Renomovaná značka se prodává dobře, třeba i za znatelně vyšší cenu. Nerenomovaná značka se prodává špatně nebo se neprodává vůbec. Je to jasné a pochopí to každý. Hůř se chápou širší souvislosti.
Bylo mi to moc líto, když Mikuláš Minář odstoupil, ale potěšil mne, že to udělal. Jako mladý člověk přecenil své síly a dostavila se zpětná vazba. Kdo z nás však občas neudělá chybu? Když si vzpomenu, jaké kopance jsem v jeho věku dělal já?
V poválečné době vzbudily kladný ohlas zejména publikace německoamerického hlubinného psychologa a sociálního filosofa Ericha Fromma (1900 - 1980). Včlenil psychologii do marxismu, v jeho pojetí ovšem oproštěnou od většiny Marxových omylů.
Frommovy základní teze naznačují již názvy jeho knih: Strach ze svobody, Psychoanalýza a náboženství, Zen-buddhismus a psychoanalýza, Zdravá společnost, Umění milovat, Lidské srdce, Anatomie lidské destruktivity, Mít či být a Umění naslouchat.
Pravda se musí neustále opakovat, protože také blud se kolem nás neustále šíří, a hlásají ho nejen jednotlivci, ale i davy.
Johann W. Goethe
„Čistých“ politiků jsme tu už měli; byla to přece základní podmínka úspěchu. Klaus se nastylizoval do role Mesiáše, Zeman spasil ČSSD a vyrukoval s koštětem na korupci, Gross s „křišťálovou čistotou“, Nečas začal jako „čistý pán“. Babiš, než se vybarvil… Feriho netřeba připomínat.
you tube
Že si „Ondřej“ Babiš nevidí na špičku nosu, předvedl už mnohokrát. Kdyby na ni aspoň trochu viděl, možná by nedávné volby neprohrál.
Psal to už Karel Havlíček: názvy politický stran mnohdy neodpovídají skutečnosti a je třeba se tím nenechat mýlit. Dnes se to u nás týká hlavně ODS a polofašistické SPdemokracie.
Psal jsem to už dřív, a nejedenkrát, ale připadal jsem si jako kůl v plotě. Evropa se stále dělí na západní a východní a my jsme geograficky, kulturně a politicky odjakživa patřili do Střední Evropy.
Chceme-li pochopit náš polistopadový vývoj, musíme vyjít z Masarykova výroku, že stát se udržuje idejemi, z nichž vznikl.
Slavný anglický „antiutopista“, spisovatel George Orwell (1903 - 1950), navázal knihami Farma zvířat a 1984 na autory, kteří upozorňovali na zvířecí a stádní kořeny lidské psychiky. Přestože nikdy nenavštívil Sovětský svaz, inspiroval se hlavně tamními poměry.
Musela bys razantně zakročit proti šmejdům a šíbrům, a to asi moc nepůjde, máš je přece i ve vlastních stranách, hlavně v ODS.
Je jistě pochopitelné, že Ivan Bartoš už není klasickým Pirátem. Podle mého názoru na něj ovšem dolehl hůř pochopitelný nešvar řady politiků, který se vyznačuje sklonem nevyjadřovat se přímo k věcem a odpovídat na otázky oklikami. Občas se stane, že mu dotazující se novináři musí položit otázku znovu, někdy dokonce dvakrát. Fiala, Babiš i Rakušan se v předvolební kampani vyjadřovali stručněji a jasněji.
Dílo francouzského spisovatele, novináře a filosofa-humanisty Antoine de Saint-Exupéryho (1900 - 1944) je dodnes mimořádně inspirativní a mezi čtenáři oblíbené a hluboce prociťované. Do druhé světové války byl civilním, po jejím vypuknutí vojenským letcem, což jeho dílo tematicky ovlivnilo. Dosah jeho často básnicky podaných myšlenek však je mnohem širší a větší.
Táhne se to s námi od Rakouska-Uherska, byla to jedna z vad na kráse 1. republiky a posílilo se to za „normalizace“ a za „postnormalizace“: málo respektujeme stát a jeho nařízení, nejsme dostatečně ukáznění a máme sklon přinejmenším v malých věcech podvádět. Podceňujeme, že se to nakonec vrací k nám samotným.