Je nepřijatelné, aby finální náklady na sanace rozpočtových deficitů, vzniklých výhradně v důsledku finanční krize, nesli pouze daňoví poplatníci členských zemí eurozóny či EU. Na sanaci státních financí se musí podílet také soukromí investoři, nejlépe formou speciální bankovní daně. Byly to totiž rizikové derivátové obchody privátních bank, které stály na počátku globální finanční krize a hospodářského poklesu vyspělé části světa.
Poslanci ČSSD předložili už v červnu 2010, ihned po volbách do Poslanecké sněmovny, návrh novely Ústavy zavádějící přímou volbu prezidenta republiky a částečně pozměňující jeho pravomoci (sněm. tisk č. 7). Návrh začala Poslanecká sněmovna projednávat v září v 1. čtení, které vládní většina přerušila. Pokud se nyní vládní koalice rozhodla vrátit k přímé volbě prezidenta republiky, bude ČSSD v jednáních s vládou prosazovat principy přímé volby a zpřesnění pravomocí prezidenta, které obsahuje námi předložený návrh zákona.
Bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík požádal o slyšení před Výborem pro obranu a bezpečnost Poslanecké sněmovny. Je, podle svých slov, připraven informovat jeho členy o závažných skutečnostech, které souvisí s působením bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové a jejích konkrétních podřízených na ministerstvu obrany. Současně je připraven informovat o všech dalších velmi závažných skutečnostech týkajících se tzv. armádních zakázek, které Vojenské zpravodajství za dobu jeho působení ve funkci ředitele odhalilo, zdokumentovalo a předalo příslušným adresátům, včetně orgánů činných v trestním řízení. Tolik vyjádření Ing. Miroslava Krejčíka, brigádního generála v záloze, ředitele Vojenského zpravodajství v letech 2004-2007.
…na konci jara 2014 vítězí ve volbách do Poslanecké sněmovny ČSSD. Pozice sociální demokracie je natolik silná, že bez její účasti není možné sestavit žádnou variantu vládní koalice. Prezident proto druhý den po volbách pověřuje sestavením nové české vlády lídra ČSSD. Vzhledem k tomu, že sociální demokracie udržela o dva roky dříve svou převahu v Senátu i v krajských zastupitelstvech, začíná se v létě 2014 všeobecně mluvit o velké dekádě sociální demokracie…
Demokracie v naší zemi nekončí, to jen pravicový prezident, trvale skeptický k roli Ústavního soudu, pocítil nutnost podpořit pravicovou vládu. Nic zase tolik překvapivého.