15:53

josef napsal(a):

Je opravdu dost obtížné nějak výstižně charakterizovat pana poradce, aniž by příspěvek byl smazán (nic proti dohližiteli, lex dura, sed lex). Snad by se to dalo vyjádřit tak, že jedním z těch slov, která by se k tomu hodila, je název jednoho známého románu od Fjodora Michajloviče Dostojevského (nápověda: nejsou to Bratři Karamazovi ani Zločin a trest).
01. 09. 2010 | 15:55

Da.Rock napsal(a):

voroshilove, nebudu ti vymlouvat tvůj názor na Samkovou, ale ty mi zas nevymlouvej můj názor na Jocha. Ten se totiž vytvořil dávno před nějakou Samkovou.
01. 09. 2010 | 15:55

zdenekb napsal(a):

voroshilov:
Jestli se chceš takto vyprazdňovat, doporučuju basu piv, pár stejně bystrých a chlapáckých kamarádů a můžete se trumfovat, kterej po návratu starou zmlátí víc... pro nás "lůzry a odpad" je tě tu škoda.
01. 09. 2010 | 15:56

zdenekb napsal(a):

voroshilov:
... na druhou stranu sousloví "bezpáteřní červ" je pozoruhodné, dík.
01. 09. 2010 | 15:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

Základní poslání ženy je mít děti, protože si to přeje pan Karel Mueller.
A pokud je nemá, tak je to polítovánihodná chudinka a pan Mueller tak může jít na pivo, protože v tom má jasno. Tečka. Šmytec.

Hmm. Každá žena, Herr Mueller /zkuste alt0252/? Kus jak kus ?

Nu, já se tedy prohlašuji za nepřejícího nelidu. Neb ponechávám na ženách samých, jak se rozhodnou.

Že takhle vymřem ? Hmm. V některých případech to nebude až tak na škodu evoluce. Myslím si , že naopak.

Apropo. Co kdyby náhodou oni byli neplodní ? Pozvali by mě na podvečerní kafe a pak taktně na 5 minut odešli ven, Herr Mueller ?
01. 09. 2010 | 15:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé příspěvky obsahující, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 09. 2010 | 16:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

zdenekb
"bezpáteřní červ", ha, ha, ha...
30,- kč zdraví a 2 dny života jsou opět pod střechou.
01. 09. 2010 | 16:01

voroshilov napsal(a):

Technocida:
Moc dobre rozumis stary samuraji,doma bys takovy feminoterror netrpel,leda ze jsi chlap jenom na netu:-)
Zdenekb:
Ja se budu vyprazdnovat kdy chci,nemas li odvahu postavit se sve megere nebo zadnou nemas a dnes jsi proflakal prvni skolni dochazku?
01. 09. 2010 | 16:03

Luba napsal(a):

Mueller,
co je základním posláním muže?
Mít více žen, aby se ujal alespoň jeden "osev", než se nechá zabít pro blbost politiků, co se nedokázali dohodnout?

Tak velela tradice ...

Kdo ví? Třeba se ty války vedly hlavně proto, aby na více beznadějných chcípáků zbylo více žen.
01. 09. 2010 | 16:04

Karel Mueller napsal(a):

Milý hnojaři,

Vaše reakce na můj příspěek je příliš emotivní na to, aby mezi námi mohla proběhnout nějaká "smysluplná", jak se dnes říká, diskuze.
01. 09. 2010 | 16:06

PatientO.T. napsal(a):

2 zdenekb:

Mě se zdá, že ve své fikci pan Joch popisuje chyby, které vidí na současné společnosti, a popisuje důsledky, ke kterým by jejich neřešení mohlo vést. Nemyslím, že by chtěl skutečně zákonem vymezit hlasovací právo tak, jak je charakterizoval. Mohu se ovšem mýlit...
01. 09. 2010 | 16:06

Karel Mueller napsal(a):

Luba:

Víte, některá moudra se pradávných dobách učili i malé děti.

Pro muže platila říkanka Postav dům, zasaď strom, vychovej děti ...

ALe to je dáno, pradávno ...

Dnes jsme dosáhli civilizačního vrcholu, nic lepšího už mít nemůžeme. A tak to vypadá tak na 30 let ...
01. 09. 2010 | 16:10

zdenekb napsal(a):

Pane Stejskale, voroshilových slov je věčná škoda, myslím, že bychom je všichni unesli... navíc byly celkem věrnou ilustrací jednoho (celkem rozšířeného) životního přístupu!
01. 09. 2010 | 16:10

Tencokida Hnuj napsal(a):

Karel Mueller
Milý pane Muellere /alt252 ???/,
Na úvahu, v níž absentuje rozum, je nejlépe odpověděti stejnou mincí.
V tomto kontextu s Vámi souhlasím.
Tedy o smysluplnosti něšeho co by postrádalo základní atributy sebe sama.
01. 09. 2010 | 16:12

Admirál napsal(a):

Z hlediska společnosti na udržení populace by bylo vhodné mmj. znovu zavést tzv. "volskou daň".

Ti, co děti mít nechtějí, nebo bohužel mít nemohou, podpoří ty, co děti mají.
01. 09. 2010 | 16:12

Admirál napsal(a):

Vypadlo slovo, má být: z hlediska zájmu společnosti
01. 09. 2010 | 16:14

vlk napsal(a):

Paní doktorko,
jistě víte, že jsme všechnojiné, než váš fanda. Z mnoha dobrých důvodů. Al e v krátkém časec jste men dvakrát příjemně překvapila .
Poprvé když , jste došla k názoru , že nebudete kandidovat na ombudsmanku. Připouštím, že v tomto případ ě byly vaše důvody zřejmě jiné , než důvody moje ,jiniž oceňuj vaše konečné rozhodnutí, ale nepokládám to za extra důležité.
Podruhé jsem velmi příjemně překvapen tímto vaším blogem.
S jehož věcnou pdstatou, tedy šílenámi výroky bigtního fundamentalisty Jocha, bez výhrad souhlasím. Tenhle exemplář se minul buď v současnosti kontinentem svého působění nebo v čase svého působění. Skvěle by se vyjímal zejména v Asiiv nějakém silně teokratickém státě typu Irán. Pokdu by byl ochoten přijmout islám. Byl by z něj skvělý ajatolláh.
Podobně - pokud by s euměl pohybovat v čase, byl by z něj skvělý inkvisitor. Proti němuž by Jindřich František Boblig z Edelstadtu byl možná vlastně jen ubohý velmi altruistický břídil.
Nicméně ¨tento člověk byl oficiálně naší vládní strukturou pověřen vrchního rozuma přes lidská práva.....
Kdysi jsem o Nečasovi napsal, že je to vlastně takový Vasil Biľak své partaje. Svým ortodoxním vyznáváním politických dogmat. S Jochem to dokázal naprosto přesvědčivě. Nicméně paní KVS, nemohu si neodpustit - je to vaše, nikoli moje vláda, kdo jmenoval Jocha. On je / také / opřen o autoritu vašeho, nikoli mého volebního lístku.
01. 09. 2010 | 16:14

zdenekb napsal(a):

Admirále:
Řekl bych, že se tak už děje. Bezdětní mají víc času na úspěšnou karieru (a placení vyšších daní), přispívají na provoz dětských nemocnic, hřišť, autobusů, školek a škol...

kdyby mi chtěl někdo nadávat - zdůrazňuji - je to tak v pořádku...!)
01. 09. 2010 | 16:18

zdenekb napsal(a):

voroshilov:
Čím víc toho nameleš, tím víc je to o tobě.
01. 09. 2010 | 16:21

Luba napsal(a):

Mueller,
to moudro znělo jinak:

Postav dům, zasaď strom, sploď syna!

Dcera byla pro rodinu finanční zátěží. Když se chtěla vdávat, musela mít věno a výbavu.
(Viz dohazovač Kecal z Prodanky)
Žena byla zaměstnána na plný úvazek v domácnosti, kde pro ni platilo Bismarcko-Vilémovské: Kinder, Küche, Kirche.
Joch patří svými názory do této doby a končin.

Chlapi se vlastně k té emancipaci sami proválčili.
Kdo jiný by v těch továrnách ve světových válkách mohl pracovat, když na sebe pánové zrovna dělali pif-paf?
01. 09. 2010 | 16:26

arnazach napsal(a):

Z rozhovoru s Romanem Jochem v Respektu 4. 34/2010:

Respekt: Kritizujete Michaela Kocába, že se snaží menšinám přiřknout skupinová práva místo toho, aby řešil otázku osobních svobod. Jaké skupinové právo chce přiřknout Romům?

Joch: Toto byla jedna z námitek. Ale ani ne tak proti záměrům pana Kocába, ale kvůli tomu, že vyvolal dojem, že lidská práva v České republice rovná se otázka romské menšiny.
Ale zmínil bych jiné věci. Tady jsou mnohem zásadnější problémy, které mi leží na srdci. První je tzv. postlisabonská strategie, aby do roku 2010 počet dětí v jeslích činil v Evropské unii třiatřicet procent.

Respekt: Promiňte, ale ptal jsem se, jaká skupinová práva chce Kocáb přiřknout Romům?

Joch: Toto je prostě nešťastné, aby stát stanovoval, jaké procento dětí má být v jeslích.

Respekt: Jaká skupinová práva chce Kocáb přiřknout Romům?

Joch: V televizi se mě ptali, zda je romská menšina privilegovaná nebo diskriminovaná, a já jsem odpověděl, že z hlediska zákonů ani jedno ani druhé. Že pouze zaznívají názory - a nechci to nutně asociovat s panem Kocábem, ale s mnohými intelektuálními pozicemi, kterým je on blízký ...
01. 09. 2010 | 16:26

Admirál napsal(a):

zdenekb - nejsem si jist, zda je to, tak, jak píšete, tak docela funkční.
01. 09. 2010 | 16:27

stejskal napsal(a):

Jistě unesli, pane zdenkub.

Nicméně já je nemažu kvůli nám (tedy tomu, že bychom se mohli cítit dotčeni), ani kvůli panu voroshilovovi. Ale proto, aby tyto stránky podobná dikce zcela neopanovala (zkuste se podívat na jiné servery, jak to vypadá, když se do toho takovýto lidé pustí).

Věřte, že udržet zde alespoň minimálně korektní prostředí pro debatu dá dost práce a vyžaduje přesně tyto zásahy (mám s tím jisté zkušenosti z různých serverů).

Hezký den.

Libor Stejskal
01. 09. 2010 | 16:27

ld napsal(a):

Ad krasobrk Stejskal,

takovýto lidé...Hujere, ta kaňka ve tvým věku!
01. 09. 2010 | 16:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

voroshilov
Už jednou jsem ti řekl, že techno nesnáším.
N...r, nebo tě budu oslovovat osloshilov !
01. 09. 2010 | 16:39

almost glossed™ napsal(a):

Joch jen nahlas říká to, co si spousta stoupenců pravice ve skrytu duše říká. Stačí se podívat na diskusi pod těmito blogy.

Kolik jen oslav bylo plánu na koncentrák pro bezdomovce - a oslavovali lidé, do kterých bych to nikdy neřekl - profilují se jako humanisté.

Kolik jen bylo zastávání se sprostých útoků vůči starým lidem - od lidí, do nichž bych to nikdy neřekl...

Kolik jen bylo útoků vůči cizincům, nezaměstnaným, matkám na mateřské a lidé, do nichž bych to neřekl se moudře zamysleli a - ...našli vůči nim nějakou obhajobu.

Někteří různá bizarní řešení podporovali zprofanovanou figurou: "A máte snad lepší řešení?", jiní dokazovali, jak na tyto skupiny všemožně "doplácíme".

Ne, Joch není výjmka, co se týče OBSAHU názorů. Je výjimkou ve své odpudivé otevřenosti, ale to se rychle mění. Stačí sledovat, kolik zrůdných názorů a nelidských nápadů, které by ještě v devadesátých letech nemohly ve veřejném prostoru vůbec zaznít (rozhodně ne bez odsudku) se dnes valí pravicovou mediální žumpou s patřičnými oslavami. Nad kolika historií překonanými hloupostmi se lidé s vážnou tváří zamýšlí...

Joch je odpudivá figurka. Ale pro mně stejně odpudivá, jako dlouhé zástupy všech, kdo si ve skrytu duše říkají - "Na tom, co říká, přece něco je...".

A není jich - i soudě podle těchto diskusí, málo.

Naprosto šílené pak je, když stejná žena, která odsoudí Jochův nápad na omezení volebního práva pro ženy, jedním dechem obhajuje budovatelské "reformy", které ponižují ostatní skupiny, protože nám (důchodci, bezdomovci...) "ujídají z chlebíčka"). Tím nemyslím autorku článku - nevím, zda k nim patří, ale nemálo takových typů v ženském i mužském rodě potkávám. Kdo např. četl předvolební blogy jisté paní Vendlové, ví, o čem mluvím.
01. 09. 2010 | 16:40

Karel Mueller napsal(a):

Luba:

Já jsem to moudro pozměnil záměrně kůli Vám, ale ono by bylo výstižnější, jestli se narodí syn či dcera lidé nemohli ovlivnit.

Víte, ono je to spíš jako s dánským kralevicem, můžete si vzít lebku a začít mudrovat.

Ono to bismarckovské Německo začlo natolik nabírat na tempu, že za několik desetiletí pomalu nemělo ve vědě a technice soupeře. Jak to s těmi ženami kuchyni dělali? Těžko říct.

Dá se to říct i jinak, pokud bych použil pohled z jiné strany:
"Dobře my ponecháme ženy v kuchyni a ložnici. Vy jim to kompletně předejte. Teď už jde jen o vypracování průběžného harmonogramu, jak Vaše počty budeme doplňovat".
01. 09. 2010 | 16:49

hanah napsal(a):

KVS

Ježíši! Ani se mi nechce věřit tomu, že to mohl někdo soudný v našem století vypustit z úst (či pera). Nedělal si legraci ?

Někdo tu vznesl dotaz kdeže jsou zelení.
Řekla bych, že se vyhřívaj na FV panelech :-))
01. 09. 2010 | 16:50

Klára napsal(a):

Vážení, díky za diskusi a několik připomínek:
1) BOŽENO, nepište mi takový komentáře zrovna když piju svůj odpolední čaj. Mám pak poprskanou klávesnici...¨

2) všechni, kdo mi vyčítejí nepřesnost citací výroků p. Jocha prosímk aby si ve wikipedii přečetli veškeré odkazy, které tam jsou, včetně řady naprosto přesných citací. Uznávám, že ona "fikce" je nejhutnější, ale je tam řada zcela shodných a naprosto autentických výroků.

3) Kupodivu jsou názory, tedy minimálně jeden, ve kterém se s Dr. Jochem shodnu - a tím je zásadní význam vlastnického práva, které je skutečně jedním z nejdůležitějších lidských práv. Bohužel, ani zde a ani pravicová vláda to tak nevidí - viz na př. moje oblíbené téma - regulace nájemného.... Na téma vlastnictví a lidská práva jsem sepsala poměrně obsáhlou kapitolku ve své disertační práci i nějaký ten článek. Fakt je ten, že při obhajobě mojí práce mi velmi usilovně házel laso prof. Holländer, který měl fakt načtýno - jinak by býval byl můj osud krajně nejistý...

K otázce kolektivních práv: Problém je jeden, a to zásadní. My, lidé, totiž NEJSME pouhá individua, nejsme jedinci "sami o sobě", i když máme tu hrdopyšnou tendenci si to myslet. Kdo ví - možná si to mravenci či včely - dělnice myslí taky... Fakt ale je, že lidstvo jako takové vykazuje řadu charakteristických vlastností, které jedinci "an sich" postrádají a které se projevují vůči lidstvu - či jeho podstatným částem. To by se ovšem musel MUDR. Joch držet svého kopyta a pročítat si PUB MED (viz: http://www.ncbi.nlm.nih.gov...) a procházet si i takové odkazy jako Institute of Noetic Sciences a pod.... anebo alespoň číst Teilharda de Chardin a meditovat jak to je s tou noosférou a bodem Omega...
01. 09. 2010 | 16:58

xx napsal(a):

To je jenom legrace, že jo.

Něco tak absurdního mi tedy hlava vůbec nebere. To musí být legrace produkovaná specifickým smyslem pro humor.

Přece by něco takového myslící člověk nemohl mínit vážně ani v opilosti.
01. 09. 2010 | 16:59

Jihočech Honza napsal(a):

Ošklivá demagogie! To, že by někdo nemohl volit, přeci neznamená bezcennost. Roman Joch má pravdu v tom, že volební právo by měli mít ti, kteří společnosti více odevzdávají, než od ní berou. Volební právo by mělo být privilegiem, ne automatickým právem.

P.S. A nechápu proč tolik emocí, když stejně chodí volit jen cca 60% lidí, a to do nejdůležitějších voleb.
01. 09. 2010 | 17:02

veverka napsal(a):

Autorka tohoto blogu je případ pro psychiatra.Nejprve si vyvěšuje na dům plakáty jednoho z ODS bé týmů a následně se děsně diví,kdože nám to vládne.Toto je vláda které je u moci jen a pouze díky pomateným individuím jako je KVS.Tak na co si teď stěžují?Proč teď překvapeně brečí? Vždyť si to sami zvolili!
01. 09. 2010 | 17:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

Áaaa - blíží se volby.

Aktivita jistých osůbek je tomu vždy úměrná. Tedy osa x - časové rozvržení volebních termínů, osa y počet komentářů/den. Parabolický průběh jednotlivých amplitud je pak odvislý od předvolebních průzkumů popularity ODS.

Je to pro ně něco jako třeba pro zmije jarní sluníčko. Vylezají z děr v celých houfech, však vede je vždy ta nejstarší, nejtlustší. :))

Takže několik týdnů je nutno zvykati si na hysterické vzlyky nade vším, co není dostatečně modré a klausovské.
Nezbývá, než se tomu přizpůsobiti a nenechat se vyvést z míry, či se nechat nachytat takříkajíc na švestkách, třeba připomínkou "Volím VV. Uvidíme." :---()

Jdu na pivo.
01. 09. 2010 | 17:04

ryttow napsal(a):

Mám lepší a jednoduší návrh:
Bezdětná rodina (bezdětný muž anebo žena) - daň z příjmu 80%, jedno dítě - 50%, dvě anebo více dětí - 20%.
A určitě to bude fungovat!
01. 09. 2010 | 17:05

Vico napsal(a):

Joch ať už ve svých účelových fikcích nebo natvrdo je těžko představitelný jako poradce předsedy vlády přes lidská práva.

I radikální představitelka tea party Sarah Palinová, kdyby slyšela Jocha, nejspíše by si cvrkla do kalhotek.

Normální ženská bez ohledu na kompas svých politických preferencí, musí fantasmagorie panáka Jocha těžce nadzvedávat.

Faktem je, že kdyby si takového poradce vzal do svého týmu Paroubek, tak by to tu bylo jako v JAR při MS ve fotbale.Novinářské vuvuzely by jely na plný výkon až do chvíle, než by si dotyčný pod sebou podkopl stoličku.

Jinak se tentokrát připojuji k poznámce A.G. v posledním odstavci jeho příspěvku v 16:40:42.
01. 09. 2010 | 17:08

Lex napsal(a):

KVS, vlk
Od chvíle, kdy jsem se seznámil s exemplářem slynoucím Roman Joch a jeho názory, zvažoval jsem, jak se něco takového v našem prostředí může vyskytnout a vyvinout. A nedá mi to (jméno Joch je u nás dost málo frekventované - 279 výskytů, navíc narozen na Slovensku) aby mi nepřišlo na mysl, že v sedmdesátých a osmdesátých letech působil na Ústavu marxismu-leninismu jedné vysoké školy v Praze jeden učitel toho jména, ausgerechnet s původem tamtéž, a v odpovídajícím věku, že by mohl mít syna ročníku 1971. I ta fyziognomie je příznačná, skoro bych řekl, že nezaměnitelná.
Ale je to jen můj dohad. Nicméně, mnohé by to vysvětlovalo. Prostě, geny se nedají zapřít. Že by šlo o jejich obrácenou polaritu? No a co? Kolik lidí v dnešní pravicové (u levicových je to tak nějak přirozené) vrcholné politice bylo bolševiků jako řemen?
Já vím, není to příliš k obsahu blogu samotnému, ale prostřednictvím postupu "ad hominem" také.
Nenašel by se někdo, kdo zná rodinný původ jmenovaného a jeho působení do roku 1989. To mu bylo osmnáct let, byl na střední škole. Jaké byly jeho funkce v SSM a jaké byly jeho názory?
Nebo byl takto postižen již tehdy?
Nečasovi ho docela přeju, konec konců je to jeho vlastní volba.

PS
Já vím, že dnes každý může volně projevovat a šířit jakékoliv názory, pokud tím nepáchá trestný čin. Je to jeden z vrcholných výdobytků Listopadu, otázkou je, zda určitý druh názoru (říká se tomu "extrémismus") je přijatelný u politika či spolupracovníka vrcholného politika, přesněji řečeno, zda je akceptovatelné, aby ten vrcholný politik si takového spolupracovníka pro výkon své funkce opatřil a spolupracoval s ním coby poradcem.
01. 09. 2010 | 17:08

zdenekb napsal(a):

Jihočech Honza:
...a jak by se ta "společenská užitečnost" (víc odevzdávat než přijímat) hodnotila? Neútočím, opravdu se jenom ptám... toto téma mě totiž zajímá už delší dobu.

http://zdenekb.blogspot.com...
01. 09. 2010 | 17:09

mb napsal(a):

ty kraso klaro tak proc tedy vycitate jochovi ze nema rozpracovan koncept pravicovych lidskych prav ... ma jej ... redukcí na pravo vlastnické ( a urcite vyjmenovava ještě asi 2 další ... ( jak vynutit?) ....

vy se proste s jochem shodnete ... problem je pak v jochových společenských aplikacích / implikacích, aberacích a extremitách ....

Jocha na vás ...

HANNAH ty zelene jsem zminil ja, kdo také jiný, ... ale vy zásadně nediskutujete, takže co s vámi :-)
01. 09. 2010 | 17:12

Lex napsal(a):

almost glossed
Palec nahoru! Přesné.
Dík
01. 09. 2010 | 17:12

Elisabeth napsal(a):

Fajn Klaro, ze jste to napsala. Me pan Joch vytaci, pro zaklomplexovane je primo mesias.

navic me vzdy vytaci, ze cjhce jako muz rozhodovat co ma zena SPRAVNE delat. je to nechutne. Tak jeste jednou diky.
01. 09. 2010 | 17:13

zdenekb napsal(a):

Lex:
Proč zkoumat něčí rodokmen a podle toho jej posuzovat? Nějak jochovatíte...
01. 09. 2010 | 17:15

Al Jouda napsal(a):

Položme si otázky:
l) Je správné a žádoucí, aby se rodilo co nejvíce českých dětí?
2) Je správné, aby měl volební právo každý blbec (s prominutím)?
Pokud odpovíme ad 1 ANO a ad 2 NE, tak jak to chcete zařídit?
01. 09. 2010 | 17:15

zdenekb napsal(a):

Al Jouda:

ad1/ Nedělat z rození dětí čím dál riskantnější a adrenalinový koníček pro pár bohatších nadšenců.

ad2/ Blbce se snažit vzdělat, ale nebrat mu volební právo, pokud si chceme na demokracii aspoň hrát. Každý by v ní měl mít právo na své (třeba i hloupé) rozhodnutí.
01. 09. 2010 | 17:19

xx napsal(a):

ryttow: To jako že 80% daň lidi vyléčí z neplodnosti ?

A co homosexuálové a jiní "úchyláci", copak oni si dobrovolně vybrali svou sexuální úchylku ?

Odtud je už jen krůček k odebrání volebního práva menšinám a nakonec nemusí ani zůstat jen u volebního práva. Práv máme celkem dost, která by se dala odebírat podle chuti zdivočelých mas a údajných zásluh o rozvoj společnosti.

Podle mne je daleko větší zásluhou třeba takového Janoucha, děti vůbec nemít. Za to by měli takoví lidé dostávat odměnu a ne odebírat práva.
01. 09. 2010 | 17:23

Kanalnik napsal(a):

Pan Joch, dle meho nazoru, svuj blog psal s umyslem predestrit sve nazory na demokracii, tudiz nevidim duvod, proc jej nebrat vazne.

Problem je v tom, ze je to pohled utopisticky, protoze nikdy nebude fungovat 'spravedliveji' nez system stavajici. Naopak.

Nejde jen o zde probiranou otazku volebniho prava zen (deti) ci muzu (vojenska sluzba), ale treba i jeho filozofii ohledne statnich zamestnancu - ti by take nemohli volit, protoze jejich platy jdou z dani soukromeho sektoru a tudiz neprispivaji statu nicim. Zde pan Joch ale zapomina, ze statni sektor poskytuje soukromemu sektoru nepostradatelny servis, bez ktereho ten soukromy nemuze existovat. Myslenkovy nonsens pana Jocha me prekvapuje. V tom je preci ukryta nespravedlnost jak hrom.
01. 09. 2010 | 17:28

arnazach napsal(a):

K právu na systémovou ochranu života, svobody a majetku se dnes řadí i systémová podpora znevýhodněných.

Z úryvku z rozhovoru, který uvádím výše, je patrné, jak tápe a kličkuje.

R. Joch je na jedné straně proti kolektivním právům znevýhodněných skupin, na druhé straně - aniž si to uvědomuje - navrhuje kolektivní nepráva (např. žen, které nemají dvě děti).
01. 09. 2010 | 17:32

mudrc napsal(a):

jh a void" Pan R.Joh jasně v HP deklaroval, že úmyslně nadsazoval. Že tzn. přeháněl. Nyní, když je poradcem, tak se už nepotřebuje zviditeňovat. Paní Veseká také začátkem devadesátých let minulého století z počátku příšerně nadsazovala. To jí vyneslo na čelní místa vyznavačů ochránců Romů. Tak o co jde? Kdoví jak to s mrtvým dítětem bylo. Je faktem, že "kvalitních žen - matek" je velký nedostatek. Je proto nutné matky s více dětmi upřednostňovat.
01. 09. 2010 | 17:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lex
Kde Vy na to chodíte. Na ty náhody a dohady. Které se pak mnohdy ukážou být pravdou.
No, alespoň jsem se zasmál. Dík.
01. 09. 2010 | 17:38

xx napsal(a):

Lex: pozor na obvinění z kádrováctví, zejména bývalí kádrováci to mají v oblibě jakmile se někdo otře o číkoli komunistickou minulost !
01. 09. 2010 | 17:43

Emissary napsal(a):

Tolerance či netolerance k názorům,
aneb máme ještě šanci?

Abych pravdu řekl, pan Joch byl pro mě ještě donedávna neznáma osoba. Poprvé jsem nějak vážně zaznamenal negativní ohlasy na blogu Tožičky. Pak jsem začal uvažovat, kdo je pan R. Joch a co vlastně chce.

Potom jsem si přečetl ten odkaz, dialog Ž a U v sokratovském stylu. Asi je jasné, že se záměrně jedná o částečnou nadsázku s úmyslem dospět k nějakému krajnímu závěru, a tak učinit náběh na nějakou reprezentativní vládu budoucnosti, neboť autor (a nejenom on) může demokracii považovat za pokleslý systém vládnuti. Popravdě řečeno, nedovedu si v dnešní době nastíněný systém vládnuti představit. Za zamyšlení to určitě stojí. Ne kvůli závěrům, ale kvůli dopadům dnešního civilizačního volnomyšlenkářství.

Demokracie už jednou svou slabost projevila, když pustila k moci Hitlera a dovolila rozpoutat válku. Dnešní demokracie projevuje jinou slabost, také dost nebezpečnou.

Položím otázky.

Má právo pan Joch si myslet to, co si myslí?
Jistěže má a ostatní mají právo ho přiměřeně kritizovat. Ale je přiměřená závěrečná reakce nicku Luba, jež se snaží svůj opačný názor obhájit jakýmsi výrokem o porodním kanálem či druhým otvorem paní Jochové? Je správné hájit práva žen urážkou osobnosti jiné ženy? Nakonec i pan Joch se může cítit dotčený.

Proč si to myslí?
Motivem může být cokoliv, já nevím proč. Mohu jen uvést, co si já myslím. Především máme tady demografický problém, nikomu se o tom nechce moc mluvit, i když do budoucna představuje značné hrozby, a to zejména z hlediska asymetrie. Třeba v muslimských zemích takové rozhodnutí žená nemá, není to na ní. Ale to paní KVS neřeší. Měly by se práva žen vyrovnat ve všech zemích anebo je nejprve třeba postupovat selektivně, jen tam, kde to jde?

Pak je tady problém udržitelnosti a rozvoje lidského blahobytu. Nemyslím, že v tomto ohledu má lidstvo dobré vyhlídky. Nespokojenost bude narůstat, nejsou vyloučené nepokoje, sociální otřesy a třeba i občanské a jiné války. Samozřejmě bych mohl uvést spousty jiných problémů, ale o tom teď nejde.
V čem vidím přínos toho cvičení p. Jocha je to, že ty problémy vidí a nedělá jak ostatní, že nevidí.

Neo tady uvedl příklad sci-fi Gattaca, za co byl následně pochválen. Stejný problém je ve sci-fi Space Above and Beyond, jen v opačném gardu. Tam jsou ty zkumavky, zrozené v umělých nádržích, utlačovány.

Takový Stargate-SG1 vznikal v době ekonomického růstu v USA. Dějová linie je vsazená do nedaleké minulosti, z pohledu seriálu do současnosti (1997 – 2009). Neexistuje žádný problém. Opravdové hodnoty jsou opravdovými hodnotami (možná proto, že americká vláda na to měla :) ). Příslušnici letectva USA bojují proti vyšňořeným panákům, jež jsou ztělesněním zla, v celé Galaxii hledají nové technologie, pomáhají utiskovaným a chudým. Politiku a volby řeší jen okrajově, respektuji autoritu prezidenta. Ale jak by to bylo, kdyby se děj odehrával v budoucnosti?

Ať si pan Joch myslí, co si myslí, až tak alarmujicí to pro mě není, důležité je, co z jeho myšlenek vzejde. Pan Paroubek si myslel, že dluhy se platit nemusí, ale tyto myšlenky realizoval v praxi. A to je mnohem horší.
01. 09. 2010 | 17:44

Jihočech Honza napsal(a):

to zdenekb:

Dobrá otázka a dobrý blog. Co člověk, to názor. Můj názor je, že nejpodstatnější jsou peníze, tedy státní rozpočet. Jsem zcela pro majetkový cenzus: volební právo od určité výše odevzdaných PŘÍMÝCH daní (nepřímé daně platí všichni). Cudí by mohli tyto daně nahradit onou vojenskou službou (a připraveností k ní v zálohách).

A opakuji, to, že někdo nemůže volit, neznamená bezcennost. Nikdo tyto lidi nechce vyhladit, ožebračit nebo zotročit. Volební právo není automatickým právem, je to věc "společenské smlouvy". Ani dnes není neomezené, omezujeme ho věkem a svéprávností. Pokus se společnost rozhodne toto právo vymezit i jinak, není na tom nic špatného.
P.S. Chovám velký respekt ke starým Římanům.
01. 09. 2010 | 17:45

Lex napsal(a):

zdenekb
Víte, u některých obzvlášť vyjímečných jedinců je to tak nějak zvykem. Někteří si na svém rodokmenu hodně zakládají a v cizině (u nás je to zakázané) ke svému jménu připojují i takzvaný přídomek.
Nepopřete, že názory Romana Jocha jsou mimořádně se lišící od většinové společnosti. Nebo - podobně jako napsal almost.glosed - možná ani ne ty názory - na určité straně politického spektra zřejmě obecně panují názory ještě extrémnější (viz kupř. že hlasovací práva náleží jen těm, kdo přímo platí daně, a váha hlasu je tak vysoká, jaká je výše odvedených daní), tak tedy, ta otevřenost, se kterou Roman Joch své zrůdnosti hlásá, byť je třeba halí do alegorií, no a to ho řadí mezi ty extra vyímečné jedince, o kterých by bylo dobré znát i to, jak byl vychován, jaká byla jeho "rodinná" anamnéze. Fakt je to u těch vyjímčných docela normální, to vědět.
A co by bylo špatného na tom vědět, že jeho otec byl třeba (já to netvrdím, já jen připouštím tu možnost) učitelem marxismu-leninismu na vysoké škole?
Můj táta, např., byl elektrikář. A je to venku.
01. 09. 2010 | 17:46

Cech napsal(a):

Tak nevím zdali jsem přečetl tu hypokratovu přísahu pozorně.Tam se cena homo sapiens sapiens bere trochu jinak.Že by se nový vládní NE-RV do toho postil a vzal tu škrtformu historicky zgruntu.Dle názorů pana doktora zřejmě ano.
01. 09. 2010 | 17:49

xx napsal(a):

Lex: Otec Davida Ratha, Rathmir Rath byl agentem StB. Co z toho vyvodit pro Davida Ratha ?
01. 09. 2010 | 17:55

xx napsal(a):

lex: konečně Hitlerův otec byl rakouský celní úředník, co z toho lze vyvodit ?
01. 09. 2010 | 17:58

zdenekb napsal(a):

Jihočech Honza:
Podle takového modelu by na volební právo nejsnáz dosáhly výdělečné profese. To mi nepřipadá ani prozíravé (o "spravedlivosti" raději vůbec nemluvím) - okruh dobře placených lidí se vůbec nemusí krýt s lidmi vzdělanými, charakterními, a těmi, kdo mají zájem na funkční společnosti.
Stačí se rozhlédnout.

Lex:
Je pravda, že hodně synků z rodin někdejší nomenklatury
se dnes hlásí k vyhraněné pravici. Nechci být osobní, ale jsou to i pánové Nečas či Topolánek, kteří tak mohutně slzeli na pohřbu M.Paumera...
Ale takové postpostpubertální rebelství bych jim nevyčítal. Důležité je co říkají, ne psychologické důvody těch slov.
01. 09. 2010 | 17:58

Lex napsal(a):

TCKH
To jsou asi takové náhody. Nebo zkušenost. Třeba i nabytá věkem.
Ale já netvrdím, že to tak je, jen se to (možná oprávněně) domnívám.
On ten Joch senior (ten učitel) ale byl rozvedený, později si vzal o dost mladší ženu, pokud to byl skutečně otec toho našeho případu, vůbec ho nemusel vychovávat, pokud třeba zůstal u matky. - Prosím, to jsou fakta. Ale že to byl jeho otec, to netvrdím ani nevím, už jsem to dříve uvedl, jenom mi to tak nějak zapadá do sebe.
Jó, pane, kdyby to tak byla pravda, to bych Vám teprve přál, že byste se zasmál!

xx
Já vím. Ale já Jocha (vím, že to víte) nekádruji. Mi totiž je naprosto jedno, kdo je čí otec či matka. O leckterých lidech a na jakých postech!! se říká lecos, ale to vůbec není důležité. Dnes by už vůbec nemělo být.
Důležité jsou skutky, v tomto případě šíření extrémních názorů a konsekvence s tím spojené, a to je předmětem znepkojení autorky Kláry Veselé Samkové, řady jiných lidí včetně demonstantů před úřadem vlády, i mého.

PS
Když jsem psal svoji reakci pro zdenkab, netušil jsem, že komentář přede mnou zavěsí někdo, kdo ausgerechnet ty daňové cenzy pro hlasovací právo bude hlásat.
No vídíte, TCKH, to jsou praradoxy. To je absurdní.
"A povedzte mi, Kefalín, čo vy si vlastne prodstavujete pod takovým slovom "absurdný"?!"
01. 09. 2010 | 18:03

Jihočech Honza napsal(a):

zdenekb:

Máte jistě pravdu, na druhou stranu netvrdím, že by volič musel odevzdávat nějaké statisíce. Stačilo by být alespoň "v plusu".
01. 09. 2010 | 18:04

Lex napsal(a):

xx 17:55:55
Nic - viz můj předchozí vstup.
Michael Kocáb byl tajným spolupracovníkem StB - Kocáb Michael 28.7.1954 Muk TS_787596_MV http://www.abscr.cz/cs/svaz... - no a co?
01. 09. 2010 | 18:08

Lex napsal(a):

xx 17:58:13
Že synáček přesně věděl, jak si přisvojit celé Rakousko, aniž musel zaplatit jediný schiling či marku cla.

zdenekb
A ještě důležitější než to, co říkají, je to, co dělají.
01. 09. 2010 | 18:13

Luba napsal(a):

Muller,
napsal jste:
"Ono to bismarckovské Německo začlo natolik nabírat na tempu, že za několik desetiletí pomalu nemělo ve vědě a technice soupeře."

Já bych zase připomněl, že nebýt kripla a psychopata Viléma II, nebylo by První světové války, ze které povstala i ta druhá.

Co považujete za motor pokroku?
Ženu uvázanou u plotny nebo u soustruhu v muniční továrně?
Vaše úvahy nemají logiku - nebo je poněkud zvrácená.

Z pokroku můžete obvinit osvobození lidského ducha ze středověkého tmářství - osvícenstvím, nikoli provozování řemesla staršího, než je prostituce. Válčení je hlavně projevem destruktivní stupidity.
01. 09. 2010 | 18:14

Ivan napsal(a):

Dobrý článek. K panu Jochovi bych se raději nevyjadřoval.
Ale divím se, jak demokraticky uvažují naší zvolení zastupitelé v nejvyšších orgánech.
01. 09. 2010 | 18:15

NevericiTomas napsal(a):

"Patriarchát je zkrátka slepá vývojová ulička lidstva.Příroda to nepochybně "zamýšlela" jinak.Za těch pár tisíc let muži jasně dokázali,co dokáží.Měli by jít co nejrychleji od válu,čím dříve,tím lépe.Je to jediná naděje lidstva.Je velmi chabá,to je jisté,ale je.V nejhorším případě to ženy povedou stejně špatně,jako to vedli a vedou chlapi" jojo a proto v historii nenajdeme jedinou zaznamenanihodnou civilizaci postavenou na zenach. Priroda jasne ukazala, co chce :-P
01. 09. 2010 | 18:18

Emissary napsal(a):

Luba:

jenomže to není o ženě uvázané u plotny, ale o zachování civilizace. 2 děcka ještě žádnou ženu neuvěznily u plotny celý život, má možnost profesní kariéry, i náš sociální systém s tím počítá. V opačném případě 0 potomků znamená konec civilizace během 100 let.
01. 09. 2010 | 18:20

kormoran napsal(a):

...nekde za "dobrou" zenu daji i 50! krav.
01. 09. 2010 | 18:34

ld napsal(a):

kormoran,

ale daleko častěji se ve stádu napočítá do 51, a ta "dobrá" žena nikde...
01. 09. 2010 | 18:39

LEVAK napsal(a):

Co říká sv. Pavel ve svém prvním listu Koryntským? "Ženy vaše ve shromážděních vašich ať mlčí!"
Konfucius ve svém díle "Letopisy jara a podzimu" mluví příležitostně o ženě jako o "podivínském tvorovi"!
Já dodávám,že je škoda,že tu přetrvává socialistický matriarchát a nejlepší je to co vynalezli Rakušáci za vlády císaře Procházky.Je to stanovení oblastí zájmů pro ženu a jejího vyžití:
"Kinder,Kűchen,Kirchen!"
PS: "Běda mužům,kterým žena vládne!"
01. 09. 2010 | 18:42

superegoaego napsal(a):

Id
Co klíšťata ? Bylo jich aspoň 50 ?

Nejlepší je namydlit se pořádně jádrovým mýdlem , zůstat několik minut tak a pak se osprchovat.
Jdou tak vypudit i z ochlupené hrudi či jiných podobných míst.
01. 09. 2010 | 18:44

xx napsal(a):

lex: :-))

Ale jo, jen jsem se zamýšlel nad tím, co to vypovídá. Taky se mi to nějak příčí, ale vlastně k tomu nemám racionální odůvodnění. Tedy myslím ty rodiče v StB a komunistických seslích.

Děti se prostě někdy mohou odvrátit od rodičů, jsou i případy kdy se nadobro rozejdou a už nikdy k sobě nenajdou cestu zpět.

Zpochybňovat něčí víru v politické ideje tím že jeho nebo její otec či matka sloužili protichůdným idejím či zájmům je zkrátka iracionální, i když nám to jaksi emotivně a automaticky vyvstane na mysl a někdy je těžké se tomu ubránit.
01. 09. 2010 | 18:51

ld napsal(a):

superegoaego,

překvapím vás, milý hmyzovypudiči, odhalil jsem jen jedno. Naštěstí bylo na málo důležitém místě (pinďour). Jenže když se dostalo tam, klidně může dlít někde skrytě, a malér je na světě.

Letos jim nějak málo chutnám, což mě děsí, neb asi špatně hledám. Takový Pepa Řepa to má snažší; projde se po Praze a smogová inhalace jak cizopasníka zapudí, jemu ještě zvedne náladu drobnou intoxikací. Možná taky vyrazím někam na parkoviště...Třeba se za to neplatí 30 Kč jako u lékaře.
01. 09. 2010 | 18:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad xx
Z toho Hitlerova rodokmenu lze vyvodit akorát to, že celá rodina asi nebyla příliš v oblibě. A malý Dolfa si to pak vynahrazoval v dětských hrách na vojáčky.

Ale jistě by bylo pikantní , kdyby vyšlo najevo, že Dolfův tatík byl šámesem. Třeba v Mukačevu.
A že ho nutil nosit růžovou pentli na klopě kabátku, spát v kolně na dvorku a to i v zimě a když malý Dolfík ozvláště zlobil, zavíral ho na noc do místního katolického krematoria.
To by pak vysvětlovalo vše.
01. 09. 2010 | 19:05

superegoaego napsal(a):

Id
Vidím , že si můžeme docela porozumět.
Také již tomu místu nepřikládám takový význam, jako kdysi.
S tím experimentem na parkovišti bych však byl opatrný. Aby Vás pak dočista zfetovaného nesebrali měšťáci a nezadrželi na 24 hodin na záchytce.
Tam je totiž poplatek nepoměrně vyšší, než oněch 30,- Kč.
01. 09. 2010 | 19:12

Suchec napsal(a):

KVS - prohlásit právo vlastnické za téměř nejdůležitější lidské právo je "jochovina".

BTW, trošku PR tam hodíme, když už to píšeme, co?

Božena:
Perfect.

Lex:
Stačí Komárek ml. vs. Komárek starší.
01. 09. 2010 | 19:15

kormoran napsal(a):

...mistre , mam tolik otazek na Vas!
Jak dokazete vedet a popsat, co zena citi tady a tady?
"Myslim pri tom na muze , ale odmyslim si povyseni a zodpovednost)))http://www.youtube.com/watc...
01. 09. 2010 | 19:19

Charlie napsal(a):

Coby registrovaná příznivkyně TOP 09 jsem nafasovala něco billboardů, a protože spravuji pár nemovitostí, obplandala jsem je volebními plachtami. Při realizaci účasti na volební kampani dostalo se mi pak poučení od lidu prostého, jak to s tou politickou angažovaností vypadá ve skutečnosti...

...........Problém je prostě jeden:
na problematiku lidských práv
se celá pravicová scéna, a to včetně ODS, zcela programově od samého počátku VYLHOSTEJNILA a neexistuje naprosto žádná pravicová koncepce lidských práv. Proto každý, kdo se lidskými právy zabývá a leží mu na srdci, je automaticky hnán do levicových řad, i když se mu tam
naprosto nechce a krom toho je i pro levici nepřijatelný (což je mimo jiné můj případ).......

Občas se zdá, že ŽENY myslí a volí něčím jiným než hlavou...
01. 09. 2010 | 19:29

vlk napsal(a):

almost glossed
naprosto skvěle napsáno
Lexi
daljsi sem zajímavou věc. Obanejspíš máme za velmi pravděpodobní, že jd e o jednu familii Joch.
Jsi okamžitě od pravověrných v presu, že jsi kádrovák. A co prý z toho vyvozuješ.... A dokonc e ti na ghlavu háží dotazy na jména Hitler nebo Rath.

Oba dva ale víme, pokud jd eo otce a syna Jochy, co by se asi tak mladým Jochem bylo dálo, pokud by nebyl padnul režim. Byl by zcela určitě dělal karieru jako papínek. Podobně jako další ultras jochovsého typu. Různí ti Schwarzové a Ševčíci z LIbInstitutu například. Před tím samozřjmě hrdí členové KSČ...
Dnes nejnekompromisnější z nekompromisních pravičáků.
01. 09. 2010 | 19:30

ld napsal(a):

superegoaego,

jo, já už to taky beru jako stezku pro klíšťata, nebo kráter vulkánu kdysi kontinentálního významu, který dnes už ani neblafne. Říkám si, že i Pompeje mají své kouzlo.

Na záchytku se chodí na 8-12 hodin. Naše pohonné hmoty jsou stejně samá voda, takže to nevydá víc než na jalové plky po čuchačce.

Poradil bych Vám, abyste se do hledání klíšťat pustil s nějakou ženou, ale to zavání následnou nechutnou kopulací. Možná by mohla taky nějaký recept prozradit KVS, jak zatočit s cizopasníkem.
01. 09. 2010 | 19:31

xx napsal(a):

Vlk: opět nepochopil napsané a zase slouží k pobavení těch co umí číst. A pak že já reaguju na lidi podle niku a ne podle toho co je napsáno.

Extra pro Vlka, Jochovi nápady jsem tu zkritizoval a lexe jsem jen upozornil, že bude z kádrováctví napaden těmi co obvykle kádrují. Tak už je to jasnější nebo pořád mlha a tma.

:-D
01. 09. 2010 | 19:52

hoven napsal(a):

joch je jenom jeden z poradců a ted sem někde četl, že ve sve funkci bude pokračovat i kocáb. já si myslim, že by volební právo měli mít duchodci jenom do 70 let věku. protože pak už je většina z nich dementní. a volební právo by neměli mít muslimové.
01. 09. 2010 | 20:05

hoven napsal(a):

oprava do 90 let.
01. 09. 2010 | 20:07

Elisabeth napsal(a):

pane Jihoceh Honza:

Ale vam preci to pravo volit nikdo neupira ani neupre a neupiral. To se pak muzete rozsirovat s lehkosti slovy: *** " Ošklivá demagogie! To, že by někdo nemohl volit, přeci neznamená bezcennost."***

Vite, ja jsem jako zena silne alergicka, kdyz ma nejaky muz rozhodovat o mem zivote. Pro me by to byl utok na demokracii a na lidska prava. je to absolutne nepripustne.

Vsiml jste si napriklad, ze muz podle Jocha deti mit nemusi?
01. 09. 2010 | 20:30

vlk napsal(a):

Mno , tak se na mou adresu ase duševně vyzvracel veleduch xx
Aniž by si jednak zametl před valstním prahem a jednak ověřiL na co vlastně reaguji.

Takže reagoval jsme na tohle :
zdenekb napsal(a):
Lex:
Proč zkoumat něčí rodokmen a podle toho jej posuzovat? Nějak jochovatíte...
01.09.2010 17:15:02

A zamést před vlastním prahem za tohle :
xx napsal(a):
Lex: Otec Davida Ratha, Rathmir Rath byl agentem StB. Co z toho vyvodit pro Davida Ratha ?
01.09.2010 17:55:55
xx napsal(a):
lex: konečně Hitlerův otec byl rakouský celní úředník, co z toho lze vyvodit ?
01.09.2010 17:58:13

Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
Prostě
xx v životní velikosti.
01. 09. 2010 | 20:30

stále rebel napsal(a):

K Jochovi
MUDr. Roman Joch (* 27. října 1971, Banská Bystrica) je český konzervativní politik,
http://cs.wikipedia.org/wik...

Bratři Slováci, díky za něj, kdybyste jej však potřebovali, rádi vrátíme.

U tohoto typu lidí je potřeba hledat příčiny zpravidla v potřebě získat moc nad druhými. Většinou je podezírám z nějakého hendikepu v oblasti mužství. Normální chlap se nepotřebuje ventilovat podobným způsobem.

Něco z historie:

„Ministr národní osvěty a propagandy a jeden z nejbližších spolupracovníků Adolfa Hitlera Goebbels měl kromě malé, neduživé postavy také od dětství pokřivenou a kratší pravou nohu. Tato skutečnost, pro niž byl ve škole středem posměchu, měla vliv na jeho psychický vývoj a živila v něm nenávist. Zároveň u něj ale vyburcovala mimořádnou ctižádost, díky níž se vypracoval až do nejvyšší politiky. Hitler mu natolik důvěřoval, že ho v závěti určil svým nástupcem ve funkci říšského kancléře. Tím byl ale Goebbels jen jeden den. „
http://www.ct24.cz/svet/885...
01. 09. 2010 | 20:34

Karel Mueller napsal(a):

Paní Luba,

z mé strany v tom byla jistá ironie na Vaši odpověď a příklad z Bismarckoského Něměcka. V těch dobách bylo postavení žen všude v Evropě dost podobné. 1. světová válka bez Viléma? To snad nemyslíte vážně - byla to válka hlavně o kolonie, Německo bylo sjednoceno, vyrostlo a chtělo se dostat mezi světové velmoci. Za dobu mezi Bismarckem a 1.WW došlo k raketovému nástupu právě e vědě a technice.

Ale o to nejde. Snad jste mohla poznat, co jsem měl na mysli a dost se to dotýká současné situace. Společnost, která není schopná zajistit ani svoji reprodukci je naprostý vývojový omyl, kterým se racionálně myslící jedinec ani nezabývá.

Já Vám to dokazovat nebudu. To Vám či spíš ženské části našich nepočetných potomků dokáží jiní. Natolik tvrdě, že je lituji dopředu.
01. 09. 2010 | 20:39

Zbyněk napsal(a):

Paní Klárko jste velice chytrá dáma, četl jsem několil vašich článků a musím smeknout. Velice si Vás vážím a jako romka budete mít jistě více dětí takže pusťe toho pána z hlavky. Vás se to netýká.
01. 09. 2010 | 20:42

voroshilov napsal(a):

stale rebel:
Cim pak vysvetlujete ze do Goebelse se zamilovala Adina Mandlova?
Myslite si ze charizma muze spociva jenom v jeho zevnejsku?
01. 09. 2010 | 20:46

stále rebel napsal(a):

Pro voroshilov.
Na to by vám lépe odpověděly ženy, nebudu jim sahat do svědomí.
01. 09. 2010 | 20:52

kormoran napsal(a):

Pro vlka je zrejme "ouplnek" kszdy den))))
Je to blby , ale esce si nikdo nevsim)))
01. 09. 2010 | 20:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

voroshilov
I ženy mají nějakou tu úchylku.
Je to výsledek emancipačního procesu.
:---()
01. 09. 2010 | 20:55

ld napsal(a):

stále rebel,

v tom odkazu na Goebbelse z ČT je řada nepřesností. Doporučuju spíš zpracování jeho životopisu od Irvinga. Není to taky jen objektivita sama, ale rozhodně se tam nepíšou bludy o křestních jménech začínajících na H na počest Hitlera. Stejně jako hodnocení Goebbelsovy neduživosti v korelaci s tím, co pomohl spáchat.
01. 09. 2010 | 21:00

fudoshin napsal(a):

nechtěl jsem reagovat.ale nakonec technická.hormonální antikoncepce je dosti problematická, řečeno diplomaticky, prostě škodlivá, říkám naplno.způsobuje spoustu problémů, včetně problémů otěhotnět.a co se týče těch hormonů v oběhu, z velké části je zdrojem taky ta ženská antikoncepce.to pak už chlapi nejsou chlapy.takže si holt musíte vybrat.ženy dřív žili jinak a problémy neměly.stejně tak muži.ale nemůžu si pomoct, většinou ten, kdo to směřuje ke konzumu a změkčilosti jsou ženy...
01. 09. 2010 | 21:08

stále rebel napsal(a):

Pro Tencokida Hnuj.
Kdepak, je to přirozené a biologické.
Spíše je problém u mužů, či společnosti, kdo je garancí síly a jistot

Pro ld.
Koukněte i sem.
http://cs.wikipedia.org/wik...
01. 09. 2010 | 21:08

xx napsal(a):

vlk: Ještě tu svou hloupost takhle rozmazáváte. Zvláštní nátura.
01. 09. 2010 | 21:11

t.. napsal(a):

Zbyňku, (příspěvek 01.09.2010 20:42:12)

přečtěte si na obrazovce ten modrý rámeček, ve kterém je fotka autorky.
01. 09. 2010 | 21:12

vlk napsal(a):

A hele
kormorán také klape zobákem. Jako obyvykle. Něco k věci by klapající zobáku nebylo?
Odpovím si sám - nebylo.
To je příliš tvrdý požadavek pro kormorány. Chápu.
01. 09. 2010 | 21:13

ld napsal(a):

stále rebel,

to jsem samozřejmě četl taky. Ale to jsou spíš takové útržkovité informace bez kontextu. Chybí tam vývoj a utváření. Ten mnou avízovaný životopis má asi 900 stran, takže informací je tam o něco více než dává wikina.
01. 09. 2010 | 21:14

vlk napsal(a):

xx
nikoli svou. Ale to byste musel být schopen pochopit to, co s potížemi přeslabikujete.
Prostě
xx
v životní velikosti.
01. 09. 2010 | 21:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

stále rebel
Takový typický árijec. Ale nevím, zda by ho vzali do SS. Asi ne. Proto se dal na reklamu a marketing.

P.S. Hledání analogií se současností a s jinými osobami je scestné a ve svém konečném soudu pak nepravdivé. :----()
01. 09. 2010 | 21:16

Lex napsal(a):

Zbyněk
" jako romka budete mít jistě více dětí.."
Pane Zbyňku, paní Kláře Samkové by bylo asi žinantní na to reagovat, tak to udělám za ni.
Než jste něco takového napsal, stálo za to se trochu s CV Kláry Samkové seznámit, když ho neznáte. Stačilo si kliknout na "celý profil" autorky v záhlaví blogu http://blog.aktualne.centru..., abyste se dověděl, že: "Advokátka. Narozena 23. 3. 1963 v 0:25 v Brně historikům umění Bohumilu Samkovi a Evě Samkové. S ohledem na četné kolující pověsti upřesňuje, že není ani Romka ani Židovka. Lehce exotický zjev je dán praprapředkem - šafářem italského původu, který se v době napoleonských válek usídlil na Vysočině ve Stránecké Zhoři. Je počestného buržoazně-úřednického původu s nepřerušenou řadou pedagogů na všech úrovních v pěti generacích.
Ke svým kořenům počítá svého dědečka prof. RNDr. ing. Aloise Zlatníkda DrSc., významného lesnického botanika a pradědečka JUDr. Jindřicha Váchu, v období první republiky předsedu trestního senátu Nejvyššího soudu ČSR. Vzpomíná i na odkaz svého druhého praděda Aloise Zlatníka st., továrníka a svého času kurátora městského muzea ve Dvoře Královém nad Labem, podporovatele národního obrození i politiků po 1. světové válce vznikajícho českého státu.
Hlásí se ke své prabábě, Vítěze Váchové, spoluzakladatelce dívčího spolku Vesna, na přelomu 19. a 20. století propagátorce jízdy dam na kole, spoluzakladatelky Klubu přátel žehu, aktivní členky Janáčkova Slovanského krúžku etc., etc.,etc. Zlé rodinné jazyky tvrdí, že jsem po ní (a to jsme vlastně dopadli dobře, dodávají...)".
Skutečnost, že do letošního roku byla provdána za Ivana Veselého a má s ním dceru, z ní romku nedělají. Dokonce se po rozvodu vrátila ke svému (pouze) dívčímu jménu Samková (čehož jsem si nevšiml ani já, tituloval jsem ji dále "KVS", ač jsem o jejím rozvodu věděl - za což se ji omouvám).
Tož, tak nějak, pane Zbyňku.
01. 09. 2010 | 21:17

Monika napsal(a):

Děkuji za dobře napsaný článek.

Osobně si myslím, že problém není v panu Jochovi. Ten má nějaké názory, s kterými můžeme nebo nemusíme souhlasit. Ve většině z nich nesouhlasím, ale že tyto názory hlásá a prosazuje, je jeho plné právo, kterému zaučuje ústavní pořádek ČR, jmenovitě Listina základních práv a svobod.

Že byl jmenován poradcem premiéra pro otázky související se zahraniční politikou a lidskými právy? No dobrá, ale sám sebe přece nejmenoval! Vybral si ho premiér Nečas. Jmenování doktora Jocha nevypovídá nic o doktoru Jochovi, nýbrž daleko více o premiérovi Nečasovi, jehož vidění světa nepochybně SOUZNÍ s názory pana Jocha.

Slib člena vlády, včetně jejího předsedy, zní: "Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu ZACHOVÁVAT její Ústavu a zákony a uvádět je v život." - Je uváděním Ústavy v život to, že jmenuji za svého poradce někoho, kdo vážně hovoří o omezení volebního práva či označuje demokracii za úpadkový režim? Rozhodně je to velmi zvláštní uvádění v život, ale u nás - jak vidno - je to možné. Aby nedošlo k nedorozumění, Petr Nečas neporušil žádný zákon. Jen je v tomto jeho jednání podivný rozpor, což by nám patrně nemělo uniknout, má-li pro nás být demokracie hodnotou, na níž nám záleží.
01. 09. 2010 | 21:20

kormoran napsal(a):

}}}} vlku konecne jsem si precetl vas prispevek vuci mne a reknu vam , ze opravdu nebylo!!!)))
Mlceti zlato , mluviti stribro a taky drz hubu aby nikdo nepoznal , jak jsi hloupy , mam o vas strach bavici, ze jste presahl posledni variantu)))
01. 09. 2010 | 21:26

gogo napsal(a):

Ja myslim, ze nebude zas tak zle. Pani Klara si tu vyzobala, co se ji hodilo, aby lidi ukapli slzu, ze? Fakt je ten, ze v zapadnich demokraciich dnes nevladnou Jochove, ale Kocabove a Stehlikove. A kam to vedou, to vidime. Kdo nejde s nima, na toho kydnou kybl spiny. Zatimco nektere Jochovy napady naprosto nejsou na poradu dne, veci jako omezeni demokratickych voleb (kvoty), omezeni rozhodovani soukromych firem (kvoty), cenzura (napr. reklamy), presumce viny ("antidiskriminace") uz byly schvaleny nebo hrozi, ze schvaleny budou. Neboli jestli si mam vybrat mezi Jochem a feminokomunistickym smejdem, tak beru tisickrat Jocha.
01. 09. 2010 | 21:29

fudoshin napsal(a):

to lex: no i italský farář mohl být žid.s tou cikánkou asi ne, ale některé rysy by židovské být mohly...;)
jinak s rozvodem pro mě velká novinka! i když trošku nervy ujížděly a i jiné náznaky byly, ale zas takový věštec nejsem...no každopádně životní reset.takže paní kláro, držím palce do nového začátku ;)
01. 09. 2010 | 21:35

LEVAK napsal(a):

Ad Charlie: napsl jste "Občas se zdá, že ŽENY myslí a volí něčím jiným než hlavou...". Já si dovolím Vám to upřesnit - přes kalhotky!
01. 09. 2010 | 21:39

Emissary napsal(a):

Na tom nezáleží, veselá je a Samková také je. Jména nelze jen tak vyplést jehlicemi. Kromě toho, ta ma’am se mi zdá jaksi balančně nevyrovnaná. Zvláště ta reakce na Boženu, když se vyprskala. Ale možná je to tím, že se zaregistrovala i do místního kroužku pletení, Slováci tomu říkají tuším štrikování. :)
01. 09. 2010 | 21:42

jezevec napsal(a):

To gogo
máte ode mne karmu za minibloček. Ty levičácké ,,moudrosti,, jsou hrozně zábavné, zvláště když víme, že vždycky vedou k hospodářskému a společenskému úpadku.
01. 09. 2010 | 21:43

vlk napsal(a):

kormorán
klasik kdysi napsal pro svého titulního hrdinu větu:
dlouhý nos velkého ducha značí.
Platí to pro nody. Nikoli pro zobáky.
Pro t yplatí přesnsý opak - čím delší zobák , tím žalostnější inteligence. Jste věru dobrým demonstrátorem. Ale klidně klapejte dál.
A zkuste se místo o mojí osobu starat o sebe. Nutně to potřebujete.
01. 09. 2010 | 21:44

kormoran napsal(a):

Vlk , to je dobre , vidite i obcas neco rozumneho z vas vypadne , vlatne ne z vas , ale z klasika...

Az budete aktivnim dopisovatelem 'Bobkovych listu', ci 'Rude vatry' , nedavejte vedet , poznam to!!!))))
01. 09. 2010 | 21:48

Lex napsal(a):

gogo
"Neboli jestli si mam vybrat mezi Jochem a feminokomunistickym smejdem, tak beru tisickrat Jocha."
Jenže, milý gogo, takhle otázka nestojí.
Ani feminokomunistického šmejda, ani Jocha. A ta možnost tady je. Bohužel, někteří, holt, Jochy. A pokud myslíte třeba na "Muka", tak to není "feminokomunistický".
01. 09. 2010 | 21:50

vlk napsal(a):

Nejhloupější ze Stalinových maršálů

dneska jste s e opravdu předvedl. Netuším, jestli vám odpoví přitel Lex.
Nicméně , váš nájezd na něj je jedno z nejhloupějších diskusních dílek, co jsem na Aktuálně kdy četl.
A jestli je tu z někoho na blití, pak normálnímu člověku z vás.
Vůbec nechápu, jak tu, mezi námi vůbec můžete přebývat.
Prostě novej Velkorus se vším všudy. Tady jste opravdu špatně. Co takhle to vzít zpět na matičku Rus? Tam vás musí opravdu velmi postrádat.
01. 09. 2010 | 21:51

vlk napsal(a):

kormorán
buďte tak laksav a nejdřáv s e naučte rozpoznávat, zejména to, kdy právě máte výron duševní stolice.
Abyste tu nezapáchal.
01. 09. 2010 | 21:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lex a vlk
I vy exkrementologové ! Nebo exkrementofilové?

Dávejte pozor na to, ať se z Vás nestanou exkrementofágové !

:----()
01. 09. 2010 | 21:55

Emissary napsal(a):

kormorane,

z vlka vypadne tak akorát ….. na lopatě. Není se třeba vzrušovat. :)
01. 09. 2010 | 21:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Pane voroshilove, dneska je to tusím Váš už asi pátý. Ještě jeden a budu mazat VŠE, co sem napíšete.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 09. 2010 | 22:04

Marty napsal(a):

Právě na takovém tématu jsou lidé typu pana Jocha schopni nevědomky odhalit tu pravou tvář svojí osobnosti, ať už jej nazveme neonacistou nebo neokonzervativním (katolíkem). Chce to jediné - jako protějšek inteligentního a přemýšlivého novináře.
Při té příležitosti nikdy nezapomenu na vystoupení bývalé US víceprezidentské kandidátky Sarah Palinové v show Davida Lettermana. Je to něco z podobného soudku jako pan Joch...
01. 09. 2010 | 22:04

Kritik napsal(a):

Dovolil bych si autorku poopravit v tom, že člověk je muž a žena. Tedy, jinak napsáno

člověk = muž + žena,
resp. člověk = žena + muž.

Snaha žen vymanit se z područí vlády mužů vedla bohužel k pravému opaku. Dnešní muži nenavazují vztah s ženami kvůli nim samotným - tedy aby je, jako milované bytosti, zahrnuli láskou a péčí. Navazují s nimi vztah kvůli sexu. Ženy přestaly být hlavním subjektem zájmu mužů, ale jen prostředkem k dosažení sexu. A volné partnerství je toho jen důkazem: Žít jen tak spolu bez závazků? Kterému muži by to nevyhovovalo. Ještě před pár lety (či desítkami let) by takového muže společnost odsoudila a vyřadila.

Dávat do souvislosti křesťanství a plození dětí je hrubý nesmysl. Křesťanství nepopírá úlohu žen při rození dětí, ale jeho principem je víra, naděje a láska. Natalita, kterou měl zřejmě MUDr. Roman Joch na mysli, souvisí se zdejším katastrofálním demografickým vývojem (např. http://cs.wikipedia.org/wik... ), který není schopen zajistit základní reprodukci populace. Prostě vyhyneme, když předtím ubude pracovně produktivních lidí, kteří by mohli živit stárnoucí populaci.
01. 09. 2010 | 22:07

arnazach napsal(a):

Monika:
Trefa do černého. Za sebe říkám: neuniklo nám to a čekáme, kdy ho vyhodí.

Alternativou je, že si do sboru poradců vezme ještě někoho z revoluční levice. A pak se z toho zblázní.
01. 09. 2010 | 22:09

kormoran napsal(a):

Vlku, ta velmi krehka dama "demokracie" vam dal pravo hloupe a sedmimilove zvanit, ta dama ze ktere jste vy a vam podobni vytvorili devku k prospechu svemu.

A na to abyste uplatnil sve rude vylevy potrebujete i penize , jeeenze co svet svetem stal nikdy lide jako vy hodnoty nedokazali vytvorit spise je nicit kapisto?)))
01. 09. 2010 | 22:10

Tencokida Hnuj napsal(a):

stejskal
To je konečně korektní. A otevřené.

Já si, pane Stejskale Vaší práce zde velmi vážím. Ona pomyslná hranice mezi denunciací a otevřeností je vretká, já to chápu. A rozumím Vám.

A ještě něco. Vzpomněl jsem si na naši diskusi o tomto jevu - osobních urážkách a reakcí na ně, kterou jsme vedli na blogu paní Paroubkové. Vězte jedno. Za mými příspěvky nebylo nic jiného než gentlemanská snaha zastati se ženy.

Ale z Vašich replik i pro mě - primitivního odloženého samurajského synka etc. etc. vyplynulo jedno ponaučení. Že někdy je lepší útoky ignorovat.

Jenže jsem osoba se silně vyvinutou slabou vůlí.

A tak se mi to prostě někdy též vymkne z rukou.

P.S. Apropo - ale od toho jste tady snad Vy, aby věcem znovu dal ten kýžený průběh. Či ne ?

Mějte se. :))
01. 09. 2010 | 22:11

Lex napsal(a):

Klára Samková
Hele, Klárko, už nemá cenu to tu nějak tajit, že jsme milenci. Přišel na to jeden, co se jmenuje podobně jako to město v Rusku "Vorošilov krad", nebo tak nějak se to město jmenovalo. Ne že by ten generál, ten ne, ale ten nick, ten má asi vykradeno. Dosud jsem ho nečetl a tak ani nekomentoval. Ani dneska nebudu. Pan Stejskal by to smazal, on nemá některé výrazy "ad hominem" rád. I když zase, ve vybraném slovníků madam Pompadour neexistují takové, které by úroveň toho exempláře vystihly. Takže - ignore.
Jo, a můžeš to nějak zařídit, aby se to nedověděl Pavel?
01. 09. 2010 | 22:12

Emissary napsal(a):

Hm, pane Stejskale,

opět jsem to promeškal (podělal). Co to asi bylo? :)

Tak já se tady snažím o kultivovanou diskusi a Vy jste si na mazání vzal laser péro? :)

Dobrý večer.
01. 09. 2010 | 22:12

gogo napsal(a):

marty
Podivejte se napr. na nedavne Interview CT24 s Jochem. Jestli je on neonacista, tak ja asi tedy take.
A pardon, Sarah Palin je nablbla, s Jochem se neda srovnat, v tomhle jste mimo.
01. 09. 2010 | 22:16

kormoran napsal(a):

Pane Emissary, neznate ze Zdaru (nahodou)nejakeho pana Slechtu? Vyrabel ze skla prekrasne veci....
01. 09. 2010 | 22:24

voroshilov napsal(a):

Emisar:
Bylo to tak ze jsem projevil svoji nevuli proti feministkam,lesbam a dominam s jejich otroky-to se nesmi!
01. 09. 2010 | 22:25

Emissary napsal(a):

kormorane,

je mi líto, ale neznám.
01. 09. 2010 | 22:29

Emissary napsal(a):

voroshilove,

to je legální. :)
01. 09. 2010 | 22:30

Emissary napsal(a):

Naopak,

ilegální je nás trápit ideogramy. :)
01. 09. 2010 | 22:32

voroshilov napsal(a):

Emyssary:
Je,ale jsem extremista:-)
01. 09. 2010 | 22:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

voroshilov
Otrok nemá právo volit.
Ty nechápeš různorodost lidských povah, jejich charakterů, preferencí ... ?
Nerespektuješ toto jejich právo ?
Ty si to musíš seřadit do vojenských útvarů podmíněných rozkazem ?

Ale to jsi pak velmi otrocké povahy, voroshilove.

Ve skutečnosti jsi tak velmi podřízené povahy.

Jsi nebo nejsi ?
01. 09. 2010 | 22:34

Pierre napsal(a):

ad Monika: Možná pan premiér potřebuje oponenta, nikoliv přitakávače.
ad autorka: Pokud pan Joch v dohledné době uskuteční své představy, milerád Vám (pokud nesplňujete jeho podmínky)své údajné základní lidské právo zdarma přenechám (cca 45% občanů ho nevyužívá). Vojenskou službu jsem absolvoval a vychoval 2 děti.
P.S. S názory pana Jocha mám problémy (již jsem je před delší dobou přestal sledovat), jen mě ke komentáři vybudila Vaše, poněkud příliš emotivní, reakce. V čem je problém? Pokud většina občanů odmítne toto společenství (stát, civilizaci) bránit a převážná většina občanek doplňovat jeho stavy, kdo bude pak nositelem těch "lidských práv"? Ona ta asimilace velkého množství imigrantů z jiných kultur trvá dosti dlouho, pokud se vůbec podaří.
01. 09. 2010 | 22:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tenco,

já vím, někdy je těžké se udržet. Člověk chce dát najevo solidaritu s uráženým, zastat se ho.

Jenže tohle v internetových debatách nefunguje. Urážlivá reakce prakticky vždy generuje ještě větší urážky, nadávka vyvolává nadávku (říká se tomu flejm, určitě to znáte) a většinou to končí tím, že slušní lidé debatu zhnuseně opouštějí.

To, co tu dělám, je dost problematické. Nemohu na těchto stránkách být neustále (zrovna dnes mi v práci zase vytýkali, že se věnuju administrování, místo abych psal; dost často jsem tu také na úkor rodiny).

Někdy nějaký flame zachytím už v zárodku a všichni včetně mne jsou spokojeni.

Jindy tu prostě nejsem, jeden začne hrubě či sprostě nadávat, další mu odpoví, někteří se přidají. A za chvíli to tu vypadá jako čistá žumpa, která mnohé odrazuje. Někdy i dost dlouho.

S tím ignorováním hulvátských výkřiků máte pravdu, zejména z mého pohledu. Ale není to lehké, vím. Samozřejmě bych byl rád, kdyby lidé, co sem chodí častěji, cítili i solidaritu s těmito stránkami jako místem, kde se snad ještě dá debatovat. A sami si ho chránili před hulváty.

Díky, za to, co jste napsal. Potěšilo mne to.

I Vám hezký večer, pane Emissary.

Libor Stejskal
01. 09. 2010 | 22:40

Emissary napsal(a):

voroshilove,

ale to já nevím.
Když myslíte, že nejste, možná nejste.

Pamatujete - Hvězdná pěchota.
01. 09. 2010 | 22:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stejskal
Amen. :))))))))))))))
Dobrou noc všem.
01. 09. 2010 | 22:43

voroshilov napsal(a):

Tenkocida Hnuj:
Vetsi individualitu(subjektivne)tezko daleko najdes v dalekem okoli,jednou jsem v noci kradl s kamosem les-dvourucni pilou valit pri svete hvezd nekolik kubiku dreva zadna sranda,a kdysi jsem se nahodou dozvedel ze moje holka(to uz je davno)bez meho vedomi udelala potrat,proste tak zabila nase dite a ja to ani nevedel-co myslis po takovych zazitcich jeste mam pravo na individualitu?
01. 09. 2010 | 22:44

Marty napsal(a):

gogo
no já nevím...

http://joch.blog.idnes.cz/c...

Nejlepši z toho blogu je termín "...Obamova příliš levicová politika..." - příliš levicová s porovnání s čím? Neplete si to náhodou autor s "...příliš tmavou barvou pleti prezidenta Obamy..." (sic!).
01. 09. 2010 | 22:47

George napsal(a):

Člověk by měl mít tolik hlasů, kolik platí na daních. Stát je jen velká firma a kdo firmě přináší větší peníze také má větší hlas...
01. 09. 2010 | 22:52

Marty napsal(a):

opravdu doporučuji Jochův blog

http://joch.blog.idnes.cz/

například "Chvála Kocába"

http://joch.blog.idnes.cz/c...

Ten člověk fakt musel mít neveselé dětství, ale jedno se mu musí uznat - postrádá chování řeznického psa, které je vlastní Klausovu muži na špinavou práci panu Jaklovi...ale možná to přijde s věkem a funkcemi...
01. 09. 2010 | 22:52

Lex napsal(a):

Na iDnesu je docela hezká zpráva - "Nečas přijal Kocábovu rezignaci. Ten tvrdí, že žádnou nepodal" http://zpravy.idnes.cz/neca...
Docela mne potěšila, protože osoby toho typu mám rád asi jako osinu v ...., zejména když se k nim vine evidence spolupracovníka StB a krycí jméno - třeba "Muk".
Jenže - a proč to tu píšu - v odkazech u článku je také tento - "Kocáb: Jsem připravený odejít, pokud odejde i Joch
25. srpna 2010 9:49
Zmocněnec pro lidská práva Michael Kocáb nesouhlasí s výběrem premiérova poradce Romana Jocha. Ostře se také ohrazuje proti jeho výroku, že bude premiérovi Nečasovi doporučovat zrušení postu zmocněnce. Kocáb zároveň připouští, že proto, aby post zmocněnce pro lidská práva uchránil, je ochotný rezignovat." http://zpravy.idnes.cz/koca... - a to už celou věc posouvá do úplně jiných dimenzí.

gogo
Vidíte - nejste Vy náhodou nick Petra Nečase
01. 09. 2010 | 22:53

gogo napsal(a):

marty
Nezlobte se, ale evidentne nevite nic hlubsiho o americke politice. Obama je bezne oznacovan republikany jako socialista, viz argumentace republikanu pri hlasovani o zdravotnim pojisteni. Nadchazejici midterm elections demokrate prohraji. Na vzestupu je Tea party, ktera je mnohem konzervativnejsi, nez republikani. Cili nazvat Obamovu politiku jako prilis levicivou je vystizne. Jestli tohle berete jako "dukaz" proti Jochovi, tak to spis vypovida neco o Vas.
01. 09. 2010 | 22:58

Majka napsal(a):

No dobře. Paní KVS uvádí příklady osobních tragédií.
Ale sama jistě ví, že z hlediska politických práv je irelevantní, z jakého důvodu ta či ona žena nemá dítě. Některá žena opravdu děti nechce, protože postrádá mateřský pud nebo se domnívá, že by nebyla dobrou matkou. Ale kdo by si troufl (no, pan Joch ano), že bezdětná žena není přínosem pro společnost. Potenciální špatná matka může být třeba vynikající lékařka nebo prodavačka, která ochotně zaskočí pokaždé, když její dětné kolegyně potřebují.
Vyloženě sobecké ženy by pak bylo lepší k mateřství vůbec nenutit.
A vůbec, jak posoudit užitečnost člověka, a pro vlastně.
01. 09. 2010 | 23:02

Čochtan napsal(a):

Marty,
díky za oba linky.
Ten chlap má kromě inteligence ještě humor !
(Slušně vychovaný člověk řekne "Blahopřeji Vám!", slušně vychovaný levičák řekne to samé slovy "Fašisto, rasisto, xenofobe, homofobe!" Nezbývá nám, než jim odpustit, neboť nevědí, co činí.)
01. 09. 2010 | 23:08

Marty napsal(a):

gogo
mám v rodině 2 CS/US republikány důchodového věku, takže myslím že mohu mluvit z vlastní zkušenosti. Jsou tak trochu z Jochova světa ale jen viděno povrchně, protože Joch je opravdu blb a srovnávat je s ním by byla urážka jejich inteligence. V 1 se však shodnou - pro všechny 3 je Obama nebezpečnej komunista.

Doporučuji však kouknout se na Jochův blog, ať už jste politicky vpravo nebo vlevo, Vám opravdu není smutno z toho, že takový výkvět "hluboké inteligence" dělá hlavního poradce premiérovi České republiky???
01. 09. 2010 | 23:13

jezevec napsal(a):

to majka - jak posoudit užitečnost člověka - ženy ?
Až budu starý a bezmocný a někde v LDN se o mne bude starat sestřička, tak budu děkovat jí a v duchu její matce, že měla dceru a takhle ji vychovala. A bude mně ukradená bezdětná,bohatá manažerka nebo nějaká slavná intoška !Společnost potřebuje obětavé mámy, aby nezanikla a fungovala.
01. 09. 2010 | 23:19

almost glossed™ napsal(a):

jezevec: Předpokládám, že od bezdětné kardioložky-intošky byste si navrátit život nenechal.
01. 09. 2010 | 23:35

Čochtan napsal(a):

Tak odejde Kocáb, nebo bude vyhozen ?
Děda používal rčení: "drží se jak hovno košile". Teď vím, jak to myslel.

P.S.
Pane Stejskale, buďte milostiv lidové slovesnosti.
01. 09. 2010 | 23:44

Čochtan napsal(a):

ad Francie:
Rozhodnutí dát cikánům na cestu 300 Euro bylo:

1. Sprosté vůči vlastním nezaměstnaným, neboť tato částka jim musí vystačit na celý měsíc a přidáno nedostanou, prý nejsou peníze. Peníze nejsou pro vlastní lidi, ale pro cizí, jak je vidno, jsou. To je sprostota nejvyššího stupně.

2. Hloupé, neboť je to výzva: „V Rumunsku se otočte, a přijďte si pro další.”
Pokud se jich opravdu chtějí zbavit, pak měli místo 300 Euro do kapsy dávat 300 broků do zadku. Zaručeně by se cikáni ve Francii už neobjevili. Tak se to dělávalo i u nás ještě za tatíčka Masaryka.
02. 09. 2010 | 00:02

kormoran napsal(a):

Kocab bude mit rozhovor s panem Necasem , aby se primluvil u min. vnitra- priorita : (mozna)ochrana pred "neprizpusobilou" (vetsinou) i (mensinou),ktera vuci jeho vysokemu intelektu ho stale nedokaze pochopit,dale pak najezdu swahillskych bojovniku , za nezaplaceni davky za nevestu , dnes jiz petinasobek, tzn. veskere kraviny zap. a stred. cech.
A v posledni rade , mozny utok Vilema Coka.... nebo Cunka? Fakt ted nevim....))))
02. 09. 2010 | 00:18

skeptický napsal(a):

To si sedlák na trhu prohlíží dobytek,a pozastaví se nad tím,že kráva stojí pětinásobek obvyklé ceny.

Prodávající vysvětluje,že v tom hraje roli povaha.
Tahle kráva ji má jako ženská

Sedlák kroutí hlavou.To moje stará ji má jako kráva,a nestojí za zlámanou grešli.
02. 09. 2010 | 05:24

Ládik!!! napsal(a):

Cena ženy není v blogu uvedena.
02. 09. 2010 | 07:54

jezevec napsal(a):

to
almost glossed tuto repliku jsem čekal.
Jsou dobré doktorky diagnostičky, ale neznám žádnou která operuje.Tam se nám děvčata nehrnou. Trochu nadsadím. Bez doktorek jsme se v minulosti obešli, ale bez obětavých matek nikoli.
02. 09. 2010 | 07:55

libka napsal(a):

To by se taky mohlo stát, že 90% žen připuštěných k volební urně budou "hnědočešky" !!!
02. 09. 2010 | 08:06

Elisabeth napsal(a):

voroshilov

fakt vam nezavidim. Do Goebelse se nezamilovala Adina Mandlova ale Lida Barova. proste se do nej zamilovala.

Asi vam uniklo, ze na tom mohl byt financne lepe , nez sam Goebels. Vydelavala tezky penize. A uz vubec jste si nevsiml, ze Goebels se zamiloval prvni.
02. 09. 2010 | 08:10

Aktiv napsal(a):

Když Joch a jeho partaj Hakrnkrajců, v čele s Bobo budou pokračovat, tak za pár let budeme vítat zpřátelený Taliban, jako vzor pro dodržování práva Šarija:-)
02. 09. 2010 | 08:35

mia napsal(a):

Mne by spíše zajímala "technická stránka" věci - zda by tedy žena musela do 18 počít dvě děti, aby mohla jít volit,nebo by za každý další rok platila nějaké penále? Nebo by se mohl zavést nějaký ten poplateček - nemáš děti,chceš volit? Tak zaplať poplatek x a můžeš, to by bylo ! :-DDD
Celé je to zcestné...
02. 09. 2010 | 08:46

rejpal napsal(a):

Marty
Mně není smutno z toho, že Roman Joch dělá poradce Nečasovi. Mně je smutno z toho, že elitářství v různých podobách je součástí většiny lidí hlásících se k pravici. Tohle velmi přesně vystihla paní Samková - je tlačena kamsi, kde být nechce. Pikantní je na tom jen to, že je příznivkyní nejradikálněji asociální parlamentní strany.
K Romanu Jochovi. Vstoupil do politiky hned po listopadu (možná již předtím byl členem HOSu, to nevím). Byl buď členem ODA nebo měl alespoň velmi těsné vazby na zakladetel této strany. Již velmi záhy začal publikovat a celou dobu je názorově velmi koherentní. Takže nemyslí, že jde o nějakou hru, sebestylizaci nebo něco podobného. Je čitelný a předvídatelný. Že je velká část jeho názorů pro mě osobně naprosto nepřijatelná, je věc druhá. Jenže on nedělá nic jiného, než že nahlas a v krajní poloze říká to, co tvoří základ smýšlení většiny pravičáků u nás. Naštěstí ne všech, ale to jsou právě ti, kteří se cítí být vytlačování doleva.
02. 09. 2010 | 09:05

Čochtan napsal(a):

Žena, která postavila budování kariery před rodinu a děti, je ve srovnání s matkou dobře vychovaných dětí méně cenná.
02. 09. 2010 | 09:11

Majka napsal(a):

Jezevec: A co když ta sestřička v LDN bude bezdětná? A její bezdětnost jí umožní dělat četné přesčasy?
Pacienti v nemocnicích a jiných ústavech často chválí zdravotní sestry - jeptišky. Samozřejmě bezdětné.
RC:IQ truchau
02. 09. 2010 | 09:15

Majka napsal(a):

Čochtan:
A co formulovat větu takto:
Žena, která postavila SVOU PRÁCI před rodinu a děti, je ve srovnání s matkou dobře vychovaných dětí méně cenná.

To už tak jednoznačně nevychází, že?
RC: tridid pollution
02. 09. 2010 | 09:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

Čochtan
Šlo by to nějak vyčíslit ? A porovnat?

Děkuji.

Ještě by mě zajímalo, jak se bude sledovat a vyhodnocovat vychovanost těch dětí.
A bude celý ten proces trvat až do jejich důchodu ? Třeba.

P.S. Ten výrok je z Vaší knihy "Má rodina ?" Z které kapitoly ?
Apropo - pán je z kolika dětí ?
02. 09. 2010 | 09:21

Čochtan napsal(a):

Aktive,
chováš se jako správný levičák. V mozkovně prázdno, ale o kousek níž, v hubě, fůra pitomých keců.

P.S.
Když neumíš cizí slova, tak je nepoužívej. Nebudeš vypadat jako (cenzurováno).
02. 09. 2010 | 09:26

Čochtan napsal(a):

Majko,
dalo by se to formulovat i takhle:

Žena, která dobře vychová děti, je pro společnost cennější, než ta, která kvůli karieře čekala s roděním dětí tak dlouho, až bylo pozdě, až už příroda řekla: "trhni si nohou Náno! Teď nechci já!"

Je to delší, ale asi přesnější formulace.
02. 09. 2010 | 09:32

repta napsal(a):

Nojo, to tedy v tržním kapitalismu všichni vidíme, jak si všichni cení práce ženy na výchově dětí. V tržním kapitalismu pokud je něco cenné, žádané a nemůže to dělat kdekdo, tak je za to dobře zaplaceno, ne?
02. 09. 2010 | 09:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kdesi jsem zaslechl, že ODS již docházejí kádry. Po komunistech přišli svazáci, nyní nastupují pionýři z populačně slabých ročníků. Takže jiskřičky nic moc.
Proto i ty časté sňatky v Dolní seznamce , proto nyní Joch s výzvami k vyšší plodnosti.
Ale Nečas ho drží na uzdě. Joch to totiž vytrubuje do světa tak silně, že to může zapůsobit i na nečlenky ODS.
Což by celou akci zhatilo.
A tak mu zalepil ...u funkcí.

Zde se to tak často děje. :---()

http://www.novinky.cz/ekono...
02. 09. 2010 | 09:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad Topolánek a Nabucco
http://zpravy.kurzy.cz/2416...

Jo, jo. Není nad dobré informace.

Nechci působit jako rusofil, ale jejich politika ve vztahu k arabskému světu a Asii bude asi úspěšnější než ta americká.
Prosím, neberte to ideologicky.
Berte to jako věc, třeba jako marmeládu. :---()
02. 09. 2010 | 09:42

juli napsal(a):

Pana soudruha dr.jocha neznám, ale něco podobného jeho výplodu jsem nedavno četla v souvislosti s tím, že ženy s více dětmi jsou hodnotnější, než s jedním dítětem nebo bezdětné. Sama mám jen jednoho již dospělého syna, jako učitelka jich mám hodně, Troufám si říci, že maminy, mající dvě,tři a více děti nejsou vyjímečnější /ani jejich reatolesti/ než ostatní-mnohdy se stává, že nejsou schopny se postarat o jedno natož pak o ty tři, co mají. Podle onoho článku by měly ženy s více dětmi mít větší penze, neboť na ně pracuje v dospělosti více jejich potomků. Ani se k tomu nechci vyjadřovat, připadá mi to vše odporné a divím se, v jakých hlavách se líhnou tyto zvrácenosti.
02. 09. 2010 | 09:43

zdenekb napsal(a):

Čochtane:
Ty jsi zas typický pravičák: plná čochtaní morda osobních svobod a individuality, ale nějaká ta úřední komise, která bude posuzovat společenskou prospěšnost, "vícecennost". Jaj jde o penízky a odvedené daně, individualitu a osobní volbu dáme stranou a ženským se leze až do děloh, že jo?
02. 09. 2010 | 09:51

zdenekb napsal(a):

*oprava:
komise ...by se hodila.
02. 09. 2010 | 09:53

Tencokida Hnuj napsal(a):

http://cs.wikipedia.org/wik...

Tato žena měla jen jedno dítě, Čochtane.

Kde se ocitá na Vaší stupnici ceny ženy ?
Je na ni výš než Vaše matka ?

Joch dělá z lidí ještě větší blbce jak jsou.

V podstatě nýmand napojený na veřejné dávky blbne hlavu i Vám.
02. 09. 2010 | 09:56

Aktiv napsal(a):

Čochtane, promiňte mou gramatiku, bude nedokonalá a slabá, protože v naší české díře máme samé odborníky na kde co, ale na to podstatné ne!
02. 09. 2010 | 10:21

gaia napsal(a):

Čochtan

9:32

proč pořád podporujete samoživitelky vždyť podle Tomského to je to nejhorší pro společnost.
Proč by měly mít děti jen ženy? Copak jsou samosprašné?

chlap který se nestará o děti by měl dělat na nucených pracích a výdělek odvádět a ne aby si chodil k volbám.
Neplodnému kohoutovi se říká kapoun proč by nemohli být opovrženíhodnými i bezdětní chlapi?
Ale v dnešním přemnoženém světě (za posledních 50 let ty úctyhodné ženy narodily 5 miliard kusů které jenom škodí přírodě) bezdětní by se měli dnes adorovat a podporovat.

I když jsem někde četla že kdyby volby mohly něco změnit už dávno by je zakázali.
Tenco
i když ta žena by ve světě pana Jocha se dožila stáří a vnoučat neb by nemohla být nikam zvolena a politika by ji tudíž nesemlela.
02. 09. 2010 | 10:47

Aktiv napsal(a):

Pane Čochtane, ten váš DOST princip je směšný, běžte se podívat trochu do lidské historie, kdy Taliban Katolické církve řádil jak černá bota, a uplatňoval ty vaše morální principy-mám však pocit, že morální principy nebyly ve vzájemném souladu se vzděláním(a to i v případě práv žen, menšin, nebo dětí v případě sexuální výchovy nebo jen obecné vzdělanosti), a tato tzv. karteziánská doba(milovník Joch, Bobo, Dundáčková, ad.) dopadla jako sémě násilnictví, bezpráví a nespravedlnosti a také jako obdoba tehdejší kruté Evropské NWO ...
TAKŽE PROTO JSEM PRO LIBERÁLNÍ VÝCHOVU DĚTÍ, SPOLEČNOST, ZÁKONY APOD. A NEPŘEJI SI TO NIJAK OMEZOVAT, NAOPAK JEŠTĚ VÍCE DĚTI VYCHOVÁVAT K OTEVŘENOSTI, UPŘÍMNOSTI A POZNÁNÍ SEBE SAMA.
Pokrytecké je např. to, když děti budeme bránit od sexu, když mnohé mají rozdílný pohlavní vývoj, a sex a sexuální témata jsou součástí her(maminka a tatínek)...To máme jako děti kárat, že to nesmí, když je to zcela normální biologická přirozenost, a toto chování je výzvou pro rodiče,aby dětem dopřály i tyto hry,ale sexuálně je vzdělaly, protože jinak přídou do jiného stavu(jsou případy i devíti ročních dětí).
Tyto děti asi sexuální výchovou neprošly...
Povědomí u dětí o věcech biologických i abstraktních musí být povinností škol, jakákoliv ustrašenost, tabu vytvoří před náma směšnost takového vzdělávání, podobně jako za socialistických dob...
02. 09. 2010 | 10:48

ld napsal(a):

Aktiv,

máte pravdu. Od nynějška budou u pískovišť instalována letišťátka (nejlépe vodní), Emanuel si to občas rozdá s makovou panenkou, Ája s Maxipsem..., no, to by se mělo vysvětlit jinak.

Ale nápad pro podnikatele postavil třeba pornokinka by pomohl najít cestu z hospodářské krize.

Zdá se vám to dekadentní? To mně vaše nápady taky.
02. 09. 2010 | 11:21

Aktiv napsal(a):

Dekadentní je jen vaše pokrytectví a ironický posměch...Dívejte se na věci zcela reálně, pochopíte!
02. 09. 2010 | 11:34

Zdeněk napsal(a):

Moc hezky vystavěno, má to kostru, pointu, lehkost a náboj. A navíc je to zábavné. Věčný boj mezi altruismem a přirozeností. Jednoznačne nejlepší blog. Blahopřeji a držím palce.
02. 09. 2010 | 11:49

almost glossed™ napsal(a):

jezevec: Čekal, ale k předpokladu se nevyjádřil.
02. 09. 2010 | 11:59

Grandmaster napsal(a):

Prosim za prominuti, ze rusim tuto zajimavou a seriozni debatu, ale nemohu si pomoci.

Potkaji se dva:
-Clovece, ty jsi nejak utrapeny.
- Ja vim, ale moje zena me dala ultimatum, bud ona nebo hospoda!

-No to je tezke, - rika pritel.

-No je, ja uz si na mou starou zvykl!

Na svou omluvu musim prohlasit, ze se to v kazdem priklade tyka zen, o cemz vlastne tento blog je.
02. 09. 2010 | 12:16

Majka napsal(a):

Hm. Správně pravicové je pracovat, pokud možno "flexibilně", neustále se rekvalifikovat a dojíždět za prací kdoví kam. každý má správně vydělávat tolik, aby se dokázal zabezpečit a "nenatahovat ruku" směrem ke státu.
Když ale pilně pracuje žena, tak je to závrženíhodné "dělání kariéry". Nebo v nejlepším případě jakýsi trpěný koníček. Vždyť kolikrát jsem četla, jak si politička, umělkyně, manažerka pochvaluje, jak je její manžel "tolerantní" k jejímu pracovnímu nasazení. (U muže by to bylo chválihodné, u ženy je to něco, co vyžaduje toleranci.)

Ale ono dělení na "kariéristky", které nemají děti a na prosté, vzorné matky více dětí je ujeté. Jsou lékařky, vědkyně,herečky, operní zpěvačky, které děti mají, jsou prodavačky a dělnice, které děti nemají nebo jsou špatné matky.
Mediálné profláklé matky jako jistá nejmenovaná populární zpěvačka mají nepochybně svoje protějšky i mezi ženami "obyčejnými! a neznámými.
02. 09. 2010 | 14:32

zdenekb napsal(a):

Majka:
Taky jsem z Jocha i zdejších zapálených pravičáků trochu nesvůj...
Na jednu stranu nechtějí, aby stát v čemkoliv zasahoval do svobodné volby svobodných jedinců, zároveň by ale velmi vítali, kdyby zákonem byly trestány (nebo zatím jen znevýhodněny)ženy, které neodpovídají jejich sociálně inženýrské představě o rodině... Pozoruhodné.
02. 09. 2010 | 14:45

pitiwieux napsal(a):

Ahoj, almost glossed ty jsi přesně ten typ člověka moderní doby, díky kterému tato civilizace zanikne a dned ti napíšu proč.
Vadí ti např. Jochova odpudivá otevřenost. To už bychom se potom báli na ulici nebo někde otevřít ústa. Vždyť to je základ demokracie. Díky sobcům nám kolesá porodnost a naše generace zanikne, bude nahrazena arabskými přistěhovalci. (předpokládám že moderním liberálním levičákům s gendermultikultisvětonázorem to vadit nebude). A věc, která mě pálí nejvíc: Na co potřebujeme zmocněnce pro lidská práva? Máme snad justici. Ústava nám všem zaručuje stejná práva. Pokud tě něco pálí - jdi k soudu. Kdo chrání moje právo menšiny? Joch hovoří správně o tom, že lidská práva se zůžila na Romy, homosexuály, přistěhovalce, a tím to hasne. Já jsem katolík, muž, kuřák, konzervativec a slušný člověk, který nezneužívá systém a jeho dávky. Já jsem taky menšina a požaduji ochranu - dle Vaší logiky. Pravice nemá koncept pro lidská práva, protože pravice nevytírá občanům zadek a neukládá je ke spánku a nefouká jím na bebínka. Proberte se, už není socialismus.
02. 09. 2010 | 14:50

pitiwieux napsal(a):

zdenek b

Něco ti uniklo, pokud se ČR a celá Evropa nevzpamatuje, tak vymře. Mrkni někdy na demografický vývoj. Zodpovědní vědí, že potřebujeme zvýšit porodnost. Pokud se chceme řídit heslem po nás potopa, tak to je samozřejmě věc jiná...
02. 09. 2010 | 14:54

zdenekb napsal(a):

pitiwieux:
Když už sám sebe skromně označuješ za zodpovědného a slušného člověka, jakým způsobem bys ženy ve jménu naší křesťanské civilizace donutil víc rodit, aniž bys zároveň omezil svobodnou volbu?

Nepřipomíná ti to ani trochu to státní foukání na bebínka a ukládání ke spánku? Státní mašinerií řízenou společnost, která se vám napravo tak hnusí?
02. 09. 2010 | 15:02

Bara napsal(a):

Zajímavé je, že když nechce mít děti muž, tak je to v pořádku, a jeho cenu nikdo nezpochybňuje. Naopak cena muže stoupá, když je ochoten zabíjet lidi jako voják. Není to nějaké divné?
02. 09. 2010 | 15:30

Li-Chang napsal(a):

Řekl bych, že si mnoho žen uvědomilo, do čeho by děti rodily. Už v sedmdesátých letech minulého století při pobytu na univerzitě v Kolíně nad Rýnem jsem často slyšel stesky rodičů, a obavy děti mít - že děti jsou schopny prosazovat své zájmy jakýmkoliv způsobem - rodičové nekoupíte mě motorku? Tak vás zastřelím! A od slov již v té vzdálené době nebylo daleko k činúm. Budoucnost není právě optimistická, obávám se, že některá etnika brzy převýší počtem a protože nic neumí a nechce se jim pracovat, tak tato civilizace vyhyne na svou vlastní hloupost.
02. 09. 2010 | 15:50

gaia napsal(a):

Bara
a navíc vidíme třeba v mnoha seriálech(a věřím že je to okoukané ze života) jak žena chce dítě a muž nechce a žena je nešťastná ale co s tím zmůže?

polovinu života jsem prožila za totality ale za posledních 20 let došlo k posunu k horšímu v postavenéí žen v ČR ženy jsou čím dál větší chudáci.
02. 09. 2010 | 16:07

Aktiv napsal(a):

Pane pitiwieux- křesťané by jste si měly zamést před vlastním prahem-vaše kecy mi až moc připomínají eugeniku(tolik milovanou masovými vrahy)!
Že vy se paktujete s Talibanem?
02. 09. 2010 | 16:11

gaia napsal(a):

pitiwieux

my nekuřáci potřebujeme ochranu před Vámi
02. 09. 2010 | 16:17

Majka napsal(a):

Zajímalo by mě, kolik mužů je ochotno se "obětovat" pro to, abychom "nevymřeli" a živit 3-4 děti? No, nehlaste se všichni.
Nebo mají Evropany zachraňovat před vymřením zásadně manželky jiných mužů?
Já totiž jaksi nepozoruji žádné zástupy mužů, kteří by naříkali, že chtějí hodně dětí, ale jejich žena, potvora, chce jen jedno, a dokonce, mrcha, chce pomáhat na to dítě i vydělávat.
02. 09. 2010 | 16:23

gaia napsal(a):

chlapi nechtějí žádné děti a když nějaká žena podlehne přirozenému hlasu přírody tak ji ostrakizují jako samoživitelku a že chce výživné tak prý aby z někoho tahala prachy to už tu zaznělo mnohokrát.

Ženské jsou chudáci a s Jochem budou ještě větší
02. 09. 2010 | 16:31

zdenekb napsal(a):

Majko, přiznávám, já to nejsem... ale zároveň netrpím hrůzou z imigrace a
nevyčítám ženám bezdětnost, samoživitelství, ani reprodukční stachanovství. Zkrátka mějte děti v libovolném věku, v libovolném počtu. Dost na tom, že v celkem krátké, biologicky vhodné době, musíte potkat někoho normálního, s kým ty děti mít... nezávidím.
02. 09. 2010 | 16:44

skeptický napsal(a):

Zlaté časy kdy lidé dělali co potřebovali,a děti dával pámbu.
02. 09. 2010 | 16:57

gaia napsal(a):

skeptický
a manžela jsme nepotřebovaly kvůli tomu že když něco řeknem tak nás hned někdo posílá hledat si chlapa nebo dokonce humidovat.
02. 09. 2010 | 17:03

umbadea napsal(a):

Ty vole (tím nemyslím nikoho z diskutujících, autorku, ani blogvedúcího, je to jen vyjádření mého zděšení a překvapení), jak vůbec někdo, kdo žije ve 21. století vypustit něco takového nahlas z úst?! zcela souhlasím s příspěvkem NEA z 1.9., 13:28.
02. 09. 2010 | 17:32

jezevec napsal(a):

to majka 9.15hod - to jak to myslím ,jsem už vyjádřil 1.9. v 13.08hod
to almost glossed 11.59hod zachránit se samozřejmě nechám od bezdětné nebo třeba lesby a budu jím děkovat.Myslím si, že by se společnost v sebezáchovném pudu měla odvrátit od feminismu a vrátit se k preferování matek, která si utrhuje od pusy celá léta a společensky není oceněna.
to gaia 16.31hod - ženy jsou chudáci!Já to vidím naprosto opačně, pamatuji si 50. 60.léta, to nebyla pro ženu sranda, teď je to vyloženě havaj proti minulosti.
02. 09. 2010 | 18:24

skeptický napsal(a):

Gaia
Amarounky snad humidují rády?
02. 09. 2010 | 18:47

Elisabeth napsal(a):

Cochtane
"Čochtan napsal(a):

Žena, která postavila budování kariery před rodinu a děti, je ve srovnání s matkou dobře vychovaných dětí méně cenná."

A co otcove? A co muzi? tech se deti vazne netykaji?

Ta zena neni v zadnem pripade mene cenna.
02. 09. 2010 | 19:04

Elisabeth napsal(a):

Bara

vystihla jste to naprosto presne. I ja jsem na to myslela.

Muz, ktery zabiji ostatni ma vetsi cenu nez zena, ktera nema deti a nikoho nezabiji. Podle Jocha. A dalsich. To je uplne perverzni.
02. 09. 2010 | 19:06

Tencokida Hnuj napsal(a):

Čochtan
Proč neodpovídáš na mé otázky ?

Z kolika jsi teda děcek ?

M. Horáková měla jen jedno děcko - na kterém teda bude místě na tvém pricelistu ?

Bude ta cena stálá, anebo se v průběhu života té či oné osoby může změnit ?
Třeba jestli se někdo svou pílí může propracovat výše a někdo (třebas by slušně vychoval a porodil šest děcek), když ho nachytají při krádeži v obchodě - m ůže se tak dostat do kategorie nižší ?

Co když žena umře ještě před tím, než stačí děti vychovat ? Co když ty budou vychovány někým jiným neslušně ?
Není pak cena takové ženy diskutabilní ?

Nu a někteří diskutéři mě přivedli k ještě jedné otázce :

Jak se zohlední -(minus) 1 život ? Když třeba Čochtan v Afghanistanu odpráskne někoho stejně vychovaného jako je on ? Nesestoupí jeho matka o kategorii níže ?
Tedy ta Čochtanova i ta druhá ?
02. 09. 2010 | 19:22

jezevec napsal(a):

Překrucování Jocha pokračuje, takže - zodpovědný muž, který nasazuje život při obraně / a při obraně se střílí a zabíjejí agresoři / své země,své rodiny, své ženy a svých dětí nepochybně má větší úctu,než žena,která nic neobětuje a ,,veze se,,Dámy, takové jsou prastaré, ale stále platné zakony společenství lidí !
02. 09. 2010 | 19:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

jezevec
Váš konstrukt ovšem postrádá jakýkoliv smysl, uvědomíte-li si, že bez jezevčice by nebylo ani jezevce.
Takto tedy toho bránícího vojáka.
Toto je tak starý zákon, že se z něj i jezevci udělá mdlo a zaleze jistě zpět do nory optat se své staré co a jak.
02. 09. 2010 | 19:31

Aktiv napsal(a):

Pro paní Bobošíkovou, přestaňte budovat v Čechách Taliban, a začněte pracovat na informované, pluralitní , svobodné, ekonomicky a technologicky vyspělé společnosti hodné ne středověku, ale 21,22,23,24 století.
Příště by pí.Jílková mohla ve svém pořadu diskutovat o problému příklonu určité části české společnosti k Talibanu:-)
To je zajímavé specifikum spojené s nástupem Nečase,a jeho spolupracovníků...
02. 09. 2010 | 21:30

jezevec napsal(a):

to Tencokida Hnuj
reagoval jsem na poslední větu Elisabethy pro Baru.Popsal jsem zodpovědného chlapa o proti ženě, která nechce mít děti.Já po celou diskusi mluvím o ženách ,které schválně nechtějí mít děti.Muži-obránci a matky mají podle Jocha požívat více úcty než egoistické nematky a nebojovníci.
02. 09. 2010 | 22:11

arja napsal(a):

Chci taky do armády, místo rození a živení dětí. Tam si to totiž odbudete a máte útrum, přijde to levněji a aspoň co se týče české armády, tak při porodech zajisté zemřelo mnohem víc lidí, než v celé historii armády, která nás nikdy před žádnou invazí neochránila (nacisté, rusové...).
A jak jsme viděli u slovenského střelce, co se na vojně naučíš, může se hodit...
03. 09. 2010 | 07:26

Jasný Sokol napsal(a):

A co cena muže?
V tomto Jochově provolání se ukrývá ještě další mnohem větší nesmysl! Nějak mu chlapci uniká (mimo mnohé jiné), jakže to vypadá běžná fungující rodina, jenž je dosud základem tohoto našeho státu co mu Joch dělá poradce. Čili děti nemá pouze žena jako matka, ale většinou i muž jako otec. Pro ty co jim to myslí pomaleji - statisticky se dá říct, že ve většině případů má děti rodina. A ne žena jako samostatná entita vytrhnutá ze souvislosti. Anebo neuniká jen si svoji filozofii státu organizovaného dle kravína nechává na potom. Shrnu teď několik jeho blijantních prohlášení do malé futurologické vize. Až se svoboda převede dle Jocha na vlastnická práva a vůdce J bude stát v hnědých holínkách na tribuně a přikazovat Jochově bojové macho mládeži. Mladým granáty ještě nevykleštěným býčkům, že podle nového Jochochova zákona se musí všichni mladí muži neprodleně povinně rozeběhnout a alespoň dvě nebo tři děti vyrobit. Zavést do záznamů která kravička odmítla podržet, čímž se vyřazuje z účasti na vládě Jochourkova a vážnému podezření že nezapadá do Jochochovic "přirozeného řádu věcí". A kdo vyrobí dětí pět dostane řád Jochochovic orlice. A kdo se bude vzpírat proti, toho Jochochovci podrobí kontrolovanému mučení, aby zachránili nevinné životy od nezplození. A samozřejmě zapomněl jsem dodat homosexuální kluci a holky čili podle Jocha "devianti" v duchu rozvinutí Jochochovinologie mají taktéž zakázáno podílet se na vládě společnosti v níž budou žít děti těch druhých. Tragické na tom všem je, že až venku zjistí že premiér ČR má ve 21 století za poradce pro lidská práva pomateného totalitního fašistu a homofoba, jenž se potřebuje neprodleně začít léčit u psychiatra, bude naše republika v zahraničí prezentována jako parta bláznů co právě spadli z jahody na záda. Copak nikdo nevidíte jak jsme už všem venku pro smích? Končím - dál už nemohu a jdu se vyblinkat.
03. 09. 2010 | 07:54

Jasný Sokol napsal(a):

Ještě maličkost...
Reakce na Jezevce a jeho prastaré a zasmrádlé zákony společenství lidí, které již pěkně dlouho platí úplně jinak, jenomže on si toho na čem se dnes veze nějak nestačil všimnout. Ježiškote Jezevče ty jsi ale nevzdělaný ignorant. Přečti si statistiky kolik žen na světě při porodu umře. A v těch rozvinutějších ekonomikách, kolik jich skončí přinejlepším s rozřezaným břichem. Troufnu si vsadit boty, že tolik vojáčků klučáčků z řeznou ránou na stěně břišní se opravdu v Česku nevyskytuje. Kromě toho do armády vstupují i ženy což ti asi uniklo, neb ještě žiješ v době kamené. V Izraeli například úplně všechny. A abych ti ještě přidal podívej se na slečnu Katrinu Hodge. Je v armádě od šestnácti a ve dvaadvaceti to již dotáhla na svobodníka. Mezi tím vyhrála Miss Anglie a v Iráku dostala vyznamenání za statečnost. Kromě toho asi jednou bude rodit, takže na tuhle holku ve statečnosti rozhodně nedosáhneš, leda kdyby jsi se nechal předělat;)
03. 09. 2010 | 08:34

Admirál napsal(a):

Ptal jsem se paní Kláry, zda jí vadíto i další z názorů pana Jocha a to, že by mělo být dále omezeno všeobecné a rovné volební právo a to podle výše odvedených daní.

Odpovědi se mi nedostalo. Asi nevadí.

Ptám se tedy: JAKOU CENU MÁ ČLOVĚK?
03. 09. 2010 | 10:03

skeptický napsal(a):

Čím to,že opravdové ženy by rodily velkoprůmyslníkům jak vzteklé?Co na tom,že je to plešatý obtloustlý pudding-face.
Geny!

České panny jsou prvotně vzhledově přitahovány ke všem barevným odstínům euro-afro středomořských typů s modrou bradou.

Okoukaný typ vyšeptalého českého Vény,který si napomáduje trs chlupů na hlavě aby vypadal jako známý fotbalista nebo roková hvězda působí jen na puberťačky.

Pro ty vyspělejší je cizina.
Romantika,melodie dálek,vůně máty,pláže,zjištění,že cizí jazyky při kterých ve škole spala jsou k něčemu dobré.

Zkrátka nejlepší naše pravé ženy roditelky rodí jiným.

Cenu určuje žena.Každá si myslí,že jí má zlatou.(Povahu).Trh pak odpoví.

Těch hloupých,co by mohly být od hodiny misačky,manekýny a hostesky,popříp. umělkyně u tyče se zbavujeme vývozem do ciziny,ty nejúspěšnější se strkají do postele místním průmyslníkům a politikům v nejlepších letech ,exportním sportovcům,a v américe filmovým hvězdám,aby měl bulvár o čem psát.

Ty ostatní jsou vedeny k touze po vzdělání,které jim vesměs poskytne znalost nějakého jazyka,a varuje je před mužem,coby nepřítelem.

Ty co rodinu založí mají smůlu,neboť na státní dluh se musí vydělat,a systém je nastaven tak,že více,než jedno dítě je pro spoustu lidí luxus.

Volební právo je jen špek,který je zavádějící.Volby jsou stejně jen hračka pro prosťáčky,kam se bude země ubírat je dáno dávno před volbami,ať vyhraje kdokoliv.Tady se strany jen přetahují,kdo bude u koryta.

Prostě zakázat výuku cizích jazyků pannám,žádné řidičáky,stejně neumějí parkovat,to je dokázáno.Aby to nesvádělo nějaké zbohatlíky jim kupovat křižníky silnic,kterými nás denně málem srazí na přechodu,s telefonem u ucha.

Pokoru a bázeň boží jim taky vytloukli z hlavy.Že muž je hlavou ženy,církev hlavou muže,Ježíš hlavou církve a pámbu nad námi je zapomenuto.
Tehdy se lid poddaný množil.

Přednostní zaměstnanost mužů jako státní politiku.

V dnešním vyspělém kriminálním kapitalismu bude potřeba každé ruky v domácnosti pro péči o staré,omývání a pohřbívání mrtvých.Dále vaření.Na restaurace už brzy nebude,domovy důchodců se stanou cenově nedostupné pro obyčejné lidi.

Třídní nepřítel jsou lidé,kteří budovali socialismus,dnes důchodci.Než naběhne nový zdravotní systém zpoplatněné eutanasie.Přežití nejsilnšjších.

Neudané panny za služky do lepších rodin,tam si občas mohou vylepšit genový fond.
Ty pohlednější do domů veřejných,kam se chodili inspirovat naši obrozenečtí básníci a skladatelé.

To je recept našich předků.
NEOOBROZENECTVÍ.
A mluvme jen česky.

České buchty,
české vdolky,
Z české mouky pečte jen.
S uherkou nemějte spolky,
pryč s ní z českých spižíren.

Nekupujte u nadnárodních.

Proč mám pocit,že státní politika směřuje k úplnému ožebračení a vyhlazení.Pro koho děláme místo?
03. 09. 2010 | 10:36

gaia napsal(a):

jezevec

rodit děti aby se chlapi mohli ve válce vymlátit?
A co vy můžete vědět jak se žije ženám když jste chlap? Náhodou ta 60. léta byla vrchol svobody a emancipace žen kdy to vypadalo že skutečně bude každý jen člověk byly možnosti pro ženy ale od roku 89 to jde jen z kopce.
skeptický

no vy jste se tada ale vyřádil.

Ono ale bude vše nakonec jinak. Již L.N. Tolstoj pravil že emancipace žen musí začít v ložnicích což už se povedlo díky antikoncepci byla by blbá každá která by se nechala vmanipulovat k"domácnosti pro péči o staré,omývání a pohřbívání mrtvých.Dále vaření" neboť za to žádný vděk nikdy žádná nesklidila a po dokončení téhož leda tak vyměněna za mladší neupracovaný model a bez nároku na důchod tak leda tábor pro bezdomovce. Jediné v čem máte pravdu je "Pro koho děláme místo? "

Žena musí skutečně znát svou cenu a za vše si nechat řádně zaplatit nebo to nedělat.A myslet hlavně na sebe jinak blbě dopadne.
03. 09. 2010 | 10:57

mara napsal(a):

diky za clanek. doufam, ze bude vic respektovanych lidi jako Vy, kteri se budou stavet hlasite a moudre proti vzrustajici protezovane demagogii. diky
03. 09. 2010 | 10:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ještě jedna věc. Kde bere Joch jistotu, že volby a rozhodnutí, které budou činit davy s vyloučením bezdětných budou rozumnější a zodpovědnější ?

Odpověď zní - nikde. Protože nikdo takovou jistotou nedisponuje. Tedy kromě hluboce věřících. Marxistů apod. Ti skutečně věří, že institucionální změna změní i duši lidí.
Anebo chce postupně vylučovat homosexuály, chlapy s penisem nad 20 cm, úředníky nosící motýlek místo kravaty... etc etc. až do chvíle, že takto se vybere skutečná elita národa ?

Historie se skutečně opakuje. Akorát že opakované je vždy karikaturou originálu.

To, že neumíme vybrat, vyzvat skutečné elity či jimi vůbec nedisponujeme, neznamená, že to nastane díky experimentům hlupáka, který chce být populární a takto nabýt prestiže.
03. 09. 2010 | 11:13

skeptický napsal(a):

Milá Gaio.

Pravdu mám ve všem.Šedesátá léta byla ve znaku dej,a bude ti dáno.

Ženy v té době,které byly v pářivém věku na cenu nemyslely,protože konkurence zadarmo byla všude.Patřilo ke slušnosti se s někým,s kým jeden mluvil více než tři minuty, vyspat.Nejlépe ten samý den.

Nebyla ajda,hráli nám bítlz a hér,květinové děti,dělej lásku ne válku.

Bohudík žena má asi jen deset let,v kterých si může,pokud má s čím,s cenou kupčit.Pak už jejich rétorika působí směšně.

Blbá,neblbá.Je potřeba navodit poměry,aby nutnost přežití byla motivující síla.Dnešní panenky jsou zhýčkané,a obávám se,že moc chytré i pro svoje vlastní dobro.

Máme teď správnou vládu,zaváděné poměry je poučí.Ono to zase tu rodinu,kterou se tu snaží rozbít stmelí.

A ti nejblbější,sůl země,kteří se nepoevropští,a nenaučí víc,než česky, jsou základem přežití národa.Nemylte se,není kam utéct.Euroamerická křesťanská civilizace je určena k vyhlazení.

A rádobychytré mudrlantské ženy nevidící dál,než do vlastní huby tomu nahrávají.

Tolstoj viděl tu emancipaci asi v odklonu od misionářské polohy.

Vdovské penze se ruší,penze z doby ve společné domácnosti zase dělí.
Najděte si nějakého průmyslníka.

V šedesátých letech tu byl film s Bohdalkou Žena na kolejích.
Teď už nevím,jestli v tom byl Peterka,nebo Brzobohatý.

Chór z pavlače pěl :

Odpusťe mu paní Kučerová,
Ženská musí umět trpěti,
Odpusťte mu paní Kučerová,
Ženská musí myslet na děti.

A vy byste myslela na sebe.Mno...
03. 09. 2010 | 11:33

Admirál napsal(a):

skeptický - "Volební právo je jen špek,který je zavádějící.Volby jsou stejně jen hračka pro prosťáčky,kam se bude země ubírat je dáno dávno před volbami,ať vyhraje kdokoliv."

Prosťáčci moc hraček ve hře o moc nemají. Proto by si hračky včetně všeobecného a rovného volebního práva velmi pečlivě hlídat.

Mám pocit, že v souvislosti s tím, jak začíná jít z tlustého do tenkého, přestává 5% oligarchických boháčů pohled na hrající si prosťáčky bavit a chystají se uvést věci do pořádku.
03. 09. 2010 | 11:45

almost glossed™ napsal(a):

Admirál napsal(a):

Ptal jsem se paní Kláry, zda jí vadíto i další z názorů pana Jocha a to, že by mělo být dále omezeno všeobecné a rovné volební právo a to podle výše odvedených daní.

Zajímavá otázka.

Jinak doporučuji k úvaze další perličku mistra Jocha:

Obdivuje středověk, protože byl humánní. Například ve válce prý nebylo možné zabít civilistu. :-) http://domaci.ihned.cz/c1-4...
03. 09. 2010 | 11:50

gaia napsal(a):

skeptický
Tolstoj to myslel tak jak napsal v Anně Karenině ta musela kvůli chlapovi skočit pod vlak protože nebyla finančně nezávislá

v 60. letech byla sexuální revoluce to máte pravdu ale žena mohla být skutečně vším čím chtěla a já se s omezováním setkala až po roce 89 i když připouštím že byl tlak na to být vdaná a slepice ve 20 byly celé netrpělivé do toho vlítnout viděli jsme např včera Manželské etudy smutný příběh o Marcele. A které studovaly a do manželství se nehnaly tak na nich si zas smlsly sousedky.

A pokud se kvůli dětem musí trpět tak se nedivím že je sposta lidí nechce. Já myslela že děti jsou pro radost a aby majetek po smrti nepropadl státu.
a dnes už chlapi nejsou to co bývali aby se rádi starali o ženskou dnes mají starostí sami se sebou a žena si nemůže dovolit strávit život u plotny.

a starat se o umírajícího to může udělat tak leda pro svého tátu tchán by ji za to musel už vyvažovat zlatem.

A Indky a Pákistánky těžko v porodnosti dohoníme bílí mají jinou rozmnožovací strategii to je jako byste srovnával delfína s hrabošem. I kdyby se delfínice strhala tak hrabošku nepředčí.
03. 09. 2010 | 11:51

gaia napsal(a):

almost glossed™

podle výše odvedených daní by pak dle zákona logiky byly vyloučeny všechny ženy protože pokud by pečovaly třeba o 4 děti v domácnosti tak by neplatili daně žádné a byla by to taková Hlava XXII

a ten článek je pěkný blábol. Já myslím že by politici měli mít zdravotní prohlídku před vstupem do úřadu.

Tento pán blouzní a jiný má Parkinsonovu chorobu v rozvinutém stadiu že všude spí jinou práci by nezastali ale do politiky dobrý to je teda něco
03. 09. 2010 | 11:58

skeptický napsal(a):

Admirál

Po válce nebylo na hračky.Volby byly co byly,však to znáte.

Já za celý život nedostal tolik hraček,jako synovec či neteř od milostivé za jedny Vánoce,nebo narozeniny.

Museli jsme si vystačit s koženými,ušetřilo se na obřízce.

Pro chudé to jde z tlustého střeva do tenkého,pro bohaté naopak.Spojité nádoby.Pořád je to jen o h...

Až tu bude moc hrdobců bez kuliček,tak se zase bude rozkulačovat,a zase tam ti oligarchové někoho nastrčí,kdo by je vedl.

Pokud je ovšem tentokrát nenechají prozíravě vychcípat hlady,a nechat si jen potřebný počet otroků pro svoji údržbu,právo první noci,popřípadě jako lovnou zvěř pro hony na pobavení panstva.

Filmy Planeta opic nebo Zardoz
by mohly dát nahlédnout do blízké reality.
03. 09. 2010 | 12:09

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj skeptiku :-),

rád Vás tu vidím.

Před časem jsem napsal: Ženy jsou kartou islámu a bude to karta kardinální. Protože jejich muži zůstali muži a ženy zůstaly ženami, které svým mužům (svým myšleno z etnického a náboženského hlediska) nezapomněly rodit jejich děti.

Vyvolal jsem mnohé emoce. To víte, kyselé hrozny.

S těmi šeddesátými lety - rsp. tak 65-68 máte pradu. Tenkrát bylo možné prožít něco hezkého, dále se to tak říct. Sex nebyl ještě součástí tržního mechanismu. Dokonce ještě "tento národ" nevymíral.

V arsbském světě není lehké získat ženu. A až na vyjímky máte jen jednu. Ale nehrozí Vám, že přijdete o všechno a svoje děti neuvidíte. A máte jistotu, že to, co je napsáno jako Vaše děti má i Vaše geny.

Naříkat nad tím, že jsou ženy jsou takové či onaké nemá smysl. Ženy jsou obraz mužů a muži jsou obraz žen. A že se e ztahu k cizincům velmi mnohé chovají jako by jim někdo amputoval velký mozek? Podívejte se na nezanedbatelnou část naší elity. Nebo na to, co je k vidění a slyšení mediích. Divit se přestanete. Chovají se tržně. Bez přívlastků.

Je to ošem akademická debata. Jak jsem řekl ... 30 let. Maximálně.
03. 09. 2010 | 12:45

skeptický napsal(a):

Gaia
Kdo si holt zvyknul na lepší, na horší si už bude těžko zvykat.
Hraboši přežili,dinosauři vychcípali.Z nich jen ti nejblbější přežíli díky ztrátě hmotnosti.

Příkladem je bažant lesní,nejblbější lesní pták,a slepice domácí,jak jste ráčila trefně podotknout.

Sice po každém snesení vejcete držkují něco o tom,že by si jedna mohla natrhnout,ale nesou.

Naše nenesou,a držkují stejně.A až bude hlad,a tchánova penzička vás bude držet od umření hladem,ráda mu ten zadek budete mýt,aby vám co nejdýl vydržel.Prej zlatem.

Chce to hlad.
Nezoufejte,bude.Chlapi nejsou co bejvali.Jíme,pijeme,dýcháme chemii,stravujeme se po hospodách,a doma posloucháme držkovou.
Vy se asi věkem lepšíte.

Já jsem za vodou,ale kde na to ty dříčky berou čas tu celý den sedět?
03. 09. 2010 | 12:47

skeptický napsal(a):

KM

Mám to za pár.Nám už druhou dírku do žopky nenavrtají.
Taky Vás rád vidím.

Podívám se po městě,jdu sbírat mlsné pohledy.Prostě mám dar probouzet lásku.Spousta panenek z venkova hledá strejdu.Pouštějí mne sednout,ale s takovou něhou v oku.

A to ty starší tvrdí,že s... lidi i na obrázku.
03. 09. 2010 | 12:58

Lena napsal(a):

Jsem pro to, aby se myšlenka Jocha dovedla do konce. Neplodné ženy i neplodní muži by neměli právo volit. Vzhledem k tomu, že neplodných chlapů je víc, měli bychom nenásilnou formou matriarchát a různé hlupáky by bylo možné dostat z politiky při nejbližších volbách. Stejně tak bych manželkám neplodnách mužů nabídla zdarma umělé oplodnění nebo otěhotnění s plodným mužem s tím, že jejich neplodní manželé se o ty děti musí starat!
Když chceme něco vytřískat z neplodnosti, tak tedy pořádně a nezaujatě a skutečně ku prospěchu společnosti.
Pan Joch je, myslím, typická ukázka člověka, který se ve svém oboru není schopen prosadit, tak chodí prznit obory jiné. V tomto případě politiku.
03. 09. 2010 | 13:15

šárka napsal(a):

Běda ženám, kterým muži vládnou!
Jsme snad v 21. století, blíží se matriarchát a takovými výplody choré mysli, jaké má pan Dr. Joch, se ani nemusíme zabývat.
Muži jsou neplodní, nanicovatí, neumí se mnohdy sami rozhodovat ani se uživit.
Nechte je, ženy, svému osudu, a vymřou po meči.
To už je jejich poslední píseň, skomírající...
03. 09. 2010 | 13:18

skeptický napsal(a):

Lena

Na české politice se nedá nic zprznit.Úvahy zmíněného pána jsou jenom návratem ke kořenům,kdy ještě svět býval jako květ.
03. 09. 2010 | 13:23

klára napsal(a):

Admirále, jelikož také mám občas něco jiného na práci, než odpovídat na každý jeden dotaz pod blogem, tak jsem neodpověděla. Domnívala jsem se, že moje názory jsou jasné a předvídatelné.
Kromě toho ve věci majetkového cenzu volebního práva se jedná o dávno známou a historicky překonanou věc: majetkový cenzus volebního práva tady byl, a to velmi dlouhou dobu. Jeho zavedení by bylo v přímém rozporu s Listinou základních práv a svobod, dle které si jsou všichni rovni bez ohledu...mimo jiné též na sociální postavení...
Pokud se hodláte vydat touto cestou, Admirále, doporučuji vystoupit z Evropské Unie a založit perzonální unii s Běloruskem a Azerbajdžánem (obě to jsou přece taky evropské země), protože toto je přesně směr, kterým se ubírají... doufám, že již je můj postoj jasný.
03. 09. 2010 | 13:37

Karel Mueller napsal(a):

šárka:

Obávám se, že mám pro Vás nepotěšující zprávu.

Neím, jestli se to, co nazývám feminokreténismem s podváděním přírody dá nazat matriarchátem. Ale většna světa je spíš v patriarchátu. A nevymírá. Naopak se množí.

Mysím spíš, že to, co nazýváte nastupujícím matriarchátem je spíš posední píseň západu, tedy jistých nejen mužů, ale i žen.
03. 09. 2010 | 13:48

skeptický napsal(a):

Směřujeme k tomu,aby sedmdesát procent národa bylo ochotno stát před fabrikami každé ráno fronty,kde by ti šťastnější dostali práci za minimální mzdu.
To se může vyplnit za jedno volební období.
03. 09. 2010 | 14:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

For Lady Karel Mueller :))

http://www.youtube.com/watc...

:----()
03. 09. 2010 | 14:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

Čau, křupani.
Jdu na dočesnou.

http://www.youtube.com/watc...

Doufám , že tam nebude žádný Joch. Nerad zapřádám hovory z blbci a vyhazuju je pak za límec od stolu.
03. 09. 2010 | 15:05

gaia napsal(a):

skeptický
když tu jste vy a diskutuje se o feminismu tak jsem ochotná sedět s notebookem i na záchodě. Protože vy jste víc skeptický než ta nejskeptičtější učitelka na začátku školního roku.

Ale já se fakt cítím udřená ale o tom chlap nemůže nic vědět když se mu líhnou čisté a vyžehlené košile sami ve skříni a lednička je něco jako stolečku prostři se.Kde já mohla být kdybych si hleděla jen kariéry takhle jen u netu oddaluji chvíli kdy budu muset zas jít jako již 30 let každý pátek luxovat.

A to mně ještě řeknou že nic nedělám.

Proto je pro ženy lepší hledět si své kariéry než být závislá na vytírání tchánova zadku.Protože pak už je jen ta Anna Karenina a železniční koleje.
03. 09. 2010 | 15:13

skeptický napsal(a):

Gaia

Voni ti kuci machometánský dobře věděj,že veškeré vzdělání pro ženské je od šejtana.
Pátek? Tak to zítra jedu na houby.

Já věděl,že to s tou Anežkou bylo úplně jinak.Tak koleje,kdo by to řek.

Šel dědeček na houby,
on na houbách zabloudí,
nezabloudí,neboj se,
on ty houby přinese.

Už jme nebyli tři roky.Měli jsme toho i na rozdávání.Byli jsme tehdá dvakrát,jednou deset,jednou čtrnáct kilo.

Mám takové udělátko,abych se neztratil.Bohužel jsem si tehdá neurčil výchozí bod,a v paměti už nebyl,tak jsme se chvíli motali a zašli si tak 4 km,pak vylezl punťa,tak jsem se zorientoval.

Držťkovou jsem ale dostal.Ta je mimochodem moc dobrá z hlívy ústřičné.

No, pátek máte skoro za sebou,příjde sobota večer,už se dočkáte.Co byste bez toho svého chlapáka dělala.

Kariérním ženám pořád není něco kách,rozvádějí se;buďte ráda,že máte šťastné manželství.
03. 09. 2010 | 16:08

skeptický napsal(a):

p.s.
Sever se dá také určit podle smšru migrace arabů.
03. 09. 2010 | 20:29

gaia napsal(a):

v lůně přírody přijdete na jiné myšlenky asi též vyrazím

ale s tím vzděláním to bylo jediné co mne fakt bavilo chodit do školy a filozofovat a číst si vy byste to ženským chtěl brát?
03. 09. 2010 | 20:54

skeptický napsal(a):

Ať si dělaj co chtěj,ale pak ať si nestěžujou.
03. 09. 2010 | 21:39

skeptický napsal(a):

Lex

Vidím,že stačilo ťuknout.Jste bystrý.
Říkávalo se střízlivý jak soudce.Nějaký ochmelka,který byl u soudu v américe si vykoledoval za poznámku,že soudce musí být opilý, třicet let.
Tak to má být,čest stavu musí být hájena.
Pozdravujte Smallville.
04. 09. 2010 | 01:58

Klára napsal(a):

Milí přátelé, konečně jsem měla chvíli času si přečístdiskusi a nejvíc se mi líbí sebe-charakteristika panaa "Tenco..."

"jsem osoba se silně vyvinutou slabou vůlí".... to je fakt boží...

Jinak doufám, že se všichni shodneme na jednom:

Bylo by moc fajn, kdyby se žádná lidská práva nemusela dodržovat, respektive hlídat, protože b byla přímou součástí právního řádu, který by byl dodržován a v případě, že ne, tak by byl štandopéde vynucen. Problémy s plodností a neplodností by neexistovaly, manželé by se milovaly a s radostí přiváděli na svět 2 - 3 děti, kterým by se OBA plně věnovali... no, prima.... a kolik z toho je fakt realizovatelné...
Můžeme o něčem snít - a v tomto s panem Jochem klidně snít budu ( i když jinak to je naprosto kontraproduktivní činnost, která jen ukrádá čas), leč, bohužel, vzniklé problémy se tím nevyřeší.

Již drahý Albert Einstein říkávál, že je zpozdilé se domnívat, že složité problémy lze vyřešit jednoduše. Složité problémy lze, bohužel, vyřešit jenom složitě. Jde o to, aby byly vyřešeny co n ejméně složitě a za co nejmenší náklady.
Jak si všichni dobře pamatujeme z dětství, tak efektivní úklid pokoje bohužel nespočívá v tom, že se bordýlek zamete pod koberec a krámy se naházejí do skíní, které se zavřou....což je přesně ten model, který navrhuje MUDr. Joch. Kéž by to tak fungovalo!!! Ale nefunguje.... blbý...

Chtělo by to VIZI, co místo Jochovin..

Srdečně zdravím všechny a díky za diskusi a společenství,
Klára, již pouze Samková
04. 09. 2010 | 11:11

Karel Mueller napsal(a):

Paní Kláro,

to moudro starého dobrého Einsteina zní krásně a ušlechtile.

Bohužel dějinách byli hybnou silou a vítězili ti, kdo problémy řešili jednoduše ... a promptně.
04. 09. 2010 | 11:57

Lex napsal(a):

Karel Mueller
Příteli - "bum s vejcem o stůl", "sek mečem přes uzel" - a konečně jeden ze snad nejslavnější ze všech kdy přednesencýh projevů: "„Je nejvyšší čas, abych ukončil toto vaše zasedání, jež jste zostudili svým opovrhováním všeho dobrého a poskvrnili svými neřestmi; jste než sebranka a nepřátelé schopné vlády; jste než prodejní ničemové. Jako Ezau byste prodali svou zemi za kus bídného žvance a jako Jidáš zradili svého Boha pro pár drobných.
Je ve vás vůbec kousek dobrého? Existuje nějaká neřest, jež by vám nebyla vlastní? Nejste o nic více věřící nežli můj kůň; zlato je vaším Bohem; kdo z vás neprodal své svědomí za úplatky? Je mezi vámi jediný muž, který alespoň nepatrně hájí zájmy Commonwealthu?
Vy mrzké děvky, což jste svými nemorálními taktikami a podlými činy neznesvětili toto posvátné místo a neučinili z Božího stánku doupě zlodějů? Jste nechutně odporní celému národu; pověřili vás sem, abyste napravovali křivdy! Tak tedy! Seberte si své cetky a zamkněte za sebou. Ve jménu Boha, jděte!“ (Oliver Cromwell, 20.4.1653 vůči Sněmovně reprezentantů při rozpuštění Dlouhého parlamentu).
04. 09. 2010 | 12:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy