Věta, která zbořila dům. Spasí zajatce?

24. 10. 2007 | 16:23
Přečteno 14355 krát
Předvolebních debat demokratických a republikánských uchazečů o Bílý dům je letos v USA k vidění tolik, že se z nich stala zábava podobná ranní cestě do práce.

Přesto se v nich objeví čas od času okamžiky, pro které si na ně vyplatí přepnout ze Zoufalých manželek či Ošklivky Betty.

Tak jako v případě následující sekvence z poslední republikánské debaty odvysílané televizí Fox News. Necelá minuta „zavěšená“ na YouTube vám o probíhající prezidentské kampani řekne víc než hodinová politologická přednáška.

Senátor z Arizony John McCain, enfent terrible Republikánské strany, se musel po dotazu moderátora hájit, že navzdory svým opakovaným prohřeškům vůči ortodoxii tvrdého partajního jádra, je tím pravým konzervativcem.Podle hesla „nejlepší obrana je útok“ připomněl přítomným v sále i divákům u televizí nedávný návrh Hillary Clintonové, aby milion dolarů z peněz daňových poplatníků šel na výstavbu muzea připomínajícího legendární hudební festival ve Woodstocku z roku 1969.

„Přátelé, já tam nebyl. Jsem si jist, že to byla oslava kultury i farmaceutických preparátů,“ prohlásil McCain a publikum včetně kolegů-konkurentů na podiu v umně nastražené řečnické pauze propadá v hlasitý smích.

To nejlepší však ze strany McCaina, který coby příslušník amerických ozbrojených sil strávil pět let ve vietnamském zajetí, a mimojiné i během Woodstocku zažíval mučení, teprve přišlo s následující větou. „Byl jsem tou dobou svázaný,“ doplnil do ztišujícího se auditoria.

Smích střídá aplaus, opět jak na jevišti, tak v hledišti, přičemž publikum při ovacích vstává.

Co se dá z oněch padesáti vteřin videozáznamu vyčíst o stavu prezidentského klání necelý rok před volbami?

• V současné fázi se kampaň zredukovala na jediné hlavní téma: Hillary Clintonovou. Vezmeš si Hillary do úst při sebemenší příležitosti, se stalo jedenáctým přikázáním jak pro demokratické, tak republikánské kandidáty. V přehlídku útoků na ni se spolehlivě mění každá předvolební debata prvních i druhých.

• Pro demokraty jsou výzvou ke zteči průzkumy veřejného mínění zkoumající šance jednotlivých uchazečů z jejich strany. Podle posledního z nich se podpora Clintonové přehoupla přes padesát procent, druhý v pořadí Barack Obama zaostává o třicet procent. Souboj na demokratické straně se tak logicky řídí logikou všichni proti Hillary.

• Republikáni zase dospěli k názoru, že právě newyorská senátorka a bývalá první dáma je z jejich pohledu ideálním demokratickým soupeřem pro listopadové volby. Republikánská strana, stejně jako její voliči, trpí v současnosti dvěma problémy: rozhádaností (způsobenou tím, že nemá silného kandidáta reprezentujícího ideové jádro strany) a apatií (způsobenou tím, že tuší prohru ve volbách). Hillary Clintonová je v očích republikánských kandidátů osobou, která může zrušit první (díky pověsti arcinepřítele sjednotí stranické řady) i druhé (díky tomu samému vyžene republikánské voliče z domovů k urnám).

• Žádný republikánský kandidát nemá v primárkách velkou šanci na úspěch, pokud nepřesvědčí republikánskou základnu, že je pravověrný konzervativec.

• McCain si svým navezením se do Clintonové pomohl hned u dvou klíčových skupin – fiskálních konzervativců strážících úsporné hospodaření státu (dal najevo, že by nikdy nepodpořil tak nesmyslný výdaj z peněz daňových poplatníků, jako je stavba muzea Woodstocku) i sociálních konzervativců střežících rodinné hodnoty (tím, že si umyl ruce nad akcí symbolizující nevázaná šedesátá léta spojená s volnou láskou a drogami).

• Republikánským kandidátem, který má zatím největší důvod k rozdávání úsměvů, je bývalý newyorský starosta Rudy Giuliani (na záznamu se nejupřímněji a nejhlasitěji baví McCainovým špičkováním). Sice ani trochu nevoní sociálním konzervativcům, je ale považován za bezpečnou volbu pro fiskální konzervativce, a především pak má pověst kandidáta s nejlepší šancí porazit Hillary Clintonovou.

A co může oněch padesát vteřin změnit pro budoucnost?

Klíčovým okamžikem mohou být pro jejich hlavní postavu, arizonského senátora Johna McCaina.

Ten do letošního roku vstupoval jako jasný favorit republikánského souboje o prezidentskou nominaci. Vlivem přehmatů uvnitř vlastního volebního štábu, především však kvůli tomu, že spojil své jméno s nepopulárními politickými rozhodnutími (vyslání vojenských posil do Iráku, reforma imigrační politiky), se ale stal odepsaným mužem.

Ovace vestoje, kterých se mu dostalo, mohou být pro McCaina symbolicky důležitým návratem do hry.

Republikánští voliči mají šanci si na základě tohoto nezrežírovaného projevu emocí uvědomit, že ačkoli je McCain tím, který je z desítky kandidátů během dlouhých let své politické kariéry rozhodně nejčastěji naštval, je také tím, kterému mohou nejspíš věřit.

Mezi jeho konkurenty není žádný, který by si mohl na adresu Hillary Clintonové dovolit podobný vtip. Žádný, který by prokázal charakter a páteř v takové situaci, jako je pětileté zajetí spojené s mučením. Žádný, který by byl ochoten tak moc politicky riskovat pro věci, jimž věří.

Bude to stačit na vítězství v primárkách? Těžko říct. Ta šance je po onom povstání konzervativního republikánského publika jen o kousek větší, než byla před ním.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

alena-m napsal(a):

At vyhraje ten ci onen cekaji ho velke starosti a odpovednost
24. 10. 2007 | 16:31

Winpoj napsal(a):

Sleduji trochu americkou kampaň na YouTube. Osobně na mě působí McCain z republikánských kandidátů nejdůvěryhodněji. Řekl bych ale, že nominaci nezíská - není z něj cítit dostatečný "drajv" po moci. Romney vypadá jako panák (a pak ti mormoni). Vsadil bych si asi na Giulianiho.
24. 10. 2007 | 16:40

tng napsal(a):

"Vlivem přehmatů uvnitř vlastního volebního štábu, především však kvůli tomu, že spojil své jméno s nepopulárními politickými rozhodnutími (vyslání vojenských posil do Iráku, reforma imigrační politiky), se ale stal odepsaným mužem."

Mluvime o republikanskych primarkach, a v tech podpora pro vyslani posil do Iraku rozhodne neuskodi, naopak je nutna. Valku v Iraku podporuji vsichni republikansti kandidati, az na Rona Paula a ten ma v pruzkumech asi tak 5% podporu. Zbytek strany ho nenavidi :)
24. 10. 2007 | 19:51

VK-Can. napsal(a):

Vazeny pane Tomasek.
Nevim, zda jste mel moznost sledovat FOX jeste PO debate. Totiz FOX zadal sve divaky, aby volili kdo vyhral debatu. Doslo k velkemu prekvapeni - u televiznich divaku ji vyhral Ron Paul a to s velkym naskokem 37% a McCain dostal jen 10% stejne jako Thompson!
Divaci, kteri se zucastnili debaty byli peclive vybrani a bylo to jen na vstupenky. Proto ten dirigovany aplaus po nejake popularni frazi a nebo bučeni, kdyz Ron Paul mluvil.
Druhy den po debate se dost verilo, ze ty ovace pro McCaina byly podekovani na rozloucenou za mnoho obeti, ktera udelal ve sluzbach USA.
Dnes se uz take objevilo vzhledem k jeho vtipu na adresu Clinotonove a jeji zadosti o 1 milion na Woodstock, ze to byl on, kdo chtel zridit v University of Arizona W.H. Rehnquist Centre za "pouhych" 10 milionu dolaru! Kdo nevi, kdo to byl W.H. Rehnquist, tak to byl nedavno zemrely senilni starec, predseda Nejvyssiho soudu USA, na ktereho vyslo najevo dost nehezkych veci!
Woodstock se povazuje za meznik v boji americke verejnosti proti vietnamske valce.
Zatim se stale McCain povazuje za odepsaneho!
24. 10. 2007 | 19:58

tng napsal(a):

Ron Paul vyhrava vetsinu nekontrolovanych pruzkumu (internetove/telefonni hlasovani) ale jestli to nejak odrazi realitu, to pochybuju :) Ale snit je hezke ...
24. 10. 2007 | 20:06

Korda napsal(a):

Politika republikánů těžko vyzvedne zemi ze svrabu, kam ji dostal ten osel co je tam teď. Tato strana, odjakživa stojící za zastrašováním a lobby nemá v současném světě šanci. A ví to už i "typický" američan.
24. 10. 2007 | 20:14

tng napsal(a):

"Vsadil bych si asi na Giulianiho" - pokud se tesite na bombardovani Iranu a na dalsi prosazovani pravnich teorii o tom ze prezident v case valky neni omezen zadnymi zakony (viz. "When the president does it, it is not illegal, by definition" - Richard Nixon), bude Rudy idealni kandidat ...
24. 10. 2007 | 20:19

Winpoj napsal(a):

No já neříkám, že podporuji Giulianiho. Vsadil bych si na to, že vyhraje primárky.
24. 10. 2007 | 20:25

tng napsal(a):

Mozne to je, zatim je favoritem, ja jen doufam ze v tom pripade krestanska pravice splni sve hrozby, zalozi treti stranu a tim republikany i sebe na dlouhou dobu spolehlive pohrbi :))
24. 10. 2007 | 20:42

ježek napsal(a):

O fiskálním konzervativismu Bushovy vlády něco zde:

http://www.mcclatchydc.com/...
25. 10. 2007 | 00:50

ježek napsal(a):

A jinak je celkem dojemné, jak republikáni projevují obavy o osud jednoho miliónu dolarů za podmínek, kdy v Iráku jako v černé díře mizí mizí miliardy dolarů bez jakéhokoli vyúčtování nebo dokladů o tom, na co byly použity...
25. 10. 2007 | 00:59

VK-Can. napsal(a):

Pro jezek.
Trefil jste hrebik na hlavicku!
25. 10. 2007 | 02:21

tng napsal(a):

Ted zrovna nekdo vycislil ze naklady na Irak a Afghanistan suma sumarum daji kolem 2400 miliard dolaru, vcetne uroku.

http://news.yahoo.com/s/afp...

Predpokladam ze americkych "2.4 trillion" je "pouze" 2400 miliard.
25. 10. 2007 | 02:50

BM napsal(a):

Vidím,že se z tohoto blogu stala hlásná trouba levice. tak abych to trochu narušil, doufám, že v primárkách RS zvítězí Giuliani a že bude presidentem USA on a nikoliv paní Clintonová.
25. 10. 2007 | 12:04

VK-Can. napsal(a):

Pro tng
USA 2.4 trillion = 2.4 bilion v Evrope
25. 10. 2007 | 14:43

Anděl napsal(a):

Clintonová bude presidentkou,Bushe si odnese arab,a dolar bude konecně stoupat v ceně,radujme se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
27. 10. 2007 | 11:18

TEMELÍN napsal(a):

Pro "vůl jak anděl".

Clintonová možná vyhraje. Ale Evropané se radují předčasně. Ona bude schopna vést válku, bude-li to třeba (třeba s Iránem). Jasně to deklaruje, jako jediný kandidát z demokratického tábora.

Dokonce má k tomu daleko lepší předpoklady než kterýkoliv případný republikánský prezident. Jejich pozice v oblasti obrany/exportu demokracie/atd. je omezena výsledky Bushe v Iráku. Válku sice vyhrál za 3 týdny a s minimem obětí, ale už netušil, že ve společnosti kmenového typu nelze demokracii zavést.

Mimochodem, Clinton byl považován kvůli bombardování Sarajeva za "katana" první kategorie. Jeho reputaci spravil až orální sex s Monikou. Evropané rádi vidí, že nejsou se svou nemorálkou osamocení.

Takže, jako věrný podporovatel republikánů, klidně říkám: Go, Hillary, go. Více liberálnosti ve společnosti se přežije. A ať Evropa vidí, co je to paličatá tvrdá americká mrcha!
29. 10. 2007 | 15:21

alenka napsal(a):

Jsem rád, že to Temelín řekl za mě. Richard Clarke pěkně popsal zálibu clintonského klanu v "kopání do prdele", čti vraždění kohokoli kdo dá (nebo taky nedá) nějakou záminku. Jejich bombardérská parta (s Holbrookem a Madlou Albrightovou, proslulou výrokem že 600 000 mrtvých dětí je oběť, kterou ona ráda přinese) by se mohla transformovat do ještě apokalyptičtější administrativy než byla ta bushovská. Nevidím, proč by jednou nemohli mít amíci decentního a inteligentního prezidenta jako je Michael Bloomberg.
ali
03. 11. 2007 | 15:25

Charlie napsal(a):

Pro pana V.K.
Pane, Vaše komentáře píšete tak, že vypadají na první pohled opravdu fundovaně. Ale Váš poslední dodatek ohledně p. Putina na Vás prozradil mnohem více než asi tušíte.
Jste bohužel typickým představitelem chytré české horákyně (ala Dinstbier), která ví co se nemá dělat ale neříká, co se dělat má.
Jako příklad co mám na mysli uvádím: Miloševič v Kosovu začal zoufale rychle a drasticky řešit (masovými vraždami) pro Srby svízelnou etnickou situaci a nedal na přesvědčování OSN, USA a dalších světových institucí aby s tím okamžitě přestal. Celá evropa celý měsíc lhostejně přihlížela masovým vraždám a svou lhostejnost maskovala nekonečným vyjednáváním svých emisarů s Milševičem. Ostatně s lhostejností, opatrnou a vyčkávací taktikou má Evropa bohaté zkušenosti z minulosti (např. s Hitlerem). USA mají na věci obecně přímnější a statečnější pohled. Proto donutili Miloševiče bombardováním k zastavení čistek (vražd). Za to sklidili opovržení takových jako Vy a paradoxně i nevděk muslimů.
Spoléhat (a těšit se na to), že president Putin je nějaký nový spasitel je k smíchu. Řešení tragédie Kursku, divadla na Dubrovce, tragédie v Beslanu, střelba po všem "co se hýbe" v Čečensku, svědčí o přežívající nepatrné úctě k životům vlastních občanů (zvláště malých dětí).
Takže to co zde předkládáte jako dobré budoucí "řešení" tj. oslabení role USA je nebezpečná fikce, s důsledky i pro ty, co se zatím vychytrale schovávají za bukem.
05. 11. 2007 | 14:44

BM napsal(a):

Pro Charlieho: Přesně tak, pane. Nelze, než souhlasit se vším, co jste napsal.
06. 11. 2007 | 13:23

Reo napsal(a):

Charlie

Ano, přesně
06. 11. 2007 | 19:56

Reo napsal(a):

Škoda, že Mc Cain nevyhrál už před 8 lety, bylo by to bývalo zcela jiné, kdyby Spojené státy vedl on a ne Bush.

Nejen Al Gore je alternativou k Bushovi. Guliany mi až moc připomíná některé Bushovy nesympatické rysy ... :(
06. 11. 2007 | 19:59

lurker napsal(a):

Skoda, ze autor nevysvetlil slovni hricku, ktere publikum tolik aplaudovalo. "tied up" ma vice vyznamu, pro McCaina to znamenalo, ze byl uvezneny ve Vietnamu, ale slovnik ma pro tie up take preklad: zajistit se, zajistit podminkami (majetek), to mirilo na Hillary.
09. 11. 2007 | 15:29

lurker napsal(a):

... a hlavne na jejiho muze, ktery se sluzbe ve Vietnamu vyhnul.
09. 11. 2007 | 15:35

VU1SCCZ napsal(a):

Bez komentáře....
Primitivové se vždy vzhlížejí v primitivech.
18. 11. 2007 | 22:04

replica handbags napsal(a):

pro McCaina to znamenalo, ze byl uvezneny ve Vietnamu, ale slovnik ma pro tie up take preklad: zajistit se, zajistit podminkami (majetek), to
04. 07. 2009 | 04:48

replica louis vuitton handbags napsal(a):

<a href="http://www.milanelle.net">replica louis vuitton handbags , replica designer handbags , knock off designer handbags </a>
<a href="http://www.5starbag.com">fake louis vuitton , coach knockoffs ,chanel replica handbags</a>
<a href="http://www.ugg-boots-ugg.com">discount uggs boots , uggs outlet , cheap uggs </a>
<a href="http://www.cheap-manolo-bla...">manolo blahnik shoes , manolo blahnik heels , manolo blahniks </a>
09. 09. 2009 | 11:09

dfsafafv@123india.com napsal(a):

[url=http://www.handbagcom.com/g...]givenchy bag[/url]
28. 09. 2009 | 05:10

生产线 napsal(a):

<a href="http://www.sunlsx.com.cn">流水线</a>,天元设计制造各种工业流水线.
23. 10. 2009 | 06:25

eerr napsal(a):

<a href=http://www.luxury-shoes.com/>louis vuitton shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>Replica louis vuitton shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>LV shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>Louis Vuitton Sandals</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>gucci shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>ysl shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>Christian Louboutin Shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>cl shoes</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>Christian Louboutin Pumps</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>Christian Louboutin Boots</a> <br />
<a href=http://www.luxury-shoes.com/>Chanel shoes</a> <br />
26. 10. 2009 | 15:50

er napsal(a):

<a href=http://www.hrzbq.com>深圳搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn>深圳搬家</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ftbj...>深圳福田搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/lhbj...>深圳罗湖搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/nsbj...>深圳南山搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ytbj...>深圳盐田搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/babj...>深圳宝安搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szlh...>深圳龙华搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/lgbj...>深圳龙岗搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/bjbj...>深圳布吉搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szdc...>深圳吊车公司</a> <br />
<a href=http://www.hrzbq.com/szdzgs...>深圳吊装公司</a><br />
<a href=http://www.hrzbq.com/szbcgs...>深圳搬厂公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szxg...>深圳搬家到香港</a><br />

<a href=http://www.sz-hrzbj.cn>深圳搬家公司</a><br />
<a href=http://www.hrzbq.com>搬家公司</a><br />
万利<a href=http://www.ktwx.cn>深圳空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ktjxz.htm>深圳空调加雪种</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ktaz.htm>深圳空调安装</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ktcz.htm>深圳空调拆装</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/hrktwx.htm>深圳海尔空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/LGktwx.htm>深圳LG空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/xkktwx.htm>深圳新科空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/zgktwx.htm>深圳志高空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/slktwx.htm>深圳三菱空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/dbxwx.htm>深圳澳柯玛空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/glktwx.htm>深圳格力空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/dsjwx.htm>深圳春兰空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ysqwx.htm>深圳大金空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/wxfw.htm>深圳日立空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/wxbj.htm>深圳松下空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ktcs.htm>深圳三星空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/khyj.htm>深圳索尼空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/zyktwxcz...>深圳中央空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/xyjwx.htm>深圳奥克斯空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/mdktwx.htm>深圳美的空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ktxd.htm>深圳空调清洗</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/>空调维修</a><br />
28. 10. 2009 | 06:01

fdsa napsal(a):

<a href="http://www.webuggultratall....">uggs discount boots</a>
<a href="http://www.webuggultratall....">ugg boots</a>
<a href="http://www.webuggultratall....">ugg sale</a>
<a href="http://www.webuggultratall....">shopping for ugg boots</a>
<a href="http://www.webuggultratall....">uggs shoes</a>

<a href="http://www.ultratalluggs.com/">ugg boots</a>
<a href="http://www.ultratalluggs.com/">uggs on sale</a>
<a href="http://www.ultratalluggs.com/">ugg classic lall</a>
<a href="http://www.ultratalluggs.com/">ugg new style</a>

<a href="http://www.theuggaustraliab...">ugg sale</a>
<a href="http://www.theuggaustraliab...">ugg classic</a>
<a href="http://www.theuggaustraliab...">ugg boots</a>
<a href="http://www.theuggaustraliab...">wholesale uggs</a>
<a href="http://www.theuggaustraliab...">ugg on sale</a>

<a href="http://www.uggsblacktall.com/">uug</a>
<a href="http://www.uggsblacktall.com/">uggs shoes</a>
<a href="http://www.uggsblacktall.com/">discount ugg boots</a>
<a href="http://www.uggsblacktall.com/">shopping for ugg boots</a>
<a href="http://www.uggsblacktall.com/">wholesale ugg</a>

<a href="http://www.ipodshopping.net">buy cheap Car Accessories</a>
<a href="http://www.ipodshopping.net">car parts&gps navigation</a>

<a href="http://www.timberlandonline...">Timberland boots</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">timberland shoes women's</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">timberland men's shoes</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">timberland women's boots</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">men's timberland</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">women's timberland</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">waterproof shoes</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">timberland mens</a>
<a href="http://www.timberlandonline...">discount timberland boots</a>

<a href="http://www.webbags.org">replica handbags</a>
<a href="http://www.webbags.org">replica designer handbag</a>
<a href="http://www.webbags.org">Chanel Handbags</a>
<a href="http://www.webbags.org">relpica Louis Vuitton Handbags</a>
<a href="http://www.webbags.org">accessories handbags</a>
06. 11. 2009 | 18:18

ugg sale napsal(a):

<a href="http://www.megaugg.com">UGG boots,ugg discount ,ugg boots sale,ugg cardy </a>
<a href="http://www.ugg-store.net/">ugg store,ugg boots online ,ugg sale ,discount ugg </a>
<a href="http://www.homeugg.com/ugg-...">discount ugg boots,ugg classic cardy ,ugg sale ,buy ugg boots </a>
<a href="http://www.landugg.com/">ugg boots online ,discount ugg boots,cheap ugg,new ugg boots </a>
<a href=" http://www.thebagstores.com/">handbags ,designer replica handbags,cheap handbags ,leather handbags </a>
<a href=" http://www.shoes-dream.com/">shoes wholesale,af1 shoes ,nike shox shoes,af1 high </a>
<a href=" http://www.timberlandall.com/">timberland,timberland shoes ,timberland boots ,cheap timberland boots </a>

<a href=" http://www.fashionipod.com/">cool electronic gadgets,new electronic gadgets ,hair straightenters ,mp4 players </a>
25. 11. 2009 | 20:32

rolex napsal(a):

As one of the <a href=http://www.watchesview.com>Rolex</a> greatest invention, <a href=http://www.watchesview.com>Rolex Watches</a> are one of the few devices that <a href=http://www.watchesview.com>Replica Watches</a> ensure continuously <a href=http://www.watchesview.com/...>tag heuer</a> around the clock. To ensure the <a href=http://www.watchesview.com/...>Breitling Watches</a> highest level o <a href=http://www.watchesview.com/...>audemars piguet</a> f reliability and long life robust product durability, most <a href=http://www.watchesview.com/...>patek philippe</a> watch manufactures recommend a complete timepiece overhaul every <a href=http://www.replicame.com>Fake Watches</a> 3-5 years. Only an <a href=http://www.replicame.com>Replica Watches</a> After-Sales Service <a href=http://www.replicame.com>rolex watches</a> Centre or an authorized Baume & Mercier retailer should carry out maintenance on a B&M watch.The <a href=http://www.replicame.com/ro...>replica rolex</a> average life span <a href=http://www.replicame.com>rolex</a> of your battery is 2 to 3 years.
27. 11. 2009 | 04:55

ugg discount napsal(a):

designer replica handbags cheap handbags wholesale handbags

cheap nfl jerseys NFL jerseys nfl football jerseys

nfl jerseys replica NHL Jerseys nfl football jerseys
cheap nfl jerseys

footwear gucci shoes bape shoes boots shoes

ugg store buy ugg boots ugg classic ugg discount

ugg shoes ugg boots Black Ultra Tall Ugg Boots boots shoes

ugg boots ugg discount cheap ugg classic

ugg boots fashion ugg cheap ugg shoes ugg discount

ugg shoes luxury ugg boots fake ugg

discount ugg boots ugg classic cardy buy ugg boots

ugg discount buy ugg boots ugg classic

fashion tiffany jewelry buy cheap jewelry designer tiffany jewelry
cheap jewelry

tiffany jewelry silver bracelets tiffany bangles
buy tiffany jewelery

timberland boots classic timberland timberland shoes online
cheap timberland

replica rolex watches rolex watches discount rolex

nike air max af1 shoes nike jordan nike shox
02. 12. 2009 | 08:44

123 napsal(a):

Is this your first time gracing [b][url=http://www.maple-story.org]maple story mesos[/url][/b] World with your presence? Have you never heard of Henesys to [b][url=http://www.maple-story.org]buy maple story mesos[/url][/b],VIP Teleport Scroll,Cygnus Knights,and [b][url=http://www.maple-story.org]cheap maple story mesos[/url][/b] the like?Then we’ve got great news for you!To celebrate your arrival and help you on [b][url=http://www.qqlv.com]maple story mesos[/url][/b] your way to experiencing [b][url=http://www.maple-story.org]maplestory mesos[/url][/b] in all its glory, we’ve lined up events just for [b][url=http://www.qqlv.com]cheap maple story mesos[/url][/b] all new Maplers registering between December 10th and the 19 [b][url=http://www.qqlv.com]buy maple story mesos[/url][/b]!
23. 12. 2009 | 02:50

louboutin napsal(a):

<A href="http://www.discount-

christianlouboutin.com/bottega-veneta-c-

55.html">Bottega Veneta shoes</A>
<A href="http://www.discount-

christianlouboutin.com/bottega-veneta-c-

55.html">cheap Bottega Veneta</A>
<A href="http://www.discount-

christianlouboutin.com/bottega-veneta-c-

55.html">discount Bottega Veneta</A>
<A href="http://www.discount-

christianlouboutin.com/bottega-veneta-c-

55.html">Bottega Veneta sale</A>
26. 02. 2010 | 09:54

looklooks napsal(a):

<A href="http://www.discount-christi...">Lanvin Shoes</A>
<A href="http://www.discount-christi...">cheap Lanvin Shoes</A>
<A href="http://www.discount-christi...">Lanvin Shoes</A>
<A href="http://www.discount-christi...">Lanvin Shoes sale</A>

<A href="http://www.discount-christi...">Bottega Veneta</A>
<A href="http://www.discount-christi...">Bottega Veneta shoes</A>
27. 02. 2010 | 09:12

流水线 napsal(a):

assembly line
02. 04. 2010 | 06:34

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Apple Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Asus Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Dell Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Sony Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Toshiba Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 91.49S28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 90.AA202.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER SQU-410 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER LC.BTP03.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP73E1 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 91.46W28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916C4310F Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.41H15.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
IBM 02K6580 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6601 battery http://www.ukbatterystore.c...
03. 04. 2010 | 10:04

ErOmJEtAYO napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2170>buy soma online</a> order soma online overnight delivery - soma compound
12. 02. 2013 | 20:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy