Na úvod, a pro vyjasnění, o elektromobilitě píši často, byť je to jen malý zlomek mozaiky kroků, které mohou pomoci řešení klimatického problému.
Poslanci ve Westminsteru došli ke stejnému závěru jako poslanci zde ve Štrasburku. Projednat hrozně důležitou "věc", která možná ovlivní miliony lidí v jejich zemi na (možná) desítky let, jejíž text má více než 200 stran, a to za pár desítek hodin, není to, co mají poslanci parlamentů dělat.
V Evropském parlamentu probíhá, stranou od zájmu většiny lidí, pravidelně debata o tom, co se dohodlo na jednáních premiérů a presidentů (Evropská rada). Jednání o minulé "brexitové" Radě právě ve Štrasburku končí. Tentokrát i díky Brexitu za trochu větší pozornosti médií…
Dnešní svět smazává tradiční rozdíly mezi "pravicí" a "levicí". V mnoha oblastech. Ale stejně tak se mi zdá, že v některých, třeba pohledu na státní rozpočet a daně, stále rozdíly jsou.
Proto, že Brusel je daleko od Prahy a informace se mohou cestou zašmodrchat, a hlavně proto, že nerozumím výroku paní kolegyně Dity Charanzové ("odmítnutí Goulardové ukázalo, že podstata někdy nad politikou nezvítězí"), dovolím si vysvětlit, proč paní Sylvie Goulard zřejmě nebude komisařkou.
Proces slyšení kandidátů na členy Evropské komise, který právě začíná a pro který se vžil termín "grilování", je jedním z důležitých a mediálně atraktivních kroků (mj. na den slyšení české komisařky jsou již dnes vyprodané některé lety mezi Prahou a Bruselem), které vedou ke vzniku Evropské komise.