Pane Sobotko z ČSSD, ukažte, že nejste jako oni

21. 03. 2012 | 11:38
Přečteno 4941 krát
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka říká v rozhovoru pro deník Právo: „S Topolánkovou vládou lidé nesouhlasili, ale Nečasovu vládu lidé nenávidí. A ve svém blogu svou myšlenku dále rozvíjí. Ve čtvrtek se lidé začali shromažďovat na podnět doposud neznámé občanské iniciativy, vlastně skupiny rozzlobených občanů, kteří přímočaře žádají demisi Nečasovy vlády. Dožadují se nových voleb. Odejít by měl i prezident republiky Václav Klaus. To, co chtějí, je maximum přímé demokracie.

Pan předseda Sobotka měl zajisté na mysli Holešovskou výzvu, o které jsem již psal. Její představitelé jsou poněkud naivně přesvědčeni, že stačí odstranit současné představitele politické moci a vše bude v nejlepším přádku. Představitelé ČSSD jsou pravděpodobně přesvědčeni, že se odpor podporovatelů výzvy obrací jen proti vládní moci. A když mluví o referendu, že občané sdružení kolem výzvy podporují návrh ČSSD na všeobecné referendum a právě proto přímou demokracii.

To je ale zásadní omyl. Mluvčí Holešovské výzvy pan Slávek Popelka totiž tvrdí, jak se můžeme jednoduše přesvědčit, že kořenem všeho zla v tomto politickém uspořádání je především systém politických stran a ta, kterou řídí pan předseda Sobotka (tedy ČSSD), na jednom z předních míst. Proč? Protože kradou všechny, včetně ČSSD. Ta snad v tuto chvíli jen o trochu méně, protože k tomu má méně příležitosti. Proto je přesvědčen, že se systém politických stran neosvědčil a jedinou alternativou je jeho zánik.

To by, pane Sobotko, měl být i pro Vás rozhodně námět k přemýšlení. Rozhodně pro stranu, která se hlásí (snad jako jediná u nás) k principu solidarity. Netrpělivě čekám, že konečně ve vaší straně najdete vnitřní sílu předložit moderní koncepci sociální spolupráce a solidarity, která by byla přijatelná i pro mladší voliče. Pro mne by takový program byl neobyčejně přitažlivý, ale z vaší strany stále nic nepřichází.

Před časem doktor Vladimír Špidla nabídl představu, že se strana stane jakýmsi neformálním politickým centrem různých iniciativ a hnutí (také politických) a že začne spolupracovat s předními osobnostmi této země, kterým je koncepce solidarity blízká. Spolupráce s osobnostmi se nakonec téměř nerozvinula (pravděpodobně vinou ČSSD). Rozhodně se to ve vaší politice nijak nepromítá. Většina iniciativ s vámi naopak pravděpodobně nechce mít nic ze své vlastní vůle. Bojí se, že by se od významných stranických představitelů ČSSD morálně zašpinili. Protože v jejich očích zřejmě kradou a podvádí, stejně jako ostatní strany. A to je více než tragické.

Významný představitel vaší strany, Jiří Dientsbier, je ve své mateřské organizaci (té pražské) téměř disidentem. A jakou podporu jste mu byl schopen poskytnout Vy sám? Byl snad schopen někdo z vás vyzvat občanské iniciativy ke spolupráci, aby vám pomohly ohlídat, zdali někdo náhodou nezneužívá dobré jméno ČSSD ke svému vlastnímu prospěchu? Jde vám ale vůbec o něco takového? Vy jste asi docela spokojen, když z úst představitelů Holešovské výzvy slyšíte, jak nenávidí současnou vládu.

Když Bohuslav Sobotka mluví o protestech říká: „Možná, že tam byli i ti, kdo dali v únorovém průzkumu volebních preferencí najevo, že levice by teď mohla získat 125 poslaneckých křesel a ovládnout Sněmovnu stejně jako na Slovensku.“
Obávám se, že něco takového by bylo pro vaši stranu skutečnou pohromou. A protože mi na ČSSD opravdu záleží, něco takového bych Vám rozhodně nepřál. „Vláda přece nemůže zavírat oči před tím, že náš požadavek na její odchod má velkou veřejnou podporu. Demokracie se nesnese s arogancí“, píšete dále. Ale snese. Alespoň ta naše. A docela dobře. Je možná vůbec nějaká změna? Zcela jistě a právě vaše strana by proto mohla mít všechny předpoklady. Pokud ale nalezne také dostatek dobré vůle. A mám pro Vás takový drobný námět, kde začít.

Kde začít?
Až představitelé ČSSD najdou morální sílu ke skutečné politické spolupráci s nezávislými organizacemi. Až jim dovolí poukazovat na nemorální počínaní i ve vašich vlastních řadách, začnou se věci měnit. Jeden z čtenářů mého posledního blogu nazvaného „Jak jednoduché (aneb Holešovská výzva)“, kde kritizuji naivitu mluvčího výzvy pana Slávka Popelky, ale současně píše něco, co Vás, pane Sobotko, bude určitě zajímat:

„Popelkova bezradnost, co pak, až se podaří první promyšlené kroky, bije do očí. Problém se stranami není bagatelní. Komunisté, kterých je pořád ještě dost, nemají určující vliv na vrcholovou politiku. Jinak jsou naše strany jen skupinky lidí, a z těch skupinek jen několik osob rozhoduje o osudu státu. O jaké lidi se jedná? Když vezmeme výsledky hodnocení občanů, vidíme zajímavou skutečnost.

Nejlépe hodnotí politiky na nejnižších úrovních – obec, město. (až 51% spokojených občanů), a dále to klesá (práce krajů 32 %), a nakonec zoufalých 16 % vláda. O čem to svědčí? O tom, že se do zastupitelstev dostanou slušní a odpovědní lidé, ale ti nemají šanci dostat se výše. A také, že se ve stranách vytvořily skupiny, které je ovládají shora, a ty schopnější a slušnější mezi sebe nepustí, mohli by být nebezpeční.

Ve stranách už nefunguje výběr podle schopností, ale podle toho, kdo s kým a za kolik, případně za jaké jiné prebendy. Úroveň stranických aparátů je jednoznačně sestupná. Pověst, jakou strany mají, také žádné nové schopné a slušné lidi nepřiláká. Zas jen prospěcháře, egoisty, hraboše, ... Neznám způsob, jak něco změnit a nedivím se nikomu, kdo ho hledá. Že je nebezpečný? Za to hledač nemůže, tu odpovědnost má někdo jiný, myslím si, že vládnoucí demokraté.“


Čtete dobře pane Bohuslave Sobotko? Nedejte se splést slovem „vládnoucí“, když čtenář mluví o demokratech. On je přesvědčen, že na vině tohoto stavu jsou současné stranické struktury, tedy i ta vaše. A nabídněte těm lidem třeba i volitelná místa na kandidátkách, hůř než vaše pražská organizace své kandidáty asi nevyberou, nemáte tedy, co ztratit. Jestliže se budete ke svým voličům chovat tímto způsobem, pak máte právo mluvit o tom, že nejste arogantní. Zatím tomu tak není.

Uznávám, že je to ta obtížnější alternativa. Pro stoupence Holešovské výzvy by bylo jednoduší likvidovat stranický politický systém, než s vámi vzájemně spolupracovat. A pro vás by zase bylo jednodušší s jejich pomocí likvidovat současnou vládní reprezentaci. Takovýto způsob však bude daleko účinnější a také solidnější. Velice Vás prosím, pane Sobotko, udělejte konečně něco pro zlepšení demokratických poměrů v této zemi. K tomu nemusíte čekat, až se podaří ČSSD svrhnout současnou vládu. To můžete udělat téměř okamžitě, jestliže máte ovšem dobrou vůli. A navíc, stále neděláte téměř nic ani proto, abyste byli pro voliče přitažliví. Spoléháte se, že všechnu práci za vás vykoná současná vládní reprezentace a její nepopulární opatření? To ale nemůže dopadnout dobře. Nejsme ani Slovensko, ani Maďarsko.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

veverka napsal(a):

Koukám že pravičáci jsou doslova vyděšení z výsledku slovenských voleb a jejich mediální politruci dostali příslušné úkoly a pokyny. Jejich náhlá upřímná starost o levici je vskutku dojemná.
21. 03. 2012 | 11:53

Mard napsal(a):

Pane veverko, než nacismus ala Holešovská výzva, tak to mnohem raději beru politiku v podání ČSSD.
21. 03. 2012 | 12:00

TomášL napsal(a):

veverko

Autor píše: "A protože mi na ČSSD opravdu záleží, něco takového bych Vám rozhodně nepřál."

Nějak nerozumím Vašemu komentáři... Kecám! :-) Rozumím... proto Vám navrhuji blog lépe přečíst.
21. 03. 2012 | 12:02

resl napsal(a):

Dobré p. Žáku. Víte velmi dobře, že vedení socanů bude bít do všech, jen ne do vlastních řad. Nabídnout volitelná místa osobnostem bez stranické knížky ? To by Sobotku ti zoufale nevzdělaní a bezcharakterní straníci, utloukli. Chce to ale odvahu a nebát se o své místo předsedy a ta bude straníkům vždy chybět. Kdyby byli Sobotka /spíš ale Dienstbier/ dobrými psychology, udeří do vlastních řad, postaví se do čela "lůzy" a vyjedí při dalších volbách "smetanu." A teď je na to dobrá šance. Jisté místo v příštím parlamentu však mají, tak proč by riskovali ? Kdo nic neriskuje, ničím nebude.
21. 03. 2012 | 12:02

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Neviděl jsem toho pana Popelku, ale pokud ten pán někde mluvil kraviny, tak Žák si dal patrně za úkol dohnat a předehnat.

Nečetl jsem to celé, nemá to ani smysl.
V prvním odstavci chybí uvozovky, což by mohlo někoho mást.

Pak Žákova formulace, cituji:
„Její představitelé jsou poněkud naivně přesvědčeni, že stačí odstranit současné představitele politické moci a vše bude v nejlepším přádku. „

Žák asi myslel pořádku, ale to není podstatné, podstatná je pravicová jednoduchost a blábolení autora.

Myslím si, že už mu lidé ani nebudou nadávat, asi za to nemůže.
21. 03. 2012 | 12:06

P. napsal(a):

Dobře napsané. Také pozoruji to myšlenkové prázdno u sociálních demokratů. Přitom je tolik inspirativních osobností, jen je oslovit, jen nad jejich myšlenkami diskutovat! I ta kritika současných poměrů je taková nemastná - neslaná. Vláda dělá všechno špatně - ale nevidím návrhy, jak to dělat lépe. Že by se soc.dem.bála, aby od ní někdo "neopisoval"? Že by si ty správné postupy schovávala třeba až před volby? Spíše mám pochybnosti, jestli vůbec vědí, co by dělali, pokud by se dostali k moci. Obecná prohlášení už nikoho nezajímají a konkrétní kroky a opatření nikde nenacházím. Prostě vystupování soc.demokracie těžko může někoho zaujmout. Je dost pravděpodobné, že soc.dem."utrpí" výhru ve volbách - ne svým přičiněním, ale zásluhou současné vlády.
21. 03. 2012 | 12:06

Yosif K napsal(a):

Vyzente je vsechny, zente je na Kypr velkym bicem, at v Cechach zustanou jen proletari a funkcionari levicovych stran! Hura! Nastava raj proletariatu!
Citat z NF Dnes:
Minulý měsíc se pro přesun rozhodl i developer Dušan Kunovský, který bude vlastnit Central Group prostřednictvím kyperské firmy.
Tento trend začíná vadit některým politikům. "Považuji za nefér, že nám podnikatelé radí, jak zlepšovat podnikatelské prostředí v Česku. Přitom ti samí lidé vydělali miliardy na přesunu peněz do daňových rájů," uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Na Kypru majitelé firem například ušetří na dani z dividend, které si vyplácejí.
Firmy se hájí tím, že i nadále odvádějí do rozpočtu stovky milionů korun ze zisků dceřiných společností se sídlem v ČR. Do ciziny se prý stěhují kvůli pomalým soudům, byrokracii a nepřehledným zákonům.
Například skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera tvrdí, že mezinárodní skupina s působností v Rusku, Číně a Vietnamu se lépe řídí z Nizozemska než z Česka.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/miliardari-miri-do-danovych-raju-dom-/ekonomika.aspx?c=A120321_094505_ekonomika_fih
21. 03. 2012 | 12:09

zk napsal(a):

To, co se tady děje od roku 2006 obecně snižuje důvěru ve veřejné instituce, a může se snadno stát, že na takovém vývoji bude dlouhodobě tratit spíše levice. I když není u moci. Protože ta potřebuje, aby lidé věřili, že jakékoli společné projekty mají vůbec smysl. Pravice v ně stejně nevěří, nejraději by všechno zprivatizovala. Když k tomu přičteme v české tradici hluboce zakořeněný antipolitický kýč (nikoli politická opozice, ale opozice vůči politice, jak o tom často píše Bělohradský) a totální společenskovědní nevzdělanost mnoha lidí (viz Popelka v Hyde Parku), vzniká nám z toho dosti nevábná a potenciálně výbušná směs tu cynismu, tu dětinské naivity, pospojovaná moralizujícím, a tedy depolitizujícím resentimentem vůči "těm nahoře".
Benjamin kdysi napsal, že příčinou každého fašismu je nepovedená revoluce. ČSSD musí být ostřejší, srozumitelnější, radikálnější, jinak tenhle proud nepodchytí a může se jí přihodit, že jím bude nakonec smetena i ona.

Nesouhlasím, že ČSSD nespolupracuje s osobnostmi, nebo že by osobnosti snad nestály o spolupráci s ČSSD. Je tady ProAlt, CESTA. Kdo je dnes vlastně osobnost? Podle mnoha spoluobčanů zřejmě lidé jako John nebo Schwarzenberg. To je pak těžké.
21. 03. 2012 | 12:09

Yosif K napsal(a):

veverka napsal(a):
Koukám že pravičáci jsou doslova vyděšení z výsledku slovenských voleb a jejich mediální politruci dostali příslušné úkoly a pokyny. Jejich náhlá upřímná starost o levici je vskutku dojemná.
21. 03. 2012 | 11:53

Hahaha..... Jste naivni jak dite - z vysledku slovenskych voleb byl vydesen hlavne FICO - ma vladu bez koalicnich partneru, bude muset setrit penize jak blazen a nebude moci hazet vinu na koalici.

CSSD ma v tomto punktu kliku - volby nikdy sama nevyhraje, bude muset mit koalicni patrnery a vinu za POKRACUJICI usporna opatreni bude moci hazet na ne.

Tim spise ze za dva roky se socdemaci chte nechte budou muset zapojit i do penezovodu na podporu celkem luxusnich mezd a penzi reckych proletaru.....
21. 03. 2012 | 12:17

rejpal napsal(a):

veverka
Nemám pocit, že bloger reprezentuje pravicovou obec. Ale i kdyby - jsou to spojené nádoby. Pokud se strany jednoho proudu chovají "kulturně" a respektují určité principy, pak má druhý proud jen dvě možnosti: ignorovat to a zhoršovat si pozici u občanů neutrálů (tj. nestraníků a lidí, kteří se necítí být ani fandy pravice ani fandy levice), nebo se přizpůsobit. Dokud bude jako hlavní přednost vyzdvihováno to, že ti druzí nejsou o nic lepší, nic se nezmění.
Začít musí opozice. Vládní strany mají úplně jiné starosti, problémy uvnitř koalice, a koneckonců jsou u moci, to se těžko něco mění. ČSSD to má o to těžší, že musí sama získat hodně, protože shánět partnera má složitější. Ale nové tváře, srozumitelný program a dobře zvládnutá kampaň by mohly dělat divy. Čas běží a zatím se nic převratného nezměnilo.
21. 03. 2012 | 12:23

ali napsal(a):

Sobotka pouze pracuje na "třídní nenávisti"..ta mu jde nejlíp..
21. 03. 2012 | 12:28

Béda napsal(a):

Veverka,

proč ta dojemná starost Dobešova PRisty o levici? Autor chce vzbudit zdání, že levice i pravice v korumpostánu je na jedné lodi a že hnutí veřejnosti jdoucí proti aroganci antisociální vlády a korupci je v zásadě jak proti pravicovým tak proti levicovým stranám.

Kdoví, třeba má pravdu. Primární příčinou vzteku "ulice" jsou ovšem "nezbytné" reformy "odpovědných" odkláněčů, které lze přirovnat snad jenom k řádění moru a současně války decimující stát, občanstvo, zemi a umožňující týt a maximalizovat zisky pouze úzké privátní skupině. V "antireformnosti" jsou si "ulice" s levicí velice blízké.
21. 03. 2012 | 12:42

Jane napsal(a):

Problém ČSSD je, že má v čele jen samé ljubitěle. Situace ale vyžaduje profesionály. Viz např. tv debata na primě mezi Kalouskem a Haškem. Na otázku, že jeho návrhy uspoří jen 4 mld. místo potřebných dvaceti už dokázal jen lapat po dechu. Byť měl defacto pravdu. To ale dávno nestačí.
21. 03. 2012 | 12:50

Kuchař napsal(a):

Nevěřím, že je ČSSD schopná nějaké obrody. Ty co znám, jsou buď mafiáni a nebo hlupáci. Vzájemě se špiclují a za pomocí afér pod polštářem drženi v poslušnosti.

To už bych se radši připojil k Holešovské výzvě. Více občanského rozhodování by ovšem zatnulo tipec především sockám. Je myslím jasné, jak by dopadlo jakékoliv hlasování o zvedání daní v jejich prospěch.
21. 03. 2012 | 12:55

veverka napsal(a):

Béda

"proč ta dojemná starost Dobešova PRisty o levici? Autor chce vzbudit zdání, že levice i pravice v korumpostánu je na jedné lodi a že hnutí veřejnosti jdoucí proti aroganci antisociální vlády a korupci je v zásadě jak proti pravicovým tak proti levicovým stranám."

To je mi naprosto jasné,proto jsem napsal to co jsem napsal.

Tomáš L

Úsměvný plk.Žák je pravičák jak poleno,momentálně je jedna ruka z Dobešem,tak si dej studenou sprchu.

Mard

Tomuto rozkradenému Klausistánu už nepomůže ani Holešovická výzva,ani ČSSD.Pomůže jen a pouze Islandská cesta.
21. 03. 2012 | 13:16

Krušnohorec napsal(a):

Bohoušek včera v parlamentu kafral asi tak dlouho do noci, že úplně zapoměl odevzdet svůj každodenní domácí úkol. Žádná škoda.
21. 03. 2012 | 13:20

modrý edvard napsal(a):

Pane Žáku, píšete sice správně, ale ve skutečnosti jste jako p. Sobotka, když svrhává vládu - nechce ji svrhnout, jde mu o ten humbuk okolo. Vy zase víte, že o tomhle všem ví i p. Sobotka, a p. Sobotku kritizujete pomocí otevřeného dopisu.
21. 03. 2012 | 13:26

Yosif K napsal(a):

P. napsal(a):
Dobře napsané. Také pozoruji to myšlenkové prázdno u sociálních demokratů. Přitom je tolik inspirativních osobností, jen je oslovit, jen nad jejich myšlenkami diskutovat! I ta kritika současných poměrů je taková nemastná - neslaná. Vláda dělá všechno špatně - ale nevidím návrhy, jak to dělat lépe.
KONEC CITATU.
Jak to delat lepe? Dolejsi ma konstrutivni navrhy:
a) prestat krast - to ovsem rika kazdy - ze bude bojovat proti korupci - ale zaroven jak rika Paroubek - "na Michalu Halovi nic nenasli".. i8 Doljes naletel na milion od majitelu hracich automatu... kdoz jsi bez viny.....
b) poradne zdanit bohace a VELKE FIRMY - progresivne
c) tyto vybrane penize rohodit mezi proletare a do "projektu se silnym mutliplikacnim efektem". Akorat ze treba Recko ma takovych projektu plnou zadnici a stejne jde do pekel..... Temer prazdny industrialni park v Soluni atd. Kdo by neco montoval v Soluni, kdyz v Makedonii a Bulharsku udelaji lide to stejne za petinu reckeho platu......

Vetsina "projektu" ma ten "silny multiplikacni efekt" vylhany odborniky na podvdne cerpani evropskych dotaci.

Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa.
Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa trionferà!!!!
21. 03. 2012 | 13:28

vico napsal(a):

Miroslav Žák povzbuzen úspěchem svého článku o HV kuje železo, dokud je žhavé.

Takovouto frekvenci si však může dovolit tak leda Jiří Pehe,který je mezi zdejšími blogery něco jako Messi z Barcelony, a nikoliv Miroslav Žák, který je spíš blogerským Feninem, kterému se podařilo dát v bundeslize jeden parádní gól, ale pak skončil s depresemi ve cvokárně.

Miroslav Žák píše, že to myslí se sociální demokracii dobře :-). Podle textu asi tak dobře jako Bohoušek Záhorský, když v Rozmarném létě varoval kouzelníka Arnoštka, že spadne a tak dlouho "varovně" třásl provazochodeckým lanem, až Arnoštek opravdu spadl.

Já vám to říkal, by pak M. Žák ještě mohl dodat.

V podání Žáka by si člověk mohl myslet, že je úřednicky vyhlížející Bohuslav Sobotka, který ze svých úst snad ještě nevyloudil jediné trochu peprnější slovo, nějaký radikál, který svými rovnátkovými ústy rozfoukává žhavý popel /či spíše žhavého Popelku/ do zničujícího požáru.

Je neuvěřitelnou drzostí nebo totálním ignorantstvím současné Sobotkovo křídlo vinit, že nespolupracuje s občanskými iniciativami, když prakticky nedělá nic jiného! Nejde jen o PROALT, ale spoustu dalších.

Jestli se podaří pro demokracii opravdu nebezpečný tekutý hněv přeměnit v nějaké pevnější skupenství, tak jedině díky odborům, ČSSD a ostatním občanským iniciativám, se kterými socani úzce koordinují.

Žák zde bez jakéhokoliv odůvodnění cosi blábolí o odporném puchu, díky nímž slušným iniciativám se ekluje spolupráce s ČSSD.

Ve skutečnosti jde jen o vlastní pšouk autora, který tu třese provazem a varuje kouzelníka Arnoštka, že spadne.
21. 03. 2012 | 13:30

Cech napsal(a):

Opravdu asi to nejlepší PR po panu Klvaňovi.
Jak zabezpečit Kalouskovu tézi o nesmyslnosti protestů proti vládě a vládním krokům.

Tyto protesty pan Žák souhlasně s panem Kalouskem označuje jako protesty proti demokratickému systému jako takovému.

Cílem tohoto blogu pana Žáka je vypnout hnací motor protestů kterým bezesporu je cílenost kontroverzních reforem a prekérní neúspěch vládních představitelů při čerpání dotací z Evropské Unie.
Zásadní snahou pana Žáka je si udělat vstup na plátno dlouhé 436 centimetrů, široké 110 centimetrů a vážící 1420 gramů.

Pana Žáka totálně nezajímá skutečnost, tohoto manipulujícího človíčka zajímá pouze možnost jak představit Holešovickou výzvu jako něco co vyústí do zítřků jakéhosi malíře pokojů v Německu.

Toto PR vedené ve prospěch pana Kalouska je o to zrůdnější,že se zde pan Žák snaží definovat reformy současné vlády jako nutné zlo, které by dělala i ČSSD pod vedením pana Sobotky.

Prostě na vině jsou stranické struktury a hlavně ta Sobotkova jak zdůrazňuje pan Žák.Pan Žák se zde snaží jednoznačně zakrýt skutečnost, že lidem dochází trpělivost a některým dochází i finanční dech.

Zase jedna výzva pravice, jak zlikvidovat přes Holešovickou výzvu opozici.
Opravdu velmi pěkná mediální manipulace pane Žák ale na pana Klvaňu nemáte.
21. 03. 2012 | 13:52

rejpal napsal(a):

Pro člověka, který si přeje odchod vlády, je existence téhle výzvy (nejsou snad dvě, jak by se z citací názvu mohlo zdát) oříškem k rozlousknutí. Bez účasti lidí v ulicích to asi nepůjde, čekat, že to sbalí sami, je marnost. Jenže já nějak nedokážu podpořit něco, co ještě před pár dny propagoval člověk, který je v Praze dost známý a ne zrovna v tom dobrém. Stejně jako bych nepodpořil, kdyby se stejným požadavkem na ulicích vystupovaly politické strany směřující k vládě tvrdé ruky. Cokoli, co by si přálo destrukci celého systému, podpořit neumím. Odchod vlády - ano, nové volby - ano, změna volebního systému - ano, více prvků přímé demokracie - ano, ale víc ne.
21. 03. 2012 | 14:14

ruběž napsal(a):

čistě principiálně,má smysl hovořit vůbec o demokracii v systému,kde v jedné profesi si člověk může vydělat mnohem více,tolik,co je v jiné profesi nedosažitelné? Příklad -pro technika je stropem nějakých 30 000 kč,pro vysokého úředníka zdravotní pojišťovny nebo banky nebylo problémem brát jenom odměny ročně v milionech a lidé dole neměli na léky-staří lidé ve věku osmdesát let,kdy na léku závisel život.Zrůda nahoře funěla blahem a ubožáci dole umírali jak na běžícím pásu.
I kdybychom se hned z klausovin ti se svědomím nepozvraceli,kam takový systém vede-k zániku potřebných profesí,dekvalifikaci-neseženete opraváře,zubaře,který něco vůbec umí,na školách učí odpady ze zrušených institucí,výuka je formální.
21. 03. 2012 | 14:34

český maloměšťák napsal(a):

Pan Žák je zaměstnancem organizace zřízené při Dobešově ministerstvu, že ?
Mno - to je ale pak dost trapné vytýkat Popelkovi naivitu a chtít po Sobotkovi nápravu poměrů bez toho, aniž by např. Dobeš z ministerstva odešel.
Působí to dost nevěrohodně a tak jaksi celkově divně.

Snad jedině že častým opakováním se dá do kebuliček dostat ledasco a natrvalo.
21. 03. 2012 | 14:37

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Když rady ČSSD, tak upozorním na jejich WWW.

Jsou zde i blogy, například
http://www.cssd.cz/aktualne/blogy/skandalni-koalice-chce-rozhodovat-o-nastupci-rampuly/
21. 03. 2012 | 14:47

TomášL napsal(a):

veverko

Poté -dle Vaších rozlišovacích možností- musí každý úředník, který dělá ve státním aparátu být zároveň i voličem strany z koaliční vlády a nikoliv jinak (třeba bez příslušnosti). Úžasně pronikavé uvažování...
21. 03. 2012 | 15:01

Drzá zrzka napsal(a):

Parlamentní strany se svou spoluprací mezi sebou natolik zdikreditovaly, že lidé začali víc věřit naivním výzvám a nevládním stranám než současným politikům.
21. 03. 2012 | 15:09

Arnie napsal(a):

Zajímavý návrh: kompromis průniku občanské společnosti do stranických struktur.
Dle mého názoru návrh velice pozitivní.
Bohužel, nepředpoládám, že B.Sobotka zareaguje, pokud však ano, byl by to jakýsi příslib stranické sebereflexe a jisté naděje.
21. 03. 2012 | 15:19

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore!

Ani jsem nepoděkoval za velice zajímavý a podnětný text. Tedy těmi slovy tak činím a děkuji.

PS: Jenom mě mrzí, že duše článku -dle zdejší diskuze- je evidentně mnohými nepochopena...
21. 03. 2012 | 15:49

Kanalnik napsal(a):

vynikajici blog!
21. 03. 2012 | 15:52

venkoncem napsal(a):

Paroubek je velký realista (nemyslím,že i konstruktivista):proto je první,kdo včera poprvé hovoří v parlamentu o "tisících občanských iniciativách",které vznikají jak houby po dešti.Popela a Pondert je jeden střípek z mnoha takových.Nevím osobně proč bych v budoucnosti měl Popelu považovat za možného politika méně než třeba někoho z vedení ČSSD,jenom proto,že se v televizi neobjevil snímek sjezdového sálu ČSSD a desetičlenné politbyro.Formálně-stranická struktura politického subjektu v mých očích jeho cenu a smysl nezvyšuje,pro mne iniciativy nejsou outsajdři.Co dokázal Friedmann v USA s monetarismem,co dokázal Klaus zde s liberalismem,co by dokázal Popela?,co dokázala ČSSD sociálním státem.Myslím si,že bylo více než mnoho falešných vykladačů marxismu v historii,zejména těch ,kteří intelektualizovali každý prd a to často z oblasti umění.Jejich marxistické strany je vyházely i přesto,že jim knihy vycházely destimilionovými náklady v 50 jazycích světa.Je jich řada.Já si myslím,že každý kdo odstoupil od pohledu "že srdcem a jádrem" lidské společnosti je materiální výroba" a místo ní se zabýval soustavně bankami,Rampuly,atd. vedl společnost do záhuby,směrem od rozvoje.To mají ODS a ČSSD společné,ledaže vize ČSSD není návrhem tak katastrofická a cynická.Už kvůli nefunkčnosti těchto stran mi nezbývá než všem rodícím se občanským iniciativám apriori předem fandit a doufat,že mezi nimi se najde obrodná síla.
21. 03. 2012 | 16:02

Mard napsal(a):

ruběž napsal: má smysl hovořit vůbec o demokracii v systému,kde v jedné profesi si člověk může vydělat mnohem více,tolik,co je v jiné profesi nedosažitelné?

Proboha, takže tam kde nejsou stejné příjmy, není demokracie? Tuží demokracie není v USA, zato v socíku byla demokracie prvotřídní! Proboha, takovou alternativní inteligenci jsem už dlouho neviděl.
21. 03. 2012 | 16:04

Radovan II. napsal(a):

Tato vláda nemá morální právo nám vládnout. A hlavně ODS nemá to právo, myslím, že jsou to právě její členové a často i voliči co vytunelovali naši ekonomiku a jsou vinni tím, že jsme v takovém srabu. Lidé už ani nežijí od výplatě k výplatě, ale zadlužují se. Náš pracující lid je hrdinou pro všechny ostatní státy kolem, protože se nechá v 21. století vykořisťovat.Všichni kolem mají platy kolem 80 až do 100 tisíc, ti obyčejní mají aspoň polovinu, ale u nás ti obyčejní "dřou jak koni" a nemají ani 1/5. Kdybychom měli být chvíli bez vlády, stálo by za to ji svrhnout. Je třeba, aby zástupci z EU se přijeli podívat na české pořádky. Co dělají naši europoslanci, když nejsou schopni v EU přednést něco o poměrech u nás.Źijeme nedůstojný život, darebáci dál chtějí privatizovat menší nemocnice, prý nejsou peníze a doktoři, je to lež, ředitelé na Valašsku se chtějí napakovat za potlesku Krajské nemocnice ve Zlíně. Je třeba na obě nemocnice podat trestní oznámení, dějou se tam podivné věci.
Nemocnice patřili lidem a teď se chce na nich napakovat kdejaký odesák.
Je to normální. Proto musí vláda i ODS skončit, pokud tu ještě něco máme. Až tu bude Sahara bude pozdě pane Žáku. Je hodina dvanáctá a my občané máme toho už za 22 let víc jak plné zuby. My nejsme v EU my jsme v Africe.
Chce to jít mezi lidi.
Cenzore nemaž to, ACTA tu ještě neplatí a je prý vláda lidu, nebo ne ?
I am sorry.
21. 03. 2012 | 16:08

ruběž napsal(a):

to Mard: v USA je americká demokracie
Podle vás tedy demokracie je nutně jediný typ demokracie,t.j. americká demokracie a o jiné nemůže být ani řeči? Tak už takoé tvrzení je nedemokratické.
Psal jsem o stropech,v nich může být pohblivost nahoru a dolů.To není totéž co jeden plat a za socíku nebyl jeden plat.ale 0-20000s výjimkou Gotta,Vondráčkové,Zagorové-tam strop nebyl.
I stropy mohou být relativně rozumně navrženy,any třeba jeden nebyl desetinásobek jiného stropu
21. 03. 2012 | 16:13

ruběž napsal(a):

opravuji na "takové tvrzení ","pohyblivost"
21. 03. 2012 | 16:15

pěvec napsal(a):

žáku, jak je možné, že po předchozím blogu ještě nechodíš kanálama?
21. 03. 2012 | 17:55

Scarabeus napsal(a):

český maloměšťák:

Nějaký legrační nadávač Vám píše u Peheho. :-)
21. 03. 2012 | 18:25

Jemnický napsal(a):

Vico
"....Jiří Pehe,který je mezi zdejšími blogery něco jako Messi z Barcelony"

Vy asi fotbalu dost rozumíte. Nemyslíte tím klub FC Barcelona?! Možná, že je někde v Barceloně amatérský klub okresního formátu a hraje tam nějaký jmenovec Messiho. Pak byste měl s tím Pehe samozřejmě pravdu. Tyto blogy jsou opravdu ve své většině okresním novinářským přeborem.
21. 03. 2012 | 19:08

Kanalnik napsal(a):

vico

jak CSSD "spolupracuje s občanskými iniciativami" ?
21. 03. 2012 | 19:21

český maloměšťák napsal(a):

Mno - takže ten Dobeš odchází.
Ale nemyslím si, že je to pod tlakem fejetonků pana Žáka.
Naopak.

Maucta.
21. 03. 2012 | 20:01

filip II. napsal(a):

to Yosif K.
pane, přečetl jsem poctivě všechny vaše repliky na příspěvky některých diskutérů. Nebudu zde rozebírat obsah Paroubkova blogu, to už tady zaznělo několikrát. Avšak při čtení vašich názorů se mi neodbytně vkrádá otázka : "Cítíte se zcela zdráv?" Pokud ne, mohu vám diskrétně doporučit uznávaného odborníka. Jeho klientelu tvoří výhradně pravicoví politici a jejich rektoskopové.
21. 03. 2012 | 21:52

Skogen napsal(a):

Svatáprostoto, hlavně se zase nesnažit razit ideál jakéhosi bělostně čistého politického uskupení, tvořeného výhradně sborem andílků s vypulírovanými svatozářemi! Ani tomu Ježíšovi se svého času cosi takového nevěřilo... Odpusťte jistý religiózní přídech, ovšem nic více při zemi už mě v souvislosti s těmi vzletnými ideály nenapadá.

Žádná otevřená demokratická politická strana složená z čistě běloskvoucích není možná. Všelijací přicházejí a zase odcházejí, mezitím napáchají to či ono. Podstatou demokratičnosti je nepravosti nebagatelizovat, nezametat pod koberec a už vůbec ne cíleně je rozvíjet. Diskvalifikující není pro politickou stranu výskyt lumpa, diskvalifikující je pro ni až jeho krytí a v souvislosti s ním blamování veřejnosti. ČSSD v tomto směru vcelku vyhovuje, nakonec, jak opozice tak média se o to vydatně zasluhují, což by bylo skvělé, pokud by se jednalo o univerzální princip.

Mám-li volit, pak raději etablovanou politickou stranu, ve které fungují očistné mechanismy, než nějakou skupinu idealistů, kterým dohromady se všemi ostatními zase vypálí rybník další lumpen gruppe.
21. 03. 2012 | 21:54

filip II. napsal(a):

to Yosif.K:
sorry, měl jsem pochopitelně na mysli obsah blogu pana Žáka.
21. 03. 2012 | 21:56

anti politik napsal(a):

Funkce, koryta, prebendy a tím potažmo i nelegálně nabyté majetky jsou ohroženy, takže jak už to známe z prvního totáče, vyrazila prorežimní mediální gerila poskoků z "druhýho totáče" do terénu spinovat, že Žáku? Přestaňte už lidi oblbovat s demokracií-žádná tady není!! Si ji tento bloger jaksi plete-zcela úmyslně-s mafiánskou oligarchií! A to se prosím tento člověk motá taktéž v politice, bohužel chudák už ani nerozezná co je právě za režim!!
22. 03. 2012 | 06:21

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Kanalnik.
Například "gender" Michaela Marksová-Tominová, která je ve stínové vládě.
22. 03. 2012 | 08:28

vico napsal(a):

Kanálník : Pro Alt, Alternativa zdola, Národní rada osob se zdravotním postižením atd.
22. 03. 2012 | 09:02

Kanalnik napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude & vico

diky, nyni od vas vim "s kym" spolupracuje, ale stale nevim "jak" ta spoluprace vypada a projevuje se v praxi, tj. jaky ma vliv na lokalni i celostatni deni
22. 03. 2012 | 15:15

Občan zZz napsal(a):

Pane Žáku,
svatá pravda, svatá pravda.
22. 03. 2012 | 16:48

Eva S napsal(a):

Pan Žák je trochu postižen slepotou, asi. Jako velká část těch co dnes mohou pronikat do médií, kde svorně lžou a manipulují.
Eva
01. 04. 2012 | 18:30

Radek napsal(a):

Pane žáku, vedení ČSSD je smečkadravců, kterou tvoří šohajové z jižní Moravy, bez jakékoliv životní praxe, kteří vidí svůj veliký vzor v křišťálovém Standovi. Oni totiž nic jiného nepoznali. Po vystudování PF MU v Brně, což se mezi právníky považuje za " béčko " plzeňské fakulty, odešli rovnou do parlamentu. Nevím kam se pořád hrnou, vždyť tam byli u kormidla osm let a co předvedli ? Stačí se podívat na ekonomické ukazatele. Těch průšvihů také bylo nemálo, zpronevěra dávek pobíraných ve sněmovně / Dluhoslav Sobotka /, odpouštěné penále / D.S. /, slovensko - maďarský " JUDr. " Hašek. Chudák, jel si pro titul / ? / a prý složit rigorózu do Šilákovo na maďarské hranice, kde v pětitisícovém městečku je nějaká škola a rektor je slovenský soc, demokrat. Já myslím, že všichni nezapomínáme, např. na jména Kraus, Gross, Palas, Zgarba, Schling,Doležel, Kavan, Tesařík, Benda, Rath, Dryml, atd. Vše k dohledání na: čssd aneb co jste neměli...... Dobré počteníčko. Když autor někoho chválí, bylo by dobré, vše si o něm zjistit. Kdo vlastně za ním stojí, kdo ho tlačí nahoru, jeho vedlejší aktivity např. v Bohemce. Také někteří diskutující doporučují ČSSD spojit se s PROalt nebo Cesta a přitom vůbec nevědí co je to za lidi, nebo to vědí a nevadí jim to.
01. 04. 2012 | 19:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy