Vláda zcela debilně bojuje na jedné straně s virem, na druhé straně s lidmi, revolucionáři víc než idiotsky nabádají ke vzpouře a virus se chová jak má = replikuje se, jak jen to jde.
Pověst letí kol a kolem, pijte kávu se sokolem. Tak mě to naučil Péťa Bajza.
Ouplné Luny bledá tvář se nám zjeví v neděli večer jako neklamná předzvěst významných – od nepaměti lidmi svěcených - dnů. Po minutových Vánocích se blíží covidové Velikonoce.
„Byl ochoten dohodnout se s každým, když mu to přineslo užitek. Měnil názory, nikdy ale neměnil cíle.“ Tážu se, nakolik se autor, Pavel Švanda, znal s čelny naší vlády?
Mám dojem, že celá řada výzev kolegy Hnízdila a dalších, požadující zrušení současných omezení, je natolik racionální a realistická, že by se dala shrnout do jedné: Zakažte virus!
Jsem si jist, že výkal bude smrdět i tehdy, když ho korektně nazveme „zbytkovým produktem“.
Krátká pouť od pokleslých forem ke kognitivní poezii, aneb „radosti života, volám tě blíž!“.
Je to přece jejich svaté právo, vytáčet policisty, až jim povolí nervy a pak si stěžovat. Zásadní otázka pak zní: můžu praštit někoho, kdo mě ohrožuje, nebo se musím napřed poddat a teprve potom shánět spravedlnost?
Byly doby, kdy se gramofony natahovaly klikou, na kotouče se kladly šelakové desky a jehly se (bůhví proč) vyměňovaly. A někdy se na desce točil pes.
Ivan Illich před mnoha desetiletími uvedl svou provokativní publikaci Nemesis medicíny slovy: Medicínský establishment se stal významným nebezpečím pro zdraví.
za to, co jsem o něm řekl, když jsem přečetl jeho poslední blog.
Na stránkách Academia mi přišlo upozornění na zajímavý článek Tibora Koltaye: Jak zkrotit informační přetížení. To má pro svůj zhoubný vliv a rozšířený výskyt mnoho synonym a také mezinárodní zkratku: IO – Information overload.
Chápu, že se vám ruský a čínský model vlády líbí, ale zatím žijeme v Ústavou chráněném státě.
Nevím, jak se umírá lidem, kteří se úzkostlivě vyhýbali všem rizikům a nakonec je nakazil nějaký neodpovědný blb, který k základním lidským právům počítá právo plivat kolem sebe viry.
New England Journal of Medicine (NEJM) patří mezi nejprestižnější lékařské časopisy. Rozhodně to není bulvár a zprávy zde uveřejněné je možné brát s důvěrou v jejich kvalitu.
Nemám zdaleka to nadání a také ne ty ambice, abych se přiblížil Kunderově analýze unikátního českého pojmu „lítost“, chci se jen podělit s těmi, kdož tesknotu také prožili (a nikdy na to nezapomenou).
Nástřel nadskutečného (surrealistického) scénáře
Pomatené skutky premiéra a některých členů vlády jsou v naprostém rozporu se zdravým rozumem a o několik tříd překonávají výroky krále, který sliboval, co slíbil a odvolával, co odvolal.
Aneb páté přes deváté včera i dnes na pokračování, snad nabízející skutečnosti, které nám mohou pomáhat v ukotvení v této tekuté době.