Mediálním světem se valí jako lavina tváře mužů a žen získávajících pozornost nikoliv mimořádnými schopnostmi, ale spíš chováním, které může být i za hranicí zákona nebo etických norem. Že tito lidé se dostávají do zorného pole bulvárních médií a sociálních sítí, nemůže nikoho překvapit. Co však média, která usilují o objektivní a seriózní informovanost?
Podle řecké mytologie nesmrtelní bohové žijící na bájné hoře Olymp pojídají ambrózii a popíjejí božský nektar a přitom si uchovávají veselí na věky věků. Co však dělá mezi nimi smrtelník, který se na horu pracně vyškrábe? Zapadne do této společnosti? A jak dlouho se velmi blízko ke slunci udrží?
Empatie jako součást emoční inteligence patří mezi schopnosti, které nám umožňují chápat nejen vlastní emoce, ale rozlišovat emoce druhého člověka. Empatický člověk je schopen naslouchat druhému člověku a vnímat jeho pocity. Empatie se rozvíjí od nejútlejšího věku a mezi jedinci existují obrovské rozdíly.
Každá osobnost prochází v prvních letech svého života obdobím raného narcismu. Je to fáze zcela přirozená a většina jedinců ji zvládne bez výrazných následků. Ovšem v průběhu historie lidstva se mezi námi neustále objevují lidé, které narcismus ovládá i během života v dospělosti a ve stáří.
Jedna z nejcitovanějších teorií na světě je bezpochyby hierarchie lidských potřeb Abrahama Maslowa. Podle jeho představ jsou potřeby jedince uspořádány od nejnižších po nejvyšší. Všechny vyšší motivy se podle Maslowa objevují u člověka teprve tehdy, jsou-li uspokojeny potřeby nižší.
Bezcitnost je chápána jako nedostatek citů, empatie či lidskosti. Synonyma, která se v českém jazyce objevují, jsou například krutost, lhostejnost, chlad, tvrdost a podobně.