Občansky se odstřihnout od fenoménu KlauZeman

24. 01. 2013 | 23:15
Přečteno 11763 krát
Neshodnu se s Karlem Schwarzenbergem na všem, zejména ne na kompromisech působení v současné vládě. Nemám ani rád TOP09, zejména pak ne tu jihomoravskou. Přesto ho považuji za výborného kandidáta v druhém kole volby prezidenta. V Senátu byl jako senátor nominovaný Stranou zelených mým sousedem v jedné lavici. Viděl jsem odpovědnost, charakter, ale i šarm, se kterým přistupoval ke každému rozhodování. Obdivuji jeho smysl pro odpovědnost veřejné funkce. Jistě se najdou lidé, kteří s ním mohou politicky nesouhlasit, nikdo ho však nemůže nařknout z podpásových a demagogických argumentů jen proto, aby získal přízeň úrovně štamgastů páté cenové skupiny po několika pivech v sobě. Představuje šanci se definitivně odříznout od praktik spojených s dobou, ve kterých jsme se občansky distancovali od fenoménu „KlauZeman“.

Jeho otce vyznamenal Ludvík Svoboda za vlastenectví projevené velením ozbrojenému boji proti místní jednotce SS na konci války (viz např. zde), manželka pochází z rodu, jehož kořeny jsou i moravské. On sám podporoval v exilu český protikomunistický disent, jako tolik exulantů, Masaryka či Komenského nevyjímaje, prokázal prosazování národního zájmu zemí českých lépe, než lecjaký z domácích zápecníků.

Rodové tradice i smysl pro historii vytvářejí zvláštní příležitost pro Moravu. Jeho „vysočinský“ oponent si nejen dodnes nezměnil své pražské trvalé bydliště, ale jako premiér v době opoziční smlouvy prosadil model ahistorického krajového uspořádání i model státní správy kombinované se samosprávou, který předznamenal prvky pozdějších asociálních reforem.

Neduhy vlády nejsou automaticky neduhy Schwarzenbergovými. V diskusi v Radiožurnálu 23. 1. připustil dofinancování vysokých škol od movitějších a doprovodil je požadavkem poskytnout potřebnou podporu - nikoli půjčky na poplatky - méně majetným, což je postoj sociálně citlivý i odpovědný. Na rozdíl od exekutorské tvrdosti Zemanovy, který prosazuje přísnější, bezohledné i asociální pokuty fakticky směřující i k omezení přístupu ke vzdělání.

Bez zajímavosti není ani skutečnost, že z celé vlády Petra Nečase to byl pouze ministr Schwarzenberg, kdo protestoval proti návrhu na jmenování tří členů vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace, jejichž členství je v rozporu se zákonným omezením na nejvýše dvě funkční období. Jmenování v rozporu s právem sice nezabránil (manipulaci podobného druhu zčásti zkoušel a zčásti i provedl za Grossovy vlády Martin Jahn), byl však jediným členem vlády komu ohýbání práva vadilo a po kom také o nesouhlasu s takovým krokem zůstal záznam v podobě nesouhlasného hlasu. I tato drobnost dává reálnou naději, že bys ním v úřadě nejvyšším došlo k výrazné eliminaci vlivů typu Šloufa či Koudelky, se kterými je naopak spjatý jeho oponent.

První přímá volba prezidenta ale především příležitostí pro občanskou společnost. Prezidentem může být zvolena jen jedna osoba a těžko si je možné stěžovat na to, že volbou je výběr z jen jedné ze dvou alternativ. Výmluva na to, že ten či onen kandidát není ideální, je nepřípadná, trvání na dokonalosti je překážkou dosažení dobrého. Neúčastí u volby rezignujeme na své občanství a nemůžeme se divit výsledkům, se kterými poté musíme žít.

(Kratší verze vyšla v Brněnském deníku Rovnost 25. 1. 2013)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Marek napsal(a):

Pro Vás je asi výhodou volba knížete,ale pro mne dělníka je lepší volit Zemana.Nemám zájem mít na hradě snoba co si nevydělal sám ani korunu jen si vyžírá dědictví pochybného původu.
24. 01. 2013 | 23:25

hovorka11 napsal(a):

Pane profesore, Karel šel vždy!! do svých 75 let po majetku. Nezměnil se a nezmění.
Zbývá mu znova začádat o majetek, který nemá vydán a prosadit sudeťáky.
Nikdy nebyl srdcem čech, ale rakušák nebo němec.
Ta trapná zkratka vědců a umělců "volte Karla" je jedna z největších a nesmyslných hovadin. Pokud uspěje, tak ztratíte veškerý kredit po tom, co bude dělat z hlediska "vyšší moci". Ten primitivizmus vzdělaných lidí u nás mě ohromuje. Starší lidé vědí přesně o co jde proto hnědokošiláče nechtějí.
24. 01. 2013 | 23:30

Gerd napsal(a):

Hezká agitka, ale nebylo už dost té mediální masáže pro Schwarzenberga? Zřejmě se, pane Zlatuško, považujete za příslušníka národní elity s oprávněním radit plebejcům, koho mají volit. Jenže to je volba každého občana, koho si vybere. Možná špatně, ale podle sebe! Není důvod zase někomu říkat, jak má volit. Jasně, nejde o nařízení KSČ, ale pořád je tu podprahově přítomno to : "úspěšní, s vysokoškolským vzděláním a s vyššími příjmy volí" ... Karla Schwarzenberga.
Úspěšný celkem jsem, to vzdělání i plat mám, jenže nevolím Karla Schwarzenberga. Srovnal jsem si, co pozitivního může Karel Schwarzenberg udělat jako prezident pro ČR - a nepřišel jsem na nic, co by nedovedl udělat i Miloš Zeman. Celebrity v posledních 20 letech nikdy národu dobře neporadily, tak bych měl udělat přesně opak toho, co většina umělců radí.
Navíc prezident je symbol, a mít jako příbuzné nacisty v rodině není nic chvályhodného. Pokud jde jen o soukromou osobu, nic by mně do toho nebylo, jenže prezident je symbol státu a společně se svou manželkou předává vyznamenání. Třeba bojovníkům proti nacismu.
Další důvod proti tomu, volit K. Schwarzenberga, se jmenuje Miroslav Kalousek. Kam vůbec zmizel? Pořád jej byly plné noviny, a najednou není na světě. Neumřel?
Poslední důvod je tak výrazná mediální masáž. Taková reklamní kampaň se dělá jen v případě, kdy je nutné přesvědčit lidi, že bezcenný šunt má nějakou hodnotu.
Ze všech těchto důvodů Karla Schwarzenberga podporovat nebudu, není mým kandidátem. Považuji jej za větší hrozbu pro ČR než Miloše Zemana.
A navíc. Co mě má pořád nějaká rádoby celebrita poučovat, koho mám volit? Je to mé svobodné právo a vyberu si podle sebe, ne podle názoru někoho jiného.
24. 01. 2013 | 23:31

karelgr napsal(a):

Pane Zlatuško, s velkou snahou o nestranost musím říct, že mi z Vašeho vystoupení v prezidentské debatě bylo divně.Paní Čvančarová, p. Svěrák, Vy- viděl jsem nenávist.
K blogu- Sch. působení ve vládě není jen o školném.Názor řečený v debatě kandidátů je bezcený, váhu má kdo co dělá v reálu.Velmi blízko kolem Sch. chodí korupce, a on je loajální.Tečka.
24. 01. 2013 | 23:32

holínka jeho jasnosti napsal(a):

S každým blogem trapných patolízalů jeho jasnosti plných stále dokola se opakujících nesmyslů o neexistující noblese tohoto čistě a jen pouze po majetku (ještě chce u nás zrestituovat hlubockou větev v čemž mu brání právě ty dekrety prezidenta Beneše) jdoucího bezcharakterního Kalouskova maskota stoupají preference Zemana.
24. 01. 2013 | 23:36

Luba napsal(a):

Ale pane profesore ... !?

Zastávat se pana "knížete" jen proto, že jste spolu seděli v jedné lavici, to Vás snad není hodno ...

P.S.: Jestli prezident Zeman navrhne na ústavního soudce Koudelku, osobně ho zastřelím! (Zemana)

P.S.S.: Ani Hradní stráž, přezbrojená dík jeho intervenci z "bříz" nejnovějšími českými útočnými puškami CZ 805 Bren, mu nepomůže!
24. 01. 2013 | 23:37

MA-FU napsal(a):

Pane profesore
...díky za slušný blog,zdá se po pravdě napsaný.
Věřím,že kandidát na prezidenta je takový,jak ho popisujete MA-FU
24. 01. 2013 | 23:44

světluška napsal(a):

Vážený pane profesore, jste opravdu, ale opravdu desorientován. Ostatně jako řada dalších synchronizujících popksichtů. Nemáte-li kůži hrocha, za pár dní vám bude ze sebe samých šoufl.
24. 01. 2013 | 23:46

Gerd napsal(a):

Pan Zlatuška mě svými argumenty přesvědčil. Je nezbytné zvolit na Hrad Miloše Zemana.
24. 01. 2013 | 23:50

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

V žádném případě a to z mnoha důvodů.

A viděl jste vůbec Schwarzenberga v senátu?

„Zajímavý je i pohled do druhé parlamentní komory. Mezi senátory má nejmenší docházku bývalý ministr zahraničí a lídr TOP 09 Schwarzenberg, který se letos zúčastnil jen zhruba každého pátého hlasování (107 z 531).“
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nejvic-hlasovani-letos-v-parlamentu-vynechali-tlusty-a-schwarzenberg-1eh-/domaci.aspx?c=A091229_132730_domaci_kop

„Případ „Karel Schwarzenberg - jen nezbytná hlasování“, účast vloni 20 %
Mezi těmi, kteří pravděpodobně budou kandidovat v jarních volbách, měl p. Schwarzenberg vloni v Parlamentu jasně nejnižší docházku. Mluvčí TOP 09: "Zotavoval se také po náročné operaci srdce." Sám řekl pro iDnes.cz: „Konzultoval jsem s kolegy, kdy je má účast při hlasování opravdu nezbytná a kdy mě mohou postrádat, a podle toho jsem se choval.“
http://kohovolit.eu/cs/blog/dochazka-np

Doufám, že s vaší zodpovědností to bylo lepší.
24. 01. 2013 | 23:57

Jiří Vejražka napsal(a):

Mě fascinuje agresivita mnohých odpůrců toho či onoho kandidáta. Někteří Zlatuškovi víceméně vyčítají, že sdělil svůj názor, a okamžitě jej verbálně napadají (často bez jediného argumentu). Nicméně svůj blog má autor právě od toho, aby mohl sdělovat svůj názor. Nebo se mýlím?
25. 01. 2013 | 00:02

RedNeck napsal(a):

"Neúčastí u volby rezignujeme na své občanství a nemůžeme se divit výsledkům, se kterými poté musíme žít."
Od professora informatiky bych očekával logickou analýzu. Protože oba kandidáti jsou pro mě naprosto nepřijatelní, nevÿlepším svou situaci eventuální volbou jednoho z nich v žádném případě. Stanu se pak snad občanem jiné kategorie nebo dokonce neobčanem? Naopak zvýším svým hlasem legitimitu úřadování zvoleného kandidáta, o kterého nestojím. Inu takto se věci mají, když se švec nedrží svého kopyta a začne politikařit.
25. 01. 2013 | 00:02

mik napsal(a):

To Gerd
a me zase presvedcil Klaus copak je normalni aby prezident zeme nahlad mluvil o tom ze kdyz vyhraje nejaky kandidat ze je to na emigraci a dnes to upresnil ze pokud vyhraje Scwarzenberg emigruje to meli taky vsichni cesi kteri neseouhlasili s jeho nazory emigrovat ? a to uz nemluvim o slovence s ruskymi koreny co nechce aby se na Hrade mluvilo nemecky a ani o jeho synackovi ktery zdiskreditoval gymnazium v Ostrave a s indispozice si delal legraci a jeho omluva pak nebyla omluvou ale dalsi aroganci ,,a copak nekdo muze verit trestnimu oznameni ktere je nacasovano den pred volbama ? zase jen ukazka co si ta banda nahore mysli o lidech volici Zemana maji klapky na ocich i usich porad budou kolem dokola omilat cizince Benesovy dekrety rec a ze je Schwarcenberg v soucasne vlade a ostatni nevidi,,,nevidi ze je ministrem zahranici ze ho znaji ve svete ze mluvi 6 jazyky a ze opravdu nebude s komunisty spolupracovat a bude se snazit dostat CR zpet do Evropy proste Schwarzenberg- zapad Zeman - vychod a je na volich kam chteji jit,,,komu neni rady tomu neni pomoci Zeman muze akorat tak rict jednu pravdu ze zil cely zivot v CR ale to na presidenta je zatracene malo.. hlavne si pak zase budou ti vsichni vlastnci hrat na mistry sveta s holym zadkem kdo trosku uvazuje voli Schwarzenberga v pripade vitezstvi Zemana se rosype CSSD jako potopil Klaus ODS a kdyz ani tento argument nestaci tak TOP 9 bude mit taky problemy kdyz skonci Schwarcenberg jako predseda tehle strany takze proste nekolik much jednou ranou a to emigrace Klause je krasna odmena za jeho amnestii a dalsi 10 let trvajici ostudou
25. 01. 2013 | 00:14

Sláma napsal(a):

Vážený pane Zlatuško, váš blog je obsahově téměř prázdný, nepřináší nic, co by už nebylo 1000x řečeno. Jak přední úředník přes vědu byste měl chápat, že každý text by měl přinášet něco nového, alespoň nějaké nové souvislosti...
Od informatika bych očekával nějaké přesnější údaje, ale vy nic.
Pro mě je SK na posledním místě ze všech prezidenstských kandidátů, to znamená, že při každé konstelaci bych volil proti němu.
Takže, proč nevolit pana Karla Schwarzenberga:
1) Pro jeho faleš. Člověk, který používá své pravé křestní jméno Karl v Německu, Rakousku a Švýcarsku, zatímco v Česku své umělecké jméno Karel ve mě nevyvolává žádnou důvěru. Člověku, který používá nápovědu do ucha a nedeklaruje to, je pro mne nedůvěryhodný. Člověk, který deklaruje, že je Čech a přitom jeho rodina žije trvale v cizině, manželka ani děti česky neumí a o Česko se vůbec nezajímají, takový člověk ve mně důvěru nevyvolává.
2) Jeho loajalita je sporná. Člověk, který je právně zavázán usilovat o restituci majetku hlubocké větve Schwarzenbergů neskýtá záruky dostatečné míry loajality k českému národu. Rovněž je možno se důvodně obávat, že bude podporovat úsilí o prolomení restituční hranice 1948 a o vyvolání dalšího kola náhrad. Pro českou ekonomiku bude velice obtížné vypořádat se s následky nadměrně štědré církevní restituce, kterou Karel Schwarzenberg jako šéf TOP09 prosadil.
3) Člověk, který se uchází o prezidentské křeslo a přesto dehonestuje český národ a české symboly, je pro mne nevolitelný. Mám na mysli jeho výroky o krtkovi místo lvu do státního znaku jako symbol české povahy, uplatňování principu kolektivní viny vůči českému národu za odsun (přitom za odsun byli odpovědni konkrétní lidé, a bylo mnoho Čechů, kteří s odsunem nesouhlasili) a vadí mi jeho útoky proti prezidentu Benešovi.
4) Dalším důvodem je jeho překrucování dějinných událostí, tak klíčových pro český stát. Schwarzenberg obviňuje celý český národ z viny za odsun Sudetských Němců a uplatňuje stejný princip kolektivní viny vůči Čechům, pro jaký je kritizuje. Není pravda, že Sudetští Němci byli kolektivně trestáni za to, že jsou Němci. Odsun nebyl ani trest, ani kolektivní. Všichni Němci, kteří prokázali svoji loajalitu k Československu byli z odsunu vyňati. A nebylo jich málo, v republice jich zůstalo cca 250 tis. Sudetští Němci byli na základě Mnichovské dohody občany Třetí říše, tedy státu, se kterým bylo Československo ve válečném konfliktu. Odsun nevznikl tak, že by Spojenci dodatečně legitimizovali divoké odsuny, nýbrž byl chystán a připravován ve Velké Británii již od konce roku 1939, šlo tedy o předem projednanou a přichystnou věc, se kterou souhlasili všechny Spojenci. Důvodem odsunu byl, po zkušenosti válek, které vyvolala Německo, tedy 1866, 1870, 1914 a 1939. zvýšit stabilitu národních států a vyloučit možné záměry na využití německého obyvatelstva jako páté kolony proti mateřským státům. Nemělo by se ani zapomínat, že za dodržování práva a pořádku při tzv. divoké fázi odsunu byly podle mezinárodního práva zodpovědny okupační armády (sovětská a americká).
5) Velice mi vadí uplatňování dvojího metru. Na jednu stranu Schwarzenberg kritizuje národ, jehož se chce stát prezidentem, za odsun Sudetských Němců, sám však de facto podpořil vyhnání nealbánského obyvatelstva z Kosova a srbského ze Srbské krajiny a Slavonie.
6) Co mi ovšem nejvíce vadí, je politická restituce Miloslava Kalouska poté, kdy po pokusu o koalici s komunisty jej jeho vlastní strana odvolala ze všech významných pozic.Vadí mi politický klientelismus, politická korupce a rozkrádání veřejného majektu, které se rychlým tempem rozšířilo za dobu jeho učinkování ve vládách Topolánka a Nečase.
25. 01. 2013 | 00:19

amiel napsal(a):

Zeman byl jedním z mála politiků, kteří dokázali vzdorovat Klausovi v době, kdy to skutečně chtělo odvahu - v 90. letech, kdy měl Klaus skutečnou moc. A byl jediným, který dokázal Klause přes jeho moc porazit a svrhnout.

Bylo to v době, kdy se pravicový politik Zlatuška ještě hřál v odlescích Klausovy slávy, sluníčka našeho.

Dnes, když je Klaus na konci, si přispěchá kopnout každý. Dokonce i jeho někdejší společník Zlatuška. No není vám z tohoto národa na zvracení?

Slušný člověk musí volit Zemana. Zlatuškovská spodina ať si volí třeba obě Bakalovy ponožky (Bakala jim říká Schwarzenberg a Kalousek).
25. 01. 2013 | 00:34

Skogen napsal(a):

Bravo, pane Slámo! To byl opět skvělý komentář!
Gerda a TKHN ani netřeba jmenovat...
25. 01. 2013 | 00:44

Ada68 napsal(a):

Ta hystetrie lokajů pana Karla neustále stoupá a stoupá .... je to předzvěst pádu neposkvrněného pana Karla na smetiště dějin, a doufám, že jeho poddaní ho na této jeho cestě doprovodí a nenechají ho jíti samotného.
Jinak panu Karlovi přeji hodně zdraví a stále veselou mysl. Byl to důstojný soupeř, až na to poněkud hysterické služebnictvo.
25. 01. 2013 | 00:54

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

pane autore,

cituji: "Výmluva na to, že ten či onen kandidát není ideální, je nepřípadná, trvání na dokonalosti je překážkou dosažení dobrého. Neúčastí u volby rezignujeme na své občanství a nemůžeme se divit výsledkům, se kterými poté musíme žít."

těmito formulacemi jste mě neobyčejně naštval. Já a někteří další nepůjdeme volit a to z dobrých a promyšlených důvodů.

S nějakým "trváním na dokonalosti", "rezignací na občanství" a "divením se výsledkům" tyto důvody nemají vůbec nic společného.

Skutečně nesnáším ty, kteří říkají "musíš jít volit, je to tvoje občanská povinnost" ale ve skutečnosti mají na mysli "chci, abys volil tohoto mého idola". Odporné pokrytectví člena stáda.
25. 01. 2013 | 00:58

Viola napsal(a):

"Viděl jsem odpovědnost, charakter, ale i šarm, se kterým přistupoval ke každému rozhodování."

a viděl jste ho i dnes v debatě, jak se poškleboval starému 90 letému veteránovi, který měl pečlivě pro něj připravenou dlouhou otázku? Bylo vidět, jak jím opovrhuje, cvičené oko to muselo zaregistrovat. Jednak je Schwarcemberg už také takový roztřesený stařík a jednak má jiné hodnoty v hlavě, než je vlastenectví, čest a hrdost na svou vlast. Má hodně srostlé obočí a to naznačuje lháře a také jeho mluva, kdy jednou řekne ano a hned na to ne.
Já ho vidím úplně jinak než vy a je mi vůbec divné, že se mohl do druhého kola dostat. A k té jeho manželce, říká o ní, že se pro nacistické smýšlení hádala se svým otcem, ale od Karla utekla k dalšímu nacistovi a splodila s ním dítě.
Pro mě není menší zlo pan Zeman, ale je volitelným politikem, který dokáže spojit nespojitelné, smlouva ODS a ČSSD byla dobrá, že se jí chytly nějaké živly není vinou jejích aktérů a byl u ní i prazident Havel.
25. 01. 2013 | 01:08

fakta místo slepé propagandy napsal(a):

1) Založení ESM a.s. sídlem v Lucembursku (nadnárodní společnost, funguje i jako „exekutor“): Miloš PROTI, Karel PRO
2) Církevní restituce:
Miloš PROTI ; Karel PRO
3) Zavedení Eura (vstup do eurozony):
Miloš PROTI ; Karel PRO
4) Zveřejňování mezinárodních smluv:
Miloš PRO ; Karel PROTI (jako jediný z 9 kandidátů)5)
Zákon o prokázání nabytí majetku:
Miloš PRO ; Karel PROTI (jako jediný z 9 kandidátů)
6) Možnost vlastnictví anonymních akcií:
Miloš PROTI ; Karel neodpověděl (jako jediný z 9 kandidátů, ostatní PROTI této možnosti)
7) Výběrová řízení na členy rady ČNB (česká národní banka) :
Miloš PRO ; Karel PROTI
Větší pravomoci prezidenta:
Miloš PROTI ; Karel PRO (jako jediný z 9 kandidátů)
9) Snížení imunity prezidenta:
Miloš PRO ; Karel PROTI
25. 01. 2013 | 01:10

Viola napsal(a):

Ada68

Pan Schwarzengerg vyčetl panu Zemanovi, že nemá šťastnou ruku při výběru spolupracovníků, ovšem, ty co si vybral do debat také nebyli šťastnou volbou. Paní Čáslavská něco mluvila o svědomí, ale jaké ona má svědomí a vůbec se jevila dost nervní, zrovna tak paní Ilnerová. V TV šotech měl zas manekýnu Kobzanovou s prázdnou hlavou, ale přišitýma kozama, která jde jen po penězích. A ta Čvančarová, to je také dílo, tančit a ukazovat stehna to jí jde, ale logicky myslet to už ne.
25. 01. 2013 | 01:17

Viola napsal(a):

mik

"Novinky však získaly vyjádření Klausova tajemníka Ladislava Jakla, podle kterého je SMS "roztomilý pokus volebního štábu TOP 09"."
25. 01. 2013 | 01:29

otokar napsal(a):

Koho by měl volit normální člověk?
Nikoho.Když se perou dva cigáni,nebudu fandit jednomu z nich, anóbrž zavolám na ně četníka, abych splnil svou občanskou povinnost.
25. 01. 2013 | 03:13

Anna napsal(a):

autor
"Neúčastí u volby rezignujeme na své občanství a nemůžeme se divit výsledkům, se kterými poté musíme žít."
---

Neúčastí ve druhém kole voleb rozhodně nerezignuji na své občanství. Vyjadřuji tím svoji občanskou nespokojenost s oběma kandidáty. Nedivím se výsledkům, se kterými musíme žít již nyní, za vlády, kde je Karel Schwarzenberg 1. místopředsedou a zároveň předsedou strany, kde jsou Kalousek, Parkanová, Drábek...
Nebudu se divit výsledkům, se kterými poté musíme žít.

Karel Schwarzenberg je 1. místopředsedou vlády, kde jedna z koaličních stran při volbách neexistovala, přičemž se do Parlamentu volí ze stranických kandidátek, a setrvává v ní, přestože vláda je z ústavy odpovědná za amnestii.

Pane Zlatuško,
v jakých jiných demokratických zemích je ve vládě strana, která při volbách neexistovala?
Proč Vám nepřijde zvláštní pojetí demokracie 1. místopředsedou takové vlády Karlem Schwarzenbergem?
25. 01. 2013 | 06:29

BH napsal(a):

Informatika je obor dosti exaktní, pracuje je se dvěma stavy, ano, ne. Zato právně slovní ekvilibristika si na pojmech odsud a nebo vyhnání zgustne. Já coby technik si pod pojmem odsun představuji nevratný proces jako když odsunu hrnek nedobrého pití zatímco vyhnání může být proces vratný. Prozřivší otec po letech odpustí synovi a ustanoví ho i dědicem svých statků.Bude-li již senilní, nebo "senilní", udělá to za něj horda právníků. Proto mne záměna těchto pojmů děsí. Začal to Havel se svým poradcem.
25. 01. 2013 | 06:33

Maximus napsal(a):

A já hlupák jsem si myslel, že Zlatuška je chytrý a slušný člověk. Jenže on je vychytralý a samozřejmě patří do jisté škatulky a tak činí a koná jak je mu naordinováno. Zase jeden, který je jasný a teď půjdu a dám si před zrcadlem pár facek, že jsem za tohoto ubožáka někdy jen ztratil slovo!
25. 01. 2013 | 07:26

Míval napsal(a):

Pane Zlatuška, když jsem sledoval Váš výkon ve středu na Nově, chtělo se mi při každém záběru kamery Vaším směrem zvolat: "Paní profesorko, Hujer se hlásí." A naprosto stejný dojem měl i můj kamarád, volič Schwarzenberga. Tudíž nejde o jednostranný názor voliče Zemana.
Být básníkem, zvolal bych - Trapnosti, tvé jméno Zlatuška jest!
25. 01. 2013 | 07:34

Petr z Tábora napsal(a):

Pan Schwarzenberg je prvním místopředsedou této vlády a její diskutabilní opatření jdou jednoznačně za ním. Například hovoří o starých a slabých, stále to omílá, ale sám zařídil s kamarádem Kalouskem zvýšení DPH i na léky což odnesou hlavně malé děti a staří lidé. Dále snížení zákonného navyšování důchodů o dvě třetiny.
Pan Zlatuška je jen další agitátor pro KS v rámci mediálního vymývání mozků.
25. 01. 2013 | 07:54

Čankajšek napsal(a):

Pane, teda to byl ale názorový přemet. Od Dienstbiera v prvním kole k Schwarzenbergovi. Od vzdělaného člověka bych to nečekal. A ty vaše argumenty. Řeknu vám, že můj pes má lepší rodokmen než Schwarzenberg.

Ty volby mají v sobě něco velmi užitečného. Lidé, aniž to tuší, svým postojem a názory odhalují, jací skutečně jsou.
25. 01. 2013 | 08:02

drozd kvíčala napsal(a):

zlatuško, je mi z tebe blivno.
25. 01. 2013 | 08:23

paprika napsal(a):

Přátelé, již není třeba se hádat, už jsou názory nás voličů hotové. A vy, kterým vadí, že prezidentem této země bude po člověku, který jím nikdy neměl být, Karel Schwarzenberg, se s tím jistě časem smíříte! Vždyť život je tak krátký!
25. 01. 2013 | 08:24

pěvec napsal(a):

V Senátu byl jako senátor nominovaný Stranou zelených mým sousedem v jedné lavici - já vím, v poslední lavici u okna.
Tak snad jednou budete zas sedět spolu.
25. 01. 2013 | 08:25

Vránová napsal(a):

Chtěla jsem volit pana K.S ale po tom, co jste předvedl včera, je to nemožné. Vaše kampaň byla jako komunistická, plná nenávisti.
25. 01. 2013 | 08:26

Vránová napsal(a):

Chtěla jsem volit pana K.S ale po tom, co jste předvedl včera, je to nemožné. Vaše kampaň byla jako komunistická, plná nenávisti.
25. 01. 2013 | 08:29

Marie Kadlecová napsal(a):

Pane Zlatuška, Váš příspěvek jsem si ráda přečetla a souhlasím s ním. Přečetla jsem i velkou většinu příspěvků a začalo mi být chvílemi až úzko z té hory nenávisti, špíny a arogance. Většina těchto příspěvků je od příznivců Miloše Zemana. Jsou v duchu manipulativních vystoupení pana Miloše Zemana, fakta poupravíme a ten kdo si něco pamatuje nebo má jiný názor je....... atd. Do žumpy nepolezu - smrděla bych. Marie Kadlecová
25. 01. 2013 | 08:33

Sláma napsal(a):

Jsme svědky přímo goebelsovského vymívání mozků ze strany servilního tisku ve prospěch pana Schwarzenberga. Příklad je nick mik, který napsal: "ho znaji ve svete ze mluvi 6 jazyky a ze opravdu nebude s komunisty spolupracovat a bude se snazit dostat CR zpet do Evropy proste Schwarzenberg- zapad Zeman - vychod".
Dovoluji si, niku, podotknout, že ve vašem vyjádření je několik logických chyb. Především není důležité, kolika jazyky kdo mluví, ale jak jimi mluví. Jistě vám neuniklo, že pan Schwarzenberg není schopen říci za sebou tři souvislé věty, které by měly hlavu a patu. Jestli mluví těmi jazyky stejně, jako česky, tak to je spíše mínus než plus.
Vaše srovnání "Zeman - vychod" je naprosto směšné. Schwarzenberg hlasoval pro zákony, které nás dovedly na Východ. Například tzv. rovnou daň mají zavedenu jen státy, ležící na východ od nás, počínaje Kosovem, přes Albánii, Bulharsko a konče Ruskem a Kazachstánem. Všechny západní země mají progresivní daň.
Naopak, v době, kdy byl Zeman předsedou vlády vstoupila Česká republika do NATO a provedla harmonizaci svého právního řádu s právem Evropské unie, aby jen pár měsíců po skončení jeho vlády už jen formálně vstoupila do Evropské Unie.
Tak kdo nás vede na východ, Zeman nebo Schwarzenberg?

P.S. Nebyl jste to vy, který tak horlivě brojil proti Evropské unii? A nyní kážete něco o zavádění na Východ?
25. 01. 2013 | 08:34

Pozorovatel napsal(a):

Inteligenci nedělají jen vysokoškolské tituly. Čeho jsme dnes svědky? Různé klaky ve snaze prosadit svého kandidáta zpřítomňují nejhorší metody bolševizmu (případ Dejdar) a fašismu (případ Jandák). Opakují se akce z padesátých a třicátých let. Ve jménu "demokracie". Uvědomujete si vy, kteří byste měli národ zušlechťovat, učit a vést, vy všichni umělci, pedagogové, lékaři atd., uvědomujete si Vy, profesore Zlatuško, jak hluboce jste klesli? Hamba, hamba, hamba!
25. 01. 2013 | 08:37

fikus napsal(a):

já se neshodnu s knížetem, co máte z toho - nevěřím mu ani pozdrav.
Intenzivní reklama na chudáka kníže, vál. veterán mu to natřel. Zmanipulovaná p. Čáslavská a Svěrák, není co dodat.
Trapnost nad trapnost včetně včerejší debaty. Noblesa přece nepotřebuje takovou kampaň. Pravda a láska a morálka zvítězí nad lží a nenávistí, že ano Zlatuška :)
25. 01. 2013 | 08:38

Pravy_Juice napsal(a):

Pane Zlatuško, /pokud čtete diskuzi/, zaujala mě Vaše zmínka o tom, (cituji) - "V diskusi v Radiožurnálu 23. 1. připustil dofinancování vysokých škol od movitějších a doprovodil je požadavkem poskytnout potřebnou podporu - nikoli půjčky na poplatky - méně majetným, což je postoj sociálně citlivý i odpovědný. Na rozdíl od exekutorské tvrdosti Zemanovy, který prosazuje přísnější, bezohledné i asociální pokuty fakticky směřující i k omezení přístupu ke vzdělání." konec citace.

Tak za prvé, KS je schopen velmi rychle změnit názor pokud se mu to zrovna hodí, viz jeho postoje k nedávné amnestii. Stejně tak jeho deklarovaná sociální odpovědnost, která se objevuje právě teď před volbami (či po prohraných krajských volbách vloni). A za druhé jsou to jen slova, slova.. a dokonce ani ne sliby. Zatímco teprve jeho činy vypovídají něco o jeho mýtické sociální (a to nejen sociální) odpovědnosti.

A za třetí, MZ navrhl (pokud vím), aby financování VŠ (tedy částečné financování) bylo řešeno tak, že studenti budou penalizování za špatné studijní výsledky, což je dle vás strašně špatně a podsouváte spojení s exekutory. Mě osobně takové řešení přijde spravedlivé a čisté.

Je opravdovou ironií, když se v boji proti MZ používají "argumenty" typu, že je to bolševik, lhář, atd. Přitom je na tomto příkladu je krásně vidět, že v zájmu zvolení je KS schopen navrhovat typicky bolševické řešení (bohatí studenti by měli financovat ty chudé jen proto, že jsou bohatí) - osobně si ovšem myslím, že to KS nemyslel vážně a prostě lhal, protože reálně by to bylo těžko řešitelné. A jeho obdivovatelé jsou schopni toto řešení ještě obhajovat.

Pane Zlatuško, nemáte pocit, že KS děláte spíš medvědí službu ? :).
25. 01. 2013 | 08:50

v + f = s + 2 napsal(a):

dnes má svátek miloš, takže mu udělám radost a dám mu svůj hlas.
25. 01. 2013 | 08:55

Hloupý Honza napsal(a):

Ze zámeckého okna je to daleko do panelákového sídliště.

Může se stát zebra vůdcem stáda pakoňů ?

Čezka ofce dopra ofce.
25. 01. 2013 | 08:58

Petr. napsal(a):

Koho volit?
Zemana a tím jeho korunního prince, geniálně vystudovaného právníka křišťálového zbohatlíka Grosse?
Nebo za Schwarzenberga a tím předsedu Sudetoněmeckého landsmatčaftu Poselta?
Teď babo raď!
25. 01. 2013 | 09:06

culter napsal(a):

Budu stručný. Vlastizrádce za presidenta se nevolí - tečka
25. 01. 2013 | 09:22

zk napsal(a):

Budu volit Zemana, abych se občansky odstřihl od fenoménu BakaDukaKalousberg.
25. 01. 2013 | 09:27

Jan Volf napsal(a):

Pokud vyhraje K.Schwarzenberg, budu rád, přestože vy pitomci, kteří mu nesaháte ani po kotníky, si ho nezasloužíte, ale mladí lidé a budoucnost této země, ano.
Pokud vyhraje Zeman, doufám, že za těch 5 let se ukáže , co je zač, a na další zvolení nebude mít nárok.
Volil jsem Dienstbiera, člověka slušného, pracovitého a s cílem změnit 20 let promarněných šancí této země.
Také volím K. Schwarzenberga-není to žádný veletoč, bohužel na to mozky voličů Zemana nemají !! Bylo by štěstím pro tuto zemi, kdyby se s Klausem odstěhoali všichni mafiáni a zloději, to se stejně nestane, protože nikde jinde by tak snadno nemohli krást, jak v ČR. (Klause si nikde v cizích zemích nevážili, asi věděli proč). Otce tunelů a politika, který se zasloužil o vznik nových moliardářů-Kellnera,firem -jako PENTA napojených na ruskou mafii, si může normální a myslící člověk vážit těžko-kromě Zemana, (který několikrát vyzvedl, jak si Klause váží-také nikdy proti Klausovi a jeho mafii nic neudělal, ačkoliv měl před volbami plnou hubu o spálené zemi a tunelování-když se stal předsedou vlády, nahrával jiným tunelářům).
Všichni voliči Zemana mají asi krátkou paměť, nebo ji nemohou mít, protože místo mozku mají prázdné bedny.
25. 01. 2013 | 09:28

fikus napsal(a):

Zemana a tím jeho korunního prince, geniálně vystudovaného právníka křišťálového zbohatlíka Grosse?

*****************************
neoplývám sympatiemi k Zemanovi jak někteří hysteričtí diskutéři ke Karlovi(chápu zájem), ale v aktuální nabídce ho zvolím.
Ovšem MZ již několikrát vysvětlil jak to bylo s Grossem, či ne?
Je to pořád dokola
25. 01. 2013 | 09:37

fikus napsal(a):

Volf:

bohužel musím reagovat přímo je mi líto, nebývám osobní. Vy už máte taky vygumovanou hlavu kampaní natolik, že urážíte beztrestně ty, kteří se nerozhodli pro Vašeho kandidáta? Sparta či Slavie, Losna vs. Mažňák, vůl, nebo bejk.....
Možná už jste na tom s emocemi tak, že si takový komentář ani nezasluhujete.
SKočte si s hlavou, je to jen komedie...
25. 01. 2013 | 09:42

jozka napsal(a):

Marie Kadlecova:

uz jste do te zumpy skocila s plnou paradou, vitejte.
25. 01. 2013 | 09:49

džon uzený bok napsal(a):

vždyť ano pane zlatuško, odstřihujte se od čeho chcete, ale nevnucujte to ostatním.
včera jste mě nepřesvědčil, a to jsem míval vaše názory za celkem interesantní.
nejste-li ochoten, stejně jako jednodušší část místní populace, připustit, že se od jednoho svinstva odstřihujete a druhému zároveň veřejně sloužíte, jste hotov. V příštím životě budete spolu s klausem kalouskem a zemanem psem v bangladéši.
howgh
25. 01. 2013 | 10:11

Karel Kolský napsal(a):

Pane Zlatuško, tím, že jste se aktivně zapojil do opravdu trapných medialních ataků občanů této země ve prospěch pana K.Schw. v této prezidentské volbě, jste hrubě porušil akademickou svobodu a nezávislost. Stal jste se směšným. Sedět vedle herečky Čvančarové a neobjektivního Svěráka a chovat se jako v reality show, není hodné akademického představitele!
25. 01. 2013 | 10:53

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Tahle veta je kouzelna:
"Jeho otce vyznamenal Ludvík Svoboda za vlastenectví projevené velením ozbrojenému boji proti místní jednotce SS na konci války (viz např. zde), manželka pochází z rodu, jehož kořeny jsou i moravské."
Myslim, ze ty moravske koreny jsou na rodu obcanky manzelky to nejpodstatnejsi. Jinak sama sed, sed, nuda, nuda...
25. 01. 2013 | 11:28

patriot napsal(a):

Je třeba volit intelektuálně, morálně a fyzicky zdatnějšího kandidáta.

Tím je jednoznačně Miloš Zeman.
25. 01. 2013 | 14:00

Michal Bily napsal(a):

Pane Zlatuško,
vidíme to stejně, Karla na Hrad, ať je tam konečně slušný člověk!
M.
ps. Když si čtu komentáře těch ubožáků, kteří Vás haní, tak mi nezbývá než doufat, že se jedná pouze o verbální agresi hluboce zakomplexovaných chudáků, kteří zaslouží politovat. Do očí by Vám to nikdy neřekli...
25. 01. 2013 | 16:40

Jemnický napsal(a):

Hloupý Honza

Drahý Jene, často se pakoně pasou se zebrami. Tato smíšená stáda vede nejzkušenější klisna. Nejhorší jsou asijští divocí osli. Samotářští dospělí samci kopají a hryžou soupeře, když chtějí obsadit teritorium. Asi se Milda inspiroval ve světě zvířat.

Zdá se, že stádo opilců povede opilec a z Hradu se stane čtvrtá cenová. Je tady šance, že se Milda zkutálí a skutálí se ze Starých zámeckých schodů do podhradí.

Knížeti nezbude, než ulehnout k blanickým.

Pravda vítězí. Jen aby Milda nepozvracel i standartu.
25. 01. 2013 | 19:55

jirizlatuska napsal(a):

Michal Bily: Ano, to je známá vlastnost "výměn názorů" v prostředí elektronických diskusí. Flaming byl pozorován již při prvních výměnách mezi uživateli DEC na MIT dávno před tím, než existoval internet. když se k tomu přidají komplexy a frustrace, zalije se to pár pivy něčím ostřejším, vzniká z toho tahle úroveň. Ale jako senátor jsem absolvoval dvě volby prezidenta parlamentem a historky o pomočených kalhotech na záchodě, kterými odůvodnil svůj hlas pro současného prezidenta (dostal za to pak místo na Hradě, dost možná tam pracoval přímo se zemanovou manželkou), jsou zhruba na úrovni toho, co se děje tady. Ve větší žumpě je samozřejmě větší tlak, než v jednom senátorovi na pánském záchodku. Při otevření stavidla to pak takto stříká. To už je svět.

Samozřejmě, leckdo by měl navštívit psychologa a svěřit se mu do péče. Verbální agrese to ale ze subjektivního hlediska pro některé jedince dočasně řeší...
25. 01. 2013 | 19:57

džon uzený bok napsal(a):

pěkně jste si pohovořili, pane zlatuško, s panem bilym o tom, jaká jsme my ostatní žumpa. to je dobře, že se snažíte být politicky aktivní. jste zárukou nestrannosti a rozumu. tak to má být!
25. 01. 2013 | 21:17

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Zlatuško,

máte ohromné štěstí, že žijete v zemi, kde občanské uvědomění je velmi slabé.
Po takovémhle extempore byste asi nikde jinde než v Česku už nebyl zvolen ani do výboru správy baráku. Pane senátore.

Jinak co se mě osobně týče, tak Vás i pana Bílého upozorňuju, že pokud mě někdo skutečně naštve (což se stalo zde), tak si s ním rád popovídám face to face i případně jinak - ostatně Váš koaliční partner je mi příkladem. Jestli chcete, nechte u pana Stejskala termín, kdy se sejdem na pokec.
25. 01. 2013 | 21:55

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Stejskale,
mohu tyto výroky pana senátora poskytnout ke zveřejnění jiným? (s citací pramene a popisem kontextu)
25. 01. 2013 | 22:00

Petr Matušina napsal(a):

Jako absolvent "Jarošky" zdravím pana Zlatušku a inteligentní lidi používající v diskusích fakta a nikoliv urážky. Vážím si pana Zlatušky i dalších slušných lidí. Pro ty méně slušné posílám potravu https://www.youtube.com/watch?v=d8vBxipvcvU
25. 01. 2013 | 22:53

Naštvaný napsal(a):

"Jiří Zlatuška" To je jeden z těch funebráků na straně Karla Schwarzenberga při při té poslední novácké prezidentské debatě? Že to byl von, co nakecal paní Čvančarové ty nesmysly o paní Masarykové, aby ji znemožnil a na sebe upozornil! Tu by ani nenapadlo na toto téma hovořit. Ta s manželem doma nanejvýš sleduje Tři mušketýry a jejich souboje.
25. 01. 2013 | 23:20

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Petr Matušina 22:53

jakou má souvislost, že jste absolvent jakési "Jarošky"? To je ten inteligentní "fakt" do diskuse, jak se zmiňujete?

Není, viďte. Je to jen obyčejný tlach někoho, kdo v podtextu dává vědět, že by byl rád členem partičky (anebo jí už je). Vy "slušňáku", který si archivuje linky na zřejmě prasečiny (nedíval jsem se na to).
26. 01. 2013 | 11:01

Petr napsal(a):

Vážený pane profesore,
poslední roky se snažíte jen zviditelnit. V Brně jste se provařil kritikou místní ODS, které jste nic neprokázal. Škola už Vás nechce ani jako rektora ani jako kvestora /snad vrátný??/. V parlamentní politice jste nevolitelný. Vsadil jste tedy na Karla, zase to nevyšlo. /Karla jsem volil, ale Vás bych s ním nerad viděl, v diskusích jste byl trapný/. Tak píšete články, blogy na různá témata, rozumíte všemu, tak proč ne. Nepřipadáte si už trapný?? Znám Vás osobně a je mi Vás líto.
29. 01. 2013 | 11:30

Dažbog napsal(a):

Pane Zlatuško, znovu jsem si ověřil, že akademický titul nemá žádnou výpovědní hodnotu, pokud jde o charakter člověka. Váš článek je o ničem. Je to prostá na objednávku napsaná agitka, z níž propagandistický sliz jen kape. Pokud by se v případě KS a MZ jednalo pouze o názorovou rozdílnost, je mnoho argumentů proč KS ne a MZ ano. Tady jde však o víc jde o samotné základy naší republiky. Ze strany KS byla překročena mez a hranice, za kterou nelze jít. Přirovnání prezidenta Beneše ke zločincům a hulvátské chování vůči veteránovi- hrdinovi 2.SV je zcela neomluvitelné a KS nevolitelný pro každého, kdo je, když ne vlastenec tak alespoň loajální k této zemi. Na vašem příkladu budu ukazovat svým dětem, kam až je možno klesnout. Děsím se toho, že jste pedagog, který by měl působit na naše studenty.
29. 01. 2013 | 15:56

JOE napsal(a):

Nebudu komentovat všechno, co se sneslo na Vaši hlavu (mnohé z toho je ale shodné s mými názory). Jen si musím postěžovat, že jste se přiklonil na stranu estébáka a komunisty Babiše! A to už je vrchol! Sám jste byl zřejmě také v KSČ a tak je Vám zřejmě blízký. Měl byste se stydět! Přece jen máte stále hodně vlivu na veřejnosti, tak byste neměl tohoto postavení zneužívat. Sám se stydím nejen za Vás, ale i za sebe, že jsem Čech!
07. 09. 2013 | 16:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy