Pokud bychom v roce 2004 nezavedli v České republice kolkování lihovin, byla by dnes vláda v boji proti metylalkoholovým otravám do velké míry bezradná. Bez kolků nelze ověřit a spolehlivě potvrdit skutečný původ jedné jediné lahve alkoholu, která je distribuovaná do prodeje. Bez systému kolkování by po takto rozsáhlé aféře s otravami nebylo možno spustit opětovný prodej lihovin, ani opětovný export, protože jednotlivé dodávky lihovin by se od sebe nedaly spolehlivě odlišit a dosledovat (vláda mohla najít řešení v jiné barvě písmen na nových kolcích).
Kdoví kdo poradil premiérovi české vlády a předsedovi ODS Petru Nečasovi, aby kampaň ke krajským volbám založil na kritice zadlužování. Na plakátu, kterým je hustě polepena celá země, předseda ODS hlásá: „Myslíme na budoucnost. Chceme stát a kraje bez dluhů.“
Už několik dnů zmítá Českou republikou obrovský skandál. Nic netušící občané byli po nakoupení lihovin v české maloobchodní síti otráveni metylalkoholem. Osm lidí již zemřelo a dvěma desítkám dalších hrozí slepota, případně jiné trvalé následky.
Nevíme, co čeká Nečasovu vládu, protože touha po moci dosud překonala všechny koaliční rozepře, ale víme, co čeká důchodce, když těsná vládní většina stihla protlačit Sněmovnou ořezání valorizace penzí.
Paní Alena Hanáková z TOP 09 na ministerstvo kultury prostě nepatří. Znovu se to potvrdilo v okamžiku, kdy se rozhodla ( nebo nechala donutit) odvolat ředitele Národního divadla Ondřeje Černého a to jen několik měsíců před tím, než by mu skončilo řádné funkční období.
Lidé v České republice už jednou byli ve finanční pasti, která se jmenovala investiční privatizační fondy z kupónové privatizace. Majetek do nich mohli vložit, ale nikoliv už vybrat. Svobodu přinesla až povinná přeměna IPF na otevřené podílové fondy. Podobným způsobem bychom chtěli řešit past, která je na občany vládou připravena v druhém pilíři penzijního systému.
Ne. Zákon zvýhodní jednoho restituenta.