Již několik let opakovaný verdikt od Národní rozpočtové rady, že hospodaření našeho státu směřuje do velkého problému, přišlo právě v době, kdy vláda, bez dostatečného zdůvodnění, chce od parlamentu posvěcení historicky zdaleka největšího schodku státního rozpočtu.
Naše vláda se ne a ne rozhodnout, zda kurzarbeit dále ano, nebo ne. Podniky, které jsou postižené poklesem poptávky, tak neví, zda části lidí výpovědi rozdat, a nebo ne. Není to snadné rozhodování (jednoho ani druhého), ale poukazuje to na náš závažný problém. A tím je, že diskuse o naší proti krizové politice uvázla na bodě, kde měla být před 1-2 měsíci. Tedy nad tím, jak pomoci firmám přežít cestu "údolím smrti" spojeným s "lockdownem" a vynuceným omezením výroby (a mimochodem není překvapením, že jeden konkrétní příklad postoje vlády k "našim" čínsko-česko-holandským aeroliniím řeší vláda už měsíce, a to bez výsledku.
Proti rezoluci Evropského parlamentu hlasovalo v pátek večer 53 europoslanců. Nejvíce ze skupiny konzervativců (kam patří ODS, jejíž europoslanci, na rozdíl třeba od polských, hlasovali pro).
Dle komentátora Aktuálně.cz rozehrál pan premiér geniální hru ohledně navýšení státního deficitu na 500 miliard. Je to možné, ale stejně tak je možné, že je to tak geniální, jako byl "velký blondýn s jednou černou botou" geniálním agentem.
Po návštěvě pana „dvojministra“ Havlíčka u pana presidenta se údajně cesta čínsko-česko-holandské firmy Smartwings ke státním penězům otevřela.
Zda za tím stojí strach pana presidenta o čínské peníze, celostránkové inzeráty, nebo údajně blízké vztahy miliardářů (z nichž jeden je premiér), to nevíme.
Může to být něco méně než deset let. Kousek za Prahou, na diskusi se stovkou podnikatelů, umělců i dalších lidí, vystoupil Vladimír Špidla, krátce poté co skončil v pozici eurokomisaře. Mluvil o rozdílech ve fungování společnosti v dnešním světě napříč kontinenty.
V jednom velkém městě byla jedna čtvrt. Je jedno, zda se jmenovala Havlíčkov nebo Zemanov, nebyla ani velká, ani malá a žilo se v ní dobře.
Čau lidi, tak si to představte, přečetl jsem si, co ten Brusel vlastně navrhuje, jak jsem o tom minule psal (tedy ne já, já to ani nečetl ani nepsal, ale víte, jak to je). A ono to je všechno jinak. Vlastně to je docela fajn. Miliardy budou, nebojte se, a bude jich dost. Jen to chce sem tam upravit, ale o to se postará, vždyť mne znáte...
Diplomaticky, ale docela jasně, se ke komisnímu plánu vyjádřil rakouský ministr financí: aby příliš nezatěžoval občany jeho země, je třeba ho upravit.