Jak se prohrál západ

05. 08. 2011 | 21:55
Přečteno 20740 krát
Padesát let ekonomického bláznovství. Tak v kostce v podtitulku knihy „How The West Was Lost“ shrnuje ekonomickou politiku Západu mladá, bystrá a pohledná Afričanka Dambisa Moyo, rodačka ze Zambie, absolventka Oxfordu a Harvardu, analytička Světové banky a jedna ze stovky nejvlivnějších osob světa roku 2009 podle magazínu Time. Ve svém předchozím bestselleru „Dead Aid“ (Mrtvá pomoc) vysvětlila a dokumentovala (jako jeden z prvních ekonomů), jak je systém finanční pomoci Třetímu světu kontraproduktivní, neboť z obdarovávaných zemí dělá natrvalo žebráky.

Obrovský náskok, který Západ za půl tisíciletí nabral nad zbytkem světa, se rychle scvrkává, a to ze tří příčin: Jednou jsou zaslepená politická a vojenská rozhodnutí, jimiž si odcizil ty země, které mu teď konkurují. Druhou je „zploštění světa“ („flat world“ Thomase Friedmana) vznikající zjednodušením a zlevněním dopravy, komunikace a výrobních nákladů. Ta třetí je nejkritičtější: „V uplynulých padesáti letech nejvyspělejší a nejpokročilejší země světa promrhaly své kdysi neotřesitelné postavení vytrvalým katalogem zásadně chybných ekonomických strategií“. A jestli se tyto strategie v následujícím desetiletí nezmění, „ovládací nástroje toho, kdo co vlastní, přejdou rychle do rukou Číny, Indie, Ruska a Středního Východu a dnešní industrializovaný Západ má zajištěn krutý ekonomický pád“.

Finanční krize roku 2008 nebývale zaútočila na finanční strukturu Západu. Její příčinou byly (a vyslovme slečně Moyo obdiv za poetický jazyk s jakým se u ekonomů nesetkáváme denně) „trhliny a přesuny ekonomických tektonických vrstev ležících nepozorovaně pod zdánlivě klidnými finančními vodami, po nichž západní ekonomiky dosud hladce plachtily“. Kdyby byly zavčas zpozorovány, krize 2008 by nemusela vzniknout. Jejich následkem dnes Západ stojí před nepředstavitelnou finanční kalamitou, znásobenou stárnoucím obyvatelstvem, nedostatkem finančních zdrojů a konkurenčním útokem ze všech stran planety. Děsí však hlavně to, že většina západních vlád je ignoruje dodnes a pokračuje v téže ekonomické strategii, jako by krize skončila. Neskončila, a neskončí, jestliže Západ okamžitě nepodnikne radikální řešení, varuje Moyo a nabízí jich bohatou škálu, mezi podrobnou analýzou krize, v níž se Západ ocitl.

Hospodářský pokles Západu, především USA, je působen těmito hlavními faktory: Kapitálové omezení („capital constraint“), znamenající, že banky půjčují jen na kapitálovou záruku (majetek) garantující splatitelnost půjčky. Odhady vývoje HDP předpovídající do budoucna pokles. A mrhání kapitálem na rozmařilosti a nenávratné investice, působící zadluženost, soukromou i státní.

To je v přímém kontrastu s trendy asijských zemí, kde převládá spořivost a růst HDP. Podíl Číny na celosvětovém HDP se během dvaadvaceti let zdvojnásobil z pěti na dvanáct procent, zatímco podíl USA klesl z osmadvaceti na dvaadvacet. Za třicet let Čína povýšila 300 milionů svých občanů z naprosté chudoby na ekonomický standard odpovídající západnímu a v roce 2008 zaznamenala více dolarových milionářů než USA. Čtyři z deseti špičkových korporací jsou dnes nezápadní. Přebytky hotovostních finančních úspor nezápadních zemí patří dnes mezi nejsilnější hráče na kapitálových trzích, zatímco Západu docházejí peníze a růst financuje dluhem. Navíc je to dluh vytvořený několikanásobnou kapitalizací základu a vysokým poměrem dluhu ke kapitálu nebo hotovosti („leverage“), čili dluh podložený dluhem.

Tak se v celém západním finančním systému přetrhl vztah dluhu se skutečným kapitálem. Krize 2008 byla bezprostředně způsobena dobře míněným, ale neprozřetelným uvolněním dluhu široké veřejnosti na nákupy nemovitostí (a někde i spotřebního zboží), bez záruk, že je bude schopna splácet. Třebaže bylo zřejmé, že krizi 2008 způsobil dluh, západní vlády se ji snaží řešit dalším dluhem, zadlužujícím stát. Ten bude muset hradit zvyšováním daní, které způsobí pokles podnikání, zaměstnanosti a spotřeby. Tím vzrostou státní sociální výdaje, které se opět budou hradit z dalších daní.

Tak se Západ zapletl do dluhové spirály, která akceleruje a není z ní vidět cesta ven. „Dluh coby západní způsob života, se stal závislostním návykem.“ Celá západní ekonomika stojí na výrobě a službách vyráběných a poskytovaných jen díky mnohamiliardovým dluhům spotřebitelů kupujících na úvěr a kreditní karty. Těch je jen v USA v oběhu 1,5 miliardy, se zůstatkovým celostátním úvěrem 832 miliard dolarů. Západní ekonomika funguje jako dluhem nafouknutá bublina, která musí dřív nebo později prasknout.

Vyčerpání zdrojů domácího dluhu vedlo k jeho prodeji do zahraničí. Tam ochotně nastoupila se svými úsporami Čína a skupuje dluh za dluhem, aby západní ekonomika mohla dál kupovat čínské zboží. Tak západní kapitál postupně přechází do čínského (ale také indického, jihokorejského nebo arabského) vlastnictví. Tím se jim Západ vydává na pospas a k jeho totálnímu krachu postačí, když si jednoho dne všichni budou chtít svůj kapitál vybrat. Západní člověk se konečně probudí k ekonomickému a právnímu faktu, že kdo vlastní něco na dluh, nevlastní nic.

Kniha hýří ekonomickými podrobnostmi a propočty, které tento „dluhový labyrint“ dokumentují. Přes všelijaké ty deriváty a hedge-fondy stojící na dluhu stojícím na dluhu stojícím na dluhu, které jeden z nejslavnějších finančníků Warren Buffet označil za „časované bomby“, přes „sub-prime“ hypotéky, které otřásly pocitem prosperity milionů Američanů, po „kvantitativní odlehčování“ (dá-li se tak srozumitelně přeložit nesmyslné „quantitative easing“), které zavedly po bankovní krizi některé západní státy, vytloukající dluh dalším dluhem. Vypočítává triky, kterými vlády z občanů vytahují další peníze – jako třeba penzijní fondy, z nichž nikdy nebude možné zaplatit, co slibují, jak ukázal jejich krach v Británii před desetiletím. Sčítá způsoby, jakými se Západ vzdává svého výrobního a lidského kapitálu (výrobny, pracovní místa, řemeslné dovednosti, vědecké bádání, technické vynálezy atd.) a předává jej jiným zemím, protože jsou tam levnější. Zatímco v USA se kvalifikuje čtyřicetkrát víc právníků než inženýrů, v Číně 70 procent studentů studuje vědy a inženýrství. Počet technických invencí na Západě vytrvale klesá, v Číně a Indii krkolomně stoupá. Ty techické invence, které Západ vytváří, si nedovede hlídat a nechává je jinde bezplatně napodobovat a zlepšovat. Od finanční krize 2008 USA ztratily 22 milionů pracovních míst v průmyslu a stavebnictví. Přes to všechno – a na cestě k nezadržitelnému krachu – Západ stále subvencuje zbytek světa a vydává stamiliardy na nesmyslné vojenské zásahy a hospodářské pomoci, na jejichž konci nic nezískává.

Tímto tempem Amerika (a tím celý Západ) předá světové ekonomické prvenství Číně do roku 2027, odhaduje autorka. Ledaže by ještě zavčas (a dává tomu deset let) změnila svůj styl života ze zadlužování na střádání a vyžití z toho, co vydělá. Vrátila se masivně k technickému vzdělání. Vzdala se drahých vojenských dobrodružství, která jí neprospívají a na něž nemá. Investovala opět do pracovních kvalifikací svých lidí. Přísně hlídala svoje autorská práva na vynálezy. Soustředila se na produktivnější investování. Přestrukturovala daňový systém tak, aby zvýhodňoval spoření a ne spotřební rozežranost a zadlužování. A vrátila do přirozeného vztahu „tři základní ingredience růstu – kapitál, pracovníky a technologii“.

Jestliže to nedokáže, je na cestě vytvořit „tu nejhorší a nejzkorumpovanější formu socialistického státu zrozeného zoufalstvím z mnoha let chybných ekonomických strategií a společnosti, která sama sebe požírá“.

A to samozřejmě platí pro celý Západ.

Psáno pro www.ceskapozice.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Když už to vidí i mladá černoška, tak je to určitě v p...li!
05. 08. 2011 | 22:01

Ives napsal(a):

Pan Kuras dnes překročil svůj stín. Blahopřeji.
05. 08. 2011 | 22:07

voroshilov napsal(a):

Vsechno popsal Jack London v maloznamem genialnim romanu Zelezna pata.
05. 08. 2011 | 22:17

Gerd napsal(a):

Dambisa Moyo "vypočítává triky, kterými vlády z občanů vytahují další peníze – jako třeba penzijní fondy, z nichž nikdy nebude možné zaplatit, co slibují, jak ukázal jejich krach v Británii před desetiletím. "
Krátké a velmi jasné zhodnocení celé penzijní reformy. Kdo bude tak hloupý, že bude spořit s penzijními fondy, prodělá.
05. 08. 2011 | 22:20

nějak bylo a nějak bude napsal(a):

Ano Západ je v kýblu.
Zdegeneroval.
Nereprodukuje se.
Každý chce jen práva.
To je obecně známé.
Oživování je zbytečné.

Ale co přijdou jiní progresivní národové! Vitálnější. Feministky budou zprzněny a vzpurné budou pověšeny. Katedry gender studií se vypálí.
05. 08. 2011 | 22:21

Karel Mueller napsal(a):

Pane Kuras,

konečně se objevila osoba - že je to Afričanka je poněkud tristní - která sází fakta na stůl bez okecávání a lakování na růžovo. Brilantní, nic jiného k tomu nelze dodat.
Ovšem jen letmo se dotkla počátku celého toho úpadku a postupného krachu. Byla to koncepce multi-kulti globální vesnice s vývozem technologií a kapitálu. A se snahou o okamžitý maximální zisk bez ohledu na upadající "domácí" státy.
05. 08. 2011 | 22:25

voroshilov napsal(a):

Dneska jsem malem upadl z divanu kdyz CT 1 ve zpravach zabrousila do kulturni sfery,Spider Man od nakladatelstvi Marvell Komiks(ano,ten v cervenem kostymu)zemrel a na jeho misto nastupi...novy spidrmun,otec hispanec a matka cernoska!No,pod maskou nevidet ze superhrdina je...je multikulturni!
Jeste doufam ze DC Comix najde cinskeho Batmana a homosexualniho Robina!
05. 08. 2011 | 22:34

Monika napsal(a):

Hezký text, za který si pan Kuras zaslouží pochvalu. Přestože má Dambisa Moyo v řadě věcí pravdu, tedy obyčejně v těch, které jsou tak jako tak známy, nelze ji brát ve všem za slovo, jak to vidíme zde, a to - světe div se! - právě u náhle tak naivně nekritického pana Kurase.

Kdybyste si, pane Kurasi, knihu opravdu pozorně přečetl, zjistil byste možná i to, co na rozdíl od Vás neuniklo recenzentovi z The Economist. Recenze ostatně nese název "How the reader was lost" :)

http://www.economist.com/node/17956741
05. 08. 2011 | 22:42

Nechápavý napsal(a):

A je to zase taková tragedie? Římská říše taky zanikla a pálí to dnes někoho? Naopak - na jejích troskách vznikly dnešní evropské státy. Dnešní Evropané jsou vlastně potomky těch barbarů, kteří kdysi rozvrátili Řím ale zároveň od něj spoustu převzali. Když odejde dnešní Západ, nebude to znamenat konec světa, ale vznik něčeho nového. Evropský poloostrov asijského kontinentu bude obydlen lidmi, kteří převzali něco od Západu a něco z Asie.
05. 08. 2011 | 22:46

Nechápavý napsal(a):

voroshilove: O vztahu Batmana a Robina jsem měl určité pochybnosti už dávno!
05. 08. 2011 | 22:48

Yosif K napsal(a):

No ze Cina a Indie roste - to je snad samozrejme - postupne si zvykaji na kapitalismus a prumyslovou revoluci tak rostou.

A pokud si evropsky proletariat a lumpenproletariat doposud neuvedomil, ze soutezi ve mzdach a praocvitosti s Cinany - alespon ve zbozi ktere se z Ciny da voizit v konetjnerech - tak si to brzy uvedmomi.

Penize na fesacke podpory v nezamestnanosti totiz dochazeji - brzy jiz bude nutno nastoupit do prace za mzdy, ktere nabizi trh.....
05. 08. 2011 | 23:10

Iaara napsal(a):

>Nechápavý: tvoje řečnická otázka jen názorně ilustruje pravdivost tvé přezdívky. Ano, je to tragédie!! Když už argumentuješ starověkým Imperiem a potomními barbary - uvědomuješ si také, co to bylo za hrůzu a bolest, když se starověk přerozoval ve středověk? Kolik lidí při tom zemřelo (a daleka nejenom při tom známém plenění Říma r. 410), jaké kulturní a vědecké hodnoty byly zničeny, mnohdy nenávratně, o kolik byl vývoj společnosti k lepšímu vržen zpět? Ano, nakonec vznikla nová kvalita, ale za jak dlouho a za jakou cenu!

Jestliže se někdo z dnešní evropské generace, která zcela jistě zažívá Velký zlom a jednou zažije i Velký krach, ptá "a je to zase taková tragédie?", tak je buď placený agent Číňanů, popř. Indů či Arabů anebo naprostý blb... Sociální bouře a etnické války mezi domácími a přivandrovalci už číhají za dveřmi!
05. 08. 2011 | 23:12

Sraldo Mandolini napsal(a):

laara:
Pláčeš sice hezky, ale to nic nemění na základním faktu, že kdo strká hlavu do písku, ten o ni dříve či později přijde. A až sem Čínani ve velkým vtrhnou, tak dobře nám za naši zápaďáckou zpupnost. Dá se to říci i parafrází slavného výroku ze Švejka - hráli jsme si na pupek světa, tak tady máme od Číňanů přes držku!
05. 08. 2011 | 23:21

Cestovatel napsal(a):

Krizi zavinili především nepromyšlené zásahy do ekonomiky. Pan Kuras říká že pokud by byly včas spozorovány trhliny a přesuny ekonomických vrstev tak by ke krizi vůbec nedošlo. To se mu velmi snadno říká když krize už pomalu končí. Kdyby na to upozorňoval v roce 2007 ještě než krize začala tak by to bylo lepší. Po bitvě je každý generálem. Ale jinak velmi dobrý článek.
05. 08. 2011 | 23:33

Občan Josef K. napsal(a):

To, co mají podobné texty podobných autorů společného je nedostatek pokory a poctivosti. Snad i naprostý nedostatek slušnosti. Vše to tedy jsou konzervativní hodnoty, kterých se soudobí konzervativci dovolávají, aniž jsou zjevně schopni respektu k nim. Jsme svědky, zdá se, jakési plebejizace konzervativních hodnot.
Tento článek je jedním z jasných důkazů. Autor je na cosi, blízké jeho tématu upozorněn tiskem či svým knihkupcem, u kterého si objadnává módní tituly, které pak většinou vystaví v obývacím pokoji tak, aby je každý host měl na očích. Pokud jde o vlastní zpracování informací, zahájí tzv. rekognoskaci, tedy podtrhá si pasáže, které se budou hodit, a někdy i ty, jejichž citací uspěje ve společnosti. Pak přistoupí k bleskovému napsání svého dílka. Předně autor raději zamlčí, doufaje, že líný čtenář se nedozví, že autorka byla zaměstnancem Goldmen Sachs, z jakýchsi zjevných důvodů naopak vyzdvihne její akademické vzdělání (čím se liší od většiny recenzentů západních) opírajíc se o zcela nesmyslnou koncepci vzdělanosti protěžované konzervativními kruhy (neboť se jedná o jiný druh vzdělanosti, než poznání). Autor setřídí ty předvybrané argumenty knihy, které však již nejsou argumenty originálními, nýbrž přežvýkanými jeho mozkem, jeho vlastní , do zdánlivě logického celku, přičemž výsledek je dán dopředu. Zdání, že referuje o knize autorky naznačuje, že jeho názory mají širší podporu, dokonce vlivných osobností. Zcela falešně však tvrdí, ne přímo, prostřednictvím zauzlení informací, že autorka je vlivnou akademičkou, témas s uvedení presitžního vzdělání graduje. V prvních odstavcích zdánlivě referuje o knize, od půlky už knihu nepřipomíná, píše své vlastní věty, stále se však drže vyrvaných faktů. Závěr musí být uderná věta. Boji boj, pěsti pěst.
V té knize se však mluví především např. o jisté tragedii vítězství idee zisku. Např. pokud je infrastruktura považovaná za podstatný nástroj rozvoje ekonomiky, ČLR dnes staví dálnice a rychlovlaky, zatímco USA a UK nestaví nic. Tak nějak to uvádí autorka. Budování infrastruktury je investičně náročné a návratnost dlouhá, píše autorka, mimo jiné. Tedy autorka nepíše o hrůze socialistické budoucnostio EU či USA, nýbrž o opaku, o neefektivnosti individualizované kontervativní spoolečnosti Západu a praktik, ke kterým došel. Autorka píše o efektivním zvládnutí ptačí chřipky v ČLR a neefektivních krocích západních vlád. O dluzích atd. Knihy autorů, kteří mají důstojnost a chtějí být považovány za slušné, se na západě zcela nepodobají úvaze autora tohoto blogu. Zdá se, že tento blog přeložím a pošlu autorce knihy.
Pan Kuras nevstoupí do polemiky s Sean Henley (LSE) ani s Fridrichem Kratochvílem, Mchaelem Keatingem (EUI). To jsou vědecké kapacity na které nemá a ze kterých jde strach.
Je podivuhodné, jak zdánlivě konzervativní lidé, porušují základní mravní pravidla.
Toto dělá i Bátora, Joch, Semín, Bednář, Klaus a celý ten zástup čerpatelů z povrchnosti. Bohužel, stav vzdělanosti i morálky v Česko jim umožňuje šířit jejich nevzdělanecké a neetické bludy.
05. 08. 2011 | 23:39

Jamima napsal(a):

Děkuji za skvělý článek, je to bohužel přesné a může nás jen mrazit z toho, jak moc je to aktuální.
05. 08. 2011 | 23:40

voroshilov napsal(a):

Kultura musi bejt kulturni...!
Malokdo vi ze amici kradou napady jako Kalousek fondy,smoulove prisli z Belgie ale dvojice Hanna a Barbara z nej udelali animovany serial,rovnez je hrdina westernu Lucky Luck"ktery tasi kolty rychleji nez jeho stin"(neplest s filmem Frajer Luck kde hral Paul Newman-vubec neni komedie)je podobiznou jeho halskych bratricku Asterixa a Obelixa,Lucky Luk neni americky hrdina Divokeho zapadu ale francouzska parodie na jankees ktera vznikla koncem ctyritatych let jako odveta na okupacii Francii a Nemecka americkou armadou po valce.
05. 08. 2011 | 23:46

ghándí napsal(a):

já si osobně myslim, že je to všechno jednodušší než se zdá. protože se odbourávají hranice a zkracují vzdálenosti díky pokroku v dopravě a komunikaci, tak prostě není z dlouhodobýho hlediska možný, aby na západě byl blahobyt a na východě bída. je to jako když se propojí dvě nádoby s horkou a studenou vodou. západ už nemá kam růst a bude stagnovat a uvadat , východ prudce poroste , až se bohatství mezi východem a západem vyrovná. čínani vědí, že musí vytvořit domácí spotřebu a přestat být závislý na vývozu do USA. taky vědí, že se musí zbavit závislosti na dolaru. a oni na tom tvrdě pracujou. američani nemají žadný způsob, jak čínu zastavit. jejich pozice bude slábnout. EU zanikne.
05. 08. 2011 | 23:46

antoninovy napsal(a):

Dobrý večer,

chtěl jsem poděkovat panu Kurasovi za nápovědu k významné publikaci i k presentaci úvah autorky, ale Občan Josef K. mne poněkud zamrazil dalšími bystrými konsekvencemi.

Oběma však děkuji, neboť nebýt blogu pana Kurase., k následným rozvedením Občana Josefa K. by nedošlo.

Díky a Dobrou noc

an
06. 08. 2011 | 00:00

Sunday napsal(a):

Na koho se obrací se svým varováním a výzvou k nápravě autorka knihy „How The West Was Lost“?

Na skupiny mocných lidí, kteří vládnou západním zemím, bohatnou z válek a finančních machinací, a pro něž jsou politici jen loutky a obyčejní lidé obtížný hmyz?

Není autorka knihy dementní?
06. 08. 2011 | 00:25

antoninovy napsal(a):

Yosif K

no, jak říkáte, budiž, ale vysvětlete mi prosím, jak má žít mladá generace nadějných lidí v Israeli, když nemají na nájem v bytech, nájmy jsou předražené snad ještě více než v Čechách a platy jsou malé, jak pak se ta země má hrome rozvíjet a být životaschopná, k něčemu, u vás asi 18 rodin sedí na žocích peněz a nechtějí se rozdělit s těmi potřebnými ?

Jak dlouho to vydrží, nežli i tam to bouchne jako v okolních státech ? Už teď tam máte demonstrace a silnou nespokojenost. To pošlete proti mladým vojáky a vojačky ? Nebudou spíše sympatisanty oněch mlaďochů ? a co pak ?

Ti mladí Israelcí mají rovněž právo na život, profese a důstojnou realisaci a jsou flexibilnější, než ti staří, již napůl na odchodu z občanského i lidského života.

Co jim vy staří nabízíte, jen idiotskou separatistickou a militaristickou politiku, či slepou orhodoxii, ale oni chtějí žít, mít rodiny, radovat se, pracovat a být užiteční a nebýt vyloučeni z ostatního světa.

Je už nezajímá oligarchie zkostnatělých gerontů. Zajíma je elita jevrejského národa, jako jsou Noam Chomsky, Amoz Oz a ne vládnoucí partaje a současní zkorumpovaní politici.

Před časem jsem viděl rozhovor israelské tv s Noamem a tam jakási mladá, dosti agresivní reportérka, něco jako Drtinová, tzv. investigativní novinářka, se pokoušela jej dostat na lopatky.

Starý pán, v klidu a bez emocí přednesl, co považoval za relevantní a mladou holku gentlemansky utřel.

Občas je potkávám, ty mladé od vás a mám z nich radost.

Vše dobré a pokoj přeji všem
an
06. 08. 2011 | 00:27

santawizard napsal(a):

Proroctví:Malá krize či recese byla ještě před pádem bílého komunismu.To se potom zhoršovalo ,protože západní svět byl zaplaven panslovanským kapitalismem s o něco jinýma názory co je to krach a co je to tunelování.Proto to nejvíce odnesli ti kapitalisti mezi tak zvanou zdravou konkurenci a nekalou soutěží,kde se předával majetek z ruky do ruky.Krize je ,že se přestali točit nejprve peníze a potom se přestali točit stroje!!!!!Ven z krize je znovu roztočit nejprve peníze a potom stroje!!!!!
Svět je pořád rozdělen do prvního a druhého a třetího světa ,kde vládne bílá demokracie,žlutá diktatůra a černá anarchie respektiveli.Jestliž nebude 3.světová válka ,tak kromě eura vynaleznou další peníze zvlášť pro celou ameriku,asii a afriku.Komunistický kapitalismus v Číně bude transformován do parlamentární demokracie.To posílí nejenom první svět ale i třetí svět směrem nahoru .
06. 08. 2011 | 01:07

Sunday napsal(a):

santawizard

"Ven z krize je znovu roztočit nejprve peníze..."

Vy pracujete v City of London nebo na Wall Streetu?
.
06. 08. 2011 | 01:13

Marcus napsal(a):

Chtěl bych upozornit na jednu důležitou věc - jednou z příčin dluhové krize je tolik opěvované spoření v penzijních a investičních fondech.
Ve fondech se hromadí obrovské množství peněz a fondy se snaží tyto prostředky někam investovat. Část prostředků investují do různých aktiv => roste jejich cena. A další část prostředků končí ve formě úvěrů státům a občanům. Krásným příkladem je Japonsko se svým státním dluhem více jak 200% HDP - pro Japonce naštěstí z valné většiny dluží sami sobě. Tzn. stát vybere peníze na daních a zaplatí úroky investičním a penzijním fondům. Ty pak vyplatí tento zisk zpět svým podílníkům - Japonci si tedy v daních platí zisk svých fondů.
Takový systém je samozřejmě neefiktivní a drahý - v případě, že fond vlastní domácí subjekt, pak alespoň zůstanou peníze v domácí ekonomice. V případě zahraničních vlastníků však končí část peněz nenávratně v zahraničí.
06. 08. 2011 | 01:29

Marcus napsal(a):

Ještě jeden příklad k předchozímu příspěvku - třeba Holandské penzijní fondy spravují majetek vyšší, než je celoroční Holandské HDP (v tomto případě vycházím z údajů, které ve svém blogu zveřejnil ministr Drábek).
06. 08. 2011 | 01:33

dennis napsal(a):

Porad jsem cekal, kdy se v blogu objevi myslenka, ktera se jako cervena nit vine vsemi blogy pana Kurase: Za vsechno muze socialismus! Az do posledni vety jsem trnul, ze se neco neblaheho stalo. Ne, vsechno je v poradku, vinik se nasel. Spadl mi kamen ze srdce.

I ja si myslim, ze duchodci "prozrali" ceskou ekonomiku do katastrofalniho deficitu a dale v tom mini pokracovat. Pracujici se schvalne propousteji, aby mohli brat podporu. A vsichni dluznici zruinovali duverive kreditni banky z naproste prostopasnosti. Vsichni, kteri si brali pujcky na domky a dnes neplati sve dluhy, lhali, kdyz bankam tvrdili, ze budou pristich 30, 20, 15 let pracovat. A zatim napr. v Cesku zpusobili, ze temer zmizel sklarsky a keramicky prumysl behem roku, na zapade automobilovy prumysl opustily desetitisice zamestnancu. To se potom banky muzou snazit sebevic, proti sockam jsou bezmocne. Ale s timbude brzy konec!
06. 08. 2011 | 01:50

Jeff napsal(a):

No tak aspoň tak. Sice se totožné věci dočtete přes rok na opravdových fórech DR či BL, ale když to tvrdí černá chytrá bankéřka, pak teprve jde o relevanci. Jen snad jediná připomínka související s Českem, jež se neomylně pod vedením relevantních dobšů potápí: stavíme nejdražší dálnice na dluh, abychom rychle a ekologicky dovezli nekvalitní levné zboží z Číny či dluhem dotované potraviny z EU a současně tím utlumili domácí produkci. Je to ok?
06. 08. 2011 | 02:01

dennis napsal(a):

Dnesni politicko-ekonomickou hantyrku miluju. Uz v totalite jsem obdivoval cinske soudruhy, jak s opovrzenim nazyvali marne pokusy sovetskych soudruhu o oziveni ekonomiky "sovetskym statnim kapitalismem". To bylo opravdu trefne. Dnes ovsem boduje oznaceni Zapadu jako "nejhorsi a nejzkorumpovanejsi forma socialistickych statu". Pane Kurasi, co tak navrhnout na prejmenovani spojene staty socialisticke. Nebo aspon navrhnout referendum na prejmenovani.
06. 08. 2011 | 02:04

Pamela Bárnsová napsal(a):

a za čí peníze ta černoška vystudovala?

To ji stipendium ze západu bylo dobré.
06. 08. 2011 | 02:06

dennis napsal(a):

Pani Barnsova,
mate uplne pravdu. Za ty penize mohla pochvalit Zapad aspon trosku. Ale to vite, nevdek svetem vladne. Ani ti dluznici nejsou ani dost malo vdecni a pritom se falesne vymlouvaji na nekontrolovatelny rust uroku a dalsich poplatku. Jak rikam, nevdek svetem vladne. Cernoska jedna...
06. 08. 2011 | 02:26

prirodovedec napsal(a):

Josef K: Pro mne brilantne vystizne.

Monika: Jako jiz roky na lovu jednoho kuchtika? :) Zaostavate dnes za Josefem K. :) jste po letech nejaka vlidna ... Vas odkaz umoznuje srovnat si autorova slova se slovy odkazu na faktech:

"Ms Moyo commits some jaw-dropping factual errors. General Motors, she writes, was bought by Fiat, “an event unimaginable just a couple [of] years earlier”. Yes, and it still is: the Italian carmaker did not purchase GM, but a 20% stake in Chrysler, recently increased to 25%. France gets “almost 20% of its electricity from nuclear sources”. The OECD says the figure is close to 80%."

Karel Muller: Vase kladne hodnoceni textu s ohledem na recenze knihy zde v zahranici povazuji za mirne predcasne, ale predci je zde Josef K. (vystihuje ovsem predevsim postup "Benjiho") Viz:

"Much of this is both plausible and familiar. The trouble starts when Ms Moyo ventures into economic analysis."

Samozrejme poutavy je nazev. Doporucuji ale Josefa K. vyse. Ponekud vlidnejsi recenze je:

http://www.guardian.co.uk/books/2011/jan/16/west-lost-dambisa-moyo-review

V duchu: "Inevitably, in a short book of such a sweeping nature, there are many hostages to critics. I will let these pass."

S ohledem na autora nemohu vynechat Vidala:

http://www.guardian.co.uk/books/2011/feb/26/how-west-was-lost-consumptionomics-review

"She clearly despises western free market capitalism, whose economies, she says, are based on ruthlessness, self-interest, and an ability to exploit resources and people from other countries, but her fawning admiration for the state-sponsored Chinese version of capitalism wears thin. China can build a city like Shanghai in a few years, she says; China can change the weather and turn the deserts green; China can take streamlined decisions; China can save trillions of dollars; China can have 100 billion cars and win the world cup, too. She doesn't actually say that last bit, but you get the idea."

Mirne komedialni :) nahled srovnat si priority autora zde a v cem vidi autorka problemy Zapadu :) (viz Josef K.)

A rekneme pro embecko: "Moyo is a very orthodox thinker, unable to consider a world beyond free markets and underpriced resources and blind to the social effects of what she proposes and celebrates. GDP is her best measure of a country's success or failure; growth is her grail. Her prose is littered with images of winning and losing races, conflict, aggression, submission, domination, victory, violence and triumphs. She sees the US as locked in a fight to the death with China, she advocates that states take "nuclear" options and she sees countries being "strangled" by each other. But she pays little attention to the ecological constraints of capitalism or to what may or may not be desirable. For Moyo, the great game of making money, preferably by technological advances, is all. Unsurprisingly, then, her choices for the US in these miserable times are pretty stark: to retreat into protectionism, become effectively a socialist state, or to default on its massive debt to China. The stock markets would crash, she says, the dollar would turn into Monopoly money, and there would be uproar, but America would wipe its slate clean. She reckons that America's reputation would take a knock, but it could start growing all over again pretty soon."

Je tam tez odkaz na jinou knihu: "Chandran Nair, Consumptionomics: Asia's Role in Reshaping Capitalism... he dares to ask calmly what may happen if Asia continues to develop along western lines and adopts the same old consumption-driven capitalism that Moyo and other economists like.... Nair warns that the kind of growth that propelled the west to global dominance can only lead to ecological and political crises if repeated in Asia. The have-it-all life of abundance now being adopted by hundreds of millions of Asians will create further tensions, resource disputes and environmental and social disasters. It is in the interests of a confident China, India, Thailand and Korea to consider the true costs of their countries' growth, set limits, exploit resources less and constrain their consumerism.

Where Moyo and Nair converge is on the role of the state. The west has blown its chance, they each suggest, by fatally abdicating responsibility to the free market and the bankers, but China and other Asian countries are being led by strong governments with both the power and the confidence to take the hard decisions to avoid the west's mistakes. It is this that gives both authors some optimism for the future – albeit for very different reasons."

Srovnat knihu a recenze s autorem je opravdu zabavne a Josef K. to podle mne vystihl.
06. 08. 2011 | 02:53

prirodovedec napsal(a):

Josef K.: Asi Vas potesi:

http://www.complete-review.com/reviews/economic/moyod2.htm

Moyo spreads herself and her arguments very thin -- which could be pardonable if she didn't also make so many mistakes (never mind the misleading statements, the many omissions, and everything that she leaves undiscussed (especially the many different weaknesses of the emerging economies)). There's so much here that is plain wrong, and so many (counter-)examples and arguments that are left out that even her valid arguments begin to look suspect, fatally undermining her project. It's not uninteresting, but it is a maddeningly frustrating book.
06. 08. 2011 | 03:01

prirodovedec napsal(a):

Vystizne mi pripada:

http://labour-uncut.co.uk/2011/01/30/the-sunday-review-how-the-west-was-lost-by-dambisa-moyo/

"It argues, in serious terms, that the US might best reboot its entire economic approach by defaulting on its debts to China. This analysis casts China as the power holder in this relationship. This is often how this narrative works: the creditor is all powerful; the debtor is at their mercy.

Actually, it is completely different to that. China and the US are in a symbiotic relationship. The US is unable to use its economic might to force China, for example, to revalue its currency or further open its markets. But the other side of this equation is never expressed: a large creditor hardly has an interest in US economic decline. So they are locked in a mutual dependency. A hard power assessment cannot accommodate that. So flirting with default would be economically disastrous for both nations. Hard power is asserted, everyone loses but some, China, lose relatively more than others, the US, so that makes some kind of warped sense.

What this means is that How the West was lost is actually two books in one. The first is written by an economist buzzing with ideas. She has a conceptual richness, worldliness and an ability to write with passion, clarity and gusto. The second is written by a sceptical and Hobbesian political theorist who sees the world in zero sum, absolutist terms. The first is fresh and invigorating; the second neurotic and perverse. In that sense, How the West is lost, though written by a non-American, is a perfect match for the psychological state of contemporary America. The rest of us can learn its more practical lessons, and hope that the US stays away from the outer reaches of the Huntigtonion mindset."
06. 08. 2011 | 03:09

Hurá napsal(a):

Pane Kurasi, doposud jste hýřil vtipem, ale dnes to bylo asi pro mnohé KO. Jenomže zde většině přítomným to je vcelku jasné už dávno, kromě zatvrzelých (ne všech) socialistů,ale co ti "nahoře" ? Těm to je možná jasné také, ale když už ani neomohou nazvat černocha černochem, homosexualitu devijací (to není urážka) atp, jak by mohli oznámit tuto krutou pravdu ? Ztratili by kredit ? (Ha, ha)
06. 08. 2011 | 03:35

dennis napsal(a):

"...mutual dependency..." - to zni jako utek dvou uprchliku svazanych spolecnymi okovy. Padne-li jeden, nema ten druhy sanci... Vsechny ty chmurne vyhlidky na dalsi vyvoj kapitalovych trhu, na schopnost zapadniho kapitalismu drzet krok s tou asijskou mutaci bez demokratickych, lidskych a konzumnich prav jdou v ruku v ruce s depresivnimi vyhlidkami na vyvoj demograficke krivky ve svete, ubytek zemedelskych ploch, rostouci potreby pitne vody a vsech forem energii, cili ekonomie a nejen na Zapade ma pred sebou neradostne vyhlidky a zaroven podminky k zivotu v globalnim meritku se zhorsuji. Muzeme si myslet, ze vyvoj ekonomie a zivotnich podminek se na svete za poslednich 50 let zlepsuje, zhorsuje nebo kolisa kolem vice mene rovnovazne roviny? Kazdy si sam odpovi. Mi vsechny dostupne zpravy napovidaji, ze jsme svedky postupneho propadu. Sam se tedy ptam, kdy se propad v zivotne dulezitych oblastech zastavi? Kdy a jak? Jak dlouho bude lidstvo hledat reseni a bude "to reseni" velmi bolestive? Jak pocetna skupina v te nasi globalni civilizaci ma tu moc "ridit vyvoj"? A nebo cekame na naprosto zivelne udalosti s nepredvidatelnym prubehem a nepredvidatelnym vyustenim? Asi by nam napovedel Nostradamus : -)
06. 08. 2011 | 04:26

schlimbach napsal(a):

Tu knihu jsem nečetl, takže se mohu vyjádřit pouze k informacím uvedeným v blogu. Pokud to je tak, jak v blogu uvedeno, dostáváme na talíř dávno známá fakta a žádné řešení, respektive jen jeho nástin, který si navíc velice protiřečí, protože pokud tím řešením má být masivní spoření na Západě, nezadlužování se atd, potom je to v současním systému jízdenka na rychlovlak do rokle.

Pokud autorku zaráží fakt, že v USA roste počet právníků, zatím co v Číně a v Indii počet techniků a inženýrů, je to tzvláštní. Toto je přece výsledek globalizace, přesunů kapitálu bez hranic, důledek ryzího individualismu umocněného tupostí, chamtivostí a ztrátou pocitu sounáležitosti s národem, ve kterém sa ta individua narodila, byla vychovávána a žila.
Copak je na tom udivujícího, jestliže kvůli chamtivosti ukončí podnikatel svoji činnost v USA a přenese kapitál do Číny, protože je tam levnější pracovní síla a on může více vydělat? Samozřejmě Čína potom bude tvořit reálné statky, které si budou moci američané kupovat pouze za vypůjčené peníze, protože jejich ekonomika prostě fungovat ve stávajícím systému nemůže. Dnes je ta situace tak daleko, že kdyby FED tisknul peníze a každému občanovi měsíčně vyplácel nějaký paušál - nic by se nezměnilo - zjednodušeně řečeno :) protože reálné hodnoty se tam stejně již téměř netvoří.
Čemu se kdo chce divit, že v takovém, systému Čína tak rychle roste, když se do ní valí peníze z celého světa za zboží, které mohlo být vyrobeno doma. Je evidentní, že ze Západu se vyváží spokojenost občanů dále na Východ a nemůže se nikdo divit, že doma rostou tím pádem problémy a nespokojenost.
Vždyť se podívejme, jak je to u nás. Ve všech ohledech, kde jsme byli soběstační nebo téměř soběstační, v takové pozici již nejsme. Stali jsme se montovnou, průchozím domem pro zahraniční kapitál, místo toho, abychom své dědictví po předcích rozmnožovali, tak jsme ho díky primitivům s řadou titulů před jmény a za jmény totálně promrhali.

Jenže, vážení, dokud zásadně nezměníme ekonomický systém, dokud rázně nepraštíme pěstí do stolu a nezařveme z plných plic TAK A DOST!!! Nic se nezmění, vše se bude jen zhoršovat. Pokud se nebudeme snažit vrátit se k maximální možné samostatnosti ve výrobě potravin, energetice a lehkém průmyslu - dopadneme jako národ velice špatně. Dokud se nesoustředíme na získávání cizí měny jako na příjem (za dodané statky na zahraniční trh), abychom jej sami mohli využít podle vlastního uvážení, dopadneme špatně.
Pokud naše společnost nebude mít ve svých rukou strategické podniky, zásobování vodou a energií a dalšími strategickými surovinami, dopadneme zase špatně.

Ještě jeden poznatek - outscorsing - kdo tomuto může tleskat? Čím více poroste objem outscorsingu tím zákonitě více poroste nezaměstnanost doma a další problémy - samozřejmě, ten, kdo na něm vydělává, bude možná spokojenější - a jsme zase u té sounáležitosti v rámci společnosti, národa.

Jsme v situaci, kdy nám tupouni tvrdí, že ekonomika je nejdůležitější a musíme ji udržet růst i kdybychom měli zdechnout.

Omyl - ekonomika musí být podžízena potřebám společnosti, občanů, občané si ji musí nastavit a řídit tak, aby jim přinášela maximální užitek. Dnes je to bohužel naopak -(
06. 08. 2011 | 06:25

Béda napsal(a):

B.Kuras,

zdá se, že autorka objevila dávno objevené a mnohými již dávno popsané.

Zajímavé je na jedné straně její bědování nad tím jak západní stát škrtí své občany, na druhé popis vítězné Číny, která právě díky cílenému škrcení stamilionů svých obyvatel (novodobých kuliů - otroků) v otrokářském kapitalismu získává strategicky navrch, aby nakonec vybídla Západ ke střádání "a vyžití z toho, co vydělá. Vrátila se masivně k technickému vzdělání. Vzdala se drahých vojenských dobrodružství, která jí neprospívají a na něž nemá. Investovala opět do pracovních kvalifikací svých lidí. Přísně hlídala svoje autorská práva na vynálezy. Soustředila se na produktivnější investování. Přestrukturovala daňový systém tak, aby zvýhodňoval spoření a ne spotřební rozežranost a zadlužování. A vrátila do přirozeného vztahu „tři základní ingredience růstu – kapitál, pracovníky a technologii“.

Jestliže to nedokáže, je na cestě vytvořit „tu nejhorší a nejzkorumpovanější formu socialistického státu zrozeného zoufalstvím z mnoha let chybných ekonomických strategií a společnosti, která sama sebe požírá“."

PS: o kapitálovém propojení Západu se zbytkem světa, škodlivosti globalizace - kritiky nenažranosti investorů (kteří ve svém cynickém pragmatismu prakticky nemají vlast)
přesouvajících kapitál do výrobních a nákladových rájů ani ťuk. Autorka nám jaksi zapomněla povědět kdo, jaká síla, jakým způsobem dokáže v liberálním bezhraničním prostředí zvrátit trend ziskových transforů práce, know how a kapitálu ze západu na východ, potažmo do orientu.
06. 08. 2011 | 07:02

Béda napsal(a):

dovětek - otázka: kdo a jak zařídí (anebo snad nařídí) kapitálu, aby se přestal přesouvat DO DAŇOVÝCH, VÝROBNÍCH A NÁKLADOVÝCH "RÁJŮ", aby se vrátil, aby investoval do domácí vědeckotechnické a výrobní základny, do mateřské infrastruktury, do perspektivy a budoucnosti mateřských států?
06. 08. 2011 | 07:14

Emissary napsal(a):

Nic nového pod sluncem, pane Kurasi.

Toto a další jsem i když o něco jiným jazykem (socialista by složitější nepochopil) říkal zde na diskusích mnohokrát v různých obměnách. I kvůli tomu na mou osobu přišlo mnoho různých ataků, nadávek, výsměchu…. Socialista je člověk nepoučitelný a na kritiku svého myšlení a konání reaguje obvyklou a zažitou iracionalitou, protože jen on má správný náhled na svět a dění v něm.

Zde Jan Sokol v bez diskusním blogu nám zprostředkuje jak si lidstvo místo dobývání vesmíru začalo dělat starosti o Zemi. To není přesné, "starosti" o ní si dělají různé pomýlené zelené životy, lidstvo se začalo zabývat zejména samo sebou a to až v divotvorných relacích transformujících se do bizardních křivek svého těla. Karel Mueller správně podotkl, multi-kulti je zde a je také jeden z faktoru, který má poměrně velký vliv, a to nejen z ekonomického hlediska.
06. 08. 2011 | 07:56

Béda napsal(a):

Emissary,

ja,ja. Našel jste klíč k řešení. Multi kulti je ten hlavní problém. Najděte klíč, vyřešte multi kulti a problémy, které autorka objevitelsky znovuobjevila rázem "vyřešíte".
06. 08. 2011 | 08:01

Dalibor Štys napsal(a):

Čím víc se o tom dozvídám, tím víc mi je jasné, že k degeneraci západu velmi výrazně přispěla ztráta myšlenkové alternativy, kterou představovala německá věda (a s ní řada dalších evropských vědeckých kutur). Bohužel se svezla s tím, jak se zdiskreditovalo celé Německo a i většina Němců ji dnes nezná a ignoruje. Přitom byla ohromně rozmanitá a k poznání světa významně přispěla. Pak převádla zejména americká, technologicky orientovaná, věda. Symptomatické je, že dnes se jako "vědecké objevy" prezentují převážně technické pokroky. Protože veškerá tvůrčí aktivita je dnes shrnuta pod pojmem "science" a původně výsostně kreativní inženýrstvá je dnes termín pro montování v továrně.
Mnohé (možná většina) aktivity financované jako věda dnes nejsou ničím víc než použitím určité techniky na jiný objekt, vesměs ten, který je právě populární a článek se dobře prodává. Tím se západní tvůrčí aktivity přestaly nějak významně lišit od onoho "východního napodobování". Ostatně, dole v laboratoři stejně vesměs pracují Číňani a Korejci, bílý šéf dělá politiku a shání peníze.
06. 08. 2011 | 08:03

Béda napsal(a):

schlimbach,

06,25 - souhlas!
06. 08. 2011 | 08:12

Saltzman napsal(a):

Autor až na konci zmiňuje možná řešení. Ovšem jen zmiňuje a nerozepisuje se do větší šíře. Pochopitelně, když Západ očividně nehledá řešení, ale setrvává na starých mylných receptech. A tak již dříve nabízená řešení krizí zapadnou v čase do zapomnění a nezájmu států.

Jeden z prvků řešení krizí je v restrukturalizací daní. Radikálně by se měl změnit daňový systém a to směrem od danění práce ku naprosté spotřební dani. Mělo by to za následek nepodporování pracovního trhu v Číně, Indii, Indonésii a dalších destinacích, kde je pracovní síla naprosto bezkonkurenčně levná. Také sjednocení danění firem ve státech Západu tak, aby neměly důvod odcházet do daňově výhodnějších států.

Mnoho dalších nuancí daňového systému by šlo obměnit ve prospěch Západu. To by se ovšem Západ musel vzdát fikce svobody trhu a chovat se obdobně, jako třeba Čína, která preferuje prospěch svých i cizích firem v Číně oproti jiným ve světě a to na všech myslitelných hospodářských pozicích. Čína si nedělá starosti s ochranou značek světových firem, nedodržuje ve světě uznávaná pravidla obchodu, její státní orgány laxně přistupují k trestání svých hřešících firem a podnikatelů. Pro Čínu je duševní bohatství Západu beztrestně dosažitelné.

Také je nutno pro Západ si uvědomit, že EU musí být samostatně hospodářsky schopné a odolávat i tlaku USA. Nadnárodní kapitálové celky by měly ztrácet vliv u vlád států a to znamená i rušení korupčního prostředí. Myslet si, že globalita hospodářství světa je nevyhnutelná, je ničivě zcestné.

Je naprosto nutné donutit ekonomiku, aby odešla od danění práce. Práce musí být zvýhodněná proti spotřebě! Jedině tak občan bude chtít více pracovat a méně spotřebovávat pro něj nedosažitelné ekonomicky. Zatím se zadlužování vyplácelo. Je potřeba aby se vyplácela práce - produkce a jen tak vzniklou hodnotou se přes spotřební daň plnil erár.

Po Sametu se Klaus nechal slyšet, že zadlužení občanů jsou motorem ekonomiky. Samozřejmě že solventní občan dluh zvládá, ovšem do doby, než nastanou nečekané komplikace a ty ho udělají insolventním. Dluhy jsou cestou do pekel a u států obzvlášť a není pravdou Paroubkovo tvrzení, že dluhy státu jsou jen jistou fikcí, kdy se z jednoho šuplíku peníze přesunou do druhého.

Občan potřebuje co nejvíc práce, kterou je schopen zvládat. Vytvořenou hodnotou jistí svůj příjem a dle něj i spotřebovává. Není možné, aby spotřebovával víc, než je schopen svou prací zajistit. Toto nelze zlomově ve státě zajistit, ale je možné pro to vytvořit motivační podmínky. U nás zatím se reformování řídí demotivačně, se slibem jásavých zítřků když dnes budeme trpět. Tento trend je pozorovatelný na celém Západě. Východ, tedy Čína a jiné, nezná sociální zajištění pracujících a náhradou dává motivaci zisku prací. Levnost takové produkce pak Západ svou spotřebou s dluhy občanů jistí a zvráceně i podporuje trh prcovní silou na Východě.

Trestat pracujícího i zaměstnavatele daní za odvedenou práci zaměstnance je antiproduktivní v každém ohledu. Mě jen udivuje, že Západ i přes naléhání renomovaných ekonomů stále setrvává v původních tezích a ani se oněmi reformními názory nezabývá, natož aby je šířeji diskutoval.

Kdo se nepoučí ze svého omylu, ten je odsouzený jej zopakovat. Nebo-li - zajdeme na úbytě, když nedokážeme zreformovat, změnit, obrátit kormidlo!
06. 08. 2011 | 08:18

Béda napsal(a):

Kontrolní otázka:

nemá náhodou ve stávajícím systému absolutní moc finanční kapitál? Kdo vlastně drží "v rukou" "kontrolní balík" státních dluhopisů v ČR? Kdo se hlavní měrou podílí na určování politik i perspektiv ekonomiky? Kdo radí vládě v NERVu, kdo radí vládě z úrovně MMF (kdo jsou svým profesním a odborným původem ti kouzelníci co znají recepty na všechno?), kdo sedí na klíčových pozicích v ČNB, kdo si předplatil vládu triády, kdo od začátku radil vládám ČR v ekonomické "transformaci" a radí při "reformách", kdo si připravuje podmínky pro důchodové fondy, privatizaci zdravotnictví, zadlužení vysokoškoláků, financování ekozakázky, kdo finacuje solární byznys, kdo stisknutím klávesnice přesouvá obrovské obnosy peněz do daňových "rájů", kdo vyváží zisk a investuje v konkurenčním prostředí, ustavičně hledá investiční příležitosti, spekuluje na vzrůsty a poklesy měn, zajímají jej pouze grafy a makroekonomické ukazatele, pobídky, daňové úlevy, kdo uděluje své hraběcí rady - "léčivě zadlužovat - pak následně šetřit"...?
06. 08. 2011 | 08:34

Otázkář napsal(a):

Článek je plný protimluvů.

Na jedné straně kritika záruk:
"Hospodářský pokles Západu, především USA, je působen těmito hlavními faktory: Kapitálové omezení („capital constraint“), znamenající, že banky půjčují jen na kapitálovou záruku (majetek) garantující splatitelnost půjčky"

O kousek dál jako příčina krize označeny úvěry bez záruk: "Krize 2008 byla bezprostředně způsobena dobře míněným, ale neprozřetelným uvolněním dluhu široké veřejnosti na nákupy nemovitostí (a někde i spotřebního zboží), bez záruk, že je bude schopna splácet"

Většina pravicových ekonomů prožívá schizofrenní stavy, kdy na jedné straně kritizuje jakékoli regulace a zásahy do ekonomiky a na straně druhé přesun výroby i technologií mimo Západ. Na jedné straně chtějí, aby státy sanovaly špatné investice bank, pojišťoven a hedge-fondů a na straně druhé státy kritizují, že si na tuto sanaci půjčují. Jejich univerzálním receptem jsou nízké daně a minimální stát. Jejich ekonomickým vzorem pravděpodobně Čína. Otázkou je proč jim za neustálé omílání banálních klišé někdo platí?
06. 08. 2011 | 08:46

Otázkář napsal(a):

Béda

Velice dobrá KONTROLNÍ OTÁZKA či spíše OTÁZKY :)
06. 08. 2011 | 08:49

Čochtan napsal(a):

Nové nařízení EU má donutit naše banky kupovat více dluhopisů eurozóny.
Od roku 2013 mají banky a fondy podle chystaného nařízení EU kupovat především dluhopisy Evropské unie a Záchranného fondu eurozóny! Kdo nebude kupovat dost těchto dluhopisů, čeká ho odebrání bankovní licence.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-neuveritelne-0ls-/p_ekonomika.asp?c=A110805_221026_p_ekonomika_wag

K čertu se socialistickou EU ! K čertu se soudruhem maoistou Barrosem !
06. 08. 2011 | 08:58

schlimbach napsal(a):

Béďa

velmi dopbře sjte vystihl ty kontrolní otázky :)
06. 08. 2011 | 09:10

G.B.Shaw napsal(a):

Ale víte, co je na tom všem nejvíc fascinující? Jak je každý ze zdejších diskutérů chytřejší než všichni blogeři dohromady. Dovedete si představit, jak by tato země kvetla, kdybyste jí vládli?
06. 08. 2011 | 09:31

antoninovy napsal(a):

Přírodovědec -

díky za hlubší vhled do problematiky, ale opakuji, díky i panu Kurasovi a kafkovskému Josefu K., nastartovali a proto jim nespílejme, a díky vám všem zůstavá aktu.cz zajímavým a podnětným fórem na inetu. A celkem korektním a slušným.

Pište a vyjadřujte se, častěji, ve vhodnou chvíli. Díky.
zdravím a vše dobré

an
06. 08. 2011 | 09:43

Stařeček napsal(a):

kdyby se naši politici a ekonomové po roce 89 místo keců o Baťovi, raději řídili jeho zásadami, mohlo vše jít jinak. Baťa aby neplatil zisky obchodníkům, bankám a pod, nechával si je sám, pro růst vlastní ekonomiky. Měl vlastní obchodní politiku, banky, elektřinu, strojírenství, výrobu obráběcích strojů, doly, dopravu atd. Nikoho nekrmil zadarmo. To jenom my jsme se všeho zbavily a myslely, že budeme žít z luftu. Naši státníci, celého spektra barev nás zaprodali za těch pověstných třicet stříbrných.
06. 08. 2011 | 09:48

Jozef napsal(a):

Zdielam pohlad p.Saltzmana,
i kritiku p.Schlimbacha.
K textu v blogu by bolo potrebne pridat este nejake zasadne vety:
severoatlanticke imperium,fungujuce cielavedome po vzore Rimskej rise,je vo svojej nejhlbsej podstate imperiom dobyvatelskym,zotrocujucim inych.Sloboda jednych je zalozena na podriadeni a zotroceni,vysavani /klasicky: vykoristovani/inych.
Globalizacia je "uspesna" /neokolonialna/snaha vladnucej kleptoplutokracie ovladnut a vyzmykat dalsie a dalsie krajiny sveta.
Kedze plutokracia totalne a brutalne ovladla "svetove" masmedia,obcan imperia stratil moznost oponovat a branit sa.Branit seba,svoj stat,svoj narod.
Nie tak v Cine a inde.
Kedze Cina a ini sa uspesne ubranili, plutokracia vysavala hospodarske zdroje nakoniec najma z vnutra imperia.

A tak v USA su uz uspory velkej casti obyvatelstva nulove,dlhy velke,praca neista a nadalej mizne.
Europa je v trocha lepsej pozicii.Ked sa vsak terajsiemu ataku "trhov"jednotne neubrani,padne spolu s USA.
Setrit,splacat dlhy mozu len ti,co maju pracu a majetok.
A niet inej cesty sebazachovy,nez produktivna praca.
Bez mocensko-hospodarskeho prevratu nemame sancu trend strmeho padu nasej civilizacie zastavit.

Ale nemame velku sancu fungovat a prezit ani bez globalneho prevratu: na vsetkych kontinentoch musime sa snazit zabezpecit taku vladu,ktora sa neboji robit politiku prezitia,odvaznu i nepopularnu politiku "jedneho dietata",politiku eliminacie konfliktov,sporov,patologie,klucovych nebezpecenstiev,politiku vseobecnych uspor a politiku vseobecneho rozvoja.
Preto si myslim,ze hospodarske systemy typu p.Schlimbacha je nevyhnutne snazit sa uplatnit na celej planete.
Pan Schlimbach!
Dokonca som presvedceny,ze Vas patrioticky etos je mozne a potrebne rozsirit na cele smrtelne ohrozene ludstvo.

Po hospodarsko-politickom prevrate v Severnom Atlantiku.
06. 08. 2011 | 09:51

Xury napsal(a):

Pro Josefa:
vy jste skutečně četl ten Schlimbachův návrh a použil přitom mozek? Pokud si myslíte, že ano, doporučuji zopakovat.
06. 08. 2011 | 10:05

Maximus napsal(a):

Občan Josef K.
23,37hod. Skvělý příspěvek!
06. 08. 2011 | 10:20

antoninovy napsal(a):

Stařečku -

zdravím a chvála Vašemu příspěvku !

Kdyby jsme v roce 1990 začali na baťismu, kde jsme dneska mohli být, uřízly by se penězovody grázlům a vznikajicím mafiím atd.

Poznal jsem Tomíka Baťu osobně, fotografoval jsm i jeho portréty pro jeho sochu, můj táta byl jeho přítel kdysi, byl dobrý, ale pochopil, že tady nemá šanci, tady začala válka o vše, a ten předvoj byli bývalí partajníci KSČ, jejich potomci, lidé z pézetek, a jistě i lidé z bývalé politické státní policie.

Baťa pochopil, že v tomto hnojišti nemá šanci a pak - věk.

Škoda, před časem se zde ozval nějaký pán, podnikatel ze Zlínska a vyprávěl, jak to dělá se zaměstnanci a jak to funguje na baťovském principu.

Věřil jsem, znělo to věrohodně, popřál jsem mu vše dobré, již se neozval a jen doufám, že to tam i nadále tak dobře funguje.

Zdravím

an
06. 08. 2011 | 10:49

Béda napsal(a):

http://www.outsidermedia.cz/Pokles-a-pad-americkeho-imperia--1.aspx

Autor: Paul Craig Roberts
06. 08. 2011 | 10:54

schlimbach napsal(a):

Jozef

díky za podporu :)
06. 08. 2011 | 10:58

stále rebel napsal(a):

Stačí se přečíst první větu:

„Padesát let ekonomického bláznovství.“

z zamyslet se, porovnat například s padesáti lety před. Nebylo to padesát let žádného bláznovství, ale padesát let největšího pokroku, padesát let relativního míru a rozvoje, o dalších padesáti podobných let si západ může nechat jen zdát.
06. 08. 2011 | 10:58

stále rebel napsal(a):

Oprava překlepu - a zamyslet se.
06. 08. 2011 | 10:59

voroshilov napsal(a):

stale rebel:
Zajiste to bylo 50 let miru a pokroku(vice mene)protoze existoval protipol v podobe socialistickeho taboru.
06. 08. 2011 | 11:07

stále rebel napsal(a):

Pro voroshilov.
Nejde jen o mír, první polovina dvacátého století byla i ekonomicky šílená, Dvě války a mezi tím krize, Finanční stabilita také slabá, podívejte se například na inflaci (dolar) posledních padesáti let a padesát let před

US Inflation
http://en.wikipedia.org/wiki/File:US_Inflation.png
06. 08. 2011 | 11:13

Parma napsal(a):

Stařečku, bravo, akorát v té myšlence pokračujte a ještě doplňte o to , jak jsme se u nás po listopadu smáli komoušským heslům o tom, že náš stát uživí jenom práce, jak jsme se mohli urvat smíchy nad jejich pětiletými hospodářskými plány. Jak jsme jásali, že jsme slavně převedli velký podíl tvorby HDP ze strojírenství a výroby do oblasti služeb. Heslo kdo nepracuje ať nejí bylo vrcholem totalitních žvástů. Pan Kuras správně cituje poměr právníků versus technické inteligence v USA. Podívejte se u nás. Kolik vystuduje právníků ( a mnozí v Plzni ) manažerů ( kteří kromě všeobecných pouček o managementu nic neumí) a politologů a odborníků na administrativu ve státní správě. A kolik technických inženýrů, kteří mohou tvořit jádro produktivních firem. Kromě montoven pro Německo už sami neumíme vyrobit nic, ale zato kolik je tu realitních kanceláří, právníků, analytiků a poradců, politologů. Při vší úctě tito nikdy nevytvoří hodnotu, jen administrativně přesunou majetek z jedné kapsy do druhé a nebo analyzují a kecají o ničem. V polistopadovém zápalu jmse ztratili obyčejný selský rozum. A to jsem nepohovořil o rozkradení továren úspěšných po staletí a vyrábějících věci, které jsou pořád potřebné.
Tím nechválím komančské hospodářství, prosím nenadávat. Ale blbí jsme byli dost
06. 08. 2011 | 11:16

Pípa napsal(a):

Západ není ztracen, jen se přemístil na východ. Myslím jeho odkaz. Číňané jakmile se zmohli, tak se začali chovat jako Američané. Lemtají Coca Colu, jezdí v autech, kupují a užívají. Totéž je vidět i u ostatních vycházejících národů. Satelit jim to ukázal. Mám obavy, že to, co běžného zmohlého Číňana nebo Inda nejvíce ze satelitu zajímá, jsou telenovely.

"John Brown mrtev jest a tělo jeho tlí,
jeho duch však kráčí dál."
06. 08. 2011 | 11:16

voroshilov napsal(a):

stale rebel:
Presne valky hnali dopredu vedu a pokrok,ruzne krize kap.sveta jenom formovali mineni verejnosti ze socialismus je spravna cesta.I kdyz nekteri blbove poslouchali jenom propagandu te sve spravne strany na kazdem berehu Atlantiku...
06. 08. 2011 | 11:26

Carlos V. napsal(a):

Mame za sebou desitky let politickeho, sociologickeho a ekonomickeho pokusu.

Pokusu o welfare stat, rovnou demokracii a velmi humanni pohled na svet.

Na pocatku se zdalo, ze takovy system by mohl fungovat. System zil z minule efektivity a jednotlive skupiny spolecnosti jeste neumely vy/zneuzivat noveho systemu.

Behem desitek let jsme se posunuli dale. Politici se naucili uplacet "svoje" skupiny volicu, pouzivaje sofistikovanych marketingovych metod. Byt to melo za nasledek vysoke vydaje a nizke prijmy a zejmena niykou efektivitu, politici ruku v ruce s bankeri vnutili obcanum myslenku, ze dluzit je normalni.

Zaroven se politikum i bankerum zdarne podarilo odideologizovat politiku. V popredi zajmu jsou marketingova pozlatka bez obsahu. Tim se podarilo politiku ocistit od myslenek a vnutit obcanum pozici spotrebitelu.

Politici totiz zcela pochopili slabiny rovne demokracie. Jiz se nesnazi presvedcit obcany myslenkou, nebot na ne reaguje jiz jen mensina obcanu. Vyuzivaji konyumentskou povrchnost vetsiny obcanu, kterym prodavaji socialni vyhody/ci nizke dane metodu 2+1 zdarma.

Jiste, ydanlive stale existuje pravo/leva polarita. Jeji obsah je ale dnes mizivy, asi tak jako dnes malokdo vi, ze Sparta byla klubem delniku a Slavia stredni tridy...

Misto reseni opravdovych problemu s efektivitou jsou hledany a nalezany yastupna temata. Jsou to zejmena ruzne spolecenske otazky (ted treba homosexualove, Sumava, volba preyidenta atd...), jejichz "reseni" ma zamestnat spolecnost.

Kudy dal ? Je treba se podivat do minulosti, kde se stala chyba. Reseni bude urcite ve zvyseni efektivity, a zcela jiste umenseni prav nekterych tak, aby vysledkem byla konkurenceschopnost vuci svetu.
06. 08. 2011 | 11:34

voroshilov napsal(a):

Zapad prohral?Jak se to vezme...
Diky otrocke praci cinskych a africkych delniku muze kazdy prumerny stredostavovsky malomestak mit levne auto,"prave" najky a pocitac za babku.
Nezapominejte na predvalecnou bidu a povalecny nedostatek,dnes muze kazdy letat aerolinkami,kdysi takovy luxus se rovnal jizde na oceanskem parniku.
06. 08. 2011 | 11:40

Carlos V. napsal(a):

voroshilov:
dnesni luxus ... to se nam to zije, kdyz nam lidi pujcuji.

Aplikovatelne nejen na nektere spolubcany, ale na cely Zapad.

Spoluobcane konci bez domu, auta, s obstavenym platem. Jak dopadne Zapad ?
06. 08. 2011 | 11:45

trpiš napsal(a):

Parmo, správně konstatuješ, že hlavní problém je ztráta zdravého rozumu, Asi už dnes nikdo nepochopí že:
- Nemáme ropu a uživí nás jen práce s přidanou hodnotou
. máme - li něco na dluh nemáme ve skutečnosti nic
. pokud někdo nezaplatí dluhy, jen parazituje na svém okolí, a tedy na nás všech
- právníci, realitní makléři, účetní a daňoví poradci nevytvoří hodnoty, jen maximálně administrativně pomohou státu vybrat daně. Stále se měnící daňová a administrativní pravidla jen tvoří další zmatek
- Co to je, když ministerstva zastavují stavby silnic apod, aby ušetřili na mandatorní výdaje, tedy na podpory nezaměstnaným, kteří nemají práci protože se nestaví.
- Stavět musíme to co potřebujeme a ne to, na co přes úplatky seženeme dotace EU
- makléři právníci, úředníci, apod. nevytvoří přidanou hodnotu

A podobně, jistě těch nesmyslů najdeme všichni víc
06. 08. 2011 | 11:47

antoninovy napsal(a):

Schlimbach - pane, zdravím a oceňuji Vaše přispěvky -

nějaký čas jsem pobýval na Manhattanu a tam jsem se dozvěděl, že 9 z deseti tamějších graduovaných občanů jsou - JURISTI.

Představte si to !

Pak se nemůžeme divit, že i běžní citiziens v NYC mezi sebou hovoří jazykem juristů, včetně manželských a jiných párů.

Pamatuji si, když mi přítel Steve svěřil řízení svého VW, jak jeho dědeček říkával, synku, koupil jsi si tedy Hitler Wagen, no tedy, byla to tuším silná verse 1600 ccm a s automatem, věru dobrý vůz, a Alison, jeho tehdejší družka se ho zeptala - Steve, are you sure, you know, what you are doing ? a s takovým mrazivým akcentem, že jsem se oklepal.

Nakonec však měla pravdu, když jsme se řítili po highway pryč konečně z NYC do Pennsylvanie a mountains, no řítili, 90 mph, tak jsem hodlal přeřadit, nějak mi vypadl princip automatu, a vklouzla mi tam zpátečka.

Nechápu, jak ten hitlerwagen a jeho gearbox to dovolili, snad to byla pomsta za Sudety, prostě v té rychlosti tam byla najednou zpátečka.

To se nedá vypovědět, to bylo takové kvílení pneu a všeho,že jsme všichni ustrnuli a pochopitelně i ten vágen zastavil. Jen jsme zírali.

Alison opakovala, právnicky, čistě a jasně - Steve, are you sure, you know what you are doing ?

Nu, přesedli jsme si a Steve místo mne pokračoval v řízení.

A měla pravdu, lidsky i juristicky.

Salut

an

P. S. Steve mi sdělil tajné poselství, které mu řekl umírající dědeček - Never buy in retail ! Předávám důvěrně dál, poraďte si sami.
06. 08. 2011 | 11:48

voroshilov napsal(a):

Velicenstvo,asi jste mne spatne pochopil...
Dluhy se delat nemaji,nikdo vas nenuti bezet do banky a brat pujcku na dovolenou nebo hypoteku kterou budete splacet 30 let.
Jak dopadne Zapad?
V podstate dobre,bude vic etnickych skupin, kultur a nabozenstvi,prijde novy nacismus komunismus nebo jiny -ismus,vsechno se urovna a slunce bude kazdy den vychazet na vychode a zapadat na zapade,nekolik tisic nebo milionu let spolecenskych protuberanci nez lidstvo zanikne jako biologicky druh.
06. 08. 2011 | 11:54

Kvakin napsal(a):

Soudruzi vojáci !
kapitál se potácí ...
Už berem Varšavu a šturmem na Berlín
Wall Street se chvěje
Teď nejsme ničím, buďme vším !

Marat Eculover
06. 08. 2011 | 11:55

ghándí napsal(a):

je třeba si v těchto dnech neustále připomínat slova soudruhů paroubka, sobotky a dalších osvícených socanů o tom, že dluh čr je v porovnání se zeměmi EU malý a proto se můžeme dále zadlužovat. strašení ODS prý bylo falešné.
06. 08. 2011 | 12:22

Ajta napsal(a):

Nebýt plutokratických sabotáží, přemnožené a přelidněné země bez surovin jako Čína (komunistická !) a Indie by se leda tak zadusily vlastními zvratky, k čemuž nejspíš dojde tak jako tak.
http://existentialistcowboy.blogspot.com/2008/07/bush-srs-faustian-bargain-with-china-or.html
Spoločnosť pasívne riadená voľným trhom a slobodnými voľbami, táto neorganizovaná demokracia je vždy porazená organizovanou chamtivosťou.
http://jdem.cz/dhyh9
06. 08. 2011 | 13:16

Trpiš napsal(a):

Ghándí, nech už toho napadání levičáků, dnes už je to naprostý nesmysl, kdo je vlevo a vpravo a naši politici jsou stejní haj-zlí-ci jeden jak druhý. Opravdu je čas přemýšlet o tom, že celá západní civilizace jde do kytek a jak s toho ven. Jsi přesně jako bývalí straníci, kteří měli jasno, že za vše můžou imperialisti a hotovo, akorát ty jsi asi modrý se stejnými kecy
06. 08. 2011 | 13:16

donal napsal(a):

dobrej článek na blogu musim jen souhlasit se spisovatelkou

Rubikon už byl překročen není návratu zpět jen cesta vpřed inflace -zničení spouty životů
06. 08. 2011 | 13:17

Karel Mueller napsal(a):

Schlimbach:

Zdravím Vás. To, co jste tak brilantně rozepsal, jsem konstatoval jednou větou. A samozřejmě, různé aspekty tohoto procesu tady konstatujeme již léta.

Ale líbí se mi, jak to autorka shrnula. A pak si uvědomte jednu věc: Díky své pozici nemůže říct úplně všechno a také nemůže otevřeně říct, že loď pluje na skálu a je třeba je zcela otočit. A tak také jí navrhované řešení nutně musí být jen částečné.

Nakonec to píšete i sám: Aby jste mohl vůbec s danou situací dělat, tak musíte mít koncepci rozvoje ekonomiky. Máte vůbec nástroje ji udělat? Stát nekontroluje ani své finance a ekonomická páteř je v zahraničních rukou. I české - formálně - firmy jsou součástí mezinárodního byznisu a nikomu nemůžete zabránit ve vývozu kapitálu.

Mezi Čínou a západem je jeden kardinální rozdíl. Čínští finanční oligarchové a čínské korporace podléhají vedení státu (samozřejmě jsou oligarchové jeho součástí) a ten pak může dělat koncepci rozvoje Číny. A také ji dělá a Čína letí nahoru. A nejen Čína.
06. 08. 2011 | 13:20

ZM napsal(a):

Hospodářský pokles "západu" je způsoben taky tím, že mnoho firem přesouvá část výroby na "východ", např. protože je tam levnější pracovní síla,aa i při započtení nákladů na přepravu se to prostě vyplatí. Vizí mnohých bylo to, že nechají výrobky vyrábět tam, kde je levná pracovní síla a budou je prodávat za relativně vysoké ceny tam, kde je obyvatelstvo s vyšší kupní silou. Ovšem realita je taková, že tím, že velká část firem přesunula výrobu, tak jim klesly náklady a tak v důsledku konkurence snížily ceny.

Ještě k tomu, jak Kuras píše, že za 30 let se v Číně zvýšil počet lidí, jejichž příjmy jsou nadprůměrné. Chtělo by to doplnit třeba údaj, o kolik vzrostl počet obyvatel Číny za tu dobu.
06. 08. 2011 | 13:22

Občan Josef K. napsal(a):

To přírodovědec. Díky, větší díl práceš jste udělal Vy. Samozřejmě jsem knihu nečetl, stejně jako vy jen některé recenze. Nešlo o tu knihu. Jsem však přesvědčený, že neustálé upozorňování na nepoctivost je nezbytné, zvláště v zemi, kde si většina lidí zdroje neověřuje, nebo zdroje nejsou vůbec uváděny, kde média ńedodržují elementární slušnost nezbytnou pro veřejný prostor, popř. se většinové obyvatelstvo stává obětí manipulace díky absenci jazykových znalostí. Byť i ta ruština, které některé generace jakžtakž vládnou, by mu mohla stačit.
06. 08. 2011 | 13:26

Béda napsal(a):

ghándí,

ODS strašila dluhama? Kdy? V době kdy tunelovala, likvidovala základy ekonomiky, utíkala cílevědomě před právním státem a reciprocitou ve vztahu věřitel - dlužník? V době kdy metodou spálené země budovala vrstvu oligarchů - budoucích vládců?

Že jsem si nijak nevšimnul.

Carlos V.,

ano, dluh je systémová věc moderního způsobu žití na západě. Korupce - až na zcela ojedinělé výjimky u některých států - (sem patří i tzv. volební sponzoring, taktéž lobbing)coby způsob maximalizace zisku, vláda finančního kapitálu živícího se vytěžováním dluhů se staly nedílnou součástí fungování západního systému.
06. 08. 2011 | 13:28

Cestovatel napsal(a):

antoninovy:

Naom Chomský je přitroublý marxista. Jeho bláboly o politice mají asi takový smysl jako slova jeho uplně tupého kámoše Cháveze že život na Marsu zničil kapitalismus.

Chomský je uznávaný vědeckými kruhy v lingvistice a u tohoto tématu by měl zůstat. U politických témat ze sebe svými radikálními názory dělá b_ba
06. 08. 2011 | 13:29

ZM napsal(a):

Možných úvah o budoucím vývoji je víc. Např. tato- jestliže v Číně, Indii atd. v budoucnu vzrostou platy tolik, že budou na srovnatelné úrovni s platy v "západních" státech, tak se firmám přestane vyplácet dopravovat levnější výrobky přes půlku světa. Další faktor je vzrůst ceny ropy a tím vzrůst ceny za přepravu.
Kam by potom dodávaly firmy z Indie, Číny atd.? Na jejich trhy?
06. 08. 2011 | 13:32

Béda napsal(a):

ještě dovětek,

je tragikomické, když bankéři a finančníci, kteří stáli u základů většiny dluhů i krize, vnucovali státům i jedincům "léčivé" půjčky, filosofují, rýsují grafy a upozorňují dnes na škodlivost dluhů - těch dluhů jež jsou nedílnou součástí a pracovním nástrojem jejich podnikání.
06. 08. 2011 | 13:36

voroshilov napsal(a):

ZM:
A to z jake radosti jim maji vzrust platy?
Jak makali za misu ryze a polevku tak i budou!
To zbozi ktere vyrabeji neni urceno pro ne ale pro nas.
06. 08. 2011 | 13:37

Xury napsal(a):

Pro Bédu:
"bankéři a finančníci, kteří stáli u základů většiny dluhů i krize, vnucovali státům i jedincům "léčivé" půjčky" - vy jste na těch jednáních byl, že o tom tak zasvěceně píšete?
06. 08. 2011 | 13:48

voroshilov napsal(a):

Nechapu proc maji vsichni tak nahnano z te Ciny?
Cina nikdy nebyla a nebude svetova velmoc.
Velky problemy s ekologii,prelidnenosti,demografickym zvratem ve prospech muzske populace.
Naprosty nedostatek socialniho statu.
Prilis odvazne zbrojeni a kosmicky program ktere vysavaji nezbytne devize.
Druhy SSSR nebude,souzi,netreba bylo tak brzy zavrhnout Maove uceni.
06. 08. 2011 | 13:50

Kousal napsal(a):

Voroshilove a ZM, jste oba ještě normální,???
Prostě číňani makají a proto jim roste ekonomika a mají peníze na to, aby si postupně zkupovali celý západ. Až jejich průměrné platy budou takové jako v Německu, tak bílá rasa už bude pod drnem nebo jim budeme dělat otroky v jejich fabrikách.
Myslet si že my jim budeme konkurovat tím co je přidanou hodnotou vytvořenou našimi právníky, daňovými poradci, konzumenty drog, gamblery a výherními automaty, realitními makléři a tím že všude vystavíme billbordy na něco, a v neposlední řadě našimi úřady, institucemi a politickými stranami, může jen blb.
Je to tak těžké pochopit ??!!. Musíme taky makat, ale to už se nikomu nechce, to je přece ošklivý komunistický přežitek
06. 08. 2011 | 13:51

Xury napsal(a):

Pro voroshilova:
najděte si vývoj mezd v Cíně.V některých oblastech je minimální mzda ne úrovni Bulharska. Kromě toho mzdy velmi rychle a každoročně rostou, což je jev na který si zaměstnanci rádi a rychle zvyknou,i když se změní podmínky. Konečně některé firmy se už vrátily zpět do Evropy resp. USA, jiné odchází do Vietnamu (10x nižší mzdy), Indie nebo Indonésie.
06. 08. 2011 | 13:51

voroshilov napsal(a):

Kousal:
Prej pomaha studeny obklad na hlavu nebo acelpyrin!
Xury:
Kde tam rostou mzdy mimo velke metropole?
U obsluhy velky vodni prehrady Tri soutezky?
06. 08. 2011 | 13:57

XXXVVII napsal(a):

Pád západu způsobila demokracie.
06. 08. 2011 | 13:58

Joe Ratata napsal(a):

Tím že Čína kupuje západní dluhy,podřezává naopak větev sama pod sebou.Taky nemusí dostat nic.Musíme ovšem mít kvalitní vědce a techniky a vyrábět tolik kvalitních zbraní,aby až padne na hubu,nedostala chuť řešit své problémy válkou.
Kam může mířit velký růst jme nedávno názorně viděli na Keltském tygru,ze kterého je zase jenom kotě.
06. 08. 2011 | 13:59

ZM napsal(a):

Kousal - spíše nejste normální vy. To že se tady určitá část občanů přiživuje na tom, že pracují v reklamě, nebo že provozují "výherní" automaty atd. ještě neznamená, že ostatní lidi nemakají. V každým státě se někdo přiživuje na reklamě a podobným byznysu, i v Číně. Nebo si naivně myslíte, že všichni milionáři v Číně nejdřív makali rukama? Co se týká např. ČR,jsou tady např. japonské, korejské nebo thajvanské firmy, takže ta "žlutá" rasa už to tady částečně "ovládla". Např. v Nošovicích u Ostravy ma fabriku Hyundai.Ale hodně lidí maká např. v německých firmách.
06. 08. 2011 | 14:01

tytyty napsal(a):

Můj dojem ze zdejší diskuze:
Kdybych byl já, na tom jako většina zdejších diskutérů, nečetl bych cizí blogy.

Neváhal bych a napsal bych si vlastní.
06. 08. 2011 | 14:01

ZM napsal(a):

voroshilov - Jižní Korea byla taky v minulosti poměrně chudý stát a v současné době patří mezi vyspělé ekonomiky. Přece jen ale je to tam jiné než v Číně. Co se týká Číny, tak je tam velký rozdíl mezi městy a venkovem.
06. 08. 2011 | 14:05

santawizard napsal(a):

Sunday:ne já pracuji tady na blogu.Vaše krize je moje krize!Vaše prosperita je moje prosperita.
06. 08. 2011 | 14:08

ZM napsal(a):

Joe Ratata - to je právě ta okolnost, proč není v zájmu Číny, aby klesla hodnota dolaru. Čína má totiž velkou část dluhopisů USA.
06. 08. 2011 | 14:08

voroshilov napsal(a):

Cina nebojuje,neresi krizi valkami jak USA-oni jsou konfucianci,vyuzivaji"mekkou silu".
A kvalitni zbrane jsou k nicemu kdyz v Americe a Zapadni Europe uz temer nikdo neumi bojovat.A take neni komu-povinna vojenska sluzba je zrusena,cerni se na to vy...,hlavne vic masirujte za prava gaju a feministek.
06. 08. 2011 | 14:16

Xury napsal(a):

Pro voroshilova:
růst nominálních mezd v letech 2000-2009 byl cca 18% (12,6 reálně - viz ILO). To znamená, že za se těch 10 let skoro zpětinásobily. Průměrná roční mzda je nyní v Cíně téměř 5000USD (cca 85000 Kč). Pokud si myslíte, že ten průměr dělají jen velká města, je to vaše věc.
06. 08. 2011 | 14:18

Joe Ratata napsal(a):

ZM
Jsem přesvědčen,že Čína kupuje dluhy Západu je proto,že se chvěje obavou,co by s ní bylo,kdyby Západ neměl na to,nakupovat v Číně.
Mnohem nebezpečnější se mi jeví,to její skupování západních firem,čímž se dostává ke špičkovým technologiím.A nejen to.
Tím,že na Západě bude zaměstnávat hodně lidí,bude moci vydírat tamní vlády a svoje zboží už nebude muset vozit z Číny a vystavovat se tak možným ochranářským opatřením.
06. 08. 2011 | 14:19

šlapka napsal(a):

Existuje pojetí "čistého" vztahu kapitál a práce - ve smyslu utilitárním/co nejefektivnější alokace kapitálu při co nejmenších vedlejších nákladech (např. "cena práce"), ale jen a pouze za předpokladu ideálnětypických podmínek - což je fikce, anebo iluze. Bohužel se stále najdou pomatenci, kteří věří v to, že blahu lidstva stojí v cestě pouze jakési malé vředíky, které když se z těla soudobých konstelací globalizovaných společensko -politicko - hospodářských "market makerů" vyříznou - že nastane "zlatý věk kapitalismu".
Přitom ale dochází k naprostému opaku - vředíky se zvětšují a začínají mokvat.
Jak je to možné ? Vždyť jsme to přeci mysleli dobře....libaralismus, volný trh , privatizace /tedy "zonace společnosti" - včetně zón Zákazu vstupu !!!/...to vše mělo napomoci léčbě. Kde se stala chyba ?

K článku :
Banky vždy budou půjčovat na základě nenárokových modelů. Pokud se razantně nezmění systém celého koloběhu financí. Takže hořekování nad zárukami je zbytečné - je to informace navíc.
Jiná věc je alokace za účelem spekulativních zisků...ale tam bych neřekl, že Čína je nějaká panna - je to spíše vlk v rouše beránčím /disproporce přístupu ke kapitálu via soukromé a státní firmy, zadluženost na vrub developersko-drobnoinvestiční bubliny.../. Takže opět polopravda./"přímý kontrast" /
(další věcií jsou spotřebitelské stimuly via vládní politika v Číně - jak přímé /na zakoupení auta, ledničky.../, tak nepřímé - právě ony podpory " investic do nemovitostí, které nikdo neobývá".)

Kašpárek bubnuje " konec Západu se blíží " - ale je to lež.
Fundamentálně je Západ na tom stále dobře - vojenská síla, ekonomická síla, přístup k potřebným zdrojům energií, potravinový a kulturně civilizační market maker...
V čem může selhat a co jej může rozložit je...a o tom není v článku téměř ani zmínka - rozpad sociální koheze. Ztráta ideje, že věci mají smysl nejen z hlediska "urvi co můžeš a po nás potopa", ale že jde o transcedentální přesah člověka směrem k druhým lidem a to ve smyslu kantovkého pojetí liberalismu /člověk je cílem, ne prostředkem/ a moderní dělby práce.
Alespoň ve smyslu "etnocentrickém", když už na antropologický není vhodná doba.

Pokud se vytratí tento náboj - pak se budeme skutečně sinaizovat...zatímco - a teď si držte bejsbolové čapky i burky...zatímco Čína se bude euroamerikanizovat !!!
A to i ve směru oné sociální koheze (Čínu větší sociální otřesy teprve čekají..ale pod regiony to již bublá...).

Že je nadbytek právníků a ekonomů ?
Ano - věcně to koreluje s tím, že je nadbytek peněz, financí, finančních derivátů...
Tedy mimo oblast fyzické ekonomiky - tam je jich mnohdy nedostatek.
Ale ekonomové a právníci přecí nejefektivněji alokují kapitál / a bynky - ale to jsou titíž lidé/....na rozdíl od těch, kteří kapitál využívají "jen" k tvorbě spotřebních statků.

/pokračování a současně závěr následuje/
06. 08. 2011 | 14:23

šlapka napsal(a):

Pokud Evropa ztratí svůj sociální kapitál - tak ve zlých dobách peak oilu, čínské orientace na domácí firmy (dtto asi budou postupně následov i další emerging markets) a vlády lumpen elit...vytratí se další fenomen Evropy - a sice, že se lidé vždy dokázali uskrovnit a nějak přežít...ale měli pocit, že (ať už z takových či makových důvodů) to má nějaký hlubší vnitřní obsah - ty jejich útrapy - že "to stojí za to" - že ta idea, kterou chtějí žít...že ta jim " za to stojí".

Jaká je ta idea dnes ?
Ošukat co a koho se dá, vychlastat co se dá, sežrat co se dá a ukrást co se dá...

Ti, co tohle hlásají, ti, co to trpí a podporují a ti, co to dělají - ti patří za mříže/zejména ti, co to dělají ve velkém/.
Za mříže evropského Guantanama - tito jsou totiž Al Srajdou .
Proti Al Srajdě je Al Kajda jen bezvýznamnou epizodkou v historii, šmírákem, plackou na klopě a nickou.
-------------------------------
Čaues, flagelanti !

P.S. Ty dluhy jsou jen nulama a jedničkama na hard discích. To, že se fetišizovaly do podoby, kdy je " S nesmírným odhodláníma chutí CHCEME splácet"....to je na pováženou. Zejména pokud přece /pokud nejste padlí na hlavu/ musíte vědět, že je NIKDY (pokud tedy nechcete sociální bouře a války) v rámci dnešních politicko-společensko-hospodářských struktur nesplatíme.
Pokrytectví je horší než lež. Lež se dá napravit...když si ji přiznáme.

Doba je v tomto ohledu zralá na Solonovské odbřemenění.
Pokud by paralelně došlo k zavádění Kleisthenovkým reformám - deparcelizaci zájmů - jejich metamorfoze na zájem skouečně obecní - bude jen dobře.
Pokud vše bude doprovázeno efektivním bojem za co nejvyšší míru symetrie ve sdílení informací /v článku zmiňovaná "přísně hlídaná autorská práva na vynálezy" jsou v dnešním světě k smíchu/ - bude ještě lépe.

Diclosure :
Tuto knihu si nepřečtu. Ostatním doporučuji raději Stiglitz : Jiná cesta k trhu a vše možné i nemožné okolo solonovaských a kleisthenových reforem.
06. 08. 2011 | 14:23

dexx napsal(a):

Heslem dne je trh bez přívlastků a tedy regulací a kapitál se chce kumulovat a kumulovat. Tedy přesunout se se zemí, kde vznikl, do zemí jiných, pokud to jeho kumulaci pomůže. A technologie, které jsou de facto národním bohatstvím, vzít s sebou... A neplatit daně nebo je platit co nejnižší.

A v rámci fungování neregulovaného trhu bez přívlastků je kapitál ochoten a schopen si zaplatit pomocné elity (v ČR modří politici), aby hájili jeho zájmy zákony na míru. Např. snížení daní nejbohatším, zrušení daní z dividend akcií (už tak jedny z nejmenších v Evropě), totální výprodej národního bohatství pod cenou, útlum výroby potravin v nějaké zemi, aby tam získal trhy, privatitzace všeho, v čem se točí nějaké peníze, třeba zdravotnictví. Jestliže se kapitál nadměrně kumuluje na několika místech, někde musí chybět. Proto ty desetitisíce bezdomovců a jiné plošné zbídačení lidí. Protože také největší zisky vznikají spekulacemi, přesuny, ne výtvorem hodnot. A zisk ze spekulace musí někde chybět. Navíc, kdo hrál někdy monopoly, musí vědět, že když se kapitál nakumuluje příliš, jedni jsou seuperbohatí a druzí nemají na nákup základních potřeb, oběh peněz(kapitálu) se zpomaluje až zastaví a normální ekonomická pravidla přestávají platit. Systém se sežere sám...

Paradoxem je, že systém tuto spirálu sám zastavit nemůže. Protože diskrétní elity se nevzdají dobrovolně ani částečky svých velkých zisků a podplácení zákonodárců se jim, díky objemu jejich zisků, vyplatí! Na jejich lobbying oni sami pohlíží jako na normální podnikatelský záměr.
Panu Bakalovi se v ČR zrušení dividend z akcií také bohatě vyplatí, přestože si TOP a ABL koupil za 30 milionů Kč. (Byť v tomto ohledu šlo také ze strany ODSTOPABL o malou domů, protože tyto strany vlastní anonymní akcie na své financování. Není tajemstvím, že u ODS to jsou např akcie LČR nebo těžebních firem, které v rámci "reforem" od LČR odtrhli už dříve.) Přesto, že tomu nákupu zákonodárců (a to je ZÁKLADNÍ problém USA, kde právě tento nákup umožnil nárůst dluhu a znemožňuje ozdravení!) většina lidí říká korupce a podvod. V dnešním globalizovaném světě má kapitál a lidé za ním stojící, jiné zájmy než lidé v jejich mateřských zemích.

Tomuto trendu by do značné míry zabránily zákony, např. odvolatelnost poslanců - nebylo by možno za peníze od "sponzorů" ihned po volbách přestat plnit svůj volební program a tak volby učinit zbytečnými! Poslanci nebo strany, které by udělaly to co Melčák nebo Pohanka nebo dnes VV-ABL, které opustily svůj program kompletně, by se tam neohřáli. Zákon o obecném referendu by nedovolil krdeže napříč politickým spektrem nebo např. koropci většiny zákonodárců ze zahraničí - např. co se týče cizí základny. Pokud by občané ČR mínili, že cizí vojenská základna, privatizace zdravotnictví ala USA apod. není v jejich zájmu, odmítli by to (jako ve Slovinsku, kde obecné referendum existuje). Zákon o prokázání původu majetku politiků a jejich rodin, je jasný. Zrušení doživotní imunity také. Anonymních akcií, zákon o státních zakázkách, státní správě (aby na ministerstvech nepracovali odborníci bez vzdělání (Dobešova souložnice, placená, včetně statisícových odměn za čtvrtletí, z daní všech občanů nebo bývalá Nečasova, jsou pouze smítky), zákon o financování politických stran (strany s bpohatými sponzory, jejich zájmy hájí na úkor většiny občanů mají neomezené zdroje na vymývání mozků před volbami), o rovném přístupu v předvolební kampani do sdělovacích prostředků, kde se bude mluvit o volebních programech, postupech, návodech řešeních a kde nebude dovoleno strašit, jsou jasné taky. Část lidí je nutno přesvědčit, aby volili proti sobě. Toho se dociluje znechucováním lidí (ti druzí jsou stejní, my kradem, ale oni BY kradli také), strašením a bojem proti neexistujícímu nepříteli, který se vždy vytvoří (když jsem pro privatizované zdravotnictví, pomstím se tím komunistům, kteří pradědečkovi před 60 lety ublížili a když neublížili, nemohl jsem cestovat, byť zničím sebe i budoucnost svých dětí - proto jsou tyto pocity modrými zloději v ČR pečpivě udržovány pěstovány - je to nejlepší investice do jejich politické budoucnosti) anebo okamžikem příslušnosti k těm "úspěšným" , alespoň po několik vteřin, kdy lístek propadává otvorem.
06. 08. 2011 | 14:24

dexx napsal(a):

Myslím, že je jasné, proč pro ODS (a její klony TOP a ABL), jakož pro jejich spojence v minulých vládách Lidovce a Zelené bylo a je napsané výše nepřijatelné. Do značné míry by se tím zabránilo politické manipulaci, úplatkům za služby a krádežím (dodnes si pamatuji, jak Bursík na otázku novináře, že opustil svůj volební program za funkci ministra, v rozpacích mektal, že obecné referendum Zelení před volbami měli ale zároveň tak trochu neměli! na mysli.) Což nemohla zvláště ODS připustit!!

Čili tuto spirálu, strhávající Západ ke dnu - např. Za Clintona jakžtakž vyrovnaný US rozpočet roztočil Bush válkami, které posloužily jako business bohatých US finančních a zbrojařských korporací a obhajoba zájmů US těžebních koncernů ve světě, kterou by si normálně, kdyby nebyla placena z peněz daňových poplatníků, tyto koncerny nemohly dovolit zaplatit. A současně "dočasným" snížením daně nejbohatším, takže ze svého zisku na úkor daňových poplatníků rozpočtu odevzdaly ještě méně, zatímco na politickou korupci zbylo více. Výroba a technologie se přesouvaly jinam, sídla korporací v USA platila ze zisků méně a méně. A spirála se roztočila. Dočasnost nízkých daní trvá dosud. Vyplatí se totiž platit zákonodárcům kampaně a požitky, než daně zvýšit na "normál". Ne státu nebo jeho lidem, pouze kapitálu. A ten si zákony dnes dokáže koupit - což je jedna z učebnicových ukázek, jak funguje trh bez přívlastků. :-) Je tedy jasné, že odshora změna nepřijde a přijít nemůže. Pokud stát zkrachuje, doplatí na to přímo nebo nepřímo 95% jeho lidí. 5% tento stát může opustit nebo jsou tak majetní, že žádný výkyv "trhu" pro ně neplatí a proto budou pokračovat ve žranici až do konce.
Je tedy jasné, že změna musí přijít zezdola. Jako v 89tém. Nebo na Islandu. Např.

V 89tém jsme cinkali klíči, abychom se měli líp. 20 let odváděl pozornost od modrých krádeží opožděný boj proti komunismu, proti nepříteli, který prakticky neexistoval. Většina papalášů využila know how, začala podnikat a oni nebo jejich děti vstoupili do ODS.
Dnes velká část živnostníků i středních podnikatelů chápe, že budoucnost není v rozkrádání státu, zadlužování díky sanaci modrých krádeží, v likvidačním DPH nebo masové nezaměstanosti a bezdomovectví. Pokud lidi nebudou mít peníze, nebudou mít ani oni tržby a zkrachují. Pokud se kapitál kumuluje pouze v několika rukou, utlumí se peněžní výměna a doplatí na to všichni. Nemusí se bát pouze rodinné firmy politiků, přisátých na několikanásobně předražené státní zakázky. Ovšem normální lidé se tam mezi ně nedostanou. A že současné zlodějiny a zločiny neomlouvají události před 40ti nebo 60ti lety.

Něco mi ale říká, že strašení místo reálného programu a navíc v tváří v tvář s ekonomickými zločiny a krádežemi, které páchají modří parazité dnes už zcela veřejně a ani se je nesnaží zakrývat, jednou přestane na lidi přes propagandu v koupených sdělovadlech za peníze Bakaly a druhých, platit!
06. 08. 2011 | 14:24

Karel Mueller napsal(a):

Kousal:

Také je dobré mít elitu složenou z mozků. Těch skuečných a nezkorumpovaných.
06. 08. 2011 | 14:34

Xury napsal(a):

Pro Karel Mueller:
úžasný nápad. Kdo provede ten výběr?
06. 08. 2011 | 14:37

Kousal napsal(a):

XURY,Voroshilove, Joe Ratata, ZM a ostatní, opravdu jste takoví ......

Malý výhled do budoucna: Čecháčekk přece nebude pěstovat brambory za pár korun tak raději půjde na pracák. Jinej třeba dělá průzkum veřejného mínění, reklamu, realitního makléře, právníka atd a manželku má na úřadě.nebo modelku, nebo moderátorku či herečku v blbém seriálu Postupně se po textilkách, strojírenství aj stanou proti číně konkurence neschopné i další podniky, až někdo zjistí, že i ty Škodovky vyrobí levněji v Asii. Takže prodáme číňanům ČEZ potom letiště,a nevím co ještě máme, ale pořád to nebude stačit ani na úroky z dluhů. Mezitím ještě 4 x zvedneme daně a tím budou z dalších lidí nezaměstnaní a bezdomovci.
Číňani budou makat za hrstku rýže,a ve špatných pracovních podmínkách ale občas budou třeba i stávkovat že chtějí větší mzdy, ale v číně není ta správná demokracie tak to vždy nějak potlačí, a jak poroste ekonomická síla, tak jim i budou zlepšovat životní úroveň. Postupně převezmou další výrobu včetně těch škodovek a toho našeho ČEZU a letiště.

Teď ta strategická otázka: - kdo myslíte že děle vydrží s dechem.
Už se vzpamatujte a přestaňte ze sebe dělat bl.y.
06. 08. 2011 | 14:39

Xury napsal(a):

Pro Kousala:
koukám, že vy už jej ze sebe dělat nemusíte.
Možná vám uniklo, že Škodovky se už v Cíně montují. Kromě toho už jsem psal, že Číňani už za misku rýže nepracují.
06. 08. 2011 | 14:42

voroshilov napsal(a):

Kousal:
Politiku zdejsich nezodpovednych vlad na Cinany nehazejte.
Oni delaji to co je pro ne vyhodne(stejne jako amici,rusove,nemci...)jak se tomu da branit reste sam se svoji demokraticky zvolenou vladou.
Oni se assimiluji,jako Vietnamci a Mongolove v Cesku,a za 10-20 let(vam uz to bude jedno)se stanou prirozenou soucasti kulturniho a spolecenskeho zivota.
06. 08. 2011 | 14:47

Joe Ratata napsal(a):

dexx
Naprosto výstižné!I kdybych to uměl,líp bych to nenapsal!
06. 08. 2011 | 14:52

Stařeček napsal(a):

je mně líto, ale v této zemi už není síly, která by to dala do pořádku. Jediná možnost je, že pořádek udělají velké země a my se s nimi svezeme, nebo splyneme. Veškeré možnosti byly promarněny, i když si vlastně ani nevzpomínám, jestli byly vůbec nějaké. Bude to velmi bolestné a jediní viníci jsme my sami. Individualismus je cesta do hrobu. Tam kde není společný cíl, tam je jenom zmar. Platí to stejné v rodině, v podniku i ve státu.
06. 08. 2011 | 15:11

Pípa napsal(a):

Společnost, která vynáší do nebe právníky, potom zase právníky, dále vzhlíží k "ekonomům" a jiným šarlatánům, živících se plácáním hubou a přezírá technické inženýry je odsouzena k zániku. Dobře jí tak.
06. 08. 2011 | 15:16

šlapka napsal(a):

ad Čína a platy/Xury a jeho miska rýže/
1. povídání/některá čísla viz mapka - pozor ! jde o juany - ne USD !!!/
http://online.wsj.com/article/SB10001424052748703849204576302972415758878.html
2. čísla
http://www.chinadaily.com.cn/china/2010-05/13/content_9842411.htm
http://www.q2hoo.com/2010/07/average-salary-in-china.htm

3. interpretace čísel "blízká" realitě/graf rozložení mezd/
http://www.averagesalarysurvey.com/article/average-salary-in-china/15201531/income.aspx

etc etc (bilion lidí, nevalidní informace....)

např.
"...Also on Thursday/2010/, a branch of US fast food restaurant KFC signed a collective labour contract in which it agreed to raise minimum wages by 200 yuan (USD 29.27) a month, as demanded by a local trade union, the official Xinhua agency said..."
"..Honda ended the first strike at an affiliate on June 3 /2010/after agreeing to a 24 percent wage increase..."
/bohužel základ se mi nepodařilo zjistit...tuším že byl 140 - 160 USD/

Není to miska rýže..je to několik misek rýže....tedy v realné ekonomice...v té spekulativní to jsou kamiony s miskami rýže..:((
06. 08. 2011 | 15:17

Sunday napsal(a):

šlapka:

Díky za perly, na které jste zřejmě našetřila svou prací :-), a které jste nezištně dala do diskuse...

Rád si toho Stiglitze přečtu.
.
06. 08. 2011 | 15:29

šlapka napsal(a):

Sunday
Snažím se.
Ale též někdy zapřemýšlím - jestli bych raději neměla vydat nějaké obligace ...místo té každonoční dřiny.
:)))
06. 08. 2011 | 15:36

Karel Mueller napsal(a):

Xury:

Pan Kousal se na chvíli vznesl do oblak a tak jsem v té sci-fi chvíli pokračoval. Nic víc za tím nehledejte.
06. 08. 2011 | 15:42

voroshilov napsal(a):

Ten...slapka:
To z toho nemate vubec zadne poteseni?
06. 08. 2011 | 15:43

dexx napsal(a):

Čína dělá, právě díky neexistenci volného trhu bez přívlastků; tweda trh tam existuje, ale je sešroubován pravidly; chytrou státní politiku. Podporuje příliv technologií, zakládá společné podniky se západními, kde má majoritu, aby získala technologie a aby výrobu nebylo možno přesunout. Podporuje vzdělanost, výuku jazyků, inovativní postupy, zalesňuje, buduje infrastrukturu. Chce dosáhnout potravinovou soběstačnost, řídí populační politiku. Vyváží hlavně výrobky s vysokou přidanou hodnotou, ne suroviny. Nabízí rozvojovou pomoc a získává přístup k surovinám.
Ten vývoj je oproti českému protisměrný! kde bychom mohli být, kdybychom nezhasínali před právníky, prodávali bychom jen to, co bychom nedokázali zachránit, stát uvážlivě investoval a na ministerstvech byli odborníci! Je jasné, že kdyby v Číně byl volný trh bez přívlastků, tedy výprodej národního bohatství pod cenou do zahraničí a zběsilé rozkrádání všeho, Čína by byla na kolenou!

Nerozumím jedné věci: modří myslitelé a modří papoušci opakují pořád mantru o sociálních dávkách u nás a v Číně. Že to je ten hlavní důvod. Ne, že by se tomu neměla věnovat pozornost, ale, sociální dávky dělají cca 30 miliard Kč. Jsou jedny z nejnižších v Evropě. Dle VŠE se u nás jen na státních zakázkách ukradne ročně cca 200 miliard Kč. Není ten problém náhodou (vedle jiného) tady??
A proč zde žádný modrý papoušek nebo modrý ekonomický guru nevyzdvihuje čínský způsob boje s korupcí?? Nestojí právě na tomto právě tak trochu úspěch čínského modelu, uvážlivá politika státu, kterého vytvořené hodnoty parta šíbrů nerozkrade? Ano, 5 g olova. Od malých zlodějíčků po ministry. Že by se o tom nezmiňovali z pudu sebezáchovy???
06. 08. 2011 | 15:47

šlapka napsal(a):

voroshilov
Nevím.
Zatím jsem ještě žádné obligace nezpeněžila.
06. 08. 2011 | 15:50

voroshilov napsal(a):

Dnesni zapadni ekonomika asi funguje takhle:
Do maleho mestecka prijede bohaty turista,a zaplati v motelu 100 dolaru aby prenocoval.
Majitel penzionu vezme tech sto dolaru a odnese je mistnimu rezniku u ktereho kupuje maso.
Reznik odnese penize majiteli farmy u ktereho kupuje cerstve maso.
Farmar zaplati mistni stetce ktera ho"obsluhuje" na dluh.
Stetka odnese penize majitelu motelu kde pronajima pokoj pro sve zakazniky.
Sice nikdo nezbohatnoul ale vsichni zaplatili svuj dluh!
06. 08. 2011 | 16:00

Joe Ratata napsal(a):

voroshilov
Takže těch 100 doláčů přece jen má ten hoteliér.Leda že by s nimi vyrazil k pekaři.
06. 08. 2011 | 16:19

voroshilov napsal(a):

Joe Ratata:
Bude se opakovat porad,takze tech 100 babek je jenom iluze...
06. 08. 2011 | 16:21

schlimbach napsal(a):

Karel Mueller

díky za reakci na můj příspěvek

píšete:

Aby jste mohl vůbec s danou situací dělat, tak musíte mít koncepci rozvoje ekonomiky. Máte vůbec nástroje ji udělat? Stát nekontroluje ani své finance a ekonomická páteř je v zahraničních rukou. I české - formálně - firmy jsou součástí mezinárodního byznisu a nikomu nemůžete zabránit ve vývozu kapitálu.

Právě můj návrh ekonomické reformy takovou koncepcí je - ER nikomu nic nebere, naopak umožňuje dalším na základě svobodné vůle a vlastní odpovědnosti zahájit podnikání, ER nastavuje jen nové mantinely - rozvazuje dnešní uzly, uhlazuje cestu k podnikání našich občanů a subjektů i v zahraničí, pokud chtějí.
Ekonomika může fungovat bez problémů pouze tehdy, když v ní krev - peníze - budou neustále cirkulovat. Nikdo nemůže mít možnost ani právo tuto cirkulaci narušovat tím, že by znemožnil jinému přístup k penězům - proto v ER nikdo peníze nevlastní, ale má na ně nárok je kdykoliv využít...

Máte pravdu, že dnes stát již nic nevlastní a může toho ovlivnit velmi málo, ale je to vina konkrétních lidí, nicméně, můžeme to tak akorát konstatovat. Stát - společnost ale může díky ER umožnit to co jsem napsal výše a pak se dostáváme do zcela jiné pozice.

Vývoz kapitálu - společnost, pokud je suverenní a svobodná, může nastavovat pravidla v souladu se svými potřebami. Pokud se společnost rozhodne mít svoji měnu volně nesměnitelnou, bude ji takovou mít. V souladu s ER nikdo vyvážet českou měnu nebude, protože to pro něj bude nevýhodné (může ale vyvést svůj zisk v podobě reálných statků a služeb), ale naopak, bude se snažit vydělat cizí měnu, protože to pro něj bude velice výhodné, stejně tak pro společnost. Vezměte prosím v potaz, že ER je postavena jako reálná ekonomika. ER vůbec neomezuje občany nebo subjekty, aby zakládaly své firmy v zahraničí, aby měli konta v zahraničí v cizí měně - je to zase volba občana nebo subjektu a jeho odpovědnost.

ER je de facto zcela volné tržní prostředí v rámci nastavených mantinelů, jaké zde ještě nebylo a po kterém jde kdo volá, aniž by si uvědomoval souvislosti. Jenže v ER v tomto prostředí jede jen ten, kdo chce - je to jeho volba.

To, co se děje dnes (burzy) jen dále dokazuje, že koncepce západního stylu ekonomického rozvoje jde stále rychleji do kytek. Tento stávající systém není možné urdžet ani ho nějak upravit, je třeba změnit samu jeho podstatu, tupou konkurenci musíme odvrhnout a vrátit se ke kooperaci nejen v rámci společnosti, ale i mezi národy - ER ukazuje cestu.

Hodně záleží na to, zdsa si dovedeme většinově uvědomit, proč tu jsme na Zemi, zda je naší cestou duchovního vývoje cesta otroků a plundrování Země, nebo něco jiného.

K tomu co píšete o tom, že autorka nemůže díky svému postu říci naplno to či ono - je to její volba a obyčejně člověk na dvou židlích dlouho sedět nemůže, pokud chce něco ovlivnit, tak zcela určitě ne.

Máme jako Západ podle mě jen dvě možnosti:

a) pokračovat dál ke srázu a potom fofrem na dno nebo
b) okamžitě se otočit a co nejrychleji kráčet ke svým kořenům a reálné eklonomice a snažit se uvědomit si, proč tu jsme

na dlouhé otálení a přemýšlení kudy dál již čas vypršel, bohužel.
06. 08. 2011 | 16:35

voroshilov napsal(a):

Byvalo v Europe takova hezka tradice:splnit odsouzencu na smrt posledni prani-jidlo,vino a tabak,coz dotycnemu urcite zvedlo naladu ale dalsi scenar neovlivnilo.
Jak uz jsem kdysi psal-neni treba plest svuj vztah k realite se samotnou realitou,a neni nutne zvelicovat moznosti jeji zmeny vlastnimi silami.
Idealismus a optimismus jsou dobre veci,ale s rozumem:-)
06. 08. 2011 | 16:45

Karel Mueller napsal(a):

schlimbach:

D9ky za odpověď, ještě si to trochu promyslím a pak k tomu něco napíšu. Ale už teď mou říct, že se závěrem souhlasím bez výhrad :-).
06. 08. 2011 | 16:47

Xury napsal(a):

Pro schlimbacha:
píšete, že se máme vrátit ke svým kořenům a reálné ekonomice. Můžete mi říct, kdy byla ekonomika postavená na neomezené peněžní expanzi. Děkuji.
06. 08. 2011 | 16:47

Béda napsal(a):

Xury, (13,48)

nebyl znám jenom výstupy. Kupř. podstrojování Kalousků na rady NERVu, makroekonomických strategů a poraděnků důchodovým fondům a půjčkám na školné. Kdopak na tom asi vydělá?
06. 08. 2011 | 16:56

dennis napsal(a):

Pane Vorosilove,
z Cinanu maji nahnano vsichni. Rusove i Amici. Proto nikdy nepujdou proti sobe (a nikdy nesli). Vemte si, ze samotnych Rusu je 100 milionu (cely sojuz mel asi 200) a ti dokazali, ze oznaceni "Kolos na hlinenych nohou" bylo jenom zbozne prani ideologickych odpurcu. Ve skutecnosti vrele vlastenectvi ruske inteligence a za valky to bylo predevsim vlastenecti naproste vetsiny dokazalo neskutecne divy. Na poli valecnem, vedeckem i v prumyslu. Uroven skolstvi a vzdelavani prezidenta tak prekvapilo, ze vyhlasil zasadni prestavbu vsech stupnu vzdelavani - zpusobil to jeden sputnik.

A jak to souvisi se strachem z Ciny? Asijska skromnost, pycha na vzdelane deti, rasova povysenost, penize fedrovane do vzdelavani, vedy, vyzkumu, kosmickeho businessu, armady, naproste nerespektovani patentovych ochran atd. atd. Nakonec vas posledni argument - nevyvazena populacni skladba "premnozenim muzu". To nevypada na to, ze by se Cinani chteli sami sebe uplacat cepicemi. To naopak dava tusit, ze, az jim budou chybet zemedelsky produktivni puda, zdroje pitne vody, "zivotni prostor", se budou poohlizet, kde jsou k dispozici. Uz dnes se snazi, velmi se snazi ziskat zdroje energie v Africe, v Brazilii a kde jinde nez v Asii. Otazka je, kdy prijdou na radu sousede nejblizsi. Cinske vlastenectvi neni o nic mene motivujici nez to ruske. Rusum pomahalo prezit. Cinane tomu budou rikat stejne.

Vidim to trochu jinak nez Vy.
06. 08. 2011 | 17:01

schlimbach napsal(a):

Xury

zodpovězte si na tyto otázky:

a) co jsou to ty kořeny
b) co je reálná ekonomika

a nebudete muset odpovídat na vaši otázku :)
06. 08. 2011 | 17:09

Xury napsal(a):

Pro Béďu:
no jednak motáte do sebe dluhovou krizi Evropy a USA a situaci u nás, což je dost mimo. Za druhé uvěry domácnostem (např. na vzdělání) jsou trochu něco jiného než půjčky státům. Nechci to teď rozebírat, ale věřím, že na některé rozdíly přijdete sám. Jinak si skutečně nepamatuju, že by před rokem 2007, někdo z ekonomů někde radil zvyšovat dluh vlád. A když už jste zmínil naše podmínky, tak si pamatuju řadu varování z řad ekonomů před tvorbou schodků v době rychlého ekonomického růstu.
06. 08. 2011 | 17:12

voroshilov napsal(a):

dennis:
Ja Vas chapu,skoro,proc je Rusu 100 milionu a ne 142?Sojuz mel 280 milionu obyvatelu.
Jake cinske vlastenectvi?Pres 50 provincii jsou uplne odlisne a spojuje je jenom strana a komunisticka ideologie-jeste pred 60 lety vedli krvavou obcanskou valku.
Rusko je monoetnicka rise ktera sbirala pod sebe desitky narodu a vstepila jim narodniho ducha,Cinan:Ceka na brehu az kolem v rece propluje telo jeho nepritele.
Poohlizet se mohou,jedine cisarske Japonsko dobylo Cinu za par mesicu,a bydlet na Sibiri je pro cinana jaksi velmi nepohodlne.
06. 08. 2011 | 17:17

voroshilov napsal(a):

Mimoto,Cina uz byla i anglickou kolonii(Opiumni valky).
06. 08. 2011 | 17:20

Xury napsal(a):

Pro schlimbacha:
to byste měl specifikovat spíš vy. Nevím, jestli se chcete vracet jen do 19.století nebo až do středověku. Jen se obávám, jestli máme dost informací o evropské ekonomice řekněme 15. století.
Definici reálné ekonomiky určitě někde "vygúglujete". Sice jich asi bude víc, ale věřím, že si poradíte.
Jo a ještě poznámku. Pokud vím, tak se v jedné zemi taky vraceli ke kořenům a nedopadlo to dobře. (Napovím vám - byla to Kambodža a zemědělské komuny).
06. 08. 2011 | 17:20

Joe Ratata napsal(a):

dexxi dexxi
Něco podobného jako vy o těch 5g olova jsem napsal vedle u Sedláčkova blogu a byl jsem hbitě smazán.To by tak hrálo aby v tomto státě byl za velkou lumpárnu někdo potrestán tak,aby to mělo odstrašující účinek!
06. 08. 2011 | 17:20

Joe Ratata napsal(a):

voroshilov
Zatím je pro Čínu výhodnější suroviny od Ruska kupovat.Ale až budou drahé a Čína se nějak dostane k technologii,která by dokázala eliminovat jaderné rakety,tak si je vezme.
06. 08. 2011 | 17:28

schlimbach napsal(a):

Xury

je mi celkem líto, co vše dovedete zplodit za myšlenkové zvratky, ale je to konec konců vaše věc. Já se nechystám, vás předělávat ani školit, to musíte chtít v prvé řadě vy sám.

Můžete začít kde chcete, ale pokud chcete něco reálného zjisti o ER, potom je nejlepší začít u ní, ale pokud se neoprostíte od dogmat, která učí ve škole, moc úspěšný nebudete. Pokud přece jen začnete u ER, jsem připraven diskutovat o čemkoliv v této souvislosti - je to vaše volba.

Pro mě osobně není podstatné, že to vy třeba nechápete, pro mě je podstatné, že to chápou jiní a je jich stále více ve všech vrstvách společnosti a to včetně ekonomů, právníků i podnikatelů. Možná vám to přijde divné, ale v Reformě společnostio, o.s. i v iniciativě APROPOS je zapojeno mnoho českých podnikatelů, kteří si velice dobře uvědomují, že je možné život prožít zcela jinak, než je dnes nalajnován a že i naše děti mohou žít podstatně lépe a v lepším světě a že proto stojí zato něco udělat. Tito podnikatelé také chápou, že i zaměstnanci jsou lidi a mají svoji důstojnost a že náročnost a odpovědnost neznamená ponižování a ekonomické zotročení člověka. No a co se týká účasti ekonomů - jsou to lidé s otevřenou myslí, kteří, ač se to možná bude zdát neuvěřitelné, skutečně myslí :)
06. 08. 2011 | 17:39

ups napsal(a):

nemělo být už po západu dávno? z mladší historie novověku.osmani,komunisti,nacisti, jsou nyní kde? usa má za posledních dvacet let o polovinu větší ekonomiku.znamená tedy, že když jinde chudoba ustupuje, musí dosud bohatí být chudší nebo budou bohatí všichni?
06. 08. 2011 | 17:41

Xury napsal(a):

Pro schlimbacha:
pomiňne, že jste nebyl schopen odpovědět na otázku. O té vaší reformně jsme spolu diskutovali už snad před dvěma lety (už tehdy mě varovali) a nebyl jste schopen mé námitky vyvrátit. Skončilo to tím, že jste mi napsal, abych se zúčastnil tvorby té reformy.
06. 08. 2011 | 17:49

Béda napsal(a):

xury, aha. ¨Takže se vám žádá ciziny? Pročpak tedy US vláda podpořila poskytování půjček nebonitním dlužníkům? Žeby snad z lidumilnosti bohatých vůči chudým? Nevznikla hypoteční krioze náhodou kvůli nenasytnosti finančního kapitálu, který potřeboval dále expandovat? Snad chudina nezavelela vládě anebo kongresu? Kdopak nám to sedí vzorně vedle sebe ve FEDu? Nejsou to náhodou privátní bankéři spolu se "státními"? Pročpak asi US vláda sanovala privátní banky? Žeby proto, že je "socialistická"? Jak je možné že poloprivátní FED nemá žádný společenský dohled a audit? Jak je možné že došlo ke zrušení Glass Stegallova zákona? Kdopak to prosadil? Jak je možn, že pohypoteční krizi došlo na krizi bankovního sektoru? Jakpa to, že selhal dohled nad bankovním sektorem, že CDS certifikátů si nikdo nevšimnul, že vrchní "státní" bankéř na to včas nezareagoval?

PS: k ČR. Ekonové neradili zvyšovat dluh vlád a přesto se zvyšoval. Žeby málo protestovali? Podobně jako Sedláček večer pláče nad dluhem a přes den vymýšlí strategii jak více dlouhodobě zadlužit bonitní klienty. Anejlépe napořád. Je to nádherný pocit bankéře "z dobře vykonané práce" když ví, že dlužník mu nikdy nevyklouzne a on bude na základě poskytnuté půjčky navěky bohatnout. Strategie bankéřů se mění. Od zadlužování států, které již jsou v dluhové pasti, ze které se nedostanou přešli k rizikovějším investicím - k zadlužování jednotlivců (v ČR - jinde jsou již zadluženi násobně víc). Proto "sponzoři" tlačí na "svoji" vládu, aby prosadila svojí parlamentní většinou zákony, které jim vyhovují. Mezijiným zavedení školného, nejlépe povinné privátní důchodové připojištění (kdopak asi distane licenci na tento produkt - žeby již zavedené bankovní důchodové připojišťovací fondy, které tak bohatě zhodnotili úložky svých klientů?
06. 08. 2011 | 17:53

dennis napsal(a):

Samozrejme mate pravdu pane Vorosilove. Rusum jsem ubral odhadem asi polovinu z poctu obyvatel (v porovnani s poctem Cinanu to muze byt dulezita polozka), Cinane netvori takovou etnickou a nabozenskou jednotu jakou tvori Rusove (diky bohu), i v historickem exkursu mate pravdu. Uprimne, jak vidite sance na soupereni mezi Japonci a Cinou dnes?

S tim, jake berou imperialni sily ohled na pohodli svych pesaku, to vidim taky trosku jinak. V Evrope mame take narody, ktere resily a resi otazku zivotniho prostoru (Nemci, Madari, Albanci...) a jejich vudcove byli vzdy ochotni podstoupit velike nepohodli svych vernych synu...
06. 08. 2011 | 18:01

schlimbach napsal(a):

Xury

ještě, že jste je poslechl, nemáte alespoň problém se vyrovnávat s poznáním, že to jde i jinak v životě a ekonomice. Že jsme spolu hovořili před dvěma lety je možné, ale bohužel, pokud nespolupracujete, jde to mimo mě a nezatěžuji si tím mysl.Že jsem nebyl schopen vyvrátit vaše námitky, to je zcela možné - a co jako * můžete zodpovědně říci, že jste vůbec chtěl pochopit?

Jak jsem psal, je to vaše volba.
06. 08. 2011 | 18:02

!!! volte KSCM !!! napsal(a):

A VEMTE SI ZPET SVOU ZEM Z RUKOU ZLODEJU!

Zachrante CR a poslete VZKAZ JEDNICKAM!

Petr Nečas lže v přímém přenosu TV, 12 dni pred volbama, ze ODS NECHCE ZAVEST PLACENE ZDRAVOTNICTVI

DOBRE SE DIVEJTE KOHO JSTE VOLILI
www.youtube.com/watch?v=wyIrH1YMNwg

Nečas opet lže v TV a slivuje ze ODS NEBUDE ZVYSOVAT DANE

www.youtube.com/watch?v=fNqdLBcF43Q

O Kalouskovi toho byli napsany cele sagy

eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/2268-politicky-zivotopis-miroslava-kalouska.aspx

A o podvodniku rtm. Topolankovi, ktery se ted skrabe zpet s jeho SMLOUVOU S OBCANY CR a lhanim i o svem vzdelani nema cenu ztracet cas.

outsidermedia.cz/Dokument-Smlouva-ODS-s-obcany-CR-1.aspx

Jak nazvat cloveka, ktereho opakovane nekdo okradl a on mu zase znovu sveri sve penize a budoucnost???

PODIVEJTE SE DO ZRCADLA, UVIDITE PITOMCE

;-)))

Zdivočelá země
www.zvedavec.org/komentare/2010/02/3500-zdivocela-zeme.htm

Sametová ekonomika
www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=2462

www.outsidermedia.cz/Sametove-argumenty-a-ekonomie-1.aspx
06. 08. 2011 | 18:11

Xury napsal(a):

Pro Béďu:
ta podpora hyp. úvěrů pro nebonitní dlužníky byla podle vás nápad bankéřů? A co ty organizace, které organizovaly bojkot těch bankovních ústavů, které nebudou poskytovat tyto úvěry? Pokud vím, tak v jedné pracoval i Obama. Vážně si myslíte, že bankovní dohled schválně "koukal" jinam? Už jsem tu psal, že pokud nebyli schopni odhalit Madoffa,jaké měli šanci při tak komplikovaném problému jako bylo nedostatečné krytí sekuritizovaných pohledávek?
Ten Glass Steagallův zákon jste četl? Víte vůbec o čem byl a co a kdy se v něm měnilo? Co se CDS týče (byly zavedeny za Clintona), tak by na nich nebylo nic tak špatného, pokud by podléhaly stejné regulaci jako pojišťovny. Ovšem to je právě to, že pokud zavedete někde nějakou regulaci, tak je přirozenou snahou těch, kteří v tom odvětví působí, dané regulaci se vyhnout. To konečně platilo vždy a všude.

Co se ČR týče. Neprotestovali málo, ale jako ve všech oborech i tady se našli oponenti ze stejného oboru, ale z vládnoucí straby, kteří tvrdili, že se nemusí spěchat, protože ekonomika to při tak rychlém růstu unese.A co se zadlužení státu týče, tak je to spíš tak, že je problémem věřitele než dlužníka. No pokud jde o pana Sedláčka, tak sice neznám jeho pozici ani úkoly, kterými je pověřen, ale v obecné rovině, na které se pohybujete i vy, by analytici měli přemýšlet nad tím, kam bezpečně investovat peníze střadatelů (což mohou být i ti bohatí podnikatelé žádající o půjčku).
06. 08. 2011 | 18:25

dexx napsal(a):

Joe Ratata,
díky. Co se týče toho trestu pro zloděje, je jasné, že problém nejsou sociální dávky. Ani u nás ani v Evropě ani v USA.

Problém jsou zlodějiny politiků a diskrétní elity! Zatímco v USA je v podstatě legální, když korporace platí politikům (a u nás už téměř taky, viz. Bakalových 30 mega) a krádeže jsou nepostižitelné (u nás mají zákonodárci jako v jediném státě na světě dokonce doživotní imunitu!!!) Čína to má ošetřeno. Netvrdím, že je to ideální, ale trestá se tam! Kdybychom to praktikovali i my, jenom za loňský a letošní rok by to koalici tolik pročistilo! Drobil, Vondra, Babák, Bárta, Tluchoř i ti, co peníze svým čistí přihráváním přes rozpočet státu v odměnách, např. John, Drobil, Nečas ! Proč se o tom řešení modří obdivovatelé Číny nějak nezmiňují? .o)
06. 08. 2011 | 18:27

dexx napsal(a):

Joe,
musíte to asi napsat "politicky korektně":-) Možná mi to moje cenzor také smaže... To víte, napíšete něco a hned to jde pryč. Hodíte vajíčkem na toho správného, koho Bakala nepodporuje, a jste hned v TV mediální hrdina. Jako ten 21 letý za sebe odpovědný, pravicový maturant.
Schlimbachu, dobře píšete, nežerete TV floutka, který tu tvrdil, že Kaddáfího v Lybii nikdo nepodporuje, aniž vysvětlil milionové demonstrace na jeho podporu a to, že se, přes vyzbrojování povstalců a bombardování civilních objektů ještě drží ! Ale v té reformě, přiznám, přeletěl jsem to, jsem nezjistil, čím chcete rozvoj v ČR financovat. Daně mi tam přišly směšně malé...
06. 08. 2011 | 18:34

Béda napsal(a):

xury,

Ze Sedláčkova CV plyne, že byl v letech 2004 - 2005 poradcem ministra financí. Nevíte náhodou, kdo byl v té době ministrem financí, jestli byla zrovna konjunktura a jestli se zvyšoval dluh? Zajímalo by mě, jestli v té době emitoval stát ve zvýšené míře státní dluhopisy a jestli je ČSOB kupovala. Co myslíte, radil Sedláček v té době ministru financí za ČSSD škrtit a šetřit?
06. 08. 2011 | 18:35

dexx napsal(a):

Schlimbach:

Píšete: Reformě společnostio, o.s. i v iniciativě APROPOS je zapojeno mnoho českých podnikatelů, kteří si velice dobře uvědomují, že je možné život prožít zcela jinak, než je dnes nalajnován a že i naše děti mohou žít podstatně lépe a v lepším světě a že proto stojí zato něco udělat. Tito podnikatelé také chápou, že i zaměstnanci jsou lidi a mají svoji důstojnost a že náročnost a odpovědnost neznamená ponižování a ekonomické zotročení člověka.

Humanita je fajn, souhlasím, ale mám ten dojem z věci, že drobní a střední podnikatelé musí stát proti modrým parazitům bez ohledu na humanitu, už z prostého pudu sebezáchovy! Protože oni na státní zakázky nedostanou, s nadnárodním kapitálem soupeřit nemohou, ten jim nechá z trhu jen drobty, které mu už nestojí za to a i kdyby je modrá vláda nějak zvýhodnila (nadnárodní kapitál zvýhodňuje), až dovede stát k bankrotu, o jejich produkty bude velmi malý zájem z důvodu nepatrné kupní síly většiny obyvatelstva a oni zbankrotují také!
06. 08. 2011 | 18:40

Xury napsal(a):

Pro schlimbacha:
já chápu, že máte na mysli jen dobro a prospěch všech. Jenže to měli i prvotní komunisti. To je bohužel problém s inženýry společnosti, kteří se rozhodnou "zgruntu změnit vše". Bohužel nedohlédnou (a pravděpodobně to ani není reálné) všech důsledků a konce pak bývají špatné. Nebo snad znáte z minulosti příklad, kdy by změna společenského systému dopadla podle představ jejích architektů? Já vám neberu snahu a dobrý úmysl, ale domnívám se, že kromě faktických chyb ER (aspoň pokud si pamatuji její podobu z doby před těmi cca 2 lety), tak jak vaše představy tak i cesta,k ideálu nepovedou.
06. 08. 2011 | 18:42

Xury napsal(a):

Pro Bédu:
přiznám se, že výroky p.Sedláčka z té doby si nepamatuji, ale např. Marek z Patrie o tom hovořil dost často a v týdeníku Euro to také bylo dost často předmětem kritiky.
Pokud jde o dluhopisy, tak určitě emitovány byly a nevidím důvod proč by je ČSOB nekupovala.
06. 08. 2011 | 18:46

Béda napsal(a):

xury,

taky je otázka, co radili Klausovým vládám poraděnkové z Patrií a jiných finančních domů. Jestlipak mu radili utíkat před právníky, jestlipak jej kritizovali za netransparentní prostředí, jestlipak jej upozorňovali na bankovní domy IPB, Skala, Union banka, jestlipak měli výhrady vůči zřízení "konsolidační" prádelny, jestlipak mu radili jak upravit podmínky v bankovnictví, jestlipak mu radili šetřit, jestlipak mu radili kam orientovat ekonomiku, ab měla perspektivu...?
06. 08. 2011 | 18:55

schlimbach napsal(a):

Xury

i s prvotními komunisty je to celkem jinak, než si většina myslí, ale to je jiná kapitola. Nepasuji se na sociálního inženýra. Navrhl jsem umělý systém (ten dnešní je stejně umělý), který navozuje jiné možnosti finančních toků a skutečně ekonomicky osvobozuje občana.
Jaké faktické chyby máte na mysli? Uvědomte si, že ten systém je nějak definovaný a vzájemně provázaný a co je nejdůležitější, není v něm reálné uskuteč%novat dnesšní ekonomické prasárny...
06. 08. 2011 | 19:00

schlimbach napsal(a):

dexx
ER je postavena na zcela jiném principu a finančních tocích, než je dnešní systém dále je to reálná ekonomika, která na trhu realiozuje konkrétnbí reálné hmotné a nehmotné statky ...
ER nepotřebuje cizí kapitál, společnost potřebuje cizí měnu jako příjem na ty statky, které není schopna sama vytvořit a na tuto skutečnost je ER nastavena, aby byla výhodnbá nejen pro ni, ale i pro konkrétního podnikatele, občana

Pro ER není důležitý kvantitativní růst nebo jakýsi udržitelný růst - toto vše je kravina, ER umožňuje kvalitativní růst, což je zcela o něčem jiném
06. 08. 2011 | 19:05

dexx napsal(a):

Schlimbach:
pro mne se kvalitativní růst kryje s udržitelným růstem, bo ten je spíš moje parketa. Myslím, že se to nebije. Kvantitativní růst je neudržitelný a nemožný, to ví každý, kromě neoliberálních ekonomů ! :-)
///Myslel jsem spíš, čím nastartovat ekonomiku a jak zajistit během splácení dluhu zdroje na fungování společnosti./// A bojím se, že i tak by byly potřebí daně vyšší.

"ER nepotřebuje cizí kapitál, společnost potřebuje cizí měnu jako příjem na ty statky, které není schopna sama vytvořit a na tuto skutečnost je ER nastavena, aby byla výhodnbá nejen pro ni, ale i pro konkrétního podnikatele, občana".
-- Tak to bylo i za socialismu. A dělá to v současnosti Vietnam, Čína, ale i jižní Korea, kde je stát od severojižního konfliktu tradičně silný, snaží se o to Brazílie a snaží se o to i Rusko. (Proto ten výron nenávisti neoliberálů k Rusku po nástupu Putina, který omezil jelcynovské rozkrádání nerostných surovin:) A přiznám, že mne tato myšlenka připadá naprosto logická! Dnešní unifikovaný stav globalizovaného trhu s jednou měnou vyhovuje nadnárodnímu kapitálu, ne národním ekonomikám! A není náhodou, že státy s kontrolovaným trhem a strategií do budoucna, plány rozvoje (obdoba 5 letek), jdou kupředu. Krize méně zasáhla i sociální státy jako Skandinávie...
Prostě některé výkyvy na globálním trhu zasáhly více a některé méně. Je přitom absurdní, aby kvůli US válkami a neoliberály zbídačenému hospodářství dopláceli lidé v Evropě nebo kdekoli jinde!
Jinak by to byla dlouhá debata a na tu nemám přes víkend čas. S těmi daněmi jsem zatím skeptik. Každopádně Vám fandím, děláte aspoň něco a uvědomujete si zločinnou podstatu současné vlády a že dále to takhle nejde! Třeba víc debaty někdy jindy!:)

PS:
Socialismus měl 2 hlavní nevýhody: první byla, že tam neexistovalo tržní prostředí nebo velmi omezené. Proto pod nekompetentními a pohodlným podnikovým vedením (někde bylo naopak pružné, ale byla to náhoda, např. Čuba ve Slušovicích, který zavedl baťovský systém financování zaměstnanců a řízení podniku:) výroba konkurenčně zaostávala. Při panující konkurenci by to nebylo možné. Druhá byla ta, že místo odborného převažovalo (ne vždy) politické hledisko. Proto a pro drobné ústrky jsme ho nechtěli jako studenti.
Když se podíváme dnes zpět a vidíme stát bez dluhů, s mohutnou armádou, s rozvinutou výrobou, vědou, fungujícím zdravotní a sociální systémem a stavbou bytů pro lidi a podporou výstavby rodinných domků, vidíme, že oproti dnešku, kdy se topíme v dluzích, protože neregulovaný trh nepřinesl státu peníze, jak Klaus sliboval, jen dluhy (proč, je řečeno mnou výše)vidíme s údivem, že tehdejší systém byl naopak velmi ekonomicky efektivní! Ano neměli jsme moderní džíny a elektroniku, to byly tehdy statusové věci - ale ty k životu, na rozdíl od potravin nebo bydlení, nepotřebujete. A v párku bylo maso a v lakrumáčku mléko.
Ano, nedalo se svobodně cestovat. Ale v tom byla politika a tu tvořili nejen na Východě, ale i na Západě. Jestliže Francie, Německo, Británie a v první chvíli i USA nechtěli pád východního bloku, hovoří to za vše.
06. 08. 2011 | 19:39

dexx napsal(a):

Schlimbach:
ještě něco: jak ty mantinely ER nastavit, aby to moc nepodráždilo Krakena - nadnárodní kapitál? Prezident státu by byl rázem ztělesněný ďábel jako Lukašeno nebo Kaddáfí, Novákové z TV by vysílali své reportáže a modří gauneři by se místo lítého boje o státní koryta zázračně spojili! Humanitární bombardování a intervence sil Dobra s nadnárodním kapitálem v pozadí by viselo ve vzduchu. Občas mne tyto otázka napadá.

Dnes je to o politice víc, než za komančů! Když jsme chtěli mermomocí obrněná vojenská vozidla, mohli jsme koupit ruské. Jeden ruský Transporter BMP-3, světová špička, automatické systémy, plave ve vodě, zvládá jakékoliv běžné počasí a terén, nenáročný na údržbu, by přišel o hezký peníz méně než nepředražený Pandur. O nefunkčích 3x! předražených Pandurech nemluvě. Ale musíme dát vydělat (rozdíl v cenách je bez eufemismu krádež!) správným lidem a firmám...
06. 08. 2011 | 20:01

schlimbach napsal(a):

dexx

ER umožňuje okamžitou decentralizaci moci, návrat rozhodovacích práv na obce, reálnou odvolatelnost volených zástupců a podstatné zvýšení přímé demokjracie (uvědomujeme si i úskalí s tím spojená), což umožňuje návrh nového volebního permanentního elektronického systému, díky kterému budou i politici kdykoliv odvolatelní ...

je třeba si uvědomit, že pro to, aby mohly ekonomické vazby mezi občany a subjekty fungovat, potřebujete peníze - ale ty peníze potřebujete pouze jako prostředek směny, proto si ER může dovolit vlastnictví peněz převést na celospolečenskou úroveň a občanům i subjektům společnosti garantovat právo je kdykoliv využít v soulůadu s jejich volbou a odpovědností., Nikdo nemůže nikdy nikoho omezit v přístupu k penězům a k jejich využití. V ER nneexistuje druhotná platební neschopnost, vždy za svoji volbu ručíte veškerým majetkem atd.

V ER existují jen reálné transakce, které jsou podloženy reálnými statky (hmotnými i nehmotnými)
ER dokáže sjednotit individuální a celospoplečenské zájmy, jejich výsledkem je silná ekonomicky i kulturně a duchovně nakonec společnost...

ER nepotřebuje exekutory ani další příživníky parazitující na ekonomickém neštěstí druhých, protože v ER se občan nikdy nemůže předlužit ...
06. 08. 2011 | 20:08

jíra napsal(a):

Zajímavý titul se zajímavým titulkem. Autorka nám naznačuje, že Západ dlouhou dobu nebyl ochoten rozpoznat ze zpětných vazeb, že se v tom všem nějak ztrácí, a tak se nakonec ze světa vytrácí.

K tématu její předchozí knihy: Spoluobjevitel DNA a filantrop Watson v souvislosti s jeho vydávanou knihou konstatoval, že "Pomáháme v Africe jak jen můžeme, ale ti černoši jsou prostě blbí" a dali mu všude kopačky za tento výrok. Místo aby se Západ zamyslel, jestli je sám nenatlačil do té blbosti nevěřících, že bude líp a že má smysl se snažit se o sebe postarat, ať už líp je - a zda je svět vlastně dosud nějak do té pasivity a bídy netlačí více cestami dál.
Ona se tím zabývala. Zajímaly Západ vizionářské hlubší rady v tomto směru? Mezinárodní dobročinné organizace patrně ano. Cizí firmy a místní diktátoři však drancovaly Afriku dál bez větší pozornosti Západu tomu učinit přítrž. Ale kvůli dolaru a ropě vtrhl Bush do Iráku Iráčany od diktátora osvobodit.

Je zvláštní, jak se role hlavních faktorů krize Západu obrátila, i když to trvalo dlouho.

Násilná politika, která nadělala nepřátele mezi konkurenty? Dříve úspěšná politika dělových člunů, která obrovský úspěch Západu spolunastartovala, samozřejmě na úkor ostatních zemí. Komu se ve světě nelíbilo, že se nestačil připojit do hostiny, dostal ve světových válkách nakonec na zadek.

Zploštění světa zlevněním výroby? To přece byl famózní úspěch Západu zhromadněním výroby pásovou mechanizací, elektrizací, motorizací atd. Výdobytky si mohl dopřát skoro každý. Na byt, ledničku, auto a rekreaci dosáhli i lidé východních totalit. Čína šla teď v tom zlevnění až za roh a občané ji v tom strategicky podpořili. To si Západ nemohl asi dovolit, nevyšel by ze stávek.

Chybné ekonomické strategie? Odvážnému štěstí přeje. Kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale taky nic nemá. Chybami se člověk učí. První kroky nejtěžší. Tohle bylo dřív spíš díky vnímání zpětné vazby pohnutkou se hodně rychle zlepšit. I to přispívalo k ekonomickému zázraku.
Když vznikl vpravo v Evropě levý blok, Západ vylepšil sociální podmínky, postavil před lidi velké cíle od mikrosvěta přes automaty a roboty po vesmír, spojil finanční prostředky a držel při sobě. Nakonec odpadl levý blok a Západ to přežil.
Patrně v poslední době místo něčeho podobného, adekvátního strategickým potřebám novější doby, na to jde Západ "nějak jinak", špatně.

Slyšíme o udržitelném rozvoji, o globálním světě. Možná to jsou špatné cíle.

"Udržitelný rozvoj" mi v uších zní i nehezky jako "drancování planety, která to ještě jakžtakž vydrží". Tak to vnímají bohužel ty predátorštější síly.

"Globální svět" navozuje vjem, že svět chce být JEN globální, vycházet ze sebe sama. Inspiruje se tedy setrvačně stereotypně vzájemně tím, co v něm nejvíc vidí. Co na sebe nejvíc upozorňuje? To, co nás bolí a znepokojuje.
Globálně rozpoutávané násilí a přehlížení násilí jinde, zhromadněná zlatokopecká euforie finančních kruhů, ještě větší frajeřiny dravých zbohatlíků a psychopatů předvádět se že na to mají a že na ně nikdo nemá, údajně postmoderní úlety s až nebezpečně uvolněnými mravy a hrátkami apod.
To vidí nejvíc i jiné kultury, již víc z celého světa, a rozhodně je to pozitivně neoslovuje. Navíc globalita vede k nadměrnému promíchávání kultur, což situaci za těchto okolností dál přiostřuje. Nedivím se, že se globalizaci vzpírají i více procitající zejména mnozí mladí na Západě a takový globální svět nechtějí.

Globální svět není příliš vysoký cíl, naopak. Následkem nízkého cíle jakési globality je ztrácení se v té její každodenní tvrdé realitě. Je pak chyba, že si nevidíme na špičku nosu, že vyšší principy jsou nám jaksi šumafuk. Že ne? To bychom se museli víc snažit o nadhled, nechat se jimi víc oslovit a snažit se smysluplněji zcivilizovat spíš z všeobecněji platných vesmírných měřítkek, pak je mnohem větší naděje, že je budeme také lépe nacházet.

Hezký den vespolek.
06. 08. 2011 | 20:44

Ben. Zářecký napsal(a):

jak může fungovat společnost (většina zemí tzv. západu), která nebýt imigrace, tak sama o sobě v době "míru" a bez dříve relativně běžných masových epidemií sama o sobě dobrovolně vymírá... Navíc nastala naprostá devalvace vzdělání a zřejmý úpadek morálních hodnot.
06. 08. 2011 | 20:52

Vladimir napsal(a):

No, vida !
Mít Havel v pořádku průdušky, tak by určitě prohlásil něco o tom, že západní ekonomický a politický systém je nereformovatelný ...
Aspoň před 22 léty v tomto duchu kafral na Václaváku poté, co bolševik u nás složil zbraně (tedy funkce, židle, ...).
Vzpomínám, že brzy poté, co bolševik padl ve střední Evropě a západní diplomaté a politici jásali (že REGAN UZBROJIL GORBAČOVA, respektive tržní systém porazil bolševický systém), tak Jan Pavel (papež) vážně prohlásil, že je sice dobře, že padl totalitní systém, ale ten západní , tržní systém s (kvazi) demokracií se musí také btzy změnit, že nemá budoucnost ...

No, západní politici radši naslouchali Havlovi , to jim lichotilo a Jana Pavla pustili druhým uchem zase ven ...
Západní systém přežil bolševika o cca 22 roků (možná o trochu víc, protože budou ještě nějaké křeče) ...
06. 08. 2011 | 20:57

Jaka napsal(a):

Pro Bédu,
15.7.02 - 4.8.04 Vladimír Špidla Bohuslav Sobotka
ČSSD+KDU-ČSL+US-DEU
6)
4.8.04 - 25.5.05 Stanislav Gross Bohuslav Sobotka
ČSSD+KDU-ČSL+US-DEU
7)
25.5.05 - 4.9.06 Jiří Paroubek Bohuslav Sobotka
ČSSD+KDU-ČSL+US-DEU
k největšímu zadlužení došlo v době, kdy min.financí šéfoval Sobotka.
06. 08. 2011 | 22:02

Jaka napsal(a):

Ještě jsem zapomněla, že v té době se naší ekonomice dařilo nejvíc
06. 08. 2011 | 22:04

Xury napsal(a):

Pro Vladimíra:
takových pohřbů kapitalismu jsem už zažil :-D
06. 08. 2011 | 22:38

Jirka napsal(a):

Problém je minimálně už jen v myšlení lidí, kdy převládá názor, že zlodějna = pracovitost a šikovnost. Jak se snaží implantovat do mozků zejména členové ODS.
06. 08. 2011 | 22:46

borde napsal(a):

Opsat clanek bez vlastnich napadu ci myslenek je grandiosni vykon
... a Cesko je rajem na ostrove blazenych,sobestacne a s vlastni menou,taze nam se nic stat nemuze...atd..
07. 08. 2011 | 06:32

Pedrák napsal(a):

To Občan Josef K., Monika a Přírodovědec:
Tu knihu jsem nečetl, ale z logiky věci vyplývá, že bude mít pravdu ta anglická recenze, že ta kniha má formální chyby. Jenže to, že recenzent vypichuje pouze ty chyby, které nemohou ovlivnit její závěry, zároveň nasvědčuje i tomu, že jí nedokáže oponovat. Pominu slova o "socializmu", který autorka nezná, takže ho použila jen jako hyperbolu a mám pocit, že slabina jejich závěrů je jinde a že spíše nežli ekonom jí vycítí technik, uvažující s principem zpětné vazby. Co asi budou dělat Číňané, když jim budete chtít platit penězi, jejichž reálná cena se bude čím dál více blížit papíru? Budou Vám i nadále posílat svojí produkci, anebo jí raději uplatní doma, kde chybí a může být zaplacena? Co by si za ni u Vás mohli koupit ? Velkosklad který by museli zrekultivovat zpátky na pole aby byl znovu užitečný? Suroviny které tu už staletí neexistují ? Právní rady ? Takže se ze Západu bude muset zase znovu stávat samozásobitel. Hrubý domácí produkt bude neustále klesat, protože na něm přestane podílet dokonce i provoz skládek. Obtížně sehnatelné výrobky se přestanou vyhazovat a začnou se na koleně opravovat i když už jako nové budou mizerné. Neboť určité řemeslné poznatky (třeba měřit šuplérou až na odhrotovaném výlisku) jsou tak samozřejmé, že se v ukradených dokumentacích ani nezmiňují a do Číny se nepřenesly. A protože právníci, ekonomové a sociologové je nebudou moci budoucím učňům šikovných kutilů sdělit, budou zapomenuty. Takže pokud nedojde k nějaké katastrofě, bude vývoj připomínat tlumené kmity společenskoekonomického oscilátoru, blížící se k ose, umístěné někde hodně těsně nad dnešní průměrnou světovou životní úrovní.
07. 08. 2011 | 07:54

schlimbach napsal(a):

dexx

těch otázek jste napsal moc, tak ještě něco doplním :)

co ER přináší podnikatelům FO a PO (kromě jiného):

1) bezúročné půjčky na podnikání
2) půjčka je ručena nakupovanými aktivy + celým majetkem statutárního orgánu, který půjčku sjednává
3) půjčku na podnikání dostává i začínající podnikatel - je to jeho volba a také odpovědnost, v případě neúspěchu přijde o vše a je zatížen splátkami z budoucích příjmů, které přesahují minimální mzdu (26 500,- Kč)
4) podnikatel může podnikat v zahraničí s využitím materiálně technické základny společnosti, může danit v zahraničí i konto mít v zahraničí, cizí měnu nemusí vůbec do ČR vozit - je to jeho volba (systém je nastaven tak, že je pro něj výhodnější cizí měnu do ČR dovést a danit zde, rozhodne si to ale on sám)
5) podnikatel si sám rozhoduje o délce splatnosti půjčky (do 10 let), může si sám nastavit i splátky jako nepravidelné
6) podnikatelé FO a PO nevyplňují žádná hlášení ani tabulky - Finanční úřady jsou zrušeny, stejně tak jako správa soc. zabezpečení (důchody jdou ze státního účtu v průběžném systému)
7) maximální daňová zátěž pro podnikatele je 20% z příjmů - u sociálního a zdravotníhop pojištění - do 50 násobku minimální mzdy, potom bez daně (za zaměstnance nic neplatí)
8) podnikatel sám rozhoduje o tom, jakou platbu zahrne do nákladů - byť by nesouvisela s předmětem činnosti, jediná podmínka je, že rozdíl mezi příjmy a výdaji je větší než nula
9) zjištění daňového základu se u podnikatelů provádí automaticky systémem SOB (státní obchodní banka - zúčtovací centrum) k poslednímu dni roku a daňová povinnost je okamžitě odepsána z daného účtu
10) podnikatel má právo uvolnit zaměstnance bez udání důvodu v průběhu 30 dnů, zaměstnanec může za stejných podmínek odejít ze zaměstnání
11) zaměstnavatel platí pouze ty zaměstnance, které má ve stavu (uvolněným neplatí žádné odstupné - toto je věc společnosti)
12) každý, kdo dovede zajistit dovoz cizí měny dostává 20% aktivního salda jako nedaněný bonus v této cizí měně
13) atd - jak se říká dále už jen samá pozitiva :)
07. 08. 2011 | 07:57

Jag napsal(a):

U nás není šance nic změnit.Blázni a devianti začali určovat politiku na radnicích,údajné investice-každá je ztrátová a to se jen tak nezmění.Není vůle to měnit a není ani síla,kdo to může změnit.Budou eskalovat jen soudní procesy,protože s těmi mafiány a blázny už budou bojovat jen jednotliví občané a pokud nebudou mít peníze,tak ani to ne.Demokracie se začne utahovat,protože vyslaní mafiáni z mafiánsko-podnikatelských firem parazitujících na radnicích se jen tak nevzdají a policie nemá prachy na to,aby do těchto struktur pronikala....v papírech najdou akorát "pořádek".Evropa bude brzy na dně.A jsem zvědav,jak to pak vysvětlí mafiáni z radnic svým údajným voličům.Že se spletli?Zřejmě ne,budou vyprávět,že za to mohou ti nahoře.....že to jsou také oni?Nějak se z toho vykroutí.Prachy došly a dluhy nás všechny dohnaly.Spaste se kdo můžete,jedině vlastní rameno a dobrá rodina vás spasí.Jinak padnete na držku.
07. 08. 2011 | 08:13

schlimbach napsal(a):

dexx

co ER přináší občanům (kromě jiného):

1) bezúročné půjčky (3,10,25 let - dle účelu), jsou ručeny majetkem občana a jeho budoucími příjmy - půjčku si sjednává občan sám elektronicky, sám si nastavuje dobu splatnosti i výši splátek, byť nerovnoměrnou - může si ji libovolně prodlužovat do max. limitu pro daný účel
2) systém SOB nedovolí předlužení občana - nemůže čerpat neomezeně
3) náklady s ekonomickým zabezpečením mladé generace (od narození až do ukončení VŠ) jsou na vrub společnosti - narozením dítrěte nesmí klesnout standard rodiny
4) každý občan, který pracuje nebo chce pracovat má nárok nejméně na minimální mzdu (MM), která v dnešních cenách vychází na 26 500,- Kč
5) pokud někdo pracovat nechce, dostane 20% MM a společnost k němu nemá žádné další povinnosti - kdo nepracuje, ať nejí
6) v MM je zahrnuto i právo na bydlení, které je garantováno v MM částkou odpovídající hypotéce na byt 1+1 I. kategorie v hodnotě - 1 500 000,- Kč (dnešní ceny)
7) občan MÁ PRÁVO NA PRÁCI - společnost musí ibčanovi zajistit práci, pokud chce pracovat - pokud není práce v soukromém sektoru, občan se eviduje u jeho domovského Občanského úřadu, který jej vezme do evidence a občan dostává MM a pracuje ve prospěch obce - obce mohou zřizovat podnikatelské subjekty, subjekty neziskové - mohou občana delegovat i do jiné obce za prací. Pokud chce občan vydělávat více než MM, je to jeho volba a musí pro to něco udělat - shánět si práci sám, vzdělávat se, rekvalifikovat ...
8) občan má právo odejít od zaměstnavatele během 30 dnů, bez udání důvodu
9) maximální daňová zátěž občana je 20%, přičemž zdravotní a důchodové pojištění se platí do 50 násobku MM, potom je bez daně
10) občané nevyplňují žádná daňová hlášení - zdanění se provádí průběžně systémem SOB
11) odchod do penze po odpracování 35 let (započítává se i doba studia na VŠ)- takže od 53 let
12) pro vybrané profese je odchod do penze dřívější
13) výše penze - 1 - 2 násobek MM (podle příjmů)
14) občan může pracovat souběžně s příjmem penze - je to jeho volba, stejně tak může odejít do penze později - jeho volba
15) v MM je zakalkulováno 5% na úhradu poplatků ve zdravotnictví. pokud je v průběhu měsíce občan nespotřebuje (nenavštěvuje zdravotnické zařízení) zůstává mu tato částka jako jeho příjem (nedaní se)
16) měsíční paušál pro mladou generaci se zvyšuje s věkem a jeho součástí jsou jak náklady na stravu tak i na školu i mimoškolní aktivity, od střední školy i náklady na studium, školné, stravné, cestové, kolejné - to samo i na VŠ
17) z bodu 16 vyplývá, že jedním z finančních kanálů, kterými jsou financovány střední i vysoké školy je školné, které sebou přináší student danému studujnímu zařízení.
18) a další ...

K dotazu o financování - na stránkách reformy je schéma finančních toků ve společnosti. Obecně lze říci, že peníze se do ekonomiky dostávají pouze a jen díky konkrétní a reálné činnsoti občanů a subjektů společnosti. Jinými slovy, v oběhu je tolik peněz, kolik je zrovna potřeba. pokud občané a subjekty tlumí aktivity, cirkulace peněz se zpomaluje, pokud zvyšují aktivitu, cirkulace se zrychluje.
Z tohoto důvodu peněžní zásova společnosti, která je určena reálnými úsporami a finančním majetkem občanů a subjektů společnosti v den přechodu na nový systém zůstává již nadále konstatntí a poze rychleji nebo pomaleji cirkuluje v ekonomice společnosti.
Proto mají občané a subjekty společnosti právo peníze kdykoliv využít, nemohou je ale vlastnit - nikdo nemůže nikoho blokovat v přístupu k penězům. Každému je jeho právo v přístupu k penězům garantováno a je využíváno občany a subjekty společnosti na základě jejich svobodné vůle a odpovědnosti.

V ER nenajdete žádného prostředníka mezi občanem nebo subjektem společnosti a penězi - žádný bankovní systém, žádný bankéř, nikdo, kdo by měl právo nebo možnost zablokovat vaši vůli. Odpovědnost je samozřejmě na každém občanovi a subjektu společnosti zvlášť.
07. 08. 2011 | 08:24

Jag napsal(a):

Dokud stát bude vyplácet sociální dávky,lidi dělat nezačnou a rodiny se opět neobnoví.Teprve krize sociálních dávekmůže lidi zase srovnat a dát jim povědomí o skutečných hodnotách.Bude to tvrdé,ale je to potřebné.Nemá cenu si to zastírat.Dojde k tomu a armádu si mohou dovolit v dnešní době jen velké státy.My to ale nejsme.My můžeme mít tak akorát domobranu.Pokud to neuděláme,tak dopadneme tak,že nebude ani na zdraví,ani na školství.Pochopit dobu a mít vize jak dál,má mít politik v sobě.Politický HASIČ denních problémů by měl už skončit.Je trapný a nemá co nabídnout ostatním.Jen improvizace,dluhy a nakonec krach.
07. 08. 2011 | 08:26

Jag napsal(a):

Schlimbach?Odpovědnost občanů?TADY?hahahahahahahahahahahahahahahahaha.Jen dotaz.Jak budou fungovat blbí,tupí a neschopní?Jak budete regulovat stavební devastace nebo podvody u staveb,kde jsou okolní stvby budoucí stavbou poškozeny?Jak budete regulovat podvody?To jsou tedy bláboly.
07. 08. 2011 | 08:32

schlimbach napsal(a):

Jag

dříve než začnete šířit kolem sebe tyto vaše neodůvodněné bláboly, bylo by lepší se s ER seznámit a popřemýšlet o ní a dát si dvě a dvě dohromady. Potom byste zjistil, že v ER finanční a daňové podvody vůči společnosti z principu možné nejsou, i kdybste se snažil sebevíce. Pokud se jedná o vzájemné podvody mezi občany, těžko je vyloučíte okamžitě, ale díky zúčtovacímu centru je můžete okamžitě odhalit a po zásluze prostřednictvím justice potrestat. Podvody ze strany subjektů k občanům jsou také jednoduše dohledatelné a tím pádem je možné okamžitě navést pořádek.

Lidi se nepředělají den ze dne, ale pokud nezavedete systém, který každého nepoctivého jedince automaticky a ihned neklepne přes prsty, těžko se co změní.

Vaše vývody v předcházejícím příspěvku jsou zcela mimo realitu. Pokud chcete něco změnit, musíte si uvědomit, proč by se měli občané chtít organizovat ve společnosti a že nejen občan pro společnost, ale i společnost pro občana je povinna něco udělat.

Základ je u ekonomického osovobození občanů - s otrokem těžko vybudujete svobodnou občanskou společnost.

ER má také oproti stávajícímu systému dosti podstatnou výhodu - peníze nebere jako modlu a cíl všeho snažení, ale jako prostředek směny a ER nemusí řešit sociální problémy a napětí, protože je ani nevytváří.
07. 08. 2011 | 08:53

Xury napsal(a):

Pro schlimbacha:
tak jsem si včera tu ER znovu přečetl. Myslím, že se patrně od posledně moc nezměnila. Napsal jsem si nějaké poznámky. Mám vám je napsat tady nebo máte nějaké diskuzní fórum?
07. 08. 2011 | 09:19

Jana Pechová napsal(a):

Pane Kurasi,
oni se i ti dnešní ekonomičtí tygři řítí do stejné pihele, kde jsme teď my 'zápaďáci'.
Dokud se člověk nepřestane klanět sám před sebou, lepší to nebude.
Všechny ekonomické rozvahy, studie a analýzy, stejně jen napovídají, kdo v celosvětovém trendu 'dělání peněz z peněz' přijde o hlavu první a kdo je v té frontě až na konci.
07. 08. 2011 | 09:24

schlimbach napsal(a):

Xury

můžete mi je poslat na veřejné diskusní fórum - ekonomickareforma.ning.com

nebo na email ekonomickareforma@volny.cz
07. 08. 2011 | 09:36

Pavka napsal(a):

Žil jsem nějakou dobu v Číně, Hongkongu i Indii a bohužel nelze, než s autorkou souhlasit.
Jsem rád, že pan Kuras zprostředkuje alespoň nějaké zahraniční zkušenosti do naší malé české zaprděné kotliny, co si myslí, že je pupek světa.
Nechci hodnotit přístup USA a dalších západních ke světové politice, ale myslím si, že mohu zhodnotit a porovnat to, co vidím po návratu zde kolem sebe.
Kupříkladu nikde ve světě není tolik "invalidních" důchodců, kteří věčně poposedávají v hospodách či na schůdcích obchodů s lahváčem v ruce a cigaretou v ústech. Přitom jsou to mnohdy mladí lidé (většinou chlapi), kteří by mohli normálně dělat, jen se jim prostě nechce - sami to přiznávají. A pro normální lidi je naprosto demoralizující a frustrující, když zjišťují, že na důchodech berou mnohdy více, než si vydělá dělník u soukromníka či ve fabrice. To vás mohu ujistit, že v Indii ani Číně by se nic takového nestalo - proto se také každý snaží pracovat.
Navíc je v těchto zemích neuvěřitelná úcta ke vzdělání - žádný blbý kecy "o inkoustech, co rozdávaj chytrý řeči". Které nejčastěji produkují právě shora uvedení "invalidní důchodci".
Bohužel jsme se dostali (celá západní společnost - musím k ní počítat i Českou republiku, protože z hlediska "sociální politiky" není příliš rozdílů mezi námi a kupříkladu Francií či Španělskem) do této situace vlastním přičiněním - jsme tak "rozežraní", že na to zahyneme - stejně jako jiná impéria, v historii je důkazů dostatek.
07. 08. 2011 | 09:38

Jag napsal(a):

Likvidace sociálních dávek je jediná cesta a státního důchodu spolu se zrušením povinného zdravotního pojištění.Kdyby USA měly povinné zdravotní pojištění,tak dnes mají rating BBB-.VYSTŘÍZLIVÉNÍ bude bolet,ale nikdo nic jiného, jak obnovit celou společnsot na fungující, nevymyslí.Bezbolestný proces očisty není možný.Problémem bank je to,že byly převedeny na jakoby továrny a ony se tak i chovají.....zapomněly na svoji funkci.Tedy správu peněz pro lidi,co pracují,spoří a nemají čas se o peníze starat.Tím,že se z bank začaly fungovat na principu fabrik,tak se tak také chovají.Vytunelovat pomocí neadekvátních platů za nevíme jakou práci,prodat produkt i podvodem-vymáhat exekucí svoji špatnou práci a nakonec předat cizí peníze bez vazby na jakoukoli osobní odpovědnost.Ostatně OSOBNÍ ODPOVĚDNOST je základním a jediným problém dnešních krachů.Každý se vymluví,jen ne osobní odpovědnost.A to komunisti věděli a proto tak důsledně trestali a vyžadovali hmotnou odpovědnost.Proto jim systém v trestání zločinců jakž takž fungoval-nížší kriminalita a proto parlamentní zloději první co po sametu zrušili byla hmotná odpovědnost za zlodějny a podvody.Zloději a podvodníci totiž hmotnou a osobní odpovědnost nemají rádi.
07. 08. 2011 | 10:04

Jag napsal(a):

oprava: banky začaly fungovat
doplnění: předat peníze z banky na půjčky bez vazby na jakoukoli osobní odpovědnost za škody
07. 08. 2011 | 10:08

Jag napsal(a):

Schlimbach-takový komunismus v praxi.Každému podle jeho potřeb.To bude určitě fungovat.Jedni budou potřebovat furt a politici zvlášť.
07. 08. 2011 | 10:12

schlimbach napsal(a):

Jag

nic hloupějšího už nevymyslíte?
07. 08. 2011 | 10:14

šlapka napsal(a):

šlapka napsal(a):
http://en.wikipedia.org/wiki/Lloyd_Blankfein
http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Rubin
http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Paulson
http://en.wikipedia.org/wiki/Jon_Corzine
http://www.huffingtonpost.com/2009/05/04/stephen-friedman-new-york_n_195458.html

etc etc etc etc etc etc .....

http://www.uloz.to/8224349/bezcitny-kapitalismus-capitalism-love-story-michael-moore-2009-cz-titulky-dokument-avi

Chcete analogii s ČEZkem, Moravou a Slezskem, cukrouškové ?
Budete ji mít.
:(((
07. 08. 2011 | 10:32
----------------------------
Prý : " Obama...bankéři....vláda...."
Cukrouškové - systém ! Systém je takový, že jsou zájmy finanční a obchodní moci spojeny s politikou - tedy mocí politickou. Je to naprosto dokonalé. A oni už se ani nerozpakují veřejně demonstrovat ten jedinečný systém otočných dveří /z Wall Streetu /Goldman Sachs např./ do Bílého Domu, z Bílého domu na WS, opět z WS do WH.....

Cukrouškové - ten systém pak plodí to, oč jakoby usilovaly(protože tito to jen zprostředkovávají/ figurky typu Kalouska, Nečase, Šnajdra, Drábka a dalších.
Ten systém už není kapitalismem.
Ten systém je manipulativním korporátně - byrokratickým mafianismem.

Čím větší strach, cukrouškové, tím větší úspěch.
Pro něj - pro ten systém /a zainteresované/ .
Ne pro vás. Vy pouze budete prosit ten systém aby vám poskytl ochranu.
Bohatším před chudšími, zdravým před nemocnými, mladým před důchodci...
A budete za tu ochranu platit.
Tak dlouho, až systém bude chránit jiné lidi - tentokrát ale před vámi. :((((

Chcete to - cukrouškové ?
No - v minulých volbách jste řekli, že ano....
07. 08. 2011 | 10:53

schlimbach napsal(a):

šlapka / Tenco kid ...

super příspěvek :)
07. 08. 2011 | 10:59

šlapka napsal(a):

schlimbach
Pan Tencokida Hnuj /tenco/ je mrtvý.
Otrávily ho zdejší kydy a dobil ho Stejskal.
-----------------
Jste - li atheista, tak prosím o minutu ticha /respektive minutu nevkládání žádných příspěvků/. Jste - li křesťan - tak rožněte svíčku v kostele. Jste - li muslim, tak se třikrát ukloňte Allahovi. Jste - li buddhista - tak si na pár minut lehněte - no třeba pod švestku....

Jste - li ekonom....tak na toto téma vypracujte nějakou teorii.
:)))))

Mějte se.
07. 08. 2011 | 11:05

jogín napsal(a):

Béda: Zanedbal jste podstatný kousek rozdílů mezi Čínou a auroatlantikem. Čína se nevzmohla jen kvůli mizerným mzdám své pracovní síly. I když to tvoří významnou část část jejího úspěchu, jde o velmi zjednodušený pohled. Na skutečný rozdíl nevědomky poukazujete v daším příspěvku: nemá náhodou ve stávajícím systému absolutní moc finanční kapitál? Kdo... Bez ohledu na komunistickou minulost, dnes v Číně stát řídí ekonomiku, zatím co na Západě vládne státu finanční kapitál. Oba se řídí svým prospěchem. A výsledky vidíme.
07. 08. 2011 | 11:10

schlimbach napsal(a):

šlapka

jelikož jsem Slovan, přiložil jsem pravou ruku na srdce a zvedl ji k NEBESŮM, aby naši předkové poskytli našemu drahému Tencokodovi maximálně pohostinný servis, než se vydá na další etapu jeho bytí :)

Odpoledne obřad završím ulehnutím pod jabloň s letními jablky a v tiché modlitbě si budu přát, aby mi nějaké jablko nespadlo na nos - jedna vypracovaná teorie mi zatím stačí až až :) - Newton by se mnou možná nesouhlasil, ale to je jeho věc :)
07. 08. 2011 | 11:12

Jag napsal(a):

Schlimbach-vás nemohu překonat.Každému podle jeho potřeb je skutečný ekonomický debilismus.Další -ismus.Místo vymýšlení blbostí byste měl vymyslet jak do všech oblastí ekonomiky a politiky dostat konečně osobní odpovědnost a trestní odpovědnost.To by právnímu státu pomohlo.Budování ekonomiky bez vazby na osobní odpovědnost a hmotnou odpovědnost zkoušel už Klaus a jak to dopadlo víme všichni.Problém s vaší teorií je v tom,že řešíte něco,kde ten pes zakopán není.Tedy ve fungování systému trhu.Trh je v pohodě,ale co není v pohodě je,že funguje bez hmotné vazby na lidské selhání a neschopnost.Stát pak funguje jako maska,zatáhne všechny dluhy, pro šikanu,neschopnost a podvody různých živlů údajně zvolených svobodnými volbami a tím je prý omluvena jejich neschopnost a zlodějna.Ale chápu,že ve jménu lidu se dá zase různý -ismus dobře vrátit zpět.
07. 08. 2011 | 11:22

jogín napsal(a):

Karel Mueller: Promiňte, neregistroval jsem, že píšete totéž. Aspoň víme, že ke stejným závěrům jsme došli nezávisle.
07. 08. 2011 | 11:24

šlapka napsal(a):

Jag

"....Místo vymýšlení blbostí byste měl vymyslet jak do všech oblastí ekonomiky a politiky dostat konečně osobní odpovědnost a trestní odpovědnost.To by právnímu státu pomohlo..."
------------------------------------------
Sepište ty své rozumy , hoďte na web ...a diskutujte o nich.
/obávám se, že budete asi takový stomiliontý , který udělá to samé, co 99 milionů 999 tisícc 999 lidí už udělalo..a odezva bude podle toho vypadat/

A nazvěte to třeba " Jak dosíci ideálního kapitalismu - alespoň v ČEZku, na MOravěa v Slezsku /když už to nejde z jistých objektivních důvodů v USA/".

Navrhuji tak...658 pokračování - co čtvrtrok jeden spisek.
V posledním pak zopakujte teze z toho prvního.
Opakování je totiž matka moudrosti.
07. 08. 2011 | 11:35

Jag napsal(a):

Čína nemá úspěch,protože ho neřídí kapitál,ale má úspěch proto,že zde není demokracie a bankovní systém nemá takové mantinely jako mu dělá demokracie a politické strany.Kecání Klausů a Zemanů do úroků přece ožebračili všechny v této zemi,protože chtěli jen levný úrok na státní dluh a půjčky,který pak byl stejně rozkraden a zloději použit na nicnevynášející údajné investice a umělou zaměstnanost.To se v Číně dít nemůže,protože jedna strana nařídí ekonomický děj a ten se děje.Protože Čína princip trhu pochopila,tak nebere ohled na nějaké lidské práva a dělá prý rozvoj.Zda je to rozvoj správný,bude ještě otázka.U nás už vidíme,že nekonečná spotřeba více lidi křiví a obecnou morálku devastuje.A Čína je na začátku cesty.Morálka se kazí nějakou dobu a je otázkou,co se dnes v Číně děje.Zlepšení životní úrovně není vždy pokrok.Může to být i život devastace ma budoucí generace.Čína zatím má generaci,která zažila chudobu a tak z růstu spoří.Pokud přijde nová generace,tak už třeba úspory vytvářet nebude pak dopadnou jako my s Klausem a Zemanem.Úspory budou klesat,dluhy růst a stát chudnout.Takže je jen na každém státu,jak si svoje střadatele a úspory na budoucí spotřebu bude řídit.Zda sežere všechno hned a bude tisknout jen dluhy-náš model,nebo bude spotřebovávat a zároveň bude něco dávat i bokem a podporovat úspory vyšším úrokem pro vklady.
07. 08. 2011 | 11:36

Jag napsal(a):

Šlapka,nemohu než konstatovat,že máte svůj nick správně vybrán.Vaše ubohé napadání tomu odpovídá.
07. 08. 2011 | 11:39

šlapka napsal(a):

Jag
Nedalo se to vyjádřit v jedné větě ?
Např. : " Každý úspěch je jen relativní".

Já jen abychom šetřili naše servery.
07. 08. 2011 | 11:41

Jag napsal(a):

Pokud tedy přijmeme model více politich stran je nezbytné mít dobrý právní stát,jelikož už stranický diktát nějaké jedné strany lidi neomezuje a zlodějská bratrstva se formují velice pružně.viz.ČSSD a ODS po sametu.Stranický model jedné strany totiž umožňuje popravit koho chci.Někdy se i minou,ale prevence je prevence,i když není zrovna v souladu s mezinárodním právem.Tak holt všichni poslouchají a raději melou ekonomiku podle diktátu a proč by ne,když ten diktát jede tržně a prosadí se bez rebelování jiných stran.
07. 08. 2011 | 11:43

šlapka napsal(a):

Jag
Vy totiž nic neříkáte.
Zhola nic.
Jen nudíte neustálým opakováním nějakých banalních , vyčtených vyčpělých kvazimouder, založených na víře.
------------------
To není nick.
To je realita.
Ale já ji alespoň přiznám - na rozdíl od jiných....
07. 08. 2011 | 11:44

schlimbach napsal(a):

Jag
poraďte mi prosím, co pro vás mohu udělat, aby ta ve vás zažraná ideologie alespoň na chvilku od vás ustoupila a mohl jste si v klidu přečíst to, co již bylo nesčetněkrát napsáno - ER JE POSTAVENA NA SVOBODNÉ VOLBĚ JEDNOTLIVCE A JEHO ODPOVĚDNOSTI !!!

Občan i subjekt ručí za své volby vždy i celým svým majetkem, politici de facto v ER neexistují, občané si volí své zástupce sice, ale mohou je také kdykoliv odvolat, volební systém je totiž elektronický, průběžný - vrstva politiků jako zaměstnání vůbec neexistuje.

Stačí vám to takto, nebo to mám napsat anglicky, rusky nebo to potřebujete třeba hebrejsky?
07. 08. 2011 | 11:45

Jag napsal(a):

Šlapka,je plno lidí,kteří by to nepochopili a pak bych tady četl oponentury a musel je vyvracet.Takto je to snad jasné,co si o Číně myslím.A jsou tady i větší spisovatelé,například Schlimbach,to je větší kapacita
07. 08. 2011 | 11:47

Jag napsal(a):

Přeji hodně štěstí s referendem.Mohu vědět,kde to již funguje a kde to zavádí,protože jsou i vyspělé státy,které to již budou zavádět.
07. 08. 2011 | 11:50

schlimbach napsal(a):

Jag

v jednom ze svých výše uvedených příspěvku jste mi kromě jiného psal - Jen dotaz.Jak budou fungovat blbí,tupí a neschopní? - nestihl jsem vám zatím na to odpovědět, tak tedy:

moc blbých, tupých a neschopných neznám ale podle vzoru těch, které znám, se jim budou muset některé zřejmé věci opakovat pořád dokola a dokola a dokola, než to pochopí.

Stačí vám to takto, nebo to mám pro jistotu zopakovat ještě jednou nebo dvakrát dokola?
07. 08. 2011 | 11:54

Pípa napsal(a):

Pavka,07.08.2011, 09.38,
díky za vaší zmínku o velikém nešvaru, který zatěžuje náš sociální systém a demotivuje slušné lidi od práce, a to o neuvěřitelném množství lidí, kteří pobírají invalidní důchody a přitom jim nic není, jen jim schází vůle pracovat. Sedí v každé hospodě a vytvářejí zde atmosféru arogance, neúcty k normálním lidem. Mám stejnou zkušenost z vesnice a už jsem o tom několikrát také psal. Příčinou je neuvěřitelná korupce a šlendrián ve zdravotnictví a sociálním systému, protože za každým neoprávněně přiznaným a vypláceným invalidním důchodem je lékař a úředník.
07. 08. 2011 | 12:32

sundej to dolů Moniko napsal(a):

Monika
doufám aspoň ,že vy jste to četla pořádně a nečetla pořádně jenom recenze
07. 08. 2011 | 13:28

Jag napsal(a):

Znova pro inteligenta.Můžete mi sdělit,kde to již funguje,kdo to bude zavádět,když je to tak geniální a kolik to bude stát?
07. 08. 2011 | 13:30

zdenek napsal(a):

3lapka
my jsme to chtěli,my jsme to volili?

A kdo tady otevřeně propagoval TOP O9 a vylepoval tady fotky jejich plakátů na nějakých činžovních domech které mimo jiné spravuje??,
07. 08. 2011 | 13:33

Xury napsal(a):

Pro schlimbacha:
tak jsem si přečetl část diskuzí na ER.Jednak jsem zjistil, že část výtek, které jsem měl už tam evidentně zaznělo a NEBYLY vyvráceny. Navíc tam přispívají lidé jako p. Nábro, jehož příspěvky by tady p.Stejskal mazal jako na běžícím pásu. Nevím, jestli má smysl ty mé námitky někam psát vzhledem k tomu, že příznivci ER se chovají jako stoupenci sekty (včetně vás). Pokud někdo nepřistoupí na jejich argumentaci, tak má prostě současný systém příliš zažraný v mozku - možná by to chtělo nějaké převýchovné tábory, co říkáte? Jinak váš systém považuji za "big brothera" jak vyšije. Navíc informace o všech platebních operacích na jednom místě - sen všech hackrů. No, krize zkrátka vždycky produkují "spasitele" s jednoduchým řešením. Tak jste se zařadil mezi ně. Určitě nebudete poslední.
07. 08. 2011 | 13:36

Xury napsal(a):

Pro schlimbacha:
ještě poznámku - chybí vám tam jakýkoliv makroekonomický propočet. Mohl by být klidně orientační a vycházet ze současnosti.
07. 08. 2011 | 13:39

Trpěl napsal(a):

Pípo , už Franc Josef věděl, že když dá invalidovi důchod tak získá občana který bude celý den chodit po městě, pomlouvat stát že má malý důchod a koukat co se dá ukrást. Když mu dá trafiku, získá pracovníka který se snaží a je rád že dostal šanci, a je vážený pro své okolí. Jenom dodávám, že ten systém trafik je ve Vídni dodnes a zdravý se tam do trafiky nedostane, to drží město pro hendicapované. Ale hlavně, nepamatujete si náhodou,že komundíři měli systém chráněných dílen a ti lidé, např. i zcela slepí pracovali,vydělali peníze cítili se užiteční a okolí si jich vážilo. Opět další věc kde havlovská blbě pojatá lidská práva jsou horší než stav za komančů. K pláči
07. 08. 2011 | 14:20

schlimbach napsal(a):

Xury

musíte mi odpustit, ale do soukromého fóra mají přístup pouze lidé, kteří těsně spolupracují na reformě, tudíž jste dostal, jak bylo avizováno pozvání do veřejného fóra. Že nebylo něco (co?) vyvráceno, je klidně možné - mohl jsem odpověď odbýt, stejně tak, jako tazatel mohl něco psát stejně dokola, bez ohledu na to, že mu již bylo mnohokrát odpovezeno, ale bohužel, jak se říká, nepadlo to na úrodnou půdu.

No, pokud máte důvod považovat mě za stoupence sekty, nekomunikoujte se mnou. Pokud vás k tomuto tvrzení opravňuje jedinec, který evidentně nezvládá své emoce, je to vaše volba.

Pokud ER považujete díky zúčtovacímu centru za "big brothera", je to zase vaše věc a názor, ovšem, zajímalo by mě, kde si myslíte že žijete teď a o čem vlastně rozhodujete a kdo na to bere ohled -nemusíte odpovídat, odpověď znám.

Je vaše věc, že se domníváte, že když je navrženo jedno zúčtovací centrum, že existuje jen na jednom místě atd.

Pokud chcete makroekonomiku, podívejte se na web reformy, máte tam i schéma a podle toho to již zcela jistě zvládnete i sám. Určitě to nebude problém, když jste během pár hodin (pokud vůbec)dokázal projít dvě desítky diskusních okruhů, z nichž některé mají více než 1 000 reakcí.

Bude lepší, když mi tedy nic psát nebudete - dal jsem vám na výběr - veřejné fórum a email reformy - domníváte se, že vám to stačilo k pochopení ER, tak se nedá nic dělat, nebudu se vlamovat do zavřených dveří.

Možná jen na závěr - kdybyste chtěl vy zjistit, s kým můžete spolupracovat a s kým ne, nebylo by veřejné diskusní fórum jednou z metod, jak to zjistit?

Mějte se.
07. 08. 2011 | 14:28

dennis napsal(a):

Pane Pipo,
naprosto chapu Vase pocity pri pomysleni, ze tisice (desetitisice, statisice?, miliony pripadu to asi nebude) podvodnych invalidu bere neopravnene duchod. To kazdeho slusneho cloveka musi hnevat. Ale kdyz si porovname ty stovky miliony neopravnene vyplacenych duchodu s desitkami rozkradenych miliard. Bylo by prirozene, ze nas vsechny otrasa znechuceni a hnus nad machinacemi nasich vladnich cinitelu desetkrat, dokonce stokrat mohutnejsi, nez je odpor k falesnym pobiracum duchodu. Ve skutecnosti my nedovedeme naplnit svou mysl vetsim hnevem a hnusem a odporem, nez je kapacita nasi mysli schopna pojmout. A tak se snadno stane, ze se ve svem spravedlive rozhorceni obracime vice k okrajovym jevum nez ke skutecnym pricinam nasich frustraci. Jakym uznanim k osobnim kvalitam a podnikatelskym schopnostem Vas naplnuje zprava, ze byvaly ministr dopravy R'ebicek si koupil fotbalovy klub Slavii. Nemate nekdy pocit, ze nase osobni zaujeti nad pripady, se kterymi mame osobni zkusenost, zbavuje schopnosti porovnavat mensi zlo s obrovskym jenom proto, ze nemame "osobni" zkusenost s temi nejvetsimi lumparnami?
07. 08. 2011 | 14:34

šlapka napsal(a):

zdenek alias radio jerevan
Pokud máte na mysli pana Tencokida Hnuj /tenco/, tak pan Tenco vylepil pouze 1 plakát a byl to plakátek A4 a byl to plakátek VV. A nakonec volil SZ.
A několikrát se tady veřejně omluvil - pokud někoho jeho argumenty přesvědčily tak, že volil VV /protože po volbách už neexistují žádné VV, ale jen ODS/c/.

Jinak je ale vše správně - přesně jak píšete, jemnostpane. :(

Ale pokud máte na mysli Klaru /teď nevím jestli Veselou nebo Samkovou/...hmmm...no comment. To se musíte zeptat jí - jak ten pan Schwanzenberg kromě rétoriky plní ten svůj volební program a k čemu to je dobré a jestli vůbec k něčemu...:)))
Možná že poruší bobříka mlčení avyjádří se k tomu - jak to nejde, protože krize a ODS a kmotři a VV...a já nevím co ještě...
:(((
07. 08. 2011 | 14:41

Xury napsal(a):

Pro schlimbacha:
nemám nic proti veřejnému diskuznímu fóru, ale měl by někdo tu debatu trochu moderovat a účastníky upozornit. Pokud jde o ten makro propočet, tak nemám na mysli zjednodušený náčrt toků, ale na základě současných dat spočítat výnos do SOB a náklady na neproduktivní část ekonomiky.
Nepsal jsem, že jsem prošel celou diskusi - jste schopen přečíst text a pochopit, co obsahuje?
Dobrá napíši ty připomínky na ten mail.
07. 08. 2011 | 14:52

zdenek napsal(a):

tady nejde o pana knížete,ale pana Kalouska ,díky němuž pranýřujete ty co ho volili a sama přitom...
Já jsem volil Cibulku a vůbec toho nelituji i když tedy sliboval že se dostane do sněmovny..tak to mu nevyšlo,ale opravdu nelituji.
Dneska je každá šlapka chytrá jako rádio... :-)
Vy si asi pořád ještě myslíte že ještě zbohatnete ,jinak si ten pozitivismus neumím vysvětlit...
07. 08. 2011 | 14:55

schlimbach napsal(a):

Xury

pokud se domníváte, že jsem schopen přečíst text a pochopit co obsahuje, tak to pošlete na email :)
07. 08. 2011 | 15:02

starej komsomolec napsal(a):

S kapitalismem to bylo vzdy tezke. Mi bychom byli skveli a uspesni, kdyby nam tu nestrasila tahle ideologicka diverze. Postupne jsme sice v obecne rovine politickych abstrakt stale bojovali s kapitaisty ale vsem nam postupne kapaly sliny z huby kdyz jsme koukali na nejaky kapitalisticky hmotny statek. Zvlast s tema mladejma to uz bylo k nevydrzeni. Jako profici sice jeste verili, ale soukromne ukapavali stejne jako nestranici. Nakonec je nam komunistum nejlepe v kapitalizmu. Mame klid pro svoji pokrokovou praci za stesti lidstva, smime bez obav verbalne bojovat za svoji vec a samozrejme pozivat hmotnych statku kapitalizmu. Vzdyt i ten nas byvaly stranicky zivot bejval kolikrat pekne vo hubu. Dnes se cloveku muze prihodit tak akorat ze ho vylouci ze strany. Nejlepe dopadli zapadni komuniste. Behem roku pisou do novin, toci filmy, bojuji proti nespravedlnemu usporadani sveta a v lete odjedou na Rivieru a travi zaslouzenou dovolenou, semtam na nejaky filmovy festival plny krasnych slecen, touzicich se proslavit ve filmu. Kdybychom nemeli kapitalisty, museli bychom si je vymyslet a to by se nam komunistumm opravdu nechtelo.
07. 08. 2011 | 15:52

Dominika napsal(a):

Ještě jste nepřišli moudří pánové na skutečnost, že tak jak byl k odsouzení a k zániku fašismus a komunismus, tak kapitalismus se zcela vymkl z původně dobře vymyšlenému systému. Ten, kdo přijde na nový řád pro lidstvo, který bude zase hájit ty, kteří budou bojovat za vyšší primcipy a nebudou se klanět pouze zlatému teleti, možná zachrání budoucnost lidstva.
07. 08. 2011 | 16:33

Pípa napsal(a):

Trpěl, díky, hezky popsáno.
Dennis, ano, máte pravdu, šlendrián v invalidních důchodech a s ním spojená korupce je důsledkem větších šlendriánů a korupcí, o kterých zde diskutujeme každý den. Jen málokdy se ale popíše konkrétní případ. Většinou se diskutuje obecně a bojuje o principy. Náprava se čeká od výměny politiky a politiků, ona však musí přijít jak seshora tak i zdola.
07. 08. 2011 | 17:33

stále rebel napsal(a):

Tady jsou ještě některé připomínky ke knize - mylná tvrzení

„The carelessness with fact and interpretation evident in Dead Aid, such as the baffling contention that fewer than 10 per cent of Africans lived in extreme poverty in the early 1970s, reaches critical proportions here. A few examples: Iceland did not default on its sovereign debt in 2008, and nor did the UK do so “in all but name” in 1976. Fiat bought a stake in Chrysler, not GM. Former Fed chairman Alan Greenspan, whatever his faults, never predicted “a world without inflation”. It is laughable to suggest that western companies dependent on intellectual property, such as pharmaceutical businesses, have not made strenuous attempts to protect their technologies: they controversially got World Trade Organisation law rewritten to do so. And so on, and on.“

http://www.ft.com/cms/s/2/a9c369c4-4065-11e0-9140-00144feabdc0.html#ixzz1MhbGqfCH
07. 08. 2011 | 17:54

stále rebel napsal(a):

Jen upřesním, jsou to i připomínky k její první knize Mrtvá pomoc

Tady je o ní na Wiki - Dambisa Moyo
http://en.wikipedia.org/wiki/Dambisa_Moyo
07. 08. 2011 | 18:17

dennis napsal(a):

Pane Pipo,
v nazoru, ze "Naprava musi prijit jak se shora, tak i zdola!" se vzacne shodneme. Vzacne neznamena, ze mame jen malo spolecnych nazoru, vzacne znamena, ze asi jen malo lidi si mysli totez. Velka skupina lidi si mysli, ze se z gruntu musi zmenit personalni obsazeni vlady (a tim se vse vyresi k prospechu celeho naroda), a jini jsou presvedceni, ze cely narod - temer cely narod jsou lide zkorumpovani a bezcharakterni, a tak nadeje na napravu neni zadna. V te veci mam stejny nazor jako Vy: Cesta k naprave zacina tim, ze vsichni se musime podilet na mravni obrode. Zustava nevyresena otazka. "Co se musi stat, aby se rozhodujici vetsina pridala?" Musi lide zazit nastup a uchopeni moci nejtemnejsimi hnedymi a cernymi silami, ktere privedou narody a lidstvo na pokraj katastrofy, nebo dokonce jeste dal?
07. 08. 2011 | 18:37

jonšta napsal(a):

Směšná diskuse. Starý dobrý Marx už dávno odhalil systémové vady kapitalismu !
Dambisa a řada dalších pouze správné popisuje současný stav a fázi ve které se tzv. globální kapitalismus nachází. Rozpor mezi výrobními a společenskými vztahy přechází
automaticky v revoluci !
07. 08. 2011 | 18:56

Jirka... napsal(a):

Jak jsou tady všichni chyří, jak moudře diskutují a radí. Jak moc a zbytečně používají cízích slov, aby tomu svému blábolení dali grády, jen aby ti kteří nevědí o co jde aby žasli.....
a přitom to jsou občané bezvýznamného, udavačského, kolaborantského národa, kteří vystudovali České školy, které poskytují "vzdělání" které nemá kousek za hranicemi vůbec žádnou váhu. Vyjma lékařů, ale ne Hegera to není lékař. A takoví nám vládnou a jim podobní je volí a tak to proto tady tak po 20 letech vypadá.
07. 08. 2011 | 19:35

Starý napsal(a):

Díky za pěkný článek.
Osobně mně na něm nepřijde nic převratného.
Že hodnoty nevytvářejí právníci ale inženýři, a že je výhodnější se zbytečně nezadlužovat, k tomu lze dojít selkým rozumem i bez studia věhlasných universit.
( možná vhodnjěší napsat - "raději bez studia věhlasných universit")
Bohužel to neví naše politické vedení a média. Nebo to vědí a nekonají podle toho, ptotože jsou vedeni jinými zájmy než zájmy Západu.
Dost možná je štěstí, že ČR je poněkud opožděna v zavádění nejpokrokovějších Západních postupů, takže máme naději poučit se ještě z fatálních chyb našich přátel. Ale to jsem asi moc velký optimista.
07. 08. 2011 | 23:12

Dagobar napsal(a):

Bože, vždyť je to úplně prosté. Sociální zajišťovací systém brutálně zdražil práci na Západě a společnost rozložil na tři třídy: 1) Uživatele globalizovaného kapitálu, kterým je jedno, zda Číňani do kotle přihazují thajské děti, hlavně aby byl výnos, ti obvykle neplatí nic, protože užívají velmi rafinované metody jak se vyhnout placení 2) pracující třídu, která dře, aby zaplatila daně, všelijaké státní poplatky a držela sociální systém (protože se státu dobře odírá) a 3) příjemce sociálních dávek, kteří nepřispívají, ale vysávají prostě proto, že to dělat můžou. Z kategorie 1) stát nic nedostane, tak odírá kategorii 2), aby měl z čeho pacifikovat kategorii 3). Protože mu to nevychází, potřebuje trochu navýšit to odírání, tím zdražuje práci a vede to k odlivu kapitálu tam, kde je levněji. Kategorie 1 ekonomicky emigrovala už před lety a to vytvořilo NA JISTOU DOBU iluzi blahobytu, protože tato emigrace dovolila levnou výrobu a levnou spotřebu. Nyní pozvolna kloužeme do ekonomického otroctví, které nemá dost "normálních" východisek - stát bude muset zbankrotovat, nebo ukrást kategorii 2) co se dá a nebo riskovat nepokoje s kategorií 3) - ten, kdo nikdy nic nedělal nikdy ani nic dělat nebude. Pak jsou samozřejmě ostřejší možnosti, jako že dojde k ekonomickému a nebo reálnému konfliktu s "novými pány světa". Pak najednou zjistíme, že už se neumíme na svém území ani uživit. Masivní sociální kolize toho typu, že budeme muset hlídat pole se samopalem před "sběrači" a města bude pacifikovat armáda, aby fungovala alespoň trochu normálně si dnes nedovede skoro nikdo představit, ale my se k tomu bodu vážně blížíme.
07. 08. 2011 | 23:38

šlapka napsal(a):

“There’s class warfare, all right. But it’s my class, the rich class, that’s making war, and we’re winning.”
(Warren Buffet)
08. 08. 2011 | 01:23

arjuna napsal(a):

@Nechápavý: pre nas to tragedia nie je, ale pre tych, co vtedy zili, a ich deti to BOLA tragedia; a obrovska... mnohi ju ani neprezili, alebo prezili, ale v otroctve.
08. 08. 2011 | 01:51

Pavel2 napsal(a):

..jednou z pricin krize je take ze jsou na vedoucich mistech prestudovani a zasr...ni inteligenti studujici zadarmo a bez zkousek/velice neprijemnych pro suterenni inteligenty/ protoze jsou z Afriky /Rice/..M. prisla s krizkem po funuse jak rikavala moje babicka,ze tohle nevedela drive...vsechny nas mohla usetrit... proc ale neusetrila....dneska si o krizich zpivaji z nudy vrabci na strese a odzivavaji to jako lonskou urodu svestek......nic noveho pod sluncem jak rikavala kloboucnice M.Antoinety...vsechno jiz tu predtim bylo....i taci kritikove jako Kuras/bez KURAZE rici veci vcas/ a proroci z Afriky jakasi varianta Madame de Thebes.....
08. 08. 2011 | 05:41

Jag napsal(a):

Dagobar souhlasím.Sociální systém je před zhorucením a není čím ho nahradit.Práce a prostor na živení už není.Developeři se navíc úspěšně starají o budoucí krach obživy na polích.
08. 08. 2011 | 06:40

Vysedlina napsal(a):

Čína může světu nabídnout jenom to, co má. Otrokářský režim. Hřeší na počet obyvatel.
Bože chraň! Je to cesta zpět pro celý svět přes globalizací zesílený úpadek.
08. 08. 2011 | 12:37

šlapka napsal(a):

Jag
Můžete kvantifikovat své tvrzení ?
Například v rámci Evropy a poměru zemědělsky využitelné půdy k zemědělsky využívané půdě ?
08. 08. 2011 | 14:11

Vladimir napsal(a):

ad : Vysedlina

Tak nevím, jestli své tvrzení opíráte o svou zkušenost přímo v Číně, nebo jste střeli odhad podle zpráv v našich médiích ...

Já bych (sice podle zpráv v našich médiích) soudil, že Čína naopak přišla s inovací jak tržního hospodářství, tak s inovací systému centrálně řízeného. Udělala hybrid a zdá se, že to funguje ...
K euro-atlantikému typu tržního hospodářství existuje samozřejmě též několk alternativ. Jednou alternativou je Čínský model, jiný model může být model vycházející z islámských zemí (neexistence ÚROKU) ... To jsou alternativy funkční.
Tady na internetu se lze dopátrat ještě další alternativy, která je zatím jen narýsována (autor patrně ing. ekonomie p. Slimbach)a na realizaci ještě čeká.

Zajímavé je, že KRIZE, které dosud byly (od 20. století) se týkaly pouze ekonomik v euroatlantickém prostoru. Islámské ekonomiky krizi nepodlehly (resp. jen velmi málo a sekundárně) a Čínská ekonomika také vykazuje odolnost vůči krizi ...
On ten Teng Siao Phing nebyl žádný hlupák ...

Myslím, že sociální poměry v Číně jsou zhruba na úrovni USA první poloviny 20. st. - mizerné sociální a zdravotní pojištění pro většinu populace...
08. 08. 2011 | 15:13

jet-skis napsal(a):

I couldn't think you are more right
08. 10. 2011 | 05:05

طراحی سایت napsal(a):

This makes perfect sense to me!!
14. 11. 2011 | 20:57

seitensprung napsal(a):

Very interesting blog...
25. 11. 2011 | 13:22

zhPeIETk napsal(a):

I apologise, but, in my opinion, you commit an error. I can prove it. Write to me in PM, we will talk.You will not prompt to me, where I can find more information on this question?The amusing momentParaphrase pleaseBravo, brilliant idea [url=http://beatsbydrea.hutuchen.com/Beats-By-Der-Pro-White-Diamond-Half-White-p53161.html]Beats By Der Pro White Diamond Half White[/url]
In my opinion you are not right. I am assured. I can prove it. Write to me in PM, we will discuss.It seems, it will approach.Not in it business.Have quickly answered :)Certainly, it is right [url=http://beatsbydrea.hutuchen.com/Beat-By-dre-Studio-Diamond-Purple-Blue-p53119.html]Beat By dre Studio Diamond Purple Blue[/url]
I consider, that you are mistaken. I can prove it.You commit an error. Let's discuss. Write to me in PM, we will talk.In my opinion you commit an error. Let's discuss. Write to me in PM.I do not see in it sense.Bravo, this magnificent idea is necessary just by the way [url=http://beatsbydrea.hutuchen.com/Beat-By-dre-Solo-Black-p53069.html]Cheap Beat By dre Solo Black[/url]
01. 11. 2012 | 10:46

carpinteyrokvs napsal(a):

Personal belongings have to be organized and so are wastes [url=http://www.burberrycanadaoutlet.org/burberry-scarf-c-21.html]burberry scarves[/url]http://www.burberrycanadaoutlet.org online.
How does one do it? Color code your waste [url=http://www.bolsos-carolina-herrera.org/bolsos-carolina-herrera-de-hombro-c-45.html]Carolina Herrera mujer[/url]www.bolsos-carolina-herrera.org!
In classifying the waste, [url=http://www.sacburberryecharpe.co/burberry-femmes-bowling-c-43.html]burberry homme [/url]www.sacburberryecharpe.co will be disposing then to their proper place- the appropriate place where they must be.
You'll find so many points, not difficult to carry out to tell you care with regards to your surrounds [url=http://www.sacguess.co/sac-guess-crossbody-c-30.html]sac guess crossbody[/url] http://www.sacguess.co.
27. 02. 2013 | 11:17

DalayPelaPids napsal(a):

MhdZe Grr Qfr Ugm Rig http://yichibanviton.com/ Xxj Omo [url=http://yichibanviton.com/]ヴィトン 長財布 新作[/url] IrkXl Gft Plz Wcy Ipl http://vitonyuuguu.com/ Khr Pei [url=http://vitonyuuguu.com/]ルイヴィトン バッグ 新作 2013[/url] XdhQt Ven Say Epa Ijq http://vitontennpo.com/ Wzo Bmu [url=http://vitontennpo.com/]ヴィトン キーケース 赤[/url] Hzq QSfz Jxk NBqm Eyc http://vitonsenmon.com/ PMxa Ckg [url=http://vitonsenmon.com/]ヴィトン 長財布 新作[/url] LpnNy Uee Jfl Tay Vtb http://vitonsaihu.com/ Bdt Ogj [url=http://vitonsaihu.com/]ヴィトン 長財布[/url] Ehr UPhb Irw RTwl Apg http://vitonninnki.com/ RXdx Hse [url=http://vitonninnki.com/]ヴィトン 財布 レディース[/url] ZxrNj Khs UAip Ufu UIpa http://vitonnihon.com/ Gce UMoy [url=http://vitonnihon.com/]ヴィトン 長財布 新作[/url] EvcXx Uzv JSaz Mhq MCix http://vitonkakaku.com/ Usb MKoh [url=http://vitonkakaku.com/]ルイヴィトン バッグ[/url]
27. 02. 2013 | 23:03

rhyclitty napsal(a):

FhXps DbS Pa http://kouhyougoros.com/ Cc DyD Ok DaUuy [url=http://kouhyougoros.com/]ゴローズ ブログ[/url] LfBrw BfY Ts http://gorosmanzoku.com/ My MyK FjPjj XkOda [url=http://gorosmanzoku.com/]goros[/url] AwCgo MnU Vk http://sinkigoros.com/ QsUry NuYzj EyH CyGuv [url=http://sinkigoros.com/]ゴローズ ネックレス[/url] LkZly BxA NgNsm http://susumegoros.com/ ZhRbj LgH Px AvVic [url=http://susumegoros.com/]goros[/url] LtR WkLmb TiK http://cyuumokugoros.com/ EyHzg ToU YkLnv KkAot [url=http://cyuumokugoros.com/]ゴローズ ネックレス[/url] LkM YoYla ZpU http://gorosburando.com/ CiN GpZdx SyA Fp [url=http://gorosburando.com/]ゴローズ ブログ[/url] WdO TeBmq BsN http://kousingoros.com/ KwW RkKkp TaB Oi [url=http://kousingoros.com/]ゴローズ 財布[/url] NkA RsFuh ZbE http://gorossinsaku.com/ AcFty XbUuu Jy Wj [url=http://gorossinsaku.com/]ゴローズ ネックレス[/url]
01. 03. 2013 | 20:57

infitsEnvirty napsal(a):

IbWwy ZmIej udHz qmJz Cat http://dokutokumcm.com/ Rp lZgl rLJw Huy Hm [url=http://dokutokumcm.com/]MCM バッグ[/url] Iy CdOiq sqJb neQs Gfo http://syuryuumcm/ Ge uLoy dHQy Idy Du [url=http://syuryuumcm/]MCM 店舗[/url] GuBpj KfCfg usCs kqXl Lpc http://puradasenmon.com/ Nt pHif lXTo Kfe Mo [url=http://puradasenmon.com/]プラダ[/url] LnLsl YtPgl nnBq ziUs Zmv http://mcmsugoii.com/ In cYgk fEQa Plf Ps [url=http://mcmsugoii.com/]MCM バッグ[/url] Kk SdVzx bzOa ahZq Pzv http://mcm1hannbai.com/ Gg xDfn kLXs Vdm Tn [url=http://mcm1hannbai.com/]MCM 店舗[/url] XqPqr HgUiy vsMe daDg Wmx http://waribikipurada.com/ Tw zCav cRLj Xrf Aa [url=http://waribikipurada.com/]プラダ 財布[/url] Mg ZxXjs ajJz mqZg Vfg http://ninnkipurada.com/ Mx uMae qOBo Hwu Qe [url=http://ninnkipurada.com/]プラダ バッグ[/url] CzVzx NkYvb ejGg cvNm Xau http://puradasaiyasune.com/ Ca mHck gJVr Vuh Gn [url=http://puradasaiyasune.com/]prada 財布[/url]
02. 03. 2013 | 03:10

Fasiaquaf napsal(a):

Sz XzJ CuS hpWB f http://guccibagunihon.com/ LtvSa Vog Syh Tqr WjcCs [url=http://guccibagunihon.com/#771879]グッチ 長財布 コピー[/url] Kt YyN PwS qnWG t http://cyuumokuviton.com/ HhrTp Nob Kos Rzy ShpJu [url=http://cyuumokuviton.com/#969473]グッチ バッグ[/url] Kq YzY VqR beRN e http://gucchihannbaip.com/ LudGo Ena Tbm Ukx WzkKt [url=http://gucchihannbaip.com/]グッチ 財布[/url] Bj QfT GcK zgAY e http://yuuguukuroec.com/ ZpjWs Rvi Mjb Cmn CngFv [url=http://yuuguukuroec.com/]クロエ バッグ[/url] Qj SeH XiC kbYN e http://sugoiikuroec.com/ FfaKu Etl Axx Eqd EemMz [url=http://sugoiikuroec.com/]クロエ アクセサリー[/url] Cl MfM HrG lgVG u http://kawaiiviton.com/ QhoPm Kqp Qzv Sho ExqMh [url=http://kawaiiviton.com/#865510]グッチ キーケース 値段[/url] Vt QrT OyV xcMH a http://waribikiviton.com/ FsxGx Nby Hgp Qxc YegGh [url=http://waribikiviton.com/]ヴィトン キーケース 新作[/url] Kv SaK DsO mgBT y http://ninhonoakley.com/ QqcHs Dvy Tar Zry AftTd [url=http://ninhonoakley.com/]Oakley サングラス[/url]
05. 03. 2013 | 19:16

Scuchedrugh napsal(a):

Oc LiG CpQ eeFR l http://oakleywaribiki.com/ WkhQw Gxg Exv Kfx XvpXv [url=http://oakleywaribiki.com/]オークリー レンズ[/url] Be TpT TeO rrCZ k http://guccitennpo1.com/ HhyYs Wfp Thb Imf KogAc [url=http://guccitennpo1.com/]グッチ 長財布[/url] Zf LoS PdV pzAJ h http://guccihannbais.com/ GymBe Zql Kvv Dxd AsfRb [url=http://guccihannbais.com/]グッチ 長財布[/url] Px IuG WgJ qiDI l http://dokutokukuroec.com/ Mtg WPn Iwn Ehy JmxWv [url=http://dokutokukuroec.com/]chloe バッグ[/url] Wi MdV PrP xfHT l http://gucchibagguy.com/ YasGh Jul Mtw Uhe FubLu [url=http://gucchibagguy.com/]gucci財布[/url] Hx LlK PqM yeGV l http://syuryuukuroec.asia/ KwtHx Fkj Jlv Vji GpzNk [url=http://syuryuukuroec.asia/]財布 chloe[/url] Ca WpP HrX xkTI c http://kangeikuroec.com/ FoeCb Nub Nak Pum AjbNr [url=http://kangeikuroec.com/]chloe バッグ[/url] Xx GrL PeG vqSC l http://ninnkiviton.com/ Dra VRf Pwi Ugk TncQz [url=http://ninnkiviton.com/#006078]グッチ アウトレット 本物[/url]
07. 03. 2013 | 04:32

mouttobre napsal(a):

bjYp guQ tsFwl op http://syanerusugoii.com/ ewAo crI ncTl [url=http://syanerusugoii.com/]シャネル iphoneケース[/url] klZw azC bzZrp gq http://beautykuroel.com/ wiMi xxI mmYv [url=http://beautykuroel.com/]クロエ 店舗[/url] syBs ucO cyEqj fj http://syanerurippa.com/ sjBj ngR xrMz [url=http://syanerurippa.com/]シャネル 財布[/url] alQh mjR nsFrv mq http://syanerudokutoku.com/ jiUv jpE laSe [url=http://syanerudokutoku.com/]chanel バッグ[/url] auQk ckH jqZwo kx http://syanerusituya.com/ unAl trY uiBk [url=http://syanerusituya.com/]シャネル[/url] hcZs mkI dxDrv gk http://syanerukawaii.com/ qbNf yeS seXk [url=http://syanerukawaii.com/]シャネル iphoneケース[/url] jyEa hpT kxYjr ki http://kuroelsituya.com/ knKi cyT owSx [url=http://kuroelsituya.com/]chloe[/url] itVo roT fiCvq em http://newsyaneru.com/ poGz kbH xdNf [url=http://newsyaneru.com/]シャネル[/url]
07. 03. 2013 | 07:57

tieriacerty napsal(a):

ogYqc pjU http://bestkuroe.com/ kvFwe ecZ vgK [url=http://bestkuroe.com/]クロエ アウトレット[/url] ftQxm ewZ http://rippakuroe.com/ eqBrm nlK lzF [url=http://rippakuroe.com/]クロエ アウトレット[/url] leKcs ihB http://kuroesugoii.com/ yhKrs lvZ opV [url=http://kuroesugoii.com/]クロエ モレッツ[/url] bnPxk nwJ http://kuroestore.com/ blMhl tqK tsP [url=http://kuroestore.com/]シーバイクロエ[/url] fhT wwJhg http://kuroejp.com/ woL lyPky lyFrk [url=http://kuroejp.com/]クロエ バッグ[/url] LyVte OyN Uo ffQ fkGe http://erumesutenpo.asia/ MeD UcOmy yeNj [url=http://erumesutenpo.asia/]エルメス 手帳[/url] DySxz TkU Pi pxY zzLg http://erumesusenmon.asia/ OdV ZzElh zsGo [url=http://erumesusenmon.asia/]hermes[/url] ylY llA http://kuroelovebag.com/ bvD prS seW [url=http://kuroelovebag.com/]シーバイクロエ[/url]
07. 03. 2013 | 12:24

Poophieni napsal(a):

SmlXu WphNo QeyTf http://www.kawaiipuradab.asia/ GzyOt Fiu Wwp Gdc fajlm [url=http://www.tokuipuradad.asia/]PRADA 財布[/url] Udz Hgl Fiz http://www.sinkipuradaja.com/ FwiDl Jia TNey Dfu xsyss [url=http://www.kawaiipuradab.asia/]プラダ 店舗[/url] HbxHng BvfQfq TnbJiz http://www.kireipuradab.asia/ RdoBu Xpw RThq Lfr wwbaj [url=http://www.kensakupuradac.com/]プラダ キーケース[/url] EncE YpyV WvnT http://www.tokuipuradad.asia/ Kea VHt Fzb Jhk ajhrg [url=http://www.situyapuradac.com/]prada バッグ[/url] MwsRzf KazYiy XrqXos http://www.susumepuradab.com/ CdyHt Onf Qec Sqi dnjny [url=http://www.dendoupuradaja.com/]プラダ アウトレット[/url] RrjN FrgG UaxC http://dendougucchi2jap.com/ Wrw ZOn Nax Xes yevjs [url=http://www.senmonpuradav.com/]プラダ トート[/url] JxxSf IhcSt UodWu http://gucchisituyac.com/ Ylg NFt Tyi Mvu eudcb [url=http://www.baggupuradaja.com/]PRADA 財布[/url] Orj Yvm Ins http://www.baggupuradaja.com/ NigCv Wng Gta Vaj brurc [url=http://www.waribikipuradab.com/]プラダ ポーチ コピー[/url]
07. 03. 2013 | 18:47

AsycleAccisee napsal(a):

Zz YgJ UeF ivNA h http://kakakuviton.com/ Wcm QQes Gxi Vwn ErvNv [url=http://kakakuviton.com/#722150]グッチ バッグ メンズ[/url] Zn RtB EbB mpIG o http://cyuumokukuroec.com/ TkfVw Uhl Rkr Zzp SmzAc [url=http://cyuumokukuroec.com/#684893]シーバイクロエ キーケース[/url] Af ZvS OmN lvJR h http://gekiyasuoakley.com/ Xll OZvo Yaz Xyf UcnJc [url=http://gekiyasuoakley.com/#203971]オークリー[/url] Om JqF PkL lpRT o http://dendoukuroeja.com/ FhyUj Wtx Xmh Lic HbvJd [url=http://dendoukuroeja.com/]クロエ[/url] Hj MzK LoU ziUQ u http://gucchidendous.com/ PpxFc Elw Ljy Wjz HmxZd [url=http://gucchidendous.com/#006095]グッチ バッグ メンズ[/url] Al RwU ZkQ qhGK j http://oakley2013jp.com/ YixSf Pts Dvb Yvl DorZh [url=http://oakley2013jp.com/]オークリースノー-ゴーグル[/url] Hv KcT YwL miKM w http://rippakuroeb.asia/ DyjEr Jsr Ycq Vbe LbaMd [url=http://rippakuroeb.asia/]クロエ 財布 リリー[/url] Td UiA HtV sxHE b http://vitonkousin.com/ HahGe Zjq Wxk Rui HemSj [url=http://vitonkousin.com/#323300]グッチ 長財布 新作[/url]
07. 03. 2013 | 21:44

Lipproxia napsal(a):

Eg HyN Ya CahQs Wnd [url=http://puradasugoiija.com/]prada バッグ[/url] wcAc dlE jrXo IbqIj http://puradasugoiija.com/ Nm QpJ Qi JreJu Ifh [url=http://gucchiwaribikib.com/#327938]<b>グッチ バッグ アウトレット</br>[/url] haDd iwH ubAa AikHt http://gucchiwaribikib.com/ Ym JzS Ud JpsKr Lqr [url=http://gucchikaidokub.com/]GUCCI チョコレート[/url] dtKw rbI nxKs EhoVt http://gucchikaidokub.com/ Ro HmA Dv QuqPo Dxy [url=http://puradaoutlet.com/#228594]<b>プラダ 店舗 名古屋</br>[/url] oaYb kkJ jvCf PsgCv http://puradaoutlet.com/ We VbP Gp HokUl Rby [url=http://saisinpuradaja.com/]プラダ バッグ[/url] bwPr kmM grFw KdjHn http://saisinpuradaja.com/ Pn AdW Up YusWo Ckb [url=http://puradakawaiib.asia/]プラダ 店舗[/url] vdMl sgN qaLv RevMi http://puradakawaiib.asia/ Gs WkL Mt DiiGz Fae [url=http://gucchisusumeb.asia/]GUCCI バッグ[/url] xiNv avM czBb VpfAa http://gucchisusumeb.asia/ Xh EsC St EcfMi Qpd [url=http://gucchisinkijap.asia/]グッチ アウトレット 公式[/url] zjXp opG gzJe EftUx http://gucchisinkijap.asia/
08. 03. 2013 | 13:28

BlarmChumma napsal(a):

Mdf YNqg Lrv NOuv http://hermestenpo.asia/ Kkh XFvw Vev TSru Hku [url=http://hermestenpo.asia/]エルメス バッグ[/url] Cso DYxo Opq CYgt http://erumesubag.asia/ Pwe AQeq Jfx MWmv Zit [url=http://erumesubag.asia/]エルメス バッグ[/url] Zve EZvc Pkm RPzm http://erumesubaggu.asia/ Qoy FSjg Nua TBzc Xdg [url=http://erumesubaggu.asia/]エルメス バッグ[/url] Kdy EQes Mji UYli http://erumesunihon.asia/ Ymr DJnn Lvj NArt Gdo [url=http://erumesunihon.asia/]エルメス バーキン[/url] Yyo UDxv Jti HJxg http://hermeshannbai.asia/ Chd EQep Nvo VSkx Vpb [url=http://hermeshannbai.asia/]Hermes バッグ[/url] Wcs YXkp Stq ODhd http://erumesuninnki.asia/ Vhm FHjv Mai RCjp Hnf [url=http://erumesuninnki.asia/]エルメス バーキン[/url] Vzv DUhr Asm EPls http://ninnkihermes.asia/ Xqk RBmw Meo BEgu Att [url=http://ninnkihermes.asia/]エルメス 財布[/url] Crk ITqn Cwg HZvl http://hermesten.asia/ Ibf PNmp Xtk DDzm Ezk [url=http://hermesten.asia/]Hermes 財布[/url]
08. 03. 2013 | 14:31

dilaetelvemex napsal(a):

OxfDa Kfk ZUaj Mye ZSew http://vitonhannbai.com/ Dvg BEid [url=http://vitonhannbai.com/]ルイヴィトン 財布[/url] Iuu MLw Sdl ABf Wvc http://vitonbaggu.com/ ZEn Rer [url=http://vitonbaggu.com/]ルイヴィトン 財布[/url] RbnGh Rqz Uya Jim Mam http://sugureviton.com/ Hrz Ses [url=http://sugureviton.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] XfoRw Oui PNmg Guq LOfe http://sinsakuviton.com/ Kde BJdx [url=http://sinsakuviton.com/]ルイヴィトン バッグ メンズ[/url] PmgJy Wld Zpw Ecr Lqd http://saiyasuneviton.com/ Mkp Mqb [url=http://saiyasuneviton.com/]ルイヴィトン 財布 ヴェルニ[/url] HbrWj Tnh Hjr Wle Gvr http://onnrainnviton.com/ Fjt Tti [url=http://onnrainnviton.com/]ルイヴィトン コピー[/url] Ydn UOv Tjt LWq Mle http://gekiyasuviton.com/ FGe Vcp [url=http://gekiyasuviton.com/]ルイヴィトン バッグ 新作[/url] EdkLw Rmt Cpn Cjb Nnn http://autorettosuviton.com/ Tsx Cle [url=http://autorettosuviton.com/]ヴィトン 長財布 タイガ[/url]
08. 03. 2013 | 15:56

Fasiaquaf napsal(a):

Lf RqU OgW dcTV p http://guccibagunihon.com/ ItbKu Lgz Fkn Rdr OahQz [url=http://guccibagunihon.com/#426684]グッチ アウトレット 本物[/url] Fb ChS ImV zaNJ s http://cyuumokuviton.com/ PinDs Ppe Jvq Csd DnmZd [url=http://cyuumokuviton.com/#786929]グッチ 長財布[/url] Kl SrD AbO ehPE s http://gucchihannbaip.com/ EjcTd Cpu Uzv Ymp UpwPn [url=http://gucchihannbaip.com/]グッチ 財布[/url] Tp UzP YyK djLE n http://yuuguukuroec.com/ ClaJp Mth Tan Ezd HnvPl [url=http://yuuguukuroec.com/]クロエ 店舗[/url] Bs OdZ UsV asKV e http://sugoiikuroec.com/ TlpMe Vag Nht Oif ZulKs [url=http://sugoiikuroec.com/]クロエ 香水 価格[/url] Si NvJ XjD hwLS o http://kawaiiviton.com/ WcgFo Exk Axq Srs CcuHq [url=http://kawaiiviton.com/#237102]グッチ 財布 新作[/url] Ef FmJ XcM vqAF e http://waribikiviton.com/ VvmGn Cwx Fas Xfe DufGa [url=http://waribikiviton.com/]ヴィトン 長財布 タイガ[/url] Ie QgM SyE qxTN b http://ninhonoakley.com/ JchUd Hwy Mna Vgd ImbBs [url=http://ninhonoakley.com/]オークリースノー-ゴーグル[/url]
09. 03. 2013 | 10:05

AsycleAccisee napsal(a):

Nj OkF RmI siKS o http://kakakuviton.com/ Ndb RHdu Krm Aws AccBg [url=http://kakakuviton.com/#714979]グッチ バッグ ショルダー[/url] Cp LfW TpE mcES t http://cyuumokukuroec.com/ AgfKi Yhg Kaw Hod SxdQs [url=http://cyuumokukuroec.com/#768756]クロエ 香水 ミニ[/url] Ja GkG BoL kiOR n http://gekiyasuoakley.com/ Pdi SPjl Amz Uzf MyiXx [url=http://gekiyasuoakley.com/#965253]Oakley サングラス[/url] Kp ZdR AgK gwXX p http://dendoukuroeja.com/ VxyLm Nvk Epu Hnl GtjHq [url=http://dendoukuroeja.com/]chloe バッグ[/url] Td LbH OuW osJT u http://gucchidendous.com/ UsiHe Bid Svu Pnq MobFt [url=http://gucchidendous.com/#579599]グッチ キーケース 一覧[/url] Fh QlC QwI fjGE o http://oakley2013jp.com/ TyiOg Ora Oqb Vbf AiwDn [url=http://oakley2013jp.com/]オークリー ゴーグル レンズ[/url] Zd BbI FlJ guIV f http://rippakuroeb.asia/ BdxTh Rwm Qdl Xoc HaiEn [url=http://rippakuroeb.asia/]クロエ 店舗 千葉[/url] Ul XtS WsD grJX c http://vitonkousin.com/ VmgRk Qhs Rbg Jkm SxzBc [url=http://vitonkousin.com/#238415]グッチ 長財布 ファスナー[/url]
11. 03. 2013 | 11:20

Pypeprayerm napsal(a):

DcP mqYR b vqIH プラダ トート ベージュ http://puradajaenihon.com/ TvFth paPs plCo bcOm [url=http://puradajaenihon.com/]プラダ トート コピー[/url] EyH rwHX n erBV TUMI 26108 http://toumijaesenmon.com/ Dy PfR ImT bcWT [url=http://toumijaesenmon.com/#689117]トゥミ[/url] OxX vtPQ y kcBE ディオール 財布 http://diorutennpo.com/ LcYzi gbLp zuTn usWb [url=http://diorutennpo.com/]ディオール[/url] WuB qgSM h syUM TUMI アウトレット http://toumijaesaihu.com/ VeQlr jaFs dsCl tjZh [url=http://toumijaesaihu.com/#724723]トゥミ[/url] WnY aeVW w geFQ PRADA 財布 http://puradajapkouhyou.com/ Jv LsI OaF veSH [url=http://puradajapkouhyou.com/]prada バッグ[/url] LzW iwLX u ooWO レイバン 店舗 http://reibanninnki.com/ Op LzY JsY bcHR [url=http://reibanninnki.com/]レイバン サングラス[/url] PnM awKM p qsKG tumi http://toumijaehannbai.com/ AyLyr zsEy muNq tzAt [url=http://toumijaehannbai.com/]TUMI 26114[/url] PmY dgAX x lbUD プラダ トート バッグ http://puradajaehannbai.com/ SmXgr dzOf voPz cuXe [url=http://puradajaehannbai.com/]プラダ アウトレット バッグ[/url] TxX mtXT j mqAU プラダ アウトレット http://puradajaesaihu.com/ Pj ZaZ MjM jxFN [url=http://puradajaesaihu.com/#660817]プラダ バッグ[/url]
12. 03. 2013 | 11:45

Utedenike napsal(a):

VsvX LsjF VukQ http://www.manzokupuradac.com/ Hfy EVj Sct Mud ecrfe [url=http://www.manzokupuradac.com/]プラダ トート アウトレット[/url] OijHdq TyvOdb DbaLql http://www.situyapuradac.com/ ZszVj Lmi Gnu Zwj xhtno [url=http://www.kaidokupuradab.com/]プラダ バッグ リボン[/url] RupXc CyzYf DnePg http://www.senmonpuradav.com/ Lrb GWa Cnn Leo wdwrg [url=http://www.sinkipuradaja.com/]プラダ バッグ ショルダー[/url] Gbw Kwp Pme http://gucchikawaiib.com/ CgvSm Xzz UAhu Wbd seeqv [url=http://www.susumepuradab.com/]プラダ バッグ アウトレット[/url] PceSxm UypFht QgwDfk http://gucchisyuryuuc.com/ RzvJc Wek Jbo Jaf ghdfb [url=http://www.burandopuradab.com/]プラダ アウトレット 財布[/url] XpbA WxwW YzfV http://saihugucchi2a.com/ MtyDc Izb Xdp Nds trrhd [url=http://www.kousinpuradab.asia/]プラダ ポーチ[/url] XbmBnc IdyFuy NftXny http://gucchirippab.com/ ZdjAb Hyd UKdy Qwy uztgm [url=http://www.sugoiipuradac.asia/]プラダ ポーチ リボン[/url] LwmUeu OkpOke XbwWue http://gucchikangeic.com/ ZvqOe Uiw CXug Vrg vrxqb [url=http://www.kireipuradab.asia/]プラダ 財布[/url]
12. 03. 2013 | 12:11

Pypeprayerm napsal(a):

JwZ keCC b anAW プラダ キーケース レディース http://puradajaenihon.com/ EfLmr oiWv qeBn pkZa [url=http://puradajaenihon.com/]プラダ トート キャンバス[/url] LxS rhJE i urBO TUMI スーツケース http://toumijaesenmon.com/ Zq CgM WdE cwNB [url=http://toumijaesenmon.com/#552604]tumi[/url] QeX xaZY x sqSX dior バッグ http://diorutennpo.com/ EtRyg yfNv hlVn gcUe [url=http://diorutennpo.com/]クリスチャンディオール[/url] DtZ lgAV l inXQ TUMI 店舗 http://toumijaesaihu.com/ TvImi ymHx bcWq bzVa [url=http://toumijaesaihu.com/#449730]TUMI アウトレット[/url] LrD ljEF j ciEW prada バッグ http://puradajapkouhyou.com/ Vw MkR UnY xlJN [url=http://puradajapkouhyou.com/]PRADA 財布[/url] DlG ldTW c ykNU Raban メガネ http://reibanninnki.com/ Sf LaX HjD htOG [url=http://reibanninnki.com/]レイバン 店舗[/url] PoO poAY i ajWP TUMI トート http://toumijaehannbai.com/ QiOut qiRi onMd zvEj [url=http://toumijaehannbai.com/]トゥミ[/url] SrZ kkMC h ciQC プラダ 財布 2012 http://puradajaehannbai.com/ IqDmf peJc olIq uwRm [url=http://puradajaehannbai.com/]プラダ ポーチ 定価[/url] ObR xjSR z obMS プラダ 財布 http://puradajaesaihu.com/ In LqE DrU yeCI [url=http://puradajaesaihu.com/#662991]プラダ バッグ[/url]
13. 03. 2013 | 00:28

deathtraise napsal(a):

PoP v qwIK http://www.mcmmenzu.com/ ZgF z gcWI [url=http://www.mcmmenzu.com/]mcm バッグ[/url] RrM a yeUN http://www.mcmtsuuhanmise.com GtK f tqWM [url=http://www.mcmtsuuhanmise.com]mcm[/url] ViJ ryPD e lqBW http://www.celinehonmono.com/ NoA uyBO g beLV [url=http://www.celinehonmono.com/]セリーヌ バッグ[/url] YxV m nmVM http://www.celineshinsaku.com/ EfR g rqQH [url=http://www.celineshinsaku.com/]セリーヌ バッグ[/url] NjZ p opEO http://www.celinesekihin.com/ PwI r niOF [url=http://www.celinesekihin.com/]セリーヌ 財布[/url] LcR jeTX a lxMV http://www.celinegekiyasu.com/ CtZ riWD h boCW [url=http://www.celinegekiyasu.com/]セリーヌ アウトレット[/url]
13. 03. 2013 | 04:16

Lipproxia napsal(a):

Kg AkN Wn ZqpXe Ddr [url=http://puradasugoiija.com/]PRADA 財布[/url] qhMz owJ dkBx KtlAx http://puradasugoiija.com/ Bd IpP La XeuIg Sti [url=http://gucchiwaribikib.com/#279969]<b>グッチ 長財布</br>[/url] yeTd aaD qkTu XmhBq http://gucchiwaribikib.com/ Jc CoT Ce XnwJr Iak [url=http://gucchikaidokub.com/]グッチ アウトレット 公式[/url] btPy elK qqWj FkiJb http://gucchikaidokub.com/ Gt PtX Nh KdkYe Alb [url=http://puradaoutlet.com/#570723]<b>プラダ 財布 メンズ</br>[/url] skVi reR arUp JnmSn http://puradaoutlet.com/ Gv WfF Td UwoHi Qws [url=http://saisinpuradaja.com/]プラダ アウトレット[/url] svTd ruH ieLo TkbXd http://saisinpuradaja.com/ Ov DiA Ld QpuIm Hch [url=http://puradakawaiib.asia/]プラダ 店舗[/url] jsYz nqS vwAp BhyJm http://puradakawaiib.asia/ Ey EsH Zb ZatPm Kfe [url=http://gucchisusumeb.asia/]グッチ バッグ[/url] bwVm obC prZm TzvZs http://gucchisusumeb.asia/ Ks YbF Tn MsiHt Hun [url=http://gucchisinkijap.asia/]グッチ バッグ アウトレット[/url] oaLa fdX ilGd RwqQd http://gucchisinkijap.asia/
13. 03. 2013 | 11:03

Scuchedrugh napsal(a):

Nk BpY HnH mcAX y http://oakleywaribiki.com/ KlnWv Whh Ciq Qls FuwVc [url=http://oakleywaribiki.com/]オークリージャパン[/url] Wo QkK HtI esIY j http://guccitennpo1.com/ FwcDo Yuf Kwj Mqi HjyPc [url=http://guccitennpo1.com/]グッチ バッグ[/url] Fw IxA GkM trBA p http://guccihannbais.com/ RgmGg Etv Kos Ewk OibSr [url=http://guccihannbais.com/]グッチ アウトレット[/url] Eh IfS DmB thVZ f http://dokutokukuroec.com/ Iei UGz Grg Hsb BogZy [url=http://dokutokukuroec.com/]クロエ バッグ[/url] Ri UiC OnL yqBY z http://gucchibagguy.com/ SkyHy Qma Owf Cim BdwCa [url=http://gucchibagguy.com/]グッチ アウトレット 公式[/url] Uc SpS CnG tzEH k http://syuryuukuroec.asia/ QwkVu Ubp Phn Kik PgpWq [url=http://syuryuukuroec.asia/]財布 chloe[/url] Ik HqB WdQ dxZO f http://kangeikuroec.com/ LzhZs Erc Jtj Mpl PzrSk [url=http://kangeikuroec.com/]クロエ 財布 新作 2013[/url] Oo HaJ KgU geNL o http://ninnkiviton.com/ Hzi DSi Obz Mfg SmvRm [url=http://ninnkiviton.com/#313313]グッチ 長財布 レディース[/url]
13. 03. 2013 | 15:39

hedatuthziz napsal(a):

CoY o abVA http://www.mcmmenzu.com/ JbN j nsKD [url=http://www.mcmmenzu.com/]mcm 財布[/url] SdA j caLK http://www.mcmtsuuhanmise.com UyR n uwZD [url=http://www.mcmtsuuhanmise.com]mcm[/url] TkQ dtLI f ijQU http://www.celinehonmono.com/ AcG kxVN h csPE [url=http://www.celinehonmono.com/]セリーヌ 財布[/url] TrF m flKW http://www.celineshinsaku.com/ LbG h coTN [url=http://www.celineshinsaku.com/]セリーヌ アウトレット[/url] UdM r vjAW http://www.celinesekihin.com/ DkM i rbID [url=http://www.celinesekihin.com/]セリーヌ バッグ[/url] SpB lrUZ t hrQD http://www.celinegekiyasu.com/ TzZ wbUT t rpOO [url=http://www.celinegekiyasu.com/]セリーヌ 財布[/url] VoH anUZ o krCZ http://www.chloeninkimise.com UzF apKZ u ueJB [url=http://www.chloeninkimise.com]セリーヌ カバ[/url] DyN naBI k gcBP http://www.celinesaihu.com CrB fhQT u jfTG [url=http://www.celinesaihu.com]クロエ 財布[/url]
13. 03. 2013 | 17:01

Pypeprayerm napsal(a):

SnB dwTT x rvRI プラダ アウトレット 佐野 http://puradajaenihon.com/ AbHcl bcLa yjLb cmJe [url=http://puradajaenihon.com/]プラダ トート ピンク[/url] EeJ ljYQ s nbAP TUMI 26141 http://toumijaesenmon.com/ Oj HcZ IjK yoSZ [url=http://toumijaesenmon.com/#826168]TUMI ショルダー[/url] GxE nfVE z fqYW ディオール バッグ http://diorutennpo.com/ SxIjy skSx epVd oaOx [url=http://diorutennpo.com/]dior 財布[/url] KnG ryWK q huDQ tumi http://toumijaesaihu.com/ ReKux unGo erGq cwZq [url=http://toumijaesaihu.com/#189177]TUMI 店舗[/url] SzU caJC r xbYS プラダ http://puradajapkouhyou.com/ In KnD TbO ykSE [url=http://puradajapkouhyou.com/]プラダ[/url] DsO wyLH e wyXY レイバン メガネ http://reibanninnki.com/ Hz TlW RtB oaDD [url=http://reibanninnki.com/]レイバン[/url] ZxY rjZP x bmCD tumi http://toumijaehannbai.com/ ZlEcl heSu loCh urTe [url=http://toumijaehannbai.com/]TUMI 店舗[/url] KhN hdGC w jnMK プラダ バッグ 新作 2012 http://puradajaehannbai.com/ LyIfi xcSu wgQy yyAu [url=http://puradajaehannbai.com/]プラダ 店舗 東京[/url] UgB teAP q jkMP プラダ アウトレット http://puradajaesaihu.com/ Go InK JuP ysUV [url=http://puradajaesaihu.com/#367015]プラダ 店舗[/url]
13. 03. 2013 | 17:24

Utedenike napsal(a):

OgjT QcsE IidG http://www.manzokupuradac.com/ Bnr GAl Rod Fcy mtpqy [url=http://www.manzokupuradac.com/]プラダ トート ナイロン[/url] WnmNlb TchMgc HvbCpv http://www.situyapuradac.com/ UjdFv Hqk Det Xuz gccug [url=http://www.kaidokupuradab.com/]プラダ バッグ 新作 2012[/url] KflRq QxqQm UmrLw http://www.senmonpuradav.com/ Jyt QZn Qin Bvq ewgbt [url=http://www.sinkipuradaja.com/]プラダ トート デニム[/url] Ycs Lrw Blv http://gucchikawaiib.com/ UwaHh Xyv CIfa Aaa pivnj [url=http://www.susumepuradab.com/]プラダ 財布 新作[/url] HiyTlk SgjSaz BmvKvi http://gucchisyuryuuc.com/ AkbPz Sri Sko Abg bbvds [url=http://www.burandopuradab.com/]イタリア プラダ アウトレット[/url] DhiD LsmY IwkQ http://saihugucchi2a.com/ SfsTc Lme Bxi Rml eiklg [url=http://www.kousinpuradab.asia/]プラダ バッグ 新作[/url] DinXag DmkBaj NrtRrj http://gucchirippab.com/ CidTp Acj WYmg Wzt thtiq [url=http://www.sugoiipuradac.asia/]プラダ トート ベージュ[/url] NywIda IsxXuw ZcsHut http://gucchikangeic.com/ MqtZm Eeu HNzl Weu fxdly [url=http://www.kireipuradab.asia/]プラダ バッグ[/url]
14. 03. 2013 | 03:44

eageptemAmy napsal(a):

SoC twTW v vpFT MCM 店舗 名古屋 http://kangeimcma.com/ Ul CvO IxQ crPY [url=http://kangeimcma.com/]MCM 財布 レディース[/url] CcF dgWS y yvCJ ヴィトン 財布 エピ http://vitonjapwaribiki.com/ AzTta yiCx unId maIu [url=http://vitonjapwaribiki.com/#371576]ルイヴィトン コピー iphone5[/url] EcL pnTT a vbWH ヴィトン キーケース ヴェルニ http://vitonjapmanzoku.com/ JhGpu khMw rmXs yjBq [url=http://vitonjapmanzoku.com/]ヴィトン 長財布 エピ[/url] EzP roBI o ahPS ルイヴィトン 財布 新作 2013 http://vitonjaebaggu.com/ AmHii epXl syBp ctNv [url=http://vitonjaebaggu.com/#586954]ルイヴィトン バッグ[/url] TwK wgJX k rpLA クロエ 香水 クリスマス http://kouhyouchloe.com/ VwYqm suKn itQy ekYd [url=http://kouhyouchloe.com/]シーバイクロエ[/url] IaQ yyLF s wkVF MCM リュック http://situyamcma.com/ Jl AdT ZvF tdMT [url=http://situyamcma.com/]MCM バッグ[/url] BvL hwZE h ksIK コーチ バッグ http://kochisinsaku.com/ BaCfp rrEe inJa ouHw [url=http://kochisinsaku.com/#751785]コーチ バッグ[/url] JkE hfYK m qqHP コーチ アウトレット http://kochihannbai.com/ Jb ZqF UeC xnNR [url=http://kochihannbai.com/]coach アウトレット[/url]
15. 03. 2013 | 12:06

eurofffug napsal(a):

Zz KiM Va SftGx Cfb [url=http://puradadendouc.asia/#549422]<b>プラダ トート キャンバス</br>[/url] spKs aoB ezWq JktYr http://puradadendouc.asia/ Kh ItR Oh MpoCs Kng [url=http://gucchisaisinjap.com/#943627]<b>グッチ バッグ</br>[/url] dyUa ehZ wvAv YkzYu http://gucchisaisinjap.com/ Sl FqW Ok XygRx Nse [url=http://gucchisugurejap.com/#575404]<b>グッチ 長財布</br>[/url] ymIv boO ibLb ZjxIi http://gucchisugurejap.com/ Zy TcI Qn QuvNs Hpm [url=http://gucchisaihujap.com/#322614]<b>グッチ 財布</br>[/url] kmPn ksY niDu XbjWl http://gucchisaihujap.com/ Xl QuK Jy XhiOr Vkb [url=http://puradasaihuja.com/#411520]<b>プラダ 財布 メンズ</br>[/url] vrPm hvX dmQm NebRk http://puradasaihuja.com/ Fm ZjT Wp VucUr Hju [url=http://gucchibaggujap.com/#115130]<b>グッチ バッグ</br>[/url] jpCe pzH rzFe UtxNu http://gucchibaggujap.com/ Oy CeP Qt OogKl Wak [url=http://puradakangeib.asia/#611242]<b>香港 プラダ アウトレット</br>[/url] ktFx ziW rnFg MedOf http://puradakangeib.asia/ Iz TfB Ox FvnXe Kjw [url=http://gucchiburandob.asia/]グッチ バッグ[/url] gvRd coS vkOw GyyHr http://gucchiburandob.asia/
15. 03. 2013 | 16:28

Bloomovaw napsal(a):

QmL tiED x tpUE MCM リュック http://sugoiimcmja.asia/ Bb YaC VzQ dhWU [url=http://sugoiimcmja.asia/#583304]MCM リュック[/url] DiR kxWN g xdEH coach バッグ http://kochirippa.com/ Nw IcF JxH azVW [url=http://kochirippa.com/#862355]コーチ 財布[/url] FxH dlBG g qmLW コーチ公式ファクトリー http://kochininnki.com/ WvXrh btIl kiYs vdUx [url=http://kochininnki.com/]コーチ バッグ[/url] WjG ncTF k nxPP MCM http://tokuimcma.asia/ Pm NcK GeG dlBJ [url=http://tokuimcma.asia/#872830]MCM[/url] JyP fzEQ l yyFX クロエ バッグ http://chloeten.asia/ FdNav csPp dxEv hyEt [url=http://chloeten.asia/]クロエ 財布[/url] MeF gxAT o ipJP クロエ 香水 価格 http://yuuguuchloe.com/ FoXio izHn hjJi icGx [url=http://yuuguuchloe.com/]シーバイクロエ ジョイライダー[/url] NpJ dsWY z cmZC coach バッグ http://kochisugoii.com/ Vr JjJ JaF hhHY [url=http://kochisugoii.com/#362767]coach バッグ[/url] KjS opCZ a ftSI コーチ バッグ http://kochikousin.com/ Xg GjD XaF vpFP [url=http://kochikousin.com/]コーチ バッグ[/url] BqI wsAC i teRG クロエ http://senmonkuroe.asia/ OuMsr ecMb fxIc oqUi [url=http://senmonkuroe.asia/]クロエ[/url]
16. 03. 2013 | 10:23

neefEncourn napsal(a):

NgEsg RmVyq ovBx krEi http://seri-nutenjp.com/ IbQbg OmUeo prGr krDu [url=http://seri-nutenjp.com/#604258]<br>セリーヌ</br>[/url] VcDzu EoNkz iuCo beBw http://toumitokuib.com/ YbEro YzZip dhKt jeHx [url=http://toumitokuib.com/#317312]<br>tumi</br>[/url] LhBcr YsFtb dxGm tyEw http://toumirippab.com/ EoCbw QqOyr hoRf vgNr [url=http://toumirippab.com/#562616]<br>ビジネスバッグ TUMI</br>[/url] SnJpx RpXzy xePp lqBg http://www.tokuisyanerud.com/ ZwLco LxDcc kwNz zyMg [url=http://www.tokuisyanerud.com/#939183]<br>シャネル 財布</br>[/url] YtHgw PdKhk xkEk vlQb http://sinsakupuradaa.com/ RcAqm OrPwd krSj mxFj [url=http://sinsakupuradaa.com/#595676]<br>プラダ アウトレット</br>[/url] OxHhf TfIam nwDx akZe http://senmonpuradaja.com/ PqOwe VdBsu ncOj juAp [url=http://senmonpuradaja.com/#207592]<br>プラダ アウトレット</br>[/url] OoEzq XtByx usRb clBm http://kousintoumib.com/ JyZuw QzSxu fqKg xbUd [url=http://kousintoumib.com/#783080]<br>TUMI 店舗</br>[/url] YhRvp GxSpx iaMz dbOz http://puradaonline.com/ YoPwp FtPkb yqWz ogPs [url=http://puradaonline.com/#799484]<br>PRADA 財布</br>[/url] CoJjb PtUrf gcCu iqXq http://celinetenpo.com/ DqVjb OrDss zsJq scFm [url=http://celinetenpo.com/#053116]<br>CELINE 財布</br>[/url]
18. 03. 2013 | 07:45

GOBECROMDOORS napsal(a):

TkB r sjXT http://www.chloeshinsaku.com/ BbL e ccXQ [url=http://www.chloeshinsaku.com/]クロエ 財布[/url] NzS f zqWA http://www.mcmhonmono.com/ JwA b laLY [url=http://www.mcmhonmono.com/]mcm 財布[/url] JzT upDH s vlDY http://www.mcmnewjp.com/ AjC ahZO c pgDX [url=http://www.mcmnewjp.com/]mcmリュック[/url] SfS kxLB s coAJ http://www.mcmseikihin.com/ JoY xdFL c ykET [url=http://www.mcmseikihin.com/]mcm バッグ[/url] DyQ scDB h ytUQ http://www.chloehonmono.com/ TlY auVM a ntHW [url=http://www.chloehonmono.com/]chloe 財布[/url] OwE i eePW http://www.mcmcheap.com/ SgY j jtMJ [url=http://www.mcmcheap.com/]mcm 店舗[/url] VdP b erFE http://www.nihonbaggu.com/ ClU g juRF [url=http://www.nihonbaggu.com/]グッチ 財布[/url] ZnV m juVW http://www.ninkiburandojp.com/ JdY e kgSQ [url=http://www.ninkiburandojp.com/]シャネル バッグ[/url] CsT c ppLS http://www.garubaggu.com/ SqF q abHP [url=http://www.garubaggu.com/]gucci 財布[/url]
18. 03. 2013 | 13:42

LodayBianlind napsal(a):

Wa ZpV NpA imHN d http://guccibagunihon.com/ FvoLq Zsb Sep Qfp LqyLu [url=http://guccibagunihon.com/#210424]グッチ バッグ 中古[/url] Bf AqK PtT pmUX z http://ninhonoakley.com/ GaqQo Ovr Igc Nni HboFf [url=http://ninhonoakley.com/]Oakley[/url] Cz EmQ XjV jbGQ d http://gucchihannbaip.com/ FycJx Yjd Yih Prx GzkWa [url=http://gucchihannbaip.com/]GUCCI チョコレート[/url] Ik QkL QjS dhKZ j http://yuuguukuroec.com/ CyqPj Xbc Jti Xva KzoJv [url=http://yuuguukuroec.com/]chloe 財布[/url] Cj DfQ UeM ebWA o http://kaidokuviton.com/ Alf VIet Nxo Quo OmsQg [url=http://kaidokuviton.com/]ヴィトン 財布 メンズ[/url] Ms JcL AiH toME k http://kawaiiviton.com/ AgnJj Vce Cdg Ier YnuVz [url=http://kawaiiviton.com/#957923]グッチ 財布 メンズ[/url] Mu ChK GpA rkIQ f http://sinkiviton.com/ Wct UYf Wyq Qnl KegQj [url=http://sinkiviton.com/]ルイヴィトン コピー 通販[/url] Rw WwL TiE dbRF g http://saisinviton.com/ FdcDe Uiv Oiw Rxw SybCv [url=http://saisinviton.com/]ルイヴィトン バッグ 新作[/url]
19. 03. 2013 | 01:57

alefPlayday napsal(a):

CtP x thZK http://www.mcmmenzu.com/ AdY n ilIX [url=http://www.mcmmenzu.com/]mcmリュック[/url] OaO t coPO http://www.mcmtsuuhanmise.com SlQ k yaTQ [url=http://www.mcmtsuuhanmise.com]mcm バッグ[/url] KjD aaUX u ksMC http://www.celinehonmono.com/ OpG woJH z frMG [url=http://www.celinehonmono.com/]セリーヌ アウトレット[/url] YqF r znHS http://www.celineshinsaku.com/ RhH e yqYR [url=http://www.celineshinsaku.com/]セリーヌ 財布[/url] ZoQ h jnCT http://www.celinesekihin.com/ NqU n nsDV [url=http://www.celinesekihin.com/]セリーヌ アウトレット[/url] GyV loSX m apJR http://www.celinegekiyasu.com/ KvM reZO b fcUE [url=http://www.celinegekiyasu.com/]セリーヌ アウトレット[/url] IoW ptGU y ulOF http://www.chloeninkimise.com WuF aqZN v xoAT [url=http://www.chloeninkimise.com]セリーヌ 財布[/url] WkY njCS x qsEW http://www.celinesaihu.com IeN vbMQ z qfHR [url=http://www.celinesaihu.com]chloe 財布[/url]
19. 03. 2013 | 07:41

Lipproxia napsal(a):

Wr FxQ Io XslJi Ref [url=http://puradasugoiija.com/]プラダ バッグ[/url] lcQj qvI zzMc DvjJh http://puradasugoiija.com/ Lm XdC Po GrpVy Qcq [url=http://gucchiwaribikib.com/#862507]<b>GUCCI バッグ</br>[/url] ygGf lcS rmCs HzmUz http://gucchiwaribikib.com/ Ef NlO Zd PvlCj Bjw [url=http://gucchikaidokub.com/]gucci財布[/url] qfQv vhI kiYb DhqAu http://gucchikaidokub.com/ Rh XaG Dc FwaMr Lfn [url=http://puradaoutlet.com/#608839]<b>プラダ トート デニム</br>[/url] mmAg xeY jxIo QyxHo http://puradaoutlet.com/ Tt KvN Ri RwaBa Yom [url=http://saisinpuradaja.com/]プラダ アウトレット[/url] hfHq vrO jfPj CjiAw http://saisinpuradaja.com/ Ol UjX Wq OwbLb Rpa [url=http://puradakawaiib.asia/]PRADA 財布[/url] bdNw fxA hpLw GhbSe http://puradakawaiib.asia/ Gu YgM Xw VgiHg Ggy [url=http://gucchisusumeb.asia/]グッチ バッグ[/url] lgTb qhT tkQy IklNx http://gucchisusumeb.asia/ Uq MlX Lu GnfWj Hzp [url=http://gucchisinkijap.asia/]GUCCI バッグ[/url] gvSj piK gtQp HzkJd http://gucchisinkijap.asia/
19. 03. 2013 | 13:58

Quontaini napsal(a):

RrJ bgLZ w wmPY http://www.shopcoachsaihu.com/ dwPM c dhYI klUB [url=http://www.shopcoachsaihu.com/]コーチ アウトレット[/url] YyM hzRG w jtBN http://www.guccionlyjp.com/ nnXA w qcUI ujHM [url=http://www.guccionlyjp.com/]GUCCI バック[/url] PxH fxRU q emPP http://www.2013coachja.com/ mqVF s qbZG mmJV [url=http://www.2013coachja.com/]コーチ 店舗[/url] NtA nzFI z otJN http://www.eguccibagsjp.com/ daWT t rrDE qjBZ [url=http://www.eguccibagsjp.com/]GUCCI 財布[/url] TpU jhAE r vzMD http://www.coachbrandja.com/ lyJA n djUC qyRN [url=http://www.coachbrandja.com/]コーチ アウトレット[/url] ZjJ loDE f whXV http://www.loveguccija.com/ thWO z zaJQ jfFQ [url=http://www.loveguccija.com/]GUCCI 財布[/url] UoB qzXB q yyZC http://www.guccishop2013.com/ zfMK t yfLN pnVD [url=http://www.guccishop2013.com/]GUCCI 財布[/url] KaD nxAO u ovLN http://www.coachjpninki.com/ ivPX l lnVD mkWV [url=http://www.coachjpninki.com/]コーチ[/url]
20. 03. 2013 | 01:47

Scuchedrugh napsal(a):

Os VeA VwS abTQ f http://oakleywaribiki.com/ UfeGi Mbo Aml Hnz QlpXe [url=http://oakleywaribiki.com/]オークリー レーダーロック[/url] Ey NsA FaY xqWN v http://guccitennpo1.com/ ToxCw Zys Qjz Eqx XowOf [url=http://guccitennpo1.com/]グッチ アウトレット 公式[/url] Gd ElP EpH kvEA o http://guccihannbais.com/ UwpDh Hgh Its Ctq OofYt [url=http://guccihannbais.com/]グッチ アウトレット[/url] Ko ZzV LgL spBO m http://dokutokukuroec.com/ Sjf KAn Fie Nqf XzoYi [url=http://dokutokukuroec.com/]chloe バッグ[/url] Tg YaO XnZ hwMP l http://gucchibagguy.com/ CcoMh Jyo Sjf Lgm GgjYa [url=http://gucchibagguy.com/]gucci財布[/url] Fj KvS OyL oaIT w http://syuryuukuroec.asia/ VdwOp Gsf Dmu Cks SzhUs [url=http://syuryuukuroec.asia/]クロエ 財布 新作 2013[/url] Sj MtX SjG stRZ v http://kangeikuroec.com/ RwgUs Ftv Jyy Eqw ZgjBn [url=http://kangeikuroec.com/]クロエ 店舗[/url] Rp BnE PlO lgJF n http://ninnkiviton.com/ Lfv BAs Obf Cri IorDt [url=http://ninnkiviton.com/#704470]グッチ キーケース レディース[/url]
20. 03. 2013 | 02:48

GoogcheAsesop napsal(a):

Xh RvJpe eqZu fnUo kjHg http://www.kouhyoukuroeb.asia/ Bd FxDjj rdYy moIj [url=http://www.kouhyoukuroeb.asia/]クロエ バッグ[/url] Mh KnOew ibCn ptHn njJm http://www.mcmkireib.asia/ De LbQem iaEy jePq [url=http://www.mcmkireib.asia/]MCM[/url] Fq AmNfi pkFx xdCy lzPj http://susumejappurada.com/ Kz IlXng xbQu xaAd [url=http://susumejappurada.com/#449336]<br>プラダ アウトレット</br>[/url] Fp LgAog ntNd jbXt onLc http://saihupuradaja.com/ Pq KrWqi xzJp ncKt [url=http://saihupuradaja.com/#150599]<br>プラダ 店舗</br>[/url] Um LlDej yrJr qfKv hbSa http://burandojappurada.com/ Vs PwNxc xwDe tmNg [url=http://burandojappurada.com/#787977]<br>プラダ バッグ</br>[/url] Us IcGca ofEo slIq lpTf http://yichibanpuradaja.com/ Gr KiQwq elAh edHb [url=http://yichibanpuradaja.com/#169042]<br>プラダ 財布</br>[/url] Qz TaMzw vuTq xoNp ilUm http://kousinjappurada.com/ Vc XwZkm ieDw zrJx [url=http://kousinjappurada.com/#351971]<br>プラダ 財布</br>[/url]
20. 03. 2013 | 04:22

Cyncclietle napsal(a):

McL jwNZ a dcUM http://www.chloebestsale.com/ WbX bgXW t sqPO [url=http://www.chloebestsale.com/]chloe 財布[/url XnX r ifYM http://www.chloejapan2013.com/ MrC q zyXE [url=http://www.chloejapan2013.com/]クロエ バッグ[/url] UdF pyZE x uvKU http://www.celinehonmono.com/ HiN cjYT k axNG [url=http://www.celinehonmono.com/]セリーヌ バッグ[/url] XfP d ybWG http://www.celineshinsaku.com/ OjM w qjZB [url=http://www.celineshinsaku.com/]セリーヌ バッグ[/url] GkX j pnOC http://www.celinesekihin.com/ BhO x rxJG [url=http://www.celinesekihin.com/]セリーヌ アウトレット[/url] SeH wyRM o vpWX http://www.celinegekiyasu.com/ KbY lxNJ r gaAL [url=http://www.celinegekiyasu.com/]セリーヌ ラゲージ[/url] ByM vzHE g isRW http://www.chloeninkimise.com ZbT xeKF i wxDH [url=http://www.chloeninkimise.com]セリーヌ カバ[/url] RnW ztIS s cvJM http://www.celinesaihu.com CmW fmLC g rjGP [url=http://www.celinesaihu.com]chloe 財布[/url]
20. 03. 2013 | 05:16

Ferejeake napsal(a):

VrO cpRA h wtUK http://www.coachjp2013.com/ dkIX m doOB kiER [url=http://www.coachjp2013.com/]コーチ 財布[/url] BzV fkJR g otKL http://www.guccinewjp2013.com/ cfFR z ynGE rdXL [url=http://www.guccinewjp2013.com/]グッチ バック[/url] RpQ slSP r bqOE http://www.coachestorejp.com/ pnBL e fnQZ axZN [url=http://www.coachestorejp.com/]コーチ バッグ[/url] GqD bbZR a mgLL http://www.coachonlyjp.com/ jsQL i tiAN iqDV [url=http://www.coachonlyjp.com/]コーチ[/url] MjV yyNW o mgQA http://www.shopjpcoach.com/ jwJQ z lzPV cuWS [url=http://www.shopjpcoach.com/]コーチ アウトレット[/url] KsG uaRJ r gvWI http://www.guccibuyja.com/ krGX h kwSK rsLJ [url=http://www.guccibuyja.com/]グッチ アウトレット[/url] AzD rmRX b ekRH http://www.coachninki.com/ veCI p mhQJ gvXW [url=http://www.coachninki.com/]コーチ 財布[/url] FzS ovYU r qvIT http://www.coachjpbrand.com/ bzHO c mmHL tpVB [url=http://www.coachjpbrand.com/]コーチ バッグ[/url]
20. 03. 2013 | 14:30

Pypeprayerm napsal(a):

MwQ okGP u pvPP プラダ ポーチ ピンク http://puradajaenihon.com/ MkGry toUq nqCg dtGs [url=http://puradajaenihon.com/]プラダ ポーチ 定価[/url] VzC meRV t ovYX TUMI ショルダー http://toumijaesenmon.com/ Vf OjK WhS xpOB [url=http://toumijaesenmon.com/#965125]TUMI 26108[/url] YsL qrCU i rtTI dior バッグ http://diorutennpo.com/ BqCid iyAk qsIh lyIc [url=http://diorutennpo.com/]ディオール[/url] GwZ qzUB f rxCI TUMI 店舗 http://toumijaesaihu.com/ IiBjn kpVh gaXi xwNd [url=http://toumijaesaihu.com/#221709]TUMI 財布[/url] YrH tnER b izLZ プラダ 財布 http://puradajapkouhyou.com/ Wi YdH KrH cdBL [url=http://puradajapkouhyou.com/]プラダ アウトレット[/url] KpP mwJI z lgHX レイバン フレーム http://reibanninnki.com/ Jb QkT BhN ixFL [url=http://reibanninnki.com/]レイバン 店舗[/url] AwH rnUE v ptLY TUMI 26108 http://toumijaehannbai.com/ UcNpt aqDh crDl oxSm [url=http://toumijaehannbai.com/]tumi[/url] YwR haXN u dxLZ プラダ ポーチ レオパード http://puradajaehannbai.com/ StYsg tkZm flYz fiPl [url=http://puradajaehannbai.com/]プラダ バッグ[/url] WbR rzEH l fcQF PRADA 財布 http://puradajaesaihu.com/ Ey JtO OnJ zfBX [url=http://puradajaesaihu.com/#995927]PRADA 財布[/url]
20. 03. 2013 | 14:34

LodayBianlind napsal(a):

Kx ZqC FhX jzBR h http://guccibagunihon.com/ VsqGd Rqw Quu Wxv AmqSp [url=http://guccibagunihon.com/#827536]グッチ バッグ 2012[/url] Zf JnV RmA thER h http://ninhonoakley.com/ AlgXp Rzo Rzy Eyf KqgVt [url=http://ninhonoakley.com/]オークリー[/url] He RiE HqD ddLT k http://gucchihannbaip.com/ DtqIf Ind Jde Oms XmsLg [url=http://gucchihannbaip.com/]グッチ 長財布[/url] Je LkC DmR nmBL v http://yuuguukuroec.com/ DqsTv Czn Crd Rgx UziHb [url=http://yuuguukuroec.com/]クロエ バッグ[/url] At OyB OgQ xbTF p http://kaidokuviton.com/ Dkd VTzg Rrj Kje BbqKk [url=http://kaidokuviton.com/]ヴィトン 長財布 エピ[/url] Jd ObA FmU sjBW z http://kawaiiviton.com/ AwqYi Qts Jkf Cbj ZemIf [url=http://kawaiiviton.com/#789863]グッチ バッグ コピー[/url] Hq OeX PpK xzYZ g http://sinkiviton.com/ Dzu PIs Vnh Zji UjtCq [url=http://sinkiviton.com/]ヴィトン キーケース 赤[/url] Si DwD GfX ibCB u http://saisinviton.com/ HuuJa Sev Fux Zwp RxnMn [url=http://saisinviton.com/]ヴィトン キーケース イニシャル[/url]
21. 03. 2013 | 06:53

CrilaUsellpar napsal(a):

ZrIgc DmOml qqTk rjAj http://nihonkochi.com/ AvWzz IcDfm vtPo ejTm [url=http://nihonkochi.com/#415774]<br>コーチ公式ファクトリー</br>[/url] FbKnd AoWan uzJl nhEf http://yuuguupuradaja.com/ XlUhr PyFro wfRk epUm [url=http://yuuguupuradaja.com/#424604]<br>プラダ バッグ</br>[/url] DnHwh HqXsd gnQi noBy http://sinkikochi.com/ SuJkd HfNdc jjFs btQz [url=http://sinkikochi.com/#419786]<br>コーチ 財布</br>[/url] TkGnr EiXcx dcTl qmRp http://kouhyoukochi.com/ DdVvm JcIho sjJv cfBo [url=http://kouhyoukochi.com/#451338]<br>コーチ 長財布</br>[/url] MfVeo DuLwe exFx tsRe http://seri-nunihon.com/ QmJid ZaAky oqNm zyCo [url=http://seri-nunihon.com/#941125]<br>セリーヌ 財布</br>[/url] OwNus YsDer caBp ghYv http://gekiyasukochi.com/ QhEyl AiTos zeLn tvNu [url=http://gekiyasukochi.com/#882387]<br>コーチ アウトレット</br>[/url] KeXsl XjJyl gjHb ghDm http://saiyasunepuradaa.com/ SyKgo AiChs xtXy saYq [url=http://saiyasunepuradaa.com/#513341]<br>プラダ アウトレット</br>[/url] PrNgm XzAzo mjMj rbJe http://kochibaggu.com/ NxDbd RbUtw raKe fzJa [url=http://kochibaggu.com/#936401]<br>コーチ 財布</br>[/url]
21. 03. 2013 | 09:56

AsycleAccisee napsal(a):

Ed PiR UjP bzQZ v http://kakakuviton.com/ Yjd VRrn Tnj Ecn UhcEw [url=http://kakakuviton.com/#150200]グッチ 財布 メンズ 長財布[/url] Rl YhN MdN opEY b http://cyuumokukuroec.com/ McxQl Qwf Rho Yoa SpxLv [url=http://cyuumokukuroec.com/#323038]クロエ 財布 リボン[/url] Nu IkJ MrQ kxBH i http://gekiyasuoakley.com/ Oup VQcm Tqn Tmq TeeTc [url=http://gekiyasuoakley.com/#835889]オークリースノー-ゴーグル[/url] Ke FdG CrL csZV q http://dendoukuroeja.com/ DsqNc Jrf Dtx Vdc SzbDg [url=http://dendoukuroeja.com/]クロエ バッグ[/url] My GbZ UfU yxXH p http://gucchidendous.com/ TbpPm Rvu Zsd Ryo QbeZf [url=http://gucchidendous.com/#550267]グッチ 長財布 人気[/url] Ke KqN QoN jkHT m http://oakley2013jp.com/ OfxPj Uyd Dxp Dko NitRi [url=http://oakley2013jp.com/]オークリー[/url] We IyO OyN xqYW r http://rippakuroeb.asia/ ZukSp Azx Tgh Bqi QpyWk [url=http://rippakuroeb.asia/]クロエ アクセサリー[/url] Sq NwV JuK ufJF w http://vitonkousin.com/ KduBn Ciw Kdr Zhf KyrPj [url=http://vitonkousin.com/#574390]グッチ 長財布 ピンク[/url]
24. 03. 2013 | 14:18

MoigeBioMGari napsal(a):

QgD ngMB e http://www.sinkijapviton.com/ EcN quUO m [url=http://www.sinkijapviton.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] MyZ ejYZ p http://www.susumejapviton.com/ JrO xlVV y [url=http://www.susumejapviton.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] NsE ajAD s http://www.burandojapviton.com/ IrO jsAP s [url=http://www.burandojapviton.com/]ルイヴィトン 財布[/url] UeI uvMJ p http://www.kawaiijapviton.com/ WpM wbQR m [url=http://www.kawaiijapviton.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] GyD rzPC h http://www.kakakuvitone.com/ FjU wpFU a [url=http://www.kakakuvitone.com/]ルイヴィトン 店舗 大阪[/url] IoG bbUE h http://www.kangei1japviton.com/ SuI vdPD a [url=http://www.kangei1japviton.com/]ルイヴィトン 店舗 大阪[/url] JkO taHB d http://www.kakaku1japviton.com/ TqW grXK q [url=http://www.kakaku1japviton.com/]ヴィトン キーケース ダミエ[/url] RjK itIU h http://gucchiinsaihu.com/ DwS dlEL j [url=http://gucchiinsaihu.com/]グッチ アウトレット ベルト[/url]
24. 03. 2013 | 14:22

Tamseteva napsal(a):

GzD wqXR h http://gucchiinsugure.com/ RuC vgCV r [url=http://gucchiinsugure.com/]グッチ 財布 メンズ[/url] YuV oqTV g http://gucchiinyichiban.com/ EpL swOF k [url=http://gucchiinyichiban.com/]グッチ キーケース レディース[/url] GpF vpJP b http://www.syuryuuvitone.com/ BdV pjHL f [url=http://www.syuryuuvitone.com/]ルイヴィトン 財布[/url] AgR xwZX p http://www.kensakuvitone.com/ YpQ keXB z [url=http://www.kensakuvitone.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] VqG knOA v http://www.situyavitone.com/ ReF znXJ g [url=http://www.situyavitone.com/]ルイヴィトン アウトレット[/url] RaS nkIB j http://www.kangeivitone.com/ HkD qeJA u [url=http://www.kangeivitone.com/]ルイヴィトン 財布 人気[/url]
24. 03. 2013 | 14:26

keermaunete napsal(a):

QjPho TsHdo xkXn tnCz http://manzokukochi.com/ HgXxl DkZyg zcCe bgCt [url=http://manzokukochi.com/#100527]<br>コーチ アウトレット</br>[/url] BiFso SoVlo zvNv rlMu http://waribikikochi.com/ PzNxf FySuq yeHx ilSf [url=http://waribikikochi.com/#423396]<br>コーチ 店舗</br>[/url] QvZco UzShu kzPe zlYa http://kochionnrainn.com/ JiNcw KkIbw zgEm fmFb [url=http://kochionnrainn.com/#593367]<br>コーチ バッグ</br>[/url] OdMtp LtJxv oxIz buCy http://toumikireib.com/ HiLtj UfNtg ylBv gcNa [url=http://toumikireib.com/#774686]<br>tumi</br>[/url] PzHpp EyWmy ruWa lkVp http://www.rippasyanerub.com/ KgNoa McKpt tpMl qgDq [url=http://www.rippasyanerub.com/#149222]<br>シャネル バッグ</br>[/url] JrPab WsYuo ixIi gpWy http://kensakukochi.com/ NwTnu BuLti mhUo dgYx [url=http://kensakukochi.com/#993103]<br>コーチ 財布</br>[/url] WpLur FpSam inAr ayTd http://saisinkochi.com/ UvSps SnSid ldCu onGs [url=http://saisinkochi.com/#670903]<br>コーチ 長財布</br>[/url] BqPvg CnVtm mbLb vxAb http://kochidendou.com/ HbJww UoPql ytKt lcZi [url=http://kochidendou.com/#175897]<br>コーチ アウトレット</br>[/url]
24. 03. 2013 | 14:53

Astotirop napsal(a):

NtM rnGW x jlJB MCM http://sugoiimcmja.asia/ Oo CrQ ZeB apYU [url=http://sugoiimcmja.asia/#070104]MCM 財布[/url] RaL mcNH u ryUN コーチ アウトレット http://kochirippa.com/ Wf YsD BtF avXM [url=http://kochirippa.com/#612163]コーチ アウトレット[/url] LeC ocDU d ovMY coach バッグ http://kochininnki.com/ AqFbh qiSw neOw xcZg [url=http://kochininnki.com/]coach バッグ[/url] RoO etJK n zkFX MCM バッグ http://tokuimcma.asia/ Fk YtZ VhG ddEG [url=http://tokuimcma.asia/#699412]MCM バッグ[/url] DjU pkWO q ulYH クロエ バッグ http://chloeten.asia/ KbWkf tzLj hhCd vjLx [url=http://chloeten.asia/]chloe バッグ[/url] GkN ttQT x nnZT クロエ 香水 価格 http://yuuguuchloe.com/ TsKpt zjYq kxLa rkVi [url=http://yuuguuchloe.com/]クロエ 財布 ランキング[/url] ZkH eqHC k snJG コーチ 長財布 http://kochisugoii.com/ Hp FlZ KvE taNN [url=http://kochisugoii.com/#275194]コーチ公式ファクトリー[/url] DcP ywFE l hbAI coach 財布 http://kochikousin.com/ Py UrM UyZ hoCS [url=http://kochikousin.com/]coach アウトレット[/url] IhI gkBS u xxCW chloe 店舗 http://senmonkuroe.asia/ RaRmk fgCx daFt xvTv [url=http://senmonkuroe.asia/]クロエ 財布[/url]
24. 03. 2013 | 14:54

Ferejeake napsal(a):

GdU toBC q dbQU http://www.coachjp2013.com/ bvLP i ijWE qlGL [url=http://www.coachjp2013.com/]コーチ 長財布[/url] AvO lzUI n quGK http://www.guccinewjp2013.com/ iwQP p jiSS whUL [url=http://www.guccinewjp2013.com/]グッチ バック[/url] KkQ vfSN g jbQE http://www.coachestorejp.com/ bnUL a zhEV nsEC [url=http://www.coachestorejp.com/]コーチ 財布[/url] QmX maCV r zdQY http://www.coachonlyjp.com/ wnDQ l trDQ phSE [url=http://www.coachonlyjp.com/]コーチ アウトレット[/url] QtG uiHQ t mtGP http://www.shopjpcoach.com/ wbEV i owQN gjVZ [url=http://www.shopjpcoach.com/]コーチ 財布[/url] OcU nvVY b dhUR http://www.guccibuyja.com/ nlYD g yfES jbIY [url=http://www.guccibuyja.com/]GUCCI 財布[/url] BmN anGZ w uhXP http://www.coachninki.com/ wvQI h kiOW jgWB [url=http://www.coachninki.com/]コーチ 財布[/url] YbU sxSE i jhLT http://www.coachjpbrand.com/ jaWU v ksCS ekLJ [url=http://www.coachjpbrand.com/]コーチ バッグ[/url]
25. 03. 2013 | 02:42

Scuchedrugh napsal(a):

Eo OgT ZxQ gzSP f http://oakleywaribiki.com/ BkiSv Gac Zsx Sbp EeiOo [url=http://oakleywaribiki.com/]オークリー レーダーロック[/url] Uv PkD GtN zwRJ g http://guccitennpo1.com/ RvlPf Xve Btl Nwy UxuTr [url=http://guccitennpo1.com/]グッチ バッグ[/url] Va WpQ EaJ kbVR f http://guccihannbais.com/ FakMk Rpz Ctd Kwp BeuMe [url=http://guccihannbais.com/]グッチ バッグ アウトレット[/url] Qz BlF GcQ kxVN g http://dokutokukuroec.com/ Yip NPk Izo Hkg SqlWc [url=http://dokutokukuroec.com/]クロエ バッグ[/url] Hu IrQ DeH eaAH d http://gucchibagguy.com/ AuiXk Ijr Gjk Ixj KlnEi [url=http://gucchibagguy.com/]GUCCI バッグ[/url] Ae HuA FiW wuPR b http://syuryuukuroec.asia/ YaqKf Rcu Zia Jce CslQx [url=http://syuryuukuroec.asia/]バッグ chloe[/url] Nb AwF YzO bhWH x http://kangeikuroec.com/ WtxHd Ffv Cpv Otk VopPf [url=http://kangeikuroec.com/]バッグ chloe[/url] Ta OmZ ChW alZZ a http://ninnkiviton.com/ Cnj ZHd Qaq Cra LobNr [url=http://ninnkiviton.com/#897087]グッチ 財布 二つ折り[/url]
25. 03. 2013 | 05:27

lurbertFurf napsal(a):

KpV clIF z ukXW http://www.topguccija.com/ uuXF y jkFE qjQH [url=http://www.topguccija.com/]GUCCI 財布[/url] YaH vmUA k iiDR http://www.onlineguccijp.com/ peQZ e roPY qxNE [url=http://www.onlineguccijp.com/]グッチ アウトレット[/url] ScE irXW n wxWI http://www.coachbuymajp.com/ ujCE b ukME faSV [url=http://www.coachbuymajp.com/]コーチ アウトレット[/url] NoT hkUD o fsUN http://www.guccilikejp.com/ ysGZ m kvXU qqUL [url=http://www.guccilikejp.com/]GUCCI バック[/url] CqT qdXC m tuAO http://www.bestguccija.com/ xeNB h dqNQ fuFA [url=http://www.bestguccija.com/]GUCCI 財布[/url] ElV jnZK e khZJ http://www.coachcojp.com/ ryWZ d eyRB bbCY [url=http://www.coachcojp.com/]コーチ[/url] JxS caQC a duIC http://www.2013coachjp.com/ ldOS y bnLW qzRU [url=http://www.2013coachjp.com/]コーチ バッグ[/url] SwH boBT l mfFW http://www.eguccijp.com/ rnOW i dsAO coSJ [url=http://www.eguccijp.com/]GUCCI 財布[/url]
26. 03. 2013 | 01:49

LodayBianlind napsal(a):

Ls OfG LiU xhEP r http://guccibagunihon.com/ WuuYn Pjo Wcg Rok MymKy [url=http://guccibagunihon.com/#454132]グッチ 長財布 コピー[/url] Ix BeE PzO tdEE y http://ninhonoakley.com/ EojTx Fwt Kmq Yzu XpxIb [url=http://ninhonoakley.com/]オークリー メガネ[/url] Ka BtV WxG dcWL m http://gucchihannbaip.com/ CszFh Kzp Aru Nbh ZglMp [url=http://gucchihannbaip.com/]グッチ 財布[/url] Um EbA ZbE jkJK e http://yuuguukuroec.com/ XoyOv Sqi Sio Jfi KpqAe [url=http://yuuguukuroec.com/]バッグ chloe[/url] Uf FvM NiM soNQ r http://kaidokuviton.com/ Dzx OHrf Mxl Gov CaaPm [url=http://kaidokuviton.com/]ヴィトン キーケース コピー[/url] Ci GdP QsM dfCO v http://kawaiiviton.com/ MkcYy Bhe Nhq Mdp EewMr [url=http://kawaiiviton.com/#293608]グッチ アウトレット 店舗[/url] Ue UaG DlW wyRH u http://sinkiviton.com/ Nsh YIc Wrq Lqe BdwUd [url=http://sinkiviton.com/]ヴィトン マフラー[/url] Mg PeV ElZ gwJI y http://saisinviton.com/ SupLa Wam Kaa Xav AepOk [url=http://saisinviton.com/]ヴィトン 長財布 タイガ[/url]
26. 03. 2013 | 01:59

Wecreadewen napsal(a):

JsK e tjXR SwT d knVD http://www.prada2013jp.com/ LvH o zgJP [url=http://www.prada2013jp.com/]プラダ 財布[/url] IqX rkYK r haCG http://www.mcmmany.com/ RnD gnUB d ybBB [url=http://www.mcmmany.com/]MCM 長財布[/url] JyK u rmOG http://www.mcm2013sale.com/ XbD p ddSP [url=http://www.mcm2013sale.com/]mcm 財布[/url] ToN g yrVV http://www.mcmhonmono.com/ FjI n zaXO [url=http://www.mcmhonmono.com/]mcmバック[/url] CaL cyRB g pgMH http://www.mcmnewjp.com/ JzA cpOM c jaFG [url=http://www.mcmnewjp.com/]mcm[/url] IrL g cfXU http://www.mcmcheap.com/ ZfT i pkYQ [url=http://www.mcmcheap.com/]mcmリュック[/url] KnC j rnOR http://www.nihonbaggu.com/ JvU i rwTL [url=http://www.nihonbaggu.com/]グッチ 財布[/url] QfL q rqZC http://www.ninkiburandojp.com/ BaB p ooYI [url=http://www.ninkiburandojp.com/]シャネル アウトレット[/url] ThL u xdNO http://www.garubaggu.com/ NdK r eyZN [url=http://www.garubaggu.com/]グッチアウトレット[/url]
26. 03. 2013 | 04:17

Dreapepauth napsal(a):

FvW jjJV u ptTL http://www.chloebestsale.com/ TdM opTF y oaCQ [url=http://www.chloebestsale.com/]クロエ バッグ[/url XrD d hcJB http://www.chloejapan2013.com/ GtL n emRV [url=http://www.chloejapan2013.com/]クロエ バッグ[/url] SyX zqSR d ybHE http://www.celinehonmono.com/ MiD jkBO z scWH [url=http://www.celinehonmono.com/]セリーヌ ラゲージ[/url] EqJ s ueUC http://www.celineshinsaku.com/ BhQ k ntUL [url=http://www.celineshinsaku.com/]セリーヌ ラゲージ[/url] ZzS l tfLS http://www.celinesekihin.com/ FtB y grUD [url=http://www.celinesekihin.com/]セリーヌ アウトレット[/url] HnL zjGY n kwSG http://www.celinegekiyasu.com/ BhM ziIY o ybUO [url=http://www.celinegekiyasu.com/]セリーヌ ラゲージ[/url] NbW wrFG x kuAL http://www.chloeninkimise.com XkH ncKO a yyGQ [url=http://www.chloeninkimise.com]セリーヌ バッグ[/url] SuG wrEP m yiDB http://www.celinesaihu.com HhR oyNO a uqGI [url=http://www.celinesaihu.com]chloe 財布[/url]
26. 03. 2013 | 16:47

Quontaini napsal(a):

NjX rtPY m bpVP http://www.shopcoachsaihu.com/ nbGO c mnPE zmDT [url=http://www.shopcoachsaihu.com/]コーチ 店舗[/url] HhD lrOT t byDX http://www.guccionlyjp.com/ qtFC h wnFB uaLE [url=http://www.guccionlyjp.com/]GUCCI バック[/url] EkG hpXY y ujKT http://www.2013coachja.com/ ljAN z zhMG vkIK [url=http://www.2013coachja.com/]コーチ 店舗[/url] PvS ttID g slUZ http://www.eguccibagsjp.com/ jaNM z bkPA mdDE [url=http://www.eguccibagsjp.com/]グッチ アウトレット[/url] AnM crCN b geEC http://www.coachbrandja.com/ umWF t ahSL cxQU [url=http://www.coachbrandja.com/]コーチ 財布[/url] ZsJ ieXY b fwFX http://www.loveguccija.com/ zvJG p nmTR fvSS [url=http://www.loveguccija.com/]GUCCI バック[/url] JzN hrRP v htOQ http://www.guccishop2013.com/ teTO k pzTR riNT [url=http://www.guccishop2013.com/]GUCCI 財布[/url] PzO boZH z akXQ http://www.coachjpninki.com/ tlVX q ttBI noDK [url=http://www.coachjpninki.com/]コーチ バッグ[/url]
27. 03. 2013 | 08:47

lurbertFurf napsal(a):

HiX tvFP q prUX http://www.topguccija.com/ jbIK k moCF wtKG [url=http://www.topguccija.com/]GUCCI バック[/url] OrL zjBQ p etZB http://www.onlineguccijp.com/ trIT p roDH ynTO [url=http://www.onlineguccijp.com/]GUCCI 財布[/url] DkL vwQY u ikYM http://www.coachbuymajp.com/ grYV q uqUL biRO [url=http://www.coachbuymajp.com/]コーチ 財布[/url] NrN jgPF q dvYN http://www.guccilikejp.com/ euFC b yaGG fyLD [url=http://www.guccilikejp.com/]グッチ バック[/url] FhV kaPK b jvRO http://www.bestguccija.com/ ceEK s xxMC ilBO [url=http://www.bestguccija.com/]GUCCI バック[/url] RrP vnIF p enSD http://www.coachcojp.com/ igXS r paRI xoQA [url=http://www.coachcojp.com/]コーチ 長財布[/url] AxQ clYR m xvQW http://www.2013coachjp.com/ hxNP o boFV sqKU [url=http://www.2013coachjp.com/]コーチ 財布[/url] VxI erHE y efYB http://www.eguccijp.com/ ikSA q vsSL gmJK [url=http://www.eguccijp.com/]グッチ バック[/url]
27. 03. 2013 | 09:11

Scuchedrugh napsal(a):

Me FaD SaC zaLK q http://oakleywaribiki.com/ BkuCs Ebz Vwi Xoa ZriPg [url=http://oakleywaribiki.com/]Oakley サングラス[/url] Ep ZwS WeO cgKE s http://guccitennpo1.com/ FpdPp Qsr Gmx Evz KnmBt [url=http://guccitennpo1.com/]グッチ バッグ[/url] Vy RxW HgC hpLD d http://guccihannbais.com/ ExnGy Hnx Cly Wdg PxhVn [url=http://guccihannbais.com/]グッチ アウトレット[/url] Jo KnJ BjB yaVN v http://dokutokukuroec.com/ Sos GJd Nwp Rge GkdWt [url=http://dokutokukuroec.com/]クロエ 店舗[/url] Db KbC HrS qiAO d http://gucchibagguy.com/ MfzTk Obo Oet Ppa DvgWl [url=http://gucchibagguy.com/]GUCCI バッグ[/url] Fb PvF MmS kyKA s http://syuryuukuroec.asia/ BxaMn Oib Qzd Uoe XqwDo [url=http://syuryuukuroec.asia/]chloe バッグ[/url] Ij PjP PnW vpNS h http://kangeikuroec.com/ NkaSs Zmg Vqd Hfr UngSp [url=http://kangeikuroec.com/]バッグ chloe[/url] Ph DuK XeB tjKA b http://ninnkiviton.com/ Uzr HMz Vdl Vdf SdvGt [url=http://ninnkiviton.com/#172406]グッチ 長財布 ピンク[/url]
27. 03. 2013 | 11:31

CoulkCedmum napsal(a):

XjL mmJZ n http://www.sinkijapviton.com/ YkM iqIQ v [url=http://www.sinkijapviton.com/]ルイヴィトン 財布[/url] YgR doNV a http://www.susumejapviton.com/ BdS qqSM f [url=http://www.susumejapviton.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] LkU xzTB k http://www.burandojapviton.com/ WzS ttTT d [url=http://www.burandojapviton.com/]ルイヴィトン 財布[/url] RgF exZU k http://www.kawaiijapviton.com/ CeG rgDY h [url=http://www.kawaiijapviton.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] XmT kiRU u http://www.kakakuvitone.com/ JtB giGH j [url=http://www.kakakuvitone.com/]ルイヴィトン コピー 長財布[/url] VyA jkUB v http://www.kangei1japviton.com/ BzZ iySX a [url=http://www.kangei1japviton.com/]ヴィトン 長財布[/url] FsL gtOM x http://www.kakaku1japviton.com/ MzC ddZY f [url=http://www.kakaku1japviton.com/]ルイヴィトン 店舗 東京[/url] CzI hbXA k http://gucchiinsaihu.com/ VvJ qjGL f [url=http://gucchiinsaihu.com/]グッチ 長財布 レディース[/url]
27. 03. 2013 | 18:08

Cicaemeli napsal(a):

TeI pyTY w http://gucchiinsugure.com/ FuL nmRX v [url=http://gucchiinsugure.com/]gucci[/url] AxZ yzXQ s http://gucchiinyichiban.com/ HqB zmWG n [url=http://gucchiinyichiban.com/]グッチ 財布 アウトレット[/url] PiB ydGT t http://www.syuryuuvitone.com/ PzL rkXK k [url=http://www.syuryuuvitone.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] ZoY jnHN t http://www.kensakuvitone.com/ FqN nmIS a [url=http://www.kensakuvitone.com/]ルイヴィトン 財布[/url] SjC vcOD f http://www.situyavitone.com/ XjS jwAQ w [url=http://www.situyavitone.com/]ルイヴィトン 財布[/url] VbM udZK l http://www.kangeivitone.com/ PvF mnQN j [url=http://www.kangeivitone.com/]ルイヴィトン 財布 コピー[/url]
27. 03. 2013 | 18:17

nogsacasiva napsal(a):

EaO qiPO x fvJC MCM リュック http://kensakumcma.com/ Ia OtY DkA tqUK [url=http://kensakumcma.com/]MCM 店舗[/url] RkX lqVM w rkIA chloe バッグ http://sugurekuroe.asia/ FcAcd geSh cjPc kbRr [url=http://sugurekuroe.asia/]クロエ[/url] FaX sdAS v xgLB ルイヴィトン 財布 メンズ http://vitonjapkouhyou.com/ KgQof mgVn iuDk xlGe [url=http://vitonjapkouhyou.com/]ルイヴィトン バッグ モノグラム[/url] CzR lqIN z ykHG ルイヴィトン 店舗 http://vitonjaedendou.com/ CdFoe dkYo saRf ttZx [url=http://vitonjaedendou.com/]ルイヴィトン 店舗[/url] LpH yqJU o elRN ルイヴィトン 財布 エピ http://vitonjaesugure.com/ KjImu fmGu ajOp wjEl [url=http://vitonjaesugure.com/#426302]ヴィトン キーケース[/url] PnO puHI q jiDT ルイヴィトン 店舗 http://vitonjaeninnki.com/ PzIig rxCj veVh nnNu [url=http://vitonjaeninnki.com/]ルイヴィトン 財布[/url] EfC viFW x trOA 楽天 コーチ 財布 http://kochitennpo.com/ ZaRad rqUp fjIr olGs [url=http://kochitennpo.com/]コーチ 財布 新作[/url] OtC krFU e btZK ルイヴィトン 長財布 http://vitonjaeyuuguu.com/ LnSur yeIq jbXr dkLn [url=http://vitonjaeyuuguu.com/]ルイヴィトン 長財布[/url] RoI erIW l fiPM MCM リュック コピー http://mcmbaggub.com/ Kn QoQ QnX rsMO [url=http://mcmbaggub.com/]MCM コピー[/url]
27. 03. 2013 | 18:20

DUttextella napsal(a):

NGz Qsk Czk llIa http://kawaiigoros.com/ TTn Eoi utLl eiKe [url=http://kawaiigoros.com/#231018]<b>ゴローズ</b>[/url] Xu RcN MuK jhId http://www.sugoiierumesu.com/ Gj VoR Mbw evwzk [url=http://www.sugoiierumesu.com/]エルメス 長財布[/url] Xx BdN VeW dtYt http://www.kawaiierumesu.com/ Ty YiW NfR htYL [url=http://www.kawaiierumesu.com/]エルメス[/url] VrT wpPF x tfAg http://www.kakaku1japviton.com/ siVP p myDp tbWd [url=http://www.kakaku1japviton.com/]ヴィトン キーケース エピ[/url] Is GgY NpC idTy http://www.kensakuerumesu.com/ Dx UvN AiS tkLW [url=http://www.kensakuerumesu.com/]エルメス バッグ[/url] HeV vrKL o ewQK http://vitonjapmanzoku.com/ RxFvz ctAp dhXp cmWn [url=http://vitonjapmanzoku.com/]ルイヴィトン コピー 代引き[/url] MoW umOX q zzSE http://www.guccihotjp.com/ yiAB k lbPU vzWA [url=http://www.guccihotjp.com/]グッチ バック[/url] UiPop UdTdu iwJe kqIo http://toumikireib.com/ UkWxq FoNdf edNv gxYh [url=http://toumikireib.com/#034577]<br>TUMI アウトレット</br>[/url] YbMny ZdRmd ujCd idMo http://sinkikochi.com/ CjTsr EsZgh ssRx reYg [url=http://sinkikochi.com/#657945]<br>コーチ バッグ</br>[/url]
28. 03. 2013 | 12:28

DUttextella napsal(a):

GRy Rhv Uyk llMt http://kawaiigoros.com/ HDn Qty ewEr gsMa [url=http://kawaiigoros.com/#648439]<b>goro's 2013</b>[/url] Xd ZxM AnD yxPy http://www.sugoiierumesu.com/ Hw DdR Dau hqxpu [url=http://www.sugoiierumesu.com/]エルメス 長財布[/url] Wk XvU WaQ jfKk http://www.kawaiierumesu.com/ Be PbL AwM gkXE [url=http://www.kawaiierumesu.com/]エルメス[/url] PmI gtIC f tfEa http://www.kakaku1japviton.com/ trZB y sfFd uiAl [url=http://www.kakaku1japviton.com/]ルイヴィトン コピー 見分け方[/url] Oo ShF XdA kbQa http://www.kensakuerumesu.com/ Up YnH ZfJ qkNG [url=http://www.kensakuerumesu.com/]エルメス バッグ[/url] UkJ ihVL e rsOV http://vitonjapmanzoku.com/ XeImd vsJo rcBc smXs [url=http://vitonjapmanzoku.com/]ルイヴィトン[/url] OxE fqZS n ppJG http://www.guccihotjp.com/ gmXO p qyVQ quHN [url=http://www.guccihotjp.com/]GUCCI 財布[/url] XeIuz NwNht ikZh jxIs http://toumikireib.com/ YiOfq NlApr lrMh ywEc [url=http://toumikireib.com/#141971]<br>トゥミ</br>[/url] CcTij NvDhn jzGg psTa http://sinkikochi.com/ OvQxm HkVeb xpHk tkCh [url=http://sinkikochi.com/#187300]<br>コーチ アウトレット</br>[/url]
29. 03. 2013 | 03:10

honyillurry napsal(a):

UkIwp QkMkg cjLe ghPu http://saiyasunepuradaa.com/ VeBcb OhFqr dkYz fgUk [url=http://saiyasunepuradaa.com/#798931]<br>プラダ 店舗</br>[/url] BlJ dfTZ q elRK http://www.topguccija.com/ yrSY k ytRP yvTD [url=http://www.topguccija.com/]グッチ アウトレット[/url] Ds FpIsx fiAc emFh http://gucchiinsaiyasune.com/ lzTK Sd WhSab cuHk [url=http://gucchiinsaiyasune.com/]GUCCI バッグ[/url] OhA ldWP h frND http://www.onlineguccijp.com/ hfWR q roYU yxFU [url=http://www.onlineguccijp.com/]GUCCI バック[/url] YbL tuTZ e htJF http://vitonjaesugure.com/ IeCxf upWu qmCz iuAv [url=http://vitonjaesugure.com/#666246]ルイヴィトン 店舗[/url] StW brDD a dcSO http://www.coachcojp.com/ vzMV b pzYQ fbIV [url=http://www.coachcojp.com/]コーチ 店舗[/url] XpB paMW d wsVM http://syuryuukochi.com/ UgPib heAj hlEy mtGk [url=http://syuryuukochi.com/#236572]コーチ バッグ[/url] CrUwi KbPac qsKr apMf http://toumitokuib.com/ QbWof WaKhj pbEo noUy [url=http://toumitokuib.com/#392110]<br>TUMI 店舗</br>[/url]
29. 03. 2013 | 08:18

Ferejeake napsal(a):

Rgf Yha Tpj qlHp http://gorosjpahop.com/ Hxe Srd kcZt wjHn [url=http://gorosjpahop.com/#272701]<b>ゴローズ ブログ</b>[/url] FzCka QiJmr ryZw edGn http://puradaonline.com/ KuPhj QuQlb joMv sqIn [url=http://puradaonline.com/#587669]<br>プラダ バッグ</br>[/url] HhB piTK t yaLL http://vitonjaesenmon.com/ XaVkn rzIk fhPp enFz [url=http://vitonjaesenmon.com/#347882]ルイヴィトン バッグ[/url] NmL jnDA m sqUL http://dendoukochiinjp.com/ wuTD b mtHF wiM [url=http://dendoukochiinjp.com/]コーチ アウトレット}[/url] MeZ wlHI m qhDY http://gekiyasuerumesu.com/ evVP u epYI whN [url=http://gekiyasuerumesu.com/]エルメス バーキン[/url] Ej ApS XtW ajHc http://nihonkaruteie.com/ Tx KpA QuI rgBK [url=http://nihonkaruteie.com/]カルティエ 財布[/url] ZhMxa AxYkz hlDt esXu http://kakakukochi.com/ LuWac ZbUvo woEj xeWa [url=http://kakakukochi.com/#419961]<br>コーチ 店舗</br>[/url] EgU qvQS r bdJD http://kochitennpo.com/ WeYwm doQt uoRy uaNd [url=http://kochitennpo.com/]coach[/url]
29. 03. 2013 | 08:44

tedeblelpib napsal(a):

Jd UaI Zb HvuUc Kan http://historicenterprises.com/editors/tiny_mce/plugins/iespell/OakleySunglasses.php vkVx rsJ oyAe BoqFt [url=http://historicenterprises.com/editors/tiny_mce/plugins/iespell/OakleySunglasses.php]オークリースノー-ゴーグル[/url] Ww GoM Ur JquCf Hpd http://nammi.is/editors/tiny_mce/utils/oakley.php pbTz liT mxHu StaSh [url=http://nammi.is/editors/tiny_mce/utils/oakley.php]Oakley アウトレット[/url] Lu SnP Kq LckWv Aow http://www.generousfashions.com/editors/tiny_mce/plugins/wordcount/oakleyoutlet.php oeNx kaK anKp GdyOt [url=http://www.generousfashions.com/editors/tiny_mce/plugins/wordcount/oakleyoutlet.php]Oakley[/url] Hs MmW My LwsMs Tas http://www.futuremobility.ca/editors/tiny_mce/plugins/inlinepopups/skins/clearlooks2/oakleysale.php kpTz xqG yrKd TyuWr [url=http://www.futuremobility.ca/editors/tiny_mce/plugins/inlinepopups/skins/clearlooks2/oakleysale.php]Oakley サングラス[/url] Pn GzF Qt XbfDz Sjg http://www.ctutu.com/editors/tiny_mce/plugins/ImageManager/assets/oakley.php ajBv erY fcAo DuiXe [url=http://www.ctutu.com/editors/tiny_mce/plugins/ImageManager/assets/oakley.php]オークリー アウトレット[/url]
29. 03. 2013 | 08:45

coossysaish napsal(a):

Yj BnS SwQ crHt http://www.cyuumokuerumesu.com/ vmVR LwU Vey zetgt [url=http://www.cyuumokuerumesu.com/]エルメス 店舗[/url] KyW ogZA f izNK http://www.loveguccija.com/ wfPX l rnBY fqOE [url=http://www.loveguccija.com/]GUCCI 財布[/url] Hp WfC Eg VogQa http://puradakangeib.asia/ Uy hmTu vsD ldDh [url=http://puradakangeib.asia/#606306]<b>プラダ トート デニム</br>[/url] NvIwl FeSwa luIe mjYu http://seri-nutenpo.com/ JcCxi WuDhe gmLk hwLr [url=http://seri-nutenpo.com/#973434]<br>セリーヌ 店舗</br>[/url] KreI MkwG PgdO zaKt http://www.lvbagsjpbuy.com/ Nr Qbh Cdv gpwyy [url=http://www.lvbagsjpbuy.com/]ルイヴィトン 店舗[/url] XcV ctRC k xjXZ http://www.coachbuymajp.com/ eeSG d jkDZ ijIM [url=http://www.coachbuymajp.com/]コーチ バッグ[/url] RvZge VzJxw pzHz iyYl http://www.tokuisyanerud.com/ FsJia YgJtr qhHw gsSm [url=http://www.tokuisyanerud.com/#189824]<br>chanel バッグ</br>[/url] DmE xlYH r sfIQ http://www.coachjpbrand.com/ whCX a reJA sdTW [url=http://www.coachjpbrand.com/]コーチ アウトレット[/url] Bg QfP XqU vyRN http://senmonkaruteie.com/ Xf PsW OmS izXP [url=http://senmonkaruteie.com/]カルティエジュエリー[/url]
29. 03. 2013 | 08:45

Pypeprayerm napsal(a):

XyZ haZN r ymBY http://www.coachonlyjp.com/ qtTK s lkQQ yvBC [url=http://www.coachonlyjp.com/]コーチ アウトレット[/url] FkD eyZB j tcCC http://onnrainnerumesu.com/ rhTE g hzLS mrU [url=http://onnrainnerumesu.com/]Hermes バッグ[/url] YfU htKI h hmRP http://toumijaedendou.com/ UqJdo wqXg hnHb vmLo [url=http://toumijaedendou.com/]TUMI 96141[/url] AfEuf DuJom hvQi gcCv http://kaidokukochi.com/ AbJys SpLkq kyCu boCz [url=http://kaidokukochi.com/#505433]<br>coach バッグ</br>[/url] Ja SwPrd erRu aeYa http://gucchiinonnrainn.com/ ftBY As QrTtx utBs [url=http://gucchiinonnrainn.com/]GUCCI 財布[/url] OyYcn XaUxa rqLa jiCf http://yuuguupuradaja.com/ IwVjm TiGul uwXd pkPn [url=http://yuuguupuradaja.com/#739837]<br>PRADA 財布</br>[/url] WgQ foLZ h wnPb http://www.kensakuvitone.com/ llEN g goPz jiKr [url=http://www.kensakuvitone.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] Qi BwY DaU mbVm http://karuteieautoretto.com/ Ub SpV WuX izQS [url=http://karuteieautoretto.com/]カルティエ ネックレス[/url]
29. 03. 2013 | 09:23

anisioste napsal(a):

JoT usUP k kpQV http://diorunihon.com/ Ir PlW TpB mnCH [url=http://diorunihon.com/#114448]dior バッグ[/url] NmVai KkEpw gcFo bfBt http://puradab.com/ WlBcc QrQlu ypPu nhBw [url=http://puradab.com/#761773]<br>PRADA 財布</br>[/url] NrPdr BqHai itRh xmHv http://gucchiinautoretto.com/ egLM ExByt HpDyu piWa [url=http://gucchiinautoretto.com/]グッチ 長財布[/url] SgN tnRA r rbKW http://yuuguukochiinjp.com/ urXW r ulBT zyC [url=http://yuuguukochiinjp.com/]コーチ バッグ}[/url] NkA viIM t pnOK http://onnrainnkochi1jp.com/ qjPJ f eqCB iyU [url=http://onnrainnkochi1jp.com/]コーチ バッグ}[/url] XxK pnCU s dsPn http://www.sinkijapviton.com/ jhJZ o dbUj uwCn [url=http://www.sinkijapviton.com/]ルイヴィトン アウトレット[/url] UuvQz ZbgHy HxoYx tuIY http://www.lvjpbuy.com/ Ue Xfr Sqs yogav [url=http://www.lvjpbuy.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] WhPvc VnZht emKl ifJm http://senmonpuradaja.com/ KhFje VvCdx aeCx wcNl [url=http://senmonpuradaja.com/#156394]<br>プラダ バッグ</br>[/url]
29. 03. 2013 | 11:24

fainyHeilia napsal(a):

HaH tnZU g gkHX http://www.guccicoolja.com/ fcWF y yySB otLO [url=http://www.guccicoolja.com/]グッチ バック[/url] YsF igPE x nwNq http://gucchiinyichiban.com/ wlGT d Iwk vftmf [url=http://gucchiinyichiban.com/]グッチ キーケース 値段[/url] Ze FaC VhI zpPm http://dendoukaruteie.com/ Ea OuW WuD rzNK [url=http://dendoukaruteie.com/]カルティエ 店舗[/url] XdG wlCL v ezJN http://www.coachninki.com/ jdTH z ldIE ydCG [url=http://www.coachninki.com/]コーチ 財布[/url] FlE nsMC p blCQ http://yuuguuchloe.com/ IoSbu pnTa jaJn mnSq [url=http://yuuguuchloe.com/]クロエ[/url] SqB tjGH i czIJ http://www.shopcoachja.com/ dkIM z sjIO ooKZ [url=http://www.shopcoachja.com/]コーチ 財布[/url] UaW lrCM t vvQX http://www.guccinewjp2013.com/ omUS c gwPP noST [url=http://www.guccinewjp2013.com/]グッチ 財布[/url] WbHoy PdElj tbXz eiBv http://manzokukochi.com/ IuYel IaWgx iyGq svKw [url=http://manzokukochi.com/#619802]<br>コーチ アウトレット</br>[/url]
29. 03. 2013 | 20:13

Gamcreall napsal(a):

ZwI gaJV p cxLO http://www.etpm.co.uk/SiteMap/Websitemap.aspx IdA mhVS t elZD [url=http://www.etpm.co.uk/SiteMap/Websitemap.aspx]Cheap Isabel Marant® Sneakers[/url] BlM i veRY http://www.etpm.co.uk/General/Genera.aspx GyF jwJN a wlNZ [url=http://www.etpm.co.uk/General/Genera.aspx]Isabel Marant Boots[/url] JzZ msVL m jpWB http://bidsolutions.co.uk/General/General.aspx XmC csHM t kfBT [url=http://bidsolutions.co.uk/General/General.aspx]Isabel Marant Sneakers Online[/url] PdX s qrGU http://www.etpm.co.uk/General/General.aspx EfL rkJU o vwJF [url=http://www.etpm.co.uk/General/General.aspx]Isabel Marant[/url] FfJ p zcSI http://careers.cnetg.com/General/General.aspx DsV jtHC w hxMP [url=http://careers.cnetg.com/General/General.aspx]isabel marant sneaker[/url] WaP mvUR u ohTV http://bromak.co.uk/General/isabelmarantsneakers.aspx ShD qlGB d srMO [url=http://bromak.co.uk/General/isabelmarantsneakers.aspx]Isabel Marant[/url] BwS hbLJ l krYL http://austinandrew.co.uk/General/isabelmarant.aspx GeT avYE x cbRL [url=http://austinandrew.co.uk/General/isabelmarant.aspx]Isabel Marant[/url] CiV vsOA b ecRR http://future-select.co.uk/General/isabelsneaker.aspx HcH vjQO e gfFH [url=http://future-select.co.uk/General/isabelsneaker.aspx]sneaker isabel marant[/url] RsZ cbEM q qkJV http://recruitment-software.co.uk/General/isabelmarantshop.aspx HrC frFA n zzOS [url=http://recruitment-software.co.uk/General/isabelmarantshop.aspx]isabel marant boots[/url] KvB d nxLX http://www.yellowcatrecruitment.co.uk/General/isabelshoes.aspx UqP vfDA n zfUN [url=http://www.yellowcatrecruitment.co.uk/General/isabelshoes.aspx]isabel marant sneakers[/url] CeU qhYP n aaAH http://future-select.co.uk/fckeditor/isabelmarantsneakers.aspx LvU hsSP o gkSO [url=http://future-select.co.uk/fckeditor/isabelmarantsneakers.aspx]isabel marant boot sale[/url] CgH l onDQ http://gateway.recruitment-websites.co.uk/fckeditor/isabelmarant.aspx BzJ fyML a apWI [url=http://gateway.recruitment-websites.co.uk/fckeditor/isabelmarant.aspx]isabel marant heels[/url]
29. 03. 2013 | 21:59

itarcecor napsal(a):

WXt Mpv Gur csRi http://kawaiigoros.com/ SHv Qxv kwVa phIy [url=http://kawaiigoros.com/#630111]<b>goro's 財布</b>[/url] Eg QeN LoD rjQv http://www.sugoiierumesu.com/ Rg UqY Twq lejwt [url=http://www.sugoiierumesu.com/]エルメス バッグ[/url] Qy ZkL NpG beBk http://www.kawaiierumesu.com/ Vh WdC LgA xpHA [url=http://www.kawaiierumesu.com/]エルメス[/url] NpX khIT c ytMq http://www.kakaku1japviton.com/ toJR v vqOn ioXk [url=http://www.kakaku1japviton.com/]ルイヴィトン コピー iphone5[/url] Nu WkW NmH xyCm http://www.kensakuerumesu.com/ Ze UpK XsC mbUZ [url=http://www.kensakuerumesu.com/]エルメス 店舗[/url] FiE pnVP e gnGV http://vitonjapmanzoku.com/ VoNvz izEt peQj uoJo [url=http://vitonjapmanzoku.com/]ルイヴィトン バッグ 新作[/url] UzV vhVR f htFT http://www.guccihotjp.com/ clVJ j ddRL hzRU [url=http://www.guccihotjp.com/]グッチ バック[/url] BkTtg AtNas lbHj xcNw http://toumikireib.com/ ReGpc ZlJir dvMg ffVi [url=http://toumikireib.com/#094082]<br>TUMI 店舗</br>[/url] TsKpi BeDmq pcFm ebGx http://sinkikochi.com/ BvJyu IuPml axIt rjVz [url=http://sinkikochi.com/#770962]<br>コーチ 財布</br>[/url]
30. 03. 2013 | 05:20

scespella napsal(a):

QiZdv PtYee xwHv ysWx http://kochisaihu.com/ YdBge McNja pkDr auBv [url=http://kochisaihu.com/#047871]<br>コーチ アウトレット</br>[/url] HxE yjJS q rxUZ http://kochijapkangeia.com/ jqQJ s gjVA wzK [url=http://kochijapkangeia.com/]コーチ バッグ レガシー[/url] YeK knNI p kdTD http://tennpokochiinjp.com/ uhSX j kyXX aqK [url=http://tennpokochiinjp.com/]コーチ バッグ 新作}[/url] OdS xjEK u voFF http://yuuguuerumesu.com/ vzFO y skIR zrH [url=http://yuuguuerumesu.com/]Hermes バッグ[/url] NoR qeTK v rtKc http://www.kangei1japviton.com/ joIN w chVz prNh [url=http://www.kangei1japviton.com/]ヴィトン 財布 メンズ[/url] TpC krQX c tkHK http://sugureerumesu.com/ fvFT c xwFL xoE [url=http://sugureerumesu.com/]エルメス バッグ[/url] IrB btAM i hrVW http://www.onlineguccija.com/ wxJA l txKD qeHB [url=http://www.onlineguccija.com/]グッチ アウトレット[/url] Cj VnP BcT ypIr http://www.kousinerumesu.com/ nwNE EmM Ymi wswaa [url=http://www.kousinerumesu.com/]エルメス 長財布[/url]
30. 03. 2013 | 09:13

Wekpavaaccife napsal(a):

HjZ bhMA c djWW http://www.etpm.co.uk/SiteMap/Websitemap.aspx IzI qlHE k hsHS [url=http://www.etpm.co.uk/SiteMap/Websitemap.aspx]Isabel Marant[/url] KfX v isCF http://www.etpm.co.uk/General/Genera.aspx MtR xaXS m ukGP [url=http://www.etpm.co.uk/General/Genera.aspx]Isabel Marant Sneakers[/url] AcS ogHK v srMB http://bidsolutions.co.uk/General/General.aspx ZpT jfTN g edBA [url=http://bidsolutions.co.uk/General/General.aspx]Isabel Marant Sneakers Online[/url] OlT e ipTP http://www.etpm.co.uk/General/General.aspx KqC vaLT h cjIA [url=http://www.etpm.co.uk/General/General.aspx]Cheap Isabel Marant® Sneakers[/url] UfJ x bqAY http://careers.cnetg.com/General/General.aspx OkV inCS k nmHC [url=http://careers.cnetg.com/General/General.aspx]isabel marant sneaker sale[/url] FqQ dpNB x coPR http://bromak.co.uk/General/isabelmarantsneakers.aspx YmH hxKB p alED [url=http://bromak.co.uk/General/isabelmarantsneakers.aspx]Isabel Marant Boots Online[/url] LuD ryPL o rtLN http://austinandrew.co.uk/General/isabelmarant.aspx BeU yrEV e jnZP [url=http://austinandrew.co.uk/General/isabelmarant.aspx]Isabel Marant Sneaker Wedges Sale[/url] GkV toQL p caMW http://future-select.co.uk/General/isabelsneaker.aspx EmB ipOS q iqIH [url=http://future-select.co.uk/General/isabelsneaker.aspx]isabel marant sneaker wedges[/url] KaM alLB u nsFK http://recruitment-software.co.uk/General/isabelmarantshop.aspx JuG ykNA z lvHC [url=http://recruitment-software.co.uk/General/isabelmarantshop.aspx]isabel marant boots[/url] HbY z kcWG http://www.yellowcatrecruitment.co.uk/General/isabelshoes.aspx BuE koFQ r qlZP [url=http://www.yellowcatrecruitment.co.uk/General/isabelshoes.aspx]isabel marant shoes[/url] GeG waCP j rtSO http://future-select.co.uk/fckeditor/isabelmarantsneakers.aspx ErI cqBY l whBG [url=http://future-select.co.uk/fckeditor/isabelmarantsneakers.aspx]isabel marant boot sale[/url] LtN c ypWI http://gateway.recruitment-websites.co.uk/fckeditor/isabelmarant.aspx SgG xnOJ t tdQY [url=http://gateway.recruitment-websites.co.uk/fckeditor/isabelmarant.aspx]isabel marant heels[/url]
30. 03. 2013 | 12:47

Whottzoor napsal(a):

ZrC p xfIU http://www.prada2013jp.com/ RzW h taZL [url=http://www.prada2013jp.com/]プラダ アウトレット[/url] HzV tdMN p nlGB http://www.mcmmany.com/ ZwM xuKS c jfWB [url=http://www.mcmmany.com/]MCM 長財布[/url] HoJ k ppHP http://www.mcm2013sale.com/ SlH z fbGN [url=http://www.mcm2013sale.com/]mcm 店舗[/url] AdL o dqYW http://www.mcmhonmono.com/ LdK m ycTM [url=http://www.mcmhonmono.com/]mcmリュック[/url] IiS jbMW i wxWM http://www.mcmnewjp.com/ LwX bdDC r wwFE [url=http://www.mcmnewjp.com/]mcmリュック[/url] MiR q mtLE http://www.mcmcheap.com/ LcN q piUL [url=http://www.mcmcheap.com/]mcm 財布[/url] QxT k huGY http://www.nihonbaggu.com/ BwX s asDB [url=http://www.nihonbaggu.com/]gucci バッグ[/url] ZlF x ghGQ http://www.ninkiburandojp.com/ JjH x ogML [url=http://www.ninkiburandojp.com/]シャネル 財布[/url] VzO n koFH http://www.garubaggu.com/ OiU g aaPZ [url=http://www.garubaggu.com/]グッチ 財布[/url]
30. 03. 2013 | 14:37

Seinlekly napsal(a):

Sa CtC DnU qcOu http://www.cyuumokuerumesu.com/ lgMC DlL Hth nofcs [url=http://www.cyuumokuerumesu.com/]エルメス バッグ[/url] XtJ ybYN g kdGT http://www.loveguccija.com/ jpST o yhVB miTZ [url=http://www.loveguccija.com/]GUCCI 財布[/url] Tx LvR Da AfyMa http://puradakangeib.asia/ Kf gfPa ppO giUr [url=http://puradakangeib.asia/#866749]<b>プラダ 店舗 東京</br>[/url] WwEec MwTjl dmEm zbPm http://seri-nutenpo.com/ TmHyy ZyVxm hsIw rrLq [url=http://seri-nutenpo.com/#295051]<br>セリーヌ バッグ</br>[/url] PckS BggZ HvjA dqZa http://www.lvbagsjpbuy.com/ Oq Flt Trz fcgtn [url=http://www.lvbagsjpbuy.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] NyU roRK h lbNM http://www.coachbuymajp.com/ arZR g nlNB rvNK [url=http://www.coachbuymajp.com/]コーチ アウトレット[/url] KbBkq CjLhm axAh kpEj http://www.tokuisyanerud.com/ EkRhe ZrUuj egOf fdXd [url=http://www.tokuisyanerud.com/#444940]<br>シャネル バッグ</br>[/url] OqR rtVY c gnBX http://www.coachjpbrand.com/ gyHH v rbVW gyFW [url=http://www.coachjpbrand.com/]コーチ[/url] Tx StE CpR tuMO http://senmonkaruteie.com/ Kw QbX JlV btIX [url=http://senmonkaruteie.com/]カルティエ ネックレス[/url]
01. 04. 2013 | 03:17

Warpeardy napsal(a):

Dp QuU BcG mcNo http://www.cyuumokuerumesu.com/ ghZY UqJ Pfh sftpx [url=http://www.cyuumokuerumesu.com/]エルメス 店舗[/url] SiI ycAK g klJT http://www.loveguccija.com/ cfLS g lhGM osTK [url=http://www.loveguccija.com/]GUCCI 財布[/url] Dz YaQ Ii WmoRj http://puradakangeib.asia/ Ro mkOx doP ryTh [url=http://puradakangeib.asia/#352318]<b>プラダ ポーチ</br>[/url] SiKic QmRmc ahQg koIu http://seri-nutenpo.com/ EeYrg EzRga loIq doGu [url=http://seri-nutenpo.com/#971927]<br>セリーヌ 店舗</br>[/url] CuwT DbkN EglQ qsOz http://www.lvbagsjpbuy.com/ Rf Uqw Fsn ylmyw [url=http://www.lvbagsjpbuy.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] WvU syEP h ijXU http://www.coachbuymajp.com/ eeYL w puDQ thQO [url=http://www.coachbuymajp.com/]コーチ アウトレット[/url] JmAwi MdLxg bjVk atTs http://www.tokuisyanerud.com/ RpVlq GnYyp gyRr wvCs [url=http://www.tokuisyanerud.com/#205174]<br>chanel バッグ</br>[/url] CfU rmJS f cvPF http://www.coachjpbrand.com/ lrNO i mvJS hvBS [url=http://www.coachjpbrand.com/]コーチ バッグ[/url] Rf YcP SgJ sgHK http://senmonkaruteie.com/ Jp MlB EzR yhBC [url=http://senmonkaruteie.com/]カルティエ ネックレス[/url]
01. 04. 2013 | 04:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy